PDA

Versiunea completa : Miresici de Iasi (discutii despre organizarea nuntilor noastre)

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7

roxienea
22.04.2009, 19:01:05
Aceeasi problema o am si eu. Nu stiu cum se face ca au aparut mai multe persoane decat pusesem eu pe hartie initial si acum s-ar putea sa ma trezesc ca nici invitatiile nu-mi ajung si nici locurile la mese. Stiu ca nu vin chiar toti cei carora le dai invitatie, insa mi-e frica sa nu vina totusi oameni si sa nu am unde sa-i asez ca totusi mai trebuie si un ring de dans.:-s
Of....si la mine tot la fel e...au aparut pe parcurs alti invitati si tare mi-e frica si mie ca nu or sa incapa. In clipa de fata, asta e cea mai mare grija...ce ma fac daca vin oamenii si eu nu am unde sa ii asez....Puiu meu zice sa nu stresez ca oricum nu vin toti si se mai gasesc si locuri, dar eu....:-SS:-SS:-SS

geany_m
22.04.2009, 21:03:46
Ce bine că nu am grija "surplusului" de invitați! #:-S
Sala mea are capacitatea de aprox. 300 persoane, iar eu voi avea maxim 180-200 :D deci pot apărea oricâți "neprevăzuți", tot au loc...
Iar dacă părinții își mai amintesc de X sau Y și nu mai au invițații, în câteva minute confecționez una bucată :D le dau fără număr :))

geany_m
22.04.2009, 21:05:47
:((:((:(( Tocmai am primit si eu azi invitatiile si, dupa atata nerabdare am avut surpriza sa fie :gen_06::gen_06::gen_06::gen_07::gen_07::gen_07: Au intercalat numele nasilor cu textul invitatiei:gen_20::gen_20::gen_20: Mi-au zis ca mi le refac la urgenta dar oricum ajung martea viitoare!!!! Oare ce vor spune oamenii cand vor primi invitatiile cu trei saptamani inainte de nunta???? Stiu ei data si locatia dar totusi.....:-SS:-SS:-SS
Nu mai fi supărată, Oana >:D< Nici eu nu am dat la toată lumea invitații, încă mai am de împărțit. Acum de Paște am început. Nu trebuie să intri în panică :*

iasommie
22.04.2009, 21:37:59
Of....si la mine tot la fel e...au aparut pe parcurs alti invitati si tare mi-e frica si mie ca nu or sa incapa. In clipa de fata, asta e cea mai mare grija...ce ma fac daca vin oamenii si eu nu am unde sa ii asez....Puiu meu zice sa nu stresez ca oricum nu vin toti si se mai gasesc si locuri, dar eu....:-SS:-SS:-SS
mai bine sa ai grija ca nu ai unde sa-i pui decat ca nu ai oameni :)

Cretzofolina13
22.04.2009, 21:40:14
mai bine sa ai grija ca nu ai unde sa-i pui decat ca nu ai oameni :)

Ce faci Adriana??:*

Cretzofolina13
22.04.2009, 21:43:12
Ce bine că nu am grija "surplusului" de invitați! #:-S
Sala mea are capacitatea de aprox. 300 persoane, iar eu voi avea maxim 180-200 :D deci pot apărea oricâți "neprevăzuți", tot au loc...
Iar dacă părinții își mai amintesc de X sau Y și nu mai au invițații, în câteva minute confecționez una bucată :D le dau fără număr :))

Confirm ca am vazut una live si arata ca cele din comert. Geany, apuca-te de afaceri ! Vezi ca ti-am lasat ceva pe mess pt vlad. Mi-a parut bine sa te cunosc live !!:-p ;;) :*

iasommie
22.04.2009, 21:44:22
Ce faci Adriana??:*
rox, hai pe mess...suntem offtopic aici:):* :*

Nutu
22.04.2009, 22:01:43
invitatiile oricum se dau cu o luna, o luna si un pic inainte...eu le-am dat cu o luna inainte...si au fost si rude mai indepartate care nu stiam ca ma casatoresc si chiar daca au fost date cu o lunna inainte, au avut placerea sa ma vada mireasa...oricum cine vrea sa vina, vine chiar daca dai invitatia si cu o saptamana inainte...asa k nu intra in panica...>:D<
Mersi de incurajari, chiar aveam nevoie...:-s

Stai linistita...bine ca se rezolva!!! >:D< La noi chiar se dau invitatiile cu aprox 3 sapt inainte de nunta. Noi am inceput sa le dam mai rpd la prietenii nostri pt ca nu mai aveam rabdare ;)) dar parintii le dau cu 3 sapt inainte. Si oricum, pp ca mai toti invitatii stiu cand e nunta, deci nu se pune problema ca nu au stiut mai din timp. Asa ca...trage o gura mare de aer in piept si o sa vezi ca o sa fie ok pana la urma. :*
Sper sa fie bine pana la urma!!!!

Nu mai fi supărată, Oana >:D< Nici eu nu am dat la toată lumea invitații, încă mai am de împărțit. Acum de Paște am început. Nu trebuie să intri în panică :*
Eiii, dar tu mai ai o saptamana in plus fata de mine!!!! :-<Lasa ca eu le dau invitatiile si le spun sa-mi si confirme pe loc, ca si asa nu mai au prea mult timp!!!=))

Butterfly87
22.04.2009, 22:47:03
:((:((:(( Tocmai am primit si eu azi invitatiile si, dupa atata nerabdare am avut surpriza sa fie :gen_06::gen_06::gen_06::gen_07::gen_07::gen_07: Au intercalat numele nasilor cu textul invitatiei:gen_20::gen_20::gen_20: Mi-au zis ca mi le refac la urgenta dar oricum ajung martea viitoare!!!! Oare ce vor spune oamenii cand vor primi invitatiile cu trei saptamani inainte de nunta???? Stiu ei data si locatia dar totusi.....:-SS:-SS:-SS

vei vedea k va fi bine!! cine stie de nunta ta vine si asa fara invitatie!!
Geany ce usurare pt tine!!#:-S ai capacitate mare la sala...invitatii iti faci imediat! ai scapat de 2 griji mari

Nutu
23.04.2009, 08:18:19
vei vedea k va fi bine!! cine stie de nunta ta vine si asa fara invitatie!!
Geany ce usurare pt tine!!#:-S ai capacitate mare la sala...invitatii iti faci imediat! ai scapat de 2 griji mari
Asa mi-au zis si ai mei...ca daca nu vrea cineva sa vina, nu vine chiar daca-i dau invitatia cu doua luni inainte!:-p Sper ca va fi bine pana la urma![-o<[-o<[-o<

geany_m
23.04.2009, 23:28:36
[/b]

Confirm ca am vazut una live si arata ca cele din comert. Geany, apuca-te de afaceri ! Vezi ca ti-am lasat ceva pe mess pt vlad. Mi-a parut bine sa te cunosc live !!:-p ;;) :*
Mulțumesc, Rox :*
Sunt super obosită(:|, azi am făcut vizite non-stop, am dat invitații, nu mai am f. multe....
Zilele astea cred că o să "chiulesc" de pe forum până mă liniștesc....
Ne auzim în weekend! :*

siana
25.04.2009, 11:44:33
fetelor, stiti cumva care este programul starii civile?noi am vrea in timpul saptamanii, mai pe dupa amiaza...cineva mi-a spus ca au program si dupa-amiaza, dar nu m-am interesat in detaliu

Crisss
25.04.2009, 11:57:59
fetelor, stiti cumva care este programul starii civile?noi am vrea in timpul saptamanii, mai pe dupa amiaza...cineva mi-a spus ca au program si dupa-amiaza, dar nu m-am interesat in detaliu

din cate am auzit de la alte miresici sambata si duminica se prelungeste programul k sunt multe nunti......programul e in functie de nr de casatorii care se oficiaza.......daca in ziua in care vrei tu is vreo 4-5 casat....crezi k se deranjeaza alea sa faca una dimineata ....una la 12....una la 2....le pun pe toate dimineata......trebuie mers si intrebat......sa fii sigura....>:D<

siana
25.04.2009, 12:07:12
din cate am auzit de la alte miresici sambata si duminica se prelungeste programul k sunt multe nunti......programul e in functie de nr de casatorii care se oficiaza.......daca in ziua in care vrei tu is vreo 4-5 casat....crezi k se deranjeaza alea sa faca una dimineata ....una la 12....una la 2....le pun pe toate dimineata......trebuie mers si intrebat......sa fii sigura....>:D<
da, bineinteles ca vreau sa ma informez dar am sunat la ei in cateva zile si nu mi-a raspuns nimeni
o amica de-a mea mi-a spus ca starea civila are in unele zile program dupa amiaza (deci programarile se fac numai dupa-amiaza), in altele, numai dimineata...

ancutica
25.04.2009, 12:52:35
Buna! M-am gandit ca ar fi bine sa deschid acest subiect tinand cont de faptul ca majoritatea miresicilor sunt pt 2009. Va astept sa discutam. Eu am nunta in mai.

stefania_a
25.04.2009, 14:49:06
Buna! M-am gandit ca ar fi bine sa deschid acest subiect tinand cont de faptul ca majoritatea miresicilor sunt pt 2009. Va astept sa discutam. Eu am nunta in mai.
ce subiect?

mihha7
29.04.2009, 09:36:47
Consider k la o nunta trebuie muzica pt toate gusturile...merge si un pic de populara, dance, putin rock chiar nu strica:>...

Andrusca81
29.04.2009, 16:51:33
Consider k la o nunta trebuie muzica pt toate gusturile...merge si un pic de populara, dance, putin rock chiar nu strica:>...
Aici trebuie sa recunosc ca am fost putin egoista si nu m-am gandit la rockerii de la mine de la nunta...si asta pentru ca mie personal nu imi place si nici nu cred ca mi-ar fi stat bine scuturand capul in jos cu tot cu voal=)):)):-p .

stefania_a
29.04.2009, 20:22:34
Multumesc. Casa de piatra si tie si tuturor miresicilor de pe forum.
Cred ca intodeauna invitatii nu vor considera ca totul e perfect. poate ca unul vroia hartie mov la baie si era alba =)). Important e sa fim toti toleranti si sa intelegem ce inseamna o nunta, cat efort se depune pentru a organiza asa ceva si ca nu toata lumea are aceleasi gusturi ca si mirii. Poate ca mirii au dorit fara populara la nunta (am auzit de 2 cazuri)....cred ca sigur un invitat a dorit o hora.....dar asta este....cand esti invitat trebuie sa increci sa obtii ce e mai bun din ce ti se ofera si mai rau se face cand se sta imbufnat, comentand toate noaptea (am vazut si din astea>:/).

ai spus fff bine...si oricum nu putem impaca pe toata lumea...pt k nu toti avem aceleasi gusturi...

gabriela_rgh
29.04.2009, 23:21:56
ai spus fff bine...si oricum nu putem impaca pe toata lumea...pt k nu toti avem aceleasi gusturi...
Din pacate mentalitatea nu se schimba asa usor!
Mereu se va gasi cineva mai mofturos.....
Important e ca mirii sa se simta bine, ei sa fie multumiti!Si sa aiba puterea de a se detasa de forfota din acea zi!

finutza06
14.05.2009, 01:21:03
Buna miresicilor,va rog ajutati-ma sa ma decid!Vreau sa fac nunta in 2010 dar nu am mai fost in tara de 2 ani.Ce restaurante frumoase pt 100 pers cu papa bun sunt?Viitorul sot vrea "Moara de foc",dar eu nu sunt prea convinsa,nu-mi plac stalpii din sala,am mai auzit ca ar fi frumose :Providence,Ciricul nou,Unirea,onix.Cine stie mai multe despre acestea meniul,ce oferte au?Si deasemeni o formatie de muzica buna,va pupic,bafta la pregatiri<:-P

serena82
14.05.2009, 08:44:35
Buna miresicilor,va rog ajutati-ma sa ma decid!Vreau sa fac nunta in 2010 dar nu am mai fost in tara de 2 ani.Ce restaurante frumoase pt 100 pers cu papa bun sunt?Viitorul sot vrea "Moara de foc",dar eu nu sunt prea convinsa,nu-mi plac stalpii din sala,am mai auzit ca ar fi frumose :Providence,Ciricul nou,Unirea,onix.Cine stie mai multe despre acestea meniul,ce oferte au?Si deasemeni o formatie de muzica buna,va pupic,bafta la pregatiri<:-P
Ca sa obtii toate informatiile de care ai nevoie, intra la topicul de restaurante unde vei gasi informatii despre majoritatea restaurantelor din Iasi si la topicul de servicii si furnizori vei obtine info despre formatii.

Butterfly87
14.05.2009, 10:49:42

Buna!! eu voi face la "moara de foc" si am scris ultimele noutati la topicul de restaurante: moara de foc!!!! mie sincer mi-a placut mult acolo si mancarea si ceea ce intra in meniu..dar gasesti toate detaliile acolo!! sa ne spui la ce restaurant te-ai decis!!

nadiai
14.05.2009, 16:58:33
ce subiect?

probabil "miresici de 2010".....insa l-au mutat moderatorii deoarece se incadreaza bine si aici la discutii despre nunti. :)..
Oricum e tot discutie despre nunta fie ca e in 2009 fie ca e in 2010..

andrusk13
16.05.2009, 22:08:17
Buna miresicilor,va rog ajutati-ma sa ma decid!Vreau sa fac nunta in 2010 dar nu am mai fost in tara de 2 ani.Ce restaurante frumoase pt 100 pers cu papa bun sunt?Viitorul sot vrea "Moara de foc",dar eu nu sunt prea convinsa,nu-mi plac stalpii din sala,am mai auzit ca ar fi frumose :Providence,Ciricul nou,Unirea,onix.Cine stie mai multe despre acestea meniul,ce oferte au?Si deasemeni o formatie de muzica buna,va pupic,bafta la pregatiri<:-P iti recomand Motel Bucium. e renovat si deschis de anul trecut.privelistea e minunata si servirea super.

finutza06
18.05.2009, 00:39:54
Mersi mult,nu stii unde pot gasi niste poze?

finutza06
18.05.2009, 00:42:33
multumesc mult,miresicilor,sunteti niste scumpe,va anunt ce am decis,dar e greeeeeeeeeuuuu

Butterfly87
18.05.2009, 21:18:35
astazi am stabilit si cu formatia sa ne vedem duminik..sa stabilim lista de melodii si ce preferinte avem....

roxienea
19.05.2009, 10:52:57
astazi am stabilit si cu formatia sa ne vedem duminik..sa stabilim lista de melodii si ce preferinte avem....
Bravo. Si noi trebuie sa ne intalnim cu ei, dar o sa fie atunci mai aproape de nunta. :)

gumitzel
22.05.2009, 19:10:25
salut:)
tocmai am avut nunta sambata
am avut noroc si a iesit perfect desi am facut la recital in sala de sus care lasa de dorit
oricat de urata e sala daca e decorata cu gust nu o mai recunosti
am avut dj si barmani angajati de noi pt cockteiluri

anamaria2200
26.05.2009, 11:59:58
Salut miresici din Iasi. In ultimii doi ani am avut prilejul de a merge la mai multe nunti in Iasi . Va pot spune ca la fiecare petrecere au fost multe lucruri de apreciat . Mi-a placut muzica la Moara de Foc - formatia restaurantului- , mi-a placut interiorul la Cornelius (si formatia lor e bunisoara), ringul de dans si meniul la Astoria . Eu voi avea in curand nunta la Moldova. Am stabilit deja cu o agentie de nunti decoratiunile si sper ca va iesi super. Daca vreo una din voi a fost de curand la o nunta acolo as vrea tare mult sa aud parerea ei despre meniu si ospatari.

oana_bogdan
08.06.2009, 22:49:15
dragi miresici, va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema.
cedez restaurant "Casa Boiereasca" pe data de 16.08.2009 din cauza deces in familie.
stiu ca e cam tarziu, dar daca cineva e interesata va rog sa-mi raspundeti cu urgenta.

va multumesc.

