PDA

Versiunea completa : Locatii pentru sedinta foto Iasi

Pagini : [1] 2

janine_282
17.03.2007, 07:59:40
Dragele mele, ce spuneti de sedinta foto...la noi in Iasi, avem Gradina Botanica, si Palatul Culturii , dar intrebarea este cum reusim sa avem acordul pentru a face fotografii acolo. Ma gandesc in mod deosebit cum as putea face sa intru in Palatul culturii sa fac o sedinta foto de vreo 1h impreuna cu nasii si familia...tare mi-as dori acest lucru...Voi faceti sedinta foto pentru albumul de nunta?

alibd
17.03.2007, 10:04:12
Dragele mele, ce spuneti de sedinta foto...la noi in Iasi, avem Gradina Botanica, si Palatul Culturii , dar intrebarea este cum reusim sa avem acordul pentru a face fotografii acolo. Ma gandesc in mod deosebit cum as putea face sa intru in Palatul culturii sa fac o sedinta foto de vreo 1h impreuna cu nasii si familia...tare mi-as dori acest lucru...Voi faceti sedinta foto pentru albumul de nunta?

Noi am ales un fotograf care "ne impune" (la modul placut) aceasta sedinta foto, in special pentru miri si care va dura cam 1h si jum. Avand in vedere ca avem cununia religioasa la Sf. Nicolae Domnesc, sedinta foto va fi undeva pe la Palat, in natura. Nu stiu ce sa-ti spun despre intratul in Palat, dar te poti interesa; nu pierzi nimic. Si probabil ca ar trebui sa platesti ceva pt chestia asta.
Te pup!

madalinabul
17.03.2007, 14:28:48

in gradina botanica poti sa faci poze daca platesti taxa foto. cat despre palatul culturii mi se pare cxa mai bine ar iesi pozele afara decat inauntru,unde oricum totul este crapat si vai de capul lui, dar asta e doar parerea mea, tu faci cum crezi.

AnaM
17.03.2007, 14:36:31
Eu inca n-am vorbit cu fotograful care mi-l doresc, abia aseara am aflat ca ii place sa faca foto la nunti (face fotografie de moda, in general) de la o prietena care a pozat pentru el... Eu nu voi avea sedinta foto pentru ca nu am timp. Cununia religioasa e la 18:00 (asta daca nu se decaleaza treaba si e mai tarziu), iar la restaurant petrecerea incepe la ora 20:00.

Doar o ora intre evenimente e greu, tre sa ne luptam si cu traficul, si cu vremea (daca nu e suficient soare sau daca ploua). Sedinta foto indoor nu vreau sa fac... Oricum, prefer instantaneele, care, parerea mea, surprind mult mai bine sentimentele si trairile celor doi miri... Si cum noi nu ne putem lua ochii unul de la celalalt, cred ca vor iesi destule poze frumoase...

janine_282
17.03.2007, 19:20:29
Am fost astazi la Palat si se poate rezolva fara nici cea mai mica problema, asta pt albumul de nunta, referitor la intantanee cred ca vor fi destule la petrecere si apoi verdeata se rezolva ...am destula in fata palatului plus daca imi ramane timp pot trage o fuga pana la gradina botanica...oricum starea civila va fi dimineata devreme apoi voi veni acasa ma voi gati mireasa apoi sedinta foto, unde am timp berechet pana la ceremonia religioasa care va fi la 17, in concluzie slava domnului ca am timp pt fotografii<:-P

tesenfants
17.03.2007, 20:55:27
Buna Janine,

am inteles ca ai fost azi la Palat si ai rezolvat cu fotografiatul in interiorul Palatului? Se pot face poze, deci? Se plateste vreo taxa? Cam la cat ajunge...?:D

___ALEXANDRA___
18.03.2007, 13:02:09
da.. cat costa o sedinta forto in palat?

alibd
18.03.2007, 14:44:34
da.. cat costa o sedinta forto in palat?

Eu am inteles ieri de la janine ca taxa ar fi undeva pe la 2 sute si ceva de mii; 240 mii parca.
Se face cerere la secretariat si se plateste taxa.... Cam atat!

ioana_taranu
18.03.2007, 15:37:41
adica 24 lei? se poate face si duminica?

___ALEXANDRA___
18.03.2007, 17:21:03
Eu am inteles ieri de la janine ca taxa ar fi undeva pe la 2 sute si ceva de mii; 240 mii parca.

atat de putin? super!!!

tesenfants
18.03.2007, 21:24:37
Buna,

Eu am fost azi la Palat si am vb cu gardianul, care ne-a spus ca trebuie facuta o cerere, dar si ca tb sa vb mai intai cu dl Val Condurache, directorul Palatului...nu mai stiu ce sa mai cred...nu ne-a zis nimic de secretariat sau de vreo taxa...

Green_Eyes
18.03.2007, 23:42:37
De ce tineti atat de mult sa facetzi poze pe scarile Palatului?:| Pentru ca oricum in muzee e interzisa fotografierea;-)

___ALEXANDRA___
18.03.2007, 23:47:57
pai eu de exemplu am nunta in ian deci se exclud din start pozele in natura...;-) asa ca am de ales intre un studio foto sau o locatie cum ar fi palatul culturii.... care pana la urma e destul de impunatoare si fastuasa k sa zic asa... si cred k ar iesi mai bine cu putine aranjamente

janine_282
20.03.2007, 19:51:48
Buna,

Eu am fost azi la Palat si am vb cu gardianul, care ne-a spus ca trebuie facuta o cerere, dar si ca tb sa vb mai intai cu dl Val Condurache, directorul Palatului...nu mai stiu ce sa mai cred...nu ne-a zis nimic de secretariat sau de vreo taxa...

crede-ma am fost astazi la palat am facut cerere in atentia directorului, si pana la 16 a fost aprobata, am fost sunata ca pot face sedinta foto acolo, doar ca trebuie sa platesc biletele pt salile de muzeu in care aleg sa fac poze....cum de altfel era si normal....asa ca bafta.

janine_282
20.03.2007, 19:53:16
De ce tineti atat de mult sa facetzi poze pe scarile Palatului?:| Pentru ca oricum in muzee e interzisa fotografierea;-)

pentru ca mi se pare o locatie buna pt albumul de nunta, oricum pe langa palat vom mai face si in gradina botanica, am 2 ore si jumatate pt sedinta foto.

Bia
20.03.2007, 22:51:27
In afara de gradina botanica si palat mai stiti vreo locatie draguta pt sedinta foto?

nadiai
21.03.2007, 11:15:57
daca tot suntem printese pentru o zi.. de ce sa nu avem si amintiri din palate..nu?

nerromiha
21.03.2007, 12:01:44
daca tot suntem printese pentru o zi.. de ce sa nu avem si amintiri din palate..nu?

chiar e o idee buna.....o:-)

sste1711
21.03.2007, 14:31:47
fetelor, nu ezitati sa faceti ce va place!!!!!macar acum, daca nu se poate tot timpul....
eu o sa raman la pozele in aer liber.....sper sa ma ajute si vremea...[-o<

Milagros
21.03.2007, 14:44:44
De Piata Unirii ce parere aveti? Cu riscurile de rigoare...:"> ...porumbei...chestii....:-p

sste1711
21.03.2007, 15:00:04
De Piata Unirii ce parere aveti? Cu riscurile de rigoare...:"> ...porumbei...chestii....:-p
ar fi ceva... numai ca sigur nu va fi gata pana am eu nunta:(

CataAna
21.03.2007, 15:18:14
Intotdeauna m-am imaginat mireasa intr-o sala cum e cea de la Teatrul National (ma refer la foaier, nu la scena :D ). Chiar ma gandeam serios sa imi fac nunta acolo, spre disperarea alor mei. Faptul ca e in renovare m-a scutit de deziluzii, dar inca mai sper sa am fotografii mireasa in foaier...[-o<

Foarte mult imi plac si scarile de la Rapa Galbena. Au fost renovate de curand si ultima oara cand le-am vazut aratau f bine. Mai ales daca le privesti de jos si se vede cerul albastru si scarile albe... Romeo si Julieta...:x Important este sa nu fie prea multi trecatori (cam greu de realizat, dar nu imposibil).

Fotografii foarte frumoase ies si la fantanile de pe Esplanada Teatrului Luceafarul. Numai sa functioneze :D

Voi avea fotografii cu Hotelul Traian, dar nu neaparat pentru ca este locatia nuntii ci pentru ca este foarte frumoasa cladirea. In coltul din dreapta al Restaurantului Select este un balconas romantic cu fier forjat (cel putin era inainte sa-l renoveze). Ar iesi o poza superba cu noi in balcon si in spate sa se vada Hotelul Traian (cu cablurile de la tranvai de rigoare:( ). Vise...

Cam asta am eu pe lista. Daca mai descopar vreo 'comoara' cand vin in Iasi, va anunt. Astept si sugestiile voastre. Fiecare are un loc preferat, care inseamna ceva deosebit sau care aminteste de ceva special...
:*

Bia
21.03.2007, 20:06:57
>:D<
Intotdeauna m-am imaginat mireasa intr-o sala cum e cea de la Teatrul National (ma refer la foaier, nu la scena :D ). Chiar ma gandeam serios sa imi fac nunta acolo, spre disperarea alor mei. Faptul ca e in renovare m-a scutit de deziluzii, dar inca mai sper sa am fotografii mireasa in foaier...[-o<

Foarte mult imi plac si scarile de la Rapa Galbena. Au fost renovate de curand si ultima oara cand le-am vazut aratau f bine. Mai ales daca le privesti de jos si se vede cerul albastru si scarile albe... Romeo si Julieta...:x Important este sa nu fie prea multi trecatori (cam greu de realizat, dar nu imposibil).

Fotografii foarte frumoase ies si la fantanile de pe Esplanada Teatrului Luceafarul. Numai sa functioneze :D

Voi avea fotografii cu Hotelul Traian, dar nu neaparat pentru ca este locatia nuntii ci pentru ca este foarte frumoasa cladirea. In coltul din dreapta al Restaurantului Select este un balconas romantic cu fier forjat (cel putin era inainte sa-l renoveze). Ar iesi o poza superba cu noi in balcon si in spate sa se vada Hotelul Traian (cu cablurile de la tranvai de rigoare:( ). Vise...

Cam asta am eu pe lista. Daca mai descopar vreo 'comoara' cand vin in Iasi, va anunt. Astept si sugestiile voastre. Fiecare are un loc preferat, care inseamna ceva deosebit sau care aminteste de ceva special...

Salut Cata! Ca de obicei ai numai idei bune! Chiar ar fi fain in fata la teatru la fantanile alea ... buna idee! Mersi! >:D<

nadiai
22.03.2007, 09:49:38
poate aveti noroc si da drumu' primaria si la apa.. :)

Bia
22.03.2007, 11:44:29
poate aveti noroc si da drumu' primaria si la apa.. :)
Parca vara trecuta functionau nu? sau imi aduc aminte eu eronat?

madalinabul
22.03.2007, 13:07:49

functionau anul trecut si sunt sigura ca vor functiona si anul acesta

CataAna
22.03.2007, 13:17:07
Salut Cata! Ca de obicei ai numai idei bune! Chiar ar fi fain in fata la teatru la fantanile alea ... buna idee! Mersi! >:D<
Pupici Bia:*, esti o dulce!
Da, anul trecut au functionat. Am facut si cateva poze acolo. Atasez o foto cu al meu viitor sot:">
Cata:">
25184

Ruby
22.03.2007, 22:50:54
Da, anul trecut au functionat. Am facut si cateva poze acolo. Atasez o foto cu al meu viitor sot:">
25184

frumoasa poza. zici ca e vedere

Ruby
22.03.2007, 22:53:16
Am fost astazi la Palat si se poate rezolva fara nici cea mai mica problema, asta pt albumul de nunta, <:-P

da buna idee!!! m-am gandit si eu la asta la un moment dat dar m-am gandit ca nu am vreo sansa...merci de pont!

