PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

iubitel
25.05.2008, 14:16:41
Fetele mai am un pic, sunt super stresata:O
Mult noroc si fericire in viitoarea casnicie.

simona_ramona
26.05.2008, 09:45:55
imi poti spune te rog cam cate persoane ai avut la nunta?
si mesele de cate persoane sunt?
eu momentan nu sunt in tara si se ocupa viitorii socri de absolut tot...am incredere in ei dar as vrea sa stiu si alte pareri. multumesc anticipat.

Eu am avut cam 150 persoane la nunta si mesele le-am facut aranjanmentul cu cei de la restaurant, am avut mese de 8,12,20 persoane, acum depinde cate persoane ai si tu.Sefa de sala m-a ajutat cu aranjatul meselor dar tre sa stii cu aproximatie cam cate persoane o sa ai,oricum in privinta mancarii e ok, tot ce nu se consuma(bauturi,sucuri etc) ti le da inapoi, tre sa vb cu ea in caz de pleca lume dupa aperitiv sa fie cineva atent sa ii spune cate persoane au plecat si iti scade din fripturi,peste si ce mai este.
Bafta multa la pregatiri!:)

iuliag123
26.05.2008, 10:32:04
Eu am avut cam 150 persoane la nunta si mesele le-am facut aranjanmentul cu cei de la restaurant, am avut mese de 8,12,20 persoane, acum depinde cate persoane ai si tu.Sefa de sala m-a ajutat cu aranjatul meselor dar tre sa stii cu aproximatie cam cate persoane o sa ai,oricum in privinta mancarii e ok, tot ce nu se consuma(bauturi,sucuri etc) ti le da inapoi, tre sa vb cu ea in caz de pleca lume dupa aperitiv sa fie cineva atent sa ii spune cate persoane au plecat si iti scade din fripturi,peste si ce mai este.
Bafta multa la pregatiri!:)

mltumesc mult de tot.

sisterpipi
26.05.2008, 11:03:49
Doamne! tu ai nunta chiar acum... peste 2 saptamani!
Bafta multa! Sa dea Domnul sa iasa asa cum iti doresti!
si.. sa ne povestesti si noua cum a fost!!! tare-s curioasa! 8->
Ai terminat pregatirile? Unde pleci in "luna de miere?" Abia astepta sa ne povestesti!.. Ai sa ne mai scrii si dupa nunta, nu? sa ne spui cum a fost...;;) Te-am pupat!:* si.. Toate cele bune!>:D<

buna
da, mai am un pic pana la nunta si tot nu mai termin cu pregatirile. mai e tortul, lumanarile, buchetul, transportul offfffffffffff abea astept sa treaca. de un an si numai la nunta imi e gandul. tot ce fac e numai pt nunta.
dar si cand o sa scap...........
multumesc de urari
o sa pun poze si o sa va spun impresii ce sa acceptati si ce sa evitati.
va pup.

nycosia
26.05.2008, 11:10:01
buna
da, mai am un pic pana la nunta si tot nu mai termin cu pregatirile. mai e tortul, lumanarile, buchetul, transportul offfffffffffff abea astept sa treaca. de un an si numai la nunta imi e gandul. tot ce fac e numai pt nunta.
multumesc de urari
va pup.

sister tu mai ai un pic...... eu ce sa mai zic???
alerg ca nebuna de la servici la tort si apoi iar la servici!
:-SS:D
si eu o sa va pun poze si o sa va spun ce nu mi-a placut(sper sa nu fie nimic)

vmg_gabi
26.05.2008, 15:53:11
[quote=vmg_gabi;847106]Buna fetelor....foste si viitoare miresici.....daca vreuna dintre voi, a facut sau va face nunta la Pasaj (sala jos), am si eu nevoie de niste pareri, legate de sala, meniu, mod de servire...etc....eu nu sunt in tara, asa ca v-as fi recunoscatoare....plssssssssss.....astept raspuns de la voi^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^[/quot

cam asa arata sala de jos, eu am inchiriat-o pe cea de sus

Multumim mult pt poze......din p&aring;cate nu pot trimite mes private......si a-si mai avea o intrebare : ai idee dac&aring; e ceva loc de dans pt. 60 - 70 pers.??? poate mai putem discuta pe viitor si alte am&aring;nunte...:*

vmg_gabi
26.05.2008, 15:54:56
[quote=mikaella;848442]

stiu ca e destul de solicitata sala de la pasaj deci cred ca arata bine numai sa nu faci ca in pozele de mai sus ( adica sala e in tonuri de portocaliu si verde iar decoratiunile sunt rosii ...nu te supara dar ma dor ochii)
cred ca daca decora cu verde pe huse albe si punea flori galbene iesea ceva deosebit dar e strict parerea mea!

merci mult pentru informatie...si sfat....>:D<

ellypir
26.05.2008, 22:15:14
buna
multumesc de urari
va pup.

Zi-mi te rog unde iti faci tortul?
Eu as vrea un tort acoperit cu martipan si am inteles ca nu prea sunt prin Bacau cofetarii care sa faca asa ceva, ca se lucreaza greu cu martipanul. Am gasit in Bucuresti o cofetarie care face torturi super tari! (am sa incerc sa atasez o poza sa vedeti cum as vrea sa arate) Dar tortul m-ar costa 8 mil si transportul pana in bacau inca 7..deci nu se merita.
Imi poti recomanda o cofetarie buna in Bacau?

anamary
26.05.2008, 22:27:59
Eu as vrea un tort acoperit cu martipan si am inteles ca nu prea sunt prin Bacau cofetarii care sa faca asa ceva, ca se lucreaza greu cu martipanul. Am gasit in Bucuresti o cofetarie care face torturi super tari! (am sa incerc sa atasez o poza sa vedeti cum as vrea sa arate) Dar tortul m-ar costa 8 mil si transportul pana in bacau inca 7..deci nu se merita.
cofetaria dulce acrisor...au catalog cu torturi cu martipan, de unde poti sa te inspiri...poti face o vizita la sediul firmei si..te asteptam cu pareri;-)

iubitel
26.05.2008, 23:01:22
Poti incerca si la laboratorul din Barati,caci am auzit ca fac prajituri super de bune.

ellypir
27.05.2008, 09:59:41
cofetaria dulce acrisor...au catalog cu torturi cu martipan, de unde poti sa te inspiri...poti face o vizita la sediul firmei si..te asteptam cu pareri;-)

Chiar nu stiam de cofetaria asta..bine.. am plecat din bacau acum 4 ani...multe s-au schimbat de atunci..:D.
Cu prima ocazie am sa merg sa vad catalogul!
Multumesc mult de tot pt sugestie!!
Te-am pupat! si bafta multa!>:D<

ellypir
27.05.2008, 10:02:42
Poti incerca si la laboratorul din Barati,caci am auzit ca fac prajituri super de bune.

Multumesc mult! am sa incerc si acolo...
Deci sunt chiar disperata la capitolul asta.. daca mai stie cineva o cofetarie buna care face torturi in martipan, si care e din bacau sau din apropierea bacaului, va rog fie-va mila si spuneti-mi si mie unde se afla si cum se numeste!
Va raman vesnic recunoscatoare!^:)^

anamary
27.05.2008, 10:14:20
Chiar nu stiam de cofetaria asta..bine.. am plecat din bacau acum 4 ani...multe s-au schimbat de atunci..:D.
Cu prima ocazie am sa merg sa vad catalogul!
Multumesc mult de tot pt sugestie!!
Te-am pupat! si bafta multa!>:D<
cu placere, bafta multa si tie...ti-am atasat tortul expus la cofetarie...si inca ceva: in general e bine sa mergi sa prenotezi cam cu 2 luni inainte tortul...nu tine neaparat de tort...ci de suport...>:D<

nycosia
27.05.2008, 11:02:10
cu placere, bafta multa si tie...ti-am atasat tortul expus la cofetarie...si inca ceva: in general e bine sa mergi sa prenotezi cam cu 2 luni inainte tortul...nu tine neaparat de tort...ci de suport...>:D<

pentru suport da e necesara rezervare.................dar tortul din vitrina e de plastic...daca sunt multumita o sa va pun eu poze cu cel natural...tot asa e si al meu ca cel din vitrina!

anka_je
27.05.2008, 11:17:56
Fetelor, m-am intors!!!!!! Proaspata nevasta! :D A fost suuuuuupeeeer!!!!!!!! Cea mai frumoasa zi din viata mea! Nu am cuvinte destule!
Din pacate, inca nu am net in noua casa (bine, nici timp nu prea mai am, cum am spus: sunt proaspata nevasta...:"> ;;) ) asa ca intru mai rar si pe fuga, de la serviciu. Sper totusi ca voi reusi sa mai ajut si eu cu ce pot viitoarele miresici. >:D<
Multumesc pt urari, pt ca mi-ati fost alaturi, ca v-ati gandit la mine. :*
Incerc sa va pun si poze in scurt timp, sa vad pe ce site imi fac un album on-line...cand oi mai apuca sa-l fac si pe asta...:-<

anka_je
27.05.2008, 11:35:16
Cred ca am reusit #:-S \:D/
Et voila: http://picasaweb.google.com/anca.spo/PozeNuntaEditate
Prima parte acum, dar mai urmeaza...

sisterpipi
27.05.2008, 11:50:56
salutare
sincer tortul o sa mi-l faca cei de la pensiune, lucreasa cu o firma. desi ma-am agitat atata pt nunta asta sa fac cum visam. eu acum am ajuns la capatul rabdarii si i-am rupat pe cei de la sala sa se ocupe de tort prajituri si alte cheastii. nu mai am energie sa ma agit. daca eram in bacau poate alegram de colo colo dar fiind in iasi nu pot sa vad cofetarii.
spor fetelor la pregatiri. si pt cele casatorite casa de piatra.

anka_je
27.05.2008, 11:53:03

Si urmatoarele....A fost mai simplu decat ma asteptam: http://picasaweb.google.com/anca.spo/NuntaNoastra

sisterpipi
27.05.2008, 11:54:11
nici nu mai stiu sa scriu. fac atatea greseli. offf.
UN SFAT PT VIITOARELE MIRESE:INTREBATI LA SALA DACA AU GENERATOR DE CURENT!!!!!
am fost sambata la o nunta si s-a luat curentul. o ora si ceva am stat in intuneric. pana la urma s-a rezolvat, dar saracii toata viata o sa isi amintesca de necazul asta.

nycosia
27.05.2008, 12:06:00
Si urmatoarele....A fost mai simplu decat ma asteptam: http://picasaweb.google.com/anca.spo/NuntaNoastra

esti superbaaaaaa!!!!
amandoi sunteti

abia astept sa vedem impreuna pozele noastre....>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

anka_je
27.05.2008, 12:08:19
Sarumana! :"> :"> :">

anamary
27.05.2008, 12:16:14
oau.........ai fost superba<:-P<:-P<:-Psau mai bine zis ati fost superbi...
si rochia...era pur si simplu turnata pe tine...pozele sunt fffff reusite...si va sta fff bine impreuna...
bine ai revenit acasa, multumim pt poze..., poate reusesti sa pui pozele la semnatura, asa la putem vedea mai des...pupici:*:*:*

anka_je
27.05.2008, 12:19:51
Nico, mai ai 3 zile! Imi amintesc cum eram eu acum 2 saptamani...Cam asa::-SS [-o< 8-| #-o 8-} :-< b-(
Dar acum dupa ce a trecut as mai vrea sa dau timpul inapoi, cu tot stresul si toate grijile, doar ca sa-i mai vad odata sotului privirea absolut uimita cand m-a vazut prima oara gatita in ziua nuntii si mi-a zis: esti atat de frumoasa!

anka_je
27.05.2008, 12:22:27
oau.........ai fost superba<:-P<:-P<:-Psau mai bine zis ati fost superbi...
si rochia...era pur si simplu turnata pe tine...pozele sunt fffff reusite...si va sta fff bine impreuna...
bine ai revenit acasa, multumim pt poze..., poate reusesti sa pui pozele la semnatura, asa la putem vedea mai des...pupici:*:*:*
Am reusit sa le pun si in semnatura! :)) Pupici si tie, multumim de complimente!

nycosia
27.05.2008, 14:17:19
Nico, mai ai 3 zile! Imi amintesc cum eram eu acum 2 saptamani...Cam asa::-SS [-o< 8-| #-o 8-} :-< b-(
Dar acum dupa ce a trecut as mai vrea sa dau timpul inapoi, cu tot stresul si toate grijile, doar ca sa-i mai vad odata sotului privirea absolut uimita cand m-a vazut prima oara gatita in ziua nuntii si mi-a zis: esti atat de frumoasa!

inca sunt calma sau cel putin ma straduiesc...."zarurile sunt aruncate"!!!
azi am scos rochia din husa sa se dezmorteasca si parca o vad prima data:">
abia astept sa o imbrac mai ales acum dupa ce am vazut pozele cu tine!:*:*:*

mihocln
27.05.2008, 15:00:26
Buna Anca. Ai fost foarte frumoasa. Vroiam sa te intreb cati metri de tull ai cumparat pentru fiecare masina in parte si de unde? Daca nu poti sa spui numele magazinului, da-mi un msg pe pm. Mersi mult de tot. Poooooooooooooooop.

