PDA

Versiunea completa : Torturi, dulciuri, produse de patiserie in Arges

Pagini : [1] 2

rocsi6666
26.07.2006, 10:38:14
Stie cineva unde se fac torturi de martipan in Pitesti? am vazut niste fotografii cu super torturi pe site-ul acesta dar nu stiu in ce masura le reusesc cofetariilor...si vreau sa il decorez cu flori naturale, cu orhidee....

annyie
01.08.2006, 11:24:37
Stie cineva unde se fac torturi de martipan in Pitesti? am vazut niste fotografii cu super torturi pe site-ul acesta dar nu stiu in ce masura le reusesc cofetariilor...si vreau sa il decorez cu flori naturale, cu orhidee....
Rocsi mai avem doua saptamani pana la nunta! cum stai cu emotiile, cu pregatirile? Eu, am cam inceput sa nu ma mai odihnesc bine noaptea. Adevarul este ca i-am cam lasat pe ai mei sa faca totul si habar n-am de unde o sa comandam tortul. Acum cativa ani pentru nunta sorei l-au comandat de la Cassandra din cart. Traian si a fost foarte bun. Acum insa nu stiu daca mai face si daca sa comandam tot de acola. Daca ai aflat intre timp de o cofetarie buna anunta-ma si pe mine. Pupici

Adelinutza
02.08.2006, 14:46:52
De tortul meu se ocupa soacra. Eu stiu ca tortul il face mireasa , dar nu ma lasa sa ma dau nici cu parerea in ce priveste meniul, tortul.
Sunt putin cam suparata ca nu mi-am luat rochie si mama soacra vrea una f. ieftina si evident nu ce as vrea eu. Bine ca macar ma duc doar eu cu nasa la cumparaturi. Nasica zice ca nici n-o sa simt nunta si ca rochia nu tebuie sa fie scumpa ca n-am ce face cu ea, dar eu nu vreau sa ma gandesc ca totul e doar asa pentru fast , catrebuie sa ne ramana nu stiu cati bani
Vreau sa am o rochie frumoasa, de care sa-mi amintesc cu placere.

luiza
02.08.2006, 14:55:42
De tortul meu se ocupa soacra. Eu stiu ca tortul il face mireasa , dar nu ma lasa sa ma dau nici cu parerea in ce priveste meniul, tortul.
Sunt putin cam suparata ca nu mi-am luat rochie si mama soacra vrea una f. ieftina si evident nu ce as vrea eu. Bine ca macar ma duc doar eu cu nasa la cumparaturi. Nasica zice ca nici n-o sa simt nunta si ca rochia nu tebuie sa fie scumpa ca n-am ce face cu ea, dar eu nu vreau sa ma gandesc ca totul e doar asa pentru fast , catrebuie sa ne ramana nu stiu cati bani

Draga miresica,

Nunta este a TA si orice ar spune soacra sau nasa este cel mai frumos moment din viata unei fete! Atunci trebuie sa te simti cea mai frumoasa femeie, admirata si iubita. Nu mai lasa pe nimeni sa-ti umbreasca fericirea si cumpara-ti ce iti place tie. Nimic nu se compara cu o rochie frumoasa in care sa te simti bine si mai spune-le ca banii se cheltuie si ca nu aduc in nici un caz fericirea unei mirese. Mult noroc si sa ne tii la curent.
Si daca ele nu sunt de acord te intalnesti cu noi si cumparam o rochie frumoasa:*

rocsi6666
02.08.2006, 18:05:25
Draga miresica,

Nunta este a TA si orice ar spune soacra sau nasa este cel mai frumos moment din viata unei fete! Atunci trebuie sa te simti cea mai frumoasa femeie, admirata si iubita. Nu mai lasa pe nimeni sa-ti umbreasca fericirea si cumpara-ti ce iti place tie. Nimic nu se compara cu o rochie frumoasa in care sa te simti bine si mai spune-le ca banii se cheltuie si ca nu aduc in nici un caz fericirea unei mirese. Mult noroc si sa ne tii la curent.
Si daca ele nu sunt de acord te intalnesti cu noi si cumparam o rochie frumoasa:*
ei, asta e buna! nu vrea sa fie ea mireasa in locul tau cumva? am avut si eu divergente de genul asta ca So acra.... dar s-a calmat....daca pot sa te ajut cu ceva...da-mi de stire...pupicei!

Adelinutza
03.08.2006, 09:38:53
Merci mult pentru mesaj.Esti o dulce. Nu ma asteptam sa-mi raspunda cineva la mesaj.
Rochia presupun ca ti-ai gasit-o.
Daca nu sunt indiscreta :cat a costat si de unde ai luat-o?
Mi-am gasit un model super chiar pe acest site si cum nasica zice sa-mi fac o rochie la comanda o sa incerc asa sa vad ce iese. Ma duc la Casa de moda MISS sambata.Preturile nu sunt mari, din cate stiu.

rocsi6666
03.08.2006, 11:18:21
Merci mult pentru mesaj.Esti o dulce. Nu ma asteptam sa-mi raspunda cineva la mesaj.
Rochia presupun ca ti-ai gasit-o.
Daca nu sunt indiscreta :cat a costat si de unde ai luat-o?
Mi-am gasit un model super chiar pe acest site si cum nasica zice sa-mi fac o rochie la comanda o sa incerc asa sa vad ce iese. Ma duc la Casa de moda MISS sambata.Preturile nu sunt mari, din cate stiu.
buna! Rochia mi-o fac pe comanda....ma costa destul de putin....iti trimit mesaj pe privat...

rocsi6666
04.08.2006, 13:24:59
chiar nu stie nimeni o cofetarie buna in Pitesti?

Adelinutza
04.08.2006, 13:51:28
Incearca la Muntenia . Prajiturile de casa sunt super bune.
Iarasi prajituri f. bune si torturi de asemenea la ....(am un lapsus; nu-mi amintesc numele) este dupa Clinica Dr. Eremia spre Gavana pe stanga...
revin cu mesaj cand imi amintesc

Adelinutza
07.08.2006, 15:48:55
Mi-am amintit Cofetaria Magic au niste prajituri super bune si mai mici ca pret decat la Muntenia. Chiar ai de unde alege...

Geanina
21.09.2006, 15:26:17
draga mea stai linistita ca ai sa vezi ca totul o sa fie ok,o sa te distrezi e minune si zi si tu ca ea si fa ca tine atunci ca nu are ce sa mai faca ,si ca un sfat asa prietenesc nu-i mai permite sa faca numai ce vrea ea ,chiar daca o sa locuiesti cu ea sau nu,eu deocamdata locuiesc cu ea nu am ce sa-i reprosez asa nu stiu cite dar daca se baga unde nu e chemata eu ii zic ,fara nici o jena mai ales ca iubitul e cu mine nu asculta ce mai zice ea daca eu am zis asa asa ramine ,deci vrei sa te scoli la 10 pai la zece scoala-te,usor,usor incearca sa nu te mai domine ca nu e bine ,eu sincera sa fiu nu ii pot zice mama si nu o sa-i zic pt ca nu e din suflet si nu zic asa de fala,i-am zis s-a suparat ,asta e ,i-a trecut daca nu ,nu ma priveste>:D< sper sa iei in considerare cit de cit sfatul meu pt ca e viata ta si numai tu esti stapina pe ea(dupa ce am scris aici o sa credeti ca sunt o scorpie ,dar nu pe mine ma intereseaza numai de mine si de el de nimeni altcineva) si sincera sa fiu pe mine soacra nu ma deranjeaza decit asa putin, nu rau ca altfel eu o puneam la punct rau de tot si tine ti cont ca inca nu am facut nunta dar asa sunt toate la inceput bune si dupa ale dracu si sa vada ca nici cu mine nu-i merge si faca bine sa ma lase in pace =)) hai ca am scris un roman intreg,mai vb ,>:D<

Geanina
21.09.2006, 15:29:19
Mi-am amintit Cofetaria Magic au niste prajituri super bune si mai mici ca pret decat la Muntenia. Chiar ai de unde alege...
PETRECERE FRUMOASA si nu lasa pe NIMENI sa-ti umbreasca ziua<:-P ;-) :rocking: :rockon:

ellutza79
03.01.2007, 13:46:34
Salutare, miresicilor! Stie cineva ce cofetarie este mai renumita in Pitesti? Eu sunt din Bucuresti, dar o sa am nunta in Pitesti (de acolo este iubiricu meu) si nu stiu o alta cofetarie in afara de cea de la Muntenia. Credeti ca e OK sa comand tortul acolo? Ce stiti, ce ati auzit?

;-)

ayana2010
04.01.2007, 00:54:40
Salutare, miresicilor! Stie cineva ce cofetarie este mai renumita in Pitesti? Eu sunt din Bucuresti, dar o sa am nunta in Pitesti (de acolo este iubiricu meu) si nu stiu o alta cofetarie in afara de cea de la Muntenia. Credeti ca e OK sa comand tortul acolo? Ce stiti, ce ati auzit?

;-)

da, cei d la muntenia fac prajituri bune...
mai sunt cof magic si magnolia...

AdrianaLory
09.01.2007, 11:10:04
Alta cofetarie unde fac torturi de nunta este LADY MARIA este langa stadion pe strada principala.Fac torturi foarte aspectoase ,dar gustul nu e extraordinar.

Aura_Mariana
09.01.2007, 14:16:33
Alta cofetarie unde fac torturi de nunta este LADY MARIA este langa stadion pe strada principala.Fac torturi foarte aspectoase ,dar gustul nu e extraordinar.
Buna!!!
Ma bucur ca se dezbate acest subiect ... asta e pe lista mea de prioritati acum...
Sa fiu mai clara ... am fost si am testat deja terenul ... asa ca va voi impartasi si voua impresiile mele...
Mie imi trebuiesc 23-25 Kg... iata cum stau lucrurile:
*Cofetaria Magnolia ... torturile arata super, sunt gustoase, dar sunt f scume ... nu imi pot permite un tort de 23-35 Kg, nu a mai avut rost sa cer mai multe informatii;
* Cofetaria Muntenia ... preturi mai acceptabile si destul de frumusele, din cate stiu foarte gustoase, suproturile sunt toate clasice (etajate), trebuie mers cu o luna, o luna si jumatate inaimte sa dam arvuna;
* Cofetaria Merry Gilbert (pe partea dreapta cand mergeti din Piata Milea spre Casa Cartii) aici lucrurile stau mai bine ... cel putin pentru mine ... torturile arata bine, preturi acceptabile (se fac reduceri la pretul/Kg la cantitati mai mari), au mai multe tipuri de suporturi ... dar trebuie sa dam arvuna pt ele de pe acum ... transportul la local nu stiu daca se plateste (asta mi-a scapat).
Lista mea se termina aici ... deocamdata ... astept si parerile voastre!!!
Va pupick!!!!

georgya
09.01.2007, 16:34:45
Buna!!!
Ma bucur ca se dezbate acest subiect ... asta e pe lista mea de prioritati acum...
Sa fiu mai clara ... am fost si am testat deja terenul ... asa ca va voi impartasi si voua impresiile mele...
Mie imi trebuiesc 23-25 Kg... iata cum stau lucrurile:
*Cofetaria Magnolia ... torturile arata super, sunt gustoase, dar sunt f scume ... nu imi pot permite un tort de 23-35 Kg, nu a mai avut rost sa cer mai multe informatii;
* Cofetaria Muntenia ... preturi mai acceptabile si destul de frumusele, din cate stiu foarte gustoase, suproturile sunt toate clasice (etajate), trebuie mers cu o luna, o luna si jumatate inaimte sa dam arvuna;
* Cofetaria Merry Gilbert (pe partea dreapta cand mergeti din Piata Milea spre Casa Cartii) aici lucrurile stau mai bine ... cel putin pentru mine ... torturile arata bine, preturi acceptabile (se fac reduceri la pretul/Kg la cantitati mai mari), au mai multe tipuri de suporturi ... dar trebuie sa dam arvuna pt ele de pe acum ... transportul la local nu stiu daca se plateste (asta mi-a scapat).
Lista mea se termina aici ... deocamdata ... astept si parerile voastre!!!
Va pupick!!!!

buna!
si eu tot de la merry gilbert o sa iau tortul

Aura_Mariana
10.01.2007, 14:06:38
buna!
Ti-ai ales suportul?
Ce fel de tort vrei?

ayana2010
10.01.2007, 14:49:07
buna!

yo nu ma omor dupa prajiturile facute acolo....dak vrei si calitate, nu numai pret bun zic sa skimbati....fiekre cu gusturile ei....

