PDA

Versiunea completa : Restaurantul Hotelului Concordia

Pagini : [1] 2

trendy_wed
24.03.2007, 22:29:32
Buna!
Sunt noua pe aici, desi m-am inregistrat de mai mult timp. Vreau sa incep prin a va saluta pe toata si a va ura casa de piatra si o nunta reusita, asa cum va doriti voi! Noi o sa avem nunta Hotel Concordia, si nu prea stiu cum o sa fie ;;). Sala este foarte frumoasa dar nu prea stiu cum e bucataria la ei. Am fost la petrecerea de pe 14 iulie pe care au organizat-o pentru mirii anului 2007 dar sincer prajiturile nu mi-au placut deloc. Sper sa fi fost doar o petrecere de test si sa isi rezolve din problemele care au aparut atunci.
Este cineva care a fost pe acolo sau are mai multe detalii in legatura cu servirea, meniul etc.
Multumesc anticipat.

madalinabul
25.03.2007, 09:22:25
nu am fost inauntru dar cladirea este foarte frumoasa, mi-a placut mult de tot

cristiana
25.03.2007, 12:34:21
Dupa parerea mea se incadreaza intre primele locatii din Iasi ca si eleganta. Isi merita din plin cele 5 stele, atat restaurantul, cat si hotelul.
Prea multe detalii despre bucatarie si servire nu-ti pot da, insa am vazut sala si e grozava. Pacat ca e cam micuta, adica nu iti incap mai mult de 90 persoane.
Despre ce petrecere vorbeai?
Daca prajiturile constituie singura problema, cred ca poti discuta cu ei sa le aduca de la o patiserie care sa-ti convina mai mult.
:*

sandu_ramona
26.03.2007, 16:03:15
Despre Concordia pot sa-ti spun ca mi-a placut foarte mult si mie sala.....mancarea si servirea nu stiu exact cat de bune sunt deoarece nu am experimentat inca...meniul din cate mi s-a specificat in primavara era undeva la 170 ron...dar vorbeste cu ei ca inainte sa-ti prepare un meniu sa vezi exact ce-ti place si ce nu...

trendy_wed
27.03.2007, 11:52:57
Va multumesc pentru aprecieri ;;) . Intr-adevar locatia e foarte frumoasa, cat despre sala de petreceri e de aproximativ 100 de persoane, 120 maxim. Noi intentionam sa facem o nunta micuta, deci e perfect pentru ce vrem noi. Meniul e un pic mai scump cu 10-20RON de celelalte restaurante bune. Am vizitat si alte restaurante de prin Iasi dar aveau doua sali pentru nunti, si nu m-a impresionat deloc ideea. La concordia imi place foarte mult ca e intr-o zona linistita, scapi de aglomeratia orasului si poti iesi linistit afara sa iei o gura de aer, poate le-ar mai trebui o terasa dar in rest e OK. Sper servirea sa fie buna, dar la cate stele are hotelul, iarasi nu ar trebui , cred eu, sa imi fac griji.
Voi cum stati cu pregatirile pentru nunta? Imi pare ca timpul e in favoarea mea: am dat comanda pentru rochia de mireasa si de cununie, in curand o sa luam si verighetele si nu mai stiu ce ar putea fi facut cu vreo 3 luni inainte de nunta. Sunt multe de facut in ultima luna pana atunci avem timp sa respiram.
Va pup pe toate.

angharad
10.07.2007, 17:57:25
buna fetelor!
eu mi-am facut nunta la concordia si am fost foarte multumita: meniul este excelent, servirea ireprosabila, restaurantul fiind nou nu am fost nevoita sa fac prea multe cosmetizari ...numai de si-ar rezolva si problema cu aerul conditionat care nu face fata la o petrecere cu nuntasi foarte activi.
cine doreste mai multe detalii imi poate trimite un mesaj privat.
pupici

mary2008
06.11.2007, 16:49:18
Buna!
Sunt noua pe aici, desi m-am inregistrat de mai mult timp. Vreau sa incep prin a va saluta pe toata si a va ura casa de piatra si o nunta reusita, asa cum va doriti voi! Noi o sa avem nunta Hotel Concordia, si nu prea stiu cum o sa fie ;;). Sala este foarte frumoasa dar nu prea stiu cum e bucataria la ei. Am fost la petrecerea de pe 14 iulie pe care au organizat-o pentru mirii anului 2007 dar sincer prajiturile nu mi-au placut deloc. Sper sa fi fost doar o petrecere de test si sa isi rezolve din problemele care au aparut atunci.
Este cineva care a fost pe acolo sau are mai multe detalii in legatura cu servirea, meniul etc.
Multumesc anticipat.

Buna Trendy_wed,
Acum ca a trecut, spune-mi cum a fost nunta ta la Concordia? Eu o sa am nunta anul viitor in mai acolo si am ceva emotii. Sala este foarte frumoasa, printre putinele din Iasi, insa as vrea sa stiu daca au facut treaba buna cei de la restaurant.
Multumesc.

mary2008
06.11.2007, 17:15:58
Inca o intrebare pt fetele care au avut nunta la Concordia...sper sa primesc raspuns :( (a trecut ceva vreme)

unde ati facut cununia civila?
Eu as vrea sa gasesc o biserica si frumoasa dar nu f. departe.

Multam.

mary2008
07.11.2007, 15:49:40
Inca o intrebare pt fetele care au avut nunta la Concordia...sper sa primesc raspuns :( (a trecut ceva vreme)

Multam.

sorry, voiam sa zic cununia religioasa:">

Lyla
15.11.2007, 11:26:07
Buna! Eu am avut nunta in septembrie la Concordia.Am avut emotii in ce priveste solicitudinea celor de la restaurant dar in final totul a iesit foarte bine.Am colaborat frumos cu domnisoara Nicoleta.In ce priveste meniul,cu 2 sapt.inainte am stabilit meniul exact iar cu o sapt. inainte am fost sa degustam un meniu complet:cele 4 feluri, prajiturile si tortul.Eu te sfatuiesc sa nu te stresezi pt. ca va fi bine.Vor fi cu siguranta surprize la pret cand veti negocia meniul final dar sa fiti fermi pe pozitie.
Noi am fost multumiti si toti invitatii au fost incantati si de mancare si de locatie.Este un restaurant elegant.Totul e sa nu-i strici farmecul cu mai mult de 100 de persoane.Cam asta ar fi capacitatea optima(nu maxima) ca sa fie loc de dans si pentru ca atmosfera sa nu se supraincalzeasca.Succes!!!

Lyla
15.11.2007, 11:36:16
Am uitat sa mentionez ca eu am avut cununia religioasa la Biserica "Sf. Cuv.Parascheva" pe Pacurari in spatele Bibliotecii centrale deoarece apartinem de aceasta biserica si mi-am dorit ca slujba de cununie sa o oficieze preotul din parohie.Cand alegi biserica sunt mai multi factori care te pot influenta:apropierea de casa,apropierea de restaurant,zona in care este situata (ca peisaj daca vreti sa faceti poze dupa cununie) etc...

alibd
15.11.2007, 21:26:47
Am uitat sa mentionez ca eu am avut cununia religioasa la Biserica "Sf. Cuv.Parascheva" pe Pacurari in spatele Bibliotecii centrale deoarece apartinem de aceasta biserica si mi-am dorit ca slujba de cununie sa o oficieze preotul din parohie.Cand alegi biserica sunt mai multi factori care te pot influenta:apropierea de casa,apropierea de restaurant,zona in care este situata (ca peisaj daca vreti sa faceti poze dupa cununie) etc...

Eu merg frecvent acolo la biserica, inca din timpul studentiei. O simt mai apropiata de mine, poate si pentru faptul ca imi aminteste de casa. Unul dintre preotii de acolo imi este chiar duhovnic si la el ne-am spovedit ianinte de nunta. o:-)

trendy_wed
28.11.2007, 13:54:01

Multam.

Salut, imi cer scuze pentru raspunsul intarziat, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.
Am avut nunta la Concordia si a fost ceva de vis. Mancarea - foarte buna, la fel si prajiturile, servire ireprosabila, personalul - amabil si prompt. O mica problema a fost cu aerisirea, peste noapte atmosfera s-a incins si era foarte cald in sala. Cei de acolo au zis ca dau drumul la aer conditionat doar daca sunt usile inchise, insa e greu sa convingi pe toata lumea sa inchida usa dupa ce iese. Oricum a fost ceva minor. Am mai primit din partea hotelului o camera unde puteam merge sa ne relaxam.
Cununia religioasa a fost la Biserica Sf. Nicolae (socola) - langa Casa Sindicatelor. A fost foarte frumos; la intrarea in biserica am fost placut surprinsa de corul care a asistat pe parcursul slujbei. La nunta noastra a oficiat un preot, dar de obicei am inteles ca sunt doi.
Toata nunta a fost ok; muzica, restaurantul, biserica, mai putin decoratiunile. Am apelat la serviciile celor de la granit (EVENTISLINE) si a fost un adevarat dezastru; nu am fost deloc multumita. Daca cineva dintre voi lucreaza cu ei cereti mai multe informatii si chiar sa va faca cateva demonstratii.
In rest totul a mers bine.
Va urez mult succes si spor la pregatiri.

ciubytzica
06.12.2007, 21:08:05
Trendy_wed, te rog spune-mi cat te-a ajuns meniul la Hotel Concordia, ce continea si daca camera pe care ati primit-o a fost bonus?
Eu voi avea nunta la anul acolo si inca am o serie de nelamuriri.Multumesc anticipat!;;)

mary2008
07.12.2007, 17:48:43
Trendy_wed, te rog spune-mi cat te-a ajuns meniul la Hotel Concordia, ce continea si daca camera pe care ati primit-o a fost bonus?
Eu voi avea nunta la anul acolo si inca am o serie de nelamuriri.Multumesc anticipat!;;)

Subscriu :):).
multumim Trendy_wed.

Ciubytzica tu pe ce data ai nunta?

trendy_wed
11.12.2007, 16:14:11

La noi meniul a fost la semnarea contractului 170 Ron, insa cand am mers sa stabilim detaliile cu vreo 2 saptamani inainte de nunta am aflat ca era 170 fara vin, pentru ca la vin am avut o preferinta si l-am adus noi. Mai exact meniul continea 3 feluri de mancare, cafea, suc, apa, dulciuri, tort, sampanie. Camera a fost bonus din partea hotelului. Daca mai ai nelamuriri nu ezita sa intrebi.

mary2008
16.12.2007, 22:43:50
La noi meniul a fost la semnarea contractului 170 Ron, insa cand am mers sa stabilim detaliile cu vreo 2 saptamani inainte de nunta am aflat ca era 170 fara vin, pentru ca la vin am avut o preferinta si l-am adus noi. Mai exact meniul continea 3 feluri de mancare, cafea, suc, apa, dulciuri, tort, sampanie. Camera a fost bonus din partea hotelului. Daca mai ai nelamuriri nu ezita sa intrebi.

Buna,
Noi am semnat contractul la incep. lui noiembrie. Intelegerea a fost sa cuprinda 4 feluri de mancare si toate celelalte , inclusiv vinul si taria. Din discutiile cu cei de acolo am inteles ca oricum ar fi ei doresc sa aiba un meniu de 170 de ron, indiferent daca mai vii tu cu altele " de acasa" (oricum nu te lasa cu altceva decat vin sau tarie, mancare exclus).

ciubytzica
18.12.2007, 15:17:05
Multumesc mult ptr informatii! Eu voi avea nunta pe 18 octombrie 2008. Cand am discutat initial cu cei de acolo, mi s-a spus ca pot veni cu vinul sau taria. Ulterior insa, cand am semnat contractul mi s-a spus ca nu pot veni cu absolut nimic!!!Si inca o surpriza...ca ptr ospatari si barmani se da cate 10 RON de pers prezenta la nunta:O ! Ceea ce inseamna ca meniul va ajunge 180 RON. Asta m-a cam surprins.
Vreau sa va intreb daca si la voi a fost asa si daca la sfarsitul nuntii nu v-a mai adaugat alte cheltuieli in plus. Multumesc anticipat!

mary2008
18.12.2007, 21:23:58
Multumesc mult ptr informatii! Eu voi avea nunta pe 18 octombrie 2008. Cand am discutat initial cu cei de acolo, mi s-a spus ca pot veni cu vinul sau taria. Ulterior insa, cand am semnat contractul mi s-a spus ca nu pot veni cu absolut nimic!!!Si inca o surpriza...ca ptr ospatari si barmani se da cate 10 RON de pers prezenta la nunta:O ! Ceea ce inseamna ca meniul va ajunge 180 RON. Asta m-a cam surprins.
Vreau sa va intreb daca si la voi a fost asa si daca la sfarsitul nuntii nu v-a mai adaugat alte cheltuieli in plus. Multumesc anticipat!

Buna!
Noi cand am semnat contractul intelegerea a fost 100 RON/ospatar sau bucatar sau ce o fi. Iar ca si nr, personalul ajungea la 10 persoane -> 1000 RON (daca ai 100 de persoane ceea ce e recomandabil pt sala respectiva, tot acolo ajungi).
As fi super dezamagita daca ar schimba conditiile cu 2 saptamani inainte de nunta.
Ciubytzica tu cand ai semnat cu ei?
Numai bine, spor si bafta.

ciubytzica
21.12.2007, 22:50:49
Salut! Eu am semnat contractul la inceputul lui decembrie..Si eu sper din toata inima sa nu se mai schimbe lucrurile pana la anul...Si sper ca prajiturile si tortul sa fie bune...
Miresicilor care ati avut nunta acolo, ati fost multumite?

trendy_wed
28.12.2007, 15:08:21
Salut! Eu am semnat contractul la inceputul lui decembrie..Si eu sper din toata inima sa nu se mai schimbe lucrurile pana la anul...Si sper ca prajiturile si tortul sa fie bune...
Miresicilor care ati avut nunta acolo, ati fost multumite?

Meniul a fost foarte bun, mancarea si prajiturile exceptionale. Intr-adevar am platit suplimentar ospatarii cu cate 3 euro parca pe fiecare invitat. Trebuie sa mai stai cu ochii pe chelneri din cand in cand, sa fie ageri, sa nu traga chiulul. Cand am semnat contractul am stabilit ca meniul e 170 cu 4 feluri de mancare, bautura, tarie , tort, cafea si toate celelalte. Inainte de nunta am ajuns la intelegerea sa aducem noi vinul insa meniul a ramas tot 170, si felurile de mancare erau altele (parca mai bune), deci s-a cam schimbat cate ceva. Sa speram ca daca se va schimba si la voi cate ceva sa fie inspre binele vostru si al invitatilor.

ciubytzica
29.12.2007, 22:04:10
Meniul a fost foarte bun, mancarea si prajiturile exceptionale. Intr-adevar am platit suplimentar ospatarii cu cate 3 euro parca pe fiecare invitat. Trebuie sa mai stai cu ochii pe chelneri din cand in cand, sa fie ageri, sa nu traga chiulul. Cand am semnat contractul am stabilit ca meniul e 170 cu 4 feluri de mancare, bautura, tarie , tort, cafea si toate celelalte. Inainte de nunta am ajuns la intelegerea sa aducem noi vinul insa meniul a ramas tot 170, si felurile de mancare erau altele (parca mai bune), deci s-a cam schimbat cate ceva. Sa speram ca daca se va schimba si la voi cate ceva sa fie inspre binele vostru si al invitatilor.
Multumesc mult ptr informatii! M-am mai linistit un pic...:) As vrea sa va mai intreb cam ce a continut meniul la voi...in special la gustarea rece si cea calda...De asemenea, sunt foarte nehotarata in privinta muzicii...formatie sau Dj?:-\

trendy_wed
30.12.2007, 10:14:06
Multumesc mult ptr informatii! M-am mai linistit un pic...:) As vrea sa va mai intreb cam ce a continut meniul la voi...in special la gustarea rece si cea calda...De asemenea, sunt foarte nehotarata in privinta muzicii...formatie sau Dj?:-\

Am atasat un fisier cu continutul meniului de la nunta noastra, am dorit ca in loc de castraveti murati si gogosari la otet sa avem salate proaspete(una de varza si alta de rosii parca). Daca nu ai gasit inca eu iti recomand un DJ, si in general cred ca un DJ bun e mai apreciat decat o formatie. La nunta noastra au fost 2 cupluri care vor avea anul viitor nunta, si au vorbit cu dj-ul de la noi sa vina si la ei. Avantajul e ca sunt mai putini oameni, calitatea muzicii e exceptionala (de la mama ei ;;)) si nu stai cu stres ca se imbata si nu mai pot canta, sau ca nu ai ce face in perioada in care ei fac pauza.

ciubytzica
31.12.2007, 00:27:54
Am atasat un fisier cu continutul meniului de la nunta noastra, am dorit ca in loc de castraveti murati si gogosari la otet sa avem salate proaspete(una de varza si alta de rosii parca). Daca nu ai gasit inca eu iti recomand un DJ, si in general cred ca un DJ bun e mai apreciat decat o formatie. La nunta noastra au fost 2 cupluri care vor avea anul viitor nunta, si au vorbit cu dj-ul de la noi sa vina si la ei. Avantajul e ca sunt mai putini oameni, calitatea muzicii e exceptionala (de la mama ei ;;)) si nu stai cu stres ca se imbata si nu mai pot canta, sau ca nu ai ce face in perioada in care ei fac pauza.
Meniul mi se pare foarte interesant si cred ca a si fost foarte gustos:) Ce sa mai zic...iti raman datoare ^:)^ ptr tot ajutorul dat. Iar in ceea ce priveste problema muzicii, si eu inclin spre dj din aceleasi motive...Nici nu ma gandeam la formatie pana cand s-au trezit cateva persoane sa imi zica ca nunta nu e nunta fara formatie /:) Dar oricum nu tineam asa de mult la parerea lor:)). Asa ca ti-as fi de doua ori indatorata daca mi-ai da cateva informatii despre dj-ul care a fost la nunta ta. Si asa mai avea o intrebare...Au fost suficiente cantitatile de bauturi scrise in meniu? Nu a fost nevoie sa mai suplimentezi?

alibd
01.01.2008, 21:45:37
Meniul mi se pare foarte interesant si cred ca a si fost foarte gustos:) Ce sa mai zic...iti raman datoare ^:)^ ptr tot ajutorul dat. Iar in ceea ce priveste problema muzicii, si eu inclin spre dj din aceleasi motive...Nici nu ma gandeam la formatie pana cand s-au trezit cateva persoane sa imi zica ca nunta nu e nunta fara formatie /:) Dar oricum nu tineam asa de mult la parerea lor:)). Asa ca ti-as fi de doua ori indatorata daca mi-ai da cateva informatii despre dj-ul care a fost la nunta ta. Si asa mai avea o intrebare...Au fost suficiente cantitatile de bauturi scrise in meniu? Nu a fost nevoie sa mai suplimentezi?

