PDA

Versiunea completa : Zexe

CRYSSTYNA
22.03.2007, 15:24:55
Buna fetelor! Sunt nou venita pe miresici si as vrea sa stiu daca a mai facut cineva la ZEXE? Am vazut restaurantul si mi-a placut foarte mult. Puteti sa-mi dati cateva informatii? :*

ALEX21A
22.03.2007, 15:29:57
Buna fetelor! Sunt nou venita pe miresici si as vrea sa stiu daca a mai facut cineva la ZEXE? Am vazut restaurantul si mi-a placut foarte mult. Puteti sa-mi dati cateva informatii? :*

au reclama pe aici,si e o miresica pe aici pe forum care face la ei........se chinuaia saraca la decor,tinand cont de farfuriile albastre de la ei.......bafta la cautat si citit.........dai la cautare:)>-

CRYSSTYNA
22.03.2007, 15:30:41
va rog spuneti-mi parerea voastra. Cum sa-l decorez? AJUTOOOOOOR!:-SS

CRYSSTYNA
22.03.2007, 15:32:23
MERSI MULT! Dar eu am vorbit cu cei de la restaurant si mi-au zis ca au si farfurii albe.

RIKIDONE
23.03.2007, 09:06:33
Buna Cristina! Spune-mi te rog cat ai tu meniul? Si cum ai rezolvat cu bauturile? Stiu ca au free bar la bauturile alcolice. Ce capacitate are?

ana79
23.03.2007, 11:25:12
buna crysstyna:*!si eu imi fac nunta la zexe anul viitor.e foarte frumos restaurantul si mi-a placut in special pentru ca are un aer elegant.exact ceea ce vreau pentru cea mai frumoasa noapte din viata mea:).si legat de farfurii..si eu am avut dubii la inceput dar pana la urma am ramas cu cele albastre.se poate face un decor super.:*

ALEX21A
23.03.2007, 11:44:45
in primul rand ,clubul asta are reclama pe miresici.............si da diverse detalii............apoi e f ciudat ca primul mesaj al pers ce au scris aici este chiar despre acest restaurant.........nu se dicuta detalii,ci doar se recomanda in principiu...........ARE RECLAMA !!!!!!!

dianablue
23.03.2007, 11:55:23
daca vreti sa il vedeti intrati pe www.zexe.ro (http://www.zexe.ro) si va rog spuneti-mi parerea voastra. Cum sa-l decorez? AJUTOOOOOOR!:-SS

Eu zic sa ii intrebi pe cei de la restaurant cand au nunti in viitorul apropiat si sa te duci sa vezi sala diferit amenajata si o sa iti vina o idee. Asa.. numai sa vedem restaurantul, mie una mi-e greu sa imi dau cu parerea cum ar arata pe diferite culori, cu baloane...

CRYSSTYNA
23.03.2007, 15:14:18
PENTRU DIANABLUE

Multumesc ffff mult pentru sfat, chiar l-am urmat si i-am sunat ; mi-au spus cand au nunti si am sa merg sa vad cum il amenajeaza ceilalti.Mersssssssssssssssssssssi.

Ginuta
23.03.2007, 16:02:13
Fetelor, si noi am vrut sa ne organizam nunta la Zexe, insa preturile ni s-au parut prea mari. Numai pt dj ne cereau 400E! De meniuri - nu mai zic... Sunt de parere ca iti poti face o nunta deosebita si cu bani putini. Acum cine are bani (sa nu zic de aruncat ca as fi rea) poate sa-si faca si la club Zexe. Pana la urma e club! Sper numai ca servirea sa nu lase de dorit ~o) - ma refer la viitoarele miresici. Oricum ar fi va doresc casa de piatra tuturor! >:D<

ioanamarin
15.05.2007, 16:31:31
Buna dragi miresici, numele meu e Ioana si am fost mireasa pe 28.04.2007. M-am inscris pe acest cite pt. a incerca sa va ajut, asa cum m-au ajutat si pe mine mesajele voastre inainte de nunta.
Eu am avut 190 de invitati si datorita restaurantului ZEXE o nunta minunata. Restaurantul este deschis abia anul trecut in iunie ( eu am avut noroc cu o prietena care stia de el).
Este absolut minunat, amplasat pe malul lacului Tei, cu o capacitate mare de maxim 350 de persoane. Un mare avantaj il constituie ringul de dans( nu trebuie sa te inghesui, mai ales daca ai un numar mare de invitati).
A si trebuie sa mai precizez un lucru foarte important: PROPIETARII. Sunt niste oameni deosebiti de draguti si cinstiti.
Pretul unui meniu este in jur de 50 de euro dar credeti-ma ca merita. Mancarea si servirea sunt excelente. Acesta este meniul mai scumpicel pe care l-am ales eu cu sotul meu dar nu am regretat: am avut pastrav prajit in loc de salau, un cocteil special din inghetata de lamai verzi cu vodca, fructe, alune, tortul, piscoturile si sampania de inceput, sarmale super cu bacon bine prajit..delicios si binenteles aperitivele. In banii astia a intrat si degustarea mancarii.
As mai avea multe sa va povestesc.. Oricum va recomand cu caldura restaurantul. O zi excelenta si daca aveti intrebari nu ezitati sa mi le pune-ti.

ariel
10.08.2007, 21:33:50
Buna fetelor,
am intrat pe acest site acum cateva luni, si doar am citit diverse pareri
nunta mea a fost pe 28 iulie la club zexe si a iesit super!
si se poate decora foarte frumos, au si farfurii albe, cum am avut noi,
mancarea a fost excelenta, nu am avut nici un invitat care sa reproseze ceva despre servicii
proprietaii sunt foarte faini, sunt profesionisti
nu stiu daca am fost la vreo nunta la care sa avem astfel de servicii,
imi primul rand sunt deschisi, si sunt foarte cinstiti,
cei care mi-au decorat au respectat foarte strict ce instructiunile mele,
si au decorat extraordinar de frumos,
cu flori multe, culori deschise, respectiv verde cu crem,
in concluzie recomand tuturor acest restaurant,
noi ne-am simtit super,
si mai ales e un local care nu are nimic "comunist",
finisajele sunt de calitate, ringul este mare, iar servirea ireprosabila
succes

angelicavalina
21.08.2007, 10:34:06
Buna fetelor,
mancarea a fost excelenta, nu am avut nici un invitat care sa reproseze ceva despre servicii
noi ne-am simtit super,
succes

Buna

Eu sunt in cautare de restaurant, de asta ma uit peste tot si unde vad ceva mai interesant, cer cateva detalii de la cei ce au experimentat, de aceea te-as ruga daca se poate sa imi dai si mie cateva detalii despre pret meniu, cat ai dat avans, ai lucrat cu dj-ul lor, cum a fost? am vazut o oferta la ei pe site la 54 euro mancare +bautura si as vrea sa ma duc sa ma interesez. Oricum as aprecia orice informatie imi poti da. Iti multumesc frumos.

tinam
05.09.2007, 19:35:11
Tocmai am avut nunta pe 1 sept la Club Zexe si tin sa va spun ca restaurantul mi-a intrecut cu mult asteparile.Atmosfera de gala,mancare multa si excelenta,iar servirea ireprosabila.Am tinut sa va impartasesc si voua impresiile ''de dupa'' pentru ca inainte sa aleg restaurantul am vrut sa aflu mai multe detalii despre Zexe si nu prea am gasit.
Dc vreti ca nunta sa iasa ca in povesti va recomand cu caldura acest restaurant.Va pup miresicilor:* si va urez succes!Eu am scapat!!!#-o

tinam
05.09.2007, 19:36:35
Tocmai am avut nunta pe 1 sept la Club Zexe si tin sa va spun ca restaurantul mi-a intrecut cu mult asteparile.Atmosfera de gala,mancare multa si excelenta,iar servirea ireprosabila.Am tinut sa va impartasesc si voua impresiile ''de dupa'' pentru ca inainte sa aleg restaurantul am vrut sa aflu mai multe detalii despre Zexe si nu prea am gasit.
Dc vreti ca nunta sa iasa ca in povesti va recomand cu caldura acest restaurant.Va pup miresicilor:* si va urez succes!Eu am scapat!!!#-o

RIKIDONE
06.09.2007, 10:42:24
Oare nu este cam multa reclama pe aici? :-" :-" :-" :-" :-"
Eu cred ca au iesit nunti frumoase la Zexe dar vrem si noi sa vedem poze ....
Cred ca cei de acolo sunt OK (am sunat si eu si am cerut o oferta de pret pt 2008) ...
Mi se pare ciudat ca niste miresici de pe aici au postat doar 2-3 mesaje si ale de lauda pentru Zexe.
:-" :-" :-" :-" :-"

tasha
06.09.2007, 10:57:48
Cred ca cei de acolo sunt OK (am sunat si eu si am cerut o oferta de pret pt 2008) ...
Mi se pare ciudat ca niste miresici de pe aici au postat doar 2-3 mesaje si ale de lauda pentru Zexe.

Mai stii, or avea fetele impus prin contract:"dupa nunta va faceti cont pe miresici si scrieti cit de bine a fost la Zexe" =))
Chiar ca suna ciudat :-?

catalina2909
06.09.2007, 11:22:18
buna, miresici!
eu am fost la o nunta la Zexe pe 2 septembrie si a fost foarte frumos.
mancarea foarte buna, servirea ireprosabila.
de amenaja sala s-au ocupat mirii ca au firma de asa ceva si a fost foarte frumos.
este foarte spatios, are ringul mare de dans chiar in mijloc.
pa

lavlav
06.09.2007, 16:24:17
Mai stii, or avea fetele impus prin contract:"dupa nunta va faceti cont pe miresici si scrieti cit de bine a fost la Zexe" =))
Chiar ca suna ciudat :-?

asa e, dar poze? cineva? oricine?:)>-

gabitza_sta
11.09.2007, 10:20:22
eu am fost sambata sa il vad pentru nunta noastra de la anul....din pacate m-am lovit de mai multe piedici, altfel as fi spus Da pe loc, fara sa mai vad si alte restaurante.
Plusuri: Mi-a placut tare mult, frumos aranjat, chiar foarte frumos...elegant.
Spatios
Se putea decora in multe feluri.
Minusuri: un oarece miros dubios, slab...de la subsol, ca de clor sau dezinfectant....chiar m-a deranjat.
Nu fac nunti decat de la 170 persoane (mi se pare mult).
DJ neaparat de la ei (eu vreau neparat sa vin cu al meu, ca am pus ochii pe el de ani de zile, inca de cand nici nu visam sa ma casatoresc, dar il stiu si este GENIAL).
Si DJ-ul + lumini costa cam 500 EUR...nu imi dau seama daca e mult sau putin, tind sa cred ca mi se pare putin cam scump....
Dar una peste alta locul chiar e super.
G.

barbu_oana
29.09.2007, 15:02:42
buna crysstyna:*!si eu imi fac nunta la zexe anul viitor.e foarte frumos restaurantul si mi-a placut in special pentru ca are un aer elegant.exact ceea ce vreau pentru cea mai frumoasa noapte din viata mea:).si legat de farfurii..si eu am avut dubii la inceput dar pana la urma am ramas cu cele albastre.se poate face un decor super.:*

Buna, si eu fac tot la Zexe, in septembrie 2008. Mi-a placut f mult restaurantul cand l-am vazut. Are tot ce imi doream: e f spatios, are un ring superb, stil elegant...ce sa mai, e asa cum imi doream. E adevarat ca e cam scump si sper sa ma descurc pana la sfarsit 8-} , insa parerea mea e ca merita toti banii. Si Amalia e foarte draguta si amabila.

Poate impartasim idei de aranjamente cand va fi cazul :)

barbu_oana
29.09.2007, 15:07:14
Buna fetelor,
noi ne-am simtit super,
succes

Buna, si eu voi face nunta la Zexe, anul viitor. Poti sa ma ajuti cu cateva detalii, eventual sfaturi? Poate chiar niste poze cu aranjarea restaurantului:-p Te rog mult, m-ar ajuta enorm ^:)^ Tu ai avut si formatie, sau numai dj-ul lor?

Merci

barbu_oana
29.09.2007, 15:11:27
asa e, dar poze? cineva? oricine?:)>-

Poti intra pe site-ul lor sa vezi poze. Eu momentan nu te pot ajuta...doar la anul, dupa nunta :-p

barbu_oana
29.09.2007, 15:13:33
Buna fetelor,
noi ne-am simtit super,
succes

Imi poti spune si cu cine ai facut aranjarea salii, te rog? Nu stiu daca ai voie pe site, dar poate imi trimiti un PM. Merci inca o data.;;)

barbu_oana
29.09.2007, 15:16:39

Da, am vazut si eu ca sunt putine mesaje, insa probabil pentru ca restaurantul e relativ nou. Eu una am fost sa-l vad si m-am convins. Ca urmare, chiar imi voi face nunta acolo. Si o sa va impart impresii dupa, dar mai aveti de astaptat un pic :-p

qarmen17
07.10.2007, 17:41:52
Buna, am fost si eu miresica in urma cu o luna. Petrecerea am facut-o la Restaurantul Zexe si vreau sa spun ca aici am scapat de orice grija si emotii, ne-am distrat super mult si am primit numai cuvinte frumoase din partea invitatilor nostri. Mancarea este speciala si gustoasa, bauturi fine pt toate gusturile, noi am avut si artificii si a fost cea mai frumoasa seara , nu numai pt. mine<:-P . Cand am ales acest loc nu stiam nimic despre el, nu am intrat pe forum sa caut pareri , ci pur si simplu m-a cucerit. Noi am facut nunta ca sa ne simtim bine, hainele, restaurantul si tot ce a tinut de nunta le-am facut cu drag si fara limitari...nu ne-am gandit sa scoatem bani din asta; dar pt cei care se gandesc sa fie ieftin si bun am o veste proasta- nu se poate. In speranta ca nu am suparat pe nimeni in incercarea mea de a fi realista va multumesc si va doresc petrecere frumoasa oriunde v-ati aflao:-) .
p.s. voi reveni cu foto

barbu_oana
07.10.2007, 21:11:08
Buna, am fost si eu miresica in urma cu o luna. Petrecerea am facut-o la Restaurantul Zexe si vreau sa spun ca aici am scapat de orice grija si emotii, ne-am distrat super mult si am primit numai cuvinte frumoase din partea invitatilor nostri. Mancarea este speciala si gustoasa, bauturi fine pt toate gusturile, noi am avut si artificii si a fost cea mai frumoasa seara , nu numai pt. mine<:-P . Cand am ales acest loc nu stiam nimic despre el, nu am intrat pe forum sa caut pareri , ci pur si simplu m-a cucerit. Noi am facut nunta ca sa ne simtim bine, hainele, restaurantul si tot ce a tinut de nunta le-am facut cu drag si fara limitari...nu ne-am gandit sa scoatem bani din asta; dar pt cei care se gandesc sa fie ieftin si bun am o veste proasta- nu se poate. In speranta ca nu am suparat pe nimeni in incercarea mea de a fi realista va multumesc si va doresc petrecere frumoasa oriunde v-ati aflao:-) .
p.s. voi reveni cu foto

Ce zici tu e tot ce conteaza. Felicitari si casa de piatra!
Sper sa ma simt si eu ca tine dupa marele eveniment.Astept pozele tale. Nu ne uita:*

clipsy
14.10.2007, 20:11:03
Dragelor
noi am fost sa il vedem chiar ieri seara unde tocmai incepuse o nunta. Impresiile mele:
puncte in favoare:
- sala se afla la etaj iar scarile erau foarte frumos imbracate in voal si flori
- sala foarte spatioasa si luminata f.bine
- arata foarte bine este adevarat
- patronii intr-adevar foarte amabili

puncte minus insa:
- la intrare in sala am fost izbiti de un "damf" de miros de toaleta :-& chiar langa sampanie si piscoturi
- mesele nu sunt rotunde (si eu tin foarte mult la acest aspect) mentionez insa ca patronul s-a oferit sa aranjeze mesele in patratele :)) (ce exprimare am gasit si eu..dar cred ca ati inteles cum)
- patronii sunt prezenti probabil pe toata durata nuntii undeva in sala ceva mai in spate au rezervate 2-3 mese unde negociaza cu viitorii miri (noi cand am fost mai erau inca 2 cupluri la discutii)
- au adus la degustare pentru un cuplu gustarea rece: platoul ce`i drept arata foarte incarcat...dar...sincer mi s-a parut un picut vechi, adica icrele pareau incarcate de ulei, salata de vinete din rosii parca prinsese o crusta. Chiar imi pare rau ca nu am fost inspirata sa`i fac o poza sa vi`l arat si voua.
Nu am stat prea mult sa vedem cum se mai desfasoara lucrurile dar sincer mie nu mi`a prea inspirat incredere....cat despre dj era si el prezent si va las pe voi sa apreciati...la o nunta la care te pretinzi dj chiar sa vii in trening :-\ (ce-i drept nu am intrebat daca el e sau nu...dar ...era acolo la "clapete" si am presupus ca el este)
Noi mai cautam in concluzie si alta varianta de restaurant

