PDA

Versiunea completa : Vestimentatie pentru cununia civila

Pagini : [1] 2

alinamihaela
30.03.2007, 14:34:12
Aproape ca am terminat cu toate..printre utimele care mai trebuiesc rezolvate este costumatia de civila..costum sau rochita? Rochita mi se pare ca ar trebui sa fie pentru seara si nu prea merge la civila..cred.Costum? De care si de unde? Office sau nu..Am vazut niste costume chiar f dragute la casa Wanda dar inca sunt nehotarata

matzuici
30.03.2007, 14:38:22
Intamplator am nunta in aceeasi zi cu tine dar in Iasi.Cred ca cel mai potrivit pt cununia civila e un costumas.Eu asa ma imbrac.

ioana_taranu
30.03.2007, 16:13:51
Ok, ma intereseaza si pe mine subiectul. Eu cred ca un costum e potrivit. Mi se pare deplasat sa merg in rochie eleganta, eventual de seara la starea civila.

Are cineva idee cam cat costa costumasele de la Casa Wanda?

___ALEXANDRA___
30.03.2007, 17:11:00
Ok, ma intereseaza si pe mine subiectul. Eu cred ca un costum e potrivit. Mi se pare deplasat sa merg in rochie eleganta, eventual de seara la starea civila.

DIN CATE STIU EU NU SUNT EXAGERAT DE SCUMPE .... EU AM SA ALOC 500 RON PT COSTUM SI DE ACOLO VREAU SA IAU PT CA AU NISTE MODELE CARE MA DAU PE SPATE;-) DAR CEL MAI SIGUR SI MAI SIGUR E SA TRAGI O FUGA PE LA UN MAGAZIN... AU SI IN MALL SI PE STEFAN...

AnaM
30.03.2007, 18:56:45
Eu vreau un costumas subtire de vara din bumbac, cu sacouas si pantaloni pix cu talie joasa :D Stie cineva pe unde se gaseste? :D

nadiai
30.03.2007, 19:07:50
viitoarea mea scoacra a cumparat de acolo un costumas cu putin sub 500 de ron.. unele sunt insa mai scumpe..
la nicky am mai vazut niste costumase foarte bine lucrate .. insa erau ceva mai scumpe.. 600-700..

ioana_taranu
30.03.2007, 22:01:03
DIN CATE STIU EU NU SUNT EXAGERAT DE SCUMPE .... EU AM SA ALOC 500 RON PT COSTUM SI DE ACOLO VREAU SA IAU PT CA AU NISTE MODELE CARE MA DAU PE SPATE;-) DAR CEL MAI SIGUR SI MAI SIGUR E SA TRAGI O FUGA PE LA UN MAGAZIN... AU SI IN MALL SI PE STEFAN...

As trage si maine o fuga pana la magazin, dar sunt in Germania....aici locuiesc...de asta v-am intrebat pe voi...:)

Mie cel mai mult in Iasi imi plac costumele de la Wanda. E adevarat ca materialele nu fac banii, dar cel putin costumele alea au fata...si oricum nu il iau ca sa merg la servici cu el...am si eu o toana, sa imi iau de acolo, trebuie sa ma intelegeti... :)

nicoleta
30.03.2007, 23:45:10
ce bine de mine k nu mai tre sa ma preocup si de asta . voi merge in rochie de mireasa si dupa aia la biserica .sincer am scapat<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

micky
31.03.2007, 10:28:15
ce bine de mine k nu mai tre sa ma preocup si de asta . voi merge in rochie de mireasa si dupa aia la biserica .sincer am scapat<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

si eu ma voi imbraca in rochia de mireasa la cununia civila....o sa programez cununia undeva prin jurul orei 4, apoi vom face sedinta foto si apoi cununia religioasa:D.....si scap de cheltuielile pt costum:D

cristiana
31.03.2007, 10:42:28
Eu inca nu stiu ce sa fac. Pentru miresicile care au civila dimineata: va duceti la coafor de doua ori sau va faceti frumoase singure ?

nicoleta
31.03.2007, 12:14:46
eu una as zice sa te duci la un coafor pt k si acele poze vor fi tot in albumul de nunta si.................

___ALEXANDRA___
31.03.2007, 16:29:16
As trage si maine o fuga pana la magazin, dar sunt in Germania....aici locuiesc...de asta v-am intrebat pe voi...:)

Mie cel mai mult in Iasi imi plac costumele de la Wanda. E adevarat ca materialele nu fac banii, dar cel putin costumele alea au fata...si oricum nu il iau ca sa merg la servici cu el...am si eu o toana, sa imi iau de acolo, trebuie sa ma intelegeti... :)

subscriu;;) si mie imi place wanda tare de tot si de acolo imi voi lua tinuta pt cununia civila si sincer abia astept sa intru intre costumasele alea sa incep sa probez;))

ancuta_andrei
31.03.2007, 18:55:38
[quote=cristiana;165455]Eu inca nu stiu ce sa fac. Pentru miresicile care au civila dimineata: va duceti la coafor de doua ori sau va faceti frumoase singure ?[/quot
Eu una merg de doua ori

madalinabul
31.03.2007, 23:56:54
felelor eu mi-am luat costumul de cununie de la casa wanda, nu am reusit sa atasez poze deoarece uby uita tot timpul sa imi aduca cablul de date.am dat 350 lei, mie imi place foarte mult.din caz de nu va vine costumul din magazin se poate face la comanda, e gata in 2 zile si are acelasi pret ca in magazin,se fac si retusuri.eu am avut noroc ca am gasit marimea mea, difera costumele din magazin la acelasi model, eu am probat acelasi model de costum si aceeasi marime de la casa wanda si unul facut de ingrid vlasov, vreau sa spun ca este o mare diferenta

MIHA74
02.04.2007, 12:47:08
Alina si Matzuici si eu tot pe 21.07 am nunta :)
Dar cununia civila vreau sa o plasez inainte cu 2-3 zile. Sunt pro costumas sau cine stie daca or fi 35/40 grade putem lua o rochita fara maneci eleganta! NU?

alinamihaela
02.04.2007, 15:07:15
Am mai vazut costumase dragute la Otiolla in Podu Ros si nu f scumpe ...tot in jur de 350 Ron..dar f fine. Deasemenea mai e un magazin cu costume dragute in spate la Moldova Mall la fel de dragute. Sunt ceva mai deosebite si nu f office

alinamihaela
02.04.2007, 15:08:34
Alina si Matzuici si eu tot pe 21.07 am nunta :)
Dar cununia civila vreau sa o plasez inainte cu 2-3 zile. Sunt pro costumas sau cine stie daca or fi 35/40 grade putem lua o rochita fara maneci eleganta! NU?

Mie mi se pare ca ar merge si rochie eleganta, nasa mea a avut rochie si a f superba

madalinabul
02.04.2007, 22:29:12
Am mai vazut costumase dragute la Otiolla in Podu Ros si nu f scumpe ...tot in jur de 350 Ron..dar f fine. Deasemenea mai e un magazin cu costume dragute in spate la Moldova Mall la fel de dragute. Sunt ceva mai deosebite si nu f office

sunt foarte frumoase costumasele de la corint din spate de la moldova, dar au marimi destul de mari, au si rochitze foarte frumoase, la fel si la nelmar, si-a luat sora mea o rochie superba, lunga de seara

___ALEXANDRA___
03.04.2007, 14:02:59

da... am vazut aseara la otiola o rochie superba:-B care in combinatie cu un taioras asortat ar arata demential... de fapt ea arata demential si fara dar.. na..si costa 220

madalinabul
11.04.2007, 22:48:14
Eu inca nu stiu ce sa fac. Pentru miresicile care au civila dimineata: va duceti la coafor de doua ori sau va faceti frumoase singure ?

eu voi merge doar o data la coafor inainte de cununia civila

mitzura
13.04.2007, 10:12:54
Va atasez si eu o poza cu costumasul meu de la civila.E cu pantalon +maieu negru sin satin f subtire,la decolteu in v si partile suprapuse,vad ca se poarta tare mult genul acesta de decolteu+sacou auriu. Eu am avut pe 10 martie. L-am luat de la magazinul din piata unirii,chiar in statia de tramvai si a fost 300 RON. Am fost si la coafor+cosmetica pt sprancene si tratament si epilat+manichiura.

alibd
13.04.2007, 11:03:34
Va atasez si eu o poza cu costumasul meu de la civila.E cu pantalon +maieu negru sin satin f subtire,la decolteu in v si partile suprapuse,vad ca se poarta tare mult genul acesta de decolteu+sacou auriu. Eu am avut pe 10 martie. L-am luat de la magazinul din piata unirii,chiar in statia de tramvai si a fost 300 RON. Am fost si la coafor+cosmetica pt sprancene si tratament si epilat+manichiura.

Super! Chiar imi place!

mitzura
13.04.2007, 11:36:22
multumesc frumos!eu m-am simtit f bine in el. Mai era ideea cu casa wanda,dar erau albe si tare subtiri. Totusi era 10 martie, putea fi ploaie si frig. Din fericire a fost f frumos!

CataAna
13.04.2007, 11:56:35

Foarte frumos costumasul. Imi place ca are luciu si detaliile cu floricele din ce in ce mai rare sunt super. E mult mai dragut decat tot ce am vazut eu pe la Wanda...
:*

nicoleta
13.04.2007, 11:57:32
Salut !!!!!!!!!! Dar e chiar superb si nu a costat nici multi bani!!!!!!!!!!!! Bv =D>=D>=D>=D>=D>=D> . Asteptam poze si cu tine sa vedem cat de frumoasa ai fost!!!!!!!!

mitzura
13.04.2007, 12:33:54
Ok...pun poze,desi nu prea vroiam sa imi apara fata pe net.am vazut ca multe ati pus si nu am auzit de vreo problema.

nadiai
13.04.2007, 13:13:13
dragutz costumasul. si te prinde tare bine
Sunteti in fata la recital in a 2 a poza?

adinac_ro
13.04.2007, 13:20:00
Ok...pun poze,desi nu prea vroiam sa imi apara fata pe net.am vazut ca multe ati pus si nu am auzit de vreo problema.

Va temeti ca raufacatorii or sa va puna coarne si mustati?;))
Sa va fie d ebine casatoria, intr-adevar e frumos costumul

mitzura
13.04.2007, 14:19:40
da,suntem in fata la recital,am facut acolo o masa cu familia,sa cunoasca locatia nuntii:-p Nu ne temem de "coarne si mustati", dar eu am avut in trecut niste experiente mai neplacute legate de imagini/convorbiri telefonice si de aceea am ezitat...

alibd
13.04.2007, 14:33:13

Foarte frumusei sunteti impreuna! Sa va fie de bine, iar la nunta tot zambetul din poze sa il aveti!:*

nadiai
13.04.2007, 15:18:41
da,suntem in fata la recital,am facut acolo o masa cu familia,sa cunoasca locatia nuntii:-p Nu ne temem de "coarne si mustati", dar eu am avut in trecut niste experiente mai neplacute legate de imagini/convorbiri telefonice si de aceea am ezitat...
aa cool.. si cum a fost mincarea?

mitzura
13.04.2007, 15:24:32
Nu a avut nimeni nici o plangere! Noi mai mancam acolo si ne-a placut de fiecare data. Am incercat salate,fripturi,ciorba de burta, valdostana,clatite,prajitura casei,fructe flambate si totul a fost f bun.

nadiai
13.04.2007, 15:51:31
te pup merci mult de tot..
scuze fetelor de "off-topic" :P

adinac_ro
13.04.2007, 19:17:09
te pup merci mult de tot..
scuze fetelor de "off-topic" :P

Fetelor o iertam pe nadia?

alibd
14.04.2007, 12:08:36
Fetelor o iertam pe nadia?

