PDA

Versiunea completa : Verighete in Ploiesti

dana80i
16.03.2007, 14:27:20
Buna dragelor!

M-am gandit sa deschid un nou topic legat de... verighete.
Eu nu ma pot hotari ce vreau, ce mi-ar placea... cat anume se merita sa platesti pentru verighete [am vazut la Cellini si verighete de 1.000 -2.000 eur :O ].

Voi de unde le-ati luat sau intentionati sa le luati?

:*

maxine
16.03.2007, 16:51:47
Buna dragelor!

M-am gandit sa deschid un nou topic legat de... verighete.
Eu nu ma pot hotari ce vreau, ce mi-ar placea... cat anume se merita sa platesti pentru verighete [am vazut la Cellini si verighete de 1.000 -2.000 eur :O ].

Voi de unde le-ati luat sau intentionati sa le luati?

Noi cred ne luam verighetele de la cellini, initial le-am vazut in italia, sunt de la firma unoaerre, dar la cellini se gasesc la acelasi pret (impus de firma). Costa 240 euro/buc, daca le-am lua din italia am putea negocia pana la 220 euro/buc, dar inca nu ne-am decis inca

madalinahonciuc
17.03.2007, 18:57:53
buna, fetelor! eu am colindat si prin Ploiesti, si prin Bucuresti dupa verighete; am inceput sa le recunosc de prin reviste, si sa le stiu preturile estimative pe dinafara ;))
Noi ne-am hotarat la cele din avatar, pe care le-am comandat la Royal Caro, in Magazinul Unirea , dar am fost impresionata placut de magazinul Firesq, din Bucuresti, unde sunt modele mai deosebite de verighete, si la preturi accesibile; este o bijuterie romaneasca si nu ma asteptam sincer, la asa o calitate superioara; sunt foarte ingrijit lucrate; nasii mei de acolo au cumparat verighetele; spor la cumparaturi, sper sa va fi fost de folos!

dana80i
21.03.2007, 11:02:10
Merci mult pentru informatii! O sa merg si eu pe la Unirea in Bucuresti!

madalinahonciuc
01.04.2007, 22:23:33
Magazinul Firesq despre care vorbeam este pe Calea Victoriei.

ALEX21A
01.04.2007, 22:28:40
eu zic mag titan,etj 1.........

maxine
02.04.2007, 12:06:51
Astea sunt verighetele pe care le vrem noi. Ce ziceti?

maxine
21.06.2007, 14:32:21
Uraaaaa! Ne-am luat in sfarsit verighetele!!! Sunt cele de deasupra. De abia astept sa le vad, dar asta o sa se intample doar in august :((
Insa important e ca am mai rezolvat ceva

madalinahonciuc
04.08.2007, 08:52:20
bravo, sunt frumoase verighetele voastre! sa fie intr-un ceas bun!

madalinahonciuc
04.08.2007, 08:54:44
ale noastre arata asa... am inceput sa ne obisnuim sa le purtam deja fara sa le mai dam jos;-) inainte de nunta le incercam in fiecare seara, le scoteam din sertar, apoi din cutiuta si le admiram...

maxine
06.08.2007, 15:46:56
bravo, sunt frumoase verighetele voastre! sa fie intr-un ceas bun!

Multumim mult! Vineri seara (noaptea de fapt :) ) le vad, de abia astept

andreear
06.08.2007, 17:00:41
Asteptam poze....

maxine
06.08.2007, 17:08:25
Asteptam poze....

Mai dureaza un pic, pentru ca vineri seara plec din tara. Verighetele pana la urma le-a luat el din italia si desi ar fi putut sa negocieze pretul nu a facut-o :) Cand le-am cautat impreuna, nu eram foarte hotarati si 2 bijuterii ne-au oferit discount la ele si atunci l-am lasat pe el sa le cumpere. Pana la urma a platit 480 euro pe amandoua cu inscriptionare cu tot

andreear
06.08.2007, 17:24:09
sa le purtati sanatosi. Pina la urma pretul conteaza mai putin, important este sa va placa voua ca le veti purta o viata....

negotzel00
31.08.2007, 21:26:56
armani a scos niste modele faine

analazarescu
09.01.2008, 13:05:19
Astea sunt verighetele pe care le vrem noi. Ce ziceti?

Sunt super ...cat au costat?...200 si ceva de euro?..cate grame au?

analazarescu
09.01.2008, 13:07:38
Sunt super ...cat au costat?...200 si ceva de euro?..cate grame au?

aaa..scuze am observat mai tarziu ...parca 480 euro cu inscriptionari...

luci_ana
29.01.2008, 09:23:34
Neata . Si noi ne-am luat verighetele. Si ne plac mult E o combinatie intre aur alb si aur galben. LE-am luat de la targul de nunti de la CORIOLAN.
Cu 75 ron/gram. Am dat doar 640 ron. Si ne plac atat de mult incat as vrea sa le purtam de acum. Le-am purtat Duminica toata ziua dar seara le-am pus la locul lor. AL meu viitor sot aseara ma intreba ca nu poate sa o poarte de acum ca parca se simtea bine cu ea si se si obisnuise.

analazarescu
29.01.2008, 11:17:40
Neata . Si noi ne-am luat verighetele. Si ne plac mult E o combinatie intre aur alb si aur galben. LE-am luat de la targul de nunti de la CORIOLAN.
Cu 75 ron/gram. Am dat doar 640 ron. Si ne plac atat de mult incat as vrea sa le purtam de acum. Le-am purtat Duminica toata ziua dar seara le-am pus la locul lor. AL meu viitor sot aseara ma intreba ca nu poate sa o poarte de acum ca parca se simtea bine cu ea si se si obisnuise.

off ce ma oftic..am fost si eu acolo si nici nu am putut sa ma apropii de coriolan ca era o nebunie acolo,....ai dat 640 pe amandoua?...acte grame au?

andreear
29.01.2008, 16:39:55

Sa le purtati sanatosi! Si noi tot de la Coriolan ne-am luat verighetele si suntem f incantati de ele. Si tot de la targul de nunti dar...anul trecut!

luci_ana
30.01.2008, 08:22:20
off ce ma oftic..am fost si eu acolo si nici nu am putut sa ma apropii de coriolan ca era o nebunie acolo,....ai dat 640 pe amandoua?...acte grame au?

