PDA

Versiunea completa : Accesorii de nunta in Bihor

Pagini : 1 [2]

andymatei
20.02.2010, 19:10:59
Prima si a doua invitatie din tura 1 de poze se potrivesc textului.
Invitatiile din tura 2 de poze sunt dragute si mai ales am impresia ca iti plac tie mult, dar parca se preteaza mult unui text clasic.

Anne13
20.02.2010, 19:16:14
pai, la sfatul vostru am cautat unele in care sa incapa tot textul...
sincer dintre toate mie imi place doar a doua...si cea mov din grupul de doua...mersi, anne...
oricum, ne mai uitam, asteptam si expoul...sa vedem ce gasim.
E faina :)ti-am zis eu si se si potriveste bine am aratat la o pretena textul si ia placut foarte mult......sa iti placa si tie acuma sti tu gusturile nu se discuta.....:-p

katja_mvp
21.02.2010, 15:54:42
fetelor, cam astea sunt cele pe care le-am gasit si care mi se par acceptabile. mie nu imi plac in mod deosebit si mai ales nu prea se integreaza in peisajul nuntii, care e una eleganta, zic eu.;-) sau asa o vreau eu.
o colega a avut modelul 2 din cele expuse de tine pentru acest text si zic eu a mers f bine.toti am ramas placuti impresionati de invitatii si le-am si pastrat ;))

j_oana86
22.02.2010, 19:04:17
si mie imi place sa pastrez invitatiile primite...pana la urma am ramas la cea de-a doua, aceea ii place si lui iubi mai mult dintre ele. acum asteptam sa mergem la expo sa vedem daca nimerim vreo reducere.
va pup, fetelor.>:D<

dianagalis
23.02.2010, 08:31:58
fetelor, cam astea sunt cele pe care le-am gasit si care mi se par acceptabile. mie nu imi plac in mod deosebit si mai ales nu prea se integreaza in peisajul nuntii, care e una eleganta, zic eu.;-) sau asa o vreau eu.

Mie imi plac nr. 2 si nr. 5... Probabil din cauza texturii hartiei, par mai "old", din secolul trecut...
Sper sa iti gasesti ce iti place!
Oricum, ideea e foarte indrazneata si cred ca o sa aiba un impact deosebit... Pentru cine stie sa aprecieze gestul...

Succes! :*

j_oana86
23.02.2010, 18:16:57
Mersi mult, Diana. Si eu sper sa aiba efectul asteptat, insa daca vor fi persoane care nu vor intelege ce s-a vrut de fapt, acele persoane nu cred ca ar aprecia mai mult o invitatie "normala", ca sa zic asa, pt ca invitatiile oricareia dintre noi sunt deosebite. daca nu o apreciaza pe asta sau daca gasesc motive de comentarii cred ca ar fi gasit motive si daca ar fi fost o invitatie clasica. Asa ca, noi sa fim sanatosi :)
Pup fetele:*

ancamiresica
23.02.2010, 23:53:49
Dragele mele,
Din astea 2 as alege eu. Vreo sugestie?:">

dianagalis
24.02.2010, 08:13:40
Dragele mele,

Ambele sunt foarte frumoase, dar am vazut ca tu ai nunta in MAI... Prima mi se pare potrivita pentru o nunta de toamna, cred ca din cauza frunzelor si a culorilor pamantii... A doua parca are ceva floricele, cred ca ar merge mai bine... Oricum, alegerea e a ta... Te pup :*

dramatzica
24.02.2010, 09:41:50
Ambele sunt foarte frumoase, dar am vazut ca tu ai nunta in MAI... Prima mi se pare potrivita pentru o nunta de toamna, cred ca din cauza frunzelor si a culorilor pamantii... A doua parca are ceva floricele, cred ca ar merge mai bine... Oricum, alegerea e a ta... Te pup :*
exact impresia asta mi-a lasat-o si mie.
oricum mie imi place mai mult a doua!

Anne13
24.02.2010, 11:55:35
Dragele mele,
Eu votez pt a doua imi lace mai mult dar asta e parerea mea acuma tu alegi care iti place........mult succes :*

j_oana86
24.02.2010, 13:01:41
mie a doua mi se pare mult mai draguta decat prima. dar e alegerea ta:)>-

dramatzica
24.02.2010, 22:06:15
ne-am luat si noi 100 de sticlute din alea triunghiulare de 500ml si capace aurii. <:-P iubi meu a stat tot weekendul sa "compuna" abtibildul ca nu vrea sa fie poza noastra pe el, zice ca parca am fi alcoolicii cei mai cei :D si a facut-o in ton cu invitatiile... dragutz o sa fie zic eu, mai ales ca ne-am gandit sa le punem si snuruletz din ala cu inimioare pe care sa scrie numele nostru cum sunt si pe invitatii.>:D<

andreeasomodi
26.02.2010, 10:44:20
Nebunie si cu sticlutele astea....
Eu am sarit peste partea de bautura data la pachet si am inlocuit-o cu niste prajituri speciale. A 2-a zi am fost sunata de omuletzi sa ma intrebe unde am comandat-o, deci au avut succes. Ziceti si voi: dupa ce se mananca si se bea la nunta cat poti.. nu e o prostie sa mai dai si la pachet? Eu as fi sarit de tot peste partea asta.. da no... traditia....

ancamiresica
26.02.2010, 12:14:20
Nebunie si cu sticlutele astea....
Eu am sarit peste partea de bautura data la pachet si am inlocuit-o cu niste prajituri speciale. A 2-a zi am fost sunata de omuletzi sa ma intrebe unde am comandat-o, deci au avut succes. Ziceti si voi: dupa ce se mananca si se bea la nunta cat poti.. nu e o prostie sa mai dai si la pachet? Eu as fi sarit de tot peste partea asta.. da no... traditia....

Eu voi da numai un tortulet/familie. Fac economie unde si cum pot daca m-am extins cu banii la altceva mai important:D .

anca_eu
26.02.2010, 14:09:10
ne-am luat si noi 100 de sticlute din alea triunghiulare de 500ml si capace aurii. <:-P iubi meu a stat tot weekendul sa "compuna" abtibildul ca nu vrea sa fie poza noastra pe el, zice ca parca am fi alcoolicii cei mai cei :D si a facut-o in ton cu invitatiile... dragutz o sa fie zic eu, mai ales ca ne-am gandit sa le punem si snuruletz din ala cu inimioare pe care sa scrie numele nostru cum sunt si pe invitatii.>:D<
Etichetele vin lipite pe sticle sau le prindeti cu snurulet?

dramatzica
26.02.2010, 15:13:14
Etichetele vin lipite pe sticle sau le prindeti cu snurulet?
vin lipite. o sa le imprimam pe hartie adeziva.
iar snuruletul il pun la gat si la capete o sa aiba 2 inimioare cu numele noastre.

Andra_Alexandra
26.02.2010, 15:46:18
vin lipite. o sa le imprimam pe hartie adeziva.
iar snuruletul il pun la gat si la capete o sa aiba 2 inimioare cu numele noastre.

O sa vrem si noi poze cand le termini [-o<[-o<[-o<[-o<

dramatzica
26.02.2010, 17:01:56
O sa vrem si noi poze cand le termini [-o<[-o<[-o<[-o<
sigurrrr cu cea mai mare placere>:D<
dar le facem putin mai incolo cand ne vin si invitatiile ca atunci ne vin si snuruletele si mai avem timp. oricum tu ai nunta dupa mine....

Andra_Alexandra
26.02.2010, 17:36:22
sigurrrr cu cea mai mare placere>:D<
dar le facem putin mai incolo cand ne vin si invitatiile ca atunci ne vin si snuruletele si mai avem timp. oricum tu ai nunta dupa mine....

Daaa :)) poate iti voi fura ideea :P

aandradaa
26.02.2010, 19:13:16
Dramazica, tu fa treaba si dupaia "furam" si noi ..>:D< >:D< Spune-mi te rog unde faceti abtibildurile si inimioarele ? Eu m-a gandeam sa merg (cand o sa am voie sa ma dau jos din pat) la tipografie sa ma interesez.. imi spui si la ce pret sunt abtibildurile personalizate?

Ps: sunt de-acord cu ideea de a nu pune poza voasta, eu ma gandeam la niste porumbei si verighete si un text, dar acum astept sa vad si ideea voastra :D:D ...
>:D< >:D<

dramatzica
26.02.2010, 19:22:03
Dramazica, tu fa treaba si dupaia "furam" si noi ..>:D< >:D< Spune-mi te rog unde faceti abtibildurile si inimioarele ? Eu m-a gandeam sa merg (cand o sa am voie sa ma dau jos din pat) la tipografie sa ma interesez.. imi spui si la ce pret sunt abtibildurile personalizate?

