PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

delmo
31.12.2008, 13:38:38
Dragi miresici,

eu voi avea nunta pe 17 octombrie la Hotel Trotus. In oras multi cred ca e fita sa te duci la Borzesti pentru cununie si la Hotel pentru petrecere. La noi nici nu poate fi vorba de asa ceva, dar am considerat ca e cel mai decent loc din oras unde sa incapa oamenii fara sa se calce pe picioare. In ceea ce priveste contractul, foarte stricti si cu refrenul" totul se discuta cu 14 zile inainte". Asa ca vreau sa ma lamuresc si eu:
- cat costa inchirierea meselor rotunde?
- de aranjamentul salii nu se ocupa cei de la Hotel?
- cum pot face rost de numarul dnei Geta despre care ati discutat pe forum?

Sincer, aveam o mie de intrebari in cap inainte sa incep sa scriu mesajul, dar acum nici nu stiu ce sa mai zic...
si noi tot asa am facut! nunta la hotel si cununia la borzesti! am avut mese rotunde dar nu imi mai amintesc exact cat a fost una....undeva la 10 -15 euro masa (dar merita e superba sala cu mesele rotunde) eu zic sa nu te complici cu alta firma de aranjamente! si cei de la hotel le fac f frumoase (ei iti imbraca scaunele mesele si stalpii aiai cu luminite....pe sus cu organza fac niste aranjamente....vine ff frumos) noi la gardenia am facut aranjamentele florale! daca te pot ajuta cu ceva sunt pe aici!>:D<

Loxanna
04.01.2009, 21:48:10
Ar fi minunat aca asta ar fi pretul, sincer, imi doresc foarte mult mesele rotunde! In ceea ce priveste aranjatul salii, as vorbi cu cei de la hotel pentru imbracatul scaunelor si ce alte minuni ai ei si pe care le-ar putea folosi, dar florile nu cred ca le vreau de la gardenia, eu nu sunt prea incantata de ei. Am inteles ca cei de la hotel nici nu cer supra pret ca sa faca aranjamentele cu luminite si alte minuni, mi-a spus o prietena care s-a casatorit in septembrie, la care am si mers si chiar mi-a placut la nebunie! Iti multumesc din suflet pentru raspuns!

monica_bc
05.01.2009, 11:51:58
150 de mese?Cred ca e vorba de locuri.Si eu m-am dus la Decorativ si mi se par destul de profesionisti.Voi vedea la nunta cat de multumita voi fi.<:-P

iubitel
06.01.2009, 01:44:28
Buna miresicilor,

Sarbatori fericite :*, in primul rand.
In al doilea, eu o sa fiu miresica pe 4 iulie 2009... si, nu vreau sa intru in panica inutil (si cu 6 luni inainte :-?) dar nu reusesc sa gasesc in bacau firme care se ocupa cu decoratul salii. Va promit ca am incercat sa gasesc singura pe forum daca s-a mai discutat despre asta... dar la ce guralive ati fost =)) ma apuca nunta pana citesc tot... Mai rau e ca eu sunt in bucuresti si acasa ajung mai rar... Deci... Aveti idee de vreo firma care sa decoreze frumos si ieftin ?
La multi ani pt.2009!<:-P Trimite-mi un PM si-ti voi comunica datele de contact de la dna care s-a ocupat cu decorarea la nunta noastra.Preturile au fost rezonabile si totul realizat cu gust.

sarapup
07.01.2009, 10:10:44
La multi ani pt.2009!<:-P Trimite-mi un PM si-ti voi comunica datele de contact de la dna care s-a ocupat cu decorarea la nunta noastra.Preturile au fost rezonabile si totul realizat cu gust.

te rog din suflet trimite-mi si mie ca inca nu pot trimite pm ^:)^ ^:)^ ^:)^

sim77
08.01.2009, 09:53:53
Buna!
Va urmaresc de mult timp...insa nu prea am avut curaj sa intru si eu in discutie... Anul acesta am nunta pe 5 sept la Hotel Trotus si vreau sa aflu cat mai multe detalii legate de acest subiect...In discutiile voastre am gasit raspunsul la unele din intrebari...insa as dori mai multe detalii despre d-na din Tg Ocna care se ocupa cu aranjamentele (sau o alta varianta pentru aranjamentele salii) si o recomandare pentru un fotograf bun..Multumesc mult si astept raspunsurile voastre...

Oan_21
08.01.2009, 13:05:12
Buna tuturor miresicilor si nu numai!
Am vz discutii referitoare la pensiunea Loredana! Am fost invitata si eu la un botez acolo si mi-a placut tare mult. Revelionul l-am petrecut tot acolo si cred ca a fost cea mai buna alegere. A cantat Aurel Moldovan, Maria Tataru, au avut dansatori latino si program cu dansuri traditionale.
Am auzit ca sunt reusite si nuntile acolo.
O zi buna tuturor!

Oan_21
08.01.2009, 14:34:19
Am auzit si eu de reclamatii, dar politia a fost si asa cum a venit, asa a si plecat. De atunci au mai fost 3 nunti la cort. Ca pe mine ma bate gandul sa inchiriez cortul. Dar reclamatii sunt peste tot in oras unde se aude muzica.
Cat despre Blaj, se facuse 22.30 si el se ridicase sa cande doar de 2 ori primirea. Mireasa l-a gasit la un moment dat plimbandu-se pe la lacusor. Normal ca a inceput sa planga. O cunosc personal. O cheama Bejan Ana si plangea ca a aruncat 2000 de euro pe fereastra. Atunci au chemat orchestra de la local. M-am informat despre toate astea, am vorbit cu mireasa, nu vreau riscuri la nunta mea.

Oan_21
08.01.2009, 16:32:09
D-zeu sa-l odihneasca in pace pe d-l Elisei!

Oan_21
08.01.2009, 16:44:19
1. Esti foarte bine informat sau informata. Adica stii prea multe detalii pe care nu aveai de unde sa le stii decat daca erai acolo sau daca lucrezi acolo...in fine, asta nu conteaza prea mult...publicitatea pe acest site este foarte des intalnita...
2. Mireasa nu plangea din cauza ca nu canta Blaj... Blaj a cantat doar "de 2 ori primirea" pentru ca nu a avut curent, iar cand a avut curent a scos lumea la dans, si din cauza socurilor i s-au ars scule de vreo mie de euro, iar patroana deacolo a incercat sa se absolve de vina dand vina pe muzicanti, tipand la ei, jignindu-i si spunandu-le ca nu stiu sa cante...si daca nici Blaj cu George nu mai stiu sa cante...in fine
3. Mireasa n-a pierdut banii ba mai bine...I-A CASTIGAT pentru ca Blaj i-a dat inapoi banii pe care i-a luat acont, iar formatia de la restaurant a cantat gratis, pentru ca patroana de acolo l-a dat afara pe Blaj si i-a spus ca aduce ea formatie gratis...
4. Din cate stiu eu acea nunta a fost "scoasa" de un prieten de-al miresei, care era si invitat, Dj-ul Cristi Istoc care a cantat vocal toata noaptea acompaniat de formatia pensiunii, si din cate am vazut pe filmare a dat-o destul de bine, chiar foarte bine pt un dj care nu mai cantase impreuna cu formatia. Mi-a placut deasemenea saxofonistul, stie meserie...
5. Scuza-mi "aciditatea" cu care iti raspund dar m-am saturat de oameni care nu mai stiu cum sa faca ca sa-si faca publicitate. Pe acest forum este interzisa publicitatea, chiar si cea mascata, deci hai sa respectam regulile. Si m-am saturat si de oamenii care spun neadevaruri desfiintand munca altor persoane (nu este cazul tau acesta).
6. Mentionez ca prin mesajul meu nu vreau sa aduc vreo bila neagra acestei pensiuni, chiar este o locatie superba acolo si serviciile sunt foarte bune, doar mai sunt niste chestii care trebuie puse la punct, iar conducerea ar trebui sa invete sa se comporte cu toti invitatii...de la lautar...pana la ultimul furnizor care vine si presteaza un serviciu in acel local. Nu vreau sa mai povestesc si alte intamplari ca nu-si au rostul...

Respect si numa bine...si daca chiar iti faci nunta iti urez spor la pregatiri...a si nu uita sa pui data sus in colt la profilul tau sa stim si noi cand e fericitul eveniment...

Sa incep prin a-ti raspunde la ultima intrebare. Nunta mea va avea loc in septembrie, daca este atat de important pentru tine. Inca nu am decis data, asteptam un raspuns de la restaurant. Imediat ce il voi afla, te voi anunta.
In al doilea rand nu am laudat cu nimic pensiunea, n-am spus nici ca-i ok, nici ca nu-i ok. Doar am povestit ceea ce stiu ca s-a intamplat. In schimb tu faci niste acuzatii nefondate. Cred ca n-ai vazut tu pe caseta cum l-a dat afara patroana pe Blaj, s-au n-ai ascultat tu discutiile dintre ei....
Iar daca ei n-au putut canta din cauza socurilor de curent, atunci cum l-ai putut asculta pe saxofonist, car a cantat toata noaptea????? Cum o alta formatie si-a putut sustine programul pana la 7 dimineata? Iar mireasa, (si te rog sa te informezi) a fost cea care a apelat la conducere pentru a-i aduce alti lautari. Nu am nimic cu Blaj, insa face mari diferente intre clasele sociale ale clientilor lor. Probabil daca mireasa ar fi fost Andreea Marin, ar fi avut curent. Ai dreptate: Blaj stie sa cante, dar nu vrea el.
Si scuza-mi mie aciditatea, dar vorbesc in numele miresei, pentru ca in locul ei puteam fi chiar eu.
Dar lasand polemicile la o parte, nunta a fost una reusita si asta a contat cel mai mult.

Oan_21
08.01.2009, 17:17:54
Pai stiu pt ca am vb cu mireasa. Asa cum am scris, nu vreau incidente de genul asta la nunta mea. Iar daca il cunosti pe fratele miresei, te rog sa-l intrebi daca nu chiar sora lui a fost cea nemultumita de Blaj si l-a gasit plimbandu-se pe-afara. Blaj s-a scuzat invocand motivul ca i s-a ars nu stiu ce scula, dar cand a vrut sa se uite cineva avizat, el a refuzat. De ce?!? Iar pe fratele miresei sa-l intrebi in ce relatii mai e cu Blaj.
Si ce formatie mai cere 3000 de euro garantie pe scule? Iar daca i s-ar fi dat acesti bani, cum ar mai fi putut sa cante cu sculele arse? E ilogic. Daca esti prieten(a) cu Blaj, sugereaza-i sa-si ia in dotare un stabilizator. La valoarea lui nu cred ca nu-si permite sa dea 3 mil pt siguranta sculelor. E aiurea sa vina un dj sa-l ajute sa-si sustina cantarile.
In fine, nu mai au rost discutiile carcotase... Astea sunt probleme care ii privesc direct pe cei implicati.
In afara de nunta asta, au mai fost probleme de acest gen? Daca da, inseamna ca vina apartine restaurantului. Daca nu, vina apartine formatiei.
O sa caut... Pana in sept, am tot timpul :))

Oan_21
08.01.2009, 18:03:20
Haoleuuuuuuuuuuu, punct, virgula, ca nu am inteles nimic! Unde arde?????
Nu am luat apararea nimanui. Se pare ca tu ii iei apararea lui Blaj. Ca stii sume, cifre, tot, cat s-a pierdut, cat s-a castigat, ce s-a ars, ce a ramas intreg, tot. Eu stiu doar ca pana la urma a iesit o nunta superba iar invitatii au plecat abia dupa 7.
Am o simpla intrebare: Cum altii, mai putini profesionisti au cantat si Blaj nu?????????? Daca se dorea, se putea. Si mai respiraaaaaaa. Nu te supara, dar nu inteleg de ce te agiti asa?!?
Tu ce-ai pierdut la faza asta?

Oan_21
08.01.2009, 18:08:30
Si daca mirii nu doreau ca Blaj sa plece, putea patroana sa se puna si-n cap, ca n-avea dreptul sa-i dea afara.
Si pe bune, nu inteleg de ce am ajuns sa ne certam. Am spus clar: daca a fost singura data, vina apartine formatiei; daca nu, vina apartine locatiei. Corect sau nu? De ce ne agitam?????

Oan_21
08.01.2009, 18:46:37
Ok. Poate ca am am facut "publicitate mascata", asa cum ai spus. Insa involuntar. Asteptam doar reactii la ceea ce am scris, pentru ca, probabil vreau sa ma conving de alegerea facuta. Dar vroiam lucruri concrete, nu zvonuri. Ca de astea suntem satuli cu totii.
Tot ce am facut (chiar daca poate nu trebuia), a fost sa laud o locatie si nu am denigrat munca nimanui. Daca intram si aruncam cu pietre in cineva, mai spuneam. Eu am asteptat si alte impresii. Unde-am dat si unde-a crapat. :) Nu sunt o persoana de rea credinta; asta ar trebui sa reiasa din primul meu mesaj de pe acest forum. Nu am intrat sa critic pe nimeni.
Insa publicitatea negativa, nu tot o forma de publicitate e?
In fine, mai bine renuntam la acest subiect. Prefer sa ma imprietenesc cu persoanele de pe acest forum, nu sa ma dusmanesc.
O seara buna!

Oan_21
08.01.2009, 20:43:54
Mie nu-mi arde buza ca voi nu reusiti sa va aveti bine cu anumite restaurante. Cei de la pensiune nu mi-au impus nici o formatie, astfel s-a explicat si prezenta lui Blaj acolo. Cat despre imbracatul scaunelor mi se pare normal sa se ocupe tot ei. Am vrut o parere obiectiva; nu ma intereseaza in ce relatii va aflati voi ca si firma "furnizoare" cu anumite restaurante.
Cat despre "Georgica" a cam ramas "mut". Nu mai canta.... cel putin alaturi de Blaj. Oare de ce?!?

albinuta2009
08.01.2009, 21:36:49
miresici,
ma rog mult dati-mi si mie un nr de tel al lui blaj si indicati-mi un site unde ii pot asculta cateva melodii. va pup8-}

albinuta2009
08.01.2009, 22:22:15
dupa ce am citit pe forum....nu multumesc. nu-mi mai trebuie formatia lui.
spuneti-mi si mie daca stiti vreo formatie in bacau-comanesti-onesti care sa merite si la un pret de max 1000 eur. am inceput sa intru in panica. am sunat la 7 numere si nimeni nu e liber pe 11 iulie!!!!

Oan_21
08.01.2009, 22:43:27
Buna! Asa cum am mai spus, nu doresc sa discreditez pe nimeni. :)
Plus ca acum cu Blaj canta un baiat cu foarte mult bun simt si foarte talentat. Mai bine sa-i asculti totusi.
Mai stiu o formatie din Galati care canta super frumos si la un tarif f.acceptabil. Catre ei m-am orientat pt.nunta mea :)

Oan_21
08.01.2009, 23:46:22
Uffff, cata nesiguranta! Pe Danut il cunosc din liceu. Frate, aici nu e o conspiratie......
De ce sunt informata? Pentru ca vreau sa fac din nunta mea un eveniment reusit. Cred ca asta isi doresc toate miresicile de pe acest forum.
Daca asta da de banuit, imi pare rau!

diananico
09.01.2009, 12:58:12
Ok. Hai sa nu ne mai batem coarne in coarne ca n-are sens. Si incerc in a finaliza prin urmatoarea fraza: acea pensiune a starnit un mic razboi cu muzicantii deoarece a incercat mai mereu sa-si impuna propria formatie, cam asa ceva s-a intamplat si la Eclipsa. Dupa care a inceput sa se puna rau cu toti furnizorii deoarece isi impuneau propria ornare, propria echipa **********...etc. ei faza e ca mai sunt unii miri care nu accepta chiar tot ceea ce au ei acolo si atunci incep micile divergente si bete in roate. Sper ca ai inteles ideea. Si cu asta am incheiat acest subiect. Scuze pt "focul" care l-am luat. O seara placuta in continuare.:suuuper::suuuper:

Eu am vrut sa-mi fac nunta la aceasta pensiune si mi s-a impus ca decorul salii sa fie de la ei, formatia sau alte chestii nu mi-au fost impuse. Pana la urma am mutat data nuntii si implicit si locatia, dar din cu totul alte motive... acum aud despre acest scandal cu Blaj.