Butterfly87
08.06.2009, 23:58:32
cedez restaurant "Casa Boiereasca" pe data de 16.08.2009 din cauza deces in familie.
stiu ca e cam tarziu, dar daca cineva e interesata va rog sa-mi raspundeti cu urgenta.

va multumesc.
condoleante!! urat moment!! nu-ti cunosc situatia..dar gandeste-te ca asa a fost sa fie.. :grouphug:

oana_bogdan
09.06.2009, 21:05:17
condoleante!! urat moment!! nu-ti cunosc situatia..dar gandeste-te ca asa a fost sa fie.. :grouphug:

multumesc.

Georgialuc
11.06.2009, 06:12:43

va multumesc.
Condoleante! Nici nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul tau. Cu 2 sapt. inainte de nunta. Fereasca Dumnezeu de necazuri!

al1nab
11.06.2009, 16:33:56
multumesc.

Condoleante! Sper sa reusesti sa gasesti pe cineva caruia sa ii cedezi sala! >:D< [-o<

Butterfly87
13.06.2009, 08:12:26
prajiturele de unde pot lua la un pret bun?? la sala ne asigura restaurantul dar vreau pt civila ceva si pt acasa.si niste saleuri ..stiti un loc bun.?? k eu trebuia sa iau de la cineva dar nu rasounde la tel si nu am cum da de ea:(

Petro29
14.06.2009, 10:34:26
Buna incearca la METRO ai de unde sa alegi
:)

Georgiana_didi
14.06.2009, 10:39:02
fac niste prajiturele super bune, te lingi pe degete si la cofetaria aia de la Cotnari, e pe partea cealalta langa magazinul de artizanat. Dar sunt tare bunute.:)

stefania_a
14.06.2009, 10:39:31
noi am luat de la belvedere;))

al1nab
14.06.2009, 12:40:05
Noi vom face prajiturile acasa, de fapt mai mult bombonici decat prajituri. Voi avea niste trufe de ciocolata cu fistic, migdale, nuca de cocos,ciocolata razuita (fiecare trufa cu invelisul ei) si bomboane de ciocolata cu crema de cafea si rom :) apoi ceva sarat probabil vom cumpara, dar nu stiu inca de unde. Banui ca de la select.

Butterfly87
14.06.2009, 21:02:00
Buna incearca la METRO ai de unde sa alegi
:)
multumesc .voi incerca in toate locurile mentionate de voi!!

manuro
14.06.2009, 22:51:10
Buna seara miresici!
Caut un magazin de inchiriat costume. Mirele meu vrea sa inchirieze smoking pentru costumul de ginerica. Stiti vreun magazin de genul acesta prin Iasi? Multumesc!

amandina1983
14.06.2009, 22:54:26
buna..I'm new..am nunta peste un an si vroiam sa va intreb daca ati facut vreouna singura marturiile..ca si-asa e timp pana atunci si cred ca mi-ar mai distrage putin emotiile..multumesc#:-S

Butterfly87
15.06.2009, 09:46:42
buna..I'm new..am nunta peste un an si vroiam sa va intreb daca ati facut vreouna singura marturiile..ca si-asa e timp pana atunci si cred ca mi-ar mai distrage putin emotiile..multumesc#:-S
pai se poate sa le faci singura.eu am cumparat kitul din siraj si le-am confectionat eu.le-am asamblat

Cretzofolina13
15.06.2009, 09:47:09

Eu mi le voi face. Voi folosi tulle colorat si alb, o bomboana mare si un fluturas decorativ care va fi legat de gatul bomboanei.>:D<

Butterfly87
20.06.2009, 17:13:30
Eu mi le voi face. Voi folosi tulle colorat si alb, o bomboana mare si un fluturas decorativ care va fi legat de gatul bomboanei.>:D<
sa ne arati poze cand sunt gata..si eu am luat cartonasele cu data nuntii.. pt ele mai ramane intr-o zi sa le capsez si sa pun bombonelele in ele....si gata!!

siana
20.06.2009, 17:46:56
hello, miresici
imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn, dar am fost super ocupata cu masterul si examenele, ultimele pregatiri pt nunta, nici nu am avut timp sa respir
in legatura cu nunta va pot spune ca a iesit extraordinar, nici nu mi-am imaginat ca poate fi totul atat de perfect:x sambata dimineata am vazut ca ploua afara si m-am intrsitat, dar cand am ajuns acasa era soare..cand am plecat spre biserica iar ploua dar cand am iesit, pamantul era uscat si cerul senin:)la vreme mai buna nici ca puteam spera, numai bine ca a plouat putin si s-a mai racorit aerul
cununia religioasa am facut-o la sfantul nicolae domnesc, de la palat, au fost 3 preoti iar slujba a fost minunata
de sedinta foto nici nu mai spun, a fost de vis!
am fost super multumita si de cei de la cavalerul medieval, meniul a fost foarte bun, servirea ireprosabila si domnii fedeles si-au dat tot interesul ca totul sa iasa asa cum mi-am dorit
concluzia e ca am avut o nunta de vis, luna de miere se anunta la fel, de vis:x
fetelor, va doresc sa fiti la fel de fericite cum ma simt eu acum>:D<

Butterfly87
20.06.2009, 18:07:14
hello, miresici
imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn, dar am fost super ocupata cu masterul si examenele, ultimele pregatiri pt nunta, nici nu am avut timp sa respir
in legatura cu nunta va pot spune ca a iesit extraordinar, nici nu mi-am imaginat ca poate fi totul atat de perfect:x sambata dimineata am vazut ca ploua afara si m-am intrsitat, dar cand am ajuns acasa era soare..cand am plecat spre biserica iar ploua dar cand am iesit, pamantul era uscat si cerul senin:)la vreme mai buna nici ca puteam spera, numai bine ca a plouat putin si s-a mai racorit aerul
cununia religioasa am facut-o la sfantul nicolae domnesc, de la palat, au fost 3 preoti iar slujba a fost minunata
am fost super multumita si de cei de la cavalerul medieval, meniul a fost foarte bun, servirea ireprosabila si domnii fedeles si-au dat tot interesul ca totul sa iasa asa cum mi-am dorit

casa de piatra!! asteptam poze!~

siana
20.06.2009, 18:09:53
am facut rost de o poza de la o amica;))

roxienea
20.06.2009, 18:11:08
Ce frumos!!! :D Casa de piatra si asteptam si mai multe poze minunate!!! :*

stefania_a
20.06.2009, 19:39:23
hello, miresici

casa de piatra inca o data...si asteptam noi poze>:D< >:D<

siana
20.06.2009, 21:43:46
multumesc, fetelor:*
mai multe pozici dupa ce ma intorc:-p

stefania_a
20.06.2009, 21:48:51

distractie placuta in luna de miere:D poate va intoarceti 3 :D

Butterfly87
20.06.2009, 23:16:17
super poza.. asteptam restul dupa ce vii din luna de miere...distractie ploacuta!!

geany_m
20.06.2009, 23:18:29
Ai fost superbă! ;;)
Casă de piatră și multă fericire! <:-P
Distracție plăcută în luna de miere :*

alibd
20.06.2009, 23:27:19

Super! :) Casa de piatra! >:D<

cris226
21.06.2009, 23:11:52
casa de piatra siana ... astept poze mai multe, ca in asta nu se vede rochita prea bine si nici tu nu te vezi >:D< >:D< >:D<
si celorlate miresici care au avut nunta multa fericire si sa va iubiti mereu
casa de piatra

adnada
22.06.2009, 08:59:43

casa de piatra .... ai fost superba asteptam si alte poze .. si o luna de miere mult mai reusita decat nunta>:D<

Cretzofolina13
22.06.2009, 10:08:38
Casa de piatra ! Ai aratat superb! Sa fiti fericiti!!:*

iasommie
24.06.2009, 20:48:38
casa de piatra! ai fost superba. felicitari!

Butterfly87
27.06.2009, 19:04:43
noi am mers la Lord Gust si mi-a placut.si mancarea si sala.. doar ca trebuie avut grija cu ospatarii la peste au "sarit" cateva farfurii la o masa..noroc ca fratele miresei i-a atentionat...in rest super.. curtea e mare..

oaky13
03.07.2009, 20:04:54
Am si eu o intrebare: cu cat timp inainte de nunta ati rezolvat cu muzica, fotografi, nasi.....eu nu am decat sala......iar logodnicul meu zice ca-s nebuna ca-mi fac probleme de pe-acu......:d

Butterfly87
05.07.2009, 19:58:23
am fost aseara la restaurantul Oglinzi Mari din Tg Frumos..si nu mi-a placut deloc... ospatari neorganizati.dupa antreu s-a servit inghetata.apoi au venit cu vinul...... ca sa nu mai pun la socoteala k a inceput sa adcua mancare pe la 11 si ceva..k nu venise la timp lumea........ deci atentie la restaurantul acesta

ancutica
07.07.2009, 12:39:00
Am si eu o intrebare: cu cat timp inainte de nunta ati rezolvat cu muzica, fotografi, nasi.....eu nu am decat sala......iar logodnicul meu zice ca-s nebuna ca-mi fac probleme de pe-acu......:d
Buna Oaky!! O sa avem nunta in acelasi an:)....eu am sala si nasii deocamdata, urmeaza sa vorbim cu formatia si cu cei care se ocupa cu filmatul. Parerea mea este ca e bine sa o iei din timp ca sa fii sigura. O zi frumoasa!!:)

fubball
07.07.2009, 15:15:45
Buna! si noi avem tot anul viitor. noi trebuie sa mergem sa rezervam sala...e bine sa faci lucrurile din timp, dar sa nu intri in panica, pentru ca toate se rezolva pana atunci...mai este timp suficient!:*

Georgiana_didi
07.07.2009, 16:03:11
Eu una zic sa nu va agitati.. Noi cu jumatate de an am aranjat totul. De Craciun am avut logoidna oficiala, tot imediat dupa am inceput sa cautam sali si am gasit(spre norocul nostru)si incetul cu incetul in fiecare luna cate ceva si am rezolvat. Deci eu as spune sa nu va stresati chiar prea rau..:)...lasati-o usurel si luati-le pe rand, incetul cu incetul.. Cu atata mai mult cu cfat aveti inca 1 an in fata...;;)

Butterfly87
07.07.2009, 16:09:35
Eu una zic sa nu va agitati.. Noi cu jumatate de an am aranjat totul. De Craciun am avut logoidna oficiala, tot imediat dupa am inceput sa cautam sali si am gasit(spre norocul nostru)si incetul cu incetul in fiecare luna cate ceva si am rezolvat. Deci eu as spune sa nu va stresati chiar prea rau..:)...lasati-o usurel si luati-le pe rand, incetul cu incetul.. Cu atata mai mult cu cfat aveti inca 1 an in fata...;;)
si eu zic k este timp.noi am inceput asa din decembrie...dar mai serios din martie..bine k sala si muzica si foto erau luate din vara trecuta!!

gabriela_rgh
07.07.2009, 16:25:13

Super!Casa de piatra si bebei frumosi!

Asteptam mai multe pozici!Foarte finutza ai fost!;-) ;-) ;-)

fubball
12.07.2009, 19:34:51
Am fost vineri seara la o nunta ( nu ma intrebati de ce au facut vinerea nunta ca nu stiu...toata lumea m-a intrebat asta...poate nu au gasit in alta zi...nu stiu...) la Ciuperca la Ciric.a fost foarte frumos...si servirea si mancarea si tot!!nu mai zic de priveliste!...e super noaptea!