Damy
15.10.2007, 08:16:55
Dragelor
noi am fost sa il vedem chiar ieri seara unde tocmai incepuse o nunta. Impresiile mele:
puncte in favoare:
- sala se afla la etaj iar scarile erau foarte frumos imbracate in voal si flori

puncte minus insa:
- la intrare in sala am fost izbiti de un "damf" de miros de toaleta :-& chiar langa sampanie si piscoturi
- mesele nu sunt rotunde (si eu tin foarte mult la acest aspect) mentionez insa ca patronul s-a oferit sa aranjeze mesele in patratele :)) (ce exprimare am gasit si eu..dar cred ca ati inteles cum)
- patronii sunt prezenti probabil pe toata durata nuntii undeva in sala ceva mai in spate au rezervate 2-3 mese unde negociaza cu viitorii miri (noi cand am fost mai erau inca 2 cupluri la discutii)
- au adus la degustare pentru un cuplu gustarea rece: platoul ce`i drept arata foarte incarcat...dar...sincer mi s-a parut un picut vechi, adica icrele pareau incarcate de ulei, salata de vinete din rosii parca prinsese o crusta. Chiar imi pare rau ca nu am fost inspirata sa`i fac o poza sa vi`l arat si voua.
Nu am stat prea mult sa vedem cum se mai desfasoara lucrurile dar sincer mie nu mi`a prea inspirat incredere....cat despre dj era si el prezent si va las pe voi sa apreciati...la o nunta la care te pretinzi dj chiar sa vii in trening :-\ (ce-i drept nu am intrebat daca el e sau nu...dar ...era acolo la "clapete" si am presupus ca el este)

=)) =)) =)) =)) L-am cunoscut si eu pe acel dj deosebit. Este penal, ce-i drept (nu mi-as lasa nunta pe mana lui in nici un caz). Si eu am ajuns prin cautarile mele pe la Zexe. Sala este mare, spatioasa. Pe de alta parte, este adevarat ca nu inspira incredere. Poate ca nuntile ies bine, nu am informatii din acest punct de vedere ci doar prime impresii. Ideea este ca eu am iesit de acolo val vartej.
A....sunt foarte multe mese in sala. Noua ni s-a spus ca daca ai mai putini invintati, mesele goale raman la locul lor...ma rog se lipesc undeva de perete (nedecorate, evident); asa ca va dati seama ce aspect au.

barbu_oana
27.10.2007, 17:45:29
daca vreti sa il vedeti intrati pe www.zexe.ro (http://www.zexe.ro) si va rog spuneti-mi parerea voastra. Cum sa-l decorez? AJUTOOOOOOR!:-SS

Buna, Crisstyna!

Cum ai aranjat pana la urma? Povesteste-ne cum ti-a iesit nunta. Poze, ceva? :*

barbu_oana
27.10.2007, 17:48:23

Buna, Tina!

Ajuta-ne si pe noi, cele care urmeaza sa facem la Zexe nunta. Ai poze? Ai avut formatie sau numai dj-ul lor? Orice sfaturi sunt binevenite.<:-P

barbu_oana
27.10.2007, 17:53:41
Buna fetelor,
noi ne-am simtit super,
succes

Buna! Ma poti ajuta si pe mine cu niste idei,sfaturi? Inca nu stiu cum s adecorez si oscilez intre formatie sau sa raman numai cu dj-ul ( am si eu un stres:-p ). Poze poti sa atasezi?

Merci mult[-o<

gabitza_sta
29.10.2007, 10:46:07
primul restaurant din seria "vizionarilor" a inceput cu Zexe si mi-a placut tare mult.
sala e foaaarte misto, spatioasa...exact cum visam sa avem si noi la nunta. dar mi s-a parut putin cam scumputz...si in plus ne-a zis ca ne trebuie min 170 de omuletzi ca sa organziam nunta.
si nu avem atatia oameni la nunta, chiar nu vreau sa risc sa invit oameni si sa nu imi vina.
partea cu mirosul de toaleta am remarcat-o si eu de cum am intrat acolo. era o combinatie nefericita de clor si alti dezinfectanti de buda care dadeau o nota nefericita aspectului general care e super.
ne-a zis ca tre sa luam si DJ-ul lor si iar nu mi-a convenit...pana la urma am renuntat...si intrun fel imi pare rau ca per ansamblu arata super.
dar chiar si daca am fi fost 130 de oameni, sala tot goala ar fi aratat....adica urat.
G.

BIONDA
29.10.2007, 11:22:15
Dragelor
puncte in favoare:

puncte minus insa:
Eu am avut nunta acolo saptamana trecuta si pot sa spun ca a fost ok. Nimeni nu s-a plans de mancare, chiar toata lumea a remarcat ca au niste aparate care tin calde farfuriile de mancare in asa fel incat ajunge mancarea calda la toata lumea, chelnerii sunt ff buni si sunt atenti la orice fel de cereri - nu se uita ca daca e open bar sa puna bautura mai putina ca sa le ramana lor mai mult- nu au fost mirosuri la toaleta sau alte povesti, chiar e curat!!, ai paza masinilor asigurata de cei de la bgs, dj pune muzica buna trebuie doar sa vorbesti cu el inainte sa-i explici cam ce vrei de la el - pe mine imbracamintea lui nu m-a deranjat, nici macar nu am obs in ce era imbracat, dar cred ca un dj la costum ar fi caraghios;)) ;)) , poti eventual sa vb cu el inainte sa-i spui daca asta te deranjeaza, prezenta patronilor cred ca e un punct in plus pentru ca altfel nu stiu ce ar face chelnerii de capul lor, ringul de dans e cat pentru o armata si desi e ceva gen gresie pe jos nu aluneca. Singurul lucru mai deranjant este intradevar ca in timpul nuntii tale vin altii sa vada restaurantul, eventual sa deguste - la mine asta s-a intamplat pe la inceput cand inca nu se adunasera oamenii si desi a fost putin aiurea, am trecut peste, dar daca ar veni cand toata lumea e la mese nu pot sa spun ca nu ar fi naspa.

BIONDA
29.10.2007, 11:24:58
Revin oricum cu poze pana vineri!!!maine mi le dau cei de la agentia de nunti!!

BIONDA
29.10.2007, 11:39:17
primul restaurant din seria "vizionarilor" a inceput cu Zexe si mi-a placut tare mult.
sala e foaaarte misto, spatioasa...exact cum visam sa avem si noi la nunta. dar mi s-a parut putin cam scumputz...si in plus ne-a zis ca ne trebuie min 170 de omuletzi ca sa organziam nunta.
si nu avem atatia oameni la nunta, chiar nu vreau sa risc sa invit oameni si sa nu imi vina.
partea cu mirosul de toaleta am remarcat-o si eu de cum am intrat acolo. era o combinatie nefericita de clor si alti dezinfectanti de buda care dadeau o nota nefericita aspectului general care e super.
ne-a zis ca tre sa luam si DJ-ul lor si iar nu mi-a convenit...pana la urma am renuntat...si intrun fel imi pare rau ca per ansamblu arata super.
dar chiar si daca am fi fost 130 de oameni, sala tot goala ar fi aratat....adica urat.
G.
Mie nu mi-au impus minim 170 de invitati, dar daca ai doar 130 nu-ti recomand sa faci acolo pentru ca intradevar sala ar parea goala, mai ales ca scaunele si mesele neocupate raman nedecorate in sala. Cat despre invitati poti sa-ti dau un sfat ???- o sa vina cei de la care te astepti mai putin, iar oameni pe care te bazai nu o sa-ti mai raspunda la tel cu o seara inainte sa spuna sigur daca vin sau nu, ca dupa sa sa invoce nu stiu ce motive, oricum nu mai conteaza si nu-i mai asculti..

gabitza_sta
29.10.2007, 15:32:46
Mie nu mi-au impus minim 170 de invitati, dar daca ai doar 130 nu-ti recomand sa faci acolo pentru ca intradevar sala ar parea goala, mai ales ca scaunele si mesele neocupate raman nedecorate in sala. Cat despre invitati poti sa-ti dau un sfat ???- o sa vina cei de la care te astepti mai putin, iar oameni pe care te bazai nu o sa-ti mai raspunda la tel cu o seara inainte sa spuna sigur daca vin sau nu, ca dupa sa sa invoce nu stiu ce motive, oricum nu mai conteaza si nu-i mai asculti..
sincer, nu ma asteptam la aceasta idee...adica daca nu aia care imi sunt apropiati vin...cine mai vine? sunt unii de ex. pe care nu am sa ii chem, nu neaparat ca nu vreau sa vina dar pt ca nici eu nu am fost la ei si sigur ma vor trata cu refuz....:-\
iar aia apropiati ar face bine sa nu imi spuna in ultima seara ca nu mai vin...
cat de zexe...am vb la telefon cu un domn, amabil de altfel, care mi-a zis conditiile...m-a intrebat cati oameni am la nunta, eu am zis 120...si mi-a zis ca e prea putin, ca ei fac nunti mai mari...mi se pare de inteles. dar tot imi pare rau. :(
G.

tinam
12.11.2007, 20:28:14
Am tot urmarit mesajele voastre in legatura cu Zexe si am vazut ca parerile sunt impartire.Exista gusturi si gusturi.Sunt convinsa ca fiecare dintre noi si-a dorit sau isi doreste o nunta perfecta si de aceea o cam luam razna cu tot felul de idei sau intrebari fara raspuns.
La restaurantul asta am ajuns cam pe ultima suta de metri,la modul ca eram in februarie si nu ne gasisem restaurant.Auzisem de el de la un cuplu pe care i-a cununat nasul nostru tot anul asta si aia tot in cautari ca si noi.Am fost la restaurant,ne-a placut mult si am luat data care mai ramasese libera,1 sept.,culmea, chiar de ziua mea de nastere.Am fost foarte sigura de reusita nuntii noastre deoarece cu o luna inainte au avut nunta si ceilalti fini ai nasului si nunta a fost foarte misto.Ce sa zic in legatura cu muzica,am avut de toate:a pus si dj-ul muzica(aleasa de mine inainte),am avut si o orchestra care a cantat muzica populara(sarbe,hore,brasoveanca,k la nunta,de!)si cam atat.Mie mi s-a parut ca muzica a fost pentru toate gusturile,ce sa zic s-a dansat tot timpul.A fost super...
Mancarea a fost foarte multa,bautura la discretie,open bar,isi cerea fiecare ce si cat vroia.Am testat ospatarii la nunta dinaintea noastra la care am avut norocul sa participam si sa stii ca au fost impecabili.Stateau langa masa si te intrebau mai tot timpul ce mai vrei sa servesti.Am ramas surprinsa de atata atentie.
Cam atat,astept intrebari si promit ca o sa pun si cateva poze .(dupa ce o sa ma dumiresc cum sa le atasez)Pa>:D<

barbu_oana
12.11.2007, 20:33:47
Am tot urmarit mesajele voastre in legatura cu Zexe si am vazut ca parerile sunt impartire.Exista gusturi si gusturi.Sunt convinsa ca fiecare dintre noi si-a dorit sau isi doreste o nunta perfecta si de aceea o cam luam razna cu tot felul de idei sau intrebari fara raspuns.
La restaurantul asta am ajuns cam pe ultima suta de metri,la modul ca eram in februarie si nu ne gasisem restaurant.Auzisem de el de la un cuplu pe care i-a cununat nasul nostru tot anul asta si aia tot in cautari ca si noi.Am fost la restaurant,ne-a placut mult si am luat data care mai ramasese libera,1 sept.,culmea, chiar de ziua mea de nastere.Am fost foarte sigura de reusita nuntii noastre deoarece cu o luna inainte au avut nunta si ceilalti fini ai nasului si nunta a fost foarte misto.Ce sa zic in legatura cu muzica,am avut de toate:a pus si dj-ul muzica(aleasa de mine inainte),am avut si o orchestra care a cantat muzica populara(sarbe,hore,brasoveanca,k la nunta,de!)si cam atat.Mie mi s-a parut ca muzica a fost pentru toate gusturile,ce sa zic s-a dansat tot timpul.A fost super...
Mancarea a fost foarte multa,bautura la discretie,open bar,isi cerea fiecare ce si cat vroia.Am testat ospatarii la nunta dinaintea noastra la care am avut norocul sa participam si sa stii ca au fost impecabili.Stateau langa masa si te intrebau mai tot timpul ce mai vrei sa servesti.Am ramas surprinsa de atata atentie.
Cam atat,astept intrebari si promit ca o sa pun si cateva poze .(dupa ce o sa ma dumiresc cum sa le atasez)Pa>:D<

Felicitari, Tina! Astept pozele tale, pt ca inca nu stiu cum sa aranjez sala :-SS Poti sa imi trimiti un PM cu ce formatie ai avut si cta te-a costat? Nu stiu daca se interpreteaza ca fiind reclama, si de asta zic sa trimiti un PM. Cu ce agentie ti-ai aranjat sala si cat te-a costat?

Multumesc anticipat de ajutor:*

ZGATIA
21.12.2007, 10:30:03
si eu am facut nunta la club zexe! elementul de rezistenta a fost pentru mine in primul rand lacul tei (restaurantul are vedere la lac)... apoi sala foarte rafinat decorata... totul nou... curat... scafe de lumini... dar si lumini semiobscure ( care dau foarte bine).... clasicul cu modernul sunt foarte reusit imbinate. dar cel mai mult ne-a incantat 1. ringul de dans si felul cum e pozitionat, 2. sonorizarea ( dynacord ) si 3. jocul de lumini ( de mare efect... am vazut ulterior). in rest s-a cam zis , nu mai are sens sa ma repet ( legat de servire, mancare, decorare - totul f ok)
p.s. mi-a placut f mult gresia... au avut grija sa fie impecabila... astfel rochita mea nu s-a imbacsit de praf, mizerie (nu a capatat acea tenta gri pe care o vedem de obicei la saracele mirese dupa cateva ore de dans)

maruca
21.01.2008, 09:13:17
Am fost la Zexe saptamana tracuta si nu prea mi-a placut... Are si parti bune, e adevarat, dar dezavantajele sunt, cred eu, ceva mai multe... Mi-au placut terasa, cu vedere la lac, foarte frumoasa, ringul de dans... si cam atat. Nu m-a incantat ca este in complexul studentesc, sunt foarte multe terenuri de tenis, baschet, fotbal, strand, nu cred ca vara, mai ales intr-o sambata, e un peisaj placut... Apoi, un alt lucru care nu mi-a placut a fost ca arata ingrozitor de urat pe dinafara, zici ca e o hala si aveam impresia ca intru pe intrarea din spate, cand colo era vorba de intrarea principala, care era langa toalete /:) la intrare chiar te izbeste un iz de miros de wc combinat cu o imbacseala, ziceai ca suntem intr-un cinematograf din caracal in 1980 toamna... Chiria salii mi s-a parut enorma, 3200, in conditiile in care o voia repede-repede, in cateva zile... Eu gasisem libera data de 26 iulie, sambata, ar fi trebuit ca azi sa duc banii... Meniul mi s-a parut scump, 85 de euro, cu tot cu aranjatul meselor, dar, ma rog, aveai avantajul ca bautura era nelimitata. Dj-ul era obligatoriu si mai costa si el 500 de euro...:| Am facut o rezervare, care cred ca mai e va labila... sau nu... daca vreti sa va duceti... pe 26 iulie...

cristinik06
22.01.2008, 00:47:20
Am fost la Zexe saptamana tracuta si nu prea mi-a placut... Are si parti bune, e adevarat, dar dezavantajele sunt, cred eu, ceva mai multe... Mi-au placut terasa, cu vedere la lac, foarte frumoasa, ringul de dans... si cam atat. Nu m-a incantat ca este in complexul studentesc, sunt foarte multe terenuri de tenis, baschet, fotbal, strand, nu cred ca vara, mai ales intr-o sambata, e un peisaj placut... Apoi, un alt lucru care nu mi-a placut a fost ca arata ingrozitor de urat pe dinafara, zici ca e o hala si aveam impresia ca intru pe intrarea din spate, cand colo era vorba de intrarea principala, care era langa toalete /:) la intrare chiar te izbeste un iz de miros de wc combinat cu o imbacseala, ziceai ca suntem intr-un cinematograf din caracal in 1980 toamna... Chiria salii mi s-a parut enorma, 3200, in conditiile in care o voia repede-repede, in cateva zile... Eu gasisem libera data de 26 iulie, sambata, ar fi trebuit ca azi sa duc banii... Meniul mi s-a parut scump, 85 de euro, cu tot cu aranjatul meselor, dar, ma rog, aveai avantajul ca bautura era nelimitata. Dj-ul era obligatoriu si mai costa si el 500 de euro...:| Am facut o rezervare, care cred ca mai e va labila... sau nu... daca vreti sa va duceti... pe 26 iulie...
sincer si eu am fost pe acolo in timpul cautarilor de restaurant...este adevara ce ai spus ...este cam hidoasa intrarea si mirosulll:-& dar eu nu stiam de chiria sali de etc...astea-s stiri noi pt mine......este f scump pentru felul in care arata tr sa ai o agentie kalumea sa iasa bine totul

barbu_oana
08.02.2008, 21:33:48

Buna, eu imi fac nunta la Zexe si m-ar interesa foarte tare ce ai spus tu de aranjament. Pt ca mie nu mi s-a dat pret separat pt asta. Nu intra in cei 85 euro. Esti sigura ca asa ti s-a oferit?

