PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

andreear
21.01.2011, 11:22:58
Buna dimineata de la Bucuresti! O zi usoara usoara si foarte scurta! Week-end placut fetele (al meu incepe abia maine dupa-amiaza ca de dimineata am examene cu studentii) >:D<

Neata pe la pranz si de la mine!

Sa inteles ca nici zilele astea nu ajungi in Ploiesti....

Ionela ai fost la "pozat"? Ce fac baietii?
Am fost si noi ieri la Brasov la control si pitica e f bine, creste, se joaca!

Va pupam!

olgutza26
21.01.2011, 11:25:11
Da, draguta, nu ajung. Voiam sa te sun mai tarziu sa povestim de bebelina. Voi parca ziceati ca dati un tur pe la Bucuresti in vizita?

andreear
21.01.2011, 11:31:48
Da, draguta, nu ajung. Voiam sa te sun mai tarziu sa povestim de bebelina. Voi parca ziceati ca dati un tur pe la Bucuresti in vizita?

Nu ajungem, am fost week-endul trecut la Bucuresti o fuga. Cand poti vorbi da un semn, sunt acasa!

ipup
21.01.2011, 11:51:21
Buna fetelor!!!

Ma bucur ca printesica ta e ok.
Cum vei naste? Ai fixat data de cezariana?
Am fost astazi la maternitate, pt ca boeru nu a ajuns nici ieri la cabinet :)
Baietii sunt cap in cap, amandoi cu capul in jos si dau din picioare... :)
mi-a mai dat niste calciu si sa imi faca sotul masaj cu lioton la picioare :-B, boeru zice ca sunt ok, cresc, se joaca... si sa stau mai linistita, cu alte cuvinte sunt un pic dusa cu psihicul :))
La consultatia viitoare stabilesc si eu detaliile nasterii ;;)

Va pupicim!!

andreear
21.01.2011, 18:29:04
Buna fetelor!!!

Ma bucur ca printesica ta e ok.
Cum vei naste? Ai fixat data de cezariana?
Am fost astazi la maternitate, pt ca boeru nu a ajuns nici ieri la cabinet :)
Baietii sunt cap in cap, amandoi cu capul in jos si dau din picioare... :)
mi-a mai dat niste calciu si sa imi faca sotul masaj cu lioton la picioare :-B, boeru zice ca sunt ok, cresc, se joaca... si sa stau mai linistita, cu alte cuvinte sunt un pic dusa cu psihicul :))
La consultatia viitoare stabilesc si eu detaliile nasterii ;;)

Va pupicim!!

Am facut programare pt 25 aprilie asta daca pitica nu se grabeste pina atunci. Dr a zis ca va vedea exact cum facem in jur de 10 aprilie. Si noi suntem bine, pitica nu s-a intors inca. Astept cu nerabdare sa intru in concediu poate asa voi avea timp sa cutreier magazinele pt cumparaturile necesare. Si poate ne si vedem atunci....
A, te-ai hotarat la nume pt pitici?

VA pup, week-end frumos!

ipup
21.01.2011, 21:29:19
Am facut programare pt 25 aprilie asta daca pitica nu se grabeste pina atunci. Dr a zis ca va vedea exact cum facem in jur de 10 aprilie. Si noi suntem bine, pitica nu s-a intors inca. Astept cu nerabdare sa intru in concediu poate asa voi avea timp sa cutreier magazinele pt cumparaturile necesare. Si poate ne si vedem atunci....
A, te-ai hotarat la nume pt pitici?

VA pup, week-end frumos!

BUna!

Felicitari pentru burtica aia frumoasa... Da, stiu cum e, ai vrea sa cumperi tot daca poti :) sunt atat de micute si frumoase hainutele... eu acum caut masuta de infasat cu cadita... si bineinteles nu imi convine niciuna ;;)
Abia astept sa ne vedem!
Ne-am hotarat la nume... desi ne-am dat cu capul de toti peretii :)) pt ca nu stiam ce nume sa alegem, sa nu fie discriminare intrei ei (unul sa sarbatoreasca vara si unul iarna :) ) ii aduceam lui adi tot felul de articole de pe net cu alegerea numelor la gemeni :-B ca saracul o luase razna :)
Si ne-am hotarat : Laurentiu si Lucian !!! (ca pe unchii lor :)) )

Va pupicim!
sa aveti un week-end odihnitor!!

andreear
24.01.2011, 08:30:14
BUna!

Felicitari pentru burtica aia frumoasa... Da, stiu cum e, ai vrea sa cumperi tot daca poti :) sunt atat de micute si frumoase hainutele... eu acum caut masuta de infasat cu cadita... si bineinteles nu imi convine niciuna ;;)
Abia astept sa ne vedem!
Ne-am hotarat la nume... desi ne-am dat cu capul de toti peretii :)) pt ca nu stiam ce nume sa alegem, sa nu fie discriminare intrei ei (unul sa sarbatoreasca vara si unul iarna :) ) ii aduceam lui adi tot felul de articole de pe net cu alegerea numelor la gemeni :-B ca saracul o luase razna :)
Si ne-am hotarat : Laurentiu si Lucian !!! (ca pe unchii lor :)) )

Va pupicim!
sa aveti un week-end odihnitor!!

Neata!

Frumoase nume. Eu pe vremea asta o sa incerc sa ies cat mai putin afara, sper sa reusesc!

Avei grija de voi!

O saptamana usoara!:*:*:*

ipup
24.01.2011, 08:40:18
Buna dimineata!!

Sa aveti o saptamana si o zi de luni scurta si usoara!!:*:*:*

http://apps.facebook.com/pampersmosaic/?fbc=RO
Poate castiga Ploiesti:>

andreear
24.01.2011, 10:21:01
Buna dimineata!!

Sa aveti o saptamana si o zi de luni scurta si usoara!!:*:*:*

http://apps.facebook.com/pampersmosaic/?fbc=RO
Poate castiga Ploiesti:>

Rezolvat!!!!

strumf08
25.01.2011, 09:04:46
Neata! Ce mai faceti?

ipup
25.01.2011, 09:07:48
Neata! Ce mai faceti?

Neata Dana!
Eu incerc sa imi omor timpul , pt ca ma plictisesc rau, nu imi mai da nimeni nimic de facut :))
tu? cum te mai simti? cu ce te lauzi? sau inca nu ai aflat? :*:*

andreear
25.01.2011, 09:08:10
Neata! Ce mai faceti?

Neata!
Eu ma pregatesc de o noua zi de munca si imi e groaza sa ies din casa pe frigul asta, tu ce mai faci? Cum esti?

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
25.01.2011, 09:28:27
Neata Dana!
Eu incerc sa imi omor timpul , pt ca ma plictisesc rau, nu imi mai da nimeni nimic de facut :))
tu? cum te mai simti? cu ce te lauzi? sau inca nu ai aflat? :*:*

Sunt bine, uneori parca nu-mi vine sa cred.....Dupa ce intrasem oarecum in panica pt ca toata lumea ma intreba daca misca si eu nu simteam nimic, primul moment a fost extraordinar. De cateva zile sotul are program seara de ascultat burta, nu prea tarziu pt ca bebe oboseste mai repede decat noi. Prima oara cand a miscat i-a dat una in obraz. Noroc ca a simtit si el, pt ca era foarte posibil sa nu realizez ce se intampla, mai ales ca mi s-a spus, am si citit, ca trebuie sa simt ca o falfaitura de aripi...Pe mine ma impunge. Al meu a zis ca probabil ce-a fost mai usor eu n-am simti...

In ianuarie cand am fost la ecograf ar fi putut sa-mi spuna ca am, dar eu nu vreau sa stiu, sau nu vroiam. Imi placea ideea surprizei, dar eu vorbesc tot timpul cu bebe si de obicei folosesc genul masculin pt ca si bebe si copil au acest gen. Acum parca as vrea sa stiu ce e, desi nu mai vrea sotul :))...Ce-o vrea Dumnezeu, sanatos sa fie. In februarie ma duc la morfologia de trim II si deja am o lista cu intrebari, in legatura cu dezvoltarea copilului.

strumf08
25.01.2011, 09:30:44
Neata!
Eu ma pregatesc de o noua zi de munca si imi e groaza sa ies din casa pe frigul asta, tu ce mai faci? Cum esti?

Sa aveti o zi frumoasa!

Nu e chiar asa de frig, eu facand si naveta plec mai devreme de acasa. Oricum de-abia astept primavara si caldura. M-am saturat sa-mi ia 10 min imbracatul...

ipup
25.01.2011, 10:35:49
Nu e chiar asa de frig, eu facand si naveta plec mai devreme de acasa. Oricum de-abia astept primavara si caldura. M-am saturat sa-mi ia 10 min imbracatul...

Super ca vrei sa fie surpriza... eu nu am intrebat si mi s-a zis :)) dar pe o parte ma bucur ca stiu, pt ca am inceput sa cumpar hainute :d si daca as fi luat roz... ;;)
Cat despre miscari... ai mei ii dau la tatal lor niste picioare si pumni, pt ca deja nu prea mai au loc sa se plimbe o:-) si nu conteaza cum le simti , la inceput de tot puteau fi ca falfaieli de aripi, dupa ce creste un pic si are forta... ;;) simti pumni adevarati, dar fara durere ;;)
Acum iti ia 10 minute, din cauza iernii... mai incolo iti va lua jumatate de ora :) din cauza burticii, dar nu vreau sa te sperii... pt ca oricatd e greu ar fi tot, e mult mai frumos!!!

:*:*:*

strumf08
25.01.2011, 11:03:47
Super ca vrei sa fie surpriza... eu nu am intrebat si mi s-a zis :)) dar pe o parte ma bucur ca stiu, pt ca am inceput sa cumpar hainute :d si daca as fi luat roz... ;;)
Cat despre miscari... ai mei ii dau la tatal lor niste picioare si pumni, pt ca deja nu prea mai au loc sa se plimbe o:-) si nu conteaza cum le simti , la inceput de tot puteau fi ca falfaieli de aripi, dupa ce creste un pic si are forta... ;;) simti pumni adevarati, dar fara durere ;;)
Acum iti ia 10 minute, din cauza iernii... mai incolo iti va lua jumatate de ora :) din cauza burticii, dar nu vreau sa te sperii... pt ca oricatd e greu ar fi tot, e mult mai frumos!!!

Despre partea cu imbracatul chiar ma gandeam cum o sa ma aplec sa-mi iau ciorapi mai tarziu, tu cum te descurci,tinand cont de faptul ca imi inchipui ca burta e destul de mare?

La culoarea hainelor nu-mi fac probleme, stii ca sunt mai superstitioasa din fire, asa ca nu cumpar nimic inainte. In spital voi sta 2, 3 zile, sper sa nu fie nevoie de cezariana, asa ca o sa aiba lumea timp sa cumpere. Oricum in afara de roz, fuschia si altele asemanatoare, toate culorile merg pt ambele sexe...

ipup
25.01.2011, 11:20:48
Despre partea cu imbracatul chiar ma gandeam cum o sa ma aplec sa-mi iau ciorapi mai tarziu, tu cum te descurci,tinand cont de faptul ca imi inchipui ca burta e destul de mare?

La culoarea hainelor nu-mi fac probleme, stii ca sunt mai superstitioasa din fire, asa ca nu cumpar nimic inainte. In spital voi sta 2, 3 zile, sper sa nu fie nevoie de cezariana, asa ca o sa aiba lumea timp sa cumpere. Oricum in afara de roz, fuschia si altele asemanatoare, toate culorile merg pt ambele sexe...

Sincer, ma descurc cam greu... dar macar ma incalt singura doar dimineata :) seara ma descalta Adi, iar cand iesim undeva tot el se ocupa de incaltat ;;), iar cand creste burtica, stai pe scaun si ridici picioarele, nu te mai apleci :>

Da, o sa iti cumpere si lumea hainute, dar cand te internezi ai nevoie de vreo 3 randuri de hainute pt bebe sa le ai in bagaj, mai ales salopete si body... trusoul bebelusului pt maternitate (cursul e de vina) ;;) :) chiar mi-a prins bine cursul respectiv:">
eu am cumparat mai mult pe alb si pe verde :)) deocamdata :-B

strumf08
25.01.2011, 11:26:35
Sincer, ma descurc cam greu... dar macar ma incalt singura doar dimineata :) seara ma descalta Adi, iar cand iesim undeva tot el se ocupa de incaltat ;;), iar cand creste burtica, stai pe scaun si ridici picioarele, nu te mai apleci :>

Da, o sa iti cumpere si lumea hainute, dar cand te internezi ai nevoie de vreo 3 randuri de hainute pt bebe sa le ai in bagaj, mai ales salopete si body... trusoul bebelusului pt maternitate (cursul e de vina) ;;) :) chiar mi-a prins bine cursul respectiv:">
eu am cumparat mai mult pe alb si pe verde :)) deocamdata :-B

Deja nu ma mai aplec, decat pt legat sireturi, cand e cazul.

In martie am zis ca ajung la curs, sper sa reusesc, desi deja mi s-a facut program pt prima sambata si urmatorul week-end, asa ca ma rog sa fie undeva dupa 15 martie. M-am gandit ca voi avea nevoie de ceva haine pt maternitate, dar mai e ceva pana atunci....Sa vina caldura si incep sa colind magazinele.

ipup
25.01.2011, 12:04:31
Deja nu ma mai aplec, decat pt legat sireturi, cand e cazul.