Asa gandeam si eu intr-o perioada, insa la nunta noastra a fost dj si a fost o distractie pe cinste. \:D/ \:D/ \:D/ Depinde foarte mult si de dj, asa ca... multa bafta!

trendy_wed
02.01.2008, 13:07:14
Salut,
Ti-am trimis un mesaj privat cu datele de contact ale dj-ului de la nunta noastra, inca o data il recomand cu toata increderea. Cat despre bauturi depinde de fiecare nunta, de invitati ce apetit de bautura au, la noi a fost de ajuns, chiar a mai ramas vin dar am adus si niste bere ptr cine vroia.

ciubytzica
02.01.2008, 20:14:57
Salut,
Ti-am trimis un mesaj privat cu datele de contact ale dj-ului de la nunta noastra, inca o data il recomand cu toata increderea. Cat despre bauturi depinde de fiecare nunta, de invitati ce apetit de bautura au, la noi a fost de ajuns, chiar a mai ramas vin dar am adus si niste bere ptr cine vroia.
Multumesc ptr raspuns! Inca nu l-am contactat pe dj dar am sa o fac in curand.E interesant faptul ca a reusit sa le fac pe toate 3 (sa puna muzica, sa filmeze si sa faca poze)...Unii nu pot sa o faca cum trebuie nici macar pe una din astea.Deocamdata nu mai am alte intrebari....Decat poate... unde ti-ai facut rochita?;;)

olly
03.01.2008, 10:26:02
Salut,
Buna! Si La multi ani tuturor miresicilor! Si eu sunt in cautarea unui DJ bun. Poti te rog sa imi trimiti si mie datele DJ-ului care a fost la tine? Multumesc frumos

trendy_wed
03.01.2008, 18:50:37
Mesaj privat trimis catre olly \:D/

trendy_wed
03.01.2008, 18:55:15
Ciubytzica, eu am facut rochia la comanda in iasi, dar nu ti-as recomanda ptr ca m-au amanat mult din martie pana in iulie (si la inceput au spus ca o sa dureze 2 saptamani). Am fost in schimb la un salon in Pacurari, pe langa Petru Poni si acolo aveau modele dragute, si se pot face si rochii la comanda (la preturi bune) nu la salon diva, chiar la intrarea in pacurari pe partea dreapta. Depinde de fiecare, insa eu sunt de parere ca e mai bine sa iti faci rochia la comanda , sa fie pe gustul tau.

ciubytzica
03.01.2008, 19:51:14
Ciubytzica, eu am facut rochia la comanda in iasi, dar nu ti-as recomanda ptr ca m-au amanat mult din martie pana in iulie (si la inceput au spus ca o sa dureze 2 saptamani). Am fost in schimb la un salon in Pacurari, pe langa Petru Poni si acolo aveau modele dragute, si se pot face si rochii la comanda (la preturi bune) nu la salon diva, chiar la intrarea in pacurari pe partea dreapta. Depinde de fiecare, insa eu sunt de parere ca e mai bine sa iti faci rochia la comanda , sa fie pe gustul tau.
Si eu ma gandeam sa imi fac rochia la comanda ptr ca cele pe care le-am mai vazut prin oras nu prea sunt pe gustul meu. De aceea acuma strang informatii...unde e mai bine si mai avantajos.Si mai ales unde sunt seriosi si o fac in timp util.Multumesc mult ptr sfat!

Micaro
06.01.2008, 13:22:31
Buna Trendy,

Vreau sa te rog sa imi trimiti si mie datele Dj-iului pe private!
Multumesc!
Un 2008 exceptional!

Lyla
17.01.2008, 11:08:07
Buna fetelor si sa aveti un an nou 2008 excelent!!
Vreau sa va mai dau cateva detalii,din proprie experienta,despre Concordia.Localul este foarte elegant si servirea a fost ok.Am sa punctez in continuare pe "capitole":
-muzica: noi am avut DJ.Sunt sigura ca acelasi pe care l-a avut si trendy_wed.(3 in 1),vi-l recomand cu mare caldura este un om extraordinar.\:D/ el s-a ocupat de muzica si de fotografii si a mai avut un ajutor pt. filmat.
-la negocierea meniului am stabilit sa aducem noi doar taria si fructele.Astfel pretul meniului a scazut de la 170 la 155 ron cu 4 feluri,prajituri,tort ,2 cafele, etc.
-personalul de servici:2euro/invitat,iar husele 1euro/bucata (pretul includea si fetele de masa).La huse sa aveti grija.Daca le luati de la o firma s-ar putea sa nu se potriveasca deoarece scaunele de la restaurant au spatar inalt.Sa faceti o proba inainte.Eu am luat husele de la local.
-vinul pe care ni l-au oferit atunci era o feteasca alba de Bucium demisec.A fost apreciat de toti invitatii pt. ca s-a putut bea si nu a suferit nimeni de dureri de cap a doua zi.
-din felurile de mancare: la aperitivul cald (al doilea fel) noi am ales saramura din piept de pui cu mamaliguta.Eu am fost putin reticenta dar s-a dovedit o alegere perfecta.Toata lumea a mancat, intr-adevar a fost foarte buna si "usoara".Urma pestele si friptura....
-in ce priveste tortul vi-l recomand pe cel tiramisu.Nu este foarte aspectos dar este deosebit de gustos.Spre dimineata a picat foarte bine pt. ca este mai racoritor decat diplomatul.
-noi am facut o sedinta de degustare a intregului meniu pe care l-am ales(inclusiv prajituri si tort) cu o sapt. inainte de nunta.
-ospatarii s-au miscat prompt.
-in ce priveste camera bonus,noi nu am mai prins acea oferta care s-a facut in prima luna dupa ce au inaugurat localul,deci ne-am platit camera.
Cam astea ar fi micile amanunte pe care am vrut sa vi le impartasesc,poate va ajuta.Cu riscul de a fi plictisitoare revin cu sugestia sa nu incarcati sala cu mai nult de 100 de persoane ca sa aveti suficient loc de dans.Sunt momente in jurul orei 24.00 cand aproape toata lumea iese la dans si atunci iti dai seama de suficienta spatiului.....\:D/ \:D/ \:D/

mary2008
17.01.2008, 19:08:17
Buna! Si La multi ani tuturor miresicilor! Si eu sunt in cautarea unui DJ bun. Poti te rog sa imi trimiti si mie datele DJ-ului care a fost la tine? Multumesc frumos

Subscriu...te rog muuult. Eu lucrez sil ocuiesc in Bucuresti si imi este tare greu sa programez totul de aici. asa ca orice recomandare este binevenita.
Multumesc muuult.

ciubytzica
18.01.2008, 19:57:30
Buna fetelor si sa aveti un an nou 2008 excelent!!
Vreau sa va mai dau cateva detalii,din proprie experienta,despre Concordia.Localul este foarte elegant si servirea a fost ok.Am sa punctez in continuare pe "capitole":
-muzica: noi am avut DJ.Sunt sigura ca acelasi pe care l-a avut si trendy_wed.(3 in 1),vi-l recomand cu mare caldura este un om extraordinar.\:D/ el s-a ocupat de muzica si de fotografii si a mai avut un ajutor pt. filmat.
-la negocierea meniului am stabilit sa aducem noi doar taria si fructele.Astfel pretul meniului a scazut de la 170 la 155 ron cu 4 feluri,prajituri,tort ,2 cafele, etc.
-personalul de servici:2euro/invitat,iar husele 1euro/bucata (pretul includea si fetele de masa).La huse sa aveti grija.Daca le luati de la o firma s-ar putea sa nu se potriveasca deoarece scaunele de la restaurant au spatar inalt.Sa faceti o proba inainte.Eu am luat husele de la local.
-vinul pe care ni l-au oferit atunci era o feteasca alba de Bucium demisec.A fost apreciat de toti invitatii pt. ca s-a putut bea si nu a suferit nimeni de dureri de cap a doua zi.
-din felurile de mancare: la aperitivul cald (al doilea fel) noi am ales saramura din piept de pui cu mamaliguta.Eu am fost putin reticenta dar s-a dovedit o alegere perfecta.Toata lumea a mancat, intr-adevar a fost foarte buna si "usoara".Urma pestele si friptura....
-in ce priveste tortul vi-l recomand pe cel tiramisu.Nu este foarte aspectos dar este deosebit de gustos.Spre dimineata a picat foarte bine pt. ca este mai racoritor decat diplomatul.
-noi am facut o sedinta de degustare a intregului meniu pe care l-am ales(inclusiv prajituri si tort) cu o sapt. inainte de nunta.
-ospatarii s-au miscat prompt.
-in ce priveste camera bonus,noi nu am mai prins acea oferta care s-a facut in prima luna dupa ce au inaugurat localul,deci ne-am platit camera.
Cam astea ar fi micile amanunte pe care am vrut sa vi le impartasesc,poate va ajuta.Cu riscul de a fi plictisitoare revin cu sugestia sa nu incarcati sala cu mai nult de 100 de persoane ca sa aveti suficient loc de dans.Sunt momente in jurul orei 24.00 cand aproape toata lumea iese la dans si atunci iti dai seama de suficienta spatiului.....\:D/ \:D/ \:D/
Lyla, dar eu mai am o intrebare...In contract scrie ca trebuie sa platesc 50 RON ptr fiecare persoana care nu a venit...Eu in contract am trecut ca vor veni cam 100 de persoane....Acuma nu stiu la ce se refera...platesc 50 RON chiar daca cu 2 saptamani inainte vin cu nr exact de persoane sau numai in cazul in care in seara nunti nu vin toti cei pe care i-am anuntat cu 2 saptamani inainte?:-\ La tine cum a fost?

___ALEXANDRA___
19.01.2008, 08:06:29
Lyla, dar eu mai am o intrebare...In contract scrie ca trebuie sa platesc 50 RON ptr fiecare persoana care nu a venit...Eu in contract am trecut ca vor veni cam 100 de persoane....Acuma nu stiu la ce se refera...platesc 50 RON chiar daca cu 2 saptamani inainte vin cu nr exact de persoane sau numai in cazul in care in seara nunti nu vin toti cei pe care i-am anuntat cu 2 saptamani inainte?:-\ La tine cum a fost?

salut , si scz k ma bag si io..:D dar in general , de fapt intotdeauna.. platesti o parte din maniu pt persoanele care nu au venit dupa ce ai dat confirmarile. In nici un caz pt ce ai stabilit orientativ cu atat de mult timp innainte de nunta...
Bineinteles ca poti oricand sa suni la cei de acolo sa te lamnureasca..:)>-

Lyla
19.01.2008, 09:01:28
Noi cu o sapt. inainte de nunta am confirmat pt.110 persoane atat la restaurant cat si la firma care s-a ocupat de decoratiuni.(la restaurant aveau nevoie de nr. exact pe a se aproviziona in special pt. aperitivul rece-primul fel care se prepara inainte,iar la firma pt. cardurile de masa si pt.aranjamentele de pe mese).Cu o zi -doua inainte de nunta 6 perechi au sunat si au infirmat venirea la petrecere.Astfel ca am platit in plus:un aranjament de masa,cateva carduri de masa si aperitivul(primul fel)pt. 14 persoane(care ne-a fost pus la pachet).
Este putin riscant pt. ca surpizele pot apare pina in ultimul moment si chiar de la cine nu te astepti.

Lyla
19.01.2008, 09:09:18
Am trecut 14 pers. pt. ca la local am avut surpriza neplacuta sa constat ca o "prietena"care confirmase foarte hotarat ca va veni...NU a venit si nu a sunat nici inainte si nici dupa nunta (sa spuna ceva...).Probabil ca in astfel de momente se mai cern si prietenii....:(

angharad
19.01.2008, 19:03:26
Salutare fetelor!
Si eu am avut nunta la Concordia, anul trecut la sfarsit de mai. Am fost foarte multumita de serviciile celor de acolo: servirea ireprosabila, meniul elegant si de calitate, singurul neajuns fiind insa legat de ne-eficienta instalatiei de aer conditionat. Chiar daca cei de la hotel se incapataneaza si sustin ca sala de conferinte are o capacitate de 120 de persoane (statice, cu siguranta, nu pregatite de petrecere) la nunta noastra cu doar 75 de persoane, la miezul noptii a trebuit sa renuntam la aerul conditionat si sa deschidem usile. Ne-am trezit cu o sauna gratuita si nesolicitata...mai mult de jumatate din invitati se mutasera afara...
Ce-i drept am avut o nunta cu majoritatea invitatilor tineri si foarte energici...Si am mai prins si valul de canicula... Ca urmare, la sfarsitul petrecerii am platit de trei ori mai multa apa minerala decat era prevazuta in meniu...Se epuizase toata comanda facuta pt nunta noastra, noroc de rezerva din stoc :).
Vreau sa-mi exprim si eu opinia in legatura cu tortul...al nostru a fost varianta cu fructe...foarte bun si mult mai estetic decat tiramisu la care ne ambalaseram si noi initial (pana in momentul in care am vazut pozele).
E un tort usor, fresh si m-am bucurat sa vad ca toata lumea si-l consumase din farfurie.
Cat despre decorarea salii, am vrut sa fie cat mai simpla...E o sala noua care nu are nevoie de cosmetizari...Am renuntat la huse din start desi pretul era bun...
Daca e vreo viitoare mireasa interesata sa-si faca o idee despre cum arata sala in toiul evenimentului pot pune la dispozitie un link cu poze. Imi doream si eu lucrul asta la momentul respectiv dar se pare ca noi am fost perechea numarul 3 (daca nu ma insel) care si-a organizat petrecerea in acest restaurant.
N-am avut timp de degustari si alte amanunte fiindca am coordonat totul tocmai din Timisoara...by e-mail and phone.
Nu vreau sa repet chestiuni amintite in mesajele anterioare, asa ca ma voi rezuma doar la aceste aspecte.
Spor la organizare si fiti sigure ca veti avea o petrecere de cel putin 4 stele.
Pupici, Cris

ciubytzica
19.01.2008, 21:58:53
Multumesc ptr lamuriri, Lyla si Angharad!:* Offf...sunt asa de entuziasmata de nunta incat vreau sa fie puse la punct toate detaliile...Eu voi avea nunta in octombrie si deci, sper sa nu fie asa de cald incat sa fie nevoie prea mare de aer conditionat. Oricum, e bine de stiut cam care e capacitatea reala a salii.
Eu as avea cateva preferinte la aperitiv care difera de ceea ce au ei momentan in meniul ptr nunta...Sper sa fie de acord cu ceea ce as vrea eu si nici sa nu imi "umfle" pretul meniului...
Angharad, sigur ca vreau link-ul cu poze!:* Multumesc anticipat!

angharad
20.01.2008, 12:20:40
Angharad, sigur ca vreau link-ul cu poze!:* Multumesc anticipat![/quote]

Draga Ciubytzica,
Ai tot timpul din lume pana in octombrie sa organizezi cea mai frumoasa nunta...Enjoy!
Pupici

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157600449437199/

ciubytzica
20.01.2008, 14:29:57
Angharad, sigur ca vreau link-ul cu poze!:* Multumesc anticipat!

