PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22

olgutza26
10.12.2012, 09:12:12
Neata!!!
Ce faceti? Ionel, ai fost la film? Cum e ? Ce fac piticii? Le-a trecut raceala?
Olgutza, ma suni , da?!?!
Dana sa ai grija cu zapada asta!
Mada,nici eu nu vreau zapada multa din aceleasi motive!

Pupici si sa aveti o saptamana usoara!

Neata!
te sun, te sun, dar stai sa ma trezesc mai bine :) Ca parca m-a apucat iar somnul cand am vazut cat de alb e afara, asa ca ma bag in pat la loc! Poate mai tarziu e altfel situatia :D

ipup
10.12.2012, 10:07:44
Neata!!!
Ce faceti? Ionel, ai fost la film? Cum e ? Ce fac piticii? Le-a trecut raceala?
Olgutza, ma suni , da?!?!
Dana sa ai grija cu zapada asta!
Mada,nici eu nu vreau zapada multa din aceleasi motive!

Pupici si sa aveti o saptamana usoara!

Neata!
Am fost vineri seara la film , dar merg si astazi :) (vineri am fost cu fetele la unul de animatie ca sotului nu-i plac si astazi unul normal cu sotul :) ). mie mi-a placut, e totul nou deocamdata :) Piticilor le-a trecut raceala, dar mai stam prin casa, ne e frica sa iesim prin frig decamdata... avem o saptamana de cand stam in casa, un pic pe balcon, vedem cum ninge si inapoi :))
O saptamana usoara la toata lumea! Pupici

strumf08
11.12.2012, 10:45:34
Neata!
Am fost vineri seara la film , dar merg si astazi :) (vineri am fost cu fetele la unul de animatie ca sotului nu-i plac si astazi unul normal cu sotul :) ). mie mi-a placut, e totul nou deocamdata :) Piticilor le-a trecut raceala, dar mai stam prin casa, ne e frica sa iesim prin frig decamdata... avem o saptamana de cand stam in casa, un pic pe balcon, vedem cum ninge si inapoi :))
O saptamana usoara la toata lumea! Pupici

Neata! Ce filme ai vazut? Si eu sunt mare amatoare de cinema, ma bucur tare mult ca in sfarsit s-a deschis si la noi un cinema city. Chiar vorbeam cu Andrei duminica sa mergem, dar nu stiu sa fi aparut vreun film pe care as vrea sa-l vad. "The hobbit" a aparut?#-o

Am lipsit cateva zile pt ca saptamana trecuta marti si miercuri mi s-a tot intarit burta, cat am stat la serv, ca atare joi m-am dus la spital sa ma vada doctora. Nu e nimic grav, cred ca de la mersul cu masina mi se trage, ca atare pana la sfarsitul anului sunt in medical. La fix pt ca am tot citit ca se va raci din ce in ce mai rau....

strumf08
11.12.2012, 10:53:21
Ionela sambata am vrut sa trec pe la voi sa iau balansoarul, dar pierdusem jumatate de zi la cumparaturi, Andrei era un pic suparat, seara urma sa avem musafiri, ca atare am lasat-o balta. Poate week-end-ul viitor, te voi suna oricum inainte :D

ipup
11.12.2012, 14:43:41
Ionela sambata am vrut sa trec pe la voi sa iau balansoarul, dar pierdusem jumatate de zi la cumparaturi, Andrei era un pic suparat, seara urma sa avem musafiri, ca atare am lasat-o balta. Poate week-end-ul viitor, te voi suna oricum inainte :D
Oricand poti veni si fara sa suni, suntem acasa :) l-am spalat , il poti spala si tu :) l-am impachetat si e gata. Si celalalt il duc la tara weekendul asta... facem loc la cadourile de la Mos :)
Vineri seara am vazut 5 eroi-animatie si aseara am fost la hohoho2, care mi-a palcut mult, e romanesc dar se merita sa-l vezi. IAr nachos cu sos de branza merita si mai mult :), dar fara excese ca sunt cam "mult".

ipup
11.12.2012, 14:48:54
Hobbit din 14 decembrie in cinemacity si eu vreau sa-l vad desi e cam horror pt mine si mai e si 3d :)
http://www.cinemacity.ro/program.php?cinemaId=1814
Ma bucur ca esti bine, si mie mi se intampla asa de la stat pe scaun mult timp, la fiecare 30 minute de stat jos trebuia sa ma plimb 10 minute, recomandare de la dr.

strumf08
11.12.2012, 15:26:55
Hobbit din 14 decembrie in cinemacity si eu vreau sa-l vad desi e cam horror pt mine si mai e si 3d :)
http://www.cinemacity.ro/program.php?cinemaId=1814
Ma bucur ca esti bine, si mie mi se intampla asa de la stat pe scaun mult timp, la fiecare 30 minute de stat jos trebuia sa ma plimb 10 minute, recomandare de la dr.

De ce zici ca e horror? Am citit cartea si nu mi s-a parut prea infricosatoare...Numai 3D e? Nu cred ca as suporta un film intreg 3d....Am vazut ca si Hotel Transilvania e tot 3d :(. L-a vazut fratele meu si a zis ca e super nostim.
Multumesc mult pt link. Am vrut de azi de dimineata sa intru si eu, dar m-am luat cu alte treburi.

strumf08
11.12.2012, 15:29:45
Oricand poti veni si fara sa suni, suntem acasa :) l-am spalat , il poti spala si tu :) l-am impachetat si e gata. Si celalalt il duc la tara weekendul asta... facem loc la cadourile de la Mos :)
Vineri seara am vazut 5 eroi-animatie si aseara am fost la hohoho2, care mi-a palcut mult, e romanesc dar se merita sa-l vezi. IAr nachos cu sos de branza merita si mai mult :), dar fara excese ca sunt cam "mult".

Multumesc. Ma gandeam eu ca vrei sa eliberezi coltul pt alte jucarii :D Nu prea le am cu nachos, in schimb mi-e gandul numai la floricele :-p

ipup
11.12.2012, 15:43:59
Multumesc. Ma gandeam eu ca vrei sa eliberezi coltul pt alte jucarii :D Nu prea le am cu nachos, in schimb mi-e gandul numai la floricele :-p

Cu placere :) au si floricele... Zic ca e un pic horror pentru mine , ca am vazut promo si e cu piticul-mutant din stapanul inelelor... si tot timpul mi-a fost frica de ala :))

strumf08
11.12.2012, 16:13:52
Cu placere :) au si floricele... Zic ca e un pic horror pentru mine , ca am vazut promo si e cu piticul-mutant din stapanul inelelor... si tot timpul mi-a fost frica de ala :))

A! Gollum? Da, "The hobbit" e inceputul trilogiei "Stapanul inelelor" si explica cum ajunge inelul de la Gollum la hobbit-ul al carui nume l-am uitat :-p

andreear
12.12.2012, 07:41:46
Neata!
Ce faceti? Pe mine ma enerveaza la culme vremea asta:>
Cum te simti Dana?
Ce cadouri pregateste Mosu' pt pitici, Ionela?

Pupici tuturor!

ipup
12.12.2012, 07:57:12
Neata!
Cum te simti Dana?

Pupici tuturor!

Neata!
Eu stau in pat deocamdata, astept sa se trezeasca piticii...Poi deocamdata Mosu'a pregatit cate un trenulet cu vagoane si cuburi, cate un laptop oaki oak, cate un ipad si urmeaza sa se hotarasca si ceva hainute :)
O zi usoara !

Pupici

ipup
13.12.2012, 11:15:53
Buna dimineata!! Incet incet vine week-endul... Cred ca ne ducem si noi sa luam bradut, voi l-ati luat? Unde gasesc mai frumosi? Toti anii pana acum l-am luat de la bricostore...

ipup
13.12.2012, 16:43:24
Astazi am vorbit singurica... :)
O seara frumoasa!

andreear
14.12.2012, 07:49:32
Buna dimineata!! Incet incet vine week-endul... Cred ca ne ducem si noi sa luam bradut, voi l-ati luat? Unde gasesc mai frumosi? Toti anii pana acum l-am luat de la bricostore...

Neata!

Noi vrem sa il luam saptamana viitoare. Ne-am planuit sa "scapam" de maimutica intr-o dupa-amiaza, sa mergem sa luam brad, sa il impodobim , sa aprindem beculete multe ( e fascinata de ele) si apoi sa o aducem acasa si sa ii vedem reactia! Inca mai lucram la cadouri. Pt tatici ce cadouri planificati?

Pupici si week-end placut!

ipup
14.12.2012, 08:03:30
Neata! Asa am vrea si noi in week sau saptamana viitoare sa-l luam. Cat despre impodobit, cred ca-l facem toti 4 :) anul trecut au spart 3 globuri, vom vedea anul asta cate vor fi :)
Pentru tatic sunt in pana de idei rau... desi noi am iesit amandoi la cumparaturi si ne-am luat "cadourile" :) dar mi-e frica sa nu pregateasca o surpriza si sa raman pe din afara =))
O zi de vineri scurta!

andreear
14.12.2012, 08:34:15
Neata! Asa am vrea si noi in week sau saptamana viitoare sa-l luam. Cat despre impodobit, cred ca-l facem toti 4 :) anul trecut au spart 3 globuri, vom vedea anul asta cate vor fi :)
Pentru tatic sunt in pana de idei rau... desi noi am iesit amandoi la cumparaturi si ne-am luat "cadourile" :) dar mi-e frica sa nu pregateasca o surpriza si sa raman pe din afara =))
O zi de vineri scurta!

Exact asa e si la noi. Ne-am luat telefoane cadou dar parca imi mai "miroase" a ceva iar eu nu stiu ce surpriza sa ii fac... Nu vreau sa vad cate globulete ar sparge Irina, sunt sigura ca zicala "fara numar, fara numar" ar fi nesemnificativa pe linga ce poate ea sa faca :D

ipup
14.12.2012, 09:03:27
Exact asa e si la noi. Ne-am luat telefoane cadou dar parca imi mai "miroase" a ceva iar eu nu stiu ce surpriza sa ii fac... Nu vreau sa vad cate globulete ar sparge Irina, sunt sigura ca zicala "fara numar, fara numar" ar fi nesemnificativa pe linga ce poate ea sa faca :D

Si noua ne place cand sparg lucruri, eu am ramas cu o singura farfurie din 6, pana acum... :)
Daca v-ati innoit cu telefoane, ia-i un accesoriu pt tel (card, husa, ...) :)

strumf08
14.12.2012, 11:58:42

Neata!

Si eu ma gandeam unde sa mai incerc, pt ca la fel tot de la Brico l-am luat pana acum. Daca-mi aduc bine aminte acum 2 ani cred ca am incercat si la Baumax, dar parca nu erau la fel de frumosi ca cei de la Bricostore.

strumf08
14.12.2012, 12:06:20
Neata!
Cum te simti Dana?

Pupici tuturor!

Buna!
In casa ma simt cel mai bine, la televizor adorm instant, recitesc Harry Potter si ultimele 2 volume le am in engleza, asa ca merge un pic mai greu decat in mod obisnuit...

Desi anul acesta vom fi doar 2 de sarbatori, m-am comportat ca si cum as avea deja un bebelus:am comandat o gramada de jucarii pentru diverse varste si mai am ceva intr-un wish list, in cazul in care se confirma ca vom avea fetita. Cat despre noi, Andrei a dezvoltat o obsesie pentru ceasuri si avand un prieten care s-a intos din Anglia l-a rugat sa ne cumpere niste ceasuri. Spun niste pt ca el si-a luat 2; nu s-a putut hotara la unul singur.....

ipup
14.12.2012, 12:57:24
Neata!

Si eu ma gandeam unde sa mai incerc, pt ca la fel tot de la Brico l-am luat pana acum. Daca-mi aduc bine aminte acum 2 ani cred ca am incercat si la Baumax, dar parca nu erau la fel de frumosi ca cei de la Bricostore.

Anul trecut am gasit frumosi la praktiker afara, dar erau cam scumpi si inalti, dar super frumosi. Pana la urma am luat de la brico mai pt sufrageria noastra :)
Eu adorm imediat cand citesc, asa pateam si la scoala, adormeam fara sa termin romanul :)) profita de timpul asta si dormi cat poti de mult :*

strumf08
14.12.2012, 13:11:08
Anul trecut am gasit frumosi la praktiker afara, dar erau cam scumpi si inalti, dar super frumosi. Pana la urma am luat de la brico mai pt sufrageria noastra :)
Eu adorm imediat cand citesc, asa pateam si la scoala, adormeam fara sa termin romanul :)) profita de timpul asta si dormi cat poti de mult :*

Adevarul e ca noua ne trebuie chiar unul asimetric si nu foarte mare. Anul trecut ne-am hotarat destul de tarziu, in prima faza nu am vrut sa avem brad in casa, asa ca am l-am cumparat pe 23 sau 24 cred, cand erau deja la reducere, dar ramasesera destui. Anul acesta cred ca tot asa tarziu il vom lua, mai ales ca nu ma mai misc cu acceasi rapiditate si va dura ceva pana vom termina curatenia.

olgutza26
14.12.2012, 13:11:18
Ce fete active gasesc azi pe forum!!! >:D<
Noi inca nu ne-am hotarat daca luam sau nu brad natural (voiam sa merg la cei de la leroymerlin - am vazut o promotie atragatoare la brazi, dar sunt cam departe de noi). In ceea ce priveste cadourile mosului, sunt intr-o pana fantastica de idei (parca numai pulovere imi vin in minte si chiar nu vreau sa cumpar asa ceva). Oricum, ma mangai cu gandul ca mai e inca vreme si poate vine ideea aia stralucita :D

Dana, stai la caldurica si citeste linistita! Odihneste-te cat mai mult si menajeaza-te pe cat posibil!

Week-end placut la toata lumea >:D<

strumf08
14.12.2012, 13:30:07
Neata!

Noi vrem sa il luam saptamana viitoare. Ne-am planuit sa "scapam" de maimutica intr-o dupa-amiaza, sa mergem sa luam brad, sa il impodobim , sa aprindem beculete multe ( e fascinata de ele) si apoi sa o aducem acasa si sa ii vedem reactia! Inca mai lucram la cadouri. Pt tatici ce cadouri planificati?

Pupici si week-end placut!

