PDA

Versiunea completa : Vestimentatie pentru cununia civila

Pagini : 1 [2]

lauriciul
13.02.2009, 15:40:09
Si eu am cununia religioasa la ora 19, insa vreau sa-mi programez civila dupa-amiaza, pe la 16. Asa ma voi imbraca in rochita abia dupa-amiaza, iar dimineata voi avea timp de stat la coafor. Mie mi se pare mai relaxant asa si nu trebuie sa ma trezesc cu noaptea in cap ca sa am timp sa le fac pe toate.
Asa as vrea si eu sa fac, dar nu stiu daca am sa reusesc sa prin ora 3 - 4 la cununia civila ... sa nu se ocupe deja ora pana cand ma duc eu ... mi se pare cam complicat #-o

adnada
13.02.2009, 18:35:14
Deci nu sunt singura care va merge in rochie de mireasa toata ziua....<:-P <:-P <:-P

siana
13.02.2009, 19:47:08
am vazut niste modele dragute de rochite la casa wanda, in mall:)am sa ma duc saptamana viitoare sa probez, ca azi nu am avut timp:)

serena82
13.02.2009, 19:54:08
Asa as vrea si eu sa fac, dar nu stiu daca am sa reusesc sa prin ora 3 - 4 la cununia civila ... sa nu se ocupe deja ora pana cand ma duc eu ... mi se pare cam complicat #-o
Ai dreptate...e destul de complicat sa trebuiasca sa-ti faci un program cu luni bune inainte fara sa poti sti exact ora la care va incepe practic ceremonia, insa nu ai ce sa-i faci...asa e la noi. Poate o sa reusesc totusi sa aflu ceva de la reprezentantul primariei care va fi la targul de la Era, sper.

Butterfly87
13.02.2009, 22:27:18
Ai dreptate...e destul de complicat sa trebuiasca sa-ti faci un program cu luni bune inainte fara sa poti sti exact ora la care va incepe practic ceremonia, insa nu ai ce sa-i faci...asa e la noi. Poate o sa reusesc totusi sa aflu ceva de la reprezentantul primariei care va fi la targul de la Era, sper.

adevarul k e destul de complicat mai ales dak faci si civila si religioasa in aceiasi zi:( dak s-ar putea programa ora la starea civila mai din timp..am avea cum sa ne facem programul mai exact....

al1nab
14.02.2009, 03:45:51
Siana, dak vezi ceva frumos si probezi.. poate reusesti sa faci si niste poze :D si preturi bineinteles.. :)

siana
14.02.2009, 10:16:26
Siana, dak vezi ceva frumos si probezi.. poate reusesti sa faci si niste poze :D si preturi bineinteles.. :)
nu prea obisnuiesc eu sa fac poze, dar am sa incerc;))

TopGear
16.02.2009, 16:42:19
Si eu o sa merg la civila in rochia de mireasa ;)) ...la fel ca serena82 , am cununia religioasa la ora 19 ....o sa imi programez civila undeva in jur de 16 - 16:30, o sa am timp dupa asta si de sedinta foto si inainte de asta o sa stau linistita la infrumusetat :)) ....e mult mai putin obositor asa, parerea mea....si nu trebuie sa iti mai complici existenta si cu cautari asidue dupa tinuta pt starea civila ..... plus ca eu am o problema cu pantofii.......pana gasesc ceva pe gustul meu imbatranesc cautand =))

TopGear
16.02.2009, 16:53:17
am vazut niste modele dragute de rochite la casa wanda, in mall:)am sa ma duc saptamana viitoare sa probez, ca azi nu am avut timp:)
Da, am vazut si eu rochitzele de la Casa Wanda, mi se par interesante ....o sa merg si eu saptamana viitoare la ei la atelier, in Pacurari....am ceva de luat pt o petrecere ....si o sa probez o rochie pe care o au expusa acolo ;;) ...Doamnele de acolo sunt deosebit de finutze....si cu siguranta pot face si dupa un model de catalog :> o sa le duc modelul de la daniel degli onofri sa vad ce zic .....chiar mi-ati dat o idee , fetelor :*

stefania_a
16.02.2009, 17:02:44
Da, am vazut si eu rochitzele de la Casa Wanda, mi se par interesante ....o sa merg si eu saptamana viitoare la ei la atelier, in Pacurari....am ceva de luat pt o petrecere ....si o sa probez o rochie pe care o au expusa acolo ;;) ...Doamnele de acolo sunt deosebit de finutze....si cu siguranta pot face si dupa un model de catalog :> o sa le duc modelul de la daniel degli onofri sa vad ce zic .....chiar mi-ati dat o idee , fetelor :*

mie nu au fost in stare sa imi modifice costumul cumparat de la ei, dar sa mai faca si ceva dupa catalog. eu una am avut o exp urata cu cei de la casa wanda si m-am jurat sa nu mai cumpar de la ei... neseriosi

liliana_zaharia
16.02.2009, 18:13:20
Deci nu sunt singura care va merge in rochie de mireasa toata ziua....<:-P <:-P <:-P
Si sora mea a fost mireasa toata ziua, de dimineata de pe la 12, cand a inceput cu primitul musafirilor acasa, si apoi la cununia civila tot mireasa si la religioasa bineinteles. si fotografii i-au zis ca ii fac multe poze la cununia civila pt ca nu prea merg miresele in rochie de mireasa si e ceva f frumos si inedit.

siana
16.02.2009, 19:20:43
mie nu au fost in stare sa imi modifice costumul cumparat de la ei, dar sa mai faca si ceva dupa catalog. eu una am avut o exp urata cu cei de la casa wanda si m-am jurat sa nu mai cumpar de la ei... neseriosi
mama mea se impaca foarte bine cu costumele de la ei;)) e foarte multumita;-)

sweet_november
17.03.2009, 21:28:25
buna fetelor! :* si eu anul acesta, mai exact in iunie, voi avea doar cununia civila deoarece ne-am hotarat tarziu cu nunta si nu aveam timp pentru pregatiri.Eu vreau sa imi cumpar pentru cununie o rochita sexy si eleganta in acelasi timp.Stiti cumva unde as putea gasi in bucuresti...rochii la preturi acceptabile si totusi de o buna calitate.Eu ma gandeam prin mai sa incep sa caut deoarece acum..nu prea au rochite de vara in magazine.Pentru miresicile care au si civila si religioasa in aceasi zi..mi se pare sincer foarte obositor,dar scapi mai repede.

al1nab
01.04.2009, 23:35:01
Mi-am luat in sfarsit si eu rochia pt cununia civila,de fapt am rezervat-o ca pana in august nu o voi lua de acolo. Asa dak mai slabesc mi-o modifica ei :d E de la o casa de moda frantuzeasca numai ca din cate am inteles de la vanzatoare e model limitat si nici nu am gasit-o pe pagina creatorului Rene Derhy.

Nutu
02.04.2009, 07:21:09
Mi-am luat in sfarsit si eu rochia pt cununia civila,de fapt am rezervat-o ca pana in august nu o voi lua de acolo. Asa dak mai slabesc mi-o modifica ei :d E de la o casa de moda frantuzeasca numai ca din cate am inteles de la vanzatoare e model limitat si nici nu am gasit-o pe pagina creatorului Rene Derhy.
Felicitari! Sa o porti cu placere! Nu ai si poze de la proba?:D

al1nab
02.04.2009, 11:58:18

Din pacate iubi meu avea tel descarcat si nu a avut chef sa il scoata pe al meu din geanta...Si mama e dornica de poze :))

al1nab
02.04.2009, 11:59:09

Multumesc pt urari! :D

stefania_a
02.04.2009, 20:31:26
mama mea se impaca foarte bine cu costumele de la ei;)) e foarte multumita;-)
probabil am avut eu ghinion, desi parerea mea e k o firma serioasa ar trebui sa aiba stie sa-si modifice produsul...#-o

Butterfly87
02.04.2009, 21:40:38
si eu acuma ca am taiat de pe lista rochita... ramane sa caut rochita ptr civila..care cre k va fi mai greu de gasit de cat rochia de mireasa

roxienea
02.04.2009, 22:01:14
si eu acuma ca am taiat de pe lista rochita... ramane sa caut rochita ptr civila..care cre k va fi mai greu de gasit de cat rochia de mireasa
O prietena de-a mea si-a luat rochita pentru cununia civila din Podu Ros, de la Otiola. Insa, anul trecut...in august. Nu sht ce mai au acum, dar poti incerca.

