PDA

Versiunea completa : Restaurant Popas Pacurari Iasi

anonymous
08.02.2006, 00:00:00
CE PARERE AVETI DESPRE ACEASTA LOCATIE?;):wacko:

anonymous
13.02.2006, 00:00:00
Salut! Acolo ne facem si noi nunta. Cunosc persoane care si-au facut
nunta acolo in 2005 si au fost multumiti! Spor la pregatiri!

redvenus
27.02.2006, 00:00:00
Buna!!
Acolo voi avea si eu nunta in Mai!Sunt foarte incantata de local, de meniu si de tot! In plus, am fost la multe petreceri acolo si a fost super. Eu vorbesc de terasa lor, cea renovata, nu de restaurant. Daca vrei mai multe detalii, doar intreaba-ma!! Mult succes.

mihaelapaf
13.05.2006, 13:13:18
Acolo am si eu nunta in iulie, mie imi place foarte mult acolo. Spuneti-mi cat v-a ajuns meniul ca eu inca nu l-am stabilit. Va multumesc

nerromiha
15.01.2007, 14:08:40
stie cineva cum arata sala mica de la Popas?

Onutza
17.02.2007, 11:36:00
Buna.credeti ca pentru iunie 2008 sau facut rezervari la popas pacurari?cit e meniul anul asta?ce contine?:)>-

ancuta_andrei
17.02.2007, 12:10:05
Am fost vara trecuta la nunta in sala mica la Popas si nu mi-a placut deloc
Ringul de dans este mic si separeurile din sala nu iti da posibilitatea sa vezi ce se intampla pe ring,parca esti intr-un labitrint.

simonica
17.02.2007, 21:21:22
Buna.credeti ca pentru iunie 2008 sau facut rezervari la popas pacurari?cit e meniul anul asta?ce contine?:)>-
eu am nunta acolo in aprilie anul asta.meniul in jur de 120ron ,4 feluri,1l apa min.,0.5 suc si cafele.eu fac in sala mica.cei drept e ca un labirint dar daca o decorezi frumos sa fie bine.\:D/

___ALEXANDRA___
19.02.2007, 21:28:33

la cate restaurante am fost pana acum sa intreb de 2008 doar vreo doua avreau cate 2-3 rezervari, maxim. Deci cred k dak te duci sa rezervi acum vei avea de unde sa alegi (ma refer la data) Asa ca succes :)

oachesica
16.03.2007, 19:13:13
MIRESICILOR,VA ROG SA MA AJUTATI!

NU MA POT HOTARI INTRE DOUA LOCATII: PROVIDENTA SI POPASUL PACURARI! AM FACUT LISTE CU AVANTAJE/DEZAVANTAJE.......SI TOT NU MA POT DECIDE ! :gen_07:
CINE ARE AICI SI-MI POATE DA NISTE SFATURI?^:)^
TARE-MI PLAC AMANDOUA.....;)) SI SAPTAMANA VIITOARE TREBUIE SA DUC RASPUNSUL SI AVANSUL ACOLO UNDE MA VOI HOTARI....
VA PUP SI VA MULTUMESC [email protected]};-

radumonalisse
16.03.2007, 19:36:59
Eu am nunta la Popas Pacurari. Nu stiu cum e la Providenta, dar la Popas in primul rand e muzica f. buna si cred ca asta e f. bine, sala e destul de mare si draguta, e mai departe de zgomotul cartierelor iar ca dezavantaj pt. Providenta, am auzit ca acolo e interzis fumatul. oricum vei lua decizia cea mai buna cu siguranta. Bafta multa.

Simona06
16.03.2007, 21:12:51
MIRESICILOR,VA ROG SA MA AJUTATI!

NU MA POT HOTARI INTRE DOUA LOCATII: PROVIDENTA SI POPASUL PACURARI! AM FACUT LISTE CU AVANTAJE/DEZAVANTAJE.......SI TOT NU MA POT DECIDE ! :gen_07:
CINE ARE AICI SI-MI POATE DA NISTE SFATURI?^:)^
TARE-MI PLAC AMANDOUA.....;)) SI SAPTAMANA VIITOARE TREBUIE SA DUC RASPUNSUL SI AVANSUL ACOLO UNDE MA VOI HOTARI....
VA PUP SI VA MULTUMESC [email protected]};-
Pot sa-ti spun ca cei de la Providenta sunt mult mai buni in privinta mancarii!Sunt renumiti.Si sala e noua,curata,aerisita si nu imbacsita de fum de tigara.Dar conteaza ce -ti place tie mai mult,tu trebuie sa decizi ca tu te casatoresti.Multa bafta si sa faci alegerea cea mai buna!!

madalinabul
16.03.2007, 21:59:01
eu nu cred ca daca nu se fumeaza intr-o sala de nunta este un dezavantaj, ba dimpotriva, nu toata lumea fumeaza si nu toata lumea suporta fumul de tigara,de exemplu uby meu tuseste foarte mult de la fumul de tigara

radumonalisse
17.03.2007, 21:08:33
Asa este, fumul de tigara e f. suparator. Nici eu nu fumez, dar invitatii....cum le spui ca nu se fumeaza si ca trebuie sa iasa afara?

radumonalisse
17.03.2007, 21:09:47
Avantaj pentru tine ca e cald afara ....si oricum e o sala in care se fumeaza nu? Bafta multa !
Sa ne anunti ce ai hotarat

madalinabul
17.03.2007, 21:48:47
Avantaj pentru tine ca e cald afara ....si oricum e o sala in care se fumeaza nu? Bafta multa !
Sa ne anunti ce ai hotarat

din cate stiu eu nu mai este voie sa se fumeze in sali decat in spatii special amenajate, si oricum invitatii nu au de ce sa se supere ca nu au voie sa fumeze trebuie sa inteleaga ca nu toata lumea suporta fumul, mie nu mi se pare o asa mare tragedie sa spui la oameni ca nu se fumeaza in sala

radumonalisse
17.03.2007, 22:05:57
Asa e. Chiar e bine cu legea asta. Sper ca si la mine sa fie la fel .... cu toate ca vor fi nevoiti sa iasa afara. Asta e !

oachesica
22.03.2007, 20:54:15
BUNA,DOMNISOARELOR!

DUPA CAUTARI INDELUNGATE,CRED K MA HOTARASC ASUPRA POPASULUI PACURARI. AM TOT AUZIT PARERI PRIVIND SERVIREA SI GUSTUL MANCARII...DC MA PUTETI AJUTA CU VREUN SFAT........
PANA SAMBATA TREBUIE SA DUC AVANSUL !

MULTUMESC DIN SUFLET!!!:*

radumonalisse
26.03.2007, 09:41:06
BUNA,DOMNISOARELOR!

DUPA CAUTARI INDELUNGATE,CRED K MA HOTARASC ASUPRA POPASULUI PACURARI. AM TOT AUZIT PARERI PRIVIND SERVIREA SI GUSTUL MANCARII...DC MA PUTETI AJUTA CU VREUN SFAT........

Ai mai gasit loc liber?
Felicitari.Eu zic sa nu mai stai pe ganduri. Parerea mea e ca e fain ...
Succes !!!

drika
31.03.2007, 22:11:59
Nu am votat inca pt ca nu ai fost explicita care sala.. eu dat nota mare pt sala mare si f mica pt cea mai mica8-}

AUKA
06.04.2007, 10:02:48
BUNA,DOMNISOARELOR!

