PDA

Versiunea completa : Restaurante in Mamaia

Pagini : [1] 2 3

annutza
27.03.2007, 15:59:21
Buna...ce restaurante imi recomandati pt o nunta de 80-100 persoane in mamaia?
M-ar interesa sa aiba mesele rotunde...meniu+bautura pana in 100e.

Va multumesc!

annutza
28.03.2007, 15:30:20
Multumesc de raspuns...cred ca stiu care e restaurantul.

As fi preferat Mamaia pentru ca as rezolva mai usor cu cazarea, daca as gasi un restaurant dragutz si la acelasi hotel sa rezerv si camere pentru ca majoritatea vor veni din alta parte.

Am citit tot pe aici despre restaurant si hotel Dorna...are cineva poze?
Am sunat la ei si am inteles ca pot oferi si cazare numai in luna mai sau septembrie...meniul undeva la 1,5 mil. Eu as fi vrut iunie-iulie...dar daca arata ok as face un compromis:).

Nunta am vrea sa o facem la anul, dar din cate am auzit trebuie sa iti rezervi din timp cu mai mult de un an...ca altfel nu gasesti.

annutza
03.04.2007, 11:19:43
A fost cineva la vreo nunta la Iaki, Mamaia, Melody, Parc, Dorna?

dani19_10dani
03.04.2007, 11:27:45

Va multumesc!
buna ..la malibu sunt mese rotunde..la perla nu au deloc..la parca nu mai stiu parca da..la melody da au..la palm beach sunt usor ovale si sunt de 6 persoane..in alta parte nu mai stiu daca imi amintesc iti spun

dani19_10dani
03.04.2007, 11:31:43
la iaki e superb restaurantul..dar e si f scump..am auzit ca cineva ar fi zis undeva la 2 mil..nu stiu sigur doar am auzit..dar vara nu mai fac nunti..nu mai da voie domnul hagi ca cica deranjeaza turistii..noi am vrut pe 25 august si nu au vreut..:)daca poti dute sa vb personal..si da cam cu un an si ceva inainte tre sa vb pt restaurant.te pup si mult succes

annutza
03.04.2007, 14:00:27
Merci mult de raspuns Dani :*.

Vad ca tu faci la Malibu, cum e sala, meniul?Ai niste poze?:">

O sa fac in mai un tur de forta prin Mamaia sa vizitez restaurantele si sa vad ce pot face, nu pot sa merg mai devreme si nici prea des din pacate. Dar ne dorim sa facem nunta acolo, pe malul marii.

Te pup si casa de piatra!

dani19_10dani
03.04.2007, 14:11:15
Merci mult de raspuns Dani :*.

Vad ca tu faci la Malibu, cum e sala, meniul?Ai niste poze?:">

O sa fac in mai un tur de forta prin Mamaia sa vizitez restaurantele si sa vad ce pot face, nu pot sa merg mai devreme si nici prea des din pacate. Dar ne dorim sa facem nunta acolo, pe malul marii.

Te pup si casa de piatra!
multumesc frumos..si tie la fel....pai sunt 2 saloane cel de jos e micut cam de 100 de pers am inteles cel de sus pe care l-am luat noi e de 300 pers cam asa.cred ca stii ca hotelul e nou arata fff bine (nu ca facem noi acolo dar e minunat)nu trebuie sa-l impopotanezi cu prea multe.meniul e intre 1.033.000-1.200.000 in care se include tortul ,fructele.alunele,cafeaua,4 feluri de mancare+o salata de pui pe care o gasesc invitatii cand vin.mult succes..vezi ce faci..ai de unde alege oricum:)

annutza
03.04.2007, 14:23:06
multumesc frumos..si tie la fel....pai sunt 2 saloane cel de jos e micut cam de 100 de pers am inteles cel de sus pe care l-am luat noi e de 300 pers cam asa.cred ca stii ca hotelul e nou arata fff bine (nu ca facem noi acolo dar e minunat)nu trebuie sa-l impopotanezi cu prea multe.meniul e intre 1.033.000-1.200.000 in care se include tortul ,fructele.alunele,cafeaua,4 feluri de mancare+o salata de pui pe care o gasesc invitatii cand vin.mult succes..vezi ce faci..ai de unde alege oricum:)

suna bine, il marchez pe lista.

se plateste chiria salii si alte taxe, te obliga sa iei ceva de la ei(de muzica mi-e frica), etc?

am uitat, cat e avansul?:D

dani19_10dani
03.04.2007, 14:35:13
suna bine, il marchez pe lista.

se plateste chiria salii si alte taxe, te obliga sa iei ceva de la ei(de muzica mi-e frica), etc?

am uitat, cat e avansul?:D
da am uitat ca exista si o parte proasta:)..nu platesti nici o chirie nu te obliga sa iei o formatie anume,avansul e 15 mil..te obliga se iei de la ei o parte din bautura adica ori apa si vinul ori sucul si taria

annutza
03.04.2007, 15:02:33
Merci..asta nu e o problema pentru ca oricum vroiam meniu+bautura de la ei...

Intre timp am gasit si web site-ul daca mai e cineva interesat : www hotelmalibu ro

Merci mult de sugestie, astept poze de la nunta ta:*

RLK
03.04.2007, 19:42:57
Buna,

Imi cer scze, dar nu am mai avut timp sa intru pe site. Eu am facut nunta la Dorna anul trecut si eu am fost super multumita: mancare, servire - ireprosabile. Si pretul la fel- adica super ok. Daca vrei sa vezi poze de la nunta mea, da un click mai jos...

annutza
03.04.2007, 23:09:36
Buna Raluca...merci de post, am citit de anu trecut discutia ta:).
Am sunat la Dorna, singura problema e cu camerele, in iunie-iulie-august nu pot sa imi ofere (cred ca sunt date prin agentii de turism).
Dar mai ramane luna mai. O sa merg si acolo sa vad sala si hotelul.
:*

annutza
04.04.2007, 12:34:33
[/quote
decorez cu doina din cta..daca citesti pe constanta se tot vb de ea.rochia nu am luat-o inca:*[/quote]

ok, cred ca i-am gasit numarul...probabil si eu tot la ea o sa apelez, merci mult:*

Am vorbit si la Malibu si au inceput rezervarile pt 2008 si trebuie sa ma grabesc cica, meniul e de la 100 ron pana la 160 ron. Am uitat sa intreb cat e o camera:).

annutza
13.04.2007, 19:03:50
Buna Dani,

ai un numar de telefon de la malibu?
am vb cu o doamna pe email(Laura), dar nu mi-a mai raspuns referitor la ce zile sunt libere la anul

roxxx
08.05.2007, 00:02:06

Uite cateva poze de la Melody. Le-am mai pus si in alta parte .Poate ajuta pe cineva. insa as vrea sa imi spuna si mie cineva care face acolo nunta care sunt preturile.

madalinaV
17.05.2007, 13:44:06

Va multumesc!

Buna!
Incerca sa mergi la restaurantul Triumf, din cadrul hotelului Parc din mamaia. E chiar frumos si daca vrei doar pana in 100 persoane cred ca e genul care ti s-ar potrivi.

annutza
07.06.2007, 17:41:24
de restaurantul hotelului condor ce stiti?
cat e meniul? capacitate?

va pup

srb_ancutza
03.10.2007, 18:06:54
Annutza, vad k faci la Condor. Am si eu in octombrie 2008 tot acolo. Sper k dupa nunta sa vedem si noi ceva poze! E superb localul!

Joliutza
04.10.2007, 10:00:30
Annutza, vad k faci la Condor. Am si eu in octombrie 2008 tot acolo. Sper k dupa nunta sa vedem si noi ceva poze! E superb localul!

Da, Condor arata intra-devar foarte bine. Va atasez zilele acestea cateva poze cu restaurantul, de la o nunta unde am fost eu in August. Mare grija la Condor insa cu ce vorbiti cu seful de sala. Viitorii mei nasi au fost acolo de exemplu, cei de acolo le-au spus ca husele de scaun sunt incluse in pret, iar a doua zi de dimineata dupa nunta le-au mai cerut inca vreo 5 milioane pentru huse....ca deh....spalatul si calcatul huselor nu costa? Trebuia sa le spuna de la inceput, nu sa ii jecmaneasca asa.

annutza
04.10.2007, 17:44:51
buna:D , cred ca am si eu niste poze de la o alta nunta pe acasa. o sa le atasez zilele astea

si mie mi-a placut, tocmai pentru ca are mocheta (stiu ca zicea cineva pe aici pe forum ca asta nu i-a placut), ringul se poate extinde fata de ce e amenajat acolo, asa ca nu cred sa fie probleme.

te-ai gandit cu cine sa faci aranjamentele?

annutza
04.10.2007, 17:48:59
Da, Condor arata intra-devar foarte bine. Va atasez zilele acestea cateva poze cu restaurantul, de la o nunta unde am fost eu in August. Mare grija la Condor insa cu ce vorbiti cu seful de sala. Viitorii mei nasi au fost acolo de exemplu, cei de acolo le-au spus ca husele de scaun sunt incluse in pret, iar a doua zi de dimineata dupa nunta le-au mai cerut inca vreo 5 milioane pentru huse....ca deh....spalatul si calcatul huselor nu costa? Trebuia sa le spuna de la inceput, nu sa ii jecmaneasca asa.

si mie mi-au zis ca au ei de toate: fete de masa, huse scaune etc...contra cost...dar eu nu le vreau de la ei...husele la scaun am inteles ca sunt prea scurte si se vad picioarele...incerc sa ma limitez la mancare si camere de hotel...oricum banuiesc ca se semneaza un contract in care sunt trecute serviciile.

raluca_strainu
05.10.2007, 16:32:35
salutare fetelor ....imi pare bine ca am descoperit acest site...
am si eu o cateva probleme nush la ce restaurant sa-mi fac nunta.... ce parere aveti de restaurantul Marea Neagra din Mamaia?
Vreau si eu cateva sfaturi unde as putea sa fac nunta, in jur de 350 persoane....am vrut la Zorile dar deja s-a ocupat...:(( si nush unde sa ma duc.....sa fie mai frumos si cat de cat accesibil....pupici

srb_ancutza
06.10.2007, 14:44:17
mie mi-a spus k husele costa pana in 30000/buc, dar nu cred k le voi lua pe ale lor. M-am hotarat sa aranjez salonul cu Doina, si voi lua huse tot de la ea. In privinta sefului de sala...nu stiu nu prea mi-a oferit incredere. meniul nu mi-a putut spune exact cat costa, de fapt nici macar cu aprox.DAR mi-a placut prea mult localul, si...sper sa nu iau vreo teapa sa ma trezesc a2-a zi cu cine stie cat de platit

Joliutza
06.10.2007, 17:48:53
Poze de la Condor din 26 Aug 2007.

crisstallus_cris
07.10.2007, 12:08:28
salutare fetelor ....imi pare bine ca am descoperit acest site...
am si eu o cateva probleme nush la ce restaurant sa-mi fac nunta.... ce parere aveti de restaurantul Marea Neagra din Mamaia?
Vreau si eu cateva sfaturi unde as putea sa fac nunta, in jur de 350 persoane....am vrut la Zorile dar deja s-a ocupat...:(( si nush unde sa ma duc.....sa fie mai frumos si cat de cat accesibil....pupici
am fost ieri pe la rest din mamaia.Pentru 350 de pers du-te la Perla,Select

annutza
08.10.2007, 19:55:24
A! Ai spus k tu ai aranjat Annutza si cu camerele la Condor. Cat e camera? Si eu trebuie sa rezerv camere...Si imi trebuie destule...Ceva mai accesibil si dragutz fetelor?

Mie mi-a zis ca meniul il face de cat vrem noi...eu am vorbit cu ambii sefi de sala, este un domn si o doamna...Initial am dat peste doamna si mi s-a parut amabila si in tema, pe urma cand ne-am hotarat era domnul...care nu stia cum ai spus si tu cat e meniul, texte de genul cat vrem noi, etc...iar la camere ne-a zis de 1-1,5 mil in luna mai dar tot asa ca nu stie sigur ca depinde etc...eu am insistat ca mai negociem...acu si eu ca tine sper sa nu ma trezesc cu suprize mai ales ca eu am rezervat foarte multe camere...oricum pentru camere exista si alte optiuni daca nu ne intelegem.

Am vazut si eu cum aranjeaza doamna asta Doina...eu insa as vrea inclusiv fete de masa si capace de masa...perdele de lumini la geamuri si niste aranjamente mai deosebite, nu stiu inca cu ce firma o sa decorez. Probabil la targul din februarie o sa ma decid.

annutza
08.10.2007, 20:03:17
iata si o poza de la o nunta de la Condor...

Monixa
09.10.2007, 11:56:08
Buna!

Eu am avut nunta pe 15 sept la Rex si a fost abslout superb! Nu o spun numai eu, dar toata lumea a fost inacantata. Eu sunt din Bucuresti si mi-am dorit nunta la mare, asa ca am cazat marea majoritate a invitatilor, nu la Rex pt ca era f scump, dar la un hotel apropiat, de 4*. Primirea am facut-o pe terasa, stiti ca hotelul este chiar pe plaja, in fundal avand un cvartet de coarde, astfel incat sa poti schimba cateva cuvinte cu invitatii la sosire. Nu a fost o nunta ieftina, dar pot sa va spun ca meniul costa intre 170 si 270 RON in functie de ce iti alegi (la 270 e prea fita cu creveti si icre negre, in jur de 200 e ok) +5% pentru servicii dc aduci tu bauturile alcoolice. Receptia si restaurantul au fost redecorate in vara asta de catre un designer italian si e super. Nici ei nu prea fac nunti vara, cand e prea aglomerat, dar la inceputul lui sept e o per f buna.

O parte din pozele de la nunta sunt aici:
http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157602238471931/show/

incerc sa mai urc si alte poze cu restaurantul

crisstallus_cris
10.10.2007, 00:24:47
De rest Estival stie cineva?Cum ies nuntile?

kamy
10.10.2007, 20:12:19
Buna!

Eu am avut nunta pe 15 sept la Rex si a fost abslout superb! Nu o spun numai eu, dar toata lumea a fost inacantata. Eu sunt din Bucuresti si mi-am dorit nunta la mare, asa ca am cazat marea majoritate a invitatilor, nu la Rex pt ca era f scump, dar la un hotel apropiat, de 4*. Primirea am facut-o pe terasa, stiti ca hotelul este chiar pe plaja, in fundal avand un cvartet de coarde, astfel incat sa poti schimba cateva cuvinte cu invitatii la sosire. Nu a fost o nunta ieftina, dar pot sa va spun ca meniul costa intre 170 si 270 RON in functie de ce iti alegi (la 270 e prea fita cu creveti si icre negre, in jur de 200 e ok) +5% pentru servicii dc aduci tu bauturile alcoolice. Receptia si restaurantul au fost redecorate in vara asta de catre un designer italian si e super. Nici ei nu prea fac nunti vara, cand e prea aglomerat, dar la inceputul lui sept e o per f buna.

O parte din pozele de la nunta sunt aici:
http://www.flickr.com/photos/[email protected]N06/sets/72157602238471931/show/

incerc sa mai urc si alte poze cu restaurantul
Casa de piatra.Aveti niste poze superbe!!!