AdrianaLory
10.01.2007, 16:43:29
Sunt de parere cu ARINA gustul nu e cine stie ce,cam la fel ca la Lady Maria

georgya
10.01.2007, 21:11:09
Atunci trebuie sa aleg intre muntenia si magic.care dintre ele ma sfatuiti?<:-P

ayana2010
11.01.2007, 10:02:02
Atunci trebuie sa aleg intre muntenia si magic.care dintre ele ma sfatuiti?<:-P

mie, personal, imi plac prajiturile d la amandoua cofetariile.. mai mult park cele d la muntenia, dar nu am mai trecut p acolo d multicel, nu mai stiu dak mai sunt tot cum erau p vremea knd eram yo la lic...adik 1 an juma!
cert e k sunt cofetarii bune, praj bune, asa k acum poti alege in fctie d pret(desi cre k sunt asemanatoare) :*

georgya
11.01.2007, 20:30:57
mie, personal, imi plac prajiturile d la amandoua cofetariile.. mai mult park cele d la muntenia, dar nu am mai trecut p acolo d multicel, nu mai stiu dak mai sunt tot cum erau p vremea knd eram yo la lic...adik 1 an juma!
cert e k sunt cofetarii bune, praj bune, asa k acum poti alege in fctie d pret(desi cre k sunt asemanatoare) :*

ai idee cu cat timp inainte trebuie vorbit la cofetarie?#-o

ayana2010
12.01.2007, 15:56:09
ai idee cu cat timp inainte trebuie vorbit la cofetarie?#-o

kiar n-am idee! dar presupun k ar trebui sa t duci, inainte sa t hotarasti la o cofetarie, sa-ti arate modele de torturi care pot fi facute acolo.
cand te hotarasti o sa te duci la cofetarie si o sa intrebi daca trebuie sa dai un avans mai inainte...daca nu, in sapt dinainte nuntii..
ce-am scris mai sus am scris dupa logik mea...nu tre sa astepti pana in ultima sapt k poa nu-i asa..si apoi tort o sa ma fac!;)) :*

georgya
12.01.2007, 19:12:40
kiar n-am idee! dar presupun k ar trebui sa t duci, inainte sa t hotarasti la o cofetarie, sa-ti arate modele de torturi care pot fi facute acolo.
cand te hotarasti o sa te duci la cofetarie si o sa intrebi daca trebuie sa dai un avans mai inainte...daca nu, in sapt dinainte nuntii..
ce-am scris mai sus am scris dupa logik mea...nu tre sa astepti pana in ultima sapt k poa nu-i asa..si apoi tort o sa ma fac!;)) :*

mersi! tu te-ai hotarat unde il faci?;;) ;-) ;-)

ayana2010
12.01.2007, 20:28:24
mersi! tu te-ai hotarat unde il faci?;;) ;-) ;-)

yo nu fac nunta in mai..doar cununia civila si logodna.. nu m-am hot dak vreau tort sau mai multe feluri d prajituri.... nu vreau sa copiez nunta, pt k o s-o fac si p aia si sa am si acum tortul miresei, cand nu sunt kiar mireasa..nu stiu!!!

georgya
13.01.2007, 16:17:04
yo nu fac nunta in mai..doar cununia civila si logodna.. nu m-am hot dak vreau tort sau mai multe feluri d prajituri.... nu vreau sa copiez nunta, pt k o s-o fac si p aia si sa am si acum tortul miresei, cand nu sunt kiar mireasa..nu stiu!!!

buna!
si nunta cand o faci?:*

Dianutza
07.02.2007, 16:52:25
Buna,
Eu am nunta pe 23 sept 2007 si as vrea un tort diplomat cu multe fructe (doar cu kiwi si pepene galben). Nu stiu la ce cofetarie inca. Dar as vrea sa fie cu 5 etaje unul deasupra celuilalt. Nu stiu nici cantitatea...pt 400 invitati cati o sa am eu...cred ca doamnele de la cofetarie stiu cel mai bine cate kg tre sa aiba...De cofetaria Monica ce spuneti?

georgya
07.02.2007, 16:59:24
Buna,
Eu am nunta pe 23 sept 2007 si as vrea un tort diplomat cu multe fructe (doar cu kiwi si pepene galben). Nu stiu la ce cofetarie inca. Dar as vrea sa fie cu 5 etaje unul deasupra celuilalt. Nu stiu nici cantitatea...pt 400 invitati cati o sa am eu...cred ca doamnele de la cofetarie stiu cel mai bine cate kg tre sa aiba...De cofetaria Monica ce spuneti?

unde e cofetaria monica?#-o

Dianutza
08.02.2007, 13:11:55
Cofetaria Monica este pe Banatului pe langa liceul Ion Barbu.
Tot ce au acolo e ff bun, insa tortul miresei nu stiu cum e...nu am mancat la nici o nunta. Dar saptamana viitoare o sa merg acolo sa aflu detalii...

bianca17
09.02.2007, 04:51:16
Ce cofetarie imi recomandati pentru un tort de ciocolata alba :-\
In afara de tort diplomat, ce altfel de torturi de nunta ati auzit ca se fac?

claudica78
09.02.2007, 15:39:16
ohoho, la 400 de invitati ar trebui un tort de cel putin 40 de kg =P~
trebuie sa-l vad si io cand o fi gata ^:)^
si sa ne spui si pretul per kg, ca la Magnolia mi-a spus 28 ron/kg si m-i se pare cam mult

Dianutza
13.02.2007, 15:44:28
Buna,
Desi imi place foarte mult tortul diplomat (cu multe fructe) nu stiu daca la nunta sa fac diplomat sau nu......asta e o problema...nu m-am decis inca si oricum tre sa ma gandesc si la invitati nu numai ce-mi place mie...voi ce credeti...ce alte torturi se mai fac la nunti?
Multumesc pt ajutor!!!
:-\

claudica78
14.02.2007, 11:19:31
eu cred ca poti alege orice fel de tot 8-}
de ce n-ai putea sa alegi ce-ti place tie? e nunta ta
stii ca oricum nu se vor putea satisface dorintele tuturor (in special in cazul tau, dianutza - cu cei 400 de invitati) asa ca macar voua sa va placa ^:)^

anna_stan
04.03.2007, 23:29:56
Fetelor se fac torturi cu marzipan in Pitesti?

pui83oana
05.03.2007, 08:17:33
Daca nunta este intr-o zi calduroasa este de preferat un tort cu fructe.....adik clasicul diplomat. Exista divesre "soiuri" de diplomat (in functie de reteta pe care o are fiecare cofetarie).......sincera sa fiu cel mai bun tort diplomat cred ca este de la cofetaria Capsa din Bucuresti....dar si cel mai scump (70 RON/kg). Acum cred ca fiecare isi alege toru in functie de preturi si de preferinte.

arinutza
05.03.2007, 08:55:12
Buna fetelor, ma puteti ajuta cu o coafeza buna in Pitesti care sa stie ce sa faca la un par scurt? sunt nasa in mai si nu stiu ce sa mai fac.....^:)^
Ajutati-ma, va rog....#-o

arinutza
05.03.2007, 10:00:21
Fetelor, ce ziceti de tortul sarlota? este racoritor si foarte bun, il gasiti la laboratorul de langa Stadion>:D<

rocsi6666
05.03.2007, 12:34:16
Fetelor se fac torturi cu marzipan in Pitesti?
Anul trecut, prin august nu se faceau, doar la magnolia au zis ca daca dai comanda din timp, comanda martipan la Bucuresti. dar nu stau cat o sa coste kg., nu aveau modele, asa ca am renuntat...si daca voiam neapara, trimitea pe cineva direct la Bucuresti..
Eu am avut un tort diplomat in 3 culori(blatul), comandat la laboratorul din Prundu, la ultimul complex, decorat cu trandafiri reali, minirose si desi eu personal nu prea agream ideea de diplomat, tortul a fost f. gustos si aspectuos, si in afara de asta f. ieftin in jur de 15 roni per kg.

anna_stan
05.03.2007, 12:49:56
mocsi poti sa-mi spui unde e cofetaria magnolia? Multumesc de informatii, poate ne pui si poze cu tortuletzul tau >:D<

arinutza
07.03.2007, 09:22:53
Fetelor, cica au sa faca si la noi tortuti din martipan la cofetaria de langa prefectura... nu stiu exact cum se numeste langa Casa Cartii..
Am vorbit cu cineva de acolo si sigur anul asta fac torturi din martipan.
Aviz amatoarelor.........:">

Fluturas
07.03.2007, 10:36:18
Fetelor, cica au sa faca si la noi tortuti din martipan la cofetaria de langa prefectura... nu stiu exact cum se numeste langa Casa Cartii..
Am vorbit cu cineva de acolo si sigur anul asta fac torturi din martipan.
Aviz amatoarelor.........:">

Bine de stiut! Multumim.

rocsi6666
09.03.2007, 16:00:18
Mie cofetaria aceea nu imi inspira incredere....e foarte murdara, la laborator ma refer, nu la ce se vede din afara...daca intelegeti ce vreau sa spun...

ayana2010
09.03.2007, 18:46:20
Mie cofetaria aceea nu imi inspira incredere....e foarte murdara, la laborator ma refer, nu la ce se vede din afara...daca intelegeti ce vreau sa spun...

t sustin! nici mie nu-mi place..am mai spus pe aici! prajiturile nu sunt bune, sau cel putin nu pe gustul meu!

ayana2010
10.03.2007, 13:28:34
spuneti-mi si mie cat tort sa iau pt 80 de persoane... si daca se face si la cununia civila tot ca la nunta... sa-i puna artificii si sa-l taiem noi sau sa se serveasca direct!!

rocsi6666
11.03.2007, 20:59:45
Pai mie mi-a calculat maestrul de ceremonii de la restaurant cam 100 grame/persoana plus cel de deasupra care e al mirilor, si cel imediat de sub cel de deasupra care revine nasilor...sper ca mi-am amintit bine.....si da, momentul tortului face parte din magia nuntii, cu tot tacamul : lumina stinsa, artificii, La multi ani, taierea tortului impreuna-tu cu mirele- si apoi si cu nasii....asa am facut noi adica ptr. ca am vrut, tu faci cum iti place tie...

rocsi6666
11.03.2007, 21:02:34
Acum am vazut ca tu vb. de cununie acum....e absolut la latitudinea ta...si a sotului, normal...eu am avut cununia super restransa si am servit direct prajituri si inghetata, de fapt, fiecare comanda ce voia...asa ca nu am avut tort deloc.

ayana2010
11.03.2007, 22:06:07
Acum am vazut ca tu vb. de cununie acum....e absolut la latitudinea ta...si a sotului, normal...eu am avut cununia super restransa si am servit direct prajituri si inghetata, de fapt, fiecare comanda ce voia...asa ca nu am avut tort deloc.

ok...merci! nu stiu deloc cum sa fac...#-o

lorellay
20.03.2007, 14:31:14
Fetelor..cineva tocmai mi-a spus ceva...si nu stiu ce s cred...
O prietena are nunta in aprile in Medias...si mi-a spus ca nu o lasa sa duca la restaurant decat pajituri de cofetarie..adica autorizate...
Adica nu mi le poate face cineva de casa?Ca eu stiu pe cineva de la mine de la job (mama unui coleg) care face niste prajituri foarte bune...si la ea m gandeam.Oare pot?Sau trebuie neaparat de cofetarie?

rocsi6666
20.03.2007, 16:28:10
ba eu cred ca se poate....nu te intreaba nimeni, cel putin eu nu am auzit de asa ceva.....de unde ai prajiturile...probabil cei de la Medias sunt mai zelosi din fire...

ayana2010
21.03.2007, 18:04:21
Fetelor..cineva tocmai mi-a spus ceva...si nu stiu ce s cred...
O prietena are nunta in aprile in Medias...si mi-a spus ca nu o lasa sa duca la restaurant decat pajituri de cofetarie..adica autorizate...
Adica nu mi le poate face cineva de casa?Ca eu stiu pe cineva de la mine de la job (mama unui coleg) care face niste prajituri foarte bune...si la ea m gandeam.Oare pot?Sau trebuie neaparat de cofetarie?

mie mi se pare f normal sa fie asa.. ar trebui sa fie peste tot! pentru ca se imbolnavesc oamenii pe la nunti si toata lumea li se urca in cap celor de la restaurant pt mancarea de acolo... si cine stie in ce conditii au fost facute prajiturile, oua stricate etc... toti ar trebui sa ceara autorizatie....

lorellay
22.03.2007, 09:34:21
Cred ca cel mai corect ar fi sa intreb la restaurant...:( da eu nu le vreau de cofetarie

ayana2010
22.03.2007, 11:07:24
Cred ca cel mai corect ar fi sa intreb la restaurant...:( da eu nu le vreau de cofetarie

eu am spus ca asa ar fi logic si normal!!!! dar stai linistita, din pacate nu se practica... poti sa iei prajituri facute de oricine, nu te intreaba nimeni!

AdrianaLory
22.03.2007, 16:23:57
Fetelor,la ce cofetarie comandati tortul de nunta?A fost vre-una dintre voi sa se intereseze la cofetarii,a-si vrea si eu pareri!!??

rocsi6666
23.03.2007, 13:27:07
vezi ca mai e un subiect pe tema asta...

IRA1
23.03.2007, 14:30:25
Fetelor,la ce cofetarie comandati tortul de nunta?A fost vre-una dintre voi sa se intereseze la cofetarii,a-si vrea si eu pareri!!??