Merci mult,
Oana

barbu_oana
08.02.2008, 21:35:32
si eu am facut nunta la club zexe! elementul de rezistenta a fost pentru mine in primul rand lacul tei (restaurantul are vedere la lac)... apoi sala foarte rafinat decorata... totul nou... curat... scafe de lumini... dar si lumini semiobscure ( care dau foarte bine).... clasicul cu modernul sunt foarte reusit imbinate. dar cel mai mult ne-a incantat 1. ringul de dans si felul cum e pozitionat, 2. sonorizarea ( dynacord ) si 3. jocul de lumini ( de mare efect... am vazut ulterior). in rest s-a cam zis , nu mai are sens sa ma repet ( legat de servire, mancare, decorare - totul f ok)
p.s. mi-a placut f mult gresia... au avut grija sa fie impecabila... astfel rochita mea nu s-a imbacsit de praf, mizerie (nu a capatat acea tenta gri pe care o vedem de obicei la saracele mirese dupa cateva ore de dans)

Foare frumoas ai avut aranjat. Imi poti trimite un PM cu cat te-a costat si cine ti-a facut, te rog? Si eu fac tot aici si inca nu am gasit cu cine sa aranjez.

Multumesc mult!

barbu_oana
08.02.2008, 21:39:03

Buna! Nu ne-ai mai trimis poze :-s Please, ajuta-ma^:)^ Si eu am nunta in septembrie la Zexe, si nu am inca nici formatie, nici aranjamentele nu stiu cu cine sa le fac. Trimite-mi te rog mult un PM cu toate detaliile pe care poti sa mi le dai.

Multumesc anticipat,
Oana

barbu_oana
08.02.2008, 21:47:15
Eu am avut nunta acolo saptamana trecuta si pot sa spun ca a fost ok. Nimeni nu s-a plans de mancare, chiar toata lumea a remarcat ca au niste aparate care tin calde farfuriile de mancare in asa fel incat ajunge mancarea calda la toata lumea, chelnerii sunt ff buni si sunt atenti la orice fel de cereri - nu se uita ca daca e open bar sa puna bautura mai putina ca sa le ramana lor mai mult- nu au fost mirosuri la toaleta sau alte povesti, chiar e curat!!, ai paza masinilor asigurata de cei de la bgs, dj pune muzica buna trebuie doar sa vorbesti cu el inainte sa-i explici cam ce vrei de la el - pe mine imbracamintea lui nu m-a deranjat, nici macar nu am obs in ce era imbracat, dar cred ca un dj la costum ar fi caraghios;)) ;)) , poti eventual sa vb cu el inainte sa-i spui daca asta te deranjeaza, prezenta patronilor cred ca e un punct in plus pentru ca altfel nu stiu ce ar face chelnerii de capul lor, ringul de dans e cat pentru o armata si desi e ceva gen gresie pe jos nu aluneca. Singurul lucru mai deranjant este intradevar ca in timpul nuntii tale vin altii sa vada restaurantul, eventual sa deguste - la mine asta s-a intamplat pe la inceput cand inca nu se adunasera oamenii si desi a fost putin aiurea, am trecut peste, dar daca ar veni cand toata lumea e la mese nu pot sa spun ca nu ar fi naspa.

Buna! Tu cati invitati ai avut?

barbu_oana
08.02.2008, 21:55:08
Buna fetelor,
noi ne-am simtit super,
succes

Imi poti trimite si mie cateva poze, te rog? Poate ma inspiri pt aranjamente. Pt ca si eu fac aici nunta, si inca nu stiu nici cum sa aranjez, nici cu cine. Imi poti recomanda ceva?

Multumesc!!!!!!!!

ingerasuoana
20.02.2008, 18:09:41

si eu am fost la zexe si nu prea m-a incantat...in afara de faptu ca am fost prin toate gropile si toate noroaiele, nu mi s-a parut asa de interesant faptu ca e la capatul lumii in colmplexu studentesc si ca vorba ta, zici ca e o hala...cand am vazu usa, m-am uitat de 5 ori daca aia e usa principala.....din fericire eu nu am avut experienta cu mirosu :) cand am fost eu renovau scara aia....iar sala nu mi se pare cine stie ce...doar ringu e de ea...
eu l-am taiat din lista mea....:|

barbu_oana
25.02.2008, 22:38:43
buna, miresici!
eu am fost la o nunta la Zexe pe 2 septembrie si a fost foarte frumos.
mancarea foarte buna, servirea ireprosabila.
de amenaja sala s-au ocupat mirii ca au firma de asa ceva si a fost foarte frumos.
este foarte spatios, are ringul mare de dans chiar in mijloc.
pa

Buna, crezi ca ne poti ajuta cu ceva poze? Si eu am nunta aici si nu am inca idei de aranjamente:-s

barbu_oana
25.02.2008, 22:40:59
Incredibil, am scris tuturor miresicilor care au facut aici nunta si nimeni nu imi raspunde. Chiar nimeni nu vrea sa zica nimic? De ce mai postati ceva daca nu ne dati si noua ceva informatii clare?

Multumesc oricum.

cristinik06
25.02.2008, 22:47:23
Incredibil, am scris tuturor miresicilor care au facut aici nunta si nimeni nu imi raspunde. Chiar nimeni nu vrea sa zica nimic? De ce mai postati ceva daca nu ne dati si noua ceva informatii clare?

Multumesc oricum.
poate fac reclama..........la asta nu te-ai gandit?:D

barbu_oana
25.02.2008, 22:53:53
poate fac reclama..........la asta nu te-ai gandit?:D

Hai ma, sa fim seriosi, nu asa se face reclama. Daca asta vroiau, o faceau macar cum terbuie. Eu nu vroiam decat s aimpartasesc cateva idei, sfaturi de la cine a mai facut. restaurantul e f frumos si sunt o gramada de posibilitati, si as fi vrut si eu niste sfaturi. Atat!

barbu_oana
06.03.2008, 15:40:35
Am citit o gramada de tampenii despre subiectul asta. Ca se face reclama aiurea, ca mesele neocupate raman in sala, ca rest are nu stiu ce capacitate. Fetelor, va rog frumos, daca nu stiti, nu mai vorbiti prostii. Zexe e un restaurant foarte elegant si frumos si e pacat sa ii faceti voi imagine proasta pt ca nu stiti despre ce vorbiti. Daca vreti sa va convingeti, mergeti si vedeti despre ce e vorba. Eu am fost si m-am convins si nu m-a platit nimeni sa scriu de bine pe forum. Daca nu va place asta e, dar macar nu vorbiti aiurea daca nu stiti.
Dupa nunta o sa va impartasesc si opinii daca va intereseaza. Eu una sunt foarte incantata de restaurantul asta si abia astept sa am nunta\:D/

Miha
03.06.2008, 10:58:07
Buna, fetelor! Am fost sambata la o nunta la restaurantul Zexe si am ramas ffff placut impresionata. Este mare, spatios, pe malul lacului, aerisit, mancarea buna, servirea ireprosabila, era foarte frumos amenajat. Din punctul meu de vedere, este cel mai frumos local in care s-a desfasurat o nunta.

ZGATIA
03.06.2008, 11:03:00
Buna, fetelor! Am fost sambata la o nunta la restaurantul Zexe si am ramas ffff placut impresionata. Este mare, spatios, pe malul lacului, aerisit, mancarea buna, servirea ireprosabila, era foarte frumos amenajat. Din punctul meu de vedere, este cel mai frumos local in care s-a desfasurat o nunta.

subscriu :)>-

madalina_v
23.06.2008, 10:46:16
Buna fetelor. Eu am avut nunta la Zexe. Pentru toate cele care vor sa-si faca nunta acolo as vrea sa le spun urmatoarele lucruri despre acest "minunat" restaurant:

1. la inceputul nuntii cand primeam invitatii ne-am trezit ca "le-a sarit" siguranta. Scara de la intrare si baile erau in bezna. Bine ca aveau pregatite lumanari. Acum, ma intreb: cum se face ca aveau lumarile gata pregatite daca nu se mai intamplase asa ceva, dupa cum ne-au spus ei?
2. A inceput dansul, toata lumea se distra, mai putin partea dreapta a salii care era in bezna. Bineinteles ca imediat au aparut cu lumanari. La intrebarea mea disperata" ce se intampla?" mi s-a raspuns ca a cazut curentul din cauza companiei Electrica SA. Eu ca o naiva, am crezut.
3. Cand dansam cu sotul meu (imediat dupa ce m-a rascumparat), s-a orpti brusc muzica. Ghiciti de ce? S-a oprit din nou curentul. A durat o jumatate de ora. Jumatate de ora in care a fost liniste, jumatate de ora in care invitatii au inceput sa plece (si era 12.30). Bineinteles ca mi s-a spus din nou ca este vina Electricii, ca in toata zona a cazut curentul. Buuuun, atunci poate ma lamuriti voi: cum e posibil sa cada curentul pe toata zona, iar la restaurantul de langa Zexe sa fie muzica si lumina? Cum e posibil ca cluburile de acolo sa aiba lumina si muzica? Mie mi-e foarte greu sa-mi dau seama, sau poate, cine stie, cei de la Electrica se hotarasera sa opreasca curentul doar la nunta mea/:) . Sa va spun ce mi-a spus electricianul: a fost vina lor pentru ca ei nu au generator si intregul lor sistem electric era subdimensionat pentru consumatorii pe care ii aveau din cauza faptului ca s-au zgarcit la aceasta parte in momentul in care au proiectat totul. Sa nu va mai spun ca in jumatatea aceea de ora in sala mirosea de parca eram la gratar pentru ca aparatele de aer conitionat nu functionau.
4. Si cea mai tare faza: fetelor, rugatii pe tatii vostri sa stea departe de patron. "Domnul" s-a imbatat de la inceput, mi-a injurat cameramanul ca si-a permis sa vina in pantaloni scurti (erau 36 de grade afara) si mi-a injurat tatal cand acesta si-a permis sa-l intrebe ce se intampla cu curentul. Tatal meu a plecat de la nunta.
Nu vreau decat sa fiti foarte atente!!!! Sa nu patiti si voi ca noi. Bine macar ca am avut niste nuntasi extraordinari, care s-au distrat si ne-au ajutat sa trecem peste momentele penibile. Nici n-am putut sa zambesc pentru ca, in loc sa ma bucur de nunta, trebuia sa am grija de ceva care nu intra in atributiile mele.
Recomandarea directa catre oricine isi va organiza pe viitor nunta la acest restaurant este sa treaca in mod specific in contract ce penalizari si despagubiri va ofera in cazul unor astfel de "intamplari in premiera" precum penele de curent pt care ei nu au nici o forma de backup, pt ca stiu ca nu va ganditi ca asa ceva s-ar putea intampla la nunta voastra!!!

Damy
23.06.2008, 16:03:56
Buna fetelor. Eu am avut nunta la Zexe. Pentru toate cele care vor sa-si faca nunta acolo as vrea sa le spun urmatoarele lucruri despre acest "minunat" restaurant:

1. la inceputul nuntii cand primeam invitatii ne-am trezit ca "le-a sarit" siguranta. Scara de la intrare si baile erau in bezna. Bine ca aveau pregatite lumanari. Acum, ma intreb: cum se face ca aveau lumarile gata pregatite daca nu se mai intamplase asa ceva, dupa cum ne-au spus ei?
2. A inceput dansul, toata lumea se distra, mai putin partea dreapta a salii care era in bezna. Bineinteles ca imediat au aparut cu lumanari. La intrebarea mea disperata" ce se intampla?" mi s-a raspuns ca a cazut curentul din cauza companiei Electrica SA. Eu ca o naiva, am crezut.
3. Cand dansam cu sotul meu (imediat dupa ce m-a rascumparat), s-a orpti brusc muzica. Ghiciti de ce? S-a oprit din nou curentul. A durat o jumatate de ora. Jumatate de ora in care a fost liniste, jumatate de ora in care invitatii au inceput sa plece (si era 12.30). Bineinteles ca mi s-a spus din nou ca este vina Electricii, ca in toata zona a cazut curentul. Buuuun, atunci poate ma lamuriti voi: cum e posibil sa cada curentul pe toata zona, iar la restaurantul de langa Zexe sa fie muzica si lumina? Cum e posibil ca cluburile de acolo sa aiba lumina si muzica? Mie mi-e foarte greu sa-mi dau seama, sau poate, cine stie, cei de la Electrica se hotarasera sa opreasca curentul doar la nunta mea/:) . Sa va spun ce mi-a spus electricianul: a fost vina lor pentru ca ei nu au generator si intregul lor sistem electric era subdimensionat pentru consumatorii pe care ii aveau din cauza faptului ca s-au zgarcit la aceasta parte in momentul in care au proiectat totul. Sa nu va mai spun ca in jumatatea aceea de ora in sala mirosea de parca eram la gratar pentru ca aparatele de aer conitionat nu functionau.
4. Si cea mai tare faza: fetelor, rugatii pe tatii vostri sa stea departe de patron. "Domnul" s-a imbatat de la inceput, mi-a injurat cameramanul ca si-a permis sa vina in pantaloni scurti (erau 36 de grade afara) si mi-a injurat tatal cand acesta si-a permis sa-l intrebe ce se intampla cu curentul. Tatal meu a plecat de la nunta.
Nu vreau decat sa fiti foarte atente!!!! Sa nu patiti si voi ca noi. Bine macar ca am avut niste nuntasi extraordinari, care s-au distrat si ne-au ajutat sa trecem peste momentele penibile. Nici n-am putut sa zambesc pentru ca, in loc sa ma bucur de nunta, trebuia sa am grija de ceva care nu intra in atributiile mele.
Recomandarea directa catre oricine isi va organiza pe viitor nunta la acest restaurant este sa treaca in mod specific in contract ce penalizari si despagubiri va ofera in cazul unor astfel de "intamplari in premiera" precum penele de curent pt care ei nu au nici o forma de backup, pt ca stiu ca nu va ganditi ca asa ceva s-ar putea intampla la nunta voastra!!!

Imi pare tare rau pentru ce s-a intamplat! Dar este bine ca ati reusit sa treceti peste si sa va distrati in continuare. In cautarile mele am ajuns si eu la Zexe, si am plecat de acolo cu o impresie ff proasta si am incercat sa avertizez miresicile de pe aici despre local. Asa ca subscriu....chiar daca este pe malul lacului, pana la urma nunta se desfasoara in interiorul restaurantului care are prea multe minusuri si nu merita. Sunt multe alte restaurante frumoase din care puteti alege.

Omide
07.08.2008, 12:09:40
sunt ingrozita! eu urmeaza sa am acolo peste foarte putin timp! ce pot sa mai fac?!?

Ioana85
07.08.2008, 12:39:05
sunt ingrozita! eu urmeaza sa am acolo peste foarte putin timp! ce pot sa mai fac?!?

Sa fii pregatita si in caz de probleme sa nu le inghiti minciunile. Mult noroc!

barbu_oana
07.08.2008, 20:16:15

Si eu voi avea nunta in septembrie la Zexe. Eu zic sa nu te impacientezi, suna la restaurant si intreaba-i daca au o solutie in cazul in care se intampla asa ceva. Eu voi face asta.

