PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

anamary
13.03.2008, 16:26:14
Sa stii ca nu m-am decis inca...si acum nici nu prea mai am timp sa ma gandesc la nunta...cred ca tull cu niste flori naturale...habar nu am... inca:D pupici!
draga mea...decide-te repede..eu am patit-o...
azi trebuia sa merg sa inchei contractul cu formatia...si cu 1 ora inainte... m-a sunat si m-a lasat balta..:(( :(( :(( ...ca cica l-a sunat o vara de-a lui din italia...si pt ca noi nu am facut inca contract...a luat-o pe ea...pt caci are in aceeasi zi nunta...ca sa nu mai spunem ca ieri mi-a zis la tel..."lasa pe maine sa incheiem contractu ca azi nu am tp"...iar azi..."imi pare rau"...cata nerusinare/:) ....si acum iar nu am formatie...
dar nici in BC nu mai caut...sunt destul de putine formati bune in Bc si de aceea fac ei legea...dar nu-i nici o problema.. ma duc si iau formatie din iasi...:D

simona_ramona
13.03.2008, 16:39:11
buna ziua...si eu sunt o viitoare mireasa din bacau.fetelor,unde imi gasesc conduri albi?vreau sa mi cumpar o pereke de imagine si o pereke mai komozi.o zi buna si pupici:">
Vezi ca la magazinul Bacaul la etajul unu este o doamna care are pantofi numai din piele la preturi rezonabile.Eu si sotul meu de acolo ne luam incaltamine si suntem f. multumiti.
Spor la cautari.

mihocln
13.03.2008, 16:44:52
Buna miresici,
Eu sincer nu prea am vazut prin Bacau sandale si pantofi de mireasa. In foarte putine magazine sunt pantofi si sandale albe si asta e cam nasol. Inafara de Leonardo si ink vreo 2 magazine de pe centru nik, sau cel putin nu stiu eu. Dak stiti ceva.............. Spuneti-mi si mie. Pls. Ms mult de tot. Pooop.:)

LucianaMatei
13.03.2008, 18:49:00
draga mea...decide-te repede..eu am patit-o...
azi trebuia sa merg sa inchei contractul cu formatia...si cu 1 ora inainte... m-a sunat si m-a lasat balta..:(( :(( :(( ...ca cica l-a sunat o vara de-a lui din italia...si pt ca noi nu am facut inca contract...a luat-o pe ea...pt caci are in aceeasi zi nunta...ca sa nu mai spunem ca ieri mi-a zis la tel..."lasa pe maine sa incheiem contractu ca azi nu am tp"...iar azi..."imi pare rau"...cata nerusinare/:) ....si acum iar nu am formatie...
dar nici in BC nu mai caut...sunt destul de putine formati bune in Bc si de aceea fac ei legea...dar nu-i nici o problema.. ma duc si iau formatie din iasi...:D

Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, insa eu m-am hotarat la formatie inca de anul trecut. La aranjamentele florale spuneam ca nu m-am gandit inca;))

anamary
14.03.2008, 21:35:38
Imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, insa eu m-am hotarat la formatie inca de anul trecut. La aranjamentele florale spuneam ca nu m-am gandit inca;))
buna luciana...am mai ascultat o formatie...formatia fratii munteanu..au cantat in trecut la crama Comalrid...pe solist il chiama remus...ii cunosti cumva???

nycosia
15.03.2008, 09:35:33
remus canta bine...si banii pe care ii vrea sunt pe masura(hotarastete repede cu muzica)!
stiti daca sunt pantofi frumos la Piatra Neamt..?( vreau aurii si nu la 3 mil perechea:( )

LucianaMatei
15.03.2008, 10:18:22
buna luciana...am mai ascultat o formatie...formatia fratii munteanu..au cantat in trecut la crama Comalrid...pe solist il chiama remus...ii cunosti cumva???

Sa stii ca nu am auzit de ei...e f important sa iti placa cum canta...si sa ridice lumea de pe scaune, iti tin pumnii!!!

anamary
16.03.2008, 17:23:24
fetelor merci mult pt incurajari...l-am contactat pe remus vineri seara pe la 7-8 prin intermediul unui prieten comun...l-am si ascultat...bine...pe un dvd...si mi-a placut enorm...iar a 2-a zi la 9 dimineata am si incheiat contractul...ura ura ura...<:-P <:-P <:-P in sfarsit...mi-am gasit ce-mi place...bine...e putin mai scump dar merita...
fetelor spor si voua la pregatiri...si sa aveti o nunta asa cum va doriti...

LucianaMatei
16.03.2008, 19:25:20
fetelor merci mult pt incurajari...l-am contactat pe remus vineri seara pe la 7-8 prin intermediul unui prieten comun...l-am si ascultat...bine...pe un dvd...si mi-a placut enorm...iar a 2-a zi la 9 dimineata am si incheiat contractul...ura ura ura...<:-P <:-P <:-P in sfarsit...mi-am gasit ce-mi place...bine...e putin mai scump dar merita...

Ma bucur mult ca ai rezolvat si cu muzica si cat timp e ceea ce iti doresti nu mai conteaza daca e un pic mai scump...mult spor si tie in pregatiri!>:D<

mihocln
19.03.2008, 20:54:01
Sal
Va rog sa ma ajutati. Cine mai stie alte magazine cu rochii de mireasa in afara de cel de la piata, cel din stanga biseicii Sf Nicolae , cel de pe langa valutisti si cel din fata coaforului cel mai vestit din bc(am spus asa k sa nu fac reclama:D ) In caz k stiti spuneti-mi si mie pls k nu stiu unde sa mai caut rochie. Si ink ceva. Pt buchetul de mireasa km kti trandafiri sunt necesari dak vreau un buchet cu trandafir langa trandafir(intelegeti voi:-p ). Ms mult de tot.

nycosia
19.03.2008, 21:20:05
asteapta targul de nunti de saptamana viitoare...o sa fie multe rochii si probabil cu reducere ca mai ai un pic pana la nunta!
intra pe miresici la buchete de mireasa si o sa gasesti rasp. la toate intrebarile(oricum peste 20 de trandafirasi ca sa iasa pe rotund)

lady_i
22.03.2008, 09:57:55
Sal
Va rog sa ma ajutati. Cine mai stie alte magazine cu rochii de mireasa in afara de cel de la piata, cel din stanga biseicii Sf Nicolae , cel de pe langa valutisti si cel din fata coaforului cel mai vestit din bc(am spus asa k sa nu fac reclama:D ) In caz k stiti spuneti-mi si mie pls k nu stiu unde sa mai caut rochie. Si ink ceva. Pt buchetul de mireasa km kti trandafiri sunt necesari dak vreau un buchet cu trandafir langa trandafir(intelegeti voi:-p ). Ms mult de tot.
Eu iti recomand sa tragi o fuga la bazarul de la Suceava. Daca nu ai masina poti merge cu microbuzul. Din autogara Bacau la 5:30, la 8:00 esti in Suceava iar la 14:00 ai acelasi microbuz inapoi. Biletul costa 15 ron/calatorie. Iar in Suceava nu ai cum sa nu gasesti bazarul, ca ai maxi-taxi chiar din fata autogarii si cobori in fata bazarului. Biletul e 1 ron la SV (mult mai ieftin ca in Bc). Nu ai ce pierde, crede-ma. Eu i-am recomandat unei fete de la Bucuresti si a venit si si-a luat rochie cum i-a placut ei. Si pink_lady a fost pe acolo si i-a placut ce a vazut. Astept sa-mi spui ce rezolvi. Bafta >:D<

lady_i
22.03.2008, 10:00:42
Pentru miresicile care au nunta la restaurant LADY am o veste buna. A intrat in renovare. Va dati seama ce frumos va fi la nunta voastra....

lady_i
23.03.2008, 10:50:46
Ca sa va faceti o idee despre rochitele din bazarul de la Suceava, am sa atasez o poza pe care am facut-o anul trecut acolo. Mi-a placut la nebunie rochita... Pretul era de 4,5 mil. Ce ziceti? Va plac?
In curand voi merge iar acolo si voi face mai multe poze. E pacat ca multe miresici nu stiu de acest loc unde pot gasi tot ce au nevoie la preturi foarte mici.

pink_lady
23.03.2008, 14:21:46
Ca sa va faceti o idee despre rochitele din bazarul de la Suceava, am sa atasez o poza pe care am facut-o anul trecut acolo. Mi-a placut la nebunie rochita... Pretul era de 4,5 mil. Ce ziceti? Va plac?
In curand voi merge iar acolo si voi face mai multe poze. E pacat ca multe miresici nu stiu de acest loc unde pot gasi tot ce au nevoie la preturi foarte mici.
Dap- subscriu- abia astept sa merg la pasti acasa la sv - poate poate imi gasesc acolo rochita:*

anamary
23.03.2008, 19:09:41
super finutza rochitza...
mai mai...ca ma convingi sa iau masina si sa trag o fuga pana la suceava...
dar sincer pretul rochiei vine pe al 3-lea plan...imi primul rand sa-mi placa mult si sa fie de calitate buna...
am sa ma duc intai la targul de nunti in BC si...pe urma cine stie..poate am sa trag si o fuga in suceava...puppici si multumim mult pt sfaturi...

delmo
25.03.2008, 08:38:39
rochite din astea erau si in europa cand am fost dupa fundite si unu alta! dar sa stiti ca materialele lasa de dorit si realitatea e alta.......in poze par mai ok!:*

mikaella
25.03.2008, 09:14:26
pe langa rochii de mireasa se gasesc si flori de pus in piept sau marturii?

otilik
25.03.2008, 10:54:55
Ma bucur mult ca ai rezolvat si cu muzica si cat timp e ceea ce iti doresti nu mai conteaza daca e un pic mai scump...mult spor si tie in pregatiri!>:D<
am vazut ca faci nunta la casa grande,la ce sala?cea de jos sau de la etaj?>:D<

bibisor
25.03.2008, 18:07:56
noi am cheltuit 14000E si am avut foate mofturile pe care le-am dorit
cununie religioasa am avut-o in aer liber la magura verde ,ornata cu scaune si flori naturale ,am platit preot sa vina acolo...
vitel la protap facut afara ,uns cu tot felul de sosuri
dansatori profesionisti
meniu alegerea noasta
flori naturale
tort ,fantana de ciocolata cu fructe
deci cu 15000E faci o nunta frumoasa..

LucianaMatei
25.03.2008, 19:21:36
am vazut ca faci nunta la casa grande,la ce sala?cea de jos sau de la etaj?>:D<

Intr-adevar fac la Casa Grande, insa in sala de jos...anul trecut, cand am facut rezervarea nu ne-au dat niciun detaliu despre sala de sus, si in plus ne-a placut foarte mult sala de jos, de aceea am si rezervat-o. Voi unde faceti?

otilik
25.03.2008, 19:53:10
Intr-adevar fac la Casa Grande, insa in sala de jos...anul trecut, cand am facut rezervarea nu ne-au dat niciun detaliu despre sala de sus, si in plus ne-a placut foarte mult sala de jos, de aceea am si rezervat-o. Voi unde faceti?
eu voi face in sala de sus.abia astept sa vad cum iese pentru ca nu e gata inca<:-P

bibisor
25.03.2008, 23:10:55
sa nu te superi pe mine ,dar asta e daca o faci....
te-as sfatui sa nu faceti nunta la Casa Grande....si din mai multe motive.
1.sunt niste hoti,te incarca la pret de iti vine rau!(noi am vrut sa facem acolo ,si la inceput ne-au zis un pret de meniu am acceptat ,dupa 2 luni se schimbase pretul cu vreo 200 de mii de meniu..
2.persoanele care o sa stea la mesele de langa toaleta o sa le vina rau de la miros( au un detergent de toaleta care face mai rau)
3.cand o sa vreti sa iesiti afara ,sa luati aer,o sa iesiti direct in strada ,printre masinile parcate in fata.
si as mai putea continua...de exm.am facut un contract cu ei ptr o data,era 28 sep 07 ,am batut palma si la cateva saptamani am aflat de la niste prieteni apropiati, ca si ei ,au tot acolo nunta ,si tot pe 28!si bineinteles ca nu am stat cu mana in san ,ne-am dus am cerut avansul ,nu vreaia sa ni-l mai dea,ne-am certat urat..acum faceti cum credeti ,dar am vrut sa stiti ce am patit noi ,poate invatati ceva din asta..

laura2007
25.03.2008, 23:20:54
1.sunt niste hoti,te incarca la pret de iti vine rau!(noi am vrut sa facem acolo ,si la inceput ne-au zis un pret de meniu am acceptat ,dupa 2 luni se schimbase pretul cu vreo 200 de mii de meniu..
2.persoanele care o sa stea la mesele de langa toaleta o sa le vina rau de la miros( au un detergent de toaleta care face mai rau)
3.cand o sa vreti sa iesiti afara ,sa luati aer,o sa iesiti direct in strada ,printre masinile parcate in fata.
si as mai putea continua...de exm.am facut un contract cu ei ptr o data,era 28 sep 07 ,am batut palma si la cateva saptamani am aflat de la niste prieteni apropiati, ca si ei ,au tot acolo nunta ,si tot pe 28!si bineinteles ca nu am stat cu mana in san ,ne-am dus am cerut avansul ,nu vreaia sa ni-l mai dea,ne-am certat urat..acum faceti cum credeti ,dar am vrut sa stiti ce am patit noi ,poate invatati ceva din asta..

cred ca e mai bine sa ii trimis mesaj , pt ca nu e sigur ca va citi ce ai scris tu aici....

otilik
25.03.2008, 23:58:00
eu voi face nunta la casa grande pentru ca sunt multumita de serviciile lor...sincer imi e greu sa cred ca au pus 2 nunti in aceasi zi,ce interes ar fi avut?poate au gresit sau cine stie

bibisor
26.03.2008, 00:07:38
eu mi-am spus experienta ,daca vrei sa ma crezi bine ,daca nu ,la fel...dar sunt curioasa daca ai sa spui la fel ,dupa nunta ,eu va doresc casa de piatra si poate a fost o experienta neplacuta ptr noi...nu as putea generaliza...dar eu ma bucur ca am ajuns la magura verde....si daca nu ne certam cu patronul ,nu ajungeam sa avem asa o nunta superba si o priveliste frumoasa!
seara buna

mihocln
26.03.2008, 11:05:20
Buna.
Ai cumva idee dak vor schimba culoarea la Lady? K eu deja am angajat pe cineva care sa imi orneze sala si am ales portocaliul si auriul. Sper sa nu dea alta culoare salii:( . Dak stii ceva pls raspunde-mi. Ms mult de tot.

otilik
26.03.2008, 11:07:49
eu nu cred ca o sa schimbe culoarea,s-ar complica prea mult.cred ca doar vor sa faca o curatenie generala de s-au apucat de renovat;-) (parerea mea)

mihocln
26.03.2008, 11:34:55
Sper k nu o sa ne fak vreo "surpriza neplacuta":-SS . Ar fi tare naspa. Stii cumva knd vor termina renovarea? K asi vrea sa merg sa vad ce "renovari" au facut. Ms mult de tot:) .

otilik
26.03.2008, 11:50:52
nu stiu.dar poti trece pe acolo daca nu stai departe si te uiti,sau intrebi pe cineva jos acolo la market,nu?

LucianaMatei
26.03.2008, 21:28:10
eu voi face in sala de sus.abia astept sa vad cum iese pentru ca nu e gata inca<:-P

Am inteles ca sala de sus va fi moderna spre deosebire de cea de jos care e clasica. Cred ca o sa arate f bine!

LucianaMatei
26.03.2008, 21:35:46

Nu am de ce sa ma supar pe tine, iti dai seama ca ar fi destul de greu pentru mine sa imi gasesc un local nou cu 4 luni inainte de nunta. Din pacate la aproape fiecare restaurant exista cazuri de furt, ideea e ca macar sa o faca cu cap. Pana acum am fost de fmulte ori la restaurant si am fost foarte multumita de serviciile lor. Iti dai seama ca ar fi f complicat sa puna 2 nunti in aceeasi zi, singuira conditie fin ca nuntile sa se desfasoare in sala de jos, respectiv, cea de sus. Eu sper sa fie un local serios, asa cum mi-a facut dovada pana acum si sa nu am ce sa reprosez serviciilor oferite.

ellypir
27.03.2008, 09:48:02
Buna fetelor!
Am revenit! Si sunt foarte vesela! Ieri am dat comanda de invitatii. Voi incerca sa atasez o poza ca sa vedeti cum arata..