In martie am zis ca ajung la curs, sper sa reusesc, desi deja mi s-a facut program pt prima sambata si urmatorul week-end, asa ca ma rog sa fie undeva dupa 15 martie. M-am gandit ca voi avea nevoie de ceva haine pt maternitate, dar mai e ceva pana atunci....Sa vina caldura si incep sa colind magazinele.
Tu mai ai timp sa cutreieri magazinele pe caldura... eu nu prea mai am ;;)
Cand mai ai timp , poate ne mai vedem si noi burticile, cat mai pot iesi din casa :)

strumf08
25.01.2011, 12:11:25
Tu mai ai timp sa cutreieri magazinele pe caldura... eu nu prea mai am ;;)
Cand mai ai timp , poate ne mai vedem si noi burticile, cat mai pot iesi din casa :)

Pai, joi poti? Puteti de fapt? Si Andreea?
Numai sa ziceti locatia...Ora buna pt mine ar fi, ca de obicei, in jur de 17, pt ca atunci ajung in Ploiesti si daca ma duc acasa nu-mi mai vine sa ies...Cel putin nu iarna.....Stiu ca oricum Andreea ajunge mai tarziu..

ipup
25.01.2011, 12:24:09
Pai, joi poti? Puteti de fapt? Si Andreea?
Numai sa ziceti locatia...Ora buna pt mine ar fi, ca de obicei, in jur de 17, pt ca atunci ajung in Ploiesti si daca ma duc acasa nu-mi mai vine sa ies...Cel putin nu iarna.....Stiu ca oricum Andreea ajunge mai tarziu..
Da, eu pot joi la 17.
Ne intalnim noi si intre timp poate ajunge si Andreea.
Ce locatie... ??? aici e mai greu de ales, unde iti vine si tie mai usor;;)

strumf08
25.01.2011, 12:32:24
Da, eu pot joi la 17.

Eu ajung in nord, la Mac. Oriunde pe traseul autobuzului 30 e ok...Stii unde am fost si mi-a placut? Au si salon pt nefumatori: la Viena Caffe. Au un moccacino, o bunatate...Eventual ne putem intalni si merge impreuna...Si asa vazusem o helanca undeva in sensul giratoriu de la Caraiman, imi facusem plan sa ma duc azi sa vad daca e exact nuanta care trebuie, dar trebuie la plec la Ploiesti la Anaf si raman in centru, nu mai mai intorc pe Republicii :(.

ipup
25.01.2011, 13:01:42
Eu ajung in nord, la Mac. Oriunde pe traseul autobuzului 30 e ok...Stii unde am fost si mi-a placut? Au si salon pt nefumatori: la Viena Caffe. Au un moccacino, o bunatate...Eventual ne putem intalni si merge impreuna...Si asa vazusem o helanca undeva in sensul giratoriu de la Caraiman, imi facusem plan sa ma duc azi sa vad daca e exact nuanta care trebuie, dar trebuie la plec la Ploiesti la Anaf si raman in centru, nu mai mai intorc pe Republicii :(.
Aha, stiu despre ce vorbesti, cu moccacino respectiv :)
sigur ca da, ne intalnim si mergem impreuna!

Andreea, tu ce zici?
:*:*

strumf08
25.01.2011, 13:02:51
Aha, stiu despre ce vorbesti, cu moccacino respectiv :)
sigur ca da, ne intalnim si mergem impreuna!

Andreea, tu ce zici?

Eu plec la Ploiesti. De-abia astept sa ne intalnim.O zi placuta!

andreear
25.01.2011, 13:05:05
Da, eu pot joi la 17.

Vreau sa vin joi, ajung cu siguranta pina in 5 ca acum am program mai lejer( avand in vedere ca de pe 1 intru in concediu ;;) ) asa ca de abia astept sa va vad.
Ati fost f vorbarete astazi, si eu ma incalt mai greu dar inca mai pot singura. Ma misc mai greu dar asta e, avantaje si dezavantaje. Pitica mea e f activa, ma " bate" si ziua si noaptea, oare ea cand mai doarme??? Sper sa nu isi pastreze programul asta si dupa nastere.

Apropos, daca vreti ne putem vedea si maine, pentru mine e ok si asa.

ipup
25.01.2011, 13:08:44
O zi frumoasa in continuare si tie Dana!

Super ca ne putem vedea... Si eu as putea si maine, dar nu stiu Dana. Dar ramane mai sigur pe joi cred.

andreear
25.01.2011, 13:10:35
O zi frumoasa in continuare si tie Dana!

Super ca ne putem vedea... Si eu as putea si maine, dar nu stiu Dana. Dar ramane mai sigur pe joi cred.

Cum stabiliti voi, daca cumva va decideti pt maine o sa te rog sa imi trimiti si mie un sms.

Pupici.:*:*:*

ipup
25.01.2011, 13:16:00
Cum stabiliti voi, daca cumva va decideti pt maine o sa te rog sa imi trimiti si mie un sms.

Pupici.:*:*:*

ok, promit ca de data asta nu mai uit :D

pupici

andreear
25.01.2011, 13:34:46
ok, promit ca de data asta nu mai uit :D

pupici

=)) stai linistita ca stiu cum e !!!!

strumf08
26.01.2011, 08:46:38
Vreau sa vin joi, ajung cu siguranta pina in 5 ca acum am program mai lejer( avand in vedere ca de pe 1 intru in concediu ;;) ) asa ca de abia astept sa va vad.
Ati fost f vorbarete astazi, si eu ma incalt mai greu dar inca mai pot singura. Ma misc mai greu dar asta e, avantaje si dezavantaje. Pitica mea e f activa, ma " bate" si ziua si noaptea, oare ea cand mai doarme??? Sper sa nu isi pastreze programul asta si dupa nastere.

Apropos, daca vreti ne putem vedea si maine, pentru mine e ok si asa.

Neata!
Eu nu pot azi, de aceea propusesem joi. Am vorbit si cu Roxana, a zis ca e posibil sa ajunga si ea.

Al meu nu se misca decat foarte putin, mai ales in prima parte a zilei....Seara cand ar vrea si sotul sa-l simta cred ca se culca.

andreear
26.01.2011, 08:49:54
Neata!
Eu nu pot azi, de aceea propusesem joi. Am vorbit si cu Roxana, a zis ca e posibil sa ajunga si ea.

Al meu nu se misca decat foarte putin, mai ales in prima parte a zilei....Seara cand ar vrea si sotul sa-l simta cred ca se culca.

Neata!
Ramane pt maine atunci!
Si pitica mea se misca mult mai putin la inceput dar acum recupereaza, e ff activa.

ipup
26.01.2011, 09:00:10
Buna dimineata!!

Ramane pe maine la 17, viena cafe...

Piticii mei sunt f activi seara, mai ales dupa masa ;;) aseara au dat un spectacol de dans, incat ma speriasem un pic cum mi se misca burtica :>
Dar au timp si ai vostri sa creasca si sa va "bata" ;;);;)

sa aveti o zi usoara!:*:*

andreear
26.01.2011, 09:07:01
Buna dimineata!!

Piticii mei sunt f activi seara, mai ales dupa masa ;;) aseara au dat un spectacol de dans, incat ma speriasem un pic cum mi se misca burtica :>

Mie mi se pare ca pitica mea doar asta face, se 'joaca " toata ziua. De vreo luna are activitate intensa, asa zic si eu ca ma "bate"!

ipup
26.01.2011, 09:15:48
Mie mi se pare ca pitica mea doar asta face, se 'joaca " toata ziua. De vreo luna are activitate intensa, asa zic si eu ca ma "bate"!

Pai cam in perioada aia, la vreo 22 saptamani au inceput si ai mei sa loveasca mai ferm ;;) pana atunci ii simteam usor de tot.
Depinde f mult si cat loc au in burtica ;;) pt daca au loc si lichid sa se simta bine nu ii simtim mult!

andreear
26.01.2011, 09:24:59
Pai cam in perioada aia, la vreo 22 saptamani au inceput si ai mei sa loveasca mai ferm ;;) pana atunci ii simteam usor de tot.
Depinde f mult si cat loc au in burtica ;;) pt daca au loc si lichid sa se simta bine nu ii simtim mult!

Cam de pe la 21-22 sapt a inceput agitatia , asa e. Eu am lichid suficient, dr a fost f multumita de evolutia mea si a ei dar a zis ca asa e sanatos sa fie activa, asta e un semn f bun, ca se simte bine. La tine e activitatea dubla si cred ca senzatia e si mai frumoasa!:*

Am fugit la munca, pupici!

ipup
26.01.2011, 09:36:35
Cam de pe la 21-22 sapt a inceput agitatia , asa e. Eu am lichid suficient, dr a fost f multumita de evolutia mea si a ei dar a zis ca asa e sanatos sa fie activa, asta e un semn f bun, ca se simte bine. La tine e activitatea dubla si cred ca senzatia e si mai frumoasa!:*

Am fugit la munca, pupici!

da, asa e! e bine ca dupa saptamana 24-25 sa simti bebele de vreo 10 ori/1 ora... dar dr mi-a zis sa nu fiu panicoasa daca intr-o zi sunt si ei mai lenesi, au dreptul :) si eu am lichid suficient. Intr-adevar cand incep amandoi, nu mai stii cu ce dau: piciorus, manuta... le simti pe toate ;;)

Sa ai o zi scurta:*

strumf08
26.01.2011, 10:13:13
Buna dimineata!!

Cred ca e extraodinar sa-ti vezi burta miscand...si pe undeva inspaimantator...

ipup
26.01.2011, 10:20:02
Cred ca e extraodinar sa-ti vezi burta miscand...si pe undeva inspaimantator...
Da... cam asa e. Extraordinar si inspaimantator in acelasi timp :) dar faza e ca zambesc de fiecare data, nu mi-e frica ;;) asta e mai ciudat :)) simti 2 sentimente total opuse, dar il exprimi pe cel pozitiv.... :-B

strumf08
26.01.2011, 10:31:40
Da... cam asa e. Extraordinar si inspaimantator in acelasi timp :) dar faza e ca zambesc de fiecare data, nu mi-e frica ;;) asta e mai ciudat :)) simti 2 sentimente total opuse, dar il exprimi pe cel pozitiv.... :-B

Cu Dani ai mai vorbit? N-am mai vazut-o pe aici...

ipup
26.01.2011, 10:40:22
Cu Dani ai mai vorbit? N-am mai vazut-o pe aici...
F putin pe mess.. s-a mutat la Bucuresti. Si-au luat apartament si erau in renovari :) a mai intrat odata pe forum si ii parea rau ca nu mai sta la Ploiesti sa vina sa ne mai vada :)

strumf08
26.01.2011, 10:43:46
F putin pe mess.. s-a mutat la Bucuresti. Si-au luat apartament si erau in renovari :) a mai intrat odata pe forum si ii parea rau ca nu mai sta la Ploiesti sa vina sa ne mai vada :)

Transmite-i toate cele bune. Oricum cred ca ii este mai usor, parca facea naveta, nu?

Roxunik
26.01.2011, 10:49:09
Salutare fetelor,

Va pup la dublu sau la triplu. Am vazut ca s-a planuit de intalneala pentru maine. Ne vedem acolo :*

Sa aveti o zi usoara!

strumf08
26.01.2011, 11:00:46

Facem o poza burtilor si o punem sa ghiceasca care a cui e :-p

strumf08
26.01.2011, 11:03:49
Salutare fetelor,

Va pup la dublu sau la triplu. Am vazut ca s-a planuit de intalneala pentru maine. Ne vedem acolo :*

Sa aveti o zi usoara!

Salut! Ma bucur ca poti ajunge :*.

ipup
26.01.2011, 11:14:27
Salutare fetelor,

Sa aveti o zi usoara!

Buna Roxana!!
si noi te salutam dublu/triplu . Ma bucur ca poti ajunge si tu!

ipup
26.01.2011, 11:16:31
Facem o poza burtilor si o punem sa ghiceasca care a cui e :-p
Da, ei amandoi faceau naveta. Si de asta s-au hotarat sa isi ia apart in Bucuresti (au luat cu prima casa). Asta da proba grea... 3 burtici... ;;) si ea isi doreste sa ramana insarcinata, poate data viitoare ne da o veste :>

ipup
26.01.2011, 14:04:06
Gata, eu am scapat de serviciu.... astazi este ultima zi, mai am de luat niste zile de concediu de odihna si am zis sa le iau si intru in prenatal de pe 3 februarie :)

andreear
26.01.2011, 14:14:09
Gata, eu am scapat de serviciu.... astazi este ultima zi, mai am de luat niste zile de concediu de odihna si am zis sa le iau si intru in prenatal de pe 3 februarie :)

Si eu am terminat din fericire.....

Vorbarete ati mai fost si azi, de abia astept sa ne vedem maine.

ipup
26.01.2011, 14:27:33
Si eu am terminat din fericire.....

