PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22

andreear
22.02.2011, 11:56:12
Multumim, multumim!!

Incerc sa atasez si cateva pozici facute aseara, ca bineinteles am stat si le-am montat pana la miezul noptii si apoi ne-am culcat :)) eram curiosi si ni le-au adus pe la 21.00, asa ca inca 2 ore am muncit sa le montam, adica Adi a muncit :)

Neata!!!

Ce frumoase sunt!!!! arata f bine camera baietilor. Sa le foloseasca sanatosi si cuminti :">.

Eu am intrat intr- criza de timp, de saptamana viitoare incepem sa zugravim ( in toata casa :-$ ) iar eu trebuie sa ma apuc de strans si sunt atatea :((. Dar asta este, trebuie facut din timp ca apoi nu mai reusesc sa ma misc sa le aranjez la loc. Sper ca pina in jur de 20 martie sa termine , sa imi ramana timp sa termin pregatirile pt pitica. Daca voua v-au intarziat paturile insemana ca la fel va fi si la noi si vor ajunge dupa 20 martie( ne spusesera 15 martie ca ajung).

Olgutza, fugi undeva la cald, tu mai poti!!!!!

Pupici la toata lumea!

m1adutza
22.02.2011, 11:58:29
Multumim, multumim!!

Incerc sa atasez si cateva pozici facute aseara, ca bineinteles am stat si le-am montat pana la miezul noptii si apoi ne-am culcat :)) eram curiosi si ni le-au adus pe la 21.00, asa ca inca 2 ore am muncit sa le montam, adica Adi a muncit :)

Vaiiii ce dulci sunt!:x
Sa doarma bebeii sanatosi in ele!:*

ipup
22.02.2011, 12:02:23
Neata!!!

Ce frumoase sunt!!!! arata f bine camera baietilor. Sa le foloseasca sanatosi si cuminti :">.

Eu am intrat intr- criza de timp, de saptamana viitoare incepem sa zugravim ( in toata casa :-$ ) iar eu trebuie sa ma apuc de strans si sunt atatea :((. Dar asta este, trebuie facut din timp ca apoi nu mai reusesc sa ma misc sa le aranjez la loc. Sper ca pina in jur de 20 martie sa termine , sa imi ramana timp sa termin pregatirile pt pitica. Daca voua v-au intarziat paturile insemana ca la fel va fi si la noi si vor ajunge dupa 20 martie( ne spusesera 15 martie ca ajung).

Olgutza, fugi undeva la cald, tu mai poti!!!!!

Pupici la toata lumea!
Multumim!!
Spor la treaba! depinde ce vreti sa faceti, daca e doar zugravit cred ca vor termina repede...
Da, au intarzieri destul de mari la produsele comandate in Italia, cica firma de transport e vinovata, si le-am zis aseara sa o schimbe :)) pt ca asa pierd clienti.
pupici

ipup
22.02.2011, 12:03:34
Vaiiii ce dulci sunt!:xSa doarma bebeii sanatosi in ele!:*
Multumim mult!!
Matei ce nazdravanii a mai facut ? :*

andreear
22.02.2011, 12:04:19
Multumim!!
Spor la treaba! depinde ce vreti sa faceti, daca e doar zugravit cred ca vor termina repede...
Da, au intarzieri destul de mari la produsele comandate in Italia, cica firma de transport e vinovata, si le-am zis aseara sa o schimbe :)) pt ca asa pierd clienti.
pupici

In mare parte e doar de zugravit dar sunt si acteva chestii mai dificile ( gen balcon ) si aici vor pierde mai mult timp.

Asa e, sper sa am patut pina ajung cu pitica acasa ;))....si eu ma gandeam ca le-am comandat prea repede, aiurea!

ipup
22.02.2011, 13:06:37
Am mai agsit ceva care e curios: Complex turistic AMANA INN, cica ar fi in Ploiesti, dar cred ca nu am info corecte... ati auzit de el? are niste piscine super ;;)
Ma corectez singura: e in Campina!!! :-<dar arata super !!

strumf08
22.02.2011, 15:39:08
Daca nu stiati de acest link (e tare haios):

http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-1-to-9_10302602.bc

ipup
22.02.2011, 15:50:36
Daca nu stiati de acest link (e tare haios):

http://www.babycenter.com/2_inside-pregnancy-weeks-1-to-9_10302602.bc
Eu nu il stiam... desi credeam ca am navigat pe toate site-urile :)) e chiar tare site.:*

ipup
23.02.2011, 09:49:44
Buna dimineata!!

Ce vreme urata... macar daca s-ar aseza zapada :-B

pupici

strumf08
23.02.2011, 09:56:21
Eu nu il stiam... desi credeam ca am navigat pe toate site-urile :)) e chiar tare site.:*

Buna dimineata!
Si mie mi-a placuta tare mult.

strumf08
23.02.2011, 09:57:24
Buna dimineata!!

Ce vreme urata... macar daca s-ar aseza zapada :-B

pupici

Prin bariera s-a depus.....Daca mai vad multa zapada cred ca fac alergie....:-<
In Campina nu mai zic, de ieri deja e un strat zdravan...

olgutza26
23.02.2011, 11:17:51
Buna dimineata si de la Bucuresti! si la noi s-a depus zapada. Mai nasol e ca e deja oglinda pe trotuare :(

strumf08
24.02.2011, 09:07:36
Neata! Pe unde umblati pe vremea aceasta? #-o

andreear
24.02.2011, 09:31:35
Neata! Pe unde umblati pe vremea aceasta? #-o

Neata!!!

Eu azi stau acasa, am alergat suficient ieri. Azi ma odihnesc ;;)

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
24.02.2011, 10:07:10
Neata!!!

Eu azi stau acasa, am alergat suficient ieri. Azi ma odihnesc ;;)

Sa aveti o zi frumoasa!

Odihna placuta! Sa nu uit, ma tot tin sa te intreb: tu ai intrebat de compensarea de 15%, la serviciu?

strumf08
24.02.2011, 10:11:46
Ionela pe unde esti?:-\

andreear
24.02.2011, 10:28:30
Odihna placuta! Sa nu uit, ma tot tin sa te intreb: tu ai intrebat de compensarea de 15%, la serviciu?

Nu am intrebat, intru de pe 27 in prenatal asa ca...mai am timp. Idea e ca noi lucram cu o firma de HR si sigur astia stiu toate chestiile, tot ei mi-au propus si concediul de risc etc

olgutza26
24.02.2011, 10:44:00
Ionela pe unde esti?:-\
Neata si de la Bucuresti! Bine ca intrebi doar de Ionela! (incep sa simt ca nu ma mai placi ca la inceput) :P

olgutza26
24.02.2011, 10:45:35
Fetele, m-ati tot intrebat cand mai vin prin Ploiesti. Acum stiu cu adevarat, nu de alta, dar mi-am facut niste programari si nu pot sa aman vizita. Asa ca..... pe 4 martie (vineri) sunt in Ploiesti <:-P

strumf08
24.02.2011, 10:50:21
Neata si de la Bucuresti! Bine ca intrebi doar de Ionela! (incep sa simt ca nu ma mai placi ca la inceput) :P

Si eu mi-am facut mustrari de constiinta, speram sa nu se observe.....:-B:-<
Am vazut ca nici ieri n-a fost foarte activa si pt ca zicea ca se plictiseste.....De tine stiu ca esti la cursuri :*

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

strumf08
24.02.2011, 10:54:48
Fetele, m-ati tot intrebat cand mai vin prin Ploiesti. Acum stiu cu adevarat, nu de alta, dar mi-am facut niste programari si nu pot sa aman vizita. Asa ca..... pe 4 martie (vineri) sunt in Ploiesti <:-P

E clar ca nu mai avem sanse sa ne vedem toate 4. Vineri, pe 04.03, sunt la Bucuresti...:-<

andreear
24.02.2011, 11:04:43
E clar ca nu mai avem sanse sa ne vedem toate 4. Vineri, pe 04.03, sunt la Bucuresti...:-<

Nici eu nu sunt in Ploietsi ca incep curatenia si ma mut cat e nebunie la noi in apartament.

ipup
24.02.2011, 11:25:14
Aici sunt... Prezent !!!!

Ieri am fost la o prietena si ea gravida, sa mai stam de vorba asa ca fetele, si am stat toata ziua :)

Astazi m-am trezit mai tarziu ca de obicei, si dupa micul dejun, am iesit pana la mega sa imi iau ceva dulce :))
dar am revenit cu forte noi :>

ce rau imi pare ca pe 4 martei cand vine Olgutza nu ne putem vedea toate...

pupicei:*:*:*:*:*

strumf08
24.02.2011, 12:36:06
Nici eu nu sunt in Ploietsi ca incep curatenia si ma mut cat e nebunie la noi in apartament.

Spor la treaba!

strumf08
24.02.2011, 12:37:39
Aici sunt... Prezent !!!!

Ieri am fost la o prietena si ea gravida, sa mai stam de vorba asa ca fetele, si am stat toata ziua :)

Astazi m-am trezit mai tarziu ca de obicei, si dupa micul dejun, am iesit pana la mega sa imi iau ceva dulce :))
dar am revenit cu forte noi :>

ce rau imi pare ca pe 4 martei cand vine Olgutza nu ne putem vedea toate...

pupicei:*:*:*:*:*

Asa, asa, raporteaza tot :-p
Bine ca esti macar tu, sa ne salvezi onoarea in fata Olgutei ;-). Poate vine si Roxana...Eu nu sunt, dar va organizez nu gluma...

ipup
24.02.2011, 12:40:01
Asa, asa, raporteaza tot :-p
Bine ca esti macar tu, sa ne salvezi onoarea in fata Olgutei ;-). Poate vine si Roxana...Eu nu sunt, dar va organizez nu gluma...
Cu mare placere!:* Eu astept sa fiu solicitata ;-).

andreear
24.02.2011, 13:14:31
Spor la treaba!

Multam mult!!! Chiar am nevoie!

strumf08
24.02.2011, 13:18:11
Multam mult!!! Chiar am nevoie!

Cum te misti? Am inceput eu, sa ma misc din ce in ce mai greu. Deja merg ca un pinguin, cum imi zice sotul :)):)):)):))

ipup
24.02.2011, 13:30:36
Cum te misti? Am inceput eu, sa ma misc din ce in ce mai greu. Deja merg ca un pinguin, cum imi zice sotul :)):)):)):))
Acum pinguin... esti bine :)) glumesc... imi inchipui ca si Andreea se misca greu.
e bine ca ati inceput acum, pt ca asa a fost si la mine, daca nu zugraveam in ianuarie, acum renuntam in mod clar;;)

ipup
24.02.2011, 14:07:57
Si ce mai faceti? :)
eu imi fac unghiile, ca la 5 mergem la doctor si iar se ia de mine ca arat urat :)) are pretentie sa ma machiez sa imi fac unghiile, sa ma duc aranjata la consultatie :)):)):))

strumf08
24.02.2011, 14:23:51
eu imi fac unghiile, ca la 5 mergem la doctor si iar se ia de mine ca arat urat :)) are pretentie sa ma machiez sa imi fac unghiile, sa ma duc aranjata la consultatie :)):)):))

Mai, tu te duci la consultatie sau la intalnire? Adi stie de toata treaba :-????

Eu am terminat de mancat si astept sa plec...

Ce culoare ti le faci?

andreear
24.02.2011, 14:41:34

Ma misc binisor sa stii, inca reusesc sa fac 4-5 km pe jos fara sa imi iasa limba de un cot :-" dar cred ca nu va mai dura f mult. Mai greu imi este sa urc 4 etaje pina acasa, atunci obosesc.

andreear
24.02.2011, 14:43:51

Sa stii ca si dr mea are astfel de "pretentii" :)). Sa te intorci cu vesi bune de la dr.
Eu fac putina ordine in hartiile mele de serv, arunc cate pot ca sa imi fie mai usor la imapchetat!=))

Strumf, sa iti fie de bine!

strumf08
24.02.2011, 14:53:13
Ma misc binisor sa stii, inca reusesc sa fac 4-5 km pe jos fara sa imi iasa limba de un cot :-" dar cred ca nu va mai dura f mult. Mai greu imi este sa urc 4 etaje pina acasa, atunci obosesc.