Vreau sa va cer o parere.. cam cu cat timp inainte dati voi invitatiile? Eu m-am gandit sa le trimit pe la inceputul lui mai si cer confirmare pe 15 iulie iar nunta o am la mijlocul lui august. Ce ziceti? O fi bine asa? Astept pareri si sfaturi...>:D<

Petro79
27.03.2008, 13:23:16
Foarte dragalase invitatiile. Eu nu stiu cu cat timp inainte e bine sa dai invitatiile, insa la mine lucrurile stau in felul urmator: avem nunta pe 24 mai si ai mei (ei se ocupa de partea asta - majoritatea invitatilor fiind rude/prieteni din partea parintilor mei) au spus ca le impart abia dupa Pasti, deci cu aprox. o luna inaintea nuntii. Ideea este ca oricum stiu toti data nuntii, asa ca invitatiile sunt necesare doar ca sa aiba exact locatia si orele, iar daca le-am fi dat mai devreme, lumea ar fi uitat. Ma rog, asta e logica alor mei, nu am vrut sa-i contrazic, din moment ce ei duc o buna parte a greului organizatoric. La cei carora trebuie sa le dau eu invitatiile, abia de saptamana trecuta am inceput, deci cam cu 2 luni inainte.

Spor in toate!

lady_i
27.03.2008, 18:53:47
Buna fetelor!
Am revenit! Si sunt foarte vesela! Ieri am dat comanda de invitatii. Voi incerca sa atasez o poza ca sa vedeti cum arata..

Vreau sa va cer o parere.. cam cu cat timp inainte dati voi invitatiile? Eu m-am gandit sa le trimit pe la inceputul lui mai si cer confirmare pe 15 iulie iar nunta o am la mijlocul lui august. Ce ziceti? O fi bine asa? Astept pareri si sfaturi...>:D<
Acum depinde de motivele tale. Eu zic ca e prea devreme asa cum ti-ai propus tu. Iar confirmarea sa o ceri cu cel mult 2 saptamani inainte. Intreaba la restaurant sa-ti spuna pe ce data mergeti sa stabiliti nr de meniuri. Tie iti trebuie sa ai confirmarile pana in ziua aia. De ex mie mi-a spus de la restaurant sa ma duc cu o saptamana inainte sa stabilim nr de meniuri. Iar un alt motiv e acela ca cei indecisi nu vor face confirmarea, iar mai apoi nu au nici o obligatie fata de voi (ca nu au facut confirmarea) si pot sa nu vina. Daca dai invitatiile la inceputul lui iulie eu zic ca e ok. Au oamenii timp sa se gandeasca si sa va confirme.
Multa bafta >:D<

otilik
27.03.2008, 19:45:14
Buna fetelor!

sunt foarte dragutze invitatiile:) eu una nu stiu cu cat timp inainte trebuiesc date:-\

anamary
27.03.2008, 20:22:53
fetelor...ati fost la targul de nunti???
eu ajung pe 29-30 in bacau...ati vazut rochitze frumoase???

anamary
27.03.2008, 20:25:04
Buna fetelor!

dragutze invitatiile...
eu incep sa distribui invitatiile mele cu 2 luni inainte...iar confirmarea pana cel tarziu 3 sapt. inainte...acum depinde de obiceiuri...

lady_i
27.03.2008, 20:28:36
fetelor...ati fost la targul de nunti???
eu ajung pe 29-30 in bacau...ati vazut rochitze frumoase???
Eu am fost dar... :| Nu mi se pare nimic deosebit. Toate sunt frumoase dar sunt expirate, asta e parerea mea. Nimic nou, deosebit, care sa-ti atraga atentia. Voi merge maine sa vad mai bine si sa probez. Am vazut o miresica imbracata... arata superb. Parca era facuta rochia pt ea.
Eu zic ca merita sa incerci. Avem personalitati si gusturi ( si corpuri) diferite.

otilik
27.03.2008, 20:46:19
eu am fost la targ in iasi,am inteles ca e acelasi si nu mi s-a parut nimic interesant dar am auzit ca au fost miresici care si-au luat rochitze de acolo

anamary
27.03.2008, 23:45:27
buna miresici! sper ca prin acest subiect sa aflam mai multe despre cat costa o nunta in bacau , eu am nunta in 2009 dar nu strica sa ma informez din timp.
in jur de 10000 euro...fac nunta in roman, dar stau in bacau...si costurile sunt cam aceleasi...

ellypir
28.03.2008, 20:31:29
Acum depinde de motivele tale. Eu zic ca e prea devreme asa cum ti-ai propus tu. Iar confirmarea sa o ceri cu cel mult 2 saptamani inainte. Intreaba la restaurant sa-ti spuna pe ce data mergeti sa stabiliti nr de meniuri. Tie iti trebuie sa ai confirmarile pana in ziua aia. De ex mie mi-a spus de la restaurant sa ma duc cu o saptamana inainte sa stabilim nr de meniuri. Iar un alt motiv e acela ca cei indecisi nu vor face confirmarea, iar mai apoi nu au nici o obligatie fata de voi (ca nu au facut confirmarea) si pot sa nu vina. Daca dai invitatiile la inceputul lui iulie eu zic ca e ok. Au oamenii timp sa se gandeasca si sa va confirme.
Multa bafta >:D<

Intr-adevar.. ai dreptate in ceea ce priveste confirmarile. Dar oricum nu ma astept sa-mi confirme toata lumea si va trebui sa pun manutza pe telefon si sa incep a suna dupa confirmari.. Cat despre data la care le dau... eu am nunta in mijlocul lui august si m-am gandit ca daca nu-i anunt din mai or sa fie multi care sa plece in concediu in august si vor spune ca n-au fost anuntati din timp si au apucat sa-si plateasca nush' ce excursie (mie asa mi s-a intamplat acum doua veri, si chiar daca as fi vrut sa merg la nunta respectiva.. nu m-am indurat sa arunc pe fereastra banii dati pe excursie).
Dar intr-adevar.. in ceea ce priveste confirmarea as putea sa o cer mai tarziu.
Multumesc mult de sugestie!
Bafta si tie!Sa ai o nunta dupa cum ti-o doresti!
Numai bine!:*

just_a_bride
31.03.2008, 10:34:21
Salutare la toate miresicile...ma strecor si eu pe aici..am nunta la anul in august si imi place ce am citit pe forum..sunt informatii nenumarate si bune, in primul rand.

meryanha
31.03.2008, 13:16:43
Salutare la toate miresicile...ma strecor si eu pe aici..am nunta la anul in august si imi place ce am citit pe forum..sunt informatii nenumarate si bune, in primul rand.

Bine ai venit printre noi! <:-PNici eu nu sunt de foarte mult timp pe aici, dar am aflat multe ...

just_a_bride
31.03.2008, 13:22:38
Eu acu ma uit la verighetele miresicilor ..dar tot a mea imi place mai muuultt...puup

pink_lady
31.03.2008, 16:36:55
Eu acu ma uit la verighetele miresicilor ..dar tot a mea imi place mai muuultt...puup
Pai si nu ne arati si nou verigheta ta?

mihocln
31.03.2008, 22:33:12
Buna
Ati fost la targul de nunti? Eu da si de acolo mi-am luat si rochia. Adevarul e ca nu sunt incantat de ce a fost acolo dar am avut noroc ca am gasit si un model care mi-a placut si care l-am si luat. Pa pa. Poooooooop.

just_a_bride
01.04.2008, 08:57:19
Uite minunatia mea..abia astept sa vina...>:D<

MNOEMI
01.04.2008, 13:07:06

salutare ... bine ai venit printre noi ... eu am nunta pe 24 august .. cum stai cu pregatirile?

MNOEMI
01.04.2008, 13:15:10

salut .. sa sti ca avem acesi formatie la nunta eu fac pe 24 august .. remus este amic cu parinti mei dar nu l am auzit niciodata cantand ... dar am incredere .. speram sa fie bine ... stiu ca e o persoana super ok ...

anamary
01.04.2008, 23:45:55
salut .. sa sti ca avem acesi formatie la nunta eu fac pe 24 august .. remus este amic cu parinti mei dar nu l am auzit niciodata cantand ... dar am incredere .. speram sa fie bine ... stiu ca e o persoana super ok ...
ma bucur mult...deci o sa avem o atmosfera la nunta de nota 20<:-P <:-P <:-P

MNOEMI
02.04.2008, 10:47:20
ma bucur mult...deci o sa avem o atmosfera la nunta de nota 20<:-P <:-P <:-P

sa speram ... cum stai cu pregatirile??? ... mie mi sa spus ca e prea devreme sa dau invitatiile si sa organizez tot .. dar cred ca e mai relaxant sa faci totul cu ceva timp inainte ...

anamary
02.04.2008, 23:42:16
sa speram ... cum stai cu pregatirile??? ... mie mi sa spus ca e prea devreme sa dau invitatiile si sa organizez tot .. dar cred ca e mai relaxant sa faci totul cu ceva timp inainte ...
pai...am luat restaurantu, muzica, fotograf+vodeo, ne-am luat verighetele...am facut invitatiile si le distribui la incep. lui mai, cu confirmare pana pe 30 iunie, marturiile sunt aproape gata, iar luna asta sper sa am noroc sa-mi iau si rochia:)...
cam atat...mai fac restul intre timp...pt ca am si licenta la sf lui iunie:-SS. vreau sa-mi termin lucrarea...
tu in ce stadiu esti???

ellypir
06.04.2008, 12:42:41

Bine ai venit! >:D< si... Bafta multa! Nu ezita sa pui intrebari si sa ceri sfaturi! Te-am pupat!:*

Petro79
07.04.2008, 10:15:49
Readuc in discutie un subiect care pe mine ma preocupa cel mai tare in momentul de fata: florile. Cum la mine decoratorul restaurantului nu se ocupa si de flori, va trebui sa-mi gasesc singura o florarie unde sa-mi fac totul: florile pt restaurant, buchetul meu si al naselor (2), 2 perechi de lumanari, flori pt masina, flori de pus in piept - in fine, ideea e ca e o comanda destul de mare si trebuie sa aleg cu multa grija floraria. Cum eu nu mai stau in Bacau de ani buni, o mare parte din alegeri se bazeaza si pe ce recomandati voi eici pe site. Am fost la floraria Madalina (recomandata tot aici) si sincera sa fiu portofoliul lor nu m-a prea impresionat. Mai impresionant era al celor din piata centrala. Insa am inteles ca acelea sunt cam scumpicele. Voi ce alte florarii nu tocmai scumpe stiti? Cunoasteti floraria aia de pe colt cum mergi spre piata centrala, Geanina parca (nu Geanyna, ca aia de langa spital si din piata). Sau voi de unde va luati florile?
In rest cum mai stati cu pregatirile?

Spor&pupici

anka_je
07.04.2008, 16:12:26

noi am inceput sa dam invitatiile cu 2 luni inainte...si imi pare rau ca nu am inceput mai devreme, se concentreaza intr-o perioada scurta de timp prea multa alergatura...sunt prieteni cu care am vorbit la telefon de 5-6 ori pana sa reusim sa ne vedem, fiecare are programul incarcat...de acum asta e...dar votez pt o perioada mai lunga alocata impartirii invitatiilor, ca sa nu alergati de colo-colo stresate...

just_a_bride
07.04.2008, 16:32:07
Salut fetelor..cum merg pregatirile?Eu ma pregatesc deocamdatapentyru licenta.in ceea ce priveste nunta..am verighetele,am nasii, am data, am mirele:)
va pup si spor la pregatiri

anamary
07.04.2008, 20:31:54
Salut fetelor..cum merg pregatirile?Eu ma pregatesc deocamdatapentyru licenta.in ceea ce priveste nunta..am verighetele,am nasii, am data, am mirele:)
va pup si spor la pregatiri
scuze ca te intreb...dar unde termini facultatea??? in bacau??

just_a_bride
09.04.2008, 14:37:27
Sunt la Univ Bacau si nu ai de ce sa ti ceri scuze..nu cred ca ar fi ceva confidential...puup si spor la treaba

anamary
10.04.2008, 16:45:51
nu mai sunt miresici de bacau??? sau sunteti prea ocupate???:-?

MNOEMI
10.04.2008, 17:07:33
nu mai sunt miresici de bacau??? sau sunteti prea ocupate???:-?

sal .. miresica de bacau sunt si eu .. un pic ocupata cu varuitul dar mai intru si pe mess. .. faceti nunta la fericitul ieremia in bacau?

MNOEMI
10.04.2008, 17:14:58
noi am inceput sa dam invitatiile cu 2 luni inainte...si imi pare rau ca nu am inceput mai devreme, se concentreaza intr-o perioada scurta de timp prea multa alergatura...sunt prieteni cu care am vorbit la telefon de 5-6 ori pana sa reusim sa ne vedem, fiecare are programul incarcat...de acum asta e...dar votez pt o perioada mai lunga alocata impartirii invitatiilor, ca sa nu alergati de colo-colo stresate...

pai cam asa e ... eu oricum deja am impartit ceva invitatii ... trebuie anuntati din timp pt ca majoritatea isi programeaza vacanta in luna august ...

MNOEMI
10.04.2008, 17:20:57
pai...am luat restaurantu, muzica, fotograf+vodeo, ne-am luat verighetele...am facut invitatiile si le distribui la incep. lui mai, cu confirmare pana pe 30 iunie, marturiile sunt aproape gata, iar luna asta sper sa am noroc sa-mi iau si rochia:)...
cam atat...mai fac restul intre timp...pt ca am si licenta la sf lui iunie:-SS. vreau sa-mi termin lucrarea...
tu in ce stadiu esti???

pai eu am dat ceva invitatii .. am luat verghietele am rezolvat cu muzica si cam atat ... eu nu sunt in tara si imi este tare greu sa organizez totul nici nu stiu cum voi reusi .. am 10 zile luna asta de concediu si vin acasa sa vb cu fotograful .. nici nush la cine sa ma duc ... si ce ma preocupa mai mult e firma de amenajat sala ..

anamary
11.04.2008, 00:18:57
sal .. miresica de bacau sunt si eu .. un pic ocupata cu varuitul dar mai intru si pe mess. .. faceti nunta la fericitul ieremia in bacau?
nup...fac nunta la biserica Fericitul Ieremia din Roman...dar pentru ca stau in Bacau si parintii sunt in Roman...ma consider miresica de Bacau si de Roman...:D:D:D

anamary
11.04.2008, 00:26:21
pai eu am dat ceva invitatii .. am luat verghietele am rezolvat cu muzica si cam atat ... eu nu sunt in tara si imi este tare greu sa organizez totul nici nu stiu cum voi reusi .. am 10 zile luna asta de concediu si vin acasa sa vb cu fotograful .. nici nush la cine sa ma duc ... si ce ma preocupa mai mult e firma de amenajat sala ..
dragutza...daca vrei iti recomand eu o firma pt amenajat sala. cu cat ai mai multe oferte cu atat e mai bine...
iti aranjeaza asa cum vrei tu..nu profita de faptul ca ai tu nunta ca sa te stoarca de bani... iti face o suma aproximativa si tu decizi...iti ofera chiar si alternative in caz ca nu te incadrezi cu banii...am auzit ca e super de treaba patroana...acum tu decizi

MNOEMI
11.04.2008, 09:42:19
nup...fac nunta la biserica Fericitul Ieremia din Roman...dar pentru ca stau in Bacau si parintii sunt in Roman...ma consider miresica de Bacau si de Roman...:D:D:D

ah ..... pt ca si eu ma casatoresc la Fericitul ieremia dar din bacau .. numai ca eu sunt ortodoxa si el catolic si nush cum va fi si ce tre sa fac ... :(( :((

MNOEMI
11.04.2008, 09:43:34
dragutza...daca vrei iti recomand eu o firma pt amenajat sala. cu cat ai mai multe oferte cu atat e mai bine...
iti aranjeaza asa cum vrei tu..nu profita de faptul ca ai tu nunta ca sa te stoarca de bani... iti face o suma aproximativa si tu decizi...iti ofera chiar si alternative in caz ca nu te incadrezi cu banii...am auzit ca e super de treaba patroana...acum tu decizi

da cum sa nu .. ti asi fi recunoscatoare ... daca vrei trimite mi un pm ..

anamary
11.04.2008, 17:12:55
ah ..... pt ca si eu ma casatoresc la Fericitul ieremia dar din bacau .. numai ca eu sunt ortodoxa si el catolic si nush cum va fi si ce tre sa fac ... :(( :((
stai linistita...ca trebuie sa mergeti la un fel de intalniri inainte de nunta cu preotul...iubitu tau ar trebui sa stie...vb cu preotul despre sacramentul casatoriei;-)...pana si juramintele de fidelitate le cititi inainte...deci nu iti face griji...si inca ceva...aveti posibilitatea sa va alegeti voi lecturile care se vor citi in acea zi in biserica, cantecele...tot...eu am ales ceva legat de casatorie... pupici