Draga mea, daca vei dori o parere exacta despre Popas te voi ajuta eu peste o luna, dupa nunta mea... Si eu am fost incantata de locatie: am mancat de multe ori acolo si e ok, muzica e buna, e curat, servirea e buna, mesele sunt rotunde(eu asa am vrut), sunt locuri de cazare in spate la preturi rezonabile, are verdeata. Eu din aceste motive am ales Popas Pacurari. Bafta multa la organizat si vb dupa nunta.

oachesica
14.04.2007, 11:38:05
Draga mea, daca vei dori o parere exacta despre Popas te voi ajuta eu peste o luna, dupa nunta mea... Si eu am fost incantata de locatie: am mancat de multe ori acolo si e ok, muzica e buna, e curat, servirea e buna, mesele sunt rotunde(eu asa am vrut), sunt locuri de cazare in spate la preturi rezonabile, are verdeata. Eu din aceste motive am ales Popas Pacurari. Bafta multa la organizat si vb dupa nunta.

MULTUMESC FRUMOS, AUKA!
SPER SA AI O NUNTA DE VIS SI ABIA ASTEPT IMPRESIILE....
DC VEI VEDEA PE CINEVA PE LA POARTA UITANDU-SE,VOI FI EU:-$
VIN SA MA UIT LA ARANJAMENTE, CUM VA FI INTRAREA.....
PETRECERE FRUMOASA<:-P SI SA DEVII MILIONARA.....;;)

AUKA
14.04.2007, 19:17:00
MULTUMESC FRUMOS, AUKA!
SPER SA AI O NUNTA DE VIS SI ABIA ASTEPT IMPRESIILE....
DC VEI VEDEA PE CINEVA PE LA POARTA UITANDU-SE,VOI FI EU:-$
VIN SA MA UIT LA ARANJAMENTE, CUM VA FI INTRAREA.....
PETRECERE FRUMOASA<:-P SI SA DEVII MILIONARA.....;;)
Sa stii ca daca vrei sa vii eu voi ajunge pe la sala cu minim o ora inaintea invitatilor asa ca poti sa observi...Multumesc pentru urari!!! Serios, daca vrei sa vezi cum va arata da-mi um mesaj privat si te caut!!! Mai am 3 saptamani si sunt cam stresata......

radumonalisse
19.04.2007, 22:50:11
AUKA tot binele din lume , sa-ti reuseasca asa cum iti doresti si sa fii printesa printului tau pentru intreaga noapte.>:D<

AUKA
22.05.2007, 12:15:58
AUKA tot binele din lume , sa-ti reuseasca asa cum iti doresti si sa fii printesa printului tau pentru intreaga noapte.>:D<
Iti multumesc pentru urari....a fost totul super ok...si sala si mancarea si chelnerii. Sa nu te sperie ce ai mai auzit despre Popas. Daca vrei amanunte, poze ca sa stai linistita scrie-mi un mesaj pe privat!!! Muzica a fost senzationala...pana la 6:30 dim au facut o singura pauza!!!

alinuttzza
13.08.2007, 21:01:15
buna, la popas pacurari am si eu nunta in iulie dar anul viitor; tu ai fost deja o miresica, dar nunta cum a iesit? super? astept un semn de la tine, sa mi dezvalui si mie mici secrete despre restaurant; pana atunci...salutari:)

Nicollee
05.09.2007, 10:59:33
Buna, si eu am nunta la Popas intr-o luna si ceva, mi se pare frumos localul si muzica...numai ca daca vei alege sa-ti faci nunta aici sa optezi pentru sala mare....sala mica are separeuri si e destul de ingusta....dar in rest totul e bine aici...meniu nu e scump e pana in 1 mil jumatate si din cate am auzit ca au fost si parintii mei la niste nunti aici muzica e buna......

finica
05.09.2007, 16:07:10
E foarte frumos la Popas. in primul rand pentru ca e in afara orasului, dispune de spatiu verde si e mai "aerisit" ca sa spun asa. Eu am facut cumatria acolo, in sala mica din Popas si pot spune ca totul a fost OK. Aranjamentul salii (petale de flori, frunze, lumanari, etc.) l-a depasit categoric pe cel de la hotel Moldova, unde am avut nunta (la etaj, la Sala cu fresca).>:D<

framona
04.10.2007, 20:42:48
aveti grija cu bauturile sau ce aduceti voi de acasa. am auzit ca se fura pe rupte acolo. si mi-au zis vreo 4-5 persoane.

simi_wau
16.11.2007, 21:31:25
buna,
popasul il mai gasesti liber doar in noiembrie 2008. Acum 3 zile mi-am rezervat eu....ultima saptamana din octombrie....25!!

Milagros
10.12.2007, 14:10:04
Eu merg pe 30 august la o nunta la Popas. Abia astept sa vad ce si cum:D

salinutza
27.12.2007, 22:37:38
eu am nunta acolo in aprilie anul asta.meniul in jur de 120ron ,4 feluri,1l apa min.,0.5 suc si cafele.eu fac in sala mica.cei drept e ca un labirint dar daca o decorezi frumos sa fie bine.\:D/
buna! cum a fost nunta acolo?

crisdk
04.02.2008, 11:43:51
am si eu o intrebare despre acest loc: cate locuri au salile ( aia mare, respectiv cea mica)?

AUKA
05.02.2008, 13:31:25
am si eu o intrebare despre acest loc: cate locuri au salile ( aia mare, respectiv cea mica)?
Eu am avut nunta in sala mare si am avut 186 de invitati...parca:) . Oricum era f mult spatiu. Asa arata sala. Sala mica are vreo 70 de locuri, dar are arcade si stalpi si pare cam inghesuit.

AUKA
05.02.2008, 13:32:34
Eu am avut nunta in sala mare si am avut 186 de invitati...parca:) . Oricum era f mult spatiu. Asa arata sala. Sala mica are vreo 70 de locuri, dar are arcade si stalpi si pare cam inghesuit.
Scuze....am incercat sa micsorez pozele....si le-am facut varza...daca te intereseaza da-mi un PM cu adresa ta de mail si iti trimit pozele.

Andrusca81
08.04.2008, 14:43:48
Hello!As vrea sa stiu cum este formatia de la Popasul Pacurari...sunt curioasa...ma poate ajuta cineva?;;)

simi_wau
22.05.2008, 18:57:42
Sunt minunati!!!mai mult nu stiu ce as putea sa-ti spun de Leonard si restul trupei....I-am auzit cantand la doua nunti...si sunt sigura ca la nunta mea toate lumea o sa fie pe ring toata seara
daca mai ai nelamuriri...astept intrebari!!!

finica
25.05.2008, 19:53:27
Fetelor, care îmi puteți spune care mai este prețul meniului la Popas? Că trebuie să merg la o nuntă în iunie acolo și vreau să-mi fac cât de cât o idee ... Mersi mult!>:D<

denysa
30.06.2008, 00:52:50
Fetelor, care îmi puteți spune care mai este prețul meniului la Popas? Că trebuie să merg la o nuntă în iunie acolo și vreau să-mi fac cât de cât o idee ... Mersi mult!>:D<

anu asta in sept este 1.5 mil fara bautura si fara tort, prajituri

madalinuta
21.07.2008, 19:52:56
BUNA FETELOR,
imi puteti da mai multe detalii despre servire, despre formatia de la Popas, daca e obligatoriu sa lucrezi cu ea, sau poti aduce pe altcineva? cum se poate amenaja sala...eu merg maine sa o vad....poate mai gasesc sala mare libera pt septembrie 2009.:-SS

pupici

denysa
22.07.2008, 17:01:24
Buna

Eu am fost la o nunta acolo in iunie si a fost super.Din cate stiu,muzica nu e obligatorie(sper sa nu gresesc),iar ca si decoratiuni...a fost de vis,a doua zi am si facut conttract cu firma decoratoare.Am si ceva poze de acolo,dar crede-ma nu ma descurc sa le postez :( .Daca te intereseaza pot sa-ti dau pe privat numele si nr.de telefon de la agentie sa vezi ceva poze sa poti sa-ti faci o idee cam cum se poate schimba o sala frumoasa in una de vis.

Apropo fetele ....cum se ataseaza poze?????:-SS

Va pup si spor in toate!!!