Bia
23.03.2007, 00:43:02
25184

Stai ca m-am prins la care fantani te-ai referit! :D ! Eu ma gandisem la cele din fata teatrului national, da bun, super si astea, chiar mai fain si cu palatul in spate .... Mersi! :*

sste1711
23.03.2007, 09:20:07
frumoasa poza. zici ca e vedere
nu-mi vine sa cred ce frumos se vede!!!!! e super....gata acolo ma pozez!!!!:D

nadiai
23.03.2007, 10:24:40
iubi al meu e un incapatinat ca un catir.. sper sa reusesc sa-l conving sa facem citeva poze asa .."de album"..
Mi-a placut foarte mult ideea de fotografii in palat.. Janine.. tot respectul meu..;)

Milagros
23.03.2007, 11:33:22
Noi obligatoriu tre sa facem poze la Palat ca acolo e km 0 pt noi...acolo am avut prima intalnire fate to face (stiti ca noi ne-am cunoscut pe net, nu?) :D

Simona06
23.03.2007, 11:34:34
Eu ce am sa fac in noiembrie?:-\ Unde sa ma pozez?dati-mi idei,pls.Asta in caz ca nu voi prinde deja zapada..:-SS sper sa nu..[-o< anul trecut a fost f.frumos si cald pe 10 noiembrie..rugati-va pt mine fetelor sa am parte de o zi frumoasa si calduroasa si anul asta!!![-o< [-o<

___ALEXANDRA___
23.03.2007, 11:35:31
Noi obligatoriu tre sa facem poze la Palat ca acolo e km 0 pt noi...acolo am avut prima intalnire fate to face (stiti ca noi ne-am cunoscut pe net, nu?) :D

super tare!!!:-p

nerromiha
23.03.2007, 12:47:45
mie imi mai place parcul expozitiei......imi da o senzatie....de calm:)si cu brazii aia...sau ce or fi...zici ca esti la munte:D

janine_282
24.03.2007, 21:58:45

merci...chiar la acest lucru ma gandeam si eu...

janine_282
24.03.2007, 22:02:46
Eu ce am sa fac in noiembrie?:-\ Unde sa ma pozez?dati-mi idei,pls.Asta in caz ca nu voi prinde deja zapada..:-SS sper sa nu..[-o< anul trecut a fost f.frumos si cald pe 10 noiembrie..rugati-va pt mine fetelor sa am parte de o zi frumoasa si calduroasa si anul asta!!![-o< [-o<

la camera de comert si industrie este o camera frumos amenajata pr coltail-uri dar cam greu sa intrat....nu stiu ....poate cu o cunostinta se poate

Simona06
24.03.2007, 22:21:58
la camera de comert si industrie este o camera frumos amenajata pr coltail-uri dar cam greu sa intrat....nu stiu ....poate cu o cunostinta se poate
Unde-i asta?

adinac_ro
24.03.2007, 22:40:55
Am sa fac o cere la palat pentru eventualitatea in care va ploua in ziua nuntii noastre si nu vom putea profita de natura.In cazul in care va fi frumos nu cred ca voi mai "onora" acea cerere la palat.

madalinabul
25.03.2007, 10:26:58

tu te rogi sa nu ninga la nunta ta , iar sora mea, care are nunta pe 3 nov ne roaga sa ninga=)) =)) . oricum , in ultimul timp in noiembrie a fost destul de cald, asa ca nu iti fa griji

Simona06
25.03.2007, 12:17:20
tu te rogi sa nu ninga la nunta ta , iar sora mea, care are nunta pe 3 nov ne roaga sa ninga=)) =)) . oricum , in ultimul timp in noiembrie a fost destul de cald, asa ca nu iti fa griji
SPER din tot sufletul sa am parte de o zi frumoasa de toamna.si nu de un alt anotimp[mai rece]!!!^:)^ [-o< [-o<

___ALEXANDRA___
25.03.2007, 18:28:16
eu am nunta in ian... si ma gandesc sa fac foto fie prin palatul culturii, fie la un studio foto... dar mai vedem.. poate mai vine vreo miresica cu idei bune:-"

AnaM
25.03.2007, 20:40:54
mie imi mai place parcul expozitiei......imi da o senzatie....de calm:)si cu brazii aia...sau ce or fi...zici ca esti la munte:D

Da, parcul Expo era "Parcul nostru", pana l-a ponegrit el :-L (long story). Ma rog, acolo mi-ar fi placut la nebunie... Ma mai gandesc...

madalinabul
25.03.2007, 20:43:27
nici cu zapada nu ar fi urate pozele, voi ce ziceti?

___ALEXANDRA___
25.03.2007, 21:11:33
nu zic ca ar fi dar in primul rand ar fi frig... apoi ... toti copacii sunt fara frunze... nici un pic de culoare... daca mai e si zapada topita te-ai terminat..:-< de asta eu m-am gandit din prima la un interior caldut si confortabil:"> dar pe cat posibil grandios si deosebit...:-B

Ruby
26.03.2007, 23:22:32
pentru varatece...
pe malul Ciricului ar iesi poze frumoase...

madalinabul
27.03.2007, 00:07:21
nu zic ca ar fi dar in primul rand ar fi frig... apoi ... toti copacii sunt fara frunze... nici un pic de culoare... daca mai e si zapada topita te-ai terminat..:-< de asta eu m-am gandit din prima la un interior caldut si confortabil:"> dar pe cat posibil grandios si deosebit...:-B

eu ma refeream la zapada netopita, asezata pe jos, in copaci etc.ar fi un decaor faorte frumos si romantic, cel putin mie mi-ar placea

Simona06
27.03.2007, 00:18:29
eu ma refeream la zapada netopita, asezata pe jos, in copaci etc.ar fi un decaor faorte frumos si romantic, cel putin mie mi-ar placea
Mie NUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!eu vreau soare si caldut....o zi frumoasa si romantica de toamna!!!

Milagros
27.03.2007, 09:11:51
Cel mai teama imi este sa nu imi ploua la nunta ca nu vreau sa imi murdaresc rochia si nici zilele intunecate nu imi plac >:P

sste1711
27.03.2007, 09:34:48
Cel mai teama imi este sa nu imi ploua la nunta ca nu vreau sa imi murdaresc rochia si nici zilele intunecate nu imi plac >:P
cred ca la toate ne e frica de asta...dar stiti ca se spune ca ploaie la nunta = casnicie imbelsugata....oricum, prefer sa nu ploua;))

madalinabul
27.03.2007, 10:53:42
cred ca la toate ne e frica de asta...dar stiti ca se spune ca ploaie la nunta = casnicie imbelsugata....oricum, prefer sa nu ploua;))

daca ar fi sa ne luam dupa superstitii va zic eu ca nu ne-am mai marita in veci

CataAna
27.03.2007, 15:42:39
pentru varatece...
pe malul Ciricului ar iesi poze frumoase...

E forate frumos la Ciric, numai ca trebuie mers ori dimineata devreme, ori pe inserat. Altfel te alegi cu un astfel de fundal =)) Vai ce pofta mi-e de gratar!=P~
27067

sste1711
27.03.2007, 16:12:15
E forate frumos la Ciric, numai ca trebuie mers ori dimineata devreme, ori pe inserat. Altfel te alegi cu un astfel de fundal =)) Vai ce pofta mi-e de gratar!=P~
27067
aoleeeeeu!!!!!:O :O eu a nunta acolo si chiar ma gandeam sa ajung ceva mai devreme ca sa am timp si de cateva pozici...sper ca pana ajung eu sa dispara toti din "fundal":-SS [-o<

Ruby
27.03.2007, 22:26:22
27067

ca mare dreptate ai!!! :))
ssst! nu vorbi de gratar ca eu postesc!!!! si nu ca as fi o pofticioasa notorie dar.......

madalinabul
27.03.2007, 22:30:12
aoleeeeeu!!!!!:O :O eu a nunta acolo si chiar ma gandeam sa ajung ceva mai devreme ca sa am timp si de cateva pozici...sper ca pana ajung eu sa dispara toti din "fundal":-SS [-o<

eu stiu din propria experienta ca lumea sta la iarba verde si dupa ora 20-21, noi asa stam cel putin pana la 21 si am observat ca multa lume face la fel, dar daca stai si te gandesti restaurantul la ciric este un pic mai ferit, nu sta prea multa lume in apropierea lui asa ca poate ai noroc.:* :* :* :*

sste1711
27.03.2007, 23:03:31
eu stiu din propria experienta ca lumea sta la iarba verde si dupa ora 20-21, noi asa stam cel putin pana la 21 si am observat ca multa lume face la fel, dar daca stai si te gandesti restaurantul la ciric este un pic mai ferit, nu sta prea multa lume in apropierea lui asa ca poate ai noroc.:* :* :* :*
sper...oricum mai am o ora de foto si in alta locatie...asa macar o parte din poze o sa fie si cu un alt decor...;))

madalinabul
27.03.2007, 23:05:29
mie mi-ar place sa fac poze intr-un loc cu multa verdeata si flori, dar nu cred ca voi avea prea mult timp la dispozitie, si oare inverzesc copacii pana la nunta mea?eu sper ca da, mi-ar place mult sa am liliac la nunta mea, si castani infloritiu, si tei infloriti, dar vreau cam multe, nu e posibil, poate in visele mele;)) ;)) ;)) ;)) ;))

sste1711
27.03.2007, 23:10:33
mie mi-ar place sa fac poze intr-un loc cu multa verdeata si flori, dar nu cred ca voi avea prea mult timp la dispozitie, si oare inverzesc copacii pana la nunta mea?eu sper ca da, mi-ar place mult sa am liliac la nunta mea, si castani infloritiu, si tei infloriti, dar vreau cam multe, nu e posibil, poate in visele mele;)) ;)) ;)) ;)) ;))
sau poate nu doar in vise....cine stie...nu vezi cat de ciudata e vremea...si totusi e mijlocul lui mai...eu cred ca o sa ai de toate...:*

madalinabul
27.03.2007, 23:16:10
sau poate nu doar in vise....cine stie...nu vezi cat de ciudata e vremea...si totusi e mijlocul lui mai...eu cred ca o sa ai de toate...:*

anul trecut teii erau infloriti la sfarsitul lui iunie, deci nu cred ca o sa fie infloriti in mai, dar mai stii, la cat de ciudata e vremea

sste1711
27.03.2007, 23:33:16
cred ca pt. cine va avea nunta la onyx in perioada cand e inflorit liliacul....va fi superb...si cred ca vor avea niste pozici de invidiat...ca sa nu mai vorbim de parfum.....

CataAna
27.03.2007, 23:45:57
cred ca pt. cine va avea nunta la onyx in perioada cand e inflorit liliacul....va fi superb...si cred ca vor avea niste pozici de invidiat...ca sa nu mai vorbim de parfum.....

