PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

soareiuliant
07.06.2011, 09:33:40
Salutare miresici!
Voi fi nasa anul viitor in Ploiesti si as vrea sa stiu care sunt indatoririle nasilor in aceasta zona?
Va multumesc anticipat pt raspuns.
Iti raspund eu,sotul meu este din Ploiesti,iar bunicii mei sunt din judetul Prahova,eu am facut nunta in Ploiesti,deci ai incredere :D. Nasii trebuie sa cumpere lumanarile,sa achite taxa bisericeasca,sa cumpere turta miresei,oglinda,fardurile acesteia,un parfum, voalul miresei, o esarfa pentru dezgatit,un cadou pentru cununia civila si in primul rand sa aiba o relatie armonioasa si minunata cu viitorii fini...Cam astea sunt indatoriile nasilor,iti urez sa ai parte de cati mai multi fini!

olgutza26
07.06.2011, 11:08:11
Iti raspund eu,sotul meu este din Ploiesti,iar bunicii mei sunt din judetul Prahova,eu am facut nunta in Ploiesti,deci ai incredere :D. Nasii trebuie sa cumpere lumanarile,sa achite taxa bisericeasca,sa cumpere turta miresei,oglinda,fardurile acesteia,un parfum, voalul miresei, o esarfa pentru dezgatit,un cadou pentru cununia civila si in primul rand sa aiba o relatie armonioasa si minunata cu viitorii fini...Cam astea sunt indatoriile nasilor,iti urez sa ai parte de cati mai multi fini!
Si eu am fost nasa de cununie la Ploiesti dar nu a auzit de chestiile astea. cel mai bine e sa vorbeasca cu fina amanunte gen voal sau esarfa (ca poate nu ii place ce alege nasa). Taxa la biserica si lumanarile le achita nasii prin orice zona a tarii.

olgutza26
07.06.2011, 11:09:38
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce bine e cu soarele asta (desi parca acum deja a inceput canicula)!

soareiuliant
07.06.2011, 11:16:46
Si eu am fost nasa de cununie la Ploiesti dar nu a auzit de chestiile astea. cel mai bine e sa vorbeasca cu fina amanunte gen voal sau esarfa (ca poate nu ii place ce alege nasa). Taxa la biserica si lumanarile le achita nasii prin orice zona a tarii.
Ei,normal ca trebuie sa vorbesca inainte daca isi doreste esarfa sau palarie,etc,eu am insirat strict indatoriile nasilor. Apropo,stiu ca ai cununat-o pe Madalina (mai impartaseam cu ea pareri pe forum legate de nunta),ce mai face,este ok?

strumf08
07.06.2011, 12:58:38
Saptamana viitoare vine bebe pe lumeeeeeeeeeeee <:-P<:-P<:-P nastere usoara iti transmit de pe acum!

Ar fi frumos sa vina saptamana viitoare, pe 13 e si ziua nasului....Multumesc mult de tot, sper sa fie totul bine.>:D<>:D<>:D<>:D<

strumf08
07.06.2011, 13:01:29
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce bine e cu soarele asta (desi parca acum deja a inceput canicula)!

Buna dimineata!

andreear
07.06.2011, 13:02:41
Buna dimineata!

Salutare!!!

Sa aveti o zi frumoasa!!

pitica imi ocupa apropae tot timpul si nu mai apuc sa intru pe aici....

Pupici!

strumf08
07.06.2011, 13:14:24
Salutare!!!

Sa aveti o zi frumoasa!!

pitica imi ocupa apropae tot timpul si nu mai apuc sa intru pe aici....

Pupici!

Si voi la fel!

De aceea am inceput sa mai intru si eu, pt ca dupa ce voi naste cine stie cand voi mai apuca....Sper sa reusesc sa-mi termin de citit si mail-urile restante pana atunci...:*:*:*:*:*:*:*

anca_toader
07.06.2011, 17:20:47
Ar fi frumos sa vina saptamana viitoare, pe 13 e si ziua nasului....Multumesc mult de tot, sper sa fie totul bine.>:D<>:D<>:D<>:D<

Si a mea tot pe 13.

strumf08
07.06.2011, 17:59:05
Si a mea tot pe 13.

Atunci iti urez de pe acum: La multi ani, multa sanatate si fericire! Distractie placuta in week-end!>:D<>:D<>:D<

ipup
08.06.2011, 17:01:01
Buna fetelor!
Imi cer scuze ca am lipsit atata timp de pe forum... botezul piticilor mi-a ocupat timpul detsul de mult, dar cel mai mult imi ocupa ei timpul \:D/
Dana: asteptam vestea cea mare:*
Olgutza: Cam asa e... canicula isi face aparitia si la Ploiesti.
Andreea: poate ne intalnim in parc la sala... am inceput si noi sa mergem acolo. Pitica ce mai face?
pupici
:*:*:*:*:*:*:*:*

ipup
08.06.2011, 17:11:39
Buna tuturor!
Ce mai faceti?

Ionela sa-ti traiasca baietii, sa fie sanatosi, sai aiba parte de tot binele din lume! Cand ai putin timp liber, astept impresii despre restaurant....

Andreea, spor la pregatiri!

Scuze pt absenta, dar de vreo 2 saptamani n-am mai deschis calculatorul...:-":-":-":-"

Sunt bine, dar din ce in ce mai mare, nici nu-mi vine sa ies din casa; daca m-ati vedea nu cred ca m-ati recunoaste, uneori nici eu nu ma recunosc.....

Multumim frumos!!
O nastere usoara!!
Restaurantul e chiar ok, mi-a placut mult servirea si mancarea, foarte buna. pana la urma am avut 45 de invitati, ca mi-a intarziat comanda de invitatii si nu am mai avut timp sa le distribuim:D tipic pentru noi:-$
Am avut si loc de dans destul. DIn pacate nu am nici o poza pt ca nu mi-a mai stat capul la ele zilele astea. Dar cum fac rost de cateva de la prieteni atasez. Sala mi-a decorat-o eventdecor (am continuat de la nunta tot cu ei).

andreear
08.06.2011, 19:57:05
Buna fetelor!
Imi cer scuze ca am lipsit atata timp de pe forum... botezul piticilor mi-a ocupat timpul detsul de mult, dar cel mai mult imi ocupa ei timpul \:D/
Dana: asteptam vestea cea mare:*
Olgutza: Cam asa e... canicula isi face aparitia si la Ploiesti.
Andreea: poate ne intalnim in parc la sala... am inceput si noi sa mergem acolo. Pitica ce mai face?
pupici
:*:*:*:*:*:*:*:*

Voi pe la ce ora iesiti? Noi mergem de obicei dimineata ( pe la 10-11) si seara dupa 5 cand vine tati. Pitica e bine, creste dar imi ocupa 90% din timp, acum mai am si pregatirile de botez si nu mai stiu pe ce lume sunt :">...

Pupici!

anca_toader
08.06.2011, 23:10:51
Atunci iti urez de pe acum: La multi ani, multa sanatate si fericire! Distractie placuta in week-end!>:D<>:D<>:D<

Multumesc. Sper sa imi intre indemnizatia vineri ca sa fie distractie. ;))

larryssa83
09.06.2011, 08:11:37
Multumesc pt raspuns.

strumf08
09.06.2011, 13:04:28
Multumim frumos!!
O nastere usoara!!
Restaurantul e chiar ok, mi-a placut mult servirea si mancarea, foarte buna. pana la urma am avut 45 de invitati, ca mi-a intarziat comanda de invitatii si nu am mai avut timp sa le distribuim:D tipic pentru noi:-$
Am avut si loc de dans destul. DIn pacate nu am nici o poza pt ca nu mi-a mai stat capul la ele zilele astea. Dar cum fac rost de cateva de la prieteni atasez. Sala mi-a decorat-o eventdecor (am continuat de la nunta tot cu ei).

Buna dimineata!

Ma bucur ca a iesit totul bine, multumesc pt detalii.:*:*:*

strumf08
09.06.2011, 13:05:16

Sa dea Domnul sa se rezolve!

ipup
09.06.2011, 15:11:59
Voi pe la ce ora iesiti? Noi mergem de obicei dimineata ( pe la 10-11) si seara dupa 5 cand vine tati. Pitica e bine, creste dar imi ocupa 90% din timp, acum mai am si pregatirile de botez si nu mai stiu pe ce lume sunt :">...

Pupici!

Buna din nou!

Noi iesim tot dupa ora 17:00. Pentru ca de obicei dimineata mai dormim si nu prea avem timp sa mai iesim. Asa ca iesim seara si stam mai mult.

Pupici

olgutza26
10.06.2011, 12:35:47
Buna dimineata de la Bucuresti! week-end placut cu cat mai putine picaturi de ploaie! >:D<

ingerashu
13.06.2011, 17:43:30

la multi ani anca! sa fii sanatoasa, fericita si toate dorintele sa-ti devina realitate

anca_toader
14.06.2011, 14:12:29
la multi ani anca! sa fii sanatoasa, fericita si toate dorintele sa-ti devina realitate

Multumesc. >:D<>:D<

strumf08
14.06.2011, 20:17:28
Buna seara!
Am intrat sa va salut si sa va spun ca sunt inca 2 in 1 :)):)):)). Stiam ca se zice ca baietii sunt mai lenesi, dar nu-mi pot da seama cu cine seamana...#-o
Va pup si va doresc toate bune!

andreear
14.06.2011, 20:27:58
Buna seara!
Am intrat sa va salut si sa va spun ca sunt inca 2 in 1 :)):)):)). Stiam ca se zice ca baietii sunt mai lenesi, dar nu-mi pot da seama cu cine seamana...#-o
Va pup si va doresc toate bune!
Lasa ca stie el cand sa apara...
Pina la urma cu dr Irina Culcea nasti? Sunt curioasacum ti se va parea, prietena mea va naste tot cu ea in iulie dar inca nu a mers la ea la control ( dr ei nu va fi in acea perioada in psital si trebuie sa nasca cu Culcea). Sanatate mult! Asteptam vesti!

strumf08
16.06.2011, 16:53:58
Lasa ca stie el cand sa apara...
Pina la urma cu dr Irina Culcea nasti? Sunt curioasacum ti se va parea, prietena mea va naste tot cu ea in iulie dar inca nu a mers la ea la control ( dr ei nu va fi in acea perioada in psital si trebuie sa nasca cu Culcea). Sanatate mult! Asteptam vesti!

Nu, nu nasc cu doctora respectiva.

Multumesc mult! O sa va tin la curent. Deja m-am saturat sa ma sune toata lumea si sa ma intrebe ce fac :-s, probabil n-ar trebui sa ma deranjeze, dar cred ca nu mai am rabdare si de aceea reactionez asa 8-}....

:*:*:*

andreear
16.06.2011, 17:21:35

Multumesc mult! O sa va tin la curent. Deja m-am saturat sa ma sune toata lumea si sa ma intrebe ce fac :-s, probabil n-ar trebui sa ma deranjeze, dar cred ca nu mai am rabdare si de aceea reactionez asa 8-}....

Dar cu cine nasti?

Pupici

iolanda_elena
16.06.2011, 21:44:56
Buna, am si eu o intrebare poate stie cineva de pe aici k eu nu stiu pe cine sa mai intreb, nici un cunoscut nu stie. Unde pot gasi prin Ploiesti (eventual si Campina) matrite cu forme pentru figurine din ipsos? Multumesc. ;))

soareiuliant
17.06.2011, 11:41:37

Nastere usoara si sanatate multa amandourora!

andreear
17.06.2011, 12:12:31

Felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara!

ingerashu
17.06.2011, 13:21:22

felicitari pt ticker!
sarcina usoara

soareiuliant
19.06.2011, 16:42:28
Va multumesc pentru urari si sper ca totul sa fie bine,iar la anul sa pot face cunostinta cu Natalia Miahaela!:D

andreear
23.06.2011, 13:51:49
Salut!!!
Ce mai faceti fetelor? Ce liniste este pe aici....
Ionela, ce fac piticii? Pe unde va mai plimbati?
Strumf, a venit strumful mic pe lume?

Pupici!

mitzuskaya
23.06.2011, 23:54:13
Va multumesc pentru urari si sper ca totul sa fie bine,iar la anul sa pot face cunostinta cu Natalia Miahaela!:D

Ia uite cum se schimba treburile ...vad ca ti-ai schimbat orientarile in viata :D ...ma bucur ca ai facut pasul acesta si sper sa "nu te transforme " aceasta perioada foarte tare ...sarcina usoara........

ipup
24.06.2011, 00:13:16
Felicitări pt sarcină! Să ai grijă de tine și de prințesa(am înțeles bine sper, e fetiță, nu?)

ipup
24.06.2011, 00:20:56
Salut!!!
Ce mai faceti fetelor? Ce liniste este pe aici....
Ionela, ce fac piticii? Pe unde va mai plimbati?
Strumf, a venit strumful mic pe lume?

Pupici!
Bună Andreea
noi mai mergem și la sala, pe la bucov uneori, și aici la noi la mihai viteazu. Însă acum iesim mai târziu după 19 de obicei pt că ai mei sunt pretențioși tare cu căldura. Poate reusim într_o zi și ne întâlnim :-)
Dana a promis să ne trimită un semn când naste... Așteptăm:-)

Pitica ta ce mai face, ce mai zice? :-)
Pupici

N_anca
24.06.2011, 09:09:12
Felicitări pt sarcină! Să ai grijă de tine și de prințesa(am înțeles bine sper, e fetiță, nu?)
la 6 saptamani nu cred ca stie inca ce este.Cred ca isi doreste fetita.

