PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

LucianaMatei
25.07.2008, 22:03:05
CASA DE PIATRA miresicilor din acest week-end: Ana si Luciana. Va doresc sa aveti parte de o nunta de vis. Sa fiti fericite si sa va iubiti mult. >:D< :*
Printre picaturile de ploaie si pregatiri;)) va multumesc din suflet pentru urari Lady si Anka:* >:D< !

micky
26.07.2008, 15:15:11
buna,

am si eu o rugaminte mare la voi - pana acum m-ati ajutat enorm de mult cu toate alegerile pe care le-am facut - restaurant, rochie, firma de decorat ... :)
am ajuns la tort -
toata lumea lauda cofetaria Dulce Acrisor din Bacau - eu vreau tort diplomat - stiu ca este out of fashion si ca acum urla matipanul in preferinte - dar eu ... ce sa zic...sunt fan diplomat - numai ca am gustat din batonul de diplomat din cofetarie si nu m-a convins. apoi mi s-a spus ca tortul este diferit de baton (rulada de diplomat) si ca cel cu fructe de padure este foarte bun. cum nu mai am posibilitatea sa ajung la Bacau in urmatoarele 2 -3 saptamani - am rugamintea la voi sa ma ajutati -

si inca o treaba... de salonul Andrada aveti cuvinte de lauda au ba?
astept cu mare interes :) parerile voastre, multumeeesc.

eu am numai cuvinte de lauda;-)...la salonul andrada mi-am facut si eu coafura de mireasa anul trecut si sora mea anul asta....si la amandoua a rezistat 2 zile:)>-:)>-:)>-:)>-noi am avut programare la diana, o fata super draguta si lucreaza foarte frumos....:)>-:)>-

micky
26.07.2008, 15:26:33
Multumesc din suflet Anamary pentru urari:* ! Special pentru asta am intrat si eu pe forum, asa ca: o zi cat mai frumoasa, sa iti iasa lucrurile asa cum doresti, sa va distrati, sa va vina toti invitatii, ce mai...sa fie cea mai frumoasa zi din viata noastra de pana acum!!!!Mult spor maine la ultimile pregatiri, abia astept sa vedem pozici!!!!<:-P :*

Luciana iti doresc sa ai parte de cea mai frumoasa zi din viata ta si sa fie exact asa cum iti doresti:>:D<>:D<>:D<>:D<....si cred ca deja stii : asteptam pozici:D:D:D

micky
26.07.2008, 15:28:02
in principiu ideal ar fi sa gasesc pentru 25 octombrie dar si pentru alta data ... o nunta fara muzica. Este vorba de formatia de la Decebal.

ralucagoci cred ca poti incerca sa pui anuntul tau si la bazar...poate acolo va fi mai repede observat;-)

lumyker
27.07.2008, 21:54:57
eu am numai cuvinte de lauda;-)...la salonul andrada mi-am facut si eu coafura de mireasa anul trecut si sora mea anul asta....si la amandoua a rezistat 2 zile:)>-:)>-:)>-:)>-noi am avut programare la diana, o fata super draguta si lucreaza foarte frumos....:)>-:)>-

multumesc frumushel Micky!
eu am programare la dna Anca, acum am mai multa incredere ca va fi bine!

micky
28.07.2008, 18:26:45
multumesc frumushel Micky!
eu am programare la dna Anca, acum am mai multa incredere ca va fi bine!

tot acolo te si machiezi, acolo iti faci si manichiura si pedichiura??????????....daca da pot sa mai povestesc:)):)):))

ancutica2220
29.07.2008, 14:21:01
Noi am dat cda.la cofetaria Lady Vi,si poti intra si pe siteul lor sa afli mai multe detalii.Acolo am gasit si artificii pt.tort.

Salut! Ce fel de tort ati comandat? Eu as comanda unul de fructe,a fine sau fructe de padure. Ce-mi recomandati? Cei de la Lady Vi asigura si suportul si transportul tortului de nunta? Astept raspunsul tau. Merci.

sisterpipi
29.07.2008, 15:39:58
BUNA FETELOR
am revenit, si cum am promis pun poze de cand am cununat.
urmeaza sa primesc si poze de la sora mea de la nunta.
au facut in franta o nunta romano-franceza cu mai multe tendinte romanesti
a tinut pana dimineata
a fost super dar cam obositor.
am venit din scurta luna de miere cu impresii bune si cu o gramada de lucruri.
mai vreau o data

JustAndreea
29.07.2008, 17:24:56
Foarte frumoase husele doamnei de la tg-ocna :), cam cat te-a costat?
Si inca cateva intrebari daca imi permiti...
restaurantul a avut aer conditionat..sau cum v-ati descurcat cu caldura??
... am vazut ca ai facut cununia religioasa la borzesti...ai cateva poze pe care ai putea sa ni le arati?
..... ce fel de muzica ai avut, dj sau formatie si daca ai avut formatie, care.. ca io i-am ascultat pe cei de la hotel si nu prea mi-au placut cum canta.. incantata cat de cat am fost de formatia care canta 'La Roata', alta nu prea mai stiu. ceva sugestii in acest sens?
Mersi frumos si Casa de Piatra! >:D<

ellypir
30.07.2008, 00:48:29
Printre picaturile de ploaie si pregatiri;)) va multumesc din suflet pentru urari Lady si Anka:* >:D< !
Multumesc mult pt "feed back-ul" pe care mi l-ai dat despre muzicanti. Eram chiar ingrijorata ca nu vor face fata dar sunt mult mai linistiata acum.
Multumesc mult!
Te-am pupat si...astept poze din luna de miere!>:D<

mellon_galad
30.07.2008, 11:16:39
foarte frumoase pozele! si noi am facut cununia religioasa tot la borzesti;)) ! am obs in pozele de la rest ca nu v-au amenajat si tavanul..... apropo cine ti-a facut pozele si cat ti-a luat fotograful! eu am o probl cu asta:* noi din cauza ca am optat pt mese rotunde ne-au incaput la limita cei 208 invitati!

N-am vrut sa incarc prea mult sala, au fost si-asa multi oameni, nici nu se punea problema de mese rotunde, desi mi-ar fi placut foarte mult. Pozele mi le-a facut Mihaela Nazarie, are si site daca vrei sa vezi mai multe despre ea. Despre pret iti scriu un pm.

mellon_galad
30.07.2008, 11:49:58
Foarte frumoase husele doamnei de la tg-ocna :), cam cat te-a costat?
Si inca cateva intrebari daca imi permiti...
restaurantul a avut aer conditionat..sau cum v-ati descurcat cu caldura??
... am vazut ca ai facut cununia religioasa la borzesti...ai cateva poze pe care ai putea sa ni le arati?
..... ce fel de muzica ai avut, dj sau formatie si daca ai avut formatie, care.. ca io i-am ascultat pe cei de la hotel si nu prea mi-au placut cum canta.. incantata cat de cat am fost de formatia care canta 'La Roata', alta nu prea mai stiu. ceva sugestii in acest sens?
Mersi frumos si Casa de Piatra! >:D<

Andreea,
husele verzi cred ca au fost 2,5 - 3 lei, nu mai stiu exact pentru ca noi am facut o lista mare cu ce vrem de la doamna Geta si ea ne-a facut un calcul final in care a pus si bonusurile. cum mie mi-a convenit ca nu depaseam 4000 lei nu am tinut o evidenta stricta cat costau fiecare....dar pot face rost de lista. In banii astia am avut: toate aranjamentele florale (cocarde, flori masina, buchete, lumanari, flori ornament scara, flori restaurant, arcada), aranjamente restaurant (huse scaun+funda, narpoane, masa prezidiu, vaza+oglinda pt mese, masa intrare, covor intrare cu lumanari, decoratiuni, luminite), marturii, pahare, pernuta verighete, cufar bani...sper sa le fi enumerat pe toate. S-a ocupat de multe lucruri...ea mi-a adus florile, ea a aranjat restaurantul....noi doar am venit cu invitatii. Am comunicat pe mail si i-am trimis zeci de poze cu buchete, flori si toate nebuniile. I-am spus ca inteleg ca n-are cum sa iasa ca in poze, ca bugetul e limitat, dar sa iasa cat de cat frumos. Si a iesit peste asteptarile mele.

Restaurantul are aer conditionat, face fata cu brio la o nunta de 200 de persoane.
Poze gasesti in semnatura.
Am avut formatie de care am fost super incantata, pe vocalist il cheama George, iti dau mai multe info pe pm, am chiar si un link unde poti sa-l asculti. Eu am mai zis....formatia si doamna cu aranjamentele mi-au facut o nunta foarte frumoasa. Pentru ca, daca locul in care petreci cateva ore bune e frumos aranjat si-ti face placere ce vezi, muzica e buna si te face sa te ridici de la masa, vinul bun cat sa te incalzeasca putin....restul nici nu conteaza. Noi n-am stiut sa dansam populara si nici nu ne-am obosit sa invatam....dar nici nu era nevoie, era ringul plin si fara mireasa in mijloc. N-a trebuit sa intretin eu atmosfera si cu ocazia asta am reusit sa mananc si eu ceva sau sa mai vorbesc cu un invitat sau altul.
Spor la pregatiri si e bine sa-ti rezervi din timp formatie/foto/video si apoi decoratiunile. Aia buni se iau repede.

iubitel
30.07.2008, 20:41:53
Salut! Ce fel de tort ati comandat? Eu as comanda unul de fructe,a fine sau fructe de padure. Ce-mi recomandati? Cei de la Lady Vi asigura si suportul si transportul tortului de nunta? Astept raspunsul tau. Merci.
Ti-am raspuns prin PM la solicitarile tale.Bafta multa!

dorrothy26
31.07.2008, 11:20:24
Andreea,
husele verzi cred ca au fost 2,5 - 3 lei, nu mai stiu exact pentru ca noi am facut o lista mare cu ce vrem de la doamna Geta si ea ne-a facut un calcul final in care a pus si bonusurile. cum mie mi-a convenit ca nu depaseam 4000 lei nu am tinut o evidenta stricta cat costau fiecare....dar pot face rost de lista. In banii astia am avut: toate aranjamentele florale (cocarde, flori masina, buchete, lumanari, flori ornament scara, flori restaurant, arcada), aranjamente restaurant (huse scaun+funda, narpoane, masa prezidiu, vaza+oglinda pt mese, masa intrare, covor intrare cu lumanari, decoratiuni, luminite), marturii, pahare, pernuta verighete, cufar bani...sper sa le fi enumerat pe toate. S-a ocupat de multe lucruri...ea mi-a adus florile, ea a aranjat restaurantul....noi doar am venit cu invitatii. Am comunicat pe mail si i-am trimis zeci de poze cu buchete, flori si toate nebuniile. I-am spus ca inteleg ca n-are cum sa iasa ca in poze, ca bugetul e limitat, dar sa iasa cat de cat frumos. Si a iesit peste asteptarile mele.

Restaurantul are aer conditionat, face fata cu brio la o nunta de 200 de persoane.
Am avut formatie de care am fost super incantata, pe vocalist il cheama George, iti dau mai multe info pe pm, am chiar si un link unde poti sa-l asculti. Eu am mai zis....formatia si doamna cu aranjamentele mi-au facut o nunta foarte frumoasa. Pentru ca, daca locul in care petreci cateva ore bune e frumos aranjat si-ti face placere ce vezi, muzica e buna si te face sa te ridici de la masa, vinul bun cat sa te incalzeasca putin....restul nici nu conteaza. Noi n-am stiut sa dansam populara si nici nu ne-am obosit sa invatam....dar nici nu era nevoie, era ringul plin si fara mireasa in mijloc. N-a trebuit sa intretin eu atmosfera si cu ocazia asta am reusit sa mananc si eu ceva sau sa mai vorbesc cu un invitat sau altul.
Spor la pregatiri si e bine sa-ti rezervi din timp formatie/foto/video si apoi decoratiunile. Aia buni se iau repede.

Buna!

As avea si eu nevoie de nr de tel a doamnei Geta:)
In plus, ce fortograf ai avut ca pozele mi se par f frumoase?

iubitel
02.08.2008, 14:31:48
Buna ziua miresici.Ieri am rezolvat si problema analizelor,pt.ca luni dimineata trebuie sa depunem dosarul pt.programare.Tinand cont ca noi nu avem carte de munca in Romania si nu suntem nici asigurati independent,ca sa nu pierdem timpul pt. aceasta hartie am platit cate 35 lei pt. fiecare cu chitanta,dar am refuzat sa ne dea(foarte convenabil parerea mea) si in 10 min.totul s-a rezolvat fara nici o problema.

monica74
03.08.2008, 16:44:47
Nu am mai intrat de mult pe site-ul vostru ,miresici deoarece am avut ceva probleme dar din fericire s-au rezolvat.Ma bucur sa vad ca sunteti unite si va sustineti una pe alta ,eu acum 13 ani cand am avut noi nunta ,nu erau atatea calculatoare ca acum ca sa pot vorbi pe mess cu celelalte miresici.FELICITARI.Am citit acum mesajele voastre si chiar m-au impresionat pt ca si eu am cununat de 2 ori ,numai ca nu pot sa spun ca tine, sisterpipi, ca sunt fericita ca am cununat pt ca finii mei sunt departe si de noi au uitat.Primii nostrii fini sunt in Spania iar ceilalti in Italia si nici unii nu sunt asa cum am visat noi .Adica sunt reci ,desi nu erau asa inainte sa plece din tara.Mai ales primii,cei care sunt in Spania de 5 ani.Ea ,adica fina este nepoata sotului meu ,a crescut-o de mica pana ne-am casatorit noi,si atunci cand ne-am casatorit mie mi-a fost f draga ,avea 10 ani ,si am spus ca orice ar fi o sa o cununam .Si asa a fost am cununat-o cu omul pe care ea il iubea disperata desi parintii si toti ceilalti nu erau de acord cu el,si acum dupa 3 ani de la nunta totul,dar totul este diferit.Si spun asta cu multa durere in suflet pt ca mie mi-au fost f dragi si i-am iubit din tot sufletul ,insa uite ca viata i-a schimbat.Banii i-au schimbat.Ei cred ca daca au ceva mai multi bani decat ceilalti ,esti cineva si se cred buricul pamantului.Felicitari SISTERPIPI pt gestul vostru ca ati cununat ,felicitari tuturor nasilor care au facut asta si tuturor celor care urmeaza s-o faca,la urma urmei in fata lui Dumnezeu este pomana noastra,nu conteaza ce se intampla dupa nunta.NU?Miresici de aug si nu numai ,va doresc sa fiti fericite in toata viata asa cum sunteti in ziua nuntii.