Eu am fost la vreo 3 cofetarii, dar mi-au spus sa ma duc cu 3 saptamani pana in nunta este prea devreme, dar este bine sa te duci si sa te informezi.
cel mai bun pret este la cofetaria de la gara din statia de unde pleaca maxi-taxi spre bucuresti(nu stiu cum se numeste:D ) si cofetaria muntenia . bafta:)

lorellay
27.03.2007, 17:42:29
La restaurant au spus ca nu se mai poarta prajiturile...
Pai si cum sa avem doar inghetata si tort? Nu e prea putin?

georgya
27.03.2007, 22:07:56

buna!
eu zic ca la restaurant e de ajuns inghetata si tort.nu cred ca se mai atinge nimeni de prajituri.

rocsi6666
27.03.2007, 22:17:15
buna!
eu zic ca la restaurant e de ajuns inghetata si tort.nu cred ca se mai atinge nimeni de prajituri.
da, si eu sunt de acord cu asta...si vorbesc din experienta proprie....pui la inceput alune si saleuri, covrigei, ceva de genul asta....iar pe final tortul si inghetata, e de ajuns sigur....dar daca vrei tu neaparat prajituri, le poti pune...mie si o gramada de fructe mi-au ramas pe masa...

ayana2010
27.03.2007, 23:11:16
eu o sa am si vreo 5 feluri de prajituri

Aura_Mariana
20.04.2007, 12:56:17
Si eu zic ca e putin!
Eu o sa le am pe toate trei:inghetata, tort si prajituri ... dar o sa le asez intr-o anumita ordine...
* dupa aperitivul cald - inghetata;
* dupa friptura prajiturile (adica innainte de a taia tortul);
* tortul ... la final ... dupa ce presupun eu ca toata lumea a gustat cate o prajiturica.

ayana2010
20.04.2007, 14:03:26
Si eu zic ca e putin!
Eu o sa le am pe toate trei:inghetata, tort si prajituri ... dar o sa le asez intr-o anumita ordine...
* tortul ... la final ... dupa ce presupun eu ca toata lumea a gustat cate o prajiturica.

hm...nu stiu ce sa zic de inghetata... parca nu ar merge dupa aperitivul cald

rocsi6666
20.04.2007, 14:53:17
si aveti grija cu inghetata vara...se topeste rapid, trebuie servita promt...eu nu am avut...nici nu prea aveam de gand, dar, oricum cand l-am intrebat pe tipul ca s-a ocupat cu meniurile, cu sala...a zis ca e cam nasol, ca se serveste greu...se topeste..bla,bla...

ayana2010
20.04.2007, 14:58:06
si aveti grija cu inghetata vara...se topeste rapid, trebuie servita promt...eu nu am avut...nici nu prea aveam de gand, dar, oricum cand l-am intrebat pe tipul ca s-a ocupat cu meniurile, cu sala...a zis ca e cam nasol, ca se serveste greu...se topeste..bla,bla...

nici eu nu cred ca o sa am acum... de obicei are restaurantul, dar asta al meu nu ofera....#:-S

Dianutza
20.04.2007, 16:47:47
Buna.
Eu nu prea am mai vazut alte prajituri pe la nunti...dar mi se pare dragut sa mai fie si altceva....oricum eu nu o sa am decat inghetata (de la restaurant) si tort...
Dar pe masa, ceva de rontait ce se pune? Eu am vazut covrigei, alune biscuiti...dar soacra mea zicea sa punem pateuri...ceva foietaj....

rocsi6666
20.04.2007, 18:30:40
eu am avut un amestec de alune, fistic, alune de padure si ce mai era pe acolo...si parca au pus cei de la rest. covrigei...nu mai stiu sigur....oricum, a fost de ajuns...daca sunt si fructe, prajituri nu prea se mai mananca, ca oricum la nunta e super multa mancare...

ayana2010
20.04.2007, 22:02:45
eu am avut un amestec de alune, fistic, alune de padure si ce mai era pe acolo...si parca au pus cei de la rest. covrigei...nu mai stiu sigur....oricum, a fost de ajuns...daca sunt si fructe, prajituri nu prea se mai mananca, ca oricum la nunta e super multa mancare...

depinde si de ora la care se pune mancarea!
noi o sa mergem in jur de 6-7 la restaurant... vom avea fructe si de rontait - alune, saratele, covrigei, arahide....
apoi aperitiv rece
aperitiv cald
friptura
prajituri si tort!

georgya
20.04.2007, 22:03:32
Si eu zic ca e putin!
nici mie nu-mi surade ideea de a pune inghetata dupa aperitivul cald, am mai fost la o nunta unde a pus inghetata dupa sarmale.........:-& .eu zic ca e de ajuns inghetata si tort;))

Fluturas
20.04.2007, 22:15:13
nici mie nu-mi surade ideea de a pune inghetata dupa aperitivul cald, am mai fost la o nunta unde a pus inghetata dupa sarmale.........:-& .eu zic ca e de ajuns inghetata si tort;))

si noi vom avea numai tort si inghetata..ni s-a spus ca e prea mult daca aducem si prajituri si ca nu are rost ...
rontaieli, fructe si alune e musai!

georgya
20.04.2007, 22:17:18
si noi vom avea numai tort si inghetata..ni s-a spus ca e prea mult daca aducem si prajituri si ca nu are rost ...
rontaieli, fructe si alune e musai!
asa zic si eu=D>

georgya
20.04.2007, 22:18:07
depinde si de ora la care se pune mancarea!
noi o sa mergem in jur de 6-7 la restaurant... vom avea fructe si de rontait - alune, saratele, covrigei, arahide....
apoi aperitiv rece
aperitiv cald
friptura
prajituri si tort!
sarmale nu o sa aveti?

Fluturas
21.04.2007, 23:40:59
sarmale nu o sa aveti?

Arina face numai cununia civila acum, banuiesc ca e un detaliu important..

AdrianaLory
22.04.2007, 19:44:16
Fetelor unde faceti tortul ,ca eu nu stiu si am cam intrat in panica.Azi am intrat intr-o cofetarie pe Teilor langa Praxis si am intrebat daca fac torturi pt nunti si ca a-si vrea sa vad un catalog cu torturi si mi-a zis ca e aglomerata cu toate ca eram numai eu cu al meu si o doamna , pana la urma mi-a scos un asa zis catalog, care era de fapt o poza mai mare si inca 3 poze normale,al meu s-a enervat si a zis sa iesim ,doamna care era in magazin a bufnit-o rasul.Asa ca a cazut si cofetaria asa.Eu cred ca raman tot la Lady Maria.Voi????

georgya
22.04.2007, 23:01:04
Fetelor unde faceti tortul ,ca eu nu stiu si am cam intrat in panica.Azi am intrat intr-o cofetarie pe Teilor langa Praxis si am intrebat daca fac torturi pt nunti si ca a-si vrea sa vad un catalog cu torturi si mi-a zis ca e aglomerata cu toate ca eram numai eu cu al meu si o doamna , pana la urma mi-a scos un asa zis catalog, care era de fapt o poza mai mare si inca 3 poze normale,al meu s-a enervat si a zis sa iesim ,doamna care era in magazin a bufnit-o rasul.Asa ca a cazut si cofetaria asa.Eu cred ca raman tot la Lady Maria.Voi????
nici eu nu stiu unde sa fac tortul, am inteles din discutiile fetelor ca cele mai bune sunt la muntenia si magic.vrei sa vb de tort de pe acum?:*

matrix
26.04.2007, 10:23:55
Buna!
De Muntenia eu nu sunt delok incantata. Cand am fost sa vb de tort si sa le arat poza am gasit o acritura de imi venea s-o strang de gat.Mi-a zis ca modelul pe care il vreau eu nu se poate face si cand am intrebat-o de pret mi-a zis ca in 2006 a fost aprox 250 per kg dar anul asta 350-400.Asta n-am inteles cum poate sa creasca preturile intr-un an atat de mult.
Lady Maria unde e?

alias
26.04.2007, 11:41:39
Buna!
De Muntenia eu nu sunt delok incantata. Cand am fost sa vb de tort si sa le arat poza am gasit o acritura de imi venea s-o strang de gat.Mi-a zis ca modelul pe care il vreau eu nu se poate face si cand am intrebat-o de pret mi-a zis ca in 2006 a fost aprox 250 per kg dar anul asta 350-400.Asta n-am inteles cum poate sa creasca preturile intr-un an atat de mult.
Lady Maria unde e?

Este sus la stadion, daca urci pe la politie razboieni dupa cefaci dreapta ai cam 200 m pina acolo. Cred ca de acolo o sa iau prajiturile pentru ca le au f diversificate, pentru tort o sa merg cu nashica mea vineri sa vedem la ce ne hotaram, ne place f martipanul dar e greu de taiat asa ca sa vedem ce alegem.

ayana2010
26.04.2007, 12:05:17
sarmale nu o sa aveti?

nu....eu detest sarmalele si miros de sarmale nu voiam eu la nunta mea!

Fluturas
26.04.2007, 13:08:01
Este sus la stadion, daca urci pe la politie razboieni dupa cefaci dreapta ai cam 200 m pina acolo. Cred ca de acolo o sa iau prajiturile pentru ca le au f diversificate, pentru tort o sa merg cu nashica mea vineri sa vedem la ce ne hotaram, ne place f martipanul dar e greu de taiat asa ca sa vedem ce alegem.

sunt super prajiturile de acolo! sa ne dai si noua vesti ok? cat costa, ce si cum..:)

AdrianaLory
26.04.2007, 19:32:07
La Lady Maria cel mai scump fel de tort este 27 Kg.Cred ca acolo o sa raman

ayana2010
26.04.2007, 19:37:53
apropo de tort... cate grame de pun de persoana, cum se calculeaza?:-w

Fluturas
26.04.2007, 20:36:15
apropo de tort... cate grame de pun de persoana, cum se calculeaza?:-w

ceva la genul 100 gr/pers

ayana2010
27.04.2007, 00:07:38

cam putin :D

alias
27.04.2007, 09:13:22
cam putin :D
Asa stiu si eu ca se calculeaza, 100g/pers. Si iti si tu o mica marja de eroare, eu de ex am cam 140 de invitati si o sa iau 15 kg. Sunt si prajituri. Azi ma duc sa aleg tortul, pe care il fac in centru, nu stiu cum se numeste, dupa mobilux spre casa cartii este cofetaria. Mi-a placut ca tantia de acolo a fost draguta si imi impodobeste suportul de la tort cu flori naturale, i le duc pe cele de la cununie. sper sa iasa bine. Mie

ayana2010
27.04.2007, 09:39:25
eu nu mai am si raspunderea tortului , am pus-o pe mami sa se ocupe... oricum eu nu-l vreau cu cine stie ce decoruri pt ca n-o sa iesim cu el sa-l taiem.. o sa fie adus direct in farfuriute

georgya
27.04.2007, 11:26:35
Asa stiu si eu ca se calculeaza, 100g/pers. Si iti si tu o mica marja de eroare, eu de ex am cam 140 de invitati si o sa iau 15 kg. Sunt si prajituri. Azi ma duc sa aleg tortul, pe care il fac in centru, nu stiu cum se numeste, dupa mobilux spre casa cartii este cofetaria. Mi-a placut ca tantia de acolo a fost draguta si imi impodobeste suportul de la tort cu flori naturale, i le duc pe cele de la cununie. sper sa iasa bine. Mie
mary gilbert:)

ayana2010
14.05.2007, 13:24:09

noi am avut in jur de 200-250g/pers.. a fost delicios tortul yummy.....

lorellay
14.05.2007, 15:50:43
Unde ai facut comanda de tort?

ayana2010
14.05.2007, 15:59:02
Unde ai facut comanda de tort?

a vrut mami sa-l faca ea! a muncit vreo 2 zile, dar a iesit super

georgya
14.05.2007, 18:09:28
a vrut mami sa-l faca ea! a muncit vreo 2 zile, dar a iesit super
;)) ..si mie tot mami imi face tortul

blondy
14.05.2007, 19:33:49
Ce cofetarii stiti ca fac torturi mai bune?

lorellay
15.05.2007, 10:52:01
Eu am intrat ieri la Magnolia..si era 280.000 kg tort...
Da mie nu mi-a placut cum arata cofetaria aia...Cine si-a dat comanda acolo?

ayana2010
15.05.2007, 11:27:17
Eu am intrat ieri la Magnolia..si era 280.000 kg tort...
Da mie nu mi-a placut cum arata cofetaria aia...Cine si-a dat comanda acolo?

nu arata cine stie ce, dar prajiturile sunt bune....

matrix
21.05.2007, 11:01:32
Buna!
Am fost in weekend sa ma interesez de tort.Si pana la urma ne-am hotarat sa-l facem la Lady Maria, doamna "cofetar" a fost fff draguta si mni-a zis ca poate sa-mi faca tortul ce-l vreau din martipan. Kilogramul costa 270/kg.Am fost si la Mary Gilbert si akolo am gasit o cofetareasa super a fsot sincera si mi-a zis ca ei nu au facut pana acum tort din martipan si nu stie cum o sa iasa.Si aici un pret aprox era 350/kg la martipan.noi ne-am hotarat la Lady maria.Sper ca v-am fost de folos.
Mie la celelalte cofetarii nu mi-a placut cum au vb parca imi faceau o mare favoare ca vb cu mine.Spor la pregatiri

AdrianaLory
21.05.2007, 11:55:04
Si eu tot la Lady Maria am ramas.

AdrianaLory
21.05.2007, 11:56:03
Ce tort vei face ?

blondy
21.05.2007, 14:05:47
Si eu tot la Lady Maria am ramas.

Unde e Lady Maria?

matrix
21.05.2007, 15:05:35
Asta e tortul.Trebuie doar sa puna altceva in loc de lila auriu sau crem sa mearga cu restaurantul.
Pt Blondy:Lady Maria e aproape de stadion, cand urci panta de la politie razboieni la sensul giratoriu faci dreapta spre stadion si pe partea drepat la o vila e cofetaria .Sper sa te descurci.
Adriana tu ce tort faci?

blondy
21.05.2007, 15:55:07
Asta e tortul.Trebuie doar sa puna altceva in loc de lila auriu sau crem sa mearga cu restaurantul.
Pt Blondy:Lady Maria e aproape de stadion, cand urci panta de la politie razboieni la sensul giratoriu faci dreapta spre stadion si pe partea drepat la o vila e cofetaria .Sper sa te descurci.
Adriana tu ce tort faci?