N_anca
24.06.2011, 09:11:50
Sarcina usoara si sa te bucuri de perioada asta unica!

soareiuliant
24.06.2011, 10:21:44
Ia uite cum se schimba treburile ...vad ca ti-ai schimbat orientarile in viata :D ...ma bucur ca ai facut pasul acesta si sper sa "nu te transforme " aceasta perioada foarte tare ...sarcina usoara........
Fetelor intotdeauna am avut aceste orientari,am iubit copii si am admirat mamicile,insa imi placea la maxim sa vad cum va enervati si agitati...:D Intra-adevar este prea devreme pentru a sti daca este fata,insa eu imi doresc f tare o fetita,acum ce o fi,sanatos sa fie.Oricum multumesc inca odata pentru urarile si gandurile bune!

olgutza26
28.06.2011, 10:51:04
Buna dimineata de la Bucuresti! nu mai posteaza nimeni pe aici? va pititi de caldura? :)

andreear
28.06.2011, 11:10:18
Buna dimineata de la Bucuresti! nu mai posteaza nimeni pe aici? va pititi de caldura? :)

Neata!! asa e, este atre liniste pe aici...sunt fetele in vacanta!

olgutza26
28.06.2011, 11:30:31
Neata!! asa e, este atre liniste pe aici...sunt fetele in vacanta!
am zis ca te sun azi, sa ne mai conversam si noi, dar mi-am uitat telefoanele acasa. te sun cand ajung dupa-amiaza. ce face printesuca? tot asa cumintica si frumusica?

andreear
28.06.2011, 12:06:20
am zis ca te sun azi, sa ne mai conversam si noi, dar mi-am uitat telefoanele acasa. te sun cand ajung dupa-amiaza. ce face printesuca? tot asa cumintica si frumusica?

Maimutica doarme acum dar a inceput sa fie fitoasa, vrea din ce in ce mai multa atentie, vrea sa "comunicam" cat mai mult...nu mai apuc sa fac nimic cand e ea treaza. Tu cum esti?

anca_toader
28.06.2011, 14:29:29
Fetelor intotdeauna am avut aceste orientari,am iubit copii si am admirat mamicile,insa imi placea la maxim sa vad cum va enervati si agitati...:D Intra-adevar este prea devreme pentru a sti daca este fata,insa eu imi doresc f tare o fetita,acum ce o fi,sanatos sa fie.Oricum multumesc inca odata pentru urarile si gandurile bune!

Naspa, vezi sa nu ti se intoarca acum.

andreear
28.06.2011, 14:34:25
Naspa, vezi sa nu ti se intoarca acum.

Asa e, se cam invarte roata!!!

olgutza26
28.06.2011, 15:43:44
Maimutica doarme acum dar a inceput sa fie fitoasa, vrea din ce in ce mai multa atentie, vrea sa "comunicam" cat mai mult...nu mai apuc sa fac nimic cand e ea treaza. Tu cum esti?
sunt bine bine. iti povestesc cand vorbim. am noutati ;;)

andreear
28.06.2011, 15:47:37
sunt bine bine. iti povestesc cand vorbim. am noutati ;;)

De abia astept atunci sa ma suni!!!!

anca_toader
02.07.2011, 08:28:34
Fetelor, a depus cineva actele pt ANL? Si daca da, unde se depun in Ploiesti?

N_anca
03.07.2011, 12:15:48
Fetelor, a depus cineva actele pt ANL? Si daca da, unde se depun in Ploiesti?
Noi le-am depus direct la sediu in Bucuresti, dar acum 3 ani

anca_toader
04.07.2011, 14:49:13
Noi le-am depus direct la sediu in Bucuresti, dar acum 3 ani

Si prin Pl. n-o fi nicaieri?

N_anca
05.07.2011, 10:42:18
Si prin Pl. n-o fi nicaieri?
Daca nu ma insel prin intermediul Postei Romane. Mi se pare ca sunt niste plicuri cu adresa pe ele deja.Costau pe atunci 7 Ron si inauntru era tot ce trebuia completat

ipup
05.07.2011, 12:15:14
Buna fetelor!!
Acum sunt si eu mai linistita in sfarsit, am gasit pe cineva sa ma ajute ... poate voi reusi sa intru mai des de acum ;;)
va pupam!

http://www.youtube.com/watch?v=uWJdOP1BnXM
Clipul de la botez:*

anca_toader
06.07.2011, 17:33:47
Daca nu ma insel prin intermediul Postei Romane. Mi se pare ca sunt niste plicuri cu adresa pe ele deja.Costau pe atunci 7 Ron si inauntru era tot ce trebuia completat

Super, multumesc. Ce mai faci ?

N_anca
08.07.2011, 20:57:12
Super, multumesc. Ce mai faci ?
Eu ma lupt cu invatatul pentru titularizare :( Tare greu mai merge treaba cu invatatul cu copil mic in casa ;)) Voi?

anca_toader
11.07.2011, 23:15:04
Eu ma lupt cu invatatul pentru titularizare :( Tare greu mai merge treaba cu invatatul cu copil mic in casa ;)) Voi?

Aceeasi situatie, dar la Spiru. Bine, nu se compara...

Chirrox
12.07.2011, 07:53:54

Esti multumita in invatamant? De colegi, de copii, de salariu?

ipup
12.07.2011, 15:55:18
Buna fetelor!!
Ce mai faceti? liniste, liniste...
Am si eu o intrebare: dupa cat timp de la depunerea dosarului se vireaza banii pentru indemnizatie?
pupici

andreear
12.07.2011, 19:44:11
Buna fetelor!!
Am si eu o intrebare: dupa cat timp de la depunerea dosarului se vireaza banii pentru indemnizatie?
pupici

Salut!!!

Liniste, liniste!!!!
Eu nici nu mi-am depus dosarul inca, din 2 ar trebui sa fiu in concediu, ce acte ti-au trebuit?

ipup
12.07.2011, 20:31:36
Salut!!!

Liniste, liniste!!!!
Eu nici nu mi-am depus dosarul inca, din 2 ar trebui sa fiu in concediu, ce acte ti-au trebuit?

Sa depui si cererea la angajator pentru suspendarea contractului de munca... si acte ai nevoie de multe....
acte pt indemnizatie: cerere tip de la ei, buletine parinti(copii+original), certificat nastere(copie+orig), livret fam, anexa 2, decizie suspendare contract munca, fisa fiscala 2010, declaratie pe propria raspundere a titularului ca nu realizeaza alte venituri (e o declaratie standard de la ei), adeverinta salariat sot si declaratie pe propria raspundere precum ca nu beneficiaza de indemnizatie, extras de cont in cazul ca vrei banii in cont sau pe card.

pt alocatie: cerere tip de la ei, CI copii+original, certificat nastere copil copie +original, la nevoie sa ai si certificatul de casatorie la tine in copie si original si extras de cont pt bani pe card.

pup

N_anca
13.07.2011, 17:23:30
Esti multumita in invatamant? De colegi, de copii, de salariu?
Buna. Am avut pauza in ultimii 2 ani ca am stat cu Sergiu acasa insa pe vremea cand predam eram profesor de info (acum trec pe educatoare), salariul era bunicel ca aveam si ore la plata cu ora si dirigentie si castigam putin peste 1100 insa era suficient pentru 21 de ore cate aveam. Cu colegii ma intelegeam super si cu copii la fel. Acum ramane sa vad cum o sa fie trecerea asta de la copii mari la mici :) Inainte de toate astept nota :-s

N_anca
13.07.2011, 17:24:07
Aceeasi situatie, dar la Spiru. Bine, nu se compara...
Spor la invatat. Eu am scapat de invatat pt moment

ingerashu
14.07.2011, 16:25:36
Buna fetelor!!
pupici

in cazul meu s-au tinut pe cuvant: alocatia a intrat dupa 2 luni retroactiv si indemnizatia dupa o luna jumatate

strumf08
18.07.2011, 16:03:41
Salutare!
In sfarsit am 2 minute libere sa intru sa va salut si sa va povestesc de ce n-am mai intrat. In primul rand, am stat intenata vreo 2 saptamani in maternitate (pana la urma am ajuns la Polizu), 5 zile inainte de nastere, bebe a fost cam lenes si nu prea dadea semne ca ar vrea sa iasa, dupa am mai stat pt ca a avut o infectie, cu o bacterie luata din spital, cred ca de la terapie intensiva, unde a stat o noapte. Intre timp a fost diagnosticat cu stenoza aortica de grad mediu si acum astept inceputul lunii august pt a merge la un nou consult. Va fi nevoie de o interventie in strainatate, pt ca si de la Cluj si de la Tg Mures am primit raspuns negativ. In rest este bine, daca s-ar putea, ar sta numai cu sanul in gura si in brate. Recunosc, cred ca, l-am cam rasfatat, dar in maternitate, n-a stat cu mine in salon decat vreo cateva zile, in rest a fost sub observatie si ma duceam la program sa-i dau sa manance. Au fost cateva momente in care am fost nevoita sa plec de langa el, chiar daca plangea (nu puteai sta foarte mult, trebuia respectat programul) si mi-am jurat ca n-o sa mai las copilul sa planga, ca atare acum, cam face ce vrea din mine. Dar nu conteaza, important este sa am lapte suficient si el sa fie sanatos. Voi ce mai faceti?

andreeaflori
18.07.2011, 16:13:51
Salutare!
In sfarsit am 2 minute libere sa intru sa va salut si sa va povestesc de ce n-am mai intrat. In primul rand, am stat intenata vreo 2 saptamani in maternitate (pana la urma am ajuns la Polizu), 5 zile inainte de nastere, bebe a fost cam lenes si nu prea dadea semne ca ar vrea sa iasa, dupa am mai stat pt ca a avut o infectie, cu o bacterie luata din spital, cred ca de la terapie intensiva, unde a stat o noapte. Intre timp a fost diagnosticat cu stenoza aortica de grad mediu si acum astept inceputul lunii august pt a merge la un nou consult. Va fi nevoie de o interventie in strainatate, pt ca si de la Cluj si de la Tg Mures am primit raspuns negativ. In rest este bine, daca s-ar putea, ar sta numai cu sanul in gura si in brate. Recunosc, cred ca, l-am cam rasfatat, dar in maternitate, n-a stat cu mine in salon decat vreo cateva zile, in rest a fost sub observatie si ma duceam la program sa-i dau sa manance. Au fost cateva momente in care am fost nevoita sa plec de langa el, chiar daca plangea (nu puteai sta foarte mult, trebuia respectat programul) si mi-am jurat ca n-o sa mai las copilul sa planga, ca atare acum, cam face ce vrea din mine. Dar nu conteaza, important este sa am lapte suficient si el sa fie sanatos. Voi ce mai faceti?

Buna, bine ai revenit, sa va bucurati de puiul vostru, nu pui si pozici? imi pare rau pt ce ai patit, dar o sa fie bine.

andreear
18.07.2011, 16:14:05
Salutare!
Bine ai revenit! Ma bucur ca ati ajuns acasa. Va dorim sanatate multa! Este fff bine ca mananca si ai san, contesza ff mult. Va pupam si asteptam numai vesti bune!

strumf08
18.07.2011, 16:29:48
Multumesc pt gandurile bune.
Va pup si sper sa ne auzim mai des, trebuie sa ies pt ca imi curg sanii si micul print nu da semne ca s-ar trezi (ei stiu mai bine decat el cand ar trebui sa manance) si poate reusesc sa ies azi cu el pe afara mai devreme de ora 20, altfel ori nu mai ies ori se culca la 3.

ipup
18.07.2011, 16:58:26
Multumesc pt gandurile bune.
Va pup si sper sa ne auzim mai des, trebuie sa ies pt ca imi curg sanii si micul print nu da semne ca s-ar trezi (ei stiu mai bine decat el cand ar trebui sa manance) si poate reusesc sa ies azi cu el pe afara mai devreme de ora 20, altfel ori nu mai ies ori se culca la 3.

Buna!
O sa fie bine piticul, important e ca mananca si doarme:)
Ma bucur ca si tu esti bine. Daca ai nevoie de ceva, chiar si sa stai de vorba ma poti suna oricand.
;))
pupici

soareiuliant
18.07.2011, 19:33:48
Salutare!
Felicitari,sa va traiasca bebele si sa fiti sanatosi toti trei!

N_anca
18.07.2011, 22:15:40
Fetelor eu am trecut zilele astea prin momente de tensiune maxima. Era ultima data cand se dadea examen de titularizare la nivel national si simteam ca am pe umeri o povara. In Ploiesti era un sg post de educatoare (ca v-am spus ca am trecut anul asta pe educatoare ca sa il iau si pe Sergiu cand va fi nevoie). Azi s-au afisat rezultatele si am luat cea mai mare nota. Nu imi venea sa cred ca sunt cap de lista. Nici nu lipisera foaia la avizier ca eu ma si vazusem pe lista si incepusem sa ma manifest in fel si chip ;)) Sunt tare bucuroasa ca am prins ultimul tren :) O seara buna va doresc!!!

Strumf felicitari pentru bebe!Sa fie cuminte, sanatos si sa ai laptic mult!

andreear
18.07.2011, 22:22:23
Fetelor eu am trecut zilele astea prin momente de tensiune maxima. Era ultima data cand se dadea examen de titularizare la nivel national si simteam ca am pe umeri o povara. In Ploiesti era un sg post de educatoare (ca v-am spus ca am trecut anul asta pe educatoare ca sa il iau si pe Sergiu cand va fi nevoie). Azi s-au afisat rezultatele si am luat cea mai mare nota. Nu imi venea sa cred ca sunt cap de lista. Nici nu lipisera foaia la avizier ca eu ma si vazusem pe lista si incepusem sa ma manifest in fel si chip ;)) Sunt tare bucuroasa ca am prins ultimul tren :) O seara buna va doresc!!!

Felicitari Anca! La ce gradinita vei fi?

N_anca
19.07.2011, 08:01:37
Felicitari Anca! La ce gradinita vei fi?
Multumesc mult!Gradinita cu program prelungit nr. 29 . Este in apropiere de Sf. Vineri

dany_nro
19.07.2011, 10:19:09
Salutare!
ma bucur ca ai dat un semn de viata . de cateva saptamani verific zilnic doar, doar ne dai vestea cea mare . felicitari pt bebe si multa sanatate .

alexutza_87
19.07.2011, 10:47:51
Multumesc mult!Gradinita cu program prelungit nr. 29 . Este in apropiere de Sf. Vineri

[email protected]};-

alexutza_87
19.07.2011, 10:49:15
Salutare!

