PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

andreear
23.01.2008, 13:10:53
neatza miresici! veniti la targurile de nunti? hai sa schimbam pareri dupa..:* ati mai fost la vreun targ?noi nu..oare se poate cumpara de ex cate o invitatie din cele ce ne plac o marturie si tot asa?ca sa putem sa le mai analizam acasa..;))

Am fost anul trecut la toate targurile de nunti, interesante ca si experienta fiecare in parte, din cate stiu eu e mai greu sa cumperi cate o bucata din orice produs dar pori lua multe, multe pliante cu diverse info care iti vor fi ff utile in organizarea nuntii.

analazarescu
24.01.2008, 10:43:04
Am fost anul trecut la toate targurile de nunti, interesante ca si experienta fiecare in parte, din cate stiu eu e mai greu sa cumperi cate o bucata din orice produs dar pori lua multe, multe pliante cu diverse info care iti vor fi ff utile in organizarea nuntii.

eu de abia astept ..vreau sa merg sambata acu pe 26 la romexpo...sunt tare emotionata...sper sa pot merge...sper sa nu trebuiasca sa merg la servici.......e cam nebunie pe aici...teoretic am zi libera....vreau la targ!!^:)^ .....

analazarescu
24.01.2008, 10:44:55
...revin...nu am mai fost niciodata la targ de nunti ....de aceea sunt si emotionata..am nunta pe 24.05.08

luci_ana
24.01.2008, 14:56:05
eu de abia astept ..vreau sa merg sambata acu pe 26 la romexpo...sunt tare emotionata...sper sa pot merge...sper sa nu trebuiasca sa merg la servici.......e cam nebunie pe aici...teoretic am zi libera....vreau la targ!!^:)^ .....

Ne vedem la targ. Si eu tot sambata vreau sa merg. <:-P

analazarescu
24.01.2008, 16:29:15
dar stie cineva cat costa biletul....trebui sa fac rost de vreo invitatie....cred ca se intra doar cu bilet....programul care este?

andreear
24.01.2008, 20:04:37
dar stie cineva cat costa biletul....trebui sa fac rost de vreo invitatie....cred ca se intra doar cu bilet....programul care este?

Nu iti trebuie invitatie, se polateste bilet la intrare dar....merita! Spor la cumparaturi!

Brone
24.01.2008, 22:04:51
Bine ca venitzi voi la targ.. eu nu'sh daca o sa ajung pt ca o sa vin in Pl :))

cookyy
24.01.2008, 22:11:53
=)) bravos! lasa ca facem poze si luam notite..eu am sa merg sambata cu mam si cu sor'mea si duminica cu iubitul ca el lucreaza sambata..

biletul am vazut undeva ca este 7 ron

analazarescu
25.01.2008, 09:08:45
Bine ca venitzi voi la targ.. eu nu'sh daca o sa ajung pt ca o sa vin in Pl :))

da' la mine cred ca o sa fie cam tarzior totusi pt o nunta in mai ca sa ma bazez pe targul din ploiesti...deja am inceput sa ma stresez rau de tot cu asta ..am intrat in panica...tot cred ca nu o sa am timp sa imi cumpar tot ce este necesar ...si sa aranjez cu totul....tot zic ca si cam asa se intampla acu...cand am treaba cu firme de amenajare si aranjare la casa sunt si probleme la servici si asa nu mai pot sa rezolv treburile mele...si asa ma stresez...credeti ca e normal sa intru in panica de acu pt o nunta in mai?....nu am rezolvat decat cu restaurantul si biserica atat....

cookyy
25.01.2008, 13:07:25
parerea mea e ca ar trebui sa te grabesti cu muzica restul le poti rezolva pe parcurs dar muzica se cauta cel mai devreme din ce am vazut eu ..la fel video si foto

analazarescu
25.01.2008, 13:20:28
am vb cu o firma....de muzica , foto si video....ar trebui sa mergem zilele urmatoare sa incheiem contractul cu firma....dar nu ne-am luat nasi, cavaler, domnisoara de onoare...

cookyy
25.01.2008, 20:00:46
pai vezi ca nu ai rezolvat doar restaurantul si biserica;-) ..pentru ce e inuntru vb cu o firma sa iti rezolve tot plus invitatii, cocarde etc dc vrei..si nu iti mai bati tu capul - decat alegi..si aproare gata...mai ramane ROCHITA, costumasul de civila si costumele/costumul lui ginerica...deci..o sa te descurci..nu-ti face probleme!>:D<

analazarescu
28.01.2008, 08:42:36
am fost la targ sambata si mi-am cumparat pantofiorii de mireasa/...am avut norocul sa gasesc exact marimea mea mica pe care o port adica 34...
in sfarsit...#:-S

andreear
28.01.2008, 10:23:29
am fost la targ sambata si mi-am cumparat pantofiorii de mireasa/...am avut norocul sa gasesc exact marimea mea mica pe care o port adica 34...
in sfarsit...#:-S

Vrem poze......

analazarescu
28.01.2008, 10:30:19
..pai chiar vroiam sa va zic dar se pare ca nu am apucat inca.....nebunie mare pe la servici.....urmeaza sa fac poze.....am zis ca poate fac rost de cablu de la aparat, cu mobilu de abia se vede are rezolutia cea mai mica...nu stiu de ce nu am facut cu mobilu dar promit ca in seara asta cum vin de la servici fac macar cu mobilu' si il si descarc si pun pe miresici....

mitzuskaya
28.01.2008, 15:49:37
..pai chiar vroiam sa va zic dar se pare ca nu am apucat inca.....nebunie mare pe la servici.....urmeaza sa fac poze.....am zis ca poate fac rost de cablu de la aparat, cu mobilu de abia se vede are rezolutia cea mai mica...nu stiu de ce nu am facut cu mobilu dar promit ca in seara asta cum vin de la servici fac macar cu mobilu' si il si descarc si pun pe miresici....
vrem pozici !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

luci_ana
28.01.2008, 19:29:28
off parintii astia...:*
la casa casatoriilor se stabileste cu 2 sapt inainte ..doar dc in ultima luna nu s-a schimbat nimik..noi am intrebat si asa ni s-a zis..

cat despre vinuri si alte alea ..iti scriu ce am eu dintr-o carticica de nunta:
bauturi pahare de pers pahare per sticla
vin spumant 1-2 6-7
vin(aperitiv) 1-2 6-7
whiskey 1-2 20-25(1l)
vodka 1-2 20-25(1L)
gin 1-2 20-25(1L)
vin(la masa) 3-4 6-8
sampanie(pt toast) 1-2 6-8
racoritoare 0,5-1L/pers

noi am pus urmatoarele pe lista:
1lvin
1L suc
1L apa
200-400g tarie
200ml sampanie
nu stiu dc e ok dar..mai ne gandim

lista facuta de voi de la 1 l vin....e pentru persoana sau pentru familie?

mitzuskaya
28.01.2008, 19:59:49
lista facuta de voi de la 1 l vin....e pentru persoana sau pentru familie?
eu am cumparat cam 1l de vin de persoana, dar acum faci si tu socoteala la cei adulti nu si la copii:*
si doamne cat vin mi-a ramas si nu numai .....si suc,martini ,campari ,nu mai zic de tuica...oooooo,am baut dupa nunta :-$ , cred ca mai mult a dansat lumea decat sa bea...<:-P

cookyy
28.01.2008, 23:57:52
de persoana am pus si noi 1l..o sa ramana cu siguranata si la noi...:D adica sper sa fie si la noi asa super distractie ca si la mitzuskaya<:-P

analazarescu
29.01.2008, 09:15:02
am descarcat si pozele cu pantofii..le-am atasat dar nu stiu daca puteti sa le vedeti...sunt 186,187,188,189

irinaro16
29.01.2008, 12:51:58
buna miresici din ploiesti!
Stie careva ceva despre hotel Nord? O sa am nunta acolo in septembrie si eram curioasa daca si-a format cineva vre-o parere despre sala de acolo.:*

luci_ana
30.01.2008, 10:56:32
buna miresici din ploiesti!
Stie careva ceva despre hotel Nord? O sa am nunta acolo in septembrie si eram curioasa daca si-a format cineva vre-o parere despre sala de acolo.:*

eu am vazut de afara si mi s-a parut frumos. Si eu sunt in aceeasi situatie cu " Ca la mama ". Toti prietenii imi spun" nu e prea mic?" Mie nu mi se pare mic, dar adac stie cineva ceva , daca ati fost la nunta pe acolo, ajutati-ma ca am emotii.

luci_ana
30.01.2008, 10:58:10
am descarcat si pozele cu pantofii..le-am atasat dar nu stiu daca puteti sa le vedeti...sunt 186,187,188,189

Foarte frumosi si dupa marimea si forma tocului foarte comozi. Sa ii porti iubita .....si sa nu lasi pe nimeni sa te descalte. Pup

analazarescu
01.02.2008, 09:50:00
Foarte frumosi si dupa marimea si forma tocului foarte comozi. Sa ii porti iubita .....si sa nu lasi pe nimeni sa te descalte. Pup

multumesc mult..pupici

Brone
01.02.2008, 20:23:53
Fetelooooorrrr ... haidetzi sa haidem maine la targ <:-P
Am reushit sa ajung la Romexpo vineri in drum spre Ploiesti dar am fost dezamagita shi dupa cum se aude cel din acest wk de la Mariott shi Parlament se anuntza fastuos \:D/

CONT-INCHIS-047
02.02.2008, 18:08:43
mai tineti minte cand va spuneam ca Iubi a pierdut contractul de la restaurant????De azi avem iar contract.Ne-a dat originalul (cel pe care il pastrase el), pentru ca Iubi i-a spus ca "mama-soacra"(a lui) vrea contract, iar directorul i-a spus:"Daca e vorba de mama-soacra, iti dau originalul si pastrez eu copia ca nu e bine sa o superi pe mama-soacra" :D Sunt asa de fericita...Ma uitam pe el...au si trecut 4 luni si jumatate de atunci...ca maine-poimaine vine ziua nuntii...deja ma ia cu palpitatii cand ma gandesc :D

andreear
03.02.2008, 09:34:34
mai tineti minte cand va spuneam ca Iubi a pierdut contractul de la restaurant????De azi avem iar contract.Ne-a dat originalul (cel pe care il pastrase el), pentru ca Iubi i-a spus ca "mama-soacra"(a lui) vrea contract, iar directorul i-a spus:"Daca e vorba de mama-soacra, iti dau originalul si pastrez eu copia ca nu e bine sa o superi pe mama-soacra" :D Sunt asa de fericita...Ma uitam pe el...au si trecut 4 luni si jumatate de atunci...ca maine-poimaine vine ziua nuntii...deja ma ia cu palpitatii cand ma gandesc :D

Super! Acum sa il pui tu bine pe asta ca altul....ma greu sa mai gasesti acum. Pupici

CONT-INCHIS-047
06.02.2008, 17:02:07
Super! Acum sa il pui tu bine pe asta ca altul....ma greu sa mai gasesti acum. Pupici
E in siguranta acum :D dar sincer...am avut emotii pana am ajuns acasa, aveam impresia ca imi pica din mapa si din cand in cand mai deschideam sa ma uit :D :D :D

andreear
06.02.2008, 17:38:21
E in siguranta acum :D dar sincer...am avut emotii pana am ajuns acasa, aveam impresia ca imi pica din mapa si din cand in cand mai deschideam sa ma uit :D :D :D

:)) Asa se intimpla dupa ce l-ai pierdut odata......spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-047
08.02.2008, 23:09:41
:)) Asa se intimpla dupa ce l-ai pierdut odata......spor la pregatiri!

