PDA

Versiunea completa : Florarii, furnizori si depozite de flori in Cluj

Pagini : [1] 2 3 4

ducky
23.03.2007, 10:11:14
Stie cineva o florarie care lucreaza bine si nu prea scump?

afrodhitee
23.03.2007, 12:02:20
da uite am sa te ajut eu,str dacia nr 2-4,tel sters

daniela_psy
24.03.2007, 14:02:18
Stie cineva o florarie care lucreaza bine si nu prea scump?
G----nia (calea manastur) lucreaza f frumos.Nu cunosc preturile dar poti sa mergi sa vezi.Cand lucram ospatara la restaurant Sinaia comenzile de flori pt evenimentele mai speciale le faceam tot la ei si clientii erau f multumiti cu toate ca sunt pretentiosi.Am auzit ca binecunoscuta florarie de langa Baba Novac, M------a a cam dat-o in bara cu calitatea si serviciile in ultima vreme.Mirese si nase din tara intreaga s-au trezit cu buchete vestejite sau altele decat cele pe care le comandasera.Si eu am cumparat sapt trecuta doua buchete de flori pt viitoarea nasa si erau tare "suparate"...asa ca pretul nu se traduce intotdeauna prin calitate.succes!!:bye_04:

salo
25.03.2007, 10:46:54
G----nia (calea manastur) lucreaza f frumos.Nu cunosc preturile dar poti sa mergi sa vezi.Cand lucram ospatara la restaurant Sinaia comenzile de flori pt evenimentele mai speciale le faceam tot la ei si clientii erau f multumiti cu toate ca sunt pretentiosi.Am auzit ca binecunoscuta florarie de langa Baba Novac, M------a a cam dat-o in bara cu calitatea si serviciile in ultima vreme.Mirese si nase din tara intreaga s-au trezit cu buchete vestejite sau altele decat cele pe care le comandasera.Si eu am cumparat sapt trecuta doua buchete de flori pt viitoarea nasa si erau tare "suparate"...asa ca pretul nu se traduce intotdeauna prin calitate.succes!!:bye_04:
Despre ce florarie spuneai ca nu mai au servicii bune? Magnolia?

Froggy
25.03.2007, 11:44:28
Va sugerez cu mare caldura floraria de pe motilor, de vis-a-vis de restauranul grecesc. Imi scapa acum numele, din pacate!

dia_na
25.03.2007, 19:03:53
Casa cu Flori pe Eroilor face de departe cele mai misto chestii in Cluj.

daniela_psy
26.03.2007, 14:38:26
Despre ce florarie spuneai ca nu mai au servicii bune? Magnolia?
Da,vb de Magnolia-credeam ca e reclama.Am vrut sa imi fac buchetul acolo dar parca toata lumea a complotat impotriva deciziei mele.In mai putin de o saptamana am primit informatiile de care vb zilele trecute,plus ca am patit-o si eu,spre surprinderea mea cu buchetele pt nasa noastra.Poate ca trec printr-o perioada mai nasoala sau au schimbat personalul;)) .E o gluma dar cand dai un ban in plus parca nu-ti convine sa ai parte de surprize de genul asta mai ales ca astepti totul la superlativ.Daca am supi pe cineva cu informatia nu o luati de buna si aduceti contraargumente.poate ma razgandesc si eu...;-) :gen_02:

daniela_psy
27.03.2007, 13:08:07
Casa cu Flori pe Eroilor face de departe cele mai misto chestii in Cluj.
Da,intr-adevar am auzit numai lucruri bune si despre ei.Nu stiu insa cat de scump lucreaza....stii tu?

salo
27.03.2007, 17:44:38
Da,intr-adevar am auzit numai lucruri bune si despre ei.Nu stiu insa cat de scump lucreaza....stii tu?
Casa cu Flori este, dupa parerea mea, nejustificat de scump....
Am v azut aranjamente si buchete pt nunti si la alte firme si la firma care imi face mie florile si sunt poate chiar mai originale si mai faine decat la casa cu flori, iar pretul...nu mai spun, nu se compara

daniela_psy
27.03.2007, 21:28:29
Casa cu Flori este, dupa parerea mea, nejustificat de scump....
Am v azut aranjamente si buchete pt nunti si la alte firme si la firma care imi face mie florile si sunt poate chiar mai originale si mai faine decat la casa cu flori, iar pretul...nu mai spun, nu se compara
imi trimiti PM cu floraria de care zici ca sunt f nehotarata si as vrea sa mai studiez putin ofertele?

Kalini
27.03.2007, 21:33:24

Inseamna ca eu fac parte din procentul acela mic despre care spui tu, care sunt mereu bine servite de M......... floraria ..........De ce nu ai facut buchetele in alta parte? :-BDe ce nu ai renuntat la buchete? Exista o multime de florarii care fac buchete, inclusiv duminica, pe loc, pt orice ocazie...............

Apropo: sa nu vorbim de raportul calitate-pret............:-$

daniela_psy
28.03.2007, 09:43:38
Inseamna ca eu fac parte din procentul acela mic despre care spui tu, care sunt mereu bine servite de M......... floraria ..........De ce nu ai facut buchetele in alta parte? :-BDe ce nu ai renuntat la buchete? Exista o multime de florarii care fac buchete, inclusiv duminica, pe loc, pt orice ocazie...............

Apropo: sa nu vorbim de raportul calitate-pret............:-$
Chestia e ca buchetele le comandasem sambata seara si desi stau in cj de 7 ani nu stiam nici o florarie disponibila la ora aia.Acuma chiar din piata nu vroiam sa le cumpar...Si iubitul meu sot mai mereu imi cumpara flori de acolo si imi placeau de cele mai multe ori.de aceea o alesesem ca stiam ca au flori frumoase chiar dak sunt ceva mai scumpe.s-a intamplat ca in acea zi sa-mi vanda mie rebuturile care nu au trecut in urma cu nu stiu cate zile si alte flori nu aveam de unde alege...asa m-am pricopsit cu ele...bine macar ca erau ambalate frumos si asta a mai mascat din problema:-p Cat despre problema cu buchetele de mireasa am auzit-o de la doua firme organizatoare.Nu mai stiu nimic...acuma chiar nu mai stiu la ce florarie sa-mi fac buchetul!...8-|

miraaaaj
29.03.2007, 20:16:33
Da,vb de Magnolia-credeam ca e reclama.Am vrut sa imi fac buchetul acolo dar parca toata lumea a complotat impotriva deciziei mele.In mai putin de o saptamana am primit informatiile de care vb zilele trecute,plus ca am patit-o si eu,spre surprinderea mea cu buchetele pt nasa noastra.Poate ca trec printr-o perioada mai nasoala sau au schimbat personalul;)) .E o gluma dar cand dai un ban in plus parca nu-ti convine sa ai parte de surprize de genul asta mai ales ca astepti totul la superlativ.Daca am supi pe cineva cu informatia nu o luati de buna si aduceti contraargumente.poate ma razgandesc si eu...;-) :gen_02:

Cu Magnolia si eu sunt patita. Pt. cununia civila mi-am facut buchetul de mireasa la ei..............si floricelele mele erau VESTEJITE, super nu? Plus pretul de rigoare........nu mai zic. Asta este, daca isi comanda florile si le raman, n-au ce face decat sa le puna asa vestejite in buchete la unii mai fraieri, ca mine de exemplu[-X

daniela_psy
29.03.2007, 23:14:59
Cu Magnolia si eu sunt patita. Pt. cununia civila mi-am facut buchetul de mireasa la ei..............si floricelele mele erau VESTEJITE, super nu? Plus pretul de rigoare........nu mai zic. Asta este, daca isi comanda florile si le raman, n-au ce face decat sa le puna asa vestejite in buchete la unii mai fraieri, ca mine de exemplu[-X
Mare pacat pt tine ...sper ca detaliul asta nu ti-a stricat frumoasa zi de casatorie(?)Eu am vazut la ce nivel lucreaza si stiu ca fac lucruri frumoase dar o data ce ne-am ars parca n-am mai pune mana!Asa functioneaza dar mai fac o incercare cu buchetul de mireasa./:) Ultima!!!:bye_04:

daniela_psy
30.03.2007, 23:35:47
Va pun niste poze dragutze cu buchete de mireasa ca oricum nu am somn si cred ca noaptea va fi lunga...si albaaaaa.....(:|

daniela_psy
30.03.2007, 23:41:56
Nu stiu cum se face cand trimiti mai multe o data ....arhivate cred sau cum?

daniela_psy
30.03.2007, 23:48:25
Oare unde gasim pe lumea asta asa trandafiri ca cei visinii?Ei?Ziceti voi.

orhidutza
07.05.2007, 12:38:51
Oare ce fel de forma ar merge buchetul de mireasa la rochia mea cu trena (cam de 50 cm) si bufanta in spate? Merge rotund, curgator? Ce forma?

daniela_psy
09.05.2007, 13:11:35
Oare ce fel de forma ar merge buchetul de mireasa la rochia mea cu trena (cam de 50 cm) si bufanta in spate? Merge rotund, curgator? Ce forma?
In mintea mea cand vad un buchet curgator imi imaginez o rochie gen printesa,iar pt una "sirena" mi se pare ca s-ar potrivi un buchet rotund sau oricum unul care sa nu acopere talia miresei.e doar o parere si nici eu nu sunt sigura ca voi respecta intru totul ceea ce am sustinut...;)) Bafta!

dia_na
09.05.2007, 13:39:24

eu am citit o data pe ceva site din state ca buchet curgator se face la rochia cu trena - e specific pentru asa ceva; cred ca au dreptate; si mie mi se pare ca la rochia cu crinolina nu merge ci mai degraba la ceva mai linga corp (dc e bufanta doar in spate si in fata pe linga corp cred ca ar fi frumos)

buchetele rotunde erau recomandate pt rochiile printesa care sunt in spirit traditional amindoua (si rochia si buchetul)

de asemenea mai era o regula a echilibrului: rochiile incarcate cer buchete simple si discrete, cele simple din contra ceva cit mai inedit

andria
10.05.2007, 12:55:16
Asta a fost buchetul meu... Coditele au fost infasurate in organza si decorate cu niste ace cu perlute.

41171

Kalini
10.05.2007, 12:57:51

Un buchet asimetric, scurt, colorat sau un buchet perfect rotund, din acelasi tip de floare, fara verdeata....

Taja
10.05.2007, 13:00:22
Asta a fost buchetul meu... Coditele au fost infasurate in organza si decorate cu niste ace cu perlute.

41171

CASA DE PIATRA!
cum a fost? nu ne spui?
buchetul arata bestial si-mi place ca-i mai nonconformist. si culoarea a fost tot portocalie?
:*

Kalini
10.05.2007, 13:00:42

41171

Foarte dragut ;;)

andria
10.05.2007, 13:31:54
CASA DE PIATRA!
cum a fost? nu ne spui?
buchetul arata bestial si-mi place ca-i mai nonconformist. si culoarea a fost tot portocalie?

Multumesc pentru urari
Pai in poza e chir buchetul meu.

Nunta a fost super, asta e si parerea noastra si a tuturor invitatilor care ne-au felicitat. Pentru mine a fost ca un vis frumos, pacat ca a trecut asa repede. Stressul de dinainte a meritat din plin. :) Abia ieri am ajuns acasa din luna de miere si azi am inceput deja lucrul, asa ca inca sunt ametita si studiez de zor miresicile.

Alte poze cu buchetul.

41205

41206

Taja
10.05.2007, 13:55:19
Multumesc pentru urari

Nunta a fost super, asta e si parerea noastra si a tuturor invitatilor care ne-au felicitat. Pentru mine a fost ca un vis frumos, pacat ca a trecut asa repede. Stressul de dinainte a meritat din plin. :) Abia ieri am ajuns acasa din luna de miere si azi am inceput deja lucrul, asa ca inca sunt ametita si studiez de zor miresicile.

Alte poze cu buchetul.

41205

41206
sinteti foarte frumosi;)) ma bucur ca a iesit nunta asa cum ati visat:)deci zici ca merita stresul de dinainte nu? hmmmmm :-?
unde ati fost in luna de miere?

mee
10.05.2007, 14:10:35
Multumesc pentru urari

Eu l-am vazut LIVE <:-P.. eram la seminarul teologic cand ati intrat voi la cununie si (pura coincidenta) am fost in aceeasi zi si in Victoria .. si mi-a placut foarte mult cum ati aranjat. Felicitari si casa de piatra !!!!

andria
10.05.2007, 14:12:32
sinteti foarte frumosi;)) ma bucur ca a iesit nunta asa cum ati visat:)deci zici ca merita stresul de dinainte nu? hmmmmm :-?
unde ati fost in luna de miere?

Merita merita. A fost cea mai frumoasa zi din viata mea.

In luna de miere am fost in Insulele Canare, mai exact pe insula Fuerteventura. Superb si acolo.

andria
11.05.2007, 07:38:24
Eu l-am vazut LIVE <:-P.. eram la seminarul teologic cand ati intrat voi la cununie si (pura coincidenta) am fost in aceeasi zi si in Victoria .. si mi-a placut foarte mult cum ati aranjat. Felicitari si casa de piatra !!!!

Hihi, super, eu nici nu stiam pe ce planeta traiesc in momentele alea.

Multumesc de urari.

serbalina
11.05.2007, 10:40:53
[quote=andria;224855]Multumesc pentru urari

Alte poze cu buchetul.

