PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

ipup
08.12.2011, 09:25:11
Buna dimineta! Fetelor vroiam sa va intreb daca mai stiti ceva de Strumf si de bebelusul ei pentru ca nu a mai intrat de mult pe forum (sau poate n-am vazut eu),sper ca sunt bine si nu au patit nimic!
Buna dimineata!
o sa iti raspund eu, sunt ok amandoi. Sunt acasa. Piticul creste, e mai bine. Cand am vb ultima oara cu Dana.
pupici

andreear
08.12.2011, 09:37:35
Buna dimineata!
o sa iti raspund eu, sunt ok amandoi. Sunt acasa. Piticul creste, e mai bine.
pupici

Neata fetelor!!!

Ma bucur din suflet pt Strumf si pt strumfulet.

Va pupam pe toate!

N_anca
14.12.2011, 21:17:00
Buna fetelor!Ce mai faceti? Eu am intrat sa va povestesc de prima mea serbare de Craciun de la gradi. A fost nemaipomenit! Toti copiii au fost imbracati foarte frumos, fetitele in fel si fel de rochite, pe cap cu coronite, impodobite cu beteala(una din fetite avea o pereche de pantofiori de la o papusa in picioruse :) ), baieteii in fel si fel de costume unele mai frumoase ca altele! Au fost minunati, au spus rolurile foarte frumos, au cantat si s-au bucurat enorm cand l-au vazut pe Mos Craciun.Erau uimiti!Nu se uitau la plasuta pe care o primeau ci il studiau cu mare atentie pe mos! Inainte sa apara Mosul l-au strigat cat au putut ei de tare! Erau rosii la fata de atatea strigate si atata bucurie.Asteptau cu sufletelele la gurita sa vada daca ii striga mosul intrucat toata saptamana le-am spus ca celor care nu sunt cuminti nu le aduce mosul cadou. Nu va mai spun de bucuria de pe fetele lor cand au vazut cadourile.Era un baietel bagat tot cu capul in sacosa.A fost o atmosfera de vis!Imi pare rau ca nu l-am luat si pe Sergiu insa aveam emotii si ma gandeam ca o sa vrea si el pe scena la copii vazandu-ma pe mine acolo. La anul oricum o sa fie la gradi si o sa mearga si el :)

ipup
14.12.2011, 22:52:17
Buna fetelor!Ce mai faceti? Eu am intrat sa va povestesc de prima mea serbare de Craciun de la gradi. A fost nemaipomenit! Toti copiii au fost imbracati foarte frumos, fetitele in fel si fel de rochite, pe cap cu coronite, impodobite cu beteala(una din fetite avea o pereche de pantofiori de la o papusa in picioruse :) ), baieteii in fel si fel de costume unele mai frumoase ca altele! Au fost minunati, au spus rolurile foarte frumos, au cantat si s-au bucurat enorm cand l-au vazut pe Mos Craciun.Erau uimiti!Nu se uitau la plasuta pe care o primeau ci il studiau cu mare atentie pe mos! Inainte sa apara Mosul l-au strigat cat au putut ei de tare! Erau rosii la fata de atatea strigate si atata bucurie.Asteptau cu sufletelele la gurita sa vada daca ii striga mosul intrucat toata saptamana le-am spus ca celor care nu sunt cuminti nu le aduce mosul cadou. Nu va mai spun de bucuria de pe fetele lor cand au vazut cadourile.Era un baietel bagat tot cu capul in sacosa.A fost o atmosfera de vis!Imi pare rau ca nu l-am luat si pe Sergiu insa aveam emotii si ma gandeam ca o sa vrea si el pe scena la copii vazandu-ma pe mine acolo. La anul oricum o sa fie la gradi si o sa mearga si el :)
bună, îmi amintesc de grădiniță când eram noi și pot să îmi imaginez emoțiile piticilor. Abia aștept să îi văd și pe ai mei la prima întâlnire cu moșu, dar cred că abia pe la anul vor realiza ce înseamnă moșu:-)
Pupici

ipup
30.12.2011, 18:14:32
Buna fetelor!!
liniste complet pe forum, toata lumea e plecata in vacanta.

LA MULTI ANI!!! Sa fie un an nou mai bun si mai bogat !!\:D/

pupici

andreear
30.12.2011, 22:05:09
Un an nou mult mai bun va uram si noi!!!

olgutza26
31.12.2011, 18:08:44
Un an nou asa cum vi-l doriti! Sa vi se implineasca la toate dorinta de la miezul noptii!!! ;)

ipup
03.01.2012, 16:41:39
Un an nou asa cum vi-l doriti! Sa vi se implineasca la toate dorinta de la miezul noptii!!! ;)
Ce faceti?
Cum ati petrecut? Haideti la povesti... sa mai auzim idei pentru la anul :))
noi am stat acasa anul asta, ne-ar fi fost greu sa petrecem in alta parte cu piticii dupa noi. Dar a fost ok, artificii o groaza langa geamul nostru ... iar piticii dormeau fara probleme . Asa ca am facut un revelion ca doi indragostiti, singurei :))

pupici

olgutza26
03.01.2012, 17:39:35
si noi tot acasa am petrecut. Am avut mai multe invitatii sa mergem las prieteni, dar pana la urma am ramas si noi tot porumbei :) pe la 10.30 noaptea am mers in Piata Constitutiei (eu de multa vreme imi doream sa petrec in strada si al meu, desi nu stia asta, mi-a propus sa mergem la concert). Va dati seama ca a mai primit o bila alba pt citit de ganduri ;)) :xFocul de artificii de la miezuo noptii a fost cu adevarat spectaculos. Parca eram un copil, tot aratam cu degetul si il mai trageam de maneca sa se uite ba in partea aia ba in partea ailalta :D Pe la ora 1 deja ajunsesem acasa si am continuat petrecerea in privat <:-P:">

andreear
11.01.2012, 13:05:29
Ce mai faceti fetelor? ce liniste e pe aici....

Noi am fost in week-end cu pitica la Bran si a fost super, s-a distrat foarte tare, e foarte incantata de zapada, am tras-o cu sania, s-a dat pe derdelus..ce mai distractie totala!

Pupici!

strumf08
12.01.2012, 11:59:05
Buna dimineta! Fetelor vroiam sa va intreb daca mai stiti ceva de Strumf si de bebelusul ei pentru ca nu a mai intrat de mult pe forum (sau poate n-am vazut eu),sper ca sunt bine si nu au patit nimic!

Buna fetelor....Pana acum n-am putut intra pe aici, dar odata cu revenirea la serviciu parca e mai usor.....Din pacate pe 8 decembrie deja din 3 nu mai eram decat 2.....Ultimele 2 saptamani din viata puiului meu le-am petrecut in spital, de aceea n-am mai putut comunica cu nimeni de pe aici.....

olgutza26
12.01.2012, 18:27:57
Buna fetelor....Pana acum n-am putut intra pe aici, dar odata cu revenirea la serviciu parca e mai usor.....Din pacate pe 8 decembrie deja din 3 nu mai eram decat 2.....Ultimele 2 saptamani din viata puiului meu le-am petrecut in spital, de aceea n-am mai putut comunica cu nimeni de pe aici.....
:grouphug: stiu ca in astfel de momente cuvintele sunt de prisos

soareiuliant
12.01.2012, 20:08:25
@};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-...........

ipup
13.01.2012, 14:20:51
:grouphug:

olgutza26
16.01.2012, 09:26:54
Buna dimineata de la Bucuresti! soare fara dinti va doresc si o saptamana cat mai buna! >:D<

ipup
16.01.2012, 09:51:55
Buna dimineata de la Bucuresti! soare fara dinti va doresc si o saptamana cat mai buna! >:D<
Buna dimineata!
multumim la fel si tie!!

andreear
16.01.2012, 13:44:10
:grouphug::grouphug::grouphug::grouphug::grouphug: :grouphug::grouphug::grouphug::grouphug::grouphug:

andreear
16.01.2012, 13:45:07

Neata pe la pranz...zi frumoasa tuturor!

m1adutza
18.01.2012, 09:36:15

:grouphug::grouphug::grouphug:

sudden
18.01.2012, 10:16:58

am ramas socata cand am citit (nu prea postez aici, dar va citesc mereu din umbra)...cuvintele sunt de prisos, sa va dea Dzeu multa putere sa treceti peste..

strumf08
18.01.2012, 13:39:55
Multumesc mult tuturor! Intr-adevar nu prea ai ce zice in astfel de cazuri si oricum mie cuvintele mi se par inutile. Nu avem ce face decat sa trecem peste, sa ne testam genetic si sa ne apucam iar de treaba..... Va multumesc inca o data!

andreear
18.01.2012, 13:41:50
Multumesc mult tuturor! Intr-adevar nu prea ai ce zice in astfel de cazuri si oricum mie cuvintele mi se par inutile. Nu avem ce face decat sa trecem peste, sa ne testam genetic si sa ne apucam iar de treaba..... Va multumesc inca o data!

Ma bucur ca asa gandesti!!!!=D>=D>=D>

elaionescu
18.01.2012, 13:47:16

atat:esti minunata:*:*:*:*:*

Chirrox
18.01.2012, 14:11:17

Nu intru des pe acest site...acum am aflat, am ramas fara [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

cris80b
20.01.2012, 11:03:53
multumesc mult tuturor! Intr-adevar nu prea ai ce zice in astfel de cazuri si oricum mie cuvintele mi se par inutile. Nu avem ce face decat sa trecem peste, sa ne testam genetic si sa ne apucam iar de treaba..... Va multumesc inca o data!
>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<

strumf08
20.01.2012, 12:30:34
>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<

Multumesc si inc-o data multa sanatete!!!!!

Am senzatia ca ma urmariti :-B, :D, d-na Cristina...

andreear
06.02.2012, 16:08:03
Salut!!!

Ce mai faceti? E asa liniste pe aici...
Fetele cu pitici, ati iesit cu ei afara pe vremea asta?

Pupici si sper sa aveti ( avem) timp de scris/ povestit pe aici!!!>:D<>:D<>:D<

elaionescu
06.02.2012, 17:20:10
Salut!!!

Ce mai faceti? E asa liniste pe aici...
Fetele cu pitici, ati iesit cu ei afara pe vremea asta?

Pupici si sper sa aveti ( avem) timp de scris/ povestit pe aici!!!>:D<>:D<>:D<

uite ce sa facem..stam sechestrati in casa :((((..intre timp am implinit 6 luni...si ne apucam temeinic de diversificare.....ti am urmat sfatul si am lasat o moale cu papica...si nici acum nu ma grabesc f tare:)..inca am laptic..cu pompa..ca altfel nu mai vrea.... pupici

olgutza26
06.02.2012, 19:51:17
Salutari si de la Bucuresti!
Eu nu prea intentionez sa ies din casa saptamana asta! Am noroc ca sunt in vacanta si imi permit ;)) Ma ascund de gerul asta pe care il detesc din tot sufletul... unde esti tu soarele meu si unde sunteti voi zilele mele de 35 de grade?......

ipup
06.02.2012, 22:45:41
Noi suntem mucosi, am ieșit la începutul frigului până la țară și am răcit. Am luat siropel , dar am rămas cu câțiva mucisori pe care îi scoatem cu aspiratorul pe care îl uram. În rest ne uităm pe geam cum ninge sau cum trece tramvaiul prin zăpadă:-). Abia așteptăm să putem iesi din nou la zăpadă.
Că să ne mai lăudăm, avem câte 5 dințisorî fiecare.
Vă pupam!

ipup
06.02.2012, 22:48:18

Mă bucur să aud asta. Să fiți tari și să aveți grijă unul de celălalt.

olgutza26
10.02.2012, 11:09:40
Buna dimineata de la Bucuresti! Eu sunt aia cu intrebarile :D Ce planuri aveti pentru marti? Nu imi raspundeti din alea ca voi nu sarbatoriti Valentine's day, ca la voi e tot o sarbatoare a iubirii in fiecare zi, ca voi sunteti traditionalisti cu Dragobetele, nu cu sarbatori importate, ca nu tine :D Vreau detalii ;))

ipup
10.02.2012, 11:42:54
Buna dimineata de la Bucuresti! Eu sunt aia cu intrebarile :D Ce planuri aveti pentru marti? Nu imi raspundeti din alea ca voi nu sarbatoriti Valentine's day, ca la voi e tot o sarbatoare a iubirii in fiecare zi, ca voi sunteti traditionalisti cu Dragobetele, nu cu sarbatori importate, ca nu tine :D Vreau detalii ;))

:* intr-adevar nu sarbatoresc Valentine's DAy :P, dar marti, am rugat-o pe soacra sa stea cu baietii si noi vom iesi in oras cu prietenii, un grup mai restrans... Cel mai probabil vom manca o pizza, vom bea un pahar de vin :) si noi , cei cu alte obligatii ;)) ne vom intoarce acasa sa le facem baie si sa ii culcam pe pitici. Si dupa aia vom mai vedea , ca doar noaptea e lunga8-}=P~:-p
Pupici si distractie placuta!!

olgutza26
12.03.2012, 12:10:27
Neata la pranz de la Bucuresti! O saptamana usoara si insorita! Ce faceti fetele? Ionela, pregatesti petrecerea de moturi? ;)

ipup
12.03.2012, 12:34:57
Neata la pranz de la Bucuresti! O saptamana usoara si insorita! Ce faceti fetele? Ionela, pregatesti petrecerea de moturi? ;)
Buna Olgutza!
Multumim, o saptamana usoara si tie! Intr-adevar ne pregatim de moturi :D, ei implinesc vineri un anisor, si vom sarbatori sambata. Am achiziotionat cam tot ce ne trebuie... mai avem fructele :)) care le vom lua vineri seara, cred. Vom face la Tratoria Prestij, pt ca acasa chiar nu am loc :), tarc, jucarii si multe altele ne ocupa toata casa :-p
Te asteptam la party! (avem si clown:o):)))

elaionescu
12.03.2012, 12:48:51
Buna Olgutza!
Multumim, o saptamana usoara si tie! Intr-adevar ne pregatim de moturi :D, ei implinesc vineri un anisor, si vom sarbatori sambata. Am achiziotionat cam tot ce ne trebuie... mai avem fructele :)) care le vom lua vineri seara, cred. Vom face la Tratoria Prestij, pt ca acasa chiar nu am loc :), tarc, jucarii si multe altele ne ocupa toata casa :-p

la multi ani cu multa sanatate :*

ipup
12.03.2012, 12:51:57
la multi ani cu multa sanatate :*
Multumim mult!:*

andreear
12.03.2012, 14:25:06
Buna Olgutza!