Hai sa trecem cu vederea! Macar de data asta...;))

madalinabul
14.04.2007, 16:49:06

si mie mi-a placut mult costumasul l-am probat dar imi era mare tare::(( :(( :(( :(( , e foarte frumos sa il potri cu placere.

alinaclau
14.04.2007, 17:05:52
fetelor eu ma imbrac....=D> =D> in rochita de mireasa si la starea civila!!!!!!<:-P <:-P ce ziceti de asta??????asta pentru ca la st.civ.suntem programati la ora16,iar la biserica suntem la 17.E super bine ca am prins asa fain orele!!dar am niste emotiiiiiii.................:-SS :-SS :-SS

Simona06
14.04.2007, 18:12:03
Foarte frumos si costumasul si voi!Bravo!V-a stat f bine si sunteti f draguti!!!Felicitari!=D> =D> :*

adinac_ro
14.04.2007, 18:20:17
fetelor eu ma imbrac....=D> =D> in rochita de mireasa si la starea civila!!!!!!<:-P <:-P ce ziceti de asta??????asta pentru ca la st.civ.suntem programati la ora16,iar la biserica suntem la 17.E super bine ca am prins asa fain orele!!dar am niste emotiiiiiii.................:-SS :-SS :-SS

Exact exact acelasi program mi-l doresc si eu.La biserica deja am stabilit ora 5 si acum am emotii la starea civila ca m-am gandit ca vreau la 4 si stiu ca ei la 4 inchid, dar daca ai tu poate voi avea si eu.Ce fain ...exact asa vreau si eu.

mitzura
15.04.2007, 08:54:42
Fetelor,va multumesc tuturor!

alibd
15.04.2007, 10:36:16

Foarte bine! Si eu vreau sa fac lucrul asta.... Sper sa gasesc ora pe care o vfeau la starea civila.

Simona06
15.04.2007, 12:01:47
Numai eu nu stiu ce si cum o sa fac!=P~ Pana acum ziceam ca o sa facem separat cununia civila de cea religioasa,adica in alta zi..dar acum el vrea in aceeasi zi,DAR nu cu aceleasi haine!!Zice ..cum sa ma imbractot in rochia de mireasa?!si el in acelasi costum?!Naspa...vom vedea noi,mai este timp.Si cum noua ne place sa lasam totul pt ultima zi..avem timp sa ne decidem si sa ajungem la o intelegere.;))

alibd
15.04.2007, 13:35:45
Numai eu nu stiu ce si cum o sa fac!=P~ Pana acum ziceam ca o sa facem separat cununia civila de cea religioasa,adica in alta zi..dar acum el vrea in aceeasi zi,DAR nu cu aceleasi haine!!Zice ..cum sa ma imbractot in rochia de mireasa?!si el in acelasi costum?!Naspa...vom vedea noi,mai este timp.Si cum noua ne place sa lasam totul pt ultima zi..avem timp sa ne decidem si sa ajungem la o intelegere.;))

E o chestiune de preferinte, pana la urma! Eu vreau sa ma scutesc de o bataie de cap, sa nu mai am si grija unei alte vestimentatii, etc. Si asa imi e suficient ca trebuie sa stau dupa toti nuntasii din alte judete, sa vad daca mi-au ajuns parintii la ora care trebuia si alte lucruri de genul asta...;-)

Simona06
15.04.2007, 14:00:48
E o chestiune de preferinte, pana la urma! Eu vreau sa ma scutesc de o bataie de cap, sa nu mai am si grija unei alte vestimentatii, etc. Si asa imi e suficient ca trebuie sa stau dupa toti nuntasii din alte judete, sa vad daca mi-au ajuns parintii la ora care trebuia si alte lucruri de genul asta...;-)
Asa si este..e destul stres si multe lucruri de facut ca sa mai avem si girja unui alt machiaj si altei vestimentatii!Dar..trebuie sa tin cont si de dorintele lui..trebuie sa ajungem la un compromis.

CrisB
15.04.2007, 14:03:39

Buna Simona, daca as avea cununia civila in aceeasi zi nici nu as sta pe ganduri m-as imbraca tot cu rochita de mireasa.

alibd
15.04.2007, 14:12:38
Asa si este..e destul stres si multe lucruri de facut ca sa mai avem si girja unui alt machiaj si altei vestimentatii!Dar..trebuie sa tin cont si de dorintele lui..trebuie sa ajungem la un compromis.

Normal ca trebuie sa tii cont si de parerea lui! Dar sunt sigura ca, pana la urma veti ajunge la o cale de mijloc care sa va avantajeze pe amandoi! >:D<

Simona06
15.04.2007, 23:55:16
Normal ca trebuie sa tii cont si de parerea lui! Dar sunt sigura ca, pana la urma veti ajunge la o cale de mijloc care sa va avantajeze pe amandoi! >:D<
Sper!O sa fie bine,cred..indiferent de cum si cu ce ne vom imbraca.pt mine chiar nu conteaza asa tare..cred ca voi face cum isi doreste el,ca mie mi-e indiferent.

Milagros
18.04.2007, 15:57:16

Cum ati reusit sa obtineti o ora asa tarzie? La mine nu s-a putut! :(( :(( :(( Suntem ultimii la 11,45

adinac_ro
19.04.2007, 19:35:08
Cum ati reusit sa obtineti o ora asa tarzie? La mine nu s-a putut! :(( :(( :(( Suntem ultimii la 11,45

Pai ea are sambata parca si programul e diferit.
Vis-a-vis de cele doua "casatorii" in aceeasi zi cu tinute diferite noi am facut astfel.El vroia chiar la biserica civila, eu l-am rugat sa se mai gandeasca ca eu tin neaparat acolo ca mi se pare traditional etc.si a acceptat.A vrut tinute diferite si am cazut la un acord, eu ma imbrac mireasa el va avea 2 tinute ( unul pt casatorii unul pt petrecere).asa am incercat noi sa ne completam.ne-a mers bine pana acum si avem si vre-o luna de cand nu ne-am certat nici macar de la "cine duce gunoiul"Am intrat in "luna oarba".Apropos imi caut melodie pt telefon , marsul nuptial sa stiu in ultima saptamana ca imi suna clopotele de cununie.:D

Simona06
19.04.2007, 19:49:23
Pai ea are sambata parca si programul e diferit.
Vis-a-vis de cele doua "casatorii" in aceeasi zi cu tinute diferite noi am facut astfel.El vroia chiar la biserica civila, eu l-am rugat sa se mai gandeasca ca eu tin neaparat acolo ca mi se pare traditional etc.si a acceptat.A vrut tinute diferite si am cazut la un acord, eu ma imbrac mireasa el va avea 2 tinute ( unul pt casatorii unul pt petrecere).asa am incercat noi sa ne completam.ne-a mers bine pana acum si avem si vre-o luna de cand nu ne-am certat nici macar de la "cine duce gunoiul"Am intrat in "luna oarba".Apropos imi caut melodie pt telefon , marsul nuptial sa stiu in ultima saptamana ca imi suna clopotele de cununie.:D
=)) =)) =)) Cand mai mergeam la coafor mai vedeam pe acolo mirese carora le suna telefonul cu marsul nuptial..e un trend probabil.

adinac_ro
19.04.2007, 19:51:47
=)) =)) =)) Cand mai mergeam la coafor mai vedeam pe acolo mirese carora le suna telefonul cu marsul nuptial..e un trend probabil.

Serios?Chiar nu am auzit asta niciodata.Mie mi-a venit ideea la sarbatori cand auzeam mai peste tot la soneria telefoanelor colinde.Eu tot am sa imi pun.Mi se parae funny.

adinac_ro
19.04.2007, 19:53:44
Mie ideea mi-a venit la sarbatori cand auzeam telefoane mobile personalizate cu colinde.Mi se pare funny si vreau, oricum am vibratii la tel si soneria se aude fff putin ca mereu sunt pe faza.Dar vreauuuuu

Simona06
19.04.2007, 19:57:36
Mie ideea mi-a venit la sarbatori cand auzeam telefoane mobile personalizate cu colinde.Mi se pare funny si vreau, oricum am vibratii la tel si soneria se aude fff putin ca mereu sunt pe faza.Dar vreauuuuu
Dar e misto ideea,acu sa si faci rost de melodie.Cauta pe retea,cine stie..

alinamihaela
25.04.2007, 11:39:34
Revin la intrebarea initiala...cu ce ne imbracam la civila?

sunset
25.04.2007, 12:42:51
daca are cineva vreo idee ... ca eu sunt pe dealuri deja

mitzura
25.04.2007, 12:46:15
Otiola,magazinul de langa dacon emerald moldova(signora parca se cheam),am vazut ca va fi din nou targ de haine la providenta intre 9 si 13 mai...

sunset
25.04.2007, 12:53:41
eu asa ceva caut...

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/s07_D02101_berry_v2.jpg

mitzura
25.04.2007, 14:02:16
Seamana cu o rochie pe care mi-am luat-o mai demult de la nelmar.Incearca pe Stefan cel mare sau in mall.

sste1711
25.04.2007, 16:30:13
eu asa ceva caut...

http://i40.photobucket.com/albums/e220/ralu_twr/s07_D02101_berry_v2.jpg
cred ca am vazut asa ceva in moldova mall...la magazinul ala care are si rochii de mireasa...nu e identic modelul dar e pe aproape....e una grena si una albastra parca...

sunset
25.04.2007, 16:37:57
cum ies de la serviciu, merg sa vad.
merci :*

sste1711
25.04.2007, 17:00:32
cum ies de la serviciu, merg sa vad.

merci :*

cu placere:* si sa ne zici si noua ce parere ai...

mitzura
25.04.2007, 19:56:48
cred ca am vazut asa ceva in moldova mall...la magazinul ala care are si rochii de mireasa...nu e identic modelul dar e pe aproape....e una grena si una albastra parca...
La ce etaj e "magazinul ala"?Stii cumva cum se numeste?

Bia
25.04.2007, 22:56:13
Fetelor incercati si la cristina nichita, are magazin in mall la etj 1! Am vazut chestii dragute, plus ca au si atelier si fac la comanda orice! Eu mi-am luat o rochita de acolo pt o nunta!

sunset
26.04.2007, 07:20:53
Am fost... dar fara succes.
Rochitele sunt mai toate cu corset si sunt foarte de "seara".
O sa mai caut, dar daca nu gasesc nimi c pana pe 30, merg si dau comanda la nanette. Si totusi .. ar fi bine sa gasesc ceva.. ca nu de alta, dar mi-e frica sa nu dau faliment :-$

alinamihaela
26.04.2007, 14:23:57
Mie ceva de genul asta mi-ar place, dar alta culoare si cu maneci scurte

alinamihaela
26.04.2007, 14:29:13
sau asa...

Juliette
30.04.2007, 23:04:55
Eu mi-am gasit "din greseala" vestimentatia pt cununie civila. Am primit o pereche de pantofiori f eleganti de la o prietena din Grecia, culoarea turcoaz. Iar cand m-am dus sa-mi dau comanda de rochie de mireasa, uitandu-ma prin vitrina, am vazut un costumas f frumos, de aceeasi culoare. E un top fara maneci cu fustita din voal, in colturi. Dragut si... de vara, ma astept k in iulie sa fie f cald. :)

AnaM
30.04.2007, 23:09:14
Am si eu o nelamurire... M-am uitat pe site-ul celor de la White Lady la colectiile de rochii de ocazie, si-mi plac cateva modele din colectia 2007 (ma gandesc pt cununie, dar mai am si doua nunti in iunie, deci imi trebuie si pt alea tinute). Intrebarea mea este: dintre cele care ati fost la magazinul White Lady din Tg. Cucu, au cumva si rochii de ocazie sau numai rochii de mireasa? Ca sa stiu sa nu ma duc acolo degeaba.

Merci anticipat!

Juliette
30.04.2007, 23:55:38
Vazusem in geam la WL zilele trecute o rochie rosie, cred k de seara, in nici un caz de mireasa.

sste1711
01.05.2007, 09:04:06
Am si eu o nelamurire... M-am uitat pe site-ul celor de la White Lady la colectiile de rochii de ocazie, si-mi plac cateva modele din colectia 2007 (ma gandesc pt cununie, dar mai am si doua nunti in iunie, deci imi trebuie si pt alea tinute). Intrebarea mea este: dintre cele care ati fost la magazinul White Lady din Tg. Cucu, au cumva si rochii de ocazie sau numai rochii de mireasa? Ca sa stiu sa nu ma duc acolo degeaba.