Ma cu rabdare daca mergi sambata asta la targ...Ca si noi am stat la rand sa le luam. Si de caldura nu mai zic. Dar daca ai rabdare ti le cumperi ca sigur gasesti modelul care sa iti placa.Da pe amandoua am dat 635 mai exact.. Si au 8.46 grame. Sper sa reusesti si tu. Daca nu am vazut magazinul in Bucurssti la Unirea. tot 75 ron gramul, doar ca acolo nu prea aveau kodele, sau daca erau modelele nu erau marimile. Incearca la targ. Iti tin pumnii

mitzuskaya
30.01.2008, 08:46:54
miresici dragi , haideti sa va vand un pont , unde a fost fostul tomas pt jucarii la hale pe gangul acela este o bijuterie mai veche , nu va speriati ,va rog sa intrati , acolo este un baiat care aduce modele de afara cu pret fff bun, nu dati nici un ban in avans , comandati exact ce vreti si credeti ma ca sunt superbe si sunt exact ca in catalog, are si de la coriolan.eu anul trecut am dat pe gram 59 lei parca si prietena mea a dat 65 lei de la targ tot cam acelasi model.
sper sa va fie de folos , inainte sa va duceti la targ puteti sa dati o fuga sa va interesati poate e mai ieftin asa.
pupicesti

albinutza2008
24.02.2008, 02:14:23
Initial eu vazusem un model de la Firesq care imi placea la nebunie, dat fiind faptul ca era singurul model care mi-a placut atat mie cat si iubitzului meu. Dar mi-a picat greu cand am auzit pretul 2900 Ron pentru ambele verighete. Era un model simplu lat de 5 mm, doar cu o pietricica mica la mireasa (nu va ganditi ca nu avea multe puncte diamantul), si daca doream adauga si la mire, cu 300 Ron in plus. Deci am calculat daca piatra este 300 ROn, de unde 2900 Ron in total? In fine, a ramas ca mai caut un model asemanator, in speranta ca la alt pret. Si tare m-am bucurat cand am gasit la Mardikian, in Bucuresti, un model identic, la care imi facea ce modificari doream, adica i-a adaugat pietricica (un diamant mic) si iubitzului meu si ni le face mai late cu 1 mm, la doar 400 euro plus TVA, ambele verighete. Sincera sa fiu pe mine nu ma interesa cate karate sau puncte avea piatra, ci doar modelul verighetei, asa ca l-am luat pe iubitzul meu cu mine chiar de ziua mea la Bucuresti, ne-a luat masuri si am dat comanda de verighete fara sa stau pe ganduri. Acum astept ca la sfarsitul lunii sa imi ajunga verighetele si sunt tare incantata. Nu vreau sa ii fac reclama domnului Mardikian, dar sunt tare multumita de servicii si de amabilitate, si nu in ultimul rand, de preturi.
Cum primesc verighetele o sa va pun poze. Cine doreste detalii poate sa dea un PM.
Va pup si sper sa gasiti ceea ce va doriti!

catalina_mihaela
03.03.2008, 15:53:42
eu le-am luat deja de la bijoux si sunt super
o sa bag si poze
nu este indicat aur alb cu aur galben caci prietena mea dupa 2 ani de casnicie deja are sters,spalacit aurul alb nu se mai distinge mine de cel galben

CONT-INCHIS-047
04.03.2008, 23:51:14
eu le-am luat deja de la bijoux si sunt super
o sa bag si poze
nu este indicat aur alb cu aur galben caci prietena mea dupa 2 ani de casnicie deja are sters,spalacit aurul alb nu se mai distinge mine de cel galbenNoua pana acum ne-au placut doar combinatie de aur alb cu galben...chiar asa se intampla??Eu am cerceii din combinatie de aur alb cu galben de 4 ani si nu s-a intamplat nimic la ei...Deci miresici care aveti asa...ce imi puteti spune?

dorinutza
05.03.2008, 00:01:44
Noua pana acum ne-au placut doar combinatie de aur alb cu galben...chiar asa se intampla??Eu am cerceii din combinatie de aur alb cu galben de 4 ani si nu s-a intamplat nimic la ei...Deci miresici care aveti asa...ce imi puteti spune?
pai...nu sa intamplat nik in astia 4 ani...dar verighetele se sfintesc pt toata viata si crezi tu k vor fi ok???..nu stiu ce sa zic...eu recomand verighetele simple..din aur pur...sunt cele mai trainice si nu se vor demoda niciodata,..pupici...

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 00:06:25
pai...nu sa intamplat nik in astia 4 ani...dar verighetele se sfintesc pt toata viata si crezi tu k vor fi ok???..nu stiu ce sa zic...eu recomand verighetele simple..din aur pur...sunt cele mai trainice si nu se vor demoda niciodata,..pupici...

