PDA

Versiunea completa : Restaurant "Plopii fara sot"

alibd
28.03.2007, 16:51:48
Si daca tot s-au deschis topicuri cu fel si fel de restaurante, de ce sa nu fie si acesta? Acum serios, fetele... ma macina demult o curiozitate...mai este cineva dintre noi care are nunta la Plopi anul acesta?:-?
Ar fi interesant sa stiu ce miresici sunt si pe ce date...>:D<

alibd
29.03.2007, 19:07:40
Nici o miresica nu gasesc oare, sau nu sunt insrise pe forum? :-? Eram chiar foarte curioasa....

adinac_ro
29.03.2007, 22:07:53
[La plopii fara sot am petrecut de 8 martie.A fost prima data cand am mers acolo, insotiti de o gasca imensa "de-ai casei" ( ei chiar facusera o cumetrie acolo) am sa ii intreb cum a fost.Ce am auzit eu atunci ar fi ca s-a marit.
Noi am fost la etaj, era un singur tip care servea la toata lumea si era ffff greu caci numai noi era 18 la o singura masa.
Ca mancare nu ma pot pronunta acum , nu a fost nimic stricat, nimic nespalat, mici scapari ( am comandat mamaliga nu am primit dar am platit, s-au mai gresit portiile etc) asta nu se va intmpla la nunta caci acolo vor fi meniuri presatbilite si ospatari in functie de invitati ( cred).
Cand aflu ceva concret iti transmit.

biutzaxx
30.03.2007, 10:47:12
eu am fost pe acolo in cautarile mele....mi-a placut mult sala, dar nu mai aveau loc decat duminica pt nunta..:(
de mancare nu stiu ce sa zic...dar mi s-au parut destul de profesionisti ...

___ALEXANDRA___
30.03.2007, 11:10:41
eu am fost pe acolo in cautarile mele....mi-a placut mult sala, dar nu mai aveau loc decat duminica pt nunta..:(
de mancare nu stiu ce sa zic...dar mi s-au parut destul de profesionisti ...

ai aflat cumva si detalii... preturi... ca eu nu am ajuns pe acolo si cum inca nu am semnat contractul cu sala...as putea sa ma razgandesc;))

biutzaxx
30.03.2007, 11:35:47
pai cereau pe meniu in jur de 120 -130 RON (depinde ce vrei). Mai multe detalii am sa iti dau diseara ca le am scrise inn agenda si agenda e acasa (acu sunt la servici) :P

___ALEXANDRA___
30.03.2007, 13:06:12
pai cereau pe meniu in jur de 120 -130 RON (depinde ce vrei). Mai multe detalii am sa iti dau diseara ca le am scrise inn agenda si agenda e acasa (acu sunt la servici) :P

Aha... multumesc dar .. nu cred k mai e nevoie. La banii astia preferam Unirea:D

alibd
02.04.2007, 12:34:02

Da, cam pe undeva pe aici ajunge meniul. Depinde de ceea ce iti doresti in meniu. Sunt 4 feluri de mancare, dar depinde ce iti alegi pt fiecare fel in parte, caci meniul il vei face impreuna cu bucatarul sef; ma rog, el este cel care da sfaturi, avand in vedere ca stie ce are in bucatarie si ce poate face...Sper sa fie totul ok si sa nu fie probleme de nici un fel!

IonelaB
19.10.2007, 02:50:09
Buna... dimineata, as putea spune, daca ma uit mai bine la ceas... am si eu zi libera miine si imi fac de cap noaptea asta:P, dar ce sa fac, daca tot gasesc pe forum tot felul de informatii si nu ma mai pot despreinde de computer:D.. In primul rind va salut, iesencelor, ca pe voi va cautam:), si am si eu o rugaminte! daca mai aveti informatii, sugestii, comentarii sau chiar fotografii referitor la restaurantul "La Plopii fara Sot", va rog, scrieti-mi si mie... Nu sunt in Iasi in prezent si nu am vazut inca restaurantul, dar contractul l-am semnat oricum, si as mai vrea doar sa aflu ceva mai multe informatii.. sa stiu cam la ce sa ma astept..

Draga Ali, vei ride, dar sa stii ca tu ai fost cea care m-a adus pe mine pe acest forum (am gasit pe google unul din mesajele tale;) ), si iti si multumesc ptr asta. Tu ai avut deja nunta acolo, am intrat un pic si pe linkul catre clipul de la nunta ta si am vazut si citeva poze de acolo, dar m-ar interesa tare mult cum te-ai simtit, cum ti-a parut organizarea, meniul, mincarea..?... Daca mai intri pe aici si ai citeva minute, te rog raspunde-mi! Multumesc anticipat! :* Ciao!

sachica
19.10.2007, 08:11:33
Vreau si eu niste recomandari in legatura cu restaurantele din bucuresti.

Voi avea in jur de 80 de persoane
Vreau un restaurant misto....prin drumul taberei,militari,crangasi....unde eventual sa te lase sa vi tu cu bautura
macar o parte din ea

Stiti ceva?
Ma puteti ajuta

Green_Eyes
19.10.2007, 10:27:01
Vreau si eu niste recomandari in legatura cu restaurantele din bucuresti.

Voi avea in jur de 80 de persoane
Vreau un restaurant misto....prin drumul taberei,militari,crangasi....unde eventual sa te lase sa vi tu cu bautura
macar o parte din ea

Stiti ceva?
Ma puteti ajuta

Recomandarea este sa intri pe topicul cu restaurante din Bucuresti;;) : http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=14
Mult succes <:-P

alibd
19.10.2007, 17:23:13
Buna... dimineata, as putea spune, daca ma uit mai bine la ceas... am si eu zi libera miine si imi fac de cap noaptea asta:P, dar ce sa fac, daca tot gasesc pe forum tot felul de informatii si nu ma mai pot despreinde de computer:D.. In primul rind va salut, iesencelor, ca pe voi va cautam:), si am si eu o rugaminte! daca mai aveti informatii, sugestii, comentarii sau chiar fotografii referitor la restaurantul "La Plopii fara Sot", va rog, scrieti-mi si mie... Nu sunt in Iasi in prezent si nu am vazut inca restaurantul, dar contractul l-am semnat oricum, si as mai vrea doar sa aflu ceva mai multe informatii.. sa stiu cam la ce sa ma astept..

Draga Ali, vei ride, dar sa stii ca tu ai fost cea care m-a adus pe mine pe acest forum (am gasit pe google unul din mesajele tale;) ), si iti si multumesc ptr asta. Tu ai avut deja nunta acolo, am intrat un pic si pe linkul catre clipul de la nunta ta si am vazut si citeva poze de acolo, dar m-ar interesa tare mult cum te-ai simtit, cum ti-a parut organizarea, meniul, mincarea..?... Daca mai intri pe aici si ai citeva minute, te rog raspunde-mi! Multumesc anticipat! :* Ciao!

