PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22

soareiuliant
29.11.2010, 13:49:36
Da' cin' se cearta? :-?:-?:-?:-?
Asa mi s a parut...

strumf08
29.11.2010, 13:52:34
Asa mi s a parut...

Pana nu se arunca cu rosii nu e cearta :))

strumf08
30.11.2010, 08:43:16
Buna dimineata!

strumf08
30.11.2010, 08:54:28
La multi ani Andreea. Sanatate, fericire, sarcina usoara, nastere si mai usoara! >:D<>:D<>:D<:*:*>:D<

Sa ai parte de tot ce e mai bun in lume!

andreear
30.11.2010, 10:48:59
La multi ani Andreea. Sanatate, fericire, sarcina usoara, nastere si mai usoara! >:D<>:D<>:D<:*:*>:D<

Sa ai parte de tot ce e mai bun in lume!
Buna dimineata!!!

Multumesc mult pt urari!

ipup
30.11.2010, 10:51:02
Buna fetelor!! am intrat si eu repede un pic cat sa zic:

LA MULTI ANI, ANDREEA!!! sa fii sanatoasa si tu si printesica!!

pupici

LA MULTI ANI!! si pt celelalte Andree care sunt pe aici!!

andreear
30.11.2010, 10:53:35
Buna fetelor!! am intrat si eu repede un pic cat sa zic:

LA MULTI ANI, ANDREEA!!! sa fii sanatoasa si tu si printesica!!

pupici

LA MULTI ANI!! si pt celelalte Andree care sunt pe aici!!

Multumesc mult! Ce e graba asta pe tine???

ipup
30.11.2010, 10:59:25
Multumesc mult! Ce e graba asta pe tine???
zilele astea doua (ieri si astazi), am parte doar de sedinte cu diferiti clienti... pt ca se apropie sfarsitul de an... si sunt cateva lucrari care trebuiesc terminate pana la Craciun:D, si o sa fiu mai absenta si astazi de pe forum.
pupici

andreear
30.11.2010, 11:08:07
zilele astea doua (ieri si astazi), am parte doar de sedinte cu diferiti clienti... pt ca se apropie sfarsitul de an... si sunt cateva lucrari care trebuiesc terminate pana la Craciun:D, si o sa fiu mai absenta si astazi de pe forum.
pupici

Aha, sper sa scapi repede si sa nu te obosesti prea tare! Spor la treaba! Pupici!

strumf08
30.11.2010, 11:10:44
pupici

Spor la treaba!
Saptamana cat mai usoara!

strumf08
30.11.2010, 11:31:19
Pe "Mamici" se discuta organizarea unui protest pentru mentinerea concediului de crestere si ingrijire copil la 24 luni.

ipup
30.11.2010, 11:32:14
Multumesc pentru sprijin!

astazi e mai greu, dar eu incerc sa stau mia departe de problema:) maine avem liber .... si joi voi fi plecata din nou... asa ca va trece repede saptamana asta pt mine\:D/. Sper ca si pt voi!

Cat despre plimbarea din week-end a fost foarte bine, dupa ce ne-am intors de la tara sambata seara am fost la Sinaia sa ne jucam cu zapada:D, iar vineri seara sotul si-a scos baietii in club:-p am avut un week plin dar m-am simtit chiar bine.

Ieri am facut eco 4d/3d si bebeii erau asa de suparaciosi pe dr, ca isi tineau mainile numai in dreptul fetei:))

pupici

ipup
30.11.2010, 12:08:45
http://www.evz.ro/detalii/stiri/ce-schimba-guvernul-la-concediul-mamelor-reducere-de-la-2-ani-la-1-an-prima-de-revenire-dupa-7.html

ipup
30.11.2010, 16:01:53
O seara frumoasa fetelor!!!

Un 1 Decembrie calduros!:)

pupici

andreear
30.11.2010, 17:03:26
Multumesc pentru sprijin!

astazi e mai greu, dar eu incerc sa stau mia departe de problema:) maine avem liber .... si joi voi fi plecata din nou... asa ca va trece repede saptamana asta pt mine\:D/. Sper ca si pt voi!

Cat despre plimbarea din week-end a fost foarte bine, dupa ce ne-am intors de la tara sambata seara am fost la Sinaia sa ne jucam cu zapada:D, iar vineri seara sotul si-a scos baietii in club:-p am avut un week plin dar m-am simtit chiar bine.

Ieri am facut eco 4d/3d si bebeii erau asa de suparaciosi pe dr, ca isi tineau mainile numai in dreptul fetei:))

pupici

Ce bine ca au fost cuminti baietiii in week-end! Si noi ne-am batut cu zapda dar la Cheia si Tusnad. Unde ai facut 4D? Sa inteleg ca nu mai e nici o urma de indoiala si sunt baieti amandoi!

Dupa-amiaza frumoasa!

andreear
02.12.2010, 07:58:19
Neata!!!

Sa aveti o zi frumoasa! Cum ati petrecut ieri?

Pupici!

ipup
02.12.2010, 08:22:28
Buna dimineata!!!

M-am uitat pe geam la parada:) si am dormit cat ma putut de mult:))

Ce bine ca au fost cuminti baietiii in week-end! Si noi ne-am batut cu zapda dar la Cheia si Tusnad. Unde ai facut 4D? Sa inteleg ca nu mai e nici o urma de indoiala si sunt baieti amandoi!

Dupa-amiaza frumoasa!

nu mai exista nici o indoiala, desi stiam ca boeru m-a vazut asa si m-a mai lasat sa sper un pic:))
4d am facut la Minodora Ghita-cabinetul Dorison.

O zi usoara si calda!

strumf08
02.12.2010, 09:37:45
Neata!

Desi n-as fi vrut, ieri am iesit din casa, a trebuit sa-mi fac ceva analize.

ipup
02.12.2010, 09:41:59
Neata!

Desi n-as fi vrut, ieri am iesit din casa, a trebuit sa-mi fac ceva analize.

... noi am iesit seara pe la parinti un pic sa imi fac eu pofta de somn:) si cand ne intoarceam acasa dadeau artificiile la casa alba si am vizionat si noi o parte din "show" si apoi ne-am vazut de drum, trebuia sa imi fac plimbarea zilnica:D:-B

strumf08
02.12.2010, 10:18:20
... noi am iesit seara pe la parinti un pic sa imi fac eu pofta de somn:) si cand ne intoarceam acasa dadeau artificiile la casa alba si am vizionat si noi o parte din "show" si apoi ne-am vazut de drum, trebuia sa imi fac plimbarea zilnica:D:-B

Mi s-a parut mie ca aud niste bubuituri aseara si ma gandeam ca sunt artificii, desi nu stiu pentru cine au organizat (stiau ca treci tu pe acolo ;-)), la ce vreme a fost....Pe la 12 eram in centru, la Palatul Culturii, unde era o scena amenajata, dar goala....:))

ipup
02.12.2010, 10:32:07
Mi s-a parut mie ca aud niste bubuituri aseara si ma gandeam ca sunt artificii, desi nu stiu pentru cine au organizat (stiau ca treci tu pe acolo ;-)), la ce vreme a fost....Pe la 12 eram in centru, la Palatul Culturii, unde era o scena amenajata, dar goala....:))

Da, artificii erau, a fost spectacol pt 1 Decembrie, de dimineata a fost parada militara la statuia lui Mihai viteazul si dupa masa au fost concerte si "fasole cu carnati" :))

Era in jur de ora 21.30-22.00 cand mergeam acasa....

strumf08
02.12.2010, 10:45:39
Da, artificii erau, a fost spectacol pt 1 Decembrie, de dimineata a fost parada militara la statuia lui Mihai viteazul si dupa masa au fost concerte si "fasole cu carnati" :))

Era in jur de ora 21.30-22.00 cand mergeam acasa....

Cred ca totusi incepusera un pic mai devreme, pt ca la orele acelea dormeam deja....:D

Parada am vazut-o de la departare, bine ca a fost in zona aceea, pt ca am avut treaba prin centru si ca de obicei eram in intarziere, asta imi mai lipsea sa fie traficul restrictionat.

ipup
02.12.2010, 10:52:06
Cred ca totusi incepusera un pic mai devreme, pt ca la orele acelea dormeam deja....:D

Parada am vazut-o de la departare, bine ca a fost in zona aceea, pt ca am avut treaba prin centru si ca de obicei eram in intarziere, asta imi mai lipsea sa fie traficul restrictionat.

Traficul a fost inchis doar pe banda de langa parcul Mihai Viteazul, pe celelalte se circula ok.

se poate sa fi fost mai devreme... tin minte ca in jur de 21.00 plecasem spre casa, eu cum merg incet:D

strumf08
02.12.2010, 10:57:36
Traficul a fost inchis doar pe banda de langa parcul Mihai Viteazul, pe celelalte se circula ok.

se poate sa fi fost mai devreme... tin minte ca in jur de 21.00 plecasem spre casa, eu cum merg incet:D

Altfel, ce mai faci?

ipup
02.12.2010, 11:09:32
Altfel, ce mai faci?

Astept sa se termine si ziua asta de munca:), maine am program scurt... si poate incep si eu asa incet incet curatenia pentru sarbatori:)
cand e cel mai bine sa iti cumperi bradul de Craciun... ca anul trecut l-am luat aproape de Craciun si nu aveam de unde sa mai alegem unul frumos...

Duminica ne ducem la Bucuresti pentru cursul de puericultura:)

strumf08
02.12.2010, 11:13:22
Astept sa se termine si ziua asta de munca:), maine am program scurt... si poate incep si eu asa incet incet curatenia pentru sarbatori:)
cand e cel mai bine sa iti cumperi bradul de Craciun... ca anul trecut l-am luat aproape de Craciun si nu aveam de unde sa mai alegem unul frumos...

Duminica ne ducem la Bucuresti pentru cursul de puericultura:)

Anul trecut, noi am luat bradul imediat ce au aparut, deci pe la inceputul lunii. Anul acesta, tot din timp trebuie sa-l iau, pt ca am un spatiu mai mic decat anul trecut si imi trebuie sa aiba anumite dimensiuni...

ipup
02.12.2010, 11:25:28
Anul trecut, noi am luat bradul imediat ce au aparut, deci pe la inceputul lunii. Anul acesta, tot din timp trebuie sa-l iau, pt ca am un spatiu mai mic decat anul trecut si imi trebuie sa aiba anumite dimensiuni...

cu problema spatiului ma confrunt si eu, pt ca trebuie sa mut un fotoliu langa calorifer sa pun bradutul mai departe de caldura:) cred ca 15-16 dec mergem si noi sa il luam... abia astept, primul brad in casa noastra:)

olgutza26
02.12.2010, 11:36:04
Buna dimineata si de la bucuresti! Ma enerveaza ca e o gheata pe trotuare in bucuresti, m-am tinut de toate balustradele sa trec podul peste dambovita la 7 si un pic de dimineata. O zi usoara va urez!

ipup
02.12.2010, 11:48:23
Buna dimineata si de la bucuresti! Ma enerveaza ca e o gheata pe trotuare in bucuresti, m-am tinut de toate balustradele sa trec podul peste dambovita la 7 si un pic de dimineata. O zi usoara va urez!

Buna dimineata Olgutza!!
eu ti-am zis sa vii la Ploietsi, aici nu avem INCA polei:-B:)
o zi usoara si tie!!:*

strumf08
02.12.2010, 12:02:08
cu problema spatiului ma confrunt si eu, pt ca trebuie sa mut un fotoliu langa calorifer sa pun bradutul mai departe de caldura:) cred ca 15-16 dec mergem si noi sa il luam... abia astept, primul brad in casa noastra:)

Eu va urez de pe acum, sa-l stapaniti sanatosi si sa aveti parte de un Craciun minunat. Cum ai vrea sa-l impodobesti?

olgutza26
02.12.2010, 12:02:21
Buna dimineata Olgutza!!
eu ti-am zis sa vii la Ploietsi, aici nu avem INCA polei:-B:)
o zi usoara si tie!!:*
Daca ieseam din casa mai tarziu, poate s-ar mai fi dezghetat, sub picaturile de ploaie. O sa vin si la Ploiesti, dar nu stiu exact cand. :*

ipup
02.12.2010, 12:06:57
Eu va urez de pe acum, sa-l stapaniti sanatosi si sa aveti parte de un Craciun minunat. Cum ai vrea sa-l impodobesti?

Multumim si voua la fel!!

Poi decoratiunile de anul trecut sunt albastre:) si anul asta vreau sa mai iau si argintii, il fac albastaru-argintiu, cred:)
tu cum il faci?

strumf08
02.12.2010, 12:29:56
Multumim si voua la fel!!

Poi decoratiunile de anul trecut sunt albastre:) si anul asta vreau sa mai iau si argintii, il fac albastaru-argintiu, cred:)
tu cum il faci?