Monixa
12.10.2007, 11:28:18
Multumesc, si mie imi plac mult pozele. Si locatia a fost deosebita, dar si fotograful a reusit sa imortalizeze emotia si bucuria noastra

Andreea_21
16.01.2008, 02:50:21
salut fetelor. sunt noua pe aici... si caut si eu la fel ca voi un restaurant unde sa fac nunta... inca nu stiu data exact, dar vreau in perioada 1 august-30 septmbrie..... apropo de Melody... este absolut superb... acolo vreau sa fac si eu nunta.. cumnata mea lucreaza ca osparat acolo si maine merg sa ma interesez... am niste emotii....

srb_ancutza
17.01.2008, 20:47:17
salut fetelor. sunt noua pe aici... si caut si eu la fel ca voi un restaurant unde sa fac nunta... inca nu stiu data exact, dar vreau in perioada 1 august-30 septmbrie..... apropo de Melody... este absolut superb... acolo vreau sa fac si eu nunta.. cumnata mea lucreaza ca osparat acolo si maine merg sa ma interesez... am niste emotii....
Bine ai venit printre noi!
Daca vrei in perioada 1august-30septembrie 2008 iti urez mult succes!
Nu stiu ce mai dasesti liber la anul, dar poate ai noroc. Nu vreau sa te descurajez, dar e cam greu. Sa dea Dumnezeu sa ai noroc si sa gasesti ce cauti!
Asteptam sa ne povestesti!
http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif

lavynya
21.01.2008, 09:50:41

La hotel Florida in Mamaia (pe dreapta ... este mai spre inceputul statiunii) au un restaurant superb ... cu vedere spre ghiol. Capacitatea este de 80 persoane, insa pana in vara se extinde restaurantul la 150 - 200 persoane. Merita sa incerci acolo sa vezi daca iti place. Aveau unele sambete libere in aug si sept.
Pretul meniului era 100 ron

Nicolll3
22.02.2008, 21:59:33
Fetelor ce parere aveti de restaurantul Malibu?

dani19_10dani
22.02.2008, 23:09:52
Fetelor ce parere aveti de restaurantul Malibu?
acolo am facut eu.arata f bine,nu am ce sa reprosez!

nicolleta
26.02.2008, 11:45:47
Buna fetelor!Am si eu o problema ....sunt noua pe site si imi caut un restaurant pentru nunta.....am vrea sa facem la anul in 2009 prin vara, si ne-ar placea in apropierea plajei.Am inceput cautarile si nu ne putem hotari....am fost la Malibu,Oxford si Riviera iar la Melody nu am gasit pe nimeni.Ma poate ajuta cineva cu numar de telefon de la Melody mi-ar fi de mare ajutor.Noi o sa avem in jur de 200 de invitati si pe unde am fost capacitatea restaurantelor era la limita si ne este frica sa nu ne ramana spatiu de dans.Poate ma poate ajuta cineva cu un sfat...ar fi nemaipomenit.

nicolleta
26.02.2008, 12:03:41
Buna!Am vazut ca vrei sa mergi la Melody sa te interesezi....eu si iubitul meu am fost ieri si nu am gasit pe nimeni...este inchis.Cunosti pe cineva?Ma poti ajuta si pe mine cu un numar de telefon te rog!Chiar vreau sa ma interesez ....am vazut niste poze cu restaurantul si mi-au placut mult.Mersi

Dr_Anca
06.03.2008, 20:49:37
Buna seara tuturor miresicilor din Constanta si nu numai. Sunt noua pe acest forum, si ma bucur sa iau parte la discutii atat de utile.
Eu am in oct nunta la Condor,si stau suficient de bine cu pregatirile.
Am auzit si eu destule <povesti> legate de acest local,sper sa nu se adevereasca:-s
Va recomand sa lucrati cu o agentie de decoratiuni si nu cu husele lor.
Sambata o sa merg la seful de sala sa clarific contractul, pentru ca e destul de eliptic in detalii..o sa va povestesc,pentru cele interesate.
Va pup si sper sa impartim cat mai multe pareri,ca sa fim lipsite de <surprize> in cea mai frumoasa zi din viata.>:D<

annutza
07.03.2008, 14:36:02
Buna seara tuturor miresicilor din Constanta si nu numai. Sunt noua pe acest forum, si ma bucur sa iau parte la discutii atat de utile.
Am auzit si eu destule <povesti> legate de acest local,sper sa nu se adevereasca:-s
Sambata o sa merg la seful de sala sa clarific contractul, pentru ca e destul de eliptic in detalii..o sa va povestesc,pentru cele interesate.
Va pup si sper sa impartim cat mai multe pareri,ca sa fim lipsite de <surprize> in cea mai frumoasa zi din viata.>:D<
Eu una astept cu interes^:)^ ...si mie mi se pare evaziv, eu mai am 2 luni si un pic pana la nunta si ma tot amana cu stabilirea meniului...

srb_ancutza
09.03.2008, 20:48:40
Buna Anca! Si eu am tot in oct si tot la Condor! Sper sa nu fie tot 25!:O
Abia astept sa ne spui ce ai facut, ce ai vb cu seful de sala care ne-a lasat pe toate in aer, se pare!

melena
19.03.2008, 19:19:02
Buna fetelor
eu voi fi mireasa de 2009 nu stim inca data dar speram sa ne hotaram cat mai repede....o sa avem cam 150 de invitati si nu stim la ce restaurant sa facem.(defapt eu stiu eu as vrea la flora pt. ca are ringul de dans foarte mare). ce parere aveti de restaurantul modern? a fost cineva pe acolo?

Ramony
21.05.2008, 00:55:53
acolo am facut eu.arata f bine,nu am ce sa reprosez!
Buna Dani!
Spune-mi te rog daca poti cat te-a costat pe tine meniul si daca au pretentii sa iei ceva anume de la ei sau chestii de genul acesta! eu am nunta in septembrie 2009 si voi avea cam 150 de invitati si ma gandeam sa fac la Malibu. Ce poti sa imi spui?
Multumesc!

cristinaa
24.06.2008, 23:00:36
Are cineva informatii despre restaurant parc mamaia?poze ceva ?as vrea sa fac nunta la Parc dar nu sunt in tara si as vrea sa vad ceva poze de nunti de la Parc va rog

Joliutza
25.06.2008, 09:24:58
Are cineva informatii despre restaurant parc mamaia?poze ceva ?as vrea sa fac nunta la Parc dar nu sunt in tara si as vrea sa vad ceva poze de nunti de la Parc va rog

Ti-am trimis pm dar nu stiu daca il poti citi ca nu ai inca 10 mesaje postate pe forum.

Ti-am dat adresa de pe net unde poti afla mai multe informatii in legatura cu acest restaurant.
Sau poti da tu search pe google cu numele restaurantului....si gasesti singura site-ul.

Succes!

pretyflory
29.07.2008, 12:52:25
A facut cineva nunta la Florida? Puteti sa`mi spuneti ceva de meniu ..daca este flexibil? Si daca au mese rotunde?

cgeorgianna
03.08.2008, 01:20:40
Buna fetelor
Va rog sa ma ajutati cu pareri despre Palm Beach. A fost cineva la o nunta organizata in restaurantul lor? Am auzit numai lucruri "bune" despre meniu si ospatari, m-am dezumflat complet intrucat mi-a placut locatia si nici preturile nu sunt exagerate.
Mersi anticipat

dani19_10dani
03.08.2008, 11:49:42
Buna fetelor
Va rog sa ma ajutati cu pareri despre Palm Beach. A fost cineva la o nunta organizata in restaurantul lor? Am auzit numai lucruri "bune" despre meniu si ospatari, m-am dezumflat complet intrucat mi-a placut locatia si nici preturile nu sunt exagerate.
Mersi anticipat

buna!stiu pe cineva care a avut nunta acum 2 ani jum. acolo si nu am auzit sa se planga..

buburuza
04.08.2008, 11:14:05
Buna fetelor
Mersi anticipat
Buna, noi am ales sa facem nunta la Palm Beach. iti pot da mai multe detalii dupa nunta. In principiu eu sunt multumita, meniul este un pic cam scump fata de alte parti dar este destul de bogat. Daca te mai intereseaza ceva te ajut cu placere >:D<

cgeorgianna
04.08.2008, 22:37:42
Multumesc mult pentru raspunsuri, m-am mai linistit, mai ales ca am vizitat o groaza de hoteluri din Mamaia si nu mi-a placut niciunul asa de mult ca cel de la Palm Beach.
Noua ne-a spus ca meniul variaza intre 120 si 150 ron si pretul ramane cel din momentul semnarii contractului. In schimb nu ne-a prea dat multe detalii in ceea ce priveste continutul lui, ne-a spus ca este traditional. Daca poti sa imi precizezi tu ce cuprinde iti raman indatorata, asa, in linii mari.[-o<
O seara buna

buburuza
05.08.2008, 09:43:05
Multumesc mult pentru raspunsuri, m-am mai linistit, mai ales ca am vizitat o groaza de hoteluri din Mamaia si nu mi-a placut niciunul asa de mult ca cel de la Palm Beach.
Noua ne-a spus ca meniul variaza intre 120 si 150 ron si pretul ramane cel din momentul semnarii contractului. In schimb nu ne-a prea dat multe detalii in ceea ce priveste continutul lui, ne-a spus ca este traditional. Daca poti sa imi precizezi tu ce cuprinde iti raman indatorata, asa, in linii mari.[-o<
O seara buna
Ei au 4 variante de meniu. Cel mai ieftin e 120 lei fara tva si cel mai scump 175 lei fara tva. Daca vrei iti pot trimite pe mail meniul nostru, este cel de 175 lei si este o combinatie de celelalte meniuri. Iti permit sa combini meniurile cum vrei tu. :)

mitzulina
07.08.2008, 19:46:46
Buna fetelor,

Am si eu o intrebare.. a facut cineva nunta, sau a fost la vreo nunta la restaurantul Mamaia de langa Iaki? eu am fost sa vad restaurantul si e frumos tare, insa as fi vrut pareri despre o nunta organizata acolo.

Multumesc,

pupici

mihaela82cta
03.11.2008, 21:42:27
pentru cele interesate de rest parc am fost eu in seara asta la toate ..hotelul parc sa divizat in 3 asadar exista triumfu de la hotel parc care e cam micut dar e ok pt ro nunta de 100 de persoane mi mi-a placut ca au un stalp in mijlocul restaurantului care blocheaza vederea aici era meniu incepand de la un mlion .e asa si asa ..celalat parc sud e de moda veche nedecorat stil vechi si parc nord care e in spate la pro tv aici e un salon mare in care incap 160 200 de persoane mi-a placut ca au mese rotunde saptiu de dans suficient si afara terasa f spatioasa si cu vedere la mare ...meniu 1 200 1300 ia salonul a fost varuit si aranjat in iunie anul asta ....decorat cred ca ar arata ceva de vis

nikoletta
13.11.2008, 21:12:52
pe site-ul restaurantului parc spune ca mai au liber in noiembrie... incearca dacia sud, tic-tac , condor,... ar trebui cautate numerele de telefon si sa incepi sa suni intai daca mai au liber sau sa iei mamaia la rand.. incearca si la restaurant rapid si rovas.. era o miresica pe aici care isi ceda rezervarea la rovas.. o sa gasesti!!! SUCCES

nikoletta
14.11.2008, 09:43:32
nu stiu daca gasesti pe cineva la toate hotelurile din mamaia acum. noi cand am mers in octombrie la picadilly de exemplu era inchis, nu era nimeni si la unele am sunat inainte sa nu bat drumul de pomana si mi-au zis clar ca nu au sambete libere decat noiembrie pentru la anul.

Roxana_82_cta
15.11.2008, 11:15:47
am fost aseara in cateva vizite si am avut un pic de noroc, pentru ca vreau nunta intr-o perioada mai putin aglomerata, mai-iunie. Am o intrebare: a fost cineva la o nunta la hotel parc? la restaurantul Ring? ma intereseaza cum a fost mancarea si servirea, pentru ca inclin sa fac nunta acolo ...

alina_si_cristi
15.11.2008, 11:20:39
am fost aseara in cateva vizite si am avut un pic de noroc, pentru ca vreau nunta intr-o perioada mai putin aglomerata, mai-iunie. Am o intrebare: a fost cineva la o nunta la hotel parc? la restaurantul Ring? ma intereseaza cum a fost mancarea si servirea, pentru ca inclin sa fac nunta acolo ...

Am fost acum doi ani la o nunta la Parc si sincer, nu mi-a placut nimic.....dar poate ca nu a fost neaparat vina celor de la restaurant...a fost organizarea superficiala,poate ca nu s-au ocupat de cateva detalii .

chika
15.11.2008, 13:33:01
Buna seara tuturor! De curand am acceptat sa fiu si eu miresica! Un singur lucru regret: ca iubitul meu nu a facut pasul mai repede ca sa avem mai multe variante de local pt 2009 =)) Ma bucur ca am gasit acest site, m-a ajutat f mult ca sa imi fac cateva idei despre cum stau lucrurile. Acum intrebare pentru toate fetele care au cautat deja restaurant pt 2009: unde credeti ca as putea sa ma duc si sa mai am sanse sa gasesc liber intr-o sambata? Am intre 120 - 150 persoane, nu vreau in luna august sau iunie, iulie, nu mai am sperante sa gasesc. Cu bugetul stau asa si asa (ma incadrez la 100-150 ron). Astept sugestii ca sa mai economisesc timp. Merci!
eu zic ca ai putea gasi liber in vara la restaurantul unde fac eu nunta, am vazut ca nu este asa solicitat. este in mamaia, intre aurora si meridian, are vederea la mare si pt cate persoane ai tu este tocmai bun.
am atasat 2 poze ca sa iti formezi o parere. daca te mai pot ajuta cu ceva, sunt aici..>:D<

Roxana_82_cta
15.11.2008, 19:34:10
multumesc pentru raspuns! imi poti spune cam cat costa meniul si ce stii despre cum e mancarea? intradevar, nu am auzit despre el si ma gandesc ca tu poate imi poti spune mai multe.

Roxana_82_cta
15.11.2008, 19:38:47
Am fost acum doi ani la o nunta la Parc si sincer, nu mi-a placut nimic.....dar poate ca nu a fost neaparat vina celor de la restaurant...a fost organizarea superficiala,poate ca nu s-au ocupat de cateva detalii .

azi am ajuns si la parc Nord. am inteles ca nu demult s-au divizat si ma gandesc ca acum poate sunt si ei mai seriosi ... chiar sunt in dilema. ca daca mancarea e prosta ... nu ma mai incanta. ca de restul ne ocupam noi.

Roxana_82_cta
16.11.2008, 10:51:29
offf, greu e sa iei o decizie de genul asta! am umplut paginile forumurilor :) dati-va si voi cu parerea va rog. daca ar fi sa alegati intre restaurantul TIC TAC din Mamaia si Parc Nord - cel din spatele pro tv ce ati alege? intreb asta pentru ca eu personal nu am fost niciodata la nici unul dintre ele ca sa testez servirea sau mancarea. am vazut doar ca ambele mi-ar convenii din punct de vedere al aspectului daca sunt dispusa sa investesc cam aceeasi bani in decoratiuni. Parc are avantajul vederii la mare ... astept pareri

chika
16.11.2008, 20:08:41
tu ai zis ca ai avea 120-150 persoane la nunta, cred ca TIC-TAC ar fi cam mare. stiu asta pt ca am fost si eu sa ma interesez, seful de sala mi-a spus ca trebuie sa platesc minimul de 240 meniuri. e frumos restaurantul, se ocupa numai de astfel de evenimente.

Roxana_82_cta
16.11.2008, 20:56:33
tu ai zis ca ai avea 120-150 persoane la nunta, cred ca TIC-TAC ar fi cam mare. stiu asta pt ca am fost si eu sa ma interesez, seful de sala mi-a spus ca trebuie sa platesc minimul de 240 meniuri. e frumos restaurantul, se ocupa numai de astfel de evenimente.
trimite si mie numarul de la sulina te rog.

monicab79
06.12.2008, 10:43:09
Buna Miresici ,
. Restaurant foarte dragut pentru o nunta de 80-100 persoane ar fi Hotel Mamaia , pretul meniului vara 2009 este 180 ron , ceea ce este farte bine fiind un hotel de 5* , asta incluzand 4 feluri de mancare , fara bautura sau altceva , avansul 1000 ron , mesele sunt si rotunde si patrate . Hotel Iaki de asemenea are o capacitate mai mare dar nu este o problema pentru o nunta micuta , numai ca ei nu mai fac nunti din iunie pana in august . Aveau liber in mai si octombrie . Pretul meniului incepand tot de la 180 ron , avans 1000. Daca vrea cineva mai multe detalii cu cea mai mare placere daca pot sa ajut , eu am fost acolo si am vorbit , mia placut foarte mult dar din pacate spatiul prea mic pentru noi . va pup

alipety
06.12.2008, 23:36:24
Buna Miresici ,
. Restaurant foarte dragut pentru o nunta de 80-100 persoane ar fi Hotel Mamaia , pretul meniului vara 2009 este 180 ron , ceea ce este farte bine fiind un hotel de 5* , asta incluzand 4 feluri de mancare , fara bautura sau altceva , avansul 1000 ron , mesele sunt si rotunde si patrate . Hotel Iaki de asemenea are o capacitate mai mare dar nu este o problema pentru o nunta micuta , numai ca ei nu mai fac nunti din iunie pana in august . Aveau liber in mai si octombrie . Pretul meniului incepand tot de la 180 ron , avans 1000. Daca vrea cineva mai multe detalii cu cea mai mare placere daca pot sa ajut , eu am fost acolo si am vorbit , mia placut foarte mult dar din pacate spatiul prea mic pentru noi . va pup

te rog , daca poti, da-mi detalii despre hotel Mamaia, cand mai era disponibil? acolo fac si in sezon nunti? cum arata?
multumesc mult! :*

monicab79
07.12.2008, 18:05:30
te rog , daca poti, da-mi detalii despre hotel Mamaia, cand mai era disponibil? acolo fac si in sezon nunti? cum arata?
multumesc mult! :*

Buna ,

Hotel Mamaia mai aveau date libere , in toata luna mai era liber, 13 iunie si 11 iulie , acuma probabil ca aveau si alte date , pe mine ma interesat sa intreb numai pana in iulie ce era liber . Restaurantul este f dragut , acuma bineinteles ca depinde de gusturile fiecaruia , cel mai bine este sa mergi sa il vezi . Meniul la 180 ron avea patru feluri mancare , traditional sau putea sa il combine cum il doresti . cafele , bauturi si restul le aduceti voi . pretentii la decorat de asemenea nu au , tu alegi cu cine vrei sa lucrezi . Altceva nu stiu ce as mai putea sa iti spun despre restaurant . Sper ca ti-am fost de ajutor . >:D<

alipety
07.12.2008, 18:19:24
Buna ,

Hotel Mamaia mai aveau date libere , in toata luna mai era liber, 13 iunie si 11 iulie , acuma probabil ca aveau si alte date , pe mine ma interesat sa intreb numai pana in iulie ce era liber . Restaurantul este f dragut , acuma bineinteles ca depinde de gusturile fiecaruia , cel mai bine este sa mergi sa il vezi . Meniul la 180 ron avea patru feluri mancare , traditional sau putea sa il combine cum il doresti . cafele , bauturi si restul le aduceti voi . pretentii la decorat de asemenea nu au , tu alegi cu cine vrei sa lucrezi . Altceva nu stiu ce as mai putea sa iti spun despre restaurant . Sper ca ti-am fost de ajutor . >:D<
iti multumesc mult! am sa sun maine (oare imi dau aceste informatii la telefon?!) sa vad daca au liber pe 5 sept...sau mai devreme.si pe urma, daca au liber ma voi duce sa-l vad personal.:*

cristina4911
23.01.2009, 15:00:19
la iaki e ingrozitoare intrarea....si in rest e o hala mare de termopane ...

D_aka
01.03.2009, 16:55:55
Asta pentru cine isi doreste formatie la nunta, sau se preteaza la genul de nunta ales, eu una am optat pt. dj si asta nu din punct de vedere financiar.

