PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

MNOEMI
24.09.2008, 10:30:16
Hai MNOEMI!!Hai MNOEMI!!Hai MNOEMI!!

UIte iti fac galerie, hai stiu ca poti!!:)) Curaj!!;))

cred ca am reusit sa fac ceva ....

anamary
24.09.2008, 12:46:44
noemi am vazut pozele...;-) ai fost o miresica frumoasa...casa de piatra va urez si la multi ani inainte<:-P

MNOEMI
24.09.2008, 12:51:42
noemi am vazut pozele...;-) ai fost o miresica frumoasa...casa de piatra va urez si la multi ani inainte<:-P

mersi fain ... >:D< ^:)^ a fost multa munca sa ma mentin in forma ... =)) ..

CONT-INCHIS-23057
24.09.2008, 22:52:15
mersi fain ... >:D< ^:)^ a fost multa munca sa ma mentin in forma ... =)) ..

Foarte frumoase pozele. Se vede c-ati avut o petrecere frumoasa!! Si haiosi invitatii aia in bermude:))..Sper ca nu e mirele ala=))...Glumesc!
Felicitari inca o data!!...
>:D<

MNOEMI
25.09.2008, 09:51:32
Foarte frumoase pozele. Se vede c-ati avut o petrecere frumoasa!! Si haiosi invitatii aia in bermude:))..Sper ca nu e mirele ala=))...Glumesc!
Felicitari inca o data!!...
>:D<

mersi ... ei asta e ... unchiul meu .. baronu ... e cam greu sa il vezi elegant .. sau cel putin sa ii impui ceva ... asa ca am trecut cu vederea .. important e ca sau simtit bine ... :D

oricum la cate fuste am avut pe mine as fi preferat si eu bermudele lui ... =P~ =))

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 10:09:34
mersi ... ei asta e ... unchiul meu .. baronu ... e cam greu sa il vezi elegant .. sau cel putin sa ii impui ceva ... asa ca am trecut cu vederea .. important e ca sau simtit bine ... :D

oricum la cate fuste am avut pe mine as fi preferat si eu bermudele lui ... =P~ =))

Asa tanar e unchiul tau?? Foarte frumoase pozele!!..Se vede ca v-ati distrat.

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 10:10:30

Spune-mi te rog, cu cine ai colaborat la muzica, fotograf si decorarea salii?

MNOEMI
25.09.2008, 10:44:19
Asa tanar e unchiul tau?? Foarte frumoase pozele!!..Se vede ca v-ati distrat.

da am unchi fffffff tineri ... pana in 37 ani .... eu la muzica l-am avut pe remus munteanu .. care face toti bani ... are o voce superba si canta de la populara la manele ... tot ce vrei ... de sala sa ocupat marius bacalu .. care este un domn .. nu am cuvinte sa va spun cat a fost de educat si amabil ... mi a dat ffff multe sfaturi .e unul care nu incerca sa " te stoarca de bani " .. daca ceva nu este necesar in amenajarea sali te sfatuieste sa nu cheluti banii inutil... .. fotograf un baiat octav ,,, nu mai stiu numele de fam ...

MNOEMI
25.09.2008, 10:45:10
Spune-mi te rog, cu cine ai colaborat la muzica, fotograf si decorarea salii?

apropo sti ca faci nunta de ziua mea???? is nascuta pe 19 septembrie ...

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 10:47:06
da am unchi fffffff tineri ... pana in 37 ani .... eu la muzica l-am avut pe remus munteanu .. care face toti bani ... are o voce superba si canta de la populara la manele ... tot ce vrei ... de sala sa ocupat marius bacalu .. care este un domn .. nu am cuvinte sa va spun cat a fost de educat si amabil ... mi a dat ffff multe sfaturi .e unul care nu incerca sa " te stoarca de bani " .. daca ceva nu este necesar in amenajarea sali te sfatuieste sa nu cheluti banii inutil... .. fotograf un baiat octav ,,, nu mai stiu numele de fam ...

Mai spune-mi te rog, ce tarife a practicat muzicantul si fotograful si daca imi poti un mesaj cu nr lor de telefon. Iti multumesc!!

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 10:48:15
apropo sti ca faci nunta de ziua mea???? is nascuta pe 19 septembrie ...

Ce frumos!!..La multi ani pt vinerea trecuta!!<:-P :* :* :*

MNOEMI
25.09.2008, 10:59:44
Mai spune-mi te rog, ce tarife a practicat muzicantul si fotograful si daca imi poti un mesaj cu nr lor de telefon. Iti multumesc!!

muzica 1500 .. fotograful 15 000 000 lei ... am incercat sa iti trim pm dar spune ca ai ales sa nu primesti pm .. si aici nu pot publica nr de tel ...

MNOEMI
25.09.2008, 11:01:31
Ce frumos!!..La multi ani pt vinerea trecuta!!<:-P :* :* :*

multam fain ... a fost singurul an in care nu am petrecut ziua .. eram epuizata dupa nunta .. nu mai aveam chef sa o iau de la capat cu inviti .. cu liste ... cu petrecere ... gata .... vom vedea la anul ...

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 12:17:09
muzica 1500 .. fotograful 15 000 000 lei ... am incercat sa iti trim pm dar spune ca ai ales sa nu primesti pm .. si aici nu pot publica nr de tel ...

:( ciudat! Desi am mai primit PM de la cateva "colege"...Nici acum nu poti?

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 12:18:32
Buna fetelor.
Si eu sunt din Bacau.

Buna, Sa ne traiesti!!..Ai avut nunta sau urmeaza, din setarile tale imi dau seama c-ai avut deja nunta in anul 2000?

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 12:20:35
multam fain ... a fost singurul an in care nu am petrecut ziua .. eram epuizata dupa nunta .. nu mai aveam chef sa o iau de la capat cu inviti .. cu liste ... cu petrecere ... gata .... vom vedea la anul ...

Lasa, petrecem amandoua la anu'. Eu ca e ziua ta si tu pt ca ma marit eu:))...Cred ca e invers..=P~ :-p \:D/

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 17:47:09
Sunt multi pe piata si preturile variaza in functie de ceea ce fac, de calitatea serviciilor, de nr de ore de filmat, de nr. de poze facute.

Stiu, de asta ma interesez despre fiecare. La urma trag linie, adun, socotesc si decid:) Doar de asta m-am facut economista:d

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 17:48:39
Da asa este.
Am avut nunta in anul 2000.

Felicitari pt eveniment. Cred ca ai avut o petrecere foarte frumoasa, acum is cam multe fitze, parerea mea..

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 21:24:21
Gata, acum se poate. Era bifat in optiuni, ceva aiurea.

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 21:34:40
fetelor, voi ati auzit ceva de ion Suruceanu din Rep. Moldova? Iubi al meu vrea ca el sa ne cante la nunta dar mie mi-e cam teama ca nu cumva sa adorm pe acolo:D

otilik
25.09.2008, 21:54:52
fetelor, voi ati auzit ceva de ion Suruceanu din Rep. Moldova? Iubi al meu vrea ca el sa ne cante la nunta dar mie mi-e cam teama ca nu cumva sa adorm pe acolo:D
eu nu am auzit de el dar vorbiti cu el si poate iti un cd ceva sa vezi cam ce canta
ce bine ca mi-am rezolvat problema cu muzica:> mi-am luat o piatra de pe suflet\:D/

otilik
25.09.2008, 22:05:03
Cu cine ai vorbit?
eu am luat-o pe vasilica tataru impreuna cu sotul ei si orchestra lor...chiar daca sunt cam scumpi cred ca merita,am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lor

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:22:22
eu am luat-o pe vasilica tataru impreuna cu sotul ei si orchestra lor...chiar daca sunt cam scumpi cred ca merita,am auzit numai cuvinte de lauda la adresa lor

Cam scumpi, cat? 1800e?

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:23:17
eu nu am auzit de el dar vorbiti cu el si poate iti un cd ceva sa vezi cam ce canta
ce bine ca mi-am rezolvat problema cu muzica:> mi-am luat o piatra de pe suflet\:D/

Stiu ce canta! Muzica gen Dan spataru

otilik
25.09.2008, 22:26:48
Cam scumpi, cat? 1800e?
ohooo 1800 era bine....is 2500=))

otilik
25.09.2008, 22:28:29
Stiu ce canta! Muzica gen Dan spataru
pai il vreti ca invitat ?sau sa va cante numai el toata noaptea?

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:31:51
pai il vreti ca invitat ?sau sa va cante numai el toata noaptea?

toata nopticica:-<

otilik
25.09.2008, 22:32:58
mda...dar avand in vedere ca pe toti pe care i-am intrebat i-au laudat am zis ca se merita.am zis ca mai bine dau mai mult decat sa am surprize.stiu persoane care de fel nu danseaza,dar la nuntile la care a cantat vasilica s-au ridicat de la masa.
eu una am avut probleme cu alesul muzicantilor pentru ca am fost la o nunta la care a cantat "FAIMOSUL" blaj si si-a batut joc.am fost socata..am zis ca dau mai mult numai sa stiu ca o sa fie bine

otilik
25.09.2008, 22:35:23
toata nopticica:-<
hmmm eu zic sa va orientati la o formatia in care sunt cel putin 2 vocalisti.pentru ca unu nu poate canta toate genurile muzicale si sa nu dea in penibil la anumite melodii,plus ca o sa faca multe pauze ca nu poate sa cante non stop...si atunci sa nu ai surprize.
eu am auzit de unu sebi ca ar canta bine...nu l-am vazut si nici nu l-am ascultat dar am prieteni care l-au vazut la nunti si au zis ca e bun.

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:36:14
ohooo scumpi rau.

:O Eu n-as fi dat niciodata banii astia lor!!:d

Aia de la cronica carcotasilor iau pt la anu' 3000 eur si fac o super atmosfera. Canta live cu instrumentele si sonorizarea lor.
Eu am vazut-o pe vasilica la o petrecere, la ziua cuiva si a predominat populara si cateva melodii lente. Are voce, nimik de zis...dar a cam exagerat cu acest tarif:D

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:44:09
hmmm eu zic sa va orientati la o formatia in care sunt cel putin 2 vocalisti.pentru ca unu nu poate canta toate genurile muzicale si sa nu dea in penibil la anumite melodii,plus ca o sa faca multe pauze ca nu poate sa cante non stop...si atunci sa nu ai surprize.
eu am auzit de unu sebi ca ar canta bine...nu l-am vazut si nici nu l-am ascultat dar am prieteni care l-au vazut la nunti si au zis ca e bun.

Nu era doar el in lista, era si anisoara Puica. Offff....Se duce in wk-end incolo sa vb cu ei, sper sa fie suficient de scumpi cat sa se razgandeasca:D...Daca nu, m-ar mai salva un negru jaimacan, pe care l-am chema sa ne cante vreo 2 ore. Face un super show:) si canta extraordinar de bine muzica reaggae.

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:45:27
In ultima vreme Blaj si-a dat in petic.
Acum la moda e Stoleru, care a fost la scoala vedetelor. A cantat acum 2 ani la nunta finilor mei, iar prin vara l-am auzit la o cumetrie. E tareeee, si am inteles ca el merge in jur de 2000 e.

Care e stoleru asta? Tot aud vorbindu-se de el:d (de bine)

otilik
25.09.2008, 22:50:44
Nu era doar el in lista, era si anisoara Puica. Offff....Se duce in wk-end incolo sa vb cu ei, sper sa fie suficient de scumpi cat sa se razgandeasca:D...Daca nu, m-ar mai salva un negru jaimacan, pe care l-am chema sa ne cante vreo 2 ore. Face un super show:) si canta extraordinar de bine muzica reaggae.
ce tare e asta cu negru\:D/ si cat cere?l-ai auzit cantand?merge muzica lui la o nunta?