Ps: sunt de-acord cu ideea de a nu pune poza voasta, eu ma gandeam la niste porumbei si verighete si un text, dar acum astept sa vad si ideea voastra :D:D ...
>:D< >:D<
puteti sa "furati ideea linistite" eu nu ma supar ca altfel taceam malc>:D<
abtibiludurile ni le facem singuri, adica mai exact le face iubi, deja modelul cu forma e gata la el pe calculator si urmeaza sa ne luam hartie autocolanta pe care o sa le imprimam. am auzit de la altii ca le-au facut la Treira...
nu am chiar acuma poza cu abtibildul dar pun o poza cu invitatia ca sa va faceti o idee, va fi aceeasi masinuta pe sticlute si panglicuta de care spuneam pe care speram sa o putem comanda odata cu invitatiile sau daca nu o facem noi si pe aia:D

PS. cum te simti?
iti uram sanatosire grabnica!!

aandradaa
26.02.2010, 19:45:51
puteti sa "furati ideea linistite" eu nu ma supar ca altfel taceam malc>:D<
abtibiludurile ni le facem singuri, adica mai exact le face iubi, deja modelul cu forma e gata la el pe calculator si urmeaza sa ne luam hartie autocolanta pe care o sa le imprimam. am auzit de la altii ca le-au facut la Treira...
nu am chiar acuma poza cu abtibildul dar pun o poza cu invitatia ca sa va faceti o idee, va fi aceeasi masinuta pe sticlute si panglicuta de care spuneam pe care speram sa o putem comanda odata cu invitatiile sau daca nu o facem noi si pe aia:D

PS. cum te simti?
iti uram sanatosire grabnica!!

Aham, am bagat la capatana... abia astept sa vad cum o sa arate abtibildurile voastre ca invitatia mi-e tare draga :D

Sunt bineeee multumesc de intrebare si urari, doar ca am restrictii la efort, in rest ca noua :D:D abia astept targul saptamana viitoare \:D/
Ps: am uitat sa-ti raspund la ultimul pm " da, am platit avans 100 ron la tort" (scuze de off topic)

luluka
26.02.2010, 19:51:01
Si eu scuze pt off topic, dar citind ce ai scris mi-am dat seama ca vom merge toate la targ week-end-ul urmator, ar trebui sa ne punem ceva la gat sau sa facem ceva prin care sa ne dam seama ca ne stim de pe miresici :D:D:D

dramatzica
26.02.2010, 22:03:37
Si eu scuze pt off topic, dar citind ce ai scris mi-am dat seama ca vom merge toate la targ week-end-ul urmator, ar trebui sa ne punem ceva la gat sau sa facem ceva prin care sa ne dam seama ca ne stim de pe miresici :D:D:D
:)) :)) :))

v3ronicas
28.02.2010, 00:28:15
eu de la publiserv le` am comandat... mie mi`a fost mai greu sa aleg modelul pt ca iubi e plecat si pt ca lui ii placeau cele gen papirus am ales una sa ii placa si lui si sa incapa si un text mai lung in ea... si nu am vrut sa fie nici prea scumpa pt ca invitatiile putina lume le pastreaza si nah...

Anne13
28.02.2010, 20:52:37
eu de la publiserv le` am comandat... mie mi`a fost mai greu sa aleg modelul pt ca iubi e plecat si pt ca lui ii placeau cele gen papirus am ales una sa ii placa si lui si sa incapa si un text mai lung in ea... si nu am vrut sa fie nici prea scumpa pt ca invitatiile putina lume le pastreaza si nah...
E foarte draguta imi place mult..........<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

v3ronicas
28.02.2010, 21:03:37
si mie mi` au placut si au fost si destul de ieftine... marti sunt gata... sunt curioasa cum or sa iasa

Anamonica
28.02.2010, 22:54:05
Fetelor mi-am comandat invitatiile!!<:-P
Sunt din categoria invitatiilor haioase, dar elegante totusi... noua ne-au placut ff mult si au fost si la reducere: 1.75ron/buc si textul gratuit.
Mai zici ce am fi surori=)) si eu daca alegeam sau cumparam invitatiile tot modelul acela ol alegeam....dar cum am un mire fffffffff pretentios ni le facem noi sa avem ce nu au altii:))pitici multi au unii dar asta e...sunt fff faine invitatiile si la pret fffff bun

helly_bellyssima
06.03.2010, 13:56:21
M-am hotarat sa mi le fac singura!!oricum imi place sa fac chestii gen lucru manual ca la scoala:))asa k de ce nu?plus k vor fi deosebite,sper sa imi iasa bine!!ce parere aveti a mai incercat cineva si daca da cum i-au iesit??

lunna
17.03.2010, 09:43:45
azi mi-am luat sticlutele de 200 ml la 0.32 lei
am si aflat ca se inchide fabrica din nojorid asa k daca va trebuie sa va grabiti

luluka
17.03.2010, 13:04:46
am si aflat ca se inchide fabrica din nojorid asa k daca va trebuie sa va grabiti
Na bravo! Bine ca le-am luat #:-S

Andra_Alexandra
17.03.2010, 13:28:47

Le-au avut pe stoc ? sau ai dat inainte comanda ?

lunna
17.03.2010, 15:05:35
le-au avut pe stoc

dramatzica
18.03.2010, 10:22:23
ce bine ca am apucat sa le luam... daca ne trezeam dupa?:O

RALUK15
18.03.2010, 12:54:01
Bine k le am cumparate\:D/

deea1983
18.03.2010, 15:13:16
Servus fetelor. Imi puteti trimite si mie careva datele despre firma din Cluj? ceva nr tel, email sau adresa.... Mersi tare mult

aandradaa
18.03.2010, 18:46:17

lunna, scuze ca te intreb, dar cine ti-a spus ca se inchide ?!?!?

Am fost azi sa iau si eu sticlutele de teama ca se inchide si raman fara si am intrebat-o pe d-na de acolo daca se inchide fabrica, aceasta mi-a raspuns surprinsa ca "nici vorba" ba chir mi-a spus ca sunt a doua-a persoana azi care a intrebat-o daca se inchide, dar la prima n-a acordat atentie..
Dau curs rugamintei d-nei care este o doamna extraordinar de amabila (m-a asteptat 1 h peste program) si va informez ca "Fabrica SC Ron Invest, nu se inchide!!! "

Ps: este vb de o fabrica nu un magazin asa ca indiferent de numarul de flacoane care va trebuie, gasiti "pe stoc"

Eu le-am luat pe cele la 330 ml cu 0.50 ron/buc.

Andra_Alexandra
18.03.2010, 20:33:38
si eu am fost azi si mi-a spus ca nu se inchide :)) tot asa m-am dus si eu fugutza fugutza ca se inchide si raman fara sticle :)) chiar era mirata cand am intrebat-o...in fine..poate a inteles lunna gresit...#:-S

ancamiresica
18.03.2010, 20:57:53
si eu am fost azi si mi-a spus ca nu se inchide :)) tot asa m-am dus si eu fugutza fugutza ca se inchide si raman fara sticle :)) chiar era mirata cand am intrebat-o...in fine..poate a inteles lunna gresit...#:-S

Sticlutele de cati ml preferati sa fie?

Andra_Alexandra
18.03.2010, 21:07:43
Sticlutele de cati ml preferati sa fie?

eu le-am luat pe alea de 350...200 ml parca is prea mici...si alea de 500 is faine, da nah, eu le-am ales pana la urma pe alea de 350 :P sa fie intre :)) si mai facem si putina economie ca doar cine iti vine la nunta, nu vine special pt juma de palinca :)) sunt nunti la care nici nu se dau..sau la altele se da o doza de bere :D nu aruncati cu pietre, eu chiar am primit o doza de bere langa caserola de praji :))

aandradaa
20.03.2010, 11:40:47
Lunna, nu-ti fa griji, asa cum am mai spus-o stim ca nu a fost vre-o rea inten tie.. A gresi e omenteste :*:*

Fetelor ce facem cu etichetelele ?? Pe unde le faceti, cele care nu le faceti acasa... m-as incumeta sa mi le fac singura dar nu stiu cum asa ca...

lunna
20.03.2010, 18:09:30
eu mi le fac acasa, dar nu cred k sunt scumpe si daca le faci la vreo tipografie

adri2010ana
20.03.2010, 20:15:54
Lunna, nu-ti fa griji, asa cum am mai spus-o stim ca nu a fost vre-o rea inten tie.. A gresi e omenteste :*:*

Fetelor ce facem cu etichetelele ?? Pe unde le faceti, cele care nu le faceti acasa... m-as incumeta sa mi le fac singura dar nu stiu cum asa ca...
Eu am gasit la tipografia eleron etichete autocolante personalizate cu 1,5 lei bucata... cam scump mi se pare mie, iar la tehnoprint cele mai ieftine erau 3 lei o coala A4 dar nu stiu cate etichete incap pe o coala. Inca mai caut.

ancamiresica
20.03.2010, 22:05:48
Eu am gasit la tipografia eleron etichete autocolante personalizate cu 1,5 lei bucata... cam scump mi se pare mie, iar la tehnoprint cele mai ieftine erau 3 lei o coala A4 dar nu stiu cate etichete incap pe o coala. Inca mai caut.