Tine-ma la curent!:*

PS: Si iti doresc sa ai o nunta de vis \:D/

Oana

Omide
08.08.2008, 10:26:11
Si eu voi avea nunta in septembrie la Zexe. Eu zic sa nu te impacientezi, suna la restaurant si intreaba-i daca au o solutie in cazul in care se intampla asa ceva. Eu voi face asta.

Tine-ma la curent!:*

PS: Si iti doresc sa ai o nunta de vis \:D/

Oana

Multumesc de incurajari, Oana! Sunt asa de bulversata zilele astea... Ai o adresa de mail la care sa schimbam impresii?

barbu_oana
09.08.2008, 21:43:01
Multumesc de incurajari, Oana! Sunt asa de bulversata zilele astea... Ai o adresa de mail la care sa schimbam impresii?

Ti-am trimis PM

Omide
05.09.2008, 08:34:24
Draga Oana, multa bafta si sa ai o nunta minunata!

barbu_oana
05.09.2008, 19:31:14
Draga Oana, multa bafta si sa ai o nunta minunata!

Multumesc mult de tot.:*

andreea05
09.09.2008, 18:28:20
Buna ziua,

Anul viitor dorim sa ne casatorim, drept urmare cautam restaurant\local.
Momentan am vazut saloanele Turabo (Pipera) si Aristocrat. Din pacate saloanele care ne-au placut sunt cele mari (180-200 persoane) si noi o sa avem (speram :| ) in jur de 140-150. Nu stiu daca vom ajunge la un numitor comun cu cei care se ocupa de rezervari, astfel incat sa facem nunta intr-unul din cele mari. Nu este rentabil pentru ei sa inchirieze sala de 200pers, cuiva care are 150pers.
Azi, a venit cineva la serviciu care a facut nunta pe 16-08-2008, la Zexe.
Am vazut pozele de la nunta, si persoana respectiva a fost fff. multumita de locatie, servicii si mai ales de mancare.
Si-a adus DJ personal si a inchiriat aparatura localului.
Ringul de dans este f. mare si aranjamentele (facute de cei de la local) aratau bine.
Problemele legate de mirosul "neplacut" venit de la toalete nu au existat.
Mi-a zis ca intr-adevar cand intri se simte miros de solutie parfumata dezinfectanta, dar doar daca usile de la toaleta sunt deschise.
Sper ca v-am fost de ajutor.

barbu_oana
20.09.2008, 21:53:53
Fetelor, asa cum spuneam, iata ca revin cu vesti. Am avut nunta perfecta, exact asa cum mi-am dorit. Nu am intampinat niciun impediment in ceea ce priveste restaurantul. Il recomand calduros tuturor, daca vreti sa aveti o nunta de vis asa cum am avut eu. Daca vreti detalii, va ajut cu mare placere.

pupici<:-P

Mady7
22.09.2008, 12:18:27
Fetelor, asa cum spuneam, iata ca revin cu vesti. Am avut nunta perfecta, exact asa cum mi-am dorit. Nu am intampinat niciun impediment in ceea ce priveste restaurantul. Il recomand calduros tuturor, daca vreti sa aveti o nunta de vis asa cum am avut eu. Daca vreti detalii, va ajut cu mare placere.

pupici<:-P

Casa de piatra!>:D<
trimite-ne si noua poze.

barbu_oana
23.09.2008, 14:32:32
Casa de piatra!>:D<
trimite-ne si noua poze.

Uite cateva :*

barbu_oana
23.09.2008, 14:44:12
Imi pare tare rau pentru ce s-a intamplat! Dar este bine ca ati reusit sa treceti peste si sa va distrati in continuare. In cautarile mele am ajuns si eu la Zexe, si am plecat de acolo cu o impresie ff proasta si am incercat sa avertizez miresicile de pe aici despre local. Asa ca subscriu....chiar daca este pe malul lacului, pana la urma nunta se desfasoara in interiorul restaurantului care are prea multe minusuri si nu merita. Sunt multe alte restaurante frumoase din care puteti alege.

Fetelor, imi pare sincer rau ca ati patit asa ceva. Se pare ca aceste impedimente nu (mai) exista. Eu am avut o nunta perfecta din toate punctele de vedere, iar restaurantul a fost pincipalul punct forte. Nu fac reclama, pentru ca nu am nici un motiv sa fac asta. Pur si simplu vreau sa ajut viitoarele mirese in cautarile lor. Depinde fiecare ce cauta, eu una am vrut spatiu, eleganta, un loc aerisit, cu mancare si servire buna si le-am avut pe toate.

Succes!

Crissa78
23.09.2008, 14:56:12
Felicitari si casa de piatra, Oana si Andrei M...! ;)) Sotul tau si cu mine am fost colegi in sc generala. ;)) Ce mica e lumea! Va pup si sa aveti parte de tot ce va doriti! :*

KRISTINIK
23.09.2008, 15:30:28
Fetelor, imi pare sincer rau ca ati patit asa ceva. Se pare ca aceste impedimente nu (mai) exista. Eu am avut o nunta perfecta din toate punctele de vedere, iar restaurantul a fost pincipalul punct forte. Nu fac reclama, pentru ca nu am nici un motiv sa fac asta. Pur si simplu vreau sa ajut viitoarele mirese in cautarile lor. Depinde fiecare ce cauta, eu una am vrut spatiu, eleganta, un loc aerisit, cu mancare si servire buna si le-am avut pe toate.

Succes!

Iubita, felicitari pentru petrecere si casa de piatra! Sa ai o viata minunata plina de bucurii! Te pup.

P.S. : M-am uitat si eu la poze si pot spune ca tot frumoasa foc esti...
;-)

barbu_oana
23.09.2008, 17:19:55
Felicitari si casa de piatra, Oana si Andrei M...! ;)) Sotul tau si cu mine am fost colegi in sc generala. ;)) Ce mica e lumea! Va pup si sa aveti parte de tot ce va doriti! :*

Multumim mult! O sa-i transmit si lui.:-p

barbu_oana
23.09.2008, 17:21:01
Iubita, felicitari pentru petrecere si casa de piatra! Sa ai o viata minunata plina de bucurii! Te pup.

P.S. : M-am uitat si eu la poze si pot spune ca tot frumoasa foc esti...
;-)

Multumesc muuuuuuuuult. >:D< La fel iti doresc si tie, sa ai parte de tot ce ti-ai visat.

Multi pupici si astept si eu poze:-p

viorica
26.09.2008, 21:26:23
Oana ai fost superba!!
Imi place enorm rochita ta. Ne poti spune de unde e si cat a costat?
De asemenea pozele sunt foarte reusite. Cu cine ai colaborat si cat te-a costat?

mikimatei
09.10.2008, 21:06:00
Buna Oana,

Felicitari in primul rand !!!!

Sa inteleg ca totul a fost OK la Zexe , vreau si eu sa fac aici la anu ...deci nici o problmea cu curentul? ospatarii mancarea???

Mersi8-|

barbu_oana
10.10.2008, 18:45:13
Buna Oana,

Felicitari in primul rand !!!!

Sa inteleg ca totul a fost OK la Zexe , vreau si eu sa fac aici la anu ...deci nici o problmea cu curentul? ospatarii mancarea???

Mersi8-|

Legat de curent, au generator, deci nu e problema. Iar ospatarii sunt f ok. Nu am avut nici o problema. A fost fffff bine.

Mult succes si sa ai o nunta cum iti doresti!

barbu_oana
10.10.2008, 18:46:38
Oana ai fost superba!!
Imi place enorm rochita ta. Ne poti spune de unde e si cat a costat?
De asemenea pozele sunt foarte reusite. Cu cine ai colaborat si cat te-a costat?

Buna, multumesc :-p . Rochia e de la Calin Events. In ceea ce priveste pozele, e un prieten care nu pozeaza nunti de obicei, deci din pacate nu ti-l pot recomanda

Fragutza
12.11.2008, 10:05:01
Buna,
Stie cineva ceva de club Zexe, Bucuresti, in Complexul studentesc Tei...vreau sa stiu daca a facut sau a fost cineva la vreo nunta acolo...Mercic!:*

crystine_c
12.11.2008, 10:22:23
Buna,
Stie cineva ceva de club Zexe, Bucuresti, in Complexul studentesc Tei...vreau sa stiu daca a facut sau a fost cineva la vreo nunta acolo...Mercic!:*

vezi ca mai e un subiect deschis pentru acest restaurant cateva pagini mai incolo. gasesti acolo mai multe info.

feliznovia
15.11.2008, 14:39:27
Eu tot la club zexe voi face nunta anul viitor...este superb...pot alege si mese rotunde daca vreau, le asez cum vreau eu...plus terasa aia care da spre lac, ma fascineaza...deja imi imaginez cum o sa se vada artificiile de acolo....plus ca managerul este un tip super ok, iti da posibilitatea sa alegi si meniul in functie de gusturile tale, si muzica...si absolut tot.....
am citit pareri pana acum si mai multe sunt pro decat contra..asa ca nu-mi fac probleme....meniul este putin cam scump dar eu cred ca merita toti banii...:x

butterfly24
15.11.2008, 15:41:17
Eu tot la club zexe voi face nunta anul viitor...este superb...pot alege si mese rotunde daca vreau, le asez cum vreau eu...plus terasa aia care da spre lac, ma fascineaza...deja imi imaginez cum o sa se vada artificiile de acolo....plus ca managerul este un tip super ok, iti da posibilitatea sa alegi si meniul in functie de gusturile tale, si muzica...si absolut tot.....
am citit pareri pana acum si mai multe sunt pro decat contra..asa ca nu-mi fac probleme....meniul este putin cam scump dar eu cred ca merita toti banii...:x

Cat este meniul la Zexe pentru la anul? Mai au locuri libere?

Fragutza
26.11.2008, 15:34:22
buna,
meniul incepe de la 70 si ceva de euro si poate ajunge la 90 si un pic...nu-mi aduc aminte exact acum. Oricum, eu voi face acolo nunta, la anu', si meniul este in jur de 88 Euro. Dar nu trebuie sa te duci cu nimik...absolut nimik. Noi am luat si husele de scaune si DJ-ul de la ei.Cea mai faina parte este ca ai bautura la discretie...de toate felurile.Iar cofetaria cu care lucreaza este cofetaria Alice, de pe Mihai Bravu...(sorry daca e reklama)

feliznovia
08.12.2008, 20:29:16
Meniul meu este 93 de euro(contine mancarea, bautura la discretie, tortul miresei, fructele, aranjamentul localului) iar dj-ul, sonorizarea si luminile l-am luat separat 500 euro. Cred ca o sa fie super....nu trebuie sa-mi fac griji decat pentru aranjamentele florale, cateva baloane, artificii si cascada de ciocolata.....abia astept....Doamne ajuta....:x

Roxi13
24.05.2009, 22:15:04
Buna! Eu am avut nunta pe 16 mai la Zexe si a fost ok. Loc de dans la greu, servirea excelenta si manacrea foarte buna. A fost bine ca am putut degusta meniul ales si puteai face modificari, insa nu a fost cazul!

Roxi13
10.06.2009, 20:12:31
Buna!
Totul a iesit super bine!
La dj Amalia ne-a dat nr de tel al unei firme dar sotul meu nu l-a placut de loc pe dj Vivel ca a fost foarte arogant la tel. Cand ne-am dus sa degustam mancarea l-am cunoscut pe dj Titi care este angajat al localului si care este super de treaba. Singura chestie e ca se imbraca sport, in trening. Pe noi nu ne-a deranjat dar cred ca se poate discuta cu el.
La mancare nota 1o, o aduc in niste "dulapuri" care o mentin calda si toti invitatii au mancare calda la servire.
Ringul este mare si au si lumini de disco, sonorizare super.

feliznovia
13.06.2009, 15:31:33
mai da-mi cateva detalii...nu stiu...ai poze? ai avut open bar? s-au tinut de cuvant cu privire la bautura? servirea a fost buna?trimite catvea poze plsssssss;-)

foxxy26
29.09.2009, 13:12:48
Buna fetelor,

M-am gandit sa va spun si eu parerea, pentru ca eu cand am cautat nu prea am gasit multe pareri si nici multe informatii.

Eu stiu despre acest restaurant pentru ca am fost la o nunta in august anul acesta. Am ramas foarte incantati fata de toate nuntile la care am fost (si am fost la destule). Ne mai placea foarte mult Laguna Blue, insa acesta este mult mai frumos. Mancarea a fost foarte deosebita, atmosfera la fel, ospatarii foarte atenti si grijulii. In urma acestei nunti si la cat am fost de incantati ne-am hotarat sa facem si noi nunta. Si bineinteles tot acolo.

Daca mai aveti intrebari dati-mi pm.

Va pup.

Fragutza
06.10.2009, 13:14:45
Buna, miresicilor!
CLUB ZEXE...EXCELENT!!!!numai cuvinte frumoase si de lauda. Am avut nunta pe 3 octombrie si totul a fost asa cum am visat.Amalia e super de treaba, ospatarii la fel, mancarea de nota 10, bautura la discretie, toata lumea a a fost super incantata. Ce mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca ringul de dans a fost imens iar in sala, chiar daca s-a fumat la greu, nu s-a simtit niciun pic fumul de tigara. Sala este foarte aerisita, poti respira!
Cu prima ocazie o sa mai organziez o petrecere acolo!!!
Felicitari Club Zexe!!!

miha_ro
06.12.2009, 20:06:13
Buna,

Si eu voi avea nunta la Zexe, in 2010 si voi avea si DJ din partea restaurantului ( a fost inclus in pachet), cred ca tot pe Titi....

Voiam sa te intreb, tu ai stabilit cu el inainte ce fel de muzica sa puna, sau i-ati dat mana libera?

Mersi pt raspuns!

Buna!
Totul a iesit super bine!
La dj Amalia ne-a dat nr de tel al unei firme dar sotul meu nu l-a placut de loc pe dj Vivel ca a fost foarte arogant la tel. Cand ne-am dus sa degustam mancarea l-am cunoscut pe dj Titi care este angajat al localului si care este super de treaba. Singura chestie e ca se imbraca sport, in trening. Pe noi nu ne-a deranjat dar cred ca se poate discuta cu el.
La mancare nota 1o, o aduc in niste "dulapuri" care o mentin calda si toti invitatii au mancare calda la servire.
Ringul este mare si au si lumini de disco, sonorizare super.

Roxi13
01.02.2010, 22:06:49
Eu am discutat cu Titi inainte, i-am dat o lista cu melodii si in mare parte s-a folosit de ele dar a mai pus si de la el in functie de atmosfera.

feliznovia
13.03.2010, 13:38:29
Eu am avut nunta tot in CLUB ZEXE...pe 17 octombrie.....felicitari ..de 100000000 de ori felicitari ZEXE...a fost extraordinar de frumos...totul a decurs conform planului, ospatarii au fost tot timpul la dispozitia noastra, muzica excelenta pusa de DJ-ul TITI, noi am avut si formatie...excelenta de altfel(NASTURICA), MANCAREA, ORGANIZAREA, ATENTIA, DETALIILE ...TOTUL LA SUPERLATIV...RECOMAND CU TOATA INCREDEREA....:*

mihaela1182
18.03.2010, 17:24:15
buna! Am vazut si eu restaurantul zexe si mi-a placut mult. Maine o sa merg sa il vad. Dar ca o idee...imi puteti spune cele care ati facut nunta acolo ce meniu ati ales? am vzzut ca au mai multe variante de meniuri, pornind de la 80 euro. Si DJ e obligatoriu?
Ce include meniul in concret? Aranjamentele sau husele intra in meniu?
va multumesc

miha_ro
25.03.2010, 19:43:32
buna! Am vazut si eu restaurantul zexe si mi-a placut mult. Maine o sa merg sa il vad. Dar ca o idee...imi puteti spune cele care ati facut nunta acolo ce meniu ati ales? am vzzut ca au mai multe variante de meniuri, pornind de la 80 euro. Si DJ e obligatoriu?
Ce include meniul in concret? Aranjamentele sau husele intra in meniu?
va multumesc

Buna, eu am semnat cu Zexe pt oct 2010, i-am gasit la primul targ de mirese de anul trecut, cu o singura oferta de pret, ce include mai multe servicii, pe langa mancare(menu clasic: aperitive, peste- la alegere, sarmalute (foi de vita sau varza), friptura, tortul miresei) si bautura fara limita:> .

Oferta include aranjamentele pt sala (exclus flori), instalatie de sunet si lumini, si DJ-ul, pe care poti sa nu-l folosesti, dc nu-ti convine sau vrei pe altcineva.