:)):)):)):)):)):)) Identic si la fel. Noi stam impreuna de 2 ani. Prima oara l-am facut rosu si auriu. Anul trecut numai rosu si anul acesta am vazut in Brico brad impodobit cu albastru si argintiu. Mi-a placut, ca atare asa il vom face anul acesta. Ideea e ca nu prea mai am spatiu de depozitare pt decoratiuni....

ipup
02.12.2010, 13:00:03
:)):)):)):)):)):)) Identic si la fel. Noi stam impreuna de 2 ani. Prima oara l-am facut rosu si auriu. Anul trecut numai rosu si anul acesta am vazut in Brico brad impodobit cu albastru si argintiu. Mi-a placut, ca atare asa il vom face anul acesta. Ideea e ca nu prea mai am spatiu de depozitare pt decoratiuni....

Da... asta incerc eu sa fac: sa combin decoratiunile ca sa le pot folosi si pe alea vechi:)) facem economie din toate punctele de vedere asa;-);;)

strumf08
03.12.2010, 08:57:07
Neata!
Seful meu e incantat de cum se simte dupa ziua libera din timpul saptamanii, ar vrea sa fie program de lucru permanent, ceea ce ar fi nemaipomenit....Asta in contextul in care cei din Ministerul Muncii discuta marirea programului de lucru :)):)):)):)):))

ipup
03.12.2010, 09:04:00
Buna dimineata!!
sa aveti o zi de vineri scurta si usoara!

Neata!
Seful meu e incantat de cum se simte dupa ziua libera din timpul saptamanii, ar vrea sa fie program de lucru permanent, ceea ce ar fi nemaipomenit....Asta in contextul in care cei din Ministerul Muncii discuta marirea programului de lucru :)):)):)):)):))

Foarte tare!! Si al meu era incantat ca dau astia legea cu micsorarea concediului de crestere a copilului si ca stau doar un an acasa:)) el inca nu stie ca o sa stau vreo 3:))

pupici

strumf08
03.12.2010, 10:08:08
Buna dimineata!!
sa aveti o zi de vineri scurta si usoara!

Foarte tare!! Si al meu era incantat ca dau astia legea cu micsorarea concediului de crestere a copilului si ca stau doar un an acasa:)) el inca nu stie ca o sa stau vreo 3:))

pupici

=))=))=))=))=))=))
Barbatii astia....Sefii astia....

Si eu ma gandesc serios sa raman acasa chiar si fara venituri, oricum n-as avea cu cine sa las copilul.

ipup
03.12.2010, 10:15:42
=))=))=))=))=))=))
Barbatii astia....Sefii astia....

Si eu ma gandesc serios sa raman acasa chiar si fara venituri, oricum n-as avea cu cine sa las copilul.
Si la mine e la fel... bunicele inca nu sunt pensionare (doar au modificat si legea pensii)...

Radeam cu Adi, zic fac cursuri de bona si ma angajeaza sotul ca bona pt copii:)) ...o sa imi platesc darile la stat "de mana" si asta e stau fara servici.

strumf08
03.12.2010, 10:19:09
Si la mine e la fel... bunicele inca nu sunt pensionare (doar au modificat si legea pensii)...

Radeam cu Adi, zic fac cursuri de bona si ma angajeaza sotul ca bona pt copii:)) ...o sa imi platesc darile la stat "de mana" si asta e stau fara servici.

Eu voi lucra la negru =))=))=)) si asa nu stiu daca voi mai apuca pensia, sau daca va avea cine sa munceasta sa mi-o plateasca.

andreear
03.12.2010, 10:22:11
Buna dimineata!

Ce vorberete ati fost ieri...
Eu din pacate sunt acasa,mi-a fost ieri cam rau si trebuie sa stau cuminte vreo saptamana. Speram ca maine sa ajungem si noi la Bucuresti la Kidex dar nu se mai poate.

Va pup!

strumf08
03.12.2010, 10:46:09
Buna dimineata!

Eu din pacate sunt acasa,mi-a fost ieri cam rau si trebuie sa stau cuminte vreo saptamana. Speram ca maine sa ajungem si noi la Bucuresti la Kidex dar nu se mai poate.

Va pup!

Multa sanatate! Probleme cu sarcina?:-s

ipup
03.12.2010, 10:47:02
Buna dimineata!

Va pup!

ne pare rau sa auzim asta. Stai cuminte si odihneste-te :). Si noi vroiam sa ne ducem la targ, dar vremea asta nu imi da asa mare elan...

ipup
03.12.2010, 10:48:50
Eu voi lucra la negru =))=))=)) si asa nu stiu daca voi mai apuca pensia, sau daca va avea cine sa munceasta sa mi-o plateasca.

Da, ai dreptate cine stie daca mai ajungem noi la pensie:)):))

ieri ma uitam pe net dupa un job facut de acasa:) handmade-uri de exemplu:))

andreear
03.12.2010, 10:59:45
Multa sanatate! Probleme cu sarcina?:-s

Multumesc mult! DA, am condus cam mult ieri si m-a durut rau burta, am vorbit cu dr si mi-a dat un tratament , sa stau la pat cuminte, azi am fost la un dr la o eco sa vad pitica si ea e perfecta! Vioaie si lunga ;)).
Ionela, daca ajungi cumva sa imi spui si mie daca e ceva interesant!

andreear
03.12.2010, 11:01:32
Da, ai dreptate cine stie daca mai ajungem noi la pensie:)):))

ieri ma uitam pe net dupa un job facut de acasa:) handmade-uri de exemplu:))

Si eu ma gandeam la varianta cu handmade-uri ....poate ne "cuplam" la o afacere:))

ipup
03.12.2010, 11:04:36
Si eu ma gandeam la varianta cu handmade-uri ....poate ne "cuplam" la o afacere:))

Cu mare placere, dar cred ca duminica voi ajunge, pt ca ne ducem la curs si dupa curs o sa trecem un pic pe la targ.

N-ar fi o idee rea o afacere de acest gen:)) ne investim indemnizatiile de la stat:))

andreear
03.12.2010, 11:07:26
Cu mare placere, dar cred ca duminica voi ajunge, pt ca ne ducem la curs si dupa curs o sa trecem un pic pe la targ.

N-ar fi o idee rea o afacere de acest gen:)) ne investim indemnizatiile de la stat:))

Daca desteptii astia vor sa reduca la 600 sau max 1000 ron indmnizatia iti dai seama ce afacere punem pe picioare;))

strumf08
03.12.2010, 11:07:55
Multumesc mult! DA, am condus cam mult ieri si m-a durut rau burta, am vorbit cu dr si mi-a dat un tratament , sa stau la pat cuminte, azi am fost la un dr la o eco sa vad pitica si ea e perfecta! Vioaie si lunga ;)).
Ionela, daca ajungi cumva sa imi spui si mie daca e ceva interesant!

Multa, multa sanatate!!!!

Eu am reusit sa ma pricopsesc cu o mica raceala...:-s:-s:-s Sper sa-mi treaca cu ceai si lamaie...

andreear
03.12.2010, 11:15:35
Multa, multa sanatate!!!!

Eu am reusit sa ma pricopsesc cu o mica raceala...:-s:-s:-s Sper sa-mi treaca cu ceai si lamaie...
Multumesc mult!
Ai grija cu raceala, bea mult ceai cu lamaie sau daca e rau ia si un paracetamol. Atat!

m1adutza
03.12.2010, 11:19:28
Daca desteptii astia vor sa reduca la 600 sau max 1000 ron indmnizatia iti dai seama ce afacere punem pe picioare;))

Ati fi uimite sa vedeti cate fete fac ...cate "ceva" , o "afacere"!eu spre exemplu am comandat din uk sterilizatoare avent pt. microunde si seturi de biberoaneavent si le pun la vanzare!investesc indemnizatia>:P

andreear
03.12.2010, 11:33:16
Ati fi uimite sa vedeti cate fete fac ...cate "ceva" , o "afacere"!eu spre exemplu am comandat din uk sterilizatoare avent pt. microunde si seturi de biberoaneavent si le pun la vanzare!investesc indemnizatia>:P

In concluzie...se poate!!! Bravo tie! Probabil ca va trebui sa luam ceva masuri in privinta asta ca altfel...nu stiu unde vom ajunge!

strumf08
03.12.2010, 11:33:52
Multumesc mult!
Ai grija cu raceala, bea mult ceai cu lamaie sau daca e rau ia si un paracetamol. Atat!

Nu voi lua nicio pastila, nici inainte nu prea ma tratam cine stie ce...poate cate un coldrex maxgrip. Sper sa-mi treaca repede, am bagat destul vitamine in mine de-a lungul timpului sa rezist eroic ;))

andreear
03.12.2010, 11:37:42
Nu voi lua nicio pastila, nici inainte nu prea ma tratam cine stie ce...poate cate un coldrex maxgrip. Sper sa-mi treaca repede, am bagat destul vitamine in mine de-a lungul timpului sa rezist eroic ;))

Din cate stiu nu ai voie Coldrex; si eu sper sa iti treaca cu ceaiuri si lamaie! Sanatate multa!

strumf08
03.12.2010, 11:54:01
Din cate stiu nu ai voie Coldrex; si eu sper sa iti treaca cu ceaiuri si lamaie! Sanatate multa!

Multumesc pentru sfat, dar daca nici paracetamon nu iau in calcul, coldex nici atat...Sper sa ma ajute si faptul ca in week-end voi sta acasa.

andreear
03.12.2010, 12:05:52
Multumesc pentru sfat, dar daca nici paracetamon nu iau in calcul, coldex nici atat...Sper sa ma ajute si faptul ca in week-end voi sta acasa.

Sper sa stai cuminte sau mai ai ceva curatenie de Craciun de facut????

soareiuliant
03.12.2010, 12:47:11
Am inteles eu bine,esti insarcinata?Daca da, te felicit si iti doresc sanatate,atat tie cat si micutului,sa dea Dumnezeu sa va cunoasteti cat mai repede si totul sa fie ok.Felicitari!

ipup
03.12.2010, 12:54:57
Super tare "afacerile" astea... deci ce ziceti fetelor ne bagam la una dupa ;))

strumf08
03.12.2010, 13:45:10
Sper sa stai cuminte sau mai ai ceva curatenie de Craciun de facut????

O sa stau cuminte inauntru, adica o sa incerc sa nu ies deloc, dar curatenie mai am pt ca sunt din ce in ce mai obosita si in cursul saptamanii nu apuc sa fac nimic...Oricum am noroc, pt sotul nu se da inapoi de la nimic ;-)

strumf08
03.12.2010, 13:45:50
Super tare "afacerile" astea... deci ce ziceti fetelor ne bagam la una dupa ;))

Eu sunt disponibila pt orice, sau mai bine zic voi fi...

strumf08
03.12.2010, 13:46:37
Am inteles eu bine,esti insarcinata?Daca da, te felicit si iti doresc sanatate,atat tie cat si micutului,sa dea Dumnezeu sa va cunoasteti cat mai repede si totul sa fie ok.Felicitari!

Multumesc mult de tot.

ipup
03.12.2010, 13:49:10
Un week-end placut si calduros, fetelor!!!

Noi am terminat saptamana!
pupici

strumf08
03.12.2010, 13:56:58
http://www.realitatea.net/sondaj-car...al_778583.html (http://www.realitatea.net/sondaj-care-este-cea-mai-potrivita-variana-pentru-concediul-maternal_778583.html)

Sondaj Realitatea in legatura cu CIC. Votati!

strumf08
03.12.2010, 13:57:41
Un week-end placut si calduros, fetelor!!!

Noi am terminat saptamana!
pupici

La fel. Pa! sa ne povestesti ce ai invatat la curs. Poate dam si-o lucrare ;-)

andreear
03.12.2010, 16:51:08
Eu sunt disponibila pt orice, sau mai bine zic voi fi...

Si eu, si eu!!!!!!

andreear
03.12.2010, 16:52:28
La fel. Pa! sa ne povestesti ce ai invatat la curs. Poate dam si-o lucrare ;-)

Corect, asteptam cat mai multe info ( eu daca tot stau la domiciuliu si sapt viitoare asm timp sa invat).

Week-end frumos!!!

andreeaflori
06.12.2010, 08:19:48
LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor, celor care poarta numele Nicolae, Nicoleta si alte derivate<:-P:*, sa aveti o zi minunata si sa va aduca Mosul tot ce va doriti

andreear
06.12.2010, 08:58:01
LA MULTI ANI, NICOLETA, NICOLAE & DERIVATE!!! Sa fiti sanatosi, fericiti si iubiti!

Neata! Sa aveti o saptamana usoara!

ipup
06.12.2010, 09:04:13
Buna dimineata!!

LA MULTI ANI !! de Sf. Nicolae, sa fiti sanatoase/sanatosi!!!

Ce v-a adus Mosu' fetelor?

Sa incepeti saptamana usor si cu caldura:)

pupici

Roxunik
06.12.2010, 10:10:17
Salutare!