Ma gandesc ca intre intre 5 si 8 bucati ar trebui sa incapa pe un A4. Tot mai economic decat la eleron. Si la magazinul Crisul, la intrarea laterala de pe Brasovului este ceva firma care se ocupa cu printuri si acolo pretul pe hartie autocolanta ar iesi mult mult mai avantajos din cate stiu. Noi ni le facem personal, insa merita intrebat si acolo.

lunna
20.03.2010, 22:25:06
eu asa voi face: imi fac designul pe calculator, cumpar hartie a4 autocolanta, deja impartita in etichete si la printez la imprimanta, normal k imi va lua ceva pana le voi calibra sa iasa ok...dar nu mi se pare o munca titanica

aandradaa
23.03.2010, 13:47:32
Spunea cineva ca cei de la fabrica de flacoane au si nr de tel de la cineva cu etichete... o sa-i sun sa intreb .. poate gasim ceva mai ieftin :D:D

lunna
23.03.2010, 15:12:15
la depozitul de papetarie de pe malul crisului mai sus de bancpost spre decebal.. langa podul acela pietonal pe colt, sunt tot felul de chestii si probabuil au si etichete mai ieftine

Andra_Alexandra
25.03.2010, 21:13:42
fetele, am tras o fuga azi si pana la microlit si am vazut ca au sticlute de stica la 4 ron bucata. sunt dragute, au un maner pe margine, mie chiar mi-au placut...au si sticle din-alea ca la nojorid, de 330 ml, dar sunt 0.65 ron bucata :D si au si pahare pt miri, simple (de-alea pt spart mi-a zis tipa ;))) la 4 ron bucata si de-alea decorate la 15 ron bucata.

lunna
25.03.2010, 21:16:34
fetele, am tras o fuga azi si pana la microlit si am vazut ca au sticlute de stica la 4 ron bucata. sunt dragute, au un maner pe margine, mie chiar mi-au placut...au si sticle din-alea ca la nojorid, de 330 ml, dar sunt 0.65 ron bucata :D si au si pahare pt miri, simple (de-alea pt spart mi-a zis tipa ;))) la 4 ron bucata si de-alea decorate la 15 ron bucata.
eu mi-am luat 6 pahare cu 4 lei si le voi decora eu, am sa va si pun poze dupa ce le voi termina

Andra_Alexandra
25.03.2010, 22:39:27
eu mi-am luat 6 pahare cu 4 lei si le voi decora eu, am sa va si pun poze dupa ce le voi termina

si eu tot asa m-am gandit, sa le decorez eu :D acuma sper sa si iasa ceva frumos :))

AndreiaAndrei
27.03.2010, 14:03:50
Miresicilor, ajutati-ma si pe mine va rog! Am vrea sa dam ca marturii sticlute cu vin de 200-250ml. Am citit ce ati scris pe acest forum..am inteles ca fabrica de la Nojorid face sticle din plastic, noi vrem din sticla. Am mai citit despre o fabrica din Cluj, dar n-am gasit date de contact...Mai stiti alta fabricaa?
Stiti cumva daca sunt dispusi sa le trimita prin curier la Bucuresti?
Am vazut prin supermarket sticle de vin de 330ml la 3,5 RON, dar as vrea sa le umplu eu..Parca n-as da mai mult de 2RON pe o sticluta goala...
Aveti ceva sugestii pentru mine?

Multumesc mult, mult!

Andra_Alexandra
27.03.2010, 14:16:15
Miresicilor, ajutati-ma si pe mine va rog! Am vrea sa dam ca marturii sticlute cu vin de 200-250ml. Am citit ce ati scris pe acest forum..am inteles ca fabrica de la Nojorid face sticle din plastic, noi vrem din sticla. Am mai citit despre o fabrica din Cluj, dar n-am gasit date de contact...Mai stiti alta fabricaa?
Stiti cumva daca sunt dispusi sa le trimita prin curier la Bucuresti?
Am vazut prin supermarket sticle de vin de 330ml la 3,5 RON, dar as vrea sa le umplu eu..Parca n-as da mai mult de 2RON pe o sticluta goala...
Aveti ceva sugestii pentru mine?

Multumesc mult, mult!

La cluj sticlele sunt la 3.5 ron bucata si din cate am auzit, nu accepta sa le trimita prin curierat..eu iti trimit pm cu nr lor de telefon, poate rezolvi ceva

aandradaa
30.03.2010, 14:24:01
Revin asupra etichetelor,

Am gasit pe net etichete autoadezive: Pret 37.72 ron
Dimensiuni eticheta:
Dimensiuni eticheta: 99.1 x 67.7mm
Etichete/A4: 8
Ambalare: 100 coli/top
Recomandate pt.:
1: plicuri
2: identificare produse
Alte detalii:
1: cu margini
2: colturi rotunjite
3: pt. imprimante laser, inkjet sau copiatoare

Info:
Sabloanele pt. imprimarea etichetelor TANEX se gasesc in Microsoft Office 2007 sub numele TANEX.
Tot ce trebuie facut este sa identificati codul tipului de etichete achizitionat, cod ce se regaseste pe cutia in care sunt ambalate etichetele.
Astfel eliminati achizitionarea unui soft special pt. imprimarea etichetelor.

Oare sunt bune?
Eu am Office 2010 si in Publisher sunt o multime de templates pt invitatii nunti, etichete, calendare etc, tot in publisher am gasit si pt tanex la sectiunea "Labels" (sunt mai multe marci acolo, nu doar asta).. ma gandeam sa mi le fac eu ..

aandradaa
30.03.2010, 16:04:33
Am gasit pe cineva care face etichetele la 0.45 ron/buc cu poza.. cred ca nu ma mai complic si o sa dau comanda :D ca nu e o suma colosala :D:D

luluka
30.03.2010, 16:05:48
Am gasit pe cineva care face etichetele la 0.45 ron/buc cu poza.. cred ca nu ma mai complic si o sa dau comanda :D ca nu e o suma colosala :D:D
Na vezi! De aici zicala: Cine cauta, gaseste! ;))

aandradaa
30.03.2010, 16:15:27
Na vezi! De aici zicala: Cine cauta, gaseste! ;))

:D:D :*:*
As face economii dar uit mereu ca sunt "un om si jumatate" si fantastic de greu ma misc la 8 luni :D:D asa ca, cu un bebe ce trebuie sa vina, un botez si o nunta de organizat si nici un ajutor serios .. o sa dau comanda :D:D

luluka
30.03.2010, 16:21:35
:D:D :*:*
As face economii dar uit mereu ca sunt "un om si jumatate" si fantastic de greu ma misc la 8 luni :D:D asa ca, cu un bebe ce trebuie sa vina, un botez si o nunta de organizat si nici un ajutor serios .. o sa dau comanda :D:D
Vai, draga de tine, voi va pregatiti amandoi de nunta :D:D. Totusi cred ca e interesant ;))
Sa stii ca si eu mi-am batut capul, cum sa fac ca na, sa ies mai ieftin, ca suntem pe cont propriu in aceasta nunta, dar chiar sunt unele chestii care nu merita sa-ti bati capul, ca nu-s o avere.
Cand ai etichetele sa ne pui poze ;;);;)

adri2010ana
30.03.2010, 17:06:49
imi spui si mie unde ai gasit etichete pls..

Andra_Alexandra
30.03.2010, 17:31:15
si eu vreau pm plsssssssssss..oare fara poza face ? eu parca nu as vrea poza...pana ma hotarasc eu cum vreau...ma ajunge nunta :))

aandradaa
30.03.2010, 21:35:47
si eu vreau pm plsssssssssss..oare fara poza face ? eu parca nu as vrea poza...pana ma hotarasc eu cum vreau...ma ajunge nunta :))

Face si fara poza, tot la acelasi pret :D
Maine iti trimit nr prin pm, ca l-am notat pe o hartie si am lasat hartia in masina si nu mai cobor acum :D

aandradaa
30.03.2010, 21:39:31
imi spui si mie unde ai gasit etichete pls..