Vorbarete ati mai fost si azi, de abia astept sa ne vedem maine.
Bravo! :)
Am fost vorbarete ca ne-a permis serviciu, zilele astea... Dana cand intra de fiecare data e activitate ;;) ea vorbeste mult o:-) :)
Si eu sunt nerabdatoare sa ne vedem. :*:*:*

strumf08
26.01.2011, 14:57:59
Bravo! :)
Am fost vorbarete ca ne-a permis serviciu, zilele astea... Dana cand intra de fiecare data e activitate ;;) ea vorbeste mult o:-) :)
Si eu sunt nerabdatoare sa ne vedem. :*:*:*

Sunteti niste fericite, daca deja ati terminat cu treaba. Eu am fost un pic plecata, ne-a dus seful la restaurant, dar m-am intors pe metereze :-<. Deci a ramas stabilit pentru maine. Ipup, te sun cand ajung in Ploiesti.Sau mai bine cand plec de la serviciu.

ipup
26.01.2011, 15:13:43
Sunteti niste fericite, daca deja ati terminat cu treaba. Eu am fost un pic plecata, ne-a dus seful la restaurant, dar m-am intors pe metereze :-<. Deci a ramas stabilit pentru maine. Ipup, te sun cand ajung in Ploiesti.Sau mai bine cand plec de la serviciu.
Foarte bine ca ati iesit cu seful, dar trebuia sa va dea liber restul zilei :>
Ok, ma suni cand ai timp si vrei, maine sunt acasa toata ziua :*

strumf08
26.01.2011, 15:14:51
Foarte bine ca ati iesit cu seful, dar trebuia sa va dea liber restul zilei :>
Ok, ma suni cand ai timp si vrei, maine sunt acasa toata ziua :*

Da, asa trebuia.

strumf08
26.01.2011, 15:52:18
La revedere, dupa-amiaza placuta! :*

strumf08
27.01.2011, 08:25:10
Buna dimineata!

olgutza26
27.01.2011, 11:08:39
Buna dimineata! Se vede ca nu e lumea la serviciu :D

strumf08
27.01.2011, 12:27:26
Buna dimineata! Se vede ca nu e lumea la serviciu :D

Exact asta aveam de gand sa scriu eu :)):)):)):)). Noi ce-am mai ramas pe aici....Andreea mai are si ea putin...

olgutza26
27.01.2011, 13:17:00
Exact asta aveam de gand sa scriu eu :)):)):)):)). Noi ce-am mai ramas pe aici....Andreea mai are si ea putin...
eu sunt in sesiune, asa ca nici eu nu prea sunt pe la serviciu :D (dar celelalte doamne absenteaza motivat)

ipup
27.01.2011, 13:40:07
Buna fetelor!!
Gata m-am ""trezit" si eu... :> desi nu am putut sa dorm decat ca de obicei m-am uitat la Harry Potter :))
pupici:*:*:*

ipup
27.01.2011, 13:41:31
eu sunt in sesiune, asa ca nici eu nu prea sunt pe la serviciu :D (dar celelalte doamne absenteaza motivat)
Olgutza, nu ajungi diseara si tu pe la Vienna Cafe in Ploiesti? ;)):D
:*

strumf08
27.01.2011, 13:58:00
Buna fetelor!!
Gata m-am ""trezit" si eu... :> desi nu am putut sa dorm decat ca de obicei m-am uitat la Harry Potter :))

Buna-ziua!
Ce viata duc unii....ehe...:*

andreear
27.01.2011, 14:48:23
Buna-ziua!

Buna ziua si de la mine....

De abia acum am terminat munca, astept sa ne vedem diseara. Eu stiu ca Olgutza nu poate ajunge azi in Ploiesti! Sper sa reuseasca daat viitoare.

ipup
27.01.2011, 14:54:04
Buna-ziua!
Acum eu... mai incolo si tu :P
Sincera sa fiu nu imi place acasa... ma uit la tv, fac mancare... si cam atat;;)
nu e pentru mine:-B

andreear
27.01.2011, 14:55:45
Sincera sa fiu nu imi place acasa... ma uit la tv, fac mancare... si cam atat;;)

Eu de abia astept, astea 2 zile lucratoare pe care le mai am mi se par o vesnicie....

ipup
27.01.2011, 15:01:59
Eu de abia astept, astea 2 zile lucratoare pe care le mai am mi se par o vesnicie....
si eu eram nerabdatoare sa intru... dar ma plicti rau acasa, obisnuita cu forfota si zgomot.... :)) e prea bine si liniste pentru agitata de mine ;;)

andreear
27.01.2011, 15:06:49
si eu eram nerabdatoare sa intru... dar ma plicti rau acasa, obisnuita cu forfota si zgomot.... :)) e prea bine si liniste pentru agitata de mine ;;)

=))=))=)) asa zice si radu ca ma voi plictisi rau acasa dar eu nu il cred :>. Ca tot spuneam, ca e bine acasa, ma duc sa stau putin in pat ca imi este tare som,n...dar nu intirzii la intilnire, promit!

strumf08
27.01.2011, 15:31:57

De aceea sper si eu sa pot merge cat mai mult la serviciu. Doctora mi-a zis ca-mi poate da din aprilie medical, eu as vrea sa intru in mai.

strumf08
27.01.2011, 15:53:34
Acum am terminat si eu. Ne vedem in Ploiesti :*. Pa, pa.

Roxunik
28.01.2011, 10:45:34
Neata fetele! Ce faceti?
Cam liniste pe aici:*

olgutza26
28.01.2011, 12:24:05
Neata si de la Bucuresti! Cum v-a fost intalnirea fetele?

andreear
28.01.2011, 12:37:15
Neata si de la Bucuresti! Cum v-a fost intalnirea fetele?

Salut!

A fost frumos aseara, te asteptam si pe tine data viitoare!:*:*:*

strumf08
28.01.2011, 13:37:38
Buna-ziua!
Ce mai faceti? Ca de cand nu ne-am vazut multa vreme a trecut :)):)):)):)):))

P.S. Andreea ti-am trimis mail-ul.:*

andreear
28.01.2011, 13:42:22
Buna-ziua!
Ce mai faceti? Ca de cand nu ne-am vazut multa vreme a trecut :)):)):)):)):))

P.S. Andreea ti-am trimis mail-ul.:*

Multam mult! Il studiez si sper ca si 'altii" sa faca acelasi lucru!!!:*:*:*

strumf08
28.01.2011, 15:02:05
Multam mult! Il studiez si sper ca si 'altii" sa faca acelasi lucru!!!:*:*:*

Bafta! ;-);-);-);-);-);-)

strumf08
28.01.2011, 15:39:25
Dupa-amiaza placuta si week-end minunat!

olgutza26
31.01.2011, 09:18:38
Buna dimineata de la Bucuresti! O zi usoara si o saptamana nesolicitanta! >:D<

strumf08
31.01.2011, 09:28:11
Buna dimineata!

andreear
31.01.2011, 11:34:25
Neata si de la mine!

Azi e ultima zi de munca, dar parca toti vor cate ceva de la mine(:|

olgutza26
31.01.2011, 11:49:29
Neata si de la mine!

Daca e ultima, mai fa un pic de efort, ca maine ne povestesti cum te plictisesti :D

strumf08
31.01.2011, 13:27:08
Neata si de la mine!

Isi dau seama cat o sa le lipsesti ;))...

Stai un an sau doi acasa?

andreear
31.01.2011, 13:32:49
Isi dau seama cat o sa le lipsesti ;))...

Stai un an sau doi acasa?

Stau un an acasa....dar si asa e prea mult pentru ei!
Olgutza, de abia astept sa ma plictisesc, a niste filme, niste carti care la fel ma asteapta sa ne plictisim impreuna!

olgutza26
01.02.2011, 09:15:17
Buna dimineata de la Bucuresti! Sunt -13 grade afara :( parca nu m-as duce azi la facultate ;;)

andreear
01.02.2011, 09:37:04
Buna dimineata de la Bucuresti! Sunt -13 grade afara :( parca nu m-as duce azi la facultate ;;)

Neata!!!

Nu te duce, ai ceva examene azi?

olgutza26
01.02.2011, 12:26:00
Neata!!!

Nu te duce, ai ceva examene azi?
nu am examene, dar ma agit cu orarul. deja sunt la facultate :D

strumf08
01.02.2011, 13:08:29
Buna ziua!

ipup
02.02.2011, 20:58:35
Buna fetelor!!

Eu sunt acasa, dar fara calculator :-s, mi s-a ars hardul vineri seara :)
mai intru cate un pic seara de pe laptopul lui Adi...

Pupici!!!:*:*:*:*

olgutza26
02.02.2011, 21:00:38
Buna fetelor!!

Buna draguta mea!
Vorbeste si tu cu sf. Valentin, poate te faci cu un hard ;;)
Pupici la fotbalisti >:D<

andreear
03.02.2011, 07:52:40
Buna fetelor!!

Neata!!!

Chiar ma gandeam la tine zilele trecute, credeam ca te odihnesti mai mult si nu ai mai avut timp de intrat pe aici.

Pupici!

strumf08
03.02.2011, 09:56:49
Buna dimineata!

andreear
03.02.2011, 10:21:14
Buna dimineata!

Neata!

Ne-am inscris la cursul de duminica! Multam de info!

strumf08
03.02.2011, 11:12:03
Neata!

Ne-am inscris la cursul de duminica! Multam de info!

Ma bucur. Scuze ca ti-am trimis mail-ul mai tarziu decat celelalte, dar uitasem de curs :-".

De fapt si de drept, Ipup a fost capul "rautalilor" la faza cu centrul 9 luni. Eu doar ma conversez cu ei sa vad cand pot ajunge...:-<

andreear
03.02.2011, 14:03:23
Ma bucur. Scuze ca ti-am trimis mail-ul mai tarziu decat celelalte, dar uitasem de curs :-".

De fapt si de drept, Ipup a fost capul "rautalilor" la faza cu centrul 9 luni. Eu doar ma conversez cu ei sa vad cand pot ajunge...:-<

multumesc, nu a fost tarziu deloc!!!

andreear
04.02.2011, 09:32:21
Neata!!!

Sa aveti o zi minunata!!!!!

ipup
05.02.2011, 10:19:50
Buna fetelor!!!

Eu tot fara calculator :)) sper ca saptamana asta sa mi-l dea inapoi de la service, deja are o saptamana:-"

Vad ca ati fost active totusi ;))
Andreea sa imi spui daca ti-a placut cursul;-)
Dana tu mai ai timp sa mergi;-) dupa uiti;))
Olgutza cand ajungi la Ploiesti?

Am intrebari pentru toata lumea :))

Pupici

andreear
05.02.2011, 12:14:44
Buna fetelor!!!

Eu tot fara calculator :)) sper ca saptamana asta sa mi-l dea inapoi de la service, deja are o saptamana:-"

Pupici

Neata pe la pranz!!!

Ionela sper sa iti aduca repede calculatorul! Noi vrem sa plecam o fuga pe la Ikea sa ne uitam de patut, mobilier pt pitica. Maine mergem la curs, eu sunt tare nerabdatoare. Ce mai fac baietii? Cum te simti tu? Ti-a venit patutul?

Pupici la toata lumea!!!!

ipup
06.02.2011, 15:31:48
Neata pe la pranz!!!

Ionela sper sa iti aduca repede calculatorul! Noi vrem sa plecam o fuga pe la Ikea sa ne uitam de patut, mobilier pt pitica. Maine mergem la curs, eu sunt tare nerabdatoare. Ce mai fac baietii? Cum te simti tu? Ti-a venit patutul?

Pupici la toata lumea!!!!

Super!
Ati gasit ceva pe placul piticei? :)
Baieteii inoata frumos cu capul jos... eu ma simt destul de obosita si ma ia niste crize de caldura si rau...
Sper sa nu va simtiti la fel...
Patuturile sunt in intarziere.. pt ca transportul din italia costa mai mult.... asa ca am acceptat sa mi le aduca odata cu carucioarele :)

pupicei

strumf08
07.02.2011, 09:30:34
Buna fetelor!!!

Pupici

Neata!
Si eu sper din tot sufletul sa ajung la curs, e posibil nici in martie sa nu am week-end-urile libere....

andreear
07.02.2011, 09:48:10
Neata!
Si eu sper din tot sufletul sa ajung la curs, e posibil nici in martie sa nu am week-end-urile libere....
Neata!!!!

Sa aveti o saptamana usoara!
Am fost ieri al curs si mi-a placut foarte mult, cred ca merita sa ajungeti!

strumf08
07.02.2011, 10:17:41
Neata!!!!

Sa aveti o saptamana usoara!
Am fost ieri al curs si mi-a placut foarte mult, cred ca merita sa ajungeti!

Va duceti si saptamana viitoare? Sau ati stat mai mult ieri?

andreear
07.02.2011, 10:37:06
Va duceti si saptamana viitoare? Sau ati stat mai mult ieri?
Mergem si sapt viitoare, medicul anestezist nu a putut ajunge ieri si nu avea cum sa ne mai tina!

andreear
08.02.2011, 09:27:20
Neata!!!
Ce faceti? Ce liniste e pe aici.....

>:D<>:D<>:D<>:D<

ipup
08.02.2011, 11:35:31
Neata!!!
Ce faceti? Ce liniste e pe aici.....

>:D<>:D<>:D<>:D<

neata la pranz si de la noi!!
gata, avem calculator :)
Ma bucur ca ti-a placut cursul!
noi ne-am apucat de un alt puzzle , dar e mult mai greu ca anterioarele:))

pupicei

andreear
08.02.2011, 12:00:35

pupicei

Ma bucur ca ai calculator, ne vom "auzi' mai des!!!
Spor la puzzle, ai timp sa il faci pina apar baietii pe lume :)).

Apropos, in cat timp iti ajunge patutul, ne gandim sa comandam tot de la ei patut sdi comoda si vroiam sa stim cam cand ar fi bine sa lansam comanda.

Pupici!

ipup
08.02.2011, 12:11:09
Ma bucur ca ai calculator, ne vom "auzi' mai des!!!
Spor la puzzle, ai timp sa il faci pina apar baietii pe lume :)).

Apropos, in cat timp iti ajunge patutul, ne gandim sa comandam tot de la ei patut sdi comoda si vroiam sa stim cam cand ar fi bine sa lansam comanda.

Pupici!

Pe site zice termenul de livrare este de 30 zile... dar noi am comandat patuturile pe 28 decembrie si carucioarele si restul pe 15 ianuarie. Dar am inteles ca ei strang mai multe comenzi si le aduc cu un transport daca sunt produse in italia, adica la mine au dat comanda pe 20 ianuarie pt toate si pe 15-16 februarie le primesc. Acum asteptam si noi ;))

dar nu e prea devreme sa dai comanda... si sa ii intrebi cand iti ajung produsele.;-)

strumf08
08.02.2011, 13:41:15

pupicei

Buna ziua!
Cu asta iti ocupi timpul? Ce idee buna! Eu am inceput sa cumpar carti pt mine, desi am citit ca ar fi bine sa ma apuc sa-i citesc povesti pt copii, au fost facute studii si s-a demonstrat ca va recunoste povestea.

ipup
08.02.2011, 14:19:32
Buna ziua!
Cu asta iti ocupi timpul? Ce idee buna! Eu am inceput sa cumpar carti pt mine, desi am citit ca ar fi bine sa ma apuc sa-i citesc povesti pt copii, au fost facute studii si s-a demonstrat ca va recunoste povestea.
da, asa am citit si eu un articol cu povestile... si mi-am luat carte de povesti sa le citesc, dar din pacate nu prea am reusit... insa am citit "mama si copilul" de elizabeth fenwick, care mi s-a parut destul de interesanta.
Poate reusesc sa citesc si niste povesti cu voce tare ;))

andreear
08.02.2011, 14:26:17
da, asa am citit si eu un articol cu povestile... si mi-am luat carte de povesti sa le citesc, dar din pacate nu prea am reusit... insa am citit "mama si copilul" de elizabeth fenwick, care mi s-a parut destul de interesanta.
Poate reusesc sa citesc si niste povesti cu voce tare ;))
Mergem maine la ei la Bucuresti si am vrea sa dam si comanda ca vad ca dureza ceva!!