sisterpipi
04.08.2008, 10:41:14
Nu am mai intrat de mult pe site-ul vostru ,miresici deoarece am avut ceva probleme dar din fericire s-au rezolvat.Ma bucur sa vad ca sunteti unite si va sustineti una pe alta ,eu acum 13 ani cand am avut noi nunta ,nu erau atatea calculatoare ca acum ca sa pot vorbi pe mess cu celelalte miresici.FELICITARI.Am citit acum mesajele voastre si chiar m-au impresionat pt ca si eu am cununat de 2 ori ,numai ca nu pot sa spun ca tine, sisterpipi, ca sunt fericita ca am cununat pt ca finii mei sunt departe si de noi au uitat.Primii nostrii fini sunt in Spania iar ceilalti in Italia si nici unii nu sunt asa cum am visat noi .Adica sunt reci ,desi nu erau asa inainte sa plece din tara.Mai ales primii,cei care sunt in Spania de 5 ani.Ea ,adica fina este nepoata sotului meu ,a crescut-o de mica pana ne-am casatorit noi,si atunci cand ne-am casatorit mie mi-a fost f draga ,avea 10 ani ,si am spus ca orice ar fi o sa o cununam .Si asa a fost am cununat-o cu omul pe care ea il iubea disperata desi parintii si toti ceilalti nu erau de acord cu el,si acum dupa 3 ani de la nunta totul,dar totul este diferit.Si spun asta cu multa durere in suflet pt ca mie mi-au fost f dragi si i-am iubit din tot sufletul ,insa uite ca viata i-a schimbat.Banii i-au schimbat.Ei cred ca daca au ceva mai multi bani decat ceilalti ,esti cineva si se cred buricul pamantului.Felicitari SISTERPIPI pt gestul vostru ca ati cununat ,felicitari tuturor nasilor care au facut asta si tuturor celor care urmeaza s-o faca,la urma urmei in fata lui Dumnezeu este pomana noastra,nu conteaza ce se intampla dupa nunta.NU?Miresici de aug si nu numai ,va doresc sa fiti fericite in toata viata asa cum sunteti in ziua nuntii.
multumesc pentru felicitari.
sper sa se pastreze in timp relatiile cu finii nostri si sa nu se raceasca.
noi intentionam sa mai cununam pe parcursul timpului, dar ne dorim sa ne fie apropiati viitorii fini.am observat ca strainatatea ii schimba pe oameni si nu in bine ci in rau(mai sunt si exceptii). imi pare rau ca nu mai sunt aceleasi relatii intre voi si finii vostri, mai ales ca pentru a te casatori in ziua de azi cel mai greu e sa iti gasesti nasi. abea dupa ce ai nasi poti sa te apuci de cautat sala, parerea mea.
o zi buna tuturor.

anamary
04.08.2008, 11:56:47
CASA DE PIATRA miresicilor din acest week-end: Ana si Luciana. Va doresc sa aveti parte de o nunta de vis. Sa fiti fericite si sa va iubiti mult. >:D< :*

merci mult lady_i si ankai pt urari...>:D< :* >:D<
nunta a fost ff frumoasa, poate asa zic toate miresele, dar mi-a placut mult;;) ...cand ma gandesc cate luni am pregatit totul (mai mult de una singura, ca sotul era plecat in strainatate)...si petrecerea s-a sfarsit asa de repede:-<...
am sa revin cu mai multe pareri zilele urmatoare...si cu poze;-)

mellon_galad
06.08.2008, 11:39:52
Ti-am scris mai multe info pe pm :)

oana233
06.08.2008, 12:35:09
am nevoie de un sfat...eu am nunta in octombrie si mam hotarat sami iau rochia...dupa indelungi cautari mam orit la una dar nu stiu ce culoare so iau alba sau crem?majoritatea spun sa iau crem datorita faptului ca am pielea mai inchisa dar e si chestia ca mereu miam dorit rochie alba...ambele imi plac:-< ce ma fac?voi cum leati luat?:-s
atasez si poze pentru ami da o parere despre rochie...daca vine bine:> am pus si cu cea alba si cu cea crem dar nu stiu daca se vede in poze diferenta
in privinta coafurii ce credeti ca ar trebui sami fac?cocul nu prea ma incanta...:| v-am zapacit cu intrebarile mele probabil:*

Petro79
06.08.2008, 12:44:02
Eu zic sa-ti iei ce ti-ai dorit tu dintotdeauna, adica alba, si sa nu tii cont de ce spun ceilalti. La mine a fost oarecum invers. Toti imi spuneam sa-mi iau rochie alba, ca de, asta e „adevarata” rochie de mireasa. Dar si eu sunt bruneta si am probat tot felul de rochii, si tot cele crem mi se pareau mai frumoase, mai „cu personalitate”, asa ca mi-am luat crem. Iar la nunta toti m-au felicitat pentru alegere si au zis ca mi-a venit foarte bine in culoarea respectiva.

am nevoie de un sfat...eu am nunta in octombrie si mam hotarat sami iau rochia...dupa indelungi cautari mam orit la una dar nu stiu ce culoare so iau alba sau crem?majoritatea spun sa iau crem datorita faptului ca am pielea mai inchisa dar e si chestia ca mereu miam dorit rochie alba...ambele imi plac:-< ce ma fac?voi cum leati luat?:-s
atasez si poze pentru ami da o parere despre rochie...daca vine bine:> am pus si cu cea alba si cu cea crem dar nu stiu daca se vede in poze diferenta
in privinta coafurii ce credeti ca ar trebui sami fac?cocul nu prea ma incanta...:| v-am zapacit cu intrebarile mele probabil:*

poto_nella
06.08.2008, 13:01:10
oana, sincer mie imi place mai mult cum iti sta cu aia alba!:-p
te deschide mult la fata, si iti da aerul ala de fericire.
esti libera sa decizi care iti place cel mai mult doar tu o porti, important e sa te simti bine cu ea!!!
te pupik!!!
spunene si noua pe care o alegi.

sandagina
06.08.2008, 16:46:29

Alege-o pe ce in care te simti tu mai bine si culoarea in care te vezi tu.daca iti doresti alba pai alba sa fie....nu conteaza ce spun restul.o singura data te mariti. bafta la alegere

sisterpipi
07.08.2008, 09:03:52
parerea mea este urmatoarea: ALBAAAAAAAAAAAAAAAAAAasta pt ca ne-ai intrebat, dar tu faci cum iti dicteaza imina.

oana233
07.08.2008, 09:42:49
va multumesc fetelor.alba am sami iau asa cum miam dorit.mai am o intrebare in privinta coafurii ce credeti ca ar trebui sami fac?tot caut poze pe net si nu gasesc nimic ce mi s-ar potrivi.....datimi niste idei eventual poze de-ale voastre(ma refer la cele deja casatorite);-) sicer pana acum oriunde am fost(banchet, alte nunti)nu m-am sinchisit sami fac ceva special la par dar avand in vedere ca e nunta mea tb sa fiu mai deosebita(sa impresionez sotul nu de alta:)) glumesc)

anka_je
07.08.2008, 13:04:34
va multumesc fetelor.alba am sami iau asa cum miam dorit.mai am o intrebare in privinta coafurii ce credeti ca ar trebui sami fac?tot caut poze pe net si nu gasesc nimic ce mi s-ar potrivi.....datimi niste idei eventual poze de-ale voastre(ma refer la cele deja casatorite);-) sicer pana acum oriunde am fost(banchet, alte nunti)nu m-am sinchisit sami fac ceva special la par dar avand in vedere ca e nunta mea tb sa fiu mai deosebita(sa impresionez sotul nu de alta:)) glumesc)
Daca pana la nunta ta mai ai ocazia de a participa la evenimente gen: nunti, botezuri, petreceri mai "fistichii", iti recomand sa mergi la coafor si sa incerci diverse coafuri: coc, semicoc, par buclat sau ce ai mai vrea tu sa vezi cum iti sta. Asa vei putea sa iti dai seama ce iti place si ce iti sta bine, din pozele altora sau de pe net poti doar sa te inspiri dar nu ai cum sa stii daca o coafura vazuta intr-o poza te prinde sau nu...plus ca nu iti va iesi identica cu cea din fotografia vazuta...parerea mea...
oricum, proba e sfanta, atat pt a vedea cum iti vine o freza dar si cat te tine...poti sa citesti pe subiectul dedicat coafurii pataniile altora (de ex, a mea)

ellypir
07.08.2008, 22:59:11
Am atasat modelul de coc pe care am sa mi-l fac eu la nunta. sper sa-ti placa. A durat ceva pana sa gasesc pe cineva in bacau care sa poate sa mi-l faca dar.. pana la urma.. cautarile mele au dat roade. Daca iti place si vrei mai multe informatii despre coafeza, iti trimit pe privat.
Te-am pupat! si spor la pregatiri!

crinamihaela
08.08.2008, 08:15:44
Daca asta din poze este ce ai ales e super. Si mie mi-a placut doar ca nu am cum sa-l fac. Eu am si coronita si nu am cum sa-l fac, mai ales ca vreau sa am voalul peste coc. Mi-ar placea si sa-l las liber pe spate dar cred ca o sa mor de cald.

oana233
08.08.2008, 10:27:41
buna fetelor...o alta zi o alta problema:-< tortul de unde il luati?/sau l-ati luat?nu ma omor dupa cel de martipan cu toate ca arata bine mie numi prea place gustul....as prefera de ciocolata dar nu stiu de unde sa-l iau...kre imi da o idee?:*

sandagina
08.08.2008, 11:02:34
buna fetelor...o alta zi o alta problema:-< tortul de unde il luati?/sau l-ati luat?nu ma omor dupa cel de martipan cu toate ca arata bine mie numi prea place gustul....as prefera de ciocolata dar nu stiu de unde sa-l iau...kre imi da o idee?:*
Buna,
eu am facut comanda la cofetaria de la Barati, de un tort mixt ciocolata cu frisca foarte bun.Acolo fac cele mai buna prajituri si torturi si nici nu sunt exagerati de scumpi.....30lei kg de tort si 23 lei kg de prajituri asortate.

crinamihaela
08.08.2008, 14:06:28
Referitor la tort... l-am comandat la Barati. Am ales o varianta care se numeste chantili sau cam asa ceva.... este super. E un tort racoros asa caa pentru vara. Prajiturile tot de acolo.

oana233
08.08.2008, 15:16:06
fetelor ce reviste imi puteti spune und epot gasi informatii despre nunti....poze coafuri...etc?de revista MIREASA stiu dar.....e cam exagerata in tendinte....stiti alta?;;)

just_a_bride
08.08.2008, 15:58:08
Salut.
Referitor la tort si la prajituri...v as recomanda un atelier de la girov..langa piatra neamt. va livreaza ei comanda. sunt preturi bune si minunatii de gusturi:)

Alynutza_1123
08.08.2008, 16:06:50
Buna fetelor!
Eu voi avea nunta la anul in mai, si am o intrebare..........cu cat timp inainte se face programarea la starea civila si la biserica, tinand cont de faptul k voi face cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi, si nu as vrea sa fie prea mare intervalul intre ele (adica, cununia civila sa fie dimineata iar cea reoligioasa seara)... nu vreau sa fac totul in graba, sa alerg de colo-colo si sa nu ma pot bucura d cea mai importanta zi din viata mea.Pupici!:*

ellypir
08.08.2008, 17:13:58
Daca asta din poze este ce ai ales e super. Si mie mi-a placut doar ca nu am cum sa-l fac. Eu am si coronita si nu am cum sa-l fac, mai ales ca vreau sa am voalul peste coc. Mi-ar placea si sa-l las liber pe spate dar cred ca o sa mor de cald.

Mie mi-a placut atat de mult cocul incat nu mai vreau coronitza(mama e suparata, zice ca nu respect "traditia") Iar voalul il am din ala mare, catolic, pe care am sa il port doar la biserica, si am sa-l mai pun din nou la sfarsit cand tre sa-mi schimbe voalul cu baticul.

ellypir
08.08.2008, 17:16:30

Tortul si o parte din prajituri le iau de la cofetaria "Dulce acrisor" si primesc bonus fantana de sampanie sau cea de ciocolata. Restul Prajiturilor le face bunica acasa.:D

mikaella
08.08.2008, 21:57:45
Buna fetelor!
Eu voi avea nunta la anul in mai, si am o intrebare..........cu cat timp inainte se face programarea la starea civila si la biserica, tinand cont de faptul k voi face cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi, si nu as vrea sa fie prea mare intervalul intre ele (adica, cununia civila sa fie dimineata iar cea reoligioasa seara)... nu vreau sa fac totul in graba, sa alerg de colo-colo si sa nu ma pot bucura d cea mai importanta zi din viata mea.Pupici!:*
buna! am observat ca faci nunta la rest pasaj, care sala cea de jos sau cea de la etaj. cat ai dat acont si ai idee ce pret va avea meniul anul viitor? am uitat sa specific ca tot acolo am rezervat si eu, sala de la etaj, asa poate mai schimbam niste idei,

Alynutza_1123
10.08.2008, 22:26:15
Am rezervat sala de jos, deoarece sus nu mai aveau liber, iar jos mai aveau 30 mai si 13 iunie, insa am optat pt data de 30 mai. Am dat acont 15 mil, iar meniul porneste de la 1 milion, dupa buzunarul fiecaruia (si mai ieftin, si mai piperat).
Tortul , din cate am inteles tb sa il iau de acolo, dar nu sunt sigura, si cam am emotii pentru k nu stiu cum e...... In rest, cam atat........deocamdata. Daca mai e ceva, te anunt. sper sa mai tinem legatura. Pooooooopici!:*
buna! am observat ca faci nunta la rest pasaj, care sala cea de jos sau cea de la etaj. cat ai dat acont si ai idee ce pret va avea meniul anul viitor? am uitat sa specific ca tot acolo am rezervat si eu, sala de la etaj, asa poate mai schimbam niste idei,

mikaella
11.08.2008, 10:08:12
Am rezervat sala de jos, deoarece sus nu mai aveau liber, iar jos mai aveau 30 mai si 13 iunie, insa am optat pt data de 30 mai. Am dat acont 15 mil, iar meniul porneste de la 1 milion, dupa buzunarul fiecaruia (si mai ieftin, si mai piperat).
Tortul , din cate am inteles tb sa il iau de acolo, dar nu sunt sigura, si cam am emotii pentru k nu stiu cum e...... In rest, cam atat........deocamdata. Daca mai e ceva, te anunt. sper sa mai tinem legatura. Pooooooopici!:*
tot 15 mil am dat si eu acont si am inteles ca in costul meniului intra si prajiturile si tortul, oricum ramane sa mai discutam pana la anul. tu pt muzica ce ai ales formatie sau dj? eu am luat formatia restaurantului.

Alynutza_1123
11.08.2008, 10:17:43
tot 15 mil am dat si eu acont si am inteles ca in costul meniului intra si prajiturile si tortul, oricum ramane sa mai discutam pana la anul. tu pt muzica ce ai ales formatie sau dj? eu am luat formatia restaurantului.

