PDA

Versiunea completa : Off-topic Prahova

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

madalinahonciuc
03.01.2007, 10:57:38
Ma casatoresc si eu in 2 iunie, 2007 si ma bucur ca v-am gasit, sa mai schimbam impresii... Va doresc un An Nou bun, si o nunta ca-n povesti! Cum stati cu pregatirile de nunta? La ce restaurante ati facut rezervari? Of, tare mai sunt curioasa... Va pupicesc pe toate!:*

mirulina
04.01.2007, 23:45:35
Buna Madalina
Bine ai venit pe site.Eu am facut nunta pe 1. 07.2006 si pot sa spun ca am un pic de experinta in organizarea nuntii.Daca te pot ajuta cu ceva.........cu cea mai mare placere.
Eu am facut nunta la restaurantul Central(mare dezamagire)

catamiha
05.01.2007, 10:32:41
Ma casatoresc si eu in 2 iunie, 2007 si ma bucur ca v-am gasit, sa mai schimbam impresii... Va doresc un An Nou bun, si o nunta ca-n povesti! Cum stati cu pregatirile de nunta? La ce restaurante ati facut rezervari? Of, tare mai sunt curioasa... Va pupicesc pe toate!:*

Buna! Eu am facut rezervare la President, tu unde ai facut sau inca nu te-ai hotarat?
Mai multe detalii aici http://www.miresici.ro/f51/554-miresici-din-ploiesti/

madalinahonciuc
08.01.2007, 08:55:22
Ba da, am facut rezervare la Primavera, dar sa stii ca parca imi pare rau, nu mai arata ca odata:( singurul lucru care ma mai alina este ca are terasa frumoasa si vor avea nuntasii unde sa iasa sa ia o gura de aer...

madalinahonciuc
08.01.2007, 08:57:27
Am inceput "pregatirile", in sensul ca am vizitat majoritatea magazinelor cu rochite de mireasa si bijuteriile cu verighete. Am gasit o pereche de verighete superbe, la Unirea, jumatate aur galben, jumatate aur alb, iar pe aceasta portiune de aur alb sunt briliante insirate pe toata lungimea verighetei. Am hotarat impreuna sa nu ne uitam la pretul verighetelor, pentru ca le vom purta o viata intreaga! Eventual putem face economie la alte cheltuieli- chiar si o rochita de mireasa mai modesta...Suntem foarte tentati sa le comandam, dar dat fiind faptul ca sunt destul de scumpe, mi-e frica ca in timp sa nu pice pietricelelehttp://www.*************.ro/skins/gm/smiles/n_bump.gif
Va rog mult, spuneti-mi parerea voastra sincera, sa le cumpar pe acestea sau sa gasesc ceva mai modest? Nu as vrea sa am peste cinci ani verighete stirbehttp://www.*************.ro/skins/gm/smiles/icon_puke.gif

catamiha
08.01.2007, 14:02:52
Am inceput "pregatirile", in sensul ca am vizitat majoritatea magazinelor cu rochite de mireasa si bijuteriile cu verighete. Am gasit o pereche de verighete superbe, la Unirea, jumatate aur galben, jumatate aur alb, iar pe aceasta portiune de aur alb sunt briliante insirate pe toata lungimea verighetei. Am hotarat impreuna sa nu ne uitam la pretul verighetelor, pentru ca le vom purta o viata intreaga! Eventual putem face economie la alte cheltuieli- chiar si o rochita de mireasa mai modesta...Suntem foarte tentati sa le comandam, dar dat fiind faptul ca sunt destul de scumpe, mi-e frica ca in timp sa nu pice pietricelelehttp://www.*************.ro/skins/gm/smiles/n_bump.gif
Va rog mult, spuneti-mi parerea voastra sincera, sa le cumpar pe acestea sau sa gasesc ceva mai modest? Nu as vrea sa am peste cinci ani verighete stirbehttp://www.*************.ro/skins/gm/smiles/icon_puke.gif

Nu se vad pozele. Daca poti salveaza-le si apoi ataseaza-le, sau scrie adresa fara punct si ww:*

madalinahonciuc
09.01.2007, 23:33:32
am setat fotografia cu verighetele ca avatar

madalinahonciuc
09.01.2007, 23:43:08
astept impresiile voastre...
http://www.gioievolpato.it/main_gioie.php?marche_viewp=1&marche=1&cat=gioie&marca=Donnaoro

ximenna
14.01.2007, 19:59:39
Buna!
Vroiam sa stiu de ce esti dezamagita de Primavera. Mie mi s-a parut super...peste celelalte restaurante din Ploiesti!

madalinahonciuc
14.01.2007, 23:36:52
Am ales Primavera tocmai pentru ca la inceputul relatiei mele cu viitorul meu sot, mai mult la Primavera ieseam serile... si era tare select, tot timpul ingrijit, cu mult gust... ne leaga multe amintiri de restaurantul asta;

Insa ultima oara, cand am fost sa platesc avansul, mi s-a parut un pic neglijat, mocheta de pe scari, odata rosie, era acum cam ponosita, mobilierul in care tineau tacamurile (si care era in restaurant, la vedere) mi s-a parut cam uzat, nocheta din restaurant avea pete:-& ; poate sunt prea pretentioasa:-SS in rest, servirea a fost super, ca de obicei; nu am fost niciodata la nunta acolo, dar cred ca ringul este putin cam micut...
Eh, sper ca va arata altfel la nunta, cu aranjamente florale , cu baloane si scaune imbracate...

anne_septembrie
14.01.2007, 23:58:36
Buna,
Sper ca dupa nunta sa fii totusi multumita de alegerea de la Primavera. Noi am facut nunta acolo si a fost destul de Ok, mi s-au parut cinstiti la nota de plata finala. Sunt cateva chestii care ar mai putea fi reparate, dar mi se pare totusi printre cele mai dragute din Ploiesti. Ca spatiu de dans, noi am fost 170 si ceva de persoane si s-a dansat cumva in 2 grupuri, unul in zona aia alba delimitata si unul mai spre usa. Cam aglomerat la melodiile f cunoscute, dar a mers. Ce m-a dezamagit pe mine a fost aperitivul, modest ca preparate, restul a fost super OK. Felurile 2, 3 si 4 foarte, foarte bune.Alt aspect care nu mi-a placut a fost ca erau cativa chelneri noi - asa procedeaza cand sunt multi invitati - si erau cam aerieni si nu s-au omorat sa intrebe invitatii prea des daca mai vor ceva. Daca ai mai putini invitati cred ca nu sunt probleme. A, si la inceput, cand stii cum e, se mai trezeste cate un invitat ametit ca nu ii place unde l-ai asezat, nu am primit ajutor decat dupa ceva rugaminti insistente si cam fara chef au reactionat. Oricum lumea a zis ca nu au fost probleme la mese, cand am mai avut mici chestii de rezolvat au fost pe faza. Pe ansamblu, am fost multumita de ei, prin comparatie cu destul de multele nunti la care am participat in ultima vreme. Bafta, sper sa nu ai surprize neplacute.

cata_enea
16.01.2007, 11:54:44

Yahooooooo!!!

Bine ai venit, Mada!!!!!
Asta-i poza de al Rev???

sa stii ca tare mi-am sucit gitul uitindu-ma dupa tine sa te vad cind intri pe site-ul asta..!!^:)^ ^:)^ ;))

toate bune

cata_enea
16.01.2007, 12:00:42
[quote=anne_septembrie;79488]Buna,
Noi am facut nunta acolo si a fost destul de Ok

As vrea sa vad si eu poze cu restaurantul... din timpul ceremoniei voastre, evident

Multumesc

anne_septembrie
16.01.2007, 22:04:35
Buna,
Am cercetat un pic pe site si sper sa functioneze link-ul.
Sunt cateva poze de la nunta noastra si din luna de miere.
Ne-am cam stresat cu organizatul nuntii pentru ca nu locuim in Ploiesti (sotul meu e din Ploiesti, iar noi lucram in Bucuresti si eu sunt din Buzau, deci era la jumatatea drumului), dar pana la urma a fost super.
Dimineata ploua groaznic, dar cand am fost la cununia civila s-a oprit, la fel cand am mers la biserica. Asta nu m-a impiedicat sa apar in destule poze cu jupa la vedere, de panica sa nu imi murdaresc rochia :). Am patat-o totusi inca de la biserica de la un ambalaj de flori, dar s-a rezolvat cand am fost furata, "hoata" a fost draguta si mi-a sters rochia. Am uitat sa luam artificiile pt tort, dar au improvizat ceva cei de la restaurant :). Nimic nu ne-a stricat ziua, ne-am amuzat de micile "necazuri", am dansat toata noaptea, eu care nu sunt o mare dansatoare de felul meu (asta a fost un mare stres pt mine, dar s-a rezolvat oarecum cu niste cursuri de dans), bineinteles ca am calcat pe jupoane si m-am impiedicat in timpul valsului, dar ne-am trezit repede... Important e ca lumea a dansat, s-a simtit bine, noi la fel si am continuat si cu o luna de miere la fel de agitata, dar la fel de frumoasa.... pentru noi :).

mihaelagrigore
25.01.2007, 09:45:53
Salutare miresici din Ploiesti! Ati auzit de restaurantul Prestij din Ploiesti? Ce stiti despre el?
As vrea sa fac nunta acolo in mai 2007.
Mihaela

voiculita
25.01.2007, 14:33:48
buna,felicitari pt nunat,CASA D EPIATAR iti zic de pe acum. daca vrei sa faci nunta la Prestij,te-as sfatui sa te duci de pe acuma sa rezervi,majoritatea deja sunt rezervate,mai ales daca vrei sa faci nunta in vara cand atunci este cel mai aglomerat. am auzit ca este un local destul de bun,stiu ca a fost cumnata mea la o nunta acolo,si zicea ca este select si servirea ok,mancarea buna, mai bine te duci sa vezi si tu care e treaba,ar trebui sa te duci de pe acum sa rezervi local,ca altfel risti sa ramai pe dinafara.

andreear
25.01.2007, 20:15:32
Buna,

Sunt noua pe aici si dar ma bucur ca v-am gasit!
Si eu fac nunta anul acesta si la Primavera va avea loc, dar mie mi se pare super, am fost in vara la o nunta acolo si era tare frumos aranjat, foarte romantic ( asa cum imi place mie )....

madalinahonciuc
25.01.2007, 22:20:33
Buna, Andreea, bine ai venit pe site! Iti doresc casa de piatra! ma bucur sa aud ca mai organizeaza cineva nunta la Primavera; as fi incantata daca ne-am schimba impresii despre marele eveniment... ai hotarat ceva referitor la meniu, aranjamente florale, muzica? Abia astept sa aflu noutati...

vero6
26.01.2007, 19:49:11
Salut
Eu am avut nunta la PRESTIJ in noiembrie 2006. Noi am fost foarte multumiti de tot ce gasesti acolo: mancarea, servirea, si te ajuta si cu restul maruntisurilor pe care trebuie sa le aduci tu, adica bautura si mici aperitive pe masa, fructe si ce mai vrei tu sa pui, iti spune si in ce cantitati trebuie cumparate...invitatii nostrii au fost foarte multumiti..iar ce e mai important..mancarea este foarte buna.

andreear
26.01.2007, 23:11:16
Buna Madalina! Pina acum noi nu am stabilit nimic, nici meniu ( am discutat cu tipul de la Primavera si am stabilit sa ne orientam la meniu in apropierea marelui eveniment), iar in ceea ce priveste aranjamentul salii se vor ocupa cei de la Primavera ( si mi-a placut ce am vazut cand am mai fost pe acolo la nunti), multe flori, lumanarele, totul aranjat cu mult bun gust. Bineinteles ca vom stabili impreuna ce flori vor fi ( mie imi plac foarte mult trandafirii si as vrea sa fie sala plina de trandafiri), si alte detalii dar tot in apriopierea evenimentului. Voi cati invitati veti avea? Va doriti ceva anume in mod deosebit ( meniu special, flori speciale, culori)? Ce veti face cu muzica? Astept vesti! Si eu sunt curioasa sa vad cum evolueaz pregatirile pe la alte cupluri care se casatoresc in vara.
Apropos, noi maine mergem la Romexpo la targ sa vedem daca "furam" ceva idei de pe acolo!

vero6
28.01.2007, 11:07:12
Sorry, da am uitat ce era mai important..CASA DE PIATRA<:-P

madalinahonciuc
28.01.2007, 11:12:49
N-am stiut ca cei de la Primavera se pot ocupa de aranjamentele florale; ar fi o idee sa-i intreb cam cat ar costa aranjamentul meselor, poate chiar intra in meniu... Eu cunosc doua firme care se ocupa de aranjamente florale, una din ele este chiar floraria din Carrefour si ma gandeam sa le cer atunci, inainte, o oferta de pret, sa fac si buchetele, lumanarile si aranjamentele de pe masa la fel; poate asa obtin un discount ceva, iar daca nu, cel putin sa fie toate la unison... mi-as dori cu orhidee, pentru ca buchetul pe care l-am prins la nunta celor care imi vor fi nasi, a fost din orhidee; ma gandesc ca daca a fost sa prind buchetul acela superb, sa pastrez aceeasi floare, pentru ca se pare ca imi aduce noroc :)
Nici noi nu am hotarat meniul inca.. poate tinem legatura in legatura cu asta... am ales un dj pe care l-am vazut la nunta unei prietene si a reusit sa ridice toata lumea la dans, 95% din petrecere si de aceea l-am ales; tot el se va ocupa si de fotografii, filmarea video si imbracatul scaunelor; nu stiu daca sa imbrac si mesele, ma gandesc ca cei de la Primavera oricum le aranjeaza frumos.
Am fost ieri la Romexpo, dar drept sa-ti spun, nu am reusit sa ma inspir de pe acolo, era asa de aglomerat, ca n-am retinut nimic din tot ce am vazut; nici nu stiu daca sa mai merg la celelalte doua targuri, de la Marriot si de la Sofitel, pentru ca daca este la fel de aglomerat, chiar nu se merita! Tu cu ce impresii te-ai intors de la targ?

andreear
29.01.2007, 20:01:34
Salut!

Am fost sambata Romexpo si trebuie sa recunosc ca m-a ajutat sa ne facem o imagine clara la ceea ce ne dorim ( verighete, aranjamente, eu mi-am gasit si o rochie care mi-a placut dar nu am luat-o inca), vom merge si in week-end la Marriot sa mai "furam" idei si de acolo. Si noi am vb cu un DJ ( are firma undeva in spate la Omnia ), ne-a fost recomandaat de un amic ff bun, din pacate inca nu am discutat pretul, voi la cat ati negociat cu DJ-ul? Si eu vreau sa vorbesc la cateva florarii pt buchete si lumanari dar as vrea sa gasesc o florarie care sa ma accepte cu florile mele ( se gasesc mult mai ieftin si in cantitati mult mai mare la depozitele din Bucuresti!). Inca nu am inceput sa ma impli f tare, ma tot gandesc ca mai e timp...dar in realitate timpul trece asa repede...
Astept noutati de la tine! O saptamana usoara!

maxine
30.01.2007, 12:01:26
Buna fetelor,

Am fost si eu la targul de la romexpo, in ciuda imbulzelii care a fost acolo am reusit sa probez o rochita de la White Lady, am atasat cateva poze, ce parere aveti?