Am fost eu anul trecut la o nunta la Onix la sfarsitul lui mai. Era liliacul inflorit si un parfummmmm.... Super!
Cu putin noroc va fi inflorit si la nunta Madalinei. Teiul nu prea cred, dar mai este luna florilor oricum, vor fi multe si parfumate...

sste1711
27.03.2007, 23:49:04
Am fost eu anul trecut la o nunta la Onix la sfarsitul lui mai. Era liliacul inflorit si un parfummmmm.... Super!
Cu putin noroc va fi inflorit si la nunta Madalinei. Teiul nu prea cred, dar mai este luna florilor oricum, vor fi multe si parfumate...
eu daca am norocul ca pe 26 mai sa mai fie inflorit liliacul, as vrea ca toate aranjamentele florale sa mi le fac asa...dar cine stie...vom vedea...
ps. scuze pt. off topic:">

madalinabul
28.03.2007, 00:11:14

sper sa am noroc ca liliacul e una din florile mele preferate

sste1711
28.03.2007, 10:22:11
sper sa am noroc ca liliacul e una din florile mele preferate
ar trebui sa infloreasca de pe 11 mai si sa tina pana pe 27 mai...:)) ca sa-l prindem amandoua inflorit...:))

madalinabul
28.03.2007, 21:05:01
ar trebui sa infloreasca de pe 11 mai si sa tina pana pe 27 mai...:)) ca sa-l prindem amandoua inflorit...:))

ce bine ar fi

nicoleta
28.03.2007, 22:47:45
25184
E superba fotografia ! Ar fi o idee f buna sa fac acolo poze numai sa merga fantanile!!!!!????? Sa speram<:-P

adinac_ro
29.03.2007, 22:01:57
E superba fotografia ! Ar fi o idee f buna sa fac acolo poze numai sa merga fantanile!!!!!????? Sa speram<:-P

garantat or sa mearga fantanile caci in august asa mai racoresc si ei atmosfera .E week-end , oamenii ies la plimbare si se racoresc acolo.

nicoleta
30.03.2007, 00:26:48
ar fi chiar frumos<:-P<:-P<:-P

adinac_ro
30.03.2007, 10:24:26
[Poza chiar e super, eu m-am uitat de 2 ori (parca e trucata)

janine_282
01.04.2007, 20:44:08
Fotografii din sala voievozilor de la palatul culturii...nu ii asa ca merita

madalinabul
01.04.2007, 20:45:13

vezi ca in sala voievozilor anul trecut in vara erau si tablouri si sculpturi care ocupau spatiul si nu erau chiar foarte estetice

Ruby
01.04.2007, 23:06:47

8-| cata frumusete...

nicoleta
01.04.2007, 23:16:04
superb !!!!!!!!!!!!!!!!!chiar merita<:-P<:-P<:-P<:-P:madlaugh::madlaugh::madlaugh::A:A:A:A

CataAna
02.04.2007, 00:34:32

E super! Ce misto se reflecta lumina de la candelabre pe marmura din pardoseala...

mihaela_2006
02.04.2007, 00:40:31
O sa iasa niste poze frumoase!

Ruby
04.04.2007, 22:30:33
alte locatii???

janine_282
05.04.2007, 12:08:15
Miresici, la inceputul acestui subiect am facut publica contravaloarea taxelor pentru o sedinta foto in palatul culturii...am fost ieri cu banutii in mana si cu toate hartiile pregatite si din pacate suma pe care mi-a spus-o secretara nu e aceeasi cu ceea ce mi-a cerut directorul si anume 400 de ron. Cu alte cuvinte imi cer scuze pt dezinformare... cv. taxelor e de 400 ron cu tot cu contract. Drept sa spun in acest moment stau si ma gandesc cum sa gasesc alta solutie pt ca la palat pt mine e cam scump si nu imi pot permite oricat de frumos ar fi si oricat de mult mi-as dori acest lucru.:-<

janine_282
05.04.2007, 12:11:09
alte locatii???

Ar mai fi la Casa memoriala M. Kogalniceanu...dar cine stie cat costa si acolo...pt ca e sub patronajul Palatului...

ioana_taranu
05.04.2007, 12:21:28
400 ron e cam mult pt sedinta foto... e adevarat ca este f frumos la Palat, dar totusi ... eu ma gandeam sa fac la Palat o sedinta foto de 30 min maxim...numai eu cu el...ceva mai artistic, dar la 400 ron nici nu poate fi vorba....lasa ca ne reorientam noi, ca Iasul e mare si are multe locuri frumoase.

Cineva imi recomandase sala Pasilor Pierduti de la Universitate, e frumos si acolo, dar parca sunt satula de ea...

Teatrul National e in renovare, din cate stiu eu, deci cade si varianta asta...

Alte idei nu mai am acum, dar ma mai gandesc si va zic...

janine_282
06.04.2007, 13:17:27
400 ron e cam mult pt sedinta foto... e adevarat ca este f frumos la Palat, dar totusi ... eu ma gandeam sa fac la Palat o sedinta foto de 30 min maxim...numai eu cu el...ceva mai artistic, dar la 400 ron nici nu poate fi vorba....lasa ca ne reorientam noi, ca Iasul e mare si are multe locuri frumoase.

Cineva imi recomandase sala Pasilor Pierduti de la Universitate, e frumos si acolo, dar parca sunt satula de ea...

Teatrul National e in renovare, din cate stiu eu, deci cade si varianta asta...

Alte idei nu mai am acum, dar ma mai gandesc si va zic...

Buna idee in Sala Pasilor ai idee cat costa un asemenea aranjament?

ioana_taranu
09.04.2007, 19:34:49
Nu cred sa coste ceva...Sala Pasilor Pierduti e deschisa mereu, poate intra oricine, nu ai nevoie de ghid, ca sa platesti ceva...iar pentru lumini cred ca se poate aranja cu portarul...;-)

adinac_ro
11.04.2007, 13:28:03
Ce romantice sunteti.Eu ma gandeam si eu la palat, dar sincer chiar in hol=)).Acum cand vad cat costa nu ma mai incadrez.El zice ca e frumos si in piata unirii si pe trepte la traian si cu porumbeii si in fata bisericii din copou etc.Deci renunt ca El nu e chiar bucuros.Decat sa il fortez renunt si oricum nu imi plac pozele alea siropoase cu el in genunchi .Faptul ca El nu e genul de om sentimental ar fi "ca nuca in perete" sa fac poze siropoase.Voi insista sa fac poze de grup sa ii am pe toti alaturi si daca s-ar putea eu sa ies din cadru.Nu imi plac pozele cand stau "drepti"Eu trebuie sa ma amuz, sa fiu prin copaci, sa nu vad ca sunt fotografiata ca atunci imi ies si mie cadre frumoase.
Si mai am o dorinta.As vrea niste poze glamour...Dau toate pozele din lume romantice pentru un album cu mine glamour.Din pacate un astfel de fotograf costa, trebuie sa aibe pregatire, eu sa am timp si numai eu sa fiu fotografiata.:[email protected]=))

AnaM
11.04.2007, 15:45:53
Ce romantice sunteti.Eu ma gandeam si eu la palat, dar sincer chiar in hol=)).Acum cand vad cat costa nu ma mai incadrez.El zice ca e frumos si in piata unirii si pe trepte la traian si cu porumbeii si in fata bisericii din copou etc.Deci renunt ca El nu e chiar bucuros.Decat sa il fortez renunt si oricum nu imi plac pozele alea siropoase cu el in genunchi .Faptul ca El nu e genul de om sentimental ar fi "ca nuca in perete" sa fac poze siropoase.Voi insista sa fac poze de grup sa ii am pe toti alaturi si daca s-ar putea eu sa ies din cadru.Nu imi plac pozele cand stau "drepti"Eu trebuie sa ma amuz, sa fiu prin copaci, sa nu vad ca sunt fotografiata ca atunci imi ies si mie cadre frumoase.
Si mai am o dorinta.As vrea niste poze glamour...Dau toate pozele din lume romantice pentru un album cu mine glamour.Din pacate un astfel de fotograf costa, trebuie sa aibe pregatire, eu sa am timp si numai eu sa fiu fotografiata.:[email protected]=))
400 de euro 6 ore de pozat profi (un book intreg), exact ca in revistele de moda $-) Cine e interesat, stiu pe cineva care are studio. Desi cred ca nimeni nu e interesat, eu macar am pus, in caz de :D

adinac_ro
11.04.2007, 18:52:19
400 de euro 6 ore de pozat profi (un book intreg), exact ca in revistele de moda $-) Cine e interesat, stiu pe cineva care are studio. Desi cred ca nimeni nu e interesat, eu macar am pus, in caz de :D

e multisor, dar...asa ca interes,,,te si machiaza?, aranjeaza?etc

AnaM
11.04.2007, 23:15:40
e multisor, dar...asa ca interes,,,te si machiaza?, aranjeaza?etc

Ei lucreaza cu o machioza L'Oreal si vine la ei la cerere. Acuma nu mai stiu daca e inclus in pret sau nu, dar stiu ca au machioza... Iar tipa machiaza speeeectaculos!!!!! Cu paiete, pene, machiaje de show, dar si normale... E geniala tipa.

nicoleta
12.04.2007, 01:36:41
Ei lucreaza cu o machioza L'Oreal si vine la ei la cerere. Acuma nu mai stiu daca e inclus in pret sau nu, dar stiu ca au machioza... Iar tipa machiaza speeeectaculos!!!!! Cu paiete, pene, machiaje de show, dar si normale... E geniala tipa.
si un machiat pt mireasa stii cat ar costa ?

AnaM
12.04.2007, 13:43:47
si un machiat pt mireasa stii cat ar costa ?

Nu, dar pot intreba :) Cum aflu, cum iti spun. Tu ce fel de machiaj vrei? Ca sa stiu ce intreb.

Oricum, vine la domiciliu :)

nicoleta
12.04.2007, 14:26:24
Nu, dar pot intreba :) Cum aflu, cum iti spun. Tu ce fel de machiaj vrei? Ca sa stiu ce intreb.

Oricum, vine la domiciliu :)
oricum nu cu paiete sau pene . nu la nunta, poate dupa chiar mi-ar placea . as vrea unul normal !!!!!!!

Daphnne
12.04.2007, 14:47:04
Miresici, voi unde faceti sedinta foto?

janine_282
12.04.2007, 15:08:50
oricum nu cu paiete sau pene . nu la nunta, poate dupa chiar mi-ar placea . as vrea unul normal !!!!!!!

Sunt si eu interesata de nr de telefon pe private si valoarea onorariului cerut de d-ra care lucreaza pt Loreal...stiu ca sambata si duminica dupa amiaza face sedinte in moldova mall dar nu am reusit sa ajung la timp pt o astfel de sedinta. Si daca e libera pe 12 mai ma pot deplasa eu la ea daca ea la mine nu se poate. :-p

Daphnne
12.04.2007, 15:55:06
Sunt si eu interesata de nr de telefon pe private si valoarea onorariului cerut de d-ra care lucreaza pt Loreal...stiu ca sambata si duminica dupa amiaza face sedinte in moldova mall dar nu am reusit sa ajung la timp pt o astfel de sedinta. Si daca e libera pe 12 mai ma pot deplasa eu la ea daca ea la mine nu se poate. :-p
Vreau si eu sa stiu.... daca afli ceva imi trimiti si mie te rog mult pe privat?

AnaM
12.04.2007, 16:06:14
Cum aflu numarul, vi-l trimit pe privat, fetelor.

Daphnne
12.04.2007, 16:08:16
Multumim frumos Ana >:D<:*:*

CataAna
12.04.2007, 16:26:09

Si mie, te rog:*
Eu as vrea ceva mai dramatic la civila... daca tot mi-am luat palarie:D Nu chiar pene... dar mai stii ce mi se nazare intre timp:))

nicoleta
12.04.2007, 22:54:51
:*:*:*:*:*:*:* ms mult de tot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*:*:*

Ruby
12.04.2007, 23:45:28

si eu vreau detalii!!!

CataAna
13.04.2007, 10:23:58
Miresici, voi unde faceti sedinta foto?