Merci anticipat!
am mers eu sa caut pt. domnisoarele de onoare si au cateva rochite chiar dragute...nu-s f multe dar doua dintre ele mi-au atras atentia...mergi si tu....poate iti place ceva...:*

AnaM
01.05.2007, 12:33:58
am mers eu sa caut pt. domnisoarele de onoare si au cateva rochite chiar dragute...nu-s f multe dar doua dintre ele mi-au atras atentia...mergi si tu....poate iti place ceva...:*

Merci mult! I will. Mie-mi plac in mod special astea. Stii cumva daca erau pe-acolo? Thanks again.

sste1711
01.05.2007, 13:34:49
Merci mult! I will. Mie-mi plac in mod special astea. Stii cumva daca erau pe-acolo? Thanks again.
cred ca ceva in genul celei de-a doua, gasesti....

AnaM
01.05.2007, 17:08:53
Merci! Sper sa-mi fac maine timp sa ma duc!

tucafamily
04.05.2007, 13:15:07
visam si eu la rochitele de genul celor postate de voi, dar pana la urma am ajuns sa-mi iau un costumas retro....a fost ok zic eu pana la urma, am sa postez cateva poze cand ajung acasa, acum sunt la job...daca ma prinde cineva:-SS

sandu_ramona
16.07.2007, 20:40:56
eu mi-am luat rochita pt cununia civila chiar cu 1 seara inainte...am cautat ceva.....nu gasisem nimic....in poze puteti vedea ce am ales ( mie mi-a placut ;;) )

http://www.flickr.com/photos/sandu_ramona/

gabriela_rgh
16.07.2007, 23:27:22
Eu am luat rochita din Hala Centrala de la Hestia Elite!
Am cautat mult dar pana la urma am gasit rochita potrivita!Initial am zis ca vreau costumas dar cum am vazut rochita am stiut ca e aleasa!:)

frederika
18.07.2007, 13:35:15

sa stii ca nu ai dreptate ..sa nu te superi pe mine ,dar s-a cam dus vremea costumaselor la cununia civila ...eu personal am avut o rochie lunga absolut superba ..toata lumea a admirat-o si unii cica s-au ,,indragostit,,de ea .....a fost mai mediatizata decat rochia de mireasa care a fost model deosebit si aceasta ....tb sa fii o printesa la nunta ta ...nu conteaza ca ai rochie de seara la cununie ..gandeste.te ca si invitatele se imbraca in costumase ....tb sa fii unica >:D<

Milagros
18.07.2007, 15:41:04
sa stii ca nu ai dreptate ..sa nu te superi pe mine ,dar s-a cam dus vremea costumaselor la cununia civila ...eu personal am avut o rochie lunga absolut superba ..toata lumea a admirat-o si unii cica s-au ,,indragostit,,de ea .....a fost mai mediatizata decat rochia de mireasa care a fost model deosebit si aceasta ....tb sa fii o printesa la nunta ta ...nu conteaza ca ai rochie de seara la cununie ..gandeste.te ca si invitatele se imbraca in costumase ....tb sa fii unica >:D<

Hm...unica-unica, dar nu mi se pare prea potrivit sa mergi la 10 sau chiar 12 ziua in rochie de seara, eventual cu sclipici sau paiete sau stiu eu ce material pretios, cat de mireasa ai fi. Tot costumasul se preteaza mai bine sau o rochita eleganta, dar de zi! ^:)^

frederika
05.08.2007, 14:08:47
Hm...unica-unica, dar nu mi se pare prea potrivit sa mergi la 10 sau chiar 12 ziua in rochie de seara, eventual cu sclipici sau paiete sau stiu eu ce material pretios, cat de mireasa ai fi. Tot costumasul se preteaza mai bine sau o rochita eleganta, dar de zi! ^:)^

sa stii ca a fost ok ...nu ca as fi lipsita de gust sau nu mai stiu ce ..dar s-a pretat..parerile sunt impartite ..stii cum e ...eu nu m-as fi simtit bine in costumas la cununia mea civila ...asta il pot purta oricand

ioana_taranu
05.08.2007, 14:35:17
O secunda... eu nu vorbesc despre un costumas obisnuit, ci de ceva spectaculos...satin, organza, tull, dantela...ceva de genul...si neaparat alb, ca pt o mireasa...ma indoiesc ca asa ceva mai poti purta in alta situatie.

Nu vreau sa nasc polemici despre purtatul rochiei lungi de seara la starea civila la 10 dimineata...fiecare poarta ceea ce ii place si ceea ce o face sa se simta unica.

Purtatul unui costum nu e la moda sau demodat, este ceva casual si asa ceva nu se rasufla niciodata...din cate am vazut e in mare voga sa mergi la starea civila mireasa...poate ca asta e noua moda... In fine, aproape ca nici nu conteaza ce e la moda si ce nu, ceea ce e important e ceea ce ne place noua.

Si apoi, in ultimul rand, mai conteaza si ce fel de femeie esti, ce fel de tonus ai si ce profesie, de ce nu? Tinuta pe care o ai infatiseaza un pic din caracterul tau si din gusturile tale...de aceea nu trebuie sa tii cont decat de tine.

Rok5ana
08.08.2007, 14:27:23
Tot pentru costumas am optat si eu. Mi se pare cel mai potrivit pentru cununia civila. Mi-am cumparat materialul (un gri argintiu) si o sa il fac exact dupa masurile mele.

Chrisu
06.09.2007, 14:46:02
Fetelor:-SS:-SSAm nevoie de un sfat:mi-am luat ieri un costumas superb pentru civila,dintr-un triplu voal de matase cu aplicatii di voal si paiete,fusta lunga si taior asortat.Acum problema:e negru:((Credeti ca e potrivit sa ma inbrac cu negru la civila?Eventual sa combin cu un top de alta culoare???Sau e total nepotrivit?S-a mai imbracat cineva cu negru?^:)^^:)^^:)^

Milagros
06.09.2007, 15:29:44
Cum am mai zis, mi-am dorit mult de tot sa port rochia de mireasa la civila dar fiind mare diferenta de ore am ales o rochita eleganta si finutza (NU de seara), dar s-a dovedit a fi prea subtire pentru aprilie, asa ca pana la urma m-am trezit cu 2 zile inainte de ziua cea mare ca tre sa imi iau un costumas, pe care toata lumea l-a admirat, chiar daca a fost luat asa pe graba... :)>-

Chrisu
06.09.2007, 15:57:36
Cum am mai zis, mi-am dorit mult de tot sa port rochia de mireasa la civila dar fiind mare diferenta de ore am ales o rochita eleganta si finutza (NU de seara), dar s-a dovedit a fi prea subtire pentru aprilie, asa ca pana la urma m-am trezit cu 2 zile inainte de ziua cea mare ca tre sa imi iau un costumas, pe care toata lumea l-a admirat, chiar daca a fost luat asa pe graba... :)>-Problema mea e culoarea:NEGRU.Daca as asorta niste pantofi si un buchet rosu?
:-?:-?:-?

Milagros
06.09.2007, 16:06:17
Problema mea e culoarea:NEGRU.Daca as asorta niste pantofi si un buchet rosu?
:-?:-?:-?

Eu zic ca niste pantofi rosii si o bluzita rosie sub sacou ar rezolva problema. Si accesorii ceva... ;-)

Limona
06.09.2007, 17:42:01
Da suna bine, rosu si negru...dar cred ca in buchet ar fi bine sa pui si alte floricele...nu numai rosu ca sa fie mai vesel.>:D<

mikutza
06.09.2007, 20:13:32
Si eu mi-am gasit in sfirsit costm pentru cununia civila. E alb, din brocard si eu zic ca se potriveste unei astfel de ocazii:-" L-am luat de la Casa Wanda, unde l-am facut la comanda exact pe masurile mele \:D/ Acum sint in cautare de pantofi ... #-o

GeoStefan
06.09.2007, 22:17:35
Si eu mi-am gasit in sfirsit costm pentru cununia civila. E alb, din brocard si eu zic ca se potriveste unei astfel de ocazii:-" L-am luat de la Casa Wanda, unde l-am facut la comanda exact pe masurile mele \:D/ Acum sint in cautare de pantofi ... #-o

Nu ni-l arati si noua?[-o<

Chrisu
07.09.2007, 12:14:52
Eu zic ca niste pantofi rosii si o bluzita rosie sub sacou ar rezolva problema. Si accesorii ceva... ;-)Multumesc pentru sfaturi fetelor.Inca nu sunt hotarita...poate o sa pastrez costumasul pentru alta ocazie si am sa mai caut altceva,ca nici iubi nu e prea incintat de ideea de a ma imbraca in negru(chiar si cu accesorii rosii).Si vad ca voi toate v-ati ales culori pastelate sau alb...Multumesc oricum,va tin la curent ce am hotarit.#-o:-\#:-S

Ionelela
07.09.2007, 12:56:00
Cand mi-am ales rochita pentru cununia civila pot spune ca a fost dragoste la prima vedere. Vazusem pe un site un model asemanator si cand am intrat in magazin si am vazut-o am zis ca eu rochita asta o vreau pentru cununia civila. Mama mea cand a vazut ca eu care nu prea port fuste vreau rochita aia mi-a zis ca e superba si ii venea super, nu a mai trebuit sa ii fac nici o modificare. Toata lumea a admirat-o.

Juliette
07.09.2007, 14:10:27
Pt k era foarte cald la vremea respectiva, am ales un costumas albastru - turcoaz (corset + fusta in colturi, din voal). Multa lume a crezut k e rochie. Si pt k mi-a placut f mult modelul mi-am mai luat unul la fel, doar k pe roz, pt cand am botezat o fetita. Amandoua sunt de la Nanette, 500 RON/buc.

mikutza
07.09.2007, 16:02:41
Nu ni-l arati si noua?[-o<

Deocamdata nu am acasa aparatul foto :D iar telefon cu camera nu posed. Putintica rabdare si ...vi-l voi arata :)>-

GeoStefan
07.09.2007, 16:17:56
Ok Mikutza :"> Asteptam :P

Ni le arati pe ale tale Juliette ? plsss [-o< (http://www.miresici.ro/member.php?u=8515)

Juliette
07.09.2007, 17:05:52
Am o poza in album de la starea civila. Ajung acasa si mai pun si cu costumasul roz.

GeoStefan
07.09.2007, 17:45:40
Am o poza in album de la starea civila. Ajung acasa si mai pun si cu costumasul roz.

WOW fff frumos costumasul!!! si patofi sunt superbiii =D>

CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!!

Juliette
08.09.2007, 22:34:54
Multumesc frumos !>:D<

alinaclau
02.10.2007, 16:33:19
Am observat ca din ce in ce mai multe mirese aleg sa mearga la starea civila in rochita de mireasa.Eu am fost una dintre ele,asta si pentru ca am dorit sa avem la o ora cat mai tarzie-am ales ora 15-(nu mai mult de ora 16 care e ultima)cununia civila,tocmai pentru ca fixasem biserica la ora 17.Conteaza foatre mult sa ai continuitate in desfasurarea evenimentelor.Noi am dorit ca de la starea civila sa mergem la biserica apoi la sala,cu specificatia ca de jumatatea de ora libera intre evenimente am profitat facand fotografii cu invitatii si servindu-i cu prajituri si altele.

alibd
02.10.2007, 19:29:16
Am observat ca din ce in ce mai multe mirese aleg sa mearga la starea civila in rochita de mireasa.Eu am fost una dintre ele,asta si pentru ca am dorit sa avem la o ora cat mai tarzie-am ales ora 15-(nu mai mult de ora 16 care e ultima)cununia civila,tocmai pentru ca fixasem biserica la ora 17.Conteaza foatre mult sa ai continuitate in desfasurarea evenimentelor.Noi am dorit ca de la starea civila sa mergem la biserica apoi la sala,cu specificatia ca de jumatatea de ora libera intre evenimente am profitat facand fotografii cu invitatii si servindu-i cu prajituri si altele.

