PDA

Versiunea completa : Rochie de mireasa Ploiesti

Pagini : [1] 2 3

alicia
31.01.2007, 20:51:44
dragele mele,am vorbit despre orice -machiaj,dj,coafor-insa mai putin despre rochia de mireasa,si de aceea am deschis acest subiect pentru miresicile din ploiesti.asa ca am o idee fiecare sa dam cite un sfat cu privire la magazinele din ploiesti,case de moda,preturi si alte lucruri legate de ROCHITA NOASTRA DE MIREASA.:bye_04: CASA DE PIATRA!<:-P

maxine
01.02.2007, 11:04:26
sal alicia,

ai dreptate, chiar despre acest subiect nu prea s-a discutat si cred ca suntem toate interesate:) . Mie de exemplu imi place f mult casa de moda White Lady din Piatra Neamt si cred ca de la ei imi voi alege rochita. Pacat insa ca nu au magazin in Ploiesti, iar in cel din Bucuresti nu sunt f multe modele

alicia
02.02.2007, 20:25:48
buna monicela,si mie imi plac rochiile de la white lady insa din pacate piatra neamt este cam departe.imi mai plac si niste rochii de la casa de moda mirandi si le poti gasi la magazinul modissimo vizavi de tribunal.Am vazut si citeva la emno mod-la hale-insa nu sunt prea frumoase,depinde de gusturi:-? Spor la cumparaturi.

raluca_popeasca
02.02.2007, 23:45:44
Buna fetelor,
Eu de la White Lady as vrea sa-mi aiu rochita, asa ca ma voi duce maine la targul de la Palatul Parlamentului.
Daca nu puteti ajunge la Piatra Neamt poate reusiti sa ajungeti weekendul asta la Bucuresti, la targ.
Daca nu, ei au un dealer si in Bucuresti, undeva pe Lipscani. Daca va place in mod deosebit o rochie de la ei, nu cred ca asta e motivul pt care ar trebui sa renuntati.
E valabil pentru orice casa de moda, nu numai ei. Eu zic sa facem tot posibilul sa ne luam rochita visata.
Bafta tuturor! pupici

albinutza2008
26.02.2007, 11:32:08
Salut!
Eu sunt noua pe forum si sunt inca la inceput cu toate pregatirile de nunta in sensul ca m-am hotarat la data (nici aia nu e batuta in cuie - candva in august dupa 15 ca e post ) si cam atat. A, si m-am uitat dupa rochii de mireasa. Am citit la alte orase pe forum si mi-au dat niste idei de locatii de cautat rochii de mireasa: una ar fi pe un site maggiesottero.com, unde am gasit multeeee modele superbe, dar am vazut ca cel mai aproape punct de desfacere este Budapesta, urmatoarea locatie in Turcia, unde ziceau ca preturile sunt foarte mici si ca iti scoti banii chiar si cu dormitul si drumul pana acolo. Mie mi-au placut rochiile de la white lady dar parca nu au foarte multe modele. Eu momentan caut un anume model, dar sunt ferm convinsa ca daca o sa incep sa probez o sa imis chimb preferintele. Astept astfel primul targ de nunti sa probez, ca nu am putut ajunge la cel din februarie din Bucuresti.
Va pup si astept idei de firme sau modele de rochii care v-au placut mult.:">

roxyana18s
01.03.2007, 15:28:24
Hei Hei Hei De Ce Stati Haideti Cu Idei.sa Scrie Fiecare Ce Case De Moda Cunoaste In Ploiesti K Poate Gasim Ceva Frumos Aici Aproape De Noi.eu Una Nu Stiu

hermy
15.03.2007, 15:17:13
Si eu imi fac probleme inca de pe acum cu privire la rochie pentru ca nu stiu exact ce vreau#:-S,dar stiu cu siguranta ca trebuie sa fie cu trena (mi-am dorit asta de mica)si in toate ccolectiile la care m-am uitat eu nu am vazut asa ceva.Cred ca singura solutie este sa mi-o fac pe comanda numai ca la o casa de moda cred ca este foarte scump iar in croitorese nu stiu cata incredere sa am.Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi v-as fi recunoscatoare.:*

roxana_manuella
24.03.2007, 09:06:12
Dragele Mele Miresici, Eu Mi-am Luat Rochita De La Noella Style!! Ffffffffffffff Frumoasa!:d
A-ti Fost??
Va Pup!!:d

scorteanu
24.03.2007, 09:20:06
buna fetelor! celor care sunteti din ploiesti, stiti cam cat este o rochie de mireasa in orasul vostru? saptamana viitoare vin in ploiesti sa cumpar rochia si as vrea sa stiu la ce sa ma astept. multumesc!

deea_efl
29.03.2007, 22:48:19
Salut pentru toate!

