PDA

Versiunea completa : Miresici de Iasi (discutii despre organizarea nuntilor noastre)

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7

stefania_a
25.01.2009, 19:42:25
Si noi o sa avem de rezerva cateva sticle...pana la urma cred ca o sa trebuiasca si cand o sa ma recupereze mirele:D

pai nu e regula sa ceara wiskey. doar daca se stabileste dinainte cine te fura si ce vrea. si asa parca isi pierde farmecul. am fost eu la o nunta unde am vrut sa furam mireasa si a inceput sa ne implore sa nu o furam k se supara. k pana la urma sa ne dam seama k era planificat cinesa o fure si ce sa ceara. sincer. mi s-a parut penibila faza. asta nu e cur eferire la tine. doar mi-am adus aminte de faza, vorbind aici de furat mireasa.;;)

Nutu
26.01.2009, 10:26:52
pai nu e regula sa ceara wiskey. doar daca se stabileste dinainte cine te fura si ce vrea. si asa parca isi pierde farmecul. am fost eu la o nunta unde am vrut sa furam mireasa si a inceput sa ne implore sa nu o furam k se supara. k pana la urma sa ne dam seama k era planificat cinesa o fure si ce sa ceara. sincer. mi s-a parut penibila faza. asta nu e cur eferire la tine. doar mi-am adus aminte de faza, vorbind aici de furat mireasa.;;)Stiu ca nu e o regula sa se ceara whisky, dar mai stiu ca daca o sa ma fure baietii la care ma astept eu sigur vor cere whisky, pentru ca-i cunosc ...:-B Oricum vom lua cateva sticle de rezerva pentru orice eventualitate...Si mie mi se pare fara sens sa planifici cine te fura si ce cere!Am auzit nunti la care s-au cerut eugenii in schimbul miresei...

geany_m
26.01.2009, 17:00:44
Stiu ca nu e o regula sa se ceara whisky, dar mai stiu ca daca o sa ma fure baietii la care ma astept eu sigur vor cere whisky, pentru ca-i cunosc ...:-B Oricum vom lua cateva sticle de rezerva pentru orice eventualitate...Si mie mi se pare fara sens sa planifici cine te fura si ce cere!Am auzit nunti la care s-au cerut eugenii in schimbul miresei...
=))=))=)) asta-i tare!! :)):))

alibd
26.01.2009, 20:40:51
=))=))=)) asta-i tare!! :)):))

La mine venise cineva cu stralucita idee de a cere greutatea miresei in pufuleti...:-$ :D #:-S

geany_m
26.01.2009, 21:00:21
La mine venise cineva cu stralucita idee de a cere greutatea miresei in pufuleti...:-$ :D #:-S
=))=)) și? și? ce a zis A.? :)):))

Nutu
26.01.2009, 22:20:35
:wacko:Nu stiu de unde le vin ideiile dar se cer lucruri foarte traznite...la aceeasi nunta cu eugeniile, mirele a trebuit sa aduca si un tichet de masa ( asta n-am vrut sa o mai spun ca era prea de tot)! Culmea e ca a facut rost de eugenii si de tichet de la un non stop:O Eu as vrea ca rapitorii mei sa se rezume la whisky si alte din astea care se gasesc la o nunta, ca daca nu cred ca n-am sa mai fiu recuperata:((

ancutzika
27.01.2009, 09:45:22
spuneti-mi va rog daca stiti cam cat vin mi-ar trebui daca am in jur de 300 de invitati ,pt cele care au fost miresici sau poate stie si una dintre voi .......avand in vedere ca e vara o sa avem si dozator de bere plus tarie .......va rog mult sa ma ajutati daca stiti

AncutaElena
27.01.2009, 09:55:08
spuneti-mi va rog daca stiti cam cat vin mi-ar trebui daca am in jur de 300 de invitati ,pt cele care au fost miresici sau poate stie si una dintre voi .......avand in vedere ca e vara o sa avem si dozator de bere plus tarie .......va rog mult sa ma ajutati daca stiti

Vinul se calculeaza la 1L/pers.,deci ti-ar trebui cam 300 L dar tinand cont ca ai si bere cred ca 250 L de vin e ok.:*

Nutu
28.01.2009, 10:07:29
Chiar daca n-am intrebat eu cat vin trebuie la nunta...recunosc ca ma interesa foarte tare subiectul, asa ca multumim de informatie^:)^
P.S: se bea nu gluma! (1l de persoana:gen_05:)

ancutzika
28.01.2009, 10:51:08
si de suc ce spuneti eu ma gandeam sa pun cate o sticla de jumatate pentru fiecare persoana si cate 3 sticle de apa minerala la 0,5 avand in vede ca e vara ..................sau voi ce ziceti sa pun cate un litru de suc si unul de apa pentru fiecare persoana .........???????????:-\

aniscamaia
28.01.2009, 11:43:07
eu zic ca e putin 0,5 l. cel putin eu cand am mers la nuntile unde aveam sticle de 0,5 l in fatza o terminam si o aduceau si pe a 2 a :d

AncutaElena
28.01.2009, 11:52:01
si de suc ce spuneti eu ma gandeam sa pun cate o sticla de jumatate pentru fiecare persoana si cate 3 sticle de apa minerala la 0,5 avand in vede ca e vara ..................sau voi ce ziceti sa pun cate un litru de suc si unul de apa pentru fiecare persoana .........???????????:-\

Sucul=1L/pers
Apa minerala=1L/persoana.
Vin=1L/persoana.
Tarie=200-250 ml/persoana.
Sampanie=100 ml/persoana.
Asa stiu eu.Sper sa va fie de folos.

CONT-INCHIS-23057
28.01.2009, 12:08:17
eu voi pune pe masa asa: suc pt doamne o sticla de 0.5l si langa apa minerala de 0.5l sau sticla de 0.75l (daca gasim) si carafele de vin depinde masa cat e de mare, cam 2 la nr. Restul bauturile pe baza de comanda de la ospatar. Nu incarc masa cu toate. Vom avea meniul pe masa si toate bauturile care se pot comanda.

Vom lua in considerare pt 200pers
-1l de vin de pers-200l
-50gr-100gr martini pt fiecare femeie (10sticle de 1l)
- cam 20-25 sticle de whisky
-apa cam tot 1l de pers-170-200l
-sampanie 50-60sticle

CONT-INCHIS-23057
28.01.2009, 12:11:18
Sucul=1L/pers
Apa minerala=1L/persoana.
Vin=1L/persoana.
Tarie=200-250 ml/persoana.
Sampanie=100 ml/persoana.
Asa stiu eu.Sper sa va fie de folos.

Sucul e foarte mult 1l. Eu am luat in calcul doar pt doamne.
Sampania e putin 100ml.
O data la intrare si intra cam 150ml in acel pahar..si o data la tort.

AncutaElena
28.01.2009, 12:17:26
[quote=floricica_f;1396616]Sucul e foarte mult 1l. Eu am luat in calcul doar pt doamne.
Sampania e putin 100ml.
O data la intrare si intra cam 150ml in acel pahar..si o data la tort.[/quote

Multe dintre noi avem nunta vara,cand e posibil sa fie foarte cald.
Din acest motiv nu cred ca e mult sucul 1 L/persoana.
Iar referitor la sampanie,nu cred ca cei de la restaurant iti vor pune paharul plin dar bineinteles ca ei iti spun sa aduci ceva mai mult.Nu toti sevesc cu sampanie si la tort.:)

CONT-INCHIS-23057
28.01.2009, 12:21:51
[quote=floricica_f;1396616]Sucul e foarte mult 1l. Eu am luat in calcul doar pt doamne.
Sampania e putin 100ml.
O data la intrare si intra cam 150ml in acel pahar..si o data la tort.[/quote

Multe dintre noi avem nunta vara,cand e posibil sa fie foarte cald.
Din acest motiv nu cred ca e mult sucul 1 L/persoana.
Iar referitor la sampanie,nu cred ca cei de la restaurant iti vor pune paharul plin dar bineinteles ca ei iti spun sa aduci ceva mai mult.Nu toti sevesc cu sampanie si la tort.:)

faceti cum doriti dar indiferent daca e vara sau iarna se bea foarte mult vin, nu suc. Eventual luati in calcul 1l pt doamne nu si pt barbati cu ceva reverva de 2-3 bacsuri.

Cretzofolina13
28.01.2009, 12:41:58
[quote=AncutaElena;1396639]

faceti cum doriti dar indiferent daca e vara sau iarna se bea foarte mult vin, nu suc. Eventual luati in calcul 1l pt doamne nu si pt barbati cu ceva reverva de 2-3 bacsuri.

Nu stiu ce sa zic cu vinul. Am intrebat mai multe mirese care au facut vara. Batalia s-a dat pe berea la dozator si nu pe vin sau tarie. Chiar se plangeau ca le-a ramas mult.

aniscamaia
28.01.2009, 12:46:10
Sincer sa-ti zic eu la nuntile care am fost am vazut si pe barbati band suc

CONT-INCHIS-23057
28.01.2009, 13:36:08
[quote=floricica_f;1396663]

Nu stiu ce sa zic cu vinul. Am intrebat mai multe mirese care au facut vara. Batalia s-a dat pe berea la dozator si nu pe vin sau tarie. Chiar se plangeau ca le-a ramas mult.

da si dozatorul de bere e OK..Dar cam strica din farmec:) Dar e vara deh..:)

Andrusca81
28.01.2009, 13:48:17
[quote=floricica_f;1396663]

Exact.Eu am avut nunta in septembrie,insa am prins exact saptamana cea mai calduroasa si am avut bere la dozator, si vin si suc.Din ce tin minte s-a consumat foarte multa bere la dozator ( toata lumea era cu berea in mana pe terasa ) si apa minerala, in timp ce vinul si sucurile au ramas in cantitati destul de mari :D.

Andrusca81
28.01.2009, 14:16:35
Opiniile acestea referitoare la nuntile din zona iasului sunt destul de subiective si unele mi se par chiar rautacioase. Recunosc, si eu am fost la muulte nunti si daca e trag o concluzie, cel mai mult conteaza atmosfera de la nunta,aceasta atmosfera fiind facuta de miri si de nuntasi. Am fost la nunti unde aranjamentele poate nu erau cine stie ce..dar au fost suplinite de meniul deosebit,de muzica foarte buna dar si de invitati care au fost toata noaptea numai zambet si dans ;;).
Din ce am vazut si la nunta mea, lumea s-a simtit foarte bine ( poate nu chiar toti,dar daca as fi vazut vreo fata acra si care ar fi comentat toata noaptea mai primea si un pumn de la mine =))).Ideea e ca nu poti face cometarii atat de rautacioase referitoare la nuntile celorlati decat daca esti 100 % sigur ca a ta ar fi ideala....siii nu prea poti fi sigur de acest lucru niciodata.=))
Multe lucruri nu depind numai de miri,de restaurant sau mai stiu eu de ce altceva, pentru ca nuntile se fac dupa gustul fiecaruia...si important e ca mirii sa fie cei mai multumiti de ce au realizat si nu chiar absolut toti nuntasii, printre care pot fi si din aceia care carcotesc si care comenteaza la orice eveniment de parca ei ar fi perfecti si pot multumit pe toata lumea.
La absolut fiecare nunta sunt bile albe si bile negre...asta e adevarul.
Sa aveti nunti vis, asha cum vi le doriti!!!>:D<

Cretzofolina13
28.01.2009, 14:21:30
[quote=Cretzofolina13;1396762]

La Perla Viilor este o terasa f frumoasa. Patronul ne-a asigurat ca dozatorul de bere pozitionat acolo va atrage mai mult ca sigur majoritatea invitatilor. Nu cred ca strica farmecul, e tot o bautura si in toiul verii merge de minune mai ales la barbati.<:-P

Andrusca81
28.01.2009, 14:39:05
N-as zice ca invitatii prefera din start o formatie atunci cand merg la o nunta. Daca muzica e buna si potrivita publicului-tinta, atunci nu mai conteaza ca e DJ sau formatie. Si cum mi-a zis cineva de curand: o formatie buna trece lejer peste 1.500 de euro. De multe ori si cred ca in viitorul apropiat(cu tot haosul pe care il va aduce aceasta criza financiara) lumea va pune f mult accentul pe aspectul financiar. Pupici!:*
Eu la nunta am avut o formatie foarte buna dar a fost si scumpa.Insaaa..am fost la o alta nunta unde au avut dj...si a fost suuuuuuuuuuuuuper omul ala,tipul e de la TeleM..l-am recunosut dar nu stiu cum ii zice si nici nu stiam ca se ocupa cu asha ceva :-\

cgeorgiana1982
28.01.2009, 14:48:47
Opiniile acestea referitoare la nuntile din zona iasului sunt destul de subiective si unele mi se par chiar rautacioase.
Imi cer scuze ca ma bag, insa nu cred ca cei care si-au dat cu parerea au considerat ca e vina mirilor. Cred ca toti intelegem (mai ales cei care au organizat deja nunta) ca nu depind de noi toate elemenetele unei nunti: poate mancarea nu e foarte bine preparata, poate paharele nu au fost foarte bine sterse, etc.
Cred ca s-a spus o impresie de ansamblu, fara sa fie rautaciosi. dar asta e opinia mea. Sper ca nu te superi>:D< >:D<

nicoleta
28.01.2009, 19:20:57
Exact.Eu am avut nunta in septembrie,insa am prins exact saptamana cea mai calduroasa si am avut bere la dozator, si vin si suc.Din ce tin minte s-a consumat foarte multa bere la dozator ( toata lumea era cu berea in mana pe terasa ) si apa minerala, in timp ce vinul si sucurile au ramas in cantitati destul de mari :D.