MUltumeeeeeeeesc!

mamuska
08.02.2008, 23:33:16
eu am vazut de afara si mi s-a parut frumos. Si eu sunt in aceeasi situatie cu " Ca la mama ". Toti prietenii imi spun" nu e prea mic?" Mie nu mi se pare mic, dar adac stie cineva ceva , daca ati fost la nunta pe acolo, ajutati-ma ca am emotii.
restaurantul nu e mic,am inteles ca are capacitate de 100 de persoane,dar am mai auzit si eu ca la 100 de pers nu prea mai e loc de dans....in schimb,mie mi se par cam ciudate regulile lor...am fost acolo sa vb pt nunta fratelui meu si mi-au cerut: 30% avans, 5 ron pe o husa (care aratau jalnic) , 6-7 milioane pt angajati, 1.500.000 cel mai ieftin meniu,etc....mi s-au parut exagerati la faza cu angajatii si cu mai multe,de aceea am renuntat si am ales sa facem la MARLEN,unde nu cer nici un ban pe huse,avans cat poti sa dai,nu platesti angajatii,etc....au fost mult mai cooperanti si convenabili....stai de vb cu cei de la " CA LA MAMA",daca nu ai facut-o deja si ai grija sa nu te traga in piept...

luci_ana
09.02.2008, 09:54:55
restaurantul nu e mic,am inteles ca are capacitate de 100 de persoane,dar am mai auzit si eu ca la 100 de pers nu prea mai e loc de dans....in schimb,mie mi se par cam ciudate regulile lor...am fost acolo sa vb pt nunta fratelui meu si mi-au cerut: 30% avans, 5 ron pe o husa (care aratau jalnic) , 6-7 milioane pt angajati, 1.500.000 cel mai ieftin meniu,etc....mi s-au parut exagerati la faza cu angajatii si cu mai multe,de aceea am renuntat si am ales sa facem la MARLEN,unde nu cer nici un ban pe huse,avans cat poti sa dai,nu platesti angajatii,etc....au fost mult mai cooperanti si convenabili....stai de vb cu cei de la " CA LA MAMA",daca nu ai facut-o deja si ai grija sa nu te traga in piept...

Mai cand am fost noi la ei in septembrie....ne-au impus 130 de persoane....minim....Eu acum nu prea stiu de unde sa scot atatia invitati , dar cu tot cu ceiai nasilor cuformatia....se strang...Dar vreau loc de dans. Ei atunci spuneau ca partea din exterior va ramane ca ring de dans. Cumeniul ....anul trecut a fost 115.....si au zis ca se va mari cu cel mult 20% ....asta inseamna undeva la 140 Ron..... ; De ospatari auzis ca nu mai mult de 500 Ron; avans ...da ne-au cerut 30%- se ajungea undeva la 47 mil ....dar au fost de acord sa le dam 30 mil in primele 2 luni(septembrie, octombrie)....iar de huse....au spus ca au si ei huse....dar ca nu ne obliga sa le luam pe ale lor....si ca daca ne hotaram totusi sa luam huse de laei...necosta 3.5 ron scaunul si pt masa 7.5 ron. Acum nu stiu daca mai au si alte huse in afara de cele de zi cu zi....(in cazul asta ar fi nesimtiti sa ceara bani pe alea). Chiar trebuie sa merg sa mai vb cu ei.......m-ai speriat....Stii tu sigur ca la 100 de persoane nu mai e loc de dans?

tinkerbel29
09.02.2008, 22:53:41
buna!

offf...restaurantele astea..si mie imi dau mari batai de cap....noi vrem sa facem nunta in valenii de munte la o pensiune afara...dar as vrea sa ma interesez si de ceva restaurante in ploiesti...

ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste site-uri cu nume nr de telefon si mai ales poze...va rog mult...am senzatia ca sunt pe punctul de o mica isterie ca al meu viitor sotior nu prea isi bate capul....va rog:-s

daca se poate un pm sau aici pe forum
multumesc frumos!^:)^

puyut
13.02.2008, 09:06:43
Neatza Ploiesti!

Vreau sa deschid un subiect referitor la agentiile de nunta din Ploiesti.
E o mare problema si asta, referitoare la decoratiuni si as vrea sa aflu care agentie are preturile cele mai mici. Daca stiti, daca ati arvunit deja o agentie, spuneti-mi si mie preturile, va rog, ca sa le pot compara, sa-mi fac o idee.
Mutumesc.

Paideea
13.02.2008, 09:17:02
Eu am lucrat cu Daniela Busuioceanu, care are si agentie (nu pot spune aici numele agentiei, dar putem discuta prin PM daca esti interesata), si s-a ocupat admirabil de ceea ce i-am cerut. Poti vedea in link-ul de la semnatura mea pozele mele, buchetele, cocardele, arcada de flori si alte detalii... La 2400 RON am avut: o perdea de lumini in spatele prezidiului (care, insa, din cauza blitzului aparatului foto nu se vede prea clar in poze), arcada de flori la intrare, doua gashpouri pentru masini, balustrada restaurantului ornata, cocarde si bratari din flori naturale pentru toti invitatii, din orhidee mari, mici, respectiv miniroze, buchetul meu si al nasei din orhidee, ornarea lumanarilor si DJ-ul. Mie mi s-a parut super convenabil in comparatie cu alte oferte din oras. Eu am avut nevoie doar de atat pentru ca husele meselor si ale scaunelor au fost din partea localului, lumanarile au fost comandate de la Cluj, iar marturiile si cardurile de loc le-am manufacturat noi doi. Dar face orice ii ceri, foarte bine. Noi am fost foarte multumiti.
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

georgi_m
13.02.2008, 21:24:40
Eu am lucrat cu Daniela Busuioceanu, care are si agentie (nu pot spune aici numele agentiei, dar putem discuta prin PM daca esti interesata), si s-a ocupat admirabil de ceea ce i-am cerut. Poti vedea in link-ul de la semnatura mea pozele mele, buchetele, cocardele, arcada de flori si alte detalii... La 2400 RON am avut: o perdea de lumini in spatele prezidiului (care, insa, din cauza blitzului aparatului foto nu se vede prea clar in poze), arcada de flori la intrare, doua gashpouri pentru masini, balustrada restaurantului ornata, cocarde si bratari din flori naturale pentru toti invitatii, din orhidee mari, mici, respectiv miniroze, buchetul meu si al nasei din orhidee, ornarea lumanarilor si DJ-ul. Mie mi s-a parut super convenabil in comparatie cu alte oferte din oras. Eu am avut nevoie doar de atat pentru ca husele meselor si ale scaunelor au fost din partea localului, lumanarile au fost comandate de la Cluj, iar marturiile si cardurile de loc le-am manufacturat noi doi. Dar face orice ii ceri, foarte bine. Noi am fost foarte multumiti.
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000200BB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

Superbe pozele voastre! <:-P <:-P Ai fost o super miresica!Imi poti trimite un pm cu tel d-nei Daniela Busuioceanu? Pup

Paideea
14.02.2008, 08:56:16
Superbe pozele voastre! <:-P <:-P Ai fost o super miresica!Imi poti trimite un pm cu tel d-nei Daniela Busuioceanu? Pup
Multumesc pentru aprecieri! :D Ti-am raspuns cu un PM, sper sa iti fie utile datele trimise de mine, si abia asteptam sa te vedem si pe tine miresica!

georgetaR
15.02.2008, 12:10:09
Ma casatoresc si eu in 2 iunie, 2007 si ma bucur ca v-am gasit, sa mai schimbam impresii... Va doresc un An Nou bun, si o nunta ca-n povesti! Cum stati cu pregatirile de nunta? La ce restaurante ati facut rezervari? Of, tare mai sunt curioasa... Va pupicesc pe toate!:*

Buna Madalina,
Sa ai casa de piatra si o nunta ca-n povesti;dar nu in 2 iunie 2008????
Eu sunt o viitoare miresica ..abia anul viitor o sa fac nunta si ..inca nu am fixat restaurantul ...trebuie sa mergem ...sa vedem mai multe restaurante...si sa ne decidem...am auzit ca si unde faci tu nunta e misto ...sa-mi impartasesti impresii......si mai multe detalii dc vrei
te pup

georgetaR
15.02.2008, 12:21:54
Am reushit sa ajung la Romexpo vineri in drum spre Ploiesti dar am fost dezamagita shi dupa cum se aude cel din acest wk de la Mariott shi Parlament se anuntza fastuos \:D/

Buna,
Cand este targul in Ploiesti?

georgetaR
15.02.2008, 12:35:38
astept impresiile voastre...
http://www.gioievolpato.it/main_gioie.php?marche_viewp=1&marche=1&cat=gioie&marca=Donnaoro

Buna,
Superbe verighetele din aur alb???cum sunt preturile???

deeag
15.02.2008, 12:58:58
buna , Paideea am si eu o intrebare . cu daniela( sper ca este aceeasi ) am vorbit si eu pentru dj si cameramani si vroiam sa stiu daca tu i-ai avut tor de la ea , daca ai fost multumita de ei ...........astept raspuns . mersi mult

georgetaR
15.02.2008, 13:02:41
Fetelor, am aflat ca intre 15-18 martie se desfasoara Targul de nunti Expo Mirii Prahova 2007 la sala Leonard Doroftei. Chiar daca nu se compara cu targurile din Bucuresti poate gasim oferte interesante

Buna,
in 15-18 martie .....2007 sau 2008?????

Paideea
15.02.2008, 13:10:29
buna , Paideea am si eu o intrebare . cu daniela( sper ca este aceeasi ) am vorbit si eu pentru dj si cameramani si vroiam sa stiu daca tu i-ai avut tor de la ea , daca ai fost multumita de ei ...........astept raspuns . mersi mult
Am avut DJ-ul de la ea, am fost foarte multumiti, toata lumea a dansat, nu s-a stat deloc jos, cameramanul nu l-am luat de la ea, dar nu cred ca ai motive sa te ingrijorezi, serviciile oferite de ea sunt de calitate, eu sunt convinsa ca sunt OK si cameramanii.;-)

georgetaR
15.02.2008, 13:17:28

Buna,
Stii cumva in Ploiesti cand este targul??/perioada /? mersi mult

andreear
15.02.2008, 13:43:29
Buna Madalina,
Sa ai casa de piatra si o nunta ca-n povesti;dar nu in 2 iunie 2008????
Eu sunt o viitoare miresica ..abia anul viitor o sa fac nunta si ..inca nu am fixat restaurantul ...trebuie sa mergem ...sa vedem mai multe restaurante...si sa ne decidem...am auzit ca si unde faci tu nunta e misto ...sa-mi impartasesti impresii......si mai multe detalii dc vrei
te pup

Madalina a avut nunta anul trecut, 2007 si a fost o mireasa f frumoasa....

cookyy
17.02.2008, 15:24:26
Miresici mai are cineva nunta pe 13 septembrie?:*

Brone
17.02.2008, 15:34:45
Buna,
Stii cumva in Ploiesti cand este targul??/perioada /? mersi mult

Ploiesti - Expo Mirii Prahova 2008, editia a IV-a, 14 - 16 Martie 2008
Platoul Casei de Cultura a Sindicatelor din Ploiesti
Relatii la telefon: 0244-59.54.85, 0723-14.23.66

Brone
17.02.2008, 15:46:22

La calendar http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-9-13&c=1 o sa vezi toate fetele care au nunta pe 13 sep :)

mamuska
17.02.2008, 16:31:37
sunt foarte multe miresici care au nunta pe 13 septembrie....le gasesti aici pe toate....
http://www.miresici.ro/calendar.php?...=2008-9-13&c=1 (http://www.miresici.ro/calendar.php?do=getinfo&day=2008-9-13&c=1)

mamuska
17.02.2008, 16:32:51
Ploiesti - Expo Mirii Prahova 2008, editia a IV-a, 14 - 16 Martie 2008
Platoul Casei de Cultura a Sindicatelor din Ploiesti
Relatii la telefon: 0244-59.54.85, 0723-14.23.66
este sigur atunci? si la Casa Sindicatelor? sunt interesata pt cumnata mea si daca tot va fi targ sa mai stam pana atunci...dar sa fie sigur...

