PDA

Versiunea completa : Intalnirea miresicilor din strainatate

Pagini : [1] 2

tizabela
27.03.2007, 13:24:25
Inspirata de topicul "Strainatatea" unde s-a discutat despre o posibila intalnirea a miresicilor la Paris la care eu si Dani_doro (cred ca si miresicile care stau acolo ar participa) am raspuns prezent vin cu intrebarea...organizam ceva???
In Italia la sf luni aprilie o sa fie cu siguranta un weekend prelungit (pt 25 aprilie ziua eliberari si 1 mai ziua muncii)...voi cand sunteti libere punem la vot dupa datele!!!

mayday
27.03.2007, 16:37:06
Cu voia domniilor voastre, va ofer serviciile de ghid si organizator de un picnic pe Pont des Arts!<:-P

Din pacate, eu o sa fug pina la Bruges de pe 24 pe 29 aprilie (conferinta), dar pe 1 mai o sa fiu in Paris! Pina la sfirsitul lunii! Zile libere ar mai fi pe 17 mai (e Inaltarea, pica intr-o joi) si 28 (asta e intr-o luni!)

danni
27.03.2007, 16:49:07
Si eu sunt libera in perioada asta.

Eu tocmai vin de la Paris, voiam sa mergem pe 9 aprilie din nou sa aratam orasul la o nepotica.
Daca e sa se organizeze ceva in weekend-ul 1 mai spun prezent si poate amanam pana atunci. Noi vom avea weekend prelungit, deci numai bine.
Mi-ar placea sa stiu din timp.

Bonne idée, Iza :*

danni
27.03.2007, 16:54:51
Cu voia domniilor voastre, va ofer serviciile de ghid si organizator de un picnic pe Pont des Arts!<:-P

Din pacate, eu o sa fug pina la Bruges de pe 24 pe 29 aprilie (conferinta), dar pe 1 mai o sa fiu in Paris! Pina la sfirsitul lunii! Zile libere ar mai fi pe 17 mai (e Inaltarea, pica intr-o joi) si 28 (asta e intr-o luni!)

Si eu sunt libera pe 17, 18 mai si pe 28 (cred ca e 28, nu sunt sigura). Deci avem de unde alege daca si celelate fete sunt libere.

In principiu mi-ar conveni in weekend-ul 1 mai daca stiu din timp. Poate nu chiar pe 1 ca pe 2 merg la serviciu, dar duminica sau luni ar fi super.

Ramane sa supunem la vot <:-P

tizabela
27.03.2007, 17:59:39
Si pentru noi e perfect 1 mai adika weekendul de pe 28 aprilie pana pe 1 mai!!!

danni
27.03.2007, 18:06:42
Si pentru noi e perfect 1 mai adika weekendul de pe 28 aprilie pana pe 1 mai!!!

Daca e sa ne vedem atunci noi amanam vizita la Paris de pe 9 aprilie pentru weekend-ul 1 mai. Mi-ar place foarte mult sa va cunosc pe amandoi \:D/

Asteptam si celelalte fete ;;)

tizabela
27.03.2007, 18:12:12
Deci deja spun adio termelor ca daca vi doar tu,noi tot venim...si mie imi face placere sa va cunosc!!!

mayday
27.03.2007, 18:20:17
Daca veniti in we de 1 mai, eu as putea luni! Ma intorc duminica seara din Belgia si nu vreau sa va ratez!:">

tizabela
27.03.2007, 18:30:21
Alta data care este mai indepartata,dar libera in Italia este 2 iunie (formarea republicii italiene) si pt ca este sambata le da vineri pe 1 liber (deci de pe 1 iunie pana pe 3)...sa vedem cand sunt mai multe miresici doritoare!!!

danni
27.03.2007, 18:54:39
Alta data care este mai indepartata,dar libera in Italia este 2 iunie (formarea republicii italiene) si pt ca este sambata le da vineri pe 1 liber (deci de pe 1 iunie pana pe 3)...sa vedem cand sunt mai multe miresici doritoare!!!

In iunie pentru mine e mai dificil, am examene de limba si o conferinta.

Idem si pentru mine, chiar daca veniti doar voi doi eu tot vin. Deja ma gandesc serios sa nu mai venim pe 9 apr, ci in weekend-ul 1 mai :madlaugh:

danni
27.03.2007, 18:56:31
Daca veniti in we de 1 mai, eu as putea luni! Ma intorc duminica seara din Belgia si nu vreau sa va ratez!:">

Daca treci prin Bruxelles da-mi un semn si daca nu sunt la Paris poate ne vedem ;))

Acum inca odata serios pentru mine pica foarte bine weekend-ul 1 mai. Sa vedem cine mai vrea si decidem data exacta.

ryanaro
27.03.2007, 18:58:05
sau pe 8-10 iunie la chateau de reignac \:D/ <:-P

adinac_ro
27.03.2007, 19:04:29
Buna miresici din Franta.Eu voi veni in luna de miere la Paris.Nunta e in mai , excursia o vom face in iulie-august caci anul trecut ne-am bucurat de solduri avantajoase la nice si speram sa ne surada norocul si anul acesta.

mayday
27.03.2007, 19:48:36
Daca treci prin Bruxelles da-mi un semn si daca nu sunt la Paris poate ne vedem ;))

Acum inca odata serios pentru mine pica foarte bine weekend-ul 1 mai. Sa vedem cine mai vrea si decidem data exacta.

Pai, eu as trece cu mare placere, dar o sa fie cam greu. Conferinta dureaza pina vineri, iar simbata si duminica va veni si omul meu sa facem turism... Voi nu aveti chef sa dati o fuga pina la Bruges? :">

Si daca nu se poate si nu se poate, atunci ramine Parisul! ;;)

mayday
27.03.2007, 19:49:37
sau pe 8-10 iunie la chateau de reignac \:D/ <:-P

E o invitatie oficiala?:">

Apropo, e departe de Paris castelul asta? Ca poate te trezesti cu noi pe cap!<:-P <:-P <:-P

ryanaro
27.03.2007, 19:51:20
E o invitatie oficiala?:">

Apropo, e departe de Paris castelul asta? Ca poate te trezesti cu noi pe cap!<:-P <:-P <:-P

este in apropiere de tours- deci cateva ore. \:D/

mayday
27.03.2007, 19:57:36

Ma uit pe mappy cum se ajunge!!!;-)

mayday
27.03.2007, 20:10:23

Doua ore cu masina! O aruncatura de bat! ;-)

corinutza79
27.03.2007, 22:41:25
Este foarte dragutza ideea voastra ! Felicitari si asteptam poze! ....ne-ar place si noua sa participam!<:-P..din pacate drumul nostru nu prea trece pe acolo anul acesta!

danni
28.03.2007, 01:05:56
Pai, eu as trece cu mare placere, dar o sa fie cam greu. Conferinta dureaza pina vineri, iar simbata si duminica va veni si omul meu sa facem turism... Voi nu aveti chef sa dati o fuga pina la Bruges? :">

Si daca nu se poate si nu se poate, atunci ramine Parisul! ;;)

1 mai e marti, probabil vom veni duminica (29 apr) sau luni (30 apr) la Paris sau ambele zile. Astept sa vad ce zice si Iza.

Daca nu pt. noi n-ar fi o problema sa venim pana la Brugge.

Giulia2201
28.03.2007, 10:03:29
Buna fetelor!
Si eu ma alatur ideii de a ne intalni la Paris, dar noi nu putem veni in mai, asa ca, daca mai urmeaza vreo intalnire dupa luna mai ma inscriu si eu daca se poate. Sau, de ce nu, poate vreti sa faceti o vizita la Londra?
Va pup si sper sa ne intalnim.

tizabela
28.03.2007, 11:56:10
Giulia spune data in care este ok pt tine si dupa ce au raspuns toate miresicile interesate votam!!!

Giulia2201
29.03.2007, 10:10:20
Giulia spune data in care este ok pt tine si dupa ce au raspuns toate miresicile interesate votam!!!

Ptr mine cred ca r fi bine in iunie, oricare weekend, doar sa stiu din timp sa cumparam biletele sau poate venim cu masina. Mi-ar face mare placere sa va cunosc. Pupici!

danni
01.04.2007, 20:33:00
Iza, cum facem pana la urma? Ne vedem in weekend-ul 1 mai sau lasam pentru primul weekend din iunie? Am vazut ca poti si atunci. Pentru mine ar fi singurul weekend din iunie cand as putea, ca apoi am foarte multa treaba. Pana atunci poate mai sunt si alte amatoare.
As vrea sa stiu saptamana asta daca e sa ne vedem in weekend-ul 1 mai ca sa stiu daca anulez pt. 9 aprilie.

Celelalte miresici, nimic? BDiana (parca tu veneai la sfarsitul lunii aprilie in Paris), miresici de Paris? Asteptam :-w

tizabela
02.04.2007, 12:39:47
Dani cred ca este mai bine in weekendul 2,3 iunie pt ca la sf de aprilie s-au anuntat niste musafiri ma rog nu stau la mine,dar vor sa ne vedem(verisoara mea locuieste in Japonia pe 22 aprilie merge in Romania si a doua saptamana de concediu de pe 29 vrea sa o petreaca la Venezia si Roma caci dupa nunta nu au facut luna de miere si daca tot vin in Europa vor sa viziteze si Italia)!!!
Sper ca pt data respectiva sa fie mai multe amatoare,dar daca nu eu oricum imi cumpar bilete deci ne putem vedea noi ...dupa in iunie si iulie sunt cu ultimele examene si nu prea mai am timp!!!

danni
02.04.2007, 17:01:16
Dani cred ca este mai bine in weekendul 2,3 iunie pt ca la sf de aprilie s-au anuntat niste musafiri ma rog nu stau la mine,dar vor sa ne vedem(verisoara mea locuieste in Japonia pe 22 aprilie merge in Romania si a doua saptamana de concediu de pe 29 vrea sa o petreaca la Venezia si Roma caci dupa nunta nu au facut luna de miere si daca tot vin in Europa vor sa viziteze si Italia)!!!
Sper ca pt data respectiva sa fie mai multe amatoare,dar daca nu eu oricum imi cumpar bilete deci ne putem vedea noi ...dupa in iunie si iulie sunt cu ultimele examene si nu prea mai am timp!!!

E bine pentru noi. Atunci ramane weekend-ul 2-3 iunie.

BDiana
04.04.2007, 11:09:03
Hop si eu! Abia acum am vazut subiectul... Pai, cu putin noroc, noi ajungem la Paris in weekendul lung 25 (seara) - 28 mai... E Pentecôte, si avem luni liber. O sa aflu azi, cel tarziu maine daca venim. Si iau si bilete de tren :D... Mai vrea cineva in weekendul ala? Plsss... [-o< :-SS

danni
04.04.2007, 11:18:59
Hop si eu! Abia acum am vazut subiectul... Pai, cu putin noroc, noi ajungem la Paris in weekendul lung 25 (seara) - 28 mai... E Pentecôte, si avem luni liber. O sa aflu azi, cel tarziu maine daca venim. Si iau si bilete de tren :D... Mai vrea cineva in weekendul ala? Plsss... [-o< :-SS

Pai tocmai aseara am cazut de comun acord cu Iza sa venim in weekend-ul 26-28 mai. E hotarat.

Deci, see you there!!! <:-P

ALEX21A
04.04.2007, 11:20:11
cred ca la urm intal ma bag si eu.........dar as prefera ca intal sa nu fie la paris...........ca nu mai suport........prea des paris..........orice altceva...........o sa urmaresc<:-P

ALEX21A
04.04.2007, 11:21:05
Pai tocmai aseara am cazut de comun acord cu Iza sa venim in weekend-ul 26-28 mai.

de data asta va ratez;;) ...ca doar am nunta pe 2 iunie....next time<:-P

danni
04.04.2007, 11:21:19
cred ca la urm intal ma bag si eu.........dar as prefera ca intal sa nu fie la paris...........ca nu mai suport........prea des paris..........orice altceva...........o sa urmaresc<:-P

Poate la Bruxelles ;;)

danni
04.04.2007, 11:23:13
de data asta va ratez;;) ...ca doar am nunta pe 2 iunie....next time<:-P

Pai next time la Bruxelles ;))

BDiana
04.04.2007, 11:28:12
Pai tocmai aseara am cazut de comun acord cu Iza sa venim in weekend-ul 26-28 mai. E hotarat.

Weeee!! Suuper! :D :D :D
Alte doritoare?!!!

Bruxelles suna FOARTE bine... N-am fost niciodata!
Si a treia intalnire... la Lausanne? ;;) :D

ALEX21A
04.04.2007, 11:28:34
Pai next time la Bruxelles ;))

asa da..........m am cam saturat de paris..........ceva ce n am vazut......

de ex laussane am vazut(mergem pe capul diane;)) ),dar m as mai baga desi nu sunt multe d evazut,orasul e mic,dar e f placut........

ALEX21A
04.04.2007, 11:29:20

;)) ;)) ;;) ........gand la gand cu bucurie<:-P

higgs
04.04.2007, 11:34:04
;)) ;)) ;;) ........gand la gand cu bucurie<:-P
Sau poate Amsterdam ;)

ALEX21A
04.04.2007, 11:35:52
Sau poate Amsterdam ;)

mai faceti voi invitatii........sa vedeti cum va treziti cu noi pe capu vostru;))........ca tot n am fost la amsterdam......

ryanaro
04.04.2007, 11:37:12
mai faceti voi invitatii........sa vedeti cum va treziti cu noi pe capu vostru;))........ca tot n am fost la amsterdam......

la amsterdam chiar vin si eu. dar vin pe apa sic! =))

danni
04.04.2007, 11:38:21
Weeee!! Suuper! :D :D :D
Alte doritoare?!!!

Bruxelles suna FOARTE bine... N-am fost niciodata!

Apoi Venetia, Amsterdam, Londra, Dublin ;))

Mitutza si eu am vazut Parisul "n fois" si ma duc si luni cu o nepotica, dar ce nu fac eu sa vad fetele. In plus cred ca o sa ne distram de minune.

BDiana
04.04.2007, 11:39:59
Sau poate Amsterdam ;)
Si eu vin la Amsterdam, dar deocamdata, haideti si voi la Paris!

higgs
04.04.2007, 11:54:40
Si eu vin la Amsterdam, dar deocamdata, haideti si voi la Paris!

Pai ultimul weekend din mai nu stiu daca pot. Pe 27 mai e ziua mea, iar pe 2 iunie e civila aici :)

M.

BDiana
04.04.2007, 11:56:47
Pai ultimul weekend din mai nu stiu daca pot. Pe 27 mai e ziua mea, iar pe 2 iunie e civila aici :)

M.
Eee, la multi ani! Si felicitari pt. civila! Si totusi? ;;) Ziua de nastere la Paris? :D

BDiana
04.04.2007, 12:09:20
Gata Dani, batem palma! ;-)

In 10 min fug sa-mi cumpar bilete de TGV!!! Uuuu-uuuu
(sper sa mai gasesc locuri... :-SS)

higgs
04.04.2007, 12:11:15
Eee, la multi ani! Si felicitari pt. civila! Si totusi? ;;) Ziua de nastere la Paris? :D

Suna foarte bine zic eu, insa nu stiu daca suna bine pentru cei din jur :). Or sa creada ca fug de al meu ;)
M.

BDiana
04.04.2007, 12:16:50
Suna foarte bine zic eu, insa nu stiu daca suna bine pentru cei din jur :). Or sa creada ca fug de al meu ;)
M.
Pai il iei si pe el!! Si eu vin cu al meu... Cum sa-l las singur?! ;;)

danni
04.04.2007, 12:18:20
Pai il iei si pe el!! Si eu vin cu al meu... Cum sa-l las singur?! ;;)

Pai toate venim cu ei ;;)

higgs
04.04.2007, 12:22:27
Pai toate venim cu ei ;;)

Am sa-l intreb. Depinde si de toate aranjamentele blablabla...dar sa stiti ca eu sunt usor de convins asa ca nu mai insistati ;)

M.