In cazul acesta o sa am mare nevoie sa ma ajutati cu sfaturi...pe unde sa caut verighete din aur pur? Zicea cineva de o bijuterie pe Gang (pe langa fostul magazin Aroma)...are cumva acolo modele dragute?

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 00:08:15
ne-ar placea ceva in genul asta...

andreear
05.03.2008, 17:22:38
ne-ar placea ceva in genul asta...

Sunt foarte frumoase, noi avem unele asemanatoare ( nu am aparatul acasa sa le pozez) dar din pacte nu le-am luat din Ploiesti( aici nu am gasit nimic care sa ne pollaca) ci de la targul de nunti....

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 21:47:30
Sunt foarte frumoase, noi avem unele asemanatoare ( nu am aparatul acasa sa le pozez) dar din pacte nu le-am luat din Ploiesti( aici nu am gasit nimic care sa ne pollaca) ci de la targul de nunti....
Inca un topic pe care descopar ca avem gusturi comune :D O sa alergam in lung si-n lat la vara pentru ca vreau sa luam niste modele frumoase frumoase

deeag
10.03.2008, 16:34:22
buna , si eu sunt disperata ca in oras nu am gasit nici un model de verighete care sa imi placa . Nu stiu ce sa fac ............cred ca voi merge si pe la bucuresti sa vad poate gasesc acolo ceva sa imi placa ?
Voi de unde le-ati luat?

Happy_Jo
10.03.2008, 16:42:11
Eu am gasit verighete SUPERBE la Mardikian!In 2/3 sapt le si primesc...Sper sa am aceeasi parere si atunci:D
Bafta la cautari,
Ioana

deeag
11.03.2008, 10:31:16
mersi mult Ioana pentru sfat cred ca o sa merg si eu sa vd ce gasesc.

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 15:24:38
Exista in Ploiesti magazin Markidan? Eu m-am uitat pe net la niste modele.

catalina_mihaela
27.03.2008, 14:11:09
eu zis sa va duceti la bijoux
sunt modele dragute si doamnele de acolo la fel
puteti sa le intrebati cand aduc modele noi si sa veniti atunci
eu de acolo le-am luat erau aduse in ziua in care au zis ca le aduc
nu am poze din pacate dar sunt f late cu niste bilute f mici iesite putin in relief si par a fi mai multe inele lipite
unele sunt mate,intercalate cu altele stalucitoare
va sfatuiesc sa nu va luati cu pietre si nici din aur alb combinat cu aur galben.aurul alb se ingalbeneste in timp si arata f urat si nu mai luceste
asa a patit prietena mea

lumiqgirl
06.04.2008, 13:08:22
Problema mare asta cu verighetele, nici eu nu am gasit nimic sa-mi placa pana acum, o sa merg pe mana voastra si o sa caut acolo unde ne-ati sfatuit.Mersic:*

CONT-INCHIS-047
06.04.2008, 14:06:51
Si noi ne-am tot uitat dupa verighete si nu gasim un model care sa fie pe gustul nostru :(

monik24
08.04.2008, 13:46:50
miresici dragi , haideti sa va vand un pont , unde a fost fostul tomas pt jucarii la hale pe gangul acela este o bijuterie mai veche , nu va speriati ,va rog sa intrati , acolo este un baiat care aduce modele de afara cu pret fff bun, nu dati nici un ban in avans , comandati exact ce vreti si credeti ma ca sunt superbe si sunt exact ca in catalog, are si de la coriolan.eu anul trecut am dat pe gram 59 lei parca si prietena mea a dat 65 lei de la targ tot cam acelasi model.
sper sa va fie de folos , inainte sa va duceti la targ puteti sa dati o fuga sa va interesati poate e mai ieftin asa.
pupicesti
Nu am cuvinte sa ti multumesc. Noi am cautat verighete peste tot si nu am gasit ceva sa ne placa(suntem mai pretentiosi). Dupa ce am citit ce ai scris tu am zis ca incercarea moarte nu are si am mers acolo. Acum tin sa ti spun ca ne plac foarte mult 3 modele si trebuie sa ne hotaram la unul. Datorita informatiei tale am mai rezolvat o problema....asa ca multumesc din nou si iti doresc sa fii sanatoasa si fericita toata viata.

monik24
08.04.2008, 13:50:24
In cazul acesta o sa am mare nevoie sa ma ajutati cu sfaturi...pe unde sa caut verighete din aur pur? Zicea cineva de o bijuterie pe Gang (pe langa fostul magazin Aroma)...are cumva acolo modele dragute?
Nu ezita sa mergi acolo. Pe catalog sunt modele ptr toate gusturile. De la modele clasice pana la ultimele modele aparute pe piata. Sigur vei gasi ceva sa va placa. pupici

mitzuskaya
08.04.2008, 13:59:02
Nu am cuvinte sa ti multumesc. Noi am cautat verighete peste tot si nu am gasit ceva sa ne placa(suntem mai pretentiosi). Dupa ce am citit ce ai scris tu am zis ca incercarea moarte nu are si am mers acolo. Acum tin sa ti spun ca ne plac foarte mult 3 modele si trebuie sa ne hotaram la unul. Datorita informatiei tale am mai rezolvat o problema....asa ca multumesc din nou si iti doresc sa fii sanatoasa si fericita toata viata.
sa cresti mareeee, sunt foarte happy cand fac fericite alte miresici.
nu ezita sa intrebi si altceva dc doresti!!!!!1<:-P <:-P :* :*