Felicitari ptr bebe!sanatate multa,o sa fie totul bine;:grouphug:

ipup
19.07.2011, 12:28:51

Felicitari!!!

m1adutza
19.07.2011, 13:43:44
Salutare!

Sa va traiasca si sa va bucurati de el!Capul sus ..totul va fi bine!

m1adutza
19.07.2011, 13:45:55

Felicitari Anca!

N_anca
20.07.2011, 11:55:05
Multumesc din suflet tuturor pentru felicitari. Sunt cea mai fericita din lume de 2 zile>:D<

alexutza_87
20.07.2011, 14:26:11
fetelor am si eu o rugaminte la voi;
in august voi fi nasa si as vrea sa inchiriez si eu o rochita simpla si eleganta
stie careva dintre voi unde se inchiriaza rochii in Ploiesti;
multumesc anticipat

m1adutza
21.07.2011, 09:37:13
fetelor am si eu o rugaminte la voi;
in august voi fi nasa si as vrea sa inchiriez si eu o rochita simpla si eleganta
stie careva dintre voi unde se inchiriaza rochii in Ploiesti;
multumesc anticipat

In Ploiesti nu am auzit,dar la Bucuresti cred ca ar trebui sa fie!

alexutza_87
21.07.2011, 11:48:15
In Ploiesti nu am auzit,dar la Bucuresti cred ca ar trebui sa fie!

multumesc...as fi preferat din Ploiesti.cred ca pana la urma o sa imi cumpar una...sau sa imi fac pe comanda.gasesc mai greu pe masura mea :-?

olgutza26
23.07.2011, 11:46:30
Buna dimineata de la Bucuresti! Nu am mai intrat sa scriu, dar v-am urmarit din umbra. Felicitari Anca pentru titularizare! >:D< Dana, felicitari pentru bebe! Sa fie sanatos, cuminte si cu mult noroc si sa o asculte pe mamica!
Ce planuri de concediu v-ati facut?

olgutza26
25.07.2011, 14:01:31
Salutari de la Bucuresti! O saptamana usoara sau concedii placute (unde este cazul) :) Ce mai faceti voi?

strumf08
26.07.2011, 12:01:28
Buna!
Ma bucur ca si tu esti bine. Daca ai nevoie de ceva, chiar si sa stai de vorba ma poti suna oricand.
;))
pupici

Multumesc mult de tot!
Voi ce mai faceti?

strumf08
26.07.2011, 12:02:59
Felicitari,sa va traiasca bebele si sa fiti sanatosi toti trei!

Salut! Multumesc!
Sarcina usoara si bebe sanatos!

strumf08
26.07.2011, 12:05:00

Felicitati!
Multumesc pt urari! Ce bine ca iti vei putea lua baietelul cu tine la gradinita!;-)

strumf08
26.07.2011, 12:06:34
ma bucur ca ai dat un semn de viata . de cateva saptamani verific zilnic doar, doar ne dai vestea cea mare . felicitari pt bebe si multa sanatate .

Multumesc frumos! Scuze ca nu am intrat mai devreme, dar la inceput iti ocupa tot timpul, iar in maternitate nu m-am simtit in stare sa dau mesaje, nici cu familia nu prea vorbeam, cel mult cu mama si sotul....

strumf08
26.07.2011, 12:07:21
Felicitari ptr bebe!sanatate multa,o sa fie totul bine;:grouphug:

Multumesc!

strumf08
26.07.2011, 12:12:01
Ca sa nu va innebunesc cu mesajele de multumire, trebuia sa procedez asa de la inceput: multumesc tuturor pt urari (in special Madi si Olguta >:D< ) ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

strumf08
26.07.2011, 12:13:53
Buna!
;))
pupici

Cu cine de la Casa Dacica ai vorbit pt botez? Am gasit pe internet un singur numar al unui tip Dragos Dacin. Cu el pot vorbi despre petrecere?

andreear
26.07.2011, 13:57:32
Ca sa nu va innebunesc cu mesajele de multumire, trebuia sa procedez asa de la inceput: multumesc tuturor pt urari (in special Madi si Olguta >:D< ) ^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

Ce face piticul? Mananca? Doarme? Tu cum esti? Pina la urma ia facut cezariana sau ai nascut natural? Cum il cheama pe bebe?

Pupici si sanatate multa!

andreear
26.07.2011, 13:59:02
Salutari de la Bucuresti! O saptamana usoara sau concedii placute (unde este cazul) :) Ce mai faceti voi?

Salut!!! Noi asteptam week-endul. Plecam intr-o mini vacanta la Roma :"> in doi sa serbam 4 ani de casatorie!

olgutza26
26.07.2011, 15:05:26
Salut!!! Noi asteptam week-endul. Plecam intr-o mini vacanta la Roma :"> in doi sa serbam 4 ani de casatorie!
Felicitari! Felicitari! Foarte bine, lasa-i pe altii sa dea examene sambata si tu distreaza-te! Ce face printesuca? Tot asa cumintica si frumusica?

andreear
26.07.2011, 16:13:04
Felicitari! Felicitari! Foarte bine, lasa-i pe altii sa dea examene sambata si tu distreaza-te! Ce face printesuca? Tot asa cumintica si frumusica?

E lasa ca se mai distreaza si altii...stim noi!!!
Printesa sta cuminte acum, am lasat-o in fundul gol si e cea mai fericita!!!!=))=))=))

ipup
29.07.2011, 14:14:25
E lasa ca se mai distreaza si altii...stim noi!!!
Printesa sta cuminte acum, am lasat-o in fundul gol si e cea mai fericita!!!!=))=))=))

Felicitari! si multi ani de acum incolo!!

Si cu cine lasi printesa acasa? :) am incercat si noi sa ii lasam o zi pe ai nostri si am iesit sa sarbatorim primul an8-} si ziceai ca i-am lasat o vesnicie, cand ne-am intors ne-au certat de mama focului:)):)):)):)):))

pupici

ipup
29.07.2011, 14:17:41
Cu cine de la Casa Dacica ai vorbit pt botez? Am gasit pe internet un singur numar al unui tip Dragos Dacin. Cu el pot vorbi despre petrecere?

Da, am luat nr de pe net si am sunat. Apoi ne-am dus la restaurant si am vorbit cu el, e unul micut si gras :)
si el iti spune tot ce vrei sau nu stii ca vrei :))
piticul ce face?

pupici

andreear
01.08.2011, 12:29:23
Felicitari! si multi ani de acum incolo!!

Si cu cine lasi printesa acasa? :) am incercat si noi sa ii lasam o zi pe ai nostri si am iesit sa sarbatorim primul an8-} si ziceai ca i-am lasat o vesnicie, cand ne-am intors ne-au certat de mama focului:)):)):)):)):))

pupici

Multumim mult!!!
A fost ff frumos la Roma dar timpul a trecut groaznic de greu, ieri eram la 3 in aeroport si avionul nostru pleca la 9.30 , nu mai aveam rabdare sa ajungem la pitica, mi s-a parut o vesnicie drumul pina acasa. Nu mai vreau sa plec fara ea. Este adevarat ca in excursia asta nu puteam sa o luam ca am alergat ff mult. A ramas cu mama acasa, ca ma intrebai cu cine sta. Se inteleg f bine ele doua!

ipup
01.08.2011, 12:37:21
Multumim mult!!!
A fost ff frumos la Roma dar timpul a trecut groaznic de greu, ieri eram la 3 in aeroport si avionul nostru pleca la 9.30 , nu mai aveam rabdare sa ajungem la pitica, mi s-a parut o vesnicie drumul pina acasa. Nu mai vreau sa plec fara ea. Este adevarat ca in excursia asta nu puteam sa o luam ca am alergat ff mult. A ramas cu mama acasa, ca ma intrebai cu cine sta. Se inteleg f bine ele doua!

Roma e frumoasa, intr-adevar. Iar timpul, fara printesa clar trece greu, noi am lipsit cateva ore si stateam numai pe telefon :)
E bine ca se inteleg, bunica cu nepoata, ai mei sunt mai pretentiosi, acum prefera bona decat bunicii:)):))
Pupici

andreear
01.08.2011, 12:48:34
Roma e frumoasa, intr-adevar. Iar timpul, fara printesa clar trece greu, noi am lipsit cateva ore si stateam numai pe telefon :)
E bine ca se inteleg, bunica cu nepoata, ai mei sunt mai pretentiosi, acum prefera bona decat bunicii:)):))
Pupici

Mama e topita dupa ea si acum stam la tara cu ai mei asa ca isi petrec foarte mult timp impreuna cele doua. u am avut vreo ezitare in a o lasa cu ea, doar dorul de ea este groaznic. dar se face ea mare si o vom lua cu noi peste tot! Pupici

N_anca
03.08.2011, 20:21:37
Buna fetelor! Am si eu o mare rugaminte la fiecare dintre voi. Cumnata mea este din judetul Dambovita si de 7 luni si jumatate nu isi gaseste de lucru aici in Ploiesti. Este o fata foarte isteata cu rezultate foarte bune. Are facultatea de stiinte economice terminata cu medie foarte mare. A lucrat in domeniul turismului si in reprezentanta la o firma de telefonie mobila. Majoritatea posturilor cer vechime in domeniu (chiar si pe post de vanzatoare). V-as fi tare recunoscatoare daca mi-ati da un PM sau sa imi scrieti char si aici daca mai vedeti pe undeva vreun afis ca se fac angajari(indiferent de domeniu). Ea isi cumpara ziarul raid saptamanal si aplica pe internet , merge la interviuri, toata lumea se arata foarte multumita de ea, insa are un ghinion fantastic...pe ultima suta de metri apare mereu o a 2-a sau a 3-a persoana care in ia postul din zbor. (spre exemplu, la ultimul interviu pentru un post de audiolog i-au spus ca este singura aleasa si ca incepe cursurile la bucuresti. Cand s-a prezentat acolo nu a mai fost primita nici macar la cursuri -in urma carora se dadea un examen si cel mai bun lua postul-intrucat cursul incepuse deja de cateva minute cu alte 2 candidate din care una din domeniul farmaceutic iar cealalta hipoacuzica. I-au spus ca nu mai are rost sa ia si ea parte la curs si sa mearga acasa....)
Va multumesc anticipat tuturor!

N_anca
11.08.2011, 14:07:12
Voiam sa multumesc celor care mi-au trimis MP.
Nu cred ca o sa mai fie nevoie, intrucat cei de la ultimul interviu au sunat-o pentru postul de audiolog spunand ca prima data au facut alegerea gresita.A inceput deja cursul :)

olgutza26
11.08.2011, 14:38:05
Voiam sa multumesc celor care mi-au trimis MP.
Nu cred ca o sa mai fie nevoie, intrucat cei de la ultimul interviu au sunat-o pentru postul de audiolog spunand ca prima data au facut alegerea gresita.A inceput deja cursul :)
Sa fie intr-un ceas bun! Pe vremea asta e groaznic sa nu ai serviciu

N_anca
11.08.2011, 14:51:58
Sa fie intr-un ceas bun! Pe vremea asta e groaznic sa nu ai serviciu
Doamne ajuta sa fie bine pana la capat si sa obtina postul!

strumf08
13.08.2011, 10:52:24
Ce face piticul? Mananca? Doarme? Tu cum esti? Pina la urma ia facut cezariana sau ai nascut natural? Cum il cheama pe bebe?

Pupici si sanatate multa!

Piticul acum e bine. Va scriu din Germania unde am ajuns de urgenta pt ca a trebuit operat cat mai repede. Il chema Tudor Alexandru si l-am nascut normal si destul de usor. Travaliul a fost mai dificil, expulzia a fost floare la ureche. Cand se va termina totul cu bine, o sa scriu pe larg si aici si la nastere cum s-a desfasurat totul, pt ca nu e nimic de speriat. Momentan puiul e bine, inca mai e intubat, sa speram ca va incepe sa respire singurel cat mai repede.Va pup si va doresc multa sanatate!

ipup
13.08.2011, 11:26:10
Piticul acum e bine. Va scriu din Germania unde am ajuns de urgenta pt ca a trebuit operat cat mai repede. Il chema Tudor Alexandru si l-am nascut normal si destul de usor. Travaliul a fost mai dificil, expulzia a fost floare la ureche. Cand se va termina totul cu bine, o sa scriu pe larg si aici si la nastere cum s-a desfasurat totul, pt ca nu e nimic de speriat. Momentan puiul e bine, inca mai e intubat, sa speram ca va incepe sa respire singurel cat mai repede.Va pup si va doresc multa sanatate!

MA bucur sa mai auzim vesti de la tine... vroiam sa te sun, dar stiam ca esti ocupata cu piticul. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine repede si sa va intoarceti acasa. Va pupam si asteptam alte vesti bune!!
>:D<>:D<>:D<>:D<

anca_toader
13.08.2011, 22:57:37

Eu sint pe afara de subiect ...de ce e intubat ?:(

andreear
14.08.2011, 00:11:08

Sanatate multa, multa! Sa va intoarceti cu bine acasa. Sa dea Dumnezeu sa auzim numai vesti bune!!!

strumf08
14.08.2011, 22:30:12
MA bucur sa mai auzim vesti de la tine... vroiam sa te sun, dar stiam ca esti ocupata cu piticul. Sa dea Dumnezeu sa se faca bine repede si sa va intoarceti acasa. Va pupam si asteptam alte vesti bune!!