La multi ani tuturor ce astazi isi serbeaza ziua! Multa fericire, iubire si nu in ultimul rand sanatate! :*:*:*

olgutza26
06.12.2010, 11:47:12
Buna dimineata si de la Bucuresti!

LA MULTI ANI Nicolete si Nicolai! Tot ce va doriti si inca un bonus de 10% (de intamplari frumoase la care nu va ganditi pe moment) >:D< :*

strumf08
06.12.2010, 11:51:11
Buna dimineata! Mai aproape de buna ziua de fapt...Am stat pana acum pe topic-ul cu protestul de miercuri, pt ca vreau sa particip. Mai am ceva analize de facut si in Ploiesti Synevo si Al Medica nu le fac. Asa ca sunt nevoita sa ma scol cu noaptea-n cap sa ma duc la Bucuresti. Dupa amiaza sunt programata la un consult, asa ca daca sunt in oras, am zis sa ma duc sa si protestez. Stiti cumva de cand s-a deschis pasajul, dimineata mai e aglomeratie la intrare? N-am mai fost nevoita sa ajung la prima ora in Bucuresti dupa deschiderea pasajul si nu stiu la ce ora sa plec...

andreear
06.12.2010, 12:10:24
Buna dimineata! Mai aproape de buna ziua de fapt...Am stat pana acum pe topic-ul cu protestul de miercuri, pt ca vreau sa particip. Mai am ceva analize de facut si in Ploiesti Synevo si Al Medica nu le fac. Asa ca sunt nevoita sa ma scol cu noaptea-n cap sa ma duc la Bucuresti. Dupa amiaza sunt programata la un consult, asa ca daca sunt in oras, am zis sa ma duc sa si protestez. Stiti cumva de cand s-a deschis pasajul, dimineata mai e aglomeratie la intrare? N-am mai fost nevoita sa ajung la prima ora in Bucuresti dupa deschiderea pasajul si nu stiu la ce ora sa plec...

De ce nu faci analizele la Synevo? Mai e si Medicoverul in Ploiesti; astia sunt cei mai buni; si in Bucuresti mie toti astia mi-au fost recomandati...
Cand am fost eu ultima data la Bucuresti dimineata nu mai era asa aglomerat, depinde si in ce zona vrei sa ajungi.

ipup
06.12.2010, 12:30:51
Corect, asteptam cat mai multe info ( eu daca tot stau la domiciuliu si sapt viitoare asm timp sa invat).

Week-end frumos!!!

Andreea, nu am reusit s aajung si la targ ieri, am stat 4 ore a curs si baieteilor nu le-a convenit, au inceput sa se agite si ne-am intors direct acasa...

Prima parte a cursului a fost super, mi-a placut mult si i-a placut mai ales sotului:)

ipup
06.12.2010, 12:33:24
Eu am facut toate analizele in Ploiesti... primele le-am facut la gral. si urmatoarele la synevo.

va mai fi protestul daca a ramas 2 ani ?

andreear
06.12.2010, 12:35:08
Andreea, nu am reusit s aajung si la targ ieri, am stat 4 ore a curs si baieteilor nu le-a convenit, au inceput sa se agite si ne-am intors direct acasa...

Prima parte a cursului a fost super, mi-a placut mult si i-a placut mai ales sotului:)

Ma bucur ca v-a placut cursul, poate ajungem si noi la un astfelde curs la un moment dat.
Pupici pt baieti ca sa nu mai fie agitati!

strumf08
06.12.2010, 12:52:29
De ce nu faci analizele la Synevo? Mai e si Medicoverul in Ploiesti; astia sunt cei mai buni; si in Bucuresti mie toti astia mi-au fost recomandati...
Cand am fost eu ultima data la Bucuresti dimineata nu mai era asa aglomerat, depinde si in ce zona vrei sa ajungi.

La Synevo Ploiesti nu fac una din analize ci un profil, cealalta o fac doar in Bucuresti. La Medicover n-am intrebat (desi daca nici la Synevo si nici la Al Medica nu se fac, e posibil nici la ei, cred ca e ceva special, chiar mi-a zis tipa de la Synevo care mi-a recoltat ca mi-au fost dat muuulte analize de facut) oricum nu mai are rost pt ca ginecologul ma trimisese la Medlife, dar am zis sa scutesc un drum la Bucuresti, pe care oricum sunt nevoita sa-l fac.

strumf08
06.12.2010, 12:55:26
Eu am facut toate analizele in Ploiesti... primele le-am facut la gral. si urmatoarele la synevo.

In principiu da. A fost deja depusa cererea la primarie. Ideea e ca si daca se va lasa perioada de 2 ani, e posibil sa se plafoneze suma maxima mult prea mult (in jur de 1000, 1500 lei) si tot sunt dezavantajate exact cele care cotizeaza la greu. Oricum ar fi, eu sint acolo...Martie sa lipseasca din post ...:)):)):)):))

strumf08
06.12.2010, 13:00:09

Iti spusesem eu ca mi-a dat un pomelnic....Anticoagulantul lupic si ac anti-fosfolipidici, nu am gasit sa le fac aici. Si daca Synevo si Al Medica nu le fac, nu ma duc la orice cabinet...Cu Gral am avut ceva experiente neplacute cu un Papanicolau, asa ca nu vreau sa mai aud de ei...

olgutza26
06.12.2010, 13:22:50
Dana, daca mergi spre centru, nu mai chiar asa coada ca alte dati (bineinteles ca vei prinde de multe ori semaforul de la Piata Presei, dar pana in aeroport la Baneasa nu mai este ca acum cativa ani, omor. Daca mergi spre aviatorilor, e chiar si mai bine. Acum depinde si la ce ora vrei sa ajungi. Singura zi in care e cu adevarat nebunie e luni dimineata. eu faceam cam o ora si 45 pana la gara, in conditiile in care de obicei faceam cam 55 de minute

strumf08
06.12.2010, 13:47:18
Dana, daca mergi spre centru, nu mai chiar asa coada ca alte dati (bineinteles ca vei prinde de multe ori semaforul de la Piata Presei, dar pana in aeroport la Baneasa nu mai este ca acum cativa ani, omor. Daca mergi spre aviatorilor, e chiar si mai bine. Acum depinde si la ce ora vrei sa ajungi. Singura zi in care e cu adevarat nebunie e luni dimineata. eu faceam cam o ora si 45 pana la gara, in conditiile in care de obicei faceam cam 55 de minute

Multumesc mult. Ar trebui sa ajung pana in 8 sau 8.15 pe Calea Grivitei sau pe Drumul Taberei...Inca nu m-am hotarat...Cred ca totusi in Drumul Taberei, mi se pare mai drept, probabil pt ca-l utilizez cel mai des din Bucuresti...

andreear
06.12.2010, 15:13:06
Iti spusesem eu ca mi-a dat un pomelnic....Anticoagulantul lupic si ac anti-fosfolipidici, nu am gasit sa le fac aici. Si daca Synevo si Al Medica nu le fac, nu ma duc la orice cabinet...Cu Gral am avut ceva experiente neplacute cu un Papanicolau, asa ca nu vreau sa mai aud de ei...

Dar de ce t-a dat analizle astea??? La ce medic mergi? Sper sa nu ai nici o problema, sanatate multa!

strumf08
06.12.2010, 15:24:50
Dar de ce t-a dat analizle astea??? La ce medic mergi? Sper sa nu ai nici o problema, sanatate multa!

Habar n-am de ce mi le-a dat...Nu avea de unde sa stie ca am sau nu probleme...Cred ca asa da din start, sa fie sigur. Apropo de Medicover, am sunat de curiozitate sa vad daca fac acele analize, habar n-a avut sa-mi spuna tipa de la receptie (presupun ca ea a raspuns), a zis sa-i las numarul de telefon, dar nu m-a sunat nimeni....poate mai tarziu, desi nu cred.

ipup
06.12.2010, 15:41:42
Habar n-am de ce mi le-a dat...Nu avea de unde sa stie ca am sau nu probleme...Cred ca asa da din start, sa fie sigur. Apropo de Medicover, am sunat de curiozitate sa vad daca fac acele analize, habar n-a avut sa-mi spuna tipa de la receptie (presupun ca ea a raspuns), a zis sa-i las numarul de telefon, dar nu m-a sunat nimeni....poate mai tarziu, desi nu cred.
Intr-adevar, ciudatel drul cu atatea analize... mai ales ca le repeti pe la sfarsitul sarcinii.

Succes si sa iti iasa toate analize bune!

strumf08
06.12.2010, 15:45:34
Intr-adevar, ciudatel drul cu atatea analize... mai ales ca le repeti pe la sfarsitul sarcinii.

Succes si sa iti iasa toate analize bune!

Ciudat sau nu, oricum in alte circumstante nu le-as fi facut...Asa ca mai bine ca mi le-a dat. De-abia astept rezultatele. Miercuri le am pe cele de la Synevo, dar fiind pe drumuri si nu le pot verifica sa vad daca sunt sau nu in limite...:-<

strumf08
06.12.2010, 15:54:00
Va doresc o dupa-amiaza cat mai placuta si petrecere frumoasa celor care aveti sarbatoriti!<:-P

andreear
06.12.2010, 16:06:18
Ciudat sau nu, oricum in alte circumstante nu le-as fi facut...Asa ca mai bine ca mi le-a dat. De-abia astept rezultatele. Miercuri le am pe cele de la Synevo, dar fiind pe drumuri si nu le pot verifica sa vad daca sunt sau nu in limite...:-<
Cei de la Synevo iti indica pe rezultate si valorile normale, asa ca iti va fi usor sa le identifici ( oricum sunt sigura ca toate analizele iti sunt bune). La ce medic mergi?

ipup
06.12.2010, 16:08:55
O dupa masa placuta!

pupici

andreear
06.12.2010, 16:13:30
Seara frumoasa tuturor!

Pupici!:*:*:*

andreear
07.12.2010, 08:03:06
Buna dimineata!!! Sa aveti o zi usoara!

ipup
07.12.2010, 08:20:37
Buna dimineata!!! Sa aveti o zi usoara!
Buna dimineata!!

Multumim , la fel!! se pare ca astazi a rasarit si soarele dupa indelungi absente:) sper sa stea toata ziua;-)

pupici

andreear
07.12.2010, 09:03:11
Buna dimineata!!

Multumim , la fel!! se pare ca astazi a rasarit si soarele dupa indelungi absente:) sper sa stea toata ziua;-)

pupici

Chiar ma uitam la TV ( doar sunt in concediu medical si ma plictisesc acasa ) si ziceau ca de vineri vine zapada, frig...iarna!!! Speram sa mai dureze putin timpul asta, sa avem de Craciun si Anul Nou zapada!

strumf08
07.12.2010, 09:17:15
Cei de la Synevo iti indica pe rezultate si valorile normale, asa ca iti va fi usor sa le identifici ( oricum sunt sigura ca toate analizele iti sunt bune). La ce medic mergi?

La Isreb Nayel.

strumf08
07.12.2010, 09:18:05
Chiar ma uitam la TV ( doar sunt in concediu medical si ma plictisesc acasa ) si ziceau ca de vineri vine zapada, frig...iarna!!! Speram sa mai dureze putin timpul asta, sa avem de Craciun si Anul Nou zapada!

Neata!
Si eu sper sa fie zapada doar de sarbatori, nu ca anul trecut, fix atunci nu a fost.

strumf08
07.12.2010, 09:19:00
Iar s-a revenit la CIC de 1 an :)):)):)):)):)). Clar ca cineva acolo la Bucuresti nu e in toate mintile, la cat se razgandeste....

ipup
07.12.2010, 09:21:05
Neata!
Si eu sper sa fie zapada doar de sarbatori, nu ca anul trecut, fix atunci nu a fost.
Neata!

Meteorologii sunt optimisti, cica vom avea o iarna nu f friguroasa dar cu multa zapada, acum depinde unde va fi zapada:)
mie imi place mult zapada, insa anul asta nu voi putea merge pe partie ;)) sa ma dau cu fundul de zapada:))

ipup
07.12.2010, 09:25:49
Iar s-a revenit la CIC de 1 an :)):)):)):)):)). Clar ca cineva acolo la Bucuresti nu e in toate mintile, la cat se razgandeste....

Domnului presedinte al Romaniei nu ii convine hotararea luata de Coalitie. Vom vedea ce le mai trece prin cap... mai ales Elenei de la turism:" nu stiu cum e sa ai un copil, dar daca as avea unul in mod sigur NU as putea sta departe de munca mai mult de cateva luni".... te ia cu groaza vorbele scoase de femeia asta.

strumf08
07.12.2010, 09:47:50
Domnului presedinte al Romaniei nu ii convine hotararea luata de Coalitie. Vom vedea ce le mai trece prin cap... mai ales Elenei de la turism:" nu stiu cum e sa ai un copil, dar daca as avea unul in mod sigur NU as putea sta departe de munca mai mult de cateva luni".... te ia cu groaza vorbele scoase de femeia asta.