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 14:00:55
Am vb cu Iubi si zicea ca vrea sa avem verighetele cu aur alb si galben...verighetele de dama care au si pietricica cum vi se par?nu pica piatra?

mikimiki
09.04.2008, 11:08:31
noi ne-am luat verighetele de anul trecut din Bucuresti - din Unirea si suntem foarte multumiti de ele<:-P

anul trecut era si mai ieftin aurul, le-am luat cu 67 ron/gram, (pt Bucuresti este f ieftin pretul asta)

deeag
09.04.2008, 12:20:12
monik_24 ........ te rog explicami si mie mai eaxt unde este bijuteria. si daca aduc modele sau le fac ei ?
eu am fost la o bijuterie pe acolo ....langa un magazin cu rochite de mireasa ...............si am intrebat daca au verighete si mi-a spus ca nu au?
te rog spunemi tu unde ai fost si cei i-ai spus celui de acolo?
mersi mult

CONT-INCHIS-047
09.04.2008, 12:56:59
monik_24 ........ te rog explicami si mie mai eaxt unde este bijuteria. si daca aduc modele sau le fac ei ?
eu am fost la o bijuterie pe acolo ....langa un magazin cu rochite de mireasa ...............si am intrebat daca au verighete si mi-a spus ca nu au?
te rog spunemi tu unde ai fost si cei i-ai spus celui de acolo?
mersi mult

si pe mine ma intereseaza.

mikimiki
10.04.2008, 09:51:59
fetelor daca vreti ne intanlim intr-o zi toate si mergem la bijuteria unde zicea monik
o sa vorbesc cu ea

mitzuskaya
10.04.2008, 10:01:04
am auzit un zvon ca la bijuteria aceea care v-am recomandat-o eu pe Gang la Aroma nu se mai fac verighete pe comanda,,,
O fi adevarat ??????????????
Ca sa stiu sa nu mai recomand si altora ..... daca e adevarat.

pupicesti

mikimiki
10.04.2008, 10:33:24
sa dea Dumnezeu sa avem o zi superba:x

monik a fost luna trecuta la bijuteria aia si i-au zis ca fac verighete la comanda

mitzuskaya
10.04.2008, 10:36:01

monik a fost luna trecuta la bijuteria aia si i-au zis ca fac verighete la comanda
Am vazut dar a fost finuta mea saptamana asta si a zis ca nu mai fac pe comanda..... a plecat fff dezamagita si acum nu mai stiu ce sa cred....
:-SS

mikimiki
10.04.2008, 10:37:38
Am vazut dar a fost finuta mea saptamana asta si a zis ca nu mai fac pe comanda..... a plecat fff dezamagita si acum nu mai stiu ce sa cred....
:-SS

:-SS o sa-i spun si lu' monik

vai in sfarsit gasise si ea un model sa ii placa:-SS

mitzuskaya
10.04.2008, 10:39:52
:-SS o sa-i spun si lu' monik

vai in sfarsit gasise si ea un model sa ii placa:-SS

Mai,,, poate ca de ceva timp nu mai aduce pe comanda , , poate ea a avut noroc....Sper sa nu o panichezzzzzz^:)^

mikimiki
10.04.2008, 10:43:14
Mai,,, poate ca de ceva timp nu mai aduce pe comanda , , poate ea a avut noroc....Sper sa nu o panichezzzzzz^:)^

o sa se duca azi sa intrebe ca sa stie sigur ce are de facut

deeag
10.04.2008, 10:45:16
asteptam si noi un raspuns
sa stim ce avem de facut
multumim

mitzuskaya
10.04.2008, 10:47:35
Ne bazam pe monik..
Pupicestiiiiiiiii

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 13:25:49
offfff in ce tensiune stau...am fost si eu azi pe gang la Aroma, dar am vazut numai modele clasice de verighete si voiam sa intreb mai multe, insa doamna care era acolo avea treaba...am asteptat 5 min, dat trebui sa ajung la servici...

monik24
10.04.2008, 14:17:15
Doamne ajuta sa nu fie adevarat. eu am fost acum o luna si aveau cataloage dupa care iti alegeai modelul. m ati speriat. acum plec acolo sa vad care e situatia. dezamagirea ar fi imensa, cel putin ptr mine. va pup dulce si revin cu un raspuns....pozitiv sper.

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 15:04:33
Doamne ajuta sa nu fie adevarat. eu am fost acum o luna si aveau cataloage dupa care iti alegeai modelul. m ati speriat. acum plec acolo sa vad care e situatia. dezamagirea ar fi imensa, cel putin ptr mine. va pup dulce si revin cu un raspuns....pozitiv sper.

Bafta monica si te asteptam cu vesti din cele mai bune

monik24
10.04.2008, 17:03:26
Fetelor am o veste buna. Alarma falsa. Am fost acolo si e totul in regula. Domnul are catalogul dupa care se da comanda, pretul e 75 lei/gram, nu vrea avans si din momentul in care dai comanda ai verighetele intr o saptamana. Ce poate fi mai frumos de atat? Modele sunt ptr toate gusturile si culmea e ca daca vrei sa faci o modificare(daca modelul e
numai cu aur galben si tu vrei si aur alb se rezolva) nu i nicio problema.
O sa ma repet dar asta e....va recomand din tot sufletul sa mergeti acolo si nu o sa va para rau. Va pup si va doresc toate cele bune.

mitzuskaya
10.04.2008, 17:07:04
Fetelor am o veste buna. Alarma falsa. Am fost acolo si e totul in regula. Domnul are catalogul dupa care se da comanda, pretul e 75 lei/gram, nu vrea avans si din momentul in care dai comanda ai verighetele intr o saptamana. Ce poate fi mai frumos de atat? Modele sunt ptr toate gusturile si culmea e ca daca vrei sa faci o modificare(daca modelul e
O sa ma repet dar asta e....va recomand din tot sufletul sa mergeti acolo si nu o sa va para rau. Va pup si va doresc toate cele bune.