MNOEMI
12.04.2008, 14:21:47
stai linistita...ca trebuie sa mergeti la un fel de intalniri inainte de nunta cu preotul...iubitu tau ar trebui sa stie...vb cu preotul despre sacramentul casatoriei;-)...pana si juramintele de fidelitate le cititi inainte...deci nu iti face griji...si inca ceva...aveti posibilitatea sa va alegeti voi lecturile care se vor citi in acea zi in biserica, cantecele...tot...eu am ales ceva legat de casatorie... pupici

da ce sa stie el ... habar nu are unde e biserica ... vrei sa ma stie si ce tre sa facem .. bine ar fi ... pe mine ma cam streseaza chestia asta .. as fi vrut sa merg la o manastire sa ne casatorim ... dar tre sa ma dau dupa barbat .. :( ;;)

anamary
12.04.2008, 23:34:19
da ce sa stie el ... habar nu are unde e biserica ... vrei sa ma stie si ce tre sa facem .. bine ar fi ... pe mine ma cam streseaza chestia asta .. as fi vrut sa merg la o manastire sa ne casatorim ... dar tre sa ma dau dupa barbat .. :( ;;)
biserica e la capatu lui 22:D

lady_i
13.04.2008, 20:56:11
Vreau si eu sa stiu despre ce firma e vorba.... Eu inca nu am stabilit nimic deoarece mi-au promis nasii de la Timisoara ca se ocupa ei de decoratiuni dar totusi as vrea sa am si eu o varianta de rezerva.

anamary
13.04.2008, 22:12:20
Vreau si eu sa stiu despre ce firma e vorba.... Eu inca nu am stabilit nimic deoarece mi-au promis nasii de la Timisoara ca se ocupa ei de decoratiuni dar totusi as vrea sa am si eu o varianta de rezerva.
ti-am raspuns pe pm...era mai frumoasa poza de dinainte...de pe profil:)

lady_i
13.04.2008, 22:45:26
ti-am raspuns pe pm...era mai frumoasa poza de dinainte...de pe profil:)
:* :* :* :* :*
Poza arata rochita mea, dar nu se vede bine din cauza ca e facuta cu tel. Mai multe imagini am in album.

anamary
14.04.2008, 10:52:53
:* :* :* :* :*
Poza arata rochita mea, dar nu se vede bine din cauza ca e facuta cu tel. Mai multe imagini am in album.
de unde ai luat rochitza??? din suceava?? asteptam mai multe poze... sa o porti sanatoasa si sa-ti poarte noroc;-):*

lady_i
14.04.2008, 20:24:32
de unde ai luat rochitza??? din suceava?? asteptam mai multe poze... sa o porti sanatoasa si sa-ti poarte noroc;-):*
Da, rochita e luata din bazarul de la Suceava. Pretul e avantajos (5 mil) si in plus eu cred ca e foarte frumoasa ;;) Cel putin e pe gustul meu. E un material creponat, nu are atlas, nici dantele, nici aplicatii de margele sau strasuri, nimic deosebit. E simpla de tot, doar acele pliuri care ii dau un are de eleganta. Eu sunt adepta stilului simplu si elegant. La fel sunt tiara si colierul, foarte simple, dar toti cei care le-au vazut au spus ca sunt foarte frumoase. Dupa ce fac poze le pun in album.
:* :* :*

anamary
14.04.2008, 20:40:07
Da, rochita e luata din bazarul de la Suceava. Pretul e avantajos (5 mil) si in plus eu cred ca e foarte frumoasa ;;) Cel putin e pe gustul meu. E un material creponat, nu are atlas, nici dantele, nici aplicatii de margele sau strasuri, nimic deosebit. E simpla de tot, doar acele pliuri care ii dau un are de eleganta. Eu sunt adepta stilului simplu si elegant. La fel sunt tiara si colierul, foarte simple, dar toti cei care le-au vazut au spus ca sunt foarte frumoase. Dupa ce fac poze le pun in album.
:* :* :*
super ...felicitari...<:-P<:-P<:-P
ma bucur ca ti-ai gasit ceea ce ai ti-ai dorit...
eu ma gandeam sa ma mai uit prin bacau...si pe urma asi trage o fuga pana la suceava...doar ca tp nu-mi prea permite...dar ma gandesc pe urma sa nu-mi para rau...cine stie ce rochitze frumoase sunt pe acolo...:-? sunt diferite de cele de aici???am auzit ca sunt luate din cernauti...
pupici si spor la pregatiri...acusi vine ziua cea mare:*

lady_i
14.04.2008, 21:09:20
super ...felicitari...<:-P<:-P<:-P
ma bucur ca ti-ai gasit ceea ce ai ti-ai dorit...
eu ma gandeam sa ma mai uit prin bacau...si pe urma asi trage o fuga pana la suceava...doar ca tp nu-mi prea permite...dar ma gandesc pe urma sa nu-mi para rau...cine stie ce rochitze frumoase sunt pe acolo...:-? sunt diferite de cele de aici???am auzit ca sunt luate din cernauti...
pupici si spor la pregatiri...acusi vine ziua cea mare:*
Eu zic ca merita sa tragi o fuga si acolo. Daca gasesti ceva ce-ti place? Daca nu gasesti nu ai de pierdut decat o zi si vre-o 500 mii lei cat te-ar costa drumul cu microbuzul. Dar daca gasesti vei avea parte de un pret superbun. Cele mai sofisticate modele (au aplicatii de margele cusute manual) nu depasesc 8 milioane. Acum depinde si de gusturile fiecaruia.... Rochitele sunt aduse de la Cernauti asa cum stiai si tu. Sunt multe alte chestii la pret bun acolo dar eu m-am limitat ca sa ma incadrez in buget. De ex tiara 350 mii si colierul + cerceii 200 mii. Nu cred ca ai sa gasesti in Bacau asa de ieftin....
Mai gandeste-te....
Bafta la pregatiri....

anka_je
15.04.2008, 21:56:53
Dragi miresici, va rog ajutati-ma daca puteti ^:)^ Am cautat prin magazinele de prin centru (in mall inca nu am fost) si nu-mi gasesc pantofiori !!!:-s rochita mea e crem (ma rog, ivoire, cum a zis intepata aia de la magazinul de unde am cumparat-o :-w ) cu niste irizatii aurii prin material...deci albi nu merg, iar ce am mai vazut prin bacau...dezastru!!! ori nu-mi plac (si pe cuvant ca nu sunt mofturoasa), ori nu se potrivesc cu rochia ori sunt mult prea incomozi pentru nunta (chiar si in ideea ca imi iau 2 perechi de incaltari, tot ar trebui sa rezist in cei mai de gala de pe la 4 dupa-amiaza pana pe la 10-11 seara, deci...). stiti voi pe unde as mai putea incerca? poate e vreun magazin mai ascuns si-mi spuneti voi de el...

ellypir
15.04.2008, 22:59:23
Dragi miresici, va rog ajutati-ma daca puteti ^:)^ Am cautat prin magazinele de prin centru (in mall inca nu am fost) si nu-mi gasesc pantofiori !!!:-s rochita mea e crem (ma rog, ivoire, cum a zis intepata aia de la magazinul de unde am cumparat-o :-w ) cu niste irizatii aurii prin material...deci albi nu merg, iar ce am mai vazut prin bacau...dezastru!!! ori nu-mi plac (si pe cuvant ca nu sunt mofturoasa), ori nu se potrivesc cu rochia ori sunt mult prea incomozi pentru nunta (chiar si in ideea ca imi iau 2 perechi de incaltari, tot ar trebui sa rezist in cei mai de gala de pe la 4 dupa-amiaza pana pe la 10-11 seara, deci...). stiti voi pe unde as mai putea incerca? poate e vreun magazin mai ascuns si-mi spuneti voi de el...

Eu imi iau pantofii de la un magazin la care ii poti face la comanda. Pur si simplu alegi modelul si culoarea si ti-i fac ei pe marimea ta. Dureaza cam 2 sapt si nu costa mai mult de cat daca i-ai cumpara din magazin gata facuti. Singura problema ar fi ca magazinul e in Bucuresti.:( iti atasez doua poze cu pantofii care mi-au placut mie:) Mi-au placut f mult pt ca sunt simpli si eleganti dar si foarte comozi datorita formei tocului.
Cred ca la rochia ta ar merge prima pereche pt ca ziceai ca e cu auriu;-).A doua pereche va fi a mea:D
Daca vrei mai multe informatii trimite-mi un PM.
Te-am pupat!:*

MNOEMI
16.04.2008, 11:42:42
biserica e la capatu lui 22:D

intre timp am aflat de la socrii . ca ei stau acolo pe venus .. si zic ca apartin de biserica aia ..

mihocln
16.04.2008, 12:46:17
Buna miresici.
Nu am mai scris de mult.Asi vrea sa stiu de unde va cumparati sandalutele? Ca eu in Bacau nu am gasit nicio pereche frumoasa si nici nu prea sunt. Eu nici nu stiu prea multe magazine in Bacau cu papuci dar asta e. Si inca ceva. VA PLACE ROCHIA MEA? (o gasiti pe profil k nu pot sa o atasez textului pentru ca are dimensiunuile prea mari).

anamary
16.04.2008, 15:28:22
Buna miresici.
Nu am mai scris de mult.Asi vrea sa stiu de unde va cumparati sandalutele? Ca eu in Bacau nu am gasit nicio pereche frumoasa si nici nu prea sunt. Eu nici nu stiu prea multe magazine in Bacau cu papuci dar asta e. Si inca ceva. VA PLACE ROCHIA MEA? (o gasiti pe profil k nu pot sa o atasez textului pentru ca are dimensiunuile prea mari).
dragutza rochitza si te prinde ff bine...
sa o porti sanatoasa;-);-);-)

otilik
16.04.2008, 15:31:15
Buna miresici.
rochia pare dragutza dar incearca sa postezi niste poze ca nu se vede bine asa....cat despre pantofi....eu una nu-ti pot recomanda nici un magazin pentru ca nu stiu:-s

anamary
16.04.2008, 21:10:50
mihocln uita-te la mesajele anterioare referitoare la pantofi...
ellypir are chiar o oferta buna...

anka_je
16.04.2008, 23:43:20
multumesc ellypir pentru pont :* , dar in bucuresti nu cred ca mai ajung pana la nunta...vad eu cum o rezolv si pe asta

anamary
18.04.2008, 20:56:41
fetelor am mers azi sa ma uit in oras la rochii de mireasa....si...nu am vazut nimic care sa imi placa...:-s:(( am mers pe la toate magazinele de pe lg piata mare...+ cel de lg Floare de Colt...
am sa ma orientez spre alte orase.../:)

iubitel
18.04.2008, 23:57:47
Salve,Anamaria.Si eu am nunta in august si pana in prezent am rezolvat cu sala,muzica,foto si filmarea,pt.ca in iunie vin in tara,si daca poti sa ma ajuti cu ceva sfaturi si idei.Nici la ALB si NEGRU n-ai gasit nimic interesant?

anamary
19.04.2008, 00:04:07
Salve,Anamaria.Si eu am nunta in august si pana in prezent am rezolvat cu sala,muzica,foto si filmarea,pt.ca in iunie vin in tara,si daca poti sa ma ajuti cu ceva sfaturi si idei.Nici la ALB si NEGRU n-ai gasit nimic interesant?
ok...da, la alb si negru mi-a placut o rochie dar se facea numai la comanda...pt ca ...dupa spusele vanzatoarei e exclusiva...peste 50 mil....:)>-

iubitel
19.04.2008, 00:13:17
Anamary scuza-ma ca te-am botezat.Pe mine nu ma costa meniurile,ca fac nunta mica max.40 pers.,cat ar trebui sa dau pe rochia aia.Dar ce masa are asa deosebit?Parerea mea ca e f.scumpa pt.1 seara.Tu ai stabile preturile la menu,ca eu nu,dar in iunie trec pe la rest.Eu am vazut niste modele dragute cu preturi bune pe 1 site la o firma din Buc.

iubitel
19.04.2008, 00:27:12
anamary te rog frumos spune-mi si mie adresa cu firma pt.decorat si daca au site.

iubitel
19.04.2008, 01:53:07
=; buna miresici.Ce parere aveti de nunta doar cu nasii si familia(parinti,frati)?

ZaraGirl
19.04.2008, 02:06:24
"buna miresici.Ce parere aveti de nunta doar cu nasii si familia(parinti,frati)?"

Pai mie mi se pare o optiune f buna. Si eu o sa am o nunta restransa intre cativa prieteni, parinti si familie, insa nu o sa avem invitati oameni pe care nu ii cunosc insa care "trebuie" sa vina din obligatie pt ca ai mei parinti au fost la multeee nunti in tot timpul asta.

Prefer sa fiu in aceasta zi cu oamenii care sunt cu adevarat importanti pt noi. Asa ca putini dar dragi noua.

Spor si ai sa vezi ce bine ai sa te simti intre ai tai:*

iubitel
19.04.2008, 15:28:14
Salve miresici.Totul depinde de bugetul pe care esti dispusa sa-l aloci.Eu pt.o nunta mica, de max.40 pers.,am gandit ca 3000-3500€ imi sunt suficienti ca sa iasa o nunta frumoasa.Spor la munca tuturor.

anamary
20.04.2008, 00:19:10
Salve miresici.Totul depinde de bugetul pe care esti dispusa sa-l aloci.Eu pt.o nunta mica, de max.40 pers.,am gandit ca 3000-3500€ imi sunt suficienti ca sa iasa o nunta frumoasa.Spor la munca tuturor.
bravo felicitari...o nunta mica ... dar plina de iubire alaturi de cei apropiati;-)=D>

iubitel
20.04.2008, 04:43:48
Salve,miresici.As dori sa aflu pareri,opinii despre diferenta de varsta dintre viitorii miri.Conteaza acest lucru intr-o relatie?Intre mine si viitorul meu sot sunt 14 ani diferenta,eu am 22 iar el 36,dar va pot spune ca ne inteleg f.bine,si suntem impreuna de 4 ani.Astept parerile voastre miresici.