Buna, Ionela si bine ai venit! >:D< Sa stii ca aveam o vaga banuiala ca despre mine este vorba, ca eram disperata in perioada respectiva, iar anul asta am fost cam singura de pe forum care a avut nunta acolo.
A fost foarte bine! Sala este foarte eleganta, toti invitatii nostri au fost placut surprinsi. E o atmosfera intima, placuta.
Acum nu prea am timp sa stau pe forum, ca sunt pe picior de plecare din Iasi, dar mai vorbim saptamana viitoare si iti mai spun cum a fost.
Te pup! :)

IonelaB
24.10.2007, 00:53:39
Buna, Ionela si bine ai venit! >:D< Sa stii ca aveam o vaga banuiala ca despre mine este vorba, ca eram disperata in perioada respectiva, iar anul asta am fost cam singura de pe forum care a avut nunta acolo.
A fost foarte bine! Sala este foarte eleganta, toti invitatii nostri au fost placut surprinsi. E o atmosfera intima, placuta.
Acum nu prea am timp sa stau pe forum, ca sunt pe picior de plecare din Iasi, dar mai vorbim saptamana viitoare si iti mai spun cum a fost.
Te pup! :)

Iti multumesc tare mult ptr raspuns, Ali, si mai ales ptr ca e unul pozitiv!! :* Nici o problema, si eu am din pacate prea putin timp liber in cursul saptaminii dar revin aici la week end si mai vorbim:)! Ciao, numai bine si o saptamina frumoasa!!! >:D< Pupici!

bonnye
20.01.2009, 16:22:24
buna fetelor. in 2008 nu a avut nimeni nunta la Plopii fara soti? sa imi dea niste detalii mai recente. multumesc

alibd
20.01.2009, 17:54:36
buna fetelor. in 2008 nu a avut nimeni nunta la Plopii fara soti? sa imi dea niste detalii mai recente. multumesc

Se pare ca IonelaB a avut nunta acolo, in vara. Poate te ajuta ea cu niste informatii.

IonelaB
22.01.2009, 00:44:27

Buna,

da, intr-adevar, am avut nunta la "Plopii fara sot" in iulie 2008. Ce pot sa spun.. noi ne-am simtit foarte bine, asa cum spunea si Ali (daca imi amintesc bine..) in urma cu ceva timp, atmosfera e intima si foarte placuta.. Mai ales daca mai si decorati sala un pic.. Persoanele de acolo sunt in principiu amabile, cooperante. Un sfat din partea mea e, in cazul in care va hotariti ptr aceasta sala, sa fixati de la bun inceput toate detaliile, adica in special ce asigura ei in pretul de menü, si ce costa extra.. cum ar fi de exemplu ornamente sau sfestnice pentru luminari... si sa tineti legatura cu ei, mai ales in ultimile luni inainte de nunta.

Meniurile.. vara trecuta un tacim a costat intre 150-180 RON (180 RON insemnind 50 Euro.. la cursul de astazi.. s-ar putea sa fi schimbat si ei preturile intre timp..). O impresie personala (si o observatie, in acelasi timp, din partea unora din invitatii mei :D..) ca platourile sunt cam golute.. iar pentru felul in care maninca romanul de rind cam asa e.. Daca se bea un paharel si se danseaza noaptea intreaga, probabil ca da.. Eu , spre exemplu, nu am putut minca decit primul fel si am ciugulit mai mult din al doilea si al treilea.. Asa ca depinde de ce categorie de oameni vei avea ca invitati. Dar sa stii ca ai posibilitatea sa comanzi un meniu de proba: stabiliti impreuna cu ei , orientativ, un menü si o zi in care, impreuna cu parintii / nasi / prieteni etc. puteti sa mergeti sa luati masa acolo si sa degustati.. vedeti cu ocazia asta si cam cum arata platourile.

Inca o problema o poate reprezenta capacitatea salii: maxim (= cu greu) 120 de persoane.. Si atentie la perechi la care nu va asteptati sa vina si va apar pe neasteptate.. Nu le place nici celor de la sala sa alerge de colo colo in mijlocul petrecerii ca sa duca si sa aduca scaune.. noi am patit-o.. din pacate.. Si inca ceva.. sala are o forma anume, nu stiu daca ai vazut-o inca... e desfasurata pe o lungime considerabil mai mare decit latimea medie.. masa mirilor se gaseste de obicei in capatul salii opus intrarii, astfel incit invitatii care au nenorocul sa stea spre intrare sunt dezavantajati dpdv ca nu sunt prea aproape de voi, mirii.. Problematic devine, din acelasi motiv, si pozitionarea muzicii.. dar se poate gasi o solutie acceptabila.. Cel mai bine e sa mergeti, daca nu ati fost deja, si sa vedeti sala. Eu nu am vazut-o pina cu 2 sapt. inainte de nunta... poate nu a fost chiar cea mai stralucita alegere.. Dar nu imi pare rau, chiar ne-am simtit bine si se creeaza o atmosfera cu adevarat deosebita, mai ales dupa ce se lasa seara si daca scarile si intrarea sunt aranjate cu luminari aprinse.

In rest.. ce as mai putea spune.. ar putea fi o problema cu locurile de parcare, daca aveti multe familii care vin cu masina proprie.. In rest.. daca distanta fata de oras nu reprezinta o problema ptr tine, pt voi, ar trebui sa fie totul ok... Ah, poate inca ceva.. si e valabil probabil pentru orice sala vei alege: la sfirsitul petrecerii aveti dreptul sa va luati inapoi tot sau o parte din ce nu s-a consumat.. dar daca nu faceti voi primul pas, cei de la sala vor "omite" cu siguranta sa va aminteasca de ele... Asa ni s-a intimplat noua, cu toata invalmaseala de dimineata..

Ok.. cam asta ar fi de spus din partea mea... daca mai ai intrebari, te rog, nu ezita sa imi scrii..

Iti doresc in primul rind "Sa fie intr-un ceas bun!", sa fiti fericiti si sa aveti parte de o nunta asa cum v-o doriti!

Toate cele bune!
Ionela

bonnye
22.01.2009, 16:29:00
multumesc mult pentru informatii! voi tine cont de toate sfaturile tale. :*

IonelaB
24.01.2009, 12:28:25
multumesc mult pentru informatii! voi tine cont de toate sfaturile tale. :*

Cu draga inima! Aa ..inca ceva: daca doresti sa vezi si ceva fotografii facute la "Plopii fara sot", poti sa mergi la profilul meu, sa accesezi "IonelaB's Homepage", Albumul "Nunta noastra" - undeva in a doua jumatate a albumului incep pozele de facute la restaurant
Toate cele bune si have fun cu pregatirile! :* Ciao!

alibd
24.01.2009, 13:11:24
Cu draga inima! Aa ..inca ceva: daca doresti sa vezi si ceva fotografii facute la "Plopii fara sot", poti sa mergi la profilul meu, sa accesezi "IonelaB's Homepage", Albumul "Nunta noastra" - undeva in a doua jumatate a albumului incep pozele de facute la restaurant
Toate cele bune si have fun cu pregatirile! :* Ciao!