Noi vom face fotografii in fata la Palat, la fantanile de pe esplanada, in interiorul Palatului, in Gradina Botanica si in camera de la Traian pe care am inchiriat-o. Cam atat deocamdata. Oricum sunt deja cam multe locatii pentru 2 ore cat am la dispozitie...

janine_282
13.04.2007, 20:59:37
Noi vom face fotografii in fata la Palat, la fantanile de pe esplanada, in interiorul Palatului, in Gradina Botanica si in camera de la Traian pe care am inchiriat-o. Cam atat deocamdata. Oricum sunt deja cam multe locatii pentru 2 ore cat am la dispozitie...
cat platesti pt sedinta din interiorul palatului...mie mi-a cerut 400 de ron...:-<

Daphnne
13.04.2007, 23:14:28
In fata la Palat si in BOtanica sau Parcul Copou m-am gandit si eu,dar eu nu am la dispozitie decat jumatate d eora inainte de cununia religioasa :(( si cred ca va trebuie sa aleg fie Palat fie Copou :((

madalinabul
14.04.2007, 16:54:03
voi va faceti o multime de planuri cu locurile de pozat iar eu imi fac griji ca o sa ploua in ziua nuntii mele :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

mitzura
14.04.2007, 17:33:13
Termina,Mada!Oare o sa cada drobul de sare?....
P.S. Felicitari,am vazut ca esti regina!

Simona06
14.04.2007, 17:56:18
Si mie,pls!si eu il vreau![-o< [-o< [-o< :*

AnaM
14.04.2007, 23:36:43
Si eu astept numarul... Nu stiu ce se intampla de nu mi-l mai da persoana pe care am rugat-o sa mi-l dea ... :(

janine_282
20.04.2007, 12:24:54
mie mi-a ramas inima la palatul culturii...oare tot 400 de ron este si acum....s-a mai dus cineva sa se intereseze....

nadiai
20.04.2007, 12:43:23
voi va faceti o multime de planuri cu locurile de pozat iar eu imi fac griji ca o sa ploua in ziua nuntii mele :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
priveste si tu partea buna a lucrurilor. Daca ploua se spune ca o sa aveti bani.

CataAna
20.04.2007, 17:07:26
cat platesti pt sedinta din interiorul palatului...mie mi-a cerut 400 de ron...:-<

Nu m-am interesat exact. A ramas sa vorbeasca taica-miu si fotograful... Daca aflu ceva, iti spun.

adinac_ro
20.04.2007, 19:30:26
Nu m-am interesat exact. A ramas sa vorbeasca taica-miu si fotograful... Daca aflu ceva, iti spun.

Eu am 1000 de idei , ma tem ca daca le pun in practica nu imi ajung banii care se strang in "sanul "miresei.Vreau poze alb negru, poze color trasnet, poze instantanee, poze de grup, poze clasice, poze cu flori, poze la restaurant, clisee de filmulete, melodii am 1000 in gand.O melodie o asociez cu un moment, imediat "vad" altceva in mintea mea si tot asa.

janine_282
24.04.2007, 12:49:57
Mai am 18 zile pana la nunta ....am emotii mari...si pana la urma si o piatra mare pe inima nu am mai reusit sa ajung la palatul culturii pt a vedea daca mai pot negocia pretul pt sedinta foto....400 de ron pt o jumatate de ora e cam mult ....mai vedem ....

nadiai
24.04.2007, 14:06:04
Mai am 18 zile pana la nunta ....am emotii mari...si pana la urma si o piatra mare pe inima nu am mai reusit sa ajung la palatul culturii pt a vedea daca mai pot negocia pretul pt sedinta foto....400 de ron pt o jumatate de ora e cam mult ....mai vedem ....
18 zile... ce putin...iti tin pumnii... sa reusesti..

alibd
24.04.2007, 16:14:27

Multa, multa bafta si sa iasa totul asa cum iti doresti!>:D<

alinaclau
24.04.2007, 22:00:29
Eu am avut sambata o zi superba,nici nu-mi venea sa cred ca e asa frumos afara fiind totusi in aprilie ...si asta ne-a permis sa facem sedinta foto la palat,timp de o ora si ceva si sigur o sa fie super rezultatul!aaa si bineanteles ca nu au lipsit fotografiile facute la biserica,st civila,sala si acasa!!!

madalinabul
24.04.2007, 22:15:00
Eu am avut sambata o zi superba,nici nu-mi venea sa cred ca e asa frumos afara fiind totusi in aprilie ...si asta ne-a permis sa facem sedinta foto la palat,timp de o ora si ceva si sigur o sa fie super rezultatul!aaa si bineanteles ca nu au lipsit fotografiile facute la biserica,st civila,sala si acasa!!!

ma alaturi si eu fetelor si iti urez casa de piatra si casnicia voastra sa fie o permanenta luna de miere. felicitari!<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

CataAna
25.04.2007, 16:38:55

Ma apuca si pe mine emotiile cand vad cat de putin mai aveti pana la nunta...
Imi pare rau, dar n-am mai aflat nimic de pretul de la Palat.
Eu zic ca nu pierzi nimic daca incerci sa o convingi pe vanzatoarea de bilete sa va lase 15 -30 min sa faceti niste poze. Platesti taxa foto, taxa pentru muzeele respective si taxa pentru bunavointa si poate va lasa. Noi nu spunem la nimenio:-)
Si daca nu merge, asta sa fie singura ta problema ca nu faci sedinta foto la Palat. Sunt sigura ca vei avea poze superbe oricum, indiferent de decor.
Cateva variante de ultim moment: La Boieri, la etajul 1 este o sala frumoasa cu marmura, plus candelabrul de la intrare.
Ar mai fi Casa Pogor sau Muzeul Unirii de pe Lapusneanu (care stiu ca era in renovare).
Sau vorbeste la Traian, daca este vreun apartament sau garsoniera libera, sa te lase cateva minute sa faci poze. Atasez cateva imagini.
Multa bafta si o nunta de vis.

alinaclau
25.04.2007, 20:27:29
multumesc din suflet si va urez acelasi lucru!!

mitzura
25.04.2007, 21:02:36
multumesc din suflet si va urez acelasi lucru!!
Sa intelegem din avatar ca astepti un bebe?<:-P <:-P <:-P

Simona06
25.04.2007, 23:27:48
Sa intelegem din avatar ca astepti un bebe?<:-P <:-P <:-P
Chiar??Asa se intelege...deci..vrem amanunte!Sau trebuie sa deschidem alt topic?<:-P :D

janine_282
26.04.2007, 22:05:58
Ma apuca si pe mine emotiile cand vad cat de putin mai aveti pana la nunta...
Imi pare rau, dar n-am mai aflat nimic de pretul de la Palat.
Eu zic ca nu pierzi nimic daca incerci sa o convingi pe vanzatoarea de bilete sa va lase 15 -30 min sa faceti niste poze. Platesti taxa foto, taxa pentru muzeele respective si taxa pentru bunavointa si poate va lasa. Noi nu spunem la nimenio:-)
Si daca nu merge, asta sa fie singura ta problema ca nu faci sedinta foto la Palat. Sunt sigura ca vei avea poze superbe oricum, indiferent de decor.
Cateva variante de ultim moment: La Boieri, la etajul 1 este o sala frumoasa cu marmura, plus candelabrul de la intrare.
Ar mai fi Casa Pogor sau Muzeul Unirii de pe Lapusneanu (care stiu ca era in renovare).
Sau vorbeste la Traian, daca este vreun apartament sau garsoniera libera, sa te lase cateva minute sa faci poze. Atasez cateva imagini.
Multa bafta si o nunta de vis.

Initial ideea cu sedinta foto a venit vazand cateva fotografii ale unor prieteni buni facute in interior la rest. "La Boieri" la et 1, am discutat cu ei si am inteles ca nu e posibil pt cei din afara (si cand spun "afara" ma refer la cei care nu lucreaza pt rest. sau nu fac nunta acolo). Oricum imi doresc nespus sa fac o sedinta foto undeva in orice locatie speciala. Sper sa reusesc. Daca nu voi fi foarte dezamagita.

janine_282
26.04.2007, 22:07:39
Sa inteleg ca imaginile atasate sunt de la Traian...sunt superbe...

janine_282
26.04.2007, 22:08:45

alinaclau...unde la palat in interior?...ai reusit sa faci in interior?????

janine_282
26.04.2007, 22:10:11
18 zile... ce putin...iti tin pumnii... sa reusesti..

saru-mana>:D<

janine_282
30.04.2007, 14:03:37
am nevoie de ajutor pt sedinta foto la Traian...si poate miresica, care a facut si la palatul culturii sedinta, vrea, sa imi spuna cat a platit ar fi super...^:)^

ioana_taranu
01.05.2007, 00:14:21
Dar la Palatul Culturii poti intra si sa platesti numai taxa de vizitare pt fiecare persoana si taxa de filmat....le spui ca te-a apucat setea de cultura in ziua nuntii tale....hai mai cu o mica atentie la persona care e la intrare se rezolva pe loc, imp e sa fie ceva spontan...nu mai mergeti la Palat sa intrebti ce taxa au pt sedinta foto la mierese, pt ca vor fixa una. Mergeti direct si faceti sedinta...se poarta in toate marile orase ale lumii...

nadiai
01.05.2007, 14:44:02
Dar la Palatul Culturii poti intra si sa platesti numai taxa de vizitare pt fiecare persoana si taxa de filmat....le spui ca te-a apucat setea de cultura in ziua nuntii tale....hai mai cu o mica atentie la persona care e la intrare se rezolva pe loc, imp e sa fie ceva spontan...nu mai mergeti la Palat sa intrebti ce taxa au pt sedinta foto la mierese, pt ca vor fixa una. Mergeti direct si faceti sedinta...se poarta in toate marile orase ale lumii...
Foarte corect.. Nu cred ca nu resuseste o mireasa gatita sa convinga un paznic :))..
Miresici.. voi cit platiti filmatul si pozatul..stiu ca s-a mai discutat .. insa am impresia ca numai la intilniri.. si acum am si eu nevoie de niste preturi sa ma orientez putin.

janine_282
01.05.2007, 15:33:43
Eu pt filmat si fotografiat (2 pers - sot si sotie) dau 300 de euro...pentru banutii astia m-am inteles sa imi dea tot brutul de la filmat si fotografiat, dvd, sedinta foto (albumul de nunta ceea ce inseamna fotografii scoase pe hartie). A si legat de intrarea la palat ...eu oricum am sa ma duc sa fac foto si in fata palatului daca o sa mearga asa cu ....forta/zambetul/atentia.... o sa fie super ok daca nu deja mi-am facut rezervare la Traian in unul din apartamentele de lux care sunt extraordinare....merita toti banii respectiv 200 de euro/zi. In mod normal as fi zis e mult dar asa impusc doi iepuri deodata caci si asa nu aveam unde sa ii cazez pe fratii mei...asa ca o sa fac sedinta foto acolo.

CataAna
01.05.2007, 16:10:52
Eu pt filmat si fotografiat (2 pers - sot si sotie) dau 300 de euro...pentru banutii astia m-am inteles sa imi dea tot brutul de la filmat si fotografiat, dvd, sedinta foto (albumul de nunta ceea ce inseamna fotografii scoase pe hartie). A si legat de intrarea la palat ...eu oricum am sa ma duc sa fac foto si in fata palatului daca o sa mearga asa cu ....forta/zambetul/atentia.... o sa fie super ok daca nu deja mi-am facut rezervare la Traian in unul din apartamentele de lux care sunt extraordinare....merita toti banii respectiv 200 de euro/zi. In mod normal as fi zis e mult dar asa impusc doi iepuri deodata caci si asa nu aveam unde sa ii cazez pe fratii mei...asa ca o sa fac sedinta foto acolo.