Oooooooo!!!o:-) Ce dulcei sunteti....casa de piatra>:D< ......buchetul a fost super...culoarea mea preferata!

dia_na
11.05.2007, 13:44:01
Unde va faceti buchetul de mireasa?
Ma intereseaza o florarie unde daca duc o poza cum vreau sa fie buchetul sa mi-l faca asa.
Pina acum am auzit doar de Casa cu Flori ca si profi in Cluj. De restul am auzit doar plingeri si reclamatii.

vio
11.05.2007, 14:12:43
Unde va faceti buchetul de mireasa?
Ma intereseaza o florarie unde daca duc o poza cum vreau sa fie buchetul sa mi-l faca asa.
Pina acum am auzit doar de Casa cu Flori ca si profi in Cluj. De restul am auzit doar plingeri si reclamatii.

Eu una mii l-am facut la Dorothy's si sunt tare multumita de ce mi-au facut mie... si florile au rezistat f mult.
Si eu i-am dus o poza cu buchetul (si desi a avut o forma mai ciudata mi l-au facut f frumos si inca m-au rugat sa le las poza ca erau f incantate de model...spuneau ca si ele s-au saturat sa faca acesasi tip de cbuchet rotund legat cu panglica.. :) )
Deci poti incerca sa vezi ce zic... dar eu ti-i recomand cu toata inima
Vio

nu ma lasa sa-ti raspund cu PM :(
("dia_na has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.")
pe david francisc(sper ca am scris bine)
e strada care merge de langa Sora pana langa cinema Republica. Sper sa sti de care vb..daca nu spune-mi si mai incerc sa mai gasesc alte repere :)
Vio

Eu mi-am facut buchetul de mireasa, ventuza pt masina si 2 stative cu aprox 250 ron (+130ron garantia..care o primesti inapoi,... pe suporturi si pe ventuza) asta a fost in oct 2006. si au rezistat florile si dupa nunta cam 3-4 zile, chiar aratau f bine:).
Vio

dia_na
11.05.2007, 15:13:15
nu ma lasa sa-ti raspund cu PM :(
("dia_na has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.")
pe david francisc(sper ca am scris bine)
e strada care merge de langa Sora pana langa cinema Republica. Sper sa sti de care vb..daca nu spune-mi si mai incerc sa mai gasesc alte repere :)
Vio

multumesc - stiu unde e
am schimbat in optiuni, cred ca am setat aiurea ceva

vio
14.05.2007, 10:16:07
ne arati si noua poza care ai ales-o pt buchet? :)
Curiozitatea asta:P

dia_na
14.05.2007, 15:45:12
ne arati si noua poza care ai ales-o pt buchet? :)
Curiozitatea asta:P

ceva de genul asta vreau, dar pe margine nu vreau si alte flori cum sunt acelea albe micute (doar trandafiri crem, decor verde si perlute crem)

yma
15.05.2007, 09:38:35
feteor va recomand floraria de pe strada dacia(nu stiu daca e voie sa-i dau numele aici).am fost foarte multumita de ei.au niste flori superbe si fac aranjamente deosebite.un singur minus pentru ei :nu mi-au pus florile pentru tort in recipiente din alea micute cu apa dar poate ca trebuia sa cer eu.asa ca nu uitati pentru cele care va puneti pe tort flori "adevarate"sa cereti la florarie sa vi le puna in apa.

asta a fost buchetul meu

vio
15.05.2007, 13:20:27
ceva de genul asta vreau, dar pe margine nu vreau si alte flori cum sunt acelea albe micute (doar trandafiri crem, decor verde si perlute crem)
F mult imi place nuanta de la trandafiri. Sper sa iti iasa buchetul asa cum ti-l doresti.:)

daniela_psy
16.05.2007, 18:29:02
Da f bine lucrat si f dragut...ca si al ymei dealtfel.eu insa am optat pt unul mai nonconformist desi nu stiu sigur daca ma caracterizeaza...vi-l postez de indata ce e cu putinta...

adrianalorena
03.06.2007, 15:55:06

41171

unde ti-ai facut buchetelu si cat a fost

adrianalorena
03.06.2007, 15:56:47
unde ti-ai facut buchetelu si cat a fost

am uitat sa iti zic ca e superb si ca mi-ar placea tare mult unu la fel :>

adrianalorena
03.06.2007, 16:00:00
[quote=adrianalorena;255569]am uitat sa iti zic ca e superb si ca mi-ar placea tare mult unu la fel :>[/quote

ati mai facut si altceva, alte aranjamente pe culoarea asta , daca da si ai poze te rog sa imi areti ca mai am un pic si eu si poate asa ma hotarasc mult mai usor :*

Maimutzica
04.06.2007, 23:01:01
Exista un loc in Cluj unde se fac lucruri frumoase cu un pret foarte misto(nu ca ar conta neaparat cand e vorba de nunta voastra) conteaza calitatea foarte mult, e undeva in Marasti.Nu stiu daca pot sa va dau adresa mea de mail daca pot scrieti-mi si va dau adresa.

andria
05.06.2007, 07:48:50
[quote=adrianalorena;255569]am uitat sa iti zic ca e superb si ca mi-ar placea tare mult unu la fel :>[/quote

ati mai facut si altceva, alte aranjamente pe culoarea asta , daca da si ai poze te rog sa imi areti ca mai am un pic si eu si poate asa ma hotarasc mult mai usor :*

Buchetul l-am facut in marasti, la floraria Anaflor. Pretul nu il stiu exact (mirele a platit acolo, eu am lasat doar avansul). L-am asortat pe mire cu acelasi trandafir in piept (specia de trandafir se numeste Versilia), plus ca machiajul a fost cam pe nuanta. In sala am mers mult pe galben/portocaliu/auriu. Poze (gramada! :) ) de la nunta gasesti pe http://family.webshots.com/album/559002969vBNSSe .

daniela_psy
05.06.2007, 18:25:28
poza cu buchetul meu executat cu mare arta de "casa cu flori"

LORICICA
05.06.2007, 20:19:03
ce mireasa frumoasa.....ai fost mai ceva ca o printesa..s.uperba...sa fiti fericiti !

oanacostea
05.06.2007, 23:32:51

daniela draga te rog trimte-mi niste poze cu tine de la nunta
ai fost superba si vreau sa vad mai in detaliu

casa de piatra sa avetio
va pup
pa

oanacostea
05.06.2007, 23:33:25

va pup
pa

orhidutza
06.06.2007, 10:27:24
foarte frumos arata! Nu ma prind insa daca e prins de mana sau nu :):):)

daniela_psy
06.06.2007, 11:13:20

casa de piatra sa avetio
va pup
pa
multumesc oana.din pacate nu stiu sa trimit pe pm poze dar le poti vedea in semnatura mea.am acolo un album intreg...

daniela_psy
06.06.2007, 11:14:38
ce mireasa frumoasa.....ai fost mai ceva ca o printesa..s.uperba...sa fiti fericiti !
lori,mersi frumos.restul pozelor in semnatura...

daniela_psy
06.06.2007, 11:16:46
foarte frumos arata! Nu ma prind insa daca e prins de mana sau nu :):):)
nu e prins de mana si mor de ciuda ca nu pot sa-mi pun pozele pe server!poza asta e mai mica si am reusit dar restul sunt prea mari si nu reusesc.dar vezi ca mai am poze cu buchetul in semnatura.e gen "microfon"

Taja
06.06.2007, 11:50:18
Daniela cred ca ai uitat sa faci albumul public, ultimul album care il vad eu e ....un fotograf de vis. pozele de la nunta nu se vad:( buchetul arata ffff bine sint curioasa cum e in alta poza ca asa nu-mi dau nici eu seama cum e de fapt>:D<

orhidutza
06.06.2007, 12:02:42
nu e prins de mana si mor de ciuda ca nu pot sa-mi pun pozele pe server!poza asta e mai mica si am reusit dar restul sunt prea mari si nu reusesc.dar vezi ca mai am poze cu buchetul in semnatura.e gen "microfon"
Nici eu nu vad pozele tale...

daniela_psy
06.06.2007, 20:44:40
Nici eu nu vad pozele tale...
scuze fetelor :)) !ce idioata sunt!!chiar uitasem sa le fac publice sau mai degraba le facusem dar chiar atunci mi s-a stricat calcu si cred ca nu primise comanda...va pup

orhidutza
07.06.2007, 09:50:11
scuze fetelor :)) !ce idioata sunt!!chiar uitasem sa le fac publice sau mai degraba le facusem dar chiar atunci mi s-a stricat calcu si cred ca nu primise comanda...va pup
Daniela! Absolut inedit si superb buchetul de mireasa!!! E facut de casa cu flori din cluj? Cum ti l-au livrat?

daniela_psy
07.06.2007, 23:14:24
Daniela! Absolut inedit si superb buchetul de mireasa!!! E facut de casa cu flori din cluj? Cum ti l-au livrat?
Da,casa cu flori.Am fost super incantata de tot ce mi-au facut desi un piculetz cam scump...dar de toti banii!Nu l-au livrat ca a venit Mihai la cj dupa nasi si atunci a luat tot:buchetul meu,ale naselor,cocardele.Doar corsajele si floarea de par mi-a adus-o sora mea cand a venit la beclean,in ajunul nuntii.Si toate au fost ambalate si puse intr-un recipient cu apa sa ramana proaspete ca era destul de cald.Iti recomand cu caldura floraria macar pt buchetul tau ca au modele frumoase,nu trebuie sa-i duci tu...Cealalta optiune ar fi fost Magnolia ca au cam acelasi pret si lucreaza bine(incidentul meu cu buchetele vestejite la ei cred ca a fost un caz aparte si nu se intampla f des)Aranjamentele pt masini,prezidiu si buchete pt vaze au fost facute la beclean ca am iesit mult mai ieftin ca la cj si m-au surprins de cat de bine le-au lucrat.Cred ca o sa-mi refac buchetul sa-l am amintire,pt ca suportul ramane si pot schimba florile cand se ofilesc...;;) .Bafta cu probele.Mi-e dor de Angelic!!!=((

rodicuta
08.06.2007, 13:05:31
Pentru toate miresele din Cluj Napoca sa nu faceti gresala pe care am facut-o eu sa va comandati buchetul la Floraria de pe strada Dacia nr 2/4.
Pt ca eu am ales un anumit buchet cu trandafiri mari si a costat nu gluma si mi-au pus niste trandafiri mici si nu am fost multumita de buchet.
ATENTIE

dia_na
10.06.2007, 15:46:02
Pentru toate miresele din Cluj Napoca sa nu faceti gresala pe care am facut-o eu sa va comandati buchetul la Floraria de pe strada Dacia nr 2/4.
Pt ca eu am ales un anumit buchet cu trandafiri mari si a costat nu gluma si mi-au pus niste trandafiri mici si nu am fost multumita de buchet.
ATENTIE

Nu stiu cine ti-a facut acolo buchetul, dar eu acolo am facut toate pt nunta buchete mireasa, nasa, cocarde si tot si au iesit minunate iar preturile au fost incomparabil mai mici decit la restul. Nu am inca poze, dar o sa va pun. Eu am lucrat direct cu Dna Eva care e foarte priceputa si am mers cu poza i-am explicat ce doresc, dar dinsa a intrecut toate asteptarile mele.

Eu recomand calduros acea florarie.

Diana

dia_na
12.06.2007, 21:21:05
atasat poza cu buchetul meu facut pe str dacia
a costat 90 ron

nu stiu dc se vede in poza atit de frumos cit era in realitate, avea ceva chestii rozulii finute printre cele verzi (eu aveam ceva insertie in rochita cu roz la o floricica de decor)

bia_nca
13.06.2007, 09:03:00
diana asteptam mai multe poze din partea ta in special cu aranjamentele florale. Inca nu m-am hotarat unde sa imi fac buchetul si restul aranjamentelor. Ne poti spune mai multe despre aceasta florarie de pe str.dacia?

dia_na
13.06.2007, 11:50:56
diana asteptam mai multe poze din partea ta in special cu aranjamentele florale. Inca nu m-am hotarat unde sa imi fac buchetul si restul aranjamentelor. Ne poti spune mai multe despre aceasta florarie de pe str.dacia?

sorry sa te dezamagesc, la sala nu am pus flori defel
masinile nu au fost decorate ca nu am facut alai - ne-am intilnit cu totii la biserica

floraria se cheama briza si dna care mi-a facut totul este dna eva

dia_na
16.06.2007, 19:12:40
pt cxna
la prima cautare
:-)

dia_na
16.06.2007, 19:16:35
si inca 2

ps ai grija ca la flori comanda se da cu minim 10 zile inainte la majoritatea florariilor

Fluturas
16.06.2007, 19:18:05
pt cxna
la prima cautare
:-)

ce frumoase sunt...

dia_na
16.06.2007, 19:21:16
si inca in forma de inima :-)

daniela_psy
17.06.2007, 00:17:01
Sunt f frumoase modelele dar,fara sa supar pe nimeni,cel mai mult mi-a placut cel de la c cu flori.Asa ca ai de unde alege corina!Dia-na si angelic au venit cu drag sa te ajute!Bafta!