Cred ca finuta mea a gresit magazinul......vaiiiii stiam eu ca asa am facut si noi ne-am luat pe alta culoare decat era in catalog si mi le-a adus exact la fel.....vai ce ma bucur ca s-a terminat misterul..<:-P \:D/ ..scuze ca te-am pus pe ganduri........ sper ca ma iertiii....^:)^ ^:)^

monik24
10.04.2008, 17:12:51
sa cresti mareeee, sunt foarte happy cand fac fericite alte miresici.
nu ezita sa intrebi si altceva dc doresti!!!!!1<:-P <:-P :* :*
Imi cer scuze daca sunt pe langa subiect. O mare rugaminte am la tine...vreau sa vad cateva poze de la nunta ta din interiorul restaurantului sa mi fac o idee. Stiu ca tu ai mers pe multe flori lucru pe care vreau sa l fac si eu. Iti multumesc anticipat.

mitzuskaya
10.04.2008, 17:16:05
Imi cer scuze daca sunt pe langa subiect. O mare rugaminte am la tine...vreau sa vad cateva poze de la nunta ta din interiorul restaurantului sa mi fac o idee. Stiu ca tu ai mers pe multe flori lucru pe care vreau sa l fac si eu. Iti multumesc anticipat.
scuze de offf topic
eu sunt la birou si tb sa plec acum ,promit ca maine o sa iti trimit pozici...nu stiu cat de evidente vor fi dar incerc ,,,,eu nu am pozat restaurantul in mod special dar am cateva poze care cred ca te-ar putea ajuta...
pupicesti

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 17:17:27
monica ziceai ca te duci la bijuterie.Ce raspuns ne dai????

andreear
10.04.2008, 22:37:57

Uite Anca raspunsul Monikai....e de bine!!!!

deeag
11.04.2008, 08:47:01
miresici explicati si mie mai clar ...........ca sa nu gresesc bijuteria . unde este exact aceasta bijuterie .
va multumesc si astept raspuns

NMM
11.04.2008, 11:49:11

eu am fost ieri, si nu fac decit citeva modele care erau expuse, dar din pct meu de vedere erau groaznice.

mikimiki
11.04.2008, 11:55:35
eu am fost ieri, si nu fac decit citeva modele care erau expuse, dar din pct meu de vedere erau groaznice.

cred totusi ca nu se vorbeste despre aceeasi bijuterie
asteptam sa ne lamureasca monik cu locatia exacta a bijuteriei

NMM
11.04.2008, 12:03:54
cred totusi ca nu se vorbeste despre aceeasi bijuterie
asteptam sa ne lamureasca monik cu locatia exacta a bijuteriei
e posibil, dar tinind cont ca pe gangul de la aroma este un singur magazin cu rochii de mireasa "vis de nunta" si o singura bijuterie.................

mikimiki
11.04.2008, 12:12:13
e posibil, dar tinind cont ca pe gangul de la aroma este un singur magazin cu rochii de mireasa "vis de nunta" si o singura bijuterie.................

chiar ca nu-mi dau seama pt ca monik spunea ca are un catalog cu modele iar tu spui ca aveau doar cateva modele expuse si pe acelea le faceau

eu nu am fost la bijuteria aia:(

CONT-INCHIS-047
11.04.2008, 12:15:17
fetele eu am fost pe gang la aroma si azi, la bijuteria de pe partea dreapta de pana in magazinul cosmote si avea cateva modele de verighete clasice si a zis ca nu face pe comanda si ca nu are catalog.Unde este bijuteria aceea???

monik24
11.04.2008, 14:18:07
Dupa agentia de nunti vis de nunta este o ceasornicarie dupa care o sa vezi scris mare mare bijuterie pe un panou vertical. intri acolo si l intrebi pe tipul care e acolo de catalogul de la firma arzu cu verighete. sper ca te am lamurit. dupa ce vezi modele dupa catalog astept sa mi spui parerea ta. pupici

monik24
11.04.2008, 14:23:45
Am uitat sa spun ca nu este un magazin unde puteti gasi bijuterii. Acolo se repara bijuterii. Imi cer scuze daca nu sunt mai explicita dar eu sunt din buzau si imi e mai greu sa va explic.