Petro79
21.04.2008, 12:49:04
Pt Nycosia
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=790476#post790476
Eu o ornez cu cei de la Decorativ - ca multe alte fetelor de pe aici, din cate am inteles. Tipul mi s-a parut OK, insa nu am luat si florile de la floraria pe acre o recomanda el, si acum nu stiu spre ce florarie sa ma indrept. Mi s-a sugerat tot aici madalina, dar m-am uitat la portofoliul lor si nu prea am vazut chestii care sa ma puna pe spate. Cu mai multa fantezie mi s-au parut, de pilda, alea de sus din piata, dar alea sunt scumpe...
Cat despre pahare, noua ni le pun la dispozitie tot cei care decoreaza, asa ca am scapat de grija asta! dar ca idee, e fain sa ramai cu paharele gravate cu numele voastre.

nycosia
21.04.2008, 12:55:19
eu sunt obligata prin contract sa lucrez cu cei de laa Decorativ...te-am intrebat pt ca banuiam ca sunt ei! :-p
te rog sa-mi spui pe privat mai multe detalii...ma refer la preturi...eu am inclus de la restaurant o parte din aranjament si teoretic sapt asta ma intalnesc cu cei de la decorativ doar daca mai vreau ceva peste!
sa-mi spui daca te mai pot ajuta cu ceva.....ma interesa tortul?
forma...pret/kg...

otilik
21.04.2008, 22:31:55
=; buna miresici.Ce parere aveti de nunta doar cu nasii si familia(parinti,frati)?
nu conteaza ce parere au altii important e ca tu sa te simti bine.daca asta doriti sa faceti ce va opreste?B-)

meryanha
22.04.2008, 01:03:37
eu sunt obligata prin contract sa lucrez cu cei de laa Decorativ...te-am intrebat pt ca banuiam ca sunt ei! :-p
te rog sa-mi spui pe privat mai multe detalii...ma refer la preturi...eu am inclus de la restaurant o parte din aranjament si teoretic sapt asta ma intalnesc cu cei de la decorativ doar daca mai vreau ceva peste!
sa-mi spui daca te mai pot ajuta cu ceva.....ma interesa tortul?
forma...pret/kg...

cum vine asta ca esti obligata sa lucrezi cu ei :-?? cum ar putea cineva sa te oblige sa cumperi ceva (banuiesc ca si mai scump)? scrie in contract asta?
am mai auzit de problema asta care se intampla se pare doar cu aceasta firma si ma mir ca se accepta, din moment ce pe piata sunt destule firme de unde poti alege. sora unei colege de serviciu s-a certat cu cei de la restaurant anul trecut si pana la urma a obtinut imbracatul scaunelor gratis (!) de la alta firma.

alinautas
22.04.2008, 10:31:31
Scuze.. ca ma bag si eu in seama... desi sunt o fosta miresica. Acum sunt o viitoare mamica. Ce voiam eu sa spun e ca si eu am avut nunta la Cascada si mi s-a spus ca ei lucreaza cu cineva. Sotului meu i-a sarit mustarul ca .. nu se poate sa ne impuna nimeni nimic. Am mers si am cautat alte oferte (e drept ca am fost doar la 2 firme ca nu prea am avut mult timp)si pe mine nu prea m-au impresionat. Am vorbit apoi cu Cascada si ne-a zis ca ei au vazut multe firme de decor trecand pe acolo si dintre toate i-au ales pe cei de la decorativ pt ca sunt seriosi si ca in fiecare sezon vin cu noutati. Si se pare ca lucrand in permanenta cu ei au si preturi mai bune decat daca ai merge sa negociezi tu personal. Ideea e ca inainte trebuie sa mergi sa vorbesti si sa vezi ce au chiar daca nu vrei nimic suplimentar. Acum sincer poti sa incerci si concurenta ca poate .. cine stie ce firme au mai aparut si ce oferte mai au... poate primesti huse gratis.. da nu vad de ce o firma ar pune 100 de huse gratis.. adica sunt firme ca fac munca voluntara... daca o gasesti spune-mi si mie ca si eu voi avea cumetria in curand. Nici eu acum nu stiu cu cine voi decora la cumetrie .. asa ca va rog chiar sa-mi spuneti ofertele bune de pe piata in momentul acesta. Pupici si... ca astept in clubul ...viitoarelor mamici.<:-P

iulia_vero
22.04.2008, 22:15:03
Buna fetelor si eu tot la cascada o sa fac petrecerea si chiar va rog sa-mi dati si mie detalii in ceea ce priveste firma care decoreaza sala, adica cat cer in plus si pentru ce. Eu am vazut anul trecut in vara cum aranjeaza sala ca ma duceam in ficare sambata ca sa vad cum arata pe diferite culori si chiar mi-a placut acum sa vad si cat va costa.

ellypir
24.04.2008, 00:36:40
Sa ne destindem putin!
Am primit de curand un filmuletz cu faze comice de la nunti.. poate vreti si voi sa-l vedeti..e haios rau...
Uitati pt o clipa de restaurant, formatie, decor de sala, rochie, pantofi, invitatii si toata harababura organizarii "evenimentului cel mare".
http://www.youtube.com/watch?v=9Sqj-1-6W_g&NR=1
Sper sa va placa! V-am pupat si numai bine!

LucianaMatei
24.04.2008, 11:04:59
Sa ne destindem putin!
Am primit de curand un filmuletz cu faze comice de la nunti.. poate vreti si voi sa-l vedeti..e haios rau...
Uitati pt o clipa de restaurant, formatie, decor de sala, rochie, pantofi, invitatii si toata harababura organizarii "evenimentului cel mare".
f f f tari fazele=)) , chiar m-am mai destins putin, acum ma rog sa nu patesc si eu vreo faza asemanatoare la nunta...

nycosia
24.04.2008, 14:20:22
eu nu m-am plans de cei de la Decorativ...eu am fost informata inainte de a face contractul cu cei de la Cascada ca lucreaza cu Decorativ
cei de la Decorativ i-au ornat nunta suroririi dar si a nasei mele....si sunt printre cei mai buni din BC.
vroiam sa mai aflu si alte pareri ...am aranjamentul standard in pret ( huse+masa mirilor+prezidiu) si urmeaza sa vad ce vreau suplimentar.
oricum sala de la cascada arata super ( e renovata) candelabrele dau o atmosfera romantica....parchet ( poti dansa mai usor nu aluneci ca pe gresie) mie mi-a placut!
nu imi place ca mesele nu sunt rotunde atat!

anka_je
25.04.2008, 00:01:19
Sa ne destindem putin!

=)) Multumesc Ellypir, am uitat un pic de toate si m-am amuzat. iar acum...inapoi la treaba si la harababura...si cate mai am#-o : flori, tort, prajituri, fructe, pantofi, confirmari, asezarea invitatilor la mese, coafura, machiaj, etc, etc 8-}. Dar si cand o sa termin cu toate, asa voi fi: :madlaugh:

dienutza4
26.04.2008, 13:37:11
Buna!Am si eu o intrebare:mai este restaurantul Cascada?eu stiam ca s-a desfiintat.Si eu vroiam sa fac nunta acolo dar m-a anuntat cineva ca nu mai este deschis si am renuntat la ideea asta.

dienutza4
26.04.2008, 13:56:23
"dragutza...daca vrei iti recomand eu o firma pt amenajat sala. cu cat ai mai multe oferte cu atat e mai bine...
iti aranjeaza asa cum vrei tu..nu profita de faptul ca ai tu nunta ca sa te stoarca de bani... iti face o suma aproximativa si tu decizi...iti ofera chiar si alternative in caz ca nu te incadrezi cu banii...am auzit ca e super de treaba patroana...acum tu decizi"

Vreau si eu sa stiu despre ce firma este vorba.Cu cat stiu mai multe cu atat am de unde sa aleg.MS!

iulia_vero
26.04.2008, 17:50:06
Buna!Am si eu o intrebare:mai este restaurantul Cascada?eu stiam ca s-a desfiintat.Si eu vroiam sa fac nunta acolo dar m-a anuntat cineva ca nu mai este deschis si am renuntat la ideea asta.

Da darga mea mai este deschis cascada dar doar pt petreceri , eu voi face nunta acolo si sunt sigura pt ca il cunosc pe proprietar .

tataru_florina
28.04.2008, 17:12:29
Buna Fetelor. Am si eu o intrebare daca stiti cumva. Eu voi avea nunta in Bucuresti in septembrie dar vrem sa facem acum in mai c civila in Bacau. Aveti idee daca trebuie cumva sa ne prezentam noi personal la starea civila sa depunem actele sau se poate sa se duca parintii mei cu toate actele in regula inclusiv acele cereri de casatorie completate de noi. Si inca ceva...cele care deja au fost deja miresici...trebuie neaparat sa depunem actele cu exact 2 sapt inainte de nunta sau se pot depune si cu o sapt inainte

anamary
28.04.2008, 17:55:36
=)) Multumesc Ellypir, am uitat un pic de toate si m-am amuzat. iar acum...inapoi la treaba si la harababura...si cate mai am#-o : flori, tort, prajituri, fructe, pantofi, confirmari, asezarea invitatilor la mese, coafura, machiaj, etc, etc 8-}. Dar si cand o sa termin cu toate, asa voi fi: :madlaugh:
dragutza important este sa nu uitam de adevarata semnificafie a nuntii...
si mai presus de toate sa nu ne lasam stresati de toti inainte de nunta...
spor la ultimele pregatiri...sa fie intr-un ceas bun, CASA DE PIATRA... si te asteptam cu poze;-)

dienutza4
28.04.2008, 20:29:40
Ms anamary pt mesajul pe privat,esti o dulce.Eu inca nu pot trimite mesaje pe privat sunt noua:D

anka_je
29.04.2008, 11:16:55
dragutza important este sa nu uitam de adevarata semnificafie a nuntii...
si mai presus de toate sa nu ne lasam stresati de toti inainte de nunta...
spor la ultimele pregatiri...sa fie intr-un ceas bun, CASA DE PIATRA... si te asteptam cu poze;-)
Da, asa am zis si eu, conteaza ca ne incepem noi doi viata impreuna, dar acum imi este imposibil sa nu ma stresez...Vei vedea si tu cum e pe ultima suta de metri sau poate nu, cine stie, poate esti o norocoasa relaxata ;-) (eu asa iti doresc!)
Multumesc pt urari >:D<

Petro79
29.04.2008, 14:06:07
Trebuie sa va duceti voi amandoi. In Bucuresti, cel putin, nu se accepta nici macar sa se duca doar unul dintre miri cu toate actele. Acum nu stiu, poate daca cunosc parintii tai pe cineva la starea civila din Bacau sa se poata si cum vrei tu, dar altfel, nu.

Buna Fetelor. Am si eu o intrebare daca stiti cumva. Eu voi avea nunta in Bucuresti in septembrie dar vrem sa facem acum in mai c civila in Bacau. Aveti idee daca trebuie cumva sa ne prezentam noi personal la starea civila sa depunem actele sau se poate sa se duca parintii mei cu toate actele in regula inclusiv acele cereri de casatorie completate de noi. Si inca ceva...cele care deja au fost deja miresici...trebuie neaparat sa depunem actele cu exact 2 sapt inainte de nunta sau se pot depune si cu o sapt inainte

anamary
29.04.2008, 21:32:11
miresici, unde asi putea cumpara tull (pentru vual) in bacau???:-?

anamary
29.04.2008, 21:43:25
Ms anamary pt mesajul pe privat,esti o dulce.Eu inca nu pot trimite mesaje pe privat sunt noua:D
........;-);;):*

anka_je
29.04.2008, 23:05:41
in principiu de pe la magazinele de metraje, sigur gasesti la adal, in standul cu nasturi si tot ce tine de accesorii de croitorie, la piata mare - standurile de pe lateral (acolo e foarte ieftin, am luat eu cu 3 lei metrul pt decorat masinile), mai este un magazin pe specificul asta pe laterala pietei, vizavi de patiseria gio...acum depinde si ce fel de tul vrei, oricum tie pt voal iti trebuie ceva mai finut....

anamary
29.04.2008, 23:59:06
in principiu de pe la magazinele de metraje, sigur gasesti la adal, in standul cu nasturi si tot ce tine de accesorii de croitorie, la piata mare - standurile de pe lateral (acolo e foarte ieftin, am luat eu cu 3 lei metrul pt decorat masinile), mai este un magazin pe specificul asta pe laterala pietei, vizavi de patiseria gio...acum depinde si ce fel de tul vrei, oricum tie pt voal iti trebuie ceva mai finut....
merci mult pentru informatii...am mers azi prin luceafarul la et. 2 dar...nu am gasit nimic...bine...erau si multe magazine inchise:-p
spor la ultimele pregatiri pentru nunta...:*:*:*

anka_je
30.04.2008, 10:01:37
merci >:D< . un pic mai am <:-P

Oanaa
30.04.2008, 10:40:59
Buna, miresici de Bacau! Eu voi avea nunta in august si as vrea sa stiu care sunt locurile unde ne putem aranja frumos la par in Bacau. Nu sunt din Bacau, asa ca niste sfaturi pertinente mi-ar fi de mare folos. Va multumesc!!!!

Oanaa
30.04.2008, 10:43:55
Buna!!! Aveti cumva fotografii cu niste coafuri dragute pentru mirese? Daca ma puteti ajuta, le postati pe forum sau sa mi le trimiteti privat? Va multumesc! Cred ca trebuie sa fac si o coafura de proba mai intai, mai ales ca am parul pana la baza gatului si moale:)

mihocln
30.04.2008, 13:22:34
Buna miresici.
Imi puteti spune si mie de unde pot sa imi cumpar gentuta pentru ca eu nu vreau saculet pentru ca nu imi place. Nu am gasit nicaieri o gentuta frumoasa si finuta. Daca stiti ajutati-ma si pe mine pls. Pa pa.

Petro79
30.04.2008, 18:18:13
Fetelor, voi aveti idee de unde se pot inchiria in Bacau (sau imprejurimi) porumbei albi? Sau - daca e vreuna dintre voi care va avea porumbei la nunta - de unde i-ati procurat? Si sa nu-mi sugerati si voi, ca mirele meu, sa ma duc cu un pumn de boabe in parc si sa-i prind, ca imi iau campii =))

princess2702
30.04.2008, 19:32:36
Buna miresici.
Imi puteti spune si mie de unde pot sa imi cumpar gentuta pentru ca eu nu vreau saculet pentru ca nu imi place. Nu am gasit nicaieri o gentuta frumoasa si finuta. Daca stiti ajutati-ma si pe mine pls. Pa pa.
Am vazut ceva dragut vis-a-vis de Starea Civila.Este acolo un magazin cu rochii de mireasa si acesorii si chiar am vazut si gentute si saculeti.Sau vezi ca s-a mai deschis un magazin pe Mihai Viteazul ,vis-a-vis de fostul Plafar.

princess2702
30.04.2008, 19:38:19
Ajutor!!!!Unde gasesc in Bacau o croitoreasa buna sa-mi modifice voalul?Cand l-am probat la magazin mi s-a parut ca e bun in lungime ,dar cand l-am probat cu rochita am constatat ca e mult prea lung.Cam jumatate de metru il tarasc pe jos.Mentionez ca voalul are broderie pe margine si de asta va intreb daca nu stiti o croitoreasa buna, nu as vrea sa mi-l strice ca am dat o groaza de banuti pe el.Multumesc mult!!>:D<

ZaraGirl
30.04.2008, 20:18:52
Eu nu stiu nici o croitoreasca buna, insa in locul tau m-as gandi mai bine inainte sa il modific. Mie imi plac extrem de mult voalurile lungi. Sunt f elagante. Eu o sa am unul lung de 3 m=P~ , tip spaniol cu broderie pe margini, insa o sa-l port numai la biserica si la poze. Apoi o sa mi-l dau jos.

anamary
30.04.2008, 21:27:53
Eu nu stiu nici o croitoreasca buna, insa in locul tau m-as gandi mai bine inainte sa il modific. Mie imi plac extrem de mult voalurile lungi. Sunt f elagante. Eu o sa am unul lung de 3 m=P~ , tip spaniol cu broderie pe margini, insa o sa-l port numai la biserica si la poze. Apoi o sa mi-l dau jos.
ti-asi da o alta optiune: 2 sau 3 randuri de voal...pe lungimi diferite...si cel mai lung...detasabil...il vei putea da jos la restaurant...asa il vreau si eu;;)

princess2702
02.05.2008, 18:54:38
Da ,intradevar este foarte elegant ,dar problema e ca ma va incurca la dans si nici nu as vrea sa mi-l calce toata lumea.Eu nu vreau sa-l tai ,ci doar sa-l desfaca putin si sa-l indoaie ca sa vina o parte mai scurta pe dedesubt si partea lunga deasupra.Vroiam doar sa fie cat rochia ,nu sa-l tarasc toata noaptea.#:-S

anamary
02.05.2008, 20:16:39
Da ,intradevar este foarte elegant ,dar problema e ca ma va incurca la dans si nici nu as vrea sa mi-l calce toata lumea.Eu nu vreau sa-l tai ,ci doar sa-l desfaca putin si sa-l indoaie ca sa vina o parte mai scurta pe dedesubt si partea lunga deasupra.Vroiam doar sa fie cat rochia ,nu sa-l tarasc toata noaptea.#:-S
poti apela totusi la o firma care executa rochii de mireasa in bacau. nu cred ca nu ti-ar modifica-o...spre ex. este un magazin de rochii de mireasa cum iesi din piata mare pe colt, spre biserica ortodoxa...acolo stiu ca executa si rochii la comanda...merita sa mergi sa intrebi...

anka_je
02.05.2008, 23:33:44
Dragi miresici, foste sau viitoare, ceva recomandari pentru buchetul de mireasa si lumanari imi puteti da, va rog?[-o< Am fost azi la floraria de la subsolul pietei, stiti voi care, si......modele dragutele, dar cam aici se opresc aprecierile mele (de exemplu nu am vazut nici un buchet de trandafiri pe rotund, fara verdeturi, iar in rest, din ce au ei, nimic nu m-a dat pe spate). Mi s-au parut si scumpe (un buchet din cale 230-250 lei???:O ). O sa mai colind maine florariile, dar mi-ar prinde bine un sfat, o opinie, ceva experiente in materie...

princess2702
02.05.2008, 23:56:55
poti apela totusi la o firma care executa rochii de mireasa in bacau. nu cred ca nu ti-ar modifica-o...spre ex. este un magazin de rochii de mireasa cum iesi din piata mare pe colt, spre biserica ortodoxa...acolo stiu ca executa si rochii la comanda...merita sa mergi sa intrebi...
La asta m-am gandit si eu.O sa merg saptamana viitoare sa intreb daca mi-l pot face.Poate imi fac si un bolero ;)) .Mersi mult:*

vmg_gabi
03.05.2008, 00:48:14
Dragi miresici, foste sau viitoare, ceva recomandari pentru buchetul de mireasa si lumanari imi puteti da, va rog?[-o< Am fost azi la floraria de la subsolul pietei, stiti voi care, si......modele dragutele, dar cam aici se opresc aprecierile mele (de exemplu nu am vazut nici un buchet de trandafiri pe rotund, fara verdeturi, iar in rest, din ce au ei, nimic nu m-a dat pe spate). Mi s-au parut si scumpe (un buchet din cale 230-250 lei???:O ). O sa mai colind maine florariile, dar mi-ar prinde bine un sfat, o opinie, ceva experiente in materie...