Si eu am avut dozator de bere si a avut mare succes ! ! ! !

anycka18
29.01.2009, 08:13:24

Noi nu vom avea bere la nunta...pastram berea pt alte ocazii:>

Nutu
29.01.2009, 09:11:01
La noi sucurile si apa intra in meniu ( 1l de suc si 1l de apa pentru o persoana). Avand in vedere ca avem cam 100 de invitati cred ca vom lua cam 100l de vin, 10 sticle de whisky si 10 de martini, plus cateva de rezerva ;))

Andrusca81
29.01.2009, 14:39:47
Imi cer scuze ca ma bag, insa nu cred ca cei care si-au dat cu parerea au considerat ca e vina mirilor. Cred ca toti intelegem (mai ales cei care au organizat deja nunta) ca nu depind de noi toate elemenetele unei nunti: poate mancarea nu e foarte bine preparata, poate paharele nu au fost foarte bine sterse, etc.
Cred ca s-a spus o impresie de ansamblu, fara sa fie rautaciosi. dar asta e opinia mea. Sper ca nu te superi>:D< >:D<
In nici un caz nu sunt suparata si nici nu am de ce.Oricum ideea e ca eu am incercat intotdeauna sa ma simt bine la orice petrecere fara sa simta cineva ca as putea fi nemultumita de ceva( cel putin in timpul petrecerii ;))).Nu as fi suportat sa vad ca cineva afiseaza o fata acra si comenteaza la nunta mea sau la o petrecere organizata de mine...cam asta e ideea, pentru ca nu mi se pare politicos sa faci acest lucru./:)
Pupici...

cgeorgiana1982
31.01.2009, 16:26:14
In nici un caz nu sunt suparata si nici nu am de ce.Oricum ideea e ca eu am incercat intotdeauna sa ma simt bine la orice petrecere fara sa simta cineva ca as putea fi nemultumita de ceva( cel putin in timpul petrecerii ;))).Nu as fi suportat sa vad ca cineva afiseaza o fata acra si comenteaza la nunta mea sau la o petrecere organizata de mine...cam asta e ideea, pentru ca nu mi se pare politicos sa faci acest lucru./:)
Pupici...

Si eu consider ca daca vii cu gand ca nu e dragut la nunta, nici nu are cum sa fie. Sunt ferm convinsa ca toti cei care s-au ocupat de oraganizarea nuntii si-au dat silinta sa iasa cat mai bine si asta trebuie apreciat. Un pic de companie buna....si e perfect. Am auzit persoane care s-au tot plans ca mirii nu prea au fost pe la ei la mese, ba ca nu stiu ce......de aceea la nunta mea am incercat sa trec pe la toti, sa salut, sa vad daca totul e bine, insa trebuie tinut cont ca la nunta mirii trebuie sa se simta cel mai bine, caci e momentul lor.
"pentru ca nu mi se pare politicos sa faci acest lucru" - ai dreptate...sunt de parere ca daca dintr-un motiv anume nu stii sa te distrezi, nu e necesar sa strici si cheful altuia:*

Andrusca81
31.01.2009, 16:34:57
Si eu consider ca daca vii cu gand ca nu e dragut la nunta, nici nu are cum sa fie. Sunt ferm convinsa ca toti cei care s-au ocupat de oraganizarea nuntii si-au dat silinta sa iasa cat mai bine si asta trebuie apreciat. Un pic de companie buna....si e perfect. Am auzit persoane care s-au tot plans ca mirii nu prea au fost pe la ei la mese, ba ca nu stiu ce......de aceea la nunta mea am incercat sa trec pe la toti, sa salut, sa vad daca totul e bine, insa trebuie tinut cont ca la nunta mirii trebuie sa se simta cel mai bine, caci e momentul lor.
"pentru ca nu mi se pare politicos sa faci acest lucru" - ai dreptate...sunt de parere ca daca dintr-un motiv anume nu stii sa te distrezi, nu e necesar sa strici si cheful altuia:*
Esti o scumpa...pai tot asha gandesc si eu, poate ca mirii saracii au incercat sa organizeze cum au stiut ei mai bine nunta...si totusi din cauza stresului nu au resuit chiar tot ce si-au propus. Eu de exemplu am avut 240 de invitati...si chiar nu am reusit sa trec pe la toti ( bila neagra pentru mine)...dar nici nu e vina noastra...pentru ca invitatii au venit de la ora 6 pana la 10 seara....ori nu asha imi propusesem eu 8-|.Dar sper ca in mare a fost o petrecere reusita,cu stil...si vazand cat a dansat lumea cred ca s-au simtit bine.:)

cgeorgiana1982
31.01.2009, 17:53:33
Esti o scumpa...pai tot asha gandesc si eu, poate ca mirii saracii au incercat sa organizeze cum au stiut ei mai bine nunta...si totusi din cauza stresului nu au resuit chiar tot ce si-au propus. Eu de exemplu am avut 240 de invitati...si chiar nu am reusit sa trec pe la toti ( bila neagra pentru mine)...dar nici nu e vina noastra...pentru ca invitatii au venit de la ora 6 pana la 10 seara....ori nu asha imi propusesem eu 8-|.Dar sper ca in mare a fost o petrecere reusita,cu stil...si vazand cat a dansat lumea cred ca s-au simtit bine.:)

Sunt sigura ca a fost frumos....important e ca tu te-ai simtit bine (asa zic eu).>:D<

Andrusca81
01.02.2009, 15:07:37
Sunt sigura ca a fost frumos....important e ca tu te-ai simtit bine (asa zic eu).>:D<
:*:> Sper sa fi fost, oricum eu m-am simtit foarte bine ,dar asta pana pe la ora 4 asha dupa care nu mai aveam chef de nimic hihihihi.Sunt sigura ca si nunta ta a fost superba!!!!>:D<Casa de piatra si multa fericire!!!
P.S. Am fost si eu la o nunta la care s-au cantat sarbe si populara cat incape...si din cand in cand manele...dar pentru ca eu nu apreciam genul asta insemna ca trebuia sa fac ca un taur la corida pe acolo si sa le stric oamenilor cheful si bucuria??!!!!
De exemplu am cunostinte care nu au fost multumite de mirii de la nuntile la care au fost, pentru ca nu li se pareau potriviti sau nu li se pareau destul de entuziasmati de eveniment..sau... sau...ce sa mai zica de restul nuntii!!!???=))=))=))=))

cgeorgiana1982
02.02.2009, 07:05:00
:*:> Sper sa fi fost, oricum eu m-am simtit foarte bine ,dar asta pana pe la ora 4 asha dupa care nu mai aveam chef de nimic hihihihi.Sunt sigura ca si nunta ta a fost superba!!!!>:D<Casa de piatra si multa fericire!!!
P.S. Am fost si eu la o nunta la care s-au cantat sarbe si populara cat incape...si din cand in cand manele...dar pentru ca eu nu apreciam genul asta insemna ca trebuia sa fac ca un taur la corida pe acolo si sa le stric oamenilor cheful si bucuria??!!!!
De exemplu am cunostinte care nu au fost multumite de mirii de la nuntile la care au fost, pentru ca nu li se pareau potriviti sau nu li se pareau destul de entuziasmati de eveniment..sau... sau...ce sa mai zica de restul nuntii!!!???=))=))=))=))

Multumesc. Casa de piatra si tie si tuturor miresicilor de pe forum.
Cred ca intodeauna invitatii nu vor considera ca totul e perfect. poate ca unul vroia hartie mov la baie si era alba =)). Important e sa fim toti toleranti si sa intelegem ce inseamna o nunta, cat efort se depune pentru a organiza asa ceva si ca nu toata lumea are aceleasi gusturi ca si mirii. Poate ca mirii au dorit fara populara la nunta (am auzit de 2 cazuri)....cred ca sigur un invitat a dorit o hora.....dar asta este....cand esti invitat trebuie sa increci sa obtii ce e mai bun din ce ti se ofera si mai rau se face cand se sta imbufnat, comentand toate noaptea (am vazut si din astea>:/).

Petro29
02.02.2009, 14:44:10
buna eu am fost invitata de nasi anul trecut la lord gust mi a placut mult decorul si ospatarii au fost buni muzica fff buna poate ve ajuta cu ceva :D

Andrusca81
02.02.2009, 15:27:14
Multumesc. Casa de piatra si tie si tuturor miresicilor de pe forum.
Cred ca intodeauna invitatii nu vor considera ca totul e perfect. poate ca unul vroia hartie mov la baie si era alba =)). Important e sa fim toti toleranti si sa intelegem ce inseamna o nunta, cat efort se depune pentru a organiza asa ceva si ca nu toata lumea are aceleasi gusturi ca si mirii. Poate ca mirii au dorit fara populara la nunta (am auzit de 2 cazuri)....cred ca sigur un invitat a dorit o hora.....dar asta este....cand esti invitat trebuie sa increci sa obtii ce e mai bun din ce ti se ofera si mai rau se face cand se sta imbufnat, comentand toate noaptea (am vazut si din astea>:/).
Hmmm...nunta fara muzica populara nu concep....e chiar plicti.Am fost la o nunta unde se zvonea la inceputul nuntii ca nu va fi muzica populara...si cel putin cei de la masa noastra erau foarte dezamagiti.Eu stiu sa dansez foarte bine muzica populara,sunt tineri care au fost in ansambluri populare si se descurac foarte bine...si de fapt e chiar complicat.Cei care nu prea stiu sa danseze...automat nu stiu sa danseze populara,pentru ca trebuie sa ai ritmul in sange ( mai ales la batute si sarbe) hihihi.O nunta echilibrata trebuie sa aiba cam toate genurile de muzica de societate,iar unele genuri chiar antreneaza atmosfera...pentru ca e oarecum neplacut sa vezi ca jumatate de invitati stau la mese pentru ca nu le place Voltaj si HiQ.
Oricum la nunta mea nu ar fi avut ce cauta urmatoarele genuri de muzica: rock ( toata gama=))),manele,hip-hop,trance...si m-as lipsit foarte bine si de stiluri precum: cha cha,mambo,twist,rock'n roll =)) care mi se par ridicole :D.

Andrusca81
02.02.2009, 15:33:37
[quote=Andrusca81;1397117]

Si eu am avut dozator de bere si a avut mare succes ! ! ! !
Si eeeeuuu...mi se pare super ideea....si e si foarte modern ;;).

Andrusca81
02.02.2009, 15:35:28
[quote=nicoleta;1398623]
Si eeeeuuu...mi se pare super ideea....si e si foarte modern ;;).
Dar nu m-am citat pe mine...era commentul Nicoletei...:-\:-\

Andrusca81
02.02.2009, 15:36:00
:-\:-\:-\:-\:-\:-\:-\

biutzaxx
02.02.2009, 15:52:29
si noi am avut dozator de bere la nunta . Am prins cea mai calduroasa zi din an, iar berea a prins bine pt toata lumea, inclusiv mie(am tras o dusca :)) ), cu toate ca noi luasem vin Cotnari la greu, dar spre final s-au baut de toate..

lumea a fost incantata de dozator :)>-

biutzaxx
02.02.2009, 15:55:05
Hmmm...nunta fara muzica populara nu concep....e chiar plicti.Am fost la o nunta unde se zvonea la inceputul nuntii ca nu va fi muzica populara...si cel putin cei de la masa noastra erau foarte dezamagiti.Eu stiu sa dansez foarte bine muzica populara,sunt tineri care au fost in ansambluri populare si se descurac foarte bine...si de fapt e chiar complicat.Cei care nu prea stiu sa danseze...automat nu stiu sa danseze populara,pentru ca trebuie sa ai ritmul in sange ( mai ales la batute si sarbe) hihihi.O nunta echilibrata trebuie sa aiba cam toate genurile de muzica de societate,iar unele genuri chiar antreneaza atmosfera...pentru ca e oarecum neplacut sa vezi ca jumatate de invitati stau la mese pentru ca nu le place Voltaj si HiQ.
Oricum la nunta mea nu ar fi avut ce cauta urmatoarele genuri de muzica: rock ( toata gama=))),manele,hip-hop,trance...si m-as lipsit foarte bine si de stiluri precum: cha cha,mambo,twist,rock'n roll =)) care mi se par ridicole :D.

trebuie sa fie pt toate categoriile de varsta.. daca iti respecti invitatii ..;-)

siana
02.02.2009, 16:31:04
trebuie sa ai muzica pentru toate gusturile:)
ca sa se distreze toata lumea

ralukaG
02.02.2009, 16:45:33
Si eu sunt pro muzica populara...imi place sa ma dantui pe ea:grouphug: , dar trebuie si celelalte genuri...pt ca nu toata lumea gusta acelasi lucru cu noi.
Dar cand nu e populara...mai iei si tu o pauza sa tragi o gura...de aer:D

cgeorgiana1982
02.02.2009, 16:57:41
Si eu sunt pro muzica populara...imi place sa ma dantui pe ea:grouphug: , dar trebuie si celelalte genuri...pt ca nu toata lumea gusta acelasi lucru cu noi.
Dar cand nu e populara...mai iei si tu o pauza sa tragi o gura...de aer:D
Si mie imi place de mor muzica populara la petreceri, chiar daca nu-s profesionista:"> . Incerc si eu cat pot;;) .Dar stiu 2 persoane care nu vor deloc populara la nunta lor. Fiecare cu pasarelele lui....cum fiecare dintre noi am avut probabil (mai mici sau mai mari;;) ).

Andrusca81
02.02.2009, 19:33:29
trebuie sa ai muzica pentru toate gusturile:)
ca sa se distreze toata lumea
Perfect de acord!Tocmai ca am avut toate genurile de muzica...insa rockul si manelele nici nu existau in playlistul formatiei =))...desi eu nu am specificat nimic pentru ca ii vazusem la o nunta la care am fost si in consecinta i-am vrut si la nunta noastra.Insa in opinia mea o nunta fara muzica populara nu tine de gusturi..pentru ca nu toate melodiile apartinand acestui gen sunt pentru discotecile de la tara...ci sunt si melodii foarte selecte + ca o hora nu cred ca deranjeaza pe nimeni.Am fost la nunti la care pana a inceput hora...lumea statea la masa.

irca20
03.02.2009, 10:09:41
Miresici mergeti la targuri de nunti? Imi spune cineva cand are loc Expomariage, sau stiti voi altele mai de seama?

Multumesc

Cretzofolina13
03.02.2009, 10:36:05
Miresici mergeti la targuri de nunti? Imi spune cineva cand are loc Expomariage, sau stiti voi altele mai de seama?