CONT-INCHIS-23057
25.09.2008, 22:59:54
ce tare e asta cu negru\:D/ si cat cere?l-ai auzit cantand?merge muzica lui la o nunta?
da, l-am mai vazut la doua petreceri:) din care una era o nunta. Nu stiu inca cat costa, o sa-l sunam dupa revelion:) Pe la inceputul anului era 500 eur o ora sau 2, nu mai stiu exact.
Merge la o petrecere, te scoate din monotonie:) si 2 ore e numai bine, nici mult nici putin. E super haios, numai ca doamnele mai in varsta comenteaza la el, pt ca el in timp ce canta mai si danseaza si antreneaza oamenii la dans, numai ca dansul lui e spre vulgar pt ca-si misca foarte mult soldurile:)). Insa pt d-re si d-nele mai tinere e bestial:))<:-P ;))

otilik
25.09.2008, 23:01:43
da, l-am mai vazut la doua petreceri:) din care una era o nunta. Nu stiu inca cat costa, o sa-l sunam dupa revelion:) Pe la inceputul anului era 500 eur o ora sau 2, nu mai stiu exact.
Merge la o petrecere, te scoate din monotonie:) si 2 ore e numai bine, nici mult nici putin. E super haios, numai ca doamnele mai in varsta comenteaza la el, pt ca el in timp ce canta mai si danseaza si antreneaza oamenii la dans, numai ca dans lui e spre vulgar pt ca-si misca foarte mult soldurile:)). Insa pt d-re si d-nele mai tinere e bestial:))<:-P ;))
misto,plus ca nu e scump;-)

mimonel
25.09.2008, 23:53:47
Merge la o petrecere, te scoate din monotonie:) si 2 ore e numai bine, nici mult nici putin. E super haios, numai ca doamnele mai in varsta comenteaza la el, pt ca el in timp ce canta mai si danseaza si antreneaza oamenii la dans, numai ca dansul lui e spre vulgar pt ca-si misca foarte mult soldurile:)). Insa pt d-re si d-nele mai tinere e bestial:))<:-P ;))
Wow:gen_04:,ma tenteaza si pe mine sa cante acolo o ora.Poti sa ne dai mai multe detalii?cum il cheama, gasim pe youtuuubee ceva filmulet cu el sa-l auzim?

otilik
25.09.2008, 23:57:55
mimonel cum stai cu pregatirile?>:D<

mimonel
26.09.2008, 00:04:07
mimonel cum stai cu pregatirile?>:D<
pai nu am bifat prea multe.avem doar sala,fotograf si dj ;;), de asta as fi vrut un pic moment de muzica live ;;). La noi e mai greu caci nu locuim in Bacau si doar iubi meu e de acolo,asa ca va citesc pe voi pentru mai multe informatii. Cat de rau stau cu pregatirile? :D

otilik
26.09.2008, 00:07:21
si eu as fi vrut dj plus programul vasilicai tataru...dar multi au strambat din nas si am decis sa iau numai muzica live

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 10:31:15
Wow:gen_04:,ma tenteaza si pe mine sa cante acolo o ora.Poti sa ne dai mai multe detalii?cum il cheama, gasim pe youtuuubee ceva filmulet cu el sa-l auzim?

Il cheama Daniel.( Negrul Daniel=)) ). Am avut o carte de vizita dar s-a spalat in masina de spalat:D Trebe sa-l caut prin prieteni. Cand il gasesc iti dau PM. Din cate stiu nu e nimik pe youtube.

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 15:38:22
"Proaspata si revigoranta" mi se pare formatia Nostalgy (fratii Fartade). I-am intalnit anul acesta de vreo 4 ori si mi se par "altceva" fata de restul si nu canta doar populara cat si alte genuri de muzica. Si o fac destul de bine parerea mea. oricum mai au de muncit....

Ii stiu, i-am vazut acum vreo 3-4 ani parca la o nunta politica:)Ei erau inca la liceul de arta. Mi-au placut atunci, era ceva nou. Nunta a iesit una eleganta cu un aer usor "britanic". Nu s-a prea dansat, mai mult s-a stat la "suete".Din ce am inteles, pt la anu' cer 1800E. Mi se pare mult prea mult pt ei pt ca tipa nu sta excelent la capitolul voce.
M-am uitat aseara la emisiunea lui dan Capatos, avea tema cu tariful vedetelor la nunti. DJ Project cer 1700eur:)

mimonel
26.09.2008, 16:41:03
Ii stiu, i-am vazut acum vreo 3-4 ani parca la o nunta politica:)Ei erau inca la liceul de arta. Mi-au placut atunci, era ceva nou. Nunta a iesit una eleganta cu un aer usor "britanic". Nu s-a prea dansat, mai mult s-a stat la "suete".Din ce am inteles, pt la anu' cer 1800E. Mi se pare mult prea mult pt ei pt ca tipa nu sta excelent la capitolul voce.
M-am uitat aseara la emisiunea lui dan Capatos, avea tema cu tariful vedetelor la nunti. DJ Project cer 1700eur:)

1700 dar pe concert,adica o ora,doua ... pentru toata noaptea e mai mult cred;;)

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 16:47:18
1700 dar pe concert,adica o ora,doua ... pentru toata noaptea e mai mult cred;;)

http://www.cancan.ro/2007-07-30/Cat-e-ora-cu-o-vedeta.html

otilik
26.09.2008, 22:10:31
weddingvodoo degeaba are voce blaj daca isi bate joc.recent am fost la o nunta la care a cantat si va pot spune o gramada de "nesimtiri" pe care le-a facut.....vocea e foarte buna si canta melodii frumoase dar degeaba....eu m-am dus special la nunta sa-l vad pentru ca initial l-am vrut la nunta mea.se pare ca vedetismul i s-a urcat la cap/:)
iar melodia "o sole mio" cantata de blaj a ajuns motiv de gluma pentru multi nuntasi.....stiu toti ca are voce nu trebuie sa se mai chinuie sa arate:)
cat despre stoleru...eu l-am vazut doar la o cumetri...nu pot spune nici ca m-a impresionat dar nici ca si-a batut joc...si-a facut treaba si atat.
dar despre blaj pot spune cu mana pe inima ca la nunta la care am fost si-a batut joc,si va zic sigur ca a fost o nunta de oameni calumea

Andreia
26.09.2008, 22:14:11
Dna Geanina Florea, nu e bine sa aduceti ofense la adresa unor lautari, nu de alta dar poate o sa va mai intalniti cu ei pe la unele petreceri la care o sa mergeti dumneavoastra sa filmati si sa fotografiati.
Iar de dat private mass-uri nu puteti inca pentru ca nu aveti 10 mesaje scrise in forum. Dupa aceea puteti linistita sa va faceti publicitate pe privat.
Imi cer scuze ca sunt asa de "dura" in primul meu post, dar nu m-am putut abtine sa nu scriu acest mesaj.

In ceea ce priveste diferenta dintre Blaj si Stoleru....diferenta este doar vocal, deorece "claparii" celor 2 formatii: Georgica (formatia lu' Blaj) si Ionut (formatia lu' Stoleru) sunt unii dintre cei mai buni din Bacau la ora actuala. Mai este fratele lui Ionut, Danut Gheorghies care a cantat tot la clape cu binecunoscutul Dan Nastase (dumnezeul sa-l odihneasca in pace). Ma refer ca sunt cei mai buni deorece canta "live" nu fac ca altii care-si incarca memoria clapei cu melodii si toata noaptea dau la misto din clape. Daca aveti ocazia puteti experimenta acest lucru cand mergeti la o nunta uitandu-va la mana dreapta a claparului. Acea mana trebuie sa se miste non-stop mai ales la populare.Ei...faza e ca la multi nu se misca ci tine doar bas-ul si restul muncii o face clapa. E un fel de "playback" instrumental. Din punct de vedere vocal....amandoi sunt foarte buni, dar Stoleru nu va putea niciodata sui cu vocea unde urca Blaj. Ca o comparatie sa-i vedeti pe amandoi cum canta melodia "O sole mio". Pe de cealalta parte Stoleru are o atractie mai mare la public...e un fel de "one man show", face atmosfera frumoasa, fetele il plac si canta si bine.

Tot ce am scris nu sunt vorbe spuse in necunostinta de cauza, cunosc foarte bine acest "fenomen": nunta. Am participat in ultimii 6 ani la peste 500 de nunti si stiu cam totul despre tot ce inseamna o nunta: furnizori, restaurante etc etc.

In rest va urez Casa de Piatra tinerelor miresici, iar la cele in devenire mult succes la organizari.:)>-

E..... fotograf doamna Florea?:-B Urmeaza deci sa ne trimita mesaje in privat cu numarul ei de telefon? Hi hi.. (glumesc!! ca vad ca aici s-a incins atmosfera..:)

Andreia
26.09.2008, 22:20:15
weddingvodoo degeaba are voce blaj daca isi bate joc.recent am fost la o nunta la care a cantat si va pot spune o gramada de "nesimtiri" pe care le-a facut.....vocea e foarte buna si canta melodii frumoase dar degeaba....eu m-am dus special la nunta sa-l vad pentru ca initial l-am vrut la nunta mea.se pare ca vedetismul i s-a urcat la cap/:)
iar melodia "o sole mio" cantata de blaj a ajuns motiv de gluma pentru multi nuntasi.....stiu toti ca are voce nu trebuie sa se mai chinuie sa arate:)
cat despre stoleru...eu l-am vazut doar la o cumetri...nu pot spune nici ca m-a impresionat dar nici ca si-a batut joc...si-a facut treaba si atat.
dar despre blaj pot spune cu mana pe inima ca la nunta la care am fost si-a batut joc,si va zic sigur ca a fost o nunta de oameni calumea
Si eu stiu o faza, de la o nunta de la parc de anul asta, cand mirii au vrut sa aiba ca vals de deschidere o melodie a lui Chayanne.. tiempo de vals.. si a spus ca, de ce sa nu cante el melodia de deschidere "esti mireasa vietii mele"... si a inceput cu figurile... Sunt de acord cu ceea ce ai spus vis a vis de "vedetism". Si au si niste tarife.. inclusiv Stoleru.. de parca ar fi vedete internationale... Dar cred ca e si greseala noastra, ca le acceptam "vedetismele"... si ei ne cer cat au ajuns sa ne ceara..

otilik
26.09.2008, 22:25:14
acum daca si-ar fi pastrat bunul simt de alta data.....nu mi s-ar fi parut foarte scump blaj,mai ales ca are intr-adevar voce,dar....:-"
la nunta la care am fost la 4.30 cand lumea dansa...el s-a prezentat,si-a prezentat colegul si a zis ca ne vedem la botez si LA REVEDERE,dupa care a oprit toata muzica...eu nici tortul nu-l mancasem...a fost un gest oribil(asta fiind cel mai grav din seara aceea)/a inceput lumea sa plece acasa si am inteles ca s-a dus nasul dupa el si a facut urat,dupa care blaj s-a intors si a inceput din nou sa cante:O

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 22:43:39
Si eu stiu o faza, de la o nunta de la parc de anul asta, cand mirii au vrut sa aiba ca vals de deschidere o melodie a lui Chayanne.. tiempo de vals.. si a spus ca, de ce sa nu cante el melodia de deschidere "esti mireasa vietii mele"... si a inceput cu figurile... Sunt de acord cu ceea ce ai spus vis a vis de "vedetism". Si au si niste tarife.. inclusiv Stoleru.. de parca ar fi vedete internationale... Dar cred ca e si greseala noastra, ca le acceptam "vedetismele"... si ei ne cer cat au ajuns sa ne ceara..

Eu, si de asta am decis sa nu am pe cineva din bacau. Is mult prea scumpi pt valoarea lor si-s plictisita sa-i vad peste tot. Poate ma infurii si-mi trag un dj bun de prin cluburi.