Paideea
30.01.2007, 12:52:13
Buna fetelor,

Am fost si eu la targul de la romexpo, in ciuda imbulzelii care a fost acolo am reusit sa probez o rochita de la White Lady, am atasat cateva poze, ce parere aveti?
Foarte finuta rochia, mi se pare ca e superba pe tine! Eu nu puteam nici sa vad majoritatea rochiilor, atat de aglomerat mi s-a parut... :(
E cineva pe aici care stie ceva despre restaurantul Marlene?
Sau despre ceremoniile de la Catedrala, pls.?

alinutzapisicutza
30.01.2007, 13:30:23
Foarte frumoasa rochita, Monicela. Iti vine foarte bine, arati ca o printesica.

Paideea, si eu am ales Catedrala pentru cununia religioasa. Cam in doua saptamani trebuie sa mergem sa ne treaca in agenda, am vorbit cu preotul. Despre Catedrala pot sa-ti spun ca pentru mine este foarte frumoasa, intotdeauna mi-am dorit sa ma marit acolo. Insa ce ne-a facut sa alegem Catedrala este unul din preoti, care mi se pare un om intelept si face cinste meseriei sale. Spun asta pentru ca am fost in cateva randuri la el si sfaturile sale mi-au prins foarte bine.

Paideea
30.01.2007, 14:50:31
Foarte frumoasa rochita, Monicela. Iti vine foarte bine, arati ca o printesica.

Paideea, si eu am ales Catedrala pentru cununia religioasa. Cam in doua saptamani trebuie sa mergem sa ne treaca in agenda, am vorbit cu preotul. Despre Catedrala pot sa-ti spun ca pentru mine este foarte frumoasa, intotdeauna mi-am dorit sa ma marit acolo. Insa ce ne-a facut sa alegem Catedrala este unul din preoti, care mi se pare un om intelept si face cinste meseriei sale. Spun asta pentru ca am fost in cateva randuri la el si sfaturile sale mi-au prins foarte bine.
Ce bine imi pare ca aflu ceva de bine despre Catedrala, eu pe unde am auzit, mi s-a spus numai de rau, ca fac slujba cununiei pe graba, ca o fac numai pentru bani. Cum se numeste preotul acesta laudat?
Daca am ceva la care nu pot renunta, in afara de rochia mea, desigur, e sa ne cununam in Catedrala, stiu ca au si cor... ;)) Ai fost tu sa intrebi si ti-a zis sa revii in doua saptamani? Stii cumva si care e pretul pentru serviciile de ceremonie, sau macar avansul pentru rezervare?

alinutzapisicutza
31.01.2007, 13:33:00
[quote=Paideea;90818]Ce bine imi pare ca aflu ceva de bine despre Catedrala, eu pe unde am auzit, mi s-a spus numai de rau, ca fac slujba cununiei pe graba, ca o fac numai pentru bani.

Sper sa te fi lamurit in PM-ul trimis. Pupici :*

irinabusuioc
12.02.2007, 04:37:53
Salutare miresici din Ploiesti.Si eu sunt din Pl dar fac nunta la Buc pt ca aici stam dar mi-ar placea va va pot da idei sa su sa va pot ajuta.Spor la pregatiri si sa aveti nunta de basm

roxyana18s
15.02.2007, 14:43:29
salutare miresici sunt si eu de pa langa ploiesti.ce magazine se poate colinda prin ploiesti referitor la toate accesoriile pt nunta.voi ati fost ?

irinabusuioc
17.02.2007, 14:04:37
Ce bine imi pare ca aflu ceva de bine despre Catedrala, eu pe unde am auzit, mi s-a spus numai de rau, ca fac slujba cununiei pe graba, ca o fac numai pentru bani. Cum se numeste preotul acesta laudat?
Daca am ceva la care nu pot renunta, in afara de rochia mea, desigur, e sa ne cununam in Catedrala, stiu ca au si cor... ;)) Ai fost tu sa intrebi si ti-a zis sa revii in doua saptamani? Stii cumva si care e pretul pentru serviciile de ceremonie, sau macar avansul pentru rezervare?
Nu vreau sa vorbesc de rau pe nimeniu dar mama il cunoaste relativ bine pe preotul de la Catedrala, au avut mai multe in comun decat slujba de la biserica....in fine... Se numeste Aurelian, slujba de cununie nu stiu cum o face sau cat tine dar stiu ca taxa este de 14 milioane! Ai citit bine! Atat e! Asa ca mai gandeste-te.....

alinutzapisicutza
18.02.2007, 14:43:21
Nu vreau sa vorbesc de rau pe nimeniu dar mama il cunoaste relativ bine pe preotul de la Catedrala, au avut mai multe in comun decat slujba de la biserica....in fine... Se numeste Aurelian, slujba de cununie nu stiu cum o face sau cat tine dar stiu ca taxa este de 14 milioane! Ai citit bine! Atat e! Asa ca mai gandeste-te.....

In primul rand nu cred ca preotul Aurelian este etalon (mai sunt inca doi preoti la Catedrala, depinde pe cine intrebi), in al doilea rand au mai fost si altii sa intrebe si nu e nici pe departe cum spui tu [-X si in al treilea rand propun sa se realizeze un topic in care sa va puteti exprima parerile negative despre anumite locatii in Ploiesti.

mada_lutza
19.02.2007, 08:14:52
Si cumnatul meu a facut nunta tot la Catedrala,in octombrie 2006,stiu ca taxa a fost destul de piperata,in jur de 700 lei,slujba pot sa spun ca a fost ok,adica nici prea lunga ,nici prea scurta..ma rog...ne pregatisem si noi cu bani,desi n-am vrut sa facem tot acolo,si ne-am dus la Biserica Eroilor...stupoare:O ,ne-a costat doar 150 lei...

Paideea
19.02.2007, 08:50:06
Si cumnatul meu a facut nunta tot la Catedrala,in octombrie 2006,stiu ca taxa a fost destul de piperata,in jur de 700 lei,slujba pot sa spun ca a fost ok,adica nici prea lunga ,nici prea scurta..ma rog...ne pregatisem si noi cu bani,desi n-am vrut sa facem tot acolo,si ne-am dus la Biserica Eroilor...stupoare:O ,ne-a costat doar 150 lei...
Voi credeti ca din octombrie 2006 pana in septembrie 2007 e posibil sa se dubleze taxa?!:O Cineva, mai sus, spunea ca taxa este de 14 milioane...$-) Pentru numele lui Dumnezeu, si nu iau numele Lui in desert, ci dimpotriva, cum e posibil?! Spune doar o slujba timp de o ora, daca ia de la toate nuntile din ziua respectiva 14 milioane, cat de bogat e omul asta? Refuz sa cred ca e atat de mult, mie nu imi spune nimic numele Parintelui Aurelian, nu tin sa imi citeasca el slujba, imi place Catedrala, cred cu tarie ca oamenii lui Dumnezeu sunt esential buni, asa ca orice preot mi-ar pune cununiile pe cap, eu sunt multumita... Mai ales ca ceea ce imi spui tu, Mada, e incurajator, intr-adevar, e mult 700 RON, dar cand compari cu ce scria mai sus, e chiar O.K. Si apoi, cum fac sa aflu exact cat costa slujba aici?! AM rezervat deja biserica, asa ca nu mai dau inapoi, dar trebuie sa stiu si eu ce spun nashei, sa nu aiba o surpriza neplacuta tocmai acolo, in biserica. Nu vreau sa o pun pe ea intr-o pozitie stingheritoare, mai ales ca eu am tinut neaparat sa aleg aceasta biserica. Dar de unde aflu exact cat trebuie dat aici?!:-\

mada_lutza
19.02.2007, 10:34:34
Noi am aflat direct de la preot...eu zic ca ar fi bine sa-l intrebi totusi inainte,macar sa stiti,sa puneti oamenii in tema,ca oricum nu mai aveti cum sa dati inapoi,iar daca voi chiar v-ati dorit sa faceti la Catedrala,cu atat mai mult...eu am sa-l mai intreb o data si pe al meu...ca ne-a pus sa ne ducem inainte cu o sapt sa ne spovedim.Succes! (a...sa va mai spun o faza,la nunta lor,a cumnatilor,preotul,nu stiu care,nu as vrea sa incriminez pe nimeni,cand a intrebat nasu' la sfarsit cat tre sa mai dea...preotul a spus ceva de genu'...da nasule mai mult ca ai de unde sa dai;ce-i drept,nasu' avea de unde sa dea..acum sa ma ierte D-zeu,dar asa i-a zis)

mada_lutza
19.02.2007, 11:33:04
Am vazut ca ai intrebat de rest Marlene.Am numai cuvinte de lauda ptr acel restaurant,se mananca nu bine,foarte bine si pe bani putini\:D/ .Acum nu stiu la nunta cum este,presupun ca ptr un numar mai restrans de invitati e ok,nu vad de ce ar fi altfel!:>

Paideea
19.02.2007, 14:24:39
Am vazut ca ai intrebat de rest Marlene.Am numai cuvinte de lauda ptr acel restaurant,se mananca nu bine,foarte bine si pe bani putini\:D/ .Acum nu stiu la nunta cum este,presupun ca ptr un numar mai restrans de invitati e ok,nu vad de ce ar fi altfel!:>
Multumesc pentru incurajari... Chiar nu imi zisese nimeni nimc de restaurantul acela... #:-S Mi se pare tipic pentru niste "prelati farisei" o astfel de exprimare, apropo de cum s-au exprimat preotii de la Catedrala, pana la urma, nici nu mai dau inapoi, dar vreau sa aflu cat trebuie dat, achit eu o mare parte din suma, daca mi se pare prea mult, si nashul sa dea si el acolo, cat ii mai cere preotul la fata locului. Deci sa ma duc si sa intreb direct, inainte? Noua ne-a zis sa discutam cu duhovnicul personal, ca nu mai e nevoie sa venim sa discutam nimic altceva inaintea nuntii... Dar mi-e teama rau sa nu am vreun soc, daca chiar nu ma mai duc pe acolo, sau macar sa trimit pe cineva sa mai se intereseze... Insa tu stii sigur ca anul trecut era 700 RON serviciul religios? Cat de mult ar putea sa mai creasca anul asta?:*

mada_lutza
20.02.2007, 12:06:33
Sper ca te-am lamurit cat de cat in pm...daca mai ai si alte nelamuriri..sunt aici...;;)

roxyana18s
20.02.2007, 19:24:12
Buna fetelor,

e superba rochia ca pret are?si care erau preturile in general?

roxyana18s
20.02.2007, 19:35:50
apropo de marlene chiar se mananca super bine acolo.in viziunea mea e restaurantul cel mai ieftin di gategoria restaurante luxoase din ploiesti iar mancarea e super buna.rar gasesri loc in weekend deobicei sunt nunti in fiecare weekend si in orice anotimp.

Paideea
21.02.2007, 11:07:26
apropo de marlene chiar se mananca super bine acolo.in viziunea mea e restaurantul cel mai ieftin di gategoria restaurante luxoase din ploiesti iar mancarea e super buna.rar gasesri loc in weekend deobicei sunt nunti in fiecare weekend si in orice anotimp.
Multumesc pentru incurajari! ;-)

maxine
21.02.2007, 11:57:52
e superba rochia ca pret are?si care erau preturile in general?

Rochia costa 1480 RON, iar preturile de la white lady sunt in general pana in 2000 ron. In magazinul din bucuresti insa preturile sunt mai mari un pic, dar nu cu mai mult de 2 milioane

roxyana18s
21.02.2007, 18:17:26
multumesc mult chiar nu mi se pare scump sti cumva si unde au magazine ?am intrat imediat ce am vazut rochia pe net si ma bate gindul sa dau si printrun magazin

roxyana18s
21.02.2007, 18:20:13
Multumesc pentru incurajari! ;-)
depinde si de gusturi dar stai fara grija au de toata pt.toti.eu mam indragostit din prima de restaurantul acela.

maxine
22.02.2007, 12:14:18
multumesc mult chiar nu mi se pare scump sti cumva si unde au magazine ?am intrat imediat ce am vazut rochia pe net si ma bate gindul sa dau si printrun magazin

In Bucuresti au magazin pe strada lipscani nr 77, la etajul 2 in cladirea Voaleta. La etajul 1 este tot un magazin pt mirese. Eu as vrea sa dau o fuga pana la piatra neamt pentru ca in bucuresti nu au toate modelele, mai ales ca sunt f hotarata sa-mi iau rochita de la ei desi inca nu m-am decis asupra modelului

VERA
23.02.2007, 16:12:00
Multumesc pentru incurajari... Chiar nu imi zisese nimeni nimc de restaurantul acela... #:-S Mi se pare tipic pentru niste "prelati farisei" o astfel de exprimare, apropo de cum s-au exprimat preotii de la Catedrala, pana la urma, nici nu mai dau inapoi, dar vreau sa aflu cat trebuie dat, achit eu o mare parte din suma, daca mi se pare prea mult, si nashul sa dea si el acolo, cat ii mai cere preotul la fata locului. Deci sa ma duc si sa intreb direct, inainte? Noua ne-a zis sa discutam cu duhovnicul personal, ca nu mai e nevoie sa venim sa discutam nimic altceva inaintea nuntii... Dar mi-e teama rau sa nu am vreun soc, daca chiar nu ma mai duc pe acolo, sau macar sa trimit pe cineva sa mai se intereseze... Insa tu stii sigur ca anul trecut era 700 RON serviciul religios? Cat de mult ar putea sa mai creasca anul asta?:*

Buna si eu am nunta anul acesta in septembrie si inca nu am fixat biserica, nu credeam ca si aici trebuie sa te duci asa de devreme,dar saptamana viitoare asta o sa fac o sa alerg pe la biserici .Eu am nunta ls Prahova si asi vrea o biserica prin apropiere.Voi ce ma sfatuiti? Si apropo biserica cine o plateste noi sau nasii(eu stiam ca nasii).Va pup pe toate :*

mmc
26.02.2007, 10:15:34
Si eu stiu ca tot nasii platesc biserica, lumanarile si un buchet.:-p Acum depinde de fiecare.