BDiana
04.04.2007, 12:28:27
Am sa-l intreb. Depinde si de toate aranjamentele blablabla...dar sa stiti ca eu sunt usor de convins asa ca nu mai insistati ;)

M.
>:) .

danni
04.04.2007, 12:29:27

M.

=)) =)) =))

mayday
04.04.2007, 12:41:42
Ramine ultimul we de mai atunci?... Excelent!!! Putem sa facem un picnic la Versailles?<:-P

BDiana
04.04.2007, 13:52:33
Gataaaa! Am luat bilete! PARIS, VENIM!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P

danni
04.04.2007, 14:25:54
Gataaaa! Am luat bilete! PARIS, VENIM!!!!! <:-P <:-P <:-P <:-P

<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Noi inca n-am luat dar daca nu mai gasim la Thalys venim cu masina.
Ce ma bucur ca vii si tu :madlaugh: Veniti de cand pana cand?

danni
04.04.2007, 14:28:12
Ramine ultimul we de mai atunci?... Excelent!!! Putem sa facem un picnic la Versailles?<:-P

Da, e stabilit. Ultimul weekend din mai.

allyy
04.04.2007, 14:35:34
Acum am vazut subiectul! Ce frumos! Mi-ar placea atat de mult sa pot veni si eu sa va cunosc personal!!!!!! Dar noi nu putem face o escapada de genul asta, din pacate!=((
Am zis ca vom face luna de miere la anul, speram la Paris, asa ca poate atunci veti mai organiza o alta intalnire! Ce bine ar fi!
Oricum distractie placuta si astept cu nerabdare pozici de la marele eveniment!>:D<

BDiana
04.04.2007, 14:55:26
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Noi inca n-am luat dar daca nu mai gasim la Thalys venim cu masina.
Ce ma bucur ca vii si tu :madlaugh: Veniti de cand pana cand?
De vineri noaptea (ajungem la 22:11) pana luni seara (plecam la 18:04). O sa stam la niste prieteni :D

Acum am vazut subiectul! Ce frumos! Mi-ar placea atat de mult sa pot veni si eu sa va cunosc personal!!!!!! Dar noi nu putem face o escapada de genul asta, din pacate!=((
Am zis ca vom face luna de miere la anul, speram la Paris, asa ca poate atunci veti mai organiza o alta intalnire! Ce bine ar fi!
Oricum distractie placuta si astept cu nerabdare pozici de la marele eveniment!>:D<
Pai nu-i nimic... Data viitoare :D
Si sigur, vom face muuulte poze!

mayday
04.04.2007, 16:14:58
Gata, am revenit! Am fost la coafor... ca dam o fuga la Bucuresti de Paste sa-mi cunosc socrii inainte de nunta, totusi!!!:-$ :">

Uff, Diana, bine ca adusesi vorba, ca eu uitasem! Noi putem gazdui o miresica cu miresoiul ei daca aveti nevoie! Doar simbata ar fi o problema, vor veni niste prieteni din Romania pe la noi... dar duminica si luni se poate sta fara probleme!

Giulia2201
04.04.2007, 16:18:41
Din pacate noi nu putem veni ptr ca vine mama la noi in vizita, dar daca ajungeti in Londra la urmatoarea intalnire, anuntati-ma si pe mine.

ALEX21A
04.04.2007, 16:42:47
uffffff............ce mi e ciudata!!.........diana se vede cu dany.........2 prefrate de ale mele d epe miresici............si eu ratez .........da,ma consolez ca o sa ma vad cu diana in bucuresti,nu i asa??

ALEX21A
04.04.2007, 16:46:34
Mitutza si eu am vazut Parisul "n fois" si ma duc si luni cu o nepotica, dar ce nu fac eu sa vad fetele. In plus cred ca o sa ne distram de minune.

cred ca eu sunt d evina......si exagerez putin>>nu mi place lb franceza..........cu atat mai mult cu cat nu stiu o iota........cred ca de aici si repulsia......nu mi plac parisienii(de fapt amestecatura aia de oameni).....iar de vazut parisul l am vazut.......chiar de mai multe ori acelasi lucru,cu exc disneyland ului........

danni
04.04.2007, 16:51:36
cred ca eu sunt d evina......si exagerez putin>>nu mi place lb franceza..........cu atat mai mult cu cat nu stiu o iota........cred ca de aici si repulsia......nu mi plac parisienii(de fapt amestecatura aia de oameni).....iar de vazut parisul l am vazut.......chiar de mai multe ori acelasi lucru,cu exc disneyland ului........

Pai cred ca si la mine ar fi fost la fel daca nu stiam franceza. De exemplu in Italia eram cam stinghera ca inteleg putin italiana dar nu o vorbesc.

Eu vin special pt. fete ca de vizitat am vizitat Parisul de cateva ori deja. Poate vii la alta intalnire daca vom organiza in alt oras.

ALEX21A
04.04.2007, 16:53:18
Pai cred ca si la mine ar fi fost la fel daca nu stiam franceza. De exemplu in Italia eram cam stinghera ca inteleg putin italiana dar nu o vorbesc.

Eu vin special pt. fete ca de vizitat am vizitat Parisul de cateva ori deja.

italienii.......bine ca lb lor aduce bine cu romana,ca la engl sunt afoni..........

ps>>am primit banii trimisi de tine,dany!!!<:-P

danni
04.04.2007, 16:55:39
uffffff............ce mi e ciudata!!.........diana se vede cu dany.........2 prefrate de ale mele d epe miresici............si eu ratez .........da,ma consolez ca o sa ma vad cu diana in bucuresti,nu i asa??

Vine si Izabela. Abia astept :madlaugh:
Cand m-am inscris pe forumul asta nu ma asteptam sa ne si vedem. Mi se pare super.

danni
04.04.2007, 16:56:55
Din pacate noi nu putem veni ptr ca vine mama la noi in vizita, dar daca ajungeti in Londra la urmatoarea intalnire, anuntati-ma si pe mine.

Noi venim in decembrie in Londra. Poate organizam o intalnire si atunci. ;;)

BDiana
04.04.2007, 16:57:00
Cand m-am inscris pe forumul asta nu ma asteptam sa ne si vedem. Mi se pare super.
DA!!! Ce ma bucur! :D Abia astept!!! >:D<

Nici la Londra n-am fost pana acum, asa ca... ;;) poate venim si noi!

danni
04.04.2007, 16:57:59
ps>>am primit banii trimisi de tine,dany!!!<:-P

Ma bucur. Si chestia asta cu copiii mi se pare super, nu m-as fi gandit...

ALEX21A
04.04.2007, 16:58:44

sunt supi rau.......si iza:-< ........sa va distrati fetele........asta e....next time.........si sa puneti pozici<:-P

danni
04.04.2007, 17:01:07
sa puneti pozici<:-P

O.K. Promitem ^:)^

ALEX21A
04.04.2007, 17:03:09

la londra nici eu n am fost.....si m as baga<:-P <:-P

ALEX21A
04.04.2007, 17:08:42
mi a si venit o idee>>e o doamna pe aici care si face nunta la castel:-" :-" :-" .......poate il mai inchiriaza odata pt intal miresicilor........in anglia nu sunt castele??:-" :-" ;))

ryanaro
04.04.2007, 17:09:57
mi a si venit o idee>>e o doamna pe aici care si face nunta la castel:-" :-" :-" .......poate il mai inchiriaza odata pt intal miresicilor........in anglia nu sunt castele??:-" :-" ;))

il inchiriaza daca face o cheta pe banii altora \:D/... mai degraba scotia, ca acolo sunt multe castele. ;))

ALEX21A
04.04.2007, 17:11:42
il inchiriaza daca face o cheta pe banii altora \:D/... mai degraba scotia, ca acolo sunt multe castele. ;))

eeeeeeeeeeeeeeeee[-( [-( [-(

Giulia2201
05.04.2007, 09:53:41

Va asteptam cu mare drag.

Giulia2201
05.04.2007, 09:54:25
DA!!! Ce ma bucur! :D Abia astept!!! >:D<

Sunteti bine veniti. Va asteptam.

Giulia2201
05.04.2007, 09:56:47
la londra nici eu n am fost.....si m as baga<:-P <:-P

Mitutza, bineinteles ca si tu esti bine venita. Ar fi super sa ne intalnim aici cat mai multe.

iulia73190
05.04.2007, 13:41:08
Salut! acum am vazut si eu intalnirea asta (nu prea am mai avut timp sa ma conectez), dar vin si eu; din cate vad ati stabilit ultimu weekend din mai, e ok; ne tinem la curent<:-P !

syyylviuta
05.04.2007, 14:14:49

La Londra ma bag si eu! Sper sa fiu acolo in decembrie...

tizabela
05.04.2007, 14:16:47
Eu am cumparat azi biletele de avion deci ne vedem cu siguranta pe 26 (ajungem la 11 ora Frantei) si o sa plecam pe 28 dimineata (la 6 si 45)....deci o sa trebuiasca sa stam la un hotel aproape de aeroportul CDG!!!

iulia73190
05.04.2007, 14:27:02
Eu am cumparat azi biletele de avion deci ne vedem cu siguranta pe 26 (ajungem la 11 ora Frantei) si o sa plecam pe 28 dimineata (la 6 si 45)....deci o sa trebuiasca sa stam la un hotel aproape de aeroportul CDG!!!

Millenium CDG e acceptabil, dar un pic scumput; e singurul in zona de care iti pot spune ceva caci e singurul in care am intrat;

iulia73190
05.04.2007, 14:28:04
Millenium CDG e acceptabil, dar un pic scumput; e singurul in zona de care iti pot spune ceva caci e singurul in care am intrat;

Am uitat sa-ti spun ca ai acces direct din aeroport cu o navetuza; este in incinta aeroportului.

tizabela
05.04.2007, 14:34:08
Am uitat sa-ti spun ca ai acces direct din aeroport cu o navetuza; este in incinta aeroportului.

Pt hotel m-am uitat pe booking si le-am cautat pe toate care au si servicul de bus naveta pt aeroport...am 2,3 pe care le-am ales,dar acum sa vedem ce zice si Dani caci am decis sa stam impreuna la acelasi hotel!

tizabela
05.04.2007, 14:36:41
P.S Merci mult pt info am sa ma uit si la asta de care mi-ai zis tu!!!

danni
05.04.2007, 14:48:23
Pt hotel m-am uitat pe booking si le-am cautat pe toate care au si servicul de bus naveta pt aeroport...am 2,3 pe care le-am ales,dar acum sa vedem ce zice si Dani caci am decis sa stam impreuna la acelasi hotel!

Pai Iza vorbim cand ai tu timp. Eu sunt conectata la msg.

Miky
15.04.2007, 21:16:17
Tocmai am aflat marea si minunata veste de la Dani Doro...:madlaugh:
...abia astept sa va vad fetele...:gen_17: :gen_17: :gen_17:

danni
15.04.2007, 22:38:46
Tocmai am aflat marea si minunata veste de la Dani Doro...:madlaugh:
...abia astept sa va vad fetele...:gen_17: :gen_17: :gen_17:

Daaaaa :madlaugh:

Si eu am propus pe topicul Strainatate sa petrecem sambata seara la restaurantul romanesc din Paris. Ce ziceti, fetele? Sunteti de acord? ;;)

higgs
17.04.2007, 12:20:46
Daaaaa :madlaugh:

Si eu am propus pe topicul Strainatate sa petrecem sambata seara la restaurantul romanesc din Paris. Ce ziceti, fetele? Sunteti de acord? ;;)

Restaurantul de langa ambasada romana? Daca da eu imi aduc aminte ca am mancat tare bine acolo. Eram la master asa ca preturile mi s-au parut cam mari, insa mancarea era f. gustoasa.
Eu zic ca este o idee buna :). Imi dau si eu cu parerea ;)

M.

BDiana
17.04.2007, 13:13:18
Restaurantul de langa ambasada romana? Daca da eu imi aduc aminte ca am mancat tare bine acolo. Eram la master asa ca preturile mi s-au parut cam mari, insa mancarea era f. gustoasa.
Eu zic ca este o idee buna :). Imi dau si eu cu parerea ;)

M.

Deci viiiiiii? ;;)

Si eu zic ca e ok, sa facem rezervare deci!!

Maama... ce de sarmalute si ardei copti si ciorba de burta si papanasi si slanina, si... si... o sa mai mananc!!!!!! =P~ =P~ =P~ =P~ =P~

iulia73190
17.04.2007, 13:20:47
Deci viiiiiii? ;;)

Si eu zic ca e ok, sa facem rezervare deci!!

Maama... ce de sarmalute si ardei copti si ciorba de burta si papanasi si slanina, si... si... o sa mai mananc!!!!!! =P~ =P~ =P~ =P~ =P~

Diana tu vorbesti de rezervare, dar cum a ramas pana la urma, ultimul weekend din mai sau din aprilie?

mayday
17.04.2007, 13:37:41
Salutare!!

Suna bine asta cu restaurantul romanesc!=P~

Din cite stiu (dupa ultimele statistici!;-)) in Paris sint patru...

Doina, linga ambasada, dar eu is mai circotasa cu restaurantul asta! E foarte "romanesc", cu toate calitatile si defectele! Mincarea e foarte buna, dar patronul e "afacerist", nota e scrisa de mina, plina cu greseli de calcul (in favoarea lui, fireste!), decoratiunile combina cu "succes" Mosi Craciuni de plastic, statuete cu Dracula si servete populare!!!! #-o

Elena... relativ nou, micut, ieftin, fara pretentii! E tinut de un cuplu tinerel si foarte de treaba! Cind maninci la ei, e ca acasa... foarte intim, stau la povesti cu tine! Singura problema e ca trebuie vorbit cu ei cu o saptamina, doua inainte ca sa le dam "meniul"! Fiind mic, nu fac in fiecare zi tot ce scrie pe meniu.

Mai sint doua in care n-am fost ... Athanor si Cristina (prietenii care au fost in ultimul zic ca e foarte frumos aranjat, mincarea e excelenta, dar e cam scump!)...

Iar daca e frumos afara si va tenteaza, putem face un gratar la noi in curte!:"> Daca-mi dati o reteta de mici! ;-)

BDiana
17.04.2007, 15:37:14
Diana tu vorbesti de rezervare, dar cum a ramas pana la urma, ultimul weekend din mai sau din aprilie?
Daaa, venim, veniiim :) Uite, am scris aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3853&page=6)
Noi ajungem vineri, 25 mai, seara si stam pana luni pe 28. O sa dormim la niste prieteni...
Abia astept! >:D<

BDiana
17.04.2007, 15:38:17
Salutare!!

Doina, linga ambasada, dar eu is mai circotasa cu restaurantul asta! E foarte "romanesc", cu toate calitatile si defectele! Mincarea e foarte buna, dar patronul e "afacerist", nota e scrisa de mina, plina cu greseli de calcul (in favoarea lui, fireste!), decoratiunile combina cu "succes" Mosi Craciuni de plastic, statuete cu Dracula si servete populare!!!! #-o

Elena... relativ nou, micut, ieftin, fara pretentii! E tinut de un cuplu tinerel si foarte de treaba! Cind maninci la ei, e ca acasa... foarte intim, stau la povesti cu tine! Singura problema e ca trebuie vorbit cu ei cu o saptamina, doua inainte ca sa le dam "meniul"! Fiind mic, nu fac in fiecare zi tot ce scrie pe meniu.

Mai sint doua in care n-am fost ... Athanor si Cristina (prietenii care au fost in ultimul zic ca e foarte frumos aranjat, mincarea e excelenta, dar e cam scump!)...