La fel am procedat si noi. Cununia civila am avut-o la 16.00 s cea religioasa la 19.00. Ne-a mai ramas cam jumatate de ora intre ele, in care nu prea am avut ce face, dar... asta a fost. Per total a fost totul bine, fara a fi pe fuga.

mikutza
08.10.2007, 14:01:48
Fetelor, v-am ramas datoare cu o fotografie a costumasului meu pregatit pentru cununia civila. Cu scuzele de rigoare :"> , atasez foto o:-)

dioana82
08.10.2007, 14:26:38
Este foarte frumusel costumasul tau. Mi se pare asa romantic...:A
Esti foarte organizata...Eu am nunta luna viitoare si inca nu m-am inteles cu mirele meu daca facem dimineata sau dupa-amiaza cununia civila...Cred ca sunt cea mai prost organizata mireasa:-s

Green_Eyes
08.10.2007, 14:29:29
Fetelor, v-am ramas datoare cu o fotografie a costumasului meu pregatit pentru cununia civila. Cu scuzele de rigoare :"> , atasez foto o:-)

E foarte dragutz! Sa-l porti sanatoasa si fericitao:-) De unde l-ai luat?

mikutza
09.10.2007, 10:22:31
E foarte dragutz! Sa-l porti sanatoasa si fericitao:-) De unde l-ai luat?

Saru mina! :"> De la Casa Wanda. L-am facut la comanda exact pe masurile mele :)

mikutza
09.10.2007, 10:24:52
Este foarte frumusel costumasul tau. Mi se pare asa romantic...:A
Esti foarte organizata...Eu am nunta luna viitoare si inca nu m-am inteles cu mirele meu daca facem dimineata sau dupa-amiaza cununia civila...Cred ca sunt cea mai prost organizata mireasa:-s

;)) Multumesc frumos. Nu mai fi asa dura cu tine. O sa fie bine, ai sa vezi. Doamne, Doamne o sa va lumineze si o sa luati decizia corecta >:D<

lynush
09.10.2007, 12:51:23
am fost si eu la casa Wanda pt un costumas pt civila. Au intra-adevar modele frumoase si elegante, dar materialul este destul de prost. chiar am probat un costumas asemanator cu al tau, numai ca era cu maneci lungi (mi-a placut f mult!), dar trebuia sa fiu f atenta pt ca era f fragil si se agata la orice miscare a mea. in rest nu am gasit nimik frumos in iasul asta. Eu am un model in capsorul meu, si as fi dispusa sa-l fac la comanada, cu toate ca urasc sa merg la probe (mi-e de ajuns ca merg pt rochia de mireasa!!!)dar nu cunosc pe nimeni aici care sa lucreze bine, asa ca daca stiti voi...please tell me.

mikutza
09.10.2007, 13:03:07
am fost si eu la casa Wanda pt un costumas pt civila. Au intra-adevar modele frumoase si elegante, dar materialul este destul de prost. chiar am probat un costumas asemanator cu al tau, numai ca era cu maneci lungi (mi-a placut f mult!), dar trebuia sa fiu f atenta pt ca era f fragil si se agata la orice miscare a mea. in rest nu am gasit nimik frumos in iasul asta. Eu am un model in capsorul meu, si as fi dispusa sa-l fac la comanada, cu toate ca urasc sa merg la probe (mi-e de ajuns ca merg pt rochia de mireasa!!!)dar nu cunosc pe nimeni aici care sa lucreze bine, asa ca daca stiti voi...please tell me.

Eu nu am "noroc" la croitorese. :( Totdeauna imi schimba/ gresesc modelul ... cica ma avantajeaza ceea ce aleg ele :D ... si de cele mai multe ori nu puteam reveni la modelul initial :-SS. Intr-adevar, la Casa Wanda, materialele nu sint de foarte buna calitate dar modelele imi plac si mi-am zis ca pentru cununia civila pot face un sacrificiu financiar si sa ma rasfat :)>- .Desi am colindat si Mall-ul nu am gasit nimic care sa imi fie pe plac :-s

lynush
09.10.2007, 13:40:38
Eu nu am "noroc" la croitorese. :( Totdeauna imi schimba/ gresesc modelul ... cica ma avantajeaza ceea ce aleg ele :D ... si de cele mai multe ori nu puteam reveni la modelul initial :-SS. Intr-adevar, la Casa Wanda, materialele nu sint de foarte buna calitate dar modelele imi plac si mi-am zis ca pentru cununia civila pot face un sacrificiu financiar si sa ma rasfat :)>- .Desi am colindat si Mall-ul nu am gasit nimic care sa imi fie pe plac :-s
Stiu ca si eu caut de cateva saptamani si nimik. am gasit un singur costumas in mall care semana cu cel pe care l-am probat la casa Wanda (si care ti-am zis ca era ca al tau!),numai ca era putin mai gros, dar era 7mil jumatate si mi s-a parut prea mult.in rest si pt mine casa wanda ramane singurul loc unde gasesti costume elegante la preturi, zic eu, rezonabile. totusi mie imi trebuie ceva mai grosut pt ca nunta mea e in noiembrie!

mitzura
10.10.2007, 11:27:54
miresici tomnatice,incercati la nelmar!au costumase dragute si adaptate vremii!eu mi-am luat un sacou pt rochia de mireasa!

lynush
10.10.2007, 12:00:36
miresici tomnatice,incercati la nelmar!au costumase dragute si adaptate vremii!eu mi-am luat un sacou pt rochia de mireasa!
cand am fost eu la nelmar acum 2 saptamani nu primisera inca vestimentatie pentru toamna! o sa mai incerc sapt asta! poate gasesc ceva! vad ca ai nunta saptamana asta! iti doresc sa ai o vreme frumoasa si sa iasa nunta asa cum iti doresti tu!:*

mitzura
10.10.2007, 13:13:27
cand am fost eu la nelmar acum 2 saptamani nu primisera inca vestimentatie pentru toamna! o sa mai incerc sapt asta! poate gasesc ceva! vad ca ai nunta saptamana asta! iti doresc sa ai o vreme frumoasa si sa iasa nunta asa cum iti doresti tu!:*
acum cred ca au primit colectia noua,aveau multe costumase!
multumesc din suflet pt urari!

Chrisu
12.10.2007, 17:14:04
Da si eu mi-am luat costumasul pentru civila tot de la Nelmar de pe Stefan cel Mare si nu a fost f. scump:4,5 mil.Au primit modelele de toamna.Al meu e tot cu mineca lunga pentru ca in noiembrie poate fi racoare.:D

ceatza05
25.01.2008, 13:29:51
Aveti vreo idee cand incep sa iasa pe piata costumase, rochite pentru primavara? Am nunta in mai si nu prea sunt genul care poarta costum, as prefera o rochitza vaporoasa de zana. Dar, avand in vedere faptul ca in mai nu-i neaparat f cald, probabil va trebui sa cumpar costumas. :sad:
Astept costumasele de primavara ca n-as vrea sa-mi iau ceva foarte gros (ca cele de iarna/ toamna tarzie)

Crisss
25.01.2008, 14:57:08
am inteles de pe la prietene ca foarte multe miresici in ultimul timp merg imbracate in rochie de mireasa la cununia civila, la Galati de ex. se practica chestia asta, se merge numai in rochie de mireasa.Sunt dintre miresicile din 2008 care s-au gandit sa mearga in rochie de mireasa? Ce parere aveti?

Yonika
25.01.2008, 15:06:19
am inteles de pe la prietene ca foarte multe miresici in ultimul timp merg imbracate in rochie de mireasa la cununia civila, la Galati de ex. se practica chestia asta, se merge numai in rochie de mireasa.Sunt dintre miresicile din 2008 care s-au gandit sa mearga in rochie de mireasa? Ce parere aveti?
Eu una nu vreau sa merg in rochie de mireasa la starea civila; mie mi-ar fi placut sa fac cununia joi si nunta sambata, insa cum o parte din invitati trebuie sa vina din Bacau, le voi face in aceeasi zi si cu costumatii diferite.

alibd
25.01.2008, 22:57:45

Ai prietene in Galati? :) Ai mare dreptate; mie mi s-a parut atipic sa merg la cununia civila altfel decat in rochia de mireasa, daca am civila si religioasa in aceeasi zi. Poate pentru ca provin din zona aceea si asa am vazut eu ca se face la nunti...:D Oricum, eu asa am fost la nunta mea si m-am simtit tare bine, am castigat timp si am scapat de niste griji in plus.

Crisss
26.01.2008, 17:10:41
Ai prietene in Galati? :) Ai mare dreptate; mie mi s-a parut atipic sa merg la cununia civila altfel decat in rochia de mireasa, daca am civila si religioasa in aceeasi zi. Poate pentru ca provin din zona aceea si asa am vazut eu ca se face la nunti...:D Oricum, eu asa am fost la nunta mea si m-am simtit tare bine, am castigat timp si am scapat de niste griji in plus.

da viitorii mei nasi sunt din galati! eu inca ma mai gandesc daca sa merg sa nu imbracata in mireasa!

Limona
27.01.2008, 10:08:45

Rochia de mireasa o porti o singura data in viata ta, si eu zic sa profiti din plin de acea zi. Cu siguranta rochita iti va fi f draga si ai vrea sa o porti cat mai mult.
Eu tot in rochie de mireasa vreau sa ma duc la civila.

alibd
27.01.2008, 17:44:05
da viitorii mei nasi sunt din galati! eu inca ma mai gandesc daca sa merg sa nu imbracata in mireasa!

I-auzi.... ce mica e lumea! Bravo!:)

Crisss
27.01.2008, 19:39:22
Rochia de mireasa o porti o singura data in viata ta, si eu zic sa profiti din plin de acea zi. Cu siguranta rochita iti va fi f draga si ai vrea sa o porti cat mai mult.
Eu tot in rochie de mireasa vreau sa ma duc la civila.

sa stii ca ai dreptate!dupa ce mai dai si cativa banuti pe ea, chiar merita sa te bucuri de ea toata ziua! ms mult pt mesaj:* :*

ceatza05
08.02.2008, 08:11:51
Mi-am cumparat costumasul pt civila! E de la Casa Wanda, din mall. Va recomand sa mergeti acolo din mai multe motive: nu sunt genul de magazine unde, daca nu-ti vine fusta si-ti vine sacoul la un costum, nu exista solutii. Mie mi-au dat la probat toate sacourile cu toate fustele de ce marime am vrut. In perioada asta au reduceri, costumul meu costa 385 RON.
Spor la pregatiri!

Green_Eyes
08.02.2008, 09:12:26
Mi-am cumparat costumasul pt civila! E de la Casa Wanda, din mall. Va recomand sa mergeti acolo din mai multe motive: nu sunt genul de magazine unde, daca nu-ti vine fusta si-ti vine sacoul la un costum, nu exista solutii. Mie mi-au dat la probat toate sacourile cu toate fustele de ce marime am vrut. In perioada asta au reduceri, costumul meu costa 385 RON.
Spor la pregatiri!

E foarte dragut!! Asteptam sa il vedem si pe tine;;) Sa-l porti fericita!!!<:-P

Anc
08.02.2008, 09:55:16
Spor la pregatiri!

foarte dragut, sa il porti cu placere. sa ne pui si poze cu tine imbracata cu el.

mikutza
08.02.2008, 13:14:55
Spor la pregatiri!

Foarte frumos. Sa il porti cu placere. Anul trecut, cind am avut cununia civila, tot de la Casa Wanda am cumparat costumul (dar de la magazinul din centru, l-am facut la comanda, exact pe masura mea). Desi nu toate materialele pe care le folosesc ei sint de calitate, totusi merita sa cumperi de acolo pentru ca sint elegante. Parerea mea. :)>-

GeoStefan
08.02.2008, 13:55:26
Spor la pregatiri!

Super, imi place ! ;;)

nutela
10.02.2008, 14:28:32
crek cel mai indicat e costumas....cu fusta ,,...sau pantalon..scurt sau lung

ungrasmic
10.02.2008, 19:06:26
Si eu tot de acolo mi-am cumparat costumasul pentru cununie si imi place f mult:A . Sa il porti cu placere :*

Spor la pregatiri!

laura2007
10.02.2008, 20:05:47
Spor la pregatiri!

Sa-l porti cu placere.Mie nu ii prea place...dar poate arata altfel imbracat.