mihocln
27.05.2008, 15:14:52
Am uitat! Mi-am luat sandalute. Sper sa va placa. Le-am pus in albumul personal. Daca sunteti curioase sa le vedeti le gasiti acolo. Poooooooooooooop.

anka_je
27.05.2008, 15:16:07
Eu am cumparat tullul pentru ornarea masinii gata facut, inclusiv cu fundele, de la firma care mi-a decorat sala, m-a costat 30 lei. Initial am zis ca il fac eu, chiar nu mi se pare greu, mi-am luat 5 m de tull (cu 3 lei metrul, de la un magazin de metraje de langa piata centrala), mi-a zis si mie cineva ca-mi trebuie 5 m, am cumparat si am zis ca vad eu daca imi mai trebuie cand il croiesc, dar nu am mai avut timp, asa ca...dar uite, o sa-l masor pe cel pe care l-am avut pe masina si iti spun maine, k?
Foarte dragute sandalutele, sa le porti cu placere, dar poti dansa cu ele? toata noaptea?

anamary
27.05.2008, 16:38:31
Am uitat! Mi-am luat sandalute. Sper sa va placa. Le-am pus in albumul personal. Daca sunteti curioase sa le vedeti le gasiti acolo. Poooooooooooooop.
dragutze si finutze sandalutze...sa le porti sanatoasa...;;)

delmo
27.05.2008, 16:46:08
Eu am cumparat tullul pentru ornarea masinii gata facut, inclusiv cu fundele, de la firma care mi-a decorat sala, m-a costat 30 lei. Initial am zis ca il fac eu, chiar nu mi se pare greu, mi-am luat 5 m de tull (cu 3 lei metrul, de la un magazin de metraje de langa piata centrala), mi-a zis si mie cineva ca-mi trebuie 5 m, am cumparat si am zis ca vad eu daca imi mai trebuie cand il croiesc, dar nu am mai avut timp, asa ca...dar uite, o sa-l masor pe cel pe care l-am avut pe masina si iti spun maine, k?
Foarte dragute sandalutele, sa le porti cu placere, dar poti dansa cu ele? toata noaptea?
anka acum am vazut si eu pozele si vreau sa iti spun ca ai fost superba si ai avut o nunta f frumoasa! Casa de piatra!!!:*

mihocln
27.05.2008, 19:52:27
Sper sa pot sa stau cu ele toata noaptea. Daca nu o sa le schimb si o sa imi iau o pereche de saboti k pe sub rochie nu se vede:-p . Sau o sa stau desculta ca la Lady e mocheta pe jos si pot sa stau si asa:D . Si inca ceva ai avut ornata asa numai masina in care ai fost tu sau si celelalte?(Anca) La fiecare trebuie 5 m?????????????????:-SS Sper ca nu ca eu am vreo 10-15 masini si..............................:-p . Ms mult pt ajutor. Pa pa. Poooooooooooooooooooooooooooooooooooooop.

mikaella
28.05.2008, 10:38:50
[quote=mikaella;848442]

Multumim mult pt poze......din p&aring;cate nu pot trimite mes private......si a-si mai avea o intrebare : ai idee dac&aring; e ceva loc de dans pt. 60 - 70 pers.??? poate mai putem discuta pe viitor si alte am&aring;nunte...:*
eu stiu ca sala de jos e pt 150 persoane deci pt 60 -70 persoane este loc nu?

anka_je
28.05.2008, 11:12:16
Sper sa pot sa stau cu ele toata noaptea. Daca nu o sa le schimb si o sa imi iau o pereche de saboti k pe sub rochie nu se vede:-p . Sau o sa stau desculta ca la Lady e mocheta pe jos si pot sa stau si asa:D . Si inca ceva ai avut ornata asa numai masina in care ai fost tu sau si celelalte?(Anca) La fiecare trebuie 5 m?????????????????:-SS Sper ca nu ca eu am vreo 10-15 masini si..............................:-p . Ms mult pt ajutor. Pa pa. Poooooooooooooooooooooooooooooooooooooop.
eu am avut ornata asa doar masina miresei, restul masinilor au avut doar funde la oglinzi (din acelea de cadouri). Am masurat aseara si da, iti trebuie 5 metri pentru o masina, sau chiar 6 daca vrei sa mai faci si cate o funda din tul in cele 3 locuri unde vin montate fundele tip cadou (sper ca ai inteles).

anka_je
28.05.2008, 11:21:33
Casa de Piatra Anka, Ati fost amandoi foarte frumosi. Sa fiti asa mereu!!!!!!!!

Acum cine e urmatoarea?;;) Bafta la urmatoarele pregatiri!!!!!!!!!!!
Multumesc din nou fetelor pt vorbele frumoase. Urmatoarea e Nicosya, acum pe 30 mai! Haideti sa o sustinem pe ultima suta de metri, in cele mai grele zile, cele chiar dinaintea marelui eveniment.
Bafta Nico! Iti tinem pumnii la ultimele pregatiri!

anamary
28.05.2008, 12:12:26
Multumesc din nou fetelor pt vorbele frumoase. Urmatoarea e Nicosya, acum pe 30 mai! Haideti sa o sustinem pe ultima suta de metri, in cele mai grele zile, cele chiar dinaintea marelui eveniment.
Bafta Nico! Iti tinem pumnii la ultimele pregatiri!
subscriu:)>-...

nycosia
28.05.2008, 12:18:28
multumesc fetelor...o sa pun poze dupa eveniment!
cine vrea sfaturi o sa fiu disponibila dupa nunta!!;))

SUNT SOCATA...............mi-am gasit pantofi AZI!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P
eu cautam ceva cu toc cat mai mic si pe crem ...nu mi-a venit sa cred cand i-am vazut!

lady_i
28.05.2008, 13:22:09
multumesc fetelor...o sa pun poze dupa eveniment!
cine vrea sfaturi o sa fiu disponibila dupa nunta!!;))

SUNT SOCATA...............mi-am gasit pantofi AZI!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P
eu cautam ceva cu toc cat mai mic si pe crem ...nu mi-a venit sa cred cand i-am vazut!
Buna Nico >:D<
Cum stai cu emotiile?
Cand ai cununia civila? Poate ne intalnim sambata la starea civila ;;)

nycosia
28.05.2008, 14:18:11
Buna Nico >:D<
Cum stai cu emotiile?
Cand ai cununia civila? Poate ne intalnim sambata la starea civila ;;)

eram bine de dimineata dimineata dupa pantofi dar acum cand iar m-a sunat cineva ca nu pot sa vina m-au luat iar nervii si emotiile!cam asa sunt :-SS[-o< #:-S:-<(:|
am cununia la 17.00 si biserica la 18.00:D

anamary
28.05.2008, 15:06:50
eram bine de dimineata dimineata dupa pantofi dar acum cand iar m-a sunat cineva ca nu pot sa vina m-au luat iar nervii si emotiile!cam asa sunt :-SS[-o< #:-S:-<(:|
stai draga linistita...cei ce vor dori cu adevarat sa fie alaturi de voi, vor veni la nunta;-)

ZaraGirl
28.05.2008, 15:13:18
petrecere frumoasa Nicosia si sa vii cu impresii dupa nunta. Cred ca acum inainte sunt mai mari emotiile.

Casa de piatra si sa fiti fericiti!!!!!!!!!!!!!!

sisterpipi
28.05.2008, 15:34:47
buna,
pentru domnisoarele care devin doamne saptamana asta o urare: CASA DE PIATRA!!!!! si va doresc ca nunta sa fie asa cum va doriti, ca in povesti.
pupici.
mai am si eu un pic.

amaliaa1081
28.05.2008, 23:00:14
Si eu mai am 2 zile..... cat de repede a trecut timpul!!!!

anamary
29.05.2008, 07:40:07
Si eu mai am 2 zile..... cat de repede a trecut timpul!!!!
CASA DE PIATRA <:-P<:-P<:-P

lady_i
29.05.2008, 09:13:52
Inseamna ca o sa te vad cand vei iesi. Eu am civila la 17:20 iar biserica la 18:30, dar voi ajunge mai devreme la starea civila. Sigur te voi vedea. Dar oare avem voie sa ne vedem? Mi se pare o prostie superstitia asta cu miresele care nu au voie sa se vada :[email protected]
Iar referitor la invitatii care infirma , eu am deja 4 meniuri confirmate si acum am primit anularea confirmarii, nu mai pot veni... din motive concrete:O >:P Daca mi-ar fi spus pana sambata era ok, dar intai mi-au spus ca DA, sigur, iar acum, dupa ce am dat nr de meniuri la restaurant.... Mai mult a trebuit sa anulez si transportul pentru acele persoane, ca erau de la Sv. Cand ajung acolo fac revolutie... Ce le fac... Le arat obrazul sa stie ca mi-au facut neplaceri, ca m-au pus in situatia de a plati 4 meniuri degeaba...
Daca as avea o nunta mare nu mi-as face griji, dar eu am doar o petrecere in familie, cel mult 30 persoane. Inchipuie-ti cum sunt eu.... :-w :-s 8-} :( :-SS :-L
:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

anka_je
29.05.2008, 11:16:31
aaaa, mai sunt miresici sambata asta! bafta lady i, amalia, nico! casa de piatra si numai bine tuturor! <:-P <:-P <:-P

anka_je
29.05.2008, 11:32:33
Inseamna ca o sa te vad cand vei iesi. Eu am civila la 17:20 iar biserica la 18:30, dar voi ajunge mai devreme la starea civila. Sigur te voi vedea. Dar oare avem voie sa ne vedem? Mi se pare o prostie superstitia asta cu miresele care nu au voie sa se vada :[email protected]
Din cate stiu eu, miresele care asteapta intrarea in biserica (deci la starea civila nu se aplica :)) ) nu au voie sa le vada pe cele care ies, casatorite deja, ca cica le fura cele maritate norocul sau o aberatie de genul asta...
Si mie mi se pare o prostie si nu am vrut sa ma ascund cat asteptam sa se termine cununia dinaintea noastra, dar s-au scandalizat toate femeile din familie si vroiau sa ma ia pe sus din fata bisericii ca sa ma ascunda... :-? :-" #-o . Fotografa a fost diplomata la faza asta si ne-a propus sa facem niste poze in curtea bisericii si astfel m-au indepartat din "zona crepusculara"/:)

sisterpipi
30.05.2008, 13:53:26
peste o saptamana voi fi si eu cu nervii la pamant asa ca le inteleg pe miresicile de maine.
dar sper din tot sufletul sa le iasa nunta bine. ca perfect nu se poate.
CASA DE PIATRA SI DISTRACTIE LA MAXIM.
si sa ne spuneti si noua cum a fost.
va pup pe toate.

anamary
30.05.2008, 15:12:57
La Multi Ani Si Casa De Piatra Miresicilor: Nico, Lady_i Si Amalia...<:-p<:-p<:-p

LucianaMatei
30.05.2008, 21:09:07
Casa de piatra fetelor, soare, bucurie si multa fericire...sa dea Domnul sa va iasa nunta asa cum ati planuit-o de atat timp>:D< >:D< >:D<

anamary
30.05.2008, 22:21:40
La Multi Ani Si Casa De Piatra Miresicilor: Nico, Lady_i Si Amalia...<:-p<:-p<:-p
iconitele trebuiau sa fie ceva de genu:<:-P<:-P<:-P
nu stiu de ce s-au schimbat...

Ranena
31.05.2008, 18:24:33
Casa de piatra celor care sunt in acest week-end in focurile pregatirilor de ultima ora ( secunda chiar). Abia astept sa ma alatur voua.....mai am si eu putin.....e cineva care face la Mississippi? Cat va ajuns meniul si cam care e numarul maxim de persoane care incap acolo?

amaliaa1081
01.06.2008, 17:17:21
Fetelor am avut o nunta superba. Totul a fost perfect (meniu, sala, muzica, etc) Sunt tare bucuroasa!!!

papusha
01.06.2008, 18:39:14
Fetelor am avut o nunta superba. Totul a fost perfect (meniu, sala, muzica, etc) Sunt tare bucuroasa!!!

Casa de piatra!!!! :* :* :*
Ai fost o printesa superba!!!!! \:D/ \:D/ \:D/

iulia_vero
01.06.2008, 18:43:45
FELICITARI SI CASA DE PIATRA. Ai fost fffff frumoasa!!!