catamiha
26.02.2007, 11:18:59
Buna si eu am nunta anul acesta in septembrie si inca nu am fixat biserica, nu credeam ca si aici trebuie sa te duci asa de devreme,dar saptamana viitoare asta o sa fac o sa alerg pe la biserici .Eu am nunta ls Prahova si asi vrea o biserica prin apropiere.Voi ce ma sfatuiti? Si apropo biserica cine o plateste noi sau nasii(eu stiam ca nasii).Va pup pe toate :*

Nasii platesc, noi am fost duminica si au platit taxa.Spor la pregatiri, noi am ales biserica Maica Precista:*

albinutza2008
26.02.2007, 11:27:25
Salut!
Sunt noua si eu pe acest forum si m-am gandit sa va salut!
Am fost extrem de bucuroasa cand am vazut acest forum pentru ca realizat ca reprezinta o inestimabila resursa pentru viitoarele mirese, ca mine, care habar nu au de unde sa inceapa. Felicitari astfel initiatorilor (sau initiatoarelor :)) Eu am stabilit data nuntii in iulie-august 2008, incep acum sa caut un local sa vad daca gasesc liber. Pentru mine pregatirile de-abia incep asa ca o sa o iau pas cu pas. Va pup si va urez o nunta de vis!

roxyana18s
26.02.2007, 16:40:35
Salut!
Sunt noua si eu pe acest forum si m-am gandit sa va salut!
Am fost extrem de bucuroasa cand am vazut acest forum pentru ca realizat ca reprezinta o inestimabila resursa pentru viitoarele mirese, ca mine, care habar nu au de unde sa inceapa. Felicitari astfel initiatorilor (sau initiatoarelor :)) Eu am stabilit data nuntii in iulie-august 2008, incep acum sa caut un local sa vad daca gasesc liber. Pentru mine pregatirile de-abia incep asa ca o sa o iau pas cu pas. Va pup si va urez o nunta de vis!
bun venit si tie

gabrielalgs
26.02.2007, 21:56:49
buna miresicilor! sunt si eu noua pe aici . eu am nunta anul asta pe 13 octombrie si pana acum am arvunit localul si lautarii. de unde v-ati luat rochite? eu sunt in pom nu prea stiu pe unde sa caut:D

VERA
27.02.2007, 09:27:44
buna miresicilor! sunt si eu noua pe aici . eu am nunta anul asta pe 13 octombrie si pana acum am arvunit localul si lautarii. de unde v-ati luat rochite? eu sunt in pom nu prea stiu pe unde sa caut:D

Buna,am auzit ca sunt cateva magazine cu rochite de mireasa prin spate pe la Aroma. Unul chiar cica are rochite unicat la preturi rezonabile.Eu o sa ma duc sapt asta sa vad .:*

voiculita
27.02.2007, 12:25:23
bin v-am regasit viitoarele miresici....bun venit noilor venite..gabrielalgs..roxyana18s felicutari tie ca vei fi mireasa la o varsta asa de tinara , si eu m-am maritat de tinara la 21 ani....albinutza2008 si tie felicitari ca la anul vei fi mireasa si te-ai hotarat sa te informezi mai bine de pe acuma,sa fie intr-un ceas bun ...Casa de Piatra! va urez la toate
am vazut ca sunteti in cautare de rochite de mireasa...Vera...asa e prin spate pe la Aroma sunt dragutele eu de pe acolo mi-am si luat rochita.....nu sunt nici scumpe...acuma depinde de ce isi doreste fiecare....\:D/

roxyana18s
27.02.2007, 18:39:33
bin v-am regasit viitoarele miresici....bun venit noilor venite..gabrielalgs..roxyana18s felicutari tie ca vei fi mireasa la o varsta asa de tinara , si eu m-am maritat de tinara la 21 ani....albinutza2008 si tie felicitari ca la anul vei fi mireasa si te-ai hotarat sa te informezi mai bine de pe acuma,sa fie intr-un ceas bun ...Casa de Piatra! va urez la toate
am vazut ca sunteti in cautare de rochite de mireasa...Vera...asa e prin spate pe la Aroma sunt dragutele eu de pe acolo mi-am si luat rochita.....nu sunt nici scumpe...acuma depinde de ce isi doreste fiecare....\:D/
da multumesc pt. felicitari ce sa zic asa a fost sa fie.cel cu care sunt e un baiat deosebit si sigurul care mia vrut binele chiar dak e mai mare ca mine cu 10 ani.miam gasit jumatatea si nu dau inapoi chiar dak sunt mik ca virsta si fata de el.asa si acum va rog pe toate sa faceti o lista cu toate magazinele cu rochite care sunt in ploiesti k vreau sa fac un tur al ploiestiului in vacanta de paste sa vad modele de rochi si preturi.please!^:)^ ^:)^ .

gabrielalgs
28.02.2007, 22:06:47
Buna,am auzit ca sunt cateva magazine cu rochite de mireasa prin spate pe la Aroma. Unul chiar cica are rochite unicat la preturi rezonabile.Eu o sa ma duc sapt asta sa vad .:*
multumesc frumos! maine o sa ma duc si eu sa vad ce are pe acolo>:D< sper sa gasesc ceva.:*

VERA
01.03.2007, 13:50:08

Buna, am vazut ca ai avut nunta la Prahova, imi poti spune si mie mai multe despre cum a fost servirea, cum a fost meniul .......eu tot acolo o sa am si sunt curioasa cum e.>:D<

voiculita
01.03.2007, 14:13:55
Buna,vera! initial am vrut sa facem acolo nunta dar tot ce am auzit de restaurant...m-au facut sa imi schimb alegerea...daca tu te-ai oprit la restaurantul asta...eu ti-as sugera...si Primavera, Prestige chiar si Best...sunt localuri destul de spatioase si selecte....sa mai cautati si in alte parti ...acum depinde si cand aveti nunta....dar sfatul meu e sa fii atenta ce restaurant iti alegi ,sa nu fi pe urma dezamagita...acum eu nu vreau sa zic nimic rau de Prahova...fiecare cu alegerile lui.....sper sa alegi bine si sa fiti multumiti...daca mai ai vreo nelamurire ,tu sau vreo viitoare mireasa nu ezitati sa ma intrebati....o zi frumoasa va urez!>:D< :)>- :)

VERA
01.03.2007, 14:20:25
Buna,vera! initial am vrut sa facem acolo nunta dar tot ce am auzit de restaurant...m-au facut sa imi schimb alegerea...daca tu te-ai oprit la restaurantul asta...eu ti-as sugera...si Primavera, Prestige chiar si Best...sunt localuri destul de spatioase si selecte....sa mai cautati si in alte parti ...acum depinde si cand aveti nunta....dar sfatul meu e sa fii atenta ce restaurant iti alegi ,sa nu fi pe urma dezamagita...acum eu nu vreau sa zic nimic rau de Prahova...fiecare cu alegerile lui.....sper sa alegi bine si sa fiti multumiti...daca mai ai vreo nelamurire ,tu sau vreo viitoare mireasa nu ezitati sa ma intrebati....o zi frumoasa va urez!>:D< :)>- :)

Buna merci mult pt sfat, acum eu deja am arvunit localul si nu mai pot da innapoi pt ca asi pierde si banii si nici nu stiu daca mai gasesc in alta parte la data aia.Orcum sper sa fie bine mai ales ca ei renoveaza acum si sper sa aiba o alta fatada localul.>:D< :)

maxine
01.03.2007, 14:48:05
Buna merci mult pt sfat, acum eu deja am arvunit localul si nu mai pot da innapoi pt ca asi pierde si banii si nici nu stiu daca mai gasesc in alta parte la data aia.Orcum sper sa fie bine mai ales ca ei renoveaza acum si sper sa aiba o alta fatada localul.>:D< :)

Stai linistita, si eu am auzit ca renoveaza, vor sa faca hotelul de 4 stele si bineinteles cele 3 restaurante vor fi pe masura

VERA
01.03.2007, 14:54:44
Stai linistita, si eu am auzit ca renoveaza, vor sa faca hotelul de 4 stele si bineinteles cele 3 restaurante vor fi pe masura

Da asa sper si eu sa arate mult mai bine.

maxine
02.03.2007, 15:58:40
Fetelor, am aflat ca intre 15-18 martie se desfasoara Targul de nunti Expo Mirii Prahova 2007 la sala Leonard Doroftei. Chiar daca nu se compara cu targurile din Bucuresti poate gasim oferte interesante

gabrielalgs
05.03.2007, 18:54:21
Fetelor, am aflat ca intre 15-18 martie se desfasoara Targul de nunti Expo Mirii Prahova 2007 la sala Leonard Doroftei. Chiar daca nu se compara cu targurile din Bucuresti poate gasim oferte interesante
DA.... SA VEZI CE DE MIRESICI PE ACOLO :))) POATE O SA FIE FRUMOS

voiculita
08.03.2007, 15:48:55
fetele...as dori sa va urez LA MULTI ANI ! in aceasta zi de 8 martie...sa fiti cele mai fericite si sa fiti cele mai rasfatate de viitorii soti...sa aveti o zi superba...:-p ;;) <:-P ;-) :bye_04:

andreear
08.03.2007, 16:31:10
LA MULTI ANI! SA FITI SANATOASE SI IUBITE!

x_enya
13.03.2007, 11:17:12
Salutare.... am intrat pe acest subiect tocmai pentru ca voiam sa aflu ceva informatii despre targul de nunti de la Ploiesti. Chiar daca stau in Bucuresti si nunta o vom face tot aici, mi-am programat si eu in week-edul care vine o vizita la Ploiesti pentru a merge cu mama mea la targ... stii cumva care este programul? Pe mine m-ar interesa ziua de sambata. Oare la cat se deshide? Spor la pregatiri!

maxine
13.03.2007, 13:47:56
Salutare.... am intrat pe acest subiect tocmai pentru ca voiam sa aflu ceva informatii despre targul de nunti de la Ploiesti. Chiar daca stau in Bucuresti si nunta o vom face tot aici, mi-am programat si eu in week-edul care vine o vizita la Ploiesti pentru a merge cu mama mea la targ... stii cumva care este programul? Pe mine m-ar interesa ziua de sambata. Oare la cat se deshide? Spor la pregatiri!

Fetelor astea sunt informatiile pe care le-am gasit eu, sper sa va fie de folos. Pupici

Evenimentul se va desfasura la Sala "Leonard Doroftei" si va reuni cele mai importante firme din domeniul organizarii nuntilor.
Pentru a afla ultimele noutati si tendinte in domeniu, te invitam sa fii alaturi de noi!

- invitatii de nunta
- rochii si accesorii pentru mirese
- tinute pentru miri
- rochii de seara
- decoratiuni
- aranjamente florale
- catering
- bijuterii
- foto / video / sonorizare
- artificii
- tortul miresei
- agentii de turism
- banci

Program de vizitare:
Joi, 15 martie 2007, orele 14.00-19.00
Vineri, 16 martie 2007, 10.00 - 19.30
Sambata, 17 martie 2007, 10.00 - 19.30
Duminica, 18 martie 2007, 10.00 - 16.00

Organizator: CMG EVENTS Ploiesti
Informatii suplimentare la telefon/fax: 0244-59.54.85; 0726-36.36.99 - Irina Stan
Coordonator eveniment:
Melania Popescu - Tel:0723-14.23.66

dana80i
13.03.2007, 16:48:18
Buna!

e prima data cand imi fac curaj sa scriu pe forum desi "monitorizez" discutiile voastre de ceva vreme! :D

voi fi si eu o miresica a ploiestiului, insa la anul... si nu stiu de unde sa incep pregatirile.... din cate am inteles trebuie sa rezervam localul cu 1 an inainte? :-\ nici macar nu stiu ce restaurant sa aleg in ploiesti pentru ca in ultimii ani am locuit in bucuresti si am pierdut pasul cu ce e frumos "acasa"...

ma puteti ajuta cu un sfat [-o< ? o sa am cam multi invitati.. vreo 250 cred...

va pup si va doresc o dupa amiaza linistita oriunde v-ati afla! :bye_04:

maxine
13.03.2007, 17:22:46
Buna!

e prima data cand imi fac curaj sa scriu pe forum desi "monitorizez" discutiile voastre de ceva vreme! :D

voi fi si eu o miresica a ploiestiului, insa la anul... si nu stiu de unde sa incep pregatirile.... din cate am inteles trebuie sa rezervam localul cu 1 an inainte? :-\ nici macar nu stiu ce restaurant sa aleg in ploiesti pentru ca in ultimii ani am locuit in bucuresti si am pierdut pasul cu ce e frumos "acasa"...

Buna,

In primul rand felicitari! Cat despre restaurant, incearca sala Polivalenta de la Hotel Central, cred ca este destul de mare pentru 250 de invitati, oricum nu cred ca ai prea multe optiuni pentru atatea persoane, in marea majoritate a salilor din Ploiesti incap maxim 150 pers. Si da, localul este bine sa il rezervi cu un an inainte, noi ne-am hotarat in noiembrie anul trecut sa ne casatorim si de abia am gasit restaurant pentru sfarsitul lui septembrie. Bafta la cautari, daca te pot ajuta cu alte informatii, intreaba-ma

x_enya
14.03.2007, 13:06:23
Program de vizitare:
Joi, 15 martie 2007, orele 14.00-19.00
Vineri, 16 martie 2007, 10.00 - 19.30
Sambata, 17 martie 2007, 10.00 - 19.30
Duminica, 18 martie 2007, 10.00 - 16.00

Super complet mesajul tau. Multumesc frumos!
Daca ajunge cineva joi - vineri la targ... poate scrie si aici, la miresici, cateva impresii.... ca sa stim si noi cum este!
:)

alinutzapisicutza
14.03.2007, 22:41:44
Buna!

Bine ai venit printre noi si felicitari!
Si eu voi avea in jur de 150-200 persoane la nunta, iar noi am ales sala Polivalenta de la Central. Insa, cred ca 200 de invitati deja stau inghesuiti (noua ni s-a spus ca intra max. 220 persoane). Ca si varianta ar fi Restaurantul Regina Noptii, aflat pe soseaua ce duce inspre Carrefour si Metro. Capacitatea maxima este de 300 persoane. Deci cred ca 250 de invitati incap lejer, fara sa se inghesuie. Si ar fi si singura pentru o nunta asa mare. Din pacate, la noi in Ploiesti nu sunt prea multe variante. Aproape toate localurile sunt frumos aranjate dar destul de mici.
Sper sa te fi lamurit macar putin. Iti urez spor la pregatiri, chiar daca deocamdata pregatirile sunt doar pe hartie. >:D< :*

deea_efl
14.03.2007, 23:26:09
Salut
Eu o sa am nunta in septembrie.....
Am ales London House.... extraordinar.....

andre_rom
15.03.2007, 13:26:32
Salutari tuturor,

sunt Andreea, nou venita pe forum si viitoare mireasa, cat mai curand, sper.