Milagros
11.02.2008, 10:20:13
crek cel mai indicat e costumas....cu fusta ,,...sau pantalon..scurt sau lung

Pantaloni scurti la civila? :-SS:-SS:-SS

nutela
11.02.2008, 11:30:32
zic ca e o idee buna cu rochia de mireasa si starea civila...

ceatza05
11.02.2008, 11:45:35
Multumesc de aprecieri!
Acum sunt in mare cautare de rochitza! Sper ca pana lunea viitoare sa o am deja sau sa fi dat deja comanda. (Sambata plec la Piatra in "Raiul" rochiilor de mireasa ;)) )

nutela
15.02.2008, 16:09:31
pai..deasupra genunchilor ...

madalinuta
29.02.2008, 22:38:18
fetelor, fusta sau pantalon la cununia civila?

ceatza05
29.02.2008, 22:46:34

De ce vrei pantalon? Pe mine nu ma scoate nimeni din jeansi, nici vara nu i-as da jos, da' nu rezist caldurilor. Si cu toate astea am ales costumas cu fusta.
Mi se pare ca o tinuta cu pantalon e prea.. office.
Acum depinde si de pantalon. Poate fi ceva din voal, sau ceva foarte larg gen fusta-pantalon, si atunci arata altfel.
Gandeste-te ce ti-ar place tie in primul rand si in ce te-ai simti f bine. Asa trebuie sa alegi. :D

otilik
29.02.2008, 22:48:03
eu zic sa te imbraci cu ce-ti place tie<:-P

madalinuta
29.02.2008, 22:54:27
cred ca pana la urma am sa aleg un costumas cu fusta, dar mai am timp sa ma razganesc pana la anul:D .
Si care e faza cu petrecerea de dupa cununia civila? Unde ?
Eu m-am gandit sa merg undeva la padure, mai original si mai ieftin:D .
Voi ce ziceti? Neaparat intr-un local?

otilik
29.02.2008, 23:20:29
pai petrecerea o faci unde vrei tu.dar la padure mi se pare ciudat.tu vorbesti serios?parca si vad cum te duci la padure imbracata elegant,cu tot alaiul dupa tine.apoi ce faceti la padure?va apucati de facut gratar?:D

ceatza05
29.02.2008, 23:25:22
cred ca pana la urma am sa aleg un costumas cu fusta, dar mai am timp sa ma razganesc pana la anul:D .
Si care e faza cu petrecerea de dupa cununia civila? Unde ?
Eu m-am gandit sa merg undeva la padure, mai original si mai ieftin:D .
Voi ce ziceti? Neaparat intr-un local?

De ce faci petrecere dupa civila? Ai civila in alta zi decat restul (cununia religioasa si petrecerea de nunta)?

madalinuta
29.02.2008, 23:33:36
Initial ne gandisem sa le facem pe toate in aceeasi zi,dar apoi am vorbit cu nasii si ar spus ca ar fi cam obositor pentru noi, si nici nu prea am avea timp pentru ca mirele trebuie sa vina sa ma ia de la parintii mei care acum locuiesc la 50km de iasi. Mama a zis ca nu ma da daca nu vine sa ma ia de la ei:D .
Ma gandeam sa merg la padure, pt ca ai mei parinti cunosc pe cineva care are oragnizat un fel de lo9cal in aer liber, si in plus la cununie civila banuiesc ca vor ceni cativa prieteni si cativa verisori carora chiar le-ar surade ideea.
Si nu am merge imbracati in costum, ci in ceva mai leger.
Mai am timp sa ma mai gandesc asupra acestui aspect.
Mc mult pt indicatii.

otilik
29.02.2008, 23:38:33
Initial ne gandisem sa le facem pe toate in aceeasi zi,dar apoi am vorbit cu nasii si ar spus ca ar fi cam obositor pentru noi, si nici nu prea am avea timp pentru ca mirele trebuie sa vina sa ma ia de la parintii mei care acum locuiesc la 50km de iasi. Mama a zis ca nu ma da daca nu vine sa ma ia de la ei:D .
Ma gandeam sa merg la padure, pt ca ai mei parinti cunosc pe cineva care are oragnizat un fel de lo9cal in aer liber, si in plus la cununie civila banuiesc ca vor ceni cativa prieteni si cativa verisori carora chiar le-ar surade ideea.
Si nu am merge imbracati in costum, ci in ceva mai leger.
Mai am timp sa ma mai gandesc asupra acestui aspect.
Mc mult pt indicatii.
pai se schimba situatia;)) ma gandeam ca vrei sa te duci la padure asa cum merge tot omul in weekend.eu zic ca e o idee buna daca ai un local in aer liber.si eu imi voi face cununia civila mai devreme.nu vreau sa fiu pe obosita in noaptea nuntii

miKA24
21.03.2008, 19:26:28
e o idee buna asta cu facutul c. civile inainte; eu taaaaare-as vrea sa-mi tihneasca ziua nuntii; mai ramane sa-l conving pe miresel :D
dar, ca sa fiu on-topic, am vazut o poza pe net cu o tipa imbracata cu o rochita cu volanase sus, pe piept, lunga pana la genunchi, si cred ca m-ar "prinde" bine si pe mine; si la ea am ramas;
imi voi face si o jacheta sau bolero, ceva, pentru cazul in care va ploua;
sandale sau pantofi.... ramane de vazut (dar eu cred ca sandale).

ginutza
27.03.2008, 22:13:41
Si eu mi-am facut cununia civila inainte cu aproape un an pentru ca asa au fost imprejurarile. Petrecerea am facut-o la Iezareni este acolo baza nautica Novanautic si au pe lac un foisor pe care il poti inchiria. Eu am avut 30 de persoane si au incaput lejer la mese. Poti veni cu ce vrei tu de acasa. De exemplu noi am luat numai mancarea de la ei (ne-au dat un chelner care s-a ocupat numai de noi) si am adus bauturile si tortul de acasa. La mine a fost toata lumea multumita si datorita faptului ca am prins o zi super calduroasa si acolo pe lac era ceva mai racoare.

stefania_a
06.04.2008, 10:40:50
eu am avut nunta anul trecut si costumasul de la civila mi -am luat de la casa wanda pt k mi-a placut ff mult. numai k au fost si niste probleme. sacoul imi era mare si l-au trimis la modificat la atelierul lor,numai k sincer la o maneca l-au taiat mai tare, adik mi l-au cam stricat. nu e vizibil, decat daca te uiti ffff atent, si nici nu au vrut sa imi dea altul. asa ka aveti grija cu modoficatul la casa wanda.

stefania_a
06.04.2008, 10:42:07
pentru civila m-am aranjat singura acasa cu placa de indreptata parul, pt nunta am fost la coafor

mikutza
06.04.2008, 17:29:44
eu am avut nunta anul trecut si costumasul de la civila mi -am luat de la casa wanda pt k mi-a placut ff mult. numai k au fost si niste probleme. sacoul imi era mare si l-au trimis la modificat la atelierul lor,numai k sincer la o maneca l-au taiat mai tare, adik mi l-au cam stricat. nu e vizibil, decat daca te uiti ffff atent, si nici nu au vrut sa imi dea altul. asa ka aveti grija cu modoficatul la casa wanda.

Si eu mi-am cumparat costumul pt cununia civila de la Casa Wanda si l-am dat la modificat. Desi facusem comanda de costum pe masurile mele a mai trebuit putin ajustata fusta. Au fost amabile doamnele si a iesit ok. Poate a fost o intimplare la tine. Ce-i drept neplacuta. Bine ca nu e foarte vizibl.

ceatza05
07.04.2008, 12:24:51
Si eu mi-am cumparat costumul pt cununia civila de la Casa Wanda si l-am dat la modificat. Desi facusem comanda de costum pe masurile mele a mai trebuit putin ajustata fusta. Au fost amabile doamnele si a iesit ok. Poate a fost o intimplare la tine. Ce-i drept neplacuta. Bine ca nu e foarte vizibl.

Nu cred ca a fost doar o intamplare. Si eu am avut probleme cu costmasul. Mai precis - nu aveam nevoie de modificari doar ca lipsea o piatra de la sacou. Vanzatorea voia sa mi-o dea acasa s-o lipesc eu.. :huh: si i-am zis ca i-l las la atelier sa se ocupe ei. Cand m-am intors dupa sacou am avut neplacuta surpriza sa constat ca reparasera piatra dar stricasera 2 bentite din satin care erau de decor. M-am enervat si le-am lasat sacoul sa-l repare. Au promis ca schimba bentitele dar nu ai facut-o, pur si simplu au cosmetizat sa nu se mai vada defectele.
Am renuntat sa ma mai cert cu ei si am luat sacoul asa.

mikutza
07.04.2008, 18:58:52
Nu cred ca a fost doar o intamplare. Si eu am avut probleme cu costmasul. Mai precis - nu aveam nevoie de modificari doar ca lipsea o piatra de la sacou. Vanzatorea voia sa mi-o dea acasa s-o lipesc eu.. :huh: si i-am zis ca i-l las la atelier sa se ocupe ei. Cand m-am intors dupa sacou am avut neplacuta surpriza sa constat ca reparasera piatra dar stricasera 2 bentite din satin care erau de decor. M-am enervat si le-am lasat sacoul sa-l repare. Au promis ca schimba bentitele dar nu ai facut-o, pur si simplu au cosmetizat sa nu se mai vada defectele.
Am renuntat sa ma mai cert cu ei si am luat sacoul asa.

Nu stiu ce sa zic ... imi pare rau sa aud asta. E vorba de doamna de la magazinul de pe Stefan cel Mare?

papusha
07.04.2008, 19:04:24
Mi-ar place rochita aceasta.....bine nu pe negru.....pe un crem zic ca ar merge perfect :D

stefania_a
07.04.2008, 19:36:08
Nu stiu ce sa zic ... imi pare rau sa aud asta. E vorba de doamna de la magazinul de pe Stefan cel Mare?
da, dar ea nu are nici o vina. caci eu sincer am fost la atelierul lor din pacurari, si acolo mi-au luat masurile, si de ci nu au bune croitorese, de mi-au stricat costumul . la cate pretentii aveam de la casa wanda si am ramas cu multe dezamagiri, asa k aveti grija viitoare misresici, daca vreti sa va luati costum de aici si nu e pe masura voastra

mikutza
08.04.2008, 10:54:14
da, dar ea nu are nici o vina. caci eu sincer am fost la atelierul lor din pacurari, si acolo mi-au luat masurile, si de ci nu au bune croitorese, de mi-au stricat costumul . la cate pretentii aveam de la casa wanda si am ramas cu multe dezamagiri, asa k aveti grija viitoare misresici, daca vreti sa va luati costum de aici si nu e pe masura voastra

Mie doamna de la magazin mi-a luat masurile, nu am fost la atelier, deci nu stiu unde e atelierul. Asta e ... mare atentie pe viitor!

ceatza05
08.04.2008, 11:01:01

Eu am fost in Iulius mall sa-mi iau costumul. Ce-i drept mi-a placut foarte tare faptul ca au fost dispuse sa-mi dea orice sacou cu orice fusta, de la modelul pe care-l alesesem, indiferent de marime.

branmarie
09.04.2008, 23:54:32
eu am cununia in iulie si as dori sa ma imbrac la cununie in pantalon..aveti vro idee?#:-S poze ceva...

Yonika
10.04.2008, 09:41:58
Am trecut marti pe la Casa Wanda si au zis ca peste o saptamana-doua primesc colectia de vara. Vezi ca si aici erau cateva costumase cu pantaloni, si sigur vor mai primi si altele.

Green_Eyes
10.04.2008, 09:47:14
eu am cununia in iulie si as dori sa ma imbrac la cununie in pantalon..aveti vro idee?#:-S poze ceva...

De ce pantaloni? Mai ales in iulie?:-sSi mai ales cand exista atatea modele de rochite?;;)
Oricum, daca insisti, nu ai foarte multe optiuni: in sau matase in principiu... doar ca nu mi se par foarte festivi, ci mai degraba hippie :)

stefania_a
10.04.2008, 18:17:49
Eu am fost in Iulius mall sa-mi iau costumul. Ce-i drept mi-a placut foarte tare faptul ca au fost dispuse sa-mi dea orice sacou cu orice fusta, de la modelul pe care-l alesesem, indiferent de marime.
nu am zis k doamnele de la magazin nu sunt amabile. sunt ff amabile. doar k atunci cand vine vb de modificari, cele de la atelier nu sunt asa pricepute. de asta atentionez pe viitoarele miresici care vor sa isi ia ceva de la casa wanda si trebuie modificat. decat sa dai la modificat la ele, mai bine cauti ceva in alt magazin. plus k la costumasul meu si cheita era rupta, si mi-au schimbat si fermoarul cik, k pana la urma tot am ramas cu cheita in mana cand m-am imbracat in ziua cununiei. deci mare grija.