Am vazut-o si eu pe una de la PDL, saptamana trecuta pe TVR1, tot ineptii de genul acela debita. Dar cand pleci in delegatii pe 800.000 euro sau usd (nici nu mai conteaza), debitezi tot ce trebuie ca sa sustii o prostie.

andreear
07.12.2010, 10:16:48
Am vazut-o si eu pe una de la PDL, saptamana trecuta pe TVR1, tot ineptii de genul acela debita. Dar cand pleci in delegatii pe 800.000 euro sau usd (nici nu mai conteaza), debitezi tot ce trebuie ca sa sustii o prostie.

Eu din cauza asta nu ma mai uit la TV, ma apuca dracii cand ii vad pe astia cu cata nesimtire afirma astfel de lucruri!!! Cica au un program special pt 2011 pt cresterea natalitatii...nu zau!

andreear
07.12.2010, 10:18:12
Neata!

Meteorologii sunt optimisti, cica vom avea o iarna nu f friguroasa dar cu multa zapada, acum depinde unde va fi zapada:)
mie imi place mult zapada, insa anul asta nu voi putea merge pe partie ;)) sa ma dau cu fundul de zapada:))

Eu vroiam sa merg la patinoar, sa ma dau cu sania etc. Anul asta se pare ca sarim peste aventurile astea!

olgutza26
07.12.2010, 10:59:41
Neata si de la Bucuresti! e asa frumos afara.... vreau la plimbare :D sa nu le spuneti studentilor ca nu am chef de ei :)
Am citit si eu chestia cu concediul maternal si cu ce a zis Udrea. Eu am niste prietene care chiar au stat acasa doar 4 luni, asa ca nu ma mai mira nimic (sa astepti cu nerabdare sa revii la serviciu).[-X

strumf08
07.12.2010, 11:29:34
Neata si de la Bucuresti! e asa frumos afara.... vreau la plimbare :D sa nu le spuneti studentilor ca nu am chef de ei :)
Am citit si eu chestia cu concediul maternal si cu ce a zis Udrea. Eu am niste prietene care chiar au stat acasa doar 4 luni, asa ca nu ma mai mira nimic (sa astepti cu nerabdare sa revii la serviciu).[-X

Maine daca ai liber pe la 11, poate ne vedem in fata Palatului Victoria. Eu sunt pe baricade sa protestez. Referitor la prietenele tale, poate si-au lasat copii cu mamele sau soacrele si nici nu alaptau...Desi cred ca e tare greu si nu stiu cat de sanatos pt copil, daca ai nevoie de bani neaparat si solutii, presupun ca te intorci la munca.

voiculita
07.12.2010, 12:17:22

Salutare fetele ..pupici de la noi!>:D<:*
Ce sa zic de vorbele d-nei Udrea..s-a gasit sa vorbeasca si ea,o femeie care nu stie ce inseamna sa fii gravida,sa ai un copil mic sa te trezesti zi de zi la 6-7 dimineata sa stai pana la 2-3 noaptea treaza,sa stai zi de zi sa faci mancare,sa stai cu bebele non-stop sai grija de el sa nu ii lipseasca nimic..cand o sa aibe un copil atunci sa se gandeasca ce vorbe scoate pe gura. Da mersi si eu daca as avea salariul care il are as reveni in cateva luni la munca.Dar as prefera mai degraba sa stau cu,copilul acasa...poate cand or iesi ai mei la pensie peste vreo 10 ani sa mai fac un copil ..acu sper sa faca si ei ceva cu legea bonelor daca au luat decizia asta cu indemnizatia de 1 an..eu ma pun in locul viitoarei mamici care va naste in 2011,dupa 1 an ce fac..parintii lucreaza,socrii la fel..ce faci? loc la cresa nu e ca se stie cum sta treaba cu locurile la cresa..prin urmare ce optiune ai dupa 1 an cand nu ai cu cine lasa copilul,eu la asta ma gandesc

olgutza26
07.12.2010, 12:53:56
Maine daca ai liber pe la 11, poate ne vedem in fata Palatului Victoria. Eu sunt pe baricade sa protestez. Referitor la prietenele tale, poate si-au lasat copii cu mamele sau soacrele si nici nu alaptau...Desi cred ca e tare greu si nu stiu cat de sanatos pt copil, daca ai nevoie de bani neaparat si solutii, presupun ca te intorci la munca.
draguta, maine am ore la 11; mi-ar fi placut sa ne vedem, dar poate ne vedem prin Ploiesti.

strumf08
07.12.2010, 13:41:08
Salutare fetele ..pupici de la noi!>:D<:*
Ce sa zic de vorbele d-nei Udrea..s-a gasit sa vorbeasca si ea,o femeie care nu stie ce inseamna sa fii gravida,sa ai un copil mic sa te trezesti zi de zi la 6-7 dimineata sa stai pana la 2-3 noaptea treaza,sa stai zi de zi sa faci mancare,sa stai cu bebele non-stop sai grija de el sa nu ii lipseasca nimic..cand o sa aibe un copil atunci sa se gandeasca ce vorbe scoate pe gura. Da mersi si eu daca as avea salariul care il are as reveni in cateva luni la munca.Dar as prefera mai degraba sa stau cu,copilul acasa...poate cand or iesi ai mei la pensie peste vreo 10 ani sa mai fac un copil ..acu sper sa faca si ei ceva cu legea bonelor daca au luat decizia asta cu indemnizatia de 1 an..eu ma pun in locul viitoarei mamici care va naste in 2011,dupa 1 an ce fac..parintii lucreaza,socrii la fel..ce faci? loc la cresa nu e ca se stie cum sta treaba cu locurile la cresa..prin urmare ce optiune ai dupa 1 an cand nu ai cu cine lasa copilul,eu la asta ma gandesc

S-a stabilit in felul urmator: 1 an cu 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni (deci probabil, n-am inteles exact, cum era inainte de diminuare) si 1 an fara indemnizatie, cu garantarea locului de munca. Sau mai simplu: 1 an cu bani, altul fara....

andreear
07.12.2010, 17:16:58
S-a stabilit in felul urmator: 1 an cu 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni (deci probabil, n-am inteles exact, cum era inainte de diminuare) si 1 an fara indemnizatie, cu garantarea locului de munca. Sau mai simplu: 1 an cu bani, altul fara....

Asa am inteles si eu!
Strumf mult succes maine!

strumf08
07.12.2010, 20:31:39
Asa am inteles si eu!
Strumf mult succes maine!

Muk=ltumesc mult! >:D<

ipup
07.12.2010, 21:37:45
Dana, succes, vezi sa nu te aresteze:)

Chiar asa, Olgutza, cand ajungi in Ploiesti, ne e dor de tine... poate ne mai vedem asa odata toate inainte de sarbatori...

Noapte buna!!!

andreear
08.12.2010, 08:12:40
Dana, succes, vezi sa nu te aresteze:)

Chiar asa, Olgutza, cand ajungi in Ploiesti, ne e dor de tine... poate ne mai vedem asa odata toate inainte de sarbatori...

Noapte buna!!!

Neata! Si eu mi-as dori sa ne vedem inainte de Sarbatori!

Sa aveti o zi frumoasa!

ipup
08.12.2010, 08:20:31
Neata! Si eu mi-as dori sa ne vedem inainte de Sarbatori!

Sa aveti o zi frumoasa!

Neata! Multumim si tu la fel sa te odihnesti!!

Poate cu putin noroc termin astazi saptamana (colegii mei pleaca la Christmas party maine si se intorc vineri dupa masa, eu cu burtica raman in Ploiesti:) )

Pupici

olgutza26
08.12.2010, 10:05:25
Neata si de la Bucuresti! eu s-ar putea sa vin in week-end in Ploiesti. Daca tot ziceati de vazut inainte de sarbatori, poate ca asta este ocazia cea mai potrivita :D >:D<
Pupici la burtici pentru bebei!

ipup
08.12.2010, 10:20:12
Neata si de la Bucuresti! eu s-ar putea sa vin in week-end in Ploiesti. Daca tot ziceati de vazut inainte de sarbatori, poate ca asta este ocazia cea mai potrivita :D >:D<
Pupici la burtici pentru bebei!

Super!!
Desi am cate ceva de facut in week-end, o sa imi fac timp sa ma vad cu voi:*
Cand, unde?;))
Sa vedem Dana ce zice?

olgutza26
08.12.2010, 11:14:57
Super!!
Desi am cate ceva de facut in week-end, o sa imi fac timp sa ma vad cu voi:*
Cand, unde?;))
Sa vedem Dana ce zice?
pai in principiu vineri sau sambata. stabilim detaliile pe parcurs

andreear
08.12.2010, 12:24:04
pai in principiu vineri sau sambata. stabilim detaliile pe parcurs

Normal, tu vii cand sunt eu plecata >:P. S-ar putea sa plec de maine seara la tara ca face mama parastas dar va doresc voua petrecere frumoasa daca va vedeti.

ipup
08.12.2010, 13:22:36
Normal, tu vii cand sunt eu plecata >:P. S-ar putea sa plec de maine seara la tara ca face mama parastas dar va doresc voua petrecere frumoasa daca va vedeti.

Pleci departe? nu te intorci sambata seara? ca si de tine ne e dor sa te vedem:*:*:*

andreear
08.12.2010, 15:25:03
Pleci departe? nu te intorci sambata seara? ca si de tine ne e dor sa te vedem:*:*:*

Nu, sambata e parastasul si plec maien seara sau vineri dimineata si ma intorc duminica; poate noi cele din Ploiesti reusim sa ne vedem saptamana viitoare, in cursul saptamanii! Mi-ar fi placut sa ne vedem dar...asta e situatia!>:D<

strumf08
08.12.2010, 19:01:50
Buna seara! Va scriu de acasa si nu dupa gratii =))....Eu nu pot ajunge la intalnire, am serile ocupate din plin, cel putin de maine pana duminica.

andreear
09.12.2010, 06:57:37
Buna seara! Va scriu de acasa si nu dupa gratii =))....Eu nu pot ajunge la intalnire, am serile ocupate din plin, cel putin de maine pana duminica.

Ai scapat... de data asta:D! Cum a fost? Saptamana viitoare cum stai cu programul?

olgutza26
09.12.2010, 08:32:40
Buna dimineata si de la Bucuresti! O zi usoara si insorita! >:D<

ipup
09.12.2010, 08:50:15

Buna dimineata!!

Ne bucuram ca esti acasa:*

Pacat ca nu poti ajunge la intalnire...
Olgutza: ai nr meu cand ai chef dai un apel si iesim.

Pupici

andreear
09.12.2010, 10:28:44
Buna dimineata!!

Ne bucuram ca esti acasa:*

Pacat ca nu poti ajunge la intalnire...
Olgutza: ai nr meu cand ai chef dai un apel si iesim.

Pupici
Imi pare rau ca nu va vad, imi este dor de voi dar sper ca pina in Craciun sa n "potrivim" la program si sa bem un suc impreuna. Pupici.

strumf08
09.12.2010, 13:41:36
Ai scapat... de data asta:D! Cum a fost? Saptamana viitoare cum stai cu programul?

A fost ok. Am stat pe o banca vreo ora, cam asa am protestat eu :)):)):)):)), cele cu copii sau burti la vedere se agitau, dadeau interivuri....Nu e genul meu. In principiu, saptamana viitoare, sunt libera. Bine ar fi sa stabilim, daca vreti de pe acum, sa stiu ca este stabilit, altfel poate aparea oricand ceva.

ipup
10.12.2010, 08:58:24
Buna dimineata!!

Eu sunt libera oricand :D
Astept detaliile intalnirii.

Pupici

andreear
13.12.2010, 08:56:19
Buna dimineata,

Sa aveti o saptamana usoara! Pupici!

ipup
13.12.2010, 09:02:01
Buna dimineata,

Sa aveti o saptamana usoara! Pupici!

Buna dimineata!!!
O saptamana usoara si tie, in caz ca te-ai intors la munca...

Va pup!!

olgutza26
13.12.2010, 11:18:45
Neata si de la bucuresti! Scuze Ionela ca nu am sunat, dar am avut o groaza de treburi de rezolvat si seara, cand am ajuns acasa, am avut probleme si cu centrala termica (adica nu mai functiona). Lasam pe o alta data.

ipup
13.12.2010, 11:33:01
Neata si de la bucuresti! Scuze Ionela ca nu am sunat, dar am avut o groaza de treburi de rezolvat si seara, cand am ajuns acasa, am avut probleme si cu centrala termica (adica nu mai functiona). Lasam pe o alta data.
Nu e problema.
Sincer am fost busy busy... am "taiat" porcul week-end. Dar daca ma sunai ieseam:D ca mai fugeam de acasa:)) Sper ca nu ai facut frigul...
Sigur ca ramane pe alta data.
pup

andreear
13.12.2010, 15:31:38
Buna dimineata!!!
O saptamana usoara si tie, in caz ca te-ai intors la munca...