NMM
11.04.2008, 14:46:51
Am uitat sa spun ca nu este un magazin unde puteti gasi bijuterii. Acolo se repara bijuterii. Imi cer scuze daca nu sunt mai explicita dar eu sunt din buzau si imi e mai greu sa va explic.
se ocupa cu amanet si reparatii. acolo am fost si am intrebat de verighete, iar tipul a aspus ca le are doar pe cele din vitrina, nu a pomenit de niciun catalog

mitzuskaya
11.04.2008, 15:12:21
Miresici....dragi.... Eu Nu Mai Inteleg Nimicc.....offff.tb Sa Ma Duc Si Eu Sa Studiez Terenu.....s-ar Putea Ca Baiatul De Acolo Sa Nu Spuna La Toata Lumea Pt Ca El Lucreaza La Negru Si Probabil Swe Fereste....eu Sunt Mai Suspicioasa De Fel....plitista Tb Sa Ma Fac....sa Nu Va Luati Dupa Mine.....zic Si Eu.. Ca Mai Multe Bijuterii Nu Sunt Pe Gangul Ala...
Pupici Va Tin La Curent

mikimiki
11.04.2008, 23:13:52
se ocupa cu amanet si reparatii. acolo am fost si am intrebat de verighete, iar tipul a aspus ca le are doar pe cele din vitrina, nu a pomenit de niciun catalog

eu propun sa mergeti mai multe odata si sa vedeti ce mai zice tipul ala de la bijuterie, daca il bagati la inghesuiala?!:gen_07:
cred ca pomeneste de catalog doar la cine are el chef,
daca nu are chef de treaba, spune ca nu are decat ce se vede[-X

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 16:07:25
Eu am intrat de 2 ori acolo si nu am vazut niciun barbat...erau doua doamne :(

mamuska
12.04.2008, 16:14:31
noi am cumparat verighetele de la B&B COLECTION din Omnia....au niste modele superbe,chiar daca sunt mai scumpe putin...si tot jos in Omnia mai sunt inca 2 magazine de bijuterii...cel de langa KFC (unde au modele mai clasice si sunt si mai ieftine) apoi e B&B si pe partea cu argintaria mai este unul care are multe modele...

roxana87
12.04.2008, 22:53:31
noi ne-am cumparat verighetele de la robert&augustin q 642 lei aman2...a lu iuby are 4,75 grame si a mea 3,75...bafta la cautari

mikimiki
14.04.2008, 11:26:04
noi am cumparat verighetele de la B&B COLECTION din Omnia....au niste modele superbe,chiar daca sunt mai scumpe putin...si tot jos in Omnia mai sunt inca 2 magazine de bijuterii...cel de langa KFC (unde au modele mai clasice si sunt si mai ieftine) apoi e B&B si pe partea cu argintaria mai este unul care are multe modele...

si noua ne-au placut cateva modele din omnia, dar din pacate ne-au spus ca nu fac la comanda, vindeau doar ce aveau in magazin
iar masurile pe care le aveau nu ni se potriveau, eu am degetele foarte subtiri iat al meu le are groase, asa ca a trebuit sa le facem la comanda

roxana87
14.04.2008, 21:53:33
pozici cu vedrighetele....nu-s prea clare k-s faqte cu telu...dar asta e

roxana87
14.04.2008, 22:34:32
sa le purtati cu placere.Foarte dragute

ms:* o sa le purtam dupa nunta k sa nu ne obisnuim q ele pana atunci....sa fie tot noi;))

CONT-INCHIS-047
14.04.2008, 23:06:34
ms:* o sa le purtam dupa nunta k sa nu ne obisnuim q ele pana atunci....sa fie tot noi;))

Eu ii spuneam lui Iubi la un momentdat ca abia astept cand ne-om cumpara verighetele...sa le probam...la care el:"Nu ca nu le probam...de ce sa le punem pe deget...preotul ni le pune" =)) i-am explicat apoi ca nu avem cum sa vedem daca ne sunt sau nu bune...intr-un final a inteles :D

mikimiki
15.04.2008, 08:58:29
pozici cu vedrighetele....nu-s prea clare k-s faqte cu telu...dar asta e

am vazut si eu modelul asta de verighete, sunt frumoase verighetele , sa le purtati cu multa placere:*

CONT-INCHIS-047
30.04.2008, 15:15:54
Stabilisem cu Iubi sa luam verighetele luna asta.ne gandeam sa aiba impreuna in jur de 10 grame deci in jur de 8 mil.Azi iubi s-a dus pe la niste bijuterii si a vazut un model de care s-a indragostit pe loc.Cea pentru dama avea 9,800 grame, iar cea de barbat in jur de 13 grame.se fac la comanda si sunt lucrate manual, din aur alb si galben.sambata o sa le vad si eu.Insa asta inseamna ca trebuie sa scoatem (defapt sa scoata iubi) din buzunar 23 mil...nu mai luam luna asta...luam luna viitoare.Abia astept.O sa pun poze.

deeag
05.05.2008, 12:44:32
miresici ...................mi-m luat si eu verighetele ...urrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaa imi plac rau de tot . eu as vrea sa le purtam dar nu prea vrea miresoiu ...
va pun si cateva poze dar nu se vad prea bine ca sunt facute cu tel.

CONT-INCHIS-047
05.05.2008, 14:54:53
Foarte dragute.Sa le purtati cu placere si sa va aduca noroc.
Am fost si noi azi.Am vazut modelul de care zicea Iubi, insa nu vedea bine pe mana...offffff...in schimb am vazut altele...Il duce si mai ieftin...costau cam 11 mil amandoua.Sunt deosebite, dar mai asteptam pana le luam...

ralu192000
05.05.2008, 16:29:42
Noi pana acum doar am "vizionat", sper sa ne hotaram la un model pana la nunta!;))

madutza23
22.05.2008, 17:01:58
Ne-am luat si noi verighete \:D/ Le-am luat de la Robert Augustin au acolo niste modele super. Astea mi-au placut mult si le-am luat ;))
O sa pun si poze. Au preturi destul de accesibile: 75 ron/ gram

CONT-INCHIS-047
22.05.2008, 22:42:58
miresici ...................mi-m luat si eu verighetele ...urrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaa imi plac rau de tot . eu as vrea sa le purtam dar nu prea vrea miresoiu ...
va pun si cateva poze dar nu se vad prea bine ca sunt facute cu tel.