Stie careva pe unde gasesc o rochie de inchiriat in Ploiesti? E vreun magazin, agentie... ceva de genul.....?... asadar... help... (tb un nr mai mare :) si cu...uh... doar stiti... avem pretentiile noastre...)

bellepoque
31.03.2007, 18:00:08
Stie cineva vreo croitoreasa buna in Ploiesti? Ma intereseaza pentru rochia mea de mireasa si pentru cea a nasei si a celor doua soacre :) Mai ales rochia de mireasa e delicata pentru ca este foarte simpla, dar eleganta, deci trebuie croita cum trebuie, pentru ca altfel e dezastru..

bellepoque
31.03.2007, 18:18:45
Rochia ar fi unul din modelele de mai jos

danielasirbu83
10.04.2007, 22:02:16
Buna fetelor,

Eu mi-am luat rochita de la Cochet Design, au sediul langa stadionul Petrolul. Aceasta firma aduce rochii de mireasa de la Piatra Neamt. Lucreaza cu firma Mirandi. Eu pe rochita am dat 10 mil, si aceeasi rochie tot de la Mirandi era la magazinul Modissimo (cel de langa Tribunal) 12.5 mil.
Va atasez si modelul

maxine
11.04.2007, 09:49:42
Buna fetelor,

Eu mi-am luat rochita de la Cochet Design, au sediul langa stadionul Petrolul. Aceasta firma aduce rochii de mireasa de la Piatra Neamt. Lucreaza cu firma Mirandi. Eu pe rochita am dat 10 mil, si aceeasi rochie tot de la Mirandi era la magazinul Modissimo (cel de langa Tribunal) 12.5 mil.
Va atasez si modelul

Foarte frumoasa rochita Daniela, poate ne atasezi o poza cu tine in rochita ca sa vedem si noi cum vine. O intrebare: cum te impaci cu crinolina? Mie mi s-a parut un pic rigida

andreear
11.04.2007, 11:46:34
Foate frumoasa rochita. Sa o porti sanatoasa si iubita!

danielasirbu83
11.04.2007, 15:36:44
Va atasez si poza cu mine cand o probam.
Rochia are si crinolina si mi-am cumparat si cercuri separat. Ma impac foarte bine cu ambele. Daca mi-as lasa doar rochia ar fi mai putin umflata. Cercurile sunt super avand in vedere ca am stat si jos si nu mi se ridica fusta in cap cum am mai auzit pe la alte mirese.
Voi de ce parere sunteti? Sa las si cercurile, cum e in poza cu mine sau fara cum e in poza cu manechinu?

maxine
12.04.2007, 09:41:21
Va atasez si poza cu mine cand o probam.
Rochia are si crinolina si mi-am cumparat si cercuri separat. Ma impac foarte bine cu ambele. Daca mi-as lasa doar rochia ar fi mai putin umflata. Cercurile sunt super avand in vedere ca am stat si jos si nu mi se ridica fusta in cap cum am mai auzit pe la alte mirese.
Voi de ce parere sunteti? Sa las si cercurile, cum e in poza cu mine sau fara cum e in poza cu manechinu?

Esti f frumoasa Daniela, iti vine super rochita, mie imi place mai umflata asa ca daca te simti bine cu cercurile pastreaza-le

roxyana18s
12.04.2007, 17:38:16
rochia asta este frumoasa oricum.mie imi place cu cercuri.si eu tot de la ei imi iau rochia,dar imiplac 4 modele si nu stiu ce sa fac.si eu o sa port cercurile si daca mi se pare k ma incomodeaza mi le dau jos k nu e greu
va atasez 2 modele pe care le-am probat.

andreear
12.04.2007, 18:36:41
rochia asta este frumoasa oricum.mie imi place cu cercuri.si eu tot de la ei imi iau rochia,dar imiplac 4 modele si nu stiu ce sa fac.si eu o sa port cercurile si daca mi se pare k ma incomodeaza mi le dau jos k nu e greu

Frumoase rochite....Mie imi plac ambele dar daca ar fi sa aleg as alege prima varianta ( seamana f mult cu rochita pe care mi-am cumparat-o eu;-) ). Oricum orice alegere vei face tot vei fi cea mai frumoasa in acea zi!

maxine
13.04.2007, 09:40:24

Amandoua sunt frumoase dar cel mai mult imi place primul model, iti vine si foarte bine. Bafta, sa faci alegerea cea mai buna!

VERA
13.04.2007, 10:07:51

Buna, prima rochita am probat-o si eu la targ este intradevar superba.Am pus si cercurile si chiar nu mi s-au parut incomode.Iti sta superb in ele...:*

mihaela_ploiesti
13.04.2007, 10:38:00
superba prima rochita. de unde ai lauto si cat a costat? dar se potriveste pt luna octombrie?

roxyana18s
13.04.2007, 10:45:07
va multumesc tuturor si mie tot primul model imi place.dar mai sunt citeva modele frumoase
si nu stiu ce sa fac.

roxyana18s
13.04.2007, 10:51:54
superba prima rochita. de unde ai lauto si cat a costat? dar se potriveste pt luna octombrie?
buna este de la casa mirandi si au 2 magazine in ploiesti.unul pe mihai bravu.si unul care se numeste modissimo pe la hale dar la modissimo sunt mai scumpe cu 2 3 mil.asa am inteles.rochia este 16 mil.si pt.k o sa fie frig in octombrie o sa port peste o hainuta alba de blana.exista special pt.mirese.

irinabusuioc
24.04.2007, 11:05:06
Nu stiu cand ai nunta ca nu ai setata data, dar iti dau un sfat ca si eu sunt di Pl si scum stau in Buc dar mi-am facut rochia acolo la insistentele mamei si rau am facut! Vezi ca e o croitorie pe langa piata de la Hale vizavi de magazinul Sal daca stii. Sa nu faci prostia sa te duci acolo ca desi mi-a iesit bine rochia sunt niste neserioase (mi-au iesit ochii ca le melc facand drumul numai ca imi zica sa mai astept ca nu e gata de proba , ca nu stiu ce a avut de nu a putut lucra la ea) mi-a facut-o in 2 luni si mi-a dat-o NEAGRA DE JEG de a trebuit s-o duc la curatat. Acum sper sa ma mai incapa si sa fie ok ca stateau sa cada cateva perle de pe ea ca erau prinse doar intr-o ata fff slaba.Vezi ca am mai scris despre asta o pagina mai in urma la subiectul : ce parere aveti despre rochia facuta la comanda?