Va pup!!

Din pacate m-am intors:((..dar asta e ; rezist 2 saptamani!

ipup
14.12.2010, 08:26:26
Buna dimineata!!!

A nins a nins.... cativa fulgi:)
Ce faceti voi intr-o dimineata de marti... slava Domnului ca a fost ieri 13:-";))

Pupici

strumf08
14.12.2010, 09:57:20
Buna dimineata!!!

Ce faceti voi intr-o dimineata de marti... slava Domnului ca a fost ieri 13:-";))

Pupici

Neata!
Eu recuperez cel putin aici, pt ca pe mail s-au strans vreo 150 necitite, deja la serviciu a inceput nebuneala de sfarsit de an. Sper sa se termine cat mai repede si usor. O zi frumoasa!

olgutza26
14.12.2010, 10:56:27
Neata si de la Bucuresti! O zi usoara va doresc >:D<

andreear
14.12.2010, 17:07:16
Buna dimineata!!!

Pupici

Salut!

E doar marti iar eu sunt moarta de oboseala, m-am saturat de servici vreau concediu :((.

Ionela, cand te-ai programat la cezariana?

Pupici!

ipup
15.12.2010, 08:58:25
Buna dimineata tuturor!!
Chiar daca e miercuri... sa aveti o zi scurta!!!;))

Salut!

E doar marti iar eu sunt moarta de oboseala, m-am saturat de servici vreau concediu :((.

Ionela, cand te-ai programat la cezariana?

Pupici!
Te inteleg perfect... si eu abia astept concediu.
La clinica Eva sunt programata pe 25 martie, asta in caz ca ajung:-" pt ca dr de acolo mi*a zis ca sunt foarte mari sansele sa nasc mai inainte.
Iar la Ploiesti, astazi ma duc sa ma programez, sa vb cu Boeru...

pupici

andreear
15.12.2010, 09:33:53
Buna dimineata tuturor!!
Chiar daca e miercuri... sa aveti o zi scurta!!!;))

Te inteleg perfect... si eu abia astept concediu.
La clinica Eva sunt programata pe 25 martie, asta in caz ca ajung:-" pt ca dr de acolo mi*a zis ca sunt foarte mari sansele sa nasc mai inainte.
Iar la Ploiesti, astazi ma duc sa ma programez, sa vb cu Boeru...

pupici

Succes azi!

Sa aveti o zi frumoasa! PE mine ma asteapta alta zi criminala :((

andreear
17.12.2010, 09:59:42
Neata!!!!

Sa aveti o zi frumoasa!

ipup
17.12.2010, 10:26:32
Neata!!!!

Sa aveti o zi frumoasa!
Buna dimineata!!!

Multumim , o zi scurta si frumoasa si tie!!
Am fost la Boeru sa vb cu el... nu a vrut sa ma programeze:)) a zis ca putem fixa cezariana si cu 2 zile inainte... dupa ce trec de cele 38 de saptamani;)) asa ca deocamdata suntem pe lista de asteptare=))

Tu ce faci? ai fixat ceva la Eva?

andreear
17.12.2010, 10:46:35
Buna dimineata!!!

Multumim , o zi scurta si frumoasa si tie!!
Am fost la Boeru sa vb cu el... nu a vrut sa ma programeze:)) a zis ca putem fixa cezariana si cu 2 zile inainte... dupa ce trec de cele 38 de saptamani;)) asa ca deocamdata suntem pe lista de asteptare=))

Tu ce faci? ai fixat ceva la Eva?

Salut! Merg joi pe 23 la Eva si fac programarea, de abia astept sa imi vad pitica ca a trecut ceva timp de la ultima eco iar acum e f activa, cred ca ii place zapada ;-). Boeru stie ca mergi si la Brasov??? Pupici!

ipup
17.12.2010, 11:09:18
Salut! Merg joi pe 23 la Eva si fac programarea, de abia astept sa imi vad pitica ca a trecut ceva timp de la ultima eco iar acum e f activa, cred ca ii place zapada ;-). Boeru stie ca mergi si la Brasov??? Pupici!
Eu am renuntat la Eva... dr de acolo m-a sfatuit sa nasc la Ploiesti, din cauza ca sunt gemeni si s-ar putea sa nasc mai devreme ceea ce nu prea ma avantajeaza. La ei daca bebele se naste sub 38 sapt este considerat prematur si tratamentul costa 1000 ron/zi/copil, la mine sunt doi...:-"(2x1.000x14 zile=.... asta e un ex de calcul facut de dr de acolo).
Si mai pastrez legatura cu dr de la Eva si inca nu anulez data cezarienii, dar Boeru e dr principal.
Si la Ploiesti poate veni toata lumea sa ma vada, la brasov voi fi izolata... si am vb si cu boeru despre asta, a zis ca se "rezolva" cu bine si la Ploiesti...;))

andreear
17.12.2010, 11:41:08
Eu am renuntat la Eva... dr de acolo m-a sfatuit sa nasc la Ploiesti, din cauza ca sunt gemeni si s-ar putea sa nasc mai devreme ceea ce nu prea ma avantajeaza. La ei daca bebele se naste sub 38 sapt este considerat prematur si tratamentul costa 1000 ron/zi/copil, la mine sunt doi...:-"(2x1.000x14 zile=.... asta e un ex de calcul facut de dr de acolo).
Si mai pastrez legatura cu dr de la Eva si inca nu anulez data cezarienii, dar Boeru e dr principal.
Si la Ploiesti poate veni toata lumea sa ma vada, la brasov voi fi izolata... si am vb si cu boeru despre asta, a zis ca se "rezolva" cu bine si la Ploiesti...;))

Am inteles. Eu sper sa fie baieti cuminti si sa se nasca la termen. Important e sa faci ceea ce e mai bine pt toti trei. Pupici.

ipup
17.12.2010, 12:08:57
Am inteles. Eu sper sa fie baieti cuminti si sa se nasca la termen. Important e sa faci ceea ce e mai bine pt toti trei. Pupici.
Multumesc si eu sper... Sa ai grija si tu de printesica si sa fie sanatoasa!
pupici

anca_toader
17.12.2010, 20:06:47
Multumesc si eu sper... Sa ai grija si tu de printesica si sa fie sanatoasa!
pupici

Ai incredere in Boeru, e un dr super.

andreear
18.12.2010, 09:04:00
Neata! Sa aveti un week-end frumos!
Noi azi vrem sa luam bradut si sa ne "imbracam" casuta de Craciun!:*:*:*

ipup
20.12.2010, 08:54:04
Buna dimineata!!

Si noi ne-am cumparat bradutul ieri, dar nu ma reusit sa il si impodobim... urmeaza in seara asta. Doar ca mai trebuie sa mutam mobila un pic;)) sa intre si bradul...
Voi ce mai faceti?
Cand luati concediul?
Pupici

olgutza26
20.12.2010, 10:46:02
Neata si de la Bucuresti! Prima zi de concediu este pentru mine 24 decembrie (chair daca nu vin studentii la facultate, eu tot trebuie sa ma prezint). Sper totusi sa vin de miercuri seara sau cel tarziu joi dimineata. Ca daca nu e nici picior de student, poate se indura sefu si imi da voie sa nu vin.

ipup
20.12.2010, 11:49:22
Neata si de la Bucuresti! Prima zi de concediu este pentru mine 24 decembrie (chair daca nu vin studentii la facultate, eu tot trebuie sa ma prezint). Sper totusi sa vin de miercuri seara sau cel tarziu joi dimineata. Ca daca nu e nici picior de student, poate se indura sefu si imi da voie sa nu vin.
Dar macar ai dupa Craciun? ai cat au si studentii, 2 saptamani?
pupici

andreear
21.12.2010, 09:54:16
Neata!

Ce mai afceti? Cum stati cu pregatirile de Craciun? CAdouri ati luat?
Eu inca muncesc, in concediu intru saptamana viitoare doar ( dar tot e bine).
Ionela, ce iti fac baietii?
Pupici!

ipup
21.12.2010, 10:09:08
Neata!

Ce mai afceti? Cum stati cu pregatirile de Craciun? CAdouri ati luat?
Eu inca muncesc, in concediu intru saptamana viitoare doar ( dar tot e bine).
Ionela, ce iti fac baietii?
Pupici!
Neata!!
Si eu inca la munca, pana maine:D...
Am impodobit bradul aseara, astazi mergem dupa ultimele cadouri, adica ale noastre;;)
Baietii stau bine... mananca, dorm si se joacao:-) am mai avut o criza de ameteala duminica in real, dar a trecut repede:-B
Tu cum te mai simti? Fetita ta cum ce mai zice?:*

andreear
21.12.2010, 17:07:47
Neata!!
Si eu inca la munca, pana maine:D...
Am impodobit bradul aseara, astazi mergem dupa ultimele cadouri, adica ale noastre;;)
Baietii stau bine... mananca, dorm si se joacao:-) am mai avut o criza de ameteala duminica in real, dar a trecut repede:-B
Tu cum te mai simti? Fetita ta cum ce mai zice?:*
Ce bine ca intri in concediu....spor la cumparaturi! Pt tine trebuie un cadou mare si consistent ( doar ai doi baieti la purtator) !
Si eu mai am momente de astea, de exemplu acum ma simt f ametita, obosita...sper sa treaca repede starea asta ca vom avea ceva musafiri diseara!
Pitica mea se joaca in voie in burtica si din cand in cand mai ma baga si pe mine in seama cu cate un pumnulet, picior etc. Mergem joi la Brasov si de abia astept sa o vad!
Pupici.

Strumf pe unde umbla? Nu a mai dat nici un semn.....

ipup
22.12.2010, 08:48:01
Buna dimineata!
Astazi intru in concediu pt 2 saptamani:)

O zi scurta si frumoasa si voua!!!

intr-adevar, Strumf cred ca e prinsa rau cu munca...

Pupici

strumf08
22.12.2010, 09:58:47
Neata! Aveti perfecta dreptate. Am avut extrem de multa treaba si vroiam sa intru in concediu linistita dpdv al serviciului, ca atare nici macar mail-ul nu l-am deschis (decat pe cel de serv). In rest sunt bine multumesc, am luat brad, decoratiuni (Ipup iti spusesem ca vreau sa-l fac argintiu cu albastru, pt ca vazusem in Brico si mi-a placut cum arata, dar de-abia ieri m-am prins ca voi fi in trend cu bradul anul acesta;;), aceasta e combinatia care se poarta, daca putem vorbi de asa ceva in legatura cu decoratiunile pt Craciun). Mai am nevoie de ceva beteala argintie, cea albastra nu ma incanta iar la Brico, de unde am luat bradul si decoratiunile nu mai aveau. Cadouri am luat anul aceasta din timp, sa evit aglomeratia si agitatia, deja nu-mi mai prieste...Am obosit de cata inghesuiala incepe sa fie prin magazine....
Ieri mi-am luat colanti si o rochie, aceasta va fi tinuta de concediu, colanti + pulover/rochie, pentru ca nu are sens sa-mi iau pantaloni sau blugi speciali, e posibil sa ma mai ingras pana cand incep serviciul, desi lucru foarte ciudat: pantalonii nu-i mai pot incheia la ultimul nasture, fustele ma strang de vreo luna si jumatate, dar pe cantar nu se vede. Burta a crescut vizibil, poate nu uterul, burta de la cata paine bag in mine, cred ca in toata viata mea n-am mancat atata paine, dar nu mai pot manca nimic fara...Voi v-ati cumparat cantar special pt aceasta perioada?Eu am la bunicul, ma gandeam sa il imprumut, dar pe urma mi-am dat seama ca ai nevoie si pentru copil, parca...#-o

Voi ce mai faceti?

strumf08
22.12.2010, 10:03:51
Am scris un post cat pt toata perioada de absenta :)):)):)):)):)).
Eu intru in concediu de azi si pana pe 10, e posibil sa mai vin la serviciu pana atunci, desi pe mine nu ma incanta ideea :-<....Sa vedem daca ma cheama seful, asa imi spusese inainte sa afle de starea mea. Nu stiu de ce ar avea nevoie de mine (:| si anul trecut tot pe 10 am inceput si n-a fost nicio problema.

ipup
22.12.2010, 10:24:29
Bine ai revenit Strumf!!

Poate nu mai e nevoie de tine la serviciu zilele astea si stai si tu acasa linistita;)

Cantarul tau e diferit de cel pt bebe, eu aveam cantar si inainte, la mine se vede si pe cantar si acum si la corp surplusul de kg:))
Luni am facut si noi bradul, albastru cu argintiu, sau mai bine zis argintiu cu albastru:)) tot de la bricostore l-am cumparat:) iar decoratiunile din real.
si eu ma impac cel mai bine cu colanti si rochita/pulover:) eu mi-am luat cateva hainute speciale, dar unele deja nu ma mai ajung;;) a inceput sa imi "explodeze" burtica;;)

Pupici

bichonelmic
22.12.2010, 23:13:36
Ce magazine cu rochii de mireasa si accesorii gasim pe la noi?De unde va cumparati rochita de mireasa?

andreear
23.12.2010, 07:41:06
Bine ai revenit Strumf!!