Verighetele sunt luate de la Robert & Augustin cumva?Sunt acelea lucrate manual?
Noi am probat si ne-am oprit asupra unui model...la o bijuterie in Mall-ul nou.Sunt deosebite...Glamour asa...luna viitoare le luam...mai avem 3 saptamani pana atunci...abia astept :D

deeag
23.05.2008, 08:49:23
NU sunt de la robert & augustin am fost si acolo dar nu mi-a placut de vanzatoare au fost foarte rautaciaose . Le-am luat din bucuresti

madutza23
23.05.2008, 09:35:36
NU sunt de la robert & augustin am fost si acolo dar nu mi-a placut de vanzatoare au fost foarte rautaciaose . Le-am luat din bucuresti
Nici mie nu mi-a placut de vanzatoarele de acolo. Cand ne-am dus acolo erau atat de plictisite zici ca ma dusesem sa le iau verighetele de la maini. >:P

deea14
23.05.2008, 13:38:01
Nici mie nu mi-a placut de vanzatoarele de acolo. Cand ne-am dus acolo erau atat de plictisite zici ca ma dusesem sa le iau verighetele de la maini. >:P
si eu tot de la robert&augustin le-am luat si nici mie nu mi-au placut vanzatoarele....antipatice....ne serveau cu o lene....
nu mai vroiam sa cumpar de acolo,dar mi-a placut modelul f mult

madutza23
23.05.2008, 15:25:00
si eu tot de la robert&augustin le-am luat si nici mie nu mi-au placut vanzatoarele....antipatice....ne serveau cu o lene....
nu mai vroiam sa cumpar de acolo,dar mi-a placut modelul f mult
asta e mai facem si concesii ce sa facem. >:P Pana la urma sa ne fie noua bine. ;))

ralu192000
06.06.2008, 20:31:25
Am luat si noi verighetele azi!
Nu ma asteptm sa si gasim , asa, din prima, ceva sa ne placa, dar am avut noroc!
De la robert&augustin am luat, dar nu am stt asa de mult incat sa ne enervam pe vanzatoare, care era, de fapt, draguta.
Sunt atat de fericita!\:D/ \:D/ <:-P

ralu192000
06.06.2008, 22:34:08
in sfarsit am reusit sa facem si noi poze cu verighetele! sper sa se distingsi modelul..noi am vrut ceva simplu, fara prea mult model.
http://i0.tagstat.com/image02/1/f3f4/000i04jcvfQ.jpg

ralu192000
07.06.2008, 20:26:28
Hi-hi! Avem gusturi asemanatoare!:-p
Tot de la robert si augustin?

andreear
08.06.2008, 09:57:29

Nu, ni le-am luat de la targul de nunti din Bucuresti anul trecut direct de la producator!

luci_ana
09.06.2008, 08:55:01
in sfarsit am reusit sa facem si noi poze cu verighetele! sper sa se distingsi modelul..noi am vrut ceva simplu, fara prea mult model.
http://i0.tagstat.com/image02/1/f3f4/000i04jcvfQ.jpg
Foarte frumoase Ralu. Seamana cu ale noastre, doar ca noi le avem combinatie intre auralb si galben. Sa le purtati fericiti

madutza23
09.06.2008, 08:59:24

Si eu tot ca astea am cumparat. De la Robert& Augustin;))

mgh83
12.06.2008, 09:21:35
Noi ne-am luat verighetele de la Milan Gold..au doar cateva modele dar toate sunt f frumoase

mikimiki
12.06.2008, 09:28:26
Noi ne-am luat verighetele de la Milan Gold..au doar cateva modele dar toate sunt f frumoase

am vazut si eu modelele de Milan Gold, dar dupa un catalog turcesc

ralu192000
17.06.2008, 23:49:42
Multumim la fel, fetelor! Abia asteptam sa le purtam!:x

CONT-INCHIS-047
24.06.2008, 19:15:23
Tocmai ne-am luat verighetele.Sunt atat de bucuroasa...simt ca plutesc....nu am bateriile incarcate sa fac poza, dar am gasit unele identice intr-o poza din albumul unei fete...

mada_lina22
24.06.2008, 20:13:52
sunt superbe verighetele, anca, sa va aduca numai bucurii si noroc:*. De unde le-ai luat ca nici eu nu mi-am luat verighetele, inca sunt in cautare.

mikimiki
25.06.2008, 08:28:18
ma bucur tare mult ca v-ati luat verighetele, cred ca ai avut un sentiment minunat in momentul in care ti-ai pus verigheta pe deget.>:D<

sa fiti sanatosi si sa va iubiti

CONT-INCHIS-047
25.06.2008, 16:55:16
Multumesc frumos
Madalina, le-am luat din mall-ul nou de la Milan Gold.

alinna_3003
08.04.2009, 11:26:43
Buna fetelor.
Eu mi-am luat verighetele de la Coriolan si sunt f multumita. am dat in jur de 10 mil , le ma luat de la targul de la romexpo si am avut si reducere 10%. au cam in jur de 11 grame am 5.40 gr si a lui 6.40

olgutza26
08.04.2009, 12:06:32
pune-ne si o poza sa te credem :P sa le purtati sanatosi si sa va poarte noroc

alinna_3003
09.04.2009, 10:01:54
pune-ne si o poza sa te credem :P sa le purtati sanatosi si sa va poarte noroc
Nu am poza acum cu ele dar o sa le fac si am sa pun pozele pup