Ma bucur ca ai rezolvat cu Traianul. Pe care din cele doua camere ai rezervat-o?
Vezi ca aveau o oferta speciala: daca inchiriezi unul din cele 2 apartamente, primesti limuzina gratis pentru 2 ore. Nu stiu daca e valabil numai pentru cei care fac nunta acolo, dar intreaba, cine stie...

janine_282
04.05.2007, 14:55:43
Ma bucur ca ai rezolvat cu Traianul. Pe care din cele doua camere ai rezervat-o?
Vezi ca aveau o oferta speciala: daca inchiriezi unul din cele 2 apartamente, primesti limuzina gratis pentru 2 ore. Nu stiu daca e valabil numai pentru cei care fac nunta acolo, dar intreaba, cine stie...
necazul este acum ca cele doua apartamente sunt deja inchiriate si a mai ramas doar garsoniera...care este frumoasa dar nu se compara cu apt....legat de limuzina am sa intreb...merci pt pont....daca iti mai vin idei de locatii pt sedinta foto spune-mi mai am o sg saptamana si nu ma pot decide unde sa o fac....[-o< :-SS :(

minicutta
04.05.2007, 15:31:28
si eu fac nunta la club m.....mi ar face placere s a mi spui dupa nunta ta detalii.......orice ...meniu.......organizare....ornamente.....te pup

adinac_ro
09.05.2007, 22:42:31
m-a contactat fotograful si mi-a propus ca in una din ziele sapt viitoare sa iesim la o plimbare si sa ne fotografie.Deci daca ma vedeti prin oras sa nu imi puneti coarne.

Simona06
09.05.2007, 23:27:08
m-a contactat fotograful si mi-a propus ca in una din ziele sapt viitoare sa iesim la o plimbare si sa ne fotografie.Deci daca ma vedeti prin oras sa nu imi puneti coarne.
=)) =)) =)) =)) =)) =))
Super!

alibd
10.05.2007, 18:24:45

;)) ;)) ;)) Ne va veni noua o alta idee... ;;) Multa bafta!

Milagros
10.05.2007, 22:22:48
Eeeei, iata ca a trecut si nunta si nu am in album poze cu mirele meu care ma tine in palma si alte aemenea dulcegarii. Incredibil, dar nu imi pare rau deloc! Avem muuulte instantanee foarte reusite si altele in pozitii clasice, eu cu el si altele din momentele cheie. Adevarul e ca in natura in nici un caz nu puteam face poze decat doar sa ilustram Raining Day... =P~
Ideea e ca atat ce ma stresam cu sedinta foto si toate alea si pana la urma a fost asa cum sunt eu:ceva spontan si de moment. Niciodata nu-mi ies planurile >:D<

Milagros
10.05.2007, 22:23:32
PS Ideea era ca pozele nu tre sa fie un stres in plus ci ceva de moment si sa arate cat sunteti de fericiti! >:D<

Simona06
10.05.2007, 23:16:13
PS Ideea era ca pozele nu tre sa fie un stres in plus ci ceva de moment si sa arate cat sunteti de fericiti! >:D<
Asa este.Cu cat te stresezi pt cine stie ce sedinta,cu atat nu-ti iese.Instantaneele redau cel mai bine adevarata stare a "personajelor".Alea mi se par cele mai reusite.

nicoleta
11.05.2007, 19:56:19
vaii !!!! sper sa nu am probleme cu ploaia la nunta k as vrea foto intr-un parc !!!!!!!!!!

Fluturas
11.05.2007, 20:12:08
Eeeei, iata ca a trecut si nunta si nu am in album poze cu mirele meu care ma tine in palma si alte aemenea dulcegarii. Incredibil, dar nu imi pare rau deloc! Avem muuulte instantanee foarte reusite si altele in pozitii clasice, eu cu el si altele din momentele cheie. Adevarul e ca in natura in nici un caz nu puteam face poze decat doar sa ilustram Raining Day... =P~
Ideea e ca atat ce ma stresam cu sedinta foto si toate alea si pana la urma a fost asa cum sunt eu:ceva spontan si de moment. Niciodata nu-mi ies planurile >:D<

Iubita mea, poze cu mirele care te tine in palma se pot face si acum, exista un program, nu stiu prea multe detalii insa se pot face cu siguranta ! Ati iesit foarte bine in poze, asta e tot ce conteaza !

Ruby
12.05.2007, 17:48:16
Iubita mea, poze cu mirele care te tine in palma se pot face si acum, exista un program, nu stiu prea multe detalii insa se pot face cu siguranta ! Ati iesit foarte bine in poze, asta e tot ce conteaza !

ai ajuns si pe la iasi? te dai cumva la colectia mea de fluturasi? :D

AnaM
19.05.2007, 16:46:44
Yey, are noroc Adina, s-a facut soare acum :D

Ruby
19.05.2007, 18:33:03
daa, tare mult as vrea sa o vad. poate ma duc pana la astoria sa o pandesc :))

ioana_taranu
02.06.2007, 03:02:07
A mai incercat cineva sa faca sedinta foto la Palat?

gabriela_rgh
02.06.2007, 11:35:16
A mai incercat cineva sa faca sedinta foto la Palat?
surioara mea a facut sedita foto de la nunta la Palatul Culturii.au iesit super pozicile.

CataAna
02.06.2007, 12:50:36
surioara mea a facut sedita foto de la nunta la Palatul Culturii.au iesit super pozicile.

Cum a procedat cu intrarea in Palat? A platit bilet obisnuit sau a trebuit sa faca cerere si sa plateasca taxa speciala de milioane?

gabriela_rgh
03.06.2007, 21:51:37
Cum a procedat cu intrarea in Palat? A platit bilet obisnuit sau a trebuit sa faca cerere si sa plateasca taxa speciala de milioane?
nu a facut pozele inauntru.....nu cred ca e asa interesant......
poti face fotografii tare frumoase in fata palatului culturii!
eu cred ca arata mai bine pe dianfara decat inauntru!

ioana_taranu
03.06.2007, 23:07:26
E o chestiune de gust insa parerea mea este ca e special inauntru...pe la topicul asta e si o fotografie din interior....si palatul e f frumos si in interior si interesant (totusi e Palatul Culturii), eu una m-as simti deosebit sa fac poze in interior ca exteriorul e arhicunoscut....

janine_282
04.06.2007, 20:20:55
si eu fac nunta la club m.....mi ar face placere s a mi spui dupa nunta ta detalii.......orice ...meniu.......organizare....ornamente.....te pup

Revin pe forum in ipostaza de doamna...draga mea la club M sunt persoane cinstite si care pun suflet pt nunta ta...cel putin la mine asa a fost si nu te gandi ca am cunoscut pe cineva din interior..asa ca stai linistita d-na Lenuta o sa fie foarte atenta la cerintele tale.

Milagros
04.06.2007, 21:03:13

Multumesc frumos, Fluturasule, asa e, stim noi programele alea minune care pot face orice. Si, cine stie, la batranete, cand om fi la pensie, poate ne apucam de modificat pozele de la nunta. He he... ;;)

CataAna
05.06.2007, 01:21:14
Revin pe forum in ipostaza de doamna...draga mea la club M sunt persoane cinstite si care pun suflet pt nunta ta...cel putin la mine asa a fost si nu te gandi ca am cunoscut pe cineva din interior..asa ca stai linistita d-na Lenuta o sa fie foarte atenta la cerintele tale.

Bine ai revenit!

Casa de piatra, sa aveti o viata minunata impreuna si numai satisfactii!

Daca tot suntem la subiectul cu sedinta foto, spune-ne ce ai rezolvat cu Palatul Culturii. Ati facut poze in interior pana la urma?

La cat de frumos vorbesti de cei de la Club M, inseamna ca ai avut o nunta perfecta... Niste pozici cand vedem si noi?

irena
05.06.2007, 21:34:39
am trecut sambata prin fata palatului culturii si chiar am vazut o nunta care facea poze acolo in fata , primul meu gand a fost ca e una dintre miresicile de pe forum :D , mai ales ca dezbaterea subiectului a inceput de saptamana trecuta parca .Vreau sa va spun ca pozele le faceau in partea dinspre podul ros , acolo unde e parculetul ala , din strada se vedea frumos peisajul , cred ca iese ceva ca lumea , mai ales in perioada asta cand e multa verdeata in zona , asta ca sa nu mai spunem ca e o zona mai accesibila decat gradina botanica sau copoul deoarece este situata mai central .

CataAna
06.06.2007, 12:06:30
am trecut sambata prin fata palatului culturii si chiar am vazut o nunta care facea poze acolo in fata , primul meu gand a fost ca e una dintre miresicile de pe forum :D , mai ales ca dezbaterea subiectului a inceput de saptamana trecuta parca .Vreau sa va spun ca pozele le faceau in partea dinspre podul ros , acolo unde e parculetul ala , din strada se vedea frumos peisajul , cred ca iese ceva ca lumea , mai ales in perioada asta cand e multa verdeata in zona , asta ca sa nu mai spunem ca e o zona mai accesibila decat gradina botanica sau copoul deoarece este situata mai central .

E foarte frumos si din unghiul de care spui tu. Cam darapanat prin unele zone, dar daca nu te uiti cu atentie, nu observi:))
Cateva poze facute asta vara, pentru inspiratia miresicilor;-)

CataAna
06.06.2007, 12:11:15
Si Casa Dosoftei arata binishor la apus. Si e in aceeasi zona, chiar vis-a-vis de Palat.

sandu_ramona
16.07.2007, 19:52:34
Salutari la toate miresicile........
Eu pana la urma nu am mai apucat sa fac sedinta foto la care ma gandeam etc etc.....fotograful cu care vorbisem la inceput a trebuit sa plece din tara.....asa ca m-am multumit cu fotografiile de la ceilalti fotografi
( 2 in total ).......

PS pt. CataAna: Ca tot am avut nunta la 1 zi diferenta....m-am uitat la pozele tale - foarte frumoase, felicitari. ( daca poti sa-mi spui si mie cine ti le-a facut te rog....de curiozitate )

sandu_ramona
16.07.2007, 20:36:42
http://www.flickr.com/photos/sandu_ramona/

sandu_ramona
16.07.2007, 20:37:24
cateva poze....cununia civila si nunta

mitzura
17.07.2007, 09:08:11

Sunt foarte reusite pozele tale!Felicitari si casa de piatra!

___ALEXANDRA___
17.07.2007, 17:48:24

salut.. m-am indragostit de rochita ta de mireasa. Pls spune-mi si mie de unde ai luat-o si cat a costat^:)^ ^:)^ ^:)^

marinica
18.07.2007, 12:33:35
Vreau un fotograf fff bun. Noi punem mare accent pe fotografiile de la nunta, vrem sa ramanem cu niste amintiri frumoase, deosebite.Ma poate ajuta cineva? Va rog.^:)^

sandu_ramona
18.07.2007, 17:26:39
salut.. m-am indragostit de rochita ta de mireasa. Pls spune-mi si mie de unde ai luat-o si cat a costat^:)^ ^:)^ ^:)^

Merci frumos.....de la white lady - 16 mil

Chrisu
23.08.2007, 01:37:27
Fetelor^:)^Cine imi da si mie o idee de locatie foto potrivita in noiembrie?

tucafamily
24.08.2007, 10:43:57
In interiorul Palatului Culturii . Programul il au pana la ora 17!

___ALEXANDRA___
24.08.2007, 14:28:54
In interiorul Palatului Culturii . Programul il au pana la ora 17!

da, dar nu costa 400 ron sau asa ceva?

Chrisu
26.08.2007, 15:47:40
Multumesc de idee,m-am gindit si eu dar sa vad daca se poate aranja.Stii amanunte?Alte idei?;));));)):-?:-?:-SS:-SS

mamuska
26.08.2007, 17:10:20
Orice spatiu verde, orice parc, orice copac, tot ce face parte din natura e potrivit pt o locatie foto.Folositi-va de tot ce va-nconjoara,de tot ce va ofera natura,sunt sigura ca vor iesi niste poze superbe!Si sora mea are nu nunta pe 3 noiembrie si eu o sa-i fac pozele,sunt multi pomi in jurul bisericii, garduri vii si iarba, banci,etc....Am facut la multe nunti poze langa ziduri de caramida,de piatra,ies superbe,garantat,dar depinde si de fotograf...Hobby-ul meu este fotografia,iar la nunta mea am angajat 2 fotografi,dar unul a fost dezastru.Apoi nu am avut timp sa fac multe,am vreo 1300 de poze de la nunta,dar nu am facut tot ce am vrut eu,pt ca nu am mai avut timp.Mereu spun ca o sa ma imbrac din nou si merg sa mai fac,dar....Asa ca inarmativa cu rabdare,fara sa va ganditi ca invitatii asteapta (oricum mirii tre" sa se lase asteptati), folositi-va de toata imaginatia voastra si de tot ce e in jur, chiar daca e noiembrie, dec sau iulie.Mult noroc si abia astept sa vad poze!!!!!

