PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

nicole
22.02.2006, 00:00:00
Saluti miresici de Bacau!
Va invit aici ca sa ne impartasim parerile si informatiile despre pregatirile de nunta si nu numai. Simt ca va loviti de acelasi gen de probleme :( pe care le am si eu: cum aleg sala, muzica, decoratorii, etc.
Astept sa-mi spuneti ce parere aveti.

Pa si va pup!:grin:

miresuca_surprinsa
23.02.2006, 00:00:00
Saluti miresici de Bacau!
Va invit aici ca sa ne impartasim parerile si informatiile despre pregatirile de nunta si nu numai. Simt ca va loviti de acelasi gen de probleme :( pe care le am si eu: cum aleg sala, muzica, decoratorii, etc.
Astept sa-mi spuneti ce parere aveti.

Pa si va pup!:grin:
Buna, Nicole!
Dar tu nu ai aranjat nimic pana acum?
Unde faci nunta?

xania
28.02.2006, 00:00:00
Buna Nicole! Si eu sunt din Bacau. Cum stai cu pregatirile? Daca ai nevoie de sfaturi sunt aici mai ales ca se pare ca eu sunt prima bacauanca de pe forum care va face pasul cel mare!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon22.gif
Spor!

Aniella
22.05.2006, 11:07:13
Ma bucur sa va gasesc aici, ...... si eu sunt din Bacau si am nunta pe 23 iulie. Am intrat in criza de timp si nu prea m-am ocupat de mai nimic. Cert este ca am cautat rochie de mireasa 2 saptamani si nu am gasit nimic sa-mi placa, port cam 40 si o vreau simpla fara prea multe zorzoane. Sambata trecuta am fost la primele 2 ore, la un curs de dans , este o decizie buna, stiindu-ma pe mine (nu prea stiu sa dansez:D)......si acum dupa cativa pasi de vals sunt chiar incantata.
Mi-ar facea placere sa discutam ......!!!

miresuca_surprinsa
24.05.2006, 16:16:14
Buna, viitoare miresici!
Din pacate, pentru mine momentul casatoriei a trecut. :(
Gata, sunt doamna de acum. :)

Vreau sa-mi vand rochita de mireasa (este cea din avatar), este de la Agnes Toma, model 2006. O vand cu tot cu voal, bulgaras, diadema. Pe mine m-au ajuns toate acestea in jur de 30 mil., insa daca este vreuna interesata, putem vorbi in legatura cu pretul.
Sa stiti ca rochita a fost foarte mult apreciata la nunta. A facut toti banii.

Daca sunteti interesate, astept sa discutam pe privat.
Va pup si multa bafta la pregatiri!!!

tweety26
06.06.2006, 11:16:40
buna miresici din bacau!!
sunt si eu o bacauanca ca si voi
pana acum am rezolvat cu restaurantul, muzica, decoratiunile, foto si video
trebuie sa ma mai ocup de invitatii, verighete, rochita mea si costumul iubirii mele si apoi mai tarziu de tort, bauturi, fructe, prajituri si binenteles menilu de la restaurant
daca aveti nevoie de ajutor sunt aici pentru voi

:*:*:*:*

bulinutza26
24.06.2006, 15:49:18
buna Aniella, te rog ajuta-ma si spune-mi si mie unde ai fakut cursurile de dans ! Avem si noi mare nevoie sa invatam....

gabitza812003
24.06.2006, 16:23:44
Buna!si Eu Sunt Din Bacau Si Am Nunta Pe 29 Iulie. M-ar Interesa Si Pe Mine Sa Fac Cateva Ore De Dans.poate Imi Spui Si Mie Unde Faci Orele Si Pretul.merci Mult.

Aniella
04.07.2006, 22:35:41
;;) Se apropie ziua cea mare si incep sa am emotii.Am cumparat vinul ( secretul lui Bachus), vodka Perfect lemon,sampanie, rochie de mireasa, voalul ,verighete, mi-am facut pernuta pentru ele,am inchiriat formatia care va canta:rocking: ( de care sunt mandra ca nu-s de culoare si-s stilati ), de decoratiuni sala se ocupa o firma.., filmarea este asigurata...si mai sunt multe alte de facut....:-SS !
Sigur ca va ajut cu, cursurile de dans , noi am facut 10 ore de vals, tango, populara , brasoveanca! Va dau numarul lor pe privat sau daca vreti sa discutam online id-ul meu este : aniella2000 ! Mi-ar face placere sa vorbim....!:grouphug:
Am o "problema", nu stiti un salon de coafura si cosmetica care ar avea personal disponibil duminica, v-as fi recunoscatoare....!

xania
05.07.2006, 22:32:11
Salutare Bacau! Uite cate miresici! Si eu sunt din Bacau siam avut nunta nu de mult (maine facem doua luni ~ suntem boboci).
Pentru orice sfat astept intrebari caci am trecut prin marea agitatie! :)
Legat de salon eu am fost la Styl si cred ca au deschis si duminica iar pretrurile mi se par OK. Eu am fost super-multumita!

Aaaa si inca ceva ~ rochita din avatar e de vanzare asa ca daca sunt doritoare astept sa imi scrieti pe privat!
Pupici si spor tuturor si sper sa vorbim mai des!

Aniella
07.07.2006, 12:15:24
Xania, te rog sa-mi dai mai multe amanunte despre salonul Style, unde se afla si daca stii vreun numar de telefon... Marea majoritate a saloanelor din Bacau sunt inchise duminica si sincer nu am gasit nimic pana acum ... ! Iti multumesc si sper sa vorbim.

xania
08.07.2006, 23:23:43
Buna Aniela! Sincer nu garantez ca e deschis, dar asa cred. Salonul Style e pe Energiei, cum mergi dinspre podul de la Margineni spre RMB, dupa blocurile mari de pe dreapta, e o cladire portocalie, si salonul e la etaj. Oricum scrie mare Style asa ca sigur il vezi. Nr de tel nu am pt ca eu sunt mai mult in Bucuresti decat ii Bacau asa ca nu am prea avut nevoie. Oricum intereseaza-te, eu am fost super multumita si de coafura si de machiaj!
Bafta si mai vorbim! :)

andreya
31.07.2006, 19:35:13
Salut la toate miresicile de Bacau!
Aniella,as vrea sa aflu si eu unde anume se tin cursurile de dans si daca exista un numar minim de sedinte impus de catre cei care tin cursurile. Cu alte cuvinte, cam cate ore sunt necesare pt. o incepatoare? Ma intereseaza aceleasi stiluri pe care le-ai facut si tu:vals, populara etc. Cum pot sa iau legatura cu tine sau sa obtin nrul lor de telefon?
Multumesc si pupici!

acatiche
31.08.2006, 22:52:02
Salutare miresicilor din Bacau! Mai sunt cam 2 luni pana la nunta mea, dar...deja a inceput stresul (:|

flory_vella
21.09.2006, 15:25:19
Salutare miresicilor din Bacau! Mai sunt cam 2 luni pana la nunta mea, dar...deja a inceput stresul (:|

multa bafta in pregatirea nuntii

zughi_bughi
06.10.2006, 14:54:29
Si eu sunt o miresica de Bacau da se pare ca sunt singura cu nunta programata in 2007.
Astept si alte miresici cu nunta in 2007 sa ne discutam :)

zughi_bughi
06.10.2006, 14:58:25
Propun ca sa ne miscam si noi mai cu talent.Sa iasa la iveala toate miresicile de Bacau.

kitty78
08.10.2006, 23:42:24
Uite ca ai gasit o alta miresica din 2007 din Bacau.Eu sunt putin dezorientata,pt ca am fixat nunta pe 9 iunie,dupa ce am intrebat 2 preoti si mi-au zis ca nu e post,ca postul e intre 16-28 iunie. Dar citind mesajele de pe formul asta,trag concluzia ca s-ar putea sa fie post .Tu ce stii???

julia78
13.10.2006, 17:41:15
buna,fetelor.sunt o miresica din bacau.am avut nunta pe 15 iulie 2006.pupici si sa fiti fericite.

Ela
16.10.2006, 12:25:13
Dragelor,

Și eu sunt din Bacău. Soarta a făcut ca drumul meu să ajungă la București. Nunta o voi face la București cu nuntași din Bacău :). E mult mai ușor așa decât să-mi organizez nunta la distanță.

Sunt curioasă, dacă există în Bacău un loc asemănător cu cel pe care l-am ales și cât m-ar costa. Mai știți, poate fac nunta la Bacău până la urmă :)

Am ales să fac nunta la cort (www. infoturism-sa. ro), asta mi-am dorit și eu și viitorul meu soț. Meniul e 40E, 4 feluri de mancare cu icre negre, fructe de mare.

delmo
19.10.2006, 09:13:08
buna si eu sunt din bacau si sunt mai noua pe acest forum....pupici

miky0402
19.10.2006, 15:36:32
Salutare!!!

Eu nu sunt din Bacau, dar viitorul meu sot da asa ca o sa facem nunta acolo desi stam in Bucuresti..Ma poate ajuta cineva cu niste pareri inn privinta restaurantelor de acolo? M-am orientat catre Decebal, dar nu am vazut decat niste poze pe net si nu stiu cum arata in realitate, cum sunt serviciile, preturile..

Please help!!

Mii de multumiri si astept raspunsurile voastre...

Miky

Ela
19.10.2006, 15:45:00
Draga miky,

Daca ar fi sa fac nunta la Bacau, nu as alege Decebal. Nu au loc de dans, si sunt acei stalpi pe mijlocul salii care mie chiar nu-mi plac. Asta e constructia, nu ai ce-i face.
Incearca la RMB (din cate stiu eu nu e scump). Sau poti incerca la Parc, sala de la etaj sau cea de la parter sunt foarte frumoase. Iti sugerez sa vezi sala de la etaj, terasa prinde foarte bine nuntasilor, la un moment dat. Nu se vor amesteca cu consumatorii obisnuiti.
Anul asta am fost la o nunta la Cantina-restaurant de la Suruburi. A fost ffff frumos si spatiu suficient pentru dans.

julia78
19.10.2006, 18:04:43
NU CANTINELOR.sa nu faci asta.DAR AI INCERCAT NOUA SALA DE LA RESTAURANT PASAJ? E SUPERBA.DU-TE MACAR DE VEZI.pt miki<:-P

dogy
19.10.2006, 18:10:21
Buna! Sunt noua pe aici. Eu vreau sa fac nunta la anu prin iulie la Bacau. Viitorul meu sot e din Bacau. Poate ne recomandati si noua un restaurant bun.
Va pup!

julia78
19.10.2006, 18:13:11
Draga DOGY du de vezi restaurantul Pasaj ,sala noua de la etaj.macar sa-ti faci idee.e super.e la orizont.>:/

Ela
19.10.2006, 18:22:26
Dragele mele,

Eu stiu cat am alergat eu pana am gasit locul potrivit, pe placul nostru.
Toti prietenii ne indrumau la diverse restaurante, fiecare spunea ca e frumos, ca e bine din toate punctele de vedere, ba mai mult, la unele locatii trebuia sa apelam la "pile si relatii".
Foarte greu am gasit locatia dorita, si credeti-ma, unde era spatiul frumos nu era loc de parcare sau era prea scump meniul sau nu mai erau zile libere pentru vara.

Noi vom face nunta in aer liber, asa cum ne-am dorit si nu speram sa gasim asa un loc mirific.

E bine sa mergeti voi sa vedeti locatiile, ca sa hotarati singure.

Nu stiu cum e in provincie, dar in capitala, la ora asta, poti sa te numesti norocos daca mai gasesti liber la localuri.

julia78
19.10.2006, 18:27:42
sau alta locatie ar fii dar asta numai pentru 80-90 invitati ar fi phoenix pe str tolstoi,langa depozite.e foarte sic.si la cort e bine dar depinde si de vreme.asta-i cu ghici.numai bine.va doresc ttuturor nunti frumoase.

miky0402
20.10.2006, 14:30:57
multumesc mult tuturor pt ajutor...am sa ma interesez de toate locurile de care mi-ati vorbit si sa hotaram fiindca timpul trece...

pupici,
Miky

julia78
20.10.2006, 20:26:48
nunta mea ....imi aduc aminte cu mare drag.atat de mult am dansat!am fost asa de vesela...ce rau imi pare ca a trecut....toata lumea a fost a mea.mult noroc fetelor<:-P

andreeam7
22.10.2006, 04:21:59
Nu stiu cum e in provincie, dar in capitala, la ora asta, poti sa te numesti norocos daca mai gasesti liber la localuri.

Si in provincie e la fel....Noi ne doream sa facem nunta anul acesta in august la Parc, dar cand am fost sa rezervam sala (dupa Pasti) era ocupata....asa ca am ales prima data care era libera...dupe cum se vede, 7 iulie 2007 !!!

Asa ca....BAFTA !!!

andreeam7
22.10.2006, 04:27:05
Uite ca ai gasit o alta miresica din 2007 din Bacau.Eu sunt putin dezorientata,pt ca am fixat nunta pe 9 iunie,dupa ce am intrebat 2 preoti si mi-au zis ca nu e post,ca postul e intre 16-28 iunie. Dar citind mesajele de pe formul asta,trag concluzia ca s-ar putea sa fie post .Tu ce stii???

E post. In iunie poti face pe 2 sau pe 30. Iti spun sigur ca pe 9 iunie imi rezervasem si eu restaurantul :D

delmo
24.10.2006, 12:51:51
si eu am nunta tot in 2007:)>-

Ela
24.10.2006, 15:37:40
Dragele mele,

Puteți sa-mi spuneți cât vă costă meniul și în ce constă el?

Ela
24.10.2006, 15:40:38
:)))))
În București s-au bătut (la figurat) miresele pentru 7 iulie 2007, cică sunt cei trei de 7 magnifici.

Puteți sa-mi spuneți cât vă costă meniul și în ce constă el?

andreeam7
25.10.2006, 01:05:08
:)))))
În București s-au bătut (la figurat) miresele pentru 7 iulie 2007, cică sunt cei trei de 7 magnifici.
LOL....asta chiar e tare ! Initial vroiam pe 14....dar pe 7 am gasit liber restaurantul....intre timp a inceput sa-mi placa cum suna :"07.07.07" :-p

Cat despre meniu.........habar nu am in ce consta....cica il stabilim mai tarziu....cat despre pret....mi s-a spus ca de la 1 milion jumate' in sus de persoana, in functie de ce dorim...cam cu 2 luni inainte vom stabili meniul. Bineinteles FARA sucuri, alcoolice, prajituri sau tort....In pret intra insa decorarea salii (huse scaune+un minim de aranjamente florale)

Ela
25.10.2006, 10:25:56
Eu fac nunta la Bucuresti, asa am hotarat, deoarece aici muncesc, aici stau, iar prieteni am si in Bacau si in Bucuresti.
Pe mine ma costa meniul 46E. Consta in 4 feluri de mancare, aperitiv, peste, sarmale, friptura, fructe, cranțuri, apa minerala, apa plata, cola, fanta si suc natural.

Ela
30.10.2006, 17:44:02
Draga DOGY du de vezi restaurantul Pasaj ,sala noua de la etaj.macar sa-ti faci idee.e super.e la orizont.>:/
Am fost în acest week-and la un seminar în Bacău. Cina festivă a fost organizată la restaurant Pasaj. Am fost foarte dezamăgită. Sala era amenajată pentru 120 persoane. Mai mult de 70 nu intra acolo, ca să mai ai loc și de dans. În sală persista mirosul de mâncare de la bucătărie. Sala era amenajată/îmbrăcată de restaurant cu niste huse murdare, prăfuite, rupte. Picolițele foarte neatente, scăpau tacâmurile pe jos, le pune-au la loc. A fost un coșmar.

miky0402
03.11.2006, 14:41:48
Salutare, miresici?

Ma poate ajuta cineva cu niste pareri si niste fotografii de la restaurantul Dumbrava din Bacau? Nu gasesc nicaieri pe net ..:-<

Multumesc tuturor celor care imi pot da o mana de ajutor si astept cu interes intrebarile voastre daca va pot fi de folos.

Sa aveti o zi buna si o nunta ca in povesti!>:D<

Miky

Ela
03.11.2006, 14:47:08
Draga Miky,

Stiu ca Dumbrava a fost modernizata, am avut niste cunostinte cazate acolo si au fost multumite de conditii si serviciu. (cazarea are micul dejun inclus, deci au si mancat :) )

Adresa lor de net este hoteldumbrava.ro unde gasesti si poze, cei drept cam saracacioase.