Yonika
21.05.2008, 17:36:25
Fetelor, HELP!!! Unde gasesc oare un costumas sau o rochitica ceva, pt civila? Caut ceva pe bleo sau pe un bleo-gri...:-SS

stefania_a
22.05.2008, 18:57:37
Fetelor, HELP!!! Unde gasesc oare un costumas sau o rochitica ceva, pt civila? Caut ceva pe bleo sau pe un bleo-gri...:-SS
pai ia magazinele la rand :) adik din centru incepe:este un magazin chiar in statia de tramvai unde au rochite, costumase, apoi urmeaza casa wanda, de acolo mergi in spate la moldova mall unde mai sunt 2-3 magazine cu rochite, apoi mergi in podu ros la otiola. de asemenea in hala sunt 2 magazine cu rochite si apoi mergi si la mall. astea sunt magazinele pe care le-am cutreierat eu anu trecut inainte de cununie. spor la cautat

miama7
25.05.2008, 19:09:36
Nu pune nimeni niste poze cu rochii pt cununia civila? cine si-a luat deja.Eu as vrea o rochie,nu costum,dar din ce am mai vazut prin oras mi se par ori prea de seara ori prea obisnuite..cine-mi da niste idei? poze as vrea sau eventual magazine de unde ati luat sau ati vazut de curand.Sa aveti spor la toate!!

stefania_a
26.05.2008, 21:24:26
Nu pune nimeni niste poze cu rochii pt cununia civila? cine si-a luat deja.Eu as vrea o rochie,nu costum,dar din ce am mai vazut prin oras mi se par ori prea de seara ori prea obisnuite..cine-mi da niste idei? poze as vrea sau eventual magazine de unde ati luat sau ati vazut de curand.Sa aveti spor la toate!!
ai fost la magazinele pe care le-am enumerat mai sus?

miama7
26.05.2008, 21:55:49
ai fost la magazinele pe care le-am enumerat mai sus?
ahaaaa...m-am saturat de ele,vreau altele!!! ce rochii de prost gust sunt in majoritatea..poate sunt eu prea pretentioasa...nu stiu.Oricum eu mai insist:smile: poate ma obisnuiesc cu ele si incep sa-mi placa.;-) Doar una mi-a placut mult de tot,dar costa totusi prea mult pt o rochie....mai vad eu

Yonika
26.05.2008, 22:43:01
Sincera sa fiu, si eu am fost in mag alea de mai sus, insa nu am gasit mai nimic care sa imi placa, plus ca eu si caut ceva pe bleo, gri sau bleomarin. Am gasit ceva dragut la Casa Wanda, insa era costumas, dar nu asta era problema, ci ca erau roz, albe sau crem.

AnaM
27.05.2008, 01:35:42
Am vazut cateva rochite frumoase la Massimo, in Iulius Mall, erau cam 250 ron. Si cateva la Just Me, langa Bata. Tot pana in 250 ron.

Brandy
27.05.2008, 12:04:38
Eu mi-am luat de la Guara un lila super cu ceva auriu si nu am dat exagerat 500 lei .Se mai aduc acolo simpatice tare:galben,verde,portocaliu etc.Din cate am vaut perin oras aici si la Massimo sunt dragute!Spor la cautat si gasit!

alibd
27.05.2008, 16:03:17
Eu mi-am luat de la Guara un lila super cu ceva auriu si nu am dat exagerat 500 lei .Se mai aduc acolo simpatice tare:galben,verde,portocaliu etc.Din cate am vaut perin oras aici si la Massimo sunt dragute!Spor la cautat si gasit!

Pozici...;;) Sa ne mai clatim si noi ochii...o:-)

miama7
27.05.2008, 22:04:20
ce e rochie? sau costum?

Brandy
28.05.2008, 09:54:40
Rochitica.Eu m-am saturat de costume si costumase.Toata lumea merge in costum.Nu-mi mai place,desi initial nu excludeam aceasta varianta.

stefania_a
28.05.2008, 16:24:21
Rochitica.Eu m-am saturat de costume si costumase.Toata lumea merge in costum.Nu-mi mai place,desi initial nu excludeam aceasta varianta.
parerea mea este ca fiecare merge imbracata in ce se simte bine. cred k merge si costumasul si rochita. oricum nu este o regula

miama7
29.05.2008, 12:52:55
si eu caut tot rochie,intr-un costum m-as simti mai ..cu vreo 5 ani in plus..bine ,depinde de costum,dar la ce se gaseste prin orasul asta..mai bine rochie.Magazinel alea sunt la iulius? sau le confund eu??:-\

Brandy
29.05.2008, 13:40:50
Da la Iulius Mall sunt magazinele respective!

Crisss
29.05.2008, 21:37:34
buna felelor, in week-endul trecut am fost prin galati la nasii mei si mi-am dat comanda de costumas pt. civila.asta e modelul, insa in realitate e mult mai dragut si fusta putin mai lunguta.si apropo acolo rochitele de mireasa sunt mult mai ieftine ca in iasi. am sa mai trag o fuga poate gasesc ceva.

Green_Eyes
29.05.2008, 21:44:25
buna felelor, in week-endul trecut am fost prin galati la nasii mei si mi-am dat comanda de costumas pt. civila.asta e modelul, insa in realitate e mult mai dragut si fusta putin mai lunguta.si apropo acolo rochitele de mireasa sunt mult mai ieftine ca in iasi. am sa mai trag o fuga poate gasesc ceva.

:OSuperb!!!=P~=P~=P~

geany_m
29.05.2008, 22:03:39

:O:O:O Prea tare e !!! cat costa?? vreau si eu!!! :madlaugh::madlaugh:

geany_m
29.05.2008, 22:04:55
Dar e costumas? Pare a fi rochitza...

alibd
29.05.2008, 22:06:47

E posibil. Dar sa stii ca si miresicile de Galati sunt nemultumite de modele. Poate au mai aparut si alte magazine, ca cele pe care le stiu eu erau destul de putine.
Apropo, foarte draguta rochita!

geany_m
29.05.2008, 22:09:32
Eu am o fosta colega de facultate din Galati si ea se marita vara asta si .....isi ia rochitza din Piatra Neamt...;))

alibd
29.05.2008, 22:30:07
Eu am o fosta colega de facultate din Galati si ea se marita vara asta si .....isi ia rochitza din Piatra Neamt...;))

:D Bun si asa...

Yonika
30.05.2008, 14:08:35
Pai Noela Style este si in Bacau, stiai? Asta ca sa nu mai faci un drum asa lung pana in galati, ca e mai aproape bacaul!

Crisss
30.05.2008, 23:17:40
:O:O:O Prea tare e !!! cat costa?? vreau si eu!!! :madlaugh::madlaugh:

500 ron si e corset cu fustita, insa acum am o problema ,nu gasesc papuceii mov sau verzi, cam toti care is prin magazine is lacuiti , iar mie nu imi plac....

Crisss
30.05.2008, 23:20:00
Pai Noela Style este si in Bacau, stiai? Asta ca sa nu mai faci un drum asa lung pana in galati, ca e mai aproape bacaul!

da stiu, dar in galati is nasii nostri si avem si prieteni acolo si mai mergem si la distractie putin<:-P

AnaM
31.05.2008, 00:56:13
500 ron si e corset cu fustita, insa acum am o problema ,nu gasesc papuceii mov sau verzi, cam toti care is prin magazine is lacuiti , iar mie nu imi plac....

Ce marime porti?

Crisss
03.06.2008, 23:47:50
Ce marime porti?

cred ca un 36.5, difera de la un model la altul 36 sau 37

Yonika
12.06.2008, 12:17:08
Eu mi-am luat o rochie f draguta, dar din bacau, de la un magazin de pe langa starea civila, e gri cum am vrut eu, e din tafta si e cam in ape, e f draguta, si nu am dat mult pe ea, 310 pe rochie si inca 100 lei pe un bolero, ca rochia e cu bretele si in sept ma gandesc sa nu fie racoare..pt orice eventualitate, ca eu cred ca va fi o frumoasa zi de sept, insorita!
Pana sambata cel tarziu va pun si cateva poze!

mariela1985
02.07.2008, 14:01:24
buna, numele meu este marina si sunt noua pe acest site...voiam sa va intreb nu mai este nimeni care sa poarte palarie la cununia civila?
eu am cununia civila in septembrie si mi-am luat o palarie frumoasa dupa parerea mea dar acu nu stiu cu ce sa o asortez...ma gandeam la un costumas...cum pun poze cu ea sa imi spuneti parerea voastra?

Yonika
02.07.2008, 14:49:51
buna, numele meu este marina si sunt noua pe acest site...voiam sa va intreb nu mai este nimeni care sa poarte palarie la cununia civila?
eu am cununia civila in septembrie si mi-am luat o palarie frumoasa dupa parerea mea dar acu nu stiu cu ce sa o asortez...ma gandeam la un costumas...cum pun poze cu ea sa imi spuneti parerea voastra?
eu voi avea palarie, insa am o rochie. Am probat rochia cu palaria si merg f bine!

GeorgianaA
15.09.2008, 21:11:33
Din cate stiu costumase frumoase sunt la Corint(e magazinul meu preferat,de aici imi iau de obicei cele mai frumoase costumase) in spate la Moldova mall sau daca nu sigur trebuie sa gasesti ceva dragut si cu care sa poti asorta prin mall.Trebuie doar sa iti iei o doza de curaj si rabdare sa poti cauta prin oras.Noi iti putem da multe idei insa tu trebuie sa vezi cu ce iti sta cel mai bine si in care te simti speciala.Asta e valabil pentru toate viitoarele miresici.

Butterfly87
26.10.2008, 20:26:29
buna!!eu cred ca la un costumas ar merge foarte bine palaria,mai ales ca este in septembrie.asteptam poze cu costumasul si palaria!!:D

mariela1985
31.10.2008, 15:27:14
Cununia mea civila s-a amanat din septembrie in noiembrie...din motive ce nu au tinut de noi...la inceput am fost tare suparata pentru k am crezut k o sa fie un frig extraordinar afara dar acuma m-am linistit cand vad ce vreme e....sa speram ca tine vremea cu mine pana saptamana viitoare, mai exact joi.
Si acum sa va spun ce am rezolvat cu costumatia....In oras nu am gasit nimic pt k eu am plecat la cautari fixata pe un anumit model si o anumita culoare si normal k nu am gasit...asa k mi-am cumparat un material superb de la casa modei, jacard parca se numeste pe culoarea untului si mi-am facut o rochitica si un bolero pe deasupra...mie imi place la nebunie ce a iesit....:">
iar buchetul o sa-l fac din trandafiri grena...iar la palarie am cam renuntat k parca as vrea sa mi se vada bine fata cand stau in fata ofiterului de stare civila...asa ca mi-am cumparat 2 clamite cu trandafirasi de matase tot de culoarea untului....sper ca nu v-am plictisit deja:">

moni_moni
04.11.2008, 17:23:17
Pentru mine este o adevarta dilema acest subiect!! Pe de o parte as vrea un costumas frumos, simplu, alb....dupa ma razgandesc...parca sunt prea tanara (23 ani) pt asemenea costumatie....as vrea altceva..mai inedit...apoi iar revin la idee...off...dilema..ce mai:-s

angelfighter
30.11.2008, 21:49:23
eu am avut un costumas crem deschis (aproape alb) de la Nelmar.
pupici

siana
30.11.2008, 21:53:15
Pentru mine este o adevarta dilema acest subiect!! Pe de o parte as vrea un costumas frumos, simplu, alb....dupa ma razgandesc...parca sunt prea tanara (23 ani) pt asemenea costumatie....as vrea altceva..mai inedit...apoi iar revin la idee...off...dilema..ce mai:-s
si eu m-am gandit la un costumas alb..dar ca si tine..am 23 de ani acusi;)) si parca ar merge ceva mai tineresc..sper sa gasesc ceva frumos
oricum, pana in iunie mai am timp:))

Nutu
03.12.2008, 09:24:06
Neata fetelor! Eu ma visez intr-o rochita asortata cu camasa mirelui:x! Nu prea as vrea costumas ca m-am cam saturat de costumase!

stefania_a
03.12.2008, 19:56:41
Neata fetelor! Eu ma visez intr-o rochita asortata cu camasa mirelui:x! Nu prea as vrea costumas ca m-am cam saturat de costumase!

pai daca vrei rochita, imbraca-te in rochita. dar sa cauti din timp. k la noi in oras uneori tare greu mai gasesti ceva frumos si deosebit. si asta o spun multe fete;;)

Nutu
03.12.2008, 21:56:45
pai daca vrei rochita, imbraca-te in rochita. dar sa cauti din timp. k la noi in oras uneori tare greu mai gasesti ceva frumos si deosebit. si asta o spun multe fete;;)Vreau sa-mi fac rochia de mireasa la Piatra Neamt si am o idee si in ceea ce priveste rochita pentru starea civila, pe care cred ca am sa o pun in aplicare tot acolo!