E extraordinar daca faci miscare. Felicitari! Mie nu prea-mi vine, cel putin acum, ca e frig....:-<

andreear
24.02.2011, 14:54:49
E extraordinar daca faci miscare. Felicitari! Mie nu prea-mi vine, cel putin acum, ca e frig....:-<

Eu daca stau toata ziua acasa ma cam satur asa ca seara ( indiferent daca e mai frig) ies cu Radu la o plimbare. ieri am pacalit-o pe mama si m-am plimbat prin oras cand ningea..sie ra asa frumos!!!!!

ipup
24.02.2011, 14:56:15
LA consultatie ma duc :)) iar Adi zice ca e normal, pt ca si lui ii place cand ma aranjez :))

:*

ipup
24.02.2011, 14:58:31
Eu daca stau toata ziua acasa ma cam satur asa ca seara ( indiferent daca e mai frig) ies cu Radu la o plimbare. ieri am pacalit-o pe mama si m-am plimbat prin oras cand ningea..sie ra asa frumos!!!!!
eu ies singura... pt ca Adi lucreaza luna asta cate 12 ore/zi si chiar nu mai are chef de plimbare seara la 7... dar asa bine e si singura, merg in pasul meu, ma uit pe la toate magazinele posibile... mai vad cate ceva si tin minte sa cumpar pt pitici bineinteles.... :))

strumf08
24.02.2011, 15:00:05
Sa stii ca si dr mea are astfel de "pretentii" :)). Sa te intorci cu vesi bune de la dr.
Eu fac putina ordine in hartiile mele de serv, arunc cate pot ca sa imi fie mai usor la imapchetat!=))

Strumf, sa iti fie de bine!

Multumesc.

Va pup, dupa-amiaza placuta!:*

ipup
24.02.2011, 15:02:31
Multumesc.

Va pup, dupa-amiaza placuta!:*
o seara placuta si tie!! pupici

strumf08
25.02.2011, 09:22:00
Trebuie sa dea cineva startul, asa ca: buna dimineata!

ipup
25.02.2011, 10:49:40
Trebuie sa dea cineva startul, asa ca: buna dimineata!
Buna dimineata si de la noi!!!

:*:*:*

andreear
25.02.2011, 10:55:44
Neata!!

Ce faci Ionela? Ce a mai zis dr?

ipup
25.02.2011, 11:16:05
Neata!!

Ce faci Ionela? Ce a mai zis dr?

Bina fac... ma uit la o comedie :)
Dr era un pic crizat sau mai bine zis uimit ca sunt egali la dimensiuni, ca cica el stie ca la gemeni sunt diferente, dar ai mei sunt egali :) acum sunt amandoi cu capul in jos, dar inca sunt sus , nu au de gand sa iasa curand :) mi-a dat sa imi fac niste injectii dexamethazona si 6 zile ovule intravaginale, desi nasc prin cezariana :) si o sa mai fac o eco 3d joia viitoare ca sa stie cum am circulatia, daca mai pot sa tin bebeii sau nu. Iar peste 2 saptamani m-a chemat la maternitate, cu bagaju facut pentru orice eventualitate ;;)

strumf08
25.02.2011, 11:19:55
Bina fac... ma uit la o comedie :)
Dr era un pic crizat sau mai bine zis uimit ca sunt egali la dimensiuni, ca cica el stie ca la gemeni sunt diferente, dar ai mei sunt egali :) acum sunt amandoi cu capul in jos, dar inca sunt sus , nu au de gand sa iasa curand :) mi-a dat sa imi fac niste injectii dexamethazona si 6 zile ovule intravaginale, desi nasc prin cezariana :) si o sa mai fac o eco 3d joia viitoare ca sa stie cum am circulatia, daca mai pot sa tin bebeii sau nu. Iar peste 2 saptamani m-a chemat la maternitate, cu bagaju facut pentru orice eventualitate ;;)

Peste 2 saptamani? La 36? Nu e cam devreme? :-\

ipup
25.02.2011, 11:26:30
Peste 2 saptamani? La 36? Nu e cam devreme? :-\

Pentru gemeni e chiar ok. Dar nu e batut in cuie, adica ma poate trimite inapoi acasa... bagajul sa il am pt orice eventualitate, atunci va vedea daca se bat sa iasa sau mai stau :)) oricum ma simt bine si ei sunt inca sus cred ca nici peste 2 saptamani nu se va intampla. ;;)

andreear
25.02.2011, 11:45:47
Pentru gemeni e chiar ok. Dar nu e batut in cuie, adica ma poate trimite inapoi acasa... bagajul sa il am pt orice eventualitate, atunci va vedea daca se bat sa iasa sau mai stau :)) oricum ma simt bine si ei sunt inca sus cred ca nici peste 2 saptamani nu se va intampla. ;;)
Oau ce repede trece timpul. lasa sa mai stea la mami in burtica sa creasca mari. Probabil ca dr e prevazator!

strumf08
25.02.2011, 11:45:48

Ma gandeam eu e diferit la gemeni, dar am zis sa intreb...:-":-":-":-"

andreear
25.02.2011, 11:47:23

Noua ne-a zis la cursul de puericultura ca un bebe nascut la 37 sapt e un copil nascut la termen iar la gemeni de la 35 sapt sunt ok. Acum probabil ca din statistici vorbea, nu stiu exact.

ipup
25.02.2011, 11:48:10

Da, gemenii la 36 de saptamani sunt considerati ajunsi la termen. Pt ca tu ca mamica cu burtica nu mai poti rezista...

Asa e ANdreaa si eu vreau sa ii tin cat mai mult. Oricum dr hotaraste.

ipup
25.02.2011, 11:53:45
Noua ne-a zis la cursul de puericultura ca un bebe nascut la 37 sapt e un copil nascut la termen iar la gemeni de la 35 sapt sunt ok. Acum probabil ca din statistici vorbea, nu stiu exact.

Da, cel mai probabil din statistici, dar cele mai multe nasteri au loc in saptamana 37-38, respectiv 35-36 la gemeni, 31-32 pt tripleti si 28-29 cvadrupleti :). Eu acum zic din documentarul vazut pe national, despre nasteri.

strumf08
25.02.2011, 12:40:15
Multumesc pentru informatii! :*

ipup
25.02.2011, 12:43:43
Multumesc pentru informatii! :*
incerc sa vad cand dau in reluare documentarul si va anunt, pt ca a fost super interesant, desi nu l-am prins chiar de la inceput... si vreau sa il mai vad si eu ;)

strumf08
28.02.2011, 08:42:05
Buna dimineata!

Vine, vine, primavara....=))=))=))=))=))

strumf08
28.02.2011, 09:50:32
Revin cu detalii despre epilat. N-a fost nici mai bine, nici mai rau. Cosmeticiana mi-a zis sa nu strang din burta. Sincer nu-mi dadeam seama din ce strangeam, dar bebe strumf a dormit dus si nici dupa n-am avut nimic. Sper sa fie la fel si data viitoare.

ipup
28.02.2011, 10:23:45
Buna dimineata!

Vine, vine, primavara....=))=))=))=))=))

Buna dimineata!!!

Unde e primavara ???? :-B:-B:-B ca eu nu o vad venind :)) :)) :))
Ma bucur ca e ok epilatul si ca bebe strumf nu a reactionat rau.

Ce mandra erai sambata... ti-ai luat hainute de gravida si nu mai auzi lumea cand te striga... :-B;;) te-am vazut cand ieseai de la magazinul de gravide de langa mega, am incercat sa te afc atenta dar nu am avut sanse :))

fetelor : mi-a aparut "pruritul de sarcina" stiti vreun remediu, pana nu ma scarpin de mor? :))

strumf08
28.02.2011, 11:13:49
Buna dimineata!!!

Unde e primavara ???? :-B:-B:-B ca eu nu o vad venind :)) :)) :))
Ma bucur ca e ok epilatul si ca bebe strumf nu a reactionat rau.

Ce mandra erai sambata... ti-ai luat hainute de gravida si nu mai auzi lumea cand te striga... :-B;;) te-am vazut cand ieseai de la magazinul de gravide de langa mega, am incercat sa te afc atenta dar nu am avut sanse :))

fetelor : mi-a aparut "pruritul de sarcina" stiti vreun remediu, pana nu ma scarpin de mor? :))

Scuze, mii de scuze. N-am auzit nimic.:-<:-s=(( Unde erai?
Mi-am luat haina pt ca nu ma mai cuprinde nimic :)). Inc-o data mii de scuze. Chiar mi-ar fi facut placere sa te vad.:*

Ce-i aia pruritul de sarcina?#-o

ipup
28.02.2011, 11:25:26
Scuze, mii de scuze. N-am auzit nimic.:-<:-s=(( Unde erai?
Mi-am luat haina pt ca nu ma mai cuprinde nimic :)). Inc-o data mii de scuze. Chiar mi-ar fi facut placere sa te vad.:*

Ce-i aia pruritul de sarcina?#-o
Vorbeai cu sotul tau si erai vesela, ca nici eu nu am insistat f mult :)
veneam de la farmacia de alaturi :)
Sa o porti sanatoasa!
pruritul de sarcina, e o mancarime pe tot corpul, careia/caruia :-B nu ai ce sa ii faci sa treaca, sar e insuportabila, pt ca incerc sa ma abtin sa nu ma scarpin...:-&

strumf08
28.02.2011, 12:37:28
Vorbeai cu sotul tau si erai vesela, ca nici eu nu am insistat f mult :)
veneam de la farmacia de alaturi :)
Sa o porti sanatoasa!
pruritul de sarcina, e o mancarime pe tot corpul, careia/caruia :-B nu ai ce sa ii faci sa treaca, sar e insuportabila, pt ca incerc sa ma abtin sa nu ma scarpin...:-&

Multumesc frumos.
Eram vesela ca o mai gasisem. Fusesem marti sa vad daca mai au haine pt vreme rece, mai era una singura marinea mea (oarecum marimea mea, pt ca la maneci oricum e ca de capatat, iar in latime mai incape una ca mine, desi in stilul in care cresc pana in mai, cand cred ca voi renunta la ea, dupa cum se anunta vremea, e posibil sa fie numai buna) si toata saptamana incercasem sa ajung s-o cumpar, ma si gandeam ca va trebui sa ma duc la croitor, asa ca eram usurata ca o luasem.

Nici macar alifie chinezeasca nu poti folosi, sa nu te mai manance?

ipup
28.02.2011, 13:33:04
Multumesc frumos.
Eram vesela ca o mai gasisem. Fusesem marti sa vad daca mai au haine pt vreme rece, mai era una singura marinea mea (oarecum marimea mea, pt ca la maneci oricum e ca de capatat, iar in latime mai incape una ca mine, desi in stilul in care cresc pana in mai, cand cred ca voi renunta la ea, dupa cum se anunta vremea, e posibil sa fie numai buna) si toata saptamana incercasem sa ajung s-o cumpar, ma si gandeam ca va trebui sa ma duc la croitor, asa ca eram usurata ca o luasem.

Nici macar alifie chinezeasca nu poti folosi, sa nu te mai manance?
Stiu cum e cu marimile astea, de acolo mi-am luat si haina care tipa zicea ca e prea mare de mine.. si eu i-am cerut o masura si mai mare... si acum se incheie la limita :))

Alifia chinezeasca e aia mentolata, nu? am aincercat cu un alcool mentolat dela farmacie, nici un rezultat, insa cu o crema naturala de galbenele ma mai linistesc... cel mai rau ma mananca degetele de la maini si de la picioare :))

strumf08
28.02.2011, 13:37:58
Stiu cum e cu marimile astea, de acolo mi-am luat si haina care tipa zicea ca e prea mare de mine.. si eu i-am cerut o masura si mai mare... si acum se incheie la limita :))

Alifia chinezeasca e aia mentolata, nu? am aincercat cu un alcool mentolat dela farmacie, nici un rezultat, insa cu o crema naturala de galbenele ma mai linistesc... cel mai rau ma mananca degetele de la maini si de la picioare :))

Da, aceea e, de culoarea caramelului. Bine ca ai gasit ceva care sa te linisteasca, macar un pic. Cand te mai duci la control?

strumf08
28.02.2011, 13:41:27

Te-ai orientat catre un restaurant pt botez?

ipup
28.02.2011, 13:49:15
Da, aceea e, de culoarea caramelului. Bine ca ai gasit ceva care sa te linisteasca, macar un pic. Cand te mai duci la control?