Oau, ce repede a trecut timpul!!!! Ce fac baietii? La multi ani de pe acum!!1 Nu stiu daca mai apuc sa intru ac nu prea mai am timp...

ipup
12.03.2012, 14:36:08
Oau, ce repede a trecut timpul!!!! Ce fac baietii? La multi ani de pe acum!!1 Nu stiu daca mai apuc sa intru ac nu prea mai am timp...
Multumim frumos! trece timpul... peste o luna si printesa ta face anisorul :) baietii cresc, alearga, vorbesc, dar mai ales musca :))
Pupici

olgutza26
12.03.2012, 18:10:33
Buna Olgutza!

Saru'mana de invitatie, dar nu pot veni! Sambata e ziua mea :D (si nu pot sa lipsesc de la propria petrecere) :)

andreear
12.03.2012, 18:46:02
Multumim frumos! trece timpul... peste o luna si printesa ta face anisorul :) baietii cresc, alearga, vorbesc, dar mai ales musca :))
Pupici

Irina nu merge singura, doar de manuta si inca ma mai bucur deputina liniste ( dar ffff putina). De vorbit si aici nu ne laudam f tare, zice doar tata ( si asta toata ziua :-L ), papa, apa si pa. Atat, in rest pe limba ei ...nu ii tace gura o secunda.

andreear
12.03.2012, 18:47:08
Saru'mana de invitatie, dar nu pot veni! Sambata e ziua mea :D (si nu pot sa lipsesc de la propria petrecere) :)

Te petreci sa inteleg...:-p Pupici multi!!!

Acum am vazut apelul tau dar doarme maimuta si nu pot vorbi, ne auzim maine?

ipup
13.03.2012, 11:50:46
LA MULTI ANI! pt sambata, sa fii sanatoasa, norocoasa si sa iti dea Dumnezeu ce iti doresti.(lucruri bune ):-p
te pupam toti !:x:*:*:*:*

ipup
13.03.2012, 11:55:09
Irina nu merge singura, doar de manuta si inca ma mai bucur deputina liniste ( dar ffff putina). De vorbit si aici nu ne laudam f tare, zice doar tata ( si asta toata ziua :-L ), papa, apa si pa. Atat, in rest pe limba ei ...nu ii tace gura o secunda.
Putini pasi fac si ai mei singuri, dar cu ham alearga, iar premergatoarele sunt pa, se dau jos din ele si le imping... :) cuvinte un pic mai multe, inclusiv mama :D, tata a fost primul :-$, papa, pa, gata, apa, ... si mai scot unele noi :)) dar tot asa pe limba lor, non stop, se iau la cearta amandoi :)) . Dar si asta e tot vorbit:)

olgutza26
14.03.2012, 19:57:56
LA MULTI ANI! pt sambata, sa fii sanatoasa, norocoasa si sa iti dea Dumnezeu ce iti doresti.(lucruri bune ):-p
te pupam toti !:x:*:*:*:*

saru'mana de urari! Sanatate si noroc si la piticei! Si in plus sa ne distram bine sambata (e adevarat ca eu un am clovn, dar compensez cu niste vin fiert ;)) )

ipup
14.03.2012, 22:43:11
saru'mana de urari! Sanatate si noroc si la piticei! Si in plus sa ne distram bine sambata (e adevarat ca eu un am clovn, dar compensez cu niste vin fiert ;)) )
noi deocamdată suntem la clovni și animale din baloane :-) dar va veni și rândul nostru la vin fiert:-D distracție plăcută!

Ai grijă cât vin bei :-P
:-*:-*:-*:-*:-*

olgutza26
15.03.2012, 09:51:57
noi deocamdată suntem la clovni și animale din baloane :-) dar va veni și rândul nostru la vin fiert:-D distracție plăcută!

Ai grijă cât vin bei :-P
:-*:-*:-*:-*:-*
stai linistita, voi fi un consumator responsabil ;)

andreear
20.03.2012, 10:04:48
Neata!!!!

Ce faceti fetelor?

Ionela, cum a fost la petrecere? Cum s-au distrat baietii?
Sa aveti o zi frumoasa! Va pup!

andreear
22.03.2012, 09:08:18
Neata!!! Ce faceti fetelor? E asa liniste pe aici.......

elaionescu
22.03.2012, 10:05:50
Neata!!! Ce faceti fetelor? E asa liniste pe aici.......

neata andreea,da e liniste suntem toate pe afara cred :)),noi cel putin asta facem....
multi pupici

andreear
22.03.2012, 10:33:38
neata andreea,da e liniste suntem toate pe afara cred :)),noi cel putin asta facem....
multi pupici

Asa e, pe vremea asta frumoasa e si pacat sa nu iesim cu piticii. Irina are un program mai ciudat de somn si noi iesim pe la 14.30 afara....
Pupici!

soareiuliant
26.03.2012, 21:44:26
Buna fetelor,desi trece ceva timp pana postez vr-un mesaj,eu va urmaresc..Vroiam sa mai intreb daca mai stiti ceva de Stumf,nu mai scrie niciun mesaj si nu stiu daca este in regula.Sper din suflet sa fie bine!

ipup
27.03.2012, 12:21:19
Neata!!!!

Ce faceti fetelor?

Ionela, cum a fost la petrecere? Cum s-au distrat baietii?
Buna!
Eu raspund cu intarziere peste tot :) , vineri de ziua lor baietii mi-au spart displayul la laptop, buf pe gresie :)) si l-am schimbat abia saptamana trecuta :)
La petrecere a fost ok, s-au cam suparat ei cand le-a tuns nasa motul, dar in pauza de somn, ca am venit acasa sa dormim, i-am tuns de tot, erau niste beculete :)) in rest totul a fost ok.
Voi cand ii rupeti turta?
pupici

ipup
27.03.2012, 12:23:49
Buna fetelor,desi trece ceva timp pana postez vr-un mesaj,eu va urmaresc..Vroiam sa mai intreb daca mai stiti ceva de Stumf,nu mai scrie niciun mesaj si nu stiu daca este in regula.Sper din suflet sa fie bine!

Sa-ti traiasca piticul, sa fie sanatos si voios(acum am vazut tickerul :D ). Strumf m-a sunat de ziua piticilor sa le spuna La multi ani!
pupici

soareiuliant
27.03.2012, 14:24:50
Sa-ti traiasca piticul, sa fie sanatos si voios(acum am vazut tickerul :D ). Strumf m-a sunat de ziua piticilor sa le spuna La multi ani!
pupici
Multumesc de asemeni,sa stii ca ma uit pe pozele baietilor pe facebook si esti norocoasa! Sa o saluti din partea mea pe Stumf si sa ii transmiti toate cele bune,daca eu nu apuc aici pe forum (nu de alta,dar vad ca nu a mai postat niciun mesaj de ceva timp).

andreear
27.03.2012, 16:11:24
Buna!
Eu raspund cu intarziere peste tot :) , vineri de ziua lor baietii mi-au spart displayul la laptop, buf pe gresie :)) si l-am schimbat abia saptamana trecuta :)
La petrecere a fost ok, s-au cam suparat ei cand le-a tuns nasa motul, dar in pauza de somn, ca am venit acasa sa dormim, i-am tuns de tot, erau niste beculete :)) in rest totul a fost ok.
Voi cand ii rupeti turta?
pupici

De abia astept sa vad poze cu "beculetele". Din pacate eu incep serviciul de luni asa ca, probabil doar spre seara vom mai iesi afar; tot la voi in parc mergem si noi, acolo ne plac cel mai mult leaganele...
turta , probabil ca o vom rupe in iunie ca nu este nasul nostru in tara pina atunci. Cum a fost petrecerea de la Prestije? Au avut loc de joaca piticii? Inca nu stim unde si ce sa organizam pt acest eveniment.

Pupici multi

andreear
27.03.2012, 16:12:01
Multumesc de asemeni,sa stii ca ma uit pe pozele baietilor pe facebook si esti norocoasa! Sa o saluti din partea mea pe Stumf si sa ii transmiti toate cele bune,daca eu nu apuc aici pe forum (nu de alta,dar vad ca nu a mai postat niciun mesaj de ceva timp).

Felicitari pt pitic, ce face? Cum te simti in postura de mamica?

soareiuliant
27.03.2012, 20:19:56
Felicitari pt pitic, ce face? Cum te simti in postura de mamica?
Este minunat sa fii mamica,este acel "ceva" care te implineste cu adevarat! Vladimir este bine,sanatos,creste,maine mergem la vaccinul de 2 luni,sper ca totul sa fie bine.Este un copil minunat,mult dorit,care ne-a luminat viata si inimile,pentru asta voi fi vesnic recunoscatoare. De aceea de fiecare data cand citesc semnatura lui Strumf, cateva lacrimi imi scapa,pentru ca acum stiu si simt cum un sufletel nevinovat iti schimba viata pentru totdeauna!O seara frumoasa va doresc!

ipup
28.03.2012, 11:36:02
De abia astept sa vad poze cu "beculetele". Din pacate eu incep serviciul de luni asa ca, probabil doar spre seara vom mai iesi afar; tot la voi in parc mergem si noi, acolo ne plac cel mai mult leaganele...
turta , probabil ca o vom rupe in iunie ca nu este nasul nostru in tara pina atunci. Cum a fost petrecerea de la Prestije? Au avut loc de joaca piticii? Inca nu stim unde si ce sa organizam pt acest eveniment.

Pupici multi
Nu se prea observa ca ei aveau par putin, dar pe facebook la pozele cu torturile erau tunsi deja :) nici invitatii nu au observat din prima :))
Au avut loc super ok de joaca (noi am facut la et 2), le-au pregatit un separeu doar pt ei, mai feriti de fumul de tigara si de agitatia de la petrecere :d pt ca se agita de la muzica ... au avut loc chiar si de premergatoare si triciclete:)
Si ce faci cu printesa de luni, ramane cu bunica?
pupici

andreear
28.03.2012, 14:28:14
Nu se prea observa ca ei aveau par putin, dar pe facebook la pozele cu torturile erau tunsi deja :) nici invitatii nu au observat din prima :))
Au avut loc super ok de joaca (noi am facut la et 2), le-au pregatit un separeu doar pt ei, mai feriti de fumul de tigara si de agitatia de la petrecere :d pt ca se agita de la muzica ... au avut loc chiar si de premergatoare si triciclete:)
Si ce faci cu printesa de luni, ramane cu bunica?
pupici

M-am uitat acum iar pe poze, nici nu se observa diferenta :)) Nici irina nu are par asa ca...poate pina in iunie mai ii creste ceva, noi tot speram! Da, ramane cu mama, pt ea nu e nici o problema eu sunt cea care bazaie ca incep serviciul si nu mai am timp sa ne rasfatam in fiecare dimineata :((, dar asta e !!!

Pupici!

andreear
28.03.2012, 14:30:24
Este minunat sa fii mamica,este acel "ceva" care te implineste cu adevarat! Vladimir este bine,sanatos,creste,maine mergem la vaccinul de 2 luni,sper ca totul sa fie bine.Este un copil minunat,mult dorit,care ne-a luminat viata si inimile,pentru asta voi fi vesnic recunoscatoare. De aceea de fiecare data cand citesc semnatura lui Strumf, cateva lacrimi imi scapa,pentru ca acum stiu si simt cum un sufletel nevinovat iti schimba viata pentru totdeauna!O seara frumoasa va doresc!

Foarte frumos spus!!! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si sa va bucurati de pitic. Pupici!

elaionescu
30.03.2012, 18:57:19
fetelor haideti sa votam..sa incercam sa schimbam ceva
http://www.petitieonline.ro/petitie/vrem_spitalele_de_stat_ca_cele_de_la_privat_-p42839053.html

ipup
04.04.2012, 09:17:44
Buna fetelor!

Andreea cum e la servici?
Noi in sfarsit ne-am facut bine si cred ca maine vom iesi pe afara.
Ela: votat petitia.

