PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22

ipup
21.04.2010, 14:47:52
Aaaaaaaaaa....
Saptamana asta am facut si invitatiile si mi-a trebuit ceva timp sa traduc textul in engleza corect din punct de vedere gramatical:)), diseara merg sa le iau... am si un motiv de bucurie\:D/

mamuska
21.04.2010, 14:48:15
Ziua buna, dragele mele!!:*:*:*
Andreea, Olga, cand ne mai vedem si noi????:D M-ati uitat asa repede???:( Va prind eu si sa vedeti ciufuleala:D:*:*:*

olgutza26
21.04.2010, 15:29:01
Cine zice ca te-am uitat Alina? Tu nu vrei sa ne mai saluti pe aici! Eu am acum o perioada mai aglomerata, dar imi revin! Sper sa revin si cu noutati picante cat de curand. Poate ne vedem la un suc, dar nu stiu cand vin in Ploiesti; asa cum ii spuneam si Andreei, sper sa am motiv sa nu vin in Ploiesti week-end-ul asta ;;) tineti-mi pumnii ;))

ipup
21.04.2010, 16:12:23
Cine zice ca te-am uitat Alina? Tu nu vrei sa ne mai saluti pe aici! Eu am acum o perioada mai aglomerata, dar imi revin! Sper sa revin si cu noutati picante cat de curand. Poate ne vedem la un suc, dar nu stiu cand vin in Ploiesti; asa cum ii spuneam si Andreei, sper sa am motiv sa nu vin in Ploiesti week-end-ul asta ;;) tineti-mi pumnii ;))
Olgutza... ai intalnire week-end-ul asta... iti tin pumnii!!\:D/ asteptam picanteriile:>

olgutza26
21.04.2010, 16:36:19
stai sa vedem mai intai daca se concretizeaza ceva. daca nu, o sa propun intalnire cu miresicile :D

adynamaria
21.04.2010, 21:11:16
Buan fetelor!!!
Am avut o saptamana grea pana acum, astazi e un pic mai bine, ca s-a putut intoarce seful de la Viena si nu a mai trebuit sa fug eu pe la sedintele lui... l-a tinut captiv in Viena norul de cenusa/fum:) ... dar maine pleaca din nou, dar cel putin nu are intalniri programate#:-S

Rata a iesit ok, desi cand am taiat-o era un pic in sange, am bagat-o repede inca 10 min la cuptor si a iesit foarte buna, desi sa fiu sincera din prima incercare imi iesise mai buna:))

Acum incerc sa imi targ sufletul si sa vad ce gatesc diseara:D

Va pup:*

Felicitari pentru rata!!!
Am vrut sa incerc si eu zilele acestea reteta, insa m-am lasat pagubasa, este foarte complexa. Am facut pana la urma rata la cuptor mai simpla.
Bravo tie ca ai rabdare sa faci asemenea bunatati :D

ipup
22.04.2010, 08:43:42
Buna dimineata, miresici!!!
joi... in sfarsit(:|(:|(:|(:|(:|

adynamaria
22.04.2010, 17:50:09
Miresici din Prahova, va rog sa ma ajutati si pe mine care puteti:
Maine am 2 interviuri: unul la Serapis Consulting ca planificator activitate, iar celalat la SC Neptun din Campina ca asistent director.
Ati mai lucrat vreuna din voi sau stiti detalii despre aceste firme? Serapis am auzit ca nu ar fi chiar asa de seriosi. Voi ce stiti?
Si daca este vreo miresici din Campina imi poate spune si mie unde este strada Bobalna, ca acolo se afla SC Neptun.

Multumesc mult de ajutor>:D<>:D<>:D<

ipup
22.04.2010, 19:51:24
Maine am 2 interviuri: unul la Serapis Consulting ca planificator activitate, iar celalat la SC Neptun din Campina ca asistent director.
Ati mai lucrat vreuna din voi sau stiti detalii despre aceste firme? Serapis am auzit ca nu ar fi chiar asa de seriosi. Voi ce stiti?
Si daca este vreo miresici din Campina imi poate spune si mie unde este strada Bobalna, ca acolo se afla SC Neptun.

adynamaria, imi pare rau nu stiu sa iti spun nimik despre firmele astea 2... dar iti urez mult noroc si sa te ajute Dumnezeu sa te angajezi!

olgutza26
23.04.2010, 07:14:20
Buna dimineata miresici!
A venit week-end-ul!!!! Ce planuri aveti? Ale mele (cele despre care faceam vorbire zilele trecute) s-au amanat, dar voi ramane tot in bucuresti.
Iti tinem pumnii la interviu, sa ne aduci vesti foarte bune! >:D<

ipup
23.04.2010, 09:24:40
Da... week-end, in sfarsit!!!
Abia asteptam sa vina sa dorm si eu, dar maine mergem la un botez la Targu Mures...8-| desi nu ar trebui sa mergem, pt ca abia aseara ne-au invitat...

strumf08
23.04.2010, 12:46:55

eu lucrez in campina, dar am o prietena care a lucrat la neptun, la contabilitate si nu a fost foarte incantata. ca sa ajungi la neptun cred ca trebuie sa iei microbuzul pentru azuga, dar nu-ti pot spune mai multe pt ca eu lucrez la intrare si nu am avut pana acum nevoie sa ma "aventurez" mai departe....pana la urma in lipsa de altceva...

andreear
23.04.2010, 22:42:51
exact despre asta era vorba. ai inteles perfect. :D

Bine...[-([-([-([-([-(

andreear
23.04.2010, 22:45:35
Ziua buna, dragele mele!!:*:*:*
Andreea, Olga, cand ne mai vedem si noi????:D M-ati uitat asa repede???:( Va prind eu si sa vedeti ciufuleala:D:*:*:*

Cum sa te uitam draguta???? Eu am avut o perioada mai grea la serviciu, apoi o perioada "si mai grea" in concediu...poate ne vedem saptamana viitoare, sper sa ajunga si Olga in Ploiesti ( chiar daca ea nu vrea sa ma vada :-w)!! Pupici!

olgutza26
24.04.2010, 18:53:04
CASA DE PIATRA Andre10! Sa fii fericita si iubita! :x
Nu ne uita cu povesti de la nunta ta :*

ipup
26.04.2010, 09:44:14
Buna dimineata fetelor!!!
Cum a fost week-end-ul?
Eu desi sunt franta de oboseala, m-am distrat de minune la botez sambata<:-P
Sa aveti o zi de luni usoara si scurta!!:*:*
Adynamaria, cum a fost la interviuri? ti-au dat un raspuns?

dany_nro
26.04.2010, 12:54:11
buna fetele....o saptamana usoara la toate va doresc!
eu in ultimul timp nu prea mai am timp de nimic sunt super ocupata in week-enduri, ba megem cu invitatiile pe la neamuri, ba pe la prieteni, ba pe la nasi, ba pe la ai nostrii sau repetam coregrafia pt dansul de nunta. Nu ma gandeam ca se vor aglomera asa de tare week-endurile , bine macar ca mi-am terminat toate cumparaturile pt marele eveniment si nu mai stau stresata si pt asta, mai am un hop cu costumatia soacrei mici si ma pot declara fericita;)) asta in cazul in care nu mai apare si altceva.

ipup
26.04.2010, 13:45:44
Wow, Daniela!!
esti tare daca imparti deja invitatiile... ai terminat si cumparaturile... eu abia am scos invitatiile de la tipar si stau sa ma gandesc cand sa incep sa le impart;;)

Bravo tie!!!

dany_nro
26.04.2010, 14:08:40
Wow, Daniela!!
esti tare daca imparti deja invitatiile... ai terminat si cumparaturile... eu abia am scos invitatiile de la tipar si stau sa ma gandesc cand sa incep sa le impart;;)

Bravo tie!!!
Eu, personal, cred ca cel mai bine e sa le imparti cu 2 luni - 2 luni si jumate inainte, mai ales ca vin si concediile si e posibil sa te trezesti cu persoane care spun ca deja si-au luat bilet pt perioada respectiva, sau am intalnit cazuri in care isi puneau problema programarii banutilor. nu mica mi-a fost mirarea sa constat ca multi prieteni, din cauza faptului ca am ajuns mai tarziu sa le dam invitatiile, credeau ca nu ii vom invita/:).

ipup
26.04.2010, 14:36:16
Eu, personal, cred ca cel mai bine e sa le imparti cu 2 luni - 2 luni si jumate inainte, mai ales ca vin si concediile si e posibil sa te trezesti cu persoane care spun ca deja si-au luat bilet pt perioada respectiva, sau am intalnit cazuri in care isi puneau problema programarii banutilor. nu mica mi-a fost mirarea sa constat ca multi prieteni, din cauza faptului ca am ajuns mai tarziu sa le dam invitatiile, credeau ca nu ii vom invita/:).

Poi si tu mai ai cel putin 2 luni.... inseamna ca in mai ne apucam de impartit si noi.
Succes in continuare!!

dany_nro
26.04.2010, 15:11:27
Poi si tu mai ai cel putin 2 luni.... inseamna ca in mai ne apucam de impartit si noi.
Succes in continuare!!
:* multumesc la fel!

olgutza26
27.04.2010, 09:35:23
Buna dimineata miresici! ce harnicute sunteti cu pregatirile :* imi place tare mult ceea ce aud de la voi >:D<

ipup
28.04.2010, 09:06:37
Buna dimineata!!!
Ce mai faceti voi, in aceasta zi frumoasa de miercuri?
Am cam lipsit de pe forum in ultima vreme... toate:) nu mai gasim timp de nimik acum cand a iesit soarele mai tare>:D<>:D<

ingerashu
28.04.2010, 10:02:19
Buna dimineata!!!
Ce mai faceti voi, in aceasta zi frumoasa de miercuri?
Am cam lipsit de pe forum in ultima vreme... toate:) nu mai gasim timp de nimik acum cand a iesit soarele mai tare>:D<>:D<

neata...eu am fost prezenta dar pe alte topicuri, vad ca aici nu se inghesuie lumea. eu una astept cu nerabdare sfarsitul de saptamana avem in plan o minivacanta la bran. cum stai cu amenajatul casutei? noi am reusit sa ne facem si mobila in sufragerie gasesti dc vrei poze in linkul din semnatura in folderul cu mobila

ipup
28.04.2010, 10:33:01
neata...eu am fost prezenta dar pe alte topicuri, vad ca aici nu se inghesuie lumea. eu una astept cu nerabdare sfarsitul de saptamana avem in plan o minivacanta la bran. cum stai cu amenajatul casutei? noi am reusit sa ne facem si mobila in sufragerie gasesti dc vrei poze in linkul din semnatura in folderul cu mobila
Cu casuta... stau bine, zic eu, cu pregatirile pt nunta stau mai prost... mai am in dormitorul mic sa iau o canapea extensibila si restul casei e plina:))
Distractie placuta in week...
La noi desi e 1 mai si sambata, iubi lucreaza asa ca vom iesi duminica pana la poiana stanii.

ingerashu
28.04.2010, 10:50:25
Cu casuta... stau bine, zic eu, cu pregatirile pt nunta stau mai prost... mai am in dormitorul mic sa iau o canapea extensibila si restul casei e plina:))
Distractie placuta in week...
La noi desi e 1 mai si sambata, iubi lucreaza asa ca vom iesi duminica pana la poiana stanii.