Etichete sau persoana care le face ? Etichetele le-am gasit pe net pe siteul : dpap.ro iar daca te intereseaza cine le face, pot sa-ti dau maine nr :*

Andra_Alexandra
31.03.2010, 01:00:54
Face si fara poza, tot la acelasi pret :D
Maine iti trimit nr prin pm, ca l-am notat pe o hartie si am lasat hartia in masina si nu mai cobor acum :D

Astept, oricum nu ma grabesc :D ca sunt foarte nehotarata :)) bine ca am sticlele :))

dramatzica
31.03.2010, 09:41:32
vreau si eu nr cui face etichete... desi am zis ca o sa mi le fac singura, al meu a si facut modelul si am zis ca o sa le imprimam noi si o sa le taiem, lipim etc. poate ma razgandesc si la pretul asta nu ma mai complic.
tocmai am aflat de la cei cu invitatiile ca nu imi pot trimite inimioare cu panglicute cum au invitatiile, ca nu se dau separat :( in Ro asa de mult le place oamenilor sa zica "nu se poate" #-o asa ca noi nu o sa ne punem poza noastra pe etichete ci or sa fie in ton cu invitatiile si o sa scriem data nuntii si numele noastre cu multumiri...
voi puneti poza?

Andra_Alexandra
31.03.2010, 16:18:57
vreau si eu nr cui face etichete... desi am zis ca o sa mi le fac singura, al meu a si facut modelul si am zis ca o sa le imprimam noi si o sa le taiem, lipim etc. poate ma razgandesc si la pretul asta nu ma mai complic.
tocmai am aflat de la cei cu invitatiile ca nu imi pot trimite inimioare cu panglicute cum au invitatiile, ca nu se dau separat :( in Ro asa de mult le place oamenilor sa zica "nu se poate" #-o asa ca noi nu o sa ne punem poza noastra pe etichete ci or sa fie in ton cu invitatiile si o sa scriem data nuntii si numele noastre cu multumiri...
voi puneti poza?

Nici eu nu pun poza...la un mom dat, asa vroiam si eu, cu poza, dar chiar nu stiu de ce m-am razgandit asa, dintr-o data :D...oare se gasesc undeva ceva modele de etichete ??? astia care fac etichetele au ei modele ??? oricum ai dreptate, la banii astia n-are rost sa te chinui :)) si plus hartia, tusul...la mine si inspiratia :))

adri2010ana
01.04.2010, 18:03:32
Etichete sau persoana care le face ? Etichetele le-am gasit pe net pe siteul : dpap.ro iar daca te intereseaza cine le face, pot sa-ti dau maine nr :*
ma intereseaza si nr. de tel. pls. Eu as vrea sa pun pe eticheta in loc de poza noastra imaginea de pe invitatii, care ii mov cu fluturasi, o inima si initialele noastre si poate mai adaug data. sper ca se poate:D

aandradaa
02.04.2010, 11:42:15
ma intereseaza si nr. de tel. pls. Eu as vrea sa pun pe eticheta in loc de poza noastra imaginea de pe invitatii, care ii mov cu fluturasi, o inima si initialele noastre si poate mai adaug data. sper ca se poate:D

Cred ca se poate, nu vad de ce nu :D:D Ti-am trimis nr.
:*

Laura13
20.04.2010, 13:20:33
Ceau! Si eu vreau un nr de tel pls...de la ei, eu imi pun fara poza numele noastre, data si va multumim ca ati fost alaturi de noi! nu stiu de unde sa imi fac rost de sticlute sa mi le duc undeva sa mi le sigileze, ar fi mai ok.

Andra_Alexandra
20.04.2010, 13:43:28
Ceau! Si eu vreau un nr de tel pls...de la ei, eu imi pun fara poza numele noastre, data si va multumim ca ati fost alaturi de noi! nu stiu de unde sa imi fac rost de sticlute sa mi le duc undeva sa mi le sigileze, ar fi mai ok.

Pai incearca la nojorid. Ei iti dau si dopurile separat, si dupa ce pui palinca in sticle si pui dopul, se sigileaza. Si nu sunt scumpe deloc. 0.50 bani sticluta :D

RALUK15
20.04.2010, 20:33:10
Pai incearca la nojorid. Ei iti dau si dopurile separat, si dupa ce pui palinca in sticle si pui dopul, se sigileaza. Si nu sunt scumpe deloc. 0.50 bani sticluta :D
Am facut si noi economie la ceva...macar atat ;))

dramatzica
21.04.2010, 09:30:28
Am facut si noi economie la ceva...macar atat ;))
pai era si cazul domnisoara la cati bani ai aruncat pe flori! si sigur erau banii sotului!!!
:)):)):)):))

PS. sper ca intelegi gluma. :*

RALUK15
21.04.2010, 10:45:34
pai era si cazul domnisoara la cati bani ai aruncat pe flori! si sigur erau banii sotului!!!
:)):)):)):))

PS. sper ca intelegi gluma. :*
Da,da...pana la urma fac florile cu cineva din Salonta si ies mai ieftin un pic;))>:D<

aandradaa
21.04.2010, 12:33:28
Pana la urma v-ati facut careva etichetele la pers respectiva, ca eu am avut niste evenimente si nu am mai apucat sa le fac... Eram curioasa sa vad ce parere v-ati facut?
Cum reusesc sa imi fac, va pun poze :*:*

andreea_si_adi
21.04.2010, 12:45:05
Eu am trimis anumitor invitati, acele invitati prin fax caci e distanta foarte mare
credeti ca e ceva gresit?

dianagalis
21.04.2010, 12:58:36
Eu am trimis anumitor invitati, acele invitati prin fax caci e distanta foarte mare

Ce inseamna distanta foarte mare?
Daca sunteti pe acelasi continent, puteai sa le trimiti prin posta (depinde acum si de nr. lor - daca sunt 100, nu cred ca ai chef sa trimiti 100 de plicuri)...
Daca sunteti pe continente diferite, eu zic ca era mai elegant sa o scanezi color si sa o trimiti pe e-mail. Sau sa o faci tu in format digital, chiar daca nu era identica cu cea din realitate, dar arata mai bine gen e-card, daca stii la ce ma refer...
Pe fax stiu ca nu apare color, apare ca o hartie xeroxata...
Tu stii ce posibilitati tehnice ai... Ti-am dat doar niste simple sugestii...

Succes la impartitul invitatiilor! :)

r_kmy
21.04.2010, 13:20:45
Mie mi se pare de prost gust, dar fiecare cu parerea lui. Puteai sa le trimiti prin posta, sau email.

ArianaLuvlee
21.04.2010, 13:23:08
M-am hotarat sa mi le fac singura!!oricum imi place sa fac chestii gen lucru manual ca la scoala:))asa k de ce nu?plus k vor fi deosebite,sper sa imi iasa bine!!ce parere aveti a mai incercat cineva si daca da cum i-au iesit??

si eu am inceput sa mi le fac singura dar nu imi prea plac si nu stiu ce sa fac acum,k am cheltuit cam 150 lei deja pe tot felul de accesorii si foarfece si nu prea as vrea sa mai dau prea multi bani...sugestii sau idei de invitatii are cineva?idea e ca am facut deja hartia interioara cu textul care imi place fff mult,am ars-o pe margini si am scufundat-o in ceara parfumata,dar am ramas in pana de idei la cartonul gen plic in care voi pune hartia.hartia are dimensiunea aprox de 9cm /20 cm.accept orice sugestii pls help c am cautat peste tot pe net si nu am gasit nimik care sa se potriveasca

newBride1
21.04.2010, 15:15:18
Salut fetelor! Si eu caut disperata sticlutze pt tuica si nu gasesc nicaieri. Am vazut ca ati pomenit ceva de "Nojorid"... imi puteti da mai multe detalii? Eu as vrea sticla de 100 ml - 200 ml, am vazut la o nunta asa dreptunghiulare si cu poza mirilor, foarte dragutze erau si asa as vrea si eu.

aandradaa
21.04.2010, 15:43:41
Salut fetelor! Si eu caut disperata sticlutze pt tuica si nu gasesc nicaieri. Am vazut ca ati pomenit ceva de "Nojorid"... imi puteti da mai multe detalii? Eu as vrea sticla de 100 ml - 200 ml, am vazut la o nunta asa dreptunghiulare si cu poza mirilor, foarte dragutze erau si asa as vrea si eu.