MDiana am vazut trecut la tine restaurant Gociman, Mamaia...... si data nuntii 2008........ inseamna ca anu asta te-ai maritat acolo? as vrea sa stiu cum a fost aranjat, cate persoane ai avut la nunta si cum le-ai distribuit ( pe iarba unele si altele in cort? sau au incaput toti in cort?) ... si am vazut ca era la data si luna iulie!! nu a fost prea cald chiar si afara? nunta a fost pe zi, la apusul soarelui sau noaptea? dc a fost noaptea ce tip de iluminare au avut? tantari au fost?
in concluzie as vrea sa-mi spui tot, tot! fiindca mi-a placut foarte mult locatia, numai ca 200 de persoane nu stiu cum as putea sa le repartizez, iar dc fac nunta ziua nu stiu dc nu cumva va fi prea cald, iar dc o fac noaptea nu stiu cum rezolvam cu iluminatul pe iarba!!
pls, pls........ stiu ca probabil sunt incoerenta dar chiar am o mie de intrebari in cap acum si nu stiu cum sa ma exprim! ......... pls, poti sa-mi dai toate amanuntele?
;;) :D

MDiana
02.03.2009, 23:27:48
MDiana am vazut trecut la tine restaurant Gociman, Mamaia...... si data nuntii 2008........ inseamna ca anu asta te-ai maritat acolo? as vrea sa stiu cum a fost aranjat, cate persoane ai avut la nunta si cum le-ai distribuit ( pe iarba unele si altele in cort? sau au incaput toti in cort?) ... si am vazut ca era la data si luna iulie!! nu a fost prea cald chiar si afara? nunta a fost pe zi, la apusul soarelui sau noaptea? dc a fost noaptea ce tip de iluminare au avut? tantari au fost?
in concluzie as vrea sa-mi spui tot, tot! fiindca mi-a placut foarte mult locatia, numai ca 200 de persoane nu stiu cum as putea sa le repartizez, iar dc fac nunta ziua nu stiu dc nu cumva va fi prea cald, iar dc o fac noaptea nu stiu cum rezolvam cu iluminatul pe iarba!!
pls, pls........ stiu ca probabil sunt incoerenta dar chiar am o mie de intrebari in cap acum si nu stiu cum sa ma exprim! ......... pls, poti sa-mi dai toate amanuntele?
;;) :D

Da, am facut nunta pe 5 iulie 2008 la hotel Gociman in Mamaia. Eu am ales locatia asta, in urma cu un an cand efectiv nu era nimic aranjat, ma refer la cortul care este acum peste terasa, pentru ca m-am indragostit de locatie si mai ales ca visul meu a fost sa am o nunta in aer liber, langa o apa asa ca am ales locatia respectiva fara sa ma gandesc la detalii, urmand sa punem mesele pe gazon pur si simplu.
Noi am avut la nunta in jur de 90 de persoane cu tot cu noi si am incaput in cort, numai masa noastra (la care am stat noi si nasii a fost pusa in afara pe gazon, chiar cum se termina terasa, daca ai fost sa vezi, precum si barul de fructe. Oricum daca te duci sa vezi, or sa iti arate si poze de la nunta noastra si o sa-ti faci idee. Eu o sa atasez acum cateva. Vremea a fost superba, incat mergeau toate mesele afara, insa dimineata cand am fost noi era un pic intunecat si parca statea sa ploua si desi pusesem 2 mese mari de 20 de persoane afara si restul inauntru, le-am bagat si pe acelea de teama sa nu ploua. Pe urma mi-a parut rau, dar era prea tarziu. Noi am facut nunta seara. Nu se pune problema sa fie prea cald, deoarece ai lacul care da racoare. Si nu, nu au fost tantari pentru ca ei stropesc cu regularitate. In ceea ce priveste sistemul de iluminare, in cazul in care pui mesele afara, oricum la 200 de persoane obligatoriu caci nu incap, din cate stiu eu au niste felinare pe gaz sau poate au facut un alt sistem. Stiu ca aveau si un stalp mare de iluminat. Mai au si torte si poti sa-ti mai ei si tu. Iar acum sotul meu mi-a spus ca din cate stie el au facut sistem de iluminat afara. Oricum artificiile pe lac sunt de exceptie si acolo ai toate conditiile sa le tragi.
In ceea ce priveste fetele de masa, este o problema, caci mesele in mod normal sunt pe rotund, dar nu sunt de aceeasi dimensiune, adica unele sunt de 6, altele de 8, de 10 plus ca sunt si mese modulare pe oval care se fac cat de mari le vrei.Ei aveau fete de masa clasice, damasc alb insa eu vroiam altceva, asa ca mi-am facut singura fetele de masa, din tafta crem cu naproane si servete lila. Asta pentru ca asa mi-am dorit eu, caci nu vroiam sub nicio forma satinul. Fetele de scaune nu am avut caci scaunele erau noi si foarte frumoase si dadeau foarte bine asa. Nu mai stiu acum cum este, ce au mai facut in plus, caci noi am fost prima nunta acolo. Cel mai bine este sa mergeti acolo sa vorbiti si sa vedeti exact care este situatia la ora actuala.

MDiana
02.03.2009, 23:37:26
Si mai atasez cateva poze.

D_aka
03.03.2009, 10:35:10
Si mai atasez cateva poze.

msk muuult de informatii!
noi am fost intr-o seara acolo si am vorbit cu ei, bineinteles ca ne-a placut locatia extrem de mult! a fost singurul restaurant care i-a placut si logodnicului meu nu numai mie. din pacate nu aveau loc pentru 200 de persoane decat daca faceam pe iarba! atuncea ne-au zis ca vor mari capacitatea restaurantului si cu speranta in suflet acum ne interesam cum ar fi o nunta acolo.

ariana_4me
09.03.2009, 23:22:54
[quote=annutza;170428]Cum iti decorezi sala? Ai vorbit cu cineva in privinta asta?

Cred ca abia astepti:). Ti-ai luat rochia?..desi mai e timp pentru asta:)[/quote
decorez cu doina din cta..daca citesti pe constanta se tot vb de ea.rochia nu am luat-o inca:*

buna fetelor...sunt noua pe aici e primul meu mesaj...eu am nunta in iulie...am avut probleme cu localul...trebuia sa facem la terasa restaurantului Ciusmea...un loc superb, dar ne-a pus nunta si in salon....si nu se poate asa ca am ales restaurantul doina din mamaia...si as vrea si eu numarul DOINEI sau un sfat cum as putea sa iau legatura cu ea....vad ca toata lumea din cta lucreaza cu ea...va multumesc mult fetelor si sper sa primes un raspuns in curand...pupicutzi

nikoletta
09.03.2009, 23:55:21
[quote=dani19_10dani;170540]

buna fetelor...sunt noua pe aici e primul meu mesaj...eu am nunta in iulie...am avut probleme cu localul...trebuia sa facem la terasa restaurantului Ciusmea...un loc superb, dar ne-a pus nunta si in salon....si nu se poate asa ca am ales restaurantul doina din mamaia...si as vrea si eu numarul DOINEI sau un sfat cum as putea sa iau legatura cu ea....vad ca toata lumea din cta lucreaza cu ea...va multumesc mult fetelor si sper sa primes un raspuns in curand...pupicutzi
ti-am trimis pm

ariana_4me
09.03.2009, 23:58:30
Multumesc de raspuns...cred ca stiu care e restaurantul.

As fi preferat Mamaia pentru ca as rezolva mai usor cu cazarea, daca as gasi un restaurant dragutz si la acelasi hotel sa rezerv si camere pentru ca majoritatea vor veni din alta parte.

Am citit tot pe aici despre restaurant si hotel Dorna...are cineva poze?
Am sunat la ei si am inteles ca pot oferi si cazare numai in luna mai sau septembrie...meniul undeva la 1,5 mil. Eu as fi vrut iunie-iulie...dar daca arata ok as face un compromis:).

Nunta am vrea sa o facem la anul, dar din cate am auzit trebuie sa iti rezervi din timp cu mai mult de un an...ca altfel nu gasesti.

buna...ai incercat la restaurant doina...e mare..are o priveliste frumoasa si cu putin ajutor arata chiar foarte bine restaorantul pentru nunta...meniul pentru anul asta e 120 lei in care e inclus apa si sucul....pupici si bafta

crissb
01.07.2009, 16:57:05
ma poate ajuta si pe mine cineva cu date recente despre hotel Sulina din Mamaia?

antenutza
01.07.2009, 17:33:19
ma poate ajuta si pe mine cineva cu date recente despre hotel Sulina din Mamaia?

cred ca teo ar putea sa te ajute ca ea face la sulina nunta!sper sa fie acelasi loc de care intrebu si tu:-\ :D

crissb
01.07.2009, 23:45:31
Da este acelasi loc. Sper sa-mi spuna cum a fost la nunta ei acolo. Am fost si eu acolo este f dragut numai ca nu au AC iar pt iulie ma gandesc ca o sa fie f cald iar lumea o sa stea mai mult afara.

jenysim
03.07.2009, 10:47:54
Puteti sa imi spuneti daca ati facut vreuna dintre voi nunta la restaurant Mamaia din Constanta????

M-ar interesa cum a fost, cit de amabili ospatarii, decor,etc...

Merci mult,pupici!

chika
05.07.2009, 17:24:16
te ajut, iubita, cum sa nu? :* imi pare rau ca am vazut tarziu mesajele tale :D
rugamintea mea: da-mi un pm dupa nunta, s-ar putea sa fiu inca sub influeta evenimentului si sa uit :*

tina_mihai
31.07.2009, 23:01:12
Salut miresici. as vrea sa ne ajutati si pe noi cu o recomandare pentru un local in mamaia
ne intereseaza un local de max 200 pers, noi am fost pana acum la parc si la palas si am fost un pic dezamagiti de conditiile celor de la parc. din pacate la palas nu am gasit seful acolo si dabea pe luni o sa putem sa ne intalnim cu el
si daca se poate sa ne ziceti si ce conditii sau un feed-back de acolo
multumim frumos

elena_steliana18
31.07.2009, 23:34:57
Salut miresici. as vrea sa ne ajutati si pe noi cu o recomandare pentru un local in mamaia
ne intereseaza un local de max 200 pers, noi am fost pana acum la parc si la palas si am fost un pic dezamagiti de conditiile celor de la parc. din pacate la palas nu am gasit seful acolo si dabea pe luni o sa putem sa ne intalnim cu el
multumim frumos
vrei neaparat in mamaia?dorna, siret ,melody ,k'mys,estival sunt restaurante frumoase.mai este un restaurant frumos pe plaja undeva dar nu mai stiu cum se numeste(stiu k jos au auto-servire,cand aflu cum se numeste iti zic)mai sunt terasa colonadelor ,zorile(in constanta)

blu3smile
05.08.2009, 16:38:58
multumim frumos
Am fost la o nunta la restaurantul hotelului Savoy din Mamaia.A fost superb, si restaurantul are si terasa, si e pe plaja, poti incerca si acolo, e o locatie frumoasa

Joliutza
05.08.2009, 17:33:21
multumim frumos

Maxim 200 persoane? Incearca si unde am facut noi, la Piccadilly. Problema la ei e ca vor cel putin 150 meniuri sa fie platite.

Restaurantul are capacitate de 230 persoane.

Alla78
18.08.2009, 20:23:49
Buna fetelor, sunt nou-nouta pe aici, as vrea sa stiu mai multe despre Hotel Gociman, stiu ca una dintre voi si-a facut acolo nunta.
Ma intereseaza cat este meniul si daca se poate face o nunta mica de max.80 persoane, imi place extrem de mult locatia.

Multumesc:x

Alla78
19.08.2009, 22:56:53
Nu stiu, noi deocamdata cautam, vreau sa fie frumos dar in acelasi timp si simplu si nu as da prea multi pe meniu... adica max. 200 ron, habar nu am cum sta treaba dar vreau sa ma interesez in mai multe parti unde au terase spre lac sau spre Marea Neagra

LauraLuiOda
20.08.2009, 21:22:28
Nu stiu, noi deocamdata cautam, vreau sa fie frumos dar in acelasi timp si simplu si nu as da prea multi pe meniu... adica max. 200 ron, habar nu am cum sta treaba dar vreau sa ma interesez in mai multe parti unde au terase spre lac sau spre Marea Neagra
In 200 de lei te poti incadra la unul din restaurantele bune, acum depinde de alte pretentii. Cat priveste deschiderea la mare ori lac, ai de unde alege: Laguna, Florida, Kamy's. ,ao e unul la intrare in statiune, pe partea stnga, de 4*, dar cred ca si impun un numar minim de persoane.

Alla78
20.08.2009, 21:30:56
Sunt fara pretentii si fite o:-) am zis 200 ron in cel mai rau caz, o marja de ''oroare'' trebuie sa am avand in vedere ca doresc nunta la anul cam pe vremea asta, din cauza asta ziceam de Gocciman pt. ca mi-a placul locatia foarte mult . Poate ma ajutati voi fetelor care ati trecut prin asta si stiti si preturi etc.

mersic :*

LauraLuiOda
20.08.2009, 21:42:25
Sunt fara pretentii si fite o:-) am zis 200 ron in cel mai rau caz, o marja de ''oroare'' trebuie sa am avand in vedere ca doresc nunta la anul cam pe vremea asta, din cauza asta ziceam de Gocciman pt. ca mi-a placul locatia foarte mult . Poate ma ajutati voi fetelor care ati trecut prin asta si stiti si preturi etc.

mersic :*
Eu nu te pot ajuta in privinta acestui restaurant, nici nu-mi dau seama pe unde vine desi am fost de-atatea ori prin Mamaia:-B. Dar e bine sa ai multe optiune dintre care sa alegi ce-i mai bun si nu ma refer doar la restaurant, pentru ca asta e doar punctul de plecare.;;)

Alla78
20.08.2009, 21:45:14
Este fostul Sunquest. Eh era o idee doar, oricum nunta este una mica de maxim 80-90 persoane. Da, asa e, trebuiesc mai multe optiuni sa am de unde alege, deocamdata sunt la inceput si cand zic ''inceput'' ma refer la linia de start ...si inca astept startul :))

Alla78
27.08.2009, 21:23:36
nimeni nu poate sa-mi spuna de Gocciman nimic ? :-<

ratusca15
06.09.2009, 23:04:05
multumim frumos
Incearca la restaurant Azur ,la parter .Noi acolo am facut nunta cum 3 luni ,si am avut in jur de 200pers.E super frumos ,merita sa incercati,si meniul nu este foarte usturator,incepe de la 120 parca si urca ,acum in functie si de bugetul fiecaruia.Dc te intereseaza iti voi pune niste poze cu salonul de jos,dar au si site

ioana1506
12.09.2009, 14:12:58
Incearca la restaurant Azur ,la parter .Noi acolo am facut nunta cum 3 luni ,si am avut in jur de 200pers.E super frumos ,merita sa incercati,si meniul nu este foarte usturator,incepe de la 120 parca si urca ,acum in functie si de bugetul fiecaruia.Dc te intereseaza iti voi pune niste poze cu salonul de jos,dar au si site

unde este rest azur?

Joliutza
12.09.2009, 15:06:49
unde este rest azur?

Langa Cleopatra..

cris3112
06.10.2009, 14:58:50
buna miresici!!eu sunt nou inregistrata dar sunt un "spectator" mai vechi.va citesc de 2 ani si sunt super incantata cum va ajutati intre voi....sper sa ma puteti ajuta si pe mine....as vrea sa imi fac nunta la golden tulip din mamaia este langa hotel dorna..este nou..stie cineva cum este acolo...eu l`am vazut si este fff frumos dar nu numai asta conteaza...si mai am o problemuta...stie cineva daca se fac cununii religioase la anu pe 4 sept pt ca ar fi postul sf maria mica.va multumesc anticipat si va poop

alipety
07.10.2009, 00:00:04
nu stiu de existenta vreunui post pentru Sf Maria Mica....
de golden tulip....e frumos, l-am vazut de cateva ori, dar nearanjat, acolo lucreaza viitoarea cumnatica ...o voi intreba si poate are niste poze de la evenimentele de acolo..ce anume ai vrea sa stii?
>:D<
buna miresici!!eu sunt nou inregistrata dar sunt un "spectator" mai vechi.va citesc de 2 ani si sunt super incantata cum va ajutati intre voi....sper sa ma puteti ajuta si pe mine....as vrea sa imi fac nunta la golden tulip din mamaia este langa hotel dorna..este nou..stie cineva cum este acolo...eu l`am vazut si este fff frumos dar nu numai asta conteaza...si mai am o problemuta...stie cineva daca se fac cununii religioase la anu pe 4 sept pt ca ar fi postul sf maria mica.va multumesc anticipat si va poop

AndradasiIonut
02.11.2009, 21:53:03
Buna, si pe mine mar interesa detali despre acest restaurant ,am auzit ca este tare dragut si spatios si de servire am auzit numai lucruri bune ,te rog daca poti mai da detali,Mersi [-o<

maimutica85
03.11.2009, 21:38:43
Buna miresici,
Sunt noua pe forum, ma interesau cateva informatii despre Golden Tulip (meniu, conditii ) si despre Savoy - preconizam nunta in august 2010:"> . Aveti poze de la vreo nunta la care ati participat in unul din aceste restaurante?
Multumesc pentru ghidare si informatii.

O seara buna

nu stiu de existenta vreunui post pentru Sf Maria Mica....
de golden tulip....e frumos, l-am vazut de cateva ori, dar nearanjat, acolo lucreaza viitoarea cumnatica ...o voi intreba si poate are niste poze de la evenimentele de acolo..ce anume ai vrea sa stii?
>:D<

yoplait
04.11.2009, 00:52:56
Buna miresici,
Sunt noua pe forum, ma interesau cateva informatii despre Golden Tulip (meniu, conditii ) si despre Savoy - preconizam nunta in august 2010:"> . Aveti poze de la vreo nunta la care ati participat in unul din aceste restaurante?