LucianaMatei
01.06.2008, 20:56:03

Casa de piatra Amalia, ati aratat amandoi extraordinar!!!>:D< Ma bucur mult ca ti-a iesit totul asa cum iti doreai...acum iti urez o luna de miere cat mai frumoasa:> !

amaliaa1081
02.06.2008, 01:21:19
Multumesc fetelor. Sa profitati de toate acele momente ptr ca asa repede a trecut ptr mine. Dar am dansat toata noaptea. A fost o nunta ca in povesti.

delmo
02.06.2008, 07:15:30
casa de piatra! ai fost superba!>:D< @};- asteptam mai multe poze....;))

sisterpipi
02.06.2008, 11:32:00
sisterpipi .........bunicii si matusa viitorului meu sot sunt din Dragesti-Bacau<:-P
spor la treaba...daca mai vrei sa te ajut cu ceva sa-mi spui!

http://dl4.glitter-graphics.net/pub/1038/1038394kys1ctjjav.gif (http://www.glitter-graphics.com)
abea acum am vazut acest mesaj
sa vezi coincidenta
a fost super la nunta. imi pare rau ca nu am stat pana dimineata, dar sti cum e cu pregatirile de nunta
casa de piatra si iti zic inca o data ca nunta a fost superrrrrr, dragalasi amandoi. pupici.

sisterpipi
02.06.2008, 11:38:49
Multumesc fetelor. Sa profitati de toate acele momente ptr ca asa repede a trecut ptr mine. Dar am dansat toata noaptea. A fost o nunta ca in povesti.
ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa.
asta imi doresc si eu.
mai am 4 zile
ce zboara timpul.

sisterpipi
02.06.2008, 11:39:19
CASA DE PIATRA.

nycosia
02.06.2008, 11:49:32
fetelor totul a fost superbbbbbbbb!
multumesc din suflet pentru sprijin!

sisterpipi
02.06.2008, 12:58:14
buna
ma bucur ca si tu esti de parere ca totul a fost superb.
si intr-adevar asa a fost.

sisterpipi
02.06.2008, 13:44:57
fetelor cine se mai marita pe 7 iunie?
ca am o propunere la furat mireasa sa facem schimb
sa ne inlocuim, asta daca presupuneti ca nu o sa faca figuri nuntasii vostri.

ellypir
03.06.2008, 17:57:27

Casa de piatra! Sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!;)

ellypir
03.06.2008, 18:03:07

Casa de piatra! Sa-ti dea Domnul multa sanatate, dragoste si fericire alaturi de alesul tau!

LucianaMatei
03.06.2008, 18:52:51
Casa de piatra Nycosia, e atat de bine cand iti iese totul asa cum ti-ai dorit!!!asteptam pozici!!!!>:D<

lady_i
03.06.2008, 18:57:01
Casa de piatra Nycosia, e atat de bine cand iti iese totul asa cum ti-ai dorit!!!asteptam pozici!!!!>:D<
Hello Luci >:D<
Vad in semnatura ta "proaspata sotie". Ai avut cununia civila? Cand?
FELICITARI :gen_17: :gen_17: :gen_17:

LucianaMatei
03.06.2008, 22:35:03
Hello Luci >:D<
Vad in semnatura ta "proaspata sotie". Ai avut cununia civila? Cand?
FELICITARI :gen_17: :gen_17: :gen_17:
Buna Lady, intr-adevar am avut exact acum o saptamana cununia, de ziua noastra...multumesc mult, la fel!!!!>:D< >:D<

anka_je
04.06.2008, 14:59:56
Ma bucur pentru tine, Nico! si pentru toate proaspetele neveste. Felicitari tuturor si CASA DE PIATRA!
asteptam poze de la voi ;;)

anamary
04.06.2008, 15:19:12
CASA DE PIATRA AMALIA, sa aveti parte de o casnicie la fel ca nunta...

anamary
04.06.2008, 15:21:59
casa de piatra si tot binele din lume...:*...asteptam pozici :D

monica74
05.06.2008, 09:49:38
Yonica ,eu nu sunt miresica,sunt nasica ,acum pe 14 iunie.Eu personal cred ca e o mare problema cu rochiile in Bacau pt ca nu prea gasesti nimic.PEste tot cam aceleasi modele iar daca se intampla sa gasesti un model care iti place nu are marimea ta.Am vazut rochite pe bleo in standuri la JUnior jos la parter si la Adal la et 2.Dar nu modele deosebite.Si am mai vazut rochite dragute la un magazin vizavi de hotel Decebal .

liliraicu
05.06.2008, 12:30:30
Dragele mele miresici din Onesti
Va rog ajutati-ma si pe mine. eu sunt din Slatina si ma voi casatori in septembrie in Onesti. Nunta se apropie din ce in ce mai repede iar noi nu avem lautari la nunta pt ca momentan suntem plecati din tara. daca cunoasteti ceva de acest gen va rog anuntati-ma si pe mine pe pm Mi-ar fi de mare folos niste recomandari, numere de telefon...Va multumesc si astept raspunsul vostru. V-am pupat si sa aveti Casa De Piatra.

anamary
06.06.2008, 22:17:33
ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa.
asta imi doresc si eu.
mai am 4 zile
ce zboara timpul.
CASA DE PIATRA sisterpipi...iti tinem pumnii, ca sa iasa nunta maine asa cum va doriti...<:-P

mihocln
10.06.2008, 10:10:16
Buna,
Nicio miresica cu poze de la nunta?:( Abia asteptam sa le vedem <:-P. Pa pa.

sisterpipi
11.06.2008, 09:28:52
gataaa nunta.
am revenit.
sunt cea mai fericita doamna, fosta mireasa.
totul a fost superrrrrrrr. mancarea servirea sala atmosfera vremea si tot ce se poate. pt viitoatele mirese din bacau le recomand cu caldura locul unde am facut eu nunta. asa ca sa nu fac reclama.
eu sunt perfectionista si totusi cei de acolo s-au ridicat peste asteptarile mele.
dimineata am ramas la pensiune ca eram prea obosita sa conduc 40 de Km, si pranzul nu l-am platit. o sa pun si poze dupa ce mi le da fotograful ca astea pe care le am nu sunt facute prea bine. sunt fotografii de amator.
va pup pe toate si spor la treburi celor ce au nunta acum

sisterpipi
11.06.2008, 09:38:08
buna ellypir
eu pana la urma mi-am luat tortul de la firma cu care lucreaza pensiunea
a fost f bun. si pretul avantajos. si am mancat o gramada de tort , dar dupa nunta.
daca mai vrei informatii te rog sa ma cauti pe mes pe aceeasi adresa ca aici: sisterpipi. o sa iti spun cum a fost nunta mea.
eu am avut ceva emotii ca am fost cu o zi inainte sa duc bautura si fructele si surpriza in aripa noua nu era parchet pus. am intrat in panica.
dar a doua zi cand am ajuns la sala totul a fost perfect. celor de la aceasta pensiune nu am ce sa le reprosez. dupa cum am mai zis a fost superb.

sisterpipi
11.06.2008, 12:43:35
Buna,
Nicio miresica cu poze de la nunta?:( Abia asteptam sa le vedem <:-P. Pa pa.
am pus poze in albumul meu
acolo sunt si niste poze cu unele chestii facute de mine.
spor la vizionat!!!!

ellypir
11.06.2008, 17:34:38
am pus poze in albumul meu
acolo sunt si niste poze cu unele chestii facute de mine.
spor la vizionat!!!!

Ma bucur mult ca ti-a iesit totul asa cum ti-ai dorit! si.. Felicitari pt pasul facut si pt noul tau statut de "proaspata sotie"! :)>- Sa ai parte de o viata plina de bucurii si impliniri alaturi de sotul tau!
Arati super in rochia de mireasa!!!
Mult noroc si numai bine!

CONT-INCHIS-23057
12.06.2008, 01:59:28
Super decoratiuni de sala!
Sper sa va placa...

in poze e cumva rest. parc??

Andreia
12.06.2008, 05:25:54
in poze e cumva rest. parc??
Da, e restaurant Parc, sala de jos.

CONT-INCHIS-23057
12.06.2008, 14:13:35
Da, e restaurant Parc, sala de jos.

Tot acolo mi-am rezervat sala...Ce preturi se practica pe acolo?...si ce au inlcus?....Eu inca n-am intrebat nimik asupra detaliilor ca pana la anu' sigur se modifica ceva...Insa ma intereseaza orientativ..:)

sisterpipi
12.06.2008, 17:56:56
Ma bucur mult ca ti-a iesit totul asa cum ti-ai dorit! si.. Felicitari pt pasul facut si pt noul tau statut de "proaspata sotie"! :)>- Sa ai parte de o viata plina de bucurii si impliniri alaturi de sotul tau!
Arati super in rochia de mireasa!!!
Mult noroc si numai bine!
multumesc mult perntru urari
ma gasesi cand ai nevoie de informatii pe mes
am primit si fotografiile cele bune de la nenea platit
se vede diferenta intre un aparat obisnuit si unul profesional
va pup

anamary
12.06.2008, 23:31:33
buna ellypir
eu pana la urma mi-am luat tortul de la firma cu care lucreaza pensiunea
a fost f bun. si pretul avantajos. si am mancat o gramada de tort , dar dupa nunta.
daca mai vrei informatii te rog sa ma cauti pe mes pe aceeasi adresa ca aici: sisterpipi. o sa iti spun cum a fost nunta mea.
eu am avut ceva emotii ca am fost cu o zi inainte sa duc bautura si fructele si surpriza in aripa noua nu era parchet pus. am intrat in panica.
dar a doua zi cand am ajuns la sala totul a fost perfect. celor de la aceasta pensiune nu am ce sa le reprosez. dupa cum am mai zis a fost superb.
vrem si noi impresii despre nunta ta...

anamary
12.06.2008, 23:40:12
multumesc mult perntru urari
ma gasesi cand ai nevoie de informatii pe mes
am primit si fotografiile cele bune de la nenea platit
se vede diferenta intre un aparat obisnuit si unul profesional
va pup
frumoase poze...;-) ;-) ;-)

sisterpipi
13.06.2008, 14:17:52
vrem si noi impresii despre nunta ta...
ce sa va mai aspun despre nunta mea.
ca sala a fost noua inaugurata de noi, pt ca s-a marit de curand, ca am avut suprpriza sa aduca vineri mesele rotunde, ca au reusit sa puna parchetul tot vineri si nu am prea dormit cu gandul daca nu termina, ca vineri abea luasera perdelele. si nu erau puse pe la geamuri.
astea sunt mici detalii care nu te lasa sa dormi
in rest nu mai stiu ce sa va zic. ca am avut emotii, ca m-au enervat un pic copii care au stat numai calare pe rochia mea, la biserica numai pe ea au calcat imi venea sa iau la rand si sa bat copii dar m-am calmat. apoi la restaurant cand am deschis dansul tot in jurul nostru aregau desi le-am zis sa stea cuminti cat dansez eu cu sotul meu, dar ti-ai gasit tot in ciuda au facut. asa ca fetelor legati copii in momentele importante. nu vreau sa fiu rea dar exista momente in care mirele si mireasa sunt importanti. dar pana la urma a fost bine. mai e faza in care mirele nu avea chef sa negocieze si am tipat la el la telefon ca pierd din nunta mea.pana ua urma m-a rascumparat.
astea sunt detalii minore care m-au suparat dar mi-a trecut repede.si pana la urma totul a fost bine
m-am gandit ca e nunta mea si nu trebuie sa ma enervez sa ma calmez si sa ma distrez.
cam atat
daca mai doriti sa aflati ceva sunt la dispozitie.
va pup fetitele
si casa de piatra pentru cele care se casatoresc maine.

sisterpipi
13.06.2008, 14:43:47
cateva poze din pensiune

sisterpipi
13.06.2008, 14:45:12
si de la biserica

sisterpipi
13.06.2008, 15:20:21
si inca o chestie apropo de copii de la nunta
dau nepoatei de aproape 6 ani cosuletul cu bomboane la biserica si ii zic sa dea la toata lumea bomboane.
ce face pustaica. cand inconjuram masa la isaia dantuieste sau cum ii zice si pe cineva apuca nebunelile sa zica sa arunce bomboanele nu sa le dea.
am avut bomboane bagate in tulle legat cu o panglica. in fine. ia pusoaica un pumn bun de saculeti si arunca dar nu jos, sus. si imi nimereste direct in frunte un saculet de ala. m-am trezit instantaneu. noroc ca aveam cununiile pe cap si a aterizat bobmo pe cununie
va dati seama ca s-a distrat lumea care a observat.

delmo
13.06.2008, 20:28:51
foarte frumoase pozele de la nunta!!!! casa de piatraaaa!!!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002025D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

anamary
15.06.2008, 20:32:56
dau nepoatei de aproape 6 ani cosuletul cu bomboane la biserica si ii zic sa dea la toata lumea bomboane.
ce face pustaica. cand inconjuram masa la isaia dantuieste sau cum ii zice si pe cineva apuca nebunelile sa zica sa arunce bomboanele nu sa le dea.
am avut bomboane bagate in tulle legat cu o panglica. in fine. ia pusoaica un pumn bun de saculeti si arunca dar nu jos, sus. si imi nimereste direct in frunte un saculet de ala. m-am trezit instantaneu. noroc ca aveam cununiile pe cap si a aterizat bobmo pe cununie
fff frumoase poze...si multumim pt faptul ca ne-ai impartasit si din experientele mai putin placute...

anka_je
15.06.2008, 22:52:29
=)) asta e buna pt subiectul cu faze dure de la nunti...