Brone
17.02.2008, 17:43:20
este sigur atunci? si la Casa Sindicatelor? sunt interesata pt cumnata mea si daca tot va fi targ sa mai stam pana atunci...dar sa fie sigur...

Asha apare pe site la enunta ... daca ei mint..nu este vina mea :)) Glumesc..sigur este asha

cookyy
17.02.2008, 18:25:45
multumesc frumos!! nu stiam de calendar..stiam ca mai sunt de pe topicul de 2008 dar ma gandeam in ploiesti dc mai sunt:-p ..le caut in calendar ..poate s-au inregistrat..pupicei!!!!!>:D< >:D<

Brone
17.02.2008, 20:33:53
multumesc frumos!! nu stiam de calendar..stiam ca mai sunt de pe topicul de 2008 dar ma gandeam in ploiesti dc mai sunt:-p ..le caut in calendar ..poate s-au inregistrat..pupicei!!!!!>:D<

Mi'am dat seama ca vreai sa shtii daca mai sunt pe 13.sept din Ploiesti..dar daca ai rabdare sa te uitzi la calendar cred ca o sa gaseshti. >:D<

cookyy
17.02.2008, 20:59:16
pai le-am gasit..merci!8-}

danutzaxcata
18.02.2008, 17:44:33
Targul nu e la Doroftei? Ei, oricum, aflam noi.
Alta e problma mea acum. Noi am vorbit deja cu solistul unei formatii, pe care-l cunoastem, sa ne cante el cu colegii lui la nunta. Dar... acum doua zile am aflat ca a mai vrut cineva sa-l cheme si a zis ca nu mai canta, ca s-a certat cu aia. Desi m-as mira, pt k tocmai ce au filmat un videoclip impreuna. Prin urmare, acum stau cu emotii. A zis al meu ca-l mai trage de limba, sa nu ne lase balta atunci, aproape. Dar emotii tot am. Si cred ca tot o sa am pana ma vad cu toate aranjate si la locul lor...:-?

danutzaxcata
18.02.2008, 19:14:24
Sunt si eu printesa!<:-P

andreear
19.02.2008, 00:13:39
:D
Sunt si eu printesa!<:-P

Felicitari!!! Acum spor la treaba, mai ai putin pana la statutul de regina :D!

danutzaxcata
19.02.2008, 09:39:57

Felicitari!!! Acum spor la treaba, mai ai putin pana la statutul de regina :D!

Da... Trebuie sa va stresez serios\:D/

andreear
19.02.2008, 19:35:14
Da... Trebuie sa va stresez serios\:D/

Ai ma...eu cred ca ai de spus si lucruri interesante....lasa-i pe altii sa ne streseze ( ca sunt destul de multe astfel de persoane ).:-p

danutzaxcata
20.02.2008, 08:17:19
Ai ma...eu cred ca ai de spus si lucruri interesante....lasa-i pe altii sa ne streseze ( ca sunt destul de multe astfel de persoane ).:-p

;)) :-" Bine, atunci va spun lucruri interesante;-)

danutzaxcata
22.02.2008, 16:10:38
Unde au disparut toate miresicile din Ploiesti?=((

andreear
22.02.2008, 17:20:19
Unde au disparut toate miresicile din Ploiesti?=((

Suntem aici, suntem aici!!!!!

Doar mai muncim din cand in cand....:(( :(( :((

danutzaxcata
22.02.2008, 18:09:24
Suntem aici, suntem aici!!!!!

Doar mai muncim din cand in cand....:(( :(( :((

Pai si eu muncesc, dar ..."pauzele lungi si dese, cheia marilor succese". Deja stie toata firma cu ce ma ocup eu cand am o clipa libera, asa ca... Muncesc eu, dar mai si miresesc.. Si aici e cu norma intreaga;-)

andreear
22.02.2008, 19:31:24
Pai si eu muncesc, dar ..."pauzele lungi si dese, cheia marilor succese". Deja stie toata firma cu ce ma ocup eu cand am o clipa libera, asa ca... Muncesc eu, dar mai si miresesc.. Si aici e cu norma intreaga;-)

Tu esti fericita poti, eu nu, am activitate de teren mai mult si masina mea e biroul meu asa ca....nai greu cu miresitul in trafic....dar lka cat s-a aglomerat in ultimul timp s-ar putea sa ma strcor intre 2 semafoare sa si miresesc putin:)) .

CONT-INCHIS-047
22.02.2008, 23:27:25
Si eu sunt pe aici...miresesc si eu cum pot :D

analazarescu
23.02.2008, 18:27:12

si la mine au aflat toti de la servici ...cum am un strop de pauza intru pe miresici si nu ma feresc si cum intra cineva la mine in birou tinta e monitorul sa vada ce fac eu.....si vad.....
si seful meu stie ce fac in timpul liber=))
...din pacate saptamana asta nu am avut timp aproape nici sa mananc la servici...ca la nebuni a fost....

albinutza2008
24.02.2008, 02:51:09
Si eu pe aici...La ore tarzii din noapte...
Ma intrebam la targul de nunti de la PLoiesti sunt prezente si firme de organizare nunta? A mers cineva la targul de la Ploiesti in anii trecuti? Cum se prezinta? Am sanse sa gasesc costum pentru iubitzul meu?

luci_ana
24.02.2008, 11:13:10
Ma intrebam la targul de nunti de la PLoiesti sunt prezente si firme de organizare nunta? A mers cineva la targul de la Ploiesti in anii trecuti? Cum se prezinta? Am sanse sa gasesc costum pentru iubitzul meu?

Nu am fost la targul de anul trecut din Ploiesti. Dar am auzit ca da vin si firme de decoratiuni , invitatii si mai multe....care au si reduceri. Acum o sa ne convingem anul asta.

CONT-INCHIS-047
24.02.2008, 17:10:47
Fetele...poate ne intalnim pe acolo.Mai e putin :D

andreear
24.02.2008, 20:58:07

Ewu am fost anul trecut si am fost dezamagita de targ, nu erau f mult firme, sper ca anul acesta sa fie si mai multe....

S-ar putea costum sa gasesti la targ! Succes si spor la cumparaturi!

albinutza2008
24.02.2008, 21:22:56
Da, poate ne vedem pe la targ!!
Spor si voua la cumparaturi!

danutzaxcata
25.02.2008, 08:19:20
Eu una nu-mi pun prea multe sperante in targul de la Ploiesti. daca era la Dorofeti, cum se auzise prima data, hai ca mai aveam vreo sansa sa gasim ceva. Dar asa, pe platoul Casei de Cultura, ce sa aduca firmele alea intr-un cort? Si cate sa bage acolo? Ma intreb si eu... Vom vedea...

analazarescu
25.02.2008, 15:44:20
Fetele...poate ne intalnim pe acolo.Mai e putin :D

Si eu de abia astept......as vrea sa imi cumpar rochita de acolo..poate gasesc multe oferte de rochii de mireasa..

CONT-INCHIS-047
01.03.2008, 16:05:45
La multi ani de 1 Martie!Sa aveti o primavara frumoasa si o nunta ca in povesti!

andreear
01.03.2008, 17:45:46
La multi ani de 1 Martie!Sa aveti o primavara frumoasa si o nunta ca in povesti!

La multi ani!!! Sa fi fericita, iubita, sanatoasa si multe impliniri anul asta!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/830/830682zhs68ovvt7.gif (http://www.glitter-graphics.com/)

CONT-INCHIS-047
02.03.2008, 22:18:27
La multi ani!!! Sa fi fericita, iubita, sanatoasa si multe impliniri anul asta!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/830/830682zhs68ovvt7.gif (http://www.glitter-graphics.com/)
Multumeeeeeeeesc!Ieri chiar a fost ziua mea! :)

analazarescu
03.03.2008, 12:17:47
la multi ani!...sper sa ajung si eu bine macar pana la nunta si in ziua aceea ...joi mi-a venit rau la servici....fff multa oboseala...nebunie la servici...ficatul meu nu mai face fata......^:)^

CONT-INCHIS-047
03.03.2008, 15:47:50
la multi ani!...sper sa ajung si eu bine macar pana la nunta si in ziua aceea ...joi mi-a venit rau la servici....fff multa oboseala...nebunie la servici...ficatul meu nu mai face fata......^:)^

Incearca sa te menajezi!E spre binele tau!Pentru ce atata stres??Ti se ridica vreo statuie?

andreear
04.03.2008, 07:32:31
Incearca sa te menajezi!E spre binele tau!Pentru ce atata stres??Ti se ridica vreo statuie?

Subscriu....si eu de ulte ori sunt in aceeasi situatie si primesc aceleasi sfaturi....

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 00:03:16
Subscriu....si eu de ulte ori sunt in aceeasi situatie si primesc aceleasi sfaturi....

Iti dau bataita Andreea daca nu ai grija de sanatatea ta!Aflu eu unde stai ;)

analazarescu
05.03.2008, 12:32:40

multumesc..am inceput sa iau pastile, vitamine, minerale..de toate si o sa fiu o miresica intr-o forma super.........nu iii las sa ma doboare tocmai acu=))

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 15:19:37
multumesc..am inceput sa iau pastile, vitamine, minerale..de toate si o sa fiu o miresica intr-o forma super.........nu iii las sa ma doboare tocmai acu=))
Nici acum nici dupa sa nu-i lasi.

andreear
05.03.2008, 17:31:26
Iti dau bataita Andreea daca nu ai grija de sanatatea ta!Aflu eu unde stai ;)

Am eu o va ga impresie ca ai putea afla ff usor....;));));))

andreear
05.03.2008, 17:32:11
Nici acum nici dupa sa nu-i lasi.

Corect!!!!

CONT-INCHIS-047
05.03.2008, 21:40:28
Am eu o va ga impresie ca ai putea afla ff usor....;));));))
;)) pai vezi... ;)) asa ca sa ai grija de tine

andreear
05.03.2008, 23:00:44
;)) pai vezi... ;)) asa ca sa ai grija de tine

Sa traiti am inteles!!!!>:D<

CONT-INCHIS-047
06.03.2008, 13:43:50
Sa traiti am inteles!!!!>:D<

Pupici! :* :* :* si asteptam sa ne anunti cand o sa celebram un botez

andreear
06.03.2008, 21:33:23
Pupici! :* :* :* si asteptam sa ne anunti cand o sa celebram un botez

Noi muncim dar nu se vad rezultatele.....:(( :(( :((

CONT-INCHIS-047
06.03.2008, 22:49:14
Noi muncim dar nu se vad rezultatele.....:(( :(( :((

Toate la timpul lor.Stie Doamne Doamne cand e momentul potrivit. :*

andreear
07.03.2008, 15:06:59
Toate la timpul lor.Stie Doamne Doamne cand e momentul potrivit. :*

Probabil ca asa e, dar noi am vrea cat mai repede.....

CONT-INCHIS-047
07.03.2008, 17:40:50
Probabil ca asa e, dar noi am vrea cat mai repede.....