Si eu am ales formatie, insa am avut noroc de unchiul meu, care are formatie si l-am luat pe el, pt k imi place enorm cum canta si am iesit si f bn k pret (25 de mil). Tu cat le dai celor din formatie?

Alynutza_1123
11.08.2008, 12:35:37
am cununia la 17.00 si biserica la 18.00:D[/quote]

Buna nyco!
Cu cat timp inainte ai facut programarea la starea civila si la biserica? Si eu am in acceasi zi si sunt curioasa, k nu stiu cum am sa fac.... as vrea tot cam asa cum ai avut si tu, sunt apropiate orele si am timp destul sa fac totul cu calm, k sa ma pot bucura de cea mai frumoasa zi din viata mea.
Astept raspuns! mersi anticipat! Pupici!

LucianaMatei
11.08.2008, 15:43:14
Luciana iti doresc sa ai parte de cea mai frumoasa zi din viata ta si sa fie exact asa cum iti doresti:>:D<>:D<>:D<>:D<....si cred ca deja stii : asteptam pozici:D:D:D

Multumesc din sulfet pentru urari Micky, cam tarziu multumirile...dar am fost plecati pana saptamana trecuta...nu imi vine sa cred ca am ajuns si eu sa spun "gata, a trecut si nunta mea...", a fost frumos, ca un vis si a durat mult prea putin, un repros pe care il aud de la toate miresicile...pozele profi nu le-am primit inca, dar am noroc de prietenii care au facut poze si imi mai trece din nerabdare....;)) . O sa atasez si cateva poze sau imi fac cint de picassa. Va pup si Casa de piatra! celor care au avut nunta, in speta Anamary si o zi cat mai frumoasa, speciala celor care se casatoresc!!!

LucianaMatei
11.08.2008, 16:41:54
revin cu link-ul... http://picasaweb.google.com/LucianaArhire/NuntaNoastraPozePrieteni

Alynutza_1123
11.08.2008, 21:45:26
eram bine de dimineata dimineata dupa pantofi dar acum cand iar m-a sunat cineva ca nu pot sa vina m-au luat iar nervii si emotiile!cam asa sunt :-SS[-o< #:-S:-<(:|
am cununia la 17.00 si biserica la 18.00:D

Buna nyco!
Cu cat timp inainte ai facut programarea la starea civila si la biserica? Si eu am in acceasi zi si sunt curioasa, k nu stiu cum am sa fac.... as vrea tot cam asa cum ai avut si tu, sunt apropiate orele si am timp destul sa fac totul cu calm, k sa ma pot bucura de cea mai frumoasa zi din viata mea.

alinal82
11.08.2008, 21:59:44

Poti face din ciocolata si acoperit cu martipan,....dc iti place aspectul<:-P

anamary
12.08.2008, 00:45:06
revin cu link-ul... http://picasaweb.google.com/LucianaArhire/NuntaNoastraPozePrieteni
superba ca intotdeauna...CASA DE PIATRA si sa fiti fericiti mereu<:-P
revin si eu cu poze...doar ca zilele suntem prea ocupati cu mobilatul...si nu am avut tp sa pun poze...
pupici si tot binele din lume:* :* >:D<

mikaella
12.08.2008, 09:33:18
Si eu am ales formatie, insa am avut noroc de unchiul meu, care are formatie si l-am luat pe el, pt k imi place enorm cum canta si am iesit si f bn k pret (25 de mil). Tu cat le dai celor din formatie?
1000 euro si vin si acasa dimineata

LucianaMatei
12.08.2008, 10:00:05
superba ca intotdeauna...CASA DE PIATRA si sa fiti fericiti mereu<:-P
revin si eu cu poze...doar ca zilele suntem prea ocupati cu mobilatul...si nu am avut tp sa pun poze...
pupici si tot binele din lume:* :* >:D<

Saru mana Anamary pt urari>:D<:*, abia astept sa vad pozici de la nunta voastra, se pare ca a dat iama mobilatul la amandoua=)) , asta e de bine;-) . Pupici si Casa de piatra!!!!!

anamary
12.08.2008, 11:04:03
Saru mana Anamary pt urari>:D<:*, abia astept sa vad pozici de la nunta voastra, se pare ca a dat iama mobilatul la amandoua=)) , asta e de bine;-) . Pupici si Casa de piatra!!!!!

atasez vreo 2 poze...;-);-);-)

anka_je
12.08.2008, 11:49:58
Buna nyco!
Din pacate, Nicosya nu a mai intrat pe forum dupa nunta, dar iti pot spune eu cum am programat orele (am avut la fel ca Nico: la 17 civila iar la 18 religioasa), si anume rezervarea orei pt civila am facut-o cu 2 saptamani inainte, cand am depus dosarul, iar la biserica ne-am programat cu vreo 3 luni inainte cred...

anka_je
12.08.2008, 11:52:29
Anamary, Luciana, felicitari si Casa de piatra! bine ati revenit printre noi in calitate de neveste >:D< foarte dragalase ati fost!

LucianaMatei
12.08.2008, 12:10:21
atasez vreo 2 poze...;-);-);-)

eheee, zambareata ai mai fost, fericirea e de vina;)) ...frumoasa, vesela, fericita! Felicitari si Casa de piatra! Imi plac pozele, abia ast sa le vad si pe celelalte>:D<

LucianaMatei
12.08.2008, 12:11:27
Anamary, Luciana, felicitari si Casa de piatra! bine ati revenit printre noi in calitate de neveste >:D< foarte dragalase ati fost!
Multumesc pentru urari Anka, am intrat si noi in randul nevestelor<:-P! Casa de piatra si multa fericire!

amber_onyx
12.08.2008, 14:40:33
Buna miresici,

Vroiam sa va multumesc pt acest subiect.Si eu stau tot in Bucuresti de vreo 5 ani, si peste 1 an vom face si noi cununia religioasa si petrecerea in Onesti.Deocamdata nu stiu nimic despre locatie, data si-asa mai departe, dar e bine macar sa citesc despre experientele voastre.Noi ne-am casatorit deja in Creta ,civil (si in secret), dar acum,dupa ce au aflat, rudele ne preseaza sa facem o "nunta normala, ca toti oamenii". Bineinteles ca o sa o facem cum vrem noi si nu cum vor rudele, dar e bine de stiut totusi ce preturi si servicii sunt pe acolo.:D

anamary
12.08.2008, 19:54:17

multumim pentru urari si complimente...:* >:D< in calitate de neveste...:-p

Alynutza_1123
12.08.2008, 21:26:28
Din pacate, Nicosya nu a mai intrat pe forum dupa nunta, dar iti pot spune eu cum am programat orele (am avut la fel ca Nico: la 17 civila iar la 18 religioasa), si anume rezervarea orei pt civila am facut-o cu 2 saptamani inainte, cand am depus dosarul, iar la biserica ne-am programat cu vreo 3 luni inainte cred...

Mersi mult pentru raspuns, m-am mai linistit....... Desi mai am destul timp pana la ziua cea mare, sunt asa agitata.......parca nu mai trece timpul asta o data; abia astept sa fiu si eu sotie, sa ne unim destinele si sa fim impreuna pt totdeauna... Nu stiu daca si voi ati avut sau aveti ink emotii asa devreme, sau eu suntmai agitata de felul meu....cert e k astept acea zi cu nerabdare...
Pupici si ink o data multumesc pt raspuns!>:D<

Yonika
13.08.2008, 16:54:28
Luciana, Anamary, Anka_je, CASA DE PIATRA fetelor! Si sa fiti iubite si sa fiti fericite alaturi de cel drag! :* <:-P

LucianaMatei
13.08.2008, 17:53:50
Luciana, Anamary, Anka_je, CASA DE PIATRA fetelor! Si sa fiti iubite si sa fiti fericite alaturi de cel drag! :* <:-P
Saru mana Ioana, abia ast sa vad pozici de la nunta voastra, mai e atat de putin!\:D/ :*

anamary
14.08.2008, 10:41:48
merci dragutza...spor la pregatiri si tie...te asteptam si pe tine acusi cu pozici:*

Yonika
14.08.2008, 17:34:56
Da fetelor, mai e putin, 30 de zile...abia astept, desi catodata ma ia asa parca cu groaza, ca daca nu iese ceva bine...totusi eu sper ca va iesi asa cum imi doresc! va pup pe toate!:*

LucianaMatei
15.08.2008, 12:24:39
Da fetelor, mai e putin, 30 de zile...abia astept, desi catodata ma ia asa parca cu groaza, ca daca nu iese ceva bine...totusi eu sper ca va iesi asa cum imi doresc! va pup pe toate!:*
Si eu m-am panicat in ultima saptamana de vreo cateva ori, dar mi-am propus sa nu ma supere nimic, sa ma distrez si mi-a iesit, am fost f vesela, zambareata...o sa iasa f bine si la tine>:D<

Yonika
15.08.2008, 17:23:35
Si eu m-am panicat in ultima saptamana de vreo cateva ori, dar mi-am propus sa nu ma supere nimic, sa ma distrez si mi-a iesit, am fost f vesela, zambareata...o sa iasa f bine si la tine>:D<
Imi pare bine ca a iesit totul asa cum ti-ai propus! Ma bucur pt tine!>:D< sa speram ca asa va fi si la noi!^:)^

sisterpipi
18.08.2008, 11:17:12
pentru tinerele doamne de pe 16 august, " Casa de piatra" si tot ce va doriti.

sisterpipi
18.08.2008, 11:18:36
Imi pare bine ca a iesit totul asa cum ti-ai propus! Ma bucur pt tine!>:D< sa speram ca asa va fi si la noi!^:)^
buna yonica, vad ca ai nunta in iasi, pana acum nu am observat. eu locuiesc in iasi si daca ai nevoie de ajutor te rog sa imi spui.

elenna
18.08.2008, 12:23:02
Fetelor, va rog din suflet recomandati-mi cazare la un pret decent in Bacau. In sept am o nunta la rest Casa Grande si tot ce am gasit pana acum sare de 250 RON camera/noapte. E destul de mult pentru bugetul meu tinand cont ca vin din Buc, mai am si transportul de acoperit si trebuie sa fiu atenta si cu mirii. Orice recomandare e binevenita. Va multumesc.>:D<

mikaella
18.08.2008, 17:24:08
Fetelor, va rog din suflet recomandati-mi cazare la un pret decent in Bacau. In sept am o nunta la rest Casa Grande si tot ce am gasit pana acum sare de 250 RON camera/noapte. E destul de mult pentru bugetul meu tinand cont ca vin din Buc, mai am si transportul de acoperit si trebuie sa fiu atenta si cu mirii. Orice recomandare e binevenita. Va multumesc.>:D<
http://www.turistinfo.ro/bacau/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-bacau.html

elenna
19.08.2008, 09:35:44
Multumesc foarte mult pentru recomandari. o sa sun sa ma interesez exact de pret, pentru ca, de multe ori ce e afisat pe site difera de ce e in realitate.

Yonika
19.08.2008, 12:18:08
buna yonica, vad ca ai nunta in iasi, pana acum nu am observat. eu locuiesc in iasi si daca ai nevoie de ajutor te rog sa imi spui.
Merci tare mult de propunere!>:D< Esti o draguta! Insa parintii mei stau in Iasi, eu m-am mutat in bacau de 10 luni, dupa ce am inceout pregatirile pt nunta care o facem in Iasi. In proportie de 90% sunt cam toate puse la punct...mai vedem ce mai e at in sapt dinainte de nunta! Oricum, iti multumesc inca o data!>:D< :*

PS Asteptam pozici de la nunta ta!>:D<
Si sa nu uit CASA DE PIATRA si tie si sa fii fericita alaturi de sotul tai!

ellypir
21.08.2008, 01:18:06
Buna! incearca la "Hotel Sport" e 50-60RON patul dar sunt putine camere de 2-3 paturi. Majoritatea au 4-6 paturi. Si mai sunt niste vilisoare pe langa Bacau pe la care gasesti cazare cu preturi pana intr-um mil juma. Daca mai vrei detalii da-mi un mesaj pe PM si mai vb.
Spor si Bafta!

iulia_vero
22.08.2008, 17:30:47

Ti-am trimis mesaj privat, trimite-mi adresa ta de mail ca sa iti pot atasa fisierul cu numerele de telefon si preturile recente. Cine mai este interesat , sa imi ceara fisierul si il trimit caci si mie mi l-a trimis altcineva.

ellypir
22.08.2008, 22:59:01
pentru tinerele doamne de pe 16 august, " Casa de piatra" si tot ce va doriti.

Multumim mult de tot! :*

LucianaMatei
23.08.2008, 13:53:40
Multumim mult de tot! :*
Cum a fost Elena? Felicitari si Casa de piatra!!!! Abia astept sa vad poze:D ..multa fericire:*

mimonel
26.08.2008, 22:43:20
Ti-am trimis mesaj privat, trimite-mi adresa ta de mail ca sa iti pot atasa fisierul cu numerele de telefon si preturile recente. Cine mai este interesat , sa imi ceara fisierul si il trimit caci si mie mi l-a trimis altcineva.

Trimite-mi te rog si mie fisierul. Multumesc.

oana233
27.08.2008, 11:41:16
Multumesc foarte mult pentru recomandari. o sa sun sa ma interesez exact de pret, pentru ca, de multe ori ce e afisat pe site difera de ce e in realitate.

de unde ai luat colieru si cerceii?foarte frumosi sunt

Oana_Elena
27.08.2008, 14:23:49
Buna fetelor! Stie cineva ceva despre restaurantul Lady?Cam cate pesoane incap fara sa se ingramadeasca si sa ramana destul loc pentru dans? Va rog!!! Sunt disperata. Nu stiu ce restaurant sa aleg.

lumyker
27.08.2008, 15:17:16

si eu sunt interesata, daca se poate. adresa mea de mail este pe yahoo, la fel cu ID-ul de aici. com

multumesc frumos! eu mai am nevoie de cateva camere - max 5 pentru invitatii din alte localitati.

CONT-INCHIS-23057
27.08.2008, 16:23:54
elena, felicitari pe nunta..Pozele sunt foarte frumoase. Imi poti spune ce fotograf ai avut (nr. de contact) si bineinteles pretul?