Iar daca e frumos afara si va tenteaza, putem face un gratar la noi in curte!:"> Daca-mi dati o reteta de mici! ;-)
Pai atunci Elena sau Crisina sa fie...
Cat despre mici, pun eu reteta diseara. ;-)

danni
17.04.2007, 15:59:24

A ramas in ultimul weekend din mai 26-27. Cel mai probabil ne vom vedea cu toate pe 26 dupa-amiaza, seara daca ne punem de acord.

Pentru mine e ok la oricare dintre cele 4 restaurante numai romanesc sa fie si gustos =P~

Miky zicea ca se poate ocupa de rezervare pt. ca locuieste la 5 minute de unul dintre restaurante.

Eu am o problema, nu ma pot hotara cu o saptamana-doua inainte ce vreau sa comand in ziua respectiva asa ca prefer la unul la care se poate comanda pe loc :D

BDiana
17.04.2007, 16:05:32
Eu am o problema, nu ma pot hotara cu o saptamana-doua inainte ce vreau sa comand in ziua respectiva asa ca prefer la unul la care se poate comanda pe loc :D
Eu pot! Vreau... DE TOATE!!! =P~ :D

mayday
17.04.2007, 16:11:27
Mamaaa, ce pofticioase sinteti! ;-)

Miky
17.04.2007, 17:21:37
[quote=mayday;189195]Salutare!!

In legatura cu ce ai spus, despre Doina sunt total de acord cu tine, patronul si pe mine m-a cam "sacait"(nu cine stie ce..), si intr-adevar preturile sunt cam ridicate putin, dar tinand cont ca e foarte aproape de noi, si ne-a placut mancarea, de fiecare data, nu am mai cautat altul, asa ca noi nu il stim decat p'asta Doina altele eu nu mai stiu in Paris.

Daca stiti un altul mai bun, cu placere asa incerca si eu in alta parte..., daca ramane la cel pe care eu il stiu, (Doina) cu placere merg eu sa fac rezervare

Pupici si tinem legatura:*

danni
17.04.2007, 17:35:51
Eu pot! Vreau... DE TOATE!!! =P~ :D

Si eu vreau de toate dar nu stiu daca am sa pot sa le termin :))

mayday
17.04.2007, 18:06:39
Pina acum, sigurul despre care am auzit numai lucruri bune e Cristina (inca nu l-am vazut!)... comentariul negativ privea preturile (cam 30 de euro pentru un meniu complet), desi e relativ ok pentru preturile pariziene. Poate ni se pare noua mult sa platesti 15 euro pe o portie de sarmale, da' asta e! Daca-s bune!!!=P~

Miky, Cristina e prin Montorgueil... poate mergem intr-o zi in recunoastere! ;-)

Va dau niste linkuri frantuzesti apropos de restaurantele astea!

http://www.fra.cityvox.fr/restaurants_paris/chez-cristina_200037696/Profil-Lieu

http://www.fra.cityvox.fr/restaurants_paris/doina_6654/Profil-Lieu

Pe Elena nu-i gasesc!:(

BDiana
17.04.2007, 18:18:20
Va dau niste linkuri frantuzesti apropos de restaurantele astea!
http://www.fra.cityvox.fr/restaurants_paris/chez-cristina_200037696/Profil-Lieu
Pe Elena nu-i gasesc!:(
Dintre cele 3, cred ca cel mai bine arata Chez Cristina.

BDiana
17.04.2007, 18:21:02
L-am gasit si pe Elena: http://www.parisrestopromo.com/restaurant/PHP/display-restaurant-paris.php?resto_paris_I=324

http://elena.restaurant.free.fr/Elena.jpg

Pare ok.

mayday
17.04.2007, 18:31:36
si Athanor

http://www.fra.cityvox.fr/bars-et-boites_paris/athanor_50205/Profil-Lieu

BDiana
17.04.2007, 18:40:20
Ok, am mai citit comentarii si aici: http://www.pagesrestos.com/search.php?pg=lstQ&CR_Cooking_Type%5B%5D=EST.RMN&lnk=BR0000991682 si sunt tot mai convinsa ca e safe sa mergem la Cristina. Si Elena pare ok, pt. ca inclin sa nu iau in seama primul comentariu... Pare facut de un baiat care 1) e un pic rusinat de faptul ca e roman si 2) nu pare sa fi inteles ca e un MIC resto tinut de o familie... Totusi recunosc ca m-a ingrijorat putin. :)

Restul fetelor (si baietilor) ce zic? ;;)

higgs
17.04.2007, 18:49:24
Ok, am mai citit comentarii si aici: http://www.pagesrestos.com/search.php?pg=lstQ&CR_Cooking_Type%5B%5D=EST.RMN&lnk=BR0000991682 si sunt tot mai convinsa ca e safe sa mergem la Cristina. Si Elena pare ok, pt. ca inclin sa nu iau in seama primul comentariu... Pare facut de un baiat care 1) e un pic rusinat de faptul ca e roman si 2) nu pare sa fi inteles ca e un MIC resto tinut de o familie... Totusi recunosc ca m-a ingrijorat putin. :)

Restul fetelor (si baietilor) ce zic? ;;)

Am citit comentariile rest Doina....vad ca este tare schimbat. Eu cred ca am fost acolo in 2002....Ma sperie comentariile pfu. Ce se mai schimba unele restaurante, si nu in bine :(

M.

tizabela
17.04.2007, 19:10:57
Noi ajungem pe CDG sambata 26 mai la ora 11 si stam la hotelul Suitehotel (impreuna cu Dani \:D/ ),iar plecarea este luni pe 28 dimineata la 6 si jumatate!!!
In ceea ce priveste alegerea restaurantului unde sa papam eu las ultimul cuvant fetelor din Paris care au fost deja si vb din proprie experienta!!!

Miky
17.04.2007, 19:43:00
Miky, Cristina e prin Montorgueil... poate mergem intr-o zi in recunoastere! ;-)

Mi-ar face o deosebita placere sa mergem impreuna, ca s-asa noi suntem singurei aici in Paris, nu avem pe nimeni, deci iti dai seama ca e mult mai placut sa cercetezi in mai multi :)) ...

Pe bune ar fi super sa mergem intr-o zi in recunoastere<:-P ma incanta la nebunie ideea<:-P

iulia73190
17.04.2007, 22:14:17
Nu mai pot de ras!! acum m-am uitat la localizarea restaurantelor si am vazut ca, Cristina e intr-un cartier unde ma duc foarte des (de altfel sunt mari sansele de a fi trecut pe langa fara sa-mi dau macar seama ca e restaurant romanesc=)) ); asa ca, cu prima ocazie cu care ma voi afla prin preajma am sa dau o tura;
Iar despre Athanor, am vrut odata sa merg cu sotul meu dar la fata locului ne-am razgandit, restaurantul fiind cam pustiu (doar o masa ocupata; precizez ca era sambata si ca restaurantul se afla intr-o zona unde sunt numai restaurante cu specific traditional din diferite tari; deci ambienta nu m-a incantat).
Cam atat despre ce stiu eu.>:D<

iulia73190
17.04.2007, 22:18:15
Daaa, venim, veniiim :) Uite, am scris aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3853&page=6)
Noi ajungem vineri, 25 mai, seara si stam pana luni pe 28. O sa dormim la niste prieteni...
Abia astept! >:D<

Si eu abia astept; sper sa nu intervina vreo urgenta sa plec pe undeva ca tare rau mi-ar parea; dar imi musc limba sa nu fie nimic si sa va pot intalni>:D< !!

danni
18.04.2007, 00:57:44
Si eu tot pentru Chez Cristina votez :)>-:D

desdemone
25.04.2007, 02:35:20
Si eu tot pentru Chez Cristina votez :)>-:D
Buna fetelor, miresici doritoare de un RDV la Paris, as vrea sa stiu si eu care va sunt planurile la paris , in afara de " cristina"?!Poate sunteti dragutze si ma informati s.....poate ma angrenati si pe mine sa vin la intalnire....Merci!

danni
02.05.2007, 16:48:45
Fetelor, ne organizam putin pe aici? Hotaram la ce restaurant mergem (eu votez pentru Chez Cristina)? Se ocupa cineva din Paris de rezervare sau sunam noi?

Propun sa ne vedem sambata dupa-amiaza (in jurul orei 18)? Ce ziceti?

Daca aveti vreo propunere... ;;)

danni
02.05.2007, 16:49:46
Buna fetelor, miresici doritoare de un RDV la Paris, as vrea sa stiu si eu care va sunt planurile la paris , in afara de " cristina"?!Poate sunteti dragutze si ma informati s.....poate ma angrenati si pe mine sa vin la intalnire....Merci!

Inca nu am hotarat exact ce vom face. Cred ca trebuie sa mai urmaresti topicul din cand in cand.

BDiana
02.05.2007, 16:58:54
Am adaugat un poll

danni
02.05.2007, 17:04:49
Am adaugat un poll

Am votat deja ;))

BDiana
02.05.2007, 17:44:58
Cine vine (nu stiu numele tuturor sotilor / iubitilor, asa ca pun numai miresicilor):

2. Tiza
4. Dani
6. Diana

8. Mayday
10. Iulia
12. Miky

14. Higgs?
16. Desdemone?

mayday
02.05.2007, 18:12:44
La mine vor fi niste prieteni din Romania! Pica bine, pentru ca s-au hotarit sa se insoare anul asta!!!;-) Sper sa nu tipe la mine ca-i duc sa manince romaneste in vacanta la Paris! :">

Sa vedem citi/cite sintem si ne ocupam de rezervare! Miky? ;-)

danni
02.05.2007, 18:53:18
Cine vine (nu stiu numele tuturor sotilor / iubitilor, asa ca pun numai miresicilor):

2. Tiza
4. Dani
6. Diana

8. Mayday
10. Iulia
12. Miky

14. Higgs?
16. Desdemone?

Noi venim sigur: dani+geert (sotul)

iulia73190
02.05.2007, 20:13:38
Noi venim sigur: dani+geert (sotul)

si eu am votat<:-P ! vin cu sotul (alex); in principiu e ok , dar sper asa cum v-am mai spus sa nu trebuiasca sa merg in romania ( astept un raspuns si inca nu stiu sigur);

in orice caz abia astept; si ora e ok!!

Miky
04.05.2007, 17:10:59
La mine vor fi niste prieteni din Romania! Pica bine, pentru ca s-au hotarit sa se insoare anul asta!!!;-) Sper sa nu tipe la mine ca-i duc sa manince romaneste in vacanta la Paris! :">

Sa vedem citi/cite sintem si ne ocupam de rezervare! Miky? ;-)

Prezent, prezent, desi sunt cam intarziata, abia acum citit ce ati mai hotarat, eu ma ocup cu mayday;-) . In privinta orei..., sper sa fie si pt mine ok, desi eu cred ca este destul de bine, iar de venit, vin cu al meu sotior Radu;-)

tizabela
04.05.2007, 22:46:28
Inca doi pe lista eu si sotul meu Fabio!!!

tizabela
10.05.2007, 17:03:07
Pana la urma cate cupluri suntem cu siguranta???
Mergem la Chez Cristina nu???mai sunt doar doua saptamani asa ca e mai bine sa ne organizam deja!!!

ALEX21A
10.05.2007, 17:05:08

2. Tiza
4. Dani
6. Diana

8. Mayday
10. Iulia
12. Miky

14. Higgs?
16. Desdemone?

:gen_20: :gen_20: mooooooooorrrrrrrrrrrrrrr de invidie..........sunteti cam multi.........vreau si euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

BDiana
10.05.2007, 17:08:01
Pana acum 7 cupluri / 14 persoane:

2. Tiza si Fabio
4. Dani si Geert
6. Diana si Cristi

8. Mayday + Sotul
10. Prieteni Mayday
12. Iulia si Alex
14. Miky si Radu

:-"

BDiana
10.05.2007, 17:09:04
:gen_20: :gen_20: mooooooooorrrrrrrrrrrrrrr de invidie..........sunteti cam multi.........vreau si euuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Hahahaaaa
Acum ma intelegi?! Asa ma simt eu cand faceti intalniri in Ro in fiecare luna... :)
Lasa, ca data viitoare poate vii si tu

tizabela
10.05.2007, 17:17:18
Pana acum 7 cupluri / 14 persoane:

2. Tiza si Fabio
4. Dani si Geert
6. Diana si Cristi

8. Mayday + Sotul
10. Prieteni Mayday
12. Iulia si Alex
14. Miky si Radu

:-"

Multumesc mult Diana!!!

BDiana
10.05.2007, 17:20:20
Multumesc mult Diana!!!
Cupla! :)

danni
11.05.2007, 17:24:53
Miky si Mayday, puteti sa faceti o rezervare pentru 14 persoane pe 26 mai 2007 la ora 18 la restaurantul Chez Cristina? :)

Sa rezervam din timp ca sa fim sigure.

Va pup fetelor pe toate si abia astept sa ne vedem. :*

Miky
14.05.2007, 20:05:19
Miky si Mayday, puteti sa faceti o rezervare pentru 14 persoane pe 26 mai 2007 la ora 18 la restaurantul Chez Cristina? :)

Sa rezervam din timp ca sa fim sigure.

Va pup fetelor pe toate si abia astept sa ne vedem. :*

O sa merrg cu sotul, poate saptamna asta si poate si cu mayday, dar ea e asa ocupata sarcuta cu serviciul#-o ......sper de data asta sa gasesc deschis acolo, pt ca am fost cu al meu iubitica intr-o zi, sa cercetam terenul, si era inchis.......de data asta sper sa gasesc deschis, si sa imi si placa, pt ca nu stiu de ce, dar pe noi ne-a lasat cam rece, poate pt ca era inchis, si uitandu-ne asa pe geam nu ne spunea nimic, poate ca era la capatul unei stradute, nici nu iti dadeai seama ca acolo ar fi restaurant..., nu stiu:-\ .......dar oricum in general am intales ca ar fi placut si ca se manca bine:[email protected]
........mor de nerabdare sa ne intalnim, acum ceva timp ziceam"ooooo tocmai la sf lui mai:-< , cat mai e pana atunci", si iata ca a sosit clipa cea mare....8-} si suntem 14 ce frumos si ce galagie o sa fie si ce de rasete o sa rasune in tot restaurantul, sa se simta ca s-au intalnit miresicile:))
Pe curand si tinem legatura:x

danni
15.05.2007, 22:40:54
O sa merrg cu sotul, poate saptamna asta si poate si cu mayday, dar ea e asa ocupata sarcuta cu serviciul#-o ......sper de data asta sa gasesc deschis acolo, pt ca am fost cu al meu iubitica intr-o zi, sa cercetam terenul, si era inchis.......de data asta sper sa gasesc deschis, si sa imi si placa, pt ca nu stiu de ce, dar pe noi ne-a lasat cam rece, poate pt ca era inchis, si uitandu-ne asa pe geam nu ne spunea nimic, poate ca era la capatul unei stradute, nici nu iti dadeai seama ca acolo ar fi restaurant..., nu stiu:-\ .......dar oricum in general am intales ca ar fi placut si ca se manca bine:[email protected]
........mor de nerabdare sa ne intalnim, acum ceva timp ziceam"ooooo tocmai la sf lui mai:-< , cat mai e pana atunci", si iata ca a sosit clipa cea mare....8-} si suntem 14 ce frumos si ce galagie o sa fie si ce de rasete o sa rasune in tot restaurantul, sa se simta ca s-au intalnit miresicile:))
Pe curand si tinem legatura:x

Cred ca e mai bine sa suni ca sa-i gasesti. Nu era nici un program afisat?

Daca e sa nu fie la Chez Cristina mergem la un restaurant oricare si mancam mancare frantuzeasca. Dar pentru asta se poate vedea si la fata locului.

mayday
15.05.2007, 23:02:39
Buna seara!

Am intrat doar sa va salut (abia m-am intors de la Lille si de dimineata am tren spre Montpellier)... pot sa incerc sa sun sau, Miky, daca poti si tu, incercam sa dam o tura simbata la prinz? Noi mergem sa votam la ambasada, putem incerca dupa?