Multumesc

Intra la topicul Servicii & Furnizori si vei gasi acolo un subiect amplu despre targurile de nunti ce vor avea loc la Iasi.

irca20
03.02.2009, 10:57:58
Multumesc mult pentru sugestie ;)

geany_m
03.02.2009, 16:02:53
Fetelor, în ce "îmbuteliez" niște țuică vrac? :-B
Socrul meu are ceva tărie "de la tata lor" dar am nevoie de niște sticle mai finuțe, așa, de sticlă și nu de plastic, de 0,75ml...nush ce să fac.... :|

biutzaxx
03.02.2009, 16:21:52
Socrul meu are ceva tărie "de la tata lor" dar am nevoie de niște sticle mai finuțe, așa, de sticlă și nu de plastic, de 0,75ml...nush ce să fac.... :|

sunt la kaufland niste cani, ca de vin dar mai mici , transparente si cu ciuspic .. intelegi tu , sunt pt asa ceva :>

geany_m
03.02.2009, 16:38:52
sunt la kaufland niste cani, ca de vin dar mai mici , transparente si cu ciuspic .. intelegi tu , sunt pt asa ceva :>
O să merg să le văd, mulțumesc de sugestie! :*..... Oare cât costă una? :-\ Ai idee?

biutzaxx
03.02.2009, 17:10:02
O să merg să le văd, mulțumesc de sugestie! :*..... Oare cât costă una? :-\ Ai idee?

eu pe una mare de vin am dat 15 ron parca de la Selgros, era marca luminarc.. alea mai mici sunt sigur mai ieftine

alibd
03.02.2009, 17:10:06

Noi am avut din astea, in care am pus vin vrac. Am sa-l intreb pe A. de unde le-a luat, ca nu mai tin minte.

De la Cotnari le-a luat si a dat 6 mii lei pe una, in 2007.

geany_m
03.02.2009, 17:25:08
Biu și Ali, mulțumesc mult! >:D<>:D<

otilik
03.02.2009, 17:53:57
fetelor unde e sala polivalenta din iasi?stiu ca este targul de nunti acum in weekend,si nu sunt sigura unde este.

aniscamaia
03.02.2009, 17:58:10
In podu ros, langa bcr cum urci spre palat
se construesti acolo exact langa proiectul palas

otilik
03.02.2009, 18:04:38
In podu ros, langa bcr cum urci spre palat
se construesti acolo exact langa proiectul palas
gata stiu..multumesc:*

aniscamaia
03.02.2009, 18:05:42
gata stiu..multumesc:*
cu placere :*

Nutu
05.02.2009, 09:20:25
Sa ma iertati daca a mai fost pusa intrebarea...dar eu as vrea sa va intreb ce marca de whisky puneti pe masa, daca puneti whisky bineinteles! M-a prins febra bauturilor in ultimul timp:-B

Cretzofolina13
05.02.2009, 09:53:26
Sa ma iertati daca a mai fost pusa intrebarea...dar eu as vrea sa va intreb ce marca de whisky puneti pe masa, daca puneti whisky bineinteles! M-a prins febra bauturilor in ultimul timp:-B

Noua ni s-a recomandat JB. Cica e cel mai bun.

Nutu
05.02.2009, 10:00:14
Si noi vrem sa alegem intre J& B, Johnnie Walker Red Label si Teacher's...8-}

siana
05.02.2009, 10:18:10
dintre cele enumerate de tine, cel mai bun e J&B:)

biutzaxx
05.02.2009, 10:43:04

J& B si Teacher's 8-} 8-}

Hypnotized
05.02.2009, 10:49:28
Only one man knows the truth. And he's not talking. :-B cheers! Good old Jack

lauriciul
05.02.2009, 11:29:50
Noi am luat deja Teachers. Si cred ca vom avea o singura marca de whisky.

aniscamaia
05.02.2009, 11:34:18
Noi am luat deja Teachers. Si cred ca vom avea o singura marca de whisky.
de unde l-ai luat si cu cat?
ca si eu sunt in cautare

Nutu
05.02.2009, 12:08:12
Only one man knows the truth. And he's not talking. :-B cheers! Good old Jack Si noi ne-am gandit initial la Jack, dar ne depaseste putintel bugetul8-|

Nutu
05.02.2009, 12:12:14
Noi am luat deja Teachers. Si cred ca vom avea o singura marca de whisky. Si noi tot o singura marca de whisky vom avea, dar nu ne prea pricepem... Cat te-a costat sticla de Teacher's?

lauriciul
05.02.2009, 16:58:00
Si noi tot o singura marca de whisky vom avea, dar nu ne prea pricepem... Cat te-a costat sticla de Teacher's?
Este in Metro o oferta la Teachers ( 3 sticle de un litru intr-o singura cutie) ... ajungea cam 50ron sticla de 1 litru.

Nutu
05.02.2009, 18:09:26
Este in Metro o oferta la Teachers ( 3 sticle de un litru intr-o singura cutie) ... ajungea cam 50ron sticla de 1 litru. E bun pretul! Noi am gasit in Metro o oferta la Teacher's de 0,7 l 11+1, la 40 si ceva pe sticla! Acum astept o oferta de la Selgros, ca am solicitat un pret special pentru Johnnie Walker de 1l! Stie cineva daca Metro acorda preturi speciale la cumpararea unor cantitati mai mari?:-?

alyya
05.02.2009, 18:42:41
E bun pretul! Noi am gasit in Metro o oferta la Teacher's de 0,7 l 11+1, la 40 si ceva pe sticla! Acum astept o oferta de la Selgros, ca am solicitat un pret special pentru Johnnie Walker de 1l! Stie cineva daca Metro acorda preturi speciale la cumpararea unor cantitati mai mari?:-?

in kaufland Teacher's de 0.7 e 40 de ron. noi tot teacher's am avut la nunta si l-am luat de la metro.am luat 30 de sticle dar n-am avut nici o reducere,doar daca iei mai mult de 50. mie asa mi-a zis un angajat de acolo.

crysstina
05.02.2009, 18:50:35
Cine face nunta la hotel Unirea, la Panoramic imi spune si mie cat e meniul so ce contine acesta?Multumesc anticipat.

Nutu
05.02.2009, 18:53:38
Cine face nunta la hotel Unirea, la Panoramic imi spune si mie cat e meniul so ce contine acesta?Multumesc anticipat. Vezi ca este un topic special pentru Unirea, la restaurante! Eu fac nunta la Panoramic si am scris acolo mai multe!

Nutu
05.02.2009, 18:55:36
in kaufland Teacher's de 0.7 e 40 de ron. noi tot teacher's am avut la nunta si l-am luat de la metro.am luat 30 de sticle dar n-am avut nici o reducere,doar daca iei mai mult de 50. mie asa mi-a zis un angajat de acolo. Mersi de raspuns! Asta e! Daca nu vor sa faca reduceri...:-s

alyya
05.02.2009, 20:13:38
Mersi de raspuns! Asta e! Daca nu vor sa faca reduceri...:-s

cu mare placere:).mergi si tu si intreaba poate s-au mai schimbat lucrurile de at. multa bafta si sa ai o nunta asa cum iti doresti!!!

Nutu
05.02.2009, 20:32:46
cu mare placere:).mergi si tu si intreaba poate s-au mai schimbat lucrurile de at. multa bafta si sa ai o nunta asa cum iti doresti!!!
Cum a fost primit Teacher's-ul la tine la nunta? S-a baut? A ramas mult?

alyya
05.02.2009, 20:46:03
Cum a fost primit Teacher's-ul la tine la nunta? S-a baut? A ramas mult?

la mine a mers bine.s-a baut,iar ce a ramas am dat la invitati cand au plecat.

Nutu
06.02.2009, 09:09:28
Iubitul meu vrea sa luam Teacher's, dar eu as vrea J&B, cred ca pana la urma vom ramane la varianta mea...sa vedem si ce oferte gasim!

Nutu
08.02.2009, 09:38:13
Am reusit sa luam si noi taria! Am luat whisky Johnnie Walker Red si Garrone Bianco! A mai ramas sampania si vinul!:)>-

geany_m
08.02.2009, 10:56:38
Am reusit sa luam si noi taria! Am luat whisky Johnnie Walker Red si Garrone Bianco! A mai ramas sampania si vinul!:)>-
Prețuri, te rugăm!! Si de unde le-ai luat.... ^:)^^:)^^:)^

Cretzofolina13
08.02.2009, 21:36:14
Mulțumim de prețuri! >:D< Sunt f. utile pt. cei care încă nu și-au achiziționat toate băuturile :D

Pentru nimic. am avut noroc de micile oferte.;;)

Nutu
09.02.2009, 07:29:54
Noi am luat bauturile din Metro si am dat 54,66 ron pe sticla de whisky, era ambalat la pachet de 3 sticle, iar pentru Garrone am avut o oferta 5 sticle + o sticla gratis si am ajuns la un pret de 14 ron si ceva pe sticla, pretul intreg pe sticla am vazut ca era 17 ron si ceva!

Nutu
09.02.2009, 07:35:07
Voi ce parere aveti...la o nunta de aproximativ 100 de persoane cam cat whisky ar trebui? Noi am luat 12 sticle de 1l, dar tare am un sentiment ca nu sunt de ajuns! Am calculat cate o sticla de 1l la masa, plus doua de rezerva, dar parca as mai lua vreo trei sticle, voi ce parere aveti? Pe langa 1l de whisky o sa punem pe masa si o sticla de garrone de 1l!

Nutu
09.02.2009, 07:39:03
Noi am luat bauturile din Metro si am dat 54,66 ron pe sticla de whisky, era ambalat la pachet de 3 sticle, iar pentru Garrone am avut o oferta 5 sticle + o sticla gratis si am ajuns la un pret de 14 ron si ceva pe sticla, pretul intreg pe sticla am vazut ca era 17 ron si ceva!
Am uitat sa spun ca ambele bauturi sunt la sticle de 1l!

adnada
09.02.2009, 09:02:44
Am uitat sa spun ca ambele bauturi sunt la sticle de 1l!

Buna,
Am fost la vreo 7 nunti anul trecut si din cate am observat de la prieteni au pus o sticla de un fel si una de un fel pe masa, daca nu au facut stil bar si au scris meniul pe masa,
Daca pui pe masa eu zic sa ai vreo 3-5 sticle de rezerva sa fie acolo....
asa am vazut la altii eu inca nu stiu cum fac.....spor la cumparaturi

Butterfly87
11.02.2009, 09:50:56
Buna,
Am fost la vreo 7 nunti anul trecut si din cate am observat de la prieteni au pus o sticla de un fel si una de un fel pe masa, daca nu au facut stil bar si au scris meniul pe masa,
Daca pui pe masa eu zic sa ai vreo 3-5 sticle de rezerva sa fie acolo....
asa am vazut la altii eu inca nu stiu cum fac.....spor la cumparaturi

Stiti cumva dak se poate vorbi la restautant ca ospatarii sa stea sa serveasca whissky-ul la invitati..adik nu as mai pune sticla pe masa sa nu incarc masa prea tare(si asa vor fi :apa minerakla.vinul sucul)..ati auzit de asa ceva?sau trebuie sa las sticla pe masa?multumesc

ralucarusu
11.02.2009, 10:04:21
Stiti cumva dak se poate vorbi la restautant ca ospatarii sa stea sa serveasca whissky-ul la invitati..adik nu as mai pune sticla pe masa sa nu incarc masa prea tare(si asa vor fi :apa minerakla.vinul sucul)..ati auzit de asa ceva?sau trebuie sa las sticla pe masa?multumesc
Buna eu am fost la cumatrie la Moara de foc si din cite am vazut tarie era servita de ospatari , nu era pusa pe masa. Venea un ospatar la tine si te intreba daca vrei tarie si el iti punea in pahar deci stai fara grija .Pup;))

Cretzofolina13
11.02.2009, 10:54:25
:-? Nu-i asa ca ati luat taria sambata din Metro? Cred ca ne-am intalnit la raionul de bauturi...;-)

Asa e. Ne-am intalnit ?? Parca era cineva pe acolo dar nu te-am recunoscut.:-s

Cretzofolina13
11.02.2009, 10:55:56

Normal ca le poti cere sa serveasca la pahar. Si eu voi face asa. =;

iasommie
11.02.2009, 11:15:57
Voi ce parere aveti...la o nunta de aproximativ 100 de persoane cam cat whisky ar trebui? Noi am luat 12 sticle de 1l, dar tare am un sentiment ca nu sunt de ajuns! Am calculat cate o sticla de 1l la masa, plus doua de rezerva, dar parca as mai lua vreo trei sticle, voi ce parere aveti? Pe langa 1l de whisky o sa punem pe masa si o sticla de garrone de 1l!
eu zic ca sunt suficiente 12 sticle pentru 100 de persoane, plus ca vei avea si garrone. Pui si vin pe masa?
apropos...fetelor, voi sampanie dati si la tort?

Cretzofolina13
11.02.2009, 12:06:11
asa am vazut si eu pe la nuntile unde am fost si nici eu nu am in plan sa dau si la tort, insa na...ma mai informez sa vad daca e bine...daca nu e bine:-p :D :*
off...cat stress dom'le, cat stress

Da. De fiecare data cand zic: am mai taiat ceva de pe lista, mai apar alte si alte maruntisuri. Si lumea zice: vaii, dar de ce te grabesti asa? Doar mai ai timp.