Ma bucur ca a fost bine in final! o:-) Si noi ne-am simtit foarte bine acolo! :)>-

Casa de piatra!

la_belle_mariee
25.04.2009, 14:40:35
Buna!In 2009 nu are nimeni nunta la Plopii fara sot?

la_belle_mariee
26.04.2009, 22:42:34
Chiar nimeni nu are nunta la plopii fara sot anul acesta?:-s

oanna17
31.05.2009, 11:19:55
Buna miresici,

Va citesc de 1 an si ceva... am invatat foarte multe lucruri de la voi si acum vreau sa va impartasesc si din experienta mea... Pe 22 mai am fost la o nunta la restaurantul "Plopii fara sot"... am fost foarte placut impresionata de felurile de mancare si de promtitudinea chelnerilor. Au fost 4 feluri de mancare, foarte bune si frumos aranjate pe farfurii, plus tortul. Chelnerii au fost foarte atenti pe toata durata petrecerii si imediat ce se termina o sticla de suc sau apa, imediat veneau si o inlocuiau... la fel si cu servetelele folosite, imediat ti le luau din fatza si aduceau altele noi. Sticlele de vin si ele au fost inlocuite in permanenta, chiar daca sticla nu era terminata, o inlocuia cu una proaspata, numai zic de cuburile de gheata...
Daca mai vreti amanunte... va stau la dispozitie

la_belle_mariee
12.06.2009, 23:34:19
buna. eu vreau amanunte. cu ce culoare au fost imbracate mesele si scaunele? Sucul a fost la sticla de doi litri? Am un pitic pe creier: eu vreau sticle de jumatate. mi se pare ca sticlele de doi litri nu se potrivesc cu tavanul mai jos al salii/:) si ce mai crezi tu ca ar trebbui sa stiu. aspecte pozitive si negative:-SS .:)

oanna17
14.06.2009, 11:37:02
buna. eu vreau amanunte. cu ce culoare au fost imbracate mesele si scaunele? Sucul a fost la sticla de doi litri? Am un pitic pe creier: eu vreau sticle de jumatate. mi se pare ca sticlele de doi litri nu se potrivesc cu tavanul mai jos al salii/:) si ce mai crezi tu ca ar trebbui sa stiu. aspecte pozitive si negative:-SS .:)

Buna,

Mesele au avut huse albe, scaunuele ... tot huse albe, cu esarfe crem. Sucul a fost la sticle de plastic de 0.5l. Sucul si apa au fost cumparate de miri... deci cum ti le cumperi tu asa le ai. Si mie mi se pare mult mai elegant si frumos in sticle de 0.5l. Legat de servit... asa cum am spus si mai sus, a fost de nota 20+. Chelenrii ffffff atenti, draguti... imediat veneau si luau tot ce era folosit pe mese. Mancarea superrrr buna. E prima nunta la care am mancat tot :P pentru ca mi-a placut.
Un aspect mai negativ... daca pot sa ii spun asa... e sa ai grja cum aranjezi mesele ca sa iti ramana si ring de dans. Daca ai peste 100 de persoane... sa nu fie cam micutz ringul. In rest numai aspecte pozitive. Tu ai formatia lor inchiriata? Daca ii ai pe ei... si ei sunt super ok :)
Daca vrei mai multe amunte sa-mi scrii.

Iar dupa 5.09 poti sa iti dau chiar si mai multe amanunte :)o:-):-p

oanna17
14.06.2009, 11:50:20
Daca vrei pot sa iti pun poze cu felurile de mancare (4 feluri si tort). Mi-am luat notite :-p

la_belle_mariee
16.06.2009, 12:28:29
Buna, Oana! Cred ca asa te cheama:-?. Eu nu am formatia lor. De fapt fac nunta cu DJ si nici pe ala nu l-am gasit desi mai este putin timp. Pai eu voi avea in jur de 100 de persoane. Chiar ma gandeam la asezatul meselor, e mai complicat din cauza geometriei salii.
Daca ai detalii cu privire la meniu sunt binevenite pentru mine.
Sa inteleg ca tu ai nunta tot acolo?
Cum merg pregatirile? Cu ce culori decorezi sala?
Eu in afara de meniu trebuie sa aduc tot:((.
Multumesc>:D<

oanna17
16.06.2009, 13:25:10
Buna, Oana! Cred ca asa te cheama:-?. Eu nu am formatia lor. De fapt fac nunta cu DJ si nici pe ala nu l-am gasit desi mai este putin timp. Pai eu voi avea in jur de 100 de persoane. Chiar ma gandeam la asezatul meselor, e mai complicat din cauza geometriei salii.

Buna,
Si eu la fel, in afara de meniu... tb sa aduc tot (ca tot la acelasi restaurant fac :-p). La culoare inca nu m-am hotarat. Azi ne intalnim cu o firma de decor sa vedem ce ne propun. Teoretic mie mi-ar place... maro husele la scaune si crem funditele, dar nu stiu daca o sa gasesc. S-au roshu, frez, portocaliu... astea sunt culorile mele :)

Iti pun poze cu meniul.
Primul fel: Gustare rece: pastrama porc, mushchi file, chiftelute cu susan, rulada de casa, cascaval afumat, roshie, castravete, masline, decor.
Al II-lea fel: Piept de pui surpriza (avea inauntru un fel de salatica, ffff bunnn =P~), ficatei gratinati (cu cascaval ras pe deasupra), salata de sfecla cu hrean.
Al III-lea fel: File de salau pane, legume sote (erau sub peste :) si de asta nu se vad in poza).
Al IV-lea fel: Friptura de vita, cartofi natur, castraveti si gogonele murate.

Luna viitoare, mai avem niste cunostinte care fac nunta tot la Plopi. O sa ma informezi si de la ei :P

Daca mai ai intrebari... iti raspund >:D<

la_belle_mariee
16.06.2009, 13:55:44
Arata bine.yamy yamy. Nu ti se par cam goale farfuriile? In privinta decoratiunilor, eu ma gandeam ca grena cu auriu sau alb cu auriu. Si astept sa ma hotarasc ca sa fac invitatiile=)) pana la toamna poate termin si eu. Unde iti faci prajiturile si tortul? Formatia o ai de la ei?>:D<

oanna17
16.06.2009, 16:20:07
Arata bine.yamy yamy. Nu ti se par cam goale farfuriile? In privinta decoratiunilor, eu ma gandeam ca grena cu auriu sau alb cu auriu. Si astept sa ma hotarasc ca sa fac invitatiile=)) pana la toamna poate termin si eu. Unde iti faci prajiturile si tortul? Formatia o ai de la ei?>:D<

:-pNu sunt portii superrr incarcate... sunt portii finutze si foarte foarte bune. Iti spun sincer ca daca se mananca toate cele 4 feluri, nu pleaca nimeni flamand de la nunta. Conteaza calitatea, nu cantitatea :D
Legat cu decoratiuni, grena cu auriu mi se pare frumos si interesant... si eu voiam grena multa timp. Alb cu auriu mi se pare cam sters... tre sa fie putina culoare, putin contrast, peretii sunt cu var galbui, daca si scaunele si husele sunt tot galbui... /:) .... parerea mea :D
Legat de prajituri si tort... inca nu stiu, poate la Select... poate nu:D
Intai sa rezolv cu celelalte probleme (invitatii, decor, fotograf+filmat).
Legat de formatie, nu o am pe cea de la ei. Desi mi-au placut... tipul canta frumos latino, usoara, dar partea de populara se putea si mai bine... am eu fixurile mele :D. Si atunci am gasit o alta formatie, care mi-a placut tare mult.