De-abia astept sa-mi spui cum a reactionat! :x

ipup
14.12.2012, 14:00:09
Si noi am zis sa-l luam mai aproape de Craciun. Dar parca ma grabeste cineva si vreau sa-l iau, sa-l impodobesc, zici ca sunt un copil de clasa I, care inca viseaza la Mos Craciun pe cos :))

Olgutza, o sa vina ideea... Week end placut si voua!

Dana tu trebuie sa profiti cat esti graviduta de somn, dupa ce vine bebele... asa imi zicea mie mama :*

strumf08
14.12.2012, 14:03:30
La faza cu profitatul sunt cea mai buna! :D

Nici cu gatitul nu prea mai mai omor....:-$

strumf08
14.12.2012, 14:10:20
Week-end placut si spor la cumparaturi, daca mai faceti!

andreear
15.12.2012, 08:45:17
Neata!

Ce fete active ati fost ieri!!!
Eu am azi petrecerea de Craciun asa ca iar am drum in Bucuresti...
Inca nu m-am hotarat la cadoul lui R., pt Irina exista multe, multe variante. Braduti noi am luat de la Brico in ultimii ani, acum vreo 3 ani am luat brad in ghiveci, am dat ceva bani pe el iar apoi am descoperit ca bradutul nu avea radacina si s-a uscat la fel de repde ca unul fara ghiveci :( Si eu sunt ff nerabdatoare sa ii vad reactia maimutei :D
Dana, odihneste-te, citeste, rasfata-te ca nu o sa mai apuci prea curand :-p
Olgutza, tu cu stai cu odihna????? Scuze ca nu mai reusit sa te sun ieri dar stii cum e la mine zilele astea. Te pup!
Ionela, asteptam sa vedem strumfi si bradut impodobit, pui poze pe FB, da?!?!

Pupici si un week-end minunat tuturor!!!

ipup
16.12.2012, 14:10:52
Neata!

Inca nu m-am hotarat la cadoul lui R., pt Irina exista multe, multe variante. Braduti noi am luat de la Brico in ultimii ani, acum vreo 3 ani am luat brad in ghiveci, am dat ceva bani pe el iar apoi am descoperit ca bradutul nu avea radacina si s-a uscat la fel de repde ca unul fara ghiveci :( Si eu sunt ff nerabdatoare sa ii vad reactia maimutei :D
Olgutza, tu cu stai cu odihna????? Scuze ca nu mai reusit sa te sun ieri dar stii cum e la mine zilele astea. Te pup!

Pun, punem :) asteptam poze si de la tine si de la Dana, Olgutza tu cand facebook ?!? :)
Week-end asta am lenevit pana acum, saptamana viitoare mergem sa luam brad si restul de cumparaturi. Astazi ma pun la impachetat cadouri, ca s-ar putea sa am cativa musafiri inainte de Craciun si sa am totul pregatit :)
Pupici

ipup
17.12.2012, 11:11:53
Buna dimineata!
O saptamana scurta si usoara va doresc!
Astazi am de calcat o "tona" de rufe :) asa ca ma apuc de treaba.
Pupici

strumf08
17.12.2012, 13:07:05
Neata!

Buna!
Cum a fost petrecerea?

Apropo' de citit la Carrefour au avut reducere 40% la carti si mi-am mai luat vreo 2. :D Tot ce cumpar in perioad asta zic ca e cadoul de Craciun :)) desi gandul imi e la o pereche de ghete, cu un toc destul de mare, care par cam incomode, dar sunt superbe.

strumf08
17.12.2012, 13:08:16
Buna dimineata!
O saptamana scurta si usoara va doresc!
Astazi am de calcat o "tona" de rufe :) asa ca ma apuc de treaba.
Pupici

Neata! Sau mai degraba buna ziua, ar fi mai indicat la aceasta ora :-p
Spor la treaba!

ipup
17.12.2012, 19:28:55
Neata! Sau mai degraba buna ziua, ar fi mai indicat la aceasta ora :-p
Spor la treaba!

Scuze ca nu am mai scris, dar cand am terminat de calcat si spalat rufele, mi s-a luat curentul :) si am stat dupamasa fara net, sau electricitate. Noroc ca adormisera baietii si nu am avut nevoie de bec aprins. Si asa nici nu am putut gati, ca am plita si aragaz eletrice :)) a trebuit sa astept pana la 15.10 sa ma apuc de treaba :)
Pupici

andreear
18.12.2012, 08:17:58
Neata!

A fost super la petrecere. Chiar a fost o iesire frumoasa!!!
Ce harnicuta esti Ionela :D Si eu am calcat sambata dar tot mai am, nu stiu daca voi ajunge vreodata la zi cu ele....
Mai am cateva zile de agitatie si sper sa ma linistesc, sunt f obosita si nu mai rezist mult.

Pupici

strumf08
18.12.2012, 08:39:02
Neata!

A fost super la petrecere. Chiar a fost o iesire frumoasa!!!
Ce harnicuta esti Ionela :D Si eu am calcat sambata dar tot mai am, nu stiu daca voi ajunge vreodata la zi cu ele....
Mai am cateva zile de agitatie si sper sa ma linistesc, sunt f obosita si nu mai rezist mult.

Pupici

Neata!
Spor la treaba si serviciu usor!

strumf08
18.12.2012, 08:40:29
Scuze ca nu am mai scris, dar cand am terminat de calcat si spalat rufele, mi s-a luat curentul :) si am stat dupamasa fara net, sau electricitate. Noroc ca adormisera baietii si nu am avut nevoie de bec aprins. Si asa nici nu am putut gati, ca am plita si aragaz eletrice :)) a trebuit sa astept pana la 15.10 sa ma apuc de treaba :)
Pupici

Are dreptate Andreea cand zice ca esti harnica. Ar trebui sa beau apa dupa tine, poate se ia si la mine putina harnicie....In afara de a citi si dormi nu-mi vine sa fac nimic si vine Craciunul peste mine :-"

olgutza26
18.12.2012, 11:16:39
Neata si de la Bucuresti!
Stiu ca ma iertati ca scriu asa din 2 in 3, dar la mine e perioada cu multe lucrari de corectat si multi studenti care devin brusc constiinciosi si vor sa recupereze tot ceea ce nu au facut un semestru intreg. :D
Oricum, azi e ultima zi de facultate (pentru mine) in anul asta si pot sa ma ocup de altele.
Am gasit si niste idei ok de cadouri pentru cei dragi, mai ramane V. (dar mai e timp). Trebuie doar sa ma mobilizez sa merg la cumparaturi (probabil maine sau joi), ca sa stiu ca le-am taiat si pe astea de pe lista.
Ramane partea cu facut curatenie (si aici e inclusa chestia aia urata cu stersul prafului, lucru care imi displace profund, dar vad eu cum ma descurc si cu asta).

sudden
18.12.2012, 11:45:58
Stiu ca ma iertati ca scriu asa din 2 in 3, dar la mine e perioada cu multe lucrari de corectat si multi studenti care devin brusc constiinciosi si vor sa recupereze tot ceea ce nu au facut un semestru intreg. :D
Oricum, azi e ultima zi de facultate (pentru mine) in anul asta si pot sa ma ocup de altele.
Am gasit si niste idei ok de cadouri pentru cei dragi, mai ramane V. (dar mai e timp). Trebuie doar sa ma mobilizez sa merg la cumparaturi (probabil maine sau joi), ca sa stiu ca le-am taiat si pe astea de pe lista.
Ramane partea cu facut curatenie (si aici e inclusa chestia aia urata cu stersul prafului, lucru care imi displace profund, dar vad eu cum ma descurc si cu asta).
Neata!
Ahhh, eu nu stiu cand sa ma duc dupa cadouri. si ce frumos, lucrez si pe 24 si 31.
Olgutza, relax! poate il convingi pe V. sa faca curat;));));)).

olgutza26
18.12.2012, 11:51:41
Neata!
Ahhh, eu nu stiu cand sa ma duc dupa cadouri. si ce frumos, lucrez si pe 24 si 31.
Olgutza, relax! poate il convingi pe V. sa faca curat;));));)).

Ar face dragul de el, dar e atat de prins cu serviciul, ca nici nu imi vine sa il las numai pe el. Sambata a sunat telefonul non-stop sa rezolve una-alta, iar duminica a venit la 5 dimineata acasa ca a avut o interventie. Aseara a venit la 11. Cand sa ii mai zic si de praf. Poate reusesc sa o vrajesc pe mama sa faca o vizita :D Daca nu ma descurc, probabil ca vine Craciunul si daca nu e luna de curatenie in casa ;))

ipup
18.12.2012, 14:25:50
Nu sunt asa harnica, dar am unele zile in care am chef sa fac treaba :) cand nu e chef nu e nici treaba :)) Si astazi m-am apucat de curatenie pot spune, am inceput cu monstrul din baie (cabina si cada de dus), l-am luat primul sa scap de monstrul, nu-mi place deloc, dar l-am facut sa straluceasca la propriu :))

Olgutza intr-adevar Craciunul vine si cu praful nesters, important e sa ne simtim noi bine si sa fim sanatosi!

Dana, in 2010 cand eram gravida nu am facut mai nimic prin casa, a dat Adi cu aspiratorul si a sters praful si am facut ceva de mancare pt Craciun si apoi revelion ca au venit niste prieteni pe la noi , dar in rest nu m-am ómorat deloc cu treaba :)

Pupici

soareiuliant
18.12.2012, 22:04:18
Si credeam ca sunt singura fara chef de treaba..:D

ipup
19.12.2012, 07:38:17
Buna dimineata!
M-am trezit cu chef de treaba si profit cat mai dorm baietii si m-am apucat de perdele (spalat si calcat) :)
Voi ce faceti?
Olgutza cum e in concediu, la ce vreme e afara... :)

Va doresc o zi usoara!
Pupici

andreear
19.12.2012, 08:07:25
Ionela, dar tu chiar esti harnica nu gluma, eu as fi dormit in dimineata asta..si tu te-ai si apucat de treaba. Iti urez mult, mult spor!!!!
Dana, nu e nici o tragedie daca anul asta nu e casa luna de Craciun, trust me :D.
Olgutza, astept azi un semn si daca am timp iti fac o vizita scurta.
Mihaela, ce mai faci?

Pupici

olgutza26
19.12.2012, 08:31:41
Neata si de la Bucuresti! Vad ca toata lumea s-a trezit devreme azi.
Andreea, te sun cand ajung inapoi acasa (probabil in jur de 11) si sper sa poti veni sa vorbim la o cafeluta :D (am si ceai, daca nu vrei cafea).

ipup
19.12.2012, 08:53:15
Multumesc frumos!
Trebuie sa fiu harnica de dimineata, cat dorm piticii, dupa ce se trezesc se duce si harnicia mea :)). Sincer si eu as mai fi dormit dupa ce a plecat Adi la servici, am noroc ca ma trezesc odata cu el si astfel profit de timp.

soareiuliant
19.12.2012, 12:08:10
Ionela, dar tu chiar esti harnica nu gluma, eu as fi dormit in dimineata asta..si tu te-ai si apucat de treaba. Iti urez mult, mult spor!!!!
Dana, nu e nici o tragedie daca anul asta nu e casa luna de Craciun, trust me :D.
Olgutza, astept azi un semn si daca am timp iti fac o vizita scurta.
Mihaela, ce mai faci?

Pupici

Daca pentru mine era intrebarea,fac bine,multumesc,mai pierd vremea pe aici cat doarme Vladimir sau merge cu premergatorul :D! Ionela,la ce ora se trezesc baietii de ai timp de spalat si calcat perdele?:) Eu ma chinui de azi dimineata sa gatesc si abia acum reusesc caci doarme Vladimir.Din pacate ptr mine sambata trebuie sa fac curatenia de Craciun,dar sotul va fi prezent si imi va prelua din activitati.Azi trebuie sa si calc,in casa sunt numai jucarii,simt uneori ca nu am sa o scot la capat nicicand,adica eu adun jucariile,Vladimir le imprastie si tot asa...Oricum,o zi frumoasa va doresc!

ipup
19.12.2012, 12:24:55
Daca pentru mine era intrebarea,fac bine,multumesc,mai pierd vremea pe aici cat doarme Vladimir sau merge cu premergatorul :D! Ionela,la ce ora se trezesc baietii de ai timp de spalat si calcat perdele?:) Eu ma chinui de azi dimineata sa gatesc si abia acum reusesc caci doarme Vladimir.Din pacate ptr mine sambata trebuie sa fac curatenia de Craciun,dar sotul va fi prezent si imi va prelua din activitati.Azi trebuie sa si calc,in casa sunt numai jucarii,simt uneori ca nu am sa o scot la capat nicicand,adica eu adun jucariile,Vladimir le imprastie si tot asa...Oricum,o zi frumoasa va doresc!
La capitolul trezit sunt o fericita, recunosc, baietii mei acum se trezesc in jur de 10, si adorm pe 22.30. Dorm cam 11-12 ore pe noapte, dar de mici dormeau asa, mai au cate o perioada pana la 8.30, dar dorm la pranz mai mult, in total pe zi dorm vreo 14 ore :) Cat despre jucarii eu ce sa zic, sunt 2 care imprastie orice si oriunde :))
Spor la treaba!

ipup
20.12.2012, 07:24:41
Buna dimineata!
Astazi nu am chef de treaba ci de scandal :D, vecinii de sus m-au inundat super frumos aseara, daca pana acum picura apa din tavan (si le-am spus frumos), aseara curgea apa din tavan (si ei mi-au inchis usa in nas ca nu e de la ei)... m-am culcat pachet de nervi si m-am trezit un pic mai calma, dar deja sunt pregatita cu instiintare pentru administratie si cu cerere la primarie pentru evaluarea pagubelor si il duc in instanta, daca intr-adevar nu e de la el ci de la coloana cum zice, dau in Administratia....
Astept sa vad raspunsul de la administrator, care e tare prieten cu ei. Sper sa fie corect, ca mai e un pic si la mine se desprinde tavanul si abia acum 2-3 ani ce am renovat...........

andreear
20.12.2012, 09:53:27
Buna dimineata!
Astazi nu am chef de treaba ci de scandal :D, vecinii de sus m-au inundat super frumos aseara, daca pana acum picura apa din tavan (si le-am spus frumos), aseara curgea apa din tavan (si ei mi-au inchis usa in nas ca nu e de la ei)... m-am culcat pachet de nervi si m-am trezit un pic mai calma, dar deja sunt pregatita cu instiintare pentru administratie si cu cerere la primarie pentru evaluarea pagubelor si il duc in instanta, daca intr-adevar nu e de la el ci de la coloana cum zice, dau in Administratia....
Astept sa vad raspunsul de la administrator, care e tare prieten cu ei. Sper sa fie corect, ca mai e un pic si la mine se desprinde tavanul si abia acum 2-3 ani ce am renovat...........