Multumesc mult de tot. Cred ca e din ce in ce mai bine, pt ca i-au scos tuburile care scoteau sangele din pieptulet. Sper sa ajungem cat mai repede acasa.

strumf08
14.08.2011, 22:32:10
Eu sint pe afara de subiect ...de ce e intubat ?:(

Pt ca a fost operat pe cord deschis.

andreear
14.08.2011, 23:16:56

Of saracutul de el. Este un mare luptator. Sanatate multa. Va pupam!

strumf08
14.08.2011, 23:19:54

Sper din tot sufletul asa sa fie. Multumesc mult. Si eu va pup. Ce face Irina? E tare frumusica :*

strumf08
14.08.2011, 23:21:20
Ionela, multumesc mult de tot pt mesaj si pt mail-ul cu botezul. Tare frumusei baietii si cuminti din ce am vazut eu. :*:*

N_anca
14.08.2011, 23:29:23
Multa sanatate micutului! :x

strumf08
14.08.2011, 23:30:35
Multa sanatate micutului! :x

Multumesc mult de tot!

ipup
15.08.2011, 08:51:50
Multumesc mult de tot!

Dana, acum important e sa fiti amandoi tari, si sa aveti grija unul de celalalt pt curajosul cel mic. Important e ca starea lui merge spre bine. In curand veti fi acasa, si o sa ni-l prezinti si noua pe voinicel.;-)

ipup
15.08.2011, 08:52:52
LA MULTI ANI !! Tuturor celor care isi sarbatoresc numele de sf. Maria!

N_anca
15.08.2011, 09:26:11
La multi ani tuturor sarbatoritilor! Multa sanatate, noroc si belsug in viata!

anca_toader
15.08.2011, 16:26:08

mititelul de el ... >:D<

strumf08
16.08.2011, 10:13:05
Dana, acum important e sa fiti amandoi tari, si sa aveti grija unul de celalalt pt curajosul cel mic. Important e ca starea lui merge spre bine. In curand veti fi acasa, si o sa ni-l prezinti si noua pe voinicel.;-)

Asa e, oricum acum e mult mai usor sa fim tari, tinand cont de faptul ca starea lui se imbunataseste. Speram sa-si revina si plamanii si sa poate respira singurel cat mai repede. >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

strumf08
16.08.2011, 10:16:05

La multi ani, multa sanatate si tot binele din lume Irinei (scuze intarzierea urarilor) >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

alexutza_87
16.08.2011, 15:47:36
La multi ani, multa sanatate si tot binele din lume Irinei (scuze intarzierea urarilor) >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

sanatate mult ptr pitic;putere multa va doresc;
o sa fie bine.:grouphug:

strumf08
18.08.2011, 10:09:35
sanatate mult ptr pitic;putere multa va doresc;
o sa fie bine.:grouphug:

Multumesc mult de tot. >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

andreear
18.08.2011, 23:17:54

Multumim mult, mult! Ce face piticul? Cum este? Voi ce faceti? Va pupam si va dorim multa , multa sananate si putere!!!

strumf08
20.08.2011, 22:19:19
Multumim mult, mult! Ce face piticul? Cum este? Voi ce faceti? Va pupam si va dorim multa , multa sananate si putere!!!

Cu multa placere. Piticul meu e bine, l-au detubat in sfarsit joi dupa-amiaza, au inceput sa-i scada si medicamentatia, incet, dar sigur isi revine. Daca el e bine, suntem si noi bine. Multumesc mult pt urari>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

andreear
20.08.2011, 22:51:50
Cu multa placere. Piticul meu e bine, l-au detubat in sfarsit joi dupa-amiaza, au inceput sa-i scada si medicamentatia, incet, dar sigur isi revine. Daca el e bine, suntem si noi bine. Multumesc mult pt urari>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Ma bucur din suflet ca piticul este bine. Aveti idee cand va veti intoarce? Va pupam si va dorim multa sanatate.

N_anca
21.08.2011, 10:59:29
Multa sanatate va dorim si noi! :*@};[email protected]};[email protected]};-

anca_toader
23.08.2011, 10:11:26
Neata, fetele, pe unde mai sinteti?

N_anca
23.08.2011, 19:45:00
Prin zona...
Stie careva vreun remediu impotriva junghiurilor intercostale. L-am pus pe Sergiu in masuta de mancat si mi s-a intins un muschi. Ma doare de dimineata de abia pot respira. Am stat 1 ora intinsa in pat si ma lasase durerea putin insa a inceput iar odata cu ridicatul din pat. Mi-am pirdut vremea pe la calculator in speranta ca voi uita si suise durerea de la omoplat spre gat...am stat putin in pat si a ramas doar la nivelul omoplatului.
Am incercat si cu masaje...mi-a facut sotul 4 masaje (2 cu crema de corp si 2 cu lioton gel ca nu am altceva in casa). Ati patit? Trec repede? Eu am mai avut acum vreo saptamana insa dupa un masaj si cateva miscari ale bratului m-a lasat durerea...acum nu ma lasa deloc...si daca trag aer in piept zici ca ma doare plamanul...asa e senzatia...si culmea ca as trage aer in piept continuu..nu stiu ce m-a apucat zici ca nu am suficient aer...dar am e totul de la bibilica mea

sudden
24.08.2011, 14:17:41
Prin zona...
Stie careva vreun remediu impotriva junghiurilor intercostale. L-am pus pe Sergiu in masuta de mancat si mi s-a intins un muschi. Ma doare de dimineata de abia pot respira. Am stat 1 ora intinsa in pat si ma lasase durerea putin insa a inceput iar odata cu ridicatul din pat. Mi-am pirdut vremea pe la calculator in speranta ca voi uita si suise durerea de la omoplat spre gat...am stat putin in pat si a ramas doar la nivelul omoplatului.
Am incercat si cu masaje...mi-a facut sotul 4 masaje (2 cu crema de corp si 2 cu lioton gel ca nu am altceva in casa). Ati patit? Trec repede? Eu am mai avut acum vreo saptamana insa dupa un masaj si cateva miscari ale bratului m-a lasat durerea...acum nu ma lasa deloc...si daca trag aer in piept zici ca ma doare plamanul...asa e senzatia...si culmea ca as trage aer in piept continuu..nu stiu ce m-a apucat zici ca nu am suficient aer...dar am e totul de la bibilica mea

buna! poate ai o raceala intercostala...incearca si cu diclofenac gel si o baie fierbinte...

andreear
24.08.2011, 18:07:03

Noi suntem plecati in vacanta prin Moldova. Irinuca se comporta exemplar. Va pupam!

anca_toader
24.08.2011, 18:10:18
Prin zona...

Hello,

Poti incerca cu Bengay la cutie verde, (analgezic si antiinflamator). E vreo 15 ron tubul, dar e f bun.

anca_toader
24.08.2011, 18:10:49
Noi suntem plecati in vacanta prin Moldova. Irinuca se comporta exemplar. Va pupam!

Ce bine o fi, plimbare placuta.

N_anca
25.08.2011, 16:26:55
ieri am fost mai bine cu junghiul meu, azi ma trezisem binisor insa m-a apucat vrednicia la mama :) si am scos 3 bucati de covorase latoase sa le aerisesc, sa le mai scutur...si surpriza...eram mai rau decat acum 2 zile...mi se extinsese pana spre inima durerea....m-a masat mama in vreo 3 reprize si il astept pe tati cu ceva creme de la farmacie speciale pt intinderi musculare...pfiuuuuuuu abia astept sa fie si eu om normal ca nu mai pot

sudden
25.08.2011, 16:50:03
ieri am fost mai bine cu junghiul meu, azi ma trezisem binisor insa m-a apucat vrednicia la mama :) si am scos 3 bucati de covorase latoase sa le aerisesc, sa le mai scutur...si surpriza...eram mai rau decat acum 2 zile...mi se extinsese pana spre inima durerea....m-a masat mama in vreo 3 reprize si il astept pe tati cu ceva creme de la farmacie speciale pt intinderi musculare...pfiuuuuuuu abia astept sa fie si eu om normal ca nu mai pot

ai grija de tine..nu trebuia sa te expui unui asa efort..durerile astea musculare reapar cand nu te astepti, mai ales daca zona nu e vindecata complet...

N_anca
25.08.2011, 17:35:02
Hello,

Poti incerca cu Bengay la cutie verde, (analgezic si antiinflamator). E vreo 15 ron tubul, dar e f bun.
Tocmai am primit de la tati bengay. E cutia cu verde , alb si putin rosu. Abia astept diseara masajul si ziua de maine sa vad cum ma mai simt.

N_anca
25.08.2011, 17:35:37
ai grija de tine..nu trebuia sa te expui unui asa efort..durerile astea musculare reapar cand nu te astepti, mai ales daca zona nu e vindecata complet...
pana nu te dai cu capul de sus nu vezi pragul de jos...na...invatare de minte sa imi fie.

N_anca
26.08.2011, 10:18:53
Bengay-ul nu si-a facut efect deloc vad...oricum aseara cand l-am dus pe Sergiu la nani mi s-a intins iar fara sa fac cine stie ce efort.Pana la 3 noaptea nu am inchis un ochi de durere...m-am dus la baie si m-am dat cum am putut cu niste spirt care m-a ajutat incat puteam sta intinsa fara sa ma doara. Sper ca maine sau poimaine sa mai scap de durere ca nu pot sa fac nimic prin casa ca mi-e teama sa nu se agraveze

sudden
26.08.2011, 15:09:57
Bengay-ul nu si-a facut efect deloc vad...oricum aseara cand l-am dus pe Sergiu la nani mi s-a intins iar fara sa fac cine stie ce efort.Pana la 3 noaptea nu am inchis un ochi de durere...m-am dus la baie si m-am dat cum am putut cu niste spirt care m-a ajutat incat puteam sta intinsa fara sa ma doara. Sper ca maine sau poimaine sa mai scap de durere ca nu pot sa fac nimic prin casa ca mi-e teama sa nu se agraveze

nu vreau sa te alarmez, dar asa patise si mama mea...o tinea un junghi in spate de nici nu putea respira....si intr-un final, dupa dureri de nepotolit, s-a dus sa isi faca un control, unde i-a iesit ca are apa la plamani, cauza fiind o raceala netratata la timp....asa ca cel mai bine te duci la control,sa stii ce sa tratezi.

N_anca
26.08.2011, 15:22:09
nu vreau sa te alarmez, dar asa patise si mama mea...o tinea un junghi in spate de nici nu putea respira....si intr-un final, dupa dureri de nepotolit, s-a dus sa isi faca un control, unde i-a iesit ca are apa la plamani, cauza fiind o raceala netratata la timp....asa ca cel mai bine te duci la control,sa stii ce sa tratezi.
Daca stau locului ma mai tine un pic...cand respir mai multicel. Nu ma duc la dr ca sigur este o intindere musculara. La masaj pe muschi simt ca de acolo este durerea si nu din alta parte.Plus ca simte si sotul la mana ca este zona tensionata. Rabdare imi trebuie sa stau locului....

andreear
26.08.2011, 16:48:22
Daca stau locului ma mai tine un pic...cand respir mai multicel. Nu ma duc la dr ca sigur este o intindere musculara. La masaj pe muschi simt ca de acolo este durerea si nu din alta parte.Plus ca simte si sotul la mana ca este zona tensionata. Rabdare imi trebuie sa stau locului....

Si eu am patit la fel si nu mi- a trecut decat cu o pastila de Ketonal, masajul ma ajuta doar pe moment. Sanatate multa!

anca_toader
26.08.2011, 16:50:15
Tocmai am primit de la tati bengay. E cutia cu verde , alb si putin rosu. Abia astept diseara masajul si ziua de maine sa vad cum ma mai simt.

De asta ziceam, dar nu trece din prima.

N_anca
26.08.2011, 18:56:45
Si eu am patit la fel si nu mi- a trecut decat cu o pastila de Ketonal, masajul ma ajuta doar pe moment. Sanatate multa!
Multumesc de sfat! Sa citesc prospectul sa vad daca pot lua la ulcer.

N_anca
26.08.2011, 18:58:02
De asta ziceam, dar nu trece din prima.
Am dat de 3 ori cu bengey si de vreo 5 ori cu spirt si as zice ca m-a lasat de la spirt putin. O sa ma dau cu bengay pe la 7 si pe la 23 cu carmol ca mi-am luat si d'asta...poate m-oi face si eu om sa pot sa imi mai iau baiatul in brate

strumf08
27.08.2011, 23:02:08
Ma bucur din suflet ca piticul este bine. Aveti idee cand va veti intoarce? Va pupam si va dorim multa sanatate.

Buna. Inca nu stim sigur cand ajungem in tara. Doctorul ne-a spus sa prelungim formularul si pt a doua luna, prima s-ar termina pe 10 septembrie, deci e posibil sa mai stam. Asta e, noi sa fim sanatosi.

andreear
27.08.2011, 23:15:36
Buna. Inca nu stim sigur cand ajungem in tara. Doctorul ne-a spus sa prelungim formularul si pt a doua luna, prima s-ar termina pe 10 septembrie, deci e posibil sa mai stam. Asta e, noi sa fim sanatosi.

Asa este. Ce face piticul? Cum se mai simte? Va dorim multa sanatate. Pupici:*

olgutza26
28.08.2011, 00:41:24
Sanatate multa multa piticului! Sa auzim numai vesti foarte bune de la tine >:D<

strumf08
28.08.2011, 23:35:58
Multa sanatate va dorim si noi! :*@};[email protected]};[email protected]};-

Multumesc mult!:*:*:*:*:*:*:*:*

strumf08
28.08.2011, 23:46:04
Asa este. Ce face piticul? Cum se mai simte? Va dorim multa sanatate. Pupici:*

Piticul este din ce in ce mai bine, maine il voi putea lua in brate pt prima data dupa 2 saptamani \:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/.De-abia astept. Cand mi-a zis asistenta, i-am raspuns ca dorm sub geam sa fiu mai aproape.

Sanatate multa multa piticului! Sa auzim numai vesti foarte bune de la tine >:D<

Multumesc mult de tot. Sa dea Dumnezeu sa avem numai vesti bune. :*:*:*:*:*:*:*

andreear
29.08.2011, 00:08:54
Piticul este din ce in ce mai bine, maine il voi putea lua in brate pt prima data dupa 2 saptamani \:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/.De-abia astept. Cand mi-a zis asistenta, i-am raspuns ca dorm sub geam sa fiu mai aproape.

