PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

IonelaM
12.01.2008, 21:46:29
Am observat ca nu sunt singura ce are probleme cu lautarii, asa ca va rog daca imi puteti spune daca stiti cum canta vali stoleru sau sebi de la buhusi??? am nunta in martie 2008 si sunt cam pe ultima suta......help:-SS

Din cate stiam sebi din buhusi e foarte cautat am inteles ca a cantat si prin Franta la nu stiu ce restaurant....asta e ce am auzit...intr-un timp canta intr-un restaurant din buhusi asta demult......in prezent nu prea am mai auzit mare lucru...cauta-l....de cantat canta bine

IonelaM
12.01.2008, 22:47:22
salutare miresici...a trecut ceva timp de cand n-am mai scris....insa cu pregatirile nu m-am impotmolit:)...referitor la firma de decorat eu am ales alb party design....are magazin la piata centrala in parcarea aia unde iesi prin stanga bisericii sf. nicolae.Mie mi s-a parut super convenabil si ffff faine decoratiuni...am vazut un dvd de la o nunta intai si m-am interesat si de pret ca sa ma decid apoi.
Pentru orice alte informatii va astept oricand.Va pup un an nou plin de impliniri sa fiti iubite si sanatoase alaturi de cei dragi.

mikaella
13.01.2008, 14:09:53
buna tuturor miresicilor din Bacau.si eu sunt tot o miresica din Bacau,generatia 2008.nunta o facem la pasaj sus si sincer sunt incantata de restaurant.nu am fost personal sa-l vad ,pt. ca din pacate sunt departe de casa ,dar am avut ocazia sa vad 2 dvd de la 2 nunti petrecute acolo si mi-a placut.si toata lumea cu care am vorbit din care a facut acolo a fost multumita de serviciile oferite.
si vreau sa zic ca fratele meu a facut nunta acum 2 ani tot la pasaj dar sala de jos si a fost super multumit.
asa ca ca le zic miresicilor care fac nun ta acolo sa nu isi faca probleme ca tot o sa fie ok.
multa bafta tuturor si spor la pregatiri.:*
buna gaby! si pe mine m-ar interesa la pasaj sus. sa-ti pun cateva intrebari daca nu te superi :- cat ai dat acont si cu cat timp inainte ai rezervat restaurantul? ti-au impus un nr minim de persoane? mersi mult

Alyd
13.01.2008, 19:58:30
buna , tuturor miresicilor din bacau.si eu sunt din bacu, dar locuim in bucuresti. nu stiu in ce stadiu va aflati voi, cele care veti avea nunta anul asta, dar eu nu am decat o rezervare la rest si un acont la muzica...astept sa vad targurile de rochii de mireasa si poate ma decid la un model. daca ar fi dupć mine, as inchiria o rochie de mireasa sau as lua-o la mana a doua. ca nu are rost sa imi cumpar una noua si dupa sa mauit la ea.dar na, ce zice lumea, ca la noi toti au prejudecati. oricat de adevarata ar fi vorbaa " o data esti mireasa" tot mi se pare o prostie sa dai 1000 de milioane pe o rochie pe care o porti o data. pe bune...da, asta e, daca nu ma sustine nimeni, o sa o cumpar noua si gata...va pupic pe tioate si sper sa colaboram aici....

Alyd
13.01.2008, 20:02:50
daca sunteti care aveti nunta in 2008 si nu ati gasit restaurant incercati la cascada mai au zile libere. si e frumos si convenabil...chiar select si mancarea foarte buna, sau puteti incerca la decebal unde fac eu si am doar 100 de persoane si nu sunt condižii. daca va interesezać astept intrebari.si la muzica va recomand pe cineva bun. e cam ocupat anul asta si a si inceput cu anul 2009.dar merita

ellen
15.01.2008, 13:02:57
Am observat ca nu sunt singura ce are probleme cu lautarii, asa ca va rog daca imi puteti spune daca stiti cum canta vali stoleru sau sebi de la buhusi??? am nunta in martie 2008 si sunt cam pe ultima suta......help:-SS

De Vali Stoleru am auzit numa' de bine (face atmosfera, are voce faina...). Si eu l-as fi vrut, dar era "luat". Bafta multa!\:D/

alinutza20
15.01.2008, 16:01:14
buna din nou si LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!! fetelor...
nu am mai intrat cam de mult dar am fost tare ocupata:(

am vazut k vorbeati de muzica si nu m-am putut abtine :D... il recomand pe vali stoleru cu tot sufletul... are o voce extraordinara si face o atmosfera fantastica:).. eu am avut nunta la parc cu foarte foarte multa lume cu pretentii dar muzica si-a facut toti banii!!!! dak ar fi sa aleg pe cineva din nou in mod sigur tot pe el l-as alege:) doar k din cate stiu eu e foarte foarte ocupat:)

va pup dulce si sper sa mai am timp sa mai intru curand... dak va pot ajuta cu ceva astept intrebari:)

lady_i
15.01.2008, 21:35:25
daca sunteti care aveti nunta in 2008 si nu ati gasit restaurant incercati la cascada mai au zile libere. si e frumos si convenabil...chiar select si mancarea foarte buna, sau puteti incerca la decebal unde fac eu si am doar 100 de persoane si nu sunt condižii. daca va interesezać astept intrebari.si la muzica va recomand pe cineva bun. e cam ocupat anul asta si a si inceput cu anul 2009.dar merita

Eu nu am inca restaurant. Care sunt preturile la cascada? Si care e min de persoane? ( daca stii)
:* :* :*

pink_lady
15.01.2008, 22:44:11
Eu nu am inca restaurant. Care sunt preturile la cascada? Si care e min de persoane? ( daca stii)
Pai tu nu aveai restaurant? La cascada mi-au spus meniul aproximativ 140 de lei, dar era super bogat si arata bine...cam 150 locuri, cred!

pup

lady_i
16.01.2008, 15:23:29
Pai tu nu aveai restaurant? La cascada mi-au spus meniul aproximativ 140 de lei, dar era super bogat si arata bine...cam 150 locuri, cred!

pup
Merci de raspuns :* >:D<
Eu vorbisem la Del Sole dar au intrat in renovare si nu am curajul sa ma bazez pe ei asa ca mai caut. Eu am nunta mica, max 50 persoane, si e cam greu la resturantele astea mari, ca vor nunti mari, imi ofera doar duminica, dar nu vreau, asa ca mai caut.

ANADELL
16.01.2008, 15:37:32
Buna miresici din 2008

Din cate stiu eu Targul de Nunti din 2008 va fi intre 13-16 martie, si se va tine la Sala de Atletism. Anul trecut a fost cam inghesuit si organizatorii vor sa-l faca mai mare, cu mai multe firme.
Cam atat am aflat si eu de la o prietena care are o firma de amenajari si sper sa va fie de folos.

Spor all la pregatiri si cumparaturi.

Yonika
16.01.2008, 16:31:33
Buna miresici din 2008

Din cate stiu eu Targul de Nunti din 2008 va fi intre 13-16 martie, si se va tine la Sala de Atletism. Anul trecut a fost cam inghesuit si organizatorii vor sa-l faca mai mare, cu mai multe firme.
Cam atat am aflat si eu de la o prietena care are o firma de amenajari si sper sa va fie de folos.

Spor all la pregatiri si cumparaturi.
ok, multumim pentru detalii. dar tu cand ai nunta? Ca 15 e in timp sapt. Cred ca ai setat gresitdata nuntii, nu?

charlotte
16.01.2008, 18:11:23
:-$

Stiu ca restaurantul la care am eu nunta are huse...dar sincer nu imi aduc aminte ce culoare - ca nu am fost de mult timp acolo;;)

Ma primiti si pe mine?:"> Eu am primit inelul de logodna de Craciun si vrem sa facem anul asta nunta.. Am mai gasit locuri pe la unele restaurante, dar trebuie sa ma hotarasc repede...
Pink_lady, am fost si eu la Eclipsa si e super. Tu la ce sala faci? Eu nu am vazut huse ci scaune rosii de piele foarte frumoase si de efect.
Vreau sa te intreb cum ti s-a parut formatia de acolo? Ti se pare convenabil pretul menu-lui?
Mai am intrebari, dar nu vreau sa te sperii de la inceputo:-)

ellen
17.01.2008, 11:28:12
La Amarante ai incercat? Arata bine restaurantul, mancarea e foarte buna, preturile sunt mai maricele, dar nu strica o incercare.
Bafta!

mikaella
17.01.2008, 12:25:00
buna miresici! sper ca prin acest subiect sa aflam mai multe despre cat costa o nunta in bacau , eu am nunta in 2009 dar nu strica sa ma informez din timp.

mikaella
17.01.2008, 13:45:07
chiar nu vrea nici una din fostele miresici sa ne dezvaluie cat a cheltuit?

simona_ramona
17.01.2008, 14:34:00
Depinde de mofturi,gusturi si multe altele.Dar de obcei incep de la 7000 Euro in sus.Cel mai bine fa-ti dinainte o lista cu ce trebuie la o nunta si trece niste preturi aproximative sa vezi cam cat te-ar costa.

oanishka
17.01.2008, 14:44:12
buna miresici! sper ca prin acest subiect sa aflam mai multe despre cat costa o nunta in bacau , eu am nunta in 2009 dar nu strica sa ma informez din timp.
Buna Mika` si bine ai venit!
Sa stii ca nu cred ca poti sa-ti dai seama asa... pentru ca depinde de fffff multe lucruri... poti sa faci o nunta cu 5.000 euro sau cu 100.000 euro. Depinde ce iti doresti si mai ales cat iti permiti sa dai... Daca ai intrebari mai concrete si te putem ajuta... cu cea mai mare placere >:D< :* :* :*

anamary
17.01.2008, 22:56:26

am vazut k vorbeati de muzica si nu m-am putut abtine :D... il recomand pe vali stoleru cu tot sufletul... are o voce extraordinara si face o atmosfera fantastica:).. eu am avut nunta la parc cu foarte foarte multa lume cu pretentii dar muzica si-a facut toti banii!!!! dak ar fi sa aleg pe cineva din nou in mod sigur tot pe el l-as alege:) doar k din cate stiu eu e foarte foarte ocupat:)

va pup dulce si sper sa mai am timp sa mai intru curand... dak va pot ajuta cu ceva astept intrebari:)
buna alinutza... am si eu o rugaminte la tine: poti sa-mi spui cat ai platit muzica si daca poti sa-mi lasi pe mesaj privat si un nr de telefon...PLEASE[-o< [-o< [-o<

anamary
17.01.2008, 23:15:59
Din pacate nu ii cunosc...eu mi-am adus o formatie de la suceava...leonard zama parca se cheama.
sorry...
poti sa-mi dai mai multe informatii in legatura cu formatia ta??? eu fac nunta in roman,dar stau in bacau...si sunt in cautare de formatie la nunta...pupik

Petro79
18.01.2008, 11:14:59
Bine v-am regasit, fetelor (desi, de cand nu am mai intrat eu, a aparut multa lume noua :D)
cum am nunta in mai, am inceput sa ma preocup si eu mai intens. Acum sunt in faza de a fi inchiriat restaurantul, dat avans la DJ si facut rezervare preliminara la decorator. Voi avea in weekend-ul acesta intalnirea cu decoratorul si, desi el a fost calduros recomandat de mai multa lume, mi s-a spus sa nu merg pe mana lui cu florile, asa ca vroiam sa va intreb si pe voi, mai ales cele care ati avut deja nunta: cum ati procedat? V-ati gasit singura floraria care v-a facut aranjamentul salii sau florile au fost „la pachet” cu decoratiunile? M-ar interesa si niste preturi orientative, pentru ca eu habar nu am cam cat poate sa ma ajunga decorarea unei sali pentru 150 de persoane.

Va pup,
Petro

mikaella
18.01.2008, 12:30:32

buna alinutza in legatura cu acest subiect e vorba de vali stoleru de la ascoma ? cat te-a costat , cat ai dat avans si cu cat timp inaite l-ai contactat?

lady_i
20.01.2008, 21:51:51
Fetelor, cine ma poate ajuta?
Am gasit liber la restaurantul Aviatori dar si la Iris. Preturile sun cam la fel, dar nu ma pot hotari la unul dintre ele.:-\ Voi ce ziceti? Ati fost la vre-o nunta acolo? Stiti ceva de astea doua restaurante? Pana vineri trebuie sa ma hotarasc.:-SS
PLS help me. [-o< [-o< [-o<

otilik
21.01.2008, 00:54:56
buna miresici din bacau;;) eu am nunta la anu si am intrat pe aici sa vad care e treaba.eu vreau sa fac nunta la "casa grande" si abia astept sa ma duc acasa si sa vad sala noua de la etaj.am vorbit cu patronul si pana la urma cred ca voi face acolo.<:-P
alta varianta ar fi la parc...dar parca nu ma incanta

anka_je
21.01.2008, 10:15:56

Buna, eu fac nunta la cascada pe 17 mai si mi-au spus ca meniul pleaca de la 130 ron, dar e bogat si mancarea e foarte buna, iar minimul de persoane stabilit prin contractul semnat cu ei este de 130. Oricum, sala e foarte frumoasa, iti ofera ei ornarea, cu flori naturale si tot tacamul...

lady_i
21.01.2008, 10:32:54
Buna, eu fac nunta la cascada pe 17 mai si mi-au spus ca meniul pleaca de la 130 ron, dar e bogat si mancarea e foarte buna, iar minimul de persoane stabilit prin contractul semnat cu ei este de 130. Oricum, sala e foarte frumoasa, iti ofera ei ornarea, cu flori naturale si tot tacamul...

Multumesc de raspuns. Daca ti se ofera toate astea incluse in pret nu mi se pare chiar asa de scump. Dar eu voi avea cam 50 de persoane si caut ceva mai mic. Cred ca am sa raman pe Aviatori pana la urma :|

ZaraGirl
21.01.2008, 11:41:07
Buna Lady_i !

Eu nu am fost de f mult timp la Aviatori, insa stiu ca acolo e o cantina ffff mare si cum tu spuneai ca ai o nunta restransa, mi s-ar parea dificil de ornat o sala asa de mare fara sa ramana mult spatiu. Dar poate nu mai e asa acum. Presupun ca tu ai fost si ai vauzt sala. cum e? da-ne mai multe detalii si poate te putem ajuta cu vreun sfat. Cum e solul? Pt mine e un detaliu important pt ca stiu ca in cantine e un tip de gresie mai veche. Ai cumva vreo poza de acolo?

La Iris stiu ca au un salon cu scaune albastre, dar se pot imbraca daca nu vrei culoarea asta. Aiici cred ca locatia e mai buna.

Scrie-ne si mai vb aici.>:D<

Petro79
21.01.2008, 14:56:23
Buna,
mie cei de la Decorativ mi-au fost recomandati de diversi care au lucrat cu ei si ieri am fost sa vorbesc cu ei si am semnat si contractul. Mi-a spus ca site-ul nu a mai fost actualizat de vreo 3 ani, asa ca nu strica sa vorbesti cu ei, pentru ca mie nu mi s-a parut deloc ca ar avea o gama restransa.
Nu-mi iese niciun comision din asta :)

Multumesc pt site. Am intrat pe el dar mi se pare ca au o gama destul de restransa de oferte..:(
Oare daca astept sa treaca targurile de nunti.. si ma hotarasc pe la sfarsitul lui februarie cu privire la firma pt decor.. e prea tarziu?:-\ ce credeti?

ellypir
21.01.2008, 23:46:04
Buna,
mie cei de la Decorativ mi-au fost recomandati de diversi care au lucrat cu ei si ieri am fost sa vorbesc cu ei si am semnat si contractul. Mi-a spus ca site-ul nu a mai fost actualizat de vreo 3 ani, asa ca nu strica sa vorbesti cu ei, pentru ca mie nu mi s-a parut deloc ca ar avea o gama restransa.
Nu-mi iese niciun comision din asta :)
Multumesc de raspuns! Dar tot astept sa vad si oferta targurilor.. nu de alta dar oricum sunt in sesiune(in bucuresti) si nu pot ajunge acum in bacau iar aici, targurile au loc chiar in perioada asta deci nu strica o vizita...;) V-am pupat!:*

gaby30
22.01.2008, 13:12:12
buna miresicilor care vreti sa va uniti destinele in 2008
eu sunt noua aici si ma bucur ca exista acest forum si ne putem impartasi parerile despre tot ceea ce contine o nunta
imi puteti si mie spune daca cunoasteti restaurantul pasaj de jos ?eu sunt departe de casa si ai mei parinti au rezervat acest restaurant pentru nunta mea ; sincera sa fiu nu am fost niciodata acolo si nu stiu cum arata
cum stati cu pregatirile?va astept sa mai stam de vorba si spor la treaba
pupici si casa de piatra

Petro79
23.01.2008, 11:34:41
Bine ai venit, Gabi!
Eu nu stiu cum arata restaurantul Pasaj, dar daca ai tai l-au ales si presupun ca ei stiu cam de ce spatiu aveti nevoie. Si, in fond, daca e fain decorat, si un cort poate sa arate bine.
Tu cand ai nunta? Oricum, pana atunci ai sa ai timp sa te duci sa-l vezi, pentru ca este important cand iti alegi decoratiunile sa stii ce culori s-ar potrivi.
Si eu sunt oarecum in situatia ta si tot ai mei, de la bacau, sunt ”pilonul de baza”, dar o data pe luna venim si noi sa mai aranjam diverse treburi. Acum, cu 4 luni inainte de nunta, am stabilit meniul la restaurant si am ales decoratiunile. In weekend-ul asta abia astept sa merg la targul de nunti sa vad daca imi gasesc rochie.