dia_na
17.06.2007, 10:33:44
nici unul din cele puse nu sunt de la c cu flori
le-am gasit pe net pe toate
stiu ca ei au facut posetuta dar nu am vazut

eu nu am mai facut la ei, desi initial acolo vream - am avut ceva discutii cu cineva de acolo legat de o colaborare intre firme si nu am mai apelat la ei pt buchet pt ca a ramas o situatie in coada de peste :-)

oricum eu am fost foarte multumita de briza de pe dacia - dna eva de acolo e foarte draguta si a facut exact ce imi doream chiar dc nu i-am dat clar liniile (i-am zis doar forma si culorile care sa fie)

daniela_psy
19.06.2007, 01:20:27
aaaaa.....e cu doua interpretari afirmatia mea:D .Ziceam ca imi place mai mult modelul pe care il aveau la Casa cu flori,model care nu se afla printre cele postate aici pe forum.Oricum si astea sunt superbe si ideea de buchet-poseta e geniala!Dar totusi poseta e functionala?Am vazut posete pe care au fost aplicate flori(deci se poate folosi si ca gentuta) dar si in forma de poseta,fara a avea la baza un suport(saculet,gentuta...)?Deci unde-si vor inghesui miresicile rujul,servetelele si toate cele:-\

denisamadalina
19.06.2007, 05:33:07
Eu la cununia civila (sambata aceasta) am avut un asemenea buket-poseta. Imediat ce vom face rost de pozele digitale, o sa postez una. Mie mi s-a parut geniala poshetiza si am insistat foarte mult sa o am. A mea nu a fost functionala, am avut o alta poseta, pe care mi-a tinut-o domnishorik de onoare. Am facut-o la floraria Iris :-$

PS: Ups, acum am vazut ca topicul e de Cluj, nu stiu daca cei de la Iris au puncte in Cluj...:"> Eu am comandat-o cu o saptamana inainte in Bucuresti si mi-a fost adusa in dimineata faptei la Targoviste, unde am facut ununia civila, dar parca e putin cam departe pana la Cluj... :">Eu va trimit totusi poza, poate inspira pe cineva, oricum eu m-am dus la ei cu o poza din revista, presupun ca acelasi lucru se poateface la orice florarie buna..
Mult succes.

denisamadalina
24.06.2007, 05:38:14
In sfarsit, poza:

http://i15.photobucket.com/albums/a372/denisamadalina/img_9661-1.jpg

orhidutza
03.07.2007, 12:43:09
Daniela, sper ca nu te supara intrebarea mea, dar as vrea sa stiu cam cat a costat buchetul tau de mireasa si cate flori si de care au fost in el :)

daniela_psy
03.07.2007, 15:50:31
Daniela, sper ca nu te supara intrebarea mea, dar as vrea sa stiu cam cat a costat buchetul tau de mireasa si cate flori si de care au fost in el :)
Cum sa ma supar?Buchetul a fost 380 ron si flori nu a avut f multe ca manopera a fost mai scumpa:5 orhidee albe si 6 trandafiri black bacara.Sunt curioasa de ce m-ai intrebat.Vrei sa renunti la ideea de gentuta?Sper ca esti bine si ca v-ati terminat trebusoarele in mare...abia astept sa te vad miresica.O sa vezi cum ziua cea mare va sterge toata oboseala si nebunia din timpul pregatirilor.Iti doresc numai bine:)
Cred ca am mai postat poza asta o data:D

orhidutza
03.07.2007, 15:54:02
Cum sa ma supar?Buchetul a fost 380 ron si flori nu a avut f muilte ca manopera a fost mai scumpa:5 orhidee albe si 6 trandafiri black bacara.Sunt curioasa de ce m-ai intrebat.Vrei sa renunti la ideea de gentuta?Sper ca esti bine si ca v-ati terminat trebusoarele in mare...abia astept sa te vad miresica.O sa vezi cum ziua cea mare va sterge toata oboseala si nebunia din timpul pregatirilor.Iti doresc numai bine:)
multumesc Daniela! nu mai vreau gentuta :( ... insa avem oaresce probleme cu firma de amanajari cu care avem contract... si am inceput sa mai intreb in dreapta si stanga sa vad cine altcineva ar putea sa se ocupe de nunta... a, si in plus, s-ar putea sa fiu obligata sa renunt la ideea mea cu cymbidium verde pe motiv ca in olanda pe piata de flori nu mai sunt :(( ... asa ca testez piata altor tipuri de buchete de mireasa si aranjamente... minunat si fix ce imi lipsea inainte de nunta, nu? :(

daniela_psy
03.07.2007, 16:20:46
multumesc Daniela! nu mai vreau gentuta :( ... insa avem oaresce probleme cu firma de amanajari cu care avem contract... si am inceput sa mai intreb in dreapta si stanga sa vad cine altcineva ar putea sa se ocupe de nunta... a, si in plus, s-ar putea sa fiu obligata sa renunt la ideea mea cu cymbidium verde pe motiv ca in olanda pe piata de flori nu mai sunt :(( ... asa ca testez piata altor tipuri de buchete de mireasa si aranjamente... minunat si fix ce imi lipsea inainte de nunta, nu? :(
Tu vrei acuma sa renunti la serviciile firmei cu care ati facut contract?E greu sa gasesti alta libera dar nu e imposibil.Daca vrei vb cu tipa de la firma cu care am facut noi.Poate e libera atunci si sunt curioasa(din nou)cu ce te-au suparat cei de la firma ta de vrei sa renunti la serv lor=(( Imi pare rau ca trebuie sa treci prin astea ca acuma cu stresul si oboseala acumulata chiar nu mai erau necesare si probl ce ti s-au ivit.Stai ca sun la Casa cu flori poate gasesc ei o sol cu cymbidium verde,desi si ei cred ca tot din Olanda importa.Stiu cat e de nasol sa renunti la ceva ce vrei neaparat la nunta voastra ca si eu am patit la fel cu artificiile de interior dar in ziua aia nu mi-a mai pasat de nimic si am fost fericita:D

orhidutza
03.07.2007, 16:30:26
Tu vrei acuma sa renunti la serviciile firmei cu care ati facut contract?E greu sa gasesti alta libera dar nu e imposibil.Daca vrei vb cu tipa de la firma cu care am facut noi.Poate e libera atunci si sunt curioasa(din nou)cu ce te-au suparat cei de la firma ta de vrei sa renunti la serv lor=(( Imi pare rau ca trebuie sa treci prin astea ca acuma cu stresul si oboseala acumulata chiar nu mai erau necesare si probl ce ti s-au ivit.Stai ca sun la Casa cu flori poate gasesc ei o sol cu cymbidium verde,desi si ei cred ca tot din Olanda importa.Stiu cat e de nasol sa renunti la ceva ce vrei neaparat la nunta voastra ca si eu am patit la fel cu artificiile de interior dar in ziua aia nu mi-a mai pasat de nimic si am fost fericita:D
cei de la casa cu flori ziceau ca nu e sigur ca pot aduce :(

daniela_psy
03.07.2007, 16:31:45
Vad ca mi-ai luat-o inainte cu Casa cu flori.Da...ai dreptate,zice ca sunt cam greu de gasit si tu nu prea ai timp sa astepti ca deja ar trebui sa dai comanda pt buchet ca sa dea si ei la randul lor comanda pt flori...imi pare sincer rau pt tine dar eu inca sper ca o sa faca o minune pana la nunta ta.Daca nu,iti sugerez sa intorci binoclul fata de cum il ti acuma si ai sa vezi cum toate problemele astea le vei vedea f mici si foarte indepartate;-)

orhidutza
03.07.2007, 16:34:49
Vad ca mi-ai luat-o inainte cu Casa cu flori.Da...ai dreptate,zice ca sunt cam greu de gasit si tu nu prea ai timp sa astepti ca deja ar trebui sa dai comanda pt buchet ca sa dea si ei la randul lor comanda pt flori...imi pare sincer rau pt tine dar eu inca sper ca o sa faca o minune pana la nunta ta.Daca nu,iti sugerez sa intorci binoclul fata de cum il ti acuma si ai sa vezi cum toate problemele astea le vei vedea f mici si foarte indepartate;-)
Eu inca nu m-am panicat de tot... in cel mai rau caz ma duc in piata vineri seara si cumpar flori sa pun in vaze la restaurant :) important e sa fac eu nunta cu omul iubit si nu ce flori pun pe masa... dar era frumos ca si cadrul sa fie de poveste... daca nu va fi sa fie, asa e :) noi sa fim sanatosi si sa ne iubim :)

daniela_psy
03.07.2007, 16:47:42
Eu inca nu m-am panicat de tot... in cel mai rau caz ma duc in piata vineri seara si cumpar flori sa pun in vaze la restaurant :) important e sa fac eu nunta cu omul iubit si nu ce flori pun pe masa... dar era frumos ca si cadrul sa fie de poveste... daca nu va fi sa fie, asa e :) noi sa fim sanatosi si sa ne iubim :)
Ce-mi place de mult cum vezi lucrurile!!!Asa ar trebui sa vada fiecare din noi momentul asta si sa nu ne impiedicam de un detaliu care pana la urma nu toti il vor observa si nici nu te va face mai iubita de sotul tau.Scuze ca vin asa greu feed back-urile dar am probleme cu net-ul.

maridra
03.07.2007, 18:34:29
Eu mi-am facut buchetelul de la starea civila intr-o florarie mica de langa piata mihai viteazul. eu am fost foarte multumita de buchetel. Succes la pregatiri si... incearca sa te bucuri cat poti de toata aceasta perioada de pregatiri!

dia_na
03.07.2007, 19:07:47

foarte buna atitudinea - suntem mindre de tine ca esti tare acum pe ultima suta de metri cind e cel mai greu

eu nu am pus flori pe mese deloc la restaurant si sincer nimeni nu a simtit lipsa - oricum am fost happy happy toata ziua (chiar si fara flori)

dc vrei sa mergi la floraria de pe dacia sa imi zici sa iti dau nr la tipa de acolo sa vb direct cu ea (au preturi extrem de bune si florile sunt fresh si frumoase)

maridra
03.07.2007, 19:34:22
Daniela, tu unde ti-ai facut buchetelul? nu mai pui niste poze cu buchetul?^:)^

blueoana
03.07.2007, 20:05:39
de ce nu mergi pe dorobantilor?am cautat in tot orasul si acolo au avut cele mai bune si ieftine variante

andreea_m
04.07.2007, 10:50:26

Felicitari pentru modul de gandire, asa ar trebui sa gandim toate.
Pa pa.

orhidutza
04.07.2007, 10:54:07
Felicitari pentru modul de gandire, asa ar trebui sa gandim toate.
Pa pa.
Sper ca starea asta sa ma tina si saptamana viitoare si nu sa trec in atacuri de panica :)

daniela_psy
04.07.2007, 18:12:36
Daniela, tu unde ti-ai facut buchetelul? nu mai pui niste poze cu buchetul?^:)^
Maria as mai pune ceva dar nu pot din cauza dimensiunii...trebuie sa le prelucrez inainte si nu prea stiu cum,iar sotul meu nu prea are timp.Si sunt si intr-o criza de nervi ca tipul care a filmat la nunta inca nu a terminat dvd-ul:gen_07: :talk_04: :gen_20: imi vine sa-l distrug ca tot fac drumuri la Beclean degeaba si imi zice ca pe saptamana viitoare ....si a trecut mai bine de o luna de la nunta!!!Si am fost si domni cu el ca pe langa tarif i-am dat si ceva sticle de whisky inainte.Acuma i le-as da de cap!:-w

maridra
04.07.2007, 19:40:26
Maria as mai pune ceva dar nu pot din cauza dimensiunii...trebuie sa le prelucrez inainte si nu prea stiu cum,iar sotul meu nu prea are timp.Si sunt si intr-o criza de nervi ca tipul care a filmat la nunta inca nu a terminat dvd-ul:gen_07: :talk_04: :gen_20: imi vine sa-l distrug ca tot fac drumuri la Beclean degeaba si imi zice ca pe saptamana viitoare ....si a trecut mai bine de o luna de la nunta!!!Si am fost si domni cu el ca pe langa tarif i-am dat si ceva sticle de whisky inainte.Acuma i le-as da de cap!:-w
Vaaaaaai, dar este este nesimtire curata! Eu zic sa treci la un ton mai... categoric. Adica ce, suntem la piata? Eiiiii...

PS. Ai uitat sa-mi zici unde ti-ai facut buchetelul.>:D<

daniela_psy
05.07.2007, 15:33:51
Vaaaaaai, dar este este nesimtire curata! Eu zic sa treci la un ton mai... categoric. Adica ce, suntem la piata? Eiiiii...

PS. Ai uitat sa-mi zici unde ti-ai facut buchetelul.>:D<
:)) Pai da ca ma infuriasem rau dar mi-a mai trecut...Casa cu flori de pe Eroilor.

Dana_
07.07.2007, 18:31:00

Buna ,

exista cymbidium verde in orice sezon , sunt f curioasa ce florarie te-a refuzat , avand in vedere ca majoritatea engros-istilor aduc aceste flori .

prapadeala
18.07.2007, 20:01:57
Din cate am inteles, Magnolia e cea mai scumpa florarie din Cluj. Este adevarat? Caut un loc sa faca un buchet deosebit cu multe flori exotice.

Daca nu, o sa fie probabil ceva simplu din trandafiri, ca am fost la mai multe florarii si toti ziceau cu jumate de gura ca pot sa faca buchetul din poza, dar nu aveau un raspuns concret.:((

dia_na
18.07.2007, 20:35:41
Din cate am inteles, Magnolia e cea mai scumpa florarie din Cluj. Este adevarat? Caut un loc sa faca un buchet deosebit cu multe flori exotice.