Pupici :*

la_belle_mariee
16.06.2009, 22:17:47
Multumesc! Si mie mis e pare cam sters alb cu auriu, dar doamna de acolo mi-a zis ca grena-ul inchide mult si face prea sumbra sala. Ce ma bucur ca mai este cineva asa intarziata ca mine. Poate vin inainte de nunta ta sa vad cum ai aranjat sala...daca nu te superi;;)
Mult spor la pregatiri!:-*>:D<

oanna17
16.06.2009, 23:08:39
Multumesc! Si mie mis e pare cam sters alb cu auriu, dar doamna de acolo mi-a zis ca grena-ul inchide mult si face prea sumbra sala. Ce ma bucur ca mai este cineva asa intarziata ca mine. Poate vin inainte de nunta ta sa vad cum ai aranjat sala...daca nu te superi;;)
Mult spor la pregatiri!:-*>:D<

Bineinteles ca poti sa vii :)
Si eu cred ca o sa ma duc pe 11 iulie parca, la niste cunostinte, sa vad cum au decorat sala, mai ales ca au ales acceasi firma de decor ca si noi (Marbac Decor). Vezi ca au site. O sa fac si pozici cu decorul lor. Si noi am incheiat contractul azi, daca vrei mai multe amanunte despre ei pot sa iti dau. Eu mi-am ales pana la urma huse albe si funditze roshii. Nu te lua dupa doamna de la sala, tu fa cum iti place... nu cred ca inchide cine stie ce grenaul... daca pui doar esarfele grena la scaune... o sa fie super frumos.
Spor si tie la pregatiri si tinem legatura :D

la_belle_mariee
19.06.2009, 14:25:57
In sfarsit, cred ca m-am hotarat. Cred ca vor fi huse albe cu fundite grena. Ce zici? Tu cum o sa primesti invitatii? Usa e putin vizibila din sala. Va sta cineva sa te anunte cand apare cineva sa ii primiti si sa se cante marsul?Ce probleme existentiale:-j

oanna17
19.06.2009, 17:26:09
In sfarsit, cred ca m-am hotarat. Cred ca vor fi huse albe cu fundite grena. Ce zici? Tu cum o sa primesti invitatii? Usa e putin vizibila din sala. Va sta cineva sa te anunte cand apare cineva sa ii primiti si sa se cante marsul?Ce probleme existentiale:-j

E frumos cu grena... si eu mi-am dorit grena 1 an de zile... dar acum nu stiu... grenaul s-a transformat in roshu :D.
Inca nu m-am gandit cum o sa primesc invitatii, probabil ca o sa fie si cineva din familie, dar cred ca nici eu nu o sa ma dezlipesc prea mult de usa:D pana imi vine lumea. Decat sa alerg din capatul salii pana la usa, mai bine stau numai la usa :D.
Firma de decor ti-ai gasit? Ce aranjamente florale o sa pui pe mesele invitatilor?

alibd
19.06.2009, 17:37:30

Se vorbea mai sus despre problema ringului de dans. Iti pot sugera sa lasi pe post de ring sala de la intrarea principala. Iar dj-iul poate fi pus la geam, imediat in partea dreapta cum intri in restaurant.
La noi a fost ok asa. o:-)

alibd
19.06.2009, 17:48:33

Haideti sa pun cateva poze de la mine, poate va ajuta.

AICI (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431244875061042) intrarea in restaurant.

MASA PRIMIRE (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431297305968882) invitati.

MESELE (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431404059724978)

BOL MASA (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431421735867394)

RINGUL (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215435389109664754) - ceea ce spuneam de sala de la intrare.

IN SPATELE PREZIDIULUI (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215435401198828754)

Se pot pune la intrare si lumanarele (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215435456219560690).

Multa bafta cu organizarea!

oanna17
19.06.2009, 23:01:10
Haideti sa pun cateva poze de la mine, poate va ajuta.

AICI (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431244875061042) intrarea in restaurant.

MASA PRIMIRE (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431297305968882) invitati.

MESELE (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431404059724978)

BOL MASA (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215431421735867394)

RINGUL (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215435389109664754) - ceea ce spuneam de sala de la intrare.

IN SPATELE PREZIDIULUI (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215435401198828754)

Se pot pune la intrare si lumanarele (http://picasaweb.google.ro/alinaamariei/Nunta070707?locked=true#5215435456219560690).

Multa bafta cu organizarea!

Multumim >:D< Chiar e o idee interesanta, care nu-mi trecuse prin cap :*

alibd
20.06.2009, 00:13:23
Multumim >:D< Chiar e o idee interesanta, care nu-mi trecuse prin cap :*

Cu placere! :)

la_belle_mariee
21.06.2009, 19:28:24
Buna! Si eu ma gandeam sa las sala de la intrare pentru ringul de dans. Nu stiam cu DJ-ul pentru ca ei au loc special pentru formatie. Muzica s-a auzit daca Dj era la geam?

la_belle_mariee
21.06.2009, 19:29:08
Inca nu mi-am gasit firma de decoratiuni. De acum incolo...:-<

alibd
23.06.2009, 22:02:49
Buna! Si eu ma gandeam sa las sala de la intrare pentru ringul de dans. Nu stiam cu DJ-ul pentru ca ei au loc special pentru formatie. Muzica s-a auzit daca Dj era la geam?

Stiu ca cei de la sala au niste tipare foarte bine stabilite. Din punctul lor de vedere, muzica ar trebui sa stea chiar langa baie, nu? Important e sa stiti ce vreti si sa le comunicati acest lucru, pana la urma e nunta voastra.
Da, muzica s-a auzit foarte bine de la geam, mai ales ca si ringul era tot acolo.

la_belle_mariee
24.06.2009, 13:09:35
Multumesc pentru sugestii. Sunt de mare folos:*

la_belle_mariee
24.06.2009, 13:10:47
Degustarea meniului ales se plateste?

alibd
29.06.2009, 23:05:10
Multumesc pentru sugestii. Sunt de mare folos:*

Cu placere! :)

alibd
29.06.2009, 23:09:29
Degustarea meniului ales se plateste?

Da, nu l-am platit atunci pe loc, ci dimineata, odata cu celelalte.