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 22:45:17
acum daca si-ar fi pastrat bunul simt de alta data.....nu mi s-ar fi parut foarte scump blaj,mai ales ca are intr-adevar voce,dar....:-"
la nunta la care am fost la 4.30 cand lumea dansa...el s-a prezentat,si-a prezentat colegul si a zis ca ne vedem la botez si LA REVEDERE,dupa care a oprit toata muzica...eu nici tortul nu-l mancasem...a fost un gest oribil(asta fiind cel mai grav din seara aceea)/a inceput lumea sa plece acasa si am inteles ca s-a dus nasul dupa el si a facut urat,dupa care blaj s-a intors si a inceput din nou sa cante:O

Era cumva la decebal, nunta de care spui tu?

otilik
26.09.2008, 22:47:42
Era cumva la decebal, nunta de care spui tu?
nuuuu.de ce?nu e prima oara cand face asta?

otilik
26.09.2008, 22:48:53
Eu, si de asta am decis sa nu am pe cineva din bacau. Is mult prea scumpi pt valoarea lor si-s plictisita sa-i vad peste tot. Poate ma infurii si-mi trag un dj bun de prin cluburi.
acum depinde si de ce invitati ai,de numarul lor......si mie mi-ar fi placut dj

CONT-INCHIS-23057
26.09.2008, 22:56:24
acum depinde si de ce invitati ai,de numarul lor......si mie mi-ar fi placut dj

Invitatii vor fi pe toate gusturile. De la persoane publice la batrani si copii.
Am fost recent in iasi la nunta fratelui meu care a avut un dj local...ce sa-ti spun, foarte, foarte bun..Nici n-am avut sa mancam:d si-am facut bataturi:)

mimonel
26.09.2008, 23:27:41
http://www.cancan.ro/2007-07-30/Cat-e-ora-cu-o-vedeta.html

Eu inca imi sustin parerea ca e pretul pentru un concert de o ora si ceva sa zicem maxim. Eu stiu sigur ca Andra pt a canta la o nunta toata noaptea a cerut undeva la 10.000 euro:)

Andreia
27.09.2008, 10:47:32
Suma asta e pentru un moment artistic, banuiesc, de o ora.. si, chiar asa, cum ar putea ei sa cante la o nunta, ca vb aia, fara o hora la o nunta nu e distractie..

CONT-INCHIS-23057
27.09.2008, 14:01:11
Dj Project la o nunta...cred c-ar fi cool :> ..Glumesc, n-am idee. Dar intr-adevar, o nunta fara hora nu merge la noi, decat in filmele americane.:)

Haideti sa va spun un vis amuzat, avut azi-noapte:
am visat ca venise 19 sept 2009 si eu am uitat complet de eveniment. Si m-am trezit cu casa plina de oameni. Eu eram in pijamale, n-aveam nici rochia cumparata, nici parul facut:)) Valeuuu ce cosmar!!=)) Eram panicata, ca oamenii se pregatise de eveniment si eu..:-? Mirele se lasase in baza mea, ca ma ocup eu de toate...si..cand colo eu am uitat de tot!!

happy_weding
28.09.2008, 00:49:53
Din pacate formatia Nostalgy nu e libera pe data la care aveam eu nevoie.#:-S Alte sugestii va rog.

Incearca formatia concert di iasi o recomand cu caldura******

mycya_
28.09.2008, 13:39:57
buna...vreau si eu sa stiu cat va costa cei pe care iatzi ales sa va cante...eu acu ma interesez de totul,maine ma duc sa caut retsaurant pt k abia neam decis sa facem in iulie 2009 nunta,sper sa pot gasi ceva pe placul meu si data knd imi doresc....si as vrea sa mai stiu si cum atzi luat legatura cu ei,pt k si eu o sa am nevoie sa imi fac o programare...[-o< sper sa am noroc in toate...sunt asa stresata si doar de cateva zile ma interes...sper sa treaca totul..poop:*

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 09:59:12
Neatza fetelor si o saptamana scurta!!!:* :* :*

MNOEMI
29.09.2008, 10:31:15

am auzit si eu de el .. a fost la o nunta la decebal ... vrea 1000 pt 2 ore ... :O

MNOEMI
29.09.2008, 10:32:21
Neatza fetelor si o saptamana scurta!!!:* :* :*

neata flori ... sa speram ca va fi scurta ... sa sti ca nu imi mai amintesc ce nr de tel mi ai cerut ... a lui remus si a mai cui????????????

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 10:35:30
am auzit si eu de el .. a fost la o nunta la decebal ... vrea 1000 pt 2 ore ... :O

Da, a fost la decebal:) Ti-a palcut?

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 10:36:51
neata flori ... sa speram ca va fi scurta ... sa sti ca nu imi mai amintesc ce nr de tel mi ai cerut ... a lui remus si a mai cui????????????

Mi-e greu sa-mi amintesc:( E prea luni:)..

MNOEMI
29.09.2008, 10:38:25
buna...vreau si eu sa stiu cat va costa cei pe care iatzi ales sa va cante...eu acu ma interesez de totul,maine ma duc sa caut retsaurant pt k abia neam decis sa facem in iulie 2009 nunta,sper sa pot gasi ceva pe placul meu si data knd imi doresc....si as vrea sa mai stiu si cum atzi luat legatura cu ei,pt k si eu o sa am nevoie sa imi fac o programare...[-o< sper sa am noroc in toate...sunt asa stresata si doar de cateva zile ma interes...sper sa treaca totul..poop:*

bine ai venit printre noi ...

MNOEMI
29.09.2008, 10:53:35
Da, a fost la decebal:) Ti-a palcut?

nu am fost ... dar il cunosc pe fratele miresei .. si mi la recomandat el .. dar mi sa parut exagerat 1000 pt 2 ore ....

MNOEMI
29.09.2008, 10:54:29
Mi-e greu sa-mi amintesc:( E prea luni:)..

=)) =)) =)) ... e luni pt toata lumea ... ma uit pe mes vechi si vad ...

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 11:17:46
nu am fost ... dar il cunosc pe fratele miresei .. si mi la recomandat el .. dar mi sa parut exagerat 1000 pt 2 ore ....

Fratele alinei. Era dragut italianul ;)

Si ala....isi merita toti banii. Da, inseamna ca e 500eur/ora. Prima data l-am vazut la eclipsa de sf.Valentin. A doua oara, la nunta alinei&nick, la decebal. Si am impresia ca acolo a fost Blaj.

MNOEMI
29.09.2008, 11:50:38
Fratele alinei. Era dragut italianul ;)

Si ala....isi merita toti banii. Da, inseamna ca e 500eur/ora. Prima data l-am vazut la eclipsa de sf.Valentin. A doua oara, la nunta alinei&nick, la decebal. Si am impresia ca acolo a fost Blaj.

pai nush cum o chiama pe ea ... eu il stiu pe marcu ... stiu ca ea sta in italia ...

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 12:32:16
pai nush cum o chiama pe ea ... eu il stiu pe marcu ... stiu ca ea sta in italia ...

Am auzit ca au un baietel foarte frumos.:)Bine, si ei sunt frumosi.

MNOEMI
29.09.2008, 12:38:09
Am auzit ca au un baietel foarte frumos.:)Bine, si ei sunt frumosi.

ma bucur pt ei ... sper sa am si eu unul ... cat mai curand ... (:|

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 12:44:39
ma bucur pt ei ... sper sa am si eu unul ... cat mai curand ... (:|

Sa dea D-zeu!!..Pe urma sa trimiti barza si la mine:) Nu fac mofturi, poate sa fie si inainte de nunta, la mine nu conteaza:))

MNOEMI
29.09.2008, 12:56:57
Sa dea D-zeu!!..Pe urma sa trimiti barza si la mine:) Nu fac mofturi, poate sa fie si inainte de nunta, la mine nu conteaza:))

ok o trimit .. daca vine ... eu nu am vruto pana acum.. si acum cand vreau [-o< ma evita ... pare ca si a luat zborul ... :))

CONT-INCHIS-23057
29.09.2008, 17:35:44
ok o trimit .. daca vine ... eu nu am vruto pana acum.. si acum cand vreau [-o< ma evita ... pare ca si a luat zborul ... :))

Mergeti in Londra;)) . Am doua prietene care au gasit barza pe acolo, intr-o excursie. O fi mediul mai umed si prielnic=))

ellypir
30.09.2008, 14:56:58
cred ca am reusit sa fac ceva ....

Mamaaa!!! da stiu ca v-ati distrat pe cinste! Sa va fie de bine! ;) si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!;)

ellypir
30.09.2008, 15:12:44
Dj Project la o nunta...cred c-ar fi cool :> ..Glumesc, n-am idee. Dar intr-adevar, o nunta fara hora nu merge la noi, decat in filmele americane.:)

Haideti sa va spun un vis amuzat, avut azi-noapte:
am visat ca venise 19 sept 2009 si eu am uitat complet de eveniment. Si m-am trezit cu casa plina de oameni. Eu eram in pijamale, n-aveam nici rochia cumparata, nici parul facut:)) Valeuuu ce cosmar!!=)) Eram panicata, ca oamenii se pregatise de eveniment si eu..:-? Mirele se lasase in baza mea, ca ma ocup eu de toate...si..cand colo eu am uitat de tot!!

Floricico!! Esti prea stresata, mama! mai relaxeaza-te ca mai e destul pana la nunta !;))

ellypir
30.09.2008, 15:16:55

Eu am dat 1200 euro pt formatie cu vocalist si clape. Am fost foarte multumita de ei. Chiar si-au meritat banii si au facut spectacol, pot sa spun ca lumea a plecat la 6 jumate dimineatza.. iar pana atunci ringul a fost mereu plin.
Ii recomand cu cea mai mare caldura pe baietii astia. Daca vrei date de contact, vb pe privat;)

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 15:30:38
Floricico!! Esti prea stresata, mama! mai relaxeaza-te ca mai e destul pana la nunta !;))

Pai tocmai ca nu ma stresez deloc. Inafara de restaurant si de vb un pic cu prietenii nostri care se ocupa cu decoratiuni ..n-am facut nimik si nici nu voi face pana dupa ian:))

CONT-INCHIS-23057
30.09.2008, 15:32:52
Eu am dat 1200 euro pt formatie cu vocalist si clape. Am fost foarte multumita de ei. Chiar si-au meritat banii si au facut spectacol, pot sa spun ca lumea a plecat la 6 jumate dimineatza.. iar pana atunci ringul a fost mereu plin.
Ii recomand cu cea mai mare caldura pe baietii astia. Daca vrei date de contact, vb pe privat;)

vreau eu datele de contact si numele formatiei cu titlu informativ. De asemeni ma intereseaza si Sofia V. si tariful ei.
Multumesc

Yonika
01.10.2008, 11:59:05
Ola fetele! Am reusit sa va atasez si eu cateva poze de la starea civila si de la nunta, insa deocamdata cele facute de prietenii nostri, cele de la fotograf peste vre 2-3 saptamani. Va pup pe toate si cele care urmeaza sa aiba nunta, le doresc o petrece la fel de frumoasa ca a noastra!>:D< :*

simonica83
01.10.2008, 14:57:44
Dragi miresici...a trecut si nunta mea, nu stiu cand a inceput sau cand s-a terminat, imi aduc aminte doar ca am urcat in taxi sa ajung la cuafor si dimineata cand ma chinuiam sa inghesui buchetele de flori in masina ca sa plec acasa. A trecut asa de repede. De la atata stres si obosela...parca am fost un spectator si se derula un film in fata mea. Acuma nu ma intelegeti gresit...am simtit tot ce s-a intamplat si m-am implicat 100%...a fost cea mai frumoasa zi din viata mea..ca si mine de altfel...:). Poze inca nu am, pentru ca merg azi la fotograf sa le iau. Abia astept sa vad cum au iesit si sper sa nu fiu dezamagita.. intre stres si oboseala, am incercat sa zambesc mereu.
Am intrat mai rarut pe forum dar am primit sfaturi utile..de pilda sa fac porba la machiaj si la cuafura...ca cine stie cum iese si la nunta a fost mult mai bine decat la proba...:D.
Va doresc o nunta frumoasa si linistita ca a mea...:)
Cand mai am un pic de timp poate va mai povestesc cate ceva...pana atunci aveti grija de voi si nu uitati ca voi sunteti cele mai importante !!!

higgs
02.10.2008, 18:18:07
As vrea sa va reamintesc Regulamentul in cazul in care ati uitat:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421
Daca aveti intrebari despre mesajele sterse puteti sa trimiteti pm moderatorilor sau sa postati intrebarile aici:
Intrebari pentru moderatori (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=67)

CONT-INCHIS-23057
02.10.2008, 19:16:14
mi se pare ca nu prea ai cu cine vb in perioada asta ... vechile miresici au disparut din circulatie .. iar viitorele inca nu au inceput pregatirile .... =P~

Avem si club pt miresici din sep.2009 ..si sunt multe tare, dar intr-adevar cele din bacau is cam scumpe la vedere, noroc cu unii furnizori de servicii ce se mai intampla ceva activitate:)

Crescent
02.10.2008, 19:42:22
hahaha ... si eu am visat ceva de genul asta ... uitasem de nunta ... si am mers la biserica cu o rochie neagra fffff trasparenta .. eram oribila ... apoi in biserica preotul avea alta mireasa pt ca eu uitasem sa il anunt .... un cosmar .. vreo 2 zile am fost terorizata ...

fetelor, e contagios !!! am ras cu pofta ieri cand am citit si azi noapte am tras-o si eu, dar rau de tot, tot la fel uitasem si pana la urma mi-am incropit o rochie alba cu flori negre, oribil. plus ca mi-am stricat si ziua toata cu visul asta :))

otilik
03.10.2008, 00:25:53
bune fetelor!!!!luciana ai niste poze superbeeeeee
eu nu am mai facut nimic....am aranjat ce era mai important si de acu restu la anu:D
floricica ce ai mai facut cu muzica????