Hypnotized
12.07.2009, 21:01:35
poate nu au gasit restaurant liber in alta zi....:-?:-?

fubball
13.07.2009, 07:47:04
poate nu au gasit restaurant liber in alta zi....:-?:-?
asa am zis si eu....dar lumea e carcotasa si vb mult si prost!...#-o

oaky13
14.07.2009, 10:55:41
Mersi pt incurajari fetelor:*

Nutu
14.07.2009, 11:17:37
Timp mai ai destul...dar ca sa prinzi niste preturi mai bunisoare poti sa te interesezi de foto video si de muzica, iar daca-ti convine ceva contracteaza-i de pe acum...restul poti lasa pe ultimile luni...ma refer la costumatii, marturii, decoratiuni, etc...Multa bafta!:azn:

mikus
14.07.2009, 16:26:17
dar ce puneti voi ca eu am fost la o nunta la casa universitarilor si sala era cu separeuri...uarat f urat ...lumea nu avea contact, atmosfera a fost f proasta, multi dintre noi am stat efectiv afara toata noaptea, noi, care la toate nuntile eram sufletu ringului....cea mai proasta nunta ever..pe cuvant...la mese am fost f prost asezati, nu ne cunoasteam intre noi, eu cu prietenul meu am avut un singur meniu, am mancat din aceeasi farfurie....speachless..

stefania_a
14.07.2009, 19:16:30
dar ce puneti voi ca eu am fost la o nunta la casa universitarilor si sala era cu separeuri...uarat f urat ...lumea nu avea contact, atmosfera a fost f proasta, multi dintre noi am stat efectiv afara toata noaptea, noi, care la toate nuntile eram sufletu ringului....cea mai proasta nunta ever..pe cuvant...la mese am fost f prost asezati, nu ne cunoasteam intre noi, eu cu prietenul meu am avut un singur meniu, am mancat din aceeasi farfurie....speachless..

mai exista persoane care sa nu tina cont de invitati cand isi fac o nunta? sau poate lor le-a placut cum si-au organizat-o:-L

Georgiana_didi
14.07.2009, 21:01:12
Adevarul e ca e chiar nasol, sa ai un sg tacam la pereche. Banuiesc ca in plic i-ati dat banii pt un sg tacam nu? nu cat pt doua:))...Glumesc:P... Acu, eu stiu, pt ca imi place sa gasesc scuze de fel, poate ca se asteptau la mai putine persoane si au comandat un nr de meniuri si cand incolo surpriza au venit mai multi decat au putut acoperi bucatarii:P.. zic si eu:D

serena82
14.07.2009, 21:20:40
Adevarul e ca e chiar nasol, sa ai un sg tacam la pereche. Banuiesc ca in plic i-ati dat banii pt un sg tacam nu? nu cat pt doua:))...Glumesc:P... Acu, eu stiu, pt ca imi place sa gasesc scuze de fel, poate ca se asteptau la mai putine persoane si au comandat un nr de meniuri si cand incolo surpriza au venit mai multi decat au putut acoperi bucatarii:P.. zic si eu:D
Da, urat tare...apropo de ce ai zis tu...la mine la restaurant mi-au zis ca nu pot asigura decat 2-3 meniuri in plus si chiar azi am sunat niste persoane care nu-mi confirmasera si au zis ca oricum ce conteaza un meniu in plus sau in minus. M-ai facut sa ma gandesc ca e oricand posibil sa se intample asta...dar eu sper sa nu...de asta ma lupt cu telefoanele acum, sa aflu nr exact de persoane, insa nu se stie niciodata ce surprize poti sa ai. Sper sa nu i se intample nimanui asa ceva.

siana
20.07.2009, 21:17:30
cateva poze oficiale de la cununia civila;;) am facut si un semi trash the dress pe ploaie;))
http://picasaweb.google.com/lussiana13/CununiaCivila1#
http://picasaweb.google.com/lussiana13/CununiaCivila2#
am sortat astazi si pozele din luna de miere#:-S
http://picasaweb.google.com/lussiana13/LunaDeMiereMauritius#
enjoy!;))

Butterfly87
20.07.2009, 22:00:07
cateva poze oficiale de la cununia civila;;) am facut si un semi trash the dress pe ploaie;))
enjoy!;))
ff frumoase pozele si peisajele din luna de mere...asteptam pozele si de la nunta

serena82
20.07.2009, 22:05:02
enjoy!;))
Mda...ce sa mai zic...peisajele din Mauritius m-au lasat fara cuvinte. Cu siguranta ati ales o destinatie excelenta pt luna de miere. Sper sa pot ajunge si eu intr-o zi prin zona.:D

cgeorgiana1982
20.07.2009, 22:31:27
enjoy!;))

Sincer, sunt extraordinare pozele. Ati aratat impecabil...Bravo!!! Chiar mi se par senzationale;))

LE: Scuze de off-topic, dar de unde ti-ai luat rochita de la civila?

siana
20.07.2009, 22:46:05
Sincer, sunt extraordinare pozele. Ati aratat impecabil...Bravo!!! Chiar mi se par senzationale;))

LE: Scuze de off-topic, dar de unde ti-ai luat rochita de la civila?
multumesc!
rochita mi-am facut-o la comanda la casa giulia dupa o poza cu o rochie de mireasa neagra de care m-am indragostit;))

cgeorgiana1982
21.07.2009, 08:45:45
multumesc!
rochita mi-am facut-o la comanda la casa giulia dupa o poza cu o rochie de mireasa neagra de care m-am indragostit;))

Este foarte frumoasa. Si cat te-a ajuns sa o faci? (imi cer scuze de intrebarea indiscreta, dar as vrea sa-mi fac o idee cam cat costa sa fac acolo o rochie ..):*

siana
21.07.2009, 10:05:16
Este foarte frumoasa. Si cat te-a ajuns sa o faci? (imi cer scuze de intrebarea indiscreta, dar as vrea sa-mi fac o idee cam cat costa sa fac acolo o rochie ..):*
Ma bucur ca-ti place;;) rochia m-a costat 19 mil

cgeorgiana1982
21.07.2009, 11:12:51

Mersi tare mult de raspuns.

Butterfly87
21.07.2009, 12:41:30
a meritat.e fff frumoasa:)

siana
21.07.2009, 12:49:54
a meritat.e fff frumoasa:)
multumesc, si mie mi-a placut foarte mult:)partea buna e ca pot sa o port si la alte nunti fara nici o problema;))

Georgiana_didi
21.07.2009, 12:51:58
Speackless.... Absolut minunate pozele Luciana, Dar toate imi place... Absolut toate:D... Chiar f faine:D...felicitari^:)^

siana
21.07.2009, 15:27:01
am reusit sa uploadez si videoclipul nuntii http://picasaweb.google.ro/lussiana13/VideoclipulNuntii#
scuzati calitatea, dar filmuletele in picasa se vad foarte pixelat:-"

Butterfly87
21.07.2009, 15:38:40
multumesc, si mie mi-a placut foarte mult:)partea buna e ca pot sa o port si la alte nunti fara nici o problema;))
da.asa este<:-P

Butterfly87
21.07.2009, 15:41:21
e asa de greu pana ma obisnuiesc din nou la munk.zilele astea merg si stam la soacra.sa mai am si eu putina liniste.asa k numai de la serviciu pot intra.:( sper sa primesc si un rasp pozitiv zilele astea de la banca...poate grabim lucrurile:D

Georgiana_didi
21.07.2009, 17:38:01
am reusit sa uploadez si videoclipul nuntii http://picasaweb.google.ro/lussiana13/VideoclipulNuntii#

E absolut superb:D.. nu am cuvinte. 2 frumosi. Sa va dea Dumnezeu mult noroc si fericire in viata de familie, copii frumosi si sanatosi si aceeasi fericire de pe chipurile voastre sa se revada si peste ani si ani cand poate or sa va strige nepoteii:D

Butterfly87
21.07.2009, 17:53:38
e asa de greu pana ma obisnuiesc din nou la munk.zilele astea merg si stam la soacra.sa mai am si eu putina liniste.asa k numai de la serviciu pot intra.:( sper sa primesc si un rasp pozitiv zilele astea de la banca...poate grabim lucrurile:D
scuzati era pt off topic

alibd
21.07.2009, 20:21:20

Ati fost super frumusei! =D> =D> =D>

Casa de piatra! :*

anycka18
21.07.2009, 23:29:56
enjoy!;))
Foarte frumoase pozele! Ati ramas cu niste amintiri tare faine...<:-P

siana
22.07.2009, 10:27:48
multumim;;)de abia astept sa primesc si pozele de la nunta;))

roxienea
22.07.2009, 10:45:55
si noi asteptam :D ;;)>:D<

gabriela_rgh
22.07.2009, 13:04:59
;;) ;;) ;;) Ooooooo dar esti fotogenica rau!<:-P <:-P <:-P
Ar trebui sa te gandesti serios sa scoti banuti din asta!$-) $-) $-)
Superbe pozele!<:-P <:-P <:-P

alibd
22.07.2009, 17:47:00

Superbe pozele! Iar cele din luna de miere... =P~

anaemona
24.07.2009, 00:48:39
enjoy!;))

Minunate fotografii .... si party dupa cununia civila ;))

adnada
24.07.2009, 08:36:01

siana super pozele tale.... sa va fie de bine luna de miere si inca odata Casa de Piatra:)<:-P

siana
24.07.2009, 15:07:32
multumim din suflet pt urari!

cris226
27.07.2009, 21:58:49
enjoy!;))
superbe pozele siana
esti foarte frumoasa :* :* :*

roxxbaby21
19.08.2009, 19:58:53
buna, numele meu e roxana si am o intrebare: a auzit cineva de formatia Volum Maxim care canta la Onyx.imi puteti spune si mie cate ceva despre ei?

stefania_a
19.08.2009, 20:02:44
buna, numele meu e roxana si am o intrebare: a auzit cineva de formatia Volum Maxim care canta la Onyx.imi puteti spune si mie cate ceva despre ei?

inceara la topicul cu formatii, dj in iasi...acolo gasesti informatiile dorite:-p
uite aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1542

geany_m
19.08.2009, 20:08:05
Eu i-am avut la nuntă și am fost f. mulțumită de ei! :)>- Au cântat până dimineață, la ultimul invitat...și au toate genurile de muzică în repertoriu.

iasommie
20.08.2009, 19:36:39
enjoy!;))
Ati aratat extraordinar...rafinament, bun gust, eleganta.
Cred ca ti-a mai spus lumea ca ai aratat absolut superb:)
Sper sa fii mereu la fel de fericita... in unele poze radeai efectiv cu gura pana la urechi.
Casa de piatra!!!!!!!!!!!

alinarobo
24.08.2009, 00:17:12
enjoy!;))
Scuze ca iti scriu aici dar nu iti pot trimite PM.
Am vazut pozele tale si sunt absolut superbe.Daca se poate as dori si eu detalii despre fotograful tau ,respectiv numele,un nr de tel,eventual un pret.
Mersi frumos si casa de piatra!
Tu cred ca imi poti trimite PM:-p

aciandra
27.08.2009, 15:31:53
ultima nunta la care am participat a fost la moara de foc. dragut, au fost si nemultumiri dar na...muzica spre surprinderea mea a fost mai mult usoara..insa ce nu mi-a placut a fost faptul ca erau multe mel de dansat in pereche iar eu cum eram fara prieten ( a avut o obligatie la o alta nunta in afara orasului) ma cam plictiseam. o alta chestie care nu imi place in general la nunti este trenuletul. poate sunt eu mai8-| dar nu imi place ca cineva sa insiste sa particip si eu la dansul ala..aerul conditionat nu prea s-a simtit desi erau 4 aparate in sala.

Butterfly87
27.08.2009, 16:07:50
ultima nunta la care am participat a fost la moara de foc. dragut, au fost si nemultumiri dar na...muzica spre surprinderea mea a fost mai mult usoara..insa ce nu mi-a placut a fost faptul ca erau multe mel de dansat in pereche iar eu cum eram fara prieten ( a avut o obligatie la o alta nunta in afara orasului) ma cam plictiseam. o alta chestie care nu imi place in general la nunti este trenuletul. poate sunt eu mai8-| dar nu imi place ca cineva sa insiste sa particip si eu la dansul ala..aerul conditionat nu prea s-a simtit desi erau 4 aparate in sala.
cu aerul am avut si noi ceva probleme adik face fata doar pe suprafete mici..... asta e un minus pt cei de la Moara

tucafamily
02.09.2009, 10:52:43
Ultima nunta la care am fost a fost pe 16 aug. la restaurantul "La Strada" . Ce pot sa va spun e ca mi-a placut foarte mult: amenajarea salii, mancarea, servirea ...totul la superlativ!

crisdk
04.09.2009, 16:37:35
a trecut si nunta fratelui meu. a fost la traian. mi-a placut imponenta salii, cu pereti inalti, dand senzatia de aerisit. mi-a placut si de personal, toti f serviabili si zambitori, incepand cu sefa de sala=D>, care a supravegheat toata noaptea si m-a ajutat cu un fier de calcat si un loc unde sa-l dezbrac pe al meu de panatalonii picurati cu ceara.
un avantaj al restaurantelor de la hoteluri este ca au camere, iar cei de la traian au oferit si un discount pt camerele inchiriate pt copii. dar a fost si dezavantajul ca, desi inca se petrecea si mai erau destui nuntasi in sala, la ora 6.30 s-a dat stingerea:-". probabil din cauza ca se apropia ora la care sala trebuia pregatita pt micul dejun oferit oaspetilor hotelului (2 dintre ei, straini, evident, au intrat pe la miezul noptii la nunta si au incercat sa invete pasii din hora moldoveneasca;))). mi s-a parut o faza nasoala>:P - toti invitatii ramasi s-au ingramadit spre iesire in acel moment si in timp ce se dezgatea mireasa, chelnerii strangeau de pe mese.
inca un lucru care nu mi-a placut a fost ca se tot inchideau usile de la separeu si nu mai auzeam mare lucru din ce se intampla in sala mare. noroc de solistul formatiei baronii, care a intretinut atmosfera, care mai venea prin separeu si ne invita la dans;)).

gabriela_rgh
04.09.2009, 16:59:54
a trecut si nunta fratelui meu. a fost la traian. mi-a placut imponenta salii, cu pereti inalti, dand senzatia de aerisit. mi-a placut si de personal, toti f serviabili si zambitori, incepand cu sefa de sala=D>, care a supravegheat toata noaptea si m-a ajutat cu un fier de calcat si un loc unde sa-l dezbrac pe al meu de panatalonii picurati cu ceara.
un avantaj al restaurantelor de la hoteluri este ca au camere, iar cei de la traian au oferit si un discount pt camerele inchiriate pt copii. dar a fost si dezavantajul ca, desi inca se petrecea si mai erau destui nuntasi in sala, la ora 6.30 s-a dat stingerea:-". probabil din cauza ca se apropia ora la care sala trebuia pregatita pt micul dejun oferit oaspetilor hotelului (2 dintre ei, straini, evident, au intrat pe la miezul noptii la nunta si au incercat sa invete pasii din hora moldoveneasca;))). mi s-a parut o faza nasoala>:P - toti invitatii ramasi s-au ingramadit spre iesire in acel moment si in timp ce se dezgatea mireasa, chelnerii strangeau de pe mese.
inca un lucru care nu mi-a placut a fost ca se tot inchideau usile de la separeu si nu mai auzeam mare lucru din ce se intampla in sala mare. noroc de solistul formatiei baronii, care a intretinut atmosfera, care mai venea prin separeu si ne invita la dans;)).
Casa de piatra fratelui!<:-P <:-P <:-P
sa ne pui pozici....
Important e ca per total a fost ok!;-)

Butterfly87
04.09.2009, 17:16:06
sa ne pui si poze:D

alibd
04.09.2009, 19:18:30

Casa de piatra fratiorului tau, Cris! <:-P

crisdk
04.09.2009, 20:35:50
Casa de piatra fratelui!<:-P <:-P <:-P
sa ne pui pozici....
Important e ca per total a fost ok!;-)

sa ne pui si poze:D

Casa de piatra fratiorului tau, Cris! <:-P

ms fetelor>:D<>:D<>:D<.
da. per total a iesit super. la sfarsitul lui octombrie voi reusi si eu sa vad caseta;)). pozici am sa pun altadata, ca acum nu prea am chef sa ma apuc de micsorat:-".