Nutu
11.12.2008, 17:32:38
Am sa atasez niste poze cu rochite care-mi plac mie pentru civila, poate ma ajuta cineva sa ma decid la model:wacko: Eu am fisier special pe calculator cu rochii, iar in cadrul acelui fisier am rochii care mi-ar place pentru civila, problema e ca sunt mai multe...:">

geany_m
11.12.2008, 17:35:00
Am sa atasez niste poze cu rochite care-mi plac mie pentru civila, poate ma ajuta cineva sa ma decid la model:wacko: Eu am fisier special pe calculator cu rochii, iar in cadrul acelui fisier am rochii care mi-ar place pentru civila, problema e ca sunt mai multe...:">
Mie îmi place f. mult al doilea și al treilea model. :)

Nutu
11.12.2008, 17:44:11
Mie îmi place f. mult al doilea și al treilea model. :)Mie-mi plac toate, dar am decis cu iubi ca la civila trebuie sa ma asortez eu cu el ,ca el si toata nunta se asorteaza cu rochia mea de mireasa:D Inca nu s-a decis inca la culoarea vestei si a lavalierei, asa ca am timp sa-l influientez:-p

delphi
11.12.2008, 17:48:31
Fetelor mie mi-ar placea f mult sa am o rochita de cununie civila in genul asta. Mai ales ca am nunta in mai si nu e tocmai foarte cald. Sunt de pe site-ul celor de la Bien Savvy, colectia Sposa Coktail. Bine, cred ca sunt destul de scumpe, dar cred ca se pot face si la o croitoreasa. Voi ce parere aveti?

Nutu
11.12.2008, 18:23:29
Fetelor mie mi-ar placea f mult sa am o rochita de cununie civila in genul asta. Mai ales ca am nunta in mai si nu e tocmai foarte cald. Sunt de pe site-ul celor de la Bien Savvy, colectia Sposa Coktail. Bine, cred ca sunt destul de scumpe, dar cred ca se pot face si la o croitoreasa. Voi ce parere aveti?Sigur poti sa-ti faci rochita si la croitoreasa! Dar mie nu mi se par prea groase rochitele din modelele tale:*Oricum nu cred ca o sa simtim prea tare frigul:D

angelfighter
14.12.2008, 12:01:30
salut. al treilea si ultimul model imi plac f mult insa trebuie sa probezi sa vezi ce culoare te prinde mai bine si cum se aseaza pe corpul tau aceste modele.
spor la pregatiri

angelfighter
14.12.2008, 12:03:09
Fetelor mie mi-ar placea f mult sa am o rochita de cununie civila in genul asta. Mai ales ca am nunta in mai si nu e tocmai foarte cald. Sunt de pe site-ul celor de la Bien Savvy, colectia Sposa Coktail. Bine, cred ca sunt destul de scumpe, dar cred ca se pot face si la o croitoreasa. Voi ce parere aveti?
se poate cu siguranta insa ai nevoie de materealul potrivit si o croitoreasa f priceputa pt ca poti avea surpriza sa fie prosusul finit ceva total diferit de ceea ce ai comandat.
spor la pregatiri

Nutu
15.12.2008, 10:51:52
salut. al treilea si ultimul model imi plac f mult insa trebuie sa probezi sa vezi ce culoare te prinde mai bine si cum se aseaza pe corpul tau aceste modele.
spor la pregatiri
si mie imi place al treilea model foarte mult, dar as vrea sa aiba in loc de floare o fundita!

fluieraru_mihaela
15.12.2008, 11:21:36
[quote=cristiana;165455]Eu inca nu stiu ce sa fac. Pentru miresicile care au civila dimineata: va duceti la coafor de doua ori sau va faceti frumoase singure ?[/quot
Eu una merg de doua ori
:* buna....eu una asa o sa fac...am nunta pe 18 iulie 2009....cununia civila o sa fie dimineatza....pe la 10 am vrea noi.....sa am timp sa dau o fuga la salon...iar cea religioasa deja am fixat data...e la 17:00...asa ca intre ele o sa am timp sa ajung si la salon din nou .....nu am vrut sa merg la cununia civila imbracata mireasa....sunt doua evenimente separate care totusi se imbina perfect unul cu celalalt...asa ca....dc sa nu fie ceva chiar special...??? va pup pe toate..si spor la pregatiri...:*

stefania_a
16.12.2008, 20:21:15
spor la pregatiri

si mie, si mie....tot alea:-p

Nutu
16.12.2008, 22:06:14
Multumesc ca v-ati dat cu parerea cu privire la rochite>:D<Si mie imi place al treilea model foarte mult, si culoarea si modelul, cam tot:"> Lui iubi insa ii place asta...:-B

serena82
22.12.2008, 16:43:54
Eu vreau sa ma imbrac la cununia civila direct cu rochia de mireasa. Asa scap de grija cumpararii unei toalete pt cununie si economisesc timp deoarece dupa oficiere vreau sa merg direct la sedinta foto si la biserica si nu mai trec pe acasa.

lauriciul
22.12.2008, 17:20:54
SI eu as vrea sa ma imbrac cu aceasi rochie seara si la cununia civila. Mi se pare cel mai putin obositor asa. Sa vad cum reusesc sa ma programez la starea civila.

ralukaG
12.01.2009, 18:57:51
am mai gasit eu 2 modelase de rochite pt miresici mai nonconformiste care ar merge zic eu

Nutu
12.01.2009, 19:20:27
Prima rochita chiar ca e non-conformista!:-?

anycka18
16.01.2009, 09:54:31
Eu vreau sa ma imbrac la cununia civila direct cu rochia de mireasa. Asa scap de grija cumpararii unei toalete pt cununie si economisesc timp deoarece dupa oficiere vreau sa merg direct la sedinta foto si la biserica si nu mai trec pe acasa.Asa fac si eu...E mai putin stresant asa. Parerea mea;;)

scumpiti_laura
16.01.2009, 10:26:13
Eu as vrea o rochita ca cea din poza, dar de o alta culoare, ceva mai cald (asa, ca mine;)) ). Nu stiu, ma gandeam la ceva de culoarea piersicii, sau un crem spre auriu.:-?
Incepe goana dupa material.;-)

Nutu
16.01.2009, 12:06:44
Eu as vrea o rochita ca cea din poza, dar de o alta culoare, ceva mai cald (asa, ca mine;)) ). Nu stiu, ma gandeam la ceva de culoarea piersicii, sau un crem spre auriu.:-?
Incepe goana dupa material.;-)Si eu vroiam initial sa o fac la comanda, dar am gasit ceva care mi-a placut si am luat-o din magazin! La comanda trebuie sa ai pe cineva priceput ca sa-ti reuseasca modelul!

Crescent
16.01.2009, 12:16:25
Asta a fost tinuta noastra de cununie. Chair daca au fost cu siguranta minus cateva grade, am rezistat cu brio, ca deh odata te mariti :)).

www.picasaweb.google.com/adinaponcis

Nutu
16.01.2009, 12:34:47
Asta e rochita pe care mi-am cumparat-o pentru civil! Nu stiu daca se observa dar are un pic de spatic gol!:-";))

Nutu
16.01.2009, 12:42:21
Asta a fost tinuta noastra de cununie. Chair daca au fost cu siguranta minus cateva grade, am rezistat cu brio, ca deh odata te mariti :)).

www.picasaweb.google.com/adinaponcis (http://www.picasaweb.google.com/adinaponcis)Foarte frumusei ati fost!:x

Crescent
16.01.2009, 13:57:45
Foarte frumusei ati fost!:x
Multumim, si rochia ta e foarte draguta.
xx

bonnye
23.01.2009, 17:54:26
eu azi am gasit pe hi5 o rokie.e superba si mi se potriveste culoarea, pt k sunt blonda..sper sa o pot comanda atunci sau macar la croitor sa o fac...;))

Butterfly87
25.01.2009, 11:24:04
eu azi am gasit pe hi5 o rokie.e superba si mi se potriveste culoarea, pt k sunt blonda..sper sa o pot comanda atunci sau macar la croitor sa o fac...;))
foarte draguta rochita...eu inca nu am colindat magazinele cu rochite de ocazii..doar pe acelea cu rochii de mireasa..dar sper sa gasesc mai usor rochia pt starea civila decat ceea de mireasa.....
spor la pregatiri!!!

stefania_a
25.01.2009, 11:28:41
foarte draguta rochita...eu inca nu am colindat magazinele cu rochite de ocazii..doar pe acelea cu rochii de mireasa..dar sper sa gasesc mai usor rochia pt starea civila decat ceea de mireasa.....
spor la pregatiri!!!

uneori si cu hainele pt civila este problema. depinde ce cauti. eu am cautat o luna. si pana la urma mi-am luat ceva pt k se apropia evenimentul. dar nu pot zice k am fost ffffffffffff incantata. mi-a placut dar atat...sper k tu sa ai mai mult noroc.

Butterfly87
25.01.2009, 11:40:57
uneori si cu hainele pt civila este problema. depinde ce cauti. eu am cautat o luna. si pana la urma mi-am luat ceva pt k se apropia evenimentul. dar nu pot zice k am fost ffffffffffff incantata. mi-a placut dar atat...sper k tu sa ai mai mult noroc.

mersi de informatii...la asta ma gandeam si eu sa nu am surprize..dar poate vad la targ ceva interesant si rezolv mai multe probleme de-odata

mikus
30.01.2009, 13:58:32
Asta e rochita pe care mi-am cumparat-o pentru civil! Nu stiu daca se observa dar are un pic de spatic gol!:-";))

vaaai e superbaaa......te rog spune_mi de unde ai luat_o si cat te_a costat!

bonnye
30.01.2009, 15:44:47
eu parca am vazut-o la WL... :-p

vampirita
31.01.2009, 01:08:39
felicitari e foarte frumoasa!! dar una cu tine si ea ? pe cand ne arati?^:)^

vampirita
31.01.2009, 01:11:59

www.picasaweb.google.com/adinaponcis (http://www.picasaweb.google.com/adinaponcis)
ai fost superba ....ador manusicile:x felicitari !!!
mam uitat de cateva ori p poze nu ma mai saturam>-)

vampirita
31.01.2009, 01:14:23
mie mi-ar place sa ma imbrac diferit la cununia civila insa nu stiu cum se face sa ai timp de toate in ziua aceea:-B daca are cineva solutia sau solutiile ....vreau si eu sa stiu cum procedati:"> eu una nu sunt superwomen;)) nu cred ca voi reusi sa parcurg asa maraton(:| :-s

bonnye
31.01.2009, 12:04:29
mie mi-ar place sa ma imbrac diferit la cununia civila insa nu stiu cum se face sa ai timp de toate in ziua aceea:-B daca are cineva solutia sau solutiile ....vreau si eu sa stiu cum procedati:"> eu una nu sunt superwomen;)) nu cred ca voi reusi sa parcurg asa maraton(:| :-s
sincer eu n-am nici un plan de bataie :)) dar totusi sper k le voi face...pana la urma ce e asa de greu? voi face o lista cu programul [asta dupa ce fac toate programarile:-p ] si le voi respecta...sper:-SS hai k nu-i asa complicat :x inlauntrul fiecarei dintre noi exista o superwoman :)>-

Nutu
01.02.2009, 11:04:48
vaaai e superbaaa......te rog spune_mi de unde ai luat_o si cat te_a costat! E de la WL si a costat 800 ron!