Cu cat timp inainte ai comandat tortul?

georgya
21.05.2007, 18:40:40
Buna!
Am fost in weekend sa ma interesez de tort.Si pana la urma ne-am hotarat sa-l facem la Lady Maria, doamna "cofetar" a fost fff draguta si mni-a zis ca poate sa-mi faca tortul ce-l vreau din martipan. Kilogramul costa 270/kg.Am fost si la Mary Gilbert si akolo am gasit o cofetareasa super a fsot sincera si mi-a zis ca ei nu au facut pana acum tort din martipan si nu stie cum o sa iasa.Si aici un pret aprox era 350/kg la martipan.noi ne-am hotarat la Lady maria.Sper ca v-am fost de folos.
Mie la celelalte cofetarii nu mi-a placut cum au vb parca imi faceau o mare favoare ca vb cu mine.Spor la pregatiri
aveau si acolo modele pt tort ?

AdrianaLory
22.05.2007, 08:46:38
Cred ca voi face de caramel.Tu?

matrix
22.05.2007, 10:51:07
Mi-au zis sa vin cu 2 sapt inainte pt ca am nevoie de suport.
Pt Georgya: Da aveau modele si un album foto cu ce au facut ei. mie mi-au placut cel mai mult.

georgya
22.05.2007, 20:37:53
Mi-au zis sa vin cu 2 sapt inainte pt ca am nevoie de suport.
Pt Georgya: Da aveau modele si un album foto cu ce au facut ei. mie mi-au placut cel mai mult.
sa alegi suportul cu 2 sapt inainte?sau ce?>:D<

ayana2010
23.05.2007, 03:55:14
Adriana tu ce tort faci?

yummy..arata bine<:-P

matrix
23.05.2007, 08:50:18
Sa rezerv suportul ca nu au multe .Tort pot sa faca oricand dar nu au suport. mie mi se pare ok. si asa sunt eu stresata si e mai bine ca stiu cu 2 saptamani inainte.
Mersi Arina.Sper sa-mi iasa asa si sa fie bun.

Fluturas
23.05.2007, 09:56:18
Sa rezerv suportul ca nu au multe .Tort pot sa faca oricand dar nu au suport. mie mi se pare ok. si asa sunt eu stresata si e mai bine ca stiu cu 2 saptamani inainte.
Mersi Arina.Sper sa-mi iasa asa si sa fie bun.

Si eu tot acolo vreau sa-mi fac tortul, zici ca se da comanda cu 2 saptamani inainte sau cum ?8-}
sa nu ma trezesc prea tarziu!:-" :-"
arat super bine tortul ala, ceva de genul vreau si eu...
oare fluturasi or face ?!:-"

matrix
23.05.2007, 10:13:29
Da pt comanda.Dar ar fi mai bine sa te duci sa le intrebi ca in iulie cand ai tu nunta cred ca e mai aglomerat si sa nu ramai fara tort.Fluturasi nu au dar mi-a zis doamna ca dc fac rost de forma fluturas pt martipan ea imi face dc nu gasesc i-am zis sa -mi puna fluturi flasi pe care ii duc tot eu.O sa ma duc aici in buc la cast comex sa caut akolo forma sper sa gasesc.

matrix
23.05.2007, 10:14:11
Scuze fluturi falsi<:-P sunt distrata

louise_mihai
23.05.2007, 18:30:11
Eu tot la Mari Gilbert (cofetaria Magic) am dat comanda de tort , la laboratorul de langa spitalul militar. Nu l-am facut imbracat in martipan, pentru ca mie nu-mi place. Si mie tot la 100gr de pers. au calculat. Sper sa nu fie prea putin.

bianca17
29.05.2007, 20:46:02
Eu tot la Mari Gilbert (cofetaria Magic) am dat comanda de tort , la laboratorul de langa spitalul militar. Nu l-am facut imbracat in martipan, pentru ca mie nu-mi place. Si mie tot la 100gr de pers. au calculat. Sper sa nu fie prea putin.

Asteptam poze cu tortul... din ce-l faci?

louise_mihai
31.05.2007, 09:22:45
Asteptam poze cu tortul... din ce-l faci?
o sa fie tort diplomat cu martipan la exterior din loc in loc. Sper sa fie pe placul invitatilor.

claudica78
13.06.2007, 14:56:57
Draga Alias, crezi ca poti sa pui o poza si cu tortul tau [-o<
Ziceai ca l-ai luat de la Mary Gilbert:[email protected]
Si sotul meu tot acolo a dat comanda si a ales suportul cu 4-5 platouri si cu bratul care se poate impodobi cu flori
chiar as vrea sa vad cum isi fac treaba
si daca poti sa-mi spui ce fal de tort ai ales, si daca ai fost multumita de gust
mie mi-au spus ca pot face 3 : diplomat, ciocolata si krantz(ce-o mai fi si ala!)
Multumesc si CASA DE PIATRA!!>:D<

alias
13.06.2007, 19:23:20
Draga Alias, crezi ca poti sa pui o poza si cu tortul tau [-o<
Ziceai ca l-ai luat de la Mary Gilbert:[email protected]
Si sotul meu tot acolo a dat comanda si a ales suportul cu 4-5 platouri si cu bratul care se poate impodobi cu flori
chiar as vrea sa vad cum isi fac treaba
si daca poti sa-mi spui ce fal de tort ai ales, si daca ai fost multumita de gust
mie mi-au spus ca pot face 3 : diplomat, ciocolata si krantz(ce-o mai fi si ala!)
Multumesc si CASA DE PIATRA!!>:D<

Eu am facut un tort din combinatie, adik am ales Kranz, care are in mod normal 2 straturi de crema de ananas, dar eu am vrut ca una din ele sa fie de ciocolata ca sa-i multumesc pe cat mai multi. A fost super sa stii, nu gretos, si a rezistat f bine. Am dus florile la cofetarie si l-au impodobit. Sper sa poti vedea in poza.

georgya
13.06.2007, 20:25:45
o sa fie tort diplomat cu martipan la exterior din loc in loc. Sper sa fie pe placul invitatilor.
a iesit bun tortul?.............si eu am dat comanda tot de diplomat imbracat in martipan>:D<

andreea_geanina
13.06.2007, 23:32:08
a iesit bun tortul?.............si eu am dat comanda tot de diplomat imbracat in martipan>:D<

HMMMMM=D>
Sper sa iese la fel de dulce ca tine georgya.
Pupici,scumpo!

louise_mihai
13.06.2007, 23:37:50
A fost extraordinar de bun!
Eu nu ma omor cu dulciurile, dar dupa cum s-a mancat .... mi-am dat seama ca a fost pe placul tuturor.

georgya
14.06.2007, 20:10:29
HMMMMM=D>
Sper sa iese la fel de dulce ca tine georgya.
Pupici,scumpo!
mersi mult......:*

claudica78
19.06.2007, 08:59:00
Eu am facut un tort din combinatie, adik am ales Kranz, care are in mod normal 2 straturi de crema de ananas, dar eu am vrut ca una din ele sa fie de ciocolata ca sa-i multumesc pe cat mai multi. A fost super sa stii, nu gretos, si a rezistat f bine. Am dus florile la cofetarie si l-au impodobit. Sper sa poti vedea in poza.

Fff frumos a iesit tortul, ai avut vreo 14 kg, nu?

chiar n-am mancat niciodata crema de ananas, noi am fi vrut sa-l facem de ciocolata.
oare e prea greu pentru o seara de iulie??=P~

alias
19.06.2007, 11:23:22
Fff frumos a iesit tortul, ai avut vreo 14 kg, nu?

chiar n-am mancat niciodata crema de ananas, noi am fi vrut sa-l facem de ciocolata.
oare e prea greu pentru o seara de iulie??=P~
De fapt a avut 20 kg, am facut mai mult pt ca si a doua zi am avut o masa si daca ramanea era tocmai bun. Si mie imi place cel de ciocolata in general, urasc frisca, dar a fost putina, doar pe deasupra. Depinde de gusturi, nu neaparat de anotimp. Eu am avut o crema de ananas si una de ciocolata. Probabil de aceea a fost un pic mai racoros.

Fluturas
19.06.2007, 22:09:51
Buna!

am dat si eu comanda tot acolo, va fi tort caramel imbracat in martipan alb si pentru ca am insistat la dna cofetar...imi vor face fluturi orange din ciocolata ;;) totul

Fluturas
19.06.2007, 22:11:27
Buna!

am dat si eu comanda tot acolo, va fi tort caramel imbracat in martipan alb ;;) totul costa 270/kg...

georgya
19.06.2007, 23:34:16
am dat si eu comanda tot acolo, va fi tort caramel imbracat in martipan alb ;;) totul costa 270/kg...
si eu tot acolo am dat comanda...al meu e diplomat imbracat in martipan tot la 270 kg

diavolita
27.06.2007, 00:44:49
cu cat timp inainte tr comandat tortul ?

IRA1
27.06.2007, 08:59:20
cu cat timp inainte tr comandat tortul ?

Eu am dat comanda cu 3 sapt inainte. Dar se poate si mai devreme ca sa fi sigura pentru suport

kiss_tyna
27.06.2007, 09:04:37
Noi vrem sa facem la logodna un tort nu prea mare dar nici prea mic,in forma de inima.O sa mergem pe la cofetarii sa ne interesam cam cat costa.O cofetarie buna mi s-a parut cea de la stadion si cea din centru,de pe colt,langa Casa Cartii.Mi-am mai facut tortul acolo si a fost si ''aratos'' si bun.Dar ne interesam in mai multe parti.Si mi s-a mai parut ca mai e bun tortul de la o cofetarie din Trivale,intre complexul 1 si 2.Mi-am facut comanda de tort de ziua mea de acolo si mi-a placut tortul,nu era gretos(ca multe fac crema cu margarina si normal ca iese gretos tortul)....Cel mai bine e sa ai putin timp la dispozitie si sa mergi in mai multe parti.
La Cofetaria Magic am fost si nu prea imi place.Dar am destule cofetarii la dispozitie.

diavolita
27.06.2007, 20:31:58
Eu am dat comanda cu 3 sapt inainte. Dar se poate si mai devreme ca sa fi sigura pentru suport
eu as face un tort sa dea bine in poze;)) ...si bun sa fie ...o prietena a fost la o nuta 'tare' sa ii zic asa si tortul se topise arata uarat rau in poze dar cica a fost tare bun...facut la bucuresti de casa ana...si cum sa fie atunci frumos sau bun?/:) sau bun si frumos

bianca17
27.06.2007, 20:45:16
Uite tort... si frumos (cel mai frumos, defapt asa il vreau si eu) si bun... si facut in Bucuresti... dar si foarte scump. Intrebarea mea este ce cofetarie din Pitesti face un astfel de tort, cu suportul ascuns?! :-\

PS: Poze este furata de la topicul despre torturi.

georgya
27.06.2007, 20:47:25
Uite tort... si frumos (cel mai frumos, defapt asa il vreau si eu) si bun... si facut in Bucuresti... dar si foarte scump. Intrebarea mea este ce cofetarie din Pitesti face un astfel de tort, cu suportul ascuns?! :-\

cofetaria LADY M..........si eu am tot cu suport ascuns.....diplomat imbracat in martipan alb.........si cu trandafiri galbeni>:D<

bianca17
27.06.2007, 21:04:59
Multumesc frumos pentru raspuns Giorgya. Acolo voi merge prima data sa intreb.
Vad ca ai nunta inaintea mea, abia astept poze cu tortul :madlaugh:

diavolita
27.06.2007, 21:12:24
cofetaria LADY M..........si eu am tot cu suport ascuns.....diplomat imbracat in martipan alb.........si cu trandafiri galbeni>:D<
poti sa imi dai si mie un nr de telefon unde sa sun pt tort ca al tau

georgya
27.06.2007, 21:28:59
poti sa imi dai si mie un nr de telefon unde sa sun pt tort ca al tau
2 1 1 6 7 4 -lady m
cel mai bine e sa mergi pana acolo .....au un album cu torturi facute de ei>:D<

diavolita
27.06.2007, 22:00:08
2 1 1 6 7 4 -lady m
cel mai bine e sa mergi pana acolo .....au un album cu torturi facute de ei>:D<
mersi mult>:D< >:D< >:D< >:D<

georgya
27.06.2007, 22:01:41
mersi mult
nu ai pt ce;-)

diavolita
28.06.2007, 20:46:57
nu ai pt ce;-)
am vazut un tort

georgya
28.06.2007, 20:48:30
am vazut un tort
e prea mica imaginea.........nu prea imi dau seama....e cu trandafiri sau cum?:-s

alias
30.06.2007, 08:15:23
am vazut un tort
Te-ai gandit si cum sa-l tai? =))

diavolita
11.07.2007, 19:52:16
Te-ai gandit si cum sa-l tai? =))
da poza este f mica nu mi-am dat seama..ehe fetelor l-am gasit si eu pe net ...cine poate sa faca unul asa? si oricum este numai sa dea bine in poza ca de taiat nimeni nu se mai gandeste la asta ...

lorellay
12.07.2007, 11:14:19
Unde este Lady M ?
Eu am intrebat la un laborator sifac si ei cu suprt ascuns.Asigura si transportul.Este in aceeasi cladire cu depozitul de calculatoare.Sa incerc sa va explic...cum vii de la gara sprea centu, pe strada aia cu sens unic...undeva pe partea stanga..parca scrie la dolcevita sau cam asa ceva..
Am mancat tort de bezea facut acolo si e foarte bun.Si doamna de acolo e foarte draguta.
Ati fost vre-una acolo?

