PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

olgutza26
28.04.2013, 12:22:09
Am fost astazi la control: toate bune si frumoase, bebelina are 2900g, colul e inchis, doar ca visele mele de a naste natural sunt aproape spulberate. In doua saptamani a reusit sa-si infoasoare cordonul ombilical in jurul gatului de 2 ori. M-a chemat din nou pe 6, pana atunci mi-am propus s-o conving sa-si dea la o parte margele, altfel nu-i pun cercei ;-) . Sunt pur si simplu inspaimantata de ideea unei operatii de cezariana....:-s

nu stiu daca ai de ce sa te panichezi de pe acum. eu stiu cazuri asemanatoare cu al tau si pana la urma au nascut natural. Nu te agita degeaba pana nu te afli in situatia respectiva definitiv :*

strumf08
29.04.2013, 22:34:55
nu stiu daca ai de ce sa te panichezi de pe acum. eu stiu cazuri asemanatoare cu al tau si pana la urma au nascut natural. Nu te agita degeaba pana nu te afli in situatia respectiva definitiv :*

Multumesc pt incurajari. Sper in continuare sa-si dea la o parte cordonul (desi la ecografii scria o miresica ca odata ce l-au pus nu-l mai dau jos).... Sa vedem luni cum mai e, asta daca nu se gandeste sa iasa pana atunci, desi ar fi bine sa astepte, pentru ca mi-a spus doctora ca pleca vreo 3 zile saptamana aceasta.

andreear
30.04.2013, 11:54:51
Salut!

Dana, sa stii ca irina a avut pe la 35 sapt cordonul in jurul gatutului si pina am nascut si l-a dat jos, nu e o regula !!! Iti doresc sanatate multa si sa mai stea piticuta cuminte in burtica!

Gata cu pregatirile?

strumf08
30.04.2013, 14:45:12
Salut!

Dana, sa stii ca irina a avut pe la 35 sapt cordonul in jurul gatutului si pina am nascut si l-a dat jos, nu e o regula !!! Iti doresc sanatate multa si sa mai stea piticuta cuminte in burtica!

Gata cu pregatirile?

Multumesc mult! :*
Sunt gata de vreo saptamana, intelegand prin asta gata curatenia generala, gata dulapiorul ei, lenjeria de pat si bagajul pt spital. Patutul si caruciorul sunt inca in pod la bunicul meu, nu le-am adus sa nu ma incurc de ele si nici sa nu se umple de praf. Sambata ma gandeam sa bag la spalat husele de la carucior si balansoar, parca sambata se poate spala, nu?!...

olgutza26
01.05.2013, 10:30:59
Buna dimineata de la Bucuresti! Planuri marete de 1 mai? Noi avem doar leneveala in program.

strumf08
01.05.2013, 18:33:32
Buna dimineata de la Bucuresti! Planuri marete de 1 mai? Noi avem doar leneveala in program.

Salut! Nici noi n-am facut nimic azi. Andrei s-a plimbat vreo 2 ore cu bicicleta si diseara ne ducem sa vedem meciul (Barcelona-Bayern) la ai mei.

olgutza26
08.05.2013, 10:26:57
Buna dimineata si Hristos a inviat!

Tare greu dupa atatea zile libere.... :-B

andreear
15.05.2013, 19:49:34
Salut!

Ce faceti fetelor?

Olgutza, ce face piticul? E cuminte?

Dana, bebelina cand isi face aparitia?

Pupici tuturor!

olgutza26
20.05.2013, 10:38:22
Salut!

Ce faceti fetelor?

Olgutza, ce face piticul? E cuminte?

Dana, bebelina cand isi face aparitia?

Pupici tuturor!