Butterfly87
03.04.2009, 08:57:20
O prietena de-a mea si-a luat rochita pentru cununia civila din Podu Ros, de la Otiola. Insa, anul trecut...in august. Nu sht ce mai au acum, dar poti incerca.

ms de informatie..chiar o sa trec si pe acolo..sper doar sa am timp:D

siana
03.04.2009, 16:14:45
am vb la casa de giulia de rochita din prima poza
ma duc maine la botosani sa vad ce materiale au si daca-mi convine dau comanda:D sper sa iasa un model cat de cat apropiat ca cel din poza
daca nu..oricum mi-am cumparat rochita din a 2-a poza (am luat-o pentru o nunta, nu pt civila) si merge...ma ales ca vreau sa fac civila cat mai pe seara si apoi sa plecam la un restaurant

ralukaG
03.04.2009, 18:05:11
ma duc maine la botosani sa vad ce materiale au si daca-mi convine dau comanda:D sper sa iasa un model cat de cat apropiat ca cel din poza
daca nu..oricum mi-am cumparat rochita din a 2-a poza (am luat-o pentru o nunta, nu pt civila) si merge...ma ales ca vreau sa fac civila cat mai pe seara si apoi sa plecam la un restaurant

Unde ai gasit rochita din poza a 2 a ? Si pe mine ma intereseaza un model asemanator.;;)

Nutu
03.04.2009, 20:00:08
daca nu..oricum mi-am cumparat rochita din a 2-a poza (am luat-o pentru o nunta, nu pt civila) si merge...ma ales ca vreau sa fac civila cat mai pe seara si apoi sa plecam la un restaurantSunt foarte frumoase ambele modele!!:suuuper::suuuper::suuuper: Nici nu mai intreb cat costa ca se observa....$-)

siana
03.04.2009, 23:02:53
Unde ai gasit rochita din poza a 2 a ? Si pe mine ma intereseaza un model asemanator.;;)
rochita din poza a 2-a e de la pronovias, din buc..din pacate era ultima si nici nu se mai pot comanda (e din colectia 2008)

siana
03.04.2009, 23:03:59
Sunt foarte frumoase ambele modele!!:suuuper::suuuper::suuuper: Nici nu mai intreb cat costa ca se observa....$-)
multumesc:-p

ralukaG
04.04.2009, 11:36:42
rochita din poza a 2-a e de la pronovias, din buc..din pacate era ultima si nici nu se mai pot comanda (e din colectia 2008)

Multumesc de info. E superba rochita.;;)

stefania_a
04.04.2009, 22:01:44

sincer...mie a doua imi place mai mult;-)

siana
05.04.2009, 10:52:58
sincer...mie a doua imi place mai mult;-)
te cred...sunt doua stiluri total diferite;)) prima e mai eleganta si cuminte, a doua e mai sexi si provocatoare>:D<

siana
05.04.2009, 10:53:33
Multumesc de info. E superba rochita.;;)
multumesc;;)

sumpee
12.04.2009, 19:43:07
[img=http://img16.imageshack.us/img16/7747/p120409164101.jpg] (http://img16.imageshack.us/my.php?image=p120409164101.jpg)
rochita mea pentru civila din iulie:) am luat-o azi din carrefour de la Orsay e pe fond negru cu flori gri+alb..nu stiu cat de bine se vede ca e facuta poza cu telefonul

stefania_a
12.04.2009, 21:04:02
[img=http://img16.imageshack.us/img16/7747/p120409164101.jpg] (http://img16.imageshack.us/my.php?image=p120409164101.jpg)
rochita mea pentru civila din iulie:) am luat-o azi din carrefour de la Orsay e pe fond negru cu flori gri+alb..nu stiu cat de bine se vede ca e facuta poza cu telefonul

nu se vede ff bine:-s

sumpee
12.04.2009, 21:35:44
hm..o sa ii fac maine poza cu aparatul..aia e facuta cu telefonul si de asta e calitatea mai naspa.

Cretzofolina13
13.04.2009, 13:20:39
Fetelor, am nevoie de un sfat. Zilele trecute mi-am amintit ca am un material foarte frumos, subtire, culoarea roz piersica. As vrea sa-mi fac rochita de la starea civila la o croitoreasa pe un model ca cele atasate. Credeti ca as iesi mai ieftin la croitorie sau daca mi-as lua ceva de-a gata ?#-o

Nutu
13.04.2009, 16:21:06
Fetelor, am nevoie de un sfat. Zilele trecute mi-am amintit ca am un material foarte frumos, subtire, culoarea roz piersica. As vrea sa-mi fac rochita de la starea civila la o croitoreasa pe un model ca cele atasate. Credeti ca as iesi mai ieftin la croitorie sau daca mi-as lua ceva de-a gata ?#-o
Depinde de croitoreasa si deasemenea depinde de unde ai vrea sa-ti iei rochita dea gata. In mod normal iesi mai bine ca si pret cu o rochita facuta la croitoreasa, dar poate foarte bine sa fie o croitoreasa scumpa. Eu una prefer sa cumpar din magazin decat sa fac la comanda, pentru ca asa am siguranta ca este ceea ce-mi place...la croitoreasa mai exista si posibilitatea sa nu-ti iasa exact modelul dorit!

serena82
13.04.2009, 19:46:20
Sunt superbe rochiile. Si eu cred ca vei iesi mai ieftin la croitorie, dar risti sa nu-ti iasa chiar asa cum ai vrut tu. Insa daca ai un croitor al tau pe care-l stii ca face lucruri de calitate, iar in oras nu gasesti ceva care sa-ti placa, poti sa mergi si pe varianta asta.

Butterfly87
13.04.2009, 20:46:49

sigur ai iesi mult mai ieftin.... si daca gasesti o croitoreasa buna.... sa-ti iasa modelul asa cum doresti e super!!!!

Cretzofolina13
13.04.2009, 21:42:57
Multumesc, fetelor ! Inclin foarte mult sa-mi iau ceva de-a gata pentru ca nu am croitoreasa mea si as pierde prea mult timp cu probele. Sunt magazine dragute pe cuza voda cu costumase, pentru ca initial mi-am dorit un costumas, pe care sa-l mai pot purta mai des. Astept sa apara vestimentatia vaporoasa de vara, si-am sa trag o raita prin iunie...poate gasesc ceva. Pupici !:*

Nutu
14.04.2009, 07:03:14
Multumesc, fetelor ! Inclin foarte mult sa-mi iau ceva de-a gata pentru ca nu am croitoreasa mea si as pierde prea mult timp cu probele. Sunt magazine dragute pe cuza voda cu costumase, pentru ca initial mi-am dorit un costumas, pe care sa-l mai pot purta mai des. Astept sa apara vestimentatia vaporoasa de vara, si-am sa trag o raita prin iunie...poate gasesc ceva. Pupici !:*Mult spor la cautari!!!>:D<

Cretzofolina13
14.04.2009, 09:18:41
Mult spor la cautari!!!>:D<

Sar'mana !! Abia astept sa vad poze de la nunta ta !<:-P :*

Butterfly87
14.04.2009, 10:05:42
Mult spor la cautari!!!>:D<

Acusi acusi ai nunta!!! gata cu pregatirile???ai deja emotii banuiesc!!! abia asteptam pozici de la tine!!<:-P

sumpee
14.04.2009, 17:44:08
fetelor unde gasesc un atelier bun unde sa pot face o rochita in genul asta..fara voalul ala as vrea ca am doar civila anul asta si sa nu ma confunde lumea cu o mireasa :)
239340

Nutu
15.04.2009, 07:21:20
Sar'mana !! Abia astept sa vad poze de la nunta ta !<:-P :*
:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SSSi eu abia astept sa vad poze de la nunta mea!!!