Oricum, cantitatile au fost putin diferite in noaptea nuntii fata de ziua in care am fost la degustat, in sensul ca portiile erau mai micute.
Poate s-au mai schimbat lucrurile fata de acum 2 ani, dar e bine sa fiti foarte atente la aceste aspecte.

aaaa, si faceti precizarea ca fiecare farfurie sa contina aceleasi lucruri. Am avut surpriza neplacuta sa ajunga la un invitat o farfurie care avea lipsa ceva. [-X

la_belle_mariee
12.07.2009, 23:54:47
Oana, ai mai fost pe 11 iulie la nunta de care spuneai? cu ce impresii ai ramas?>:D<

oanna17
13.07.2009, 00:02:56
Oana, ai mai fost pe 11 iulie la nunta de care spuneai? cu ce impresii ai ramas?>:D<

Nu ai uitat :D :-p
La nunta de sambata, nu am fost invitati :P... sora unui coleg de serviciu al prietenului meu a avut nunta. Maine la servici, o sa vorbeasca prietenul meu cu, colegul lui sa vedem amantunte :). Mai ales ca ei si noi am ales aceeasi firma de decoratiuni. Iti scriu maine cum a fost la nunta >:D<

la_belle_mariee
13.07.2009, 22:45:55
De abia astept noutatile.:-*

oanna17
13.07.2009, 23:52:16
Vin cu noutatile :)... numai ca nu am prea multe :D

Din ce am aflat totul a fost frumos, mai putin ultimul fel de mancare, friptura. Nu stiu exact ce fel de friptura au ales ei, insa s-au plans ca nu a fost ff bine facuta. In rest celelalte feluri de mancare au fost foarte bune, servirea a fost promta. Un alt lucru mai naspa, cica in sala de sus a fost o alta nunta, si atunci cand formatia lor facea pauza, se cam auzea muzica din sala de sus, dar nu foarte tare... eventual daca asa o sa fie cazul si la mine... atunci cand formatia mea o sa faca pauza, o sa dau muzica de la calculator tare :P ca sa nu se auda nimic din sala de sus.
Au fost foarte multumiti de firma de decoratiuni, dar asta nu stiu daca te intereseaza :p
Au platit 11 mil chelenerii (1 mil de persoana -> 5 chelneri si 6 la bucatarie) asta la 110 invitati (aproximativ) cati au avut ei. Ce le-a ramas la urma le-a dat inapoi.
Cam astea ar fi... concluzia e ca au avut o nunta foarte frumoasa, cu 2 mici minusuri, friptura si nunta cealalta (caci automat si parcarea aia nu prea mare s-a injumatatit, poate si cei de la bucatarie au fost mai in viteza).

Dar oricum a fost frumos :) Si la noi 2 o sa fie cel putin la fel de frumos :) >:D<

la_belle_mariee
14.07.2009, 09:40:48
Multumesc frumos! Chiar vorbeam ieri cu o prietena care a fost la o nunta la Plopi in sala de sus si mi-a zis ca s-ar putea ca cei de sus sa mai deranjeze pe cei de jos cu muzica, cu baia. Mie nu mi-ar place sa se auda muzica de la alta nunta sau sa se perinde prin sala alti oameni in afara de invitatii mei. Acuma stau si ma gandesc si eu...ce probabilitate este ca pe 11 octombrie, duminica, sa fie doua nunti? :-\ da mai stii?!Merg si eu pe 19 iulie la o nunta acolo. E o nunta de zi si mirii nu au vrut sa fie aranjata sala dar macar vad cum e mancarea.
Tu ti-ai ales meniul?Mult spor!:*

oanna17
14.07.2009, 10:35:11
Deci in weekend te astept pe tine cu impresii de la nunta ;;)
Sa mananci tot :-p si poate faci niste pozici la felurile de mancare sa avem apoi ce dezbate :D
Meniul inca nu l-am ales, noi teoretic stim ce vrem (am meniul pe foi, daca te intereseaza), dar probabil ca la sfarsitul lui iulie o sa mergem sa vorbim cu ei, sa le spunem ce feluri alegem. In principiu eu as vrea fix aceleasi feluri de mancare care le-am mancat la nunta aceea la care am fost... pozele care le-am atasat intr-un post anterior. Dar sa vedem...

la_belle_mariee
20.07.2009, 11:48:54
Buna! Revin cu impresii. Mi-a placut nunta desi a fost nunta de zi fara dans. Acuma revenind la ce ne intereseaza. Inca de la inceput am ramas nu prea placut surprinsi de servirea nu prea prompta. Noi am ajuns mai tarziu cand deja antreul era pus pe mese dar lumea nu incepuse sa manance. Mai frumos a fost cand toata lumea de la masa manca si noi asteptam. A trebuit ca cineva sa atraga atentia chelnerilor sa ne aduca si noua. Si acest lucru s-a intamplat cat a tinut nunta in sensul ca unii treminau de mancat si unora de abia le aduceau mancarea. Probabil asa se intampla la o nunta desi eu la cate nunti am fost nu a fost asa mare distanta temporala intre servirea invitatilor. Apoi, o persoana de langa mine si-a scapat furculita pe jos, ospatarul a ridicat-o dar a uitat sa ii aduca alta. Inca ceva care nu prea mi-a placut a fost lumina de la baie.:)) cand am fost sa ma aranjez putin lumina se tot stingea si trebuia sa fac scheme ca sa se reaprinda. Cam la fel si cu cei care mergeau efectiv la toaleta. Stiu ca e cu senzori dar parca prea culmea era. Postez si cateva pozici cu felurile de mancare.A fost foarte buna (in afara de niste chiftelute cu mac care aveau carne de oaie in continut, dar asta tine de gusturi). Nu stiu exact ce contin. Am meniurile acasa dar ea a mirii au facut o combinatie intre ele (au avut trei feluri de mancare). Am si o intrebare pentru tine. Noi avem casa niste meniuri cu preturile de anul trecut care sunt cam maricele. La restaurant cand am fost prima data erau preturi mai mici dar persoana de acolo nu avea meniuri de anul asta printate. La tine cam care sunt preturile de pe meniuri?

oanna17
27.07.2009, 17:10:43
Vaii, nu mi vine sa cred ca abia acum am vazut postul tau... si de cand il astept :(((.
Fix aceleasi feluri de mancare le-am mancat si eu la nunta la care am fost... am si preturile lor :-p pe 2009, ti le trimit cand ajung acasa. Dupa cum ti am scris si atunci, si mie mi-a placut mancarea fff mult.
Referitor la lumina la baie... nici nu stiu cum e la baie la ei, dar cand mergem cu nasii la restaurant, o sa fac si o vizita la baie sa ma asigur ca e ok. Vai ce m-am distrat :D cand ai zis ca faceai scheme ca sa se aprinda :-p... dar de curat era curat macar? Ca am fost la nunti, unde nu se putea intra la baie.
Referitor la mancare... ca unii mancau... si altii nu aveau farfurie... e destul de naspa asta... dar na nu stiu... tre sa stea cineva din familie cu ochii pe tot ce se intampla in sala, si daca vede ca la o masa nu s-a adus la toata lumea farfuria, ar trebui sa le atraga atentia... La nunta colegului, prietenului meu, a fost invers :D... desi nu erau toti de la masa veniti, chelnerii au pus farfuriile si la cei care au ajuns mai tarziu :D.. Si chestia cu furculita... a fost naspa.... Dar per ansamblu, nu m-ai speriat foarte tare :)... Adica nu cred ca exista un restaurant perfect de la inceput pan la sfarsit.... si persoana care a scapat furculita trebuia sa mai insiste, sa i mai zica odata...
Depinde de norocul fiecaruia.... dar eu sunt sigura ca o sa avem nunti frumoasa amandoua :) :* Pupici si spor in continuare la pregatiri ;;)

la_belle_mariee
28.07.2009, 11:44:21
Buna! AStept preturile de anul asta. In legatura cu baia, era foarte curat. De asta nu se poate plange nimeni. Si eu sunt sigura ca vom avea nunti frumoase.Spor si tie

oanna17
28.07.2009, 23:35:02
Atasez meniurile... sper sa se vada ceva.