Poate nu mai e nevoie de tine la serviciu zilele astea si stai si tu acasa linistita;)

Cantarul tau e diferit de cel pt bebe, eu aveam cantar si inainte, la mine se vede si pe cantar si acum si la corp surplusul de kg:))
Luni am facut si noi bradul, albastru cu argintiu, sau mai bine zis argintiu cu albastru:)) tot de la bricostore l-am cumparat:) iar decoratiunile din real.
si eu ma impac cel mai bine cu colanti si rochita/pulover:) eu mi-am luat cateva hainute speciale, dar unele deja nu ma mai ajung;;) a inceput sa imi "explodeze" burtica;;)

Pupici

Neata!

Si noi tot albastru cu argintiu am facut bradul ( nu stiam ca e in trend :))).
Eu mi-am luat cva hainute de graviduta ( nu ma mai incapeau pantalonii de la costume si atunci a trebuit sa imi iau unii speciali), mi-am luat si o salopta deocamdata. Si mie a incepu sa imi creasca serios burta asa ca va trebui sa mai fac ceva investitii in haine!

Sa avei o zi frumoasa!

Pupici!

andreear
23.12.2010, 07:42:02
Ce magazine cu rochii de mireasa si accesorii gasim pe la noi?De unde va cumparati rochita de mireasa?

Aici gasesti mai multe info : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3940 . Succes!

andreear
24.12.2010, 17:14:38
Sa aveti parte de sarbatori minunate alaturi de cei dragi!

Craciun Fericit!!!

bichonelmic
24.12.2010, 22:54:19
Sarbatori fericite si numai bucurii(*)<:-P

ingerashu
24.12.2010, 23:46:08
Craciun fericit!

olgutza26
26.12.2010, 10:45:19
Sarbatori fericite pline de liniste si bucurie! Sper ca ati fost cuminti si ati primit cadouri multe de la Mos si voi si cei dragi!

>:D<

soareiuliant
27.12.2010, 13:27:40
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si un an nou mai bun si mai imbelsugat.La Multi Ani!!!!!!!!!

bichonelmic
28.12.2010, 20:43:05
Mi-am gasit rochia de mireasa !!! Este din colectia 2011 de la Maya fashion modelul M08.11 .Sper sa fie la fel de frumoasa si in realitate . Si i-mi mai place si M15.11 si asta e faina .Revin cu poze.\:D/

bichonelmic
28.12.2010, 21:05:57
Mi-am gasit rochia de mireasa !!! Este din colectia 2011 de la Maya fashion modelul M08.11 .Sper sa fie la fel de frumoasa si in realitate . Si i-mi mai place si M15.11 si asta e faina .Revin cu poze.\:D/
Nu reusesc sa copiez de pe site .i-mi pare rau[-(

ipup
29.12.2010, 23:05:45
Buna fetelor!!
Credeam ca nu va vad pe aici in perioada asta...;))
Sper ca ati avut Craciunul asa cum v-ati dorit si Anul Nou sa fie asa cum va doriti<:-P
Pupici

ipup
29.12.2010, 23:06:51
Nu reusesc sa copiez de pe site .i-mi pare rau[-(
Ma bucur ca ti-ai gasit rochita dorita;;), poate ne atasezi pozici de la proba daca de pe site nu poti=D>

andreear
03.01.2011, 10:55:26
LA MULTI ANI!!!

Sa aveti un an minunat!

olgutza26
03.01.2011, 10:56:46
Buna dimineata de la Bucuresti! La multi ani (cu un pic de intarziere)! un an asa cum vi-l doriti, plin de impliniri si momente placute!

ipup
03.01.2011, 13:07:35
Buna fetelor!!

Un An Nou cat mai bun si vesel sa aveti!!!

Ati inceput serviciul, gata?

pupici

olgutza26
03.01.2011, 15:21:09
eu da. am ore incepand de azi dimineata cu ora 9. nu imi venea sa cred cand am auzit alarma sunand de dimineata (mai ales ca in ultimele zile m-am trezit numai in jur de 12 :D )

ipup
03.01.2011, 18:38:01
eu da. am ore incepand de azi dimineata cu ora 9. nu imi venea sa cred cand am auzit alarma sunand de dimineata (mai ales ca in ultimele zile m-am trezit numai in jur de 12 :D )
te compatimesc... dar mai am si eu un pic si incep:)
apoi mai am stau un pic la servici si intru in prenatal;;)

pupici

andreear
03.01.2011, 18:45:04
te compatimesc... dar mai am si eu un pic si incep:)
apoi mai am stau un pic la servici si intru in prenatal;;)

pupici
Si eu am inceput azi...din pacate!
Cand intri in prenatal? Cum te mai simti?

ipup
03.01.2011, 18:48:19
Si eu am inceput azi...din pacate!
Cand intri in prenatal? Cum te mai simti?
Ma simt bine deocamdata:D, am facut greva foamei de sarbatori:)) m-am abtinut sa mananc ;;)

Luna asta o sa intru in prenatal... mai stau vreo 2 saptamani, pentru a recruta o inlocuitoare:> , dar pe 21 maxim intru in prenatal.
Tu? Ce mai face printesica? balet?;;) ai mei sunt "ingrozitori" de activi;;)

andreear
03.01.2011, 18:55:38
Ma simt bine deocamdata:D, am facut greva foamei de sarbatori:)) m-am abtinut sa mananc ;;)

Luna asta o sa intru in prenatal... mai stau vreo 2 saptamani, pentru a recruta o inlocuitoare:> , dar pe 21 maxim intru in prenatal.
Tu? Ce mai face printesica? balet?;;) ai mei sunt "ingrozitori" de activi;;)
Eu o sa intru de la 1feb in concediu, de abia astept! Pitica etse f bine, "danseaza" zilnic, cred c a are mai multa energie decat mine :D
Cand ne vedem si noi sa ne laudam cu burticile?

ipup
03.01.2011, 21:07:24
Eu o sa intru de la 1feb in concediu, de abia astept! Pitica etse f bine, "danseaza" zilnic, cred c a are mai multa energie decat mine :D
Cand ne vedem si noi sa ne laudam cu burticile?
da... in mod clar au mai multa energie ca noi:)), ii facem dansatori;;)
Din partea mea ne putem vedea oricand, daca e incepand cu saptamana viitoare e si mai bineo:-)
Poate reuseste si Dana;;)

andreear
04.01.2011, 08:52:25
da... in mod clar au mai multa energie ca noi:)), ii facem dansatori;;)
Din partea mea ne putem vedea oricand, daca e incepand cu saptamana viitoare e si mai bineo:-)
Poate reuseste si Dana;;)

Neata!

Mai bine saptamana viitoare, poate e vremea mai buna; nu imi place frigul, gheata etc.

Sa aveti o zi frumoasa!

ipup
04.01.2011, 10:54:38
Buna dimineata!!!
Sa aveti o zi insorita, ca tot a trecut eclipsa...

Pupici

olgutza26
04.01.2011, 11:59:49
Buna dimineata si de la Bucuresti! O zi insorita si fara griji >:D<

ipup
05.01.2011, 10:43:33
Buna dimineata!!
Am inceput si eu scarbiciul:D

Sa aveti o zi scurta si frumoasa!!

dany_nro
05.01.2011, 11:21:09
LA MULTI ANI dragi miresi pt acest an . sa fiti voioase si mamici sanatoase. vad ca puneti la cale o intalnire imi pare tare rau ca nu mai stau in ploiesti as fi vrut sa va vad burticutele:*.

olgutza26
05.01.2011, 23:07:43
Abia acum am reusit sa intru sa a salut. Cred ca e cam tarziu sa va zic Buna dimineata de la Bucuresti, nu? Nu imi ramane decat sa va spun vise pufoase ;)

andreear
06.01.2011, 09:22:45
Abia acum am reusit sa intru sa a salut. Cred ca e cam tarziu sa va zic Buna dimineata de la Bucuresti, nu? Nu imi ramane decat sa va spun vise pufoase ;)
Neata! Sa aveti o zi frumoasa!

olgutza26
06.01.2011, 10:37:35
Neata si de la Bucuresti! O zi usoara si fara gheata pe drum! >:D<

ipup
06.01.2011, 10:56:18
Buna dimineata!

Eu una casc nonstop(:|, si chiar am dormit bine si mult ;;)
pupici

ipup
06.01.2011, 10:59:24
LA MULTI ANI dragi miresi pt acest an . sa fiti voioase si mamici sanatoase. vad ca puneti la cale o intalnire imi pare tare rau ca nu mai stau in ploiesti as fi vrut sa va vad burticutele:*.

multumim pt urari Daniela!
Asteptam vesti si de la tine ca o fii mamica!!
Poi cand mai ajungi pe la Ploiesti... da-ne un semn!

Pupici

dany_nro
06.01.2011, 12:12:07
multumim pt urari Daniela!
Asteptam vesti si de la tine ca o fii mamica!!
Poi cand mai ajungi pe la Ploiesti... da-ne un semn!

Pupici
si eu astept vesti ...azi ma duc la gineco ...testul e negativ dar semnele mi se par "dubioase "am emotii as vrea sa fie unul mic sau doi ca la tine sa scapp dintr-un foc.

ipup
06.01.2011, 12:15:03
si eu astept vesti ...azi ma duc la gineco ...testul e negativ dar semnele mi se par "dubioase "am emotii as vrea sa fie unul mic sau doi ca la tine sa scapp dintr-un foc.

Super!!
Iti tin pumnii sa fie !!
poate iese 2 fetite la tine:*:*

ipup
06.01.2011, 14:40:24
Andreea am uitat sa iti spun ca am primit kiturile pt celule stem...
Tu le mai recoltezi?

andreear
06.01.2011, 14:49:00
Andreea am uitat sa iti spun ca am primit kiturile pt celule stem...
Tu le mai recoltezi?

Super, vreau si eu sa le trimit un email pt mai multe info. Cat e costa?

Vroiam sa te mai intreb ceva, burtica mea are momente in care se intareste serios, tu ai avut asemenea stari?

ipup
06.01.2011, 15:19:15

Vroiam sa te mai intreb ceva, burtica mea are momente in care se intareste serios, tu ai avut asemenea stari?
in total ma costa 5.290 ron am reducere transportul pentru un bebe:) adica 1.077,66+ TVA (citez din contract acum) :)

Da, am si eu stari din astea, se intareste zici ca e minge umflata prea tare;;), dar apoi isi revine, cica e normal sa se intareasca.
Eu mi-am refacut analizele alea multe spatamana asta, desi trebuia la 32 saptamani, boeru mi-a zis sa le refac la 27... stie el ceva si nu vrea sa imi zica:)
Joia viitoare am programare la sedinta foto si ii duc si rezultatele:)

CONT-INCHIS-047
06.01.2011, 15:19:58

Si te si doare putin atunci?
Pe mine ma si durea putin. Alea erau contractii. Un no spa si repaus la pat cat mai mult.

ipup
06.01.2011, 15:24:18
Si te si doare putin atunci?
Pe mine ma si durea putin. Alea erau contractii. Un no spa si repaus la pat cat mai mult.
La mine se intareste dar nu ma doare. Pana acum nu am luat nici o pastila de nospa, sper sa nu iau pana la capat.

CONT-INCHIS-047
06.01.2011, 15:26:26
La mine se intareste dar nu ma doare. Pana acum nu am luat nici o pastila de nospa, sper sa nu iau pana la capat.
http://www.superbebe.ro/articol_346/contractiile_uterine.html
Deci nu neaparat cu durere. Eu am luat no spa ca ma si durea si aveam colul scurtat rau

andreear
06.01.2011, 15:27:37
in total ma costa 5.290 ron am reducere transportul pentru un bebe:) adica 1.077,66+ TVA (citez din contract acum) :)

Da, am si eu stari din astea, se intareste zici ca e minge umflata prea tare;;), dar apoi isi revine, cica e normal sa se intareasca.
Eu mi-am refacut analizele alea multe spatamana asta, desi trebuia la 32 saptamani, boeru mi-a zis sa le refac la 27... stie el ceva si nu vrea sa imi zica:)
Joia viitoare am programare la sedinta foto si ii duc si rezultatele:)

Eu trebuie sa fac analizele de trim 2 acum; merg pe 20 la Brasov siu trebuie sa i le duc doctoritei. Intr-adevar se umfla si se intareste dar nu dureaza mult, isi revine repede. Poate ne vedem joia viitoare dupa sedinta foto sa vedem si noi baieteii!

andreear
06.01.2011, 15:28:47
Deci nu neaparat cu durere. Eu am luat no spa ca ma si durea si aveam colul scurtat rau

Pe mine m-a durut doar o data dar nu rau, si mie mi-a zis ca mi s-a scurtat f putin colul ( de la 35 mm la 33) si este indicat sa stau mai mult culcata.:*

ipup
06.01.2011, 15:38:03
Stiu despre ce e vorba, dar nu am simtit durere sa iau nospa atata tot ;;) am toate cartile posibile cumparate si reviste si net.