Pupaturi de om stresat!;-)

danni
15.05.2007, 23:04:25
Buna seara!

Am intrat doar sa va salut (abia m-am intors de la Lille si de dimineata am tren spre Montpellier)... pot sa incerc sa sun sau, Miky, daca poti si tu, incercam sa dam o tura simbata la prinz? Noi mergem sa votam la ambasada, putem incerca dupa?

Pupaturi de om stresat!;-)

Multumim mayday.

Si mult succes.

desdemone
16.05.2007, 00:23:50
BUNA MIRESICILOR,

Abia am intrat pe forum dupa "n " zile, sunt in plina sesiune si sunt cu capul in nori...... dar imi pare atat de rau ca nu am consultat frecvent forumul sa stiu ce se mai pune la cale.....; caci nici de 5 min mi-a luat bilet pentru Dublin In 25 mai seara deoarece termin cu exam pe 22!!!! Trebuie sa recunosc ca mi-ar fi facut placere sa va intalnesc!!!! Asta e poate la urmatoarea cand voi fi deja "MADAME"!!!! Dar daca nu aveti cine sa va rezerve ..... eu pot suna , asta in cazul in care fetele sunt in imposibilitatea de a testa terenul!!!!!!
VA pupic si va doresc distractie placuta!!!!

iulia73190
16.05.2007, 14:18:38
Bad bad news:( :( ! nu pot sa vin la intalnire, imi pare sincer rau; am primit raspunsul din romania pe care il asteptam si nu pot sa aman sub nici o forma plecarea;
dezamagirea este pe masura , mai ales ca stiu, ca nu va pot cere sa amanati intalnirea atata timp cat si voi aveti biletele de avion luate;

imi pare sincer sincer rau si sper din suflet sa mai fie si alta ocazie!!! dar in ceea ce priveste intalnirea din 26, eu va doresc sa va distrati si poate mancati si pt mine o sarmalutza la cristina;

inca o data imi pare nespus de rau ( eram foarte nerabdatoare sa va cunosc):( .

p.s va rog sa ma scuzati in caz ca ati facut deja rezervarea si daca da am sa sun sa decomandez cele 2 locuri.

BDiana
16.05.2007, 14:39:06
Si mie imi pare rau Iulia ca nu poti veni... Abia asteptam sa va cunosc! Dar nu-i nimic, vor mai fi cu siguranta si alte ocazii! :) Chiar, cand mergi in tara? Poate ne vedem pe acolo... eu stau de pe 19 pana pe 24

Deci, din... 14 negri mititei au ramas doar 12 :)

Suntem 6 cupluri / 12 persoane:

2. Tiza si Fabio
4. Dani si Geert
6. Diana si Cristi

8. Mayday + Sotul
10. Prieteni Mayday
12. Miky si Radu

danni
16.05.2007, 14:43:24
Si mie imi pare rau Iulia ca nu poti veni... Abia asteptam sa va cunosc! Dar nu-i nimic, vor mai fi cu siguranta si alte ocazii! :) Chiar, cand mergi in tara? Poate ne vedem pe acolo... eu stau de pe 19 pana pe 24

Deci, din... 14 negri mititei au ramas doar 12 :)

Suntem 6 cupluri / 12 persoane:

2. Tiza si Fabio
4. Dani si Geert
6. Diana si Cristi

8. Mayday + Sotul
10. Prieteni Mayday
12. Miky si Radu

Diana, am avut un vis ciudat noaptea trecuta. De ce-ti spun asta tie, pentru ca erai si tu si Cristi in visul asta al meu pe care nu-l pot descrie. Ceva de genul ca ne vedeam toti 4 (nu era la Paris, era niciunde), probabil ca ma gandesc la intalnire si subconstientul lucreaza :D

danni
16.05.2007, 14:46:26
Noi vom merge pe neasteptate la Amsterdam week-end-ul asta.

Mesaj pt. higgs si iuliat daca trece si ea din intamplare pe acolo.

higgs
16.05.2007, 16:05:23
Noi vom merge pe neasteptate la Amsterdam week-end-ul asta.

Mesaj pt. higgs si iuliat daca trece si ea din intamplare pe acolo.

DAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!Sunt prin Amsterdam..Cand ajungeti? Unde mergeti? Alkmaar? Hm! Ar fi super sa ne vedem... Noi avem liber de maine pana luni :)

danni
16.05.2007, 17:41:37
DAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!Sunt prin Amsterdam..Cand ajungeti? Unde mergeti? Alkmaar? Hm! Ar fi super sa ne vedem... Noi avem liber de maine pana luni :)

Vineri vom fi chiar in Amsterdam ca o nepotica de-a mea e in Bruxelles cu o bursa si vrea sa viziteze Amsterdam. Si noi vrem ca eu l-am vizitat odata in fuga si nu-mi mai amintesc nimic. Deci vineri pana pe seara suntem in Amsterdam, dupa vom pleca spre nasii nostri directia Alkmaar.

Eu sunt mai rusinoasa si nu intreb nimic dar daca ai timp ne putem vedea la o cafea :)

higgs
16.05.2007, 20:26:23
Vineri vom fi chiar in Amsterdam ca o nepotica de-a mea e in Bruxelles cu o bursa si vrea sa viziteze Amsterdam. Si noi vrem ca eu l-am vizitat odata in fuga si nu-mi mai amintesc nimic. Deci vineri pana pe seara suntem in Amsterdam, dupa vom pleca spre nasii nostri directia Alkmaar.
Eu sunt mai rusinoasa si nu intreb nimic dar daca ai timp ne putem vedea la o cafea :)

Sigur, chiar la mai multe cafele..Stiu cateva locuri super pentru o cafea :) Am sa iti dau detalii pe pm

BDiana
17.05.2007, 15:20:26
Fetelor... am o problema :(
Tocmai mi-am dat seama ca sambata pe 26 e ziua prietenului la care vom sta la Paris... Sunt 100% sigura ca va dori sa facem ceva in seara aia... :(( Ce ma faaac?!
Noi stam pana luni seara, deci ar fi super daca ne-am vedea duminica seara (si eventual sambata mai devreme) dar oare voi puteti?!!

ALEX21A
17.05.2007, 15:22:50
nasol,diana!!/:)

mayday
17.05.2007, 15:34:04
Tocmai mi-am dat seama ca sambata pe 26 e ziua prietenului la care vom sta la Paris... Sunt 100% sigura ca va dori sa facem ceva in seara aia... :(( Ce ma faaac?!
Noi stam pana luni seara, deci ar fi super daca ne-am vedea duminica seara (si eventual sambata mai devreme) dar oare voi puteti?!!

Pentru noi, nu e nici o problema! Putem sa ne vedem sau duminica dupa-masa la un picnic pe cheiurile Senei(de exemplu), sau pe seara la restaurant! Sau mergem toti in club simbata noaptea sa sarbatorim pe prietenul vostru!!!:-p

Simbata in timpul zilei am merge cu prietenii veniti din Romania fie la o drumetie pe linga Fontainbleau, fie la Giverny la plimbare+expozitie impresionisti, fie la parcul Asterix sa ne dam in tiribombe!!;-) Anybody interested?

danni
17.05.2007, 18:39:43

Ramane pe duminica dupa-amiaza atunci? Daca si celelate fete sunt de acord? Astept sa vad ce zice si Iza ca si ea vine de departe.
Noi ne intoarcem inapoi la Bruxelles duminica seara insa putem ramane pana mai tarziu chiar si pana la ora 21-22, deci ne putem vedea in jur de 16-17 (sa zicem) si sa mancam toate undeva oriunde, vedem la fata locului.

Sambata noi trebuie sa ne mai vedem cu niste prieteni si deja stabilisem ca-i vedem inainte de a va vedea pe voi. Chestia e ca noua ne place sa fim organizati (sotul meu e flamand, deci tipul germanic :D , deja mi-a cerut toate adresele inclusiv adresa restaurantului), deci as vrea sa stiu macar pana la sf. saptamanii ce vom face exact.

Pentru mine e ok duminica dupa-amiaza. Votam asa?

Iza, poate vorbim pe msg intr-o seara despre cum vom face noi.

tizabela
17.05.2007, 18:59:54
Si pentru noi e ok duminica dupa-amiaza ca plecam luni dimineata,dar ca si Geert,Fabio al meu e fff organizat si trebuie sa stie totul din timp!!!
Dani eu sunt si acum libera (scuze in ultimul timp nu prea am fost)!!!

iulia73190
18.05.2007, 15:51:08
[quote=BDiana;233529]Si mie imi pare rau Iulia ca nu poti veni... Abia asteptam sa va cunosc! Dar nu-i nimic, vor mai fi cu siguranta si alte ocazii! :) Chiar, cand mergi in tara? Poate ne vedem pe acolo... eu stau de pe 19 pana pe 24

Draga Diana eu vin pe 22 si stau pana pe 3; aterizez la 12 ( pranz) la otopeni; problema e ca nu intru in buc avand in vedere ca masina o iau de la aeroport; in plus trebuie sa ajung la bv inainte de orele 15; in concluzie mi-ar face mare placere sa bem o cafea, ceai , suc ce vrei tu dar in aeroport :) ; tu ce zici , ai vrea?

BDiana
18.05.2007, 16:07:00
Draga Diana eu vin pe 22 si stau pana pe 3; aterizez la 12 ( pranz) la otopeni; problema e ca nu intru in buc avand in vedere ca masina o iau de la aeroport; in plus trebuie sa ajung la bv inainte de orele 15; in concluzie mi-ar face mare placere sa bem o cafea, ceai , suc ce vrei tu dar in aeroport :) ; tu ce zici , ai vrea?
S-a facut! Vin la aeroport.
Cand ajung in Ro, iti trimit un MP cu nr. de tel romanesc pe care il voi avea. Poate imi dai si tu nr tau, sa ne SMSim in caz de nevoie...

mayday
21.05.2007, 13:50:06
Salutare!

Uite ca mai sint citeva zile pina veniti si tot nu stim ce facem!!!!:-\

No, ma hotarii sa iau taurul de coarne si sa va dau "ultimatum" sa stabilim ceva azi!:-p

1. Inteleg ca ramine sa ne vedem duminica... toata lumea e de acord?

2. Ora : la prinz, dupa-amiaza sau mai pe seara?

2.1 : Daca ne vedem la prinz, v-ar placea sa facem un brunch? Daca da, va postez mai incolo, citeva adrese dragute si alegem! Sau, daca e vreme buna, mergem la un picnic pe malul Senei, de ex?

2.2 : Daca ne vedem seara, incercam un restaurant? Raminem tot la romanesc sau mergem in primul pe care-l vedem? (din cite stiu, duminica multe restaurante sint inchise... exceptie fac cele foarte turistice!)

Je vous écoute! ;-)

BDiana
21.05.2007, 14:07:07
Buna Mayday! Mersi de initiativa...

1. Da :D
2. Oricand, mai putin dimineata :))
2.1 DA!
2.2 Orice cred ca e bun, mancarea sa fie comestibila si sa putem face galagie...

Pup!

Salutare!

No, ma hotarii sa iau taurul de coarne si sa va dau "ultimatum" sa stabilim ceva azi!:-p

2.1 : Daca ne vedem la prinz, v-ar placea sa facem un brunch? Daca da, va postez mai incolo, citeva adrese dragute si alegem! Sau, daca e vreme buna, mergem la un picnic pe malul Senei, de ex?

2.2 : Daca ne vedem seara, incercam un restaurant? Raminem tot la romanesc sau mergem in primul pe care-l vedem? (din cite stiu, duminica multe restaurante sint inchise... exceptie fac cele foarte turistice!)

Je vous écoute! ;-)

danni
21.05.2007, 14:34:03
Salutare!

Je vous écoute! ;-)

Eu aleg 2.1 ca mai spre seara ne vom intoarce acasa si cu cat vom fi mai mult timp impreuna cu atat mai frumos.

P.S. Editez sa spun ca se pare ca vremea va tine cu noi.

tizabela
21.05.2007, 14:41:18
Salutare!

Je vous écoute! ;-)

1. Da ne vedem duminica (cel putin pt noi doi e ok)!!!
2.E bine la pranz sa avem destul timp de stat la palavrageala (seara Dani pleaca spre casa deci e mai bine la pranz sa fim toate)
2.1 Tu spune optiunile si dupa alegem impreuna!!!
2.2 Daca pana la urma decidem ca ne vedem duminica seara vedem la fata locului unde avem loc!!!

Bravo mayday:suuuper: :A :A :A

desdemone
21.05.2007, 14:45:49
BRAVO LES FILLES!!!
nu sunt nici de o ora in fata calculatorului, una a dat tonul si apoi....... toate!!!!
ASTA INSEAMANA FEMEI DE CUVANT!!!!
Imi place de voi si imi pare tare rau ca nu am ocazia sa va intalnesc , sa fac si eu cunostintza cu femei care cred ca ar putea sa mute si muntii!!!!
VA DORESC DISTRACTIE!!!!
Poate faceti si ceva pozici....>:D<

Miky
21.05.2007, 17:45:09
Salutare!

Je vous écoute! ;-)

bravos mayday, eu chiar nu stiam ce sa mai zic, te asteptam tot pe tine sa propui:D .........pt mine sambata fie si la pranz (pana seara) ar fi fost super,dar voi incerca sa fiu pe pozitie si duminica la pranz, de lipsit nu o sa lipsesc,nici nu se pune problema, numai ca mi-e frica sa nu intarzii,la intalnire,... iar eu vreau sa stau cat mai mult cu voi:(
......in ceea ce priveste locul, te astept pe tine cu propuneri, pt ca eu nu prea am..... >:D<

mayday
21.05.2007, 18:34:46
Ok, ramine duminica pe la prinz, da' nu chiar foarte devreme... 13h e bine?

Ce ziceti de un picnic daca e vreme buna? Daca nu, punem de un brunch intr-un restaurant ceva... fac o lista cind ajung acasa si v-o postez! Acu' fug sa fac cinste cu bereee!!!!;-)

danni
21.05.2007, 18:41:34
Ok, ramine duminica pe la prinz, da' nu chiar foarte devreme... 13h e bine?

Ce ziceti de un picnic daca e vreme buna? Daca nu, punem de un brunch intr-un restaurant ceva... fac o lista cind ajung acasa si v-o postez! Acu' fug sa fac cinste cu bereee!!!!;-)

Mie mi se pare super si ora si propunerile.

Multumim mayday >:D<

mayday
22.05.2007, 01:09:34
Citeva propuneri pentru brunch ... va pun linkurile si dupa ce ne hotarim sun sa rezerv!<:-P

http://www.loup-blanc.com/

http://www.delavillecafe.com/brunch.php

http://www.linternaute.com/sortir/sorties/resto/livres/06/brunch/03.shtml

http://www.cheapblonde.com/lizard/index2.html

Daca nu va place nici unul, mai cautam!;-)

Noapte buna!|-)

BDiana
22.05.2007, 10:26:41
Mie-mi plac toate!! :D

Citeva propuneri pentru brunch ... va pun linkurile si dupa ce ne hotarim sun sa rezerv!<:-P

Noapte buna!|-)

danni
22.05.2007, 11:35:30

Noapte buna!|-)

Mie-mi plac in special primele doua, insa toate sunt ok. Multumim mult mayday :* . Chiar e o idee foarte buna.
Sper sa avem suficient timp de la 13 la 16. :-p

Sunt toate situate central? Ca eu am o problema, trebuie sa stiu adresa din timp :D

mayday
22.05.2007, 12:35:11
Mie-mi plac in special primele doua, insa toate sunt ok. Multumim mult mayday :* . Chiar e o idee foarte buna.
Sper sa avem suficient timp de la 13 la 16. :-p

Sunt toate situate central? Ca eu am o problema, trebuie sa stiu adresa din timp :D

Pai, putem sa ne vedem si la 12, daca Diana e de acord ca nu e prea devreme!:-p :-p

Adresele sint centrale, nici o problema!! Astept raspunsurile celorlalte fete si sun sa vad cum e cu rezervarile... ultimii, de exemplu, stiu ca nu fac rezervari!