O seara buna
Nu stiu conditiile dar Golden Tulip arata f misto si e f spatios,salonul se deschide direct spre mare,e superaproape de mare de fapt...un vis.Asa mi s-a parut mie dar eu am baut o cafea acolo si asta ziua...si totusi am ramas f placut impresionata.

yoplait
04.11.2009, 01:20:29
A...fetelor,dk faceti nunta mai mica,gen 70 pers. va recomand Restaurant CHEVALET,vis-a-vis de Aqua Park...Aqua Magic,cum naiba ii zice k mereu le incurc,seful de acolo e belea,ies petreceri de vis acolo...<:-P

yioanna
19.11.2009, 14:46:46

Eu am fost la o nunta la Dorna, si sincer am fost placut impresionata din toate punctele de vedere : mancare, servire, locatie, totul a fost ca la carte.
Am auzit multe pareri pozitive vis-a-vis de ei, sunt seriosi.
Dar pana nu vezi....degeaba citesti parerile altora.
Pentru a-ti forma o prima impresie, trebuie sa vezi tu, nu neg faptul ca sunt un real ajutor parerile mai multor persoane.
Succes!

IONROXANA
21.12.2009, 10:15:52
buna fetelor , eu am ales sa fac nunta la restaurantul Christian's din Mamaia. e la parterul hotelului Richmond. cam 90 de locuri. ce parere aveti de el? mersi mult

roxenne
08.01.2010, 15:50:22
Ai mai gasit in noiembrie 2009 restaurante libere pentru aug 2010? intreb pentru ca si eu vreau nunta in toamna 2010 dat mi-e teama ca m-am trezit prea tarziu ; in conditiile in care vreau nunta intr-o zi de sambata!!!

roxenne
08.01.2010, 15:57:18

Ma puteti ajuta cu poze de la Rest Azur???

vgabryella
08.01.2010, 16:18:27
Ai mai gasit in noiembrie 2009 restaurante libere pentru aug 2010? intreb pentru ca si eu vreau nunta in toamna 2010 dat mi-e teama ca m-am trezit prea tarziu ; in conditiile in care vreau nunta intr-o zi de sambata!!!

Nu am gasit.. dar speranta moare ultima.. Si eu vreau sambata.
Daca nu facem in 2011..

vgabryella
08.01.2010, 16:20:39

Am sunat eu... la nr de tel de pe site-ul lor.. Mi-a raspuns o tipa care nu stia ce date au ramas disponibile.. in ideea ca nu avea agenda la ea.. Mi-a spus ca sun ziua urmatoare si m-am luat cu treburi si am uitat. Ce nu mi-a placut deloc.. a fost faptul ca ma trata cu un ton de superioritate si habar nu avea cat va costa meniul anul asta.

roxenne
08.01.2010, 16:47:09
Am sunat eu... la nr de tel de pe site-ul lor.. Mi-a raspuns o tipa care nu stia ce date au ramas disponibile.. in ideea ca nu avea agenda la ea.. Mi-a spus ca sun ziua urmatoare si m-am luat cu treburi si am uitat. Ce nu mi-a placut deloc.. a fost faptul ca ma trata cu un ton de superioritate si habar nu avea cat va costa meniul anul asta.

Tu ai vazut restaurantul? Ce capacitate are?
nici eu nu vreau sa fac nunta duminica, si in conditiile astea mai bine astept pana in 2011. Noi am fi vrut la Melody dar nu cred ca mai e vreo sansa sa gasim in 2010, iar viitorul meu sot vrea sa asteptam pana in 2011 ca sa facem acolo .

Joliutza
08.01.2010, 18:48:25

Au site daca ii cautati pe google. Salonul de sus e superb!!!

elena2000
16.01.2010, 20:28:16
buna miresici,sunt noua pe forum si imi face placere sa va ajut cu cateva sfaturi si idei pentru nunta.am fost mireasa pe 16 august 2008 si am avut nunta la rest ambasador din mamaia.am avut 220 de invitati si a fost neasteptat de incantata si surprinsa de absolut tot.pentru cei care cauta un salon mai mare il recomand din suflet.ipe 15 august 2009 am fost nasica la acelasi restaurant si pot sa va spun ca toate au fost peste asteptari....:x

elena2000
17.01.2010, 18:54:46
Buna miresici,

O seara buna
ai putea sa incerci si la amasador.preturile sunt mai mici decat la savoy conditiile la fel de bune iar cei de la ambasador pun mult suflet in ceea ce fac se implica si te ajuta cu tot ce ai nevoie .daca ai nevoie iti pot da un nr de telefon

dvdruxandra
31.01.2010, 01:23:36
hello, revin si eu cu un anunt, poate e cineva interesata : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24185

nikoletta
31.01.2010, 20:58:17
M-ar interesa rezervarea de la rest Florida insa am o intrebare: care ar fi numarul minim de persoane acceptate ?
Eu am gasit ca restaurantul are o capacitate de 120 de persoane - la tine apar 150-170 ... ma poti lamuri te rog ?
Mersi
ce ai gasit tu capacitate de 120 de persoane, e inainte de renovare. acum ti se spune capacitate de 250 persoane, dar daca ai pana in 200 e mai bine. pentru lunile de varf ni s-a impus minim 150 persoane, dar trebuie sa te duci sa discuti in mare parte si cu el, poate s-a razgandit ;))

linda_1984
01.02.2010, 16:25:59
Eu am intrebat acum 2 sapt la Florida si mi s-a spus max 170-180...eu intreband pt o nunta 180-200 persoane...:-\

nikoletta
01.02.2010, 16:48:15
Eu am intrebat acum 2 sapt la Florida si mi s-a spus max 170-180...eu intreband pt o nunta 180-200 persoane...:-\
;)) o fi devenit mai realist.. noua ne zicea anul trecut de 250 persoane. oricum noi am avut 150 cu tot cu formatie, cam 15 mese plus una libera (o amenajeaza in caz ca iti vin mai multe persoane). ca sa va simtiti bine max. 170-180 persoane. daca aveti 180-200 mai bine cautati ceva mai mare.

annemarrie
01.02.2010, 22:52:29
ce ai gasit tu capacitate de 120 de persoane, e inainte de renovare. acum ti se spune capacitate de 250 persoane, dar daca ai pana in 200 e mai bine. pentru lunile de varf ni s-a impus minim 150 persoane, dar trebuie sa te duci sa discuti in mare parte si cu el, poate s-a razgandit ;))
mersi frumos de lamurire! ... la telefon in continuare nu raspundea nimeni asa ca ne-am reorientat :)

soimancca
18.02.2010, 20:43:02
ce stiti de dacia sud mamaia?

piticMic
18.02.2010, 23:00:55
stie cineva ceva de restaurant cleopatra...salonul Olimpic?

ce stiti de dacia sud mamaia?

am auzit ca e foarte buna servirea acolo

adriani
24.02.2010, 19:30:28
am venit si noi sa vedem ce mai faceti?cum stati cu pregatirile?noi suntem pe ultima suta de metri:-SS .am ales restaurantul ambasador din mamaia pentru ca am avut de unde.in ultimii 2 ani am fost la foarte multe nunti aproape in toate locatiile din constanta si mamaia unde se fac nunti ,si am ales acest restaurant din mai multe motive pozitive,si suntem convinsi ,dealtfel ca fiecare cuplu la inceput de drum ca va fi foarte bine si vom avea nunta pe care ne-o dorim cu totii.

Joliutza
24.02.2010, 20:08:58
am venit si noi sa vedem ce mai faceti?cum stati cu pregatirile?noi suntem pe ultima suta de metri:-SS .am ales restaurantul ambasador din mamaia pentru ca am avut de unde.in ultimii 2 ani am fost la foarte multe nunti aproape in toate locatiile din constanta si mamaia unde se fac nunti ,si am ales acest restaurant din mai multe motive pozitive,si suntem convinsi ,dealtfel ca fiecare cuplu la inceput de drum ca va fi foarte bine si vom avea nunta pe care ne-o dorim cu totii.

Pai... spor la pregatiri atunci!!!

nicoleta_noel
24.02.2010, 23:52:28
Buna!

Ma numesc Nicoleta, Constanta si sunt noua pe forum. Am nunta la anul in Septembrie si desi pare sa fie devreme as vrea sa aflu cateva informatii legate de locatie. Problema mea e ca voi fi in Anglia in mare parte pentru ca sunt studenta in anul 2 aici. Urmatoarea 'vizita' acasa va fi in Iunie dar as vrea tare mult sa stiu cam care sunt preturile in general pe meniu si pe inchiriere. Pe site-uri nu sunt informatii si nu pot sa astept pana la vara cand voi incepe vanatoarea :D. Astept sugestiile voastre! Merci!

nikoletta
25.02.2010, 10:59:06
Ne gandim in jur de 150, maxim 170 de persoane. Multumesc frumos!
la numarul acesta de persoane se incadreaza si restaurantul unde am facut noi si unde poti vedea poze in semnatura si iti pot da mai multe date. el are niste variante de meniuri, dar poti sa-ti faci meniul cum vrei tu. are o lista mare cu produse care se pot adauga in meniu. noi am avut un meniu la un pret de 170 ron dar nu am avut salam la aperitiv ci diverse rulade si ficatei si bulete de cascaval... , la peste am ales somon, sarmalutele clasice si la friptura in loc de cartofi prajiti am ales niste prajiturele din cartofi. prejiturile, bautura, cafeaua o aduci tu. se plateste un avans care se scade la sfarsit cand achiti tot.. au fost cam multi ospatari si bucatari si fiecare se plateste cat e valoarea unui meniu.
mie mi-a placut restaurantul ca e patratos si "toata lumea e cu toata lumea" :)) , e elegant si are iesire la lac, pe un ponton.
nu fac reclama, ci doar ti-am zis cateva date pentru ca esti departe.
restaurante bune mai sunt si poate mai primesti ajutor si de la alte fete care au facut in diverse locatii.. >:D<

nicoleta_noel
25.02.2010, 11:09:08
Multumesc mult Nicoleta! >:D< E un inceput foarte bun :). Intrebare: asa de scumpe sunt meniurile in general sau a fost doar cazul Floridei? Oricum, sincera sa fiu nu prea am habar cam la cat s-a mai ajuns... Merci din nou!

adriani
25.02.2010, 16:48:38
Pai... spor la pregatiri atunci!!!
multumim mult,inca mai avem.....voi cum ati procedat cu bauturile?

adriani
25.02.2010, 16:50:37
Multumesc mult Nicoleta! >:D< E un inceput foarte bun :). Intrebare: asa de scumpe sunt meniurile in general sau a fost doar cazul Floridei? Oricum, sincera sa fiu nu prea am habar cam la cat s-a mai ajuns... Merci din nou!
la noi meniul este intre 120 si 140 de lei depinde ce vom pune

adriani
25.02.2010, 16:53:15
la numarul acesta de persoane se incadreaza si restaurantul unde am facut noi si unde poti vedea poze in semnatura si iti pot da mai multe date. el are niste variante de meniuri, dar poti sa-ti faci meniul cum vrei tu. are o lista mare cu produse care se pot adauga in meniu. noi am avut un meniu la un pret de 170 ron dar nu am avut salam la aperitiv ci diverse rulade si ficatei si bulete de cascaval... , la peste am ales somon, sarmalutele clasice si la friptura in loc de cartofi prajiti am ales niste prajiturele din cartofi. prejiturile, bautura, cafeaua o aduci tu. se plateste un avans care se scade la sfarsit cand achiti tot.. au fost cam multi ospatari si bucatari si fiecare se plateste cat e valoarea unui meniu.
mie mi-a placut restaurantul ca e patratos si "toata lumea e cu toata lumea" :)) , e elegant si are iesire la lac, pe un ponton.
nu fac reclama, ci doar ti-am zis cateva date pentru ca esti departe.
restaurante bune mai sunt si poate mai primesti ajutor si de la alte fete care au facut in diverse locatii.. >:D<
cam cati bucatari si ospatari ati avut voi si la cati invitati?ms

adriani
25.02.2010, 16:59:11
incearca la ambasador,am inteles ca mai au liber octombrie noiembrie,si-au facut instalatie de caldura iarna asta,bine daca nu ai gasit pana acum,e frumos rest,meniul e delicios si mai convenabil ca pret dar si calitativ.

elena2000
26.02.2010, 17:51:23
cam cati bucatari si ospatari ati avut voi si la cati invitati?ms
oau...lume noua.....si noi am avut nunta la acest restaurant ...si dupa cum stii de la nuntile la care ai participat, am fost foarte incantati,de absolut tot.in legatura cu personalul am avut 1 ospatar la 30pers.+1rezerva pt.situatia in care near fi venit mai multi invitati pt ca asa am crezut noi.bucatari au fost 6,si cu bautura poti sa vb cu dna.D ca te ajuta si iti mai si sugereaza ce ai putea sa iei si.....stie ce face,garantat vei fi multumit.

b_giana
28.02.2010, 15:19:40
Buna,

Am si eu rugamintea daca aveti ceva informatii referitoare la restaurantul Savoy din Mamaia..sunt curioasa daca a facut cineva nunta acolo si stie cat ar fi meniul, ce pretentii au..etc..
Va multumesc anticipat! ^:)^

monica84
02.03.2010, 16:07:16
Buna,

Am si eu rugamintea daca aveti ceva informatii referitoare la restaurantul Savoy din Mamaia..sunt curioasa daca a facut cineva nunta acolo si stie cat ar fi meniul, ce pretentii au..etc..
Va multumesc anticipat! ^:)^
ti-am mai scris,poti merge la ambasador vei fi f multumita,depide cati invitati ai,sa nu fie mai multi de 250.

dvdruxandra
03.03.2010, 08:27:23
hello, revin si eu cu un anunt, poate e cineva interesata : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24185

lunabonita
06.03.2010, 00:35:53
buna , miresicilor
a facut cineva nunta la hotel siret si imi poate da ceva info??
merci ! pup!

VILCUALEXANDRA
12.03.2010, 12:09:18
buna miresicilor sunt noua pe aici era interesata sa stiu daca cineva din voi organizeaza nunta in aer liber in mamaia pentru ca mie miar place farla in aer liber
multumesc anticipat a toate

alipety
12.03.2010, 12:35:32
buna miresicilor! sunt noua pe aici. eram interesata sa stiu daca cineva din voi organizeaza nunta in aer liber, pentru ca mie mi-ar placea afara, in aer liber.
multumesc anticipat la toate

bine ai venit!
din cate am citit schimbul tau de mesaje cu d_aka, ai vrea sa faci pe plaja sau pe malul marii in cort.
daca ti se pare prea scump, poti alege sa faci nunta la o terasa. sunt multe locatii frumoase pe litoralul romanesc. dar nunta in aer liber e destul de riscanta. chiar daca o faci in miezul verii , poti prinde o ploaie torentiala , care iti va da peste cap planurile. de ex, in 2009 , la inceput de iulie a fost o furtuna groaznica care a facut mari probleme mirilor de la popas cismea terasa, cand au ramas si fara curent.
eliminand riscurile cu vremea, nu are de ce sa nu iti iasa o nunta superba.

eu am avut petrecerea si in restaurant si pe terasa, dansul a fost in aer liber. cununia religioasa am facut-o pe ponton, la lumina lunii si a lumanarilor ;;)dar am avut mare noroc si cu temperaturile acceptabile, desi mi s-au plans cateva prietene ca au inghetat (pentru ca nu au dansat). imediat dupa nunta, luni, s-a pus pe un ger si o ploaie, ca multumeam sincer Celui de Sus pentru vremea minunata pe care ne-a dat-o in week-end-ul nuntii.

orice ai alege, sunt convinsa ca va iesi o nunta minunata, pentru ca in primul rand, va fi a ta <:-P

VILCUALEXANDRA
12.03.2010, 13:09:26
bine ai venit!
din cate am citit schimbul tau de mesaje cu d_aka, ai vrea sa faci pe plaja sau pe malul marii in cort.
daca ti se pare prea scump, poti alege sa faci nunta la o terasa. sunt multe locatii frumoase pe litoralul romanesc. dar nunta in aer liber e destul de riscanta. chiar daca o faci in miezul verii , poti prinde o ploaie torentiala , care iti va da peste cap planurile. de ex, in 2009 , la inceput de iulie a fost o furtuna groaznica care a facut mari probleme mirilor de la popas cismea terasa, cand au ramas si fara curent.
eliminand riscurile cu vremea, nu are de ce sa nu iti iasa o nunta superba.

eu am avut petrecerea si in restaurant si pe terasa, dansul a fost in aer liber. cununia religioasa am facut-o pe ponton, la lumina lunii si a lumanarilor ;;)dar am avut mare noroc si cu temperaturile acceptabile, desi mi s-au plans cateva prietene ca au inghetat (pentru ca nu au dansat). imediat dupa nunta, luni, s-a pus pe un ger si o ploaie, ca multumeam sincer Celui de Sus pentru vremea minunata pe care ne-a dat-o in week-end-ul nuntii.

orice ai alege, sunt convinsa ca va iesi o nunta minunata, pentru ca in primul rand, va fi a ta <:-P

nu nu mi se pare prea scump dar vroiam sa o organizes in mamaia dar decat in eforie nord am vazut ca organizeaza si vroiam sa stiu cat de seri sunt cei de la alegrie evenimente, eu am si putin invitati 80 persoane si vroiam sa organizez ceva mai special multumesc mult

monica84
12.03.2010, 17:05:08
nu nu mi se pare prea scump dar vroiam sa o organizes in mamaia dar decat in eforie nord am vazut ca organizeaza si vroiam sa stiu cat de seri sunt cei de la alegrie evenimente, eu am si putin invitati 80 persoane si vroiam sa organizez ceva mai special multumesc mult
poti sa incerci la terasa BRIZA MARII ,in mamaia,imediat dupa restaurant azur.este un restaurant cu terasa chiar pe malul marii,la15mdistanta de mare.noi acolo am facut cunuia civila,si a fost foarte frumos.are maxim 100 de locuri.iti doresc succes .

alipety
12.03.2010, 17:13:51
pe malul lacului sunt:
gociman, harlequin, laguna, chevalet. gocimanul are un fel de cort. trebuie sa mergi sa le vezi. daca intri pe net gasesti poze cu restaurantele si terasele ;;)

VILCUALEXANDRA
12.03.2010, 20:39:12
va multumesc mult pt sfaturi dar pentru moment nu pot sa ma duc sa le vad pentru ca nu sunt in tara si o sa vin in agust in concediu sper sa gasesc niste poze pe net

Caliopeea
16.03.2010, 11:19:23
Cum acest subiect este dedicat restaurantelor din Mamaia, vreau sa va intreb si pe voi, poate stiti mai multe decat mine: ce parere aveti despre hotel/restaurant Malibu?