Nutu
15.04.2009, 07:22:39
Acusi acusi ai nunta!!! gata cu pregatirile???ai deja emotii banuiesc!!! abia asteptam pozici de la tine!!<:-P
Ma mai iau si eu cu Pastele, ca altfel!!!! Pregatirile sunt cam gata, dar tot mai apar marutuntisuri!>:D<

Nutu
15.04.2009, 07:25:16
fetelor unde gasesc un atelier bun unde sa pot face o rochita in genul asta..fara voalul ala as vrea ca am doar civila anul asta si sa nu ma confunde lumea cu o mireasa :)
239340 Poti incerca totusi la atelierele de rochii de mireasa, sa le explici ce anume vrei...ei sunt destul de priceputi la facut rochii, si in afara de rochii de mireasa, de obicei fac si rochii de ocazie!

mili_ilie
20.05.2009, 16:34:30
Eu am avut nunta in noiembrie asa ca nu am prea putut opta pt o rochita varatica, asa ca am ales un costum bine croit, clasic care sa ma avantajeze si sa stea bine pe mine. Chiar daca am fost alb&negru amandoi am inviorat costumul cu o brosa frumoasa si buchetul care a fost extrem de colorat si a iesit in evidenta.

mili_ilie
20.05.2009, 16:36:59

La o croitoreasa buna cred ca pentru un astfel de model ti-ar lua undeva la 3 milioane..parerea mea ... dar cred ca ar iesi bine ...acum depinde, se poate gasi in magazine si ceva mai ieftin de atat, depinde cat ai bugetul pt civila :)

Butterfly87
20.05.2009, 18:17:30
am colindat astazi aproape toate magazinele din iasi pt rochite..si nu am gasit aproape nimic pt gustul meu...ce vazusem din triplu voal. si -mi placea nu-mi statea bien cand am probat.... si preturile vad k au crescut dub 200 -250 nu prea mai gasesti nimic... am fost la hala..pe cuza voda ,in piata unirii,,mai am un magazin in spate la starea civila...chiar nu stiu unde sa mai merg

alexa_bubu
20.05.2009, 19:16:10
am colindat astazi aproape toate magazinele din iasi pt rochite..si nu am gasit aproape nimic pt gustul meu...ce vazusem din triplu voal. si -mi placea nu-mi statea bien cand am probat.... si preturile vad k au crescut dub 200 -250 nu prea mai gasesti nimic... am fost la hala..pe cuza voda ,in piata unirii,,mai am un magazin in spate la starea civila...chiar nu stiu unde sa mai merg
Incearca la Otiola....sau in Mall la et 1, pe langa Leonardo mai e un magazin cu rochii de ocazie...:x

Butterfly87
20.05.2009, 20:18:49
Incearca la Otiola....sau in Mall la et 1, pe langa Leonardo mai e un magazin cu rochii de ocazie...:x
la mall chiar o sa incerc k am vazut modele dragute la preturi ok..mai ales k este promotia acuma cumperi de 150 ron primesti 50 ron cadou....

stefania_a
20.05.2009, 20:20:44

pe stafan...este magazinul nelmar...in spate la moldova mai sunt 2 magazine...si in mall...
astea sunt care mi-au vebit in minte, si pe care tu nu le-ai mentionat...in locurile vizitate astazi

Butterfly87
20.05.2009, 20:23:22
pe stafan...este magazinul nelmar...in spate la moldova mai sunt 2 magazine...si in mall...
astea sunt care mi-au vebit in minte, si pe care tu nu le-ai mentionat...in locurile vizitate astazi

multumesc mult .:* :* .chiar voi trece...la cele din spate de la moldova am trecut:signora,corint..am uitat sa le mentionez.....

Cretzofolina13
30.05.2009, 13:46:39
Mi-am luat si eu rochita pentru starea civila din Mall Unirea.. Desi n-am purtat galben pana acum, rochita mi se pare super draguta si vioaie pentru o zi de vara!:-p:-p

roxienea
30.05.2009, 14:09:33
Mi-am luat si eu rochita pentru starea civila din Mall Unirea.. Desi n-am purtat galben pana acum, rochita mi se pare super draguta si vioaie pentru o zi de vara!:-p:-p
Ooo, cretzo, dar ce frumusica suntem!!! >:D< Rochita e f f f frumoasa si iti vine de minune culoarea!!! :* Sa o porti fericita!!! >:D<>:D<>:D<

Butterfly87
30.05.2009, 17:34:36
e superba rochita..si te prinde ff bine galbenul..si eu as fi optat pt culoarea asta k e super de vara dar am gasit tot astazi\:D/ rochita de civila..rosie din triplu voal de la otiola..pun diseara poze cu ea..k acuma nu suntem aksa

deliutza_miresica
30.05.2009, 20:22:26
cretulino e superba rokita ..sa o porti cu placere ..chiar ca se potriveste de minune pentru o zi torida de vara...eu inca nu mi-am luat rokia ...il astept pe al meu miresic si mergem impreuna in cautarea ei ...>:D< >:D< >:D<

Cretzofolina13
30.05.2009, 21:49:39
cretulino e superba rokita ..sa o porti cu placere ..chiar ca se potriveste de minune pentru o zi torida de vara...eu inca nu mi-am luat rokia ...il astept pe al meu miresic si mergem impreuna in cautarea ei ...>:D< >:D< >:D<

Foarte bine. Si eu l-am luat pe al meu la shopping si are gusturi bune. Imi place ca e direct si nu-mi spune orice doar ca sa-mi faca pe plac.
Pup si astept cu interes poze cu rochita!;))

Cretzofolina13
30.05.2009, 21:50:12
Ooo, cretzo, dar ce frumusica suntem!!! >:D< Rochita e f f f frumoasa si iti vine de minune culoarea!!! :* Sa o porti fericita!!! >:D<>:D<>:D<

Mersi mult de tot pentru incurajari. Te pup!!

Butterfly87
30.05.2009, 23:12:10
poza cu rochita!!!

roxienea
30.05.2009, 23:59:30
poza cu rochita!!!
Arata foarte dragutz!!! Poze cu ea imbracata nu ai? Ca sa ne dam seama mai bine cum se aseaza...;;) Oricum, e frumoasa tare! Sa o porti sanatoasa!!<:-P

stefania_a
31.05.2009, 10:21:55
poza cu rochita!!!

trebuia sa pui o poza si cu tine inmbracata:-p

Butterfly87
31.05.2009, 23:12:39
Arata foarte dragutz!!! Poze cu ea imbracata nu ai? Ca sa ne dam seama mai bine cum se aseaza...;;) Oricum, e frumoasa tare! Sa o porti sanatoasa!!<:-P
promit ca zilele viitoare fac poza si cu ea imbracata..la magazin am uitat sa fac poze,,eram prea fericita k am gasit intr-un final rochita

Cretzofolina13
01.06.2009, 09:23:26
poza cu rochita!!!