BrandyB
13.09.2009, 11:25:10
Siana esti tare draguta!;;)

gianina_n_is
15.09.2009, 09:42:44
Fetele, cam de cati bani e nevoie inainte de nunta? Adica: ne-am hotarat sa ne casatorim, am stabilit restaurantul, biserica, ne-am ales nasii... Dar pana la nunta de cati bani mai e nevoie? Cu aproximatie...
Am uitat sa mentionez ca noi o sa avem o nunta de aproximativ 100 de persoane, si nu vrem chestii abstracte...vrem sa ne bazam pe ceva simplu si elegant...

Butterfly87
15.09.2009, 09:53:03
Fetele, cam de cati bani e nevoie inainte de nunta? Adica: ne-am hotarat sa ne casatorim, am stabilit restaurantul, biserica, ne-am ales nasii... Dar pana la nunta de cati bani mai e nevoie? Cu aproximatie...
Am uitat sa mentionez ca noi o sa avem o nunta de aproximativ 100 de persoane, si nu vrem chestii abstracte...vrem sa ne bazam pe ceva simplu si elegant...
depinde ce anume vreti sa aveti pt nunta.. noi am cheltuit asa in mare aproape de 60 mil..cred nu ii simti k ii dai pe rand..asa am facut noi in fiecare luna mai cumparam ceva..asa te sfatuiesc sa faci

geany_m
15.09.2009, 10:08:23
depinde ce anume vreti sa aveti pt nunta.. noi am cheltuit asa in mare aproape de 60 mil..cred nu ii simti k ii dai pe rand..asa am facut noi in fiecare luna mai cumparam ceva..asa te sfatuiesc sa faci
Așa puțin ai cheltuit cu nunta?? :O:O felicitările mele!!=D>=D>
Eu și acum am salvat un fișier cu cheltuielile de la nunta noastră: aprox. 530 mil. plus 1600 euro la muzică! Bine, că eu am adăugat tot, tot, de la lenjerie până la transportul invitaților și cadourile nașilor.

Butterfly87
15.09.2009, 10:17:02
Așa puțin ai cheltuit cu nunta?? :O:O felicitările mele!!=D>=D>
Eu și acum am salvat un fișier cu cheltuielile de la nunta noastră: aprox. 530 mil. plus 1600 euro la muzică! Bine, că eu am adăugat tot, tot, de la lenjerie până la transportul invitaților și cadourile nașilor.
in mare asa.k dak stau si adun cred k iese mai mult....

gabriela_rgh
15.09.2009, 10:21:17
Pai cred ca nu ai pus meniurile invitatilor nu?
Eu daca socotesc..acum 2 ani am cheltuit aproape 100 de milioane cu rochita, costum mire, accesorii, fructe, bautura, la sala am lasat 154 de mil meniurile, apoi a fost muzica + filmat vreo 15 milioane...deci destul:))!
Ah si verighetele...vreo 15 mil..deci...sare destul de sus suma:)!

Butterfly87
15.09.2009, 10:26:13
Eu daca socotesc..acum 2 ani am cheltuit aproape 100 de milioane cu rochita, costum mire, accesorii, fructe, bautura, la sala am lasat 154 de mil meniurile, apoi a fost musica + filmat vreo 15 milioane...deci destul:))!
da nu am pus meniurile...... si cred ca am cheltuit mai mult ca numai rochita si costumul au ajuns 25 mil..bautura 10 mil.....si tot asa.eu am pus doar ce am achtat inainte de nunta avnsurile la muzica si foto

geany_m
15.09.2009, 11:47:22
Eu daca socotesc..acum 2 ani am cheltuit aproape 100 de milioane cu rochita, costum mire, accesorii, fructe, bautura, la sala am lasat 154 de mil meniurile, apoi a fost muzica + filmat vreo 15 milioane...deci destul:))!
Păi noi la sală am lăsat aprox. 338 mil cu tot cu avansul pe care l-am plătit pt. huse, câteva aranjamente făcute de ei....plus meniurile invitaților, ale muzicanților, fotografilor, ale noastre, plus plata chelnerilor dimineața.... 8-} Doar la Providența.
Plus vreo 33 mil decorațiunile (în care intră și fântâna de cioco), 14 mil verighetele, vreo 22 mil băuturile, 26 mil la foto, aproape 40 mil hainele+ încălțămintea...dacă mai adaugi machiaj+coafor, cheltuielile cu biserica, invitațiile, fructele, cursurile de dans și muuulte alte lucruri de care ai nevoie.... sari bine de 500 mil.

gianina_n_is
15.09.2009, 14:41:53
Păi noi la sală am lăsat aprox. 338 mil cu tot cu avansul pe care l-am plătit pt. huse, câteva aranjamente făcute de ei....plus meniurile invitaților, ale muzicanților, fotografilor, ale noastre, plus plata chelnerilor dimineața.... 8-} Doar la Providența.
Plus vreo 33 mil decorațiunile (în care intră și fântâna de cioco), 14 mil verighetele, vreo 22 mil băuturile, 26 mil la foto, aproape 40 mil hainele+ încălțămintea...dacă mai adaugi machiaj+coafor, cheltuielile cu biserica, invitațiile, fructele, cursurile de dans și muuulte alte lucruri de care ai nevoie.... sari bine de 500 mil.
Eu stiu ca se duc fff departe cheltuielile....dar eu intrebam de suma cheltuita inainte de nunta...ca meniurile invitatilor le platim in dimineatza de dupa nunta...la muzica, sala, fof+video, probabil decoratiuni...se platesc avansuri...apoi rochita, costum, accesorii, bautura, fructe, biserica, verighete.....se cumpara de inainte...si pe mine asta ma intereseaza...cam ce suma de bani ati cheltuit inainte de nunta...?!:-\ :-\

gabriela_rgh
15.09.2009, 16:50:50
Eu stiu ca se duc fff departe cheltuielile....dar eu intrebam de suma cheltuita inainte de nunta...ca meniurile invitatilor le platim in dimineatza de dupa nunta...la muzica, sala, fof+video, probabil decoratiuni...se platesc avansuri...apoi rochita, costum, accesorii, bautura, fructe, biserica, verighete.....se cumpara de inainte...si pe mine asta ma intereseaza...cam ce suma de bani ati cheltuit inainte de nunta...?!:-\ :-\
Uite cam ce am cheltuit noi, desi sunt preturile de acum 2 ani:(!
Sala , avans 10 mil, rochita mea 16 mil, costumul mirelui 6 mil, rochita civila 1.5 mil, accesorii(pantofi, cercei )in jur de 2 mil,verighete nu mai stiu exact in jur de 15 mil, biserica 1 mil avans, muzica nu ne-a cerut avans, flori 3 mil jumatate(le-am luat de la un depozit), casuta miri, pahare, fundite iar vreun milion,bautura in jur de 7 mil, deci aproximativ vreo 70-80 de milioane cheltuite inainte.

gianina_n_is
15.09.2009, 16:57:32
Sala , avans 10 mil, rochita mea 16 mil, costumul mirelui 6 mil, rochita civila 1.5 mil, accesorii(pantofi, cercei )in jur de 2 mil,verighete nu mai stiu exact in jur de 15 mil, biserica 1 mil avans, muzica nu ne-a cerut avans, flori 3 mil jumatate(le-am luat de la un depozit), casuta miri, pahare, fundite iar vreun milion,bautura in jur de 7 mil, deci aproximativ vreo 70-80 de milioane cheltuite inainte.

Noi ne-am calculat cam 130 de mil...dar e posibil sa fie mai mult...ca mai tot timpul apar cheltuieli neprevazute...Oooff...banutii astia...de ce nu se pot face cu ciocanul ?! :D

Iti multumesc frumos de raspuns!

gabriela_rgh
15.09.2009, 16:59:14
Noi ne-am calculat cam 130 de mil...dar e posibil sa fie mai mult...ca mai tot timpul apar cheltuieli neprevazute...Oooff...banutii astia...de ce nu se pot face cu ciocanul ?! :D

Iti multumesc frumos de raspuns!
Pentru putin!Cred ca ati estimat bine, avand in vedere ca eu ti-am zis preturi de acum 2 ani!Spor la pregatiri!:* :* :* :*

gianina_n_is
15.09.2009, 16:59:17
Aa...vad ca si tu ai facut cununia la Barboi...cum a fost? Am auzit ca in unele cazuri slujba a fost scurtata la vreo jumatate de ora....preotii au cerut cateva milioane bune....corul la fel...si tot asa. Eu nu vreau sa-i impovarez pe saracii nasi cu cine stie ce taxe la biserica...de asta intreb...

gabriela_rgh
15.09.2009, 17:01:55
Aa...vad ca si tu ai facut cununia la Barboi...cum a fost? Am auzit ca in unele cazuri slujba a fost scurtata la vreo jumatate de ora....preotii au cerut cateva milioane bune....corul la fel...si tot asa. Eu nu vreau sa-i impovarez pe saracii nasi cu cine stie ce taxe la biserica...de asta intreb...
2.5 milioane au dat nasii la preoti, au fost 3 la numar, slujba foarte frumoasa si a durat cam o ora,Dar a fost duminica..si cred ca sambata fiind mai aglomerat o mai scurteaza......
Pentru noi a fost cel mai frumos moment al zilei:)!:* :* :* :*

gianina_n_is
15.09.2009, 17:03:26
2.5 milioane au dat nasii la preoti, au fost 3 la numar, slujba foarte frumoasa si a durat cam o ora,Dar a fost duminica..si cred ca sambata fiind mai aglomerat o mai scurteaza......
Pentru noi a fost cel mai frumos moment al zilei:)!:* :* :* :*
Multi zic ca abia dupa cununia din biserica simti ca te-ai casatorit cu adevarat...Felicitari!

Nutu
16.09.2009, 07:27:57
Am uitat sa mentionez ca noi o sa avem o nunta de aproximativ 100 de persoane, si nu vrem chestii abstracte...vrem sa ne bazam pe ceva simplu si elegant...Noi am dat cam 5000 de euro inainte de nunta...cu aproximatie...:D

Georgialuc
16.09.2009, 08:24:36
Noi am dat cam 5000 de euro inainte de nunta...cu aproximatie...:D
Atat de mult? :-SS

Nutu
16.09.2009, 12:32:47
Atat de mult? :-SS
Cu aproximatie cam atat...am avut niste euro si i-am schimbat...dar nu la cursul asta de 4 ron ...au fost cam 16000 de ron

gianina_n_is
18.09.2009, 11:04:02
Cu aproximatie cam atat...am avut niste euro si i-am schimbat...dar nu la cursul asta de 4 ron ...au fost cam 16000 de ron

Destul de mult....sper ca pe noi sa ne ajunga mai putin...vrem sa facem nunta mica...100 de persoane...si nu prea avem de unde sa luam atatia bani...

Nutu
18.09.2009, 20:13:01
Destul de mult....sper ca pe noi sa ne ajunga mai putin...vrem sa facem nunta mica...100 de persoane...si nu prea avem de unde sa luam atatia bani...
Fiecare are propriile calcule...pe noi nu ne-a mai ajuns foarte mult dupa nunta...mult spor in organizare! Daca planuiti totul bine nu o sa depasiti bugetul pe care-l aveti!>:D<

wella
20.09.2009, 21:24:48
Intreb si eu intr-o totala necunostinta de cauza...restaurante unde sa coste meniul mai putin de 250 de ron nu mai exista? sau chiar mai putin de 250?=))
Sau daca exista sint un dezastru?

wella
20.09.2009, 21:53:15
De ce? Nu este bine cu dj? Mie personal nu imi place sa am o formatie, pt ca nu poate sa iti aduca la valoarea intentionata orice melodie straina si din cite am vazut eu cam iese un fiasco cind e vorba de o chestie mai complicata.

Anul trecut am fost la o nunta la Astoria. Am ramas complet dezamagita. Mancarea cam aiurea, practic am mancat numai peste. Decoratiunile nu mi-au placut deloc, plus ca aveam direct in fata numerotata masa..... Muzica sa zicem ca a fost cam prea tinereasca. Au avut dj si sincer parca eram la discoteca. Culmea discrepantei la o luna am fost la o nunta la dorohoi, la un restaurant destul de simplut dar a fost de 1000 de ori mai frumos si m-am simtit de 1000 de ori mai bine.

ralukaG
20.09.2009, 21:56:52
De ce? Nu este bine cu dj? Mie personal nu imi place sa am o formatie, pt ca nu poate sa iti aduca la valoarea intentionata orice melodie straina si din cite am vazut eu cam iese un fiasco cind e vorba de o chestie mai complicata.

Nu spun ca nu este bine. Depinde ce fel de atmosfera vrei, cum va simtiti voi bine si de persoanele pe care le aveti invitate. Eu sunt pro formatiei la o nunta:)>-

Butterfly87
20.09.2009, 22:55:59
Intreb si eu intr-o totala necunostinta de cauza...restaurante unde sa coste meniul mai putin de 250 de ron nu mai exista? sau chiar mai putin de 250?=))
pe noi ne-a ajuns 170 ron meniul..de la restaurant si am facut la Moara de Foc..am auzit k si la restaurant Stejarul e sub 200 ron

Cretzofolina13
20.09.2009, 22:59:47
La rest. unde am facut noi, Perla Viilor, meniul a fost in jur de 150 ron si n-am avut ce sa le reprosez. Mancarea f buna si aspectuoasa si servirea ireprosabila. Au facut toate modificarile pe care le-am cerut la decor, mancare, etc>:D<

ralukaG
20.09.2009, 23:29:37
Unde am facut noi nunta , la Escape meniu a fost de 175 ron si a fost destul de flexibil . E o sala noua, cu bun gust amenajata. Am fost fff multumiti de mancarea f buna, de personal si restaurant in general.