Oan_21
09.01.2009, 14:10:58
Multe restaurante au propriile huse la scaune. Nu mi se pare un impediment. Nici mie nu mi s-a impus o anumita formatie sau altceva. Insa, vorba lunga e gratuita pe acest forum...
Si unde ti-ai gasit locatie? E ok?

ARIAL
10.01.2009, 09:41:57
Uite vezi...asta mi se pare mie de rahat. albinuta2009 (http://www.miresici.ro/member.php?u=36156) se inregistreaza astazi la ora 21:36, pune o intrebare si nici mai bine dupa o ora isi raspunde singura...e clar ca-i blat pe fatza...sincer imi vine sa le zic la mirese si miri sa nu mai ia de bun nimik de pe acest site...
Hai sa ne facem o mie de conturi si sa ne aprobam si sa ne sustinem singuri afirmatiile....doamne, am ajuns sa o vad si pe asta. Rog administratorii acestui site sa ia masuri ca deja acest site devine un site in care realitatea este degenerata de niste indivizi care...nu mai continui...
Si sincer nu pot sa inteleg cum poti sa intrebi de formatia lui Blaj cand tu vrei sa dai 1000 de euro? E deja stupid, pentru ca daca citea cu adevarat discutia vedea clar ca anul trecut Blaj a luat intre 1500 si 2000 de euro, iar 1000 de euro nu iau decat formatiile anagajate de restaurante. deja e penibil, sau poate noi suntem de vina pentru ca cunoastem toate dedesubturile acestei industrii...

Special pentru Oan_21: e bun si Danut Gheorghies da nu e ca Georgica. Mai bun e Ionut Gheoghies care canta cu Stoleru. parerea mea. Oricum din punctul meu de vedere, TU lucrezi in aceasta industrie a nuntilor, pentru ca stii prea multe detalii pe care o mireasa obisnuita nu are de unde sa le stie. Danut si cu Florin abia s-au cuplat si putina lume stie asta...Infine. Inca o data vreau sa precizez ca acest forum este infectat de zeci de paraziti care isi pun intrebari de pe un user si tot ei raspund de pe alt user creat in aceasi zi. deja este jenant...Oameni buni fi-ti FairPlay. daca sunteti cu adevarat buni in ceea ce faceti lumea o sa va caute oricum, nu aveti nevoie de publicitate mascata si alte tertipuri de genul acesta....:|
Referitor la logatul pe mai multi useri, sunt de acord cu tine. Nu cred ca ar trebui procedat asa. Uneori se intampla sa puna intrebari o singura persoana si tot ea sa dea raspunsuri( de pe alt user). Rusine sa le fie celor ce procedeaza astfel.

Gina25
10.01.2009, 20:10:04
jenant! chiar nu mi se pare normal ca restaurantul sa`mi impuna huse+muzica. niciodata nu se vor ridica la standardele artistilor si agentiilor de nunti (de multe ori acele huse incluse in meniu ajungeau cu mult mai mult decat la o firma specializata).
dar deh.. goana dupa bani e mare. poate cand mergem sa facem contract la restaurant ne propun sa cumparam si rochitze, bijuterii, etc. :-s :-L

Oan_21
10.01.2009, 21:35:01
jenant! chiar nu mi se pare normal ca restaurantul sa`mi impuna huse+muzica. niciodata nu se vor ridica la standardele artistilor si agentiilor de nunti (de multe ori acele huse incluse in meniu ajungeau cu mult mai mult decat la o firma specializata).
dar deh.. goana dupa bani e mare. poate cand mergem sa facem contract la restaurant ne propun sa cumparam si rochitze, bijuterii, etc. :-s :-L

Ai si tu dreptate.... insa as avea o intrebare. Daca pretul husei e inclus in meniu, de unde stii care e valoarea husei, ca sa compari cu pretul firmelor specializate? Eu n-am auzit pe nicaieri sa se spuna ca meniul costa "atat", valoare din care husa costa "atat".
Mie la Cascada, de ex, mi s-a dat un pret pe meniu in care era inclusa si decoratiunea. Dar nu stiu cat ajungea husa la scaun...

Gina25
10.01.2009, 22:41:48
tocmai aici e problema, ca nu se spune exact cat costa fiecare lucru in parte.
daca eu am 300 de oameni si ei imi pun 20 lei/persoana pt deco = 6000lei. cu care la o agentie ori am o ornare de top ori se pot face doua evenimente in aceeasi bani. de ce sa ne ascundem? de ce nu investesc in modernizarea restaurantului? de ce apar probleme intre funizori si restaurante? mie nu`mi miroase bine asa o afacere, e clar ca o fac pentru bani. e de ajuns sa compar preturile din bacau cu restul tarii. de acum concuram si bucurestiul la preturile meniurilor. si pentru ce? sa am ornare inclusa, niste huse din material oribil si cateva flori de camp pe masa, iar daca am ghinion si o fac duminica, posibil sa fi ramas florile de sambata! RUSINE! :dn

la ce vremuri vin.. cine stie cate vom mai face nunta.. vom vedea daca ne vom inghesui la eclipsa de exemplu - TEPARII AIA DE CEA MAI JOASA SPETA! cine si`a batut joc de miri cu taxa de "scaun" la sfarsitul nuntii, tot felul de oferte FULL OPTIONS si preturi pe masura etc etc etc sa`i dea Dumnezeu mult noroc in perioada urmatoare!!!

deja multi prieteni de prin strainatate renunta a mai face nunti acasa, in bacau. le fac acolo pentru ca au preturi mult mai decente decat acasa.
si cu asta am incheiat discutia!

anamaria_e1986
12.01.2009, 11:31:14
nu a mai scris nimeni aici.. si eu sunt in Bacau.. dar o sa fac nunta in Onesti.. acolo am rudele si parintii.. ce spuneti? nu mai spune nimic nimeni de aici?

anamaria_e1986
12.01.2009, 11:32:20
Miresici din Onesti ce faceti???

anamaria_e1986
12.01.2009, 11:39:17
Ma numesc Ana-maria, si mi-ar placea sa avem discutii cu toate miresicile din judetul Bacau..

sim77
12.01.2009, 11:39:21
Suntem si noi...pe aici...:-p

sim77
12.01.2009, 11:43:09
Pe la munca...dar cu gandul deeeeparteee...emotii...fluturasi in stomac pentru ce o sa fie...cum sa facem sa fie perfect..si tot asa...

Gina25
12.01.2009, 12:39:42
bine ai venit printre noi! >:D<

diananico
12.01.2009, 14:11:52
Ma numesc Ana-maria, si mi-ar placea sa avem discutii cu toate miresicile din judetul Bacau..
Buna. Si eu voi avea nunta in Bacau anul acesta.
In ce stadiu esti cu pregatirile?

diananico
12.01.2009, 14:50:44
Dupa parerea mea ar trebui sa fie cam asa:
Meniu restaurant - maxim 100 lei, adica daca mergi la un restaurant decent si comanzi 3 feluri de mancare cu garnituri si bautura sigur nu depasesti 100 lei, iar cand le faci o vanzare mai mare (100-200 pers o data) ar trebui sa faca reducere, nu sa iti ia in plus
Dj, Sonorizare = nu prea ma pricep dar vreo 200 euro cred ca ar ajunge
Formatie, Lautari = sa zicem ca la o formatie de 4 persoane, 1000 euro ar fi de ajuns, adica 250 euro de persoana pentru cateva ore de cantat, altii castiga banii astia intr-o luna
Foto-Video = cam 150-200 euro pentru fotografiat si 150-200 filmat, iar cu tot cu montaj, prelucrari, albume sa iasa undeva pe la 250-300 euro de fiecare
Ornare, Decoratiuni = nu ma pot pronunta... aici depinde foarte mult de preferintele si pretentiile mirilor

BabyBia
12.01.2009, 20:12:54
Buna ziua miresici!
Urmaresc de mult timp discutiile de pe acest forum dar pana acum nu am apucat sa ma inscriu pt ca am fost mereu pe fuga.
Azi mi-am facut timp si m-am hot sa intru in vorba cu voi. :)
Nunticica mea se apropie si am inceput sa ma interesez din timp ..despre una despre alta.
Sa incep cu filmatul credca asta o sa fie o problema la mine ...si asta pt ca am lucrat in domeniu si sunt cam pretentioasa :)
V-as putea impartasi cate ceva pt a intelege mai bine pe ce dati banii si daca platiti un pret cat de cat ok.
In mod normal totul incepe de la mire de acasa, apoi la nasi si mireasa. Se merge cu tot alaiul la cununia civila, apoi la cea religioasa si apoi la restaurant. Desi nu pare este un program destul de incarcat...mai ales daca incepe de dim..echipa tb sa stea pana a 2-a zi dim si sa tii o camera de 3 kg in mana nu e tocmai o placere :P.
Montajul dureaza si el cateva zile eventual si nopti ..este o munca destul de stresanta pt ca fiecare vrea ceva diferit ..sau intr-un anumit fel..anumite poze ..anumite cadre, anumite melodii pe montaj etc.
Pretul de 200 de euro este micut..si va spun si de ce spre exemplu ..tb platit fotograful ,cameramanul, casetele, dvd-urile, carcasele, pozele pe hartie din contract eventual albumul, manopera etc.
Sunt cam 3categorii de echipe: incepatorii care practica preturi destul de micute 1.pentru ca vor sa se faca remarcati sau 2.pt ca munca lor lasa f mult de dorit, categ a 2-a care are deja o imagine facut lucreaza de mult timp in domeniu si practica preturi normale eventual fac pachete avantajoase si a 3-a categ cei care practica preturi mari si nu au nici in clin nici in maneca..adica fac o treaba de mantuiala sa nu spuna ca au stat cu mana-n san :)
Sfatul meu este ca inainte sa semnati un contract sa vizionati o prezentare facuta de acele pers si sa va uitati la poze pt a va face o idee.
Asa sa revin la oile mele..alt lucru care mi-a atras atentia. Am vazut ca ati vb despre Pensiunea Loredana...ideea este in felul urmator eu vreau sa-mi fac ambele cununii in aer liber si nunta la cort...am fost acolo si m-am interesat ..pt ca inainte sa ma hot sa-mi fac nunta la cort bineinteles ca am fost invitata la o nunta acolo :) si mi-a placut.
Am vb cu doamna de acolo si a fost foarte deschisa am intrebat daca as putea amenaja ceva in aer liber pt asa ceva si mi-a spus ca nu are nimic impotriva..am vb si de meniu si pretul lui nu sare cu mult de 100 de roni de care spuneati voi.. cam in jur de 30 de lei in plus..cu ornatul se ocupa dansii si nu aduc alte firme pt ca spunea dansa e nou totul si nu vor sa vina sa le bata altii cuie si sa le puna minuni pe acolo..altfel au ei grija de casa lor nah treaba ei pe mine nu m-a deranjat, pt ca m-am interesat si de preturi in mare si mi s-au parut ok si nici nu e inclus in pretul meniului de fapt am vb cu alta pers despre mai multe detalii. O colega de-a mea a patit-o cu unchiu bacalu care i-a luat 1100 de roni doar pt huse si 2 funde puse in spatele mesei mari aa da si pe balonul ala mare pecare scrie casa de piatra. Nici macar flori nu i-a pus de banii astia sau macar ceva o chestie pe masa sa nu fie goala...a stat saraca si a desfacut buchetele de la cununie ca sa puna flori pe masa cu jum de ora inainte sa vina invitatii cam 130 la numar..total anapoda.
Am intrebat-o pe domana de acolo si de muzica da nu a stiut pe cine sa-mi recomande in schimb mi-a spus ca pot veni cand mai sunt nunti sa mai aud cum canta unu sau altul poate poate sare iepurele de undeva..deci femeia nu mi-a impus pe nimeni de ce sa mint..inca am rugat-o sa se intereseze de un violonist daca poate pt ca la cununie in mod special mi-ar placea sa am vioara..
Cam asta a fost discutia mea cu dansa..:zz:

BabyBia
12.01.2009, 21:31:17
Si inca o chestie pentru BabyBia. Tu iti faci nunta miercurea? Cam asa reiese din data nuntii tale...:-?.
1.Nunta nu o fac miercurea...dar ma obliga sa pun o data din august ..nasii mei au de ales intre 2 date ..si de asta am pus la nimereala o data din august
2.esti gigi contra pt ca nu doar mie mi-ai rasp la modul asta ..si sincer nu stiu unde ai vz ca am scris pt cine am lucrat..am lucrat direct cu nunti si nu pt o televiziune. Normal ca o filmare Sd e mai ieftina ca un Hd ..High definition si am lucrat cu echipamente profesionale nu e nevoie sa-mi spui ce preturi se practica in materie de aparatura..dar un bun profesionist isi amortizeaza in timp ..nu-ti iei o camera de 4000 de euro si pui pretul de 1000 de euro pe filmare ca din 3 sa-ti scoti investitia.
Si pur si simplu am dat niste sfaturi ...cine vrea tine cont de ele ..cine nu face cum doreste

BabyBia
12.01.2009, 21:32:59
A si inca ceva...o filmare pe caseta e intotdeauna mai buna..si se pastreaza mai bine si in timp..incercati sa-i evitati pe cei care filmeaza direct pe dvd.

delmo
12.01.2009, 21:38:46
>:D< si eu mai dau din cand in cand pe aici...........cu toata ca prea mai am treaba!;))

BabyBia
12.01.2009, 22:41:51
Fiecare isi asuma riscurile..dar din chestia asta nu te poti imbogati peste noapte...este important sa arati ce stii sa faci..cu ce aparatura o faci..si dupa ce iti creezi un nume poti sa ridici si pretul..pt ca ai ce sa arati omului...dar nu sa pui un pretz nesimtit, chiar de ai tu aparatura f scumpa.
Sincer ma si asteptam ca tu sa fii primul care raspunde

Loxanna
12.01.2009, 23:13:48
Draga Oana (a.k.a mellon_galad), multumesc din suflet pentru generozitatea cu care mi-ai oferit atat de multe detalii despre nunta ta, ti-am admirat si pozele, mi s-a parut cu adevarat o nunta de vis! Imi cer scuze ca iti raspund tarziu si ca nu e un pm (dar inca nu am suficiente mesaje pe forum pentru a putea trimite pm).

Recunosc ca m-au dat gata aranjamentele florale, dar mai mult si mai mult rochita ta a fost senzationala!Ce mai, de vis, sincer!

In ceea ce priveste cele scrise de tine in mesaj, tind sa cred ca e cel mai bine sa procedez asa, sa fac toate intr-un singur loc, ca se aduna ceva, si macar nu am grija lor!
Cu siguranta voi mentiona numele tau dnei Geta, sper din suflet sa se ocupe dumneaei de tot.
Inca o data, multumiri din suflet pentru tot!

anamaria_e1986
13.01.2009, 08:39:07
pana acum am rezervat restaurantul in Onesti.. am modelul de invitatie pe care il vreau, de sala si flori se ocupa viitoarea mea cumnata.. ;)) cu formatia stau foarte prost... :-<

anamaria_e1986
13.01.2009, 08:39:56
bine ai venit printre noi! >:D<

GINA MULTUmeSC CA AI VENIT pE FORUM.. ^:)^

sarapup
13.01.2009, 08:54:01
bine ai venit in comunitatea noastra!!!!!!!!
si eu voi avea nunta anul acesta in bacau.cum te descurci pana acum?!eu una sunt in stadiul arvuna foto-cameraman si firma de aranjamente si de tachinat saloanele de coafura;)) ;)) ;))
pooopici si spor la treaba!

CONT_INCHIS_32457
13.01.2009, 09:03:31
buna!si eu st din bacau!ma bucur ca exista si un subiect si pt cele din bacau.o zi superba!