Sporuri organizatorice!

eu sunt noua aici si ma bucur ca exista acest forum si ne putem impartasi parerile despre tot ceea ce contine o nunta
imi puteti si mie spune daca cunoasteti restaurantul pasaj de jos ?eu sunt departe de casa si ai mei parinti au rezervat acest restaurant pentru nunta mea ; sincera sa fiu nu am fost niciodata acolo si nu stiu cum arata
pupici si casa de piatra

gaby30
23.01.2008, 15:07:48
:)>- salutare miresici si buna petro
eu am nunta pe 21 iunie ; m-ai am timp pana atunci ; dar din cate am citit tu vii odata pe luna la bacau si poti sa te implici mai mult in organizare
eu sunt departe de casa ; mai precis ma desparte 2000 de km de casa si am sa ajung acasa cu o luna inainte de nunta sa aleg meniul si decoratiunile pentru nunta#:-S
pana acum nu am reusit decat sa imi cumpar rochia de mireasa ; dar in rest nimic
sper sa reusesc sa imi organizez totul intr-o luna de zile ; putin stres dar cred eu ca se merita pana la urma
tu unde faci nunta?si pe ce data?
iti urez spor la munca
si sper sa ne mai auzim

rashela82
24.01.2008, 14:49:50
Buna,

Sunt noua pe aici am nunta in octombrie dar nu inca nu am gasit formatie de fapt nici nu stiu ce formatii sunt prin Bacau.Am auzit ceva de Dan Nastase sau Cristi Greceanu si ar mai fi unu Blaj stiti ceva de ei ma poate ajuta careva cu o inforamtie mica?

Casa de piatra tuturor si pupici!!!

otilik
24.01.2008, 16:11:07
Buna,

Sunt noua pe aici am nunta in octombrie dar nu inca nu am gasit formatie de fapt nici nu stiu ce formatii sunt prin Bacau.Am auzit ceva de Dan Nastase sau Cristi Greceanu si ar mai fi unu Blaj stiti ceva de ei ma poate ajuta careva cu o inforamtie mica?

Blaj e renumit in bacau,canta foarte bine numai ca si cere pe masura

gaby30
24.01.2008, 17:38:43
Buna,

:)>- Buna si bine ai venit
de dan nastase s-au cristi greceanu nu stiu nimic dar pe blaj florin il cunosc si l-am auzit cum canta ; iti pot spune ca canta super ;(nu sta nimeni jos in momentul in care incepe el sa cante) si cred ca asta este cel mai important la o nunta - muzica si mancarea
singura problema care ar fi este foarte ocupat dar poate ai noroc si inca ceva este un pic c-am piparat (dar se merita)
bafta si spor la organizare<:-P

ellen
25.01.2008, 10:42:10
Buna,

Dan Nastase a murit anul trecut.:(( Scrie despre asta in subiectul despre formatii din Bacau. Canta super...

elenesi
27.01.2008, 22:23:31
Buna fetelor,
Eu am nunta anul acesta in iulie, dar am o problema cu alegerea bisericii.
Eu caut o biserica draguta, care sa aiba curte deoarece vreau sa fac cununia civila tot acolo, si as vrea sa stiu ce biserici exista in Bacau care sa aiba o curte cu flori, si eventual daca stiti de vreo biserica la care preotul sa fie de acord sa tina slujba afara sau sa poata fi aranjat un spatiu special in gradina.

Multumesc mult

Petro79
28.01.2008, 11:13:57
Mie imi vine in minte Precista, are curte frumoasa, plus zidurile alea vechi dau bine in poze. Acum daca preotul vrea sa tina slujba afara - nu am de unde sa stiu, trebuie sa vorbesti cu el, dar presupun ca, la stimuli corespunzatori, orice se poate :D
Succes!

Buna fetelor,
Eu am nunta anul acesta in iulie, dar am o problema cu alegerea bisericii.
Eu caut o biserica draguta, care sa aiba curte deoarece vreau sa fac cununia civila tot acolo, si as vrea sa stiu ce biserici exista in Bacau care sa aiba o curte cu flori, si eventual daca stiti de vreo biserica la care preotul sa fie de acord sa tina slujba afara sau sa poata fi aranjat un spatiu special in gradina.

Multumesc mult

gabrielleluka
29.01.2008, 16:22:28
eu am facut nunta la restaurantul Magura, anul trecut.
sunt super de trreaba cei de acolo,si a iesit exxact cum mi-am dorit.
daca avveti intrebari nu ezitati sa trimiteti PM:[email protected]

pink_lady
30.01.2008, 22:02:04
eu am facut nunta la restaurantul Magura, anul trecut.
sunt super de trreaba cei de acolo,si a iesit exxact cum mi-am dorit.
daca avveti intrebari nu ezitati sa trimiteti PM:[email protected]
Hei, dar la Eclipsa nu a facut nimeni....m-a trosnit propr cu un pret astronomic la meniu cu o gramada incluse si pe deasupra si muzica...adica pana mea...eu am gasit deja muzicanti ca au spus k nu au...help

LucianaMatei
30.01.2008, 22:25:35
Hei, dar la Eclipsa nu a facut nimeni....m-a trosnit propr cu un pret astronomic la meniu cu o gramada incluse si pe deasupra si muzica...adica pana mea...eu am gasit deja muzicanti ca au spus k nu au...help

Haide mai....chiar asa???totusi in contract este stipulat ceva de formatia restaurantului?Daca nu, poti sa te legi de chestia asta, adik nu e chiar cum vor ei....apropo' cam ce pret ti-au spus de meniu?Am si eu niste emotii:-s ...

otilik
30.01.2008, 23:09:54
eu am auzit ca e misto la eclipsa.acu sper ca o sa fie asa si anu asta.si eu am vrut sa fac acolo,dar m-am razgandit si am ales alta locatie

pink_lady
31.01.2008, 12:50:19
Haide mai....chiar asa???totusi in contract este stipulat ceva de formatia restaurantului?Daca nu, poti sa te legi de chestia asta, adik nu e chiar cum vor ei....apropo' cam ce pret ti-au spus de meniu?Am si eu niste emotii:-s ...
200 de lei de pers/...cu o st de vin de pers, apa si suc la 0,5 l cu decoratiuni si muzica...pana mea eu am deja muzica si nu am nevoie de bauturile lor..anul trecut au spus k in jur de 140 150 de lei....tu cum ai?

ZaraGirl
31.01.2008, 13:29:21
cred ca ar trebui sa vb cu ei. cam peste tot se plateste un meniu, iar bauturile ti le aduci tu. E mult mai ieftin asa. Iar formatia e aiurea sa ti-o impuna ei, chiar daca sunt f buni. Poate tu ai alte gusturi. Daca in contract nu spune nimic de bauturi si formatie, poti sa ti le aduci tu. Cred ca asa e cel mai corect. Spor!

mikaella
31.01.2008, 15:38:52
pupici si casa de piatra
buna! ai rezervat si formatia de la pasaj odata cu restaurantul? si daca da ce pret cer? dar meniul?

LucianaMatei
31.01.2008, 17:00:07
200 de lei de pers/...cu o st de vin de pers, apa si suc la 0,5 l cu decoratiuni si muzica...pana mea eu am deja muzica si nu am nevoie de bauturile lor..anul trecut au spus k in jur de 140 150 de lei....tu cum ai?

Pai eu nu am mai vb anul asta sa vad de pret...anul trecut spunea de aprox. 120 de lei...acum nu stiu cat s-a scumpit...chiar o sa intreb...

gaby30
31.01.2008, 17:13:16
buna! ai rezervat si formatia de la pasaj odata cu restaurantul? si daca da ce pret cer? dar meniul?
buna mikaella
da,ai mei au rezervat cu totul ; si vin si acasa la impetelat
muzica costa 25 mil ; atata vor si cum am spus vin si acasa
meniul este in jur de 130-140 ; dar asta depinde si ce vrei sa contina
sper sa ne m-ai auzim si spor la munca
pupici si casa de piatra

mikaella
31.01.2008, 17:27:01
buna mikaella
da,ai mei au rezervat cu totul ; si vin si acasa la impetelat
muzica costa 25 mil ; atata vor si cum am spus vin si acasa
meniul este in jur de 130-140 ; dar asta depinde si ce vrei sa contina
sper sa ne m-ai auzim si spor la munca
pupici si casa de piatra
mersi mult de informatie. am auzit ca formatia de la pasaj canta destul de bine si iti doresc o nunta frumoasa!!

pink_lady
03.02.2008, 22:59:22
mersi mult de informatie. am auzit ca formatia de la pasaj canta destul de bine si iti doresc o nunta frumoasa!!
Fetelor vreau sa fac o revolutie...am nevoie sa aflu cine mai face nunta la eclipsa intrucat avem probleme cu proprietarul...ne este impusa muzica, bautura, prajiturile...la un pret urias...200 de lei....
Hai fetelor...help!!!!

pup

mikaella
04.02.2008, 09:22:19
Fetelor vreau sa fac o revolutie...am nevoie sa aflu cine mai face nunta la eclipsa intrucat avem probleme cu proprietarul...ne este impusa muzica, bautura, prajiturile...la un pret urias...200 de lei....
Hai fetelor...help!!!!

pup
am o colega de servici care am inteles ca ar face nunta la eclipsa , ramasese sa vorbeasca, eu acum sunt in concediu si n-am mai vb cu ea dar de indata ce incep serviciul am sa-ti dau mai multe detalii care sper sa te ajute!

mikaella
04.02.2008, 09:24:45
Hai fetelor...help!!!!

pup
eu stiu ca in general meniul include doar 3-4 feluri de mancare si 2 cafele restul aduci tu, nu stiu cum pot sa-ti impuna lucruri pe care tu nu le vrei. dar ai semnat contract cu ei ?

pink_lady
04.02.2008, 09:48:00
eu stiu ca in general meniul include doar 3-4 feluri de mancare si 2 cafele restul aduci tu, nu stiu cum pot sa-ti impuna lucruri pe care tu nu le vrei. dar ai semnat contract cu ei ?
Pai am platit un avans urmand ca el sa ne propunameniu- ne-au spus ca anul trecut era 120-140 si am zis k o sa se scumpeasca cu 10 20 de lei...

dar acum cik 2 mil, cu 3 feluri, 1 litru de vin 100 tarie...0,5 apa si 0,5 suc si prajituri.....si nu stiu ce lautari...deci tre sa mai iau inca niste chestii...
si patronul e varza...tipa la noi ca si cum le datoram noi ceva - mai k ne dadea afara din birou...

otilik
04.02.2008, 10:43:59
de ce nu iti vinzi locul si te orientezi spre alt restaurant?

ZaraGirl
04.02.2008, 11:06:45
pink lady, cred ca ar trebui sa incercati sa vb cu proprietarul de la om la om si sa-i spuneti ca asa ceva nu era specificat in contract. Si de asta voi v-ati gandit deja la formatia care va place si la bautura pe care ati vrea sa o aveti. bafta

mikaella
04.02.2008, 11:11:36
Pai am platit un avans urmand ca el sa ne propunameniu- ne-au spus ca anul trecut era 120-140 si am zis k o sa se scumpeasca cu 10 20 de lei...

dar acum cik 2 mil, cu 3 feluri, 1 litru de vin 100 tarie...0,5 apa si 0,5 suc si prajituri.....si nu stiu ce lautari...deci tre sa mai iau inca niste chestii...
si patronul e varza...tipa la noi ca si cum le datoram noi ceva - mai k ne dadea afara din birou...
pai tu ai semnat contract cu ei in care este stipulat ca in costul meniului se include si muzica , bautura si prajiturile??? daca nu cum poate sa-ti impuna asa ceva mi se pare f mult 2 mil. :-?

pink_lady
04.02.2008, 11:31:04
de ce nu iti vinzi locul si te orientezi spre alt restaurant?
Asta intentionam sa fac...dar nu stiu daca pot vine locul...(k e cam tampit patronul de acolo)- sper sa gasesc sa-l vad..totusi e 30 august- o data super (parerea mea).
Incercam sa vad daca asa face patronul asta cu toate cuplurile sau ne ia doar pe noi de prosti...

otilik
04.02.2008, 13:55:16
eu zic ca vei putea sa-l vinzi..vor fi multi care vor cauta restaurant pentru luna august.nu stiu ce sa-ti zic de patron,dar am auzit ca localul e cat de cat dragut iar cei care au facut nunti acolo anu trecut au fost incantati de tot ce li s-a oferit

lady_i
04.02.2008, 18:34:29
Hai fetelor...help!!!!

pup
Vai... Mai exista si asemenea specimene? Mai mare rusinea... Eu zic sa recitesti contractul sa vezi ce e stipulat in el.
Cat ati dat avans? Nu poti renunta la avansul acela? Dar poate rezolvi ceva la protectia consumatorului... Incearca orice e nevoie pt a iesi la capat. Nu te lasa calcata in picioare. Daca nu se lasa nici el, atunci faceti-i zile fripte. Stresati-l pana va da el avansul numai sa scape de voi :D
Iti tin pumni >:D<

pink_lady
04.02.2008, 22:09:35
Vai... Mai exista si asemenea specimene? Mai mare rusinea... Eu zic sa recitesti contractul sa vezi ce e stipulat in el.
Cat ati dat avans? Nu poti renunta la avansul acela? Dar poate rezolvi ceva la protectia consumatorului... Incearca orice e nevoie pt a iesi la capat. Nu te lasa calcata in picioare. Daca nu se lasa nici el, atunci faceti-i zile fripte. Stresati-l pana va da el avansul numai sa scape de voi :D
Iti tin pumni >:D<

Ms ;;)
Din pacate nu exista un contract scris..pt k a mers cumnatul meu si a dat arvona...20 mil la care nu vreau sa renunt..
De la om la om oricum nu se poate discuta... am incercat deja...daca nu reusim sa vindem locul (daca asta va fi solutia) cred ca, vorba ta, il strsam pana o sa ne dea el banii sa renuntam...oricum delicata situatia...ms muuult de incurajari.

pup

elenesi
04.02.2008, 22:24:31
Hai fetelor...help!!!!

pup[CODE]

Buna,
sa stii ac tocmai am aflat si eu de cineva care a inchiriat de anul trecut una din salile de la Eclipsa , a platit avans si acum s-a trezit cu niste conditii absurde. din cate stiu eu in aczul lui nu s-a putut rezolva,adica a fost , a discutat cu ei, dar nu s-au inteles si pana la urma au renuntat.

Problema e ca nu stiu sa-ti spun daca si-a recuperat avansul, pot sa intreb insa.

Oricum am intels ca el si-a gasit alta sala, acum in ianurie , exact pt data initiala, care e in iulie, in plin sezon.

Eu zic sa ramai pe pozitii, pt ca au facut chestia asta cu mai multe perechi si daca renunta cateva s-ar putea sa se linisteasca , dar poti si sa mai intrebi in stanga si-n dreapta.

Mie la restaurant mi-au spus ca daca ii anunt cu o luna-doua inainte nu e nici o problema, adica daca isi gasesc pe altcineva iti recuperezi avansul.

Multa bafta si daca te putem ajuta, te rog anunta-ne.

pink_lady
04.02.2008, 22:26:50
[code]Fetelor vreau sa fac o revolutie...am nevoie sa aflu cine mai face nunta la eclipsa intrucat avem probleme cu proprietarul...ne este impusa muzica, bautura, prajiturile...la un pret urias...200 de lei....
Hai fetelor...help!!!!

pup

Buna,
sa stii ac tocmai am aflat si eu de cineva care a inchiriat de anul trecut una din salile de la Eclipsa , a platit avans si acum s-a trezit cu niste conditii absurde. din cate stiu eu in aczul lui nu s-a putut rezolva,adica a fost , a discutat cu ei, dar nu s-au inteles si pana la urma au renuntat.