Joi ma duc la cmu la 3d, era singurul loc unde am gasit liber eco 3d mai devreme :) apoi trebuie sa imi fac injectiile respective, sambata cred si saptamana viitoare vineri ma duc la maternitate cu bagajul , dar sunt sigura ca ma trimite inapoi acasa :)

ipup
28.02.2011, 13:50:51
Te-ai orientat catre un restaurant pt botez?

saptamana asat il iau pe adi sa vizionam cateva: tratoria prestij, casa dacica si casa grande lazarini. daca nu imi convine nici unul din astea : marlen. :*

strumf08
28.02.2011, 14:07:28
Te pup, dupa-amiaza placuta in continuare. Trebuie sa ies pt ca sunt ametita rau, iar imi da tarcoale o raceala, n-ar fi trebuit sa ies din casa. Sper sa ajung la medicul de familie pt un eventual medical....

strumf08
28.02.2011, 14:09:07
saptamana asat il iau pe adi sa vizionam cateva: tratoria prestij, casa dacica si casa grande lazarini. daca nu imi convine nici unul din astea : marlen. :*

Citeste la restaurante Ploiesti, e un topic restaurant Clasic. Pare ok.

La cine te duci la CMU? Eu am avut o experienta neplacuta la prima ecografie, la o tipa Mihaela si nu mai stiu cum....

ipup
28.02.2011, 14:19:54
Citeste la restaurante Ploiesti, e un topic restaurant Clasic. Pare ok.

La cine te duci la CMU? Eu am avut o experienta neplacuta la prima ecografie, la o tipa Mihaela si nu mai stiu cum....

mersi, o dupa masa calduroasa sa ai si tu!
Ai grija cu raceala.
La cmu la una constantin de la bucuresti... nici eu nu stiu cum o cheama, imi trebuie doar pt circulatie 3d sa vada boeru...

andreear
28.02.2011, 14:22:49
Salut!

Ce vorbarete ati fost azi....
Noi de maine incepem curatenia si zilele astea am tot strans de prin casa si nu am avut timp de nimic.
Strumf sa porti sanatoasa haina, pe mine inca ma cuprinde geaca pe care o am de anul trecut ( dar fara cordon evident :">)!
Ionela ce repede trece timpul...nu imi vine sa cred.
Ati auzit sa se faca in Ploiesti teste non-stres? Trebuie sa le fac in luna 9 si nu stiu unde si parca nu as vrea sa merg saptamanal la Brasov.

Ionela tu ai facut vaccinul anti-tetanos?

Pupici la toata lumea!

ipup
28.02.2011, 14:26:45
Salut!

Ce vorbarete ati fost azi....
Noi de maine incepem curatenia si zilele astea am tot strans de prin casa si nu am avut timp de nimic.
Strumf sa porti sanatoasa haina, pe mine inca ma cuprinde geaca pe care o am de anul trecut ( dar fara cordon evident :">)!
Ionela ce repede trece timpul...nu imi vine sa cred.
Ati auzit sa se faca in Ploiesti teste non-stres? Trebuie sa le fac in luna 9 si nu stiu unde si parca nu as vrea sa merg saptamanal la Brasov.

Ionela tu ai facut vaccinul anti-tetanos?

Pupici la toata lumea!

Buna!
Spor la treaba, sa nu faci multa si cel mai important sa faci incet :)
nu am auzit de teste non-stres in ploiesti, dar de ce ti le-a dat sa le faci?
Nu, nu am facut anti-tetanos, dar din cate am inteles ar trebui sa mi-l faca la maternitate...

andreear
28.02.2011, 14:33:14
Buna!
Spor la treaba, sa nu faci multa si cel mai important sa faci incet :)
nu am auzit de teste non-stres in ploiesti, dar de ce ti le-a dat sa le faci?
Nu, nu am facut anti-tetanos, dar din cate am inteles ar trebui sa mi-l faca la maternitate...

Testele non-stres se fac in ultima luna pt a monitoriza bataile inimii fatului, miscarile, impactul la contraactiile mamei.

Mie dr de familie mi-a zis ca vaccinul se face in trei etape : la 34 sapt, la 38 si apoi peste 5 luni dar mi-a zis sa intreb ginecologul daca e de acord.

Mai am putina treaba, de maine ma mut si las apartamentul al mana zugravilor, vin acasa cand se va termina curatenia :)

ipup
28.02.2011, 14:36:44
Testele non-stres se fac in ultima luna pt a monitoriza bataile inimii fatului, miscarile, impactul la contraactiile mamei.

Mie dr de familie mi-a zis ca vaccinul se face in trei etape : la 34 sapt, la 38 si apoi peste 5 luni dar mi-a zis sa intreb ginecologul daca e de acord.

Mai am putina treaba, de maine ma mut si las apartamentul al mana zugravilor, vin acasa cand se va termina curatenia :)

Dr meu de familie mi-a zis ca e discutabil cu vaccinul anti tetanos pt ca a avut unele mamici care au reactionat nasol la el si ca mai bine sarim peste el, daca daca vreau neaparat pot vorbi la maternitate sa mi-l faca (de fapt cica ar trebui sa ti-l faca)... si nu cred ca il vreau :)

nu am stiut de testele astea... insa cand am fost la cardiologie si am facut eco doppler la inima, mi-a facut si la bebeii si se auzeau asa tare batile inimiilor lor ;;)

andreear
28.02.2011, 14:40:41
Dr meu de familie mi-a zis ca e discutabil cu vaccinul anti tetanos pt ca a avut unele mamici care au reactionat nasol la el si ca mai bine sarim peste el, daca daca vreau neaparat pot vorbi la maternitate sa mi-l faca (de fapt cica ar trebui sa ti-l faca)... si nu cred ca il vreau :)

nu am stiut de testele astea... insa cand am fost la cardiologie si am facut eco doppler la inima, mi-a facut si la bebeii si se auzeau asa tare batile inimiilor lor ;;)

Probabil de aceea si med meu de familie mi-a zis sa intreb ginecologul inainte. Vorbesc si cu ea si apoi voi lua o decizie.

O sa mia intreb la ceva clinici prin Ploiesti sa vad daca aflu ceva de aceste teste daca nu naveta Ploiesti-Brasov saptamanal va scrie pe mine!

ipup
28.02.2011, 14:43:12
Probabil de aceea si med meu de familie mi-a zis sa intreb ginecologul inainte. Vorbesc si cu ea si apoi voi lua o decizie.

O sa mia intreb la ceva clinici prin Ploiesti sa vad daca aflu ceva de aceste teste daca nu naveta Ploiesti-Brasov saptamanal va scrie pe mine!

da... dar o sa iti fie cam greu cu naveta. S-ar putea sa gasesti si in Ploiesti ca sunt destul de multe clinici noi deschise, sincer la cmu s-ar putea sa gasesti, pt ca chiar daca au preturi mari sunt profesionisti...:*

andreear
28.02.2011, 15:32:18
da... dar o sa iti fie cam greu cu naveta. S-ar putea sa gasesti si in Ploiesti ca sunt destul de multe clinici noi deschise, sincer la cmu s-ar putea sa gasesti, pt ca chiar daca au preturi mari sunt profesionisti...:*

Acum m-am uitat pe site-ul lor si la Ploiesti nu se fac aceste teste, am incercat si la Medicover si al Alpha si nu fac. Mai dau ceva telefoane daca nu....asta e!

ingerashu
28.02.2011, 21:03:15

seara buna...am intrat sa va citesc si eu...mie mi-a facut medicul de familie antitetanosul in 2 prize m-a durut putin mana, mi-a zis ca e obligatoriu si capatam amandoi imunitate

ipup
01.03.2011, 09:14:43
Buna dimineata!!!

O primavara frumoasa si calduroasa!! Un 1 martie fericit!:*:*:*:*

andreeaflori
01.03.2011, 15:44:24
Buna fetelor, La multi ani de 1 Martie si sa aveti o zi frumoasa.:*

ipup
02.03.2011, 09:59:57
Buna dimineata fetele!!

ce mai faceti? eu nu mai suport mancarimea asta :))
Ati primit martisoare?

pupici:*:*:*

m1adutza
02.03.2011, 22:04:30
Buna dimineata fetele!!

ce mai faceti? eu nu mai suport mancarimea asta :))
Ati primit martisoare?

nu te mai gandi la mancarime ...ce misto ..peste cativa ani vei primi 3xmartisoare!;;)

ipup
03.03.2011, 09:41:31
nu te mai gandi la mancarime ...ce misto ..peste cativa ani vei primi 3xmartisoare!;;)

Da, peste cativa ani voi avea 3xmartisoare , la asta nu m-am gandit inca :))
dar si voi puteti primi la fel, acum 2xmartisoare si poate fi si 3 x martisoare ;;)

m1adutza
03.03.2011, 10:09:53
Da, peste cativa ani voi avea 3xmartisoare , la asta nu m-am gandit inca :))
dar si voi puteti primi la fel, acum 2xmartisoare si poate fi si 3 x martisoare ;;)

\:D/\:D/asa e!si daca as mai avea un bebe mie mi-ar place sa fie tot baiat!;;)

andreear
03.03.2011, 10:22:16
Neata!!!!

Va doresc si eu ( cu o mica intarziere ) sa aveti o primavara frunmoasa! Eu nu sunt in Ploietsi si nu prea am acces la net.

Ipup, vei fi o fericita la capitolul martisoare peste ceva ani. LA noi sotul neu va face cheltuieli si mai amre cu martisoarele ca va trebui sa ia doua ;))

ipup
03.03.2011, 10:38:48
Neata!!!!

Va doresc si eu ( cu o mica intarziere ) sa aveti o primavara frunmoasa! Eu nu sunt in Ploietsi si nu prea am acces la net.

Ipup, vei fi o fericita la capitolul martisoare peste ceva ani. LA noi sotul neu va face cheltuieli si mai amre cu martisoarele ca va trebui sa ia doua ;))

da, intr-adevar taticul va avea 2 fete... dar poate mai faci si un baietel sa fiti egali ;;):*

ipup
04.03.2011, 09:46:30
Buna dimineata!!!

Strumf, pe unde esti? Te simti bine?

ipup
06.03.2011, 12:26:42
Buna fetelor!!!

Noi am fost sa facem injectiile (mai avem una diseara :) ) si am vrut s ava salutam.

Sper ca sunteti ok :)
Andreea cum merge curatenia?

andreear
06.03.2011, 16:14:51
Buna fetelor!!!

Noi am fost sa facem injectiile (mai avem una diseara :) ) si am vrut s ava salutam.

Sper ca sunteti ok :)
Andreea cum merge curatenia?

Salut!

Ce injectii faci?
Noi nu suntem in Ploiesti, eu stau cuminte undeva langa Valenii de Munte si doar radu se ocupa de apartament, mai avem ceva , probabil dupa 15-20 terminam. Cand te duci la dr? Ce fac baietii? Cum esti?

Pupici tuturor!

ipup
07.03.2011, 08:45:02
Buna dimineata!!
Sa aveti o saptamana cat mai frumoasa!!

Salut!

Ce injectii faci?
Noi nu suntem in Ploiesti, eu stau cuminte undeva langa Valenii de Munte si doar radu se ocupa de apartament, mai avem ceva , probabil dupa 15-20 terminam. Cand te duci la dr? Ce fac baietii? Cum esti?

Pupici tuturor!

Am facut dexametazona, mi-a dat boeru.
Foarte bine faci ca stai cuminte, asa stau si eu :)
Joi dimineata ma duc la maternitate, baietii au coborat destul de mult si tind sa cred ca joi raman la maternitate :)
Ai gasit unde sa faci testele nonstres?

>:D<:*:*:*

dany_nro
07.03.2011, 11:12:01
La multi ani fetelor! Sa aveti o primavara frumoasa si sa fiti sanatoase. Ionela, nastere usoara... vad ca te pregatesti sa ramai la maternitate joi...iti doresc numai bine si sa va vadem sanatosi si zambareti pe toti.:*
Strumf, ai rezistat pana acum fara sa aflii sexul bebe-ului?=D>

ipup
07.03.2011, 11:44:39
La multi ani fetelor! Sa aveti o primavara frumoasa si sa fiti sanatoase. Ionela, nastere usoara... vad ca te pregatesti sa ramai la maternitate joi...iti doresc numai bine si sa va vadem sanatosi si zambareti pe toti.:*
Strumf, ai rezistat pana acum fara sa aflii sexul bebe-ului?=D>

Multumim, o rpimavara frumoasa si tie!!!
Multumesc pt urare!
Tu ce mai faci? Cand ne anunti ca ai burtica? :);))

andreear
07.03.2011, 11:55:36
Buna dimineata!!
Sa aveti o saptamana cat mai frumoasa!!

Am facut dexametazona, mi-a dat boeru.
Foarte bine faci ca stai cuminte, asa stau si eu :)
Joi dimineata ma duc la maternitate, baietii au coborat destul de mult si tind sa cred ca joi raman la maternitate :)
Ai gasit unde sa faci testele nonstres?

>:D<:*:*:*

Salut!

Ce putin mai ai...parca ieri ne ziceai ca esti insarcinata!!!