Trimite-mi si mie nr de telefon al agentiei si cum se numeste?
dak vrei sa pui poze dai sa scrii un mesaj normal sau un raspuns si mai jos gasesti ataseaza fisiere/poze si apoi le cauti in calculator si la urma trimite raspuns. sper k ai inteles ceva >:D<

olisas
27.07.2008, 11:40:02
M-ar interesa câteva informații cât mai recente despre acest restaurant. Orice informație este binevenită!!

adrianami
22.09.2008, 12:33:21
buna, la popas pacurari am si eu nunta in iulie dar anul viitor; tu ai fost deja o miresica, dar nunta cum a iesit? super? astept un semn de la tine, sa mi dezvalui si mie mici secrete despre restaurant; pana atunci...salutari:)
SALUT!
dupa data evenimentului observ ca tocmai ai avut nunta la popas.
Ai putea sam i dai si mie niste informatii, ceva mici secrete?
Multumesc !
eu voi avea nunta in octombrie.

denysa
22.09.2008, 12:36:31
SALUT!
dupa data evenimentului observ ca tocmai ai avut nunta la popas.
Ai putea sam i dai si mie niste informatii, ceva mici secrete?
Multumesc !
eu voi avea nunta in octombrie.

am sa iti spun eu saptamana viitoare cum a fost k duminik e evenimentul\:D/ <:-P <:-P <:-P \:D/ . sper sa iasa bine :-SS :-SS deja am cateva emotii. azi ma duc sa stabilim meniul.:D depinde si cati invitati ai sa ai k dak e fff aglomerat.... pupici

adrianami
22.09.2008, 12:50:08
am sa iti spun eu saptamana viitoare cum a fost k duminik e evenimentul\:D/ <:-P <:-P <:-P \:D/ . sper sa iasa bine :-SS :-SS deja am cateva emotii. azi ma duc sa stabilim meniul.:D depinde si cati invitati ai sa ai k dak e fff aglomerat.... pupici

Spor la pregatiri si petrecere superba! sa mi zici dupa ce ti alegi meniu ce pret ti a cerut ?
Va impus formatia localului?
Sa umpleti casuta cu bani!!!
Sunt sigura ca o sa fie o petrecere superba, poate am sa trec duminica pe acolo sa vad cum arata sala pregatita de petrecere.

denysa
22.09.2008, 17:49:48
Spor la pregatiri si petrecere superba! sa mi zici dupa ce ti alegi meniu ce pret ti a cerut ?
Va impus formatia localului?
Sa umpleti casuta cu bani!!!
Sunt sigura ca o sa fie o petrecere superba, poate am sa trec duminica pe acolo sa vad cum arata sala pregatita de petrecere.

multumim mult de urari. meniul ales de noi a ajuns 140 ron dar depinde ce vrei k poti sa alegi. mi se pare super ok cu 4 feluri de mancare, 1 l de apa, 0.5 l de suc si 2 cafele. cu formatia poti sa o contactezi dak vrei tu, dar nu ai voie sa aduci alta din afara; dak vrei dj iti recomanda ei unu cu care colaboreaza. formatia canta extraordinar , fac atmosfera super si sunt fff bine pregatiti. te astept cu mare drag duminik sa vezi sala si dak vii pe la 19 bem si un pahar de sampanie.<:-P <:-P <:-P

gabriela87
23.09.2008, 22:31:35
Fetelor care ati avut nunta la acest restaurant...ajutati-ma cu un raspuns[-o< Pentru sala mare v-i s-a impus numarul minim de 150 meniuri?Sau ati mai putut negocia:D cand ati semnat contractul? este posibil sa nu am acest numar de invitati si nu as vrea sa cedez rezervarea din cauza asta:( La voi cum a fost?

adrianami
25.09.2008, 09:19:33
multumim mult de urari. meniul ales de noi a ajuns 140 ron dar depinde ce vrei k poti sa alegi. mi se pare super ok cu 4 feluri de mancare, 1 l de apa, 0.5 l de suc si 2 cafele. cu formatia poti sa o contactezi dak vrei tu, dar nu ai voie sa aduci alta din afara; dak vrei dj iti recomanda ei unu cu care colaboreaza. formatia canta extraordinar , fac atmosfera super si sunt fff bine pregatiti. te astept cu mare drag duminik sa vezi sala si dak vii pe la 19 bem si un pahar de sampanie.<:-P <:-P <:-P

Salut!
Pentru amenajarea salii tu ai apelat la o firma ?
am sa incerc sa vin duminica, sa te felicit si sa urez casa de piatra si sa mi fac o inagine a salii.
Spor la ultimele pregatiri.

adrianami
25.09.2008, 15:08:18
Fetelor care ati avut nunta la acest restaurant...ajutati-ma cu un raspuns[-o< Pentru sala mare v-i s-a impus numarul minim de 150 meniuri?Sau ati mai putut negocia:D cand ati semnat contractul? este posibil sa nu am acest numar de invitati si nu as vrea sa cedez rezervarea din cauza asta:( La voi cum a fost?

E mare sala , nu crezi ca ar parea goala cu putini invitati ?
noi cind am inchiriat o am zis cel putin 170-180 persoane.
discutati cu el sa nu cumva sa aveti surprize, salile p[entru nunti sunt o problema acum in iasi, faceti eventual un contract.

denysa
26.09.2008, 19:44:15

nu ne-au impus nici un numar de persoane. noi oricum am avut de la inceput 200 si acum am ramas cu 190 de confirmari. mai vb cu ei si vezi dak te lasa k stiu k dak vrei mese ovale tb sa ai maxim 160 de persoane.<:-P <:-P gandeste-te bine si fa alegerea cea mai buna. mai multe detalii am sa va dau sapt viitoare cand se termina:)

denysa
26.09.2008, 19:45:41
Salut!
Pentru amenajarea salii tu ai apelat la o firma ?
am sa incerc sa vin duminica, sa te felicit si sa urez casa de piatra si sa mi fac o inagine a salii.
Spor la ultimele pregatiri.

multumesc mult de urari.da am apelat la o firma, un prieten de familie nici nu stiu cum se cheama firma. sper sa fak treaba buna si sa fie frumos. te asteptam cu drag. mai e asa de putin....:-SS :-SS :-SS :-SS :-SS

Andrusca81
26.09.2008, 21:23:48
Buna fetelor! Eu am avut nunta la Popas Pacurari pe data de 7 sept 2008 si a iesit super.Am avut 240 de invitati ...si am fost nevoita sa renuntz la mesele rotunde pentru ca ar fi fost prea inghesuite insa a aratat f bine.Aranjamentele florale au iesit suuuper....si deci sunt foarte multumita de firma la care am apelat.Ceea ce pot spune despre muzica...este ca foarte greu accepta alta formatie si am reusit sa o aducem pe cea pe care o voiam.Noi am tinut neaparat sa ne aducem formatia aleasa pt ca o vazusem la alta nunta si ne-a placut foarte mult,insa in general nu prea e posibil.Oricum....pot spune ca sunt foarte multumita de modul cum a iesit nunta noastra si nu pot spune decat ca sala este foarte frumoasa.Am sa atasez si poze in curand ;;)

adrianami
29.09.2008, 17:30:17
Buna fetelor! Eu am avut nunta la Popas Pacurari pe data de 7 sept 2008 si a iesit super.Am avut 240 de invitati ...si am fost nevoita sa renuntz la mesele rotunde pentru ca ar fi fost prea inghesuite insa a aratat f bine.Aranjamentele florale au iesit suuuper....si deci sunt foarte multumita de firma la care am apelat.Ceea ce pot spune despre muzica...este ca foarte greu accepta alta formatie si am reusit sa o aducem pe cea pe care o voiam.Noi am tinut neaparat sa ne aducem formatia aleasa pt ca o vazusem la alta nunta si ne-a placut foarte mult,insa in general nu prea e posibil.Oricum....pot spune ca sunt foarte multumita de modul cum a iesit nunta noastra si nu pot spune decat ca sala este foarte frumoasa.Am sa atasez si poze in curand ;;)

salut
ma intereseaza ce parere ai despre cei de la sala :bucatari , ospatari , chelneri ?
cum s a comportat ?
de ei ai fost multumita ? ai avea ceva sa le reprosezi ?
voi avea nunta peste 2 sapt si sunt curioasa!
mercy mult