stefania_a
29.07.2009, 21:24:37
fetelor cat costa un meniu anul asta??

oanna17
29.07.2009, 22:20:49
Le-am afisat eu mai sus. Insa meniul nu cuprinde prajiturile, bauturile alcoolice, fructele.

la_belle_mariee
30.07.2009, 00:05:32
Multumesc mult, Oana! preturile is asemanatoare cu ce am eu acasa. cam cat te ajunge pe tine meniul? cand mergi sa vorbesti cu doamna de la restaurant?Mor de curiozitate...Mult spor>:D<

stefania_a
30.07.2009, 06:45:32
Le-am afisat eu mai sus. Insa meniul nu cuprinde prajiturile, bauturile alcoolice, fructele.

le-am vazut...ms mult...

la_belle_mariee
27.08.2009, 11:29:05
Oana, mai ai o saptamana! cum merg pregatirile?Spor mult!

oanna17
29.08.2009, 23:18:38
Oana, mai ai o saptamana! cum merg pregatirile?Spor mult!

Daaa, mai am una :D mult a fost, putin mai este...
Pregatirile merg binishor, inca nu am cumparat bauturile alcoolice si ne-alcoolice, tot ne gandim si razgandim, dar in mare le-am cam apropiat. Sper sa iasa bine si frumos... sa nu avem surprize neplacute :-s
La tine cum merg? Ati stabilit meniul?
Spor! :*

la_belle_mariee
31.08.2009, 23:38:39
Buna!eu am cam sistata pregatirile de nunta pentru ca am civila pe 6 septembrie si ne pregatim pt ea. Sincer am zis ca te astept pe tine cu impresii de la nunta ta si dupa aia sa merg sa stabilesc si eu meniul si alte detalii.Mult spor!:* >:D<

oanna17
01.09.2009, 16:58:48
Deci duminica si tu... :> ;;)
Daca ai timp sambata, treci in cursul zilei pe la restaurant...
Spor >:D< si "Casa de Piatra!!!":D

la_belle_mariee
13.09.2009, 22:13:07
Buna, Oana! Cum a fost la nunta? Sper sa nu uiti de mine cand te intorci din luna de miere[-o< .Casa de piatra!<:-P :*

oanna17
17.09.2009, 23:30:51
Buna, Oana! Cum a fost la nunta? Sper sa nu uiti de mine cand te intorci din luna de miere[-o< .Casa de piatra!<:-P :*

Buna >:D< Multumesc :*
Nu am uitat :)
Ce sa zic... a fost super, din punctul meu de vedere, cat si din cel al invitatilor. Restaurantul a aratat superb (firma de decor si a facut treaba cu brio). Am avut 125 de invitati, am avut si mese rotunde, si patrate... a trebuit sa punem de ambele ca sa incapa lumea si sa ramana si ringul de dans suficient. Si nu a aratat rau, din contra.. chiar ff misto. Mancarea a fost fff buna, adusa la timp si calda. Toata lumea a laudat mancarea buna. Aerele conditionate au fost deschise aproape tot timpul, astfel incat sa fie atmosfera respirabila. Chelnerii fff promti, au adus in permanenta gheata pe mese, schimbau carafele cu vin, sticlele de suc goale, servetelele folosite... deci au fost in permanenta pe faza. O chestiuta pe care as vrea sa ti o zic...tu ai fetele de masa de la firma de decor? Noi initial le luasem la de firma de decor si costau 350 ron, si apoi am vb la restaurant.. au si ei fete de masa, albe din satin... si sunt gratis... asa ca am luat de la ei fetele de masa si de banutii aia am ales arcada la intrare. Nu stiu ce sa iti mai zic de sala... deci a aratat fff frumos... ne am dus cu 3 zile inainte de nunta si am stabilit cu Andreea cum aranjam mesele, ca sa fie totul ok, mancare a fost fff buna, si adusa la timp... la 9 jumatate au adus antreurile si apoi cam din 2 in 2 ore celelalte feluri. La sfarsit ne a dat inapoi vreo 40 l de vin, si cateva sticle de apa minerala si 2 etaje de la tort. Oricum... peste tot se mai omit unele chestii sa ti le dea inapoi acasa... singura chestie care sa zic ca ma deranjat un pic.... nu cine stie ce, dar totusi :D... e vorba de tort.... a avut 7 etaje, l au adus pe la 4... in conditiile in care ffff multa lume era plecata... deci din cele 7 torturi, cred ca maximmmm 2 etaje daca sau fi taiat, 2 ffffff mici ni le au dat la pachet..... dar 2 - 3 mari le au papat ei. [-X
Daca vrei tu sa ma mai intrebi ceva anume...
Deci ce a tinut de restaurant noi am fost ff multumiti, mai putin faza cu tortul pe care il voiam acasa tot :D
Husele la scaune au fost albe cu fundite roshii, iar aranjamentele florale au fost gerbere rosii cu crizanteme albe. Mie mi-au placut mult :)
Pupici si spor in continuare la pregatiri :*
O sa pun si pozici cand le primesc de la fotograf.

la_belle_mariee
20.09.2009, 21:11:02
ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa.>:D< noi avem fetele de masa de la restaurant.acuma te voi bombarda cu intrebari:1. cat ai dat la chelneri si daca ei au fost multumiti? 2. unde ti-ai facut tortul? 3. sucul l-ai avut la jumatate de litru? multumesc mult! pup dulce

oanna17
20.09.2009, 22:42:03
ma bucur ca ai avut o nunta frumoasa.>:D< noi avem fetele de masa de la restaurant.acuma te voi bombarda cu intrebari:1. cat ai dat la chelneri si daca ei au fost multumiti? 2. unde ti-ai facut tortul? 3. sucul l-ai avut la jumatate de litru? multumesc mult! pup dulce