Buna anka_je...tot de pe acest site..am aflat si eu...poti sa incerci la un depozit en-gros de flori din cartierul CFR....nu stiu exact unde se afla, dar daca esti din Bacau, te descurci tu...am inteles ca au flori aduse din afara, la preturi acceptabile.....succes...mai ales ca mai ai nici 2 saptamani...casa de piatra....

anka_je
03.05.2008, 12:12:18
Nu stiu daca exista vreun depozit de flori in CFR, a aruncat o fata aici pe forum o vorba dar nu ne-a dat alte detalii (am rugat-o si pe pm si nimic...) iar pe cine am mai intrebat nu a stiut de el. Am fost insa la cel din Bogdan-Voda, florile sunt intradevar muuuuult mai ieftine dar ei nu fac aranjamente, doar vand flori en-gross, asa ca ce sa fac cu ele? M-ar bate un gand sa-mi cumpar si bureti si verdeata si sa fac acasa aranjamentele pentru mese dar cel mai important e sa ai solutia aia care le mentine si le impiedica ofilirea (ca ar trebui sa le fac de vineri seara, sambata nu am timp pt asta), iar pe asta nu stiu de unde sa o iau si sunt sigura ca astia de la florarii nu vand si nici nu-ti spun de unde o iau ei, ca doar nu-s fraieri...
Oricum, preturile lor sunt nesimtit de mari: 3 gerbera si o frunza verde pe un burete 30 lei! In conditiile in care azi dimineata la depozitul asta de care va spun, o gerbera era 1-2 lei, un trandafir costa intre 2,5 si 4 lei, pe un manunchi cu 18 fire de frunze palmate pt "umplutura" am dat 5 lei! (eu si sotiorul suntem nasi de botez diseara si am fost cu tatal bebitei sa luam flori pt aranjat mesele).

anka_je
03.05.2008, 12:15:57
Buna anka_je...succes...mai ales ca mai ai nici 2 saptamani...casa de piatra....

Multumesc frumos! La fel si voua! >:D<

anamary
03.05.2008, 14:32:48
florile din piata sud sunt cele mai ieftine...bine, inafara de depozite... pupici

anka_je
03.05.2008, 16:35:57
Multumesc :* , vezi, nelocuind in zona aceea, nici nu m-am dus pe acolo, eu am colindat partea centrala si cea de nord a orasului. Ramane de vazut si cum presteaza. Nu fac rabat de la calitate si frumusete dar nici nu sunt dispusa sa platesc extra pentru fitze gen: florarie "centrala" sau "cea mai veche din Bacau" sau "cu renume"...

anamary
03.05.2008, 16:45:18
Salve,miresici.As dori sa aflu pareri,opinii despre diferenta de varsta dintre viitorii miri.Conteaza acest lucru intr-o relatie?Intre mine si viitorul meu sot sunt 14 ani diferenta,eu am 22 iar el 36,dar va pot spune ca ne inteleg f.bine,si suntem impreuna de 4 ani.Astept parerile voastre miresici.
sincer nu cred sa fie vreo problema din aceasta provinta...important este sa va intelegeti...apropo e italian??? :D ( din curiozitate)...

anamary
03.05.2008, 16:47:00
in jur de 10000 euro...fac nunta in roman, dar stau in bacau...si costurile sunt cam aceleasi...
cred ca suma va creste#-o...important este sa fie nunta asa cum ne dorim noi...;-)

iubitel
04.05.2008, 17:20:29
Noi initial ne propusesem 3000-3500€ sa investim in organizarea nuntii noastre,si pana in prezent stam bine cu bugetul tinand cont de investitiile facute pana in prezent,ca organizam o nunta simpla prin forte proprii cu tot ceea ce e necesar,dar fara fite,si poate vom economisi si ceva banuti pt.voiajul de dupa nunta.

MNOEMI
06.05.2008, 11:37:24
Buna!!! Aveti cumva fotografii cu niste coafuri dragute pentru mirese? Daca ma puteti ajuta, le postati pe forum sau sa mi le trimiteti privat? Va multumesc! Cred ca trebuie sa fac si o coafura de proba mai intai, mai ales ca am parul pana la baza gatului si moale:)

buna oana .. eu iti pot racomanda .. dar din auzite nu din proprie experienta pe un tip care se chiama ionut .. acum e la buc face6 luni de cursuri acolo .. si ma va face el la par ..am nunta cu 1 sapt inaintea ta ...

MNOEMI
06.05.2008, 11:40:33
Fetelor, voi aveti idee de unde se pot inchiria in Bacau (sau imprejurimi) porumbei albi? Sau - daca e vreuna dintre voi care va avea porumbei la nunta - de unde i-ati procurat? Si sa nu-mi sugerati si voi, ca mirele meu, sa ma duc cu un pumn de boabe in parc si sa-i prind, ca imi iau campii =))

buna petro .. eu stiu pe cineva care are porumbei voyajori .. dar nu is albi is de mai multe culori ... am vrut si noi sa luam dar cei de la firma care imi decoreaza restaurantul mau sfatuit sa cheltui bani in ceva mai util ... dupa parerea lor nu prea au sens ...

Petro79
06.05.2008, 11:52:25
Pai sunt atat de scumpi?! Ca doar atia se inchiriaza, dupa ce le dam drumul la biserica isi iau zborul imediat spre proprietarul lor... Eu as vrea albi, ca gugustiuci de alte culori pot (cu un pic de efort) sa-mi prind si singura din parc =))
Oricum, mi-ai dat o idee, sa-i intreb si eu pe cei care imi decoreaza restaurantul sa vad daca stiu ceva.

buna petro .. eu stiu pe cineva care are porumbei voyajori .. dar nu is albi is de mai multe culori ... am vrut si noi sa luam dar cei de la firma care imi decoreaza restaurantul mau sfatuit sa cheltui bani in ceva mai util ... dupa parerea lor nu prea au sens ...

MNOEMI
06.05.2008, 12:01:35
Pai sunt atat de scumpi?! Ca doar atia se inchiriaza, dupa ce le dam drumul la biserica isi iau zborul imediat spre proprietarul lor... Eu as vrea albi, ca gugustiuci de alte culori pot (cu un pic de efort) sa-mi prind si singura din parc =))
Oricum, mi-ai dat o idee, sa-i intreb si eu pe cei care imi decoreaza restaurantul sa vad daca stiu ceva.

ar trebui sa stie... eu decorez cu cei de la decorativ ...nu stiu tu ... oricum sa sti ca sunt frumosi voyajori .. nu sunt chiar gugustiuci ... =)) =))

Petro79
06.05.2008, 12:05:59
Glumeam, evident ca sunt frumosi si voiajorii, doar ca eu vroiam albi. Sugereaza-i cunostintei tale sa isi ia si cativa albi si poate safaca o afacere buna, ca piata porumbeilor albi este inca virgina in Bacau :)
Si eu tot cu Decorativ lucrez, asa ca probabil o sa primesc acelasi sfat ca si tine :(

ar trebui sa stie... eu decorez cu cei de la decorativ ...nu stiu tu ... oricum sa sti ca sunt frumosi voyajori .. nu sunt chiar gugustiuci ... =)) =))

iubitel
06.05.2008, 22:33:47
S-ar putea sa nu mai fie actual,tinand cont ca sunt plecata de 2 ani din tara,dar eu stiam ca in fiecare duminica la vivariu in curte vin multi oameni cu diverse animale spre vanzare,printre care si porumbei,deci ai putea cumpara(inchiria) de la un astfel de proprietar,si faci economie.Si noi la nunta noastra ne-am dori macar 2 porumbei albi sa avem cand iesim din biserica.Sper sa-ti fie de ajutor.

Petro79
07.05.2008, 07:13:53
Ba este inca foarte actual, ca nu am gasit inca nimic. La noi e mai complicat, pentru ca venim tot mereu pe fuga la Bacau si duminica plecam inapoi spre Bucuresti, dar ideea e buna, pot sa incerc si aici, in Buc. intr-un targ de animale sa vad daca au porumbei albi.
Multumesc!

S-ar putea sa nu mai fie actual,tinand cont ca sunt plecata de 2 ani din tara,dar eu stiam ca in fiecare duminica la vivariu in curte vin multi oameni cu diverse animale spre vanzare,printre care si porumbei,deci ai putea cumpara(inchiria) de la un astfel de proprietar,si faci economie.Si noi la nunta noastra ne-am dori macar 2 porumbei albi sa avem cand iesim din biserica.Sper sa-ti fie de ajutor.

CONT-INCHIS-23057
07.05.2008, 16:51:40
Salut miresici de Bacau...Eu sunt proaspat venita pe acest site...Si pana la nunta mai am de ...copilarit, septembrie 19, 2009. Va urez spor la pregatiri miresicilor din 2008

amaliaa1081
07.05.2008, 18:47:31
A facut cineva solar la floare de colt? Vreau sa merg acolo am auzit ca este performant solarul...

anka_je
07.05.2008, 22:39:17
Salut miresici de Bacau...Eu sunt proaspat venita pe acest site...Si pana la nunta mai am de ...copilarit, septembrie 19, 2009. Va urez spor la pregatiri miresicilor din 2008
Bine ai venit printre noi, miresico! Te asteptam cu pareri, idei si intrebari. >:D<

delmo
08.05.2008, 09:48:41
A facut cineva solar la floare de colt? Vreau sa merg acolo am auzit ca este performant solarul...
nu am auzit dar sunt bune in sensul ca sunt dus! si sunt parca vreo 3 nu e asa inghesuiala! merita sa faci niste sedinte daca vrei sa fi bronzata putin de nunta! te pup>:D<

nycosia
08.05.2008, 09:52:08
buna oana .. eu iti pot racomanda .. dar din auzite nu din proprie experienta pe un tip care se chiama ionut .. acum e la buc face6 luni de cursuri acolo .. si ma va face el la par ..am nunta cu 1 sapt inaintea ta ...

daca e vorba de Ionut (cel de la salonul rosu ) nu e la cursuri....a fost dar acum munceste cu spor si eu sunt programata la el deja...e foarte solicitat!

bine ai venit miresico!
spor la pregatiri fetele!

oana233
08.05.2008, 10:06:12
Fetelor, am fost in bazar. Preturi de invidiat... Am vorbit cu o tipa si imi face rochia la comanda. Ce voiam eu nu era...:( adica pe bleu... Erau doar albe cu ceva bleu (floricele, voal, broderie pe bleu), dar rochie bleu nu am gasit... Mi-e cam frica sa o fac la comanda.. Daca nu iese cum vreau eu?:-SS
Si sa va spun cam ce preturi sunt:
- rochite max 4,5 mil
- costum de ginere 2,5 mil
- tiare 250 /300 mii (modele de pe net)
- buchetul miresei (flori artificiale) 250/350 mii
- cocarde max 7 mii
Am vazut multe chestii frumoase. Daca aveti cum sa ajungeti pe acolo merita sa vedeti.
pupici...

nu te supara dar de care bazar este vorba?ca nu stiu...stiu doar bazarul de pe milcov dar nu poate fi acolo,nu are asa ceva

oana233
08.05.2008, 10:08:16
Ce activitate slaba avem aici fetelor.... :( Pe unde sunteti? Alinutza, Niculina, Amalia, Camiela, Gaby, Princess, Adrana_f, Roxanel, Clod ....si restul care mai sunteti.... haideti sa facem si noi aici mai multa animatie.... <:-P :rocking: :rockon:

ink o intrebare:in ce va imbracati la starea civila?in rochie de mireasa sau in ce?

nycosia
08.05.2008, 10:12:38
ink o intrebare:in ce va imbracati la starea civila?in rochie de mireasa sau in ce?

rochie de mireasa ...17.00 starea civila ...18.00 biserica...20.00 restaurantul si gataaaaaaaaaa in sfarsit dansam si bem!;))

Petro79
08.05.2008, 10:30:54
Nycosia, mai este atat de putin pana la nunta!! Eu o am chiar cu o saptamana inaintea ta, brrrr.....
Ce stii de vreme, cum va fi?

ZaraGirl
08.05.2008, 10:38:21
"nu te supara dar de care bazar este vorba?ca nu stiu...stiu doar bazarul de pe milcov dar nu poate fi acolo,nu are asa ceva"

Iti raspund e: era vorba de bazarul din Suceava, nu din Bacau;))

Tu unde faci nunta? unde este restaurantul Grande Fish? ca nu am auzit de el. Spor\:D/

ZaraGirl
08.05.2008, 10:40:02
Fetelor Luna MAI e o luna minunata. Totul e asa placut. Cu siguranta o sa aveti si vreme buna. Va urez la toate sa va impliniti visul.<:-P

oana233
08.05.2008, 10:43:40
"nu te supara dar de care bazar este vorba?ca nu stiu...stiu doar bazarul de pe milcov dar nu poate fi acolo,nu are asa ceva"

Iti raspund e: era vorba de bazarul din Suceava, nu din Bacau;))

Tu unde faci nunta? unde este restaurantul Grande Fish? ca nu am auzit de el. Spor\:D/

intre subex si insula e in stil hanovra ceva rustic sa vedem cum va arata in ziua nuntii...

Petro79
08.05.2008, 10:50:57
Multumesc, si tie la fel. Tu in august te vei ruga probabil sa nu fie canicula prea mare, noi ne rugam sa nu ploua :)
Acum un an pe vremea asta abia ma ceruse de sotie, mi se parea asa de indepartat momentul nuntii, iar acum trebuie sa ma gandec la cele mai mici detalii :)

Fetelor Luna MAI e o luna minunata. Totul e asa placut. Cu siguranta o sa aveti si vreme buna. Va urez la toate sa va impliniti visul.<:-P

anka_je
08.05.2008, 11:29:21
rochie de mireasa ...17.00 starea civila ...18.00 biserica...20.00 restaurantul si gataaaaaaaaaa in sfarsit dansam si bem!;))

Si eu la fel!;-)

CONT-INCHIS-23057
08.05.2008, 14:12:11
Eu am facut solar la floarea de colt. N-am avut nici o problema...In schimb nu-ti recomand ideea pt ca rideaza foarte tare si repede pielea. Am facut cam jumatate de an...si imi pare rau....

georgiana_matei
08.05.2008, 22:44:48
Buna miresici din Bacau!!!
In legatura cu poumbeii...costa doar 100 ron...si se gasesc la un magazin de pe langa vivariu...mai exact la un magazin de articole de nunta de la blocurile turn de la piata mare...intrati in magazin si intrebati de porumbei...

nycosia
09.05.2008, 09:35:42
Nycosia, mai este atat de putin pana la nunta!! Eu o am chiar cu o saptamana inaintea ta, brrrr.....
Ce stii de vreme, cum va fi?

stiuuu si pentru anka_je la fel
pe 17 mai va fi soaaareee cu putini nori doar asa cat sa va tina umbra daca vi se face cald<:-P
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1110/1110618f1hf3qm7af.gif (http://www.glitter-graphics.com)

MNOEMI
09.05.2008, 09:53:48
daca e vorba de Ionut (cel de la salonul rosu ) nu e la cursuri....a fost dar acum munceste cu spor si eu sunt programata la el deja...e foarte solicitat!

bine ai venit miresico!

nu e el ... e un altul .. ma info mai bine si va spun exact unde e salonul...

MNOEMI
09.05.2008, 10:33:11

bine ai venit miresico!

gata ..am aflat .. e ionut de la coafor Floridona str. Miorita langa benzinarie...

nycosia
09.05.2008, 10:37:57
gata ..am aflat .. e ionut de la coafor Floridona str. Miorita langa benzinarie...
il stiu si pe acest ionut dar eu raman la al meu;-)

nycosia
09.05.2008, 10:38:55
feteleeee cele care au nunta aproape cum stati cu pregatirile?
ce florarii ati ales?

iubitel
09.05.2008, 19:18:07
In legatura cu poumbeii...costa doar 100 ron...si se gasesc la un magazin de pe langa vivariu...mai exact la un magazin de articole de nunta de la blocurile turn de la piata mare...intrati in magazin si intrebati de porumbei...
Multam pt.informatie,dar acesti 100 ron costa bucata sau perechea?

anka_je
10.05.2008, 00:07:12
feteleeee cele care au nunta aproape cum stati cu pregatirile?
ce florarii ati ales?