Andrusca81
04.10.2008, 21:53:39
salut
ma intereseaza ce parere ai despre cei de la sala :bucatari , ospatari , chelneri ?
cum s a comportat ?
de ei ai fost multumita ? ai avea ceva sa le reprosezi ?
voi avea nunta peste 2 sapt si sunt curioasa!
mercy mult

Buna!!Pai am fost multumita...ce sa zic,acum nu pot spune cu aproximatie daca mi-au dat si ultima prajitura care nu s-a consumat...insa sunt destul d corecti.Ideea e ca sa fim sincere...nu exista restaurant la care sa nu isi ia si ei ceva(parerea mea) si apoi nici nu poti intra in rolul miresei politist.Eu am fost foarte multumita de cum a iesit totul,m-am simtit bine atat eu cat si invitatii care au fost prezenti pe ring toata noaptea.Stai linistita totul va fi super.Petrecere frumoasa si cat mai putin stres!!!!!
Casa de piatra!!!!

scumpy_d
05.02.2009, 19:53:21
Un pupic tuturor miresicilor!sunt foarte impresionata de voi pt sfaturile bune pe care le oferiti viitoarelor sotii.eu am o mare problema pe care as dori sa o impart cu voi.vreau sa ma casatoresc in august 2009 si as vrea la popas pacurari.problema e ca eu sunt in spania si imi vine foarte greu sa imi organizez nunta,asa ca v-as fi recunoscatoare pt orice sfat mi l-ati putea da:cu restaurantul,cu muzica,cu meniul,rochia,biserica....toate legate de nunta pt ca nici nu stiu de unde sa incep.va multumesc mult.pupici<:-P

denysa
05.02.2009, 21:13:30
Un pupic tuturor miresicilor!sunt foarte impresionata de voi pt sfaturile bune pe care le oferiti viitoarelor sotii.eu am o mare problema pe care as dori sa o impart cu voi.vreau sa ma casatoresc in august 2009 si as vrea la popas pacurari.problema e ca eu sunt in spania si imi vine foarte greu sa imi organizez nunta,asa ca v-as fi recunoscatoare pt orice sfat mi l-ati putea da:cu restaurantul,cu muzica,cu meniul,rochia,biserica....toate legate de nunta pt ca nici nu stiu de unde sa incep.va multumesc mult.pupici<:-P

buna. ma bucur tare mult pt tine k te casatoresti anul asta. eu am avut nunta pe 28 sept 2008 si a fost super. vreme buna, local totul perfect. dak ai posibilitatea sa faci in sept(sa ai liber de la munk) e mai bine. la popas nu e aer conditionat asa k se cam incinge atmosfera. tb sa vb cu formatia sa faceti rezervarea si contractul pt data cand aveti nunta.cei de la popas canta fff bine asa k nu tb sa iti faci griji k stiu sa fak atmosfera si sa tina lumea numai pe ring. la noi se racea mancarea si ii invitau la masa si ei tot pe ring stateau. biserica e bine sa o rezervi cam de pe acum k se aglomereaza si nu ai sa mai gasesti liber la ce ora vrei tu. meniul se stabileste cu o sapt inaintea nuntii. rochia o cumperi cand vrei sau cand o gasesti ;)) eu prin mai aveam deja rochitza. verighetele dak le comanzi in tara dureaza max 3 sapt( la noi au venit intr-o sapt jumate - coriolan).in rest tb sa-ti mai faci progrmare cu vreo 3-4 luni inainte la salon la coafura, manichiura,epilat, machiaj...

adnada
06.02.2009, 13:54:44
buna fetelor,
Si eu am nunta la acest local in septembrie pe 26, dar in 2009
mai sunt miresici pe acest formu care fac nunta acolo?
Si am o intrebare pentru miresicile care au avut deja nunta acolo- eu am rezervat sala de prin aprilie anul trecut dar nu am ajuns inca sa vorbesc cu cei de la muzica - credeti ca e tarziu?
Multumesc

scumpy_d
06.02.2009, 19:48:15
Iti multumesc tare mult de informatii,esti o scumpa.Casa de piatra si multa fericire!sunt curioasa cam ce fel de muzica stiu sa cante cei din formatie.Doar populara?Ti-a trebuit si dj separat?Se ocupa ei cu decoratul salii?Ce fotograf imi recomanzi?Te pup.Re:denysa

adnada
06.02.2009, 19:57:23
Pai nu se ocupa de aranjare sali ei , In ceea ce priveste alte detali sincer nu prea te pot ajuta pentru ca nu am rezolvat nimic inca si sper sa rezolvam cu filmatul si pozatul si cu oranre..... tu cand ai nunta te-ai hotarat ? Faci la popas?

denysa
09.02.2009, 13:43:25
Iti multumesc tare mult de informatii,esti o scumpa.Casa de piatra si multa fericire!sunt curioasa cam ce fel de muzica stiu sa cante cei din formatie.Doar populara?Ti-a trebuit si dj separat?Se ocupa ei cu decoratul salii?Ce fotograf imi recomanzi?Te pup.Re:denysa

buna. canta orice de la populara, usoara, muzik straina orice.chiar stiu sa cante k noi am asculatat mai multe formatii inainte si nu se compara. in formatie sunt 2 baieti si o fata care are o voce superba. cu decorul am adus o firma la care lucreaza un prieten de familie si a iesit asa cum am vrut noi si au si ei fff multe idei. fotograf am avut tot o cunostinta care sunt profesionisti si se ocupa cu asta. iti fac ce vrei tu tb doar sa vb cu ei. noi avem vreo 800 si ceva de poze :O. eu am fost super multumita de cum a iesit totul la nunta. nu am nici un regret si nici nu am auzit comentarii rautacioase din partea invitatilor.<:-P tu cand faci nunta?

denysa
09.02.2009, 13:49:22
buna fetelor,
Si am o intrebare pentru miresicile care au avut deja nunta acolo- eu am rezervat sala de prin aprilie anul trecut dar nu am ajuns inca sa vorbesc cu cei de la muzica - credeti ca e tarziu?
Multumesc

buna. nu cred k e tarziu dar tb sa vb cu ei. oricum dak tu ai nunta acolo si ai inchiriat sala noua ne-a zis k sunt obligati sa cante la nunta noastra pt k e in localul respectiv si nu accepta sa aducem alta formatie. dar e bine sa vb cu ei din timp, se face un contract. dai avans si restul dupa nunta. dupa ce ai facut contract cu ei poti sa nu te mai stresezi cu muzik. stiu ei ce sa fak si crede-ma k nu alergi dupa ei prin sala cum am mai vazut la alte nunti k isi iau pauza aiurea. am numai cuvinte de lauda pt cei de la formatie. si servirea a fost buna. lumea chair a laudat mancarea (noi nu am apucat sa gustam ;))) si chair a fost multa si romaneasca.