Felicitari pentru rochita!!! Recunosc modelul pentru ca am unul asemanator si pot sa-ti spun ca e foarte comod si elegant. Felicitari pentru alegere si sa o porti sanatoasa !;));));))

Butterfly87
01.06.2009, 09:27:05
Felicitari pentru rochita!!! Recunosc modelul pentru ca am unul asemanator si pot sa-ti spun ca e foarte comod si elegant. Felicitari pentru alegere si sa o porti sanatoasa !;));));))
multumesc mult!!:* :*

geany_m
01.06.2009, 11:53:50
Super-drăguță și te prinde chiar bine! ;-) Vei radia de fericire în ziua nunții! >:D<

geany_m
01.06.2009, 11:54:26
poza cu rochita!!!
Așteptăm pozici cu rochița pe tine! ;))

Cretzofolina13
01.06.2009, 12:17:09
Super-drăguță și te prinde chiar bine! ;-) Vei radia de fericire în ziua nunții! >:D<

Mersiiiiii. Pupici dulci!!>:D<>:D<>:D<

Nutu
01.06.2009, 16:06:34
Sa o porti cu multa placere!!!!:*

Cretzofolina13
01.06.2009, 16:53:11
Sa o porti cu multa placere!!!!:*

Mersii!!! >:D<>:D<>:D<

iasommie
01.06.2009, 19:48:39
felicitari pentru achizitie! sunt sigura ca vei fi foarte fericita in aceasta rochita....:)

Cretzofolina13
01.06.2009, 22:58:44
felicitari pentru achizitie! sunt sigura ca vei fi foarte fericita in aceasta rochita....:)

Mersi adriana!! Te pup si ma bucur ca te mai vad pe forum.:*

iasommie
02.06.2009, 19:57:11
Mersi adriana!! Te pup si ma bucur ca te mai vad pe forum.:*
da..din pacate nu prea reusesc sa intru, insa va citesc atunci cand am timp :)

Butterfly87
03.06.2009, 14:24:31
poza cu rochita pe mine..scuzati-ma k nu eram machiata si m-a prins cu gura deschisa:)

Cretzofolina13
03.06.2009, 14:29:24
poza cu rochita pe mine..scuzati-ma k nu eram machiata si m-a prins cu gura deschisa:)

Dupa cum spuneam..se aseaza suuuperr !! Si culoarea e superba ! Pupici!<:-P;;)

Butterfly87
03.06.2009, 14:31:11
Dupa cum spuneam..se aseaza suuuperr !! Si culoarea e superba ! Pupici!<:-P;;)
multumesc:* :* :*

Nutu
03.06.2009, 14:35:04
poza cu rochita pe mine..scuzati-ma k nu eram machiata si m-a prins cu gura deschisa:)Foarte frumoasa rochita! Felicitari pentru alegere:suuuper:

Butterfly87
03.06.2009, 14:44:56
Foarte frumoasa rochita! Felicitari pentru alegere:suuuper:
multumesc frumos!! mai mult ma simt super bine in ea..si sigur o voi folosi si la alte nunti la anul!!!<:-P

adnada
03.06.2009, 15:17:38

e tare dulcica... o mai si poti folosi.... culoare e frumoasa tare... sa o porti sanatoasa:*

Butterfly87
03.06.2009, 15:21:16
e tare dulcica... o mai si poti folosi.... culoare e frumoasa tare... sa o porti sanatoasa:*
multumesc mult!! si mie mi=a placut culoarea..deci imi placea si albastrul m-am indragsotit de ea!!

aniscamaia
03.06.2009, 16:12:08
multumesc mult!! si mie mi=a placut culoarea..deci imi placea si albastrul m-am indragsotit de ea!!
foarte frumos iti sta, felicitari pt achizitie

geany_m
03.06.2009, 22:38:05
=D>=D> Daaaa, îmi place și mie! <:-P

CONT-INCHIS-035
04.06.2009, 17:51:17

Foarte frumoasa rochita. Mie imi place la nebunie rosu.

Celitia
04.06.2009, 17:52:44
rochita mea pentru civila arata asa:

Butterfly87
04.06.2009, 20:25:44
sandalutele mele pt civila...am rezolvat cu civila.gata!!!!

Butterfly87
04.06.2009, 20:26:56
=D>=D> Daaaa, îmi place și mie! <:-Pmultumesc mult!!

Foarte frumoasa rochita. Mie imi place la nebunie rosu.
ma bucur ca va place!!!

madalinuta
08.06.2009, 09:39:52

CE DRAGUTA ESTE.....:)>-

irinaandreeasandalutele mele pt civila...am rezolvat cu civila.gata!!!!

felicitari pentru sandalute...par comode! sa le porti sanatoasa

Butterfly87
08.06.2009, 09:45:52
CE DRAGUTA ESTE.....:)>-

irinaandreeasandalutele mele pt civila...am rezolvat cu civila.gata!!!!

felicitari pentru sandalute...par comode! sa le porti sanatoasa
sunt ff comode de asta le-am si luat..mai ales k apoi le mai pot folosi>:D<

mariela1985
14.06.2009, 16:55:16
Eu am avut cununia civila pe 6 noiembrie 2008 iar nunta o am vara asta. Nu am gasit nimic in oras care sa imi stea bine asa ca am optat sa imi fac la croitoreasa.La final am fost destul de multumita de rezultat

geany_m
14.06.2009, 17:04:40
Eu am avut cununia civila pe 6 noiembrie 2008 iar nunta o am vara asta. Nu am gasit nimic in oras care sa imi stea bine asa ca am optat sa imi fac la croitoreasa.La final am fost destul de multumita de rezultat
Da, ți-a stat bine! :)>-
Sunteți 2 frumoși :D Spor la pregătiri!

stefania_a
14.06.2009, 21:32:38

E FRUMOASA COSTUMATIA...ASTA INSEAMNA K AI AVUT NOROC DE O CROITOREASA BUNA...SI ASA CEVA CU GREU SE MAI GASESTE

Butterfly87
14.06.2009, 21:49:39
ai fost ff frumoasa.. ti-a stat ff bine!!

al1nab
14.06.2009, 22:36:53

F frumoasa rochia si iti sta f bine! Sa o porti cu placere atat la cununie cat si cu alte ocazii!

al1nab
14.06.2009, 22:37:41

Si a ta este frumoasa! de unde ai cumparat-o?

mariela1985
15.06.2009, 07:59:40
Multumesc din suflet fetelor pentru aprecieri. Da, am avut noroc de o croitoreasa buna dar parerea mea e ca e mai bine sa gasesti ceva de-a gata....ai vazut, ai cumparat....asa la croitoreasa....te intrebi....o sa iasa cum i-am spus?daca nu imi place? v-am pupat....
O saptamana cat mai buna va doresc!

Butterfly87
15.06.2009, 09:18:02
F frumoasa rochia si iti sta f bine! Sa o porti cu placere atat la cununie cat si cu alte ocazii!
multumesc frumos!!>:D<

alexandraandrei1982
29.06.2009, 16:31:17
Fetelor,
Eu vreau la cununia mea sa port neaparat palarie.
Si daca e neaparat, pai o vreau cu boruri mari, asa ca in poze.
Mi se par extrem de elegante si feminine si dau un aer de ..doamna :))

Ce ziceti? veniti si voi cu imagini? Si cel mai important....poate stiti de unde le putem cumpara!

alexandraandrei1982
10.07.2009, 14:46:14
nimeni nu zice nimic pe aici?|-):[email protected]

serena82
10.07.2009, 15:26:56
nimeni nu zice nimic pe aici?|-):[email protected]
Palarii am vazut in Moldova Mall, la etajul 2 parca si undeva pe Stefan cel Mare, aproape de sediul Reiffeisen, dar nu aveau borurile chiar mari mari. Ar trebui totusi sa incerci ca n-am mai trecut de ceva vreme pe acolo si e posibil sa fi adus si alte modele.

alexandraandrei1982
10.07.2009, 15:32:32
Palarii am vazut in Moldova Mall, la etajul 2 parca si undeva pe Stefan cel Mare, aproape de sediul Reiffeisen, dar nu aveau borurile chiar mari mari. Ar trebui totusi sa incerci ca n-am mai trecut de ceva vreme pe acolo si e posibil sa fi adus si alte modele.