Ma tot uit si la vreme, dar se pare ca o sa ploua duminica, nu stiu daca reusim sa picnicam! :(

Mai e nevoie sa zic ca abia va asteptam!;-)

tizabela
22.05.2007, 12:52:57
:) Toate sunt ok,dar daca as alege doar eu cred ca la al 2-lea as merge!!!
Sa speram totusi ca vom avea parte de timp frumos:-SS :-SS :-SS !!!
Multumim mult mayday:* !!!

danni
22.05.2007, 14:34:12
Pai, putem sa ne vedem si la 12, daca Diana e de acord ca nu e prea devreme!:-p :-p

Adresele sint centrale, nici o problema!! Astept raspunsurile celorlalte fete si sun sa vad cum e cu rezervarile... ultimii, de exemplu, stiu ca nu fac rezervari!

Ma tot uit si la vreme, dar se pare ca o sa ploua duminica, nu stiu daca reusim sa picnicam! :(

Mai e nevoie sa zic ca abia va asteptam!;-)

Eu cred ca e mai sigur sa rezervam aici, din cauza vremii nu putem fi sigure ca putem face un picnic. In plus e mult mai placut aici ca suntem servite si nu trebuie sa ne mai complicam :-p

Putem incerca la ora 12, ce zici Diana? :> \:D/

danni
22.05.2007, 14:35:42
:) Toate sunt ok,dar daca as alege doar eu cred ca la al 2-lea as merge!!!
Sa speram totusi ca vom avea parte de timp frumos:-SS :-SS :-SS !!!
Multumim mult mayday:* !!!

Si mie-mi place foarte mult al doilea :-p

Miky
22.05.2007, 16:16:47
fetelor am intrat, si ma tot uit, la propuneri, si ca toate sunteti de acord, asa ma bucur, de nu va dati seama, dar ma bucur pt voi, pt ca eu in mom in care scriu va spun pe cuvant de onoare ca sunt cu lacrimi in ochi...sa va spun si de ce, stiti ca aveam o mica team ca duminica sa nu intervina ceva, si sa intarzii, si chiar a intervenit, o chestie de ultima ora, care ma face sa plang, pt ca numai eu stiu cat am asteptat weekendul asta, si acum sa nu pot sa va vad, sau sa stau cat mai mult cu voi, si cel mai rau ma enerveaza, ca sambata sunt libera toata ziua, asta ma scoate din minti...sincer nu pot sa ma consolez cu ideea ca nu voi veadea, mi se pare ca visez si ca vreau sa ma trezesc, poate vi se pare ca exagerez, dar sincer nu e asa, chiar de cand s-a propus pt ultimul weekend din mai sa ne vedem, de atunci stau cu gandul la weekendul asta.....mai mult nu mai scriu, deja imi sunt inundati ochii, si am un nod in gat.......
va pupacesc dulce, si macar sper sa ajung duminica sa va vad 5 min, ........asta e, sincer nici prin cap nu-mi trecea ca nu o sa ne intalnim=((

danni
22.05.2007, 17:34:28
fetelor am intrat, si ma tot uit, la propuneri, si ca toate sunteti de acord, asa ma bucur, de nu va dati seama, dar ma bucur pt voi, pt ca eu in mom in care scriu va spun pe cuvant de onoare ca sunt cu lacrimi in ochi...sa va spun si de ce, stiti ca aveam o mica team ca duminica sa nu intervina ceva, si sa intarzii, si chiar a intervenit, o chestie de ultima ora, care ma face sa plang, pt ca numai eu stiu cat am asteptat weekendul asta, si acum sa nu pot sa va vad, sau sa stau cat mai mult cu voi, si cel mai rau ma enerveaza, ca sambata sunt libera toata ziua, asta ma scoate din minti...sincer nu pot sa ma consolez cu ideea ca nu voi veadea, mi se pare ca visez si ca vreau sa ma trezesc, poate vi se pare ca exagerez, dar sincer nu e asa, chiar de cand s-a propus pt ultimul weekend din mai sa ne vedem, de atunci stau cu gandul la weekendul asta.....mai mult nu mai scriu, deja imi sunt inundati ochii, si am un nod in gat.......
va pupacesc dulce, si macar sper sa ajung duminica sa va vad 5 min, ........asta e, sincer nici prin cap nu-mi trecea ca nu o sa ne intalnim=((

Miky, imi pare foarte rau. Nu stiu ce sa-ti raspund, cred ca Diana este mai in masura sa-ti raspunda, am schimbat ziua in favoarea ei ca e pacat sa vina de departe si sa nu o vedem.

Pentru mine era ok si sambata si duminica, insa acum pe ultimele sute de metri chiar trebuie sa ne decidem.

Chiar nu esti deloc, deloc libera duminica?

Te pup si poate ne vedem totusi macar un pic :*

Miky
22.05.2007, 19:27:42
Miky, imi pare foarte rau. Nu stiu ce sa-ti raspund, cred ca Diana este mai in masura sa-ti raspunda, am schimbat ziua in favoarea ei ca e pacat sa vina de departe si sa nu o vedem.

Pentru mine era ok si sambata si duminica, insa acum pe ultimele sute de metri chiar trebuie sa ne decidem.

Chiar nu esti deloc, deloc libera duminica?

Te pup si poate ne vedem totusi macar un pic :*

Scumpa Dani, nici nu stiu ce sa scriu ,pt ca sunt in continuare trista, chiar am plans, al meu iubitel m-a gasit la calculator plangand, dar vazand-ma ca sunt pe "intalnire paris" nici nu m-a mai intrebat de ce planng pt ca si el stia cat de mult am astepatat acesta weekend.......

in ceea ce priveste, ca trebuie sa ne decidem, chiar nu stiu ce mai e de decis, sincer, ramane duminica, la pranz, chiar nu are rost sa va schimbati, eu va spuneam mai devreme of-ul meu, nu sa schimbati data........

...... duminica, de ajuns, ajung, pe la 4 (zic eu)dar nu mi se pare corect, ca nu pot sa stau mai mult cu voi, asa cum imi placea....sau poate chiar deloc :-<

danni
22.05.2007, 23:36:40
Scumpa Dani, nici nu stiu ce sa scriu ,pt ca sunt in continuare trista, chiar am plans, al meu iubitel m-a gasit la calculator plangand, dar vazand-ma ca sunt pe "intalnire paris" nici nu m-a mai intrebat de ce planng pt ca si el stia cat de mult am astepatat acesta weekend.......

in ceea ce priveste, ca trebuie sa ne decidem, chiar nu stiu ce mai e de decis, sincer, ramane duminica, la pranz, chiar nu are rost sa va schimbati, eu va spuneam mai devreme of-ul meu, nu sa schimbati data........

...... duminica, de ajuns, ajung, pe la 4 (zic eu)dar nu mi se pare corect, ca nu pot sa stau mai mult cu voi, asa cum imi placea....sau poate chiar deloc :-<

Nu fi trista ca vor mai fi ocazii. Sper o:-)

La 4 terminam cu brunch-ul dar poate putem sa ne mai plimbam putin dupa aceea asa ca poate ne putem vedea. Eu nu stiu inca pana la ce ora vom sta, insa in mod sigur nu plecam inainte de 6.

Lasa-ne nr. tau de telefon pe pm daca nu te deranjeaza si te tinem la curent in ziua respectiva.

Te pup :*

danni
22.05.2007, 23:47:41
Miky, m-am uitat acum la pozele tale si-mi pare si mai rau ca nu vii.
Nici de Paste nu ne-am vazut =((

Miky
23.05.2007, 00:59:25
=((
Miky, m-am uitat acum la pozele tale si-mi pare si mai rau ca nu vii.
Nici de Paste nu ne-am vazut =((

ooof draga mea, eu sunt suparata rau in continuare=(( , ...dar parca tot nu-mi vine sa cred ca nu ne vom intalni, nu stiu am asteptat prea mult weekendu-ul asta.........=((

mayday
23.05.2007, 15:56:13
=((

ooof draga mea, eu sunt suparata rau in continuare=(( , ...dar parca tot nu-mi vine sa cred ca nu ne vom intalni, nu stiu am asteptat prea mult weekendu-ul asta.........=((

Ufff, ce rau imi pare!!=((

Si stiu cit de tare voiai sa ne vedem toate!!! Nu reusesti sa negociezi citeva ore duminica la prinz???

Pentru restul fetelor... inteleg ca raminem opt (prietenii nostri din Romania pleaca duminica dimineata). Fac rezervare la a doua propunere pentru duminica, ora 12?

Si daca Miky si Radu nu vin, mergem la ei si ii luam pe sus??:-p

danni
23.05.2007, 16:58:57
Pentru restul fetelor... inteleg ca raminem opt (prietenii nostri din Romania pleaca duminica dimineata). Fac rezervare la a doua propunere pentru duminica, ora 12?

E bine asa. Ne tii la curent cu rezervarea?
Multumim. :*

mayday
24.05.2007, 18:46:30
Rezervarea e gata! <:-P <:-P <:-P

Duminica, ora 12.00 la Delaville Café. Adresa e 34 Bd Bonne Nouvelle, 75010 Paris. Puteti ajunge cu metroul, statiile Bonne Nouvelle (liniile 8 sau 9) sau Strasbourg Saint-Denis (liniile 4, 8 sau 9). Telefonul e 01.48.24.48.09. Am rezervat pentru opt, daca Miky si Radu ajung (Doamne ajuta!) se gaseste loc!

Sa-mi spuneti daca vreti sa va trimit nr meu pe privat, in caz ca apar probleme!
>:D<

tizabela
24.05.2007, 19:26:24
Mayday scumpa,iti multumim mult si speram sa nu apara nici un inconvenient,dar mai bine imi trimiti numarul tau pe PM!!!
Abea asteptam sa va vedem>:D< >:D< >:D<

danni
24.05.2007, 23:27:36
Rezervarea e gata! <:-P <:-P <:-P

Duminica, ora 12.00 la Delaville Café. Adresa e 34 Bd Bonne Nouvelle, 75010 Paris. Puteti ajunge cu metroul, statiile Bonne Nouvelle (liniile 8 sau 9) sau Strasbourg Saint-Denis (liniile 4, 8 sau 9). Telefonul e 01.48.24.48.09. Am rezervat pentru opt, daca Miky si Radu ajung (Doamne ajuta!) se gaseste loc!

Sa-mi spuneti daca vreti sa va trimit nr meu pe privat, in caz ca apar probleme!
>:D<

Multumim mayday.
Ne vedem duminica. :)

danni
25.05.2007, 00:12:38
Saptamana trecuta am intalnit-o pe higgs. Imi pare rau ca ne-am vazut doar pentru putin timp insa sper ca vor mai fi ocazii. Next time, in Bruxelles. Daca treceti prin Amsterdam neaparat sa o vedeti pe Miruna.
Atasez doua pozici.

higgs
25.05.2007, 00:36:51
Saptamana trecuta am intalnit-o pe higgs. Imi pare rau ca ne-am vazut doar pentru putin timp insa sper ca vor mai fi ocazii. Next time, in Bruxelles. Daca treceti prin Amsterdam neaparat sa o vedeti pe Miruna.
Atasez doua pozici.

daniii..ce simpatici suntem :)) merci pentru poze . a fost frumos sa ne vedem...Trebuie sa ne mai vedem, nu conteaza unde :)

ALEX21A
25.05.2007, 01:23:09
Atasez doua pozici.

dragut!!:) ....iar duminica,marea intalnireeeeee!!>:D< >:D<

sa aveti o zi superba!!>:D<

cinezee
25.05.2007, 02:02:07
daniii..ce simpatici suntem :)) merci pentru poze . a fost frumos sa ne vedem...Trebuie sa ne mai vedem, nu conteaza unde :)

foarte frumosssss.....si vrem si pozici se paote :-s8-}

BDiana
25.05.2007, 09:59:01
Dragele mele, s-o iau in ordine:

1. In primul rand, Miky, imi pare foarte rau ca nu poti veni... :( Si-mi pare si mai rau ca eu sunt de vina pt asta. :(( Sper sa reusiti totusi sa treceti, macar un pic... [-o<

In al doilea rand, ma bucur ca va voi vedea, si ca vin la Paris (e prima oara)...

Sunt ca imparatul verde, care cu un ochi plangea si cu unul radea... :D

2. Pozele de la Amsterdam sunt excelente! Cu siguranta cand voi mai trece pe acolo, o voi anunta pe Miruna. Apropo, in caz ca nu mai apuc sa scriu pana atunci, Miruna, LA MULTI ANI!!! <:-P Iti doresc multa fericire, dragoste, sanatate, si mult umor in orice situatie!

3. Am schimbat nr. de tel. cu Dani si Mayday, asa ca ne vom gasi cu siguranta. Multumesc inca o data Mayday pt. ca te-ai ocupat de rezervari.

In concluzie, va pup pe toate si abia astept sa ne vedem! :*

higgs
25.05.2007, 10:50:07
2. Pozele de la Amsterdam sunt excelente! Cu siguranta cand voi mai trece pe acolo, o voi anunta pe Miruna. Apropo, in caz ca nu mai apuc sa scriu pana atunci, Miruna, LA MULTI ANI!!! <:-P Iti doresc multa fericire, dragoste, sanatate, si mult umor in orice situatie!

Da..Si berea a fost buna :)) Merci pentru urari BDiana :)!!! Eu ma bucur pentru vizite aici :) este o invitatie deschisa, pana acum iuliat si dani_doro au venit ;))

Distractie placuta duminica!!!!!!!!!!!

Miky
25.05.2007, 15:47:38
Dragele mele, m-am cam razvratit asa putin, si sper ca pe la 2:30 sa ajung daca nu 3:00, dar nu promit nimic, si nici nu ma mai gandesc, pt ca deja am asteptat atat weekend-ul asta si am avut o surpriza neplacuta, ...bine ma cam asteptam eu, ca doar cunosc, persoanele care ma inconjoara pe aici#:-S

........deci, o sa vin in rapi, si de stau doar o jmatate de ora cu voi, si tot vin (zic eu:-p )..........
P.S. mayday fi pe faza ca te sun:>

Si ca sa imi fac damblaua, va zic:PE DUMINICA DRAGELOR<:-P

mayday
25.05.2007, 16:31:29
Dragele mele, m-am cam razvratit asa putin, si sper ca pe la 2:30 sa ajung daca nu 3:00, dar nu promit nimic, si nici nu ma mai gandesc, pt ca deja am asteptat atat weekend-ul asta si am avut o surpriza neplacuta, ...bine ma cam asteptam eu, ca doar cunosc, persoanele care ma inconjoara pe aici#:-S

........deci, o sa vin in rapi, si de stau doar o jmatate de ora cu voi, si tot vin (zic eu:-p )..........
P.S. mayday fi pe faza ca te sun:>

Si ca sa imi fac damblaua, va zic:PE DUMINICA DRAGELOR<:-P

Sint pe faza!!!! :-p Ar fi super sa veniti!!! Faceti revolutie! Hasta la victoria siempre!!!>:D<

Trimite-mi nr vostru de mobil, ca nu-l am salvat decit pe cel de fix!!:">

mayday
25.05.2007, 19:06:16
100% off-topic!!!!

Se puse pe o furtuna in Paris!!!!!!!...

Nu se mai vede nimic, tuna, fulgera, ploua cu galeata, e intuneric!!!! Parca vine sfirsitul lumii!!! N-am mai vazut asa ceva!!!!!:O :O

danni
26.05.2007, 00:37:44
100% off-topic!!!!

Se puse pe o furtuna in Paris!!!!!!!...