Neata!

Imi are rau pt voi. Ce sa zic, nasol cu asa vecini. Sper sa se rezolve cu bne si cat mai repede!

Sa aveti o zi frumoasa!

ipup
20.12.2012, 10:09:18
Neata!

Imi are rau pt voi. Ce sa zic, nasol cu asa vecini. Sper sa se rezolve cu bne si cat mai repede!

Sa aveti o zi frumoasa!

Multumesc! Si eu sper si vreau sa se rezolve cu bine!

olgutza26
20.12.2012, 10:10:32
Ionela, empatizez complet cu tine! Mai ales acum e tare nasol, in perioada sarbatorilor sa aia casa vraiste de la inundatie :(

ipup
20.12.2012, 10:31:19
Ionela, empatizez complet cu tine! Mai ales acum e tare nasol, in perioada sarbatorilor sa aia casa vraiste de la inundatie :(

Multumesc Olgutza. Ieri imi facusem baile "luna", faianta, gresie, tot...
Insa am o speranta ca se rezolva, deja se lucreaza la el in baie si poate reusesc sa refac tavanul pana de sarbatori sau dupa, sa fiu sigura ca nu mai exista problema...

olgutza26
20.12.2012, 11:21:27
Fetelor, tineti-mi pumnii! in 20 de min plec la cumparaturi de mos! Sper sa gasesc tot ceea ce mi-am propus in cat mai scurt timp, ca vreau sa vin repede inapoi (nu de alta dar pe de o parte urasc frigul asta nebun, pe de alta, ma enerveaza si zapada asta ce continua sa cada in nestire de ieri), plus ca vreau sa fac si o mare parte din curatenie azi. M-am trezit cu ganduri razboinice, dupa cate se vede :D

ipup
20.12.2012, 15:08:17
Asteptam Olgutza, sa ne zici cum ti-a mers, de la noi ai avut 3 perechi de pumni, dar apoi 1 ca 2 au adormit :))

Stateam acum si ma gandeam cum e omul nostru: cat l-am rugat pe vecin sa repare nu a facut-o, cand l-am amenintat cu instanta si avocat, intr-o ora a si adus instalator. Dar astazi reinnoim asigurarea, inclusiv cu inundatii de la vecini :)

Pupici

olgutza26
20.12.2012, 15:47:47
Acum am intrat pe usa! Sunt super incantata de achizitii :D Am luat cam tot ceea ce a depins de mine, mai am sambata de mers cu V. sa cumparam ceva pentru mamaia mea si pentru mama lui (daca nu avem timp, se incadreaza si ele la ceea ce am luat eu, ca au fost mai de grup, asa). Plus ca am fost mos si pentru mine (mi-am luat 3 perechi de cercei si o bratara asortata la una dintre perechi). De la 5 ma apuc de curatenie (recunosc ca mi-a pierit si putinul chef pe care il aveam de dimineata, dar nu vreau sa ma prinda sfarsitul lumii cu praful pe mobila :D )

ipup
20.12.2012, 16:11:39
Acum am intrat pe usa! Sunt super incantata de achizitii :D Am luat cam tot ceea ce a depins de mine, mai am sambata de mers cu V. sa cumparam ceva pentru mamaia mea si pentru mama lui (daca nu avem timp, se incadreaza si ele la ceea ce am luat eu, ca au fost mai de grup, asa). Plus ca am fost mos si pentru mine (mi-am luat 3 perechi de cercei si o bratara asortata la una dintre perechi). De la 5 ma apuc de curatenie (recunosc ca mi-a pierit si putinul chef pe care il aveam de dimineata, dar nu vreau sa ma prinda sfarsitul lumii cu praful pe mobila :D )

Foarte bine si eu mai fac asa cand ies la cumpraturi:pt baieti, pt mine si apoi pt tati :)
Spor la treaba ca maine vineeeee..... :))

soareiuliant
20.12.2012, 18:33:29
Ce nasol e treaba asta cu inundatul,mai ales acum de sarbatori si mai ales si cu un bebe-in cazul tau cu doi!Ce nesimtiti sunt oamenii,eu una nu i inteleg nici p aia care inunda vecinii ca au uitat robinetul deschis.Da uita te de doua ori inainte de a pleca,nu de alta dar sufera alti oameni din cauza ta!Sper sa o rezolvati cu bine.

olgutza26
21.12.2012, 09:21:20
Buna dimineata de la Bucuresti!
In continuare fara chef de curatenie, dar macar am primit vesti bune pentru Craciun: tot ce am pe lista de gatit se rezuma la o fripturica la cuptor si 2 prajituri (altfel spus, m-am scos :D ).
Ma bazam pe sfarsitul asta al lumii sa nu sterg praful si in dormitor, dar daca s-a amanat.... azi nu mai scapa praful.
Dana, ce mai faci? Mi-am adus aminte ca zilele astea a fost ziua ta, asa ca LA MULTI ANI (cu intarziere)! Voiam sa te sun, dar am zis ca nu stiu cum stai cu programul de odihna si sa nu te trezesc :)
Andreea, gata cu raportarile pe anul asta?
Ionela, ce ai pe listuta de mos?

soareiuliant
21.12.2012, 09:33:47
Neata'! Acum am aflat si eu din postarea Olgutei,deci,Dana la multi ani si multa sanatate!

olgutza26
21.12.2012, 09:45:28
Neata'! Acum am aflat si eu din postarea Olgutei,deci,Dana la multi ani si multa sanatate!

Neatza Mihaela! Cum stai cu pregatirile si cu cadourile de mos?

ipup
21.12.2012, 11:11:45
Buna dimineata mai tarziu astazi :)
Lista mea de Mos e bifata :) am fost harnica si la cumparaturi :))
ASeara ne-am luat bradutul, am fost la brico dar nu mi-a placut ce am vazut, metro si carrefour scumpi si am ajuns la selgros in parcare- am negociat cu "vanzatorii" si am luat unul care mi-a placut :)
Apoi am fost pe la finut sa-i ducem cadourile de mos, ca de sarbatori nu stiu daca ne vedem si am vrut sa fim siguri ca ajungem inainte de Craciun :)
astazi nu mai fac nimic curatenie ca facem carnatii si slanina :D, iar in weekend am promisiunea sotului ca ma ajuta la curatenie.
Un weekend frumos si mai putin obositor.

Dana : LA MULTI ANI!!

olgutza26
21.12.2012, 11:20:50
cat a fost bradutul?

strumf08
21.12.2012, 11:21:43
Multumesc mult de tot pentru urari!
Inca nu m-am apucat de curatenie, desi cum postez aici inchid si ma apuc. Andrei a zis ca nu-si ia liber de la serviciu, daca acasa are de facut curat :)) , noroc ca am vorbit cu o doamna care are ceva timp maine dupa-amiaza sa vina sa ma ajute la treburile care cer sa stau aplecata, asa ca usile si faianta din baie si bucaratie i le las ei. Oricum nici Andrei nu scapa pt ca primele rafturi de la dulapurile din bucatarie sunt mult prea sus si doar el poate ajunge. Norocul meu este ca pentru mancare nu trebuie sa-mi fac timp :D.

In cazul in care nu mai apuc sa intru pana pe 25, va urez de pe acum un Craciun fericit alaturi de cei dragi!

ipup
21.12.2012, 11:28:07
Era 150 lei dar l-am luat cu 125 lei :) m-am "tiganit" :)).

Cat despre mancare, cred ca voi face cateva sarmale, o friptura de curcan si salata boeuf, si niste crema de zahar ars, cozonac comandat :) si niste turta dulce... dar doar asa sa am in casa, pt ca masa mare de Craciun e la tara, unde gatesc socrii :D m-am scos si eu.

Asa Dana, nu te complica cu curatenia pentru ca nu importa cat de curate ai rafturile, ci cum va simtiti voi !

Spor la treaba celor care fac :D

strumf08
21.12.2012, 11:28:18
Buna dimineata mai tarziu astazi :)
Lista mea de Mos e bifata :) am fost harnica si la cumparaturi :))
ASeara ne-am luat bradutul, am fost la brico dar nu mi-a placut ce am vazut, metro si carrefour scumpi si am ajuns la selgros in parcare- am negociat cu "vanzatorii" si am luat unul care mi-a placut :)
Apoi am fost pe la finut sa-i ducem cadourile de mos, ca de sarbatori nu stiu daca ne vedem si am vrut sa fim siguri ca ajungem inainte de Craciun :)
astazi nu mai fac nimic curatenie ca facem carnatii si slanina :D, iar in weekend am promisiunea sotului ca ma ajuta la curatenie.
Un weekend frumos si mai putin obositor.

Dana : LA MULTI ANI!!

Imi pare rau ca ai avut asa probleme, mai ales in aceasta perioda. Mai nou am observat ca asa trebuie sa discutii cu unii oameni, numai cu amenintari. Fratele meu si-a uitat placa de snowbord intr-un bar la baza partiei din Azuga si cand a sunat dupa ea i s-a spus ca trebuie sa plateasca o recompensa ca s-o poate lua inapoi. Avea niste prieteni care se intoceau de la Predeal si i-a rugat sa treaca sa i-o recupereze, atentionandu-i sa-i dea persoanei de acolo 20 de lei. Doar ca suma n-a fost pe placut respectivei si pana n-a amenintat-o cu politia pt furt nu s-a lasat. Deci incep sa cred ca lumea nu mai are pic de bun simt si responsabilitate.

M-ai speriat cu bradul, eu eram convinsa ca voi gasi la Brico, dar oricum pana nu e curat in casa nici nu ma gandesc sa ma duc sa-l cumpar (am eu un pitic, ca bradul trebuie sa-l faci cand e casa luna).

ipup
21.12.2012, 11:41:13
Imi pare rau ca ai avut asa probleme, mai ales in aceasta perioda. Mai nou am observat ca asa trebuie sa discutii cu unii oameni, numai cu amenintari. Fratele meu si-a uitat placa de snowbord intr-un bar la baza partiei din Azuga si cand a sunat dupa ea i s-a spus ca trebuie sa plateasca o recompensa ca s-o poate lua inapoi. Avea niste prieteni care se intoceau de la Predeal si i-a rugat sa treaca sa i-o recupereze, atentionandu-i sa-i dea persoanei de acolo 20 de lei. Doar ca suma n-a fost pe placut respectivei si pana n-a amenintat-o cu politia pt furt nu s-a lasat. Deci incep sa cred ca lumea nu mai are pic de bun simt si responsabilitate.

M-ai speriat cu bradul, eu eram convinsa ca voi gasi la Brico, dar oricum pana nu e curat in casa nici nu ma gandesc sa ma duc sa-l cumpar (am eu un pitic, ca bradul trebuie sa-l faci cand e casa luna).

Pana acum sper ca s-a rezolvat problema, cel putin aseara nu a mai picurat/curs apa din tavan :)
Cat despre brad la brico erau f multi aruncati pe acolo si nu am putut sa vedem nimic care sa ne placa, erau f multi cu varful rupt sau aveau 2-3 crengute in varf :)
Nici noi nu facem bradul pana nu terminam curatenia, cel mai probabil va fi impodobit duminica seara :) suntem 2 cu "pitici" :))

soareiuliant
21.12.2012, 12:44:21
Neatza Mihaela! Cum stai cu pregatirile si cu cadourile de mos?

Olguta,stau foarte bine cu cadourile,cu curatenia stau prost,dar se va rezolva si asta cat de curand.Cel mai rasfatat si campionul cadourilor este Vladimir!Ma bucur oricum ca am reusit sa terminam capitolul asta.Fetelor noi am luat un bradut in ghiveci de la Brico si dorinta noastra este sa il plantam in curte la tara (ca sa creasca odata cu Vladimir,dorinta sotului:D),acum credeti ca avem vre o sansa sa se prinda bradutul? Oricum,clar de la anul va fi un brad artificial in casa,mie una imi plac mult!Inca ceva,voi cum reusiti sa va impartiti vizitele de sarbatori?Mie una incepe sa mi se para imposibil...

ipup
21.12.2012, 12:56:12
Primul nostru bradut a fost in ghiveci si l-am plantat la tara, in primul an parea ca s-a uscat, dar apoi a inverzit asa frumos, chiar a facut si conuri . Merita sa incerci dar sa te asiguri ca are radacina :)

andreear
21.12.2012, 13:15:44
Salut!
Ce vorbarete ati fost azi. Nu stiu daca reusesc sa fac fata....
Olgutza, am cam terminat. Acum sunt acasa, teoretic lucrez, practic incerc sa ma mobilize pt calcat maine, curatenie duminica si odihna luni:D
Noi am luat bradutul de la Brico, am gasit unul mic si tare frumos asa cum ne doream:x .Irina a fost f incantata, cand l-a vazut a zis ca l-a adus "mos cacun" :-p Mihaela, ai grija la bradutul din ghiveci sa aiba radacina asa cum zicea si Ionela, am luat noi de la Baumax acum 2 ani bradut in ghiveci si cand am vrut sa il plantam am avut o mare surpriza, nu avea radacina, era taiat si pus acolo.
Am terminat cu cadourile, inclusiv pt mine.
Referitor la impacatul vizitelor noi am rezolvat-o f simplu, mergem toti( a se citit ai mei, frate-miu cu sotia si copilul, socrii) la ai mei la tara si asa petrecem in ziua de Craciun.

Spor la teava tuturor!!!