Cu bine,

delmo
06.11.2006, 08:16:56

eu zic sa ii mai consulti o data si daca tot zic ca nu e post inseamna ca asa o fi....doar ei au mai multa experienta in domeniul asta!bafta<:-P

carmelyta2001
07.11.2006, 12:21:26
si eu am nunta in bc...am gasit loc...muzica...tot...astept doar ziua...

micky
07.11.2006, 15:10:42
carmelyta se pare ca eu am nunta dupa tine la o saptamana tot la biserica Sf Petru si Paul!;))
sa fii fericita si te pupik!!;-)

andreeam7
13.11.2006, 22:52:26
eu zic sa ii mai consulti o data si daca tot zic ca nu e post inseamna ca asa o fi....doar ei au mai multa experienta in domeniul asta!bafta<:-P

Tati meu e preot si totusi era cat p'aci sa-mi fixez nunta in post (pe 9 iunie) si asta pe ca postul Sf. Apostoli Petru si Pavel nu e unul fix, ci depinde de data la care cade Pastele in anul respectiv (poate avea intre 3 zile si 4 sapt ca lungime, parca :"> ). Si acolo, la restaurant, cu toata agitatia, n-a mai stat sa calculeze. o:-)

Eu stiu 100% sigur ca, pt ordodocsi, singurele sambete din iunie in care se fac nunti sunt 2 si 30. Nu-mi mai aduc aminte daca pe 3 se poate sau nu, pt ca nu-mi doream sa facem nunta duminica. Dar pentru voi pot sa intreb! ;-)

lakra_c
07.12.2006, 11:03:57
Buna miresici!
si eu sunt tot din Bacau si sper foarte mult sa ma puteti ajuta; caut o biserica dragutza pentru cununia religioasa...nu trebuie sa fie neaparat in oras numai sa fie in apropiere de Bacau
una din optiunile mele ar fi Precista pentru ca are o curte superba si se pot face poze frumoase dar am fost la prea multe nunti acolo si as dori ceva inedit.
voi la ce biserica v-ati gandit?

andreeam7
07.12.2006, 20:27:33
Aici fac eu. Pe timpul verii curtea este plina de trandafiri rosii : http://www.parohiadealunou.lx.ro/galerie_ext.html

lakra_c
07.12.2006, 20:38:27
Aici fac eu. Pe timpul verii curtea este plina de trandafiri rosii : http://www.parohiadealunou.lx.ro/galerie_ext.html

Multumesc mult pentru informatie! am sa ma duc la fata locului sa vad cum arata "live" pentru ca in poze arata foarte frumos ...din cate am citit pe site este la 7 km de oras deci nu vad sa fie asta o problema

nycosia
22.12.2006, 13:12:12
buna fetelor!! Tot din bacau si eu! Am fost "ceruta de mos' nicolae "asa ca nu am nimika stabilit!:-< Cu ce sa incep...stiu cu retsaurantul e o problema la noi in Bacau...dar totusi..credeti ca am vreo sansa pt septembrie- octombrie...sau ceva idei de restaurant dragut ~60 de perechi??
habar nu am...am si licenta la anul.. sunt total ravasita!...si apropo de biserici tot la Precista imi doresc...acolo am fost si botezata!

lakra_c
22.12.2006, 14:08:20
buna fetelor!! Tot din bacau si eu! Am fost "ceruta de mos' nicolae "asa ca nu am nimika stabilit!:-< Cu ce sa incep...stiu cu retsaurantul e o problema la noi in Bacau...dar totusi..credeti ca am vreo sansa pt septembrie- octombrie...sau ceva idei de restaurant dragut ~60 de perechi??
habar nu am...am si licenta la anul.. sunt total ravasita!...si apropo de biserici tot la Precista imi doresc...acolo am fost si botezata!
eu am fost la sfarsitul lui noiembrie si pe 29 sept am mai gasit la Dumbrava; mai devreme nici nu se punea problema sa gasim ,erau full; s-ar putea sa gasesti la Parc daca iti place.oricum grabiti-va!!!

nycosia
05.01.2007, 10:37:43
cate perechi incap la Dumbrava??

lakra_c
05.01.2007, 15:24:18
cate perechi incap la Dumbrava??
din cate stiu eu deja a inceput renovarea restaurantului...am inteles ca il fac de 180 persoane..sau 160? pe acolo ...oricum o sa fie gata in februarie:)>-

micky
17.01.2007, 16:22:07
eu am fost la sfarsitul lui noiembrie si pe 29 sept am mai gasit la Dumbrava; mai devreme nici nu se punea problema sa gasim ,erau full; s-ar putea sa gasesti la Parc daca iti place.oricum grabiti-va!!!

hop si eu..abia acum am intrat si am vazut si eu subiectul:D
la parc cu siguranta e full:) eu stiu ca fusesem in august si nici nu m-au mai lasat sa intru cand i-am zis ca sunt interesata pentru august septembrie 2007...

micky
17.01.2007, 16:25:08

poti incerca la lady undeva pe langa narcisa...nu e intararea cine stie ce dar localul e curatel...are mocheta pe jos..iar anul trecut nici nu era asa scump meniul, era 800 si 900 de mii in fct de ce alegeai tu...eu daca faceam nunta in bc acolo mergeam...este super fain...mai ales ca are si ring de dans mare si toti invitatii pot vedea masa mirilor:)

lakra_c
17.01.2007, 16:29:01
hop si eu..abia acum am intrat si am vazut si eu subiectul:D
la parc cu siguranta e full:) eu stiu ca fusesem in august si nici nu m-au mai lasat sa intru cand i-am zis ca sunt interesata pentru august septembrie 2007...
la parc ai incercat si sus si jos? pentru ca sunt doua sali...mai este de asemenea Moldova , Millenium care e super daca nu ai multi invitati si tot la Moldova mai este Forest Moldova si Clubul oamenilor de afaceri sau asa ceva dar asta e mai scump

micky
17.01.2007, 16:46:19
la parc ai incercat si sus si jos? pentru ca sunt doua sali...mai este de asemenea Moldova , Millenium care e super daca nu ai multi invitati si tot la Moldova mai este Forest Moldova si Clubul oamenilor de afaceri sau asa ceva dar asta e mai scump

eu mersesem initial sus si m-a oprit o donsoara: "auzi da unde mergeti ce treaba aveti?" "pai vrem si noi sa vedem sala""pt ce?""pai ne intereseaza si pe noi sa facem nunta aici""da in ce perioada?"pai prin august septembrie".....pauza rade donsoara"nu aveti sanse, e totul ocupat""si sala de jos?""aia a fost prima ocupata""da nu putem vb totusi cu cineva, cu sefu de sala?""pai e plecat si nu mai revine azi"...e atunci ne-am intors si noi si am plecat.....
iar in privinta localului noi am ales sa facem in roman de unde e iubi...

da acu se intereseaza sormea de el si se pare ca sunt mai draguti...cred ca nu le-a placut de fata noastra:D

andreea1985
18.01.2007, 13:33:40
Buna.Si eu sunt din Bacau si am nunta in august 2007.Ne-am hotarat deja asupra restaurantului-Magura verde.Daca mai are cineva nunta acolo sa a fost la o nunta,rog sa vina cu pareri,cum l-i s-a parut sala,servirea

lakra_c
18.01.2007, 14:55:16
Buna.Si eu sunt din Bacau si am nunta in august 2007.Ne-am hotarat deja asupra restaurantului-Magura verde.Daca mai are cineva nunta acolo sa a fost la o nunta,rog sa vina cu pareri,cum l-i s-a parut sala,servirea
locul in sine este superb la magura verde!!! a fost una din optiunile mele insa distanta fata de oras e cam mare si se complicau lucrurile. din pacate nu am avut sustinatori!!!

Ela
18.01.2007, 15:04:54
Nu am fost la nicio nunta acolo dar am fost cu viitorul meu sot ca sa mancam. Mancarea era buna dar ... restul m-a cam desgustat. Fetele de masa murdare si rupte iar servirea s-a lasat mult asteptata. Eram singurii clienti in acel moment.

Sper ca noi am avut nenoroc in acel moment.

In rest e frumos, zona frumoasa, linistita.

Sa ai o nunta frumoasa.

andreea1985
18.01.2007, 16:59:20
Mie mi-a placut foarte mult pt faptul ca nu era in oras,si cu invitatii fara masini gasim o solutie,la urma urmei sunt doar 10 km de oras.
Si cu fetele de masa rupte;oricum la nunta o sa arate altfel sala iti dai seama ca nu o sa pun fete de masa rupte sau murdare.
Speram sa fie bine.

Ela
18.01.2007, 17:04:45
Eu nu vreau sa te intristez, doar sa-ti spun la ce sa fii atenta, ce am patit eu.

lakra_c
18.01.2007, 17:06:23
Mie mi-a placut foarte mult pt faptul ca nu era in oras,si cu invitatii fara masini gasim o solutie,la urma urmei sunt doar 10 km de oras.
Si cu fetele de masa rupte;oricum la nunta o sa arate altfel sala iti dai seama ca nu o sa pun fete de masa rupte sau murdare.
Speram sa fie bine.
cei care-ti organizeaza nunta cu siguranta iti vor putea inchiria si fete de masa

dogy
19.01.2007, 16:43:58
Buna fetelor!
Va rog ajutati-ma si pe mine cu niste recomandari pentru un dj cu experienta in nunti si fotograf si cameraman bun din Bacau.

micky
19.01.2007, 17:29:49
Buna fetelor!
Va rog ajutati-ma si pe mine cu niste recomandari pentru un dj cu experienta in nunti si fotograf si cameraman bun din Bacau.

si eu sunt in cautare de fotograf![-o< daca afli ceva ma anunti si pe mine, pls!^:)^
iar in ceea ce priveste dj-ul nu te pot ajuta ca nush niciunul, eu voi avea o formatie!
>:D<

Ela
19.01.2007, 21:27:08
Pentru DJ puteti incerca la Clubul/Discoteca pe care o frecventati. Noi asa am procedat.

dogy
22.01.2007, 11:31:11
si eu sunt in cautare de fotograf![-o< daca afli ceva ma anunti si pe mine, pls!^:)^
iar in ceea ce priveste dj-ul nu te pot ajuta ca nush niciunul, eu voi avea o formatie!

Poti sa imi spui si mie ce formatie vei avea si cat te-a costat?
Merci!

micky
23.01.2007, 22:09:47
Poti sa imi spui si mie ce formatie vei avea si cat te-a costat?
Merci!

cum sa nu:) formatia in sine nu are un nume dar pe solist il cheama valy stoleru, iar pe celalalt de la clape nush exact parca george:D.....ideea e ca amandoi au facut conservatorul, deci au studii de specialitate...plus de asta fac o super atmosfera, mai ales ca nu canta manele>:)>:)>:), si vin pe la mese pe la nuntasi si ii indeamna sa danseze alaturi de miri ca e seara lor si alte chestii de acest gen....iar pretul:"> e pe masura:D...ei sunt din bc dar noi i-am luat pt roman pt ca restaurantul meu va fi acolo, deci ne i-a 35 mil+1 mil transport=36 mil:):-$:-$:-$ ......scumpel da eu zic ca merita banii pe langa ce formatii dezastruase am mai vazut:):)>-

flory_vella
24.01.2007, 09:12:21
au am avut o cunostinta fotograf mi l-a recomandat cineva si mi-a facut 300 de poze super si a filmat 6 dvd-uri de cate o ora fiecare dar le-a facut in asa fel ca a prins toate momentele importante si nici nu a fost scump (5 mil)

micky
24.01.2007, 09:32:08
au am avut o cunostinta fotograf mi l-a recomandat cineva si mi-a facut 300 de poze super si a filmat 6 dvd-uri de cate o ora fiecare dar le-a facut in asa fel ca a prins toate momentele importante si nici nu a fost scump (5 mil)

super fain! chestia e ca la mine cununia civila si cea religioasa sunt in bacau si restaurantul la roman...oare ar fi dispus sa se deplaseze?....imi poti da numarul lui pe pm? ca poate il sunam macar sa il intrebam unele chestii, eventual sa-i cerem un demo:D
mersi fain!>:D<>:D<>:D<

andreeam7
24.01.2007, 10:49:42

Vreau si eu detalii in pm. Tks!

dogy
24.01.2007, 11:06:23

Te rog mult de tot da-mi si mie datele de contact , pls, pls!

micky
24.01.2007, 11:23:09

se pare ca esti ffff cautata! acum asteptam numarul de tel!;-)

flory_vella
24.01.2007, 16:24:38
se pare ca esti ffff cautata! acum asteptam numarul de tel!;-)cand ajung acasa am sa intru iar pe site si am sa v-il dau ca e la sot in mobil nr .pupici la toate

micky
24.01.2007, 16:39:19
cand ajung acasa am sa intru iar pe site si am sa v-il dau ca e la sot in mobil nr .pupici la toate

oki;-)multumim de ajutor!>:D<

simona_ramona
01.02.2007, 09:41:51
Salutare miresici!
In ce stadiu sunteti cu pregatirile?

Ela
01.02.2007, 09:53:05
Eu nu stau prea bine dar nici nu am intrat in panica. Am rezolvat cu:
- restaurantul (meniul si aranjamenul)
- biserica
- muzica
- filmat
- foto
- pantofii miresei (vor fi facuti la comanda)

Am gasit invitatia dorita pe care doresc sa o tiparesc eu, cocardele le voi confectiona eu, paharele mirilor la fel.

E o problema cu rochia de mireasa. Imi doresc sa o inchiriez dar nu gasesc. Ma puteti indruma?

simona_ramona
01.02.2007, 09:59:38
Stai bine Ela, eu debia am
-sala
-muzica
-nasii
-si stres de ce ma asteapta

Ela
01.02.2007, 10:13:50
De ce sa ne agitam mai mult decat trebuie?Ne apar riduri, parul se albeste si cheltuielile cresc pentru creme antirid, vopsele de par, medicamente...Chiar nu merita sa ne stresam prea mult. Mai mult, tu ai nunta dupa mina, deci trebuie sa fii mai clama ca mine :)

micky
01.02.2007, 13:23:03
fetelor dar voi stati chiar bine;-) eu nu am dat decat acont la restaurant si la muzica....nasi nu am gasit inca, si sincer pe zi ce trece parca incep sa sper tot mai putin:((......acum cautam cameraman si fotograf...mi-am cumparat floricele si tull pentru cocarde deoarece vreau sa le fac eu cu manuta mea:D, la fel cum voi face si paharele si invitatiile si placecardurile:D.....eu sunt de parere ca daca ai gasit nasi totul merge ca uns apoi, pentru ca poti face si invitatiile si multe alte:)

Ela
01.02.2007, 13:53:09
Noi avem nasi dinainte de a ne hotara sa facem nunta. Si nu au mers toate ca unse. Nunta o facem singuri cu finante proprii, nu ne ajuta nimeni doar cu sfaturi.

micky
01.02.2007, 14:08:29
Noi avem nasi dinainte de a ne hotara sa facem nunta. Si nu au mers toate ca unse. Nunta o facem singuri cu finante proprii, nu ne ajuta nimeni doar cu sfaturi.

si noi ne facem nunta prin forte proprii;-) si felicitari pt nasi....e parerea mea ca daca imi gasesc nasi va merge totul ca uns...pentru ca fara nasi nu poate fi nunta...nush daca ma intelegi:) eu acum nu prea am tragere de inima sa fac nimic pana nu gasesc nasi si sa stiu sigur ca pot investi:)

Ela
01.02.2007, 14:12:12
Draga mea,

Trebuie sa mergi inainte, sa fii optimista. Se vor gasi nasi si pentru voi. Mai stiu cazuri care si-au gasit nasi cu o luna inaintea nuntii si sunt cei mai buni nasi pe care i-ar fi putu avea.

micky
01.02.2007, 14:29:27
Draga mea,

Trebuie sa mergi inainte, sa fii optimista. Se vor gasi nasi si pentru voi. Mai stiu cazuri care si-au gasit nasi cu o luna inaintea nuntii si sunt cei mai buni nasi pe care i-ar fi putu avea.

>:D< >:D< >:D< mersic de incurajari! si eu sper sa gasesc dar timpul asta trece asa repede:((

dogy
05.02.2007, 15:56:42
Gata! am rezolvat si eu cu muzica....nu e chiar ce vroiam dar ma rog...sper sa iasa bine. Am rezolvat si cu firma de decoratiuni: pentru huse scaune, masa prezidiu+drapaj si masa primire, aranjament floral prezidiu (pentru mesele invitatilor sper sa fac eu aranjamente florale ca daca apelez tot la firma de decoratiuni ma usuca) si arcada primire+bonus naproane si pahare miri. Astea ma costa cam 860-900 ron....de-abia acum cred ca o sa mearga resul ca unse...desi am emotii cu rochia de mireasa...

ellen
09.02.2007, 17:41:06
Felicitari si mult spor in continuare! Eu mai am....#-o Noroc ca nu ma preseaza timpul...;-)

Bondocica
12.02.2007, 11:53:00
buna fetelor
si eu sunt din bacau si am nunta pe 2 septembrie :)
sunt disperata cu muzica stiti cumva cam ce preturi se practica? vrem formatie, nu dj

Bondocica
12.02.2007, 12:16:55

Buna, si noi suntem din Bacau si vrem tot la Maica Precista pentru ca are curtea cu verdeata si flori, o curte mare si parcare si e mai retrasa, mai intima.:)

dogy
12.02.2007, 12:26:14
buna fetelor
si eu sunt din bacau si am nunta pe 2 septembrie :)
sunt disperata cu muzica stiti cumva cam ce preturi se practica? vrem formatie, nu dj
Preturile practicate de formatii sunt 1000-1500 euro.

lakra_c
12.02.2007, 15:45:49
fetelor dar voi stati chiar bine;-) eu nu am dat decat acont la restaurant si la muzica....nasi nu am gasit inca, si sincer pe zi ce trece parca incep sa sper tot mai putin:((......acum cautam cameraman si fotograf...mi-am cumparat floricele si tull pentru cocarde deoarece vreau sa le fac eu cu manuta mea:D, la fel cum voi face si paharele si invitatiile si placecardurile:D.....eu sunt de parere ca daca ai gasit nasi totul merge ca uns apoi, pentru ca poti face si invitatiile si multe alte:)
nici eu nu am nasi inca...si sunt f ingrijorata din acest motiv...totusi am comandat invitatiile si textul il vom trimite in mai/iunie...dupa care in doua sapt. maxim vor fi gata

Miriam
12.02.2007, 16:48:42
:*
Am fost în acest week-and la un seminar în Bacău. Cina festivă a fost organizată la restaurant Pasaj. Am fost foarte dezamăgită. Sala era amenajată pentru 120 persoane. Mai mult de 70 nu intra acolo, ca să mai ai loc și de dans. În sală persista mirosul de mâncare de la bucătărie. Sala era amenajată/îmbrăcată de restaurant cu niste huse murdare, prăfuite, rupte. Picolițele foarte neatente, scăpau tacâmurile pe jos, le pune-au la loc. A fost un coșmar.