Nu se mai vede nimic, tuna, fulgera, ploua cu galeata, e intuneric!!!! Parca vine sfirsitul lumii!!! N-am mai vazut asa ceva!!!!!:O :O

Sper sa nu fie si duminica, noi venim cu masina :-SS :-SS :-SS

BDiana
26.05.2007, 23:39:23
M-am intalnit din intamplare cu Tizabela si Fabio in fata la Notre Dame de Paris. Eu eram cu ochii cat cepele in toate partile si nu i-as fi vazut, dar noroc ca m-a recunoscut ea :D
Maine ne vedem!!

danni
26.05.2007, 23:53:59
M-am intalnit din intamplare cu Tizabela si Fabio in fata la Notre Dame de Paris. Eu eram cu ochii cat cepele in toate partile si nu i-as fi vazut, dar noroc ca m-a recunoscut ea :D
Maine ne vedem!!

Ce mica e lumea :O
Super faza :-p

Diana, cum e vremea la Paris? Eu sunt pe miresici si am emotii pentru maine :D

danni
26.05.2007, 23:57:19

Miruna, mai e o ora si e ziua ta.
La Multi Ani!!! :gen_17:

higgs
27.05.2007, 14:15:02
Miruna, mai e o ora si e ziua ta.
La Multi Ani!!! :gen_17:

Merci!!!!!!!! Sper ca va cinstiti si cu un pahar cu ceva cu bule si pentru mine...De fapt va trimit un sms sa va reamintesc :)

Miky
28.05.2007, 10:44:11
Helloooooooooooooo feteleeeee
........dupa cum stiti ieri a fost marele weekend la Paris, in care si pt mine s-a terminat cu "happy end"....., cu toate ca noi am ajuns cu 2 ore jumate mai tarziu, a fost minunat.......
Le-am intalnit pe miresici, cu miresoii lor, unde mayday rezervase, am stat pana la ora 16, dupa care mayday cu iubitul ei s-au retras la un film:> , BDiana s-a retras si ea, cu sotiorul(din pacate):( ....;din motivul ca era si o vreme foarte urata, ploua fara oprire:-< .......;iar eu, Dani si Iza, cu miresoi cu tot, ne-am mutat la alta "dugheana" si am stat pana la aproape ora 20, unde ne-am simtit minunat, am avut mai mult timp sa ii cunosc, Dani este o fata de milioane, cu un suflet mare, si foarte sensibila(asta e ceea ce am vazut eu), sotiorull ei la fel un scump, Iza e si ea o dulcica, si foarte sociabila si placuta, iar sotul ei(italianul)este de un umor zguduitor,ne-a facut sa radem pe tot parcursul serii, chiar o sa vedeti o pozica, unde eram cu gura pana la urechi(eu),am ras pana la lacrimi, ...Dani a venit cu laptopul:> , si l-a scos pe masa, sa ne uitam la pozicile ei de nunta(care erau suuupeeeerbeee)iar sotul Ize, ne intreba daca am intrat deja pe miresici, dar ma rog a spus-o asa frumoooos si cu atata umor si seriozitate, incat eram la refuz, nu mai puteam sa respiram de atata ras, ...si vorbeste asa frumos romaneste#:-S.......am uitat sa va spun ca Dani ne-a servit cu niste bombonele asa buuune, din care nu iti venea sa te opresti,....si printre care era o bombonica in forma de fluturas, normal ca stiti la cine ne-am gandit toate imediat, si am facut si o pozica :> ....special pt fluturas.......
Dupa ce ne-am retras si de la al 2 lea local, am plecat putinel la plimbare, pt ca deja incetase siploaia, norocul nostru, .........;dupa plimbarica, ne-am retaras si noi, iar Iza a mai ramas cuDani la plimbare......"si am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa"...........
vaaaaaaaaai cat am scris#:-S .........si cate mai sunt de spus:-B dar las pozele sa vorbeasca si ele cat de frumos a fost ieri, chiar daca timpul nu a fost cu noi<:-P

http://picasaweb.google.com/carmendicu/MiresiciLaParis

ayana2010
28.05.2007, 13:00:38
am vazut pozele :D
ma bucur ca v-ati distrat :* :* :*

mayday
28.05.2007, 13:04:35
Miky, saru'mina pentru poze!!!!! Sint excelente!!!!=D>

Acu' recunosc ca sint un pic invidioasa ca ati mai stat asa de mult dupa, ca ati vazut poze... :"> E clar, trebuie sa ne luam revansa data viitoare!!!!

Inutil sa mai zic ca mi-a placut foarte tare de miresici + miresoi!!!!>:D< Asteptam continuarea!!!

Fluturas
28.05.2007, 13:04:56
........dupa cum stiti ieri a fost marele weekend la Paris, in care si pt mine s-a terminat cu "happy end"....., cu toate ca noi am ajuns cu 2 ore jumate mai tarziu, a fost minunat.......
Le-am intalnit pe miresici, cu miresoii lor, unde mayday rezervase, am stat pana la ora 16, dupa care mayday cu iubitul ei s-au retras la un film:> , BDiana s-a retras si ea, cu sotiorul(din pacate):( ....;din motivul ca era si o vreme foarte urata, ploua fara oprire:-< .......;iar eu, Dani si Iza, cu miresoi cu tot, ne-am mutat la alta "dugheana" si am stat pana la aproape ora 20, unde ne-am simtit minunat, am avut mai mult timp sa ii cunosc, Dani este o fata de milioane, cu un suflet mare, si foarte sensibila(asta e ceea ce am vazut eu), sotiorull ei la fel un scump, Iza e si ea o dulcica, si foarte sociabila si placuta, iar sotul ei(italianul)este de un umor zguduitor,ne-a facut sa radem pe tot parcursul serii, chiar o sa vedeti o pozica, unde eram cu gura pana la urechi(eu),am ras pana la lacrimi, ...Dani a venit cu laptopul:> , si l-a scos pe masa, sa ne uitam la pozicile ei de nunta(care erau suuupeeeerbeee)iar sotul Ize, ne intreba daca am intrat deja pe miresici, dar ma rog a spus-o asa frumoooos si cu atata umor si seriozitate, incat eram la refuz, nu mai puteam sa respiram de atata ras, ...si vorbeste asa frumos romaneste#:-S.......am uitat sa va spun ca Dani ne-a servit cu niste bombonele asa buuune, din care nu iti venea sa te opresti,....si printre care era o bombonica in forma de fluturas, normal ca stiti la cine ne-am gandit toate imediat, si am facut si o pozica :> ....special pt fluturas.......
Dupa ce ne-am retras si de la al 2 lea local, am plecat putinel la plimbare, pt ca deja incetase siploaia, norocul nostru, .........;dupa plimbarica, ne-am retaras si noi, iar Iza a mai ramas cuDani la plimbare......"si am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa"...........
vaaaaaaaaai cat am scris#:-S .........si cate mai sunt de spus:-B dar las pozele sa vorbeasca si ele cat de frumos a fost ieri, chiar daca timpul nu a fost cu noi<:-P

Multumim Miky! :* :* :* Sunteti foarteeeee frumosi !

Care va sa zica.... ati papat fluturasul! :>

cinezee
28.05.2007, 13:10:40
Le-am intalnit pe miresici, cu miresoii lor, unde mayday rezervase, am stat pana la ora 16, dupa care mayday cu iubitul ei s-au retras la un film:> , BDiana s-a retras si ea, cu sotiorul(din pacate):( ....;din motivul ca era si o vreme foarte urata, ploua fara oprire:-< ...Dani a venit cu laptopul:> , si l-a scos pe masa, sa ne uitam la pozicile ei de nunta(care erau suuupeeeerbeee)iar sotul Ize, ne intreba daca am intrat deja pe miresici, dar ma rog a spus-o asa frumoooos si cu atata umor si seriozitate, incat eram la refuz, nu mai puteam sa respiram de atata ras, ...si vorbeste asa frumos romaneste#:-S.......am uitat sa va spun ca Dani ne-a servit cu niste bombonele asa buuune, din care nu iti venea sa te opresti,....si printre care era o bombonica in forma de fluturas, normal ca stiti la cine ne-am gandit toate imediat, si am facut si o pozica :> ....special pt fluturas.......

superbeeeee pozelleee ...se vede ca vati distrat copios .....ma bucur ca ai reusit sa le pui pana la urma >:D< >:D< >:D<

danni
28.05.2007, 13:49:53

Miky, ce misto ai povestit!!!
Noi am ajuns ieri pe la ora 23.30 acasa si abia acum o ora ne-am trezit :"> . Descarcam si noi pozele mai tarziu si vi le aratam si voua :) .

Ne-am simtit foarte bine si poate mai repetam figura.

esperance
28.05.2007, 14:01:30
Paris, mon amour....

Fetelor, foarte frumoase pozicile!

iuli_nicol
28.05.2007, 14:01:52
miky ...ce bine ca intr-o tara starina...departe de casa...ceva va uneste si va aduna ..miresici.ro...felicitari...
frumos Parisul..sper ca intr-o zi sa-l pot vedea si eu....orasul viselor mele:*

tizabela
28.05.2007, 14:05:26
Buna fetelor,
Am ajuns si noi acasa dupa acest superb weekend si normal ca suntem fff obositi (aseara am ajuns la hotel la ora 12 la 1 am adormit si la 4 si jumatate ne-am trezit...am avut adrenalina la 1000 caci am riscat sa pierdem avionul #:-S #:-S #:-S ),dar suntem extrem de fericiti ca am cunoscut cuplurile care au fost ieri la intalnire!!!
Pozele le incarc acum in album si deja visez la viitoarea intalnire!!!
Este inutil sa zic ca toate fetele sunt extrem de dragute cu caractere diferite si personalitati puternice(nu mai adaug nimic ca deja par super mieloasa,dar asta pt am cunoscut niste fete de nota 10 cu laude)!!!
P.S Si normal ca miresoii sunt pe masura!!!Va pupam :* :* :*

esperance
28.05.2007, 14:08:39
frumos Parisul..sper ca intr-o zi sa-l pot vedea si eu....orasul viselor mele:*

La fel sper si eu...si sper de ani buni...:-<

Miky
28.05.2007, 17:25:40
...ce ma bucur fetelor, ca v-au placut pozicile,...asa este ne-am distrat bine si chiar as mai vrea, cu asa oameni sa ma tot intalnesc, fie aici fie oriunde, se merita sa fi in compania lor, a tuturor, ......mi-a parut rau, rau ca nu au mai stat mayday si BDiana:( , dar alta dataaa, o facem lata<:-P ....sper eu:>

Dani la cat ai plecat de ai ajuns asa repede?

Iza, cand ma gabdesc ca ati mai hoinarit aseara#:-S ...am vrut sa va sunam sa vedem ce faceti, pe la 9, dar am sunat-o pe mayday sa-i cer nr ul tau, dar mayday avea telefonul inchis, iar Radu zicea: lasa-i mai linistiti ca se duc si ei la hotel, ca maine la 4:30au zborul...
haaaa......ma consolez cu ideea ca nu aveam nr-ul tau de telefon, ca daca il aveam si ma luam dupa Radu ca mergeti la hotel........:-" :-w

mayday
28.05.2007, 17:40:11
Ufff, si mie imi pare rau ca n-am mai stat!:(

Dar ii promisesem baiatului meu ca-l duc la "Pirati"!!! :"> Cred ca eram la film cind ai sunat, Miky, ca am umblat ceva pina am gasit locuri la cinema!!

Miky, fii pe faza ca-ti dau un pm cu adresele de magazine pentru vesta si lavaliera!!!!<:-P

Miky
28.05.2007, 17:47:46
:>
Ufff, si mie imi pare rau ca n-am mai stat!:(

Dar ii promisesem baiatului meu ca-l duc la "Pirati"!!! :"> Cred ca eram la film cind ai sunat, Miky, ca am umblat ceva pina am gasit locuri la cinema!!

Miky, fii pe faza ca-ti dau un pm cu adresele de magazine pentru vesta si lavaliera!!!!<:-P

.......ahaaaa, magandeam eu, ca poate nu ati gasit asa repede locuri....ca duminica, cam asta se intampla in Paris#:-S

...astept , astept, adresele[-o< , sper sa gasesc in sfarsit vestuta si lavaliera

ahaaaaaaa acum ca tot am scris, iti trimit....dar te anunt ca am ptimit un PM, cred ca e de la tine:>

danni
28.05.2007, 17:53:57
Ce frumoase sunt pozele voastre fetelor!!! Noi nu am facut asa multe si am sa le atasez aici direct, nu la mai pun in album.

Si noua ne pare rau ca nu ati mai stat BDiana si mayday :( . S-a incins atmosfera in cel de-al doilea bar, acustica era mai buna si ne puteam intelege intre noi. Si eu m-am bucurat sa cunosc fete de nota 10 si mai ales am fost surprinsa sa vad ca putem vorbi cu usurinta chiar daca nu ne cunoasteam. Ma bucur ca nu am plecat direct spre casa si am mai stat impreuna cu voi.

Stiti ce mi s-a parut mie f. comic? Desi nu e limba lor materna Geert si Fabio au vorbit romana intre ei si in plus s-au mai si inteles. Pe la jumatatea frazei mai faceau un switch in franceza. Ii multumim lui Fabio ca a intretinut atmosfera si mai zambesc si acum cand ma gandesc la glumele lui :))

Noi am plecat spre 20.30 spre casa si pe la 11.15-11.30 (nu mai stiu exact) am ajuns. A fost super calm traficul si la plecare si la intoarcere asa ca nu am simtit cand au trecut cele 3 ore pe drum.

Va pup si sper sa mai fie ocazii din astea <:-P

mayday
28.05.2007, 18:02:21
Hehe, pai sa stiti ca pe Andrei cel mai tare l-au impresionat Fabio si Geert!!!:"> A apreciat foarte mult cit de bine vorbesc romana... fiecare cu stilul lui, Fabio expansiv si amestecind vreo trei limbi, Geert mai linistit dar foarte corect gramatical!!!:"> Va transmite ca va asteapta la gratare la noi data viitoare!!! ;-)

Miky
28.05.2007, 18:14:19
Hehe, pai sa stiti ca pe Andrei cel mai tare l-au impresionat Fabio si Geert!!!:"> A apreciat foarte mult cit de bine vorbesc romana... fiecare cu stilul lui, Fabio expansiv si amestecind vreo trei limbi, Geert mai linistit dar foarte corect gramatical!!!:"> Va transmite ca va asteapta la gratare la noi data viitoare!!! ;-)

.......sa sti ca si noi am ramas tare impresionati de lucrul asta...amandoi tare scumpi, si vb asa bine romaneste#:-S

tizabela
28.05.2007, 19:02:37
Dani multumim pt poze si nu numai...te anunt daca am rupt cantarul maine dupa atatea bombonele:-$ .
Miky ne-am mai plimbat ca nu venim des la Paris si am zis daca tot suntem sa profitam din plin mai ales ca nu mai ploua<:-P !
Pozele sunt aici (sper ca l-am facut public :"> )
http://new.photos.yahoo.com/tarnaizabela/album/576460762402879706

esperance
28.05.2007, 19:24:30
E superb Parisul!!!!!!!!!! <:-P

Miky
28.05.2007, 19:47:17
Dani multumim pt poze si nu numai...te anunt daca am rupt cantarul maine dupa atatea bombonele:-$ .
Miky ne-am mai plimbat ca nu venim des la Paris si am zis daca tot suntem sa profitam din plin mai ales ca nu mai ploua<:-P !
Pozele sunt aici (sper ca l-am facut public :"> )
http://new.photos.yahoo.com/tarnaizabela/album/576460762402879706

...si noi iti multumim pt pozici, sunt ffff frumoase si ale tale.... tu ai si de prin Paris, tare frumos:-" ...........dupa intalnire, bine ati facut ca ati mai profitat, era normal sa profiati la maxim........:*

danni
28.05.2007, 21:06:49

La cat de maruntica esti tu, m-as mira...