Si eu am inceput sa ii citesc povesti cu voce tare, acum mi se pare destul de ciudat dar ma voi obisnui.
Eu am "Mama si copilu' de Capraru dar inca nu am apoucat sa o citesc, mi-a dat-o prietena mea, ei i-a fost de mare folosc cand era mic bebelul.

ipup
08.02.2011, 14:34:31
Mergem maine la ei la Bucuresti si am vrea sa dam si comanda ca vad ca dureza ceva!!

Si eu am inceput sa ii citesc povesti cu voce tare, acum mi se pare destul de ciudat dar ma voi obisnui.
Eu am "Mama si copilu' de Capraru dar inca nu am apoucat sa o citesc, mi-a dat-o prietena mea, ei i-a fost de mare folosc cand era mic bebelul.
Dureaza intr_adevar. sunt la parterul unui bloc, nici nu zici ca e magazin acolo;)), noi i-am cautat ceva...
Poi cred ca e aceeasi carte, am inteles de la diverta ca sotii capraru au facut un update dupa al lui fenwick. Oricum e buna cartea. Ai toate bolile copilariei explicate , cu imagini si inclusiv ce trebuie sa faci pentru tratarea lor.

andreear
08.02.2011, 15:39:49
Dureaza intr_adevar. sunt la parterul unui bloc, nici nu zici ca e magazin acolo;)), noi i-am cautat ceva...
Poi cred ca e aceeasi carte, am inteles de la diverta ca sotii capraru au facut un update dupa al lui fenwick. Oricum e buna cartea. Ai toate bolile copilariei explicate , cu imagini si inclusiv ce trebuie sa faci pentru tratarea lor.

iti dau un tel maine daca nu gasim adresa:)); sper sa nu fie cazul.

Ma bucur ca merita citita cartea, voi avea ce lectura zilele urmatoare!

strumf08
10.02.2011, 08:49:27
Neata!

N-ati pontat ieri? :-p

andreear
10.02.2011, 08:56:58
Neata!

N-ati pontat ieri? :-p

Neata!

La mine te referi???:)) Daca da, ieri am avurt o zi plina si nu prea am avut timp, am ajuns si pe la Bucuresti si ne-am comandat patut si comoda pt pitica, treburi casnice multe :-p.

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
10.02.2011, 09:04:40
Neata!

La mine te referi???:)) Daca da, ieri am avurt o zi plina si nu prea am avut timp, am ajuns si pe la Bucuresti si ne-am comandat patut si comoda pt pitica, treburi casnice multe :-p.

Sa aveti o zi frumoasa!

Sa le stapaniti sanatosi! Sa inteleg ca ai gasit adresa respectiva.

Nici eu n-am fost ieri pe langa vreun calculator. Am fost la morfo de trim II.

andreear
10.02.2011, 09:24:45
Sa le stapaniti sanatosi! Sa inteleg ca ai gasit adresa respectiva.

Nici eu n-am fost ieri pe langa vreun calculator. Am fost la morfo de trim II.

Multumim, am gasit-o destul de usor, mai greu a fost pna ne-am decis :)).

Cum a fost la morfo? V-a zis ce e???????

strumf08
10.02.2011, 11:16:00
Multumim, am gasit-o destul de usor, mai greu a fost pna ne-am decis :)).

Cum a fost la morfo? V-a zis ce e???????

A fost ok, cred....Tipa care face ecografiile nu e foarte comunicativa. A zis ca pt ce varsta are, e dezvoltat normal. A vrut sa ne zica sexul, dar mai nou al meu sot e decis sa fie surpriza. Nu-ti spun ce dezamagire pe nasa si pe mama. Oricum trebuie sa ajung si la ginecolog, pt a-i arata rezultatele si eventual o sa-l sune nasa imediat ce ies de la el. Desi sunt curioasa din ce in ce mai mult, ma gandesc ca poate ma va ajuta la nastere curiozitatea, in sensul in care in scot mai repede sa vad ce e ...:)):)):)):)):))

ipup
10.02.2011, 13:46:06
Buna fetelor!!
ieri am vazut ca nu e nimeni, nu am mai "pontat" nici eu :)

Astazi am fost pe la servici, am dus medicalul si am mai stat de vorba cu fetele care sunt incantate de miscarile bebeilor (ele nu au fost gravide) :)

Andreea ma bucur ca ai gasit usor magazinul, intr-adevar modele au... :)

Dana te admir ca vrei sa fie surpriza>:D<

pupicei

strumf08
10.02.2011, 14:49:47
Buna fetelor!!
ieri am vazut ca nu e nimeni, nu am mai "pontat" nici eu :)

Astazi am fost pe la servici, am dus medicalul si am mai stat de vorba cu fetele care sunt incantate de miscarile bebeilor (ele nu au fost gravide) :)

Andreea ma bucur ca ai gasit usor magazinul, intr-adevar modele au... :)

Dana te admir ca vrei sa fie surpriza>:D<

pupicei

Sper sa rezist pana la sfarsit 8-|. Dar daca afla cineva, e posibil sa se dea de gol :-?

andreear
10.02.2011, 17:35:07
Sper sa rezist pana la sfarsit 8-|. Dar daca afla cineva, e posibil sa se dea de gol :-?

Strumfule eu iti doresc succes, dar sincer nu stiu cum rezisti :-\; la cat sunt de curioasa din fire nu as fi putut sa stau fara sa stiu ca cineva ( si aici ma refer la medic) stie ce sex are copilul meu si eu sa nu stiu :)). Te admir, zau!

Dar voi nu veti cumpara nimic inainte? Patut, carut, hainute??? Cum veti face?

ipup
11.02.2011, 08:55:26
Buna dimineata!!!
pontez sa nu mai primesc reclamatii ;;):-p

Noi am fost aseara la pozat si a zis dr ca suntem cam maricei ;)) si ca e f bn, dar nu prea isi explica cum am facut :))

pupicei

andreear
11.02.2011, 09:20:15
Buna dimineata!!!
pontez sa nu mai primesc reclamatii ;;):-p

Noi am fost aseara la pozat si a zis dr ca suntem cam maricei ;)) si ca e f bn, dar nu prea isi explica cum am facut :))

pupicei

Neata!!!
Ma bucur ca sunteti bine si maricei, dar cat de maricei sunteti???

Sa aveti o zi frumoasa!!!

ipup
11.02.2011, 09:31:50
Neata!!!
Ma bucur ca sunteti bine si maricei, dar cat de maricei sunteti???

Ca de obicei boeru nu avrut sa imi zica o greutate estimativa ;)), mi-a zis doar dimensiunile si cica dupa dimensiunile masurate corespund pentru 31 sapt si 5 zile, respectiv 31 sapt si 3 zile. Dar se astepta sa fie mai mici daca sunt gemeni si ma intreaba ce le faci de cresc asa? :))

andreear
11.02.2011, 10:03:05
Ca de obicei boeru nu avrut sa imi zica o greutate estimativa ;)), mi-a zis doar dimensiunile si cica dupa dimensiunile masurate corespund pentru 31 sapt si 5 zile, respectiv 31 sapt si 3 zile. Dar se astepta sa fie mai mici daca sunt gemeni si ma intreaba ce le faci de cresc asa? :))

Am inteles, important e ca sunt bine!!!! Ati stabilit cam cand faci cezariana? Cum te mai simti?

ipup
11.02.2011, 10:28:25
Am inteles, important e ca sunt bine!!!! Ati stabilit cam cand faci cezariana? Cum te mai simti?
Ma misc din ce in ce mai greu si ma omoara spatele :) in rest sunt ok.
Mi-a zis ca daca mai rezist macar o luna el e multumit, adica undeva pe 10 martie ar fi o data probabila ;;), vom vedea ce imi mai zice peste 2 saptamani ;))

andreear
11.02.2011, 10:31:42
Mi-a zis ca daca mai rezist macar o luna el e multumit, adica undeva pe 10 martie ar fi o data probabila ;;), vom vedea ce imi mai zice peste 2 saptamani ;))

Am inteles, lasa ca o sa rezisti!!! Abia astept sa iti vina patutul sa ne arati camera baietilor!

olgutza26
11.02.2011, 10:41:01
Neata si de la Bucuresti. Imbratisez mamici si bebici >:D<

strumf08
11.02.2011, 11:01:37
Strumfule eu iti doresc succes, dar sincer nu stiu cum rezisti :-\; la cat sunt de curioasa din fire nu as fi putut sa stau fara sa stiu ca cineva ( si aici ma refer la medic) stie ce sex are copilul meu si eu sa nu stiu :)). Te admir, zau!

Dar voi nu veti cumpara nimic inainte? Patut, carut, hainute??? Cum veti face?

Neata!

Si eu sunt extrem de curioasa, dar daca mi-am propus vreau sa ma tin tare :-". Faza ca stie doctorul nu ma deranjeaza, sincer pana n-ai pus tu asa problema nici nu m-am gandit la chestia asta ;)).

Cat despre cumparaturi, patul trebuie sa fie natur, iar la haine merg pe nuante neutre, de fapt in afara de roz, eu zic ca merge orice culoare pt ambele sexe. Cat despre carut tot ceva neutru. Vazusem unul bleumarin cu portocaliu, la care mi-a ramas gandul pe babycomfort, dar mi-am dat seama ca nu vreau carut care poate fi folosit si ca scaun pt masina, sa nu stau de fiecare data sa pun scaunul si oricum la inceput nici nu-l folosesti...Deci trebuie sa ma mai uit...Eu de una singura, pt ca sotului tot dupa electronice ii fug ochii...:-<

strumf08
11.02.2011, 11:02:36

Multa sanatate! :*

ipup
11.02.2011, 11:28:09
Multa sanatate! :*
Multumesc! Si voua multa sanatate!

Cat despre carut... "scoica" pentru masina nu trebuie sa o folosesti la carucior si o tii doar pentru masina, folosesti doar landoul si cel sport ;;)

@Andreea:
Si eu abia astept patuturile, mai am o saptamana de asteptare maxim :))

@Olgutza:
Buna! Ce mai faci? :*

strumf08
11.02.2011, 11:54:10
Multumesc! Si voua multa sanatate!

Cat despre carut... "scoica" pentru masina nu trebuie sa o folosesti la carucior si o tii doar pentru masina, folosesti doar landoul si cel sport ;;)

@Andreea:
Si eu abia astept patuturile, mai am o saptamana de asteptare maxim :))

@Olgutza:
Buna! Ce mai faci? :*

Mda....Deci cam atat de mult sau deloc ma pricep la carucioare. Eu am crezut ca se scoate scoica, nu ca e separata =))=))=))L-)L-)L-)...

strumf08
11.02.2011, 12:01:59
La babycomfort au si ceva produse expuse?Ma refer daca au macar cate un produs din fiecare gama, daca ziceti ca e intr-un apartament....:-\

ipup
11.02.2011, 12:41:03
La babycomfort au si ceva produse expuse?Ma refer daca au macar cate un produs din fiecare gama, daca ziceti ca e intr-un apartament....:-\
Da au expuse destul de multe produse... inclusiv carucior 3 in 1, saltele, patuturi, lenjerii de patut, toata gama philips avent, etc.... iti arata produse si iti exlica tot ce apartine de acel produs...

Noi am fost intr-o sambata si era destul de aglomerat cu cumparatori, cel mai mult mi-a placut un tip, care habar nu avea ce sa ceara, ii nascuse sotia un pic mai devreme si l-a trimis la cumparaturi pe el... saracul alegea saltea, pat, lenjerie, biberoane... mi-a fost mila de el si Adi a zis ca nu vrea sa pateasca la fel :))

strumf08
11.02.2011, 13:38:12
Da au expuse destul de multe produse... inclusiv carucior 3 in 1, saltele, patuturi, lenjerii de patut, toata gama philips avent, etc.... iti arata produse si iti exlica tot ce apartine de acel produs...

Noi am fost intr-o sambata si era destul de aglomerat cu cumparatori, cel mai mult mi-a placut un tip, care habar nu avea ce sa ceara, ii nascuse sotia un pic mai devreme si l-a trimis la cumparaturi pe el... saracul alegea saltea, pat, lenjerie, biberoane... mi-a fost mila de el si Adi a zis ca nu vrea sa pateasca la fel :))

Sper sa nu ajung chiar asa...=))=))=))=))

Peste vreo 3 sapt ajung la ginecolog, imi fac timp sa trec si pe la ei.Multumesc!

andreear
11.02.2011, 16:02:13
Sper sa nu ajung chiar asa...=))=))=))=))

Peste vreo 3 sapt ajung la ginecolog, imi fac timp sa trec si pe la ei.Multumesc!