Ce bine. Ma bucur din suflet ca citesc vesti asa bune!!! Sanatate multa va dorim!:*:*:*

soareiuliant
29.08.2011, 09:14:13
Iti doresc multa sanatate atat tie cat si bebelusului.Parca nu imi vine sa cred ca fata cu care intram mereu in polemica trece prin toate astea.Bafta multa!

anca_toader
29.08.2011, 10:22:09
Iti doresc multa sanatate atat tie cat si bebelusului.Parca nu imi vine sa cred ca fata cu care intram mereu in polemica trece prin toate astea.Bafta multa!

Tu intrai cu mai multe fete in polemica. :D

m1adutza
29.08.2011, 10:33:13

Suntem alaturi de tine si te asteptam numai cu vesti bune!:grouphug:

olgutza26
29.08.2011, 11:17:17
Dana, ma bucur mult de vestile de la tine! Sanatate si putere multa! >:D<

alexutza_87
29.08.2011, 13:15:52

Ma bucur sa aud vesti bune;sanatate multa va doresc :*

N_anca
29.08.2011, 15:00:26
Important este ca lucrurile merg foarte bine! Va dorim sa fiti puternici si sa veniti cat mai repede acasa!

ipup
30.08.2011, 12:21:13

Sanatate multa si nervi de otel, in spitale ai nevoie sa fii tare!!
va asteptam pe toti inapoi sanatosi!

pupici

olgutza26
30.08.2011, 12:47:01
Neata de la Bucuresti! Gata cu concediul :( in 2 zile incep restantele. Voi ce mai faceti si cum ati petrecut?

ipup
30.08.2011, 17:20:24
Neata de la Bucuresti! Gata cu concediul :( in 2 zile incep restantele. Voi ce mai faceti si cum ati petrecut?

Eu nu am avut concediul :)) serviciul meu e nonstop. Dar imi place. Am fost si noi 3 zile la mare cu piticii si cam atat :)
Mult succes la restante, sa nu ai multe de corectat ;)

strumf08
04.09.2011, 00:07:42

Multumesc frumos. Crede-ma ca nici mie, uneori, nu-mi vine a crede prin ce trec....... sau mai bine zis prin ce am trecut, ce a fost mai greu cred ca s-a dus....Multa sanatate si sarcina usoara!

strumf08
04.09.2011, 00:27:05
Sanatate multa si nervi de otel, in spitale ai nevoie sa fii tare!!
va asteptam pe toti inapoi sanatosi!

pupici

Multumesc mult de tot fetelor. Aici e o placere sa intri in spital, ideal ar fi sa n-ai nevoie, dar daca tot se intampla, aici e nemaipomenit. Cand ajung acasa poate reusesc sa postez poze, de fapt pana apuc eu, daca sunteti curioase intrati pe blog-ul unui tatic, sper sa ma lase sa postez adresa: rboy punct ro. Daca auziti de cineva cu probleme de inima sa-i indrumati catre dr. Eugen Sandica.

Sa va povestesc cate ceva si despre Tudor Alexandru: a fost mutat din terpie intensiva, nu mai stiu exact ziua pt ca, toate se desfasoara dupa acelasi tipar, cred ca miercuri, cu inima este ok, trebuie sa mai scape de stafilococul auriu pe care l-a "primit cadou" de la Polizu. Daca totul decurge bine, cel mai tarziu vineri suntem acasa. Sper sa reusim sa ne intalnim cat mai curand.

Va pup pe toate si va doresc multa sanatate!:*:*:*:*:*:*:*:*

olgutza26
04.09.2011, 13:24:32
Multumesc mult de tot fetelor. Aici e o placere sa intri in spital, ideal ar fi sa n-ai nevoie, dar daca tot se intampla, aici e nemaipomenit. Cand ajung acasa poate reusesc sa postez poze, de fapt pana apuc eu, daca sunteti curioase intrati pe blog-ul unui tatic, sper sa ma lase sa postez adresa: rboy punct ro. Daca auziti de cineva cu probleme de inima sa-i indrumati catre dr. Eugen Sandica.

Sa va povestesc cate ceva si despre Tudor Alexandru: a fost mutat din terpie intensiva, nu mai stiu exact ziua pt ca, toate se desfasoara dupa acelasi tipar, cred ca miercuri, cu inima este ok, trebuie sa mai scape de stafilococul auriu pe care l-a "primit cadou" de la Polizu. Daca totul decurge bine, cel mai tarziu vineri suntem acasa. Sper sa reusim sa ne intalnim cat mai curand.

:grouphug: sanatate multa piticului. Mai e un pic si a trecut totul.

N_anca
04.09.2011, 14:20:55

Mai aveti putin de asteptat si ajungeti, in sfarsit, ACASA!!!!FELICITARI si MULTA SANATATE!!

anca_toader
04.09.2011, 21:21:45

Ce ma bucur pt voi!

sudden
05.09.2011, 08:44:28

multa sanatate! sa se faca bine piticul si sa veniti cu bine acasa!

alexutza_87
05.09.2011, 08:49:39

ma bucur mult sa aud vesti bune.si va asteptam cat mai repede acasa.:*:*:*

olgutza26
05.09.2011, 09:36:04
Buna dimineata de la Bucuresti! A inceput serviciul serios :(( Vreau concediu.... nu de alta, dar mor de somn ca mi s-a schimbat drastic ora de trezire (de la 10-11 la 6.30)

ipup
05.09.2011, 12:46:08

Ma bucur Dana de vestile bune! Va asteptam acasa sanatosi si cu chef de joaca:)
pupici
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

strumf08
05.09.2011, 23:58:09
Multumesc mult de tot pt urari! Gata e oficial! Doctorul si-a dat acordul, am luat deja biletele, vineri seara suntem acasa. Din pacate de stafilococ nu a scapat, dar venim acasa fara medicamentatie pt inima!!!!!!!!

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

strumf08
06.09.2011, 00:06:27
Ma bucur Dana de vestile bune! Va asteptam acasa sanatosi si cu chef de joaca:)
pupici
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Salut! Ma uitam pe pozele de pe facebook. Intr-o poza sunt 3 bebelusi, gemenii si finutul cred....Body-uri cum au baietii tai are si Tudor Alexandru... Sa-ti traiasca si sa fie in primul rand sanatosi!:*:*:*:*:*:*

ipup
06.09.2011, 08:30:21
Salut! Ma uitam pe pozele de pe facebook. Intr-o poza sunt 3 bebelusi, gemenii si finutul cred....Body-uri cum au baietii tai are si Tudor Alexandru... Sa-ti traiasca si sa fie in primul rand sanatosi!:*:*:*:*:*:*

Da, cel de-al treilea e Matei Ioan, finutul nostru. Pai cam toti bebeii sunt sefi peste noi :) Ma bucur ca piticul tau e mai bine, sa dea Dumnezeu sa scape si de sta.... (nu stiu sa scriu cuvantul asta urat :) )
va pupam si multa sanatate!

sudden
06.09.2011, 08:59:55

ne bucuram mult de vestile bune! sa veniti cu bine acasa!

N_anca
07.09.2011, 22:20:28
Multumesc mult de tot pt urari! Gata e oficial! Doctorul si-a dat acordul, am luat deja biletele, vineri seara suntem acasa. Din pacate de stafilococ nu a scapat, dar venim acasa fara medicamentatie pt inima!!!!!!!!

yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii <:-P<:-P<:-P Va asteptam cu mult drag!>:D<

andreear
07.09.2011, 22:28:24

Ce bine!!!! Va asteptam cu drag. :*:*:*:*

N_anca
08.09.2011, 15:24:37
La multi ani tuturor sarbatoritelor!

strumf08
19.09.2011, 20:34:39
Buna seara! Pana acum n-am avut timp sa intru sa va salut local, dar am prins cinci minute linistite, deci: salutare tuturor, va pup si va multumesc inca o data pt urarile voastre. Momentan ma lupt alaturi de Tudor cu colicii, sper sa nu mai dureze prea mult si de una singura cu caderea parului. Voi cum ati rezolvat problema? Eu ma gandesc serios sa ma tund cat de scurt posibil.....

Ionela mancarea a fost buna la Casa Dacica? Am vorbit cu cineva zilele acestea si mi-a spus ca a mancat acolo de un 8 martie acum vreo 2 ani si nu prea ii placuse.....Trebuie sa ma ocuo neaparat de botez si nu cred ca mai am timp sa ajung acolo sa mananc....

ipup
19.09.2011, 22:42:31
Buna seara! Pana acum n-am avut timp sa intru sa va salut local, dar am prins cinci minute linistite, deci: salutare tuturor, va pup si va multumesc inca o data pt urarile voastre. Momentan ma lupt alaturi de Tudor cu colicii, sper sa nu mai dureze prea mult si de una singura cu caderea parului. Voi cum ati rezolvat problema? Eu ma gandesc serios sa ma tund cat de scurt posibil.........

Buna, ma bucur sa aud ca sunteti acasa, in sfarsit. Sanatate multa ! pentru colici noi am luat Infacol si chiar a dat rezultate, inainte de fiecare masa o doza de Infacol, nu se absoarbe doar face bulele de gaze in bule mai mici sa poata fi "evacuate" :) si dupa masa ii culcam pe burtica, era la funduletul lor al3lea razboi mondial ;));));)) cat despre caderea parului am patit-o si eu, cadea f mult, dar de o luna si-a revenit, am schimbat si samponul, inainte foloseam h&s, acum pantene pt caderea parului. Daca alaptezi e inca un factor ce provoaca caderea parului. Nu te tunde doar din cauza asta, cu timpul isi revine si parul.

Ionela mancarea a fost buna la Casa Dacica? Am vorbit cu cineva zilele acestea si mi-a spus ca a mancat acolo de un 8 martie acum vreo 2 ani si nu prea ii placuse.....Trebuie sa ma ocuo neaparat de botez si nu cred ca mai am timp sa ajung acolo sa mananc...

Mancarea a fost foarte buna. Am avut gustare rece cu de toate si proaspete (Adi s-a intalnit in metro vineri seara, inainte de botez, cu patronul, care facea aprovizionarea pt botez :) ), apoi noi am vrut sarmale, si mix gril cu cartofi gratinati(frantuzesti)l. 80 ron meniu. daca vrei peste in loc de sarmale, e alegerea ta. Tot acolo a facut botezul si finutul nostru si inca un alt cuplu. Daca nu ai multi invitati se merita localul. Acum pe 11 sept am fost la botez la regina noptii 2, unde meniu e 115 ron, cu fructele si apa de la ei, dar nu te costa 35 ron de pers fructele si apa minerala si plata.{ iar sambata acum pe 17 am fost la nunta la Tiara.... a fost cea mai proasta mancare pe care am putut sa o gust, a fost meniu ales de miri, dar pacat... asta asa deviind de la subiect}
daca mai ai intrebari da-mi un beep cand poti vorbi.
pupici >:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

anca_toader
20.09.2011, 10:40:43
Buna seara! Pana acum n-am avut timp sa intru sa va salut local, dar am prins cinci minute linistite, deci: salutare tuturor, va pup si va multumesc inca o data pt urarile voastre. Momentan ma lupt alaturi de Tudor cu colicii, sper sa nu mai dureze prea mult si de una singura cu caderea parului. Voi cum ati rezolvat problema? Eu ma gandesc serios sa ma tund cat de scurt posibil.....

Ionela mancarea a fost buna la Casa Dacica? Am vorbit cu cineva zilele acestea si mi-a spus ca a mancat acolo de un 8 martie acum vreo 2 ani si nu prea ii placuse.....Trebuie sa ma ocuo neaparat de botez si nu cred ca mai am timp sa ajung acolo sa mananc....

Hei, bine ati venit!
Pt colici eu ii dadeam Espumisan in fiecare biberon cu lapte. Daca alaptezi ii dai intr-o lingurita cu apa sau cu o seringa. Oricum espumisan e bun la gust, are gust de banane.

andreear
23.09.2011, 17:07:09

La multe lunite piticot!!! Sa fii sanatos, sa cresti mare si fericit!!!

Ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa. Sa stii ca si eu tot Infacol i-am dat Irinei, din fericire ea nu a afcut deloc colici, eu i-am dat preventiv si bine am facut. Cat despre caderea parului, eu si acum am aceasta problema, chioar trebuie sa merg la o farmacie sa imi iau ceva tratament ca nu mai merge asa....:((

In rest noi suntem foarte bine, am fost o saptamana in Antalya cu maimutica si s-a comportat exemplar. In avion cred ca a fost singurul copil care nu a plins ( si erau vreo 30 ) ia acolo s-a adaptat foarte repede. Era cea mai fericita in apa, asa ca am bagat-o si in piscina si in mare.

In rest voi ce mai faceti? Ionela, Olga, anca, Anca Toader si restul fetelor???

Apropos, Anca cu intarziere ii urez si eu Emilutei "LA MULTI ANI!!!!", sa fie sanatoasa, fericita si norocoasa!
>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

N_anca
23.09.2011, 18:47:46

Ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa. Sa stii ca si eu tot Infacol i-am dat Irinei, din fericire ea nu a afcut deloc colici, eu i-am dat preventiv si bine am facut. Cat despre caderea parului, eu si acum am aceasta problema, chioar trebuie sa merg la o farmacie sa imi iau ceva tratament ca nu mai merge asa....:((

In rest noi suntem foarte bine, am fost o saptamana in Antalya cu maimutica si s-a comportat exemplar. In avion cred ca a fost singurul copil care nu a plins ( si erau vreo 30 ) ia acolo s-a adaptat foarte repede. Era cea mai fericita in apa, asa ca am bagat-o si in piscina si in mare.

Apropos, Anca cu intarziere ii urez si eu Emilutei "LA MULTI ANI!!!!", sa fie sanatoasa, fericita si norocoasa!