Aha, sigur ! Zboara timpul de n-ai idee. Dar noi sa fim sanatoase, ca le rezolvam pe toate !;))

adnada
11.02.2009, 14:42:50

Pot sa iti puna ospatarii taria cel putin noi la vreo cateva nunti am fost serviti pana si cu suc si apa..... deci se poate ... spor la pregatiri

Nutu
12.02.2009, 08:23:43
eu zic ca sunt suficiente 12 sticle pentru 100 de persoane, plus ca vei avea si garrone. Pui si vin pe masa?
apropos...fetelor, voi sampanie dati si la tort? Cred ca voi mai lua totusi vreo trei sticle de whisky pentru orice eventualitate! Vom avea si vin pe masa, iar parintii lui vor si bere la doza, ca la dozator nu avem cum , ca nu avem terasa! Voi ce spuneti, cum as putea sa fac cu berea, ca pe masa nu cred ca o sa mai incapa...poate sa intrebe ospatarii daca vrea cineva bere!:>

iasommie
12.02.2009, 09:35:49
Cred ca voi mai lua totusi vreo trei sticle de whisky pentru orice eventualitate! Vom avea si vin pe masa, iar parintii lui vor si bere la doza, ca la dozator nu avem cum , ca nu avem terasa! Voi ce spuneti, cum as putea sa fac cu berea, ca pe masa nu cred ca o sa mai incapa...poate sa intrebe ospatarii daca vrea cineva bere!:>
dar tu cum pui vinul..imbuteliat sau la carafa? ca am mai auzit pareri cum ca imbuteliat e mai elegant. referitor la bere...nush ce sa zic...la dozator cred ca era cel mai bine, dar na daca nu se poate...ca sa intrebe chelneri...nush ce sa zic....daca ei vor servi si bauturile fine atunci e posibil ca sa nu bea bere nimeni :-s ... cred ca tot pe masa e mai bine, dar nu-s convinsa ca e cel mai bine asa. poate alte miresici te pot ajuta mai mult in aceasta privinta pentru ca, din pacate, la nuntile la care am fost eu nu s-a servit bere.

iasommie
12.02.2009, 09:50:44
in metro pardon..off....zapacita mai sunt

Butterfly87
12.02.2009, 10:21:31
Sa sti ca si eu am de gand sa fac asa deci...... spor la pregatiri...
Eu intru in panica tot mai mult ma apuca plansu cand vad ca eu nu am rezolvat probleme importante inca cu mizica si ornatul salii si fotograful ... si voi deja sunteti la bautura.....:(( :(( :((

buna!! lasa k le rezolvi pe toate cu rabdare ..tu vrei formatie nu? sau dj? asta e mai urgent acum dupa parerea mea..k pt fotograf si ornatul salii mai este timp..spor in toate

iasommie
12.02.2009, 10:31:02
buna fetelor..eu lucrez la o firma in carrefour felicia si va pot ajuta cu preturi la tot ce vreti voi..k sa nu va mai deplasati pana acolo:D
la bauturi m-am uitat si eu si mi-am facut o lista:
Jonnie walkerred label-0.7l=43 ron
JACK DANIELS -1L=76 RON
J&B RARE-1L-63 RON
MARTINI-1L=34 RON
ALEXANDRION 5 STELE-2L=80 RON
SPER SA VA FIE DE FOLOS PRETURILE!!
multumim frumos! chiar ca ne sunt de mare ajutor....

adnada
12.02.2009, 10:31:50
buna!! lasa k le rezolvi pe toate cu rabdare ..tu vrei formatie nu? sau dj? asta e mai urgent acum dupa parerea mea..k pt fotograf si ornatul salii mai este timp..spor in toate

La popas pacurari te obliga sa iei formatia lor vineri am stabilit o intalnire cu cei de la formatie sa vb.....uff...>:D< multumesc

Butterfly87
12.02.2009, 11:02:40
multumim frumos! chiar ca ne sunt de mare ajutor....
ma bucur ca v-am putut ajuta!!! cu mare placere

siana
12.02.2009, 11:09:00
fetelor, incercati langa facultatea petre andrei, la The Very Shop:)stiu ca se fac reduceri daca se achizitioneaza cantitati mai mari
unei prietene i-a facut reducere si pentru 5 sticle:)

iasommie
12.02.2009, 11:16:45
fetelor, incercati langa facultatea petre andrei, la The Very Shop:)stiu ca se fac reduceri daca se achizitioneaza cantitati mai mari
multumim multumim...ce de-a informatii pretioase. o sa trec si pe acolo..sper sa gasesc magazinul

Butterfly87
12.02.2009, 11:20:21

chair nu stiam ca se fac reduceri acolo..cred k voi trece si eu pe acolo:D

siana
12.02.2009, 11:23:36
am vazut ca au si site, ti-l trimit pe privat ca sa nu se considere reclama:)

Kika
12.02.2009, 11:41:04
am vazut ca au si site, ti-l trimit pe privat ca sa nu se considere reclama:)
Vreau si eu privat

Multumesc^:)^

iasommie
12.02.2009, 12:02:55
nu prea stiu eu preturile care sunt in magazine, insa la ballantine's de 0.7 m-am mai uitat si stiu ca era mai ieftin. imi pare rau ca nu am luat in decembrie din metro ca era o oferta la 39 RON. oricum o sa ma duc si in magazin sa vad si sa fac o comparatie si la celelalte bauturi. tre sa fac listute...

ancutzika
12.02.2009, 12:42:55
mai este ince oferta la metro eu am vazut bala la 1 litru in metri 36 ron ieri la amiaza il primise ................................

geany_m
12.02.2009, 17:19:51
Noi vrem să luăm METAXA de 5* la 0,7l. A văzut cineva un preț bun? Carrefour, Kaufland, etc...
Ancutzika, nu-l întrebi tu pe F. cât e la Metro, pls? ^:)^

Nutu
12.02.2009, 17:28:35
Da, noi eram! N-am fost atenta la cine e in jur, ca altfel te vedeam. "Disputa" a inceput in carrefour era unde ne-am dus prima data si iubitul meu a vazut acea oferta cu o sticla de martini si 2 pahare. Tinand cont ca acasa mai am cate 2 pahare de la Bailey's si 2 de la Jagermeister ...dorinta de a achizitiona alte 2 pahare de alt tip, nu m-a incantat. Dupa aia am zarit baxul de 3+1 cu Martini si toata lumea s-a linistit.:D

Oricum, f frumos ca am trecut una pe langa alta. Data viitoare sa ma tragi de maneca:laugh: .
Ma bucur ca nu m-am inselat! Mi-am dat seama cine erati abia dupa ce am vazut de unde ti-ai luat bauturile! Noi eram deja acolo cand ati ajuns voi...ne uitam la whisky! >:D<>:D<>:D<

Nutu
12.02.2009, 17:34:03
nu prea stiu eu preturile care sunt in magazine, insa la ballantine's de 0.7 m-am mai uitat si stiu ca era mai ieftin. imi pare rau ca nu am luat in decembrie din metro ca era o oferta la 39 RON. oricum o sa ma duc si in magazin sa vad si sa fac o comparatie si la celelalte bauturi. tre sa fac listute... Este acum oferta in Metro la Ballentine's de 0,7l la 53,24/sticla 11+1! Chiar acum ma uitam prin oferte!

Nutu
12.02.2009, 17:35:11
Este acum oferta in Metro la Ballentine's de 0,7l la 53,24/sticla 11+1! Chiar acum ma uitam prin oferte! Scuzati greseala...sticla e de 1l!:)

iasommie
12.02.2009, 17:41:05
Scuzati greseala...sticla e de 1l!:)
ma gandeam eu :-p :D adik la 11 sticle ink una, nu? pentru mine sunt prea multe sticle :(

Nutu
12.02.2009, 17:44:57
ma gandeam eu :-p :D adik la 11 sticle ink una, nu? pentru mine sunt prea multe sticle :(Pacat ca sunt prea multe pentru tine, mie mi s-a parut o oferta buna! cate persoane ai? mai este ofertea 11+1 si la Teacher's de 0,7,38,78 pe sticla, poate te ajuta cu ceva ca sunt sticlele mai mici!

iasommie
12.02.2009, 17:46:02
Pacat ca sunt prea multe pentru tine, mie mi s-a parut o oferta buna! cate persoane ai? mai este ofertea 11+1 si la Teacher's de 0,7,38,78 pe sticla, poate te ajuta cu ceva ca sunt sticlele mai mici!
nici eu nu stiu ink cate pers. pot fi si 70, dar si 100. e o nunta mai micutza

Nutu
12.02.2009, 17:47:52
nici eu nu stiu ink cate pers. pot fi si 70, dar si 100. e o nunta mai micutza Si eu tot cam 100 de persone am si am luat 12 sticle de whisky de 1l! Cred ca ai mei vor fi mai in curaj:">

iasommie
12.02.2009, 17:48:48
Si eu tot cam 100 de persone am si am luat 12 sticle de whisky de 1l! Cred ca ai mei vor fi mai in curaj:">
pai nu-s cam multe? mai ales ca la doamne luam altceva?

Nutu
12.02.2009, 17:54:26
Nu stiu nici eu daca sunt multe sau putine! Pentru doamne am luat 12 sticle de garrone! Acum posibil sa fie si doamne care vor incerca putin whisky...nu pot sa fiu sigura ca va fi exclusiv pentru barbati! Am calculat cate o sticla de whisky si una de garrone la masa de 10 persoane, plus doua de rezerza, si tind sa cred ca voi mai lua trei ca sa-mi ajunga si in cazul in care cei care ma fura vor cere printre altele si whisky!

siana
12.02.2009, 19:30:37
nu cred..eu spun ca la 10 pers merge o sticla de whisky..
noi vom lua macar una pt 10 pers..se bea destul de mult

adnada
12.02.2009, 20:08:23
nu cred..eu spun ca la 10 pers merge o sticla de whisky..
noi vom lua macar una pt 10 pers..se bea destul de mult

Fetelor eu va recomand sa intrebati la restaurant cata tarie va trebuie cam .... pt ca ei socotesc ..... nu mai stiu exact cum se pune parca 100 ml de tarie in medie de persoana .... am sa ma mai interesez... ca am uitat >:D<

siana
12.02.2009, 20:16:22
Fetelor eu va recomand sa intrebati la restaurant cata tarie va trebuie cam .... pt ca ei socotesc ..... nu mai stiu exact cum se pune parca 100 ml de tarie in medie de persoana .... am sa ma mai interesez... ca am uitat >:D<
pei 100 ml X 10 pers..= 1 L (de masa..daca e masa de 10 pers)
la 250-270 de persoane...macar 27 de litri de whisky (la nunta nasului meu stiu ca au avut cam 2 pentru 10 pers)..vin alb, vin rosu..si pentru doamne Drambuie, sa facem shoturi, si Bayles sau Sheridans...

Butterfly87
12.02.2009, 22:08:59
asa este restaurantul stie cel mai bine cantitatile:d

Hypnotized
12.02.2009, 22:10:10
la magazinul dd langa p andrei fac reduceri, dar ce mi se pare interesant e ca daca dupa nunta ramai cu sticle neincepute le poti returna. ceea ce e ok zic eu. cautati si revista 7 seri ca au reclama.

siana
13.02.2009, 20:14:47
asa este restaurantul stie cel mai bine cantitatile:d
eu prefer sa ma iau dupa invitati:)>-

Butterfly87
13.02.2009, 22:31:29
eu prefer sa ma iau dupa invitati:)>-
e adevarat k si parerea invitatilor conteaza,,dar cand nu stii excat cam cat consuma...e bine de tinut cont de parerea restaurantului..ei au suficienta experienta..asta e parerea mea

siana
13.02.2009, 22:52:44
e foarte bine asa dak le cunosti gusturile....k uneori unele restaurante pluseaza doar asa sa-si mai "traga" ele din bauturi..... asa am auzit in unele cazuri:(
da, si eu am auzit...:(mi se pare de prost gust
in fond le dai bani, chelnerii ii platesti, nu ar fi normal sa fure..dar traim in romania, tara tuturor posibilitatilor:))

Butterfly87
13.02.2009, 22:56:13
da, si eu am auzit...:(mi se pare de prost gust
in fond le dai bani, chelnerii ii platesti, nu ar fi normal sa fure..dar traim in romania, tara tuturor posibilitatilor:))

asa este...dupa ce k ii mai si platestti si ei de pe urma nuntilor traiesc mai au si nesimtirea sa te fure....:-B

serena82
14.02.2009, 09:45:53
asa este...dupa ce k ii mai si platestti si ei de pe urma nuntilor traiesc mai au si nesimtirea sa te fure....:-B
Din pacate e cam mare nesimtirea la noi in Romania. Ma enerveaza de mor furaciosii astia. Nu se gandeste nimeni ca poate ai imprumutat bani ca sa-ti faci nunta si nu ti-a venit chiar asa de usor. Ei numai cu gandul la furat stau. Sper sa le stea in gat ce fura:> Si nu sunt numai chelnerii care profita de nunti...ma uit si la firmele astea de decoratiuni ce preturi practica de te sperii...parca am avea salariu in euro, nu in lei. Sunt multi care profita de bucuria mirilor de a avea o nunta cat mai frumoasa si asta ma scoate din sarite.

siana
14.02.2009, 10:11:53
Din pacate e cam mare nesimtirea la noi in Romania. Ma enerveaza de mor furaciosii astia. Nu se gandeste nimeni ca poate ai imprumutat bani ca sa-ti faci nunta si nu ti-a venit chiar asa de usor. Ei numai cu gandul la furat stau. Sper sa le stea in gat ce fura:> Si nu sunt numai chelnerii care profita de nunti...ma uit si la firmele astea de decoratiuni ce preturi practica de te sperii...parca am avea salariu in euro, nu in lei. Sunt multi care profita de bucuria mirilor de a avea o nunta cat mai frumoasa si asta ma scoate din sarite.
in ziua de azi totul a devenit o afacere si fiecare incearca sa castige si el cat poate;)) cat despre firmele de decoratiuni..sunt si mai scumpe, si mai ieftine, pentru toate buzunarele, numai ca trebuie sa cauti oferta cea mai buna, care ti se potriveste:)

liliana_zaharia
16.02.2009, 15:03:42
Buna miresici, eu abia m-am inregistrat pe forum, si va rog frumos sa ma ajutati si pe mine sa ma orientati unde sa incep cautatul pentru organizarea nuntii. #-o Mi se pare ca sunt asa de multe de facut si sincer nu stiu de unde sa incep. habar nu am. Nu lasati o seamana de-a dumneavoastra la nadejde, va rog.