Multumesc

CONT-INCHIS-23057
27.08.2008, 17:04:04
REZUMAT: Fetelor..cine mai face nunta la restaurant park (jos)? :-\

sisterpipi
28.08.2008, 12:18:01
Merci tare mult de propunere!>:D< Esti o draguta! Insa parintii mei stau in Iasi, eu m-am mutat in bacau de 10 luni, dupa ce am inceout pregatirile pt nunta care o facem in Iasi. In proportie de 90% sunt cam toate puse la punct...mai vedem ce mai e at in sapt dinainte de nunta! Oricum, iti multumesc inca o data!>:D< :*

PS Asteptam pozici de la nunta ta!>:D<
Si sa nu uit CASA DE PIATRA si tie si sa fii fericita alaturi de sotul tai!
poze de la nunta mea sunt in albumul peu de aici de pe miresici.

ellypir
29.08.2008, 10:53:44
[quote=LucianaMatei;1050649]Cum a fost Elena? Felicitari si Casa de piatra!!!! Abia astept sa vad poze:D ..multa fericire:*[/quo

Bine...am avut o multime de probleme dar pana la uma toata lumea a spus ca a fost o nunta de vis...eu cred ca eram mult prea obosita sa ma mai pot bucura de ceva dar principalul e ca nimeni n-a observat neregulile si toata lumea a fost super multumita si incantata..
Apropo. Am un sfat pt viitoarele miresici care-si vor face nunta la pensiunea Loredana: Nu va lasati in seama lor cu aranjatul salii!!!!!!! Gasi-ti-va decoratori!!!!
Dupa 00:00 sotul meu impreuna cu parintii mi-au pregatit o surpriza.. Au invitat-o e Sofia Vicoveaca.
Momentan nu am inca poze pt ca abia m-am intors din luna de miere si acum abia incep sa le adun de pe la prieteni iar pe cele profesionale le recuperez abia cand ajung prin Bacau. Oricum abia astept sa le vad.
In luna de miere a fost suuuper ne-am recuperat dupa tot sresul cu nunta.
Am sa incerc sa fac un album cu pozele de la prieteni pana le primesc pe cele din Bacau.
V-am pupat si numai bine!
Casa de piatra si multa fericire pt miresicile din sambata asta!

LucianaMatei
29.08.2008, 11:08:02
[quote=LucianaMatei;1050649]Cum a fost Elena? Felicitari si Casa de piatra!!!! Abia astept sa vad poze:D ..multa fericire:*[/quo

Bine...am avut o multime de probleme dar pana la uma toata lumea a spus ca a fost o nunta de vis...eu cred ca eram mult prea obosita sa ma mai pot bucura de ceva dar principalul e ca nimeni n-a observat neregulile si toata lumea a fost super multumita si incantata..
Apropo. Am un sfat pt viitoarele miresici care-si vor face nunta la pensiunea Loredana: Nu va lasati in seama lor cu aranjatul salii!!!!!!! Gasi-ti-va decoratori!!!!
Dupa 00:00 sotul meu impreuna cu parintii mi-au pregatit o surpriza.. Au invitat-o e Sofia Vicoveaca.
Momentan nu am inca poze pt ca abia m-am intors din luna de miere si acum abia incep sa le adun de pe la prieteni iar pe cele profesionale le recuperez abia cand ajung prin Bacau. Oricum abia astept sa le vad.
Am sa incerc sa fac un album cu pozele de la prieteni pana le primesc pe cele din Bacau.

Imi pare rau ca ati intampinat probleme, din pacate sunt inevitabile, difera gravitatea lor atat. Esential este ca pana la urma a iesit o nunta de vis, mai ales partea cu surpriza. Va urez Casa de piatra, multa fericire si implinire! Abia astept sa faci rost de pozici>:D< . P.S. Unde ati facut luna de miere?

CONT-INCHIS-23057
29.08.2008, 13:59:01
ce tarife mai practica Sofia V.?

Alynutza_1123
30.08.2008, 15:20:11
1000 euro si vin si acasa dimineata

e ok... tu cum faci cu decoratul, apelezi la o firma sau te ocupi tu? si daca apelezi la o firma, cu cat timp inainte cauti? D-na de la restaurant mi-a zis k au si ei o firma care se ocupa cu decoratul, dar nu stiu daca sunt de incredere si daca se pricep
Cu foto/video ai rezolvat, sau e ink prea devreme? Eu nici nu stiu cum sa fac, pe cine intreb zice k e mult prea devreme, k atunci inainte cu vreo 3 luni sa ma ocup si de foto/video si de aranjatul salii, dar mi se pare km tarzior... Tu c parere ai? Offffffffffffffffff...........multe nelamuriri mai am:-<

anamary
30.08.2008, 16:06:33

CASA DE PIATRA ellypir, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti...

mikaella
31.08.2008, 08:49:38
e ok... tu cum faci cu decoratul, apelezi la o firma sau te ocupi tu? si daca apelezi la o firma, cu cat timp inainte cauti? D-na de la restaurant mi-a zis k au si ei o firma care se ocupa cu decoratul, dar nu stiu daca sunt de incredere si daca se pricep
Cu foto/video ai rezolvat, sau e ink prea devreme? Eu nici nu stiu cum sa fac, pe cine intreb zice k e mult prea devreme, k atunci inainte cu vreo 3 luni sa ma ocup si de foto/video si de aranjatul salii, dar mi se pare km tarzior... Tu c parere ai? Offffffffffffffffff...........multe nelamuriri mai am:-<
eu m-am gandit ca prin decembrie sa ma ocup de partea cu filmatul/foto iar cat despre decoratiuni asa mi-a zis si mie ca au o firma cu care colaboreaza, voi cere mai multe detalii sa vad cum lucreaza si daca nu-mi convine voi cauta in alta parte.

otilik
31.08.2008, 22:52:30
eu m-am gandit ca prin decembrie sa ma ocup de partea cu filmatul/foto iar cat despre decoratiuni asa mi-a zis si mie ca au o firma cu care colaboreaza, voi cere mai multe detalii sa vad cum lucreaza si daca nu-mi convine voi cauta in alta parte.
cu firmele de decorat am intampinat si eu probleme.eu zic sa nu te iei dupa cei de la restaurant.ei recomanda in functie de ce le iese si lor de la afacerea asta.daca vrei te pot ajuta eu cu o firma de decoratiuni pentru care garantez ca e serioasa.daca te intereseaza imi dai un mesaj privat si discutam:*

Alynutza_1123
31.08.2008, 22:59:43
cu firmele de decorat am intampinat si eu probleme.eu zic sa nu te iei dupa cei de la restaurant.ei recomanda in functie de ce le iese si lor de la afacerea asta.daca vrei te pot ajuta eu cu o firma de decoratiuni pentru care garantez ca e serioasa.daca te intereseaza imi dai un mesaj privat si discutam:*
Buna! Asa m-am gandit si eu , k sigur le iese si lor ceva, de ceea am si intrebat... Problema e k nu cunosc pe nimeni kre sa se ocupe de asa ceva, asa k daca m-ai ajuta si pe mn, ti-as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!>:D<

otilik
31.08.2008, 23:01:46
Buna! Asa m-am gandit si eu , k sigur le iese si lor ceva, de ceea am si intrebat... Problema e k nu cunosc pe nimeni kre sa se ocupe de asa ceva, asa k daca m-ai ajuta si pe mn, ti-as fi recunoscatoare. Multumesc anticipat!>:D<
iti trimit un mesaj privat sa discutam

Alynutza_1123
31.08.2008, 23:01:53
Cei care fac treaba de calitate sunt rezervati chiar si cu un an inainte.Nu te lasa pe mana celor care-ti spun sa te interesezi cu 3 luni inainte, este mult prea tarziu.Daca ai stabilit data nuntii, treci la facut rezervari din timp .....

Ok, asa am sa fac, mersi mult pt raspuns! Stii cumva vreo firma in Bacau care se ocupa cu asa ceva? Chiar nu stiu unde sa ma duc...#:-S

otilik
31.08.2008, 23:05:37
Ok, asa am sa fac, mersi mult pt raspuns! Stii cumva vreo firma in Bacau care se ocupa cu asa ceva? Chiar nu stiu unde sa ma duc...#:-S
ti-am trimis mesaj privat cu id-ul meu de mess>:D<

Alynutza_1123
31.08.2008, 23:10:52

Eu totusi cred k am sa incerc sa gasesc o alta firma pt k, asa cum a zis si o alta miresica, ei ii recomanda pt k au si ei avantajele lor, si sincera sa fiu , mi-e cam teama......Deci tb sa ma apuc de cautat........Of, si am crezut k am scapat de stres si agitatie , pana in ianuarie, dar vad k nu e asa.
Pupici si spor la cautari! O seara buna!

mikaella
01.09.2008, 11:04:01
Eu totusi cred k am sa incerc sa gasesc o alta firma pt k, asa cum a zis si o alta miresica, ei ii recomanda pt k au si ei avantajele lor, si sincera sa fiu , mi-e cam teama......Deci tb sa ma apuc de cautat........Of, si am crezut k am scapat de stres si agitatie , pana in ianuarie, dar vad k nu e asa.
sa ma tii si pe mine la curent cu ceea ce gasesti, eu deocamdata mai astept si spor la cautari si tie!

mikaella
01.09.2008, 11:12:27
ti-am trimis pm

Andreia
02.09.2008, 21:18:02
Buna! Trimite-mi si mie pls pe privat despre ce firma e vb ca ai intampinat probleme.. si ce firma ne recomanzi..
Multumesc!

cristinquita
02.09.2008, 22:47:49
Buna fetelor!!
Imi puteti da informatii despre formatia restaurantului Intim? stiu ca pe solist il cheama Ciorba Viorel!! astept raspunsurile voastre ..va pus si sa aveti o nunta frumoasa!!!

zughi_bughi
03.09.2008, 16:50:50
Salutare la viitoarele miresici.
Sunt si eu o fosta miresica care a fost la fel de stresata ca majoritatea dintre voi si care s-a preocupat la maxim de buna desfasurare a evenimentelor.
Inevitabil vor aparea si lucruri neprevazute,dar important este ca orice s-ar intampla si oricat de grav ar fi ele ,nu uitati sa zambiti si sa faceti in asa fel incat sa va simtiti bine si sa va amintiti cu zambetul pe buze de acest eveniment ;-)
M-am ocupat asa d emult de organizarea nuntii in cat ,iata-ma dupa 1 an ca am ajuns sa ma ocup cu aranjamente florale(am deja 1 an experienta si diversi clienti;lucrez in colaborare cu 2 firme de decoratiuni).
Intentionez in cel mai scurt timp sa imi deschid si o florarie(sunt in negocieri pentru un spatiu),dar pana atunci ,lucrez ca persoana fizica si la preturi foarte avantajoase;oricum,sub pretul pietei.
Daca credeti ca v-as putea ajuta si vreti intr-adevar aranjamente florale(lumanari cununie,botez,buchete mireasa,nasa,cocarde,aranjamente arcada,aranjamente mese,masina,stalpi primire,) la preturi minime,contactati-ma pe privat.

anamary
03.09.2008, 22:27:27
Sunt si eu o fosta miresica care a fost la fel de stresata ca majoritatea dintre voi si care s-a preocupat la maxim de buna desfasurare a evenimentelor.
Inevitabil vor aparea si lucruri neprevazute,dar important este ca orice s-ar intampla si oricat de grav ar fi ele ,nu uitati sa zambiti si sa faceti in asa fel incat sa va simtiti bine si sa va amintiti cu zambetul pe buze de acest eveniment ;-)
M-am ocupat asa d emult de organizarea nuntii in cat ,iata-ma dupa 1 an ca am ajuns sa ma ocup cu aranjamente florale(am deja 1 an experienta si diversi clienti;lucrez in colaborare cu 2 firme de decoratiuni).
Intentionez in cel mai scurt timp sa imi deschid si o florarie(sunt in negocieri pentru un spatiu),dar pana atunci ,lucrez ca persoana fizica si la preturi foarte avantajoase;oricum,sub pretul pietei.
Daca credeti ca v-as putea ajuta si vreti intr-adevar aranjamente florale(lumanari cununie,botez,buchete mireasa,nasa,cocarde,aranjamente arcada,aranjamente mese,masina,stalpi primire,) la preturi minime,contactati-ma pe privat.

spor in afaceri;-)

m_irina
03.09.2008, 23:26:48
Buna fetelor!
Cine mai are nunta la rest Parc, sala de jos??? Astept cu nerabdare sa discut cu voi.........:)

otilik
03.09.2008, 23:37:50
eu nu am auzit lucruri bune despre cei de la parc:-s

geany_bc
04.09.2008, 13:48:05
spuneti-mi si mie va[-o< rog ce probleme ati mai intampinat la pensiunea loredana? si eu vreau sa fac nunta la anu acolo, dar la cort.....

geany_bc
04.09.2008, 13:55:29
eu una nu ca le fac reclama, dar cei de la parc sunt cu adevarat seriosi. am facut acolo banchetul la sf facultatii si am fost si la o nunta si a fost super! mergi tu acolo si te vei convinge singura! succes!

otilik
04.09.2008, 14:32:55
eu una nu ca le fac reclama, dar cei de la parc sunt cu adevarat seriosi. am facut acolo banchetul la sf facultatii si am fost si la o nunta si a fost super! mergi tu acolo si te vei convinge singura! succes!
eu am 3 prieteni care au ales sa faca acolo si au avut probleme la sfarsit.si eu am vrut acolo pentru ca mi-a placut sala si pentru ca e mare dar cand am auzit ce au patit ceilalti am zis ca nu voi face acolo nimic.
e jenant ca dimineata sa vina sa ti se zica ca la meniu mai trebuie sa dai niste bani in plus pentru ca ei au pus altfel de masline si in cantitate mai mare,sau sa incepi sa te certi cu ei ca sa-ti dea ce ti-a ramas.deci eu nu vorbesc aiurea.lucrurile astea s-au intamplat unor prieteni foarte apropiati si de la ei stiu.acum cativa ani o prietena s-a certat cu ei pentru ca dimineata i-au adus jumatate dintr-un etaj de tort,asta in conditiile in care a avut un tort foarte mare si era sigura ca a ramas mult din el.s-a certat cu ei,iar cand i-a amenintat cu un control pentru ca tatal ei este o persoana destul de mare in politie i-au adus 2 etaje din tor neatinse.lucrurile astea mie nu mi se par normale sincer......indiferent ca esti bogat sau sarac dimineata trebuie sa ti se dea ce e al tau si pentru ce ai platit si apoi este alegerea ta ce faci cu ele..nu sa ajungi sa te certi si sa te tiganesti cu ei pe aoclo.:-<
eu v-am zis ce am auzit....acum fiecare cu norocul ei,poate conteaza si asta

anamary
04.09.2008, 15:38:24
scuza-ma ca ma bag, dar te referi la banchetul celor de la bacovia??? dak da, iti pot spune ca cei de la parc ne-au pus sa platim 30 de pahare sparte in loc de 10...bine, asa fac toti, dar....

CONT-INCHIS-23057
04.09.2008, 16:56:57
Salut fetelor!!

Eu voi face nunta la rest. Parc, sala de jos. Este foarte frumoasa, incapatoare, foarte curata..Iar ce-mi spuneti voi imi par detalii marunte. Important este ca mancarea e gustoasa, sanatoasa, servirea ireprosabila. Nu vreau sa va spun c-am mers la o nunta in alta locatie unde farfuriile erau unsuroase pe verso, paharele cu urme de piatra si un singur tacam pe care il tavaleai prin toate meniurile, astfel incat la felul 2 mai aveai un gust din felul 1...etc.
Si nu mai zic, decoararea salii este inclusa in pret. Deci ce mai vreti fetelor!!..Puneti-va un politist in bucatarie si-ati terminat circul..