Asa cum zicea si Ionela au de toate, noi am fost miercuri seara si era liber, tot magazinul al nostru ceea ce mi-a placut; noi tot carut 3 in 1 am luat tocmai pt a le avea pe toate ( si apropos e portocaliu 0 ca poate face mama si un baiat la un moment dat :-"

Daca te consoleaza cu ceva pina acum vreo 2 luni si eu eram singura care cauta diverse pe net pt pitica iar 'altii" ( radu 0 tot la chestiile lui cu motoare si masini se uita asa ca....se intimpla si pe la alte case! Pina la urma poate e mai bine ca vei aklege ceea ce iti place tie ;)) adca sotul nu a participat.

week-end frumos!!

ipup
11.02.2011, 16:07:50
Week_end placut fetelor!!!
Andreea iesiti undeva in week? profita cat te mai poti misca ;))

andreear
11.02.2011, 16:12:46
Week_end placut fetelor!!!
Andreea iesiti undeva in week? profita cat te mai poti misca ;))

Avem program incarcat, maine mergem la Slanic la un botez ( exersam ) iar duminica la partea a 2-a a cursului de puericultura. Din fericire inca imi e bine si ma pot misca, am facut ceva plimbari lungi zilele astea si mi-au prins tare bine.

ipup
11.02.2011, 16:24:30
Avem program incarcat, maine mergem la Slanic la un botez ( exersam ) iar duminica la partea a 2-a a cursului de puericultura. Din fericire inca imi e bine si ma pot misca, am facut ceva plimbari lungi zilele astea si mi-au prins tare bine.
Miscarea face bine ... eu nu prea mai pot face plimbari lungi :) dar scurte inca fac :)
Distractie placuta la botez!!

pupici

andreear
11.02.2011, 16:25:54
Miscarea face bine ... eu nu prea mai pot face plimbari lungi :) dar scurte inca fac :)
Distractie placuta la botez!!

pupici

Multumim mult!1 Sper sa aveti parte de un week-end relaxant si frumos!>:D<>:D<>:D<

strumf08
11.02.2011, 17:17:17
Asa cum zicea si Ionela au de toate, noi am fost miercuri seara si era liber, tot magazinul al nostru ceea ce mi-a placut; noi tot carut 3 in 1 am luat tocmai pt a le avea pe toate ( si apropos e portocaliu 0 ca poate face mama si un baiat la un moment dat :-"

Daca te consoleaza cu ceva pina acum vreo 2 luni si eu eram singura care cauta diverse pe net pt pitica iar 'altii" ( radu 0 tot la chestiile lui cu motoare si masini se uita asa ca....se intimpla si pe la alte case! Pina la urma poate e mai bine ca vei aklege ceea ce iti place tie ;)) adca sotul nu a participat.

week-end frumos!!

Ce carucior ati ales voi? Mai bine zis din ce gama?

E bine de stiut ca nu sunt singura cu sot sa zicem oarecum dezinteresat....Cel putin pana in momentul cand isi va strange ingerasul in brate....ca atunci sa te tii...;-)

strumf08
11.02.2011, 17:19:16
Week-end placut!

Andreea distractie placuta!
Ionela multa sanatate si dureri cat mai putine! >:D<>:D<>:D<

andreear
11.02.2011, 18:14:20
Ce carucior ati ales voi? Mai bine zis din ce gama?

E bine de stiut ca nu sunt singura cu sot sa zicem oarecum dezinteresat....Cel putin pana in momentul cand isi va strange ingerasul in brate....ca atunci sa te tii...;-)

Stai linistita, radu deja 'vorbeste' cu fiica-sa, ii citeste povesti...

Carutul este del aGraco, iti trimit pe email o poza sau un link!

Pupici si week-end frumos si voua!

strumf08
14.02.2011, 09:53:58
Buna dimineata!

andreear
14.02.2011, 10:36:57
Buna dimineata!

Neata!!!

Sa aveti o zi frumoasa!!! Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end?

ipup
14.02.2011, 10:47:01
Buna dimineata si de la noi!!! :)

Noi suntem bucurosi ca ne-au venit carucioarele (unul pentru gemeni si unul simplu pt finut) deocamdata... patuturile mai intarzie un pic ... sper sa vina pana plec la maternitate :))

Pupici

andreear
14.02.2011, 11:01:36
Buna dimineata si de la noi!!! :)

Noi suntem bucurosi ca ne-au venit carucioarele (unul pentru gemeni si unul simplu pt finut) deocamdata... patuturile mai intarzie un pic ... sper sa vina pana plec la maternitate :))

Pupici

Super!!! Sa le stapineasca sanatosi ( toti trei ). Daca ai timp pune o poza cu ele, multam!!!

olgutza26
14.02.2011, 11:35:15
Neata si de la Bucuresti! Felicitati pentru achizitie Ionela!

ipup
14.02.2011, 11:40:40
Mersi frumos fetelor!!

O sa pun maine cred... ca sa vina Adi sa le asambleze :))
ca sunt in cutii stranse :)

strumf08
15.02.2011, 09:16:56
Buna dimineata!

ipup
15.02.2011, 09:56:32
Buna dimineata !!

ce vreme urata e afara, eu vroiam sa ies la o plimbarica si pana la servici :-B

Gata am poze cu caruciorele... :)

ipup
15.02.2011, 10:39:10
Votati maternitatea din Ploiesti!!! (se poate de mai multe ori)

Acum suntem la egalitate cu Bacau :)

http://apps.facebook.com/pampersmosaic/?ref=bookmarks&count=0

andreear
15.02.2011, 12:01:03
Buna dimineata !!

Neata!!!

Frumoase carucioarele, sa le foloseasca sanatosi.

Este f frig afara, am iesit eu un pic dar am inghetat, daca nu ai nici o urgenta mai bine stai acasa la caldura!

strumf08
15.02.2011, 13:19:33
Buna dimineata !!

Multumim pt poze!
Sa le folositi sanatosi!!!!:*

strumf08
15.02.2011, 13:21:20
Neata!!!

Frumoase carucioarele, sa le foloseasca sanatosi.

Este f frig afara, am iesit eu un pic dar am inghetat, daca nu ai nici o urgenta mai bine stai acasa la caldura!

Ai dreptate! Si mie mi s-a parut tare frig azi...Ma tot uit pe prognoza sa vad cand vine primavara, m-am saturat de frig....Si cand o sa fie cald si frumos a sa fiu eu cu burta enorma, norocul meu...:-<

ipup
15.02.2011, 13:32:36
Am iesit asa un pic si eu... sincer mie mi-e mai bine cand e mai rece afara, nu ma ia cu lesin :)

Am fost cu cererea pentru compensarea celor 15% din salariu... bineinteles ca cei la servici habar nu au de asa ceva :)) dar sincer e o suma destul de mica ca sa ma cert cu ei :)
pupici

andreear
15.02.2011, 14:33:01
Am iesit asa un pic si eu... sincer mie mi-e mai bine cand e mai rece afara, nu ma ia cu lesin :)

Am fost cu cererea pentru compensarea celor 15% din salariu... bineinteles ca cei la servici habar nu au de asa ceva :)) dar sincer e o suma destul de mica ca sa ma cert cu ei :)
pupici

Ce compensare??? Chiar nu stiu la ce te referi.

strumf08
15.02.2011, 15:36:43

Cf contractului de munca la nivel national, in primele 6 saptamani (cel putin, daca nu prevede altceva CCM la nivel de firma) angajatorul trebuie sa compenseze diferenta dintre salariul de baza si indemnizatia primita pe CM. Aceasta diferenta suporta toate retinerile salariale.Deci iei aproape tot salariul de baza.

strumf08
15.02.2011, 15:38:09

pupici

Bine, dar una e sa nu stie si alta sa nu vrea. In cerere n-ai trecut art in baza caruia ceri compensare? Nici n-ar fi trebuit sa comenteze. Citeau si se lamureau. Eu sunt convinsa ca nu stie multa lume. Sotia verisorului meu, a nascut de curand, habar n-avea de asa ceva. Eu am lucrat si la HR, am citit contractul colectiv de munca nu doar o data si puteam sa jur ca nu exista un articol care sa stipuleze asa ceva, n-am avut de a face cu gravide in perioada respectiva, probabil de aceea....

strumf08
15.02.2011, 15:43:38
O dupa-amiaza cat mai calduroasa!:*

ipup
15.02.2011, 15:49:30
Bine, dar una e sa nu stie si alta sa nu vrea. In cerere n-ai trecut art in baza caruia ceri compensare? Nici n-ar fi trebuit sa comenteze. Citeau si se lamureau. Eu sunt convinsa ca nu stie multa lume. Sotia verisorului meu, a nascut de curand, habar n-avea de asa ceva. Eu am lucrat si la HR, am citit contractul colectiv de munca nu doar o data si puteam sa jur ca nu exista un articol care sa stipuleze asa ceva, n-am avut de a face cu gravide in perioada respectiva, probabil de aceea....
Am trecut inclusiv continutul articolului din CCMUN, dar cum ziceam si ieri in CCM firmei nu este... deci nu stiu ce se va intampla... Si sincer nu vreau sa ma cert cu ei pentru atata lucru.. astia 15 % sunt impozitabili... pupici

ipup
15.02.2011, 15:53:12

Da, exact cum a zis Dana, pentru o perioada de minim 6 saptamani ar trebui sa luam APROXImativ salariu brut... in CCMUNN, la art. 66 scrie asta... pentru ca concediu de maternitate se plateste cu 85 % din salariu brut, pentru ca e neimpozabil, pe baza articolului respectiv angajatorul ar trebui sa plateasca timp de 6 saptamani minim, diferenta de 15 % impozabili, din salariu brut... si astfel 6 sapt ar trebui sa primim aprox 100% salariu brut....

andreear
15.02.2011, 16:26:20
Multumesc mult de info.

Ionela, tu cu concediul prenatal ai fost si la medicul de medicina muncii sa ti-l semneze sau doar la cel de familie?

ipup
15.02.2011, 16:31:18
Multumesc mult de info.

Ionela, tu cu concediul prenatal ai fost si la medicul de medicina muncii sa ti-l semneze sau doar la cel de familie?

Cum mi l-a dat dr de familie asa l-am dus :) si apoi cu dr de medicina muncii, angajatorul are treaba... pt ca raportul ala de evaluare pt riscul maternal nagajatorul era obligat sa il faca pt angajat, mie asa mi-a zis cei de la ITM. Eu l-am facut personal ca sa o ajut pe colega mea de la HR.
Dar concediu medical trebuie sa aiba in mod obligatoriu viza dr de familie, cel putin asa stiu eu.

andreear
15.02.2011, 16:42:37
Cum mi l-a dat dr de familie asa l-am dus :) si apoi cu dr de medicina muncii, angajatorul are treaba... pt ca raportul ala de evaluare pt riscul maternal nagajatorul era obligat sa il faca pt angajat, mie asa mi-a zis cei de la ITM. Eu l-am facut personal ca sa o ajut pe colega mea de la HR.
Dar concediu medical trebuie sa aiba in mod obligatoriu viza dr de familie, cel putin asa stiu eu.

Am deja evaluarea pt risc maternal de la medicina muncii ( eu acum in concediu de risc maternal sunt) dar din 27 feb intru in prenatal si vroiam sa stiu exact care sunt pasii. Multam mult de ajutor.

ingerashu
15.02.2011, 18:43:17
Da, exact cum a zis Dana, pentru o perioada de minim 6 saptamani ar trebui sa luam APROXImativ salariu brut... in CCMUNN, la art. 66 scrie asta... pentru ca concediu de maternitate se plateste cu 85 % din salariu brut, pentru ca e neimpozabil, pe baza articolului respectiv angajatorul ar trebui sa plateasca timp de 6 saptamani minim, diferenta de 15 % impozabili, din salariu brut... si astfel 6 sapt ar trebui sa primim aprox 100% salariu brut....

ma bag si eu in seama....pt diferenta de 15% se retin toate contributiile(CAS,somaj, sanatate) mai putin impozit fiind o suma mica.intrucat nu se stie daca CCMUNN pe anii 2011-2014 va fi inregistrat la minister ramane la latitudinea firmei daca iti acorda aceasta compensare si salariul mediu pe unitate la nastere...mie de exemplu mi-au acordat diferenta.oricum CCM la nivel de unitate nu poate avea prevederi mai putine decat CCMUNN, indiferent de firma

olgutza26
15.02.2011, 19:48:40
ma bag si eu in seama....pt diferenta de 15% se retin toate contributiile(CAS,somaj, sanatate) mai putin impozit fiind o suma mica.intrucat nu se stie daca CCMUNN pe anii 2011-2014 va fi inregistrat la minister ramane la latitudinea firmei daca iti acorda aceasta compensare si salariul mediu pe unitate la nastere...mie de exemplu mi-au acordat diferenta.oricum CCM la nivel de unitate nu poate avea prevederi mai putine decat CCMUNN, indiferent de firma
ce putin mai ai mamico (m-am uitat la ticker-ul tau) ;) Nastere usoara!

andreear
15.02.2011, 19:54:04

Maine este programata la cezariana, a scris la Galerie!!!!

m1adutza
15.02.2011, 19:56:18
Buna dimineata !!

Frumoasee rauuu!:x
Sa se bucure bebelutii de ele!;;)

ingerashu
15.02.2011, 21:47:35

multumesc olguta

ipup
16.02.2011, 08:52:44
Buna dimineata!!!

Ingerashu: Asteptam pozici cu ingerashul ala mic!

Multumesc m1adutza, astept si patuturile sa va arat camera completa ;;)

o zi frumoasa!! pupici

andreear
16.02.2011, 09:24:39
Buna dimineata!!!

Ingerashu: Asteptam pozici cu ingerashul ala mic!

Multumesc m1adutza, astept si patuturile sa va arat camera completa ;;)

o zi frumoasa!! pupici

Neata!!!

Si eu sunt nerabdatoare sa vad patuturile voatsre, pina il primesc pe al meu mai dureaza ceva.

ipup
16.02.2011, 09:48:52
Neata!!!

Si eu sunt nerabdatoare sa vad patuturile voatsre, pina il primesc pe al meu mai dureaza ceva.

Sa fiu sincera sunt cam dezamagita de serviciul lor, au produse frumoase si bune, dar transportul le ia cam mult. Le-am trimis si un mail cu privire la patuturi acum 2 zile si nici un raspuns. Mai astept pana la pranz si apoi ii sun :)

pupici

andreear
16.02.2011, 10:30:07
Sa fiu sincera sunt cam dezamagita de serviciul lor, au produse frumoase si bune, dar transportul le ia cam mult. Le-am trimis si un mail cu privire la patuturi acum 2 zile si nici un raspuns. Mai astept pana la pranz si apoi ii sun :)

pupici

Asa e, eu ma bucur ca le-am comandat acum, sper sa ne ajunga pina in aprilie cand apare pitica!!! Apropos, lenjerie pt patuturi tot de la ei ai luat?

ipup
16.02.2011, 10:33:56
Asa e, eu ma bucur ca le-am comandat acum, sper sa ne ajunga pina in aprilie cand apare pitica!!! Apropos, lenjerie pt patuturi tot de la ei ai luat?

da si lenjerii am luat acelasi model cu patuturile si o sa mai iau un rand de lenjerii dupa nastere, dar cred ca de pe alt site.