Din pacate inca nu am gasit sa fac testele asa ca, se pare voi face "naveta" saptamanal la Brasov. Asta e, important e sa ii fie bine piticii!

Sa aveti o saptamana usoara!

Sunt sigura ca ai gata bagajul de spital, cam ce contine al tau? Ca am citit atatea variante incat nu mai stiu ce sa imi iau si ce sa nu imi iau cu mine!
Pupici

ipup
07.03.2011, 12:24:29
Salut!

Ce putin mai ai...parca ieri ne ziceai ca esti insarcinata!!!

Din pacate inca nu am gasit sa fac testele asa ca, se pare voi face "naveta" saptamanal la Brasov. Asta e, important e sa ii fie bine piticii!

Sunt sigura ca ai gata bagajul de spital, cam ce contine al tau? Ca am citit atatea variante incat nu mai stiu ce sa imi iau si ce sa nu imi iau cu mine!
Pupici

da... trece timpul repede!!
Bagajul e gata, intr-adevar... mie mi-a zis boeru s anu imi iau multe ca nu am ce face, adica am 2 pijamale pt mine, cosmetice de igiena, un halat, papuci...
Iar pt bebei nu am voie decat cu pampersi, pt ca la maternitate ii infasa.
In schimb tu cred ca poti imbraca pitica cu hainutele cumparate de tine.

pupici

dany_nro
07.03.2011, 12:27:53
V-as anunta cat de curand daca ar fi dupa mine...numai ca de cateva luni sunt pe tratamente ba ne tratam de una ba se iveste alta ...mai nou testele de la toxoplasma au iesit prost ...adica asa de mari incat aparatul nu a putut detecta valoarea;)). voi repeta la cantacuzino sa vedem ce se intampla ...momentan nu avem verde la conceput bebei(:|.

ipup
07.03.2011, 12:43:08
V-as anunta cat de curand daca ar fi dupa mine...numai ca de cateva luni sunt pe tratamente ba ne tratam de una ba se iveste alta ...mai nou testele de la toxoplasma au iesit prost ...adica asa de mari incat aparatul nu a putut detecta valoarea;)). voi repeta la cantacuzino sa vedem ce se intampla ...momentan nu avem verde la conceput bebei(:|.

Sorry sa aud asta... dar se poate trata toxoplasma. Insa repeta in alta parte analiza, eu faceam toxo lunar ca sa fiu sigura, dar nu s-a intamplat nimic pe tot parcursul sarcinii.
Asteptam vestile bune! Multa sanatate!!

m1adutza
07.03.2011, 12:43:42
da... trece timpul repede!!
Bagajul e gata, intr-adevar... mie mi-a zis boeru s anu imi iau multe ca nu am ce face, adica am 2 pijamale pt mine, cosmetice de igiena, un halat, papuci...
Iar pt bebei nu am voie decat cu pampersi, pt ca la maternitate ii infasa.
In schimb tu cred ca poti imbraca pitica cu hainutele cumparate de tine.

pupici

Buna!ma bag si eu in discutie...fetelor nu va luati prea multe dupa voi -eu am avut o ditamai geanta si n-am folosit mare lucru din ea.Ffff utile sunt camasile de alaptat,chilotii cu burtiera"de babe",absorbante,si ...daca-mi aduc aminte va mai zic!=P~

ipup
07.03.2011, 12:49:19
Buna!ma bag si eu in discutie...fetelor nu va luati prea multe dupa voi -eu am avut o ditamai geanta si n-am folosit mare lucru din ea.Ffff utile sunt camasile de alaptat,chilotii cu burtiera"de babe",absorbante,si ...daca-mi aduc aminte va mai zic!=P~

Eu am o geanta micuta, exact asta am un halat, 2 camasi de noapte pt alaptat, 2 sutiene pt alaptat, chilotei lati, inca nu mi-am luat cu burtiera, daca fac cezariana nu stiu cand voi avea voie sa ii port :) am absorbante, desi nu stiu daca le voi folosi :-", papuci, sosete, sapun, prosop, servetele umede pt mine si bebei, pampersi, kiturile pt celule stem, tacamuri si vesela, pentru ca imi place sa stiu ca sunt ale mele, atat.
;))

m1adutza
07.03.2011, 13:05:17
Eu am o geanta micuta, exact asta am un halat, 2 camasi de noapte pt alaptat, 2 sutiene pt alaptat, chilotei lati, inca nu mi-am luat cu burtiera, daca fac cezariana nu stiu cand voi avea voie sa ii port :) am absorbante, desi nu stiu daca le voi folosi :-", papuci, sosete, sapun, prosop, servetele umede pt mine si bebei, pampersi, kiturile pt celule stem, tacamuri si vesela, pentru ca imi place sa stiu ca sunt ale mele, atat.
;))

si eu am facut cezariana si Boeru mi-a zis sa-i port dupa operatie!

ipup
07.03.2011, 13:08:40
si eu am facut cezariana si Boeru mi-a zis sa-i port dupa operatie!
aha... inseamna ca ii iau la mine, pentru ca ii am cumparati deja :)
multumesc de info!

dany_nro
07.03.2011, 13:18:41
Sorry sa aud asta... dar se poate trata toxoplasma. Insa repeta in alta parte analiza, eu faceam toxo lunar ca sa fiu sigura, dar nu s-a intamplat nimic pe tot parcursul sarcinii.
Asteptam vestile bune! Multa sanatate!!
da...asa mi-a zis si medicul , am facut analizele la sanador si le voi repeta la cantacuzino...daca e sa luam parta buna a lucrurilor chiar daca am facut acum toxo, din cate am inteles, nu exista riscul sa o mai faci pe viitor.

ipup
07.03.2011, 13:26:43
da...asa mi-a zis si medicul , am facut analizele la sanador si le voi repeta la cantacuzino...daca e sa luam parta buna a lucrurilor chiar daca am facut acum toxo, din cate am inteles, nu exista riscul sa o mai faci pe viitor.

Da, exista si o parte buna a lucrurilor.;;)
Pai iti doresc mult noroc cu analizele la cantacuzino si sa iti iasa ok.
pupici

andreear
07.03.2011, 14:41:23
;))

De unde ti-ai luat camasile de noapte pt alaptat, ca am tot cautat si nu am gasit nimic potrivit?

andreear
07.03.2011, 14:42:39

Sanatate multa. Sper sa rezolvi cat mai repede problemele de sanatate.

ipup
07.03.2011, 15:30:16
De unde ti-ai luat camasile de noapte pt alaptat, ca am tot cautat si nu am gasit nimic potrivit?

Una mi-am luat-o de la magazinul de garvide de langa mega image, impreuna cu sutienele pt alaptat, si cealalta de la un magazin de pijamale si cadouri :) tot pe republicii, un pic mai spre nord, pe langa no name republicii.

ingerashu
07.03.2011, 18:38:15
;))

seara buna..ma bag si eu in seama- ipup la alaptat nu ai voie cu camasa ta de noapte,obligatoriu vei purta camasa maternitatii.eu una mi-am pus camasa mea numai cand am coborat la vizite, in rest am stat cu camasa lor ca nu prea mi-a ars sa ma tot schimb-pentru alaptat, pt spalaturi, pt pansat, etc etc, vei vedea e un program ca de armata..;;)Burtiera mi-a zis doctora sa port dupa ce mi-a scos firele eu una o recomand deja nu prea mai am burtica.si eu zic sa nu cari prea multe dupa tine ca nu are rost.Pt bebei iti vor cere 4 scutece pe zi, servetelele umede pt ei nu iti folosesc ca ii spala asistentele zilnic

ingerashu
07.03.2011, 18:39:39

sutien pt alaptat si camasa mi-am luat de la nord unde sunt tarabele e un magazin cu lucrusoare de copii pe langa plafar chiar bune din bumbac si mult mai ieftine decat la magazinul de gravide

ipup
08.03.2011, 08:33:45
Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI !!! O zi de 8 martie cat mai frumoasa si distractiva \:D/\:D/\:D/

seara buna..ma bag si eu in seama- ipup la alaptat nu ai voie cu camasa ta de noapte,obligatoriu vei purta camasa maternitatii.eu una mi-am pus camasa mea numai cand am coborat la vizite, in rest am stat cu camasa lor ca nu prea mi-a ars sa ma tot schimb-pentru alaptat, pt spalaturi, pt pansat, etc etc, vei vedea e un program ca de armata..;;)Burtiera mi-a zis doctora sa port dupa ce mi-a scos firele eu una o recomand deja nu prea mai am burtica.si eu zic sa nu cari prea multe dupa tine ca nu are rost.Pt bebei iti vor cere 4 scutece pe zi, servetelele umede pt ei nu iti folosesc ca ii spala asistentele zilnic

mersi pentru informatii... eu sper totusi sa ma lase in camasa mea pt ca eu am cerut sa ma interneze in rezerva cu bebeii cu mine in rezerva... dar cred ca vor face cum spui si tu. :-\ imi vor da camasi de al lor... si vizite in salon nu ai voie sa primesti? trebuie sa cobori tu de fiecare data?:-\

andreeaflori
08.03.2011, 08:35:03
La multi ani tuturor mamelor si fetelor, sa aveti o primavara frumoasa si calduroasa.

andreeaflori
08.03.2011, 08:36:53
sutien pt alaptat si camasa mi-am luat de la nord unde sunt tarabele e un magazin cu lucrusoare de copii pe langa plafar chiar bune din bumbac si mult mai ieftine decat la magazinul de gravide

Sa va traiasca bebelul, e un frumos si mare asa pare in poze. Sa va bucurati de el

m1adutza
08.03.2011, 09:52:29
LA MULTI ANI SI O PRIMAVARA FRUMOASA SA AVETI!

Eu am stat in rezerva si am stat numai in camasile mele si vizitele au fost numai in salon,4 zile n-am plecat de pe etaj!:-p

ipup
08.03.2011, 11:39:53
LA MULTI ANI SI O PRIMAVARA FRUMOASA SA AVETI!

Eu am stat in rezerva si am stat numai in camasile mele si vizitele au fost numai in salon,4 zile n-am plecat de pe etaj!:-p

super! ca eram un pic speriata ca ma voi schimba de cate ori au asistentele chef :)
pupici

dany_nro
08.03.2011, 12:46:42
La multi ani doamnelor, mamicilor si miresicilor!o zi plina de flori si iubire

ipup
09.03.2011, 10:44:09
Buna dimineata!!!
Cum va simtiti astazi? Ati petrecut mult aseara ?\:D/\:D/\:D/

pupici

andreear
09.03.2011, 13:04:28
Buna dimineata!!!
Cum va simtiti astazi? Ati petrecut mult aseara ?\:D/\:D/\:D/

pupici

Salut!!!!

Eu am petrecut aseara, ne-am simtit ff bine, piticei i-a placut f mult. Voi ce ati facut?

Pupici!!!

strumf08
09.03.2011, 13:17:10
Buna ziua tuturor!
N-am mai intrat pt ca nu m-am simtit in stare, de saptamana trecuta ma lupt cu o raceala, inca n-am reusit s-o inving. Sper totusi ca pana in week-end sa reusesc, pt ca nu mai dorm deloc noaptea (mi se infunda nasul si daca respir pe gura incep sa tusesc, cum o dau nu e bine) si deja incep sa ma simt obosita, mai ales ca ii tin si locul colegei, care e in vacanta. Oricum nu mai am mult, sa treaca martie si din cate am inteles din aprilie vor sa aduca pe altcineva.

Ionela nastere usoara si fara probleme!

Dani, da, tot nu stiu ce voi avea, vineri cand am fost la control nici nu ma interesa sexul, eram asa de ametita de raceala incat era ultimul lucru la care ma gandeam. Important e sa fie sanatos!

andreear
09.03.2011, 13:50:39
Buna ziua tuturor!
N-am mai intrat pt ca nu m-am simtit in stare, de saptamana trecuta ma lupt cu o raceala, inca n-am reusit s-o inving. Sper totusi ca pana in week-end sa reusesc, pt ca nu mai dorm deloc noaptea (mi se infunda nasul si daca respir pe gura incep sa tusesc, cum o dau nu e bine) si deja incep sa ma simt obosita, mai ales ca ii tin si locul colegei, care e in vacanta. Oricum nu mai am mult, sa treaca martie si din cate am inteles din aprilie vor sa aduca pe altcineva.

Ionela nastere usoara si fara probleme!

Dani, da, tot nu stiu ce voi avea, vineri cand am fost la control nici nu ma interesa sexul, eram asa de ametita de raceala incat era ultimul lucru la care ma gandeam. Important e sa fie sanatos!