Neata de la Bucuresti!
Scuze pt absenta, dar la mine e perioada de presesiune si cum bine va aduceti aminte, acum devin toti studentii constiinciosi, ceea ce inseamna ca eu devin din ce in ce mai ocupata
In rest, suntem bine (si eu si piticul care se umfla ca o gogoasa cand in stanga cand in dreapta burtii). Am fost sapt trecuta la un control, doctorita a zis ca e in regula, cu singura mentiune ca e pozitionat transversal si vom vedea daca se va intorce pana la urma cu capul in jos.
M-am programat la eco pt 4 iunie. Ar fi tare sa imi spuna ca e pitica si nu pitic :D (ca eu din martie cand mi-a zis ca e baietel nu am mai facut nicio eco)
Dana a nascut marti, dar nu cred ca a avut timp sa anunte venirea bebelinei. Nu avea net e telefon si acum e in perioada de acomodare cu mica minune (presupun). O sa intre ea sa dea detalii ;-) (de fapt o asteptam cu nerabdare cu detalii)

olgutza26
07.06.2013, 07:23:53
Neata de la Bucuresti! Se apropie week-end-ul<:-P<:-P<:-P Ceva planuri? ;;)

andreear
07.06.2013, 14:52:02
Neata de la Bucuresti! Se apropie week-end-ul<:-P<:-P<:-P Ceva planuri? ;;)

Salut!

Chiar ma gandeam zilele trecute ce liniste e aici pe forum, tu inca mai ai timp sa scrii 2-3 cuvinte dar peste vreo cateva saptamani sa vedem cine mai zice ceva!!!!
Noi plecam la Drajna zilele acestea sa ne odihnim!
Tu ce faci, ce face burtica?
Ionela, Dana.....pe unde umblati???

PS Dana are o scuza!

Week-end frumos!

strumf08
08.06.2013, 19:12:23
Salut!

Chiar ma gandeam zilele trecute ce liniste e aici pe forum, tu inca mai ai timp sa scrii 2-3 cuvinte dar peste vreo cateva saptamani sa vedem cine mai zice ceva!!!!
Noi plecam la Drajna zilele acestea sa ne odihnim!
Tu ce faci, ce face burtica?
Ionela, Dana.....pe unde umblati???

PS Dana are o scuza!

Week-end frumos!

Eu sunt numai in casa. Pitica ar sta numai la san, ca atare altceva nu prea fac. Cu Ionela am vorbit pana sa nasc, cauta bona pt baieti, de cand am nascut n-am apucat s-o mai sun.

andreear
13.06.2013, 17:02:03
Eu sunt numai in casa. Pitica ar sta numai la san, ca atare altceva nu prea fac. Cu Ionela am vorbit pana sa nasc, cauta bona pt baieti, de cand am nascut n-am apucat s-o mai sun.

Ce ma bucur sa "te vad"! Ce face pitica? Tu cum te simti?

Pupici

olgutza26
13.06.2013, 20:26:57

Pupici

Si pe mine poti sa ma vezi zilele astea, daca te-ai refacut. Sunt loco ;;)

strumf08
14.06.2013, 11:29:25

Pupici

Pitica e bine, a luat deja un kg fata de greutatea pe care o avea cand am plecat din maternitate si s-a lungit cu 4 cm:x, iar eu ma simt excelent acum. Voi ce mai faceti?

strumf08
14.06.2013, 11:31:04
Si pe mine poti sa ma vezi zilele astea, daca te-ai refacut. Sunt loco ;;)

Salut. Cum te simti? Niciun semn? Ai aflat tot ce te interesa legat de maternitate?

olgutza26
14.06.2013, 14:54:59
Salut. Cum te simti? Niciun semn? Ai aflat tot ce te interesa legat de maternitate?

Buna! Ca de obicei, sunt super ok! De 10 zile mi-a zis doctorita ca pot sa nasc oricand, dar gogoselul nu da semne, ceea ce e foarte bine. Eu vreau sa il fac rac :), asa ca trebuie sa mai stea pana pe 22. In rest, am fost week-end-ul trecut la o nunta unde m-am distrat pana la 5 si jumatate dimineata, miercuri am fost si am dat examene cu studentii, de ieri am venit la Ploiesti ca sa pot sa mananc visine din pom... Altfel spus, la fel de mama denaturata cum ma stiti.