Chrisu
27.08.2007, 13:14:54
Orice spatiu verde, orice parc, orice copac, tot ce face parte din natura e potrivit pt o locatie foto.Folositi-va de tot ce va-nconjoara,de tot ce va ofera natura,sunt sigura ca vor iesi niste poze superbe!Si sora mea are nu nunta pe 3 noiembrie si eu o sa-i fac pozele,sunt multi pomi in jurul bisericii, garduri vii si iarba, banci,etc....Am facut la multe nunti poze langa ziduri de caramida,de piatra,ies superbe,garantat,dar depinde si de fotograf...Hobby-ul meu este fotografia,iar la nunta mea am angajat 2 fotografi,dar unul a fost dezastru.Apoi nu am avut timp sa fac multe,am vreo 1300 de poze de la nunta,dar nu am facut tot ce am vrut eu,pt ca nu am mai avut timp.Mereu spun ca o sa ma imbrac din nou si merg sa mai fac,dar....Asa ca inarmativa cu rabdare,fara sa va ganditi ca invitatii asteapta (oricum mirii tre" sa se lase asteptati), folositi-va de toata imaginatia voastra si de tot ce e in jur, chiar daca e noiembrie, dec sau iulie.Mult noroc si abia astept sa vad poze!!!!!
Ai mare dreptate,dar din pacate in noiembrie e mult mai mare riscul sa ploua decit in iulie de aceea ma gindeam la o locatie alternativa.Ca totusi poze cu 2 miri plouati...=))=))=)).Plus ca lumina naturala e mult mai slaba si se intuneca mai devreme.

___ALEXANDRA___
27.08.2007, 18:49:03
Ai mare dreptate,dar din pacate in noiembrie e mult mai mare riscul sa ploua decit in iulie de aceea ma gindeam la o locatie alternativa.Ca totusi poze cu 2 miri plouati...=))=))=)).Plus ca lumina naturala e mult mai slaba si se intuneca mai devreme.

eu in ianuarie nici nu mai spun.... ma gandesc la ce ora sa pun biserica sa mai prind lumina afara. Cat despre fotografii de album... nici nu stiu ce va fi.. habar nu am unde sa le fac ca bani de dat fara numar pe la palatul culturii nu am:(

tucafamily
28.08.2007, 08:51:31
Eu din cate stiu....nici decum nu e o asa taxa pt. Palat! Am o prietena care a facut poze acolo si in nici un caz nu a dat atat.....va dati seama ca e aberanta suma ....nu cred ca ar fi multi sa dea 400 ron doar pt. o ora de sedinta foto. Acum ii trimit mesaj fotografului sa vad ce spune.

Milagros
28.08.2007, 09:17:22
eu in ianuarie nici nu mai spun.... ma gandesc la ce ora sa pun biserica sa mai prind lumina afara. Cat despre fotografii de album... nici nu stiu ce va fi.. habar nu am unde sa le fac ca bani de dat fara numar pe la palatul culturii nu am:(

Nici nu vad de ce iti faci probleme. Roaga-te sa fie zapada muuulta sa ai poze noaptea, iti dai seama ce spectaculoase vor fi. In plus, faci la Casa Armatei, deci vei avea o locatie interna numai buna. Din cate stiu eu CA arata bine pe dinauntru, deci vei avea unde face poze :)
Mie imi pare rau si acum ca nu am facut poze in sala, avand in vedere ca a plouat si afara nu aveam unde. Acu ma gandesc ce poze faine ar fi iesit si in interior... :-<

___ALEXANDRA___
28.08.2007, 09:37:58
Nici nu vad de ce iti faci probleme. Roaga-te sa fie zapada muuulta sa ai poze noaptea, iti dai seama ce spectaculoase vor fi. In plus, faci la Casa Armatei, deci vei avea o locatie interna numai buna. Din cate stiu eu CA arata bine pe dinauntru, deci vei avea unde face poze :)
Mie imi pare rau si acum ca nu am facut poze in sala, avand in vedere ca a plouat si afara nu aveam unde. Acu ma gandesc ce poze faine ar fi iesit si in interior... :-<

daca va fi zapada sigur voi face o sedinta foto pe la gradina botanica... ar trebui sa arate super .. dar daca e cum a fost anul asta.. fara nici un fir de zapada.. mai mult noroi si ploi.. am incurcat-o.
Despre poze noaptea nu sti cat de bine or sa iasa..ma gandeam sa pun cununia religioasa mai devreme din cauza asta.. ufff.... si mai e si civila pe care o voi face joi si aia chiar ca trebuie pusa dupaamiaza k sa poata veni lumea care lucreaza...

Juliette
28.08.2007, 14:49:00
Noi am avut cununia religioasa la Sf. Nicolae-Copou, iar de acolo am mers in Gradina Botanica. Imi pare rau k nu am prins momentul sa facem poze pe ponton, la Ciric, cand apunea soarele.

tucafamily
31.08.2007, 10:57:22
La palat nu e nici pe departe 4 mil taxa

blue650
10.09.2007, 15:48:47
#:-S Sa va spun cum a fost la noi: am avut nunta sambata, acum , pe 8 si stiti ca a plouat toata ziua. In mod normal ar fi trebuit sa facem sedinta foto la palat, in fata palatului, dar avand in vedere vremea, am mers la sala pasilor pierduti, in universitate si a fost ok, azi luam dvd-ul cu poze:-SS . Numai poza cu mireasa in palma mirelui nu a reusit fotograful sa o faca in sala, datorita luminii, si de aceea am facut-o in fata palatului, cu umbrelele:), ce mai conta cateva picaturi de ploaie...A fost frumos totul, chiar daca a plouat si a trecut repede, prea repede.>:D<

alibd
10.09.2007, 17:18:06
#:-S Sa va spun cum a fost la noi: am avut nunta sambata, acum , pe 8 si stiti ca a plouat toata ziua. In mod normal ar fi trebuit sa facem sedinta foto la palat, in fata palatului, dar avand in vedere vremea, am mers la sala pasilor pierduti, in universitate si a fost ok, azi luam dvd-ul cu poze:-SS . Numai poza cu mireasa in palma mirelui nu a reusit fotograful sa o faca in sala, datorita luminii, si de aceea am facut-o in fata palatului, cu umbrelele:), ce mai conta cateva picaturi de ploaie...A fost frumos totul, chiar daca a plouat si a trecut repede, prea repede.>:D<

Chiar ca ati avut o zi inversunata rau. :D Si cu toate astea, nu a reusit sa va umbreasca fericirea. Casa de piatra, mult noroc si dragoste! :*

Green_Eyes
27.09.2007, 17:26:44
Pentru cele interesate de sedinte foto in interiorul Palatului Culturii: taxa este de 100RON:D :-p

Cristaky
29.09.2007, 22:23:04
Buna....Alina, te rog sa imi spui cine ti-a facut fotografiile. Am pus un pariu cu "sotia" , si am nevoie de confirmarea ta. Astept un raspuns pe privat.

P.S. Fotografiile sunt SUPERBE. Casa de piatra va dorim!

___ALEXANDRA___
01.10.2007, 09:23:40
Pentru cele interesate de sedinte foto in interiorul Palatului Culturii: taxa este de 100RON:D :-p

mi re pare super pretul... cu cine ai luat legatura? A.. si unde dau voie sa faci sedinta foto?

mitzura
01.10.2007, 10:34:52
Noi pt invitatii din afara (si nu sunt putini!...) am rezervat la hotel studis,inca din vara!dar am uitat de noi!=)) Ne trebuie o camera cat mai luxoasa,poate facem si foto,in zona bucium,ca sa nu avem de-a face cu aglomeratia din iasi.
Am sunat asa:
- la Concordia,unde se pare ca au o garsoniera,dar tb sa revin cu tel la 12,ca au rezervat tot pt o echipa de fotbal...
- la Il divino nu mai aveau locuri
- la palia nu mi-a raspuns nimeni
- la casa boiereasca am reusit sa rezerv ceva,insa sa mergem sa vedem camera.
Eu as prefera concordia,desi costa 315 ROn,ca e cea mai apropiata si cea mai luxoasa locatie, am vazut poze de la Traian (cataana,adina) si sunt super!voi ce stiti?am omis ceva frumos prin zona?

Green_Eyes
01.10.2007, 11:08:44
mi re pare super pretul... cu cine ai luat legatura? A.. si unde dau voie sa faci sedinta foto?

Uite ca asta nu stiu exact, cred ca pe hol..nu stiu daca si in muzee, am sa ma interesez;;)

tucafamily
28.10.2007, 10:46:27
Noi am platit la Palat 150 lei .
atasez 3 poze facute in palat , atatea am momentan

Juliette
28.10.2007, 16:11:26
Felicitari !!! Ai fost superba !!! Multa fericire va doresc !!! :x :*

tucafamily
28.10.2007, 19:03:11
Multumim mult la fel si voua!!!>:D<

adinac_ro
31.10.2007, 21:33:31
Noi am platit la Palat 150 lei .
atasez 3 poze facute in palat , atatea am momentan

Cat de frumoasa ai fost, foarte intersant, elegant, cam tarziu de felictari ( scuze) dar e mi-au placut grozav si abia le-am descoperit. Casa de piatra!!!

michelle1981
01.11.2007, 13:59:56
Intr-adevar superbe! Ai mai postat undeva poze?

Tare as vrea sa fac si eu poze la palat, ati auzit pe cineva sa fi facut in alta zi decat in ziua nuntii? (adica imbracati in miri, dar dupa nunta;)))

adinac_ro
01.11.2007, 17:27:17

Tare as vrea sa fac si eu poze la palat, ati auzit pe cineva sa fi facut in alta zi decat in ziua nuntii? (adica imbracati in miri, dar dupa nunta;)))

Da am auzit, dar nu pe cineva pe care cunosc direct ci imi povestea fotograful nostru ca el a fost solicitat pentru asa program.

tucafamily
03.11.2007, 08:36:04
Cat de frumoasa ai fost, foarte intersant, elegant, cam tarziu de felictari ( scuze) dar e mi-au placut grozav si abia le-am descoperit. Casa de piatra!!!
Multumesc mult de tot! Nu e tarziu deloc :* Casa de piatra si voua si muuulta iubire!

tucafamily
03.11.2007, 08:39:24

Multumesc! Toate pozele care le am sunt postate in album, sunt putine pt. ca doar atat am momentan de la fotograf. Mai dureaza pana mi le da pe toate.
Ideea cu a te imbraca in mire si mireasa si a face poze la palat dupa nunta mi se pare super ok, si sigur ca se poate , platesti taxa si....va apucati de sedinta....;;)

adinac_ro
11.11.2007, 21:08:57
Multumesc! Toate pozele care le am sunt postate in album, sunt putine pt. ca doar atat am momentan de la fotograf. Mai dureaza pana mi le da pe toate.
Ideea cu a te imbraca in mire si mireasa si a face poze la palat dupa nunta mi se pare super ok, si sigur ca se poate , platesti taxa si....va apucati de sedinta....;;)

Depinde de cat de maleabil e si sotul tau, la mine ar fi fost greu sau chiar imposibil sa il scot din casa dupa nunta imbracat din nou mire. Si mai trebuie sa ai in vedere si cheltuielile cu fotograful, cu machajul, coafatul etc etc.