Butterfly87
16.02.2009, 21:33:10
Buna miresici, eu abia m-am inregistrat pe forum, si va rog frumos sa ma ajutati si pe mine sa ma orientati unde sa incep cautatul pentru organizarea nuntii. #-o Mi se pare ca sunt asa de multe de facut si sincer nu stiu de unde sa incep. habar nu am. Nu lasati o seamana de-a dumneavoastra la nadejde, va rog.

bien ai venit!! eu cred ca mai inainte trebuie sa-ti gasesti restaurantul dak nu-l ai deja.apoi formatia sau dj-ul ,fotograful.....rochita...verighetele...dar o sa gasesti informatii utile pe acest site..spor la pregatiri!!<:-P

adnada
17.02.2009, 20:35:04
buna seara!! am primit un pont de un whisky J&B la 1 litru la 50 ro..acuma sa iau o sticla sa vad sa nu fie contrafacut(il iua de la cineva si nu stiu exactde unde il aduce)) si dak e ok..m-am scos ;)) k in magazine aproape de 90 ron litrul.spor!!!

OOO felicitari.... zi si noua daca e ok....

Butterfly87
17.02.2009, 20:48:35
OOO felicitari.... zi si noua daca e ok....
Va tin la curent,normal!!!<:-P

Nutu
18.02.2009, 07:53:52
buna seara!! am primit un pont de un whisky J&B la 1 litru la 50 ro..acuma sa iau o sticla sa vad sa nu fie contrafacut(il iua de la cineva si nu stiu exactde unde il aduce)) si dak e ok..m-am scos ;)) k in magazine aproape de 90 ron litrul.spor!!! Nu cred ca e contrafacut, ca in magazine poate e 90 ron, dar eu in Metro l-am gasit cu 56 ron sticla de 1l

adnada
18.02.2009, 09:33:34
Exact, bine punctat
de unde stii ca poti avea incredere in ospatari
mai degraba te-ar fura asa, parerea mea

Eu am vazut ca aveau un minibar organizat in 1-2-3 puncte ale salii si erau impartite sticlele .... 3 acolo , 2 acolo.... si tot asa , si chelnerii luau si serveau ..... si nu prea au cum sa te mai fure asa .... eventual iti mai lasi in masina vreo cateva sticle de rezerva .... eu asa ma gandeam sa fac ...... ca daca le dai lor sa dea credca se va bea jumate numa...

Cretzofolina13
18.02.2009, 09:47:16
buna seara!! am primit un pont de un whisky J&B la 1 litru la 50 ro..acuma sa iau o sticla sa vad sa nu fie contrafacut(il iua de la cineva si nu stiu exactde unde il aduce)) si dak e ok..m-am scos ;)) k in magazine aproape de 90 ron litrul.spor!!!

Are dreptate Nutu, am gasit JB in magazine cu 620- 630 de mii/sticla de 1L. Poate ce-ai vazut tu e un alt fel de JB:-s

Butterfly87
18.02.2009, 11:21:39
Nu cred ca e contrafacut, ca in magazine poate e 90 ron, dar eu in Metro l-am gasit cu 56 ron sticla de 1l

buna!! eu nu am fost in metro ,doar m-am uitat in carrefour si in kaufland si era 63 ron 1l in carrefour....nu stiu dak era alt gen de J&B ..eu am vazut la raft doar un singur fel..tu cate sticle ai luat din metro? si pt cate persoane?mersi

Nutu
18.02.2009, 13:29:52
buna!! eu nu am fost in metro ,doar m-am uitat in carrefour si in kaufland si era 63 ron 1l in carrefour....nu stiu dak era alt gen de J&B ..eu am vazut la raft doar un singur fel..tu cate sticle ai luat din metro? si pt cate persoane?mersiEu am vrut sa i-au J&B din Metro cu 56-57 ron sticla de 1l, ambalat la pachet de trei sticle...dar nu am gasit decat doua pachete din astea de cate trei sticle si mi-ar fi trebuit mai multe, asa ca am luat Johnnie Walker, ca sa stiu ca m-am linistit cu whisky-ul. Ideea este ca e mai ieftin daca e ambalat in pachete de mai multe sticle, pentru ca si in Metro sticla de J&B de 1l ambalata individual ajungea tot undeva la 63 ron...
P.S. m-am referit la J&B Rare, cel cu sticla verde si eticheta galbena cu scris rosu:-B

iasommie
18.02.2009, 21:42:58
* faceti abstractie de faptul ca am scris wisky si nu whisky. oboseala e de vina :D :D

Nutu
19.02.2009, 07:33:51
Si noi o sa avem whisky, garrone si vin...eu zic ca e de ajuns/:)

adnada
19.02.2009, 08:47:07
Si noi o sa avem whisky, garrone si vin...eu zic ca e de ajuns/:)

Si eu ma gandeam sa iau la fel ca voi.... inca nu am cumparat nimic pt ca nu am apucat si inca suntem intr-o disperare cu foto-video si aranjamente....
spor la cumparaturi

ladymisha
19.02.2009, 09:55:04
Eu am vazut ca aveau un minibar organizat in 1-2-3 puncte ale salii si erau impartite sticlele .... 3 acolo , 2 acolo.... si tot asa , si chelnerii luau si serveau ..... si nu prea au cum sa te mai fure asa .... eventual iti mai lasi in masina vreo cateva sticle de rezerva .... eu asa ma gandeam sa fac ...... ca daca le dai lor sa dea credca se va bea jumate numa...
Asa am facut la nunta sorei mele si pot sa-ti spun ca am mai avut whisky si cognac pe inca 2 ani dupa nunta la cat mi-a ramas. Ca ai mei au luat dupa cum le-au spus cei de la restaurant cantitatile dar au facut faza cu servitul de catre chelneri si nu pusul pe masa a sticlelor. Ideea e ca trebuie doar sa vb cu cei de la sala f serios si sa le spui ca asa vrei.

adnada
19.02.2009, 15:47:22
Pana in septembrie si la mine e valabil mai e mult ... oricum imediat ce imi iau de o grija cu foto-video si aranjamente ma apuc de bauturi si altele...
Ms pt informatii iasommie>:D<

iasommie
19.02.2009, 16:39:06
Pana in septembrie si la mine e valabil mai e mult ... oricum imediat ce imi iau de o grija cu foto-video si aranjamente ma apuc de bauturi si altele...
Ms pt informatii iasommie>:D<
cu placere:* :*

iasommie
19.02.2009, 18:00:30
deci o sa va scriu ce mi-am notat eu:
* billa:
- ballantines de 0,7: 45,55 ron;
- cinzano:30,55 ron;
- martini: 44,15 ron;
- zarea spumant demisec: 14,45 ron;
- athenee palace demisec:12,15 ron ;
- angelli cuvee imperial: 13,05 ron;
- vodka finlandia 0,7: 50,35 ron.
* plus:
- spumant Athenee Palace demisec 750 ml: 11,39 ron.
nota! in plus nu au bauturi din astea: martini, garrone, ballantines, finlandia
* Kaufland:
- cinzano: 21,99 ron;
- garrone: 15,25 ron;
- athenee palace demisec: 9.99 ron;
- zarea: 13,49 ron;
- ballantines 0,7: 42,99 ron;
* carrefour:
- ballantines 0,7: 39,99 ron;
nota! e la promotie acum
- ballantines 1 l: 53,23 ron;
- finlandia 1l:62,15 ron;
- finlandia 0,7: 46,35 ron;
- finlandia 0,5: 34,2 ron;
- martini: 40,32 ron;
- garrone: 16,99 ron;
- zarea:12,35 ron;
- angelli cuvee imperial: 11,99;
* metro:
- ballantines 0,7 l: 44,02 ron;
- finlandia 1l:51,16 ron;
- finlandia 0,7: 38,07 ron;
- martini: 37,71 ron;
- garrone: 18,97 ron;
- zarea:12,36 ron;
- angelli cuvee imperial: 13,08 ron;
- athenee palace demisec: 10,46 ron.
* the very shop:
- finlandia 0,7: 43,90;
- finlandia 1l: 58,60;
- martini: 42,7 ron;
- ballantines 1 l: 64,5 ron;
- cinzano: 28 ron.
la gima si selgros nu mai scriu ca nu am notat la toate..sunt oricum mai scumpe. preturile astea erau ieri. sper sa nu fi gresit vreun pret cand am notat in agenda.
spor la cumparaturi

adnada
19.02.2009, 18:13:24
* billa:
* plus:
* Kaufland:
* carrefour:
nota! e la promotie acum
* metro:
* the very shop:
la gima si selgros nu mai scriu ca nu am notat la toate..sunt oricum mai scumpe. preturile astea erau ieri. sper sa nu fi gresit vreun pret cand am notat in agenda.
spor la cumparaturi

OOOOO esti o comoara>:D< >:D< >:D< :* :* :*

geany_m
19.02.2009, 19:55:20
* billa:
* plus:
* Kaufland:
* carrefour:
nota! e la promotie acum
* metro:
* the very shop:
spor la cumparaturi

Mulțumim!!! ^:)^^:)^^:)^

iasommie
19.02.2009, 20:03:47
cu multa placere! sper sa va fie de folos.:* :* :*

geany_m
19.02.2009, 20:13:16
Din păcate nu am văzut nici un preț la Metaxa :( probabil nu te-ai uitat după asta....

iasommie
19.02.2009, 21:15:38
Din păcate nu am văzut nici un preț la Metaxa :( probabil nu te-ai uitat după asta....
da, nu m-am uitat decat dupa cele notate :( :(

geany_m
19.02.2009, 22:56:28
da, nu m-am uitat decat dupa cele notate :( :(
Nu-i nimic, mai trag și eu o raită :D:*

Nutu
20.02.2009, 07:43:50
Si eu ma gandeam sa iau la fel ca voi.... inca nu am cumparat nimic pt ca nu am apucat si inca suntem intr-o disperare cu foto-video si aranjamente....
spor la cumparaturi
Eiii, dar tu mai ai si destul timp...nu-ti fa probleme!

adnada
20.02.2009, 08:32:57
Eiii, dar tu mai ai si destul timp...nu-ti fa probleme!

Ms mult... e mai important acum cu celelalte.... zic eu ... numa ca dimineata am auzit la tv ca se vor scumpi destul de mult bauturile.....

Butterfly87
20.02.2009, 10:20:45
neazta fetelor!!! haideti la~o) ~o) ~o) !!! mai avem o zi si vine weekend-ul<:-P !! un weekend plin mai ales k mergem la targ!!

gabriela76
21.02.2009, 23:18:24
Imi poate da cineva informatii despre Restaurant Stejaru' din Tatarasi? Au o oferta destul de ok. Daca sunteti interesate de ceea ce ne-au propus noua, scrieti-mi.

ladymisha
23.02.2009, 21:16:58
fetelor, voi cat sunteti dispuse sa platiti pe aranjamentele de la nunta, pe foto-video, muzica? ca eu nu mai inteleg nimic din preturile astea...

Nutu
24.02.2009, 07:54:10
fetelor, voi cat sunteti dispuse sa platiti pe aranjamentele de la nunta, pe foto-video, muzica? ca eu nu mai inteleg nimic din preturile astea...Nu cred ca e foarte relevant cat suntem fiecare dispuse sa dam! Pana la urma fiecare are propriul buget si propria lista de prioritati, in functie de care face alegerea cea mai potrivita pentru sine...nu stiu cat te-ar putea ajuta pe tine sa-ti spuna cineva cat este dispus sa dea...poate tu nu-ti permiti atat sau din contra iti permiti mult mai mult!

anycka18
24.02.2009, 18:06:58
* billa:
* plus:
* Kaufland:
* carrefour:
nota! e la promotie acum
* metro:
* the very shop:
spor la cumparaturi
faina listuta. Eu am luat Martini asta iarna de sarbatori din Carrefour cu 21 ron:-p <:-PAm prins nu stiu ce promotie. Faza este ca ar trebui sa mai iau vreo 2 sticle si e cam dublu acum pretul:-SS...mai astept

Butterfly87
24.02.2009, 19:22:09
am fost si noi astazi in Metro si am gasit whisky numai la sticla de 0.7 l,nu si la 1 l:(.
preturile ar fi: la bax de 12 sticle de 0.7l:Teachers=426.6
Jonnie walker=516,79
Ballantines=464,56
Chivas regal=903.08

Cinzano-1 l=20.10
Martini-1 l=37.71
Nu stiu cum sa fac sa iau asa? stiti unde se mai gaseste la 1 l pret mai mic? pe mine m-ar interesa jonnie walker sau J&B(in metro j&b era si mai scump ca restul:().

iasommie
24.02.2009, 20:42:12
faina listuta. Eu am luat Martini asta iarna de sarbatori din Carrefour cu 21 ron:-p <:-PAm prins nu stiu ce promotie. Faza este ca ar trebui sa mai iau vreo 2 sticle si e cam dublu acum pretul:-SS...mai astept
vorbesti serios??? ce misto ca ai prins atat de ieftin....acu ai vazut ce pret are :( dar las ca e bun si cinzano ;-)

ladymisha
24.02.2009, 20:50:26
Nu cred ca e foarte relevant cat suntem fiecare dispuse sa dam! Pana la urma fiecare are propriul buget si propria lista de prioritati, in functie de care face alegerea cea mai potrivita pentru sine...nu stiu cat te-ar putea ajuta pe tine sa-ti spuna cineva cat este dispus sa dea...poate tu nu-ti permiti atat sau din contra iti permiti mult mai mult!
poate ai si tu dreptatea ta, eu doar vroiam sa imi dau seama la ce suma sa ma astept sa pun deoparte pentru partea asta a nuntii. daca am deranjat prin intrebarea mea, imi cer scuze, nu asta a fost intentia. ca nunta fara flori nu prea se poate si asa cum fiecare dintre miresele de pe aici intreaba unele si altele, pentru a ne ajuta intre noi, asa am intrebat si eu. cred ca e voie sa pun intrebari, nu?