Te vei mobiliza tu si pt nunta...sunt convinsa! e bine ca ati reusit deja sa umpleti casuta, noi mai avem inca un dormitor de mobilat-cel pt bebei- dar am zis ca mai poate sta pe post de magazie un an doi

ipup
28.04.2010, 10:53:53
Te vei mobiliza tu si pt nunta...sunt convinsa! e bine ca ati reusit deja sa umpleti casuta, noi mai avem inca un dormitor de mobilat-cel pt bebei- dar am zis ca mai poate sta pe post de magazie un an doi
La noi un an sau doi pana va veni bebele, al2lea dormitor va fi camera de fotbal:)) i-am dat voie:D si-a pus plasma de 106, vitrina frigorifica pt bere, un darts electronic:)) si ii mai lipseste canapeaua...

andreear
30.04.2010, 10:37:56

Frumosa casuta voastra!!! Sa o stapiniti sanatosi!

andreear
30.04.2010, 10:39:38
La noi un an sau doi pana va veni bebele, al2lea dormitor va fi camera de fotbal:)) i-am dat voie:D si-a pus plasma de 106, vitrina frigorifica pt bere, un darts electronic:)) si ii mai lipseste canapeaua...

Frumos, frumos....cand va aud pe voi ma apuca nostalgia si parca m-as apuca de reamenanjat apartament!!!<:-P

Week-end frumos va doresc!

strumf08
30.04.2010, 11:23:18
salutare tuturor!!!
vad ca s-a mai animat pe aici...ce mai faceti?

ipup
30.04.2010, 11:47:40
Buna fetelor!!
Andreear te ajutam daca vrei la reamenajat:) deja cred ca sunt pro;;)

Strumf, chiar ma intrebam ce mai faci? >:D<

Un week-end placut va doresc si plin de soare!!;))

olgutza26
03.05.2010, 07:21:07
Buna dimineata fetele! O saptamana minunata va doresc! >:D< :*

ipup
03.05.2010, 08:10:47
Buna dimineata!!
Olgutza, multumesc la fel si tie!

Ce ati facut in week? 1 mai muncitoresc?;))

olgutza26
03.05.2010, 10:37:18
eu am fost la brasov (chestiuni de familie, nu de distractie). si in rest m-am odihnit. ca iar incepe o perioada nebuna.
voi?

ipup
03.05.2010, 11:37:53
Eu mai nimik, sambata am fost la cosmetica;;), iubi a fost la munk:), iar duminica am iesit pana la poiana stanii intr-o plimbare la pranz...
cam atat, acum din nou la scarbici cu aglomeratie de dosare si proiecte:-<

olgutza26
03.05.2010, 11:52:39
eu abia astept saptamana viitoare. pe 12 plec in germania :)

strumf08
03.05.2010, 12:34:49
Buna fetelor!!
Andreear te ajutam daca vrei la reamenajat:) deja cred ca sunt pro;;)

Strumf, chiar ma intrebam ce mai faci? >:D<

Un week-end placut va doresc si plin de soare!!;))

salut!!!
ce sa mai fac? bine....va mai citesc din cand in cand...mi-aduc aminte ce faceam eu anul trecut pe vremea aceasta...cum in fiecare week-end eram la bucuresti...cred ca in mai nici rochia nu o aveam stabilita, in conditiile in care din ianuarie o tot cautam...ce vemuri.....

ipup
03.05.2010, 14:18:15
Foarte bine Olgutza!! o escapada m ai merge asa din cand in cand:)>-

Strumf, cred ca ti-e dor de alergatura dupa rochita, decoratiuni si multe altele;;). Nu mai vrei sa te intalnesti cu noi:( sa ne povestesti impresii de dupa nunta;;)

ingerashu
03.05.2010, 14:41:55
Frumosa casuta voastra!!! Sa o stapiniti sanatosi!

multumim! tinand cont ca e amenajata 100% de noi ne place si ne bucuram cand ni se spune ca arata bine

strumf08
04.05.2010, 16:03:39
Foarte bine Olgutza!! o escapada m ai merge asa din cand in cand:)>-

Strumf, cred ca ti-e dor de alergatura dupa rochita, decoratiuni si multe altele;;). Nu mai vrei sa te intalnesti cu noi:( sa ne povestesti impresii de dupa nunta;;)

de ce nu :*.....dar stiti ca numai gura mea o sa se auda, la cat de mult vorbesc eu....=))=))=))=))=))=))

olgutza26
04.05.2010, 16:05:54
daca vrei sa ne sperii, nu reusesti asa usor :P

strumf08
04.05.2010, 16:14:52
daca vrei sa ne sperii, nu reusesti asa usor :P

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))
in niciun caz...:*:*:*:*:*:*:*

strumf08
04.05.2010, 16:15:26
va pup, dupa-amiaza placuta :*

ipup
04.05.2010, 16:15:54
poi atunci, poate cand se intoarce si Olgutza, ne intalnim si noi sa mai palavragim:>, ciudat dar mi-e dor de iesirile alea, si apoi mai am un pic si eu;;)

ipup
04.05.2010, 16:16:31
va pup, dupa-amiaza placuta :*
ms, la fel :*

olgutza26
05.05.2010, 09:00:51
Buna dimineata! O zi insorita

ipup
05.05.2010, 09:01:46
Buna dimineata!!
O zi insorita si la tine!!

andreear
05.05.2010, 10:32:46
Neata!!!
Va doresc si eu o zi frumoasa!
Nu imi place noua fata a site-ului, ma oboseste...si imi merge asa greu??? Asta e doar la mine sau li se mai intimpla si altora?

andreear
05.05.2010, 10:34:13
poi atunci, poate cand se intoarce si Olgutza, ne intalnim si noi sa mai palavragim:>, ciudat dar mi-e dor de iesirile alea, si apoi mai am un pic si eu;;)

Si eu as vrea sa va vad....daca stabiliti ceva vreau si eu un mesaj privat...ca intru mai rar pe aici!!!:*:*:*

ipup
05.05.2010, 10:41:41
Sa fiu sincera nici mie nu mi place noua fata a site-ului, si se deschide greu si la mine... ce sa ii faci... pacat .
Andreea, stabilim ceva dupa escapada Olgutzei;)

olgutza26
05.05.2010, 15:02:14
eu ma intorc pe 16 (asta e duminica); in joia de dupa -ce ziceti? asta ar insemna ca pe 20

olgutza26
05.05.2010, 15:03:28
Neata!!!
Va doresc si eu o zi frumoasa!
Nu imi place noua fata a site-ului, ma oboseste...si imi merge asa greu??? Asta e doar la mine sau li se mai intimpla si altora?
si la mine incarca mai greu si nu imi place cu albul asta. am si scris la topicul dedicat chestiei asteia sa ma plnag :D

strumf08
05.05.2010, 15:53:39
eu ma intorc pe 16 (asta e duminica); in joia de dupa -ce ziceti? asta ar insemna ca pe 20

pentru mine e ok pe 20.05

nici mie nu-mi place noua versiune, ma enerveaza ca in cadrul unui topic, in momentul in care vreau sa vad discutiile din cadrul aceluiasi subforum, dar alt subiect, imi da din capul listei de subforumuri....nu stiu daca m-am facut inteleasa...:-SS

ipup
05.05.2010, 15:56:43
Si pentru mine ok. PREZENT!!
:)>-

Am inteles Strumph ce vrei sa zici, stiu cum e:-\

adynamaria
07.05.2010, 12:22:54
Multumesc fetelor pentru urari !!

eu lucrez in campina, dar am o prietena care a lucrat la neptun, la contabilitate si nu a fost foarte incantata. ca sa ajungi la neptun cred ca trebuie sa iei microbuzul pentru azuga, dar nu-ti pot spune mai multe pt ca eu lucrez la intrare si nu am avut pana acum nevoie sa ma "aventurez" mai departe....pana la urma in lipsa de altceva...

Am fost la ambele interviuri, pana la urma, insa am ales a 3-a varianta:|. La Serapis mi-au zis 3 persoane k au renuntat din primele 2 luni de la angajare, pentru ca este multa bataie de joc, fapt de care mi-am dat seama si din interviul sustiut cu doamna Directoare. La Neptun se ajunge foarte usor, chiar daca trebuie sa "traversezi" tot orasul. Acolo am sustinut cel mai complex interviu de pana acum: o ora am fost "supusa" la tot felul de teste: de engleza, info, cultura generala, perspicacitate....Am fost vineri, urmand ca luni sa primesc un raspuns pozitiv sau negativ. NU am primit nimic, asa ca am acceptat o a 3-a oferta aparuta intre timp: casiera la OBI. Nu este ce imi doream, insa in lipsa de altceva...e ok si asa. Cei de la Neptun m-au sunat intr-un final vineri sa ma prezint la un ultim interviu, eu si alte 4 fete, insa in acea perioada eram la lucru, pe casa si nu am avut cum sa ma duc, iar ei nu au vrut sa amane interviul; asa ca am pierdut aceasta sansa. La OBI sunt doar pana pe 22 mai casiera, pentru ca aveau nevoie de personal de suport pentru deschiderea magazinului, dupa 22 nu se stie daca imi vor prelungi contractul.
Oricum sunt optimista si sunt convinsa ca voi gasi un job potrivit, care sa-mi placa.

Va multumesc inca o data pentru sustinere:x>:D<

ipup
07.05.2010, 12:47:49
Ma bucur ca ai gasit ceva, cel putin sa fii busy o perioada de timp.
Mult succes!!

adynamaria
09.05.2010, 21:06:28
Ma bucur ca ai gasit ceva, cel putin sa fii busy o perioada de timp.
Mult succes!!

Multumesc frumos :)
Chiar ma saturasem sa stau acasa, eu sunt o persoana activa de felul meu. Si mai vine si un banut cu ocazia asta ;-)

mamuska
10.05.2010, 00:49:40
Seara buna, dragele mele!!!!!! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Inteleg ca Olgutza e plecata...astept detaliile cand se intoarce;-) sau la intalnire...
Andreea, daca va intalniti, da-mi un telefon sa stiu si eu si poate vin sa stam la o sueta;-) mi-e dor de voi si cu ocazia asta, mai scap de stresul din ultimul timp....
Dana, mi-ar placea sa te revad, a trecut destul timp de cand nu ne-am vazut si nici macar acum nu ti-am vazut pozele de la nunta=((
Ipup, am promis ca ne revedem pana la nunta, abia astept sa aflu ultimele noutati despre pregatiri >:D<>:D<

Va pup pe toate si abia astept sa va vad!!!>:D<>:D<

ipup
10.05.2010, 08:58:17
Buna dimineata miresici!!
o saptamana usoara si scurta va doresc!!!
Pupici!!

strumf08
10.05.2010, 09:29:10
Seara buna, dragele mele!!!!!! >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Inteleg ca Olgutza e plecata...astept detaliile cand se intoarce;-) sau la intalnire...
Andreea, daca va intalniti, da-mi un telefon sa stiu si eu si poate vin sa stam la o sueta;-) mi-e dor de voi si cu ocazia asta, mai scap de stresul din ultimul timp....
Dana, mi-ar placea sa te revad, a trecut destul timp de cand nu ne-am vazut si nici macar acum nu ti-am vazut pozele de la nunta=((
Ipup, am promis ca ne revedem pana la nunta, abia astept sa aflu ultimele noutati despre pregatiri >:D<>:D<

Va pup pe toate si abia astept sa va vad!!!>:D<>:D<

:)):)):)):)):)):)):))

nimeni nu a vazut pozele de la nunta, decat pe calculator, nu le-am scos nici pana in ziua de azi...=))

andreear
10.05.2010, 10:14:32
Neata!!!

O saptamana usoara va doresc si eu!!!