Nutu
21.09.2009, 08:18:19
Sau daca exista sint un dezastru?La Unirea meniul a fost anul asta 180 ron...nu stiu ce va fi la anul:D

ralucarusu
21.09.2009, 08:44:31
La rest. Moara de Foc meniul pt la anu este de max. 190Ron de pers.

andreyya84
21.09.2009, 08:46:22
la anul ajunge 200 lei mai peste tot...am fost si am cautat si am ramas complet dezamagita..pana la urma ne-am hotarat la o locatie mai micutza si foarte putin cunoscuta dar dragutza...sper sa fie bine...dar gandind ca meniul este undeva la 150 ron (4 feluri de mancare) eu zic ca e bine...important e sa mai punem la punct detaliile privind aranjamentul salii...inca nu sunt hotarata daca ar trebui sa avem o firma sau sa le facem noi...voi ce ziceti fetelor? va pup

andreyya84
21.09.2009, 08:51:50

:((deja imi vine sa plang......cand aud de astfel de sume de bani....nunti mai...ieftine nu exista??? nu se pot face??? :((

Nutu
21.09.2009, 09:33:01
la anul ajunge 200 lei mai peste tot...am fost si am cautat si am ramas complet dezamagita..pana la urma ne-am hotarat la o locatie mai micutza si foarte putin cunoscuta dar dragutza...sper sa fie bine...dar gandind ca meniul este undeva la 150 ron (4 feluri de mancare) eu zic ca e bine...important e sa mai punem la punct detaliile privind aranjamentul salii...inca nu sunt hotarata daca ar trebui sa avem o firma sau sa le facem noi...voi ce ziceti fetelor? va pupLa ce locatie v-ati hotarat pana la urma?>:D<

roxienea
21.09.2009, 09:55:52
:((deja imi vine sa plang......cand aud de astfel de sume de bani....nunti mai...ieftine nu exista??? nu se pot face??? :((
Nu trebuie sa te descurajezi! >:D<>:D<>:D<O sa gasiti voi si solutii mai ieftine si o sa fie totul bine si frumos!!! ;-) Uite, eu iti pot da nr unei tipe care face cosulete mai ieftin decat cele de pe piata. :)

Butterfly87
21.09.2009, 10:24:47
la anul ajunge 200 lei mai peste tot...am fost si am cautat si am ramas complet dezamagita..pana la urma ne-am hotarat la o locatie mai micutza si foarte putin cunoscuta dar dragutza...sper sa fie bine...dar gandind ca meniul este undeva la 150 ron (4 feluri de mancare) eu zic ca e bine...important e sa mai punem la punct detaliile privind aranjamentul salii...inca nu sunt hotarata daca ar trebui sa avem o firma sau sa le facem noi...voi ce ziceti fetelor? va pup

dak veti cumpara pe rand toate accesoriile,,eu zic k va descurcati....sau poti merge de pe acuma sa vb cu firma de decoratiiuni poate fac reduceri..dak semnezi mai devreme....multa bafta>:D< >:D< >:D<

aniscamaia
21.09.2009, 11:08:31
mai nu te descuraja, eu am avut o nunta mai micutza si mai ieftina daca pot sa zic asa
e drept ca unele lucruri au fost facute de manutzele noastre

gabriela_rgh
21.09.2009, 14:39:34
Nu plange caci Geany a avut in jur de 200 de persoane la nunta..deci e normal sa sara suma la final de 300 de milioane!
Voi cam cate persoane estimati sa aveti?>:D< >:D< >:D< >:D<

gianina_n_is
21.09.2009, 20:01:22
Fiecare are propriile calcule...pe noi nu ne-a mai ajuns foarte mult dupa nunta...mult spor in organizare! Daca planuiti totul bine nu o sa depasiti bugetul pe care-l aveti!>:D<

Iti multumesc frumos de incurajari....asa sper sa se intample! >:D<

gianina_n_is
21.09.2009, 20:07:07
Nu plange caci Geany a avut in jur de 200 de persoane la nunta..deci e normal sa sara suma la final de 300 de milioane!

Si eu probabil daca as sta sa calculez exact cam cat m-ar ajunge in total....nu as mai face nimic vreun an de zile...ca sa platesc tot....dar mai bine nu ne gandim...le luam usor, usor...si o sa iasa pana la urma.
Apropo, fetele...stiti vreo papetarie in Iasi de unde pot cumpara carton maro...uni la culoare dar sa aiba totusi un modelas discret? Vreau sa-mi fac singura invitatiile si nu stiu unde sa caut... Am cautat pana acum pe net dar n-am gasit nimic...

al1nab
21.09.2009, 20:15:22
Buna seara fetelor! In sfarsit am terminat si eu cu stresul si am intrat in randul doamnelor :)) Inca nu mi-am revenit in totalitate dupa 2zile de nedormit insa sper sa ma refac repede :) VA pup si cand am poze de pe la vreo un prieten va dau.. ca de la fotograf nici o speranta mai devreme de 3 saptamani :(

al1nab
21.09.2009, 20:22:37
A fost totul ok in ceea ce priveste muzica, restaurantul... insa firma de decoratiuni a facut lata cu aproape toate serviciile contractate, mai putin cu arcada si aranjamentele prezidiului. Insa noi suntem multumitii ca ne-am simtit bine, am dansat mult, nu prea am mancat pt ca nu am putut din cauza emotiilor si a oboselii. Per total a fost ok. va pup si mai vb!

Butterfly87
21.09.2009, 20:28:48
A fost totul ok in ceea ce priveste muzica, restaurantul... insa firma de decoratiuni a facut lata cu aproape toate serviciile contractate, mai putin cu arcada si aranjamentele prezidiului. Insa noi suntem multumitii ca ne-am simtit bine, am dansat mult, nu prea am mancat pt ca nu am putut din cauza emotiilor si a oboselii. Per total a fost ok. va pup si mai vb!
CASA DE PIATRA..multa fericire si tot ce-ti doresti.....ma bucur k a fost totul bine..asteptam pozele<:-P <:-P <:-P

gabriela_rgh
21.09.2009, 21:02:06
Casa de piatra DOAMNA!>:D< >:D< >:D<

geany_m
21.09.2009, 21:53:21
Si eu probabil daca as sta sa calculez exact cam cat m-ar ajunge in total....nu as mai face nimic vreun an de zile...ca sa platesc tot....dar mai bine nu ne gandim...le luam usor, usor...si o sa iasa pana la urma.
Apropo, fetele...stiti vreo papetarie in Iasi de unde pot cumpara carton maro...uni la culoare dar sa aiba totusi un modelas discret? Vreau sa-mi fac singura invitatiile si nu stiu unde sa caut... Am cautat pana acum pe net dar n-am gasit nimic...
Încearcă în Stelco, lângă Siraj, este un stand de papetărie, eu de acolo mi-am luat cartoane pt. invitații.

geany_m
21.09.2009, 21:54:39
Într-adevăr, eu am plătit la final 187 meniuri, poate tu vei avea mai puțini invitați și implicit mai puțini bănuți de lăsat la restaurant.

roxienea
21.09.2009, 22:29:36
Casa de piatra si multa fericire! :*

Hypnotized
22.09.2009, 06:31:28
incearca augusta papier pe google. si mai este un depozit de hartie in dacia dar nu imi aduc aminte cum se numeste. eu am avut invitatiile din carton maro-plike.cauta si aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4834

Nutu
22.09.2009, 07:31:31
Buna seara fetelor! In sfarsit am terminat si eu cu stresul si am intrat in randul doamnelor :)) Inca nu mi-am revenit in totalitate dupa 2zile de nedormit insa sper sa ma refac repede :) VA pup si cand am poze de pe la vreo un prieten va dau.. ca de la fotograf nici o speranta mai devreme de 3 saptamani :(
Casa de piatra doamna si multa fericire!>:D<

pisiana
22.09.2009, 08:11:52

Pe cine ai avut la decoratiuni??? >:D<

aniscamaia
22.09.2009, 09:02:24
Casa de piatra!

andreyya84
23.09.2009, 10:28:51
La ce locatie v-ati hotarat pana la urma?>:D<[/quote]

Pai este o pensiune in Bucium....si deh...a cam fost o locatie cu care a trebuit sa ne multumim (in conditiile in care avem nunta mica de 80 persoane si mai peste tot in luna august era ocupat deja) dar...acum bine ca am gasit-o si pe asta chiar daca nu e locatia visurilor noastre..eu sunt sigura ca o sa fie nunta visurilor noastre pentru ca o sa ne dam silinta sa iasa asa cum ne dorim...;;) acum incercam sa gasim o firma pt aranjamente care sa nu coste asa de mult si sa ne faca tot ce ne dorim...pt ca daca sala e micutza si nu prea cocheta etc...e destul de lucru ca sa o facem sa arate bine...eh...Doamne ajuta!:))

andreyya84
23.09.2009, 10:32:23
Nu trebuie sa te descurajezi! >:D<>:D<>:D<O sa gasiti voi si solutii mai ieftine si o sa fie totul bine si frumos!!! ;-) Uite, eu iti pot da nr unei tipe care face cosulete mai ieftin decat cele de pe piata. :)

Multumesc mult scumpa:* chiar vreau....in punctul asta orice informatie e ajutor! pup

andreyya84
23.09.2009, 10:37:35
dak veti cumpara pe rand toate accesoriile,,eu zic k va descurcati....sau poti merge de pe acuma sa vb cu firma de decoratiiuni poate fac reduceri..dak semnezi mai devreme....multa bafta>:D< >:D< >:D<

hm ceva sfaturi in privinta asta?? ;)) ca doar abia ai trecut prin asta ...banuiesc ca stii mai bine ca mine ce se poate lua din timp..ce nu..etc...ah se pune ca eu deja mi-am facut comanda de umbrelutza alba de dantela ??? :D mi-o aduce dupa 6 oct si sunt extrem de incantata =)) cred ca am luat-o razna!!!!=))

andreyya84
23.09.2009, 10:41:20
mai nu te descuraja, eu am avut o nunta mai micutza si mai ieftina daca pot sa zic asa
e drept ca unele lucruri au fost facute de manutzele noastre

cum ar fi? te implor astept un mesaj ceva sa imi zici si mie cum si de pe unde pot lua anumite chestii....de fapt eu sunt si disperata pt ca habar nu am nici macar ce trebuie...traditii chestii din astea...ma depaseste situatia tare de tot!!!:-s

andreyya84
23.09.2009, 10:43:02

hm cam 80-100 cel mult...:-ssper sa nu trebuiasca sa ne vindem si rinichii apoi ca sa platim nunta!!!:-L

andreyya84
23.09.2009, 10:52:58

Casa de piatra si numai fericire!!! >:D<>:D<>:D<

si te asteptam cu detalii si poze curand....pupici

ada80
23.09.2009, 14:53:12
hm cam 80-100 cel mult...:-ssper sa nu trebuiasca sa ne vindem si rinichii apoi ca sa platim nunta!!!:-L
Eu am avut 90 persoane, si per total ma ajuns nunta cam 10000 euro.Depinde foarte mult si ce vrei sa faci .

Butterfly87
23.09.2009, 15:53:36
cum ar fi? te implor astept un mesaj ceva sa imi zici si mie cum si de pe unde pot lua anumite chestii....de fapt eu sunt si disperata pt ca habar nu am nici macar ce trebuie...traditii chestii din astea...ma depaseste situatia tare de tot!!!:-s
eu am facut martuiile singura..funda pt masina..

Cretzofolina13
23.09.2009, 17:12:49

Materialele pentru decorat masini sau pt. facut marturiile pe masa le poti gasi in Siraj: funzi, tulle alb sau colorat, tradafiri artificiali, etc Mai este si un magazin de servetele. Eu de acolo mi le-am luat in 2 nuante asortate cu sala. Pup!;;)

inasugarbabe
24.09.2009, 18:52:05
Materialele pentru decorat masini sau pt. facut marturiile pe masa le poti gasi in Siraj: funzi, tulle alb sau colorat, tradafiri artificiali, etc Mai este si un magazin de servetele. Eu de acolo mi le-am luat in 2 nuante asortate cu sala. Pup!;;)
buna draga cretzofolina.am vazut ca esti una din miresicile ce au facut nunta anul acesta.te rog din suflet...^:)^ am si eu o nelamurire.tu cum ai facut cu bautura la aperitiv?eu ma gandeam sa iau coniac sau wiscky pt domni si un lichior pt doamne,problema mea este urmatoarea:cum ar fi mai bine sa fac sa pun cate o sticla pe masa din fiecare sor:-SS :-SS timent?sau sa dau toate sticlele la bucataria restaurantului si ospatarii sa intrebe pe fiecare ce vrea sa serveasca?:-< sincer nu stiu cum as putea sa procedez.va rog ajutati-ma^:)^

Butterfly87
24.09.2009, 18:53:07
si eu tot din siraj am luat....si le-am confectionat eu marturiile:D

Nutu
24.09.2009, 19:53:34
buna draga cretzofolina.am vazut ca esti una din miresicile ce au facut nunta anul acesta.te rog din suflet...^:)^ am si eu o nelamurire.tu cum ai facut cu bautura la aperitiv?eu ma gandeam sa iau coniac sau wiscky pt domni si un lichior pt doamne,problema mea este urmatoarea:cum ar fi mai bine sa fac sa pun cate o sticla pe masa din fiecare sor:-SS :-SS timent?sau sa dau toate sticlele la bucataria restaurantului si ospatarii sa intrebe pe fiecare ce vrea sa serveasca?:-< sincer nu stiu cum as putea sa procedez.va rog ajutati-ma^:)^Sper sa nu te deranjeze ca-ti raspund si eu...noi taria am dat-o ospatarilor, iar acestia au intrebat pe fiecare ce serveste...pentru ca sunt si doamne care s-ar putea sa vrea whisky...poti sa pui si sticlele pe masa, dar iti ia din spatiu

andreyya84
24.09.2009, 21:39:50

multumesc mult scumpa. ah de curiozitate..cum de iti vinzi rochita de mireasa??? :-s

Georgialuc
24.09.2009, 22:11:17
Sper sa nu te deranjeze ca-ti raspund si eu...noi taria am dat-o ospatarilor, iar acestia au intrebat pe fiecare ce serveste...pentru ca sunt si doamne care s-ar putea sa vrea whisky...poti sa pui si sticlele pe masa, dar iti ia din spatiu
Noi am pus cate o sticla din fiecare sortiment (whisky si gin) pe mese si s-a servit in functie de preferinte ( la unele mese s-a mai adus cate o sticla de whisky, la altele s-a consumat mai mult gin). In plus, am avut si palinca-unii invitati fiind din Ardeal- care s-a consumat mai bine chiar decat whisky.;)) Cred ca a fost mai bine asa, mai ales ca nu toti invitatii s-au pretat la modalitatea de servire de genul celei pe care ai descris-o (mult mai eleganta, am fi preferat-o si noi dar, stii cum e.)