Cu pregatirile....aproape gata....si aproape bine....
In mare, mai am de luat apa, suc, tarie, fructe, sampanie. De terminat de asamblat marturiile. De facut proba la machiaj si mai ales la coafor ca sa ma hotarasc si eu odata ce freza sa imi fac! #-o De luat rochita de la scurtat. Restul, ce am programat cu 2-3 zile inainte de nunta, nici nu le mai socotesc (epilat, manichiura, etc).8-|
Dar cea mai mare durere ramasa e aranjatul invitatilor la mese! M-a disperat! :gen_07: Majoritatea telefoanelor in scopul confirmarii prezentei (pe care noi le-am dat bineinteles, sa nu va faceti pareri false) se terminau invariabil cu: vezi la ce masa ma asezi, langa cine, nu ma pune langa cutare, nu langa muzica, nu langa intrare, nu langa bucatarie, nu langa stalp........nu, nu, nu... Ma gandeam sa fiu eu mai suie si sa-i pun pe toti in mijlocul restaurantului, iar la dans sa iasa pe margine, pe langa pereti!!!/:) Si tot nu ar fi bine...nici daca ar fi sala rotunda...
Sunt franta de oboseala (:| , am slabit vreo 4 kg (nu mai sta rochia cum trebuie, trebuie sa-i strang snururile la maxim), m-am tras la fata, m-am saturat de alergatura si stres, abia astept sa fie 17 mai, ora 15 (atunci incepe toata nebunia in mod oficial), promit ca atunci o sa-mi bag picioarele in tot si o sa ma distrez, ca doar e nunta noastra!
La capitolul flori - azi am dat comanda la o florarie de la capatul traseului lui 22. Mi-am ales niste lumanari mai ciudatele ca forma, ca un fel de piramida e aranjamentul floral. Am innebunit-o pe femeia aia, saraca. Am pornit de la o poza din catalogul ei si am schimbat aproape tot din ea ;)) . Va arat peste 2 saptamani ce a iesit.
:gen_17:

anamary
10.05.2008, 00:35:55
Cu pregatirile....aproape gata....si aproape bine....
In mare, mai am de luat apa, suc, tarie, fructe, sampanie. De terminat de asamblat marturiile. De facut proba la machiaj si mai ales la coafor ca sa ma hotarasc si eu odata ce freza sa imi fac! #-o De luat rochita de la scurtat. Restul, ce am programat cu 2-3 zile inainte de nunta, nici nu le mai socotesc (epilat, manichiura, etc).8-|
Dar cea mai mare durere ramasa e aranjatul invitatilor la mese! M-a disperat! :gen_07: Majoritatea telefoanelor in scopul confirmarii prezentei (pe care noi le-am dat bineinteles, sa nu va faceti pareri false) se terminau invariabil cu: vezi la ce masa ma asezi, langa cine, nu ma pune langa cutare, nu langa muzica, nu langa intrare, nu langa bucatarie, nu langa stalp........nu, nu, nu... Ma gandeam sa fiu eu mai suie si sa-i pun pe toti in mijlocul restaurantului, iar la dans sa iasa pe margine, pe langa pereti!!!/:) Si tot nu ar fi bine...nici daca ar fi sala rotunda...
Sunt franta de oboseala (:| , am slabit vreo 4 kg (nu mai sta rochia cum trebuie, trebuie sa-i strang snururile la maxim), m-am tras la fata, m-am saturat de alergatura si stres, abia astept sa fie 17 mai, ora 22, promit ca atunci o sa-mi bag picioarele in tot si o sa ma distrez, ca doar e nunta noastra!
La capitolul flori - azi am dat comanda la o florarie de la capatul traseului lui 22. Mi-am ales niste lumanari mai ciudatele ca forma, ca un fel de piramida e aranjamentul floral. Am innebunit-o pe femeia aia, saraca. Am pornit de la o poza din catalogul ei si am schimbat aproape tot din ea ;)) . Va arat peste 2 saptamani ce a iesit.
:gen_17:
saracutza de tine...:sad:...cand ma gandesc ca asa o sa fiu si eu...de fapt toate miresicile, mai mult sau mai putin stresate...dar sa stii ca orice lucru facut cu truda, va da rezultate bune ;;):*<:-P

ZaraGirl
10.05.2008, 01:34:17
Anka, o sa iasa totul asa cum ai visat. Important e sa va simtiti voi bine si speciali in ziua asta. Mereu mai sunt chestii de facut pana pe ultima suta de metri, dar incearca sa nu te stresezi prea mult. Bafta si sa ai o nunta de vis!!!!<:-P <:-P

anka_je
10.05.2008, 10:33:42
Anka, o sa iasa totul asa cum ai visat. Important e sa va simtiti voi bine si speciali in ziua asta. Mereu mai sunt chestii de facut pana pe ultima suta de metri, dar incearca sa nu te stresezi prea mult. Bafta si sa ai o nunta de vis!!!!<:-P <:-P
Multumesc pentru incurajari! De stres cred ca nu scapa nimeni decat daca isi angajeaza o agentie full-service, si nici asta nu e o solutie garantata. Alta chestie care m-a deranjat mult a fost amestecul altora si datul cu parerea: nu-ti fa buchetul rosu, fa-l alb... fa-ti coc, cum adica sa nu-ti prinzi parul?...nu lua tort din cutare loc, ia de dincolo...puneti peste in meniu? de ce puneti peste??? de ce nu puneti peste??...etc, etc :[email protected] [-( :-L Am incercat sa fiu finuta si sa bag in seama si ce vor ei, dar de la a asculta o parere sau un alt punct de vedere si pana la a-mi impuia mie capul cu dorintele altora e cale lunga.
Asa ca fetelor, faceti cum va place voua ca e nunta voastra! Fiti tari pe pozitii de la inceput si categorice in alegeri, nu ca mine, care m-am razvratit abia spre final, cand vedeam cum multe dintre lucrurile pe care le visasem se pliasera pe cum ii placuse unuia sau altuia...si nu mai semanau cu ce am vrut eu...si a fost un soc ca, brusc, am inceput sa le tai macaroana si sa zic: nu, facem cum imi place mie!
Cea mai multumita in toata organizarea sunt de nasi, sunt prieteni de-ai nostri (in adevaratul sens al cuvantului), de-o seama cu noi, ne intelegem super, ne-au sprijinit in tot ce am ales, nu au emis pretentii, intotdeauna au spus: faceti cum vreti voi, noi suntem de acord.
Acum tre sa fug, mai vb. va pup! >:D<

iubitel
11.05.2008, 17:18:13
Pt.nunta noastra vom fi implicati doar noi doi,atat financiar cat si organizatoric,toti ceilalti(parinti,frati,rude,prieteni) se vor implica doar cu participarea la marele eveniment.Nasii nostri sunt cei mai buni prieteni ai nostri,de varsta apropiata,ne intelegem perfect cu ei,nu au pretentii de nici un fel,si sunt intru totul de acord cu noi la tot ceea ce facem.

ellypir
11.05.2008, 23:52:32
Multumesc pentru incurajari! De stres cred ca nu scapa nimeni decat daca isi angajeaza o agentie full-service, si nici asta nu e o solutie garantata. Alta chestie care m-a deranjat mult a fost amestecul altora si datul cu parerea: nu-ti fa buchetul rosu, fa-l alb... fa-ti coc, cum adica sa nu-ti prinzi parul?...nu lua tort din cutare loc, ia de dincolo...puneti peste in meniu? de ce puneti peste??? de ce nu puneti peste??...etc, etc :[email protected] [-( :-L Am incercat sa fiu finuta si sa bag in seama si ce vor ei, dar de la a asculta o parere sau un alt punct de vedere si pana la a-mi impuia mie capul cu dorintele altora e cale lunga.
Asa ca fetelor, faceti cum va place voua ca e nunta voastra! Fiti tari pe pozitii de la inceput si categorice in alegeri, nu ca mine, care m-am razvratit abia spre final, cand vedeam cum multe dintre lucrurile pe care le visasem se pliasera pe cum ii placuse unuia sau altuia...si nu mai semanau cu ce am vrut eu...si a fost un soc ca, brusc, am inceput sa le tai macaroana si sa zic: nu, facem cum imi place mie!
Cea mai multumita in toata organizarea sunt de nasi, sunt prieteni de-ai nostri (in adevaratul sens al cuvantului), de-o seama cu noi, ne intelegem super, ne-au sprijinit in tot ce am ales, nu au emis pretentii, intotdeauna au spus: faceti cum vreti voi, noi suntem de acord.

Nici nu stii cat de multa dreptate ai !
Zilele astea am suferit un soc ..cand ai mei parinti mi-au spus ca ..NUNTA MEA TREBUIE SA-I REPEREZINTE PE EI iar noi(eu si viitorul meu sot) vom veni ca simpli invitati la nunta noastra. Acum nu stiu... Sunt eu nebuna? ca nu mi se pare normal ce se intampla? sau sunt ei absurzi? Ei vor sa faca totul.."cum era pe vremea lor" cad tinerii nu aveau nimik de zis iar parintii aranjau totul. In fine.. sper sa se domoleasca lucrurile ca acum.. suntem intr-un mic razboi. :(
In ceea ce te priveste, draga anca, fii bucuroasa ca s-au terminat toate grijile nuntii! si sa-ti dea Domnul toata fericirea din lume alaturi de cel pe care-l iubesti, ca la urma urmei asta e cel mai important lucru. Casa de piatra si mult noroc in viata!>:D<
P.S.: Sa pui poze de la nunta pe forum!!

iulia_vero
12.05.2008, 09:10:20

Da am facut si anul trecut si anul asta, adevarat e ca au solar vertical si e mai comod dar lampile trebuiesc schimbate pt ca nu m-am bronzat uniform, pe picioare deloc de la genunchi in jos, am zis anul trecut ca vor schimba lampile, si anul asta am patit la fel si am 1 luna de cand am fost. Eu fac cateva sedinte pe an in primavara.

iulia_vero
12.05.2008, 09:13:11

Spor la pregatiri si have fun! Voi trece si eu sambata pe la Cascada inainte sa ajungi u ca sa vad cum e decorata, ca si eu tot acolo fac si nu m-am hotarat inca ce culoare sa aleg pt decor.
Casa de piatra!

anka_je
12.05.2008, 11:10:51
Multumesc fetelor pentru urari. Dupa saptamana de miere ma voi intoarce alaturi de voi, cu poze bineinteles. Iulia, noi sambata care a trecut am fost pe la 12 sa vedem sala ornata pt o nunta si nu era inca pregatita, deci daca poti ar fi mai bine dupa-amiaza, macar sa o vezi gata, cu toate puse la punct astfel incat sa iti faci o imagine de ansamblu. Culorile noastre sunt bordeaux si alb dar vorbeste cu administratorul sa iti arate si alte combinatii (il gasesti acolo).
Ellypir, imi pare rau ca esti in razboi cu parintii tai, dar totul pe lumea asta se rezolva...intr-adevar, nunta ii reprezinta si pe ei iar daca va si ajuta financiar s-ar putea sa se simta indreptatiti sa aleaga ei pe ce cheltuiesc banii. Si totusi...e nunta voastra si dorintele voastre sunt pe primul loc! Daca altfel nu reusiti sa va impuneti, fiti un pic smecheri, manipulati-i sentimental. Stiti zicala "vorba dulce mult aduce"? Asta e strategia care trebuie adoptata.;-)
Ia-l pe iubi tau, faceti un plan de bataie si apoi convocati-i la o "masa rotunda". Vorbiti cu ei calm, impaciuitor, cu zambetul pe buze. Fruntile incruntate si tonul ridicat nu ar face decat sa inrautateasca situatia. Explicati-le ca asta e singura voastra sansa de a va indeplini visurile legate de nunta, eveniment unic pentru voi. Aduceti-le aminte ca si ei, probabil, au avut anumite idei despre cum ar fi vrut sa fie nunta lor. Daca le-au vazut materializate, ar trebui sa va inteleaga si voua dorinta de a alege anumite chestii doar dupa bunul vostru plac. Daca nu au avut nimic de zis, jucati cartea opusa, intrebandu-i cum s-au simtit cand au fost ignorati, cerandu-le sa-si aminteasca frustrarea cauzata de punerea in fata faptului implinit. Intrebati-i cum vad ei organizarea petrecerii, pe fiecare capitol in parte: mancare, bautura, muzica, asezare la mese, etc. Cand spun ceva care va convine si voua aveti grija sa-i aprobati cu vorbe gen: ca bine ziceti, uite ce idee buna, chiar nu stiam cum sa rezolvam asta si ne gandeam ca o sa gasim un sfat bun la voi, etc. Astfel ei vor simti ca au castigat cateva batalii chiar daca nu e asa. Cand nu sunteti deloc de acord nu respingeti categoric ce zic ei (ii puteti indarji mai tare), ci mai degraba la modul: da, este si asta o varianta, dar noi ne dorim mai mult sa..... Aduceti argumente, daca nasii vostri sunt de aceeasi parere cu voi, rugati-i sa va sustina.
Bafta multa! Sper sa reusiti sa va impuneti. Fiti fermi si uniti, ca imediat vor mirosi daca nu sunteti pusi de acord. Si ar putea aplica si ei strategia "divide et impera" :))

anamary
12.05.2008, 13:33:53
Nici nu stii cat de multa dreptate ai !
Zilele astea am suferit un soc ..cand ai mei parinti mi-au spus ca ..NUNTA MEA TREBUIE SA-I REPEREZINTE PE EI iar noi(eu si viitorul meu sot) vom veni ca simpli invitati la nunta noastra. Acum nu stiu... Sunt eu nebuna? ca nu mi se pare normal ce se intampla? sau sunt ei absurzi? Ei vor sa faca totul.."cum era pe vremea lor" cad tinerii nu aveau nimik de zis iar parintii aranjau totul. In fine.. sper sa se domoleasca lucrurile ca acum.. suntem intr-un mic razboi. :(
In ceea ce te priveste, draga anca, fii bucuroasa ca s-au terminat toate grijile nuntii! si sa-ti dea Domnul toata fericirea din lume alaturi de cel pe care-l iubesti, ca la urma urmei asta e cel mai important lucru. Casa de piatra si mult noroc in viata!>:D<
P.S.: Sa pui poze de la nunta pe forum!!
:O:O:O...draga mea pune piciorul in prag acum ca sa nu fie prea tarziu...e nunta voastra, voi decideti totul...trebuie sa-i faci sa inteleaga ca e nunta voastra nu a lor...ai mei voiau sa faca la fel, sa faca totul dupa bunul lor plac...ba ca decid ei ce invitati vor veni...au anuntat de nunta pana si fostele mele prietene, pe care bineinteles nu le vreau in acea zi impreuna cu mine...iar dorinta mea era sa-i am alaturi numai pe cei apropiati mie... singura metoda care am gasit-o a fost sa-i spun ca iubitului meu nu-i mai trebuie nunta in care sa-si bage nasul toti si ca noi decidem sa n-o mai facem, iar daca decidem sa facem nunta...ea va fi in italia...si asa s-au linistit imediat:D

Petro79
12.05.2008, 14:33:32
Am rezolvat cu porumbeii. Am fst duminica in fata la Vivariu si am gasit pe cineva care avea de inchiriat, in Bacau costa 100 ron. La mine, biserica fiind mai departe de Bacau, a fost ceva mai mult. Daca mai e cineva care mai are hachita asta cu porumbeii, pot da mesaje pe PM.

nycosia
12.05.2008, 15:38:05
Am rezolvat cu porumbeii. Am fst duminica in fata la Vivariu si am gasit pe cineva care avea de inchiriat, in Bacau costa 100 ron. La mine, biserica fiind mai departe de Bacau, a fost ceva mai mult. Daca mai e cineva care mai are hachita asta cu porumbeii, pot da mesaje pe PM.

petro ma bucur ca ai gasit porumbei...inca ceva taiat de pe lista<:-P

eu nu m-am hotarat la florarie si se pare ca o parte din aranjamente le am asigurate de catre restaurant.
azi ma duc la un salon sa ma programez pt unghii false...sa vedem ce minuni poate sa faca cu unghiile mele.
am renuntat la coronita...la noi in Bc sunt mult prea scumpe si am ales cateva ace interesante (zic eu)
spor la pregatiri fetelor