iasommie
24.02.2009, 20:53:52
fetelor....:)>- :)>- :)>- :)>- ai si tu voie sa pui intrebari si si ea sa raspunda. nu cred ca era ceva jignitor in faptul ca a zis ca nu e relevant
:)>-:)>-:)>-

ladymisha
24.02.2009, 20:58:09
fetelor....:)>- :)>- :)>- :)>- ai si tu voie sa pui intrebari si si ea sa raspunda. nu cred ca era ceva jignitor in faptul ca a zis ca nu e relevant
:)>-:)>-:)>-
nici nu am zis asa ceva, in nici un caz... nu este relevant dar este de ajutor.:) corect? au ba...

iasommie
24.02.2009, 21:03:46
nici nu am zis asa ceva, in nici un caz... nu este relevant dar este de ajutor.:) corect? au ba...
daca iti este de ajutor...at iti zic ca eu nu as fi dispusa sa dau mai mult de 30 mil :) si slava Domnului ma ajunge mai putin. dar fiecare e cu posibilitatile lui :)>- :)>-

iasommie
24.02.2009, 21:05:41
raspunsul meu era valabil pentru aranjamentele florale. am uitat sa mentionez:)

ladymisha
24.02.2009, 21:10:16
multumesc frumos, esti o scumpa:">

Nutu
25.02.2009, 07:46:36
poate ai si tu dreptatea ta, eu doar vroiam sa imi dau seama la ce suma sa ma astept sa pun deoparte pentru partea asta a nuntii. daca am deranjat prin intrebarea mea, imi cer scuze, nu asta a fost intentia. ca nunta fara flori nu prea se poate si asa cum fiecare dintre miresele de pe aici intreaba unele si altele, pentru a ne ajuta intre noi, asa am intrebat si eu. cred ca e voie sa pun intrebari, nu?Nu stiu ce anume din postarea mea ti-a lasat impresia ca ai fi deranjat prin intrebarea ta.../:) Pur si simplu nu vedeam cum te-ar putea ajuta sa stii cat da fiecare pe decoratiuni, vrei sa spui ca tu in functie de ce spunem noi ca dam, iti pui bani deoparte? Imi pare rau ca te-a deranjat ceea ce am postat, dar poate m-ai inteles gresit!
P.S.: eu dau 3000 ron pe decoratiuni!:)>-

cori_iasi
25.02.2009, 10:47:12
Nu stiu ce anume din postarea mea ti-a lasat impresia ca ai fi deranjat prin intrebarea ta.../:) Pur si simplu nu vedeam cum te-ar putea ajuta sa stii cat da fiecare pe decoratiuni, vrei sa spui ca tu in functie de ce spunem noi ca dam, iti pui bani deoparte? Imi pare rau ca te-a deranjat ceea ce am postat, dar poate m-ai inteles gresit!

Neatza,
eu ma gandeam sa aloc undeva la 1500 pentru ca vreau doar flori (gerbera crizanteme si lalele). sincer, nu cred ca o sa fie de ajuns, dar o sa ma obisnuiesc cu ideea ca mai apoi, daca trebuie sa mai adaug 100, 200 ron sa zic doar ca "ei, a sarit un pic de 1500" =)) .
va urez o zi minunata, chiar daca afara e brrrrrrr de frig

al1nab
25.02.2009, 12:21:51
Nu stiu ce anume din postarea mea ti-a lasat impresia ca ai fi deranjat prin intrebarea ta.../:) Pur si simplu nu vedeam cum te-ar putea ajuta sa stii cat da fiecare pe decoratiuni, vrei sa spui ca tu in functie de ce spunem noi ca dam, iti pui bani deoparte? Imi pare rau ca te-a deranjat ceea ce am postat, dar poate m-ai inteles gresit!

Cu ce firma ai incheiat contractul? imi poti da un PM? MS

anycka18
25.02.2009, 18:42:57
Neatza,
eu ma gandeam sa aloc undeva la 1500 pentru ca vreau doar flori (gerbera crizanteme si lalele). sincer, nu cred ca o sa fie de ajuns, dar o sa ma obisnuiesc cu ideea ca mai apoi, daca trebuie sa mai adaug 100, 200 ron sa zic doar ca "ei, a sarit un pic de 1500" =)) .
va urez o zi minunata, chiar daca afara e brrrrrrr de frig

si noi cam max 1500 ron. Numai flori si huse. eu nici huse nu as fi pus..da ne obliga de la restaurant.

adnada
25.02.2009, 19:27:09
si noi cam max 1500 ron. Numai flori si huse. eu nici huse nu as fi pus..da ne obliga de la restaurant.

TI LE DAU DE acolo? dc sa te oblige?

geany_m
25.02.2009, 22:08:20
Cu ce firma ai incheiat contractul? imi poti da un PM? MS
Si Nutu tot cu Arte Flowers a încheiat contract. :)>-

Nutu, sper că nu te-ai supărat că am răspuns în locul tău... >:D<

Nutu
26.02.2009, 12:51:49
Si Nutu tot cu Arte Flowers a încheiat contract. :)>-

Nutu, sper că nu te-ai supărat că am răspuns în locul tău... >:D<
Da, tot cu Arte Flowers am incheiat, n-am de ce sa ma supar ca ai raspuns....:*:*:*

Petro29
02.03.2009, 10:43:59
BUNA , sintem o tara cu mult folclor cu multe melodii frumoase populare si mai ales la o nunta este esential aceasta muzica .MULTA bafta si distractie frumoasa<:-P <:-P

Nutu
05.03.2009, 11:57:09
Mi-a mai venit o intrebare...:D voi cata apa si cat suc aveti de persoana la nunta? Cam ce cantitati se consuma in mod normal?:-?

Cretzofolina13
10.03.2009, 10:07:17
Fetelor, v-ati gandit la varianta ghetii carbonice in sampanie sau vin ? Bautura e ffff rece, gustul nu i se schimba cu nimic iar efectul e unul de abur alb care se revarsa din pahare. Am citit pe miresici cateva pareri dar as vrea sa le stiu si pe ale voastre. M-ar tenta sa folosesc asa ceva la vin, pentru ca va fi foarte rece in toiul verii. Pe de alta parte, nu stiu cum vor reactiona oamenii mai in varsta. Sa nu se uite circumspecti sau sa creada ca e ceva in neregula cu bautura. :-?

iasommie
10.03.2009, 22:14:31
Fetelor, v-ati gandit la varianta ghetii carbonice in sampanie sau vin ? Bautura e ffff rece, gustul nu i se schimba cu nimic iar efectul e unul de abur alb care se revarsa din pahare. Am citit pe miresici cateva pareri dar as vrea sa le stiu si pe ale voastre. M-ar tenta sa folosesc asa ceva la vin, pentru ca va fi foarte rece in toiul verii. Pe de alta parte, nu stiu cum vor reactiona oamenii mai in varsta. Sa nu se uite circumspecti sau sa creada ca e ceva in neregula cu bautura. :-?
da..am citit si eu despre chestia asta. initial si pe mine m-a incantat, dar dupa ce m-am gandit mai bine am spus ca parca pentru o nunta (unde ai tot felul de oameni) nu e asa de potrivit, mai ales daca e o nunta mai eleganta. plus ca nu imi mai trebuie inca un stress pe cap...mai bine fara.

siana
10.03.2009, 22:20:07
da..am citit si eu despre chestia asta. initial si pe mine m-a incantat, dar dupa ce m-am gandit mai bine am spus ca parca pentru o nunta (unde ai tot felul de oameni) nu e asa de potrivit, mai ales daca e o nunta mai eleganta. plus ca nu imi mai trebuie inca un stress pe cap...mai bine fara.
o frapiera cu gheata carbonica si vin inauntru merge la orice nunta:)>-
si e o idee foarte interesanta..sincer, nu-mi imaginez de ce nu ar fi acceptata de invitati:-B cu atat mai mult cu cat in toiul verii iti da impresia ca bautura e ”rece ca gheata” ...de ies aburi din ea;;)

iasommie
10.03.2009, 22:36:25
o frapiera cu gheata carbonica si vin inauntru merge la orice nunta:)>-
si e o idee foarte interesanta..sincer, nu-mi imaginez de ce nu ar fi acceptata de invitati:-B cu atat mai mult cu cat in toiul verii iti da impresia ca bautura e ”rece ca gheata” ...de ies aburi din ea;;)
asa am zis si eu la inceput, dar prefer sa nu ma complic. mie ideea imi place, insa nush...vorba cuiva..duce mai mult a halloween.o sa fac asa ceva cu alta ocazie.
p. s. :)>- :)>- nu aruncati cu pietre...:D :D
exista oameni si oameni. nu zic acuma ca eu am invitati incuiati la minte, insa am spus ei eu cuiva ca dau lumanari ca marturii si mi-a zis ca de ce, ca se dau la morti...am ramas masca

siana
10.03.2009, 22:49:40
asa am zis si eu la inceput, dar prefer sa nu ma complic. mie ideea imi place, insa nush...vorba cuiva..duce mai mult a halloween.o sa fac asa ceva cu alta ocazie.
exista oameni si oameni. nu zic acuma ca eu am invitati incuiati la minte, insa am spus ei eu cuiva ca dau lumanari ca marturii si mi-a zis ca de ce, ca se dau la morti...am ramas masca
=)) doamne...si dai lumanari in continuare, nu?:-p

iasommie
10.03.2009, 23:15:16
=)) doamne...si dai lumanari in continuare, nu?:-p
bineinteles!
acuma cu halloween-ul o sa fiu si eu tot in aceeasi categorie?! glumesc

siana
10.03.2009, 23:20:12
bineinteles!
acuma cu halloween-ul o sa fiu si eu tot in aceeasi categorie?! glumesc
bravo tie=D>

adnada
11.03.2009, 10:08:28

bravo, lumanarile mi se par o ideie ff buna,
eu vreau sa dau o rama de poza cu poza noastra in ea.... si vazusem undeva ovale.... si mi-a zis cineva ca ovale is ca alea de pe mormant..... deci ... oameni si oameni/:)

Nutu
11.03.2009, 10:35:13
exista oameni si oameni. nu zic acuma ca eu am invitati incuiati la minte, insa am spus ei eu cuiva ca dau lumanari ca marturii si mi-a zis ca de ce, ca se dau la morti...am ramas mascaAm patit si eu faza asta cu lumanarile, :D noi inca suntem in cautare de marturii, dar ideea cu lumanarile mi se pare buna si cine stie...pana la urma stii cum se spune: " calul de dar nu se cauta la dinti":-p:D

Cretzofolina13
11.03.2009, 11:26:04
Dar nu e vorba de lumanarile clasice. Si mie imi place ideea. Sunt lumanari de toate formele, colorate, parfumate si daca le mai pui si un accesoriu arata super!:-p

adnada
11.03.2009, 15:32:23
Dar nu e vorba de lumanarile clasice. Si mie imi place ideea. Sunt lumanari de toate formele, colorate, parfumate si daca le mai pui si un accesoriu arata super!:-p

Am primit si eu la o nunta anul trecut si erau ff frumoase , diferite forme cum zici tu si parfumate si legate cu o pamblicuta si prins de ea o hartiuta cu numele mirilor si data casatoriei.... erau ff elegante

alexxis
11.03.2009, 15:37:12

Dar de unde o gasesti?

alexxis
11.03.2009, 15:40:54

Lasa, ca daca e sa te potrivesti si calele sunt pentru morti! La 20 lei firul, chiar cred ca se duc cu ele la inmormantari.
Sper sa nu supar pe nimeni, dar in tara asta cam cate babe, atatea obiceiuri.
Radem noi, dar o sa fim si noi babe la un moment dat.

Cretzofolina13
11.03.2009, 15:43:54
Dar de unde o gasesti?

A avut cineva la o nunta. Firma e din Bucuresti dar cica au un sediu si pe la Iasi. Persoana respectiva a avut 300 l de vin si au fost necesare 15 kg de gheata carbonica. Poate fac rost de nr. de telefon.;-)

iasommie
11.03.2009, 19:38:05
Am primit si eu la o nunta anul trecut si erau ff frumoase , diferite forme cum zici tu si parfumate si legate cu o pamblicuta si prins de ea o hartiuta cu numele mirilor si data casatoriei.... erau ff elegante
si eu am luat parfumate, de vanilie...:) in nici un caz nu sunt pentru morti.
eu zic ca pe langa faptul ca le-am luat drept marturii o sa dea f bine si pe masa la inceput cand vine lumea, pentru ca ele nu sunt chiar mici, iar cu florile ce le voi avea eu zic ca o sa fie perfect.

iasommie
11.03.2009, 19:47:46
Am patit si eu faza asta cu lumanarile, :D noi inca suntem in cautare de marturii, dar ideea cu lumanarile mi se pare buna si cine stie...pana la urma stii cum se spune: " calul de dar nu se cauta la dinti":-p:D
hmm...deci mai exista lume care gandeste asa. oricum, nimic nu ma mai mira. o alta parere care mie mi se pare eronata si pe care am auzit-o este aceea potrivit careia negrul nu se potriveste ca si culoare pentru costumul ginerelui, pentru ca e nunta sa, iar negrul se poarta cand esti in doliu...sa ma scuze vreo miresica daca are aceeasi parere, insa eu una nu cred in aceasta idee.