Nutu
25.09.2009, 08:58:25
Noi am pus cate o sticla din fiecare sortiment (whisky si gin) pe mese si s-a servit in functie de preferinte ( la unele mese s-a mai adus cate o sticla de whisky, la altele s-a consumat mai mult gin). In plus, am avut si palinca-unii invitati fiind din Ardeal- care s-a consumat mai bine chiar decat whisky.;)) Cred ca a fost mai bine asa, mai ales ca nu toti invitatii s-au pretat la modalitatea de servire de genul celei pe care ai descris-o (mult mai eleganta, am fi preferat-o si noi dar, stii cum e.)
Si noi vroiam initial sa punem sticlele pe masa...dar am mai intrebat printre invitatii apropiati cum ar fi mai bine si majoritatea ne-au spus ca e mai bine sa serveasca ospatarii , plus ca tot asa ne-au sfatuit si cei de la restaurant! Cred ca e ok in ambele variante!

Cretzofolina13
25.09.2009, 12:29:41
multumesc mult scumpa. ah de curiozitate..cum de iti vinzi rochita de mireasa??? :-s

Pai a trecut nunta. Rochita e ca noua si mi-e mila sa o las intr-un dulap. ;;)

inasugarbabe
25.09.2009, 13:39:19
Si noi vroiam initial sa punem sticlele pe masa...dar am mai intrebat printre invitatii apropiati cum ar fi mai bine si majoritatea ne-au spus ca e mai bine sa serveasca ospatarii , plus ca tot asa ne-au sfatuit si cei de la restaurant! Cred ca e ok in ambele variante!
si mie mi se pare mai ok sa serveasca ospatarii dar...na ma gandesc sa nu fie mereu un du-te vino la bucatarie si inapoi.pe mese ar fi loc destul sunt mese mari rotunde de 10 persoane...in fine am sa ma mai gandesc cum voi proceda.oricum va multumesc mult pt amabilitatea cu care mi-ati raspuns;;)

CONT-INCHIS-035
25.09.2009, 16:37:27
si mie mi se pare mai ok sa serveasca ospatarii dar...na ma gandesc sa nu fie mereu un du-te vino la bucatarie si inapoi.pe mese ar fi loc destul sunt mese mari rotunde de 10 persoane...in fine am sa ma mai gandesc cum voi proceda.oricum va multumesc mult pt amabilitatea cu care mi-ati raspuns;;)
Scuze ca intervin. La nunta fratelui meu sticlele au stat pe masa si majoritatea invitatilor au fost foarte multumiti ca nu au trebuit sa astepte pana sa vina chelnerul, sa-i zica ce vrea, sa se intoarca. Eu am zis ca la nunta mea tot asa voi proceda. Oricum nu cred ca exista o alegere mai buna, asta depinde de fiecare, de restaurant, de invitati. Orice alegere vei lua eu cred ca va fi corecta. :*

serena82
25.09.2009, 17:55:08
Aici depinde si de buget. Daca vor servi ospatarii, vei avea nevoie de cantitati mai mici, daca pui pe masa sticlele, trebuie sa mai ai si de rezerva, in caz ca unii invitati sunt mai "harnici".

Butterfly87
25.09.2009, 19:23:27
Aici depinde si de buget. Daca vor servi ospatarii, vei avea nevoie de cantitati mai mici, daca pui pe masa sticlele, trebuie sa mai ai si de rezerva, in caz ca unii invitati sunt mai "harnici".
nu neaparat..noi am lasat ospatarii sa serveasca si sigur ne-au furat... s-a baut prea putin..... si dimineata nu mai era nimik

serena82
25.09.2009, 20:26:26
nu neaparat..noi am lasat ospatarii sa serveasca si sigur ne-au furat... s-a baut prea putin..... si dimineata nu mai era nimik
Acuma depinde si de ospatari...noua ne-a mai ramas tarie dupa nunta...o sticla de coniac mai avem si acum. Daca am fi pus pe mese, cred ca sigur la unele mese trebuia sa mai facem aprovizionarea.

inasugarbabe
29.09.2009, 11:13:51
Scuze ca intervin. La nunta fratelui meu sticlele au stat pe masa si majoritatea invitatilor au fost foarte multumiti ca nu au trebuit sa astepte pana sa vina chelnerul, sa-i zica ce vrea, sa se intoarca. Eu am zis ca la nunta mea tot asa voi proceda. Oricum nu cred ca exista o alegere mai buna, asta depinde de fiecare, de restaurant, de invitati. Orice alegere vei lua eu cred ca va fi corecta. :*
si eu asa ma gandeam sa punem pe mese cate o sticla din fiecare sortiment.este mai practic pt noi si mai comod pt invitati.o sa mai cer parerea celor din familie si binenteles a sotului,si sper ca vom ajunge noi la un consens.multumesc pt sfaturi.oricum am o groaza de emotii de pe acum....pana la anu voi albi:-SS

Nutu
29.09.2009, 14:15:28
si eu asa ma gandeam sa punem pe mese cate o sticla din fiecare sortiment.este mai practic pt noi si mai comod pt invitati.o sa mai cer parerea celor din familie si binenteles a sotului,si sper ca vom ajunge noi la un consens.multumesc pt sfaturi.oricum am o groaza de emotii de pe acum....pana la anu voi albi:-SSE bine in ambele modalitati...eu am zis cum am procedat noi, fetele cum s-a procedat la ele...la noi nu am sesizat sa fie un du-te vino pentru ca ospatarii au fost destul de rapizi si in acelasi timp destul de discreti pentru a nu se face foarte obeservati!

gianina_n_is
01.10.2009, 09:04:57
Încearcă în Stelco, lângă Siraj, este un stand de papetărie, eu de acolo mi-am luat cartoane pt. invitații.

Iti multumesc frumos de raspuns....abia acum l-am vazut...:P
Dar unde e Stelco mai exact? Eu acum lucrez pe langa Siraj, dar nu am vazut Stelco...

DrPAM
01.10.2009, 15:24:47
Dar unde e Stelco mai exact? Eu acum lucrez pe langa Siraj, dar nu am vazut Stelco...

sau la Augusta papier...eu de acolo le-am luat....
cum mergi de la siraj spre pod faci stanga dupa jandarmerie...si mergi pana in capat pe strada aia...apoi e o curba la stranga si dupa e o curte mare pe partea stanga....e o firma cunoscuta acolo dar nu imi vine in minte...tot acolo in curtea aia au si ei depozitul...:*

geany_m
01.10.2009, 15:28:36
Dacă vii dinspre restaurantul Cavalerul Medieval (mergând să presupunem spre Dedeman), pe partea stângă, exact înainte de Siraj.

inasugarbabe
02.10.2009, 18:08:57
[quote=Nutu;2424592]E bine in ambele modalitati...eu am zis cum am procedat noi, fetele cum s-a procedat la ele...la noi nu am sesizat sa fie un du-te vino pentru ca ospatarii au fost destul de rapizi si in acelasi timp
destul de discreti pentru a nu se face foarte obeservati![/quote

ai foarte mare dreptate.importatnt este ca ospatarii sa isi faca treaba bine,sa fie atenti la tot ce lipseste pe mese,sa fie amabili...sper ca si la mine sa nu fie probleme din punctul asta de vedere...
daca este cineva care a facut nunta la club M si poate sa imi dea detalii sau sfaturi va rog din suflet sa nu ezitati sa o faceti^:)^ MULTUMESC ANTICIPAT

Nutu
02.10.2009, 19:46:52
[quote=Nutu;2424592]E bine in ambele modalitati...eu am zis cum am procedat noi, fetele cum s-a procedat la ele...la noi nu am sesizat sa fie un du-te vino pentru ca ospatarii au fost destul de rapizi si in acelasi timp

ai foarte mare dreptate.importatnt este ca ospatarii sa isi faca treaba bine,sa fie atenti la tot ce lipseste pe mese,sa fie amabili...sper ca si la mine sa nu fie probleme din punctul asta de vedere...
daca este cineva care a facut nunta la club M si poate sa imi dea detalii sau sfaturi va rog din suflet sa nu ezitati sa o faceti^:)^ MULTUMESC ANTICIPATvezi ca e un topic serarat pentru Club M...desi nu cred ca s-a mai scris de ceva vreme pe acolo, macar iti faci o idee;;)

inasugarbabe
03.10.2009, 16:08:05
[quote=inasugarbabe;2442289]vezi ca e un topic serarat pentru Club M...desi nu cred ca s-a mai scris de ceva vreme pe acolo, macar iti faci o idee;;)
da am citit deja topicul referitor la club m dar asa cum ai zis si tu nu s-a mai scris de mult acolo si as fi vrut si pareri mai recente

Nutu
03.10.2009, 18:53:00
[quote=Nutu;2442590]
da am citit deja topicul referitor la club m dar asa cum ai zis si tu nu s-a mai scris de mult acolo si as fi vrut si pareri mai recente
Banuiesc ca nu prea sunt fete care sa faca acolo si sa fie si inscrise pe forum... pana la anul posibil sa mai apara cineva...>:D<

BrandyB
03.10.2009, 20:50:05
daca este cineva care a facut nunta la club M si poate sa imi dea detalii sau sfaturi va rog din suflet sa nu ezitati sa o faceti^:)^ MULTUMESC ANTICIPAT[/quote]

Eu am fost anul trecut prin toamna la o nunta acolo.A fost dragut,nu mi s-a parut a fi vreo problema,eventual mai pot intreba mirii daca au avut probleme,daca a fost ok.!

andreig
04.10.2009, 18:52:20
am sa postez si aici cred ca se incadresaza oarecum in topic

buna ziua

sa va povestesc cate ceva legat de restaurantul CAVALERUL MEDIEVAL sub forma stiati ca:

stiati ca sunt cel putin 10 formatii si dj din iasi care au ban acolo? si ma refer la nume de top.
stiati ca patronul de acolo nu lasa muzicantii sasi aduca sculele sii obliga sa foloseasca sculele lui care sunt binisor inferioare?
stiati ca sunt fotografi si cameramani destul de multi de top care nu mai calca acolo? pentru ca patesc tot felul de lucruri care face orice om decent sa plece acasa?
stiati ca personal nu cunosc PE NIMENI in bransa (tot ce inseamna nunti) care sa nu fie scos din minti odata ajuns la acest minunat restaurant?

o sa va povestesc ultima isprava patita la acest restaurant:

in calitate de fotograf am ajuns la acel restaurant si la putin timp sefa de sala (cred) a venit f aroganta sa ma informeze ca nu am voie in tricou in incinta restaurantului... iam explicat ca nu e problema mea ce vrea ea, nu sunt nici angajat si nici contractat de ei. Madama sa enervat a incercat sa forteze nota si iam zis ca sau ma duc acasa sau ma lasa sami fac treaba, (la cat alerg toata ziua si noaptea am nevoie de confort maxim de accea nu pot purta decat tricouri de bumbac).
oricum nea arata ea noua sub forma ca nea pus masa langa usa (extrem de frig si de mult curent-luna octombrie) si, :)), nea dat un antreu toata noaptea culmea jumatate cat al invitatilor, (de cand sunt in meseria asta nam mai vazut asa ceva) si in rest nimik altceva....ma rog asta mai putin nea afectat si am continuat sa ne facem treaba. la 12 noaptea a fost prezentarea tortului si cu obisnuitul multi ani traiasca. dj a fost Cristi Ciobanu si dupa tort am fost pana sus sa iau ceva cadre de sus si lam vazut abatut asa ca lam intrebat ce sa intamplat...soc...in timpul tortului patronul restaurantului a venit cerandui sa puna o varianta de mult ani traiasca care o dorea el, cristi la refuzat politicos si la rugat sal lase sasi faca treaba cum stie el la care patronul ...a in ceput sal injure in mod barbar...si dragi miresici ma refer la injuraturi din toata gama biologica si religioasa care vo puteti imagina si nu numai si totodata amenintari de care intrun mod decent ar suna "iti dau un pumn in bot" mai bine nu stiti varianta detaliata. Cristi linistit ia zis ok da, la care patronul sa uitat imprejur (asta in timpul prezentarii tortului se petrecea) si ia zis las ca ne vedem noi dimineata.
am stat dimineata cu el pana sia strans sculele (aproape) si a primit un plic in care era o lista cu formatiile si dj banati la superrestaurantul lui in frunte cu cristi ciobanu. am ramas socati sa vedem 10 formatii si dj de top pe lista mai ales ca restaurantul ARE MAI PUTIN DE UN SEZON SI JUMATATE de cand functioneza.
de cand sunt nam auzit asa ceva si ma gandesc cum va arata lista in cauza peste 3 ani.
mam interesat intre timp si surpriza, sunt o garamada de formatii dj si fotografi cameramani care desi nu au ban acolo (eu inclusiv deacum incolo) au jurat ca nu mai calca acolo.
daca o sa fie cerer in aceasta idee o sa postez si lista banatilor...dar dragi miresici care doriti sa faceti acolo nunta trebuie sa va intrebati 2 locruri :
1. formatia/djul, fotograful si cameramanul doriti accesptau sau pot merge acolo?
2. sunteti ABSOLUT convinse ca doriti voi insiva sa mergeti acolo la nunta voastra? sunt muuulte restaurante acum disponibile in iasi asa ca poate ar fi bine sa reevaluati decizia
ca si observatie ..nu am auzit in viata mea o formatie dj fotograf etc sa fie banat la vreun restaurant si mai ales profesionisti veterani ca cei in cauza cea ce ar trebuie sa evidentieze clar ca problema nu e de la ei
in ceea ce ma priveste mam incarcat negativ in seara in cauza incat nu stiu daca o sa reusesc sa scap intro saptamana si sper sa nu ma afecteze in weekendul urmator (ganditiva ca 4 ore am stat incordat gandinduma ca dimineata o sa am parte de un deznodamant violent intratat incat ma gandeam ca la 4:30 sa sun un prieten polititst sa vina acolo dimineata, oricum mare branza nu am mai facut ca si fotografii inspirate pe a doua jumatate a noptii, din fericire totul sa terminat pasnic , ii doresc macar acelasi noroc urmatorului dj/formatie care calca acolo)

cori_iasi
04.10.2009, 19:23:17
[quote=andreig;2446561]am sa postez si aici cred ca se incadresaza oarecum in topic

buna ziua

sa va povestesc cate ceva legat de restaurantul CAVALERUL MEDIEVAL sub forma stiati ca:

tu esti de-a dreptul enervant :-w:-w[-X

gabriela_rgh
04.10.2009, 21:20:21
am sa postez si aici cred ca se incadresaza oarecum in topic

buna ziua

stiati ca sunt cel putin 10 formatii si dj din iasi care au ban acolo? si ma refer la nume de top.
stiati ca patronul de acolo nu lasa muzicantii sasi aduca sculele sii obliga sa foloseasca sculele lui care sunt binisor inferioare?
stiati ca sunt fotografi si cameramani destul de multi de top care nu mai calca acolo? pentru ca patesc tot felul de lucruri care face orice om decent sa plece acasa?
stiati ca personal nu cunosc PE NIMENI in bransa (tot ce inseamna nunti) care sa nu fie scos din minti odata ajuns la acest minunat restaurant?