VERA
25.04.2007, 15:02:52
Buna fetelor, a fost careva dintre voi la acest magazin cu rochii de mireasa? Eu am fost ieri si am vazut niste modele super.Voi ce parere aveti?

Paideea
25.04.2007, 15:10:00
Buna fetelor, a fost careva dintre voi la acest magazin cu rochii de mireasa? Eu am fost ieri si am vazut niste modele super.Voi ce parere aveti?
Eu am fost la ei pentru alte lucruri, dar am vazut si rochitzele, mie una mi se par foarte frumoase. Am inteles ca si inchiriaza, nu numai vand. Si chiar sunt frumoase. Eu mi-am facut rochitza pe comanda, dar chiar mi-as fi luat de acolo una pe care am vazut-o pe manechin... desi am fost si la targurile de nunti din Bucuresti, unde nici macar nu m-am obosit sa probez ... :)>-

M_Alexa
02.05.2007, 10:19:12
Buna fetelor,

Va atasez si modelul

Salutare!
Imi place la nebunie rochita ta! ;-) Asa ceva m-ar interesa si pe mine. Te rog frumos da-mi cateva indicatii in legatura cu locul unde se gaseste magazinul pe langa stadionul Petrolul.
Ms frumos!

VERA
02.05.2007, 10:30:47
Buna fetelor sunt super fericita.....<:-P ....mi-am luat rochita (defapt am comandat-o si pe 15 mi-o aduce) incerc sa va atasez si voua o poza cu rochita mea.E cam mare pt mine dar...........asta este, sper sa va placa :*

andreear
02.05.2007, 17:57:40
Buna fetelor sunt super fericita.....<:-P ....mi-am luat rochita (defapt am comandat-o si pe 15 mi-o aduce) incerc sa va atasez si voua o poza cu rochita mea.E cam mare pt mine dar...........asta este, sper sa va placa :*
Foarte frumoasa! Sa o porti sanatoasa si iubita!

Paideea
02.05.2007, 18:24:42
De la Dara? E frumoasa, nu stiu de ce zici ca e mare pentru tine... din poza nu reiese asa. Nu ti-o modifica pentru a fi "pe tine"? Eu am contractat servicii de la ei, si mi s-au parut super de "gashk", cred ca ti-o aranjeaza tot in pretul ei. By the way, cat ai dat pe ea?;;) Oricum, iti sta foarte bine!;))

VERA
03.05.2007, 08:51:22
De la Dara? E frumoasa, nu stiu de ce zici ca e mare pentru tine... din poza nu reiese asa. Nu ti-o modifica pentru a fi "pe tine"? Eu am contractat servicii de la ei, si mi s-au parut super de "gashk", cred ca ti-o aranjeaza tot in pretul ei. By the way, cat ai dat pe ea?;;) Oricum, iti sta foarte bine!;))

Merci mult!Da de la Dara e rochita. Am dat pe ea 880 RON cu tot cu criolina. Acum astept sa imi aduca material pentru trena pt ca de mica am visat ca atunci cand o sa fiu mireasa sa am rochita cu trena si uite ca a venit momentul <:-P .Cu voal care mia zis ca e cam 50 Ron, manusi 20 RON, trena cred ca o sa ma duca cam la 1000 RON. ;))

maxine
03.05.2007, 10:53:25

Foarte frumoasa, iar pretul e fff bun. Sa o porti sanatoasa si sa fii iubita! Se vede ca e un pic mare corsetul dar presupun ca ti-l modifica ei

Paideea
03.05.2007, 11:18:41
Merci mult!Da de la Dara e rochita. Am dat pe ea 880 RON cu tot cu criolina. Acum astept sa imi aduca material pentru trena pt ca de mica am visat ca atunci cand o sa fiu mireasa sa am rochita cu trena si uite ca a venit momentul <:-P .Cu voal care mia zis ca e cam 50 Ron, manusi 20 RON, trena cred ca o sa ma duca cam la 1000 RON. ;))
Sooper, 20 RON manushile? Poti sa imi arati o poza mai clara cu manusile tale? Mi se par frumoase foc, dar as vrea sa le vad mai in detaliu, daca se poate. Multumesc !!! ;-) Eu zic ca ai facut super afacere, frumos, si convenabil. Sa le porti sanatoasa si numai vesela!!! >:D<

VERA
03.05.2007, 11:48:25
Sooper, 20 RON manushile? Poti sa imi arati o poza mai clara cu manusile tale? Mi se par frumoase foc, dar as vrea sa le vad mai in detaliu, daca se poate. Multumesc !!! ;-) Eu zic ca ai facut super afacere, frumos, si convenabil. Sa le porti sanatoasa si numai vesela!!! >:D<

Imi pare rau dar nu am o poza cu ele in care sa se vada mai bine dar sunt dintr-un material supraelastic, pana la cot si se prind de deget cu un lantisor din margelute mici albe.Sunt simple fara nici un model.

mihaela_ploiesti
04.05.2007, 08:31:49
mi-am luat si eu rochitza!!! sunt super fericita<:-P <:-P <:-P

mihaela_ploiesti
04.05.2007, 08:46:27
a fost dragoste la prima vedere: vazut probat luat> prima rochitza de mireasa imbracata de mine vreodata.nu ma asteptam sa ma opresc chiar la prima;;)