Sa-mi spui dc pot sa te mai ajut cu informatii:)

M-as bucura sa pot discuta cu cineva despre pregatirile pt locatia aceasta, ptr ca, dupa cum probail ai sesizat, nu este un topic f cautat, desi restaurantul arata mult mai bine decat altele discutate pe aici...

Toate bune!

mihaela1182
28.03.2010, 15:49:29
buna! ma bucue ca in sfarsit am dat de cineva care face nunta la zexe. Eu merg maine fac contractu cu ei. Cred ca am facut alegerea cea mai buna. si stii ceva? tot in octombrie fac si eu pe 30.atat mai era liber.
exact aceleasi conditii mi le-au spus si mie. Ma gandesc la decor, la huse poate sa aduc altceva in loc de auriu si nu stiu ce s-ar potrivi. Nu e urat nici asa. Si ma tot gandesc la decor si flori.ce flori putem gasi in perioada aceea.
ma bucur mult ca pot vb cu cineva despre locati asta. as vrea sa facem cumva sa vb mai des, sa facem schimb de idei.

miha_ro
28.03.2010, 20:44:22
buna! ma bucue ca in sfarsit am dat de cineva care face nunta la zexe. Eu merg maine fac contractu cu ei. Cred ca am facut alegerea cea mai buna. si stii ceva? tot in octombrie fac si eu pe 30.atat mai era liber.
exact aceleasi conditii mi le-au spus si mie. Ma gandesc la decor, la huse poate sa aduc altceva in loc de auriu si nu stiu ce s-ar potrivi. Nu e urat nici asa. Si ma tot gandesc la decor si flori.ce flori putem gasi in perioada aceea.
ma bucur mult ca pot vb cu cineva despre locati asta. as vrea sa facem cumva sa vb mai des, sa facem schimb de idei.

Da, eu initial voiam in Septembrie, dar n-am mai prins liber,,,,asta e, sa speram ca va fi vreme frumosa!

Stii ca si eu m-am gandit dupa ce am semnat dc am facut cea mai buna alegere si nici acum, dupa aproape 5 luni, nu regret !Am vizionat inaine de a lua decizia mai multe restaurante, inclusiv sali de evenimente de la hoteluri, dar nici unul nu m-a convins... Ce mi-a placut la Zexe a fost ringul de dans, ca e f mare, faptul ca au mese rotunde si cred ca si instalatia de lumini o sa faca o atmosfera frumosa!

Referitor la decor, nu sunt nici eu f incantata de husele aurii, insa Amalia spunea anul trecut ca in primavara asta va aduce si alte huse, in alte culori. Tie ti-a mentionat ceva referitor la acest aspect? Pentru flori, eu ma gandeam sa merg pe flori de sezon (de ex. crizanteme)

Te-ai hotarat , o sa pastrezi DJ-ul? Eu imi doresc si formatie, dar din ce spuneau fetele care au avut nunta aici, DJ-ul face fata si singur:-p

Te pup si te astept cu vesti!

mihaela1182
29.03.2010, 09:38:22
referitor la huse, da, mi-a zis ca ar vrea sa faca mai multe culori doar ca o incurca tavanul si culoarea salii, nu stie ce s-ar potrivi.eu ma gandeam la ceva ciocolatiu deschis sau crem lucios, fara sclipici. dar vedem. si eu m-am gandit la formatie, doar ca sunt f scumpe.am auzit si eu ca dj e f bun si mai ales este si inclus in pret. nu stiu, la asta ne mai gandim.
vroiam sa te intreb daca tu ai mai modificat ceva la contract, daca ai mai adaugat vreo clauza sau a ramas asa cum l-au facut ei.
tinem leg.te pup

miha_ro
29.03.2010, 20:08:33
referitor la huse, da, mi-a zis ca ar vrea sa faca mai multe culori doar ca o incurca tavanul si culoarea salii, nu stie ce s-ar potrivi.eu ma gandeam la ceva ciocolatiu deschis sau crem lucios, fara sclipici. dar vedem. si eu m-am gandit la formatie, doar ca sunt f scumpe.am auzit si eu ca dj e f bun si mai ales este si inclus in pret. nu stiu, la asta ne mai gandim.
vroiam sa te intreb daca tu ai mai modificat ceva la contract, daca ai mai adaugat vreo clauza sau a ramas asa cum l-au facut ei.
tinem leg.te pup

am facut o singura modificare: am scos vinul din contract, o sa-l aduc eu; in rest totul a ramas in conditiile stabilite de ei.

tu ai reusit sa mai negociezi cu ei sau a ramas pretul din oferta?

feliznovia
29.03.2010, 20:59:57
Va atasez poze cu decorul locatiei de la nunta mea....din punctul meu de vedere totul a fost perfect....ZEXE a intrecut toate asteptarile noastre.Va pup.Sper sa va placa.

mihaela1182
29.03.2010, 23:26:17
am facut o singura modificare: am scos vinul din contract, o sa-l aduc eu; in rest totul a ramas in conditiile stabilite de ei.

tu ai reusit sa mai negociezi cu ei sau a ramas pretul din oferta?

eu am lasat asa cum l-au avut ei, cu totul. sper sa fie ok. Tie cat ti-au redus meniul fara vin?
nu prea stiu ce sa fac daca sa aduc formatie sau sa raman cu dj lor, mai ales ca e inclus in pret. Tu ce te-ai gandit pana la urma?

mihaela1182
29.03.2010, 23:27:28
Va atasez poze cu decorul locatiei de la nunta mea....din punctul meu de vedere totul a fost perfect....ZEXE a intrecut toate asteptarile noastre.Va pup.Sper sa va placa.

foarte frumoase fotografiile. Cand ai avut nunta?

picolina_anutza
06.04.2010, 20:26:49

sunt foarte frumoase pozele!!! eu am nunta la zexe pe 5 iunie 2010 si sunt foarte nerebdatoare!
ma bucur k aflu niste pareri BUNE despre local, am fost de 2 ori acolo, cand am vrut sa vedem cum arata in realitate si cand am dat avansul. d-na Amalia este ffff draguta. DJ este ffff bun, unchiul meu are o formatie si canta la nunti ( de foarte multe ori la zexe ) il cunoaste pe Dj si mi-a spus sa stau linistita k este ok. noi am hotarat sa nu mai facem aranjamente pe fiecare masa pt k au un bol cu o lumanare si fructiera si este suficient, pentru gustul meu, o sa facem doar prezidiul.
bauturile sunt diversificate iar k sa fie mai lejer pt toti o sa facem un meniu pe fiecare masa k sa stie lumea ce este disponibil.
sapt asta ma duc sa dau restul de bani si o sa vin cu detalii.

va pup

miha_ro
07.04.2010, 19:36:10
sunt foarte frumoase pozele!!! eu am nunta la zexe pe 5 iunie 2010 si sunt foarte nerebdatoare!
ma bucur k aflu niste pareri BUNE despre local, am fost de 2 ori acolo, cand am vrut sa vedem cum arata in realitate si cand am dat avansul. d-na Amalia este ffff draguta. DJ este ffff bun, unchiul meu are o formatie si canta la nunti ( de foarte multe ori la zexe ) il cunoaste pe Dj si mi-a spus sa stau linistita k este ok. noi am hotarat sa nu mai facem aranjamente pe fiecare masa pt k au un bol cu o lumanare si fructiera si este suficient, pentru gustul meu, o sa facem doar prezidiul.
bauturile sunt diversificate iar k sa fie mai lejer pt toti o sa facem un meniu pe fiecare masa k sa stie lumea ce este disponibil.
sapt asta ma duc sa dau restul de bani si o sa vin cu detalii.

va pup
buna, ma bucur ca am mai gasit o miresica de zexe :)

m-a sunat astazi cineva de la ei , vineri vor face o prezentare cu aranjamente florale...ne vedem acolo?

mihaela1182
08.04.2010, 17:02:44
buna, ma bucur ca am mai gasit o miresica de zexe :)

m-a sunat astazi cineva de la ei , vineri vor face o prezentare cu aranjamente florale...ne vedem acolo?

la ce ora e maine prezentarea cu aranjamentele florale. trebuie sa venim!

miha_ro
08.04.2010, 21:59:36
la ce ora e maine prezentarea cu aranjamentele florale. trebuie sa venim!

Vineri, 9 aprilie, in jurul orei 18.00.

Poate ne spune ceva si despre huse...Ne vedem!

mihaela1182
12.04.2010, 18:30:54

cum vi se par husele de la zexe?
care se potrivesc cel mai bine?eu ma gandeam la cea crem cu farfurii albastre

mihaela1182
25.04.2010, 19:16:13

buna fetelor! nu mai zice nimeni nimic? ce noutati mai aveti? va pup

dr_madalina
29.04.2010, 19:21:52
buna.
am fost si eu sambata care a trecut la club zexe la o nunta si mi-a placut.
au capacitate prea mare (min 150 persoane) pentru mine, insa.
mesele nefolosite le-au impodobit cu fete de masa, ca si pe restul. scaunele au fost toate impodobite. husele au fost crem, farfuriile albe si florile din vazele inalte au fost albe, majoritatea.
mancarea a fost f buna, au adus-o in "dulapurile" alea mari, ca ma si intrebam la ce folosesc.
muzica a fost buna, dj-ul se imbraca sport insa(cu tricou si sapca).
nu a cazut lumina si nu am simtit deloc miros de la toaletele de pe hol.
ma gandesc ca daca ai intre 150 si 200 de invitati e bine, aspectul general a fost de mult bun gust.

mihaela1182
29.04.2010, 21:24:09
buna.
am fost si eu sambata care a trecut la club zexe la o nunta si mi-a placut.
au capacitate prea mare (min 150 persoane) pentru mine, insa.
mesele nefolosite le-au impodobit cu fete de masa, ca si pe restul. scaunele au fost toate impodobite. husele au fost crem, farfuriile albe si florile din vazele inalte au fost albe, majoritatea.
mancarea a fost f buna, au adus-o in "dulapurile" alea mari, ca ma si intrebam la ce folosesc.
muzica a fost buna, dj-ul se imbraca sport insa(cu tricou si sapca).
nu a cazut lumina si nu am simtit deloc miros de la toaletele de pe hol.
ma gandesc ca daca ai intre 150 si 200 de invitati e bine, aspectul general a fost de mult bun gust.

buna! ma bucur ca pot lua legatura cu cineva acre a fost invitat la o nunta la zexe si isi poate spune parerea. au facut intrarea? cd am fost eu era in lucr. e frumoasa? ce ar mai trebui facut acolo? dupa parerea ta.....
multumesc!

mihaela1182
12.05.2010, 14:23:38
bunaa!!!
fetelor, nimeni nu mai zice nimic de zexe? astept foto de acolo sau impresii. va rog!

ioanadbs
13.05.2010, 07:41:00
va rog sa-mi spuneti si mie datele de contact pentru fotograful de la zexe sau o adresa de e-mail.
multumesc,

mihaela1182
14.05.2010, 12:38:52
va rog sa-mi spuneti si mie datele de contact pentru fotograful de la zexe sau o adresa de e-mail.
multumesc,

nu am stiut ca exista un fotograf al restaurantului. poti da mai multe detalii, te rog_? ma interesează și pe mine. multumesc.incerc sa aflu totusi date de contact.

candida
31.05.2010, 12:55:57
Sunt Mihaela-Candida Stefanescu, mama de mireasa: fetitza mea, Corina-Gabriela a avut nunta la Zexe pe 29 mai 2010. A fost o nunta deosebit de frumoasa, lucru spus nu numai de mine, ci de toti cei 137 de participanti la eveniment.Am primit atat de multe telefoane de la cei cei ce ne-au fost alaturi in aceste momente speciale pentru noi: rude, prieteni, colegi, prin care transmiteau felicitari pentru modul ireprosabil in care s-a desfasurat nunta si pentru faptul ca s-au simtit extraordinar de bine.Sala este o de o eleganta si frumusete total aparte.Participantii la nunta au spus ca este o adevarata sala de bal: o sala inalta, spatioasa, bine aerisita, cu vedere catre Lacul Tei, ring de dans superb, mesele aranjate cu gust, serviciile ireprosabile: toti mesenii au forst serviti practic in acelasi timp...o sa revin cu poze, ca sa nu credeti ca fac reclama mascata-departe de mine asa ceva: am 55 de ani si ma caracterizeaza seriozitatea...daca aveti intrebari va rog sa mi le puneti.
Le multumesc din tot sufletul d-nei Amalia si mamei dumneaei pentru atentia si solicitudinea cu care s-au purtat cu noi...fara contributia dumnealor nunta nu putea fi atat de minunata.

mihaela1182
31.05.2010, 14:25:28
Sunt Mihaela-Candida Stefanescu, mama de mireasa: fetitza mea, Corina-Gabriela a avut nunta la Zexe pe 29 mai 2010. A fost o nunta deosebit de frumoasa, lucru spus nu numai de mine, ci de toti cei 137 de participanti la eveniment.Am primit atat de multe telefoane de la cei cei ce ne-au fost alaturi in aceste momente speciale pentru noi: rude, prieteni, colegi, prin care transmiteau felicitari pentru modul ireprosabil in care s-a desfasurat nunta si pentru faptul ca s-au simtit extraordinar de bine.Sala este o de o eleganta si frumusete total aparte.Participantii la nunta au spus ca este o adevarata sala de bal: o sala inalta, spatioasa, bine aerisita, cu vedere catre Lacul Tei, ring de dans superb, mesele aranjate cu gust, serviciile ireprosabile: toti mesenii au forst serviti practic in acelasi timp...o sa revin cu poze, ca sa nu credeti ca fac reclama mascata-departe de mine asa ceva: am 55 de ani si ma caracterizeaza seriozitatea...daca aveti intrebari va rog sa mi le puneti.
Le multumesc din tot sufletul d-nei Amalia si mamei dumneaei pentru atentia si solicitudinea cu care s-au purtat cu noi...fara contributia dumnealor nunta nu putea fi atat de minunata.

am si eu nunta in octombrie tot la zexe. am f multe emotii. as vrea sa vad si eu foto de la nunta fiicei d-stra, precum si foto cu aranjamentele florale. eu nu sunt inca hotarata ce culoare sa fac aranjamentele. si inca ceva: ati ramas cu dj-ul lor sau ati avut si formatie? am mare incredere in cei de acolo ca va fi bine dar tot am emotii. va multumesc

candida
31.05.2010, 22:46:41
Deocamdata nu am pozele facute de profesionisti la restaurant...e prea devreme...pun doar 2 facute pe terasa cand ploua...si o poza facuta de un profesionist:Gabriel Filip. Am avut o formatie care a cantat un pic cam prea tare...dar pana la urma a fost bine...
aranjamentele florale au fost comandate la Fleurs de Marie, dar sunt foarte frumoase si cele oferite de Zexe.
Aranjamentele noastre au fost pe rotund minigerbera portocalii, alstroemeria, solidago, trahelium , aspidistra, salal

mihaela1182
01.06.2010, 14:06:03
Deocamdata nu am pozele facute de profesionisti la restaurant...e prea devreme...pun doar 2 facute pe terasa cand ploua...si o poza facuta de un profesionist:Gabriel Filip. Am avut o formatie care a cantat un pic cam prea tare...dar pana la urma a fost bine...
aranjamentele florale au fost comandate la Fleurs de Marie, dar sunt foarte frumoase si cele oferite de Zexe.
Aranjamentele noastre au fost pe rotund minigerbera portocalii, alstroemeria, solidago, trahelium , aspidistra, salal

cum se numeste formatia? iluminatul cum a fost in restaurant? abia astept fotografii din interior, nu neaparat facute de profesionisti. multumesc

ralu_n
02.06.2010, 13:47:45
Buna tuturor.
Eu am avut nunta pe 17 aprilie 2010 la Club Zexe in Bucuresti si a fost super!!! Am avut aproape 200 de invitati si totul a decurs fara greseala. Am numai cuvinte de lauda pentru personalul care ne-a servit. Am alocat un baiat la fiecare 2 mese (aproximativ 20 de persoane) si nimanui nu i-a lipsit nimic nicio secunda.
Localul e foarte inalt si aerisit, are si o terasa cu vedere catre lac, intrarea a fost modificata recent si arata foarte bine;). Ceea ce ne-a incantat cel mai mult a fost ringul de dans foarte generos si pardoseala de granit/marmura.
Noi am optat pentru meniul cu bautura all-inclusive si nu regretam alegerea. Cred ca am avut cel putin 15 feluri diferite de bauturi alcoolice (inclusiv bere - s-au gandit la toate :) ) si am reusit sa multumim fiecare invitat. La capitolul mancare totul a fost perfect: aperitivul foarte bogat, celelalte 3 feluri calde servite direct dintr-un cuptor mobil. Se pot face variatii pe meniurile propuse de local si, de asemenea, si degustari.
Toate discutiile le-am purtat cu proprietara localului care supravegheaza fiecare detaliu pentru ca totul sa decurga perfect ( a fost prezenta la local si in seara evenimentului). Este foarte deschisa asa ca puteti veni cu propuneri spre discutare.
Noi am avut o formatie foarte buna , dar localul pune la dispozitie si un dj.
Tot ei pot face si decorarea meselor si scaunelor daca nu ati discutat cu o agentie in acest sens. Exista o scena mare, sonorizare foarte buna si jocuri de lumini.
As putea scrie un roman despre nunta mea la Zexe,dar ma opresc aici.
Daca mai doriti detalii, va stau la dispozitie. ;)