JustAndreea
15.06.2008, 23:56:09
Buna fetelor! Ma numesc Andreea si sunt din Onesti, dar de 7 ani locuiesc in Bucuresti. M-am hotarat sa fac pasul cel mare la anu, in august, si oricat am cautat pe saitul acesta nu am gasit nimik despre miresicile din Onesti :( .
Sunt sigura ca sunt destule, haideti sa ne ajutam sa avem o nunta perfecta.
Comentariile pe tema restaurantelor din oras,florarii, muzica, etc. sunt binevenite.
Pentru inceput eu as fi avut niste intrebari legate de restaurant, pentru ca mi-a fost foarte greu sa iau o decizie in acest sens. Oscilam intre restaurantul hotelului Trotus si Frist Class. Ambele cu plusuri si minusuri. Am optat in final pentru Frist Class, unde au o gradina superba cu 3 foisoare unde se pot pune si mese :x. Arata foarte bine, singurul incovenient al restaurantului este acela ca nu beneficiaza de un spatiu foarte mare cum mi-ar fi placut.
Astept miresicile din Onesti si din imprejurimi pe forum sa ne sfatuim ;;).
Spor la pregatiri!

sisterpipi
16.06.2008, 10:06:19
trebuie sa recunoastem fetelor ca exista si momente mai putin placute la orice nunta. cine zice ca nu a exista un moment in care sa o fi enervat cineva cred ca minte. ceva cat de mic trebuie sa existe. esentialul e sa poti sa treci repede peste el si sa iti vezi de nunta. eu am reusit, desi de obicei nu imi trece asa usor supararea.
si inca ceva. pe noi ne-a tinut la biserica o ora si 20 de minute. si nu stiu daca ma credeti dar nu mi-am dat seama cand a trecut timpul, desi eram cocotata pe tocuri nu am simtit durerile de picioare, am fost foarte concentrata la ce spune preotul, si m-a si luat rasul cand a inceput unul dintre dascali sa cante, vaiii ce fals a mai cantat.
sunt sigura ca toate miresicile in biserica uita de papuci de dureri de picioare si de miros de tamaie care le face rau de obicei. in ziua aia suntem concentrate sa fie totul bine, nu-i asa?
va pup.

sisterpipi
16.06.2008, 10:11:09
si pentru curiosi poze cu tortul nostru.
ce bunnn a fost.
iamiii

simonicka
16.06.2008, 15:37:49
Buna fetelor!
Vad ca stati foarte bine, comparativ cu stadiul in care am ajuns noi.
Capitolul acesta, din viata noastra se numeste decoratiuni de nunta. Am inceput sa cautam pe site, sa trimitem e-mailuri, e mai greu ptr ca nu stam in bacau si ajungem doar o data la 2 saptamani. Nu va mai intreb de restaurantul rezervat de noi ca se pare ca nimeni nu a mai facut nunta acolo... MA APUCA GROAZA... e vorba de resstaurantu din Capmingul Gheraiesti. Spuneti-mi va rog ca ati mai fost pe acolo si e OK^:)^

Dar mai important insa, recomandati-mi si mie o firma de decoratiuni din Bacau, care sa lucreze frumos la un pret ecceptabil.
Multumesc!

anka_je
16.06.2008, 16:07:33
ai consultat subiectul dedicat amenajarii salii, Simonica? Poate te mai inspiri din comentariile de acolo...

Petro79
16.06.2008, 16:46:47
Ai perfecta dreptate, si la nunta mea au fost o multime de mici detalii care nu ieseau cum visasem eu, dar evident ca pe fata mea nu s-a vazut nici cea mai mica umbra de nemultumire, toata lumea ma lauda de cat de relaxata si bine-dispusa sunt. Si intr-adevar, mi-am dat seama ca ar fi si pacat sa se vada ca nu sunt toate exact asa cum vroiam eu, pentru ca in fond invitatii nu aveau de unde sa stie ce vroiam eu initial si ce a iesit in final. Eu una abia uitandu-ma la poze imi dau seama exact cum a aratat nunta mea. Cand le voi avea pe cele „oficiale”, de la fotograf, o sa pun si pe site.

trebuie sa recunoastem fetelor ca exista si momente mai putin placute la orice nunta. cine zice ca nu a exista un moment in care sa o fi enervat cineva cred ca minte. ceva cat de mic trebuie sa existe. esentialul e sa poti sa treci repede peste el si sa iti vezi de nunta. eu am reusit, desi de obicei nu imi trece asa usor supararea.
si inca ceva. pe noi ne-a tinut la biserica o ora si 20 de minute. si nu stiu daca ma credeti dar nu mi-am dat seama cand a trecut timpul, desi eram cocotata pe tocuri nu am simtit durerile de picioare, am fost foarte concentrata la ce spune preotul, si m-a si luat rasul cand a inceput unul dintre dascali sa cante, vaiii ce fals a mai cantat.
sunt sigura ca toate miresicile in biserica uita de papuci de dureri de picioare si de miros de tamaie care le face rau de obicei. in ziua aia suntem concentrate sa fie totul bine, nu-i asa?
va pup.

micky
16.06.2008, 20:08:04
ce bunnn a fost.
iamiii

chiar ca iamiiii...ce fain arata:)>-

iulia_vero
16.06.2008, 21:22:46
Iubita mea ai noroc, eu cunosc mai mute persoane care au facut nunti si cumetrii acolo si sa stii ca e frumos , plus ca personalul e dragut , plus ca poti iesi in fata restaurantului pe terasa, nu fi ndezamagita ca e o locatie frumoasa.

Buna fetelor!
Capitolul acesta, din viata noastra se numeste decoratiuni de nunta. Am inceput sa cautam pe site, sa trimitem e-mailuri, e mai greu ptr ca nu stam in bacau si ajungem doar o data la 2 saptamani. Nu va mai intreb de restaurantul rezervat de noi ca se pare ca nimeni nu a mai facut nunta acolo... MA APUCA GROAZA... e vorba de resstaurantu din Capmingul Gheraiesti. Spuneti-mi va rog ca ati mai fost pe acolo si e OK^:)^

Dar mai important insa, recomandati-mi si mie o firma de decoratiuni din Bacau, care sa lucreze frumos la un pret ecceptabil.
Multumesc!

anamary
16.06.2008, 23:06:26
chiar ca iamiiii...ce fain arata:)>-
bine ai revenit pe acest topik...te asteptam si pe cel din roman...;-);-);-)

micky
17.06.2008, 19:52:21
bine ai revenit pe acest topik...te asteptam si pe cel din roman...;-);-);-)

multumesc:*:*...bine v-am gasit....chiar imi era dor sa vb cu miresici din bacau, doar ca nu indraznesc sa ma bag in discutii nu cumva sa credeti ca ma bag ca musca in lapte:D....iar pe roman e aceeasi chestie....va citesc si cand va vad cat de unite sunteti imi creste inima......

inainte de nunta mea nu prea aveam miresici cu care sa ma sfatui pe bacau si nici pe roman...imi place de voi >:D<>:D<>:D<

si in cazul in care aveti nevoie de sfaturi va astept:):):)

anamary
17.06.2008, 20:04:45
multumesc:*:*...bine v-am gasit....chiar imi era dor sa vb cu miresici din bacau, doar ca nu indraznesc sa ma bag in discutii nu cumva sa credeti ca ma bag ca musca in lapte:D....iar pe roman e aceeasi chestie....va citesc si cand va vad cat de unite sunteti imi creste inima......

inainte de nunta mea nu prea aveam miresici cu care sa ma sfatui pe bacau si nici pe roman...imi place de voi >:D<>:D<>:D<

si in cazul in care aveti nevoie de sfaturi va astept:):):)
dragutza esti binevenita<:-P...si cred ca si celelalte miresici de bacau sau de roman sunt de aceeasi parere cu mine;-)

micky
17.06.2008, 20:29:58
dragutza esti binevenita<:-P...si cred ca si celelalte miresici de bacau sau de roman sunt de aceeasi parere cu mine;-)

multumesc>:D<>:D<>:D<
vad ca ai cununia la fericitul ieremia....in bacau sau in roman????

ellypir
18.06.2008, 00:53:57
ce bunnn a fost.
iamiii

Mamaaaa... ce bine arata!!!!! imi lasa gura apa....=P~

Aaaaa! bine ca mi-am amintit! Am gasit in Bacau cofetaria la care sa-mi fac tortul acoperit cu martipan. Si tot acolo am gasit si o fantana de ciocolata (imi doresc mult sa am asa ceva la nunta) Dar(exista si un dar)cei de la cofetarie mi-au spus ca au avut de multe ori probleme cu ea..si nah.. mi-e cam frica sa o inchiriez. Mai stiti vre-un alt loc in Bacau de unde sa pot inchiria o fantana de ciocolata?

iubitel
18.06.2008, 02:17:59
Buna dimineata BACAU!In sfarsit sunt acasa de 1 sapt.(nu am avut net pana ieri)dupa aproape 2 ani de munca afara si constat ca schimbari deosebite nu sunt prin oras.In aceasta saptamana am rezolvat multe treburi,printre care am fixat ora cununiei religioase(18.30),am vizitat cateva mag.cu rochii de mireasa,am aflat data depunerii actelor la civila(04-08),iar azi mergem sa cautam sa facem invitatiile,sa vorbim cu diverse firme pt.ornarea salii,si eventual sa dam cda.pt.tort.

Andreia
18.06.2008, 09:26:27
Tot acolo mi-am rezervat sala...Ce preturi se practica pe acolo?...si ce au inlcus?....Eu inca n-am intrebat nimik asupra detaliilor ca pana la anu' sigur se modifica ceva...Insa ma intereseaza orientativ..:)
Nu stiu sa iti spun de preturi.. Sunt fotografii de la nunta prietenei mele, deci nu stiu preturile.. stiu doar ca cei de la parc au husele lor de sala.. insa prietena mea a angajat o firma sa ii decoreze sala.. ea e mai pretentioasa.. dar se si vede, ..... ca a iesit foarte faina sala...

delmo
18.06.2008, 10:01:37
Buna dimineata BACAU!In sfarsit sunt acasa de 1 sapt.(nu am avut net pana ieri)dupa aproape 2 ani de munca afara si constat ca schimbari deosebite nu sunt prin oras.In aceasta saptamana am rezolvat multe treburi,printre care am fixat ora cununiei religioase(18.30),am vizitat cateva mag.cu rochii de mireasa,am aflat data depunerii actelor la civila(04-08),iar azi mergem sa cautam sa facem invitatiile,sa vorbim cu diverse firme pt.ornarea salii,si eventual sa dam cda.pt.tort.
bv! spor la pregatiri in continuare! mai e putin>:D<

anka_je
18.06.2008, 11:07:20
Mamaaaa... ce bine arata!!!!! imi lasa gura apa....=P~

Aaaaa! bine ca mi-am amintit! Am gasit in Bacau cofetaria la care sa-mi fac tortul acoperit cu martipan. Si tot acolo am gasit si o fantana de ciocolata (imi doresc mult sa am asa ceva la nunta) Dar(exista si un dar)cei de la cofetarie mi-au spus ca au avut de multe ori probleme cu ea..si nah.. mi-e cam frica sa o inchiriez. Mai stiti vre-un alt loc in Bacau de unde sa pot inchiria o fantana de ciocolata?
despre Ania e vorba? ei stiam ca au fantana de cioco...

ellypir
18.06.2008, 12:33:57
despre Ania e vorba? ei stiam ca au fantana de cioco...

Nu, nu e Ania. Eu vorbeam de cofetaria "Dulce acrisor". Deci si la Ania gasesc fantana de ciocolata..? Stii cumva in ce conditii se inchiriaza?

anamary
18.06.2008, 13:06:59
multumesc>:D<>:D<>:D<
vad ca ai cununia la fericitul ieremia....in bacau sau in roman????
in roman...dar stau in bacau (inca:()...pup:*:*:*

anamary
18.06.2008, 13:10:01
bun venit acasa...si spor la pregatiri...

monica74
18.06.2008, 14:52:22
Unde e cofetaria asta ,ANIA ca nu am auzit de ea deloc pana acum?

micky
18.06.2008, 15:14:05
in roman...dar stau in bacau (inca:()...pup:*:*:*

pai si care dintre voi doi e din roman? si cum de ati ales sa faceti nunta in roman daca voi stati in bacau?

scuze daca ai mai explicat paginile anterioare lucrul asta....eu nu am apucat sa citesc toate paginile:D

anamary
18.06.2008, 15:47:30
pai si care dintre voi doi e din roman? si cum de ati ales sa faceti nunta in roman daca voi stati in bacau?

scuze daca ai mai explicat paginile anterioare lucrul asta....eu nu am apucat sa citesc toate paginile:D
:D:-p...nu-i nici o problema...eu sunt din roman, dar majoritatea timpului sunt in bacau datorita studiilor...de fapt bacaul este orasul meu...de suflet:)

anka_je
18.06.2008, 19:06:14
Nu, nu e Ania. Eu vorbeam de cofetaria "Dulce acrisor". Deci si la Ania gasesc fantana de ciocolata..? Stii cumva in ce conditii se inchiriaza?
da, are si Ania fantana. Sorry, dar nu stiu pretul...si parca aveau si cei de la decorativ...

anka_je
18.06.2008, 19:08:00
Unde e cofetaria asta ,ANIA ca nu am auzit de ea deloc pana acum?
in aceeasi curte cu yamy, si inca un sediu pe sensul unic unde e subway...

iubitel
19.06.2008, 01:04:47
Multumesc frumos pt.urari.

ellypir
19.06.2008, 11:37:39
da, are si Ania fantana. Sorry, dar nu stiu pretul...si parca aveau si cei de la decorativ...