Am ceva probleme in alegerea restaurantului, eu as fi vrut sa fac nunta la inceputul anului dar din cauza unor probleme a trebuit sa contramandez....
Acum caut din nou restaurant, fie pentru la anul, fie (daca se intampla o minune) pentru anul acesta. As vrea sa intreb daca a facut sau va face cineva nunta la restaurantul Turist; cand am fost acolo, patronul mi s-a parut cam evaziv si mi-a spus ca daca vreau nunta samabata, trebuie sa am cel putin 150 de persoane.

Pentru Deea - este prima data cand aud de o nunta la London House, cam ce capacitate au? Cum ti se pare?

AdelaF
15.03.2007, 15:44:35
Buna, si eu sunt tot o viitoare miresica din Ploiesti, nunta va fii undeva in iunie-august 2008, acum facem listele cu posibili invitati ca sa vedem la ce restaurant ne orientam.
Care sunt restaurantele de care ar trebui sa ma feresc, si catre ce ar trebui sa ma indrept avem in jur de 180-200 pers. in mare

hermy
15.03.2007, 15:59:37
Dar de restaurantul President Sud stiti ceva?

roxyana18s
15.03.2007, 22:33:33
se pare k azi nici una dintre noi nu a ajuns la tirgul de nunti.poate se duce miine cineva si ne impartaseste si noua din impresii.eu una astept.abia simbata ma duc la tirg.unde este sala asta k sa stiu sa nu o caut prea mult?

VERA
16.03.2007, 11:11:29
se pare k azi nici una dintre noi nu a ajuns la tirgul de nunti.poate se duce miine cineva si ne impartaseste si noua din impresii.eu una astept.abia simbata ma duc la tirg.unde este sala asta k sa stiu sa nu o caut prea mult?

Buna, am auzit ca nu e mai nimic la targ,a fost o prietena si zicea ca mai bine nu se ducea eu totusi o sa trec o fuga azi pe acolo ca sa ma conving.Sala este la al doilea rond , pe langa london hause. :*

dana80i
16.03.2007, 13:41:36
Mercic pentru primire in randul vostru si pentru sfaturi :* !
Gandindu-ma mai bine cred ca se cere o revizuire a listei cu invitati... e cam mare... Ai mei parinti au o groaza de "obligatii" [stiti cum e: "mergem la ei ca sa vina si ei la noi'] insa pe noi nu ne incanta deloc ideea de a avea o nunta la care sa nu cunoastem mai mult de jumatate dintre invitati...
Sa vad cum pun problema pe tapet :-< pentru ca sunt aproape sigura ca vor fi nemultumiri...

Aveti idee daca pentru restaurant se plateste si inchirierea salii? :|

Va pup si week-end placut!

andre_rom
17.03.2007, 10:14:55
Buna,

despre restaurantul Prestij pot sa va spun cate ceva din punctul de vedere al unui invitat la nunta - mancarea a fost intr-adevar excelenta, si din abundenta, si servirea pe masura; ce nu mi-a placut, insa, a fost sala - era lunga si invitatii nu se prea vedeau unii pe altii, iar cei din spate nu vedeau mirii; in plus, ringul de dans era pe un fel de hol, in afara salii, asa ca nu se vedea, si uneori ospatarii trebuiau sa se strecoare printre dansatori cu mancarea. Un avantaj ar fi terasa restaurantului, daca se face prea cald in sala. Oricum, am decis sa nu merg acolo, pentru nunta mea.

La President Sud am fost, ca sa vorbesc pentru rezervare; mi-a placut foarte mult, este foarte elegant si, ca avantaj, nu necesita decoruri in plus; ringul de dans mi s-a parut foarte mic, totusi. Mi-a placut foarte mult atitudinea doamnei cu care am vorbit (nu stiu exact ce functie detinea) - a fost foarte flexibila, fata de patronii altor restaurante la care am mers, nu ne-a impus conditii legate de nr invitatilor, ce sa aducem, etc...In plus, ne-a spus ca ei organizeaza si o surpriza pentru miri...Asa ca pana acum ei sunt primii pe lista mea.

Sper ca va sunt de ajutor informatiile ;-)

madalinahonciuc
17.03.2007, 18:39:51
buna, frumuselelor! am fost la targ intai cu colegele, apoi cu viitorul sot, apoi cu mama si in cele din urma cu nasica mea, pentru ca nu am putut sa-i reunesc pe toti o data, asa ca stiu pe dinafara tot ce este la targul de la sala Doroftei... comparativ cu ce am vazut pe la Bucuresti, e cam slabut, dar de ce sa nu recunoastem, decat deloc, e ok... am vazut lucruri dragute si aici, si cred ca m-am hotarat cu ocazia asta asupra culorii nuntii - adica a imbracamintii pentru scaune/mese, aranjament masa de prezidiu; m-am hotarat la un roz "burgund" (imi place si cum suna :)) ), e ceva intre roz, lila si ivoir; Voua cum vi s-a parut la targ?? Pupici si spor la pregatiri!

roxyana18s
17.03.2007, 20:31:23
buna miresicilor.si eu am fost la tirg si mi-au placut in special ofertele pt.decoratiuni.rochitele nu erau cine stie ce dar am reusit sa probez 2.si ma bate gindul sa inchiriez o limuzina pt.momemtul cin viitorul sot si nasii vor veni sa ma ia de acasaa

andreear
18.03.2007, 12:18:34
Salut!

Si eu am fost la targ ieri dar am fost dezamagita de oferta pt rochite:( , speram sa o gasesc pe ACEEA dar nu a fost sa fie, mai cautam. Oricum la capitolul decoratiuni stateau cel mai bine, am vazut lucruri dragute. Va pup si spor la treaba

maxine
19.03.2007, 12:06:53
Salut miresici,

am fost si eu la targ, intr-adevar oferta de rochite era f slaba, in schimb am gasit o agentie cu care am facut contract pt decoratiuni. Mi-au aratat lucruri frumoase si mi-au facut o oferta buna, atat pt aranjamentul salii cat si pentru serviciile foto-video. Si am rezolvat si cu muzica tot week-endul acesta, am inchiriat formatia de la bulevard, care canta f frumos, asa ca pot sa stau destul de linistita in continuare si sa ma concentrez pe cautatul rochitei

miresica777
24.03.2007, 18:15:47
buna Vera...cum mai stai cu pregatirile? te pup si astept vesti :*

mihaela_ploiesti
30.03.2007, 12:31:54
buna1 bine v-am gasit. si eu sunt o miresica plinutza. stiti cumva unde as putea sa gasesc o rochie potrivita? :-? . eu fac nunta la o cantina din ploiesti. sper sa iasa bine. va pup. pa pa>:D<

mihaela_ploiesti
30.03.2007, 12:36:44
buna! bine v-am gasit! eu sunt o viitoare mireasa mai plinutza. aveti indee unde as putea gasi o rochie potrivita? va pup bye>:D<

VERA
30.03.2007, 12:44:36
buna Vera...cum mai stai cu pregatirile? te pup si astept vesti :*

buna Ana........poti te rog sa mai imi spui odata de unde ai luat tu invitatiile? Pupici :x

roxyana18s
30.03.2007, 21:11:28
am creat acest subiect pt.a ne cunoaste mai bine.poate chiar ne cunoastem unele.as avea o intrebare pt.raluk popeasca:esti cumva din urlati?

andreear
31.03.2007, 15:25:19
buna! bine v-am gasit! eu sunt o viitoare mireasa mai plinutza. aveti indee unde as putea gasi o rochie potrivita? va pup bye>:D<
Buna Mihaela.

De ce numar ai nevoie?

mihaela_ploiesti
02.04.2007, 15:52:51
pai......................mai mare nuj cat

andreear
02.04.2007, 19:36:45
Am auzit ca cei de la WHITE LADY ( care au deschis de curand si in Ploiesti magazin) au numere variate, incearca si acolo! Succes! Oricum nu dispera , sunt sigura ca vei gasi o rochita ff frumoasa.

deea_efl
02.04.2007, 22:01:11
salut.... pai.. hai sa ne cunoastem :)....

maxine
03.04.2007, 08:58:08
Am auzit ca cei de la WHITE LADY ( care au deschis de curand si in Ploiesti magazin) au numere variate, incearca si acolo! Succes! Oricum nu dispera , sunt sigura ca vei gasi o rochita ff frumoasa.

Unde au deschis White Lady magazin in Ploiesti? Chiar incepusem sa-mi planific excursia la Piatra Neamt, dar ar fi super daca mi-as gasi rochia in Ploiesti

mihaela_ploiesti
03.04.2007, 10:11:56
Ms pt informatie ;;)

andreear
03.04.2007, 19:46:11
Unde au deschis White Lady magazin in Ploiesti? Chiar incepusem sa-mi planific excursia la Piatra Neamt, dar ar fi super daca mi-as gasi rochia in Ploiesti

Pai am inteles ca magazinul este pe linga magazinul ORANGE, pe unde era fosta librarie NICHITA STANESCU in centru, eu nu am ajuns dar si-a luat o prietena saptamana trecuta rochita de acolo. Spor la cumparaturi!

deea_efl
03.04.2007, 19:46:29
pai......................mai mare nuj cat

si eu caut acelasi lucru... numere mai mari... in ploiesti gasesti la salon dara (au si site, dar nu is postate toate modelele - www.dara-wedding.ro).... rochiile pot fi si inchiriate (ceea ce caut eu).... mai stie careva de unde pot inchiria rochii de mireasa?

roxyana18s
04.04.2007, 18:44:57
pai icep eu:sunt eleva,am 18 ani,anul acesta dau bacul,in octombrie spun da,invat la lic.teoretic BRINCOVEANU VODA din URLATI. si nu mai stiu ce sa mai spun dar o sa revin cu amanunte.
dar voi miresicilor?

:talk_03:

andreear
04.04.2007, 19:25:21
pai icep eu:sunt eleva,am 18 ani,anul acesta dau bacul,in octombrie spun da,invat la lic.teoretic BRINCOVEANU VODA din URLATI. si nu mai stiu ce sa mai spun dar o sa revin cu amanunte.
dar voi miresicilor?

Felicitari pentru decizia luat la varsta asta. O intrebare, nu iti este teama sa faci pasul asta, nu esti prea tanara?
Eu te intreb pt ca am 27 ani si trebuie sa recunosc ca, inainte sa spun da am intors pe toate partile situatia:-\

maxine
05.04.2007, 12:24:40
dar voi miresicilor?

Wow! Felicitari! Cred ca ai foarte mult curaj. Eu am 26 de ani, la nunta voi avea 27 si trebuie sa recunosc mi-a fost foarte greu sa ma obisnuiesc cu ideea casatoriei, mai ales ca inca nu ma gandeam la acest pas in momentul cererii. A durat o buna perioada de timp ca sa scap de frica initiala si sa ma conving ca sunt pregatita pentru asta.

mihaela_ploiesti
05.04.2007, 15:29:20
buna. eu am 20 ani si sunt studenta.abia astept sa fiu miresica.mi se pare ca mai am o groaza pana la nunta. nici nu am lau rochie , pantofo, toate cele. decat am arvunit cantina , lautari , camera+poze+amenajari. :D am luat vereghete.:*

roxyana18s
05.04.2007, 21:12:01
Felicitari pentru decizia luat la varsta asta. O intrebare, nu iti este teama sa faci pasul asta, nu esti prea tanara?
Eu te intreb pt ca am 27 ani si trebuie sa recunosc ca, inainte sa spun da am intors pe toate partile situatia:-\
nu,nu imi este frica sunt chiar foarte convinsa de decizia luata si nimic nu m-ar face sa ma razgindesc. chiar eu am fost cu ideea si el era asa intre da si nu.l-am lasat in pace nu am spus nimic si surpriza a fost de acord.si deja dupa 2 luni impreuna toata lumea ne intreba:nu va luati?nu stiu chiar nu am nici o teama.abia astept.

roxyana18s
05.04.2007, 21:17:23
Wow! Felicitari! Cred ca ai foarte mult curaj. Eu am 26 de ani, la nunta voi avea 27 si trebuie sa recunosc mi-a fost foarte greu sa ma obisnuiesc cu ideea casatoriei, mai ales ca inca nu ma gandeam la acest pas in momentul cererii. A durat o buna perioada de timp ca sa scap de frica initiala si sa ma conving ca sunt pregatita pentru asta.
eu cred k am fost pregatita din prima clipa.citeva minute am avut asa o rataceala dar mi-am revenit.si incurajez toate miresicile mici si mari sa-si deschida sufletul si sa spuna "da" din inima daca ele simt k el e alesul.mai incolo om vedea noi.de ce sa ma framint5 inaintea nuntii si sa ma gindesc daca mai incolo....... dar daca.......

CONT-INCHIS-024
05.04.2007, 21:19:03
nu,nu imi este frica sunt chiar foarte convinsa de decizia luata si nimic nu m-ar face sa ma razgindesc. chiar eu am fost cu ideea si el era asa intre da si nu.l-am lasat in pace nu am spus nimic si surpriza a fost de acord.si deja dupa 2 luni impreuna toata lumea ne intreba:nu va luati?nu stiu chiar nu am nici o teama.abia astept.

SI EU AM STAT IN URLATI DA-MI ADRESA TA DE YAHOO SA MAI VBMA BUCUR CA ESTI HOTARATA

CONT-INCHIS-024
05.04.2007, 21:21:35
Buna Madalina
Bine ai venit pe site.Eu am facut nunta pe 1. 07.2006 si pot sa spun ca am un pic de experinta in organizarea nuntii.Daca te pot ajuta cu ceva.........cu cea mai mare placere.
DC ESTI DEZAMAGITA DE CENTRAL CA SI EU FAC ACOLO NUNTA PE 3 IUNIE MA SPERII

CONT-INCHIS-024
06.04.2007, 23:39:50
Buna Madalina
daca nu te superi cati invitati ai avut tu la nunta?

mihaela_ploiesti
11.04.2007, 16:32:06
salut! sunt o miresica in cautare de rochitza. in spatele palatului culturii este un magazin de rochite dragutele , dar in spatele ac magazin pe gang s-au mai deschis inca 2 . aveti idee de preturile care sunt acolo. rochitele de acolo le-am vazut pe un site.