Daca nu, o sa fie probabil ceva simplu din trandafiri, ca am fost la mai multe florarii si toti ziceau cu jumate de gura ca pot sa faca buchetul din poza, dar nu aveau un raspuns concret.:((

Casa cu flori e cea mai scumpa. Eu asa stiu.

prapadeala
19.07.2007, 00:23:30
O sa o incerc si pe asta. Nu am fost inca.. Sper sa fie mai prompti ca il alte locuri si mai seriosi.8-}

roxana
19.07.2007, 08:20:30
O sa o incerc si pe asta. Nu am fost inca.. Sper sa fie mai prompti ca il alte locuri si mai seriosi.8-}

Eu stiu ca sunt foarte seriosi. Corina a apelat la ei cam cu maxim 2 saptamani inainte, si ai vazut si tu ce super a iesit

daniela_psy
19.07.2007, 15:11:06

Magnolia si Casa cu flori sunt cam la fel in ceea ce priveste pretul .Dealtfel sunt destul de concurente si referitor la calitate si servicii.Din pdv-ul meu,poti apela cu incredere la oricare din ele.Eu am lucrat cu Casa cu flori pe partea de buchete(mireasa,nase),cocarde,corsaje inclusiv floarea din par si mi-a placut la superlativ ce au facut.Incerc sa atasez niste poze insa nu prea se vede f bine dataliul

daniela_psy
19.07.2007, 15:40:27
Si un pic de off-topic.Duminica,dupa nenumarate insistente,mi-am primit si eu filmarea de la nunta.Aaaaaa.....stati ca nu e de bine.DVD-ul este in format brut,asa cum a filmat la nunta,fara videoclip,montaje,coloana sonora sau alte cele.S-a scuzat ca nu a avut timp sa prelucreze nimic ca ce i-am cerut eu cere multa munca si bataie de cap(:-? )si ca o sa faca treaba pana la capat,dar cand,nu stie.... deja au trecut doua luni de la nunta.Acuma trebuie sa sun,sa caut un tip de treaba si profesionist si cu timp disponibil sa faca treaba cameramanului de la nunta-treba platita dealtfel.Dar cum mie imi place sa platesc un lucru de doua ori....toata duminica am plans de nervi si de faptul ca am fost luata de proasta,ca initial ma mintise ca e gata montajul.Si acuma am draci cand ma gandesc:-w Poate ma ajutati cu niste nr de tel ale cameramanilor vostri(SERIOSI!!!)de care ati fost multumite si care au facut treaba buna la nunta voastra.Sa ma iertati de off topic pls

ALI
20.07.2007, 11:37:17
helppppppppppppppp
salutare miresici sau viitoare miresici sau nasici.
eu o sa fiu nasica duminica viit pe 29 iulie si nu stiu ce flori sa pregatesc pentru miri.
sincer mireasa nu vrea sa i se pregateasca clasicul cosulet cu flori (nici mie nu imi place deloc, si oricum nu l-as face) dar ma gandeam la un aranjament intr-un vas special. insa cred ca nici asta nu ar fi tocmai bine deoarece mireasa nu vrea sa aiba nimic pus in fata la masa.
ce sa ii pregatesc atunci ?:-< un buchet mai special? nu as vrea nici sa fie ceva comun, de care o sa primeasca de la majoritatea invitatilor.

voi ce ati primit care v-a impresionat sau ce ati daruit(daca ati fost puse in situatia asta)?

ms anticipat pt sugestii

blueoana
20.07.2007, 11:47:50
de ce nu ii faci tu atunci aranjamentul de pe masa?

ALI
20.07.2007, 12:12:50
pai da bine zici. asa am stabilit ca aranjamentul de pe masa il plateste nasii. si e ok. dar cand ii felicitam dupa cununia civila tot trebuie sa le daruim ceva nu? si atunci asta ma intreb eu, ce as putea sa fac?

daniela_psy
20.07.2007, 21:05:50
pai da bine zici. asa am stabilit ca aranjamentul de pe masa il plateste nasii. si e ok. dar cand ii felicitam dupa cununia civila tot trebuie sa le daruim ceva nu? si atunci asta ma intreb eu, ce as putea sa fac?
Eu zic ca daca ati decis sa platiti voi aranjamentul pt prezidiu nu e cazul sa va stresati f tare ca oricum nasii se cheltuie mult cu o nunta.Deci,in opinia mea,un buchet cu gust si nu f banal e de ajuns la cununia civila.Ei vor stii sa aprecieze efortul pe care l-ati facut pt ei daca sunt niste fini recunoscatori.Si daca nu vrea cos si alte minuni in plus pe prezidiu,buchetul e o optiune ok.Dar daca insisti cu un aranjament floral,asta am primit eu de la sefa mea la cununia civila.Abia astept sa fiu si eu nasica...:D

prapadeala
21.07.2007, 03:32:49
Magnolia si Casa cu flori sunt cam la fel in ceea ce priveste pretul .Dealtfel sunt destul de concurente si referitor la calitate si servicii.Din pdv-ul meu,poti apela cu incredere la oricare din ele.Eu am lucrat cu Casa cu flori pe partea de buchete(mireasa,nase),cocarde,corsaje inclusiv floarea din par si mi-a placut la superlativ ce au facut.Incerc sa atasez niste poze insa nu prea se vede f bine dataliul

Imi place cel mai mult floarea din pieptul mirelui si din parul tau, orhideele. Si buchetul tau are orhidee. Sunt tare frumoase toate pozele!

Niste florarii mi-au zis sa nu imi pun flori adevarate in par ca se ofilesc. A ta e naturala? Daca da, cand ai luat-o de la florareasa, si ai avut probleme sa ti-o fixeze in par?

loredanacoirte
21.07.2007, 14:04:55
Daniela cu ce cameraman ai lucrat? tot off topic:)

daniela_psy
21.07.2007, 15:59:25
Imi place cel mai mult floarea din pieptul mirelui si din parul tau, orhideele. Si buchetul tau are orhidee. Sunt tare frumoase toate pozele!

Niste florarii mi-au zis sa nu imi pun flori adevarate in par ca se ofilesc. A ta e naturala? Daca da, cand ai luat-o de la florareasa, si ai avut probleme sa ti-o fixeze in par?

Nu stiu ce sa-ti zic....eu am luat floarea de par vineri dupa masa si a tinut f bine pana duminica.Eu zic ca depinde de ce floare vrei sa-ti pui in par.Cymbidium e destul de rezistent si cred ca nici Corina nu a avut probl cu floricica ei din par in ceea ce priveste rezistenta,prospetimea.Eu am avut trei orhidee,una mai mare si doua mai micute puse pe un suport de sarmulite impletite cu mergelute(nu se prea vad detaliile in poza)si au rezistat f bine de vineri dupa masa pana duminica dar le-am pastrat in ambalajul de la florarie sa transpire si sa aibe umezeala.E adevarat ca nu erau caldurile de acum...#:-Sdar mai bine e sa le iei de la florarie in ziua nuntii sa nu ai surprize.Eu am fost nevoita sa iau corsajele d-relor de onoare si floarea de par cu o zi inainte cand am plecat la parinti acasa,nunta nefiind in cj.Buchetele si cocardele le-a luat sotul meu cand a venit la cj dupa nasi,in ziua nuntii,deci au fost proaspete.Cu fixatul florii in par nu am avut deloc pb ca ti-am zis ca la baza cymbidiumului era un suport din sarmulite si practic acele de par au fost prinse in suport,chiar din cauza asta a avut o f buna fixare.Cxna avea doar floarea in par fara vre-un suport,nu stiu cat de bine i-a stat prinsa.

daniela_psy
21.07.2007, 16:08:11
Daniela cu ce cameraman ai lucrat? tot off topic:)
Nu are relevanta ca nu e din Cj,daca vrei neaparat numele iti trimit PM dar am mai avut o discutie despre el la un topic legat de filmari.Filmeaza relativ bine dar si-a facut treaba doar pe jumatate.Pretul e mai bun decat ce avem prin Cj dar se pare ca se explica de ce:-w

loredanacoirte
21.07.2007, 17:45:23
Te intrebam pt ca l-am vazut in una din pozele tale pe Nicu Muresan, si m-am speriat . Am crezut dca e vb de el .Nicu e una din optiunile mele si nu vroiam sa aflu ca e neserios:)

prapadeala
21.07.2007, 18:51:42
Nu stiu ce sa-ti zic....eu am luat floarea de par vineri dupa masa si a tinut f bine pana duminica.Eu zic ca depinde de ce floare vrei sa-ti pui in par.Cymbidium e destul de rezistent si cred ca nici Corina nu a avut probl cu floricica ei din par in ceea ce priveste rezistenta,prospetimea.Eu am avut trei orhidee,una mai mare si doua mai micute puse pe un suport de sarmulite impletite cu mergelute(nu se prea vad detaliile in poza)si au rezistat f bine de vineri dupa masa pana duminica dar le-am pastrat in ambalajul de la florarie sa transpire si sa aibe umezeala.E adevarat ca nu erau caldurile de acum...#:-Sdar mai bine e sa le iei de la florarie in ziua nuntii sa nu ai surprize.Eu am fost nevoita sa iau corsajele d-relor de onoare si floarea de par cu o zi inainte cand am plecat la parinti acasa,nunta nefiind in cj.Buchetele si cocardele le-a luat sotul meu cand a venit la cj dupa nasi,in ziua nuntii,deci au fost proaspete.Cu fixatul florii in par nu am avut deloc pb ca ti-am zis ca la baza cymbidiumului era un suport din sarmulite si practic acele de par au fost prinse in suport,chiar din cauza asta a avut o f buna fixare.Cxna avea doar floarea in par fara vre-un suport,nu stiu cat de bine i-a stat prinsa.

Mersi mult de explicatii! O sa vorbesc cu floraria mea si o sa studiez cum ar putea aranja o floare de pus in par - daca ma hotarasc sa o am in par. Ori floare.. ori coronita. Cred ca o sa fiu prea incarcata cu amandoua.
:-\

prapadeala
21.07.2007, 18:56:26
helppppppppppppppp
salutare miresici sau viitoare miresici sau nasici.
eu o sa fiu nasica duminica viit pe 29 iulie si nu stiu ce flori sa pregatesc pentru miri.
sincer mireasa nu vrea sa i se pregateasca clasicul cosulet cu flori (nici mie nu imi place deloc, si oricum nu l-as face) dar ma gandeam la un aranjament intr-un vas special. insa cred ca nici asta nu ar fi tocmai bine deoarece mireasa nu vrea sa aiba nimic pus in fata la masa.
ce sa ii pregatesc atunci ?:-< un buchet mai special? nu as vrea nici sa fie ceva comun, de care o sa primeasca de la majoritatea invitatilor.

voi ce ati primit care v-a impresionat sau ce ati daruit(daca ati fost puse in situatia asta)?

ms anticipat pt sugestii

Daca vrei sa le iei un buchet, ia-le unul special.. ceva mai mare, fara verdeata, sa fie unic - nu ca orice buchet cumparat de pe strada. Dar cum zice daniela, nu e musai sa le ei flori. Oricum apreciaza faptul ca sunteti nasii lor.

prapadeala
21.07.2007, 19:00:57
Am nevoie de niste pareri! Ce va inspira buchetele de mai jos? As vrea sa ma pot hotari cat mai repede in privinta florilor din buchet..

Rochia mea e alba, genul "A-line" adica nu prea bufanta, si are detalii mici pe ea dar nu iasa asa in evidenta.

PUFF
22.07.2007, 23:17:59
Am nevoie de niste pareri! Ce va inspira buchetele de mai jos? As vrea sa ma pot hotari cat mai repede in privinta florilor din buchet..

Rochia mea e alba, genul "A-line" adica nu prea bufanta, si are detalii mici pe ea dar nu iasa asa in evidenta.

desi iubesc trandafirii imi place al 2-lea buchet, mi se pare mai vesel

Kalini
22.07.2007, 23:26:15

N-as vrea sa te dezamagesc, dar putine specii de orhidee sunt disponibile in 18 august, am sondat eu piata de flori.......Si costa.........>:D<

prapadeala
23.07.2007, 17:39:54
Multumesc de raspuns. O sa imi incerc norocul cu ce o sa imi placa. Nu vreau neaparat orhidee, nu stiu exact ce vreau

prapadeala
23.07.2007, 17:40:32
Ciudat!

Cautam niste mesaje ce am scris.. si subiectul a disparut! E posibil asa ceva? In mod normal scrie daca s-a mutat..

blueoana
23.07.2007, 22:00:17
si eu am observat,stii unde am postat multe poze cu buchete,nu mai apare,de ce oare?

prapadeala
24.07.2007, 04:35:15
Intrebare tare buna! Habar n-am. Am scris la admin da nu raspunde nimeni..

higgs
24.07.2007, 11:26:57
si eu am observat,stii unde am postat multe poze cu buchete,nu mai apare,de ce oare?

Buna blueioana. Pozele cu buchete de pe internet si discutiile generale sunt la topicul general. Pe cluj va sfatuiti de unde comandati florile, ce fel de flori sunt prin cluj etc. Angelic a postat poze minunate pe topicul general. Ar fi pacat sa pierdem/duplicam informatiile valabile pentru toate miresicile. Pozele si exemplele se tin pe forumul general, restul discutiilor specifice florariilor din Cluj se va pastra aici. Sunt sigura ca Angelic si restul fetelor ma vor intelege.