CONT_INCHIS_32457
13.01.2009, 09:06:50
bine ai venit in comunitatea noastra!!!!!!!!
si eu voi avea nunta anul acesta in bacau.cum te descurci pana acum?!eu una sunt in stadiul arvuna foto-cameraman si firma de aranjamente si de tachinat saloanele de coafura;)) ;)) ;))
pooopici si spor la treaba!
buna!am o intrebare ce salon de coafura vi se pare cel mai bun din bacau?

sarapup
13.01.2009, 09:16:53
buna miresici!
ce stiti de firma de decoratiuni daisy sara?!!!
INTREBAREA ESTE ADRESATA MIRESICILOR-CLIENTI SAU CAUTATORI DE FIRME DE ASEMENEA NATURA nu firmelor concurente sau angajatilor acestei firme!!!
va multumesc pt intelegere si astept raspunsul miresicilor!

diananico
13.01.2009, 09:44:26
pana acum am rezervat restaurantul in Onesti.. am modelul de invitatie pe care il vreau, de sala si flori se ocupa viitoarea mea cumnata.. ;)) cu formatia stau foarte prost... :-<

daca vrei pot sa-ti recomand formatia mea, e din Onesti....

alina_alina
13.01.2009, 11:22:33
si eu... emotii mari...:-s

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 11:39:03
Nici eu n-am formatie:(.. Pt ca n-am fost multumita de niciuna.

diananico
13.01.2009, 11:45:09
Floricica, nu trebuia sa ai pe cineva din Rep Moldova?

Loxanna
13.01.2009, 11:47:03
tortul l-am luat de la bacau de la un laborator si ne-a ajuns 23 ron/kg(inclusiv transport, si cu posib platirii lui dupa nunta :)) ) in conditiile in care in onesti sub 35 ron/kg nu am gasit nicaieri( iar ceea ce am vrut noi .. NU SE FACE IN ONESTI.)
Poti sa ne dai cateva detalii despre tort si despre cei care s-au ocupat de de realizarea si transportul lui la fata locului?!

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 11:48:58
Floricica, nu trebuia sa ai pe cineva din Rep Moldova?

A picat :(

diananico
13.01.2009, 11:56:09
imi pare rau, daca vrei iti dau pe private datele formatiei mele. poti sa-i asculti pe youtube sa-ti faci o parere

BabyBia
13.01.2009, 12:08:59
Raspund doar la ceea ce nu este "corect" (din punctul meu de vedere). Iar de scris...scriu doar adevaruri, pe care multe dintre mirese si miri nu le stiu si se lasa influentati de diverse persoane care se logheaza pe acest site si-si fac publicitate sau fac antireclama declarand lucruri neadevarate. Daca ceva din ce am scris eu pana acum nu ti se pare adevarat sau corect, te rog sa-mi spui, si voi incerca sa-mi argumentez spusele...O seara buna!:)>-

Scrii adevaruri din puctul tau de vedere..pardon al vostru pt ca din ce am vazut in spatele acestui user nu este o miresica sau un mire este un grup care furnizeaza servcii pt nunti ..asta stiu din cele relatate de tine. Eu am intrat aici pt a vorbi cu miresici sau miri...pt ca am vazut in ce fel de discutii va implicati! Scrieti adevaruri care va convin voua...pt ca sa fim seriosi nu v-ati da voi painea sa ne ajutati pe noi! Atat arati spre altii cu degetu ca fac reclama sau antireclama...incat nu vezi tzeapa din ochiul tau...oare cine a facut mai mult antireclama..sau reclama?
Stii de obicei cel care vrea sa atraga atentia asupra altuia incerca de fapt sa se scuze pe sine!

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 12:11:58
imi pare rau, daca vrei iti dau pe private datele formatiei mele. poti sa-i asculti pe youtube sa-ti faci o parere

chiar te rog...

BabyBia
13.01.2009, 12:18:40
Am vb atat cu Blaj, cu Dj.ul Cristi, cu Mihai care a filmat, ne cunoastem...suntem toti furnizori, prestatori de evenimente sociale. Si ca sa-mi intaresc afirmatiile am vorbit si cu Dj. Raymond fratele miresei (prieten cu Blaj) care mi-a dat dvd-urile si mi-a povestit tot ce s-a intamplat acolo, cu lux de amanunte.... Cum de a putut canta formatia restaurantului?...a adus dj-ul Cristi Istoc de acasa un generator si un stabilizator pe care el il foloseste la cortul lui de nunti. Iar Blaj nu a mai cantat deorece dupa ce i s-au ars cateva din scule, a pus-o pe patroana sa-i garanteze cu bani orga de 3000 de euro pentru a putea canta in continuare, iar aceasta a gasit momentul propice de a-l da afara, se vedea ca are ceva cu el...Infine...Nu mai conteaza. A fost, a trecut, treaba lor. Eu doar scriu realitatea, nimic altceva. Ideea este de unde stii tu atat de multe detalii?

Probabil faci parte dn firma Fies** ca sa nu zic tot numele...De unde stiu? M-am interesat de cort pt ca domnul Cristi Istoc cu voi lucreaza si de asta ii tii pe toti in palma! Sa nu mai spunem cine si cui face reclama pt ca altfel ar tb sa fii banat pe acest site pt ca ai gura prea mare si mereu amintesti de publicitate si tii in palma anumiti oameni care lucreaza cu o anumita firma!
O zi placuta incercati sa va faceti altfel publicitate nu la modul asta ...

Fetelor va rog mult daca aveti numarul unui violonist sau a unei formatii care canta cu un violonist va rog mult un Pm..mult de tot! Pupici aa si daca stiti ceva despre o slujba mixta ..adica o slujba in aer liber la care sa participe un preot ortodox si unul catolic. Se poate? Va pup

BabyBia
13.01.2009, 12:29:13
Miresici..as vrea sa stiu in ce culoare vreti sa va ornati sala...eu nu stiu la ce nuanta sa ma opresc 8-} Visiniu, roz..auriu? :gen_07:

diananico
13.01.2009, 12:32:40
eu vreau verde cu yvory

sarapup
13.01.2009, 12:40:58
buna miresici!
ce stiti de firma de decoratiuni daisy sara?!!!
INTREBAREA ESTE ADRESATA MIRESICILOR-CLIENTI SAU CAUTATORI DE FIRME DE ASEMENEA NATURA nu firmelor concurente sau angajatilor acestei firme!!!
va multumesc pt intelegere si astept raspunsul miresicilor!
:-s :-s :-s :-s :-s

BabyBia
13.01.2009, 12:47:40
Din pacate nu fac parte din firma Fies.., ai dat pe langa. Dj-ul Cristi Istoc colaboreaza cu oricine ii da o nunta...asa ca te-ai inselat. Iar de vorbit, vorbesc doar despre cei ce ii cunoscu si cu care colaboram. Si inca o data te rog sa-mi spui ce neadevaruri am spus si ce publicitate am facut?...si-am sa-ti argumentez. Sunt satul de bla..bla-uri. Pune punctul pe "i" si am sa-ti argumentez orice cuvintel al meu. Iar gura nu o am "mare", doar ca gandesc si scriu foarte repede:-p . Te-astept cu un raspuns...:)
Nu cred ca am dat pe langa deloc...nu ma intereseaza argumentele tale! Doar ca punctul pe i a fost...faptul ca esti furnizor de servicii pt evenimente! Nu doresc sa primesc sfaturi din partea unei firme furnizoare ...care si normal ca favorizeaza anumite persoane cu care lucreaza si le face reclama buna, iar persoanele sau firmele concurente le denigreaza! Vreau sa vorbesc cu miresici n-am nevoie de vorbele tale care par sfaturi gratuite dar de fapt...prin ele nu faci altceva decat reclama cum tot sustii sus si tare ca fac altii! Stai in banca ta ca a inteles lumea pe ce iei banii si daca va fi careva in criza te va cauta pe privat!

Diananico ..o sala foarte fresh :) foarte interesant

si merci pt formatii o sa ma interesez

sarapup
13.01.2009, 13:01:34
buna!am o intrebare ce salon de coafura vi se pare cel mai bun din bacau?

io am fo la colindat
pana acu am fo la carmen style la precista-in parcare.mi-au zis sa vin la programare si proba cu o luna inainte
am mai auzit de o doamna de la select care lucreaza bine
despre cei de la floare de colt io sunt dezamagita si sa va spun patania mea:
am fo in mai 2008 la ei sa imi schimb look-ul:tuns si vopsit, vroiam o alta culoare care sa imi dea putina"viata"...rezultatul:mi-a luat varfurile si mi-a scos o suvita pe frunte pe care a filata-o putin si "vai ce breton fain"
si mi-a pus in cap o culoare un pic mai inchisa decat cea naturala
cost:250 ron
l-am trimis pe sotul acasa sa mai aduca bani
am intrebat cat costa o coafura de mireasa la ei ...raspuns:850-950 ron!!!!!!!!!!!
si acu ma intreb daca nu am inteles sau auzit gresit!!
miresici acu poate am inteles io gresit dar chiar atat costa???!!ce imi pune in cap....aur???!!!

sarapup
13.01.2009, 13:10:40
si io tot asa am estimat 10-12 000
app diananico.....cati invitati ai la arkadia?ai calculat la pretul maxim al meniului???

BabyBia
13.01.2009, 13:29:09
Pai punctul pe "i" se stia deja de cand m-am logat pe acest site. Asa m-am si prezentat de la inceput. Si am reactionat doar atunci cad anumite mesaje din acest forum au intrat in "conflict" cu adevarul. Cat despre cautat pe privat am fost cautat si mi s-a cerut nume de firma sau telefon si am refuzat acest lucru. Cele care se stiu pot sa confirme. Iar de stat in banca mea am sa stau atata timp cat tu nu o sa mai scoti aberatii si catalogari despre cameramani sau mai stiu eu ce. E un site free in care dreptul la replica este acceptat. Ce ai vrea? ca tot ceea ce spui tu sa il iau de bun si sa stau in banca mea...ca asa spui tu??? Din pacate asta nu se poate. Iar de dat sfat-uri...cred ca am dat destule pe acest site si in nici una din ele nu am facut publicitate.

Ai facut publicitate destula...si poti sa comentezi cat doresti ..numai nu incerca sa arunci in carca altora, ce de fapt faci chiar tu!
Din moment ce este un site free pot sa fac ce catalogare doresc...mai ales ca m-am "izbit" de astfel de persoane!
Dupa cum ai zis...cine vrea tine cont de ce am zis si cine nu nu!

diananico
13.01.2009, 13:31:54
voi avea cam 120 invitati. cand mi-am calculat costurile, rezervasem alt restaurant dar oricum e doar o estimare, nu pot sa stiu exact cat va costa fiecare

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 13:58:04
Ce consider eu preturi normale si de bun simt:

Meniu restaurant = max. 150 lei/pers (totul inclus fara bautura: alcool )
Dj, Sonorizare = 1200-1500lei
Formatie, Lautari (autohtoni )= 2500lei-6000lei max
Foto-Video = 1200lei
Ornare, Decoratiuni = 1100lei pt o sala cu 200 pers.

CONT_INCHIS_32457
13.01.2009, 14:05:10
io am fo la colindat
pana acu am fo la carmen style la precista-in parcare.mi-au zis sa vin la programare si proba cu o luna inainte
am fo in mai 2008 la ei sa imi schimb look-ul:tuns si vopsit, vroiam o alta culoare care sa imi dea putina"viata"...rezultatul:mi-a luat varfurile si mi-a scos o suvita pe frunte pe care a filata-o putin si "vai ce breton fain"
am intrebat cat costa o coafura de mireasa la ei ...raspuns:850-950 ron!!!!!!!!!!!
miresici acu poate am inteles io gresit dar chiar atat costa???!!ce imi pune in cap....aur???!!!
buna.am fost si eu la carmen style nush ce sa zic,am fost de mai multe ori si isi fac treaba bine,am mai fost si la esthetique,salonul de langa parc,dar sincer nu am idee unde o sa ma duc pt nunta.in acea zi tr sa fim frumoase,tr sa mergem acolo unde ni se scoate frumusetea la iveala,nu acolo unde se experimenteaza pe noi.la floare de colt am auzit ca nu niste scoruri......si nici macar nu te fac de banii aia...sper sa dam de un salon bun ca sa fim superbe in ziua cea mai frumoasa din vi:* ata noastra

bluzme
13.01.2009, 14:14:19
Meniu restaurant = 100-120 roni (maxim) doar 3 feluri de mancare si macar o cafea, cred ca este arhisuficient. Mai spunea cineva ca la un restaurant daca mananci 3 feluri de mancare nu te ajunge 100 de roni de persoana si are dreptate. Pana si la un restaurant cu un anumit specific mananci de 100 de roni de pleci cracanat si icnind de durere de la atata mancare (ex rest chinezesc unde si o rata cu portocale <yummy - yummy> este sub 30 roni). :)) Am pus cei 20 de roni pt chiria salii sa spunem, desi nici aia nu e asa de necesara avand in vedere ca ce restaurant are sa spunem 100 de clienti intr-o seara?
Dj, Sonorizare = 1000-1500 tot maxim si in anumite cazuri
Formatie, Lautari = ah, aici nu ma pricep chiar deloc, sa spunem ca as da in contextul actual cu strans puternic (pana la crapat) din dinti maxim 1500 de euro.
Foto-Video = in total 2500 de lei maxim...avand in vedere discutiile de mai devreme :D.
Ornare, Decoratiuni = 1000 - hai 2000 depinde si de ce fel de flori de prin alte tari indepartate :> se doresc si se potrivesc. :))

Sincer acuma ratiunea imi spune ca si mai mici ar trebui sa fie preturile/sumele spuse in mod normal, dar avand in vedere preturile/sumele exorbitante care sunt acuma (sau doar mi se par mie) la unele servicii, am spus cam cat as fi eu dispusa sa dau. Este doar parerea mea!

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 14:20:45
io am fo la colindat

Eu ma duc la floare de colt si nu e deloc atat:) Aranjarile la par care mi le fac pt nunti ma costa pana in 70 roni, spalat+aranjat.
Estetique e putin mai scump decat la fl.de colt pt ca folosesc produse kerastase, dar is conditii foarte frumoase.
Cred ca ai inteles gresit pretul de 850-950 lei. Vopsitul si suvitatul e intr-adevar pana in 200-250 lei, depinde de cat vopsea intra:)

BabyBia
13.01.2009, 14:30:15
Meniu restaurant = 100-120 roni (maxim) doar 3 feluri de mancare si macar o cafea, cred ca este arhisuficient. Mai spunea cineva ca la un restaurant daca mananci 3 feluri de mancare nu te ajunge 100 de roni de persoana si are dreptate. Pana si la un restaurant cu un anumit specific mananci de 100 de roni de pleci cracanat si icnind de durere de la atata mancare (ex rest chinezesc unde si o rata cu portocale <yummy - yummy> este sub 30 roni). :)) Am pus cei 20 de roni pt chiria salii sa spunem, desi nici aia nu e asa de necesara avand in vedere ca ce restaurant are sa spunem 100 de clienti intr-o seara?
Dj, Sonorizare = 1000-1500 tot maxim si in anumite cazuri
Formatie, Lautari = ah, aici nu ma pricep chiar deloc, sa spunem ca as da in contextul actual cu strans puternic (pana la crapat) din dinti maxim 1500 de euro.
Foto-Video = in total 2500 de lei maxim...avand in vedere discutiile de mai devreme :D.
Ornare, Decoratiuni = 1000 - hai 2000 depinde si de ce fel de flori de prin alte tari indepartate :> se doresc si se potrivesc. :))

Sincer acuma ratiunea mea imi spune ca si mai mici ar trebui sa fie preturile/sumele spuse in mod normal, dar avand in vedere preturile/sumele exorbitante care sunt acuma (sau doar mi se par mie) la unele servicii, am spus cam cat as fi eu dispusa sa dau. Este doar parerea mea!