Problema e ca nu stiu sa-ti spun daca si-a recuperat avansul, pot sa intreb insa.

Oricum am intels ca el si-a gasit alta sala, acum in ianurie , exact pt data initiala, care e in iulie, in plin sezon.

Eu zic sa ramai pe pozitii, pt ca au facut chestia asta cu mai multe perechi si daca renunta cateva s-ar putea sa se linisteasca , dar poti si sa mai intrebi in stanga si-n dreapta.

Mie la restaurant mi-au spus ca daca ii anunt cu o luna-doua inainte nu e nici o problema, adica daca isi gasesc pe altcineva iti recuperezi avansul.

Multa bafta si daca te putem ajuta, te rog anunta-ne.

Ms mult, poate intrebi pe prietenii tai de avans...Tu ai vb la decebal? ce meniu ai anul asta?
cati banuti, k anul trecut era 150 ron doar mancarea..

elenesi
04.02.2008, 22:38:15
Buna,
Am sa ma interesez de avans,
Nu stiu sa-ti spun de meniu pt ca nu m-am interesat, eu locuiesc in Bucuresti si se ocupa parintii mei de organizare.
tot la sugestia lor am ales si restaurantul, finii parintilor mei au facut nunta acolo si au adus ei bautura sitortul si decoratiunile.
Eu zic ca nu au cum sa impuna un meniu minim, adica depinde ce alegi tu de mancare.
Am sa ma interesez si de meniu si de avans, si revin cu un raspuns

elenesi
04.02.2008, 22:45:00
Buna,
M-am interesat si cuplul dspre care iti vorbeam si-a recuperat avansul fara probleme.:)

pink_lady
04.02.2008, 22:56:36
Buna,
M-am interesat si cuplul dspre care iti vorbeam si-a recuperat avansul fara probleme.:)
Multumesc mult mult de raspunsul tau prompt..mi-ai dat o speranta...va in la curent cu ce se intampla

LucianaMatei
05.02.2008, 10:07:42
Multumesc mult mult de raspunsul tau prompt..mi-ai dat o speranta...va in la curent cu ce se intampla

Iti tin pumnii Pink_lady...asteptam sa vii cu vesti bune>:D<

oanishka
05.02.2008, 11:45:07
Iti tinem pumnii sa rezolvi... oricum nu te lasa... :* :* :*

lady_i
05.02.2008, 11:52:11
Suntem alaturi de tine >:D< Nu te lasa calcata in picioare. E nunta ta si trebuie sa fie cea mai frumoasa dintre toate :) Gandeste-te ce ti-ar face omul acela la nunta... Ar putea sa-ti de totul peste cap.
Si acum sa te cert putin :D Cum ai dat 20 mil fara nimic scris? Trebuia sa ai un contract semnat de ei, sa vezi ce conditii impun...
Oricum, noi suntem alaturi de tine si asteptam vesti bune [-o<

mihocln
06.02.2008, 15:10:36
Va rog sa imi spune-ti si mie cate ceva despre restaurantul "Lady". menul cum e? si incap 150 de persoane?. Ms.

LucianaMatei
06.02.2008, 15:33:55
Am vzt anuntul, doar ca este duminica, si noi am fi avut inv din bucuresti care luni merg la servici, si in plus am vzt dumbrava si e micuta pt nevoile noastre..am fi avut peste 150 de pers...
Problema e k au intervenit si parintii ..si de aici s-a dus tot dracu'...
Poti intra un pic pe mess sa discutam mai mult?:*

pink_lady
06.02.2008, 16:04:54
Poti intra un pic pe mess sa discutam mai mult?:*
diseara..nu am mess la servici...aici pot intra doar pe gmail...daca ai mail acolo putem chatui acolo..

LucianaMatei
06.02.2008, 16:10:19
diseara..nu am mess la servici...aici pot intra doar pe gmail...daca ai mail acolo putem chatui acolo..

Nu am pe g mail...sper sa vorbim diseara mai pe indelete...imi pare rau, dar poate gasim o solutie...te-am pupat!>:D<

elenesi
06.02.2008, 21:32:46
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa te interesezi la restaurantele noi deschise anul acesta, pt ca fiind nou , nu si-a facut nimeni rezervare la ei de anul trecut.
cuplul despre care ti-am povestit ca a renuntat la Eclipsa asa a facat, au gasit un restaurant deschis acum in iarna si era liber chiar in ziua dorita de ei.

Eu cred ca inca poti gasi, sincer.

MNOEMI
06.02.2008, 22:12:13
salut ... sunt o miresica din august 2008 si am nevoie de sfaturile voastre privind organizarea nunti ... <:-P pana azi m am ocupat de rezervat restaurantul .. de acum vine partea mai grea ... cred ....

mikaella
07.02.2008, 08:40:13
salut ... sunt o miresica din august 2008 si am nevoie de sfaturile voastre privind organizarea nunti ... <:-P pana azi m am ocupat de rezervat restaurantul .. de acum vine partea mai grea ... cred ....
buna mnoemi! am vazut ca faci nunta la parc , care sala sus sau jos si cat platesti meniul?

lakra_c
07.02.2008, 08:49:50
Buna ! bine ai venit!!!
te ajutam cu mare placere ! urmatoarea etapa cuprinde: muzica , fotograful , cameramanul .;;)

pink_lady
07.02.2008, 09:00:08
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa te interesezi la restaurantele noi deschise anul acesta, pt ca fiind nou , nu si-a facut nimeni rezervare la ei de anul trecut.
cuplul despre care ti-am povestit ca a renuntat la Eclipsa asa a facat, au gasit un restaurant deschis acum in iarna si era liber chiar in ziua dorita de ei.

Eu cred ca inca poti gasi, sincer.
Poate ma ajuti cu o locatie ;)

pink_lady
07.02.2008, 09:02:09
Foarte tare, k ai gasit restaurant la parc acum...eu anul trecut nu gasisem nimic liber in august 2008!
Fetelor, poate ma ajutati cu o locatie, eventual un restaurant nou deschis in bacau...

lakra_c
07.02.2008, 09:13:47
vezi ca mai erau anunturi prin desteptarea cu "cedez rezervare restaurant.." si daca ai noroc gasesti si la Decebal !
cam cati invitati ai?

LucianaMatei
07.02.2008, 10:36:03
Poate ma ajuti cu o locatie ;)

din cate stiu eu s-a deschis o locatie relativ noua...Curtea Veche...e in spatele sediului Desteptarea, incearca si acolo, poate-poate...:*

pink_lady
07.02.2008, 12:00:36
din cate stiu eu s-a deschis o locatie relativ noua...Curtea Veche...e in spatele sediului Desteptarea, incearca si acolo, poate-poate...:*
Ne-am hotarat...nu mai facem nimic in BC...va rog daca aveti nevoie de o super formatie sau de unsuuuuper fotograf si cameraman pe pt 30.08.08 - pls help me....

lady_i
08.02.2008, 09:53:30
Ne-am hotarat...nu mai facem nimic in BC...va rog daca aveti nevoie de o super formatie sau de unsuuuuper fotograf si cameraman pe pt 30.08.08 - pls help me....
Hello pink_lady >:D<
Nu crezi ca e o decizie prea pripita? Ai aranjat totul pana acum, cu atata migala, cu atata efort si acum sa lasi totul balta? Nu se poate... Din cauza acelui individ care v-a stricat planurile, nu ar trebui sa existe discutii de genul "nu mai fac nunta" Eu cred ca ar trebui sa discuti cu iubi tau si sa cautati o solutie, iar decizia luata de voi sa fie definitiva, doar e nunta voastra.... Nu te grabi sa renunti la muzica si fotograf ca daca te razgandesti ii pierzi. Ai timp destul pana in august sa mai remediezi situatia.
Astept sa vad vesti mai bune de la tine.
>:D< >:D< >:D< >:D<

pink_lady
08.02.2008, 10:44:07
Hello pink_lady >:D<
Nu crezi ca e o decizie prea pripita? Ai aranjat totul pana acum, cu atata migala, cu atata efort si acum sa lasi totul balta? Nu se poate... Din cauza acelui individ care v-a stricat planurile, nu ar trebui sa existe discutii de genul "nu mai fac nunta" Eu cred ca ar trebui sa discuti cu iubi tau si sa cautati o solutie, iar decizia luata de voi sa fie definitiva, doar e nunta voastra.... Nu te grabi sa renunti la muzica si fotograf ca daca te razgandesti ii pierzi. Ai timp destul pana in august sa mai remediezi situatia.
Astept sa vad vesti mai bune de la tine.
>:D< >:D< >:D< >:D<
Revin cu vesti bune, zic eu...am gasit un restaurant liber la suceava de unde sunt parintii mei pe 26 iulie, ceea ce e tot bine, e sambata.
Am gasit si muzica, trebuie doar sa caut alt fotograf, pt ca fotograful pe care il aveam la bc este ocupat in ziua aceea.

Acum trebuie sa fac pe dracu'n 4 sa recuperez avansul de la restaurant si eventual muzica si fotograf..de aceea incerc sa gasesc pe altcineva dornic de acea data.

pup;-)

lady_i
08.02.2008, 11:01:47
Revin cu vesti bune, zic eu...am gasit un restaurant liber la suceava de unde sunt parintii mei pe 26 iulie, ceea ce e tot bine, e sambata.
Am gasit si muzica, trebuie doar sa caut alt fotograf, pt ca fotograful pe care il aveam la bc este ocupat in ziua aceea.

Acum trebuie sa fac pe dracu'n 4 sa recuperez avansul de la restaurant si eventual muzica si fotograf..de aceea incerc sa gasesc pe altcineva dornic de acea data.

pup;-)
Atunci e bine. Dar muzica nu o poti lua tot pe aia? Ca doar ei sunt din Suceava.
Am vazut eu ca ai facut schimbari la profil dar credeam ca te-ai infuriat doar. La Scorpion, daca e ala la care ma gandesc eu, ai si terasa afara. E un pic cam la strada, dar e ok.
La Suceava iti pot recomanda un cameraman, dar nu stiu daca se ocupa si de poze. Daca te intereseaza, fac rost de nr lui si ti-l dau.
Bafta >:D<

pink_lady
08.02.2008, 12:13:20
Atunci e bine. Dar muzica nu o poti lua tot pe aia? Ca doar ei sunt din Suceava.
Am vazut eu ca ai facut schimbari la profil dar credeam ca te-ai infuriat doar. La Scorpion, daca e ala la care ma gandesc eu, ai si terasa afara. E un pic cam la strada, dar e ok.
La Suceava iti pot recomanda un cameraman, dar nu stiu daca se ocupa si de poze. Daca te intereseaza, fac rost de nr lui si ti-l dau.
Bafta >:D<
da, as vrea..ma ajta orice nr de tel..poate poate mai gasesc pe cineva liber.

lady_i
08.02.2008, 12:29:58
da, as vrea..ma ajta orice nr de tel..poate poate mai gasesc pe cineva liber.
Am dat un tel acum si poate diseara iti spun daca Fanel e liber pe 26. Aveam cartea lui de vizita dar chiar acum nu o gasesc. Stiu ca el lucreaza bine, are aparatura profesionala. Cand primesc raspuns iti trimit PM. Bafta.

MNOEMI
08.02.2008, 18:28:21
buna fetelor ... ma bucur ca in sfarsit am gasit pe cineva din bacau ... eu am nunta pe 24/08/2008 la Parc .. si nu am organizat inca nimic... nu stiu nici de unde sa incep ...

ellen
08.02.2008, 19:09:10
care sala?

MNOEMI
08.02.2008, 23:15:25

Buna,

.. ai facut nunta la Parc in bacau?:-\ :-\

MNOEMI
08.02.2008, 23:28:18
fetele va multu mesc din suflet... am si rosit... sunt cele mai frumoase complimente pe care le- am auzit :*:*:*:*

deci o sa le iau pe rand... dak uit ceva ma intrebati apoi :)):))

rochia e de la white lady :), nunta a fost la parc sala mare, cea de jos... capacitatea este de in jur de 300 si ceva de pers dar noi am avut 210 cam asa... si mi s-a parut suficient... destul loc de dans... cred k mai incapeau dar... eu zic k 250 de persoane e ok... mai mult deja e prea aglomerat...

tortul intr-adevar a fost mortal... si k aspect si k gust :)

detalii despre decoratiuni dau pe privat k sa nu fie probleme :)

:*:*:*:*:* pup la fete :)

te rog din suflet da mi si mie ceva detali despre aranjamantul sali ... eu am nunta pe 24/08/2008 tot in sala mare la Parc ... din pacate nu stau in tara si am numai 2 sapt. la dispozitie sa ma ocup de organizare ... cu muzica am rezolvat ... il avem pe remus... formatia de la decebal... cu restul sunt in aer ....

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

MNOEMI
11.02.2008, 16:53:43
buna mnoemi! am vazut ca faci nunta la parc , care sala sus sau jos si cat platesti meniul?

buna ... fac in sala de jos ... am vazut ca e super faina ... in august cand am rezervat meniul era in jur de 140 ron ... anul acesta nu cred ca depaseste 150 .. cel putin asa sper...

MNOEMI
11.02.2008, 16:55:23
Foarte tare, k ai gasit restaurant la parc acum...eu anul trecut nu gasisem nimic liber in august 2008!
Fetelor, poate ma ajutati cu o locatie, eventual un restaurant nou deschis in bacau...

salut .. eu am rezervat in august ... si am avut noeroc .. pt ca singura zi libera din august era 24 ... nu prea am fost multumita .. nu am vrut duminica dar nu am avut incotro ...

MNOEMI
11.02.2008, 16:57:23
Buna ! bine ai venit!!!
te ajutam cu mare placere ! urmatoarea etapa cuprinde: muzica , fotograful , cameramanul .;;)

mersi ... ;-) .. faza mai naspa e ca nu stau in tara .. si tre sa fac totul in 10 zile .. cat am concediu in aprilie ... daca ai ceva sugesti pt fotograf si firme de organizare trimite .mi un pm ...

MNOEMI
12.02.2008, 11:05:00
mersi ... ;-) .. faza mai naspa e ca nu stau in tara .. si tre sa fac totul in 10 zile .. cat am concediu in aprilie ... daca ai ceva sugesti pt fotograf si firme de organizare trimite .mi un pm ...

mersi de raspuns .. pe blaj l am contactat in ianuarie 2007 pt e prieten cu nasul meu si avea agenda plina pana in iunie 2008 ... asa ca am vorbit cu remus ,, formatia de la decebal ..sper sa fie fain ... aia de la mon mariaj mi sa spus ca cer in jur de 3000 € pt amenajatul sali ... e adevarat?

LucianaMatei
12.02.2008, 11:12:29
Buna ! bine ai venit!!!

Lakra nu imi dau seama f bine din poza de la avatar de lungimea voalului...cam cat de lung e? si eu mi-am luat voal dar nu mai sunt multumita de lungimea lui...mi se pare prea scurt...cred ca imi iau altul...:-<

ZaraGirl
12.02.2008, 11:52:20
Luciana, cred ca voalul depinde mult si de stilul rochitei pe care o ai. Dupa cum ti-am vazut eu rochia tip sirena ar merge un voal lung pana in pamant, dar acum depinde daca tie iti place acest stil sau vrei unul mai scurt cu care sa intri cu el pe fatza in biserica.

Cam cat e de lung cel pe care l-ai cumparat? Poti sa pui o poza, poate asa te putem ajuta mai mult.=;

LucianaMatei
12.02.2008, 12:31:41
Luciana, cred ca voalul depinde mult si de stilul rochitei pe care o ai. Dupa cum ti-am vazut eu rochia tip sirena ar merge un voal lung pana in pamant, dar acum depinde daca tie iti place acest stil sau vrei unul mai scurt cu care sa intri cu el pe fatza in biserica.

Cam cat e de lung cel pe care l-ai cumparat? Poti sa pui o poza, poate asa te putem ajuta mai mult.=;

Acum pun o poza insa nu e f clara din cauza redimensioonarii, o sa vad ce fac pana la urma...

LucianaMatei
12.02.2008, 12:32:47
Acum pun o poza insa nu e f clara din cauza redimensioonarii, o sa vad ce fac pana la urma...

Am pus de fapt 3 poze :-p

ZaraGirl
12.02.2008, 13:33:58
Luciana, e f finutz si dragutz voalul, imi place f mult. Si mai ales e la culoarea rochiei. Are pe margine o broderie f finutza. Eu zic sa-l pastrezi.