Paideea
04.05.2007, 08:50:56
a fost dragoste la prima vedere: vazut probat luat> prima rochitza de mireasa imbracata de mine vreodata.nu ma asteptam sa ma opresc chiar la prima;;)
Este foarte frumoasa, si ti se potriveste. ;-) Imi plac manusile, tot din acelasi loc le-ai luat? De unde, mai exact? ;-) Sa porti totul cu placere si cu multa bucurie in suflet!

mihaela_ploiesti
04.05.2007, 10:24:51
Este foarte frumoasa, si ti se potriveste. ;-) Imi plac manusile, tot din acelasi loc le-ai luat? De unde, mai exact? ;-) Sa porti totul cu placere si cu multa bucurie in suflet!
in maini am 2 tipuri de manusi : una scurta si una lunga. am aleso pe cea scurta: le-am luat de pe lipscanu : bucuresi cu totul: rochie , saculetz , manusi , diadema si am primit cadou crinolina si o pernita pentru vereghete. au fost super dragute domnele de acolo. eu am avut nevoie sa mi se scurteze rochita. totul a iesit bine

CONT-INCHIS-024
04.05.2007, 10:39:33
buna mihaela
asa am procedat si eu .am probat o roche care mi-a placut si dupa aceea am mai vazut cred ca vreo 30
si tot la prima m-am intors;-)

andreear
04.05.2007, 15:13:15

Frumoasa rochita! Sa o porti sanatoasa si iubita!

alicia
05.05.2007, 12:08:03
fetelor,daca nu stiti s-a deschis si un magazin white lady in ploiesti este vizavi de cinema patria pe unde sunt standurile acelea cu carti in aer liber.

oanastan24
07.05.2007, 16:57:31
vreau neaparat rochie de la casa mirandi din ploiesti .cine ma ajuta?

danielasirbu83
07.05.2007, 19:18:44
Buna oana,

sa stii ca sunt 2 magazine unde aduc rochii de la casa mirandi.
Unul se numeste Modissimo, vis-a-vis de tribunal, dar preturile sunt ceva mai ridicate
Al doilea magazin este Cochet Design, situat pe strada Mihai Bravu nr 54., este intre RENEL si stadionul petrolul pe partea dreapta
Sper sa-ti fie de folos.
Daca mai ai intrebari , astept:D

andreear
07.05.2007, 19:26:32
vreau neaparat rochie de la casa mirandi din ploiesti .cine ma ajuta?

Rochii de la casa mirandi gasesti la magazinul COCHET DESIGN din Ploiesti si la magazinul MODISSIMO! Spor la cumparaturi!

CONT-INCHIS-024
10.05.2007, 22:09:27
rochita mea

Paideea
11.05.2007, 08:34:58
rochita mea
NU ne-o arati si noua? ;;)

CONT-INCHIS-024
11.05.2007, 08:38:21
scuze dar nu e vina mea ca nu s-a incarcat.aseara am stat mult si nu s-a incarcat#-o

Paideea
11.05.2007, 08:41:38
scuze dar nu e vina mea ca nu s-a incarcat.aseara am stat mult si nu s-a incarcat#-o
Foaarte frumoasa, deosebita!
Iti sta super in ea!
Sa fii cea mai vesela si mai frumoasa mireasa in ea! <:-P

CONT-INCHIS-024
11.05.2007, 08:47:23
atept comentarii si sper sa va placa:D[-o<
aici am o proba de coafura care nu mi-a placut:(( si pe baiatul meu in frac:x

VERA
11.05.2007, 11:47:26

Buna Carmen, rochita e absolut superba iar tie iti vine super iar de baietzelul tau ce sa mai zic e o dulceata :) .Cat despre coafura ma gandeam....nu ai incercat sa iti indrepti parul sa il ridici pe tot intr-un coc cu tepi si sa iti lasi in fata o suvita?

VERA
11.05.2007, 12:14:53
Fetelor am si eu o mare dilema,poate ma ajutati voi.^:)^ Rochita mea are in partea de jos aplicat voal din acela nisipos. Eu vreau ca la rochita sa ii atasez trena separat numai ca ma gandesc ca daca o pun din voal nu o sa se aseze bine deoarele este prea moale iar dacas pun din saten nu se potriveste.Cineva mi-a zis sa-mi pun doua randuri de voal iar unu sa fie mai lung in loc de trena dar nu stiu cat de comod e...nu stiu ce sa fac,voi ce ziceti.^:)^ ^:)^ ^:)^

Mai va atasez odata rochitza

Paideea
11.05.2007, 12:17:35
De unde ai luat fracul? Si eu am un nepotzel pe care vreau sa il imbrac in frac, dar inca nu am vazut in magazine...;)) Baietzelul tau e sooper!=D>

CONT-INCHIS-024
11.05.2007, 12:25:23
De unde ai luat fracul? Si eu am un nepotzel pe care vreau sa il imbrac in frac, dar inca nu am vazut in magazine...;)) Baietzelul tau e sooper!=D>
mersi
de la balif e in jur de 800 de mii:*

andreear
11.05.2007, 15:45:32

cookyy
12.05.2007, 14:06:32
sa-ti traiasca frumusetea de baiat!!! ii sta foarte frumos in frac!!!

Lilly
18.05.2007, 13:38:19
Fetelor va rog ajutati-ma....vreau sa-mi iau rochita de la Cochet Design Mirandi dar eu nu stiu Ploiestiul deloc...