LucianaMatei
03.10.2008, 09:32:43
eu nu am mai facut nimic....am aranjat ce era mai important si de acu restu la anu:D
Multumesc mult Otilik. >:D< In privinta pregatirilor, daca ai pus deja deoaprte restaurantul, muzica, fotograful si cameramanul poti sta linistita pana la anul in primavara cand incep targurile de nunti.

MNOEMI
03.10.2008, 10:09:02
fetelor, e contagios !!! am ras cu pofta ieri cand am citit si azi noapte am tras-o si eu, dar rau de tot, tot la fel uitasem si pana la urma mi-am incropit o rochie alba cu flori negre, oribil. plus ca mi-am stricat si ziua toata cu visul asta :))

cu lacrimi rad si eu acum ... sa speram ca tot raul e spre bine ... la mine visul a fost urat si nunta frumoasa .... :))

Yonika
03.10.2008, 10:11:14
Multumesc cumnatica (floricica_f) si multumesc si tie Luciana de urari!>:D<

MNOEMI
03.10.2008, 10:11:33
Multumesc mult Otilik. >:D< In privinta pregatirilor, daca ai pus deja deoaprte restaurantul, muzica, fotograful si cameramanul poti sta linistita pana la anul in primavara cand incep targurile de nunti.

sunt intradevar superbe pozele ... la mine din pacate a plouat ... si am fost tot intr-o fuga dintr-un loc in altul ...asa ca poze zero .. ce am reusit in restaurant... si atat ...

MNOEMI
03.10.2008, 10:13:54
Avem si club pt miresici din sep.2009 ..si sunt multe tare, dar intr-adevar cele din bacau is cam scumpe la vedere, noroc cu unii furnizori de servicii ce se mai intampla ceva activitate:)

si cu noi doua ... care din lipsa de activitate stam toata ziua pe miresici ... =)) =)) ...

CONT-INCHIS-23057
03.10.2008, 10:25:57

Tot nimik, dar is un pic mai luminata. M-am interesat pe un forum de aici cu miresicile din Rep Moldova si-am aflat ca vedetele de acolo pe care le doreste iubi la nunta fac o atmosfera foarte frumoasa. Si nici nu-s scumpi, in jur la 1000eur. Bine, la ei 1000eur e mult.
Deci s-ar putea sa-i luam pe cei de acolo. Se va intalni iubi al meu prin nov. cu ei la o petrecere si-o sa vb atunci cu ei despre nunta noastra.
Otilik, banuiesc ca voi ajunge la valoarea muzicii tale dar voi avea o orchestra si 2 intrepreti. Si in 2800eur. cred ca intra si transportul lor si cazarea.<:-P Nu le dau nici un ban ..la gipsy astia de aici:D

CONT-INCHIS-23057
03.10.2008, 10:28:55
si cu noi doua ... care din lipsa de activitate stam toata ziua pe miresici ... =)) =)) ...

De-ai sti cat de multe fac in paralel....Si culmea, si bine:)

otilik
03.10.2008, 15:21:29
si eu am 3 interpreti in banii astia;)) ei iau acolo 1000E si pe tine te ajunge 2800 sa-i aduci???nu am inteles prea bine

CONT-INCHIS-23057
03.10.2008, 15:48:20
si eu am 3 interpreti in banii astia;)) ei iau acolo 1000E si pe tine te ajunge 2800 sa-i aduci???nu am inteles prea bine

1.Orchestra(formatie compusa din 4)
2.Ion Suruceanu(5)
3.Anisoara puica(6)
Cu tot cu cazare, transportul echipamentelor aproape 2800e.

Puica si Ion nu-s impreuna, sunt intr-adevar vedete si ma costa separat.
Cum canta astia ..nu se compara cu nici unul din bacau. Plus ca Ion si Puica vor face spectacol cu duete pe melodii celebre.

CONT-INCHIS-23057
03.10.2008, 15:57:12
Nu va suparati pe mine fetelor, dar eu-s satula de repertoriul formatiilor din bacau. Vreau altceva! si parerea mea e ca mai mult de 700 eur astia nu-si merita banii. Eu muncesc foarte mult pt ei, nu-i fur. Unde n-as castiga si eu 2100 eur neimpozabili /wk-end?(700e*3nopti, vineri, sambata si dum). Si unde pui, ca mai fac si playback!! :(

LucianaMatei
03.10.2008, 22:02:41
sunt intradevar superbe pozele ... la mine din pacate a plouat ... si am fost tot intr-o fuga dintr-un loc in altul ...asa ca poze zero .. ce am reusit in restaurant... si atat ...
Multumesc Mnoemi, imi pare rau ca a plouat in ziua nuntii. Si mie mi-a fost tare teama sa nu ploua si sa ratam sedinta foto, insa am avut noroc si a plouat exact dupa...cred ca daca am fi patit asa am fi facut sedinta foto la ceva timp dupa desi suna ciudat;))

sisterpipi
04.10.2008, 15:50:06
buna!!
dupa cum spuneam candva am ajun sa fiu si nasa de botez.
e un sentiment tare placut sa tii bebita in brate.

http://picasaweb.google.com/sisterpipi/BotezVichi# cine vrea sa vada poze
casa de piatra tuturor proaspetelor doamne si celor viitoare, ca nu se stie cadn mai reusesc sa intru pe forum.

anamary
04.10.2008, 17:46:09
buna!!
dupa cum spuneam candva am ajun sa fiu si nasa de botez.
e un sentiment tare placut sa tii bebita in brate.

http://picasaweb.google.com/sisterpipi/BotezVichi# cine vrea sa vada poze
casa de piatra tuturor proaspetelor doamne si celor viitoare, ca nu se stie cadn mai reusesc sa intru pe forum.

dragutza dar ce rapida esti. ai fost mireasa, nasa de nununie si acum de botez...Felicitari!!!!:)>-

anamary
04.10.2008, 17:53:26

pe de alta parte mnoemi trebuie sa te simti norocoasa ca a plouat in ziua nuntii, dupa cum zice un proverb italian: mireasa plouata in ziua nuntii, mireasa norocoasa;;)

MNOEMI
06.10.2008, 09:53:32
Multumesc Mnoemi, imi pare rau ca a plouat in ziua nuntii. Si mie mi-a fost tare teama sa nu ploua si sa ratam sedinta foto, insa am avut noroc si a plouat exact dupa...cred ca daca am fi patit asa am fi facut sedinta foto la ceva timp dupa desi suna ciudat;))

sotul meu a vrut sa iesim a doua zi in parc la poze ... dar cine mai avea chef de coafor si imbracat in rochie ... eram atat de obosita a doua zi ... asta este ...

MNOEMI
06.10.2008, 09:54:55
De-ai sti cat de multe fac in paralel....Si culmea, si bine:)

la fel si eu ... mai fac o factura .. mai intru pe miresici ... si tot asa ... :D

MNOEMI
06.10.2008, 10:06:19
pe de alta parte mnoemi trebuie sa te simti norocoasa ca a plouat in ziua nuntii, dupa cum zice un proverb italian: mireasa plouata in ziua nuntii, mireasa norocoasa;;)

da stiu .. stau in italia de 8 ani ... si toti italieni de la nunta imi repetau acelasi lucru ... dar pe mine mai tare ma enervau ... abia asteptam sa fac poze in parc ...

simonica83
06.10.2008, 13:28:34
da stiu .. stau in italia de 8 ani ... si toti italieni de la nunta imi repetau acelasi lucru ... dar pe mine mai tare ma enervau ... abia asteptam sa fac poze in parc ...

Cand ai avut nunta..pe ce data? Ca nu apare la tine in profil. Eu am avut pe 13 septembrie..zii urata tare. Nu am reusit sa fac poze afara decat cateva la starea civila, dar cand am simtit ca imi tremura dintii in gura am urcat repede in masina si cu niste relatii...;), am reusit sa fac poze la Mall...Stiu, multe o sa zica...ce nasol ca e doar un magazin, dar am facut pe la fanata si, pe scari, in lift si pe canapele..au iesit super...o sa vi le arat cand o sa le primesc de la fotograf.

MNOEMI
07.10.2008, 10:02:24
Cand ai avut nunta..pe ce data? Ca nu apare la tine in profil. Eu am avut pe 13 septembrie..zii urata tare. Nu am reusit sa fac poze afara decat cateva la starea civila, dar cand am simtit ca imi tremura dintii in gura am urcat repede in masina si cu niste relatii...;), am reusit sa fac poze la Mall...Stiu, multe o sa zica...ce nasol ca e doar un magazin, dar am facut pe la fanata si, pe scari, in lift si pe canapele..au iesit super...o sa vi le arat cand o sa le primesc de la fotograf.

am avut pe 24 august ... nu era frig afara doar ca ploua ... e super in mall .. decat deloc ca mine ... asa cel putin ai ceva amintiri ... noi am facut poze cu toata lumea in restaurant .. parca eram papusi ne mutau de la o masa la alta si cand am vaz pozele mi am dat seama ca nu aveam nici o poza frumoasa noi doi singuri ... :((

anamary
07.10.2008, 11:10:21
am avut pe 24 august ... nu era frig afara doar ca ploua ... e super in mall .. decat deloc ca mine ... asa cel putin ai ceva amintiri ... noi am facut poze cu toata lumea in restaurant .. parca eram papusi ne mutau de la o masa la alta si cand am vaz pozele mi am dat seama ca nu aveam nici o poza frumoasa noi doi singuri ... :((

poti face si de acum poze...nu-i timpul pierdut...stabiliti locatia, va imbracati in mire si mireasa si....faceti poze;;)

MNOEMI
07.10.2008, 12:12:12
poti face si de acum poze...nu-i timpul pierdut...stabiliti locatia, va imbracati in mire si mireasa si....faceti poze;;)

nu .. nu mai are acelasi farmec ... trebuia sa imi ascult sotul si sa le fac a doua zi ...

Yonika
07.10.2008, 13:03:01
Fetele, care doriti, am reusit sa pun o mica parte din pozele din luna noastra de miere.

Yonika
07.10.2008, 13:32:02
Anamary, f frumusei ati fost la nunta. si pozele f frumoase! sa fiti fericiti impreuna!

sisterpipi
07.10.2008, 16:24:21
dragutza dar ce rapida esti. ai fost mireasa, nasa de nununie si acum de botez...Felicitari!!!!:)>-
multumesc,
daca ni s-a oferit ocazia sa si botez sa si cunun am facut-o.
se spune ca o sa iti mearga ma bine dupa ce botezi. nu ma plang ca mi-ar merge rau dar e totdeauna loc si de mai bine, plus ca ne-a facut mare placere sa botezam.
o zi faina tuturor.

anamary
07.10.2008, 17:44:43
Anamary, f frumusei ati fost la nunta. si pozele f frumoase! sa fiti fericiti impreuna!

merci mult dragutza...esti o scumpa...si pozele voastre sunt ff reusite... speram sa fim toti fericiti pana la adanci batraneti:> ;;)

anamary
07.10.2008, 17:53:17
nu .. nu mai are acelasi farmec ... trebuia sa imi ascult sotul si sa le fac a doua zi ...

mai sunt miresici care au ales sa mearga la munte si sa faca poze imbracate in mireasa dupa nunta...important este cum va simtiti voi...pana la urma...sunt amintiri pe viata...
si la nunta mea a plouat aproape toata saptamana...noroc ca in dupa-amiaza nuntii nu a plouat...iar in unele poze mai ales in cele facute singura... eram cu papucii cufundati in pamant (deoarece era pamantul ff umed)...noi ne-am distrat pe seama asta...si am facut poze mai departe...

anamary
07.10.2008, 18:12:55

frumos vals...acuma l-am vazut!! precum si pozele din luna de miere...apropo ti-am lasat si vreo 2 comentarii:)>-

CONT-INCHIS-23057
09.10.2008, 15:51:13
frumos vals...acuma l-am vazut!! precum si pozele din luna de miere...apropo ti-am lasat si vreo 2 comentarii:)>-

Sa-l fi vazut live. Era si emotionant momentul. Eu am dat apa la soricei .:d

Yonika
09.10.2008, 16:00:42
Sa-l fi vazut live. Era si emotionant momentul. Eu am dat apa la soricei .:d
Chiar asa cumnatica? Hai ca imi dau si mie lacrimile numai cand ma gandesc...
Si ai grija sa zic si eu la fel la anul!:-p >:D<

Yonika
09.10.2008, 16:01:31
Fetele, mai dati si la pisicuta mea cate un vot pe zi! pls!!^:)^

Yonika
09.10.2008, 16:03:27
Merci draguta! Am vazut!>:D<

MNOEMI
10.10.2008, 09:45:08
Fetele, mai dati si la pisicuta mea cate un vot pe zi! pls!!^:)^

gata .. azi am votato ....