olgutza26
18.06.2013, 13:41:54
Neata de la Bucuresti! Ce fac mamicile si printesele? Cu ce va mai laudati? Nu stiu cum sa va spun, dar am un chef de mare sau de piscina.....

olgutza26
19.06.2013, 11:22:45
Neata de la Bucuresti! Ce pustiu e pe aici :-s A fugit toata lumea la strand sa scape de canicula? :-\

strumf08
22.06.2013, 19:50:41
Neata de la Bucuresti! Ce pustiu e pe aici :-s A fugit toata lumea la strand sa scape de canicula? :-\

Buna! Neavand prea multe noutati nu prea mai postez aici... Acum sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile pt botez. Am reusit in sfarsit sa-i trimit dj-ului lista cu melodii, dar in rest mai am multe de facut. La restaurant trebuie sa modific meniul, sa specific sa nu puna scrumiere pe masa si sa amenajeze un loc pt fumat afara, trebuie sa cumpar bauturile, marti dau comanda de tort si inca n-am gasit baloane, cica e pana de heliu:-L Mi-a luat mama o rochie, dar nu e stralucita, ca atare ar trebui sa dau o fuga la mall. Poate reusesc luni sa ma organizez intr-un fel, ori sa fug repede cand doarme bebita, ori s-o iau cu mine, dar nu-mi place ideea de a o duce in aglomeratie asa micuta, pe de alta parte nici in parcare nu prea e potrivit, nu e umbra, sunt multe masini... In plus trebuie sa ma eschivez fata de colegii de serviciu, care se tot invita la mine. Nu inteleg de ce nu pricep ca nu vreau sa vina acasa inca. De cate ori mi-au zis le-am spus ca poate ar fi mai bine sa vina la botez (nu le-am zis nimic de restaurant, ci doar de biserica), le-am spus ca eu stau toata ziua in pijama de alaptat pt ca micuta mea nu are program si acum mananca, acum doarme (de multe ori in bratele mele), ca transpir la greu pt ca la noi e foarte cald... Numai de ei nu-mi arde acum; sincera sa fiu nici mai tarziu nu tin neaparat sa vina buluc 4 insi, dar as vrea sa fie S. mai maricica... Pana la urma m-am gandit sa nu le raspund la telefon, in cazul in care aud cand ma suna, pt ca mobilul il tin in alta camera si de obicei sun eu inapoi. De data asta poate uit sa sun cu saptamanile...

olgutza26
23.06.2013, 20:35:07
inteleg ca sambata viitoare e botezul? unde o sa fie? (ma refer si local si biserica).Cam cati invitati ai pe lista? Noi suntem inca in formula 2 in 1. Dupa cum vezi, m-a ascultat micutul si a iesit racusor :D. LA noi din fericire e acceptabil dpdv al caldurii, dau drumul la AC in sufragerie atunci cand nu sunt acolo si se pastreaza o atmosfera ok in toata casa.

strumf08
24.06.2013, 20:07:53
inteleg ca sambata viitoare e botezul? unde o sa fie? (ma refer si local si biserica).Cam cati invitati ai pe lista? Noi suntem inca in formula 2 in 1. Dupa cum vezi, m-a ascultat micutul si a iesit racusor :D. LA noi din fericire e acceptabil dpdv al caldurii, dau drumul la AC in sufragerie atunci cand nu sunt acolo si se pastreaza o atmosfera ok in toata casa.

Nu sambata, ci duminica. La Maica Precista si la Vienna Cafe. Pana acum sunt vreo 40 de persoane, maine mai dau cateva telefoane sa fiu sigura. Sunt fericita ca azi de dimineata scumpetea mea a dormit vreo 3 ore si am putut cauta rochie linistita \:D/ Am gasit la magazinul unde gasesc mereu ceva pentru ocazii speciale: Orsay. E exact cum mi-am dorit: lunga, nu ma arata chiar atat cat inca sunt, ascunde burta si pot scoate usor sanul. Ma bucur ca ai un baietel asa cuminte si ascultator!:* Si noi ne-am pus in week-end AC, dar prea mult spatiu nu avem si de obicei ma plimb cu bebelina prin toata casa, nu ii mai place sa stea singurica in patut si nu prea am cand sa ii dau drumul....