=)) =)) =)) =)) =))

P.S. Frumoase pozici. Ati fost si la Sacre-Coeur... foarte frumos

danni
28.05.2007, 21:46:53

Si noi va transmitem ca va asteptam la gratare ;;) . In fine, trebuie sa cumparam gratarul intre timp si sa practicam inainte ca sa facem frigarui bune :))

Acum pe bune si foarte serios vorbind :)) ce-ati zice sa schimbam topicul din Intalnirea miresicilor la Paris in Intalnirea miresicilor la Bruxelles?

Pe 29 iulie noi sarbatorim un an de la nunta si aproape 3 ani de la civila si organizam un gratar la noi acasa si invitam cativa prieteni apropiati. Tot in weekend-ul asta la noi in sat (care e situat la 2 km de Bruxelles) e kermis (adica petrecerea satului, cartierului) si tine 4 zile si 4 nopti. Noi locuim chiar in centru si e nebunie mare, concerte, gratare, discoteca, se blocheaza strazile din centru si se pun mese pe strada, se face foc de tabara, foc de artificii. E foarte misto. Anul trecut nu am profitat la maxim ca a fost nunta, doar duminica si luni am fost si noi pe acolo si atmosfera era super. Stie lumea sa se distreze si vin cu mic cu mare.

Deci, invitatie oficiala pentru miresici si miresoi. Cei care pot veni pe 29 iulie sunt bineveniti. Si avem si loc de dormit pentru 2 miresici cu miresoii lor.

Daca vreti fac poze de aici ca sa va conving sa veniti.

Ce ziceti? :>

danni
29.05.2007, 00:12:00
Multumim Miky! :* :* :* Sunteti foarteeeee frumosi !

Care va sa zica.... ati papat fluturasul! :>

Eu l-am papat :">
Si era foaaaarte delicios =P~

BDiana
29.05.2007, 12:36:06
Dragele mele!
Am ajuns si eu la scoala, si ca de obicei, in primul rand m-am repezit la Miresici, sa vad ce se mai aude... :) Multumesc pt. poze, sunt foarte reusite

Mi-a facut mare placere intalnirea din Paris, si-mi pare foarte rau ca nu am stat mai mult... A fost frig rau, si ploaie, si eu plecasem de acasa foarte prost imbracata, cu maneca scurta si sandale :) asa ca la un moment dat am zis ca trebuie sa merg sa ma imbrac... Pana acasa mi-am pus puloverul sotului si saracul de el a mers in maneca scurta si a racit... /:) (Nu e grav, il doare doar gatul..) Cand am ajuns in casa si am dat de cald... Nu mi-a mai venit sa ies :))

Intalnirea a fost excelenta, Iza si Fabio sunt foarte simpatici, genul care te inveseleste oricat de suparat ai fi; cu Mayday si Andrei mi s-a parut ca avem multe in comun (ma refer mai ales la dileme de viata, de cariera etc); Dani si Geert foarte draguti, mi s-a parut ca au un aer de oameni care navigheaza in "sfere inalte", cumva departe de stresul si nebunia de zi cu zi; am fost impresionata de romana vorbita de Geert si Fabio; Miky si Radu sunt simpatici si veseli, mi-ar fi placut sa mergem si in cafeneaua nr. 2 ca sa vorbim mai mult... :) Cam astea au fost impresiile in mare.

Abia astept urmatoarea intalnire! Din pacate, noi nu vom putea ajunge le Bruxelles pe 29.07, deoarece pe 28 mergem la o nunta in Romania... Dar dupa aceea, poate mai facem o intalnire la Lausanne? E foarte frumos ;;) Si poate ne intalnim chiar mai multi!

In final, atasez si eu poze de la intalnirea intamplatoare cu Iza & Fabio si cu privelistea panoramica din varful turnului Eiffel

danni
29.05.2007, 18:01:18
Hey, Diana

>Intalnirea a fost excelenta, Iza si Fabio sunt foarte simpatici, genul care te inveseleste >oricat de suparat ai fi;

Intr-adevar Fabio ne-a facut sa radem non-stop :)) Are un umor de nedescris.

>cu Mayday si Andrei mi s-a parut ca avem multe in comun (ma refer mai ales la dileme de >viata, de cariera etc);

Culmea e ca si eu am avut aceeasi impresie despre Madalina si Andrei, adica avem multe in comun (zic eu :D) si am fost uimita sa vad cat e de usor sa comunici cu ei. Noi cu ei am vorbit cel mai mult ca erau cei mai aproape de noi. Am mai zis ca acustica era foarte proasta in restaurant si ca sa vorbesc cu tine trebuia deja sa tip iar cu Iza si Fabio nu am vorbit aproape deloc ca nu ne auzeam. De aceea ma bucur ca am mai ramas dupa ca altfel chiar nu vorbisem deloc cu ei. Insa imi pare rau ca nu ati mai ramas si voi :((

>Dani si Geert foarte draguti, mi s-a parut ca au un aer de oameni care navigheaza in "sfere >inalte", cumva departe de stresul si nebunia de zi cu zi;

Sper ca asta nu vrea sa insemne "cu nasul pe sus" ca eu chiar ma consider o persoana simpla :D . Cat despre stres si nebunie de zi cu zi incerc sa le depasesc ca altfel ma depasesc ele pe mine. Geert e educat asa si mai invat si eu de la el, incerc sa nu-l dezamagesc. Avem o viata "asezata" ca sa zic asa, desi ne-am agitat putin ca sa o construim iar acum suntem multumiti ca ne-am gasit locul.

>am fost impresionata de romana vorbita de Geert si Fabio;

Eu cu Geert sunt obisnuita, insa Fabio mi s-a parut foarte simpatic si m-am amuzat sa mai aud pe cineva vorbind romaneste. Iar si mai mult m-am amuzat sa-i aud vorbind intre ei desi nu era limba lor.

>Miky si Radu sunt simpatici si veseli, mi-ar fi placut sa mergem si in cafeneaua nr. 2 ca sa >vorbim mai mult... :)

Miky e foarte "chouette", am ras pe tot parcursul serii. Si foarte ambitioasa, are o personalitatea foarte puternica. Le doresc o nunta minunata.

Iar voi sunteti foarte simpatici. Sotul tau asa cum mi-l imaginam din poze, foarte tacut. Insa eram si foarte departe ca sa pot conversa cu el. Tu esti de departe o persoana deosebita si sincer mi-ar place sa mai am ocazia sa te intalnesc. Daca aveti un weekend liber si nu stiti unde sa mergeti you are welcome in Brussels. Pacat ca nu puteti veni in iulie. :((

>Abia astept urmatoarea intalnire! Din pacate, noi nu vom putea ajunge le Bruxelles pe >29.07, deoarece pe 28 mergem la o nunta in Romania... Dar dupa aceea, poate mai facem >o intalnire la Lausanne? E foarte frumos ;;) Si poate ne intalnim chiar mai multi!

In final, sper sa ne mai revedem. Urmatoarea intalnire la Bruxelles <:-P
Cei care nu pot veni pe 29.07 ii asteptam atunci cand pot ei. :-p

BDiana
29.05.2007, 18:30:30
Sper ca asta nu vrea sa insemne "cu nasul pe sus" ca eu chiar ma consider o persoana simpla :D . Cat despre stres si nebunie de zi cu zi incerc sa le depasesc ca altfel ma depasesc ele pe mine. Geert e educat asa si mai invat si eu de la el, incerc sa nu-l dezamagesc. Avem o viata "asezata" ca sa zic asa, desi ne-am agitat putin ca sa o construim iar acum suntem multumiti ca ne-am gasit locul.
Nunuu, nu vrea sa insemne cu "nasul pe sus"! Chiar mi-a fost teama ca se va intelege asta :). Voiam sa spun ca mi-ati parut "zen" :D, adica foarte calmi si intr-un fel detasati de stresul cotidian. Ceea ce nu-i nicidecum de rau :)... Imi imaginez ca aveti si voi probleme dar am avut impresia ca incercati sa rezolvati totul cu logica si calm... Ca nu sunteti genul care se iau cu mainile de cap si incep sa urle (cum fac eu de exemplu :))).

Noi cu ei am vorbit cel mai mult ca erau cei mai aproape de noi. Am mai zis ca acustica era foarte proasta in restaurant si ca sa vorbesc cu tine trebuia deja sa tip iar cu Iza si Fabio nu am vorbit aproape deloc ca nu ne auzeam. De aceea ma bucur ca am mai ramas dupa ca altfel chiar nu vorbisem deloc cu ei. Insa imi pare rau ca nu ati mai ramas si voi :((
Intr-adevar se auzea prost, si nu auzeam deloc ce spuneati...

Daca aveti un weekend liber si nu stiti unde sa mergeti you are welcome in Brussels. Pacat ca nu puteti veni in iulie. :((
Si mie imi pare rau, dar s-ar putea sa am in curand un drum pana la Leuven, si poate fac un ocol prin Bruxelles. Nu stiu inca data, dar iti spun de indata ce o aflu.

danni
29.05.2007, 23:15:58
Si mie imi pare rau, dar s-ar putea sa am in curand un drum pana la Leuven, si poate fac un ocol prin Bruxelles. Nu stiu inca data, dar iti spun de indata ce o aflu.

Hehe, ce bine ar fi... [-o<

Sa inteleg ca trebuie sa mergi la KUL. Nu trebuie sa faci nici un ocol, ca Leuven e la aproximativ jumatate de ora de noi. Asta e avantajul Belgiei, distante mici intre orase. In doua ore ai traversat toata tara.
Noi vom fi la sf. lunii iunie la o conferinta in Polonia, in rest nu avem alte planuri. Mai exact 22-24 iunie eu.

Da-mi de veste cand stii sigur si poate facem ceva frumos. :-p

BDiana
30.05.2007, 00:09:07
Mai, in toata agitatia si calatoriile din ultimele zile, am uitat complet sa va povestesc ca m-am intalnit in Romania cu Iulia si sotul ei Alex. Ne-am vazut numai putin, in aeroport, pt. ca ei se grabeau sa ajunga la Brasov si circulatia in Bucuresti fiind cea pe care o stim, nu s-au incumetat sa intre in oras cu masina... Sunt foarte simpatici, si sper ca la intalnirea urmatoare sa poata veni si ei... Poze din pacate nu am, dar a facut Iulia, asa ca astept cu nerabdare sa le posteze ea...

ALEX21A
30.05.2007, 01:18:38
Si noi va transmitem ca va asteptam la gratare ;;) . In fine, trebuie sa cumparam gratarul intre timp si sa practicam inainte ca sa facem frigarui bune :))

Acum pe bune si foarte serios vorbind :)) ce-ati zice sa schimbam topicul din Intalnirea miresicilor la Paris in Intalnirea miresicilor la Bruxelles?

Pe 29 iulie noi sarbatorim un an de la nunta si aproape 3 ani de la civila si organizam un gratar la noi acasa si invitam cativa prieteni apropiati. Tot in weekend-ul asta la noi in sat (care e situat la 2 km de Bruxelles) e kermis (adica petrecerea satului, cartierului) si tine 4 zile si 4 nopti. Noi locuim chiar in centru si e nebunie mare, concerte, gratare, discoteca, se blocheaza strazile din centru si se pun mese pe strada, se face foc de tabara, foc de artificii. E foarte misto. Anul trecut nu am profitat la maxim ca a fost nunta, doar duminica si luni am fost si noi pe acolo si atmosfera era super. Stie lumea sa se distreze si vin cu mic cu mare.

Deci, invitatie oficiala pentru miresici si miresoi. Cei care pot veni pe 29 iulie sunt bineveniti. Si avem si loc de dormit pentru 2 miresici cu miresoii lor.

ce ne ar place sa ne bagam:-" :-" .........nu promitem nimic,ca dragos are licenta,lucr diploma si alte exam..........plus si eu........dc avem posibilitatea sa plecam cateva zile la plimbari............

ps>>revin ca nu pot vedea pozele din albumul lu iza.........nu merge.......next time......

mayday
30.05.2007, 15:05:06
Uff, abia ce venii de la piscina (gimnastica!;)) ) si o pauza cu voi e bine-meritata!

Dani, multumim de invitatie!!! Suna bine, in principiu ar fi ok pentru noi, doar sa nu apara ceva neprevazut pina atunci! O sa profitam, probabil, sa ne vizitam si prietenii din Louvain la Neuve.... :">

Si sa va povestec ceva haios despre Paris si nunti... simbata seara o sa mergem cu niste prieteni spanioli la nunta unui prieten chilian cu o ucrainianca... care se vor muta luna viitoare cu jobul la Londra!!!! :-p Traiasca mondializarea!!!!<:-P

tizabela
30.05.2007, 15:48:31
Am ajuns si eu de la univ si primul lucru pe care l-am facut a fost deschiderea calculatorului sa vad ce mai e nou pe miresici:D !!!
Dani noi te anuntam cand luam biletele de avion (momentan asteptam pt ca s-ar putea sa aibe Fabio 4 saptamani de concediu nu 3 cum stiam pana acum...si daca are 4 e liber de pe 28 iulie si de la Bruxelles am merge in Madeira (ca tot e unicul loc cu zbor direct) dupa in Venezia ca de acolo avem zborul pt Madrid de acolo la Lisabona si dupa de acolo direct in Romania:-? ahhhhhh ce mi-ar place[-o< )
Mitutza nu stiu ce sa zic,dar m-am uitat acum si albumul e public!!

mayday
30.05.2007, 16:10:06
Am ajuns si eu de la univ si primul lucru pe care l-am facut a fost deschiderea calculatorului sa vad ce mai e nou pe miresici:D !!!
Dani noi te anuntam cand luam biletele de avion (momentan asteptam pt ca s-ar putea sa aibe Fabio 4 saptamani de concediu nu 3 cum stiam pana acum...si daca are 4 e liber de pe 28 iulie si de la Bruxelles am merge in Madeira (ca tot e unicul loc cu zbor direct) dupa in Venezia ca de acolo avem zborul pt Madrid de acolo la Lisabona si dupa de acolo direct in Romania:-? ahhhhhh ce mi-ar place[-o< )
Mitutza nu stiu ce sa zic,dar m-am uitat acum si albumul e public!!

Wow, va duceti in Madera!!!!! Felicitari!!!!! Sint un pic geloasa, recunosc!!:-p De ceva vreme ma tot gindesc la niste drumetii pe-acolo!!!!;)

tizabela
30.05.2007, 16:22:24
Wow, va duceti in Madera!!!!! Felicitari!!!!! Sint un pic geloasa, recunosc!!:-p De ceva vreme ma tot gindesc la niste drumetii pe-acolo!!!!;)

Nu e nimic sigur noi stiam ca suntem liberi de pe 3 august pana pe 27 si am rezervat 4 zile la Madrid si 4 in Lisabona,dar daca tot ajungem la Bruxelles ar fi pacat sa nu mergem 5 zile si pana in Madeira.
Imi e un pic mila de Fabio pt ca lui nu ii place deloc cu avionul si asta ar insemna sa aibe 7 zboruri in luna aia,dar in egala masura cu frica ii si place sa calatoreasca.

Miky
30.05.2007, 17:32:59

waaaaaaaaw, ce frumos suna, toate astea: concerte, gratare, discoteca, foc de tabara.........;uuuuuuuuuuuu e de vis, ce mi-ar placea sa ajungem, ....problema e ca noi toata luna iulie suntem la mare, dupa care mergem la Bordeaux, apoi ne intoarcem in Paris, ....si apoi acasaa in Romania (pe 10 august), asa ca la mine pare ca ar pica..., asa rau imi pare, de nu-ti spun, ca tare bine suna ce ne propui.......
.......dar cine stie?....., nu se stie niciodata[-o<
Oricum, multumim muuult, mult, de invitatie, sunteti adorabili>:D<

mayday
30.05.2007, 18:04:22
Haha, m-ai speriat, Miky!!!! Ca in mesajul tau nu e ciatat cel al lui Dani si eu incepusem sa-mi zic... "cum??? si ei tot pe 29 iulie?? tot un an de la nunta?? imposibil!!!":)) :)) :))

Poate va intoarceti mai repede de la Bordeaux?;-)

danni
30.05.2007, 18:15:41
Hehehe, am deja 2 miresici pe lista: mayday si tizabela.