Nutu
01.02.2009, 11:06:39
felicitari e foarte frumoasa!! dar una cu tine si ea ? pe cand ne arati?^:)^
Poate prin mai cand o sa pun poze de la nunta....;))

Nutu
01.02.2009, 11:09:20
mie mi-ar place sa ma imbrac diferit la cununia civila insa nu stiu cum se face sa ai timp de toate in ziua aceea:-B daca are cineva solutia sau solutiile ....vreau si eu sa stiu cum procedati:"> eu una nu sunt superwomen;)) nu cred ca voi reusi sa parcurg asa maraton(:| :-s Noi facem cununia civila joi, iar cea religioasa sambata...ca sa avem timp si de sedinta foto si sa nu fim prea stresati!#:-S

dianita_blondy
01.02.2009, 12:04:33
si mie mi-ar placea foarte mult sa ma imbrac intr-o alta rochita( nu cea de mireasa) la cununia civila, dar oare voi avea timp?! n-as vrea sa pun civila nici prea dimineata. si apoi ce fac , merg de doua ori la coafor? ajutati-ma!!![-o< [-o<

ralukaG
01.02.2009, 12:52:36
Ziua nuntii e unica si speciala. Daca iti doreesti sa nu mergi in rochita de mireasa la starea civila programeaza te mai devreme, in asa fel incat sa ai timp sa vii acasa de la cununia civila si sa ai timp sa mergi la coafor sa te machiezi... Eu am cununia religioasa la 16 si cred ca o sa ma programez la starea civila pe la 10 11. Nu mi se pare prea dimineata. Iti faci planul de inainte , te incarci cu energie si buna dispozitie si toate o sa iasa bine. Spor la pregatiri.:*

Butterfly87
01.02.2009, 13:58:49
Ziua nuntii e unica si speciala. Daca iti doreesti sa nu mergi in rochita de mireasa la starea civila programeaza te mai devreme, in asa fel incat sa ai timp sa vii acasa de la cununia civila si sa ai timp sa mergi la coafor sa te machiezi... Eu am cununia religioasa la 16 si cred ca o sa ma programez la starea civila pe la 10 11. Nu mi se pare prea dimineata. Iti faci planul de inainte , te incarci cu energie si buna dispozitie si toate o sa iasa bine. Spor la pregatiri.:*

si eu fac starea civila in aceiasi zi...si ma gandeam sa ma coafez de dimineatza pe la 10 sa am civila pe la 12-13 si apoi la 18 religioasa..dar ma gandesc daca o sa-mi reziste parul pana seara ( eu am parul f.moale si sigur imi voi face un fel de coc nu traditional dar ceva mai aparte.dar tot coc va fi)si nu stiu cum ar fi mai bine..sa ma coafez lejer la civila ..si dupa civila sa merg la coafor sa-mi faca parul pt nunta:)

chani
01.02.2009, 16:48:57
si eu fac starea civila in aceiasi zi...si ma gandeam sa ma coafez de dimineatza pe la 10 sa am civila pe la 12-13 si apoi la 18 religioasa..dar ma gandesc daca o sa-mi reziste parul pana seara ( eu am parul f.moale si sigur imi voi face un fel de coc nu traditional dar ceva mai aparte.dar tot coc va fi)si nu stiu cum ar fi mai bine..sa ma coafez lejer la civila ..si dupa civila sa merg la coafor sa-mi faca parul pt nunta:)

si eu am avut civila pe la 10 iar religioasa pe la 4 si jumatate , am aceeasi problema cu parul iar daca ii spui persoanei care te coafeaza sa-ti fixeze f bine coafura iti garantez ca o sa-ti stea. asa am facut si eu

aceasta este rochita mea de cununie :love::love:

stefania_a
01.02.2009, 16:53:05

mi se pare k timpul e prea scurt, la cum vrei sa programezi. parerea mea. eu am avut civila la 11 si religioasa la 18. sincer abia mi-a ajuns timpuil. k dupa civila m-am dus acasa, m-am imbracat in ceva comod si am plecat la coafor, machiat, manichiura, pedichiura. abia am avut timp sa le termin k sa fiu gata pt religioasa. acum depinde cand te coafezi , iti faci manichiura pedichiura. >:D<

adnada
11.02.2009, 15:03:57
Buna fetelor
Eu una as face totul legat... Civila mai spre dupamiaza , vreo 2 ore sa imi rezerv de poze si apoi religioasa si apoi iara vreo 30 min poze si sala.......
Si imbracata direct in mireasa si asa prevad ca voi da destul de mult pe rochita, sa mai iau una si pt civila ... cred ca imi depaseste bugetul si e prea multa bataie de cap cu schimbat, repieptanat....bla bla....

Ce ziceti ? merge?

Butterfly87
11.02.2009, 15:18:28
Buna fetelor
Eu una as face totul legat... Civila mai spre dupamiaza , vreo 2 ore sa imi rezerv de poze si apoi religioasa si apoi iara vreo 30 min poze si sala.......
Si imbracata direct in mireasa si asa prevad ca voi da destul de mult pe rochita, sa mai iau una si pt civila ... cred ca imi depaseste bugetul si e prea multa bataie de cap cu schimbat, repieptanat....bla bla....

Ce ziceti ? merge?

dak faci asa crd k o sa ai suficient timp.....eu am ales sa fiu imbracata diferit la civila asa k o sa ma cam preseze timpul dar cum au reusit si alte miresici..vom reusi si noi ..spor la pregatiri

Butterfly87
11.02.2009, 15:21:55
si eu am avut civila pe la 10 iar religioasa pe la 4 si jumatate , am aceeasi problema cu parul iar daca ii spui persoanei care te coafeaza sa-ti fixeze f bine coafura iti garantez ca o sa-ti stea. asa am facut si eu

aceasta este rochita mea de cununie :love::love:

foarte draguta rochita... am o nelamurire:la civila trebuie sa am alt buchet decat cel de la biserica?si pe acesta mi-l ia nasa sau mi-l iau eu?

scumpiti_laura
11.02.2009, 15:44:17
foarte draguta rochita... am o nelamurire:la civila trebuie sa am alt buchet decat cel de la biserica?si pe acesta mi-l ia nasa sau mi-l iau eu?
din cate stiu eu, buchetul de la cununia civila tre sa fie achizitionat de mire....:-?

Butterfly87
11.02.2009, 16:08:05
din cate stiu eu, buchetul de la cununia civila tre sa fie achizitionat de mire....:-?

si eu park auzisem asa dar nu eram sigura....m-am lamurit...dar e obligatoriu sa am buchet k am mai fost la nunti si nu aveau:(

lauriciul
11.02.2009, 16:48:06
Eu nu am vazut la nici o nunta la care am fost buchet la cununia civila, si nici eu nu planuiesc sa am vreunul :P.

Butterfly87
11.02.2009, 16:54:04
Eu nu am vazut la nici o nunta la care am fost buchet la cununia civila, si nici eu nu planuiesc sa am vreunul :P.

e bine de stiut..ca nu mai vreau o cheltuiala in plus..pot sa am marit si fara buchet ..mai ales k la iesire voi primi flori:D

adnada
11.02.2009, 20:47:11
Mai fetelor eu nu am vazut doua buchete la nici una din cele 7 nunti la care am fost anul trecut .... o fi si obiceiul asta ... eu stiu....

Butterfly87
11.02.2009, 20:49:10
Mai fetelor eu nu am vazut doua buchete la nici una din cele 7 nunti la care am fost anul trecut .... o fi si obiceiul asta ... eu stiu....

e bine de stiut....dar cate bordeie atatea obiceie.....ce ti-e si cu traditiile astea

Nutu
12.02.2009, 07:07:28
Buchetul de la civila cred ca e o chestie de gusturi si de buget:-" Pana la urma poate fi inlocuit foarte bine si cu o posetuta care sa mai poata fi folosita si cu alte ocazii!;-)

al1nab
13.02.2009, 00:15:23
Eu am gasit ceva f frumos, sau cel putin mie imi place f mult, dar din pacate nu au reprezentanta decat in anumite tari... va atasez poze cu rochia. Apoi am mai vazut ceva dragut la Calin Events, si dupa cum am citit intr-un coment al uneia dintre miresici, au reprezentanta si in Iasi...

al1nab
13.02.2009, 00:24:28
modelul care imi place cel mai mult de la calin events este acesta:

Nutu
13.02.2009, 07:10:59
Rochita mov e super!:)

adnada
13.02.2009, 08:34:35
Buna fetelor ,
Ambele rochii sunt frumoase dar prea lungi .... eu una as prefera ceva mai scurt ....
Eu oricum merg imbracata in mireasa pt ca vreau sa unesc civila cu religioasa si cu pozele ... deci ..... si mai ales daca imi iau rochia de mireasa pe care am pus ochii si e destul de scumpa .... si nu as mai avea bani sa imi mai iau una pt civila..... eu zic ca o sa fie ok.... ma incurajeaza cineva?:(( :(( :(( :-SS

lauriciul
13.02.2009, 09:32:58
Buna fetelor ,
Ambele rochii sunt frumoase dar prea lungi .... eu una as prefera ceva mai scurt ....
Eu oricum merg imbracata in mireasa pt ca vreau sa unesc civila cu religioasa si cu pozele ... deci ..... si mai ales daca imi iau rochia de mireasa pe care am pus ochii si e destul de scumpa .... si nu as mai avea bani sa imi mai iau una pt civila..... eu zic ca o sa fie ok.... ma incurajeaza cineva?:(( :(( :(( :-SS
Si eu merg imbracata in mireasa la cununia civila, mi se pare mai relaxant decat sa schimb doua tinute in aceasi zi ... plus ca o sa apara probleme si cu coafatul daca ma schimb de rochie ... asa ca am decis sa nu ma complic si merg cu aceasi rochie toata ziua :P

serena82
13.02.2009, 10:29:48
Si eu tot asa vreau sa fac...o singura rochita pt toata ziua.

lauramaria5
13.02.2009, 10:39:46
Eu am fixat pentru biserica ora 17.00,si la civila vom merge la 10.00,consider ca am timp sa ma schimb si vreau si 2 coafuri ,sper sa reusesc ^:)^ sunt optimista...<:-P

al1nab
13.02.2009, 12:08:43
cununia mea religioasa deste programata pt orele 19-20... atunci nu voi putea sta imbracata toata ziua in rochia de mireasa... Poate dak ar fi fost mai apropiate poate as fi mers imbracata in rochia de mireasasi asta doar dak nu mi-ar fi ajuns timpul dintre cele 2 evenimente pt gatit. Problema mea este ca ceea ce vad prin magazinele din orasul in care locuiesc in spania nu imi ofera nimic care sa imi placa pt cununia civila...imi ramane sa ma uit prin alte orase, sau sa trimit pe cineva sa colinde prin magazine prin iasi, bucuresti :))

serena82
13.02.2009, 13:43:46
cununia mea religioasa deste programata pt orele 19-20... atunci nu voi putea sta imbracata toata ziua in rochia de mireasa... Poate dak ar fi fost mai apropiate poate as fi mers imbracata in rochia de mireasasi asta doar dak nu mi-ar fi ajuns timpul dintre cele 2 evenimente pt gatit. Problema mea este ca ceea ce vad prin magazinele din orasul in care locuiesc in spania nu imi ofera nimic care sa imi placa pt cununia civila...imi ramane sa ma uit prin alte orase, sau sa trimit pe cineva sa colinde prin magazine prin iasi, bucuresti :))
Si eu am cununia religioasa la ora 19, insa vreau sa-mi programez civila dupa-amiaza, pe la 16. Asa ma voi imbraca in rochita abia dupa-amiaza, iar dimineata voi avea timp de stat la coafor. Mie mi se pare mai relaxant asa si nu trebuie sa ma trezesc cu noaptea in cap ca sa am timp sa le fac pe toate.