olgutza26
24.06.2013, 23:02:17
Nu sambata, ci duminica. La Maica Precista si la Vienna Cafe. Pana acum sunt vreo 40 de persoane, maine mai dau cateva telefoane sa fiu sigura. Sunt fericita ca azi de dimineata scumpetea mea a dormit vreo 3 ore si am putut cauta rochie linistita \:D/ Am gasit la magazinul unde gasesc mereu ceva pentru ocazii speciale: Orsay. E exact cum mi-am dorit: lunga, nu ma arata chiar atat cat inca sunt, ascunde burta si pot scoate usor sanul. Ma bucur ca ai un baietel asa cuminte si ascultator!:* Si noi ne-am pus in week-end AC, dar prea mult spatiu nu avem si de obicei ma plimb cu bebelina prin toata casa, nu ii mai place sa stea singurica in patut si nu prea am cand sa ii dau drumul....

se cer poze si povestiri dupa eveniment! Ma bucur ca ai gasit ceea ce doreai. Noi o sa facem botezul cel mai probabil cand va fi mai maricel gogoselul. Am pus deja ochii pe o rochie pe net si as vrea sa am timp sa o comand. De obicei livrarea se face in aproximativ o luna, dar nu stiu ce dimensiune sa iau, ca nu stiu cat o sa raman dupa nastere. Sunt multumita ca am "acumulat" doar 12 kg, vedem cate o sa las la maternitate :D

andreear
26.06.2013, 13:23:45
se cer poze si povestiri dupa eveniment! Ma bucur ca ai gasit ceea ce doreai. Noi o sa facem botezul cel mai probabil cand va fi mai maricel gogoselul. Am pus deja ochii pe o rochie pe net si as vrea sa am timp sa o comand. De obicei livrarea se face in aproximativ o luna, dar nu stiu ce dimensiune sa iau, ca nu stiu cat o sa raman dupa nastere. Sunt multumita ca am "acumulat" doar 12 kg, vedem cate o sa las la maternitate :D

Tot in formula 2 in 1 esti? Si de la departare te urmaresc si astept vestea cea mare( dar pe tel personál ca pe ala de serv nu il am la mine). Pupici

olgutza26
26.06.2013, 23:18:45
Tot in formula 2 in 1 esti? Si de la departare te urmaresc si astept vestea cea mare( dar pe tel personál ca pe ala de serv nu il am la mine). Pupici

Tot asa. Stiu ca esti in lume, ca m-am conversat cu un coleg:">

strumf08
27.06.2013, 16:20:51
Tot asa. Stiu ca esti in lume, ca m-am conversat cu un coleg:">

Si eu care credeam cand am vazut mesaj de la tine la o ora asa tarzie ca ne anunti ca ai plecat spre spital....Mai ai rabdare pana la marea intalnire? Ca eu spre final, pentru ca nici nu stiam cum arata (nu ne-a lasat deloc sa-i vedem fetisoara la ecografii) eram tare nerabdatoare si orice durere cat de mica mi se parea ca e un inceput de travaliu si cand colo nici la finalul saptamanii 39 (parca atunci m-a operat) nu aveam niciun simptom.

sudden
27.06.2013, 20:10:47
Maximilian Victor, gogosel de Olgutza, a scos nasucul in lume la 15:33, 3.660 kg si 54 cm. Bine ai venit pe lume, micutule!

andreear
27.06.2013, 21:35:11
Felicitari mamico!!!!

kool_kat
02.07.2013, 21:38:24
fetelor, stie careva un DJ bun in prahova? (brasov,ploiesti,sinaia, etc) Atmosfera e foarte importanta la o nunta dupa parerea mea deci alegerea DJ-ului e destul de dificila fara sa-l fi vazut inainte 'prestand'
va multumesc mult de tot:*

strumf08
08.07.2013, 06:42:56
Buna dimineata!Trezirea!!!

ipup
08.07.2013, 09:42:00
Neata.
Pup

olgutza26
09.07.2013, 12:04:13
Neata.
Pup

Neata si de la Bucuresti! Cum e la serviciu? Cine are grija de pitici?

ipup
09.07.2013, 14:13:17
Neata si de la Bucuresti! Cum e la serviciu? Cine are grija de pitici?

