PDA

Versiunea completa : Caricaturist la nunta

agreena
26.03.2007, 22:55:39
Buna fetelor,
Mi-a trecut prin cap asa dintr-o data, ca vreau un caricaturist la nunta.
In loc de cadouri pentru invitati sa plece omul cu un desen dragut. Am primit un semn de la cineva referitor la Stefan Popa Popa's, dar depaseste bugetul pe care l-as aloca unei asemenea traznai - 50-60 euro/desen. E adevarat ca e bun, dar un student talentat cred ca ar fi si mai bun si mai ieftin. Are cineva vreo idee, cunoasteti sau ati auzit de cineva?
Please HELPPP!!!!!!!

josefine
26.03.2007, 23:04:20
e cam scump, daca si in taormina (sicilia), statiune scumpa am facut caricaturi cu 20 de euro.

MaryT
09.04.2008, 17:30:57
tare interesanta ideea !!
ma intreb cam cat dureaza desenarea unei calicaturi... :-B

zuzuzuzu
11.08.2008, 01:04:38
Buna fetelor,
In loc de cadouri pentru invitati sa plece omul cu un desen dragut. Am primit un semn de la cineva referitor la Stefan Popa Popa's, dar depaseste bugetul pe care l-as aloca unei asemenea traznai - 50-60 euro/desen. E adevarat ca e bun, dar un student talentat cred ca ar fi si mai bun si mai ieftin. Are cineva vreo idee, cunoasteti sau ati auzit de cineva?
Please HELPPP!!!!!!!
superrrrr ideea;-) si raman toti invitatii cu un cadou frumos( parerea mea):)

RIKIDONE
11.08.2008, 22:30:18
Buna fetelor,
Please HELPPP!!!!!!!
Daca vrei ... iti pot recomanda eu pe cineva. Mie mi-a facut un fel de caricatura pentru invitatiile de nunta. Zilele urmatoare o sa pun si dovada.

cristina21183
25.08.2008, 12:06:28
Ideea de a avea un caricaturist e foarte buna...desenele le poti da in loc de marturii....dar are cineva idee cam cat cost asa ceva? Desenele se fac in seara nuntii? sau cum?

mam
25.08.2008, 12:51:08
mi se pare o idee draguta, insa daca aveti o nunta mare - in jur la 100 de invitati, sa zicem sa ii ia 30 min sa faca o caricatura pe langa faptul ca ar costa la 20 E in jur de 2000 E i-ar trebui 25 de ore sa le faca :))

Punkterra
14.09.2008, 13:40:02
E tare ideea dar cred ca in loc sa fie lumea calare pe ringul de dans, va fi la coada la caricaturist.

Alisori
15.09.2008, 11:13:47
Hmmm...pe mine nu ma incanta ideea asta [-(
nunta e nunta...hai sa nu o transformam intr-un balci de 2 bani

camelia_nistor
06.02.2009, 02:35:36
intr-adevar, domnul in cauza este foarte scump, si nu prea renteaza. incearca pe la arhitectura.

annie_val23
06.02.2009, 02:46:32
am fost la o petrecere unde aveau 2 caricaturisti...
nu cred ca este o idee buna...nu prea se ingramadea lumea...:D
cred ca nu prea e popular pt ca toata lumea se aseaza in spatele artistului sa vada ce face, si normal se uita si la tine :))te simti putin stingher :)) apoi la nunta lumea vrea sa danseze, nu cred ca vrea sa stea pe scaun la desenat :))
cu toate astea m-am lasat "creionata" ;))

annie_val23
06.02.2009, 02:49:12
depinde de artist ...
la mine a durat aprox 10 minute...dar langa mine , celalalt caricaturist a tinut un biet om vreo 40 minute :))
le ....am luat praful putin de pe subiect :))

corinutza79
06.02.2009, 09:08:05
Mi se pare o idee dragutza. Insa cred ca merge la o nunta unde nu sunt sute de invitati, ca sa aiba timp sa le faca!

corinutza79
06.02.2009, 09:10:57
intr-adevar, domnul in cauza este foarte scump, si nu prea renteaza. incearca pe la arhitectura.