Daca te duci cu cateva pagini in urma gasesti multe detalii depre firma din Nojorid (ORADEA) care are sticlute de plastic la 0.50 bani bucata cu capace, gasesti si detalii despre cine face etichelele.. etc..

newBride1
21.04.2010, 15:47:32
Daca te duci cu cateva pagini in urma gasesti multe detalii depre firma din Nojorid (ORADEA) care are sticlute de plastic la 0.50 bani bucata cu capace, gasesti si detalii despre cine face etichelele.. etc..
Da... merci :) . Am citit posturile voastre intre timp, dar m-am grabit sa pun mesajul :-P ... Speram sa faca si de sticla. Am auzit ca ar fi ceva fabrica si in Turda (de sticla) dar cica nici acolo nu mai fac sticlutze :(

newBride1
21.04.2010, 16:44:14
La cluj sticlele sunt la 3.5 ron bucata si din cate am auzit, nu accepta sa le trimita prin curierat..eu iti trimit pm cu nr lor de telefon, poate rezolvi ceva

Stii sa-mi zici cumva ce fel de sticle sunt astea din Cj la 3.5 ron? Si daca poti sa-mi trimiti si un Pm cu datele lor de contact? Merci mult pt ajutor :)

Andra_Alexandra
21.04.2010, 17:58:37
Stii sa-mi zici cumva ce fel de sticle sunt astea din Cj la 3.5 ron? Si daca poti sa-mi trimiti si un Pm cu datele lor de contact? Merci mult pt ajutor :)

Ti-am trimis pm :*

newBride1
21.04.2010, 19:49:22
Ti-am trimis pm :*
Merci, l-am primit, am vazut si poza, foarte dragutze:)

ClauDia_H
22.04.2010, 11:33:07
Pana la urma v-ati facut careva etichetele la pers respectiva, ca eu am avut niste evenimente si nu am mai apucat sa le fac... Eram curioasa sa vad ce parere v-ati facut?
Cum reusesc sa imi fac, va pun poze :*:*

Te rog imi dai si mie nr de tel de la cel care face etichetele?
Multumesc frumos.

ArianaLuvlee
22.04.2010, 23:41:41
cerd ca sunt putin off-topic ,dar nu stiu unde sa intreb in alta parte.......e mare problema daca nu vreau sa dau palinca pt acasa?in cazul nostru e mai diferit k numai eu sunt din oradea,dar membrii familiei mele sunt penticostali(nu din aceia care merg saptamanal la bis),iar familia lui e din moldova,nasii din bucuresti.din cate am inteles nici in moldova,nici in buc nu se da palinca,iar doar pt ai mei nu are rost........ce ma sfatuiti sa fac?am mai auzit k anii trecuti nu la toate nuntile s-a dat.......

ancamiresica
22.04.2010, 23:51:34
cerd ca sunt putin off-topic ,dar nu stiu unde sa intreb in alta parte.......e mare problema daca nu vreau sa dau palinca pt acasa?in cazul nostru e mai diferit k numai eu sunt din oradea,dar membrii familiei mele sunt penticostali(nu din aceia care merg saptamanal la bis),iar familia lui e din moldova,nasii din bucuresti.din cate am inteles nici in moldova,nici in buc nu se da palinca,iar doar pt ai mei nu are rost........ce ma sfatuiti sa fac?am mai auzit k anii trecuti nu la toate nuntile s-a dat.......

Stai linistita :). Nici eu nu dau. Consider ca sunt suficiente prajiturile. Anul trecut am participat la vreo 4 nunti si la niciuna nu s-a impartit. Poate asa e anturajul din care fac eu parte, sau oare treptat se renunta la idee?

missy_L
07.05.2010, 11:40:22
Eu una nu speram sa am artificii la nunta pentru ca am inteles ca sunt scumpe, (si oricum avem foarte multe cheltuieli cu restul 8-|) dar restaurantul unde fac nunta mi le ofera in pachetul negociat \:D/Sper sa iasa ceva dragut, cu atat mai mult cu cat vor fi pe marginea lacului si se vor oglindi in acesta ;;)

andymatei
07.05.2010, 12:27:49
Eu una nu speram sa am artificii la nunta pentru ca am inteles ca sunt scumpe, (si oricum avem foarte multe cheltuieli cu restul 8-|) dar restaurantul unde fac nunta mi le ofera in pachetul negociat \:D/Sper sa iasa ceva dragut, cu atat mai mult cu cat vor fi pe marginea lacului si se vor oglindi in acesta ;;)

Super fain!

luluka
07.05.2010, 22:47:27
Woaw, ce fain, va fi feeric :A

anca_oana
16.05.2010, 15:28:47
Imi spui si mie te rog, cateva detalii legate de sticlele care se fac la cluj. Unde e firma, eventual nume, un nr de tel si daca ai poze as vrea sa vad si eu cum arata sticlutele.
Multumesc.

Andra_Alexandra
16.05.2010, 17:01:56
Imi spui si mie te rog, cateva detalii legate de sticlele care se fac la cluj. Unde e firma, eventual nume, un nr de tel si daca ai poze as vrea sa vad si eu cum arata sticlutele.
Multumesc.

daca te uiti la paginile anterioare, o sa vezi si pozele :D nr de tel ti-l tr prin pm

anca_oana
16.05.2010, 20:13:59
daca te uiti la paginile anterioare, o sa vezi si pozele :D nr de tel ti-l tr prin pm

Am primit mesajul tau. Multumesc mult. Ai fost tare prompta. :*

dmdanila
16.05.2010, 20:16:41
nu e o regula cu datul palincii pt acasa...asa ca eu as zice sa nu te stresezi, nu dai si gata;-)

dmdanila
22.07.2010, 15:44:03
fetele, v-ati facut etichetele? Nu puneti ceva poze de inspiratie?;-) Cele care aveti sticlutele de 330 ml. imi ziceti si mie dimensiunea etichetei? problema mea e ca am facut eticheta pe calculator, dar nu stiu ce dimensiune mi-ar trebui pt ca n-am vazut nici sticluta:-s Help!!!

andrea85
22.07.2010, 19:22:37
fetele, v-ati facut etichetele? Nu puneti ceva poze de inspiratie?;-) Cele care aveti sticlutele de 330 ml. imi ziceti si mie dimensiunea etichetei? problema mea e ca am facut eticheta pe calculator, dar nu stiu ce dimensiune mi-ar trebui pt ca n-am vazut nici sticluta:-s Help!!!

Eu le-am facut deja, in cateva zile o sa le primesc si atunci o sa postez o poza cu eticheta si iti dau si dimensiunile exacte. Ok? ;-)

oana21_ro
23.07.2010, 14:56:56

Imi dai te rog si mie numarul de tel de la firma din cluj care comercializeaza sticle?
Multumesc

Andra_Alexandra
23.07.2010, 16:26:16
Imi dai te rog si mie numarul de tel de la firma din cluj care comercializeaza sticle?
Multumesc

ti-am trimis

cikin
23.07.2010, 20:25:00
Multumesc

imi dati si mie va rog detaliile firmei din Cluj? este alta decat Estil? va multumesc !

Andra_Alexandra
23.07.2010, 21:36:21
imi dati si mie va rog detaliile firmei din Cluj? este alta decat Estil? va multumesc !