Joliutza
19.03.2010, 11:35:29
pe malul lacului sunt:
gociman, harlequin, laguna, chevalet. gocimanul are un fel de cort. trebuie sa mergi sa le vezi. daca intri pe net gasesti poze cu restaurantele si terasele ;;)

Si Piccadilly, unde am facut noi, tot pe malul lacului este.

nikoletta
19.03.2010, 12:40:34
Si Piccadilly, unde am facut noi, tot pe malul lacului este.
:D vroia de 80 de persoane, ca asa cu capacitate mai mare mai sunt si altele pe malul lacului. ;-)

Joliutza
19.03.2010, 12:47:23
:D vroia de 80 de persoane, ca asa cu capacitate mai mare mai sunt si altele pe malul lacului. ;-)

Off topic: ok, nu vazusem toate detaliile.

leilush
29.03.2010, 15:17:04
Sal'tare miresici! Eu am facut nunta la Malibu, in octombrie, si desi impun jumatate din bautura, a fost foarte bine. Organizarea a fost super, seful de sala cu ochii in patru, mesele nu au fost deloc ignorate. Chiar am avut invitati din Turcia care au fost foarte impresionati. La ei cica se da bahsis ospatarului de la inceputul nuntii, de catre nuntasi, ca sa fie siguri ca nu sunt "sariti". Decorul l-am facut cu Doina Dionisie, pot atasa cateva poze.
Absolut tot ce a ramas ne-a fost dat inapoi, pana la ultimul kilogram de mere si sarmale :) Nu va lasati descurajate de impunerea partii de bautura, compenseaza foarte mult prin alte chestii, si pur si simplu nu am avut absolut nici o chestie sa ma supere in seara aceea. Si oricum se plateste doar ce s-a consumat, socotit pana la suta de ml. Seful de sala s-a descurcat cu toate problemele, le-am aflat la socoteala de dimineata :). Oricum eram prea ocupata sa dansez :p Va urez pregatiri frumoase!

euaceasi
01.04.2010, 11:41:31
buna,
noi avem nunta la restaurant triumph-hotel parc.acum este inchis pt renovare capitala.as vrea sa stiu si eu pareri despre tot ce e legat de rest: personal,mancare....

deea_alberta
09.04.2010, 17:37:05
Buna,
Eu am fost de Pasti la Cta sa vedem rest de la Laguna, cei de acolo ne-au spus ca incap maxim 120 de pers, desi noi nu suntem de aceeasi parere, poate maxim 80 cu tot cu ponton.
Am fost si la Kmy's, dar era nepus la punct, asta ca sa nu zic ca arata groaznic. Cel cu care am vb acolo (bucatarul) a fost amabil sa ne arate salonul, pontonul si sa ne dea cateva detalii despre aranjarea salonului. Speram ca in sezon si la nunta in special sa arate asa cum ne asteptam...ca ne-am cam speriat!:-SS

Pe mine m-a cam dezamagit Dl Emil, pe care l-am sunat acum o luna si a fost cam evaziv...nu a dat detalii deloc...asa ca trebuie sa il mai contactam pana aflam toate detaliile necesare.
Multumesc pt info.
Tu ce ai mai facut cu restaurantul?
Cati invitati ai?
Toate cele bune!

alipety
09.04.2010, 19:04:36
Buna din nou. Restaurant Harlequin este in spatele hotelului Laguna, apoi dupa el vine Hotel Florida.
In hotelul Laguna nu se fac nunti, te trimit la un salon, Kym's, care apartine de hotel si care are o capacitate de peste 200 persoane. Este o hala mare transformata in salon de evenimente.
Pentru o nunta mica mai este si Locanda Azzuro, salonul mic din Hotel Victoria. Este decorat cu albastru. Este ok, poti arunca si acolo o privire.
In spatele hotelului Florida se afla parca si hotelul Prestige, au si acolo un salon aproape de lac pentru nunti mici. Numai bine.<:-P
:O nu stiu cum nu se fac nunti la Hotel Laguna, cand eu am facut nunta exact acolo, anul trecut in 29 august.
astfel de informatii eronate primisem si eu tot aici pe forum de la o fata, iar in momentul cand am oprit masina in dreptul hotelului i-am zis sotului:"stiu ca nu se fac nunti aici, dar hai sa vedem cum arata"...si...surpriza, chiar se fac nunti, drept dovada, noi ne-am facut nunta in restaurantul hotelului. e drept ca nu vor sa organizeze nunti in timpul sezonului, cand au turisti in hotel. dar... direct de la sursa, obtii informatiile cele mai sigure.

Buna,
Eu am fost de Pasti la Cta sa vedem rest de la Laguna, cei de acolo ne-au spus ca incap maxim 120 de pers, desi noi nu suntem de aceeasi parere, poate maxim 80 cu tot cu ponton.

noi am avut 120 de invitati prezenti la nunta, am avut 5 mese in restaurant, capacitate 50 invitati + masa noastra a mirilor care a avut doar 4 persoane (dar era masa de 10 sau 12 mai ingramaditi).
pe prima terasa am avut 6 mese cu invitati, capacitate 63 invitati aprox (ne-au mai venit in plus, nu am facut nici in ziua de azi socoteala tuturor invitatilor). a doua terasa a fost pentru formatie cu masa lor si restul spatiului pentru dans. cand s-au mai incins oaspetii, am trecut cu dansul pe ponton. probabil intrau mai multi invitati daca se ocupa si a 2 -a terasa si dansul ar fi fost exclusiv pe ponton....dar vremea ne poate juca oricand feste :)>-

poze ai in semnatura.

Am fost si la Kmy's, dar era nepus la punct, asta ca sa nu zic ca arata groaznic. Cel cu care am vb acolo (bucatarul) a fost amabil sa ne arate salonul, pontonul si sa ne dea cateva detalii despre aranjarea salonului. Speram ca in sezon si la nunta in special sa arate asa cum ne asteptam...ca ne-am cam speriat!:-SS

Pe mine m-a cam dezamagit Dl Emil, pe care l-am sunat acum o luna si a fost cam evaziv...nu a dat detalii deloc...asa ca trebuie sa il mai contactam pana aflam toate detaliile necesare.
Multumesc pt info.
Tu ce ai mai facut cu restaurantul?
Cati invitati ai?
Toate cele bune!
cand este sezonul de nunti, incearca sa mergi la kmy's sa vezi restaurantul aranjat. personal mi-a placut mult. poate intre timp s-a mai deteriorat in iarna care tocmai a trecut.

la primele intalniri cu dl.emil, m-am panicat, eram de-a dreptul inspaimantata. nu reuseam deloc sa fim pe aceeasi lungime de unda...nici macar nu ne gasea pe lista cu rezevari, sa picam jos, nu alta. dar crede-am ca am mers saptamanal sa vedem saloanele cand erau aranjate pentru nunti...si i-am stresat atat de mult cu prezenta si intrebarile noastre, incat am fost mai mult decat satisfacuta de prestatiile lor. mi-a placut pana la urma si dl. emil care ma speriase in prima instanta :D

mai multe detalii (unele te vor speria) gasesti pe subiectul dedicat kmy's-ului.
am vazut ca ai scris si acolo. nu te-au lamurit deloc cele ce s-au scris? mai ai alte intrebari?
te ajut cu cea mai mare placere! :*

elena_v_
12.04.2010, 11:51:57
am fost la o nunta la restaurant laguna si mi-a placut foarte mult localul..de fapt e o terasa acoperita,are si o fantana mica inauntru care da un aer intim.au incaput lejer vreo 160 peroane

alipety
12.04.2010, 12:49:23
am fost la o nunta la restaurant laguna si mi-a placut foarte mult localul..de fapt e o terasa acoperita,are si o fantana mica inauntru care da un aer intim.au incaput lejer vreo 160 peroane
te referi la restaurant laguna de la intrare din satul de vacanta? are intrarea din bd. lapusneanu.

deea_alberta
12.04.2010, 17:42:38
:O nu stiu cum nu se fac nunti la Hotel Laguna, cand eu am facut nunta exact acolo, anul trecut in 29 august.
astfel de informatii eronate primisem si eu tot aici pe forum de la o fata, iar in momentul cand am oprit masina in dreptul hotelului i-am zis sotului:"stiu ca nu se fac nunti aici, dar hai sa vedem cum arata"...si...surpriza, chiar se fac nunti, drept dovada, noi ne-am facut nunta in restaurantul hotelului. e drept ca nu vor sa organizeze nunti in timpul sezonului, cand au turisti in hotel. dar... direct de la sursa, obtii informatiile cele mai sigure.

noi am avut 120 de invitati prezenti la nunta, am avut 5 mese in restaurant, capacitate 50 invitati + masa noastra a mirilor care a avut doar 4 persoane (dar era masa de 10 sau 12 mai ingramaditi).
pe prima terasa am avut 6 mese cu invitati, capacitate 63 invitati aprox (ne-au mai venit in plus, nu am facut nici in ziua de azi socoteala tuturor invitatilor). a doua terasa a fost pentru formatie cu masa lor si restul spatiului pentru dans. cand s-au mai incins oaspetii, am trecut cu dansul pe ponton. probabil intrau mai multi invitati daca se ocupa si a 2 -a terasa si dansul ar fi fost exclusiv pe ponton....dar vremea ne poate juca oricand feste :)>-

poze ai in semnatura.

cand este sezonul de nunti, incearca sa mergi la kmy's sa vezi restaurantul aranjat. personal mi-a placut mult. poate intre timp s-a mai deteriorat in iarna care tocmai a trecut.

la primele intalniri cu dl.emil, m-am panicat, eram de-a dreptul inspaimantata. nu reuseam deloc sa fim pe aceeasi lungime de unda...nici macar nu ne gasea pe lista cu rezevari, sa picam jos, nu alta. dar crede-am ca am mers saptamanal sa vedem saloanele cand erau aranjate pentru nunti...si i-am stresat atat de mult cu prezenta si intrebarile noastre, incat am fost mai mult decat satisfacuta de prestatiile lor. mi-a placut pana la urma si dl. emil care ma speriase in prima instanta :D

mai multe detalii (unele te vor speria) gasesti pe subiectul dedicat kmy's-ului.
am vazut ca ai scris si acolo. nu te-au lamurit deloc cele ce s-au scris? mai ai alte intrebari?
te ajut cu cea mai mare placere! :*

Multumesc mult pt raspuns.
Am vazut poze de la nunta ta, sunt superbe!
Avand in vedere ca ai facut nunta la ei, sunt convinsa ca ma poti ajuta.
Multa sanatate!

alexx_andra
13.04.2010, 09:31:52
mai este un local in mamaia vis.a.vis de aqua magic cred ca chevalet ii spune, nu stiu exact e cu rosu, am auzit ca e ok

blonda1111
13.04.2010, 15:03:45
Foarte ciudat. Pentru ca eu tot la sursa am fost. Si mi-au spus ca nu organizeaza nunti decat la Kym's. Eu vroiam pentru 11 septembrie anul acesta.:-w Probabil nu m-au placut../:)
Sau poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp :)

alipety
13.04.2010, 17:45:49
Foarte ciudat. Pentru ca eu tot la sursa am fost. Si mi-au spus ca nu organizeaza nunti decat la Kym's. Eu vroiam pentru 11 septembrie anul acesta.:-w Probabil nu m-au placut../:)
ori s-au schimbat lucrurile intre timp...ori conteaza cu cine vorbesti :)
ai vorbit cu dl.emil sau cu altcineva?
nu mai conteaza oricum, vad ca ti-ai ales bulevard!
spor la pregatiri!

adriani
13.04.2010, 20:56:18
incearca la ambasador,vei fi multumita,e doar o parere.

blonda1111
13.04.2010, 21:39:07
incearca la ambasador,vei fi multumita,e doar o parere.
Aoleu da ai facut o pasiune din hotel ambasador, se pare...:-?.

adriani
14.04.2010, 11:01:54
Aoleu da ai facut o pasiune din hotel ambasador, se pare...:-?.
deh,fiecare cu ale lui,pasiune inca nu am facut dar daca nunta mea va fi la fel de reusita ca nuntile la care am fost invitat acolo atunci chiar voi face o pasiune,credema,dealtfel la fel ca toate miresicile multumite de pe acest forum.e firesc sa-ti ramana in suflet locul unde petreci cele mai frumoase clipe din viata,sa revii de cate ori ai ocazia si sa le recomanzi si altora.

blonda1111
14.04.2010, 16:37:15
deh,fiecare cu ale lui,pasiune inca nu am facut dar daca nunta mea va fi la fel de reusita ca nuntile la care am fost invitat acolo atunci chiar voi face o pasiune,credema,dealtfel la fel ca toate miresicile multumite de pe acest forum.e firesc sa-ti ramana in suflet locul unde petreci cele mai frumoase clipe din viata,sa revii de cate ori ai ocazia si sa le recomanzi si altora.
Mda bine te cred pe cuvant chiar :-"

simona_elisa
14.04.2010, 16:50:09
ori s-au schimbat lucrurile intre timp...ori conteaza cu cine vorbesti :)
ai vorbit cu dl.emil sau cu altcineva?
nu mai conteaza oricum, vad ca ti-ai ales bulevard!
spor la pregatiri!

Multumesc mult. Asemeni si tie.<:-P

lunabonita
29.04.2010, 20:24:39
buna miresicilor....

as vrea sa va rog sa-mi recomandati si mie un hotel pe marginea lacului sau pe marginea marii ...eu as vrea sa-mi fac cununia religioasa in aer liber si mi-ar placea un local cu deschidere spre lac sau spre mare .
Am fost la diverse restaurante genul Harlequin , Rex( unde este f frumos dar si f scump pt bugetul meu ) am incercat si la Hotel Palas despre care nu prea stiu f multe iar daca a avut cienva nunta la acest hotel sau a participat as avea rugamintea sa-mi dea si mie cateva detalii.
Deasemenea astept sugestii .
Multumesc!

uana
29.04.2010, 20:26:09
buna miresicilor....

as vrea sa va rog sa-mi recomandati si mie un hotel pe marginea lacului sau pe marginea marii ...eu as vrea sa-mi fac cununia religioasa in aer liber si mi-ar placea un local cu deschidere spre lac sau spre mare .
Am fost la diverse restaurante genul Harlequin , Rex( unde este f frumos dar si f scump pt bugetul meu ) am incercat si la Hotel Palas despre care nu prea stiu f multe iar daca a avut cienva nunta la acest hotel sau a participat as avea rugamintea sa-mi dea si mie cateva detalii.
Deasemenea astept sugestii .
Multumesc!

Ai putea incerca si la Florida sau Laguna , sunt situate pe malul lacului :)

lumy_elly
02.05.2010, 23:13:46
Buna seara! De cateva luni tot citesc forumul si chiar m-a ajutat in luarea deciziei locatiei/restaurantului si cum eu am reusit sa il arvunesc acum cateva zile, vin cu vesti proaspete dintre restaurantele pe care le aveam eu pe lista si le-am si vizitat. Eu am arvunit la Restaurant Marea Neagra salonul 2 pentru 27 august 2011, iar pentru 20 august 2011 era deja ocupat, salonul 1 cel mai mare inca nu era arvunit, dar am inteles ca pentru aceea data se vorbise ceva. De asemenea 20 august 2011 era ocupat si la Ambasador si Parc Nord. Am fost oarecum "speriata" stiam ca trebuie cu aproape 1 an si jumatate inainte arvunit, dar nu mi-a venit sa cred cand in 3-4 locatii mi s-a spus ca intr-adevar anumite date erau ocupate chiar cu 2 ani inainte. Pentru cele care au avut sau vor avea la Marea Neagra, cum vi se par/s-au parut la mesele rotunde mari pot incapea si 14 persoane sau mai bine 12? Multumesc, si ca de obicei contez pe ajutorul vostru :).

paula_c
04.05.2010, 11:58:55
A facut cineva nunta la Palm Beach sau a fost la una? As vrea informatii cat mai variate.
Sau poate ma ajuta cineva .. caut un restaurant de 120 pers, cu mese rotunde,frumos, elegant si nu extrem de scump daca se poate si care sa permita sa se faca nunti in sezonul estival pentru ca sunt foarte multe care nu accepta decat dupa luna august.

Joliutza
04.05.2010, 12:55:45
A facut cineva nunta la Palm Beach sau a fost la una? As vrea informatii cat mai variate.
Sau poate ma ajuta cineva .. caut un restaurant de 120 pers, cu mese rotunde,frumos, elegant si nu extrem de scump daca se poate si care sa permita sa se faca nunti in sezonul estival pentru ca sunt foarte multe care nu accepta decat dupa luna august.