Cum ti s-a parut cursul? :) mi-am adus aminte de la curs si am comandat si produse cosmetice bubchen, trebuie sa imi vina astazi coletul ;;), ieri mi-a venit covorul, de fapt covorasul :))

andreear
16.02.2011, 10:37:58
da si lenjerii am luat acelasi model cu patuturile si o sa mai iau un rand de lenjerii dupa nastere, dar cred ca de pe alt site.

Cum ti s-a parut cursul? :) mi-am adus aminte de la curs si am comandat si produse cosmetice bubchen, trebuie sa imi vina astazi coletul ;;), ieri mi-a venit covorul, de fapt covorasul :))

Stiu ca erau destul de scumpe lenjeriile, 5-6 mil, asa e?

Cursul a fost f misto, noua ne-a placut. intr-adevar produsele Bubchen sunt ff bune, Radu le vindea f bine cand le avea in magazin; eu le-am vazut si al real sau billa, cred ca ma duc direct sa le cumpar. Acum caut biberoabe Dr brown's ca ne-a zis pediatra la curs ca sunt cele mai bune pt colici. Ce culoare e covorasul, pe verde? abia astept sa ai camera completa sa vedem "casuta" piticilor. :*

ipup
16.02.2011, 10:47:09
Stiu ca erau destul de scumpe lenjeriile, 5-6 mil, asa e?

Cursul a fost f misto, noua ne-a placut. intr-adevar produsele Bubchen sunt ff bune, Radu le vindea f bine cand le avea in magazin; eu le-am vazut si al real sau billa, cred ca ma duc direct sa le cumpar. Acum caut biberoabe Dr brown's ca ne-a zis pediatra la curs ca sunt cele mai bune pt colici. Ce culoare e covorasul, pe verde? abia astept sa ai camera completa sa vedem "casuta" piticilor. :*
am dat 825 ron/set de lenjerie, gigi&lele :)) (cu discount)
Biberoane dr brown's gasesti la farmaciile dona, si Adi vrea tot din astea, dar si cele de la avent sunt cu sistem airflex, contra colicilor.
Covorasul e cu winnie si prietenii lui(disney), ca si perdeaua tot cu winnie e ;;) si tot de pe net l-am comandat, tocmai de la suceava :)) dar am fost sambata la toate magazinele specifice si am vazut niste uratenii. imi place mult si materialul din care e facut, e lucrat super si marginile... e

andreear
16.02.2011, 10:53:03
am dat 825 ron/set de lenjerie, gigi&lele :)) (cu discount)
Biberoane dr brown's gasesti la farmaciile dona, si Adi vrea tot din astea, dar si cele de la avent sunt cu sistem airflex, contra colicilor.
Covorasul e cu winnie si prietenii lui(disney), ca si perdeaua tot cu winnie e ;;) si tot de pe net l-am comandat, tocmai de la suceava :)) dar am fost sambata la toate magazinele specifice si am vazut niste uratenii. imi place mult si materialul din care e facut, e lucrat super si marginile... e

Ce frumos e!!! O sa fie super camera. Asa e, la diona am vazut si eu ca ar trebui sa aiba, dau azi o fuga si te tin la curent. doctorita zicea ca, ea efecte de calmare a bebeilor a vazut doar dupa ce au baut din aceste biberoane, am inteles ca cele de la avent sunt si ele bune dar nu au chiar efectul celor de la brown's. eu o sa iau cate unul din fiecare sa fiu sigura :">

Plec putin in oras, vorbim mai tarziu.

pupici.

ipup
16.02.2011, 10:55:57
Ce frumos e!!! O sa fie super camera. Asa e, la diona am vazut si eu ca ar trebui sa aiba, dau azi o fuga si te tin la curent. doctorita zicea ca, ea efecte de calmare a bebeilor a vazut doar dupa ce au baut din aceste biberoane, am inteles ca cele de la avent sunt si ele bune dar nu au chiar efectul celor de la brown's. eu o sa iau cate unul din fiecare sa fiu sigura :">

Plec putin in oras, vorbim mai tarziu.

pupici.
da, sunt mai bune ca avent, asa o sa facem si noi si brown's si avent.

Sa te imbraci bine ca e frig afara.
pupici

andreear
16.02.2011, 14:28:02
da, sunt mai bune ca avent, asa o sa facem si noi si brown's si avent.

Sa te imbraci bine ca e frig afara.
pupici

Gata, m-am intors, am luat biberoane, am gasit la farm Dona. Sunt f incantata, i-am mai cumparat si cateva hainute piticei ca nu m-am putut abtine.;))
Pupici

ipup
16.02.2011, 14:39:03
Gata, m-am intors, am luat biberoane, am gasit la farm Dona. Sunt f incantata, i-am mai cumparat si cateva hainute piticei ca nu m-am putut abtine.;))
Pupici

Stiu cum e cu abtinutul... :) si noi am zis ca iesim intr-o zi la o farmacie sa le luam, dar sa vedem cand pt ca al meu sot are program prelungit saptamana asta;;)
Acum mi-am cautat trusa de anestezie, pt ca l-am intrebat pe boeru daca pot sa mi-o iau si a rasp simplu: daca iti permiti ar fi super! ;;)si am gasit la tehnofarm trebuie sa ma duc sa o si iau (pana acum am telefonat la toate farmaciile :) )
pupici

andreear
16.02.2011, 14:59:12
Stiu cum e cu abtinutul... :) si noi am zis ca iesim intr-o zi la o farmacie sa le luam, dar sa vedem cand pt ca al meu sot are program prelungit saptamana asta;;)
Acum mi-am cautat trusa de anestezie, pt ca l-am intrebat pe boeru daca pot sa mi-o iau si a rasp simplu: daca iti permiti ar fi super! ;;)si am gasit la tehnofarm trebuie sa ma duc sa o si iau (pana acum am telefonat la toate farmaciile :) )
pupici

Si cat costa? Stiu ca la Eva nu e cazul de asa ceva...Faci anestezie rahi, nu?

ipup
16.02.2011, 15:02:46
Si cat costa? Stiu ca la Eva nu e cazul de asa ceva...Faci anestezie rahi, nu?
Da, nici la maternitate nu era , dar am zis sa imi iau eu sa fiu sigura, ca la stat te poti astepta sa nu aiba in momentul ala :). Da, rahianestezie, si costa in jur de 300 ron.

andreear
16.02.2011, 15:05:05
Da, nici la maternitate nu era , dar am zis sa imi iau eu sa fiu sigura, ca la stat te poti astepta sa nu aiba in momentul ala :). Da, rahianestezie, si costa in jur de 300 ron.

Am inteles. Mai bine sa o ai sa fii tu sigura!!! Cand te mai duci al control?

ipup
16.02.2011, 15:10:01
Am inteles. Mai bine sa o ai sa fii tu sigura!!! Cand te mai duci al control?
Joia viitoare, pe 24 feb. Asa mi-a zis, daca am nevoie dau o fuga la maternitate.

andreear
16.02.2011, 15:11:33
Joia viitoare, pe 24 feb. Asa mi-a zis, daca am nevoie dau o fuga la maternitate.

Sper sa nu ai nevoie!

ipup
16.02.2011, 15:30:58
Sper sa nu ai nevoie!
Deocamdata sunt bine. Insa nu prea mai gasesc pozitie de somn :) o sa dorm in fund de acum :))

andreear
16.02.2011, 15:38:26
Deocamdata sunt bine. Insa nu prea mai gasesc pozitie de somn :) o sa dorm in fund de acum :))

Asta nu e prea bine. Eu am probleme cu trezitul noaptea, ma scol pe la 4-5 si nu mai adorm decat pe la 6-7 si bintui prin casa, nici ziua nu dorm asa ca ....sunt fresh (:| in unele zile.

Apropos de dormitul in fund, m-am trezit eu duminica noaptea pe la 3 ca ma durea putin burta si nu puteam sa dorm asa ca m-am asezat in fund, sprijinita de canapea si asa am adormit ( am incercat pozitia dormit in fund=)))

ipup
16.02.2011, 15:42:36
Asta nu e prea bine. Eu am probleme cu trezitul noaptea, ma scol pe la 4-5 si nu mai adorm decat pe la 6-7 si bintui prin casa, nici ziua nu dorm asa ca ....sunt fresh (:| in unele zile.

Apropos de dormitul in fund, m-am trezit eu duminica noaptea pe la 3 ca ma durea putin burta si nu puteam sa dorm asa ca m-am asezat in fund, sprijinita de canapea si asa am adormit ( am incercat pozitia dormit in fund=)))

Noaptea ma trezesc de cateva ori sa merg la baie :) am si ore fixe :)) pana aseara nu am avut probleme cu pozitia de somn, mi-am facut si perna din aia lunga de la picoare pana la cap, dorm cu ea in brate ;;) si imi era chiar bine. vom vedea cum rezolv in seara asta, cate perne mai pun in jurul meu :>

ipup
17.02.2011, 12:15:55
Buna dimineata la pranz!!

ne-am trezit mai devreme dar am ieist la shopping :), am platit si impozitul cu ocazia asta :))
Ne-am luat trusa de anestezie, biberoane dr brown's, alte produse pt bagajul de maternitate si inca ceva pt bebei ca nu m-am putut abtine :)) abtinutul asta ce greu e :))

Voi ce faceti? cum va simtiti?
Pupici

strumf08
17.02.2011, 13:19:21
Buna dimineata la pranz!!

ne-am trezit mai devreme dar am ieist la shopping :), am platit si impozitul cu ocazia asta :))
Ne-am luat trusa de anestezie, biberoane dr brown's, alte produse pt bagajul de maternitate si inca ceva pt bebei ca nu m-am putut abtine :)) abtinutul asta ce greu e :))

Voi ce faceti? cum va simtiti?
Pupici

Buna ziua!
Tie ti-a venit adresa pt plata impozitului? Eu o tot astept si nimic....

Eu sunt din ce in ce mai mare....Desi in carte am citit ca nu prea creste copilul intre a 5-a si a 6-a luna, eu cresc vazand cu ochii. Ieri radeam de una singura in baie, ca obosisem doar dandu-mi cu crema pe corp, asa de multa sunt :)):)):)):)):)).

Saptamana viitoare ar trebui sa ma duc la epilat. N-am mai fost la salon de prin luna a 3-a. Sunt curioasa cum o sa suport....[-o<

ipup
17.02.2011, 13:25:57
Buna ziua!
Tie ti-a venit adresa pt plata impozitului? Eu o tot astept si nimic....

Eu sunt din ce in ce mai mare....Desi in carte am citit ca nu prea creste copilul intre a 5-a si a 6-a luna, eu cresc vazand cu ochii. Ieri radeam de una singura in baie, ca obosisem doar dandu-mi cu crema pe corp, asa de multa sunt :)):)):)):)):)).

Saptamana viitoare ar trebui sa ma duc la epilat. N-am mai fost la salon de prin luna a 3-a. Sunt curioasa cum o sa suport....[-o<

Nu mi-a venit nici o adresa pt impozit, m-am dus asa. Oricum e ceva pana la 1 martie, ori ai reducere, ori de la 1 martie icep penalizarile... nu stiu sigur.

asa e, cresti pe zi ce trece mai mult. Stiu cum e datul cu crema sau machiatul... cand ies din baie trebuie sa stau 5 minute ca sa mai pot face ceva :)
Cu epilatul la mine acum e super greu... si eu nu suport ceara, cu epilatorul am incetat sa ma fac de cand am ramas gravida, iar acum ma pot face doar cu crema :), bicul nu intra in discutie :))

strumf08
17.02.2011, 13:41:41
Nu mi-a venit nici o adresa pt impozit, m-am dus asa. Oricum e ceva pana la 1 martie, ori ai reducere, ori de la 1 martie icep penalizarile... nu stiu sigur.

asa e, cresti pe zi ce trece mai mult. Stiu cum e datul cu crema sau machiatul... cand ies din baie trebuie sa stau 5 minute ca sa mai pot face ceva :)
Cu epilatul la mine acum e super greu... si eu nu suport ceara, cu epilatorul am incetat sa ma fac de cand am ramas gravida, iar acum ma pot face doar cu crema :), bicul nu intra in discutie :))

De ce nu te-ai mai facut cu epilatorul? Nu-l suportai sau n-ai mai vrut?

ipup
17.02.2011, 13:46:47
De ce nu te-ai mai facut cu epilatorul? Nu-l suportai sau n-ai mai vrut?

Nu e indicat pt ca vibratiile respective cica deranjeaza bebele. La prima consultatie boeru mi-a zis ca epilarea sa o fac cu ceara, dar cum nu o suport, am trecut pe crema :)

andreear
17.02.2011, 14:30:41
Nu e indicat pt ca vibratiile respective cica deranjeaza bebele. La prima consultatie boeru mi-a zis ca epilarea sa o fac cu ceara, dar cum nu o suport, am trecut pe crema :)

Salut!!!

Ce faci Dana? Nu te-am vazut demult pe aici.....

Eu am pregatesc sa imi vad pitica, mergem la Brasov azi!
Vorbeati de epilat, mie doctorita mi-a zis sa ma fac cu ceara sau epilator ( mai putin in zona inghinala), crema nu e indicata pt ca intra in piele, poate ajunge la bebe si contine nu stiu ce timpenii....dar am ajuns sa cred ca fiecare medic are stilul si sfaturile proprii...#-o

ipup
17.02.2011, 14:33:56
Salut!!!