Atentie cu arhitectii , ca de exemplu se zice ca eu desenam frumos intr-o vreme...insa portrete nu am facut si nu ma pricep deloc.

Ank_Delice
06.02.2009, 15:24:16
Ideea e frumoasa,dar nu pentru o nunta.Ai putea comanda din timp niste caricaturi la el,dar sa nu fie persoanele desenate.Eu stiu altceva,si sa le oferi ca si marturii.

bliss
06.02.2009, 15:47:05
cred ca nu prea e popular pt ca toata lumea se aseaza in spatele artistului sa vada ce face, si normal se uita si la tine :))te simti putin stingher :)) apoi la nunta lumea vrea sa danseze, nu cred ca vrea sa stea pe scaun la desenat :))

Mi se pare o idee interesanta, dar sa nu le faca pe rand invitatiilor caricatura, ci sa le faca spontan, cand nu sunt atenti si sa primeasca la final desenul, daca il vor...Ar fi frumos sa faca si mirilor:D Mie mi-ar placea;))

Bella1985
20.02.2009, 18:27:18
Ideea caricaturilor ne-a venit si noua. Insa am vrut sa facem o caricatura cu noi doi in mire si mireasa pe care sa o dam ca si marturie. In format destul de mic, dar suficient de mare incat sa se inteleaga despre ce e vb. Ar fi iesit super, doar ca domnul care a facut caricatura...nu vreau sa fiu rea...asa ca spun doar ca am renuntat pentru ca era tarziu sa mai cautam pe altceineva.:P

amatt
09.03.2009, 19:15:43
eu as fi de acord cu annie.......si anume nu prea merge la nunta;hai sa ti zic ce am vazut la niste cunostinte si mi a placut f mult: au chemat un magician supertare tipul eu nu sunt fana iluzionism si magie si chestii dastea dar numerele au iesit fain fain. profi tipul :)

ceatza05
18.03.2009, 16:30:40
Mi se pare doar mie sau se transforma nuntile in balci? Caricaturist, iluzionist, dansuri din buric...

Bebe_mik
06.06.2009, 13:39:16
Super idee!!!

Ar fi foarte frumos ca persoanele sa plece cu un cadou frumos decat cu prajituri sau altceva

dezavantajul este pretul..... cam costisitor:-s

mmm888
30.06.2009, 16:02:04
Daca vrei ... iti pot recomanda eu pe cineva. Mie mi-a facut un fel de caricatura pentru invitatiile de nunta. Zilele urmatoare o sa pun si dovada.

M-ar interesa sa vad asa ceva, ai putea sa-mi dai un PM, te rog? Mersic. :-B

shiftemoll
01.07.2009, 00:57:08
dar n-am putea sa facem niste caricaturi dupa pozele de la nunta:-?, asta ca sa nu mai avem si caricaturist la nunta.

Emilia_Negulescu
19.08.2009, 16:26:21
dar n-am putea sa facem niste caricaturi dupa pozele de la nunta:-?, asta ca sa nu mai avem si caricaturist la nunta.

Foarte tare ideea

drika
16.10.2009, 15:15:00
E misto ideea..dar sa fie ceva discret...sa o faca fara sa stie invitatii. Sa ii lase in mediul lor si sa deseneze fara sa se faca coada. La sfarsit poate sa le dea opera..misto..dar cred ca vor ceva bani

luiza01
19.10.2009, 20:42:58
E misto ideea..dar sa fie ceva discret...sa o faca fara sa stie invitatii. Sa ii lase in mediul lor si sa deseneze fara sa se faca coada. La sfarsit poate sa le dea opera..misto..dar cred ca vor ceva bani