Sanatate multa!!!!!!

strumf08
09.03.2011, 14:21:26
Sanatate multa!!!!!!

Multumesc mult de tot!

andreear
10.03.2011, 08:45:02
Buna dimineata!!!

Ionela, daca te opreste azi iti dorim nastere usoara, baieti sanatosi si frumosi!!!!!:rockon::rockon:

strumf08
10.03.2011, 14:10:14
Buna dimineata!!!

Ionela, daca te opreste azi iti dorim nastere usoara, baieti sanatosi si frumosi!!!!!:rockon::rockon:

Buna!
Am vorbit cu ea, e internata, dar colul e inchis si baietii nu dau semne ca ar vrea sa iasa, in schimb o doare burta. Boeru avea niste treaba, i-a zis ca trece pe la ea in cursul dupa-amiezii sa discute.

andreear
10.03.2011, 14:25:17
Buna!
Am vorbit cu ea, e internata, dar colul e inchis si baietii nu dau semne ca ar vrea sa iasa, in schimb o doare burta. Boeru avea niste treaba, i-a zis ca trece pe la ea in cursul dupa-amiezii sa discute.

Mi-a zis si ca e internata doar pt observatie. Nu mai e mult si isi va tine piticii in brate <:-P

strumf08
10.03.2011, 15:37:57
Mi-a zis si ca e internata doar pt observatie. Nu mai e mult si isi va tine piticii in brate <:-P

:*:*:*:*:*
Dupa-amiaza placuta!

m1adutza
10.03.2011, 15:55:45
Nastere usoara ,recuperare rapida si 2 bebelaci sanatosi!!!!!!!:rockon::rockon::rockon:

ingerashu
10.03.2011, 22:23:36
Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI !!! O zi de 8 martie cat mai frumoasa si distractiva \:D/\:D/\:D/

mersi pentru informatii... eu sper totusi sa ma lase in camasa mea pt ca eu am cerut sa ma interneze in rezerva cu bebeii cu mine in rezerva... dar cred ca vor face cum spui si tu. :-\ imi vor da camasi de al lor... si vizite in salon nu ai voie sa primesti? trebuie sa cobori tu de fiecare data?:-\

la mine au reusit sa urce in salon mereu la programul de vizite

ingerashu
10.03.2011, 22:24:56
Sa va traiasca bebelul, e un frumos si mare asa pare in poze. Sa va bucurati de el

multumim, chiar a fost maricel la nastere

andreear
11.03.2011, 14:56:14
Salut!!!

Ce faceti?

Stiti ceva de Ionela?

:*:*:*:*:*:*

andreear
14.03.2011, 10:39:40
Salut!!!

Sa aveti o saptamana usoara! Ceva vesti de la Ionela?

Pupici!

olgutza26
15.03.2011, 12:19:18
Buna dimineata de la Bucuresti! tare liniste pe aici. O zi usoara! >:D<

andreear
15.03.2011, 16:02:34
Buna dimineata de la Bucuresti! tare liniste pe aici. O zi usoara! >:D<

Salut!

Asa e , e tare liniste. Se vede ca Ionela e in spital ( nu a nascut inca, e in asteptare dar se pare ca ami dureaza cateva zile), strumf cine stie pe unde umbla pe vremea asta frumoasa...iar eu nu sunt in Ploiesti si am semnal ff prost la net asa ca...mai rarut!

Pupici!

andreear
16.03.2011, 09:39:12
IONELA, SA VA TRAIASCA BAIETII, SA FIE SANATOSI, MANCACIOSI SI NOROCOSI!!!!

Azi al 00.45-47 s-au nascut minunile Ionelei!!! FELICITARI!!!!

andreeaflori
16.03.2011, 12:49:42

Sa-i traiasca si sa fie sanatosi.

olgutza26
17.03.2011, 15:05:43
cu un pic de intarziere si de la mine: multa sanatate si noroc la pitici si la mamica Ipup.

ingerashu
17.03.2011, 15:09:59

felicitari! recuperare rapida, laptic mult si bebei cuminti, mancaciosi si sanatosi

m1adutza
18.03.2011, 07:47:57

Bine ati venit pe lume!Sa fiti cuminti si mancaciosi si recuperara rapida Ionela!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P

andreear
18.03.2011, 10:59:38
Salut!!!

Ce faceti? Pe unde umblati?

Noi am fost ieri al control, suntem bine, crestem ( avem in jur de 2.400kg) si am stabilit sa o "cunoastem" pe pitica in data de 19 aprilie.

Sa aveti o zi frumoasa!>:D<>:D<>:D<

ipup
20.03.2011, 19:58:39
Multumesc mult mult fetelor!!

Am incercat sa intru de pe tel, dar nu am avut sanse (e un forum cam mare :) )
Si astazi mi-a adus sotul un notebook sa mai comunic cu voi!!

Baietii sunt sanatosi, cresc frumos, insa mai stau un pic cu ei in spital ca sa ia in greutate.
Primul s-a nascut la 00.45, avand greutatea de 2700 grame, si al doilea la 00.47 cu o greutate de 2200 grame.
Au scazut cum e normal, insa papa lapte de la mami, cu biberonul ce e drept pt ca nu au puterea necesara sa traga din sani, dar se fac ei voinici.

Va pup si revin cu alte info, mai rar pt ca avem program incarcat :)

ipup
20.03.2011, 19:59:59
Salut!!!

Ce faceti? Pe unde umblati?

Noi am fost ieri al control, suntem bine, crestem ( avem in jur de 2.400kg) si am stabilit sa o "cunoastem" pe pitica in data de 19 aprilie.

Sa aveti o zi frumoasa!>:D<>:D<>:D<
Bravo!!
Ma bucur pt pitica si pt tine !!
O seara frumoasa!!

andreear
21.03.2011, 08:12:11
Bravo!!
Ma bucur pt pitica si pt tine !!
O seara frumoasa!!

Neata!!!

Ma bucur tare mult ca sunteti bine. De abia astept sa veniti acasa si sa ne arati poze cu baietii.

Pupici!

m1adutza
21.03.2011, 22:18:24
multumesc mult mult fetelor!!

Am incercat sa intru de pe tel, dar nu am avut sanse (e un forum cam mare :) )
si astazi mi-a adus sotul un notebook sa mai comunic cu voi!!

Baietii sunt sanatosi, cresc frumos, insa mai stau un pic cu ei in spital ca sa ia in greutate.
Primul s-a nascut la 00.45, avand greutatea de 2700 grame, si al doilea la 00.47 cu o greutate de 2200 grame.
Au scazut cum e normal, insa papa lapte de la mami, cu biberonul ce e drept pt ca nu au puterea necesara sa traga din sani, dar se fac ei voinici.

Va pup si revin cu alte info, mai rar pt ca avem program incarcat :)

sa va traiasca si sa fie sanatosi! Mult ([email protected]) laptic si recuperare rapida!

soareiuliant
21.03.2011, 22:58:30
Asta i ultima fita in materie de urare pentru prospete mamici-"mult laptic"?=))=))=)) Eu nu o sa iti urez "mult laptic" (doar nu esti vaca),in schimb iti urez sanatate multa,o inima sanatoasa ca sa nu plesneasca de mandrie si iubire cand iti vei vedea baieteii crescand si sa aveti parte de tot binele din lume!!!

Pentru mamica Ionela....

strumf08
22.03.2011, 11:17:37
Buna dimineata!

andreear
22.03.2011, 11:27:51
Buna dimineata!

Neata!!!
Ce faceti?

strumf08
22.03.2011, 11:31:40
Neata!!!
Ce faceti?

Mor de somn si colegii mei sunt in verva, de-abia s-au intors din vacante.... Nu prea ma mai odihnesc, de fapt ti-am mai spus. Aceasta e marea problema acum...:-<

Voi?

andreear
22.03.2011, 12:17:12
Mor de somn si colegii mei sunt in verva, de-abia s-au intors din vacante.... Nu prea ma mai odihnesc, de fapt ti-am mai spus. Aceasta e marea problema acum...:-<

Voi?

Eu mai am ceva curatenie de facut si tocmai ce m-au sunat cei de la Bucuresti cu patutul ca imi ajunge maine, asa ca sunt obligata sa termin mare parte din curatenie azi. Nici eu nu dorm bine, incerc sa mai atipesc in timpul zilei dar nu imi prea iese; au inceput sa mi se umfle si picioarele si ma misc din ce in ce mai greu. Asa ca..in concluzie eu ma vait =)).

Pupici!

strumf08
22.03.2011, 12:34:15
Eu mai am ceva curatenie de facut si tocmai ce m-au sunat cei de la Bucuresti cu patutul ca imi ajunge maine, asa ca sunt obligata sa termin mare parte din curatenie azi. Nici eu nu dorm bine, incerc sa mai atipesc in timpul zilei dar nu imi prea iese; au inceput sa mi se umfle si picioarele si ma misc din ce in ce mai greu. Asa ca..in concluzie eu ma vait =)).

Pupici!

Am patit-o si eu cu picioarele saptamana trecuta, la inceput cand a fost mai cald, plus ca, fiind singura in birou am stat mai mult in picioare. Nici pana a doua zi nu mi se desumflasera.....Asa ca pt mine e numai buna vremea de acum...Si eu am inceput sa ma vait, desi detest chestia asta, dar mi-e din ce in ce mai greu. Dupa ce fac dus, trebuie sa stau un pic sa ma odihnesc, pt ca si asta ma oboseste....8-}

andreear
22.03.2011, 12:44:24
Am patit-o si eu cu picioarele saptamana trecuta, la inceput cand a fost mai cald, plus ca, fiind singura in birou am stat mai mult in picioare. Nici pana a doua zi nu mi se desumflasera.....Asa ca pt mine e numai buna vremea de acum...Si eu am inceput sa ma vait, desi detest chestia asta, dar mi-e din ce in ce mai greu. Dupa ce fac dus, trebuie sa stau un pic sa ma odihnesc, pt ca si asta ma oboseste....8-}

Ma consolez cu ideea ca mai am doar 4 saptamani, sper sa le fac fata cu brio.

Pupici si spor la treaba!

ipup
22.03.2011, 13:42:07
Buna fetelor!!

pentru picioare umflate va recomand lioton gel si masajul de la soti :) eu asa scapam de umflaturi... :>

Multumesc pentru urarea "mult laptic" pt ca intr-adevar am niste mancaciosi ;;), dar e un lucru bun pt ca iau si in greutate si plecam mai repede acasa.

Multumesc si tie SoareIulian pentru urari!! multa sanatate si tie!

olgutza26
22.03.2011, 13:52:11
"buna dimineata" si de la Bucuresti! la mine e un balamuc pe aici.... si mie mi-e somn, dar nu mai e mult termin si pe ziua de azi. Pupici la mamici si bebici!

strumf08
22.03.2011, 13:52:16
Buna fetelor!!

pentru picioare umflate va recomand lioton gel si masajul de la soti :) eu asa scapam de umflaturi... :>

Multumesc pentru urarea "mult laptic" pt ca intr-adevar am niste mancaciosi ;;), dar e un lucru bun pt ca iau si in greutate si plecam mai repede acasa.

Multumesc si tie SoareIulian pentru urari!! multa sanatate si tie!

Multumesc pt sfat, chiar am lioton gel acasa. Mult succes sa plecati acasa cat mai repede. Sunt tare frumusei! Sa va traiasca!!!:*

strumf08
22.03.2011, 13:53:45
Ma consolez cu ideea ca mai am doar 4 saptamani, sper sa le fac fata cu brio.

Pupici si spor la treaba!

Si eu la fel, doar ca la mine mai sunt 4 saptamani de serviciu.
Spor si tie la curatenie!

ipup
22.03.2011, 14:11:18
Multumesc pt sfat, chiar am lioton gel acasa. Mult succes sa plecati acasa cat mai repede. Sunt tare frumusei! Sa va traiasca!!!:*

:) daca te referi la poza de la avatar de aici nu sunt ai mei :) ai mei sunt micuti si nu cred ca sunt "copy" "paste"... asteptam sa ma creasca ca sa vedem daca sunt identici :)
pupici

strumf08
22.03.2011, 15:07:23
:) daca te referi la poza de la avatar de aici nu sunt ai mei :) ai mei sunt micuti si nu cred ca sunt "copy" "paste"... asteptam sa ma creasca ca sa vedem daca sunt identici :)
pupici

=))=))=))=))=))=))=))
Da, la aceea m-am referit. Sunt destul de nedormita si imi pica mai greu fisa. Nu mi-am dat seama ca sunt prea mari...:-B Imi mai trebuie o pereche :-$. Oricum nu mi-am putut da seama ce scrie pe tricouri...

oana_mis
22.03.2011, 20:50:49
ce de burtici pe aici:*:*:*

strumf08
23.03.2011, 08:10:44
Buna dimineata!

andreear
23.03.2011, 10:07:24
Buna dimineata!