Buna miresici

Anul acesta in octombrie am si eu nunta.......:-s Am incercat sa citest toate mesajele voastre ca sa-mi fac o idee. Am nunta in Bacau, dar eu si viitorul meu sot stam in Brasov. Nunta o am la restaurantul Pasaj , in sala noua. Mi s-a parut tare draguta, dar acum dupa ce am citit mesajul Elei am inceput sa am indoieli. Voi ce mai stiti de restaurant? Mersi mult pentru ajutor :*

micky
12.02.2007, 18:30:19
nici eu nu am nasi inca...si sunt f ingrijorata din acest motiv...totusi am comandat invitatiile si textul il vom trimite in mai/iunie...dupa care in doua sapt. maxim vor fi gata

si eu tot la invitatii ma gandesc...ca daca n-am nasi nu le pot scrie....din fericire invitatiile le fac eu singurica si cand voi avea nasi le voi lista;-) si nu dureaza mult decat listatul si decupatul :D eu sper totusi sa imi gasesc nasi cat mai repede:(

micky
12.02.2007, 18:33:22

Buna miresici

Anul acesta in octombrie am si eu nunta.......:-s Am incercat sa citest toate mesajele voastre ca sa-mi fac o idee. Am nunta in Bacau, dar eu si viitorul meu sot stam in Brasov. Nunta o am la restaurantul Pasaj , in sala noua. Mi s-a parut tare draguta, dar acum dupa ce am citit mesajul Elei am inceput sa am indoieli. Voi ce mai stiti de restaurant? Mersi mult pentru ajutor :*

eu personal nu am fost la nicio nunta acolo dar au fost unchii mei la 2 nunti si le-a placut mult...chiar mi-au recomandat mie sa fac acolo:)...acum na nush ce sa zic....cred ca tine de fiecare....eu sper sa te simti cat mai bine la nunta ta si sa te distrezi la max si nu iti mai fa atatea probleme, ca lumea se distreaza daca vrea;-)

Miriam
13.02.2007, 09:22:26
eu personal nu am fost la nicio nunta acolo dar au fost unchii mei la 2 nunti si le-a placut mult...chiar mi-au recomandat mie sa fac acolo:)...acum na nush ce sa zic....cred ca tine de fiecare....eu sper sa te simti cat mai bine la nunta ta si sa te distrezi la max si nu iti mai fa atatea probleme, ca lumea se distreaza daca vrea;-)

Mersi mult de incurajari..... sper sa fie frumos si toata lumea sa se simta bine. Oricum nu mai am ce sa fac sau sa schimb. Am platit deja avansul si nu cred ca as mai gasi ceva liber in Bacau anul acesta.
Spor la pregatiri si fara stres....%%-:gen_07: :)

micky
13.02.2007, 11:06:17
Mersi mult de incurajari..... sper sa fie frumos si toata lumea sa se simta bine. Oricum nu mai am ce sa fac sau sa schimb. Am platit deja avansul si nu cred ca as mai gasi ceva liber in Bacau anul acesta.
Spor la pregatiri si fara stres....%%-:gen_07: :)

eu te incurajez pt ca si eu am nitele probleme cu locatia si la fel ca si tine mi-am facut multe griji....dar am ajuns la concluzia ca discutii ies orice ai face, chair daca ai avea nunta perfecta...asa ca cel mai bine sa nu ne mai suparam noi si sa incercam sa ne simtim bine:)....la mine in local de ex sunt 2 stalpi care acopera exact masa mirilor...deci automat nuntasii daca vor sa ma vada tre sa ma caute:(....nu mai zic ca prezidiu nu mai e prezidiu...ca nu am loc sa pun 8 persoane pe lung o sa stam in jurul mesei adica 4 deoparte si 4 deoparte...iti dai seama ca nici asta nu imi convine....da na am vrut nunta anul asta si am vrut nunta in august...asta era singura optiune:(...dar incerc sa ma conving eu singura ca totul va fi bine...asa sa faci si tu!:)

Bondocica
13.02.2007, 12:01:24
Preturile practicate de formatii sunt 1000-1500 euro.
Multumesc mult Dogy, cam asa am gasit si noi cu 1200 si ni s-a parut cam scumpicel dar daca zici ca astea sunt preturile ne conformam, ce sa facem!

Bondocica
13.02.2007, 12:19:01
Gata! am rezolvat si eu cu muzica....nu e chiar ce vroiam dar ma rog...sper sa iasa bine. Am rezolvat si cu firma de decoratiuni: pentru huse scaune, masa prezidiu+drapaj si masa primire, aranjament floral prezidiu (pentru mesele invitatilor sper sa fac eu aranjamente florale ca daca apelez tot la firma de decoratiuni ma usuca) si arcada primire+bonus naproane si pahare miri. Astea ma costa cam 860-900 ron....de-abia acum cred ca o sa mearga resul ca unse...desi am emotii cu rochia de mireasa...
Bravo!!! sa ne spui si noua cum a iesit, daca asta e cea mai buna oferta pe care ai gasit-o da-ne detalii, cum se numeste firma? eventual cu un mesaj privat ca sa nu se creada ca e reclama.
Eu in afara de inchiriat restaurant si vorbit de muzica nu am facut nimic. am zis ca prin mai ma apuc, pana atunci sunt ocupata cu alte proiecte.
Sunt reduceri la alb si negru si probabil ne vom lua costumul si rochia din timp - daca om gasi ceva pe plac... verighetele nu-s urgenta, invitaiile prin iunie cred ca le facem... cu nasii e mai problematic ca s-au oferit mai multi prieteni si nu vrem sa-i suparam alegand pe unii...trebuie sa fie cineva mai "neutru" :-< Am vazut ca micky are ceva probleme - nu-ti face griji, o sa ai si nasi. O pereche de fini de-ai parintilor mei, i-au lasat nasii cu o saptamana inainte de nunta si le-au spus alor mei care au acceptat imediat si s-a rezolvat! Miracles happen!
Cam atat! in rest succes la pregatitri!

micky
13.02.2007, 12:23:39
Bravo!!! sa ne spui si noua cum a iesit, daca asta e cea mai buna oferta pe care ai gasit-o da-ne detalii, cum se numeste firma? eventual cu un mesaj privat ca sa nu se creada ca e reclama.
Eu in afara de inchiriat restaurant si vorbit de muzica nu am facut nimic. am zis ca prin mai ma apuc, pana atunci sunt ocupata cu alte proiecte.
Sunt reduceri la alb si negru si probabil ne vom lua costumul si rochia din timp - daca om gasi ceva pe plac... verighetele nu-s urgenta, invitaiile prin iunie cred ca le facem... cu nasii e mai problematic ca s-au oferit mai multi prieteni si nu vrem sa-i suparam alegand pe unii...trebuie sa fie cineva mai "neutru" :-< Am vazut ca micky are ceva probleme - nu-ti face griji, o sa ai si nasi. O pereche de fini de-ai parintilor mei, i-au lasat nasii cu o saptamana inainte de nunta si le-au spus alor mei care au acceptat imediat si s-a rezolvat! Miracles happen!
Cam atat! in rest succes la pregatitri!

mersic bondocica:(...inca nu am nasi...dar sper sa ii gasesc cat mai curand...ca tre sa fac si eu invitatiile...eu avand nunta in august tre sa le dau cu cel putin 2 luni inainte ca sa poata lumea sa isi faca planuri de concediu:)....noi speram in continuare...cine stie de unde sare iepurele:D...pana una alta noi continuam pregatirile;))

Ela
13.02.2007, 12:41:21
Draga Miriam,

Departe de mine gandul de a va descuraja sa faceti nunta la Pasaj. Eu v-am povestit ce-am patit. Asta inseamna ca trebuie sa invatati din greselile altora (nu am fost eu organizatro la acel eveniment) si sa aveti grija la acest aspect.

@miky
Stai linistita, se vor gasi nasi si pentru voi. De exemplu nasii nostri isi doreau foarte mult sa fie solicitati sa devina nasi de catre alte perechi, care nu li s-au adresat. Anul acesta, noi am fost primii care le-am cerut si dupa noi au mai venit alte doua perechi care le vor fi fini in acelasi an cu noi.:)
Sunt unii care-si doresc sa cunune dar nu sunt solicitati. Ia de te uita "in ograda ta" si gaseste aceste persoane.

Sa auzim de bine,

micky
13.02.2007, 12:44:35
Draga Miriam,

Departe de mine gandul de a va descuraja sa faceti nunta la Pasaj. Eu v-am povestit ce-am patit. Asta inseamna ca trebuie sa invatati din greselile altora (nu am fost eu organizatro la acel eveniment) si sa aveti grija la acest aspect.

@miky
Stai linistita, se vor gasi nasi si pentru voi. De exemplu nasii nostri isi doreau foarte mult sa fie solicitati sa devina nasi de catre alte perechi, care nu li s-au adresat. Anul acesta, noi am fost primii care le-am cerut si dupa noi au mai venit alte doua perechi care le vor fi fini in acelasi an cu noi.:)
Sunt unii care-si doresc sa cunune dar nu sunt solicitati. Ia de te uita "in ograda ta" si gaseste aceste persoane.

Sa auzim de bine,

>:D< >:D< >:D< mersic de incurajari!>:D< >:D< >:D< chestia mai grea e ca "ograda" mea e in in bacau a lui in roman si noi stam in iasi:( deci prea putin timp de scormonit ograda:D...plus ca nici noi nu stim exact ce vrem...sa fie tineri sa fie mai in varsta8-} 8-} 8-} ...dar ne-am propus pana la sf lu martie sa fie rezolvata si problema aceasta:)...oricum va tin la curent:)

Miriam
13.02.2007, 14:04:26
Draga Miriam,

@miky

Sa auzim de bine,

Am sa ma duc la cateva nunti inaintea mea acolo ca sa vad care e miscarea...... Si daca am sa observ ceva probleme am sa le atrag atentia astfel incat sa nu se intample si la mine la nunta.....
Oricum iti multumesc Ela ca ai scris pe forum problemele pe care le-ai avut acolo, asa stiu la ce sa fiu mai atenta....

Bondocica
17.02.2007, 18:20:59
Fetelor, in perioada 8-11 martie 2007 se organizeaza in Bacau TARG DE NUNTI la casa de cultura. Am vorbit cu cineva care lucreaza cu organizatorii si mi-a spus ca vor fi firme din Bacau dar si Bucuresti, Piatra.... Oricum multe firme din Bacau lucreaza ca filiale a unor firme din Bucuresti sau alte orase dar bine ca ne putem face o idee. Vor fi si firme de decorat, de rochii de mireasa...am inteles ca e mult mai bine organizat decat anul trecut asa ca ...ne vedem acolo!!!:-p

dogy
26.02.2007, 21:44:39
Din pacate din ce am observat eu la expozitii....preturile sunt chiar mai mari decat in cursul anului la magazine...si asta in majoritatea domeniilor.:(( Daca ma insel va rog sa ma contraziceti.

laura_bc
27.02.2007, 16:06:59
Sunt o miresica din bacau care mai are f.f.f. putin pana la nunta si are nevoie de sfaturile voastre.

laura_bc
27.02.2007, 16:12:55
[buna miresica din bacau...si eu sunt tot din bacau si am nunta inintea ta.. adica peste o luna si un pic...sper sa ti fiu utila.pupici

laura_bc
27.02.2007, 16:17:38
este superba sala de sus de la pasaj...este de vis...mergeti numai sa o vedeti si cu siguranta acolo veti face nunta...

laura_bc
27.02.2007, 16:22:31
si eu fac nunta la pasaj(etaj)...cine iti orneaza sala?ai ales meniul?cine iti canta?mai am asa de putin...

laura_bc
27.02.2007, 16:27:09
asa ti au spus? :ca ajunge un milion jumatate meniul?si fara tort?noua ne a spus ca ajunge undeva la unu doua sute si ca in pret este inclus tortul.am sa merg sa ma interesez ca sa nu am surprize.nu se stie niciodata

ellen
27.02.2007, 18:17:55
este superba sala de sus de la pasaj...este de vis...mergeti numai sa o vedeti si cu siguranta acolo veti face nunta...

Please! Da-mi mai multe repere sa gasesc si eu restaurantul asta ca nu prea stiu daca e cel la care ma gandesc ( in zona Orizont)! Merci!;))

lakra_c
27.02.2007, 19:19:12
asa ti au spus? :ca ajunge un milion jumatate meniul?si fara tort?noua ne a spus ca ajunge undeva la unu doua sute si ca in pret este inclus tortul.am sa merg sa ma interesez ca sa nu am surprize.nu se stie niciodata
si la mine e minim 150 ron /meniu , fara tort ,prajituri , bauturi , apa minerala , etc. deci strict mancarea:(

laura_bc
28.02.2007, 11:33:19
Please! Da-mi mai multe repere sa gasesc si eu restaurantul asta ca nu prea stiu daca e cel la care ma gandesc ( in zona Orizont)! Merci!;))
este intre statia de la orizont si restaurantul iris.este un restaurant cu terasa,este recent renovat.la intrere in restaurant este un magazin cu articole pentru copii.sigur ai sa-l gasesti.sper ca ti-am fost de folos.pupici:*

miky0402
28.02.2007, 11:43:58
Fetelor, cine imi poate spune si mie daca s emai poate face cununia civila in biserica anul acesta?

Spor la pregatiri si o nunta asa cum doriti!

laura_bc
28.02.2007, 11:44:12
Nu este nici o miresica de aprilie pe aici?sunt singura?Cum stati cu pregatirile?eu mai am o gramada de lucruri de facut?voi?veniti sa ne sfatuim,sa ne ajutam...^:)^ ^:)^

ellen
28.02.2007, 11:55:43
este intre statia de la orizont si restaurantul iris.este un restaurant cu terasa,este recent renovat.la intrere in restaurant este un magazin cu articole pentru copii.sigur ai sa-l gasesti.sper ca ti-am fost de folos.pupici:*

Multumesc! Eram curioasa. Ma gandeam eu ca ala e, dar e adevarat ca nu am intrat niciodata in el.
Spor la pregatiri! ;;) Eu mai am un an si...;))

lakra_c
28.02.2007, 18:34:32
Fetelor, cine imi poate spune si mie daca s emai poate face cununia civila in biserica anul acesta?

Spor la pregatiri si o nunta asa cum doriti!
eu vreau sa fac cununia civila in curtea bisericii...in principiu ar trebui sa se poata , desi de vreo 2 ani se tot zvoneste ca nu se mai poate!

andreeam7
28.02.2007, 19:37:46
Eu fac cununia civila in biserica, inainte de cea religioasa. Am vorbit deja la Starea Civila si imi trebuie o aprobare scrisa de la primar cu 3 sapt inainte (mai ales pt ca biserica unde ne vom cununa e intr-o comuna de langa Bacau). Deci se poate...cu o shpaga mica ;-) . Cel mai bine ar fi sa intrebi.

ellen
28.02.2007, 20:31:05
Ce bine ar fi sa fie asa! ;-) Deja ma gandesc sa-mi ascut "pilele".:))

miky0402
01.03.2007, 21:01:11
Multumesc de informatiile privind cununia civila. Mi-ati mai luat o piatra de pe inima!

Toate cele bune!

laura_bc
02.03.2007, 20:31:27

Buna miresici

tin sa va contrazic pe toate...sala de sus de la pasaj,daca despre ea este vorba este impecabila:in permanenta ornata,sala este tinuta doar pentru nunti,botezuri,etc...iar cand am fost ultima data pe acolo...asta acum doua saptamani tocmai se pregateau sa o varuiasca din nou plus alte retusuri.Miriam nici o secunda sa nu te indoiesti ca nu va iesi asa cum ai visat. daca este nevoie am sa-ti confirm exact dupa nunta mea.:)

Andreia
11.03.2007, 19:31:38
Se poate.. dar sa stii ca la cei de la starea civila au cerut o taxa de 5 milioane pentru asa ceva .. Cam mult.. doar pentru o mica deplasarea lor,nu?

andreeam7
12.03.2007, 01:30:45
Cand am fost eu si am intrebat mi s-a spus ca nu se plateste taxa suplimentara pt deplasare, ci trebuie sa-i asigur eu deplasarea ofiterului starii civile (masina dus intors).

alinautas
12.03.2007, 12:09:07
Buna miresici de Bacau, si felicitari tuturor. Si eu sunt o mireasa de iulie plina de emotii si framantari. Am hotarat sala, invitatiile, decoratorii, echipa foto-vodeo, insa e o problema ca nu ne-am hotarat inca daca luam formatie sau dj:-? . Si-mi suna tentanta cununia in aer liber:"> dar asta ramane de vazut.