Draga Ciubytzica,
Ai tot timpul din lume pana in octombrie sa organizezi cea mai frumoasa nunta...Enjoy!
Pupici

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157600449437199/[/quote]
Se vede ca ai avut o nunta ca in povesti, Angharad!;;) Sper sa fie si a mea la fel de frumoasa...Mi-am dat seama din pozele tale ca arata mai bine scaunele asa neimbracate, decat cu huse pe ele.As vrea sa te mai intreb cine s-a ocupat de muzica si de fotografii, si cam cat te-a costat toata treba...ptr ca sunt f nehotarata si in privinta asta8-| Am primit unele date si de la Trendywed dar momentan sunt in faza de adunare a informatiilor, asa ca ...orice noutate e binevenita!
Pupici

mary2008
22.01.2008, 17:50:33
Buna fetelor,
Stiati ca D-soara Nicoleta nu mai lucreaza la Concordia?
Noi cu ea am stabilit primele detalii iar acum sunt un pic......:-SS .
Sa speram ca nu o sa avem surprize neplacute.

ciubytzica
22.01.2008, 20:22:45
Buna fetelor,
Stiati ca D-soara Nicoleta nu mai lucreaza la Concordia?
Noi cu ea am stabilit primele detalii iar acum sunt un pic......:-SS .
Sa speram ca nu o sa avem surprize neplacute.
Buna! Eu cand am semnat contractul in decembrie nu am discutat cu D-ra Nicoleta...Nici nu cred ca mai era acolo...Noi am vorbit cu D-ra Simona. E de treaba si ea...Oricum nu poate iesi din cuvantul patronilor..asta e :|
Discuta cu ea...Iti urez succes!
Pupici

maky_mik
23.01.2008, 13:21:06
buna fetelor... eu am o mica problema sau mai bine spus o mica frica...sa ii spunem asa. cel mai fericit eveniment din viata mea va avea loc pe data de 10 MAI 2008 la restaurantul concordia...pt ca am semnat contractul in luna ianuarie politica hotelului era putin modificata ,....insa pt ca am invatat din sfaturile date de voi am fost ferma pe pozitie pana la urma am reusit ceea ce mi-am propus ... am primit mai multe variante de meniu din care trebuie sa imi aleg o varianta finala in dorinta de a avea doar 3 feluri de mancare, vinul il pot aduce eu ...si multe altele... frica mea cea mai mare e pt tort... domnisoara bejan( care am inteles ca acum e cea care se ocupa de astfel de evenimente) mi-a dat cateva nume de laboratoare cu care ei colaboreaza insa sincer nu am auzit de niciunul din ei...daca va mai aduceti cumva aminte cu ce cofetarie au colaborat la momentul nuntii voastre ,si bineinteles daca a fost bun tortul, va rog sa imi raspundeti....
in ceea ce priveste biserica nu am nici o problema mai ales ca trendy_wed mi-a intarit ideea ca sf nicolae e o biserica foarte frumoasa cu un cor exceptional si printre altele e si locul unde eu si viitoarul meu sot ne-am cunoscut...sa aveti o nunta de vis fara prea mult stres inainte
pupici

maky_mik
23.01.2008, 13:26:53
era sa uit.... sper ca ati fost anuntate de evenimentul ce va avea loc pe 14 februarie..... miri anului 2008...acolo va fi o petrecere special organizata pentru cei care se casatoresc in acest an la restaurantul concordia.... asa ca fetelor pregatiti-va rochiile si cine stie poate vom sta impreuna la aceeasi masa....<:-P

ciubytzica
23.01.2008, 16:00:10
era sa uit.... sper ca ati fost anuntate de evenimentul ce va avea loc pe 14 februarie..... miri anului 2008...acolo va fi o petrecere special organizata pentru cei care se casatoresc in acest an la restaurantul concordia.... asa ca fetelor pregatiti-va rochiile si cine stie poate vom sta impreuna la aceeasi masa....<:-P
Maky_mik, te rog spune-mi si mie ce nume de laboratoare ti-a zis d-ra Bejan.Si inca ceva...eu am semnat contractul in decembrie si mi s-a spus (tot de d-ra Bejan) ca nu pot veni cu nimic absolut( nici bautura, nici fructe sau dulciuri).Tie cu ce ti-a spus ca poti veni in afara de vin?
Merci anticipat!

maky_mik
23.01.2008, 20:33:16
iubita ce pot sa iti spun e ca la inceput asta mi-a spus si mie ca nu pot sa imi aduc nimic ..insa acum sunt la alegera meniului.... si am intrebat daca as putea sa imi scoata vinul si de banii respectivi sa imi pun ceva in plus la mancare.... conditia ei a fost ca vinul sa fie imbuteliat in sticla..si sa nu fie in peturi de plastic...poti discuta cu ea....si iti mai vand un pont in cazul in care nu ai de unde sa faci rost de vin gata imbuteliat si la un pret rezonabil cauta un agent de vanzari care distribuie .... si oricum il iei mult mie ieftin....pt ca o jumatate de litru pt persoana mi se pare fosrte putin si plus costa 6 lei .... deci un litru 12 lei ...eu de 12 lei am luat 3 litri... e mult mai convenabil...
nu mi-ai spus pe ce data ai nunta.......... si daca ai fost informata cu privire la evenimentul de pe 14 februarie... daca mai pot sa te ajut cu ceva o fac cu mare placere....poopici

maky_mik
23.01.2008, 20:57:47
sorry uitasem de laboratoare....antenom parca si ceva cu s...oricum nu am auzit de ele prin oras nici macar o masina trecatoare cu o reclama.... si sincer am emotii fff mari in privinta asta..dar poate ca la eveniment prajiturile si tortul vor fi f bune si poate uit de griji...

ciubytzica
23.01.2008, 21:35:17
sorry uitasem de laboratoare....antenom parca si ceva cu s...oricum nu am auzit de ele prin oras nici macar o masina trecatoare cu o reclama.... si sincer am emotii fff mari in privinta asta..dar poate ca la eveniment prajiturile si tortul vor fi f bune si poate uit de griji...
Mi se pare foarte corect sa aduc vinul imbuteliat in sticle...nici nu m-am gandit sa fie altfel...oricum maine am sa vorbesc si eu cu ea...Eu voi avea nunta pe 18 octombrie asa ca eu mai am destul timp...Multumesc ptr informatiile legate de laboratoare.:* ..nici eu nu am auzit de nici unul dintre ele.:-\ Eu am mancat acolo doar o portie de tort tiramisu si mi s-a parut execelent...ce-i drept era 12 RON o portie dar am vrut sa vad cum sunt prajiturile acolo totusi...Am inteles ca tu vrei sa ai doar 3 feluri de mancare ? Si pe mine ma cam bate acest gand...Presupun ca astfel o sa se mai reduca si costul meniului...Si daca reusesc sa o conving pe d-ra Bejan sa accepte sa venim si noi cu vinul, am sa te rog sa imi trimiti si mie datele agentului de la care iei tu vinul.
Orice noutate e oricum binevenita!
Spor la pregatiri!;;)

mary2008
23.01.2008, 21:40:51
Buna miresici,

Eu am aflat intamplator de evenimentul din 14 februarie (nu m-a sunat nimeni), asa cum am aflat si de plecarea d-soarei Nicoleta (persona cu care am negociat detaliile).
Noua ni s-a spus ca e ok sa venim cu bautura alcoolica, poate si cu sucuri, apa minerala...mai ramanea de discutat.
Nu ni s-a permis sa aducem nimik din zona mancarii (ne gandeam sa oferim si inghetata).
Ideea e ca indiferent ce aduceam, meniul ramanea la acelasi pret sau scadea putin (asta insemnand ca trebuia sa alegem feluri de mancare mai scumpe).
In ceea ce priveste tortul si dulciurile am fost asigurati ca sunt de cea mai buna calitate pt ca....sunt facute in regim propriu, iar tortul tiramisu e chiar specialitatea lor.
Mda..ce sa zic...sunt un pic dezamagita de ce spuneti voi...se intampla exact ce ma asteptam...conditiile se schimba.

Mary_mik, Ciubytzica voi la ce pret ati negociat meniul?
Mary_mik in afara de vin, ai mai putut negocia sa aduci si altceva? Si daca da, a scazut pretul meniului?
Va pup si multa bafta!!

PS: mi-as dori mult sa fiu in Iasi pe 14 februarie si sa va intalnesc. Sper sa se si intample.

maky_mik
24.01.2008, 09:32:09
haideti sa va mai vand un pont....cand vb cu domnisoara bejan....comportati-va ca si cum vi s-a mai nazarit o idee atunci pe loc nu ca ati auzit ca la o alta nunta asa si asa... vorbiti cu ea ca si cum ati stat acasa si v-ati mai gandit si credeti ca ar fi mai bine daca..... si tra la la...la mine pretul meniului va fi ~160 ... cu bautura mea si nu pentru ca am 3 feluri de mancare ci pentru ca am mai adaugat astfel in cat gustarea rece sa fie cat mai concentrata.... daca va uitati bine pe contract acolo scrie foarte calr ca pretul meniului nu trebuie sa DEPASEASCA 170 ron dar nu scrie nimic ca nu poate fi mai mic....pt ca mie d ra bejan mi-a aratat si variante de meniu la 145.... plus daca am un anumit nr de copilasi trebuie sa o anunt si ea imi va face meniul lor la jumatate....TOTUL SE DISCUTA trebuie doar sa stiti cum.... e intr-adevar o tipa foarte sociabila dar ganditi-va ca e pusa acolo pt a vinde un serviciu ..... asa ca discutati de la client la vanzator...si negociati fetelor....

cezara_is
06.02.2008, 18:14:47
salut miresici,am trecut pe la acest restaurant,mi-a placut cum arata ,dar preturile.....exagerate.am inteles ca mancarea lasa de dorit ,daca faceti acolo, puneti piciorul in prag!va pup si sper sa ne cunoastem la targ

maky_mik
11.04.2008, 11:45:08
fetelor cu cat timp inainte de nunta mergeti la restaurant pt ultimile deatlii???

mary2008
11.04.2008, 21:32:02
fetelor cu cat timp inainte de nunta mergeti la restaurant pt ultimile deatlii???

Buna,

Eu am mers saptamana trecuta... cam dezamagitor rezultatul. Am stabilit meniul si urmeaza inainte cu 2 saptamani sa decidem si ultimele detalii.
Mult succes.

ciubytzica
17.04.2008, 22:58:48
Buna,

Eu am mers saptamana trecuta... cam dezamagitor rezultatul. Am stabilit meniul si urmeaza inainte cu 2 saptamani sa decidem si ultimele detalii.
Mult succes.
De ce a fost dezamagitor rezultatul? S-a mai schimbat ceva?:-SS

prepelita_oana
10.05.2008, 21:57:47
si eu am nunta tot la concordia. am stat impreuna la masa pe 14 februarie. am inteles ca cei de acolo nu au fost tocmai sociabili acum cand ti s-a apropiat seara nuntii. as vrea cand intri sa imi spui si mie cum a fost sau sa imi trimiti pe privat numarul tau sa vorbim la un telefon.multumesc

ciubytzica
13.05.2008, 11:27:14
Fetelor, in primul rand Casa de Piatra! ptr maky_mik care a vut deja nunta si ptr mary2008 care urmeaza acum in week-end.>:D< Daca mai intrati pe site abia asteptam sa ne povestiti cum a fost, ce v-a placut si ce nu la Concordia.
Pupici!

ranya
11.06.2008, 17:59:50
sal,
si eu am la anul nunta la Concordia.mi-a placut f mult restaurantul .
apropo de aranjamente:imi poate spune cinva daca sunt chiar reusite aranjamentele facute de cei de la concordia /:) sau tb sa aduc eu firma?
in contract e asigurata toata mancarea..
ramane de vazut daca am sa pot aduce ceva bautura :-? .

brideHAPPY
11.06.2008, 19:41:56
sal,
si eu am la anul nunta la Concordia.mi-a placut f mult restaurantul .
apropo de aranjamente:imi poate spune cinva daca sunt chiar reusite aranjamentele facute de cei de la concordia /:) sau tb sa aduc eu firma?
in contract e asigurata toata mancarea..
ramane de vazut daca am sa pot aduce ceva bautura :-? .

restaurantul e super , dar is cam pretentiosi , amabili pana te prind , dupa care isi impun conditiile ( cum ar fi la decor , fac si ei acolo , dar la ei o husa e 4 ron de exemplu ,) eu am fost acolo cu o prietena si aveau niste aranjamente de cu o saptamana inainte , acuma sincer erau cam saracacioase si ma indoiesc ca erau ieftine .Prietena mea isi aduce firma pentru decor , nu i-a inspirat nici ei incredere , si iese mai ieftin

Nico_Eva
12.06.2008, 16:49:07
Buna fetelor
In ceea ce ma priveste Restaurantul Concordia m-a dezamgit profund. Am avut impresia ca suntem trasi pe sfoara in cel mai urat mod de catre chelneri. In primul rand, desi am avut spre sfarsitul nuntii doar 50 de invitati am platit numarul de portii pt doua feluri de mancare ca si cand am avut numarul anuntat de 120. Desi am pus problema ca ceea ce ramane sa ne fie dat la pachet, acest aspect a fost omis de catre organizatoare. Ce-i drept nu e corect sa platesti de 2 ori mai mult si sa te alegi doar cu un bon de casa fara dovada mancarii pe care ai platit-o.
In al doilea rand, oricat de mare specialitate este tortul miresei oferit de ei, aveti grija sa fie taiat in sala fiindca veti avea surpriza ca atunci cand doriti sa mancati o felie sa fi fost "debarasat". In sensul ca dupa tam-tam-ul cu cu artificii, se servesc niste portii mici si.. dupa cum am spus avand doar 50 de invitati, nu a mai ramas tort de luat pt cei mici acasa deoarece o data disparut la bucatarie nu pot decat presupune ca a fost impartit intre cei de acolo.
In sfarsit, partea buna e ca sala este frumoasa si ca muzica da tonul.
Totusi, cu regret ma gandesc ca mi-am pus sperante intr-o servire de "4 stele".

maky_mik
13.06.2008, 19:01:01
cel mai important la acest hotel este sa aveti mare grija cum tratati cu cei care va organizeaza nu va duceti niciodata singure ci mereu insotite sa fiti mai multi pentru ca profita de lipsa de ideei si de emotiile partenerilor.....
eu nu va pot spune mai mult de atat pt ca eu una nu am reusit sa mananc nimic am dansat toata noapte .... dar invitatii mi-au spus ca a fost totul super oky daca mai vreti si alte inf va dau cu cea mai mare placere.....

andutzaoby
15.06.2008, 14:08:33
Buna fetelor,
Eu am nunta la Concordia pe 23 august si sunt putin debusolata. In primul rand as dori si o intreb pe maky_mik cine i-a facut pozele deoarece au iesit super. In al doilea rand as vrea sa va rog sa imi dati cateva sfaturi pentru a negocia cu d-na Ciocarlie, actuala sefa de sala de la Concordia. Eu in afara de vin nu am reusit sa negociez mai nimic la meniu.
In al treilea rand, as vrea sa va intre ce parere aveti despre oferta lor de decorari? Eu nu am reusit sa ma interesez si in alta parte, dar ceea ce mi-au prezentat ei a fost ok.
V-am pupat si astept raspunsurile voastre!

ciubytzica
15.06.2008, 18:05:37
Salut fetelor!
Maky_mik, vroiam sa te intreb unde te-ai coafat ptr ca iti statea fff bine! Cam in genul asta mi-as dori si eu sa imi fac parul...Felicitari si ptr poze...sunt superbe;;) Bineinteles ca mi-as dori sa ne dai cat mai multe detalii despre cum a fost la nunta. Mai ales as vrea sa stiu daca ceea ce a ramas, ma refer la tort sau la portiile unor persoane care nu au venit la nunta, v-au fost date la pachet. Ptr ca am inteles ca la partea asta stau cam prost....in sensul ca te pun sa platesti ptr 2 feluri ptr cei care nu au venit dar acasa nu vezi nimica.
Mersi anticipat!:*

maky_mik
19.06.2008, 22:13:34
buna fetelor...sa incepem cu inceputul...prima oara cand am fost la ei mi-am negociat tot si vin si tarie absolut tot.... la mine la nunta s-a baut extraordinar de multa tarie 18 litri si ffff putin vin 50 de litri..acum depinde si de genul invitatilor ce va pot sfatui eu insa e sa aveti la voi undeva intr-o masina cam acelasi tip de tarie care il dau ei iar spre dimineata sa va scoateti singurele taria...pentru ca altfel riscati sa fiti incarcate la nota... tortul si prajiturile au fost excelente ...eu una personal am dus o fotografie cu aspectul tortuletului si a iesit excelent... in ceea ce priveste decorarea salii eu m-am ocupat de tot adica mi-am adus decoratori speciali care nu m-au taxat ffff mult .,...am tinut neaparat sa am huse visinii si albe si asa le-am avut ...au avut ei ceva de comentat la inceput dar le-a trecut ...idee e ca mie nu mi-au palcut husele lor pt ca se vedeau piceioarele la scaune si nu era deloc estetic...:( ca salon de infrumusetare va recomand cu toata caldura si din tot sufletul salonul nobllesse sunt super fete si am avut o saptamana de printesa alaturi de ele . tot pachetul a costat 350 si cuprinde si probe de machiaj si coafura epilat complet manichiura pedichiura pensat....etc etc...cat despre poze ma puteti contacta in privat pt numarul de tel. ce va pot spune e ca a costat 400ron pentru 2000 de cadre...:D daca mai aveti intrebari va stau l;a dispozitie:D:d: bafta la pregatiri

ciubytzica
20.06.2008, 00:20:43
Maky_mik, cu ce firma de decoratiuni ai colaborat si cam cat ti-au luat ?;;) De asemenea, daca esti fffff draguta...si stiu ca esti:D poti sa ne spui ce fel de tort ai ales...tiramisu, ciocolata, frisca? Oricum, pana acuma ne-ai ajutat mult...cel putin pe mine^:)^
Pupici!

brideHAPPY
20.06.2008, 15:30:23
dragele mele aveti mare grija cu doamna patroana de la hotel concordia , care e dupa parerea mea o persoana frustrata de o rautate iesita din comun , care nu va avea nici un fel de scrupule in a face ceva ce va va strica ziua asta atat de speciala .In afara de faptul ca va va tot arunca in fata ca localul ei este de 4 stele , comportamentul ei nu atinge nici macar o stea .Nimic din ce se va intampla nu ii va fi pe plac , de la decoratorii adusi si pana la muzica ( unde se amesteca si in playlist ) . Aveti grija si eventual puneti totul pe hartie inaintea evenimentului , pentru ca ve veti trezi cu surprize gen " cine plateste curentul la masina de baloane" sau la "perdeaua de lumini ", 'husele nu sunt pentru scaunele noasre" ( cu toata ca aduceti huse frumoase croite care vin bine pe scaun , si ea are niste cearsafuri care atarna ca in casele parasite unde protejezi mobila de praf) , daca vorbiti cu altcineva inafara de ea puteti avea surpriza ca nu mai e nimic valabil deoarece " aaaa , da cutare nu mai lucreaza la noi de o luna " , si astea sunt cateva aspecte in plus fata de ce au comentat alte mirese care au avut deja nunta .eu nu va zic decat sa fiti cu bagare de seama , si daca exista cea mai mica posibilitate sa va mutati locatia , nu ezitati sa o faceti , asta daca doriti ca aceasta zi speciala sa nu fie umbrita de isteriile unei persoane care nu are alta treaba decat sa va faca sicane.

maky_mik
21.06.2008, 22:38:51
Maky_mik, cu ce firma de decoratiuni ai colaborat si cam cat ti-au luat ?;;) De asemenea, daca esti fffff draguta...si stiu ca esti:D poti sa ne spui ce fel de tort ai ales...tiramisu, ciocolata, frisca? Oricum, pana acuma ne-ai ajutat mult...cel putin pe mine^:)^
Pupici!
tortuletul meu a fost mixt ...adica si cioco si frisca...si cu parere de rau va spun ca este posibil sa patiti cele spuse de miresica noastra...eu una mai incerc sa va incurajez ...dar INCERCATI SA FITI CAT MAI DURE pt ca in fond e banul vostru care il puteti investi in altceva si nu in figurile unei tipe frustrate....si ar trebui sa facem ceva....sa ne adunam odata mai multe miresici de acolo si sa mergem sa vb cu directorul....sa ii spunem cam ce tine el in stff-ul lui 4 stele...daca vreti nr de tel tre sa le trimit pe privat ca altfel se sterg.... poopici

maky_mik
21.06.2008, 22:40:52
ps .tortuletul il poti vedea in albumul meu (aflat sub datele de contact cu sala si data nuntii etc) in pag 2