Deci.... Ania si Decorativ.. Multumesc mult de tot!
Abia astept s amerg in bacau sa le fac o vizita!
Multumesc inca o data!:-*

monica74
19.06.2008, 14:19:04
Multumesc Anca dar tot nu stiu unde vine cofetaria asta de care vorbiti,adica ANIA.Imi pare rau.

anka_je
19.06.2008, 20:54:58
Multumesc Anca dar tot nu stiu unde vine cofetaria asta de care vorbiti,adica ANIA.Imi pare rau.
Iubita, e pe sensul unic din lateralul parcului cancicov, strada aia pe care e teatrul de vara...treci de posta nr 1 si faci dreapta sa ajungi in parc...pe undeva pe acolo e...

amaliaa1081
19.06.2008, 23:52:31
Deci.... Ania si Decorativ.. Multumesc mult de tot!
Abia astept s amerg in bacau sa le fac o vizita!
Multumesc inca o data!:-*
Eu am apelat la cei de la decorativ, ce iese de pe urma lor ramai uimit. O sa atasez cateva poze (de la prieteni momentan) sa iti faci o ideie.

delmo
20.06.2008, 08:42:48
Eu am apelat la cei de la decorativ, ce iese de pe urma lor ramai uimit. O sa atasez cateva poze (de la prieteni momentan) sa iti faci o ideie.
foarte frumos au aranjat sala! p.s. superbe si pozele din luna de miere!:*

alinautas
20.06.2008, 10:25:16
[quote=amaliaa1081;920404]Eu am apelat la cei de la decorativ, ce iese de pe urma lor ramai uimit. O sa atasez cateva poze (de la prieteni momentan) sa iti faci o ideie.
Lasa-l incolo de aranjament de sala, m-am uitat la pozele voastre de la nunta si crede-ma nu ma mai saturam sa va vad, sunteti superbi, va sta grozav impreuna, aveti niste poze extraordinare, cel putin tu ai fost o mireasa de nota 20.

anamary
20.06.2008, 11:29:00
fff frumoase poze dar si mai frumosi sunteti voi:)>-

iubitel
21.06.2008, 20:59:48
Cedez loc la rest.COMALRID-sala etaj,pt.data de 16.08.2008,deoarece noi am schimbat locatia.Aconto a fost de 300 lei.

MNOEMI
23.06.2008, 13:16:22
Cedez loc la rest.COMALRID-sala etaj,pt.data de 16.08.2008,deoarece noi am schimbat locatia.Aconto a fost de 300 lei.

buna... mai e valabila oferta??? am un var care a decis tocami zilele astea sa faca nunta si cauta o locatie pe 16/08 in bacau ... muzica si fotograf...

anamary
23.06.2008, 14:44:25
buna... mai e valabila oferta??? am un var care a decis tocami zilele astea sa faca nunta si cauta o locatie pe 16/08 in bacau ... muzica si fotograf...
MNOEMI cum mai stai cu pregatirile??? pup:*

monica74
23.06.2008, 15:49:35
O sa ma duc sa vad si eu unde vine cofetaria ANIA de care vorbiti voi.Multumesc ANCA pt informatii,dar chiar nu am auzit de ea.Stiu ca prajituri bune fac cei de la Lady Vi ,sper ca am scris corect.VAND PATUT COPIL ,IN STARE F.BUNA.

iubitel
23.06.2008, 21:46:55
O sa ma duc sa vad si eu unde vine cofetaria ANIA de care vorbiti voi.Multumesc ANCA pt informatii,dar chiar nu am auzit de ea.Stiu ca prajituri bune fac cei de la Lady Vi ,sper ca am scris corect.VAND PATUT COPIL ,IN STARE F.BUNA.
Sa stiti ca o cofetarie ANIA se gaseste la capatul liniei de autobuz 22-zona nord,chiar in statie,si sa stiti ca acolo nu se fac torturi cu martipan si nu au nici fantana de ciocolata.

amaliaa1081
24.06.2008, 00:03:41
[quote=amaliaa1081;920404]Eu am apelat la cei de la decorativ, ce iese de pe urma lor ramai uimit. O sa atasez cateva poze (de la prieteni momentan) sa iti faci o ideie.
Lasa-l incolo de aranjament de sala, m-am uitat la pozele voastre de la nunta si crede-ma nu ma mai saturam sa va vad, sunteti superbi, va sta grozav impreuna, aveti niste poze extraordinare, cel putin tu ai fost o mireasa de nota 20.
Multumesc ptr complimente, la toate miresicile doresc sa aiba o nunta ca a mea ptr ca a fost superb!

amaliaa1081
24.06.2008, 00:08:01
fff frumoase poze dar si mai frumosi sunteti voi:)>-
Multumesc mult de tot!!!

MNOEMI
24.06.2008, 10:30:13
MNOEMI cum mai stai cu pregatirile??? pup:*

salut.. pai eu zic ca stau bine .. am facut contract cu cei de la decorativ... am gasit fotograful ... am gasit hair-stylist ... mi am cumparat rochia sandale si accessori pt cununie .. am gasit rochita de mireasa ...

mai lipsete sa decid buchetul si sa luam lumanarile ... cred ca nu mai am nimic de facut .. tu ce zici???

MNOEMI
24.06.2008, 10:37:03
Buna fetelor!

Multumesc!

buna .. parerea mea cea mai buna si acceptabila firma di bacau este decorativ .. eu am incheiat contractul cu ei si sunt ffff multumita de marius ... iti da idei si te ajuta mult ... e nascut pt asa ceva eu am ramas uimita de el ... a fost primul cu care am vb si cu el am ramas...

anamary
24.06.2008, 11:06:14
salut.. pai eu zic ca stau bine .. am facut contract cu cei de la decorativ... am gasit fotograful ... am gasit hair-stylist ... mi am cumparat rochia sandale si accessori pt cununie .. am gasit rochita de mireasa ...

mai lipsete sa decid buchetul si sa luam lumanarile ... cred ca nu mai am nimic de facut .. tu ce zici???
eu...nu gasesc sandale de miresica...dar las dupa ziua de maine(ca am licenta):-SS
in rest mai am partea organizatorica de rezolvat...
:*

delmo
24.06.2008, 11:07:23
eu...nu gasesc sandale...dar las dupa ziua de maine(ca am licenta):-SS
in rest mai am niste chestii organizatorice de rezolvat...
gafta maien la licenta! sa dea dzeu sa fie bine si sa scapam de stresu asta>:D<

anamary
24.06.2008, 11:09:12
gafta maien la licenta! sa dea dzeu sa fie bine si sa scapam de stresu asta>:D<
merci draga ...la fel...cand intrii maine sau joi???>:D<:*>:D<

anamary
24.06.2008, 11:11:22
bafta multa si tie delmo...

anka_je
24.06.2008, 11:54:12
Fetelor, bafta la examene!

anamary
24.06.2008, 12:59:04
Fetelor, bafta la examene!
merci mult de tot scumpo!!!!>:D<

LucianaMatei
24.06.2008, 17:12:29
eu...nu gasesc sandale de miresica...dar las dupa ziua de maine(ca am licenta):-SS

Bafta la licenta!!! O sa vedeti ca o sa fie bine...in weekend am avut si eu niste emotii...dar acum sunt specialista in stiinte politice:"> ;)) . Va pup si va tin pumnii!!Sa veniti cu vesti cat mai bune!!

anamary
24.06.2008, 18:43:39
Bafta la licenta!!! O sa vedeti ca o sa fie bine...in weekend am avut si eu niste emotii...dar acum sunt specialista in stiinte politice:"> ;)) . Va pup si va tin pumnii!!Sa veniti cu vesti cat mai bune!!
merci mult de tot luciana:*

delmo
24.06.2008, 19:38:12
merci draga ...la fel...cand intrii maine sau joi???>:D<:*>:D<
joi! sa-mi spui si mie maine cum a fost!bafta multa http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006D.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

micky
24.06.2008, 22:31:26
anamary si delmo va doresc bafta multa la licenta>:D<>:D<>:D<

o sa vedeti ca o sa treceti si peste asta si apoi ne intalnim (pe forum) sa ne faceti cinste macar cu o ~o)~o)~o) sau cu :gen_05::gen_05: :gen_05:laptiiiic...la ce va gandeati...:D

anka_je
24.06.2008, 23:41:50
Atentie miresici! cele care sunteti la prima casatorie aveti dreptul la cei 200 de euro de la stat. Doar ca cererea trebuie depusa in termen de maxim 30 de zile de la data oficierii casatoriei! Eu nu am stiut chestia asta, am aflat intamplator si am reusit totusi sa depun cererea respectiva...pe ultima suta de metri...sa nu patiti la fel ca mine...asa putini cati sunt, sunt totusi banii vostri si puteti face ceva cu ei...

Petro79
25.06.2008, 10:25:55
Felicitari si bine ai venit. Ai avut o nunta superba, chiar si fara sfaturile de pe miresici. Oricum, nu e tarziu nici acum sa ni te alaturi.
Si la noi a fost la fel de impartita organizarea, noi stam in Bucuresti, ai mei in Bacau, ai sotului in Slatina iar petrecerea a fost la Zemes. Dar a meritat toata agitatia dinainte si oboseala din ziua nuntii (pe care de fapt nu am perceput-o decat a doua zi).

Buna fetelor,
Abia m-am inregistrat, din pacate am descoperit forumul miresicilor dupa nunta.Totusi, pot sa va spun ca am avut o nunta foarte frumoasa, chiar daca putin obositoare.Desi locuim in Bucuresti, eu sunt din Roman iar Dragos din Bacau.Asa ca...am avut petrecerea in Bacau si pregatirile impartite intre Bacau si Roman.
S-ar putea spune ca nunta e cea mai lunga zi (cu emotiile...) dar si cea mai frumoasa.Am avut noroc cu vremea ca a fost frumoasa....
Multa fericire ...!!

MNOEMI
25.06.2008, 10:54:43

ah pai eu sandalele de nunta le-am luat in ianuarie si rokia in aprilie ... asa de mult mi-au placut ca nu am putut rezista ... =)) ... asta este am avut noroc ca se potrivesc cu rokia ... iti voi atasa o poza zilele astea .. am luat sandalele din italia si rokita din tara ... in bacau nu am vazut nimic fain ...

sisterpipi
25.06.2008, 10:55:01
salutare miresici,
nu v-am uitat desi nu am mai scris de ceva timp.
le urez viitoarelor licentiate multa bafta la examen.
pt cine are nevoie de sfaturi si idei sint oricand disponibuila pe mes.
va pup.

MNOEMI
25.06.2008, 13:05:09
mai cedeaza cineva rest pe 16/08/2008 in bacau????????????????

simonicka
25.06.2008, 13:06:31
Iubita mea ai noroc, eu cunosc mai mute persoane care au facut nunti si cumetrii acolo si sa stii ca e frumos , plus ca personalul e dragut , plus ca poti iesi in fata restaurantului pe terasa, nu fi ndezamagita ca e o locatie frumoasa

Multumesc mult. Mi-a mai venit inima la loc. Oricum eu sunt o deosebita, asa ca nunta nu are cum sa fie decat extraordinara...

mihocln
25.06.2008, 16:10:05
Buna miresici.
Nu am mai scris de ceva timp. Ieri am fost si am dat comanda de tort la Corso. Sper sa iasa cum imi doresc. Va fi de trufe. Si acoperit cu frisca(am vrut sa fie acoperit cu martipan dar e de trufe, e cu multa ciocolata si ar merge si ceva frisca , nu-i asa? :D ) . O sa pun o poza in album. O sa arate ca in poza numai ca va fi acoperit cu frisca si va fi cu flori portocalii. Pa pa. Pooop.