Pupici

andreear
04.04.2012, 16:42:08
Buna fetelor!

Andreea cum e la servici?
Noi in sfarsit ne-am facut bine si cred ca maine vom iesi pe afara.
Ela: votat petitia.

Pupici
Salut!

Ma bucur ca sunteti bine, ce frumos ca iesiti afara, e pacat sa nu va bucurati de vremea asta minunata!!!
Eu sunt la servici si este tare greu, imi lipseste rau de tot bulina, numai la ea ma gandesc...iar ei ii este asa bine cu bunica :-" A ajuns sa imi faca cu mana de cand ma imbrac, nu e nevoie sa ajung la usa ca stie deja ca plec si vad ca nu o deranjeaza.

Pupici

ipup
04.04.2012, 18:14:43
Salut!

Ma bucur ca sunteti bine, ce frumos ca iesiti afara, e pacat sa nu va bucurati de vremea asta minunata!!!
Eu sunt la servici si este tare greu, imi lipseste rau de tot bulina, numai la ea ma gandesc...iar ei ii este asa bine cu bunica :-" A ajuns sa imi faca cu mana de cand ma imbrac, nu e nevoie sa ajung la usa ca stie deja ca plec si vad ca nu o deranjeaza.

Pupici

Imi inchipui ce greu iti e fara printesa...
Pupici

olgutza26
12.04.2012, 14:51:29
Fetelor, vad ca sunteti tare ocupate! Cum stati cu pregatirile de Paste si ce planuri aveti?
Eu sunt aproape gata cu curatenia, azi vopsesc oua si fac pasca. La mancare nu sunt eu sefa, asa ca asist mai mult ;)) Cumparaturi pentru iepuras inca nu am facut, dar cred ca o sa le las pe sambata (nu de alta, dar abia maine imi intra salariul pe card :D )

andreear
22.04.2012, 19:11:26
Ce mai faceti fetelor? Cum ati petrecut de Paste?

Pupici!

andreear
26.04.2012, 08:59:36
Mai fetelor dar ocupate mai sunteti....nici una nu mai da nici un semn ;))

Pupici

elaionescu
26.04.2012, 11:40:02
Mai fetelor dar ocupate mai sunteti....nici una nu mai da nici un semn ;))

Pupici

mai Andreiutu,sa stii ca sutem ocupati,cel putin noi...bebe a crescut si are muuuulte pretentii si preferinte,si in putinul timp liber m am apucat de un proiect nou,sa distribui hainute pt copilasi....mi a iesit par alb :))) mai mult decat aveam ,treb sa ma vopsesc neaparat dar nu apuc.te pupic :*

andreear
26.04.2012, 14:53:12
mai Andreiutu,sa stii ca sutem ocupati,cel putin noi...bebe a crescut si are muuuulte pretentii si preferinte,si in putinul timp liber m am apucat de un proiect nou,sa distribui hainute pt copilasi....mi a iesit par alb :))) mai mult decat aveam ,treb sa ma vopsesc neaparat dar nu apuc.te pupic :*

Stiu cum e cu bebe la varsta asta...Felicitari pt proiectul cu haine ( unde le putem vedea si noi???). Eu am inceput serviciul si printre picaturi mai reusesc sa citesc si pe aici. Pupici

elaionescu
26.04.2012, 14:59:37
Stiu cum e cu bebe la varsta asta...Felicitari pt proiectul cu haine ( unde le putem vedea si noi???). Eu am inceput serviciul si printre picaturi mai reusesc sa citesc si pe aici. Pupici

Deocamdata doar pe facebook,site-ul e in lucru si va fi gata in cateva zile,adauga-ma pe facebook si vorbim mai multe acolo ca aici nu avem voie :) (vezi linkul de la semnatura )
Cum e la serivici? Multe mamici isi doresc sa se reintoarca la viata lor sociala...la tine cum este?

andreear
26.04.2012, 16:02:58
Deocamdata doar pe facebook,site-ul e in lucru si va fi gata in cateva zile,adauga-ma pe facebook si vorbim mai multe acolo ca aici nu avem voie :) (vezi linkul de la semnatura )
Cum e la serivici? Multe mamici isi doresc sa se reintoarca la viata lor sociala...la tine cum este?

Ti-am dat add.
La inceput a fost mai greu, imi lipsea maimuta rau de tot, ma obisnuisem sa ma trezeasca ea dimineata , sa ne jucam vreo jumatate de ora si abia apoi pamica, imbracat etc. Acum plec si inainte sa se scoale ea asa aca..de abia seara reusesc sa o pupacesc. Din fericire ea nu ne duce dorul, e inca mica si oricum era obisnuita cu bunica. Tu cat stai acasa?

soareiuliant
26.04.2012, 16:53:55
Fetelor,eu va spun Hristos a inviat!

elaionescu
26.04.2012, 18:50:30
Ti-am dat add.
La inceput a fost mai greu, imi lipsea maimuta rau de tot, ma obisnuisem sa ma trezeasca ea dimineata , sa ne jucam vreo jumatate de ora si abia apoi pamica, imbracat etc. Acum plec si inainte sa se scoale ea asa aca..de abia seara reusesc sa o pupacesc. Din fericire ea nu ne duce dorul, e inca mica si oricum era obisnuita cu bunica. Tu cat stai acasa?

Eu nu merg la serivici.....eu lucrez de acasa :).... noi avem firma noastra,mica,dar a noastra
Sa stii ca nu am primit nici o cerere...da mi pe privat linkul catre facebookul tau ,mereu face figuri site-ul ala..

elaionescu
26.04.2012, 18:56:05

Adevarat a inviat...ce face vladimir ? :*

andreear
26.04.2012, 20:49:49
Eu nu merg la serivici.....eu lucrez de acasa :).... noi avem firma noastra,mica,dar a noastra
Sa stii ca nu am primit nici o cerere...da mi pe privat linkul catre facebookul tau ,mereu face figuri site-ul ala..

Pe de o parte e mai bine ca ai firma ta ( ai program flexibil ) pe de alta parte sunt atatea responsabilitatii...( ma uita la R. si el are firma si stiu cat e de greu in ziua de azi). Am vazut ca m-ai gasit!

andreear
26.04.2012, 20:50:22

Adevarat a Inviat! Ce face piticul?

soareiuliant
26.04.2012, 21:34:33
Vladimir creste frumos alaturi de parintii lui care il iubesc enorm si se pregateste sa devina crestin ;-) (nu ca nu ar fi deja un ingeras).

andreear
07.05.2012, 09:30:48
Neata!!!

Sa aveti o saptamana frumoasa!

elaionescu
07.05.2012, 12:05:55
Neata!!!

neata andreiutu(mai pe la pranz asa la mine :D )...sa nu ma uiti cu pozele,astept cu nerabdare sa o vad marinar pe aia mica.pup

mika_12
28.05.2012, 16:29:25
Pe de o parte e mai bine ca ai firma ta ( ai program flexibil ) pe de alta parte sunt atatea responsabilitatii...( ma uita la R. si el are firma si stiu cat e de greu in ziua de azi). Am vazut ca m-ai gasit!
Fetelor, ajutati-ma si pe mine ^:)^.Sunt din provincie dar o sa vin la PLOIESTI sa-mi cumpar ce mai trebuie ptr. nunta ,ufffffffff mai sunt o gramada de lucruri dar in primul rand as dori sa stiu unde as putea gasi o florareasa priceputa si sa nu fie din acelea scumpe care cum te prinde cum te rupe:)). As mai avea nevoie de cateva sfaturi de la voi dragele mele dar pentru inceput nu vreau sa va stresez cu mai multe intrebari .De moment vreau doar o florarie unde sa fac buchetul de mireasa, de nasa , lumanarile de nunta si cateva cocarde ale unor invitati . MULTUMESC ANTICIPAT PTR. RASPUNS SI MULTI PUPICI

olgutza26
30.05.2012, 16:45:00
Fetelor, ajutati-ma si pe mine ^:)^.Sunt din provincie dar o sa vin la PLOIESTI sa-mi cumpar ce mai trebuie ptr. nunta ,ufffffffff mai sunt o gramada de lucruri dar in primul rand as dori sa stiu unde as putea gasi o florareasa priceputa si sa nu fie din acelea scumpe care cum te prinde cum te rupe:)). As mai avea nevoie de cateva sfaturi de la voi dragele mele dar pentru inceput nu vreau sa va stresez cu mai multe intrebari .De moment vreau doar o florarie unde sa fac buchetul de mireasa, de nasa , lumanarile de nunta si cateva cocarde ale unor invitati . MULTUMESC ANTICIPAT PTR. RASPUNS SI MULTI PUPICI
cele mai bune raspunsuri le gasesti pe topicurile aferente. ceea ce pot sa iti spun eu, e ca in jurul halelor centrale gasesti fel si fel de oferte. cu siguranta vei gasi si florareasa care sa iti faca ceea ce vrei tu, la banii pe care ai prevazuti in buget.

olgutza26
01.06.2012, 10:54:01
Neata fetele! Nu mai intrati deloc pe aici! Cum mai aflam ce se mai intampla in viata voastra? Stiu, o sa imi ziceti de FB, dar eu nu am si ma incapatanez sa nu imi fac :D. Ce planuri aveti de week-end-ul asta prelungit? Eu o sa vin la Ploiesti :D Ce va mai fac bebeii? Ce planuri de concediu aveti?

elaionescu
01.06.2012, 13:13:37
Neata fetele! Nu mai intrati deloc pe aici! Cum mai aflam ce se mai intampla in viata voastra? Stiu, o sa imi ziceti de FB, dar eu nu am si ma incapatanez sa nu imi fac :D. Ce planuri aveti de week-end-ul asta prelungit? Eu o sa vin la Ploiesti :D Ce va mai fac bebeii? Ce planuri de concediu aveti?

nu stii ce pierzi :) , e minunat grupul de mamici prahovene de pe facebook si ff activ....eu zic sa renunti la incapatanare ca nu e buna de fel :) .pup

olgutza26
01.06.2012, 13:21:49
nu stii ce pierzi :) , e minunat grupul de mamici prahovene de pe facebook si ff activ....eu zic sa renunti la incapatanare ca nu e buna de fel :) .pup

oricum nu ma incadrez, ca nu sunt mamica. :P

andreear
01.06.2012, 14:11:53
oricum nu ma incadrez, ca nu sunt mamica. :P

Inca!

Neata pe la pranz!!!

Eu muncesc cu "drag si spor" si astept sa treaca timpul sa merg sa imi pup maimutica !!!1

elaionescu
01.06.2012, 16:41:05
Inca!

Neata pe la pranz!!!

Eu muncesc cu "drag si spor" si astept sa treaca timpul sa merg sa imi pup maimutica !!!1

vezi ca inca astept pozele alea!!?? ? :)

andreear
04.06.2012, 18:57:56
vezi ca inca astept pozele alea!!?? ? :)

Scuze Ela. Chiar nu am mai apucat sa ii fac poze in rochita, a fost vremea aia naspa si nu a fost cazul iar acum, de cateva zile e cu bunicii la tara. Dar ma revansez, promit!!!!

Pupici!

olgutza26
11.06.2012, 10:25:45
Buna dimineata de la Bucuresti! O saptamana usoara si cu soare prietenos! >:D<

andreear
15.06.2012, 07:21:51
Neata!!!

Ce mai faceti fetelor? Ce planuri de concediu aveti?

Pupici si week-end frumos!

andreear
18.06.2012, 09:18:37
Neata!!!

Sa aveti o saptamana usoara!!!

PS Nu mai scrieti asa mult ca eu lucrez si nu am timp sa citesc tot :D

Pupici!

andreear
27.06.2012, 18:29:24
Fetelor, sunteti in concediu????? Chiar nu mai e nimeni care sa scrie unul, doua randuri pe aici?????????
OLGAAAAAAAAAAAAAAAAAA...

olgutza26
27.06.2012, 20:23:12
Fetelor, sunteti in concediu????? Chiar nu mai e nimeni care sa scrie unul, doua randuri pe aici?????????
OLGAAAAAAAAAAAAAAAAAA...

eu abia acum am intrat in casa. am fost ocupata toata ziua. nu sunt inca in concediu. abia pe 25 iulie incep concediul, dar e drept ca si acum am o perioada mai libera la facultate (in sensul de fara cursuri). cum a fost plimbarea? Vrem detalii (numai picante, daca se poate)

elaionescu
27.06.2012, 20:38:51
eu abia acum am intrat in casa. am fost ocupata toata ziua. nu sunt inca in concediu. abia pe 25 iulie incep concediul, dar e drept ca si acum am o perioada mai libera la facultate (in sensul de fara cursuri). cum a fost plimbarea? Vrem detalii (numai picante, daca se poate)

am vazut eu pozele pe facebook(unde nu vrei in ruptl capului sa ti faci cont :)) ).....e nebunie.....frumoasa vacanta

nici eu nu sunt in concediu andreea,darsunt super ocupata si suprasolicitata....

andreear
27.06.2012, 21:09:45

Off si atunci de ce e linistea asta pe aici???:-\ In plimbare a fost SUPEEEEEEEEER, am vazut niste locuri exatraordinare si am trait momente minunate. Cat despre detalii picante o sa scriu dar dupa ora 24.00 ( asta daca nu adorm ) ca nu pot la ora asta :D. Poze am pe Fb cat cuprinde...

andreear
27.06.2012, 21:10:32
am vazut eu pozele pe facebook(unde nu vrei in ruptl capului sa ti faci cont :)) ).....e nebunie.....frumoasa vacanta

nici eu nu sunt in concediu andreea,darsunt super ocupata si suprasolicitata....