Din pacate eu nu stiu daca voi ajunge pe 20, am pe 21 o seinta mai "urata" si trebuie sa pregatesc mai multe rapoarte. Voi vedea atunci cum ma incadrez in timp.

Va pup!

olgutza26
10.05.2010, 10:54:26
Buna dimineata si de la Bucuresti (inca). O saptamana usoara usoara! Eu deja numar momentele pana la decolare;-).
Abia astept sa ne vedem. Nu e stabilita data pentru 20. Eu atunci vin in Ploiesti, asta era ideea. Putem sa ne vedem si vineri sau sambata. Poate cu ocazia asta ne strangem mai multe. Oricum, mai vorbim pana se stabileste exact.

olgutza26
11.05.2010, 09:43:45
Buna dimineata miresici! Peste 24 de ore sunt deja pe taram nemtesc :D abia astept :D

strumf08
11.05.2010, 09:58:01
Buna dimineata miresici! Peste 24 de ore sunt deja pe taram nemtesc :D abia astept :D

drum bun si distractie placuta!

strumf08
11.05.2010, 15:37:34
liniste si pace....:-?:-?:-?:-?:-?

andreear
11.05.2010, 17:33:15

Iar noi asteptam sa te intorci si sa ne povestesti cum a fost!!!!>:D<;-)

ipup
12.05.2010, 11:51:46
Buna fetelor!!
eu am avut niste zile de cosmar... avem audit peste audit... unul din germania altul din austria.
dar acum sper sa fie liniste un timp.

Va pup si abia astept sa ne revedem!!!

ipup
13.05.2010, 17:46:22
Nimeni pe aici... nu s-a stabilit nimik?
Olgutza ai ramas la nemti?:)

Astept raspunsul vostru.>:D<

ipup
13.05.2010, 17:53:25
Nu vreau sa fiu rea.... dar cu modificarile facute la site e o adevarat nebunie.... incerc sa caut ceva si nu gaseste, inclusiv topicul "off topic prahova " nu l-a gasit:))
iar de intalnire miresici Ploiesti sa nu mai vorbim:D
Sper sa nu fiu penalizata8-}

strumf08
14.05.2010, 10:10:01
Nu vreau sa fiu rea.... dar cu modificarile facute la site e o adevarat nebunie.... incerc sa caut ceva si nu gaseste, inclusiv topicul "off topic prahova " nu l-a gasit:))
iar de intalnire miresici Ploiesti sa nu mai vorbim:D
Sper sa nu fiu penalizata8-}

salut....acum ca ai zis tu, am observat si eu ca intalnire miresici nu mai e :)):)):)):))

ipup
14.05.2010, 10:47:34
Buna fetelor!!
ce mai faceti?

Un week-end placut!!

strumf08
14.05.2010, 16:07:21
Buna fetelor!!
ce mai faceti?

Un week-end placut!!

la fel si tie
eu astept sa plec de la serviciu

olgutza26
17.05.2010, 10:03:55
Buna dimineata fetele!
O saptamana usoara usoara! S-ar putea sa nu vin nici week-end-ul asta la Ploiesti :-s, e sesiunea stiintifica si, ia ghiciti cine este in comisie? :-\

strumf08
17.05.2010, 11:14:42
buna dimineata!
ce mai faceti? aveti planuri pt week-end-ul pelungit?:*

ipup
17.05.2010, 11:57:58
Buna dimineata!!
o saptamana usoara!
intr-adevar pe 24.05, lunea viitoare avem liber, yupiii ;;).
Dana inca nu am nici un plan, problema la mine e iubi, care s-ar putea sa lucreze:d, asa ca in cel mai rau caz voi dormi:)
tu?
voi?

olgutza26
18.05.2010, 11:07:48
Buna dimineata de la Bucuresti!
Nu mi-am dat seama ca asta e week-end-ul ala cu Rusaliile. (sunt cam blonda in ultima vreme :D ). Probabil ca voi veni in Ploiesti pana la urma, dar abia sambata. Aveti vreun program pentru atunci?

strumf08
18.05.2010, 13:16:37
Nu mi-am dat seama ca asta e week-end-ul ala cu Rusaliile. (sunt cam blonda in ultima vreme :D ). Probabil ca voi veni in Ploiesti pana la urma, dar abia sambata. Aveti vreun program pentru atunci?

eu momentan nu am niciun program....dar poate se indreapta vremea si apuc si eu o zi pt gratar...

olgutza26
19.05.2010, 09:17:47
Buna dimineata! inca o zi mohorata la orizont :( Vreau soare, dar nu canicula. Sunt cam pretentioasa, nu?:-\

strumf08
19.05.2010, 09:30:16
Buna dimineata! inca o zi mohorata la orizont :( Vreau soare, dar nu canicula. Sunt cam pretentioasa, nu?:-\

neata!
si eu vreau acelasi lucru!!! eu sincer prefer si canicula....(sunt mai friguroasa si suport mult mai bine caldura in exces, decat frigul :-$)
va spun eu de ce e vremea urata: tocmai ce am fost la cosmetica saptamana trecuta, am scapat de tot parul nedorit, plus mi-am luat si sandale, pe care cred ca le voi purta prin august, daca vremea o tine tot asa :)):)):)):)):))

ipup
19.05.2010, 09:47:10
Buna dimineata!!
Si eu vreau soare...:(
Dana... te-ai pregatit de soare, plaja, bronz...\:D/
eu in week-end asta prelungit voi pleca la Moldova asa ca daca e ne vom vedea data viitoare.

strumf08
19.05.2010, 09:50:03
Buna dimineata!!
Si eu vreau soare...:(
Dana... te-ai pregatit de soare, plaja, bronz...\:D/
eu in week-end asta prelungit voi pleca la Moldova asa ca daca e ne vom vedea data viitoare.

da asa e: imi mai trebuie mult soare ;;)
drum bun si distractie placuta in Moldova!

ipup
19.05.2010, 09:53:30
da asa e: imi mai trebuie mult soare ;;)
drum bun si distractie placuta in Moldova!

Multumesc!
si voua distractie placuta, la gratar, poate iese soarele si faci si plaja;-)

strumf08
19.05.2010, 10:08:42
Multumesc!
si voua distractie placuta, la gratar, poate iese soarele si faci si plaja;-)

poate, desi nu cred, m-am uitat si prognoza nu e tocmai optimista...sambata si luni ploua si nici duminica nu e cine stie ce, iar maxima e de 21-22 grade, deci dupa mine, nu foarte cald...:-<

strumf08
19.05.2010, 10:10:14
am gasit subiectul cu intalnire. din doua una: ori nu m-am uitat atenta, ori pana acum nu a fost....:-\

olgutza26
19.05.2010, 12:26:14
era si prima data subiectul cu intalnirea, dar l-ai scapat tu din vedere pe albul asta naucitor :D

strumf08
19.05.2010, 13:03:35
era si prima data subiectul cu intalnirea, dar l-ai scapat tu din vedere pe albul asta naucitor :D

tot ce se poate...:-$

strumf08
20.05.2010, 10:20:44
buna dimineata!!!
nimeni pe aici....:-\

voi ce facati week-endul acesta? am vazut ca ploua in continuare...chiar torential sambata :-<

ingerashu
20.05.2010, 11:15:27
buna dimineata!!!
nimeni pe aici....:-\

voi ce facati week-endul acesta? am vazut ca ploua in continuare...chiar torential sambata :-<

hello strumfito!
noi ne-am amanat iesirea cu cortul la cheia, vom sta acasa se pare, eventual luni speram sa ajungem pe la bucov

strumf08
20.05.2010, 12:08:37
hello strumfito!
noi ne-am amanat iesirea cu cortul la cheia, vom sta acasa se pare, eventual luni speram sa ajungem pe la bucov

ce mai e pe la bucov? n-am mai fost de cativa zeci de ani...
am fost de cateva ori cu cortul, cand eram mai mica cu bunicii, dar de atunci n-am mai repetat experienta...#:-S

ingerashu
20.05.2010, 12:11:09
am fost de cateva ori cu cortul, cand eram mai mica cu bunicii, dar de atunci n-am mai repetat experienta...#:-S

pai..cam vrem sa vedem si noi ce mai e pe la bucov, am inteles ca de la 1 iunie deschid si o gradina botanica in zona!

strumf08
20.05.2010, 12:13:45
pai..cam vrem sa vedem si noi ce mai e pe la bucov, am inteles ca de la 1 iunie deschid si o gradina botanica in zona!

interesant...habar n-aveam...:*

dany_nro
20.05.2010, 13:01:30
nici eu nu stiam de gradina botanica ...sunt curioasa ce va fi:-\. noi in week-end mergem la ai mei poate vin si nasii...dar vremea asta sigur ne va da de furca ...m-am saturat sa stau intre 4 pereti in ploiesti de cand cu vremea urata!

strumf08
20.05.2010, 13:33:14
nici eu nu stiam de gradina botanica ...sunt curioasa ce va fi:-\. noi in week-end mergem la ai mei poate vin si nasii...dar vremea asta sigur ne va da de furca ...m-am saturat sa stau intre 4 pereti in ploiesti de cand cu vremea urata!

subscriu!!!!

strumf08
20.05.2010, 15:45:32
desi nu prea am cui, va spun (sau imi spun:-$..) la revedere si dupa-amiaza placuta!

strumf08
21.05.2010, 08:47:20
buna dimineata!
hei pe unde umblati? vremea nu e foarte buna, deci nu stati la seriviciu? (:|

dany_nro
21.05.2010, 09:23:57
buna dimineata!
buna dimineata ...eu ma pregatesc sa plec la starea civila . am emotii merg sa verific daca pot oficia cununia civila la orele18 in biserica . am sunat la ei si mi-au spus sa depun intai cererea la primarie dar modoo miresica spune ca trebe intai mers la d-na georgescu ....asa voi face merg intai la ea si apoi la primarie sper sa ma noroc caci altfel va trebuii sa-mi fixez cununia vineri pt ca sambata mi-e imposibil daca el e din onesti! o zi buna felele!

ingerashu
21.05.2010, 09:24:35
buna dimineata!

buna dimineata..yo is prin zona, pe alte topice

strumf08
21.05.2010, 09:31:23
buna dimineata ...eu ma pregatesc sa plec la starea civila . am emotii merg sa verific daca pot oficia cununia civila la orele18 in biserica . am sunat la ei si mi-au spus sa depun intai cererea la primarie dar modoo miresica spune ca trebe intai mers la d-na georgescu ....asa voi face merg intai la ea si apoi la primarie sper sa ma noroc caci altfel va trebuii sa-mi fixez cununia vineri pt ca sambata mi-e imposibil daca el e din onesti! o zi buna felele!

multa bafta!!!!:*

strumf08
21.05.2010, 09:31:58
buna dimineata..yo is prin zona, pe alte topice

da...am observat ca nu prea stai pe aici...:-B

ingerashu
21.05.2010, 10:50:32
da...am observat ca nu prea stai pe aici...:-B

aici...cam bate vantu....

m1adutza
21.05.2010, 10:56:29
buna dimineata!
eu vreau sa spun LA MULTI ANI ELENELOR SI CONSTANTINILOR!<:-P<:-P

strumf08
21.05.2010, 10:59:43
aici...cam bate vantu....

nu intotdeauna, doar cand sunt eu pe aici...atunci dispar toti :)):)):)):)):)):)):))
oi avea eu ceva :-<(:|, spuneti-mi ca altfel nu ma prind :">:))

strumf08
21.05.2010, 11:00:19
buna dimineata!
eu vreau sa spun la multi ani elenelor si constantinilor!<:-p<:-p

subscriu! :*:*:*:*:*<:-p<:-p<:-p<:-p<:-p<:-p

ingerashu
21.05.2010, 11:13:21
nu intotdeauna, doar cand sunt eu pe aici...atunci dispar toti :)):)):)):)):)):)):))

ce sa zic....si tu intri rar

dany_nro
21.05.2010, 13:41:24
din cate ai observat problema este ca nu prea sunt miresici de 2010 noroc cu voi doamnelor ca ne mai abordati:*.
am fost la primarie azi si am avut noroc<:-P ...era libera ora dorita de mine ...dar si foarte multe cereri depuse din ianuarie iar daca nu mi le arata d-na Georgescu nu as fi crezuto:-). AcuM astept sa fie semnata de d-ul primar...miercur aflu.

strumf08
21.05.2010, 13:57:48
din cate ai observat problema este ca nu prea sunt miresici de 2010 noroc cu voi doamnelor ca ne mai abordati:*.
am fost la primarie azi si am avut noroc<:-P ...era libera ora dorita de mine ...dar si foarte multe cereri depuse din ianuarie iar daca nu mi le arata d-na Georgescu nu as fi crezuto:-). AcuM astept sa fie semnata de d-ul primar...miercur aflu.