CONT-INCHIS-23057
04.09.2008, 17:02:21

nu stiu cum e la restaurant, dar la camere am auzit ca au peretii cam "transparenti":). Adik se aud zgomotele celor de la 2 camere departare:))

otilik
04.09.2008, 18:06:48
Salut fetelor!!

Eu voi face nunta la rest. Parc, sala de jos. Este foarte frumoasa, incapatoare, foarte curata..Iar ce-mi spuneti voi imi par detalii marunte. Important este ca mancarea e gustoasa, sanatoasa, servirea ireprosabila. Nu vreau sa va spun c-am mers la o nunta in alta locatie unde farfuriile erau unsuroase pe verso, paharele cu urme de piatra si un singur tacam pe care il tavaleai prin toate meniurile, astfel incat la felul 2 mai aveai un gust din felul 1...etc.
Si nu mai zic, decoararea salii este inclusa in pret. Deci ce mai vreti fetelor!!..Puneti-va un politist in bucatarie si-ati terminat circul..
noi doar am relatat niste fapte care s-au intamplat acolo.fiecare are dreptu sa faca ce vrea si unde vrea,depinde de fiecare ceea ce doreste....

Andreia
08.09.2008, 09:08:34
Sa stii ca eu sunt suspicioasa la chestii de astea....
Indiferent cat de mult te ocupi de organizarea propiei nuntii, experienta de a face flori nu ti-o capeti in acest mod.
Daca ma crezi, flori si buchete de mirese fac toate floraresele din piata dar pentru mirese fara pretentii...
Ca sa faci un buchet de mireasa iti trebuie in primul rand imaginatie (pe care, nu contest ca nu o ai), experienta, in al doilea rand.. care se pare ca nu o ai.. (crede-ma ca stiu ce spun). Un an nu e suficient pentru a stii sa faci flori "ca la carte".
Nu vreau sa iti denigrez activitatea, dar, la cate aranjamente florale de masina vad in fiecare sambata prin oras... si arata ca niste boscheti... ajung la concluzia ca sunt multi prea multi amatori si prea putini profesionisti in aceasta activitate.
Iti urez si eu succes in activitate si sa capeti cat mai multa experienta, ca sa nu mai vina cate una ca mine.. sa iti strice ziua.. Scuze daca asta am facut.. Sunt sigura ca, cu timpul ai sa ajungi sa inveti cat mai multe... si ai sa privesti inapoi.. si ai sa spui "mama, ce buchete faceam atunci.. si ce buchete super fac acum" pentru ca sunt sigura ca ai sa evoluezi in bine... SUCCES!

Andreia
08.09.2008, 09:18:56
Salut fetelor!!

Husele de la parc???
Sala de sus, DA, e ok.. cu husele din tafta, desi se vad picioarele scaunelor invechite, dar merge ca material.. dar la sala de jos.. unde e din saten.. vaiii!! Pe langa faptul ca sunt facute la fel, de se vad picioarele scaunelor de pe care a sarit lacul si se vad urat, mai sunt si sifonate.. iar daca ai nenorocul sa iti faci duminica si sambata dinainte a mai fost o nunta, e posibil sa trebuiasca sa suporti si mirosul de tigara si alte mirosuri de la nunta trecuta.. Mai bine lasa.. fara husele lor.. E bine ca fiecare sa se ocupe de ce stie.. nu sa incerce sa faca cate putin din fiecare.. Lasa, mai bine angajez o firma care se ocupa expres de asa ceva si stie ce are de facut... La mancare, sunt.. ok..ca toti ceilalti..

monica_bc
08.09.2008, 14:20:43
Ma puteti ajuta si pe mine cu o sugestie pt formatie? Am citit de Florin Blaj pe acest forum. Ce stiti despre el? Aveti vreun nr de telefon al lui?

otilik
08.09.2008, 14:41:52
Ma puteti ajuta si pe mine cu o sugestie pt formatie? Am citit de Florin Blaj pe acest forum. Ce stiti despre el? Aveti vreun nr de telefon al lui?
am fost la o nunta sambata si a cantat el.am ramas foarte dezamagita.pur si simplu isi bate joc daca nu incepi cu dedicatii ca sa mai faca el niste bani.voce are si cat canta e bine dar are prostul obicei de a face pauze foarte lungi,in care lasa lumea fara muzica timp in care te plictisesti de mori la masa,iar la ora 4.30 cand lumea dansa si restaurantul era plin s-a prezentat si a zis la revedere si ca ne vedem la botez:O .pur si simplu a inchis nunta asa aiurea.eu nu mancasem nici tortul.lumea a inceput sa plece si am inteles ca dupa o ora sau 2 nasul s-a dus la el si i-a facut panarama dupa care blaj s-a intors si a mai cantat ceva(asta am auzit pentru ca dupa ce a zis la revedere si a inchis toata muzica am plecat acasa).asa ca eu una nu-l recomand

otilik
08.09.2008, 15:07:02
heii nu poti fi contactata pe privat:-<

monica_bc
08.09.2008, 16:04:46
Sa inteleg ca varianta Florin Blaj cade. Ce formatie imi recomandati?

otilik
08.09.2008, 16:09:02
sincera sa fiu si eu am o problema cu formatia.cred ca voi aduce pe cineva din is:| plus un dj,pentru ca muzica sa fie combinata si sa placa tuturor.
din bacau am inteles ca cel care canta la eclipsa e bun,eu una nu l-am auzit doar mi-a spus cineva

monica_bc
08.09.2008, 16:23:56
Toata lumea il vorbea de bine pe Blaj dar uite ca se mai intampla si accidente.

otilik
08.09.2008, 16:51:03
Toata lumea il vorbea de bine pe Blaj dar uite ca se mai intampla si accidente.
blaj a fost cel mai bun din bacau ani de zile.are o voce foarte buna si canta frumos.inainte toate nuntile la care canta erau resusite din punctul de vedere al muzicii.stie sa faca atmosfera,dar...de la un timp parca l-a batut soarele in cap.eu am fost ;la nunta asta special ca sa vad cum se comporta deoarece am auzit mai multe plangeri.
sa-ti zic cateva lucruri care nu mi-au placut si daca tu crezi ca sunt minore si nu ar afecta nunta ta atunci il poti alege;;)
in primul rand nu a existat un dans al mirilor..a pus melodia ei au inceput sa danseze iar imediat a chemat nasii,parintii si invitatii langa miri de numai valsul miresei nu a fost.mie nu mi-a placut faza asta,dar probabil daca vorbesti cu el de la inceput asta se rezolva.
dupa ce canta cateva melodii lua niste pauze foarte lungi in care lasa calculatorul la minim de nu se auzea nici daca stateai langa el.la un momendat niste tipi s-au dus la el si i-au zis sa dea ala mai tare ca vor sa danseze iar el nici nu s-a obosit sa-i asculte.am stat in pauzele astea la masa ca fraierii.nici mancarea nu o aveam in fata si se auzea in sala ca intr-un bar.sunt de acord sa ia pauza,dar in timpul asta calculatorul sa cante niste melodii pe care el nu le poate interpreta.
iar la sfarsit a pus capac.in timp ce lumea era pe ring si dansau,el s-a prezentat si a zis ca ne vedem la botez,iar dupa ce a terminat melodia a inchis tot.in sala astia mai tineri faceau glume de genu:GATA?NE TRIMITI ACASA?lucru destul de jenant.lumea a inceput sa-si ia lucrurile si sa plece.sincer iti zic ca mie nici tortul nu mi-l adusesera inca.
am plecat iar a 2 zi am inteles ca nasul s-a dus la el si i-a facut panarama dupa care asta s-a intors si a mai cantat ceva.
deci...depinde ce vrei.eu una nu vreau sa am parte de asa ceva la nunta mea de aceea mi-am luat gandul de la el.
aaaa sa nu mai pomenesc de vocalizele pe care le face in timpul melodiei(si asta pentru ca e student,sau a terminat conservatorul ,iar lumea tre sa auda ce voce are el),sa nu mai zic de faptul ca in timpul tortului a canta un fel de colind de radea lumea in sala(versurile erau ceva de genu astazi s-a nascut cineva..e iubirea si faze de astea,care presupun ca le poti corecta daca vb cu el dinainte).
cam atat imi amintesc.eu ti-am spus doar ce am vazut si auzit..fiecare e liber sa aleaga ce-i place.iti urea mult noroc si sper sa faci o alegere buna.

simona_ramona
08.09.2008, 16:52:13
Eu l-am avut pe Vali Stoleru la nunta si am fost foarte multumita, daca i-am zis sa nu cante manele n-a cantat ,dedicatii a facut doar atunci cand am fost eu sau sotul meu si i-am cerut si fara bani in plus.Iti doresc bafta multa in cautarea unei formatii si in pregatirile de nunta.

monica_bc
08.09.2008, 17:24:31
Multumesc pt urari si informatii. Si despre Vali Stoleru am mai citit cate ceva pe forum dar nu gasesc nicaieri sa vad cum canta. Ma poate ajuta cineva in acest sens sau macar cu un numar de telefon?

otilik
08.09.2008, 17:49:10
pai daca faci rost de numaru lui de tel vb cu el si te duci si-l asculti,sau iti da un dvd ceva de pe la nunti,si atunci decizi daca iti place sau nu.eu una nu am auzit de el,dar o sa mai intreb si eu pe la cunoscuti de el sa vad ce se aude;-)

geany_bc
09.09.2008, 12:17:52
buna fetelor! are cineva informatii despre o formatie mai ieftina decat vali stoleru sau blaj?
mie mi-au cerut 1800euro pt iunie 2009, suma care pt buzunarul meu e cam mare!

CONT-INCHIS-23057
09.09.2008, 22:45:31
tariful lui blaj e 1800euro?:O :O E bun dar cam piperat mamaaa...Astia is nebuni??..Doar nu e vip!!:-? :-?

CONT-INCHIS-23057
09.09.2008, 22:54:23
Husele de la parc???
Sala de sus, DA, e ok.. cu husele din tafta, desi se vad picioarele scaunelor invechite, dar merge ca material.. dar la sala de jos.. unde e din saten.. vaiii!! Pe langa faptul ca sunt facute la fel, de se vad picioarele scaunelor de pe care a sarit lacul si se vad urat, mai sunt si sifonate.. iar daca ai nenorocul sa iti faci duminica si sambata dinainte a mai fost o nunta, e posibil sa trebuiasca sa suporti si mirosul de tigara si alte mirosuri de la nunta trecuta.. Mai bine lasa.. fara husele lor.. E bine ca fiecare sa se ocupe de ce stie.. nu sa incerce sa faca cate putin din fiecare.. Lasa, mai bine angajez o firma care se ocupa expres de asa ceva si stie ce are de facut... La mancare, sunt.. ok..ca toti ceilalti..

Nu e rea deloc remarca ta. Am fost la cateva nunti acolo, mi-a placut cum era aranjata sala,e drept n-am avut timp sa ma uit la picioarele scaunelor, am avut alte prioritati ;)) ;)) si nici nu stiu daca husele erau de la ei sau aduse de alta firma. Ma voi documenta:) si te voi informa.:*

CONT-INCHIS-23057
09.09.2008, 23:01:46
Fetelor, la muzica ma bate gandul sa-i iau pe astia din iasi. Formatia Festivo. Au cantat la mall, la noaptea reducerilor. Voi ati auzit ceva de ei?

CONT-INCHIS-23057
09.09.2008, 23:04:47
Yonika draga!! Spor la pregatiri si sa aveti cea mai frumoasa nunta si cea mai frumoasa petrecere din viata voastra pentru ca o meritati amandoi!!! De asemeni si celorlalte miresici care au nunta pe 13 sept.>:D< <:-P <:-P :* :* :* :* :*

otilik
09.09.2008, 23:12:54
tariful lui blaj e 1800euro?:O :O E bun dar cam piperat mamaaa...Astia is nebuni??..Doar nu e vip!!:-? :-?
ohooo da el se vede mare vip.eu va zic sa aveti grija daca o sa va cante blaj.sfatul meu e sa-l instruiti bine inainte:[email protected]

otilik
09.09.2008, 23:14:17
Fetelor, la muzica ma bate gandul sa-i iau pe astia din iasi. Formatia Festivo. Au cantat la mall, la noaptea reducerilor. Voi ati auzit ceva de ei?
daca dai de ei sa ma anunti si pe mine,pls.sa-mi zici ce parere ai.si eu vreau sa aduc pe cineva de la is.

CONT-INCHIS-23057
09.09.2008, 23:16:33
Mie mi-a placut atat de mult cocul incat nu mai vreau coronitza(mama e suparata, zice ca nu respect "traditia") Iar voalul il am din ala mare, catolic, pe care am sa il port doar la biserica, si am sa-l mai pun din nou la sfarsit cand tre sa-mi schimbe voalul cu baticul.

hahahahahha...Uite o mireasa cu personalitate!! Felicitari!!..Cocul e foarte frumos, il vad din ce in ce la tot mai multe miresici. Insa atentie!! Nu la toata lumea se incadreaza bine fata!!..Consider ca-ti trebuie o fata rotunda si o frunte ingusta.

CONT-INCHIS-23057
09.09.2008, 23:45:10
daca dai de ei sa ma anunti si pe mine,pls.sa-mi zici ce parere ai.si eu vreau sa aduc pe cineva de la is.

Am dat de ei, am si nr lor de mobil. Ii astept la bacau cu vreun eveniment ca sa punem tara la cale.Eu is reticenta pt ca n-am auzit partea cu vocea...(cica au tot ce-mi doresc, voce masculina sau feminina..Si..si...Si ma mai documentez...:)

otilik
09.09.2008, 23:57:48
Am dat de ei, am si nr lor de mobil. Ii astept la bacau cu vreun eveniment ca sa punem tara la cale.Eu is reticenta pt ca n-am auzit partea cu vocea...(cica au tot ce-mi doresc, voce masculina sau feminina..Si..si...Si ma mai documentez...:)
multa bafta si sa-mi zici si mie ce parere ai,si cam ce canta.au si calculator?