Andrusca81
09.02.2009, 13:55:11
buna fetelor,
Multumesc
Si eu am avut nunta la Popas.Ideea e ca noi am rezervat sala ,toate bune si frumoase daaaaaar vorbisem cu altcineva pentru muzica.Am fost la o nunta cu cateva luni inainte de a noastra si ne-a placut foarte mult formatia respectiva, astfel incat am si vb cu ei la sfarsitul nuntii.Celor de la Popas nu le-am spus nimic crezand ca e dreptul fiecarei perechi sa isi aduca ce muzica vrea...daaaaaaaar surpriza,ei au contract cu formatia respectiva,nu tin minte cum ii spune tipului.Pana la urma dupa muuulte insistente au acceptat sa ne primeasca cu formatia aleasa de noi.Eu sincer eram foarte suparata ca vor canta ceilalti pentru ca stiam stilul celor alesi de noi.
In rest ce sa mai spun,mesele au fost dreptunghiulare la noi pentru ca au fost multi invitati si nu aveam cum sa reusim sa-i aranjam la mesele rotunde pentru ca ar fi fost foaaarte aglomerat.Daca aveti multi invitati nu ezitati sa aranjati mese dreptunghiulare la geam...si va va ramane un ring de dans foarte mare ,cat jumtatate de sala.Restaurantul pune la dispozitie numai fetele de masa ...scaunele sunt frumoase,si mesele rotunde sunt frumoase.Puteti sa va extindeti si pe terasa,in weekendul in care am avut noi nunta a fost foarte cald si lumea a fost foarte incantata de terasa.
Un inconvenient ar fi acela ca restaurantul are doar ventilatie si nu aer conditionat.La noi s-a simtit lipsa aerului conditionat si era destul de cald...dar per total a fost o nunta reusita si lumea a dansat toata noaptea .
O nunta asha cum visezi sa ai!!!!

adnada
09.02.2009, 15:00:26
Buna fetelor,
Nici nu ma asteptam sa imi mai raspunda cineva.. sunt asa fericita >:D<

Spunetim va rog daca si aici v-au incarcat la sfarsit ca ati fi consumat mult mai mult , de furat se fura peste tot banuiesc dar aici cat de tare ati simtit asta?

Ce alte probleme ati avut cu ei ? macar sa stiu daca e ceva sa invat de la voi..... Va multumesc tare tare mult pt raspunsuri

adnada
09.02.2009, 15:02:43
buna. canta orice de la populara, usoara, muzik straina orice.chiar stiu sa cante k noi am asculatat mai multe formatii inainte si nu se compara. in formatie sunt 2 baieti si o fata care are o voce superba. cu decorul am adus o firma la care lucreaza un prieten de familie si a iesit asa cum am vrut noi si au si ei fff multe idei. fotograf am avut tot o cunostinta care sunt profesionisti si se ocupa cu asta. iti fac ce vrei tu tb doar sa vb cu ei. noi avem vreo 800 si ceva de poze :O. eu am fost super multumita de cum a iesit totul la nunta. nu am nici un regret si nici nu am auzit comentarii rautacioase din partea invitatilor.<:-P tu cand faci nunta?

Multumesc pentru ajutor,
te rog sa imi dai si mie in PM cred ca numa asa e voie numerele de telefon de la cei care s-au ocupat de ornatul salii si cei de la foto - video
multumesc

denysa
09.02.2009, 17:50:38
Buna fetelor,
Nici nu ma asteptam sa imi mai raspunda cineva.. sunt asa fericita >:D<

Spunetim va rog daca si aici v-au incarcat la sfarsit ca ati fi consumat mult mai mult , de furat se fura peste tot banuiesc dar aici cat de tare ati simtit asta?

Ce alte probleme ati avut cu ei ? macar sa stiu daca e ceva sa invat de la voi..... Va multumesc tare tare mult pt raspunsuri

noi nu am simtit k ne-au incarcat fff mult in schimb a ramas mult tort si ei au zis k au ramas doar 2 etaje si ne-au dat unu aksa dar nu ne-am mai suparat k nu aveam ce sa fac cu atata tort. ne-au dat inapoi antreurile pe la invitatii care nu au venit si le uitasem dimineatza si ne-au sunat sa venim sa le luam (ff dragutz din partea lor). in rest au ramas pe mese sticle abia deschise dar noi am luat inapoi doar ce nu a fost deschis. eram mult prea multumiti de cum iesise si nu ne-am zgarcit sa luam tot aksa. a ramas mult vin si l-am primit inapoi, apa, suc fff putin. parerea mea e k a fost bine. nu e nimeni corect 100% dar au furat prea putin k sa ne dam seama. >:D<

denysa
09.02.2009, 17:51:43
Multumesc pentru ajutor,
te rog sa imi dai si mie in PM cred ca numa asa e voie numerele de telefon de la cei care s-au ocupat de ornatul salii si cei de la foto - video
multumesc

iti trimit mai pe seara k nr de tel sunt la sot in tel si e la munk.

adnada
09.02.2009, 21:35:21
iti trimit mai pe seara k nr de tel sunt la sot in tel si e la munk.

Multumesc tare mult pt informatii... sunt ff importante pt noi>:D< >:D< :* :* :*

scumpy_d
10.02.2009, 23:58:17
buna miresicilor!
mersi mult de informatii,dar am vb cu parintii mei si cred ca vom face nunta la restaurant bradul....a auzit cineva ceva de el pt ca vad ca nu site .va pupacesc

adnada
11.02.2009, 08:46:29
buna miresicilor!
mersi mult de informatii,dar am vb cu parintii mei si cred ca vom face nunta la restaurant bradul....a auzit cineva ceva de el pt ca vad ca nu site .va pupacesc

Unde e acest restaurant? nu am auzit de el ..... da explica-mi pe unde e ... poate stiu ca locatie si nu dupa nume .... si poate ma mai interesez si te pot ajuta..

perrin
21.02.2009, 18:53:37
Pana la urma, cum se numeste formatia de la Popas Pacurari?

adnada
21.02.2009, 22:42:23
Pana la urma, cum se numeste formatia de la Popas Pacurari?

Formatia parca se numeste LEO cred parca asa am inteles...

adnada
18.03.2009, 11:40:39
Fetelor chiar nu mai e nimeni pe aici care face nunta la Popas :-< ???

letcanu
14.05.2009, 19:39:13
Bună fetelor!Eu am nunta Popas Pacurari în iulie.Îmi pute-ți spune la ce preț ajunge meniul,dacă ați avut deja nunta la acest restaurant?Vă mulțumesc!

adnada
18.05.2009, 08:43:10
Bună fetelor!Eu am nunta Popas Pacurari în iulie.Îmi pute-ți spune la ce preț ajunge meniul,dacă ați avut deja nunta la acest restaurant?Vă mulțumesc!

eu nu am fost inca sa vb de meniu ..... da sper sa ajung sapt asta.... iti scriu daca ajung

letcanu
21.05.2009, 20:22:26
Leonard melody se numeste formatia.

letcanu
21.05.2009, 20:23:52
Ok.astept. mersi.

fubball
19.06.2009, 13:41:41
eu sunt in cautare....acum strang informatii despre localurile care mi-au atras atentia...de aia o sa ma vedeti prezenta cam peste tot...:D si de aia va si intreb..ce imi puteti spune despre popas pacurari? stie cineva cum e acolo? cam care sunt preturile?....astept raspunsurile voastre....:">

adnada
22.06.2009, 09:26:59
eu sunt in cautare....acum strang informatii despre localurile care mi-au atras atentia...de aia o sa ma vedeti prezenta cam peste tot...:D si de aia va si intreb..ce imi puteti spune despre popas pacurari? stie cineva cum e acolo? cam care sunt preturile?....astept raspunsurile voastre....:">

buna ..
preturile anul trecut erau ok....
rezervarea salii era anul trecut 500 ron
si meniul era pret de plecare 130...... am sa merg si eu la ei ca nu am mai fost demult.... si am sa iti mai scriu

fubball
22.06.2009, 09:35:09
buna ..
preturile anul trecut erau ok....
rezervarea salii era anul trecut 500 ron
si meniul era pret de plecare 130...... am sa merg si eu la ei ca nu am mai fost demult.... si am sa iti mai scriu
multumesc mult..noi vrem sa facem nunta in iulie sau in august si de asta ne-ar interesa un loc unde sa fie si terasa, sa putem iesi la aer, sa fie si flori...:x :*

GEEA
22.06.2009, 09:46:31
multumesc mult..noi vrem sa facem nunta in iulie sau in august si de asta ne-ar interesa un loc unde sa fie si terasa, sa putem iesi la aer, sa fie si flori...:x :*