FELICITARI!!!<:-P<:-P<:-P<:-P

noroc cu noi doamnele...mama!!!!!!! ce protocolar suna :-$

mamuska
24.05.2010, 17:50:21

=)) Zici ca tu ai vreo 100 ani:D>:D<>:D<>:D<
Eu am avut o surpriza placuta cand am mers in Parcul Bucov:)>- Locuri amenajate pentru gratar, locuri de joaca pentru copii, parcul e curat(foarte curat pot spune),lacul bine intretinut, au reamenajat gradina zoologica, au facut treaba buna acolo si chiar merita sa mergeti, sincer;-)
Vad ca nu ati mai spus nimic de intalnire...incep sa cred si eu ca tine: nu cumva va ascundeti de mine:-\:D

Olga, Andreea, nici o intalnire,nimic??:(
Va pup si sper ca ne vom vedea curand!!!:*:*:*:*:*

olgutza26
24.05.2010, 17:58:41
Buna Alina, din pacate cam eu sunt de vina! Nu vin chiar des in Ploiesti :( Saptamana asta sunt la o conferinta la baile felix, saptamana viitoare sunt la o nunta la Deva, dar dupa aceea cred ca reusim sa ne vedem. (sau cel putin eu asa sper din tot sufletul) Mi-e tare dor sa ne vedem la o barfa mica ;))

olgutza26
24.05.2010, 18:00:48
Am uitat! Sa va traiasca nepotelul >:D< Sa fie sanatos si papacios si sa o lase si pe mami sa doarma din cand in cand :*

mamuska
24.05.2010, 18:35:30
Buna Alina, din pacate cam eu sunt de vina! Nu vin chiar des in Ploiesti :( Saptamana asta sunt la o conferinta la baile felix, saptamana viitoare sunt la o nunta la Deva, dar dupa aceea cred ca reusim sa ne vedem. (sau cel putin eu asa sper din tot sufletul) Mi-e tare dor sa ne vedem la o barfa mica ;))

Bine ai revenit>:D<>:D<>:D<>:D< nu stiu nimic despre plecarea ta, dar o sa-mi povestesti cand ne vedem:*:*:*
Saptamana asta nici eu nu pot, nashii nostri isi boteaza baietelul si vom fi la Sebes\:D/
Saptamana viitoare nu stiu ce program am si nici urmatoarele, dar ne auzim si cand va decideti, eu voi fi prezenta:D
Si mie mi-e dor sa stau cu voi la o barfa mica (care mereu se lungeste pana tarziu in noapte:D ) si sa mai povestim de ce s-a mai intamplat in ultima vreme:*:*:*:*:*

mamuska
24.05.2010, 18:37:28
Am uitat! Sa va traiasca nepotelul >:D< Sa fie sanatos si papacios si sa o lase si pe mami sa doarma din cand in cand :*

Multumim din suflet!!!^:)^>:D<>:D<>:D<>:D<
Sa stii ca, este cuminte, mananca si doarme tot timpul, sora mea recupereaza acum si pentru atunci cand era nepotica mea foarte mica:D Speram sa fie tot asa, bebe, sa planga doar cand vrea ceva, sa fie cumintel si papacios:x:x:x:x

negutescuioanaroxana
29.05.2010, 16:37:31
Buna ziua doamnelor si domnisoarelor.
A trecut si nunta noastra si pot sa zic ca m-am simtit super bine.
Doresc ca toate viitoarele miresici sa se simta cum m-am simtit eu la nunta mea.
Imi pare rau dar nu am apucat sa primesc pozele de la fotograf.
O sa pun poze de indata.
Va pup si multa rabdare viitoarelor miresici si doamnelor multa dragoste in familie.

olgutza26
31.05.2010, 12:10:53
Buna dimineata la pranz de la Bucuresti!

ingerashu
31.05.2010, 12:20:24
Buna dimineata la pranz de la Bucuresti!

hello olguta...

olgutza26
31.05.2010, 22:01:10
au revenit stelutele. yupii ce bine! imi era dor de ele

olgutza26
01.06.2010, 08:37:32
Buna dimineata! Se pare ca ma "arunc" in trafic in zi de greva :D sa vedem cand ajung la scoala. :-B

olgutza26
02.06.2010, 10:10:02
Buna dimineata fetele! Ce vreme de numarat banii ;))

ipup
02.06.2010, 10:24:37
Buna fetelor!!
Am revenit si eu... am avut o perioada insuportabila la munk.
Si acum trebuie sa revin si la pregatirile mele...
va pup!!

CrazyAnna
02.06.2010, 14:19:01
buna ziua, fetele!
noi inca ne gandim ce facem cu nasii.
timpul trece si inca nu am gasit pe nimeni... :(

anita20052005
02.06.2010, 15:18:56
buna fetelor nu am mai intrat de mult ca nu am mai avut net la ser am intrat si noi in linie dreapta cu nunta vreu sa va intreb si eu unde gasesc vin demi dulce

ipup
03.06.2010, 10:28:07
buna fetelor nu am mai intrat de mult ca nu am mai avut net la ser am intrat si noi in linie dreapta cu nunta vreu sa va intreb si eu unde gasesc vin demi dulce
Buna
depinde de care vin vrei... imbuteliat sau vrac? imbuteliat gasesti la hipermarketuri iar vrac la valea calugareasca sau ceptura.

dany_nro
03.06.2010, 14:12:33
si la cramele halyood de langa spitalul municiupal ploiesti.

nicoletaanculia
08.06.2010, 17:44:53
am setat fotografia cu verighetele ca avatar

unde ca nu se vede...

olgutza26
14.06.2010, 13:58:36
Ai raspuns la o postare din 2007. Intre timp miresica si-a schimbat avatarul :)

ipup
14.06.2010, 14:56:47
Buna fetelor!!
Ce ati mai facut? cat am lipsit eu?
Cum suportati canicula?

Eu, ca sa ma laud8-}, am fost la mamaia in week si chair a meritat, desi nu m-am bronzat f tare... am stat mai mult sub umbrela si la pranz am stat in hotel.
Va pup!!!

ipup
15.06.2010, 08:18:58
Buna dimineata!!!
O zi usoara si frumoasa!!!
>:D<>:D<>:D<

Devi
15.06.2010, 08:38:20
Asa sa fie....si fara caldura

olgutza26
15.06.2010, 11:53:38
Buna dimineata fetele! La mine e sauna la serviciu! Mai stau vreo 2 ore si plec! Dau consulatii online la studenti :D

mamuska
15.06.2010, 19:38:26
Ziua buna, dragele mele!!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Andreea, Olga, Dana, Ipup, nu facem si noi o intalneala undeva la o terasa??? Mi-e dor de voi si acum ca s-a marit ziua ne putem intinde mai mult la o barfa:D

ipup
16.06.2010, 13:51:18
Ziua buna, dragele mele!!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Andreea, Olga, Dana, Ipup, nu facem si noi o intalneala undeva la o terasa??? Mi-e dor de voi si acum ca s-a marit ziua ne putem intinde mai mult la o barfa:D
Buna!!!
Cu mare placere astept sa ne intalnim!!!

mamuska
16.06.2010, 15:16:01
Buna!!!
Cu mare placere astept sa ne intalnim!!!
Pai, cand???
Stabiliti voi si eu ma prezint fara probleme:D
Olga, de tine depinde, cand vii acasa???

ipup
16.06.2010, 15:28:35
Pai, cand???
Stabiliti voi si eu ma prezint fara probleme:D
Olga, de tine depinde, cand vii acasa???
Pe topicul intalnire, Olgutza zicea ca vine la Ploiesti vineri...
Pt mine e super ok vineri.

andreear
16.06.2010, 15:57:16
Si pt mine!!! Imi e dor de voi si astept sa va vad!!!!

olgutza26
22.06.2010, 08:37:27
Buna dimineata, fetele!
O zi frumoasa si usoara! Pupici! >:D<

ipup
22.06.2010, 08:51:21
Buna dimineata!

Multumim Olgutza! Si tie la fel!

V-ati mai intalnit vineri? Eu nu am mai reusit s aintru in timp util sa vad... dar din cate am observat nu s-a scris nimik...

olgutza26
22.06.2010, 10:43:02
M-am vazut vazut cu Andreea (noi doua oricum stabilisem asta inainte de intalnirea de pe forum). Daca am vazut ca nimeni nu a mai zis nimic de intalnire, am prespupus ca lumea e ocupata.

ipup
22.06.2010, 14:35:20
Eu din pacate, am fost ocupata intr-adevar, mi-au venit niste prieteni de la Pitesti in vizita si au ramas la noi seara, nu am avut cum sa ii refuzam:)
dar acum ca e vara frumos afara poate ne vedem mai des:)
<*:>

olgutza26
23.06.2010, 09:02:15
Buna dimineata! >:D<

ipup
23.06.2010, 09:20:36
Buna dimineata si de la Ploiesti!!:)
E atat de urat afara... la inceputul lunii a fost canicula si la sfarsit e frig....
:*

olgutza26
23.06.2010, 09:22:45
La mine e destul de placut. A plouat mult azi-noapte, dar acum e caldut.

ipup
23.06.2010, 09:36:30
e caldut si aici, doar ca eu m-am obisnuit cu temperaturi de 30 de grade, si cum acum sunt vreo 20....;;), a trebuit sa imi iau o haina peste bluza de dimineata.
si sta sa ploua din nou cred.

dany_nro
23.06.2010, 14:04:33
buna fetelor, agitatia mare la mine , am scapat de disertatie saptamana trecuta iar acum am intrat in linie dreapta cu pregatiruile de nunta. am depus de dim dosarul la starea civila si astept vesti bune de la vreme sper sa nu am parte de o zi ploioasa.
ionela vad la semnatura poza cu rochita ta, pare super mi-ar fi placut sa o pot vedea in format mai mare :*. la tine cum merg pregatirile?
nu am stiut de intalnire ca trageam si eu o fuga sunt in concediu si tare as fi vrut sa mai stam la taclale.
din cate observ chiar nu este nimeni pe acest forum cu nunta pe 3 iulie poate reuseam un schimb de miresici;)).

adynamaria
24.06.2010, 11:06:38
buna fetelor, agitatia mare la mine , am scapat de disertatie saptamana trecuta iar acum am intrat in linie dreapta cu pregatiruile de nunta. am depus de dim dosarul la starea civila si astept vesti bune de la vreme sper sa nu am parte de o zi ploioasa.
ionela vad la semnatura poza cu rochita ta, pare super mi-ar fi placut sa o pot vedea in format mai mare :*. la tine cum merg pregatirile?
nu am stiut de intalnire ca trageam si eu o fuga sunt in concediu si tare as fi vrut sa mai stam la taclale.
din cate observ chiar nu este nimeni pe acest forum cu nunta pe 3 iulie poate reuseam un schimb de miresici;)).

wow, mai ai putin pana la marele eveniment.
Sa fie intr-un ceas bun, sa iasa asa cum iti doresti.
Si te asteptam cu impresii si foto dupa nunta.:*

ipup
27.06.2010, 16:30:38
buna Daniela,
la mine pregatirile merg ok, am luat tot ce se putea lua pana la ora asta, mai am fructele si apa cu sucul dar am zis ca el luam joi inainte de nunta sa le ducem direct la restaurant. Mergem si la dans:)) in sfarsit.
intalnirea ink nu a avut loc:) poate ne intalnim si cu tine dupa luna de miere;-), dar pana atunci poate ajung s ate vad la biserica.
incerc sa atasez pozici cu rochita mea... le poti vedea si pe topicul cu rochie de mireasa...