Dianutza
12.07.2007, 17:00:39
Unde este Lady M ?
Eu am intrebat la un laborator sifac si ei cu suprt ascuns.Asigura si transportul.Este in aceeasi cladire cu depozitul de calculatoare.Sa incerc sa va explic...cum vii de la gara sprea centu, pe strada aia cu sens unic...undeva pe partea stanga..parca scrie la dolcevita sau cam asa ceva..
Am mancat tort de bezea facut acolo si e foarte bun.Si doamna de acolo e foarte draguta.
Ati fost vre-una acolo?

Buna,
Un nr de tel de acolo poti face rost? Am vazut din mers laboratorul si chiar as fi interesata sa aflu mai multe detalii. Mai am de comandat tortul si de cumparat rochia pt cununia civila dar nu prea ajung prin Pitesti si mi-ar fi de folos un telefon...
Multumesc!>:D<

Dianutza
12.07.2007, 17:12:31
Adriana tu ce tort faci?

Buna,
Te rog mult da-mi si mie un nr de tel de acolo pe PM daca se poate. Sunt in Bucuresti, aici lucrez si nu am timp sa vin sa colind cofetariile...as vrea niste nr de tel sa vad care din ele pot face tortul pe care-l vreau, apoi sa ma duc direct sa vorbesc alte detalii.
Multumesc:*

lorellay
13.07.2007, 08:13:34
Buna,
Un nr de tel de acolo poti face rost? Am vazut din mers laboratorul si chiar as fi interesata sa aflu mai multe detalii. Mai am de comandat tortul si de cumparat rochia pt cununia civila dar nu prea ajung prin Pitesti si mi-ar fi de folos un telefon...
Multumesc!>:D<

0 7 2 4 0 0 5 7 9 9 d-na popescu

Dianutza
13.07.2007, 16:31:13
0 7 2 4 0 0 5 7 9 9 d-na popescu

Multumesc mult, mult de tot !!!>:D<

lorellay
16.07.2007, 07:54:03
Sa-mi spui si mie ce-ti zice.Adica preturile sa le notezi..ca eu nu le-am notat si le-am cam incurcat....

kiss_tyna
18.07.2007, 10:37:18
Noi o sa avem o multime de torturi.....toata lumea s-a oferit sa ne faca.....soacra-mea vrea sa ne faca 2 torturi(si va spun.....face cele mai gustoase si aratoase torturi!) iar bunica mea o sa ne faca unul mare patrat si unul mai micutz,doar pt noi,in forma de inima.Am o presimtire ca o sa ne ingrasam....=))
Noi o sa facem logodna in aer liber,in gradina nasei mele.....este super misto,cu floricele.....si la ce caldura va fi....nu cred ca as fi suportat sa facem logodna intr-un loc inchis.;)) .Abia astept!

ayana2010
18.07.2007, 11:29:11
Noi o sa avem o multime de torturi.....toata lumea s-a oferit sa ne faca.....soacra-mea vrea sa ne faca 2 torturi(si va spun.....face cele mai gustoase si aratoase torturi!) iar bunica mea o sa ne faca unul mare patrat si unul mai micutz,doar pt noi,in forma de inima.Am o presimtire ca o sa ne ingrasam....=))
Noi o sa facem logodna in aer liber,in gradina nasei mele.....este super misto,cu floricele.....si la ce caldura va fi....nu cred ca as fi suportat sa facem logodna intr-un loc inchis.;)) .Abia astept!
pofta buna.... sa te gandesti si la noi cand mananci.....;))

lorellay
18.07.2007, 11:47:27
Foarte frumos in aer liber...ma bucur pentru voi ca puteti face asta..si eu mi-as fi dorit...

kiss_tyna
18.07.2007, 15:30:59
pofta buna.... sa te gandesti si la noi cand mananci.....;))
Multumesc!Bineinteles ca o sa ma gandesc si la voi!;)) Si va trimit pe forum o felie de tort virtuala din cel mai bun tort.<:-P

kiss_tyna
18.07.2007, 15:33:21
Foarte frumos in aer liber...ma bucur pentru voi ca puteti face asta..si eu mi-as fi dorit...
Pai noi ne-am gandit ca e mai bine asa pt ca poti sa stai pana la cat vrei fara sa se uite nimeni urat,poti sa dai muzica cat de tare vrei,si ornam pe acolo cu balonase si cu ce ne mai place noua....si in plus, e gratis....nu platim spatiul=)) .Dar nunta o sa o facem la restaurant cand va fi.L-)

kiss_tyna
18.07.2007, 15:36:11
Avem si o mica piscina in care sa ne balacim.....am montat-o sambata si de atunci ne-am tot balacit....Ce-ar fi sa intru eu cu rochia in piscina.:)) Am glumit.Scuze de off-topic.

lorellay
18.07.2007, 16:16:05
Cand aveti nunta?

bianca17
18.07.2007, 22:30:51
Fluturas nu ne spui cum a fost tortul? Bun? Ca de frumos a fost frumos.
Si mai erau fete cu nunta pe 14.07... asteptam poze si pareri :-SS

kiss_tyna
19.07.2007, 17:55:00
Cand aveti nunta?
Ne logodim la biserica.;-)

ayana2010
20.07.2007, 17:07:38
Multumesc!Bineinteles ca o sa ma gandesc si la voi!;)) Si va trimit pe forum o felie de tort virtuala din cel mai bun tort.<:-P
multumiiiiim.....<:-P

lorellay
21.07.2007, 08:16:46
Ne logodim la biserica.;-)
Asta am inteles...dar nunta ati fixat-o?

kiss_tyna
21.07.2007, 22:28:35
Asta am inteles...dar nunta ati fixat-o?

Nunta va fi peste 2 ani....si nu, nu am fixat inca data pt ca este prea devreme.....la anul pe vremea aceasta cred ca o sa o fixam.Deocamdata facem logodna la biserica si apoi avem o mica petrecere in familie si cu cativa prieteni apropiati.

diavolita
31.07.2007, 22:36:27
cineva a facut tortul la bucuresti?

bianca17
04.08.2007, 08:19:18
cineva a facut tortul la bucuresti?
Prea complicat de adus tortul din Bucuresti...
Am fost la cofetaria Lady Maria si nu au masina frigorifica sa aduca tortul pana in Curtea de Arges, doar la 5-10km il duc cu o masina normala. Apoi am mai fost la cofetaria Meredit si la fel cu masina normala il aduceau pe la 10 seara... si cum la restaurant nu au unde sa-l tina pana la servit (nici nu se putea da jos de pe suport).
Stiti ceva despre cofetaria Dolce Vita? Astazi incerc si la Magic si Muntenia... Nu stiu unde este Magnolia...
Astept sugestii... multumesc.

bianca17
08.08.2007, 11:08:41
Am incercat tortul de mascota de la Muntenia... bunicel. Le imbracata in ciocolata sau martipan (dar martipanul este un pic crem galbui, nu alb). Pret in jur de 20 ron pe kg.
Tortul il fac la Dolce Vita, tort tiramisu in martipan alb alb ... cu 3 etaje si suport metalic ascuns. Sunt tare curioasa cum o sa arate. Au masina frigorifica si il aduc pana in Curtea de Arges fara probleme. Pretul este cam 25 ron.

Dianutza
14.08.2007, 18:04:54
Fetelor...m-am intors din concediu sambata iar ieri am reusit sa mai pun la punct alte 2 lucruri pt nunta: rochia de cununie si tortul. Rochia este verde metalic exact cum am tot cautat din februarie si uite cum am gasit-o....sunt fericita...dar culmea este ca si tortul care imi place l-am comandat. Imi plac 2 torturi: diplomat si Jofre. Am renuntat la diplomat ca este cam comun pe la nunti si am gasit o cofetarie in Pitesti care face tort Jofre si il duce la restaurant la ora dorita.... Asa ca sunt foarte fericita!

georgya
14.08.2007, 22:04:00
Fetelor...m-am intors din concediu sambata iar ieri am reusit sa mai pun la punct alte 2 lucruri pt nunta: rochia de cununie si tortul. Rochia este verde metalic exact cum am tot cautat din februarie si uite cum am gasit-o....sunt fericita...dar culmea este ca si tortul care imi place l-am comandat. Imi plac 2 torturi: diplomat si Jofre. Am renuntat la diplomat ca este cam comun pe la nunti si am gasit o cofetarie in Pitesti care face tort Jofre si il duce la restaurant la ora dorita.... Asa ca sunt foarte fericita!
FELICITARI:-p

lorellay
15.08.2007, 10:58:40
Am incercat tortul de mascota de la Muntenia... bunicel. Le imbracata in ciocolata sau martipan (dar martipanul este un pic crem galbui, nu alb). Pret in jur de 20 ron pe kg.
Tortul il fac la Dolce Vita, tort tiramisu in martipan alb alb ... cu 3 etaje si suport metalic ascuns. Sunt tare curioasa cum o sa arate. Au masina frigorifica si il aduc pana in Curtea de Arges fara probleme. Pretul este cam 25 ron.
Docle Vita..acolo la depozitul de calculatoare..la d-na popescu?
Si eu tot acolo vreau...tot din 3 etaje cu suport ascuns....
Cat e pretul /kg?

bianca17
15.08.2007, 15:49:43
Docle Vita..acolo la depozitul de calculatoare..la d-na popescu?
Si eu tot acolo vreau...tot din 3 etaje cu suport ascuns....
Cat e pretul /kg?

Da acolo... Pretul este de 25 ron/kg, iar al nostru pentru ca este in martipan este 27 ron/kg. Abia astept sa vad cum o sa-l faca... promit sa pun poze ;;)

mirela13stan
16.08.2007, 13:32:17

La Dolce Vita.si al meu o sa fie tot cu suport ascuns,si o sa fie din ciocolata acoperit cu ciocolata alba care atunci cand se intareste arata ca martipanul.iar pretul super OK. iar prajituri tot de acolo.sunt super gustoase

lorellay
16.08.2007, 14:55:41
La Dolce Vita.si al meu o sa fie tot cu suport ascuns,si o sa fie din ciocolata acoperit cu ciocolata alba care atunci cand se intareste arata ca martipanul.iar pretul super OK. iar prajituri tot de acolo.sunt super gustoase
Cel din ciocolata cat este kg?

bianca17
22.08.2007, 18:49:05

Noua ne-au facut un tort de ciocolata invelit in ciocolata alba, defapt crem... de 1kg ca sa vedem cum este, iar ciocolata de deasupra s-a crapat destul de repede... Prajiturile au fost foarte bune, iar tortul... o mare dezamagire, adica grosolan si cu trandafiri cu alb si verde (nu din martipan), chiar daca am fost asigurati ca va fi tot alb si fara trandafiri (eu pregatisem orhidee albe naturale sa-l ornez...). Iar tortul lor tiramisu se poate numi oricum pentru ca oricum nu folosesc piscoturi sau branza mascarpone, dar la gust a fost acceptabil... a fost si greseala noastra ca nu l-am incercat inainte... Pentru cele care nu-si amintesc, tortul a fost facut la cofetaria Dolce Vita din Pitesti si pretul este 25 ron\kg.

AdrianaLory
22.08.2007, 22:34:59
Eu am fost foarte dezamagita de tort,credeam ca sunt singura,l-am facut la Lady Maria si a fost uratel ca si aspect ,nici la gust nu a fost cine stie ce ,a fost invelit in martipan si interiorul din caramel dar eu ,m-am consolat cu cascada de ciocolata, ca altfel eram foarte dezamagita.

AdrianaLory
22.08.2007, 22:45:38
Tortul si fantana de ciocolata.

Dianutza
24.08.2007, 10:55:42
Tortul si fantana de ciocolata.

Asa este si suportul pt tortul meu, dar cu 7 etaje si cantareste in jur de 32 kg. Al tau cat a cantarit ? As vrea sa-mi fac o idee cat de mare ar fi...

Fluturas
24.08.2007, 11:18:41
Eu am fost foarte dezamagita de tort,credeam ca sunt singura,l-am facut la Lady Maria si a fost uratel ca si aspect ,nici la gust nu a fost cine stie ce ,a fost invelit in martipan si interiorul din caramel dar eu ,m-am consolat cu cascada de ciocolata, ca altfel eram foarte dezamagita.

nici eu nu am fost multumita de tort...tot de la Lady M

am vorbit cu sefa de acolo,mi-a promis ca-l face cum vreau eu si anume:
suport pe 3 etaje, torturile rotunde, caramel invelit in martipan alb si cu fluturi orange facuti din grile ... dar ... a iesit patrat si cu flori orange ..
nici urma de fluturi ...
noroc cu sotul meu care a fost pe faza si a infipt niste fluturi in el ca sa nu ma supar cand il vad :))

georgya
24.08.2007, 11:45:51
si eu tot la lady maria am facut tortul...........diplomat imbracat in martipan

georgya
24.08.2007, 11:50:28
erau prea mici pozele>:D<

AdrianaLory
24.08.2007, 14:06:57
Tortul meu a cantarit 15 kg.