AnaM
22.06.2008, 02:54:58
tortuletul meu a fost mixt ...adica si cioco si frisca...si cu parere de rau va spun ca este posibil sa patiti cele spuse de miresica noastra...eu una mai incerc sa va incurajez ...dar INCERCATI SA FITI CAT MAI DURE pt ca in fond e banul vostru care il puteti investi in altceva si nu in figurile unei tipe frustrate....si ar trebui sa facem ceva....sa ne adunam odata mai multe miresici de acolo si sa mergem sa vb cu directorul....sa ii spunem cam ce tine el in stff-ul lui 4 stele...daca vreti nr de tel tre sa le trimit pe privat ca altfel se sterg.... poopici

Din cate stiu eu, directorul e sotul doamnei patroane :)

maky_mik
23.06.2008, 13:41:37
nu aici ma referam la sefa de evenimente nu de sefa de sala ....

ciubytzica
25.06.2008, 16:47:23
Maky_mik, cu ce firma de decoratiuni ai colaborat?

georgyk81
06.07.2008, 15:34:43
Buna ma numesc Georgiana si voi face nunta la onyx dar am vazut si hotel concordia e super fain dar ceea ce-i lipseste e o terasa si capacitatea e de max 120 si noi avem circa 160 deci......am ales onyx daca a facut cineva nunta in acelasi loc asi fi incantata de ceva informatii pt ca eu sunt in aer cu meniurile am un brat de foi si nu stiu ce sa aleg va doresc spor la cautat

roxana1
20.07.2008, 09:04:41
fetelor imi spune si mie cineva cat costa meniul la hotel concordia?

ranya
22.07.2008, 18:40:30
Buna Trendy_wed,
Acum ca a trecut, spune-mi cum a fost nunta ta la Concordia? Eu o sa am nunta anul viitor in mai acolo si am ceva emotii. Sala este foarte frumoasa, printre putinele din Iasi, insa as vrea sa stiu daca au facut treaba buna cei de la restaurant.
Multumesc.
ai fost multumita de restaurant?
poti sa imi spui cate ceva de serviciile lor?

prepelita_oana
24.07.2008, 15:41:53
Buna fetelor! Nu am mai intrat de mult pe site dar as vrea sa stiu cum pot sa imi pun si eu poze cu rochia de mireasa deoarece vreau sa o vand.Multumesc! :*

ciubytzica
25.07.2008, 21:05:40
Buna Oana Prepelita! Ca sa atasezi poze cu rochita ta trebuie ca atunci cand scrii un mesaj sa apesi pe butonul pe care scrie "Ataseaza fisiere/poze".
Te rog, spune-ne cum a fost la nunta ta? Ai fost multumita de serviciile celor de la Concordia?

prepelita_oana
30.07.2008, 10:12:56
Buna!
Multumesc pentru ajutor.
Nunta in sine a fost foarte frumoasa, dar cred ca mai mult va intereseaza serviciile prestate de cei de la Concordia. Prima surpriza a fost atunci cand m-au sunat cei de la firma de ornat (eu nu am apelat la serviciile lor deoarece oferta pe piata e mult mai buna si mai ieftina) sa imi spuna ca cei de la restaurant nu ii lasa sa puna husele pe mese si ca ei renunta si nu imi mai pun nimic:| . Noroc de mire care i-a adunat pe toti si i-a intrebat pe fiecare ce vreau de fapt. Oricum pana a ajuns el ei se certasera pana si de la curentul consumat de perdeaua de lumini.
Oricum pana la urma cei de la restaurant ne-au dat ei husele fara sa ne i-a bani pe ele deoarece au spus ca cele de la firma care decoreaza sunt scurte. NU era asa dar ne-am conformat.
Pentru 116 persoane cate am avut noi anuntate (si 102 prezente) am avut 3 ospatari. 2 dintre ei s-au descurcat foarte bine, unul parca a servit la fel de prost ca si la 14 februarie (asta pentru cei care stiu). Norocul nostru este ca noi le-am spus la invitati sa ceara tot si pana la urma a fost bine.
Singura problema pe timpul noptii a fost ca cei de la restaurant au strans foarte repede primul si al doilea fel. Deja dupa al doilea fel am sesizat si le-am spus sa aduca mancarea dupa o jumatate de ora. Daca ii lesi pe ei te grabesc toata noaptea de au si invitatii impresia ca ii fugaresti acasa. Deci cel mai bine e sa fiti atente, mai ales cele care au doar 3 feluri de mancare asa cum a fost si cazul meu.
Cea mai mare atentie trebuie sa o aveti dimineata, cand e si cel mai greu datorita oboselii. In cazul nostru invitatii au plecat pe la 5:30, deci automat si noi eram terminati, dar eu v-as sfatui sa aveti grija cu platile facute catre restaurant deoarece noi abia urmatoarele zile am cam realizat ca am dat unii bani aiurea:
- am platit ospatarii conform contractului : 10 RON/invitat; numai ca am platit pe numarul anuntat 116 si nu pe cei veniti 102 si le-am lasat 12 mil si nu 11 mil si 600 dar asta e alta poveste
- ni s-a facturat mai multe sucuri si ape cu toate ca nu s-a depasit numarul si dupa cate am vazut noi cred ca nici nu s-au dus toate
- ti se da la pachet mancarea dar sa stiti ca prajiturile nu prea
- eu am cerut tort acasa de la doamna Sarbu si mi s-a dat un tort intreg dupa ce un ospatar s-a uitat dezamagit
In rest a fost totul bine, dar cea mai mare atentie trebuie sa o aveti dimineata ca in rest ei isi fac treaba.
Pentru alte intrebari va stau la dispozitie.
Mi-am scos si eu rochita la vanzare :D

prepelita_oana
30.07.2008, 10:20:12
Sper sa aveti rabdare sa cititi tot. :) :*
Pentru cine mai vrea poze pot sa ii trimit mai multe ca le am in format mare si nu imi accepta serverul foarte multe.

roxana1
30.07.2008, 10:21:01
buna,imi poti spune si mie te rog cat te-a costat meniul?

prepelita_oana
31.07.2008, 10:23:30
Buna. Pe mine meniul m-a ajuns 160 RON, dar am renuntat la peste si am facut mai bogat antreul (mancarea rece) si respectiv garniturile urmatoarelor 2 feluri de mancare. Poti sa spun ca s-a mancat tot si nu s-a plans nimeni ca ar fi fost putina mancare.

ciubytzica
31.07.2008, 12:02:57
Buna. Pe mine meniul m-a ajuns 160 RON, dar am renuntat la peste si am facut mai bogat antreul (mancarea rece) si respectiv garniturile urmatoarelor 2 feluri de mancare. Poti sa spun ca s-a mancat tot si nu s-a plans nimeni ca ar fi fost putina mancare.
Buna! Ai fost o mireasa foarte frumoasa ;;) Eu vroiam sa te intreb daca in pretul meniului au intrat si bauturile (vin,tarie, apa, suc) sau ai mai venit tu cu ceva. De asemenea, vreau sa te intreb unde ai facut buchetul de mireasa ptr ca ceva in genul asta imi doresc si eu sa am la nunta mea.
Multumesc anticipat!:)

prepelita_oana
31.07.2008, 12:09:37
Salut! >:D< Multumesc mult. Bautura am luat-o toata de la ei, eu am optat sa aduc vinul si am adus si 5 sticle de whiski. Buchetul l-am facut la firma care mi-a ornat sala, modelul si felul de trandafir l-am ales eu de pe net. buchetul m-a ajuns 80 de RON.

ciubytzica
31.07.2008, 21:12:16
Salut! >:D< Multumesc mult. Bautura am luat-o toata de la ei, eu am optat sa aduc vinul si am adus si 5 sticle de whiski. Buchetul l-am facut la firma care mi-a ornat sala, modelul si felul de trandafir l-am ales eu de pe net. buchetul m-a ajuns 80 de RON.
Salut! :) Mersi mult de informatii! Dar spune-mi te rog, cum se numeste firma, ptr ca peste tot unde am fost, un buchet de mireasa trece bine de 100 ron.
Mersi!

dana151980
31.07.2008, 21:18:26
Este un hotel bine organizat, cu un personal agreabil. Meniul este extraordinar, dar cred ca depinde si de miri cam ce isi doresc.

prepelita_oana
01.08.2008, 09:15:19
Salut din nou. Firma la care am apelat eu se numeste Happy Days, problema este ca si-au schimbat sediul firmei si nu stiu unde au noul sediu. Daca gasesc numarul ti-l trimit pe privat. ;-) Succes la pregatiri in continuare.

ciubytzica
03.08.2008, 19:42:09
Salut din nou. Firma la care am apelat eu se numeste Happy Days, problema este ca si-au schimbat sediul firmei si nu stiu unde au noul sediu. Daca gasesc numarul ti-l trimit pe privat. ;-) Succes la pregatiri in continuare.
Salut din nou! Vroiam sa te intreb cu ce culori ai amenajat sala si daca in afara de huse, ai luat si esarfele de la restaurant.Daca poti mai pune niste pozici in care sa se vada si sala :D Merci mult! :*

prepelita_oana
04.08.2008, 09:28:52
Salut din nou! Vroiam sa te intreb cu ce culori ai amenajat sala si daca in afara de huse, ai luat si esarfele de la restaurant.Daca poti mai pune niste pozici in care sa se vada si sala :D Merci mult! :*
Buna. Sala mea a fost ornata in alb cu rosu (asta si din cauza rochiei :d). Esarfele au ramas cele de la firma care mi-a ornat sala, husele au fost cele ale restaurantului dar eu le-am platit pe cele de la Happy Days (asta deja e o alta discutie). Ti-am atasat cateva poze din care sper sa iti dai seama de cum arata sala. :* Succes in continuare.

prepelita_oana
04.08.2008, 09:34:50
Rochita mea e de vanzare [-o< :D

ranya
28.08.2008, 11:56:04
.,...am tinut neaparat sa am huse visinii si albe si asa le-am avut ...au avut ei ceva de comentat la inceput dar le-a trecut ...idee e ca mie nu mi-au palcut husele lor pt ca se vedeau piceioarele la scaune si nu era deloc estetic
imi poti spune te rog cum se numeste firma de decoratiuni cu care ai colaborat si cat ti-au cerut?

prepelita_oana
28.08.2008, 19:30:55
Salut! Firma cu care am colaborat eu se numeste Happy Days. Ei mi-au cerut 3 RON pe scaun si aveau cam toate culorile, dar eu prinsesem o oferta in martie si le luasem cu 2.7 RON. Daca nunta ta e la anul poti sa mergi si sa cauti la targul de mirese care este in martie sau marea majoritate a firmelor de ornat au sedii deschise si poti sa le vizitezi.:)

Rochita mea e de vanzare:
http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php?cat=1026

crysstina
07.02.2009, 11:44:18
Mai face cineva anul asta sau la anul nunta la concordia?sau cine a facut de curand?sa imi spuna si mie cum este ca mie mi-a placut dar asmai vrea niste informatii.

ada80
26.02.2009, 16:18:16
Buna,Crysstina si eu fac nunta anul acesta la Concordia si sper sa iasa totul bine.
Daca mai sunt miresici care ne pot da orice sfat, eu personal astept cu nerabdare. Trebuie sa recunosc ca am oarece emotii dupa ce am vazut atatea pareri pe forum , dar sper ca intr-un final sa iasa totul bine.

bigbabyalina
14.03.2009, 11:52:47
buna miresici!si eu am anul acesta nunta la Concordia!mie imi place f mult sala si ma bucur f mult ca am mers acolo si avand in vedere faptul ca ei se vor ocupa si de ornamentele salii(huse,esarfe,flori...etc...eu doar aleg culorile),si de fructe,prajituri si tort cat si de sucuri,vin si sampanie...mie mi se pare super ok...totul contracost bineinteles dar te scuteste de timp si e mai ieftin.

bigbabyalina
14.03.2009, 11:53:58
am vazut in octombrie sala ornata gata pt o nunta si arata f bine si am avut si pe cineva ce a facut nunta acolo si la fel nu s-a plans de nimic...mancare buna...

ada80
15.03.2009, 09:33:52
Buna , voiam sa te intreb ce bauturi ai ales sa aduci tu, taria sau vinul?
Eu voi aduce taria si am oarece emotii in privinta vinului si a racoritoarelor, nu stiu daca o sa imi ajunga.
Din cite stii tu persoana la care ai fost la nunta a fost multumita de serviciile oferite de cei de la restaurant?
Tu ce parere ti-ai facut despre meniu?

bigbabyalina
16.03.2009, 10:21:59
Buna , voiam sa te intreb ce bauturi ai ales sa aduci tu, taria sau vinul?
Eu voi aduce taria si am oarece emotii in privinta vinului si a racoritoarelor, nu stiu daca o sa imi ajunga.
Din cite stii tu persoana la care ai fost la nunta a fost multumita de serviciile oferite de cei de la restaurant?
Tu ce parere ti-ai facut despre meniu?
buna!eu meniul nu l-am ales inca,am ales sa aduc tot taria si cred ca racoritoarele si apa cel putin o sa ajunga!si eu daca as fi adus tot atat aduceam probabil!au suplimentat apa,sunt 3 acum ptr ca au vazut ei ca nu era de ajuns...poate poti sa mai aduci tu racoritoare.ei sunt f intelegatori din cate am vazut!iar vinul am inteles ca e bun...eu nu ma pricep dar e demisec feteasca alba de bucium parca...

ada80
16.03.2009, 17:25:30
Eu nu stiam ca mai pot aduce racoritoare dar o sa incerc sa discut cu ei.
Oricum sper sa colaborez in conditii bune cu cei de acolo, si sper sa nu mai fie nevoie de suplimentari, iar daca va fi nevoie voi completa ca asta e......

ada80
24.03.2009, 09:02:39
Am o intrebare ,tie cit ti-a zis ca te ajunge meniul?
Te-ai gindit com o sa amenajezi sala, si in ce nuante?

bigbabyalina
27.03.2009, 08:49:04
Am o intrebare ,tie cit ti-a zis ca te ajunge meniul?
Te-ai gindit com o sa amenajezi sala, si in ce nuante?
buna!meniul cred ca o sa fie in jur de 170 lei cred eu!inca nu stiu ptr ca eu stau in timisoara acum si le coordonez toate de la distanta dar o saptamana dupa paste vin acasa si atunci o sa ma duc si o sa stabilesc in principiu un meniu si tot atunci si ornamentele salii!au zis ca-mi trimit ei pe mail oferta lor dar inca nimic...spor!tu ai mai fost pe la ei?poti sa mergi oricand sa vorbesti despre orice ca sunt ok!

ada80
27.03.2009, 09:52:04
Am mai fost si meniul o sa fie cam, 180lei, o sa mai merg la inceputul lui mai ca sa degustram meniul, voi merge cu persoana care imi orneaza sala ca sa vedem ce nunante vom folosi,eu sper totusi sa ne incadram la apa si vin.Daca trebuie sa suplimentam asta e nu avem ce face.
Tu pe ce varianta de tort mergi?Eu voi alege tiramisu,am inteles ca este foarte bun si racoritor.

ada80
27.03.2009, 16:47:34
Am mari emotii dar sunt sigura ca in final totul o sa fie bine,sper sa colaboram frumos si cu cei de la restaurant.

bigbabyalina
29.03.2009, 16:49:00
eu vreau sa aleg tortul mixt(cioco si diplomat);la fel am auzit ca e fain;))

crysstina
30.03.2009, 18:31:27
Fetelor am si eu o ointrebare. In contract scrie ca sala are capacitatea minima de 100 pers, si daca dupa vii cu mai putin trebuie sa platesti 50 RON de invitat neconfirmat.Mie mi s-a spus ca nu e cazul dar ei nu pot sa scoate clauza asta din contract, iar patroana si-a dat cuvantul de onoare ca nu o sa platesc nimuc.Ce ziceti?

ada80
30.03.2009, 18:35:25
Estew foarte interesant ceea ce imi spui tu .Cins merg la restaurant o sa abordez si eu mai in detaliu aceasta problema.
Tu ce bautura vei aduce?

crysstina
30.03.2009, 18:42:51
Estew foarte interesant ceea ce imi spui tu .Cins merg la restaurant o sa abordez si eu mai in detaliu aceasta problema.
Tu ce bautura vei aduce?