Petro79
12.05.2008, 16:56:52
A, eu am rezolvat si cu florile. Mi s-a luat o maaare piatra de pe inima. Eu nu aveam nici florile la restaurant, trebuia sa mi le comand tot singura si de aia eram stresata.
La ce salon te duci pentru unghii?

petro ma bucur ca ai gasit porumbei...inca ceva taiat de pe lista<:-P

eu nu m-am hotarat la florarie si se pare ca o parte din aranjamente le am asigurate de catre restaurant.
azi ma duc la un salon sa ma programez pt unghii false...sa vedem ce minuni poate sa faca cu unghiile mele.
am renuntat la coronita...la noi in Bc sunt mult prea scumpe si am ales cateva ace interesante (zic eu)
spor la pregatiri fetelor

ellypir
12.05.2008, 21:22:05
Multumesc de sfaturi fetelor!... Cred ca momentan lucrurile s-au linistit.. dar nu-s foarte sigura ca s-au clarificat inca..
Oricum in mare parte depindem de parintii mei pt ca eu sunt in Bucuresti, Vali e in Iasi iar nunta e in Bacau(unde sunt ei). Deci.. nah.. tot mama si tata se vor ocupa in mare parte de pregatiri.. dar am cazut de acord sa discutam cu totii inainte de orice decizie.. si sper sa respecte lucrul asta.... pt ca din punctul lor de vedere e un compromis pe care a trebuit sa il faca pt ca altfel anulam nunta de la vara si o faceam peste un an in Bucuresti.
Totusi cred ca timpul le rezolva pe toate.. Deci.. am sa mai astept nitzel...poate le vine mintea la cap si facem pace..

anka_je
14.05.2008, 21:01:04
Ma bucur pentru tine, sper ca lucrurile sa intre pe fagasul normal (normalitatea, in acceptiunea mea, insemnand ca aveti dreptul sa va organizati nunta asa cum vreti voi). In cazul meu, azi, desi a fost senin afara, a tunat si a fulgerat....Soacra, bineinteles ...8-| :-<

mihocln
14.05.2008, 22:39:36
Anca iti doresc casa de piatra si sa fii foarte fericita.
Distreaza-te cat de mult poti si iti doresc sa nu ai niciun eveniment nefericit:D . Inca odata CASA DE PIATRA<:-P.

anamary
14.05.2008, 23:44:07
Ma bucur pentru tine, sper ca lucrurile sa intre pe fagasul normal (normalitatea, in acceptiunea mea, insemnand ca aveti dreptul sa va organizati nunta asa cum vreti voi). In cazul meu, azi, desi a fost senin afara, a tunat si a fulgerat....Soacra, bineinteles ...8-| :-<
CASA DE PIATRA ANCA...si sa fiti o familie fericita...<:-P<:-P<:-P
pe la ce ora mergeti la restaurant dupa cununia religioasa??? stau lg cascada si tare asi vrea sa te vad mireasa :-";-):D

anka_je
15.05.2008, 00:12:18
Multumesc pentru urari, sunteti niste dragute. Cununia religioasa e la ora 18, am inteles ca dureaza vreo ora, urmeaza pupaturile de rigoare si apoi mergem la restaurant...probabil pe la 19 jum suntem acolo. Dar daca intri in restaurant anamary, sigur ma vezi :D . Si sigur nu te da nimeni afara :)>-

anamary
15.05.2008, 00:30:56
Multumesc pentru urari, sunteti niste dragute. Cununia religioasa e la ora 18, am inteles ca dureaza vreo ora, urmeaza pupaturile de rigoare si apoi mergem la restaurant...probabil pe la 19 jum suntem acolo. Dar daca intri in restaurant anamary, sigur ma vezi :D . Si sigur nu te da nimeni afara :)>-
nu draga mea...nu vreau sa va stric nunta:-p...ipotizam doar ideea sa te vad mireasa(daca tot sunt prin preajma)...:x

anka_je
15.05.2008, 01:45:48
Cum adica "sa-mi strici nunta"? Nu cred ca se poate pune problema asa. Tot s-au vorbit miresicile din Bacau sa faca o intalnire, nu stiu daca au si reusit. Eu una mi-am gasit o prietena grozava pe acest site (apropo, Nico, abia astept cafeaua aia de dupa nunta ta;)) ) si nu m-ar deranja absolut deloc daca oricare dintre fetele de aici ar veni la restaurant si ar zice : buna, eu sunt X, am trecut sa te vad si sa te pup....Dimpotriva, mi-ar placea. Aviz doritoarelor ... >:D<

iubitel
15.05.2008, 04:19:15
Cum adica "sa-mi strici nunta"? Nu cred ca se poate pune problema asa. Tot s-au vorbit miresicile din Bacau sa faca o intalnire, nu stiu daca au si reusit. Eu una mi-am gasit o prietena grozava pe acest site (apropo, Nico, abia astept cafeaua aia de dupa nunta ta;)) ) si nu m-ar deranja absolut deloc daca oricare dintre fetele de aici ar veni la restaurant si ar zice : buna, eu sunt X, am trecut sa te vad si sa te pup....Dimpotriva, mi-ar placea. Aviz doritoarelor ... >:D<
Casa de Piatra!Sa fii fericita si iubita.O nunta frumoasa si reusita iti doresc.

anamary
15.05.2008, 09:15:10
...am glumit...:*>:D<:*

nycosia
15.05.2008, 13:01:50

fataaaa ma faci sa rosesc :"> :x >:D< si tu esti grozava .... si eu abia astept cafeaua ( dar aceea de dupa nunta mea ) nu aceea de dupa nunta ta in care o sa-mi povestesti ce NU trebuie sa fac
in rest fetelor spor la pregatiri...ma mir ca inca nu m-au apucat emotiile

http://dl9.glitter-graphics.net/pub/139/139009ca1gsf7dkk.gif (http://www.glitter-graphics.com)

iulia_vero
15.05.2008, 14:04:55
Eu voi veni dar pe la 17.00 sau 18.00 ca sa fiu sigura;-)
Petrecere frumoasa si sa fii cea mai pretioasa mireasa! aaa sa nu uiti sa intri sa ne povestesti cum a fost.

sisterpipi
15.05.2008, 15:37:55
vad ca mai e cineva care fac nunta la pensiunea loredana. ai stabilit meniul si aranjatul salii. eu am peste 3 saptamani si am intrat in priza desi nu mai sunt multe de facut, am cam terminat.

sisterpipi
15.05.2008, 15:41:35
vad ca mai e cineva care face nunta la pensiunea loredana. ai stabilit meniul si aranjatul salii. eu am peste 3 saptamani si am intrat in priza desi nu mai sunt multe de facut, am cam terminat.
vad ca nu mai stiu sa scriu.
pentru mireasa de la pensiunea loredana, cu cat timp inainte ai luat sala?
ca voiam sa stiu daca prima data ai ales si tu sala care a intrat in "reparatii" ,sti tu.

nycosia
15.05.2008, 15:43:57
sisterpipi .........bunicii si matusa viitorului meu sot sunt din Dragesti-Bacau<:-P
spor la treaba...daca mai vrei sa te ajut cu ceva sa-mi spui!

http://dl4.glitter-graphics.net/pub/1038/1038394kys1ctjjav.gif (http://www.glitter-graphics.com)

anka_je
15.05.2008, 17:24:14
Fetelor, multumesc mult! >:D<
Cred ca mai intru si maine sa vad ce ati mai postat si apoi ne reintalnim dupa 24 mai (plecam si noi in saptamana de miere:"> ;)) ). Cand revin, in forta si proaspata doamna pe deasupra ;;);-), garantat aduc poze si impresii.
Va pup :*

anamary
15.05.2008, 18:12:13
Fetelor, multumesc mult! >:D<
Cred ca mai intru si maine sa vad ce ati mai postat si apoi ne reintalnim dupa 24 mai (plecam si noi in saptamana de miere:"> ;)) ). Cand revin, in forta si proaspata doamna pe deasupra ;;);-), garantat aduc poze si impresii.
Va pup :*
ok ;-)....te asteptam :*

ZaraGirl
15.05.2008, 23:21:16
O nunta de vis, Anka!!!! sa va bucurati de fiecare clipa si sa fiti mereu fericiti!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P

anka_je
16.05.2008, 01:01:44
O nunta de vis, Anka!!!! sa va bucurati de fiecare clipa si sa fiti mereu fericiti!!!!!!!!!!!<:-P <:-P <:-P

Mersi, la fel! >:D<
apropo, este 16 mai 2008, ora 00:52, iar eu ce fac? Sunt fericita!!!!!!!! \:D/ am terminat asezarea la mese! #:-S Si am reusit doar schimband schema mesei de la restaurant! Maine ma duc sa-l zapacesc pe tipul de la cascada: nu mai vreau in coltul ala 2 mese de 20 de persoane ci 2 de 18, iar aici la mijloc, in loc de 2 mese de 12 faceti-mi 2 de cate 14,.........:gen_21:
Cred ca imi va umple frigiderul pentru urmatoarele 10 aniversari matrimoniale ;)) . Dar nu conteaza, nu imi pasa, eu sunt fericita!!!!!! Maine ma marit!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

nycosia
16.05.2008, 09:03:55
apropo, este 16 mai 2008, ora 00:52, iar eu ce fac? Sunt fericita!!!!!!!! \:D/ am terminat asezarea la mese! #:-S Si am reusit doar schimband schema mesei de la restaurant! Maine ma duc sa-l zapacesc pe tipul de la cascada: nu mai vreau in coltul ala 2 mese de 20 de persoane ci 2 de 18, iar aici la mijloc, in loc de 2 mese de 12 faceti-mi 2 de cate 14,.........:gen_21:
Cred ca imi va umple frigiderul pentru urmatoarele 10 aniversari matrimoniale ;)) . Dar nu conteaza, nu imi pasa, eu sunt fericita!!!!!! Maine ma marit!!!!!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

fataaaaa nu ai avut somn....ma gandesc ce o sa fac eu peste 2 saptamani!
ma bucur ca esti fericita!

nycosia
16.05.2008, 09:39:27

http://img19.glitterfy.com/137/glitterfy013858T698D30.gif (http://www.glitterfy.com/)

ellypir
16.05.2008, 09:59:36

Doamnee!!! Imi vine sa plang! :((imi dau seama ca peste 3 luni am sa fiu si eu ca tine... deja mi s-a pus un nod in gat si-mi umbla fluturi prin stomac!!! :-s
Sa fii fericita Anca ! Sa ai parte de multa dragoste si..Casa de Piatra!!!!!!!>:D<

ellypir
16.05.2008, 10:04:30
vad ca mai e cineva care fac nunta la pensiunea loredana. ai stabilit meniul si aranjatul salii. eu am peste 3 saptamani si am intrat in priza desi nu mai sunt multe de facut, am cam terminat.

Deci faci si tu la "Loredana"... nu la "Pas in Doi"..?
Eu am luat sala de pe la Craciun si am luat direct la Pensiune(Chiar daca pe vremea aceea.. era abia la nivel de santier). Meniul inca nu l-am stabilit iar aranjamentul floral am zis ca o sa-l faca cei de acolo, cu flori cumparate de noi. O cunosc bine pe Doamna Tereza si am incredere ca o sa iasa ok.:)
Tu ce mai ai de facut?

just_a_bride
16.05.2008, 10:47:06
Salut..am observat ca faci la pensiunea loredana....nici nu stiam ca exista...mi ai putea oferi mai multe detalii?ai cumva vreo poza sau ceva?plssss ca mi place ceea ce am vazut pe net( din pacate nu au site ul prea minunat..nu au nici poze din restaurant in schimb au una cu cladirea si mi a placut)te roggggg^:)^

just_a_bride
16.05.2008, 10:57:11
Scz..am citi dar nu am bagat tot in minte.ma bucur ca ti ai gasit restaurant
sper sa ai o nunta frumoasa si fara griji
a propos acum unde faci si cat e meniul?

LucianaMatei
16.05.2008, 16:59:17

Iti doresc sa aveti o zi cat mai linistita, fericita, cu mult soare si cu toti cei dragi alaturi de voi!!! Distractie placuta si numai bine!!! Casa de piatra!!!!>:D< >:D< >:D<

sisterpipi
16.05.2008, 21:26:09
Deci faci si tu la "Loredana"... nu la "Pas in Doi"..?
Eu am luat sala de pe la Craciun si am luat direct la Pensiune(Chiar daca pe vremea aceea.. era abia la nivel de santier). Meniul inca nu l-am stabilit iar aranjamentul floral am zis ca o sa-l faca cei de acolo, cu flori cumparate de noi. O cunosc bine pe Doamna Tereza si am incredere ca o sa iasa ok.:)
Tu ce mai ai de facut?

buna
noi am luat intai sala pas in doi, am luat data anul trecut in mai, dar cum sti au fost niste probleme si a trebuit sa mutam la pensiune. pana acum sunt multumita. fata doamnei se ocupa de decoratiuni, si sincer sala e prea frumoasa ca sa o incarc, asa ca am ales chestii de baza, scaune, mese, arcada flori pe mede, artificii, si lumanari pe mese. cam atata. preturile nu sunt mari. eu fac in sala de jos si acum o maresc. am fost saptamana trecuta pe acolo, deci o sa fie loc de dans.

sisterpipi
16.05.2008, 21:29:22
pentru just a bride
ma poti contacta pe mes sa iti dau un filmulet cu sala de la pensiunea loredana, facut dupa revelion. e scurt dar intelegi ceva din el.

sisterpipi
16.05.2008, 21:30:13
tot pt just a bride
id-ul meu de mes e acelasi ca cel de aici: sisterpipi

just_a_bride
17.05.2008, 09:01:41
Merci mult sisterpipi. Te-am adaugat in lista messului si astept cu nerabdare:)
Neatza fetelor!!!!

mihocln
17.05.2008, 10:14:01
Neatza meresici.
Vreo una din voi isi pune la masini tul(sper ca asa se scrie:D)? Pentru 15 masini cam cati metri trebuie? Va rog ajutati-ma. Ms. Pa pa.

anamary
17.05.2008, 10:45:00
Neatza meresici.
Vreo una din voi isi pune la masini tul(sper ca asa se scrie:D)? Pentru 15 masini cam cati metri trebuie? Va rog ajutati-ma. Ms. Pa pa.
acum depinde de cat de mare vrei sa faci funda si cat de lungi vrei sa faci marginile...spre ex. eu am luat ca reper 2m patrati (din care ies 4 funde)...iese fain (funga iese super, marginile raman de 60 cm, iar legat de oglinzile masinii ...ramane 50 cm) ... dar asi vrea sa incerc si cu 3 metrii...
sper sa-ti fie de folos informatiile...;-)

anamary
17.05.2008, 10:48:11
Neatza meresici.
eu pun tull numai la masina mirilor si a nasilor...la celelalte masini optez pentru funde confectionate din benzile cu care se orneaza buchetele de flori...

anamary
17.05.2008, 10:50:53
Neatza meresici.
te sfatuiesc sa iei tull mai mult de 15 masini...daca vin 16???:D

mihocln
17.05.2008, 15:18:42
te sfatuiesc sa iei tull mai mult de 15 masini...daca vin 16???:D
Si km kt costa un m de tull(k asa se scrie :D)?

sisterpipi
17.05.2008, 18:23:11
buna,
de unde am luat eu tulle era 2,5 ron metrul cu latime 1,5 m
iar cel su sclipici e 4 ron metrul si exista mai multe culori.

mihocln
17.05.2008, 18:26:35
ms mult pt ajutor. sunte-ti niste dragute :-p.

lady_i
18.05.2008, 09:08:33
buna,
de unde am luat eu tulle era 2,5 ron metrul cu latime 1,5 m
iar cel su sclipici e 4 ron metrul si exista mai multe culori.
Da-mi si mie un PM ca sa-mi spui de unde ai luat tulle. PLS
Eu inca nu am luat :D

lady_i
18.05.2008, 09:11:20
CASA DE PIATRA !
Si eu ma gandisem ca o sa ma postez in preajma restaurantului ca sa te vad dar am fost nevoita sa merg la tara asa ca.... Dar sa stii ca m-am gandit mult la tine toata ziua si apoi seara, ma gandeam la cat de fericita trebuie sa fii....

anamary
18.05.2008, 21:28:21
Si km kt costa un m de tull(k asa se scrie :D)?
tullul normal... costa 3 lei metrul...gasesti la piata mare, la standurile de jos
cu materiale...;-)

anamary
18.05.2008, 21:42:19
Anka nu am mai ajuns sa te vad la nunta...dar sa stii ca m-am gandit toata seara( nuntii tale) la tine...si imi doream sa aveti o nunta ca-n povesti, asa cum v-ati dorit...inca o data CASA DE PIATRA...

amaliaa1081
19.05.2008, 23:14:53
tullul normal... costa 3 lei metrul...gasesti la piata mare, la standurile de jos
cu materiale...;-)
Daca aveti drum in Bucuresti, mergeti in Europa, am luat eu cu 1 leu/ metru

anamary
20.05.2008, 00:23:27
nu prea ajung pana in nunta acolo...
fetelor tull stralucitor (sau cel putin mai finutz dacat cel normal) nu stiti unde gasesc in bacau???:-\ pentru voal...