Eu am avut o experienta neplacuta la Popas Pacurari ...am fost prezenta acolo la nunta sefei mele in mai ..a fost frumos per genere pana in momentul in care a inceput sa se serveasca masa ...deci din 4 feluri de mancare,numai aperitivul s`a putut consuma ...restul felurilor au fost crude !!! sote`ul de legume era crud,gratarul de purcel era crud si atos ...
vreau sa zic ca am plecat pe la ora 1 toate colegele ei de serviciu cu stomacurile varza de foame ...:( ... a fost singura data cand am mers la Popas,poate la alte nunti nu s`a intamplat asha,dar mi s`a parut culmea ca la o nunta de 200 de oameni sa nu dai tu un fel de mancare cum trebuie.

fubball
22.06.2009, 10:06:55
Eu am avut o experienta neplacuta la Popas Pacurari ...am fost prezenta acolo la nunta sefei mele in mai ..a fost frumos per genere pana in momentul in care a inceput sa se serveasca masa ...deci din 4 feluri de mancare,numai aperitivul s`a putut consuma ...restul felurilor au fost crude !!! sote`ul de legume era crud,gratarul de purcel era crud si atos ...
vreau sa zic ca am plecat pe la ora 1 toate colegele ei de serviciu cu stomacurile varza de foame ...:( ... a fost singura data cand am mers la Popas,poate la alte nunti nu s`a intamplat asha,dar mi s`a parut culmea ca la o nunta de 200 de oameni sa nu dai tu un fel de mancare cum trebuie.
parerea mea este ca asta se poate intampla oriunde!!am fost si eu la un local fffff apreciat si pestele era CRUD! plin de sange!!!..dar mai fusesem inainte la un eveniment acolo si mancarea fusese exceptionala...deci oriunde poate exista un ghinion de genul acesta...poate s-a simtit rau bucatarul:-& ;))

GEEA
22.06.2009, 11:55:05
parerea mea este ca asta se poate intampla oriunde!!am fost si eu la un local fffff apreciat si pestele era CRUD! plin de sange!!!..dar mai fusesem inainte la un eveniment acolo si mancarea fusese exceptionala...deci oriunde poate exista un ghinion de genul acesta...poate s-a simtit rau bucatarul:-& ;))

Corect ...numai ca ii strang de gat dak patesc si eu asha ceva la nunta :-l ...le rezolvam pe toate,numai mancarea sa fie ok :-s

fubball
22.06.2009, 12:01:19
Corect ...numai ca ii strang de gat dak patesc si eu asha ceva la nunta :-l ...le rezolvam pe toate,numai mancarea sa fie ok :-s
da...problema e ca in acest caz...daca Doamne fereste s-ar intampla asa ceva, nu prea cred ca este ceva de facut...si e fffff urat daca se intampla asta!!!

GEEA
22.06.2009, 13:44:27
da...problema e ca in acest caz...daca Doamne fereste s-ar intampla asa ceva, nu prea cred ca este ceva de facut...si e fffff urat daca se intampla asta!!!

Eu sper sa nu mi se intample asha ceva :-s ... cred k as putea indura orice,mai putin sa am probleme cu mancarea ...de curiozitate,ai muzik de la popas sau alta formatie ?

fubball
22.06.2009, 13:48:25
Eu sper sa nu mi se intample asha ceva :-s ... cred k as putea indura orice,mai putin sa am probleme cu mancarea ...de curiozitate,ai muzik de la popas sau alta formatie ?
dar nu stiu daca fac la popas...e pe lista de posibile locatii...cu muzica e alta poveste pentru ca am o cunostinta care cunoaste o formatie si pe care s-ar putea sa o contractez...canta f frumos...

adnada
22.06.2009, 15:54:16

au fost parintii la o nunta acolo si a fost ff buna mancarea, apoi alti prieteni la nunti acolo si la fel, am fost si noi de vreo cateva ori la diverse evenimente si era buna mancarea .... ma mira ce ai scris tu dar am sa iau in considerare.......

formatia e de la popas ... suntem multumiti de ea mai ales ca am vazut ca nu iau pauze lungi si dese ..... asta e ce am constatat pe propria piele....

acolo au terasa mare si gradina .... e racoare si frumos

drutica
16.10.2009, 13:22:11
Si Eu O Sa Am Nunta La Popasul Pacurari La Anul Viitor, In Vara și As Ruga Pe Miresicile Care Au Avut Nunta Acolo Sa Imi Trimita Si Mie Cateva Poze Cu Aranjamentul Salii

drutica
20.10.2009, 22:55:12
Buna Adnada! Poti sa imi spui si mie cum a fost nunta ta la Popasul Pacurari, a fost bine, au fost probleme? Mi/ar fi de folos daca mi/ai impartasi cate ceva!!

adnada
29.10.2009, 14:41:01
Buna Adnada! Poti sa imi spui si mie cum a fost nunta ta la Popasul Pacurari, a fost bine, au fost probleme? Mi/ar fi de folos daca mi/ai impartasi cate ceva!!

la popas e ok ...
ai cu cine sa te intelegi ... vb cu seful de sala si iti aranjeaza mesele cum doresti tu ... poti jongla intre cele de 10 si de 6 dupa bunu tau plac.....
e o singura problema .....
STABILESTE ORELE EXACTE LA CARE SA ITI ADUCA MANCAREA - ALTFEL AL ORA 3 NOAPTE E DEJA TOATA MANCAREA DATA SI TORTUL INCLUSIV......

meniul - te duci cu ce vrei tu sa ai pe masa nu te baza pe cele 3 variante pe care ti le dau ei .... faci ce vrei tu sa ai si ei iti fac orice... si nu costa prea mult....

nu stiu ce sa iti mai zic.....
poze iti pot da ... da un pm cu adresa ta de mess si iti trimit pe acolo sau intra in semnatura mea ca acolo cred ca am in sala facute...
e ff important cum vrei sa asezi sala - sa o ornezi ...
daca nu ai multe persoane - adica pana in 150 -160 cere mese rotunde - daca ai mai multe mergi pe mese dreptunghiulare (normale) altfel nu mai ai deloc ring de dans......

mai intreaba ce ai vrea sa sti si iti spun
sa ai o nunta cum ai visat

drutica
27.11.2009, 15:32:24
Multumesc mult adnana de sfaturi! Înseamna ca la tine a fost totul foarte frumos! Mi-ar place sa mai vorbim! Tu pe ce nuante ai ales eșarfele la scaune?

drutica
07.12.2009, 14:18:15
Nu Mai Este Nimeni Care Sa Aiba Anul Viitor Nunta La Popasul Pacurari??

CONT-INCHIS-035
07.12.2009, 19:09:24
O sa mai apara miresicile cand intra in febra pregatirilor. ;))

ingeraszxw
14.12.2009, 01:30:55

buna
eu am fost anul acesta in luna iulie(cred) la o nunta aici...si mi-a placut enorm de mult...servirea ireprosabila....ai si terasaa.....iar preturile din cate am inteles sunt ff faina....iar meniul a fost ffff gustos

eu inca nu m-am hotarat...mie imi trebuie ceva mic pt 60 pers....si cu 1 singura sala...mi-ar displace sa aud muzica de la o alta nunta#:-S

poate ne mai auzim

spor la pregatiri>:D<

scumpica10
08.01.2010, 00:15:23
Buna fetelor.
Vrea cineva sa faca nunta la popas in anul 2011?
Ca sa intreb ceva. Este urgent. mercik

cristynika
03.03.2010, 09:46:23
Buna fetelor.
Vrea cineva sa faca nunta la popas in anul 2011?
Ca sa intreb ceva. Este urgent. mercik
buna!eu asi vrea sa fac nunta pe 3 sept acolo dar nu stiu exact cum e....m-ati putea ajuta va rog?