Te-ai gandit cum ai sa-ti faci parul?

LucianaMatei
12.02.2008, 13:39:12
Luciana, e f finutz si dragutz voalul, imi place f mult. Si mai ales e la culoarea rochiei. Are pe margine o broderie f finutza. Eu zic sa-l pastrezi.

Te-ai gandit cum ai sa-ti faci parul?

Multumesc mult Zara:* ...eu nu vreau sa il am prins pe tot ca nu imi place cum imi sta..lasta pe spate, ondulat si ceva (nu stiu ce :-p ) in fata...trebuie sa fac cateva probe la coafor sa vad ce ma prinde, si numai bine am banchetul inainte, un botez si o nunta:D . Pupici!:*

ZaraGirl
12.02.2008, 13:50:15
Atunci ai timp sa experimentezi!

Si mie imi plac mult coafurile astea semi-coc, sau nu stiu cum sa le spun, ceva de ganul asta din poze:

LucianaMatei
12.02.2008, 13:53:52
Atunci ai timp sa experimentezi!

Si mie imi plac mult coafurile astea semi-coc, sau nu stiu cum sa le spun, ceva de ganul asta din poze:

Sunt fff frumoase coafurile astea insa treb sa am parul mai lung si nu cred ca mai vrea sa creasca atat pana la nunta, niste extensii ar fi o solutie, insa sunt scumpe si nocive atunci cand le dai jos...mai e un piculetz de timp...

Yonika
12.02.2008, 14:09:55
F frumoasa rochita, sa fii fericita in ea la nunta si apoi si dupa nunta. Cat despre voal, eu am probat ceva la WL in Piatra, ceva in genul spaniol(e un voal mare , patrat, cu un fel de danteluta pe margine,), ca in poza, si mi-a zis fata de acolo, ca il pot prinde pe cap, la biserica, si va fi lung cat e el, si va fi ca o trena, si apoi la petrecere il voi scurta, adica il voi ridica de la mijloc si il voi prinde.

LucianaMatei
12.02.2008, 14:33:44
F frumoasa rochita, sa fii fericita in ea la nunta si apoi si dupa nunta. Cat despre voal, eu am probat ceva la WL in Piatra, ceva in genul spaniol(e un voal mare , patrat, cu un fel de danteluta pe margine,), ca in poza, si mi-a zis fata de acolo, ca il pot prinde pe cap, la biserica, si va fi lung cat e el, si va fi ca o trena, si apoi la petrecere il voi scurta, adica il voi ridica de la mijloc si il voi prinde.

Multumesc mult Ioana:* ...foarte frumos voalul... eu nu cred ca pot face acelasi lucru cu voalul meu, o sa vad daca il schimb sau nu:-"

otilik
12.02.2008, 21:21:22
foarte frumoasa rochitza:x

lakra_c
13.02.2008, 11:11:23
e suuuper voalul! se potriveste perfect!

LucianaMatei
13.02.2008, 11:24:42
foarte frumoasa rochitza:x

Multumesc frumos Otilik:">

LucianaMatei
13.02.2008, 11:26:26
e suuuper voalul! se potriveste perfect!

Merci Lakra :* ...si totusi eu ma gandesc sa imi iau altul care sa aiba lungimea pana undeva deasupra genunchilor cu vreo 2 palme...

lakra_c
13.02.2008, 13:41:47
Merci Lakra :* ...si totusi eu ma gandesc sa imi iau altul care sa aiba lungimea pana undeva deasupra genunchilor cu vreo 2 palme...
ce inaltime ai? in poze pari destul de inalta...
am citit ca la miresicile mai mici de statura , pentru a parea mai inalte, voalul nu trebuie sa fie fix pana la nivelul taliei...mai lung sau mai scurt dar in asa fel incat sa nu "sectioneze" silueta.
stiu ca lui Cosmin ii plac voalurile ff lungi..dau bine in poze; numai ca atunci cand am ajuns sa stabilim mai multe detalii cu el si mi-a zis chestia asta eu deja imi cumparasem voalul...

LucianaMatei
13.02.2008, 14:58:41
ce inaltime ai? in poze pari destul de inalta...
am citit ca la miresicile mai mici de statura , pentru a parea mai inalte, voalul nu trebuie sa fie fix pana la nivelul taliei...mai lung sau mai scurt dar in asa fel incat sa nu "sectioneze" silueta.
stiu ca lui Cosmin ii plac voalurile ff lungi..dau bine in poze; numai ca atunci cand am ajuns sa stabilim mai multe detalii cu el si mi-a zis chestia asta eu deja imi cumparasem voalul...

nu sunt chiar atat de inalta...am doar 1.70m. Chestia cu voalul e ca mie imi plac voalurile mai lungi..dar fiind destul de frumos voalul asta m-am lasat convinsa sa il cumpar desi e mai scurt. Acum sa vad ce modele mai gasesc si ma hotarasc eu ca mai am ceva timp...

lakra_c
13.02.2008, 15:13:23
nu sunt chiar atat de inalta...am doar 1.70m. Chestia cu voalul e ca mie imi plac voalurile mai lungi..dar fiind destul de frumos voalul asta m-am lasat convinsa sa il cumpar desi e mai scurt. Acum sa vad ce modele mai gasesc si ma hotarasc eu ca mai am ceva timp...
voalul este superb , cum am spus mai sus ! daca l-ai cumparat, parerea mea este sa nu-l schimbi! inseamna ca acesta a fost sa fie al tau!

daca nu stiai voalul trebuie pastrat toata viatza! din acest motiv nu inteleg cum de unele miresici isi vand voalurile.

LucianaMatei
13.02.2008, 15:17:51
voalul este superb , cum am spus mai sus ! daca l-ai cumparat, parerea mea este sa nu-l schimbi! inseamna ca acesta a fost sa fie al tau!

daca nu stiai voalul trebuie pastrat toata viatza! din acest motiv nu inteleg cum de unele miresici isi vand voalurile.

Chiar nu stiam ca ar trebui pastrat toata viata...ce simbolizeaza?

lakra_c
13.02.2008, 15:33:06
Chiar nu stiam ca ar trebui pastrat toata viata...ce simbolizeaza?
nu stiu..poate scrie la topicul de superstitii! in orice caz stiu ca are si o semnificatie religioasa pentru ca pe cap ( peste voal) vine pusa in biserica cununia (coroana).

Yonika
13.02.2008, 15:37:23
Luciana, voalul este f frumos, si vad ca merge f bine cu rochia, daca nu vrei un voal lung-lung, ca o trena, mai bine il lasi pe asta.
Acum tu faci cum crezi. Astea sunt parerile noastre!;)) ;-)

lakra_c
13.02.2008, 15:40:39
uite cam ce am gasit scris pe net:
"voalul trebuie pastrat de mireasa..........si tiara si tot ce are pe cap.............nu trebuie sa se de-a nimic........e norocul miresei!!!!!!!! "
"In Ardeal, sau cel putin in zona din care sunt eu, nu exista acest obicei cu dezgatitul miresei. Eu am vazut pana acum doar la televizor acasta procedura, niciodata la o nunta la care am fost eu. Asa ca mie voalul imi va ramane in cap pana la final, il voi da eu jos dupa incheierea nuntii si il voi pastra, ca asa se spune ca e bine. Cel putin eu asa am auzit ca rochita poti sa o dai sau sa o vinzi, dar voalul nu."

comentariile acestea sunt tot de pe miresici , dar le-am gasit prin cautare pe google.
deci o explicatie clara nu am sa-ti dau !:-?

LucianaMatei
13.02.2008, 15:50:08
Luciana, voalul este f frumos, si vad ca merge f bine cu rochia, daca nu vrei un voal lung-lung, ca o trena, mai bine il lasi pe asta.
Acum tu faci cum crezi. Astea sunt parerile noastre!;)) ;-)

Mulltumesc mult Ioana, tocmai de asta mi-am spus pasul pe forum ca sa aud parerile voastre si sa ma decid>:D<

LucianaMatei
13.02.2008, 15:51:45
uite cam ce am gasit scris pe net:
"voalul trebuie pastrat de mireasa..........si tiara si tot ce are pe cap.............nu trebuie sa se de-a nimic........e norocul miresei!!!!!!!! "
"In Ardeal, sau cel putin in zona din care sunt eu, nu exista acest obicei cu dezgatitul miresei. Eu am vazut pana acum doar la televizor acasta procedura, niciodata la o nunta la care am fost eu. Asa ca mie voalul imi va ramane in cap pana la final, il voi da eu jos dupa incheierea nuntii si il voi pastra, ca asa se spune ca e bine. Cel putin eu asa am auzit ca rochita poti sa o dai sau sa o vinzi, dar voalul nu."

comentariile acestea sunt tot de pe miresici , dar le-am gasit prin cautare pe google.
deci o explicatie clara nu am sa-ti dau !:-?

Interesant...probabil tine foarte mult de zona in care te afli, fiecare avand traditiile si superstitiile ei...oricum o sa vad eu ce si cum. Merci>:D<

charlotte
14.02.2008, 11:00:33
Luciana, o sa fii o miresica superba. Si rochia si voalul sunt dementiale=P~
Rochia e exact pe gustul meu, simpla, de efect, senzationala!!!
Ti-as sugera ca la acest tip de rochie si voal sa ai o coafura cu parul stans, cel putin asa te vad eu... Tu stii cel mai bine...>:D<

charlotte
14.02.2008, 17:01:13
Pink Lady, nu-mi vine sa cred ce tocmai am citit :(( Deci ai renuntat la Eclipsa??? Eu te-am intrebat la "Miresici 2008" de restaurant, de pretul meniului, daca ti se pare ok, etc, dar nu mi-ai raspuns.... prin urmare eu mi-am rezervat sala cea mare(200 pers) pt septembrie. Daca mi-ai fi spus, daca as fi stiut cumparam eu pe 30 august...dar eu am dat deja banii(tot 20 mil)
Apropo i-ai recuperat???
Avand in vedere ca am fost presata de timp si nu am avut timp sa caut in alte parti, am ales Eclipsa, dar vad ca voi spuneti ca ar fi scump 2 mil.
Este mult daca in pretul acesta este inclus si tortul, prajituri, decoratiuni(DECORATIV), muzica, bautura?? E adevarat ca bautura o sa mai aduc si eu in plus, dar in rest mie mi s-a parut convenabil... Cum e fetelor?:-SS
La Parc am gasit duminica si nu am vrut dar menu-ul era de 150-170 lei iar pe langa asta restul(muzica, bautura, tort, etc) plateai in plus si tot acolo ajungi cu bani..
Cel putin eu asa cred...
VA ROG, SFATUITI-MA CE SA FAC!!![-o<

LucianaMatei
14.02.2008, 17:07:43
Luciana, o sa fii o miresica superba. Si rochia si voalul sunt dementiale=P~
Rochia e exact pe gustul meu, simpla, de efect, senzationala!!!
Ti-as sugera ca la acest tip de rochie si voal sa ai o coafura cu parul stans, cel putin asa te vad eu... Tu stii cel mai bine...>:D<

Multumesc mult Charlotte>:D< , din pacate mie nu imi sta bine cu parul strans in coc...o sa merg la coafor si o sa testez sa vad ce ma prinde. Te-am pupat!

charlotte
14.02.2008, 17:24:33
Pink Lady, despre ce fotograf si cameraman este vorba? M-am mai gandit, poate o sa vorbesc cu patronul de la Eclipsa, sa ma mut eu cu nunta pe 30 aug (mi-ar conveni mai mult) si atunci as fi interesata de fotograf si cameraman, Ce parere ai?
Desi, pe de alta parte, aproape ca ma gandesc si eu sa mai caut si in alte parti, si asta cel mai mult pentru ca mie nu imi place ideea de a face nunta intr-un local cu inca doua nunti..

Yonika
14.02.2008, 17:30:01
Mulltumesc mult Ioana, tocmai de asta mi-am spus pasul pe forum ca sa aud parerile voastre si sa ma decid>:D<
Luciana, pana la urma de unde ai luat rochia si cat ai dat pe ea, ca ori am eu pierderi de memorie ;)) ori nu am vazut unde ai scris.:-"

teo77
14.02.2008, 17:52:45
Avand in vedere ca am fost presata de timp si nu am avut timp sa caut in alte parti, am ales Eclipsa, dar vad ca voi spuneti ca ar fi scump 2 mil.
Este mult daca in pretul acesta este inclus si tortul, prajituri, decoratiuni(DECORATIV), muzica, bautura?? E adevarat ca bautura o sa mai aduc si eu in plus, dar in rest mie mi s-a parut convenabil... Cum e fetelor?

$-) 2 mil. pt un menu este exagerat, chiar si in conditiile in care sunt incluse si cele spuse de tine. defapt, cred eu, asta si este marea pacaleala: toate cele incluse in menu sunt umflate ca pret, poate chiar dublate. stiu ca sunt cateva sali in oras care te obliga sa iei la pachet cel putin decoratiunile (in special firma indicata de tine).
si acum sa-ti demonstrez :-B: un meniu la respectiva sala, in conditiile in care se afla la periferia orasului, in zona industriala si ca, defapt nu e restaurant ci o fosta cantina, nu ar trebui sa depaseasca 130 max 140 de lei, sa zicem. diferenta pana la 200 de lei este 200 lei - 130 lei = 70 lei de persoana x 200 de persoane = 14.000 lei. adica enorm de mult doar pentru muzica (aprox 4.000), o parte din bauturi (max 2.000), tortul (max 500) si decoratiuni minimale (huse la scaune si aranjatul mesei de primire si miri - max 1000). in total ar fi max. 7.500-8.000 lei. pana la 14.000 nu crezi ca e diferenta prea mare? gandeste-te numai ca ai putea cu acesti bani, pe care-i dai gratis doar ca accepti totul "la pachet", sa-ti faci o luna de miere de vis intr-un loc exotic <:-P.

pink_lady
14.02.2008, 18:10:17
Pink Lady, despre ce fotograf si cameraman este vorba? M-am mai gandit, poate o sa vorbesc cu patronul de la Eclipsa, sa ma mut eu cu nunta pe 30 aug (mi-ar conveni mai mult) si atunci as fi interesata de fotograf si cameraman, Ce parere ai?
Desi, pe de alta parte, aproape ca ma gandesc si eu sa mai caut si in alte parti, si asta cel mai mult pentru ca mie nu imi place ideea de a face nunta intr-un local cu inca doua nunti..
Scuze, proibabil nu am vzt mesajul tau de mai demult.

Patronul a spus ca ne va da banii inapoi - vb cu el si te poti muta tu pe 30 sept (mai ales ca e liber acum). Noua nu ne-a convenit ca aveam deja semnat contract cu muzicantii....in fine au fost si alte chestii la mijloc si am renuntat.

E ok 2 mil la BC comparativ cu preturile din Buc.

Fotograful si cameramanul sunt de mare exceptie, au lucrat cu mai multe miresici de aici, da-mi un PM si iti dau datele de contact acolo.

Iar daca vrei sa faci la bis catolica SF Cruce (in apropierea restaurantului) iarasi e ok, pt k noi vorbiseram deja si era stabilit pt ora 19:00.

:)

lady_i
14.02.2008, 19:14:46
Ia te uita unde au disparut miresicile de bacau... la miresici de 2008 /:) :-? Eu ma tot uitam la "nunta in bacau" dar prea putina activitate si cand colo.... va gasesc aici.
Daca nu ati luat inca verighete va anunt ca s-a scumpit aurul si ar fi cazul sa va grabiti. Eu am fost joi, acu' o sapt, si pretul era 69 ron/g iar luni imi spune colega ca pretul e 75. Nu am crezut pana nu am vazut. Am gasit un loc unde e inca 65 si am dat comanda ieri. Pe 24 primim verighetele \:D/ Noi am vrut simple si va ajunge cam 7-8g ambele asa ca scapam ieftin.
Acu' sa ma apuc de recuperat, sa vad ce s-a mai discutat pe aici...

charlotte
14.02.2008, 20:46:34
$-) 2 mil. pt un menu este exagerat, chiar si in conditiile in care sunt incluse si cele spuse de tine. defapt, cred eu, asta si este marea pacaleala: toate cele incluse in menu sunt umflate ca pret, poate chiar dublate. stiu ca sunt cateva sali in oras care te obliga sa iei la pachet cel putin decoratiunile (in special firma indicata de tine).
si acum sa-ti demonstrez :-B: un meniu la respectiva sala, in conditiile in care se afla la periferia orasului, in zona industriala si ca, defapt nu e restaurant ci o fosta cantina, nu ar trebui sa depaseasca 130 max 140 de lei, sa zicem. diferenta pana la 200 de lei este 200 lei - 130 lei = 70 lei de persoana x 200 de persoane = 14.000 lei. adica enorm de mult doar pentru muzica (aprox 4.000), o parte din bauturi (max 2.000), tortul (max 500) si decoratiuni minimale (huse la scaune si aranjatul mesei de primire si miri - max 1000). in total ar fi max. 7.500-8.000 lei. pana la 14.000 nu crezi ca e diferenta prea mare? gandeste-te numai ca ai putea cu acesti bani, pe care-i dai gratis doar ca accepti totul "la pachet", sa-ti faci o luna de miere de vis intr-un loc exotic <:-P.