mihaela1182
02.06.2010, 14:04:14
Buna tuturor.
Eu am avut nunta pe 17 aprilie 2010 la Club Zexe in Bucuresti si a fost super!!! Am avut aproape 200 de invitati si totul a decurs fara greseala. Am numai cuvinte de lauda pentru personalul care ne-a servit. Am alocat un baiat la fiecare 2 mese (aproximativ 20 de persoane) si nimanui nu i-a lipsit nimic nicio secunda.
Localul e foarte inalt si aerisit, are si o terasa cu vedere catre lac, intrarea a fost modificata recent si arata foarte bine;). Ceea ce ne-a incantat cel mai mult a fost ringul de dans foarte generos si pardoseala de granit/marmura.
Noi am optat pentru meniul cu bautura all-inclusive si nu regretam alegerea. Cred ca am avut cel putin 15 feluri diferite de bauturi alcoolice (inclusiv bere - s-au gandit la toate :) ) si am reusit sa multumim fiecare invitat. La capitolul mancare totul a fost perfect: aperitivul foarte bogat, celelalte 3 feluri calde servite direct dintr-un cuptor mobil. Se pot face variatii pe meniurile propuse de local si, de asemenea, si degustari.
Toate discutiile le-am purtat cu proprietara localului care supravegheaza fiecare detaliu pentru ca totul sa decurga perfect ( a fost prezenta la local si in seara evenimentului). Este foarte deschisa asa ca puteti veni cu propuneri spre discutare.
Noi am avut o formatie foarte buna , dar localul pune la dispozitie si un dj.
Tot ei pot face si decorarea meselor si scaunelor daca nu ati discutat cu o agentie in acest sens. Exista o scena mare, sonorizare foarte buna si jocuri de lumini.
As putea scrie un roman despre nunta mea la Zexe,dar ma opresc aici.
Daca mai doriti detalii, va stau la dispozitie. ;)

ai cateva poze din timpul nuntii? si fiindca au atatea tipuri de bauturi, ai avut un meniu pt bauturi pe masa? asta ca si invitatii sa fie infirmati cu ce bauturi au la dispoziție. si vroiam sa mai intreb, fructele se pun pe masa sau separat? multumesc mult

ralu_n
04.06.2010, 09:19:57
ai cateva poze din timpul nuntii? si fiindca au atatea tipuri de bauturi, ai avut un meniu pt bauturi pe masa? asta ca si invitatii sa fie infirmati cu ce bauturi au la dispoziție. si vroiam sa mai intreb, fructele se pun pe masa sau separat? multumesc mult

Am avut cate 2 meniuri pe masa (pentru ca mesele noastre au fost foarte mari) in care am scris si mancarea si bautura spre informarea invitatilor. Cat despre fructe, noi le-am us pe masa pe 2 sau 3 platouri, ca sa poata ajunge oamenii la ele cu usurinta. Ne-am gandit si la varianta sa facem intr-un colt un bar cu fructe, dar ideea de bufet nu prea prinde in Romania in zilele noastre, oricat ai incerca.
Din pacate, din motive tehnice mai presus de vointa mea, nu pot uploada pozele cu localul. Poate sunt prea mari. Incerc sa le comprim si trimit.

ralu_n
04.06.2010, 10:48:15
Am avut cate 2 meniuri pe masa (pentru ca mesele noastre au fost foarte mari) in care am scris si mancarea si bautura spre informarea invitatilor. Cat despre fructe, noi le-am us pe masa pe 2 sau 3 platouri, ca sa poata ajunge oamenii la ele cu usurinta. Ne-am gandit si la varianta sa facem intr-un colt un bar cu fructe, dar ideea de bufet nu prea prinde in Romania in zilele noastre, oricat ai incerca.
Din pacate, din motive tehnice mai presus de vointa mea, nu pot uploada pozele cu localul. Poate sunt prea mari. Incerc sa le comprim si trimit.

mi-e imposibil sa atasez poze oricat le-as comprima. Limita maxima admisa de site este extrem de mica, iar pozele mele comprimate au 1,5 MB fiecare.

mihaela1182
04.06.2010, 19:37:16
mi-e imposibil sa atasez poze oricat le-as comprima. Limita maxima admisa de site este extrem de mica, iar pozele mele comprimate au 1,5 MB fiecare.

am inteles. multumesc oricum. of, am ceva emotii....deja. o sa merg si eu intr-o sambata sa vad cum arata localul aranjat.

ralu_n
07.06.2010, 08:07:09
am inteles. multumesc oricum. of, am ceva emotii....deja. o sa merg si eu intr-o sambata sa vad cum arata localul aranjat.

Nu iti face probleme inutile. Gandeste-te mai mult la tine, la cum sa te simti tu mai bine in noaptea ta. Si eu imi faceam griji degeaba pentu decor, pentru meniu, pentru bauturi, pentru muzica etc. E normal intr-un fel, vrei sa iti iasa totul perfect, sa-ti amintesti cu drag de nunta ta. Dar in ceea ce priveste localul, chiar totul e foarte bine pus la punct. Mai bine te gandesti la melodiile pe care vrei sa dansezi toata noaptea, la pozele voastre, la luna de miere (chestii importante :-p)
Da-mi o adresa de mail daca vrei sa vezi cateva poze de-ale mele cu localul. ;)

ralu_n
08.06.2010, 13:19:18
Nu iti face probleme inutile. Gandeste-te mai mult la tine, la cum sa te simti tu mai bine in noaptea ta. Si eu imi faceam griji degeaba pentu decor, pentru meniu, pentru bauturi, pentru muzica etc. E normal intr-un fel, vrei sa iti iasa totul perfect, sa-ti amintesti cu drag de nunta ta. Dar in ceea ce priveste localul, chiar totul e foarte bine pus la punct. Mai bine te gandesti la melodiile pe care vrei sa dansezi toata noaptea, la pozele voastre, la luna de miere (chestii importante :-p)
Da-mi o adresa de mail daca vrei sa vezi cateva poze de-ale mele cu localul. ;)

Ti-am trimis pozele pe mail. Sper sa iti placa.

miha_ro
09.06.2010, 01:46:24
Ti-am trimis pozele pe mail. Sper sa iti placa.
am primit, mersi!
imi place mult de tot cum ai aranjat prezidiul, eu ma gandeam sa scot de tot suporturile acelea din fier forjat, dar aranjate asa, chiar arata bine!

imi place si ca ai scos masuta aceea din fata prezidiului, ai simplificat un pic decorul :)

aranjamentele florale sunt frumoase, ce flori ai folosit, ca nu vad prea bine in poze....le-ai facut cu cei de la zexe?

referitor la dj...l-ai folosit pe cel pus la dispozitie de local? cum ti s-a parut? eu o sa imi iau formatie, dar in pauzele lor vreau sa apelez la el, mai ales pt muzica usoara.

multumesc anticipat pt raspuns.

foxxy26
07.07.2010, 14:15:58
Buna fetele, si eu fac pe 4 sept la Zexe, ma bucur ca au mai intrat si alte miresici si ca au avut super nunti acolo :).
As vrea si eu poze de la cine mai are. :)
Ms mult.

foxxy26
07.07.2010, 14:20:27
Am si eu o intrebare. Tortul l-ati avut de la Alice? Si pe la ce ora vi l-a adus? Eu vreau de la Agapitos si as vrea sa mi-l aduca devreme (9-10 seara) si nu stiu daca au unde sa-l tina rece

ralu_n
08.07.2010, 14:23:26
am primit, mersi!
imi place mult de tot cum ai aranjat prezidiul, eu ma gandeam sa scot de tot suporturile acelea din fier forjat, dar aranjate asa, chiar arata bine!

imi place si ca ai scos masuta aceea din fata prezidiului, ai simplificat un pic decorul :)

aranjamentele florale sunt frumoase, ce flori ai folosit, ca nu vad prea bine in poze....le-ai facut cu cei de la zexe?

referitor la dj...l-ai folosit pe cel pus la dispozitie de local? cum ti s-a parut? eu o sa imi iau formatie, dar in pauzele lor vreau sa apelez la el, mai ales pt muzica usoara.

multumesc anticipat pt raspuns.

Scuze pt intarziere, am fost in vacanta:D.
Ma bucur ca ti-a placut cum am aranjat noi. In aranjamente am folosit astroemeria, trandafiri mari, miniroze si frezii. Meritul a fost al persoanei la care am apelat pentru flori. La momentul cand am decis cu cine sa facem aranjamentele florale, cei de la zexe nu aveau inca optiunea asta, dar acum am inteles ca iti poti lua de la ei un pachet destul de bogat de servicii.
Cat despre dj titi, l-am avut inclus in pachet. Initial nu vroiam sa-l folosim pentru ca nu ne trebuia dj, aveam formatie de senzatie. Dar pana la urma nu ne-a stricat: ne-a ajutat la lumini si la sonorizare, in sensul ca a facut reglajele ca sa poata formatia sa isi cupleze aparatele ei si sa nu avem surprize (gen ecou sau microfonie). E ok pentru pauzele formatiei, dar iti sugerez sa ii spui exact ce melodii vrei, ca sa nu ai surprize. (daca vii cu un stick, i-l poti da. Parca functiona...Pentru back-up, fa-ti si un cd cu muzica. Noi am avut si stick si cd pentru melodia de la dansul mirilor ca sa evitam dezastrele).

O zi frumoasa

ralu_n
08.07.2010, 14:41:16
Am si eu o intrebare. Tortul l-ati avut de la Alice? Si pe la ce ora vi l-a adus? Eu vreau de la Agapitos si as vrea sa mi-l aduca devreme (9-10 seara) si nu stiu daca au unde sa-l tina rece

Da, tortul l-am avut de la Alice. A fost exceptional!!! (tortul chiar am apucat sa-l mananc la nunta mea:-p) Cu 3 sau 4 zile inainte de nunta am fost sa aleg modelul si continutul si l-au adus ei la local. Exista o conventie intre cofetarie si local, am impresia. Habar nu am cand l-au adus (important e ca a fost disponibil cand am vrut sa-l servim), dar cred ca in timpul zilei. Nu statea nimeni la cofetarie pana la 12 noaptea sa-mi tina mie tortul in frigider la ei si sa mi-l aduca la momentul servirii. Nu te sfii sa vorbesti cu proprietara localului pe acest subiect. O sa fie bine. Oricum, e imposibil sa nu aiba un frigider incapator pentru tort. Gandeste-te numai la cate alimente au ei de tinut la rece pentru meniurile dinaintea tortului. Nu m-ar mira sa aiba chiar o camera frigorifica ;-)
PS: Ti-am trimis si cateva poze cu localul.

mihaela1182
08.07.2010, 16:43:57
[ce formatie ai avut la nunta? si eu am formatie, dar am su dj inclus. cred ca o sa imi fie de ajutor. ce tort ai avut de la alice? imi poti trimite si mie, te rog cateva poze cu restaurantul, poate chiar si din timpul nuntii. multumesc anticipat. o zi frumoasa

ralu_n
09.07.2010, 11:41:46
[ce formatie ai avut la nunta? si eu am formatie, dar am su dj inclus. cred ca o sa imi fie de ajutor. ce tort ai avut de la alice? imi poti trimite si mie, te rog cateva poze cu restaurantul, poate chiar si din timpul nuntii. multumesc anticipat. o zi frumoasa

Miresico, ti-am trimis deja poze cu localul pe 8 iunie pe adresa de mail pe care mi-ai dat-o si mi-ai si raspuns, de 2 ori.:D
Formatia a fost Nistor Family (cea cu Codrut; sunt 2 formatii cu acelasi nume, 2 frati - fiecare cu formatia lui, studenti la Conservator, talentati)
Tortul de la Alice a fost Richard cu invelis de martipan alb, ornat cu cateva fructe. A aratat super, am facut senzatie cu el si a fost si delicios:-p

Ailel
19.07.2010, 06:36:31
Buna ziua miresici,
as vrea si eu daca se poate sa vad pozele unui eveniment tinut la Zexe. O sa fac nunta acolo, mi-a placut ca era spatios dar as vrea sa vad si cum arata pregatit de eveniment. Oare se poate decora un pic si afara? mie una nu mi- a placut cum arata in exterior , dar ma gandesc ca un pic cosmetizat ar putea arata dragut.
Multumesc mult
Ailel:">

Ailel
25.07.2010, 18:32:21
Pentru miha_ro... nu ma pot trimite mesaje private ... pls lasa-mi tu adresa ta de mail pe privat . vreau tare de tot sa vad poze cu localul.
Multumesc din suflet miha si astept raspuns.
Te pup si bafta multa, mai ai un pic =D>

choko
01.08.2010, 22:47:17
Buna seara, viitoare miresici.
Am avut nunta pe 10 iulie 2010 la restaurant club Zexe, si nu vreau sa ma laud, dar a fost o seara extraordinara. (nu vreau sa ma laud, doar sa va impartasesc din experienta mea). Cine cauta restaurant, pentru un minim de 140 de persoane, va recomand cu mare placere acest restaurant. D-na Amalia se ocupa de el, dar la orice ora este cineva acolo care va poate da mai multe detalii.
Ca si decoratiuni, am lucrat cu Rina Style. Am decorat mesele cu pene, iar pe terasa am avut faclii care au ars toata noaptea si 4 mese cu boluri umplute cu flori naturale si lumanari plutitoare. Panorama a fost super, restaurantul aflandu-se chiar pe malul lacului.
Restaurantul in sine este cochet si nu necesita foarte multe ajustari. Noi am avut doar aranjamente cu pene pe mesele invitatiilor si un aranjament din orhidee albe si trandafiri albi pe masa prezidiului.
Restaurantul are cele mai mari mese rotunde pe care le-am vazut in toate restaurantele pe care le-am vizitat inainte de a-l alege si in pretul meniului intra si husele scaunelor si al meselor. In plus, invitatii pot sta foarte lejer 12 la o masa, maxim 14.
Serviciile din noaptea evenimentului au fost ireprosabile. In afara faptului ca pe toata durata evenimentului a fost prezenta o persoana care s-a ocupat personal de organizarea ospatarilor (media ospatarilor - 3 la 2 mese - supersuficient, si s-au miscat foarte bine, eu personal, de cate ori ma asezam la masa gaseam intodeauna paharul plin- cu apa, bineinteles:)), mancarea a fost foarte buna si foarte frumos aranjata. In prealabil, daca va hotarati la acest restaurant, veti avea o degustare. Portii foarte mari care arata super si in plus, felurile care au urmat dupa aperitiv s-au servit calde (restaurantul are niste cuptoare foarte mari, mobile, care sunt aduse in salon si toate lumea este servita in acelasi timp, astfel incat sa nu se raceasca la unii, iar altii sa nu primeasca felul respectiv, cum am mai intalnit la alte nunti---)

Ahh...am mai avut aproximativ 20 de persoane care au venit in plus fata de ce am anuntat, insa nu a fost niciun fel de problema. Le-a fost amenajata o masa imediat si au fost serviti fara nicio problema.

Am avut si DJ ul din partea restaurantului, si formatia Nazdravanii din Galati. S-au inteles de minune si DJ ul, desi parea cam in varsta...a avut ultimele noutati din cluburi...daca va vine sa credeti. Oricum, s-a inteles cu formatia si ringul nu a fost gol niciodata. Bine, au contat foarte mult si invitatii, care au intretinut atmosfera.
Viitoare miresici, daca doriti sa mai aflati detalii, nu ezitati sa ma intrebati.