Am vb sa aduc vinul si bautura suplimentara de tarie.De curiozitate?Cate persoane ai la nunta?Ca mie mi se pare ca e cam inghesuit la 100 de persoane,desi ei sustin ca au capacitate min de 100 si max sde 130?
Iar partea cu platitul pana la 100 de persoane e scrisa in contract
Desi mi-a zis ca nu o sa platesc pt ca eu cred ca o sa am 100 de persoane.
Mie mi se pare ok doamna Sarbu,adica e intelegatoare, poti sa vb cu dumneaei

Hypnotized
31.03.2009, 07:37:31
parerea mea e ca ar trebui sa citesti topicul asta de la inceput ca sa vezi ca nu stau lucrurile chiar asa. sincer daca aceasta doamna mi-ar da scris ca nu platesc tot nu as crede.

ada80
31.03.2009, 09:03:18
Am vb sa aduc vinul si bautura suplimentara de tarie.De curiozitate?Cate persoane ai la nunta?Ca mie mi se pare ca e cam inghesuit la 100 de persoane,desi ei sustin ca au capacitate min de 100 si max sde 130?
Iar partea cu platitul pana la 100 de persoane e scrisa in contract
Desi mi-a zis ca nu o sa platesc pt ca eu cred ca o sa am 100 de persoane.
Mie mi se pare ok doamna Sarbu,adica e intelegatoare, poti sa vb cu dumneaei
Sincer am auzit si bune si rele , dar eu sper sa fie bine pina la urma.Eu tot cam 100 persoane voi avea, sper sa nu fie foarte cald,ca noi suntem ca dansatori,iar dj-ul sper sa isi faca treaba:-p

Hypnotized
31.03.2009, 13:58:33
la 100 de persoane in sala de jos nu ar trebui sa aveti probleme. anul trecut au avut probleme cu aerul conditionat.

ada80
01.04.2009, 10:05:03
Asa am inteles sieu din topic ca nu prea functioneaza aerul,sper sa nu fie foarte cald cind am nunta, si sper sa ma inteleg cu ei.:-?

la_belle_mariee
25.04.2009, 13:15:15
Buna,fetelor viitoare mirese! Cun merge organizarea nuntii la Concordia? Am si eu nunta in toamna si sunt cam stresata de faptul ca se impun 100 de invitati.Ati mai aflat ceva sigur despre aceasta clauza din contract? va pup!

ada80
25.04.2009, 15:43:20
Buna,fetelor viitoare mirese! Cun merge organizarea nuntii la Concordia? Am si eu nunta in toamna si sunt cam stresata de faptul ca se impun 100 de invitati.Ati mai aflat ceva sigur despre aceasta clauza din contract? va pup!
Eu nu stiam ca se impun 100 invitati
Din intamplare chiar 100 am trecut orientativ in contract anul trecut, si sper sa sar de aceasta cifra
Tu cind ai incheiat contractul anul trecut, ca sa vedem daca am vb cu aceeasi persoana.

la_belle_mariee
26.04.2009, 08:45:46
Buna!Nu am semnat inca nici un contract.Doamna de acolo ne-a zis ca nu prea se semneaza contractul daca nu estimezi ca ai 100 de invitati. Si nu stiu daca voi avea atatia. De asta va intreb. Nu stiu daca sa ma leg la cap sau nu. Faza e ca noua ne dau parintii bani pentru nunta si suntem cam stramtorati. Adica nu as vrea sa ma arunc la ceva mai mult decat mi-as putea permite. Voi ce sfat imi dati? Vi se pare ca Concordia este numai pentru cei mai "dotati" din punct de vedere financiar? Pup

stefania_a
26.04.2009, 08:50:12
Buna!Nu am semnat inca nici un contract.Doamna de acolo ne-a zis ca nu prea se semneaza contractul daca nu estimezi ca ai 100 de invitati. Si nu stiu daca voi avea atatia. De asta va intreb. Nu stiu daca sa ma leg la cap sau nu. Faza e ca noua ne dau parintii bani pentru nunta si suntem cam stramtorati. Adica nu as vrea sa ma arunc la ceva mai mult decat mi-as putea permite. Voi ce sfat imi dati? Vi se pare ca Concordia este numai pentru cei mai "dotati" din punct de vedere financiar? Pup

problema se pune astefel: daca semnezxi contractul pt 100 de persoane si nu ai atatea, iti convine sa platesti meniurile ramase? pt k ele se platesc chiar daca nu au fost consumate...:-s

la_belle_mariee
26.04.2009, 09:53:19
pai tocmai ca nu imi convine. o sa mergem saptamana asta sa vedem ce si cum exact cu contractul in fata. daca nu se poate asta e. ma mai gandeam la plopii fara sot. dar mi-a ramas gandul la sala de la concordia. ce aiureala! si asta e de abia alegerea salii:-& offff.care imi da un sfat.

stefania_a
26.04.2009, 09:58:46
pai tocmai ca nu imi convine. o sa mergem saptamana asta sa vedem ce si cum exact cu contractul in fata. daca nu se poate asta e. ma mai gandeam la plopii fara sot. dar mi-a ramas gandul la sala de la concordia. ce aiureala! si asta e de abia alegerea salii:-& offff.care imi da un sfat.

sunt sigura k o sa alegeti asa cum trebuie...>:D<

la_belle_mariee
26.04.2009, 18:20:41
Multumesc.Sper sa aleg ce e mai bine pt noi.pup

aciandra
14.05.2009, 20:44:47
Salutare, nici nu stiu cu ce sa incep. mi-am rezervat si eu sala de la concordia si dupa ce am citit aici pe forum mi-am pus mainile in cap...sunt stresata si nu stiu ce sa fac,daca sa renunt si sa caut alta sala am intrebat de casa boiereasca sau sa raman la concordia si sa sper ca e bine. oricum banii de avans ii pierd pt ca in contract scrie ca daca renunti nu ti se dau banii inapoi. eu am vb cu doamna sarbu care mi s-a parut f amabila si flexibila.mi-A zia ca meniul ma costa la anul cam 2 mil in care intra 4 feluri de mancare, tort, prajituri, cafea, sampanie, 2*330ml apa min, 2*330 ml suc, 50 ml tarie, 0,5 l de vin.noi am zis ca vrem sa aducem taria noi si vinul si aparent a zis ca e de acord. dar am facut un mic calcul aproximativ si ca sa imi acopar cheltuielie fiecare pereche va tb sa imi dea in plus fata de meniu cam mult. am nevoie de un sfat..sa renunt la concordia ca tare sunt stresata, ca orice mireasa vreau sa iasa totul bine, mancarea, sala etc. va multumesc[-o< apropo am semnat contractul si in el nu era trecut un pret maxim pt meniu..deci ei ar putea sa imi faca figura si sa imi bage un meniu mai scump de 2 mil..

stefania_a
15.05.2009, 16:29:41
Salutare, nici nu stiu cu ce sa incep. mi-am rezervat si eu sala de la concordia si dupa ce am citit aici pe forum mi-am pus mainile in cap...sunt stresata si nu stiu ce sa fac,daca sa renunt si sa caut alta sala am intrebat de casa boiereasca sau sa raman la concordia si sa sper ca e bine. oricum banii de avans ii pierd pt ca in contract scrie ca daca renunti nu ti se dau banii inapoi. eu am vb cu doamna sarbu care mi s-a parut f amabila si flexibila.mi-A zia ca meniul ma costa la anul cam 2 mil in care intra 4 feluri de mancare, tort, prajituri, cafea, sampanie, 2*330ml apa min, 2*330 ml suc, 50 ml tarie, 0,5 l de vin.noi am zis ca vrem sa aducem taria noi si vinul si aparent a zis ca e de acord. dar am facut un mic calcul aproximativ si ca sa imi acopar cheltuielie fiecare pereche va tb sa imi dea in plus fata de meniu cam mult. am nevoie de un sfat..sa renunt la concordia ca tare sunt stresata, ca orice mireasa vreau sa iasa totul bine, mancarea, sala etc. va multumesc[-o< apropo am semnat contractul si in el nu era trecut un pret maxim pt meniu..deci ei ar putea sa imi faca figura si sa imi bage un meniu mai scump de 2 mil..
din cate stiu eu nici un restaurant nu semneaza contractul cu pretul dcare va fi peste un an...nici nu stiu daca se trece pretul in contract...pt k asa nu ar mai avea posibilitatea sa-l mareasca, peste un an...deci...trebuie sa te increzi in cuvintele lor...daca vrei sala asta

aciandra
17.05.2009, 10:19:57
ms de raspuns..nu stiu azi ma voi duce sa intreb si la casa boiereasca. ca de concordia...ce sa mai zic.:-s

ada80
18.05.2009, 16:54:27
Fetyelor sa stiti ca eu am avut nunta la Concordia si am fost multumita din toate punctele de vedere, cine are nevoie de alte lamuriri i le voi oferi cu cea mai mare placere.

aciandra
19.05.2009, 14:32:10
Fetyelor sa stiti ca eu am avut nunta la Concordia si am fost multumita din toate punctele de vedere, cine are nevoie de alte lamuriri i le voi oferi cu cea mai mare placere.
salut, eu as avea nevoie de mai multe lamuriri...daca esti draguta

ada80
19.05.2009, 14:41:52
salut, eu as avea nevoie de mai multe lamuriri...daca esti draguta
Iti raspund la absolut toate intrebarile care le ai tu numai, sa ma intrebi.
As vrea sa spun la toata lumea ca la Concordia nu sunt apele atit de negre cum sunt descrise pe acest forum, acum depinde foarte mult si de felul oamenilor de a fi.

anycka18
21.05.2009, 07:52:00
`neata! Ai sa razi, dar sa stii ca pt noi cea mai grea treaba a fost cautarea restaurantului. Am lua la puricat toate restaurantele...pana am gasit ceva care sa ne placa si care sa se incadreze si la numarul de invitati pe care ii vom avea. Eu te sfatuiesc sa iti faci o lista cu oamenii care crezi ca in nici un caz nu vor lipsi de a nunta ta, la care sa adaugi inca o lista de posibili, probabili, :D invitati...si atunci iti va fi mult, muuult mai usor sa te orientezi catre un anume restaurant. Bafta!!%%-

elpinia
23.05.2009, 20:02:53

Salut Ada,

Am trecut pe la acel restaurant. Ce e drept de pe forum ... este printre putinii care au pareri pozitive .
Muzica mi-o aleg dupa gust, mancarea vreau sa fie doar gustoasa si aspetoasa :) insa cel mai greu e sa ma decid asupra salii. Pana si faza cu zilele libere ale locatiilor am gasit-o pe net , dar modul in care este amplasata sala si cum forteaza lumea sa circule, conteaza enorm.

Despre asta intreb. Daca sala are o configuratie suficient de buna , incat la nunta sa se vada toata lumea si sa se antreneze unii pe altii la distractie. daca stau ca la dineu mai bine aduc manechini:)))

ada80
24.05.2009, 11:51:44
Salut Ada,

Am trecut pe la acel restaurant. Ce e drept de pe forum ... este printre putinii care au pareri pozitive .
Muzica mi-o aleg dupa gust, mancarea vreau sa fie doar gustoasa si aspetoasa :) insa cel mai greu e sa ma decid asupra salii. Pana si faza cu zilele libere ale locatiilor am gasit-o pe net , dar modul in care este amplasata sala si cum forteaza lumea sa circule, conteaza enorm.

Despre asta intreb. Daca sala are o configuratie suficient de buna , incat la nunta sa se vada toata lumea si sa se antreneze unii pe altii la distractie. daca stau ca la dineu mai bine aduc manechini:)))
La 90 persoane cit am avut eu a foat foarte bine, daca sunt mai multe persoane nu stiu cum ar fi,lumea a vut loc sa circule nu au stat deloc inghesuiti, in rest ce sa iti spun eu am fost multumita,iar doamna de la restaurant in cazul meu a fost ok.Daca mai ai intrebari iti raspund cu cea mai mare placere.

Raluca_86
24.05.2009, 18:43:50
cedez sala de sus a restaurantului concordia pe data de 15 aug 2009 50 locuri

ancutan
27.05.2009, 17:54:21
buna ada
am foarte multe intrebari legate de concordia, de schimbat restaurantul nu il mai schimb , dar macar sa ma pregatesc pentru eventualele probleme. vreau sa stiu daca ai avut multe mese libere ca mi-au zis ca nu le pot scoate din sala. ti-au ornat ei sala? cat a ajuns meniul la final? a trebuit sa fii atenta la ospatari sa nu fure din bautura? si te rog sa imi arati cateva poze cu sala daca ai. multumesc

ada80
27.05.2009, 19:06:42
buna ada
am foarte multe intrebari legate de concordia, de schimbat restaurantul nu il mai schimb , dar macar sa ma pregatesc pentru eventualele probleme. vreau sa stiu daca ai avut multe mese libere ca mi-au zis ca nu le pot scoate din sala. ti-au ornat ei sala? cat a ajuns meniul la final? a trebuit sa fii atenta la ospatari sa nu fure din bautura? si te rog sa imi arati cateva poze cu sala daca ai. multumesc
In primul rind nu am avut mses libere, au zis ca se cam chinuie cu scosul meselor dar pina la urma au scos si prin urmare a fost mai mult spatiu pentru dans. La ornatul salii am contribuit doar cu aranjamente florale pe mese,huse pentru scaune.In privinta aranjamentelor sa stii ca le-am adus eu pt ca voiam de la o anumita persoana;varianta de meniu pe care am ales-o ma ajuns 210 leidar absolut toata lumea a fost efectiv incantata de mancare, dulciuri si mai ales de tort; toate au fost foarte bune;tb sa fii oricum atenta la ospatari, daca poti;;), si ai timp, dar din cite am observat noi si-au facut treaba, normal ca o sa te mai fure dar asa e peste tot. Poze nu prea stiu cum sa pun,eventual da-mi o adresa de mail sau msg.
Daca mai ai intrebari iti voi raspunde, dar sa stiica si eu aveam mari temeri insa totul a fost ok la final si sper sa fie la fel si in cazul tau.

ancutan
28.05.2009, 17:42:08
In primul rind nu am avut mses libere, au zis ca se cam chinuie cu scosul meselor dar pina la urma au scos si prin urmare a fost mai mult spatiu pentru dans. La ornatul salii am contribuit doar cu aranjamente florale pe mese,huse pentru scaune.In privinta aranjamentelor sa stii ca le-am adus eu pt ca voiam de la o anumita persoana;varianta de meniu pe care am ales-o ma ajuns 210 leidar absolut toata lumea a fost efectiv incantata de mancare, dulciuri si mai ales de tort; toate au fost foarte bune;
te-am intrebat de mese libere pt ca si eu voi avea tot aprox 90 de persoane si sunt cam multe mese. probabil ca atunci inainte de nunta trebuie sa insist un pic ca sa iasa sala frumoasa:D. cand ai fixat meniul ai negociat cu d-na sarbu pretul final? in cazul in care nu iti vin toti oamenii sau ramane tort, la plecare iti da inapoi tot ce a ramas(aproximativ)? cati oameni ai declarat ca vor fi? ti-a dat o camera in noaptea nuntii? la ce ora s-a terminat nunta? ca in contract scrie pana la 4am, a zis ca nu se respecta aceasta ora si se sta pana se termina nunta.da-mi te rog un pm cu adresa ta de mail ca eu nu pot da pm decat dupa 10 postari si abia sunt la al 2-lea(pentru adresa de mail). apropo, a fost cald noaptea?multumesc. am sa revin cu intrebari :">

ada80
07.06.2009, 13:03:31
te-am intrebat de mese libere pt ca si eu voi avea tot aprox 90 de persoane si sunt cam multe mese. probabil ca atunci inainte de nunta trebuie sa insist un pic ca sa iasa sala frumoasa:D. cand ai fixat meniul ai negociat cu d-na sarbu pretul final? in cazul in care nu iti vin toti oamenii sau ramane tort, la plecare iti da inapoi tot ce a ramas(aproximativ)? cati oameni ai declarat ca vor fi? ti-a dat o camera in noaptea nuntii? la ce ora s-a terminat nunta? ca in contract scrie pana la 4am, a zis ca nu se respecta aceasta ora si se sta pana se termina nunta.da-mi te rog un pm cu adresa ta de mail ca eu nu pot da pm decat dupa 10 postari si abia sunt la al 2-lea(pentru adresa de mail). apropo, a fost cald noaptea?multumesc. am sa revin cu intrebari :">
Ti-am pus citeva poze pe adresa ta de net, sper sa iti dai seama ,mie si invitatilor mei le-a placut mult cum a iesit in final.

ada80
07.06.2009, 13:21:57
Ti-am trimis poze, sper sa intelegi ceva ca nu am foarte multe.

ancutan
07.06.2009, 17:47:11
Ti-am trimis poze, sper sa intelegi ceva ca nu am foarte multe.
multumesc. ai aranjat frumos sala. numai aranjamentul floral a fost de la tine?si cat te-a costat totul. mie mi-au spus ca imi fac ei totul cu 14 mil. si am vazut cateva poze pe site la ei si arata bine.

ada80
08.06.2009, 12:06:20
multumesc. ai aranjat frumos sala. numai aranjamentul floral a fost de la tine?si cat te-a costat totul. mie mi-au spus ca imi fac ei totul cu 14 mil. si am vazut cateva poze pe site la ei si arata bine.
Aranjamentele, florile de pus in piept, buchetele de pe masini, m-au ajuns 1980 lei dar s-a meritat pt. ca eu am vrut sa le fac la Ana-Maria , cine o cunoaste stie despre ce vb.Eu am mai adus esarfele deoarece nu aveau bordeaux.Atit am adus in rest, nu mai tb nimic ,la sala deaoarece este foarte frumoasa asa cum este acum.

ancutan
10.06.2009, 17:21:05
Aranjamentele, florile de pus in piept, buchetele de pe masini, m-au ajuns 1980 lei dar s-a meritat pt. ca eu am vrut sa le fac la Ana-Maria , cine o cunoaste stie despre ce vb.Eu am mai adus esarfele deoarece nu aveau bordeaux.Atit am adus in rest, nu mai tb nimic ,la sala deaoarece este foarte frumoasa asa cum este acum.
Ana-Maria e tipa care colaboreaza cu restaurantul Cotnari? si sta prin zona? daca e ea, stiu ca lucreaza bine. dar,husele de la scaune erau de la restaurant? sincera sa fiu m-am linistit asupra salii dupa ce am vazut pozele tale, va fi ok din punctul asta de vedere. tre sa imi fac alte griji :D
multumesc pt detalii

Juliette
11.06.2009, 11:11:22
Buna ! Noi cununam la Concordia. Din ce am discutat cu finii, ei ar vrea sa aduca prajiturile si tortul, care li se par cam scumpe la Concordia (tort - 80 ron/kg, prajituri - 55 ron/kg).
Stiti cumva daca iti dau voie sa mai reduci ceva din meniu si sa aduci tu ? Multumesc ! >:D<

ada80
11.06.2009, 11:17:40
Buna ! Noi cununam la Concordia. Din ce am discutat cu finii, ei ar vrea sa aduca prajiturile si tortul, care li se par cam scumpe la Concordia (tort - 80 ron/kg, prajituri - 55 ron/kg).
Stiti cumva daca iti dau voie sa mai reduci ceva din meniu si sa aduci tu ? Multumesc ! >:D<
Despre prajituri si tort chiar nu stiu nimic,ceea ce pot sa iti spun este ca sunt de nota 10 plus, toti invitatii le vor savura la propriu, chiar daca sunt mai scumpe se merita.