ZaraGirl
25.06.2008, 18:17:14
Buna fetelor,
Abia m-am inregistrat, din pacate am descoperit forumul miresicilor dupa nunta.Totusi, pot sa va spun ca am avut o nunta foarte frumoasa, chiar daca putin obositoare.Desi locuim in Bucuresti, eu sunt din Roman iar Dragos din Bacau.Asa ca...am avut petrecerea in Bacau si pregatirile impartite intre Bacau si Roman.
S-ar putea spune ca nunta e cea mai lunga zi (cu emotiile...) dar si cea mai frumoasa.Am avut noroc cu vremea ca a fost frumoasa....
Multa fericire ...!!

F frumosi ati fost. Casa de piatra! Mi-a placut mult tortul...f finut in culorile alb si roz. Cred ca a fost si foarte bun. Yammy....:)

iubitel
25.06.2008, 19:28:15
Salve.Vreau sa va spun pt.cele care nu si-au cumparat inca coronita(diadema)ca dupa ce mi-am cumparat voalul(28 lei)si diadema(55 lei)-eu le-am cumparat cu mirele si nasa le achita ca n-a putut merge cu noi,am vazut langa mag.ADAL,care are intrarea din strada, coronite la pretul de 30-35 lei/buc.fata de 55-65 lei cat costa la mag.de nunti.Stiu ca e sarcina nasei,dar ar fi pacat sa nu economisiti niste bani.

anamary
25.06.2008, 20:13:51
salutare miresici,
nu v-am uitat desi nu am mai scris de ceva timp.
le urez viitoarelor licentiate multa bafta la examen.
pt cine are nevoie de sfaturi si idei sint oricand disponibuila pe mes.
va pup.
multumesc din suflet fetelor pt sustinere>:D<>:D<>:D<
...a fost bine...mai este delmo, ea intra maine...bafta multa delmo...

ellypir
25.06.2008, 20:18:35
Salve.Vreau sa va spun pt.cele care nu si-au cumparat inca coronita(diadema)ca dupa ce mi-am cumparat voalul(28 lei)si diadema(55 lei)-eu le-am cumparat cu mirele si nasa le achita ca n-a putut merge cu noi,am vazut langa mag.ADAL,care are intrarea din strada, coronite la pretul de 30-35 lei/buc.fata de 55-65 lei cat costa la mag.de nunti.Stiu ca e sarcina nasei,dar ar fi pacat sa nu economisiti niste bani.

Multumim mult de sfat! Chiar ma intrebam daca as gasi in bacau ceva mai putin costisitor.. ca in bucuresti sunt scoruri care trec de 100 ron la diademe.
Vin saptamana asta in bacau si am sa caut si magazinul de care spui, si cofetarii, si am sa revad restaurantul...abia astept!
Dar cel mai important... luni ma logodesc.:"> ...si chiar vroiam sa intreb... stii cumva.. pt logodna, in biserica, am nevoie de buchet de flori?

anamary
25.06.2008, 20:27:54
Multumim mult de sfat! Chiar ma intrebam daca as gasi in bacau ceva mai putin costisitor.. ca in bucuresti sunt scoruri care trec de 100 ron la diademe.
Vin saptamana asta in bacau si am sa caut si magazinul de care spui, si cofetarii, si am sa revad restaurantul...abia astept!
Dar cel mai important... luni ma logodesc.:"> ...si chiar vroiam sa intreb... stii cumva.. pt logodna, in biserica, am nevoie de buchet de flori?
felicitari pt logodna...din cate stiu eu pt ca logodna sa aiba loc in biserica este nevoie de: voi 2:D si verighetele...atat...

anamary
25.06.2008, 20:36:39
fetelor voiam sa va intreb care e suma pe care ati dat-o/o veti da chelnerilor care servesc la mese in tp nuntii???

micky
25.06.2008, 20:54:34
fetelor voiam sa va intreb care e suma pe care ati dat-o/o veti da chelnerilor care servesc la mese in tp nuntii???

noi am avut 3 chelneri si le-am dat 150 ron dimineata;-) au fost foarte promti la cererile invitatilor si de fiecare data cand era vreo problema ne cereau sfatul:)>-

anamary
25.06.2008, 20:57:30
noi am avut 3 chelneri si le-am dat 150 ron dimineata;-) au fost foarte promti la cererile invitatilor si de fiecare data cand era vreo problema ne cereau sfatul:)>-
cred si eu...coordonati de d-na coca...
dar 150 ronX3????:-?

micky
25.06.2008, 21:17:14
cred si eu...coordonati de d-na coca...
dar 150 ronX3????:-?

nu mai 150 ron pt toti...nu stiu cum au impartit banii intre ei...ca unul era sefu de sala:-p:)>-

anamary
25.06.2008, 21:28:45
nu mai 150 ron pt toti...nu stiu cum au impartit banii intre ei...ca unul era sefu de sala:-p:)>-
no comment...sunt de nota 20 toti...si fratele meu a avut nunta acolo cu 3 ani in urma...nu cred sa mai fie in roman un rest.asa de serios... unde nu se fura din mancare sau tort...
scuze pt off-topik

micky
25.06.2008, 21:34:16
no comment...sunt de nota 20 toti...si fratele meu a avut nunta acolo cu 3 ani in urma...nu cred sa mai fie in roman un rest.asa de serios...si unde nu se fura din mancare sau tort...
scuze pt off-topik

cu scuzele de rigoare pt offtopic.....sa stii ca nu ne-au furat nimic si sticlele de vin care erau incepute le-au pus dop si ni le-au dat, sucul la fel...mancarea a pus-o pe toata in pungi sa dam noi la catei....cum am avut 8 oameni care au plecat pana la friptura ne-au scazut pretul lor din total....plus cadou de la ei artificiile acelea de pe tort:)>-:)>-:)>-

amaliaa1081
25.06.2008, 23:09:37
A fost excelent, doar glazura alba, tortul era de ciocolata......Oricum n-am apucat sa mananc prea mult ca.... se cam adunasera... oboseala, emotiile, plus cosmarul oricarei mirese, incaltarile.....
Ai fost foarte frumoasa!Mi-a placut f mult si coafura...

ellypir
26.06.2008, 00:18:08
felicitari pt logodna...din cate stiu eu pt ca logodna sa aiba loc in biserica este nevoie de: voi 2:D si verighetele...atat...
..Si niste martori...:D. ..Deci.. nu-mi trebuie buchetel la logodna....?

mellon_galad
26.06.2008, 00:25:26
Eu sunt din Onesti (dar locuiesc in Bucuresti) si am avut nunta acum 2 saptamani, pot sa-ti dau orice detalii ai nevoie. A iesit o nunta superba, am primit numai laude din partea invitatilor si am fost incantata de aranjamentul salii - restaurantul hotelului Trotus, de muzica, de fotografii, de tot. M-au ajutat si parintii, cu care am tinut strans legatura si a iesit exact cum mi-am dorit. Ce anume vrei sa stii? banuiesc ca abia ai inceput sa te informezi, mai ai mai bine de un an pana la nunta.

anamary
26.06.2008, 01:07:06
sincer si eu am facut acelasi lucru ca si voi...acum 2 ani....fara buchetel... si cu 2 prieteni martori...;-)... dar acum nu mai stiu care sunt noile tendintze:D

iubitel
26.06.2008, 02:01:58
Fetelor la mine pregatirea nuntii decurge cf. planului,poate chiar mai bine de cum ne-am fi asteptat,singurele lucruri care le mai avem de facut este sa-si cumpere mirele meu pantofii deja comandati,iar in ultima saptamana sa luam apa,sucul,berea,energizante,sampania,fructele pt.fantana,crontanelile si piscoturile.

sisterpipi
26.06.2008, 09:15:08
Buna fetelor,
Multa fericire ...!!
buna
se vede din poze ca ai avut o nunta super.
sti ce imi place cel mai mult, ornamentul de pe tort. e de la aceeasi firma de la care l-am luat si noi. e super fain. noi am avut tot ceva vesel dar mai mare.
foarte frumosi mirii reali si cei de pe tort.

anka_je
26.06.2008, 11:06:46
Eu am fost la logodna unor prieteni, au facut-o dupa cununia civila, iar miresica a avut buchetel...daca vrei iti poti face...

monica74
26.06.2008, 14:58:49
Amalia este superba rochita ta .Ce pacat ca nu pot sa mai fiu mireasa ca as cumpara-o fara sa stau pe ganduri.VAND PATUT COPIL ,PLIABIL ,CU SALTELUTA SI GENTUTA DE TRANSPORT.Dati pm daca e cineva interesat .

delmo
26.06.2008, 18:49:28
Amalia este superba rochita ta .Ce pacat ca nu pot sa mai fiu mireasa ca as cumpara-o fara sa stau pe ganduri.VAND PATUT COPIL ,PLIABIL ,CU SALTELUTA SI GENTUTA DE TRANSPORT.Dati pm daca e cineva interesat .
buna monica! intra la bazar pentru mamici pt patut:* http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=102

delmo
26.06.2008, 18:58:34
si eu sunt din onesti si am avut nunta tot la rest. trotus! a iesit bestial! parerea mea este ca e foarte mare si elegant! aranjamentele mi le-a facut gardenia!!! am avut si un foc de artificii f misto...zic eu....si e misto ca din rest toata lumea a iesit pe platou! a fost super! daca ai ceva intrebari si eu iti stau la dispozitie http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

delmo
26.06.2008, 19:01:27
multumesc din suflet fetelor pt sustinere>:D<>:D<>:D<
...a fost bine...mai este delmo, ea intra maine...bafta multa delmo...
si eu va multumesc!am scapat de licenta cu un 9,5 de care sunt ffff incantata:)) >:D< de acum putem sa ne bucuram de vara!!!!...

delmo
26.06.2008, 19:03:10
noua ne-au cerut cate 1 mil de caciula si daca nu ma insel si un meniu/:) ....si au fost 4 sau 5

micky
26.06.2008, 19:04:25
si eu va multumesc!am scapat de licenta cu un 9,5 de care sunt ffff incantata:)) >:D< de acum putem sa ne bucuram de vara!!!!...

felicitari pentru nota buna>:D<>:D<>:D< si o vara superba, acum chiar ai de ce te bucura:*:*:*

micky
26.06.2008, 19:08:26
noua ne-au cerut cate 1 mil de caciula si daca nu ma insel si un meniu/:) ....si au fost 4 sau 5

hmmmm....parerea mea e ca le-ati dat cam mult:-s:-s:-s....un meniu si inca un mil.....pai asta inseamna 2,5 mil de caciula:-?:-?:-? scump domle scump, dincolo era mai ieftin;))

anamary
26.06.2008, 22:44:26
felicitari pentru nota mare...<:-P<:-P<:-P

delmo
27.06.2008, 09:24:03
felicitari pentru nota buna>:D<>:D<>:D< si o vara superba, acum chiar ai de ce te bucura:*:*:*
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002020B.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

delmo
27.06.2008, 09:24:48
hmmmm....parerea mea e ca le-ati dat cam mult:-s:-s:-s....un meniu si inca un mil.....pai asta inseamna 2,5 mil de caciula:-?:-?:-? scump domle scump, dincolo era mai ieftin;))
da si noua ni s-a parut scump dar asta e politica rest. atata cer iti spun din start!:-w

delmo
27.06.2008, 09:25:23
felicitari pentru nota mare...<:-P<:-P<:-P
multumesc! felicitari si tie! important e ca am scapat<:-P

sisterpipi
27.06.2008, 12:09:42
multumesc! felicitari si tie! important e ca am scapat<:-P
felicitari
ai scpat de un hop. si ai scapat cu bine.
de acu trebuie sa sarbatoresti.

delmo
27.06.2008, 12:44:04
felicitari
ai scpat de un hop. si ai scapat cu bine.
de acu trebuie sa sarbatoresti.
daaaa!asa e! dar tu ai fost in luna de miere?>:D<

anamary
27.06.2008, 13:04:02
Anka_je ce mai stii ce Nicosya??? e bine??? s-a intors din luna de miere???