CONT-INCHIS-23057
10.09.2008, 10:40:06

Multumesc,

Te tzin la curent sau in curent :P ;)) :*

just_a_bride
10.09.2008, 15:51:05
Salut miresici...
Vad ca l critica lumea pe dl blaj.
Si eu una aveam o impresie buna pana sambata cand am vazut un dvd de la o nunta din iulie...Dragele mele... nu se merita sa dai atatia bani. De cantat canta foarte bine..are voce..aici nu pot sa comentez. Cu toate acestea mai are insa de lukrat de educatie si la bun simt. E ciudat sa vezi pe dvd de la nunta ta cum se scarpina individul exact la........
Imi cer scz dc deranjez pe cineva dar tineti cont de sfatul meu...cautati pe la rude, cunostinte un dvd de la nuntile la care a cantat si dupa hotarati va.
Alte minusuri la dl blaj???? e prea faimos ca formatia dumnealui sa cante primirea la toti invitatii...si mult prea bucuros sa ia cate o pauza.
Si eu sunt in cautare de formatie..asa ca dc gasiti oamenii care sa si merite banii dati mi si mie de veste.
Va poop si spor la pregatiri.

iza_ioana
10.09.2008, 17:08:38
salutare miresici din bacau!

CONT-INCHIS-23057
10.09.2008, 18:55:31
salutare miresici din bacau!

Salutare miresico!!:)

Crescent
10.09.2008, 19:25:40
Andreea,

Foarte de mare ajutor subiectul. Multam mult ! Si la mine o situatie mai delicata, eu de prin zona, husband2be sdin Vs, amandoi stabiliti in UK si ne-am decis sa facem nunta la Slanic Moldova. Asa ca sunt in disperata cautare de informatii de orice gen. Saptamana viitoare vin in tara si voi merge la 'locul faptei' sa vad ce si cum. Daca intamplator stiti restaurante bune pe care le-ati recomanda, fotografi, firme de decoratiuni sau formatii din zona si vreti sa dati mai departe informatia va zic de pe acum sar-mana ! Va pup

ZaraGirl
10.09.2008, 19:53:00
Salutare fetelor

Nu am mai scris demult pe aici. Acum sunt plecata din tara si nici nu prea am avut timp sa intru, dar vazand cum se exagereaza preturile de la un an la altul mi se pare absurd. 1800 de euro e exagerat de mult pt un cantaret.

Va recomand cu toata increderea formatia Nostalgy. Puteti vedea mai multe despre ei pe you tube. http://www.youtube.com/watch?v=NZlkOkryJ_4&feature=related Sunt 4 tineri la conservator care fac o atmosfera de milioane. Canta voce feminina si masculina, plus nai, vioara, flaut, clape.Toate genurile de muzica plus cafe concert. Convigeti-va singure. In plus sunt 4, fac show si au o prestatie extraordinara. Bafta cu alegerea potrivita.=;

ZaraGirl
10.09.2008, 19:54:27
si cam asa suna un cafe concert: http://www.youtube.com/watch?v=lvgI5_WBsQA&feature=related

monica_bc
10.09.2008, 20:41:05
Am mai intrebat pe la cunoscuti si ca variante ar fi(in aceasta ordine): Nelu Cazimir, Sorin Zlat. Stiti ceva despre ei?

otilik
10.09.2008, 22:02:58
gata m-am decis\:D/ o sa o aleg pe vasilica tataru si un dj.am inteles ca ea canta muzica populara si usoara si face atmosfera super.iar dj se va ocupa de restul melodiilor:-" acu sa vad cat cere fiecare.

CONT-INCHIS-23057
11.09.2008, 09:33:20

Ma intalnesc cu ei duminica in Iasi, particip acolo la nunta "surioarei" mele de suflet si a fratelui meu si profit de ac. ocazie si impusc 2 iepurasi:) Sa vedem ce scor imi da:d

CONT-INCHIS-23057
11.09.2008, 09:41:07
si cam asa suna un cafe concert: http://www.youtube.com/watch?v=lvgI5_WBsQA&feature=related

Stiu formatia, i-am vazut la o nunta. Pe atunci era inca elevi la liceul de arta. E o formatie eleganta si rafinata. Dar nu stiu de unde sa-i apuc:d Oare cat mai cer in prezent?

ellypir
11.09.2008, 09:47:17
Salut miresici...
Vad ca l critica lumea pe dl blaj.
Si eu una aveam o impresie buna pana sambata cand am vazut un dvd de la o nunta din iulie...Dragele mele... nu se merita sa dai atatia bani. De cantat canta foarte bine..are voce..aici nu pot sa comentez. Cu toate acestea mai are insa de lukrat de educatie si la bun simt. E ciudat sa vezi pe dvd de la nunta ta cum se scarpina individul exact la........
Imi cer scz dc deranjez pe cineva dar tineti cont de sfatul meu...cautati pe la rude, cunostinte un dvd de la nuntile la care a cantat si dupa hotarati va.
Alte minusuri la dl blaj???? e prea faimos ca formatia dumnealui sa cante primirea la toti invitatii...si mult prea bucuros sa ia cate o pauza.
Si eu sunt in cautare de formatie..asa ca dc gasiti oamenii care sa si merite banii dati mi si mie de veste.
Va poop si spor la pregatiri.
Va recomand cu placere formatia care mi-a cantat mie la nunta. Sunt doi tipi tineri cu studii muzicale si canta foarte frumos, fac si atmosfera. Au si repertoriu variat(nu numi populara) . Mie mi-au placut foarte mult. Daca vreti detalii suplimentare vb pe PM. V-am pupat si mult spor la organizari!

monica_bc
11.09.2008, 09:48:18
Am vazut pe net pe cei de la Nostalgy si chiar mi-au placut. Sunt destul de rafinati(e cuvantul cel mai potrivit cred). Ati fost la vreo nunta la care au cantat? Care ar fi impresiile? Fac pauze multe?

anka_je
11.09.2008, 11:59:26
o buna prietena de-a mea a fost sambata trecuta la o nunta la care au cantat Nostalgy. A fost impresionata, ca toti ceilalti invitati de-altfel, cica au facut o atmosfera superba, au cantat din toate genurile (fara manele, bineinteles), au avut la un moment dat un colaj de melodii populare foarte cunoscute care pur si simplu a ridicat sala in picioare, cu aplauzele de rigoare...vocile cica sunt superbe (am inteles ca din cei 4, solisti sunt doi - o fata si un baiat), stapanesc foarte bine instrumentele, erau imbracati foarte stilat, asortati intre ei, insuflau voiosie invitatilor....singurul minus, din spusele prietenei mele a fost faptul ca au facut cam multe pauze...

otilik
11.09.2008, 12:03:51
din ce am vazut pe net,mi s-au parut cam "moi",dar poate ma insel.

monica_bc
11.09.2008, 13:05:57
Din pacate formatia Nostalgy nu e libera pe data la care aveam eu nevoie.#:-S Alte sugestii va rog.

otilik
11.09.2008, 13:14:31
cred ca stam cam prost la capitolul muzica in bacau:-s

monica_bc
11.09.2008, 13:27:27
Stiti ceva despre Nelu Cazimir? Am auzit ca e bun,dar mai vreau si alte pareri.

CONT-INCHIS-23057
11.09.2008, 13:46:31
cred ca stam cam prost la capitolul muzica in bacau:-s

prost si cei existenti is scumpi..

CONT-INCHIS-23057
11.09.2008, 13:47:02
Din pacate formatia Nostalgy nu e libera pe data la care aveam eu nevoie.#:-S Alte sugestii va rog.

stii ceva despre tariful lor?

just_a_bride
11.09.2008, 14:12:16
Am mai intrebat pe la cunoscuti si ca variante ar fi(in aceasta ordine): Nelu Cazimir, Sorin Zlat. Stiti ceva despre ei?

Din cate stiu unul din formatia lui florin blaj se numeste zlat si canta la saxofon....dar e in varsta. presupun ca sorin e baiatul lui.

anamary
11.09.2008, 14:49:05
Va recomand cu placere formatia care mi-a cantat mie la nunta. Sunt doi tipi tineri cu studii muzicale si canta foarte frumos, fac si atmosfera. Au si repertoriu variat(nu numi populara) . Mie mi-au placut foarte mult. Daca vreti detalii suplimentare vb pe PM. V-am pupat si mult spor la organizari!
ellypir te asteptam cu pozici;;)

anka_je
11.09.2008, 15:32:53
stii ceva despre tariful lor?
din cate am inteles, anul asta au cerut 1300 euro, pe la anul e posibil sa mai creasca...

CONT-INCHIS-23057
11.09.2008, 18:04:38
din cate am inteles, anul asta au cerut 1300 euro, pe la anul e posibil sa mai creasca...

Multumesc!

ellypir
12.09.2008, 21:30:04
ellypir te asteptam cu pozici;;)
Abia le-am primit. promit ca maine sau cel tarziu poimaine, pun si pozici:*

delmo
13.09.2008, 20:01:22
N-am vrut sa incarc prea mult sala, au fost si-asa multi oameni, nici nu se punea problema de mese rotunde, desi mi-ar fi placut foarte mult. Pozele mi le-a facut Mihaela Nazarie, are si site daca vrei sa vezi mai multe despre ea. Despre pret iti scriu un pm.
si noi am avut 210 si au incaput la fix! doar ca am mutat formatia in celalalt salon cat mancau in pauze (nu au mai stat la masa lor langa scena!):)>-

alinutza20
13.09.2008, 21:07:14
buna fetelor :)!
n-am mai intrat de mult dar dak tot am intrat acum am zis k poate va pot fi de ajutor:)
eu am avut nunta anul trecut in bacau.. la rest parc sala mare (de jos), mi-a cantat vali stoleru... vreau sa zic k i-as fi dat si dublu dak stiam ce bun e si ce specatacol poate sa faca omul asta... cu doua pauze de 5 min pe noapte... deci vi-l recomand din toata inima :)... cu sala nu am avut nici un fel de probleme... absolut deloc... decoratiunile au fost facute separat de alta firma... am sa va spun dek sunteti interesate... foarte buni si ei...
vreau sa subliniez faptul k toti oamenii cu care am colaborat au fost foarte profesionisti... si datorita lor am avut o nunta aproape perfecta..
aveti mai jos niste poze iar dak va mai pot ajuta cu ceva am s-o fac:)
va pup dulce si spor la treaba :)

http://picasaweb.google.com/alinutzat/NuntaNoastra

monica_bc
15.09.2008, 10:34:13
Nu ma poate ajuta nimeni cu informatii despre Nelu Cazimir?#:-S

anamary
15.09.2008, 18:09:05
Nu ma poate ajuta nimeni cu informatii despre Nelu Cazimir?#:-S

pe nelu cazimir l-a avut o colega de-a mea la nunta ei...a fost fff multumita,are voce si ridica nuntasii la dans, ba chiar la 12 noaptea a cantat in duet cu o solista de muzica populara ( cadou din partea lui)...acum nu iti pot spune ca asa procedeaza la toate nuntile...

otilik
15.09.2008, 21:18:49
gata am terminat si cu muzica..m-am intalnit cu sotul vasilicai tataru care mi-a lasat o impresie superrrr bunaaaaa,si i-am luat pe ei doi plus orchestra lor:> ...de acu sper sa iasa bine

ellypir
15.09.2008, 21:35:12
Am revenit... cu pozici. Aveti aici albumul.
http://picasaweb.google.com/elly.mihai/THEWedding#
Astept impresii.:D Am o intrebare: cum fac sa-mi apara link-ul cu albumul sub mesajele pe care le trimit?(acolo unde la mine scrie "proaspat casatorita")
V-am pupat!

Alynutza_1123
15.09.2008, 22:17:01
Astept impresii.:D Am o intrebare: cum fac sa-mi apara link-ul cu albumul sub mesajele pe care le trimit?(acolo unde la mine scrie "proaspat casatorita")
V-am pupat!

Ai fost superba...!!!!!!!!!!!! Felicitari! Casa de piatra si multa fericire!>:D<

anamary
16.09.2008, 01:27:07
V-am pupat!

intrii in control panel, modificare semnatura....dupa care introduci adresa de picasa...:)>- CASA DE PIATRA inca o data...

CONT-INCHIS-23057
16.09.2008, 18:18:59
Ai fost superba...!!!!!!!!!!!! Felicitari! Casa de piatra si multa fericire!>:D<

ce tinerei si frumusei sunteti!!...Felicitari si Casa de Piatra!!:*

LucianaMatei
17.09.2008, 13:59:14
V-am pupat!
Frumosi si emotionati, indragostiti si fericiti...Casa de piatra Elena, multa fericire, ca doresc sa dainuiti si sa va iubiti!>:D<

LucianaMatei
17.09.2008, 14:01:40
Am primit si noi pozele oficiale si inca o data m-am bucurat ca am ales un fotograf deosebit. Am atasat cateva poze la semnatura. Casa de piatra noilor miresici si multa fericire!>:D<

ZaraGirl
17.09.2008, 14:55:45
Felicitari Luciana! Sunteti amandoi foarte frumosi. Rochia arata fenomenal. Ai o fotografie in care intrati in biserica si ti se vede silueta exact ca a unei sirene. Pozele sunt deosebite. Ati avut niste detalii f frumoase, iar Cosmin a stiut sa le surprinda.=D> Si noua tot el ne-a facut pozele, tot ma uit pe care sa le selectez. Poate totusi reusesc sa fac o selectie inainte de a pleca in luna de miere.

ZaraGirl
17.09.2008, 14:58:09
V-am pupat!

Elli Casa de Piatra. Sunteti f finuti si delicati amandoi. Mi-a placut mult tortul, arata f interesant, iar figurina de pe tort chiar vi se potriveste, parca semanati.

Numai bine=;

ellypir
17.09.2008, 17:47:37
Multumesc mult pentru urari fetelor!(sau poate ar trebui sa spun..."doamnelor";))). Abia acum, uitandu-ma la poze, realizez cat de fericita am fost de fapt atunci, si cat de vie va ramane in mintea mea amintirea acestei zile.
Sa aveti si voi parte de o viata plina de impliniri si fericire si multa, multa, daragoste, asa cum mi-o doresc si eu. Casa de piatra!

ellypir
17.09.2008, 18:01:42
Spuneti-mi va rog.. voi cum ati facut cand v-au scos nasii la biserica? Noi am lasat acolo amandoua lumanarile. Stiu ca in mod normal se lasa doar una. Cealalta se pastreaza cu un scop sau asa.. ca amintire?

ellypir
17.09.2008, 18:09:46
Am primit si noi pozele oficiale si inca o data m-am bucurat ca am ales un fotograf deosebit. Am atasat cateva poze la semnatura. Casa de piatra noilor miresici si multa fericire!>:D<

Sunt intr-adevar superbe pozele tale. Pot sa te-ntreb cat te-a costat fotograful?

anka_je
17.09.2008, 19:05:48
V-am pupat!
Esti exact asa cum mi-am imaginat, o finuta! Superba ai fost mireasa! Casa de piatra!