Atunci va doresc Bafta! Poate se intampla maine de 8 Martie :D

deeag
10.03.2008, 16:30:49
buna am si eu o intrebare unde se va face cununia civila in septembrie? stie cineva concret unde va fi ? va multumesc mult
va pup si bafta la pregatiri

CONT-INCHIS-047
10.03.2008, 16:47:58
buna am si eu o intrebare unde se va face cununia civila in septembrie? stie cineva concret unde va fi ? va multumesc mult
va pup si bafta la pregatiri
Am inteles ca din toamna se va muta, insa sper din tot sufletul ca nu in prima luna din toamna.Si eu am nunta tot in septembrie

cookyy
10.03.2008, 23:10:56
din noiembrie se va muta asa ca miresicile de sept vor face tot la vechea casa a casatoriilor>:D<

analazarescu
11.03.2008, 10:02:17
am auzit ca targul de nunti ar fi la palatul culturii?

deeag
11.03.2008, 10:29:17
va multumesc , imi doersc foarte mult sa fac cununia la casa casatoriilor..........am eu asa o chestie. Sper sa mi-se indeplineasca dorinta.
N_anca am observat ca avem nunta in aceeasi zi .............cum stai cu pregatirile?

CONT-INCHIS-047
11.03.2008, 15:20:36
va multumesc , imi doersc foarte mult sa fac cununia la casa casatoriilor..........am eu asa o chestie. Sper sa mi-se indeplineasca dorinta.
N_anca am observat ca avem nunta in aceeasi zi .............cum stai cu pregatirile?
Si la aceeasi biserica :d
Pai noi am luat doar cocardele, am dat acont la restaurant, am vb cu lautarii si am inceput sa cumparam bautura :D
>Momentan asteptam targul de nunti care am vazut ca se tine la Palatul Culturii.Tu cum stai cu pregatirile?

CONT-INCHIS-047
11.03.2008, 20:28:27
Zicea Iubi sa imi scriu pe o placuta "N_anca" si sa o iau cu mine la targul de nunti =))
Noi o sa mergem duminica pentru ca doar atunci poate Iubi.Sper sa fie timpul frumos si poate cine stie...ne intalnim pe acolo... ;-)

deeag
12.03.2008, 08:13:22
n_anca, noi inca nu am vb la biserica ...............am dat avans la restaurant, am dau avans la muzica si video, am cumparat tuica si cam atat pana acum ...........
la targ cred ca o sa mergem sambata .

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 15:20:33
n_anca, noi inca nu am vb la biserica ...............am dat avans la restaurant, am dau avans la muzica si video, am cumparat tuica si cam atat pana acum ...........
la targ cred ca o sa mergem sambata .

Nici noi nu am vorbit exact, insa il cunosc pe preot.
Tu cand o sa iti iei rochita de mireasa?
Cununia o faceti in aceeasi zi?
Cu ce o sa te imbraci la cununie?
Mergi la targul de nunti?
Noi cred ca in principiu putem ajunge oricand ca lui Iubi i-a dat medica o saptamana.

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 15:22:01
Miresici unde ati disparut? Nu a venit vara sa cred ca sunteti in vacanta...

cookyy
13.03.2008, 17:27:21
:( am vrea noi vacanta...

andreear
13.03.2008, 18:02:40
:( am vrea noi vacanta...

Subscriu..............

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 20:05:54
Subscriu..............

Subscriu chiar si eu, dar totusi unde sunt miresicile??Cam fluiera vantul in ultima vreme

andreear
13.03.2008, 21:40:01
Subscriu chiar si eu, dar totusi unde sunt miresicile??Cam fluiera vantul in ultima vreme

Eu ajung seara , tarziu acasa si abia atunci intru pe net....

deeag
14.03.2008, 08:59:39
n_anca noi o sa facem cununia in aceeasi zi , mai departe nu stiu nimic exact ............habar nu am cu ce o sa imbrac va trebui sa imi cumpar ceva dar deocamdata nu am idee ce , iar rochita de mireasa mai astept.

roxana87
14.03.2008, 10:24:31
buna!n-am mai scris de mult...cine mai vine la targ diseara...eu o sa fiu p-acolo p la 5 5 si ceva..pupici si bafta!
app....voi dak va gasiti la targ rochitza preferata o cumparati de acu?eu nush ce o sa fac deoarece mi se pare relativ devreme.voi ce ziceti?

CONT-INCHIS-047
16.03.2008, 00:12:41
buna!n-am mai scris de mult...cine mai vine la targ diseara...eu o sa fiu p-acolo p la 5 5 si ceva..pupici si bafta!
app....voi dak va gasiti la targ rochitza preferata o cumparati de acu?eu nush ce o sa fac deoarece mi se pare relativ devreme.voi ce ziceti?
Am fost si noi azi la targ(eu, cumnatica si Iubi) pe la 14 si ceva...ma uitam pe la fetele din jur si ii spuneam lui Iubi:"Oare o fi miresica de-a mea?" :D Am vazut doar 2 modele de rochita care mi-au placut, dar nu pot spune ca erau modelele la care visez eu.M-a incantat fantana de ciocolata (pe care mi- doresc enorm) si mi-a placut cum era aranjat "standul" de pe primul rand din fata (cum luai curba spre stanga)...cel in culorile alb si movuliu.Cu ocazia asta ne-am hotarat ca asa vrem sa arate sala aranjata.In alb si movuliu(Oscilam intre asta si alb si verde deschis).Am vazut si un model de invitatie dragut (aici sunt in contradictoriu cu Iubi...el a vazut un model haios mai demult-motiv pentru care azi a refuzat sa se mai uite si la altele, iar eu as vrea altul...)Oare merge sa luam invitatii de 2 feluri...Cea haioasa sa o dam la prieteni si cealalta la restul persoanelor?Voi ce ziceti??
Ne-a placut si limuzina de afara, insa iubi a zis ca va trebui sa aleg intre artificii si masina...Cred ca o sa aleg artificiile(nu are rost sa inchiriem masina pentru 2 ore de exemplu si o ora sa o stau numai la biserica si practic in ea doar 15-20 minute...).Am luat pliante si acum ramane sa sunam la mai multe firme sa facem o comparatie de preturi.
Astept pareri si de la voi.

cookyy
16.03.2008, 13:06:28
sal..si noi vom avea 2 tipuri de invitatii asa ca din partea mea e super ok sa faci asa...
ziceai ceva de artificii : voi aveti vreo oferta destul de ok pentru asta?noi ne-am cam socat nitel de preturi pt ca nu am vazut decat de la 600E in sus..si asta pt cateva min-parca 3 min- :(

CONT-INCHIS-047
16.03.2008, 18:34:59
sal..si noi vom avea 2 tipuri de invitatii asa ca din partea mea e super ok sa faci asa...
ziceai ceva de artificii : voi aveti vreo oferta destul de ok pentru asta?noi ne-am cam socat nitel de preturi pt ca nu am vazut decat de la 600E in sus..si asta pt cateva min-parca 3 min- :(
Chiar nu stiam care sunt preturile... :(
Cine poate sa ma ajute si pe mine cu niste sfaturi.
1.Am vazut ca sunt multe miresici care s-au cununat la Sfintii imparati.Cat "costa" slujba?Stiu ca suna cam aiurea dar nu stiam cum sa pun intrebarea.
2. Buchetare(3)+lumanari(2) din trandafiri?
3. Fotograf+filmat(cam 5 ore de filmat) cat este
4. Imbracat scaune si fustite pentru mese(din saten)?
5. Aranjament floral pentru masa de prezidiu si pentru celelalte mese (am vrea ceva mai simplu...initial trandafiri dar cred ca este mult prea scump...)????

deea14
16.03.2008, 20:38:45
Chiar nu stiam care sunt preturile... :(
Cine poate sa ma ajute si pe mine cu niste sfaturi.
1.Am vazut ca sunt multe miresici care s-au cununat la Sfintii imparati.Cat "costa" slujba?Stiu ca suna cam aiurea dar nu stiam cum sa pun intrebarea.
2. Buchetare(3)+lumanari(2) din trandafiri?
3. Fotograf+filmat(cam 5 ore de filmat) cat este
4. Imbracat scaune si fustite pentru mese(din saten)?
5. Aranjament floral pentru masa de prezidiu si pentru celelalte mese (am vrea ceva mai simplu...initial trandafiri dar cred ca este mult prea scump...)????
buna
si noi ne vom cununa tot la Sfintii Imparati,iar cand am dat avansul pt rezervare am intrebat preotul si ne-a spus ca va costa 200 ron corul,iar slujba 250 ron.
pe noi ne costa foto+filmat 1 200 ron,iar astazi la targ am intrebat-o pe o doamna care are florarie la hale cat costa 2 buchetare si 2 lumanari cu trandafiri si ne-a spus ca 6 mil.(chiar avea 2 buchetare si unul mi-a palcut fff mult)

CONT-INCHIS-047
16.03.2008, 23:38:01
buna
si noi ne vom cununa tot la Sfintii Imparati,iar cand am dat avansul pt rezervare am intrebat preotul si ne-a spus ca va costa 200 ron corul,iar slujba 250 ron.
pe noi ne costa foto+filmat 1 200 ron,iar astazi la targ am intrebat-o pe o doamna care are florarie la hale cat costa 2 buchetare si 2 lumanari cu trandafiri si ne-a spus ca 6 mil.(chiar avea 2 buchetare si unul mi-a palcut fff mult)
Mersi frumos.Mai astept si alte pareri
Fetele...ati vazut ca una din miresicile de pe forum (din ploiesti...mitzushkaia....sau ceva de genul....nu mai stau sa caut acum exact) apare pe pliantul de la dalavini???

luci_ana
17.03.2008, 12:33:20
Fetele...ati vazut ca una din miresicile de pe forum (din ploiesti...mitzushkaia....sau ceva de genul....nu mai stau sa caut acum exact) apare pe pliantul de la dalavini???

Am vazut, am vazut. a fost o mireasa superba....si la cununie la fel. Eu am vazut- o si pe miresica Paideea pe pliantele de la Salon Dara. Foarte frumoasa si ea. Felicitari fetelor

roxana87
17.03.2008, 12:46:43
Am fost si noi azi la targ(eu, cumnatica si Iubi) pe la 14 si ceva...ma uitam pe la fetele din jur si ii spuneam lui Iubi:"Oare o fi miresica de-a mea?" :D Am vazut doar 2 modele de rochita care mi-au placut, dar nu pot spune ca erau modelele la care visez eu.
.
buna!nici eu nu am fost prea incantata de rochite..mi-a placut una singura de la intrare q niste trandafirasi gri pe ea dar sunt in contradictoriu q iuby caci lui i-a placut alta din magazin de la noela....oricum mai asteptam ca mai e destul timp...poate mai apar modele..am atasat si doua pozici...voua care va place?

luci_ana
17.03.2008, 14:02:38
Fetelor, care ati terminat cu nunta, am si eu o intrebare pentru cele care au facut poze in alta parte decat in curtea bisericii. Cand a a vut loc sedinta foto? Inainte de biserica sau dupa ?