Dianutza
27.08.2007, 15:19:08

Buna,
Tu ai fost multumita de tort?

georgya
27.08.2007, 16:11:46
Buna,
Tu ai fost multumita de tort?
eu am fost multumita.......mi l-au facut exact cum am vrut.......si l-a gust a fost foarte bun...........aveau poza cu tortul asta in albumul lor........insa in poza tortul avea trandafiri pe o singura parte de sus pana jos...cred ca erau peste 150 de trandafiri......arata superb.....dar cand am auzit ca un trandafir costa 25.000 ....:O ......oricum mie mi-a placut........acolo am facut si piscoturile pentru sampanie.....poate s-a intamplat la mine sa iasa bine........ca celelalte fete sunt foarte dezamagite:*

lorellay
16.10.2007, 14:53:23
Tortul meu a fost groaznic....imi venea sa plang cand l-am vazut....
A fost foarte bun la gust...da aspect 0....Am crezut ca pic din picioare...si puiu la fel....
Mi-e si rusine cu pozele da le pun sa vedeti si voi ce uratenie...

Fluturas
16.10.2007, 15:08:24
Tortul meu a fost groaznic....imi venea sa plang cand l-am vazut....
A fost foarte bun la gust...da aspect 0....Am crezut ca pic din picioare...si puiu la fel....
Mi-e si rusine cu pozele da le pun sa vedeti si voi ce uratenie...

hai ca nu e chiar atat de urat!! unde l-ai facut ?

lorellay
16.10.2007, 15:14:33
La dolce vita langa depozitul de calculatoare.....

karynna
02.03.2008, 18:33:18
#:-S Buna dragi miresici,

Mai am putin pana la nunta si nu stiu de unde sa comand tortul. Tin sa precizez ca eu nu sunt din Pitesti...
Am degustat un tort de fructe de padure de la Conti...era destul de bun. Eu as vrea ceva racoritor, acrisor.... fara prea multa frisca;
Astept idei de la voi ...

multumesc :)

rocsi6666
02.03.2008, 21:52:43
incearca la lady maria, e sus , la stadion..eu acolo comand tortul de botez..fac si dupa model..si au oferta variata..preturi intre 24 si 35 lei per kg, in functie de tipul de tort.

simona_ana
14.04.2008, 19:06:25
Fetelor, pana la urma a descoperit cineva un loc in care sa se faca torturi si frumoase si gustoase?? Eu am ajuns cu lista si la acest capitol, si citind forumul vad ca nu prea au fost miresicile multumite... Noi ne gandeam la Iepurasul din Campulung ca ultima solutie. Cumnata mea de acolo l-a adus si a fost foarte bun. Totusi speram sa gasim aici ca sa nu ne mai complicam cu transportul...

ayana2010
14.04.2008, 19:07:51
Fetelor, pana la urma a descoperit cineva un loc in care sa se faca torturi si frumoase si gustoase?? Eu am ajuns cu lista si la acest capitol, si citind forumul vad ca nu prea au fost miresicile multumite... Noi ne gandeam la Iepurasul din Campulung ca ultima solutie. Cumnata mea de acolo l-a adus si a fost foarte bun. Totusi speram sa gasim aici ca sa nu ne mai complicam cu transportul...
si mie imi plac prajiturile de la iepurasul, dar parca e prea complicat. trebuie sa gasesti ceva pe gustul tau in pit :)

kiss_tyna
14.04.2008, 20:15:41
Am auzit de la mai multa lume ca o cofetarie buna este cea de langa stadion....Sincera sa fiu,am mancat si eu acolo si mi-a placut tortul.

Andra_St
15.04.2008, 19:00:14

cei de la tip top fac niste prajituri f bune. intereseaza-te daca fac si torturi de mireasa.

rocsi6666
15.04.2008, 20:29:36
La gust a fost ok tortul de la lady maria......dar la aspect a lasat muuult de dorit..ca sa nu mai zic ca ne-au zis sa venim la 14.00 si tortul a fost gata la 15.00....[-X [-X

ayana2010
02.05.2008, 14:49:44
sa va spun despre cofetaria de pe teilor (pe langa praxis). si-a comandat o prietena tort de bezea acolo si cand trebuia sa-l ridice i-au spus fara nicio jena ca nu l-au facut pt ca e vremea urata si nu se uscau foile :O :O.

simona_ana
02.05.2008, 18:12:32
Astazi am reusit sa comand si eu tortul! Mai am putin pana la nunta si deja devenise o problema presanta! Am comandat la Iepurasul, tort de pricomigdale imbracat in frisca :) Am ales suportul si cantitatea: 15 kg (am luat mai mult, pentru ca 2-3 torturi sunt "de dat" nasilor si parintilor). Tineam neaparat sa il ornez cu flori naturale, insa doamna de acolo mi-a spus ca majoritatea trandafirilor vin din Olanda stropiti cu substante, si nu e sigur pentru invitati... Asa ca am ramas la trandafiri din flori de martipan. Arata bine :) Maine ne vor spune daca ne pot asigura transportul! Am mai bifat si eu o problema astazi! >:D<

lexi_ada
03.05.2008, 09:05:15
Astazi am reusit sa comand si eu tortul! Mai am putin pana la nunta si deja devenise o problema presanta! Am comandat la Iepurasul, tort de pricomigdale imbracat in frisca :) Am ales suportul si cantitatea: 15 kg (am luat mai mult, pentru ca 2-3 torturi sunt "de dat" nasilor si parintilor). Tineam neaparat sa il ornez cu flori naturale, insa doamna de acolo mi-a spus ca majoritatea trandafirilor vin din Olanda stropiti cu substante, si nu e sigur pentru invitati... Asa ca am ramas la trandafiri din flori de martipan. Arata bine :) Maine ne vor spune daca ne pot asigura transportul! Am mai bifat si eu o problema astazi! >:D<
Felicitari scumpa !!! Cate tortulete sunt pe suport in total ? ce forma are suportul ? ca mi imi dau seama ce inseamna 15 kg ...
te pupic si vorbim !!!!

kiss_tyna
03.05.2008, 11:00:40
FELICITARI!Suna....apetisant!\:D/

simona_ana
03.05.2008, 13:29:05
Multumesc fetelor! Si eu sper sa fie bun! Suportul are 7 torturi, 5 nivele. Pe primul nivel, cel de jos sunt 3 torturi, si pe urmatoarele cate unul. Nu mai sunt 100% sigura, insa sigur are 7 torturi :D Oricum nu erau decat vreo 2-3 variante de suport pt 15 kg. Celelate suporturi erau ori pt cantitati de pana in 10 kg, ori peste 20 kg. :*

Lalely
05.05.2008, 08:17:11
Multumesc fetelor! Si eu sper sa fie bun! Suportul are 7 torturi, 5 nivele. Pe primul nivel, cel de jos sunt 3 torturi, si pe urmatoarele cate unul. Nu mai sunt 100% sigura, insa sigur are 7 torturi :D Oricum nu erau decat vreo 2-3 variante de suport pt 15 kg. Celelate suporturi erau ori pt cantitati de pana in 10 kg, ori peste 20 kg. :*

Simona cat este Kg la Iepurasul??
Sa ne spui daca i-ti asigura transportul...sunt interesata!!!

simona_ana
05.05.2008, 09:39:20
Simona cat este Kg la Iepurasul??
Sa ne spui daca i-ti asigura transportul...sunt interesata!!!
Parca variaza intre 22 - 23 Ron. Au o lista intreaga de tipuri de tort, asa ca ai de unde sa alegi. Azi aflu daca ne pot asigura transport pe 31 mai.>:D<

Lalely
05.05.2008, 09:59:30
Parca variaza intre 22 - 23 Ron. Au o lista intreaga de tipuri de tort, asa ca ai de unde sa alegi. Azi aflu daca ne pot asigura transport pe 31 mai.>:D<

daca i-ti asigura il platesti separat??
Oricum sunt super torturile de acolo..asa ca ai facut o alegere super

Lalely
27.05.2008, 09:43:47

A dat comanda cineva..de tort la Iepurasul pt nunta??
Aveti idee..cat se plateste transportul??
Eu sunt intereseta..o sa sun astazi..si va pun detalii..daca va intereseaza....
Cred ca daca are doua sau trei comenzi pt Pitesti este avantajos....
Vom vedea!!

Lalely
27.05.2008, 13:54:33
A dat comanda cineva..de tort la Iepurasul pt nunta??
Aveti idee..cat se plateste transportul??
Eu sunt intereseta..o sa sun astazi..si va pun detalii..daca va intereseaza....
Cred ca daca are doua sau trei comenzi pt Pitesti este avantajos....
Vom vedea!!

Miresici..daca nu v-ati comandat tortul...si va ganditi la posibilitatea de a comanda la Iepurasul..m-am interesat!
Pt 20 kg...transportul este gratis.
Si kg de tort este 20 ron -si sunt mai multe optiuni...iar doar cel cu procomigdale este 23 ron!
Bafta multa!

simona_ana
27.05.2008, 18:33:02
Pana la urma nu au putut asigura transportul, pentru ca noi l-am comandat destul de tarziu, si ne-a zis ca nu mai aveau masina libera. Nu cred ca era contra cost, insa asta e! Asa ca am vorbit vu un prieten sa se duca sa il ia sambata dupa cununia civila si sa il duca la restaurant.:*

simona_ana
27.05.2008, 18:34:29
Miresici..daca nu v-ati comandat tortul...si va ganditi la posibilitatea de a comanda la Iepurasul..m-am interesat!
Pt 20 kg...transportul este gratis.
Si kg de tort este 20 ron -si sunt mai multe optiuni...iar doar cel cu procomigdale este 23 ron!
Bafta multa!
Bine ca ai reusit sa te interesezi - nu citisem si ultimul tau raspuns mai devreme. Noi l-am luat pe cel de pricomigdale - ni s-a parut mai interesant la gust :)

Lalely
28.05.2008, 09:33:38
Bine ca ai reusit sa te interesezi - nu citisem si ultimul tau raspuns mai devreme. Noi l-am luat pe cel de pricomigdale - ni s-a parut mai interesant la gust :)

Da noi nu l-am gustat..am dat comanda pt duminica de unul normal cu ciocolata...si vom merge acolo la fata locului...si vom vedea!
Putem gusta..si alte tipuri??:D

Noi am mai avea o optiune...Quarc..sau ceva de genul din Curtea de Arges....a-ti auzit de el??/

Nu stiu inca ce vom face..oricum mi s-au parut ok..cei de la Iepurasul...

anamary
28.05.2008, 10:07:17
fetelor, m-am decis sa iau tort pt nunta din martipan...dar costa in jur de 39ron/kg...nu vi se pare mult???

Lalely
28.05.2008, 10:27:31
fetelor, m-am decis sa iau tort pt nunta din martipan...dar costa in jur de 39ron/kg...nu vi se pare mult???

mai mie mi se pare multicel..acum depinde cati invitati ai..si cat trebuie sa comanzi....
daca tu i-ti permiti..si vrei ..de ce nu??

anamary
28.05.2008, 12:56:48
mai mie mi se pare multicel..acum depinde cati invitati ai..si cat trebuie sa comanzi....
daca tu i-ti permiti..si vrei ..de ce nu??
am pana in 130 de invitati...si tortul ar fi venit 13 kg...dar am zis sa fie mai mult tort...si pana la urma cred ca va fi de 14 kg...

anemona
31.05.2008, 14:20:57
cucat timp inainte trebuie sa dau comanda pt tort? am auzit ca undeva pe eremia fac torturi bune anul trecut era 17lei/kg acum cat o fi?

simona_ana
01.06.2008, 18:07:45
Fetelor, tortul a fost excelent la gust iar ca aspect a fost de nota 10! Asa ca recomand cu multa caldura cofetaria Iepurasul. Cand am pozele am sa vi-l arat!>:D<

Lalely
02.06.2008, 07:47:41
Fetelor, tortul a fost excelent la gust iar ca aspect a fost de nota 10! Asa ca recomand cu multa caldura cofetaria Iepurasul. Cand am pozele am sa vi-l arat!>:D<

Multumim Simona!
Si eu tot la iepurasul am dat comanda....dar nu este de pricomogdale..
Ma bucur ca au foat la inaltime!

lexi_ada
02.06.2008, 08:45:43
aoleu , fetelor ce bun a fost tortul, imi venea sa mananc 7 porti, bun rau de tot !!!Si Frisca de deasupra o minune, ca si voi, Simona si Bogdan !!!!

lexi_ada
15.06.2008, 12:08:10
mi-am luat figurina ptr tort , am tinut neaprat sa fie exact ca fata de pe invitatie, va pun o poza cu ea ...

Andra_St
18.06.2008, 09:49:57
mi-am luat figurina ptr tort , am tinut neaprat sa fie exact ca fata de pe invitatie, va pun o poza cu ea ...

de unde ai cumparat figurina?
mai aveau si alte modele acolo?