Yonika
10.10.2008, 11:18:15
gata .. azi am votato ....
Merci! Am nevoie in fiecare zi de cate un vot! dar in caz ca uitati, mai intru eu si va reamintesc!:-p >:D<

MNOEMI
10.10.2008, 12:15:11
Merci! Am nevoie in fiecare zi de cate un vot! dar in caz ca uitati, mai intru eu si va reamintesc!:-p >:D<
=)) ... ok voi incerca sa imi amintesc ...

CONT-INCHIS-23057
10.10.2008, 14:11:14
Chiar asa cumnatica? Hai ca imi dau si mie lacrimile numai cand ma gandesc...
Si ai grija sa zic si eu la fel la anul!:-p >:D<

La mine o sa fie cu ras, ca cica iubi al meu face coregrafia dansului =))

CONT-INCHIS-23057
10.10.2008, 14:13:57

votat!! nr.30

Yonika
11.10.2008, 16:36:00
La mine o sa fie cu ras, ca cica iubi al meu face coregrafia dansului =))
Pai noi am facut doar 3 ore de curs, si am invatat si cativa pasi de populara!

CONT-INCHIS-23057
13.10.2008, 09:09:35
Pai noi am facut doar 3 ore de curs, si am invatat si cativa pasi de populara!

votat, nr 33;)

MNOEMI
13.10.2008, 10:06:19
votat, nr 33;)

o sa fiu mamicaaaaaaa .. a venit barza .... acum trebuie sa ma mut la discutii intre viitoare mamici .... :-SS

otilik
13.10.2008, 14:10:16
o sa fiu mamicaaaaaaa .. a venit barza .... acum trebuie sa ma mut la discutii intre viitoare mamici .... :-SS
<:-P <:-P <:-P felicitariiiiiiiiiii sa fiti sanatosi<:-P

CONT-INCHIS-23057
13.10.2008, 14:22:03

Oauuu asta da veste!!! Felicitari si sa trimiti si la mine barza:)=D> >:D<

anamary
13.10.2008, 17:01:36

FELICITARI MNOEMI, sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos...si Yonika asteapta bebe...<:-P FELICITARI INCA ODATA... ai vazut ce se intampla daca ai fost plouata in ziua nuntii??? :D

ellypir
13.10.2008, 17:49:51
Felicitari!! Sa fie sanatos !!

Yonika
13.10.2008, 20:39:35
Felicitari mamico! Pai si unde e tickerul sa vedem in ce stadiu va aflati tu si bb?>:D< :* sa ai o sarcina usoara! Poate ne intalnim o data burticile!:-p

Yonika
13.10.2008, 20:40:19
Lasa cumnatica ca pt tine tin eu barza mea!:* ;))

Yonika
13.10.2008, 20:41:07
FELICITARI MNOEMI, sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatos...si Yonika asteapta bebe...<:-P FELICITARI INCA ODATA... ai vazut ce se intampla daca ai fost plouata in ziua nuntii??? :D
da, asta era reteta? Uite ca nu am stiut....at e bine ca a plouat la noi la nunta!:-p

Yonika
13.10.2008, 20:41:43
Nu ati uitat sa mai dati si la motanul meu cate un vot?:-"

CONT-INCHIS-23057
13.10.2008, 20:49:34
Lasa cumnatica ca pt tine tin eu barza mea!:* ;))

Yoniko.....asta da veste<:-P<:-P:*:*:*. Adik voi fi matusica?:) =P~:rockon:

Sa directionezi spre mine barzuca cumnaticooo:)..
Oauuu....!! inca nu-mi pot reveni:) Sa dea D-zeu sa fiti sanatosi si sa vina repede ziua in care ma voi juca cu nepotica:P ;)

Yonika
13.10.2008, 20:58:25
Yoniko.....asta da veste<:-P<:-P:*:*:*. Adik voi fi matusica?:) =P~:rockon:

Sa directionezi spre mine barzuca cumnaticooo:)..
Oauuu....!! inca nu-mi pot reveni:) Sa dea D-zeu sa fiti sanatosi si sa vina repede ziua in care ma voi juca cu nepotica:P ;)
Eu imi doresc mult o fetita, dar vad ca tu deja ai si diagnosticat-o: fetita sa fie atunci!:):*

CONT-INCHIS-23057
13.10.2008, 21:07:05
Eu imi doresc mult o fetita, dar vad ca tu deja ai si diagnosticat-o: fetita sa fie atunci!:):*

Fetita va fi:)..cu codite blonde si cu ochii albastri ;)

denissa
14.10.2008, 00:03:22
Fetelor miresici, ce stiti despre formatia Nostalgy, respectiv fratii Fartade, am inteles ca sunt destul de cunoscuti in Bacau?

ZaraGirl
14.10.2008, 00:30:27
Fetelor miresici, ce stiti despre formatia Nostalgy, respectiv fratii Fartade, am inteles ca sunt destul de cunoscuti in Bacau?

Sunt niste baieti si fete extraordinari. Eu i-am avut la nunta si toti invitatii mei au fost incantati cu ei. Sunt stilati si canta toate genurile de muzica. Folosesc naiul, vioara, flautul, clapele. Si muzica clasica canta. La noi au facut un fel de cafe concert pana au venit toti invitatii. Ii recomand din toata inima. Merita. Ii poti vedea pe you tube sa-ti faci o idee.:)>-

LucianaMatei
14.10.2008, 09:54:03
Ioana si Mnoemi felicitari pentru bebei!!!<:-P Sa dea Domnul sa aveti o sarcina si nastere usoare si mai alesi bebelusi sanatosi!!!

Azay
14.10.2008, 11:58:10
Eu l-am luat pe Nelu Cazimir impreuna cu o interpreta de muzica populara. Am ascultat cateva melodii cantate de el la o nunta si chiar are voce adevarata.

Monica_bc,

Poti te rog sa-mi spui cum o cheama pe interpreta de muzica populara pe care o aduce Cazimir si eventual si detalii de contact daca ai?

Multumesc

MNOEMI
14.10.2008, 12:13:52

multumim .. acum speram sa fie totul bine .... :-SS

MNOEMI
14.10.2008, 12:15:49

da cum sa nu .. nu am uitat de tine ... sa sti ca e un lucru frumos dar in acelasi timp pe mine ma ingrozeste .. nu stiu ce se intampla dar imi este frica si ma simnt o alta persoana ... :-SS :((

MNOEMI
14.10.2008, 12:21:07

:)) =)) zici ???... mersi mult ... acum astept sa mai fac o ecografie pt ca la prima se vedea doar un punct mic si negru ... ce ciudat ... emoti si frica in acelasi timp ....

MNOEMI
14.10.2008, 12:23:39
Felicitari mamico! Pai si unde e tickerul sa vedem in ce stadiu va aflati tu si bb?>:D< :* sa ai o sarcina usoara! Poate ne intalnim o data burticile!:-p

nu stiu cum sa fac sa pun ticker ... poate ne intalnim .. eu daca va fi totul bine vin in tara de sarbatori ...

MNOEMI
14.10.2008, 12:29:12
Ioana si Mnoemi felicitari pentru bebei!!!<:-P Sa dea Domnul sa aveti o sarcina si nastere usoare si mai alesi bebelusi sanatosi!!!

^:)^ sa dea domnul ... voi incerca sa nasc in apa se zice ca e mai usor ...

CONT-INCHIS-23057
14.10.2008, 12:52:58
da cum sa nu .. nu am uitat de tine ... sa sti ca e un lucru frumos dar in acelasi timp pe mine ma ingrozeste .. nu stiu ce se intampla dar imi este frica si ma simnt o alta persoana ... :-SS :((

Stai linistita, va fi totul foarte bine!!! Ai timp 9 luni sa te gandesti la ce-ti doresti. Deci, iar o sa-ti vedem unchiuletul la botez in bermude:P

eumireLE
14.10.2008, 12:54:48
eu am facut nunta pe 11.10.2008. la hotel trotus. aranjamente florale de la gardenia (floraria de langa piata...crek gardenia ii spune) . nevasta-mea a vrut LALELE ALBE, si dna de acolo a fost la sf ghe si bv sa-i gaseasca lalele albe, si a facut buchetele,aranjamentele de pe mese si lumanarile de aratau beton.
la hotel, intelegerea a fost de bun simt, si nu inteleg cum de vi s-a impus totul de acolo (la noi meniu bogat-> automat ni s-au permis sa aducem destul de multe ....) iar cu ospatarii , da au luat si ei ...da nu ca-n codru, asa cum am citit undeva mai sus (nu ii laud , k se putea si mai bine ...).
tortul l-am luat de la bacau de la un laborator si ne-a ajuns 23 ron/kg(inclusiv transport, si cu posib platirii lui dupa nunta :)) ) in conditiile in care in onesti sub 35 ron/kg nu am gasit nicaieri( iar ceea ce am vrut noi .. NU SE FACE IN ONESTI.)
muzica ..... DJ LILI. va spun de acum... formatie/lautari sucks. dj lili rules. no further coments.
religioasa s-a facut la biserica din borzesti, cu parintele Berdan si parintele Iustinian (in conditiile in care in aceeasi zi acolo a fost resfintirea bisericii...). cel mai imp la biserica aia ... NU SUNT CERSETORI, TIGANI, etc etc ... care sa ti se imprime pe creier ..)
pana la urma ... totul fain ...

denissa
14.10.2008, 12:55:00
Sunt niste baieti si fete extraordinari. Eu i-am avut la nunta si toti invitatii mei au fost incantati cu ei. Sunt stilati si canta toate genurile de muzica. Folosesc naiul, vioara, flautul, clapele. Si muzica clasica canta. La noi au facut un fel de cafe concert pana au venit toti invitatii. Ii recomand din toata inima. Merita. Ii poti vedea pe you tube sa-ti faci o idee.:)>-

Multumesc pt raspuns, in principiu stiu cine sunt, m-am intalnit si cu Robert Fartade sa discutam. Mie imi plac dar mi-au cerut 2200 euro, mi se pare cam mult... de asta stau in cumpana si vreau cat mai multe opinii despre ei, ca sa nu am surprinze...

CONT-INCHIS-23057
14.10.2008, 12:57:19
Multumesc pt raspuns, in principiu stiu cine sunt, m-am intalnit si cu Robert Fartade sa discutam. Mie imi plac dar mi-au cerut 2200 euro, mi se pare cam mult... de asta stau in cumpana si vreau cat mai multe opinii despre ei, ca sa nu am surprinze...

2200e. si mie imi pare foarte mult.:d

Yonika
14.10.2008, 14:47:56
Fetita va fi:)..cu codite blonde si cu ochii albastri ;)
Pai atunci asa sa fie cum ai zis tu!^:)^ >:D< :*

Yonika
14.10.2008, 14:51:51
nu stiu cum sa fac sa pun ticker ... poate ne intalnim .. eu daca va fi totul bine vin in tara de sarbatori ...
Pai mergi pe unul din link-urile unde am eu sau celelalte fete tickere, iti alegi acolo ce imagini vrei sa ai, pui data (prima zi a ultimei menstruatii) si iti da un ticker, si sub el ai mai multe link-uri, tre sa copii unul din acele link-uri si apoi intri aici la control panel, la modifica semnatura si acolo intr-o fereastra mai jos dai paste la ce ai copiat inainte. Acum depinde de unde iti faci tickerul, ca in fct de link-ul de unde alegi, trebuie copiat ceva anume.