VERA
12.04.2007, 10:05:45
salut! sunt o miresica in cautare de rochitza. in spatele palatului culturii este un magazin de rochite dragutele , dar in spatele ac magazin pe gang s-au mai deschis inca 2 . aveti idee de preturile care sunt acolo. rochitele de acolo le-am vazut pe un site.

buna, preturile sa sti ca nu sunt foarte mari cam intre 5-10 mil plus ca acele magazine au si ateliere proprii si iti poti aduce ce modificari vrei tu la rochita, chiar la unul din ele poti combina corsetul de la o rochita cu fusta de la alta ca model si iti fac ei toate modificarile necesare. Cred ca mai bine ar fi sa te duci tu pe acolo sa vezi ........aaa, si doamnele sunt ffff dragute.;;)

deea_efl
14.04.2007, 10:29:22
buna. eu am 20 ani si sunt studenta.abia astept sa fiu miresica.mi se pare ca mai am o groaza pana la nunta. nici nu am lau rochie , pantofo, toate cele. decat am arvunit cantina , lautari , camera+poze+amenajari. :D am luat vereghete.:*

si eu tot de 20 de ani am .... :D .... dar am spus da acum un an si jumatate ... acum facem cununia religioasa...

andreear
14.04.2007, 17:39:46
Sa fiti fericiti!!!>:D<

mihaela_ploiesti
18.04.2007, 09:32:37
mi-am luat si eu pantofi in sfarsit;;) <:-P

catamiha
18.04.2007, 09:54:32
Si eu sunt din ploiesti am 24 de ani si vad ca am nunta in aceeasi zi cu andreear>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

maxine
18.04.2007, 11:27:03

Bravo mihaela, sa-i porti sanatoasa si sa dansezi toata noaptea la nunta :)

andreear
18.04.2007, 18:39:49

Sunt foarte frumosi. Sa ii porti sanatoasa!

andreear
18.04.2007, 18:41:57
Si eu sunt din ploiesti am 24 de ani si vad ca am nunta in aceeasi zi cu andreear>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Salut!

ma bucur ca mai sunt persoane care au nunta in aceeasi zi cu noi ( in special pt ca este duminica). Cum stati cu pregatirile? Pupici

cristinica11
21.05.2007, 20:30:28
Va rog din tot sufletul sa imi spuneti cum pot ajunge cu maxi taxi ldin bucuresti la ploiesti. Daca stie cineva ce numarare maxi taxi care circula pe ruta asta si de unde se poate lua din bucuresti si de unde din ploiesti( sa vin inapoi in buc). Va rog mult, e urgent!

CONT-INCHIS-024
21.05.2007, 21:32:11
Va rog din tot sufletul sa imi spuneti cum pot ajunge cu maxi taxi ldin bucuresti la ploiesti. Daca stie cineva ce numarare maxi taxi care circula pe ruta asta si de unde se poate lua din bucuresti si de unde din ploiesti( sa vin inapoi in buc). Va rog mult, e urgent!
pai de la gar ade nord il iei spre ploiesti
si de la gara de sud il iei inspre bucuresti

catamiha
22.05.2007, 10:03:32

Poti veni si cu un accelerat sau rapid, oricum ai ajunge mult mai rep ede decat cu un maxi taxi, eu numai cu trenul merg la bucuresti>:D<

maxine
22.05.2007, 13:17:02

Din ploiesti il iei din autogara sud, iar din bucuresti, zona este gara de nord, in spatele ministerului transporturilor, mircea vulcanescu mi se pare ca se numeste strada. Costa 10 ron. Trenul este insa mult mai rapid

lupusor
19.06.2007, 22:01:57
Din ploiesti il iei din autogara sud, iar din bucuresti, zona este gara de nord, in spatele ministerului transporturilor, mircea vulcanescu mi se pare ca se numeste strada. Costa 10 ron. Trenul este insa mult mai rapid

eu am 26 ani, am terminat facultatea
...sunt din calarasi...sotul meu este din Ploiesti.......si ne-am stabilit in Bucuresti....cununia civila am avut-o pe 04.06.2005 la calarsi.

andreear
19.06.2007, 22:49:30
Bine ai venit printre noi! Te pupam!

VERA
20.06.2007, 09:03:50
[quote=hariclia;272149]eu am 26 ani, am terminat facultatea
...sunt din calarasi...sotul meu este din Ploiesti.......si ne-am stabilit in Bucuresti....cununia civila am avut-o pe 04.06.2005 la calarsi.[/quot

Bine ai venit in randul miresicilor din Ploiesti.Spor la pregatiri si daca ai nevoie de vre un sfat nu ezita sa ne intrebi.Pupici :*

maxine
20.06.2007, 14:26:22
eu am 26 ani, am terminat facultatea
...sunt din calarasi...sotul meu este din Ploiesti.......si ne-am stabilit in Bucuresti....cununia civila am avut-o pe 04.06.2005 la calarsi.

Bine ai venit! Avand in vedere ca facem nunta la acelasi restaurant, poate schimbam impresii

lupusor
20.06.2007, 21:20:49
fetelor, pe unde gasim in Ploiesti casuta pentru bani? sau aveti alte idei? de pilda eu am fost la nunta la miresica madalinahonciuc (suntem rude asa prin alianta) si ea a avut un cufar in locul casutei. a fost chiar interesant.

andreear
20.06.2007, 22:03:54
De unde la luat Madalina?( cufarul). Nici eu nu mi-am luat si chiar ma intereseaza!Merci

madalinahonciuc
20.06.2007, 22:25:31
;;) cufarul l-am imprumutat de la floraria SIATI, de la Carrefour, care mi-a facut aranjamentele florale

andreear
20.06.2007, 22:28:12
Aha, v-ati intors din luna de miere?
Cum a fost?

madalinahonciuc
20.06.2007, 22:44:19
a fost super, incerc sa downlodez cateva foto de la nunta, facute de colegii de la birou, si voi incerca sa le pun si pe cele din luna de miere

madalinahonciuc
21.06.2007, 08:24:31
v-am atasat cateva fotografii facute de colegii mei la nunta; inca nu le-am primit pe cele "profesionale" , de la fotograf. sper sa va placa :">

Paideea
21.06.2007, 09:13:32
v-am atasat cateva fotografii facute de colegii mei la nunta; inca nu le-am primit pe cele "profesionale" , de la fotograf. sper sa va placa :">
Foarte frumoase, abia asteptam sa le vedem pe cele profesioniste. Si biserica de la Eroilor, nu ca e in cartierul in care am copilarit eu, dar chiar arata superb acum. Felicitari si Casa de piatra!<:-P

maxine
21.06.2007, 11:45:34
Eu iau casuta de bani de la agentia care se ocupa de decoratiuni, mi-au facut-o cadou pentru ca am luat un pachet mai mare, dar pretul inchirierii este 50 ron

andreear
21.06.2007, 19:49:37
Foarte frumoase pozele si voi ati fost foarte frumosi! Pina la urma cati invitati ati avut?

lupusor
21.06.2007, 20:08:00
Mada, pozele sunt foarte frumoase.....dar sa le vedem si pe cele "profesioniste"<:-P \:D/

madalinahonciuc
21.06.2007, 21:36:25
multumesc pentru aprecieri si pentru urari; pana la urma am avut 180 de persoane 8-}

cata_enea
21.06.2007, 21:50:07

ne plac, ne plac.. pozele.. cum sa nu ne placa
Dragi finuti sunteti tare frumosi si aratati ca niste printi desprinsi din povesti si adusi in zilele noastre .. iar ospatul a fost pe cinste!!

nasica

madalinahonciuc
21.06.2007, 22:02:51
multumim, nasica draga! multumim pentru tot, si mai ales ca ati acceptat sa va fim finuti! va iubim mult!:x

laurela
23.07.2007, 03:41:15
:* salutare.din fostele miresici nu pune nici macar una poze de la nunta?as vrea si eu sa vad,sa ne spuna parerea despre restaurantul ales.pupik

madalinahonciuc
03.08.2007, 23:22:12
daca sunteti curioase, va invit sa vedeti fotografiile de la nunta noastra. Astept feed-back >:D<

http://www.flickr.com/photos/honciuka/ (http://www.flickr.com/photos/honciuka/)

andreear
05.08.2007, 22:50:30
Foarte frumoase!!!

madalinahonciuc
06.08.2007, 08:06:03
multumim mult, mi-a luat ceva timp pana le-am incarcat pe site :))

anne_septembrie
06.08.2007, 11:30:39
"Casa de piatra" fetelor, sa fiti fericite !

maxine
06.08.2007, 15:50:28
daca sunteti curioase, va invit sa vedeti fotografiile de la nunta noastra. Astept feed-back >:D<

Foarte frumoase pozele, cred ca erau si cele din luna de miere, unde ati fost? Casa de piatra si multa fericire impreuna!

lupusor
06.08.2007, 16:35:42
Mada foarte frumoase pozele....cred ca va cunosc de undeva:-p ...parca am incins atunci un trenulet de toata frumusetea<:-P ....ce sa va spun multa sanatate,fericire ...ca apoi vin toate...va pup...si mai vb noi. :*

madalinahonciuc
10.08.2007, 23:02:50
multumesc, ma bucur ca va plac pozicile noastre :) intr-adevar, e si un folder cu foto din luna de miere, dar n-am prea reusit sa incarc decat cateva... am fost in Spania, Costa Brava; foarte, foarte frumos, va recomand.

andreear
11.08.2007, 09:58:42
Unde anume ati stat? La ce hotel? Si noi mergem tot acolo in luna d miere, plecam pe 16 august.Pupici

laraa
11.08.2007, 17:42:10

madalina, eroilor nu e biserica aia de la podul inalt ? din vest? este cartierul meu si totusi nu-l recunosc pe parintele care v-a oficiat voua slujba....nu mai e paritele bazavan?

madalinahonciuc
11.08.2007, 17:46:53
ba da, este biserica de la podul inalt si au oficiat slujba cei doi preoti de la aceasta catedrala, dar si unchiul meu, care este de asemenea preot; probabil ca pe el nu l-ai recunoscut;am avut la nunta un sobor de preoti;-)

pentru Andreear: in luna de miere am fost in statiunea Callela, la vreo 60 km de Barcelona, la Hotel Amaika 4*; ma bucur ca mergeti si voi, e super frumos, va va placea cu siguranta; ne-am plimbat aproape in fiecare zi in Barcelona si ne-am rupt picioarele vizitand aproape tot ce se putea vizita;
in statiunea unde am stat mi-au placut mult florile, mai ales niste flori agatatoare, care cresteau pe garduri, pe case...erau movulii...am o rugaminte la voi, daca gasiti pliculete cu radacinute de aceste flori, cumparati-mi si mie cateva, va dau banutii cand va intoarceti; am gasit pe ultima suta de metri si nu am mai avut bani cash, iar floraria aceea nu avea POS... as fi tare recunoscatoare. pupici

andreear
11.08.2007, 19:14:27
Super. Tot in statiunea asta mergem si noi dar la hotel Les Palmeras 4*, voi ce mijloace de transport ati utilizat? Floricele o sa caut cu siguranta, mama mea este inebunita dupa flori si are o gradina super asa ca vreau sa ii fac o surpriza, nu o sa te uit daca gasim. pupici

anne_septembrie
13.08.2007, 13:23:28
Noi am mers cu trenuletul (Renfe), circa 3 euro un drum din Santa Susana, care e ceva mai departe de Barcelona decat Callela. Oricum a fost super, circula din jumatate in jumatate de ora. In Barcelona,o cartela pt metrou si tramvaie, dar nu mai stiu cat costa cartela de 10 calatorii. Timp de o ora in anumite conditii nu trebuia sa taxezi din nou daca schimbai mijlocul de transport. Sau bus-ul turistic, bilete pe 2-3 zile, preturi Ok, pe 3 zile parca 22 E.

andreear
13.08.2007, 20:42:18
Multumesc mult!!!>:D< >:D< >:D<

madalinahonciuc
14.08.2007, 23:10:28
Las Palmeras este vis-a-vis de Amaika , hotelul unde am stat noi:"> este o statie de tren (Renfe) la aproximativ 1 km, pe care il parcurgeti in cetava minute (10-15 minute) si care va duce in barcelona; noi am facut "naveta" la Barcelona; e foarte frumos, sa va distrati!

andreear
15.08.2007, 00:16:33
Multumim. Eu mai am intrebari, stii cumva pina la ce ora seara circula trenul? >:D< >:D< >:D<

madalinahonciuc
20.08.2007, 22:01:34
parca era ultimul tren pe la ora 23, dar trebuia sa prindem masa de seara, asa ca ne intorceam cu un tren de 20.00 sau 20.30; vezi ca in gara sunt brosuri cu orarul trenului, sunt peste tot, va veti descurca usor, sunt sigura!

laraa
27.08.2007, 22:41:09
fetelor. unde ar fi o locatie frumoasa pentru fotografii in ploiesti?...vreau sa fac pozele inainte sa ajung in bucuresti la biserica deoarece am biserica la 18 iar in nov e intuneric deja si vreau in parc pe lumina...unde ar fi ideal in pl pt o sedinta foto?..un parc ceva cu verdeatza multa in nov :D o:-) ^:)^

Paideea
28.08.2007, 09:19:33
fetelor. unde ar fi o locatie frumoasa pentru fotografii in ploiesti?...vreau sa fac pozele inainte sa ajung in bucuresti la biserica deoarece am biserica la 18 iar in nov e intuneric deja si vreau in parc pe lumina...unde ar fi ideal in pl pt o sedinta foto?..un parc ceva cu verdeatza multa in nov :D o:-) ^:)^
La Sala Sporturilor sunt multe conifere, e posibil sa mai gasesti deci verdeatza si in noiembrie...Cine stie, daca esti foarte norocoase, poate gasesti si apa in bazinul care se vrea lac din acest parc... Primaria Ploiesti a considerat insa de cuviintza, probabil din cauza secetei de anul asta sa sece acest laculetz... si nu mai am cum sa imi fac pozici pe insula din mijlocul lui, sau pe mal...:-s

andreear
11.09.2007, 18:46:47
Citeam pe aici si am realizat ca suntemnm destul de putine miresici din Ploiesti...si sunt destul de putine active, oare de ce?

madalinahonciuc
16.09.2007, 15:03:59
andreear,v-ati intors din luna de miere de pe Costa Brava? Asteptam feed back! :x

andreear
17.09.2007, 12:19:59
Buna Madalina!