Mugur
27.06.2008, 10:21:52
Salutare.
Am citit toate paginile de la cap la coada si tot nu am aflat mai nimic :)).
Pana la urma la Muntenia si l-a facut cineva? Cat este kg? Asigura transportul la restaurant?
La cofetaria din Eremia (nu stiu cum se cheama, nu am ajuns acolo) a facut cineva? Cum sunt ca spect si gust?
Mai povestiti si voi, ca de cand am intrat pe Pitesti, vorbesc cam singura pe la toate subiectele =)) . Miresicile din Pitesti nu sunt asa vorbarete...
>:D<

Lalely
27.06.2008, 12:40:09
Salutare.
Am citit toate paginile de la cap la coada si tot nu am aflat mai nimic :)).
Pana la urma la Muntenia si l-a facut cineva? Cat este kg? Asigura transportul la restaurant?
La cofetaria din Eremia (nu stiu cum se cheama, nu am ajuns acolo) a facut cineva? Cum sunt ca spect si gust?
Mai povestiti si voi, ca de cand am intrat pe Pitesti, vorbesc cam singura pe la toate subiectele =)) . Miresicile din Pitesti nu sunt asa vorbarete...
>:D<

draga Mugur..si eu vroiam initial la Muntenia..dar pana la urma m-a tentat oferta de la Iepurasul.Acolo daca ai peste 20 Kg i-ti asigura transportul.
Eu o sa iau Tort cu crema de ciocolata..si imbracat in frisca..si va fii 20 Ron/kg.
Nu stiu despre alte cofetarii..dar parca sa zic ca la Muntenia este intre 23-25 ron/kg..si nu stiu de transport.

Bafta

Mugur
27.06.2008, 15:41:34
draga Mugur..si eu vroiam initial la Muntenia..dar pana la urma m-a tentat oferta de la Iepurasul.Acolo daca ai peste 20 Kg i-ti asigura transportul.
Eu o sa iau Tort cu crema de ciocolata..si imbracat in frisca..si va fii 20 Ron/kg.
Nu stiu despre alte cofetarii..dar parca sa zic ca la Muntenia este intre 23-25 ron/kg..si nu stiu de transport.

Bafta
Multumesc mult pt. raspuns.
Al meu tort va avea doar 10 kg (80-max.100 de pers.). Si e totusi complicat sa trimit pe cineva in ziua nuntii sa-mi aduca tortul de la Campulung in masina pe caldurile astea...
Trebuie sa ma orientez in Pitesti.
Mie la Magnolia mi-au zis ca preturile sunt intre 30 si 50 ron, si nu il aduc la restaurant. Chiar daca sunt bune si lucrate curat, mi se par totusi cam scumpe , cu atat mai mult cu cat nu ti-l aduc la restaurant.
In cel de la stadion , sincer , nu am incredere... Nu mi se pare curat. Daca nici pozele nu s-au straduit sa le faca ok , sa dea incredere, imi imaginez cum e in realitate. Aveau poze cu torturi puse pe jos, si in aceeasi poza se vedeau pantofii unuia care se plimba printre torturi. Nu as lua de acolo nici batuta...
Si mai stiam de Muntenia, la care nu am ajuns inca. In rest nu stiu pe unde sa ma mai interesez. :-\

angelatz
27.06.2008, 16:27:40
Al meu tort va avea doar 10 kg (80-max.100 de pers.). Si e totusi complicat sa trimit pe cineva in ziua nuntii sa-mi aduca tortul de la Campulung in masina pe caldurile astea...
Mie la Magnolia mi-au zis ca preturile sunt intre 30 si 50 ron, si nu il aduc la restaurant. Chiar daca sunt bune si lucrate curat, mi se par totusi cam scumpe , cu atat mai mult cu cat nu ti-l aduc la restaurant.
In cel de la stadion , sincer , nu am incredere... Nu mi se pare curat. Daca nici pozele nu s-au straduit sa le faca ok , sa dea incredere, imi imaginez cum e in realitate. Aveau poze cu torturi puse pe jos, si in aceeasi poza se vedeau pantofii unuia care se plimba printre torturi. Nu as lua de acolo nici batuta...
Si mai stiam de Muntenia, la care nu am ajuns inca. In rest nu stiu pe unde sa ma mai interesez. :-\

Am inteles ca prin trivale mai sunt niste cofetarii bune, dar nu stiu unde se gasesc.
dar cea de la stadion, nici mie nu mi-a placut ca aspect cofetaria, dar ca prajituri mi-au placut mai multe. Bineinteles cele cu crema;))
Si am inteles ca fac toruri bune.
Dar nu ma pricep, nu am luat dcat prajituri.

simona_ana
27.06.2008, 17:27:35
Daca te duci din timp la Iepurasul cred ca iti pot asigura si transport. Noi am fost destul de tarziu si nu am mai gasit. Decat sa risti sa nu ai tort bun, mai bine comanda la Iepurasul. Este excelent! >:D<

Lalely
27.06.2008, 21:17:40

rEFERITOR LA COFETARIA DE LA STADION:EU AM MANCAT TORT DE ACOLO..SI MI-A PLACUT FOARTE MULT..DAR MI SE PAR ENORME PRETURILE..adica deja sare cu peste 5 ron la kg fata de orice cofetarie..asa ca..eu mi-am luat gandul..

Magnolia..am crezut ca este deja inchisa!!..nu prea sunt adepta..
Eu as recomanda Muntenia...

Mugur
27.06.2008, 21:41:49
Daca te duci din timp la Iepurasul cred ca iti pot asigura si transport. Noi am fost destul de tarziu si nu am mai gasit. Decat sa risti sa nu ai tort bun, mai bine comanda la Iepurasul. Este excelent! >:D<
Multumesc mult. Eu am saptamanal drum la Campulung si chiar o sa trec saptamana viitoare pe acolo sa adun cateva informatii... Poate ma inteleg cu ei cumva sa mi-l aduca , dar sper ca il transporta cu masina speciala (cu frigider in spate). O sa-mi incerc norocul. >:D<

Mugur
27.06.2008, 21:43:39
rEFERITOR LA COFETARIA DE LA STADION:EU AM MANCAT TORT DE ACOLO..SI MI-A PLACUT FOARTE MULT..DAR MI SE PAR ENORME PRETURILE..adica deja sare cu peste 5 ron la kg fata de orice cofetarie..asa ca..eu mi-am luat gandul..

Magnolia..am crezut ca este deja inchisa!!..nu prea sunt adepta..
Eu as recomanda Muntenia...
Tot saptamana viitoare ajung si la Muntenia , daca nu cumva reusesc sa ajung chiar in weekendul asta. Am sa va anunt ce conditii au... :*

zulnia
30.06.2008, 15:15:58
Buna, miresicilor din Pitesti! Eu nu prea am activat pe forum pt ca am stat mai mult sa citesc si sa cercetez. Parerea mea, dupa ce am degustat torturile de martipan (asta e ceea ce imi doresc eu pt nunta mea!) de la Muntenia, Lady Maria, Magic si Magnolia, ramane MAGNOLIA! Am stat de vorba si cu doamnele de acolo, mi-au garantat ca tot ce se foloseste pentru tort, este natural. Este si mai scump, dar merita! Sincer! De ziua mea, am comandat tort de la Muntenia. Nu pot sa ma exprim cat de oribil a fost!- crema de la mijloc parca era o coca, niste foi super-tari, iar martipanul de deasupra nici macar nu statea lipit pe tort si avea si o culoare dubioasa. Cel de la Magic, a fost vechi-fapt care nu mi s-a intamplat o singura data-sa iau prajituri vechi de la ei, iar cel de la Lady Maria e cat de cat bunicel la gust, dar martipanul de deasupra e in strat super gros (ca sa atarne la cantar) si automat, cumplit de dulce!
Acum, ramane de testat si de ales! Bafta si spor in toate!

zulnia
30.06.2008, 15:18:41
a! si inca ceva! din intamplare, am dat peste niste miresici care vroiau sa isi comnde tortul la Tip Top! Avem si noi in Pitesti, nu?! Parca in Kaufland! Haideti sa incercam si acolo! Cine are prima informatii, anunta!

gabrielaBR
30.06.2008, 19:13:28
eu am tortul de la Castel. Am stabilit week-endul acesta meniul si am ales varianta si cu tortul ( asa ca nu stiu care e pretul lui ). Eu una nu l-am gustat dar toate persoanele care au facut asta mi-au zis ca am facut cea mai buna alegere ( acum nu am gasit si persoane care sa imi spuna ca l-au gustat si nu le-a placut dar daca majoritatea spun ca este ok ma iau dupa ea, nu?)
tortul va fi din fructe de padure
ce am mai aflat de la ei este faptul ca multe cofetarii, in cazul in care vrei tort pentru 200 de persoane in sus fac un tort de prezentare si inca unul din care se va taia la bucatarie ( dreptunghiular ca sa fie mai bine de impartit). eu asta nu o mai auzisem si ma gandeam sa va dau si voua aceasta informatie :)
pupici si sa aveti tortul cel mai bun!

Mugur
30.06.2008, 20:20:30
Cine stie pana la urma daca cei de la Conti fac tort si pt. nunta si daca asigura transportul?
Mie imi par de incredere, dar am auzit ca nu ar face pt. nunti, sau ca fac numai daca ai ceva pile pe acolo...

Lavi_Dani
01.07.2008, 13:37:35
Simona , am si eu o intrebare pentru tine. Am vazut ca ti-ai facut tortul la Iepurasul in Campulung. Sambata asta am trecut si eu pe la ei si am gustat vreo 6 compozitii, foarte bune toate si am vazut si ca torturile arata foarte bine. Tie parca nu ti l-au transportat ei, daca imi aduc eu bine aminte si voiam sa te intreb daca tortul a ajuns ok, fara sa pateasca ceva si daca tu ai avut cumva tort de pricomigdale sa-mi spui si mie, te rog, ce are in compozitie. Mersi frumos.

kiss_tyna
02.07.2008, 09:24:49
Simona , am si eu o intrebare pentru tine. Am vazut ca ti-ai facut tortul la Iepurasul in Campulung. Sambata asta am trecut si eu pe la ei si am gustat vreo 6 compozitii, foarte bune toate si am vazut si ca torturile arata foarte bine. Tie parca nu ti l-au transportat ei, daca imi aduc eu bine aminte si voiam sa te intreb daca tortul a ajuns ok, fara sa pateasca ceva si daca tu ai avut cumva tort de pricomigdale sa-mi spui si mie, te rog, ce are in compozitie. Mersi frumos.
E gratis degustarea?:)) ;-) Si eu as vrea sa trec pe acolo sa vad cum sunt prajiturile si torturile, pt ca as vrea sa iau de acolo tortul pt nunta.:-?

Lavi_Dani
02.07.2008, 16:10:46
Pai de , suntem in Romania si de unde sa fie gratis degustarea! Am cumparat cate o praji din fiecare compozitie, dar cu pricomigdale nu aveau si sunt tare curioasa cum e la gust si ce compozitie are si nu prea mai am cand sa-mi comand un tortulet asa de la ei.

kiss_tyna
02.07.2008, 16:22:18
Pai de , suntem in Romania si de unde sa fie gratis degustarea! Am cumparat cate o praji din fiecare compozitie, dar cu pricomigdale nu aveau si sunt tare curioasa cum e la gust si ce compozitie are si nu prea mai am cand sa-mi comand un tortulet asa de la ei.
Se pare ca am vazut prea multe filme americane cu nunti!=)) =)) =))

simona_ana
03.07.2008, 12:06:11
Tortul a ajuns foarte bine, epntru ca ne-au dat suportul si torturile ambalate separat. Sincera sa fiu habar n-am ce are in compozitie tortul de pricomogdale... insa a fost foarte bun. L-ai gustat? Poti intreba acolo din ce e facut. Noi nu ne-am gandist sa mai inrebam :) la cat de bun a fosst, l-am comadat direct!

Kalistas
30.07.2008, 13:20:19
Miresicilor scumpe, suntem in plin sezon de nunti si nici una nu a postat nici o poza cu tortulet de la nuntile voastre.. come on.. nu suntem totusi atat de putine si totusi comunicarea lasa de dorit.

So.. cine vrea sa sparga gheata si sa ne arate minunatia de tort pe care a avut-o la nunta ? ( evident cu informatiile de rigoare gen pt. cate pers; transportul inclus sau nu....)

24danyela
11.08.2008, 17:45:00
Mi-am comandat tortul din caramel imbracat in martipan la Lady Maria. E micut are 3 etaje si este in forma de inimioara.Sper sa iasa bun si sa fie si aspectuos. Dupa nunta promit sa atasez si poze cu el.

Kalistas
19.08.2008, 15:01:33
Mi-am comandat tortul din caramel imbracat in martipan la Lady Maria. E micut are 3 etaje si este in forma de inimioara.Sper sa iasa bun si sa fie si aspectuos. Dupa nunta promit sa atasez si poze cu el.

Buun.. abia asteptam sa te tii de cuvant si sa ne arati poze cu tortuletul delicios.

raflioro
12.09.2008, 13:21:12

Casa de piatra!!!

Cum a iesit tortul??

ANA

raflioro
12.09.2008, 13:58:50
Dragele mele,

Sunt noua pe aici , foarte interesant totul doar ca nu am foarte mult timp liber.
Am o nedumerire cu tortul de nunta...habar nu am unde sa il comand. Care cofetarie e mai buna...etc..si nunta este pe 11 oct 2008.

Ma puteti ajuta cu informatii ??

Multumesc,
ANA

Mugur
12.09.2008, 14:07:05
Casa de piatra!!!

Cum a iesit tortul??