Buburuza a facut acolo... poate te poate ajuta ea: http://www.miresici.ro/showthread.php?16630-Restaurant-VEGA-Palm-Beach-DORNA

Succes si spor la pregatiri! Esti noua pe forum, nu?

zuzukaa
08.05.2010, 10:22:23
buna!stie cineva un restaurant dragutz cu mese rotunde, vedere la mare sau lac pentru o nunta de 120-150 max de pers?si sa nu fie exagerant de scump.fac si eu nunta in 2011 prin vara(iunie-sept) si inca nu m'am hotarat...sunt noua in constanta si nu prea cunosc.multumesc frumos

nikoletta
08.05.2010, 19:55:26
buna!stie cineva un restaurant dragutz cu mese rotunde, vedere la mare sau lac pentru o nunta de 120-150 max de pers?si sa nu fie exagerant de scump.fac si eu nunta in 2011 prin vara(iunie-sept) si inca nu m'am hotarat...sunt noua in constanta si nu prea cunosc.multumesc frumos
Laguna, Florida..

flory2006
09.05.2010, 09:34:58
Laguna si Florida au ponton exact pe lac, arata extrem de bine, Florida e renovat de curand, insa cu vedere la lac si o iesire superba pe pajiste exact langa lac (unde poti face cununia civila/religioasa) este si Piccadilli (accepta minim 150 de persoane si meniul e 150 ron)
Succes!

paula_c
10.05.2010, 12:15:56
Gata! Am scapat de o grija! Am gasit in sfarsit restaurant saptamana trecuta si sunt destul de multumita.
Asa ca miresicilor care sunteti in cautare de un restaurant va recomand sa treceti pe la Palm Beach. Nu o sa va para rau.;-)

alexandra_si
10.05.2010, 13:54:15
Eu am fost la o nunta la Dorna, si sincer am fost placut impresionata din toate punctele de vedere : mancare, servire, locatie, totul a fost ca la carte.
Am auzit multe pareri pozitive vis-a-vis de ei, sunt seriosi.
Dar pana nu vezi....degeaba citesti parerile altora.
Pentru a-ti forma o prima impresie, trebuie sa vezi tu, nu neg faptul ca sunt un real ajutor parerile mai multor persoane.
Succes!

Nota 10 pentru restaurantul Dorna din Mamaia. Am fost la o nunta in sala mare si la o nunta in sala mica (din hotel). Au fost niste nunti cu adevarat elegante, manierate si cu o foarte buna servire din partea personalului. Mancarea excelenta, tacamurile si paharele au fost ca la carte. Va recomand cu inima deschisa sa apelati cu incredere la restaurantul Dorna!

adadeea
10.05.2010, 17:40:52
ce parere aveti de restaurant azur? vreau si eu sa ascult cateva pareri pentru ca sunt foarte nedumerita in privinta alegerii localului si nici nu vreau sa fie foarte scump.:-SS

paula_c
10.05.2010, 20:04:17
ce parere aveti de restaurant azur? Vreau si eu sa ascult cateva pareri pentru ca sunt foarte nedumerita in privinta alegerii localului si nici nu vreau sa fie foarte scump.:-ss

care salon? Cel de sus sau de jos?
Cel de sus nota 10

adadeea
10.05.2010, 21:29:06
ma interesa in general despre ce servicii ofera.....ca eu ma gandeam la cel nou pentru ca vom avea in jur de 150-160 de persoane iar cel de sus e prea mare iar cel de jos nu imi place:D....

paula_c
11.05.2010, 07:36:57
ma interesa in general despre ce servicii ofera.....ca eu ma gandeam la cel nou pentru ca vom avea in jur de 150-160 de persoane iar cel de sus e prea mare iar cel de jos nu imi place:D....
Despre Azur am auzit lucruri bune in general dar personal nu am fost sa discut cu ei. despre alte restaurante iti pot spune cate ceva dar despre el nu prea./:)

adadeea
11.05.2010, 09:32:01
Despre Azur am auzit lucruri bune in general dar personal nu am fost sa discut cu ei. despre alte restaurante iti pot spune cate ceva dar despre el nu prea./:)

acum am observat ca avem nunta in aceeasi zi ;;)

paula_c
11.05.2010, 10:07:00
acum am observat ca avem nunta in aceeasi zi ;;)

hi!hi!;-) te-ai hotarat pana la urma in privinta restaurantului?
Eu am cam intampinat greutati din cauza datei. Multi nu fac nunti in sezonul estival iar eu nu vroiam sa modific data. Dar am reusit pana la urma. Iti tin pumnii!:*

paula_c
11.05.2010, 10:10:18
Cat despre azur.. Imi place foarte mult salonul de sus. Nici cel de jos nu arata prea rau dar dupa ce-l vezi pe cel de sus...
Exista si un al 3 salon sau am inteles gresit?

adadeea
11.05.2010, 10:19:37
da exista si al 3lea dar este in constructie... este pe undeva prin tomis nord...este frumos din poze.

si noi cam intampinam probleme din cauza datei dar nu avem cum sa o modificam pentru ca eu am cativa membri din familie, mai apropiati stabiliti in afara si atunci este singura luna cand pot veni in tara....si pe langa asta, motivul principal este mama care la fel este plecata si se intoarce in august.

inca nu ne-am hotarat la local...suntem in cautari si deja imi da batai de cap....nu vreau sa ne ajunga nici prea mult, vreau sa fie si frumos.....offff.....sunt cam cu nervii la pamant si abia e inceputul.:((

paula_c
11.05.2010, 10:41:48
dupa lungi cautari si multi nervi :)) am gasit Palm Beach liber si Palas Pelican. daca nu vrei neaparat in mamaia eu zic ca vei gasi ceva pe gustul tau. Ah! mai e si Golden Tulip. E sigur liber pe data aia pentru ca il vroiam noi dar dupa ce am aflat preturile.. ne-am razgandit. daca iti pot fi de folos cu ceva sa imi zici.. am trecut si eu prin asta curand si stiu cum e din pacate.

adadeea
11.05.2010, 15:27:36
ce preturi au la palas pelican la meniuri?

linda_1984
11.05.2010, 16:55:18
da exista si al 3lea dar este in constructie... este pe undeva prin tomis nord...este frumos din poze.

si noi cam intampinam probleme din cauza datei dar nu avem cum sa o modificam pentru ca eu am cativa membri din familie, mai apropiati stabiliti in afara si atunci este singura luna cand pot veni in tara....si pe langa asta, motivul principal este mama care la fel este plecata si se intoarce in august.

inca nu ne-am hotarat la local...suntem in cautari si deja imi da batai de cap....nu vreau sa ne ajunga nici prea mult, vreau sa fie si frumos.....offff.....sunt cam cu nervii la pamant si abia e inceputul.:((
Eu o sa fac la cel nou...din tomis nord. E de vreo 220 pers max, deci pt cele 170-180 pers ale mele e perfect. Mi s-au parut ok cand am vorbit cu ei si f flexibili, iar de mancare am auzit numai de bine. Acum...nah..ce sa mai zic...eu m-am decis la ei

paula_c
11.05.2010, 19:27:47
Meniul e intre1300-1600 la Pelican. Iti dau un nr de tel daca te intereseaza. Intrarea se face pe la Palas. e dragut. Restaurantul mic de la Colonade era liber. Zorile salonul mic era liber dar pe 27. Mai e Palm Beach dar nu pe 20 ca e ocupat de noi dar o alta data e ok pt ca eram singurii care au vrut in august.

cine are poze cu salonul de la azur 2. pura curiozitate.:smile:

adadeea
11.05.2010, 22:59:09
eu am vazut poze de la localul mic de la azur cand am fost sa vb cu doamna care se ocupa de local.

pana la urma cred ca ne-am hotarat la restaurant laguna din satul de vacanta....m-a impresionat cum ne-afacut prezentarea o domnisoara si pe langa asta am observat ca era si foarte cooperanta:)

paula_c
12.05.2010, 08:17:56
eu am vazut poze de la localul mic de la azur cand am fost sa vb cu doamna care se ocupa de local.

pana la urma cred ca ne-am hotarat la restaurant laguna din satul de vacanta....m-a impresionat cum ne-afacut prezentarea o domnisoara si pe langa asta am observat ca era si foarte cooperanta:)

L-am vazut si noi. Daca iti place atunci e tot ce conteaza.:*

adadeea
12.05.2010, 09:43:48
am fost aseara sa vedem si formatia si azi sau maine dam si avansul pentru asta si scapam...de aici inainte doar informatii si cautari ca de cumparat nu prea mai avem ce sa cumparam asa din timp.

krystynyk
13.05.2010, 15:13:50
Buna,

Nunta mea va fi la restaurantul hotelulu savoy.A fost cineva acolo la vreo petrecere?Dati-mi va rog cateva detalii cu privire la acest restaurant pentru ca sunt intr-o mare dilema.Ne-am hotarat sa facem nunta in martie si nu am mai gasit pentru septembrie nmic.Voiam in mamaia si la momentul acela nu era nimeni pe la restaurante.
Multumesc!!
^:)^

masha_realart
22.05.2010, 15:16:17
Da, prietena mea cea mai buna a facut nunta acolo...acum o saptamana...a fost super...mie una mi-a placut mult.mancarea foarte buna,toata lumea a laudat sarmalele,personalul la fel(o fata tinea dieta si nu mancase cam nimic din farfurie,chelnerul foarte dragut a intrebat-o daca nu ii place si cand a aflat despre ce e vb i-a adus iaurt si capsuni:)) deci super draguti...daca faci acolo n-o sa-ti para rau:)ringul de dans e incapator si noi chiar ne-am distrat.spor la pregatiri:)

micamicaela
31.05.2010, 15:57:50
am fost in we la o nunta la Melody grand balroom. De vis. Cine isi face acolo nunta sigur nu va da gres. Locatia dementiala, servirea si meniul de vis. Succes fetelor.

michela620
31.05.2010, 19:13:45
Fetelor a fost cineva la New Bizzant la vreo nunta?stiti ceva detalii legate de servire, meniu?

vgabryella
03.06.2010, 00:15:33

Buna.. spune-mi te rog unde ai gasit poze cu restaurantul din tomis nord ?

linda_1984
03.06.2010, 19:18:48
Buna.. spune-mi te rog unde ai gasit poze cu restaurantul din tomis nord ?
Pai nu le au pe site afisate,insa ti le pot arata cei de acolo daca te duci sa discuti cu ei. Ii gasesti la Azur in Mamaia aproape in fiecare zi, sau ii poti suna sa fii sigura.. Daca mai doresti info, cu placere.

myana11
06.06.2010, 18:57:27
buna, miresici

in ultima perioada am facut un tur de forta pe la restaurantele din mamaia. Ne-am fi dorit la Florida, insa pana la urma am ramas la Azur etaj. Cu riscul de a repeta lucruri care au mai fost spuse la acest subiect sau chiar subiecte separate, va fac un update la restaurantele vazute:
1. azur mamaia parter - au pus mocheta pe jos si arata dragut, dar in intervalul iunie-septembrie functioneaza si autoservirea. mocheta se pune doar cu ocazia nuntilor, iar linia de autoservire este maschata de paravane. Am inteles ca are capacitate pana la 350 de persoane, dar dupa parerea mea, optim e la 250 de persoane.
2. florida - intra 220 de persoane, inclusiv pe ponton
3. melody grand ballroom - superb, dar accepta doar nunti de la 350 de persoane
4. gc gociman - foarte frumos, potrivit pt o nunta mica sau botez, cap 60-70 persoane
5. dorna - foarte frumos si potrivit pentru o nunta vara, desi patronul ne-a spus ca exista copertina deasupra ringului in cazul in care ploua. din pacate, prima sambata libera in 2011 e abia 17 septembrie
6. best western savoy - foarte dragut, intra 250 de persoane, au si o terasa mare. un plus este tavanul, facut din voal
7. condor - au mese rotunde (nu ma asteptam), intra 250 de persoane; au multe sambete libere in 2011.
8. comandor - intra maxim 200 de persoane
9. national - frumusica intrarea, nu e clasica intrare in restaurant, foarte mare si incapator, singura chestie e ca pe peretele cu geamuri al restaurantului e pusa faianta
10. picadilly - foarte frumos; are si peluza unde poate fi facuta cununia civila; intra maxim 250 de persoane.

sper sa va ajute informatiile astea. va pup

paula_c
09.06.2010, 19:12:40
Da, prietena mea cea mai buna a facut nunta acolo...acum o saptamana...a fost super...mie una mi-a placut mult.mancarea foarte buna,toata lumea a laudat sarmalele,personalul la fel(o fata tinea dieta si nu mancase cam nimic din farfurie,chelnerul foarte dragut a intrebat-o daca nu ii place si cand a aflat despre ce e vb i-a adus iaurt si capsuni:)) deci super draguti...daca faci acolo n-o sa-ti para rau:)ringul de dans e incapator si noi chiar ne-am distrat.spor la pregatiri:)

Multumesc! deci a fost ok. #:-STot am emotii. Vreau ca mancarea sa fie ok si personalul la fel. Scuze ca intreb dar cam cati invitati au fost ?
Vreau ca ringul sa fie destul de incapator.

andreia_1985
24.06.2010, 11:28:22
Buna fetelor :* Sunt noua in zona aceasta. Am inceput si noi sa cautam restaurant pentru nunta si... vesnica problema.. nu prea stim ce sa alegem :) Cautam pentru septembrie 2011, pentru aprox. 170 invitati. Vrem o locatie frumoasa, cat de cat decenta la pretul meniului si unde sa nu fie probleme de organizare. Daca asigura ei si decoratiunile... e perfect :) Dupa cautari, va pot spune ca au ramas in schema cateva restaurante: Palas-Pelican, Riviera, Condor, Azur - Cel nou, din zona Tomis Nord, Dorna, Marea Neagra. Pe unele din astea inca nici nu le-am vazut, dar din auzite asa ne-au format o parere bunicica. Astept sugestii de la voi, pareri despre locatiile de mai sus. Help me plssss :) Va pup.

pt lumy_elly: Am vazut ca ai vorbit despre Palas-pelican din Mamaia. Meniurile pornesc de la 130 si ajung pana la 160? Pana acum pare interesant :) Ai idee, cand ai fost tu aveau date libere pt sambete din septembrie 2011? Ce capacitate are salonul? Ringul e mare? Asigura ei decoratiunile - husele de scaun si fetele de mese? Scuze pt asaltul intrebarilor dar as vrea sa stiu si eu mai multe :) Merci frumos.

lumy_elly
29.06.2010, 19:46:36
Buna fetelor :* Sunt noua in zona aceasta. Am inceput si noi sa cautam restaurant pentru nunta si... vesnica problema.. nu prea stim ce sa alegem :) Cautam pentru septembrie 2011, pentru aprox. 170 invitati. Vrem o locatie frumoasa, cat de cat decenta la pretul meniului si unde sa nu fie probleme de organizare. Daca asigura ei si decoratiunile... e perfect :) Dupa cautari, va pot spune ca au ramas in schema cateva restaurante: Palas-Pelican, Riviera, Condor, Azur - Cel nou, din zona Tomis Nord, Dorna, Marea Neagra. Pe unele din astea inca nici nu le-am vazut, dar din auzite asa ne-au format o parere bunicica. Astept sugestii de la voi, pareri despre locatiile de mai sus. Help me plssss :) Va pup.

pt lumy_elly: Am vazut ca ai vorbit despre Palas-pelican din Mamaia. Meniurile pornesc de la 130 si ajung pana la 160? Pana acum pare interesant :) Ai idee, cand ai fost tu aveau date libere pt sambete din septembrie 2011? Ce capacitate are salonul? Ringul e mare? Asigura ei decoratiunile - husele de scaun si fetele de mese? Scuze pt asaltul intrebarilor dar as vrea sa stiu si eu mai multe :) Merci frumos.

Pentru anul viitor la 1 mai nu aveau mai nimic ocupat, cea mai cautata luna este august unde cam toti in perioada dupa 15 august, adica dupa post aveau ocupat. De Palas - Pelican, imi cer scuze chiar nu mai tin minte :(, pot sa iti spun insa ca la Marea Neagra unde am eu, in salonul mic, mi-au zis ca incap 170 persoane la max, sincer nu prea ii cred, pentru ca ar fi prea inghesuiti, ofera si huse in pret, meniul mi s-a parut f ok si ca pret si ca varietate, ofera suporturile pentru aranjamentele pe mese, perdea de lumini, covor rosu la intrare si suporti din aceea tot de intrare, chiar mi-a placut si personalul, in alte parti unde am fost chiar daca nu iti impun neaparat un nr de persoane iti spun ca ar prefera de la, sunt niste acrituri, si cer in plus pe langa pana si taxa pentru bautura si suc fiecare in valoare de 5 lei/persoana, pe langa taxa de serviciu al chelnerilor, bucatarilor etc. Sincer la Azur, cel nou e la etaj din cate tin minte, nu accepta decat minim 300 persoane asa mi-au comunicat mie, se chinuiau parterul sa il ofere, iar sincer oricat s-ar camufla linia de servire nu m-a atras deloc. Eu nu am cautat prea mult pentru ca am tinut la data, si cand am vazut 10 - 15 locatii din cele care tot asa citisem ca accepta in jur de 150-180 persoane, m-am hotarat repede vazand ca in data respectiva deja 3-4 hoteluri/restaurante aveau ocupat pentru august 2011. Prin urmare am si dat acont, am incheiat precontract, am primit chitanta si variante de meniuri. Se ocupa personal patronii, o familie cu o fata 25-30 ani, deci in tin cu tendintele. Sper ca ti-am fost de ajutor.:)