Nu stiu cum se numeste...doar nr il am :D

Andra_Alexandra
23.07.2010, 21:39:31
Ati sunat vreuna la care i-am trimis pm cu numarul ? Sper ca mai e valabil numarul...si eu l-am primit de la una din miresici

cikin
23.07.2010, 21:52:23
iti multumesc mult ! este bun nr, luni sun, l-am gasit si pe site-ul firmei respective :)
sunt o firma de decoratiuni pt nunti.. de-asta e pretul mai mare.. practic presupun ca intermediaza :)
sa vad cum le aduc in bucuresti :P

Andra_Alexandra
23.07.2010, 23:08:51
iti multumesc mult ! este bun nr, luni sun, l-am gasit si pe site-ul firmei respective :)
sunt o firma de decoratiuni pt nunti.. de-asta e pretul mai mare.. practic presupun ca intermediaza :)
sa vad cum le aduc in bucuresti :P

Din cate am inteles, nu prea accepta sa ti le trimita prin curierat....mai este o firma la noi in bihor dar sunt scumpe acolo sticlele :D 12 ron bucata..sau ceva de genu`..oricum peste 10 ron sunt...dar sunt mult mai frumoase, daca te uiti mai in spate, am postat si o poza :))

Eri
18.08.2010, 15:22:31
Fetelor, asa arata sticluta de plastic care o am eu, tot din nojorid e luata, scuze pt calitatea pozelor. De personalizat au personalizat-o mirii, pe hartie autocolanta, la o tipografie. Sticluta a costat aprox 0.50 Ron, nu mai stia sa imi spuna mireasa ca nu le-a luat ea, le-a luat sotul ei. Eu zic ca sunt ok.
ai putea sa-mi dai un numar de tel de la firma din nojorid?

nbfelicia
14.09.2010, 13:27:03
Miresicilor de Oradea, care pe unde v-ati facut invitatiile? Sunteti multumite de ce ati gasit la noi in oras?

luluka
14.09.2010, 13:47:52
Miresicilor de Oradea, care pe unde v-ati facut invitatiile? Sunteti multumite de ce ati gasit la noi in oras?
Sincer, peste tot sunt aceleasi invitatii de la aceleasi firme, din punctul asta de vedere am ramas cam dezamagita. Nu zic sunt foarte multe modele, insa sunt aceleasi. Daca vrei sa fie ceva deosebit ori ti le faci singura, ori platesti :D Noi am ales ceva simplu, ca oricum nu se pastreaza si nu prea merita sa investesti bani in ele :(

nbfelicia
20.09.2010, 10:38:17
Sincer, peste tot sunt aceleasi invitatii de la aceleasi firme, din punctul asta de vedere am ramas cam dezamagita. Nu zic sunt foarte multe modele, insa sunt aceleasi. Daca vrei sa fie ceva deosebit ori ti le faci singura, ori platesti :D Noi am ales ceva simplu, ca oricum nu se pastreaza si nu prea merita sa investesti bani in ele :(
Sa inteleg ca le-ai facut singura?

dmdanila
20.09.2010, 10:43:28
Eu le-am facut la Publiserv...dupa mine sunt ok la raportul calitate-pret.

nbfelicia
21.09.2010, 12:22:04
Eu le-am facut la Publiserv...dupa mine sunt ok la raportul calitate-pret.

Nu ne pui poze sa le vedem??

dmdanila
21.09.2010, 12:53:05
Nu ne pui poze sa le vedem??
acum imi dau seama ca n-am facut nici o poza cu invitatiile:( dar iti arat poza de la ei de pe site

Paula06
21.09.2010, 22:48:07
Buna!As vrea si eu un nr de telefon de la firma din Nojorid.Multumesc!

nbfelicia
27.10.2010, 15:09:25
Ati auzit ca este o expozitie toamna aceasta?? merita sa mergi sa vezi ? chiar sunt reduceri?

RALUK15
27.10.2010, 22:16:30

Si noi le-am facut tot la Publiserv...dupa lungi cautari am gasit ceva pe placul nostru...am atasat o poza dar in picassa se vede mai bine

AnkBica
27.10.2010, 22:40:10
Fetele spuneti si niste preturi in ceea ce priveste invitatiile ca sa ne putem face o idee. Eu sunt din Oradea dar locuiesc momentan la Deva. Nu prea am cautat in ORadea invitatii, recunosc nici nu am avut timp. Am vazut la cineva un model care mi-a placut si sunt facute in Cluj pt 4,5 lei. Cum vi se par? scumpe? ieftine? De frumoase sunt frumoase, mie imi plac foarte tare...dar as vrea sa stiu cam care e pretul in Oradea sa vad de unde merita sa le iau...nici nu ma incanta ideea sa dau prea multi bani pe invitatii...vorba ta luluka, oricum nu se pastreaza si nu merita o investitie prea mare...Multumesc anticipat de raspunsuri:)

dmdanila
27.10.2010, 22:42:34
Fetele spuneti si niste preturi in ceea ce priveste invitatiile ca sa ne putem face o idee. Eu sunt din Oradea dar locuiesc momentan la Deva. Nu prea am cautat in ORadea invitatii, recunosc nici nu am avut timp. Am vazut la cineva un model care mi-a placut si sunt facute in Cluj pt 4,5 lei. Cum vi se par? scumpe? ieftine? De frumoase sunt frumoase, mie imi plac foarte tare...dar as vrea sa stiu cam care e pretul in Oradea sa vad de unde merita sa le iau...nici nu ma incanta ideea sa dau prea multi bani pe invitatii...vorba ta luluka, oricum nu se pastreaza si nu merita o investitie prea mare...Multumesc anticipat de raspunsuri:)
poti sa te uiti pe site-ul pomenit mai devreme, au si preturile afisate si iti poti face o idee. De ex invitatia mea nu cred ca a costat mai mult de 1 leu si ceva(nu mai retin)

luluka
28.10.2010, 09:45:48
Si noi le-am facut tot la Publiserv...dupa lungi cautari am gasit ceva pe placul nostru...am atasat o poza dar in picassa se vede mai bine
Dragute! :) Cred ca am mai scris: mie mi se pare ca peste tot sunt acelelasi modele /:)

luluka
28.10.2010, 09:48:31
Pai, mai ales cand vezi ca o da la copil "sa se joace cu ea" :-&, iti dai seama cat valoreaza pt unii

nyna_florina
09.11.2010, 23:20:58
as vrea si eu nr de tel de la cei din nojorid va rog....

missy_L
17.11.2010, 22:13:37
Numar de telefon nu am de la fabrica de peturi din Nojorid (caci despre ea este vorba), dar eu am fost personal si mi-am achizitionat sticlutele de plastic pentru nunta de acolo. Ideea e sa va incadrati in orarul 10:00 - 14:00 (cam in acest interval este cineva acolo sa va serveasca). Intr-adevar pretul in octombrie anul acesta a fost de 0,5 ron/pet de 0,33 l.

RALUK15
19.11.2010, 00:32:25
as vrea si eu nr de tel de la cei din nojorid va rog....

0259393489 e nr de la Nojorid

Paula06
20.11.2010, 12:46:07
Multumim! :*

irina_b
07.01.2011, 18:16:46
Daca v-ati saturat cu adevarat sa gasiti aceleasi modele si idei peste tot, dati cautare madmada pe google si va aparea un blog de pe wordpress...ce gasiti acolo vorbeste de la sine.:) Totul este personalizat si conform cu ce isi doreste fiecare cuplu, iar preturile foarte decente, mai ales pentru genul acesta de invitatii.
Mult succes! Casa de piatra!:)>-

FallenAngell
29.01.2011, 13:17:18
Hello, stiti careva o firma care comercializeaza sticlute din sticla pt tuica?
M-ar interesa un nr de telefon si daca aveti un pret la sticle de 250 ml.

Multumesc!

Va pup!

A.

missy_L
02.02.2011, 22:56:47
Hello, stiti careva o firma care comercializeaza sticlute din sticla pt tuica?
M-ar interesa un nr de telefon si daca aveti un pret la sticle de 250 ml.

Multumesc!

Va pup!

A.
De ce nu incerci la magazinul Microlit din Iosia? ;-) Eu una am vazut asa ceva acolo.

missy_L
02.02.2011, 23:38:27
Noi ne-am "creat" singuri invitatiile impreuna cu fotograful nostru Sorin. Am organizat o sedinta foto, am ales cateva poze care ne-au placut, Sorin a editat modelul invitatiei si in final printarea am facut-o la o tipografie pe hartie speciala. Iata si rezultatul: in prima poza e in dreapta fata invitatiei iar in stanga spatele, in ce-a de a doua e interiorul ei.

mh_iulia
04.02.2011, 15:03:27
Ceau
Am facut eu rost de nr. de tel de la firma din cluj pentru sticlutele din sticla.
Mai ai nevoie?
Pupici

Imi dai te rog si mie numarul? Sunt din Sibiu dar caut sticle de sticla de innebunesc...poate am noroc mai mare in Cluj...:)

ioana_vasiu
06.02.2011, 17:23:48
ma ajutati va rog si pe mine cu un numar de telefon/site/mail al firmei din cluj? Multumesc

iiiiza
13.02.2011, 14:11:27
Da, am mai scris, e din cluj sticla, e de sticla, si pretul e 3 lei bucata :D

imi poti da si mie nr firmei din cluj ca mi-au placut sticlutele

cikin
13.02.2011, 14:15:49
cred ca este vorba despre aceasta sticlutza
http://www.estil.ro/images/sticlatuica.jpg

pe acest site, gasesti mail, adresa, telefon

iiiiza
13.02.2011, 14:17:55
cred ca este vorba despre aceasta sticlutza
http://www.estil.ro/images/sticlatuica.jpg

pe acest site, gasesti mail, adresa, telefon

multumesc mult

Liycurici
16.02.2011, 22:28:04
Daca v-ati saturat cu adevarat sa gasiti aceleasi modele si idei peste tot, dati cautare madmada pe google si va aparea un blog de pe wordpress...ce gasiti acolo vorbeste de la sine.:) Totul este personalizat si conform cu ce isi doreste fiecare cuplu, iar preturile foarte decente, mai ales pentru genul acesta de invitatii.
Mult succes! Casa de piatra!:)>-