Andreia
12.03.2007, 20:19:58
Cand am fost eu si am intrebat mi s-a spus ca nu se plateste taxa suplimentara pt deplasare, ci trebuie sa-i asigur eu deplasarea ofiterului starii civile (masina dus intors).
Serios? Si mie oare de ce mi-au spus 5 milioane? :-B

andreeam7
12.03.2007, 22:16:30
Nush. Eu deja am rezolvat. Am vb si cu primarul. Poate n-ai intrebat tu pe cine trebuie :D

Andreia
13.03.2007, 21:46:36
Aham... ma mai duc o data la ei... mersic de informatie...>:D<

diaralu
13.03.2007, 22:33:21
Dragele mele, va salut...nici eu nu sunt din BC, dar viitorul meu sot este, asa am ajuns sa ne planificam sa facem nunta in BC. Am fost si am vazut multe sali...mi-a ramas gandul la Parc (etaj), insa acolo ne-au tratat f urat, ne-au ras "in nas", ca tot 2007 e ocupat, desi am mers la ei din iunie 2006 si ca pt 120 pers ei nu se deranjeaza...asa ca am renuntat.
La Dumbrava am fost impresionati de eleganta restaurantului, ne puneau la dispozitie si camere (avem invitati din mai multe orase), insa seful de sala e un tip f ingamfat si ne tot vorbea de "meniuri destepte" pt oameni destepti, si ca nu ne poate a un pret estimativ cu un an inainte, dar ca s-ar "invarte" in jurul lui 200ron...am renuntat si aici.
La Forest Moldova nu mi-au placut animalele de plus ce faceau parte din decor si de care nu puteai sa "scapi".
Am mai vizitat si alte locatii...si am ajuns la Pasaj (etaj) ....initial m-am gandit ca sala e prea mica, dar am vazut catalogul lor cu foto de prezentare si am vazut si sala si mi-am schimbat parerea.
Noi avem aprox 130 de invitati, asa ca aceasta sala e perfecta pt noi, are mese rotunde, asa cum mi-am dorin intotdeauna, e aranjata f dragut. Voi atasa niste foto, desi nu sunt f clare (sunt facute cu telefonul)...ca sa va faceti o idee.
Va pupic

micky
14.03.2007, 20:09:42
Dragele mele, va salut...nici eu nu sunt din BC, dar viitorul meu sot este, asa am ajuns sa ne planificam sa facem nunta in BC. Am fost si am vazut multe sali...mi-a ramas gandul la Parc (etaj), insa acolo ne-au tratat f urat, ne-au ras "in nas", ca tot 2007 e ocupat, desi am mers la ei din iunie 2006 si ca pt 120 pers ei nu se deranjeaza...asa ca am renuntat.
La Dumbrava am fost impresionati de eleganta restaurantului, ne puneau la dispozitie si camere (avem invitati din mai multe orase), insa seful de sala e un tip f ingamfat si ne tot vorbea de "meniuri destepte" pt oameni destepti, si ca nu ne poate a un pret estimativ cu un an inainte, dar ca s-ar "invarte" in jurul lui 200ron...am renuntat si aici.
La Forest Moldova nu mi-au placut animalele de plus ce faceau parte din decor si de care nu puteai sa "scapi".
Am mai vizitat si alte locatii...si am ajuns la Pasaj (etaj) ....initial m-am gandit ca sala e prea mica, dar am vazut catalogul lor cu foto de prezentare si am vazut si sala si mi-am schimbat parerea.
Noi avem aprox 130 de invitati, asa ca aceasta sala e perfecta pt noi, are mese rotunde, asa cum mi-am dorin intotdeauna, e aranjata f dragut. Voi atasa niste foto, desi nu sunt f clare (sunt facute cu telefonul)...ca sa va faceti o idee.
Va pupic

aceeasi indiferenta am gasit-o si noi la cei de la Parc>:P foarte urat din partea lor:-& .....dar uite sormea a fost sapt trecuta la ei sa vada sala si la ei a fost divers...i-a tratat foare frumos...faza a fost ca nu a avut de ales decat dintre 12 si 5 iulie in rest totul bine si frumos:D....cred ca depinde de toanele care le au:))

ellen
14.03.2007, 23:08:51
si cu noi s-au purtat foarte frumos inca din prima clipa, cand veniseram sa rezervam o data pantru toamna asta. Evident ca era ocupat si asa ne-am hotarat pentru 2008. Nu regret ca am amanat pentru ca nu am gasit ceva sa ne placa mai mult, pentru cei 150 de invitati.:gen_08: :gen_08: :gen_08: :gen_08: :gen_08:

delmo
15.03.2007, 08:06:59
Serios? Si mie oare de ce mi-au spus 5 milioane? :-B

si noi vrem sa facem la biserica.........poate chiar in curte si nu este absolut nici o problema!! trebuie asigurat transportul plus 1mil care oricum ii dam pt ca am planificat la 5;30 cunia civila si a zis ca programul e pana in ora 13....asa e trebuie facuta o cerere la primar cu 3 sapt inainte dar orcum semneaza orice!=))

lakra_c
15.03.2007, 08:33:20
si noi vrem sa facem la biserica.........poate chiar in curte si nu este absolut nici o problema!! trebuie asigurat transportul plus 1mil care oricum ii dam pt ca am planificat la 5;30 cunia civila si a zis ca programul e pana in ora 13....asa e trebuie facuta o cerere la primar cu 3 sapt inainte dar orcum semneaza orice!=))
daca faci la biserica Sfantul Nicolae in care curte faci cununia civila? eu stiu ca nu are decat o curte mica(e mai mult o alee care duce la o extensie a bisericii situata undeva pe partea laterala ) si alta unde nu cred ca se poate(in spate acolo unde e casa parohiala).

delmo
15.03.2007, 09:46:41
daca faci la biserica Sfantul Nicolae in care curte faci cununia civila? eu stiu ca nu are decat o curte mica(e mai mult o alee care duce la o extensie a bisericii situata undeva pe partea laterala ) si alta unde nu cred ca se poate(in spate acolo unde e casa parohiala).

biserica sf nicolae de care vb nu este in bacau!:*

lakra_c
15.03.2007, 11:12:08
upps. scuze ! am vazut ca scrie Bacau la setari si implicit am crezut ca e in aceeasi localitate;;)

Andreia
18.03.2007, 22:52:53
dar unde? si eu am vauzt acelasi lucru... "bacau" 8-}

simona_ramona
19.03.2007, 13:16:15

VOI DEJA ATI FOST SI V-ATI PROGRAMAT PT STAREA CIVILA ?
ASA DEVREME?

lakra_c
19.03.2007, 19:51:28
Va pupic
care sef de sala ??? ca e o tipa , stiu si cum o cheama si ea se ocupa de nunti.nu exista nici un tip sef de sala acolo!

delmo
19.03.2007, 22:20:06
dar unde? si eu am vauzt acelasi lucru... "bacau" 8-}

undeca pe langa...;)) ;-)

gina_gica
20.03.2007, 15:35:40
Am vrea sa facem cununia civila la biserica si apoi cea religioasa (2 in 1),stie cineva??????????? eu una is super de incantata de acest lucru ,nu de alta dar eu is din.jud. Galati el din Roman (facem nunta acolo )si locuim la Bacau ,si as vrea sa stiu ce implica exact .astept raspuns va rog:-SS

diaralu
21.03.2007, 15:24:28
care sef de sala ??? ca e o tipa , stiu si cum o cheama si ea se ocupa de nunti.nu exista nici un tip sef de sala acolo!
Cand am fost noi, prin iunie 2006, a discutat cu noi un tip...Se vedea ca nu e din BC...mereu pe per discutiei tot mentiona ca el ar merita sa lucreze undeva cu mai multa prestanta, ca a venit in acest oras tocmai ca sa "revolutioneze" cate ceva....Poate ca nu mai lucreaza ....si mai bine asa...ca era tare arogant...Se simtea de la o posta ca nu suporta moldovenii si nu se sfia sa o arate....noua ne-a spus ca pana in oct 2006 sala se va renova si abia atunci poate sa incheie contract cu noi (nici nu puteam astepta pana atunci si nici nu mi-a facut o prea buna impresie tipul). Ne-a sugerat ca meniul ar fi aprox 200ron...ceea ce mi se pare destul de mult chiar si pt Dumbrava.
legat de aceste termene de finalizare a reamenajarii salii...mie personal mi se pare ce ceva nu e in regula la ei...vad ca suntem multe persoane care am tot primit termene diferite....asa ca mai bine "pas" acestei locatii, ca sa nu am surprize neplacute.
Daca tu esti hotarata asupra acestei locatii, iti doresc mult mult succes, si sa dea D-l sa nu ai nici o problema.
Pupici

diaralu
21.03.2007, 15:29:13
Cand am fost noi, prin iunie 2006, a discutat cu noi un tip...Se vedea ca nu e din BC...mereu pe per discutiei tot mentiona ca el ar merita sa lucreze undeva cu mai multa prestanta, ca a venit in acest oras tocmai ca sa "revolutioneze" cate ceva....Poate ca nu mai lucreaza ....si mai bine asa...ca era tare arogant...Se simtea de la o posta ca nu suporta moldovenii si nu se sfia sa o arate....noua ne-a spus ca pana in oct 2006 sala se va renova si abia atunci poate sa incheie contract cu noi (nici nu puteam astepta pana atunci si nici nu mi-a facut o prea buna impresie tipul). Ne-a sugerat ca meniul ar fi aprox 200ron...ceea ce mi se pare destul de mult chiar si pt Dumbrava.
legat de aceste termene de finalizare a reamenajarii salii...mie personal mi se pare ce ceva nu e in regula la ei...vad ca suntem multe persoane care am tot primit termene diferite....asa ca mai bine "pas" acestei locatii, ca sa nu am surprize neplacute.
Daca tu esti hotarata asupra acestei locatii, iti doresc mult mult succes, si sa dea D-l sa nu ai nici o problema.
Pupici

ellen
21.03.2007, 17:25:38
Pupici

Dl. Problema de la Dumbrava e un arogant si jumatate :-& si nu e decat un bucatar, care cica a lucrat la Casa Vernescu, in Bucuresti. E plin de el si pus pe critica, mai ales la adresa conducerii hotelului. Cat despre pretul meniului, am inteles ca e 150 lei, in care intra parca trei feluri si ceva bautura (parca apa si sucul) - aici stau mai prost cu informatia, ca am uitat:-? :-" Noua ne-a spus ca pana in aprilie tre sa termine renovare.

ellen
21.03.2007, 17:26:38
Am uitat sa spun ca am fost anul acesta, in ianuarie sau februarie:-p .

lakra_c
21.03.2007, 20:06:54
Am uitat sa spun ca am fost anul acesta, in ianuarie sau februarie:-p .
meniul e de minim 150 ron , iar in banii astia nu intra nici un fel de bautura ; sefa de sala vrea sa-mi bage pe gat 3 feluri dintre care un mixt pui si pork , care cica le iese foarte bun. eu as dori totui sa separe puiul de pork si am sa platesc in plus o garnitura si o salata. deci 160 ron / meniu.

lakra_c
21.03.2007, 20:10:12
Pupici
sala a mai fost renovata cei drept anul trecut , mai bine zis reamenajata , dar cu chestia asta sunt obisnuita ca se practica la ei aproape anual. eu am vazut restaurantul ornat de Craciun si mi-a picat fatza, arata splendid si de aceea am optat pentru Dumbrava. din cate stiu bucataria este una dintre cele mai bune din Bacau (toate cunostintele mi-au zis) iar un alt atu este gradina de vara ( au sfesnice din acelea de 2 metri din fier forjat cu lumanari rosii prin gradina si da un aspect deosebit). eu sper sa extinda sala ca sa fie totul asa cum am visat!

delmo
22.03.2007, 09:20:06
VOI DEJA ATI FOST SI V-ATI PROGRAMAT PT STAREA CIVILA ?
ASA DEVREME?

da si noua ne-a zis ca e prea devreme dar asa ne-au spus si cei de la restaurant cand am fost prima data anul trecut in iunie( vroiam anul asta in iulie) ca e prea devrem sa venim prn noiembrie si noroc ca am fost in sept ca nu am avea loc decat exact peste un an! asa si cu starea civila noi vrem seara totul si multa lume prefera asa si chiar nu vreau surpize!!!asa ca mi-am ales ora si acum stau linistita!:D

diaralu
22.03.2007, 20:06:31
da si noua ne-a zis ca e prea devreme dar asa ne-au spus si cei de la restaurant cand am fost prima data anul trecut in iunie( vroiam anul asta in iulie) ca e prea devrem sa venim prn noiembrie si noroc ca am fost in sept ca nu am avea loc decat exact peste un an! asa si cu starea civila noi vrem seara totul si multa lume prefera asa si chiar nu vreau surpize!!!asa ca mi-am ales ora si acum stau linistita!:D

spune-mi te rog, cum ai procedat cu cei de la casa de casatorii cand ti-ai stabilit cu mult timp inainte ora? Cunosti pe cineva sau....
De ce te intreb? pt ca noi am fost in ianuarie (cei drept intr-o sambata) si dna ce era pe la birourile alea ne-a recomandat sa venim cu 14-10zile inainte, la prima ora si sa depunem actele...nu a pomenit nimic de posibilitatea stabilirii orei cu mai multe luni inainte. Te rog [-o< mult sa ma anunti, pt ca noi stam in Bucuresti si e destul de aiurea cu drumurile astea....Eventual daca intr-o zi lucratoare din sapt(cu multe luni inainte de nunta) se pot face mai multe, sa stiu si sa iau masuri:D ...ca sa imi iau o "piatra" de pe inima si ca sa stiu ca ma voi casatori la ora care vreau, adica dupa-amiaza pe la 16.00-16.30.
pupici.

hristeaelena
23.03.2007, 11:57:19
Salut! :) Eu sunt din Bacau si momentan stau in Suceava. Te stiu de undeva, cred ca am fost la acelasi liceu (Ferdinand) sau la facultate. Si mai stiu ca ti-ai luat rochie de la Whitelady din Piatra. Iti sta superb. Vreau sa te intreb ce faci cu mirele :-p , ma refer la costum :D , ca eu n-am nici o idee. Ma bate gandul sa merg tot la Piatra (de la Whitelady vreau si eu rochie) la Dinasty doar ca au niste preturi cam :-& ...Tu ce stii, poate ma ajuti #:-S

diaralu
23.03.2007, 15:57:08
Salut! :) Eu sunt din Bacau si momentan stau in Suceava. Te stiu de undeva, cred ca am fost la acelasi liceu (Ferdinand) sau la facultate. Si mai stiu ca ti-ai luat rochie de la Whitelady din Piatra. Iti sta superb. Vreau sa te intreb ce faci cu mirele :-p , ma refer la costum :D , ca eu n-am nici o idee. Ma bate gandul sa merg tot la Piatra (de la Whitelady vreau si eu rochie) la Dinasty doar ca au niste preturi cam :-& ...Tu ce stii, poate ma ajuti #:-S

Pai lumea e cam mica...eu sunt din SV , iar sotul(viitorul:D ) din BC, insa ne-am stabilit in Bucuresti. Prin urmarea, poate colege de facultate...FEAA -Iasi, liceul l-am facut in SV. ...cine stie poate ne cunoastem \:D/
Pe mire :-p l-am rezolvat deja cu costumul,spre surprinderea mea chiar in SV am gasit cu 400ron, la Centrul comercial Zimbru, e un costum negru, cu doua "slituri" la sacou, si pantaloni fara pense-e din 2 piese, desi ne-am dorit sa aiba si vesta tot neagra, nu am gasit sa indeplineasca toate cerintele (negru-fara dungi, 3 piese-vesta din acelasi material si culoare ca si costumul, 2 "slituri" la sacou, si dintr-o stofa subtire). Chiar si asa costumul e superb; iubitul meu nu dorea lavaliera, asa vesta de gala si lavaliera asortata a picat din schema...am gasit o cravata f draguta, care are aceaasi nuanta cu rochia....
Cand am fost in Piatra Neamt am trecut si pe la Dinasty...ma asteptam sa aiba la magazinul lor de prezentare preturi mai mici decat in alta parte...insa m-am inselat, un costum, conform dorintelor noastre, era aprox 1800ron...ceea ce mi s-a parut destul de mult.

delmo
24.03.2007, 08:15:35
spune-mi te rog, cum ai procedat cu cei de la casa de casatorii cand ti-ai stabilit cu mult timp inainte ora? Cunosti pe cineva sau....
De ce te intreb? pt ca noi am fost in ianuarie (cei drept intr-o sambata) si dna ce era pe la birourile alea ne-a recomandat sa venim cu 14-10zile inainte, la prima ora si sa depunem actele...nu a pomenit nimic de posibilitatea stabilirii orei cu mai multe luni inainte. Te rog [-o< mult sa ma anunti, pt ca noi stam in Bucuresti si e destul de aiurea cu drumurile astea....Eventual daca intr-o zi lucratoare din sapt(cu multe luni inainte de nunta) se pot face mai multe, sa stiu si sa iau masuri:D ...ca sa imi iau o "piatra" de pe inima si ca sa stiu ca ma voi casatori la ora care vreau, adica dupa-amiaza pe la 16.00-16.30.
pupici.
prietenul meu a fost! nu prea stiu exact! :(

lakra_c
24.03.2007, 10:11:09
poate afle totusi si ne spui si noua! daca reusim sa dezvaluim misterul sa fugim repejor si sa ne programam ca nu cumva sa ratam ora magica!!![-o<

ioana_alex
25.03.2007, 13:20:18
buna fetelor, vad ca sunteti din bacau...
Ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie?
Si anume, unde gasesc invitatii dragute si la preturi rezonabile in Bacau?
Dar va rog sa-mi dati toate informatiile legate de magazine( adica si adresa- eu nu cunosc bacaul...)
MULTUMESC MULT.

lakra_c
25.03.2007, 16:51:48
cum te duci spre pasajul Revolutiei , (in centru , langa romtelecom ,il stie toata lumea) undeva pe dreapta dupa ce treci de pasaj(cum vii din centru) este un magazin mic , trebuie sa fii foarte atenta sa nu-l ratezi cu produse de papetarie. acolo au invitatii foarte faine , de la firme din Bucuresti. au cam 6-7 cataloage uriase , numai sa ai timp sa te uiti prin toate... si unele invitatii sunt extraordinare , eu chiar regretam ca m-am grabit si mi le-am luat de la expo-mariage!

hristeaelena
26.03.2007, 08:56:50
Pai lumea e cam mica...eu sunt din SV , iar sotul(viitorul:D ) din BC, insa ne-am stabilit in Bucuresti. Prin urmarea, poate colege de facultate...FEAA -Iasi, liceul l-am facut in SV. ...cine stie poate ne cunoastem \:D/
Pe mire :-p l-am rezolvat deja cu costumul,spre surprinderea mea chiar in SV am gasit cu 400ron, la Centrul comercial Zimbru, e un costum negru, cu doua "slituri" la sacou, si pantaloni fara pense-e din 2 piese, desi ne-am dorit sa aiba si vesta tot neagra, nu am gasit sa indeplineasca toate cerintele (negru-fara dungi, 3 piese-vesta din acelasi material si culoare ca si costumul, 2 "slituri" la sacou, si dintr-o stofa subtire). Chiar si asa costumul e superb; iubitul meu nu dorea lavaliera, asa vesta de gala si lavaliera asortata a picat din schema...am gasit o cravata f draguta, care are aceaasi nuanta cu rochia....
Cand am fost in Piatra Neamt am trecut si pe la Dinasty...ma asteptam sa aiba la magazinul lor de prezentare preturi mai mici decat in alta parte...insa m-am inselat, un costum, conform dorintelor noastre, era aprox 1800ron...ceea ce mi s-a parut destul de mult.