La chelneri am dat 10 mil, cu tot cu cei de la bucatarie, cu femeia de serviciu. Daca au fost multumiti.. habar n-am, dar atata mi-a zis Andreea ca costa personalul... deci daca asta e pretul lor, au fost multumiti.
Tortul si prajiturile le-am facut la Pani Pat... tort president, ornat cu frisca si cu trandafiri de martipan. Prajiturile au fost din acelea mini amandine, mini rulade, si inca vreo 3 feluri dar nu mai stiu cum se numeau. Pretul e 260 000 kg de prajituri. Suportul de tort il iei de la ei, nu te costa nimic. La cofetarie nu platesti nimic inainte de nunta. Tortul si prajiturile au fost ffff bunee.
Suc am avut asa: Fanta de portocale, Coca cola si Nestea de lamaie. L-am luat la sticle de 0.5 . Si apa minerala Borsec tot la 0.5l.
Astept urmatoarele intrebari :D >:D<

oanna17
12.10.2009, 10:02:52

Buna,

"Casa de piatra!" :)
Cum a fost? Astept detalii cand o sa revii ;;)

adri84
24.10.2009, 20:46:42
am fost la o nunta la ''plopii fara sot'' si e ok.mancarea buna si servirea de exceptie.sala ok ,in sensul ca nu sunt separeuri.:P

ingeraszxw
09.01.2010, 00:04:45
mai e vreo miresica care anul asta are nunta la acest restaurant ??
desi agenda doamnei era destul de plinutza....ar trebui sa fie pe ici pe colo cinevaa..

ingeraszxw
11.01.2010, 20:36:18
gata semnat si parafat...aici o sa fie nunta de vis......<:-P

stefania_a
11.01.2010, 20:37:12

felicitari pentru alegerea facuta...sa aveti o nunta de vis....:-p

ingeraszxw
11.01.2010, 20:39:05
multumim...

am taiat ceva ceva de pe lista..cu restaurantul...e destul de greu sa te hotarasti cand is atatea:">

de acum inelusele si rochita si costumul mirelui:>

CONT-INCHIS-035
11.01.2010, 20:39:39
Felicitari! Spor la pregatiri. :*

anabam
14.01.2010, 12:29:14
buna la toate miresicile de anul acesta.
mai sunt dintre voi care fac nunta la plopii fara sot?

ingeraszxw
14.01.2010, 16:50:49
eu eu ..yupii..stiam eu ca nu sunt singuraaa=D>

bine ai venit\:D/

anabam
19.01.2010, 10:31:26
ti-ai luat muzica de la ei cumva, sau ai gasit ceva mai bun?eu una nu stiu ce sa fac. sunt curioasa la cat va ajunge meniul pana la vara.sper sa mai schimbam cateva impresii intre timp.o zi buna

ingeraszxw
25.02.2010, 22:05:25
buna

v-ati ales meniul??

anabam
12.04.2010, 12:41:17
buna.inca nu am ajuns pe acolo. o sa mergem si noi sa vedem ce a pregatit d-na pentru meniuri anul acesta. sper sa putem alege ceva convenabil, placut dar si bun. voi a-ti fost sa vedeti meniurile? daca da cum vi s-au parut preturile si felurile de mancare?astept sa mai vorbim.

ingeraszxw
12.04.2010, 12:43:30
buna.inca nu am ajuns pe acolo. o sa mergem si noi sa vedem ce a pregatit d-na pentru meniuri anul acesta. sper sa putem alege ceva convenabil, placut dar si bun. voi a-ti fost sa vedeti meniurile? daca da cum vi s-au parut preturile si felurile de mancare?astept sa mai vorbim.

buna noi leam luat....sincer leas poza insa nu stiu pe unde leam pus...e relativ ok la ppretz..si nea zis ca putem face mici modificari...pana pe 20apr ar tb sa ne hotaram ce vrem exact si sa mergem sa vb cu doamna....

ai ales firma cu care vei colabora la decoratiunii?tortuletzul ??

anabam
12.04.2010, 13:02:40
sincer inca nu m-am apucat de nimic.pentru inceput as vrea sa ma apuc de invitatii si dupa aceea celelalte. tu ce meniu ti-ai ales, asa informativ ca si pret? ai mai vb cu d-na de acolo, cam ce iti mai ofera ea. despre firma la fel nu pot sa-ti spun nimic pt ca nu am cautat inca. am cateva pliante de la targuri si o sa vad ce-mi ofera pe acolo.

anabam
20.04.2010, 15:25:10
Buna Ingeraszxw. Cum mai merg pregatirile? Apropo cum ti se par preturil la meniuri? care e max? Rochita de unde ti-o iei caci eu una nu am gasit ceva frumos si accesibil. Astept sa mai vb. Bafta in continuare.

anabam
26.04.2010, 12:30:55
Buna Ingeraszxw. Amfost si eu dupa meniuri. Mi se par ok ca si pret insa eu voi avea cate ceva de modificat asta daca va fi si d-na de-acord. voi a-ti ales meniul?
Ca si ornamente, inafara de cel de la intrare restul voi face eu. e mult mai ieftin asa. sper sa iasa bine. multa bafta in continuare.
:rocking:

ingeraszxw
26.06.2010, 14:37:24
salutare

a trecut si nunta mea......

am fost foarte multumita de acest restaurant..si de oamenii cu care am colaborat...nu e un restaurant cochet ca cele ce au aparut acuma insa multi invitatii au fost incantatii ca au avut parte de "intimitate"...am avut si oamenii simpli care au fost de-a dreptul fericiti ca au scapat de teama de a gasi ceva iesit de comun...totul a fost simplu si-n familie....

pot sa va zic ca la sfarsit am primit toate acasa frumos impachetate....plata la final nu a fost cu nici 1 leu umflata si ospatarii au fost foarte amabili ..au adus meniurile la timp, au schimbat ff repede sticlele depe masa si la final ne-au mai si ajutat sa punem totul in masini...
am avut parte si de o zi torida si in interior era o racoare minunata...am fost mirata sa mi se spuna ca ospatarii schimbau aparatele de aer conditioanat pe rand sa functioneze astfel incat curentul de aer sa nu fie doar peste anumite persoane....
nota 10 din partea mea

foarte multumita....deci se merita sa ai o nunta de vis la PLOPII FARA SOT AI LUI EMINESCU

eu nu regret nici o clipa de alegerea facuta

xtrem
18.07.2010, 21:21:24
E un restaurant ok am fost la o nunta acolo in luna aprilie ; sala de jos ;
mancarea e ok
servirea e ok
cam zgarciti cu aerul conditionat ( nu stiu daca au dat drumul macar 1h intoata noaptea) ...am cam facut sauna acolo
NU recomand pe meniu Pulpa umpluta de pui ..e o ciudatenie...pulpa dezosata pasata cu legume ciudate invelita in pielea originala cu pene cu tot :-& cam toata lumea a returnat acest fel intact..au mancat numai garnitura care a fost buna : ciuperci umplute si salata desfecla cu hrean.

ingeraszxw
19.07.2010, 14:20:02
E un restaurant ok am fost la o nunta acolo in luna aprilie ; sala de jos ;
mancarea e ok
servirea e ok
cam zgarciti cu aerul conditionat ( nu stiu daca au dat drumul macar 1h intoata noaptea) ...am cam facut sauna acolo
NU recomand pe meniu Pulpa umpluta de pui ..e o ciudatenie...pulpa dezosata pasata cu legume ciudate invelita in pielea originala cu pene cu tot :-& cam toata lumea a returnat acest fel intact..au mancat numai garnitura care a fost buna : ciuperci umplute si salata desfecla cu hrean.