Va rog indrumati-ma cum sa ajung la Magazin venind dinspre Bucurestil..pt ca o sa ajungem cu masina....
si mai spuneti-mi ceva ...cei de la Cochet Design au deschis sambata?

merci mult.....

andreear
21.05.2007, 18:40:38
Sorry, am vazut prea tarziu mesaajul tau, sper sa fi gasit magazinul...

maxine
31.07.2007, 11:59:31
In sfarsit am reusit sa dau comanda de rochita, deja intrasem intr-o mare agitatie desi toata lumea mi-a spus ca mai e timp. Acum m-am linistit. Super draguta vanzatoarea de la White Lady care a avut o mare rabdare cu mine si a stat peste program. A, si mi-am luat si pantofii, prima pereche :) Au toc de 7 cm si as vrea sa-mi mai iau si niste balerini ca sa ma schimb cand n-o sa mai pot sa stau pe tocuri....Ati vazut pe undeva balerini draguti care sa mearga si la mirese? Eu inca n-am gasit nimic...

lupusor
01.08.2007, 20:06:55
monicela la care white Lady ti-ai dat comanda de rochie ...si in cat timp vine?

maxine
02.08.2007, 14:30:11
monicela la care white Lady ti-ai dat comanda de rochie ...si in cat timp vine?

La White Lady din Ploiesti, cel din Bucuresti nu mai exista, am descoperit eu cu stupoare (!!), nu ca m-as fi dus acolo...ca aveau adaos cam mare, 2-3 milioane in plus la rochie nu mi s-a parut prea corect. Mi s-a dat ca data de livrare 28 august, adica o luna de asteptare, dar fetele mi-au spus ca doar si-au luat o marja de siguranta si e posibil sa vina chiar inainte de 3 saptamani

maxine
02.08.2007, 14:33:11
Rochita mea...poza e facuta cu telefonul

andreear
02.08.2007, 15:29:47
Rochita mea...poza e facuta cu telefonul

Ff frumoasa rochita! Sa o porti sanatoasa si iubita!

maxine
02.08.2007, 16:48:37
Ff frumoasa rochita! Sa o porti sanatoasa si iubita!

Multumesc mult!! ^:)^

lupusor
03.08.2007, 15:07:41
te rog sa-mi spui si mie mai exact unde in Ploiesti...nu prea stiu orasul f. bine...am fost si eu in Bucuresti la Adeline si am probat o rochita...era putin mica...dar fara sa-mi dau seama nu am facut poze..si la comanda era gata intr-o luna si jumatate...mi-a cam ramas gandul la ea :x

lupusor
03.08.2007, 15:09:01
si apropo ...monicella........e foarte frumoasa rochita....si binenteles si tu...pipici<:-P

maxine
06.08.2007, 14:35:44
te rog sa-mi spui si mie mai exact unde in Ploiesti...nu prea stiu orasul f. bine...am fost si eu in Bucuresti la Adeline si am probat o rochita...era putin mica...dar fara sa-mi dau seama nu am facut poze..si la comanda era gata intr-o luna si jumatate...mi-a cam ramas gandul la ea :x

Adresa este Piata Victoriei nr 7, este intre libraria Nichita Stanescu si Orange. Si mie mi-a placut o rochita de la Adeline f mult, dar tot la White Lady mi-a ramas gandul :)

maxine
06.08.2007, 14:37:03

Multumeeeeesc!!!! >:D<

lupusor
06.08.2007, 15:10:09
multumesc pentru adresa...sper sa ajung pe joi prin Ploiesti sa mai ma uit...mai ai idee si de alte magazine prin Ploiesti? si la White Lady cam cat este o rochita...asa cu aproximatie?

maxine
06.08.2007, 15:19:18
multumesc pentru adresa...sper sa ajung pe joi prin Ploiesti sa mai ma uit...mai ai idee si de alte magazine prin Ploiesti? si la White Lady cam cat este o rochita...asa cu aproximatie?

A mea a costat 1700 ron. Sunt si un pic mai ieftine, si un pic mai scumpe. Nu cred sa aiba rochii mai scumpe de 20-21 milioane totusi, cel putin eu n-am vazut. Poti sa incerci la Alb si Negru, la Cochet Design unde au rochii Mirandi, tot din Piatra Neamt ca si white lady si agnes toma. Ca sa iti faci o idee, vezi ca e topic cu white lady http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2461

lupusor
06.08.2007, 15:39:09
mersi mult Monicella....rochita care am vazut-o la Adeline este 20 mil. si am vrut sa ma uit si prin Ploiesti pentru ca am inteles ca difera preturile.

maxine
06.08.2007, 15:42:05
mersi mult Monicella....rochita care am vazut-o la Adeline este 20 mil. si am vrut sa ma uit si prin Ploiesti pentru ca am inteles ca difera preturile.