LucianaMatei
17.09.2008, 19:31:56
Felicitari Luciana! Sunteti amandoi foarte frumosi. Rochia arata fenomenal. Ai o fotografie in care intrati in biserica si ti se vede silueta exact ca a unei sirene. Pozele sunt deosebite. Ati avut niste detalii f frumoase, iar Cosmin a stiut sa le surprinda.=D> Si noua tot el ne-a facut pozele, tot ma uit pe care sa le selectez. Poate totusi reusesc sa fac o selectie inainte de a pleca in luna de miere.
Multumesc mult ZaraGirl, ce-i drept datorita lui detaliile nuntii au fost atat de bine puse in valoare. Poza de la intrarea in biserica e una dintre preferatele mele, desi e greu sa aleg doar cateva poze care sa imi placa;)) . Felicitari si voua, ati fost frumosi, rochia m-a dat pe spate;-) , iar acum m-ai facut foarte curioasa in privinta pozelor, abia astept sa le vad. >:D<

LucianaMatei
17.09.2008, 19:33:01
Sunt intr-adevar superbe pozele tale. Pot sa te-ntreb cat te-a costat fotograful?
Multumesc din suflet pentru aprecieri Elena:* , informatiile despre pret o sa ti le spun pe privat.

otilik
17.09.2008, 19:35:47
cu cat timp inainte e bine sa vb cu fotograful?eu abia am vb de sala si muzica

ZaraGirl
17.09.2008, 19:38:36

cu cat mai devreme cu atat mai bine ca sa ii ai pe cei mai buni. bafta

otilik
17.09.2008, 19:42:33
oauuu si pt fotograf tre sa vorbim cu un an inainte?:-s

LucianaMatei
17.09.2008, 20:05:37
oauuu si pt fotograf tre sa vorbim cu un an inainte?:-s
Noi am contractat fotograful in luna octombrie, anul trecut.

anamary
17.09.2008, 20:13:18
anka_je, lucianamatei, ellypir, zaragirl ( +toate celelalte persoane de care acum nu-mi aduc aminte)...dupa ce luni de zile ne-am impartasit experiente, sfaturi, trairi pe miresici.ro...acum stau si admir cu bucurie in suflet rezultatul atator eforturi...FELICITARI fetelor, iar cu riscul de a ma repeta, va urez CASA DE PIATRA!!!
p.s. luciana, erau frumoase si celelalte poze (de la prieteni)...iar pe yonika o asteptam cu poze...

LucianaMatei
17.09.2008, 20:51:01
anka_je, lucianamatei, ellypir, zaragirl ( +toate celelalte persoane de care acum nu-mi aduc aminte)...dupa ce luni de zile ne-am impartasit experiente, sfaturi, trairi pe miresici.ro...acum stau si admir cu bucurie in suflet rezultatul atator eforturi...FELICITARI fetelor, iar cu riscul de a ma repeta, va urez CASA DE PIATRA!!!
p.s. luciana, erau frumoase si celelalte poze (de la prieteni)...iar pe yonika o asteptam cu poze...
Multumesc Anamary si te sustin si eu...Ioana vrem pozele de la nunta!>:D<

sisterpipi
18.09.2008, 11:45:45
Spuneti-mi va rog.. voi cum ati facut cand v-au scos nasii la biserica? Noi am lasat acolo amandoua lumanarile. Stiu ca in mod normal se lasa doar una. Cealalta se pastreaza cu un scop sau asa.. ca amintire?
din cate stiu eu, dupa 8 zile lumanarile trebuie duse la biserica cu sau fara nasi, dar trebuie sa pastrezi din fiecare cate o bucata. noi inca nu le-am dus desi avem 3 luni si ceva de cand ne-am casatorit, si mai stiu ca pot fi duse la orice biserica nu neaparat la cea la care a fost facuta cununia, daca ma insel va rog sa imi ziceti.
felicitari tuturor celor intrate nou in randul doamnelor

otilik
18.09.2008, 11:50:01
eu la toate nuntile la care am fost am vazut lumanarile in sala....

Crescent
18.09.2008, 14:22:13
Noi am contractat fotograful in luna octombrie, anul trecut.
Luciana, imi plac foarte mult pozele, foarte draguta nunta, felicitari. Imi poti da niste detalii ale fotografului, te rog?
Multumesc.

LucianaMatei
18.09.2008, 17:53:56
Luciana, imi plac foarte mult pozele, foarte draguta nunta, felicitari. Imi poti da niste detalii ale fotografului, te rog?
Multumesc.
Multumesc pentru apreciere Crescent! detaliile ti le voi scrie pe privat.

CONT-INCHIS-23057
18.09.2008, 17:56:07
Multumesc din suflet pentru aprecieri Elena:* , informatiile despre pret o sa ti le spun pe privat.

Foarte frumosi mirii!! si pozele sunt...Un fotograf din asta caut!!...Te rog frumos sa-mi trimiti datele acestui fotograf si sa-mi spui cat te-a costat ca sa stiu la ce sa ma astept:), sa nu cumva sa lesin:)). Te pup!!:*

CONT-INCHIS-23057
18.09.2008, 18:01:09

ce-ai ales pt muzica?:)

otilik
18.09.2008, 18:30:47
ce-ai ales pt muzica?:)
eee probelam cu muzica.....maine ma intalnesc din nou cu sotul vasilicai tataru sa vad daca mai lasa din pret daca ii iau pe toti..daca nu,nu stiu ce o sa fac.
am fost si am probat o rochie la magazinu ala de langa liceul economic...si m-am indragostit de ea..numai ca eu consider ca e prea devreme ca sa-mi cumpar rochia de mireasa:-?

CONT-INCHIS-23057
18.09.2008, 18:59:37
eee probelam cu muzica.....maine ma intalnesc din nou cu sotul vasilicai tataru sa vad daca mai lasa din pret daca ii iau pe toti..daca nu,nu stiu ce o sa fac.
am fost si am probat o rochie la magazinu ala de langa liceul economic...si m-am indragostit de ea..numai ca eu consider ca e prea devreme ca sa-mi cumpar rochia de mireasa:-?

e cam mult prea devreme pt rochie:) Asteapta sa vezi colectia pe 2009:P
E aceeasi persoana vasilica tataru cu vasilica nastase?..nu mi-e deloc clar:D
Eu trebuia sa ma intalnesc duminica cu baietii de la festivo in iasi, c-am fost la nunta la Yonika si la fratele meu dar eram atat de obosita incat am amanat-o pe alta data....Dar nu ma grabesc..:)

otilik
18.09.2008, 19:13:12
da.e aceasi persoana..nastase e numele ei dupa casatorie.
offff nu stiu ce o sa fac cu muzica asta..am mai ascultat unele formatii da nu m-a incantat niciuna:(

LucianaMatei
18.09.2008, 20:12:01
Otilik eu mi-am luat rochia cu 9 luni inainte de nunta, daca te-ai indragostit de ea si crezi ca e ceea ce iti doresti poti sa ti-o cumperi. Multa bafta!

otilik
18.09.2008, 20:15:24
Otilik eu mi-am luat rochia cu 9 luni inainte de nunta, daca te-ai indragostit de ea si crezi ca e ceea ce iti doresti poti sa ti-o cumperi. Multa bafta!
nu este chiar ce caut,dar se aseza foarte bine...problema este ca e si foarte scumpa ca sa ma arunc asa fara sa mai vad si alte rochii:-s

LucianaMatei
18.09.2008, 20:23:06
nu este chiar ce caut,dar se aseza foarte bine...problema este ca e si foarte scumpa ca sa ma arunc asa fara sa mai vad si alte rochii:-s
'
Daca nu esti sigura ca e ceea ce iti doresti atunci nu are niciun sens sa ti-o cumperi de pe acum. Mult spor la probat rochite!

LucianaMatei
18.09.2008, 20:24:20
Foarte frumosi mirii!! si pozele sunt...Un fotograf din asta caut!!...Te rog frumos sa-mi trimiti datele acestui fotograf si sa-mi spui cat te-a costat ca sa stiu la ce sa ma astept:), sa nu cumva sa lesin:)). Te pup!!:*
Multumesc Floricica>:D< , mai multe detalii despre fotograf ti-am scris pe privat!

otilik
18.09.2008, 20:26:40
'
Daca nu esti sigura ca e ceea ce iti doresti atunci nu are niciun sens sa ti-o cumperi de pe acum. Mult spor la probat rochite!
multumesc...mie imi plac modele de la pronovias...dar tare mai sunt scumpe

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 09:19:11
Multumesc Floricica>:D< , mai multe detalii despre fotograf ti-am scris pe privat!

Multumesc mult pt mesaj.:*

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 09:28:21
da.e aceasi persoana..nastase e numele ei dupa casatorie.
offff nu stiu ce o sa fac cu muzica asta..am mai ascultat unele formatii da nu m-a incantat niciuna:(

Eu cred ca o sa-mi iau ceva din iasi, au mai mult bun simt la preturi decat in bacau si aceeasi calitate. Si cumnatica mea din cate stiu a dat in jur de 14 mil la fotograf ..Nu am inca pozele ca sa vad calitatea dar daca ies la fel de bune pe cat arata fotograful cred ca-l iau pe el=)) ,sa-mi pozeze;))

LucianaMatei
19.09.2008, 09:41:04
multumesc...mie imi plac modele de la pronovias...dar tare mai sunt scumpe
Si eu am fost si voi ramane fanul trustului Pronovias: La Sposa, Pronovias si San Patrick, au niste rochii intr-adevar deosebite. Visul de a avea o rochie dintre acestea mi s-a indeplinit. Daca intr-adevar iti doresti poti sa ai o rochie fara sa dai f multi bani pe ea, la bazar sunt atat de multe miresici care isi vand rochitele de la Pronovias, asta doar in cazul in care esti dispusa sa porti o rochie purtata inainte de altcineva. Oricum mai ai timp destul sa te hotarasti!

LucianaMatei
19.09.2008, 09:42:21
Eu cred ca o sa-mi iau ceva din iasi, au mai mult bun simt la preturi decat in bacau si aceeasi calitate. Si cumnatica mea din cate stiu a dat in jur de 14 mil la fotograf ..Nu am inca pozele ca sa vad calitatea dar daca ies la fel de bune pe cat arata fotograful cred ca-l iau pe el=)) ,sa-mi pozeze;))
Ai fost tare comica la postul asta:D

ellypir
19.09.2008, 10:39:01

Multumim mult de urari. Si intr-adevar.. acum vedem rezultatele muncii noastre.. ca la urma urmei.. eu una tot ce am facut am realizat cu ajutorul sfaturilor si recomandarilor voastre, iar pentru asta va sunt nespus de recunoscatoare.>:D<
Si.. chiar asa.. Yonik, vrem sa vedem poze!!!

otilik
19.09.2008, 12:30:49
Si eu am fost si voi ramane fanul trustului Pronovias: La Sposa, Pronovias si San Patrick, au niste rochii intr-adevar deosebite. Visul de a avea o rochie dintre acestea mi s-a indeplinit. Daca intr-adevar iti doresti poti sa ai o rochie fara sa dai f multi bani pe ea, la bazar sunt atat de multe miresici care isi vand rochitele de la Pronovias, asta doar in cazul in care esti dispusa sa porti o rochie purtata inainte de altcineva. Oricum mai ai timp destul sa te hotarasti!
nu ma deranjeaza sa iau o rochita de la o alta fata daca starea ei este impecabila,problema e ca nu am gasit ceva potrivit pentru mine....iar pentru cele care mi-au palcut cat de cta trebuie sa ma duc la bucuresti la fete sa le probez:-s

otilik
19.09.2008, 12:31:53
si eu am de gand sa ma plimb prin magazine prin iasi...dar nu sunt sigura ca-mi voi gasi ceva pe placul meu:-s la piatra neamt nu te duci?

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 13:19:04
si eu am de gand sa ma plimb prin magazine prin iasi...dar nu sunt sigura ca-mi voi gasi ceva pe placul meu:-s la piatra neamt nu te duci?

La piatra neamt ma duc pt rochie:) Am vazut la doua magazine pe acolo niste modele frumoase:)...Dar mai pe la anu....Anul asta mai haiducesc:))

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 13:26:43
Multumim mult de urari. Si intr-adevar.. acum vedem rezultatele muncii noastre.. ca la urma urmei.. eu una tot ce am facut am realizat cu ajutorul sfaturilor si recomandarilor voastre, iar pentru asta va sunt nespus de recunoscatoare.>:D<
Si.. chiar asa.. Yonik, vrem sa vedem poze!!!

Yonika e in luna de miere...E atat de mieroasa luna asta ca nu stiu nimik de ei, daca au ajuns, daca e bine..daca nu i-a mancat ...Banderas....:) Dar abia astept si eu pozicile:). A avut o nunta foarte frumoasa.

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 16:08:11
Ai fost tare comica la postul asta:D

Nu mai stii de gluma?:)

liviabaciu
19.09.2008, 16:08:25
Felicitari pt felul in care ati stiut sa va faceti prietene!
casa de piatra si multa rabdare si intelegere,iar pt cele ce inca se mai pregatesc pt marele eveniment.........Spor la Treaba!=D> :* ;;)

CONT-INCHIS-23057
19.09.2008, 22:45:25
Felicitari pt felul in care ati stiut sa va faceti prietene!
casa de piatra si multa rabdare si intelegere,iar pt cele ce inca se mai pregatesc pt marele eveniment.........Spor la Treaba!=D> :* ;;)

Multumesc!!..Spor la pregatiri!!! Observ ca mai ai foarte putin timp:)

otilik
20.09.2008, 01:32:23
buna fetelor!!!mie nu mi-a mers prea bine azi..am incercat sa negociez cu muzica dar cica NU,asta e pretul lor si gata....am mai discutat cu ei si pana la urma au ramas.de acu sper sa fie bine......
maine trebuie sa merg la restaurant sa discut serios cu patroana de acolo...am auzit eu niste zvonuri care nu mi-au placut deloc.
la voi care mai e treaba?cum stati cu pregatirile?

monica_bc
20.09.2008, 15:02:17
Ce formatie ai luat Otilik?

otilik
20.09.2008, 16:01:49
am luat-o pe vasilica tataru natase impreuna cu sotul ei si formatia lor.toti zic ca sunt super si ca fac atmosfera....acum sper sa fie asa la cati bani le dau.:-w

monica_bc
21.09.2008, 11:56:52
Eu l-am luat pe Nelu Cazimir impreuna cu o interpreta de muzica populara. Am ascultat cateva melodii cantate de el la o nunta si chiar are voce adevarata.

otilik
21.09.2008, 13:04:08
Eu l-am luat pe Nelu Cazimir impreuna cu o interpreta de muzica populara. Am ascultat cateva melodii cantate de el la o nunta si chiar are voce adevarata.
eu l-am avut pe cazimir cand ai mei au botezat si a fost frumos:))

monica_bc
21.09.2008, 14:56:25
Mersi pt incurajari otilik.:)) Sper sa fie bine ca muzica e printre lucrurile cele mai importante la o nunta.

otilik
21.09.2008, 15:01:15
Mersi pt incurajari otilik.:)) Sper sa fie bine ca muzica e printre lucrurile cele mai importante la o nunta.
asa este.de aceea pana la urma am semnat si eu contractul cu vasilica,cu toate ca pretul e cam mare:|

otilik
21.09.2008, 15:01:50
la ce restaurant faci nunta?

monica_bc
21.09.2008, 20:15:46
La Decebal.

otilik
22.09.2008, 00:56:13
La Decebal.
frumos;-) si in afara de restaurant si muzica ai mai rezolvat ceva?