Multumesc, dar eu sunt din Bucuresti:-B si e greu de mers pana acolo pt...palarie.

serena82
10.07.2009, 16:31:33
Multumesc, dar eu sunt din Bucuresti:-B si e greu de mers pana acolo pt...palarie.
Atunci intra pe topicul de Bucuresti si poate vei gasi informatiile necesare. Eu una nu cunosc deloc Bucurestiul si nu pot sa te ajut.

fubball
01.09.2009, 09:55:03
Fetelor...am o dilema. rochita mea pt cununia civila este bej. si nu prea stiu ce culoare sa imi iau la pantofi...ma gandeam la ceva rosu...si implicit si bijuteriile sa fie cam aceeasi nuanta..:-\ ma sfatuieste cineva?

sumpee
01.09.2009, 10:36:16
merge rosu, un verde...negru daca vrei, mov..ceva culoare mai "inchisa" ca sa contrasteze. ca daca iei alb sau tot bej..ori ceva nuanta de galben o sa fie prea banal. eu personal as merge pe verde/mov ca rosu nu prea imi place. acum depinde de ce gasesti si ce culori iti plac tie

fubball
01.09.2009, 10:55:07
merge rosu, un verde...negru daca vrei, mov..ceva culoare mai "inchisa" ca sa contrasteze. ca daca iei alb sau tot bej..ori ceva nuanta de galben o sa fie prea banal. eu personal as merge pe verde/mov ca rosu nu prea imi place. acum depinde de ce gasesti si ce culori iti plac tie
Depinde si ce culori gasesc....dar mai important depinde daca imi gasesc marimea mea....ca port 35...oricum multumesc mult de sfaturi!>:D< >:D<

madalinuta
01.09.2009, 17:09:39
intrebare : la un costumas cream desschis din 2 piese merge un set cu cercelusi si colier albastru inchis si pantofi auriu deschis??? :-SS :-SS :-SS chiar nu am idee de astfel de combinatii

ella81
29.01.2010, 15:05:00
asta este rochita surorii de la civila,si-a facut-o la comanda cu material de la miss giulia.

aciandra
01.03.2010, 20:21:51
aveti idee cam cat costa rochiile de ocazie de la white lady?

Butterfly87
01.03.2010, 21:42:42
aveti idee cam cat costa rochiile de ocazie de la white lady?
cand intrebasem eu anul trecut in primavara erau undeva peste 270 ron-300 chiar

mikabubu
01.03.2010, 22:01:15
rochita si pantofii pentru cununia civila..rochita mi-a facut-o mama mea:)

Butterfly87
01.03.2010, 22:07:59
ff draguta si vesela;-)

Nutu
02.03.2010, 08:36:39
aveti idee cam cat costa rochiile de ocazie de la white lady?Eu mi-am luat rochita de civil de la WL si am dat 800 ron pe ea anul trecut cam pe vremea asta!:-"

michelle20
02.03.2010, 09:18:09
Eu mi-am luat rochita de civil de la WL si am dat 800 ron pe ea anul trecut cam pe vremea asta!:-"

si eu probasem o rochita de civila si era cam 500 lei....deci destul de mult zic eu....da am renuntat ca am mers direct mireasa

andyne
02.03.2010, 11:21:36
Si eu vreau sa merg mireasa la civila, dar pentru orice eventualitate, am fost la magazinul Elegant de pe Elena Doamna, si am gasit the little black dress perfecta pt mine ;;), am dat 280 de lei pe ea, dar precizez ca sora mea a vazut acolo acelasi model de rochitza, cu voal negru in partea de jos si cu satin crem la bust la pretul de 3 milioane si ceva, si ea si-o cumparase din Moldova Mall cu 210 lei acum 2 saptamani, oricum nu e frumos din partea lor, prea mare diferenta de pret [-X, dar eu is foarte incantata de achizitia facuta ;))

lauriciul
02.03.2010, 14:39:03
La WL am intrebat si o rochita de ocazie e undeva in 3 si 10 milioane. :)

Nutu
02.03.2010, 20:16:07
si eu probasem o rochita de civila si era cam 500 lei....deci destul de mult zic eu....da am renuntat ca am mers direct mireasa
Si eu probasem una de 500 ron, dar mi-a ramas inima la cea mai scumpa...#-o

ada80
02.03.2010, 21:21:44
Esti frumusica si iti vine foarte bine rochita.;;)

hellen_yna
03.03.2010, 08:20:30
Foarte frumusica rochitza.:) Insa pantofiorii mi se par bestiali! :)
Sa le portii cat se poate de fericita ;)

miha2009
23.03.2010, 10:04:17
Frumusica si foarte vesela rochita ta, sa o porti cu placere:). Am vazut si eu anul trecut insa niste rochitele dragute, in Mall, la parter, la I.Sch(nu fac reclama:)) si aveau preturi acceptabile chiar daca uneori nu te poti apropia de acel magazin:(. Problema e ca cel putin noi vom face ambele cununii in aceeasi zi, stiu ca e obositor, dar se mai economisesc niste banuti;)) (ca facem doar din banutii nostrii, fara alt ajutor)

aciandra
23.03.2010, 10:24:59
eu mi-am luat rochita din pd ros, de la moda, de la un stand care a fost in mall. si nici nu a costat mult.:D

miha2009
23.03.2010, 10:26:47
Foarte frumos, putem vedea si noi niste pozici, ca sa o admiram?:)

aciandra
23.03.2010, 10:36:39
pe umeras nu pare cine stie ce, dar cand am imbracat-o si am vazut cum se muleaza pe corp mi-am schimbat parerea ;))

geany_m
23.03.2010, 22:59:48
pe umeras nu pare cine stie ce, dar cand am imbracat-o si am vazut cum se muleaza pe corp mi-am schimbat parerea ;))
Sa o porti cu placere!>:D<

miha2009
24.03.2010, 09:47:18

Foarte frumusica sa o porti cu multa placere:) :*

aciandra
24.03.2010, 10:37:01
multumesc fetelor.>:D< >:D<

Princes
24.03.2010, 10:50:55
cununia noastra

miha2009
25.03.2010, 14:06:58
cununia noastra

Foarte frumusica ai fost! Casa de piatra si multa fericire:*

lumy_s
30.03.2010, 19:47:05

foarte frumoasa rochita.......cat te-a costat si mai exact de la care stand ai luat-o?te rog din suflet sa-mi spui ca am o nunta in mai si sunt in cautari de rochii :((:((:((

asta este rochita surorii de la civila,si-a facut-o la comanda cu material de la miss giulia.
dar pe a ta de unde ai luat-o si cat te-a costat?