Multumesc Ela. Piticotul te tine asa ocupata sau mai ai timp si de alte activitati? Pupici pt piticul mergator!

elaionescu
27.06.2012, 21:20:33
Multumesc Ela. Piticotul te tine asa ocupata sau mai ai timp si de alte activitati? Pupici pt piticul mergator!

piticotul mare parte din timp..iar in rest munca : am comenzi..e sezonul mireselor...plus hainutele de copilasi....de altceva nu prea mai am timp..astept cu nerabdare nuntile finutilor sa ma mai relaxez si eu.....si mai am o nunta sambata acum..abia astept sa ma zbantui putin..sper sa apuc sa ma vopsesc,pensez etc....ca trece timpul asta atat de repede si eu arat ca un zombi :))))))))..niciodata n am fost mai neingrijita ca acum de cand am devenit mamica :)

andreear
27.06.2012, 22:37:52
piticotul mare parte din timp..iar in rest munca : am comenzi..e sezonul mireselor...plus hainutele de copilasi....de altceva nu prea mai am timp..astept cu nerabdare nuntile finutilor sa ma mai relaxez si eu.....si mai am o nunta sambata acum..abia astept sa ma zbantui putin..sper sa apuc sa ma vopsesc,pensez etc....ca trece timpul asta atat de repede si eu arat ca un zombi :))))))))..niciodata n am fost mai neingrijita ca acum de cand am devenit mamica :)

Pai mai sunt doua zile, lasa piciul cu o bunica si fugi la rasfatat ( iti zic eu cea care azi am reusit sa ma vopsesc si sa imi fac manechiura :-p ). Spor la vanzari!!!!!

elaionescu
28.06.2012, 01:02:29
Pai mai sunt doua zile, lasa piciul cu o bunica si fugi la rasfatat ( iti zic eu cea care azi am reusit sa ma vopsesc si sa imi fac manechiura :-p ). Spor la vanzari!!!!!

multumesc ,sa fie :*
de pensat ,vopsit,tuns etc...ma fac singurica,ca n am suportat niciodata sa mi umble cineva prin par,prin unghii etc(stol de pasarele)asa ca am fost nevoita sa invat sa le fac bine....si iti dai seama ce grav este ca n am apucat inca?? :))..
bravo ca te ai rasfatat ,sa iti fie de bine

olgutza26
28.06.2012, 10:51:51
Off si atunci de ce e linistea asta pe aici???:-\ In plimbare a fost SUPEEEEEEEEER, am vazut niste locuri exatraordinare si am trait momente minunate. Cat despre detalii picante o sa scriu dar dupa ora 24.00 ( asta daca nu adorm ) ca nu pot la ora asta :D. Poze am pe Fb cat cuprinde...

ma multumesc si cu un PM cu picanterii. Vezi ca ti-am dat se am vb ieri, dar tu nu esti prompta:P

olgutza26
28.06.2012, 10:53:43
Neata de la Bucuresti, doamne dragi! Imi palce cand se animeaza si pe aici atmosfera, nu numai pe FB :P

andreear
02.07.2012, 08:38:37
Neata!!!

Ce faceti fetelor? Cum ati petrecut in week-end?
Olga, am rezolvat problema, gata!

Pupici si sa aveti o saptamana usoara!

olgutza26
02.07.2012, 09:59:42
Neata si de la Bucuresti!
O saptamana usoara! acum sunt abia trezita, revin mai tarziu cu povesti de week-end :)

olgutza26
12.07.2012, 09:30:04
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce mai faceti dragute doamne? Cum va pititi de caldura asta nebuna? Ce planuri aveti de week-end? (mai e un pic si incepe)

andreear
12.07.2012, 10:49:03
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce mai faceti dragute doamne? Cum va pititi de caldura asta nebuna? Ce planuri aveti de week-end? (mai e un pic si incepe)

Salut!

Eu stau acasa cu fiiica-mea, e bolnavioara....:(
Tu ce planuri ai/

PUPICI

olgutza26
12.07.2012, 12:34:55
noi ar fi trebuit sa mergem la munte cu niste prieteni, dar am sunat la pensiune si e full. drept urmare trebuie sa ne reorientam. poate dam muntele pe mare. in rest, stau in casa la aer conditionat, ca sapt trecuta mi s-a facut rau de la caldura si nu ma mai risc.
Credeam ca si-a revenit piticuta. tot rau se simte? pupici la printesuca sa se faca bine :* >:D<

andreear
13.07.2012, 11:50:32
noi ar fi trebuit sa mergem la munte cu niste prieteni, dar am sunat la pensiune si e full. drept urmare trebuie sa ne reorientam. poate dam muntele pe mare. in rest, stau in casa la aer conditionat, ca sapt trecuta mi s-a facut rau de la caldura si nu ma mai risc.
Credeam ca si-a revenit piticuta. tot rau se simte? pupici la printesuca sa se faca bine :* >:D<

Irina e mai bine acum, a scapat si de injectiii...offf!

Sa aveti un week-end minunat oriunde veti merge!!! In Ploiesti cand ajungi?

olgutza26
24.07.2012, 10:40:03
Neata de la Bucuresti! Scuzati lipsa din ultimul timp, dar am avut o perioada absolut nebuna la facultate (inscrieri, examene si tot tacamul), dar de maine sunt in concediu. Nu dati cu rosii cand va spun ca mai merg la serviciu pe 3 septembrie :D

andreear
14.08.2012, 08:30:17
Neata!!! Ce mai faceti? Pe unde ati umblat vara asta?

Pupici

olgutza26
14.08.2012, 14:31:04
Neata aproape de seara! Noi nu am fost nicaieri (inca). Din pacate au aparut tot felul de evenimente neprevazute si s-au cam dus rand pe rand pe apa Sambetei planurile noastre de concediu. Dar cum concediul meu nu s-a incheiat... Cine stie de unde va sari un iepuras? ;;)

elaionescu
14.08.2012, 20:32:33
noi ne pregatim denunta..pe 26 august cununam la brasov...si pe 22 sept la arad.....cea mai mare nenorocire este ca n am slabit mai deloc si nimic nu mi vine bine.....o sa merg goala la nunta :))))
in rest..concediul va fi la brasov si la arad.....plus ca ne vin finutii deja cununati anul trecut,si stau la noi o sapt....si vom merge pe aici prin imprejurimi si pe la munte putin..deci cam atat anul asta....si la noi au tot aparut neprevazute :(,asta e...sanatoase sa fim noi fetelor ca in rest nu mai conteaza :*

olgutza26
25.08.2012, 17:40:11
Neata!!! Ce mai faceti? Pe unde ati umblat vara asta?

Pupici

Buna! Te asteptam cu vesti din concediu!!! Cum a fost la greci? Cum ai petrecut de ziua ta? Astept ca de obicei, detalii cat mai picante o:-)

andreear
27.08.2012, 16:25:47
Buna! Te asteptam cu vesti din concediu!!! Cum a fost la greci? Cum ai petrecut de ziua ta? Astept ca de obicei, detalii cat mai picante o:-)

Salut fetelor!!!

In Grecia a fost super. Poze si detalii gasesti pe facebook. Tu ce faci?

Pupici tuturor!

elaionescu
28.08.2012, 04:01:34
Salut fetelor!!!

Pupici tuturor!

sa inteleg ca olguta si a facut cont de facebook???:O
nu pot sa cred...olguta e adevarat?? ai cedat pana la urma :)))))

andreear
28.08.2012, 07:36:53
sa inteleg ca olguta si a facut cont de facebook???:O
nu pot sa cred...olguta e adevarat?? ai cedat pana la urma :)))))

A, nuuu! Se uita de pe contul unei prietene comune.=))

olgutza26
28.08.2012, 11:13:11
Salut fetelor!!!

Pupici tuturor!
Neata si de la mine!
Ma chinui cu teza (de fapt ea ma chinuie mai mult pe mine decat eu pe ea). Sper concediu! Data viitoare sa ma luati si pe mine :D

Pupici pentru tot familionul, dar mai ales pt mamica sarbatorita (stiu ca primesti urari si mai tarziu>:D< )

olgutza26
28.08.2012, 11:14:03
A, nuuu! Se uita de pe contul unei prietene comune.=))

repede cu para. Paracioasa mica;));)) Vezi ca te la tine o sa invete si printesuca;-)

andreear
02.09.2012, 00:12:03
repede cu para. Paracioasa mica;));)) Vezi ca te la tine o sa invete si printesuca;-)

Nu sunt paracioasa doar spun adevarul =))=))=))
Pupici

PS Vezi ca ma pus pe FB si poze din Apuseni!

elaionescu
02.09.2012, 00:57:02

hai mai olguta..fa ti cont....te rugam noi muuult de tot.nu i asa andreea ? :D
ne ar placea tareee mult sa te avem prietena in ncontul de facebook :)

andreear
02.09.2012, 09:28:57
hai mai olguta..fa ti cont....te rugam noi muuult de tot.nu i asa andreea ? :D
ne ar placea tareee mult sa te avem prietena in ncontul de facebook :)

Nu cred ca ne va face pe plac :-<

olgutza26
02.09.2012, 12:07:58
Repede, Andreea, raspunde ea :D (dar e adevarat, fara FB pt mine) Ela, hai sa facem grup pe yahoo si acolo sigur ne imprietenim (eu sunt nonstop online pe mess, chiar si daca nu sunt acasa) :P

olgutza26
03.09.2012, 11:01:07
Buna dimineata de la Bucuresti! O saptamana usoara! >:D<

sudden
03.09.2012, 15:27:38
Buna dimineata de la Bucuresti! O saptamana usoara! >:D<
Buna!
Gata? ai inceput activitatea?

olgutza26
03.09.2012, 15:34:57
Buna!
Gata? ai inceput activitatea?

gata concediul. a inceput perioada de restante!

sudden
03.09.2012, 15:53:07
gata concediul. a inceput perioada de restante!
Saracii studenti....:D:D:D

olgutza26
03.09.2012, 15:58:05
Saracii studenti....:D:D:D

saraca de mine! eu vreau sa ii trec inca din timpul anului, dar ei nu si nu....

olgutza26
21.09.2012, 11:03:41
Fetelor, va declar oficial disparute! Mai aveti o sansa zilele astea sa dati un semn, de luni sun la 112 :D Ce planuri aveti in week-end? Ce va mai fac copilasii? Stiu ca sunteti active pe fb, dar nu uitati de site-ul roz [-X[-X[-X

andreear
22.09.2012, 10:02:11
Fetelor, va declar oficial disparute! Mai aveti o sansa zilele astea sa dati un semn, de luni sun la 112 :D Ce planuri aveti in week-end? Ce va mai fac copilasii? Stiu ca sunteti active pe fb, dar nu uitati de site-ul roz [-X[-X[-X

Neata!! Eu am fost plecata la Predeal la sedinta 3 zile asa ca am o scuza ;)) Tu ce faci? Noi stam pe acasa in week-end, avem "activitaturi" gospodarestii de facut: mancare, calcat etc

Sa aveti un week-end frumos!

andreear
12.10.2012, 07:12:21
Neata fetelor!

Ce faci? Ce mai ziceti? E asa liniste aici....
va pup!

olgutza26
12.10.2012, 11:38:32
Neata fetelor!

Ce faci? Ce mai ziceti? E asa liniste aici....
va pup!

Neata si de la mine! Eu am un program de filme de groaza (nu prea pot sa dau vina pe nimeni, ca eu am facut orarul), asa ca sunt mai tot timpul in transa. Sper ca in 1-2 saptamani sa imi intru in ritm. Intre timp am facut si una mai nefacuta (de fapt nu eu, dar s-a intamplat), i-am inundat pe cei de dedesubt cu apa fiarta :( Nu vreti sa stiti cum a fost cand vedeam cum ii curge aluia de jos apa din balcon. Problema e ca inundatia a fost acum 3 zile, iar ei nici pana azi nu au venit (cred ca va inchipuiti ca vor avea super pretentii la noi pentru toate pagubele produse).
In rest nu ma laud cu mai nimic, incerc sa il conving pe Valentin sa mergem la o nunta la Piatra Neamt in conditiile in care inundatia ne-a cam dat peste cap bugetul :D
Pup tot familionul si astept noutati si de la alte miresici sau foste miresici.

andreear
13.10.2012, 12:40:52
Neata si de la mine! Eu am un program de filme de groaza (nu prea pot sa dau vina pe nimeni, ca eu am facut orarul), asa ca sunt mai tot timpul in transa. Sper ca in 1-2 saptamani sa imi intru in ritm. Intre timp am facut si una mai nefacuta (de fapt nu eu, dar s-a intamplat), i-am inundat pe cei de dedesubt cu apa fiarta :( Nu vreti sa stiti cum a fost cand vedeam cum ii curge aluia de jos apa din balcon. Problema e ca inundatia a fost acum 3 zile, iar ei nici pana azi nu au venit (cred ca va inchipuiti ca vor avea super pretentii la noi pentru toate pagubele produse).
In rest nu ma laud cu mai nimic, incerc sa il conving pe Valentin sa mergem la o nunta la Piatra Neamt in conditiile in care inundatia ne-a cam dat peste cap bugetul :D
Pup tot familionul si astept noutati si de la alte miresici sau foste miresici.