Am descoperit un site cu invitatii "altfel", din Oradea. Iesite din tipare, colorateeeee. Am primit un pliant la expo si am intrat pe site-ul/blogul lor. Culorile predominante la nunta noastra vor fi verde-albastru si alb:-$, asa ca invitatiile clasice, delicate, nu s-ar potrivi f. bine cu stilul nostru si nici cu "peisajul". Le-am trimis un e-mail, au mai multe colectii de invitatii, fac toata gama necesara (de la nr. de masa, meniuri, invitatii, carduri multumire/confirmare). Nu stiu inca preturile, dar mie mi-a placut foarte mult ce am vazut acolo. Plus ca cica se poate personaliza in functie de gusturile fiecaruia...pentru cele care au imaginatie mai bogata :). Nu vreau si sper ca nu se considera reclama, drept pentru care nu dau adresa site-ului...pt. ca nici nu stiu daca este voie :D. Daca sunteti curioase, ask me si va spun, ca nu ma costa nimic$-)! Noapte bunaaa !!!

alinanuno
04.03.2011, 23:20:03
salut!
am citit topicul din fir in par, m-am zapacit si m-am luminat si apoi iar m-am zapacit!
si eu imi doresc sticle din sticla, de maxim 150ml, momentan sunt in Cluj, si daca va rog, cine stie, imi dati datele de contact ale firmei din Cluj, si eventual daca sunt dintre voi careva care a luat sticle de la ei poate sa posteze cateva poze sa-mi fac o idee...
multumesc mult!!!

Dee_Me
05.03.2011, 00:00:28
salut!
am citit topicul din fir in par, m-am zapacit si m-am luminat si apoi iar m-am zapacit!
si eu imi doresc sticle din sticla, de maxim 150ml, momentan sunt in Cluj, si daca va rog, cine stie, imi dati datele de contact ale firmei din Cluj, si eventual daca sunt dintre voi careva care a luat sticle de la ei poate sa posteze cateva poze sa-mi fac o idee...
multumesc mult!!!

Ti-am trimis mesaj.

alinanuno
05.03.2011, 00:15:05
Ti-am trimis mesaj.

sar'mana!!

Dee_Me
12.03.2011, 20:00:04
sar'mana!!

Alina, ai apucat sa te interesezi mai concret de sticlute? Ca-s curioasa de preturi.

alinanuno
12.03.2011, 23:19:18
Alina, ai apucat sa te interesezi mai concret de sticlute? Ca-s curioasa de preturi.
salut,

am gasit mester sticlar la cluj, dar lucreaza doar sticla foarte fina si subtire, tre sa vad o monstra eventual...apoi ma decid
am gasit depozit in floresti, dar nu au ce imi doresc eu
am gasit alta firma in cluj, car importa sticle/borcane dar iar nu sunt ce imi doresc
am gasit firma din ungaria, dar e un mic impediment lingvistic :P
in oradea am gasit ceva aproape de ce imi doream eu dar doamna nu a vrut sa imi spuna cine este furnizorul...vroiam sa vad daca pot face by demand...da n-am avut cu cine
si am gasit la husi..doar ca acolo sigur nu am cum sa ajung si as vrea sa vad sticla la mine imi mana ca sa ma pot decide daca e cea perfecta :)
mai vreau sa ajung si la alesd, dar inca nu stiu cand si cum
am gasit si in cash&carry
am gasit si in strainatate dar e mult mai dificil cu transportul...

si cam astea sunt variantele pe care le-am gasit, dar ma caut ca imi tre de musai :)

Daiana2011
16.03.2011, 20:10:30
Am descoperit un site cu invitatii "altfel", din Oradea. Iesite din tipare, colorateeeee. Am primit un pliant la expo si am intrat pe site-ul/blogul lor. Culorile predominante la nunta noastra vor fi verde-albastru si alb:-$, asa ca invitatiile clasice, delicate, nu s-ar potrivi f. bine cu stilul nostru si nici cu "peisajul". Le-am trimis un e-mail, au mai multe colectii de invitatii, fac toata gama necesara (de la nr. de masa, meniuri, invitatii, carduri multumire/confirmare). Nu stiu inca preturile, dar mie mi-a placut foarte mult ce am vazut acolo. Plus ca cica se poate personaliza in functie de gusturile fiecaruia...pentru cele care au imaginatie mai bogata :). Nu vreau si sper ca nu se considera reclama, drept pentru care nu dau adresa site-ului...pt. ca nici nu stiu daca este voie :D. Daca sunteti curioase, ask me si va spun, ca nu ma costa nimic$-)! Noapte bunaaa !!!

Poti sa-mi dai si mie site-ul? Ms:*

anca12g
30.03.2011, 13:07:52
cine ma ajuta si pe mine cu un nr. de telefon de la Nojorid?Va multumesc mult.

anaid_c
01.04.2011, 09:22:37
Poti sa-mi dai si mie site-ul? Ms:*

Si eu as dori link-ul, te rog!
Mersi mult!

Liycurici
09.04.2011, 12:01:24
Si eu as dori link-ul, te rog!
Mersi mult!

Nu reusesc sa iti las mesaj privat...Cred ca mai trebuie sa ai cateva postari sau ceva de genul...

Dee_Me
09.04.2011, 21:51:02
Puteti sa imi spuneti unde pot gasi sticlute de 250 - 300 ml pt tuica? Ca n-as vrea in flacoane de plastic sa le dam. Si nu stiu unde putem gasi mai ales sa fie si mai economice ;))

Daiana2011
27.04.2011, 12:45:22
Fetelor, stiti careva la noi in oras de unde as putea sa-mi cumpar niste pahare pentru miri si sa mi le si graveze. Ms

deliapanda
29.04.2011, 00:29:47
Fetelor, stiti careva la noi in oras de unde as putea sa-mi cumpar niste pahare pentru miri si sa mi le si graveze. Ms

Nu stiu in Oradea sau in zona. Noi le vom comanda din State... sunt in set cu instrumentele pentru tort, toate putand fi gravate cu nume si data nuntii. iar pretul e 101 $ pentru tot setul+transport 40 SAU 50 $ si ajung in maxim 10 zile.
Iti trimit un PM cu link-ul site-ului. Vad ca ca avem nunta in septembie amandoua. :)

Michelle86
08.05.2011, 12:18:53
Pahare pentru miri am vazut in Lotus la un stand unde au si invitatii, langa zona de cafenele din centru. Nu stiu daca le pot si grava cei de acolo.

oana29popa
17.05.2011, 09:56:51
Sa stii ca eu mi le-am facut singura cu sotul....toate 6: ale noastre si ale nasilor. Ne-au costat paharele vreo 30 lei iar snurulrile, panglicutele , lipici etc vreo inca 30 lei si astfel am niste pahare DEOSEBITE la....10 lei bucata. Cei drept am stat mult la ele si cu multa migaleala....adica vreo 3 ore, dar a meritat.

cretolina
20.05.2011, 19:49:20
si eu tot din State le comand.... cauta pe thingsremembered.com .... au modele foarte frumoase.... eu am ales setul park avenue ...

deliapanda
22.05.2011, 21:25:03
si eu tot din State le comand.... cauta pe thingsremembered.com .... au modele foarte frumoase.... eu am ales setul park avenue ...

Nu stiu de ce, dar nu pot intra oe acest site. Daca poti, arata-ne niste imagini.

cretolina
31.05.2011, 22:25:50
din pacate au o problema cu site-ul de ceva timp ....... si eu am observat si apoi i-am gasit pe facebook si le-am scris de acesta problema .... au zis ca stiu de existenta ei si incearca sa o remedieze, dar inca nimic.... daca crezi ca te ajuta eu am catalogul lor.... trimite-mi un pm daca vrei cu nr tau de telefon ....