Neata... cam la pranz. Piticii stau cu bona. La servici e ok pana acum. Desi sunt in concediu acum. Am fost o saptamana la bulgari cu piticii si acum sunt doar cu sotul la Mamaia pt 4 zile. Piticii acasa cu bona ziua si cu bunica seara.

strumf08
09.07.2013, 16:47:30
Neata... cam la pranz. Piticii stau cu bona. La servici e ok pana acum. Desi sunt in concediu acum. Am fost o saptamana la bulgari cu piticii si acum sunt doar cu sotul la Mamaia pt 4 zile. Piticii acasa cu bona ziua si cu bunica seara.

Distractie placuta! Poate ne auzim cand va intoarceti....>:D<

ipup
09.07.2013, 19:35:16
Distractie placuta! Poate ne auzim cand va intoarceti....>:D<
Multumim. Cu mare drag ne auzim. Joi suntem in Ploiesti.
Pupici

strumf08
12.07.2013, 13:41:09
Buna ziua! Ce mai faceti?

ipup
13.07.2013, 22:54:21
Buna ziua! Ce mai faceti?

Buna. Eu raspund cu intarziere dar si ieri si astazi fost la tara... sa ne mai racorim

olgutza26
18.07.2013, 12:05:52
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce noutati mai aveti? Ceva planuri de concediu? Ceva povesti din concediul ce tocmai s-a terminat? :D

strumf08
18.07.2013, 13:40:44
Buna dimineata de la Bucuresti! Ce noutati mai aveti? Ceva planuri de concediu? Ceva povesti din concediul ce tocmai s-a terminat? :D

Buna! Voi ce mai faceti? Noi incercam sa planuim o iesire de cateva zile la munte, sper sa ne si iasa 8-}

ipup
18.07.2013, 14:16:17
Buna. Noi am fost deja in concediu... desi mai vreau o data :) . Cred ca ma repet deja, cu piticii am fost 8 zile la bulgari si apoi am fost singura cu sotul 3zile la Mamaia, trebuia 4 dar el a fost nevoit sa isi reia serviciul mai devreme. Acum eu imi omor timpul la birou ca e seful in concediu 3 saptamani :d

Voi ce mai faceti?

strumf08
18.07.2013, 16:19:30

Poze de la botez a pus nasi-mea pe FB >:P, nu tineam in mod deosebit, dar ce sa-i faci....A ajuns fi-mea s-o vada toata lumea.... Stiu ca tu nu ai Fb, dar aici nu cred ca apuc sa pun :-s, sunt inca pe stick, vreo 500 si nu stiu cand voi avea rabdare sa le aranjez....Ai rezolvat cu hartogaraia?

strumf08
18.07.2013, 16:20:29
Buna. Noi am fost deja in concediu... desi mai vreau o data :) . Cred ca ma repet deja, cu piticii am fost 8 zile la bulgari si apoi am fost singura cu sotul 3zile la Mamaia, trebuia 4 dar el a fost nevoit sa isi reia serviciul mai devreme. Acum eu imi omor timpul la birou ca e seful in concediu 3 saptamani :d

Voi ce mai faceti?