Si noi va pupam! Imi pare rau pt partea cu inundatul, nu prea as vrea sa fiu in pielea voastra... Spor la treaba dar pina atunci un week-end frumos va dorim!!!

strumf08
30.10.2012, 09:10:43
Buna dimineata!
Ce mai faceti? :*

andreear
30.10.2012, 20:18:21
Buna dimineata!
Ce mai faceti? :*

Salut!!!

Ce semnatura frumoasa ai!! Sa ai o sarcina usoara! Ce faci? Cum te simti?

Eu nu mai am timp de nimic, lucrez prea mult si stau prea putin cu pitica si asta ma enerveaza la culme, sper sa treaca mai repede perioada asta. Maimutica creste frumos, e desteapta ( ca na e a mea :">:">:">), vesela si ff activa; vorbeste toata ziua si se comporta ca o mica domnisoara!

Pupici

olgutza26
30.10.2012, 21:28:00
Ce ticker frumos ai, Dana!!!! Felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos si cuminte in burtica >:D<

strumf08
31.10.2012, 08:21:56
Da....Multumesc mult, m-a ajutat Dumnezeu sa raman insarcinata :D
Nu ma simt excelent, nu seamana deloc cu prima sarcina, la care am putut manca orice, oricat, oricand. Nu prea pot manca mare lucru, nu am greturi, dar ma doare stomacul destul de rau, sunt balonata la maxim, dar asta e. In plus as dormi intr-una, nici la serviciu nu-mi vine sa ma mai duc...In rest astept sa-mi creasca burta :D si morfologiile. De-abia astept sa nasc :x .....Cu alte cuvinte sunt nerabdatoare la culme!

strumf08
31.10.2012, 08:26:51
Salut!!!

Ce semnatura frumoasa ai!! Sa ai o sarcina usoara! Ce faci? Cum te simti?

Eu nu mai am timp de nimic, lucrez prea mult si stau prea putin cu pitica si asta ma enerveaza la culme, sper sa treaca mai repede perioada asta. Maimutica creste frumos, e desteapta ( ca na e a mea :">:">:">), vesela si ff activa; vorbeste toata ziua si se comporta ca o mica domnisoara!

Pupici

Acum vin sarbatorile si va veti putea rasfata in voie!
Serviciu usor!
Am vazut-o in cateva poze pe facebook (iti trimit request cu prima ocazie) e intr-adevar o domnisoara. E frumusica foc. Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!

strumf08
31.10.2012, 09:22:48
Ce ticker frumos ai, Dana!!!! Felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos si cuminte in burtica >:D<

Tu ce mai faci? Cum mai e la serviciu?

andreear
31.10.2012, 11:51:51
Acum vin sarbatorile si va veti putea rasfata in voie!
Serviciu usor!
Am vazut-o in cateva poze pe facebook (iti trimit request cu prima ocazie) e intr-adevar o domnisoara. E frumusica foc. Sa va traiasca, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!

Multumim la fel. Astept sa vad ce se ascunde in burtica ta.Ai vreo banuiala??? Te astept si pe FB.

strumf08
31.10.2012, 12:01:52
Multumim la fel. Astept sa vad ce se ascunde in burtica ta.Ai vreo banuiala??? Te astept si pe FB.

Evident vrem tot baiat. A. mai mult decat mine. Din pacate faza cu banuiala, iar nu-mi iese. Nici la prima n-am avut nicio presimtire.... Dar, fata de data trecuta, acum vrem sa stim de la bun inceput, ca sa ne linistim. Oricum am nume pregatite pentru ambele cazuri (nu ma intrebati, nu spun :D )

andreear
31.10.2012, 12:13:04
Evident vrem tot baiat. A. mai mult decat mine. Din pacate faza cu banuiala, iar nu-mi iese. Nici la prima n-am avut nicio presimtire.... Dar, fata de data trecuta, acum vrem sa stim de la bun inceput, ca sa ne linistim. Oricum am nume pregatite pentru ambele cazuri (nu ma intrebati, nu spun :D )

Hai ma...faceti o fetita, stiu numai baietei nascuti si ultimii ani si fiica-mea nu are prietene de joaca, o sa inceapa sa ma puna sa ii cumpar masini in loc de papusi :D.

strumf08
31.10.2012, 12:33:33
Hai ma...faceti o fetita, stiu numai baietei nascuti si ultimii ani si fiica-mea nu are prietene de joaca, o sa inceapa sa ma puna sa ii cumpar masini in loc de papusi :D.

=))=))=))=))
Daca decurge totul cum as vrea eu, in doi ani fac si o fetita :D As vrea din CIC 1 sa intru direct in CIC 2. Acum cum o vrea si Dumnezeu, dar sper sa vrea ca mine [-o< Probabil ca asa vor prmi vestea si cei din familia mea, ambii verisori au cate doi baieti, verisoara si nasa mea chiar a botezat fetita unei colege, pe cand eram eu gravida cu T., tocmai ca sa boteze o fetita, ca de baietei de saturase :D

strumf08
31.10.2012, 12:34:41
Daca ar fi sa fac si eu o statistica, parca mai multi baieti s-au nascut in ultimii doi ani. Si in maternitate erau majoritari...

andreear
31.10.2012, 13:10:24
Daca ar fi sa fac si eu o statistica, parca mai multi baieti s-au nascut in ultimii doi ani. Si in maternitate erau majoritari...

Asa e. Eu ma uit la prietenii nostri, au baieti. In parc in proportie ff mare sunt baietei, fete nu mai stiu sa faca oamenii astia :-p?

strumf08
31.10.2012, 15:53:32
Asa e. Eu ma uit la prietenii nostri, au baieti. In parc in proportie ff mare sunt baietei, fete nu mai stiu sa faca oamenii astia :-p?

Nu stiu cum de te-am gasit in week-end pe facebook, ca acum nu reusesc. Cred ca de la Ipup, dar nu-mi mai iese.

andreear
31.10.2012, 16:56:03
Nu stiu cum de te-am gasit in week-end pe facebook, ca acum nu reusesc. Cred ca de la Ipup, dar nu-mi mai iese.

Sunt pitita, nu trebuie sa ma gaseasca lumea :D Dar lasa ca te-am gasit eu!!!!

soareiuliant
31.10.2012, 17:11:16
=))=))=))=))
Daca decurge totul cum as vrea eu, in doi ani fac si o fetita :D As vrea din CIC 1 sa intru direct in CIC 2. Acum cum o vrea si Dumnezeu, dar sper sa vrea ca mine [-o< Probabil ca asa vor prmi vestea si cei din familia mea, ambii verisori au cate doi baieti, verisoara si nasa mea chiar a botezat fetita unei colege, pe cand eram eu gravida cu T., tocmai ca sa boteze o fetita, ca de baietei de saturase :D

De felicitat te am felicitat,sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa fiti sanatosi si tu si bebele.Si da,hai fa o fetita ca lui Vladimir ii va trebui o sotie si vrem deja sa il logodim :-p.Te pup si multa,multa sanatate bebelusului!:x

strumf08
01.11.2012, 08:10:12
Sunt pitita, nu trebuie sa ma gaseasca lumea :D Dar lasa ca te-am gasit eu!!!!

Neata!
Bine faci! ;-)

strumf08
01.11.2012, 08:11:58
De felicitat te am felicitat,sa dea Dumnezeu sa fie bine si sa fiti sanatosi si tu si bebele.Si da,hai fa o fetita ca lui Vladimir ii va trebui o sotie si vrem deja sa il logodim :-p.Te pup si multa,multa sanatate bebelusului!:x

Buna!
Din partea mea, cu cat mai repede cu atat mai bine. Sper sa-mi puna T. o vorba buna acolo sus! ;-)

strumf08
02.11.2012, 08:36:59

Neata! Anul 2013 va fi anul fetelor, sau cel putin in lista cu burtici sunt majoritare. ;-)

strumf08
02.11.2012, 15:38:08
Liniste si pace............

strumf08
02.11.2012, 15:38:44
:-":-":-":-":-":-":-"

andreear
03.11.2012, 22:36:52
:-":-":-":-":-":-":-"

Noi suntem la Venetia :-$:-$:-$. Ne "auzim" luni!
Week-end frumos tuturor!

olgutza26
04.11.2012, 10:12:58
Noi suntem la Venetia :-$:-$:-$. Ne "auzim" luni!
Week-end frumos tuturor!

ietete la ea! Nu va mai plac planurile mioritice ;)) Pupam gondolierul care va plimba si ne auzim luni >:D<

andreear
05.11.2012, 10:01:01
ietete la ea! Nu va mai plac planurile mioritice ;)) Pupam gondolierul care va plimba si ne auzim luni >:D<

Neata!

Ne-am plimbat scurt si la obiect: sa il serbam pe R . Si a fost suuuuuper!

olgutza26
06.11.2012, 09:48:15
Neata de la Bucuresti! O zi cel putin la fel de frumoasa ca cea de ieri. La mine e un cer innorat.....

andreear
06.11.2012, 13:18:31
Neata de la Bucuresti! O zi cel putin la fel de frumoasa ca cea de ieri. La mine e un cer innorat.....

Neata pe la pranz....

Ce faceti?
Sa aveti o zi fumoasa!

andreear
08.11.2012, 08:02:25
Neata!

Ce faceti? Noi suntem raciti, toti si e asa "misto"....

va pup!

olgutza26
08.11.2012, 09:51:01
Neata!

Ce faceti? Noi suntem raciti, toti si e asa "misto"....

va pup!

Neata! Noi nu suntem chiar de tot raciti: pe mine ma doare in gat dimineata, iar lui V. ii curge din cand in cand nasul :D Ma pregatesc de o noua zi de frig la facultate (la un moment dat, am deschis geamurile sa intre caldura de afara, atat de frig era in sali)

sudden
08.11.2012, 16:01:36
Neata! Noi nu suntem chiar de tot raciti: pe mine ma doare in gat dimineata, iar lui V. ii curge din cand in cand nasul :D Ma pregatesc de o noua zi de frig la facultate (la un moment dat, am deschis geamurile sa intre caldura de afara, atat de frig era in sali)
Buna! Pai sa ai grija de tine, baga ceai de lamaie si miere, si imbraca-te mai gros! Nu ai voie sa te imbolnavesti:*:*

strumf08
08.11.2012, 20:46:22
Neata!

Ne-am plimbat scurt si la obiect: sa il serbam pe R . Si a fost suuuuuper!

Un pic cam tarziu, dar nu m-am simtit prea bine: la multi ani, multa sanatate si fericire! Sa va dea Dumnzezeu tot ce va doriti!:*

andreear
10.11.2012, 09:26:11

Neata! Sa aveti grija unul de altul!!! Ce faceti in week-end?
Pupici

andreear
10.11.2012, 09:26:44
Un pic cam tarziu, dar nu m-am simtit prea bine: la multi ani, multa sanatate si fericire! Sa va dea Dumnzezeu tot ce va doriti!:*

Salut! ce faci? Te simti bine acum? Sanatate multa!

strumf08
12.11.2012, 08:48:14
Salut! ce faci? Te simti bine acum? Sanatate multa!

Buna dimineata!
Multumesc mult! Acum sunt bine, am inceput serviciul. Am avut o saptamana medical si tare bine a fost....De-abia astept sa intru in prenatal!

P.S. E posibil sa aiba printesa ta o prietena de joaca :">

andreear
13.11.2012, 07:18:09
Buna dimineata!
Multumesc mult! Acum sunt bine, am inceput serviciul. Am avut o saptamana medical si tare bine a fost....De-abia astept sa intru in prenatal!

P.S. E posibil sa aiba printesa ta o prietena de joaca :">

Ma bucur ca esti bine, asta e tot ce conteaza. Si daca ce ai scris la PS se va adeveri va fi si mai frumos:x

Cand intri in prenatal? Sanatate multa!

O zi frumoasa tuturor! Pupici!

strumf08
13.11.2012, 08:19:52
Ma bucur ca esti bine, asta e tot ce conteaza. Si daca ce ai scris la PS se va adeveri va fi si mai frumos:x

Cand intri in prenatal? Sanatate multa!

O zi frumoasa tuturor! Pupici!

Mai am ceva pana la prenatal, din martie cred ca as putea ramane acasa. Oricum de la serviciu, in perioada sarbatorilor, imi dau liber cam 3 saptamani, deci din nov a mai ramas putin, in decembrie nu ma voi duce toata luna si nici in ianuarie, mai ramane februarie :D.

sudden
14.11.2012, 11:15:42
Buna!

Olgutza, cum te mai simti? esti mai bine? si eu sunt racita cobza..

Strumf, acum am vazut ca ascunzi o minune in burtica! Sarcina usoara pana la capat si de data asta sa fie totul bine!