Petro79
20.05.2008, 07:28:13
Acum vad, si tu ai nunta tot la Zemes?! Ce bine ca nu sunt singura!! Tu ai nunta la o saptamana dupa mine, cum stai cu pregatirile? Cati invitati aveti si cum dispuneti mesele in sala?

Spor la pregatiri!

nycosia
20.05.2008, 09:03:45
fetelor am vb cu anka_je e super fericita(plecata in luna de miere:-$ ) totul a fost bine !
eu am fost ieri si am vazut sala si am dicutat despre ornatul ei ..... e de vis...( nu ca acolo imi fac eu nunta) dar arata asa cum m-am asteptat!
toata atmosfera o sa fie plina de romantism ( e visiniu cu auriu...candelabre ......lumanari si fluturasi)......la cate emotii aveam ieri dimineata ....acum abia astept sa o vad gata ...aseara numai asta am visat!

http://dl8.glitter-graphics.net/pub/624/624058z3y3ifvxqy.gif (http://www.glitter-graphics.com)

anamary
20.05.2008, 15:25:28
fetelor am vb cu anka_je e super fericita(plecata in luna de miere:-$ ) totul a fost bine !
eu am fost ieri si am vazut sala si am dicutat despre ornatul ei ..... e de vis...( nu ca acolo imi fac eu nunta) dar arata asa cum m-am asteptat!
toata atmosfera o sa fie plina de romantism ( e visiniu cu auriu...candelabre ......lumanari si fluturasi)......la cate emotii aveam ieri dimineata ....acum abia astept sa o vad gata ...aseara numai asta am visat!

http://dl8.glitter-graphics.net/pub/624/624058z3y3ifvxqy.gif (http://www.glitter-graphics.com)
:love::love::love::love::love::love:...ce frumos...ma bucur mult pentru ea...merci ca ne tii la curent...
acusi intrii si tu in atmosfera nuntii;;):*:*:*

vmg_gabi
20.05.2008, 16:28:59
Buna fetelor....foste si viitoare miresici.....daca vreuna dintre voi, a facut sau va face nunta la Pasaj (sala jos), am si eu nevoie de niste pareri, legate de sala, meniu, mod de servire...etc....eu nu sunt in tara, asa ca v-as fi recunoscatoare....plssssssssss.....astept raspuns de la voi^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

ellypir
20.05.2008, 19:02:20
buna
noi am luat intai sala pas in doi, am luat data anul trecut in mai, dar cum sti au fost niste probleme si a trebuit sa mutam la pensiune. pana acum sunt multumita. fata doamnei se ocupa de decoratiuni, si sincer sala e prea frumoasa ca sa o incarc, asa ca am ales chestii de baza, scaune, mese, arcada flori pe mede, artificii, si lumanari pe mese. cam atata. preturile nu sunt mari. eu fac in sala de jos si acum o maresc. am fost saptamana trecuta pe acolo, deci o sa fie loc de dans.

Sa stii ca cel mai mare motiv de ingrijorare al meu este ringul de dans.. am 200si ceva de invitati si tare ma tem ca n-o sa am destul loc de dantzuiala...:(

amaliaa1081
21.05.2008, 01:09:35
Acum vad, si tu ai nunta tot la Zemes?! Ce bine ca nu sunt singura!! Tu ai nunta la o saptamana dupa mine, cum stai cu pregatirile? Cati invitati aveti si cum dispuneti mesele in sala?

Spor la pregatiri!
Salut. Dar de unde esti? Din Moinesti? Cu pregatirile stau binisor insa sunt foarte stresata. Tu esti gata pentru marele evenimet? Poate ne intalnim sa barfim dupa nunta , nu? Daca tot suntem asa aproape si ne-am intalnit chiar pe miresici :))
Nu stiu cum o sa incapa invitatii mei, sincer am cam 280, nu stiu exact. Sala este destul de mare, totul conteaza cum iti aranjeaza sala administratorul. E un tip super si se colaboreaza bine cu el. Tu cati invitati ai? Te superi daca vin in vizita sambata dupa amiaza sa vad si eu cum arata sala? Astept raspuns!

Petro79
21.05.2008, 07:16:55
Esti singura miresica de pe forum - in afara de mine - care va face nunta la Zemes. Ce bine mi-ar fi prins sa te fi stiut de acum un an, mai schimbam impresii. Acum insa sunt deja pe ultimii zece metri :D
Eu si cu sotul meu stam in Bucuresti, dar parintii stau prin zona. Si nunta fratelui meu tot acolo au facut-o. Eu o sa am cred in jur de 240 de invitati, vineri trebuie sa ma duc sa vad exact cum imi aranjeaza mesele. In principiu avem mese de 14, 16 si 18 persoane.
Incap 280, fara probleme, la fratele meu au fost cam 350. E drept ca au stat cam ingramaditi totusi.
Decoratiunile nu sunt cele ale salii, ci lucrez cu firma aia din Bacau despre care s-a mai scris pe aici. La fel si florile, tot de la o florarie din Bacau.
Nu-i nici o problema daca vii, chiar te rog. Invitatii vor incepe sa soseasca pe la 7, insa sala trebuie sa fie gata pe la 5 si ceva.
Pot sa te intreb cat te costa pe tine meniul?

Salut. Dar de unde esti? Din Moinesti? Cu pregatirile stau binisor insa sunt foarte stresata. Tu esti gata pentru marele evenimet? Poate ne intalnim sa barfim dupa nunta , nu? Daca tot suntem asa aproape si ne-am intalnit chiar pe miresici :))
Nu stiu cum o sa incapa invitatii mei, sincer am cam 280, nu stiu exact. Sala este destul de mare, totul conteaza cum iti aranjeaza sala administratorul. E un tip super si se colaboreaza bine cu el. Tu cati invitati ai? Te superi daca vin in vizita sambata dupa amiaza sa vad si eu cum arata sala? Astept raspuns!

mikaella
21.05.2008, 08:31:22
[quote=vmg_gabi;847106]Buna fetelor....foste si viitoare miresici.....daca vreuna dintre voi, a facut sau va face nunta la Pasaj (sala jos), am si eu nevoie de niste pareri, legate de sala, meniu, mod de servire...etc....eu nu sunt in tara, asa ca v-as fi recunoscatoare....plssssssssss.....astept raspuns de la voi^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^[/quot

cam asa arata sala de jos, eu am inchiriat-o pe cea de sus

nycosia
21.05.2008, 10:47:16
[quote=vmg_gabi;847106]Buna fetelor....foste si viitoare miresici.....daca vreuna dintre voi, a facut sau va face nunta la Pasaj (sala jos), am si eu nevoie de niste pareri, legate de sala, meniu, mod de servire...etc....eu nu sunt in tara, asa ca v-as fi recunoscatoare....plssssssssss.....astept raspuns de la voi^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^[/quot

cam asa arata sala de jos, eu am inchiriat-o pe cea de sus

stiu ca e destul de solicitata sala de la pasaj deci cred ca arata bine numai sa nu faci ca in pozele de mai sus ( adica sala e in tonuri de portocaliu si verde iar decoratiunile sunt rosii ...nu te supara dar ma dor ochii)
cred ca daca decora cu verde pe huse albe si punea flori galbene iesea ceva deosebit dar e strict parerea mea!

mihocln
21.05.2008, 16:41:45
Buna miresici.
Voi o sa purtati ciorapi la nunta? Eu am nunta in august si nu vreau sa port ciorapi dar mama imi spune k trebe. Nu vreau:( . Plus de asta o sa imi alunece picioarele in sandalute:(( . Ce sa fac? Poooooooop.

nycosia
21.05.2008, 16:43:51
Buna miresici.
Voi o sa purtati ciorapi la nunta? Eu am nunta in august si nu vreau sa port ciorapi dar mama imi spune k trebe. Nu vreau:( . Plus de asta o sa imi alunece picioarele in sandalute:(( . Ce sa fac? Ms. Poooooooop.

nu te supara dar eu nu concep sandale cu ciorap...poate daca gasesti unul fara "varf" la picior
eu am pantofiori decupati si nu o sa port ciorapi
apoi esti suficient de matura sa porti ce vrei!

Yonika
21.05.2008, 17:27:06
Fetelor, HELP!!! Unde gasesc oare un costumas sao o rochitica ceva, pt civila? Caut ceva pe bleo sau pe un bleo-gri...:-SS

LucianaMatei
21.05.2008, 23:06:35
Fetelor, HELP!!! Unde gasesc oare un costumas sao o rochitica ceva, pt civila? Caut ceva pe bleo sau pe un bleo-gri...:-SS
am vazut o rochie f. dragutica in mall, argintie, la aprox. 200 de lei, la magazinl vicmod...iti tin pumnii!!!

amaliaa1081
22.05.2008, 01:28:50
Esti singura miresica de pe forum - in afara de mine - care va face nunta la Zemes. Ce bine mi-ar fi prins sa te fi stiut de acum un an, mai schimbam impresii. Acum insa sunt deja pe ultimii zece metri :D
Eu si cu sotul meu stam in Bucuresti, dar parintii stau prin zona. Si nunta fratelui meu tot acolo au facut-o. Eu o sa am cred in jur de 240 de invitati, vineri trebuie sa ma duc sa vad exact cum imi aranjeaza mesele. In principiu avem mese de 14, 16 si 18 persoane.
Incap 280, fara probleme, la fratele meu au fost cam 350. E drept ca au stat cam ingramaditi totusi.
Decoratiunile nu sunt cele ale salii, ci lucrez cu firma aia din Bacau despre care s-a mai scris pe aici. La fel si florile, tot de la o florarie din Bacau.
Nu-i nici o problema daca vii, chiar te rog. Invitatii vor incepe sa soseasca pe la 7, insa sala trebuie sa fie gata pe la 5 si ceva.
Pot sa te intreb cat te costa pe tine meniul?
Astazi merg sa stabilesc pretul meniului, organizatorul a fost ocupat cu banchetele de la clasele XII. Depinde ce stabilesc sa pun pe masa invitatilor. Pe voi cat va ajuns si ce anume ati ales la meniu? Ma poti ajuta cu o sugestie? Te rog!

amaliaa1081
22.05.2008, 01:30:29
Buna miresici.
Voi o sa purtati ciorapi la nunta? Eu am nunta in august si nu vreau sa port ciorapi dar mama imi spune k trebe. Nu vreau:( . Plus de asta o sa imi alunece picioarele in sandalute:(( . Ce sa fac? Poooooooop.
Sandalute cu ciorap? EXCLUS! Ori pantof cu ciorap , ori sandale fara ciorap. Nu trebuie sa credem in superstitii...

Yonika
22.05.2008, 13:33:26
am vazut o rochie f. dragutica in mall, argintie, la aprox. 200 de lei, la magazinl vicmod...iti tin pumnii!!!
Merci, am sa merg sa caut si acolo!:*

Yonika
22.05.2008, 13:35:21
Buna miresici.
Ori iti poti lua niste sandalute ceva mai inchise in fata, ori daca ti-ai luat sandalute, si sunt f decupate, nu mai lua ciorapi. Uite, de ex cumnata mea, acum 5 ani a avut nunta in iulie si nu a avut ciorapi pe sub rochie, si s-a simtit f bine!
bafta!<:-P

sisterpipi
22.05.2008, 14:23:59
Sa stii ca cel mai mare motiv de ingrijorare al meu este ringul de dans.. am 200si ceva de invitati si tare ma tem ca n-o sa am destul loc de dantzuiala...:(
buna
ai mai fost pe la pensiune. se extind tocmai din cauza ca sunt nunti de 200 de persoane. o sa ai spatiu de dans suficient. numai sa vrea lumea sa danseze.
nu te panica. totul o sa fie bine.
zic eu care sunt intrata in panica ca mai am un pic.

LucianaMatei
22.05.2008, 18:58:57
Merci, am sa merg sa caut si acolo!:*
cu mare placere, sper sa iti fie de folos!:*

ellypir
23.05.2008, 18:41:17
buna
ai mai fost pe la pensiune. se extind tocmai din cauza ca sunt nunti de 200 de persoane. o sa ai spatiu de dans suficient. numai sa vrea lumea sa danseze.
nu te panica. totul o sa fie bine.
zic eu care sunt intrata in panica ca mai am un pic.

Doamne! tu ai nunta chiar acum... peste 2 saptamani!
Bafta multa! Sa dea Domnul sa iasa asa cum iti doresti!
si.. sa ne povestesti si noua cum a fost!!! tare-s curioasa! 8->
Ai terminat pregatirile? Unde pleci in "luna de miere?" Abia astepta sa ne povestesti!.. Ai sa ne mai scrii si dupa nunta, nu? sa ne spui cum a fost...;;) Te-am pupat!:* si.. Toate cele bune!>:D<

iuliag123
23.05.2008, 22:20:39
Buna. Eu voi avea nunta la rstaurantul Forest Moldova. Am si eu nevoie de niste pareri, legate de sala, meniu, mod de servire..si daca cumva stiti de formatia Nostalgy. :* :* :*

http://dw.daisypath.com/nd6Zp1.png?r=3171cd8 (http://daisypath.com/wedding_announcement.php?e=nd6Z)

anamary
24.05.2008, 09:57:24
Buna. Eu voi avea nunta la rstaurantul Forest Moldova. Am si eu nevoie de niste pareri, legate de sala, meniu, mod de servire..si daca cumva stiti de formatia Nostalgy. :* :* :*

formatia nostalgy e cunoscuta in bacau, e formatie tanara cu perspective... face atmosfera...felicitari pt alegere...<:-P

anamary
24.05.2008, 10:06:38
fetelor stiti cumva magazine in bacau cu accesorii pt nunta??? dar numai cu accesorii, nu cu rochii...
eu il stiu dar pe cel de pe 9 mai si atat...

simona_ramona
24.05.2008, 10:18:32

http://dw.daisypath.com/nd6Zp1.png?r=3171cd8 (http://daisypath.com/wedding_announcement.php?e=nd6Z)

Buna!Eu am avut nunta anul trecut la Forest Moldova,si a fost foarte bun si bogat meniul,sala e super din pct meu de vedere, e altfel decat salile clasice,singurul incovenient este ca sunt parti ale salii care is mai putin vizibile si lumea nu prea vede nimic de acolo,acolo am pus persoane care dansau foarte mult si nu prea stateau la mese,daca pui persoane in varsta care stau la masa toata nunta atunci ies discutii. De formatia Nostalgy nu stiu nimic,eu l-am avut pe Vali Stoleru care a facut toata nunta.

iuliag123
24.05.2008, 22:21:12
Buna!Eu am avut nunta anul trecut la Forest Moldova,si a fost foarte bun si bogat meniul,sala e super din pct meu de vedere, e altfel decat salile clasice,singurul incovenient este ca sunt parti ale salii care is mai putin vizibile si lumea nu prea vede nimic de acolo,acolo am pus persoane care dansau foarte mult si nu prea stateau la mese,daca pui persoane in varsta care stau la masa toata nunta atunci ies discutii. De formatia Nostalgy nu stiu nimic,eu l-am avut pe Vali Stoleru care a facut toata nunta.

imi poti spune te rog cam cate persoane ai avut la nunta?
si mesele de cate persoane sunt?
eu momentan nu sunt in tara si se ocupa viitorii socri de absolut tot...am incredere in ei dar as vrea sa stiu si alte pareri. multumesc anticipat.

amaliaa1081
25.05.2008, 00:15:11
Fetele mai am un pic, sunt super stresata:O

Andreia
25.05.2008, 13:42:02
Super decoratiuni de sala!
Sper sa va placa...

anamary
25.05.2008, 14:03:52
Fetele mai am un pic, sunt super stresata:O
iti tinem pumnii, ca sa iasa nunta asa cum va doriti...