CONT-INCHIS-047
17.03.2008, 14:36:56
buna!nici eu nu am fost prea incantata de rochite..mi-a placut una singura de la intrare q niste trandafirasi gri pe ea dar sunt in contradictoriu q iuby caci lui i-a placut alta din magazin de la noela....oricum mai asteptam ca mai e destul timp...poate mai apar modele..am atasat si doua pozici...voua care va place?
Mie imi place prima :D

CONT-INCHIS-047
17.03.2008, 14:44:57
Vorbeam cu o prietena si mi-a spus ca ar fi bine sa imi caut pantofii de pe acum pentru ca la vara cand ma duc eu dupa rochita nu se prea gasesc pantofi pe la vanzare...sau se gasesc , dar nu prea am de unde sa aleg.Voi unde ma sfatuiti sa ma duc sa caut??Nu stiu de unde sa incep.
Si la fel si cu lenjeria intima...spune ca o sa gasesc destul de greu un sutien caruia sa i se poata desface bretelutele ("Balconet",,,sau cum se numesc oare??) si ca ar fi bine la fel sa incep sa caut de pe acum...O alta prietena mi-a spus ca pentru revelion a cautat un sutien ale carui bretele sa se desfaca si nu a gasit :( Offffffffff cate intrebari am inceput sa imi pun in ultimul timp...as vrea intr-un fel sa mai cumpar din ele ca sa nu ma aglomerez atunci si sa intru in panica...Asa ca astept sa ma indrumati :D

luci_ana
17.03.2008, 15:07:32
Vorbeam cu o prietena si mi-a spus ca ar fi bine sa imi caut pantofii de pe acum pentru ca la vara cand ma duc eu dupa rochita nu se prea gasesc pantofi pe la vanzare...sau se gasesc , dar nu prea am de unde sa aleg.Voi unde ma sfatuiti sa ma duc sa caut??Nu stiu de unde sa incep.
Si la fel si cu lenjeria intima...spune ca o sa gasesc destul de greu un sutien caruia sa i se poata desface bretelutele ("Balconet",,,sau cum se numesc oare??) si ca ar fi bine la fel sa incep sa caut de pe acum...O alta prietena mi-a spus ca pentru revelion a cautat un sutien ale carui bretele sa se desfaca si nu a gasit :( Offffffffff cate intrebari am inceput sa imi pun in ultimul timp...as vrea intr-un fel sa mai cumpar din ele ca sa nu ma aglomerez atunci si sa intru in panica...Asa ca astept sa ma indrumati :D

Eu am vazut niste pantofiori-sandalute foarte dragute la targ zilele trecute, dar am zis sa nu ma grabesc.

andreear
17.03.2008, 15:19:02
Fetelor, care ati terminat cu nunta, am si eu o intrebare pentru cele care au facut poze in alta parte decat in curtea bisericii. Cand a a vut loc sedinta foto? Inainte de biserica sau dupa ?

Buna,
Noi am facut pozele dupa ce am terminat la biserica, chiar in curtea ei; inainte nu prea ai timp ( cel putin noi nu am avut) si mai erau si emotiile, vroiam sa avem verighetele pe deget in poze....acum depinde si de cat timp aveti!

andreear
17.03.2008, 15:21:46

Eu zic sa iti iei pantofiori( sau sandeale) dupa ce iti iei rochita, eu asa am facut, am luat in calcul ca tb sa se asorteze cu culoarea rochitei; modelul lor ( ex daca pe rochitei ai f multe pietricele, paitete sa ai sandale mai simple sau invers). Cat despre lenjeria intima....eu nu am avut nevoie de sutien pt ca rochita era de asa natura ca nu solicita asa ceva ....iar conteaza daca ai luat sau nu rochita!

luci_ana
17.03.2008, 15:36:55
Eu zic sa iti iei pantofiori( sau sandeale) dupa ce iti iei rochita, eu asa am facut, am luat in calcul ca tb sa se asorteze cu culoarea rochitei; modelul lor ( ex daca pe rochitei ai f multe pietricele, paitete sa ai sandale mai simple sau invers). Cat despre lenjeria intima....eu nu am avut nevoie de sutien pt ca rochita era de asa natura ca nu solicita asa ceva ....iar conteaza daca ai luat sau nu rochita!

Ca bine zici...si cu pantofiorii si cu lenjeria intima. Eu nu sunt deloc dotata....dar corsetul rochitei mele asa da o impresie de "uite ca are fata ceva acolo" 8-}incat nu imi mai trebuie sutien...si chiar ma bucur ca ma gandesc ca e incomod vara sa mai suporti si sutienul

luci_ana
17.03.2008, 15:38:46
Eu nu gasesc bijuterii..... Nu as vrea clasicele bijuterii cre se gasesc in toate magazinele specifice mireselor. Vreau ceva cu perlute......nu vreau sa cred in superstitii....Ati vazut ceva in Ploiesti?

andreear
17.03.2008, 15:42:17
Ca bine zici...si cu pantofiorii si cu lenjeria intima. Eu nu sunt deloc dotata....dar corsetul rochitei mele asa da o impresie de "uite ca are fata ceva acolo" 8-}incat nu imi mai trebuie sutien...si chiar ma bucur ca ma gandesc ca e incomod vara sa mai suporti si sutienul

Daca va fi si la voi asa de cald cum a fost in ziua nuntii noastre o sa fii cea mai fericita fara sutien....la biserica muream de cald...

mitzuskaya
17.03.2008, 16:44:35

hei , m-ai recunoscut miresico , sunt pe pliantul laviniei pentru ca eu cu ea am colaborat si ne-am inteles superrrrrrrrrrrrrr .
am fost si eu la targ duminica pe la 13.20 cu viitorii mei finuti si am ramas placut impresionata de agentiile prezenta s-au intrecut pe sine fata de anul trecut.

pupicesti si bafta la miresit.

mitzuskaya
17.03.2008, 16:47:39
Am vazut, am vazut. a fost o mireasa superba....si la cununie la fel. Eu am vazut- o si pe miresica Paideea pe pliantele de la Salon Dara. Foarte frumoasa si ea. Felicitari fetelor

Si PAIDEEA ESTE SUPERBA PE PLIANT CRED CA A AVUT ROCHITA DE LA FIRMA RESPECTIVA.
:"> Mersi pentru complimente si iti doresc sa fii cea mai frumoasa miresica de pe forummmmmmmmmmmmmm , de fapt toate suntem frumoase cand suntem miresici .....
Bafta la pregatiri si dc ai nevoie de ceva eu sunt disponibila tot timpul.
pupiciiiiiiiii

LazyDai5y
17.03.2008, 20:18:59
Buna! AM fost si eu la targ si surprise mi-am luat rochitza (de la Cochet Design), dar mai tre' ajustata!
Cine a facut cununia religioasa la Sf Petru si Pavel.. cat s-a cerut?
Inca o intrebare, am vazut k au cumparat covorash.. se plateshte ceva in plus pentru el?
SI inca ceva.. cine a avut nunta in septembrie, pe la ora 18 se insereaza deja?Eu m-am gandit sa fac pozele in curtea Bisericii, am vazut ca multe miresici le-au facut acolo.. shi nu vreau sa fie prea intuneric afara...
Spor la pregatiri!

mitzuskaya
17.03.2008, 21:17:29
Buna! AM fost si eu la targ si surprise mi-am luat rochitza (de la Cochet Design), dar mai tre' ajustata!
Cine a facut cununia religioasa la Sf Petru si Pavel.. cat s-a cerut?
Inca o intrebare, am vazut k au cumparat covorash.. se plateshte ceva in plus pentru el?
SI inca ceva.. cine a avut nunta in septembrie, pe la ora 18 se insereaza deja?Eu m-am gandit sa fac pozele in curtea Bisericii, am vazut ca multe miresici le-au facut acolo.. shi nu vreau sa fie prea intuneric afara...
Spor la pregatiri!
Eu am facut la aceasta biserica superba...
La cununia religioasa nasului meu i-a spus sa dea cat doreste ca nu este un pret fix iar covorasul rosu si stalpisorii sunt de la biserica si nu iti ia banuti in plus pe el dar tb sa insisti sa ti-l puna , dc ploua nu prea vrea sa il scoata ca asa am patit eu pe 1 sept a plouat cu galeata dar in final li-a pus covorul rosu.

Si eu tot pe la 6 cred ca am facut pozele si nu era intuneric.
pupicesti

Iar

Paideea
18.03.2008, 08:50:41
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020143.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)Va multumesc pentru aprecieri, luci_ana si mitzuskaya, complimente si voua!
Dana mi-a cerut acordul sa foloseasca poze cu mine, dar chiar nu stiam ca am aparut si pe pliante! :)) Poate fac si eu rost de unul, sa il pastrez amintire...
Rochitza insa a fost creatie proprie facuta in alt loc, nu la Salon Dara, :-$ care , insa, are rochii superbe, daca nu mi-o facusem deja, cu sigurantza mi-as fi cumparat de la Dana rochia, aduce numai piese unice.
Shtafeta e insa predata, e randul miresicilor de 2008 sa fie admirate!

luci_ana
18.03.2008, 09:18:00
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020143.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)Va multumesc pentru aprecieri, luci_ana si mitzuskaya, complimente si voua!
Dana mi-a cerut acordul sa foloseasca poze cu mine, dar chiar nu stiam ca am aparut si pe pliante! :)) Poate fac si eu rost de unul, sa il pastrez amintire...
Rochitza insa a fost creatie proprie facuta in alt loc, nu la Salon Dara, :-$ care , insa, are rochii superbe, daca nu mi-o facusem deja, cu sigurantza mi-as fi cumparat de la Dana rochia, aduce numai piese unice.
Shtafeta e insa predata, e randul miresicilor de 2008 sa fie admirate!

Daca nu faci rost de pliant te pot ajuta eu ca am doua.

CONT-INCHIS-047
18.03.2008, 09:41:31

Eu as fi vrut totusi inainte sa probez rochita cu ele sa imi dau seama...in principiu stiu cum vreau sa arate rochita si de aia spun ca as vrea acum pantofiori, iar in ceea ce priveste sutientul...TREBUIE sa imi iau ca altfel... :( :( stiti voi la ce ma refer...

Am vazut-o si eu pe Paideea...mi-am adus aminte ca am vazut poze cand a postat coafura, machiajul..Foarte frumoasa si ea

luci_ana
18.03.2008, 09:42:18

Am reusit sa vorbim cu patronii de la " ca la mama" . Si mi -sa parut chiar ok. Ma speriasem tare dupa ce am vazut ce mi-ai scris aici. A zis ca acum dupa renovare acolo se fac nunti de 200 de persoane. Oricum nu imi mai fac griji cum ca noi cei 130 nu vom avea loc. Tot localul in ziua nuntii este doar al nostru(cu tot cu separeul), si cu doua zile inainte eu aleg unde va fi masa mirilor , unde formatia, unde ringul de dans......Mi-am facut o idee si sunt convinsa ca va fi suficient loc pentru dans. Meniul pe care tie ti-l dadea cu 150 Ron la mine este 140 Ron, mi-a spus ca cel mai bine este sa vin cu agentia mea pentru aranjatul salii.....ca ma pot ajuta ei cu aranjamentele de pe mese, folosind florile de la cununie, ca daca vreau imi vor lasa si actualele aranjamente de la masa....numi-a impus sa vin cu apa minerala/plata; si chiar mi-a dat cateva idei mai moderne pentru amenajarea interioara. a....si inca ceva (asta nu stiu cat de adevarata este) ca managerul restaurantului va sta loa iesirea din bucatarie si ca eu , chiar ma roaga. sa punem pe cineva alaturi de acesta pentru a numara meniurile , ca nu cumva sa iasa discutii. SPunea ca tot ce aducem cu o zi sau in ziua respectiva va fitrecut pe proces verbal.... Imi spunea , si mi s-a parut foarte interesant, Ca ospatarii vor fi imbracati in frac(cel putin atunci cand vor aduce fiecare fel de mancare), ceea ce mi se pare mai deosebit; si m-au sfatuit ca pentru ca nunta sa se desfasoare K sa luam cate 1 ospatar la 25 de persoane. Asta era undeva la mediu. Eu zic ca e destul de bine....Sunt foarte incantata de noutatile pe care le-am aflat si pe care le-am pus la punct. A fost tare patronul, ca eu m-am dus cu o lista de intrebari, si citeam de pe lista....unde era si gheata si servetelele;care mi- a spus ca sunt tot de la ei. Si radea de mine....dar pana la urma azis si el ca sunt intradevar restaurante care te pun sa vi si cu hartia igienica de acasa.