PS: fetelor, poate vi se pare ca ma bag asa in discutii, si imi cer scuze pentru asta, dar eu am mai activat pe topicul asta, numai ca mi-am schimbat id-ul. dar cred ca v-am mai zis asta

strumf08
14.11.2012, 13:12:37
Buna!

Strumf, acum am vazut ca ascunzi o minune in burtica! Sarcina usoara pana la capat si de data asta sa fie totul bine!

PS: fetelor, poate vi se pare ca ma bag asa in discutii, si imi cer scuze pentru asta, dar eu am mai activat pe topicul asta, numai ca mi-am schimbat id-ul. dar cred ca v-am mai zis asta

Buna, multumesc pentru urari. Sa dea Dumnezeu!

andreear
14.11.2012, 19:47:11
Buna!

Sanatate multa!
Eu ma bucur ca suntem mai multe pe aici, sincer nu stiu sa fii citit ca ti-ai schimbat id-ul ( care era cel initial?) dar nici nu cred ca ar avea importanta vechimea. Asa ca, eu ma bucur daca se anima putin topicul asta!

Pupici si seara frumoasa tuturor!

olgutza26
15.11.2012, 08:32:02
Neata de la Bucuresti!
Scuzati absenta, dar am o saptamana full la facultate (zilnic 10-19 - cel mai devreme plecat spre casa) si o saptamana mai putin full (intru si de la 12 sau 14), asa ca daca lipsesc, puteti presupune ca e saptamana impara :D
Sunt mai binisor, nu ma mai trezesc in fiecare dimineata cu durere in gat, in rest oricum nu am avut mai nimic. Din fericire au inceput sa dea caldura si la facultate, ceea ce face acum atmosfera respirabila.
Un rest de saptamana usor va doresc si insanatosire rapida celor bolnaviori >:D<
Mada, nu cred ca ai anuntat pe forum treaba cu id-ul (mi-ai zis doar mie in pm ;-) ). Oricum fetele, dupa cum stii, sunt niste dragute si ar fi vorbit cu tine si daca nu te-ar fi cunoscut.

strumf08
15.11.2012, 08:38:30
Neata de la Bucuresti!
Scuzati absenta, dar am o saptamana full la facultate (zilnic 10-19 - cel mai devreme plecat spre casa) si o saptamana mai putin full (intru si de la 12 sau 14), asa ca daca lipsesc, puteti presupune ca e saptamana impara :D
Sunt mai binisor, nu ma mai trezesc in fiecare dimineata cu durere in gat, in rest oricum nu am avut mai nimic. Din fericire au inceput sa dea caldura si la facultate, ceea ce face acum atmosfera respirabila.
Un rest de saptamana usor va doresc si insanatosire rapida celor bolnaviori >:D<
Mada, nu cred ca ai anuntat pe forum treaba cu id-ul (mi-ai zis doar mie in pm ;-) ). Oricum fetele, dupa cum stii, sunt niste dragute si ar fi vorbit cu tine si daca nu te-ar fi cunoscut.

Sanatate multa si saptamani pare cat mai usoare!

andreear
16.11.2012, 09:14:32
Neata de la Bucuresti!

Sanatate multa! Ai grija de tine!
Te asteptam prin Ploiesti.

Pupici

olgutza26
16.11.2012, 10:57:49
Sanatate multa! Ai grija de tine!
Te asteptam prin Ploiesti.

Pupici

Neata Neata!
Va vine sau nu sa credeti, sansele sunt maxime sa fiu in Ploiesti in acest week-end :D (Trebuie doar sa vedem daca aparem de azi sau de maine, ca e functie de cat de solicitat e V. la serviciu).

strumf08
19.11.2012, 08:30:06
Buna dimineata!
Ce faceti intr-o zi de luni dimineata?

sudden
19.11.2012, 13:39:23
Sanatate multa!
Eu ma bucur ca suntem mai multe pe aici, sincer nu stiu sa fii citit ca ti-ai schimbat id-ul ( care era cel initial?) dar nici nu cred ca ar avea importanta vechimea. Asa ca, eu ma bucur daca se anima putin topicul asta!

Pupici si seara frumoasa tuturor!

Buna! id-ul meu era m a d o o (l-am scris dezlegat ca altfel aparea *****). E adevarat, nu am activat foarte des pe acest topic, mai postam din cand in cand :), dar va citeam mereu:-p

Neata Neata!
Va vine sau nu sa credeti, sansele sunt maxime sa fiu in Ploiesti in acest week-end :D (Trebuie doar sa vedem daca aparem de azi sau de maine, ca e functie de cat de solicitat e V. la serviciu).

Ooooo, trebuie sa notam pe calendar:-p
Ce ai mai facut cu vecinii? Au venit pana la urma?

olgutza26
19.11.2012, 21:04:06
Buna! id-ul meu era m a d o o (l-am scris dezlegat ca altfel aparea *****). E adevarat, nu am activat foarte des pe acest topic, mai postam din cand in cand :), dar va citeam mereu:-p

Acum am ajuns acasa de la facultate. Sunt franta de oboseala, dar din fericire maine nu intru chiar in zori de zi. Vecinii au venit cam acum o saptamana, dar nu ne-au raspuns la sonerie cand i-am cautat. Acum nu au decat sa ne caute ei pe noi. Noi ne-am arat bunavointa si disponibilitatea :)

andreear
20.11.2012, 07:26:15

Neata!!

Gata, acum imi aduc aminte id-ul!!!!
Ma bucur ca s-a mai animat putin pe aici :D

Olgutza....ai fost in Ploiesti:>:-\:>:-\

Pupici si o zi frumoasa sa aveti!

strumf08
20.11.2012, 09:06:48
Neata!!

Gata, acum imi aduc aminte id-ul!!!!
Ma bucur ca s-a mai animat putin pe aici :D

Olgutza....ai fost in Ploiesti:>:-\:>:-\

Pupici si o zi frumoasa sa aveti!

Neata!

Fu buna prajitura :-\

olgutza26
20.11.2012, 10:02:59

Andreea, am fost, dar nu am reusit sa te sun sa ne vedem. (iti povestesc eu la un telefon de ce). Am iesit foarte putin din casa: am fost si am savurat un ceiut la noul mall :D, dar asta destul de tarziu, pe la 8 si ceva (stiam ca atunci sunteti petrecareti si nu am mai dat semn).

strumf08
20.11.2012, 10:13:31

Andreea, am fost, dar nu am reusit sa te sun sa ne vedem. (iti povestesc eu la un telefon de ce). Am iesit foarte putin din casa: am fost si am savurat un ceiut la noul mall :D, dar asta destul de tarziu, pe la 8 si ceva (stiam ca atunci sunteti petrecareti si nu am mai dat semn).

Neata!
N-a fost aglomeratie?

andreear
20.11.2012, 18:52:38
Neata!

:D :-\

Mai nu prea stiu ca fost bataie pe ea:D iar eu sunt la cura ( vesnica:( ).

strumf08
22.11.2012, 09:11:32
Mai nu prea stiu ca fost bataie pe ea:D iar eu sunt la cura ( vesnica:( ).

Neata!
Daca a fost bataie pe ea inseamnca ca a fost delicioasa :D

P.S. Mie mi se pare ca arati nemaipomenit!

olgutza26
22.11.2012, 12:20:21
Neata!
N-a fost aglomeratie?

Neata si de la Bucuresti! (nu cred ca e cazul sa le spun oamenilor muncii ca m-am trezit acum 30 de min, nu?)
A fost ceva aglomeratie, dar nu ne-am speriat :) Era multa lume care doar vizita, nu statea si prin magazine. Am gasit imediat o masuta sa bem ceaiul si am fost si pe la Takko si am luat niste poncho-uri (ca am devenit fan in ultima vreme).

strumf08
22.11.2012, 12:43:43
Neata si de la Bucuresti! (nu cred ca e cazul sa le spun oamenilor muncii ca m-am trezit acum 30 de min, nu?)
A fost ceva aglomeratie, dar nu ne-am speriat :) Era multa lume care doar vizita, nu statea si prin magazine. Am gasit imediat o masuta sa bem ceaiul si am fost si pe la Takko si am luat niste poncho-uri (ca am devenit fan in ultima vreme).

Chiar nu e cazul :-p

Sa le porti sanatoasa!

strumf08
23.11.2012, 08:28:29
Buna dimineata!

andreear
25.11.2012, 19:49:42
Salutare!

Ce faceti fetelor? Cum ati petrectut in week-end?

strumf08
26.11.2012, 08:56:29
Salutare!

Ce faceti fetelor? Cum ati petrectut in week-end?

Neata!

Week-end-ul acesta n-a fost special, ma pregatesc pt cel care vine. Joi, concert Horia Brenciu si vineri Sf. Andrei. :D

Voi ce-ati facut?

strumf08
27.11.2012, 08:34:53
Neata, daca am cui....:-B:-B:-B

olgutza26
27.11.2012, 08:41:53

Neata si de la mine!
Am intrat o sec si jumatate pe site si acum plec spre facultate. O zi usoara la toata lumea (la mine nu prea se anunta asa)!!

ipup
27.11.2012, 08:50:26

Neata! Nu stiam ca inca mai sunteti pe aici :)
pupici

strumf08
27.11.2012, 10:23:50
Neata! Nu stiam ca inca mai sunteti pe aici :)
pupici

Salut! Am tot asteptat, poate, poate mai intri si tu :D>:D<

ipup
27.11.2012, 10:46:23
Salut! Am tot asteptat, poate, poate mai intri si tu :D>:D<

Mii de scuze pentru intarziere :D>:D<
ma bucur sa revin, chiar imi era dor de "miresici".

strumf08
27.11.2012, 11:06:55
Mii de scuze pentru intarziere :D>:D<
ma bucur sa revin, chiar imi era dor de "miresici".

Mie mi-a fost dor de tine ;-)

Ce mai faceti?

ipup
27.11.2012, 11:11:43
Mie mi-a fost dor de tine ;-)

Ce mai faceti?

Prin "miresici" ma refeream la tine, Andreea, Olgutza...
Noi momentam ne pregatim sa mergem la oftapro la buc, control periodic si prepartor pt Laurentiu cu ptoza palpebrala.

strumf08
27.11.2012, 11:30:56
Prin "miresici" ma refeream la tine, Andreea, Olgutza...
Noi momentam ne pregatim sa mergem la oftapro la buc, control periodic si prepartor pt Laurentiu cu ptoza palpebrala.

Drum bun si multa sanatate.:*

ipup
27.11.2012, 11:42:57
Drum bun si multa sanatate.:*

Multumim, la fel!! Acum la 12 plecam...
dar revin sa mai vorbim:*:*:*:*:*:*:*

strumf08
27.11.2012, 11:49:11

De-abia astept! :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

andreear
27.11.2012, 16:21:38

Hei ce surpriza placuta... Ce mai faceti voi?Ce fac piticii? Am aflat de la mama ca v-ati intilnit in parc. Sanatate multa.

Dana, eu am o perioada ff aglomerata soi intru rar dar ma tot gandesc la voi!!! Cum te mai simti?

Olgutza, pupici!

ipup
27.11.2012, 17:14:41
Hei ce surpriza placuta... Ce mai faceti voi?Ce fac piticii? Am aflat de la mama ca v-ati intilnit in parc. Sanatate multa.

Dana, eu am o perioada ff aglomerata soi intru rar dar ma tot gandesc la voi!!! Cum te mai simti?

Olgutza, pupici!

Da, ne-am intalnit de mai multe ori cu Irina in parc, dar din cate imi amintesc erau bunici diferite :) v-am vazut si duminica seara prin carrefour, dar irina era suparata si va grabeati, iar in aglomeratia aia nu puteam sa 'strig" :D Poate data viitoare...
Multa sanatate!

andreear
27.11.2012, 20:35:15
Da, ne-am intalnit de mai multe ori cu Irina in parc, dar din cate imi amintesc erau bunici diferite :) v-am vazut si duminica seara prin carrefour, dar irina era suparata si va grabeati, iar in aglomeratia aia nu puteam sa 'strig" :D Poate data viitoare...
Multa sanatate!

Nu, doar cu mama v-ati intilnit, bunica 2 nu iese cu ea. Nu v-am vazut duminica, era obosita rau maimuta dar trebuia sa strigi, m-as fi bucurat sa va vad. Cum a fost la dr.?

ipup
27.11.2012, 21:49:31
Nu, doar cu mama v-ati intilnit, bunica 2 nu iese cu ea. Nu v-am vazut duminica, era obosita rau maimuta dar trebuia sa strigi, m-as fi bucurat sa va vad. Cum a fost la dr.?

Imi cer scuze ca am confundat bunicile... a fost perioada mai lunga de timp intre intalniri. Tocmai de asta nu am strigat, stiu cum e cand sunt suparati :) dar promit data viitoare . La dr a fost foarte bine de data asta, s-au stabilizat dioptriile , nu e cazul de ochelari la nici un pitic, si ne mai vedem peste un an la alt control, cand cred ca vom incepe tratament preoperator pt ptoza. Inainte de gradinita vrem sa ii corectam pleoapa...

andreear
28.11.2012, 07:47:53
Imi cer scuze ca am confundat bunicile... a fost perioada mai lunga de timp intre intalniri. Tocmai de asta nu am strigat, stiu cum e cand sunt suparati :) dar promit data viitoare . La dr a fost foarte bine de data asta, s-au stabilizat dioptriile , nu e cazul de ochelari la nici un pitic, si ne mai vedem peste un an la alt control, cand cred ca vom incepe tratament preoperator pt ptoza. Inainte de gradinita vrem sa ii corectam pleoapa...