Eu nu am vazut rochii Adeline in Ploiesti asa ca nu pot sa-mi dau cu parerea, bineinteles ca difera pretul de la firma la firma. Acum depinde ce cauti. Modele frumoase poti sa gasesti si la 7-8 milioane si la 70 de milioane, pretul cred eu ca difera in functie de materiale folosite, accesorii, calitatea finisajelor...

andreear
06.08.2007, 16:20:39
Eu am avut rochita de la ALB SI NEGRU si am fost f multumita de serviciile lor, am avut nevoie sa imi stramteze tochita cu 1 sapt jumatate inainte de nunta si ei au fost f prompti. Preturile din cate stiu eu incep de pe la 1o mil si ajung pina la 40, 50 mil, cred ca au rochite pt toate bugetele si sunt f dragute. Spor la cumparaturi!

laraa
09.08.2007, 11:46:40
fetelor..nu stiu ce vreau sa va spun...nu mi-am gasit inca rochita ..eu sunt din ploiesti dar de 3 ani locuiesc in buc si o sa locuiesc pt totdeauna aici...imi dau lacrimile cand ma gandesc...imi iubesc orasul asa mult si mi-e dor de el...de aceeaam intrat aici pe ploiesti...vreau sa-mi iau rochita de acolo ...pt ca in ziua nuntii sa am o particica din orasul meu (al nostru ) cu mine...(acum plang de-a binelea)...cate sacrificii face o femeie de dragul iubirii...se muta la capatul lumii Oricum i-am spus sotului ca o sa ma imbrac mireasa la mama acasa in ploiesti...sa vina cu nasii sa ma ia la bucuresti...au cam strambat nasii din nas ca i-am pus sa strabata atata drum ..dar aici e casa mea...in PLOIESTI , si aici va fi mereu. Scuzati-ma..probabil ca suna cam patetic declaratia mea....pupici, casa de piatra si multa multa fericire !

maxine
09.08.2007, 11:55:21
fetelor..nu stiu ce vreau sa va spun...nu mi-am gasit inca rochita ..eu sunt din ploiesti dar de 3 ani locuiesc in buc si o sa locuiesc pt totdeauna aici...imi dau lacrimile cand ma gandesc...imi iubesc orasul asa mult si mi-e dor de el...de aceeaam intrat aici pe ploiesti...vreau sa-mi iau rochita de acolo ...pt ca in ziua nuntii sa am o particica din orasul meu (al nostru ) cu mine...(acum plang de-a binelea)...cate sacrificii face o femeie de dragul iubirii...se muta la capatul lumii Oricum i-am spus sotului ca o sa ma imbrac mireasa la mama acasa in ploiesti...sa vina cu nasii sa ma ia la bucuresti...au cam strambat nasii din nas ca i-am pus sa strabata atata drum ..dar aici e casa mea...in PLOIESTI , si aici va fi mereu. Scuzati-ma..probabil ca suna cam patetic declaratia mea....pupici, casa de piatra si multa multa fericire !

Nu esti patetica deloc!!!!!! Te inteleg foarte bine, si eu tot in Bucuresti stau de cand am intrat la facultate, acum 8 ani. Insa tot Ploiestiul este casa mea, locul unde ma simt cel mai bine, iar in acesti 8 ani nu stiu daca au fost mai mult de 20-30 de weekenduri in care sa nu merg acasa. Iar eu e f posibil sa ma mut ffff departe, nu chiar la capatul lumii :) , dar oricum la o distanta f mare de tara si de casa, insa nu as face asta daca nu as avea certitudinea ca la un moment dat ne vom intoarce acasa. Din fericire o am, insa imi va fi f greu

andreear
09.08.2007, 18:00:35

Bine ai venit in "Ploiesti", te asteptam oricand cu sfaturi, pareri, sugestii. Pupici

VERA
09.08.2007, 18:29:51

Bine ai venit printre noi.Eu una te inteleg perfect.Eu sunt de fel din Giurgiu dar de 13 ani stau in Ploiesti cu toate astea acolo va fi mereu casa mea..:x

cristinanit
09.08.2007, 18:57:26
Fetelor am si eu o mare dilema,poate ma ajutati voi.^:)^ Rochita mea are in partea de jos aplicat voal din acela nisipos. Eu vreau ca la rochita sa ii atasez trena separat numai ca ma gandesc ca daca o pun din voal nu o sa se aseze bine deoarele este prea moale iar dacas pun din saten nu se potriveste.Cineva mi-a zis sa-mi pun doua randuri de voal iar unu sa fie mai lung in loc de trena dar nu stiu cat de comod e...nu stiu ce sa fac,voi ce ziceti.^:)^ ^:)^ ^:)^

Mai va atasez odata rochitza
mmm!eu cred ca ar trebuii sa lasa asa rochita deoarece e superba si fara trena!

VERA
09.08.2007, 19:06:04
mmm!eu cred ca ar trebuii sa lasa asa rochita deoarece e superba si fara trena!

Merci mult dar pana la urma iam facut trena din saten la fel ca partea de sus si arata super o sa incerc sa atasez poza.

andreear
09.08.2007, 19:30:35
Foarte frumoasa rochita ta! Sa o porti sanatoasa si iubita!

VERA
09.08.2007, 19:43:25
Foarte frumoasa rochita ta! Sa o porti sanatoasa si iubita!

Merci mult!!!!!!!!! :*

maxine
10.08.2007, 13:01:59
Merci mult dar pana la urma iam facut trena din saten la fel ca partea de sus si arata super o sa incerc sa atasez poza.

Mie mi se pare ca arata mai bine cu trena. S-o porti sanatoasa si sa-ti aduca noroc!

VERA
10.08.2007, 15:41:07
Mie mi se pare ca arata mai bine cu trena. S-o porti sanatoasa si sa-ti aduca noroc!