lavylove
03.03.2010, 14:57:13
Imi puteti spune daca miroase a mancare in sala?Ms^:)^

lavylove
04.03.2010, 10:39:16
Din cate am inteles, meniul pt 2011 ajunge intre 170-180 ron, cuprinde 4 feluri, tarie, suc, apa, cafele...Chiria pe sala e 700 ron, iar pentru persoanele care nu iti vin, nu se plateste nimic.

adnada
05.03.2010, 10:57:36
Imi puteti spune daca miroase a mancare in sala?Ms^:)^

nu miroase a mancare din bucatarie...
nu se face fum chiar daca se fumeaza.....
e sala mare si destul de inalta si e ok....
daca mai ai intrebari .... iti stau la dispozitie....
eu am fost ff multumita.... as mai face odata :D

adnada
05.03.2010, 10:58:51
buna!eu asi vrea sa fac nunta pe 3 sept acolo dar nu stiu exact cum e....m-ati putea ajuta va rog?

citeste in urma impresii...
daca ai si alte intrebari.....

lavylove
05.03.2010, 13:00:43
Iti multumesc mult pt informatii...Urmeaza sa mergem maine sa discutam cu dl care se ocupa de inchirierea salii.
Am inteles la tel ca avansul nu se scade la final, dar nu am intrebat dak in acei banuti intra husele pt mese si scaune.:-"

lavylove
05.03.2010, 13:18:28
Aveti poze cu ceea ce contin farfuriile?Un meniu?^:)^

cristynika
05.03.2010, 17:30:18
Din cate am inteles, meniul pt 2011 ajunge intre 170-180 ron, cuprinde 4 feluri, tarie, suc, apa, cafele...Chiria pe sala e 700 ron, iar pentru persoanele care nu iti vin, nu se plateste nimic.eu am inteles ca sucul, apa prajiturile, cafelele si fructele si cu bautura alcoolica ti le cumperi tu.....maine ma duc sa vorbesc cu seful de sala sa vad exact despre ce e vorba si va spun si voua.pupici

lavylove
10.03.2010, 10:01:04
Am indus lumea in eroare putin...pt persoanele care nu se prezinta la eveniment, se plateste doar antreul...iar dak de la felul 4 iti pleaca lumea....acel fel nu se plateste.
Tare as dori sa vad cum arata meniul...nu are nimeni poze?:-"

adnada
16.03.2010, 08:34:07
Am indus lumea in eroare putin...pt persoanele care nu se prezinta la eveniment, se plateste doar antreul...iar dak de la felul 4 iti pleaca lumea....acel fel nu se plateste.
Tare as dori sa vad cum arata meniul...nu are nimeni poze?:-"

sincer am cautat da nu am poze.... am sa ma mai uit.....
eu am fost multumita ....

cei 700 e doar costul salii si nu intra aranjarea ei nici huse nici nimic.... doar fetele de masa care sun ok... eu pe masa nu am mai pus eu fete de masa.....si am avut separat de noi aranjamentele florale si altele.....
ff important este sa mergi sa vb inante cu seful de sala pe care o sa il ai ... cu el poti discuta cum sa aranjezi mesele in sala, cand sa vina mancarea si alte amanunte ....
daca gasesc poze cu meniu am sa pun .... dar iti arata si ei cateva din cate imi amintesc eu ....doar sa ceri
spor la pregatiri

alipety
19.06.2010, 00:14:32
as vrea sa stiu unde se afla acest popas [-o< este in afara iasi-ului? cam cat de departe de intrarea in iasi?
am o nunta pe 10 iulie si trebuie sa ajung in iasi.
multumesc anticipat! >:D<

Katharsis
19.06.2010, 12:05:30
as vrea sa stiu unde se afla acest popas [-o< este in afara iasi-ului? cam cat de departe de intrarea in iasi?
am o nunta pe 10 iulie si trebuie sa ajung in iasi.
multumesc anticipat! >:D<
Vreau sa incep prin a te felicita pentru tot ce ai facut la nunta ta. Superb!
Popasul Pacurari este pe E 583, soseaua Iasi-Roman, iesirea din Iasi spre Carrefour Era sau Metro, pe partea dreapta langa caremil, dealerul auto Dacia. Sper sa iti fi fost de folos!

alipety
19.06.2010, 20:45:25
Vreau sa incep prin a te felicita pentru tot ce ai facut la nunta ta. Superb!
Popasul Pacurari este pe E 583, soseaua Iasi-Roman, iesirea din Iasi spre Carrefour Era sau Metro, pe partea dreapta langa caremil, dealerul auto Dacia. Sper sa iti fi fost de folos!

multumesc frumos pentru aprecieri! o nunta ca-n povesti iti doresc si tie!
noi o sa venim dinspre Targu Frumos si vom intra in Iasi pe Sos. Pacurari, caci mirii stau la intrare in oras. vrem sa ne oprim sa dormim acolo , fiind cea mai aproape locatie de casa mirilor pe care am gasit-o pe net. voiam sa stiu cat de aproape e de intrarea in oras. :) multumesc pentru informatii.>:D<

drutica
16.08.2010, 19:49:45
Am avut nunta la Popas Pacuari si a fost foarte bine!Suntem multumiti de cum a iesit totul!!

scumpica10
14.11.2010, 15:08:33
Am avut nunta la Popas Pacuari si a fost foarte bine!Suntem multumiti de cum a iesit totul!!

Buna. Imi poti spune si mie cat a costat meniul? Unde ai facut in sala mare sau mica?
Imi poti da mai multe detalii? Eu am nunta la anul si sunt curioasa :D mercik

scumpica10
03.01.2011, 16:32:50
Nimeni nu mai are nunta la popas anul asta?
sunt singura?:O

adnada
04.01.2011, 08:47:10
Nimeni nu mai are nunta la popas anul asta?
sunt singura?:O

stai linistita ca lumea nu prea are nunta acolo - ma refer la miresicile care intra pe aici...
o sa vezi ca o sa fie ff bine.....
spor la pregatiri si daca ai intrebari poate te mai ajut eu cu ce-mi mai amintesc :">

scumpica10
04.01.2011, 21:18:41
stai linistita ca lumea nu prea are nunta acolo - ma refer la miresicile care intra pe aici...
o sa vezi ca o sa fie ff bine.....
spor la pregatiri si daca ai intrebari poate te mai ajut eu cu ce-mi mai amintesc :">

ahaa foarte bine
multumesc, chiar vreau sa te mai intreb cate ceva.
cum putem lua legatura?

adnada
05.01.2011, 14:02:35
ahaa foarte bine
multumesc, chiar vreau sa te mai intreb cate ceva.
cum putem lua legatura?

scrie aici sau da pm si -ti raspund .... sau pe mess daca ai sa vrei .....

scumpica10
05.01.2011, 19:06:35
scrie aici sau da pm si -ti raspund .... sau pe mess daca ai sa vrei .....

ok tinem legatura pe privat ;;) mercik pt ajutor

miha_g
16.02.2011, 18:25:38
salut...stie cineva care sunt conditiile pentru 2012....eu inca oscilez la alegerea restaurantului si una din variante este si popasul dar la ei e tot inchis pentru renovare.....

ellah
05.04.2011, 23:42:35
Buna tuturor.
Din cate stiu la Restaurantul Popas Pacurari cantau inainte cei din formatia Leonard Melody. Ar putea sa imi spuna cineva mai multe detalii legate de contract, preturi,cum ati colaborat. Suntem inca in faza de cautat formatie si am vrea sa stim mai multe despre ei....:D.
Multumesc anticipat:*

laya
13.04.2011, 21:13:59
buna sunt noua pe aici ...si vroiam pareri despre popas pacurari as vrea sa fac nunta acolo la anu 2012....nu stiu cum este meniul.......daca ma poate informa careva despre asta......mersi......