Ne-am intors de ceva timp, a fost superrrr dar prea, prea scurt! Dar asta cred ca o stiti din experieta proprie! Barcelona este un oras extraordinar! Am in album cateva poze si din "saptamana de miere"!

albinutza2008
21.09.2007, 11:22:01
Salutari! Dupa o indelungata absenta, revin si eu.
Cred ca raspunsul la aceasta intrebare (de ce suntem asa de putine) este ca majoritatea miresicilor din Ploiesti citesc si raspund la topicuri generale de unde probabil afla mai multe informatii si mai diversificate, si abia cand au nevoie de ceva specific pentru Ploiesti scriu la acest topic.
Personal eu ii multumesc voiculitei pentru primirea calduroasa, madalineihonciuc si andreear pentru raspunsurile din PM. Le urez de asemenea Casa de Piatra si fericire indelungata alaturi de cei iubiti.
Am ramas datoare cu prezentarea mea: am 23 de ani, am terminat anul acesta facultatea si am stabilit in sfarsit data nuntii pe 10 mai 2008. Iubitzul meu are 24 de ani si e in ultimul an la Medicina. A, si suntem impreuna de 7 ani. :-p
In ceea ce priveste pregatirile pentru nunta, am reusit, doar datorita bunavointei tuturor miresicilor care scriu pe forum, sa ma dumiresc si eu ce trebuie facut si cand. Astfel incat am vorbit deja la Turist pentru ca o sa am in jur de 220 de invitati si urmeaza sa merg la Catedrala sa vorbesc.
Si acum incep intrebarile....
Daca am mai facut cineva la Turist cu 200 de invitati si cum a fost? A fost inghesuit? S-a putut dansa?
Ce formatii ati ales si cam cat au costat? Eu as vrea si DJ si formatie ca sa fie pentru toata lumea cate ceva.
Ce fotografi ati ales si ce cameramani si cat au costat? Ati avut 2 cameramani sau unul?
Daca puteti sa imi raspundeti...raman ca de obicei vesnic indatorata..^:)^
Astept comentarii si informatii si pe PM daca e vorba de numele firmei sau ceva.
Mutumesc si sa fiti iubite!

Citeam pe aici si am realizat ca suntemnm destul de putine miresici din Ploiesti...si sunt destul de putine active, oare de ce?

albinutza2008
21.09.2007, 11:36:03
Am uitat sa precizez sala de la Hotel Turist..Sper sa nu fiu off-topic..:-SS

Salutari! Dupa o indelungata absenta, revin si eu.
Cred ca raspunsul la aceasta intrebare (de ce suntem asa de putine) este ca majoritatea miresicilor din Ploiesti citesc si raspund la topicuri generale de unde probabil afla mai multe informatii si mai diversificate, si abia cand au nevoie de ceva specific pentru Ploiesti scriu la acest topic.
Personal eu ii multumesc voiculitei pentru primirea calduroasa, madalineihonciuc si andreear pentru raspunsurile din PM. Le urez de asemenea Casa de Piatra si fericire indelungata alaturi de cei iubiti.
Am ramas datoare cu prezentarea mea: am 23 de ani, am terminat anul acesta facultatea si am stabilit in sfarsit data nuntii pe 10 mai 2008. Iubitzul meu are 24 de ani si e in ultimul an la Medicina. A, si suntem impreuna de 7 ani. :-p
In ceea ce priveste pregatirile pentru nunta, am reusit, doar datorita bunavointei tuturor miresicilor care scriu pe forum, sa ma dumiresc si eu ce trebuie facut si cand. Astfel incat am vorbit deja la Turist pentru ca o sa am in jur de 220 de invitati si urmeaza sa merg la Catedrala sa vorbesc.
Si acum incep intrebarile....
Daca am mai facut cineva la Turist cu 200 de invitati si cum a fost? A fost inghesuit? S-a putut dansa?
Ce formatii ati ales si cam cat au costat? Eu as vrea si DJ si formatie ca sa fie pentru toata lumea cate ceva.
Ce fotografi ati ales si ce cameramani si cat au costat? Ati avut 2 cameramani sau unul?
Daca puteti sa imi raspundeti...raman ca de obicei vesnic indatorata..^:)^
Astept comentarii si informatii si pe PM daca e vorba de numele firmei sau ceva.
Mutumesc si sa fiti iubite!

madalinahonciuc
21.09.2007, 20:32:41
felicitari pentru ca v-ati hotarat spre marele pas! O colega de la birou a facut nunta la Turist si a fost tare multumita; de asemenea, am mai auzit de la cunostinte care au mers la petrecere de nunta acolo ca s-au simtit super! Asa ca felicitari si pentru alegerea restaurantului!;;)

albinutza2008
23.09.2007, 16:59:42
Vai ce bine!!! Multumesc pentru raspuns, m-am mai linistit un pic!
Legat de cameramani si fotografi, m-ar interesa cati ai avut si de la ce firme? Bineinteles cat au costat si daca ai fost multumita. Luna viitoare ar trebui deja sa ma hotarasc si m-ar ajuta mult daca as afla pareri si impresii despre cei cu care ai lucrat (si ati lucrat, daca mai sunt miresici care doresc sa isi impartasesca experientele). Oricum eu va multumesc pentru toate informatiile extrem de utile, sincer nu stiu ce m-as face fara voi :-p

felicitari pentru ca v-ati hotarat spre marele pas! O colega de la birou a facut nunta la Turist si a fost tare multumita; de asemenea, am mai auzit de la cunostinte care au mers la petrecere de nunta acolo ca s-au simtit super! Asa ca felicitari si pentru alegerea restaurantului!;;)

mihocica
26.09.2007, 11:29:59
N-am stiut ca cei de la Primavera se pot ocupa de aranjamentele florale; ar fi o idee sa-i intreb cam cat ar costa aranjamentul meselor, poate chiar intra in meniu... Eu cunosc doua firme care se ocupa de aranjamente florale, una din ele este chiar floraria din Carrefour si ma gandeam sa le cer atunci, inainte, o oferta de pret, sa fac si buchetele, lumanarile si aranjamentele de pe masa la fel; poate asa obtin un discount ceva, iar daca nu, cel putin sa fie toate la unison... mi-as dori cu orhidee, pentru ca buchetul pe care l-am prins la nunta celor care imi vor fi nasi, a fost din orhidee; ma gandesc ca daca a fost sa prind buchetul acela superb, sa pastrez aceeasi floare, pentru ca se pare ca imi aduce noroc :)
Nici noi nu am hotarat meniul inca.. poate tinem legatura in legatura cu asta... am ales un dj pe care l-am vazut la nunta unei prietene si a reusit sa ridice toata lumea la dans, 95% din petrecere si de aceea l-am ales; tot el se va ocupa si de fotografii, filmarea video si imbracatul scaunelor; nu stiu daca sa imbrac si mesele, ma gandesc ca cei de la Primavera oricum le aranjeaza frumos.
Am fost ieri la Romexpo, dar drept sa-ti spun, nu am reusit sa ma inspir de pe acolo, era asa de aglomerat, ca n-am retinut nimic din tot ce am vazut; nici nu stiu daca sa mai merg la celelalte doua targuri, de la Marriot si de la Sofitel, pentru ca daca este la fel de aglomerat, chiar nu se merita! Tu cu ce impresii te-ai intors de la targ?
sal......casa de piatyra.....sper ca te a iesit asa cum te ai dorit
vreau si eu dj iul tau plz

andreear
29.09.2007, 11:13:53
Casa de piatra , Monicela!!!! Sa ai o zi superba, plina de fericire si dragoste!!!!

VERA
29.09.2007, 20:16:25
Bine v-am regasit fetelor.Gata nunta ......gata si luna de miere (mai bine zis zilelede miere ).A iesit totul super atat din punctul meu de vedere cat si al invitatiilor.Nu imi doream sa se termine toata seara am plutit eram asa de fericita incat nimic si nimeni nu cred ca putea sa ma scoata din starea aia.Va doresc la toate care ati avut nunta wkeend-ul acesta Casa de piatra si multa multa fericire iar cele care urmeaza sa aveti sporla pregatiri..:* :* :* :* :* O sa va atasez si cateva poze(sunt facute de un prieten si nu sunt fff clare )

andreear
29.09.2007, 20:47:48
Bine v-am regasit fetelor.Gata nunta ......gata si luna de miere (mai bine zis zilelede miere ).A iesit totul super atat din punctul meu de vedere cat si al invitatiilor.Nu imi doream sa se termine toata seara am plutit eram asa de fericita incat nimic si nimeni nu cred ca putea sa ma scoata din starea aia.Va doresc la toate care ati avut nunta wkeend-ul acesta Casa de piatra si multa multa fericire iar cele care urmeaza sa aveti sporla pregatiri..:* :* :* :* :* O sa va atasez si cateva poze(sunt facute de un prieten si nu sunt fff clare )

Casa de piatra, Vera!!!
Sa fiti fericit si iubiti!

anne_septembrie
30.09.2007, 14:42:48
Multa fericire si "Casa de piatra!"

cookyy
01.10.2007, 17:39:28
Pentru toate fetele care au avut nunta in weekend: Casa de Piatra !!!! si multa fericire, sanatate, bucurii si dragoste!!!!

CONT-INCHIS-047
02.10.2007, 15:23:08

Casa de piatra Vera.Cate persoane ai avut invitate la nunta?Parca trebuia sa faci in sala turist si v-a pus la dispozitie sala National,nu?

P.S. Ai fost o mireasa frumoasa si ma bucur ca a iesit totul super.
Cat a fost meniul la voi?Din ce era alcatuit?V-a oferit ceva din partea restaurantului?

CONT-INCHIS-047
02.10.2007, 15:23:53
Monicela asteptam detalii de la nunta...Daca se poate si poze :D

maxine
03.10.2007, 14:00:50
Casa de piatra , Monicela!!!! Sa ai o zi superba, plina de fericire si dragoste!!!!

Multumesc mult!!!!! :* :* :*

maxine
03.10.2007, 16:14:12
Am pus la semnatura niste poze primite de la prieteni

CONT-INCHIS-047
03.10.2007, 17:43:15
Foarte frumos a iesit.Ai fost o frumoasa.Ma bucur pentru tine ca ti-ai implinit visul.Iti doresc numai fericire si tot ce e mai bun pe lume si sa ai parte de ce va lipseste.

andreear
03.10.2007, 19:44:42
Am pus la semnatura niste poze primite de la prieteni

Ati fost tare frumosi. Mi-a placut f mult costumasul tau de la cununia civila, de unde l-ai luat? Casa de piatra!

mihocica
04.10.2007, 08:04:58
Buna Madalina

imi vine sa pling ....si eu tot acolo urmeaza sa fac..dar jos in crama
pe 6 oct trebuie sa semnez contractul.....nici macar nu am idee ce ar trebui sa contina acel contract.....am niste emotii....majoritatea care si-au facut nunta acolo am inteles ca nu au fost multumite. Ce sa fac sa mi iasa bine?

maxine
04.10.2007, 11:57:14
Foarte frumos a iesit.Ai fost o frumoasa.Ma bucur pentru tine ca ti-ai implinit visul.Iti doresc numai fericire si tot ce e mai bun pe lume si sa ai parte de ce va lipseste.

Multumesc mult :* :*

maxine
04.10.2007, 11:58:08
Ati fost tare frumosi. Mi-a placut f mult costumasul tau de la cununia civila, de unde l-ai luat? Casa de piatra!

Multumim >:D< >:D< Costumasul l-am luat din Bucuresti, din magazinul Cocor

oana_popescu23
04.10.2007, 17:28:32
imi vine sa pling ....si eu tot acolo urmeaza sa fac..dar jos in crama
pe 6 oct trebuie sa semnez contractul.....nici macar nu am idee ce ar trebui sa contina acel contract.....am niste emotii....majoritatea care si-au facut nunta acolo am inteles ca nu au fost multumite. Ce sa fac sa mi iasa bine?
nu te stresa.eu fac intr-o saptamana la polivalenta.o sa-ti pov ce si cum.dar eu m-am linistit

Paideea
05.10.2007, 11:55:36
Fetelor, nu va mai stresati deloc. Eu nu am ales vreun local deosebit, si cu toate astea, am avut cea mai frumoasa nunta pe care mi-as fi putut-o dori, mai ales datorita participantilor la ea. Oricum, in seara aceea, nu am mai simtit, vazut, auzit nimic, pluteam pe nori... si dintr-o data s-a terminat. Abia in timp va veti putea bucura de ceea ce a fost. Asha ca relax and enjoy the show!

andreear
05.10.2007, 19:35:04
Fetelor, nu va mai stresati deloc. Eu nu am ales vreun local deosebit, si cu toate astea, am avut cea mai frumoasa nunta pe care mi-as fi putut-o dori, mai ales datorita participantilor la ea. Oricum, in seara aceea, nu am mai simtit, vazut, auzit nimic, pluteam pe nori... si dintr-o data s-a terminat. Abia in timp va veti putea bucura de ceea ce a fost. Asha ca relax and enjoy the show!

Perfect adevarat! Si noi am simtit la fel.....

CONT-INCHIS-047
07.10.2007, 22:04:08
Perfect adevarat! Si noi am simtit la fel.....

De acord cu tine!

VERA
08.10.2007, 11:19:55
Casa de piatra Vera.Cate persoane ai avut invitate la nunta?Parca trebuia sa faci in sala turist si v-a pus la dispozitie sala National,nu?

P.S. Ai fost o mireasa frumoasa si ma bucur ca a iesit totul super.
Cat a fost meniul la voi?Din ce era alcatuit?V-a oferit ceva din partea restaurantului?

Buna Anca.Am avut 83 persoane si da mi-a pus la dispozitie sala National pt ca Turistul e in renovare, insa nu regret nici o clipa noua sala a fost super toata lumea a fost incantata.Meniul m-a costat 126 Ron si a cuprins 4 felyri mancare: aperitiv rece cu 11 feluri, aperitiv cald (peste), sarmale si friptura mixt gril + parfe ciocolata restu am adus eu : tort cafea, bauturi acoolice si racortoare, fructe. Nu nu ne-a oferit nimik din partea rest dar servirea si tit ce a tinut de ei a fost impecabil.Plus ca la sf vroiau sa imi dea innapoi si sticlele de suc care mai aveau un pic in ele.Nu am ce sa le reprosez

CONT-INCHIS-024
13.10.2007, 06:44:39
Sunt mai multe restaurante care accepta si mai putine persoane
si nu trebuie sa spui exact cate persoane ai.
in rest vera esti o frumoasa.pupici la toate miresucile

CONT-INCHIS-024
13.10.2007, 06:52:23
si nu mi-e rusine sa spun ca nunta mea nu a fost asa de reusita, asa cum mi-am dorit.
eu cred ca nu se poate sa fie o nunta perfecta,pentru ca intotdeauna exista mici scapari.

mitzuskaya
13.10.2007, 10:46:20
si nu mi-e rusine sa spun ca nunta mea nu a fost asa de reusita, asa cum mi-am dorit.
eu cred ca nu se poate sa fie o nunta perfecta,pentru ca intotdeauna exista mici scapari.