Neata!!

Eu abia m-am trezit, m-au sunat aia ca imi aduc mobila piticii...

Sper sa le montam azi si maine va pun poze.

Pupici

strumf08
23.03.2011, 10:25:42
Neata!!

Pupici

Felicitari! S-o folositi sanatosi! Spor la montat! :*

strumf08
23.03.2011, 10:36:23
O zi placuta, eu ies, pt ca voi pleca mai devreme de la serviciu si mai am cate ceva de rezolvat!:*

ipup
23.03.2011, 11:11:40
Buna fetelor!!

Noi suntem bine :) papam din ce in ce mai bine! Avem laptic mult 8-} si ne hranim bine!
Abia astept sa ne externam si sa mergem acasica:-?

Andreea: sa le stapaniti sanatosi si fericiti!

Dana: spor la treaba!

Pupicei!! :*:*

andreear
23.03.2011, 11:52:59
Buna fetelor!!

Noi suntem bine :) papam din ce in ce mai bine! Avem laptic mult 8-} si ne hranim bine!
Abia astept sa ne externam si sa mergem acasica:-?

Andreea: sa le stapaniti sanatosi si fericiti!

Dana: spor la treaba!

Pupicei!! :*:*

Ma bucur ca mananca bine piticii, tu cum te simti? Cam cand se preconizeaza plecarea voastra acasa?

Dana si Ionela multumim de urari, sper sa nu dureze mult montatul.

Va pupam!

olgutza26
23.03.2011, 14:42:55
"neata" si de la Bucuresti. Nu stiu cum se face, dar nu prea mai reusesc sa intru inainte de 12, dar reorganizez eu programul asta :D

olgutza26
23.03.2011, 14:44:34
Neata!!

Pupici
Foarte bine ca ai reusit sa te odihnesti! spor la montaj!

strumf08
24.03.2011, 10:37:46
Buna dimineata!

Andreea, ati terminat cu montatul?

Ionela, plecare cat mai rapida acasa!

Olga, bafta in reorganizarea programului!

andreear
24.03.2011, 10:59:00
Buna dimineata!

Andreea, ati terminat cu montatul?

Ionela, plecare cat mai rapida acasa!

Olga, bafta in reorganizarea programului!

Salut!!

Nu am terminat deoarece comoda a avut o bucata de placa din spate rupta asa ca ....ne trimitem emailuri cu aia si ne certam la tel pina rezolvam ceva :(. Sper sa se rezolve repede si problema asta.

Sa aveti o zi frumoasa!:*:*:*:*

strumf08
24.03.2011, 11:28:21
Salut!!

Nu am terminat deoarece comoda a avut o bucata de placa din spate rupta asa ca ....ne trimitem emailuri cu aia si ne certam la tel pina rezolvam ceva :(. Sper sa se rezolve repede si problema asta.

Sa aveti o zi frumoasa!:*:*:*:*

Mult succes in rezolvarea problemei !!!

strumf08
24.03.2011, 15:23:42
Dupa-amiaza si week-end placut! Maine sunt la analize, deci pe luni!:*

andreear
24.03.2011, 15:25:54
Dupa-amiaza si week-end placut! Maine sunt la analize, deci pe luni!:*

Dupa-amiaza placuta si week-end frumos!!!!!!

andreear
25.03.2011, 10:33:27
Neata!!!

Ce faceti? Cum veti petrece in week-end?

Sa aveti o zi frumoasa!

olgutza26
26.03.2011, 12:10:41
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce frumos e afara... O sa profit si o sa ies la o plimbare si apoi la un gratar cu niste prieteni. Voi ce planuri aveti?

strumf08
28.03.2011, 08:57:02
Buna dimineata!

andreear
28.03.2011, 09:35:53
Neata!!!
Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end?

Pupici!

strumf08
28.03.2011, 10:23:59
Neata!!!
Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end?

Pupici!

N-am avut cine stie ce program in week-end. Voi? Ati terminat cu renovarea, curatenia? Cum ati rezolvat-o cu cei de unde ati luat mobila?

Tu ai avut neplaceri cu gingiile? Pe mine ma termina de vreo 2 zile....

olgutza26
28.03.2011, 12:02:30
Neata si de la Bucuresti! Eu am facut gratar sambata si plimbari duminica. a fost prea frumos ca sa nu profit de vremea asta :D

strumf08
28.03.2011, 12:21:39
Neata si de la Bucuresti! Eu am facut gratar sambata si plimbari duminica. a fost prea frumos ca sa nu profit de vremea asta :D

Ce bine ca ai putut profita de caldura. M-am uitat pe prognoza si n-am mai vazut temp de peste 17-18 grade....:-s

andreear
28.03.2011, 12:32:03
N-am avut cine stie ce program in week-end. Voi? Ati terminat cu renovarea, curatenia? Cum ati rezolvat-o cu cei de unde ati luat mobila?

Tu ai avut neplaceri cu gingiile? Pe mine ma termina de vreo 2 zile....

Noi am fost cuminti pe acasa, o plimbare scurta pe la Bucov si atat. Am terminat , in sfarsit curatenia...e asa de bine!
Sper sa rezolvam cu mobila, adica ei au promis ca vin aine cu alt placaj si il monteaza, sper sa se tina de cuvant!
nu am avut probleme cu gingiile din fericire...sper sa nu imi apara ca am si asa suficiente probleme #-o

strumf08
28.03.2011, 12:39:35
Noi am fost cuminti pe acasa, o plimbare scurta pe la Bucov si atat. Am terminat , in sfarsit curatenia...e asa de bine!
Sper sa rezolvam cu mobila, adica ei au promis ca vin aine cu alt placaj si il monteaza, sper sa se tina de cuvant!
nu am avut probleme cu gingiile din fericire...sper sa nu imi apara ca am si asa suficiente probleme #-o

Sa dea Dumnezeu! Ce probleme ai? Nu te simti bine?:-s

andreear
28.03.2011, 14:17:23
Sa dea Dumnezeu! Ce probleme ai? Nu te simti bine?:-s

Mi-a crescut tensiunea cam mult si acum iau pastile, mi s-au umflat picioarele f tare....cam astea sunt problemele mele. Partea cu tensiunea e mai urata si trebuie sa o tin sub control.

strumf08
28.03.2011, 14:36:27
Mi-a crescut tensiunea cam mult si acum iau pastile, mi s-au umflat picioarele f tare....cam astea sunt problemele mele. Partea cu tensiunea e mai urata si trebuie sa o tin sub control.

Cu tensiunea n-am avut problemem pana acum si sper nici sa n-am, dar cu picioarele umflate stiu foarte bine cum e :-<...Multa sanatate!!!!

andreear
28.03.2011, 18:38:10
Cu tensiunea n-am avut problemem pana acum si sper nici sa n-am, dar cu picioarele umflate stiu foarte bine cum e :-<...Multa sanatate!!!!

Nici eu nu am avut nici o problema cu tensiunea pina am intrat in sapt 34 si de atunci ma tot distrez cu ea .....si tot atunci au inceput sa mi se umfle picioarele, nici cu astea nu am avut nici o problema toata sarcina.

sper sa nu ai aprte de asemenea 'bucurii"!

olgutza26
29.03.2011, 10:08:43
Neata de la Bucuresti. Trimiteti-mi si mie o raza de soare, daca aveti pe la Ploiesti

andreear
29.03.2011, 11:30:18
Neata de la Bucuresti. Trimiteti-mi si mie o raza de soare, daca aveti pe la Ploiesti

Nu avem din pacate dar te pupam :*:*:* si poate te ajuta >:D<>:D<>:D<>:D<

strumf08
29.03.2011, 11:38:20
Buna dimineata!

andreear
29.03.2011, 11:39:31
Buna dimineata!

Neata!

Cum a fost vineri la analize?

olgutza26
29.03.2011, 12:17:47
Nu avem din pacate dar te pupam :*:*:* si poate te ajuta >:D<>:D<>:D<>:D<
a mers cu pupatul. ca vad ca mi-a trecut durerea de cap >:D<

strumf08
29.03.2011, 12:59:53
Neata!

Cum a fost vineri la analize?

Inca n-am vorbit cu doctorul sa-i spun noile valori.

andreear
29.03.2011, 13:28:22
Inca n-am vorbit cu doctorul sa-i spun noile valori.

Am inteles, dar sunt bune banuiesc. Multa sanatate.

strumf08
29.03.2011, 14:26:46
Am inteles, dar sunt bune banuiesc. Multa sanatate.

Mda...Una mi-a iesit sub limita inferioara.....E a treia oara cand fac analizele acesteam, nu sunt date de ginecolog, ci de medicul endocrin si s-au tot modificat valorile.

strumf08
29.03.2011, 15:35:41
Va doresc o dupa-amiaza placuta!

strumf08
30.03.2011, 08:36:06
Astazi dau startul mai devreme, neata!

andreear
30.03.2011, 08:59:12
Astazi dau startul mai devreme, neata!

Neata!!!

Ce faci? cand te mai duci la control? Tot nu vreti sa aflati sexul bebelusului?

strumf08
30.03.2011, 11:08:25
Neata!!!

Ce faci? cand te mai duci la control? Tot nu vreti sa aflati sexul bebelusului?

La morfologia de trim 3 sunt programata pe 13.04. Nu stiu daca pana atunci ma mai duc la cine m-oi hotara in Ploiesti. Oricum cred ca voi merge in continuare si la ginecologul din Bucuresti, sper doar sa se comporte la fel cand va afla ca nu am cum sa nasc cu el.

Cat depe sex, chiar nu am nici cea mai mica curiozitate :)):)):)):)), unde probabil ma intreaba toata lumea si se mira care mai de care...

andreear
31.03.2011, 10:40:13
La morfologia de trim 3 sunt programata pe 13.04. Nu stiu daca pana atunci ma mai duc la cine m-oi hotara in Ploiesti. Oricum cred ca voi merge in continuare si la ginecologul din Bucuresti, sper doar sa se comporte la fel cand va afla ca nu am cum sa nasc cu el.

Cat depe sex, chiar nu am nici cea mai mica curiozitate :)):)):)):)), unde probabil ma intreaba toata lumea si se mira care mai de care...

Neata!!! Sa aveti o zi frumoasa!

Sa inteleg ca te-ai decis sa nasti in Ploiesti?

strumf08
31.03.2011, 12:56:42
Neata!!! Sa aveti o zi frumoasa!

Sa inteleg ca te-ai decis sa nasti in Ploiesti?

Buna!

Mdea, desi n-as fi vrut sa nasc aici, asta e. Nu dispun de 7000 de lei pt nastere la Medlife, unde e ginecologul din Bucuresti, cu banii aceia recoltez celule Stem, apropo' tu cu cine ai incheiat contract? Mai ramane de vazut ce ginecolog aleg....

olgutza26
31.03.2011, 13:54:38
Buna dimineata pe la pranz si de la Bucuresti! Ce bine ca e soare si cald afara!!! Ma saturasem de atata frig

ipup
31.03.2011, 18:40:15
>:D<>:D<>:D<Buna fetelor!!
Am revenit si noi ieri acasik :) dar nu am mai apucat sa intru ieri...
Asa ca va pupam astazi!!

andreear
31.03.2011, 21:24:34
Asa ca va pupam astazi!!

Bine ati venit!!! Cum e acasa? Ce fac piticii? Poze ceva......

olgutza26
31.03.2011, 23:10:51
Asa ca va pupam astazi!!

Bine ati ajuns acasa! >:D< Pupici la bebici si la mamica :*

si eu vreau poze ;;)

strumf08
01.04.2011, 08:35:15
Buna dimineata!

Ma bucur mult Ionela, ca ati ajuns acasa. Multa sanatate! :*

Cum te simti?

:*:*:*:*, pt Andreea si Olguta!

Ce faceti de Paste? De Andreea stiu ca pleaca la Bran sau Moeciu.

andreear
01.04.2011, 09:05:24
Buna dimineata!

Ma bucur mult Ionela, ca ati ajuns acasa. Multa sanatate! :*

Cum te simti?

:*:*:*:*, pt Andreea si Olguta!

Ce faceti de Paste? De Andreea stiu ca pleaca la Bran sau Moeciu.

Neata!!! Am semnat contract pt celule stem cu CBS.