Yonika
14.10.2008, 14:54:31
Sper ca nu te-am zapacit si mai tare!

Yonika
14.10.2008, 15:32:06
Multumim Luciana! Te asteptamk si pe tine sa vii cu 2 liniute la raport!

LucianaMatei
14.10.2008, 20:14:17
Multumim Luciana! Te asteptamk si pe tine sa vii cu 2 liniute la raport!
Eheee Ioana, eu vreau sa mai astept vreo 3-4 anisori, vreau sa mai copilaresc un piculet...dar cand o sa fie imi doresc cel mai mult sa fie sanatos bebe!

Yonika
15.10.2008, 11:20:55
Eheee Ioana, eu vreau sa mai astept vreo 3-4 anisori, vreau sa mai copilaresc un piculet...dar cand o sa fie imi doresc cel mai mult sa fie sanatos bebe!
Pai atunci sa vina bb cand va doriti!;;)

CONT-INCHIS-23057
15.10.2008, 17:18:25

Spune-mi te rog frumos, rochia care ai avut-o la nunta de unde e? Imi place foarte mult.

pupicei

MNOEMI
16.10.2008, 09:51:28
Stai linistita, va fi totul foarte bine!!! Ai timp 9 luni sa te gandesti la ce-ti doresti. Deci, iar o sa-ti vedem unchiuletul la botez in bermude:P

=)) nush daca vine pana la verona ... dar daca vine il puna sa isi ia bermudele ....

MNOEMI
16.10.2008, 09:54:42
Pai mergi pe unul din link-urile unde am eu sau celelalte fete tickere, iti alegi acolo ce imagini vrei sa ai, pui data (prima zi a ultimei menstruatii) si iti da un ticker, si sub el ai mai multe link-uri, tre sa copii unul din acele link-uri si apoi intri aici la control panel, la modifica semnatura si acolo intr-o fereastra mai jos dai paste la ce ai copiat inainte. Acum depinde de unde iti faci tickerul, ca in fct de link-ul de unde alegi, trebuie copiat ceva anume.

aoleo .. chiar ca mai zapacit .. si imi este asa de rau ca nu am nici un chef sa fac nimic ... scuze .. dar is la pamant ... stau ca bunica pe canapea ... toata ziua .. offf ... sa treaca mai repede astea 3 luni ... poate dupa va fi mai bine...

Yonika
16.10.2008, 10:12:25
aoleo .. chiar ca mai zapacit .. si imi este asa de rau ca nu am nici un chef sa fac nimic ... scuze .. dar is la pamant ... stau ca bunica pe canapea ... toata ziua .. offf ... sa treaca mai repede astea 3 luni ... poate dupa va fi mai bine...
saracuta de tine! Ai grija!:*

Yonika
16.10.2008, 10:15:09
Nu ma uitati si pe mine cu cate un vot?:-"

anamary
16.10.2008, 10:49:05
Nu ma uitati si pe mine cu cate un vot?:-"
votat :)>- :)>- :)>- nr 59

LucianaMatei
16.10.2008, 11:51:44
Spune-mi te rog frumos, rochia care ai avut-o la nunta de unde e? Imi place foarte mult.

pupicei
Multumesc! Rochia este luata de la Bien Savvy si este din colectia 2007 La Sposa. Am observat ca noua colectie La Sposa nu mai pune accentul atat de mult pe dantela, precum cea din 2007. Mult spor la probat rochite;))

Yonika
16.10.2008, 12:14:14
votat :)>- :)>- :)>- nr 59
Multumesc! >:D< Sper ca in 2-3 maxim 4 zile sa scap cu voturile! Si nu mai mai apuc de altceva ca parca ma oboseste!:D

Yonika
16.10.2008, 12:18:52
Multumesc! Rochia este luata de la Bien Savvy si este din colectia 2007 La Sposa. Am observat ca noua colectie La Sposa nu mai pune accentul atat de mult pe dantela, precum cea din 2007. Mult spor la probat rochite;))
Frumoase pozele Luciana!>:D<

CONT-INCHIS-23057
17.10.2008, 09:53:39
salut fetelor. Ce stiti despre fotograful lucian musat si ce tarife practica?

Pupici

MNOEMI
17.10.2008, 11:11:20
Buna seara.
FELICITARI VIITOARELOR MAMICI. <:-P Sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos.

multumim ... <:-P pana acum de sarcina usoara nici nu se pune vb .. cel putin in cazul meu ... dar sper sa fie bine bebe si sa ma chinui numai eu ...

MNOEMI
17.10.2008, 11:14:19
Multumesc! >:D< Sper ca in 2-3 maxim 4 zile sa scap cu voturile! Si nu mai mai apuc de altceva ca parca ma oboseste!:D

votat nr . 4 .... \:D/

Yonika
17.10.2008, 11:20:14
Si azi un vot, ca sa scpa mai repede de concurs, ca nu mai am mult..mai e f putin, dar cel mai greu acuj...si am nevoie de cat mai multe voturi..asa ca va rog....votati motanelul...o:-) :*

LucianaMatei
17.10.2008, 18:56:17
Frumoase pozele Luciana!>:D<
multumesc frumos Ioana!>:D<

Yonika
18.10.2008, 11:52:57
Speram sa pot lua si eu pozele in acest week-end, dar cica mai dureaza putin...:-s offf!

Yonika
18.10.2008, 11:53:31
Mai dati cate un vot si la pisoiasul meu! ^:)^ ^:)^ ^:)^

micky
18.10.2008, 11:59:38
multumesc frumos Ioana!>:D<

m-am uitat si eu la pozele tale si sunt super faine=D>...nush de ce dar am impresia ca te cunosc:-?:-?

LucianaMatei
19.10.2008, 16:53:18
m-am uitat si eu la pozele tale si sunt super faine=D>...nush de ce dar am impresia ca te cunosc:-?:-?
Multumesc Micky, acum nu stiu sa iti zic daca ma cunosti sau nu..., am vazut ca ai facut nunta in Roman si am vazut trecut si Iasi. Eu am facut facultatea in Iasi, nu stiu daca e relevant:-p , oricum lumea e mica. Om descoperi noi si misterul asta:D !

LucianaMatei
19.10.2008, 16:54:42
Speram sa pot lua si eu pozele in acest week-end, dar cica mai dureaza putin...:-s offf!
Si la mine a durat destul de mult pana am primit pozele, insa a meritat asteptarea\:D/ . O sa vezi ca si la tine va fi la fel!

Yonika
20.10.2008, 11:28:29
Si la mine a durat destul de mult pana am primit pozele, insa a meritat asteptarea\:D/ . O sa vezi ca si la tine va fi la fel!
Pai cam asa e! ca nu au fost gata sa le luam in acest week-end!:-<

otilik
20.10.2008, 22:47:11
buna fetelor!!am o problemaaaa!!!!cunoasteti persoane care au facut nunta la royal garden??am inteles ca cer chirie pe sala.stie cineva mai multe amanunte?macar asa din auzite,poate ati avut prieteni care au facut acolo....

Corina83
26.10.2008, 21:23:55
Buna!

Va rog spuneti-mi daca stiti ceva de Sebi din Buhusi, unde canta, ce tarif are .... Multumesc!
Pupici si spor la pregatiri!

otilik
26.10.2008, 21:27:30
Buna!

Va rog spuneti-mi daca stiti ceva de Sebi din Buhusi, unde canta, ce tarif are .... Multumesc!
Pupici si spor la pregatiri!
eu stiu ca el canta la eclipsa...pretul nu cred ca e foarte mare si am inteles ca e cat de cat bun...acum depinde ce vrei si tu:)

Corina83
26.10.2008, 21:35:10
Eu vreau pe cineva care canta bine, stie sa faca atmosfera si eventual sa nu fie nici prea scump!!!! Cineva a spus ca nu mai canta la Eclipsa si cumnatul meu a fost foarte incantat de vocea lui, dar noi am vrea sa il auzim cum canta si nu stiu cum sa il gasesc!

otilik
26.10.2008, 21:37:19
imi pare rau dar mai multe nu stiu sa-ti spun...poate te ajuta alta miresica:)

Corina83
26.10.2008, 21:39:44
buna fetelor!!am o problemaaaa!!!!cunoasteti persoane care au facut nunta la royal garden??am inteles ca cer chirie pe sala.stie cineva mai multe amanunte?macar asa din auzite,poate ati avut prieteni care au facut acolo....

Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu privire la problema ta, dar din cate am citit nu stiu ca ar cere chirie!
Eu am ramas uimita sa aud ca la Cascada acontul reprezinta chirie pt ca nu am mai auzit la nici un alt restaurant, dar........asta este!

Corina83
26.10.2008, 21:40:40
imi pare rau dar mai multe nu stiu sa-ti spun...poate te ajuta alta miresica:)

Iti multumesc oricum!!!
Pupici!

otilik
26.10.2008, 21:43:11
nici eu nu stiam ca si la cascada fac asa...vad ca acolo faci nunta,cat ti-a cerut chirie?

Corina83
26.10.2008, 21:45:16
nici eu nu stiam ca si la cascada fac asa...vad ca acolo faci nunta,cat ti-a cerut chirie?

Acont 1000 de lei si minim 130 persoane! Dar e foarte frumoasa sala si zic eu ca se merita!

otilik
26.10.2008, 21:47:53
sincer mie nu mi se pare normal sa faca asta atata timp cat mancarea o iei de la ei si atata timp cat le umpli sala cu oameni.sunt nesimtiti....:|

Corina83
26.10.2008, 21:52:06
Asa este dar avand in vedere ca sala este decorata de ei, m-am gandit ca nu mai dau bani pt decoratiuni si tot acolo ies!

otilik
26.10.2008, 21:55:59
Asa este dar avand in vedere ca sala este decorata de ei, m-am gandit ca nu mai dau bani pt decoratiuni si tot acolo ies!
sala e gata decorata cu de toate?pai tot e bun....la mine vrea bani dar nu da nimic,is curioasa cat o sa reziste restaurantul asta....

Corina83
26.10.2008, 22:03:49
Pe decorativbc.ro gasesti poze de la Cascada si asa este si decorat. Mie imi place foarte mult!!!
E aiurea daca nu ai nici un avantaj ca le platesti chirie! Dar mai sunt si alte restaurante .... te-ai gandit la varianta asta? Dar macar pretul meniului e acceptabil? Platesti ospatarii? Eu o sa dau 150 de lei pe meniu.

otilik
26.10.2008, 22:11:33
pai nu am cum sa iau alt restaurant pentru ca nu mai e unu in bacau asa mare si am multi invitati.....meniul si tot o sa-l stabilesc inainte de nunta atunci...nu stiu exact cat o sa ma ajunga,o sa fie in functie de c eo sa vreau.cat despre chelneri......sincer nu am auzit 2 persoane care fac acolo sa zica acelasi lucru.se pare ca patroana are o problema si da detalii in functie de fata omului......oricum o sa va zic mai multe dupa nunta;)) pentru ca se pare ca ma asteapta vremuri grele

Corina83
26.10.2008, 22:27:49
Eu zic ca o sa fie bine pentru toate miresicile!!! Noi ne agitam si ne facem griji pt ca vrem sa fie totul perfect! Dar ai sa vezi ca va fi bine!
Sa ai o nunta asa cum iti doresti!!!

otilik
26.10.2008, 22:41:49
Eu zic ca o sa fie bine pentru toate miresicile!!! Noi ne agitam si ne facem griji pt ca vrem sa fie totul perfect! Dar ai sa vezi ca va fi bine!
Sa ai o nunta asa cum iti doresti!!!
multumesc!sa speram ca va fi asa:*

CONT-INCHIS-23057
28.10.2008, 12:23:06
Salut fetelor!