Nunta noastra a fost suuuuuuuper!! Chiar si noi ne-am distrat si ne-am simtit super bine, desi nu ma asteptam!

pinphy
01.08.2010, 23:24:50
Am avut nunta pe 10 iulie 2010 la restaurant club Zexe, si nu vreau sa ma laud, dar a fost o seara extraordinara. (nu vreau sa ma laud, doar sa va impartasesc din experienta mea). Cine cauta restaurant, pentru un minim de 140 de persoane, va recomand cu mare placere acest restaurant. D-na Amalia se ocupa de el, dar la orice ora este cineva acolo care va poate da mai multe detalii.
Ca si decoratiuni, am lucrat cu Rina Style. Am decorat mesele cu pene, iar pe terasa am avut faclii care au ars toata noaptea si 4 mese cu boluri umplute cu flori naturale si lumanari plutitoare. Panorama a fost super, restaurantul aflandu-se chiar pe malul lacului.
Restaurantul in sine este cochet si nu necesita foarte multe ajustari. Noi am avut doar aranjamente cu pene pe mesele invitatiilor si un aranjament din orhidee albe si trandafiri albi pe masa prezidiului.
Restaurantul are cele mai mari mese rotunde pe care le-am vazut in toate restaurantele pe care le-am vizitat inainte de a-l alege si in pretul meniului intra si husele scaunelor si al meselor. In plus, invitatii pot sta foarte lejer 12 la o masa, maxim 14.
Serviciile din noaptea evenimentului au fost ireprosabile. In afara faptului ca pe toata durata evenimentului a fost prezenta o persoana care s-a ocupat personal de organizarea ospatarilor (media ospatarilor - 3 la 2 mese - supersuficient, si s-au miscat foarte bine, eu personal, de cate ori ma asezam la masa gaseam intodeauna paharul plin- cu apa, bineinteles:)), mancarea a fost foarte buna si foarte frumos aranjata. In prealabil, daca va hotarati la acest restaurant, veti avea o degustare. Portii foarte mari care arata super si in plus, felurile care au urmat dupa aperitiv s-au servit calde (restaurantul are niste cuptoare foarte mari, mobile, care sunt aduse in salon si toate lumea este servita in acelasi timp, astfel incat sa nu se raceasca la unii, iar altii sa nu primeasca felul respectiv, cum am mai intalnit la alte nunti---)

Ahh...am mai avut aproximativ 20 de persoane care au venit in plus fata de ce am anuntat, insa nu a fost niciun fel de problema. Le-a fost amenajata o masa imediat si au fost serviti fara nicio problema.

Am avut si DJ ul din partea restaurantului, si formatia Nazdravanii din Galati. S-au inteles de minune si DJ ul, desi parea cam in varsta...a avut ultimele noutati din cluburi...daca va vine sa credeti. Oricum, s-a inteles cu formatia si ringul nu a fost gol niciodata. Bine, au contat foarte mult si invitatii, care au intretinut atmosfera.
Viitoare miresici, daca doriti sa mai aflati detalii, nu ezitati sa ma intrebati.

Nunta noastra a fost suuuuuuuper!! Chiar si noi ne-am distrat si ne-am simtit super bine, desi nu ma asteptam!

Casa de piatra si felicitari ca ai reusit sa te distrezi :D
Am si eu o intrebare : nu ti s-au ratacit invitatii pana au ajuns la destinatie?

foxxy26
02.08.2010, 08:44:07

Felicitari, casa de piatra!
Poti sa postezi niste poze? Ms mult!

ralu_n
02.08.2010, 15:57:26
Casa de piatra si felicitari ca ai reusit sa te distrezi :D
Am si eu o intrebare : nu ti s-au ratacit invitatii pana au ajuns la destinatie?

Buna,

La noi nu s-a ratacit nimeni pentru ca in plicul cu invitatia am atasat si o harta facuta de noi, cu traseul recomandat pana la complex si in cadrul complexului. Nici cei din provincie nu au avut probleme. De complexul studentesc Tei a auzit toata lumea ;):)>-

miha_ro
03.08.2010, 21:08:03
Buna,

La noi nu s-a ratacit nimeni pentru ca in plicul cu invitatia am atasat si o harta facuta de noi, cu traseul recomandat pana la complex si in cadrul complexului. Nici cei din provincie nu au avut probleme. De complexul studentesc Tei a auzit toata lumea ;):)>-

Felicitari si Casa de Piatra!
Nici nu stii cat de mult ma linistesc parerile expuse de tine:) Ma aproprii vertiginos de eveniment si incep sa devin paranoica :)

Inteleg ca totul a decurs minunat si, sincer, asta imi doresc si eu...

PS si eu ma gandeam sa folosesc o harta in invitatie:-p

foxxy26
04.08.2010, 09:54:54
Nici nu stii cat de mult ma linistesc parerile expuse de tine:) Ma aproprii vertiginos de eveniment si incep sa devin paranoica :)

Si eu am pus harta in invitatii, o harta de pe google, nu am pus sageti, insa le-am mai si explicat cand am dat invitatiile.

mihaela1182
04.08.2010, 19:32:18
Buna! suna f bine, cred ca ai avut o nunta minunata! Ma apropii si eu de acest eveniment... imi place ideea cu faclii si boluri cu lumanari pe terasa. imi poti trimite si mie cateva foto si sa imi spui de unde le-ai luat, te rog din suflet! multumesc mult

ralu_n
12.08.2010, 14:22:35

pai chiar iti recomand sa pui o harta in plicurile cu invitatia. Nu vei da gres. ;)
Si nu te tortura mai mult decat este nevoie. Nu ai cum sa controlezi tot ce se petrece la nunta ta si sa te si bucuri de ea in acelasi timp. Sunt lucruri pe care trebuie sa le lasi sa curga de la sine, nu sa le fortezi sa se intample cum vrei tu.
Cu cat esti mai stresata, cu atat n-o sa mai intelegi nimic din seara aceea. Care e atat de scuuuuuurta.
Cheer up!

mihaela1182
13.08.2010, 18:30:02
pai chiar iti recomand sa pui o harta in plicurile cu invitatia. Nu vei da gres. ;)
Si nu te tortura mai mult decat este nevoie. Nu ai cum sa controlezi tot ce se petrece la nunta ta si sa te si bucuri de ea in acelasi timp. Sunt lucruri pe care trebuie sa le lasi sa curga de la sine, nu sa le fortezi sa se intample cum vrei tu.
Cu cat esti mai stresata, cu atat n-o sa mai intelegi nimic din seara aceea. Care e atat de scuuuuuurta.
Cheer up!

voi ati luat harta de pe site-ul lor? nu mi se pare foarte explicita, mai ales pentru cineva care nu cunoaste zona deloc. ma puteti ajuta si pe mine , va rog! sau aveti cumva harta pe care ati pus-o voi in plic...? multumesc.

foxxy26
09.09.2010, 09:38:25
Hello fetele! Sambata am avut si eu nunta la rest Zexe :).
Ce pot sa spun, a fost o seara minunata. Din pacate s-a terminat prea repede. E adevarat ca unii invitati au avut probleme cu gasirea restaurantului, insa au ajuns :). In rest imi pare rau ca nu m-am putut bucura mai mult, ca nu am putut dansa mai mult. Toti invitatii au fost incantati de restaurant, de mancare, de aranjamente, de tot.
Carcoteli mai exista ca peste tot, dar per total a fost o seara minunata.
Va atasez cateva poze :)

ralu_n
09.09.2010, 09:52:12
Ce pot sa spun, a fost o seara minunata. Din pacate s-a terminat prea repede. E adevarat ca unii invitati au avut probleme cu gasirea restaurantului, insa au ajuns :). In rest imi pare rau ca nu m-am putut bucura mai mult, ca nu am putut dansa mai mult. Toti invitatii au fost incantati de restaurant, de mancare, de aranjamente, de tot.

Casa de piatra! Sa fiti fericiti!
Ai vazut ca nu a fost asa greu? ti-am spus ca o sa fie o seara scurta si ca trebuie sa te bucuri de fiecare minut;-)
Servirea, restaurantul s-au ridicat la nivelul asteptarilor? A fost asa cum ti-am povestit noi?

foxxy26
09.09.2010, 10:04:15
Ms mult.
Da, am zis ca toata lumea a fost incantata si am primit numai laude pt restaruant, mancare, servire. De aceste lucruri nu a comentat nimeni.

capruiata
15.09.2010, 08:19:17
multumim pt pozeeeeeeeeeeeee ;) foarte frumos
Casa de piatra!

Ailel
15.09.2010, 08:57:06

CASA DE PIATRA si MULTA , MULTA FERICIRE!!!!!
arata foarte bine totul , florile le-ai facut la ei? ce tort ai avut ??? ai avut cumva dj-ul lor??? cum s-a descurcat?
te pup si numai bine!!!! ai scapat de un stres :) DISTRACTIE PLACUTA IN LUNA DE MIERE!!!

ralu_n
15.09.2010, 11:04:38
Fetelor, voi cu cine v-ati facut decoratiunile? eu am lucrat ff bine cu Beauty Events. Vi-i recomand cu caldura, au foarte mult bun gust si pun suflet in tot ceea ce fac. Puteti sa va vorbiti cu ei pentru orice: invitatii, carduri de masa, decoratiuni pt mese, marturii, flori, arcada, sfesnice, suporturi de lumanari, naproane, servetele etc. ;)

miha_ro
16.09.2010, 00:38:27

CASA de PIATRA si numai fericire!

capruiata
16.09.2010, 08:03:43
buna Ralu,

hehe esti tiza mea ...eu o sa colaborez cu amalt decor..sunt incantata de ce am vazut pana acum dar e inca devreme :) asa ca o sa revin cu alte amanunte... prinvind serviciile lor..
:> spor la pregatiri tuturor :)

Fetelor, voi cu cine v-ati facut decoratiunile? eu am lucrat ff bine cu Beauty Events. Vi-i recomand cu caldura, au foarte mult bun gust si pun suflet in tot ceea ce fac. Puteti sa va vorbiti cu ei pentru orice: invitatii, carduri de masa, decoratiuni pt mese, marturii, flori, arcada, sfesnice, suporturi de lumanari, naproane, servetele etc. ;)

miha_ro
22.10.2010, 21:10:42
A trecut si nunta mea... despre Zexe, numai de bine: mancare excelenta si din belsug, bautura fara limita, servicii extraordinare; toti invitatii mi-au laudat ospatarii pentru atentia si rapiditatea cu care au fost serviti; unul a fost atat de incantat, incat ar fi vrut sa-l ia acasa pe baiatul care l-a servit ;;). Amalia este super, mereu intelegatoare si cu sfaturi f utile:*, ca de altfel tot personalul de acolo :)

Despre DJ, am fost multumiti, s-a incadrat pe genul de muzica cerut, dar mi-ar fi placut sa ascult si alte melodii in plus fata de ce a pus el, asa ca sfatul meu e sa va faceti un playlist...eu din pacate n-am mai avut timp...

Concluzia: daca ar fi sa aleg din nou restaurant pentru nunta, tot la Zexe m-as duce!

Atasat cateva poze ( si cu mancarea, ca sa va fac pofta:>), pe care l-am primit de la invitati. O sa revin cu cele "oficiale", cand le voi primi.

PS: n-a picat curentul (desi a fost vant si ploaie), si oricum, aveau generator:>

Ailel
23.10.2010, 00:58:46
A trecut si nunta mea... despre Zexe, numai de bine: mancare excelenta si din belsug, bautura fara limita, servicii extraordinare; toti invitatii mi-au laudat ospatarii pentru atentia si rapiditatea cu care au fost serviti; unul a fost atat de incantat, incat ar fi vrut sa-l ia acasa pe baiatul care l-a servit ;;). Amalia este super, mereu intelegatoare si cu sfaturi f utile:*, ca de altfel tot personalul de acolo :)

Despre DJ, am fost multumiti, s-a incadrat pe genul de muzica cerut, dar mi-ar fi placut sa ascult si alte melodii in plus fata de ce a pus el, asa ca sfatul meu e sa va faceti un playlist...eu din pacate n-am mai avut timp...

Concluzia: daca ar fi sa aleg din nou restaurant pentru nunta, tot la Zexe m-as duce!

Atasat cateva poze ( si cu mancarea, ca sa va fac pofta:>), pe care l-am primit de la invitati. O sa revin cu cele "oficiale", cand le voi primi.

PS: n-a picat curentul (desi a fost vant si ploaie), si oricum, aveau generator:>

CASA DE PIATRA si MULTA, MULTA FERICIRE!!!!!!!

foxxy26
25.10.2010, 08:58:22
Felicitari si casa de piatra!!!!
Si eu tot acolo as face daca as mai face o data. :)

ralu_n
29.10.2010, 23:57:36

Felicitari! Sa fiti fericiti!

Si eu tot Zexe as alege ;)

foxxy26
01.11.2010, 08:12:42
CASA DE PIATRA si MULTA , MULTA FERICIRE!!!!!
arata foarte bine totul , florile le-ai facut la ei? ce tort ai avut ??? ai avut cumva dj-ul lor??? cum s-a descurcat?
te pup si numai bine!!!! ai scapat de un stres :) DISTRACTIE PLACUTA IN LUNA DE MIERE!!!

Buna, scuze ca nu am vazut intrebarile tale pana acum. Ma bucur ca ti-au placut. Tortul l-am avut de la agapitos, florile mi le-a facut o prietena, daca te intereseaza da-mi un privat si iti dau nr ei, si am avut dj-ul lor pe langa formatie, asa ca nu a avut prea mult de munca.
Pup si bafta la pregatiri!

capruiata
11.11.2010, 09:27:16
Am o nelamurire..ai putut colabora cu o alta cofetarie decat Alice? Eu am inteles ca nu se poate.. :(

Buna, scuze ca nu am vazut intrebarile tale pana acum. Ma bucur ca ti-au placut. Tortul l-am avut de la agapitos, florile mi le-a facut o prietena, daca te intereseaza da-mi un privat si iti dau nr ei, si am avut dj-ul lor pe langa formatie, asa ca nu a avut prea mult de munca.
Pup si bafta la pregatiri!

foxxy26
11.11.2010, 09:34:21
Am o nelamurire..ai putut colabora cu o alta cofetarie decat Alice? Eu am inteles ca nu se poate.. :(

Da, eu i-am spus ca vreau neaparat tort de la Agapitos si Amalia a zis ca nu-i problema, ea plateste cat trebuia sa dea la Alice si eu am platit diferenta.
Ai vb cu Amalia si ti-a zis ca nu se poate? Poate a schimbat politica? Desi nu cred...

ralu2010
16.11.2010, 10:06:12
Dragi miresici, in special viitoare :)

daca cititi acest post cel mai proabil fie cautati restaurant, fie ati ales deja zexe pentru a va organiza marele eveniment. in ambele situatii, vreau sa va impartasesc experienta mea si a sotului meu cu aceasta locatie: EXCELENTA!!!

noi doar ce am avut nunta pe 13.11 si timp la dispozitie pentru pregatit nunta: 3 luni si jumatate.... in aceste conditii de stres ca nu vom gasi restaurant, ca nu vom avea timp sa pregatim toate cele etc, nunta noastra a iesit super- nu numai parerea noastra, dar a tututror invitatilor (si am avut 193, deci multe 'gusturi' de impacat).

daca sunteti in cautarea unui restaurant, nu pot spune 'mergeti la zexe', pentru ca fiecare miresica are dorintele ei. va pot spune totusi ca, daca va doriti un restaurant elegant, frumos asezat, cu personal profesionist, cu un meniu care ii va multumi si pe cei mai pretentiosi, acesta este de ales (credeti- ma ca noi am umblat o luna si am vazut chiar si cate 3 restaurante pe seara, dar niciunul nu ne-a convins ca zexe, care ne-a placut de cum am intrat in sala si am cunoscut-o pe dna amalia).

daca ati ales deja zexe, foarte sincer va spun ca puteti sta linistite! stiu ca nu ma puteti crede 'by default', pt. ca nu ati fi mirese daca nu v-ati stresa, dar aveti incredere ca este adevarat ce va spune o persoana care s-a stresat pana in ultima secunda si chiar nu aveam de ce, totul a decurs ca pe banda, toti invitatii ne-au felicitat si s-au mirat cum am avut timp sa planificam minut cu minut toata nunta.
aceste felicitari nu sunt 'meritul nostru' insa! de la domnul care se ocupa de indrumat oamenii catre parcare, pana la cei care ne-au servit si la DJ, toti si-au indeplinit partea lor de treaba cu maxim profesionalism, nu am strigat dupa nimeni sa face ceva in stanga sau dreapta, nu au fost persoane care sa ceara o apa/ un suc etc. si sa nu fie servite imediat, tuturor le-a placut muzica, de mancare nu mai vorbesc (uitati de sarmale reci, peste nefacut,friptura tare sau in sange, portii pe care sa le fugaresti prin farfurie ca sa poti lua ceva in furculita! n-o sa vi se intample asa ceva- inca ceva: aperitivul este un vis, cel putin in combinatia pe care am avut-o noi).

nu mai intru in detalii, voiam doar sa va mai 'calmez stresul', pentru ca stiu prin ce am trecut eu... inutil, as spune acum, cand am vazut cum a decurs totul. posturile lasate de celelalte miresici m-au mai linistit si pe mine la vremea cand le-am citit, sper ca si al meu sa va linisteasca pe voi.
oricum, daca vreti sa stiti si alte detalii, daca vreti poze etc., anuntati- ma. spre sfarsitul saptamanii viitoare revenim din 'saptamana de miere' si va pot raspunde.

multa bafta cu nuntile voastre!
Raluca (si Marius- el nu a scris, doar a citit si a fost de acord cu 'impresiile')

andreeai82
22.04.2011, 18:53:58
@};-Casa de piatra!!!