CONT-INCHIS-035
30.03.2010, 20:05:47
dar pe a ta de unde ai luat-o si cat te-a costat?
ella81 si-a luat bann.
Ea nu si-a cumparat-o, ci a fost cusuta.

lumy_s
30.03.2010, 20:24:02
ella81 si-a luat bann.
Ea nu si-a cumparat-o, ci a fost cusuta.
nu stiam.....merci mult de raspuns :*

CONT-INCHIS-035
30.03.2010, 21:57:59
nu stiam.....merci mult de raspuns :*
N-ai pt. ce. :)

ingeraszxw
02.04.2010, 10:20:23
cam asta cred ca o sa fie rochitza mea pt starea civila....daca nu mi-am facut nunta cu tema fluturahi macar la starea civila sami implinesc dorinta\:D/

Butterfly87
02.04.2010, 10:22:58
cam asta cred ca o sa fie rochitza mea pt starea civila....daca nu mi-am facut nunta cu tema fluturahi macar la starea civila sami implinesc dorinta\:D/
foarte draguta ..imi place foarte mult

miha2009
02.04.2010, 11:22:49

Foarte draguta :) Sa o porti cu placere si multa fericire:*

aciandra
03.04.2010, 00:33:11
ce draguta e! de unde ti-ai cumparat-o?

ingeraszxw
03.04.2010, 10:18:50
ce draguta e! de unde ti-ai cumparat-o?
am mers prin suceava...si de acolo am luat-o

bestbefore00
05.04.2010, 21:08:06
tare draguta, aproape ca mi-as lua si eu una la fel. desi as prefera o culare mai vesela

mihaelasimihai
08.04.2010, 18:58:17

Foarte frumoasa rochita ta si foarte bine iti sta cu ea:*:*, sa o porti cu mare drag.
Eu nu stiu ce voi purta dar o sa imi aleg ceva in functie de palariuta mea ;))

butterfly09
08.04.2010, 19:11:13
Vreau si eu rochita cu fluturasi.
Am o rochita de vara cu fluturasi dar imi place mult si cea a ta.
De ce spui ca nu ti-ai facut nunta cu fluturi?

ingeraszxw
10.04.2010, 11:41:55
Vreau si eu rochita cu fluturasi.
Am o rochita de vara cu fluturasi dar imi place mult si cea a ta.
De ce spui ca nu ti-ai facut nunta cu fluturi?
fiindca...multi au zis cai prea copilaros....insa am facut eu unele amestecaturi si tot o sa iasa "copilaroasa" :">

marya_anca
11.04.2010, 09:43:09

Foarte frumoasa rochita ta. Sa o porti fericita! :)

laura_mc
11.04.2010, 12:38:53
Saptamana trecuta am avut si eu cununia civila. Am avut emotii cu rochita, dar pana la urma a fost superba. ;))

Cel mai important este sa te simti tu bine in ea, no matter what the other says! Cand te simti bine in ea, stralucesti!

P.S. Foarte faina rochita cu fluturasi, dar eu cu siguranta si eu as fi ales o culoare diferita de negru/gri (cam sumbra, parerea mea personala, pentru un eveniment asa vesel/fericit).

ralukaG
11.04.2010, 19:31:52
Saptamana trecuta am avut si eu cununia civila. Am avut emotii cu rochita, dar pana la urma a fost superba. ;))

Cel mai important este sa te simti tu bine in ea, no matter what the other says! Cand te simti bine in ea, stralucesti!

P.S. Foarte faina rochita cu fluturasi, dar eu cu siguranta si eu as fi ales o culoare diferita de negru/gri (cam sumbra, parerea mea personala, pentru un eveniment asa vesel/fericit).

Foarte frumoase, si tu si rochita! Casa de piatra si spor la pregatirile de nunta!

mihaelasimihai
11.04.2010, 22:26:47

Foarte frumoase pozele pt ca si voi sunteti frumosi...Casa de piatra plina de iubire, fericire si copii frumosi!!!;;)

ingeraszxw
21.04.2010, 22:14:31

foarte frumoasa rochita...si ce multe laleleleee,,,,si pensiunea e faian unde o sa aveti nunta...felicitarii

Butterfly87
22.04.2010, 08:06:00

casa de piatra!! foarte draguta si rochita ta

ingeraszxw
26.06.2010, 13:46:26
buna fetelor

pana la urma am optat pe rochita cu multi fluturashi...si am asortat-o cu un buchetel de trandafiti crem la care am adaugat un fluturash crem sclipitor....si uite asa a trecut si acea zi

Pufulina18
07.07.2010, 05:18:03
Foarte frumoasa rochita ta si foarte bine iti sta cu ea:*:*, sa o porti cu mare drag.
Eu nu stiu ce voi purta dar o sa imi aleg ceva in functie de palariuta mea ;))

Foarte draguta rochia ta, ingeraszxw!

Si eu am optat pentru voaleta (dar la petrecerea de nunta), le ador!

Cam asa a fost tinuta mea la cununia civila, pe 2 iunie.
Nu ma asteptam sa ploua asa ca m-a zburlit putin :-s

ingeraszxw
07.07.2010, 17:46:21
superba rochitzaa

Butterfly87
07.07.2010, 21:37:52
Foarte draguta rochia ta, ingeraszxw!

Si eu am optat pentru voaleta (dar la petrecerea de nunta), le ador!

Cam asa a fost tinuta mea la cununia civila, pe 2 iunie.
Nu ma asteptam sa ploua asa ca m-a zburlit putin :-s
foarte frumoasa rochita dar si sandalutele superbe

Pufulina18
08.07.2010, 15:51:58
Multumesc mult fetelor! Cine ne mai arata tinute? Eu religioasa si petrecerea le am abia in Octombrie :D

laura_mc
08.07.2010, 17:34:18
buna fetelor

pana la urma am optat pe rochita cu multi fluturashi...si am asortat-o cu un buchetel de trandafiti crem la care am adaugat un fluturash crem sclipitor....si uite asa a trecut si acea zi

Felicitari!!! si Casa de piatra!

Ai fost superba in rochita cu fluturasi!

Pupici!

Danudza
11.08.2010, 09:22:13
Buna fetelor....

eu intru deja in panica ca nu gasesc nimik de imbracat pentru starea civila... dati-mi niste idei va rog de magazine pe unde sa ma mai duc sa vad tinute...:-s:-s:-<

laura_mc
11.08.2010, 17:54:31
Buna fetelor....

eu intru deja in panica ca nu gasesc nimik de imbracat pentru starea civila... dati-mi niste idei va rog de magazine pe unde sa ma mai duc sa vad tinute...:-s:-s:-<

Daca vrei ceva alb, diafan, am vazut ceva foarte fain in vitrina (imi pare oleaca rau ca nu erau cand cautam eu) la un magazin (langa florarie) din spatele Mall Moldova.

Alte locuri: mall-uri, pe langa cofetaria Select(in piata unirii), Alb & Negru si cam atat imi trec prin minte acum.

Spor la cautari si nu intra in panica, rochita te asteapta undeva.;)) E mai usor de gasit o rochita perfecta, decat un partener perfect.

Spor si asteptam poze cand gasesti.

sumpee
11.08.2010, 19:39:09
in mall la zara au tot felul de rochite faine. eu am vazut unele din dantela super, pe crem si negru

CONT-INCHIS-049
11.08.2010, 21:27:29
Multumesc mult fetelor! Cine ne mai arata tinute? Eu religioasa si petrecerea le am abia in Octombrie :D

Buna fetele,
Noi ne-am casatorit pe 8 martie 2010 si am vrut ceva in ton cu acest eveniment....poze am in semnatura;;)
Invitatii romani si familia mi-au spus ca aratam ca un "martisor;))"

clara111
31.08.2010, 09:51:20
Fetelor stiti cumva de unde sa iau si eu un bolero sau sacou pentru rochie? O sa am nunta in octombrie si tare frica imi este ca o sa fie racoare.