Am fost la un botez in noua locatie a restaurantului Barati.
Restaurantul arata foarte bine, baia foarte frumoasa si curata. Are o capacitate de max. 150 locuri.
Toate bune si frumoase pana la mancare. Nu mi-a placut de nici o culoare, pestele era format din doua chestii subtiri si uscate..(unora li s-a facut rau de la el :D ).

monica_bc
28.10.2008, 14:01:08
E cam nasol sa nu fie buna mancarea;eu am mancat ceva acolo la gratar si a fost bun,dar totusi nu era ceva prea complicat de gatit. Cele mai importante lucruri la o nunta sunt urmatoarele: muzica,mancarea si bautura. Aaa, si mireasa bineinteles ca trebuie sa fie frumoasa.:smile:

CONT-INCHIS-23057
28.10.2008, 18:19:24
E cam nasol sa nu fie buna mancarea;eu am mancat ceva acolo la gratar si a fost bun,dar totusi nu era ceva prea complicat de gatit. Cele mai importante lucruri la o nunta sunt urmatoarele: muzica,mancarea si bautura. Aaa, si mireasa bineinteles ca trebuie sa fie frumoasa.:smile:

Ordinea conteaza?:)) Si mirele nu?:)..Baietul mamii, nu?:)

otilik
28.10.2008, 18:54:51
cred ca pentru multi mai importanta e bautura si apoi mancarea;))

CONT-INCHIS-23057
28.10.2008, 19:29:08
Fetelor voi stiti ceva despre tariful celor de la Formatia Feelings Bacau Razvan Raduca ??

Am dat intamplator de ei pe youtube si-mi plac.

mimonel
28.10.2008, 23:02:43
Fetelor voi stiti ceva despre tariful celor de la Formatia Feelings Bacau Razvan Raduca ??

Am dat intamplator de ei pe youtube si-mi plac.

Canta frumos si o voce placuta, dar cred ca va avea si un pret pe masura avand in vedere ca a participat la mamaia si a cantat la botez la Iftimoaie.:)

bluzme
29.10.2008, 12:58:33
Eu as spune ca ordinea e asta: muzica, bautura si-apoi mancarea. Iar in 2009 pretul muzicii la "baietii buni" din bacau va oscila intre 1800 si 2000 de euro.

pfff, calculand si cu muzica numai la 1000 de euro ne gandim cum sa facem sa nu iesim pe minus :)). iar la astfel de preturi se poate iesi urat de tot pe minus. si uite asa a devenit ziua nuntii doar o metoda de a da sfoara in tara ca ne-am casatorit. parca mai era si un ajutor ca sa pornim la drum in viata,nu?

otilik
29.10.2008, 13:04:47
daca iti iei muzica la 1000 euro s-ar putea sa ai surprize neplacute:(

monica_bc
29.10.2008, 13:48:31
Cred ca otilik are dreptate. Bun si ieftin mai rar gasesti.:smile:

otilik
29.10.2008, 13:54:30
eu zic ca daca o miresica nu are destui bani pentru o formatie buna mai bine isi ia un dj bun care sigur va face o nunta furmoasa din punctul de vedere al muzicii....

CONT-INCHIS-23057
29.10.2008, 14:38:21
cine imi da un PM cu datele lor de contact?

Multumesc anticipat.

blusmile
29.10.2008, 15:29:51
buna, puteti sa imi dati si mie informatii despre aceasta DJ Lili? ca am mai auzit de ea si vreau si eu ceva opinii. mercic mult

amaliaaa1081
29.10.2008, 22:10:50
daca iti iei muzica la 1000 euro s-ar putea sa ai surprize neplacute:(
Exact!!! Eu am avut o formatie din Bacau exceptionala tocmai i-am vazut pe youtube ca au cantat la cumetria lui Iftimoaie. Numai cuvinte de lauda ptr ei, sunt tineri si dotati cu conservatorul. Daca doriti informatii va ofer cu mare placere privat.

CONT-INCHIS-23057
30.10.2008, 09:41:05
Exact!!! Eu am avut o formatie din Bacau exceptionala tocmai i-am vazut pe youtube ca au cantat la cumetria lui Iftimoaie. Numai cuvinte de lauda ptr ei, sunt tineri si dotati cu conservatorul. Daca doriti informatii va ofer cu mare placere privat.

Daca e vb de razvan raduca, te rog da-mi info de contact si pretul daca-l stii.
merci

blusmile
30.10.2008, 13:16:49
si inca ceva...un restaurant in onesti sau prin imprejurimi unde se poate face nunta in aer liber stiti? (imi cer scuze de duble posting)

amaliaaa1081
30.10.2008, 20:52:54
si inca ceva...un restaurant in onesti sau prin imprejurimi unde se poate face nunta in aer liber stiti? (imi cer scuze de duble posting)
nu cred :(

amaliaaa1081
30.10.2008, 20:56:16
Daca e vb de razvan raduca, te rog da-mi info de contact si pretul daca-l stii.
merci
In jur de 1800-1900 euro. L-am contactat pe mess si l-am intrebat chiar acum si mi-a zis ca l-a contactat 3 persoane ptr data in care ai tu nunta. Acum depinde de tine , daca vrei pot sa-ti pun o vb buna:))

CONT-INCHIS-23057
31.10.2008, 09:33:56
In jur de 1800-1900 euro. L-am contactat pe mess si l-am intrebat chiar acum si mi-a zis ca l-a contactat 3 persoane ptr data in care ai tu nunta. Acum depinde de tine , daca vrei pot sa-ti pun o vb buna:))

Alea 3 persoane e de fapt una (eu) ;) ..Multumesc pt pila, am retinut tariful insa nu pot spune da sau nu pt ca trebe sa-i vad repertoriul si sa discut cu el. Eu am gasit cu 1800 e. o formatie din iasi care are in componenta 3baieti cu 4 instrumente (vioara, chitara, clape+acordeon)+ 2 voci feminine. Asa ca nu pot sa-i dau lui razvan 1900 eur doar pt ca a aparut la festivalul mamaia. Eu muncesc mult pt banii astia, nu i-am furat..priceput?;)

Multumesc oricum :* :* :*

delmo
31.10.2008, 19:14:10
eu am facut nunta pe 11.10.2008. la hotel trotus. aranjamente florale de la gardenia (floraria de langa piata...crek gardenia ii spune) . nevasta-mea a vrut LALELE ALBE, si dna de acolo a fost la sf ghe si bv sa-i gaseasca lalele albe, si a facut buchetele,aranjamentele de pe mese si lumanarile de aratau beton.
la hotel, intelegerea a fost de bun simt, si nu inteleg cum de vi s-a impus totul de acolo (la noi meniu bogat-> automat ni s-au permis sa aducem destul de multe ....) iar cu ospatarii , da au luat si ei ...da nu ca-n codru, asa cum am citit undeva mai sus (nu ii laud , k se putea si mai bine ...).
tortul l-am luat de la bacau de la un laborator si ne-a ajuns 23 ron/kg(inclusiv transport, si cu posib platirii lui dupa nunta :)) ) in conditiile in care in onesti sub 35 ron/kg nu am gasit nicaieri( iar ceea ce am vrut noi .. NU SE FACE IN ONESTI.)
muzica ..... DJ LILI. va spun de acum... formatie/lautari sucks. dj lili rules. no further coments.
religioasa s-a facut la biserica din borzesti, cu parintele Berdan si parintele Iustinian (in conditiile in care in aceeasi zi acolo a fost resfintirea bisericii...). cel mai imp la biserica aia ... NU SUNT CERSETORI, TIGANI, etc etc ... care sa ti se imprime pe creier ..)
pana la urma ... totul fain ...
dj lili.....L-) no comment..... iar cu biserica din borzesti ai avut noroc, eu am avut si cersetorri si chiar si un tigan cu un acordeon de care nu scapam de a iesit si-n poze=; si tot cereau bani....

delmo
31.10.2008, 19:16:28
cei de la hotel au si gradina de vara....parca asa ii zice....

amaliaaa1081
31.10.2008, 22:12:44
Alea 3 persoane e de fapt una (eu) ;) ..Multumesc pt pila, am retinut tariful insa nu pot spune da sau nu pt ca trebe sa-i vad repertoriul si sa discut cu el. Eu am gasit cu 1800 e. o formatie din iasi care are in componenta 3baieti cu 4 instrumente (vioara, chitara, clape+acordeon)+ 2 voci feminine. Asa ca nu pot sa-i dau lui razvan 1900 eur doar pt ca a aparut la festivalul mamaia. Eu muncesc mult pt banii astia, nu i-am furat..priceput?;)

Multumesc oricum :* :* :*
Tu stii mai bine ce iti doresti. La nunta noastra a cantat inainte sa fie festivalul de la mamaia si i-am luat ptr ca au fost cei mai buni din tot ce am gasit. Eu am fost la fff multe nunti, aveam cate 2-3 pe week end si am avut ocazia sa cunosc toate formatiile care sunt pe piata iar de baietii astia nu am avut termen de comparatie ptr ei. Am fost foarte multumiti de ei, a tinut sala in picioare toata noaptea. I-am luat ptr ca ii vazusem la diferite nunti si nu a dublat repertoriul cum fac altii. Au cantat tot ce s-a cerut. Si apoi ce conteaza de cate persoane este formata formatia daca nu stiu sa se sincronizeze? Ultima nunta la care am participat si a cantat Razvan a mai cantat si Mioara Velicu, ea facand parte din invitati. Nu se intalnise cu ei niciodata pana atunci iar ca profesionisti care sunt au tinut ritmul fara nici o repetitie. La sfarsitul recitalului Mioara a spus "Nu ma aplaudati pe mine, aplaudati acesti copii minunati care stiu ce inseamna muzica, nu am repetat deloc cu ei si au tinut ritmul cu mine atatea ore"
Deci din partea mea tot respectul ptr ei, fiecare face cum vrea, eu am dat doar un sfat, mie personal mi-au cazut la suflet ...

otilik
01.11.2008, 20:19:47
eu zic ca sunt mai multi cantareti buni si care au si o scoala in domeniul asta.acum depinde de fiecare ce isi doreste...

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 09:41:07
eu zic ca sunt mai multi cantareti buni si care au si o scoala in domeniul asta.acum depinde de fiecare ce isi doreste...

Si aia din iasi is toti la conservator...Dar ma enerveaza unii care cer tarife de vedete...

otilik
03.11.2008, 12:07:58
asta este!sunt multi asa ca ai de unde alege:)pana la urma nu te obliga nimeni sa iei pe cineva care nu-ti place
la astia din iasi nu trebuie sa le mai dai ceva in plus pentru ca sunt din alt oras?

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 12:39:38
asta este!sunt multi asa ca ai de unde alege:)pana la urma nu te obliga nimeni sa iei pe cineva care nu-ti place
la astia din iasi nu trebuie sa le mai dai ceva in plus pentru ca sunt din alt oras?

nu cer cazare, doar pt transport 3 mil. Cred ca pana la urma ma orientez la astia. Dar mai vad. EU in general is norocoasa si-mi gasesc ce-mi doresc.

otilik
03.11.2008, 13:04:51
uff bine ca am scapat cu ce era mai important....:D de acu sa vad de fotograf si cameraman dar de astia nu-mi fac probleme inca.

otilik
03.11.2008, 13:20:09
fetelor stiti de unde as putea inchiria o fantana de cicolata si una de sampanie?si cam cat m-ar costa?

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 16:18:32
fetelor stiti de unde as putea inchiria o fantana de cicolata si una de sampanie?si cam cat m-ar costa?

aveau aia de la dulce acrisor....Dar se mai poarta?

otilik
03.11.2008, 16:22:15
pai ce conteaza ce se poarta?mie imi plac la nebunie fructele cu ciocolata si la toate nuntile la care am fost si au avut am vazut ca lumea manca.....
acum daca la moda sunt penele ce sa fac?sa-mi pun o pana in cap si sa codcodacesc la nunta?
eu sunt de parere ca se poarta ce-mi place si cu ce-mi sta bine:-p

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 16:24:31
pai ce conteaza ce se poarta?mie imi plac la nebunie fructele cu ciocolata si la toate nuntile la care am fost si au avut am vazut ca lumea manca.....
acum daca la moda sunt penele ce sa fac?sa-mi pun o pana in cap si sa codcodacesc la nunta?