Butterfly87
11.03.2009, 20:28:32
nici eu nu cred chestia asta cu negrul..viitorul meu sot costum negru vrea ,k sa aiba contrast cu rochita mea alba.....asa k bine ai zis:"cate bordeie atatea obiceie".noi ne pregatim sa luam alexandrion de 5 *.stie cineva un pret bun?am gasit in carrefour la 80 ron sticla de 2 l.garrone-le l-am luat deja..cam atat momentan..in aprilie vreau sa ma apuc sa-mi iau rochita,dar acum tragem tare cu batura sa nu se scumpeasca de la 1 aprilie!!:-SS

Nutu
12.03.2009, 07:48:36
hmm...deci mai exista lume care gandeste asa. oricum, nimic nu ma mai mira. o alta parere care mie mi se pare eronata si pe care am auzit-o este aceea potrivit careia negrul nu se potriveste ca si culoare pentru costumul ginerelui, pentru ca e nunta sa, iar negrul se poarta cand esti in doliu...sa ma scuze vreo miresica daca are aceeasi parere, insa eu una nu cred in aceasta idee.
[-([-([-( Eu m-am cam saturat de atatea pareri date de diferite persoane care au avut nunta cu fooooarte mult timp in urma:-" Si iubile meu are costumul negru si si-a mai luat si vesta si lavaliera tot negre, doar camasa e alba...si-i sta super! Si inca ceva rochita mea e crem, asa ca sa aiba toti ce sa comenteze:-p:D

Nutu
12.03.2009, 07:51:10
eu zic ca pe langa faptul ca le-am luat drept marturii o sa dea f bine si pe masa la inceput cand vine lumea, pentru ca ele nu sunt chiar mici, iar cu florile ce le voi avea eu zic ca o sa fie perfect.Poti sa pui si o poza cu lumanarelele:* Cat ai dat pe o bucata? Pe mine chiar ma intereseaza varianta cu lumanarele ca si marturii...;))

elabridetobe
13.03.2009, 12:20:36
eu zic ca pe langa faptul ca le-am luat drept marturii o sa dea f bine si pe masa la inceput cand vine lumea, pentru ca ele nu sunt chiar mici, iar cu florile ce le voi avea eu zic ca o sa fie perfect.

Poti sa-mi spui de unde le-ai luat si cat te-au costat?
Mi se pare super ideea!

iasommie
13.03.2009, 21:36:43
ma scuzati pentru ca raspund asa tarziu, insa nu am avut timp sa intru pana acum. lumanarile le-am luat din bamboo (am fost in mall si in era ca sa pot gasi exact cate vroiam) si am dat 13 ron pe o cutie in care erau 2. cam mult, stiu, insa sunt parfumate, finute, pe crem f deschis cum am vrut si mi-au placut f mult, iar eu am de gand sa dau numai una de familie si am luat cam 30 de cutii.
eu va atasez niste poze, insa nu e chiar forma finala, pentru ca voi avea alte etichete, care vor fi tot in forma de inima si tiparite cu rosu.

Nutu
16.03.2009, 08:09:52
ma scuzati pentru ca raspund asa tarziu, insa nu am avut timp sa intru pana acum. lumanarile le-am luat din bamboo (am fost in mall si in era ca sa pot gasi exact cate vroiam) si am dat 13 ron pe o cutie in care erau 2. cam mult, stiu, insa sunt parfumate, finute, pe crem f deschis cum am vrut si mi-au placut f mult, iar eu am de gand sa dau numai una de familie si am luat cam 30 de cutii.
eu va atasez niste poze, insa nu e chiar forma finala, pentru ca voi avea alte etichete, care vor fi tot in forma de inima si tiparite cu rosu.
Sunt dragute si nici nu mi se par scumpe avand in vedere ca dai cate una de cuplu...Si eu tot cate o marturie de cuplu as vrea sa dau iar ca si suma vroiam sa ma incadrez in 5 ron, dar daca gasesc ceva frumusel pot sa si depasesc putin, pana la urma nu vom pune flori in piept asa ca merge:suuuper:

aancaa
16.03.2009, 10:07:49
A avut cineva la o nunta. Firma e din Bucuresti dar cica au un sediu si pe la Iasi. Persoana respectiva a avut 300 l de vin si au fost necesare 15 kg de gheata carbonica. Poate fac rost de nr. de telefon.;-)
buna . te rog sa imi trimiti si mie nr de telefon dak afli.
pup si spor la pregatiri

Butterfly87
16.03.2009, 10:52:33

foarte frumoase!!! si la pret e ok.mai ales ca dai una la cuplu!!

elabridetobe
16.03.2009, 14:32:07

Sunt dragute! Pretul nu e mare tinand cont ca e ceva mai deosebit.

siana
17.03.2009, 17:51:04
am primit azi invitatiile<:-P

alexa_bubu
17.03.2009, 18:07:30

simple si f dragute...bravo!:*

siana
17.03.2009, 18:09:41
simple si f dragute...bravo!:*
multumim:x asa ni le si doream:-p

Hypnotized
17.03.2009, 19:53:25
=D> =D> =D> =D> =D> <:-P au iesit super.

anycka18
17.03.2009, 23:23:44
Faine! Sunt in ton cu restaurantul. =D>

geany_m
17.03.2009, 23:44:57
Ihi, foarte frumos au ieșit invitațiile! :)>- Ai ales o tema a nunții f. potrivită! ;;)

siana
18.03.2009, 09:57:37
multumesc, fetelor:-p

Butterfly87
18.03.2009, 09:59:10

foarte dragute invitatiile!!! sa le stapaniti sanatosi si sa va aduca cat mai multi invitati!!

Cretzofolina13
18.03.2009, 10:14:05
Imi plac detaliile de pe ele. Chiar ca te duc cu gandul intr-o alta vreme, cu parfum medieval. Super!:*

GrigA
18.03.2009, 11:29:04

Sunt foarte finute.;;) Felicitari:*

adnada
18.03.2009, 11:38:09

Au iesit fff frumoase invitatiile tale ..... sa va aduca doar noroc si de ce nu multi invitati>:D<

siana
18.03.2009, 11:39:15
Multumim din suflet>:D<

Tina_M
18.03.2009, 22:34:29
Marturiile (bombonierele) sunt cadouri pe care mirii le fac invitatilor pentru ca acestia sa aiba o amintire. Conform traditiei, marturiile contin cinci bombonele de zahar simbolizand sanatatea, bogatia, fericirea, fertilitatea si viaata lunga.
Fiecare marturie este personalizata cu un cartonas cu numele miresei si mirelui si data nuntii. Se pot aseza pe masa inainte de sosirea invitatilor sau se pot inmana personal la sfarsitul evenimentului.
Deci nu prea vad ce legatura ar putea avea lumanarile ca marturii.

Tina_M
18.03.2009, 22:52:35
Miresicilor, daca aveti nevoie de ajutor in gasirea unei sali pt nunta, formatii, distribuitori de bauturi, decoratiuni va pot ajuta absolut gratuit (deci nu e reclama). Lucrez de f multa vreme in comert si am fost citiva ani si manager de restaurante si baruri si am organizat in restaurantele in care am lucrat citeva sute de nunti. Acum nu mai lucrez de vreun an (ma tine viitorul meu sot acasa) si ma plictisesc ingrozitor. deci trimiteti pm daca vreti o mana de ajutor

Tina_M
18.03.2009, 23:03:35
multumim multumim...ce de-a informatii pretioase. o sa trec si pe acolo..sper sa gasesc magazinul
cu toate reducerile lor nu poti ajunge la preturile mici ale distribuitorilor de bauturi. Daca esti interesata de nr lor de tel scrie-mi

iasommie
19.03.2009, 19:38:19
Marturiile (bombonierele) sunt cadouri pe care mirii le fac invitatilor pentru ca acestia sa aiba o amintire. Conform traditiei, marturiile contin cinci bombonele de zahar simbolizand sanatatea, bogatia, fericirea, fertilitatea si viaata lunga.
Fiecare marturie este personalizata cu un cartonas cu numele miresei si mirelui si data nuntii. Se pot aseza pe masa inainte de sosirea invitatilor sau se pot inmana personal la sfarsitul evenimentului.
Deci nu prea vad ce legatura ar putea avea lumanarile ca marturii.
In primul rand doresc sa le spun fetelor carora le-au placut lumanarile ca ma bucur f mult.:) va pup
stiu si eu tot ce ai scris tu referitor la bomboane, insa eu mi-am dorit altceva. nu sunt nici prima si nici ultima care da altceva ca marturie.

iasommie
19.03.2009, 19:39:38
cu toate reducerile lor nu poti ajunge la preturile mici ale distribuitorilor de bauturi. Daca esti interesata de nr lor de tel scrie-mi
mi-ar fi folosit numarul mai demult. acum eu mi-am luat deja bautura:*

iasommie
19.03.2009, 19:42:05
stiu invitatiile :) sunt dragute. felicitari!
:* <:-P

Nutu
21.03.2009, 09:48:50
In primul rand doresc sa le spun fetelor carora le-au placut lumanarile ca ma bucur f mult.:) va pup
stiu si eu tot ce ai scris tu referitor la bomboane, insa eu mi-am dorit altceva. nu sunt nici prima si nici ultima care da altceva ca marturie.Stai lininistita ca intr-adevar nu esti nici prima nici ultima care nu da bomboane ca si marturii! Pana la urma fiecare stabileste ce ofera ca si cadou invitatilor! Eu consider ca trebuie sa dai ceva care-ti place tie personal si care implicit te reprezinta...iar daca cineva spune ca astea nu sunt marturii pentru ca nu sunt bomboniere, asa sa fie, eu am sa ofer in cazul asta niste mici cadouri invitatilor :-p

iasommie
21.03.2009, 10:27:37
Stai lininistita ca intr-adevar nu esti nici prima nici ultima care nu da bomboane ca si marturii! Pana la urma fiecare stabileste ce ofera ca si cadou invitatilor! Eu consider ca trebuie sa dai ceva care-ti place tie personal si care implicit te reprezinta...iar daca cineva spune ca astea nu sunt marturii pentru ca nu sunt bomboniere, asa sa fie, eu am sa ofer in cazul asta niste mici cadouri invitatilor :-p
exact! oricum, persoane carcotase si conformiste vor exista mereu. eu nu spun ca e rau sa tii la traditie sau sa faci intocmai ca la carte, insa putina imaginatie nu strica niciodata. pe mine una ma enerveaza oamenii care nu pot sa accepte ca fac altfel, nu cei care imi dau un sfat si spun ceea ce stiu ei.

siana
21.03.2009, 11:25:46
exact! oricum, persoane carcotase si conformiste vor exista mereu. eu nu spun ca e rau sa tii la traditie sau sa faci intocmai ca la carte, insa putina imaginatie nu strica niciodata. pe mine una ma enerveaza oamenii care nu pot sa accepte ca fac altfel, nu cei care imi dau un sfat si spun ceea ce stiu ei.
stai linistita;)) si noi ne facem nunta dupa bunul plac, fara sa tinem cont de carcotasii din jur:D
nu vreau alai acasa, cu lautari sau altele:-" nu pun flori in piept la invitati..nu mai dau nici marturii, prefer sa fac niste sculpturi de gheata;)) dupa biserica mergem 4 ore la sedinta foto..in format restrans:Dnu cu toti cei care vin la biserica...
nu voi arunca buchetul..nu-mi va scoate jartiera in vazul tuturor;))
nu ma reprezinta si punct:-" poate sa comenteze lumea cat o vrea..vb ta, persoane conformiste si cascotase vor exista mereu#-o

al1nab
22.03.2009, 14:30:03
Buna fetelor! In sfarsit, ne-am luat si noi vinul si sampania, am mai scapat de o durere de cap. Am iesit destul de ieftin tinand cont ca nu am cumparat la vrac. Pe o sticla de 75cl de feteasca alba demisec am dat 5,9 lei, iar sampania am luat 2 feluri: demisec spumos pt primire invitati si demidulce spumant pt tort. Pretul la sampanie nu l-am retinut, dar cum vb cu mama o intreb si va comunic pretul. Acum mai lipsesc costumele mirelui si pantofii,rochia mea de cununie civila si agentia de decoratiuni, restul le avem pe toate :) Spor la pregatiri tuturor!!!<:-P :gen_19:

Nutu
22.03.2009, 17:13:54
Buna fetelor! In sfarsit, ne-am luat si noi vinul si sampania, am mai scapat de o durere de cap. Am iesit destul de ieftin tinand cont ca nu am cumparat la vrac. Pe o sticla de 75cl de feteasca alba demisec am dat 5,9 lei, iar sampania am luat 2 feluri: demisec spumos pt primire invitati si demidulce spumant pt tort. Pretul la sampanie nu l-am retinut, dar cum vb cu mama o intreb si va comunic pretul. Acum mai lipsesc costumele mirelui si pantofii,rochia mea de cununie civila si agentia de decoratiuni, restul le avem pe toate :) Spor la pregatiri tuturor!!!<:-P :gen_19:Ce vin ai luat si de unde? Ai iesit super la pret!

anycka18
22.03.2009, 20:33:00
stai linistita;)) si noi ne facem nunta dupa bunul plac, fara sa tinem cont de carcotasii din jur:D
nu vreau alai acasa, cu lautari sau altele:-" nu pun flori in piept la invitati..nu mai dau nici marturii, prefer sa fac niste sculpturi de gheata;)) dupa biserica mergem 4 ore la sedinta foto..in format restrans:Dnu cu toti cei care vin la biserica...
nu voi arunca buchetul..nu-mi va scoate jartiera in vazul tuturor;))
nu ma reprezinta si punct:-" poate sa comenteze lumea cat o vrea..vb ta, persoane conformiste si cascotase vor exista mereu#-o
Cam asa ceva va fi si la mine...plus ca elimin si dansul ~:>--sau cum se cheama- care mi se pare hor>:)r!;)) Siana, bafta la pregatiri!

al1nab
22.03.2009, 21:25:27
Ce vin ai luat si de unde? Ai iesit super la pret!

E de la Bucium, Colinele Iasilor feteasca alba demisec. Spampania festiv de la Bucium 10lei, iar cealalta pt tort e 12,8-13lei.