Pai inseamna ca deocamdata ma incadrez bine #:-S anul asta meniul ales de mine ar veni cam 120 si un pic..si avand in vedere ca din ce m-am interesat la altii care au facut..de la un an la altul au fost cat de cat constanti n-au urcat mult preturile..sper sa fie bine si in 2010 :>

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 14:32:03
Trebuie sa fac o paranteza. Preturile date nu au nici o legatura cu preturile care mi le permit. Am apreciat care ar trebui sa fie preturile normale din care sa castige si ei ceva, chiar bine in unele cazuri.
In preturile acestea ar trebuie sa fie cuprinse produse/servicii bune relaxante, fara economie dar nici extra-lux:)

otilik
13.01.2009, 15:05:59
A picat :(
floricica tot nu ai rezolvat cu muzica?cred ca ar trebui sa te grabesti ca sa nu te trezesti ca iti iei "resturile".....:|

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 15:12:15
floricica tot nu ai rezolvat cu muzica?cred ca ar trebui sa te grabesti ca sa nu te trezesti ca iti iei "resturile".....:|

mai astept o demostratie video de la prima mea dragoste, festivo band..si pe urma mai caut sau nu:)

E si optiunea dj-lor..:)

otilik
13.01.2009, 15:25:18
multa bafta atunci:)

CONT-INCHIS-23057
13.01.2009, 15:28:12
multa bafta atunci:)

multumesc. Tu ce-ai mai rezolvat?

Vii la intalnirea miresicilor?

otilik
13.01.2009, 15:55:21
eu stau bine,am rezolvat ce era de rezolvat acum...intre timp am schimbat si nasii;)) si astept nunta;;) daca se organizeaza intalnirea cand e targul de nunti in bacau voi veni cu cea mai mare placere...daca e in alta zi nu stiu pentru ca eu stau in iasi

BabyBia
13.01.2009, 15:55:25
gataaa nunta.
am revenit.
sunt cea mai fericita doamna, fosta mireasa.
totul a fost superrrrrrrr. mancarea servirea sala atmosfera vremea si tot ce se poate. pt viitoatele mirese din bacau le recomand cu caldura locul unde am facut eu nunta. asa ca sa nu fac reclama.
eu sunt perfectionista si totusi cei de acolo s-au ridicat peste asteptarile mele.
dimineata am ramas la pensiune ca eram prea obosita sa conduc 40 de Km, si pranzul nu l-am platit. o sa pun si poze dupa ce mi le da fotograful ca astea pe care le am nu sunt facute prea bine. sunt fotografii de amator.
va pup pe toate si spor la treburi celor ce au nunta acum

Uh ma linistesc vorbele tale mult...eu voi avea nunta in 2010..sper sa fie si la mine totul perfect :) ..si eu imi facusem deja o parere buna despre doamna de acolo si de restaurant..dar am zis sa rascolesc forum-ul pentru a mai gasi pareri..cu ornatul cum a fost? Te pup si inca o data Casa de piatra chiar daca este cu intarziere

BabyBia
13.01.2009, 16:00:21
cateva poze din pensiune

unde ai facut pozele astea in pensiune?..bine eu am vazut doar sala mare si cortul ce-i drept...auzisem de o sala mai mica la etaj dar n-am fost...tb inchiriat pt poze?

bluzme
13.01.2009, 16:14:36
Sa inteleg ca te costa 120 de roni meniul de persoana, decoratul e inclus in astia 120 de roni?
Dar cazarea pt cate persoane o sa ai sau cate o sa ramana peste noapte, ma refer si la pret aici? Sau le asiguri transport dus-intors?

ionela807
13.01.2009, 16:24:24
Miresici..as vrea sa stiu in ce culoare vreti sa va ornati sala...eu nu stiu la ce nuanta sa ma opresc 8-} Visiniu, roz..auriu? :gen_07:

buna,draga miresica! eu sapt trecuta am ales culoarea si am stabilit sa fie alb-fraz(somon). am vazut o sala facuta asa si a f bine, mai ales daca sala e mai micuta. e o cul plcuta, calda,si da o stare de bine. ma gandeam si la alb-bordeaux dar nu mi se parea ca se asorteaza cu sala.pooop

BabyBia
13.01.2009, 16:24:53
Sa inteleg ca te costa 120 de roni meniul de persoana, decoratul e inclus in astia 120 de roni?
Dar cazarea pt cate persoane o sa ai sau cate o sa ramana peste noapte, ma refer si la pret aici? Sau le asiguri transport dus-intors?

nunu ornatul separat..acum sunt 6 camere disponibile acolo..si din ce mi-a relatat doamna de acolo mai fac niste apartamente...acum o camera pt mine sigur iau...eventual una pt copii...deocamdata pana in 2010 am timp sa ma hotarasc...inca nu stiu exact pt ca n-am trimis nici invitatiile :)..pretul acum este de 100 de roni pe camera ...sper sa nu creasca mult ...

otilik
13.01.2009, 16:31:51
esti sigura ca si in 2010 meniul va fi 120?mi se pare foarte putin si pentru anu asta

diananico
13.01.2009, 16:36:44
anul asta meniul va fi undeva intre 120 si 150 lei fara bauturi

BabyBia
13.01.2009, 16:37:07
buna,draga miresica! eu sapt trecuta am ales culoarea si am stabilit sa fie alb-fraz(somon). am vazut o sala facuta asa si a f bine, mai ales daca sala e mai micuta. e o cul plcuta, calda,si da o stare de bine. ma gandeam si la alb-bordeaux dar nu mi se parea ca se asorteaza cu sala.pooop
^:)^ ;)) mercic mult la bordeaux ma gandeam si eu sa ornez cortul ..l-am vazut dupa ultima nunta si era f frumos avea stalpisorii cu bordeaux si crem parca..cum era ciubucu pe vremuri ;)) ..si sus sunt fasii de material crem-bordeaux..imi place ...ginerica ar fi vrut somon...mama roz nici nu stiu ce sa mai zic #-o

ionela807
13.01.2009, 16:39:03
Buna miresicilor,

Sarbatori fericite :*, in primul rand.
In al doilea, eu o sa fiu miresica pe 4 iulie 2009... si, nu vreau sa intru in panica inutil (si cu 6 luni inainte :-?) dar nu reusesc sa gasesc in bacau firme care se ocupa cu decoratul salii. Va promit ca am incercat sa gasesc singura pe forum daca s-a mai discutat despre asta... dar la ce guralive ati fost =)) ma apuca nunta pana citesc tot... Mai rau e ca eu sunt in bucuresti si acasa ajung mai rar... Deci... Aveti idee de vreo firma care sa decoreze frumos si ieftin ?

daca vrei, iti pot recomanda firma care imi decoreaza mie. din cate am observat aici nu am voie sa spun num firmei .imi poti timite un pm in cazul in care inca nu ai ales si iti dau date de contact.pooop

BabyBia
13.01.2009, 16:47:39
esti sigura ca si in 2010 meniul va fi 120?mi se pare foarte putin si pentru anu asta
m-am interesat la mai multe persoane si mi-au spus ca au fost constanti in ceea ce prv preturile de la un an la celalalt...adica prietena mea care a facut nunta a rezervat tot cu un an inainte ..meniul de sambata asta a fost cam de 120 sau 120 si un pic( stiu pt ca am fost sa ascult formatia :)) ) si e asemanator cu al meu..cu aperitiv cald, peste si friptura..tre sa-l sun pe ginerica el stie mai bine pretul si apoi va scriu si voua...din ce am inteles eu.. un maxim pe anul asta la ei ar fi undeva 140 sau aprox 140 dar din ce retin in banii astia intra 4 feluri de mancare sau la peste somon sau ceva de genu si nu m-am interesat prea mult ..pt ca nu vreau sub nici o forma atata mancare si nici nu m-am hot la somon...as vrea pastrav cred ...multi nu mananca nici 3 feluri8-|
Sa punem meniul pe care l-as dori eu.. anul asta 130 in cap. Chiar si asa ies mai bine...fata de ce preturi am vz chiar si anul trecut..

otilik
13.01.2009, 17:34:29
anul asta meniul va fi undeva intre 120 si 150 lei fara bauturi
depinde de restaurant si de ceea ce iti alegi in meniu...din cate stiu meniurile la restaurantele mai bune din bacau sunt cel putin 150 si nu contin somon si icre negre

otilik
13.01.2009, 17:36:20
eu o sa am 3 culori...maro,auriu si somon...sper sa iasa frumos\:D/

diananico
13.01.2009, 17:37:55
depinde de restaurant si de ceea ce iti alegi in meniu...din cate stiu meniurile la restaurantele mai bune din bacau sunt cel putin 150 si nu contin somon si icre negre
ma refeream la meniul de la acel restaurant, despre care se vorbea. prima data am rezervat si eu acolo si asta mi s-a spus, nu vorbesc aiurea.

BabyBia
13.01.2009, 17:42:39

Posibil..eu oricum sunt multumita de ce am vz. La inceput m-am uitat pe site apoi am sunat ..da nu m-am lamurit bine pana n-am stat de vb acolo ..si imi place ca pot sa fac ce-mi doresc mult de tot.. cununiile afara cu porumbeii minuni baloane cu heliu in vant ..adik ma asteptam la inceput sa se uite putin ciudat la mine da cand am vz ca nu ...uha ce m-am mai bucurat. :) si mi-a zis ca au fost si meniuri cu icre negre si de astea..dar eu nu prea as vrea sotul parca parca oricum..astea le discutam la timpul potrivit..cine stie care va fi trendu pana in 2010;))

BabyBia
13.01.2009, 17:46:48
ma refeream la meniul de la acel restaurant, despre care se vorbea. prima data am rezervat si eu acolo si asta mi s-a spus, nu vorbesc aiurea.
Mie mi-a aratat o mapa cu meniuri unde cel mai scump era 140 ala de careva spun ca nu stiu exact exact ce are...mai erau cateva la 120 si 130 probabil un format standard..dar cred ca se pai poate scoate sau adauga ceva ..eu cam asa am inteles ..ca deh daca mie nu-mi place ceva nu cred sa ma oblige sa pun in farfurie si cam asa mi-a dat de inteles..probabil de asta am si ajuns pe anul asta undeva intre 120-130 estimativ ca nu eram ferm convinsa ca pana la anu nu ma sucesc

BabyBia
13.01.2009, 17:57:17
Diananico am vazut ca renuntai la o rezervare acolo ..ti-am scris la topicul respectiv..ai gasit pe cineva daca nu as fi eu interesata pt nasii mei :)

diananico
13.01.2009, 18:11:53
au gasit cei de la pensiune pe cineva

BabyBia
13.01.2009, 18:13:23
au gasit cei de la pensiune pe cineva

Ah..ma gandeam eu ca o data in per nu prea are cum sa ramana libera ..

otilik
13.01.2009, 19:04:09
aaa am crezut ca te referi in general..scuze.pai pretul e foarte bun.;-)

BabyBia
13.01.2009, 19:32:52
aaa am crezut ca te referi in general..scuze.pai pretul e foarte bun.;-)

Otilik pe tine in jur de cat te ajunge la royal?

sarapup
13.01.2009, 22:03:48
CEL MAI BINE NE INTALNIM INTR-O ZI DE TARG CA MAI VIN FETELE ACASA!
intre timp daca vreti sa facem o mini intalnire eu sunt pentru!!!!

cat despre floare de colt eu v-am spus ce am patit....si chiar atat mi-a luat!!!!nu am motiv sa arunc cu pietre in ei!!!
doar vopsit(un singur tub de vopsea) si luat varfuri a fo....fara suvite.
asa ca....nush cum de ai prins si dai 70 ron dar....bafta ta!!!io acolo nu mai calc..... si nu eram chiar la prima coafura acolo
de ex acu 6 ani la banchetul de cls a 12-a mi-a luat 80 ron pt un ondulat de par.....
astea sunt info pe bune si nu cu intentia de a arunca cu pietre in ei ci doar de a-mi exprima dezamagirea si sa afirm ca acolo nu mai calc.
de curiozitate ma duc sa intreb cat costa o coafura de mireasa....inca o data ca sa nu spun prostii....chiar sunt curioasa daca nu am inteles aiurea
va pooop

sarapup
13.01.2009, 22:07:30
azi am trecut si pe la salonul Artemis (lateral casa de cultura) am intrebat cand sa vin la proba si programare si mi-au spus ca oricand doresc..... dar nici chiar in ultimile zile.....

sarapup
13.01.2009, 22:37:42

noi cand am fo la royal ne-au spus 145 si ca s-ar putea un pic mai mult daca cresc preturile pana in nunta....dar nu am putut arvuni acolo ca data care o doream era ocupata :-s

anamaria_e1986
14.01.2009, 08:52:30
eu pe 1 august o sa am si eu nunta.. promit ca o sa pun si eu de la nunta mea poze.. tot la hotel o s-o fac.. e singurul loc acolo unde poti face nunta mare.. am auzit ca mai maresc salonul.. e adevarat?

anamaria_e1986
14.01.2009, 08:54:50
Nici eu n-am formatie:(.. Pt ca n-am fost multumita de niciuna.
si eu sun tin aceeasi situatie.. ma si doare capul cand ma gandesc.. dar ce formatie???

anamaria_e1986
14.01.2009, 09:00:26
ce formatie este din onesti care sa nu fi auzit?? cam toti m-au dezamagit.. si acuma cautam prin moinesti.. in bacau blaj e luat.. nici nu stiu.. vreo 2 luni am tot umblat stanga-dreapta... care il stie pe ala.. care a auzit de ala.. si acuma nasii au fata la canto in moinesti, si o sa ne dea un cd demo sa-l auzim.. DUmnezeu cu mila!!! sper sa fie bine

otilik
14.01.2009, 13:04:15
nu stiu inca...depinde de ce meniu imi voi alege.acum daca va fi putin mai scump ca in alta parte chiar nu stiu,eu una sunt bucuroasa ca desi sala e mare si sunt multi invitati mancarea este adusa foarte repede si calda.asta e un lucru foarte important dupa parerea mea.am inteles ca cei de acolo au investit foarte mult in bucatarie pentru ca in ceea ce priveste mancarea sa nu existe probleme.din pacate am fost la nunti la care am primit friptura rece si ca sa primesc un suc tipam dupa chelner

otilik
14.01.2009, 13:05:42
noi cand am fo la royal ne-au spus 145 si ca s-ar putea un pic mai mult daca cresc preturile pana in nunta....dar nu am putut arvuni acolo ca data care o doream era ocupata :-s
si eu am intrebat acum cateva luni de sala mai mica pentru cineva si era ocupata

otilik
14.01.2009, 13:09:11
CEL MAI BINE NE INTALNIM INTR-O ZI DE TARG CA MAI VIN FETELE ACASA!
intre timp daca vreti sa facem o mini intalnire eu sunt pentru!!!!

cat despre floare de colt eu v-am spus ce am patit....si chiar atat mi-a luat!!!!nu am motiv sa arunc cu pietre in ei!!!
doar vopsit(un singur tub de vopsea) si luat varfuri a fo....fara suvite.
asa ca....nush cum de ai prins si dai 70 ron dar....bafta ta!!!io acolo nu mai calc..... si nu eram chiar la prima coafura acolo
de ex acu 6 ani la banchetul de cls a 12-a mi-a luat 80 ron pt un ondulat de par.....
astea sunt info pe bune si nu cu intentia de a arunca cu pietre in ei ci doar de a-mi exprima dezamagirea si sa afirm ca acolo nu mai calc.
de curiozitate ma duc sa intreb cat costa o coafura de mireasa....inca o data ca sa nu spun prostii....chiar sunt curioasa daca nu am inteles aiurea
va pooop
nici mie nu-mi place la floare de colt.de cate ori am fost acolo sa ma tund niciodata nu m-au facut asa cum am vrut.....:-w

delmo
15.01.2009, 08:47:44
eu pe 1 august o sa am si eu nunta.. promit ca o sa pun si eu de la nunta mea poze.. tot la hotel o s-o fac.. e singurul loc acolo unde poti face nunta mare.. am auzit ca mai maresc salonul.. e adevarat?
il mai maresc? wow o sa fie fff mare.....eu una nu am auzit asta!>:D<

ionela807
15.01.2009, 12:58:42
^:)^ ;)) mercic mult la bordeaux ma gandeam si eu sa ornez cortul ..l-am vazut dupa ultima nunta si era f frumos avea stalpisorii cu bordeaux si crem parca..cum era ciubucu pe vremuri ;)) ..si sus sunt fasii de material crem-bordeaux..imi place ...ginerica ar fi vrut somon...mama roz nici nu stiu ce sa mai zic #-o

important e,ca ceea ce iese la sfarsit, sa iti placa!! eu acum am alta problema.am ales pt mese ornamente florale dintr-alea inalte,imi plac f mult. doar ca sora mea(una dintre nase) m-a dezamagit putin, a zis ca alea vin f bine pe mesele rotunde,iar eu am mese normale. oare e cazu sa le schimb?:(

ionela807
15.01.2009, 12:59:55
eu o sa am 3 culori...maro,auriu si somon...sper sa iasa frumos\:D/

parerea mea e ca va iesi bine, sunt culori apropiate si nu are ce sa iasa urat!