Cred ca a fost foarte frumos in vacanta. Am vazut si noi pozele cu dulceata de fetita!
Noi suntem bine. Sergiu de 3 saptamani nu mai poarta deloc pampers (nici noaptea), la serviciu m-am acomodat insa mi se pare extenuant acum la sfarsit de saptamana. Abia asteptam weekend-ul sa ma pot odihni in voie, sa mai am timp de gatit, si sa mai petrec timp cu Sergiu. Profitati acum de fiecare clipa cu puii vostri intrucat dupa ce incepeti serviciul veti tanji dupa toate clipele astea.
Weekend placut tuturor!

anca_toader
24.09.2011, 15:31:03

Multumesc frumos.
Noi sintem in curs de mutare de la socrii intr-un ap cu 3 camere ...cu chirie. Nu ne-am certat, sau ceva, dar ne-au dat niste cunostinte ap. lor pt ca ei au casa in afara orasului. Chiria e modica, 300 ron, iar ap. e mobilat. Asa ca saptamana asta nu prea o sa stau pe net, si dupa ce ne mutam nu cred sa avem net vreo saptamana, pana se face transferul de adresa.

ipup
24.09.2011, 22:12:53
8-|

bună.
Noi suntem bine ne mai scoate tati în week end la munte,cât mai e soare și cald. Eu vreau să mă duc la un salon de remodelare corporală să fac ceva cu pielea de pe burta că a mai rămas un pic și acum am verde.
Mă bucur că i.a plăcut Irinei la mare, am văzut câteva poze și pe vede ce fericită era și pe voi pe lângă :-)
Week end asta este târg pt pitici la bucurești, dar noi am fost astăzi la cheia.
Pupici la toată lumea.

N_anca
25.09.2011, 21:16:15
Multumesc frumos.
Noi sintem in curs de mutare de la socrii intr-un ap cu 3 camere ...cu chirie. Nu ne-am certat, sau ceva, dar ne-au dat niste cunostinte ap. lor pt ca ei au casa in afara orasului. Chiria e modica, 300 ron, iar ap. e mobilat. Asa ca saptamana asta nu prea o sa stau pe net, si dupa ce ne mutam nu cred sa avem net vreo saptamana, pana se face transferul de adresa.
In ce zona te muti ancuta? Poate ne vom invecina.
Eu as vrea sa merg sa ma interesez de conditii pt prima casa. Sper ca saptamana asta sa ma urnesc din loc sa vad ce si cum...

m1adutza
25.09.2011, 21:31:02
8-|
bună.
Noi suntem bine ne mai scoate tati în week end la munte,cât mai e soare și cald. Eu vreau să mă duc la un salon de remodelare corporală să fac ceva cu pielea de pe burta că a mai rămas un pic și acum am verde.
Mă bucur că i.a plăcut Irinei la mare, am văzut câteva poze și pe vede ce fericită era și pe voi pe lângă :-)
Week end asta este târg pt pitici la bucurești, dar noi am fost astăzi la cheia.
Pupici la toată lumea.

buna!eu ma duc la remodelare la Supless( nu stiu daca am scris corect) sunt super dragute fetele de acolo!;-)

ipup
26.09.2011, 10:05:46
buna!eu ma duc la remodelare la Supless( nu stiu daca am scris corect) sunt super dragute fetele de acolo!;-)
Acolo mi-am facut si eu abonament acum. Vom vedea rezultatele :)
pupici

anca_toader
26.09.2011, 17:46:45
In ce zona te muti ancuta? Poate ne vom invecina.
Eu as vrea sa merg sa ma interesez de conditii pt prima casa. Sper ca saptamana asta sa ma urnesc din loc sa vad ce si cum...

Pai tot in Malu Rosu, in blocul cu Posta.

anca_toader
26.09.2011, 17:47:57

Dar tu ce treaba ai cu remodelarea? Ca esti ok asa. Mai plange Matei la cresa?

N_anca
26.09.2011, 17:53:51
Pai tot in Malu Rosu, in blocul cu Posta.
Bravo, credeam ca prin alta parte

N_anca
26.09.2011, 17:54:56
mai fetelor aveti nevoie de remodelare voi? Eu am 50,5 kg :( eu vreau sa ma ingras...tanjesc dupa cele 23 de kg in plus din timpul sarcinii ... nu dupa toate ce-i drept dar vreo 5 as mai vrea :D

soareiuliant
27.09.2011, 10:21:17
Buna fetelor,
Nu prea sunteti vorbarete azi...

anca_toader
28.09.2011, 21:36:15
mai fetelor aveti nevoie de remodelare voi? Eu am 50,5 kg :( eu vreau sa ma ingras...tanjesc dupa cele 23 de kg in plus din timpul sarcinii ... nu dupa toate ce-i drept dar vreo 5 as mai vrea :D

MIe imi trebuie tonifiere, ca am 52 kg, e ok.

N_anca
29.09.2011, 10:00:04
MIe imi trebuie tonifiere, ca am 52 kg, e ok.
Ancutza a aparut un ticker nou la semnatura :D Vrei sa ne spui ceva? :D

m1adutza
29.09.2011, 19:38:10
Dar tu ce treaba ai cu remodelarea? Ca esti ok asa. Mai plange Matei la cresa?

Vroiam si eu sa ma rasfat putin...si mi-am luat si ab. la sala ...merg la aerobic si KangooJumps;))

inca mai plange la amiaza...cand vede ca pleaca copii la 12.30 ,dar ii trece ...si daca nu...ma suna doamnele si merg dupa el!:|

m1adutza
29.09.2011, 19:41:25

nu pot sa zic ca am ramas cu prea multe in plus ( am 53 acum si 50 aveam cand am ramas gravi) eu merg mai mult la :"remodelare " ca ma incarc cu energie ...pe bune...imi place rau de tot,profit si eu ca am cateva ore libere fara "remorcuta";)):-"cand voi incepe serviciul probabil ca nu le voi mai avea si profit la maxim;-)

N_anca
29.09.2011, 20:56:08
nu pot sa zic ca am ramas cu prea multe in plus ( am 53 acum si 50 aveam cand am ramas gravi) eu merg mai mult la :"remodelare " ca ma incarc cu energie ...pe bune...imi place rau de tot,profit si eu ca am cateva ore libere fara "remorcuta";)):-"cand voi incepe serviciul probabil ca nu le voi mai avea si profit la maxim;-)
Sa stii ca si eu cand stateam acasa leneveam uneori si ma gandeam cu groaza la servici iar acum ca am inceput merg si pe jos din Mihai Bravu pana in centru (dus-intors) si ma simt nemaipomeit ca este si vremea frumoasa.

Azi l-am tuns pe Sergiu. Nu l-am dus la frizer de data asta ci am bagat eu foarfeca in parul lui ca nu-l mai suportam sa il vad cu halaciuga aia de par. Nu am aparatul acum dar o sa ii fac si o poza.

anca_toader
01.10.2011, 00:19:33
Ancutza a aparut un ticker nou la semnatura :D Vrei sa ne spui ceva? :D

Nu, nu, e doar un ticker sa stiu cand trebuie sa imi vina.

anca_toader
01.10.2011, 00:23:05
Sa stii ca si eu cand stateam acasa leneveam uneori si ma gandeam cu groaza la servici iar acum ca am inceput merg si pe jos din Mihai Bravu pana in centru (dus-intors) si ma simt nemaipomeit ca este si vremea frumoasa.

Azi l-am tuns pe Sergiu. Nu l-am dus la frizer de data asta ci am bagat eu foarfeca in parul lui ca nu-l mai suportam sa il vad cu halaciuga aia de par. Nu am aparatul acum dar o sa ii fac si o poza.

:(( :(( i-ai tuns toti carliontii?

N_anca
02.10.2011, 19:33:34
:(( :(( i-ai tuns toti carliontii?
Ii sta cret oricat de scurt ar fi. Nu l-am tuns nici eu scurt rau. L-am luat pe dupa urechi si in varful capului si la spate i l-am lasat mai mare ca un fel de chica. Mie imi place. Azi am adus aparatul acasa. O sa ii fac pozici.

olgutza26
04.10.2011, 10:07:47
Neata de la Bucuresti! Nu v-am abandonat, sa stiti :) Am avut doar o perioada super super stresanta, dar acum gata :D revin in forta! Ce mai fac printisorii si printesucele? Tot cuminti si mancaciosi, asa cum i-am lasat?

anca_toader
04.10.2011, 17:49:16
Ii sta cret oricat de scurt ar fi. Nu l-am tuns nici eu scurt rau. L-am luat pe dupa urechi si in varful capului si la spate i l-am lasat mai mare ca un fel de chica. Mie imi place. Azi am adus aparatul acasa. O sa ii fac pozici.

Pai ia sa le vedem.

N_anca
12.10.2011, 20:12:55
Pai ia sa le vedem.
In weekend pun pozicile, promit. Pupam pe Emilia :*

olgutza26
13.10.2011, 13:59:38
Irinuca (fetita Andreei) are primul dintisor! <:-P<:-P<:-P E deja fetita mare :D Pupam mamica si fetita!

andreear
13.10.2011, 16:16:30
Irinuca (fetita Andreei) are primul dintisor! <:-P<:-P<:-P E deja fetita mare :D Pupam mamica si fetita!

Si ele pe tine......

ipup
14.10.2011, 08:34:53
Buna fetelor!
Eu vreau remodelare doar pentru ca am ramas cu ceva piele , care atarna un pic, cat despre kg in plus nu am nici eu :) am 55,6 kg, cum nu am avut niciodata, la nunta slabisem pana la 52, in rest aveam peste 58 :D.

Si noi avem primii dintisori si plangem toata ziua si toata noaptea... ce remedii ati folosit la situatiile astea. Sunt zombi :((
pupici

andreear
14.10.2011, 09:20:47
Buna fetelor!
Eu vreau remodelare doar pentru ca am ramas cu ceva piele , care atarna un pic, cat despre kg in plus nu am nici eu :) am 55,6 kg, cum nu am avut niciodata, la nunta slabisem pana la 52, in rest aveam peste 58 :D.

Si noi avem primii dintisori si plangem toata ziua si toata noaptea... ce remedii ati folosit la situatiile astea. Sunt zombi :((
pupici
Irina a fost doar putin mai maraita dar doarme ff bine, eu I-am dat cu Oranjel, este in gel special Dar nu stii daca se gaseste la noi, mie mi l- a trimis cumnata din America. Pupam pitici sa treaca durerea si mamica sa reziste. Apropos, cati dintisori aveti?

ipup
14.10.2011, 09:44:39
Irina a fost doar putin mai maraita dar doarme ff bine, eu I-am dat cu Oranjel, este in gel special Dar nu stii daca se gaseste la noi, mie mi l- a trimis cumnata din America. Pupam pitici sa treaca durerea si mamica sa reziste. Apropos, cati dintisori aveti?
Le-am dat cu calgel dar nu prea are efect. Am vazut de baby orajel acum, ma duc sa ma interesez la farmacii.
Lucian are 2 si Laurentiu unul, bineinteles aia de jos.
Irina are mai multi? :)
pupici

andreear
14.10.2011, 12:09:50
Le-am dat cu calgel dar nu prea are efect. Am vazut de baby orajel acum, ma duc sa ma interesez la farmacii.
Lucian are 2 si Laurentiu unul, bineinteles aia de jos.
Irina are mai multi? :)
pupici

Nu, Irina il are pe cel din dreapta jos, la stangul inca nu se simte nimic. am auzit ca, calgelul nu e stralucit.

ipup
14.10.2011, 12:28:44
Nu, Irina il are pe cel din dreapta jos, la stangul inca nu se simte nimic. am auzit ca, calgelul nu e stralucit.

Laur tot dreapta jos, el e mai bine, Lucian ii are pe amandoi si el e cel cu probleme. De calgel mi-a zis nasa lor, dr mi-a zis sa le dau panadol. Le-am dat dar nu prea imi place sa le dau asa mult panadol(de 4 ori/zi). Calgelul calmeaza durerea pe moment, dupa 5 minute iarasi plange saracutul.

maxine
14.10.2011, 12:55:50
Buna fetelor!

pupici

Osanit si Gengigel, dar gelul nu e stralucit. Osanitul deocamdata functioneaza si la masele

ipup
14.10.2011, 13:55:11
Osanit si Gengigel, dar gelul nu e stralucit. Osanitul deocamdata functioneaza si la masele

mersi frumos! o sa incerc mai multe , ca sa le treaca saracutii.

olgutza26
17.10.2011, 11:24:12
Buna dimineata de la Bucuresti! O saptamana usoara-usoara si linistita pentru mamicile cu bebei dintosi :D

andreear
17.10.2011, 11:29:53
Buna dimineata de la Bucuresti! O saptamana usoara-usoara si linistita pentru mamicile cu bebei dintosi :D

Salutare!!! Ce faceti doamna??? Cand ne vedem? Ne e dor de tine!!!
Irinuca are doi dintisori<:-P
Va pupam!!!! Sa aveti o saptamana frumoasa!!!

ipup
17.10.2011, 11:40:21

multumim! o saptamana usoara si tie!

Irina: multi dintisori inainte:) pana la 32...

pupici!

andreear
17.10.2011, 11:59:21
multumim! o saptamana usoara si tie!

Irina: multi dintisori inainte:) pana la 32...

pupici!

Multumim, la fel si piticilor tai!! Ce faceti voi pe vremea asta??? Iesiti la plimbare?

ipup
17.10.2011, 12:23:33
Multumim, la fel si piticilor tai!! Ce faceti voi pe vremea asta??? Iesiti la plimbare?

nu prea iesim afara... iesim doar sa dam o tura cu masina pana la mamaie, stam un pic si inapoi acasa. Mai iesim pe balcon cate un pic la aer rece. mi-e frica sincer sa ii scot afara cu variatiile astea de temperatura. SAmbata cand era soare la pranz am iesit, dar tot frig era.

pupici

anca_toader
17.10.2011, 16:15:18

Eu am scos-o si azi la Sala Sporturilor.

ipup
17.10.2011, 16:52:23
Eu am scos-o si azi la Sala Sporturilor.