hmmm foarte ciudat ca eu la felul 2 am avut pulpa de pui umbluta cu propria carnita tot de pui si a fost chiar fff delicioasa...eu am papat acasa cel putin 2 portii care leam avut la pachet dupa...si chiar multora le-a placut fiindca de principiu se asteptau sa fie o pulpa de pui cu os gen friptura...insa surpriza.....iar la mine aerul conditionat a fost nelimitat...si afara era ingrozitor de cald...cea mai torida zi din luna iunie....

aalliinnuuttzzaa1984
04.09.2011, 18:19:24
Buna tuturor....vreau totusi sa impartasesc si altora care intentioneaza sa-si faca nunta la acest "minunat " restaurant, povestea unei bune prietene , care ar fi trebuit sa aiba nunta anul acesta acolo, insa din cauza unor neintelegeri cu patroana rest. a renuntat pe ultima suta de metri , mai exact cu 2 sapt.inainte de nunta si din fericire a gasit alt restaurant disponibil in aceeasi zi...dar stresul pe care l-au indurat mirii de la aceasta patroana nu se compara cu nimic...sa le spui pe ultima suta de metri ca daca nu iti vine un anumit numar de persoane platesti meniurile intregi mi se pare jecmaneala pe fata(din 100 de pers cate erau trecute la incheierea contractului cu un an si ceva in urma li s-au confirmat vreo 60..deci aveau saracii de platit 40 de meniuri complete:gen_07::gen_07::gen_07:....va puteti imagina ce inseamna asta...iar cand i-au reamintit patroanei ca la inkeierea contractului nu s-a pus problema astfel nu a mai recunoscut absolut nimic...( a justificat ca ea nu a fost de fata la inkeierea contractului ci sefa de sala si ca nu stie ce s-a vorbit atunci intre ea si miri)...oricum povestea e foarte lunga...variantele de meniu pe care le-au primit cand au inkeiat contractul contineau cate ceva din partea casei, in noile variante date cu 3 sapt inainte de nunta nu mai era nimic din partea casei iar pretul meniului crescuse de la 140 la 159 de ron parca ...160 ron un meniu kel fara fructe , prajituri, tort, cafea este dupa parerea mea ENORM...unde mai pui ca trebuia sa plateasca si kelnerii 120 ron de fiecare....si asta nu e tot...in mai anul asta o alta prietena a mea a avut nunta acolo si s-a trezit cu kelnerii beti in toiul nuntii iar madam patroana se plimba in trening si cu tigara in mana printre mese...ASA SE FACE???????? ASA ITI ARATI SERIOZITATEA?...si cum asta nu ar fi fost de ajuns o invitata a gasit un vierme intr-o salata de o-nceput sa urle aia in gura de sarpe...e rusinos ca s-a intamplat asa iar sfatul meu este sa deskideti ochii bine ...restaurante bune sunt..."PLOPII FARA SOT" A FOST ODATA....acum e doar numele de el

aalliinnuuttzzaa1984
04.09.2011, 18:24:43
am uitat sa specific ca mirii au pierdut cu aceasta ocazie avansul de 3500 de ron:gen_07::gen_07::gen_07:...la care alt restaurant Doamne iarta-ma se mai percepe asa avans????????????? a stiut patroana de ce...insa cu toata pierderea macar si-au facut nunta intr-un local serios si au fost linistiti, fara stress, etc....AVETI MARE GRIJA!!!!!!!!!!!!!

vasalica
19.02.2012, 13:16:08
nu este adevarat eu am avut nunta la restaurantul plopii fara sot si a fost totul ok
;;)

vasalica
19.02.2012, 13:25:44
vam zis am facut nunta LA PLOPII FARA SOT,dar nu am avut probleme .VA RECOMAND RESTEURANTUL.

irimescu_mioara
09.04.2012, 10:13:35
are cineva nunta in 2012 acolo?
sau cine a avut in 2011?
multumesc astept impresii

mireille83
13.05.2012, 14:52:11
Buna tuturor....vreau totusi sa impartasesc si altora care intentioneaza sa-si faca nunta la acest "minunat " restaurant, povestea unei bune prietene , care ar fi trebuit sa aiba nunta anul acesta acolo, insa din cauza unor neintelegeri cu patroana rest. a renuntat pe ultima suta de metri , mai exact cu 2 sapt.inainte de nunta si din fericire a gasit alt restaurant disponibil in aceeasi zi...dar stresul pe care l-au indurat mirii de la aceasta patroana nu se compara cu nimic...sa le spui pe ultima suta de metri ca daca nu iti vine un anumit numar de persoane platesti meniurile intregi mi se pare jecmaneala pe fata(din 100 de pers cate erau trecute la incheierea contractului cu un an si ceva in urma li s-au confirmat vreo 60..deci aveau saracii de platit 40 de meniuri complete:gen_07::gen_07::gen_07:....va puteti imagina ce inseamna asta...iar cand i-au reamintit patroanei ca la inkeierea contractului nu s-a pus problema astfel nu a mai recunoscut absolut nimic...( a justificat ca ea nu a fost de fata la inkeierea contractului ci sefa de sala si ca nu stie ce s-a vorbit atunci intre ea si miri)...oricum povestea e foarte lunga...variantele de meniu pe care le-au primit cand au inkeiat contractul contineau cate ceva din partea casei, in noile variante date cu 3 sapt inainte de nunta nu mai era nimic din partea casei iar pretul meniului crescuse de la 140 la 159 de ron parca ...160 ron un meniu kel fara fructe , prajituri, tort, cafea este dupa parerea mea ENORM...unde mai pui ca trebuia sa plateasca si kelnerii 120 ron de fiecare....si asta nu e tot...in mai anul asta o alta prietena a mea a avut nunta acolo si s-a trezit cu kelnerii beti in toiul nuntii iar madam patroana se plimba in trening si cu tigara in mana printre mese...ASA SE FACE???????? ASA ITI ARATI SERIOZITATEA?...si cum asta nu ar fi fost de ajuns o invitata a gasit un vierme intr-o salata de o-nceput sa urle aia in gura de sarpe...e rusinos ca s-a intamplat asa iar sfatul meu este sa deskideti ochii bine ...restaurante bune sunt..."PLOPII FARA SOT" A FOST ODATA....acum e doar numele de el

Buna! Ce restaurant a gasit prietena ta in final? A fost multumita? Pentru ca eu am facut lista si ar fi cam 60 de pers...o nunta mai mica. Majoritatea restaurantelor au o capacitate mult mai mare si nu accepta un nr asa mic de persoane. Multumesc!

elenacopo
08.08.2012, 10:01:50
Frumos restaurant. poate sa ma ajute cineva cu informatii despre Benvenuto?

OvyRoxy
27.11.2014, 17:56:33
Buna fetelor. Vad ca din 2012 nu a mai pomenit nimeni nimic despre restaurantul Plopii fara sot :-s
A mai facut cineva nunta acolo sau a fost ca invitat si ma poate ajuta cu impresii??? multumeeeesc :*:*