Teo, sa stii ca ai dreaptate...dar ce sa mai fac?Unde gasesc eu la ora asta restaurant pt 200 pers si sa fie si in aug sau sept??:-s O sa mai caut... Ar fi o idee cu restaurantele mai noi, dar nu prea cunosc...
Multumesc, esti o scumpa:*

charlotte
14.02.2008, 20:54:05
Scuze, proibabil nu am vzt mesajul tau de mai demult.

Patronul a spus ca ne va da banii inapoi - vb cu el si te poti muta tu pe 30 sept (mai ales ca e liber acum). Noua nu ne-a convenit ca aveam deja semnat contract cu muzicantii....in fine au fost si alte chestii la mijloc si am renuntat.

E ok 2 mil la BC comparativ cu preturile din Buc.

Fotograful si cameramanul sunt de mare exceptie, au lucrat cu mai multe miresici de aici, da-mi un PM si iti dau datele de contact acolo.

Iar daca vrei sa faci la bis catolica SF Cruce (in apropierea restaurantului) iarasi e ok, pt k noi vorbiseram deja si era stabilit pt ora 19:00.

:)

Eu nu pot sa-ti dau PM ca nu am suficiente mesaje postate...
Oricum, o sa mai caut totusi si alt restaurant si o sa ma hotarasc pana la sf saptamanii viitoare daca raman sau nu cu Eclipsa:-<
Dar sunt foarte interesata de fotograf si cameraman. Unde pot sa vad si eu poze facute de el??[-o<

charlotte
14.02.2008, 21:06:34
Multumesc mult Charlotte>:D< , din pacate mie nu imi sta bine cu parul strans in coc...o sa merg la coafor si o sa testez sa vad ce ma prinde. Te-am pupat!

Nu la coc ma refeream ci la o coafura gen spanish, ma rog in sensul: sa iti prinda parul la spate si totodata sa iti aplice o mesa ca sa para parul mai bogat, sper ca ai intels ceva;)) O sa caut pe net o poza.

LucianaMatei
14.02.2008, 21:27:37
Luciana, pana la urma de unde ai luat rochia si cat ai dat pe ea, ca ori am eu pierderi de memorie ;)) ori nu am vazut unde ai scris.:-"

Rochia e luata de la o miresica de la bazar, e model La Sposa si am dat pe ea 600 de euro, adik jumatate din cat a costat ea. Pup!:*

charlotte
14.02.2008, 21:52:00
Rochia e luata de la o miresica de la bazar, e model La Sposa si am dat pe ea 600 de euro, adik jumatate din cat a costat ea. Pup!:*

Ai fost foarte inspirata, sunt cateva rochii superbe la bazar. Am pus si eu ochii pe o rochie Ersa, una Pronovias, una Demetrios:grin: Toate imi plac8-}

LucianaMatei
14.02.2008, 21:57:22
Ai fost foarte inspirata, sunt cateva rochii superbe la bazar. Am pus si eu ochii pe o rochie Ersa, una Pronovias, una Demetrios:grin: Toate imi plac8-}

Sa stii ca am fost:> , daca ai ocazia sa gasesti ceva frumos la bazar sa stii ca merita toti banii!!! acum astept poza cu coafura pe care o propui;))

LucianaMatei
14.02.2008, 22:01:02
Ia te uita unde au disparut miresicile de bacau... la miresici de 2008 /:) :-? Eu ma tot uitam la "nunta in bacau" dar prea putina activitate si cand colo.... va gasesc aici.
Daca nu ati luat inca verighete va anunt ca s-a scumpit aurul si ar fi cazul sa va grabiti. Eu am fost joi, acu' o sapt, si pretul era 69 ron/g iar luni imi spune colega ca pretul e 75. Nu am crezut pana nu am vazut. Am gasit un loc unde e inca 65 si am dat comanda ieri. Pe 24 primim verighetele \:D/ Noi am vrut simple si va ajunge cam 7-8g ambele asa ca scapam ieftin.
Acu' sa ma apuc de recuperat, sa vad ce s-a mai discutat pe aici...

Abia astept sa ne pui niste pozici cu verighetele Lady!!!:D

lakra_c
15.02.2008, 09:07:06
Nu la coc ma refeream ci la o coafura gen spanish, ma rog in sensul: sa iti prinda parul la spate si totodata sa iti aplice o mesa ca sa para parul mai bogat, sper ca ai intels ceva;)) O sa caut pe net o poza.
eu am avut coc spaniol....nu trebuie sa ai mult par dimpotriva...mie mi-a taiat cam 25-30 cm din lungime pentru ca altfel nu se putea realiza acest gen de coc.

ZaraGirl
15.02.2008, 11:17:56
Lacra, dar florile pe care le-ai avut in par au fost cumva special tratate ca sa reziste o zi intreaga? Presupun ca daca sunt naturale e mai greu sa reziste toata ziua si am inteles ca ar fi un fel de substanta in florarii cu care trateaza @};- florile ca sa reziste mai mult timp in par, dar si costa mai mult.

lakra_c
15.02.2008, 11:44:51
Lacra, dar florile pe care le-ai avut in par au fost cumva special tratate ca sa reziste o zi intreaga? Presupun ca daca sunt naturale e mai greu sa reziste toata ziua si am inteles ca ar fi un fel de substanta in florarii cu care trateaza @};- florile ca sa reziste mai mult timp in par, dar si costa mai mult.
au avut coditza impachetata intr-un material (arata ca o banda de scotch verde) care mentine coditza umeda...e ca o hartie special tratata.
dar pentru ca a fost putin cam lunga coditza (tipa de la florarie normal ca nu a intzeles ce am cerut eu; trandafirii trebuiau sa fie din aia grashi dar scurti;iar ea mi-a pregatit mai mult niste boboci lunguietzi..in fine) coafeza a trebuit sa taie practic portiunea invelita cu banda.
spre dimineatza se cam ingalbenisera pe margine , dar chiar si asa au aratat destul de bine.

charlotte
15.02.2008, 12:06:22
au avut coditza impachetata intr-un material (arata ca o banda de scotch verde) care mentine coditza umeda...e ca o hartie special tratata.
dar pentru ca a fost putin cam lunga coditza (tipa de la florarie normal ca nu a intzeles ce am cerut eu; trandafirii trebuiau sa fie din aia grashi dar scurti;iar ea mi-a pregatit mai mult niste boboci lunguietzi..in fine) coafeza a trebuit sa taie practic portiunea invelita cu banda.
spre dimineatza se cam ingalbenisera pe margine , dar chiar si asa au aratat destul de bine.

:O :O :O =P~ =P~ =D> =D> Doamne Lakra, ce minunatie, ai fost absolut superba, si poza e suuuuper ( il vreau si eu pe Cosmin , m-am hotarat!!!)
Cine te-a coafat??? Pot sa mai vad poze cu tine????[-o< [-o< [-o< Esti o adevarata inspiratie, avem ce invata de la tine<:-P <:-P

ZaraGirl
15.02.2008, 12:23:43
Adevarul e ca ai avut o coafura f deosebita si florile s-au vazut superb in par. ce mai....o miresica de exceptie!!!=D> =D> =D>

lakra_c
15.02.2008, 12:32:54
:O :O :O =P~ =P~ =D> =D> Doamne Lakra, ce minunatie, ai fost absolut superba, si poza e suuuuper ( il vreau si eu pe Cosmin , m-am hotarat!!!)
Cine te-a coafat??? Pot sa mai vad poze cu tine????[-o< [-o< [-o< Esti o adevarata inspiratie, avem ce invata de la tine<:-P <:-P
multumesc mult de tot pentru aprecieri !!!
m-a coafat o tipa de la estetique. imi place la ea ca te duci cu poza si iti face exact cum doresti..bine te ajuta cu sfaturi, idei daca e cazul

http://picasaweb.google.co.uk/lovlilie aici poti vedea cateva pozici..sper sa mearga linkul

LucianaMatei
15.02.2008, 13:17:20
m-a coafat o tipa de la estetique. imi place la ea ca te duci cu poza si iti face exact cum doresti..bine te ajuta cu sfaturi, idei daca e cazul

http://picasaweb.google.co.uk/lovlilie aici poti vedea cateva pozici..sper sa mearga linkul

Cat te-a costat coafura? Intr-adevar arata fff bine:x

LucianaMatei
15.02.2008, 13:19:10
Lakra nu stiu daca te-am mai intrebat sau nu...cine v-a facut aranjamentele pentru sala si cat v-a ajuns?

lakra_c
15.02.2008, 13:33:41
Lakra nu stiu daca te-am mai intrebat sau nu...cine v-a facut aranjamentele pentru sala si cat v-a ajuns?
raspundem pe privat la intrebarea asta, ca am mai spus pe forum

LucianaMatei
15.02.2008, 13:53:46
raspundem pe privat la intrebarea asta, ca am mai spus pe forum

Multumesc de lamuriri>:D<

charlotte
15.02.2008, 15:34:34
Cat te-a costat coafura? Intr-adevar arata fff bine:x

Luciana, ai putea sa incerci si tu ceva asa. Eu cred ca ti-ar sta foarte bine, mai ales la tipul de rochie ce o ai s-ar potrivi perfect>:D<

N-am gasit o poza cu genul de coafura de care ziceam eu dar mai caut8-|

Oricum eu zic sa incerci coafura care a avut-o Lakra, e prea frumoasa.

charlotte
15.02.2008, 15:44:12

Multumesc frumos pt pozici, a fost ceea ce se numeste o nunta de vis, FELICITARI!!! Totul a fost superb, tu, rochia, aranjamentele, pozele, etc=D>
Mi-a placut la nebunie ideea cu capsunicile pe marginea paharului:D
Unde ai facut nunta? Cine ti-a facut decoratiunile? Dar machiajul??
Unde e Estetique???
Sper ca nu te superi ca iti pun atatea intrebari:">

lakra_c
15.02.2008, 15:59:20
Multumesc frumos pt pozici, a fost ceea ce se numeste o nunta de vis, FELICITARI!!! Totul a fost superb, tu, rochia, aranjamentele, pozele, etc=D>
Mi-a placut la nebunie ideea cu capsunicile pe marginea paharului:D
Unde ai facut nunta? Cine ti-a facut decoratiunile? Dar machiajul??
Unde e Estetique???
Sper ca nu te superi ca iti pun atatea intrebari:">

buuun..fara nici o intentie de a face reclama, nunta am facut-o la Restaurant Dumbrava; coafura, manichiura si machiajul (care de altfel a fost destul de simplu..apare mult mai evident pe film decat pe poze) toate la Estetique (este la intrarea in parcul Cancicov); decoratiunile au fost facute de Mon Mariage;
cum sa ma supar....de asta exista acest forum , pentru sfaturi.
Mult succes cu pregatirile si da-ne de veste ce ai mai rezolvat!>:D<

charlotte
15.02.2008, 16:03:36
Eu nu pot sa-ti dau PM ca nu am suficiente mesaje postate...
Oricum, o sa mai caut totusi si alt restaurant si o sa ma hotarasc pana la sf saptamanii viitoare daca raman sau nu cu Eclipsa:-<
Dar sunt foarte interesata de fotograf si cameraman. Unde pot sa vad si eu poze facute de el??[-o<

Pink_lady, o sa vreau sa rezolv in seara asta treaba cu data nuntii, o sa il sun pe patron. Iti trimit un PM, sper sa imi raspunzi repede:)

LucianaMatei
15.02.2008, 16:22:39
Luciana, ai putea sa incerci si tu ceva asa. Eu cred ca ti-ar sta foarte bine, mai ales la tipul de rochie ce o ai s-ar potrivi perfect>:D<

N-am gasit o poza cu genul de coafura de care ziceam eu dar mai caut8-|

Oricum eu zic sa incerci coafura care a avut-o Lakra, e prea frumoasa.

Si mie mi-a placut f mult coafura Lakrei insa profilul nu ma prea avantajeaza...oricum o sa vad la probe ce si cum:*

charlotte
15.02.2008, 16:29:32
buuun..fara nici o intentie de a face reclama, nunta am facut-o la Restaurant Dumbrava; coafura, manichiura si machiajul (care de altfel a fost destul de simplu..apare mult mai evident pe film decat pe poze) toate la Estetique (este la intrarea in parcul Cancicov); decoratiunile au fost facute de Mon Mariage;
cum sa ma supar....de asta exista acest forum , pentru sfaturi.
Mult succes cu pregatirile si da-ne de veste ce ai mai rezolvat!>:D<

Nici nu stii ce ma bucur ca am cu cine discuta:* .
Referitor la machiaj, ai fost multumita? Cu ce produse te-a machiat? Ai avut gene false? Cat a costat machiajul? Cum se numeste cea care te-a machiat?
Sper ca e ok ca am intrebat aici de machiaj, dar daca vrei poti sa-mi rapunzi la subiectul ref la coafuri si machiaje....
Referitor la pregatiri, cum sa stau...sper sa rezolv cu locatia zilele astea ( tu ce parere ai de Eclipsa?)

LucianaMatei
15.02.2008, 16:35:20
Am o nelamurire...mirii trebuie sa plateasca vreo taxa la biserica in afara banilor pe care -i dau nasii in ziua nuntii? Noua asa ni s-a spus de la biserica...trebuie achitata o taxa de 100 de lei...:-\

lakra_c
15.02.2008, 16:36:56
Am o nelamurire...mirii trebuie sa plateasca vreo taxa la biserica in afara banilor pe care -i dau nasii in ziua nuntii? Noua asa ni s-a spus de la biserica...trebuie achitata o taxa de 100 de lei...:-\
da , trebuie platita o taxa...anul trecut a fost ceva in genul 30 sau 50 lei; mi se pare cam mare diferenta de la un an la altul...

lady_i
15.02.2008, 16:46:55
Abia astept sa ne pui niste pozici cu verighetele Lady!!!:D
Buna Luci >:D<
Eu am ales modelul ala clasic, din aur galben, usor bombate, fara incrustatii ( ca pe vremea bunicii :D ). Nu am gasit nimic sa ne placa la amandoi asa ca am luat ceva clasic caci eram presati de timp. Oricum, in momentul asta nu as fi ales altceva.
Ti-am vazut rochita si voalul.... =P~ ... superbe. Sunt de acord cu fetele care-ti recomanda cocul spaniol. Cred ca vei fi superba.

lady_i
15.02.2008, 16:49:20
Eu stiu ca daca se da inainte de nunta, taxa o platesc mirii iar la nunta nasii. Noua nu ne-a luat avans asa ca vor plati nasii la cununie. Alte informantii nu am. Noua nici nu ne-a spus de vre-o taxa. Asta depinde de fiecare preot in parte.

lakra_c
15.02.2008, 16:52:24
Nici nu stii ce ma bucur ca am cu cine discuta:* .
Referitor la machiaj, ai fost multumita? Cu ce produse te-a machiat? Ai avut gene false? Cat a costat machiajul? Cum se numeste cea care te-a machiat?
Sper ca e ok ca am intrebat aici de machiaj, dar daca vrei poti sa-mi rapunzi la subiectul ref la coafuri si machiaje....
Referitor la pregatiri, cum sa stau...sper sa rezolv cu locatia zilele astea ( tu ce parere ai de Eclipsa?)
la machiaj am fost initial la o proba; tipa m-a intrebat cam ce machiaj imi fac eu de obicei..apoi i-am zis cam ce culoare e rokia ce accesorii o sa am si ce coafura; i-am precizat ca vreau conturul ochilor cu creion si nu cu tus pentru ca tusul este prea "brutal" si in ziua aceea mai esti obosita, mai scapi o lacrima, etc. Gene false nu am avut , nu mi-a trebuit ca am de la Doamne Doamne destul:). ce nu mi-a placut a fost anticearcanul..pentru ca eu de obicei nu am cearcane ; deci m-a dat cu o chestie care mai mult mi le accentua decat mi le acoperea...
Foloseste produse de la firme diferite in functie de ce considera ea ca ii trebuie; cele mai slabe sunt cele L'oreal; in rest lucreaza cu Guinot , Master Colors.
machiajul a rezistat perfect pana dimineatza.. numai ca eu am cam uitat sa ma dau cu ruj, care s-a dus imediat dupa atatea pupicuri.
o cheama Mari pe tipa care m-a machiat pe mine.
sper ca am reusit sa raspund la toate intrebarile..mai astept altele;;)

ellypir
15.02.2008, 19:49:51
http://www.miresici.ro/C:\Documents and Settings\elenush\Desktop\Pt 16.aug.2008\rochii\New Folder\P1030430Am revenit! si sunt tot mai nerabdatoare.. Mi-am luat rochita si acum incerc sa ma gandesc la o coafura potrivita.. ma puteti ajuta cu vre-o idee?
Rochita e foarte simpla, de altfel.. exact cum mi-o doream. Insa nu stiu daca mi-ar trebui o coafura cu parul pe spate sau.. prins coc (recunosc .. un coc mi-ar placea mai mult pt ca mi se pare foarte comod). Voi incerca sa atasez niste poze cu rochita.
V-am pupat! si bafta multa fetelor! Sa iasa totul asa cum va doriti!:*

pink_lady
15.02.2008, 20:06:19
http://www.miresici.ro/C:\Documents and Settings\elenush\Desktop\Pt 16.aug.2008\rochii\New Folder\P1030430Am revenit! si sunt tot mai nerabdatoare.. Mi-am luat rochita si acum incerc sa ma gandesc la o coafura potrivita.. ma puteti ajuta cu vre-o idee?
Rochita e foarte simpla, de altfel.. exact cum mi-o doream. Insa nu stiu daca mi-ar trebui o coafura cu parul pe spate sau.. prins coc (recunosc .. un coc mi-ar placea mai mult pt ca mi se pare foarte comod). Voi incerca sa atasez niste poze cu rochita.