BDiana sa speram ca vine curand la Leuven iar Mitutza rezerva ca nu stie sigur daca sunt liberi.

Miky, poate incercati sa veniti si voi pe 29. Si eu ca si Mayday am avut aceeasi reactie cand am vazut raspunsul tau ca stiam ca nu ati avut nunta inca ;))

higgs
30.05.2007, 18:21:01
29 iulie ..hm! E chiar sf contractului meu, si cred ca incep si ceva spectacole pentru parada gay. Deci nu stim daca putem pleca din Amsterdam :D
Dar poate ca facem ceva mai devreme in Amsterdam :D?

danni
30.05.2007, 18:24:35
29 iulie ..hm! E chiar sf contractului meu, si cred ca incep si ceva spectacole pentru parada gay. Deci nu stim daca putem pleca din Amsterdam :D

Sau poate veniti voi aici la biserica? Noi am fost deja la voi :D desi e posibil sa mai trecem, nu stim cand.

mayday
30.05.2007, 18:29:30

Mai devreme ar insemna in iunie... Numai ca in iunie eu plec de pe 18 pe 22 la San Sebastian (conferinta, fireste), iar Andrei de pe 27 pe 31 la Calvi (Corsica)... tot conferinta! Ne plimbam de ne zapacim!! :"> Cam greu pentru noi mai devreme... Da' voi nu vreti sa lasati parada aia pentru un cirnat si-o bere?<:-P

Si, evident, daca aveti chef de-o plimbare in San Sebastian... ;))

higgs
30.05.2007, 18:33:06
Mai devreme ar insemna in iunie... Numai ca in iunie eu plec de pe 18 pe 22 la San Sebastian (conferinta, fireste), iar Andrei de pe 27 pe 31 la Calvi (Corsica)... tot conferinta! Ne plimbam de ne zapacim!! :"> Cam greu pentru noi mai devreme... Da' voi nu vreti sa lasati parada aia pentru un cirnat si-o bere?<:-P

Si, evident, daca aveti chef de-o plimbare in San Sebastian... ;))

Cum sa las parada????????? Ma mir ca propui asa ceva :)) Am pierdut-o si anul trecut...Nu se poate..Se supara prietenii nostrii :))

higgs
30.05.2007, 18:34:13
Sau poate veniti voi aici la biserica? Noi am fost deja la voi :D desi e posibil sa mai trecem, nu stim cand.

Pai da..Sigur venim intr-o buna zi acolo :))

mayday
30.05.2007, 18:35:19
Cum sa las parada????????? Ma mir ca propui asa ceva :)) Am pierdut-o si anul trecut...Nu se poate..Se supara prietenii nostrii :))

Pai o mai pierdeti si anul asta!!!:))

Acu' serios vorbind, cit e de importanta miscarea asta? Pe-aici e doar o zi in care se danseaza tehno pe strada... da' nu e prea mare agitatia! ;-)

higgs
30.05.2007, 18:37:46
Pai o mai pierdeti si anul asta!!!:))

Acu' serios vorbind, cit e de importanta miscarea asta? Pe-aici e doar o zi in care se danseaza tehno pe strada... da' nu e prea mare agitatia! ;-)

Aici e mare chestie. Mai ales ca Olanda are o mare protectie pentru miscarea gay. Am uitat sa adaug ca este si putin cultural..Se merge dimineata la monument se depun flori (Hitler a ucis si gay nu numai evrei) sunt concerte, se defileaza cu barca pe canale ...

Miky
30.05.2007, 18:54:23
Haha, m-ai speriat, Miky!!!! Ca in mesajul tau nu e ciatat cel al lui Dani si eu incepusem sa-mi zic... "cum??? si ei tot pe 29 iulie?? tot un an de la nunta?? imposibil!!!":)) :)) :))

Poate va intoarceti mai repede de la Bordeaux?;-)

Imi pare rau ca v-am dus in eroare..........:"> .........ma intreb:-\ , oare a fost cu intentie?=))

tizabela
30.05.2007, 19:13:03
Rad singurica de naivitatea mea...eu ma gandeam ca au zboruri zilnice pt Madeira,dar din pacate nu este asa si pt 3 zile nu merita sa facem ditamai calatoria!!!
Higgs facem noi parada in locul lor numai sa vi si tu(pai ce parada de miresici nu se poate...=)) asa mai imbracam si noi rochitele alea ca e pacat de ele).
Miky din tot mesajul tau imi place mult partea cu "dar cine stie?....., nu se stie niciodata[-o< " ma rog si eu pt voi!!!
Dani multumim mult pt invitatie esti o scumpa:* :* :* !!!
Mayday abea asteptam sa ne revedem sa mai vb putin ca pe "viu" e altfel;)) .
BDiana nu au cum sa mute data nuntii???:-"

adinac_ro
30.05.2007, 19:34:54
Rad singurica de naivitatea mea...eu ma gandeam ca au zboruri zilnice pt Madeira,dar din pacate nu este asa si pt 3 zile nu merita sa facem ditamai calatoria!!!
Higgs facem noi parada in locul lor numai sa vi si tu(pai ce parada de miresici nu se poate...=)) asa mai imbracam si noi rochitele alea ca e pacat de ele).
Miky din tot mesajul tau imi place mult partea cu "dar cine stie?....., nu se stie niciodata[-o< " ma rog si eu pt voi!!!

Pe 24 iulie plecam in concediu...avem in plan italia si franta .Via paris.Facem intalnire?

mayday
30.05.2007, 19:39:39

Hahaha, parada miresicilor!!! Ii terminam pe toti olandezii!!! Bine vazut, Iza!!! =)) =)) =))

Eu sper sa veniti toate si toti (si noi, bineinteles)!! Si poate o sa fie soare, o sa ne putem purta sandalele, papucii si espadrilele (Diana?;))) !!!

Ca veni vorba de papuci, aseara am facut cumparaturi in Carrefour, aveau espadrile cu talpa inalta, 18 euro 2 perechi!!!... am luat unele din dantela alba pentru civila si unele in dungi pentru Belgia!;-)

BDiana
30.05.2007, 19:46:39
[...]BDiana nu au cum sa mute data nuntii???:-"
Haha :) Nu stiu ce sa zic... Va dati seama ce tare ar fi daca i-as intreba?! :)) Ar spune SIGUR ca-s nebuna... Si-asa, cei care nu cunosc Miresicile "personal", se uita cam stramb la mine cand aud ca postez aici... :D

gaby_busta
31.05.2007, 11:11:19
Tare as fi vrut sa vin si eu la Paris...dar vazusem tare tarziu intalnirea voastra...si deja biletele ajunsesera la niste preturi!!!!Si se nimerise ca in ziua aia iubi meu sa fie si el liber.
Si la Londra a fost o vreme foarte urata...dar poate la Paris era mai frumos...ca e Paris...si e orasul meu preferat.
Am sa-i spun de viitoarea intalnire...si poate...ma strecor si eu printre voi.Am o multime de prieteni in Belgia, am petrecut cateva vacante langa Namur, si am fost si eu la sarbatori de genul.
Plus ca 29 e prima mea zi de concediu...poate...nu promit nimic. Va anunt cand stiu ce parere are si el.Mi-ar placea sa va cunosc si personal...ca de ceva vreme va citesc postarile

gaby_busta
31.05.2007, 11:12:54

Multumim de invitatie. Esti foarte draguta.

danni
01.06.2007, 15:10:44
Ce m-am amuzat cu parada :))
Apropo, poate va fac si eu o parada de vreo jumatate de ora daca voi avea dispozitia necesara ca doar trebuie sa-mi vedeti si voi rochia live, nu ? :)) Mi-am zis ca o voi imbraca putintel in fiecare an pe 29 iulie :D

danni
01.06.2007, 15:36:58
Merci Diana. Banuiesc ca tu ai schimbat Parisul pe Bruxelles :))

BDiana
01.06.2007, 15:41:15
Merci Diana. Banuiesc ca tu ai schimbat Parisul pe Bruxelles :))
DA :D Cuplã!

Aºaaa, eu voi avea treabã în Leuven pe 25.06, deci în foarte curand! <:-P Am un project meeting, ºi nu eram sigura daca va ramâne data asta sau o vor schimba, dar azi am vorbit si mi s-a spus ca e batuta in cuie.

Pup miresicile pe basca!

danni
01.06.2007, 16:19:17
DA :D Cuplã!

Aºaaa, eu voi avea treabã în Leuven pe 25.06, deci în foarte curand! <:-P Am un project meeting, ºi nu eram sigura daca va ramâne data asta sau o vor schimba, dar azi am vorbit si mi s-a spus ca e batuta in cuie.

Pup miresicile pe basca!

Diana, cand ajungi aici si cand te intorci in Laussane? Nu iei o zi libera in plus :D ?

Noi vom avea pe 26 iunie AUDIT, va trebui sa prezentam rezultatele celor care ne finanteaza si nu stiu ce e in capul lor dar incepe la 7.30 8-} Deci s-ar putea sa-ti schimbi parerea despre mine ca in preziua prezentarii e posibil sa fiu putin stresata :D

Nu vrei sa vorbim pe pm sau mess?

p.s. Nu stiam ca aveti proiecte cu cei de la Leuven.

tizabela
01.06.2007, 16:23:11
Ce m-am amuzat cu parada :))
Apropo, poate va fac si eu o parada de vreo jumatate de ora daca voi avea dispozitia necesara ca doar trebuie sa-mi vedeti si voi rochia live, nu ? :)) Mi-am zis ca o voi imbraca putintel in fiecare an pe 29 iulie :D

Eu am facut pariu cu "mirele" daca mai intru la nunta de argint in rochita de mireasa (slabe sanse deja am 2 kg in plus la nici un an:)) ) pe o poseta de la PRADA si i-am zis ca ii convine sa o cumpere deja ca peste 24 de ani cred ca o sa fie piesa de muzeu;))
Eu m-as imbraca putin cu ea in fiecare zi,dar cum ma cunosc fff bine am luat decizia de a o tine la mama!!!

valen
02.06.2007, 23:24:15
cate mai vb voi aici dragutelor.. anul asta am zis ca tb sa plecam undeva afara, prin toamna ca sa se faca petita mai mare :) eu mi-as dori la paris.. da poate il conving pe iubi si facem un tur de europa cu masina si va vizitam pe toate:) ce mi-ar mai placea :*

Giulia2201
03.06.2007, 14:16:00
cate mai vb voi aici dragutelor.. anul asta am zis ca tb sa plecam undeva afara, prin toamna ca sa se faca petita mai mare :) eu mi-as dori la paris.. da poate il conving pe iubi si facem un tur de europa cu masina si va vizitam pe toate:) ce mi-ar mai placea :*

Pai, daca ajungeti pe aici, noi va asteptam cu drag la noi.

BDiana
03.06.2007, 19:22:58
Pai, daca ajungeti pe aici, noi va asteptam cu drag la noi.
Si nooi :D

Giulia2201
04.06.2007, 10:12:41
Si nooi :D

Cu placere, oricand.

BDiana
04.06.2007, 10:43:53
Cu placere, oricand.
Mersi! Voiam sa spun ca si noi o asteptam cu placere pe Valen :)
Oricum, cu prima ocazie cand ajung prin UK, poate ne vedem!

Giulia2201
04.06.2007, 21:24:22
Mersi! Voiam sa spun ca si noi o asteptam cu placere pe Valen :)
Oricum, cu prima ocazie cand ajung prin UK, poate ne vedem!

Eu abia astept, daca tot nu am cum sa ajung la nici o intalnire de miresici...

tizabela
05.06.2007, 14:14:34
Ok biletele le-am luat deci venim 99,9%!!!!
1)Fabio si Iza....cine e urmatorul cuplu?:)

P.S Si noi va asteptam pe aici chiar nu va place Venezia???/:)

danni
05.06.2007, 16:13:47

Valen, you are welcome.>:D<

Giulia, daca trecem prin UK (e posibil sa venim in decembrie) te anuntam. Dar pana atunci poate vii tu pe aici :-p

Diana, sper sa nu te scap nici pe tine. Vrem sa facem un tur cu masina sa-ti aratam putin orasul ;;)

Iza, mai e un pic. Si mayday e deja pe lista. :)

iulia73190
05.06.2007, 18:04:44
Mai, in toata agitatia si calatoriile din ultimele zile, am uitat complet sa va povestesc ca m-am intalnit in Romania cu Iulia si sotul ei Alex. astept cu nerabdare sa le posteze ea...

Dorinta ta e porunca=)) glumesc; si eu pot sa spun de Diana ca este foarte simpatica si as fi vrut sa stau mai mult, din pacate nu puteam; eu am fost mai timida dar cred ca data viitoare ma voi simti mai in largul meu;
si acum sa ma laud: eu am recunoscut-o pe Diana din prima ea pe mine ,nu=)) ; sa nu mai zic ca m-a surprins statura ei, nu ma asteptam sa fie asa inalta ( dar asta ati constatat-o si voi la Paris, banuiesc);

Bineinteles, dorinta de a va intalni pe voi celelalte, este neschimbata, dar nu mai promit nimic; si asa m-am simtit prost cand am anulat intalnirea de pe 26;

va atasez pozele!

Miky
05.06.2007, 19:57:35
Dorinta ta e porunca=)) glumesc; si eu pot sa spun de Diana ca este foarte simpatica si as fi vrut sa stau mai mult, din pacate nu puteam; eu am fost mai timida dar cred ca data viitoare ma voi simti mai in largul meu;
si acum sa ma laud: eu am recunoscut-o pe Diana din prima ea pe mine ,nu=)) ; sa nu mai zic ca m-a surprins statura ei, nu ma asteptam sa fie asa inalta ( dar asta ati constatat-o si voi la Paris, banuiesc);

Bineinteles, dorinta de a va intalni pe voi celelalte, este neschimbata, dar nu mai promit nimic; si asa m-am simtit prost cand am anulat intalnirea de pe 26;

va atasez pozele!

waw, ce fete frumoase:> , ma bucur pt voi ca v-ati cunoscut, mi-ar placea sa te cunosc si eu pe tine, ....poate intr-o buna zi[-o< <:-P

iulia73190
05.06.2007, 20:27:22
Si mie mi-ar placea sa te cunosc, si pe tine si pe restul de fete...poate organizam inca o intalnire de miersici mai curand?

Giulia2201
05.06.2007, 20:53:36
Valen, you are welcome.>:D<

Giulia, daca trecem prin UK (e posibil sa venim in decembrie) te anuntam. Dar pana atunci poate vii tu pe aici :-p

Diana, sper sa nu te scap nici pe tine. Vrem sa facem un tur cu masina sa-ti aratam putin orasul ;;)

Iza, mai e un pic. Si mayday e deja pe lista. :)

Noi deocamdata nu putem pleca din tara ca avem pasapoartele in Roamania sa le schimbam. Abia in august, cand vine mama, ne aduce si pasapoartele, asa ca, cine stie...poate dam o fuga sa ne vedem.

gaby_busta
06.06.2007, 13:22:20
Noi deocamdata nu putem pleca din tara ca avem pasapoartele in Roamania sa le schimbam. Abia in august, cand vine mama, ne aduce si pasapoartele, asa ca, cine stie...poate dam o fuga sa ne vedem.
Unde santeti in UK? Poate facem o intalnire si noi aici...candva.Nu numai fetele la Bucuresti...sau pe continent...Ce zici?