Juliette
11.06.2009, 11:26:13
Despre prajituri si tort chiar nu stiu nimic,ceea ce pot sa iti spun este ca sunt de nota 10 plus, toti invitatii le vor savura la propriu, chiar daca sunt mai scumpe se merita.
Mancarea ziceai ca e buna... Bautura a fost suficienta ? Ce tort ati avut ? Am inceput sa te bombardez cu intrebari. >:D<

ada80
11.06.2009, 11:55:47
Mancarea ziceai ca e buna... Bautura a fost suficienta ? Ce tort ati avut ? Am inceput sa te bombardez cu intrebari. >:D<
Mancarea este buna si in portii suficiente, sosurile au fost din nou apreciate cel putin de cei cu care am vb dupa nunta , eu personal, ca tort am ales tiramisu imbracat in ciocolata alba,am adus taria iar vinul mi-a ajuns .Sa stii ca am suplimentat apa ca sa fiu sigura ca o sa ajunga deoarece este foarte cald iar la ei nu prea functioneaza aerul conditionat sau nu face fata , chiar nu stiu ce sa zic. Daca mai ai intrebari , le astept.

Juliette
11.06.2009, 12:23:48
Mancarea este buna si in portii suficiente, sosurile au fost din nou apreciate cel putin de cei cu care am vb dupa nunta , eu personal, ca tort am ales tiramisu imbracat in ciocolata alba,am adus taria iar vinul mi-a ajuns .Sa stii ca am suplimentat apa ca sa fiu sigura ca o sa ajunga deoarece este foarte cald iar la ei nu prea functioneaza aerul conditionat sau nu face fata , chiar nu stiu ce sa zic. Daca mai ai intrebari , le astept.
Ii voi da si finei sa citeasca, sa vada si ei ce i-ar mai interesa. Mie personal, conditiile de acolo mi s-au parut destul de nediscutat. Probabil e si din cauza ca sunt nunti micute, iar ei n-ar mai castiga daca ar lasa mirii sa aduca apa, sucurile, vinul, taria, prajiturile si tortul. Zic si eu... >:D<

crysstina
25.07.2009, 07:37:49
cedez sala mare de jos de la concordia pt data de 29.05.2010

oani
26.08.2009, 11:47:43
Fetelor, ce meniu ati avut la nunta?
Cu 3 sau 4 feluri de mancare?
Eu ma gandesc sa iau doar 3 feluri mai bogate....ce spuneti?

Juliette
26.08.2009, 13:01:09
Fetelor, ce meniu ati avut la nunta?
Cu 3 sau 4 feluri de mancare?
Eu ma gandesc sa iau doar 3 feluri mai bogate....ce spuneti?
Am cununat vinerea trecuta la Concordia si au fost 4 feluri de mancare.
- Aperitivul a constat in diferite rulade, rosii cherry cu branza, icre pe lime, 2 rulouri de sunca umplute cu salata de cruditati si prosciutto crudo cu pepene galben.
- Saramura de pui cu mamaliguta
- Peste pane cu lamaie si orez cu legume
- Ceafa de porc la gratar cu cartofi aurii si castraveti murati.
Au mers bine cele 4 feluri in cazul acesta, portiile nu au fost f mari, mancarea suficienta, dar nu s-a facut risipa.
Daca doresti, poti alege 3 feluri, mai bogate, cum spuneai. Ei au variante de meniuri, pe care le poti imbina cum doresti.

oani
26.08.2009, 13:09:43
Tocmai pentru ca stiu ca portiile nu sunt mari ma gandeam sa fie doar 3 feluri si mai consistente, pentru ca am fost si eu la o nunta acolo, iar unii invitati s-au plans ca au plecat flamanzi de la nunta....desi pentru mine a fost suficienta mancare.
Nu stiu cum sa fac, mai am timp sa ma gandesc pana anul viitor, dar vreau sa cer si parerea vostra.

dascalescu
01.09.2009, 14:52:26
Buna fetelor

Sunt noua pe aici...ma intereseaza sala de la Concordia...am vazut ca sunteti unele care cedeaza...cum pot lua legatura cu voi??

ada80
01.09.2009, 15:28:31
Tocmai pentru ca stiu ca portiile nu sunt mari ma gandeam sa fie doar 3 feluri si mai consistente, pentru ca am fost si eu la o nunta acolo, iar unii invitati s-au plans ca au plecat flamanzi de la nunta....desi pentru mine a fost suficienta mancare.
Nu stiu cum sa fac, mai am timp sa ma gandesc pana anul viitor, dar vreau sa cer si parerea vostra.La mine portiile au fost generoase, si asta au spus-o niste gurmanzi,:D ,iar mancare a fost foarte buna din cite am inteles ca eu nu am avut timp sa maninc.

aciandra
02.09.2009, 14:52:42
Buna fetelor

Sunt noua pe aici...ma intereseaza sala de la Concordia...am vazut ca sunteti unele care cedeaza...cum pot lua legatura cu voi??
ti-am trimis un pm, unde ti-am lasat mailul meu ca sa putem vb mai multe.

ancutan
02.09.2009, 15:09:46
Am cununat vinerea trecuta la Concordia si au fost 4 feluri de mancare.
- Aperitivul a constat in diferite rulade, rosii cherry cu branza, icre pe lime, 2 rulouri de sunca umplute cu salata de cruditati si prosciutto crudo cu pepene galben.
- Saramura de pui cu mamaliguta
- Peste pane cu lamaie si orez cu legume
- Ceafa de porc la gratar cu cartofi aurii si castraveti murati.
Au mers bine cele 4 feluri in cazul acesta, portiile nu au fost f mari, mancarea suficienta, dar nu s-a facut risipa.
Daca doresti, poti alege 3 feluri, mai bogate, cum spuneai. Ei au variante de meniuri, pe care le poti imbina cum doresti.
stii cumva daca fina ta a luat toata mancarea si bautura de la concordia, sau i s-a permis sa aduca si ea ceva, sau sa suplimenteze sucul. apropo a ajuns sucul si apa care e in meniu? multumesc

crysstina
05.09.2009, 07:44:29
Buna fetelor

Buna,
Iti dau adresa mea de messenger ca sa putem vb mai mullte.
De obicei ma gasesti dupa ora 4.
Eu am fixat nunta pt data de 29.05.2010, la Concordia, in sala de jos.
Daca te intereseaza....
Iti trimit un pm.

Wiky
14.09.2009, 00:22:29
Salut, mai e valabil anuntul tau?
Mersi

Juliette
14.09.2009, 09:27:07
stii cumva daca fina ta a luat toata mancarea si bautura de la concordia, sau i s-a permis sa aduca si ea ceva, sau sa suplimenteze sucul. apropo a ajuns sucul si apa care e in meniu? multumesc
Finii au adus doar vinul si taria (whisky), atat. Au ajuns, ca n-au avut multi invitati. Dar sa va uitati, ca sucul e la sfert si apa la 0,33.
Si la prajituri, cand au fost la degustat, aveau multe sortimente, iar la nunta au pus pe masa numai 3 sortimente de prajituri.

wella
14.09.2009, 12:00:17
Spuneti-mi va rog si mie la Concordia am vazut pozele de pe webul lor cu aranjamente pe oranj si ma intreb doar asa se poate, sau pot opta si pt alta culoare?

Juliette
14.09.2009, 12:04:50
Spuneti-mi va rog si mie la Concordia am vazut pozele de pe webul lor cu aranjamente pe oranj si ma intreb doar asa se poate, sau pot opta si pt alta culoare?
Din cate stiu, poti opta si pt alta culoare. Noua ne-au zis ce culori au, dar nu mai retin exact, oricum oferta era destul de variata.

wella
14.09.2009, 12:09:31
Multumesc Juliette pt raspunsul rapid. Eu as vrea ceva pe roz f pal la funditele pt scaune si poate niste naproane lungi tot roz peste mesele albe, pt ca imi doresc sa aleg ca flori bujori si trandafiri albi si roz si atunci vad peste tot oranj si ma gindesc ca nu voi gasi in veci roz.

Wiky
14.09.2009, 16:59:49
Buna,

N'am inca destule mesaje ca sa'ti las un MP; lasa'mi nr tau de telef sau un id sa discutam,
mersi

aciandra
14.09.2009, 18:24:29
cedez sala mare de jos la hotel concordia pt data de 22 mai 2010.

Juliette
14.09.2009, 18:50:45
Multumesc Juliette pt raspunsul rapid. Eu as vrea ceva pe roz f pal la funditele pt scaune si poate niste naproane lungi tot roz peste mesele albe, pt ca imi doresc sa aleg ca flori bujori si trandafiri albi si roz si atunci vad peste tot oranj si ma gindesc ca nu voi gasi in veci roz.
Nu cred ca n-ai sa gasesti si roz. Poti vorbi cu ei, din cate stiu decoratiunile le apartin, asa ca daca nu au acum roz, cred ca ar putea sa-si faca fara probleme. Cel mai bine e sa-i intrebi, lista eu stiu ca era destul de variata.

Wiky
14.09.2009, 19:12:34
cedez sala mare de jos la hotel concordia pt data de 22 mai 2010.
You've got mail;-)

Wiky
14.09.2009, 19:24:47
Am fost ieri pe-acolo si am vb cu Mihaela(parca asa o cheama), mi'a zis de galben-pai, auriu, somon, bej....cam atat tin minte-

ada80
14.09.2009, 20:16:41
Am fost ieri pe-acolo si am vb cu Mihaela(parca asa o cheama), mi'a zis de galben-pai, auriu, somon, bej....cam atat tin minte-
Eu am avut alb/bordeaux , iar esarfele au fost aduse de mine pt.ca nu aveau ce voiam eu.

Wiky
14.09.2009, 20:55:06
Eu am avut alb/bordeaux , iar esarfele au fost aduse de mine pt.ca nu aveau ce voiam eu.
Ada,

Vad ca ai fost foarte incantata de cum ti-a iesit nunta la concordia; ai putea sa;mi dai si mie mai multe detalii?
Mersi

ada80
15.09.2009, 14:13:25
Ada,

Vad ca ai fost foarte incantata de cum ti-a iesit nunta la concordia; ai putea sa;mi dai si mie mai multe detalii?
Mersi
Pot spune ca am fost multumita de cum au decurs lucrurile , deoarece citisem tot felul de chestii despre cei de acolo si nu ma asteptam sa nu am niciun fel de probleme.Eu personal am colaborat foarte bine cu cei ce detin hotelul desi au fost miresici nemultumite de persoana lor, nu mi-au pus bete in roate de niciun fel , ca sa zic asa.Cind mancarea , bautura, muzica, mancarea si sala sunt ok cred ca este bine.:D

Wiky
15.09.2009, 20:53:39
Pot spune ca am fost multumita de cum au decurs lucrurile , deoarece citisem tot felul de chestii despre cei de acolo si nu ma asteptam sa nu am niciun fel de probleme.Eu personal am colaborat foarte bine cu cei ce detin hotelul desi au fost miresici nemultumite de persoana lor, nu mi-au pus bete in roate de niciun fel , ca sa zic asa.Cind mancarea , bautura, muzica, mancarea si sala sunt ok cred ca este bine.:D
sunt de-acord :)>- ai avut formatie sau dj?

ada80
16.09.2009, 13:48:51
[quote=Wiky;2373731]sunt de-acord :)>- ai avut formatie sau dj?[/quote
Eu am optat pentru dj.

Wiky
16.09.2009, 16:27:03
[quote=Wiky;2373731]sunt de-acord :)>- ai avut formatie sau dj?[/quote
Eu am optat pentru dj.
Si eu as vrea to dj, poti sa'mi faci cateva recomandari?

ada80
16.09.2009, 20:34:05
[quote=ada80;2376416]
Si eu as vrea to dj, poti sa'mi faci cateva recomandari?
Poti sa mergi la topicul cu formatii si dj si acolo gasesti mai multe nume.Eu l-am avut pe Livanu.

wella
17.09.2009, 07:43:56
Poti sa ne spui cam ce piese abordeaza, macar citeva exemple...de pilda eu daca aud manele ma impusc dar imi place muzica populara si cea usoara si piese straine normal.

bitzuca2003
26.09.2009, 09:11:01
Buna fetelor, eu ma duc astazi sa semnez contractul. Mie si iubitului meu, ne-a placut f mult acolo... am citit ce s-a tot scris pe forum, m-a cam strans in spate cand am vazut ca nu le merge AC-ul, in rest nu am absolut nicio problema. Noi, sau cel putin eu, sunt foarte increzatoare ca o sa fie bine. Vorba unei forumiste.... negociati.. este atat in interesul nostru cat si al restaurantului, totul este un troc. Noi avem nevoie de serviciile lor si ei de banii nostri. Nu avem de ce sa ne speriem. Eu sunt de parere, ca cine vine la nunta, vine pentru mire si mireasa... normal ca nu avem cum sa facem tot timpul pe placul tuturor, insa sa fie facut pe placul nostru, avem cum. Deci, sa nu ne descurajam.. si mai am o lozinca... ce e bun pentru tine, poate pentru mine nu e si invers... ascultam, luam pareri si de la unul si de la altul, dar tot dupa bunul nostru plac facem... nu suntem obligati sa facem ce vor altii... deci, negociati.. si totul sa fie transcris pe hartii, cu semnatura, facute acte aditionale, sau mai stiu eu ce.. nimic lasat la voia intamplarii, ca se uita... va dati seama, vineri, sambata si duminica - nunti. Nu au cum sa stie ce i-a mai promis mirilor cutare, care au nunta in ziua cutare, nu credeti?
Popici, si sa aveti fiecare nunta visata.

ada80
27.09.2009, 10:04:39
Poti sa ne spui cam ce piese abordeaza, macar citeva exemple...de pilda eu daca aud manele ma impusc dar imi place muzica populara si cea usoara si piese straine normal.
Un dj bun trebuie sa simta publicul, trebuie sa se plieze dupa fiecare nunta in parte, in principiu se pun mai toate genurile,cite putin din fiecare, dar in principal populara, ca asta prinde la toata lumea.

wella
01.10.2009, 07:37:15

Nu inteleg..."cei ce detin hotelul"? de ce? Patronii sau actionarii vin in persoana sa se ocupe de nunta X sau Y? Nu managerul/managera?

ada80
01.10.2009, 08:19:00
Nu inteleg..."cei ce detin hotelul"? de ce? Patronii sau actionarii vin in persoana sa se ocupe de nunta X sau Y? Nu managerul/managera?
Daca vei citi in urma vei vedea pareri conform carora managerul/administratorul s-ar fi implicat in organizarea petrecerii, lucru care nu stiu cit de adevarat este;)) .Pareril;e oricum intotdeauna vor fi impartite,intre multumiti si mai putin multumiti.

bitzuca2003
01.10.2009, 11:05:41
Daca vei citi in urma vei vedea pareri conform carora managerul/administratorul s-ar fi implicat in organizarea petrecerii, lucru care nu stiu cit de adevarat este;)) .Pareril;e oricum intotdeauna vor fi impartite,intre multumiti si mai putin multumiti.
Buna, am fost si am semnat contractul. Ne-a consiliat D-na Sarbu. Noua ne-a facut o impresie placuta. A ramas ca, cu doua saptamani inainte de nunta sa ne sune pentru a pune la punct meniul, tortul... si celelalte.
Noua ne-a raspuns la toate intrebariel, si venea in intampinarea noastra cu alte intrebari si raspunsuri care sa ne ajute sa ne lamurim mai bine. Initial nici nu prea stiam ce sa intrebam.. fiind noi pe aceasta piatza a nuntilor.
Va pupic dulce.:*

ada80
01.10.2009, 17:08:02
Buna, am fost si am semnat contractul. Ne-a consiliat D-na Sarbu. Noua ne-a facut o impresie placuta. A ramas ca, cu doua saptamani inainte de nunta sa ne sune pentru a pune la punct meniul, tortul... si celelalte.
Noua ne-a raspuns la toate intrebariel, si venea in intampinarea noastra cu alte intrebari si raspunsuri care sa ne ajute sa ne lamurim mai bine. Initial nici nu prea stiam ce sa intrebam.. fiind noi pe aceasta piatza a nuntilor.
Noi tot cu ea am discutat.;;)

BrandyB
05.10.2009, 19:22:07

Pai cei care detin hotelul,il si manageriaza,il si administreaza.In special Dna Sarbu se ocupa de nunti.

ina_irina
06.10.2009, 10:08:52
Buna,
Imi poti spune cand faci nunta la Concordia, in august 2010 ?
As vrea si eu sa fac nunta acolo in august dar inca nu am apucat sa merg savorbesc cu d-na...
Multumesc>:D<

bitzuca2003
28.10.2009, 12:23:57
Buna,
Imi poti spune cand faci nunta la Concordia, in august 2010 ?
As vrea si eu sa fac nunta acolo in august dar inca nu am apucat sa merg savorbesc cu d-na...
Multumesc>:D<
Buna
Ne-am schimbat data... facem pe 18.07.2010, am semnat si totul e ok din punctul ns. de vedere. Pica intr-o zi de duminica... dar cel putin pe noi nu ne deranjeaza. pop

ina_irina
28.10.2009, 17:47:36
Buna
Ne-am schimbat data... facem pe 18.07.2010, am semnat si totul e ok din punctul ns. de vedere. Pica intr-o zi de duminica... dar cel putin pe noi nu ne deranjeaza. pop
Aha, multumesc pentru raspuns>:D< Noi inca mai suntem in tratative....si in discutii:-"

aciandra
23.11.2009, 14:14:17
cedez sala concordia pt 22 mai 2010

ingeraszxw
03.12.2009, 18:21:21
este musai sa ai 100 invitati? dar eu am doar vreo 70...:-< deci trebuie sa tai de pe lista acest restaurant?...stie careva ..cumva....ce restaurante accepta un astfel de numar de invitatii putintei?

bitzuca2003
10.12.2009, 08:45:42
este musai sa ai 100 invitati? dar eu am doar vreo 70...:-< deci trebuie sa tai de pe lista acest restaurant?...stie careva ..cumva....ce restaurante accepta un astfel de numar de invitatii putintei?
eu stiu asa
la H Concordia, trebuie sa ai 100 invitati.... daca nu ai 100, si ai de ex 88, pentru diferenta de 12 persoane se plateste 50 lei de persoana. Daca condirmi de ex 88 persoane, si nu iti vin toti, platesti 50 lei pentru nr. de pers pana la 100, iar pentru cei confirmati si neprezenti, platesti tot 50 lei, dar ramai cu aperitivul:) .

ingeraszxw
14.12.2009, 00:38:22
[quote=bitzuca2003;2740366]eu stiu asa
la H Concordia, trebuie sa ai 100 invitati.... daca nu ai 100, si ai de ex 88, pentru diferenta de 12 persoane se plateste 50 lei de persoana. Daca condirmi de ex 88 persoane, si nu iti vin toti, platesti 50 lei pentru nr. de pers pana la 100, iar pentru cei confirmati si neprezenti, platesti tot 50 lei, dar ramai cu aperitivul:) .[/quote

iti multumesc ca mi-ai raspuns

miha2009
11.02.2010, 12:25:12
salutare, sunt si eu pe aici de ceva vreme si vreau sa va intreb pe cele care ati avut nunta la Concordia ce fel de bautura ati adus in afara de ce ofera ei, si daca v-au incarcat la nota de plata dimineata. Eu am nunta in august la ei si stau cu stres:-SS

ada80
11.02.2010, 12:45:50
salutare, sunt si eu pe aici de ceva vreme si vreau sa va intreb pe cele care ati avut nunta la Concordia ce fel de bautura ati adus in afara de ce ofera ei, si daca v-au incarcat la nota de plata dimineata. Eu am nunta in august la ei si stau cu stres:-SS
Eu am adus taria ,iar vinul l-au pus ei, a fost alb si extraordinar de bun, eu am specialisti in familie si au fost multumiti de ce vin au pus.
La nunta mea personalul s-a achitat onorabil de toate sarcinile,mancarea si dulciurile sunt excelente.Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.

miha2009
25.02.2010, 10:45:56
Buna miresici
Vreau sa intreb miresele care au nunta inaintea mea la Concordia daca ati stabilit niste variante de meniu deja si cam cat va ajunge un meniu de persoana. Cand am semnat noi contractul s-a trecut ca pretul unui meniu va fi intre 170-200 lei de persoana, dar inca nu am vazut meniurile pe care le au pentru 2010.