Frumusica rochita, insa trebuie sa incerci mai multe coafuri...chiar nu am nicio parere (eu de obicei am).

pink_lady
15.02.2008, 20:10:20

ehe, e super fotograful,nu?

Am citit k spuneai de rochitele din Bazar, daca porti 38 ai toate sansele, eu cu 44 :"> mai greu...
Am fost acasa la parinti al SV si am vzt la bazarul de acolo super rochite facute la cernauti cu preturi intre 3- 10 mil..si daca pana acum eram pornita sa-mi iau rochia de pe forum...acum stau pe ganduri...nu stiu ce sa fac..

mai avem timp, nu?
<:-P
pup

pink_lady
15.02.2008, 20:12:27
Pink_lady, o sa vreau sa rezolv in seara asta treaba cu data nuntii, o sa il sun pe patron. Iti trimit un PM, sper sa imi raspunzi repede:)
Iubita, vb cu propr si vezi daca poti rezolva ceva. Ti-am rasp la PM!

lakra_c
15.02.2008, 20:29:31
http://www.miresici.ro/C:%5CDocuments%20and%20Settings%5Celenush%5CDeskto p%5CPt%2016.aug.2008%5Crochii%5CNew%20Folder%5CP10 30430Am revenit! si sunt tot mai nerabdatoare.. Mi-am luat rochita si acum incerc sa ma gandesc la o coafura potrivita.. ma puteti ajuta cu vre-o idee?
felicitari e foarte frumoasa rokia!
vei arata minunat!

charlotte
15.02.2008, 23:04:50

Am citit k spuneai de rochitele din Bazar, daca porti 38 ai toate sansele, eu cu 44 :"> mai greu...
Am fost acasa la parinti al SV si am vzt la bazarul de acolo super rochite facute la cernauti cu preturi intre 3- 10 mil..si daca pana acum eram pornita sa-mi iau rochia de pe forum...acum stau pe ganduri...nu stiu ce sa fac..

mai avem timp, nu?
pup

Da, e super fotograful, exact ce am cautat mereu:)
Daca zici ca sunt super rochitele de acolo, atunci mergi pe ideea asta, eventual poate pui niste poze cu ce ti-ar placea tie sa ne dam si noi cu parerea:)
Referitor la rochii, eu am fost fan Pronovias la inceput, iar acum ERSA. Sa stii ca nu intru in marimea 38 acum, dar m-am inscris la aerobic si pilates, drenaj limfatic si masaj anticelulitic si pana in iunie o sa reusesc sa redevin ce am fost[-o<

pink_lady
15.02.2008, 23:08:17
Da, e super fotograful, exact ce am cautat mereu:)
Daca zici ca sunt super rochitele de acolo, atunci mergi pe ideea asta, eventual poate pui niste poze cu ce ti-ar placea tie sa ne dam si noi cu parerea:)
Referitor la rochii, eu am fost fan Pronovias la inceput, iar acum ERSA. Sa stii ca nu intru in marimea 38 acum, dar m-am inscris la aerobic si pilates, drenaj limfatic si masaj anticelulitic si pana in iunie o sa reusesc sa redevin ce am fost[-o<
si acum ca sa fim un pic offtopic unde mergi la pilates?

sa stii k eu am dubii cu ersa au siret la spate si ti se vede pieleai...

charlotte
15.02.2008, 23:23:25
si acum ca sa fim un pic offtopic unde mergi la pilates?

sa stii k eu am dubii cu ersa au siret la spate si ti se vede pieleai...

Cum adica ti se vede pielea? Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici...
Pilates o sa fac la mine in cartier (e un cartier nou, cu blocuri noi, construite in 2006) la un salon ce s-a deschis acum; daca vrei mai multe detalii iti dau pe PM
Am uitat sa zic ca ma apuc si de alergat cum se mai incalzeste:)
Timp sa am...:-s

pink_lady
15.02.2008, 23:33:43
Cum adica ti se vede pielea? Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici...
Pilates o sa fac la mine in cartier (e un cartier nou, cu blocuri noi, construite in 2006) la un salon ce s-a deschis acum; daca vrei mai multe detalii iti dau pe PM
Am uitat sa zic ca ma apuc si de alergat cum se mai incalzeste:)
Timp sa am...:-s
OK, da-mi PM cu locatia :D
Pai...te-ai uitat la spate la rochitele astea?
siretul de strange la distanta iar sub el nu exista un material e doar pielea ta...nu stiu cum sa-ti explic tre sa vezi o poza cu o rochie...

amaliaa1081
15.02.2008, 23:44:18
Si eu sunt miresica din Bacau. Mi-am cumparat rochia mult visata. Va aasez poze, sper sa se intelega imaginea pt ca sunt facute cu telefonul.

charlotte
15.02.2008, 23:46:01
:x
siretul de strange la distanta iar sub el nu exista un material e doar pielea ta...nu stiu cum sa-ti explic tre sa vezi o poza cu o rochie...

Am vazut poze, multe;;) , dar mie mi se par foarte sexy si senzuale=P~
Nu m-am gandit daca sunt comode... Mai am timp
Am vazut ca si tie tot rochitele sirena iti plac, este o tipa din iasi(am uitat cum se numeste) care isi vinde rochia la bazar(pronovias) si are si masurile cam ca ale tale.. Ce parere ai? Mie imi place mult rochia aceea, e superba. Eu inca nu ma apuc de probat rochii pana nu slabesc, altfel as cumpara-o eu:)

otilik
15.02.2008, 23:46:05
e interesanta rochitza,ne zici si noua de unde ai luat-o si cat te-a ajuns?sa ne facem si noi o idee;-)

pink_lady
15.02.2008, 23:46:43
Si eu sunt miresica din Bacau. Mi-am cumparat rochia mult visata. Va aasez poze, sper sa se intelega imaginea pt ca sunt facute cu telefonul.
Parca esti o printesa, foarte frumusica rochita, de unde ai cumparat-o?

pink_lady
15.02.2008, 23:48:01
:x

Am vazut poze, multe;;) , dar mie mi se par foarte sexy si senzuale=P~
Nu m-am gandit daca sunt comode... Mai am timp
Am vazut ca si tie tot rochitele sirena iti plac, este o tipa din iasi(am uitat cum se numeste) care isi vinde rochia la bazar(pronovias) si are si masurile cam ca ale tale.. Ce parere ai? Mie imi place mult rochia aceea, e superba. Eu inca nu ma apuc de probat rochii pana nu slabesc, altfel as cumpara-o eu:)
Imi place rochita dar nu pt nunta..e mai mult o rochie de seara...parerea mea...vreau ceva mai umflat jos sau poate o sa-mi iau chiar de printesa, k doar o data ne maritam prima data!:-"

lakra_c
16.02.2008, 08:58:41
stiu eu la ce te referi...siretul ala e finutz , destul de subtire si apasa pe carnitza..:D.asa ca apara niste shunculitze chiar acolo unde nu le ai:-p

apropos de pilates...trimiteti-mi si mie un PM , unde , cand si cum..pls pls pls

lakra_c
16.02.2008, 08:59:56
ai o rokie foarte frumoasa , sa o porti fericita!!!
parca ai mai postat-o pe la un topic , ca-mi sunt cunoscute pozele...

lady_i
16.02.2008, 10:06:38
mai avem timp, nu?
pup
Acum am citit post-ul tau... Si eu care ti-am recomandat pe privat sa mergi la bazar....=)) =)) =)) =))
Eu tot de acolo imi iau rochita. Modelul pe care il vreau eu costa 23 mil iar de acolo il iau cu 4 mil.
Ma bucur ca iti rezolvi problemele. Eu am o vorba "fiecare sut in fund e un pas inainte" Dar tu ai facut pasi mari inainte :)

pink_lady
16.02.2008, 11:05:03
Eu as vrea sa merg la pilates, dar mi-e urat sa merg singura...este o sala prin apropiere, dar in Bucuresti.
Mai locuieste cineva in Buc?

AnaM
16.02.2008, 12:23:36
Imi place rochita dar nu pt nunta..e mai mult o rochie de seara...parerea mea...vreau ceva mai umflat jos sau poate o sa-mi iau chiar de printesa, k doar o data ne maritam prima data!:-"

Referitor la asta, puteai sa-mi spui adevarul si chiar nu ma suparam :)

Si, personal, cred ca miresicile ar trebui sa-si cumpere rochite in care sa se simta bine si care sa le avantajeze.

pink_lady
16.02.2008, 14:35:10
Referitor la asta, puteai sa-mi spui adevarul si chiar nu ma suparam :)

Si, personal, cred ca miresicile ar trebui sa-si cumpere rochite in care sa se simta bine si care sa le avantajeze.
Nu mi se pare ca nu ti-am spus adevarul, ba din contra.

Imi place f mult rochita ta, dar adu-ti aminte ca te-am intrebat daca nu se poate pune crinolina jos pentru ca mi-as dori ceva mai umflat...chiar nu inteleg care este problema ta...

lakra_c
16.02.2008, 14:46:54

Imi place f mult rochita ta, dar adu-ti aminte ca te-am intrebat daca nu se poate pune crinolina jos pentru ca mi-as dori ceva mai umflat...chiar nu inteleg care este problema ta...
fetelor nu va certati..ca nu va sta bine ![-X
nici nu avetzi motive macar!

pink_lady
16.02.2008, 14:47:54
fetelor nu va certati..ca nu va sta bine ![-X
nici nu avetzi motive macar!
Nu se cearta nimeni aici o:-)

lakra_c
16.02.2008, 15:19:38
Nu se cearta nimeni aici o:-)
ok. te cred pe cuvant :)

MNOEMI
16.02.2008, 16:13:41

buna ... sunt o miresica din bacau si sunt in cautarea rochiei de mireasa ... toata lumea mi a vb numai de alb si negru ... am vazut ceva modele faine ... dar as vrea sa stiu unde e bazarul pt ca e pentru prima data cand aud vorbind de bazarul cu rochi de mireasa... daca este un site pe care sa vad ce rochii au ...

crematoryro2005
16.02.2008, 23:19:05
Buna miresici din Bacau, va spune un mire tot din Bacau. Eu si prietena mea vom avea nunta pe 13.09.2008 la Forest Moldova. Ne-am hotarat acum 2 saptamani sa facem pasul anul acesta, asa ca acum suntem in cautare de formatie, cameraman, fotograf. Restul le vom rezolva pana atunci. Ne-am hotarat sa avem formatie chiar daca un DJ ar fi mai ieftin, intrucat vrem sa avem atmosfera, sa se simta bine invitatii nostri. Am mai fost la nunti cu DJ, si nu mi-au placut. Poate ca sunt DJ mai buni insa tot formatie mi-as dori. Azi am vb cu un tip care are formatie care mi-a cerut 2500 RON. Mi-a dat un DVD cu o nunta la care a cantat,si pot spune ca mi-a placut. Formatia e formata din 2 baieti la clape, din care numai unul canta vocal, acesta din urma fiind membru al unui ansamblu folcloric din Bacau. A spus ca in banii acestia aduce si un baiat cu acordeon la mireasa acasa. Nu cunosc foarte bine preturile vehiculate in Bacau de formatii si de aceea apelez la voi. As dori daca se poate sa imi dati pe privat, alte formatii pe care le-ati avut sau le veti avea voi la nunta. V-as fi recunoscator daca mi-ati da si date de contact ale lor, si ceva impresii. Acelasi lucru va rog si in legatura cu cameramani sau fotografi din Bacau.

Va multumesc mult si sper sa ne puteti ajuta

AnaM
17.02.2008, 00:25:48

Una este sa ma intrebi daca cred ca ar merge cu crinolina si sa doresti sa o vezi si alta este sa spui ca e rochie de seara. Ma rog, acum imi dau seama de ce nu s-a materializat intalnirea. De asta am spus ca preferam adevarul. Timp irosit.

Acum ai vazut "care este problema mea", desi nu cred ca am folosit un ton de acest gen cu tine. O seara buna.

pink_lady
17.02.2008, 00:32:28
Una este sa ma intrebi daca cred ca ar merge cu crinolina si sa doresti sa o vezi si alta este sa spui ca e rochie de seara. Ma rog, acum imi dau seama de ce nu s-a materializat intalnirea. De asta am spus ca preferam adevarul. Timp irosit.

Acum ai vazut "care este problema mea", desi nu cred ca am folosit un ton de acest gen cu tine. O seara buna.
Ce am spus eu si ce ai inteles tu..mai bine ai reciti mesajul- si inca ceva, nu mi s-a parut ca te-as fi incurcat cu ceva- cu timpul meu fac ce vreau - din cate stiu nu am stabilit o intalnire cu tine si nu am venit, ti-am spus ca as vrea sa vin sa o vad (as fi cumparat-o pt cununia civila) dar ca nu stiu sigur daca pot ajunge si ca te voi anunta in timp util sa nu ma astepti...
Si pana la urma urmei traim intr-o tara libera si fiecare dintre noi avem dreptul la o parere - e ok?

lakra_c
17.02.2008, 08:28:26
buna ... sunt o miresica din bacau si sunt in cautarea rochiei de mireasa ... toata lumea mi a vb numai de alb si negru ... am vazut ceva modele faine ... dar as vrea sa stiu unde e bazarul pt ca e pentru prima data cand aud vorbind de bazarul cu rochi de mireasa... daca este un site pe care sa vad ce rochii au ...
uite aici un link catre bazar: http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=104
poate te ajuta sa-ti gasesti rochia mult visata !

AnaM
17.02.2008, 12:07:07
Daca tot impartim firu-n 14:

Ce am spus eu si ce ai inteles tu..mai bine ai reciti mesajul-

Imi place rochita dar nu pt nunta..e mai mult o rochie de seara...

Eu zic ca am inteles destul de bine :)

ti-am spus ca as vrea sa vin sa o vad (as fi cumparat-o pt cununia civila) dar ca nu stiu sigur daca pot ajunge si ca te voi anunta in timp util sa nu ma astepti...

Din cele 3 zile, in ultima zi, seara, m-ai anuntat. :)

Si pana la urma urmei traim intr-o tara libera si fiecare dintre noi avem dreptul la o parere - e ok?

Absolut. Atata timp cat esti fair, poti sa ai orice parere, nu m-ar fi deranjat catusi de putin sa-mi spui de la inceput care e toata treaba. Ti-am scris primul mesaj doar pentru ca mi s-a parut nedreapta afirmatia ta. Chiar nu ma intereseaza sa vand rochia neaparat, nu am stat si nu voi sta niciodata in banii astia.

Si, la urma urmei, am si eu dreptul sa am o parere, nu? :)

Hai s-o lasam balta, e clar :) Am spus ce am avut de spus. :)

pink_lady
17.02.2008, 12:46:44
/:)
Daca tot impartim firu-n 14:

Eu zic ca am inteles destul de bine :)

Din cele 3 zile, in ultima zi, seara, m-ai anuntat. :)

Absolut. Atata timp cat esti fair, poti sa ai orice parere, nu m-ar fi deranjat catusi de putin sa-mi spui de la inceput care e toata treaba. Ti-am scris primul mesaj doar pentru ca mi s-a parut nedreapta afirmatia ta. Chiar nu ma intereseaza sa vand rochia neaparat, nu am stat si nu voi sta niciodata in banii astia.