LucianaMatei
27.06.2008, 16:53:56

Felicitari pentru licenta fetelor!>:D< Delmo o sarcina si o nastere cat mai usoare, mai ales un bebe sanatos tun!!!

anka_je
27.06.2008, 17:09:21
e bine, e fericita, in luna de miere va merge intr-una din urmatoarele 2 luni. Stiu ca dupa nunta astepta sa scape de unghiile false ca o deranjau la scrisul la tastatura, iar acum cred ca e foarte ocupata cu reamenajarea locuintei.

anamary
27.06.2008, 19:42:20
e bine, e fericita, in luna de miere va merge intr-una din urmatoarele 2 luni. Stiu ca dupa nunta astepta sa scape de unghiile false ca o deranjau la scrisul la tastatura, iar acum cred ca e foarte ocupata cu reamenajarea locuintei.
merci pt informatii....poate vb cu ea...sa puna niste poze de la nunta...[-o<

anamary
27.06.2008, 19:54:55
Felicitari pentru licenta fetelor!>:D< Delmo o sarcina si o nastere cat mai usoare, mai ales un bebe sanatos tun!!!
>:D<>:D<>:D<
spor la pregatiri luciana!!!:*

delmo
27.06.2008, 21:07:07
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201F9.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) felicitari si tie pt licenta! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BF.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

LucianaMatei
27.06.2008, 22:10:18
>:D<>:D<>:D<
spor la pregatiri luciana!!!:*
Multumesc mult fetelor, de acum pot sa spun ca sunt pe ultima suta de metri...dar nu am niciun stres...nici nu simt, probabil prea mult stres cu licenta si-a spus cuvantul, acum ma relaxez...de acum sa vad ce mai e de facut! va pup:* !

anamary
28.06.2008, 10:35:54
Multumesc mult fetelor, de acum pot sa spun ca sunt pe ultima suta de metri...dar nu am niciun stres...nici nu simt, probabil prea mult stres cu licenta si-a spus cuvantul, acum ma relaxez...de acum sa vad ce mai e de facut! va pup:* !
la ce ora mergi la biserica pt cununia religioasa?? daca la 6 atunci v-am fi in biserica in acelasi tp...bine, biserici diferite;;):*

alinal82
28.06.2008, 17:22:47
Rochie DEMETRIOS de vanzare marimea 4.

delmo
28.06.2008, 21:55:17
Rochie DEMETRIOS de vanzare marimea 4.
foarte frumoasa rochita! poze cu tine imbracata nu ai? :*

LucianaMatei
29.06.2008, 22:46:31
la ce ora mergi la biserica pt cununia religioasa?? daca la 6 atunci v-am fi in biserica in acelasi tp...bine, biserici diferite;;):*

La ora 5 mergem la biserica si la 8 la restaurant...oricum cred ca macar pentru 5 minute se vor suprapune slujbele:*

sisterpipi
30.06.2008, 10:25:56
daaaa!asa e! dar tu ai fost in luna de miere?>:D<
sal
luna de miere inca nu:(
o sa o facem in franta ca trebuie sa mergem la nunta la sora mea.
e epidemie in familia mea de nunti, si eu am dat tonul.
pe 15 plecam si nu stam decat o saptamana.
o sa facem luna de miere in rate.
cate o saptamana. ca sa o simtim.

delmo
30.06.2008, 18:33:56
sal
luna de miere inca nu:(
o sa o facem in franta ca trebuie sa mergem la nunta la sora mea.
e epidemie in familia mea de nunti, si eu am dat tonul.
pe 15 plecam si nu stam decat o saptamana.
o sa facem luna de miere in rate.
cate o saptamana. ca sa o simtim.
lasa ca e super! mai ales ca ajunge in franta<:-P :*

anamary
02.07.2008, 14:52:49
lasa ca e super! mai ales ca ajunge in franta<:-P :*
dragutza vad ca mai ai destul de putin tp pana la venirea pe lume a bebelusului...iti urez de pe acuma sa aveti un bebe sanatos tun...si nastere usoara...<:-P

apropo...iti sta fff bine insarcinata...;;)

mihocln
02.07.2008, 15:36:06
Buna.
Astazi am fost sa dau comanda de buchet. Costa 80 lei si are 11 trandafiri. E scump??????????? O sa il iau vineri seara ca sambata e inchis. O sa se ofileasca pana sambata???????? Sper ca nu. Bafta miresicilor de saptamana asta. Sa aveti o nunta de vis.

anamary
02.07.2008, 16:01:00
fetelor stiti unde pot gasi mire si mireasa pt tort...din alabastru??? sincer am mers pe la magazinele de artizanate din Bc...dar nu am vazut nimik...

micky
02.07.2008, 18:29:48
Buna.
Astazi am fost sa dau comanda de buchet. Costa 80 lei si are 11 trandafiri. E scump??????????? O sa il iau vineri seara ca sambata e inchis. O sa se ofileasca pana sambata???????? Sper ca nu. Bafta miresicilor de saptamana asta. Sa aveti o nunta de vis.

nu mi se pare scump....eu am avut tot 11 trandafiri in buchet si am dat 120 ron anul trecut.....dar ce nu pot intelege eu e cum adica e inchis sambata??? normal ar fi sa vi le aduca acasa......mie mi le-a adus acasa la ora care am cerut-o eu:-"

probabil ca daca il pui in apa va razista, dar.....

micky
02.07.2008, 18:33:03
fetelor stiti unde pot gasi mire si mireasa pt tort...din alabastru??? sincer am mers pe la magazinele de artizanate din Bc...dar nu am vazut nimik...

vrei sa fie neaparat din alabastru????? eu am vazut aici in iasi dar mi s-a parut a fi din plastic....daca imi aduc aminte bine pretul varia intre 30 si 50 ron....50 ron mi se pare ca era acela in care mirii stau intr-un leagan:)

anka_je
02.07.2008, 20:11:49
Buna.
nu e scump. daca e pe burete imbibat cu solutie speciala pt flori nu se ofileste, dar se vor deschide florile foarte tare, mai ales daca nu sunt stranse cupele intre ele...

ellypir
03.07.2008, 03:36:16
Am revenit si sunt proaspat... logodita. Cum s-ar zice.. "am inceput sa ma marit" ;)) Si o data cu asta.. m-au cuprins si emotiile.. cred ca abia acum incep sa constientizez importanta evenimentului ce va urma..:-SS

anamary
03.07.2008, 09:57:18
Am revenit si sunt proaspat... logodita. Cum s-ar zice.. "am inceput sa ma marit" ;)) Si o data cu asta.. m-au cuprins si emotiile.. cred ca abia acum incep sa constientizez importanta evenimentului ce va urma..:-SS
felicitari<:-P
emotiile sunt normale a fi prezente de acum incolo...;-);-);-)

anka_je
03.07.2008, 15:05:35
Felicitari, iubita! se apropie si marele eveniment! iti urez bafta la pregatiri!

ellypir
04.07.2008, 11:01:43
Sa fie!..multumesc mult!

LucianaMatei
04.07.2008, 12:20:33
Sa fie!..multumesc mult!
Felicitari pentru logodna Elena, acusica o sa postezi pozici de la nunta;;) ! Bafta la pregatiri si la licenta, in cazul in care urmeaza sa o dai. Pupici!

Yonika
04.07.2008, 12:50:01
Felicitari! sa fie intr-un ceas bun! CASA DE PIATRA! Sa fiti fericiti impreuna si sa aveti nunta pe care o visati!

ellypir
05.07.2008, 00:44:42
Felicitari pentru logodna Elena, acusica o sa postezi pozici de la nunta;;) ! Bafta la pregatiri si la licenta, in cazul in care urmeaza sa o dai. Pupici!
Multumesc pentru urari! dar de licenta am scapat pentru moment, o voi da in iarna...nu stiu daca din pacate sau din fericire.. dar.. macar am scapat de-un stres pe vara asta.:D
Am incercat sa pun poze de la logodna dar am o problema cu calculatorul si nu mi le ataseaza.. de indata ce reusesc, am sa atasez cateva pozici;)
V-am pupat!>:D<

sisterpipi
07.07.2008, 10:15:07
m-am intors, acum nu mai sunt proastpata doamna ci sunt proaspata nasa.
sambata am cununat si totul a fost extraordinar.
abea astept pozele.
o sa le pun pe aici sa le vedeti.

anamary
07.07.2008, 10:29:50
abea astept pozele.
te asteptam cu pozici;-)

ellypir
07.07.2008, 12:00:48
abea astept pozele.
Sa-ti traiasca finii!!!

micky
07.07.2008, 20:15:34
abea astept pozele.

sa-ti traiasca finii si le doresc casa de piatra!!!!

ps: scuze ca nu ti-am mai raspuns dar am fost plecata in weekend si nu as fi avut timp sa ne intalnim:(....oricum multumesc ffff mult...ai fost fff draguta:*:*:*

sisterpipi
08.07.2008, 09:08:09
multumesc fetelor pentru urari
intr-adevar e un sentiment foarte placut sa cununi pe cineva care iti este drag. pentru noi finii nostri sunt prietenii nostri ca si nasii de asemenea. sti ca ai facut ceva bun si ti se umple sufletul de bucurie.
fina mea era atat de emotionata la biserica ca ii tremura buchetul in mana:D , si sincer am avut mai multe emotii la cununia lor civila decat la a noastra. e ceva foarte frumos.
urmeaza sa experimentez cum e sa fi nasa de botez, dar asta la sfarsitul lui septembrie, viitori parinti sunt tot asa niste prieteni dragi noua.

sisterpipi
08.07.2008, 12:33:25
ma uitam azi prin pozele de la nunta si am descoperit ceva
credeti ca sunt diferente intre cele doua fotografii?:-p

anamary
08.07.2008, 12:44:18

nup...mirii sunt la fel de fericiti in ambele poze:D

sisterpipi
08.07.2008, 12:56:39
multumesc multumesc.
asta e adevarul mirii sunt fericiti

ZaraGirl
08.07.2008, 13:55:31

he he he, ce draguti sunteti, chiar ca seamana figurinele de pe tort cu voi! Sa fiti fericiti mereu!:x

sisterpipi
11.07.2008, 17:27:11
buna fetelor!!!
saptamana sta ma mut si nu voi avea net o perioada. si miercuri plec in luna de miere, care de altfel e intr-un fel 2 in 1 ca merg la sora mea la nunta in franta si profitam de ocazie sa mai vizitam cate ceva, asa ca le doresc tuturor care sa casatoresc sambata asta casa de puiatra si petrecere frumoasa.
va pup

anamary
12.07.2008, 10:50:07
buna fetelor!!!
saptamana sta ma mut si nu voi avea net o perioada. si miercuri plec in luna de miere, care de altfel e intr-un fel 2 in 1 ca merg la sora mea la nunta in franta si profitam de ocazie sa mai vizitam cate ceva, asa ca le doresc tuturor care sa casatoresc sambata asta casa de puiatra si petrecere frumoasa.
va pup

va doresc sa aveti parte de o luna de miere cat mai frumoasa...

anamary
12.07.2008, 11:09:46
luciana_matei cum merg pregatirile???? de azi in 2 saptamani....vom fi mirese:D :D:)>-

ellypir
13.07.2008, 12:05:33
buna fetelor!!!
va pup

Sa aveti parte de o calatorie placuta si de o "luna de miere" de neuitat!

LucianaMatei
13.07.2008, 22:41:35
luciana_matei cum merg pregatirile???? de azi in 2 saptamani....vom fi mirese:D :D:)>-

Merg, merg pregatirile... se precipita chiar=)) a inceput numaratoarea inversa, insa parca e pentru altcineva, nu pentru mine. Trebuie sa imi alcatuiesc o listuta cu ceea ce trebuie sa fac ca sa nu uit prea multe lucruri;))

JustAndreea
13.07.2008, 23:58:27
Buna fetelor, mersi de raspuns...citind mesajele vostre parca regret ca nu am ramas la trotus sa fac nunta. Spuneti-mi va rog de clauzele contractului celor de la hotel, de mancare (eu una am mancat intr-o seara "de control " la restaurantul hotelului sa vad cum gatesc si am fost foarte prost impresionata :( smantana era veche, inghetata la fel... ca la sfarsit si-a cerut scuze si ospatarita), chiar nu ati putut aduce nimik de acasa...nici macar tortul? Noi am fost si am vorbit cu directoarea de la hotel si ne-a zis ca nici tortul nu vor sa ne lase sa il aducem noi...si in plus...am auzit ca ospatarii fura ca in codru si nici nu prea isi fac treaba cum trebuie :( .
Spuneti-mi va rog, la voi cum a fost din punctele astea de vedere? la sfarsitul saptamanii s-ar putea sa merg in onesti si daca ma convingeti ca hotelul era cea mai buna alegere...poate cine stie mai gasesc loc si imi schimb locatia pana nu e prea tarziu...
Va multumesc si CASA DE PIATRA la amandoua! :* >:D< >:D<
Poate, daca sunteti de acord..ne putem vedea pe la o terasa prin oras daca sunteti pe acasa..;;) Vorbim..

bimbi20042000
15.07.2008, 13:01:57
Buna fetelor!

Si eu am nunta anul viitor la restaurantul hotelului Trotus din Onesti. Mie mi-au impus totul de la ei, si aranjamente si bautura.:-s Insa am auzit ca aranjamentele lor nu sunt asa stralucite si plus de asta am auzit de la unii ca te cam umfla la tarif. Aveti idee de asa ceva?

MNOEMI
16.07.2008, 11:17:24
salutare miresici .. unde ati disparut toate??? cum stati cu pregatirile miresici de august?? ...

amaliaa1081
17.07.2008, 00:12:58
Buna fetelor!

Si eu am nunta anul viitor la restaurantul hotelului Trotus din Onesti. Mie mi-au impus totul de la ei, si aranjamente si bautura.:-s Insa am auzit ca aranjamentele lor nu sunt asa stralucite si plus de asta am auzit de la unii ca te cam umfla la tarif. Aveti idee de asa ceva?
Daca iti plac aranjamentele mele (vezi foto la semnatura) ma poti contacta, in ceia ce privesc culorile cei care mi-au aranjat dispun de multe culori. Bafta!

anamary
17.07.2008, 10:11:13
buna miresici, voiam sa va intreb daca se mai poarta sau nu manusile de mireasa???

mellon_galad
17.07.2008, 11:01:31
Buna fetelor!