Va pup

prapadeala
24.07.2007, 15:29:10
Buna blueioana. Pozele cu buchete de pe internet si discutiile generale sunt la topicul general. Pe cluj va sfatuiti de unde comandati florile, ce fel de flori sunt prin cluj etc. Angelic a postat poze minunate pe topicul general. Ar fi pacat sa pierdem/duplicam informatiile valabile pentru toate miresicile. Pozele si exemplele se tin pe forumul general, restul discutiilor specifice florariilor din Cluj se va pastra aici. Sunt sigura ca Angelic si restul fetelor ma vor intelege.

Va pup

Si totusi banuiesc ca daca cineva incepe un subiect care nu isi are locul, o sa fie mutat de moderatori sau cineva, nu sters fara nici o urma, nu?

higgs
24.07.2007, 19:27:29
Si totusi banuiesc ca daca cineva incepe un subiect care nu isi are locul, o sa fie mutat de moderatori sau cineva, nu sters fara nici o urma, nu?

Da, sigur..Subiectele nu sunt sterse, mesajele din subiectele respective se concateneaza cu mesajele de la subiecte asemanatoare deja existente.
In cazul in care nu reusesti sa gasesti mesaje sau subiecte, te rog sa ma/ne anunti (pe privat, fara a deschide un subiect nou cu intrebari)
Multumesc pentru intelegere. Te rog sa mai postezi poze cu torturi si buchete la general (torturile pareau tare tare gustoase :D )

prapadeala
24.07.2007, 19:40:59
Da, sigur..Subiectele nu sunt sterse, mesajele din subiectele respective se concateneaza cu mesajele de la subiecte asemanatoare deja existente.
In cazul in care nu reusesti sa gasesti mesaje sau subiecte, te rog sa ma/ne anunti (pe privat, fara a deschide un subiect nou cu intrebari)
Multumesc pentru intelegere. Te rog sa mai postezi poze cu torturi si buchete la general (torturile pareau tare tare gustoase :D )

Apreciez promptitudinea! Multumesco:-)

Amira
24.07.2007, 21:55:45

de astea ce spui

Amira
24.07.2007, 22:40:08
de astea ce spui

sau acesta

prapadeala
24.07.2007, 22:42:44
sau acesta

Buchetul al doilea imi place foarte mult. Nu as vrea unicolor.. si nu as vrea doar alb. Vreau sa il fac interesant. Multumesc de idee!

ALI
27.07.2007, 21:55:54
fetelor .........ms .......eu raspund dar raspund mai greu........am sosit de o sapt la cj dar i-am ajutat pe finuti sa isi rez ultimele prob.
inca nu am luat nici o decizie in legatura cu buchetul dar sfaturile voastre m-au ajutat mult.
maine o sa merg la florarie.

va multumesc mult de tot.
pupici

andreea_m
30.07.2007, 10:15:03
Fetelor sunt in dubiu
Nu stiu cum sa facem cu florile. Cum e mai bine, sa le iau eu de la firma care ne face sala, Duo Fantasio, sau sa le comand eu la o alta florarie.
Mi se pare cam complicat sa comand eu toate florile de care am nevoie la aranjatul salii la o alta florarie.
Sau sa comand eu numai buchetele si cocardele mergand eu la o alta florarie?
Voi cum ati facut?
Merci.
Va pup
Pa pa

orhidutza
30.07.2007, 10:21:17
Fetelor sunt in dubiu
Nu stiu cum sa facem cu florile. Cum e mai bine, sa le iau eu de la firma care ne face sala, Duo Fantasio, sau sa le comand eu la o alta florarie.
Mi se pare cam complicat sa comand eu toate florile de care am nevoie la aranjatul salii la o alta florarie.
Sau sa comand eu numai buchetele si cocardele mergand eu la o alta florarie?
Voi cum ati facut?
Merci.
Va pup
Pa pa
Depinde aici foarte mult cata incredere ai in firma respectiva ca poate sa iti livreze florile pe care le doresti tu ... Noi in final am facut totul si aranjarea salii si florile cu Casa cu Flori ... am fost mai mult decat multumita de cum au iesit si buchetele si aranjamentele din sala... tot. Am mai auzit ca se mai practica sa iti faci aranjarea salii cu firma si buchetul/cocardele sa le comanzi tu singurica la o florarie... ceea ce pare o varianta buna si in cazul tau. Tu din ce flori vrei buchetul si cam in ce forma? Ai vreo poza de pe net cum ai vrea sa arate?

orhidutza
30.07.2007, 10:25:37
Primul e buchetul meu de la cununia civila si al doilea e cel de mireasa :)

andreea_m
30.07.2007, 13:28:52

Buchetele tale sunt superbe.
Eu as vrea ceva buchet din cale si poate si ceva trandafiri, ceva combinatie intre alb si mov avand in vedere faptul ca sala va fi mov.

Nu imi poti spune cat te-au costat buchetele?

orhidutza
30.07.2007, 14:14:14
Buchetele tale sunt superbe.
Eu as vrea ceva buchet din cale si poate si ceva trandafiri, ceva combinatie intre alb si mov avand in vedere faptul ca sala va fi mov.

Nu imi poti spune cat te-au costat buchetele?
ti-as spune daca as sti :) inca nu am fost pe la florarie sa facem ultimele calcule...

prapadeala
30.07.2007, 15:53:12
ti-as spune daca as sti :) inca nu am fost pe la florarie sa facem ultimele calcule...

O sa aflu curand, dar pana atunci te intreb pe tine :P.. Ai platit ceva avans la florarie? Credeam ca platesti buchetele inainte.. sau nu?

orhidutza
30.07.2007, 15:56:31
O sa aflu curand, dar pana atunci te intreb pe tine :P.. Ai platit ceva avans la florarie? Credeam ca platesti buchetele inainte.. sau nu?
Noi am platit avans la florarie cam 30% din valoarea aproximativa a costului... trebuie sa trecem pe la ei sa vedem de diferenta intre pretul estimat si pretul efectiv :)

prapadeala
30.07.2007, 18:56:12
Noi am platit avans la florarie cam 30% din valoarea aproximativa a costului... trebuie sa trecem pe la ei sa vedem de diferenta intre pretul estimat si pretul efectiv :)

E bine de stiut! :)

Nu pare mare buchetul tau de mireasa - a fost greu de tinut in mana? Cam cate flori (fire) ai avut in el?

Am vazut ca ti-ai schimbat poza/avatarul. Foarte frumoasa! :)

orhidutza
30.07.2007, 21:46:24
E bine de stiut! :)

Nu pare mare buchetul tau de mireasa - a fost greu de tinut in mana? Cam cate flori (fire) ai avut in el?

Am vazut ca ti-ai schimbat poza/avatarul. Foarte frumoasa! :)
Nu a fost greu buchetul... a avut tz fire de ornitogalum (alea tepoase verzi din mijloc :) ), vreo 8 trandafiri roz si 7-8 cupe de orhidee... pretul mare l-au dat orhideele... a fost cam 14 ron cupa :(

prapadeala
31.07.2007, 05:10:14
Nu a fost greu buchetul... a avut tz fire de ornitogalum (alea tepoase verzi din mijloc :) ), vreo 8 trandafiri roz si 7-8 cupe de orhidee... pretul mare l-au dat orhideele... a fost cam 14 ron cupa :(

Foarte frumos - a iesit probabil exact cum ti-ai dorit

ralucasmile
31.07.2007, 15:28:48

amandoua buchetelele sunt frumoase , insa primul e cu totul si cu totul deosebit ,delicat si frumos de tot :)

orhidutza
31.07.2007, 15:30:21
amandoua buchetelele sunt frumoase , insa primul e cu totul si cu totul deosebit ,delicat si frumos de tot :)
multumesc! tu ce buchet ai avut?

ralucasmile
31.07.2007, 15:31:54
uite si buchetelul meu de mireasa

orhidutza
31.07.2007, 15:52:33
uite si buchetelul meu de mireasa
foarte finut si dragut... si cu portocaliu! si mie mi-ar fi placut pe portocaliu ... de fapt era a doua alegere dupa verde :)

ralucasmile
01.08.2007, 13:05:01
foarte finut si dragut... si cu portocaliu! si mie mi-ar fi placut pe portocaliu ... de fapt era a doua alegere dupa verde :)

a fost un porocaliu foarte deschis , de fapt doamnele care mi-au facut aranjamentele ii spuneau "frez" nu portocaliu....
cat despre verde si eu m-am gandit initial sa aleg verdele :),doar ca acest "frez" mergea mai bine cu sala de la restaurant

prapadeala
01.08.2007, 18:34:44
a fost un porocaliu foarte deschis , de fapt doamnele care mi-au facut aranjamentele ii spuneau "frez" nu portocaliu....
cat despre verde si eu m-am gandit initial sa aleg verdele :),doar ca acest "frez" mergea mai bine cu sala de la restaurant

Tare frumos! Imi place mult. Daca ai poza de mai aproape cu buchetelul, mi-ar place sa o vad! :*

Mia
03.08.2007, 10:05:09
Eu pot sa va recomand doua doamne care lucreaza pentru o firma de organizare nunti cunoscuta insa lucreaza si in particular. Eu am luat legatura direct cu ele, si pretul a fost foarte bun in comparatie cu piata, iar aranjamentele au iesit super. Fac orice fel de aranjamente si au si suporti din fier forjat pt mese. Sunt foarte foarte ocupate in general dar daca se vorbeste din timp atunci sunt sanse mai mari sa accept.
Eu vi le recomand cu tot dragul pt ca am fost foarte foarte incantata si multumita de tot ce au facut pt nunta mea iar daca vreti pot sa va ajut sa luati legatura cu ele.

prapadeala
03.08.2007, 14:44:25
Eu pot sa va recomand doua doamne care lucreaza pentru o firma de organizare nunti cunoscuta insa lucreaza si in particular. Eu am luat legatura direct cu ele, si pretul a fost foarte bun in comparatie cu piata, iar aranjamentele au iesit super. Fac orice fel de aranjamente si au si suporti din fier forjat pt mese. Sunt foarte foarte ocupate in general dar daca se vorbeste din timp atunci sunt sanse mai mari sa accept.
Eu vi le recomand cu tot dragul pt ca am fost foarte foarte incantata si multumita de tot ce au facut pt nunta mea iar daca vreti pot sa va ajut sa luati legatura cu ele.

Nu ai niste poze sa vedem aranjamentele?

daniela_psy
03.08.2007, 17:17:26
pai daca am zis ca il postez,il postez cu toate ca marea majoritate l-ati vazut deja in semn.si al naselor de asemenea...

daniela_psy
03.08.2007, 17:32:43
Eu una mii l-am facut la Dorothy's si sunt tare multumita de ce mi-au facut mie... si florile au rezistat f mult.
Si eu i-am dus o poza cu buchetul (si desi a avut o forma mai ciudata mi l-au facut f frumos si inca m-au rugat sa le las poza ca erau f incantate de model...spuneau ca si ele s-au saturat sa faca acesasi tip de cbuchet rotund legat cu panglica.. :) )
Deci poti incerca sa vezi ce zic... dar eu ti-i recomand cu toata inima
Vio

E cumva floraria din spate de la Sora?Daca e aia am auzit ca lucreaza f bine si f ieftin.Prietena la care merg la nunta in 18 aug acolo isi face aranj. si o costa f putin:buchetul ei.2 buchete mai mici pt nase,2 corsaje,15 cocarde si 2 aranjamente pt masina doar 5 mil .5 milioane!!!sunati acum si primiti totul la 5 mil!!!doar 5 milioana va asteapta daca sunati in urmatoarele 10 min!!!Si asta nu e tot:daca sunati imediat primiti bonus si floarea de par!;)) ;)) ;)) Mai bine sterg mesajul ca poate o sa fiu pedepsita:-s .Acuma pe bune,dupa 18 aug va spun si cum au aratat florile si ce fel de flori avea la suma asta infima...

ralucasmile
03.08.2007, 21:39:53
buchetelul meu , pozat de aproape , pentru Prapadila;;)

GeoStefan
03.08.2007, 22:08:12

FFFF FRUMOS!!!!;;)

prapadeala
04.08.2007, 15:51:42

Multumesc! :)

Fluturas
04.08.2007, 15:55:34
Multumesc! :)

prapadila ?! \:D/ :O :))

cj83cia
04.08.2007, 17:49:54

Si lucreaza cumva acasa, in gheorgheni?
Si eu am lucrat tot cu doua doamne, fete, ma rog, si sunt f incantata de tot. Preturile ... super k

prapadeala
05.08.2007, 07:37:22
=))
prapadila ?! \:D/ :O :))
=)) =)) =))
E bine si asa ;))

prapadeala
05.08.2007, 07:48:52
Pentru miresici care inca nu au avut nunta.. si isi cauta buchet/florarie ... :)
Am ajuns la concluzia ca un buchet (sau aranjamente, etc) trebuie facute de o florarie/florareasa care:
1. Are creativitate si poate sa iti dea idei in caz ca tu nu stii ce vrei (desi la cate poze sunt la sectia Inainte de nunta-> Buchet de mireasa, nu ar trebui sa aiba NIMENI lipsa! ;)) )
2. Are posibilitatea sa iti comande absolut orice flori vrei tu, daca vrei si iti permiti sa platesti
3. Cand primeste o comanda, stie sa intrebe viitoarea mireasa de toate detaliile viitorului buchet, inclusiv(!) daca poate pune verdeata, perlute, iarba si alte flori nedorite, nu sa presupuna ce si-ar dori mireasa.[-X
4. Cand face buchetul, il face EXACT cum i s-a zis, nu cum ii cade ei bine :D.. cu flori proaspete, si culori identice ca in contract, etc.