Multumesc pt pontul cu complexul de la Moeciu, sper sa ajungem ;-)

ipup
18.07.2013, 17:10:42
Multumesc pt pontul cu complexul de la Moeciu, sper sa ajungem ;-)

Cu placere. Apart la vila unde am stat noi avea un pat mare ,altul de o pers si o canapea pe care am dormit eu,ca aia micii au luat patul mare :).
Mie mi-au placut tare mult poze cu printesa ta. Seamana cu tine, e o bombonica.

strumf08
18.07.2013, 17:30:00
Cu placere. Apart la vila unde am stat noi avea un pat mare ,altul de o pers si o canapea pe care am dormit eu,ca aia micii au luat patul mare :).
Mie mi-au placut tare mult poze cu printesa ta. Seamana cu tine, e o bombonica.

multumesc!te numeri printre cele 5 persoane, care a zis ca seamana cu mine, in rest toti o vad bucatica rupta din ta-su, per ansamblu cica, pt ca, daca o iei de parti n-are nimic de la el: nu ochi, nu nas, nu buze, nu obraji.....si eu am aceeasi parere ca si tine :D

strumf08
19.07.2013, 13:00:00
Salut! Cum va pregatiti de week-end? Noi maine ne ducem la verisorul meu pt al n-lea gratar de anul acesta, o sarbatorim pe sotial lui (face 40 de ani). Chiar ii spuneam fi-mii ca are o viata sociala extrem de activa, e a nu stiu cate aniversare la care participa de cand s-a nascut (nu mai pun la socoteala la cate a fost cat a crescut la ma-sa-n burta :D ), iar duminica in afara de programul obisnuit (Sfanta Impartasanie si sala sporturilor) e posibil sa ne intalnim cu niste prieteni care nu au putut ajunge la botez :)

strumf08
22.07.2013, 13:27:37
Buna ziua!!!Saptamana usoara si bebei cuminti!>:D<

andreear
29.07.2013, 14:16:14
Salut!!!

Ce faceti? Pe unde umblati? Cum va distrati?

olgutza26
06.08.2013, 06:28:29
Buna dimineata de la Bucuresti! O zi fara caldura excesiva la toata lumea. >:D<

andreear
06.08.2013, 08:14:31
Buna dimineata de la Bucuresti! O zi fara caldura excesiva la toata lumea. >:D<

Neata, neata!!!

Sa aveti o zi frumoasa!

olgutza26
06.08.2013, 08:37:49
Neata, neata!!!

Sa aveti o zi frumoasa!

Cum stai cu programul? Cand pun apa de cafea pe foc? Sau poate vrei un ness frape? (eu tot incerc sa te momesc....)

olgutza26
13.08.2013, 20:09:55
Pustiu, pustiu pe aici =((=((

strumf08
13.08.2013, 23:41:58
Pustiu, pustiu pe aici =((=((

Da.... Si eu am observat chestia asta... Ce mai faceti?

ipup
25.08.2013, 00:00:22
Hello hello
Acum apuc si eu va mai citesc. Noi in sfarsit suntem toti acasa si ne bucuram de weekend racoros.
Si vreau sa va intreb si pe voi:ati auzit de dj sandu ionut si/sau solistii amira rachita si nicolescu (am uitatprenumele deja) :) am postat si la muzica... am o prietena de la pitesti careia i-a fost recomandati dar vrea mai multe pareri pt ca vroiau sa vina astazi sa ii asculte la o nunta si cica nu maicanta sau probabil mirii nu au fost de acord...pupici

mihulika
13.11.2013, 18:17:34
Buna fetelor!

Eu voi face nunta la anu in luna septembrie, iar evenimentul va avea loc la Sinaia la restaurantul Casa Noastra...a facut cineva nunta acolo?? astept parerile voastre..

phro
18.11.2013, 16:01:58
http://phro.ro/wp-content/uploads/2013/10/prahova.gif
Prahova a fost din vremuri stravechi un taram binecuvantat de darnicia pamantului si de harnicia oamenilor ce l-au locuit; munti de o frumusete unica, viile bogate, petrolul din adancuri.

Aflat la intretaierea principalelor drumuri spre vest si est ale tarii, judetul s-a dezvoltat armonios, devenind un teren fertil pentru a pastra traditii si pentru a primi investitii.

Judetul Prahova merita sa fie cunoscut nu numai de locuitorii sai si de cei ai Romaniei, dar si de toti cei care, in lume promoveaza frumosul si utilul.

Site: http://phro.ro