Cu hotelul si eu am avut neplaceri pentru ca ne-am inteles sa aducem toata bautura si tortul+prajituri+fructe de acasa si cand s-a apropiat nunta n-au mai acceptat nimic. Insa am inteles ca asta-i strategia lor, ca sa obtina si ei cat mai mult. Asa ca am negociat si pana la urma am adus de acasa doar vinul, din categoria bauturi si ne-a lasat cu tort+praji+fructe. Meniul e minim 120 lei in care ei iti socotesc absolut tot, asa ca am luat un meniu mai bogat din moment ce adusesem eu de acasa chestiile alea. De aranjamente imi tot recomandau ei gardenia, dar n-am vrut acolo, am lucrat cu o doamna din Tg Ocna, foarte priceputa, a fost atenta la absolut toate detaliile si mi-a dat in plus multe lucruri. Si la pret am iesit mai bine. Plus ca avea un verde minunat pt huse, culoare ce nu mai fusese la hotel si nu cred ca o aveau gardenia.
De furat...ce sa zic, si-au luat si ei partea lor, asta e inevitabil, insa a stat cu ochii pe ei tata si mi-a zis ca n-au fost chiar asa nesimtiti. In final ne-au dat cateva fripturi inapoi pt ca lumea plecase inainte, dar fripturile erau deja facute. Asta ca sa vezi ca n-au furat ca in codru. Servirea a fost buna, n-am auzit sa fi fost probleme decat cu meniurile vegetarienilor, care au durat mai mult decat restul...nu stiu de ce. Din fericire au mai renovat putin restaurantul, fata de anul trecut, cand semnasem contractul, ceea ce m-a bucurat.
In mare, n-am avut probleme cu ei, dar ti-am zis, parintii au fost cat de cat atenti la ce se intampla.
Iti pun cateva poze cu restaurantul in verde :D

anamary
18.07.2008, 11:14:03
fetelor, unde se pot gasi in bacau evantaie de miresica???;;)

Yonika
18.07.2008, 11:44:15
fetelor, unde se pot gasi in bacau evantaie de miresica???;;)
Eu mi-am cumparat un evantai din pene din Iasi din carefour, adica din complexul Felicia, la unul din magazinele de acolo, si am dat doar 7 lei pe el. E f fain.

bimbi20042000
18.07.2008, 14:23:05
Mersi muuuult:*

delmo
18.07.2008, 14:58:48
eu am facut nunta la trostus in salon alb anul trecut si am fost foarte multumita! nu imi pare rau de alegerea facuta! mi se pare cel mai spatios si elegant! am auzit si eu zvonuri cum ca nu ar mai lasa cu nimic dar daca "aranjezi" cu dna bujor, directoarea, se poate! pe noi ne-a pus sa alegem intre alcool si suc si normal ca am ales alcoolul! noi am pus sticlele pe masa (whiskey Jack D. si martini) si nu au avut cum sa ne fure ca au cam fost numarate (la gramaj cica te fura tare)am mai avut unele de rezerva ca sa mai completam la unele mese unde se terminau si mai vroiau! ne-a lasat cu prajituri, fructe si tortul miresei! meniul l-am avut super bogat si bun....nu mai stiu exact cat a costat ori 120 ori 150 de pers, stiu ca era cam cel mai scump atunci. eu am vrut mesele rotunde si m-au costat 30mil cu tot cu aranjamente!mi-a palcut mult cum mi-au facut sala....eu tot am colindat sambetele dinaintea nuntii mele, inainte sa inceapa nuntile de la hotel sa vad cum au aranjat! si am stiu excat ce sa le spun (chiar vazusem la o nunta niste clopotei albi agatati sus si mi-au placut f mult si atata le-am bazait pe alea pana mi i-au pus si mie....cica erau ramasi de la o nunta si nu ii gaseau:D ) stalpii cu lumini imbracati si niste funzi aurii totul era imbracat numai in luminite si sala am facut-o pe auriu! eu am lucrat cu gardenia si nu prea pot spune 100% ca am fost multumita dar asta e! am ales un aranjament care mi-l facuse la florarie de proba cu edera frezii albe si gerbera iar cand am ajuns in sala am fost putin dezamagita ca nu prea erau la fel....plus ca a uitat sa ne faca aranjamentul de pe masa mirilor:-w noroc ca am primit ffff multe flor si cu lumanarile care au stat in fata nici nu s-a observat! imi pare rau acum ca nu am facut si eu poze la detalii pt ca erau f frumoase! o sa pun niste poze sper sa intelegi ceva din ele! >:D< bafta cu pregatirile

mellon_galad
18.07.2008, 18:00:00
Da, treaba cu spatiul a fost o mare chestie. Am avut multi invitati (200), practic hotelul era singura posibilitate din oras. Mi-a fost teama ca n-o sa incapa dar a fost ok, ringul de dans a ramas liber, sala a fost aerisita bine, chiar cei de langa fereastra (unde sunt puse fantele pt aerisire) spuneau ca le e frig. Nici fum nu s-a simtit, desi erau ceva fumatori. A mai iesit lumea afara...eu zic ca hotelul e o alegere buna. Mancarea a fost buna, bine facuta, aperitivul se vedea ca e proaspat facut...nu sunt ei cei mai cei, dar au fost ok. se poate si mai bine, dar eu n-am gasit alt loc care sa satisfaca toate cerintele - spatiu, bani etc.
Sa-ti cauti din timp formatie si fotograf, ca astea sunt importante si oferta din zona nu e f mare.
Am pus in semnatura un link cu muuuulte poze de la nunta, poate iti sunt de folos.
Spor la pregatiri!

delmo
18.07.2008, 20:42:02
foarte frumoase pozele! si noi am facut cununia religioasa tot la borzesti;)) ! am obs in pozele de la rest ca nu v-au amenajat si tavanul..... apropo cine ti-a facut pozele si cat ti-a luat fotograful! eu am o probl cu asta:* noi din cauza ca am optat pt mese rotunde ne-au incaput la limita cei 208 invitati!

amaliaa1081
19.07.2008, 00:58:16
buna miresici, voiam sa va intreb daca se mai poarta sau nu manusile de mireasa???
Parerea mea este ca nu se mai poarta. Dar tu te aranjezi as cum iti place tie, asta este cel mai importat! Eu am optat ptr bratara la mana si atat. Bafta la pregatiri!

anamary
19.07.2008, 01:06:44
Parerea mea este ca nu se mai poarta. Dar tu te aranjezi as cum iti place tie, asta este cel mai importat! Eu am optat ptr bratara la mana si atat. Bafta la pregatiri!
merci mult pt raspuns...>:D<

ellypir
22.07.2008, 00:48:36
Buna fetelor!
Astazi cand mi-am verificat e-mail-ul am gasit un articol..cu sfaturi pt noaptea nuntii (care se aplicau in 1894;-) ). Daca va plisctisiti si.. vreti sa aflati.. care erau "restrictiile" din vremurile de demult. Aveti aici site-ul cu articolul in cauza.. http://www.kudika.ro/articol/relatii/5536/Tu-faci-sex-ca-in-1894.html
Sa nu mi-o luati in nume de rau, dar mi s-a parut interesant si m-am gandit ca.. poate mai vrea sa stie cineva despre conceptiile de viata de acum un secol.
Numai bine si spor la pregatiri!

mihocln
23.07.2008, 21:58:10
Buna. Din miresicile care si-au facut marturii acasa cine imi spune si mie cate cutii (galetuse-cred ca au 300g sau ceva de genu' din METRO ) de bomboane trebuie sa imi iau pentru 175 marturii? Si cate trebuie sa pun la fiecare marturie? Am inteles ca 5 sau 7. Ms mult de tot :*.

anamary
23.07.2008, 23:33:41
doresc sa urez tuturor miresicilor care se vor casatorii in urmatoarea perioada (iulie-august) si in special lucianeimatei: CASA DE PIATRA, SA PROFITATI DE CEA MAI FRUMOASA ZI A VIETII VOASTRE SI SA FITI FERICITE:*:*:*

anamary
23.07.2008, 23:35:02
Buna. Din miresicile care si-au facut marturii acasa cine imi spune si mie cate cutii (galetuse-cred ca au 300g sau ceva de genu' din METRO ) de bomboane trebuie sa imi iau pentru 175 marturii? Si cate trebuie sa pun la fiecare marturie? Am inteles ca 5 sau 7. Ms mult de tot :*.
5 bomboane glazurate...;-);-);-)

amaliaa1081
24.07.2008, 11:15:19
Cate 5 bomboane pe care le echilibrezi (3-4mari si 1-2 mici). La 175 marturii iti trebuie 2 cutii. Bafta!

anka_je
24.07.2008, 11:48:30
Mie pt 180 de marturii mi-au trebuit 3 galetuse (cred ca aveau 900 g fiecare), dar eu am pus cate 6 bomboane ca am facut niste fundite si trebuiau sa iasa "echilibrate", plus ca au mai rontait cateva si prietenele mele care m-au ajutat sa le asamblez.

ralucagoci
24.07.2008, 19:55:42
cedez formatie nunta!!!

micky
24.07.2008, 20:01:01
cedez formatie nunta!!!

eu cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii;-)...numele formatiei, data cand vor fi liberi (daca coincide cu cea de la avatarul tau), eventual si pretul;-)....

LucianaMatei
24.07.2008, 23:44:12
doresc sa urez tuturor miresicilor care se vor casatorii in urmatoarea perioada (iulie-august) si in special lucianeimatei: CASA DE PIATRA, SA PROFITATI DE CEA MAI FRUMOASA ZI A VIETII VOASTRE SI SA FITI FERICITE:*:*:*
Multumesc din suflet Anamary pentru urari:* ! Special pentru asta am intrat si eu pe forum, asa ca: o zi cat mai frumoasa, sa iti iasa lucrurile asa cum doresti, sa va distrati, sa va vina toti invitatii, ce mai...sa fie cea mai frumoasa zi din viata noastra de pana acum!!!!Mult spor maine la ultimile pregatiri, abia astept sa vedem pozici!!!!<:-P :*

ralucagoci
25.07.2008, 09:13:23
eu cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii;-)...numele formatiei, data cand vor fi liberi (daca coincide cu cea de la avatarul tau), eventual si pretul;-)....

in principiu ideal ar fi sa gasesc pentru 25 octombrie dar si pentru alta data ... o nunta fara muzica. Este vorba de formatia de la Decebal.

anka_je
25.07.2008, 11:56:31
Luciana, Anamary, va doresc multa bafta la ultimele pregatiri si sa aveti o nunta de vis!

lumyker
25.07.2008, 17:15:04
buna,

am si eu o rugaminte mare la voi - pana acum m-ati ajutat enorm de mult cu toate alegerile pe care le-am facut - restaurant, rochie, firma de decorat ... :)
am ajuns la tort -
toata lumea lauda cofetaria Dulce Acrisor din Bacau - eu vreau tort diplomat - stiu ca este out of fashion si ca acum urla matipanul in preferinte - dar eu ... ce sa zic...sunt fan diplomat - numai ca am gustat din batonul de diplomat din cofetarie si nu m-a convins. apoi mi s-a spus ca tortul este diferit de baton (rulada de diplomat) si ca cel cu fructe de padure este foarte bun. cum nu mai am posibilitatea sa ajung la Bacau in urmatoarele 2 -3 saptamani - am rugamintea la voi sa ma ajutati -

si inca o treaba... de salonul Andrada aveti cuvinte de lauda au ba?
astept cu mare interes :) parerile voastre, multumeeesc.

lady_i
25.07.2008, 19:05:20
CASA DE PIATRA miresicilor din acest week-end: Ana si Luciana. Va doresc sa aveti parte de o nunta de vis. Sa fiti fericite si sa va iubiti mult. >:D< :*

iubitel
25.07.2008, 19:33:32
buna,

am si eu o rugaminte mare la voi - pana acum m-ati ajutat enorm de mult cu toate alegerile pe care le-am facut - restaurant, rochie, firma de decorat ... :)
am ajuns la tort -
toata lumea lauda cofetaria Dulce Acrisor din Bacau - eu vreau tort diplomat - stiu ca este out of fashion si ca acum urla matipanul in preferinte - dar eu ... ce sa zic...sunt fan diplomat - numai ca am gustat din batonul de diplomat din cofetarie si nu m-a convins. apoi mi s-a spus ca tortul este diferit de baton (rulada de diplomat) si ca cel cu fructe de padure este foarte bun. cum nu mai am posibilitatea sa ajung la Bacau in urmatoarele 2 -3 saptamani - am rugamintea la voi sa ma ajutati - :) parerile voastre, multumeeesc.
Noi am dat cda.la cofetaria Lady Vi,si poti intra si pe siteul lor sa afli mai multe detalii.Acolo am gasit si artificii pt.tort.