o sa va povestesc ultima isprava patita la acest restaurant:

in calitate de fotograf am ajuns la acel restaurant si la putin timp sefa de sala (cred) a venit f aroganta sa ma informeze ca nu am voie in tricou in incinta restaurantului... iam explicat ca nu e problema mea ce vrea ea, nu sunt nici angajat si nici contractat de ei. Madama sa enervat a incercat sa forteze nota si iam zis ca sau ma duc acasa sau ma lasa sami fac treaba, (la cat alerg toata ziua si noaptea am nevoie de confort maxim de accea nu pot purta decat tricouri de bumbac).
oricum nea arata ea noua sub forma ca nea pus masa langa usa (extrem de frig si de mult curent-luna octombrie) si, :)), nea dat un antreu toata noaptea culmea jumatate cat al invitatilor, (de cand sunt in meseria asta nam mai vazut asa ceva) si in rest nimik altceva....ma rog asta mai putin nea afectat si am continuat sa ne facem treaba. la 12 noaptea a fost prezentarea tortului si cu obisnuitul multi ani traiasca. dj a fost Cristi Ciobanu si dupa tort am fost pana sus sa iau ceva cadre de sus si lam vazut abatut asa ca lam intrebat ce sa intamplat...soc...in timpul tortului patronul restaurantului a venit cerandui sa puna o varianta de mult ani traiasca care o dorea el, cristi la refuzat politicos si la rugat sal lase sasi faca treaba cum stie el la care patronul ...a in ceput sal injure in mod barbar...si dragi miresici ma refer la injuraturi din toata gama biologica si religioasa care vo puteti imagina si nu numai si totodata amenintari de care intrun mod decent ar suna "iti dau un pumn in bot" mai bine nu stiti varianta detaliata. Cristi linistit ia zis ok da, la care patronul sa uitat imprejur (asta in timpul prezentarii tortului se petrecea) si ia zis las ca ne vedem noi dimineata.
am stat dimineata cu el pana sia strans sculele (aproape) si a primit un plic in care era o lista cu formatiile si dj banati la superrestaurantul lui in frunte cu cristi ciobanu. am ramas socati sa vedem 10 formatii si dj de top pe lista mai ales ca restaurantul ARE MAI PUTIN DE UN SEZON SI JUMATATE de cand functioneza.
de cand sunt nam auzit asa ceva si ma gandesc cum va arata lista in cauza peste 3 ani.
mam interesat intre timp si surpriza, sunt o garamada de formatii dj si fotografi cameramani care desi nu au ban acolo (eu inclusiv deacum incolo) au jurat ca nu mai calca acolo.
daca o sa fie cerer in aceasta idee o sa postez si lista banatilor...dar dragi miresici care doriti sa faceti acolo nunta trebuie sa va intrebati 2 locruri :
1. formatia/djul, fotograful si cameramanul doriti accesptau sau pot merge acolo?
2. sunteti ABSOLUT convinse ca doriti voi insiva sa mergeti acolo la nunta voastra? sunt muuulte restaurante acum disponibile in iasi asa ca poate ar fi bine sa reevaluati decizia
ca si observatie ..nu am auzit in viata mea o formatie dj fotograf etc sa fie banat la vreun restaurant si mai ales profesionisti veterani ca cei in cauza cea ce ar trebuie sa evidentieze clar ca problema nu e de la ei
in ceea ce ma priveste mam incarcat negativ in seara in cauza incat nu stiu daca o sa reusesc sa scap intro saptamana si sper sa nu ma afecteze in weekendul urmator (ganditiva ca 4 ore am stat incordat gandinduma ca dimineata o sa am parte de un deznodamant violent intratat incat ma gandeam ca la 4:30 sa sun un prieten polititst sa vina acolo dimineata, oricum mare branza nu am mai facut ca si fotografii inspirate pe a doua jumatate a noptii, din fericire totul sa terminat pasnic , ii doresc macar acelasi noroc urmatorului dj/formatie care calca acolo)

Off off mai mai...cat mai victimizezi tu pe aici.......:[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected]

wella
04.10.2009, 23:15:01
Fetelor a mai fost cineva la nunti la Select intre timp? Aveti pareri de impartasit?

Milagros
05.10.2009, 09:13:13
Off off mai mai...cat mai victimizezi tu pe aici.......:[email protected] :[email protected] :[email protected] :[email protected]
De ce un sunt banati acesti domni specialisti? Sa aiba acces doar la topicurile dedicate lor si punct. E plin de ei si devin chiar stresanti. :-&

gianina_n_is
05.10.2009, 10:22:44
sau la Augusta papier...eu de acolo le-am luat....
cum mergi de la siraj spre pod faci stanga dupa jandarmerie...si mergi pana in capat pe strada aia...apoi e o curba la stranga si dupa e o curte mare pe partea stanga....e o firma cunoscuta acolo dar nu imi vine in minte...tot acolo in curtea aia au si ei depozitul...:*

Va multumesc frumos de raspuns :*

andreig
05.10.2009, 16:03:54

mda poate am visat cine stie...pana una alta iata lista banatilor la Castelul Medieval
Gabi Sirghie,djOtto,Ctin.Bahrin,Bujor Prelipceanu-violoncelist,Cezar band,Rubin,Dinamic,Miorita,Iana band,Clasic(formatii),Paul Serban,Nicu Balteanu,Dan Alex. + dj Cristi Ciobanu

nu detin listele pentru foto/video sau pentru decoratiuni dar cele cu atitudini ca tine merita sa mearga la un asemenea restaurant si cu o saptamana inainte formatia sa te informeze ca a fost banata chair daca la data contractarii ei nu era banata....si dupa aia sa te intrebi oare de ce nimeni nu tea avertizat draga doamne ca asemenea lucruri se intampla...
ai macara buna cuviinta si lasa alti oameni sa fie pusi in garda chair daca tu nu agreezi acest lucru...respecta eforturile facute de mine si altii ca mine de a incerca sa previna lucruri negative.

gabriela_rgh
05.10.2009, 16:34:07
mda poate am visat cine stie...pana una alta iata lista banatilor la Castelul Medieval
Gabi Sirghie,djOtto,Ctin.Bahrin,Bujor Prelipceanu-violoncelist,Cezar band,Rubin,Dinamic,Miorita,Iana band,Clasic(formatii),Paul Serban,Nicu Balteanu,Dan Alex. + dj Cristi Ciobanu

nu detin listele pentru foto/video sau pentru decoratiuni dar cele cu atitudini ca tine merita sa mearga la un asemenea restaurant si cu o saptamana inainte formatia sa te informeze ca a fost banata chair daca la data contractarii ei nu era banata....si dupa aia sa te intrebi oare de ce nimeni nu tea avertizat draga doamne ca asemenea lucruri se intampla...
ai macara buna cuviinta si lasa alti oameni sa fie pusi in garda chair daca tu nu agreezi acest lucru...respecta eforturile facute de mine si altii ca mine de a incerca sa previna lucruri negative.

Oo...sa inteleg ca am atins un punct sensibil????:-" :-" :-"
Eu pot sa iti respect opinia..dar cred ca tu pe a mea nu poti.
Forumul acesta a devenit vad un loc de denigrare a concurentei.Eu zic sa iesi in fata cu ceea ce ai facut tu bun, lauda-te cu munca ta poate si atunci va fi ok.Pana atunci ..tu poti sa imi respecti parerea ca cei ca tine sunt aici numai pt asi face lor reclama intr-un mod sau altul?:-? :-? :-?

andreig
05.10.2009, 16:54:23
Oo...sa inteleg ca am atins un punct sensibil????:-" :-" :-"
Eu pot sa iti respect opinia..dar cred ca tu pe a mea nu poti.
Forumul acesta a devenit vad un loc de denigrare a concurentei.Eu zic sa iesi in fata cu ceea ce ai facut tu bun, lauda-te cu munca ta poate si atunci va fi ok.Pana atunci ..tu poti sa imi respecti parerea ca cei ca tine sunt aici numai pt asi face lor reclama intr-un mod sau altul?:-? :-? :-?

reclama? reclama la ce? cei ca mine? ca mine ce? ai vazut cumva vreun nume de firma sau orice ceva asemanator? ai citit macar ce am postat? sa ma laud cu munca mea? pai ce aici e forum de laudat sau de informare? am postat 10+ nume de banati la o locatie si tu imi zici sa ma laud cu munca mea? dar ce faci daca iti doresti una din acele formatii/dj si iei restaurant si afli ca nu are voie formatia in cauza sau ca pur si simplu nu accepta sa mearga acolo?...denigrare de concurenta? concurent la ce imi e mie castelul medieval? mai degraba inclin sa cred ca tu ai ceva in treaba asta de blamezi asa aiurea postul meu, ia telefonul si suna la oricare din partile amintite mai sus, daca gasesti orice neconcordanta atunci ok vorbesc eu aiurea pana atunci de ce e asa greu de acceptat ce am scris eu si trebuie sa fie reclama... contrazicema cu argumente, fapte, pana atunci cred ca doar incerci sa indrepti discutia pe alt fagas...tu stii de ce

gabriela_rgh
05.10.2009, 16:58:49
reclama? reclama la ce? cei ca mine? ca mine ce? ai vazut cumva vreun nume de firma sau orice ceva asemanator? ai citit macar ce am postat? sa ma laud cu munca mea? pai ce aici e forum de laudat sau de informare? am postat 10+ nume de banati la o locatie si tu imi zici sa ma laud cu munca mea? dar ce faci daca iti doresti una din acele formatii/dj si iei restaurant si afli ca nu are voie formatia in cauza sau ca pur si simplu nu accepta sa mearga acolo?...denigrare de concurenta? concurent la ce imi e mie castelul medieval? mai degraba inclin sa cred ca tu ai ceva in treaba asta de blamezi asa aiurea postul meu, ia telefonul si suna la oricare din partile amintite mai sus, daca gasesti orice neconcordanta atunci ok vorbesc eu aiurea pana atunci de ce e asa greu de acceptat ce am scris eu si trebuie sa fie reclama... contrazicema cu argumente, fapte, pana atunci cred ca doar incerci sa indrepti discutia pe alt fagas...tu stii de ce

ok..ok..fii tu doar bunul samaritean atunci:)!
Te-ai ofensat cam tare pentru un simplu mesaj al meu:)!
Reclama va urma...sau crezi ca numele care le-ai scris mai sus nu sunt tot reclama ascunsa?Nu am nimic cu Medievalul..nu am nimic cu fotografii....Pe ai mei i-am ales dupa bunul plac, din recomandari de la oameni dragi...si chiar nu am avut surprize....
Scrie ce vrei...eu doar te voi ignora de acum.:-" :-" :-" :-"

andreig
05.10.2009, 17:02:07
ok..ok..fii tu doar bunul samaritean atunci:)!
Te-ai ofensat cam tare pentru un simplu mesaj al meu:)!
Reclama va urma...sau crezi ca numele care le-ai scris mai sus nu sunt tot reclama ascunsa?Nu am nimic cu Medievalul..nu am nimic cu fotografii....Pe ai mei i-am ales dupa bunul plac, din recomandari de la oameni dragi...si chiar nu am avut surprize....
Scrie ce vrei...eu doar te voi ignora de acum.:-" :-" :-" :-"

DEAL!!!!!!!!!! =D>

wella
06.10.2009, 01:30:02
Mai fetelor, eu incerc sa nu fiu subiectiva, dar sincer tinind cont ca toate amplasamentele astea pt nunti sint construite in jurul orasului Iasi de catre persoane "cel putin dubioase" ( va puteti interesa de altfel si voi)...eu chiar nu cred ca are motiv sa minta acest andreig.

inasugarbabe
08.10.2009, 12:30:12
Eu am fost anul trecut prin toamna la o nunta acolo.A fost dragut,nu mi s-a parut a fi vreo problema,eventual mai pot intreba mirii daca au avut probleme,daca a fost ok.![/quote]

ti-as ramane vesnic recunoscatoare!!!!!!noua ne-a placut restaurantul foarte mult, toata lumea foarte draguta,dar daca noi personal nu am mers la nici o petrecere ,nunta sau ce o fi acolo as vrea sa pot afla ceva detalii.>:D<

gabriela_rgh
08.10.2009, 19:04:43

daca este cineva care a facut nunta la club M si poate sa imi dea detalii sau sfaturi va rog din suflet sa nu ezitati sa o faceti^:)^ MULTUMESC ANTICIPAT
Sora mea a facut nunta acolo...e drept ca acum 3 ani.Insa din cate stiu aceeasi doamna se ocupa si acum de restaurant ..deci....cred ca s-au mai imbunatatit treburile de atunci!;)) ;)) ;)) ;))
Sala e foarte frumoasa;-) ;-) ;-) ;-)

ada80
14.10.2009, 10:41:26
Dragi miresici am tot ezitat intre a posta sau nu impresia pe care am simtit-o anul acesta la o nunta tinuta in orasul nostru, la un restaurant care nu a mai fost renovat de pe timpul raposatului.Vreau sa va spun ca a fost dezirabil, de la mancarea sub orice critica, erau pene pe un rulou cu pui, atmosfera din sala intunecata si morbida de parca eram la praznic , nu la nunta,ospatarii erau cam pe la 50 de ani, nu ca asta ma deranja , dar cind vine o stimabila doamna la vreo 100 si ceva de kg si isi sterge fruntea plina de transpiratie cu un servetel luat de pe masa in fata noastra nu iti mai vine sa maninci ceva sau macar sa te uiti sa vezi ce era in farfurie , per total mi-au lasat un gust amar. Singurul plus la aceasta nunta a fost muzica care intr-adevar a fost buna .Eu personal daca ar mai fi sa fac nunta odata, tot la un restaurant care sa arate cit de cit ok asa face pt ca in primul rand consider ca te reprezinta pe tine ca persoanafelul cum iti organizezi tot ce tine de respectivul eveniment, iar la aceasta nunta s-a reflectat acest aspect foarte bine deoarece cunoscind mirii foarte bine stiu ca nu au investit mult pentru a ramine cu cit mai multi bani.