CONT-INCHIS-047
19.03.2008, 22:24:58
Miresiiiiiiiiiici unde sunteti???Fluiera vantul pe aici...;))

simonadinu
20.03.2008, 09:25:15
8-| I'm here :gen_08:

luci_ana
20.03.2008, 13:19:29
Si eu sunt. Astept sa mai spuneti voi ceva.

LazyDai5y
20.03.2008, 18:02:18
luci_ana am vazut k si tu ai cununia religioasa la Biserica Sf Petru si Pavel! Ai platit ceva ptr rezervare? K eu am trimis-o pe mama sa rezerve si a zis parintele k vrea sa vb cu noi...inca nu am ajuns dar ajung saptamana viitoare.. sper...

CONT-INCHIS-047
20.03.2008, 22:41:51
Cine mai vrea sa faca cununia religioasa la Biserica Sfintii Imparati sa mearga sa faca programarea pentru ca sunt foarte aglomerati.Eu am avut noroc...ne cunoastem...
Mai era o cineva pe aici care are nunta pe 20 septembrie...sa mearga sa se programeze...mai are liber de la 19...
Noi suntem programati la 17 :D

luci_ana
21.03.2008, 13:58:44
luci_ana am vazut k si tu ai cununia religioasa la Biserica Sf Petru si Pavel! Ai platit ceva ptr rezervare? K eu am trimis-o pe mama sa rezerve si a zis parintele k vrea sa vb cu noi...inca nu am ajuns dar ajung saptamana viitoare.. sper...

Nu am fost inca, dar trebuie sa mergem zilele astea. O sa te anunt ce am aflat.

si tot zilele astea vrea sa caut si o firma care sa se ocupe cu decoratiunile.

analazarescu
21.03.2008, 17:06:54
am revenit si eu dupa o pauza......am avut ieri o saptamana de cand am fost operata de apendicita...am facut-o si pe asta......bine ca nu :-& a fost si mai aproape de nunta.....

luci_ana
21.03.2008, 18:51:32
am revenit si eu dupa o pauza......am avut ieri o saptamana de cand am fost operata de apendicita...am facut-o si pe asta......bine ca nu :-& a fost si mai aproape de nunta.....

Bine ai venit. Sanatate multa

andreear
21.03.2008, 19:53:30

Sanatate multa si insanatosire grabnica!

CONT-INCHIS-047
21.03.2008, 23:33:29
Sanatate multa si sa te refaci repede ca bate nunta la usa

cookyy
21.03.2008, 23:47:39
sanatate multa si bine ai revenit!!!>:D<

maxine
22.03.2008, 00:05:57

Multa sanatate! Daca mai ai intrebari legate de bulevard sau biserica, trimite-mi mail sau mp

analazarescu
23.03.2008, 19:25:29
va multumesc mult...si sunt un strop mai bine acu...incerc sa dau invitatiile...exact cand m-am operat trebuia sa imi cumpar rochia de mireasa...acu mai stau un pic sa mai ma inzdravenesc ca sa pot sta in picioare cand le probez=))

analazarescu
24.03.2008, 15:07:23
stie careva de acea lenjerie intina care modeleaza corpul..care este mai buna..as vrea sa imi iau pt ziua nuntii sa nu mai mi se vada burtica......ca poate nu o sa scap de ea .....mai fac eu abdomene dar cum sunt acu in pauza ..nu am voie sa fac prea mult efort....

mamuska
24.03.2008, 15:12:45
stie careva de acea lenjerie intina care modeleaza corpul..care este mai buna..as vrea sa imi iau pt ziua nuntii sa nu mai mi se vada burtica......ca poate nu o sa scap de ea .....mai fac eu abdomene dar cum sunt acu in pauza ..nu am voie sa fac prea mult efort....
tu trebuie sa te recuperezi,sa te faci bine intai si nu ai voie sa faci abdomene cel putin 6 luni....ai mare grija si nu exagera....lenjerii f bune sunt la I.D Sarieri....dar nu are rochita corset?????????sau poti gasi acele bustiere care sunt f bune....insanatosire grabnica....

analazarescu
25.03.2008, 16:33:07
tu trebuie sa te recuperezi,sa te faci bine intai si nu ai voie sa faci abdomene cel putin 6 luni....ai mare grija si nu exagera....lenjerii f bune sunt la I.D Sarieri....dar nu are rochita corset?????????sau poti gasi acele bustiere care sunt f bune....insanatosire grabnica....

serios chiar nu am voie sa fac abdomene nici macar dupa 1 luna...astept sa ma duc la control la doctor dupa1 luna ca asa mi-a zis sa merg la el dupa 1 luna ...sa vedem ce zice...eu astept sa ridic si gantere...ufff :( ....macar sa pot incepe cursurile de dans......multumesc....:*

maxine
29.03.2008, 15:24:48
Fetelor cititi va rog aici: http://www.orapamantului.ro/actioneaza (http://www.orapamantului.ro/actioneaza)

lulu_07
04.04.2008, 18:09:57
am uitat sa va spun ca o sa am in jur de 150 de invitati...in caz k stie cineva o locatie de care v-am vorbit mai devreme

CONT-INCHIS-047
06.04.2008, 14:04:18
gata...am pus cateva poze in album...

andreear
06.04.2008, 16:48:22

Frumoase, frumoase......

analazarescu
07.04.2008, 10:06:26

super frumoase

luci_ana
07.04.2008, 11:19:06
Sunt foarte mandra de realizarile mele. Spuneti-mi daca va plac cutiutele mele pentru marturii... Momentan am facut doar mirele. Sper sa fac rost de sablon si pentru miresica. Astept pareri

analazarescu
07.04.2008, 12:17:20
Sunt foarte mandra de realizarile mele. Spuneti-mi daca va plac cutiutele mele pentru marturii... Momentan am facut doar mirele. Sper sa fac rost de sablon si pentru miresica. Astept pareri

sunt frumoase

andreear
07.04.2008, 16:44:15

interesante! Spor la treaba!

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 16:45:16
Multumesc.Nu am cautat nu stiu ce poze...
Nu ma cunoaste nimeni? :D :D :D

andreear
07.04.2008, 16:51:34
Multumesc.Nu am cautat nu stiu ce poze...
Nu ma cunoaste nimeni? :D :D :D

Eu nu....inca ...dar nu e timpul pierdut!!!!>:D<

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 16:56:31

Ce mistoooooooo...
Eu as vrea sa confectionez marturii ceva de genul...insa nu pe portocaliu...sa vedem nuanta pe care o alegem pentru nunta.Are cineva idee unde pot gasi cercurile acelea...am vazut kit-uri pentru marturii dar materialul era organza...eu as vrea cum e cel din poza

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 16:57:47
Eu nu....inca ...dar nu e timpul pierdut!!!!>:D<

Mi-ar placea :D >:D<

CONT-INCHIS-024
07.04.2008, 17:00:28
Superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rr
vrei sa imi dai si mie un PM sa imi dai si mie sablonul?
plssssssssssssssssssssssss:*:*:*:*:*

Danutza2007
07.04.2008, 19:21:21
Ce mistoooooooo...
Eu as vrea sa confectionez marturii ceva de genul...insa nu pe portocaliu...sa vedem nuanta pe care o alegem pentru nunta.Are cineva idee unde pot gasi cercurile acelea...am vazut kit-uri pentru marturii dar materialul era organza...eu as vrea cum e cel din poza

buna.eu am luat de pe republicii de la magazinul de metraje un material ceva intre organza si tulle (e la fel de batoasa ca tulle-ul dar are aspect de organza doar ca nu asa lucios). e 8 ron metrul parca.

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 23:03:15
buna.eu am luat de pe republicii de la magazinul de metraje un material ceva intre organza si tulle (e la fel de batoasa ca tulle-ul dar are aspect de organza doar ca nu asa lucios). e 8 ron metrul parca.
Buna...dar cercuri ai vazut cumva??Deja facute?Tu cu ce le faci?

luci_ana
08.04.2008, 08:28:43
Am vazut eu cercuri la Noela. Era 50 ron setul cred ca de 100 bucati

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 13:57:22
Am vazut eu cercuri la Noela. Era 50 ron setul cred ca de 100 bucati
Ce mistooooo.Noela e magazinul de la hale de langa farmacie?

luci_ana
08.04.2008, 13:58:43
Ce mistooooo.Noela e magazinul de la hale de langa farmacie?
Da acela este.

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 14:02:57
Da acela este.

mersi frumos.O sa merg sa vad ce are pe acolo

CONT-INCHIS-047
08.04.2008, 22:49:50
Azi a nascut o buna prietena de-a mea....a miresit si ea pe aici putin...are un baietel de 3150gr...toata ziua am fost stresata.Ma dosre si capul.L-am zapacit pe sotul ei cu telefoanele :D

andreear
08.04.2008, 23:43:45
Azi a nascut o buna prietena de-a mea....a miresit si ea pe aici putin...are un baietel de 3150gr...toata ziua am fost stresata.Ma dosre si capul.L-am zapacit pe sotul ei cu telefoanele :D

Sa le traiasca!!! Si sa se ia si la tine:)) :))

Danutza2007
09.04.2008, 08:28:57
eu vreau sa le tai cu o foarfeca din aia de artizanat care face margini ondulate. mi-a zis nasa mea ca are la metro dar eu cand am fost nu mai aveau, dar nu ma dau batuta inca.

luci_ana
09.04.2008, 10:35:49
eu vreau sa le tai cu o foarfeca din aia de artizanat care face margini ondulate. mi-a zis nasa mea ca are la metro dar eu cand am fost nu mai aveau, dar nu ma dau batuta inca.
Mi-am luat eu o foaretfeca cu model. Si e ok dar numai pentru hartie. Am incercat sa tai tul si nu am reusit.:(

CONT-INCHIS-047
09.04.2008, 12:06:35
Mi-am luat eu o foaretfeca cu model. Si e ok dar numai pentru hartie. Am incercat sa tai tul si nu am reusit.:(
offfffffff si cum facem? :((

mikimiki
14.04.2008, 10:01:07

si eu la fel am patit...imi facusem sperante ca o sa tai tul cu foarfeca[-(
dar merge doar la hartie

CONT-INCHIS-047
14.04.2008, 13:12:00
Am vb cu ai mei ca o sa mergem si pe la Europa ca auzisem intr-un timp ca se gasesc kit-uri pentru marturii pe acolo si la preturi f bune
Am gasit si pe net, dar nu e materialul asa cum il caut eu...oricum nu acum...astept sa vad si daca imi place vreun model de rochita de aici, daca nu o sa ma duc si la Hucuresti pe Lipscani sa vad si tot atunci sa caut si kituri

CONT-INCHIS-047
14.04.2008, 15:42:02
Ce parere aveti de opera mea??Servetelul e mai mic decat cele care vor fi folosite.Dar ce parere aveti de modul in care e impaturit? Servetelele alese de noi sunt albe si aurii

CONT-INCHIS-024
14.04.2008, 18:47:24
Ce parere aveti de opera mea??Servetelul e mai mic decat cele care vor fi folosite.Dar ce parere aveti de modul in care e impaturit? Servetelele alese de noi sunt albe si aurii
sunt super dar ne zici si noua cum ai facut?

mamuska
14.04.2008, 19:04:12
Am vb cu ai mei ca o sa mergem si pe la Europa ca auzisem intr-un timp ca se gasesc kit-uri pentru marturii pe acolo si la preturi f bune
Am gasit si pe net, dar nu e materialul asa cum il caut eu...oricum nu acum...astept sa vad si daca imi place vreun model de rochita de aici, daca nu o sa ma duc si la Hucuresti pe Lipscani sa vad si tot atunci sa caut si kituri
da,la Europa am gasit si noi...le-a cumparat cumnata mea,au toate culorile si tot felul de materiale si modele...costa 10 ron pachetul de 50 buc...