Da, ai dreptate...Insa eu n-am gustat niciodata acele fructe in ciocolata...Si am avut tot timpul senzatia ca-s in plus alea pe acolo...

otilik
03.11.2008, 16:34:05
eu am gustat..in general cand vad ceva nou incerc..imi place bine,nu-mi place asta e...am vazut cum e.mie imi plac,am vazut persoane care mancau fructe cu ciocolata la nunti si persoane care nu mancau...eu am multi invitati cu diferite gusturi si sunt sigura ca printre ei se vor numara si persoane care vor fi incantate de fantana...iar restu se pot bucura de alte lucruri;))
cat despre fantana de sampanie...mi-a placut o chestie la o nunta.....aveau fantana iar chelnerii serveau invitatii cu pahare ce aveau in interior o capsuna apoi fiecare persoana se ducea si isi punea din fantana cata sampanie dorea dupa care intra in sala si ciocnea cu mirii...
ps:am vazut si nunti la care fantana de cicolata era pusa intr-un colt si nu avea nici un farmec[-X
eu o sa-mi fac o masa mare plina de fructe care sa atraga invitatii;))

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 16:40:06
eu am gustat..in general cand vad ceva nou incerc..imi place bine,nu-mi place asta e...am vazut cum e.mie imi plac,am vazut persoane care mancau fructe cu ciocolata la nunti si persoane care nu mancau...eu am multi invitati cu diferite gusturi si sunt sigura ca printre ei se vor numara si persoane care vor fi incantate de fantana...iar restu se pot bucura de alte lucruri;))
cat despre fantana de sampanie...mi-a placut o chestie la o nunta.....aveau fantana iar chelnerii serveau invitatii cu pahare ce aveau in interior o capsuna apoi fiecare persoana se ducea si isi punea din fantana cata sampanie dorea dupa care intra in sala si ciocnea cu mirii...
ps:am vazut si nunti la care fantana de cicolata era pusa intr-un colt si nu avea nici un farmec[-X
eu o sa-mi fac o masa mare plina de fructe care sa atraga invitatii;))

Eu am mai vazut o fantana de sampanie adus impreuna cu tortul, facut un aranjament interesant si placut ochiului..insa ia in considerare ca acea sampanie, numai sampanie nu era pt ca era rasuflata, fara acid...
Eu tot sunt de parere ca-s in plus pe acolo:)..S-apoi ciocolata pe caldura aia...care dupa 30 min de functionare, toate se infunda..Mai degraba te-ai gandi la ceva racoritor...

otilik
03.11.2008, 16:46:44
depinde foarte mult si de calitatea sampaniei;-) ......cum am mai spus depinde de fiecare ce-si doreste...si eu am multe lucruri care mi se par inutile si altora li se par foarte importante.important e ca fiecare sa aibe parte de nunta la care a visat si atat.nici o persoana nu se aseamana cu cealalta si e normal sa avem gusturi diferite;))

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 16:53:42
depinde foarte mult si de calitatea sampaniei;-) ......cum am mai spus depinde de fiecare ce-si doreste...si eu am multe lucruri care mi se par inutile si altora li se par foarte importante.important e ca fiecare sa aibe parte de nunta la care a visat si atat.nici o persoana nu se aseamana cu cealalta si e normal sa avem gusturi diferite;))

Si sampania Moet sau sa zicem Dom Perignon (care e in jur la 200 eur sticla) se rasufla:)

otilik
03.11.2008, 17:01:29
posibil...eu am baut la niste prieteni care au avut fantana si nu mi s-a parut rasuflata sau rea.oricum sampania este mai mult pentru a da noroc,nu am vazut pe nimeni sa bea tot paharu sau sa puna mare accent pe ea.multa ramane in pahare;;)

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 17:05:37
posibil...eu am baut la niste prieteni care au avut fantana si nu mi s-a parut rasuflata sau rea.oricum sampania este mai mult pentru a da noroc,nu am vazut pe nimeni sa bea tot paharu sau sa puna mare accent pe ea.multa ramane in pahare;;)

Asa-i, depinde mult de gusturi, dupa cum bine ai spus ;)

Eu prefer o sampanie buna, rece si proaspata.

otilik
03.11.2008, 17:12:00
eu nu ma omor dupa sampanie...doar o gust la anumite ocazii asa ca dupa mine ar puta lipsi;))

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 17:17:21
Mie imi place foarte mult sampania..Si daca e buna...beau mai toata noaptea la nunti doar sampanie :D Si daca e inzorzonata cu capsuni si alte fructe nici nu ma ating de ea.

otilik
03.11.2008, 17:19:49
dupa cum am mai spus gusturile sunt diferite;;)

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 17:25:29
dupa cum am mai spus gusturile sunt diferite;;)

nu te-am contrazis.:)..ti-am dat o parere.. Daca aceea e dorinta ta..."go for it"..

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 18:28:44
oricum mie imi place noua tendinta a penelor care vine din america. Are un simt retro..:-p cu un rafinament aparte ;).

MNOEMI
03.11.2008, 21:57:49

bravo otilik.... asa gandesc si eu .... cei de la decorativ adica marius bacalu au fantana ... anul acesta a cerut 150 ron la inchiriat ... cel putin asa imi amintesc ...

CONT-INCHIS-23057
03.11.2008, 23:24:31
Eu n-am vazut nici o fantana functionabila dupa ora 12 noaptea. Erau toate infundate si aratau oribil. ..Si repet si mi pare un accesoriu total inutil :d
Dar nu te lua dupa mine pt ca eu prefer gusturile clare, ciocolata sa fie ciocolata si fructul sa fie fruct, nu amestecate si sucite

otilik
04.11.2008, 14:58:49
la o nunta la care am fost fantana a tinut pana la ora 4....am inteles parerea ta nu e nevoie sa te repeti.aici suntem sa ne dam cate un sfat si sa ne spunem parerea.
am vazut cati plac lucrurile clare si nu "sucite"...ciorba cum o mananci?intai rozi un morcov,apoi manaci un cartof,si la sfarsit bei o cana cu apa?:D
depinde de fiecare si gusturile nu se discuta...stiti cum e..nu e frumos ce e frumos,e frumos ce-mi place mie.;;)

CONT-INCHIS-23057
04.11.2008, 15:20:20
[quote=otilik;1206781]la o nunta la care am fost fantana a tinut pana la ora 4....

Atunci succes cu gasitul fantanii magice!

...ciorba cum o mananci?

Nu prea o inghit, la propriu si la figurat. Daca tie-ti place,no comment.
("De gustibus non disputandum")

iuliag123
06.11.2008, 21:45:02
vand rochita de mireasa.
pentru mai multe detalii lasati-mi measj privat.

http://picasaweb.google.co.uk/iuliag123/PozeNunta#

CONT-INCHIS-23057
07.11.2008, 10:26:24
vand rochita de mireasa.
pentru mai multe detalii lasati-mi measj privat.

http://picasaweb.google.co.uk/iuliag123/PozeNunta#

incearca pe la bazar in forum.

Yonika
12.11.2008, 15:35:16
Ola fetele, am incarcat si eu pozele de la fotograf, daca vreti sa le vedeti! Mie imi plac f mult!>:D<

anamary
12.11.2008, 16:44:38
Ola fetele, am incarcat si eu pozele de la fotograf, daca vreti sa le vedeti! Mie imi plac f mult!>:D<

fff frumoase pozele...frumosi voi, rochitza, accesoriile ...tot...felicitari:)>- si...sarcina usoara in continuare>:D<

Yonika
12.11.2008, 17:14:46
fff frumoase pozele...frumosi voi, rochitza, accesoriile ...tot...felicitari:)>- si...sarcina usoara in continuare>:D<
Multumesc!>:D<

diananico
12.11.2008, 17:19:51
eu mi-am estimat costurile pe 10-12000 euro

JustAndreea
15.11.2008, 17:06:35
Restaurantul Frist Class are o gradina superba in spate cu 3 foisoare mari... Loc este in gradina dar nu cat sa incapa totii nuntasii acolo..... este nevoie si de locurile din resaurant.

andalyna
25.11.2008, 22:49:44
Buna,
Cine imi da si mie de nr. de telefon al doamnei de la tg ocna? Please;-)^:)^ .

andalyna
04.12.2008, 21:20:24
Mii de multumiri pentru numarul de telefon al doamnei Geta. >:D<

CONT-INCHIS-23057
05.12.2008, 23:03:02
Fetelor, va invit sa va uitati pe antena1. E un caz cu un copil din bacau (stefan blidiristeanu). Haideti sa donam macar 2 euro si sa-l ajutam sa plece la operatie in italia. E atat de mic..si are nevoie de o gramada de bani..150mii euro..

merlynn
10.12.2008, 16:54:14
M-au luat niste emotii cand am citit pe forum discutiile vreau sa am o nunta perfecta si de asta incerc sa ma tot documentez sa pot organiza totul cum vreau eu, de aceea va cer niste safturi, orice este bine venit!:*

merlynn
15.12.2008, 14:53:43
Mii de multumiri pentru numarul de telefon al doamnei Geta. >:D<
trimite-mi si mie te rog frumos nr doamnei de la Tg - Ocna!
ms

oana_alexandra
15.12.2008, 17:06:02
Buna fetelor....Eu am nunta pe 25 iulie 2009 si din anumite motive am schimbat restaurantul...asa ca daca este cineva interesat de restaurantul casa grande etaj pot sa-i cedez locul pe data de 25 iulie 2009....astept p.m de la cei interesati.

Loxanna
23.12.2008, 21:15:10
Dragi miresici,

eu voi avea nunta pe 17 octombrie la Hotel Trotus. In oras multi cred ca e fita sa te duci la Borzesti pentru cununie si la Hotel pentru petrecere. La noi nici nu poate fi vorba de asa ceva, dar am considerat ca e cel mai decent loc din oras unde sa incapa oamenii fara sa se calce pe picioare. In ceea ce priveste contractul, foarte stricti si cu refrenul" totul se discuta cu 14 zile inainte". Asa ca vreau sa ma lamuresc si eu:
- cat costa inchirierea meselor rotunde?
- de aranjamentul salii nu se ocupa cei de la Hotel?
- cum pot face rost de numarul dnei Geta despre care ati discutat pe forum?

Sincer, aveam o mie de intrebari in cap inainte sa incep sa scriu mesajul, dar acum nici nu stiu ce sa mai zic...

Yonika
25.12.2008, 14:03:06
Craciun fericit fetelor alaturi de cei dragi!:*

Ralucsa
29.12.2008, 15:07:30
Buna miresicilor,

Sarbatori fericite :*, in primul rand.
In al doilea, eu o sa fiu miresica pe 4 iulie 2009... si, nu vreau sa intru in panica inutil (si cu 6 luni inainte :-?) dar nu reusesc sa gasesc in bacau firme care se ocupa cu decoratul salii. Va promit ca am incercat sa gasesc singura pe forum daca s-a mai discutat despre asta... dar la ce guralive ati fost =)) ma apuca nunta pana citesc tot... Mai rau e ca eu sunt in bucuresti si acasa ajung mai rar... Deci... Aveti idee de vreo firma care sa decoreze frumos si ieftin ?

simonica83
29.12.2008, 15:54:11
Buna miresicilor,

Sarbatori fericite :*, in primul rand.
In al doilea, eu o sa fiu miresica pe 4 iulie 2009... si, nu vreau sa intru in panica inutil (si cu 6 luni inainte :-?) dar nu reusesc sa gasesc in bacau firme care se ocupa cu decoratul salii. Va promit ca am incercat sa gasesc singura pe forum daca s-a mai discutat despre asta... dar la ce guralive ati fost =)) ma apuca nunta pana citesc tot... Mai rau e ca eu sunt in bucuresti si acasa ajung mai rar... Deci... Aveti idee de vreo firma care sa decoreze frumos si ieftin ?

Sarbatori fericite si tie!
Eu am lucrat cu decorativ...(in speranta ca nu fac publicitate si nu ma dau afara de pe forum )...eu am fost multumita. Am avut de toate si la preturi acceptabile. Zi-mi te rog, cam in cat ai vrea sa te incadrezi, pentru ca ai zis "mai ieftin". Eu m-am incadrat in 1400 ron, cu 150 de mese decorate si mai multe ornamente. Daca te intereseaza am sa iti zic mai multe detalii. Te pup.