BabyBia
15.01.2009, 16:04:10
important e,ca ceea ce iese la sfarsit, sa iti placa!! eu acum am alta problema.am ales pt mese ornamente florale dintr-alea inalte,imi plac f mult. doar ca sora mea(una dintre nase) m-a dezamagit putin, a zis ca alea vin f bine pe mesele rotunde,iar eu am mese normale. oare e cazu sa le schimb?:(

:-? eu zic ca dau bine si pe mese normale...unde imi fac eu am vazut de exemplu pe mese ovale ..si era f frumos..daca vrei sa vezi poza...scrie-mi si iti dau linku' :gen_17:

Crescent
15.01.2009, 16:08:13

Ionela807,poti te rog sa-mi spui cine iti face ornamentele inalte si eu le vreau la fel doar ca nu am gasit vaze sau pe cineva sa le faca cum vreau eu. Multumesc

otilik
15.01.2009, 16:11:09
parerea mea e ca va iesi bine, sunt culori apropiate si nu are ce sa iasa urat!
sper..peretii sunt un somon si de aceea am ales combinatia asta ca sa mearga

otilik
15.01.2009, 16:12:48
Ionela807,poti te rog sa-mi spui cine iti face ornamentele inalte si eu le vreau la fel doar ca nu am gasit vaze sau pe cineva sa le faca cum vreau eu. Multumesc
firma care iti orneaza iti pune la dispozitie vaze inalte daca doresti.nu e asa?

ionela807
15.01.2009, 16:18:11
:-? eu zic ca dau bine si pe mese normale...unde imi fac eu am vazut de exemplu pe mese ovale ..si era f frumos..daca vrei sa vezi poza...scrie-mi si iti dau linku' :gen_17:
da!!^:)^ [-o< chiar te rog!!! chiar daca eu le am dreptunghiulare,poate gasesc ceva!! ms frum!!!

ionela807
15.01.2009, 16:20:16
am voie sa dau nume de frima?? e o fata care a lucrat cu marius bacalu la firma lui si acum si-a deschis ea firma.dca vrei da un pm si iti dau date de contact. asa cum a zis si otilik, cei de la firma de decoratiuni ar tre sa iti asigure si florile daca vrei.

BabyBia
15.01.2009, 16:20:53
da!!^:)^ [-o< chiar te rog!!! chiar daca eu le am dreptunghiulare,poate gasesc ceva!! ms frum!!!
am voie direct sau pe pm? :-\

ionela807
15.01.2009, 16:21:54
sper..peretii sunt un somon si de aceea am ales combinatia asta ca sa mearga

sa imi zici si mie cum a iesit!! si eu ma gandeam sa fac acolo dar fac nunta mica si am renuntat:( tre sa fac si eu nunta in aceeasi zi cu tine,dar datorita muzicii a trebuit sa imi schimb data:)

BabyBia
15.01.2009, 16:24:01
http://www.pensiunea-loredana.ro/poze-cort/

vezi mai in josul paginii pupice

ionela807
15.01.2009, 16:24:23
am voie direct sau pe pm? :-\

buna intrebare:D dar ca sa fie totul ok da un pm,parerea mea:)

otilik
15.01.2009, 16:26:00
o sa va arat poze..eu sper sa iasa frumos.de ce nu ai ales o sala mai mica?acolo mai sunt 2 sali chiar dragute.

ionela807
15.01.2009, 16:26:36

>:D< :* :madlaugh: ms frum!!! exact ce cautam!!! acum pot sa ii dau peste nas soramii!!:D

otilik
15.01.2009, 16:26:45
ce formatie ai luat?

BabyBia
15.01.2009, 16:27:35

Acum depinde si de gusturi...daca iti place sau nu ;)

ionela807
15.01.2009, 16:28:12
o sa va arat poze..eu sper sa iasa frumos.de ce nu ai ales o sala mai mica?acolo mai sunt 2 sali chiar dragute.

pt ca cineva,"binevoitor" se pare, mi-a zis ca e doar sala aia mare.a "omis" sa mentioneze ca sunt 3 sali!! am aflat abia dupa ce am inchiriat restaurantul!!

BabyBia
15.01.2009, 16:29:27
>:D< :* :madlaugh: ms frum!!! exact ce cautam!!! acum pot sa ii dau peste nas soramii!!:D
>:D<<:-P:love: ma bucur ...adica pt tine.. nu ca-i dai peste nas :D

ionela807
15.01.2009, 16:30:00
Acum depinde si de gusturi...daca iti place sau nu ;)

eu zic ca da bine! difera vazele,forma lor, dar ca idee cred ca e bine!!

otilik
15.01.2009, 16:30:12

arata foarte bine<:-P

BabyBia
15.01.2009, 16:31:50
eu zic ca da bine! difera vazele,forma lor, dar ca idee cred ca e bine!!

=D> ce bine ca ti-ai format o idee ;-)

BabyBia
15.01.2009, 16:33:48
arata foarte bine<:-P

Dap si mie imi place...totusi la nunta mea cred ca as vrea un buchetel mai bogat in vaza :-?...si cred ca am loc si pt mese rotunde :-?

ionela807
15.01.2009, 16:37:36
>:D<<:-P:love: ma bucur ...adica pt tine.. nu ca-i dai peste nas :D

:D ms frum!!! sper sa o scot la capat!!

otilik
15.01.2009, 16:38:33
depinde acum de cat esti dispusa sa cheltui pe decoratii...o firma calumea iti orneaza exact cum vrei tu.si eu imi voi pune vaze inalte cu ornamente bogate.

BabyBia
15.01.2009, 16:40:34
depinde acum de cat esti dispusa sa cheltui pe decoratii...o firma calumea iti orneaza exact cum vrei tu.si eu imi voi pune vaze inalte cu ornamente bogate.

sunt ok preturile...mi-am format deja o idee...si vreau sa merg pe principiul ca o fac o data in viatza...sper 8-}

Crescent
15.01.2009, 16:42:20

Fetelor voi pe cine ati luat la decorare, ii ziceam si Ionelei in PM ca eu i-am preferat pe cei de la daisy sara doar ca nu pot, au fost cam singurii care mi-au placut din Bacau.

ionela807
15.01.2009, 16:44:21
Dap si mie imi place...totusi la nunta mea cred ca as vrea un buchetel mai bogat in vaza :-?...si cred ca am loc si pt mese rotunde :-?

daca vrei buchetel mai bogat tre sa vb cu cei care ti le fac! si eu voi pune mai multe floriele in vaza.acum ramane sa stabilesc ce flori sa pun!!!:-? offf!! alta probl!!

ionela807
15.01.2009, 16:45:24
Fetelor voi pe cine ati luat la decorare, ii ziceam si Ionelei in PM ca eu i-am preferat pe cei de la daisy sara doar ca nu pot, au fost cam singurii care mi-au placut din Bacau.
ai primit pm meu??? ca m-am chinut putin sa il trim !!:-L

otilik
15.01.2009, 16:45:33
daca vrei buchetel mai bogat tre sa vb cu cei care ti le fac! si eu voi pune mai multe floriele in vaza.acum ramane sa stabilesc ce flori sa pun!!!:-? offf!! alta probl!!
asta e si problema mea:))

ionela807
15.01.2009, 16:53:05
asta e si problema mea:))

lumanarile nasilor le fac cu crini albi,am vazut un model si e super!! sunt bogate si e si mai acceptabil la bani,in sensul ca pe un fir de crin sunt mai multe flori. buchetelul meu tot din crini,doar ca nu am gasit inca un model.ma gandeam totusi sa il combin cu ceva in culoraea salii,doar ca...nu stiu cu ce!:(( o mare dilema!!

otilik
15.01.2009, 16:55:46
eu inca nu-mi fac probleme la capitolul asta.cand va fi timpu voi vorbi cu tipa care mi le face si apoi o sa vad exact.in principiu vreau un buchet de cale....

BabyBia
15.01.2009, 16:59:06
pai mie imi orneaza cei de la pensiune

BabyBia
15.01.2009, 17:00:43
dada florile exact cum vreau eu...buchetelul ala ..era cum isi dorise mireasa de atunci ...nah nu poti sa te.....in gustul omului 8-}

ionela807
15.01.2009, 17:01:20
off!ce geu trece timpul!!! sunt la servici si mai am o ora de stat!!:gen_07: :gen_03:
vreau acasa!!!!:(

ionela807
15.01.2009, 17:02:23
dada florile exact cum vreau eu...buchetelul ala ..era cum isi dorise mireasa de atunci ...nah nu poti sa te.....in gustul omului 8-}

:)) bine zis! gusturile nu se discuta!!

ionela807
15.01.2009, 17:04:13
gagici,voi puneti s flori in piept si dati si marturii?

BabyBia
15.01.2009, 17:04:19
:)) bine zis! gusturile nu se discuta!!

:-" exact...

BabyBia
15.01.2009, 17:05:08

flori doar la nasi. mire, parinti si cavaleri...si la restul marturii

otilik
15.01.2009, 17:09:39
flori cred ca doar la mire,nasi,parinti si cavaler.domnisoarei de onoare ii voi pune ceva la mana din flori...si marturii

BabyBia
15.01.2009, 17:10:22
dap la manuta la domnisoara

Crescent
15.01.2009, 17:24:01
flori cred ca doar la mire,nasi,parinti si cavaler.domnisoarei de onoare ii voi pune ceva la mana din flori...si marturii
Stati, stati ca m-ati pierdut. Cum adica marturii sau cocarde ? Eu stiam ca se dau ambele, de fapt am fost la un botez iar cand am iesit din biserica nii s-au dat marturii in locul cocardelor. Asa e si cu nunta ? ?

otilik
15.01.2009, 18:23:22
Stati, stati ca m-ati pierdut. Cum adica marturii sau cocarde ? Eu stiam ca se dau ambele, de fapt am fost la un botez iar cand am iesit din biserica nii s-au dat marturii in locul cocardelor. Asa e si cu nunta ? ?
nu vreau sa jignesc pe nimeni dar din cate stiu eu nu prea se mai dau concarde.acestea au fost inlocuite cu marturiile.

ionela807
15.01.2009, 19:31:02

asa ma gandeam si eu!!! dar florile de la mana d-soarei de onoare la faceti voi sau le cumparati?eu o sa am 2 domnisoare de onoare si una micuta care va duce verighetele la biserica cu nepotelul meu!:D sa le fac la toate sau doar la cea mica?

otilik
15.01.2009, 20:33:42
asa ma gandeam si eu!!! dar florile de la mana d-soarei de onoare la faceti voi sau le cumparati?eu o sa am 2 domnisoare de onoare si una micuta care va duce verighetele la biserica cu nepotelul meu!:D sa le fac la toate sau doar la cea mica?
pai le iei de unde iei lumanarile si buchetul.faci cate vrei tu...depinde de ceea ce vrei si de ce buget ai.sincer nu stiu cam la ce pret ajunge o bratara din aceea.

BabyBia
15.01.2009, 20:45:58
pai le iei de unde iei lumanarile si buchetul.faci cate vrei tu...depinde de ceea ce vrei si de ce buget ai.sincer nu stiu cam la ce pret ajunge o bratara din aceea.

sunt de parere ca ar tb sa-i faci domnisoarei mari...cea mica are oricum farmecul ei..eventual pt cea mica un cosh cu petale ;-)

ionela807
16.01.2009, 10:50:55
sunt de parere ca ar tb sa-i faci domnisoarei mari...cea mica are oricum farmecul ei..eventual pt cea mica un cosh cu petale ;-)

asa e,doar ca nu se stie ce face aia mica cu acel cosulet.am vzt o faza pe net in care fetita a ajuns in fata altarului si acolo a dat jos toate petalele:)

Crescent
16.01.2009, 12:10:21
nu vreau sa jignesc pe nimeni dar din cate stiu eu nu prea se mai dau concarde.acestea au fost inlocuite cu marturiile.

Nu jignesti nu, doar ca sunt eu demodata la subiectul asta :). Eu voiam sa pun floricica naturala la toata lumea in piept, dar daca ziceti ca nu se mai poarta ma conformez :)). Si adica cum se face, cand intra invitatii se dau marturiile ? Cred ca suna destul de tampit ce intreb, scuze dar chiar nu am habar.

CONT-INCHIS-23057
16.01.2009, 12:28:30
Nu jignesti nu, doar ca sunt eu demodata la subiectul asta :). Eu voiam sa pun floricica naturala la toata lumea in piept, dar daca ziceti ca nu se mai poarta ma conformez :)). Si adica cum se face, cand intra invitatii se dau marturiile ? Cred ca suna destul de tampit ce intreb, scuze dar chiar nu am habar.

Eu detest pusul florilor in piept:D , mai ales cele naturale care pot lasa urme pe rochii..Si din cate stiu se dau doar marturii care se pun pe masa de la restaurant la d-ne si d-re.

Crescent
16.01.2009, 13:46:17
Eu detest pusul florilor in piept:D , mai ales cele naturale care pot lasa urme pe rochii..Si din cate stiu se dau doar marturii care se pun pe masa de la restaurant la d-ne si d-re.

Ah deci nu se da nimic la intrare. Multumesc de info ^:)^

ionela807
16.01.2009, 15:06:29

astea naturale pot lasa ume,cele artificiale sunt...urate(parerea mea),iar boldul lasa oricum uma in rochia invitatei.deci mai bine fara!!
am auzit ca unii dau marturiile si al intrare,dar de obicei se pun pe mese!

otilik
16.01.2009, 15:28:24
aici suntem sa ne sfatuim>:D< daca vrei tu sa le pui flori naturale in piept o poti face..numai ca trebuie sa te gandesti cat vor aprecia asta.dai destui bani pe ele si ai sa le gasesti pe jos calcate in picioare(nu pe toate,majoriatea) pentru ca majoritatea cad.alta problema ar fi ca trebuie sa intepi tinuta invitatilor cu acul,lucru de care mie personal imi e groaza.ma dispera sa ma duc la o nunta si sa-mi intepe rochia cu un ac....
ca marturie poti da ceea ce vrei tu,de fapt astea sunt un cadou al vostru pentru invitati.in general se dau niste bombonele aranjate frumos.orice marturie ai avea o poti da la intrare(pui un chelner) sau le poti aseza la fiecare masa.;-)

otilik
16.01.2009, 15:30:18
Ah deci nu se da nimic la intrare. Multumesc de info ^:)^
eu am fost la o nunta la care am primit ca marturii niste cutiute de bijuterii mititele si le-am primit la intrare.era un chelner care le avea intr-un cos si punea doamnele si domnisoarele sa-si aleaga de acolo ce cutiuta doresc(erau de mai multe culori)

mimonel
16.01.2009, 16:05:48
Eu ma gandeam sa pun flori naturale in piept doar la barbatii din familie + nas (arata bine floarea la costum) si la femei eventual la mana sa nu strice vestimentatia, insa la sala vom da doar marturiile.

otilik
16.01.2009, 16:08:00
Eu ma gandeam sa pun flori naturale in piept doar la barbatii din familie + nas (arata bine floarea la costum) si la femei eventual la mana sa nu strice vestimentatia, insa la sala vom da doar marturiile.
pai unde vei pune florile?eu din cate stiu florile se pun in piept la sala cu exeptia nasilor,parintilor,cavalerilor.

mimonel
16.01.2009, 16:12:05
pai unde vei pune florile?eu din cate stiu florile se pun in piept la sala cu exeptia nasilor,parintilor,cavalerilor.

pai cum am scris voi pune doar la apropiati, care probabil vor fi acasa la noi inainte de a pleca la biserica si atunci le vom pune ;;)

otilik
16.01.2009, 16:16:50
pai cum am scris voi pune doar la apropiati, care probabil vor fi acasa la noi inainte de a pleca la biserica si atunci le vom pune ;;)
aaa scuze.normal acasa se pun florile in piept.acum eu nu prea am inteles la cine te referi cand zici persoane apropiate.daca e vorba de toti cei care vor veni acasa mi se pare cam complicat si mi se pare ciudat ca la nunta sa apara "32" de personae cu floare in piept iar restul nu.