Daca stie cineva detalii sa ni le impartaseasca, e intr-adevar o idee noua

luiza01
19.10.2009, 20:43:45

Tarife, oferte?

shiftemoll
02.11.2009, 17:20:50

fetelor, eu m-am interesat inainte de nunta despre asta si l-am gasit pe un caricaturist din timisoara care face dupa poze. nu mai stiu cat era costul unei caricaturi, o sa caut mailul si va spun. cu cat erau mai multe caricaturi cu atat mai mic era pretul. promit ca revin cat gasesc mailul;-)

shiftemoll
02.11.2009, 19:11:26
"daca vreti sa facem dupa poye caricaturi e ok.
Alb , gri,negru dupa poya costa in jur de 10-15pe buc ron.pe (http://ron.pe/) dim A3 sau a4 cum doriti, mai mic e mai greu de desenat.
daca vin live la nunta fac cam 1 buc la 5-7 min si prezenta mea e 300E plus deplasarea si cayarea daca e in alt oras decat Timisoara...reyist sa deseney cam 4-5 ore....pot face in jur de 50 buc live....dar e un show."

asta este raspunsul....

Cat_Eyes
02.11.2009, 22:43:28
mm.. nu stiu daca ar fi frumos sa faci unor invitati.. si altora ba.

adriana_nunta
15.11.2009, 16:33:06

ideea asta mi se pare mai viabila caci caricaturistul nu mai e presat de timp si le poate face lejer dupa aceea ....

Flaviun
10.01.2011, 13:04:03
In loc de poze , sa se faca doar caricaturi . Sa vezi ce obositi or sa fie mirii cand tre sa stea 10 minute cu fiecare invitat la intrare, in aceeasi pozitie, sa li se faca o caricatura . O caricatura din parc, cu 30-50 de invitati, ar lua cam 40 minute... pe 42 grade la umbra... macar bine ca s-a inventat cserocsul \:D/\:D/\:D/

byanka_cld
11.01.2011, 10:28:31

Vreau si eu detalii despre caricaturist. As vrea sa fac invitatiile de nunta asa. Mersi!

byanka_cld
11.01.2011, 10:32:20
"daca vreti sa facem dupa poye caricaturi e ok.
Alb , gri,negru dupa poya costa in jur de 10-15pe buc ron.pe (http://ron.pe/) dim A3 sau a4 cum doriti, mai mic e mai greu de desenat.
daca vin live la nunta fac cam 1 buc la 5-7 min si prezenta mea e 300E plus deplasarea si cayarea daca e in alt oras decat Timisoara...reyist sa deseney cam 4-5 ore....pot face in jur de 50 buc live....dar e un show."

asta este raspunsul....

Mai multe detalii despre caricaturist ne poti da? Email, telefon, nume? Mersi!

elenush_t
27.01.2011, 14:34:00
Ma puteti ajuta si pe mine cu numarul de contact al unui caricaturist?eu am gasit unul pentru nunta printr-o agentie dar e 450 euro, e putintel cam scump

Multumesc

mirela_2008
27.02.2011, 16:58:26
Buna ,
Eu am avut caricaturist la nunta si pot sa va spun ca a fost de un real succes. Mai mult, l-am recomandat si altora si pot spune ca au fost foarte multumiti. Colile au fost personalizate cu portretele noastre iar caricaturile invitatilor erau puse in niste tuburi speciale pentru a nu se sifona sau pierde. Facea o caricatura cam in 3 minute deci a reusit sa faca foarte multe in seara respectiva si oricum nu a plecat pana cand nu i-a desenat pe toti cei care au dorit. Unii dintre prieteni le-au inramat ulterior ramanandu-le amintire pe viata, ceea ce pe mine m-a incantat nespus. Noi le-am dat in loc de marturii. Daca va intereseaza pot cauta numarul de telefon.

mirelaaa1985
03.09.2011, 22:19:15

daca e foarte bun, dureaza si 5 min. oricum interesanta ideea!