Ionyki
18.03.2011, 13:15:46
Buna. Sunt proaspat inregistrata :) Observ ca nimeni nu a mai postat de mult aici, dar sper ca cineva sa imi raspunda pana ma marit :) Nunta mea va avea loc in primavara 2012. Am vazut multe miresici care au purtat la Cununia Civila rochia de mireasa (banuiesc ca e mai comod) Voi ce ati purtat sau ce veti purta? Care sunt noile tendinte sa zic asa? Rochie de mireasa sau o alta Rochie (ambele si cununia civila si cununia religioasa in aceasi zi). Multumesc :)>-

andrweea
18.03.2011, 23:31:46
Buna. Sunt proaspat inregistrata :) Observ ca nimeni nu a mai postat de mult aici, dar sper ca cineva sa imi raspunda pana ma marit :) Nunta mea va avea loc in primavara 2012. Am vazut multe miresici care au purtat la Cununia Civila rochia de mireasa (banuiesc ca e mai comod) Voi ce ati purtat sau ce veti purta? Care sunt noile tendinte sa zic asa? Rochie de mireasa sau o alta Rochie (ambele si cununia civila si cununia religioasa in aceasi zi). Multumesc :)>-

buna...intr-adevar este mult mai comod dar si ieftin sa mergi la starea civila in rochia de mireasa...dar totul depinde de cum te organizezi si doresti

Sofyaly
23.06.2011, 16:49:00
buna...intr-adevar este mult mai comod dar si ieftin sa mergi la starea civila in rochia de mireasa...dar totul depinde de cum te organizezi si doresti

Eu voi avea o alta rochita la cununia civila. Va fi mai greu un pic..de la Starea Civila tb sa merg din nou acasa sa ma schimb, gatit..etc..apoi cununia religioasa, sedinta foto si petrecerea... dar eu zic ca depinde de fiecare cum isi doreste...eu asa mi-am dorit..am visat intotdeauna ca voi pleca de acasa, in rochia de mireasa direct la biserica :)

andrweea
24.06.2011, 09:15:12
Eu voi avea o alta rochita la cununia civila. Va fi mai greu un pic..de la Starea Civila tb sa merg din nou acasa sa ma schimb, gatit..etc..apoi cununia religioasa, sedinta foto si petrecerea... dar eu zic ca depinde de fiecare cum isi doreste...eu asa mi-am dorit..am visat intotdeauna ca voi pleca de acasa, in rochia de mireasa direct la biserica :)

noi avem starea civila la 13.00 si avem timp sa ne imbracam si sa mai rasuflam

Ionyki
24.06.2011, 11:31:54

Da, cu siguranta e mult mai interesant iar emotiile sunt mai mari :D. rochita "trebuie" sa fie alba sau te-ai decis spre alta culoare?

andrweea
26.06.2011, 18:26:51
Da, cu siguranta e mult mai interesant iar emotiile sunt mai mari :D. rochita "trebuie" sa fie alba sau te-ai decis spre alta culoare?

eu rochita pe starea civila mi-am luat-o lila cu gandul sa o mai imbrac si cu alte ocazii

Ionyki
27.06.2011, 13:43:19
Asa ma gandeam si eu, sa imi iau o rochie pe care sa o port si mai tarziu... Nu are rost sa imi iau una neaparat tot alba. Mi-ar placea tare mult sa gasesc insa una cu imprimeu floral (de preferabil niste maci rosii) :D

Ionyki
27.06.2011, 13:45:37
eu rochita pe starea civila mi-am luat-o lila cu gandul sa o mai imbrac si cu alte ocazii
Acus ai sa o porti. Iti doresc sa iti iasa nunta exact asa cum ai visat-o alaturi de cel drag. Si de ce nu astept cu nerabdare fotografii cu rochita lila :). Casa de piatra! :*

andrweea
28.06.2011, 09:33:45
Acus ai sa o porti. Iti doresc sa iti iasa nunta exact asa cum ai visat-o alaturi de cel drag. Si de ce nu astept cu nerabdare fotografii cu rochita lila :). Casa de piatra! :*

nu stiu cum o sa o imbarc ...se anunta rece si ploaie:((

Ionyki
28.06.2011, 12:29:28

Adevarul ca vremea nu prea ajuta pe nimeni zilele astea, e cam capricioasa. Poate totusi te lasa sa porti vestimentatia care o doresti. Daca nu, te-ai gandit deja la un plan de rezerva? Eu de pilda nu as sti unde sa fac fotografiile de la sedinta foto pe o vreme urata. Iti urez muuuult succes si sper ca vremea sa tina cu tine si sa fie cald si soare!

Sofyaly
28.06.2011, 15:40:04

rochita mea va fi roz cu alb...cam asta va fi si cromatica nuntii...decoratiunile vor fi tot roz cu alb, iar domnisoricile mele vor avea rochite roz...si bineinteles rochita mea de mireasa va fi alba ;;) oricum, vorba Andreei...rochita o voi putea purta si cu o alta ocazie ;)

Sofyaly
28.06.2011, 15:44:53

intr-adevar...vremea ne poate supara un pic...dar chiar daca nu va fi un soare stralucitor, eu zic ca nu tb sa te lasi coplesita de asta. la rochita poti sa iti iei niste ciorapei si eventual un bolero sau un sacou pe deasupra; in ceea ce priveste partea morala, zambeste, indiferent de vreme! oricum va fi cea mai frumoasa zi din viata ta!!!! o nunta frumoasa si distractie placuta! asteptam pozici ;)

andrweea
29.06.2011, 16:28:36
Adevarul ca vremea nu prea ajuta pe nimeni zilele astea, e cam capricioasa. Poate totusi te lasa sa porti vestimentatia care o doresti. Daca nu, te-ai gandit deja la un plan de rezerva? Eu de pilda nu as sti unde sa fac fotografiile de la sedinta foto pe o vreme urata. Iti urez muuuult succes si sper ca vremea sa tina cu tine si sa fie cald si soare!

planul de rezerva ar fi sa-mi iau un bolero...pt rochia de mireasa l-am si cumparat ..cat despre sedinta foto nu intra in calcul pt ca vrem sa o facem inainte sau dupa nunta...nu avem unde lasa invitatii 2 ore cat dureaza sedinta

Ionyki
30.06.2011, 14:41:22
planul de rezerva ar fi sa-mi iau un bolero...pt rochia de mireasa l-am si cumparat ..cat despre sedinta foto nu intra in calcul pt ca vrem sa o facem inainte sau dupa nunta...nu avem unde lasa invitatii 2 ore cat dureaza sedinta

Sunt uimita un pic pentru ca esti singura persoana care imi spune de sedinta foto astfel. Invitatii sunt din alta localitate? Nu vad de ce nu i-ai lua si pe ei intr-o plimbare :) Unde te-ai gandit ca si locatie pentru sedinta foto? Uite azi era o zi destul de frumusica :) La eveniment sper sa ai parte macar de o vreme ca aceasta.

Ionyki
30.06.2011, 14:49:23
rochita mea va fi roz cu alb...cam asta va fi si cromatica nuntii...decoratiunile vor fi tot roz cu alb, iar domnisoricile mele vor avea rochite roz...si bineinteles rochita mea de mireasa va fi alba ;;) oricum, vorba Andreei...rochita o voi putea purta si cu o alta ocazie ;)

Imi place albul la fel de mult cat imi place si rozul :D Abia astept sa vad pozici (si acus voi avea ocazia) cu decoratiunile facute si ce idei ai avut ca sa le combini cat mai bine. aaa si rochitele domnisoarelor de onoare sunt la fel identice sau numai culoarea?

Sofyaly
03.07.2011, 12:08:54
Imi place albul la fel de mult cat imi place si rozul :D Abia astept sa vad pozici (si acus voi avea ocazia) cu decoratiunile facute si ce idei ai avut ca sa le combini cat mai bine. aaa si rochitele domnisoarelor de onoare sunt la fel identice sau numai culoarea?