Tu razi cand zici ca plec la Bran sau Moeciu , nu? Eu pe 19 aprilie trebuie sa nasc si pe 22 sper sa ajung acasa cu pitica ...asa ca mi-ar fi cam greu sa plec la Bran pe 24 =))=))=))
Asta daca nasc atunci ca nu ma simt deloc bine si dr ia in calcul si "evacuatul' mai devreme!

Pupici

strumf08
01.04.2011, 09:44:20
Neata!!! Am semnat contract pt celule stem cu CBS.

Tu razi cand zici ca plec la Bran sau Moeciu , nu? Eu pe 19 aprilie trebuie sa nasc si pe 22 sper sa ajung acasa cu pitica ...asa ca mi-ar fi cam greu sa plec la Bran pe 24 =))=))=))
Asta daca nasc atunci ca nu ma simt deloc bine si dr ia in calcul si "evacuatul' mai devreme!

Pupici

Nu mi-am dat seama. Stiam ca trebuie sa nasti pe 19.04, dar pe de alta parte ramasesem cu impresia ca de Paste va duceti la Bran, de fapt era vorba de botez, scuze 8-|...Sunt cam varza in ultima perioada 8-}....Astept cu nerabdare prenatalul...

olgutza26
01.04.2011, 10:38:25
Neata si de la Bucuresti! Nu am toate detaliile pentru Paste, mi se pregateste o surpriza ;)

strumf08
01.04.2011, 10:39:21
Neata si de la Bucuresti! Nu am toate detaliile pentru Paste, mi se pregateste o surpriza ;)

Frumos! Pot intreba cine-o pregateste? :-"

olgutza26
01.04.2011, 10:51:13
Frumos! Pot intreba cine-o pregateste? :-"
;;)B-):-":-"

strumf08
01.04.2011, 10:54:45
;;)B-):-":-"

Am inteles! :))

strumf08
01.04.2011, 15:36:23
Dupa-amiaza placuta si week-end insorit!

olgutza26
01.04.2011, 16:00:51
week-end placut si de la mine! La mine nu a aparut soarele azi, dar am inteles ca la Ploiesti situatia e altfel. O sa ajung si eu mai pe seara, dar trebuie sa ma intorc maine aici

strumf08
04.04.2011, 08:38:26
Buna dimineata!

andreear
04.04.2011, 08:54:34
Buna dimineata!

Buna dimineata!!

Ce ati facut in week-end?

strumf08
04.04.2011, 10:24:35
Buna dimineata!!

Ce ati facut in week-end?

Am stat mult prea mult in picioare, dar nimic special. Nu mai am radbare sa stau la serviciu, mai ales ca incepe sa ma doara spatele de dimineata....:-<

Tu cum te mai simti?

andreear
04.04.2011, 10:49:22
Am stat mult prea mult in picioare, dar nimic special. Nu mai am radbare sa stau la serviciu, mai ales ca incepe sa ma doara spatele de dimineata....:-<

Tu cum te mai simti?

Eu sunt mai bine azi, vineri am facut o criza de fiere si a fost bomboana de pe tort, am stat in pat toata ziua si mi-a fost f rau. Sper sa nu ami repet figura.

Astept sa treaca timpul, am devenit f nerabdatoare.

strumf08
04.04.2011, 11:43:46
Eu sunt mai bine azi, vineri am facut o criza de fiere si a fost bomboana de pe tort, am stat in pat toata ziua si mi-a fost f rau. Sper sa nu ami repet figura.

Astept sa treaca timpul, am devenit f nerabdatoare.

Multa, multa sanatate!!!!!!

Mai ai un pic, cand tu esti programata pt cezariana, eu sunt in ultima saptamana de serviciu, sau chiar acasa, in functie de ce-mi iese la morfologia de trim III, asa ca putem numara zilele impreuna!

olgutza26
04.04.2011, 12:47:21
Buna dimineata si de la mine! O saptamana usoara si fara incidente sa aveti! eu am o stare... cred ca am racit si sunt cam varza.

ipup
04.04.2011, 12:51:00
Buna fetelor!!!
Eu intru mai rar... :) piticii mananca si dorm... mai au si crize de colici, din pacate :-<uneori nu mai stiu ce sa le fac... insa abia acum incep sa ma adaptez programului :)) pana acum am fost un pic cam zombi :)

o sa atasez si niste pozici, dupa ce ne face tati sedinta foto :) deocamdata avem asa cateva, ca nu prea ne-a stat gandul la pozici (:| :)) :))

pupici

strumf08
04.04.2011, 13:11:56
Buna dimineata si de la mine! O saptamana usoara si fara incidente sa aveti! eu am o stare... cred ca am racit si sunt cam varza.

Buna!
Multa sanatate!!!

strumf08
04.04.2011, 13:13:47
Buna fetelor!!!
Eu intru mai rar... :) piticii mananca si dorm... mai au si crize de colici, din pacate :-<uneori nu mai stiu ce sa le fac... insa abia acum incep sa ma adaptez programului :)) pana acum am fost un pic cam zombi :)

o sa atasez si niste pozici, dupa ce ne face tati sedinta foto :) deocamdata avem asa cateva, ca nu prea ne-a stat gandul la pozici (:| :)) :))

pupici

O!!! Lume noua!

Salutare!

Chiar ma gandeam la tine zilele trecute, cum te descurci cu 2 pitici...

Operatia e ok?

strumf08
04.04.2011, 15:43:17
Dupa-amiaza placuta!!!!!

strumf08
05.04.2011, 08:45:10
Neata!

Se vede ca nu prea mai are lumea timp de miresit......:-":-":-"

Ar trebui sa mai apara niste miresici noi.

andreear
05.04.2011, 09:51:53
Neata!

Se vede ca nu prea mai are lumea timp de miresit......:-":-":-"

Ar trebui sa mai apara niste miresici noi.

Neata!!

Eu incerc sa stau mai mult in pat, cuminte. Tu ce faci? Cum te mai simti?

Pupici fetelor!!!

strumf08
05.04.2011, 10:21:54
Neata!!

Eu incerc sa stau mai mult in pat, cuminte. Tu ce faci? Cum te mai simti?

Pupici fetelor!!!

Buna!
Reusesti sa stai toata ziua in pat? Eu si cand am timp nu prea pot, pt ca nu-mi mai gasesc pozitii potrivite....
In principiu sunt bine, gingiile m-au mai lasat, picioarele se umfla intruna, au inceput contractiile Braxton-Hicks, nu foarte dese si deloc dureroase, dar oricum indeajuns cat sa ma incomodeze....Dar in rest sunt bine, saptamana viitoare aflu ce face si bebe, in afara faptului ca uneori joaca tontoroiu' in butica mea :x

andreear
05.04.2011, 15:32:40
Buna!
Reusesti sa stai toata ziua in pat? Eu si cand am timp nu prea pot, pt ca nu-mi mai gasesc pozitii potrivite....
In principiu sunt bine, gingiile m-au mai lasat, picioarele se umfla intruna, au inceput contractiile Braxton-Hicks, nu foarte dese si deloc dureroase, dar oricum indeajuns cat sa ma incomodeze....Dar in rest sunt bine, saptamana viitoare aflu ce face si bebe, in afara faptului ca uneori joaca tontoroiu' in butica mea :x

Nu stau chiar toata ziua in pat dar ma starduiesc sa stau cat mai mult, si eu imi schimb pozitia ff des dar asta e...mai am putin.
Foarte bine ca se joaca bebelusul, asta insemna ca ii merge bine acolo in burtica. Sa fie as in continuare. Succes la dr saptamana viitoare.

strumf08
06.04.2011, 08:37:34
Nu stau chiar toata ziua in pat dar ma starduiesc sa stau cat mai mult, si eu imi schimb pozitia ff des dar asta e...mai am putin.
Foarte bine ca se joaca bebelusul, asta insemna ca ii merge bine acolo in burtica. Sa fie as in continuare. Succes la dr saptamana viitoare.

Buna!

Inseamna ca ii merge foarte bine, cel putin azi, m-a luat de la ora 6.30 si inca e vioi, uneori loveste chiar tare...:x:x:x:x

andreear
06.04.2011, 09:02:07
Buna!

Inseamna ca ii merge foarte bine, cel putin azi, m-a luat de la ora 6.30 si inca e vioi, uneori loveste chiar tare...:x:x:x:x

Bravo lui!!!! Sa fie activ!

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
06.04.2011, 09:40:49
Bravo lui!!!! Sa fie activ!

Sa aveti o zi frumoasa!

Si voi la fel! :*

olgutza26
06.04.2011, 10:02:43
Buna dimineata si de la Bucuresti! O zi usoara! >:D<

strumf08
06.04.2011, 15:46:12
Bye, bye!!!!!!

strumf08
07.04.2011, 08:37:27
Buna dimineata!!!!

P.S. Eu zic la revedere, eu imi dau binete :)):)):)):)):))

andreear
07.04.2011, 08:39:06
Buna dimineata!!!!

P.S. Eu zic la revedere, eu imi dau binete :)):)):)):)):))

Neata!!!

Pai asa mai scrie cineva pe aici ca in rest...e liniste si pace!!!! Oare chiar nu se mai casatoreste nimeni in PH?:-\

strumf08
07.04.2011, 09:04:35
Neata!!!

Pai asa mai scrie cineva pe aici ca in rest...e liniste si pace!!!! Oare chiar nu se mai casatoreste nimeni in PH?:-\

Neata!

La asta ma gandeam si eu. Pe vremea mea :)):)):)):)):)), cel putin, era mai multa animatie pe aici. Dar am observat ca nici celelalte subiecte nu se bucura de prea multa agitatie.

sudden
07.04.2011, 09:34:04
Neata!!!

neata, fetelor! Va citesc de ceva timp, dar nu am indraznit pana acum sa postez si eu ceva, ca m-am gandit ca v-ati format deja ca o mica comunitate, si ca nu aveti nevoie de intruse :">:">...dar observ ca sunteti doritoare de miresici de Ph...eu sunt o fosta miresica, de oct 2010....dar citesc forumul la fel de mult ca si inainte...

andreear
07.04.2011, 10:09:55
neata, fetelor! Va citesc de ceva timp, dar nu am indraznit pana acum sa postez si eu ceva, ca m-am gandit ca v-ati format deja ca o mica comunitate, si ca nu aveti nevoie de intruse :">:">...dar observ ca sunteti doritoare de miresici de Ph...eu sunt o fosta miresica, de oct 2010....dar citesc forumul la fel de mult ca si inainte...

Bine ai revenit! Ne face placere sa comunicam, nu avem preferinte asa ca...poti oricand posta, noua ne face placere!!!

strumf08
07.04.2011, 10:23:34
Bine ai revenit! Ne face placere sa comunicam, nu avem preferinte asa ca...poti oricand posta, noua ne face placere!!!

Asa e, macar sa mai avem si noi cu cine schimba o vorba, doua....Maine, poimaine naste si Andreea si raman singura pe aici :-SS:-SS:-SS...Olguta intra mai rar.

andreear
07.04.2011, 10:31:54
Asa e, macar sa mai avem si noi cu cine schimba o vorba, doua....Maine, poimaine naste si Andreea si raman singura pe aici :-SS:-SS:-SS...Olguta intra mai rar.

Lasa ca nici tu nu o sa mai stai mult...ca nasti si tu in iunie. Apropos, de ce nu iti pui un ticker sa vedem si noi cate sapt ai?

strumf08
07.04.2011, 10:33:54
Lasa ca nici tu nu o sa mai stai mult...ca nasti si tu in iunie. Apropos, de ce nu iti pui un ticker sa vedem si noi cate sapt ai?

Hai ca-ti spun aici, desi ar trebui in privat :-$:-$:-$:-$:-$L-), pt ca habar n-am cum. Am intrat de vreo 2 ori pe ticker factory, nu mi-a iesit si m-am enervat.8-|
Astept indrumari...

andreear
07.04.2011, 10:36:39
Hai ca-ti spun aici, desi ar trebui in privat :-$:-$:-$:-$:-$L-), pt ca habar n-am cum. Am intrat de vreo 2 ori pe ticker factory, nu mi-a iesit si m-am enervat.8-|
Astept indrumari...

Intra pe ticker-ul meu ca mi se pare simplu. Daca nu iti iese da-mi un semn. Si pe mess sunt :-$

ipup
07.04.2011, 10:51:55
Buna fetelor!!
Va pupam si postam cateva pozici
:)

Sunt gemeni "falsi", adica sunt doar simpli frati, nu gemeni identici :)

pupici

andreear
07.04.2011, 10:56:17
Buna fetelor!!

pupici

Sunt atat de dulci....m-am emotionat cand i-am vazut, serios:x!!!