Emiliuta e un pic mai mare decat noi :) la ai mei cu dintisorii si vaccinul de 6 luni(l-am facut un pic mai tarziu) au facut un pic de febra saptamana trecuta si chiar mi-a fost frica sa ii scot afara.
pupici

anca_toader
18.10.2011, 00:23:31
Emiliuta e un pic mai mare decat noi :) la ai mei cu dintisorii si vaccinul de 6 luni(l-am facut un pic mai tarziu) au facut un pic de febra saptamana trecuta si chiar mi-a fost frica sa ii scot afara.
pupici

Da.. nici eu n-o scoteam zilnic in primavara, cand avea cam aceeasi varsta cu voi.

olgutza26
19.10.2011, 13:43:06
Neata pe la pranz de la bucuresti! La mine in facultate e un frig de innebunesc... si cand ma gandesc ca am ore pana la 8....

ipup
19.10.2011, 14:57:41
Neata pe la pranz de la bucuresti! La mine in facultate e un frig de innebunesc... si cand ma gandesc ca am ore pana la 8....

"neatza". ia-ti concediu si vino la noi ca avem caldura:>
Ce mai faci? te pupam!

olgutza26
19.10.2011, 16:24:41
"neatza". ia-ti concediu si vino la noi ca avem caldura:>
Ce mai faci? te pupam!
Sunt bine, chiar foarte bine. Punem muraturi (a se citi "punem = eu sunt de acord si privesc fara sa ma bag, ca sa nu stric maiestria"). am avut o perioada super super stresanta (a trebuit sa imi termin teza de doctorat in 2 saptamani si practic am lucrat cam zi si noapte), dar a trecut acum. Ajung si prin Ploiesti din cand in cand, dar tot timpul intervine cate ceva (de fapt vin ca sa o mai ajut pe mama cu una-alta). week-end-ul asta, de exemplu, am modificat un pic circuitul de la centrala, am mai schimbat niste calorifere.... tot sper sa se termine toate odata ca sa am timp si de intalniri cu prietenii. Piticii tai ce mai fac? S-au mai linistit cu dintisorii?

ipup
19.10.2011, 18:52:06
Sunt bine, chiar foarte bine. Punem muraturi (a se citi "punem = eu sunt de acord si privesc fara sa ma bag, ca sa nu stric maiestria"). am avut o perioada super super stresanta (a trebuit sa imi termin teza de doctorat in 2 saptamani si practic am lucrat cam zi si noapte), dar a trecut acum. Ajung si prin Ploiesti din cand in cand, dar tot timpul intervine cate ceva (de fapt vin ca sa o mai ajut pe mama cu una-alta). week-end-ul asta, de exemplu, am modificat un pic circuitul de la centrala, am mai schimbat niste calorifere.... tot sper sa se termine toate odata ca sa am timp si de intalniri cu prietenii. Piticii tai ce mai fac? S-au mai linistit cu dintisorii?

e bine si asa, ca de la privit am invatat si eu, si acum mi le pun singura :P
Bine ca ai terminat si cu teza, sper ca a fost ok totul.
piticii mei sunt ok acum, le-a trecut prima perioada de dentitie, urmeaza altele :)
pupici

andreear
09.11.2011, 19:26:05
Ce mai faceti fetelor? E asa liniste pe aici, se vede ca vine iarna, v-ati ascuns toate !!! Ionela, Dana, Anca ce va fac piticii?
Pupici!

N_anca
09.11.2011, 21:07:39
Ce mai faceti fetelor? E asa liniste pe aici, se vede ca vine iarna, v-ati ascuns toate !!! Ionela, Dana, Anca ce va fac piticii?
Pupici!
Buna Andreea. Eu am fost de ieri la mama si am venit in seara asta acasa.
Nu am avut cand sa urez si eu sarbatoritilor/sarbatoritelor LA MULTI ANI! Multa sanatate, liniste sufleteasca si o viata frumoasa!
Sergiu este bine, i-a trecut raceala de tot in schimb eu tot cu micuta mea raceala in gat care s-a transformat intr-o faringita acuta pana am ajuns la dr :) Din seara asta iau si eu tratament ca imi ajunge 1 luna jumate de tuse ;)
Printesa Petala ce mai face? Va pupam dulcic.

ipup
10.11.2011, 09:18:06
Pupici!

Buna Andreea! Am mai intrat si eu pe forum, dar nu am apucat sa scriu nimic:) Piticii cresc , le mai ies niste dinti :) cred... au inceput sa stea in picioare "aproape" singuri :) pun pasi dar inca nu vor sa fuga singuri ;;) Am fost in week la targul pentru copii si ne-am luat cate ceva \:D/in rest bine sanatosi, multumim.
Voi ce mai faceti? Irina merge?

andreear
13.11.2011, 16:45:02
Buna Andreea! Am mai intrat si eu pe forum, dar nu am apucat sa scriu nimic:) Piticii cresc , le mai ies niste dinti :) cred... au inceput sa stea in picioare "aproape" singuri :) pun pasi dar inca nu vor sa fuga singuri ;;) Am fost in week la targul pentru copii si ne-am luat cate ceva \:D/in rest bine sanatosi, multumim.
Voi ce mai faceti? Irina merge?

Salut!
Irina a fost putin racita si am stat pe acasa in ultima vremea dar acum e ok, la noi inca nu se simt alti dintisori, muscam doar cu cei doi de jos:)) dar a devenit cam mofturoasa la mancare chiar daca pe cantar nu se vede ( are 9.25 kg si 72 cm). Nu o las inca sa se sprijine singura in picioruse, e cam mica si nu vreau sa o fortez chiar daca ea ar vrea sa o tin numai in picioare.... Tot am zis ca te sun cand e vremea frumoasa sa ne vedem in parc dar nu am reusit. Mai stii ceva de Dana si pitic?
Va pupam!

andreear
13.11.2011, 16:46:37
Buna Andreea. Eu am fost de ieri la mama si am venit in seara asta acasa.
Nu am avut cand sa urez si eu sarbatoritilor/sarbatoritelor LA MULTI ANI! Multa sanatate, liniste sufleteasca si o viata frumoasa!
Sergiu este bine, i-a trecut raceala de tot in schimb eu tot cu micuta mea raceala in gat care s-a transformat intr-o faringita acuta pana am ajuns la dr :) Din seara asta iau si eu tratament ca imi ajunge 1 luna jumate de tuse ;)
Printesa Petala ce mai face? Va pupam dulcic.

Buna Anca,
Si Irinuca a fost putin racita dar acum e bine, creste si face mofturi :)
Pupici

ipup
13.11.2011, 19:27:20
Salut!
Irina a fost putin racita si am stat pe acasa in ultima vremea dar acum e ok, la noi inca nu se simt alti dintisori, muscam doar cu cei doi de jos:)) dar a devenit cam mofturoasa la mancare chiar daca pe cantar nu se vede ( are 9.25 kg si 72 cm). Nu o las inca sa se sprijine singura in picioruse, e cam mica si nu vreau sa o fortez chiar daca ea ar vrea sa o tin numai in picioare.... Tot am zis ca te sun cand e vremea frumoasa sa ne vedem in parc dar nu am reusit. Mai stii ceva de Dana si pitic?
Va pupam!
Cunoastem cu muscatul :)), si noi facem mofturi la mancare, dar ca si Irina crestem , Laurentiu are 9420g si 74cm, iar Lucian are 8450g si 72cm. Stau in picioare sustinuti si acum incearca sa ia pozitia de catel pt mersul de-a busilea dar mai avem pana acolo :), dinti sunt la fel cu doi jos de fiecare. Vremea frumoasa s-a cam terminat, iar de iesit acum nu prea mai pot iesi cu ei decat seara dupa ce vine Adi, pt ca bona si-a dat demisia acum o luna :)).
Dana cu piticul au trecut pe la mine intr-o zi, sunt ok, am vorbit cu ea acum vreo 2 saptamani.Ii e greu si ei sa iasa cu piticul, pt ca nu ii incape carutul in lift f bine. Piticul creste, i-a mai facut niste aerosoli, e ok. o:-)

Va pupam si noi!

ipup
17.11.2011, 13:00:58
(Eu am probleme cand vreau sa intru in forum... imi da niste pagini de cautare8-|)

Ce mai faceti? Cum e asteptarea Mosului? Urmeaza doi mosi:)
mai e un pic si ninge cred, asa de frig e afara.
Eu am inceput sa imi repar dintii stricati din timpul si inainte de sarcina. Si am o fobie de stomatologi :))

va pupam, asteptam vesti!

N_anca
18.11.2011, 17:11:42
(Eu am probleme cand vreau sa intru in forum... imi da niste pagini de cautare8-|)

Ce mai faceti? Cum e asteptarea Mosului? Urmeaza doi mosi:)
mai e un pic si ninge cred, asa de frig e afara.
Eu am inceput sa imi repar dintii stricati din timpul si inainte de sarcina. Si am o fobie de stomatologi :))

va pupam, asteptam vesti!
Buna! Eu sapt asta am fost in medical ca duminica trecuta m-am simtit rau. Am luat tratament cu antibiotic la 12 ore insa pot spune ca tot mai sunt racita...tot tusesc, ma mai ustura in gat, cu febra stau bine nu mai am...vad ca Sergiu e un pic caldut...37,4...i-am dat un pic de nurofen...azi noapte nu prea a dormit...nu stiu ce a avut dar am avut o noapte groaznica...i-am spus Tatal nostru si apoi a adormit.Nu stiu daca fusese deochiat sau ce-o fi avut.Sper sa ii tin febra sub control ca se apropie weekendul si luni ma intorc la serv.
Si noi il asteptam pe Mos Nicolae :) Daca s-ar putea sa ne aduca sanatate am fi cei mai fericiti. Eu de 2 luni sunt in starea asta si abia astept sa mai fiu si sanatoasa.
Pupam bebeii mititei pe nasuc

ipup
18.11.2011, 20:30:07
Buna! Eu sapt asta am fost in medical ca duminica trecuta m-am simtit rau. Am luat tratament cu antibiotic la 12 ore insa pot spune ca tot mai sunt racita...tot tusesc, ma mai ustura in gat, cu febra stau bine nu mai am...vad ca Sergiu e un pic caldut...37,4...i-am dat un pic de nurofen...azi noapte nu prea a dormit...nu stiu ce a avut dar am avut o noapte groaznica...i-am spus Tatal nostru si apoi a adormit.Nu stiu daca fusese deochiat sau ce-o fi avut.Sper sa ii tin febra sub control ca se apropie weekendul si luni ma intorc la serv.
Si noi il asteptam pe Mos Nicolae :) Daca s-ar putea sa ne aduca sanatate am fi cei mai fericiti. Eu de 2 luni sunt in starea asta si abia astept sa mai fiu si sanatoasa.
Pupam bebeii mititei pe nasuc
Buna!
Ne pare rau sa auzim ca sunteti bolnaviori... poate Mosu' Nicolae o s ava faca bine sa va puteti pregati de Mos Craciun:)
Noi inca nu am trecut prin febra, raceala... sa speram ca trecem cu bine de perioada gripei.
Multa sanatate va dorim !
va pupam !!!

andreear
20.11.2011, 22:40:24
Anca sanatete multa iti dorim!!!
Ionela, ce faceti? Cum va distrati toata ziua in casa?
Pupici tuturor!

ipup
21.11.2011, 09:29:18
Pupici tuturor!

Buna,
cum ne distram noi? ne trezim pe la 8-9, pana fac laptele ,se raceste, ne jucam vreo ora ,abia apoi mancam, nu vor sa manance imediat ce se trezesc :-\ apoi ne uitam un pic pe ducktv :) mai alergam cu premergatorul sau ne jucam la butoane :) mai papam niste fructe, un biscuite... trece timpul repede dimineata, apoi la 2 o portie mare de lapte si somn vreo 2 ore... apoi vine tati , ne da legume :) si iara program de joaca.

Am iesit sambata la pranz cu ei afara.. eu am inghetat :) ei dormeau nu aveau treaba, ca sa nu ii trezim dupa o ora de plimbari i-am bagat in masina si ne-au dus pana la breaza si inapoi :)
cand mai e frumos afara, ii scot pe balcon la soare :))

Voi mai iesiti? Ce mai face Irina?

Pupici

N_anca
21.11.2011, 10:11:53
Pupici tuturor!
Multumesc frumos!Acum a racit din nou sotul...nu-i trecuse dar l-a intors...un cerc fara iesire...speram sa il rupem cat mai curand sa iesim din starile astea.

Mai fetelor, uitasem de anul trecut cat am alergat dupa o gecuta pentru Sergiu...Anul asta am alergat din nou prin tot orasul si abia am gasit.Ni s-a pus pata ca vrem sa aiba rosu pe ea si am cautat de ne-au iesit ochii. Am probat si doar albastre, bleumarin...dar erau facute naspa rau...maneci f lungi si in talie scurte.Pentru fetite am vazut o gramada de variante...si hainute frumoase, gecute pe mov, rosu, alb.... I-am gasitsi noi una pe gustul nostru si pe masura lui.Sunt asa multumita! :) Vrem sa ii luam o salopeta de fas.Am rugamintea daca vedeti pe undeva salopete de fas pt baieti dati-mi si mie de stire sa nu mai iau iarasi tot orasul la scotocit.

Bebeii vostri tin fularul la gura? Anul trecut Sergiu nu il tinea insa anul asta am zis sa il pacalesc sa nu mai traga aer rece in gat sa avem iarasi pb. Cand e rece rau ii trag fularul la gurita si la nasuc si il tine vad. Nu il scot la plimbare pe frig d'ala napraznic ca sa fiu nevoita sa ii pun fularul la nas ca ma gandesc ca se umezeste si e mai rau.Voi ce ziceti?...doar asa de la masina pana intram in bloc...pana la magazin...drumuri scurte.

ipup
21.11.2011, 10:22:31
Multumesc frumos!Acum a racit din nou sotul...nu-i trecuse dar l-a intors...un cerc fara iesire...speram sa il rupem cat mai curand sa iesim din starile astea.