Hei acum imi dasi seama de unde te cunosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Salut sunt Mihaela Ionita am fost colega de clasa intr-a 9-a la urlati si dupa aceea m-am transferat la ploiesti in Cuza.
Mai ce dobitoaca sunt ca nu mi-am dat seama, bine eu nu am stat foarte mult pe acest forum si nu am acordat atentie prea multa dar acum cand am stat eu linistita la birou (ca nu am ce face ;)) ) te-am recunoscut!Uraaaaaaaaa
Si in legatura cu nunta stai linistita ca la orice nunta sunt oameni nemultumiti, nu stie nimeni cat am tras noi miresicile sa iasa totul bine si in final ce sa se intample sa fim nefericite ce ai luato razna !!!!!!!!!!!:-w
Noi am fost cele mai fsuperbe si pentru noi nunta noastra a fost cea mai frumoasa !!
DAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa nu te mai aud ca nu ti-a placut nunta ca pana la urma urmei si amintirile neplacute sunt tot amintiri si tb sa iti aduci aminte cu zambetul pe buze de ele . Fa haz de necaz!!!!!!!!!!

Hai , gata cu morala , te pupacesc si sper sa mai vb !!!!!!!!!!!
MIhaela

CONT-INCHIS-047
15.10.2007, 23:20:52
Buna Anca.Am avut 83 persoane si da mi-a pus la dispozitie sala National pt ca Turistul e in renovare, insa nu regret nici o clipa noua sala a fost super toata lumea a fost incantata.Meniul m-a costat 126 Ron si a cuprins 4 felyri mancare: aperitiv rece cu 11 feluri, aperitiv cald (peste), sarmale si friptura mixt gril + parfe ciocolata restu am adus eu : tort cafea, bauturi acoolice si racortoare, fructe. Nu nu ne-a oferit nimik din partea rest dar servirea si tit ce a tinut de ei a fost impecabil.Plus ca la sf vroiau sa imi dea innapoi si sticlele de suc care mai aveau un pic in ele.Nu am ce sa le reprosez

Nu am mai intrat in ultima vreme pe forum ca am cam avut treaba la servici. Ma bucur sa aud si eu o prima impresie de la cineva care a facut nunta la Prahova...Si nu orice fel de impresie...una BUNA :D Ma bucur ca a fost bine la voi.Sper sa avem parte de o nunta "ca-n povesti" (asa cum mi-a promis inca de cand ne-am cunoscut).Casa de piatra VERA :*

CONT-INCHIS-047
15.10.2007, 23:22:31
Fetele...de cand nu am mai intrat pe forum vad ca s-a mai mutat inimioara spre dreapta :D :D :D asta inseamna ca a mai trecut ceva timp.Abia astept sa vina ziua cea MARE!!!!!!

CONT-INCHIS-047
15.10.2007, 23:32:56
Sa va marturisesc ceva..."Al meu", in timpul serviciului, s-a uitat prin oras pe la invitatii de nunta, apoi m-a dus si pe mine acolo sa vad ce i-a placut lui. Un model era asa mai "clasic" adica mai normal (foarte dragut) iar altul era super haios.Pe invitatie era o mireasa pe o bicicleta si ginerele pe ghidon.Trageai de un snurulet si iesea ca dintr-un plic chestiuta pe care erau scrise numele..... si in acelasi timp se misca bicicleta spre dreapa.Mi s-a parut atat de haioasa...m-am jucat cu ea putin ca vanzatoarea era ocupata cu un client. :)

CONT-INCHIS-024
16.10.2007, 16:07:59
Salut sunt Mihaela Ionita am fost colega de clasa intr-a 9-a la urlati si dupa aceea m-am transferat la ploiesti in Cuza.
Mai ce dobitoaca sunt ca nu mi-am dat seama, bine eu nu am stat foarte mult pe acest forum si nu am acordat atentie prea multa dar acum cand am stat eu linistita la birou (ca nu am ce face ;)) ) te-am recunoscut!Uraaaaaaaaa
Si in legatura cu nunta stai linistita ca la orice nunta sunt oameni nemultumiti, nu stie nimeni cat am tras noi miresicile sa iasa totul bine si in final ce sa se intample sa fim nefericite ce ai luato razna !!!!!!!!!!!:-w
Noi am fost cele mai fsuperbe si pentru noi nunta noastra a fost cea mai frumoasa !!
Sa nu te mai aud ca nu ti-a placut nunta ca pana la urma urmei si amintirile neplacute sunt tot amintiri si tb sa iti aduci aminte cu zambetul pe buze de ele . Fa haz de necaz!!!!!!!!!!

MIhaela
bunaaaaaaaaaaaaaaa
ce faci fata uite cum se intalneste on cu om
fata iti las adresa mea pe pm

Gavroche
16.10.2007, 16:51:31
Buma Vera, as vrea si eu mai multe detalii legate de sala National. eu as vrea sa fac o nunta acolo cam de 120 persoane, crezi ca or sa aiba loc? Multumesc!

monik24
17.10.2007, 13:33:16
Buna! vad ca ai avut nunta in mai la President 2. ti as fi vesnic recunoascatoare daca mi ai spune si mie cum a fost, daca ai fost multumita de serviciile lor....etc. astept raspunsul tau PM. multam anticipat

monik24
17.10.2007, 14:19:44

MIhaela
Buna! sunt disperata! nimeni nu mi spune si mie cum e la President 2. poate ma ajuti tu. astept raspunsul tau cu toate detaliile pe care mi le poti da. multam anticipat

mitzuskaya
17.10.2007, 16:02:39
Buna! sunt disperata! nimeni nu mi spune si mie cum e la President 2. poate ma ajuti tu. astept raspunsul tau cu toate detaliile pe care mi le poti da. multam anticipat

Buna Monik,
Stai linistita ca suntem aici sa te ajutam , nu iti face probleme ca o sa fie super ok eu am avut o nunta superba .
Cei de la restaurant au fost foarte draguti dar sa ai grija la urmatoarele aspecte:-avansul care il platesti pentru rezervatul restaurantului sa ti-l scada la sfarsit din suma totala;
-in perioada apropriata nuntii sa te duci sa vezi cum arata restaurantul ca sa nu ai surprize,eu am patit-o in sensul ca atunci cand m-am dus cu 2 sapt inainte restaurantul arata jalnic deoarece fusese o nunta de tigani si facuse aia prapad acolo,noroc ca am vazut la timp si le-am spus sa imi faca curat si intradevar au zugravit totul si a aratat superb.
- cand faci meniul(cu o sapt inainte)cu Magda (managerul) roago te rog sa iti arate cum arata aperitivul ca sa nu ti se para saracacios.
- meniul contine doar mancarea si o singura cafea, restul se plateste adica dc mai vrea cine inca o cafea o platesti in plus,iar inghetata dc o sa vrei tb sa o cumperi de la ei ca ei nu accepta sa te duci tu cu ea , ca cica nu este igienic (nu au vrut nici cu pile sa imi primeasca inghetata mea) pretul unei portii este de 5 lei/buc parca nu mai stiu exact da oricum eu nu am renuntat la ea.
- ai grija ca nu te lasa cu artificii inauntru (din alea pt valsul de innceput) dar eu tot am luat fara sa le spun lor , faptu a fost consumat)
-terasa este foarte uratica incearca sa tragi de ei sa o renovezi ca sa o folosesti cum trebuie.

In rest totul a fost ok, bine nu a fost nici o problema majora eu ti-am spus cu ce m-am confruntat cu ei dar le-am rezolvat dinainte.O sa fie superb,ospatarii sunt niste draguti toti<:-P ,mancarea super buna,tipa de la restaurant super de treaba.
Dc mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi.
Pupicesti
Bafta la pregatiri !
Hai ca acum m-am uitat cat ti-am scris!!!!!!!!!!!!!11=)) =)) =))

VERA
24.10.2007, 08:49:36
Nu am mai intrat in ultima vreme pe forum ca am cam avut treaba la servici. Ma bucur sa aud si eu o prima impresie de la cineva care a facut nunta la Prahova...Si nu orice fel de impresie...una BUNA :D Ma bucur ca a fost bine la voi.Sper sa avem parte de o nunta "ca-n povesti" (asa cum mi-a promis inca de cand ne-am cunoscut).Casa de piatra VERA :*

Merci mult ANCA, si eu iti doresc sa ai o nunta asa cum ai visat si cu siguranta o sa ai important e sa fi optimista si sa nu iei in seama toate nimimkurile bucura-te de aceea zi la maxim e ziua ta si numai a ta (scuze si a sotului tau). Pupici

VERA
24.10.2007, 08:58:05
Buma Vera, as vrea si eu mai multe detalii legate de sala National. eu as vrea sa fac o nunta acolo cam de 120 persoane, crezi ca or sa aiba loc? Multumesc!

Buna dupa parerea mea eu zic ca sigur intra 120 acolo sdi nici nu o sa fie inghesuiala iti spun asta pentru ca am fost odata acolo pana in nunta si era sala aranjata exact pt 120 persoane.Eu am avut mese rotunde la 83 persoane la 120 nu cred sa mearga cu mese rotunde dar cu mese dreptunghiulare sigura asa era si atunci.In rest ce pot sa-ti spun de sala e fff eleganta toti invitatii au laudat sala, sapatiu de dans este destul ...ce sa mai eu zic ca daca iti alegi sala asta o sa fi multumita. Daca mai ai intrebari iti raspund cu mare placere.Pupici

madalinahonciuc
28.10.2007, 17:44:58
Sa va marturisesc ceva..."Al meu", in timpul serviciului, s-a uitat prin oras pe la invitatii de nunta, apoi m-a dus si pe mine acolo sa vad ce i-a placut lui. Un model era asa mai "clasic" adica mai normal (foarte dragut) iar altul era super haios.Pe invitatie era o mireasa pe o bicicleta si ginerele pe ghidon.Trageai de un snurulet si iesea ca dintr-un plic chestiuta pe care erau scrise numele..... si in acelasi timp se misca bicicleta spre dreapa.Mi s-a parut atat de haioasa...m-am jucat cu ea putin ca vanzatoarea era ocupata cu un client. :)

buna, Anca! sa stii ca si noi am optat pentru o invitatie haioasa, cei doi miri sunt intr-o masina plina cu daruri, cu numere "Just Married"; si toti au fost incantati cand au deschis-o! Ne-am dorit-o atat de mult, ca era cat pe ce sa ramanem fara invitatii, pentru ca nu gaseam nicaieri pe stoc modelul ales! Dar nu ne-am lasat si am cautat peste tot, pana le-am gasit si ne-am facut si meteahna asta!

CONT-INCHIS-047
28.10.2007, 21:47:25
Mirele meu e din fire un picut imprastiat... :) si nu mai stie unde a pus contractul (cel incheiat cu cei de la restaurant).M-am uitat si eu pe la el...dar fara rezultate.Ce putem face?El zice ca sa nu imi fac probleme ca se va duce el sa vorbeasca acolo si ca atata timp cat mai exista un exemplar la cei de la restaurant nu am de ce sa imi fac probleme.Voi ce ma sfatuiti?

Brone
31.10.2007, 23:25:38
Mirele meu e din fire un picut imprastiat... :) si nu mai stie unde a pus contractul (cel incheiat cu cei de la restaurant).M-am uitat si eu pe la el...dar fara rezultate.Ce putem face?El zice ca sa nu imi fac probleme ca se va duce el sa vorbeasca acolo si ca atata timp cat mai exista un exemplar la cei de la restaurant nu am de ce sa imi fac probleme.Voi ce ma sfatuiti?

Cere d l restaurant o copie..conform cu originalul ..pt linishtea voastra :)

CONT-INCHIS-047
02.11.2007, 15:55:41
Cere d l restaurant o copie..conform cu originalul ..pt linishtea voastra :)

mersi frumos.o sa mergem.

andreear
02.11.2007, 16:33:23
mersi frumos.o sa mergem.

Succes, sper sa nu aveti nici o piedica!

laraa
02.11.2007, 21:41:27
fetelor, unde ne putem poza in ploiesti daca afara ploua si e urat? eu am nunta acum pe 10 si tare mi-e teama de o vreme ingrozitoare ...si mai am si trenaaaa:(( :(( :(( ...cum imi tarasc eu trena pe mocirla in parc?...vreau sa fac poze in ploiesti ca acolo ma imbrac, la mama ..si pana ajung la biserica e intuneric....dar daca nici in parc nu merge?..am intrebat la palatul culturii ca e frumos in interior , cu scari mari etc dar se renoveaza...stiti alta cladire frumoasa cu scari asa....?..ma gandeam sa platesc o taxa sa ma lase sa ma pozez acolo...uff..dar nu mai stiu....vreun muzeu ceva..???:-\ [-o< >:D< >:D< >:D<

laurela
05.11.2007, 05:26:09
fetelor, unde ne putem poza in ploiesti daca afara ploua si e urat? eu am nunta acum pe 10 si tare mi-e teama de o vreme ingrozitoare ...si mai am si trenaaaa:(( :(( :(( ...cum imi tarasc eu trena pe mocirla in parc?...vreau sa fac poze in ploiesti ca acolo ma imbrac, la mama ..si pana ajung la biserica e intuneric....dar daca nici in parc nu merge?..am intrebat la palatul culturii ca e frumos in interior , cu scari mari etc dar se renoveaza...stiti alta cladire frumoasa cu scari asa....?..ma gandeam sa platesc o taxa sa ma lase sa ma pozez acolo...uff..dar nu mai stiu....vreun muzeu ceva..???:-\ [-o< >:D< >:D< >:D<
;)) dupa ce am citit ce ai scris,singurul lucru care mi-a venit in minte au fost scarile profesorilor din liceul unde am invatat(acum colegiul I.L.Caragiale)...

CONT-INCHIS-047
05.11.2007, 17:31:21
Succes, sper sa nu aveti nici o piedica!

La ce te-ai referit cand ai zic ca speri sa nu avem piedici?

andreear
05.11.2007, 18:53:44
La ce te-ai referit cand ai zic ca speri sa nu avem piedici?

Sper sa va dea o copie dupa contract.....atat!

eviasis
16.11.2007, 20:19:12
Buna,
Paideea am si eu o rugaminte la tine.
Intentionez sa fac nunta la Restaurant Marlen Ploiesti, si as vrea si eu mai multe detalii de la tine.
Nu ma deranjeaza daca potzi intra pe mess, ID:eviasis_15
Multumesc anticipat.:-SS

eviasis
16.11.2007, 20:27:47
Fetelor sunt noua pe aici, va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii despre restaurantul Marlen din Ploiesti.

laurela
18.11.2007, 04:58:41
Fetelor sunt noua pe aici, va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii despre restaurantul Marlen din Ploiesti.
>:D< bine ai venit!cate persoane crezi ca vor veni la nunta ta?eu din cate stiu este micut localul,dar las pe cele care au facut acolo sa te ajute.oricum bafta si spor la pregatiri

maxine
18.11.2007, 22:36:34
>:D< bine ai venit!cate persoane crezi ca vor veni la nunta ta?eu din cate stiu este micut localul,dar las pe cele care au facut acolo sa te ajute.oricum bafta si spor la pregatiri

Felicitari pentru rochita laurela, este f frumoasa!

laurela
19.11.2007, 00:21:40
Felicitari pentru rochita laurela, este f frumoasa!
mercik mult.are o trena mai mare decat ma asteptam...cred ca voi incerca sa-i pun siret pe dos ,caci altfel nu ma descurc la dans

maxine
19.11.2007, 13:49:09
mercik mult.are o trena mai mare decat ma asteptam...cred ca voi incerca sa-i pun siret pe dos ,caci altfel nu ma descurc la dans

Si trena este foarte frumoasa, dar ai dreptate cu dansul, insa ai grija pe mana cui o dai sa nu-ti strice frumusete de rochita

Paideea
19.11.2007, 13:59:29
Ti-am trimis un mesaj privat, spune-mi daca nu il poti citi, te rog.
Nu iti mai face griji, nu ai motive! Eu am avut o nunta superba, si tot asa griji mi-am facut, dar nu a iesit frumos din cauza grijilor, vei intelege in seara aceea...