Buna,

Ma bucur ca te inspira ideea mea :)

Mi-a venit rochita pt cununia civila (nasica mea daduse comanda de pe net; e cadou din partea ei ;;) ). Nu e chiar roz in realitate (desi in poza de pe net asa era), dar oricum e foarte frumoasa. Imi place mult, desi e o combinatie intre roz si piersica... :) Oricum,ma incadrez in continuare in culorile nuntii, desi nu e rozul pe care il asteptam :)
Rochitele domnisoarelor sunt facute din acelasi material,au cam aceeasi lungime,dar am lasat domnisoricile sa si le personalizeze dupa plac :) Macar atat sa le las libertate :D

anca_aimee
18.10.2011, 21:21:32
Oare e o idee buna sa fiu imbracata tot in rochita de mireasa si la civila? Nu cred ca m-as simti prea confortabil. E preferabil un costumas alb? multumesc

alinut07
23.10.2011, 13:30:20
Oare e o idee buna sa fiu imbracata tot in rochita de mireasa si la civila? Nu cred ca m-as simti prea confortabil. E preferabil un costumas alb? multumesc

Sincer si eu mi as dori sa ma imbrac in alta rochie la civila si la biserica in rochia de mireasa, dar multe pers m au sfatuit sa merg in rochia de mireasa la ambele :(. Nu am idee cum voi proceda, o sa vad eu.
Depinde de tine ce preferi, nu e obliatoriu sa fie ceva alb ;-)

Bianca_K
23.10.2011, 13:45:50
si nasa noastra ne zicea ca e mai bine sa merg in rochita de mireasa si la civila din motiv ca am economisi timp, dar eu una nu vreau. vreau sa fie 2 evenimente distincte, in plus civila o voi programa dimineata pe la 11, la 1-1:30 merg la coafor, biserica o am programata la 17:00, asa ca timp va fi. Pentru civila ma gandeam la o rochita, de culoarea somonului sau piersicuta nicidecum alba, dar acum fiecare cu gusturile lui, daca cineva vrea rochita sau costumas de culoare alba nu inseamna ca nu e o alegere buna.
spor in toate!!

alinut07
23.10.2011, 13:56:36
si nasa noastra ne zicea ca e mai bine sa merg in rochita de mireasa si la civila din motiv ca am economisi timp, dar eu una nu vreau. vreau sa fie 2 evenimente distincte, in plus civila o voi programa dimineata pe la 11, la 1-1:30 merg la coafor, biserica o am programata la 17:00, asa ca timp va fi. Pentru civila ma gandeam la o rochita, de culoarea somonului sau piersicuta nicidecum alba, dar acum fiecare cu gusturile lui, daca cineva vrea rochita sau costumas de culoare alba nu inseamna ca nu e o alegere buna.
spor in toate!!

Bine zis ;-)
Eu ma gandeam la o rochita turcoaz sau albastru deschis, oricum ceva pe acolo :-p
Spor si tie!!!

onia
07.01.2012, 17:31:45
salut fetelor
eu m-am gandit sa merg la cununia civila in rochia de mireasa pentru ca mi se pare mai comod si nu asa de obositor, apoi merg la cea religioasa si dupa la sedinta foto
a mai fost vreuna dintre voi in Iasi la starea civila in rochie de mireasa , ca din cate am inteles eu astia nu ar accepta? eu nu sunt din iasi si difera multe chestii fata de la suceava de unde provin eu
va multumesc

onia
07.01.2012, 17:40:32
Pt andrweea.
Si eu am nunta tot la salon melody la moara de foc
Te rog sa mai pui pareri si impresii de cum merge cu pregatirile si daca esti multumita de serviciile lor
Ms mult si mult spor la pregatiri

JoAnne_bt
07.01.2012, 19:17:34
salut fetelor
eu m-am gandit sa merg la cununia civila in rochia de mireasa pentru ca mi se pare mai comod si nu asa de obositor, apoi merg la cea religioasa si dupa la sedinta foto
a mai fost vreuna dintre voi in Iasi la starea civila in rochie de mireasa , ca din cate am inteles eu astia nu ar accepta? eu nu sunt din iasi si difera multe chestii fata de la suceava de unde provin eu
va multumesc

stai linistita, cei de la starea civila nu au astfel de interdictii... si eu am fost in rochia de mireasa. mai ales daca civila si religioasa sunt in aceeasi zi, mi se pare ca e prea multa bataie de cap sa ai 2 tinute :)

petel
31.03.2012, 16:16:20
salut fetelor
va multumesc

Cam toate fetele care au si cununia religioasa in aceeasi zi merg in rochita de mireasa . Ar fi cam greu sa de schimbi de tinuta la cata alergatura e in ziua aia.

beanne
28.06.2012, 11:32:28
salut fetelor
va multumesc

Buna,

Am avut nunta in luna mai..si nu are nimeni nici o problema cu rochia de mireasa..poti merge linistit imbracata in ea..asa am facut si eu:) Sper sa ti fi fost de folos!

Buna,

Eu am fost tot in rochie de mireasa..am avut starea civila dupa-masa la 15.30..si a fost foarte ok. nu am mai pierdut timpul cu imbracatul si dezbracatul..de "n"ori..dar e alegerea ta! Spor!

Ionnyk
24.08.2012, 20:34:15
Eu nu sunt deacord cu rochia de mireasa la starea civila! Daca ar fi dupa mine as interzice asa ceva. Rochia de mireasa este o rochie pompoasa, eleganta, de bal, de eveniment, nicidecum o rochie de mers la o institutie publica. Consider ca ar trebui o tinuta casual-eleganta, insa nu de seara (am vazut si cu rochii de satin), insa nici prea de strada. Cat despre chestia cu timpul.... DOAMNELOR, e nunta voastra, daca ar fi sa ne luam dupa comoditate, de ce ne mai coafam, fardam, si facem toate ritualurile?? Toate cer timp insa trebuie sa incercam sa le facem pe toate!

carmen.sylva
25.08.2012, 10:07:07
Eu nu sunt deacord cu rochia de mireasa la starea civila! Daca ar fi dupa mine as interzice asa ceva. Rochia de mireasa este o rochie pompoasa, eleganta, de bal, de eveniment, nicidecum o rochie de mers la o institutie publica. Consider ca ar trebui o tinuta casual-eleganta, insa nu de seara (am vazut si cu rochii de satin), insa nici prea de strada. Cat despre chestia cu timpul.... DOAMNELOR, e nunta voastra, daca ar fi sa ne luam dupa comoditate, de ce ne mai coafam, fardam, si facem toate ritualurile?? Toate cer timp insa trebuie sa incercam sa le facem pe toate!
Foarte bine punctat! Pana si parintii nostri aveau tinute diferite pentru cununia civila si cea religioasa. Imi amintesc cu mare drag costumul mamei, un deux pieces cu un sacou foarte bine croit de culoarea fildesului, manusi, toca ... alte vremuri.
Casa de piatra mireselor de astazi si de maine!

bluepietricica
10.09.2012, 23:08:13
salut fetelor
va multumesc

Buna, nu am auzit de aceasta interdictie si eu as vrea sa merg cu rochia de mireasa si pana acum nu am auzit ca nu ar fi voie, ba mai mult am si prietene care au mers in rochia de mireasa

alinut07
12.11.2012, 17:40:46
Nu iti interzice nimeni sa vii imbracata in rochia de mireasa la cununia civila :-p
Eu am ales alta rochita pt ca asa mi am dorit eu si plus ca mi sa parut mai comod :D

ellah
14.11.2012, 08:01:58
salut fetelor
va multumesc

Bună!
Eu am avut nunta vara aceasta și am mers în rochie de mireasă, cu voal și tot tacâmul. Cine ți-a spus că există o astfel de interdicție, a vorbit aiurea și în necunoștință de cauză. Până la urmă e dreptul tău să te îmbraci cum vrei și ei nu au cum să interzică mireselor să vină în rochie de mireasă.

Paula-Ramona
15.03.2013, 11:22:53
Eu nu merg imbracata in rochie de mireasa la cununia civila.Dar stiu ca nu e interzis pentru o ca o prietena de a mea a facut in 2005 nunta si era imbracata in mireasa,cu voal si de toate si pe urma s-a dus direct la biserica.
Asa ca fiecare face cum vrea.

IrinaAndreea
03.11.2016, 17:08:15
De unde v-ati luat rochii pentru cununia civila? Ceva ce sa mai pot purta si dupa aceea daca se poate. :">