Mai fetelor, uitasem de anul trecut cat am alergat dupa o gecuta pentru Sergiu...Anul asta am alergat din nou prin tot orasul si abia am gasit.Ni s-a pus pata ca vrem sa aiba rosu pe ea si am cautat de ne-au iesit ochii. Am probat si doar albastre, bleumarin...dar erau facute naspa rau...maneci f lungi si in talie scurte.Pentru fetite am vazut o gramada de variante...si hainute frumoase, gecute pe mov, rosu, alb.... I-am gasitsi noi una pe gustul nostru si pe masura lui.Sunt asa multumita! :) Vrem sa ii luam o salopeta de fas.Am rugamintea daca vedeti pe undeva salopete de fas pt baieti dati-mi si mie de stire sa nu mai iau iarasi tot orasul la scotocit.

Bebeii vostri tin fularul la gura? Anul trecut Sergiu nu il tinea insa anul asta am zis sa il pacalesc sa nu mai traga aer rece in gat sa avem iarasi pb. Cand e rece rau ii trag fularul la gurita si la nasuc si il tine vad. Nu il scot la plimbare pe frig d'ala napraznic ca sa fiu nevoita sa ii pun fularul la nas ca ma gandesc ca se umezeste si e mai rau.Voi ce ziceti?...doar asa de la masina pana intram in bloc...pana la magazin...drumuri scurte.

Eu de la robert si augustin am mai luat niste gecute si combinezoane din alea intregi pentru ai mei si pentru cadouri... dar tin minte ca aveau si pantaloni de fas. Daca ai fost deja si nu ti-a placut iti recomand baneasa... acolo chiar ai de unde alege.
Cat despre fular, abia il suporta la gat... desi la noi inca nu e cazul de pus la gurita si nasuc, nu iesim din adapostul caruciorului :) dar cand ii imbrac tipa de nu mai pot...
Multa sanatate!

olgutza26
21.11.2011, 10:59:14
Neata de la Bucuresti! ce ma bucur cand citesc ce mai faceti... Mi-e un dor sa va vad fetele..... tot zic de fiecare data cand vin in Ploiesti ca poate reusim sa ne vedem si mereu apare cate ceva.

N_anca
21.11.2011, 11:33:25
Eu de la robert si augustin am mai luat niste gecute si combinezoane din alea intregi pentru ai mei si pentru cadouri... dar tin minte ca aveau si pantaloni de fas. Daca ai fost deja si nu ti-a placut iti recomand baneasa... acolo chiar ai de unde alege.
Cat despre fular, abia il suporta la gat... desi la noi inca nu e cazul de pus la gurita si nasuc, nu iesim din adapostul caruciorului :) dar cand ii imbrac tipa de nu mai pot...
Multa sanatate!
Cand ne-am uitat de geaca nu ne-am uitat si dupa pantaloni de fas.O sa merg la Robert Augustin daca nu o sa fie frig tare dupa ce ies de la serv. Nici nu imi vine sa ies din casa cand vad oamenii cat de gros sunt imbracati

Si Sergiu cand era mai mititel plangea cand il imbracam insa acum zice ca pleaca cu bum bum si il apuca vorbaria de cum ma vede ca il imbrac :)

N_anca
21.11.2011, 11:34:54
Neata de la Bucuresti! ce ma bucur cand citesc ce mai faceti... Mi-e un dor sa va vad fetele..... tot zic de fiecare data cand vin in Ploiesti ca poate reusim sa ne vedem si mereu apare cate ceva.
Buna dimineata si tie Olguta! O saptamana superba sa ai!

andreear
26.11.2011, 12:51:33
Buna,
cum ne distram noi? ne trezim pe la 8-9, pana fac laptele ,se raceste, ne jucam vreo ora ,abia apoi mancam, nu vor sa manance imediat ce se trezesc :-\ apoi ne uitam un pic pe ducktv :) mai alergam cu premergatorul sau ne jucam la butoane :) mai papam niste fructe, un biscuite... trece timpul repede dimineata, apoi la 2 o portie mare de lapte si somn vreo 2 ore... apoi vine tati , ne da legume :) si iara program de joaca.

Am iesit sambata la pranz cu ei afara.. eu am inghetat :) ei dormeau nu aveau treaba, ca sa nu ii trezim dupa o ora de plimbari i-am bagat in masina si ne-au dus pana la breaza si inapoi :)
cand mai e frumos afara, ii scot pe balcon la soare :))

Voi mai iesiti? Ce mai face Irina?

Pupici

Hai ca raspund si eu dupa 100 ani....

Irinuca are un program similar, se scoala pe la 7-8 mananca lapticul si apoi mai doarme pina la 10; la 11 avem masa de fructe si joaca dupa, la 2 masa de legume, somnic , pe la 5 laptic sau iaurt si iar joacasau putin somnic iar seara pe la 9 cereale si in jur de 10 ( rar 11) se culca. Am fost si noi pe afara vreo 2 zile saptamana asta iar aseara am scos-o in careffour, era super incantata. Azi dam o fuga la tara si iar scoate nasucul afara.

A inceput sa fie din ce in ce mai activa, ii place sa se joace cu noi, incearca sa se ridice in picioare in patut, momentan se ridica in genunchi dar nu cred ca mai dureaza f mult si ajunge si in picioare. Bombane toata ziua, dar ceva pe limba noastra fffff rar, a zis de vreo 3 ori mama dar atat. Doar "ma" zice cand e suparata...

Olguta, cand vii in Ploiesti? Crezi ca te mai recunoastem????;-)

Pupici multi tuturor si sa aveti un week-end minunat!!!!

andreear
26.11.2011, 12:57:57
Cand ne-am uitat de geaca nu ne-am uitat si dupa pantaloni de fas.O sa merg la Robert Augustin daca nu o sa fie frig tare dupa ce ies de la serv. Nici nu imi vine sa ies din casa cand vad oamenii cat de gros sunt imbracati

Si Sergiu cand era mai mititel plangea cand il imbracam insa acum zice ca pleaca cu bum bum si il apuca vorbaria de cum ma vede ca il imbrac :)

Anca iti raspund cu intarziere, eu i-am luat Irinei si un pantalon salopeta si o salopeta de fas de pe Republicii de la magazinul cu lucruri de gravida, aveau ceva lichidari de stoc ca am dat f putin pe ele si sunt fff bune calitativ ; aveau si pt copilasi mai mari; eu ii iau Irinei pt 1 an ca altele nu o incap, e o lungana, dar oare cu cine seamnana?!?!:))
Pupici si sanatate multa! Sper ca sunteti mult, mult mai bine!

N_anca
28.11.2011, 21:25:28
Anca iti raspund cu intarziere, eu i-am luat Irinei si un pantalon salopeta si o salopeta de fas de pe Republicii de la magazinul cu lucruri de gravida, aveau ceva lichidari de stoc ca am dat f putin pe ele si sunt fff bune calitativ ; aveau si pt copilasi mai mari; eu ii iau Irinei pt 1 an ca altele nu o incap, e o lungana, dar oare cu cine seamnana?!?!:))
Pupici si sanatate multa! Sper ca sunteti mult, mult mai bine!
Multumesc frumos de raspuns Andreea. Noi intre timp am ajuns pe la C&A sa imi caut eu o geaca si am vazut lucruri foarte frumoase pentru copilasi pe acolo. Nu m-am uitat dupa salopeta in special ca am uitat :-s doar eram in cautare de chestii pt mine nu pt Sergiu ;)) Sa vad cand mai vrea sotul acum sa isi mai poiarda cateva ore cu mine prin oras sa cautam ca dupa ziua de azi nu cred ca prea curand...
Voi sunteti bine? Ce mai face pitica? Eu ma uit mereu la ce apare nou pe FB :) Imi place tare mult hainuta Irinucai:x

andreear
28.11.2011, 22:49:40
Multumesc frumos de raspuns Andreea. Noi intre timp am ajuns pe la C&A sa imi caut eu o geaca si am vazut lucruri foarte frumoase pentru copilasi pe acolo. Nu m-am uitat dupa salopeta in special ca am uitat :-s doar eram in cautare de chestii pt mine nu pt Sergiu ;)) Sa vad cand mai vrea sotul acum sa isi mai poiarda cateva ore cu mine prin oras sa cautam ca dupa ziua de azi nu cred ca prea curand...
Voi sunteti bine? Ce mai face pitica? Eu ma uit mereu la ce apare nou pe FB :) Imi place tare mult hainuta Irinucai:x

Da, asa e la C& A au haine frumoase pt pititci, am luat si eu cateva pt Irinuca. Ma bucur ca ne "privesti' pe FB, Irinuca e ff bine, in seara asta a reusit sa imi strice telefonul :-$, la bagat in gura si l-a umplut de bale, acum e pe calorifer la uscat dar nu cred ca mai reusesc sa ii fac ceva...Radu deja se gandeste la cadoul de Craciun, un tel nou pt mine:-"chiar daca tel asta imi placea ff mult si nu l-as fi schimbat prea usor!
Cum mai e la gradinita, cum te descurci cu piticii?

N_anca
29.11.2011, 14:25:35
Da, asa e la C& A au haine frumoase pt pititci, am luat si eu cateva pt Irinuca. Ma bucur ca ne "privesti' pe FB, Irinuca e ff bine, in seara asta a reusit sa imi strice telefonul :-$, la bagat in gura si l-a umplut de bale, acum e pe calorifer la uscat dar nu cred ca mai reusesc sa ii fac ceva...Radu deja se gandeste la cadoul de Craciun, un tel nou pt mine:-"chiar daca tel asta imi placea ff mult si nu l-as fi schimbat prea usor!
Cum mai e la gradinita, cum te descurci cu piticii?
Cum e cu telefonul?Functioneaza? Eu , pe vremea cand eram prietena cu Alex , am scapat telefonul intr-un lac fffff murdar (suna Alex, am zis sa raspuns si l-am scapat). M-am intors din drum cu riscul de a pierde autobuzul si l-am bagat la un jet de apa. L-am sunat insa abia il auzeam. L-am lasat la uscat pe calorifer si a functionat perfect apoi. Probabil ca nu era nici asa de pretentios ca telefoanele astea de generatie mai noua...
E bine totusi ca Mosu' se gandeste la un cadou indispensabil.
La gradi copiii sunt in continuare raciti...nu toti insa marea majoritate. Am inceput saptamana asta pregatirile pt serbare si am foarte mult de munca.
Irinuca, sa asculti pe mami si sa nu ii mai strici telefonul! :*

N_anca
01.12.2011, 11:18:36
La multi ani tuturor romanilor!

olgutza26
01.12.2011, 12:07:39
La multi ani si tie Anca! :)

ipup
01.12.2011, 21:02:39
LA MULTI ANI ROMANIA!!!
LA MULTI ANI DE SF ANDREI (scuze pt intarziere)!

ipup
02.12.2011, 10:56:54
Buna fetelor!
Noroc ca sta sotul acasa saptamana asta si am si eu timp sa mai povestesc noutatile, la sfarsit de saptamana:)
Noi mergem in premergator, ca nu era chip sa nu ne luam :) zicem tatatata toata ziua, mama cand ne enervam si tipam :) , repetam papa, gata si uneori baba :)), bombanim non stop, nu mai vrem sa dormim ziua... dormim o ra si jumate la pranz si o ora si jumate seara dupa 17, apoi de la 22 la 7-8 dimineata, macar atat :))
Acum am renuntat la laptele HA, si bem lapte praf simplu, dar nici asta nu ne face mare placere, vrem mai multa mancare cu lingurita (incerc sa le dau macar 500 ml pe zi). Vrem la desene dar mama inchide televizorul, insa acum avem minilaptop de jucarie si tastam la el toata ziua :), ne pregtaim de mosi, ca doar am fost cuminti si nu prea stim ce sa ii cerem , aveti vreo idee? :)) Dinti am ramas la cei 2 de jos sinu prea avem semne de altii.
Cam atatdespre noi. Voi ce mai faceti?
Va pupam dulce dulce!

Cat despre telefoane, noi am gasit la trag niste tel de jucarie si asa le-am scapat pe ale noastre:)

olgutza26
05.12.2011, 08:57:32
Neata de la Bucuresti! Cu ce vine mosul in seara asta pentru sotiori? Ca stiu ca aveti copii cuminti care vor avea ghetute pline, dar sotii...? ;;) ;))

ipup
05.12.2011, 09:13:08
Neata de la Bucuresti! Cu ce vine mosul in seara asta pentru sotiori? Ca stiu ca aveti copii cuminti care vor avea ghetute pline, dar sotii...? ;;) ;))
Neata Olgutza!
Poate ne dai tu niste idei geniale de cadouri :)
Noi am fost ieri la cumparaturi, si sotului i-a adus mosul in avans o camasa si mie o bluza :))
ce cadouri sa mai luam pt noi ca numai pt astia mici am umplut sacosele :)) jucarii si hainute ;)

N_anca
06.12.2011, 07:48:47
La multi ani tuturor sarbatoritilor!

olgutza26
06.12.2011, 09:36:26
La multi ani de sf. Nicolae!!!
Cat de cuminti ati fost fetele? Ce v-a lasat mosul in ghetute? ;))

ipup
06.12.2011, 13:01:07
La Multi Ani de Sf. Nicolae!

Eu am avut ghetutele pline :)) noroc ca sunt din alea scurte :) desi am convenit cumparaturile de duminica sa fie de mos Nicolae, sotul ne-a mai facut o surpriza mie si la baieti :) desi eu i-am luat doar dulciuri si un ou kinder :)) dar cica tata e mos nicolae , nu mama :-p.
Va pupam!

PS.Sper ca Mos Craciun sa fie tot TATA! :D

soareiuliant
08.12.2011, 09:03:56
Buna dimineta! Fetelor vroiam sa va intreb daca mai stiti ceva de Strumf si de bebelusul ei pentru ca nu a mai intrat de mult pe forum (sau poate n-am vazut eu),sper ca sunt bine si nu au patit nimic!