Crescent
16.01.2009, 16:20:26
aici suntem sa ne sfatuim>:D< daca vrei tu sa le pui flori naturale in piept o poti face..numai ca trebuie sa te gandesti cat vor aprecia asta.dai destui bani pe ele si ai sa le gasesti pe jos calcate in picioare(nu pe toate,majoriatea) pentru ca majoritatea cad.alta problema ar fi ca trebuie sa intepi tinuta invitatilor cu acul,lucru de care mie personal imi e groaza.ma dispera sa ma duc la o nunta si sa-mi intepe rochia cu un ac....
ca marturie poti da ceea ce vrei tu,de fapt astea sunt un cadou al vostru pentru invitati.in general se dau niste bombonele aranjate frumos.orice marturie ai avea o poti da la intrare(pui un chelner) sau le poti aseza la fiecare masa.;-)

Stiu de marturii da, doar ca nu stiam ca si inlocuiesc cocardele. De fapt nici nu stiam ca se numesc cocarde eu le staim flori de pus in piept. Ohooo sunt in urma, v-am spus eu :)).

Ca si marturii eu m-am hotarat sa fie o poza instant care se va face la intrarea fiecarui invitat cu noi si le vom da la sfarsit.

mimonel
16.01.2009, 16:24:28
aaa scuze.normal acasa se pun florile in piept.acum eu nu prea am inteles la cine te referi cand zici persoane apropiate.daca e vorba de toti cei care vor veni acasa mi se pare cam complicat si mi se pare ciudat ca la nunta sa apara "32" de personae cu floare in piept iar restul nu.

Nu va fi ciudat, pentru ca difenta nu va fi decat o floare naturala in piept, cred ca multi nici nu vor vedea diferenta. In plus si inainte cand era moda cu florile, rudele primeau florile mai mari si mai frumoase iar restul ceva simbolic ... si nu se supara nimeni ;)) . Sa speram ca nici la noi nu se vor supara.

otilik
16.01.2009, 16:24:36
Stiu de marturii da, doar ca nu stiam ca si inlocuiesc cocardele. De fapt nici nu stiam ca se numesc cocarde eu le staim flori de pus in piept. Ohooo sunt in urma, v-am spus eu :)).

Ca si marturii eu m-am hotarat sa fie o poza instant care se va face la intrarea fiecarui invitat cu noi si le vom da la sfarsit.
e draguta idea cu poza..mai ales daca ati avea timp sa scrieti si 2-3 cuvinte pe spatele pozei.

ionela807
16.01.2009, 16:25:02

este o idee super!!! si o am vrut asta,dar fotograful meu nu are echipamentul necesar pt asa ceva:( am cautat idei pt marturii (as vrea sa le fac eu) si am gasit ceva fain cu scortisoara! dar tre sa ma mai gandesc si la cum vor reactiona invitatii la asa ceva!:)

otilik
16.01.2009, 16:26:23
Nu va fi ciudat, pentru ca difenta nu va fi decat o floare naturala in piept, cred ca multi nici nu vor vedea diferenta. In plus si inainte cand era moda cu florile, rudele primeau florile mai mari si mai frumoase iar restul ceva simbolic ... si nu se supara nimeni ;)) . Sa speram ca nici la noi nu se vor supara.
de suparat nu cred ca se va supara nimeni;))

otilik
16.01.2009, 16:27:26
este o idee super!!! si o am vrut asta,dar fotograful meu nu are echipamentul necesar pt asa ceva:( am cautat idei pt marturii (as vrea sa le fac eu) si am gasit ceva fain cu scortisoara! dar tre sa ma mai gandesc si la cum vor reactiona invitatii la asa ceva!:)
ce ai gasit?ce ai gasit?si eu as vrea ceva mai deosebit,dar nu stiu ce#-o

ionela807
16.01.2009, 16:30:30
ce ai gasit?ce ai gasit?si eu as vrea ceva mai deosebit,dar nu stiu ce#-o
tot aici pe forum era un subiect legat de asa ceva,dar din pacate nu il mai gasesc .hai k incerc sa atasez niste poze!

otilik
16.01.2009, 16:31:37
tot aici pe forum era un subiect legat de asa ceva,dar din pacate nu il mai gasesc .hai k incerc sa atasez niste poze!
k astept.:-p

ionela807
16.01.2009, 16:33:03

ultima poza are si o bratara pt d-soara de onoare

ionela807
16.01.2009, 16:37:05
k astept.:-p
vrei sa le trim iar pe ultimele 3?am observat ca nu le poti mari

otilik
16.01.2009, 16:40:32
nu cred ca e nevoie.mi-am facut o idee;-) mc.e o idee interesana...eu as fi vrut niste cutiute mici dragute.am gasit cate ceva pe internet dar pretul lor e cam mare:-s si mi se pare o cheltuiala prea mare mai ales ca ar trebui sa iau cam multe:|

Crescent
16.01.2009, 16:41:48

Eu o sa iau un Polaroid instant si o sa rog fotograful sau pe altcineva sa le faca. Ma incanta ideea ca unii or sa o aiba si peste ani si or sa-si aminteasca de nunta. Initial si eu am optat pentru scortisoara, o sa iasa foarte frumos. Citeam un topic cum ca o miresica a gasit in comert betisoare de scortisoara si ca firma de deco ii cerea vreo 3 euro iar ea si le-a facut la cativa banuti.

ionela807
16.01.2009, 16:44:29
Eu o sa iau un Polaroid instant si o sa rog fotograful sau pe altcineva sa le faca. Ma incanta ideea ca unii or sa o aiba si peste ani si or sa-si aminteasca de nunta. Initial si eu am optat pentru scortisoara, o sa iasa foarte frumos. Citeam un topic cum ca o miresica a gasit in comert betisoare de scortisoara si ca firma de deco ii cerea vreo 3 euro iar ea si le-a facut la cativa banuti.

e altceva decat la celelalte nunti la care am fost,se fac repede si ies si mai ieftin! dar ramane de vazut.daca nu, ma gandeam sa fac ceva din petale de trandafiri uscate si parfumate si/sau pietre ornamentale.tre sa mai caut imagini si sfaturi:)

Crescent
16.01.2009, 16:44:31
fotograful meu nu are echipamentul necesar pt asa ceva:( am cautat idei pt marturii (as vrea sa le fac eu) si am gasit ceva fain cu scortisoara! dar tre sa ma mai gandesc si la cum vor reactiona invitatii la asa ceva!:)[/quote]

diananico
16.01.2009, 17:22:05
de ce ziceti ca e demodat sa pui flori in piept? eu am fost vara asta la 3 nunti, una in Iasi, una in Bacau si una in Bucuresti si la toate mi s-au pus flori. la una din ele am primit si marturii, la restul nu. dar florile sunt un obicei romanesc si nu vad de ce ar trebui sa aducem obiceiuri din alte tari :-\
in schimb chestia cu fotografiile imprimate si daruite invitatilor mi se pare interesanta, am primit la o nunta si chiar am ramas placut impresionata, cred ca o s-o adopt si eu ;;)

ionela807
16.01.2009, 17:32:36
de ce ziceti ca e demodat sa pui flori in piept? eu am fost vara asta la 3 nunti, una in Iasi, una in Bacau si una in Bucuresti si la toate mi s-au pus flori. la una din ele am primit si marturii, la restul nu. dar florile sunt un obicei romanesc si nu vad de ce ar trebui sa aducem obiceiuri din alte tari :-\
in schimb chestia cu fotografiile imprimate si daruite invitatilor mi se pare interesanta, am primit la o nunta si chiar am ramas placut impresionata, cred ca o s-o adopt si eu ;;)

nu a zis nimeni ca e demodat.si eu a primit flori la toate nuntile,dar fecare face cum doreste. eu am zis ca nu vreau pt ca intep rochiile invitatelor,florile artificile nu imi plac,cele naturale sunt scumpute(mai ales daca ai mai multi invitati),plus ca se pierd multe. si mai e si faza ca tre sa chinui 2 persoane sa stea la intrare sa puna florile, in timp ce ei s-ar putea distra.tu stii ce iti place si ce vei face la nunta!:)

BabyBia
16.01.2009, 17:54:13
nu a zis nimeni ca e demodat.si eu a primit flori la toate nuntile,dar fecare face cum doreste. eu am zis ca nu vreau pt ca intep rochiile invitatelor,florile artificile nu imi plac,cele naturale sunt scumpute(mai ales daca ai mai multi invitati),plus ca se pierd multe. si mai e si faza ca tre sa chinui 2 persoane sa stea la intrare sa puna florile, in timp ce ei s-ar putea distra.tu stii ce iti place si ce vei face la nunta!:)

plus ca vara florile naurale se usuca f repede...eu am fost domnisoara de onoare si am avut la mana...in 2 ore era ofilit buchetelul

CONT-INCHIS-23057
16.01.2009, 19:36:34
http://********************/index.php?main_page=index&cPath=1&zenid=u0an0dgau3bh0h9vb9bn8f87j1

vazut acolo chestii foarte dragute..

otilik
17.01.2009, 02:58:56
http://********************/index.php?main_page=index&cPath=1&zenid=u0an0dgau3bh0h9vb9bn8f87j1

vazut acolo chestii foarte dragute..
au foarte multe chestii dragute pe site-ul asta..eu deja m-am gandit la cateva modele de marturii;-)

otilik
17.01.2009, 02:59:50
nu este demodat,fiecare face cum doreste la nunta sa.mie sincer nu-mi plac si detest sa mi se puna floare in piept;-)

ionela807
17.01.2009, 09:37:38
au foarte multe chestii dragute pe site-ul asta..eu deja m-am gandit la cateva modele de marturii;-)

ce dragute sunt!!!! ai vaztu marturiile alea cu cale? nu ti-au placut? daca iti faci buchetul cu cale, s-ar potrivi.:)

otilik
17.01.2009, 13:07:13
ce dragute sunt!!!! ai vaztu marturiile alea cu cale? nu ti-au placut? daca iti faci buchetul cu cale, s-ar potrivi.:)
la inceput mi-au placut pana am vazut ca sunt dopuri...nu-mi prea place idea asta cu dopurile;)) mi-au placut cutiutele acelea ca niste costumatii de mire si mireasa si masinuta,dar am timp sa ma razgandesc:-"

ancapsy
18.01.2009, 13:08:29
Am urmarit discutiile voastre si m-ar intereesa si pe mine nr de telefon al d-nei Geta din TgOcna dar si firma de unde ai luat tortul! Va multumesc din suflet!!

ancapsy
18.01.2009, 15:52:46
Mie mi se pare enorm 10-15 mii de euro.....depinde de ce vrei si cat platesti in avans.........oricum la restaurant meniurile le platesti dimineatza.....muzica, fotogarfiile , filmarul si aranjamentele tot dimineatza...iti trebuie bani pt haine, sa platesti avansurile.......depinde de ce buget ai.........daca ai pretentii mari vei avea si cheltuieli mari........se pot face si nunti cu gust si cu bani mai putini.....

merlynn
20.01.2009, 13:08:27
si eu emotii destul de mari, abia astept sa se termine si sa fie totul bine

blusmile
20.01.2009, 15:03:27
buna, fetelor! am rezervat si eu sala de la Hotel Trotus pentru 24 octombrie...vreau sa va spun ca am ramas uimita ca in luna octombrie 2008, cand am rezervat eu, nu am gasit o sambata libera mai in vara. anamaria, tu cand ai rezervat restaurantul de ai gasit liber pentru 1 august?
Si eu am auzit ca mai maresc sala pana in vara, o sa mai renoveze, asa ca abia astept sa vad cum o sa arate in final. Ii multumesc si eu Oanei pentru pretioasele informatii legate de d-na Geta, mie cel putin imi vor folosi.
Intrebare: voi cand va faceti rezervarea la primarie si la biserica ca sa va puteti alege orele care va convin? si ce formatii stiti prin Onesti? ca eu locuiesc in Bucuresti si imi organizez nunta de la distanta. Stie cineva ce formatie a cantat de revelion la First Class? ca am auzit ca ar fi fost ok, dar nu stiu nici cum se numesc nici unde canta de obicei. va pup si spor la pregatiri, sper sa tinem legatura si sa ne ajutam cat mai mult cu schimburi de informatii si ponturi;;)

ancapsy
21.01.2009, 13:53:24
Eu stiu ca la primarie se face rezervarea cand duci actele..adica cu 14 zile inainte de termen.......si am auzit ca nu ti le primeste mai devreme.....la biserica stiu doar ca trebuie sa vorbesti cu preotul......

anamaria_e1986
21.01.2009, 18:09:21
il mai maresc? wow o sa fie fff mare.....eu una nu am auzit asta!>:D<

cine stie.. eu asa auzisem.. sa dea DOmnu` ca inca incercam sa renuntam la unele persoane de pe lista.. si stii si tu ce greu e asta... [-X

anamaria_e1986
21.01.2009, 18:14:40
buna, fetelor! am rezervat si eu sala de la Hotel Trotus pentru 24 octombrie...vreau sa va spun ca am ramas uimita ca in luna octombrie 2008, cand am rezervat eu, nu am gasit o sambata libera mai in vara. anamaria, tu cand ai rezervat restaurantul de ai gasit liber pentru 1 august?
Si eu am auzit ca mai maresc sala pana in vara, o sa mai renoveze, asa ca abia astept sa vad cum o sa arate in final. Ii multumesc si eu Oanei pentru pretioasele informatii legate de d-na Geta, mie cel putin imi vor folosi.
Intrebare: voi cand va faceti rezervarea la primarie si la biserica ca sa va puteti alege orele care va convin? si ce formatii stiti prin Onesti? ca eu locuiesc in Bucuresti si imi organizez nunta de la distanta. Stie cineva ce formatie a cantat de revelion la First Class? ca am auzit ca ar fi fost ok, dar nu stiu nici cum se numesc nici unde canta de obicei. va pup si spor la pregatiri, sper sa tinem legatura si sa ne ajutam cat mai mult cu schimburi de informatii si ponturi;;)

eu in septembrie pe la sfarsit.. octombrie pe la inceput am fost la d-na Busuioc.. si ne spunea de octombrie 2009.. si venise vorba de posturi.. si am spus ca suntem catolici.. si avea liber pe 1 august.. pe 8 (de ziua viitorului meu sot) si pe 14.. ultima sambata dinaintea iesirii din post era luat.. si am spus ca vrem pe 1.. e mai usor de tinut minte 1 AUGUST decat alte dati.. emijlocul verii.. in legatura cu rezervarea la cununia civila.. o sa vorbim cu o doamna, care e prietena de familie cu viitorii socrii.. si mi se pare cu 2 luni inainte se face asta.. la First Class e un tip DAN VRINCEANU
il poti cauta pe youtube are un clip acolo.. daca o fi el.. a cantat pe vas de croaziera prin america nu mai stiu ce.. si pe mine m-ar fi interesat.. dar daca stie populara.. ca voce are..