>:D<>:D<>:D<>:D<

ipup
28.06.2010, 14:16:55
Buna fetelor!!!
O saptamana usoara si frumoasa!!

dany_nro
30.06.2010, 23:40:00
buna Daniela,
la mine pregatirile merg ok, am luat tot ce se putea lua pana la ora asta, mai am fructele si apa cu sucul dar am zis ca el luam joi inainte de nunta sa le ducem direct la restaurant. Mergem si la dans:)) in sfarsit.
intalnirea ink nu a avut loc:) poate ne intalnim si cu tine dupa luna de miere;-), dar pana atunci poate ajung s ate vad la biserica.
incerc sa atasez pozici cu rochita mea... le poti vedea si pe topicul cu rochie de mireasa...

:* a meritat asteptarea ...sa-ti poarte noroc si sa te simti minunt in ea...dupa zilele de miere daca va intalniti sa nu ma sariti ca abia astept sa vb...sunt cam stresata cu nunta ca se anunta ploi. sper sa iasa bine si la restaurant cu toate ca nu-mi mai vine cine stie ce lume ...asta e doamne ajuta sa nu am probleme cu fumul mancarea ...va pup ...poate nevedem la biserica :>

ipup
01.07.2010, 08:35:44
Buna fetelor!!!
Sa aveti o luna cat mai usoara!!!

Daniela, ms mult pt urari!!!
Sa ai o nunta ca in povesti, fara ploaie dar si fara canicula;)
Te pup!!

ipup
05.07.2010, 09:37:54
Buna dimineata!
eu am avut cel mai scurt week sau cel putin asa mi s-a parut(:|
sa aveti o zi usoara si frumoasa!!!

ipup
05.07.2010, 14:12:18
Daniela:
CASA DE PIATRA!!
Sa fiti fericiti toata viata, ca in ziua nuntii voastre!!!!

dany_nro
11.07.2010, 09:16:36
hello fetele! GATA am trecut si peste asta ....pacat ca tot ce e frumos dureaza putin:)! multumesc frumos pt urari si ganduri bune...ionela si tu intri in linie dreapta sa ai spor in toate :*!
poate ne intalnim inainte de nunta ta din cate imi amintesc asa ramasese(asta daca si tu vei avea timp de noi;)

adynamaria
11.07.2010, 20:03:28
hello fetele! GATA am trecut si peste asta ....pacat ca tot ce e frumos dureaza putin:)! multumesc frumos pt urari si ganduri bune...ionela si tu intri in linie dreapta sa ai spor in toate :*!
poate ne intalnim inainte de nunta ta din cate imi amintesc asa ramasese(asta daca si tu vei avea timp de noi;)

Nu ne dai si noua detalii? Cum a fost cea mai frumoasa zi din viata ta pana acum ?
Vrem pozeeee

adynamaria
11.07.2010, 22:22:00
Fetelor,
[-o<Va rog ajutati o miresica stresata cu cateva recomandari de formatii bune, care sa cante de toate, dar sa nu fie prea costisitoare.
Multumesc anticipat

ipup
12.07.2010, 12:52:11
Buna fetelor!!
ce mai faceti?

Adynamaria: depinde foarte mult ce buget aloci formatiei si mai ales timpul ramas pana la nunta... din cate am observat trebuie sa gasesti repede pe cineva.
Daca vrei iti pot da pm cu 3 numere de telefon, macar sa ii suni sa ii intrebi daca sunt liberi pe data respectiva.

adynamaria
12.07.2010, 12:56:27
Buna fetelor!!
ce mai faceti?

Adynamaria: depinde foarte mult ce buget aloci formatiei si mai ales timpul ramas pana la nunta... din cate am observat trebuie sa gasesti repede pe cineva.
Daca vrei iti pot da pm cu 3 numere de telefon, macar sa ii suni sa ii intrebi daca sunt liberi pe data respectiva.

Te rogg multtt.
Noi vorbisem cu fomatie inca de anul trecut din septembrie, am dat chiar si avans.
Insa intre timp s-au schimbat componentii formatiei, iar actualul solist nu-mi place deloc. Parca se chinuie sa cante, asa ca suntem nevoiti pe ultima suta de metrii sa schimbam formatia.
Am avut mai multe recomandari, insa erau ocupati pe 18 septembrie.
Sper sa gasesc pe cineva bun pana atunci :(

dany_nro
13.07.2010, 13:21:32
Nu ne dai si noua detalii? Cum a fost cea mai frumoasa zi din viata ta pana acum ?
Vrem pozeeee
HELLO! Am dat cateva detalii si la topicul "restaurant julia"dar va dau cu placere si aici...intr-adevar chiar a fost cea mai frumoasa zi din viata mea...am fost contrar asteptarilor foarte degajata si imuna la stresul din jur ...mi-am impus sa nu ma stresez de nimic in ziua nuntii mele si sa fiu cat mai zambitoare , sa ma pot bucura din plin de moment...in mare mi-a iesit singurele emotii le-am avut la biserica tremuram toata ...nu m-a deranjat nici macar ploia chiar am sfidat o ...si printre picaturi am facut destul de multe poze ...a stat cat sa facem instantanee la hasdeu si la sala sporturilor...dvd-urile si pozele abia peste 2 saptamani vin dar am sa pun un filmulte si cateva poze de la noi(chiar mi-a fost de mare ajutor acest site in organizarea nuntii...app de asta, ii multumesc roxanei si nu numai pt recomandarea facuta la pachetul dj foto video....SUPER TOTUL!). nu mai m-am stresat cu coaforul dupa ce am patit-o la proba ...m-am reprofilat si m-am dus la o tipa care stiam ca e super si intr-adevar mi-a placut ce a iesit (cred ca m-a avantajat)de machiat m-a machiat o prietena care e in domeniu de ceva timp si la fel am fost multumita!toate arnjamentele le-am facut noi acasa inclusiv lumanarile si buchetarele, cu rochia am avut probleme ca slabisem si a trebuit sa o duc urgent in ultima zi la scurtat -MARI EMOTII- dar a iesit perfect! consider ca am fost norocoasa ...totul a decurs conform plannului facut de noi...ne-am incadrat in timp si a iesit chiar mai bine decat ne asteptam! nasii au fost si ei la inaltime ne-au facut cadou si o trupa de cabaret care a incins atmosfera ... domnisoarele mele de onoare a furat mirele si a trebuit sa-l "rascum[par" destul de greu : cu un dans foarte pasinal;))(dar m-am decurcat ) la fel si el cand am fost furata ...a trebuit sa ma "rascumpere" cu spalatul vaselor - a fost super haios- apoi o declaratie -s-a scos si la asta destul de finutz;))... a fost si soacra pusa sa zica un banc cu nurori si toata lumea a gustat f bine gluma ...in mare a iesit o seara f frumoasa alaturi de oameni dragi noua! as mai avea destule de spus dar mi-e teama sa nu plictisesc ...fiecare nunta e frumoasa in felul ei si cea mai frumoasa cu singuranta este a ta !
cateva poze si filmuletul cu valsul:;;)
http://www.youtube.com/watch?v=PM3dDqYWPqs

ipup
14.07.2010, 15:38:28
Super Daniela...
imi pare bine ca ai avut nunta asa cum ai vrut!!! sper sa fie si la mine:D

o dupa masa placuta!!

dany_nro
14.07.2010, 15:44:46
Super Daniela...
imi pare bine ca ai avut nunta asa cum ai vrut!!! sper sa fie si la mine:D

o dupa masa placuta!!
merci mult:* sunt sigura ca si la tine va fi bine ...si tu te-ai implicat f mult , nu are cum sa nu iasa cel putin la fel de frumoasa;-).

soareiuliant
15.07.2010, 09:07:10
Fetelor,orice nunta este superba,nu frumoasa si asta pentru ca orice mireasa o percepe astfel.Si este de ajuns.Nu va mai faceti griji.Este normal sa aveti emotii,dar ve ti vedea ca o sa va mai doriti sa retraiti aceea senzatie si aceea noapte.Simtiti va bine,traiti orice clipa din acea zi si lasati grijile acasa,emotiile este normal sa le aveti,anormal ar fi sa nu le simtiti.Important este ca sotul vostru sa fie acolo cu voi,fizic si sufleteste,iar cand va priviti sa va alungati toate gandurile negative.Asta va spune o fosta miresica.
CASA DE PIATRA,FERICIRE,SANATATE SI BELSUG!

olgutza26
15.07.2010, 11:39:24
Dani, am privit videoclipul de la nunta si mi-a placut maxim. iti spun si eu cu intarziere CASA DE PIATRA si sa fiti fericiti, sa va iubiti din ce in ce mai mult. Mi-a placut coregrafia! Ati fost la cursuri?

dany_nro
15.07.2010, 13:02:53
Dani, am privit videoclipul de la nunta si mi-a placut maxim. iti spun si eu cu intarziere CASA DE PIATRA si sa fiti fericiti, sa va iubiti din ce in ce mai mult. Mi-a placut coregrafia! Ati fost la cursuri?
Multumim mult Olguta pt urari:*. da am facut 3 ore de cursuri vroiam sa mai mergem dar nu am mai avut timp ! eram foarte nehotarati la melodie dar in final chiar ne-a placut ce a iesit

identic
16.07.2010, 10:53:39
fetelor, care aveti nunta pe 21 august 2010?? ma gandeam cand vom fii furate sa ne intalnim undeva sa ciocnim un pahar de sampanie si sa facem o poza toate sa ne aducem aminte sau sa facem schimb intre noi, ce ziceti??:D

strumf08
19.07.2010, 13:31:34
buna ziua!
casa de piatra Daniela! ma bucur ca totul a iesit cum ti-ai dorit!

cautand, evident cu totul si cu totul altceva pe net, am gasit articolul urmator, care m-a binedispus si m-a dus cu gandul la voi, ca atare m-am gandit sa va binedispun si pe voi:D:
" V-ati vazut, v-ati placut, te-a cerut, ce ramane de facut? Inainte de a cauta ce vrei pentru nunta ta, ofera-ti o perioada de gandire asupra a ceea ce vrei sa tai de pe lista. Nunta este un moment special in viata fiecarui om. Este greu sa impaci pe toata lumea, asa ca incearca sa te gandesti bine inainte daca intr-adevar iti doresti toate obiceiurile sau esti dispusa sa renunti la cateva. Nu o face doar pentru ca te preseaza mama/soacra/nasa. Gandeste-te ca doar o data te mariti prima oara.