Recomand sa aveti o poza color sa ii aratati daca aveti norocul sa gasiti o poza cu un buchet dorit.

Eu imi voi face buchetul la Magnolia.. pentru ca nici una din cele 12 sau 13 florarii vizitate in Cluj (in afara de Mag..) nu au fost sigure ca pot face buchetul care l-am aratat in poza. Majoritatea ziceau "da" cu jumate de gura, altele aveau numai flori invechite in magazin, etc. Si floraria mea, vazand ca vreau mult sa iasa buchetul cum trebuie, o sa il faca vineri seara sa il pot vedea in caz ca nu a facut totul cum trebuie.

Asta nu inseamna ca o sa am buchetul perfect sau buchetul dorit! Insa emotiile in legatura cu buchetul sunt destul de minime momentan =)) =)) . Om vedea ce-o sa fie! Si binenteles o sa va zic dupa nunta cat de satisfacuta am fost in privinta acestei florarii ;-) .

PUFF
05.08.2007, 17:39:09
Pentru miresici care inca nu au avut nunta.. si isi cauta buchet/florarie ... :)
Am ajuns la concluzia ca un buchet (sau aranjamente, etc) trebuie facute de o florarie/florareasa care:
1. Are creativitate si poate sa iti dea idei in caz ca tu nu stii ce vrei (desi la cate poze sunt la sectia Inainte de nunta-> Buchet de mireasa, nu ar trebui sa aiba NIMENI lipsa! ;)) )
2. Are posibilitatea sa iti comande absolut orice flori vrei tu, daca vrei si iti permiti sa platesti
3. Cand primeste o comanda, stie sa intrebe viitoarea mireasa de toate detaliile viitorului buchet, inclusiv(!) daca poate pune verdeata, perlute, iarba si alte flori nedorite, nu sa presupuna ce si-ar dori mireasa.[-X
4. Cand face buchetul, il face EXACT cum i s-a zis, nu cum ii cade ei bine :D.. cu flori proaspete, si culori identice ca in contract, etc.

Recomand sa aveti o poza color sa ii aratati daca aveti norocul sa gasiti o poza cu un buchet dorit.

Eu imi voi face buchetul la Magnolia.. pentru ca nici una din cele 12 sau 13 florarii vizitate in Cluj (in afara de Mag..) nu au fost sigure ca pot face buchetul care l-am aratat in poza. Majoritatea ziceau "da" cu jumate de gura, altele aveau numai flori invechite in magazin, etc. Si floraria mea, vazand ca vreau mult sa iasa buchetul cum trebuie, o sa il faca vineri seara sa il pot vedea in caz ca nu a facut totul cum trebuie.

Asta nu inseamna ca o sa am buchetul perfect sau buchetul dorit! Insa emotiile in legatura cu buchetul sunt destul de minime momentan =)) =)) . Om vedea ce-o sa fie! Si binenteles o sa va zic dupa nunta cat de satisfacuta am fost in privinta acestei florarii ;-) .

pune o poza cu buchetul pe care il vrei sa vedem si noi :-B

ralucasmile
05.08.2007, 22:21:59
scuze , nu am vrut
nu mai fac o:-)

prapadeala
06.08.2007, 02:25:12
Ceva asemanator cu cel de jos. Mi s-a zis deja ca nu au nu stiu ce flori deci mor de curiozitate cum va arata :D/:-SS

prapadeala
06.08.2007, 02:39:17
scuze , nu am vrut
nu mai fac o:-)

Nici o problema ;)

La ce florarie ti l-ai facut?

loredanacoirte
06.08.2007, 14:58:35
vai ce mult imi place!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!e superb

Kalini
06.08.2007, 18:05:58

abia astept sa vad buchetul tau.....eu am renuntat la ei, fac buchetul in alta parte....:)>-si sunt tare sigura ca va iesi, doar i-am innebunit de cap cu vreo 2 luni inainte....:D

Kalini
06.08.2007, 18:07:57
Ceva asemanator cu cel de jos. Mi s-a zis deja ca nu au nu stiu ce flori deci mor de curiozitate cum va arata :D/:-SS

dupa cum arata, singurele flori care ar fi posibil sa nu le aiba sunt cele galbene, subtirele, nu cele rotunde (craspedia).......cele galbene par a fi orhidee si la noi e mai greu cu soiurile de orhidee....in rest, toate exista.....

prapadeala
06.08.2007, 18:08:26
abia astept sa vad buchetul tau.....eu am renuntat la ei, fac buchetul in alta parte....:)>-si sunt tare sigura ca va iesi, doar i-am innebunit de cap cu vreo 2 luni inainte....:D

Hahaha :) Si eu abia astept sa il vad si pe a meu si pe a tau! Tu ce iti facI? Si unde anume?

Cumnata mea i-a innebunit pe aia hahaha :) (eu nefiind in cluj momentan). Sa vedem ce o sa iasa..

Kalini
06.08.2007, 18:13:04
Hahaha :) Si eu abia astept sa il vad si pe a meu si pe a tau! Tu ce iti facI? Si unde anume?

Cumnata mea i-a innebunit pe aia hahaha :) (eu nefiind in cluj momentan). Sa vedem ce o sa iasa..

Este o florarie aproape de locuinta mea, e noua pe piata o:-)Tot la orhidee am ramas si eu, verzi, pentru a face o asociere si cu nuantele de machiaj:D
Si cu trandafiri, si cu ceva verde....:D

prapadeala
06.08.2007, 18:15:33
dupa cum arata, singurele flori care ar fi posibil sa nu le aiba sunt cele galbene, subtirele, nu cele rotunde (craspedia).......cele galbene par a fi orhidee si la noi e mai greu cu soiurile de orhidee....in rest, toate exista.....

Pe langa poza aceea am mai facut mici modificari (niste cale galbene). Desi exista pe piata, sa vedem daca ajung toate florile dorite in buchet.
Cine stie..

Suna foaret interesant buchetul tau! O fi ceva poza din acelea cu verde care seamana?

stafida
06.08.2007, 23:20:28
Este o florarie aproape de locuinta mea, e noua pe piata o:-)Tot la orhidee am ramas si eu, verzi, pentru a face o asociere si cu nuantele de machiaj:D

Buna,
Imi dai si mie te rog adresa si numele florariei?
Mersi

orhidutza
07.08.2007, 10:04:51
Secretoasa mica! Spune ce florarie :)

Kalini
07.08.2007, 10:15:10
Buna,
Imi dai si mie te rog adresa si numele florariei?
Mersi

ti-am trimis PM :*:*

Kalini
07.08.2007, 10:17:53
Secretoasa mica! Spune ce florarie :)

;));));));));));));))

orhidutza
07.08.2007, 10:21:50
;));));));));));));))
Avand in vedere ca mi-ai spus unde stai o sa ma duc deseara prin zona sa studiez ce florarii au aparut noi de care nu stiam :):):) ... chiar nu cred ca e reclama daca spui care e :)

prapadeala
07.08.2007, 14:46:28
Stafido da ce fel de flori ai vrea?

andreea_m
07.08.2007, 15:24:12
Salutare miresici.
Eu mi-as dori un buchet cu ceva flori lavanda, cam greu de gasit culoarea asta. Cum vi se pare o combinatie intre trandafiri albi sau crem si frezii mov?
( si decorul la sala va fi tot lavanda cu putin auriu)
Oare cum arata frezia in piept?
Ce imi mai puteti recomanda la aceasta culoare?

stafida
07.08.2007, 17:34:38
Stafido da ce fel de flori ai vrea?
As vrea ceva in genul buchetului atasat, pe alb sau crem. As vrea sa fiu toata in alb, sa ies in evidenta, cu buchet complicat, rochie detaliata. E singura ocazie in care ma pot aranja/imbraca chiar extravagant.

prapadeala
07.08.2007, 17:35:18
As vrea ceva in genul buchetului atasat, pe alb sau crem. As vrea sa fiu toata in alb, sa ies in evidenta, cu buchet complicat, rochie detaliata. E singura ocazie in care ma pot aranja/imbraca chiar extravagant.

Foarte frumos - bani sa fie! si timp binenteles :)

orhidutza
08.08.2007, 08:49:30
Salutare miresici.
Eu mi-as dori un buchet cu ceva flori lavanda, cam greu de gasit culoarea asta. Cum vi se pare o combinatie intre trandafiri albi sau crem si frezii mov?
Buchetul meu de la cununia civila a fost trandafiri crem, roz si frezie mov. Arata ft ft bine combinatia asta, chiar si daca se renunta la trandafirul roz, zic eu... Si poti sa pui in piept trandafirul crem si nu neaparat frezia... ca e cam fragila si nu stiu cum o sa reziste fara sa se rupa tulpinita...

roxana
08.08.2007, 12:20:29
Salutare miresici.
Lisianthus mov arata foarte bine. Vezi ca la subiectul general pentru buchete de mireasa a pus Angelic niste poze. http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4509
Cat despre frezii, am vazut puse in piept, si au rezistat foarte bine

andreea_m
08.08.2007, 13:10:34
Merci mult de sfaturi miresici>:D<>:D<>:D<

PUFF
08.08.2007, 20:14:59
Salutare miresici.

si eu o sa am in buchet frezii mov ;))
iar cocarda mirelui o sa fie o combinatie intre trandafiri si frezie

andreea_m
09.08.2007, 11:09:02
si eu o sa am in buchet frezii mov ;))
iar cocarda mirelui o sa fie o combinatie intre trandafiri si frezie

Nu imi spui, te rog, unde faci buchetul?
Ai cumva si decorul la sala pe mov?
VAi abia astept sa vad buchetul si florile din piept.
Merci mult. Te pup. Pa pa>:D<>:D<>:D<

PUFF
09.08.2007, 18:43:46
Nu imi spui, te rog, unde faci buchetul?
Ai cumva si decorul la sala pe mov?
VAi abia astept sa vad buchetul si florile din piept.
Merci mult. Te pup. Pa pa>:D<>:D<>:D<

iti trimit pe PM

daniela_psy
10.08.2007, 01:48:00

Ca de obicei,draguta si gata cu inf intr-ale florilor:) Tare speciala trebuie sa fi tu ca iubesti si cunosti asa bine domeniul asta.....:x

daniela_psy
10.08.2007, 01:58:41

:O :O :O :gen_09: Angelic,nu pot crede ochisorii mei ce vad aici!Ai renuntat la "masteranzii" in arta florariei de la Magnolia?Ce s-a intamplat?Nemultumiri sau doar o alta perspectiva?Sunt f f curioasa cum iti vor satisface pretentiile noua alegere in materie de aranjamente florale.Sper sa nu fii nevoita sa le dai clasa,asta iti si doresc!;-)

laura2007
11.08.2007, 22:44:59
:O :O :O :gen_09: Angelic,nu pot crede ochisorii mei ce vad aici!Ai renuntat la "masteranzii" in arta florariei de la Magnolia?Ce s-a intamplat?Nemultumiri sau doar o alta perspectiva?Sunt f f curioasa cum iti vor satisface pretentiile noua alegere in materie de aranjamente florale.Sper sa nu fii nevoita sa le dai clasa,asta iti si doresc!;-)

eu voi avea buchetul din 9 trandafiri si 6 frezii, toate portocalii solar.

Kalini
11.08.2007, 23:06:13
Ca de obicei,draguta si gata cu inf intr-ale florilor:) Tare speciala trebuie sa fi tu ca iubesti si cunosti asa bine domeniul asta.....:x

E singura pasiune care ma urmeaza peste tot.......>:D<

Kalini
11.08.2007, 23:07:28

Da, am renuntat pt un masterand desprins de la ei si instalat la doi pasi de mine:-$Comoditatea....:>

daniela_psy
12.08.2007, 01:25:48
Da, am renuntat pt un masterand desprins de la ei si instalat la doi pasi de mine:-$Comoditatea....:>
no problem atunci...ma agitasem ca ti-au calcat pe bec cu ceva dar acu' ca stiu,ne vedem la cununie!:*

ralucasmile
13.08.2007, 16:38:07
Nici o problema ;)

La ce florarie ti l-ai facut?

o veche prietena de a mea , s-a ocupat de toate aranjamentele florale .
cred ca floraria se numeste OOps Daisy

roxana
14.08.2007, 08:12:18
o veche prietena de a mea , s-a ocupat de toate aranjamentele florale .
cred ca floraria se numeste OOps Daisy
poti sa-mi zici unde e floraria asta? I-am vazut la targul de la Muzeu, dar ziceau ca se muta, si nu stiau unde o sa se mute

ralucasmile
16.08.2007, 12:19:45
poti sa-mi zici unde e floraria asta? I-am vazut la targul de la Muzeu, dar ziceau ca se muta, si nu stiau unde o sa se mute

sincer nu stiu unde le e sediu , dar am un numar de
tel , pot sa ti-l trimit pe Private daca doresti

carmen_ana
12.09.2007, 18:41:38
poti sa imi dai si mie mai multe detalii despre doamnele respective. Acum caut si nu gasesc chiar ce doresc. Multumesc mult de tot.