DANA, LA MULTI [email protected]};-

ipup
21.12.2012, 13:22:42
Salut!
Olgutza, am cam terminat. Acum sunt acasa, teoretic lucrez, practic incerc sa ma mobilize pt calcat maine, curatenie duminica si odihna luni:D
Noi am luat bradutul de la Brico, am gasit unul mic si tare frumos asa cum ne doream:x .Irina a fost f incantata, cand l-a vazut a zis ca l-a adus "mos cacun" :-p Mihaela, ai grija la bradutul din ghiveci sa aiba radacina asa cum zicea si Ionela, am luat noi de la Baumax acum 2 ani bradut in ghiveci si cand am vrut sa il plantam am avut o mare surpriza, nu avea radacina, era taiat si pus acolo.
Referitor la impacatul vizitelor noi am rezolvat-o f simplu, mergem toti( a se citit ai mei, frate-miu cu sotia si copilul, socrii) la ai mei la tara si asa petrecem in ziua de Craciun.

Spor la teava tuturor!!!

DANA, LA MULTI [email protected]};-

facem si noi ce putem cu vorbitul pe forum :) eu mi-am bagat piticii la nani si ma apuc de calcat :D

Cu vizita de Sarbatri la fel si noi, mergem toti la tara la socri in prima zi, restul zilelor asteptam musafiri :)

Pupici

andreear
21.12.2012, 13:27:59
Primul nostru bradut a fost in ghiveci si l-am plantat la tara, in primul an parea ca s-a uscat, dar apoi a inverzit asa frumos, chiar a facut si conuri . Merita sa incerci dar sa te asiguri ca are radacina :)

Si eu mi-am culcat maimutica dar nu am chef de nimic, beau o cafea si apoi vad de ce ma apuc.

Spor la treaba!

ipup
21.12.2012, 13:32:14
Si eu mi-am culcat maimutica dar nu am chef de nimic, beau o cafea si apoi vad de ce ma apuc.

Spor la treaba!

Multumesc, la fel!

soareiuliant
21.12.2012, 19:24:50
Salut!

Spor la teava tuturor!!!

DANA, LA MULTI ANI!!!!!!!!![email protected]};-

Ei Andreea,da chiar ca ati rezolvat simplu si frumos problema vizitelor! M am uitat cand am luat bradutu de la Brico,parea ca avea ceva radacina,acum sa vedem,l am luat cum m am priceput,am fost singura,deci...Ionela,ma bucur sa aud ca se si prind brazii astia (daca au radacini,eu sunt mai sceptica)...

ipup
22.12.2012, 23:05:15
Ce mai faceti?
ati terminat curatenia? eu asa am crezut pana asta seara cand erau jucarii peste tot :) dar nu mai e asa mult :D
Maine poate dam o fuga pe partie, seara impodobim bradutul, luni gatim si il asteptam pe Mos :-p

Un Craciun fericit plin de bucurie si energie pozitiva !!!\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/\:D/

andreear
23.12.2012, 08:38:50
Neata!

Eu abia maine dimineatavreau sa mai fac putina curatenie , dupa ce expediez maimuta la ai mei. Cu ea in casa nu am nici o sansa...
Distractie placuta azi !!!

Pupici

ipup
23.12.2012, 22:41:16
Neata!

Eu abia maine dimineatavreau sa mai fac putina curatenie , dupa ce expediez maimuta la ai mei. Cu ea in casa nu am nici o sansa...
Distractie placuta azi !!!

Pupici

Buna seara fetelor!!
Noi dupa cateva ore de iesit la zapada am picat franti (piticii) si adulti au profitat si au impodobit bradul, care mi-a palcut mult cum a iesit, dar dupa trezire bradutul nostru a ramas fara globuri, fara ghirlande si urma sa scoata si stelutele de pe becurile instalatiei :)) Nu am reusit sa pun pozele inca pe fb, dar zilele astea urmeaza. Spor la impodobit va zicem!

Un Craciun vesel si mos bogat!!
Pupicei

olgutza26
24.12.2012, 09:32:56
Buna seara fetelor!!
Noi dupa cateva ore de iesit la zapada am picat franti (piticii) si adulti au profitat si au impodobit bradul, care mi-a palcut mult cum a iesit, dar dupa trezire bradutul nostru a ramas fara globuri, fara ghirlande si urma sa scoata si stelutele de pe becurile instalatiei :)) Nu am reusit sa pun pozele inca pe fb, dar zilele astea urmeaza. Spor la impodobit va zicem!

Un Craciun vesel si mos bogat!!
Pupicei

Buna dimineata!

Ce m-am distrat cand am citit ceea ce ai povestit =)) Inseamna ca micutii se saturasera de atata cumintenie si daca au vazut ca a venit mosu' au zis ca pot reveni la "bunele obiceiuri"

Un Craciun fericit si voua si sa va bucurati cu cei dragi de darurile mosului >:D<

andreear
24.12.2012, 09:59:34
Craciun Fericit va uram si noi!!! Sa va bucurati din plin alaturi de cei dragi!!!

Ionela asteptam poze. Olgutza, astept cu nerabdare sa imi povestesti cum au reactionat cei dragi tie la cadourile de Craciun:x!!!

Va pup!

soareiuliant
24.12.2012, 10:16:12
Fetelor,eu va urez un Craciun fericit,multa sanatate si din suflet sper sa fiti inconjurate numai de frumos!

olgutza26
26.12.2012, 12:00:40
Buna dimineata dragele mele!
Cum ati sarbatorit de Craciun si cat de cuminti ati fost? Ce ati primit de la mos? ;;)
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=19365&p=4870154#post4870154

andreear
26.12.2012, 12:38:26
Cum ati sarbatorit de Craciun si cat de cuminti ati fost? Ce ati primit de la mos? ;;)

A fost un Crăciun perfect!!! Cum a reacționat bunica??? Scriu de pe tel și de aceea sunt așa scurtă și la obiect. Pup

ipup
26.12.2012, 23:00:52

Noi am fost cuminti am primit cadouri multe dar nu se compara cu cadoul primit de tine!! O sarcina usoara, gagalicea sa fie cuminte in burtica ca e cald si bine la mami . Tu sa ai grija de amandoua si de tati :D iar tati de voi!
Va pupam si imbratisam cu drag!!!

soareiuliant
27.12.2012, 08:39:30

Felicitari,stiu ca iti doreai tare mult un bebe,sa ai o sarcina usoara si un copilas minunat!Gata fetelor a trecut Craciunul,cum l ati petrecut?

strumf08
27.12.2012, 09:48:55

Neata!
Ma bucur enorm pt tine, sarcina usoara si la termen. Recunosc ca banuiam ceva de acum cateva saptamani, din discutiile noastre si sunt extrem de fericita sa aflu ca aveam dreptate. Cred ca nu puteai primi un cadou mai frumos de Craciun!

strumf08
27.12.2012, 10:25:16

Te-ai hotarat la ce doctor vei merge?

strumf08
27.12.2012, 10:35:29
De cateva zile ma gandesc ca mi-ar placea sa plec undeva dupa revelion, dar nu stiu unde. De aceea m-am gandit sa va intreb si pe voi. N-as vrea pe Valea Prahovei, ci undeva cu multa zapada, sa ma pot plimba pe la marginea padurii, sa inspir aer curat si rece de munte.... Undeva mai retras, nu neaparat plin de lume, totusi sa am de unde alege in materie de restaurante, sa nu depind doar de restaurantul hotelului/pensiunii si daca se poate nici foarte departe pt ca nu prea suport drumurile lungi. O varianta ar fi la Valea Doftanei, pe undeva pe la Traisteni, dar as avea ceva probleme la capitolul mancare... As vrea undeva cam ca la Bran, dar acolo am fost deja de n ori pana acum si parca nu mai are niciun farmec daca ai vizitat castelul, desi privelistea de la stana e mirifica....

olgutza26
27.12.2012, 11:12:03
A fost un Crăciun perfect!!! Cum a reacționat bunica??? Scriu de pe tel și de aceea sunt așa scurtă și la obiect. Pup

Buna dimineata! Mama s-a blocat cateva secunde (parea ca nu prea intelege ce ii explic), dar iti dai seama ca s-a bucurat foarte tare si ne-a imbratisat imediat pe amandoi...
Tatal lui V. a lacrimat un pic in coltul ochiului si a inceput deja sa il ia la impins vagoane ca trebuie sa facem baia, sa modificam nu stiu ce pe hol :D (chestii din astea pe care le aveam pe lista, dar le tot amanam, iar acum o sa il piseze zilnic pe V. cu asta; parca incepe sa imi si fie mila de el :) )
Mama lui V. a fost si mai draguta: a inceput in secunda doi sa ma baraie sa mananc nu stiu ce, sa nu mai mananc din aialalta, sa am grija, sa ma imbrac cu jdemii de lucruri, ca nu mai sunt de capul meu. Frumos e ca tot pe V. o sa pice si asta, ca sigur o sa il intrebe zilnic ce mananc, cum m-am dus la scoala imbracata si altele pe tema asta. :D

olgutza26
27.12.2012, 11:17:20
Noi am fost cuminti am primit cadouri multe dar nu se compara cu cadoul primit de tine!! O sarcina usoara, gagalicea sa fie cuminte in burtica ca e cald si bine la mami . Tu sa ai grija de amandoua si de tati :D iar tati de voi!
Va pupam si imbratisam cu drag!!!

Felicitari,stiu ca iti doreai tare mult un bebe,sa ai o sarcina usoara si un copilas minunat!Gata fetelor a trecut Craciunul,cum l ati petrecut?

Neata!
Ma bucur enorm pt tine, sarcina usoara si la termen. Recunosc ca banuiam ceva de acum cateva saptamani, din discutiile noastre si sunt extrem de fericita sa aflu ca aveam dreptate. Cred ca nu puteai primi un cadou mai frumos de Craciun!

Saru'mana mult fetelor! Tati e si el foarte incantat! Tot o da inainte cu fetele lui (desi nu stim ce este), dar el isi doreste atat de tare sa se trezeasca si sa impleteasca dimineata codite si sa mearga cu fata lui mica la gradinita, ca daca e baiat, cred ca ma trezeste si pe mine doar sa isi faca placerea cu impletitul coditelor ;))

olgutza26
27.12.2012, 11:20:18
Te-ai hotarat la ce doctor vei merge?

Da. o sa nasc la CF2.

De cateva zile ma gandesc ca mi-ar placea sa plec undeva dupa revelion, dar nu stiu unde. De aceea m-am gandit sa va intreb si pe voi. N-as vrea pe Valea Prahovei, ci undeva cu multa zapada, sa ma pot plimba pe la marginea padurii, sa inspir aer curat si rece de munte.... Undeva mai retras, nu neaparat plin de lume, totusi sa am de unde alege in materie de restaurante, sa nu depind doar de restaurantul hotelului/pensiunii si daca se poate nici foarte departe pt ca nu prea suport drumurile lungi. O varianta ar fi la Valea Doftanei, pe undeva pe la Traisteni, dar as avea ceva probleme la capitolul mancare... As vrea undeva cam ca la Bran, dar acolo am fost deja de n ori pana acum si parca nu mai are niciun farmec daca ai vizitat castelul, desi privelistea de la stana e mirifica....
poti sa mergi pe valea Oltului: Calimanesti, Cozia. Peisajul e magnific. sunt destule pensiuni, asa ca ai de unde alege restaurante. Daca vrei pe munte, treci Oltul si ai munte. Vrei apa termala, sunt piscine cu apa termala...

strumf08
27.12.2012, 11:20:44
Saru'mana mult fetelor! Tati e si el foarte incantat! Tot o da inainte cu fetele lui (desi nu stim ce este), dar el isi doreste atat de tare sa se trezeasca si sa impleteasca dimineata codite si sa mearga cu fata lui mica la gradinita, ca daca e baiat, cred ca ma trezeste si pe mine doar sa isi faca placerea cu impletitul coditelor ;))

=))=))=))=))=))=))
Ar fi ceva....

strumf08
27.12.2012, 11:22:35
Da. o sa nasc la CF2.

Ti-a fost de ajuns experienta din vara de la Polizu :D

strumf08
27.12.2012, 11:24:03
Si ceva greturi? Cum te simti?

strumf08
27.12.2012, 11:26:28
poti sa mergi pe valea Oltului: Calimanesti, Cozia. Peisajul e magnific. sunt destule pensiuni, asa ca ai de unde alege restaurante. Daca vrei pe munte, treci Oltul si ai munte. Vrei apa termala, sunt piscine cu apa termala...

Multumesc pt idee. Chiar am trecut asta vara pe acolo, in drum spre Hateg si-am zis sa ne facem un concediu acolo.

olgutza26
27.12.2012, 11:33:53
Ti-a fost de ajuns experienta din vara de la Polizu :D

nu are nicio legatura cu experienta din Polizu. Mie chiar mi s-au parut ok conditiile si doctorii. Eu m-am inteles super bine si cu Diana; chiar nu am ce sa ii reprosez. Doctorita la care merg acum lucreaza la CF2. Asa cum spuneam si in postarea cu testul, pot sa o consider prietena de familie. De asta nici nu m-am dus la ea anterior. Mi se parea aiurea sa ne intalnim, sa vorbim de baiatul ei, sa facem gratare si apoi sa merg la cabinet la un consult. Am super mare incredere in ea pentru ca m-a ajutat in momentele grele cand mama a fost diagnosticata cu cancer si i-am ramas mereu recunoscatoare. Am pastrat legatura asa, de Paste si de Craciun. Dar acum a fost facut totul de asa natura incat sa ma caute tocmai cand urma sa ma operez si desi ea e specializata in chirurgie din asta ginecologica (nu stiu daca e terminologia corecta), mi-a zis sa nu fac interventia

olgutza26
27.12.2012, 11:36:33
Si ceva greturi? Cum te simti?

in afara de durere de cap dimineata (imi scade tensiunea cand ma trezesc) si de dureri de la frig (drept pentru care ma feresc de nu se poate cand sunt afara, iar in casa creste profitul la GDF de cat platim noi gazele...) nu am nimic. Nici macar pofta de mancare, ceea ce il dispera pe V. care vrea sa imi faca toate poftele, doar ca eu nu am :D. A, ba da, am: imi place sa beau mult bors

strumf08
27.12.2012, 11:57:37
in afara de durere de cap dimineata (imi scade tensiunea cand ma trezesc) si de dureri de la frig (drept pentru care ma feresc de nu se poate cand sunt afara, iar in casa creste profitul la GDF de cat platim noi gazele...) nu am nimic. Nici macar pofta de mancare, ceea ce il dispera pe V. care vrea sa imi faca toate poftele, doar ca eu nu am :D. A, ba da, am: imi place sa beau mult bors

Ma bucur ca esti bine. Ce chestie cu borsul. Cred ca e bine pt ca din cate stiam eu e foarte sanatos.

strumf08
28.12.2012, 09:21:02
Buna dimineata!
Ati plecat deja spre locatiile unde veti petrecere Revelionul?

ipup
28.12.2012, 09:56:06
Buna dimineata!! Ce active ati fost, am avut de recuperat :)

Dana, un loc frumos cu multa multa zapada e la Paltinis, Rovinari... dar e un pic cam retras, sunt pensiuni... dar nu foarte multe ca la Bran :)

Olgutza, soacra ta are dreptate : ai grija la toate :-p:D. Daca iti vin greturi, linge o lamaie :), dar cum bei bors nu cred ca vei avea, are acelasi efect (eu aveam mereu o lamaie in geanta in primele 4 luni :)) ).