Loxanna
21.01.2009, 23:26:25
Hi, se pare ca ti-o iau inainte cu doar o saptamana in ceea ce priveste nunta, eu am pe 17 octombrie. Si noi tot in octombrie anul trecut am facut rezervarea...saptamana viitoate vrem sa mergem la hotel sa vedem schimbarile la salon. Formatia de la First Class e destul de greu de abordat, prietenul meu a incercat sa vorbeasca cu ei si raspunsul a fost ca ne vor contacta ei, asta daca sunt liberi, pentru ca de obicei canta pe vase de croaziera. In ceea ce priveste orele, depinde foarte mult de spaga pe care o dai! Primaria o sa-ti spuna ca nu oficiaza cununii dupa o anumita ora, ca au progamari, etc. Daca nu vrei pauze in program si vrei mai dupa-amiaza si primaria si biserica trebuie sa sapi putin in buzunar. Apropo, la ce biserica vreti sa mergeti?

sarapup
23.01.2009, 11:17:38

crescent da-mi si mie mai multe info despre daisy sara....plllllllllzzzzzzzzz
de ce nu poti:-\ .....ce:-\ ....?????:-\ :-\ :-\ nu am inteles la ce te referi:">

Loxanna
23.01.2009, 12:09:57
Revin cu mesaj despre formatia care canta la First Class...care ne-au sunat ieri si cu care am semnat deja contractul. Au spus ca renunta sa mai plece pe vase de croaziera pentru anul urmator, deci sunt receptivi la propuneri. Au un repertoriu foarte variat, au niste voci exceptionale si fac atmosfera. Sugestia mea ar fi sa mergeti acolo, sa-i ascultati, si sa vorbiti cu ei. Sunt receptivi si tare de treaba. Mesajul meu anterior era destul de pesimist, pentru ca nu ma astepta sa ne contacteze. Noi am semnat si ne-am luat o mare piatra de pe suflet!<:-P

CONT-INCHIS-23057
23.01.2009, 12:36:49
la decorari si altele asemenea eu zic sa asteptati tg. de nunti. Am auzit ca va fi mai bun ca anul trecut, in sensul ca vor fi mai multi participanti. Asa ca vom avea de unde alege. La decorare nu-mi fac griji. Am mai spus cine sunt si-o sa-i vedeti si la targ.

Crescent
23.01.2009, 12:47:46
crescent da-mi si mie mai multe info despre daisy sara....plllllllllzzzzzzzzz
de ce nu poti:-\ .....ce:-\ ....?????:-\ :-\ :-\ nu am inteles la ce te referi:">

... nu pot ei pentru ca nunta nu este in Bacau si din cate am inteles aveau foarte multe nunti in acea zi. in schimb au fost foarte draguti si mi-au recomandat pe altcineva, care mie insa nu mi-a placut.
Acum am gasit un alt site golden jackey care au unele dragute, cred ca sunt pozele de la targ, puteti sa-mi spuneti daca acestia sunt chiiar din Bacau sau din imprejurimi ?

Corina83
23.01.2009, 22:28:17
... nu pot ei pentru ca nunta nu este in Bacau si din cate am inteles aveau foarte multe nunti in acea zi. in schimb au fost foarte draguti si mi-au recomandat pe altcineva, care mie insa nu mi-a placut.
Acum am gasit un alt site golden jackey care au unele dragute, cred ca sunt pozele de la targ, puteti sa-mi spuneti daca acestia sunt chiiar din Bacau sau din imprejurimi ?

Golden Jacky este din Bacau!

JustAndreea
24.01.2009, 02:19:14
Revin cu mesaj despre formatia care canta la First Class...care ne-au sunat ieri si cu care am semnat deja contractul. Au spus ca renunta sa mai plece pe vase de croaziera pentru anul urmator, deci sunt receptivi la propuneri. Au un repertoriu foarte variat, au niste voci exceptionale si fac atmosfera. Sugestia mea ar fi sa mergeti acolo, sa-i ascultati, si sa vorbiti cu ei. Sunt receptivi si tare de treaba. Mesajul meu anterior era destul de pesimist, pentru ca nu ma astepta sa ne contacteze. Noi am semnat si ne-am luat o mare piatra de pe suflet!<:-P

Ne spui si noua te rog ce acont ati dat si cam cat v-a cerut pentru nunta? Am inteles ca sunt 2, un baiat si o fata. Ati fost si i-ati ascultat la restaurant? Sunt interesata si eu de ei...asa ca...daca esti dragutza sa imi raspunzi si mie..;;)
Pup! Spor la pregatiri!

Yonika
24.01.2009, 12:56:11
Stai sa-mi termin sesiunea si apoi..:)
Voltera..e ok. Hai da-ne vestea..:) Fiecare cu ce vrea sa auda:))
:* :* :* pt fiecare dintre voi:)
Pai nu stiu, mai stii tu alt restaurant mai micut (40-50 locuri) si dragut si cu mancare buna, ca noi am tot cautat si asta e cel mai ok.

anamaria_e1986
24.01.2009, 19:24:55
Ne spui si noua te rog ce acont ati dat si cam cat v-a cerut pentru nunta? Am inteles ca sunt 2, un baiat si o fata. Ati fost si i-ati ascultat la restaurant? Sunt interesata si eu de ei...asa ca...daca esti dragutza sa imi raspunzi si mie..;;)
Pup! Spor la pregatiri!

eu am auzit ca n-au orchestra, si canta impreuna cu un calculator, eu nu sunt de acord cu asta... ati auzit de sorin jipa?

delmo
24.01.2009, 19:58:15
felicitari! ai facut o alegere foarte buna! sunt super talentati si au melodii extraoridinare! la inceput nici nu credeam ca e vocea lor credeam ca e playback:*

delmo
24.01.2009, 20:00:05
eu am auzit ca n-au orchestra, si canta impreuna cu un calculator, eu nu sunt de acord cu asta... ati auzit de sorin jipa?
daca vrei orchestra alege rapsodia! nu o sa iti para rau!:*

delmo
24.01.2009, 20:02:02
eu in septembrie pe la sfarsit.. octombrie pe la inceput am fost la d-na Busuioc.. si ne spunea de octombrie 2009.. si venise vorba de posturi.. si am spus ca suntem catolici.. si avea liber pe 1 august.. pe 8 (de ziua viitorului meu sot) si pe 14.. ultima sambata dinaintea iesirii din post era luat.. si am spus ca vrem pe 1.. e mai usor de tinut minte 1 AUGUST decat alte dati.. emijlocul verii.. in legatura cu rezervarea la cununia civila.. o sa vorbim cu o doamna, care e prietena de familie cu viitorii socrii.. si mi se pare cu 2 luni inainte se face asta.. la First Class e un tip DAN VRINCEANU
il poti cauta pe youtube are un clip acolo.. daca o fi el.. a cantat pe vas de croaziera prin america nu mai stiu ce.. si pe mine m-ar fi interesat.. dar daca stie populara.. ca voce are..
busuioc? nu bujor?

sim77
25.01.2009, 12:54:04

Am fost si noi la Firs Class si i-am auzit cum canta...sunt foarte talentati...Daca nu am fi ales deja formatia...cred ca le propuneam tot lor sa vina...Ai facut o alegere buna!!!!

Loxanna
25.01.2009, 21:57:26
Pup! Spor la pregatiri!
Nu au cerut niciun acont, au spus ca pentru ei cuvantul e cuvant! E adevarat ca au negative si ca ei canta cu calculator, nu cu formatie, dar pe mine ma intereseaza cum suna, iar cei doi suna absolut superb, fie ca e duet, canta doar el sau doar ea. De Sorin Jipa am auzit, cum sa nu...si am auzit si pretul de 1500 de euro. Eu una sunt foarte multumita de alegere! Am luat legatura si cu dna Geta de la Targu Ocna, ma duc peste doua saptamani sa discutam mai la obiect, dar in mare mi s-a parut senzational tot ce am vorbit cu dumneaei.

anamaria_e1986
26.01.2009, 09:02:01
Nu au cerut niciun acont, au spus ca pentru ei cuvantul e cuvant! E adevarat ca au negative si ca ei canta cu calculator, nu cu formatie, dar pe mine ma intereseaza cum suna, iar cei doi suna absolut superb, fie ca e duet, canta doar el sau doar ea. De Sorin Jipa am auzit, cum sa nu...si am auzit si pretul de 1500 de euro. Eu una sunt foarte multumita de alegere! Am luat legatura si cu dna Geta de la Targu Ocna, ma duc peste doua saptamani sa discutam mai la obiect, dar in mare mi s-a parut senzational tot ce am vorbit cu dumneaei.

Jipa pentru nunta de pe 1 august, a spus 1200.. sincer or canta frumos cei de la First Class.. dar mi-e frica, auzisem ca vor sa plece iar pe vas de croaziera in vara, nu vreau sa raman cu buz umflata, stiu o tipa pe care i-a lasat balta cu o luna inainte.. si aveau contract cu ei. eu vreau formatie, nu sa cante pe negative.. sincer.. am ascultat multe formatii.. dar una e sa auzi live orga si ce mai au.. si alta sa .. nu stiu.. PAREREA MEA!!! si e mai bun jipa ca florin popa.. auziem si de dan purice.. dar sunt vreo 5 cred in formatie.. si pretul... uhuhuuuuu

pegasus87
26.01.2009, 09:29:38
si eu am nunta in august si mi-am facut deja un calcul si cam toata distractia ma ajunge in jur de 60 000lei.
pai cu tot cu meniuri tot....oricum inainte de nunta iti trebuie cam 15 000 lei.....cu avansuri , haine , bautura ...si alte cheltuieli

pegasus87
26.01.2009, 09:35:45
si eu tot la rest cascada fac nunta...cate persoane ai...?
eu sper sa-mi incapa toate

mellon_galad
26.01.2009, 11:07:47
Salut,
vad ca sunteti in cautare de formatii. Daca v-ajuta cu ceva, pot sa va spun cum a fost cu formatia de la nunta mea - vocalist George Stirbat. Am fost foarte multumita de prestatia lor si invitatii s-au simtit bine si au dansat. Daca vreti mai multe detalii, va dau cu placere, ca si eu am cautat atunci foarte mult pana sa gasesc ceva sa-mi placa. Si constat ca preturile au mai crescut fata de anul trecut si n-ar fi trebuit, la ce curs euro-lei e acum $-)!

Corina83
26.01.2009, 11:08:45
si eu tot la rest cascada fac nunta...cate persoane ai...?
eu sper sa-mi incapa toate

Am in jur de 130 de persoane, dar incap si mai multe ca este mare sala!

ionela807
26.01.2009, 11:45:53
buna dimineata,fetelor!! o saptamana cat mai buna va doresc!!! :):*

BabyBia
26.01.2009, 13:31:39
buna dimineata,fetelor!! o saptamana cat mai buna va doresc!!! :):*

te pupic....o saptamana buna tuturor :* :gen_17:

Corina83
26.01.2009, 16:11:42
azi am trecut si pe la salonul Artemis (lateral casa de cultura) am intrebat cand sa vin la proba si programare si mi-au spus ca oricand doresc..... dar nici chiar in ultimile zile.....

Buna! Eu chiar va recomand salonul Artemis, mai exact pe Mihaela de acolo, are multa rabdare si este foarte draguta. Eu acolo imi voi face coafura, manichiura, pedichiura si machiaj. Merg acolo de ceva vreme si toate fetele sunt super ok!

CONT-INCHIS-23057
26.01.2009, 17:29:17
Pai nu stiu, mai stii tu alt restaurant mai micut (40-50 locuri) si dragut si cu mancare buna, ca noi am tot cautat si asta e cel mai ok.

stiu 2 care au si piscina. (Hemeiusi si Gheraiesti, in aer liber dar acoperit.) Si e fain o baie spre dimineata,(ca sa te mai trezesti) mai ales ca va fi foarte cald atunci..:) Daca vrei rezervare, vb cu iubi ca-i cunoaste pe asociati.
Acum depinde cine-s nasii si ce vor:).

La voltera frige asfaltul in iulie-august. Nu poti sta de caldura. Plus ca miroase si a mancare:(

Loxanna
26.01.2009, 20:30:32
Jipa pentru nunta de pe 1 august, a spus 1200.. sincer or canta frumos cei de la First Class.. dar mi-e frica, auzisem ca vor sa plece iar pe vas de croaziera in vara, nu vreau sa raman cu buz umflata, stiu o tipa pe care i-a lasat balta cu o luna inainte.. si aveau contract cu ei. eu vreau formatie, nu sa cante pe negative.. sincer.. am ascultat multe formatii.. dar una e sa auzi live orga si ce mai au.. si alta sa .. nu stiu.. PAREREA MEA!!! si e mai bun jipa ca florin popa.. auziem si de dan purice.. dar sunt vreo 5 cred in formatie.. si pretul... uhuhuuuuu
Eu una sper sa nu patim asa ceva, adica... nu stiu, au semnat foarte multi cu ei, deci sper sa nu se intample ceva neplacut.

merlynn
26.01.2009, 21:58:18
Salut,
vad ca sunteti in cautare de formatii. Daca v-ajuta cu ceva, pot sa va spun cum a fost cu formatia de la nunta mea - vocalist George Stirbat. Am fost foarte multumita de prestatia lor si invitatii s-au simtit bine si au dansat. Daca vreti mai multe detalii, va dau cu placere, ca si eu am cautat atunci foarte mult pana sa gasesc ceva sa-mi placa. Si constat ca preturile au mai crescut fata de anul trecut si n-ar fi trebuit, la ce curs euro-lei e acum $-)!
si eu sunt in cautare, deci daca esti dragutza vreau mai multe detalii sau chiar un nr de telefon:)

merlynn
26.01.2009, 22:00:00
si mie imi place cum canta cei de la first class dar cand am fost la restaurant am observat k ea nu a cantat populara, el intradevar a cantat super:*

CONT-INCHIS-23057
27.01.2009, 16:35:20
pe mine ma ajunge 10mii euro numai meniul :O ..Mi-e rau!! (200oameni)..Deci ma duc spre 15000eur..cu formatia si alte maruntisuri...

CONT-INCHIS-23057
27.01.2009, 16:45:50
sincer nu cred sa fie vreo problema din aceasta provinta...important este sa va intelegeti...apropo e italian??? :D ( din curiozitate)...

is la moda grecii si columbenii:) Hai ca 14 ani nu e mult acum. Cam peste 15-20 ani se va simti, cand el va deveni paranoic si gelos:)))..Dar sa tzina relatia pana atunci...

CONT-INCHIS-23057
27.01.2009, 16:48:00
noi am cheltuit 14000E si am avut foate mofturile pe care le-am dorit
cununie religioasa am avut-o in aer liber la magura verde ,ornata cu scaune si flori naturale ,am platit preot sa vina acolo...
vitel la protap facut afara ,uns cu tot felul de sosuri
dansatori profesionisti
meniu alegerea noasta
flori naturale
tort ,fantana de ciocolata cu fructe
deci cu 15000E faci o nunta frumoasa..

ce fel de dansatori ai avut, ce gen? si de unde i-ai luat?

ramona_iuliana
28.01.2009, 13:50:06
buna tuturor miresicilor! si eu am nunta in onesti pe 30 mai. sunt din buc iar sotul din onesti! va rog sa ma indrumati sa ma sfatuiti unde sa-mi fac aranjamentele florale ?! la cine m-am mai interesat mi s-a spus ca nu exista firma de aranjamente in onesti in afara de floraria gardenia! ce ma sfatuiti? pot apela cu incredere la gardenia?

ancapsy
28.01.2009, 15:10:03
Din cate am mai citi pe site poti apela cu incredere la ei. Mai e din Tg-Ocna dna Geta care se ocupa atat de aranjamente cat si de decorarea salii.
Spor la pregatiri!
PS: Am vazut ca faci cununia la Borzesti......ai vorbit deja? Cum se rezerva biserica? Si pe mine ma tenteaza sa fac acolo desi voi avea nunta in Tg-Ocna.

sarapup
28.01.2009, 20:48:24
a-ti incercat ,,la ravoire"???e de 50-80 pers si accepta petreceri mici.
noi am facut cununia civila acolo si am avut 28 pers cu tot cu noi ;))

georgiana_matei
28.01.2009, 22:42:16
nu stiu inca...depinde de ce meniu imi voi alege.acum daca va fi putin mai scump ca in alta parte chiar nu stiu,eu una sunt bucuroasa ca desi sala e mare si sunt multi invitati mancarea este adusa foarte repede si calda.asta e un lucru foarte important dupa parerea mea.am inteles ca cei de acolo au investit foarte mult in bucatarie pentru ca in ceea ce priveste mancarea sa nu existe probleme.din pacate am fost la nunti la care am primit friptura rece si ca sa primesc un suc tipam dupa chelner
sincer otilik draga cam dai de banuit cu atatea detalii despre royal....lucrezi cumva pe acolo, de unde stii tu cat a investit in bucatarie?....sincer.....ma amuzi....