Hora din fata blocului. Incinsa pe ritmurile suave si delicate ale lautarilor ce fredoneaza “Ia-ti mireasa ziua buna, de la tata de la muma”. In principiu, dansul asta este nelipsit din cadrul nuntilor mioritice. Este modul prin care mireasa isi ia la revedere de la parintii ei. Cate dintre ele nu se mutasera inainte de acasa si cate chiar se muta imediat dupa nunta, este greu de spus. Este ceva mai usor totusi de spus cate blocheaza traficul din zona, cate sunt privite de la balcoane precum ursul dansator si cate isi iau injuraturi pentru ca au trezit copiii din somnul de pranz.
Ruperea turtei in fata blocului, inainte sau dupa hora. Procesul standard este urmatorul: se ia mireasa, se aseaza pe un scaun, i se rupe turta deasupra capului (pentru noroc si belsug) dupa care se imparte invitatilor. Totul bine si frumos, in afara de locul ales. De ce trebuie facut lucrul respectiv in fata blocului? Probabil ca sa nu faca firmituri in casa, altfel nu-mi explic.
Papusa de pe capota masinii. Da, anunta masina mirilor. Si mai anunta faptul ca in masina este o pustoaica de 6 anisori care nu a putut suporta gandul de a se duce la un eveniment important fara papusa ei preferata. A imbracat-o mama frumos si si-a imbracat la randul ei frumos papusa. Sa nu uitam ca si jucariile au sentimente.
Cocardele din plastic alb. Dupa obicei, sunt infipte de cate o domnisoara dornica sa ajute, in tinutele nuntasilor. Indiferent de cat de fina sau pretentioasa si este tesatura rochiei, te vei trezi cu un bold bine tintit, cam in dreptul sanului stang. Daca domnisoarei ii tremura mana de emotie, si inima ta o va lua la trap. Iar asta nu din cauza ca te-a impresionat slujba si vocea preotului.
Banii bagati in sanul miresei de catre nuntasi. Sarim peste faptul, evident de altfel, ca nu este deloc ingienic. Unde este singurul loc in care ati mai vazut oameni ingramadindu-se sa bage bani in sutienul unei femei? Daca aveti impresia ca este deplasata comparatia cu o stripper-ita, nu uitati de obiceiul conform caruia mirele se baga sub rochia proaspetei sotii (asta atunci cand nu-si ridica ea poalele in cap, sa vada toata lumea ce minunatie de ciorapi albi poarta) si ii trage cu dintii portjartierul de pe picior.
Plicul lasat “subtil” pe farfuria de sarmale. Majoritatea oamenilor spera ca din ce le lasa nuntasii sa-si acopere macar cheltuielile de restaurant. Dar exista modalitati mai finute de a colecta banii respectivi decat sa-i stea omului mancarea in gat cu ochii pe plic. Nimeni nu se duce la o nunta precum blatistul cu ochii in patru dupa controlor, sperand sa scape cu banii intacti.
Jucatul gainii intra in aceeasi categorie ca si strigatul darului de catre lautari. Scopul este de a scoate mai multi bani de la nuntasi/nasi. Nu stiu exact care este logica. Ori cineva presupune ca invitatii au la ei mai multi bani decat si-au propus sa dea, pe principiul ca intr-o negociere incepi intotdeauna de jos, ca sa ai de unde plusa. Ori presupune ca, intimidati fiind de metodele seculare deosebit de eficiente, invitatii vor scoate mai multi bani decat ce adusesera pentru miri (eventual vor dona banii de taxi, de tigari si ce marunt mai au prin buzunar).
Sunt doar cateva dintre obiceiurile pe care eu mi le-am adus aminte, de la nuntile pe care le-am vazut de cand eram mica si pana acum. Dar sunt cutume care inca n-au ajuns la urechile mele. Oare mi se pare mie ceva ciudat in toata traditia asta? Cate poti suporta la nunta ta? "

marcy_elena
19.07.2010, 15:21:37
fetelor stiti careva ceva de mariukk...trebuia sa nasca de cateva zile si la discutii legate de sarcina nu am mai vazut-o.:)

soareiuliant
24.07.2010, 09:38:06
Buna Strumf,ce mai faci,mai traiesti?Nu ai mai postat de ceva timp un mesaj la acest topic sau poate eu nu am observat.Sper ca esti ok,poate mai apucam sa vb si noi.Te pup!

dany_nro
25.07.2010, 18:09:00
ionela, casa de piatra sa fiti sanatosi si sa aveti parte de o casnicie minunata:*! sper ca ai avut o nunta asa cum v-ati dorit . poate ai timp sa ne spui cate ceva inainte de luna de miere ;-).

olgutza26
25.07.2010, 22:34:42
Ionela, te asteptam cu poze si povesti. Sunt convinsa ca a iesit super super fain. Multa fericire alaturi de sotulica >:D<

strumf08
26.07.2010, 13:13:31
Buna Strumf,ce mai faci,mai traiesti?Nu ai mai postat de ceva timp un mesaj la acest topic sau poate eu nu am observat.Sper ca esti ok,poate mai apucam sa vb si noi.Te pup!

salut....da, inca traiesc, multumesc de intrebare, doar ca nu am mai intrat pe forum de ceva vreme...

ipup
06.08.2010, 10:00:44
Buna fetelor!!
Am revenit si eu pe forum.
Multumesc mult pt urari!!
Din pacate am inceput si munca si nu am avut timp sa atasez pozici, dar in week o sa fac si asta. Dar am avut nunta exact cum imi doream!!
Va pup!! Si poate ne intalnim sa mai povestim si noi!!!

ingerashu
06.08.2010, 11:44:01
Buna fetelor!!
Am revenit si eu pe forum.
Multumesc mult pt urari!!
Din pacate am inceput si munca si nu am avut timp sa atasez pozici, dar in week o sa fac si asta. Dar am avut nunta exact cum imi doream!!
Va pup!! Si poate ne intalnim sa mai povestim si noi!!!

casa de piatra si multa fericire din partea mea! abia astept sa vad poze! nu ne povestesti cum a fost?

ipup
08.08.2010, 12:39:36
Buna fetelor!!
in sfarsit am atasat si eu cateva pozici in album... din cele care am reusit sa le adun de la prieteni pana acum. Le-am vazut si pe cele de la fotograf, acolo am 1700:D deja selectate:))

Va pup!!

ipup
08.08.2010, 12:49:33
Sa continui cu mesajul anterior:
a fost frumos totul si vremea a tinut cu noi, chiar mi-a placut si ca toate celelalte miresici vreau sa se repete:))
o faza tare pentru mine a fost la biserica, am facut poze in curte cand asteptam sa intram, unde din iarba mi-au intrat musculite in tulul de la poalele rochii... a urmat cununia civila si apoi religioasa, pe la jumatatea timpului din cununia religioasa o musculita imi ajunsese la piele... in chilotei...:))) gadila intr-un hal:)) ca m-am schimbat la fata instantaneu:)) camerele erau atintite pe noi 2:d Adi ma intreaba: esti ok? ti-e rau?:) eu da sunt ok:) dar musculita respectiva ma gadila rau:))) dar am o amintire placuta, nu?:))
Olgutza mi-a facut o bucurie enorma cand a venit sa ne felicite!! Olgutza:am pozica cu tine. Abia astept sa o scot si sa ne mai intalnim toate din nou.

A trecut insa repede seara, nu mi-am dat seama cand a trecut timpul de la vals la furatul miresei, cele 3 ore au trecut foarte repede. toata noaptea am dansat. Si nu am reusit sa mananc decat o sarmala:))

Iar eu zic ca daca toti la plecare ne-au zis ca le-a placut mult, inseamna ca totusi a fost o nunta frumoasa:D

sunt multe de povestit... dar nu divulg tot aici:P

dany_nro
09.08.2010, 13:02:02
ai fost o miresica ffff frumoasa si se vede din poze ca a fost o seara de vis ...pupici , abia astept sa ne vedem;;)

flori_s03
09.08.2010, 13:42:38
Buna...va urmaresc de ceva timp..eu sunt Flori...sunt miresica de 2011...sunt din Plopeni, locuiesc momentan in bucuresti, iar nunta o sa o facem la Regina Noptii Paulesti. Voi ce ati auzit despre restaurantul asta? Ati fost la nunti pe acolo? Va pup..si casa de piatra tuturor miresicilor!

sudden
09.08.2010, 13:59:04
Sa continui cu mesajul anterior:
a fost frumos totul si vremea a tinut cu noi, chiar mi-a placut si ca toate celelalte miresici vreau sa se repete:))
o faza tare pentru mine a fost la biserica, am facut poze in curte cand asteptam sa intram, unde din iarba mi-au intrat musculite in tulul de la poalele rochii... a urmat cununia civila si apoi religioasa, pe la jumatatea timpului din cununia religioasa o musculita imi ajunsese la piele... in chilotei...:))) gadila intr-un hal:)) ca m-am schimbat la fata instantaneu:)) camerele erau atintite pe noi 2:d Adi ma intreaba: esti ok? ti-e rau?:) eu da sunt ok:) dar musculita respectiva ma gadila rau:))) dar am o amintire placuta, nu?:))
Olgutza mi-a facut o bucurie enorma cand a venit sa ne felicite!! Olgutza:am pozica cu tine. Abia astept sa o scot si sa ne mai intalnim toate din nou.

A trecut insa repede seara, nu mi-am dat seama cand a trecut timpul de la vals la furatul miresei, cele 3 ore au trecut foarte repede. toata noaptea am dansat. Si nu am reusit sa mananc decat o sarmala:))

Iar eu zic ca daca toti la plecare ne-au zis ca le-a placut mult, inseamna ca totusi a fost o nunta frumoasa:D

sunt multe de povestit... dar nu divulg tot aici:P

felicitari! casa de piatra! eu as fi interesata sa ne povestesti mai mult despre restaurant, daca se poate chiar pe topicul lui..... mai eram interesata si cum s-a desfasurat cand v-ati bagat actele la starea civila...ati specificat ca ati facut cerere sa se tina in alta parte cununia civila?

ipup
09.08.2010, 14:07:45
Buna...va urmaresc de ceva timp..eu sunt Flori...sunt miresica de 2011...sunt din Plopeni, locuiesc momentan in bucuresti, iar nunta o sa o facem la Regina Noptii Paulesti. Voi ce ati auzit despre restaurantul asta? Ati fost la nunti pe acolo? Va pup..si casa de piatra tuturor miresicilor!
Buna!!
Felicitari!!
Socrii mei au fost la 2 nunti acolo, le-a placut restaurantul ,insa are dezavantajul de a fi departe de oras.
Spor la pregatiri!

ipup
09.08.2010, 14:10:27
felicitari! casa de piatra! eu as fi interesata sa ne povestesti mai mult despre restaurant, daca se poate chiar pe topicul lui..... mai eram interesata si cum s-a desfasurat cand v-ati bagat actele la starea civila...ati specificat ca ati facut cerere sa se tina in alta parte cununia civila?

Buna!
O sa intru sa comentez pe topicul President, detalii despre restaurant.