Si, la urma urmei, am si eu dreptul sa am o parere, nu? :)

Hai s-o lasam balta, e clar :) Am spus ce am avut de spus. :)

Ok, sa fie cum vrei tu!
O astfel de discutie devine mult prea lunga si inutila- din acest motiv prefer sa renunt./:)

Peace>:D<

amaliaa1081
17.02.2008, 13:17:13
Parca esti o printesa, foarte frumusica rochita, de unde ai cumparat-o?
Am cumparat-o de la targul de nunti. Eate o rochie creatie Calin Events cu corsetul plin cu cristale swarovski. Ma bucur ca va place. Va pup

oanishka
17.02.2008, 20:38:26
Am cumparat-o de la targul de nunti. Eate o rochie creatie Calin Events cu corsetul plin cu cristale swarovski. Ma bucur ca va place. Va pup
Iti sta foarte bine! Sa o porti iubita si fericita!
Si spor la pregatiri in continuare

amaliaa1081
17.02.2008, 23:54:46
Iti sta foarte bine! Sa o porti iubita si fericita!
Si spor la pregatiri in continuare
Multumesc. Si voua la fel va doresc!!!

lakra_c
18.02.2008, 09:46:19
Fetelor...in legatura cu orele de pilates...nu-mi raspunde nimeni..stie cineva unde se fac in Bacau? :-\

gaby30
18.02.2008, 11:34:49
Buna miresici din Bacau, va spune un mire tot din Bacau. Eu si prietena mea vom avea nunta pe 13.09.2008 la Forest Moldova. Ne-am hotarat acum 2 saptamani sa facem pasul anul acesta, asa ca acum suntem in cautare de formatie, cameraman, fotograf. Restul le vom rezolva pana atunci. Ne-am hotarat sa avem formatie chiar daca un DJ ar fi mai ieftin, intrucat vrem sa avem atmosfera, sa se simta bine invitatii nostri. Am mai fost la nunti cu DJ, si nu mi-au placut. Poate ca sunt DJ mai buni insa tot formatie mi-as dori. Azi am vb cu un tip care are formatie care mi-a cerut 2500 RON. Mi-a dat un DVD cu o nunta la care a cantat,si pot spune ca mi-a placut. Formatia e formata din 2 baieti la clape, din care numai unul canta vocal, acesta din urma fiind membru al unui ansamblu folcloric din Bacau. A spus ca in banii acestia aduce si un baiat cu acordeon la mireasa acasa. Nu cunosc foarte bine preturile vehiculate in Bacau de formatii si de aceea apelez la voi. As dori daca se poate sa imi dati pe privat, alte formatii pe care le-ati avut sau le veti avea voi la nunta. V-as fi recunoscator daca mi-ati da si date de contact ale lor, si ceva impresii. Acelasi lucru va rog si in legatura cu cameramani sau fotografi din Bacau.

Va multumesc mult si sper sa ne puteti ajuta
Buna si bine ai venit printre noi
Eu iti recomand pe Florin Blaj (este un pic c-am scump din cate stiu eu dar se merita din plin); eu am fost la o nunta unde a cantat el si vreau sa spun ca nu am stat nici o secunda pe scaun .Iti pot da nr lui der telefon 0744252973 ; stiu ca este foarte ocupat dar merita sa incerci.Eu nu am avut norocul sa fie liber cand am eu nunta; poate aveti voi m-ai mult noroc.In legatura cu cameraman nu te pot ajuta ca pentru mine a rezolvat fratele meu problema asta (eu fiind departe de casa ); dar am sa intreb daca m-ai cunoaste pe cineva .
Va urez succes si poate ne m-ai auzim<:-P

charlotte
18.02.2008, 13:15:10
Fetelor...in legatura cu orele de pilates...nu-mi raspunde nimeni..stie cineva unde se fac in Bacau? :-\

Lakra iti raspund eu acum pe PM>:D< ...nu am intrat in weekend pe forum....n-am uitat;))

lakra_c
18.02.2008, 14:50:27
Lakra iti raspund eu acum pe PM>:D< ...nu am intrat in weekend pe forum....n-am uitat;))
multumesc mult pentru detalii!!!>:D<

crematoryro2005
18.02.2008, 22:58:28
Multumesc pentru sfarturi. am sunat astazi pe Florin Blaj insa nu mi-a raspuns. O sa mai incerc si maine. Am o lista de vreo 12 formatii din Bacau, pana acum am sunat la jumatate dintre ele, mai am maine cealalta jumatate.:) Vreau sa imi fac o idee despre preturi si despre cum presteaza fiecare. Sincer imi place mult cum canta tipul despre care v-am povestit, insa parca as mai vrea sa mai studiez putin piata, n-as vrea sa ma arunc la primul gasit. In plus, mi-a zis 2500 RON insa nici eu nu am intrebat si nici el nu mi-a zis cat canta de 2500 RON. Tb sa mai vb cu el intrucat n-as vrea sa ma trezesc cu surpriza ca pe la 2-3 sa-si stranga lucrurile si sa ne lase cu ochii in soare. Am mai auzit cazurin din acestea. In seara asta am avut ocazia sa vizionez cu prietena mea cateva secvente din DVD-ul dat de el si ne-a placut. Insa mai astept putin. sa vad raspunsurile de la celelalte formatii.
Cand ma hotarasc va spun ;-)

mihocln
19.02.2008, 12:41:17
Buna miresici din bacau.
Dak sunte-ti dragute puteti sa imi spune-ti kte ceva despre Lady?
Eu am nunta anul acesta pe 02.08.2008.
Deja am inchiriat sala doar k nu stiu cum e meniul si dak vreo una dintre voi stie si poate sa ma ajute ia-si fi recunosktoare.
Ms mult de tot si astept un raspuns.
Poop. Pa pa

ZaraGirl
19.02.2008, 13:19:40
Mihocln,

am doar o curiozitate, sper sa nu te superi: dar 2 august e post nu? faceti nunta atunci sau nu e o ceremonie religioasa?

mihocln
19.02.2008, 13:55:20
Nu am de ce sa ma supar. Sunt catolik si la noi nu e post. Stii ceva despre Lady? Ms. Poop

ZaraGirl
19.02.2008, 14:38:38
Ok, am inteles. Despre Lady nu stiu chiar nimic, dar cred ca mai erau miresici care faceau nunta acolo si poate o sa-ti spuna ele mai multe sau poate te poti duce intr-o sambata pe acolo sa vezi cum e amenajat totul.

mihocln
19.02.2008, 14:45:04
Knd am inchiriat restaurantul era o nunta acolo si era chiar frumos aranjat. Despre meniu nu stiu nik si credeam k poate sa imi spuna cineva ceva despre asta. Si nici kte persoane inkp acolo. Dak auzi ceva te rog imi spui si mie k vad k nimeni nu poate sau nu vrea sa imi spuna nik. Ms. Poop.

falfara_elena
19.02.2008, 16:19:24
multumesc mult pentru detalii!!!>:D<
Buna, Lakra,

Imi zici si mie numarul de telefon al fotografului de la nunta voastra? Sper ca il mai ai:-p .

Multumesc frumos,

Elena

falfara_elena
19.02.2008, 16:21:25

Buna, din nou,

Si fotografiile voastre au fost foarte frumoase.
Imi poti da si mie nr de telefon al fotografului?

Multumesc

mikaella
19.02.2008, 17:12:07
Knd am inchiriat restaurantul era o nunta acolo si era chiar frumos aranjat. Despre meniu nu stiu nik si credeam k poate sa imi spuna cineva ceva despre asta. Si nici kte persoane inkp acolo. Dak auzi ceva te rog imi spui si mie k vad k nimeni nu poate sau nu vrea sa imi spuna nik. Ms. Poop.
buna! stiu pe cineva care a facut acolo si a avut cam 160 invitati, insa despre meniu nu stiu nimik. tu cat ai platit avansul si cat ai stabilit meniul aproximativ? ti-au impus un nr minim de meniuri?

otilik
19.02.2008, 17:23:44
salut fetelor!!!!!are cineva nunta la casa grande la sala de la etaj?

mihocln
19.02.2008, 17:30:27
Buna.
Si la 160 de invitati a mai ramas loc pt dansat?
Da am dat acont 5 milioane vechi si meniul va fi in jur de 1 milion numai mankrea si kfea. Kfea kte vrem noi de persoana.

mihocln
19.02.2008, 17:32:07
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Si noi am spus k vom avea in jur de 150 de invitati si atat. Nu nea spus un nr minim de invitati.pa

mikaella
19.02.2008, 17:37:25
Buna.
Si la 160 de invitati a mai ramas loc pt dansat?
Da am dat acont 5 milioane vechi si meniul va fi in jur de 1 milion numai mankrea si kfea. Kfea kte vrem noi de persoana.
nu stiu prea multe doar ca pers respectiva mi-a spus ca a fost putin cam aglomerat dar a fost atmosfera si n-a mai contat aspectul asta. deci nu te speria!! ai cumva poze cu restaurantul?

mihocln
19.02.2008, 18:04:16
Asta kut si eu dar nu gasesc nikieri. Se pare k nu poate nimeni sa imi dea niste detalii. Asta e. Pa. Ms.

mihaela_miresica08
20.02.2008, 10:42:46
Schimb rezervare restaurant Bacau
Buna Miresici!
Am nevoie de ajutorul vostru. Din motive presonale trebuie sa schimb data nuntii. Am rezervare la restaurant Iris sala de sus pe 19 iulie si fac schimb cu cineva care are rezervare mai devreme, poate in mai.
Pupici:*

ellypir
21.02.2008, 09:25:52
felicitari e foarte frumoasa rokia!
vei arata minunat!
Multumesc mult!

ellypir
21.02.2008, 09:27:49
Caut lautar pt gatitul miresei!! Ma poate ajuta cineva cu vre-o recomandare?

nycosia
23.02.2008, 17:36:59
Buna fetelor!
va mai citesc din cand in cand si vreu sa va spun ca sunteti superbe si rochiile pe care vi le-ati ales sunt deosebite!
din pacate aici eu m-am poticnit...nu am reusit sa ajung la targul de nunti de la Bucuresti ...vreau sa merg saptamana viitoare la targul de nunti de la Iasi ...si poate ma hotarasc la o rochie!
pana acum am rezolvat urmatoarele: nasii, muzica,restaurantul, fotografii si verighetele
o sugestie ceva pentru invitatiile de nunta?
si un pret la limuzina stie cineva?
si inca ceva cat platiti voi chelnerii si cati sunt?

sa pupic pe toate!
( daca vreti pahare de sampanie gravate cu numele vostru si data nuntii, decorate cu culorile care va plac am descoperit o firma din bacau care face si costa numai 50 de lei...ma gandeam sa le fac nasilor cadou la masa, ce parere aveti?)

anamary
23.02.2008, 23:47:49
Multumesc pentru sfarturi. am sunat astazi pe Florin Blaj insa nu mi-a raspuns. O sa mai incerc si maine. Am o lista de vreo 12 formatii din Bacau, pana acum am sunat la jumatate dintre ele, mai am maine cealalta jumatate.:) Vreau sa imi fac o idee despre preturi si despre cum presteaza fiecare. Sincer imi place mult cum canta tipul despre care v-am povestit, insa parca as mai vrea sa mai studiez putin piata, n-as vrea sa ma arunc la primul gasit. In plus, mi-a zis 2500 RON insa nici eu nu am intrebat si nici el nu mi-a zis cat canta de 2500 RON. Tb sa mai vb cu el intrucat n-as vrea sa ma trezesc cu surpriza ca pe la 2-3 sa-si stranga lucrurile si sa ne lase cu ochii in soare. Am mai auzit cazurin din acestea. In seara asta am avut ocazia sa vizionez cu prietena mea cateva secvente din DVD-ul dat de el si ne-a placut. Insa mai astept putin. sa vad raspunsurile de la celelalte formatii.
Cand ma hotarasc va spun ;-)
buna...imi dai si mie niste formatii din lista ta din bacau??? poate pe Pm??? merci mult..pt ca eu sincer nu prea cunosc...am mai vazut niste secvente a unor formatii pe youtube...poate te ajuta si pe tine...pupici

claudiola
29.02.2008, 08:51:11
buna miresici...eu am nunta pe 6 sept. am inceput sa caut muzica si mi s-a cerut 1500euro. mi s-a parut exagerat de mult.daca stiti recomanda-ti-mi si mie niste formatii... si numerele lor de telefon ms anticipat

anamary
03.03.2008, 11:51:03
buna miresici...eu am nunta pe 6 sept. am inceput sa caut muzica si mi s-a cerut 1500euro. mi s-a parut exagerat de mult.daca stiti recomanda-ti-mi si mie niste formatii... si numerele lor de telefon ms anticipat
mult mult...intra pe google...scrie florin blaj...si o sa-ti apara formatii din bacau cu tot cu nr de tel
bafta...

ellypir
03.03.2008, 11:53:32

Sa stii ca astea-s preturile! eu platesc 1300 si formatia are doar 2 oameni. Cei pe care i-am vrut de fapt, erau din suceava si cer de la 2000 euro in sus;as fi dat si atat dar sunt ocupati deja pana in 2009 inclusiv.
Deci daca vrei ceva oarecum de calitate nu cred ca gasesti sub 1000 euro... sau.. ia-ti DJ.
Bafta multa!

amaliaa1081
03.03.2008, 11:58:54
Eu am incheiat contractul inainte de sarbatori si mi-au luat 1200 euro, pt cei care incheie contractul anul acesta este mai scump. Sunt 3 baieti din Bc care canta fff bine. Daca doriti nr de tel va pot da insa sunt f ocupati anul acesta....

amaliaa1081
03.03.2008, 12:00:20
Stie cineva o florarie unde se fac aranjamente florale frumoase si dupa modelul dorit de fiecare? Imi da-ti si mie detalii???

gaby30
05.03.2008, 09:58:28
Stie cineva o florarie unde se fac aranjamente florale frumoase si dupa modelul dorit de fiecare? Imi da-ti si mie detalii???
Buna Amaliaa
eu iti recomand floraria Madalina ; atat pentru decoratii florale cat si pentru buchetul de mireasa si lumanarile pentru nasi;
am vazut ce decoratii fac si sunt superbe ; eu tot acolo mi-am dat comanda ;
bafta si spor la organizare ; sper sa m-ai vorbim

Petro79
05.03.2008, 14:18:54
Si eu am fost sa ma interesez la Madalina (tot la recomandarea lui Gaby) si mi s-au parut OK, plus foarte amabile doamnele acelea. Ce as vrea sa stiu e daca tu, Gaby, cand ai dat comanda de toate florile, ai obtinut vreun discount. Noi avem comanda destul de mare - toate florile pentru decorarea restaurantului de 200 si ceva de persoane, 2 perechi de lumanari, cocarde din flori naturale, buchete de flori pentru masina... Cele de la florarie mi-au spus sa incerc sa vorbesc cu patroana, dar abia dupa 8 martie. La alte florarii din piata dadeau un 5-7% reducere.

gaby30
06.03.2008, 10:28:32
Si eu am fost sa ma interesez la Madalina (tot la recomandarea lui Gaby) si mi s-au parut OK, plus foarte amabile doamnele acelea. Ce as vrea sa stiu e daca tu, Gaby, cand ai dat comanda de toate florile, ai obtinut vreun discount. Noi avem comanda destul de mare - toate florile pentru decorarea restaurantului de 200 si ceva de persoane, 2 perechi de lumanari, cocarde din flori naturale, buchete de flori pentru masina... Cele de la florarie mi-au spus sa incerc sa vorbesc cu patroana, dar abia dupa 8 martie. La alte florarii din piata dadeau un 5-7% reducere.
Buna Petro ,este bine sa vorbesti cu patroana ,eu cred ca la asa comanda primesti reducere ;
eu am nunta in iunie si pana in prezent am vorbit la telefon cu patroana si a ramas sa discut pe indelete cand ajung in tara (dar stiu ca face si reducere ca fratele meu pentru nunta tot acolo a dar comanda si a primit reducere-depinde de comanda)
bafta si poate ne m-ai auzim

mihocln
07.03.2008, 12:46:00
Buna,
A fost careva din voi din intamplare la Suceava la renumitul targ de nunti? Nu stiu dak se numeste chiar asa.
Si cum vi s-a parut? Sunt lucruri frumoase? Am inteles k sunt preturi accesibile si modele frumoase de rochii de mireasa. Si am inteles k sunt si alte lucruri de care ai nevoie pentru nunta(flori, costume pentru mire etc.).
Va rog sa nu ocoliti msg meu.
Ms mult de tot. Poop:* .

nycosia
07.03.2008, 15:45:26
eu am fost sambata trecuta la targul de la iasi si erau foarte multi cu decoratiuni!!
Ce targ este la Suceava??
daca te referi la bazar......am dus niste prieteni acum 2 ani si erau numai haine foarte ieftine si prost lucrate!