\:D/ Asa este, FEEA, Iasi, cred ca ai facut la marketing, ca si mine, acum imi aduc aminte, cred ca ai fost in grupa cu prietenul meu, care e din SV. Prin Zimbru nici nu m-am gandit ca ar fi, dar am sa trag o fuga, multumesc de informatie. Asa vrea si Andrei (prietenul meu, poate il cunosti), pantaloni fara pense dar cu alta ocazie cand a vrut un costum, nu a gasit la Zimbru, de aceea sper sa gasesc ceva acolo. Parca am vazut ca faci nunta la Pasaj, eu stau prin zona in Bacau, cine stie, poate voi trece pe langa nunta ta <:-P. Cu rochia, desi intentionam sa merg la W.L. in Piatra, se pare ca am avut noroc si am dat in Bazar peste o croitoreasa din Cernauti care avea o rochie fix pe gustul meu.Daca iti spun pretul n-o sa-ti vina sa crezi (de trei ori mai putin ca la W.L.) si o modifica cum vreau eu. Asta e, cred ca mai trebuie si putin noroc.^:)^ Va doresc o nunta reusita si sa fiti fericiti =D>

diaralu
26.03.2007, 16:23:40
\:D/ Asa este, FEEA, Iasi, cred ca ai facut la marketing, ca si mine, acum imi aduc aminte, cred ca ai fost in grupa cu prietenul meu, care e din SV. Prin Zimbru nici nu m-am gandit ca ar fi, dar am sa trag o fuga, multumesc de informatie. Asa vrea si Andrei (prietenul meu, poate il cunosti), pantaloni fara pense dar cu alta ocazie cand a vrut un costum, nu a gasit la Zimbru, de aceea sper sa gasesc ceva acolo. Parca am vazut ca faci nunta la Pasaj, eu stau prin zona in Bacau, cine stie, poate voi trece pe langa nunta ta <:-P. Cu rochia, desi intentionam sa merg la W.L. in Piatra, se pare ca am avut noroc si am dat in Bazar peste o croitoreasa din Cernauti care avea o rochie fix pe gustul meu.Daca iti spun pretul n-o sa-ti vina sa crezi (de trei ori mai putin ca la W.L.) si o modifica cum vreau eu. Asta e, cred ca mai trebuie si putin noroc.^:)^ Va doresc o nunta reusita si sa fiti fericiti =D>

Daca memoria nu ma inseala...dl Iov, nu:D ? Sa il saluti din partea mea...si felicitari amandoura pt marele eveniment de anul acesta.\:D/ .
Nici eu nu ma gandeam ca voi gasi in Zimbru, eram in trecere prin SV si am intrat "la misto"...si supriza, am gasit......asa ca poti sa incerci, poate aveti noroc
Stiu de renumele Bazarului...insa sincer nu am avut timp sa ajung si pe acolo, asa ca am ales calea cea mai sigura... Eu m-am uitat anul trecut prin oct prin bazar la rochite, insa nu am fost f incantata, dar nici nu am avut rabdare sa analizez totul, atunci era prea devreme, iar acum prea prea tarziu...multa lumea mi-a spus ca unele rochite sunt superbe....asa ca ma bucur ca ai reusit sa iti gasesti rochita mult visata.Pupici

simona_ramona
27.03.2007, 09:43:38
Am vrea sa facem cununia civila la biserica si apoi cea religioasa (2 in 1),stie cineva??????????? eu una is super de incantata de acest lucru ,nu de alta dar eu is din.jud. Galati el din Roman (facem nunta acolo )si locuim la Bacau ,si as vrea sa stiu ce implica exact .astept raspuns va rog:-SS

te duci la starea civila in roman si intreaba ce implica daca vrei sa faci 2 in 1 pt ca am inteles ca te costa o taxa in plus + multe altele iar dupa aia treb sa vb cu preotul sa va treaca pe "caietel " ora+ziua.%%-

hristeaelena
27.03.2007, 11:43:10
=D> Asa este, multumim de salutari !! Daca mai vrei sa cauti ceva prin Bacau, iti stau la dispozitie. Daca iti ornezi sala pot sa-ti recomand pe cineva care lucreaza superb si la preturi foarte bune (DecorativBC).
Succes!\:D/

laura_bc
28.03.2007, 15:48:48
buna fetelor, vad ca sunteti din bacau...
Ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie?
Si anume, unde gasesc invitatii dragute si la preturi rezonabile in Bacau?
Dar va rog sa-mi dati toate informatiile legate de magazine( adica si adresa- eu nu cunosc bacaul...)
MULTUMESC MULT.
buna!invitatii faine si ieftine gasesti la pasajul revolutiei langa fast food sau la logotip pe mihai viteazu pe langa fujifilm.bafta

diaralu
29.03.2007, 20:00:16
=D> Asa este, multumim de salutari !! Daca mai vrei sa cauti ceva prin Bacau, iti stau la dispozitie. Daca iti ornezi sala pot sa-ti recomand pe cineva care lucreaza superb si la preturi foarte bune (DecorativBC).
Succes!\:D/

Multumesc mult pt sprijin....Pai, de decorat, nu cred ca e cazul, ca sala e aranjata, as vrea doar niste aranjamente florale...si chiar ma intereseaza niste preturi.
Daca stii tu o florarie serioasa (pt lumanari si buchete-eu as vrea buchet din lalele, care stiu ca sunt pretentioase, insa daca floraria e profesionista, cu tratamentele specifice, un buchet din lalele poate rezista o zi) m-ai ajuta f mult.
caut si pe cineva/un salon pt machiaj ( profesional, rezistent si nu incarcat).
Am o nunta in mai in BC si ma gandeam ca ar fi o buna ocazie sa imi fac si coafura si machiaj, ca de proba. Mi-a recomandat o prietena o coafeza, nu prea am incredere in gusturi, dar incerc la nunta asta din mai...Sper sa nu fiu nevoita sa imi caut o alta.:D
Pupici

hristeaelena
02.04.2007, 17:06:07
Bun, acum nu prea sunt eu experta in florarii, dar pot sa te asigur ca floraria Gianina, de langa policlinica e cam cea mai mare din Bacau.Incearca acolo, cat despre machiat, iarasi n-am incercat, dar, la fel, incearca la Floare de Colt, este cel mai tare salon de coafura, masaj, solar, etc, cred ca fac si machiaj, iar patroana e super de treaba, de obicei sta printre clienti. Cat despre unghii, e clar, Estetique. E la parterul blocului de langa intrarea in Parcul mare, intrarea de langa Pub-uri, nu mai stiu cum le spune, poate stie sotul tau. Tipa de acolo e super tare, doar ca iti trebuie programare serioasa, cu ceva vreme inainte. Stiu ca iti face si un tratament cu o perioada inainte, si iti cresc numai bine pana la nunta. Sper ca te-am ajutat.

gina_gica
03.04.2007, 10:11:18
multumesc ram ,dar speram sa aflu detalii de la cineva care a facut asa ceva;-)

diaralu
03.04.2007, 17:15:13
Bun, acum nu prea sunt eu experta in florarii, dar pot sa te asigur ca floraria Gianina, de langa policlinica e cam cea mai mare din Bacau.Incearca acolo, cat despre machiat, iarasi n-am incercat, dar, la fel, incearca la Floare de Colt, este cel mai tare salon de coafura, masaj, solar, etc, cred ca fac si machiaj, iar patroana e super de treaba, de obicei sta printre clienti. Cat despre unghii, e clar, Estetique. E la parterul blocului de langa intrarea in Parcul mare, intrarea de langa Pub-uri, nu mai stiu cum le spune, poate stie sotul tau. Tipa de acolo e super tare, doar ca iti trebuie programare serioasa, cu ceva vreme inainte. Stiu ca iti face si un tratament cu o perioada inainte, si iti cresc numai bine pana la nunta. Sper ca te-am ajutat.

Multumesc mult pt info...cred ca ma vor ajuta. pupici

teo77
04.04.2007, 00:47:31
referitor la floraria Geanina, nu stiu daca este neaparat cea mai buna pentru ca este cea mai mare... poti sa mergi la cei din Gheraiesti. din cate stiu eu, chiar daca sunt distribuitori de flori, este cineva care face si aranjamente. mie mi le fac cei care imi aranjeaza sala, cei de la fiesta.

diaralu
04.04.2007, 17:48:21
referitor la floraria Geanina, nu stiu daca este neaparat cea mai buna pentru ca este cea mai mare... poti sa mergi la cei din Gheraiesti. din cate stiu eu, chiar daca sunt distribuitori de flori, este cineva care face si aranjamente. mie mi le fac cei care imi aranjeaza sala, cei de la fiesta.

Sa inteleg ca exista o florarie in Gheraesti sau o firma de decoratiuni care se ocupa si de aranjamente florale, buchete, etc? De preturi stii ceva?
Te intreb toate astea pt ca eu nu sunt din BC, nu cunosc prea multe din acest oras (mai ales florarii, saloane si altele).

lakra_c
05.04.2007, 10:10:23
nu mai gasesc depozitul acela de flori din gheraiesti...am trecut pe acolo si stiu ca era la o casa dar nu am mai gasit-o , toate erau cu portile inchise..poti sa-mi spui cam pe unde se afla mai exact??? sau numaruld e la casa daca il stii. Pupici

teo77
06.04.2007, 00:10:44
dragelor, nu stiu adresa exacta, dar va pot spune ca e pe Calea Moldovei, la vreo 5-6 case de scoala din Gheraiesti, pe partea dreapta. din cate stiu eu, acolo se vand engross flori, dar este sigur cineva care si face aranjamente florale (buchete de mireasa, lumanari, aranjamente pentru sala etc.). daca fac rost de un nr. de telefon (parca il avea nashica mea ;-)) am sa revin sa-l postez aici. succese!
cum v-ati regizat voi dansul mirilor? sunt curioasa, pentru cei de la fiesta mi-au prezentat o varianta foarte misto, in afara de focul de artificii.

lakra_c
06.04.2007, 14:29:06
da intr-adevar fetele de acolo fac si aranjamente pentru lumanari si unele chiar f frumoase pentru masini ! am sa mai trec saptamana viitoare pe acolo sa vad daca ii gasesc sau nu.

LucianaMatei
15.04.2007, 22:36:08
Buna tuturor...sunt o viitoare miresica(abia in 2008,dar nu conteaza ca trece atat de repede timpul:( )si sunt mndra ca sunt bacauanca:> !Noi ne-am facut deja rezervarea la Casa Grande-e atat de elegant-imi pace f mult,insa trebuie sa avem minim 160 de persoane prezente(sper ca nu am calculat gresit:"> )Eu am o mare problema in alegerea rochiei...chiar daca mai e un an de zile nu pot sa nu stau o gramada de timp pe site-urile cu rochii de mireasa...si asa am facut o pasiune pt rochiile de la Ersa Atelier numai ca au niste scoruri!!!:O de la 1500 de euro in sus...e absurd...sper sa gasesc o rochie care sa fie pe gustul meu si sa nu aiba un pret ata de piperat!Miresicilor care au nunta anul acesta Casa de Piatra!iar celor care au nunta la anul,bafta la pregatiri<:-P !!!

nycosia
18.04.2007, 12:48:28
fetelor...eu cunosc o tipa care a facut cursuri la Bucale de machiaj profesionist si vine acasa in ziua nuntii si mai ales face si o proba de machiaj inainte de nunta( a fost la nunta surorii mele si a tinut machiajul toata noaptea)........pentru rochii...orice numai Agnes Toma NU!!!

micky
18.04.2007, 13:18:34
fetelor...eu cunosc o tipa care a facut cursuri la Bucale de machiaj profesionist si vine acasa in ziua nuntii si mai ales face si o proba de machiaj inainte de nunta( a fost la nunta surorii mele si a tinut machiajul toata noaptea)........pentru rochii...orice numai Agnes Toma NU!!!

poti sa imi dai numarul ei pe privat?...eu sunt acum in cautare si sa am si numarul ei :)

ellen
18.04.2007, 15:26:13
Te rog, trimite-mi si mie nr. ei sau ceva date de contact (nume, salonul la care lucreaza)! Multumesc!

ellen
18.04.2007, 15:30:21
Buna tuturor...sunt o viitoare miresica(abia in 2008,dar nu conteaza ca trece atat de repede timpul:( )si sunt mndra ca sunt bacauanca:> !Noi ne-am facut deja rezervarea la Casa Grande-e atat de elegant-imi pace f mult,insa trebuie sa avem minim 160 de persoane prezente(sper ca nu am calculat gresit:"> )Eu am o mare problema in alegerea rochiei...chiar daca mai e un an de zile nu pot sa nu stau o gramada de timp pe site-urile cu rochii de mireasa...si asa am facut o pasiune pt rochiile de la Ersa Atelier numai ca au niste scoruri!!!:O de la 1500 de euro in sus...e absurd...sper sa gasesc o rochie care sa fie pe gustul meu si sa nu aiba un pret ata de piperat!Miresicilor care au nunta anul acesta Casa de Piatra!iar celor care au nunta la anul,bafta la pregatiri<:-P !!!

Tu ai vrut in 2008 sau nu mai erau zile libere in 2007? Mie cei de acolo mi-au zis de un minim de 150 de persoane. Asta se intampla prin februarie.

LucianaMatei
18.04.2007, 22:18:06
Tu ai vrut in 2008 sau nu mai erau zile libere in 2007? Mie cei de acolo mi-au zis de un minim de 150 de persoane. Asta se intampla prin februarie.
Eu mi-am dorit in 2008,si intr-adevar initial mi-au spus de 150 de persoane insa la momentul incheierii contractului au spus de 160 .....am inteles de la o prietena ca deja dunt occupate toate sambetele din august 2008!!!

LucianaMatei
18.04.2007, 22:21:40

F interesanta faza cu tipa care a facut cursuri de machiaj...chiar as vrea sa aflu mai multe detalii :D imi spui de ce sa nu-mi iau rochie de la agnes???eu am vazut cateva rochii chiar dragutele si chiar ma hotarasem la o rochie...!!!

nycosia
24.04.2007, 12:42:56
fetelor o va dau nr. fetei ( are cursuri si produse de la CHRISTINE VALMY)de telefon....promit ca saptamana aceasta(trebuie sa-i caut cartea de vizita pe la mama pe-acasa)
stiti cumva daca la anul pe 14 iunie 2008 este post???
debia am gasit restaurant pentru la anul......si sunt un pic disperata!!
eu ma gandeam la o rochie de White lady!! sau ceva mai altfel decat Agnes Toma.....!

nycosia
24.04.2007, 12:52:17
fetelor si inca ceva:

bucatarii+ ospatarii ii platiti si cu cat?
bautura....ceva ponturi??

ellen
24.04.2007, 13:22:17
fetelor o va dau nr. fetei ( are cursuri si produse de la CHRISTINE VALMY)de telefon....promit ca saptamana aceasta(trebuie sa-i caut cartea de vizita pe la mama pe-acasa)
stiti cumva daca la anul pe 14 iunie 2008 este post???
debia am gasit restaurant pentru la anul......si sunt un pic disperata!!
eu ma gandeam la o rochie de White lady!! sau ceva mai altfel decat Agnes Toma.....!

14 iunie = ajunul Rusaliilor (praznic imparatesc) si nu se fac nunti atunci. Si eu initial tot data asta o aveam in vedere, dar am renuntat. Am vorbit si cu doi preoti sa ma conving. La ce restaurant vrei sa faci nunta?

corinamiruna
25.04.2007, 19:47:48
buna. noi ne facem nunta la decebal si avem stipulat in contractul cu ei ca trebuie sa platim chelnerii, daca nu luam bautura de la ei...ceea ce mi se pare absurd....dar suma exacta nu au specificat-o. am intrebat si noi pe care au mai facut nunta si unii au dat cate un milion la fiecare, altii pana la 100 euro, iar noi vom avea peste 10 chelneri, deci :( ...nu prea cred ca vom da peste 1000 euro numai pt ei. mai intai sa-i vedem in actiune si apoi vom hotari cat merita, mai ales ca noi vrem bar si nu bautura pe masa. pana data viitoare, pupici.:-SS

corinamiruna
25.04.2007, 19:55:13
p.s. am uitat sa va intreb daca stiti ceva amanunte picante despre cei de la decebal , ca eu am auzit ca-s cam furaciosi , :( , si cam reusesc sa-ti strice ziua, dar tot sper sa nu fie adevarat.
multumesc pt orice informatie .:-SS

Ela
26.04.2007, 09:53:52
Draga Corina,

Ca sa eviti situatiile neplacute cu chelnerii, e bine sa faci o mica sedinta cu totii, inainte de nunta unde sa le promiti tipsul. Tipsul e 10% din consumatie. Asa cred ca vor fi multumiti si nu te vor necaji.

nycosia
26.04.2007, 15:01:39
mai cica se fac nunti pe 14 iunie.....alta data nu pot=((=(( sper sa fie asa!

1. la toate restaurantele se fura.....stiu din experienta prietenelor mele!
2. cica o sa platesc chelnerii in functie de cati sunt ~15-17 milioane!!
3. prefer sa aduc bautura de acasa....unui prieten(nunta 2006) i s-a taxat apa minerala de 1l cu .....3.4 lei .....enorm!!!ca nu avea stipulat in contract la bauturi si apa!