Cand am depus actele , nu am specificat nimic doamnelor de la ghiseu, insa am revenit peste o spatamana sa vorbim cu dna georgescu, careia i-am specificat acest lucru, si care ne-a dat instructiunile ce avem de facut(in privinta masinii care o lua de la alta biserica).

anca_toader
10.08.2010, 00:09:24
Salutare,

vroiam sa va intreb daca stiti magazine in Ploiesti care cumpara rochii de mirese. Sa va explic: imi spunea azi o ruda cum ca a auzit ca un magazin din centru care comercializeaza rochii de mireasa cumpara rochii purtate si le reconditioneaza. Ati auzit si voi de asa ceva ? Eu as vrea sa o dau pe a mea, este in stare fff buna iar doritoare n-am gasit.

ipup
10.08.2010, 09:22:38
Buna fetelor!!
Sa aveti o saptamana usoara la servici ca sa puteti veni joi la intalnire!!:D
pupici

strumf08
10.08.2010, 10:48:57
neata!
Casa de piatra Ionela, fericire si o viata minunata!!!!:*

Question: cine mi-a dat mesaj referitor la intalnire? N-am numarul in memorie si nu stiu cui sa-i multumesc :-$:">

ipup
10.08.2010, 11:11:47
neata!
Casa de piatra Ionela, fericire si o viata minunata!!!!:*

Question: cine mi-a dat mesaj referitor la intalnire? N-am numarul in memorie si nu stiu cui sa-i multumesc :-$:">

Multumesc frumos, Dana!

Eu ti-a dat sms:D , si Laviniei... iar Roxana zicea ca vine si ea si va roaga sa aduceti pozici si filmulete de la schimbul de mirese:)

strumf08
10.08.2010, 11:16:32
Multumesc frumos, Dana!

Eu ti-a dat sms:D , si Laviniei... iar Roxana zicea ca vine si ea si va roaga sa aduceti pozici si filmulete de la schimbul de mirese:)

Multumesc frumos!:*:*:*:*

strumf08
10.08.2010, 11:23:20
sper sa nu uit sa-i fac cd roxanei, cd-ul cu filmul am impresia ca nu merge, le aduc daca intalnirea are loc mai tarziu....poate aduc si laptopul, sa va arat si pozele de la nunta mea, pe care nu am reusit inca sa le scot ....

adynamaria
10.08.2010, 11:33:52

Este superb restaurantul. Mi-ar fi placut sa fac si eu acolo nunta.
Are tot ce vrei, e amenajat cu bun gust.
Afara este un peisaj de vis, cu multa verdeata, cu un raulet si podet pe care treci ca sa ajungi la terasa.
Iar in interior ai un spatiu mare de dans iar mesele sunt asezate in jurul ringului. Plus ca au si sus pentru o nunta mai mare.
Eu am fost de cateva ori acolo si am ramas foarte incantata. Imi place foarte mult.
Meniul stiu ca porneste de la 190 ron - atat este anul acesta.
Te felicit ca ai ales sa faci acolo si iti doresc o nunta frumoasa cum iti doresti.

adynamaria
10.08.2010, 11:38:45
Buna fetelor!!
in sfarsit am atasat si eu cateva pozici in album... din cele care am reusit sa le adun de la prieteni pana acum. Le-am vazut si pe cele de la fotograf, acolo am 1700:D deja selectate:))

Va pup!!

Ai fost o mireasa foarte frumoasa. Casa de piatra, multa fericire si copii sanatosi.
Ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum ti-ai dorit.
Unde va intalniti joi si la ce ora? Poate reusesc sa ajung si eu. :*

strumf08
10.08.2010, 11:58:16
Ai fost o mireasa foarte frumoasa. Casa de piatra, multa fericire si copii sanatosi.

urmareste topic-ul intalnire miresici

flori_s03
10.08.2010, 12:48:07
Ms mult...si mie mi-a placut rest f mult...acolo am vrut de la inceput sa facem..si pana la urma am gasit liber in mai 2011:)E cam mult meniul, dar eu cred k merita, caci este f frumos. Sa fiti fericite miresici!

ipup
10.08.2010, 13:57:39
multumesc frumos pt urari!!
la terasa de la winmarkt, incepem pe la 17.30 si continuam:D
te asteptam

adynamaria
10.08.2010, 23:07:00
multumesc frumos pt urari!!
la terasa de la winmarkt, incepem pe la 17.30 si continuam:D
te asteptam

Mi-ar fi placut sa vin si eu, insa eu lucrez intre orele 15 - 22.
Daca mai faceti o intalnire in week-end, dimineata sau seara tarziu vin si eu cu mare placere.:*

ipup
12.08.2010, 08:12:01
Sa aveti o zi usoara! Ne vedem diseara.

strumf08
12.08.2010, 08:23:56

neata !

mamuska
12.08.2010, 12:08:12
Hei, sa aduci si poze, nu te-am vazut mireasa:-<:">
Abia astept sa va vad:*:*:*

PS: Andreea, iti multumesc ca m-ai anuntat!:*

strumf08
12.08.2010, 12:24:06
Hei, sa aduci si poze, nu te-am vazut mireasa:-<:">
Abia astept sa va vad:*:*:*

PS: Andreea, iti multumesc ca m-ai anuntat!:*

salutare! ce mai faci?:*

mamuska
12.08.2010, 12:59:05
salutare! ce mai faci?:*
Hei, Strumfito, nu te-am vazut de multa vreme, ne-ai cam parasit;;):*:*:*
Eu, mor de cald, nu mai suport caldurile astea:-< sambata plecam in vacanta, asa ca, sunt in pregatiri...
Tu nu vii diseara??:-<

strumf08
12.08.2010, 13:24:55
Hei, Strumfito, nu te-am vazut de multa vreme, ne-ai cam parasit;;):*:*:*
Eu, mor de cald, nu mai suport caldurile astea:-< sambata plecam in vacanta, asa ca, sunt in pregatiri...
Tu nu vii diseara??:-<

Da, o perioada n-am mai intrat....:-<
Din fericire eu o duc bine cu aceste calduri, concediu placut! :*
Vin diseara, dar pe la 20.00....\:D/

ipup
12.08.2010, 15:13:17
Buna!
O sa aduc si poze dar din alea de la prieteni, ca de la fotograf inca nu le-am capatat:))
ne vedem un pic mai tarziu!!
pupici

mamuska
12.08.2010, 16:51:50
Da, o perioada n-am mai intrat....:-<
Din fericire eu o duc bine cu aceste calduri, concediu placut! :*
Vin diseara, dar pe la 20.00....\:D/
Stiu, nici eu nu am intrat o perioada buna, vreo cateva luni, dar imi era dor de fete:">
Nici pe mess nu te vad:-<
Te astept diseara, poate aduci si cateva pozici;;):*:*:*

mamuska
13.08.2010, 00:14:53
Fetelor, ma bucur enorm ca v-am revazut/cunoscut:*:*:*:*:*:*
Ioni, felicitari inca o data pentru mogaldeata, sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina fara probleme!!:*:*:*
Abia astept urmatoarea intalnire!!\:D/\:D/\:D/

strumf08
13.08.2010, 08:24:10
Fetelor, ma bucur enorm ca v-am revazut/cunoscut:*:*:*:*:*:*
Ioni, felicitari inca o data pentru mogaldeata, sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina fara probleme!!:*:*:*
Abia astept urmatoarea intalnire!!\:D/\:D/\:D/

Si eu m-am simtit extraordinar!!! Poate data viitoare ne intalnim daca nu in week-end, macar vinerea sa tina cat mai mult, mi-a parut rau ca a trebuit sa plec, dar eu dimineata ma scol destul de devreme si nu-mi ajung 6 ore de somn....:D

ipup
13.08.2010, 10:40:43
Buna dimineata!!
Multumesc mult pentru urari!!
Da si eu as fi vrut sa mai stau, dar la fel dimineata la mine, mai ales in perioada asta e cam groaznica:D dar sper ca nu vom mai astepta atata sa ne intalnim din nou....:*
Sa aveti un week-end placut !!!

Eu astazi am program scurt la munk:D

strumf08
13.08.2010, 10:52:00
Buna dimineata!!
Multumesc mult pentru urari!!
Da si eu as fi vrut sa mai stau, dar la fel dimineata la mine, mai ales in perioada asta e cam groaznica:D dar sper ca nu vom mai astepta atata sa ne intalnim din nou....:*
Sa aveti un week-end placut !!!

Eu astazi am program scurt la munk:D

Ce bine de tine!!!...
Sa ai multa grija de tine...Sa inteleg ca o se ne parasesti pt un topic mai la subiect ;-)?:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

strumf08
13.08.2010, 13:29:38
ce liniste....sau poate am epuizat toate subiectele de discutie ieri?:)):)):)):)):)):)):)):))

mamuska
13.08.2010, 17:34:09
ce liniste....sau poate am epuizat toate subiectele de discutie ieri?:)):)):)):)):)):)):)):))
Nu aveam cum sa le epuizam:D Olga si Andreea, au stat putin:( iar tu, Ioni si Dany, jumatate de ora mai mult decat ele... eu si Rox, am mai stat ceva timp, mi-a placut mult sa stau de vorba cu ea:* si sincer imi pare rau ca ati plecat atat de repede:(
Mie imi convine si vinerea, daca nu este aceeasi zi cu intalnirea din Buc.
Abia astept sa va revad si sa stam mai mult, avem atatea de povestit:-$:*:*:*

strumf08
14.08.2010, 15:37:40
Nu aveam cum sa le epuizam:D Olga si Andreea, au stat putin:( iar tu, Ioni si Dany, jumatate de ora mai mult decat ele... eu si Rox, am mai stat ceva timp, mi-a placut mult sa stau de vorba cu ea:* si sincer imi pare rau ca ati plecat atat de repede:(
Mie imi convine si vinerea, daca nu este aceeasi zi cu intalnirea din Buc.
Abia astept sa va revad si sa stam mai mult, avem atatea de povestit:-$:*:*:*

Mi-a zis ca ati stat de vorba pana la pe la 23.00...Mai, dar voi nu va duceti la serv vinerea?:-p :)):)):)):)):)):)):-? Data viitoare o tinem la sf de sapt, cand om fi toate disponibile :D

strumf08
18.08.2010, 13:28:21
Ne-am vazut, am vorbit si s-a lasat linistea....mai fetelor pe unde sunteti, n-ati terminat concediile?/:)

ipup
18.08.2010, 14:40:56
Buna fetelor!!
Eu am terminat concediul si tocmai de aia sunt aglomerata la munca:D si m-ai am si o prietena care sta la mine cateva zile... sorry ca nu am mai putut intra pe forum in ultimele zile.
Strumf inca stau aici cu voi, pe topicul specific inca nu am intrat:D sa imi fac timp si pentru asta.

ingerashu
18.08.2010, 14:45:51
Buna fetelor!!
Eu am terminat concediul si tocmai de aia sunt aglomerata la munca:D si m-ai am si o prietena care sta la mine cateva zile... sorry ca nu am mai putut intra pe forum in ultimele zile.
Strumf inca stau aici cu voi, pe topicul specific inca nu am intrat:D sa imi fac timp si pentru asta.

felicitari pt bebel..

ipup
19.08.2010, 09:03:20
Buna dimineata fetelor!!
Mai e un pic si e week, Slava Domnului!!
Pe unde plecati in week? am vrea si noi sa iesim pe undeva, dar nu avem idee:D

Ingerashu: multumesc! Tu cum te simti?

ingerashu
19.08.2010, 10:38:20
Buna dimineata fetelor!!
Mai e un pic si e week, Slava Domnului!!
Pe unde plecati in week? am vrea si noi sa iesim pe undeva, dar nu avem idee:D

Ingerashu: multumesc! Tu cum te simti?

neata dragelor! nici noi nu ne-am facut planuri de ieseala...vedem ce se iveste
cum ma simt? ce a zic...greata accentuata dimineata si dupa amiaza, daca nu dorm cand ajung de la munca sigur si seara am intalnire cu ratustele, oboseala, nervozitate uneori, mai nou m-am umplut de cosuri precum un adolescent, deja am alimente pe care nu le pot consuma, au inceput sa mi se umfle vene pe burtica si picioare si cam atat!ingreutate inca nu am luat dar talia mi s-a marit ca au inceput sa ma stranga lucrurile vechi.
tu? cum esti?

m1adutza
19.08.2010, 11:51:47
Buna fetelor!!