IoneliaS
14.09.2011, 12:08:59
Buna.
Este chiar un site care ofera serviciile respective, **** (http://www.caricatura-ta.ro). Ei fac atat caricaturi dupa fotografii cat si deplasari la evenimente :)

pitpalac
06.09.2012, 21:50:16
Avem si noi nevoie de cineva...nimic simandicos, ceva simplu si rapid.
Am vrea sa fie cineva care sa le poata desena atunci, nu dupa poze...si fara ca oamenii sa stea statui.

aveti vreo sugestie?

multumesc!

Clara
06.09.2012, 23:37:56
Avem si noi nevoie de cineva...nimic simandicos, ceva simplu si rapid.
Am vrea sa fie cineva care sa le poata desena atunci, nu dupa poze...si fara ca oamenii sa stea statui.

aveti vreo sugestie?

multumesc!

Il poti cauta pe Adrian Bighei pe google. Eu l am vazut "in actiune" la un party. Din pacate nu stiu detalii legate de costuri.
Succes

maryanna
07.09.2012, 21:58:33
Da, ma gandesc ca ar fi interesant un asemenea caricaturist la nunta! Adica daca sta intr-un colt si cei interesati se duc la el sa-i "faca" :"> Bine, sa nu se ajunga sa fie un punct de atractie mai mare decat insasi nunta, adica este exact ce se poate intampla si cu un magician! E bine intr-adevar sa diversifici, sa aduci ceva nou la o nunta, dar, cum am zis, sa nu fie toata lumea atenta la caricaturist si sa nu mai danseze!

Andreea_Madalina
23.10.2012, 23:08:00
Buna ,
Eu am avut caricaturist la nunta si pot sa va spun ca a fost de un real succes. Mai mult, l-am recomandat si altora si pot spune ca au fost foarte multumiti. Colile au fost personalizate cu portretele noastre iar caricaturile invitatilor erau puse in niste tuburi speciale pentru a nu se sifona sau pierde. Facea o caricatura cam in 3 minute deci a reusit sa faca foarte multe in seara respectiva si oricum nu a plecat pana cand nu i-a desenat pe toti cei care au dorit. Unii dintre prieteni le-au inramat ulterior ramanandu-le amintire pe viata, ceea ce pe mine m-a incantat nespus. Noi le-am dat in loc de marturii. Daca va intereseaza pot cauta numarul de telefon.

Foarte tare idea :) Chiar m-ar interesa si pe mine. Banuiesc ca este talentat nu? Imi poti trimite si mie nr lui de telefon, ca este o idee super ;) Iti multumesc anticipat :)

RalucaPuiu
18.04.2013, 21:21:56
Super idee!!!
Așa am primit noi cand am participat la un botez :-)

raluka_v
17.05.2013, 23:05:01
Nici prin cap nu mi-ar trece asa ceva si chiar merita din cate vad

antzuk
13.04.2014, 16:22:14
Buna ,

imi poti da mai multe detalii , te rog??! unde il gasesc, cum il cheama, ... multumesc anticipat

andreea_d14
18.06.2014, 14:26:50
buna! Dintre miresicile care au avut caricaturist la nunta sau cunosc unul, imi puteti recomanda pe cineva?
De asemenea, cele care ati avut caricaturist, nu a acaparat prea mult nunta?

Alessia25
29.10.2014, 14:21:57
Foarte tare idea :) Chiar m-ar interesa si pe mine. Banuiesc ca este talentat nu? Imi poti trimite si mie nr lui de telefon, ca este o idee super ;) Iti multumesc anticipat :)

Buna!te rog mult,ma poti ajuta si pe me cu un nr de tel intr-un pm? multumesc!

Alessia25
29.10.2014, 14:24:27
Buna ,

Buna!ma poti ajuta si pe me cu un nr de tel intr-un pm?multumesc!

Ana_is
19.11.2014, 13:32:53
Super idee! Chiar mi se pare frumos sa ai o astfel de amintire de la o nunta!