Neata! Ma bucur ca sunt bine piticii!!! Cand vrei sa ii dai la gradinita?

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
28.11.2012, 08:35:59

Olgutza, pupici!

Neata!
Sunt bine, suntem sper bine amandoi, rezultatul de la morfologia de trim I si dry test a fost ok. Astept 8 decembrie cand am programat urmatorul control.

Serviciu usor :*:*:* Ma gandeam eu ca ceva se intampla de nu mai intri ;-)

strumf08
28.11.2012, 08:37:27

Ma bucur sa aud ca totul e bine. Multa sanatate! :*

ipup
28.11.2012, 09:13:51
Neata! Ma bucur ca sunt bine piticii!!! Cand vrei sa ii dai la gradinita?

Sa aveti o zi frumoasa!

Neata!
Nu stiu daca era cazul de atatea controale :) dar noi daca tot mergem cu laurentiu il luam si pe Lucian de fiecare data :)
Sincer nu stiu cand sa-i dau la gradi, in toamna 2014 cred... la 3 ani si jumate asa as vrea sau mai tarziu chiar :D:D Tu cand vrei sa dai pe Irina?

Dana, cand mai ai pofte de ceva acru sa ma suni :)

Pupici

strumf08
28.11.2012, 09:31:40
Neata!
Nu stiu daca era cazul de atatea controale :) dar noi daca tot mergem cu laurentiu il luam si pe Lucian de fiecare data :)
Sincer nu stiu cand sa-i dau la gradi, in toamna 2014 cred... la 3 ani si jumate asa as vrea sau mai tarziu chiar :D:D Tu cand vrei sa dai pe Irina?

Dana, cand mai ai pofte de ceva acru sa ma suni :)

Pupici

Chiar m-am gandit saptamana trecuta la tine si la pepene. :D Plus ca duminica am mancat salata de boeuf si mi-am adus aminte de ce mi-ai zis, asa ca am incercat sa nu exagerez.>:D<

ipup
28.11.2012, 09:58:35
Chiar m-am gandit saptamana trecuta la tine si la pepene. :D Plus ca duminica am mancat salata de boeuf si mi-am adus aminte de ce mi-ai zis, asa ca am incercat sa nu exagerez.>:D<

Si de ce nu ai dat un beep, eram acasa si am pepene daca vrei opreste-te pe la mine intr-o zi , vineri plecam la moeciu , deci profita azi, maine :)
De salata eu ti-am zis ce mi-a zis si mie Boeru, care mereu ma intreba ce am mancat si cat :) si e bine sa ne facem poftele in limitele minine :)

strumf08
28.11.2012, 10:04:33
Si de ce nu ai dat un beep, eram acasa si am pepene daca vrei opreste-te pe la mine intr-o zi , vineri plecam la moeciu , deci profita azi, maine :)
De salata eu ti-am zis ce mi-a zis si mie Boeru, care mereu ma intreba ce am mancat si cat :) si e bine sa ne facem poftele in limitele minine :)

Multumesc pentru invitatie :*:*:*. Poate saptamana viitoare. Azi trebuie sa ajung acasa sa fac repede curat, maine si vineri am un program destul de incarcat, e ziua lui Andrei si i-am pregatit un program special :D. Asa ca, daca maine nu dau niciun semn stiti de ce.

Distractie placuta la Moeciu!

ipup
28.11.2012, 10:38:42
Multumesc pentru invitatie :*:*:*. Poate saptamana viitoare. Azi trebuie sa ajung acasa sa fac repede curat, maine si vineri am un program destul de incarcat, e ziua lui Andrei si i-am pregatit un program special :D. Asa ca, daca maine nu dau niciun semn stiti de ce.

Distractie placuta la Moeciu!

Spor la treaba, sa nu te obosesti rau!
LA MULTI ANI , ANDREI! Petrecere frumoasa!

pupici

strumf08
28.11.2012, 10:55:02
Spor la treaba, sa nu te obosesti rau!
LA MULTI ANI , ANDREI! Petrecere frumoasa!

pupici

Multumesc, eu n-o sa fac mare lucru, am mare noroc ca Andrei ma ajuta cu totul :x

Multumesc mult pentru urari!

strumf08
28.11.2012, 15:00:35
Dupa amiaza si mini vacanta placuta, va urez de pe acum pt ca maine e posibil sa nu intru.

La multi ani sarbatoritilor!!!

<:-P<:-P<:-P

ipup
28.11.2012, 15:08:17
Dupa amiaza si mini vacanta placuta, va urez de pe acum pt ca maine e posibil sa nu intru.

La multi ani sarbatoritilor!!!

<:-P<:-P<:-P

Multumim la fel!! Un weekend cat mai petrecaret si fara excese :D
:*:*:*:*:*:*

strumf08
28.11.2012, 15:11:55
Multumim la fel!! Un weekend cat mai petrecaret si fara excese :D
:*:*:*:*:*:*

Voi incerca sa ma abtin :-p

andreear
28.11.2012, 17:44:49
Salutare dragele mele,
Am ajuns si eu pe acasa si am scapat 2 min la calculator fara "musafiri" la mine in brate :D
Ionela, eu as vrea sa o dau pe Irina la gradi exact din aprilie 2013 cand va face 3 ani, pina atunci o mai las sa copilareasca. Tu ai cu cine sa ii lasi pina ii i la gradi ca din martie incepi si tu serv, nu?
Dana, ai grija de tine si petrecere frumoasa. Nu te obosi f tare cu curatenia! Sa nu bei si sa nu fumezi prea mult =))

Sa aveti o seara frumoasa!

ipup
29.11.2012, 10:01:42
Salutare dragele mele,
Am ajuns si eu pe acasa si am scapat 2 min la calculator fara "musafiri" la mine in brate :D
Ionela, eu as vrea sa o dau pe Irina la gradi exact din aprilie 2013 cand va face 3 ani, pina atunci o mai las sa copilareasca. Tu ai cu cine sa ii lasi pina ii i la gradi ca din martie incepi si tu serv, nu?
Dana, ai grija de tine si petrecere frumoasa. Nu te obosi f tare cu curatenia! Sa nu bei si sa nu fumezi prea mult =))

Sa aveti o seara frumoasa!

Buna dimineata!
cand am ramas in ccc , eram sigura ca voi sta cu ei acasa cativa ani, adica gen pana la scoala :) intre timp si mai exact vara asta soacra a iesit la pensie anticipat si s-a oferit sa stea ea cu ei din martie, cand voi incepe serviciul. Acum vom vedea daca se va descurca :) sau va trebui sa mai angajez pe cineva sa o ajute. Eu ziceam ca ii dau in septembrie, cand ar incepe anul scolar, sincer nu stiam ca se poate si in timpul anului, inca nu m-am documentat cu privire la gradi.

Pupici

strumf08
03.12.2012, 09:06:59
Buna dimineata!

Cum ati petrecut week-end-ul acesta?

ipup
03.12.2012, 10:52:58
Buna dimineata!

Cum ati petrecut week-end-ul acesta?

Buna dimineata!
A fost bine la noi, presupun ca la tine a fost si mai bine :)
Insa din pacate nu cred ca vom mai merge la moieciu in curand... noi nu am mai fost din 2009 stiam ca drumul e super prost, dar acum fiind cu copii si carucior dublu, nu am avut loc sa ne plimbam :) foarte multe masini, fara "trotuare" :) si nici cazarea nu a fost cum ne asteptam si nu pot spune ca am avut pretentii...

Acum povesteste tu :*

strumf08
03.12.2012, 11:38:25
Buna dimineata!
A fost bine la noi, presupun ca la tine a fost si mai bine :)
Insa din pacate nu cred ca vom mai merge la moieciu in curand... noi nu am mai fost din 2009 stiam ca drumul e super prost, dar acum fiind cu copii si carucior dublu, nu am avut loc sa ne plimbam :) foarte multe masini, fara "trotuare" :) si nici cazarea nu a fost cum ne asteptam si nu pot spune ca am avut pretentii...

Acum povesteste tu :*

A fost frumos. Totusi m-as fi asteptam la ceva mai grandios de la Brenciu....Am mai fost la un singur concert de-al lui, in mai la Ploiesti, intr-adevar a fost alt gen (cel de acum a fost cu muzica swing), dar parca i-a lipsit ceva....Si a durat destul de putin, 2 ore. Am ajuns cu chiu cu vai (traficul din Bucuresti e groaznic, mai ales la ore de varf) si la Caru' cu Bere pana in spectacol, facusem rezervare si n-ar fi fost nicio problema daca nu ajungeam, doar ca mie mi se facuse foame si mai nou cand mi-e foame tre' sa mananc. Noroc ca nu pot manca prea mult :D

ipup
03.12.2012, 13:12:15
A fost frumos. Totusi m-as fi asteptam la ceva mai grandios de la Brenciu....Am mai fost la un singur concert de-al lui, in mai la Ploiesti, intr-adevar a fost alt gen (cel de acum a fost cu muzica swing), dar parca i-a lipsit ceva....Si a durat destul de putin, 2 ore. Am ajuns cu chiu cu vai (traficul din Bucuresti e groaznic, mai ales la ore de varf) si la Caru' cu Bere pana in spectacol, facusem rezervare si n-ar fi fost nicio problema daca nu ajungeam, doar ca mie mi se facuse foame si mai nou cand mi-e foame tre' sa mananc. Noroc ca nu pot manca prea mult :D

Da, de obicei el face show... desi recunosc nu m-am dus la nici un concert al lui Brenciu :d am fost la Banica 2 ani la ala de Craciun, dar nu-mi mai place nici ala :)
Asa e cand iti e foame trebuie sa mananci, oricat de putin. Cat despre traficul din Bucuresti, eu sunt oripilata de fiecare data :) mi se pare ca nimeni nu respecta nici o regula pe acolo si sunt extrem de multe masini, nu ai parcari, nu ai benzi destule, dar ai masini in toate partile =))

strumf08
03.12.2012, 13:18:30
Da, de obicei el face show... desi recunosc nu m-am dus la nici un concert al lui Brenciu :d am fost la Banica 2 ani la ala de Craciun, dar nu-mi mai place nici ala :)
Asa e cand iti e foame trebuie sa mananci, oricat de putin. Cat despre traficul din Bucuresti, eu sunt oripilata de fiecare data :) mi se pare ca nimeni nu respecta nici o regula pe acolo si sunt extrem de multe masini, nu ai parcari, nu ai benzi destule, dar ai masini in toate partile =))

=))=))=))
Ai perfecta dreptate!

Baieteii tai au stat in balansoar? De vreo 2 saptamani tot colind Amazon-ul (am luat deja un centru de joaca, care saptamana aceasta e chiar mai ieftin cu vreo cateva lire fata de cat am dat eu pe el saptamana trecuta), mi-am umplut deja wish-list-ul si au 2 balansoare, de la Fisher Price, la vreo 20-26 de lire. Stiu ca nu-l poti folosi prea mult timp, cateva luni, eram curioasa daca ai tai au stat in el.

ipup
03.12.2012, 13:51:51
=))=))=))
Ai perfecta dreptate!

Baieteii tai au stat in balansoar? De vreo 2 saptamani tot colind Amazon-ul (am luat deja un centru de joaca, care saptamana aceasta e chiar mai ieftin cu vreo cateva lire fata de cat am dat eu pe el saptamana trecuta), mi-am umplut deja wish-list-ul si au 2 balansoare, de la Fisher Price, la vreo 20-26 de lire. Stiu ca nu-l poti folosi prea mult timp, cateva luni, eram curioasa daca ai tai au stat in el.

Au stat cateva luni, ce-i drept cand vroiau, inca mai stau uneori cand il scot eu la iveala :) nu-ti mai lua, iti dau eu unul cu vibratii sau fara, daca vrei bineinteles. Eu am 2 diefrite, pt ca le foloseam cand le dadeam sa pape lapte cu biberon si trebuia sa le tin biberoanele la amandoi in acelasi timp :) ii puneam in balansoare, papau si adormeau, ii transferam in patut apoi :) Ala cu vibratii e pana la 18 kg, cel fara e pana la 9. Dar ai mei sunt deja aproape de maxima :)

strumf08
03.12.2012, 14:09:58
Au stat cateva luni, ce-i drept cand vroiau, inca mai stau uneori cand il scot eu la iveala :) nu-ti mai lua, iti dau eu unul cu vibratii sau fara, daca vrei bineinteles. Eu am 2 diefrite, pt ca le foloseam cand le dadeam sa pape lapte cu biberon si trebuia sa le tin biberoanele la amandoi in acelasi timp :) ii puneam in balansoare, papau si adormeau, ii transferam in patut apoi :) Ala cu vibratii e pana la 18 kg, cel fara e pana la 9. Dar ai mei sunt deja aproape de maxima :)

Multumesc mult! Nici nu stiam ca se gasesc si pt greutate asa mare. Ca si dezvantaj acesta era primul care aparea la review-uri: ca cele 2 erau pana pe la 9 kg si in cateva luni nu le mai poti folosi.