lumy_elly
30.06.2010, 21:18:02

Din pacate inca nu pot sa iti raspund pe privat :( nu am acumulat nr de mesaje trimise, am citit mereu, dar am ramas in umbra, deoarece am considerat ca mai intai trebuie sa fiu putin informata inainte de a pune intrebari sau de a da raspunsuri.
Off..m-ai prins cu garda jos, am detalii despre meniu lasate la Constanta, iar eu mai mult stau prin Bucuresti din ce imi aduc aminte erau undeva la 130-140 fara bautura si tort, cer cam 200 lei de fiecare bucatar si cam 100 de fiecare ospatar, mi s-a zis ca la numarul de persoane vor fi max 2 bucatari si 5 ospatari si femeia de serviciu de la toaleta ~100 lei, alte taxe nu solicita. Au albume cu poze facute de la nunti, cu husele de fiecare culoare pe care o au si cam ce aranjamente au avut, la mancare mi-au placut ca la meniul cu sarmale fac un smiley face pe mamaliga cu ardei rosu, lucru pe care il voi solicita si eu, ca mai insenineaza ziua in caz ca sunt unii mai bosumflati. Nu impun o anumita cofetarie, sau sa cumperi direct de la ei bauturile, dar iti faciliteaza acest lucru daca vrei sa cumperi de la furnizorii lor, si cel mai important printre multe altele nu impun ei firma de decoratiuni, eu una tin mult la acest lucru pentru ca vrea sa fie cat mai multe flori, ieftine normal, chiar si de camp, dar aranjate cum trebuie dau o atmosfera foarte placuta. Au spus ca din iulie incep nuntile la ei si daca vrem putem sa vedem aranjamentul cum arata mesele intrarea, din pacate eu nu am cand sa ajung pentru ca lucrez in turism si e sezon, am rugat nasii daca pot sa se duca intr-un weekend sa faca poze, dar daca ajungi tu chiar te rog sa ma anunti sau poti sa imi trimiti direct pe email pozele, adresa fiind exact idul de aici pe yahoo.:*

andreia_1985
01.07.2010, 11:38:51
Din pacate inca nu pot sa iti raspund pe privat :( nu am acumulat nr de mesaje trimise, am citit mereu, dar am ramas in umbra, deoarece am considerat ca mai intai trebuie sa fiu putin informata inainte de a pune intrebari sau de a da raspunsuri.
Off..m-ai prins cu garda jos, am detalii despre meniu lasate la Constanta, iar eu mai mult stau prin Bucuresti din ce imi aduc aminte erau undeva la 130-140 fara bautura si tort, cer cam 200 lei de fiecare bucatar si cam 100 de fiecare ospatar, mi s-a zis ca la numarul de persoane vor fi max 2 bucatari si 5 ospatari si femeia de serviciu de la toaleta ~100 lei, alte taxe nu solicita. Au albume cu poze facute de la nunti, cu husele de fiecare culoare pe care o au si cam ce aranjamente au avut, la mancare mi-au placut ca la meniul cu sarmale fac un smiley face pe mamaliga cu ardei rosu, lucru pe care il voi solicita si eu, ca mai insenineaza ziua in caz ca sunt unii mai bosumflati. Nu impun o anumita cofetarie, sau sa cumperi direct de la ei bauturile, dar iti faciliteaza acest lucru daca vrei sa cumperi de la furnizorii lor, si cel mai important printre multe altele nu impun ei firma de decoratiuni, eu una tin mult la acest lucru pentru ca vrea sa fie cat mai multe flori, ieftine normal, chiar si de camp, dar aranjate cum trebuie dau o atmosfera foarte placuta. Au spus ca din iulie incep nuntile la ei si daca vrem putem sa vedem aranjamentul cum arata mesele intrarea, din pacate eu nu am cand sa ajung pentru ca lucrez in turism si e sezon, am rugat nasii daca pot sa se duca intr-un weekend sa faca poze, dar daca ajungi tu chiar te rog sa ma anunti sau poti sa imi trimiti direct pe email pozele, adresa fiind exact idul de aici pe yahoo.:*

Merci frumos pt toate informatiile :* esti o draguta. Noi in sambata asta vrem sa facem un tur de forta prin restaurante si sper sa ajungem si la marea neagra. Daca ajung, clar fac poze si iti trimit. Pastram legatura :*

michela620
01.07.2010, 17:02:32

Salutare!Din pacate n-am cum sa-ti trimit pm ca nu am acumulat mesajele necesare!Dar am sa-ti raspund aici.NU stiu prea multe lucruri legate de servire si nici de cat de buna e mancarea.Noi sincer am mers pe incredere....nea remi (patronul) ne-a spus ca in seara nunti el va sta cu noi acolo tocmai pentru a nu intampina dificultati cu personalul, ca sef de sala nu va exista in seara aceea si ca va fi el cu nevasta-sa pentru a iesi totul bine.Meniul incepe de undeva de la 130ron dar vreau sa-ti zic ca mi-a prezentat un meniu care il va avea anul acesta la o nunta ,super ok ca si combinatii de mancare si costa in jur de 145-150 ron.....in schimb nu sunt incluse in meniu bautura, prajiturile, si fructele...cu acestea vi de acasa....si am inteles ca pana la anul s-ar putea sa faca rost si de huse pentru scaune si fuste pentru mese ceea ce e bine pentru ca deja ar fi o cheltuiala in minus.Luna asta o sa mergem la o nunta acolo si eventul am sa revin cu detalii complexe.Noua sincer pe langa faptul ca ne-a placut f mult ca si pozitionare a restaurantului ne-a atras f tare si faptul ca denota un aer interbelic si chiar ai putea sa te simti ca o adevarata printesa mai ales daca iti alegi si o tema a nunti pe masura. Succes in cautari!

michela620
01.07.2010, 17:09:35
Salutare!Din pacate n-am cum sa-ti trimit pm ca nu am acumulat mesajele necesare!Dar am sa-ti raspund aici.NU stiu prea multe lucruri legate de servire si nici de cat de buna e mancarea.Noi sincer am mers pe incredere....nea remi (patronul) ne-a spus ca in seara nunti el va sta cu noi acolo tocmai pentru a nu intampina dificultati cu personalul, ca sef de sala nu va exista in seara aceea si ca va fi el cu nevasta-sa pentru a iesi totul bine.Meniul incepe de undeva de la 130ron dar vreau sa-ti zic ca mi-a prezentat un meniu care il va avea anul acesta la o nunta ,super ok ca si combinatii de mancare si costa in jur de 145-150 ron.....in schimb nu sunt incluse in meniu bautura, prajiturile, si fructele...cu acestea vi de acasa....si am inteles ca pana la anul s-ar putea sa faca rost si de huse pentru scaune si fuste pentru mese ceea ce e bine pentru ca deja ar fi o cheltuiala in minus.Luna asta o sa mergem la o nunta acolo si eventul am sa revin cu detalii complexe.Noua sincer pe langa faptul ca ne-a placut f mult ca si pozitionare a restaurantului ne-a atras f tare si faptul ca denota un aer interbelic si chiar ai putea sa te simti ca o adevarata printesa mai ales daca iti alegi si o tema a nunti pe masura. Succes in cautari!

aaaaaaa.....sorry..am uitat de ospatari...:-p El ne-a spus asa...daca meniul va fi 130-140 ospatarul va fi platit de noi cu 75ron si nea remi cu 75ron.Practic plata personalului se va face jumi-juma cu el!Meniul impartit la 2 din care noi platim doar o jumatate si restul el.

andreia_1985
02.07.2010, 14:19:08
aaaaaaa.....sorry..am uitat de ospatari...:-p El ne-a spus asa...daca meniul va fi 130-140 ospatarul va fi platit de noi cu 75ron si nea remi cu 75ron.Practic plata personalului se va face jumi-juma cu el!Meniul impartit la 2 din care noi platim doar o jumatate si restul el.

Saru`mana mult pt toate info. Mergem maine sa vedem cateva restaurante decorate de nunta, si cu siguranta ajungem si la new bizant. Va tin la curent cu ce vad :)

anaiordan
26.07.2010, 18:27:47
Buna seara!Ma intereseaza daca a facut cineva nunta la Rex si daca imi poate da cateva detalii:)
Mersi frumos!

jenysim
31.07.2010, 12:32:01
buna miresici,

am si eu o intrebare: a facut cineva nunta la restaurant Mamaia in statiunea Mamaia?? Cum au fost meniurile si feedaback-ul invitatilor?

multumesc si succes la pregatiri tuturor :x

elena_v_
31.07.2010, 18:59:37

e foarte bine ca platiti doar jumatate din meniu ospatarilor!

Babydeey
02.08.2010, 09:34:44
Eu ti-as sugera sa incerci si la Piccadilly

andreia_1985
03.08.2010, 12:14:03
Merci frumos. Acum am ales deja. Vom avea nunta la restaurant Colonadelor pe 29 octombrie 2011 :)

madeleinne
28.09.2010, 19:51:23
de iaki nu scrie nimeni? vreau si eu informatii de la persoane care au facut sau vor face nunta acolo...cei de la iaki au fost f draguti, de principiu ne ofera tot ce vrem, sunt exact asa cum trebuie sa fie... dar parca as vrea sa aud ceva si de la persoane care sa fi facut nunta acolo.

arsenya
29.09.2010, 18:54:31
ce ti-au oferit?care sunt preturile?

madeleinne
29.09.2010, 19:54:14
ce ti-au oferit?care sunt preturile?

pretul meniului incepe de la 160 ron si ajunge la 275 - sunt vreo 10 variante de meniuri(posibil sa schimbe la preturile cu 20 ron in plus datorita maririi de TVA). eu am fost multumita de ceea ce ofera (posibilitatea desfasurarii cununiei civile si/sau religioase la ei pe terasa, sedinta foto pe plaja/terasa/piscina.... mai au si alte chestii gen proiectie poze, formatie, aranjamente, etc. dar astea nu ma prea intereseaza pe mine). au fost extrem de draguti si au zis ca sunt gata sa ne ajute sa facem tot ceea ce dorim in masura in care aceste lucruri sunt posibile din punctul lor de vedere. ceea ce ma incanta e ca nu ne impun nr minim de meniuri, sa luam bautura de la ei sau sa aranjam sala cu firme agreate de ei. mai bine spun ofera posibilitati dar nu impun nimic!(cel putin momentan):) sper sa fie bine oricum si sa gasesc persoane care sa imi confirme acest lucru din experienta proprie.

paula_c
08.10.2010, 12:02:34
Buna fetelor! imi poate spune cineva daca a fost de curand la o nunta in Palm Beach din Mamaia si daca da imi puteti spune cum a fost, cum e mancarea, servirea etc. Multumesc mult!

iulllyyy
09.10.2010, 12:54:23
Buna,ne-am hotarat sa facem la restaurant Marea Neagra salonul mare.A facut cineva acolo , daca da sa-mi spuneti ce v-a placut si ce nu.

mioaramarin
13.10.2010, 10:39:13
fetelor va intreb si eu pe cele care ati mai fost in cautari pe la restaurante; a ajuns cineva pe la gociman,sau poate se gaseste cineva care a facut nunta acolo sa-mi spuna si mie cam pe unde se incadreaza meniul?

michela620
03.11.2010, 10:53:45
:-s buna fetelor,,
am si eu o mare, maareee rugaminte la voi:
trebuie sa imi caut local de nunta: nunta 5 noiembrie 2011
am fost prin mamaia si m-am uitat dar....nu a fost acel ceva care sa ma atraga
am fost la new bizant arata bine dar...pana cand cineva mi-a zis ca mancarea lasa de dorit
la melody este putin cam scump
la azur arata superb dar e localul prea mare
nunta: 170-200, 210 max cred eu c-or fi invitatii
la perla....nu stiu e maricica sala dar...la intrare pe stanga in salonul din spate nu ma incanta
la zorile imi place in restaurantul mare dar pt ca avem pana in 250 invitati au zis sa mergem la cel mijlociu
mie nu imi place gresia pe jos, nu stiu cum as putea sa amenajez sa arate frumos
la forum la subsol arata super dar e f f mic, max, max 150 pers mi-a zis doamna
:((( pls ajutati-ma pt ca trebuie sa ma hotarasc sapt asta, cam pana pe 5 noiembrie am vrea sa dam avans sa scapam de o grija
apropo vreau mese rotunde, ring de dans mai mare, .....

Buna!Spunea-i de New Bizant ca mancarea lasa de dorit....in ce sens?nu de alta ...dar si noi vom face la New Bizant si sunt detalii pe care as vrea sa le mai aud si de la altii...Noi am fost in vara la o nunta acolo si ce sa zic...a fost destul de ok mancarea..cel putin friptura a fost adusa direct de pe gratar...ce-i drept au avut meniul de 130ron....cel traditional!acum depinde si de fiecare persoana in parte cat de pretentioasa este!Sa ai spor la cautari!

linda_1984
03.11.2010, 13:36:12
am fost la new bizant arata bine dar...pana cand cineva mi-a zis ca mancarea lasa de dorit
la perla....nu stiu e maricica sala dar...la intrare pe stanga in salonul din spate nu ma incanta
la zorile imi place in restaurantul mare dar pt ca avem pana in 250 invitati au zis sa mergem la cel mijlociu
mie nu imi place gresia pe jos, nu stiu cum as putea sa amenajez sa arate frumos
:((( pls ajutati-ma pt ca trebuie sa ma hotarasc sapt asta, cam pana pe 5 noiembrie am vrea sa dam avans sa scapam de o grija

Sa stii ca salonul de jos e mai micutz. Eu cam tot 170-180 de invitati am si am ales cel nou din oras. E de capacitate 210-220. Plus meniul e avantajos ca pret. Dar nu dispera ca sigur gasesti. Mai sunt restaurante.

lavi12
09.11.2010, 11:44:40
Incearca la Iani in satul de vacanta. Eu am fost la doua evenimente si mi-a placut. Mancarea buna, servira buna, ringul mare...si cred ca incap undeva la 200 invitati. Am inteles ca si preturile meniului sunt accesibile, si patronul intelegator.
Bafta !

Inizio
13.11.2010, 11:50:49
Gociman este langa Cherhana, pe partea cu lacul, fostul Sunquest. Este foarte dragut dar are capacitate mica.

jade84
13.11.2010, 12:24:29
Nu isi face nimeni nunta la New Bizant in Mamaia? Eram curioasa sa mai vad miri pe acolo...
V-am atasat o poza cu restaurantul "nostru" de care am fost foarte incantati:)

michela620
13.11.2010, 17:26:36
Nu isi face nimeni nunta la New Bizant in Mamaia? Eram curioasa sa mai vad miri pe acolo...
V-am atasat o poza cu restaurantul "nostru" de care am fost foarte incantati:)

Buna!Noi vom face nunta acolo!Noua ne-a placut tare mult restaurantul....poti sa-mi spui te rog daca ati intampinat ceva probleme pe parcursul nuntii?pupici si casa de piatra!>:D<

jade84
13.11.2010, 23:00:39
Buna!Noi vom face nunta acolo!Noua ne-a placut tare mult restaurantul....poti sa-mi spui te rog daca ati intampinat ceva probleme pe parcursul nuntii?pupici si casa de piatra!>:D<

Nu am avut nici o problema, d-l Remi, sotia lui si tot personalul au fost foarte promti la dorintele noastre si mancarea a fost foarte gustoasa, friptura au facut-o la gratar chiar inainte sa fie servita.
Noi nu prea stiam ce meniu sa alegem si patronul ne-a zis sa mergem pe mana lui si chiar nu ne-a parut rau.
Servirea a fost foarte buna, ne-au dat dupa nunta tot ce a ramas, a fost totul f bine, o sa vezi tu in august:)
Spor la pregatiri pana atunci!

maryfluturas
14.11.2010, 15:12:53

buna! Da, incearca si la restaurant ''La Iani'', noi acolo am arvunit si ne place f mult... Mult succes!

michela620
14.11.2010, 16:05:53
Nu am avut nici o problema, d-l Remi, sotia lui si tot personalul au fost foarte promti la dorintele noastre si mancarea a fost foarte gustoasa, friptura au facut-o la gratar chiar inainte sa fie servita.
Noi nu prea stiam ce meniu sa alegem si patronul ne-a zis sa mergem pe mana lui si chiar nu ne-a parut rau.
Servirea a fost foarte buna, ne-au dat dupa nunta tot ce a ramas, a fost totul f bine, o sa vezi tu in august:)
Spor la pregatiri pana atunci!

Aceleasi detalii ni le-au mai dat niste prieteni care au avut tot acolo nunta si intradevar au fost multumiti....dar stii cum e ......e bine sa auzi din mai multe parti pareri!Poti sa-mi spui daca voi ati avut cumva si bar amenajat cu bauturi gen cocktail-uri?Crezi ca s-ar pricepe la asa ceva....sau ar avea pe cineva specializat?cand am arvunit nu ne-am gandit si la detaliul asta!Ms mult de tot!pupici!

maryfluturas
14.11.2010, 20:53:20
@};-La restaurant ''La Iani'' pretul unui meniu porneste de la 120 lei si urca... cel de 120 lei este cel traditional care este f incarcat si are 4 feluri de mancare...

jade84
14.11.2010, 22:17:52
Aceleasi detalii ni le-au mai dat niste prieteni care au avut tot acolo nunta si intradevar au fost multumiti....dar stii cum e ......e bine sa auzi din mai multe parti pareri!Poti sa-mi spui daca voi ati avut cumva si bar amenajat cu bauturi gen cocktail-uri?Crezi ca s-ar pricepe la asa ceva....sau ar avea pe cineva specializat?cand am arvunit nu ne-am gandit si la detaliul asta!Ms mult de tot!pupici!

Noi am considerat ca invitatii nostri nu se pretau pentru un bar cu cocktail-uri, am mers pe ceva simplu, garone cu lamaie, campari orange si whisky - toate au fost servite la cerere. Ospatarii sunt foarte promti, asa ca nu au fost probleme.

jade84
14.11.2010, 22:21:56
.....

Draga mea, eu nu incerc sa fac reclama rest. ca nu am nimic de castigat dar sincer, mancarea la noi la nunta a fost extraordinar de buna. Acelasi lucru ni l-au zis si invitatii nostri si niste cunostinte care au facut botezul fetitei lor tot acolo. Bineinteles, gusturile nu se discuta...

michela620
15.11.2010, 09:45:03
Noi am considerat ca invitatii nostri nu se pretau pentru un bar cu cocktail-uri, am mers pe ceva simplu, garone cu lamaie, campari orange si whisky - toate au fost servite la cerere. Ospatarii sunt foarte promti, asa ca nu au fost probleme.