Nutu
24.03.2009, 07:15:48
E de la Bucium, Colinele Iasilor feteasca alba demisec. Spampania festiv de la Bucium 10lei, iar cealalta pt tort e 12,8-13lei.
Mersi de raspuns, repet ca ai iesit foarte bine ca si pret! Noi vrem sa luam vinul de la Crama Tohani!>:D<

siana
24.03.2009, 10:18:37
din cate am vazut pe la stiri, inca nu s-a votat legea scumpirilor de la 1 aprilie...din cate am inteles, numai tigarile se vor scumpi cu 1 leu si vinul cu 10%
si noi vrem sa rezolvam cu vinul cat mai rapid:-<
cu celelalte bauturi am cam rezolvat...in mare...

stefania_a
24.03.2009, 20:16:53
din cate am vazut pe la stiri, inca nu s-a votat legea scumpirilor de la 1 aprilie...din cate am inteles, numai tigarile se vor scumpi cu 1 leu si vinul cu 10%
si noi vrem sa rezolvam cu vinul cat mai rapid:-<
cu celelalte bauturi am cam rezolvat...in mare...

si ce mai asteptati?;)) k maine poimaine este 1 aprilie;-) ;-)

siana
25.03.2009, 10:28:37
si ce mai asteptati?;)) k maine poimaine este 1 aprilie;-) ;-)
pei nu ne-am hotarat inca de care sa luam:-< am vb cu parintii mei ieri si am decis totusi sa asteptam si sa-l luam cu 2-3 zile inainte de nunta..diferenta de bani nu e mare, 2-3 mil...si e mai bine pastrat la crama decat in garaj;))
bine ca ne-am rezolvat cu celelalte .. salvam cam 10 mil (in conditiile in care preturile se maresc)

Butterfly87
25.03.2009, 14:45:33
pei nu ne-am hotarat inca de care sa luam:-< am vb cu parintii mei ieri si am decis totusi sa asteptam si sa-l luam cu 2-3 zile inainte de nunta..diferenta de bani nu e mare, 2-3 mil...si e mai bine pastrat la crama decat in garaj;))
bine ca ne-am rezolvat cu celelalte .. salvam cam 10 mil (in conditiile in care preturile se maresc)

e foarte bine k ati rezolvat cu celelalte..si noi vom proceda la fel cu vinul..mai bine sta la producator in butoi decat la noi:)

Butterfly87
21.04.2009, 18:01:33
ne-am pucat si noi de impartit invitatiile..si acuma ne-am trezit ca avem mai multe persoana carora trebuie sa le dam...si deja ma iau fiorii cand ma gandesc dak vine mai multa lume si nu au loc in sala??? nici nu stiu cum sa fac si la cine sa dau invitatiile...problema a fost ca mama nu mi-a dat de la inceput o lista sigura cu persoanele carora vrea sa le dea invitatii si acuma m-am trezit k in loc de vreo 5 invitatii vrea sa dea vreo 15:-w ..sper doar sa nu trebuiasca sa mai comand..k sigur vor veni greu de la bucuresti..acum k a inceput si sezonul#-o

stefania_a
21.04.2009, 18:10:49
ne-am pucat si noi de impartit invitatiile..si acuma ne-am trezit ca avem mai multe persoana carora trebuie sa le dam...si deja ma iau fiorii cand ma gandesc dak vine mai multa lume si nu au loc in sala??? nici nu stiu cum sa fac si la cine sa dau invitatiile...problema a fost ca mama nu mi-a dat de la inceput o lista sigura cu persoanele carora vrea sa le dea invitatii si acuma m-am trezit k in loc de vreo 5 invitatii vrea sa dea vreo 15:-w ..sper doar sa nu trebuiasca sa mai comand..k sigur vor veni greu de la bucuresti..acum k a inceput si sezonul#-o

pai nu ati facut si un nr de invitatii care sa fie de rezerva? noi asa am procedat. am facut cu 10 invitatii maimult fata lista cu nr de invitati...

siana
21.04.2009, 18:27:53
pai nu ati facut si un nr de invitatii care sa fie de rezerva? noi asa am procedat. am facut cu 10 invitatii maimult fata lista cu nr de invitati...
eu am o lista de 360 de invitati;)) si la restaurant am vb de 250 de locuri
am incercat sa-i triem cumva#-o desi tare mult mi-ar placea sa le pot da la toti

stefania_a
21.04.2009, 18:30:08
eu am o lista de 360 de invitati;)) si la restaurant am vb de 250 de locuri
am incercat sa-i triem cumva#-o desi tare mult mi-ar placea sa le pot da la toti

pai restaurantul e de maxim 250? k asa cu siguranta tre sa mai reduci din nr invitatilor....desi iti dai seama k nu or sa vin toti la care dai invitatii:-? :-?

Butterfly87
21.04.2009, 22:19:01

am facut noi o lista de rezerva cand am dat comanda de invitatii dar dak mama nu mi-a zis k are de gand sa dea la toate colegele!!:((

geany_m
21.04.2009, 23:37:44
Invitațiile mele

stefania_a
22.04.2009, 06:44:59
Invitațiile mele

ff frumoase. banuiesc k ti-a luat ceva timp sa le faci pe toate....dar merita nu?;)) :))

serena82
22.04.2009, 08:24:07
Invitațiile mele
Au iesit super invitatiile tale, esti o adevarata artista.

serena82
22.04.2009, 08:28:56
Aceeasi problema o am si eu. Nu stiu cum se face ca au aparut mai multe persoane decat pusesem eu pe hartie initial si acum s-ar putea sa ma trezesc ca nici invitatiile nu-mi ajung si nici locurile la mese. Stiu ca nu vin chiar toti cei carora le dai invitatie, insa mi-e frica sa nu vina totusi oameni si sa nu am unde sa-i asez ca totusi mai trebuie si un ring de dans.:-s

cori_iasi
22.04.2009, 08:35:49
Invitațiile mele

super! un adevarat talent. felicitari si sa iti aduca toti invitatii
>:D< >:D<

cori_iasi
22.04.2009, 08:38:59
Aceeasi problema o am si eu. Nu stiu cum se face ca au aparut mai multe persoane decat pusesem eu pe hartie initial si acum s-ar putea sa ma trezesc ca nici invitatiile nu-mi ajung si nici locurile la mese. Stiu ca nu vin chiar toti cei carora le dai invitatie, insa mi-e frica sa nu vina totusi oameni si sa nu am unde sa-i asez ca totusi mai trebuie si un ring de dans.:-s

aceeasi problema o am si eu. de la 90 de persoane am cam sarit la 110 (care s-au anuntat ca vor sa vina fara sa fi zis eu ceva)#-o . invitatii am luat cu 10 in plus, dar nu vor ajunge:-SS :-SS . acuma nah...noi sa fim sanatosi, ca se rezolva toate...sper:-s

siana
22.04.2009, 08:40:12
Invitațiile mele
felicitari>:D< >:D< ti-au iesit foarte bine
de acum spor la impartit;))

cori_iasi
22.04.2009, 08:40:38
ce duda sunt. am uitat sa zic buna dimineata:">
haideti la cafeluta~o) ~o). sa aveti o zi frumoasa >:D< >:D<

Butterfly87
22.04.2009, 11:29:45

Vom vedea noi cum ne descurcam.asa m-am gandit si eu k ringul e important si nici nu vreau sa-i aglomerez la mese..sa nu ai loc sa respiri#-o
Cori_iasi..speram sa fie bine totul
Geany superbe invitatiile..cred k esti mandra ca le-am facut tu!!! spor la impartit de acuma!! si sa-ti aduca multi invitati!

siana
22.04.2009, 13:03:39
pai restaurantul e de maxim 250? k asa cu siguranta tre sa mai reduci din nr invitatilor....desi iti dai seama k nu or sa vin toti la care dai invitatii:-? :-?
in restaurant incap 280, dar nici nu vreau sa-i inghesui#-o
cativa deja ne-au anuntat ca nu pot ajunge, foarte frumos din partea lor, nu ca altii, care te lasa pe ultima suta de metri

siana
22.04.2009, 13:06:07
aceeasi problema o am si eu. de la 90 de persoane am cam sarit la 110 (care s-au anuntat ca vor sa vina fara sa fi zis eu ceva)#-o . invitatii am luat cu 10 in plus, dar nu vor ajunge:-SS :-SS . acuma nah...noi sa fim sanatosi, ca se rezolva toate...sper:-s
eu mi-am comandat 180 de invitatii, ca sa ajunga la toti
noroc de cei care mi-au facut invitatiile ca mi-au mai pus si cateva in plu..am stricat cateva plicuri, la 5 invitatii pecetea s-a rupt:-w eh, ne descuracm noi pana la urma:)

Butterfly87
22.04.2009, 13:52:33
eu mi-am comandat 180 de invitatii, ca sa ajunga la toti
noroc de cei care mi-au facut invitatiile ca mi-au mai pus si cateva in plu..am stricat cateva plicuri, la 5 invitatii pecetea s-a rupt:-w eh, ne descuracm noi pana la urma:)

Ne descurcam noi stai fara grija!!>:D< >:D< asa am patit si noi cu cateva plicuri!!

dona
22.04.2009, 14:43:56
Salut! Problema asta cu mai multi invitati decat vroiam eram sa o am si eu, asa ca va zic cum am facut, poate va ajuta.
Simplu si matematic: am luat capacitatea maxima a salii (in cazul meu, 300) si am zis ca 250 e un numar rezonabil pentru a nu fi prea aglomerat. Asa ca am "comunicat oficial" parintilor ca vom avea 240 de invitati, impartiti echitabil in 3 parti, 80 pentru noi (prieteni) si 80 pentru fiecare set de parinti (toate rudele au intrat la partea lor). Prin urmare, fiecare au primit cate 40 de invitatii (80/2), pe care au avut dreptul sa le foloseasca, cu intelepciune :P, plus 2 invitatii bonus (ca de-aia pastrasem o rezerva de 10, intre 240 si 250) pentru ca am vrut sa fim draguti. La problema cu: eu le-am zis 80 si ei au facut lista de 110, le-am explicat frumusel cum se scurteaza lista: se aseaza in ordinea importantei si se taie toti cei care depasesc 80! Si functioneaza, mai ales cu cele 2 invitatii bonus, ca sa nu se dea de ceasul mortii ca fix pe verisorul X, care era al 81-lea, nu-l pot chema.
Iar cu cei care vor sa vina si tu nu vrei sa-i inviti, ori le zici frumos, ori faci pe prostul. Mi se pare absurd sa te oblige cineva sa-l inviti la nunta ta daca tu nu vrei sau nu poti!
Ma scuzati, m-am cam intins :P. Bafta fetelor! Si fiti tari pe pozitii!

Butterfly87
22.04.2009, 14:49:25
Salut! Problema asta cu mai multi invitati decat vroiam eram sa o am si eu, asa ca va zic cum am facut, poate va ajuta.
Simplu si matematic: am luat capacitatea maxima a salii (in cazul meu, 300) si am zis ca 250 e un numar rezonabil pentru a nu fi prea aglomerat. Asa ca am "comunicat oficial" parintilor ca vom avea 240 de invitati, impartiti echitabil in 3 parti, 80 pentru noi (prieteni) si 80 pentru fiecare set de parinti (toate rudele au intrat la partea lor). Prin urmare, fiecare au primit cate 40 de invitatii (80/2), pe care au avut dreptul sa le foloseasca, cu intelepciune :P, plus 2 invitatii bonus (ca de-aia pastrasem o rezerva de 10, intre 240 si 250) pentru ca am vrut sa fim draguti. La problema cu: eu le-am zis 80 si ei au facut lista de 110, le-am explicat frumusel cum se scurteaza lista: se aseaza in ordinea importantei si se taie toti cei care depasesc 80! Si functioneaza, mai ales cu cele 2 invitatii bonus, ca sa nu se dea de ceasul mortii ca fix pe verisorul X, care era al 81-lea, nu-l pot chema.
Iar cu cei care vor sa vina si tu nu vrei sa-i inviti, ori le zici frumos, ori faci pe prostul. Mi se pare absurd sa te oblige cineva sa-l inviti la nunta ta daca tu nu vrei sau nu poti!
Ma scuzati, m-am cam intins :P. Bafta fetelor! Si fiti tari pe pozitii!

multumim de sfat!! ff practic;;)

stefania_a
22.04.2009, 17:28:57
in restaurant incap 280, dar nici nu vreau sa-i inghesui#-o
cativa deja ne-au anuntat ca nu pot ajunge, foarte frumos din partea lor, nu ca altii, care te lasa pe ultima suta de metri

pe mine cateva persoane apropiate m-au anuntat cu 3 zile inainte de nunta k nu vor ajunge:-w :-w noroc k nr si meniurile le-am stabilit cu o zi inainte...

Nutu
22.04.2009, 18:03:10
:((:((:(( Tocmai am primit si eu azi invitatiile si, dupa atata nerabdare am avut surpriza sa fie :gen_06::gen_06::gen_06::gen_07::gen_07::gen_07: Au intercalat numele nasilor cu textul invitatiei:gen_20::gen_20::gen_20: Mi-au zis ca mi le refac la urgenta dar oricum ajung martea viitoare!!!! Oare ce vor spune oamenii cand vor primi invitatiile cu trei saptamani inainte de nunta???? Stiu ei data si locatia dar totusi.....:-SS:-SS:-SS

stefania_a
22.04.2009, 18:09:05
:((:((:(( Tocmai am primit si eu azi invitatiile si, dupa atata nerabdare am avut surpriza sa fie :gen_06::gen_06::gen_06::gen_07::gen_07::gen_07: Au intercalat numele nasilor cu textul invitatiei:gen_20::gen_20::gen_20: Mi-au zis ca mi le refac la urgenta dar oricum ajung martea viitoare!!!! Oare ce vor spune oamenii cand vor primi invitatiile cu trei saptamani inainte de nunta???? Stiu ei data si locatia dar totusi.....:-SS:-SS:-SS

invitatiile oricum se dau cu o luna, o luna si un pic inainte...eu le-am dat cu o luna inainte...si au fost si rude mai indepartate care nu stiam ca ma casatoresc si chiar daca au fost date cu o lunna inainte, au avut placerea sa ma vada mireasa...oricum cine vrea sa vina, vine chiar daca dai invitatia si cu o saptamana inainte...asa k nu intra in panica...>:D<

roxienea
22.04.2009, 18:57:07
Stai linistita...bine ca se rezolva!!! >:D< La noi chiar se dau invitatiile cu aprox 3 sapt inainte de nunta. Noi am inceput sa le dam mai rpd la prietenii nostri pt ca nu mai aveam rabdare ;)) dar parintii le dau cu 3 sapt inainte. Si oricum, pp ca mai toti invitatii stiu cand e nunta, deci nu se pune problema ca nu au stiut mai din timp. Asa ca...trage o gura mare de aer in piept si o sa vezi ca o sa fie ok pana la urma. :*