Sa fie sanatosi si sa va aduca numai fericire!!!

E diferenta intre ei, se vede. Tu cum esti? Operatia cum e?

Pupici!

strumf08
07.04.2011, 11:36:21
Buna fetelor!!

pupici

Sa va traiasca, sa fie sanatosi si voi pe langa ei :*
De-abia astept si eu sa-mi strang minunea in brate...:x:x:x:x:x:x

P.S. Andreea acum intru, am avut ceva treaba.

strumf08
07.04.2011, 11:45:22
Sunt atat de dulci....m-am emotionat cand i-am vazut, serios:x!!!

Sa fie sanatosi si sa va aduca numai fericire!!!

E diferenta intre ei, se vede. Tu cum esti? Operatia cum e?

Pupici!

Pe mess nu te vad, daca esti invisible, pt ca sunt pe mess-ul din mail, am intrat pe ticker-ul tau, imi da ceva erori...8-|

sudden
07.04.2011, 11:57:50
Buna fetelor!!

pupici

sunt foarte simpaticuti! sa-ti traiasca si sa fie sanatosi! nastere usoara celorlalte miresici! si noi am decis ca incepem sa lucram la proiectul bb, dar se pare ca vom amana pt ceva timp...acum 2 sapt am aplicat pt un job extraordinar (am zis sa nu regret vreodata ca nu am aplicat), nu ma asteptam sa ma mai sune, si alaltaieri am fost sunata, imediat dupa serviciu am mers la interview, directorul cu care am dat interview-ul a zis ca o sa ma sune ca sa imi prezinte oferta (inca astept tel)...sa vedem...schimbam locul de munca cu unul promitator, sau ne punem pe treaba la proiectul bb??

strumf08
07.04.2011, 12:02:01
sunt foarte simpaticuti! sa-ti traiasca si sa fie sanatosi! nastere usoara celorlalte miresici! si noi am decis ca incepem sa lucram la proiectul bb, dar se pare ca vom amana pt ceva timp...acum 2 sapt am aplicat pt un job extraordinar (am zis sa nu regret vreodata ca nu am aplicat), nu ma asteptam sa ma mai sune, si alaltaieri am fost sunata, imediat dupa serviciu am mers la interview, directorul cu care am dat interview-ul a zis ca o sa ma sune ca sa imi prezinte oferta (inca astept tel)...sa vedem...schimbam locul de munca cu unul promitator, sau ne punem pe treaba la proiectul bb??

Mult succes in ambele cazuri!

strumf08
07.04.2011, 12:02:34
Gata am ticker! :D

#:-S#:-S#:-S#:-S

andreear
07.04.2011, 12:04:12
Gata am ticker! :D

#:-S#:-S#:-S#:-S

Felicitari...chiar ma pregateam sa iti zic ce si cum!

andreear
07.04.2011, 12:04:53

Mult succes, sper sa iasa asa cum va doriti voi!!! Cred ca le poti face in timp pe amandoua.

strumf08
07.04.2011, 12:05:10
Ideea este ca, la morfologia de trim II mi s-a spus ca bebe e cu o saptamana mai mic decat sarcina, dar e ok pt varsta sa. La ecografia facuta de ginecolog, la vreo luna dupa moroflogie, mi-a dat termen pt nastere intre 18-28 iunie. Cam mare intervalul dupa mine, dar asta e. Cand ma intreaba cineva cand trebuie sa nasc, raspund in iunie si atat.

strumf08
07.04.2011, 12:06:52
Felicitari...chiar ma pregateam sa iti zic ce si cum!

Mi-a luat ceva pana m-am desmeticit eu ce si cu pe site, dar m-am descurcat :-p, mai greu :)):)):)):)), dar am reusit.

andreear
07.04.2011, 12:07:05
Ideea este ca, la morfologia de trim II mi s-a spus ca bebe e cu o saptamana mai mic decat sarcina, dar e ok pt varsta sa. La ecografia facuta de ginecolog, la vreo luna dupa moroflogie, mi-a dat termen pt nastere intre 18-28 iunie. Cam mare intervalul dupa mine, dar asta e. Cand ma intreaba cineva cand trebuie sa nasc, raspund in iunie si atat.

Important e sa fie bebe sanatos, asta conteaza...restul nu are importanta. Te-ai hotarat la ce medic mergi in Ploiesti?

strumf08
07.04.2011, 12:18:06
Important e sa fie bebe sanatos, asta conteaza...restul nu are importanta. Te-ai hotarat la ce medic mergi in Ploiesti?

Cred ca la Iuliana Bilga. Am citit lucruri ok desre ea, o amica de-a mamei, care a lucrat in maternitate, mi-a zis si ea ca e buna.... Totusi cred ca ma voi duce in continuare si la cel din Bucuresti, asta daca ma va mai primi, dupa ce va afla ca nu o sa nasc cu el, ma rog, nu pot naste unde lucreaza el acum, daca vine la Ploiesti sau chiar in Bucuresti, altundeva....

andreear
07.04.2011, 12:27:06
Cred ca la Iuliana Bilga. Am citit lucruri ok desre ea, o amica de-a mamei, care a lucrat in maternitate, mi-a zis si ea ca e buna.... Totusi cred ca ma voi duce in continuare si la cel din Bucuresti, asta daca ma va mai primi, dupa ce va afla ca nu o sa nasc cu el, ma rog, nu pot naste unde lucreaza el acum, daca vine la Ploiesti sau chiar in Bucuresti, altundeva....

Am inteles. Si la dr din Ploiesti cand mergi? Sunt curioasa cum ti se pare!

strumf08
07.04.2011, 12:43:03
Am inteles. Si la dr din Ploiesti cand mergi? Sunt curioasa cum ti se pare!

O cunosti? Ma duc dupa morfologia de trim III, pt care am programare sapt viitoare. O prietena care merge la ea, i-a spus de mine.

andreear
07.04.2011, 13:28:25
O cunosti? Ma duc dupa morfologia de trim III, pt care am programare sapt viitoare. O prietena care merge la ea, i-a spus de mine.

Nu o cunosc dar am o prietena mutata recent in Ploiesti care isi cauta medic si incerc sa aflu cat mai mmulte de pe aici sa o pot ajuta.

ipup
07.04.2011, 13:54:04
Buna din nou!!!
Multumim pentru urari!!!

O sarcina usoara in contiunuare si voua!!!
Operatia e ok, s-a vindecat repede inca din maternitate, ma mai doare cate un pic cand baga unul din bebe cate un picior in ea :)

Dr. Bilga era de garda in seara cand am nascut eu :) vroia sa nasc natural =P~ dar am o prietena care e gravida ssi merge la ea, e multumita de ea.

Mult succes la job dar si la bebe, daca iese ambele proiecte si mai bine :)>-

pupici

strumf08
07.04.2011, 13:54:12
Nu o cunosc dar am o prietena mutata recent in Ploiesti care isi cauta medic si incerc sa aflu cat mai mmulte de pe aici sa o pot ajuta.

Eu inca n-am cunoscut-o, ti-am scris ce am citit si ce mi s-a spus. Prietena care se duce la ea, in prima faza, a fost cam dezamagita, pt ca s-a dus la control, desi avusese ciclu pe 03.03, s-a tot simtit ciudat (cu sanii, cu dureri ca la ciclu), doctora a controlat-o (eu una n-am mai auzit pana acum de control manual, ca sa-i spun asa, la inceput de sarcina, sau mai bine zis, pt confirmarea sarcinii) si i-a spus ca nu crede ca e insarcinata, poate a avut niste dereglari hormonale.... N-a trimis-o la ecografie (eu nu-mi pot da seama de ce nu), s-a dus ea de buna voie, chiar a doua zi, a reusit sa se programeze la Ghita si intr-adevar era insarcinata in 5 saptamani. ...Sambata s-a dus sa-si ia rezultatul la analize (cand i-a facut controlul, i-a recoltat pt Papanicolau) si i-a aratat ecografia (nu i-a mai atras atentia ca ea nu depistatase sarcina) si i-a dat acid folic, vitamina E (pt 10 zile), pt ca sarcina e oarecum cam mica si aplatizata. Ce m-a mirat a fost faptul ca inca nu i-a dat analize (mie doctorul nu mi-a dat sa iau nimic pana n-am facut pomelnicul de analize), poate pt ca sarcina ar avea ceva probleme...Nu stiu.

Daca nu ma razgandesc, o sa-ti povestesc despre cum mi s-a parut.

Ca fapt divers: cand am intrebat-o pe amica mamei (cea care a lucrat in maternitate, chiar la nasteri) ce sa aleg intre Bilga si Avram, mi-a zis clar Bilga. Asta daca prietena ta o are in vedere. Desi stiu persoane care au fost la Avram si au fost multumite....

strumf08
07.04.2011, 13:58:20
Buna din nou!!!
Multumim pentru urari!!!

O sarcina usoara in contiunuare si voua!!!
Operatia e ok, s-a vindecat repede inca din maternitate, ma mai doare cate un pic cand baga unul din bebe cate un picior in ea :)

Dr. Bilga era de garda in seara cand am nascut eu :) vroia sa nasc natural =P~ dar am o prietena care e gravida ssi merge la ea, e multumita de ea.

Mult succes la job dar si la bebe, daca iese ambele proiecte si mai bine :)>-

pupici

Ma bucur tare mult ca operatia e ok.>:D<

ipup
07.04.2011, 13:59:22
Eu inca n-am cunoscut-o, ti-am scris ce am citit si ce mi s-a spus. Prietena care se duce la ea, in prima faza, a fost cam dezamagita, pt ca s-a dus la control, desi avusese ciclu pe 03.03, s-a tot simtit ciudat (cu sanii, cu dureri ca la ciclu), doctora a controlat-o (eu una n-am mai auzit pana acum de control manual, ca sa-i spun asa, la inceput de sarcina, sau mai bine zis, pt confirmarea sarcinii) si i-a spus ca nu crede ca e insarcinata, poate a avut niste dereglari hormonale.... N-a trimis-o la ecografie (eu nu-mi pot da seama de ce nu), s-a dus ea de buna voie, chiar a doua zi, a reusit sa se programeze la Ghita si intr-adevar era insarcinata in 5 saptamani. ...Sambata s-a dus sa-si ia rezultatul la analize (cand i-a facut controlul, i-a recoltat pt Papanicolau) si i-a aratat ecografia (nu i-a mai atras atentia ca ea nu depistatase sarcina) si i-a dat acid folic, vitamina E (pt 10 zile), pt ca sarcina e oarecum cam mica si aplatizata. Ce m-a mirat a fost faptul ca inca nu i-a dat analize (mie doctorul nu mi-a dat sa iau nimic pana n-am facut pomelnicul de analize), poate pt ca sarcina ar avea ceva probleme...Nu stiu.

Daca nu ma razgandesc, o sa-ti povestesc despre cum mi s-a parut.

Ca fapt divers: cand am intrebat-o pe amica mamei (cea care a lucrat in maternitate, chiar la nasteri) ce sa aleg intre Bilga si Avram, mi-a zis clar Bilga. Asta daca prietena ta o are in vedere. Desi stiu persoane care au fost la Avram si au fost multumite....

Pe mine dr Avram m-a consultat in ziua internarii (o rugase boeru) si mi s-a parut ok si "miscarile " ei si felul cum vb cu tine... dar nu pot spune o parere dupa un consult... oricum eu am avut un noroc cu boeru... avand in vedere ca mi s-a rupt apa la 23.00 si a venit de la bucuresti (acolo sta desi nu stiam :) )sa ma opereze... vi-l recomand cu toata inima.

Acum si o tipa cu care am stat internata si era la iancu s-a "transferat" la el...
pupici

strumf08
07.04.2011, 14:04:35
Pe mine dr Avram m-a consultat in ziua internarii (o rugase boeru) si mi s-a parut ok si "miscarile " ei si felul cum vb cu tine... dar nu pot spune o parere dupa un consult... oricum eu am avut un noroc cu boeru... avand in vedere ca mi s-a rupt apa la 23.00 si a venit de la bucuresti (acolo sta desi nu stiam :) )sa ma opereze... vi-l recomand cu toata inima.

Acum si o tipa cu care am stat internata si era la iancu s-a "transferat" la el...
pupici

Si eu stiam de Avram ca e ok, personal oricum nu le-am cunoscut , dar fiecare cu parerea sa...

Andreea sper ca ai inteles macar ceva din lungul meu mesaj, ma stiti pe mine, vorba lunga :)):)):)):)):)):)):[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]:[email protected]