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 09:30:31
asa este.de aceea pana la urma am semnat si eu contractul cu vasilica,cu toate ca pretul e cam mare:|

Felicitari pt contract!! Eu vreau sa tocmesc formatia aia din iasi care au cantat la mall arena in noaptea reducerilor si iubi al meu nu ma lasa, zice ca-i prea devreme:(

MNOEMI
22.09.2008, 10:27:20
gata am terminat si cu muzica..m-am intalnit cu sotul vasilicai tataru care mi-a lasat o impresie superrrr bunaaaaa,si i-am luat pe ei doi plus orchestra lor:> ...de acu sper sa iasa bine

buna otilik ... eu pe 30 august am fost la o nunta unde a cantat formatia nastase cu vasilica tataru ... are o voce superba .. iti va face o nunta fffffffff frumoasa ... eu in schimb pe 24 august am avut nunta la parc jos ... spor la pregatiri si daca ai nevoie de indicati pt fotograf si decor ti le dau cu placere ...

MNOEMI
22.09.2008, 10:33:33
Stiti ceva despre Nelu Cazimir? Am auzit ca e bun,dar mai vreau si alte pareri.
buna monica ... eu pot sa ti-l recomand din tot sufletul pe remus .. am avut nunta pe 24 august la parc .. credema ca a ridicat toata sala la dans toata noaptea ... canta printre invitati ... se plimba pe la mese si are o voce superbaaaaaaa .. mia ramas la inima credema. ... a facut 2 pauze toata noapte de 10 min cred ...

MNOEMI
22.09.2008, 10:38:05
buna fetelor! are cineva informatii despre o formatie mai ieftina decat vali stoleru sau blaj?
mie mi-au cerut 1800euro pt iunie 2009, suma care pt buzunarul meu e cam mare!
formatie mai ieftina stiu dar nu cu mult ... dar merita sa incerci ... pe tip il chiama remus si cum ii spuneam mai devreme monicai e unul de nota 100 nu 10 ... eu una am fost ffff incantata de el ...

MNOEMI
22.09.2008, 10:45:11
Buna fetelor!
Cine mai are nunta la rest Parc, sala de jos??? Astept cu nerabdare sa discut cu voi.........:)
buna eu am avut nunta la parc jos anul acesta ... daca vrei informati iti stau la dispozitie ...

MNOEMI
22.09.2008, 10:50:00
eu am 3 prieteni care au ales sa faca acolo si au avut probleme la sfarsit.si eu am vrut acolo pentru ca mi-a placut sala si pentru ca e mare dar cand am auzit ce au patit ceilalti am zis ca nu voi face acolo nimic.
e jenant ca dimineata sa vina sa ti se zica ca la meniu mai trebuie sa dai niste bani in plus pentru ca ei au pus altfel de masline si in cantitate mai mare,sau sa incepi sa te certi cu ei ca sa-ti dea ce ti-a ramas.deci eu nu vorbesc aiurea.lucrurile astea s-au intamplat unor prieteni foarte apropiati si de la ei stiu.acum cativa ani o prietena s-a certat cu ei pentru ca dimineata i-au adus jumatate dintr-un etaj de tort,asta in conditiile in care a avut un tort foarte mare si era sigura ca a ramas mult din el.s-a certat cu ei,iar cand i-a amenintat cu un control pentru ca tatal ei este o persoana destul de mare in politie i-au adus 2 etaje din tor neatinse.lucrurile astea mie nu mi se par normale sincer......indiferent ca esti bogat sau sarac dimineata trebuie sa ti se dea ce e al tau si pentru ce ai platit si apoi este alegerea ta ce faci cu ele..nu sa ajungi sa te certi si sa te tiganesti cu ei pe aoclo.:-<
eu v-am zis ce am auzit....acum fiecare cu norocul ei,poate conteaza si asta
si eu am avut nunta la parc dar sincer nu am avut nici un fel de probleme .. cand am cerut mi sa dat totul ... nu au marit pretul la sf ... au fost chiar ok .. fff draguti sefa de sala jos si un al baiat care a fost la disp toata seara in mod impecabil .. acum poate o fi fost norocul meu ... dar nu am nimic de obiectat ...

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 11:12:24
Cum arata nelu cazimir?..Cine are o poza cu el?

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 11:20:38
si eu am avut nunta la parc dar sincer nu am avut nici un fel de probleme .. cand am cerut mi sa dat totul ... nu au marit pretul la sf ... au fost chiar ok .. fff draguti sefa de sala jos si un al baiat care a fost la disp toata seara in mod impecabil .. acum poate o fi fost norocul meu ... dar nu am nimic de obiectat ...

unde ti-s pozele?..Cu cine ai facut aranjarea salii si pe cine ai avut la muzica?:)

anamary
22.09.2008, 11:23:05
buna monica ... eu pot sa ti-l recomand din tot sufletul pe remus .. am avut nunta pe 24 august la parc .. credema ca a ridicat toata sala la dans toata noaptea ... canta printre invitati ... se plimba pe la mese si are o voce superbaaaaaaa .. mia ramas la inima credema. ... a facut 2 pauze toata noapte de 10 min cred ...

MNOEMI CASA DE PIATRA si bine ai revenit printre noi!!!>:D< cum a fost nunta?? te asteptam si pe tine cu poze...apropo, remus munteanu, cel care mi-a cantat si mie la nunta a fost de nota 20!!! nu numai ca a cantat fff frumos, dar dimineata invitatii nu se mai dadeau plecati...deci merita toti banii...
te-am pupat:*

MNOEMI
22.09.2008, 11:37:48
unde ti-s pozele?..Cu cine ai facut aranjarea salii si pe cine ai avut la muzica?:)
am avut ceva probleme cu netul si nu am reusit sa le descar .. dar maine rezolv totul ... sala a decorato marius bacalu .. despre care am numai cuvinte de lauda .. este ok ... iar muzica remus ... nu stiu numele formatiei pt ca il cunosc pe el personal .. si credema face toti bani ...

MNOEMI
22.09.2008, 11:43:10
MNOEMI CASA DE PIATRA si bine ai revenit printre noi!!!>:D< cum a fost nunta?? te asteptam si pe tine cu poze...apropo, remus munteanu, cel care mi-a cantat si mie la nunta a fost de nota 20!!! nu numai ca a cantat fff frumos, dar dimineata invitatii nu se mai dadeau plecati...deci merita toti banii...
te-am pupat:*
am revenit in forta ... a fost superba nunta .. cel putin asa zic eu ... si am realizat ca tot stresul de 1 an a fost inutil ... marius bacalu dupa ce am incheiat contractul sa ocupat de absolut tot ... nu am avut griji cu sala ... nu am avut griji cu muzica si nici cu florile pt ca am lucrat cu o tipa carmen .. lucreaza acasa nu are " taraba " in piata ... si o recomanda cu drag .. e de nota 10 ...
deci dupa cum vezi nu ma plang de absolut nimic ... am avut si forograf si muzica si florar de nota 20 .. am dansat de la 22 pana dimineata la 05,30 fara sa ma asez 1 sec .. si nici nu am mancat absolut nimic toata noapte ... pupici

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 12:01:00
am avut ceva probleme cu netul si nu am reusit sa le descar .. dar maine rezolv totul ... sala a decorato marius bacalu .. despre care am numai cuvinte de lauda .. este ok ... iar muzica remus ... nu stiu numele formatiei pt ca il cunosc pe el personal .. si credema face toti bani ...

Astept pozele...poate aflu mai multe de acolo:) poopici

otilik
22.09.2008, 13:26:03
MNOEMI iti doresc casa de piatra si ma bucur sa aud ca ti-a iesit nunta asa cum ai visat:) imi spui te rog ce fotograf ai avut?

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 14:18:32
http://www.magicmud.com/Wedding%20photos.htm ..Ce pacat ca nu se mai poarta la anu' figurinele:((

otilik
22.09.2008, 14:26:21
dar cine ti-a zis ca nu se mai poarta?daca tu vrei iti pui.sunt haioase;))
ca tot veni vorba de tort...uitati ce vreau eu sa-mi fac..unul din astea:>

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 14:43:17

Am citit intr-o revista de specialitate, luna sept 2008. Cum, nu esti la curent?=))

Primul tort e frumos..dar iti trebuie nuna cu specific mediteran..Iar celalalt nu stiu daca ti-l poate face astia de la dulce-acrisor pentru ca am inteles ca se lucreaza foarte greu in martipan.

otilik
22.09.2008, 15:16:38
Am citit intr-o revista de specialitate, luna sept 2008. Cum, nu esti la curent?=))

Primul tort e frumos..dar iti trebuie nuna cu specific mediteran..Iar celalalt nu stiu daca ti-l poate face astia de la dulce-acrisor pentru ca am inteles ca se lucreaza foarte greu in martipan.
ihii stai linistita ca daca ne luam dupa moda:-" ...eu am vb cu o tipa de la lady vi(nu stiu exact cum se scrie):"> si mi-a zis ca in martipan se lucreaza foarte usor:))...mi-a aratat tot felu de poze cu ce a facut ea si erau foarte misto.acum pana la anu mai am...o sa-i duc poza si o sa vad ce-mi zice.am niste prieteni care au avut ceva asemanator,numai ca ei sunt din bucuresti si tortul a fost facut acolo.ea mi-a zis si cat m-ar ajunge tortul plus prajiturile

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 15:29:08

la al 2-lea tort am vazut un aranjament pt masa inedit:) ..Niste cutii de cadouri puse una peste alta, legate cu o funda si niste flori..Pacat ca nu mai gasesc poza. Se potriveste intocmai cu tortul tau.

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 15:45:07
ihii stai linistita ca daca ne luam dupa moda:-" ...eu am vb cu o tipa de la lady vi(nu stiu exact cum se scrie):"> si mi-a zis ca in martipan se lucreaza foarte usor:))...mi-a aratat tot felu de poze cu ce a facut ea si erau foarte misto.acum pana la anu mai am...o sa-i duc poza si o sa vad ce-mi zice.am niste prieteni care au avut ceva asemanator,numai ca ei sunt din bucuresti si tortul a fost facut acolo.ea mi-a zis si cat m-ar ajunge tortul plus prajiturile

chiar ce tarife practica lady vi?

otilik
22.09.2008, 15:47:38
chiar ce tarife practica lady vi?
pai pe mine pt 400 de pers,tortul si prajiturile ma ajung cel putin 1000 E...acum nu stiu pentru fiecare in parte.dar cand iti dai comanda eu zic sa treci pe la ambele cofetarii.eu asa voi face

CONT-INCHIS-23057
22.09.2008, 16:32:18
pai pe mine pt 400 de pers,tortul si prajiturile ma ajung cel putin 1000 E...acum nu stiu pentru fiecare in parte.dar cand iti dai comanda eu zic sa treci pe la ambele cofetarii.eu asa voi face

Adik iti trebuie un tort de 40kg ...Mda cam pe acolo ajungi..

ellypir
22.09.2008, 19:22:11
Deci al doilea tort e mult prea tare!!! Eu pt asta votez!!;)

ellypir
22.09.2008, 19:26:04
buna otilik ... eu pe 30 august am fost la o nunta unde a cantat formatia nastase cu vasilica tataru ... are o voce superba .. iti va face o nunta fffffffff frumoasa ... eu in schimb pe 24 august am avut nunta la parc jos ... spor la pregatiri si daca ai nevoie de indicati pt fotograf si decor ti le dau cu placere ...
Bine ai revenit!! Casa de piatra si multa, multa fericire alturi de alesul tau!
Te asteptam cu poze de la nunta!:)

CONT-INCHIS-23057
23.09.2008, 11:16:33

si mie imi place al 2-lea tort. dar prefer deasupra flori si funde naturale:)

Gagici, in revista info mariaj din luna sept 2008 scrie ca pt 2009 nu se mai poarta torturile cu figurine, se inlocuiesc cu flori si de asemeni nu se mai poarta torturile ornate cu frisca. V-am informat in cazul in care doriti sa fiti actualizate cu noile tendinte!

MNOEMI
23.09.2008, 11:28:06
MNOEMI iti doresc casa de piatra si ma bucur sa aud ca ti-a iesit nunta asa cum ai visat:) imi spui te rog ce fotograf ai avut?

mersi .. e un baiat care il chiama octav ... lucreaza impreuna cu fratele sau ...

MNOEMI
23.09.2008, 11:31:24
Bine ai revenit!! Casa de piatra si multa, multa fericire alturi de alesul tau!
Te asteptam cu poze de la nunta!:)

help....... cum fac sa pun pozele ??????????

anamary
23.09.2008, 11:50:00

trebuie sa iti faci cont pe site-ul picasaweb.google.com (e unul din site-uri)... incarci pozele... dupa care modifici semnatura ta de pe miresici.ro... si introduci noul tau cont picasa:)>- spor la munca:D

CONT-INCHIS-23057
23.09.2008, 11:58:33

Astept sa vad pozele:):*

MNOEMI
23.09.2008, 12:03:57

oh oh .. sper sa reusesc .... ma pun pe treaba ...

MNOEMI
23.09.2008, 12:12:49

pot sa descarc programul picasa fara nici o problema????

otilik
23.09.2008, 13:01:56
:D multumesc fetelor...cand va veni timpu voi duce o poza cu cel de-al doilea tort sa vad daca mi-l pot face asa......culorile o sa le vreau putin diferite...o sa cer o combinatie de maro cu auriu:-p

MNOEMI
23.09.2008, 13:21:17

nu reusesc sa modific semnatura ... imi da invalid file .... :-< :(( :(( (:|

otilik
23.09.2008, 13:24:46
eu nu te pot ajuta ca nu stiu#-o

anamary
23.09.2008, 15:43:14

asa imi dadea si mie initial...adresa ta de picasa trebuie scrisa in spatiul unde initial era scris "proaspat casatorita"...;-)

CONT-INCHIS-23057
23.09.2008, 17:07:20

Hai MNOEMI!!Hai MNOEMI!!Hai MNOEMI!!

UIte iti fac galerie, hai stiu ca poti!!:)) Curaj!!;))

MNOEMI
24.09.2008, 10:14:56
Hai MNOEMI!!Hai MNOEMI!!Hai MNOEMI!!

UIte iti fac galerie, hai stiu ca poti!!:)) Curaj!!;))

/:) ... nu reusesc ... si asa me enerveaza ... eu intru in control panel dupa care apas pe modifica semnatura ... introduc link-ul si dau salveaza semnatura .. si imi tot da invalid file .... :(