Daiana2011
24.06.2011, 07:57:17
Am incercat si in Crisu si Lotus sa vad daca imi graveaza paharele...... :((( am ajuns la o singura concluzie..... in orasul asta nu gasesti nimic, da absolut nimic mai deosebit sau unic.... toate paharele sunt la fel de chicioase si urate..... si destul de scumpe
Nu credeam ca e nevoie sa merg pana in Cj sau Tm pentru a gasi ceea ce-mi doresc.

deliapanda
26.06.2011, 13:33:30
Am incercat si in Crisu si Lotus sa vad daca imi graveaza paharele...... :((( am ajuns la o singura concluzie..... in orasul asta nu gasesti nimic, da absolut nimic mai deosebit sau unic.... toate paharele sunt la fel de chicioase si urate..... si destul de scumpe
Nu credeam ca e nevoie sa merg pana in Cj sau Tm pentru a gasi ceea ce-mi doresc.

In Oradea nici eu nu am gasit, decat din alea pe care le pot face si eu cu niste panglici din saten, floricele si alte chestii... chicioase asa cum zici.
Acum depinde foarte mult si de buget... noi am vrut ceva deosebit si chiar daca sunt destul de scumpe am zis ca o data avem nevoie de asa ceva, si consideram ca merita.

Nu stiu daca am voie dar voi pune link-ul cu ele, mi se par deosebite

http://********************/index.php?main_page=product_info&cPath=15&products_id=511

Se pare ca nu e ok.

Daca vrei iti trimit PM.

deliapanda
26.06.2011, 13:37:00
Acestea sunt... :)

474613
http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

cristinabh
28.06.2011, 07:41:41
buna fetelor stiu ca sunt of-topic dar am o problema voi unde faceti cursuri de dans ca eu am sunat la o domnisoara si mi-a cerut 45 de ron pe persoana pe sedinta si mi-a zis ca ne-ar trebui ca 5-6 sedinte ca sa invatam un dans mie una mi se pare cam mult voi ce ziceti??

Paula06
28.06.2011, 10:07:04
buna fetelor stiu ca sunt of-topic dar am o problema voi unde faceti cursuri de dans ca eu am sunat la o domnisoara si mi-a cerut 45 de ron pe persoana pe sedinta si mi-a zis ca ne-ar trebui ca 5-6 sedinte ca sa invatam un dans mie una mi se pare cam mult voi ce ziceti??

Ceau!
Noi facem cu Radu Gavris, e foarte de treaba. Daca vrei, iti las nr. lui de telefon intr-un mesaj.

cristinabh
28.06.2011, 23:42:00
chiar te rog mi-ar fi de mare ajutor multumesc stiam eu ca aici gasesc raspunsul la toate problemele mele :D
poti sa imi zici si cat costa lectia

Paula06
29.06.2011, 07:56:14
Ti-am trimis PM.

Dee_Me
29.06.2011, 09:18:14
Si noi pregatim un dans mai special. Avem noroc cu o prietena de-a mea care a castigat cateva concursuri si s-a oferit sa ne indrume :).

juliuta
05.07.2011, 10:24:18
ai putea sa-mi dai un numar de tel de la firma din nojorid?
as dori si eu nr firmei din nojorid daca se poate, va multumesc

juliuta
06.07.2011, 12:43:30
as dori si eu nr firmei din nojorid daca se poate, va multumesc
imi da si mie cineva numarul va roggggggg?

alinanuno
06.07.2011, 13:06:39

cauta in paginile anterioare si vezi cine spunea ca il are, si trimite-i private mess sau mail daca are adresa trecuta!
spoor!!

daca nu, almighty google

Paula06
11.07.2011, 20:36:25

Ti-am trimis intr-un PM numarul de telefon. :)

Bluedress
31.07.2011, 11:53:56

Eu sunt in cautare de flaconase de plastic pt palinca ca sa le dau cand pleaca invitatii insa ce am citit pana acum pe site se refera la sticle de sticla la vreo 5 ron/buc...
De unde ai comandat sticlutele si aproximativ cat a costat sticluta? Imi poti trimite te rog un pm cu un site/nr de tel/adresa?
Mersi frumos

bridezzilla
01.08.2011, 15:24:04
Eu sunt in cautare de flaconase de plastic pt palinca ca sa le dau cand pleaca invitatii insa ce am citit pana acum pe site se refera la sticle de sticla la vreo 5 ron/buc...
De unde ai comandat sticlutele si aproximativ cat a costat sticluta? Imi poti trimite te rog un pm cu un site/nr de tel/adresa?
Mersi frumos

buna. si eu am dat sticlute de plastic cu palinca la invitati. sticluta am luat-o cu 0.70 bani de la Micr*lit si etichetele de pus pe sticluta le-am facut la o tipografie de langa biserica albastra din rogerius cu 0.35 bani, deci tot ambalajul m-a dus la 1 leu bucata.

alinanuno
01.08.2011, 16:53:46
salut!!
unde gasesc agrafe de par, cordelute frumoase, diademe frumoase in oradea?!

Lavs
02.08.2011, 13:20:16
Agrafe, diademe, etc sunt pe la saloanele de rochii de mireasa.

Lavs
02.08.2011, 13:22:51
Noi ne-am facut singuri invitatiile :) Au fost simple si textul a fost scris tot de noi :)

Lavs
02.08.2011, 13:24:49
Bauturile de dat acasa au fost la noi sticlute mici de sampanie cumparate din Germania la pret extrem de bun. Ni s-au parut mai inedite si pot fi servite atat de domni cat si de doamne :)

Lavs
02.08.2011, 13:26:45
Legat de nr masa si meniuri, am primit o sugestie excelenta de la o prietena sa ne facem pe o parte nr de masa, iar pe verso meniul. De vazut se vede si se economiseste spatiu, hartie si bani :)

pes_monika
02.08.2011, 18:13:11
buna. si eu am dat sticlute de plastic cu palinca la invitati. sticluta am luat-o cu 0.70 bani de la Micr*lit si etichetele de pus pe sticluta le-am facut la o tipografie de langa biserica albastra din rogerius cu 0.35 bani, deci tot ambalajul m-a dus la 1 leu bucata.

la tipografia aceea de pe straduta aceea in sus de la biserica albastra? pt grafica etichetei au ei model sau trebuie sa iti faci tu? Multumesc!

Laura_L
03.08.2011, 01:55:58
salut!!
unde gasesc agrafe de par, cordelute frumoase, diademe frumoase in oradea?!

Ai incercat la Carla B...ti? Am inteles ca fac si la comanda. Eu cred ca acolo am sa-mi fac accesoriile pt par, in caz ca nu gasesc in alta parte.

alinanuno
03.08.2011, 14:11:27
Ai incercat la Carla B...ti? Am inteles ca fac si la comanda. Eu cred ca acolo am sa-mi fac accesoriile pt par, in caz ca nu gasesc in alta parte.

Nu stiu cine sunt...eu nu merg la oradea decat in w'enduri si nu prea stiu unde sa merg in oradea.
Daca m-ai putea ajuta cu o adresa..
merci mult!!

Laura_L
03.08.2011, 17:47:22
Nu stiu cine sunt...eu nu merg la oradea decat in w'enduri si nu prea stiu unde sa merg in oradea.
Daca m-ai putea ajuta cu o adresa..
merci mult!!

Str. Louis Pasteur Nr 45 Oradea

Program Atelier: Luni - Vineri 08.00 - 16.00

Laura_L
03.08.2011, 17:47:57
Str. Louis Pasteur Nr 45 Oradea

Program Atelier: Luni - Vineri 08.00 - 16.00

Incerc sa iti trimit link prin PM :)

deliapanda
07.09.2011, 23:42:56
Incerc sa iti trimit link prin PM :)
Si eu tocmai mi-am facut setul de bijuterii la ei si sunt foarte incantata de ce am ales. Am fost in Bucuresti si in majoritatea magazinelor de rochii si accesorii pentru mirese am vazut bijuterii facute de ei.

Laura_L
08.09.2011, 01:54:07
Si eu tocmai mi-am facut setul de bijuterii la ei si sunt foarte incantata de ce am ales. Am fost in Bucuresti si in majoritatea magazinelor de rochii si accesorii pentru mirese am vazut bijuterii facute de ei.

I-am contactat pentru realizarea cerceilor(vreau un model pe care nu il au :love:). Doamna a fost foarte draguta si mi-a raspuns foarte repede la mesaje. Incearca sa faca ceea ce doresc eu. Daca nu reuseste, cu siguranta voi alege ceva asemanator din colectia disponibila. Toate bijuteriile sunt deosebite, iar preturile sunt accesibile pentru toata lumea.
Tot de la ei imi voi cumpara si accesoriile pentru par.