ANA
Pt. ca dincolo eram off-topic si e posibil sa fie sters mesajul , am dat copy la raspuns si ti-l postez si aici :

Tortul l-am comandat de la Iepurasul din Campulung. Este varianta Select. Poti merge inainte acolo si gusta toate variantele. Mie asta mi-a placut pt. ca nu era exagerat de dulce. Si nu avea creme dubioase din margarina sau mai stiu eu ce. Poti de asemenea sa combini Select cu Pricomigdale (doua sortimente diferite). Eu pana la urma am ales sa fie doar Select, imbracat in fulgi de ciocolata alba. Trebuie sa mergi sa vezi daca au suport disponibil pt. data nuntii tale si sa il rezervi. Si sa stabilesti cum il vrei ornat. Eu nu am vrut frunzulite verzi la trandafiri.
Bafta! :*

simona_ana
12.09.2008, 20:15:57
Dragele mele,

Sunt noua pe aici , foarte interesant totul doar ca nu am foarte mult timp liber.
Am o nedumerire cu tortul de nunta...habar nu am unde sa il comand. Care cofetarie e mai buna...etc..si nunta este pe 11 oct 2008.

Ma puteti ajuta cu informatii ??

Multumesc,
ANA

Buna Ioana!! :D Sper sa gasesti multe sfaturi bune pe aici! Ma bucur ca ai intrat si tu in comunitatea "miresicilor" :)
Noi l-am avut de a Iepurasul si a fost super-super bun!!! Am inteles ca la Magnolia ar mai fi bunicel, si la Tip-top.

delphi
12.09.2008, 20:34:27
Salutare miresici,

Eu am fost la patru nunti vara asta si cel mai mult mi-a placut tortul de fructe de padure de la Castel. Cred ca este chiar facut de cei de acolo. Dar a fost super, nu am cuvinte. Mi-as dori tare mult sa fie asa la gust si cel de la nunta noastra. Nu stiu unde pot sa-mi fac un tort asa bun si racoros acrisor. Oare s-ar putea face direct de la Castel?

A mai avut cineva torturi de fructe de padure?

Daca da, imi puteti spune va rog de unde le-ati comandat si cat este kg?

Mersi frumos

delphi
02.11.2008, 20:29:46
Salut... din nou, vad ca miresicile din Pitesti nu au mai postat f multe... Am fost si io la iepurasul in week-end si mi-a placut f mult ce am vazut si ce am mancat pe acolo. Sper sa pot sa imi fac tortul la ei, adik sa imi asigure transportul ca nu are cine sa merga sa il ia. F buna impresia facuta de cofetaria lor \:D/

simona_ana
02.11.2008, 21:27:25
Salut... din nou, vad ca miresicile din Pitesti nu au mai postat f multe... Am fost si io la iepurasul in week-end si mi-a placut f mult ce am vazut si ce am mancat pe acolo. Sper sa pot sa imi fac tortul la ei, adik sa imi asigure transportul ca nu are cine sa merga sa il ia. F buna impresia facuta de cofetaria lor \:D/
Ieprurila e o alegere excelenta :) E imposibil sa nu fie bun tortul de acolo. Iar preturile sunt bune!>:D<

delphi
06.11.2008, 09:12:08
Ieprurila e o alegere excelenta :) E imposibil sa nu fie bun tortul de acolo. Iar preturile sunt bune!>:D<

Mersi frumos. M-au impresionat prin servicii, curatenie, gust si...preturi. Le-am zis deja sa ma puna pe lista pentru la anul [-o< . Toata lumea mi-a recomandat cofetaria asta. si am mai auzit (asta ca varianta de back-up) de cofetaria Giugiuca din Mioveni ca au tot asa preturi mai mici si au un tort caramel foarte bun. Cand mai merg pe acolo o sa iau niste praji sa vad cum sunt. Oricum, tot Iepurasul rulez, dar mi-au zis ca giugiuca iti asigura 100% transport gratuit pana in Pitesti. Asta pentru cine mai e interesat si nu face un drum pana in Cimpulung.:)>-

Lalely
08.11.2008, 17:13:50
Mersi frumos. M-au impresionat prin servicii, curatenie, gust si...preturi. Le-am zis deja sa ma puna pe lista pentru la anul [-o< . Toata lumea mi-a recomandat cofetaria asta. si am mai auzit (asta ca varianta de back-up) de cofetaria Giugiuca din Mioveni ca au tot asa preturi mai mici si au un tort caramel foarte bun. Cand mai merg pe acolo o sa iau niste praji sa vad cum sunt. Oricum, tot Iepurasul rulez, dar mi-au zis ca giugiuca iti asigura 100% transport gratuit pana in Pitesti. Asta pentru cine mai e interesat si nu face un drum pana in Cimpulung.:)>-

Si Iepurasul asigura transport gratuit..daca ai peste 20 Kg.
Si noi am avut tortul tot de acolo si a fost excelent!
Bafta!

ayana2010
09.11.2008, 11:43:06
mie imi plac si prajiturile de la giugiuca :)

delphi
09.11.2008, 12:16:50
mie imi plac si prajiturile de la giugiuca :)

Sincer, desi Giugiuca e la mine in oras nu am mancat praji de acolo ca ma duc destul de rar. Insa la Iepurasul mi-au placut. 20 de kg nu e mult, prefer sa fie portii sanatoase decat sa se uite lumea cu lupa la felii cum am mai vazut/auzit la alte nunti. Mai ales ca eu nu o sa mai am si inghetata ;;)

noha
05.04.2009, 01:46:01
Gratie voua am ajuns la Iepurasul. Costa 22 de lei/kg si mi-l vor aduce ei pana la Pitesti. O sa va spun dupa Paste ce am ales, pt ca atunci voi da o fuga pana acolo sa gust cateva feluri.
Va multumesc pentru pareri si pentru ca m-ati ajutat sa aleg o cofetarie buna, deoarece eu locuiesc in Cluj si nu aveam cum sa merg pe la toate sa vad ce ofera.

delphi
08.04.2009, 17:00:59
Da....parca ne-a zis ca in 120 lei ne da la alegere tort sau inghetata. Nici noi nu vrem tortul de la el, o sa-l luam de la ''Iepurasul''.Cel mai bine e sa mergem sa vorbim cu el. Noi o sa avem cam 100 invitati (dar avem nunta duminica).....sper sa mai lase si el la pret.

Pai sper sa mai lase, totusi la Castel e meniul 135 ron cu tortul ala super bun si racoritoare.

Off topic: Vezi ca mai e o cofetarie buna in Mioveni si e mai aproape iar la preturi sunt cam ca si Iepurasul. Sincer eu cred ca de acolo il fac. Eu as vrea un tort cu fructe de padure, ceva dulce acrisor.

kiss_tyna
08.04.2009, 18:32:36
Pai sper sa mai lase, totusi la Castel e meniul 135 ron cu tortul ala super bun si racoritoare.

Off topic: Vezi ca mai e o cofetarie buna in Mioveni si e mai aproape iar la preturi sunt cam ca si Iepurasul. Sincer eu cred ca de acolo il fac. Eu as vrea un tort cu fructe de padure, ceva dulce acrisor.
Unde in Mioveni? O sa le intreb si pe colegele mele care stau acolo. Totusi, eu am mancat tort de la Iepurasul si mi s-a parut cel mai bun de pana acum. Noi vrem sa avem un tort de ciocolata (negru). La iepurasul costa 20 lei/kg si daca faci comanda de 20 kg de tort, ti-l transporta ei gratuit. :D

kiss_tyna
08.04.2009, 18:42:07
Gratie voua am ajuns la Iepurasul. Costa 22 de lei/kg si mi-l vor aduce ei pana la Pitesti. O sa va spun dupa Paste ce am ales, pt ca atunci voi da o fuga pana acolo sa gust cateva feluri.
Va multumesc pentru pareri si pentru ca m-ati ajutat sa aleg o cofetarie buna, deoarece eu locuiesc in Cluj si nu aveam cum sa merg pe la toate sa vad ce ofera.
Si poti sa faci comanda de acum pentru atunci?Am vazut ca ai nunta tot in august, ca mine. Si eu am fost acum cateva luni la ei si mi-au zis sa vin cu o luna inainte de nunta si sa comand tortul.Dar mi se pare cam tarziu. Poate au mai multe comenzi si nu le pot onora. Tie ce ti-a zis? Poti sa faci comanda de acum?

Ank12
09.04.2009, 17:34:42
Am vazut k toata lumea vorbeste de cofetaria "Iepurasul".Recunosc k nu am citit toate mesajele de la inceput,dar vroiam sa va intreb unde este?In Pitesti banuiesc k nu este pt k as fi auzit de ea.Este in Mioveni?si eu am nunta anul acesta si ma intereseaza pentru k as vrea un tort cu ciocolata si nu diplomat.Multumesc mult!

noha
12.04.2009, 03:46:55
[QUOTE=kiss_tyna;1720084]Si poti sa faci comanda de acum pentru atunci?Am vazut ca ai nunta tot in august, ca mine. Si eu am fost acum cateva luni la ei si mi-au zis sa vin cu o luna inainte de nunta si sa comand tortul.Dar mi se pare cam tarziu. Poate au mai multe comenzi si nu le pot onora. Tie ce ti-a zis? Poti sa faci comanda de acum?[/QUOT

Eu am vb cu ei de la Cluj. De Pasti ma duc pana acolo sa ne cunoastem, sa gust prajiturile si sa imi aleg suportul. Am inteles ca m-a trecut doamna in agenda si a zis ca trebuie sa merg inainte cu o luna sa ii dau cantitatea exacta si avans.

Larisa1982
14.04.2009, 20:28:25
fetelor unde este cofetaria iepurasul in pitesti? eu cunosc o cofetarie cu acelas numa dar este in campul lung ( si acolo sunt cele mai bune prajituri). sau e vorba de aceiasi cofetarie?!

noha
15.04.2009, 23:26:22
fetelor unde este cofetaria iepurasul in pitesti? eu cunosc o cofetarie cu acelas numa dar este in campul lung ( si acolo sunt cele mai bune prajituri). sau e vorba de aceiasi cofetarie?!

Si noi vorbim tot de cofetaria din Campulung. In Pitesti nu cred ca exista cofetarie cu numele Iepurasul.

Larisa1982
29.04.2009, 12:59:29
Am vazut k toata lumea vorbeste de cofetaria "Iepurasul".Recunosc k nu am citit toate mesajele de la inceput,dar vroiam sa va intreb unde este?In Pitesti banuiesc k nu este pt k as fi auzit de ea.Este in Mioveni?si eu am nunta anul acesta si ma intereseaza pentru k as vrea un tort cu ciocolata si nu diplomat.Multumesc mult!

cofetaria este in campulung , exact pe strada principala. Intradevar acolo prajiturile sunt deosebite,cicolatino e preferata mea=P~ . cred ca si eu voi apela la ei!;;)

micky81
29.04.2009, 15:36:56
Buna Miresici de 2009 si nu numai!
Ma intereseaza si pe mine sa-mi comand tortul de mireasa, insa nu stiu la ce cofetarie, nu stiu care au torturi bune!
Eu stiu ca tortul de la Castel este super bun: e plin de fructe.
M-ar interesa cateva idei din partea voastra pentru a ma putea decide asupra unei cofetarii!
Pup

delphi
29.04.2009, 22:10:52
Buna Miresici de 2009 si nu numai!
Ma intereseaza si pe mine sa-mi comand tortul de mireasa, insa nu stiu la ce cofetarie, nu stiu care au torturi bune!
Eu stiu ca tortul de la Castel este super bun: e plin de fructe.
M-ar interesa cateva idei din partea voastra pentru a ma putea decide asupra unei cofetarii!
Pup

Astfel de tort mi-am comandat eu de la Iepurasul, doar ca de visine, 22 RON/kg. Yummi

micky81
30.04.2009, 14:19:56
Astfel de tort mi-am comandat eu de la Iepurasul, doar ca de visine, 22 RON/kg. Yummi

Buna!
multumesc de pont.
Am vazut ca mai ai putin pana la nunta. Sa iti iasa bine si sa fie o zi de neuitat!
Dupa, poate imi spui si mie cum a fost tortul!
Inca 2 intrebari:
-cand ai fost sa-l comanzi? pentru ca ieri m-a sunat o prietena si mi-a spus ca s-a interesat si ca la Iepurasul, kg de tort este peste 30 ron!
- tu ai stiut ce gust avea tortul cand l-ai comandat sau l-ai comandat fara sa stii ce gust are?
PUP

delphi
30.04.2009, 18:14:40
Buna!
multumesc de pont.
Am vazut ca mai ai putin pana la nunta. Sa iti iasa bine si sa fie o zi de neuitat!
Dupa, poate imi spui si mie cum a fost tortul!
Inca 2 intrebari:
-cand ai fost sa-l comanzi? pentru ca ieri m-a sunat o prietena si mi-a spus ca s-a interesat si ca la Iepurasul, kg de tort este peste 30 ron!
- tu ai stiut ce gust avea tortul cand l-ai comandat sau l-ai comandat fara sa stii ce gust are?
PUP

Da, normal ca am fost, l-am gustat si e racoros, delicios. Sincer, cel mai scump tort la ei e cel de pricomigdale si e 25 RON/kg. Mi-am luat si unul mai mic de vreo 3 kg de pricomigdale pentru a doua zi. Oricum o sa iti spun si ce parere au avut invitatii despre tortul de visine fiindca multi mi-au zis ca pe la noi lumea nu prea e obisnuita cu astfel de tort insa mie mi se pare cel mai potrivit ca sa iti ia greata. ;;)

Larisa1982
08.05.2009, 12:14:36
fetelor cu cat timp inainte se comanda tortul la cofetaria iepurasul? eu am nunta in iulie si inca nu l-am comandat ,oare e tarziu? spuneti-mi si mie va rog ca daca e tarziu ma duc duminica si fac comanda:*