Yonika
07.03.2008, 17:52:36
Buna,
A fost careva din voi din intamplare la Suceava la renumitul targ de nunti? Nu stiu dak se numeste chiar asa.
Si cum vi s-a parut? Sunt lucruri frumoase? Am inteles k sunt preturi accesibile si modele frumoase de rochii de mireasa. Si am inteles k sunt si alte lucruri de care ai nevoie pentru nunta(flori, costume pentru mire etc.).
A fost sau este targ de nunti in suceava? Eu nu am auzit de asa ceva.

lady_i
07.03.2008, 21:09:53
Buna,
Eu iti recomand sa mergi pe acolo. Merita vazut. Nu e un targ de nunti ci e bazarul si are si o parte doar pt nunti. Vin croitorese de la Cernauti cu niste modele... =P~ =P~ =P~ Am vazut si in Bacau rochite de la bazarul din Suceava dar preturile erau duble. Stiu ce spun, ca eu sunt din Suceava. Ai incredere in mine si mergi ca nu o sa-ti para rau. Dar ai grija sa nu mergi intr-o zi de luni, ca e inchis. Pt orice detalii astept PM. Rochitele sunt noi nu sunt second.
Bafta.
Am recomandat unei fete de la Bucuresti si a venit si si-a luat de acolo rochita printesa cu doar 3 mil.

lady_i
07.03.2008, 21:17:09
eu am fost sambata trecuta la targul de la iasi si erau foarte multi cu decoratiuni!!
Ce targ este la Suceava??
daca te referi la bazar......am dus niste prieteni acum 2 ani si erau numai haine foarte ieftine si prost lucrate!
Bazarul e foarte mare, nu cred ca ai reusit intr-o singura zi sa vezi totul. Si acolo sunt haine pentru toate gusturile/buzunarele, trebuie sa stii unde sa cauti ;-) Nu neg ca sunt si lucruri de proasta calitate, dar daca pretul e minuscul... la ce sa te astepti?
Dar acum au un sector special pt nunti, ar fi cazul sa mergi si vei vedea cat s-a schimbat...

anamary
07.03.2008, 22:57:35
Sa stii ca astea-s preturile! eu platesc 1300 si formatia are doar 2 oameni. Cei pe care i-am vrut de fapt, erau din suceava si cer de la 2000 euro in sus;as fi dat si atat dar sunt ocupati deja pana in 2009 inclusiv.
Deci daca vrei ceva oarecum de calitate nu cred ca gasesti sub 1000 euro... sau.. ia-ti DJ.
Bafta multa!
dragutza...ce formatie canta la tine la nunta???
suma depinde f mult si de reputatia, de faima grupului...

anamary
08.03.2008, 12:26:33
esti superba..iti sta ff bine in rochitza care ti-ai ales-o...

LucianaMatei
08.03.2008, 19:32:36
esti superba..iti sta ff bine in rochitza care ti-ai ales-o...

Multumesc mult>:D< :">

lady_i
08.03.2008, 20:25:54
LA MULTI ANI, TUTUROR DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR CARE SUNT INFECTATE CU VIRUSUL "MIRESICI.RO"
Fie ca anul acesta sa fie mai frumos ca anul care a trecut si fiecare an care urmeaza sa va aduca numai bucurii. Sa fiti iubite si frumoase.
>:D< >:D< >:D<

anamary
08.03.2008, 22:56:02
La Multi Ani...tuturor miresicilor...actuale, trecute (Scuzati Expresia) si viitoare...

anamary
08.03.2008, 22:57:46
Multumesc mult>:D< :">
luciana...ti-ai gasit formatie pana la urma???sau dj???

LucianaMatei
09.03.2008, 12:47:04
LA MULTI ANI, TUTUROR DOAMNELOR SI DOMNISOARELOR CARE SUNT INFECTATE CU VIRUSUL "MIRESICI.RO"
Fie ca anul acesta sa fie mai frumos ca anul care a trecut si fiecare an care urmeaza sa va aduca numai bucurii. Sa fiti iubite si frumoase.
>:D< >:D< >:D<

La Multi Ani cu o zi intarziere...o primavara plina de soare, bucurii si terminarea cu succes a tuturor pregatirilor pentru nunta noastra!<:-P :*

LucianaMatei
09.03.2008, 12:49:29
luciana...ti-ai gasit formatie pana la urma???sau dj???

Din fericire am scapat de stresul legat de muzica, ne-am gasit o formatie super formata din 2 baieti, pe care i-am auzit cantand si mi-au placut f mult!

anamary
09.03.2008, 14:28:22
Din fericire am scapat de stresul legat de muzica, ne-am gasit o formatie super formata din 2 baieti, pe care i-am auzit cantand si mi-au placut f mult!
ma bucur pentru tine...dar ce formatie??? cum se cheama??...scuze ca te stresez...dar sunt curioasa din fire...iar de cand am inceput cautarile pt formatie...am ajuns sa-i cunosc pe toti...si eu sunt in tratative cu o formatie...sper sa inchei maine contractul...;-)

LucianaMatei
09.03.2008, 17:47:19
ma bucur pentru tine...dar ce formatie??? cum se cheama??...scuze ca te stresez...dar sunt curioasa din fire...iar de cand am inceput cautarile pt formatie...am ajuns sa-i cunosc pe toti...si eu sunt in tratative cu o formatie...sper sa inchei maine contractul...;-)

Ti-am raspuns pe privat>:D<

lumyker
10.03.2008, 10:01:24
Buna fetelor!

Nu am mai scris de multishor, dar asta nu inseamna ca nu am mai intrat pe forum si nu am mai citit ce se mai intampla.

eu am cununia civila in Bucuresti (unde stam noi) doar noi doi, nasii si parintii :) pe 10 iunie (da, stiu ca e marti, dar asa am vrut noi; )) si nunta la Millenium pe 27 septembrie. este ok cu Restaurantul, avem Dj, fotograf si cameraman (toate 3 serviciile in 600 EUR + cazare + transport - Bucuresti- Bacau - stim cum lucreaza si suntem incantati de pret).
rochie nu mi-am luat, nici dupa costum nu ne-am uitat, nici invitatii si nici nu am rezolvat cu aranjatul salii de restaurant, dar mai este timp si nu e panica. deocamdata. au fost targuri peste targuri de nunti, dar nu am avut timp nici sa respir si nu am ajuns la niciunul din ele.

problema mea este alta si am nevoie de sfaturile voastre. pana acum am luat toate deciziile de unii singuri si parintii au acceptat si au aprobat.
am neamuri cu care m-am intalnit de curand si care au intrebat de manele, de dansatul gainii si de lautar la imbracatul miresii si hora. manele - nu, sper sa ii conving sa lase CDul acasa- sa inteleaga ca avem DJ care pune ce muzica vrem noi, de dansatul gainii sa nu aud...dar voi cum faceti cu lautarul si cu hora ? faceti, nu faceti ? poate mireasa sa iasa din casa catre Biserica fara alai si fara lautar ? asa cum vreau eu?

nu vreau sa imi supar familia, dar este un subiect la care nu am cazut de acord - parintii au fost ok, au inteles cum vreau eu sa fac (nu e stilul meu sa fac scandal si muzica si hora:(() si au respectat asta, dar matusile mele s-au oripilat si mai mai sa se supere cand nu am cedat in favoarea lor cu acordeon si nu stiu ce dansat de saraca gaina ....

mihocln
10.03.2008, 14:38:55
Buna miresici,
Buchetul de mireasa si floarea mirelui unde asi putea sa le fac?
11 trandafiri sunt de ajuns, sau sunt prea putini? Mama a spus k sunt prea multi. Daca stiti o florarie unde se fac buchete frumoase va rog sa imi spuneti si mie. Ms mult de tot. Pa.

mihocln
10.03.2008, 15:16:46
Sal ink odata.
Vroiam sa va mai intreb ce stiti despre cameramani si fotografi? cam kre sunt preturile? Noi am facut contract cu cineva care o sa ne ia 10 mil de lei vechi(1000 RON). E mult? Pa pa. Ms.

pink_lady
10.03.2008, 15:46:35
Sal ink odata.
Vroiam sa va mai intreb ce stiti despre cameramani si fotografi? cam kre sunt preturile? Noi am facut contract cu cineva care o sa ne ia 10 mil de lei vechi(1000 RON). E mult? Pa pa. Ms.
Daca sunt super profi e ok - cam astea sunt preturile...la BC..spun in cunostinta de cauza!
La sv eu dau cam 6 mil pe foto...dar acolo e mai ieftin!

ellypir
11.03.2008, 09:04:06

Buna Luciana!
Intr-un sfarsit am contractat si eu tot formatia recomandata de tine#:-S (am mai scapat de-o grija).. au fost parintii mei si i-au ascultat cantand si le-au placut foarte mult. Eu insa trebuie sa recunosc .. am ceva emotii pentru ca am multi invitati.. peste 200 si nu stiu daca vor face fata...:-SS . In plus.. pe tine cine vine sa te ia de acasa? ma refer la muzicantii de la gatitul miresei... A! si mai am o intrebare...:D Unde iti faci parul?
Poate sunt stresanta... dar incep sa-mi umble fluturasii prin stomac si am impresi ca nu mai termin cu pregatirile...:( Astept raspunsul tau! :*

ellypir
11.03.2008, 09:36:54
Mai am o intrebare: Ce cadou se ia la nasi? stiu ca de obicei se ia ceva pt casa.. dar nasii mei nu-s casatoriti(am vb cu preotul si e ok) si tre sa le iau cate ceva la fiecare. Peste doua zile avem "intalnirea oficiala" la care in mod normal.. se da "ploconul" nasilor... dar habar n-am ce anume o sa le luam... aveti vre-o idee??? Ajutati-ma va rog!!! [-o<

Yonika
11.03.2008, 10:43:35
Mai am o intrebare: Ce cadou se ia la nasi? stiu ca de obicei se ia ceva pt casa.. dar nasii mei nu-s casatoriti(am vb cu preotul si e ok) si tre sa le iau cate ceva la fiecare. Peste doua zile avem "intalnirea oficiala" la care in mod normal.. se da "ploconul" nasilor... dar habar n-am ce anume o sa le luam... aveti vre-o idee??? Ajutati-ma va rog!!! [-o<
Adica acest cadou se da inainte, cu mult inainte? Eu stiam ca se da ori la nunta, ori atunci in preajma nuntii, in ziua dinainte sau de dupa nunta.

anamary
11.03.2008, 12:24:00
Sal ink odata.
buna..mie fotograful imi ia in jur de 6 mil. pt 150 poze marimea 13*15...deci in jur de 40.000 poza...am acceptat pt ca sunt profesionistii...dar cu marimea pozelor mai ramane de vazut.. si sunt din roman...
iar filmatu..in jur de 1000 euro...2 camere...
cam asa stau preturile...daca luam numai cu o camera era 350 euro...deci mi se pare ca preturile care le-ai obtinut sunt bune...

anamary
11.03.2008, 12:29:01
Ti-am raspuns pe privat>:D<...
merci...dar nu pot sa ma mai uit pe PM...nu stiu de ce...nu se deschide...
pupici...si spor la pregatiri

LucianaMatei
11.03.2008, 15:38:59
...
merci...dar nu pot sa ma mai uit pe PM...nu stiu de ce...nu se deschide...
pupici...si spor la pregatiri

Da-mi adresa ta de mail ca sa iti trimit detaliile!

anamary
11.03.2008, 21:44:31
Da-mi adresa ta de mail ca sa iti trimit detaliile!
dragutza de tine...am reusit azi la facultate sa intru pe PM...eu personal nu-i cunosc...dar important e sa va placa voua...
si eu 99,9% m-am decis...am stabilit si pretul, iar zilele urmatoare merg sa-i dau si avansu... a fost o hotarare grea pt ca eu studiez in BC, ai mei sunt in Roman...iar viitorul sot inca in strainatate...si a trebuit sa-mi caut singurica muzica...iti dai seama#-o ...mai mergeam cu o colega...dar nu e acelasi lucru...erau formatii care atunci cand ii ascultam live...nu stiam pe unde sa fug...in fine...m-a ajutat mult un unghi...care a fost de acord cu decizia mea...si gata...am mai rezolvat o problema...
mai am o intrebare...cum o sa-ti decorezi masina cu care veti merge in ziua nuntii???
pupici:*

ellypir
12.03.2008, 11:13:43
Adica acest cadou se da inainte, cu mult inainte? Eu stiam ca se da ori la nunta, ori atunci in preajma nuntii, in ziua dinainte sau de dupa nunta.

Da.. din cate stiu eu ploconul se da in momentul in care te duci sa ii anunti oficial de faptul ca vrei sa-ti fie nasi (dupa ce in prealabil ai vorbit cu ei si au fost de acord..e mai mult o chestie care tine de obiceiul zonei ..#-o probabil.)...Intr-adevar se mai da un dar nasilor si la nunta..dar ala e alt ceva..

anka_je
12.03.2008, 11:30:18
ce plocon?:-\ trebuie sa contina ceva anume? help, pls! #-o

LucianaMatei
12.03.2008, 21:10:08
dragutza de tine...am reusit azi la facultate sa intru pe PM...eu personal nu-i cunosc...dar important e sa va placa voua...
si eu 99,9% m-am decis...am stabilit si pretul, iar zilele urmatoare merg sa-i dau si avansu... a fost o hotarare grea pt ca eu studiez in BC, ai mei sunt in Roman...iar viitorul sot inca in strainatate...si a trebuit sa-mi caut singurica muzica...iti dai seama#-o ...mai mergeam cu o colega...dar nu e acelasi lucru...erau formatii care atunci cand ii ascultam live...nu stiam pe unde sa fug...in fine...m-a ajutat mult un unghi...care a fost de acord cu decizia mea...si gata...am mai rezolvat o problema...
mai am o intrebare...cum o sa-ti decorezi masina cu care veti merge in ziua nuntii???
pupici:*

Sa stii ca nu m-am decis inca...si acum nici nu prea mai am timp sa ma gandesc la nunta...cred ca tull cu niste flori naturale...habar nu am... inca:D pupici!

mikapici
13.03.2008, 11:06:34
buna ziua...si eu sunt o viitoare mireasa din bacau.fetelor,unde imi gasesc conduri albi?vreau sa mi cumpar o pereke de imagine si o pereke mai komozi.o zi buna si pupici:">

ellypir
13.03.2008, 11:52:14
ce plocon?:-\ trebuie sa contina ceva anume? help, pls! #-o

Pai.. ploconul e darul pe care-l dai nasilor cand te duci sa ii "chemi" oficial sa-ti fie nasi. Nu trebuie sa contina ceva anume.. poate fi ceva pt casa..sau o bijuterie pt nash.. orice cadou vrei tu... Asa stiu eu...pt ca ai mei au fost nasi la mai multe nunti si asa s-a procedat.. dar nu stiu daca e o regula..:D

otilik
13.03.2008, 11:54:06
buna ziua...si eu sunt o viitoare mireasa din bacau.fetelor,unde imi gasesc conduri albi?vreau sa mi cumpar o pereke de imagine si o pereke mai komozi.o zi buna si pupici:">
pai in bacau nu stiu unde ai putea gasi sincer...poate la leonardo.eu sunt foarte dezamagita de magazinele din bacau.ce gasesti in piata gasesti si in luceafarul numai ca la un pret de N ori mai mare.toate magazinele au aceasi marfa numai ca difera pretul.....:-L

anka_je
13.03.2008, 14:14:43
Vizavi de hot. decebal sunt pantofi frumosi, dar cu preturi cam piparate...

Yonika
13.03.2008, 15:59:25
Fetelor, ati incercat la magazinul Total de langa piata nord? Au acolo niste pantofi supre, pt mirese. Eu ma uit la ei de fiecare data cand intru in acel magazin (macar o data pe saptamana ;)) ca stau in zona); insa au si niste preturi...:-$ in jur la 250 lei. Si sunt si cu totcul ceva mai jos, nu sunt f inalti, ca sa fie obositori, si sunt si cu varful mai ascutit, si cu varf rotund.
Sper sa va placa si voua!
Bafta!