Ela
26.04.2007, 15:16:29
mai cica se fac nunti pe 14 iunie.....alta data nu pot
14 iunie 2007 e intr-o zi de joi. Faci joia nunta?!?!

1. la toate restaurantele se fura.....stiu din experienta prietenelor mele! De mult nu am mai auzit despre acest obicei. Cred ca nu stii cum sa pui problema. Eu voi semna un proces verbal de predare primire a produselor (aceasta idee a fost a managerului) si le dau 10% tips.

2. cica o sa platesc chelnerii in functie de cati sunt ~15-17 milioane!! La un calcul scurt, meniul de 40E x 100 pers, 10% tips inseamna 400E adica 1360 lei. Deci daca le dai 1400 nu-i jicnesti si e ok.

[qoute]prefer sa aduc bautura de acasa....unui prieten(nunta 2006) i s-a taxat apa minerala de 1l cu .....3.4 lei .....enorm!!!ca nu avea stipulat in contract la bauturi si apa![qoute] E bine sa te uiti foarte bine la contract si la preturile pentru care semnezi contractul. Ei iti pot oferi produsele la ce preturi vor, totul este ca tu sa stii si sa accepti ori sa negociezi.

nycosia
26.04.2007, 17:39:34
fetelor in primul rand celor care era interesate de fata cu machiajul ....v-am trimis mesaj privat....daca nu l-ati primit sa-mi spuneti!
Ela nunta mea e pe 14.06.2008........a doua zi sunt Rusaliile.....si cica nici un canon bisericesc nu interzice nunta in ajunul Rusaliilor dar totusi biserica cica nu-mi da voie!
Am vorbit azi cu un parinte ca a zis ca ma cununa fara nici o problena(ramane sa ma mai interesez)......deja am schimbat data nuntii(a fost initial pe 7 )si chiar m-am saturat pt ca am avut grija sa nu fiu in post si tot nu dau bine!!
Ai dreptate si cu tips-ul la chelneri dar la noi in Romania se fura indiferent de situatie ( sunt prea versati)....si sora mea a avut contract bine stabilit si dimineata oamenii plecau si chelnerii desfaceau sticlele de vin in continuare......tatal meu a numarat baxurile cu vin si a cerut sa i se aduca cutiile si sticlele goale.....si sa vezi ce cotita o dadeau.......in fine asa am luat 100 de sticle de vin desfacute inapoi!!
O zi minunata fetelor!

corinamiruna
26.04.2007, 20:47:30
salut. multumesc pt raspunsuri. chiar nu stiam de 10% tips pt chelneri, desi la nunta mea, unde va fi cam cu multa lume, mi se pare cam mult , ca vor fi in jur de 300 ron/chelner.
de furat nu stiu ce vom face, ca tare-i naspa :-L , ca oricat ai vb cu ei tot fac ce stiu mai bine. am o prietena care s-a casatorit acolo unde lucra mama ei, de o viata intreaga, si desi le-au zis ca le vor da de toate dupa nunta (bani, mancare, bautura) tot au furat-o cat au putut mai bine. s-a facut de ras fata cand la 1 noaptea nu mai avea vin, dar dupa mult taraboi a aparut ca prin minune vinul....si la tort la fel...ma rog....tare-s nesimtiti.
asta e...sper sa nu-mi strice ziua.
cand am intrebat daca putem aduce niste chelneri aproape ca a sarit ca ars, ca-l incurcam asa a explicat. deci nu ne putem amesteca in treburile lor. stiu ei mai bine...
p.s. despre decebal ( mancare, atmosfera, comportamentul chelnerilor...)
tot nu stie nimeni nimic ?????:(( ...

alinautas
27.04.2007, 08:22:59
salut. multumesc pt raspunsuri. chiar nu stiam de 10% tips pt chelneri, desi la nunta mea, unde va fi cam cu multa lume, mi se pare cam mult , ca vor fi in jur de 300 ron/chelner.
de furat nu stiu ce vom face, ca tare-i naspa :-L , ca oricat ai vb cu ei tot fac ce stiu mai bine. am o prietena care s-a casatorit acolo unde lucra mama ei, de o viata intreaga, si desi le-au zis ca le vor da de toate dupa nunta (bani, mancare, bautura) tot au furat-o cat au putut mai bine. s-a facut de ras fata cand la 1 noaptea nu mai avea vin, dar dupa mult taraboi a aparut ca prin minune vinul....si la tort la fel...ma rog....tare-s nesimtiti.
asta e...sper sa nu-mi strice ziua.
cand am intrebat daca putem aduce niste chelneri aproape ca a sarit ca ars, ca-l incurcam asa a explicat. deci nu ne putem amesteca in treburile lor. stiu ei mai bine...
Cred ca peste tot se fura, dar eu spun ca daca ii pazesti mai rau ii indarjesti asa ca trebuie sa ne obisnuim cu ideea si sa o consideram ca o "pomana" ca oricum nu avem ce face.:-SS

teo77
27.04.2007, 11:51:21

anul trecut, nashica mea a mai cununat tot la decebal si spune ca a fost foarte multumiti de personal. din cate stiu eu, s-a schimbat directorul de acolo, acum e unul tanar care nu are deprinderile sefilor de sala vechi. si eu as fi vrut sa fac tot acolo, dar nu am mai prins liber.
chestia asta cu furatul nu poate fi eliminata 100%, dar poate fi redusa mult daca stii cum sa pui problema de la inceput. totul e sa te simta seful de sala ca esti avizata si pusa in tema, ca se mai abtine si el atunci ... :) noua ne-au dat cateva ponturi despre treaba asta cei care ne decoreaza sala, de la fiesta.

lakra_c
28.04.2007, 08:04:32
Te rog, trimite-mi si mie nr. ei sau ceva date de contact (nume, salonul la care lucreaza)! Multumesc!
si eu as vrea...pls , pls pls !!!!

mia1981
02.05.2007, 09:43:57
Vreau si eu sa fac o surpriza pentru nasi si pentru miri dar nu stiu ce ! Aveti vreo idee? Va rog tare tare mult ca sunt in criza de timp:((:-SS

corinamiruna
03.05.2007, 10:30:45
surpriza de care fel? cadou, petrecere, escapada?
si care miri? nu esti tu mireasa #-o ?

Ely22
03.05.2007, 23:59:55
Salut!! Eu sunt din Bacau, dar am facut facultatea in Bucuresti... si asa am cam uitat restaurantele de acasa....Ma ajutati si pe mine cu o locatie frumoasa dar nu super scumpa..... Stiu ca mai e mult pana la nunta dar vreau sa le iau din timp....

mikigrozava
04.05.2007, 01:26:31
Buna dragi Miresici.
Mai am si eu un pik pana la nunta....mai am si eu cateva retusuri de facut...dar in mare am reusit sa termin.
Daca aveti nevoie de sfaturi....nu ezitati.
De un an o pregatesc...si credeti-ma ca am umblat prin Bacau de nebuna si am luat toate firmele la rand sa vad raport pret/calitate.
Pupici.

delmo
04.05.2007, 08:30:18
Buna dragi Miresici.
Mai am si eu un pik pana la nunta....mai am si eu cateva retusuri de facut...dar in mare am reusit sa termin.
Daca aveti nevoie de sfaturi....nu ezitati.
De un an o pregatesc...si credeti-ma ca am umblat prin Bacau de nebuna si am luat toate firmele la rand sa vad raport pret/calitate.
Pupici.
buna!pe mine m-ar interesa de invitatii!!!unde ai vazut cele mai bune preturi![-o<

Ely22
05.05.2007, 22:58:23
Salut!!! Eu a fost la o firma In zona SIF, cum mergi spre Zimbru...este un magazin cu acoperisul galben.....daca vreti va pot da si un numar de telefon...
0742 022 212 D-na Bogdan ...sper ca va va fi de folos
Pupici!!

delmo
06.05.2007, 08:26:35
ms!!!eu am fost la tipografia de pe langa trezorterie si cred ca pana la urma de acolo dam comanda si de inviatii si carduri de masa! si-a mai facut cineva acolo???

lakra_c
06.05.2007, 08:59:57
am auzit ca sunt frumoase si sunt realizate bine , daca te referi acolo in spate la finante, vis a vis de hotel dumbrava!

delmo
06.05.2007, 18:42:11
am auzit ca sunt frumoase si sunt realizate bine , daca te referi acolo in spate la finante, vis a vis de hotel dumbrava!
da acolo ma refer.......sunt cam aceleasi doar ca au cateva in plus!!!:*

IonelaM
06.05.2007, 21:13:45
Nici o miresica de 2008 printre cele din Bacau?

nycosia
09.05.2007, 09:44:10
Nici o miresica de 2008 printre cele din Bacau?

suntem mai multe dar nu stiu....se intra mai rar pr forumul acesta!
verighete ceva frumos prin Bacau...in astea pot investi si mai mult si mai devreme!

Petro79
16.05.2007, 17:49:12
Buna miresici din bacau,
si eu sunt o viitoare mireasa bacauanca ...circumstantiala, asta insemnand ca doar nunta o voi face in bacau (judetul ~), pentru ca eu in rest locuiesc in bucuresti.
asa ca mi-ar prinde bine sfaturi despre decoratiunii/dj/flori, ca am cam rupt contactul cu bacaul si nu as merge doar pe mana alor mei:D

Ely22
28.05.2007, 22:38:41
Buna!!
Mai am si eu ceva pana la nunta - dar foarte multe emotii, la inceput am crezut ca o sa ma descurc singura, dar in cele din urma am apelat la o firma, e foarte ieftina si face lucruri de calitate. Ca restaurant eu am ales Decebal, si sa stii ca e loc si de dans, depinde acum cate persoane ai la nunta. Daca va intereseaza firma cu care colaborez va pot lasa un nr de tel. Din cate am inteles e noua in Bacau, dar mie mi-a placut ca lucreaza tineri acolo si vin cu niste idei super.
Va las nr. daca va intereseaza - si pe urma sa imispuneti ce parere va lasat - 0743 470 885, D-na Elena.
Va pupic dulce!!
SPOR LA CUMPARATURI!
Eu rochia am facut-o l ao croitoreasa a vrut-o f simpla si in magazin nu am gasit, m-a ajuns destul de ieftin
am sa va trimit poze dupa nunta

Petro79
07.06.2007, 17:45:26
Buna,
Am masi auzit de un decorator, am datele lui de contact, dar inca nu l-am contactat, pentru ca totusi mai e aproape un an pana la ziua cea mare. Cei care mi l-au recomandat au fost foarte incantati de el si de sfaturile pe care li le-a dat. Firma acestei doamne Elena ce preturi practica? Ea se ocupa si de aranjamentele florale, sau doar de "imbracarea" salii?
Cum noi am "dozat" emotiile, acum ne pregatim pentru civila si ne tot stoarcem creierii ce fel de meniu sa alegem pentru masa de dupa cununia civila, avand in vedere ca va fi in plina zi (pe la un 1-2) si pe caldurile de iulie. Vreo sugestie?

Ely22
08.06.2007, 22:40:51
Buna!!
Firma aceasta (d-na Elena) se chiama ElyParty si se ocupa de toate. Mie mi-a prezentat de la verichete, rochii de mireasa pana la aranjamentele floarale de pe masa invitatiilor. Eu fac totul cu ea - si sa stii ca sunt multumita si de preturi. Aranjamentul salii - cu huse, tul , flori, plus invitatiile, plicuri bani, tort, artificii, buchetul, lumanarile, florile de pus in piept m-au costat 25 milioane.
Acum vreau si marturii, tot la ea apelez.Mie mi se pare ok, fata de alte pers cu care am vb.
Incearca si tu.....
Pupici dulci!! :)

delmo
09.06.2007, 08:45:20
stie cineva cam cat ajunge la firme de imbracat scaunul.....mi-as fi dorit cu visiniu si auriu! la hotel unde fac eu are huse si pretul intra in cel al meniului...sau nu prea stiu exact! insa nu are decat auriu,alb,rosu si albastru.....

Petro79
10.06.2007, 14:23:11
Buna!!
Firma aceasta (d-na Elena) se chiama ElyParty si se ocupa de toate. Mie mi-a prezentat de la verichete, rochii de mireasa pana la aranjamentele floarale de pe masa invitatiilor. Eu fac totul cu ea - si sa stii ca sunt multumita si de preturi. Aranjamentul salii - cu huse, tul , flori, plus invitatiile, plicuri bani, tort, artificii, buchetul, lumanarile, florile de pus in piept m-au costat 25 milioane.
Acum vreau si marturii, tot la ea apelez.Mie mi se pare ok, fata de alte pers cu care am vb.
Incearca si tu.....
Pupici dulci!! :)

Multumesc mult pentru detalii. Pai chiar nu mi se pare mult deloc ce-mi spui tu, cel putin fata de ce preturi am auzit prin Bucuresti. Evident, depinde si de cati invitati ai :D
Eu mai am timp destul pana la nunta, asa ca probabil la inceputul anului viitor voi lua legatura cu ea, insa astept de la tine poze dupa nunta.

Ely22
13.06.2007, 23:57:12
Sigur.
Numai ca va trebui sa astepti.... Mai am pana la nunta....Acum sunt in toiul pregatirilor, ma gandesc pe cine sa invit si pe cine sa nu invit.. :)

Ely22
13.06.2007, 23:59:32
Daca vrei huse visinii, te trimit tot la firma ElyParty..Am vazut printre culori si visiniu, doar ca eu am ales un verde in ape. Eu iti las numarul de telefon, mie imi ia 3.5 ron pe scaun, cu tot cu esarfa.. 0743470885. Vorbeste si vezi daca au si ceea ce iti doresti tu. Bafta si spor la treaba!!!

Ely22
14.06.2007, 00:03:40
In legatura cu meniul pt cununia civila - mie mi-ar place un bufet suedez, fiecare se serveste cu ceea ce doreste, si nici tu nu trebuie sa ai f mare grija cum ajezi si ornezi masa. Ceva simplu - un aperitiv normal, rosii si oua
umplute, bacheta cu branza si carnaciori, mici tarte cu pasta de peste, chiar cu icre....
sunt f multe lucruri de facut. Depinde acum si daca tu vrei o masa traditionale, sau preferi ceva nou...
Pupici. Sper sa iti fie de ajutor sfatul meu :)

alinutza20
16.06.2007, 09:51:03
spun din nou ptr k am mai postat un mesaj de salut voua miresicilor alaltaieri dar am primit un mail cum k s-ar fi sters toate mesajele din acea zi... deci... ma primiti si pe mine in clubul vostru?... am marele eveniment pe 20 oct in bacau... la parc... mi-ar face mare placere sa schimbam impresii si pareri...
va pupacesc pe toate...

alinutza20
16.06.2007, 09:53:38
si eu am nunta in bacau pe 20 oct.. :D mai e un pic... oarecum...

andreeam7
17.06.2007, 19:42:59
Bine ai venit !

Am vazut un mesaj de-al tau in care cereai informatii despre sala de jos de la Parc. Nu-ti fa griji. E foarte frumoasa. Si incapatoare (max 350). Alte detalii despre personal si atmosfera iti voi da dupa 7 iulie. Aici gasesti cateva poze: http://www.decorativbc.ro/resta_parc.htm .Spor la pregatiri!

alinutza20
18.06.2007, 08:36:13
ei... :) ms ms ms... abia astept sa vb dupa nunta ta:) esti o scumpa!
pupici

alinutza20
18.06.2007, 08:38:19
Bine ai venit !

Am vazut un mesaj de-al tau in care cereai informatii despre sala de jos de la Parc. Nu-ti fa griji. E foarte frumoasa. Si incapatoare (max 350). Alte detalii despre personal si atmosfera iti voi da dupa 7 iulie. Aici gasesti cateva poze: http://www.decorativbc.ro/resta_parc.htm .Spor la pregatiri!

mama ce frumos e... ms fain ptr link :)

andreeam7
18.06.2007, 12:35:13
Cu placere!

alinutza20
19.06.2007, 09:18:39
poate o sa vrei tu sa-mi spui si mie unde te coafezi si unde iti faci make-up-ul... as vrea sa stiu o parere ...:)

andreeam7
19.06.2007, 14:42:42
Eu sunt plecata de vreo 6 ani din Bacau, deci nici eu nu prea ma stiu ce saloane au mai aparut. Ma voi duce la Esthetique (e pe langa Old Foggy, inspre parc). Am fost deja la ei pentru proba si sunt foarte multumita. Imi place ca au foarte mare grija de tine si ca se respecta ora la care ai fost programata. Si preturile sunt foarte ok: 100 RON coafat (eu am parul lung) si 45 machiaj.

alinutza20
20.06.2007, 09:25:54
nici eu nu stau in bacau de aia ti-am si cerut parerea :) stiu unde e old foggy si cred k stiu si unde e salonul... preturile care mi le-ai spus tu sunt ff ok... ma mir... poate dupa nunta o sa-mi trimiti niste poze pe mail sau pe mess :D ... sunt asa de nehotarata... da mai am timp sa ma decid :))

alinutza20
02.07.2007, 12:34:51
miresici de bacau... nu mai sunteti??? :( nu mai dati nici un semn? :-\

Gina25
03.07.2007, 22:38:27
miresici de bacau... nu mai sunteti??? :( nu mai dati nici un semn? :-\
se pare ca nu :(

alinutza20
04.07.2007, 08:14:23
se pare ca nu :(

unde ati disparut ??? :((

LOREDUTA
09.07.2007, 16:48:25
:d Eu Viitoare Miresica Bacau Helooo

Petro79
10.07.2007, 10:52:52
Chiar asa, ce liniste prin Bacau... Eu am o scuza: ma pregatesc intens pentru civila de peste doua saptamani si un pic si pentru concediile de dupa (yupee!!). Voi ce scuze aveti?

alinutza20
10.07.2007, 11:19:29
yupiiiiiiiiiiiii in sfarsit au aparut miresici in bacau :)!!!!!!!!!!!!! k ma chinui de cateva saptamani sa dau de voi :D

alinutza20
10.07.2007, 11:20:42
care-i treaba?... ce faceti?... ce ziceti?... cum merg pregatirile? :D

Petro79
10.07.2007, 11:44:15
Eu sunt in faza de alergat ca nebuna dupa analize medicale. Pentru ca - tampenie mai mare nu am auzit! - analizele trebuie datate exact in ziua in care te duci sa depui actele si fix cu 14 zile inainte de cununie. Deci esti practic obligat sa ”ungi” vreun medic sa-ti post-dateze analizele, numai ca sa poti sa fii la prima ora cu ele la starea civila. Poate prin Bacau o fi altfel, dar prin Bucuresti mi-au iesit peri albi.
Dar o sa urmeze si o parte buna, aceea a degustatului de torturi pentru petrecerea de dupa civila. Yummy...