Carmen79
22.11.2007, 11:59:33
La Palat nu au un pret fix am observat.
Am fost in septembrie sa intreb de pret si se incurcau in explicatii.
Portarul a spus ceva de 200000 iar din contabilitate mi-au cerut 1500000.
Cred ca fac pretul dupa toane.

mamuska
13.12.2007, 21:03:45
Buna....Alina, te rog sa imi spui cine ti-a facut fotografiile. Am pus un pariu cu "sotia" , si am nevoie de confirmarea ta. Astept un raspuns pe privat.

P.S. Fotografiile sunt SUPERBE. Casa de piatra va dorim!

care dintre toate cele cu numele Alina ar trebui sa raspunda?

Green_Eyes
13.12.2007, 21:11:08
La Palat nu au un pret fix am observat.
Am fost in septembrie sa intreb de pret si se incurcau in explicatii.
Portarul a spus ceva de 200000 iar din contabilitate mi-au cerut 1500000.
Cred ca fac pretul dupa toane.

Nu fac pretul ''dupa toane'':|, iar portarul nu are autoritatea sa raspunda unor astfel de intrebari;-) Taxa este intr-adevar de 150RON.

alibd
14.12.2007, 11:43:04
care dintre toate cele cu numele Alina ar trebui sa raspunda?

S-a gasit raspunsul la problema. Am gasit ulterior un mesaj pe privat...;-)

alexuta
14.12.2007, 12:04:47

ati fost minunati amandoi =D> ...

adinac_ro
16.12.2007, 14:40:07
Ieri a trecut un alai de nunta prin fata blocului si mi-am imaginat un cadru minunat. Ningea frumos, nu era nici fff rece , faptul ca demult nu a mai fost asa o zapada frumoasa.....era de basm. Super. Oare mireasa se vede in fotografii?:-p

Milagros
16.12.2007, 18:58:16
Ieri a trecut un alai de nunta prin fata blocului si mi-am imaginat un cadru minunat. Ningea frumos, nu era nici fff rece , faptul ca demult nu a mai fost asa o zapada frumoasa.....era de basm. Super. Oare mireasa se vede in fotografii?:-p
Alai de nnuta ieri??? Dar suntem in post. /:) Oricum, super sa faci poze pe asa ninsoare

adinac_ro
16.12.2007, 20:39:20
Alai de nnuta ieri??? Dar suntem in post. /:) Oricum, super sa faci poze pe asa ninsoare

O secunda m-am gadit si eu ca e post, dar imediat mi-a trecut.=)) Deja e celebra taxa de iertare a pacatelor.

Milagros
16.12.2007, 22:15:10
O secunda m-am gadit si eu ca e post, dar imediat mi-a trecut.=)) Deja e celebra taxa de iertare a pacatelor.
Sau poate nu erau ortiodocsi sau catolici. :-B

nicoleta
17.12.2007, 00:00:57
In post am fost si de pe 1-15 august si au fost in fiecare zi nunti . Acum chiar nu se mai tine cont de nimic. Banul decide !!!!!!!!!!

Mie mi-ar fi placut sa fac nunta pe 31 decembrie dar numai cu conditia sa fie zapada. As fi scutit pe multa lume de organizarea revelionului .<:-P<:-P<:-P

mamuska
17.12.2007, 00:05:28
In post am fost si de pe 1-15 august si au fost in fiecare zi nunti . Acum chiar nu se mai tine cont de nimic. Banul decide !!!!!!!!!!

Mie mi-ar fi placut sa fac nunta pe 31 decembrie dar numai cu conditia sa fie zapada. As fi scutit pe multa lume de organizarea revelionului .<:-P<:-P<:-P
wow, ce idee....cred ca ar fi super,daca religia ne-ar permite.....dar cum spuneau si alte miresici,in ziua de azi poti face orice,banii vorbesc...nu se mai tine cont de nimic

Milagros
17.12.2007, 10:54:54
wow, ce idee....cred ca ar fi super,daca religia ne-ar permite.....dar cum spuneau si alte miresici,in ziua de azi poti face orice,banii vorbesc...nu se mai tine cont de nimic

Nu stiu ce sa zic, poate depinde de zona sau de oamenii cu care vorbesti... Noi am vrut sa facem nunta pe 14 aprilie (era exact dupa Paste, cand e saptamana luminata si e mare pacat sa faci nunta) si am mers sa obtinem dezlegare ca noi chiar aveam nevoie (era vorba ca imi venea familia care lucreaza in Italia de Paste si nu puteau sta mult) si nu am reusit nimic, nici la sala nu au vrut sa auda de petrecere (sala e sub Mitropolie cumva...). Asa ca ai mei au trebuit sa ramana in Italia de Paste si au venit tocmai pe 20 aprilie in tara.

MIHA74
17.12.2007, 11:56:20
Sau poate nu erau ortiodocsi sau catolici. :-B

Sigur nu erau. O amica de-a mea nu e ortodoxa (e cu martorii lui Iehova) si a mers sambata la o nunta e posibil acel alai sa fi fost :)

adinac_ro
17.12.2007, 20:49:13

cred ca pe 31 e posibil sa faci nunti/botezuri si petreceri ca iesirea din post e pe 25 dec. Ce idee buna si ce artificii grozave as avea la nunta.Woo

Milagros
17.12.2007, 21:53:30
cred ca pe 31 e posibil sa faci nunti/botezuri si petreceri ca iesirea din post e pe 25 dec. Ce idee buna si ce artificii grozave as avea la nunta.Woo

Daaaaa, pe 31 decembrie se fac nunti! \:D/\:D/\:D/

adinac_ro
18.12.2007, 19:03:50

Noi de exemplu pe 26 dec avem o cumetrie. Abia astept sa vad cum vin toate invitatele cu parul facut valvoi acasa ca nu e deschis pe nicaieri.=))
Rade ciob de oala sparta. Ar fi culmea sa nu imi mearga placa de intins parul.:))

nicoleta
19.12.2007, 01:31:15
Noi de exemplu pe 26 dec avem o cumetrie. Abia astept sa vad cum vin toate invitatele cu parul facut valvoi acasa ca nu e deschis pe nicaieri.=))
Rade ciob de oala sparta. Ar fi culmea sa nu imi mearga placa de intins parul.:))
=))=))=))=)) Nu-i nimic il pui pe bigudiuri :)):)):)) . Chiar nu cunosti nici o coafeza care vine acasa ???? >:D<>:D<>:D<

mamuska
19.12.2007, 01:40:28
eu stiu ca nu se fac decat dupa BOBOTEAZA.............dar nu ma mai mira nimic, cu taxa platita cui si unde trebuie,faci nunta si pe Casa Poporului

Milagros
19.12.2007, 10:17:49
In caz de urgenta vii la mine, am si de intins si de creponat. :)>-

Milagros
19.12.2007, 10:19:19
eu stiu ca nu se fac decat dupa BOBOTEAZA.............dar nu ma mai mira nimic, cu taxa platita cui si unde trebuie,faci nunta si pe Casa Poporului
Oho, crezi ca nu? ;))

adinac_ro
19.12.2007, 19:55:34
In caz de urgenta vii la mine, am si de intins si de creponat. :)>-

Multumesc frumos. Nu cred ca voi avea vreo problema, voi rezolva eu cu siguranta la domiciliul.
Nu chem nici o coafeza acasa caci e incomod de craciun sa pleci de acasa, poate nu e in iasi , ma simt prost ca ridic omul d ela masa si in final sper sa ma descurc singura.

alibd
19.12.2007, 22:47:57
Multumesc frumos. Nu cred ca voi avea vreo problema, voi rezolva eu cu siguranta la domiciliul.
Nu chem nici o coafeza acasa caci e incomod de craciun sa pleci de acasa, poate nu e in iasi , ma simt prost ca ridic omul d ela masa si in final sper sa ma descurc singura.

Eu sunt ferm convinsa ca te vei descurca. :)>- Sa ne spui cum a iesit.

nicoleta
20.12.2007, 01:00:55
Ai sa te descurci , sunt convinsa !!!!!! >:D<>:D<>:D<:*:*:*:*

tucafamily
06.01.2008, 10:45:27
fetelor , apropo de locatii. Dupa cum spuneam e super de facut poze in Palatul Culturii , dar e tare dragut si in tramvaiul de epoca. Atasez cateva foto, mai multe gasiti in semnatura:*

miKA24
06.01.2008, 11:15:25
fetelor , apropo de locatii. Dupa cum spuneam e super de facut poze in Palatul Culturii , dar e tare dragut si in tramvaiul de epoca. Atasez cateva foto, mai multe gasiti in semnatura:*
Frumoase poze, deosebite. De mult ti le admir. Cine ti le-a facut stie meserie;
Dar zi-mi, te rog, cat te-a costat sa inchiriezi tramvaiul? si ce ruta ati avut?
Eu cred ca e buna alternativa la limuzina; e muuuuuuuult mai romantic.:love:

alibd
06.01.2008, 12:02:04

Foarte frumoase poze, ingenioasa ideea. Bravo! :)

tucafamily
06.01.2008, 13:27:17
Frumoase poze, deosebite. De mult ti le admir. Cine ti le-a facut stie meserie;
Dar zi-mi, te rog, cat te-a costat sa inchiriezi tramvaiul? si ce ruta ati avut?
Eu cred ca e buna alternativa la limuzina; e muuuuuuuult mai romantic.:love:
150 lei a costat , iar ruta: tg.cucu - copou -tg.cucu

miKA24
06.01.2008, 14:23:07
merci mult; sa-nteleg ca voi ati inchiriat tramvaiul mai mult pentru poze..... nu neaparat sa va deplasati de acasa la biserica....
oricum, eu zic ca a meritat :)

tucafamily
06.01.2008, 18:53:43
merci mult; sa-nteleg ca voi ati inchiriat tramvaiul mai mult pentru poze..... nu neaparat sa va deplasati de acasa la biserica....
oricum, eu zic ca a meritat :)
tramvaiul a fost o surpriza pt. cei ce ne-au fost alaturi la biserica. Dupa cununia religioasa i-am invitat pe toti la o plimbare pana in Copou, dar bineinteles ca a prins bine si pt. poze

cezara_is
14.02.2008, 19:53:38
tramvaiul a fost o surpriza pt. cei ce ne-au fost alaturi la biserica. Dupa cununia religioasa i-am invitat pe toti la o plimbare pana in Copou, dar bineinteles ca a prins bine si pt. poze

buna ,cu cine ai vorbit ca sa inchiriezi tranvaiul?felicitari ,ai avut o idee trasnet.

Yonika
15.02.2008, 11:16:37
Noua, fotograful ns ne-a sugerat sa face pozele la Fundatie, jos, acolo unde sunt scarile. Am vazut ceva poze si aratau f bine.

mikutza
15.02.2008, 12:47:47
Noua, fotograful ns ne-a sugerat sa face pozele la Fundatie, jos, acolo unde sunt scarile. Am vazut ceva poze si aratau f bine.

Cred ca seara e foarte frumos acolo ... luminitele aprinse ... joc de umbre si lumini ;)) ..si daca fotograful e priceput ies niste pozeee ...

christinne_g
03.03.2008, 22:09:18
Foarte frumoase poze, ingenioasa ideea. Bravo! :)

Buna, imi poti spune te rog cine a fost fotograful tau si sa-mi dai cateva detalii legate de pret. multumesc! georgiana

myre_ivan
21.04.2008, 15:28:59
Buna fetelor.
Vreau si eu niste recomandari de fotografi si cameramani .Mi-au placut foarte tare pozele alinei (alibd), si ale tucafamily(bravo, super idee).Despre cei care i-au facut Alinei am auzit lucruri nu prea frumoase si de aceea as vrea sa mai vad si alti fotografi .Cat despre tucafamily :cine ti-a facut pozele ,sunt foarte reusite , a avut si recuzita fotograful ce-i drept ...
Si plzz plzz spuneti-mi ce fotografi mai sunt prin Iasi si la preturi mai rezonabile .
Astept , sunt cam in priza , sa nu fie cam tarziu avand in vedere ca am in septembrie nunta .
Pupici.