CONT-INCHIS-047
14.04.2008, 22:23:31
sunt super dar ne zici si noua cum ai facut?

Mai multe detalii gasiti aici http://www.wholesale-table-linens.com/napkin-folding-inside.html?fold=Bird_of_Paradise
eu am facut al treilea model, dar am vb cu iubi si am zis ca nu punem d'asta...optam pentru evantai

CONT-INCHIS-047
14.04.2008, 22:28:01
da,la Europa am gasit si noi...le-a cumparat cumnata mea,au toate culorile si tot felul de materiale si modele...costa 10 ron pachetul de 50 buc...

abia astept sa le cumpar.Noi vrem pe auriu sau alb cu auriu...am vazut un model dragut....ma poate ajuta cineva?Ati vazut pe undeva?

luci_ana
15.04.2008, 09:40:02
Duper ti-a iesit. N_anca daca mergi zilele astea pe Lipscani si Europa ma iei si pe mine?:)

CONT-INCHIS-047
15.04.2008, 10:19:22
Duper ti-a iesit. N_anca daca mergi zilele astea pe Lipscani si Europa ma iei si pe mine?:)

Nu merg acum...prin iunie.Daca nu e prea tarziu te iau cu cea mai mare placere :>D<

luci_ana
15.04.2008, 12:22:08
Nu merg acum...prin iunie.Daca nu e prea tarziu te iau cu cea mai mare placere :>D<
mULTUMESC MULT. tINEM LEGATURA.:d

CONT-INCHIS-047
15.04.2008, 13:56:08
mULTUMESC MULT. tINEM LEGATURA.:d

cum sa nu :*

CONT-INCHIS-047
20.04.2008, 16:06:17
Aseara am fost cu Iubi si mi-am luat lenjeria si dresurile :D ne-am uitat la pahare de sampanie.Am vazut la B&B si cu o chestiuta finuta de argint pe care erau 2 verighete :D super misto....d'astea luam, iar pentru nasi tot de acolo, insa pe banutul acela doar asa un model...

roxana87
23.04.2008, 08:56:48
neata fetele!nu s-a trezit nimeni din ploiesti?;)) N_anca si cat costau paharele?

andreear
23.04.2008, 09:36:56
neata fetele!nu s-a trezit nimeni din ploiesti?;)) N_anca si cat costau paharele?

Buna dimineata.........

CONT-INCHIS-047
23.04.2008, 09:56:11
Neat!In jur de 115-120 cele ale mirilor si 110 cele ale nasilor

mikimiki
25.04.2008, 10:58:36
Paste fericit !

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa, bucurie in inima si multa sanatate.

andreear
25.04.2008, 14:30:58
SARABATORI FERICITE!!! Sa va aduca iepurasul tot ce va doriti!

CONT-INCHIS-047
25.04.2008, 16:02:39
Paste Fericit!Multa sanatate si tot ce va doriti!

luci_ana
26.04.2008, 07:46:39
|Paste fericit, multa sanatate si liniste sufleteasca.

roxana87
27.04.2008, 10:19:20
Paste Fericit tuturor miresicilor!

Brone
27.04.2008, 19:59:27
Va doresc sa avetzi nuntzile la care visatzi (pt cele care inca nu atzi facut nunta)..sa fitzi sanatoase impreuna cu cei dragi voua shi sa avetzi parte numai de bucurii >:D<

Pashte fericit !!!! :*

analazarescu
28.04.2008, 17:55:25
Paste Fericit!

analazarescu
29.04.2008, 15:37:58
poate sa imi spuna si mie cineva exact ce analize imi trebuiesc pt eliberarea certificatului prenuptial?

Danutza2007
30.04.2008, 08:31:42
poate sa imi spuna si mie cineva exact ce analize imi trebuiesc pt eliberarea certificatului prenuptial?

buna.
iti trebuie analize la sange pt RBV(boli venerice) si razele la plamani (pt TBC). cel mai usor e sa te duci la medicul de familie si te indruma imediat.
bafta

Danutza2007
30.04.2008, 08:35:27

acum am vazut, ai nunta la aceeasi biserica si acelasi restaurant. ai aranjat ultimele detalii? cu cat timp inainte, ca noi inca nu am calcat pe la restaurant sa vedem ce si cum.

spor la pregatiri

mikimiki
30.04.2008, 08:39:02
am aflat de curand ca certificatele prenuptiale costa in jur de 30 ron bucata

analazarescu
30.04.2008, 09:55:02
acum am vazut, ai nunta la aceeasi biserica si acelasi restaurant. ai aranjat ultimele detalii? cu cat timp inainte, ca noi inca nu am calcat pe la restaurant sa vedem ce si cum.

spor la pregatiri

aaaa si eu am vazut tot acu ca ai zis tu...nici nu observasem...pai am fost sa rezolvam cu bauturile...sa vedem ce putem sa aducem de la noi...si ne-a mai zis sa mergem cu 2 sapt inainte sa facem meniul...iar duminica mergem la biserica sa dam banutii si sa vb despre cor....aa si mai mergem sambata sa rezolvam cu aranjamentele florale facute de cei de la restaurant

mikimiki
30.04.2008, 10:52:59
aaaa si eu am vazut tot acu ca ai zis tu...nici nu observasem...pai am fost sa rezolvam cu bauturile...sa vedem ce putem sa aducem de la noi...si ne-a mai zis sa mergem cu 2 sapt inainte sa facem meniul...iar duminica mergem la biserica sa dam banutii si sa vb despre cor....aa si mai mergem sambata sa rezolvam cu aranjamentele florale facute de cei de la restaurant

si eu tot la sf gheorghe fac ... v-a obligat sa alegeti corul?
noua nu ne-a zis nimic de cor

roxana87
30.04.2008, 13:32:40
fetelor am si eu o intrebare..de fapt am nevoie de un sfat...eu si cu iuby vom locui dupa nunta in apartamentul nasilor mei de botez (la plopeni )kre au plekt in canada pt o vreme(ceva ani sau de tot).Ideea e k ei au in baie un instant pe gaze kre am auzit k e km periculos si in sufragerie un convector.In rest in dormitor au o soba kre nu mai e buna.Ei dormeau in sufragerie pe timpul iernii.M-am gandit cu iuby si nu stim ce sa facem dak sa montam o centrala sau sa lasam totul asa qm este avand in vedere k noi vrem sa ne cumparam propriul apartament.Nush dak chiar se merita investitia in apartamentul altcuiva.In alta ordine de idei kt mai costa o centrala q tot cu instalarea ?Aveti idee?

dalina979
30.04.2008, 17:03:15
daca sunteti curioase, va invit sa vedeti fotografiile de la nunta noastra. Astept feed-back >:D<

http://www.flickr.com/photos/honciuka/ (http://www.flickr.com/photos/honciuka/)

buna madalina,
imi poti trimite, te rog, datele de contact ale fotografului tau?
merci, alina

Danutza2007
30.04.2008, 19:02:32

ai grija si vb clar cu ei daca platiti si aranjamentele sau nu, noua ne-a zis dj-ul nostru ca unora le-a cerut bani la sf nuntii si pt aranjamente. mare grija.

mikimiki
30.04.2008, 20:43:23
buna roxana,

parerea mea este sa va ganditi bine daca vreti sa investiti intr-un apartament care nu este al vostru, pentru ati pune centrala te costa in jur de 100 mil (depinde de suprafata apartamentului)

pe mine, din pacate, viata m-a invatat ca sa nu am incredere in absolut nimeni, oamenii sunt schimbatori indiferent daca sunt rude sau nu, daca ii cunoastem de o viata sau nu ... eu zic sa nu investiti in casa altuia

mai bine strangetzi banutzi pt casuta voastra si cand va veni momentul sa o aveti , atunci se merita sa investesti cu tot sufletul

ganditi-va bine ... acesta este sfatul meu:-B

analazarescu
05.05.2008, 11:17:24
ai grija si vb clar cu ei daca platiti si aranjamentele sau nu, noua ne-a zis dj-ul nostru ca unora le-a cerut bani la sf nuntii si pt aranjamente. mare grija.

serios?..am vb ieri exact cu d-na aceea care face aranjamentele si mi-a zis ca daca vin cu florile de la cununie nu ma costa nimic si bineinteles ajung si florile.......

Danutza2007
05.05.2008, 17:36:33
serios?..am vb ieri exact cu d-na aceea care face aranjamentele si mi-a zis ca daca vin cu florile de la cununie nu ma costa nimic si bineinteles ajung si florile.......
atunci e super, da-i inainte. te superi daca o sa trec si eu pe la restaurant in ziua nuntii (inainte sa ajungeti voi ca sa nu incurc) tale sa arunc un ochi sa vad cum au iesit? :*

voiculita
05.05.2008, 20:07:41
fetele help me cu un sfat..mi-am pierdut verigheta acum cateva re,nu stiu ce sa fac , vreeau sa gasesc una identica cum o aveam eu,preotul o sa mi le sfinteasca din nou sau ce trebuie sa fac ? un sfat va rog, sunt disperata !!:-<

CONT-INCHIS-047
06.05.2008, 09:29:22
fetele help me cu un sfat..mi-am pierdut verigheta acum cateva re,nu stiu ce sa fac , vreeau sa gasesc una identica cum o aveam eu,preotul o sa mi le sfinteasca din nou sau ce trebuie sa fac ? un sfat va rog, sunt disperata !!:-<
Offfffffffff...imi pare foarte rau.Nu se mai gaseste model din acela cum ai avut?

analazarescu
06.05.2008, 10:42:20
atunci e super, da-i inainte. te superi daca o sa trec si eu pe la restaurant in ziua nuntii (inainte sa ajungeti voi ca sa nu incurc) tale sa arunc un ochi sa vad cum au iesit? :*

nu de ce sa ma supar....esti binevenita.....eu o sa fiu in priza atunci....=))

roxana87
06.05.2008, 11:30:03
buna roxana,

parerea mea este sa va ganditi bine daca vreti sa investiti intr-un apartament care nu este al vostru, pentru ati pune centrala te costa in jur de 100 mil (depinde de suprafata apartamentului)

pe mine, din pacate, viata m-a invatat ca sa nu am incredere in absolut nimeni, oamenii sunt schimbatori indiferent daca sunt rude sau nu, daca ii cunoastem de o viata sau nu ... eu zic sa nu investiti in casa altuia

mai bine strangetzi banutzi pt casuta voastra si cand va veni momentul sa o aveti , atunci se merita sa investesti cu tot sufletul

ganditi-va bine ... acesta este sfatul meu:-B
ms mult pt sfaturi.Deja ne-am mobilizat si am strans ceva banuti.Ne-am hot sa nu facem nik in apartament dekt sa aranjam p-acolo qm ne place noua si sa strangem kt mai multi banuti pt un apart doar al nostru.

voiculita
06.05.2008, 15:38:10
Offfffffffff...imi pare foarte rau.Nu se mai gaseste model din acela cum ai avut?