CONT-INCHIS-047
06.01.2011, 15:43:29
Stiu despre ce e vorba, dar nu am simtit durere sa iau nospa atata tot ;;) am toate cartile posibile cumparate si reviste si net.
Foarte bine. Acum cat mai ai timp sa citesti :)

ipup
07.01.2011, 09:29:28
Buna dimineata!!!
Sa aveti o zi scurta si usoara!!
pupici

olgutza26
07.01.2011, 10:30:02
Buna dimineata si de la Bucuresti! week-end-ul asta nu vin la Ploiesti, dar tare mi-as dori sa ne vedem

ipup
07.01.2011, 10:48:31
Buna dimineata si de la Bucuresti! week-end-ul asta nu vin la Ploiesti, dar tare mi-as dori sa ne vedem
Si noi ne dorim asta!
Cand mai ajungi da-ne un semn, ca sa te vedem si pe anul asta!:)

andreear
07.01.2011, 17:50:44
Sa aveti parte de un week-end frumos si odihnitor!!!>:D<>:D<>:D<
Olguta, te asteptam in Ploiesti!

ipup
10.01.2011, 09:22:45
Buna dimineata fetelor!

Sa aveti o saptamana frumoasa si o zi usoara si scurta!

pupici

andreear
10.01.2011, 09:45:24
Neata!

Sa aveti o saptamana usoara!

olgutza26
10.01.2011, 12:30:32
neata si de la Bucuresti! O saptamana cu impliniri! :)

andreear
11.01.2011, 08:20:10
Neata!

Sa aveti o zi frumoasa!

Olgutza, ajungi in Ploiesti in week-end? Ce ziceti fetelor ne vedem si noi joi, vineri?

Pupici!

ipup
11.01.2011, 08:58:51
Neata!

Sa aveti o zi frumoasa!

Olgutza, ajungi in Ploiesti in week-end? Ce ziceti fetelor ne vedem si noi joi, vineri?

Pupici!

Buna dimineata!!
O zi frumoasa!
Eu nu pot vineri (isi sarbatoreste soacra ziua)<:-P
Dar joi sau in orice alta zi vin cu placere.:*
Pupici

olgutza26
11.01.2011, 18:52:56
Neata!

Sa aveti o zi frumoasa!

Pupici!
Nu cred ca vin week-end-ul asta. Vin mai mult ca sigur celalalt week-end!

ipup
12.01.2011, 10:03:35
Buna dimineata, fetelor!!

Ce faceti?
eu sunt "varza", ma doare o masea ......... ma plang pe toate topicurile :-<, poate gasesc un remediu fara stomatolog:-B

Andreea, ne vedem maine sau o lasam pt week-end-ul urmator cand ajunge si Olgutza?

pupici

ingerashu
12.01.2011, 12:13:03

Ce faceti?
eu sunt "varza", ma doare o masea ......... ma plang pe toate topicurile :-<, poate gasesc un remediu fara stomatolog:-B

Andreea, ne vedem maine sau o lasam pt week-end-ul urmator cand ajunge si Olgutza?

pupici

ziua buna,
ideal ar fi sa ajungi la stomatolog, pana in trimestrul 3 de sarcina iti poate lucra fara probleme-iti spun ca stiu din proprie experienta

ipup
12.01.2011, 12:33:33
ziua buna,
ideal ar fi sa ajungi la stomatolog, pana in trimestrul 3 de sarcina iti poate lucra fara probleme-iti spun ca stiu din proprie experienta
Multumesc mult pt raspuns si sfat, dar deja e tarziu pentru ca am intrat in trimestru 3 de sarcina... singura solutie e sa radb acum. Pt ca si ginecologul mi-a zis ca nu e indicat sa ma duc acum, si sa suport cum pot:-&:-B

strumf08
12.01.2011, 12:53:15
Buna ziua!
La multi ani!
Ce mai faceti?:*

strumf08
12.01.2011, 12:56:11
Multumesc mult pt raspuns si sfat, dar deja e tarziu pentru ca am intrat in trimestru 3 de sarcina... singura solutie e sa radb acum. Pt ca si ginecologul mi-a zis ca nu e indicat sa ma duc acum, si sa suport cum pot:-&:-B

Multa sanatate! Sa dea Dmnul sa-ti treaca cat mai repede durerea. Eu foloseam sare calda, de fapt cat de fierbinte suportam, cand ma dureau ovarele, poti incerca asa, nu cred ca ar putea afecta sarcina.

ingerashu
12.01.2011, 13:08:59

hmm...incearca si sfatul unui stomatolog poate reuseste sa te trateze fara anestezie, daca e sa ai infectie cred ca e mai rau sa stai asa

ipup
12.01.2011, 13:24:35
Buna ziua!
La multi ani!
Ce mai faceti?:*
Buna Dana!
La multi ani si voua!!
cat de busy esti maine? poate ne vedem...:*

ipup
12.01.2011, 13:34:07
Multumesc fetelor pentru incurajari... mai stau asa o zi, daca tot nu trece consult si un stomatolog:-B
cel putin maine si vineri am liber de la servici si o sa ma odihnesc;;)
pupici

strumf08
12.01.2011, 13:36:09
Buna Dana!
La multi ani si voua!!
cat de busy esti maine? poate ne vedem...:*

Nu sunt ocupata, dar nu ma simt foarte bine. De cand am inceput serviciul, ma doare capul si sunt foarte obosita. Probabil imi va lua ceva pana ma obisnuiesc cu programul, de fapt nu eu trebui sa ma obisnuiesc :-p, daca nu ma lasa durerea, maine, cel tarziu vineri imi sun ginecologul. Deci nu cred ca m-as simti in stare, desi mi-e tare dor de voi....Sa va vad cu burtile mari :D.Saptamana viitoare nici atat, pt ca pleaca colega in medical si va trebui sa-i tin locul. Daca mai puteti astepta pana dupa 24, sau sa ne vedem si atunci....:*

Ai rezolvat la serviciu?

ipup
12.01.2011, 13:41:18
Nu sunt ocupata, dar nu ma simt foarte bine. De cand am inceput serviciul, ma doare capul si sunt foarte obosita. Probabil imi va lua ceva pana ma obisnuiesc cu programul, de fapt nu eu trebui sa ma obisnuiesc :-p, daca nu ma lasa durerea, maine, cel tarziu vineri imi sun ginecologul. Deci nu cred ca m-as simti in stare, desi mi-e tare dor de voi....Sa va vad cu burtile mari :D.Saptamana viitoare nici atat, pt ca pleaca colega in medical si va trebui sa-i tin locul. Daca mai puteti astepta pana dupa 24, sau sa ne vedem si atunci....:*

Ai rezolvat la serviciu?
Stiu cum e cu durerea de cap... pe mine m-a trimis la oftamolog cand i-am zis ca ma doare capul.
La servici inca e pace am inceput acum sa cautam o fata pentru angajare... dar maine si vineri ai mei au un team building:) la care am refuzat sa merg.
Pe 24 ianuarie suntem liberi stiti, nu? e una din acele zile libere de la guvern:))

Pupici

strumf08
12.01.2011, 13:49:19
Stiu cum e cu durerea de cap... pe mine m-a trimis la oftamolog cand i-am zis ca ma doare capul.
La servici inca e pace am inceput acum sa cautam o fata pentru angajare... dar maine si vineri ai mei au un team building:) la care am refuzat sa merg.
Pe 24 ianuarie suntem liberi stiti, nu? e una din acele zile libere de la guvern:))

Pupici

E pe bune? Mi-a zis si mie o colega si am cautat pt net, dar nu am gasit nimic referitor la 24 ianuarie...Ce bine ar fi, dupa o saptamana de chin....

Si ai fost la oftalmolog? La noi la serviciu au venit niste fete (nu stiu exat cat de calificate erau), care mi-au zis ca nu mi s-au modificat dioptriile, dar ma tin de ceva vreme sa-mi fac o programare la doctor...

ipup
12.01.2011, 13:57:46
E pe bune? Mi-a zis si mie o colega si am cautat pt net, dar nu am gasit nimic referitor la 24 ianuarie...Ce bine ar fi, dupa o saptamana de chin....

Si ai fost la oftalmolog? La noi la serviciu au venit niste fete (nu stiu exat cat de calificate erau), care mi-au zis ca nu mi s-au modificat dioptriile, dar ma tin de ceva vreme sa-mi fac o programare la doctor...

Da pe google zile libere 2011 si iti apar.
Am fost la oftamolog dar mi-a zis ca dioptriile sunt "normale" si ca nu necesit ochelari. In timpul sarcinii dioptriile pot suferi modificari. Durerea de cap mi-a trecut de la sine apoi.:*

strumf08
12.01.2011, 13:59:09
Am cautat mai atent si asa e....Doar ca mi-au spus colegii sa nu ma bucur prea tare, pt ca e posibil sa nu ne lase acasa.....Sper sa nu fie cazul; eu oricum prefer liber, decat sa ma plateasca dublu. In acel week-end am si un botez si dupa saptamana de 2 in 1 (de fapt 3 in 1) o a fie binevenit un week-end prelungit.

strumf08
12.01.2011, 15:09:26
Referitor la 24 ianuarie, am mai cautat si sunt decat zvonuri...Nu am gasit sa fi aparut in MO.

ipup
12.01.2011, 15:44:59
Referitor la 24 ianuarie, am mai cautat si sunt decat zvonuri...Nu am gasit sa fi aparut in MO.
http://www.go.ehey.ro/2010/10/zile-libere-2011/
http://www.antena3.ro/romania/zilele-libere-prin-lege-mai-putine-in-2011-115844.html

la mine la firma se da liber... chiar nu stiu daca e sau nu liber si legal;;), dar nici nu le zic nimic:-B

strumf08
12.01.2011, 15:47:21
http://www.go.ehey.ro/2010/10/zile-libere-2011/
http://www.antena3.ro/romania/zilele-libere-prin-lege-mai-putine-in-2011-115844.html

la mine la firma se da liber... chiar nu stiu daca e sau nu liber si legal;;), dar nici nu le zic nimic:-B

E foarte bine daca deja s-a anuntat ca e liber. eu nu pot decat sa sper...:-<

strumf08
12.01.2011, 15:48:09
Dupa-amiaza placuta!
Pa, pa!:*

andreear
12.01.2011, 16:09:26

Ce faceti?

pupici

Salut!

Eu maine merg la Bucuresti la o sedinta dar ar trebui sa ma intorc pina la ora 6 si sa ne putem vedea. Daca te ( va ) hotarati sa ne vedem imi dai si mie maine un sms cu ora si locatia? Multam.

Sanatate multa!

andreear
12.01.2011, 16:10:04
Dupa-amiaza placuta!
Pa, pa!:*

LA multi ani! Cum te mai simti?

strumf08
13.01.2011, 08:55:21
LA multi ani! Cum te mai simti?

Buna dimineata!
In general bine. In afara de durerea de cap care ma ia cand ajung la serviciu, inca nu-mi dau seama de cauza, acasa n-am nicio problema...Cred ca nu-i place locul de munca :)):)):)). Sfarcurile ma mai deranjeaza, am citit, mi-a spus si toata lumea ca ar trebui sa incep sa ma trag de ei, pt a-i pregati pt alaptat. Mai mult, sa fac rost de un prosop, de preferinta din in si sa ma frec cu el....Dar pe mine numai gandul ma inspaimanta...M-au "linistit" femeile din familie, cand au inceput sa-mi povesteasca de rani si carne vie la inceput....:-<.Dar in rest sunt bine, multumesc. Tu? Voi? :*

ipup
13.01.2011, 11:29:07
Buna dimineata!
In general bine. In afara de durerea de cap care ma ia cand ajung la serviciu, inca nu-mi dau seama de cauza, acasa n-am nicio problema...Cred ca nu-i place locul de munca :)):)):)). Sfarcurile ma mai deranjeaza, am citit, mi-a spus si toata lumea ca ar trebui sa incep sa ma trag de ei, pt a-i pregati pt alaptat. Mai mult, sa fac rost de un prosop, de preferinta din in si sa ma frec cu el....Dar pe mine numai gandul ma inspaimanta...M-au "linistit" femeile din familie, cand au inceput sa-mi povesteasca de rani si carne vie la inceput....:-<.Dar in rest sunt bine, multumesc. Tu? Voi? :*
Buna dimineata!!
Si pe mine ma mai dor uneori... dar de la cursul respectiv am invatat sa le dau cu crema cu glicerina . Poti intreba si la farmacie ce iti recomanda. Iar masajul e cel cand te dai cu crema. Incearca si sutienele speciale pt garvide, sunt f bune.
Iar pentru "ranile" de la inceput (se numesc ragade:D am invatat ceva la curs:))nu e asa grav... exista alte creme pe acre le poti folosi si sunt acele mameloane din silicon pe care le poti folosi pentru protejarea sfarcului.

strumf08
13.01.2011, 12:12:32
Buna dimineata!!
Si pe mine ma mai dor uneori... dar de la cursul respectiv am invatat sa le dau cu crema cu glicerina . Poti intreba si la farmacie ce iti recomanda. Iar masajul e cel cand te dai cu crema. Incearca si sutienele speciale pt garvide, sunt f bune.