Ma bucur mult pentru voi doua! Multa sanatate!

ipup
28.12.2012, 09:58:35
Buna dimineata!
Ati plecat deja spre locatiile unde veti petrecere Revelionul?

Neata! Inca nu am plecat spre sufragerie, inca sunt in bucatarie :)) stam acasa cu piticii, vin si cumnatii la noi, bem si manancam acasa :) mi-am luat homari de la lidl, o sa fac o masa "usoara"pt tot anul 2013 :))

strumf08
28.12.2012, 10:09:43
Neata! Inca nu am plecat spre sufragerie, inca sunt in bucatarie :)) stam acasa cu piticii, vin si cumnatii la noi, bem si manancam acasa :) mi-am luat homari de la lidl, o sa fac o masa "usoara"pt tot anul 2013 :))

:)):)):)):)):))

Au asa ceva? Habar nu aveam. Ai mai gatit homari? Spor la treaba atunci!

strumf08
28.12.2012, 10:10:15
Buna dimineata!! Ce active ati fost, am avut de recuperat :)

Dana, un loc frumos cu multa multa zapada e la Paltinis, Rovinari... dar e un pic cam retras, sunt pensiuni... dar nu foarte multe ca la Bran :)

Olgutza, soacra ta are dreptate : ai grija la toate :-p:D. Daca iti vin greturi, linge o lamaie :), dar cum bei bors nu cred ca vei avea, are acelasi efect (eu aveam mereu o lamaie in geanta in primele 4 luni :)) ).

Ma bucur mult pentru voi doua! Multa sanatate!

Multumesc pt pont :*

ipup
28.12.2012, 10:26:54
:)):)):)):)):))

Au asa ceva? Habar nu aveam. Ai mai gatit homari? Spor la treaba atunci!
Au tot ce vrei... sa zic asa am ramas placut surprinsa ce au la lidl... iar homarul e gata preparat si congelat, trebuie doar decongelat si fiert 5 minute cica :)) decongelarea dureaza mai mult, adica vreo 14 ore :)
Dar avand in vedere ca nu stiu cata carne are, am pregatit sa fac si friptura de curcan si fructe de mare cu sos marinat. Anul asta mi-a placut sa gatesc vom vedea cum va fi in 2013 :))

olgutza26
28.12.2012, 12:20:49
Noi mergem la niste prieteni de revelion, dar asta e la 3 blocuri mai incolo, asa ca nu cred ca ma primesc de astazi :D
Azi venim la Ploiesti, sa bifam ultima vizita pe anul asta acasa :)
Ionela, vad ca te-ai dat pe mediteraneene ;))

andreear
28.12.2012, 12:32:32
Neata pe la pranz...

Ce harnicute sunteti fetelor!!!!
Noi plecam dupa-amiaza spre locatia de revelion dar eu voi face o pauza luni ( lucrez:-<).
Dana, mai ai si varianta Cheia, e mult mai aproape si e liniste. Mie imi place f mult in Bucovina sau la tusnad dar e cam departe.

soareiuliant
30.12.2012, 10:40:05
Fetelor ma bucur mult pentru viitoarrele mamici si parca traiesc din nou si eu perioada sarcinii..Despre revelion,o sa facem la fini impreuna cu finii lor,vom fi doar nasi si fini :D,dar Dana avem timp sa ajungem in Otopeni nu ne grabim!Va pup pe toate!:*

ipup
30.12.2012, 20:12:19
La multi ani 2013!!

andreear
31.12.2012, 11:00:24
LA MULTI ANI!!!

Petrecere frumoasa!!!

strumf08
31.12.2012, 13:23:20
Buna ziua!
Distractie placuta tuturor si un an nou de o mie de ori mai bun decat cel care se incheie!
Sa ne auzim sanatoase in 2013!
:*:*:*

olgutza26
02.01.2013, 11:24:06
La multi ani! Va doresc ca anul ce abia a inceput sa vina numai cu sanatate, bucurii si realizari! >:D<

andreear
02.01.2013, 18:17:34
La multi ani!!! Sa va aduca 2013 numai bucurii, sanatate si iubire!

Cum ati petrecut?

Pupici

ipup
03.01.2013, 11:40:06
Ce mai faceti fetelor? V-ati intors din vacanta ? Eu inca sunt in "concediu" :))
Pupici

olgutza26
03.01.2013, 12:01:03
Buna dimineata si de la Bucuresti!
Eu sunt in concediu pana luni, Valentin incepe deja de azi! Eu in timpul asta mi-am lasat constiinciosa :-":-"(cum ma stiti) o groaza de lucrari de corectat zilele astea, plus un articol la care ma chinui de vreo 2-3 luni. Azi e ziua de lucrari. Poate daca imi tineti voi pumnii, vine si inspiratia pentru articol ^:)^^:)^

andreear
03.01.2013, 13:28:59
Salut!

Eu am inceput de azi serviciul asa ca sunt f fericita :(( Au trecut prea repede sarbatorile astea....
Sa aveti o zi frumoasa!

soareiuliant
03.01.2013, 22:16:33
La Multi Ani 2013,lamulti ani fetelor!!Sa aveti parte numai de bucurii si impliniri in noul an,ier relele sa nu se atinga de voi!Cum ati petrecut,a fost totul frumos?

olgutza26
04.01.2013, 10:49:50
La Multi Ani 2013,lamulti ani fetelor!!Sa aveti parte numai de bucurii si impliniri in noul an,ier relele sa nu se atinga de voi!Cum ati petrecut,a fost totul frumos?

Buna dimineata de la bucuresti! Noi am fost la niste prieteni unde am stat la glume, discutii si ascultat muzica. A fost destul de dragut, mai ales ca am fost mai multi. La miezul noptii s-a lasat cu sampanie si cu artificii ;))

andreear
04.01.2013, 11:36:56
Buna dimineata de la bucuresti! Noi am fost la niste prieteni unde am stat la glume, discutii si ascultat muzica. A fost destul de dragut, mai ales ca am fost mai multi. La miezul noptii s-a lasat cu sampanie si cu artificii ;))

Neata!

Si bebe ce a zis? I-a placut sampania?

Pupici!

olgutza26
04.01.2013, 14:39:44
Neata!

Si bebe ce a zis? I-a placut sampania?

Pupici!

Din cate vad eu ii place vinul fiert si sampania. Dar nici la bere fara alcool nu zice nu! Dar are cu cine sa semene ;))

olgutza26
07.01.2013, 08:53:25
Buna dimineata de la Bucuresti! Saptamana usoara! Nu stiu ce e cu mine, azi m-am trezit de la 7 (in conditiile in care eu am ore de la 12 si ar fi fost ok si daca ma trezeam pe la un 9.30). O fi dat constiinciozitatea peste mine?!?
La Ploiesti a nins? Pe aici totul e alb.

La multi ani de Sf. Ion! Ionela, astept sa dai de baut >:D<

sudden
07.01.2013, 09:28:40
Buna dimineata de la Bucuresti! Saptamana usoara! Nu stiu ce e cu mine, azi m-am trezit de la 7 (in conditiile in care eu am ore de la 12 si ar fi fost ok si daca ma trezeam pe la un 9.30). O fi dat constiinciozitatea peste mine?!?

Neata de la serviciu! Da, si pe aici ninge, sa speram ca nu se pune prea mult.

Olgutza, eu cred ca bebe e constiincios, nicidecum mamica;));));)).

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor nostri!

andreear
07.01.2013, 09:40:49

Neata!!!

Ninge si pe aici...maine ajung prin Bucuresti, de fapt toata satamana voi fi pe acolo asa ca , poate bem un ceai/cafea impreuna sa vad si eu o burtica frumoasa!!!

Ionela, LA MULTI ANI!!!!!!

Sa aveti o saptamana frumoasa!

andreear
07.01.2013, 09:41:45
Neata de la serviciu! Da, si pe aici ninge, sa speram ca nu se pune prea mult.

Olgutza, eu cred ca bebe e constiincios, nicidecum mamica;));));)).

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor nostri!

Sunt intru totul de acord cu tine!!!;));));));));))

ipup
07.01.2013, 11:01:14
buna dimineata! Noi ne buucram asa un pic de zapada , ca doar nu mergem inca la servici, dar suntem alaturi de tati :) si de voi :)
Multumesc mult pt urari! Pai va astept sa va dau de baut :) unde si cand alegeti voi ;));-)

andreear
08.01.2013, 07:55:30
Neata!

Sa aveti o zi frumoasa!!!
Ionela, eu as veni sa em ceva dar zau ca nu stiu cand....

Pupici!

ipup
08.01.2013, 08:27:02
Neata!

Ionela, eu as veni sa em ceva dar zau ca nu stiu cand....

Pupici!

Neata.
O zi usoara si frumoasa si tie Andreea.
Nu e timpul pierdut sa bem ceva :-) nu ne trebuie un motiv sa ne mai intalnim cand aveti o perioada mai libera:-) sau si cu motiv sf Ioan este de vreo 6-8 ori pe an :-):-):-) nici eu nu mai stiu:-D;-)
Pupici

andreear
08.01.2013, 21:21:10
Neata.
O zi usoara si frumoasa si tie Andreea.
Nu e timpul pierdut sa bem ceva :-) nu ne trebuie un motiv sa ne mai intalnim cand aveti o perioada mai libera:-) sau si cu motiv sf Ioan este de vreo 6-8 ori pe an :-):-):-) nici eu nu mai stiu:-D;-)
Pupici

Asa e dar eu stau cu timpul mai prost. Poate reusim intr-o seara sa bem o cafea, un ceai ceva..ai cu cine lasa piticii?

ipup
08.01.2013, 23:49:42
Asa e dar eu stau cu timpul mai prost. Poate reusim intr-o seara sa bem o cafea, un ceai ceva..ai cu cine lasa piticii?

Da, deja au intrat in programul de stat cu bunica:-) dar sta tati cu ei fara probleme. Cand iti faci timp de o cafea/ ceai da un semn ca eu abia astept:-) O sunam si pe Dana...

andreear
09.01.2013, 07:45:58
Da, deja au intrat in programul de stat cu bunica:-) dar sta tati cu ei fara probleme. Cand iti faci timp de o cafea/ ceai da un semn ca eu abia astept:-) O sunam si pe Dana...

OK. Poate saptamana viitoare te sun si iesim pe seara. Poate si si Dana, nu am vazut-o de mult...

Sa aveti o zi frumoasa!

ipup
09.01.2013, 09:19:59
OK. Poate saptamana viitoare te sun si iesim pe seara. Poate si si Dana, nu am vazut-o de mult...

Sa aveti o zi frumoasa!

Ok. O zi usoara sa ai.
Piticii mei au fost matinali astazi si eu as mai fi dormit, o sa casc toata ziua:-)

olgutza26
10.01.2013, 08:52:48
Buna dimineata!
O zi frumoasa si usoara la toata lumea!

ipup
10.01.2013, 08:58:19
Buna dimineata!
Multumim, la fel si tie! Ai grija ca e tare frig afara !
Pupici

sudden
10.01.2013, 11:27:40
Buna dimineata!

Neata, mamico! cand afli ce ascunzi in burtica?

olgutza26
10.01.2013, 19:59:16
Neata, mamico! cand afli ce ascunzi in burtica?

Nu stiu :D Doamna doctor e putin plecata si abia sapt asta se intoarce. Probabil ca o sa o sun luni si vad ce mai face. Cand imi zice, eu atunci ma duc.

andreear
11.01.2013, 07:18:44
Neata!!!

Sa aveti o zi frumoasa!!! E vineri <:-P<:-P<:-P

Ce planuri de week-end aveti????

ipup
11.01.2013, 09:47:35
Neata!!!

Sa aveti o zi frumoasa!!! E vineri <:-P<:-P<:-P

Ce planuri de week-end aveti????

Neata. Da e week end in sfarsit,m-am obisnuit cu Adi acasa si abia astept sa stea cu noi:-) in week o sarbatorim pe socrela, astazi e ziua ei, dar petrecem maine:-)
Voi?

olgutza26
12.01.2013, 14:52:15
Buna dimineata de week-end de la Bucuresti!
Nu avem nici un plan maret pentru sfarsitul asta de saptamana, probabil ca se va lasa cu o lunga sedinta de cumparaturi (am totusi nevoie de o pereche noua de pantaloni) si un KFC (placerea mea vinovata de cand am burtica).
Diseara avem prieteni in vizita. Asa ca seara se va termina in zori de zi dupa niste vin fiert si multe negocieri si afaceri imobiliare la Monopoly.

andreear
14.01.2013, 08:17:35
Neata!

Ce faceti? Eu am avut un week-end cam agitat si acum sunt f obosita(:|

Sa aveti o saptamana usoara!

olgutza26
14.01.2013, 10:40:32
Neata!

Ce faceti? Eu am avut un week-end cam agitat si acum sunt f obosita(:|

eu sunt la facultate de 2 ore deja (acum am pauza) si sunt cam adormita (mai ales ca in clase e frig de zici ca esti la pol).
Nu ne dai si detalii picante cu week-endul? sau vrei sa credem ca esti obosita de la spalat geamuri si batut covoare? :-P

Saptamana usoara la toata lumea>:D<
Dana, asteptam vesti de la tine

andreear
14.01.2013, 16:18:17
eu sunt la facultate de 2 ore deja (acum am pauza) si sunt cam adormita (mai ales ca in clase e frig de zici ca esti la pol).
Nu ne dai si detalii picante cu week-endul? sau vrei sa credem ca esti obosita de la spalat geamuri si batut covoare? :-P

Saptamana usoara la toata lumea>:D<
Dana, asteptam vesti de la tine

Am fost la o inmormantare....asa ca iti dai seama ce m-am distrat.