Anca,am avut noroc azi si am reusit sa imi gasesc acelasi model bine ca am luat verigheta sotului ,a costat ceva vreo 200 ron .
ce de viitoare miresici ma bucur pt voi,ana hai ca tu mai ai putin ca vad ca ai nunta luna asta sa fie cu noroc<:-P
voi fetelor locuiti singure cu viitori soti sau cu socrii ?k nu am fost pe faza sa citesc

mikimiki
06.05.2008, 16:08:00
Anca,am avut noroc azi si am reusit sa imi gasesc acelasi model bine ca am luat verigheta sotului ,a costat ceva vreo 200 ron .
ce de viitoare miresici ma bucur pt voi,ana hai ca tu mai ai putin ca vad ca ai nunta luna asta sa fie cu noroc<:-P
voi fetelor locuiti singure cu viitori soti sau cu socrii ?k nu am fost pe faza sa citesc

ma bucur ca ti-ai gasit acelasi model de verigheta<:-P

sa ai grija de ea

CONT-INCHIS-047
07.05.2008, 22:34:27

Ce ma bucur ca ai gasit >:D< sa ai grija de ea :* :* :* Eu nu locuiesc cu Iubi :( dar mai e putin :D

CONT-INCHIS-047
10.05.2008, 18:15:49
Am luat paharele azi...:D chestia cu albastru este lipita...nu o lasam pe asta ca nu se asorteaza cu nimic...facem cu auriu...paharele sunt din cristal si in realitate arata mai bine...nu stiu ce setari sa fac la camera sa iasa poza mai bine.Chestia de pe pahar este un banut de argint pe care sunt 2 verighete.Cum vi se par?
O sa incerc mai tarziu sa le fac poza si scoase din cutie;))

CONT-INCHIS-047
10.05.2008, 18:25:44
Am mai facut o poza...

luci_ana
10.05.2008, 19:16:34
Am mai facut o poza...
Foarte frumoase Anca. Sun cele pe care pusesei ochii mai demult?

CONT-INCHIS-047
10.05.2008, 19:22:50
Foarte frumoase Anca. Sun cele pe care pusesei ochii mai demult?

da, acelea sunt :D

mikimiki
11.05.2008, 20:52:15
felicitari Anca

sunt foarte frumoase si cred ca o sa fie si mai frumoase cu auriu>:D<

georgi_m
12.05.2008, 17:38:41
Help fetelor![-o< Am mers duminica sa vedem sala dupa renovare si surpriza.... predomina albastrul. Este o culoare draguta, dar in nici un caz nu o luasem in calcul la decorarea salii.... in schimb iubi e terminat de cand a vazut.... lui ii place:-s. In consecinta sunt intr-o super criza de idei, :-SS :-? cu ce as putea sa-l combin, sa-l mai estompez putin... e prea mult! Insa fara argintiu sau galben. Mie mi-ar placea lila? Ce ziceti?

CONT-INCHIS-047
12.05.2008, 18:48:56
Help fetelor![-o< Am mers duminica sa vedem sala dupa renovare si surpriza.... predomina albastrul. Este o culoare draguta, dar in nici un caz nu o luasem in calcul la decorarea salii.... in schimb iubi e terminat de cand a vazut.... lui ii place:-s. In consecinta sunt intr-o super criza de idei, :-SS :-? cu ce as putea sa-l combin, sa-l mai estompez putin... e prea mult! Insa fara argintiu sau galben. Mie mi-ar placea lila? Ce ziceti?

O poza ne-ar ajuta mai mult.Depinde cat de mult albastru este pe acolo...

luci_ana
12.05.2008, 19:06:14
Fetelor astai am colindat prin oras si nu degeaba. Mi-am luat tiara si bijuterii pentru miresica. si nu stiu daca vi le-am aratat si pe cele pentru cununia religioasa. O sa le fac poze si o sa vi le arat si voua.

CONT-INCHIS-047
13.05.2008, 12:54:29
Fetelor astai am colindat prin oras si nu degeaba. Mi-am luat tiara si bijuterii pentru miresica. si nu stiu daca vi le-am aratat si pe cele pentru cununia religioasa. O sa le fac poze si o sa vi le arat si voua.

Abia astept pozele.Am vazut si eu tiara si bijuterii la MeliMelo parca.Tiara stiu ca era in jur de 50 Ron.Tu cat ai dat pe ele?

luci_ana
13.05.2008, 13:10:55
Abia astept pozele.Am vazut si eu tiara si bijuterii la MeliMelo parca.Tiara stiu ca era in jur de 50 Ron.Tu cat ai dat pe ele?
%0 ron am dat pe tiara. Ma nu stiu ce am facut cu paratu foto. :( nu il gasesc

luci_ana
13.05.2008, 15:31:36
gata fetelor . AM facut pozici, dar nu sunt foarte clare.

mikimiki
13.05.2008, 15:37:43
luciana,
ce frumoase sunt accesoriile :A !!!!

sa le porti iubita!

vreau si eu cercelusi ca ai tai, am colier din perle si vreau sa -mi cumpar cercei asortati

luci_ana
13.05.2008, 15:41:19
luciana,
ce frumoase sunt accesoriile :A !!!!

sa le porti iubita!

vreau si eu cercelusi ca ai tai, am colier din perle si vreau sa -mi cumpar cercei asortati

I-am luat de la W. Lady (din ploiesti) sunt 55 ron.Multumesc

NMM
14.05.2008, 07:19:23
salut.
In plimbarile voastre ati vazut agrafe cu trandafirasi micuti ,albi ?

Danutza2007
14.05.2008, 08:24:09
salut.
In plimbarile voastre ati vazut agrafe cu trandafirasi micuti ,albi ?

gasesti pe la toate magazinasele astea cu clame, bentitze, etc si eu am vazut chiar si la mercerii.

CONT-INCHIS-047
14.05.2008, 08:27:35

Foarte frumoase.Sa le porti sanatoasa, iubita si sa iti aduca noroc

Danutza2007
14.05.2008, 09:05:32
sunt ff frumoase. ai vazut cumva ceva si pe auriu?

NMM
14.05.2008, 12:05:14
gasesti pe la toate magazinasele astea cu clame, bentitze, etc si eu am vazut chiar si la mercerii.
merci
am fost, dar ce am vazut nu mi-au placut. o sa mai caut

mikimiki
14.05.2008, 12:48:18
eu am vazut clame cu trandafirasi la o mercerie de la hale

este langa Cuca Macaii - (magazinul cu electrocasnice), merceria are la vitrina multe genti de seara

cum intrii in partea stanga (intr-un colt al tejghelei ) vei observa un suport numai cu agrafe cu trandafirasi

NMM
14.05.2008, 13:59:50
eu am vazut clame cu trandafirasi la o mercerie de la hale

este langa Cuca Macaii - (magazinul cu electrocasnice), merceria are la vitrina multe genti de seara

cum intrii in partea stanga (intr-un colt al tejghelei ) vei observa un suport numai cu agrafe cu trandafirasi
MC , AM FOST ACOLO DAR NU M-AM UITAT SI DUPA CLAME\:D/

luci_ana
14.05.2008, 18:41:43
sunt ff frumoase. ai vazut cumva ceva si pe auriu?
Nu m-am iutat dupa auriu, dar sunt convinsa ca o sa gasesti..

mikimiki
16.05.2008, 11:07:38
am gasit pe site o idee interesanta

cuburi de gheata luminoase
le puteti folosi macar pe masa de prezidiu, ar fi ceva foarte frumos, cred ca invitatii ar fi incantati

catalina_mihaela
16.05.2008, 18:56:17
poti sa dai mai multe detalii?
eu una sunt interesata cum se fac,ce se pune in apa ca sa iasa asa?daca sunt toxice etc
spor la pregatiri tuturor miresicilor

mikimiki
16.05.2008, 19:04:35
poti sa dai mai multe detalii?
eu una sunt interesata cum se fac,ce se pune in apa ca sa iasa asa?daca sunt toxice etc
spor la pregatiri tuturor miresicilor

aici aveti detalii

http://www.purificator-odorizant.ro/cuburi-de-gheata-luminoase.htm

pret: 12 cuburi - 30 ron

catalina_mihaela
16.05.2008, 19:05:29
am intrat pe google si am gasit si rasp altor miresici
intrati pe miresici la cuburi de gheata luminoase
daca erau mai ieftine luam si eu dar la 30ron 12 bucati nu imi permit decat poate pt masa de prezidiu!
va pup
am uitat sa va spun caci cu tot cu taxa de livrare un set de 12 buc ajunge la 70 ron

mada_lina22
16.05.2008, 19:28:55
f intesante cuburile de gheata, nici nu stiam ca exista asa, dar sunt cam scumpe...

mikimiki
17.05.2008, 18:15:01
am intrat pe google si am gasit si rasp altor miresici
intrati pe miresici la cuburi de gheata luminoase
daca erau mai ieftine luam si eu dar la 30ron 12 bucati nu imi permit decat poate pt masa de prezidiu!
va pup
am uitat sa va spun caci cu tot cu taxa de livrare un set de 12 buc ajunge la 70 ron

poate impartiti cu inca o miresica, ajunge la fiecare 6 cuburi si le folositi doar pt masa principala, o sa vorbesc si eu cu Anca, daca tot avem nunta in aceeasi zi poate facem jumi juma

ce zici Anca?:D

mikimiki
17.05.2008, 18:16:30
schimb putin subiectul

miresici din ploiesti nu vreti sa ne intanlim intr-o zi mai multe la un suc, ne cunoastem si discutam- palavragim?:[email protected]

luci_ana
18.05.2008, 09:21:04
schimb putin subiectul

miresici din ploiesti nu vreti sa ne intanlim intr-o zi mai multe la un suc, ne cunoastem si discutam- palavragim?:[email protected]
eu sunt de acord. Sa-mi spuneti ziua si ora.:)

mikimiki
18.05.2008, 09:47:00
eu sunt de acord. Sa-mi spuneti ziua si ora.:)

sa vedem ce zic si celelate miresici din ploiesti si apoi stabilim de comun acord ziua si ora>:D<

andreear
18.05.2008, 19:34:40
Si eu as vrea sa vin...asta daca vreti sa primiti si foste miresici:-SS :-SS !!!

mikimiki
18.05.2008, 20:25:25
Si eu as vrea sa vin...asta daca vreti sa primiti si foste miresici:-SS :-SS !!!

cu cea mai mare placere... abia ne mai dai sfaturi;;)

andreear
18.05.2008, 20:31:54
Pai atunci hai sa stabilim o zi , o locatie...sper sa se strangfa mai multe foste si viitoare miresici!

luci_ana
19.05.2008, 13:43:33
Intreba cineva de trasura. am vazut la anamariadesign in oferta. Incercati....

mikimiki
19.05.2008, 15:52:12
referitor la intanlire.... weekendul asta nu pot pentru ca ma intanlesc cu nasii pentru prima oara in formula oficiala<:-P abia astept

o lasam pe sambata viitoare, adica pe 30 mai ?

mada_lina22
19.05.2008, 17:20:18
eu intrebam de trasura....multumesc>:D<...o sa incerc sa vedem daca reusesc de data asta...

CONT-INCHIS-047
19.05.2008, 19:24:55
Sunt de acord cu intalnirea.Sa ma adaugati pe lista :)

andreear
20.05.2008, 19:38:12
Si eu sunt de acord cu intilnirea.....