La tine cum merge, ai rezolvat cu rochie, verighete, decoratori, muzica si cate si mai cate nebunii?

care-i treaba?... ce faceti?... ce ziceti?... cum merg pregatirile? :D

alinutza20
10.07.2007, 13:19:14
Eu sunt in faza de alergat ca nebuna dupa analize medicale. Pentru ca - tampenie mai mare nu am auzit! - analizele trebuie datate exact in ziua in care te duci sa depui actele si fix cu 14 zile inainte de cununie. Deci esti practic obligat sa ”ungi” vreun medic sa-ti post-dateze analizele, numai ca sa poti sa fii la prima ora cu ele la starea civila. Poate prin Bacau o fi altfel, dar prin Bucuresti mi-au iesit peri albi.
Dar o sa urmeze si o parte buna, aceea a degustatului de torturi pentru petrecerea de dupa civila. Yummy...

La tine cum merge, ai rezolvat cu rochie, verighete, decoratori, muzica si cate si mai cate nebunii?

imi iaginez k asa e cu medicalele... ce sa-i faci... birocratia de la noi... traim in romania...

bai... eu am nunta pe 20 oct in bc dar noi stam in is... asa k pregatirile sunt cam in doua tabere... socrii si noi...
rochia nu mi-am luat-o dar am sa incep sa caut de-acu...verighetele le-am luat ieri si sunt foarte mandra :D... iar partea cu decoratiile , si rstaurantu e in tabara cealalta... muzica e platita de anu trecut...
mai ma gandesc si revin
:*:*:*:*:*:*:*:*:*

alinutza20
10.07.2007, 16:30:53
gata? :( iar ati disparut? :(
ma gandeam eu k e prea frumos sa fie adevarat :( :((

Petro79
10.07.2007, 19:35:35
Sa porti fericita verigheta si sa va aduca mult noroc!

Tocmai am rezolvat si eu azi cu analizele, am dat peste o doctorita super draguta si mi-a dat certificatele cu data care imi trebuia mie.

Si noi suntem cu...posteriorul tot in doua luntrii, Bucuresti (noi) si Bacau (parintii mei).

Dar ce aud, muzica zici ca ai platit-o de anul trecut?! In conditiile in care ai nunta in octombrie? Ati vrut voi sa fiti foarte siguri, sau chiar se impune aceasta masura? E formatie sau DJ? Eu tot ce stiu e ca vreau DJ, dar n-am primit pana acum referinte prea bune despre niciun DJ, asa ca nu stiu ce sa fac. Pe aici, prin Bucuresti, mi-au placut mai mult nuntile cu DJ, pentru ca erau baieti foarte dezghetati, au intretinut o atmosfera nemaipomenita si au pus si muzica foarte variata si de buna calitate. Studiez posibilitatea de a "inchiria" unul de aici pentru nunta mea de la anul.

Pup!

imi iaginez k asa e cu medicalele... ce sa-i faci... birocratia de la noi... traim in romania...

bai... eu am nunta pe 20 oct in bc dar noi stam in is... asa k pregatirile sunt cam in doua tabere... socrii si noi...
rochia nu mi-am luat-o dar am sa incep sa caut de-acu...verighetele le-am luat ieri si sunt foarte mandra :D... iar partea cu decoratiile , si rstaurantu e in tabara cealalta... muzica e platita de anu trecut...
mai ma gandesc si revin
:*:*:*:*:*:*:*:*:*

alinutza20
11.07.2007, 08:20:50
Sa porti fericita verigheta si sa va aduca mult noroc!

Tocmai am rezolvat si eu azi cu analizele, am dat peste o doctorita super draguta si mi-a dat certificatele cu data care imi trebuia mie.

Si noi suntem cu...posteriorul tot in doua luntrii, Bucuresti (noi) si Bacau (parintii mei).

Dar ce aud, muzica zici ca ai platit-o de anul trecut?! In conditiile in care ai nunta in octombrie? Ati vrut voi sa fiti foarte siguri, sau chiar se impune aceasta masura? E formatie sau DJ? Eu tot ce stiu e ca vreau DJ, dar n-am primit pana acum referinte prea bune despre niciun DJ, asa ca nu stiu ce sa fac. Pe aici, prin Bucuresti, mi-au placut mai mult nuntile cu DJ, pentru ca erau baieti foarte dezghetati, au intretinut o atmosfera nemaipomenita si au pus si muzica foarte variata si de buna calitate. Studiez posibilitatea de a "inchiria" unul de aici pentru nunta mea de la anul.

Pup!

cu muzica s-a ocupat socrul meu chiar dupa ce a dat banii la restaurant.. nu stiu dak se impune neaparat aceasta masura... din cate stiu eu... baietii care or canta ii mai auzise socru-meu la cateva petreceri in bacau.. nu sunt cei ce apartin restaurantului. cred k i-a "inchiriat" de atunci pentru k ii era frica sa nu-i piarda.(sunt baieti buni din cate stiu eu... nu din aia care din 10 in 10 min stau sa ... manance lautarii).
si eu o sa am dj pentru perioadele cand se odihnesc baietii si pentru... muzica mai noua si diversificata... o sa fie asa cam jumate jumate sa impac oarecum si tineretul si... stii tu :)
am multe cunostinte in bucuresti si dak vrei as putea intreba... poate am noroc:D (ma gandesc k au mai fost la nunti :) )

felicitari pentru adeverinte :)) k vad k si astea sunt o realizare acum... cu sistemul nostru :))
pupici :*:*:*:*:*:*:*:*:*

alinutza20
11.07.2007, 17:18:02
iar ati disparut?????
offffffffffffffffffffffffff
chiar sunt singura miresica din bacau????????
pupici ... da nu stiu cui... :*:*:*:*:*

Petro79
12.07.2007, 10:58:34
Da se pare ca miresicile din Bacau sunt fie prea ocupate cu pregatirile sa mai stea pe forumuri, fie in concediu, pe cine stie de plaje exotice. Lasa Alinutza, ca vine el si concediu si ai sa uiti si tu de toate. Chiar, tu avand nunta in toamna, cum faci, pleci si ara in concediu, si dupa nunta, in luna de meire, sau pleci numai atunci? Si unde anume pleci? Eu concediu de ordihna mai mult si mai lung ca anul sta probabil ca n-o sa mai am toata viata (cu exceptia concediului de maternitate:)) ), asa ca abia astept sa plec.

>:D< >:D< >:D<

micky
12.07.2007, 11:37:33
uite ca am aparut si eu:D....eu nu voi avea decat cununia civila si cea religioasa in bacau....as vrea sa va intreb unde va faceti parul....mai am doar 3 saptamani pana la nunta si cum nu stau in bacau imi vine cam peste mana sa ma interesez.....daca se poate sa imi dati un sfat.......voi unde mergeti????? pe mine m-ar interesa daca ar fi undeva unde sa pot sa imi fac manichiura, pedichiura, coafatul si machiajul:D

alinutza20
12.07.2007, 11:45:15
Da se pare ca miresicile din Bacau sunt fie prea ocupate cu pregatirile sa mai stea pe forumuri, fie in concediu, pe cine stie de plaje exotice. Lasa Alinutza, ca vine el si concediu si ai sa uiti si tu de toate. Chiar, tu avand nunta in toamna, cum faci, pleci si ara in concediu, si dupa nunta, in luna de meire, sau pleci numai atunci? Si unde anume pleci? Eu concediu de ordihna mai mult si mai lung ca anul sta probabil ca n-o sa mai am toata viata (cu exceptia concediului de maternitate:)) ), asa ca abia astept sa plec.

>:D< >:D< >:D<

ocupate ocupate da... eu cui raman? :))
pai de concediu... as vrea eu sa merg de doua ori da... nu prea :( din pacate plec doar dupa nunta k stii tu... sefii sunt sefi :(.. eee eu totusi sper sa merg macar un week-end si in vara..
dupa nunta ne-am gandit noi sa plecam undeva la plaja (k dak acu tot nu avem parte) si in octombrie am zis k in spania e f cald... acu sa vedem ce gasim... ne gandeam la ibiza sau in tenerife... k nici preturile nu sunt asa mari atunci...
multa multa distractie in concediu si profita de el la maxim k nu se stie dupa aia...
aaa si... era sa uit... cand te intorci te astept pe forum :D
pupici multi multi :*:*:*:*:*:*:*:*

alinutza20
12.07.2007, 11:49:47
uite ca am aparut si eu:D....eu nu voi avea decat cununia civila si cea religioasa in bacau....as vrea sa va intreb unde va faceti parul....mai am doar 3 saptamani pana la nunta si cum nu stau in bacau imi vine cam peste mana sa ma interesez.....daca se poate sa imi dati un sfat.......voi unde mergeti????? pe mine m-ar interesa daca ar fi undeva unde sa pot sa imi fac manichiura, pedichiura, coafatul si machiajul:D

buna >:D< >:D< >:D< >:D<
in sfarsit o alta miresica :)
adica petrecerea nu o ai tot in bacau?... intreb si eu de curiozitate :D
in legatura cu problema ta... am auzit k s-a deschis acum un salon nou dar n-as putea sa-ti spun unde e ptr k soacra-mea e cu de astea...k... apropo nici eu nu stau in bc... dar pot sa-ti spun mai multe sapt viitoare ptr k am o cumatrie si merg la acel salon sa-mi fac parul si o iau k pe o proba ptr coafura de la nunta:)
mai e un salon fain langa old foggy unde am auzit k fetele sunt tare dragute si tare pricepute...
aaa si mai e andrada unde am auzit k fac coafuri faine de mireasa insa sa nu le lasi sa te vopseasca k in 2 sapt nu mai ai nimik in cap :))
ma mai gandesc si iti mai spun :)
:*:*:*:*:**:*:*:*

alinutza20
12.07.2007, 11:50:31
aha... am inteles... roman :)
am si eu o nunta in roman pe 22 :D

micky
12.07.2007, 12:22:58
buna >:D< >:D<
in sfarsit o alta miresica :)
adica petrecerea nu o ai tot in bacau?... intreb si eu de curiozitate :D
in legatura cu problema ta... am auzit k s-a deschis acum un salon nou dar n-as putea sa-ti spun unde e ptr k soacra-mea e cu de astea...k... apropo nici eu nu stau in bc... dar pot sa-ti spun mai multe sapt viitoare ptr k am o cumatrie si merg la acel salon sa-mi fac parul si o iau k pe o proba ptr coafura de la nunta:)
mai e un salon fain langa old foggy unde am auzit k fetele sunt tare dragute si tare pricepute...
aaa si mai e andrada unde am auzit k fac coafuri faine de mireasa insa sa nu le lasi sa te vopseasca k in 2 sapt nu mai ai nimik in cap :))
ma mai gandesc si iti mai spun :)

mersik pentru raspunsul promt:*:*

intre timp te-ai dumirit si cu locatia nuntii:D ( noi am vrut sa fim mai cu mot...si am impartit nunta si la el si la mine:))))))

eu de vopsit nu vreau sa ma vopsesc pentru ca nu m-am vopsit niciodata si consider ca am o culoare destul de frumoasa la par si nu as vrea sa renunt...asa ca nu imi fac griji:))))...

ce bine ca mai am cu cine "schimba 2 vorbe" pe bacau....ca era o perioada in care singura imi scriam singura imi raspundeam=))...... de aia nici nu am mai intrat mult timp aici:)

alinutza20
12.07.2007, 12:50:29
mersik pentru raspunsul promt:*:*

intre timp te-ai dumirit si cu locatia nuntii:D ( noi am vrut sa fim mai cu mot...si am impartit nunta si la el si la mine:))))))

eu de vopsit nu vreau sa ma vopsesc pentru ca nu m-am vopsit niciodata si consider ca am o culoare destul de frumoasa la par si nu as vrea sa renunt...asa ca nu imi fac griji:))))...

ce bine ca mai am cu cine "schimba 2 vorbe" pe bacau....ca era o perioada in care singura imi scriam singura imi raspundeam=))...... de aia nici nu am mai intrat mult timp aici:)

foarte originala ideea cu impartitul... doar k ati avut noroc k e aproape cat de cat :D... sincer si mie mi-ar fi placcut tare sa plec de la mama dar eu sunt din vs si el e din bc (locuim in is =)) ) si... cam departe... da e bine si asa...

foarte bine k nu te vopsesti k eu incerc sa scapde un rosu din cap de ehheeeheee si nu mai reusesc.. :))

si mie imi pare bine k mai rasare cate o raza pe aici k...vb ta... singura imi scriam singura imi raspundeam =))

pp k faceti in aceeasi zi tot nu?
pupici :*:*:*:*:*:*:*:*

micky
12.07.2007, 13:31:04
foarte originala ideea cu impartitul... doar k ati avut noroc k e aproape cat de cat :D... sincer si mie mi-ar fi placcut tare sa plec de la mama dar eu sunt din vs si el e din bc (locuim in is =)) ) si... cam departe... da e bine si asa...

foarte bine k nu te vopsesti k eu incerc sa scapde un rosu din cap de ehheeeheee si nu mai reusesc.. :))

si mie imi pare bine k mai rasare cate o raza pe aici k...vb ta... singura imi scriam singura imi raspundeam =))

pp k faceti in aceeasi zi tot nu?
pupici :*:*:*:*:*:*:*:*

dap facem civila la 4, religioasa la 6 si restaurantul 8.30....noi suntem catolici deci liturghia cu siguranta nu poate sa dureze mai mult de o ora si nici nu se poate intarzia cum patesc alte miresici...deci eu cred ca va fi timp de toate....intr-adevar va fi mai multa alergatura da asta e....
si noi stam tot in iasi:D...el e din roman eu din bacau si cum vroiam sa plec mireasa de acasa :D mi s-a indeplinit dorinta:D.....plus ca biserica din bacau e mult mai frumoasa decat cea din roman si lui i-a placut foarte mult si nici nu a strambat din nas cand am propus impartirea asta:))))

:*:*:*

ps: eu stau mai mult pe forumul de iasi dar de acum am companie si pe bacau;-)...ce ma bucur

alinutza20
12.07.2007, 14:04:23
dap facem civila la 4, religioasa la 6 si restaurantul 8.30....noi suntem catolici deci liturghia cu siguranta nu poate sa dureze mai mult de o ora si nici nu se poate intarzia cum patesc alte miresici...deci eu cred ca va fi timp de toate....intr-adevar va fi mai multa alergatura da asta e....
si noi stam tot in iasi:D...el e din roman eu din bacau si cum vroiam sa plec mireasa de acasa :D mi s-a indeplinit dorinta:D.....plus ca biserica din bacau e mult mai frumoasa decat cea din roman si lui i-a placut foarte mult si nici nu a strambat din nas cand am propus impartirea asta:))))

ps: eu stau mai mult pe forumul de iasi dar de acum am companie si pe bacau;-)...ce ma bucur

nu e cine stie ce mare alergatura k... in principiu sunt vre-o 40 de min pe drum... si mi se pare tare fain o:-) ...e bine k ati fost de acor k sa nu apara alte... stii tu... cand vorbeti de plecatul de la mama ma emotionezi asa... eee da o sa fie langa mine si la bc... asta e...
cred k stiu la care biserica catolica te referi chiar dak nu cunosc fff bine bacaul

si mi eimi face placere sa vb pe bc k pana la urma acolo sunt miresica :)
:*:*:*:*:*:*

micky
12.07.2007, 14:11:10
nu e cine stie ce mare alergatura k... in principiu sunt vre-o 40 de min pe drum... si mi se pare tare fain o:-) ...e bine k ati fost de acor k sa nu apara alte... stii tu... cand vorbeti de plecatul de la mama ma emotionezi asa... eee da o sa fie langa mine si la bc... asta e...
cred k stiu la care biserica catolica te referi chiar dak nu cunosc fff bine bacaul

si mi eimi face placere sa vb pe bc k pana la urma acolo sunt miresica :)
:*:*:*:*:*:*

vreau sa iti zic ca de cand am rezervat restaurantul de fiecare data cand plecam de la bacau spre iasi sau de la iasi spre bacau cronometrez cat fac de la roman la bacau si de la bacau la roman:)))puiu meu zice ca sunt disperata:))) in principiu fac cam 45 de minute de la mine de acasa la restaurant avand in vedere ca in sate mergem cu 50 km/h si in afara cam cu 100 km/h

alinutza20
12.07.2007, 14:31:26
vreau sa iti zic ca de cand am rezervat restaurantul de fiecare data cand plecam de la bacau spre iasi sau de la iasi spre bacau cronometrez cat fac de la roman la bacau si de la bacau la roman:)))puiu meu zice ca sunt disperata:))) in principiu fac cam 45 de minute de la mine de acasa la restaurant avand in vedere ca in sate mergem cu 50 km/h si in afara cam cu 100 km/h