Wiky
01.03.2010, 19:22:28
eu am nunta pe 29 mai si inca nu am stabilit meniul, anul trecut cand am semnat contractul asa mi s-a spus si mie intre 1mil 700 si 2 mil; daca imi aduci aminte pe la inceputul lui mai pot sa'ti zic exact la cat o sa ajunga meniul meu

miha2009
15.03.2010, 10:29:34
eu am nunta pe 29 mai si inca nu am stabilit meniul, anul trecut cand am semnat contractul asa mi s-a spus si mie intre 1mil 700 si 2 mil; daca imi aduci aminte pe la inceputul lui mai pot sa'ti zic exact la cat o sa ajunga meniul meu

Sa nu uiti sa-mi spui ce meniu ai ales si hai sa-ti mai spun ceva: am vorbit cu cineva care a avut nunta la Concordia in 2008 si mi-a spus ca la degustarea meniului a cerut sa-i aduca aperitivul cald si pestele, si la aperitivul cald alesese ceva in foietaj, care foietaj era crud. A chemat sefa de sala de acolo, i-a aratat si i-a dat sa guste, respectiva d-na si-a cerut scuze, iar aceasta miresica a mers cu o seara inaintea nuntii si i-a rugat din tot sufletul sa fie mancarea buna. Iar la nunta totul a fost ok. Multa bafta si tie si toturor mireselor care au nunta la Concordia si spor la pregatiri:)

ada80
15.03.2010, 12:04:22
Sa nu uiti sa-mi spui ce meniu ai ales si hai sa-ti mai spun ceva: am vorbit cu cineva care a avut nunta la Concordia in 2008 si mi-a spus ca la degustarea meniului a cerut sa-i aduca aperitivul cald si pestele, si la aperitivul cald alesese ceva in foietaj, care foietaj era crud. A chemat sefa de sala de acolo, i-a aratat si i-a dat sa guste, respectiva d-na si-a cerut scuze, iar aceasta miresica a mers cu o seara inaintea nuntii si i-a rugat din tot sufletul sa fie mancarea buna. Iar la nunta totul a fost ok. Multa bafta si tie si toturor mireselor care au nunta la Concordia si spor la pregatiri:)
Eu am ales o varianta conceputa de ei in totalitate , desi puteai sa le mai combini, si a fost totul ok.
Scuze de off topic, dar rochita de la avatar a fost rochitza mea de mireasa ,ufff m-a apucat nostalgia.

miha2009
15.03.2010, 13:07:18
Eu am ales o varianta conceputa de ei in totalitate , desi puteai sa le mai combini, si a fost totul ok.
Scuze de off topic, dar rochita de la avatar a fost rochitza mea de mireasa ,ufff m-a apucat nostalgia.

Pai rochita de la avatar e rochita mea:). Imi poti spune ce meniu ai avut, mai in detaliu? Multumesc frumos

ada80
15.03.2010, 13:10:31
Pai rochita de la avatar e rochita mea:). Imi poti spune ce meniu ai avut, mai in detaliu? Multumesc frumos
Sa o porti fericita, eu am fost admirata;-) .O sa iti trimit pe privat mai tarziu meniul.

miha2009
15.03.2010, 13:12:54
Sa o porti fericita, eu am fost admirata;-) .O sa iti trimit pe privat mai tarziu meniul.

Multumesc frumos pentru urari si pentru raspunsul promt:)^:)^

Wiky
15.03.2010, 20:06:00

Mersi de sugestie, am sa fiu atenta; mie toate persoanele care au fost pe'acolo mi'au spus ca mancarea este excelenta, dar nu se shtie niciodata, shtii cum se zice: ceasul rau, pisica neagra;-)sper sa nu fie cazul8-|

miha2009
16.03.2010, 08:20:30
Mersi de sugestie, am sa fiu atenta; mie toate persoanele care au fost pe'acolo mi'au spus ca mancarea este excelenta, dar nu se shtie niciodata, shtii cum se zice: ceasul rau, pisica neagra;-)sper sa nu fie cazul8-|

Nici eu nu cred ca va fi cazul sa fii dezamagita, pentru ca daca le spui de la inceput ce vrei, nu cred ca va fi vreo problema. Multa bafta si sa ne tii la curent cu pregatirile:);-)

ada80
16.03.2010, 10:16:28
Multumesc frumos pentru urari si pentru raspunsul promt:)^:)^
Ti-am promis ca iti voi spune ce varianta de meniu am avut ,este vorba despre varianta 6(piept de pui scoica si somon imperial,etc....atit am retinut), iar ca tort am avut tiramisu in fulgi de ciocolata alba...un deliciu.

miha2009
16.03.2010, 11:24:23
Ti-am promis ca iti voi spune ce varianta de meniu am avut ,este vorba despre varianta 6(piept de pui scoica si somon imperial,etc....atit am retinut), iar ca tort am avut tiramisu in fulgi de ciocolata alba...un deliciu.

Mersi pentru sfaturi:). Ce voiam sa te mai intreb despre tort daca il poti face dupa un model al tau sau au ei modele?Mersi^:)^

ada80
17.03.2010, 09:29:17
Mersi pentru sfaturi:). Ce voiam sa te mai intreb despre tort daca il poti face dupa un model al tau sau au ei modele?Mersi^:)^
Eu nu mi-am dorit un model anume ,a fost clasic cu trandafiri naturali bordeaux.

miha2009
18.03.2010, 12:22:27
Nu mai face nimeni nunta la Concordia?:( Nu-si mai da nimeni cu parerea? Cum vreti sa aranjati sala? La ce culori v-ati gandit? Puneti sau nu huse pe scaune? :*

miha2009
18.03.2010, 12:23:41
Eu nu mi-am dorit un model anume ,a fost clasic cu trandafiri naturali bordeaux.

Eu ma gandeam sa ma duc cu o poza la ei sa vad daca pot sa-mi faca, daca nu voi alege un model de la ei, multumesc frumos pentru raspunsuri.:*

Wiky
18.03.2010, 13:38:40
Nu mai face nimeni nunta la Concordia?:( Nu-si mai da nimeni cu parerea? Cum vreti sa aranjati sala? La ce culori v-ati gandit? Puneti sau nu huse pe scaune? :*
eu cred ca sunt prima care are nunta acolo anul asta :) huse pe scaune am sa pun, cat despre culori- daca nu ma razgandesc pana atunci :-B- o sa facem alb cu lila(ca sa nu spun violet ca toata lumea asociaza imediat cu 'flacara' lool)

ada80
18.03.2010, 19:32:50
Eu am pus huse ,iar ca si combinatie am avut alb-bordeaux.

miha2009
19.03.2010, 08:30:04
Eu am pus huse ,iar ca si combinatie am avut alb-bordeaux.

Asa m-am gandit si eu la o combinatie de culori. Husele pentru scaune si mese le-ai luat de la ei sau de la firma de decoratiuni?:)

miha2009
19.03.2010, 08:31:58
eu cred ca sunt prima care are nunta acolo anul asta :) huse pe scaune am sa pun, cat despre culori- daca nu ma razgandesc pana atunci :-B- o sa facem alb cu lila(ca sa nu spun violet ca toata lumea asociaza imediat cu 'flacara' lool)

Cum stai cu pregatirile? Ati stabilit inca variantele de meniu sau tot in stand-by? Ca vad ca astia nu se grabesc deloc:( Multa bafta in continuare si sa ai parte de o nunta frumoasa. Asteptam poze:)

Wiky
19.03.2010, 13:23:48
Cum stai cu pregatirile? Ati stabilit inca variantele de meniu sau tot in stand-by? Ca vad ca astia nu se grabesc deloc:( Multa bafta in continuare si sa ai parte de o nunta frumoasa. Asteptam poze:)
nu am stabilit inca meniul, o sa mergem cu vreo 2-3 sapt inainte sa il stabilim- acum nici sa vreau si nu am timp sa ajung la sala- totul se rezolva prin telefon:D

ada80
19.03.2010, 14:56:28
Asa m-am gandit si eu la o combinatie de culori. Husele pentru scaune si mese le-ai luat de la ei sau de la firma de decoratiuni?:)
Fetele de masa de la ei si husele ,dar esarfele le-am luat de la altcineva.Nu aveau nuanta care o voiam eu.

miha2009
20.03.2010, 08:51:06
Fetele de masa de la ei si husele ,dar esarfele le-am luat de la altcineva.Nu aveau nuanta care o voiam eu.

Am inteles, si cam cat te-au ajuns, ca noua cel putin ne-au spus ca pentru husele de la mese 4 lei, si pentru scaune tot 4 lei. Tu cat ai dat?

ada80
20.03.2010, 08:51:54
Am inteles, si cam cat te-au ajuns, ca noua cel putin ne-au spus ca pentru husele de la mese 4 lei, si pentru scaune tot 4 lei. Tu cat ai dat?
Tot asa,iar pe esarfe am dat 3 lei persoanei de la care le-am luat.

ada80
20.03.2010, 08:55:01
Eu am fost foarte multumita de aspectul salii ca si rezultat final ,acum depinde ce combinatii vrei sa faci tu, si conteaza foarte mult si persoana cu care vei colabora cit de obiectiva este in a-ti oferi cele mai bune sfaturi.Sa dea Dumnezeu sa iasa totul asa cum visezi tu,abia astept sa vad si de la tine pozcici.\:D/

miha2009
20.03.2010, 09:20:54
Eu am fost foarte multumita de aspectul salii ca si rezultat final ,acum depinde ce combinatii vrei sa faci tu, si conteaza foarte mult si persoana cu care vei colabora cit de obiectiva este in a-ti oferi cele mai bune sfaturi.Sa dea Dumnezeu sa iasa totul asa cum visezi tu,abia astept sa vad si de la tine pozcici.\:D/

Mersi pentru urari:), dar la mine mai dureaza cu pozele:-p . In ceea ce priveste aranjatul salii, voi vedea exact ce voi face, daca voi lua de la ei husele, sau de la tipa cu florile. Oricum ea mi-a facut aranjamentele cand am fost nasica anul trecut si au fost apreciate, de aceea apelez la ea si acum pentru nunta:)
Off topic: ai fost o miresica superba, unde te-ai coafat?

ada80
20.03.2010, 09:40:42
Mersi pentru urari:), dar la mine mai dureaza cu pozele:-p . In ceea ce priveste aranjatul salii, voi vedea exact ce voi face, daca voi lua de la ei husele, sau de la tipa cu florile. Oricum ea mi-a facut aranjamentele cand am fost nasica anul trecut si au fost apreciate, de aceea apelez la ea si acum pentru nunta:)
Off topic: ai fost o miresica superba, unde te-ai coafat?
Am o doamana la care apelez si de fiecare data imi face altceva , de multe ori ii vin ideile pe loc.

miha2009
20.03.2010, 09:56:00
Am intels, mersi pentru raspuns:)

oani
23.03.2010, 09:30:39
Eu cred ca voi alege sa imi aranjeze ei sala. Nasa mea a fost la o nunta la care au aranjat ei sala si mi-a spus ca a iesit super.

miha2009
23.03.2010, 09:46:40
Eu cred ca voi alege sa imi aranjeze ei sala. Nasa mea a fost la o nunta la care au aranjat ei sala si mi-a spus ca a iesit super.

Si cat te ajunge aranjatul salii de la ei?

bitzuca2003
23.03.2010, 10:21:29
O intrebare... eu am nuta pe 18.07.2010... putem apela la ei pentru ornamentele florale?...ma cam streseaza ca nu gasesc pe cineva, de la florarii, care sa vina la restaurant pentru a vedea mesele, masa de prezidiu.... si mai ales vazele pt flori.... sa vada ce si cum sa imi faca ornamentele florale...
Si daca au ei pe cineva cu care lucreaza... as vrea sa apelez la ei...

miha2009
23.03.2010, 10:28:32
O intrebare... eu am nuta pe 18.07.2010... putem apela la ei pentru ornamentele florale?...ma cam streseaza ca nu gasesc pe cineva, de la florarii, care sa vina la restaurant pentru a vedea mesele, masa de prezidiu.... si mai ales vazele pt flori.... sa vada ce si cum sa imi faca ornamentele florale...
Si daca au ei pe cineva cu care lucreaza... as vrea sa apelez la ei...

Pai din cate stiu eu ei colaboreaza cu cateva firme, nu le impun celor care inchiriaza sala. Poti vorbi cu d-na care ti-a facut contractul si sa o intrebi daca poate sa-ti recomande cateva firme care au amenajat sala la ei. Eu asa i-am intrebat de formatii si mi-a trimis pe mail niste numere de telefon. Asa ca apeleaza cu incredere:)

oani
24.03.2010, 07:21:22
Si cat te ajunge aranjatul salii de la ei?
Nu am facut un calcul sa vad cat va costa, dar mi-a dat doamna o lista cu preturile, si sunt aceleasi ca la alte firme de deco.

miha2009
24.03.2010, 08:44:55
Nu am facut un calcul sa vad cat va costa, dar mi-a dat doamna o lista cu preturile, si sunt aceleasi ca la alte firme de deco.