Eu il mai tineam pe Tudor in scoica, ca in masina, l-am tinut mai mult in brate, de aceea m-am gandit sa iau balansoar, ca scoica s-o pot lasa in masina. Cand pot trece sa le vad? Nu de alta, dar nu stiu reducerea pe Amazon cat dureaza si eu vroiam sa-i bag pe bunici la inaintare sa-l cumpere :D

P.S. Auzi ce mai ai si nu mai folosesti? Cred ca imi pot face cumparaturile la tine :))

ipup
03.12.2012, 14:20:28
Multumesc mult! Nici nu stiam ca se gasesc si pt greutate asa mare. Ca si dezvantaj acesta era primul care aparea la review-uri: ca cele 2 erau pana pe la 9 kg si in cateva luni nu le mai poti folosi.

Eu il mai tineam pe Tudor in scoica, ca in masina in general l-am tinut in brate, de aceea m-am gandit sa iau balansoar, ca scoica s-o pot lasa in masina.

P.S. Auzi ce mai ai si nu mai folosesti? Cred ca imi pot face cumparaturile la tine :))

Da, asa era la noi lasam scoicile in masina, pana le-am vandut cu tot cu carucior :d si aveam deja scaunele pt masina dar nu aveam decat un balansoar la inceput, cand am ramas si fara scoici am mai luat unul pt masa de la pranz si leganare, ai mei adormeau bine in balansoar leganati, nu stiu de leganat pe picioare :)

eu am dat multe la tara, haine, pampers ramasi mici :d (facusem stoc mai mare ) =)), premergatoarele le-am dat... dar o sa fac un inventar si ti le dau cu mare placere, alegi tu ce-ti place.

strumf08
03.12.2012, 14:41:02
Da, asa era la noi lasam scoicile in masina, pana le-am vandut cu tot cu carucior :d si aveam deja scaunele pt masina dar nu aveam decat un balansoar la inceput, cand am ramas si fara scoici am mai luat unul pt masa de la pranz si leganare, ai mei adormeau bine in balansoar leganati, nu stiu de leganat pe picioare :)

eu am dat multe la tara, haine, pampers ramasi mici :d (facusem stoc mai mare ) =)), premergatoarele le-am dat... dar o sa fac un inventar si ti le dau cu mare placere, alegi tu ce-ti place.

Cand pot trece vad balansoarele? Ca daca iau de la tine ma pot reprofila pe Amazon. Au si cateva jucarii interesante :D

ipup
03.12.2012, 14:50:56
Cand pot trece vad balansoarele? Ca daca iau de la tine ma pot reprofila pe Amazon. Au si cateva jucarii interesante :D
cand vrei si astazi daca ai timp. Eu le tin stivuite in sufragerie :)

strumf08
03.12.2012, 14:54:51
cand vrei si astazi daca ai timp. Eu le tin stivuite in sufragerie :)

Astazi chiar pot. Andrei e acasa, face niste modificari si eu trebuie sa raman la mama pana termina, sa nu stau in praf ;-)

ipup
03.12.2012, 14:56:53
Astazi chiar pot. Andrei e acasa, face niste modificari si eu trebuie sa raman la mama pana termina, sa nu stau in praf ;-)

Te astept atunci pe la mine, mai tii minte unde stau? statia 30 pe gh doja. pregatesc si un pepene murat? :)

strumf08
03.12.2012, 15:03:46
Te astept atunci pe la mine, mai tii minte unde stau? statia 30 pe gh doja. pregatesc si un pepene murat? :)

Da sigur. Probabil in jur de 17 ajung. Cu pepenele nu te grabi, ca nici astazi nu m-am simtit excelent....

andreear
04.12.2012, 08:01:06
Neata fetelor!

Am fost f incantata ieri, ati scris ca in vremurile bune....Mi-ar fi placut sa am tim mai mult si eu dar ...poate la anu'!!!

strumf08
04.12.2012, 08:08:00
Neata fetelor!

Am fost f incantata ieri, ati scris ca in vremurile bune....Mi-ar fi placut sa am tim mai mult si eu dar ...poate la anu'!!!

Neata!

Facem cu schimbul: eu acum, tu la anul :D

andreear
05.12.2012, 07:59:38
Neata!

Facem cu schimbul: eu acum, tu la anul :D

S-a facut!!!

Neata!!!!

strumf08
05.12.2012, 08:13:13
S-a facut!!!

Neata!!!!

Neata!

Daca ne-ai deochiat, ne-am linistit :-p

olgutza26
05.12.2012, 08:24:30
Buna dimineata si de la Bucuresti!
Imi place tare sa va vad asa active. Ma bucur ca ai revenit Ionela >:D<
Cum a fost pepenele, Dana? Se pricepe? Se pricepe? ;))

strumf08
05.12.2012, 09:06:32
Buna dimineata si de la Bucuresti!
Imi place tare sa va vad asa active. Ma bucur ca ai revenit Ionela >:D<
Cum a fost pepenele, Dana? Se pricepe? Se pricepe? ;))

Neata!
Ce faci?

Pepenele cred ca e excelent, n-am mancat pt ca faza cu muraturile a fost trecatoare, dar sunt convinsa ca se pricepe.

ipup
05.12.2012, 10:53:46
Neata!

Daca ne-ai deochiat, ne-am linistit :-p

Neata!
E vina mea ca ne-am linistit, ieri mi-am schimbat browser de internet si nu am putut sa ma loghez... si nu prea am avut timp liber sa stau sa rezolv asta ca a racit un pitic... eram sigura ca se va intampla de duminica. Nu e rau, are cativa mucisori care vor trece repede... sper :D.
Olgutza poti verifica chiar tu daca ma pricep sa pun muraturi, e drept e primul an in care am pus eu singura de toate in saramura, pana acum faceam in otet, dar daca sotul a zis ca sunt excelente :P , cred ca sunt bune :)) ma laud singura.

Acum nu mai inchid fereastra cu miresici ca sa raman logata :)

strumf08
05.12.2012, 11:15:13
Neata!
E vina mea ca ne-am linistit, ieri mi-am schimbat browser de internet si nu am putut sa ma loghez... si nu prea am avut timp liber sa stau sa rezolv asta ca a racit un pitic... eram sigura ca se va intampla de duminica. Nu e rau, are cativa mucisori care vor trece repede... sper :D.
Olgutza poti verifica chiar tu daca ma pricep sa pun muraturi, e drept e primul an in care am pus eu singura de toate in saramura, pana acum faceam in otet, dar daca stul a zis ca sunt excelente :P , cred ca sunt bune :)) ma laud singura.

Acum nu mai inchid fereastra cu miresici ca sa raman logata :)

Multa sanatate! Laurentiu sau Lucian?

Si eu am pus anul acesta prima oara castraveti in otet, pt ca asa ii plac lui Andrei (eu cu otetul nu prea ma impac). Am inceput cu ceva usor :D

ipup
05.12.2012, 11:21:58
Multa sanatate! Laurentiu sau Lucian?

Si eu am pus anul acesta prima oara castraveti in otet, pt ca asa ii plac lui Andrei (eu cu otetul nu prea ma impac). Am inceput cu ceva usor :D

De data asta a racit primul Laurentiu, pana acum era Lucian si de la el lua si laurentiu si eu... vom vedea cum va fi acum :) Adi ii prefera pe cei in saramura, dar mie mi-era frica de proportia: apa-sare :) (o sunase pe mama, dar ea cica nu pune cu gramajul ci din aproximare :)) ) dar mi-a iesit: 50 g sare la un litru de apa. Am pus doar gogosari si conopida in otet anul asta.
tine-o tot asa, asa am inceput si eu: cu 5 borcane de castraveti in otet...

strumf08
05.12.2012, 11:31:59
De data asta a racit primul Laurentiu, pana acum era Lucian si de la el lua si laurentiu si eu... vom vedea cum va fi acum :) Adi ii prefera pe cei in saramura, dar mie mi-era frica de proportia: apa-sare :) (o sunase pe mama, dar ea cica nu pune cu gramajul ci din aproximare :)) ) dar mi-a iesit: 50 g sare la un litru de apa. Am pus doar gogosari si conopida in otet anul asta.
tine-o tot asa, asa am inceput si eu: cu 5 borcane de castraveti in otet...

Aha! E bine de stiut ca sunt pe drumul cel bun. \:D/

olgutza26
05.12.2012, 12:39:47
Eu nu vreau sa stiu retete din astea.:-$ La mine seful muraturilor e V. Eu sunt sef doar la mancat. :D

ipup
05.12.2012, 12:44:46
Eu nu vreau sa stiu retete din astea.:-$ La mine seful muraturilor e V. Eu sunt sef doar la mancat. :D

Cea mai buna alegere !! :) Nu conteaza cine e seful la pus muraturi, important e sa le mancati impreuna :x

strumf08
05.12.2012, 14:30:12
Cea mai buna alegere !! :) Nu conteaza cine e seful la pus muraturi, important e sa le mancati impreuna :x

:x:x:x:x:x:x:x:x

ipup
05.12.2012, 15:31:39
eu ma retrag sa lustruiesc cizmulitele :)) cate perechi am de "slefuit", pentru intreaga familie :)
O seara de Mos Nicolae cu cadoul pe care vi-l doriti!!

strumf08
05.12.2012, 15:45:09
eu ma retrag sa lustruiesc cizmulitele :)) cate perechi am de "slefuit", pentru intreaga familie :)
O seara de Mos Nicolae cu cadoul pe care vi-l doriti!!

Plec si eu de la serviciu, dupa amiaza placuta! Spor la lustruit, vin si eu cu ale mele? :-p

Multumesc la fel!

La multi ani sarbatoritilor!

andreear
06.12.2012, 07:48:48
Plec si eu de la serviciu, dupa amiaza placuta! Spor la lustruit, vin si eu cu ale mele? :-p

Multumesc la fel!

La multi ani sarbatoritilor!

Neata!!!

La multi ani sarbatoritilor!!!!!

Ce v-a adus Mos Nicolae?
Aseara m-a apucat depresia cand am vazut ca ningea...sper sa fiti in toane mai bune voi! Sa aveti o zi minunata!!!!!

Pupici

P.S. Olgutza esti datoare cu ceva, astept un telefon azi .

olgutza26
06.12.2012, 11:14:30
Neatza de la Bucuresti!
Eu am lustruit bine bine o groaza de pantofi si multe ghetute si am avut succes: in fiecare mi-a pus cate ceva dulce!:x:x (cand te gandesti ca mai aveam vreo 20 de perechi, dar le pusesem in dulapul de pantofi,....)

ipup
06.12.2012, 12:44:17
Buna dimineata la pranz si de la noi!
Dar am avut de scos cadourile din ghetute :), noi am primit acolo ceva dulce, insa piticii si ghetele mici si multe cadouri :D, care au dat pe afara :))
Stiu ca nu e asa ok zapada pentru soferi, dar eu as vrea niste zapada de sarbatori, la moldova aveam tone de zapada iarna :D. Ar fi frumos acolo un strat mai mic de saniuta :)

ipup
06.12.2012, 13:55:14
va invit la un film! :) maine se deschide cinemacity din mall carrefour, astazi s-a dat drumul la rezervari online.... Pacat ca nu pot merge, eu sunt din aia care as merge in fiecare zi la cinema :)) poate reusesc saptamana viitoare.

pupici

sudden
06.12.2012, 15:43:28
Olla, chicas!

Si mosul meu a fost incarcat, dar parca mai incarcat a fost al sotului..el a gasit in 3 ghetute:D:D:D

Si eu as vrea un pic de zapada, dar nu multa, ca sa nu ingreuneze venitul la serviciu, mai ales ca nu am concediu de sarbatori :(

ipup
07.12.2012, 11:08:07
Buna dimineata!!

Ce faceti voi in dimineata asta friguroasa? Noi ne uitam pe geam, ca am vrea sa iesim pe afara, dar bineinteles ca a racit si Lucian :), sper sa nu urmez eu, ca Laurentiu e pe terminate :)

Pupici

olgutza26
08.12.2012, 11:50:21
Olla, chicas!

Si mosul meu a fost incarcat, dar parca mai incarcat a fost al sotului..el a gasit in 3 ghetute:D:D:D

Si eu as vrea un pic de zapada, dar nu multa, ca sa nu ingreuneze venitul la serviciu, mai ales ca nu am concediu de sarbatori :(

Buna Mada!
zici tu ce zici acum de mos, dar nu uita de pilotica si de alte minunatii de la Ikea, ca tot in tura asta de cadouri intra :D

Eu vreau zapada, dar incepand cu vreo 18 decembrie, sa nu trebuiasca sa infrunt frigul pentru a ajunge la facultate (e adevarat ca vacanta incepe de 21, dar am fost harnicuta si am recuperat in avans, asa ca ma duc in ultima saptamana doar luni si marti ;) )

Week-end placut tuturor!!!!

andreear
10.12.2012, 07:46:07
Neata!!!
Ce faceti? Ionel, ai fost la film? Cum e ? Ce fac piticii? Le-a trecut raceala?
Olgutza, ma suni , da?!?!
Dana sa ai grija cu zapada asta!
Mada,nici eu nu vreau zapada multa din aceleasi motive!

Pupici si sa aveti o saptamana usoara!