Tu ce faci? De ce stai in frig? ai grija!!!!!

olgutza26
15.01.2013, 08:55:00
Neata de la Bucuresti!
Andreea, imi pare rau pentru momentele de week-end. Eu crezusem ca era de bine si sarbatorire, nu imi imaginasem altceva.
La mine e frig la serv pana in vara cand lesini de cald. De vina e cladirea care fiind veche are pereti de un metru grosime si instalatia de caldura ca vai de ea, plus tocurile geamurilor roase de vant si vreme rea. Faza draguta e ca mai cald e pe holuri decat in sali.

strumf08
15.01.2013, 10:55:11
Neata si la multi ani! Scuze pt absenta, dar saptamana trecuta nu am deschis calculatorul deloc. Nu pot sta prea mult in fund si de fapt nu pot sta prea mult intr-o anumita pozitie din cauza oaselor din zona inghinala care ma dor destul de rau. Nu stiu de ce, de la inceputul sarcinii m-au durut in momentul in care-mi schimbam pozitia. Daca deschid calculatorul intru pe miresici si nu-mi mai vine sa ies, imi citesc si mail-urile si se tot strang si ajung sa stau cateva ore. Nici de calcat nu prea mai calc pt ca eu eram obisnuita sa calc stand pe pat si nici asta nu mai pot face...Nu stiu exact de ce, pt ca prima oara n-a fost chiar asa, dar fiecare sarcina cu particularitatile ei.... Olga tu cum te simti?

Mi-ar face mare placere sa ne intalnim, eu in principiu sunt libera oricand...

Ionela la multi ani si multa sanatate! :* Te rog sa ma scuzi ca am uitat sa te sun, imi propusesem ca anul acesta sa nu uit pe nimeni :-<

andreear
16.01.2013, 07:55:26
Neata!!!

Dana, e bine sa auzim vesti de la tine si mai rar, important este sa te simti tu bine!
Ionela, ai mai iesit cu piticii zilele astea?

Pupici tuturor!

strumf08
16.01.2013, 12:23:10
Salutare!
Azi n-am chef de nimic asa ca am deschis calculatorul, deci vreo 2 ore voi fi pe aici. Ce mai faceti?

olgutza26
17.01.2013, 08:28:46
Buna dimineata de la Bucuresti, doamnele mele dragi!
Eu sunt deja in drum spre serviciu. O zi usoara cu cat mai putina ceata!

strumf08
17.01.2013, 14:24:11
Buna ziua!
Ce mai faceti? In afara faptului ca sunteti ocupate :D cu serviciul, copiii?

andreear
18.01.2013, 07:19:29
Neata!!!

Eu nu prea am cu ce ma lauda...a, ba da , aseara am fost la film, ff misto : Sinopsis Cirque du Soleil: Worlds Away. Maine plecam la mare :)) , la Constanta...e ziua nasicului mic , face 1 anisor.
In rest munca, dans( cu pitica pt cele ce au FB ;-) ) si multa joaca!

Va pup!

strumf08
18.01.2013, 09:45:51
Neata!!!

Eu nu prea am cu ce ma lauda...a, ba da , aseara am fost la film, ff misto : Sinopsis Cirque du Soleil: Worlds Away. Maine plecam la mare :)) , la Constanta...e ziua nasicului mic , face 1 anisor.
In rest munca, dans( cu pitica pt cele ce au FB ;-) ) si multa joaca!

Va pup!

Neata!
Sa va traiasca nasicul, sa fie sanatos. Drum bun si distractie placuta!

olgutza26
20.01.2013, 10:32:30
Asteptam detalii despre cum e vremea la mare si cum se petrece la Constanta ;))
Am zis eu ca revin atunci cu detalii, dar n-am mai apucat. In mare sunt bine. Singura problema pe care o am e ca am inceput sa elimin nisip de la rinichi si bebele sta exact pe un ureter, ceea ce face ca uneori sa nu mai stiu cum sa stau de durere (nu pot tine piciorul nici drept nici flexat). Ma rog, acum iau niste medicatie care sa ajute/accelereze treaba cu nisipul, plus vestitul no-spa care sa relaxeze musculatura.
In rest, nu am aflat ce este pentru ca nu am mai facut nicio ecografie. O sa fac probabil pe la 20 de saptamani si cu siguranta, daca se vede, va anunt.
La mine din fericire de ieri a inceput sesiunea, asa ca sunt mai libera (nu am program chiar zilnic de mers la facultate) si prin urmare ma pot proteja un pic si de epidemia asta de gripa care se tot anunta. Vreau si peste vreo saptamana-doua (nu depinde numai de programul meu) sa mergem la munte sau ma rog, undeva unde sa ne odihnim un pic

olgutza26
21.01.2013, 09:45:44
Neata!

O saptamana usoara usoara!

soareiuliant
21.01.2013, 17:14:09
Buna fetelor,
Nu am mai intrat de mult,dar sunt f curioasa-Dana,e fetita sau baietel?
Olguta (daca asa te cheama),ce aduce barza?
In rest sunteti bine,sanatoase?Va pup si o seara placuta!

olgutza26
21.01.2013, 19:11:17
Buna fetelor,
Nu am mai intrat de mult,dar sunt f curioasa-Dana,e fetita sau baietel?
Olguta (daca asa te cheama),ce aduce barza?
In rest sunteti bine,sanatoase?Va pup si o seara placuta!

Unul dintre prenumele mele este Olga si cum am fost in pana de inspiratie la deschiderea contului... iaca rezultatul :) Nu stiu ce aduce barza, probabil voi afla peste o luna. Anunt imediat ce voi afla vestea. Acum eu sunt ok. Bebele a fost dragut/a si si-a schimbat probabil pozitia si mi-a lasat ureterul in pace.
Dana are o fetita cu fundita.

soareiuliant
21.01.2013, 23:56:56
Unul dintre prenumele mele este Olga si cum am fost in pana de inspiratie la deschiderea contului... iaca rezultatul :) Nu stiu ce aduce barza, probabil voi afla peste o luna. Anunt imediat ce voi afla vestea. Acum eu sunt ok. Bebele a fost dragut/a si si-a schimbat probabil pozitia si mi-a lasat ureterul in pace.

Ma bucur sa aud ca esti bine si ma bucur sa aud ca Dana va avea o fetita dragalasa!<:-P<:-P<:-P

andreear
22.01.2013, 07:45:40

Neata!!!

Ce vesti frumoase, ma bucur ca mai apare o fetita la orizont!!!!
Sa aveti grija de burtici sau de pitici mamici!!!

Va pup!

PS: de maine sunt in concediu 3 zile si plecam la munte!<:-P<:-P<:-P

strumf08
23.01.2013, 17:52:57
Salutare! Da, voi avea o fetita!!!!!!!! Sunt extrem de incantata si nerabdatoare. Sper din tot sufletul sa am relatie la fel de buna si deschisa cu ea, cum am eu cu mama. Nu stiu ce m-as face fara mama pe lume, nici macar la varsta asta....

strumf08
24.01.2013, 08:32:19
Buna dimineata!

olgutza26
24.01.2013, 09:15:05
Buna dimineata si de la Bucuresti! Ce matinala esti, Dana! A inceput programul de aerobic piticuta?

strumf08
24.01.2013, 11:17:43
Buna dimineata si de la Bucuresti! Ce matinala esti, Dana! A inceput programul de aerobic piticuta?

Da, e tot o agitatie pe capul ei, dar nu ea ma trezeste. De obicei ma scol odata cu Andrei si de cele mai multe ori nu mai adorm. Pana acum nu mi s-a intamplat sa fiu deranjata de miscarile ei, dar probabil la cat de zvapaiata e nu trebuie decat sa mai creasca un pic....:x:x:x

soareiuliant
24.01.2013, 16:56:55
Da, e tot o agitatie pe capul ei, dar nu ea ma trezeste. De obicei ma scol odata cu Andrei si de cele mai multe ori nu mai adorm. Pana acum nu mi s-a intamplat sa fiu deranjata de miscarile ei, dar probabil la cat de zvapaiata e nu trebuie decat sa mai creasca un pic....:x:x:x

Felicitari Dana,sa fiti sanatoase si sa va bucurati impreuna numai de lucruri frumoase!Cum o sa o cheme pe pitica sau nu v ati gandit?<:-P

strumf08
24.01.2013, 17:19:41
Felicitari Dana,sa fiti sanatoase si sa va bucurati impreuna numai de lucruri frumoase!Cum o sa o cheme pe pitica sau nu v ati gandit?<:-P

Multumesc. Inca ma mai gandesc la nume. Sa va traiasca baiatul (mai are un pic si face un an <:-P), sa fie sanatos, sa aiba parte numai de bine!

soareiuliant
24.01.2013, 23:08:51
Multumesc. Inca ma mai gandesc la nume. Sa va traiasca baiatul (mai are un pic si face un an <:-P), sa fie sanatos, sa aiba parte numai de bine!

Multumim Dana,asa este,pe 2 februarie face 1 anisor.Sa dea Dumnezeu sa fie sanatos si norocos,noi oricum il iubim enorm.:x

strumf08
28.01.2013, 12:26:09
Pe unde umblati?#-o:-?

andreear
28.01.2013, 18:22:22
Pe unde umblati?#-o:-?

Muncim cu drag si spor #-o#-o..... Tu ce faci? Cum te simti?

Restul fetelor pe unde umbla?

Pupici.

strumf08
30.01.2013, 14:47:58
Muncim cu drag si spor #-o#-o..... Tu ce faci? Cum te simti?

Restul fetelor pe unde umbla?

Pupici.

Buna! Sunt bine, daca nu exagerez cu miscarea, desi daca nu ies din casa, cand imi fac program de plimbat parca mi-e din ce in ce mai greu si mai am vreo 3 luni.... Mi-ar fi mai usor daca ar fi cald, sa nu fie nevoie sa pun atatea pe mine... Cred ca te-am vazut in masina ieri, in sensul giratoriu din Bariera, pe la 16, conduci un Logan alb, parca?!
Spor la treaba!
Irina ce mai face?:*

andreear
30.01.2013, 23:04:11
Buna! Sunt bine, daca nu exagerez cu miscarea, desi daca nu ies din casa, cand imi fac program de plimbat parca mi-e din ce in ce mai greu si mai am vreo 3 luni.... Mi-ar fi mai usor daca ar fi cald, sa nu fie nevoie sa pun atatea pe mine... Cred ca te-am vazut in masina ieri, in sensul giratoriu din Bariera, pe la 16, conduci un Logan alb, parca?!
Spor la treaba!
Irina ce mai face?:*

Salut,

Cred ca eu eram , dupa descriere si ora :) Veneam de la Bucuresti...
Eu ma vait de vremea asta si de imbracat fara a mai fi insarcinata, imi inchipui cum va este voua, am prins si eu perioada asta cu burta destul de mare!
Irina este un copil tare, tare vesel, cu o personalitate ce da pe afara :-" Vorbeste non-stop, si cand zic vorbeste chiar vorbeste, spune orice, ne intelegem ff bine.
Ai grija de tine!

olgutza26
31.01.2013, 09:47:17
Cum ai rezolvat Dana cu doctorita? Am vazut ca nu ai sunat si am presupus ca nu ai ramas la spital.
Andreea, cand ai timp, te astept la o vorba si o cafeluta.
Ionela, ne-ai parasit? Ce fac prichindeii?

olgutza26
01.02.2013, 10:24:59
Buna dimineata de la Bucuresti! Cam bate vantul pe la topicul asta. Cum ati vazut un pic de soare afara, repede la plimbare, dupa cum se vede. Week-end placut atunci si astept vesti de la voi! >:D<

andreear
04.02.2013, 07:40:03
Neata!

Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end? Noi am fost pe la tara o fuguta, am stat la soare, ne-am jucat, ne-am odihnit.
Olga, merci de invitatie, tu stii ca de abia astept sa te vad dar zau daca stiu cand:(
Pupici burtici si mamici!

strumf08
04.02.2013, 13:12:57
Cum ai rezolvat Dana cu doctorita? Am vazut ca nu ai sunat si am presupus ca nu ai ramas la spital.
Andreea, cand ai timp, te astept la o vorba si o cafeluta.
Ionela, ne-ai parasit? Ce fac prichindeii?

Salut! N-am mai ajuns pana in Bucuresti. Am fost la cabinetul ei din Ploiesti.

strumf08
04.02.2013, 13:18:22
Neata!

Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end? Noi am fost pe la tara o fuguta, am stat la soare, ne-am jucat, ne-am odihnit.
Olga, merci de invitatie, tu stii ca de abia astept sa te vad dar zau daca stiu cand:(
Pupici burtici si mamici!

Noi l-am sarbatorit pe Andrei, a fost ziua lui vineri <:-P

andreear
04.02.2013, 18:11:23
Noi l-am sarbatorit pe Andrei, a fost ziua lui vineri <:-P

La multi ani!!!! Sa fie sanatos si fericit! Pitica ta ce face? E activa? Tu cum te simti? La ce medic mergi?

strumf08
05.02.2013, 15:28:23
La multi ani!!!! Sa fie sanatos si fericit! Pitica ta ce face? E activa? Tu cum te simti? La ce medic mergi?

Multumesc! :*
Minunea mea misca intr-una, e extrem de activa sau poate asa mi se pare pentru ca fratele ei a fost mai linistit. In general ma simt bine, daca stau mai mult in pat. Nu pot sta prea mult pe scaun sau in masina, sunt inca in medical. Munteanu Daniela e doctorul care-mi urmareste sarcina.

olgutza26
05.02.2013, 15:41:34
Multumesc! :*
Minunea mea misca intr-una, e extrem de activa sau poate asa mi se pare pentru ca fratele ei a fost mai linistit. In general ma simt bine, daca stau mai mult in pat. Nu pot sta prea mult pe scaun sau in masina, sunt inca in medical. Munteanu Daniela e doctorul care-mi urmareste sarcina.