Merci mult si tu sa te bucuri de rochitza ta :*

mihaela_ploiesti
13.08.2007, 10:13:29

foarte frumoasa.....iti doresc o nunta de vi

VERA
13.08.2007, 12:51:52
foarte frumoasa.....iti doresc o nunta de vi

Merci mult .....cand vedem si noi poze de la nunta?....;-)

lupusor
20.08.2007, 19:21:46
Dragele mele..mia-m cumparat rochitaaaa:x

lupusor
20.08.2007, 19:23:43
am cumparat-o de la Casa rochiilor de mireasa din Bucuresti..este rochita Arabela.......nu stiu cum sa pun poze ca sa o vedeti si voi...poate ma ajuta cineva

lupusor
20.08.2007, 19:25:16
cred ca am reusit?.....a mea este pe alb

madalinahonciuc
20.08.2007, 21:03:44
hari, e superba rochita! sa iti aduca noroc si fericire! abia astept sa jucam la nunta!;;)

cookyy
20.08.2007, 21:16:49
hariclia, este fooooarte frumoasa rochitza!!! sa o dansezi bine la nunta!! si sa iti aduca multa fericire!

lupusor
21.08.2007, 11:01:36
si inca 2 poze cu rochita mea

lupusor
21.08.2007, 11:04:30
scuze...cea de-a doua poza nu merge

lupusor
21.08.2007, 11:05:18
multumesc ....si Mada sigur o sa dansam

andreear
23.08.2007, 15:50:02
Foarte frumoasa, sa o porti sanatoasa si iubita!

vsvalentina
23.08.2007, 20:56:19
Madalina,superba rochita ai avut,de unde ti-ai luat-o?nunta nu ai fac in Pl,nu?super decorat si restaurantul,frum tot.=D>

madalinahonciuc
25.08.2007, 08:14:51
Multumesc mult pentru aprecierile tale! Rochita este din colectia Deverra Atelier, roz cu crem, corsetul brodat si din loc in loc cu cristale si perlute colorate Swarovski; si mie mi-a placut tare mult rochitica;
Nunta am facut-o la restaurantul Primavera, in Ploiesti; amenajarea salii am vrut sa fie in ton cu rochita, adica roz, si m-am bucurat ca am gasit culori placute, nu un roz chilotiu :)
Si sotului i-am gasit lavaliera in ton, sa ne asortam amandoi;;)
Am avut noroc sa le gasim la culoare; cand e sa fie totul bine, merge struna de la inceput la sfarsit, ceea ce doresc la toata lumea!:*

vsvalentina
26.08.2007, 20:49:24
Buna Madalina!Ms mult de raspuns ,as mai avea ceva intrebari pt tine dc nu te superi. Ma interesez si eu de pe acum ca speram anul viitor sa facem si noi nunta,si am incep sa caut una alta....
Ce vroiam sa te intreb,dc nu te superi,cam cat este inchiriatul la Primavera? Ai avut firma de catering ca mi-a placut cum ai decorat,sunt innebunita dupa roz si ala era super!!!
Si rochita ,de unde ti-ai luat-o?este in Pl atelier Deverra?Te-a costat in jur de 1000 E sau mai mult?Te intreb astea ,ca sa stiu la ce sa ma astept,ca mi-au plac rochita si restaurantul la nebunie.Eu m-am mutat in Pl de 2 luni si aici ma voi stabili.:)

madalinahonciuc
28.08.2007, 22:19:59
la primavera nu au cerut chirie pentru sala, asa cum am auzit ca fac alte restaurante, de exemplu la Central anul asta a costa 10 mil inchirierea salii; asa cum am spus, la Primavera nu am platit chirie, am dat doar un avans, ei ne-au cerut 10 milioane, pe care l-au scazut din nota de plata finala. firma care mi-a amenajat sala este reprezentata de o doamna Iordache, o super femeie, foarte sufletista si cu multa imaginatie; daca te intereseaza, iti dau nr de telefon pe privat; avea si alte culori din care puteai sa alegi; am laes roz pentru ca trebuia sa asortez cu rochita. Rochita am castigat-o la un concurs de povesti de dragoste; ar fi costat 1500 euro; ma bucur ca ti-a placut, m-am simtit ca o printesa in ea... si mie mi-a placut mult:* daca te pot ajuta cu vreun sfat, cu mare placere! Spor la pregatiri!

laraa
29.08.2007, 11:50:33
fetelor ..la dara in pl ati fost?..m-am uitat pe site si nu mi-a placut nimic dar cineva spunea sa merg acolo ca au modele foarte frumoase....voi ce ziceti...a fost careva? :* :*

Paideea
29.08.2007, 12:52:39
fetelor ..la dara in pl ati fost?..m-am uitat pe site si nu mi-a placut nimic dar cineva spunea sa merg acolo ca au modele foarte frumoase....voi ce ziceti...a fost careva? :* :*
Eu am fost la Dara, colaborez cu ei pentru decoratziuni. Si rochitzele sunt superbe, avand in vedere pretzul. Recomand calduros!;))

vsvalentina
29.08.2007, 19:46:54
Merci mult Madalina pt raspuns,esti o scumpa! O sa mai am intrebari pt ca ti-am zis,sunt abia la inceput,n-am fixat inca ceva,dar ne gandim cam ce pregatiri,la ce sa ne asteptam! Iar rochita ta e de nota 20,ai fost super norocoasa,cred ca ai o super poveste dc ai castigat-o la concurs.Va pup ,multa fericire si o sa mai revin cu intrebari!

vsvalentina
29.08.2007, 19:50:27
Si inca ceva....cam cat e meniul de 4 feluri la Primavera?Am trecut azi pe langa el si se vede si din afara super bine!Mi s-a pus pe restaur. asta;;) .Iti dau voie sa aduci bauturile sau le au ei si le plat? Si cu tortul cum e,il aduc ei sau tu?

andreear
30.08.2007, 08:16:13
Si inca ceva....cam cat e meniul de 4 feluri la Primavera?Am trecut azi pe langa el si se vede si din afara super bine!Mi s-a pus pe restaur. asta;;) .Iti dau voie sa aduci bauturile sau le au ei si le plat? Si cu tortul cum e,il aduc ei sau tu?