Multumesc mult de tot pentru informatii!Ramane sa mai discutam si noi legat de bar....probabil cum ai spus si tu o sa-i cerem parerea si d-lui Remi...ca deh...are atata experienta ...:-p.Oricum m-am mai linistit cu restaurantul .....pana acum am auzit numai pareri de bine!sper sa nu fiu tocmai eu ghinionista sa fie la mine naspa!:D......pupici si ms mult inca o data!

lavi12
18.11.2010, 10:34:28
Multumesc mult de tot pentru informatii!Ramane sa mai discutam si noi legat de bar....probabil cum ai spus si tu o sa-i cerem parerea si d-lui Remi...ca deh...are atata experienta ...:-p.Oricum m-am mai linistit cu restaurantul .....pana acum am auzit numai pareri de bine!sper sa nu fiu tocmai eu ghinionista sa fie la mine naspa!:D......pupici si ms mult inca o data!
Miresici , ati avut nunta la Azur sau ati participat la vreo nunta? Ce v-a placut , ce nu v-a placut ? Ati intampinat probleme?

linda_1984
18.11.2010, 18:43:38
Miresici , ati avut nunta la Azur sau ati participat la vreo nunta? Ce v-a placut , ce nu v-a placut ? Ati intampinat probleme?
La care salon ai?? Si pe mine ma intereseaza. Din cate stiu pana acum cine a facut acolo a fost multumit. Vara asta am fost la o nunta la salonul de sus si a fost ok (mancare, aerisire)

lunguloredana
22.11.2010, 14:46:15
de iaki nu scrie nimeni? vreau si eu informatii de la persoane care au facut sau vor face nunta acolo...cei de la iaki au fost f draguti, de principiu ne ofera tot ce vrem, sunt exact asa cum trebuie sa fie... dar parca as vrea sa aud ceva si de la persoane care sa fi facut nunta acolo.
Extraordinar la Iaki...meniul a fost mai mult decat delicios....si laudat de toata lumea.organizare f buna si f atenti(am avut bufet, si se plimbau mereu pe la mese). si m-au chemat la sf nuntii sa imi arate cata bautura mi-a ramas si sa o iau. iar pe la 12 noaptea a venist seful de sala la ginerica sa ii spuna nr de meniuri/pers. si chiar ne-a linistit...recomand cu caldura Iaki. pt serviciile oferite.

Inizio
23.11.2010, 11:52:00
Cineva care a facut la Malibu ? Deja am rezervat dar as vrea sa stiu cate ceva din experienta miresicilor, parti bune si parti rele, pt a stii ce sa evitam sau macar sa incercam...Multumesc fetelor!

lavi12
25.11.2010, 11:13:34
Cineva care a facut la Malibu ? Deja am rezervat dar as vrea sa stiu cate ceva din experienta miresicilor, parti bune si parti rele, pt a stii ce sa evitam sau macar sa incercam...Multumesc fetelor!
Buna, am participat la o nunta in vara asta la malibu si a fost ok. Servirea a fost buna, mancarea buna (cu mici deficiente la garnitura de la peste... dar insesizabile). Cate persoane o sa aveti ? Au o problema cu asezatul meselor.

Inizio
25.11.2010, 12:53:40
Buna, am participat la o nunta in vara asta la malibu si a fost ok. Servirea a fost buna, mancarea buna (cu mici deficiente la garnitura de la peste... dar insesizabile). Cate persoane o sa aveti ? Au o problema cu asezatul meselor.

Multumesc pt raspuns. La ce salon ai fost, sus sau jos ? Poti sa-mi dai mai multe detalii in legatura cu garnitura de la peste ? Ce problema au cu aranjatul meselor ? Noi am estimat 130-150 de persoane dar nu e exclus sa avem mai multi...

lavi12
25.11.2010, 13:13:44
La care salon ai?? Si pe mine ma intereseaza. Din cate stiu pana acum cine a facut acolo a fost multumit. Vara asta am fost la o nunta la salonul de sus si a fost ok (mancare, aerisire)
Noi am arvunit restaurantul de la etaj

mirelaa
12.01.2011, 21:06:37
Buna....sunt noua pe forum si cred ca voi avea nevoie de ajutorul vostru,foste si viitoare miresici.v-am tot citit de un timp dar cred ca emotiile m-au blocat cand m-am vazut in fata faptului implinit...eu mireasa...deci help me.....ce restaurant imi recomandati pentru o nunta de 150-180 de persoane,cu mese rotunde sau combinate cel putin si un meniu acceptabil ca pret si super calitate:))cer cam multe nu?:*:*:*

in acest wekend voi lua mamaia la colindat poate....am un dram de noroc dar astept si parerile voastre;;):">

nikoletta
13.01.2011, 11:14:56
Buna....sunt noua pe forum si cred ca voi avea nevoie de ajutorul vostru,foste si viitoare miresici.v-am tot citit de un timp dar cred ca emotiile m-au blocat cand m-am vazut in fata faptului implinit...eu mireasa...deci help me.....ce restaurant imi recomandati pentru o nunta de 150-180 de persoane,cu mese rotunde sau combinate cel putin si un meniu acceptabil ca pret si super calitate:))cer cam multe nu?:*:*:*

in acest wekend voi lua mamaia la colindat poate....am un dram de noroc dar astept si parerile voastre;;):">
poti incerca la florida unde am facut noi. pe malul lacului, restaurant frumos, deschis (toata lumea se vede cu toata lumea). iar la meniu, iti poti face tu cum vrei, dar nu mai stiu de la cat porneste.

mirelaa
13.01.2011, 14:54:51
poti incerca la florida unde am facut noi. pe malul lacului, restaurant frumos, deschis (toata lumea se vede cu toata lumea). iar la meniu, iti poti face tu cum vrei, dar nu mai stiu de la cat porneste.
miltumesc frumos pt.raspuns,din discutiile voastre am facut o lista cu cateva restaurante si florida este printre primele,acum ramane de vazut la fata locului.....:">:">:">va tin la curent.

blonda1111
13.01.2011, 18:07:57
miltumesc frumos pt.raspuns,din discutiile voastre am facut o lista cu cateva restaurante si florida este printre primele,acum ramane de vazut la fata locului.....:">:">:">va tin la curent.
Mult succes in cautarile tale! Ca si perioada e posibil sa fie putin cam tarziu, dar sunt sigura ca o sa gasesti totusi o locatie frumoasa asa cum iti doresti! Sa ne tii la curent!

uana
13.01.2011, 22:07:38
Nu am mai scris de mult la acest topic, finii nostri au cununia civila in aprilie si poate stiti un local dragut si acceptabil pentru 20-30 persoane. V-as fi recunoscatoare daca ati raspunde pe privat, deoarece nu pot intra decat de pe telofon si imi este mai greu momentan. Multumesc anticipat :)

mirelaa
19.01.2011, 12:39:56
greu,greu...nu m-am asteptat sa fie asa complicat sau mai bine spus sa intalnesc oameni care pretind ca sunt profesionisti.in fine....am vazut urmatoarele restaurante:parc,malibu,oxford,select,siret,ambasa dor si marea neagra.la unele dintre ele am aflat detalii despre tot ce ma intereseaza,la altele incerc sa iau legatura cu persoanele care se ocupa de organizare,dar mai fac un tur si in acest wekend poate gasesc pe cineva si la florida si k'mis.oricum din cele vazute am exclus rest.parc,oxford,siret.va tin la curent.

nikoletta
19.01.2011, 12:45:56
greu,greu...nu m-am asteptat sa fie asa complicat sau mai bine spus sa intalnesc oameni care pretind ca sunt profesionisti.in fine....am vazut urmatoarele restaurante:parc,malibu,oxford,select,siret,ambasa dor si marea neagra.la unele dintre ele am aflat detalii despre tot ce ma intereseaza,la altele incerc sa iau legatura cu persoanele care se ocupa de organizare,dar mai fac un tur si in acest wekend poate gasesc pe cineva si la florida si k'mis.oricum din cele vazute am exclus rest.parc,oxford,siret.va tin la curent.
daca vrei iti nr de tel al lui ionut de la florida(diseara ca nu am nr la mine). e mai greu sa gasesti acum pe cineva in extrasezon

mirelaa
19.01.2011, 19:32:15
daca vrei iti nr de tel al lui ionut de la florida(diseara ca nu am nr la mine). e mai greu sa gasesti acum pe cineva in extrasezon
sigur ca vreau,m-ar ajuta mult,multumesc......:">:*

nikoletta
19.01.2011, 20:10:39
sigur ca vreau,m-ar ajuta mult,multumesc......:">:*
ti-am trimis ;;)

mirelaa
21.01.2011, 19:52:25
ti-am trimis ;;)
multumesc pt ajutor,dar pe 08.10 este ocupat deja....mi-e teama ca ne-am hotarat un pic cam tarziu....

multumesc pt ajutor,dar pe 08.10 este ocupat deja....mi-e teama ca ne-am hotarat un pic cam tarziu....
in schimb m-am intalnit cu doamna D.(nu stiu daca am voie sa dau nume):-\de la ambasador si am discutat despre meniuri,personalul care trebuie sa-l platim,etc.,mi-a placut modul de prezentare a restaurantului si meniurilor,chiar pune suflet insa mai vad si sambata si ma hotarasc.sper sa nu alerg dupa mai multi iepuri....

lavi12
23.01.2011, 23:16:25

in schimb m-am intalnit cu doamna D.(nu stiu daca am voie sa dau nume):-\de la ambasador si am discutat despre meniuri,personalul care trebuie sa-l platim,etc.,mi-a placut modul de prezentare a restaurantului si meniurilor,chiar pune suflet insa mai vad si sambata si ma hotarasc.sper sa nu alerg dupa mai multi iepuri....
Buna. Exact pe 8.10 am vrut si noi nunta, am inceput sa cautam din Septembrie si nu am gasit ! Asa ca nu te gandi ca acum e prea tarziu. Nu stiu de cand se fac rezervarile , cu 2 ani inainte?
Noi am ajuns sa facem nunta pe 5.11 :) , daca tot nu am gasit liber, mai ales ca ne placea foarte mult Azur.

Babydeey
24.01.2011, 10:32:19
Draga mea, eu nu incerc sa fac reclama rest. ca nu am nimic de castigat dar sincer, mancarea la noi la nunta a fost extraordinar de buna. Acelasi lucru ni l-au zis si invitatii nostri si niste cunostinte care au facut botezul fetitei lor tot acolo. Bineinteles, gusturile nu se discuta...
Stii cumva cat este meniul de botez?

Babydeey
24.01.2011, 10:55:48
Nota 10 pentru restaurantul Dorna din Mamaia. Am fost la o nunta in sala mare si la o nunta in sala mica (din hotel). Au fost niste nunti cu adevarat elegante, manierate si cu o foarte buna servire din partea personalului. Mancarea excelenta, tacamurile si paharele au fost ca la carte. Va recomand cu inima deschisa sa apelati cu incredere la restaurantul Dorna!
Ce capacitate are sala mica si au mese rotunde?

mirelaa
24.01.2011, 14:48:01
Buna. Exact pe 8.10 am vrut si noi nunta, am inceput sa cautam din Septembrie si nu am gasit ! Asa ca nu te gandi ca acum e prea tarziu. Nu stiu de cand se fac rezervarile , cu 2 ani inainte?
Noi am ajuns sa facem nunta pe 5.11 :) , daca tot nu am gasit liber, mai ales ca ne placea foarte mult Azur.
azur si colonadele le-am exclus din start,de fapt sotul si soacra mea nu le-au vrut,chiar daca arata bine ca si locatie,azurul salonul mare ca la colonade chiar nu vad nimik deosebit.soacra mea are un ghimpe pt restaurantele care fac nunti pe banda rulanta cum zice ea(a fost bucatar specialist la viata ei;-))asa ca aproape ne-am hoatarat malibu sau ambasador .as fi ales ambasador din prima dar mi se pare distanta cam mare din oras pana in capatul celalalt al statiunii.maine merg cu soacra si va spun care va fi verdictul........:*

lavi12
25.01.2011, 12:05:25
azur si colonadele le-am exclus din start,de fapt sotul si soacra mea nu le-au vrut,chiar daca arata bine ca si locatie,azurul salonul mare ca la colonade chiar nu vad nimik deosebit.soacra mea are un ghimpe pt restaurantele care fac nunti pe banda rulanta cum zice ea(a fost bucatar specialist la viata ei;-))asa ca aproape ne-am hoatarat malibu sau ambasador .as fi ales ambasador din prima dar mi se pare distanta cam mare din oras pana in capatul celalalt al statiunii.maine merg cu soacra si va spun care va fi verdictul........:*
Ai mare grija la malibu, pentru ca iti spun ca au o capacitate mult mai mare decat au intradevra, si dupa te trezesti cu mese lungi, trebuie sa cumperi bautura de la ei , etc

mirelaa
25.01.2011, 18:08:55
Ai mare grija la malibu, pentru ca iti spun ca au o capacitate mult mai mare decat au intradevra, si dupa te trezesti cu mese lungi, trebuie sa cumperi bautura de la ei , etc
fetelor sunt fericitaaa.......am rezervat salonul....pentru mine un mare pas inainte si un bolovan luat de pe suflet,pt. ca toti trageau de mine si veneau cu idei si sfaturi.......,deci m-am linistit.am ales ambasadorul,pt ca din nou mi-a lasat o impresie foarte buna.nu am fost la foarte multe restaurante dar prezentarea meniului cu poze,flexibilitatea si felul in care am fost ascultate(mai ales soacramea:)))m-au facut sa iau aceasta hotarare,sper eu cea mai buna.acum urmeaza celelalte probleme......muzica,firma decoratiuni.......:*:*:*astept cu nerabdare impresii de la fostele mirese de la ambasador:*:*:*

lavi ,nici aici nu am doar mese rotunde,sunt alternate,asta in functie de confirmarile finale,insa mi s-a spus de la bun inceput.multumesc pt sfaturi.:">

ionelalaceanu
25.01.2011, 19:04:31
fetelor sunt fericitaaa.......am rezervat salonul....pentru mine un mare pas inainte si un bolovan luat de pe suflet,pt. ca toti trageau de mine si veneau cu idei si sfaturi.......,deci m-am linistit.am ales ambasadorul,pt ca din nou mi-a lasat o impresie foarte buna.nu am fost la foarte multe restaurante dar prezentarea meniului cu poze,flexibilitatea si felul in care am fost ascultate(mai ales soacramea:)))m-au facut sa iau aceasta hotarare,sper eu cea mai buna.acum urmeaza celelalte probleme......muzica,firma decoratiuni.......:*:*:*astept cu nerabdare impresii de la fostele mirese de la ambasador:*:*:*

lavi ,nici aici nu am doar mese rotunde,sunt alternate,asta in functie de confirmarile finale,insa mi s-a spus de la bun inceput.multumesc pt sfaturi.:">
si eu sunt noua pe forum,si as vrea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre acest restaurant si daca stii cumva daca mai au sambete libere.

eu am postat data de 10 septembrie dar acum depinde si cum gasim salon liber.

mirelaa
26.01.2011, 12:22:40
si eu sunt noua pe forum,si as vrea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre acest restaurant si daca stii cumva daca mai au sambete libere.

eu am postat data de 10 septembrie dar acum depinde si cum gasim salon liber.
imi pare tare rau ca nu pot sa-ti spun acum,dar zilele astea merg din nou la restaurant si pot sa intreb pt celelalte miresici care vor sa stie.:*

eu nu am dat decat 500 de lei avans si trebuie sa duc diferenta pana la 1000 de lei.

mirelaa
29.01.2011, 21:46:47
imi pare tare rau ca nu pot sa-ti spun acum,dar zilele astea merg din nou la restaurant si pot sa intreb pt celelalte miresici care vor sa stie.:*

eu nu am dat decat 500 de lei avans si trebuie sa duc diferenta pana la 1000 de lei.
astazi am fost la restaurant si am stabilit aproximativ toate detaliile,am dat si restul de avans,si am intrebat pt tine daca mai au sambete libere,deci mai sunt 2 sambete in septembrie,2 in octombrie,am inteles ca mai erea ceva in iunie......deci incearca......poate tinem legatura si ne ajutam reciproc.succes

ionelalaceanu
31.01.2011, 19:19:18
astazi am fost la restaurant si am stabilit aproximativ toate detaliile,am dat si restul de avans,si am intrebat pt tine daca mai au sambete libere,deci mai sunt 2 sambete in septembrie,2 in octombrie,am inteles ca mai erea ceva in iunie......deci incearca......poate tinem legatura si ne ajutam reciproc.succes
sigur ca vom tine legatura,numai sa ne hotaram si noi......sa mergem sa vedem locatia.mersi frumos pentru informatie.poate vreo miresica care a avut nunta acolo ne pune cateva poze cu salonul.;;)

iriana1
01.02.2011, 07:37:48
Salut toate miresele.E pt.prima oara cand scriu pe un forum si va rog sa-mi scuzati neindemanarea(daca apare).Am nevoie de ajutorul vostru.Finii mei ar vrea sa faca nunta in iunie si as vrea sa-mi spuneti ce restaurante,formatii mai sunt libere,sau daca aveti idee de asa ceva.Va multumesc pt atentie.^:)^

mirelaa
01.02.2011, 11:50:44
Salut toate miresele.E pt.prima oara cand scriu pe un forum si va rog sa-mi scuzati neindemanarea(daca apare).Am nevoie de ajutorul vostru.Finii mei ar vrea sa faca nunta in iunie si as vrea sa-mi spuneti ce restaurante,formatii mai sunt libere,sau daca aveti idee de asa ceva.Va multumesc pt atentie.^:)^
puteti incerca unde fac eu nunta,acum depinde cati invitati vor avea,am inteles ca mai au ceva liber in iunie iar in mai au reduceri.succes finilor tai:*:*:*

gsilvia
01.02.2011, 15:35:37
cel mai bine e sa faceti o plimbare si sa verificati...sau prin telefon.