BabyBia
28.01.2009, 23:25:35
Nice shot =D> . Mai am si eu cateva banuieli despre anumiti useri dar ii mai astept putin <:-P

Aici va dau dreptate :wacko:

otilik
28.01.2009, 23:26:18
oauu cum naiba sa nu stiu daca fac nunta acolo????crezi ca nu m-am interesat de acest restaurant????si ce ti se pare ca am zis asa special de acest restaurant???daca ai cauta niste postari mai vechi de ale mele vei vedea ca am avut si indoieli in ceea ce priveste restaurantul....
si nu...nu lucrez la acest restaurant si nu am nici o treaba cu cei de acolo...

otilik
28.01.2009, 23:36:33
sincer otilik draga cam dai de banuit cu atatea detalii despre royal....lucrezi cumva pe acolo, de unde stii tu cat a investit in bucatarie?....sincer.....ma amuzi....
daca ai probleme cu patroana de acolo incearca sa nu-i ataci pe cei care fac nunta la restaurantul ei....e problema voastra ce ati avut de impartit.din postarea ta de mai sus imi dai senzatia ca esti cam paranoica....toate fetele de aici au dat detalii despre restaurantele la care fac si unele au pus si poze...ce ar trebui sa insemne asta??ca ne-am adunat toate ospataritele din bacau pe acest forum si incercam sa ne ridicam in slavi patronii???????;))

otilik
28.01.2009, 23:40:30
Nice shot =D> . Mai am si eu cateva banuieli despre anumiti useri dar ii mai astept putin <:-P
de ce te agiti asa?esti una dintre aceste persoane,nu?am vazut ca intr-o postare ai precizat si ce tarife practica firma la care lucrezi....

BabyBia
28.01.2009, 23:47:16
de ce te agiti asa?esti una dintre aceste persoane,nu?am vazut ca intr-o postare ai precizat si ce tarife practica firma la care lucrezi....

Oops :^o $-)

otilik
28.01.2009, 23:57:20
nu poti sti daca ai nevoie de cliente ca mine pentru ca nu ma cunosti...:-"
in general nu ma supar asa de aiurea dar sincera sa fiu mi s-a parut deplasata postarea georgianei...eu am zis ce stiu despre restaurantul la care fac nunta exact cum au zis si celelalte fete despre restaurantele la care fac ele.daca georgiana are o problema cu patroana e treaba ei,eu nu vreau sa fiu bagata in asta.

otilik
29.01.2009, 00:03:45
Oops :^o $-)
oopsss se pare ca ai fost descoperit(a)=))

BabyBia
29.01.2009, 00:08:00
Chiar tu....:-$ Sincer ma asteptam. In primul tau post ai spus ca... "Sa incep cu filmatul cred ca asta o sa fie o problema la mine ...si asta pt ca am lucrat in domeniu si sunt cam pretentioasa" si...in seara asta...deja recomanzi "O echipa f buna stiu si eu...cine doreste sa-mi trimita un Pm ..pupici".
Asa ca mai bine as ...:-$.
Apropo...zi-ne si noua cum se cheama echipa sau firma. de fapt dami un mesaj pe privat pt ca sunt curios.:)>-

Well o sa-ti raspund chiar aici...corect am zis ca .. am lucrat... ;))trecut deci...da si cunosc pt ca mi-am facut colegi sa zic asa! Si daca eu stiu ca sunt buni de ce sa nu-i recomand? Doar omul vede ...nu-i place nu-i alege...si sincer cum as putea sa ma filmez singura la nunta mea? :-BNoah nu cumva am si un restaurant ascuns in dulap? :)) Macar eu nu m-am referit la mine ...si e normal sa fii pretentios daca ai lucrat in domeniu sau nu? :-? Si am spus de la inceput ...nu m-am ascuns dupa deget si nici n-am dat in cap la alte pers!

BabyBia
29.01.2009, 00:11:30
Drept sa-ti spun pana acum clientii nostri au fost multumiti de acel restaurant, insa sa stii ca oricand, la orice local se poate intampla ca o anumita seara sa fie cu ghinion...sau mai stiu eu ce, asta nu inseamna ca trebuie sa "desfiintam" acel local ci doar sa vedem daca nu cumva recidiveaza problemele de la restaurantul in cauza. Scuze pt faza cu "cliente ca tine"...cateodata reactionez in pripa. Numai bine si-ti doresc o nunta frumoasa.

Ma asteptam sa scrii tu..pt ca numai la posturi de genul asta raspunzi cum ti se pare ceva ....uuu iei foc apoi te stingi cand vezi ca iti faci reclama proasta! ;;) Eu n-am cum sa-mi fac reclama ...de fapt imi fac reclama la nunta si va invit :P ...mai mult de atat nu pot! pt ca nu am la ce uii:*

otilik
29.01.2009, 00:19:31
Drept sa-ti spun pana acum clientii nostri au fost multumiti de acel restaurant, insa sa stii ca oricand, la orice local se poate intampla ca o anumita seara sa fie cu ghinion...sau mai stiu eu ce, asta nu inseamna ca trebuie sa "desfiintam" acel local ci doar sa vedem daca nu cumva recidiveaza problemele de la restaurantul in cauza. Scuze pt faza cu "cliente ca tine"...cateodata reactionez in pripa. Numai bine si-ti doresc o nunta frumoasa.
sunt de acord cu tine si sper sa nu am parte de neplaceri in ziua nuntii....din pacate unele persoane de aici pe langa faptul ca isi spun parerea,vor cu orice pret sa se impuna....nu stiu exact ce conflicte a avut georgiana cu patroana dar cu mine doamna aceasta s-a purtat foarte frumos.pana la proba contrarie nu pot decat sa o vorbesc de bine.la inceput am afirmat si eu tot felu de chestii mai putin placute pe care le auzisem de la altii,dar dupa ce am vazut restaurantul si am discutat cu patroana mi-am dat seama ca ce auzisem nu fusesera decat niste rautati.
nu mi se pare in neregula sa fiu mandra de restaurantul la care imi fac nunta,l-am ales pentru ca imi place si este normal sa-l ridic in slavi:D
dupa nunta daca vor fi probleme nu voi ezita sa le spun viitoarele miresici,deocamdata recomand restaurantul si o contrazic pe georgiana cand spune ca patroana este o femeie cu care nu se poate vorbi:)

BabyBia
29.01.2009, 00:20:36
Unele firme au mai multe echipe de filmare. Nu trebuie sa te referi la tine...ci la firma la care ai lucrat sau la care inca lucrezi. Sincer imi place ca "te deranjez"...Iar de filmat singura poti sa incerci ca in videoclipul de la Simplu - Am bani de dat....=)). Si normal ca ai voie sa recomanzi...doar ca nu mai arunca sageti inspre mine cand te stii cu musca pe caciula...Oricum sincer da-mi un mesaj privat cu baietii care-i recomanzi nu de alta dar daca sunt buni poate ii cooptam in "cooperativa" noastra. >:D<

Da nu ma stiu cu musca nicaieri ;))...doar ca sincer nu aveam de gand sa te intzep..da ma amuza treaba sta...mai iesim putin din rutina forumului \:D/ ;;):*..esti dragutz/a cand te enervezi :-p

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 09:16:33

eu nu cred ca lucreaza pe acolo. Poate asa o fi laudat patroana restaurantul. :) E bine daca o fi asa..
Acum fiecare isi lauda deciziile. E normal sa fie asa. Si eu is mandra de restaurantul meu, etc..

anamaria_e1986
29.01.2009, 09:53:21
Din cate am mai citi pe site poti apela cu incredere la ei. Mai e din Tg-Ocna dna Geta care se ocupa atat de aranjamente cat si de decorarea salii.
Spor la pregatiri!
PS: Am vazut ca faci cununia la Borzesti......ai vorbit deja? Cum se rezerva biserica? Si pe mine ma tenteaza sa fac acolo desi voi avea nunta in Tg-Ocna.

mAI E o firma din bacau, extravagance & style, care se ocupa de sali si aranjamente florale. eu ii cunosc si spun ca fac treaba foarte buna, plus de asta, au preturile de anul trecut daca vreti sa faceti contract cu ei, acum, peste vreo luna isi fac preturile de anul viitor. eu spun ca merita. sunt multumita de ei, si am vorbit cu ei sa-mi aranjeze nunta ei. si plus de asta, au foarte multe sali facute in onesti. nu cer tarif in plus sau ceva..

ionela807
29.01.2009, 10:34:23
ooofffff!!! ce discutii!!:(
mie mie se pare ok ca fiecare sa spuna ce stie despre local,firma de decoratiuni,filmare,etc. chiar aca e de bine sau de rau! asa avem mai multe informatii,avem un punct de plecare.fiecare se poate interesa mai departe si poate, apoi, posta pe forum daca a fost cum s-a zis sau nu!
eu cred ca de asta ne-am "adunat" aici!:)

georgiana_matei
29.01.2009, 10:54:42
daca ai probleme cu patroana de acolo incearca sa nu-i ataci pe cei care fac nunta la restaurantul ei....e problema voastra ce ati avut de impartit.din postarea ta de mai sus imi dai senzatia ca esti cam paranoica....toate fetele de aici au dat detalii despre restaurantele la care fac si unele au pus si poze...ce ar trebui sa insemne asta??ca ne-am adunat toate ospataritele din bacau pe acest forum si incercam sa ne ridicam in slavi patronii???????;))
hai sa fim seriosi...cred ca de-acum tu ai o problema cu ce scriu eu, nu-ti convine deloc ca ii fac reclama proasta "doamnei"....si te rog sa-ti masori un pic cuvintele, ca eu nu te-am facut paranoica....macar daca ai sti cu adevarat ce inseamna acest cuvant, te sfatuiesc sa-l cauti in dex....fiecare are dreptul pana la urma la opinie...fie vorba despre o opinie buna sau rea....si asta nu cred ca da dovada de paranoia!!!!!!

georgiana_matei
29.01.2009, 10:56:06
mie mie se pare ok ca fiecare sa spuna ce stie despre local,firma de decoratiuni,filmare,etc. chiar aca e de bine sau de rau! asa avem mai multe informatii,avem un punct de plecare.fiecare se poate interesa mai departe si poate, apoi, posta pe forum daca a fost cum s-a zis sau nu!
ai foarte mare dreptate....ar fi bine daca ar face toti cum zici tu...>:D< :x

otilik
29.01.2009, 11:54:48
hai sa fim seriosi...cred ca de-acum tu ai o problema cu ce scriu eu, nu-ti convine deloc ca ii fac reclama proasta "doamnei"....si te rog sa-ti masori un pic cuvintele, ca eu nu te-am facut paranoica....macar daca ai sti cu adevarat ce inseamna acest cuvant, te sfatuiesc sa-l cauti in dex....fiecare are dreptul pana la urma la opinie...fie vorba despre o opinie buna sau rea....si asta nu cred ca da dovada de paranoia!!!!!!
fata tu ai probleme mari...pana sa-mi spui ca lucrez la acest restaurant nu cred ca am mai discutat noi doua pana acum...imi arati si mie o postare in care te "atac" eu ca spui ceva la adresa acestei femei?asa cum tu spui intr-una ca nu-ti place ca nu stiu ce ti-a facut asa este si dreptul meu sa spun ca imi place pentru ca s-a puratat frumos cu mine.....
am vazut ca tu numai de asta scrii...cred ca e timpul sa te opresti.cine are ochi sa vada a vazut.din postarile tale ma faci sa cred ca tu ai o problema si nu patroana de acolo...si la urma urmei fiecare are dreptul sa-si aleaga clientii...

otilik
29.01.2009, 12:01:40
ai foarte mare dreptate....ar fi bine daca ar face toti cum zici tu...>:D< :x
oauuu pai daca ar face toti cum spune ea te-ai trezi tu sa spui ca lucreaza in locul de care dau detalii:-"

otilik
29.01.2009, 12:02:31
si mie mi se pare la fel..de aia am si zis ce am stiut de restaurantul la care fac nunta;-)

mellon_galad
29.01.2009, 13:50:22
si eu sunt in cautare, deci daca esti dragutza vreau mai multe detalii sau chiar un nr de telefon:)

Merlynn,
de formatia lui George Stirbat eu am fost foarte multumita la nunta mea, si-au facut treaba foarte bine. Pretul nu e mic, dar am considerat ca muzica si vinul vor face invitatii sa se simta bine.
Noi am luat la rand formatiile din zona, am intrebat preturi si s-au dus ai mei sau cunoscuti sa-i asculte la petreceri sau restaurant. In final l-am ales pe george pentru ca avea repertoriu cel mai variat (canta de la populara la salsa si rock), i-am ascultat inregistrarile si mi-au confirmat mai multi ca face treaba buna.
Noi am urmarit sa iasa o nunta frumoasa, cu bun simt, sa treaca prin toate stilurile intr-o repriza de cantat a.i. fiecare invitat sa poata dansa pe ce-i place sau chiar si cei care au stat la mese, sa asculte o muzica buna. Fara dans pe mese, chiuituri, gaini jucate, marsuri nuptiale si altele; asta i-am cerut si exact asta am primit de la formatia lui.
O faza funny a fost cu valsul...noi repetasem pe o melodie si voiam sa venim cu cd-ul, insa cand a auzit asa grozavie a spus ca nu concepe sa inceapa nunta c-un cd. Si ne-a cantat un vals foarte frumos...Dean Martin, That's amore. L-a cantat chiar mai lent, ca sa ne iasa noua pasii;))

Asta a fost feelingul cu care am ramas dupa nunta, vizavi de formatie, dar te poti uita pe net dupa inregistrarile lui, are un site cu toate informatiile, ti-l dau pe pm daca nu-l gasesti. Formatia lui se cheama Old time boys.
Sper ca iti sunt de folos informatiile mele in alegerea formatiei care sa-ti faca nunta frumoasa!

Spor la pregatiri!

mona_1980
29.01.2009, 15:20:50
buna tuturor miresicilor! si eu am nunta in onesti pe 30 mai. sunt din buc iar sotul din onesti! va rog sa ma indrumati sa ma sfatuiti unde sa-mi fac aranjamentele florale ?! la cine m-am mai interesat mi s-a spus ca nu exista firma de aranjamente in onesti in afara de floraria gardenia! ce ma sfatuiti? pot apela cu incredere la gardenia?
ANUL TRECUT AM VAZUT NUNTI FACUTE DE EL LA TROTUS SI AU IESIT SUPER BINE,IL PUTETI GASI LA UM SOFT ,SE OCUPA SI DE FOTO SI VIDEO SI COLABOREAZA CU D-NA GETA DE LA TG OCNA
SPOR...

mona_1980
29.01.2009, 15:24:44
EU AM NUMARUL LOR DAR NU IL POT POSTA,ORICUM DIN CATE STIU SIGUR NU MAI PLEACA PE VASE DE CROAZIERA.PE TIP IL CHEAMA DAN VRANCEANU SI FORMATIA SE NUMESTE DANSY

ionela807
29.01.2009, 16:36:28
nu vreti sa schimbam subiectul?:D:)>-
imi poate spune cineva de unde pot lua modele pt un buchet frumos din crini albi? eu nu am gasit nicaieri!!!:-s si chiar si modele pt lumanarile nasilor.:*

otilik
29.01.2009, 17:22:11
nu vreti sa schimbam subiectul?:D:)>-
imi poate spune cineva de unde pot lua modele pt un buchet frumos din crini albi? eu nu am gasit nicaieri!!!:-s si chiar si modele pt lumanarile nasilor.:*
ai cautat pe internet?eu as vrea un buchet de cale....atasez cateva poze cu buchetele pe care le-am gasit pe net si care mi-au placut...din pacate nu prea am cu crini

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:27:37
ce fain e primul buchet :x :x ..

otilik
29.01.2009, 17:29:55
si mie imi place..culoarea e deosebita.....mie mi-ar trebui ceva pe maro inchis si auriu#-o

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:30:59
si mie imi place..culoarea e deosebita.....mie mi-ar trebui ceva pe maro inchis si auriu#-o

Ti-ai ales vreo tema a nuntii? E fain de tine..Ai toate florile la dispozitie.

otilik
29.01.2009, 17:32:20
pai culorile vor fi maro inchis si auriu......iar unele funde vor fi somon pentru ca asa sunt peretii restaurantului si m-am gandit sa le combin.
tu te-ai gandit ce culori ai vrea sa ai?