Pai daca te simti bine in pat, stai acolo!
Imbratisez si mamica si burtica activa!
La multi ani cu intarziere si pentru Andrei! Cum ati sarbatorit?

strumf08
05.02.2013, 15:56:34
Pai daca te simti bine in pat, stai acolo!
Imbratisez si mamica si burtica activa!
La multi ani cu intarziere si pentru Andrei! Cum ati sarbatorit?

Multumesc! :* Am sarbatorit alaturi de familie si prieteni.
Da, altceva nu prea pot face, noroc ca pot dormi destul de mult, sa nu ma plictisesc.
A inceput sa se vada burtica? S-a mai incalzit la serviciu? Cum te simti? Daca mai poti, mai am intrebari pregatite :D:))

olgutza26
05.02.2013, 17:17:16
Multumesc! :* Am sarbatorit alaturi de familie si prieteni.
Da, altceva nu prea pot face, noroc ca pot dormi destul de mult, sa nu ma plictisesc.
A inceput sa se vada burtica? S-a mai incalzit la serviciu? Cum te simti? Daca mai poti, mai am intrebari pregatite :D:))

Eu ma simt bine, din cand in cand mi se pare ca se intareste burtica, dar pentru ca nu am niciun fel de dureri, de nimic, stau calma. Acum sunt in sesiune, asa ca reusesc sa scap de frig, ca nu am activitati zilnice obligatorii la birou. Sunt anumite lucruri pe care este in regula sa le fac de a acasa si nu comenteaza nimeni. Saptamana viitoare voi fi in cncediu, asa ca sper de pe 18 sa inceapa primavara si sa fentez frigul cu totul.

andreear
06.02.2013, 08:09:42
Neata! Ce faceti? Ionela, pe unde umblii???

Pupici!

olgutza26
06.02.2013, 11:37:04
Neata! Ce faceti? Ionela, pe unde umblii???

Pupici!

Neata si de la mine!
Ionela cred ca alearga piticii prin parc, mai ales ca acum e asa vreme frumoasa, trebuie profitat!

strumf08
07.02.2013, 14:10:43
Eu ma simt bine, din cand in cand mi se pare ca se intareste burtica, dar pentru ca nu am niciun fel de dureri, de nimic, stau calma. Acum sunt in sesiune, asa ca reusesc sa scap de frig, ca nu am activitati zilnice obligatorii la birou. Sunt anumite lucruri pe care este in regula sa le fac de a acasa si nu comenteaza nimeni. Saptamana viitoare voi fi in cncediu, asa ca sper de pe 18 sa inceapa primavara si sa fentez frigul cu totul.

Ma bucur ca sunteti bine! >:D<

andreear
11.02.2013, 07:40:20
Neata!

Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end?

ipup
11.02.2013, 09:12:01
Neata!

Ce faceti? Cum ati petrecut in week-end?

Neata!
Intr-adevar cat a fost cald am cam alergat prin parc:-) dar adevaratul motiv pt care nu am mai intrat este ca nu primeam notificarile pe mail si cand intram pe forum vedeam doar ultima mea postare....:-( in fine am reusit actualizarea... eu ma pregatesc sa incep serviciul, seful meu vrea mai devreme si sa vad cum fac.
O saptamana usoara. Pupici

olgutza26
11.02.2013, 12:09:43
Eu am avut un week-end prelungit (l-am inceput de joi seara) absolut superb. Am reusit sa ma mai vad si eu cu unii prieteni cu care nu ma mai vazusem de o groaza de vreme, m-am bucurat de timpul petrecut cu mama si mamaia mea. Ce mai? A fost de vis!
Din pacate, Andreea, joi am ajuns seara tarziu si dupa ce am stat un pic cu mama la tort si felicitari, se apropia deja ora Irinucai de nani si am zis ca o lasam pe vineri (cand ne-am trezit pe la 12 si ne-am dezmeticit pe la 2 cand voi probabil deja erati pe picior de plecare, asa ca nu am mai sunat). Dar am zis ca o se revenim curand ca tare bine ne-am simtit (am facut si focul in soba...) si vedem noi cum facem sa ne vedem pana in iunie totusi ;))

strumf08
11.02.2013, 19:52:40
Eu am avut un week-end prelungit (l-am inceput de joi seara) absolut superb. Am reusit sa ma mai vad si eu cu unii prieteni cu care nu ma mai vazusem de o groaza de vreme, m-am bucurat de timpul petrecut cu mama si mamaia mea. Ce mai? A fost de vis!
Din pacate, Andreea, joi am ajuns seara tarziu si dupa ce am stat un pic cu mama la tort si felicitari, se apropia deja ora Irinucai de nani si am zis ca o lasam pe vineri (cand ne-am trezit pe la 12 si ne-am dezmeticit pe la 2 cand voi probabil deja erati pe picior de plecare, asa ca nu am mai sunat). Dar am zis ca o se revenim curand ca tare bine ne-am simtit (am facut si focul in soba...) si vedem noi cum facem sa ne vedem pana in iunie totusi ;))

Buna. Scuze ca nu ne-am putut intalni :* Dupa ce a venit de la serviciu, l-am trimis pe A. l-a cumparaturi cu tata, sa avem duminica libera si a venit scos din sarite de modificarile pe care le tot face Carrefour-ul.

olgutza26
11.02.2013, 20:03:41
Buna. Scuze ca nu ne-am putut intalni :* Dupa ce a venit de la serviciu, l-am trimis pe A. l-a cumparaturi cu tata, sa avem duminica libera si a venit scos din sarite de modificarile pe care le tot face Carrefour-ul.

stai linistita! mi-am imaginat ca a aparut altceva. mai venim noi la Ploiesti si cine stie? poate ne sincronizam :)

ipup
11.02.2013, 21:35:36

Da... au modificat locul produselor la carrefour si noi ne-am luat teapa ca imi facusem lista cat de cat pe rafturi:-)

andreear
12.02.2013, 07:53:04
Neata!

Olga, m-am gandit eu ca s-a intimplat asa dar sa stii ca Irina mai devreme de 23.00 nu se culca(:| La multi ani cu intarziere pt mama ta!!
Ionela, cu cine lasi piticii cand incepi serviciul? Ii dai la cresa? Si mai pune poze noi cu ei pe FB sa vedem ce baieti mari sunt!
Dana, acelasi lucru m-a enervat si pe mine duminica, nu gaseam niste amarati de saci pt gunoii:>

ipup
12.02.2013, 16:16:25
Neata!

Olga, m-am gandit eu ca s-a intimplat asa dar sa stii ca Irina mai devreme de 23.00 nu se culca(:| La multi ani cu intarziere pt mama ta!!
Ionela, cu cine lasi piticii cand incepi serviciul? Ii dai la cresa? Si mai pune poze noi cu ei pe FB sa vedem ce baieti mari sunt!
Dana, acelasi lucru m-a enervat si pe mine duminica, nu gaseam niste amarati de saci pt gunoii:>

O sa ii las cu bunicile prin rotatie, dar voi angaja o "bona" (daca cunoasteti pe cineva...) initial se oferise soacra sa stea dar a realizat ca e program de servici... asa ca o vor ajuta pe bona. Cat despre poze nu prea le-am mai facut. Pupici

olgutza26
13.02.2013, 10:18:44
Buna dimineata de la Bucuresti! Daca aveti prin Ploiesti, trimiteti si pe la mine o raza de soare! O zi usoara la toata lumea >:D<

ipup
13.02.2013, 14:20:07
Buna dimineata de la Bucuresti! Daca aveti prin Ploiesti, trimiteti si pe la mine o raza de soare! O zi usoara la toata lumea >:D<
si eu vreau o raza de soare si o ora de somn :) baietii mei saptamana asta nu au mai dormit deloc la pranz... se culca pe la 21.30-22.00 si se trezesc dupa 9.30 si-au scos somnul nde pranz cand mai puteam si eu sa fac cate ceva :))
Am mai facut si un curs de hr si am de "&#239;nvatat" pentru testul final... pot invata de la 7 pana la 9.30 :)
pupici

olgutza26
13.02.2013, 14:29:30
si eu vreau o raza de soare si o ora de somn :) baietii mei saptamana asta nu au mai dormit deloc la pranz... se culca pe la 21.30-22.00 si se trezesc dupa 9.30 si-au scos somnul nde pranz cand mai puteam si eu sa fac cate ceva :))
Am mai facut si un curs de hr si am de "&#239;nvatat" pentru testul final... pot invata de la 7 pana la 9.30 :)
pupici

ma ofer eu sa dorm o ora si pentru tine. Pana la 6 cand vine Valentin sa mergem la medic, se potriveste perfect odihna asta :D

ipup
13.02.2013, 15:10:46
ma ofer eu sa dorm o ora si pentru tine. Pana la 6 cand vine Valentin sa mergem la medic, se potriveste perfect odihna asta :D

Foarte bine. Somn usor!

strumf08
13.02.2013, 19:45:01
pupici

Spor la invatat si bafta la examen. Sa-mi spui daca cand vei primi diploma va da si o sticla de sampanie.

ipup
13.02.2013, 21:54:00
Spor la invatat si bafta la examen. Sa-mi spui daca cand vei primi diploma va da si o sticla de sampanie.

Mersi. Nu ma omor eu asa rau cu asta dar citesc acolo ce am scris si asa mai stiu si drepturile mele de salariat:-) cine da sampania?:-) tie ti-au dat? Ti-ai comandat pui?

andreear
14.02.2013, 07:48:53
Neata!
Spor la invatat si multa bafta Ionela. Nu imi spune de somn ca maimutica mai devreme de 11-11.30 nu se culca iar eu chiar nu mai am timp de nimic!!!

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
14.02.2013, 11:54:57
Mersi. Nu ma omor eu asa rau cu asta dar citesc acolo ce am scris si asa mai stiu si drepturile mele de salariat:-) cine da sampania?:-) tie ti-au dat? Ti-ai comandat pui?

Nu-i bai, examenul nu e cine stie ce. Cei de la HSEQ dau sampania odata cu diplomele, sau cel putin asa s-a intamplat cand am terminat eu cursul, acum vreo 4 ani. Mai mai sa ma bufneasca rasul cand am vazut. Azi vreau sa comand niste pui si oua. Te tin la curent.

ipup
14.02.2013, 15:20:18
Nu-i bai, examenul nu e cine stie ce. Cei de la HSEQ dau sampania odata cu diplomele, sau cel putin asa s-a intamplat cand am terminat eu cursul, acum vreo 4 ani. Mai mai sa ma bufneasca rasul cand am vazut. Azi vreau sa comand niste pui si oua. Te tin la curent.
F tare, eu cum si sunt amatoare de sampanie-nu beau deloc , nu strica dacadau:-)
Andreea, Irina poate doarme la pranz. Eusunt super multumita decat dorm-12 ore dar as fi vrutsa doarma si la pranz macar o ora, sunt copii. Dar asta e
Pupici

andreear
14.02.2013, 17:08:27
F tare, eu cum si sunt amatoare de sampanie-nu beau deloc , nu strica dacadau:-)
Andreea, Irina poate doarme la pranz. Eusunt super multumita decat dorm-12 ore dar as fi vrutsa doarma si la pranz macar o ora, sunt copii. Dar asta e
Pupici

Da, din fericire mai doarme 1-2 ore la pranz dar pe mine nu ma ajuta f tare ca eu sunt la servici si seara am nevoie de timp sa trebaluiesc linstita. Din alte puncte de vedere este important sa isis faca ora aia de somn...dar fiecare copil are ritmul propriu!

andreear
18.02.2013, 07:11:53
Neata!

Ce faceti? Sa aveti o saptamana usoara!!!!

Pupici

ipup
18.02.2013, 09:56:28
Neata!

Ce faceti? Sa aveti o saptamana usoara!!!!

Pupici

Neata. Ne uitam la vremea asta urata... o saptamana usoara.
Pupici

olgutza26
18.02.2013, 10:55:36
Neata si de la Bucuresti! O saptamana usoara-usoara! Eu incep iar facultatea.... dupa sesiune si concediu, asa greu ma misc spre serviciu....:-$

strumf08
18.02.2013, 16:12:49

Am comandat pui si oua, ciorba mi-a facut-o mama si restul il gatesc eu azi. E ok carnea, desi lui Andrei i-a placut mai mult alt pui bio, luat de la un magazin naturist (fosta Aroma), ciorba din acest pui ar fi avut gust mai puternic, eu nu mai tin minte. Dezavantajele puilor de acolo : nu au tot timpul si ii vand congelati, ca atare, cand te apuci, trebuie gatit tot odata si fiind destul de mari trebuie sa faci cel putin 3 feluri de mancare. Sunt si un pic mai scumpi, eu nu i-am mai intrebat pe cei de la Baicoi cat e kg, pt ca imi spusesei tu, la naturisti e 26 de lei.

ipup
18.02.2013, 20:36:51
Am comandat pui si oua, ciorba mi-a facut-o mama si restul il gatesc eu azi. E ok carnea, desi lui Andrei i-a placut mai mult alt pui bio, luat de la un magazin naturist (fosta Aroma), ciorba din acest pui ar fi avut gust mai puternic, eu nu mai tin minte. Dezavantajele puilor de acolo : nu au tot timpul si ii vand congelati, ca atare, cand te apuci, trebuie gatit tot odata si fiind destul de mari trebuie sa faci cel putin 3 feluri de mancare. Sunt si un pic mai scumpi, eu nu i-am mai intrebat pe cei de la Baicoi cat e kg, pt ca imi spusesei tu, la naturisti e 26 de lei.

Eu am luat un curcan si oua sambata. Dar a iesit o supa buna... a mancat si soacra si a zis ca e buna:-) iar piticilor le-a placut ficatul:-) asa e cu congelatul... eu l-am luat proaspat si am facut portii moci :-) de patru persoane...

strumf08
20.02.2013, 10:21:49
Neata! Ce mai faceti pe o asa vreme frumoasa :-< ?

ipup
20.02.2013, 11:36:57
Neata! Ce mai faceti pe o asa vreme frumoasa :-< ?

Noi ne dam cu bikeurile pe hol :-) si dormim ca doar pt asta e vremea de afara ;-)

strumf08
20.02.2013, 12:29:41
Noi ne dam cu bikeurile pe hol :-) si dormim ca doar pt asta e vremea de afara ;-)

Distractie placuta! :*

andreear
21.02.2013, 07:58:12
Neata!!!