Vorbeati de epilat, mie doctorita mi-a zis sa ma fac cu ceara sau epilator ( mai putin in zona inghinala), crema nu e indicata pt ca intra in piele, poate ajunge la bebe si contine nu stiu ce timpenii....dar am ajuns sa cred ca fiecare medic are stilul si sfaturile proprii...#-o
Da, depinde de dr. Oricum eu in perioada asta am inceput cu crema, pt zonele pe care nu le vad :).
Asteptam sa ne spui ce mai face pitica .
Pupici

andreear
17.02.2011, 14:36:23
Da, depinde de dr. Oricum eu in perioada asta am inceput cu crema, pt zonele pe care nu le vad :).
Asteptam sa ne spui ce mai face pitica .
Pupici

Si eu sunt nerabdatoare sa o vad...sa vedem cat e de mare :">.

Pupici si odihna cat mai multa, chiar cum ai dormi azi-noapte?

ipup
17.02.2011, 14:39:47
Si eu sunt nerabdatoare sa o vad...sa vedem cat e de mare :">.

Pupici si odihna cat mai multa, chiar cum ai dormi azi-noapte?

Mersi si voua, drum liber ! :)

Am dormit un pic mai binisor, am pus mai multe perne in jurul meu, la spate mai ales si am ridicat un pic nivelul :) tind sa cred ca daca s-au mai lungit un pic apasa pe toate organele posibile si astfel daca stau mai sus e diferenta. Insa am dormit si mai bine de la 6 la 9, cand aveam tot patul al meu :))

andreear
17.02.2011, 14:43:15
Mersi si voua, drum liber ! :)

Am dormit un pic mai binisor, am pus mai multe perne in jurul meu, la spate mai ales si am ridicat un pic nivelul :) tind sa cred ca daca s-au mai lungit un pic apasa pe toate organele posibile si astfel daca stau mai sus e diferenta. Insa am dormit si mai bine de la 6 la 9, cand aveam tot patul al meu :))

Da, cunosc ff bine senzatia asta ;))

Bine ca v-ati odihnit!

strumf08
17.02.2011, 14:45:03
Salut!!!

Bine, multumesc! :*
V-am citit ieri, dar n-am reusit sa intru sa vorbesc cu voi. Am auditorul pe cap si imi cere tot felul de situatii. Azi n-am facut altceva decat sa-i copiez vreo 100 de facturi....

Drum bun si liber!

Cat despre epilat, fiecare are parerea sa.....Tu ai rezistat cu ceara in aceasta perioada?Ma refer in special in zona inghinala...

andreear
17.02.2011, 14:48:10
Bine, multumesc! :*
V-am citit ieri, dar n-am reusit sa intru sa vorbesc cu voi. Am auditorul pe cap si imi cere tot felul de situatii. Azi n-am facut altceva decat sa-i copiez vreo 100 de facturi....

Drum bun si liber!

Cat despre epilat, fiecare are parerea sa.....Tu ai rezistat cu ceara in aceasta perioada?Ma refer in special in zona inghinala...

Da, ma chinui cu ceara rece acasa. In r4est ma fac numai cu aparatul si nu ma jeneaza deloc.

Spor la treaba, sa scapi repede de "musafirii nepoftiti"!

strumf08
17.02.2011, 15:23:09
Da, ma chinui cu ceara rece acasa. In r4est ma fac numai cu aparatul si nu ma jeneaza deloc.

Spor la treaba, sa scapi repede de "musafirii nepoftiti"!

Nu ti-ar fi mai usor si comod la salon? Sau sunt contraindicatii?

ipup
18.02.2011, 10:42:57
Buna dimineata!!

Noi ne-am plictisit rau :) am terminat si filmele de vizionat, telecomanda de butonat, la puzzle nu avem chef sa lucram :))

Voi ce faceti?

Andreea: ce face pitica? a mai crescut?

pupici

andreear
18.02.2011, 11:13:48
Buna dimineata!!

Noi ne-am plictisit rau :) am terminat si filmele de vizionat, telecomanda de butonat, la puzzle nu avem chef sa lucram :))

Voi ce faceti?

pupici

Salut!!!

Pitica e ff bine, a crescut, are 1,550kg si e f lunga. Este f bine, vioaie si am stabilit cezariana pe 19 aprilie ca sa fim cu pitica de Paste acasa.

Voi ce faceti?:*:*:*

strumf08
18.02.2011, 12:47:09
Buna dimineata!!

Voi ce faceti?

pupici

Salut!

De-abia astept sa ma plictisesc si eu...;;);;);;)

ipup
20.02.2011, 11:30:20
Buna fetelor! ce mai faceti intr-o zi de duminica in care ningeeeee??? :)

Noi am terminat ieri un puzzle, iar astazi avem consultatie la cardiologie pentru anestezist :)

strumf08
21.02.2011, 08:36:36
Buna fetelor! ce mai faceti intr-o zi de duminica in care ningeeeee??? :)

Noi am terminat ieri un puzzle, iar astazi avem consultatie la cardiologie pentru anestezist :)

Buna!
Imi place tare mult noua poza! :*

Cum a fost la consult?

andreear
21.02.2011, 08:38:41
Neata!!!!

Sa aveti o saptamana usoara!!!!

Ionela, ce burtica mare si frumoasa ai!!!!!

ipup
21.02.2011, 10:30:07
Buna dimineata!!

La consult a fost bine , am fost la un cardiolog arab, cred :), pt ca nu prea intelegeam ce zice :)) la mediurg. Cica nu mor repede de inima :))

Iar poza cu burtica nu e f actualizata... e de 3 saptamani in urma, acum mi se pare ca a mai crescut un pic :))

ipup
21.02.2011, 10:31:28
aaaa... vroiam sa va mai intreb ceva... v-ati gandit la restaurant pt botez? eu daca stau acasa incep cu toate :-B

strumf08
21.02.2011, 10:45:13
aaaa... vroiam sa va mai intreb ceva... v-ati gandit la restaurant pt botez? eu daca stau acasa incep cu toate :-B

Sa stii ca desi eu am mai mult decat voi pana la botez, lista o am deja gata:-$.O sa am cat 30 de persoane. Ma gandisem pt President 1, salonul mic. L-am vazut cand cautam restaurant pt botezul unor prieteni, dar nu mai tin minte cat de spatios e...As vrea si ring pt dans...Ma gandisem si la Corso, Viena Cafe, Casa Dacica (de la km). Frumos ar fi la Regina Noptii, la Paulesti, afara. Dar mie nu-mi place mancarea de acolo...Am vazut ca mai scriau fetele de Noblesse, Valy's....Dar eu nu stiu nici macar unde sunt, ce sa mai zic de ale detalii...

ipup
21.02.2011, 10:55:30
Sa stii ca desi eu am mai mult decat voi pana la botez, lista o am deja gata:-$.O sa am cat 30 de persoane. Ma gandisem pt President 1, salonul mic. L-am vazut cand cautam restaurant pt botezul unor prieteni, dar nu mai tin minte cat de spatios e...As vrea si ring pt dans...Ma gandisem si la Corso, Viena Cafe, Casa Dacica (de la km). Frumos ar fi la Regina Noptii, la Paulesti, afara. Dar mie nu-mi place mancarea de acolo...Am vazut ca mai scriau fetele de Noblesse, Valy's....Dar eu nu stiu nici macar unde sunt, ce sa mai zic de ale detalii...
La mine e mai greu pt ca as avea in jur de 80 persoane, pt ca majoritatea care au fost la nunta acum vor sa vina si la botez :) si eu cautam ceva care sa aiba si camere si cred ca Casa Dacica ar fi ok, daca e mai mic, mai tai din lista de invitati ( ca la nunta) :)) si mi-a mai placut si mancarea de la Marlen.;;)

Valy's e langa liceul Cuza. Noblesse nu stiu nici eu. Salonul de la President 1 e destul de micut, dar depinde f mult cum aranjeaza mesele.

andreear
21.02.2011, 10:56:58
[QUOTE=ipup;3996328]aaaa... vroiam sa va mai intreb ceva... v-ati gandit la restaurant pt botez? eu daca stau acasa incep cu toate :-B[/QUOTE

Noi ne-am gandit, am discutat de principiu deja la o pensiune la Bran, vom avea in jur de 60 pers si am inchiriat o pensiune pt week-end ( sambata-duminica ). De fapt mai avem ceva detalii de pus la punct dar locatia a ramas stabilita. Noi am vrut sa fugim de restaurante, sa vina gasca mare si sa ne distram, far tol festiv etc.

ipup
21.02.2011, 10:59:44
[QUOTE=ipup;3996328]aaaa... vroiam sa va mai intreb ceva... v-ati gandit la restaurant pt botez? eu daca stau acasa incep cu toate :-B[/QUOTE

Noi ne-am gandit, am discutat de principiu deja la o pensiune la Bran, vom avea in jur de 60 pers si am inchiriat o pensiune pt week-end ( sambata-duminica ). De fapt mai avem ceva detalii de pus la punct dar locatia a ramas stabilita. Noi am vrut sa fugim de restaurante, sa vina gasca mare si sa ne distram, far tol festiv etc.
Nici nu stii cat mi-as dori asta... dar ii vad pe parinti cum stramba din nas ;;), asa ca trebuie sa facem petrecerea de botez la restaurant cu tol festiv...:-B

andreear
21.02.2011, 11:01:22
[QUOTE=andreear;3996409]
Nici nu stii cat mi-as dori asta... dar ii vad pe parinti cum stramba din nas ;;), asa ca trebuie sa facem petrecerea de botez la restaurant cu tol festiv...:-B

Din fericire ai nostri au fost f incantati de idee asa ca....ne-am si grabit sa discutam la pensiunea respectiva.

ipup
21.02.2011, 11:03:38
[QUOTE=ipup;3996421]

Din fericire ai nostri au fost f incantati de idee asa ca....ne-am si grabit sa discutam la pensiunea respectiva.

Super!! Atunci nu pot spune decat distractie placuta !!! \:D/
La noi asta e, incep sa caut restaurante... oricum avem experienta de la nunta. ;;)

andreear
21.02.2011, 11:14:41
[QUOTE=andreear;3996429]

Super!! Atunci nu pot spune decat distractie placuta !!! \:D/
La noi asta e, incep sa caut restaurante... oricum avem experienta de la nunta. ;;)

Suntn sigura ca veti gasi ceva sa va placa. V-ati gandit cam in ce perioada vreti sa faceti botezul?

ipup
21.02.2011, 11:18:33
[QUOTE=ipup;3996436]

Suntn sigura ca veti gasi ceva sa va placa. V-ati gandit cam in ce perioada vreti sa faceti botezul?
Am discutat si ne-am hotarat pentru luna iunie( 4/5 sau 11 iunie ) mie mi-ar placea sambata pe 11 pentru ca pe 12 sunt Russaliile si nu se fac botezuri , dar luni pe 13 iunie a 2a zi de Russalii lumea e libera de la servici. Acum sa vedem si daca gasim liber.

andreear
21.02.2011, 11:21:08
[QUOTE=andreear;3996466]
Am discutat si ne-am hotarat pentru luna iunie( 4/5 sau 11 iunie ) mie mi-ar placea sambata pe 11 pentru ca pe 12 sunt Russaliile si nu se fac botezuri , dar luni pe 13 iunie a 2a zi de Russalii lumea e libera de la servici. Acum sa vedem si daca gasim liber.

Noi am stabilit pe 18 iunie, nu aveau liber decat pe 18 sau 4 si totusi am zis sa mai creasca putin pitica si am lasat-o pt 18. Apoi incepe postul si nu mai putem. Sper sa gasiti cand doriti voi!

ipup
21.02.2011, 11:24:45
[QUOTE=ipup;3996480]

Noi am stabilit pe 18 iunie, nu aveau liber decat pe 18 sau 4 si totusi am zis sa mai creasca putin pitica si am lasat-o pt 18. Apoi incepe postul si nu mai putem. Sper sa gasiti cand doriti voi!

Pe 18 iunie vor sa faca botezul finutului, pt ca trebuie sa ii botez pe bebeii mei inainte ca sa pot boteza alt bebe. Asa ca se mai complica un pic la noi ;;) dar cred ca voi gasi liber pt ca nunti sunt la restaurante mai mari. Si o s avad si la Tratoria Prestij asta de langa noi sa vedem cum au sala de la et 2 si cat de mare :)

andreear
21.02.2011, 11:38:19
[QUOTE=andreear;3996486]

Pe 18 iunie vor sa faca botezul finutului, pt ca trebuie sa ii botez pe bebeii mei inainte ca sa pot boteza alt bebe. Asa ca se mai complica un pic la noi ;;) dar cred ca voi gasi liber pt ca nunti sunt la restaurante mai mari. Si o s avad si la Tratoria Prestij asta de langa noi sa vedem cum au sala de la et 2 si cat de mare :)

Inseamna ca in iunie o veti tine numai in petreceri <:-P<:-P<:-P
Mie mi-a placut la tratoria Prestij, sper sa gasiti loc liber in iunie!

strumf08
21.02.2011, 11:53:00
La mine e mai greu pt ca as avea in jur de 80 persoane, pt ca majoritatea care au fost la nunta acum vor sa vina si la botez :) si eu cautam ceva care sa aiba si camere si cred ca Casa Dacica ar fi ok, daca e mai mic, mai tai din lista de invitati ( ca la nunta) :)) si mi-a mai placut si mancarea de la Marlen.;;)

Valy's e langa liceul Cuza. Noblesse nu stiu nici eu. Salonul de la President 1 e destul de micut, dar depinde f mult cum aranjeaza mesele.