scumpica10
24.05.2011, 20:35:42
Eu am avut nunta pe 21 mai si totul a fost foarte bine :>
mancare multa si buuuna, ospatarii foarte atenti si seful de sala foarte de treaba ;;) recomand acest restaurant cu toata increderea. toata lumea a zis ca le-a placut foarte mult si noi ca miri am fost foarte multumiti. la sfarsit tot ce a ramas ni s-a dat inapoi, vin, sucuri, apa, tort, si aperitivele care le-am pus in plus, chiar si ultimul fel, la care au mai plecat din invitati =D>
cine vrea sa faca nunta la popas sa o faca cu toata increderea =D>

ralucasss
21.09.2011, 11:22:46
Am facut si eu fisa de rezervare pentru iulie 2012 . Momentan meniul e in jur de 180 . Sunt curioasa cu cat o sa se mareasca .

eva.bliss82
11.07.2012, 15:29:47

si eu sunt interesata de acelasi lucru, cele dintre voi care ati avut nunta acolo, ce impresie v-a lasat? Meniul e ok? Personalul e deschis la idei, se comporta frumos? Acolo as vrea sa fac nunta, dar nu e batut in cuie deocamdata. Mai avem inca vreo 2 variante. Ideal ar fi fost o nunta la cort, dar cum sotul meu e prins cu un contract de munca in strainatate pana la inceputul lunii octombrie, nu avem de ales. Si nu vreau sa mai amanam cu inca un an. Ce-i drept, este timp pentru toate pregatirile.
Sala o stiu de la Popas Pacurari, mi-a placut cel mai mult din toate restaurantele de aici din zona.

elenacopo
08.08.2012, 09:37:52
Am fost zilele trecute sa ma interesez de restaurant la popas si a zis ca pana in octombrie nu au nici un raspuns daca se mai fac nunti acolo la anu, Spor

Sabina05
16.02.2013, 20:08:21
Am fost zilele trecute sa ma interesez de restaurant la popas si a zis ca pana in octombrie nu au nici un raspuns daca se mai fac nunti acolo la anu, Spor

eu am nunta in 2014 la popas pacurari..imi poti zice ce ti`a placut ce nu ti`a placut?de cand s`a renovat arata ffff bine...sunt incantata de sala.se fac si anul acesta nunti din cate am inteles eu de la Gabriela(fata care se ocupa cu evenimentele)

Punk_Azz
09.03.2013, 21:26:53
eu am nunta in 2014 la popas pacurari..imi poti zice ce ti`a placut ce nu ti`a placut?de cand s`a renovat arata ffff bine...sunt incantata de sala.se fac si anul acesta nunti din cate am inteles eu de la Gabriela(fata care se ocupa cu evenimentele)

Poti sa dai niste detalii privitoare la meniu, preturi pt 2014? Eventual prin pm, daca nu doresti aici :)

Spor la pregatiri!

Sabina05
11.03.2013, 18:24:19
Poti sa dai niste detalii privitoare la meniu, preturi pt 2014? Eventual prin pm, daca nu doresti aici :)

Spor la pregatiri!
ti`am dat toate detaliile pe pm :D :*

Punk_Azz
11.03.2013, 18:45:01

Mc frumos de raspuns! Eu nu pot inca sa trimit mesaje private :">

Cred ca o sa merg si eu sa vad sala live si sa discut cu cei de acolo :D

Sabina05
12.03.2013, 14:14:29
Mc frumos de raspuns! Eu nu pot inca sa trimit mesaje private :">

Cred ca o sa merg si eu sa vad sala live si sa discut cu cei de acolo :D
Npc :* poti sa vezi sala si pe facebook sa`ti faci o idee pana ce ajungi acolo.

md33a
25.03.2013, 09:22:33
Si eu am nunta la Popas Pacurari in 2014. Sala este deosebit de eleganta iar oferta pe care o au pentru nunti este destul de atractiva. Pretul meniului include 4 feluri de mancare, tortul, prajiturile, primirea invitatilor cu piscoturi si sampanie, decorararea salii (fara aranjamentele florale), chiar si coafura miresei si a mirelui sunt oferite. Si avand in vedere ca mancarea este facuta de bucatarul de la Oscar, cred eu ca va fi gustoasa.
Sper sa fi facut cea mai buna alegere.

raraici
10.04.2013, 21:19:23
Si eu imi fac nunta la popas anula acesta si imi place la nebunie sala.Este renovata si arata f elegant.De cum am vazut-o prima data am fost emotionata si am stiut ca acolo tb sami fac nunta .Iar de oferta lor la meniu nici nu mai vorbesc.Acum sper ca totul sa iasa bine ..

Punk_Azz
10.04.2013, 22:59:07
Pentru miresicile interesate de acest local, nu mai au nici o sambata libera pana in octombrie 2014 si situatia nu cred ca e cu mult diferita nici pentru zilele de duminica :)

ellena22
16.07.2013, 12:08:56

Buna..as putea avea si eu cateva detalii pe pm? MULTUMESC frumos :*

Weddingmaster
16.07.2013, 14:25:57
Buna, fetelor! Legat de acest subiect, intreprind o cercetare pentru a defini mai bine piata nuntilor din Iasi si a afla nevoile si dorintele viitoarelor mirese. Puteteti sa ma sustineti prin completarea acestui chestionar? V-as ramane recunoscator, multumesc!

Link: http://freeonlinesurveys.com/s.asp?sid=utu2lrr48l3u2gz299619

olino
10.08.2013, 22:22:24
Din cate am inteles au 2 sali. Imi poate spune cineva ce capacitate au salile? Mc :)

anna_d
02.09.2013, 19:48:28
Din cate am inteles au 2 sali. Imi poate spune cineva ce capacitate au salile? Mc :)

Declarativ capacitatea salilor este de 240 persoane in sala mare si 80 in sala mica.
De sala mica nu stiu, nu am intrat. Insa in sala mare am participat de curand la o nunta si cred ca cu o organizare aerisita incap cam 130-150pers iar putin mai restrans cam 180.

mohito
08.10.2013, 15:32:38
am fost de curand la o nunta in sala mare si va pot spune urmatoarele: intr-adevar sala este eleganta, dar are un ring relativ micut , care in mod cert nu face fata la 120-150 de persoane, daramite la 240 (asta ar insemna sa se calce lumea in picioare). ca si servire ....din pacate impresia pe care mi-a lasat-o personalul,respectiv chelnerii a fost ca acestia au minimum de cunostinte si instruire pt un local care se vrea a fi cu pretentii. cateva minusuri ar fi:
- inca de cand ne-am asezat la masa am sesizat ca nu a venit nici un ospatar sa ne intrebe ce bautura aperitiv servim (cum se intampla in majoritatea restaurantelor, si slava domnului am tot fost la diverse evenimente ca sa pot avea termen de comparatie);
- farfuria cu resturile de mancare nu mi-a fost luata din fata decat dupa vreo ora jumate, desi am asezat tacamurile corespunzator pt a sesiza ca nu mai servesc. chelnerii nu au avut nici cea mai mica intentie sa faca lucrul acesta atunci cand se plimbau prin sala,daramite sa intrebe daca mai servesc .......sau sa verifice daca mai tb adusa la masa vreo sticla de suc/apa. daca cereai bine, daca nu la fel de bine;
- nu mi s-a parut normal sa mananc cu aceleasi tacamuri (care au ramas murdare cu resturi de mancare uscata si aici nu e vb de fite) 2 feluri de mancare care au venit la distanta de vreo 2 ore. cand mi-a fost luat primul fel, tacamurile din farfurie au fost puse inapoi pe masa:O ;
- toata seara la toaleta nu a existat sapun.:disgust:

consider ca d-ra care se ocupa de local, pe care am si vazut-o de vreo 2 ori in seara evenimentului ar tb sa fie mai atenta la toate aceste aspecte, ca de postat filmulete si poze cu ce nunti "perfecte " au loc acolo vad ca are timp [-X