CONT-INCHIS-047
21.11.2007, 20:06:00
Probabil ca ati observat ca nu am mai intrat sa va mai stresez cu intrebari...am avut un accident in timp ce ne intorceam de la lautari...au fost momente groaznice...s-a intamplat acum o saptamana...in urma cu o luna am mai trecut printr-un accident, dar nu a fost nimic grav...acum s-a rasturnat masina...am avut vreo 2-3 ore in care am avut amnezie si nu imi aduceam aminte decat ca am fost la lautari, in rest...nu stiam nici in ce an suntem...mi se spunea si intr-o secunda uitam :(
Nu vreau sa mai vorbesc despre asta...voiam sa va informez ca sunt bine, si ca la nunta o sa ne cante Florin de la Constanta.Nu face nicio pauza toata noaptea.Canta non-stop(i-au ascultat ai mei la niste nunti).Ca pret 3000Ron.Vor canta atat muzica specifica de nunta cat si muzica usoara (au in formatie inca 2 soliste).Sunt bucuroasa si mandra in acelasi timp.Au mai ramas 10 luni :) sper sa treaca repede.Va pupic pe toate :*

laraa
21.11.2007, 20:18:19
Doaaamnee fereste...esti bine?? e ingrozitor....

CONT-INCHIS-047
21.11.2007, 20:22:11
Doaaamnee fereste...esti bine?? e ingrozitor....

Slava Domnului...sunt bine.Ii multumesc lui Dumnezeu ca a avut grija de noi ca nu stiu cum am scapat.

andreear
21.11.2007, 21:21:53
Slava Domnului...sunt bine.Ii multumesc lui Dumnezeu ca a avut grija de noi ca nu stiu cum am scapat.

Ma bucur sa aud ca sunteti bine, sanatatea e cea mai importanta...fiarele se repara!!! Spor la pregatirti si uitati momentul acela! Pupici

madalinahonciuc
24.11.2007, 09:00:10
N_anca: mergeti neaprat sa va faceti niste investigatii serioase, mai ales ca ai spus ca ai avut amnezie, chiar si cateva ore! Sa va dea Dumnezeu sanatate! Aveti mare, mare grija!

laurela
08.12.2007, 04:46:44
:* miresici din ploiesti sunteti toate in concediu??????????:-" :-"

andreear
08.12.2007, 10:08:53

Si eu m-am tot intrebat lucrul asta......

Brone
08.12.2007, 11:54:05
Si eu m-am tot intrebat lucrul asta......

Eu din sept de cand bantui pe acest forum am obs ca este f slabutza activitatea pe "Ploiesti" :-< Poate fetele din Ploiesti sunt f hotarate in ceea ce vor shi nu au nevoie de inspitatzie :)))

andreear
08.12.2007, 14:46:12
Eu din sept de cand bantui pe acest forum am obs ca este f slabutza activitatea pe "Ploiesti" :-< Poate fetele din Ploiesti sunt f hotarate in ceea ce vor shi nu au nevoie de inspitatzie :)))

Sau poate sunt ff ocupate si nu au timp!

maxine
08.12.2007, 15:00:58

Sau poate scriu la alte topicuri ;-)

FlorinaValentina
09.12.2007, 16:21:51
buna fetelor v-am tot citit de ceva timp
eu sunt miresica de 2009 si o sa am mare nevoie de ajutorul vostru. :*

andreear
09.12.2007, 17:22:56

Sa ne spui cu ce te putem ajuta!!!

mamuska
09.12.2007, 23:53:45
o sa te ajutam cu mare drag!!!! tu doar trebuie sa ne scrii si sa ne ceri sfaturile.....iar noi incercam sa te ajutam fiecare din experienta noastra!!!!!!!!!!!!......te asteptam!!!!!!!!!!!!!!!

mamuska
09.12.2007, 23:55:26
si eu credeam ca fetele si-au luat concediu prelungit!!!!!! sa speram ca nu!!!!!!!

oana_popescu23
10.12.2007, 13:53:11
ateptam intrebarile tale

CONT-INCHIS-047
15.12.2007, 15:44:49
si eu credeam ca fetele si-au luat concediu prelungit!!!!!! sa speram ca nu!!!!!!!

Salutare!Eu am venit din "concediu" :D... nu pe bune...la serviciu ni s-a stricat netul de vreo 3 saptamani iar acasa pana aprind calculatorul...trebuie sa il deschid de vreo 10 ori ca mi se inchide monitorul se se blocheaza...trebuie sa il duc la reparat, dar nu prea am timp...Lasand la o parte astea, vreau sa va spun ca mi-a fost dor de voi!!!!!!!!!!

andreear
16.12.2007, 21:29:19
Salutare!Eu am venit din "concediu" :D... nu pe bune...la serviciu ni s-a stricat netul de vreo 3 saptamani iar acasa pana aprind calculatorul...trebuie sa il deschid de vreo 10 ori ca mi se inchide monitorul se se blocheaza...trebuie sa il duc la reparat, dar nu prea am timp...Lasand la o parte astea, vreau sa va spun ca mi-a fost dor de voi!!!!!!!!!!

Bine ai revenit si spor la miresit >:D< !

CONT-INCHIS-047
16.12.2007, 23:35:14
Bine ai revenit si spor la miresit >:D< !

Multumesc!Mi-era dor de voi si de sfaturile voastre!

andreear
24.12.2007, 08:26:37
CRACIUN FERICIT!!!!!!!

VERA
31.12.2007, 19:07:02
La multi ani fostelor si viitoarelor miresici din Ploiesti sa fiti sanatoase si sa aveti parte de un an nou plin de bucurii si implinirii..>:D<

laurela
02.01.2008, 02:56:44
La multi ani fostelor si viitoarelor miresici din Ploiesti sa fiti sanatoase si sa aveti parte de un an nou plin de bucurii si implinirii..>:D<
>:D< :* multumim la fel,si din partea mea aceleasi urari si sa aveti o nunta mai frumoasa decat ati visat

andreear
02.01.2008, 22:07:46
LA MULTI ANI!!!

Sa aveti un an excelent si o nunta ca in povesti miresici de 2008!!!

CONT-INCHIS-047
05.01.2008, 15:28:42
La multi ani!Sa aveti un 2008 plin de sanatate, noroc, bunastare,nunti frumoase si cati mai multi bebelusi pentru cele casatorite (si nu numai...:)).

geanina
08.01.2008, 16:57:01
La multi ani!

Noi ne casatorim pe 12 iulie 2008, petrecerea o avem la Hotel Prahova, salonul National. Inca nu am ales formatia care va canta. Am nevoie de voi, va rog sa-mi spuneti pe cine ati ales voi, cum a fost, ce muzica se mai canta?

Astept vesti. Multumesc!

andreear
08.01.2008, 22:26:18
[quote=geanina;560872]La multi ani!

Noi ne casatorim pe 12 iulie 2008, petrecerea o avem la Hotel Prahova, salonul National. [/quot

Bine ai venit si spor la treaba!

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 19:50:07
La multi ani!

Noi ne casatorim pe 12 iulie 2008, petrecerea o avem la Hotel Prahova, salonul National. Inca nu am ales formatia care va canta. Am nevoie de voi, va rog sa-mi spuneti pe cine ati ales voi, cum a fost, ce muzica se mai canta?

Astept vesti. Multumesc!

Spor la miresit.Si eu am nunta tot la Hotel Prahova, dar la sala Turist (cea din mijloc) si ca formatie de nunta am l-am ales pe Florin de la Constanta.Canta toata noaptea.Nu sta nici 5 minute.Tinem legatura

deea2008
11.01.2008, 12:09:54
Te rog mult ...da-mi si mie un PM cum pot sa-l contactez pe Florin si cat te costa.
Multumesc!

deea2008
11.01.2008, 13:21:04
Multumesc...am primit PM-ul tau dar din pacate nu pot inca sa-ti raspund ca sunt noua :">

CONT-INCHIS-047
11.01.2008, 13:42:30
Multumesc...am primit PM-ul tau dar din pacate nu pot inca sa-ti raspund ca sunt noua :">

Nu-i nimic.Diseara mai revin cu un pm cu restul de informatie.:*

CONT-INCHIS-047
13.01.2008, 16:05:24
Targul de nunti va avea loc in Ploiesti intre 16 si 18 martie (am citit pe un site...sper sa fie informatia corecta) la Sala Dorin Doroftei

CONT-INCHIS-047
14.01.2008, 22:23:12
1. Ma pune mama pe jar mereu :( mi-a spus de cineva care s-a dus la casa casatoriilor sa isi programeze cununia (cu 4 luni inainte) si i-au programat la 7 dimineata pentru ca nu mai aveau cand la alta ora.Ma fac de ras daca ma duc saptamana viitoare?
2. La 200 de persoane, cam cat vin mi-ar trebui?Dar whisky?Dar suc?Dar apa?Dar Garone?Dar sampanie?

CONT-INCHIS-047
14.01.2008, 22:24:10
la punctul 1 scuzati dezacordul...am uitat cum am inceput ideea :D

cookyy
14.01.2008, 23:05:49
off parintii astia...:*
la casa casatoriilor se stabileste cu 2 sapt inainte ..doar dc in ultima luna nu s-a schimbat nimik..noi am intrebat si asa ni s-a zis..

cat despre vinuri si alte alea ..iti scriu ce am eu dintr-o carticica de nunta:
bauturi pahare de pers pahare per sticla
vin spumant 1-2 6-7
vin(aperitiv) 1-2 6-7
whiskey 1-2 20-25(1l)
vodka 1-2 20-25(1L)
gin 1-2 20-25(1L)
vin(la masa) 3-4 6-8
sampanie(pt toast) 1-2 6-8
racoritoare 0,5-1L/pers

noi am pus urmatoarele pe lista:
1lvin
1L suc
1L apa
200-400g tarie
200ml sampanie
nu stiu dc e ok dar..mai ne gandim

andreear
15.01.2008, 18:10:41
[quote=cookyy;571847]off parintii astia...:*
la casa casatoriilor se stabileste cu 2 sapt inainte ..doar dc in ultima luna nu s-a schimbat nimik..noi am intrebat si asa ni s-a zis..

Asa este, nu te speria!!!!! Spor la pregatiri!

CONT-INCHIS-047
15.01.2008, 23:14:00
Multumesc pentru incurajare.....totusi o sa mergem pana acolo ca mama are gura mare si nu mai scap de ea :D

voiculita
21.01.2008, 16:10:26
salut...in legatura cu stabilirea datei la casa casatoriilor....eu am avut nunta in 2006...noi am fost sa depunem actele cu 10 zile inainte de data la care era cununia civila...asa ca mai bine va informati ...nu are cum sa te programeze la casa casatoriilor cu 4 luni inainte nu stiu cine a scris...aa si aveti grija cand va duceti sa va faceti certificatul prenuptial ...sa il faceti cu o zi inainte de data la care va duceti sa depuneti actele ....va pup!

danutzaxcata
22.01.2008, 15:07:21
Certificatul e valabil 10 zile. Nu ai cum sa-l depui cu 4 luni inainte, ca pana la cununie expira de 100 de ori.

CONT-INCHIS-047
22.01.2008, 15:40:34
Nu era vorba de depunerea actelor.....era vorba de programare...sa prinzi ora pe care o vrei...nu sa ma cheme dimineata sau foarte tarziu dupa amiaza...la asta ma refeream...nu ca ma duc sa depun actele ca nici macar nu stiu ce ne trebuie :D

Paideea
23.01.2008, 08:16:01
Pai... sa iti spun cum a fost pentru noi... care ne-am grabit sa ne depunem actele, si ne-am dus amandoi acolo, sa fim de fata pentru a ne solicita o programare cat mai potrivita planurilor noastre... :-w Si bineinteles ca ne-au luat actele si ne-au spus ca pentru programarea orei sa vina unul dintre noi cu o saptamana (da, cu 7 zile) inainte de cununie... Iti inchipui "satisfactia" noastra, care ne invoiseram de la serviciu (noi locuind si lucrand acum in Bucuresti) pentru a ne programa cununia civila, ca doar ne interesa... Pana la urma, pentru a nu mai pierde timpul, am lasat-o pe mama sa se duca si sa descurce ora... Eu zic sa te relaxezi in avans, inainte de a avea de a face cu Starea Civila din Ploiesti, ca mie mi-au facut destui nervi... inclusiv pentru ca mi-au perforat cartea de identitate inainte de a pleca in voiajul de nunta, desi eu nu mi-am schimbat numele sau domiciliul... obligandu-ma astfel sa dau din colt in colt pentru a imi schimba CI inainte de plecare... Asa ca... iti poti face o parere si singura despre cum si cand trebuie facut...:-p

danutzaxcata
23.01.2008, 10:38:52
Nu era vorba de depunerea actelor.....era vorba de programare...sa prinzi ora pe care o vrei...nu sa ma cheme dimineata sau foarte tarziu dupa amiaza...la asta ma refeream...nu ca ma duc sa depun actele ca nici macar nu stiu ce ne trebuie :D

Draga mea, te cred, dar nu o sa-ti faca nimeni programare cu atata timp inainte. Asa cum a mai spus cineva, intai actele si apoi programarea. Pe care sa nu-ti inchipui ca o respecta cineva. Daca ai nesansa sa fie ceva mai multi in ziua aia sau vreo doua pile, vei sta mult si bine in fata atseptand sa-ti vina randul. Oricum, sper sa nu am dreptate si iti urez sa iasa totul asa cum iti doresti si cum planifici tu!

cookyy
23.01.2008, 12:47:30
neatza miresici! veniti la targurile de nunti? hai sa schimbam pareri dupa..:* ati mai fost la vreun targ?noi nu..oare se poate cumpara de ex cate o invitatie din cele ce ne plac o marturie si tot asa?ca sa putem sa le mai analizam acasa..;))