Si eu stiam de Marlene ca are mancare buna, nu stiu de ce imi zisese nasa ca ei nu-i place acolo. Eu am fost la o nunta acum vreo 4 ani, mancare buna si multa, iar la sfarsit au fost cat se poate de corecti. Ce nu mi-a placut a fost faptul ca la baie mirosea ingrozitor a clor. Cred ca asa stiau sa faca curatenie, aruncand peste tot cu clor....Nu stiu cu mai e acum, daca au aflat ca exista produse pt dezinfectie cu arome mai placute...In plus de cand cautam restaurant pt nunta, am zis ca acolo nu mai pun piciorul. Tipa care ne-a luat in primire (o femeie masiva, blonda), a inceput sa tipe la noi ca e mult prea tarziu sa cautam restaurant in ianuarie pt a nunta in septembrie (nu zic ca n-avea dreptate, dar modul in care a spus-o m-a facut sa-mi ies din sarite)....

ipup
21.02.2011, 11:57:43
Si eu stiam de Marlene ca are mancare buna, nu stiu de ce imi zisese nasa ca ei nu-i place acolo. Eu am fost la o nunta acum vreo 4 ani, mancare buna si multa, iar la sfarsit au fost cat se poate de corecti. Ce nu mi-a placut a fost faptul ca la baie mirosea ingrozitor a clor. Cred ca asa stiau sa faca curatenie, aruncand peste tot cu clor....Nu stiu cu mai e acum, daca au aflat ca exista produse pt dezinfectie cu arome mai placute...In plus de cand cautam restaurant pt nunta, am zis ca acolo nu mai pun piciorul. Tipa care ne-a luat in primire (o femeie masiva, blonda), a inceput sa tipe la noi ca e mult prea tarziu sa cautam restaurant in ianuarie pt a nunta in septembrie (nu zic ca n-avea dreptate, dar modul in care a spus-o m-a facut sa-mi ies din sarite)....
Tin minte ca povesteai de aia... dar cine stie poate nici nu ajung sa vorbesc cu ea ;;)eu nu am mai fost de mult, le-am enumerat in functie de nr de persoane.
Intai vreau sa vad la tratoria, unde ne-am intalnit noi :)

strumf08
21.02.2011, 11:59:02

Si eu tot sambata as vrea. Problema mea e ca in august (cand mi se tot spune sa fac botezul, in primul rand pt ca din experienta altor mamici e mai bine sa fie copilul mai mic, cica doarme mai mult si ma pot bucura si eu de petrecere, in al doilea rand in septembrie incep gradinitele, scolile, deci alte cheltuieli), nu stiu daca voi gasi restaurant liber, intr-adevar ca mie imi trebuie unul destul e mic....

strumf08
21.02.2011, 12:00:24
Tin minte ca povesteai de aia... dar cine stie poate nici nu ajung sa vorbesc cu ea ;;)eu nu am mai fost de mult, le-am enumerat in functie de nr de persoane.

Sa-mi spui si mie cum ti se pare. La Grand Prestij am fost la un botez si chiar mi-a placut.

ipup
21.02.2011, 12:03:04
Sa-mi spui si mie cum ti se pare. La Grand Prestij am fost la un botez si chiar mi-a placut.
Stiu ca la et 2 au sala pentru asemenea ocazii, pt ca la parter si et 1 nu e chiar ok compartimentat... dar vom vedea. Te tin la curent cu detalii ;;)
Acum Grand Prestij se numeste Astoria :)) cred ca a fost restaurantul cu cele mai multe schimbari de nume :))

strumf08
21.02.2011, 12:03:57

Cu cine am mai vorbit dupa, mi-a spus ca nu trebuie bagata in seama. Stiu o pereche care a facut nunta si ulterior botezul acolo, tocmai pt conditiile bune: mancare buna, servire ok, corectitudine si preturi destul de mici.

andreear
21.02.2011, 12:05:14
Cu cine am mai vorbit dupa, mi-a spus ca nu trebuie bagata in seama. Stiu o pereche care a facut nunta si ulterior botezul acolo, tocmai pt conditiile bune: mancare buna, servire ok, corectitudine si preturi destul de mici.

Nu am fost al petreceri acolo dar am mancat si intr-adevar manacarea e buna iar preturile nu sunt exagerate. Oricum pt 30 persoane cred ca vei gasi destul de usor ceva.

strumf08
21.02.2011, 12:06:40
Stiu ca la et 2 au sala pentru asemenea ocazii, pt ca la parter si et 1 nu e chiar ok compartimentat... dar vom vedea. Te tin la curent cu detalii ;;)
Acum Grand Prestij se numeste Astoria :)) cred ca a fost restaurantul cu cele mai multe schimbari de nume :))

Da acela e. Mi-a parut tare rau ca s-a schimbat. Nu stiu acum cum e. Mi-ar fi placut sa fac si eu botezul acolo.

ipup
21.02.2011, 12:08:51
Da acela e. Mi-a parut tare rau ca s-a schimbat. Nu stiu acum cum e. Mi-ar fi placut sa fac si eu botezul acolo.
Poi si de ce nu faci? Inchiriezi doar un etaj. Cred ca vei gasi liber, pentru ca de obicei inchiriaza si doar pt botezuri decat sa ramana cu zile libere, cred eu :-B

andreear
21.02.2011, 12:12:39

E fostul Primavera unde am facut noi nunta, noi am fost acolo sa mancam pe vremea cand era Grand Prestij si am asteptat 30 min sa ne aduca meniul si inca 30 min sa ne ia comanda...iar preturile erau fff mare; am zis ca nu mai calcam vreodata pe acolo. Dar daca s-a schimbat patronul si poate cei noi sunt altfel vom mai trece......

Ideea e ca sala e f mare ( asta daac nu vrei sa faci jos in bar botezul ) si nu cred ca accepta sa vii doar cu 30 pers si sa ocupi intreaga sala; noi am fost la un botez tot cand era Primavera ( de vreo 50 pes) si pe linga botez mai erau si alte pers si asta nu mi-a palcut deloc!

ipup
21.02.2011, 12:26:58
Noi iesim un pic pana in oras, trebuie sa cumparam un cadou ;;)

Revenim cu aer proaspat :))
pupici

strumf08
21.02.2011, 12:27:03
E fostul Primavera unde am facut noi nunta, noi am fost acolo sa mancam pe vremea cand era Grand Prestij si am asteptat 30 min sa ne aduca meniul si inca 30 min sa ne ia comanda...iar preturile erau fff mare; am zis ca nu mai calcam vreodata pe acolo. Dar daca s-a schimbat patronul si poate cei noi sunt altfel vom mai trece......

Ideea e ca sala e f mare ( asta daac nu vrei sa faci jos in bar botezul ) si nu cred ca accepta sa vii doar cu 30 pers si sa ocupi intreaga sala; noi am fost la un botez tot cand era Primavera ( de vreo 50 pes) si pe linga botez mai erau si alte pers si asta nu mi-a palcut deloc!

Am avut si eu o experienta neplacuta , dar nu mai stiu daca era Primavera sau Grand Prestij. Ca si tine am asteptat destul de mult si mancarea a fost cam rece. La botez a fost ok. tot 50 de invitati, dar lor li s-a spus ca daca au 50, nu mai lasa si alte persoane nici in salon nici la etaj (din salonul de sus, se mai poate urca).

strumf08
21.02.2011, 12:28:12

pupici

Spor la cumparaturi!:*

andreear
21.02.2011, 12:35:09
Am avut si eu o experienta neplacuta , dar nu mai stiu daca era Primavera sau Grand Prestij. Ca si tine am asteptat destul de mult si mancarea a fost cam rece. La botez a fost ok. tot 50 de invitati, dar lor li s-a spus ca daca au 50, nu mai lasa si alte persoane nici in salon nici la etaj (din salonul de sus, se mai poate urca).

Stiu ca acolo am avut nunta si am inchiriat tot. Dar la etaj nu prea ai loc de dans, unde vei avea ringul?

andreear
21.02.2011, 12:35:39

pupici

Plimbare placuta. Eu azi nu vreau sa ies, am treaba prin bucatarie :">

strumf08
21.02.2011, 12:50:39
Stiu ca acolo am avut nunta si am inchiriat tot. Dar la etaj nu prea ai loc de dans, unde vei avea ringul?

Dar n-am zis ca vreau acolo sus #-o

strumf08
21.02.2011, 12:51:49
Plimbare placuta. Eu azi nu vreau sa ies, am treaba prin bucatarie :">

Spor la treaba! Ce faci bun?

andreear
21.02.2011, 12:52:02
Dar n-am zis ca vreau acolo sus #-o

Atunci ce sa zic...succes sa iti inchirieze toata sala doar pt 30 persoane!!!!

strumf08
21.02.2011, 12:58:43
Atunci ce sa zic...succes sa iti inchirieze toata sala doar pt 30 persoane!!!!

Nu m-am hotarat pt acolo. Am zis ca mi-ar placea, sau, mai bine zis, mi-ar fi placut daca era tot Grand Prestij. Oricum sunt 30 de persoane la prima strigare. E posibil sa mai creasca numarul. Eu am luat-o inainte mult de tot...:-$

andreear
21.02.2011, 13:03:58
Nu m-am hotarat pt acolo. Am zis ca mi-ar placea, sau, mai bine zis, mi-ar fi placut daca era tot Grand Prestij. Oricum sunt 30 de persoane la prima strigare. E posibil sa mai creasca numarul. Eu am luat-o inainte mult de tot...:-$

Mai nu vreau sa par pesimista dar imi este greu sa cred ca iti va inchiria o sala in care incap 150 pers doar pt 30 pers intr-o sambata seara in care, oricum este full....si nu am zis ca acolo vei face ci iti sugeram ca este destul de greu sa se poata ceea ce iti doresti tu!!!!

strumf08
21.02.2011, 13:11:45
Mai nu vreau sa par pesimista dar imi este greu sa cred ca iti va inchiria o sala in care incap 150 pers doar pt 30 pers intr-o sambata seara in care, oricum este full....si nu am zis ca acolo vei face ci iti sugeram ca este destul de greu sa se poata ceea ce iti doresti tu!!!!

Ai perfecta dreptate. Varianta cu Grand Prestij sau Astoria era pt o zi de duminica.

andreear
21.02.2011, 13:13:17
Ai perfecta dreptate. Varianta cu Grand Prestij sau Astoria era pt o zi de duminica.

Sper sa iti gasesti exact ceea ce va place!!!

strumf08
21.02.2011, 13:26:50
Sper sa iti gasesti exact ceea ce va place!!!

Multumesc mult.

ipup
21.02.2011, 15:14:35
Am revenit si noi din plimbare...
Am cumparat cadou si mi-am luat si eu o centura sa-mi mai sustina burtica :)

Spor la treaba prin bucatarie!;;)

pupici

m1adutza
22.02.2011, 08:15:08

Ma bag si eu in discutie....
Noi am facut botezul ianuarie 2010 la Casa Dacica si am avut vreo 35 de persoane!eu chiar il recomand !curat ,discret ,mancare buna,n-am avut nici un fel de surpriza cu privire la bautura pe care am avut-o in ochii nostrii si am avut si o camera bonus la etaj (unde ne-am tinut hainutele noastre si unde Matei a dormit vreo 2 ore cu bunica):">!

spor la cautari fetelor ,e bine sa va faceti o idee din timp;;)

m1adutza
22.02.2011, 08:15:48
Am revenit si noi din plimbare...
Am cumparat cadou si mi-am luat si eu o centura sa-mi mai sustina burtica :)

Spor la treaba prin bucatarie!;;)

pupici

ce repede trece timpul....inca putin si gata!:*

olgutza26
22.02.2011, 09:57:06
Buna dimineata de la Bucuresti! ninge ca in povesti, dar parca deja acum mi-as dori un sezlong pe o plaja (prea mult frig pentru mine) :)

ipup
22.02.2011, 11:10:39
ce repede trece timpul....inca putin si gata!:*
Asa e este trece timpul repede... :*

ipup
22.02.2011, 11:11:38
Buna dimineata de la Bucuresti! ninge ca in povesti, dar parca deja acum mi-as dori un sezlong pe o plaja (prea mult frig pentru mine) :)
Buna dimineata Olgutza! chiar mi-era dor de tine ;;)da... ar fi ceva un sezlong si o plaja insorita acum in mijloc de iarna :*:*

ipup
22.02.2011, 11:13:49
Buna dimineata tuturor!
In dimineata asta ne-am trezit fericiti: aseara ne-au adus patuturile in sfarsit :)
@ Andreea: le-am facut scandal in telefon si mi le-au adus personal cei de la magazin, nu au mai trimis prin curier :)) altfel nici astazi nu le aveam.

Pupici:*:*:*

strumf08
22.02.2011, 11:32:56
Ma bag si eu in discutie....
Noi am facut botezul ianuarie 2010 la Casa Dacica si am avut vreo 35 de persoane!eu chiar il recomand !curat ,discret ,mancare buna,n-am avut nici un fel de surpriza cu privire la bautura pe care am avut-o in ochii nostrii si am avut si o camera bonus la etaj (unde ne-am tinut hainutele noastre si unde Matei a dormit vreo 2 ore cu bunica):">!

spor la cautari fetelor ,e bine sa va faceti o idee din timp;;)

Buna!
Multumesc pt informatii!:*
Chiar ma gandeam ca trebuie sa aleg un local care sa aiba o camera separata.

strumf08
22.02.2011, 11:34:13
Buna dimineata tuturor!
In dimineata asta ne-am trezit fericiti: aseara ne-au adus patuturile in sfarsit :)
@ Andreea: le-am facut scandal in telefon si mi le-au adus personal cei de la magazin, nu au mai trimis prin curier :)) altfel nici astazi nu le aveam.

Pupici:*:*:*

Sa le folositi sanatosi!

strumf08
22.02.2011, 11:36:35

Mie inca nu-i vine sa cred ca ninge. Si cel putin in Campina, a nins toata nopatea, s-a depus destul de mult si ninge in continuare....:-<:-<:-<:-<

ipup
22.02.2011, 11:39:18
Sa le folositi sanatosi!
Multumim, multumim!!

Incerc sa atasez si cateva pozici facute aseara, ca bineinteles am stat si le-am montat pana la miezul noptii si apoi ne-am culcat :)) eram curiosi si ni le-au adus pe la 21.00, asa ca inca 2 ore am muncit sa le montam, adica Adi a muncit :)