gabriela_rgh
14.10.2009, 11:24:59
Dragi miresici am tot ezitat intre a posta sau nu impresia pe care am simtit-o anul acesta la o nunta tinuta in orasul nostru, la un restaurant care nu a mai fost renovat de pe timpul raposatului.Vreau sa va spun ca a fost dezirabil, de la mancarea sub orice critica, erau pene pe un rulou cu pui, atmosfera din sala intunecata si morbida de parca eram la praznic , nu la nunta,ospatarii erau cam pe la 50 de ani, nu ca asta ma deranja , dar cind vine o stimabila doamna la vreo 100 si ceva de kg si isi sterge fruntea plina de transpiratie cu un servetel luat de pe masa in fata noastra nu iti mai vine sa maninci ceva sau macar sa te uiti sa vezi ce era in farfurie , per total mi-au lasat un gust amar. Singurul plus la aceasta nunta a fost muzica care intr-adevar a fost buna .Eu personal daca ar mai fi sa fac nunta odata, tot la un restaurant care sa arate cit de cit ok asa face pt ca in primul rand consider ca te reprezinta pe tine ca persoanafelul cum iti organizezi tot ce tine de respectivul eveniment, iar la aceasta nunta s-a reflectat acest aspect foarte bine deoarece cunoscind mirii foarte bine stiu ca nu au investit mult pentru a ramine cu cit mai multi bani.
:-s :-s :-s Urat.......Ce restaurant a fost?

Milagros
14.10.2009, 12:18:35
Am fost duminica la o nunta la Motel Bucium - sala de jos. Foarte impresionant locul, sala foarte frumoasa si eleganta, pe bordo si crem, mancarea destul de buna, servirea ok. Mese rotunde, scaune foarte frumoase - nici nu au avut huse si nici nu trebuiau la cat sunt de faine. Singurul inconvenient - ringul mic, dar probabil s-a intamplat din cauza ca s-a folosit sala la capacitate maxima si a rams loc putin de dans.

andreig
15.10.2009, 00:23:45
:-s :-s :-s Urat.......Ce restaurant a fost?

moldova? :)

gabriela_rgh
15.10.2009, 09:26:55
:-& :-& :-& :-& Auirea atunci...si mai aiurea ca mai sunt oameni ce dau bani....oricat de putini pt asta....:-s

Milagros
15.10.2009, 11:46:58
Eram sigura ;)) Din pacate, cam asta e adevarul, au ramas in epoca de piatra :(

aniscamaia
15.10.2009, 11:53:09
mai fetelor andrei cred ca doar intreba miresica daca este vorba de moldova, nu a confirmat asta :D

ada80
15.10.2009, 14:41:20
:> Ai ghicit.

stefania_a
15.10.2009, 17:53:46
:> Ai ghicit.

parerea mea este k mirii nu au fost obligati sa inchirieze acolo...daca lor le-a palcut acolo, pacat...atunci gusturile lor lasa de dorit:-& :-&

alice
19.10.2009, 13:06:36
Am fost si eu zilele astea la o nunta in Iasi, care mi-a placut foarte mult.
Localul era undeva langa un lac , cu un vaporas, super fain.
Mancarea foarte buna, servirea la fel....
Ce mi-a placut intr-adevar a fost formatia.....era o tipa care canta la saxofon, super, super

crisdk
19.10.2009, 15:08:53
Am fost si eu zilele astea la o nunta in Iasi, care mi-a placut foarte mult.
Localul era undeva langa un lac , cu un vaporas, super fain.
Mancarea foarte buna, servirea la fel....
Ce mi-a placut intr-adevar a fost formatia.....era o tipa care canta la saxofon, super, super

la complexul ciric?

alice
19.10.2009, 15:34:13
Da, am intrebat.Acolo.

CONT-INCHIS-035
20.10.2009, 21:08:27
Fetelor, o maaare rugaminte. Daca ar fi sa faceti un calcul (cele care ati avut nunta) , si ati imparti totalul (meniu, bautura, prajituri, tort, decoratii, aranjamente, muzica, foto, video) cam cat v-a ajuns de persoana? Eu mi-am facut un calcul si vreau sa vad daca e iesit din comun sau nu (totalul impartit la nr de persoane). Multumesc. :*

sumpee
20.10.2009, 22:12:52
eu una am calculat pt 150 de pers.insa nu stiu daca vin atatia. meniu+tort+prajituri+bautura+dj deja ma ajunge 240 de pers..deci nu cred ca bag si aranjamentele. foto si video nu vad de ce le-ai baga in "costul meniului" pt ca alea sunt pt tine nu pt invitati

crisdk
20.10.2009, 22:31:46
eu una am calculat pt 150 de pers.insa nu stiu daca vin atatia. meniu+tort+prajituri+bautura+dj deja ma ajunge 240 de pers..deci nu cred ca bag si aranjamentele. foto si video nu vad de ce le-ai baga in "costul meniului" pt ca alea sunt pt tine nu pt invitati

eu nu bag la menu/invitat nimic in afara menu-ului de la restaurant + bauturi. celelalte: aranjamentul floral, decorarea salii, foto, video etc nu mi se par relevante pt invitati:-" le facem pt noi!;))
avem niste cunostinte care si-au bagat si costul imbracamintii in menu:O:O

geany_m
20.10.2009, 22:37:00
eu nu bag la menu/invitat nimic in afara menu-ului de la restaurant + bauturi. celelalte: aranjamentul floral, decorarea salii, foto, video etc nu mi se par relevante pt invitati:-" le facem pt noi!;))
=))=))=)) doamne, ce oameni! :gen_01:

crisdk
20.10.2009, 22:44:18
=))=))=)) doamne, ce oameni! :gen_01:

ooooooo, da! au facut nunta pt bani, la cantina:-" bine ca hainele nu au fost prea scumpe;)) - si rochia miresei a fost o banala rochie de seara lunga, bleu, la 2 mil(eu in 2004 nu dadeam 2 mil pe rochia aia sa ma duc la o nunta ca invitat, dar astia sunt oamenii#-o - unii)

stefania_a
21.10.2009, 06:42:45

am auzit si eu de asemenea cazuri:-& :-&

CONT-INCHIS-035
21.10.2009, 09:08:47
Eu nu am bagat in costul meniului, doar estimativ sa fac niste calcule pentru mine. Ideea e ca am primit o oferta de la un restaurant cu 220 lei/pers si include 4 feluri, bautura fara limita in afara tariei care e 100 gr/pers, prajituri, aranjamente, porumbei la biserica si o camera. Acum nu stiam daca e prea scump, punand in calcul si tort, foto, video, muzica.

DrPAM
21.10.2009, 09:17:13
Eu nu am bagat in costul meniului, doar estimativ sa fac niste calcule pentru mine. Ideea e ca am primit o oferta de la un restaurant cu 220 lei/pers si include 4 feluri, bautura fara limita in afara tariei care e 100 gr/pers, prajituri, aranjamente, porumbei la biserica si o camera. Acum nu stiam daca e prea scump, punand in calcul si tort, foto, video, muzica.

eu de exemplu al avut meniu de 200 de ron care a inclus 4 feluri de mancare, 2 cafele, tort, prajituri, doua ape si un suc de persoana...si o camera pt noi din partea restaurantului(dar astea se cam dau de obicei peste tot)
la 220 cu tot ce ai tu acolo inclus nu mi se pare mult ;))

Daphnne
21.10.2009, 11:20:46

nici eu nu am pus in meniu altceva decat mancarea si bauturile, restul ce tin de aranjarea salii, muzica, foto-video, nu sunt de accord sa intre in pretul meniului pentru invitat... chiar nu-si au rostul atata timp cat sunt mofturile si placerile noastre ca miri...

CONT-INCHIS-035
21.10.2009, 16:24:48
Va mai intreb ceva... vi s-ar parea putin 3 feluri de mancare?

gabriela_rgh
21.10.2009, 16:32:42
Daca sunt 3 feluri de mancare bogate e ok:)!

CONT-INCHIS-035
21.10.2009, 16:47:51
Daca sunt 3 feluri de mancare bogate e ok:)!
Multumesc frumos de raspuns. :* Oricum am vb si cu parintii si au zis ca fiind vara, e cald, lumea nu mananca f mult si se si consuma multe lichide. Iar daca faci in asa fel incat durata dintre feluri sa fie acceptabila nici nu iti dai seama. Eu sper sa fie bine.

gabriela_rgh
21.10.2009, 17:01:59
Multumesc frumos de raspuns. :* Oricum am vb si cu parintii si au zis ca fiind vara, e cald, lumea nu mananca f mult si se si consuma multe lichide. Iar daca faci in asa fel incat durata dintre feluri sa fie acceptabila nici nu iti dai seama. Eu sper sa fie bine.
Daca antreul e bogat sa stii ca e ok 3 feluri!La mine toata lumea a spus ca a fost multa mancare:)!

CONT-INCHIS-035
21.10.2009, 17:14:28
Daca antreul e bogat sa stii ca e ok 3 feluri!La mine toata lumea a spus ca a fost multa mancare:)!
Pai cel cu care vrem noi sa semnam ne-a facut o oferta de meniu si antreul cantareste aproape 500 gr de mancare. Eu cred ca e destul de consistent.

andreeaSIcosmin
21.10.2009, 17:47:54
Fetelor, o maaare rugaminte. Daca ar fi sa faceti un calcul (cele care ati avut nunta) , si ati imparti totalul (meniu, bautura, prajituri, tort, decoratii, aranjamente, muzica, foto, video) cam cat v-a ajuns de persoana? Eu mi-am facut un calcul si vreau sa vad daca e iesit din comun sau nu (totalul impartit la nr de persoane). Multumesc. :*

In principiu daca te incadrezi cu cheltuielile de persoana pana in 280 lei nu ai cum sa iesi in gaura.
Noi cam asa ne-am ghidat.

Si aici am bagat cam tot: meniu, bautura, prajituri, fructe, decoratiuni , foto-video,muzica inclusiv biserica, porumbei artificii si alte nebunii...

andreeaSIcosmin
21.10.2009, 17:51:43
Pai cel cu care vrem noi sa semnam ne-a facut o oferta de meniu si antreul cantareste aproape 500 gr de mancare. Eu cred ca e destul de consistent.

Despre ce local e vb?

andutzzza
21.10.2009, 19:16:30
buna miresici de iasi! eu tot din iasi sunt. are cineva nunta la RESTAURANTUL AMERICAN?

andutzzza
21.10.2009, 19:23:24
buna fetelor! sunt si eu o miresica de iasi! are cineva nunta la Restaurantul American?

stefania_a
21.10.2009, 19:49:38
buna miresici de iasi! eu tot din iasi sunt. are cineva nunta la RESTAURANTUL AMERICAN?

este topic separat cu acest restaurant...intra acolo si vei gasi mai multe informatii;;)

andutzzza
21.10.2009, 20:20:24
este topic separat cu acest restaurant...intra acolo si vei gasi mai multe informatii;;)

am intrat da dar eu vreau niste poz cu intrearea si piscina si nimeni nu are. si am zis sa incerc si aici.

stefania_a
21.10.2009, 20:26:22
am intrat da dar eu vreau niste poz cu intrearea si piscina si nimeni nu are. si am zis sa incerc si aici.

am inteles;;)

crisdk
21.10.2009, 22:17:11

nici mie nu mi se pare mult;))

DrPAM
21.10.2009, 22:57:41

acum depinde...si eu am facut nunta vara si am avut 4 feluri bogate de mancare...da nu s-a plans nimeni ca e prea mult...mai bine mai mult decat mai putin...mie una mi se pare ciudat cu 3 feluri...ca toata lumea se asteapta la 4 si o sa fie comentarii...acum fiecare face cum vrea, desigur:*

Crisss
21.10.2009, 23:29:21

eu am avut tot 3 feluri mai bogate si nu au fost discutii pt k mancarea a fost buna si destula.....

Butterfly87
22.10.2009, 09:50:55
si eu am facut nunta vara am avut 4 feluri ..lumea a zis k era deja mult....dar cum la pret nu-mi scadea dak dadeam 3 am dat 4:D

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 12:40:12
eu am avut tot 3 feluri mai bogate si nu au fost discutii pt k mancarea a fost buna si destula.....
Ce bine, ce bine. :D

CONT-INCHIS-035
22.10.2009, 12:41:29
si eu am facut nunta vara am avut 4 feluri ..lumea a zis k era deja mult....dar cum la pret nu-mi scadea dak dadeam 3 am dat 4:D
PAi la noi in loc de 220 lei /pers cu 3 feluri ne ajunge 190 lei de pers, cu aceleasi chestii ca si la cel mai scump. Oferta e aceiasi, numai ca m-am gandit ca nici nu vreau sa tina nunta pana la 8 dimineata.

Butterfly87
22.10.2009, 12:50:29
PAi la noi in loc de 220 lei /pers cu 3 feluri ne ajunge 190 lei de pers, cu aceleasi chestii ca si la cel mai scump. Oferta e aceiasi, numai ca m-am gandit ca nici nu vreau sa tina nunta pana la 8 dimineata.
o sa vez ce repede trece timpul..eu as fi vrut sa tina pana la 8..acum e decizia ta