Diana76
29.05.2008, 11:57:38

Super tare! Te felicit ca ai fost pe faza. Ai niste amintiri superbe!

Diana76
29.05.2008, 12:05:47
Trasura de la Gradina Copou costa 500 ......nu stiu exact ce Ron sau euro, iar tramvaiul de epoca a costat 150 RON? Hai sa fim serioase.....Eu cred ca ai profitat de Sarbatorile Iasului, cand Primaria oricum pune la dispozitia iesenilor tramvaiul de epoca.

AnaM
29.05.2008, 15:30:55
Trasura de la Gradina Copou costa 500 ......nu stiu exact ce Ron sau euro, iar tramvaiul de epoca a costat 150 RON? Hai sa fim serioase.....Eu cred ca ai profitat de Sarbatorile Iasului, cand Primaria oricum pune la dispozitia iesenilor tramvaiul de epoca.

Nu e singura care a avut tramvaiul inchiriat pentru nunta :) Sunset a mai avut, si era iulie, daca nu ma insel :D

miKA24
08.06.2008, 21:46:21
he, he, he.../:) see you there! (si-apoi la restaurant....) :D>:D<

Yonika
09.06.2008, 17:58:31
he, he, he.../:) see you there! (si-apoi la restaurant....) :D>:D<
Si voi tot acolo? Ce bine! Noi vom fi acolo la pozat cam pe la ora 15.30-16 si nu vom sta mai mult de 17, zic eu.
dar poate ne vedem o data inainte de nunta sa vorbim si sa ne cunoastem mai bine!

miKA24
09.06.2008, 19:46:48
vreau, vreau! :D
noua fotograful ne-a zis de Gradina Botanica, Rapa Galbena si (ce-a mai ramas din) peisajul de la Palat - Casa Dosoftei e tare frumoasa;
s-avem noi vreme frumoasa, c-as sta sa ma pozez toata ziua (desi nu sunt deloc fotogenica) :-"

sunset
01.08.2008, 10:35:17

Exact atata costa... eu l-am avut inchiriat anul trecut la nunta si anul acesta cand am avut musafiri...

olly
01.08.2008, 12:13:31
Exact atata costa... eu l-am avut inchiriat anul trecut la nunta si anul acesta cand am avut musafiri...
Cu cine sau la ce instituie trebuie vorbit pt inchirierea tramvaiului! Daca poti sa imi spui bineinteles!:"> ;))

nicoleta
02.08.2008, 00:25:39

offf topic !!!!! pupici !!!!1:*:*:*:*:*:*:*:*>:D<>:D<>:D<>:D<

cinezee
02.08.2008, 00:39:20
cu tramvaiul acela m-asi plimba si eu ....daca este doar 150 meritaaa :>

sunset
06.08.2008, 12:49:12
Cu cine sau la ce instituie trebuie vorbit pt inchirierea tramvaiului! Daca poti sa imi spui bineinteles!:"> ;))

Mergi la RATC, vezi ca au si pagina de net. Sunt super de treaba.

sunset
06.08.2008, 12:49:52
offf topic !!!!! pupici !!!!1:*:*:*:*:*:*:*:*>:D<>:D<>:D<>:D<

tot off topic :">:">:*:*:*:*:*

olly
06.08.2008, 19:54:13
Mergi la RATC, vezi ca au si pagina de net. Sunt super de treaba.
Multumes mult! >:D<

Am uitat un c, scuze! Foamea e de vina!

miha_costy
14.10.2008, 19:33:50
mi se pare f putin...nimica toata

miha_costy
14.10.2008, 19:48:40
f faine pozele...sa fiti fericiti

irinaBride
23.10.2008, 08:14:28
Eu ma tot gandesc la locatii de interior si nu prea am idei... pls help

mihaela_pascu
23.10.2008, 11:27:47
Fotgraful acela de la care se supara lumea daca pronunt numele lui ne-a dus atunci la sedinta foto la Muzeul Unirii de pe Lapusneanu. E foarte frumos inauntru, insa se plateste taxa 300 RON. De banii astia ne-a taiat bilete. Mai intreaba pe fotograful tau ca trebuie sa stie.

irinaBride
23.10.2008, 11:49:11
Fotgraful acela de la care se supara lumea daca pronunt numele lui ne-a dus atunci la sedinta foto la Muzeul Unirii de pe Lapusneanu. E foarte frumos inauntru, insa se plateste taxa 300 RON. De banii astia ne-a taiat bilete. Mai intreaba pe fotograful tau ca trebuie sa stie.

Trebiuie sa faci o programare inainte sau te duci acolo pur si simplu?

cinezee
23.10.2008, 12:28:45
ce alte locatii cu vechime in iasi si repezentative mai stiti :-\

am nevoie de opiniile voastre mai ales ca eu nu sunt din orasul vostru

daca puteti sa imi exemplificati si cu ceva poze din locatia cere spuneti , ca sa am si o idee

AnaM
23.10.2008, 13:31:17
ce alte locatii cu vechime in iasi si repezentative mai stiti :-\

am nevoie de opiniile voastre mai ales ca eu nu sunt din orasul vostru

daca puteti sa imi exemplificati si cu ceva poze din locatia cere spuneti , ca sa am si o idee

Zi-mi care e conceptul sedintei foto, ca sa dau raspuns la subiect.

cinezee
23.10.2008, 13:47:23
conceptul ar fi asa :

o sedinta foto artistica tip logodna cu , tinand cont ca noi suntem casatoriti deja civil , si in acea perioada [ luna mai ] facem 2 ani

as dori sa apara in poze diferite locatii mai vechi ale Iasului , cu diferite obiectice turistice si istorice reprezentative ale orasului , nu refuz ideea de parc dar aia e ceva secundar

in afara de rapa galbena , ce alte locatii cu istoric , sau strazi ce ar mai fi in iasi mi-ar placea sa apara in fundal

interesant ar fi si niste poze ca sa imi fac idee , din pacate palatu culturii o sa apara numai din exterior ca in interior este in renovare , si mai astept sugestii cu poze de la voi

Multumesc AnaM >:D<:*

mihaela_pascu
23.10.2008, 14:18:34
Trebiuie sa faci o programare inainte sau te duci acolo pur si simplu?
Faci programare dinainte. Ei au program si e posibil sa inchida. Asa stau peste si te asteapta.

AnaM
23.10.2008, 23:32:54
conceptul ar fi asa :

o sedinta foto artistica tip logodna cu , tinand cont ca noi suntem casatoriti deja civil , si in acea perioada [ luna mai ] facem 2 ani

as dori sa apara in poze diferite locatii mai vechi ale Iasului , cu diferite obiectice turistice si istorice reprezentative ale orasului , nu refuz ideea de parc dar aia e ceva secundar

in afara de rapa galbena , ce alte locatii cu istoric , sau strazi ce ar mai fi in iasi mi-ar placea sa apara in fundal

interesant ar fi si niste poze ca sa imi fac idee , din pacate palatu culturii o sa apara numai din exterior ca in interior este in renovare , si mai astept sugestii cu poze de la voi

Multumesc AnaM >:D<:*

Da click pe link-uri si acolo ai in dreapta pozele. Da click pe ele si se vor vedea marite :)

Palatul Roznovanu (http://www.turism-iasi.ro/index.php?id=149) (actuala Primarie) cu un frumos parculet in fatza
Teatrul National Iasi (http://www.turism-iasi.ro/index.php?id=77), tot cu parculetz in fatza
Casa Dosoftei (http://www.turism-iasi.ro/index.php?id=54)
Muzeul Unirii (http://www.turism-iasi.ro/index.php?id=57)(proaspat restaurat), situat pe o veche straduta a Iasului, loc de promenada acum ceva zeci de ani - Str. Alexandru Lapusneanu, la capatul careia se afla Piata Unirii cu Hotelul Traian (ala cu mobila misto) si Hotel Unirea
Parcul Copou (http://www.turism-iasi.ro/index.php?id=68) , cu un vechi foisor in care se mai adunau, acum ceva ani, muzicieni, plus Teiul lui Eminescu

AICI (http://www.turism-iasi.ro/index.php?id=7&offset=0#photo) mai gasesti cateva pagini cu foto cu majoritatea locurilor de vazut in Iasi si imprejurimi, inclusiv poze mai detaliate cu reperele ce le-am scris mai sus.

Pupici!

cinezee
24.10.2008, 12:07:33
Ana , iti multumesc frumos ptr toate informatiile :* :* :*

chiar imi sunt de un real folos mie cat si altor persoane care sunt din afara orasului vostru ,voi ziviona toate linkurile puse acolo , fiind un oras cu istoric , am unde sa pozez

AnaM
29.10.2008, 23:15:01
Ana , iti multumesc frumos ptr toate informatiile :* :* :*

chiar imi sunt de un real folos mie cat si altor persoane care sunt din afara orasului vostru ,voi ziviona toate linkurile puse acolo , fiind un oras cu istoric , am unde sa pozez

Cu mare placere >:D<

lauriciul
05.12.2008, 23:17:12
Salutare,

Am o rugamintee maree[-o<. Cine stie de unde pot inchiria tramvaiul de epoca si cam cat ar costa?

lauriciul
05.12.2008, 23:21:48
Stie cineva de unde se poate inchiria o caleasca? Si daca da cam cat ar costa ?
:goldfish:

Butterfly87
06.12.2008, 08:43:46
Stie cineva de unde se poate inchiria o caleasca? Si daca da cam cat ar costa ?
:goldfish:

Buna!! incearca sa inchiriezi de la Teatrul National.de la ei am auzit ca se poate inchiria,dar in ceea ce priveste pretul nu cred sa fie exagerat..e cam 100 -150 euro pe ora limuzina de la Hotel Europa.deci caleasca trebuie sa fie mai ieftina.
Sa-mi zici si mie cand rezolvi cat te-a costat!!;-)

serena82
12.12.2008, 15:47:45
Si pe mine ma intereseaza caleasca, dar nu am nici o informatie legata de pret. N-am auzit de nici o miresica sa fi inchiriat in Iasi caleasca.
Si cu tramvaiul cred ca ar fi frumos, dar ma indoiesc ca se poate inchiria. Din cate stiu eu poti sa mergi gratis cu el.
Cat despre locatiile pt sedinta foto eu m-am gandit la Gradina Botanica. In iulie cand fac eu nunta cred ca o sa fie plin de flori, dar nu stiu cat e taxa acolo pt filmat si poze. Oricum cred ca se merita.

Nutu
12.12.2008, 16:18:40
Si pe mine ma intereseaza caleasca, dar nu am nici o informatie legata de pret. N-am auzit de nici o miresica sa fi inchiriat in Iasi caleasca.
Si cu tramvaiul cred ca ar fi frumos, dar ma indoiesc ca se poate inchiria. Din cate stiu eu poti sa mergi gratis cu el.
Cat despre locatiile pt sedinta foto eu m-am gandit la Gradina Botanica. In iulie cand fac eu nunta cred ca o sa fie plin de flori, dar nu stiu cat e taxa acolo pt filmat si poze. Oricum cred ca se merita. Din cate imi aduc aminte taxa pentru fotografiat la Gradina Botanica era in jur de 25 ron!

Nutu
12.12.2008, 16:24:13
Mie mi-ar place o locatie mai trasnita pentru sedinta foto, n-as vrea in gradina Botanica, m-am gandit sa facem pe un camp, cu niste caiuti, etc:-"