Georgy_A
29.04.2009, 19:33:10
Avem si noi verighetele, si sunt foarte fericita! <:-P Au fost vazut, placut, probat, potrivit, luat! Pun pozici si astept pareri !

olgutza26
29.04.2009, 23:31:16
superb model. sa va poarte noroc! >:D<

mireasamika5
20.06.2009, 18:57:22
robert si augustin

reme
02.07.2009, 17:52:23
acesta e modelul ales de noi..si le vom face la o bijuterie de la hale......are multe cataloage..si lucreaza bine...dc duc aurul meu ma va costa pana in 4 mil...dc iau aur de la ei ma va costa maxim 10.....

lavinia_r_88
13.07.2009, 13:16:08
acesta e modelul ales de noi..si le vom face la o bijuterie de la hale......are multe cataloage..si lucreaza bine...dc duc aurul meu ma va costa pana in 4 mil...dc iau aur de la ei ma va costa maxim 10.....
Care bijuterie de la hale? Spune-mi si mie ,te rog, unde este, mai exact. Mersi:*

andre10
13.07.2009, 14:05:27
e bine daca merge si cu aur la schimb.. mai faci economie..

strumf08
13.07.2009, 15:12:10
va recomand coriolan pt verighete.din mai au punct de lucru si in bucuresti, langa unirea

claudiam
04.10.2009, 12:49:11
Eu am o problema.mie nu prea imi place aurul(de fapt culoarea aurie). Asa ca va rog sa-mi spuneti si mie : unde gasesc verighte numai din aur alb., sa fie modele simple si daca pretul la aurul alb e acelasi cu cel de la aurul galben.
stiu ca sunt cam multe intrebari deodata , dar va rog faceti un bine unei miresici care e doar la inceput de cautari. Va pup

olgutza26
05.10.2009, 15:14:23
aur alb gasesti la celini (parca asa se numeste magazinul din mallul nou de la parter). ca pret, e mai scump. ei au de fapt pretul pe model, nu pe nr de grame. au niste modele cu adevarat deosebite dar mi s-au parut foarte scumpe.

oana_mis
21.10.2009, 18:27:54
eu le-am luat din mall-ul vechi:*

paunand
22.10.2009, 08:20:55
Verighete frumoase gasesti la coriolan la bucuresti. Toate modelele se pot face si pe aur alb. Vezi ca au si site, poti vedea acolo catalogul lor. Multa bafta in alegerea ta!

strumf08
22.10.2009, 15:56:14
Verighete frumoase gasesti la coriolan la bucuresti. Toate modelele se pot face si pe aur alb. Vezi ca au si site, poti vedea acolo catalogul lor. Multa bafta in alegerea ta!

de acolo le-am luat si eu ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) ;;)

dany_nro
10.11.2009, 22:02:59
Azi am ridicat vereghetele si ne plac tare mult...abia asteptam sa le purtam:)

olgutza26
11.11.2009, 12:00:23
sa le purtati sanatosi. de unde le-ai luat? imi place tare mult modelul. e ceea ce mi-am dorit pentru noi, dar nu am gasit chiar asa.

dany_nro
11.11.2009, 12:42:46
sa le purtati sanatosi. de unde le-ai luat? imi place tare mult modelul. e ceea ce mi-am dorit pentru noi, dar nu am gasit chiar asa.

Le-am luat din magazinul victoria din bucuresti. Ne doream si noi modelul asta de mult dar pe unde am fost, erau destul de scumpe. modelul initial nu era asa, pietricelele erau mai rare si pe pe toata veregheta numai din aur galben.a fost draguta si ni le-a facut asa cum ni le-am dorit noi, adica aur galben pe margine cu aur alb pe mijloc si cu pitricele doar pana la jumatatea vereghetei ...altfel riscam dupa parerea mea sa le stric.

AndreiaAndrei
15.03.2010, 14:20:56
Buna miresici! Noi vrem niste verighete f simple, de max 10 grame amandoua si max 90RON/g. Ma poate sfatui cineva unde gasesc asa ceva in Bucuresti? Trimiteti va rog pe PM, sa nu facem reclama.
Multumesc frumos si sa aveti o zi minunata!

bichonelmic
03.12.2010, 15:28:33
BUNA MIRESICI ce magazine cu verighete avem mai noi deschise in oras ?

oanaspiridon79
04.12.2010, 00:20:11
noi le-am luat azi si sunt si cu aur alb,dar nu stiu unde sa le duc pt inscriptionat....undeva unde sa le faca bine.

olgutza26
06.12.2010, 11:49:28
noi le-am luat azi si sunt si cu aur alb,dar nu stiu unde sa le duc pt inscriptionat....undeva unde sa le faca bine.
iti recomand pentru inscriptionare bijuteria de la strada Teatrului. sunt profesionisti

bichonelmic
08.12.2010, 12:56:17
iti recomand pentru inscriptionare bijuteria de la strada Teatrului. sunt profesionisti
mai precis unde e bijuteria asta?

bichonelmic
08.12.2010, 12:57:33
de unde le-ati luat poti sa-mi spui?

olgutza26
08.12.2010, 23:02:04
mai precis unde e bijuteria asta?
e pe partea cu teatrul, e singura bijuterie de pe strada, nu ai cum sa o ratezi (are firma si toate cele)

tatiananegoita
02.06.2012, 13:07:12
Eu nu am gasit in Ploiesti modelul pe care mi l-am dorit , asa ca am ajuns in Bucuresti.