ilo
19.09.2007, 16:04:46
daniela , stiu ca ti-ai facut buchetul la casa cu flori! am trimis pe nasa mea acolo sa imi comande un buchet de cale burgundy , adica practic sa imi comande calele si zicea ca a vazut buchete extraordinare din cale . am vazut ca ai postat pt maria niste poze cu buchetele de la casa de flori, eu am incercat sa intru pe net sa vad daca au o pagina web, nu am gasit, ma poti ajuta cu niste poze? mii de multumiri^:)^

deea2007
22.09.2007, 22:47:13
Buchetul meu de la cununia civila a fost trandafiri crem, roz si frezie mov. Arata ft ft bine combinatia asta, chiar si daca se renunta la trandafirul roz, zic eu... Si poti sa pui in piept trandafirul crem si nu neaparat frezia... ca e cam fragila si nu stiu cum o sa reziste fara sa se rupa tulpinita...
cat te-a costat buchetul de mireasa? e superb?

orhidutza
24.09.2007, 09:18:44
cat te-a costat buchetul de mireasa? e superb?
combinatia trandafir/frezie a fost buchetul de la cununia civila, cel de mireasa a fost trandafir/orhidee... pretul sincer nu mi-l mai amintesc ca noi am avut toate serviciile oferite de floraria respectiva... si nu mai stiu decalat care cat a fost :(

daniela_psy
26.09.2007, 10:10:38
daniela , stiu ca ti-ai facut buchetul la casa cu flori! am trimis pe nasa mea acolo sa imi comande un buchet de cale burgundy , adica practic sa imi comande calele si zicea ca a vazut buchete extraordinare din cale . am vazut ca ai postat pt maria niste poze cu buchetele de la casa de flori, eu am incercat sa intru pe net sa vad daca au o pagina web, nu am gasit, ma poti ajuta cu niste poze? mii de multumiri^:)^
ti-am trimis pm cu intarziere!8-|

roxana
04.10.2007, 11:02:06
A colaborat cineva vreodata cu floraria Kore de pe Avram Iancu, nr 1, sau 2(nu mai stiu)? Orice pareri sunt binevenite

Karon
11.10.2007, 12:14:08
A colaborat cineva vreodata cu floraria Kore de pe Avram Iancu, nr 1, sau 2(nu mai stiu)? Orice pareri sunt binevenite

Si mie mi-au fost recomandati Kore, am inteles ca lucreaza bine..... insa m-am oprit la floraria Ixia si nu imi pare rau.... mi-au facut un buchet exact cum l-am visat, aranjamentele au fost superbe, in ton cu sala si buchetul meu, iti sugerez sa treci si pe la ele sa vezi ce au facut

diannaa
11.10.2007, 19:42:05
Eu am comandat florile de la o cunostinta care are florarie si nu am platit nici un adaos,iar toata aranjamentele(inclusiv 2 buchete de mireasa-stare civila si biserica) plus globuri de flori etc mi le-a facut o tipa care lucreaza independent pt doar 2 mil lei

Kalini
11.10.2007, 20:21:51
Si mie mi-au fost recomandati Kore, am inteles ca lucreaza bine..... insa m-am oprit la floraria Ixia si nu imi pare rau.... mi-au facut un buchet exact cum l-am visat, aranjamentele au fost superbe, in ton cu sala si buchetul meu, iti sugerez sa treci si pe la ele sa vezi ce au facut

Arata-mi si mie poze, te rog.Si eu tot cu ele am lucrat.Cat a costat?

Amira
11.10.2007, 22:38:19
Casa de piatra iti doresc
sper ca nu ma insel dar ai avut nunta la premier,te-as ruga sa pui niste fotografii daca esti draguta pt ca desi le-am rugat fetele cu florile nu au avut timp sa faca fotografii,mai ales cu cilindrii de la prezidiu

roxana
15.10.2007, 10:18:12
Imi ziceti si mie unde pot sa gasesc floraria asta?

Kalini
15.10.2007, 10:34:31
Imi ziceti si mie unde pot sa gasesc floraria asta?

Nu mai stiu unde sunt acum. S-au mutat, erau pe Primaverii......o:-)

roxana
15.10.2007, 12:33:00
mersi, o s-o intreb pe Mihaela cand apare, trebuie sa aiba informatii mai proaspete

prapadeala
15.10.2007, 16:34:16

in Manastur? :)

Amira
15.10.2007, 20:01:42
mersi, o s-o intreb pe Mihaela cand apare, trebuie sa aiba informatii mai proaspete

acum fac acasa aranjamentele ,pana isi cauta un spatiu pt. ca era foarte mare chiria iti trimit pe privat nr. de telefon

roxana
15.10.2007, 20:41:47
acum fac acasa aranjamentele ,pana isi cauta un spatiu pt. ca era foarte mare chiria iti trimit pe privat nr. de telefon
Multumesc mult de ajutor, am vazut prima data mesajul privat, si doar acum pe asta de-aici. O sa le caut pe fete sigur :*:*

Karon
12.11.2007, 16:41:48

Mii de scuze fetelor pentru intarziere, am fost in luna de miere, abia de o saptamana ne-am intors si inca nu am avut timp sa ma uit pe miresici, am verificat numai daca aveam ceva pe privat.

Buchetul meu a fost 3.5mil, a iesit exact cum mi l-am dorit, nu stiu cat de bine se vede in poza asta ca a trebuit sa micsorez poza, va pun mai multe in curand.

Pupici :*

Casa de piatra iti doresc
sper ca nu ma insel dar ai avut nunta la premier,te-as ruga sa pui niste fotografii daca esti draguta pt ca desi le-am rugat fetele cu florile nu au avut timp sa faca fotografii,mai ales cu cilindrii de la prezidiu

Aici sunt cateva poze, din pacate nu am la firma poze in care sa se vada cilindri intregi, daca gasesc acasa iti trimit maine.

Am pus poze si cu aranjamentul de pe scara de la intrare, aranjamentul de pe masa noastra si cilindrul de pe masa invitatilor.

Cam tarziu am aparut :) , daca mai ai intrebari sa-mi spui.

roxana
12.11.2007, 21:14:39
Cam tarziu am aparut :) , daca mai ai intrebari sa-mi spui.
Buna sa-ti fie revenirea.
Mai am ceva intrebari... Unde gasesc floraria asta? ma gandeam sa trec pe-acolo cand am timp, cateva minute. Am facut rost de nr. de telefon, dar nu am timp de o intalnire lunga, programata... si ma gandeam ca prima data sa studiez terenul. Cat de multumita ai fost de pret? ca de calitate mi-am dat seama... au fost seriosi? fara surprize, incidente? are floraria si huse de scaune? (credeai ca nu mai am intrebari, huh?:-p)

Karon
13.11.2007, 13:40:24
Buna sa-ti fie revenirea.
Mai am ceva intrebari... Unde gasesc floraria asta? ma gandeam sa trec pe-acolo cand am timp, cateva minute. Am facut rost de nr. de telefon, dar nu am timp de o intalnire lunga, programata... si ma gandeam ca prima data sa studiez terenul. Cat de multumita ai fost de pret? ca de calitate mi-am dat seama... au fost seriosi? fara surprize, incidente? are floraria si huse de scaune? (credeai ca nu mai am intrebari, huh?:-p)

In ultima perioada lucrau de acasa, nu stiu daca acum si-au gasit sediu.

Aranjamentele n-au fost ieftine, dar lucreaza numai cu flori aduse din olanda(de la magnolia) si daca stai sa calculezi cate fire intra intr-un aranjament...se aduna....acuma eu am avut si pitici pe creier, am zis sa nu prind fir de crizantema, gherbera, sau orice alt soi de floare ce seamana cu crizantemele... si-atunci punand numai trandafiri si miniroze s-a cam adunat.

Am avut un schimb de replici destul de aprins cu o saptamana inainte de nunta pentru ca imi promisesera ca-mi trimit niste poze cu forma pe care vroiau s-o dea aranjamentului, si ca imi fac un exemplu de aranjament de masa, si ma tot amanau(probabil aveau multe nunti) ... iar eu am inceput sa ma speriu ca o sa iasa un dezastru cu florile, dar a doua zi mi-au facut aranjamentul, am stabilit ce flori sa comande si a iesit totul bine.

Din cate stiu nu au huse de scaune.

Karon
13.11.2007, 14:23:48
Am mai gasit cateva poze cu aranjamentele din sala si cilindrii mari(se vede cam slab), din pacate nu am altele. Am mai pus aici poze cu buchetele naselor si cu al meu.

12hanna
09.01.2008, 12:23:32

Pot sa te intreb cat a costat buchetul ce zici ca a iesit prost?

daniela_psy
13.01.2008, 20:31:29
Pot sa te intreb cat a costat buchetul ce zici ca a iesit prost?
Nu mai stiu exact cat a costat.Ideea e ca ne pregateam sa mergem sa o "cerem" de la parinti pe nasa din partea sotului si am mers la Magnolia sa cumparam flori pt ea si pt mama ei.Cred ca au dat in jur de 180-200 ron pe ambele buchete,ca idee erau dragute dar minirozele si trandafirii nu erau tocmai proaspeti.Buchetul ca design era ok,nu erau ok florile(vestejite pe margini)Cum eu am asteptat in masina increzatoare in gusturile celor 2 barbati(sotul si nasul din partea lui)am inchis ochii si n-am mai zis nimic,mai ales ca ne grabeam f tare si trebuia sa luam ce ne pregatise,nu aveam timp sa stam sa alegem flori pt alte buchete.Nu a fost asa mare tragedia pt ca salva designul,insa nu au fost pe masura asteptarilor.Si in perioada aceea mai auzisem de la cineva ca o mireasa s-a trezit la nunta cu alt buchet decat cel comandat de ea.Eu am mai cumparat de atunci de la ei si pana la urma decizia de a apela la Casa cu Flori s-a datorat pur si simplu faptului ca acolo am gasit poza cu buchetul care mi-a placut cel mai mult.S-au descurcat super la nunta dar ulterior si cu ei am patit-o cu un aranjament de par de m-am apucat de plans.Asa ca depinde de situatie.Faptul ca o florarie are renume nu inseamna ca nu poate da gres uneori,greseala care nu trebuie insa sa fie o eticheta pusa serviciilor,in ansamblu.

12hanna
14.01.2008, 10:10:54
Nu mai stiu exact cat a costat.Ideea e ca ne pregateam sa mergem sa o "cerem" de la parinti pe nasa din partea sotului si am mers la Magnolia sa cumparam flori pt ea si pt mama ei.Cred ca au dat in jur de 180-200 ron pe ambele buchete,ca idee erau dragute dar minirozele si trandafirii nu erau tocmai proaspeti.Buchetul ca design era ok,nu erau ok florile(vestejite pe margini)Cum eu am asteptat in masina increzatoare in gusturile celor 2 barbati(sotul si nasul din partea lui)am inchis ochii si n-am mai zis nimic,mai ales ca ne grabeam f tare si trebuia sa luam ce ne pregatise,nu aveam timp sa stam sa alegem flori pt alte buchete.Nu a fost asa mare tragedia pt ca salva designul,insa nu au fost pe masura asteptarilor.Si in perioada aceea mai auzisem de la cineva ca o mireasa s-a trezit la nunta cu alt buchet decat cel comandat de ea.Eu am mai cumparat de atunci de la ei si pana la urma decizia de a apela la Casa cu Flori s-a datorat pur si simplu faptului ca acolo am gasit poza cu buchetul care mi-a placut cel mai mult.S-au descurcat super la nunta dar ulterior si cu ei am patit-o cu un aranjament de par de m-am apucat de plans.Asa ca depinde de situatie.Faptul ca o florarie are renume nu inseamna ca nu poate da gres uneori,greseala care nu trebuie insa sa fie o eticheta pusa serviciilor,in ansamblu.

Sunt de acord cu tine. Nu cred ca e vreo florarie care sa nu fi incercat sa isi vanda toata marfa....$-) dar cel putin acolo clientul isi poate alege marfa Sau e intrebat daca e multumit. Oricum, mai vb despre asta dupa nunta (e hotarat ca vom apela la serviciile lor):*

marcy_elena
17.01.2008, 20:00:35
fetelor ce parere aveti despre floraria ana flor?...daca aveti si poze...sa le postati:P...as vrea sa aud cat mai multe pareri si despre casa cu flori...eu sunt f f multumita de serviciile lor...si vreau sa vad cat mai multe oferte si pareri inainte de a lua o decizie...mai stiu de oopsy daisy si de ixia....spuneti-va parerile:)...ms mult

marcy_elena
29.01.2008, 09:07:05
fetelor pe unde sunteti????:D...astept pareri!!!

orhidutza
29.01.2008, 09:08:38
fetelor ce parere aveti despre floraria ana flor?...daca aveti si poze...sa le postati:P...as vrea sa aud cat mai multe pareri si despre casa cu flori...eu sunt f f multumita de serviciile lor...si vreau sa vad cat mai multe oferte si pareri inainte de a lua o decizie...mai stiu de oopsy daisy si de ixia....spuneti-va parerile:)...ms mult
eu o sa iti raspund despre CF... fac lucruri ft ft frumoase, insa sunt cam scumpi... depinde de bugetul pe care l-ai alocat tu pentru partea cu florile :)

medutza
29.01.2008, 10:54:46
eu o sa iti raspund despre CF... fac lucruri ft ft frumoase, insa sunt cam scumpi... depinde de bugetul pe care l-ai alocat tu pentru partea cu florile :)
pot sa intreb si eu cam care ar fi bugetul alocat la flori?acum imi dau seama ca eu am cam pierdut notiunea banului din romania si bugetul alocat de mine la inceput(din amintiri de acum cativa ani)nu are nimic de-a face cu preturile de acum#-o si iubi meu imi zice ca-s cheltuitoare si ma cam departez de bugetul initial.cred ca o sa aibe un soc cand vom veni acasa=))

diannaa
29.01.2008, 11:20:06
pot sa intreb si eu cam care ar fi bugetul alocat la flori?acum imi dau seama ca eu am cam pierdut notiunea banului din romania si bugetul alocat de mine la inceput(din amintiri de acum cativa ani)nu are nimic de-a face cu preturile de acum#-o si iubi meu imi zice ca-s cheltuitoare si ma cam departez de bugetul initial.cred ca o sa aibe un soc cand vom veni acasa=))
nu stiu daca iti acorzi un buget cum ar fi la rochie.....dar vezi cateva variante de preturi si alegi....