Am inteles, noi cand am facut contractul ne-a spus ca daca vrem husele de la ei ne costa 4 lei husa de masa si 4 lei husa de scaun cu tot cu esarfa. tot asa e si pe lista ta de preturi?

oani
24.03.2010, 10:28:23
Da.Nu mi se pare mult. Ai gasit in alta parte mai ieftin?

oani
24.03.2010, 10:29:04
Tu cati invitati vei avea?

petrank
24.03.2010, 20:59:36
Buna seara tuturor
Eu sunt P.(mirele)-surpriza-pentru ca am citit multe mesaje postate dar n-am vazut nici un mire pe aici,asa ca mi-m facut eu curaj sa intru in comunitatea de "miresici", pentru ca ma intereseaza cat mai multe informatii si cat mai proaspete despre restaurantul Concordia,caci acolo vom avea nunta.
Si inainte sa cer informatii am sa va spun ce stiu eu despre ei, si anume: recent compania la care lucrez a organizat o conferinta la restaurantul Concordia, la care eu nu am luat parte, deci va impartasesc doar impresiile colegilor mei, care spun ei nu sunt foarte ok, la modul ca cei din conducerea resturantului nu au fost prea "politicosi" in anumite situatii, si au refuzat anumite cereri, din cate am inteles nici mancarea nu a fost prea stralucita, (fara gust) ... in concluzie ideea principala a celor care s-au ocupat de organizare este ca nu recomanda acest restaurant si ei nu vor mai alege aceasta locatie pentru evenimentele viitoare .... bine, zic dar poate o nunta ... e cu totul altceva, si de aceea am nevoie de parerile voastre, de unele noi formate, astept cu deosebit interes prima nunta de la Concordia pe anul acesta, sau mai exact prima parere dupa eveniment .....
Ahhh si era sa uit, stie cineva care sunt variantele de menu pentru anul asta, pentru ca noi cand am semnat contractul anul trecut, am inteles ca vom primi pe mail pana la sfarsitul lunii Ianuarie "lista cu bucate", insa a trecut si bunica lu Ianuarie si nimic ... da' mai asteptam ca vorba aia pana te mariti iti trece 8-}8-}8-}

Hypnotized
24.03.2010, 21:06:40
Buna seara tuturor
Eu sunt P.(mirele)-surpriza-pentru ca am citit multe mesaje postate dar n-am vazut nici un mire pe aici,asa ca mi-m facut eu curaj sa intru in comunitatea de "miresici", pentru ca ma intereseaza cat mai multe informatii si cat mai proaspete despre restaurantul Concordia,caci acolo vom avea nunta.
Si inainte sa cer informatii am sa va spun ce stiu eu despre ei, si anume: recent compania la care lucrez a organizat o conferinta la restaurantul Concordia, la care eu nu am luat parte, deci va impartasesc doar impresiile colegilor mei, care spun ei nu sunt foarte ok, la modul ca cei din conducerea resturantului nu au fost prea "politicosi" in anumite situatii, si au refuzat anumite cereri, din cate am inteles nici mancarea nu a fost prea stralucita, (fara gust) ... in concluzie ideea principala a celor care s-au ocupat de organizare este ca nu recomanda acest restaurant si ei nu vor mai alege aceasta locatie pentru evenimentele viitoare .... bine, zic dar poate o nunta ... e cu totul altceva, si de aceea am nevoie de parerile voastre, de unele noi formate, astept cu deosebit interes prima nunta de la Concordia pe anul acesta, sau mai exact prima parere dupa eveniment .....
Ahhh si era sa uit, stie cineva care sunt variantele de menu pentru anul asta, pentru ca noi cand am semnat contractul anul trecut, am inteles ca vom primi pe mail pana la sfarsitul lunii Ianuarie "lista cu bucate", insa a trecut si bunica lu Ianuarie si nimic ... da' mai asteptam ca vorba aia pana te mariti iti trece 8-}8-}8-}
mesajele din urma le-ai citit? sincer nici eu nu recomand acest restaurant, nici macar pentru o cafea.

petrank
24.03.2010, 21:33:23
Buna
Le-am citit ...de vreo 3 ori ... dar ma gandesc ca poate nu e necuratul chiar asa de negru cum se spune ... plus ca eu chiar am baut o cafea, la semnarea conctractului si ... cred ca a fost ok :D

ada80
25.03.2010, 08:42:37
Buna seara tuturor
In ceea ce ma priveste am colaborat extrem de bine cu echipa de la restaurantul in cauza ,bucatele sunt bune si vreau sa zic ca la nunta am avut persoane destul de importante din Iasi dar si din alta zona a tarii care au degustat,ca sa zic asa, de-a lungul vietii destul de multe bucate, deci in ceea ce priveste mancarea totul a fost la superlativ,nu am avut nici-un fel de probleme cu d-na patroana cu care am intrat in contact direct de fiecare data,nu a vut nici-o obiectie din propunerile pe care le-am avut,asa ca nu stiu daca e chiar atit de neagra situatia la acest restaurant cu zic unii.In fine fiecare are gusturi si asteptari , eu am fost foarte multumita de cum au evoluat lucrurile la nunta mea si in definitiv asta conteaza.;;)

petrank
25.03.2010, 09:33:11
multumesc pentru parerile exprimate, la fel cum ai spus si tu acum si cu ceva timp in urma gusturile sunt impartite, si asteptarile diferite ... eu ma astept ca lumea sa fie cat de cat multumita, nu-i poti impaca pe toti, dar n-as vrea sa traiesc un dezastru total

ada80
25.03.2010, 09:38:41
multumesc pentru parerile exprimate, la fel cum ai spus si tu acum si cu ceva timp in urma gusturile sunt impartite, si asteptarile diferite ... eu ma astept ca lumea sa fie cat de cat multumita, nu-i poti impaca pe toti, dar n-as vrea sa traiesc un dezastru total
Sper sa fie asa cum va doriti , dar cateodata omul si-o mai face si cu mana lui=; .

miha2009
25.03.2010, 09:38:45
Buna
Le-am citit ...de vreo 3 ori ... dar ma gandesc ca poate nu e necuratul chiar asa de negru cum se spune ... plus ca eu chiar am baut o cafea, la semnarea conctractului si ... cred ca a fost ok :D

Buna
Si noi vom avea nunta la Concordia, si daca ai citit mesajele mele, ai vazut la un moment dat ca am scris despre o miresica care a avut in 2008 nunta si s-a rugat de toti sa aiba mancarea buna, si pana la urma a fost ok, toata lumea a fost multumita:) Parerea mea este ca trebuie sa ai incredere ca poate nu e >:) atat de negru. Multa bafta si spor la pregatiri:)

miha2009
25.03.2010, 09:41:22
Tu cati invitati vei avea?

Mai ieftin nu am gasit deocamdata, iar ca numar de invitati noi avem pe lista in jur de 140 de oameni, dar nu vor veni toti, noi am zis in jur de 100-120 de persoane:). la voi cum e?

petrank
25.03.2010, 10:14:03
Buna
Si noi vom avea nunta la Concordia, si daca ai citit mesajele mele, ai vazut la un moment dat ca am scris despre o miresica care a avut in 2008 nunta si s-a rugat de toti sa aiba mancarea buna, si pana la urma a fost ok, toata lumea a fost multumita:) Parerea mea este ca trebuie sa ai incredere ca poate nu e >:) atat de negru. Multa bafta si spor la pregatiri:)
...sincer asta nu cred c-am s-o fac, sa merg la restaurant sa ma rog de ei sa fie mancarea buna, cel mult o sa "stau de vorba" cu seful de sala care va fi in seara respectiva si poate dimineata suma se dubleaza ...
Alta problema care o am e legata de cum vor fi mesele in sala: voi alegeti mesele rotunde sau patrate (daca au asa ceva??!! am vazut poze in care apar, totusi) ... noi am vrea mesele rotunde, sunt parca mai elegante in schimb ocupa mai mult spatiu, si e posibil sa depasim 130 de persoane...

ada80
25.03.2010, 10:18:07
...sincer asta nu cred c-am s-o fac, sa merg la restaurant sa ma rog de ei sa fie mancarea buna, cel mult o sa "stau de vorba" cu seful de sala care va fi in seara respectiva si poate dimineata suma se dubleaza ...
Alta problema care o am e legata de cum vor fi mesele in sala: voi alegeti mesele rotunde sau patrate (daca au asa ceva??!! am vazut poze in care apar, totusi) ... noi am vrea mesele rotunde, sunt parca mai elegante in schimb ocupa mai mult spatiu, si e posibil sa depasim 130 de persoane...
In sala de sus au patrate , jos au rotunde , nemaitinand cont de faptul ca cele rotunde sunt mult mai elegante, din punctul meu de vedere.:"> Eu nu le-am zis ca vreu sa fie mancarea buna , pur si simplu a fost buna .Desigur conteaza si ce meniu alegi si cit de deschisi vor fi la nou/inedit, cei ce se vor infrupta din bunatatile pe care le alegi .

miha2009
25.03.2010, 10:20:10

Ideea este ca din cate am vazut eu mesele rotunde sunt pentru jos, am vazut mai multe nunti asa, si din alea patrate au sus, cu mesele rotunde e mai bine pentru ca altfel se vad cei de la masa si interactioneaza, si sunt mai elegante. Acuma, cu numarul de persoane, ei spun ca jos incap maxim 130 de persoane, numarul optim ar fi cam 100-110, ca sa aveti si loc de dans.

petrank
25.03.2010, 11:16:34
In sala de sus au patrate , jos au rotunde , nemaitinand cont de faptul ca cele rotunde sunt mult mai elegante, din punctul meu de vedere.:"> Eu nu le-am zis ca vreu sa fie mancarea buna , pur si simplu a fost buna .Desigur conteaza si ce meniu alegi si cit de deschisi vor fi la nou/inedit, cei ce se vor infrupta din bunatatile pe care le alegi .
ok cu mesele m-am linistit, oricum asta era si alegerea noastra (cele rotunde), dar vroiam sa stiu daca pot lua in calcul si alta varianta, ceea ce nu cred ca e posibil, ca nu s-or apuca acum sa le mute de sus jos si invers...ce poti sa-mi spui in schimb despre mancare, au si meniuri traditionale incluse sau numai "firfizoane flenduri" asa cum le numea cineva, care zice despre mancarea ce se serveste acum la nunti ca e mai mult manopera decat gramaj .... ca dehhh, numai romanii pot manca patru feluri de mancare pe noapte :D + desert, merci

ada80
25.03.2010, 11:42:47
Ce intelegi tu prin traditional?

oani
25.03.2010, 12:09:35
Mai ieftin nu am gasit deocamdata, iar ca numar de invitati noi avem pe lista in jur de 140 de oameni, dar nu vor veni toti, noi am zis in jur de 100-120 de persoane:). la voi cum e?
Si noi avem multi invitati pe lista, dar ne asteptam sa vina in jur de 100.Sper sa fie totul ok, am vazut tot felul de pareri aici.

miha2009
25.03.2010, 12:53:31
ok cu mesele m-am linistit, oricum asta era si alegerea noastra (cele rotunde), dar vroiam sa stiu daca pot lua in calcul si alta varianta, ceea ce nu cred ca e posibil, ca nu s-or apuca acum sa le mute de sus jos si invers...ce poti sa-mi spui in schimb despre mancare, au si meniuri traditionale incluse sau numai "firfizoane flenduri" asa cum le numea cineva, care zice despre mancarea ce se serveste acum la nunti ca e mai mult manopera decat gramaj .... ca dehhh, numai romanii pot manca patru feluri de mancare pe noapte :D + desert, merci

Noi nu am primit meniurile pentru 2010, dar oricum sa stii ca in meniu nu am vazut mancaruri traditionale gen sarmale si bors:))

miha2009
25.03.2010, 12:56:10
Si noi avem multi invitati pe lista, dar ne asteptam sa vina in jur de 100.Sper sa fie totul ok, am vazut tot felul de pareri aici.

Ideea este sa nu pleci urechea chiar la tot ce se spune ca am vazut pe cineva spunand ca nu recomanda concordia nici pentru o cafea. Ei, nu e chiar asa. Tot timpul vor exista si pareri pro si contra, totul depinde de gusturile fiecaruia. Pentru mine e foarte ok restaurantul, si mancarea daca insisti un pic va fi ok. Doar de partea cu invitatii mai am un stres:), de fapt cu toata nunta dar asta e:*

ada80
25.03.2010, 12:58:00
Ideea este sa nu pleci urechea chiar la tot ce se spune ca am vazut pe cineva spunand ca nu recomanda concordia nici pentru o cafea. Ei, nu e chiar asa. Tot timpul vor exista si pareri pro si contra, totul depinde de gusturile fiecaruia. Pentru mine e foarte ok restaurantul, si mancarea daca insisti un pic va fi ok. Doar de partea cu invitatii mai am un stres:), de fapt cu toata nunta dar asta e:*
Bine gandit si spus.\:D/

miha2009
25.03.2010, 12:59:45
Bine gandit si spus.\:D/

Mersi:*, mirele care e pe forum nu a vb deloc cu cei de la Concordia?

ada80
25.03.2010, 13:04:03
Ba chiar au stat si la cafea:> .

miha2009
25.03.2010, 13:08:34
Ba chiar au stat si la cafea:> .

Am inteles, e bine ca macar cafeaua e buna acolo;))

ada80
25.03.2010, 13:09:32
Am inteles, e bine ca macar cafeaua e buna acolo;))
Nu stiu ce sa zic , cred ca este buna, ca mie nu mi s-a plans nimeni;)) .

miha2009
25.03.2010, 13:13:28
Nu stiu ce sa zic , cred ca este buna, ca mie nu mi s-a plans nimeni;)) .

Cred ca voi merge si eu intr-o zi cu soare le ei la restaurant, din cate stiu sus au si bar, si voi merge sa gust si eu un fel de mancare, eventual o cafea:))

ada80
25.03.2010, 13:18:30
Cred ca voi merge si eu intr-o zi cu soare le ei la restaurant, din cate stiu sus au si bar, si voi merge sa gust si eu un fel de mancare, eventual o cafea:))
Mai acum serios vorbind, sa stii ca eu am facut sondaje printre cunscuti inainte de nunta si am primit pareri pozitive de la oameni pe care ii cunosc si nu aveau niciun interes sa ma minta, asa ca nu va mai stresati fetelor ca va fi bine , va spun din proprie experienta asta:> , vazand ce s-a scris pe aici aveam oarece temeri si sotul meu era cel care ma aducea de fiecare data cu picioarele pe pamant.;;)

miha2009
25.03.2010, 13:25:05
Mai acum serios vorbind, sa stii ca eu am facut sondaje printre cunscuti inainte de nunta si am primit pareri pozitive de la oameni pe care ii cunosc si nu aveau niciun interes sa ma minta, asa ca nu va mai stresati fetelor ca va fi bine , va spun din proprie experienta asta:> , vazand ce s-a scris pe aici aveam oarece temeri si sotul meu era cel care ma aducea de fiecare data cu picioarele pe pamant.;;)

Asta ziceam si eu, sa revenim cu picioarele pe pamant, ca va fi super totul si spream ca lumea sa fie multumita si noi la fel. Acuma depinde foarte mult si de norocul fiecaruia:)

petrank
25.03.2010, 15:02:36
nu am vorbit foarte multe lucruri,mai mult chestii generale,oricum atunci cand am semnat contractul era prea devreme sa discutam amanunte, nu cred ca am motive sa-mi fac griji pentru cum va iesi, dat fiind faptul ca vad aici persoane foarte multumite de prestatia celor de la restaurant....
La mancare traditionala nu ma refeream la bors si sarmale ca n-am ajuns acum de la cursa de 12 jumate, in schimb ma gandeam ca poate au un menu mai diversificat, cu alte specialitati, in afara de clasicul peste, pui si ceafa de porc cu legume ... de care lumea e arhisatula, spre exemplu la o nunta in maramures nu s-a servit decat carne facuta la protap, cu cascaval si palinca, pe cand aici am vazut persoane care se intrebau de ce le-o fi pus piper boabe in farfurie, pun pariu ca vor muri si nu vor sti ca au avut in fata icre negre

miha2009
26.03.2010, 08:52:26
nu am vorbit foarte multe lucruri,mai mult chestii generale,oricum atunci cand am semnat contractul era prea devreme sa discutam amanunte, nu cred ca am motive sa-mi fac griji pentru cum va iesi, dat fiind faptul ca vad aici persoane foarte multumite de prestatia celor de la restaurant....
La mancare traditionala nu ma refeream la bors si sarmale ca n-am ajuns acum de la cursa de 12 jumate, in schimb ma gandeam ca poate au un menu mai diversificat, cu alte specialitati, in afara de clasicul peste, pui si ceafa de porc cu legume ... de care lumea e arhisatula, spre exemplu la o nunta in maramures nu s-a servit decat carne facuta la protap, cu cascaval si palinca, pe cand aici am vazut persoane care se intrebau de ce le-o fi pus piper boabe in farfurie, pun pariu ca vor muri si nu vor sti ca au avut in fata icre negre

Nu am vrut sa fiu rautacioasa, daca asta ai inteles. Eu doar spuneam ca restaurantul este unul elegant, de 4 stele si nu cred ca vei gasi mancaruri traditionale. Din cate am vazut eu pe un pliant de la un targ de nunti, pe care acuma nu-l mai gasesc, aveau si chestii mai sofisticate, si ceva mai traditional, gen ceafa de porc, muschiulet impanat, etc. Asta din ce imi aduc eu aminte. Ideea este ca trebuie sa cunosti si invitatii, pentru ca nu toti au vazut branza cu mucegai, sau icre negre sau rosii, si atunci nu te poti arunca la preparate din astea, pentru ca lumea va fi reticenta si va ramane flamanda.

oani
26.03.2010, 09:08:34
Noi cand am semnat contractul am primit si cateva variante de meniu, sa ne facem o idee, si am vazut ca au si sarmalute, si saramura.....deci daca vrei si ceva traditional, ai cateva optiuni.

miha2009
26.03.2010, 09:28:18
Noi cand am semnat contractul am primit si cateva variante de meniu, sa ne facem o idee, si am vazut ca au si sarmalute, si saramura.....deci daca vrei si ceva traditional, ai cateva optiuni.

Noi inca nu am primit nici o varianta de meniu, doar ce am vazut intr-un pliant, dar cred ca mancarea va fi ok si servirea la fel, pentru ca d-na cu care am semnat contractul ne-a spus ca ea ii va supraveghea pe ospatari pe timpul nuntii:)

petrank
26.03.2010, 11:37:26
Nu am vrut sa fiu rautacioasa, daca asta ai inteles. Eu doar spuneam ca restaurantul este unul elegant, de 4 stele si nu cred ca vei gasi mancaruri traditionale. Din cate am vazut eu pe un pliant de la un targ de nunti, pe care acuma nu-l mai gasesc, aveau si chestii mai sofisticate, si ceva mai traditional, gen ceafa de porc, muschiulet impanat, etc. Asta din ce imi aduc eu aminte. Ideea este ca trebuie sa cunosti si invitatii, pentru ca nu toti au vazut branza cu mucegai, sau icre negre sau rosii, si atunci nu te poti arunca la preparate din astea, pentru ca lumea va fi reticenta si va ramane flamanda.
"bine gandit si bine spus"

miha2009
26.03.2010, 12:23:19
Voi cum stati cu pregatirile? V-ati hotarat la o culoare pentru huse si fete de masa? Le luati de la ei?

oani
26.03.2010, 14:00:27
Ati vazut fotografiile de pe site-ul lor?Au cateva variante de aranjamente.

miha2009
26.03.2010, 14:09:06
Ati vazut fotografiile de pe site-ul lor?Au cateva variante de aranjamente.

Da cele de pe site le-am vazut, in plus o tipa care era la receptie cand am fost sa semnam contractul a fost f draguta si mi-a mai aratat niste poze care le avea de la diferite nunti cu aranjamente si culori. Acum eu sunt in dubii, dar cel mai probabil voi merge pe combinatia alb-bordo:)

maky_mik
26.03.2010, 16:49:37
Buna fetelor! imi permit si eu sa vin cu o parere fiind fosta miresica de concordia! nu va faceti griji in privinta mancarii....chiar daca suna foarte sofisticat si arata pe masura este si ffffff buna si fff satioasa insa... daca faceti nunta sambata va sfatuiesc sa mergeti tot pe varianta de 4 feluri -pentru ca eu una m-am lovit de oameni flamanzi:)) la nunta mea ....oameni care nu prea s-au saturat din 3 feluri... in rest totul a aratat super frumos in farfurie si chiar a avut culoare... cat despre gust ...Super! nunti frumoase sa aveti!