Verisoara mea face nunta in vara la Zexe ( ne-au incurcat cei de la Turabo ) si acum l-au reamenajat.Arata super , au candelabre si un tapet foarte elegant.Sunt foarte bucuroasa ca am gasit liber la ei!

andreutzza1985
14.05.2011, 17:34:08
buna fetelor! am vazut personal clubul zexe...intr-adevar are minusuri si plusuri..faptul ca este asejat pe malul lacului tei mi se pare foarte dragut..terasa restaurantului da exact deasupra lacului...salonul e imens si arata foarte bine..mesele mari ii ofera eleganta si erau super amenajate..ringul de dans enorm..daaarrr singurul lucru care nu ne-a placut..faptul ca au aparate de aer conditionat si nu clima...fumul cine-l scoate afara? si oricum nu stiu daca ar face fata caldurii din august...as vrea sa stiu daca a facut cineva acolo si a intampinat probleme din punctul asta de vedere...in rest..e chiar superba locatia..

biancas
31.05.2011, 15:07:48
Buna,

Eu am fost invitata la Zexe la o nunta anul trecut in august.Ce pot sa-ti spun totul a fost perfect, incepand de la aranjamentul salii, curatenia, mancarea si terminand cu serviciul( chelnarii sunt excelenti ).Referitor la caldura , nu am intampinat nicio neplacere , avand in vedere ca au fost in jur de 130 de invitati, iar de fum nu mai vorbesc( sala este foarte mare ).
Cred ca te-au ajutat informatiile mele.

GargaritaMiha
11.10.2011, 14:16:20
miresicilor mi-au fost de ajutor toate comentariile voastre, in 10 min plecam inspre locatie sa o vedem:D sper sa si ramanem la astao:-) aveti idee, poate ati facut vreuna si cununia Religioasa acolo pe terasa? mi-ar placea foarte mult sa o facem intr-un loc frumos, afara:D

GargaritaMiha
11.10.2011, 21:40:46
am fost, am semnat contractul si sunt ff fericita ca am gasit exact ceea ce ne doream:"> dna Amalia este o femeie fff de treaba, flexibila, care stie sa isi conduca cu mare succes afacereao:-)

andreea55
23.05.2012, 17:16:30
Noi am avut nunta weekend-ul trecut la ZEXE - am numai lucruri de lauda de spus despre ei - si nu sunt usor de multumit:) mancarea a fost excelenta - la fel de multa si buna ca si la degustare. de fapt de la degustare mi-am dat seama ca am facut o alegere excelenta - la degustare am fost 3 persoane si am mancat timp de 4 ore - ne pregatisera exact toate variantele de meniu ||(si au variante de meniu menite sa multumeasca pe toata lumea). Mi-au pregatit meniuri vegetariene pentru cativa invitati si au respectat cu lux de amanunt fiecare indicatie, si meniuri fara sare - au avut grija sa gaseasca persoanele respective fara sa imi bat eu capul cu asta.
Servirea excelenta - eu nu am interactionat prea mult cu ei in noaptea aia dar toata lumea mi-a spus, inclusiv cameramanul ca au fost serviti impecabil si ca personalul a fost foarte amabil.
sala a fost aranjata dupa toate indicatiile noastre - si nu au fost putine - au venit si ei cu multe idei (au pus capsuni taiate pe paharele de sampanie, mi-au aranjat o masa retrasa cu televizor special pentru impatimitii de meciuri - se juca nustiu ce finala)
Nu a fost fum deloc in sala (am avut 100 de invitati) si terasa a fost o placere pentru multa lume.
Toti invitatii au laudat locatia - o sala eleganta si aerisita. Luminile si sonorizarea au facut diferenta pe ringul de dans - era atmosfera de party, nu de restaurant.
Tortul l-a facut cofetaria cu care colaboreaza ei dupa indicatiile mele - si a fost super admirat si foarte gustos
Dar cel mai mult m-a impresionat atitudinea lor - felul in care fac totul ca sa te multumeasca. Au mai scris si alte miresici am vazut, dar vreau sa confirm si eu - Amalia este un om extraordinar, e o placere sa lucrezi cu ea si a facut totul ca sa ne ajute. Se vede ca sunt specializati in evenimente si pun suflet in ceea ce fac.
Noi am vrut - ca foarte multi de altfel - o locatie eleganta, deosebita, un meniu rezonabil si cat mia multe servicii incluse in pretul meniului (am avut aranjamentul salii, DJ, parcare, bautura open bar) - au reusit sa ne implineasca toate asteptarile.

Si inca ceva - mergeti pana acolo sa vedeti locatia pentru ca eu era cat pe ce a il elimin din cautarile initiale pentru ca nu m-au impresionat pozele de pe site. Va spun ca in realitate arata mult mai bine - iar faptul ca in spatele nostru era un perete de sticla cu terasa deasupra lacului a contribuit la o atmosfera de vis!!

felicitarile mele pt Zexe!

krissa
14.06.2012, 23:41:27
Buna, sunt nou nouta pe aici. V am mai citit eu dar nu m am bagat in discutie pana acum. As vrea sa stiu daca ati luat de la Zexe pachetul lor cu tot cu DJ si cum a fost ?

GargaritaMiha
02.08.2012, 16:23:04
a venit si randul meu sa va povestesc despre nunta noastra la Zexe....recunosc faptul ca am avut ff multe emotii inainte de nunta dar in final a fost bine, mancarea a fost excelenta, exact ca la degustare, bautura cat cuprinde, fructe pe masa, exact asa cum este scris in contract; chelnerii au stat pe langa invitati si nu au lasat pe nimeni sa astepte atunci cand au avut nevoie de ceva; dj-ul a fost ok, i-am explicat de la inceput ce vrem si ce nu, un minus ar fi muzica putin cam veche dar de buna calitate insa tinand cont ca noi nu i-am adus nici un dvd, nimic, nu pot comenta; sunetul si luminile au fost ok; noi am avut si cununia religioasa pe terasa lor si ne-au ajutat cu amenajarea exact asa cum i-am rugat; aranjamentele florale le-am facut cu fiica doamnei Amalia si m-am inteles bine cu ea, a inteles exact ce imi doresc si mi-a indeplinit dorintele; un minus ar fi masuta cu Guestbook-ul care nu arata deloc asa cum mi-am dorit, ca urmare nici nu mi-a scris lumea in carte; la fel s-a intamplat cu niste lumanari cumparate de mine pe care le voiam asezate intr-un loc anume dar le-am gasit aruncate colo si colo fara nici un rost; tortul, exagerat de bun la gust nu avea nici o treaba cu modelul cerut de mine asa ca sa aveti mare grija ce va doriti deoarece cofetaria Altfel are un stil din care vad ca nu iese:| m-a dezamagit dar nu am mai avut putere nici macar sa ma supar; ultimul minus dar unul foarte mare a fost faptul ca ne-am trezit fara curent de nenumarate ori, cred ca 5-a oara am pierdut sirul:-s au avut generator dar nu stiu ce s-a intamplat, ori nu stiau sa il foloseasca, ori nu facea fata, nici acum nu am inteles; am fost norocosi ca au inteles invitatii si nu am ramas cu sala goala dar nu ne-a picat bine deloc, intr-o oarecare masura s-a cam stricat atmosfera, in loc sa dansam si sa avem grija de invitati, noi dadeam telefoane incercand sa rezolvam problema....in fine, per total a fost frumos dar aveti mare grija la ultimul detaliu:)

krissa
18.09.2012, 23:45:26
N am mai intrat demult si abia acum am vazut postul tau. Voi ati avut doar dj ul de la ei sau ati mai luat si formatie? Ai amenajat cumva partea de afara de la intrare? Casa de Piatra!

GargaritaMiha
26.09.2012, 12:28:33
krissa, noi am avut doar dj-ul de la ei si am mai luat un cvartet pt inceput
la intrare am avut covor rosu si cativa stalpisori cu flori, am vrut ceva simplu

krissa
04.10.2012, 20:20:54
krissa, noi am avut doar dj-ul de la ei si am mai luat un cvartet pt inceput
la intrare am avut covor rosu si cativa stalpisori cu flori, am vrut ceva simplu

sunt foarte frumoase pozele voaste! aranjamentele florale le-ai facut cu fiica doamnei amalia sau cu altcineva?

andreea55
11.01.2013, 11:13:37
DJ Titi - cum isi spune, e un tip cu care discuti una si face alta. Am discutat cu el, am stabilit o ordine si niste melodii anume. Am tras discurile CD AUDIO, exact in ordinea in care trebuia sa fie puse. teoretic putea sa puna discul si sa plece o ora
El a pus ce a vrut el - nu zic ca a fost rau (chiar nu a fost) dar e ca si cum la nunta mae, parerea mea nu a contat

GargaritaMiha
22.01.2013, 12:11:33
Andreea, te inteleg/:) si eu am simtit acelasi lucru
krissa, aranjamentele florale sunt facute de fata doamnei Amalia dar cu modelele date de mine;;) eu mi-am batut capul sa caut modele pe internet deoarece nu mi-a placut nimic din ce imi propusese:) dar, per total, au iesit extraordinar de frumoase:x

olivia_miresici
08.06.2013, 01:12:48
De curand am petrecut Botezul fetitei noastre la Zexe. Acum 5 ani nunta ne-am sarbatorit-o tot aici. Totul a fost minunat: locatia eleganta cu multe detalii interesante, terasa care da spre lac, mancarea delicioasa, cu preparate deosebite, meniul care include un sortiment extrem de variat de bauturi. Desi nu am discutat nimic inanite cu DJ-ul nici la nunta, nici acum, la botez, muzica a fost foarte bine aleasa, iar spectacolul de lumini a intregit atmosfera deosebita. Asa cum s-a mai spus, Amalia si echipa ei au grija ca fiecare lucru specificat de noi sa fie pus in practica si ne-au facut sa ne simtim excelent. Sunt atenti la nevoile fiecaruia, la noi amenajand cu loc special de joaca pentru copii si preparand meniuri speciale pentru acestia.

Fata_vesela
24.08.2013, 13:56:14
Mie sincer nu mi-a placut Amalia. A intarziat o ora la intalnire, nu avea chef de nimic, ne-a povestit numai despre experiente neplacute cu clientii, am perceput-o ca fiind negativista si plictisita, a fost deranjata de faptul ca i-am spus ca am fost la o nunta unde nu ne-a placut muzica (dj-ul a fost de la ei).

---

Am fost la o nunta aici. Mancarea a fost f buna, insa muzica a lasat mult de dorit. Dj-ul lor a pus numai muzica din anii 70, ca stie el cum "se pune la nunta domne' si nu a vrut sa puna melodii mai moderne, variate (nu suntem ascultatori de manele :))

geriatrix
29.08.2013, 16:23:14
Hello,

Am fost la Zexe si mi-a placut foarte mult.
Vrem sa semnam cu ei insa acum am o problema.
Ringul de dans e cu gresie...si am auzit de la cineva ca aluneca ingrozitor.
E adevarat? nu as vrea incidente de genul acesta [-o<
Multumesc!

kryste
24.07.2014, 17:37:25
Hello guys!
Eu am avut nunta la sala de evenimente Zexe de pe lacul Tei luna trecuta si vreau sa incurajez pe toata lumea sa apeleze la ei. Pentru mine a fost o nunta foarte reusita... din cate am inteles si pentru invitati :)

Am ales restaurantul din mai multe considerente:
- era in Bucuresti, nu vroiam sa incurcam lumea cu transport din/in afara Bucurestiului
- stiam ca au mancare foarte foarte buna, mergand de mai multe ori la ei la zahana pe Icoanei
- mizam pe pana in 100 de persoane - iar locul prezinta posibilitatea de a se ingusta cu ajutorul unor perdele destul de estetice, permitand organizarea unor evenimente de pana la 250 (? cred) de persoane
- sala arata destul de neutru - clasic cu ceva briz-brizuri nenecesare - dar care se pot "calma" alegand fete de masa si rochite pentru scaune simple (au mai multe modele)
- restaurantul are o terasa spre lac mare si extrem de placuta, care s-a dovedit a fi si foarte utila in timpul nuntii pentru a genera putina miscare (sa nu ramana lumea pironita la mese) - in plus, usile catre terase sunt lasate complet deschise seara, ceea ce da o senzatie de vapor de croaziera sau de mare, sau nu stiu - foarte frumos, oricum
- restaurantul e foarte aerisit si lejer, fara sa para o hala goala

Restaurantul trebuie rezervat din timp... in ianuarie cand ne-am booked noi data nu mai aveau decat duminici libere. Fapt ce nu a fost, pana la urma, un inconvenient - ne-am distrat foarte bine - dar au fost persoane care au trebuit sa plece mai repede deoarece a doua zi lucrau.

Florile si diferite alte decoratiuni le-am facut cu Maison Dadoo (excelenti!), iar ei m-au ajutat sa dau si o nota mai jucausa restaurantului. Zexe pune la dispozitie in pretul meniului cam tot ce ai nevoie decorativ, dar trebuie sa te si nimeresti ca gusturi. Nu sunt urate, sub nicio forma, chestiile lor, dar sunt destul de incarcate.

Amalia, sefa restaurantului, este, ce-i drept, un gen mai neentuziast, sa zicem (mai ales in ianuarie, in iunie acum mai putin), dar cui ii pasa? Nu imi trebuie sa se bucure fals pentru mine, cand sunt a cine stie cata suta de nunta pe care o organizeaza :)) O inteleg ca s-a plictisit... In schimb, un lucru mult mai important - pe care l-am si apreciat foarte mult, mi-a raspuns prompt la toate intrebarile pe care le-am avut, a fost EXTREEEM de flexibila, mi-a indeplinit toate dorintele, mi-a explicat cu rabdare tot ce a avut de zis. All in all, a fost o colaborare f buna cu ea, e o profesionista si o persoana serioasa, cum mai rar gasesti la noi.

Acum despre nunta propriu-zisa:
pe scurt - a iesit foarte bine din punctul de vedere al restaurantului.
Au respectat intru totul ce i-am rugat.
Surprinzator, mancarea a fost chiar mai buna decat la degustare.
Bautura fara limita, inclusa in pretul meniului - nu stiu sa fi ramas pe parcurs fara ceva (dar trebuie sa ii mentionati, daca stiti ca invitatii vostri beau cu precadere ceva anume). Alcool de calitate foarte buna, nu prostii.
Tortul l-am luat de la Cookie Jar si a fost minunat, superbun si frumos.
Ospatarii mi s-au parut cat se poate de ok.

DJ-ul l-am luat de altundeva, dar exista posibilitatea sa iau un DJ de la ei. Instalatia lor proprie de sunet si lumini costa vreo 200 de euro in plus, dar face toti banii (se aude perfect, sunt multe lumini si luminite + fum). Pentru ca tot intreba cineva: pe jos este un fel de gresie marmorata care arata f ok si e f practica, fiind mult mai curata decat majoritatea mochetelor pe care le-am vazut in alte locuri. Nu aluneca deloc.

Singurul punct negativ: seful de sala care si-a dat in stamba pe ultima suta de metri si a fost mitocan, dar nu murim din asta. N-am interactionat decat vreo 3 minute, asa ca nu conteaza.

In concluzie: mi-as fi dorit sa fi citit eu inainte de nunta mea postarea asta, pentru ca poate as fi stat mai linistita. Realmente, oricat de control-freak as fi, nu am sa le reprosez nimic legat de organizare, au fost minunati si m-au facut sa nu ma stresez deloc, au facut totul cum mi-am dorit. Thumbs up si multe multumiri, raman cu niste amintiri foarte frumoase si placute!