medutza
29.01.2008, 14:12:41
nu stiu daca iti acorzi un buget cum ar fi la rochie.....dar vezi cateva variante de preturi si alegi....
inteleg ce vrei sa spui dar problema mea e ca habar nu am cam cat costa un buchet de flori de exemplu si daca cineva mi-ar cere 10 mil as fi in stare sa dau zicandu-mi ca asa sunt preturile acum.oricum normal ca voi compara putin dar nu prea am timp.:((

marcy_elena
29.01.2008, 15:20:28
inteleg ce vrei sa spui dar problema mea e ca habar nu am cam cat costa un buchet de flori de exemplu si daca cineva mi-ar cere 10 mil as fi in stare sa dau zicandu-mi ca asa sunt preturile acum.oricum normal ca voi compara putin dar nu prea am timp.:((
avem nunta in aceeasi data!!:D...si eu is tare dezorientata la capitolul asta...si cand s-a zis CF e vorba de Casa cu Flori??...imi plac f mult...dar daca sunt care pot face asemanator..si la pret mai bun...ar fi o varianta...:)...mai spuneti pareri si poate aveti si poze...ajutati-ne ca suntem mai habarniste unele:))

12hanna
03.02.2008, 19:03:15

La Expo am vb cu cele de la Ana Flor si mi s-au parut OK.
Florile sunt cumparate de la Magnolia...... (de la depozit) iar in rest nu stiu nimic...

corinka
22.02.2008, 22:28:42
fetelor, nu stiti cumva, magnolia livreaza buchetele direct si in alte orase?

lilisys
24.02.2008, 00:29:03
fetelor, nu stiti cumva, magnolia livreaza buchetele direct si in alte orase?
livreaza,
magnolia are site pe ro, gasesti acolo toate informatiile

corinka
25.02.2008, 07:15:55
livreaza,
magnolia are site pe ro, gasesti acolo toate informatiile
multumesc!:)

cj83cia
05.03.2008, 12:49:29
Fetelor, in afara de Magnolia, cine mai livreaza flori in cj?

loredanacoirte
05.03.2008, 15:26:13
casa cu flori . 10 lei comisionul

cj83cia
05.03.2008, 15:29:07
Si la Magnolia nu stii cat e?

loredanacoirte
05.03.2008, 19:22:17
nu stiu, ca eu de la Casa cu Flori am mai comandat, dar de la Magnolia nu

loredanacoirte
05.03.2008, 19:23:25
aaa si Ana Flor au reclama ca livreaza gratuit in Cluj, dar nu am verificat

daniela_psy
12.03.2008, 00:55:57
Sunt si flori cu plata on-line care livreaza si in Cluj.Mi se pare ca au adaos maricel.Poti sa cauti dand cuvinte cheie.:)>-

andra13
16.03.2008, 10:49:38
Oare unde gasim pe lumea asta asa trandafiri ca cei visinii?Ei?Ziceti voi.
Buchetele de site-ul de unde l-ai luat pe cel cu trandafirii visinii nu sunt din flori naturale...

andra13
16.03.2008, 10:53:44
Un buchet super fain nu ar trebui sa depaseasca 200 RON, acuma depinde ce flori vrei tu sa contina buchetul...

Cammie
19.04.2008, 11:48:42
Ce nehotarata sunt :(( . A fost alaltaieri la mine o tipa care are o florarie cu niste cataloage sa imi aleg buchetul, buchetul nasei, cocardele, etc. Si, la recomandarea ei, mi-am ales buchetul din trandafiri portocalii, sa fie in ton cu sala, si ca "am nevoie de o pata de culoare". Acuma ma gandesc ca totusi buchetul de mireasa arata mai bine alb. Inca nu e tarziu sa schimb, a spus ca pana in 5 mai se mai pot face modificari, cam pe atunci ar trebui ea sa faca comanda la flori in Olanda.
Voi cum va faceti buchetul?

Kalini
19.04.2008, 12:19:18
Ce nehotarata sunt :(( . A fost alaltaieri la mine o tipa care are o florarie cu niste cataloage sa imi aleg buchetul, buchetul nasei, cocardele, etc. Si, la recomandarea ei, mi-am ales buchetul din trandafiri portocalii, sa fie in ton cu sala, si ca "am nevoie de o pata de culoare". Acuma ma gandesc ca totusi buchetul de mireasa arata mai bine alb. Inca nu e tarziu sa schimb, a spus ca pana in 5 mai se mai pot face modificari, cam pe atunci ar trebui ea sa faca comanda la flori in Olanda.

Si eu sunt de principiul "petei de culoare"....al meu a fost colorat...( vezi poze in semnatura)

Cammie
20.04.2008, 13:38:56
Frumos buchet, frumoasa mireasa! Multa fericire sa aveti!

Kalini
20.04.2008, 13:53:59
Frumos buchet, frumoasa mireasa! Multa fericire sa aveti!

Multumim mult, asemenea va dorim si voua>:D<

Cammie
20.04.2008, 20:30:41
Multumim!! >:D<

Cred ca am vazut sute de buchete azi (am descoperit topicul "Buchetul miresei" si mai alese "Buchete din trandafiri") si acum sunt si mai in ceata. Imi plac toate.
Daca sala va fi decorata cu potocaliu, alb si verde, buchetul nasei va fi rosu, iar aranjamentul de pe masa noastra va fi tot portocaliu (trandafiri si gherbera), cum ar arata buchetelul meu in aceeasi culoare cu aranjamentul? :-\

Tin sa specific ca buchetelul care l-am ales (dar inca sunt in termen sa il pot schimba) este cu 9 trandafiri potocalii, niste floricele albe (imi scapa numele lor) si verdeata, iar rochita culoarea untului (sau daca nu are termen de comparatie as putea spune chiar alba :D)

12hanna
21.04.2008, 18:37:46
Eu cred totusi ca mireasa trebuie sa iasa cat de cat in evidenta.... cu buchet cu tot :-p daca folosesti aceleasi culori pt aranjamente dar si pt buchet, nu ar fi prea la fel? Ce zici?

prapadeala
21.04.2008, 19:08:20

Desi am vazut multe buchete deschise, albe, si fina mea tot alb vrea sa si-l faca, ca i se pare mai deosebit, mie imi plac cele colorate, care se contrasta frumos cu rochia alba de mireasa. Eu mi-am ales culori care imi place mie, nu m-am ghidat dupa culorile salii (peretii si fetele de mese) pentru buchetul de mireasa (poze sunt in album). Trebuie sa te uiti la mai multe buchete (sunt multe la Galerie (http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/521) ), sa vezi cateva si in realitate, si sigur o sa gasesti ceva care se va potrivi viziunii tale de mireasa >:D<

prapadeala
21.04.2008, 19:11:15
Eu cred totusi ca mireasa trebuie sa iasa cat de cat in evidenta.... cu buchet cu tot :-p daca folosesti aceleasi culori pt aranjamente dar si pt buchet, nu ar fi prea la fel? Ce zici?

Depinde si de felul de flori ales :) >:D<

Cammie
21.04.2008, 23:08:27
>:D< Va multumesc mult pentru raspunsuri, sunteti dragute! M-am hotarat, nu-l mai fac la fel cu aranjamentul :D. Acuma urmeaza sa ma decid cum il vreau. :-<
Mai avea ceva modele intr-un portocaliu mai deschis, care mi-a placut mult mai mult.... sau poate alb .... mai am pana in 5 mai sa ma decid. Oricum, cu trandafiri va fi, asta stiu sigur.

stafida
22.04.2008, 14:46:05
Nu cred ca conteaza daca arata ca aranjamentele de pe mese, sau nu pentru ca buchetul il porti non-stop inainte de a ajunge la restaurant. Deci lumea nici nu o sa stie ca de fapt buchetu se potriveste cu aranjamentele. Iar la sala il pui pe masa banuiesc, sau intro vaza. Deci nu cred ca o sa bage lumea de seama, si nu o sa fie "prea mult". Sa-l faci cum iti place tie. Fiecare buchet (colorat sau nu) are farmecul lui. Buchetul alb mi se pare mai clasic, elegant, dar clelelalte iasa in evidenta mai bine si te lumineaza ca mireasa.

Jackie
05.05.2008, 11:05:30
Stie cineva ceva de cdj events ???:-\

Am fost ieri la festivitatea, surorii mele, de absolvire a facultatii si am vazut buchete de flori pentru profesori, frumoase si interesante si cand mi-a spus pretul nu mi-a venit sa cred ca erau asa ieftine!
Le-am cerut si eu o oferta pentru florile pe care le-as dori sa le am pt nunta...dar mai intai de toate vrea sa aflu daca stie cineva mai multe despre ei?

loredanacoirte
05.05.2008, 14:22:13
eu nu am auzit de ei. Dar cei care au facut contract cu ei pt festivitate, nu au mai multe detalii? poate ei au recomandari de la altii.

Jackie
06.05.2008, 11:33:41
Le-am vazut site-ul *****
Super!
Am primit si oferta de flori si muzica de la ei si este super ok
Am vb azi cu managerul si mi-a zis ca sunt o echipa tanara cu un portofoliu bogat si ca sunt la inceput cu firma si mi-a prezentat multe aranjamente si buchete facute de deignerul lor floral...mie mi-au placut.
Am rugat-o pe sora mea sa afle mai multe despre ei

caty
06.05.2008, 18:27:29
Le-am vazut site-ul *****
Super!
Am primit si oferta de flori si muzica de la ei si este super ok
Am vb azi cu managerul si mi-a zis ca sunt o echipa tanara cu un portofoliu bogat si ca sunt la inceput cu firma si mi-a prezentat multe aranjamente si buchete facute de deignerul lor floral...mie mi-au placut.
Am rugat-o pe sora mea sa afle mai multe despre ei

Jackie sunt si eu interesata de oferta lor de flori. Poate o poti atasa sau sa imi spui cum pot si eu sa iau leg cu ei.
Merci!

caty
06.05.2008, 18:29:29
Fetelor ajutati-ma! :-SSNu stiu unde sa merg sa dau comanda pt buchet. Eu vreau cale si frezii. Recomandati-mi cateva florarii. Va rog!

Arina3891
15.05.2008, 18:47:03
Eu pot face rost de trandafiri pentru nunta mea. Stie cineva ceva florarie (sau florareasa) care s-ar putea ocupa in conditiile acestea de decorarea salii si buchete? In sensul ca eu ii dau florile si ea le aranjeaza, contra cost, evident, dar probabil mult mai ieftin decat daca ar pune de la ei si florile.

roxana
21.05.2008, 17:04:46
fetelor, care ati colborat cu ceva florarii care sa fie axate mai mult pe partea de aranjamente florale, adica nu agentii full-service...
Ma intereseaza ce ar mai fi pe langa Magnolia, Casa cu Flori, Ixia, Oopsy-daisy... aa, si sa se ocupe de o nunta care va fi intr-o luna jumate

loredanacoirte
22.05.2008, 06:05:12
Florariile iau nunti si cu 2 sapt inainte de nunta . Asa ca 1 luna jumate nu e problema.Ar mai fi Anaflor.

orhidutza
22.05.2008, 09:15:57
fetelor, care ati colborat cu ceva florarii care sa fie axate mai mult pe partea de aranjamente florale, adica nu agentii full-service...
Ma intereseaza ce ar mai fi pe langa Magnolia, Casa cu Flori, Ixia, Oopsy-daisy... aa, si sa se ocupe de o nunta care va fi intr-o luna jumatetu stii ca eu i-am ales cu 2 saptamani inainte de nunta... deci se poate ;))

cami777
23.06.2008, 18:58:45
Si eu sunt de principiul "petei de culoare"....al meu a fost colorat...( vezi poze in semnatura)
minunat, totul =D> foarte frumoase florile
spune-mi te rog la ce florarie pot sa merg pentru ceva de genul acesta? mai am putin pana la nunta si sunt cam stresata :-SS

Amira
23.06.2008, 21:00:51
minunat, totul =D> foarte frumoase florile
spune-mi te rog la ce florarie pot sa merg pentru ceva de genul acesta? mai am putin pana la nunta si sunt cam stresata :-SS

iti spun eu daca vrei,(si-ti plac) aceleasi fete care i-au facut si lui KALINI le-au facut si pe acestea

cami777
24.06.2008, 11:08:58
iti spun eu daca vrei,(si-ti plac) aceleasi fete care i-au facut si lui KALINI le-au facut si pe acestea
te rog spune-mi si mie. as vrea sa-mi comand buchetul de mireasa si pe cel al nasei. vreau sa fie ceva deosebit ^:)^

medutza
30.06.2008, 13:54:35
iata si buchetul meu.ce parere aveti?

bogvar
30.06.2008, 15:13:39
Foarte frumos, imi place!

Mulan
30.06.2008, 15:20:22
frumos buchet, cu orhidee :x

andra_mihael