FELICITARIIIIIIIIIIIIIIII!<:-P<:-P
Inca un bebe pe forum ....si te asteptam si pe'topicul specific"!Sarcina usoara si bucurativa din plin de perioada asta!E unica!

strumf08
19.08.2010, 12:39:38
Buna fetelor!!

Deci esti busy, busy. Stiu cum am fos eu cand m-am intors dupa nunta la serviciu, dupa 3 saptamani de concediu. Vreo luna nici mail-ul n-am apucat sa-l deschid....Inca sa mai stai cu noi....:*:-";))

ipup
23.08.2010, 09:26:46
Buna dimineata fetelor!!
Sa aveti o zi de luni scurta si o saptamana cat mai usoara!!

strumf08
23.08.2010, 13:14:38
Buna dimineata fetelor!!
Sa aveti o zi de luni scurta si o saptamana cat mai usoara!!

Salut! Si tu la fel! Ce faci? Cum te simti? :D Ce-ati facut in week-end?

ipup
23.08.2010, 15:09:55
Salut! Si tu la fel! Ce faci? Cum te simti? :D Ce-ati facut in week-end?
Buna Dana,
sincer ma simt rau, simptomele isi spun cuvantul:D
Am fost pe transfagarasan in week-end sa ne racorim:) si am prins o vreme super.

strumf08
24.08.2010, 11:03:59
Buna Dana,
sincer ma simt rau, simptomele isi spun cuvantul:D
Am fost pe transfagarasan in week-end sa ne racorim:) si am prins o vreme super.

Imi pare rau ca deja ai inceput cu simptomele, dar ce-i sarcina fara greturi?! :D:-p

Ati ales o locatie nemaipomenita sa scapati de caldura. :*

strumf08
24.08.2010, 11:05:25
Fetelor, pe unde umblati? (:|:-B

olgutza26
30.08.2010, 08:30:05
Buna dimineata fetelor! (de la Bucuresti de data asta). A inceput activitatea, gata distractia! :D

strumf08
30.08.2010, 09:34:44
Buna dimineata fetelor! (de la Bucuresti de data asta). A inceput activitatea, gata distractia! :D

Neata!!! :*:*:*:*

soareiuliant
01.09.2010, 10:27:46
Buna fetelor,slaba activitate pe aici.Oricum va doresc o zi cat mai senina!

olgutza26
01.09.2010, 11:39:55
Buna dimineata si de la Bucuresti! O zi insorita :)

strumf08
02.09.2010, 08:36:01
Buna dimineata si de la Bucuresti! O zi insorita :)

Buna! Ce mai faci? Cum e inapoi la serviciu?

olgutza26
03.09.2010, 11:17:24
buna dimineata de la Bucuresti! un week-end minunat tuturor >:D<
La mine e un pic de nebunie la facultate (e perioada restantelor si fiecare isi numara creditele sa vada daca trece sau nu in anul urmator), plus ca a fost un pic obositor sa imi intru in ritm, dupa o luna si o saptamana de vacanta. Cel mai mult ma enerveaza cand trebuie sa ajung inainte de 8 dimineata pentru restante (daca ar fi de la 9, ar fi deja alta poveste)

soareiuliant
03.09.2010, 12:01:15
buna dimineata de la Bucuresti! un week-end minunat tuturor >:D<
La mine e un pic de nebunie la facultate (e perioada restantelor si fiecare isi numara creditele sa vada daca trece sau nu in anul urmator), plus ca a fost un pic obositor sa imi intru in ritm, dupa o luna si o saptamana de vacanta. Cel mai mult ma enerveaza cand trebuie sa ajung inainte de 8 dimineata pentru restante (daca ar fi de la 9, ar fi deja alta poveste)
Unde predai si ce anume?

olgutza26
03.09.2010, 12:11:12
Unde predai si ce anume?
sunt la Politehnica. predau materii economice

strumf08
06.09.2010, 09:04:37
sunt la Politehnica. predau materii economice

Pe Andreea Urzica o stii?

olgutza26
07.09.2010, 12:25:50
nu, nu o cunosc. e mare universitatea :D

strumf08
07.09.2010, 13:44:47
nu, nu o cunosc. e mare universitatea :D

Ai dreptate. Am impresia ca ea preda ceva matematica, fizica...Cum e sa predai economie celor de la tehnice? Mi-aduc aminte cum uram eu cursurile tehnice (studiind economia)...

ipup
08.09.2010, 10:27:42
Buna fetelor!!!
Am reusit si eu sa intru sa va salut: LA MULTI ANI si mult sanatate !!!! pentru MARIA, MARIN, MARIOARA, MARICICA, MARIAN... si celelalte nume derivate :)

eu am o perioada destul de aglomerata la munca si recunosc nici starea mea nu e pe masura...

am primit albumul, pozele si filmarea de la nunta...\:D/ in sfarsit:d acum trebuie doar sa le mai vedem impreuna, cine vrea bineinteles!

va pup!! sa aveti o zi usoara si frumoasa!!:*:*

strumf08
08.09.2010, 12:02:50
Buna fetelor!!!
Am reusit si eu sa intru sa va salut: LA MULTI ANI si mult sanatate !!!! pentru MARIA, MARIN, MARIOARA, MARICICA, MARIAN... si celelalte nume derivate :)

eu am o perioada destul de aglomerata la munca si recunosc nici starea mea nu e pe masura...

am primit albumul, pozele si filmarea de la nunta...\:D/ in sfarsit:d acum trebuie doar sa le mai vedem impreuna, cine vrea bineinteles!

va pup!! sa aveti o zi usoara si frumoasa!!:*:*

Salut. Ai reusit sa vezi dvd-ul?

ipup
09.09.2010, 08:44:41
buna dimineata!!
sa aveti o zi calda si usoara!!

Dana, am reusit in sfarsit si noi sa vedem filmarea.... si mi-a placut ce am vazut=)), doar eram noi, na8-}

Nu stiu cand reusesc sa mai intru si va doresc un week-end placut si distractiv>:D<>:D<>:D<>:D<

strumf08
09.09.2010, 10:14:33
buna dimineata!!
sa aveti o zi calda si usoara!!

Dana, am reusit in sfarsit si noi sa vedem filmarea.... si mi-a placut ce am vazut=)), doar eram noi, na8-}

Nu stiu cand reusesc sa mai intru si va doresc un week-end placut si distractiv>:D<>:D<>:D<>:D<

Buna dimineata!
Ma bucur ca ai rezistat pana la sfarsitul fimarii ;-)!

Week-end olacut si tie si spor la treaba!
Multa sanatate si greturi cat mai putine! :)

ipup
10.09.2010, 08:34:01
Sa aveti o zi usoara si scurta!!!

Am intrat un pic sa va salut si sa va spun ca voi avea gemeni<:-P\:D/\:D/\:D/
va pup!!!

soareiuliant
10.09.2010, 09:37:22

va pup!!!
Oauuuu ce frumos,FELICITARI! Sa fiti sanatosi toti 4- tu,bebeii si sotul, sa dea Dumnezeu sa ii puteti creste asa cum va doriti,sa va bucurati de realizarile lor si intotdeauna sa fiti o familie! Inca odata Felicitari si sper sa va lumineze viata acesti copii mereu,mereu!<:-P

ingerashu
10.09.2010, 09:39:58

va pup!!!

OOOO ce veste frumoasa! felicitari IPUP sarcina usoara si bebei sanatosi!!!
la ce medic mergi?

m1adutza
10.09.2010, 10:38:54

va pup!!!

ooooooooooooooo ce veste!$-)$-)

n-am avut pe forum gemeni inca....te asteptam sa ne impartasesti impresii!:*:*:*

andreear
10.09.2010, 10:40:30

va pup!!!

SUPER!!! De abia astept sa ne vedem! Va pup ( pe toti :D)

strumf08
10.09.2010, 12:42:52

va pup!!!

Felicitari! Sa va dea Dumnezeu numai bine si sarcina cat mai usoara! :*:*:*:*:*:*

ipup
10.09.2010, 15:37:31
Multumesc mult fetelor pentru urari si incurajari:*

Sa dea Dumnezeu sa traiti si voi emotiile astea... pentru cele care vor;;)

va pup!!

strumf08
16.09.2010, 14:29:31
Buna ziua, buna ziua.....Pe unde sunteti? N-ati terminat cu vacantele?

ipup
16.09.2010, 16:19:37
Buna ziua, buna ziua.....Pe unde sunteti? N-ati terminat cu vacantele?
Buna Dana!

Suntem si noi pe aici, dar daca nimeni nu mai zice nimic... tacem si noi:)

Va pup!!

CONT_INCHIS_68860
20.09.2010, 13:54:04
hello. mai este vreo mmiresica de Prahova pe aici? :D

ipup
20.09.2010, 15:54:20
Buna fetelor!!! ce mai faceti???

Aniagirl, da suntem fostele miresici pe aici, cele noi nu vor sa intre sa vb cu noi...

CONT_INCHIS_68860
20.09.2010, 16:22:56

Aniagirl, da suntem fostele miresici pe aici, cele noi nu vor sa intre sa vb cu noi...

hmm pacat. mi se pare tare dragut sa avem un loc pentru miresici de Prahova. :*

andreear
20.09.2010, 17:01:33

Ce faci draguta? Cum te mai simti?

Pupici!

strumf08
21.09.2010, 14:43:47

S-or da ele pe brazda...:)):)):)):)):)):))

strumf08
21.09.2010, 14:44:45
Ce faci draguta? Cum te mai simti?

Pupici!

Salutare! Ce mai faci?

ipup
23.09.2010, 10:58:14
Buna fetelor!!!
Eu ma simt mai binisor desi mai am asa unele "crize" de graviduta.... dar in rest suntem bine.
Urmeaza ecografia 4d si abia astept sa o fac!

Pupici

strumf08
24.09.2010, 14:49:58
Buna fetelor!!!
Eu ma simt mai binisor desi mai am asa unele "crize" de graviduta.... dar in rest suntem bine.
Urmeaza ecografia 4d si abia astept sa o fac!

Pupici

La urmatoarea intalnire sa ne arati pozele de la ecografii!!!!;;)

ipup
24.09.2010, 14:51:58
La urmatoarea intalnire sa ne arati pozele de la ecografii!!!!;;)
cu mare placere!!
le am si pe astea de la nunta acum, pe hartie!!!
pe cand o intalnire?? cat mai e frumos afara...

andreear
24.09.2010, 19:05:17
Salutare! Ce mai faci?

Salut!
Am o perioada mai agitata la servici si nici sa citesc pe aici nu mai am timp, tu ce mai faci?

andreear
24.09.2010, 19:06:24
cu mare placere!!
le am si pe astea de la nunta acum, pe hartie!!!
pe cand o intalnire?? cat mai e frumos afara...
Chiar, pe cand o intilnire?
Ionela, nu iti pui un ticker sa vedem si noi cat de avansata e "burtica" ta?