Multumesc pt sfat.

strumf08
13.01.2011, 12:14:36
Buna dimineata!!
Iar pentru "ranile" de la inceput (se numesc ragade:D am invatat ceva la curs:))nu e asa grav... exista alte creme pe acre le poti folosi si sunt acele mameloane din silicon pe care le poti folosi pentru protejarea sfarcului.

De-abia astept sa ma duc si eu la curs. In februarie as vrea, asa ca astept datele de curs, pt ca nu se stie programul doctorilor.

ipup
13.01.2011, 12:16:31
De-abia astept sa ma duc si eu la curs. In februarie as vrea, asa ca astept datele de curs, pt ca nu se stie programul doctorilor.
intri pe site-ul lor daca vrei sa mergi la acelsi centru sa cauti alt centru care organizeaza si vezi si programul si explicatii, tot ce te intereseaza... Noua ne-a placut mult!:)

strumf08
13.01.2011, 13:56:31
intri pe site-ul lor daca vrei sa mergi la acelsi centru sa cauti alt centru care organizeaza si vezi si programul si explicatii, tot ce te intereseaza... Noua ne-a placut mult!:)

Cum ai ales acel centru? Eu am gasit si altele, cu preturi ceva mai mici, dar nu stiu daca nu cumva compenseaza prin lipsa informatiilor....Ti-a recomandat cineva acel centru?

ipup
13.01.2011, 14:00:40
Cum ai ales acel centru? Eu am gasit si altele, cu preturi ceva mai mici, dar nu stiu daca nu cumva compenseaza prin lipsa informatiilor....Ti-a recomandat cineva acel centru?

Acolo am gasit curs in week-end, duminica si ne convenea ziua.
Site-ul il am de pe forumul cu mamici si burtici din Prahova, intrebsem eu de niste cursuri si o mamica mi-a dat linkul lor.

strumf08
13.01.2011, 15:01:50
Acolo am gasit curs in week-end, duminica si ne convenea ziua.
Site-ul il am de pe forumul cu mamici si burtici din Prahova, intrebsem eu de niste cursuri si o mamica mi-a dat linkul lor.

Cred ca la ei ma duc si eu....Am mai gasit un centru, dar din poze imi place mai mult unde ai fost tu.Ma gandesc si la cursuri Lamaze, daca se fac in week-end.

ipup
13.01.2011, 15:25:02
Cred ca la ei ma duc si eu....Am mai gasit un centru, dar din poze imi place mai mult unde ai fost tu.Ma gandesc si la cursuri Lamaze, daca se fac in week-end.
Am vazut diferite afise cu Lamaze, pozitii... dar la mine nu s-a prea luat in calcul ca e recomandata cezariana la gemeni. Au niste mingi din alea mari super, am stat pe ele:)
Sa stii ca centru e intr-un apartament:d nu e ca o clinica sau cel putin eu asa ma asteptam:))
cel mai bine e sa ii suni si sa ii intrebi.
Pupici

strumf08
13.01.2011, 15:37:33
Am vazut diferite afise cu Lamaze, pozitii... dar la mine nu s-a prea luat in calcul ca e recomandata cezariana la gemeni. Au niste mingi din alea mari super, am stat pe ele:)
Sa stii ca centru e intr-un apartament:d nu e ca o clinica sau cel putin eu asa ma asteptam:))
cel mai bine e sa ii suni si sa ii intrebi.
Pupici

Bine ca mi-ai spus, sa nu caut cine stie ce cladire....
Te pup, o dupa-amiaza cat mai placuta! :*

P.S. Ti-a trecut durerea?

ipup
14.01.2011, 08:34:54
Buna dimineata!!
O zi de vineri scurta si usoara!

Bine ca mi-ai spus, sa nu caut cine stie ce cladire....
Te pup, o dupa-amiaza cat mai placuta! :*

P.S. Ti-a trecut durerea?
Durerea mi-a mai trecut, iar revine... se joaca cu mine.

Andreea, imi cer mii de scuze pt ca am uitat sa iti trimit sms ca nu puteam ajunge sa ne vedem, ieri am stat numai pe drumuri... mi-au cerut de la medicina muncii adeverinte medicale de la gine si dr de familie... si cum ma misc mai greu, asta mi-a luat o zi intreaga:)
pupici

CONT-INCHIS-047
14.01.2011, 10:50:46
Buna dimineata!!

Andreea, imi cer mii de scuze pt ca am uitat sa iti trimit sms ca nu puteam ajunge sa ne vedem, ieri am stat numai pe drumuri... mi-au cerut de la medicina muncii adeverinte medicale de la gine si dr de familie... si cum ma misc mai greu, asta mi-a luat o zi intreaga:)
pupici
Buna mamico.Poate mai pui si tu o pozica cu burtica :D

olgutza26
14.01.2011, 13:39:26
Neata si de la Bucuresti! eu parca sunt teleghidata de cat de obosita sunt. Abia astept week-endul. Va pupic si week-end placut la toate!

andreear
14.01.2011, 14:07:03
Buna dimineata!!

pupici

Salut!

Stai linistita, am ajuns pe la 7 de la Bucuresti si eram franta!

Cum te mai simti? Ce face maseaua?:*:*:*

andreear
14.01.2011, 14:07:54
Neata si de la Bucuresti! eu parca sunt teleghidata de cat de obosita sunt. Abia astept week-endul. Va pupic si week-end placut la toate!
Salut!
Iar pierzi noptiile cu studiatul???:-":-":-"

olgutza26
14.01.2011, 15:23:51
Salut!
Iar pierzi noptiile cu studiatul???:-":-":-"
cineva trebuie sa studieze in tara asta... :D

andreear
14.01.2011, 17:31:52
cineva trebuie sa studieze in tara asta... :D
Ai si tu dreptate!!!

Week-end frumos!:*:*:*

ipup
16.01.2011, 19:39:11
Buna !!

Ce mai faceti?
Pe mine maseaua ma mai lasa, incepe alta sa imi creasca :-B(ma fac desteapta, imi creste una de minte) si pot manca mai mult lichid, pt ca una e pe dreapta si cea cu infectie e pe stanga:-<
Dar incerc sa nu le abg in seama f mult!!
Sunt happy ca week-endul asta am cumparat mobila pentru dormitrul bebeilor si am dat comanda de carucior, lenjerii, iar eu am incepu s aiau si costumase;;), stiu ca e devreme dar vreau sa le am pe toate din timp, in caz ca se grabesc baieteii...

Pupici

andreear
17.01.2011, 08:42:29
Buna !!

Ce mai faceti?
Pe mine maseaua ma mai lasa, incepe alta sa imi creasca :-B(ma fac desteapta, imi creste una de minte) si pot manca mai mult lichid, pt ca una e pe dreapta si cea cu infectie e pe stanga:-<
Dar incerc sa nu le abg in seama f mult!!
Sunt happy ca week-endul asta am cumparat mobila pentru dormitrul bebeilor si am dat comanda de carucior, lenjerii, iar eu am incepu s aiau si costumase;;), stiu ca e devreme dar vreau sa le am pe toate din timp, in caz ca se grabesc baieteii...

Pupici
Neata!
Imi pare rau pt maselele tale! De unde ai luat mobila? Si noi cautam ceva dragut dar nu am intrat inca prea mult prin magazine; caruciorul l-am comandat deja, ne-a venit saptamana trecuta. Sa stii ca si noi, usor usor ii cumparam bebelinei cate ceva , imi e greu sa ma abtin ;)).

Ai intra in concediu?

Sa avi o saptamana usoara!:*:*:*

ipup
17.01.2011, 08:59:37
Neata!
Imi pare rau pt maselele tale! De unde ai luat mobila? Si noi cautam ceva dragut dar nu am intrat inca prea mult prin magazine; caruciorul l-am comandat deja, ne-a venit saptamana trecuta. Sa stii ca si noi, usor usor ii cumparam bebelinei cate ceva , imi e greu sa ma abtin ;)).

Ai intra in concediu?

Sa avi o saptamana usoara!:*:*:*
Buna dimineata!!
Inca mai am forta sa le suport, poate se va opri durerea in curand:)
Patuturile si caruciorul le-am comandat de pe net din Italia;;)(babycomfort), trebuie sa imi vina la sfarsitul lunii, iar "sifonierul" l-am luat de la elvila, si mi-l aduc astazi.
Saptamana asta schimb culoarea peretilor :> si inca nu stiu daca sa pictez un perete sau nu... desi nu prea am care :-\ toti au cate ceva in dreptul lor;;)

Am hotarat impreuna cu dr sa intru in concediu de la 1 februarie, sa fie luna intreaga :)

O saptamana usoara!!:*:*:*

andreear
18.01.2011, 08:01:12
Buna dimineata!!
Inca mai am forta sa le suport, poate se va opri durerea in curand:)
Patuturile si caruciorul le-am comandat de pe net din Italia;;)(babycomfort), trebuie sa imi vina la sfarsitul lunii, iar "sifonierul" l-am luat de la elvila, si mi-l aduc astazi.
Saptamana asta schimb culoarea peretilor :> si inca nu stiu daca sa pictez un perete sau nu... desi nu prea am care :-\ toti au cate ceva in dreptul lor;;)

Am hotarat impreuna cu dr sa intru in concediu de la 1 februarie, sa fie luna intreaga :)

O saptamana usoara!!:*:*:*
Neata!

Si eu intru tot de la 1 in concediu, de abia astep!
Si noi cautam patut dar inca nu am gasit nimic asa cum vreau eu; carutul ( cu scoica si landou) ne-au venit deja, vrem si noi sa zugravim in martie ( sa fie mai cald).

Sanatate multa!

O zi frumoasa!:*:*:*

ipup
18.01.2011, 09:44:42
Neata!

Si eu intru tot de la 1 in concediu, de abia astep!
Si noi cautam patut dar inca nu am gasit nimic asa cum vreau eu; carutul ( cu scoica si landou) ne-au venit deja, vrem si noi sa zugravim in martie ( sa fie mai cald).

Sanatate multa!

O zi frumoasa!:*:*:*

Neata!!
Adevarul e ca si eu am cautat ceva timp 2 patuturi care sa ii placa si lui Adi, e mai rau ca o femeie la cumparaturi :> pe babycomfort.ro am gasit chiar frumoase.
Da, asa am luat si noi caruciorul cu landou si scoica, desi nu am gasit 3 in 1, le-am luat separat, dar se pot atasa cadrului metalic fara probleme (la noi totul e la dublu :) )
Pana in martie e cam tarziu sa vopsesc :) asa ca incepem de luna asta, nu cred ca o sa le ia mai mult de o zi doua la zugravi, pt ca doar cu vopsea trebuie sa dea, pt ca am renovat anul trecut in martie casa;;)

pupicei

m1adutza
18.01.2011, 10:22:19
Buna dimineata!:">
Daca va intereseaza am la vanzare diverse produse pt. bebelusi(seturi de biberoane pt. nou nascuti de la avent,sterilizatoare pt. microunde avent si tomme tippe,hainute ) toate din UK si pot aduce la comanda hainute de la George ,Next,Mothercare!
daca sunteti interesate imi dati PM si va dau linkul!
multumesc frumos

andreear
20.01.2011, 09:09:37
Neata!
Ce mai faceti?
Sa aveti o zi frumoasa!:*:*:*

ipup
20.01.2011, 09:28:17
Neata!
Ce mai faceti?
Sa aveti o zi frumoasa!:*:*:*
Buna dimineata!!

Noi facem mai bine, poate diseara ajungem in sfarsit sa ne faca "pozici" :) si sa ne si dea acasa sa le vada si bunici :)
Voi cum va mai simtiti?
:*:*:*

olgutza26
20.01.2011, 11:07:59
Neata si de la Bucuresti! am fost mai putin activa zilele astea, dar recuperez. >:D<

olgutza26
21.01.2011, 11:20:39
Buna dimineata de la Bucuresti! O zi usoara usoara si foarte scurta! Week-end placut fetele (al meu incepe abia maine dupa-amiaza ca de dimineata am examene cu studentii) >:D<