=)) =)) =)) =)) =)) =)) esti cu capu... ptr ca-mi imaginez k restaurantul l-ati rezervat anul trecut :)) :)) :))
...si... cred k puiul tau are dreptate =)) =))

presupun k esti cam gata cu pregatirile nu?

micky
12.07.2007, 15:24:29
=)) =)) =)) =)) =)) =)) esti cu capu... ptr ca-mi imaginez k restaurantul l-ati rezervat anul trecut :)) :)) :))
...si... cred k puiul tau are dreptate =)) =))

presupun k esti cam gata cu pregatirile nu?

dap restaurantul l-am rezervat anul trecut in august....cat am mai umblat si dupa restaurant...ooofff....noi am vrut initial sa rezervam tot in bacau si sa facem nunta in bacau...dar anul trecut in august cand am inceput sa cautam nu mai era liber nimik in august:(...asa ca a trebuit sa ne reprofilam in privinta restaurantului.....

in ceea ce privesc pregatirile nu prea pot spune ca sunt gata.....mai avem destule de facut....noi amandoi a trebuit sa dam disertatia la master si am cam fost ocupati si abia acum ne-am eliberat si am apucat si noi sa ne ocupam de nunta:D

costumatia e cumparata, verighetele sunt cumparate, am vb cu cei care vor face decoratiunile la restaurant, am platit biletele pt luna de miere, am facut floricelele pt nuntasi, azi termin place-card-urile..cred ca asta ar fi pe lista pregatirilor bifate:D

nu avem inca vinul, sucurile, alcoolul, prajiturile, sampania, piscoturile, fructele (astea trebuie sa le cumparam atunci in saptamana aia de asta nu le avem), nu avem cadoul pt nasi, nu stim unde facem buchetul, lumanarile, nu stiu unde ma machiez, coafez si restul......ooofff mi se pare asa mare lista cu cele care mai trebuiesc facute8-|

alinutza20
12.07.2007, 15:32:23
dap restaurantul l-am rezervat anul trecut in august....cat am mai umblat si dupa restaurant...ooofff....noi am vrut initial sa rezervam tot in bacau si sa facem nunta in bacau...dar anul trecut in august cand am inceput sa cautam nu mai era liber nimik in august:(...asa ca a trebuit sa ne reprofilam in privinta restaurantului.....

in ceea ce privesc pregatirile nu prea pot spune ca sunt gata.....mai avem destule de facut....noi amandoi a trebuit sa dam disertatia la master si am cam fost ocupati si abia acum ne-am eliberat si am apucat si noi sa ne ocupam de nunta:D

costumatia e cumparata, verighetele sunt cumparate, am vb cu cei care vor face decoratiunile la restaurant, am platit biletele pt luna de miere, am facut floricelele pt nuntasi, azi termin place-card-urile..cred ca asta ar fi pe lista pregatirilor bifate:D

nu avem inca vinul, sucurile, alcoolul, prajiturile, sampania, piscoturile, fructele (astea trebuie sa le cumparam atunci in saptamana aia de asta nu le avem), nu avem cadoul pt nasi, nu stim unde facem buchetul, lumanarile, nu stiu unde ma machiez, coafez si restul......ooofff mi se pare asa mare lista cu cele care mai trebuiesc facute8-|

eee stai linistita k nu e asa mare...ce mai ai tu de cumparat le cumperi intr-o zi...
auzi... da lumanarile nu le cumpara nasii??:-\ cat de coafat si machiat rezolvam noi L-) stai linistita...

in principiu esti cam gata :))

si noi am rezervat rest anul trecut in august... avem muzica si de curand ne-am cumparat verighetele... si cam atat... cred (k se mai ocupa si socrii mei)... eeee da eu mai am timp... la sf lunii am zis k incep sa-mi caut rochie, dau comanda la invitatii.. mai vedem noi..
pupivi:*:*:*:*

ps - unde ai fi vrut sa inchiriezi in bacau?

micky
12.07.2007, 17:33:34
eee stai linistita k nu e asa mare...ce mai ai tu de cumparat le cumperi intr-o zi...
auzi... da lumanarile nu le cumpara nasii??:-\ cat de coafat si machiat rezolvam noi L-) stai linistita...

in principiu esti cam gata :))

si noi am rezervat rest anul trecut in august... avem muzica si de curand ne-am cumparat verighetele... si cam atat... cred (k se mai ocupa si socrii mei)... eeee da eu mai am timp... la sf lunii am zis k incep sa-mi caut rochie, dau comanda la invitatii.. mai vedem noi..
pupivi:*:*:*:*

ps - unde ai fi vrut sa inchiriezi in bacau?

eu as fi vrut la parc sau la cascada....bine eu am fost prin mai multe locatii dar in principal erau astea 2.....
legat de lumanari....da stiu nasii le cumpara, dar nasii mei sunt plecati si vin cu o saptamana inainte de nunta si pana atunci ar cam trebui sa stiu unde sa dau comanda de ele....adica eu vreau sa fie buchetul meu in ton cu lumanarile si cu buchetul ce va fi pe masa mirilor(chit ca il duc eu de la bc la roman:D)

alinutza20
12.07.2007, 17:54:41
eu as fi vrut la parc sau la cascada....bine eu am fost prin mai multe locatii dar in principal erau astea 2.....
legat de lumanari....da stiu nasii le cumpara, dar nasii mei sunt plecati si vin cu o saptamana inainte de nunta si pana atunci ar cam trebui sa stiu unde sa dau comanda de ele....adica eu vreau sa fie buchetul meu in ton cu lumanarile si cu buchetul ce va fi pe masa mirilor(chit ca il duc eu de la bc la roman:D)

aha am inteles faza cu lumanarile.... mi se pare normal sa se sorteze toate indiferent de mijloc :)
la parc voi avea eu nunta... doar ca am ramas foarte placut surprinsa acum doua saptamani cand am fost sa vad ce frumos au facut acolo... nu stiu dak ai fost in ultima vreme da e superb de tot... anu trecut cand fusesem eu prima data nu era cine stie ce... noi l-am ales mai mult pentru capacitatea lui... acum e superb
:*:*:*:*:*

micky
12.07.2007, 18:07:28
aha am inteles faza cu lumanarile.... mi se pare normal sa se sorteze toate indiferent de mijloc :)
la parc voi avea eu nunta... doar ca am ramas foarte placut surprinsa acum doua saptamani cand am fost sa vad ce frumos au facut acolo... nu stiu dak ai fost in ultima vreme da e superb de tot... anu trecut cand fusesem eu prima data nu era cine stie ce... noi l-am ales mai mult pentru capacitatea lui... acum e superb
:*:*:*:*:*

stiu cum e la parc pentru ca sora mea va avea nunta acolo la anul....mai exact pe 12 iulie 2008...in sala de sus...este foarte faina sala...imi place enorm....dar asta e nu a fost sa fie si a mea:(

alinutza20
13.07.2007, 08:00:22
stiu cum e la parc pentru ca sora mea va avea nunta acolo la anul....mai exact pe 12 iulie 2008...in sala de sus...este foarte faina sala...imi place enorm....dar asta e nu a fost sa fie si a mea:(

noi o vom avea in sala de jos care am inteles k e mai mare... acum sincer eu nu am fost la nici o nunta acolo si nici nu am vazut sala pe interior dar am auzit k e dragut...
faza nasoala e k de cand a fost clasat cu 4 stele a crescut meniul foarte tare... sorei tale ce i-au spus de meniu?... pentru k eu am ramas socata acum doua sapt cand am fost in bacau...

micky
13.07.2007, 11:13:48
noi o vom avea in sala de jos care am inteles k e mai mare... acum sincer eu nu am fost la nici o nunta acolo si nici nu am vazut sala pe interior dar am auzit k e dragut...
faza nasoala e k de cand a fost clasat cu 4 stele a crescut meniul foarte tare... sorei tale ce i-au spus de meniu?... pentru k eu am ramas socata acum doua sapt cand am fost in bacau...

mai sincer nu mai stiu ce i-au zis ei...parca i-au zis ca e 150 ron da nush ce include....daca vrei o ontreb i o sa iti dau detalii luni ca e la bacau ea acum.......sala de jos e intr-adevar mare pentru ca acolo am avut eu banchetul de sf de liceu si am fost toate cele 9 clase plus profesorii si inca mai era loc....deci sala de acolo e mare>:D<>:D<>:D<

alinutza20
13.07.2007, 11:36:29
mai sincer nu mai stiu ce i-au zis ei...parca i-au zis ca e 150 ron da nush ce include....daca vrei o ontreb i o sa iti dau detalii luni ca e la bacau ea acum.......sala de jos e intr-adevar mare pentru ca acolo am avut eu banchetul de sf de liceu si am fost toate cele 9 clase plus profesorii si inca mai era loc....deci sala de acolo e mare>:D<>:D<>:D<

asa stiam si eu de 150 dar acu 2 sapt cand am fost la bc mi-a zis soacra-mea k restaurantul e clasat si ca cel mai ieftin mediu e de 200 lei... am innebunit... dar nu mai am e face... astae... mergem inainte...
acum nu stiu... o fi mai scump ptr sala de jos...
oricum dak o sa-ti spuna sora ta mai multe te rog sa-mi spui... ms de pe acum

pup :*:*:*:*

Petro79
13.07.2007, 11:44:26
Ma bag si eu ca musca in lapte peste discutia voastra, dar daca tot o faceti publica, pe forum...
Deci voua vi se pare „exagerat” un meniu de 1,5 mil? Cam pe la cat se invarte atunci un meniu normal? Ca Eu, desi imi fac nunta la Bacau, sunt complet pe dinafara, de 9 ani de cand am plecat din bacau, daca am fost la 2-3 nunti in Bacau - restul nmai in Bucuresti, iar aici 1,5 mil se considera un pret bun pentru un meniu.
La restaurantul la care fac eu vin eu cu totul, de la ei iau doar localul si ma intreb la cat o ajunge oare un astfel de meniu „externalizat”? Voi ce parere aveti?

P.S. Ajung si eu la vorba Alinutzei, unde sunt oare toate miresicile din Bacau?!

alinutza20
13.07.2007, 12:48:30
Ma bag si eu ca musca in lapte peste discutia voastra, dar daca tot o faceti publica, pe forum...
Deci voua vi se pare „exagerat” un meniu de 1,5 mil? Cam pe la cat se invarte atunci un meniu normal? Ca Eu, desi imi fac nunta la Bacau, sunt complet pe dinafara, de 9 ani de cand am plecat din bacau, daca am fost la 2-3 nunti in Bacau - restul nmai in Bucuresti, iar aici 1,5 mil se considera un pret bun pentru un meniu.
La restaurantul la care fac eu vin eu cu totul, de la ei iau doar localul si ma intreb la cat o ajunge oare un astfel de meniu „externalizat”? Voi ce parere aveti?

P.S. Ajung si eu la vorba Alinutzei, unde sunt oare toate miresicile din Bacau?!

... si eu din nou... oare unde sunt miresicile din bacau? :)
nu te bagi k... cum ai spus tu k de aia vb aici sa vina si alte miresici sa ne dam cu parerea... k dak era privat vorbeam pe mess sa mai stiu eu... deci :*:*... sa revin la subiect..

asa... deci... nu mi se pare deloc exagerat un meniu de 150 de lei si din cate stiu eu cam asa se invart preturile pentru un meniu bun... la un asemenea pret ma asteptam si eu... doar k din punctul meu de vedere 200 e un pic cam mult... acuma si eu vb degeaba k habar nu am ce include (socrii se ocupa).. k ma gandesc k poate ei il si decoreaza si atunci nu mai pare asa mult... totusi ma gandesc (cam mult gandesc nu?:)) ) k nu mananca un om de 2 mil intr-o seara... k bautura nu e inclusa... da mai stii :))
in orice caz o sa fie bine...

apropo petro tu la restaurant ai nunta ?:D
pupici... la cele cateva miresici :(de la atata gandit am dat in rime ) :*:*:*:*:*:*:*

alinutza20
13.07.2007, 12:50:59
pai petro cred k in cazul tau tu o sa "stabilesti" costul meniului dak pot sa zic asa... faci niste calcule cand termini cu shopingul si rezultatul...
:*:*:*:*:*:*:*

Petro79
13.07.2007, 13:33:37
Uf, ce bine ca nu-s singura, mai ales ca azi e vineri si e o plictisealaaa...
Eu fac la un restaurant la vreo 50 km de bacau, intr-o localitate numita zemes, e o zona oarecum deluroasa, ca sa nu zic de-a dreptul mnotoasa si hotelul asta e chiar pe un astfel de deal mai inalt, privelistea e foarte faina. Acolo a facut-o si fratele meu si mi-a placut tare mult, sala e mare (la el au incaput 300 de invitati) si destul de impozanta, la fel si intrarea, cu scari de marmura.
bine, cand ne-am dus sa vorbim pentru noi, mi s-a parut un pic dezolanta imaginea, ca se reparau niste drumuri, tocmai venisera apele mari prin zona si zaceau busteni pe marginea drumului:-SS dar sper ca pana la anul, in mai, sa aratemai bine drumul. daca nu, voi fi nevoita sa-mi duc acolo invitatii legati la ochi:D
Deschisesem un topic despre meniuri, dar cum si-asa suntem putine, evident ca nu s-a gasit nimeni sa-si dea cu parerea. Bine, la tine inteleg ca se ocupa socrii de mai totul, si la mine greul il vor duce parintii, dar nu pot sa nu ma interesez, asa cachiar as avea nevoie de opinii despre cum trebuie sa arate un meniu la o nunta moldoveneasca.

Pupici @ toata ([email protected]) lumea, oriunde s-ar afla ea!

... si eu din nou... oare unde sunt miresicile din bacau? :)
nu te bagi k... cum ai spus tu k de aia vb aici sa vina si alte miresici sa ne dam cu parerea... k dak era privat vorbeam pe mess sa mai stiu eu... deci :*:*... sa revin la subiect..

asa... deci... nu mi se pare deloc exagerat un meniu de 150 de lei si din cate stiu eu cam asa se invart preturile pentru un meniu bun... la un asemenea pret ma asteptam si eu... doar k din punctul meu de vedere 200 e un pic cam mult... acuma si eu vb degeaba k habar nu am ce include (socrii se ocupa).. k ma gandesc k poate ei il si decoreaza si atunci nu mai pare asa mult... totusi ma gandesc (cam mult gandesc nu?:)) ) k nu mananca un om de 2 mil intr-o seara... k bautura nu e inclusa... da mai stii :))
in orice caz o sa fie bine...

apropo petro tu la restaurant ai nunta ?:D
pupici... la cele cateva miresici :(de la atata gandit am dat in rime ) :*:*:*:*:*:*:*

alinutza20
13.07.2007, 14:06:01
Uf, ce bine ca nu-s singura, mai ales ca azi e vineri si e o plictisealaaa...
Eu fac la un restaurant la vreo 50 km de bacau, intr-o localitate numita zemes, e o zona oarecum deluroasa, ca sa nu zic de-a dreptul mnotoasa si hotelul asta e chiar pe un astfel de deal mai inalt, privelistea e foarte faina. Acolo a facut-o si fratele meu si mi-a placut tare mult, sala e mare (la el au incaput 300 de invitati) si destul de impozanta, la fel si intrarea, cu scari de marmura.
bine, cand ne-am dus sa vorbim pentru noi, mi s-a parut un pic dezolanta imaginea, ca se reparau niste drumuri, tocmai venisera apele mari prin zona si zaceau busteni pe marginea drumului:-SS dar sper ca pana la anul, in mai, sa aratemai bine drumul. daca nu, voi fi nevoita sa-mi duc acolo invitatii legati la ochi:D
Deschisesem un topic despre meniuri, dar cum si-asa suntem putine, evident ca nu s-a gasit nimeni sa-si dea cu parerea. Bine, la tine inteleg ca se ocupa socrii de mai totul, si la mine greul il vor duce parintii, dar nu pot sa nu ma interesez, asa cachiar as avea nevoie de opinii despre cum trebuie sa arate un meniu la o nunta moldoveneasca.

Pupici @ toata lumea, oriunde s-ar afla ea!

nu esti singura... si eu sunt la munca si ma plictisesc groaznic...
super restaurantul din cate imi spui tu.... fain... si stai calma k se rezolva faza cu drumul... iti dai seama...
la faza cu meniul... intradevar se ocupa socrii k ei stau in bacau k la cat de des ajungem noi... faza e k oricum ma interesez... e normal k doar e nunta noastra... dak vrei iti spun aici cam cum o sa arate meniul meu... asa orientativ(din cate stiu si eu) sau dak nu intru dincolo :D
oricum... tu avand nunta in mai dupa octombrie o sa-ti spun tot ce vrei tu :)...
pupici :*:*:*:*:*

Petro79
13.07.2007, 14:42:00
Daca poti as prefera sa scrii dincolo despre meniu, ca poate in felul asta se vor mai simti incurajate si alte miresici sa scrie.

Daca nu ar fi fost acolo,la Zemes, mi-ar fi placut sa fac la magura (ar fi fost si mai aproape de Bacau). Tu ai fost vreodata acolo? E la 15 km de Bacau, e tot asa, o pozitie foarte faina, insa, ca si la parc, sunt doua sali - sus si jos - ambele de marime medie, iar la mine nu ar incapea toti intr-o singura parte, iar ca sa-i distribui si sus si jos ar fi fost mai dificil.

Da, o sa am nevoie de experienta ta, ca voi avea nevoie si eu de recomandari de salon coafura/machiaj, cofetarie etc etc. Da' parca vad ca dupa nunta ta ai sa pui si tu coada pe spinare si o sa raman singura pe aici :(( :(( :((

Pana atunci, week-end mirobolant! (celor care nu lucreaza in week-end, ca mine:(( :(( :(( )