Ce faceti? Eu astept week-endul ca sunt obosita rau (:|

Pupici!

ipup
21.02.2013, 15:00:23
Neata!!!

Pupici!
Eu am facut sarmale ;-) si astept sa se fiarba. Daca am facut pofte sunteti asteptate burtici ca sunt cu piept de curcan.
Astept si eu week dar Adi lucreaza vom fi la fel ca in cursul saptamanii.
Pupici

strumf08
21.02.2013, 20:39:00
Eu am facut sarmale ;-) si astept sa se fiarba. Daca am facut pofte sunteti asteptate burtici ca sunt cu piept de curcan.
Astept si eu week dar Adi lucreaza vom fi la fel ca in cursul saptamanii.
Pupici

Ce harnica esti!;;)

strumf08
21.02.2013, 20:41:22
Neata!!!

Pupici!

Salut! Eu n-am nimic programat week-end-ul acesta, in martie o sa am ceva mai multa activitate: concertul lui Brenciu si un mot.

ipup
21.02.2013, 22:01:28
Ce harnica esti!;;)

Cat pot si eu. Maine ma duc sa ma rasfat la salon pt cata treaba am facut astazi:-) si socrii mei merg la brenciu, le-am luat noi bilete cadou :-)

andreear
22.02.2013, 08:05:38
Neata!

Chiar esti harnicuta Ionela!!!

Noi plecam la bunici sa ne odihnim, asa sper eu...
As merge si eu la Brenciu, trebuie sa mai conving "vecinii"!!!

Pupici

olgutza26
22.02.2013, 13:23:33
Nici noi nu avem cine stie ce planuri de week-end: doar plimbari si iesit in oras.

strumf08
22.02.2013, 14:42:22
Neata!

Chiar esti harnicuta Ionela!!!

Noi plecam la bunici sa ne odihnim, asa sper eu...
As merge si eu la Brenciu, trebuie sa mai conving "vecinii"!!!

Pupici

Chiar face un spectacol deosebit. Am fost si anul trecut si mi-a placut enorm. Anul acesta ii luam si pe nasi, fac 10 ani de casatorie si acesta va fi cadou nostru. Initial am vrut sa merg la Sala Palatului, dar bilete s-au epuizat de prin decembrie, nici in Ploiesti n-am reusit sa iau ce locuri as fi vrut eu, pt ca m-am trezit prea tarziu...

strumf08
25.02.2013, 08:58:37
Buna dimineata!
Saptamana usoara! :*

strumf08
25.02.2013, 12:46:35
Pe unde umblati? Ce-ati facut in week-end?

Se vede ca n-am ce face, vb de una singura..... Acum cat inca sunt stapana pe timpul meu...;-)

olgutza26
25.02.2013, 13:27:33
Buna dimineata si de la Bucuresti! Asa cum am prezis vineri nu a fost un week-end spectaculos.
Sambata au venit niste prieteni de-ai mei de la Ploiesti si am iesit in oras pana pe la miezul noptii (l-am si depasit un pic de fapt), iar ieri am iesit din nou (cu alti prieteni) si ne-am intors tot asa, pe la 1 noaptea.
In rest, la noi sambata sau duminica e ziua in care pregatim una-alta de mancare, sa ne ajunga vreo 2-3 zile (mai ales ca iesim si in oras in week-end).

andreear
26.02.2013, 07:55:31
Neata!

Noi in week-end am fost la bunica mea asa ca ne-am odihnit cat de cat. Vremea nu a tinut cu noi si nu am stat pe afara f mult, dar asta e...

Sa aveti o zi frumoasa!

strumf08
26.02.2013, 10:17:25
Buna dimineata!

olgutza26
26.02.2013, 19:05:53
Abia acum am avut timp sa intru pe site, amavut o zi plina. Asa ca va spun pe seara "Buna dimineata de la Bucuresti!" ;-)

strumf08
26.02.2013, 23:21:52
Abia acum am avut timp sa intru pe site, amavut o zi plina. Asa ca va spun pe seara "Buna dimineata de la Bucuresti!" ;-)

Ai anuntat la serviciu?

strumf08
27.02.2013, 06:24:40
Va spun de la prima ora buna dimineata! O zi buna! >:D<

andreear
27.02.2013, 07:37:00
Va spun de la prima ora buna dimineata! O zi buna! >:D<

Neata! Ce matinala esti!!! Domnisoara are treaba si nu te lasa sa dormi? Nu stiu daca te-am mai intrebat dar ce nume va avea piticuta?
Olga, nu mai munci atat!!!!
Sa aveti o zi frumoasa!!!!

strumf08
27.02.2013, 09:43:14
Neata! Ce matinala esti!!! Domnisoara are treaba si nu te lasa sa dormi? Nu stiu daca te-am mai intrebat dar ce nume va avea piticuta?
Olga, nu mai munci atat!!!!
Sa aveti o zi frumoasa!!!!

Buna! Nu-mi face probleme de genul acesta, in afara de faptul ca nu ma lasa sa dorm pe spate si uneori incepe sa ma doara. Am fost sa-mi fac niste analize, de aceea m-am trezit asa devreme. Permiteti-mi sa va spun numele dupa ce se naste (am ceva pitici pe creier :-$), l-am ales de ceva timp, desi mi-a fost greu pt ca, aveam pregatite numai nume de baieti (cate 2 pt 2 baieti) si parca nu-mi placea niciun nume de fata sau ce-mi placea imi aducea aminte de cineva care nu-mi placea.

olgutza26
27.02.2013, 16:58:09
Ai anuntat la serviciu?

Salutari ssi de la mine! Am anuntat saptamana trecuta.

kool_kat
27.02.2013, 17:29:01
Buna ziua miresicilor(si mirilor caci am vazut ca exista si miri pe aici :-p)

Nu reusesc sa gasesc un topic despre restaurant de pe valea prahovei, vad aici doar despre cele din ploiesti(poate nu stiu eu bine cum sa caut) , m-ar putea ajuta cineva va rog?
Noi vrem sa ne facem nunta la sfarsitul verii la unul din restaurantele din Sinaia (inca nu ne-am hotarat asupra unuia in mod special) si m-ar ajuta enorm de mult sa vad paperi despre acestea:">

va pup si sa aveti o zi buna!

olgutza26
28.02.2013, 10:01:28
Buna dimineata mai de dimineata! Sa nu ziceti mereu ca sunt atemporala! Ce faceti fetelor? Cum profitati de cele 10 grade? Eu asa m-as plimbaa..... dar sunt in drum spre facultate :-s Dana, ce analize ai facut?

olgutza26
01.03.2013, 12:02:23
Buna dimineata de la Bucuresti! O primavara minunata si un week-end odihnitor si placut! >:D<

andreear
02.03.2013, 09:27:12
O primavara frumoasa va doresc si eu!!!!

Week-end placut!!!

strumf08
02.03.2013, 19:36:43
Buna dimineata mai de dimineata! Sa nu ziceti mereu ca sunt atemporala! Ce faceti fetelor? Cum profitati de cele 10 grade? Eu asa m-as plimbaa..... dar sunt in drum spre facultate :-s Dana, ce analize ai facut?

Nimic neobisnuit. Ceva analize uzuale de sange si urina.

andreear
04.03.2013, 07:37:27
Neata!

Ce faceti? Cum ati petrecut in primul week-end de primavara? Noi am stat in Ploiesti dar mai mult prin parcuri, a fost foarte relaxant si odihnitor!

olgutza26
04.03.2013, 11:50:07
Buna dimineata si de la mine!
Ma bucur sa aud ca te-ai mai odihnit un pic, Andreea (vezi sa nu afle si cei de la serviciu si sa te exploateze in consecinta :D ).
Si noi am avut un week-end linistit. Doar lenevit si plimbari.

olgutza26
06.03.2013, 10:35:58
O zi frumoasa si insorita! Am vazut ca zilele urmatoare se anunta pana la 20 de grade! Yupiii...chiar a venit primavara cu adevarat

andreear
07.03.2013, 07:42:39
Neata!

Ce faceti? Azi e ultima mea zi de lucru din aceasta saptamana <:-P<:-P<:-P

Cum petreceti maine?
Pupici

olgutza26
07.03.2013, 08:42:30
Neata!

Ce faceti? Azi e ultima mea zi de lucru din aceasta saptamana <:-P<:-P<:-P

Cum petreceti maine?
Pupici

Neata! eu am ceva ore de dimineata maine, dar apoi ma destrabalez! mi-a zis Valentin ca ma ia de manuta si ma duce undeva surpriza ;;) In plus am in program un rasfat la salon, ca se cere :D

olgutza26
11.03.2013, 09:32:39
Buna dimineata de la Bucuresti! O zi placuta si insorita!

olgutza26
15.03.2013, 10:45:50
Buna dimineata de la Ploiesti! Week-end minunat tuturor!

kool_kat
15.03.2013, 18:58:48
uff fetelor, chiar nimeni nu ma ajuta cu informatii despre restaurante din prahova ?:-<
nu stiu la care sa ma decid ca pe hartie par ok toate dar as vrea sa stiu daca cineva a facut nunta la Kuib, foisorul cu flori sau smart hotel va rog?[-o<
o zi buna tuturor!

olgutza26
16.03.2013, 11:43:27
La multi ani gemeneilor Ionelei! Sa fie sanatosi, voiosi si norocosi! Nici nu ne-am dat seama si au si trecut doi ani:x

andreear
25.03.2013, 09:01:53
Neata fetelor!!!

Ce mai afceti?
E asa liniste pe aici....
Sa aveti o saptamana frumoasa!

olgutza26
26.03.2013, 09:37:44
Noi suntem bine, ma pregatesc sa inot in zapada pana la facultate!
Nu am mai zis nimic, ca am vazut ca nu mai intra nimeni pe aici (parca vorbeam in pestera si imi auzeam ecoul:D )

andreear
26.03.2013, 19:37:29
Noi suntem bine, ma pregatesc sa inot in zapada pana la facultate!
Nu am mai zis nimic, ca am vazut ca nu mai intra nimeni pe aici (parca vorbeam in pestera si imi auzeam ecoul:D )

Si eu am avut senzatia asta :)):)):))
Ce face piticul? II place zapada? Ai grija de tine!!! Stai mai mult in casa ca e mai bine!

Dana, ce mai faci?
Pupici

olgutza26
27.03.2013, 10:40:18
Si eu am avut senzatia asta :)):)):))
Ce face piticul? II place zapada? Ai grija de tine!!! Stai mai mult in casa ca e mai bine!

Dana, ce mai faci?
Pupici

Piticul e activ, se trezeste imediat ce aude vocea lui Valentin si incep sa se joace amandoi :) Nu ma prea incanta zapada asta, dar nu pot sa zic pas la mersul la serviciu, drept urmare nu prea am ce face. Ma infofolesc si cu zambetul pe buze merg la cursuri :D
Voi ce faceti? Ce planuri aveti de week-end? tot Drajna?

strumf08
29.03.2013, 08:43:12
Buna dimineata! Scuze pt absenta, dar de vreo cateva saptamani n-am mai deschis calculatorul, am inceput curatenia generala si la ce viteza am, m-am gandit ca ar fi mai bine sa nu imi distraga nimic atentia; pana pe la jumatatea lunii aprilie sper sa termin si dupa sa ma ocup de bagaj si achizitii pt nastere si bebe. Voi ce mai faceti? Ionela sa-ti traiasca baietii, sa fie sanatosi (scuze pt intarziere)! Cum e la serviciu?

strumf08
01.04.2013, 09:12:42
Buna dimineata! Ce faceti? O zi si saptamana usoara!

andreear
04.04.2013, 15:58:42
Salut!

Azi am ajuns putin mai devreme acasca si am timp de navigat <:-P

Ce fac viitoarele mamici? Dar actualele ?

Pupici

olgutza26
15.04.2013, 09:02:15
Buna dimineata!
O saptamana usoara tuturor! Hai ca parca a venit primavara cu adevarat!;-)

olgutza26
19.04.2013, 18:24:46
La multi ani pt mica printesa-petala! Pupici multi multi si de la mine si de la burtica! Asteptam o poza mica-mica si o scurta relatare de la dezmatul piticei!
Week-end placut tuturor!

andreear
19.04.2013, 23:20:24
Petala te pupa si pe tine si pe burtica. Scuze dar.nu am mai apucat sa te Sun azi, am fost agitata ci pregatirile.
Pupici!

strumf08
22.04.2013, 12:48:23
Petala te pupa si pe tine si pe burtica. Scuze dar.nu am mai apucat sa te Sun azi, am fost agitata ci pregatirile.
Pupici!

Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si fericita! Scuze pt intarziere, dar am avut treaba destul de multa si daca deschideam calculatorul nu mai terminam. Acum m-am linistit pt ca am terminat curatenia totala si generala, am inceput si la bagaj, asa ca am mai mult timp liber.

andreear
24.04.2013, 22:21:55
Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si fericita! Scuze pt intarziere, dar am avut treaba destul de multa si daca deschideam calculatorul nu mai terminam. Acum m-am linistit pt ca am terminat curatenia totala si generala, am inceput si la bagaj, asa ca am mai mult timp liber.

Multumesc mult!!

Ce putin mai ai....

Sanatate multa!

strumf08
25.04.2013, 20:56:37
Multumesc mult!!

Ce putin mai ai....

Sanatate multa!

Cu multa placere!:*
Da, mai e destul de putin....Incep sa am emotii. Maine ma duc la control :-SS. Va tin la curent.

Week-end placut!

La multi ani celor care isi serbeaza onomastica! :*

strumf08
26.04.2013, 19:24:24
Am fost astazi la control: toate bune si frumoase, bebelina are 2900g, colul e inchis, doar ca visele mele de a naste natural sunt aproape spulberate. In doua saptamani a reusit sa-si infoasoare cordonul ombilical in jurul gatului de 2 ori. M-a chemat din nou pe 6, pana atunci mi-am propus s-o conving sa-si dea la o parte margele, altfel nu-i pun cercei ;-) . Sunt pur si simplu inspaimantata de ideea unei operatii de cezariana....:-s

olgutza26
28.04.2013, 12:20:50
La multi ani floricelelor si floriceilor! O primavara frumoasa tuturor, plina de bucurie si sanatate! >:D<