Buna,
Si e am avut in iulie nunta la Primavera si a iesit totul super, sunt de nota 10. Menil costa in tre 140-160 RON, iti permit sa aduci si bautura si tot. Din pacate stiu sigur ( viitoarea mea fina a vrut sa faca nunta acolo) pentru anul viitor nu mai au locuri decat in noiembrie - pt sambata sau in cateva duminici. Spor la pregatiri.

apostol_geanina
13.11.2007, 12:23:46
Buna fetelor,

Va atasez si modelul

Daniela...ce coincidenta!!!!;-) Eu o sa am nunta pe 1 Martie 2008 ...(ghici unde??)..la Restaurant Central..si mi-am ales o rochie..(ghici care??) ..exact cea pe care ai avut-o si tu!!!!:-? Acea rochita de la Casa Mirandi este singura care mi-a placut.;-) ..si crede-ma..am intrat pe absolut toate site-urile!!!
In alta ordine de idei..ce poti sa-mi spui despre Central? Au fost ceva probleme?? Eu ma ingrozezsc de ce vad pe forum despre acest local!
Multumesc frumos!!!!

oana_popescu23
13.11.2007, 17:24:59
Daniela...ce coincidenta!!!!;-) Eu o sa am nunta pe 1 Martie 2008 ...(ghici unde??)..la Restaurant Central..si mi-am ales o rochie..(ghici care??) ..exact cea pe care ai avut-o si tu!!!!:-? Acea rochita de la Casa Mirandi este singura care mi-a placut.;-) ..si crede-ma..am intrat pe absolut toate site-urile!!!
In alta ordine de idei..ce poti sa-mi spui despre Central? Au fost ceva probleme?? Eu ma ingrozezsc de ce vad pe forum despre acest local!
Multumesc frumos!!!!
nu mai fi ingrijorata,Si eu am facut la central si a iesit f bine...

VERA
16.11.2007, 08:44:03

Buna Laraa, eu am avut rochitza luata de la salon Dara si am fost foarte incantata de ea.Intradevar pe site nu sunt modele ff frumoase dar merita sa te duci direct la magazin acolo vei gasi cu totul alceva.Incerc sa iti atasez cateva poze cu rochitza mea ca sa iti faci o idee.

andreear
16.11.2007, 08:51:07
Buna Laraa, eu am avut rochitza luata de la salon Dara si am fost foarte incantata de ea.Intradevar pe site nu sunt modele ff frumoase dar merita sa te duci direct la magazin acolo vei gasi cu totul alceva.Incerc sa iti atasez cateva poze cu rochitza mea ca sa iti faci o idee.

Am fost si eu zilele trecute pe l Dara cu o prietena si am vazut modele dragute de rochii si la preturi bune.

Vera tu ai a vut o rochita tare draguta dar cred ca ti-am mai zis ( dar uit ca sunt batrana ;)) ). Pupici

VERA
16.11.2007, 11:43:14
Am fost si eu zilele trecute pe l Dara cu o prietena si am vazut modele dragute de rochii si la preturi bune.

Vera tu ai a vut o rochita tare draguta dar cred ca ti-am mai zis ( dar uit ca sunt batrana ;)) ). Pupici

Mersi mult ANDREEA. Apropo de rochita sper sa nu fiu off topic vreau sa o vand pt ca mi-e mila de ea cand o vad ca sta stransa acolo in sifonier daca e vreo fata interesata mi-ar face mare placere sa io dau si sa ii spun mai multe amanunte.
Pupici

maxine
16.11.2007, 12:19:04
Mersi mult ANDREEA. Apropo de rochita sper sa nu fiu off topic vreau sa o vand pt ca mi-e mila de ea cand o vad ca sta stransa acolo in sifonier daca e vreo fata interesata mi-ar face mare placere sa io dau si sa ii spun mai multe amanunte.
Pupici

Pune anuntul la bazar. Si eu o s-o dau pe a mea, dar inca nu ma lasa sufletul sa postez anuntul :)

Zgamy
23.11.2007, 12:22:44
Buna , spune-mi te rog daca magazinul se afla in Ploiesti- ptr ca rochitele sunt super- si cam pe unde se afla.Da-mi un punct de reper, te rog.A.... si inca ceva daca poti sa-mi scrii pe privat sau unde vrei tu cam ce preturi au modelele atasate de tine , ar fii super!Multumesc.

madalinahonciuc
24.11.2007, 08:08:54

Pe noi ne-a costat 140 ron / meniu, la care s-au adaugat bauturile, racoritoarele, fisticul, alune, covrigei, etc, precum si tortul, pe care pe toate le-am adus noi; nu te lasa sa aduci apa minerala, care este destul de scumpa, vre-o 50 ron jumatate de sticla si cafeaua; aici au cam marjat ei pe nota de plata, pentru ca nu puteai sa verifici cate ape/cafele s-au baut; dar trebuie sa traiasca si ei din ceva, asa ca asta sa fie singura noastra pierdere in viata! Oricum, per total, a iesit super frumos, nu am avut probleme cu servirea, au fost foarte atenti si draguti cu invitatii. Daca mai ai intrebari, cu mare placere! Te pup.>:D<

luci_ana
25.01.2008, 15:06:55

Casa de piatra Vera. Credca ne cunoastem ...Din generala.

luci_ana
25.01.2008, 15:09:27

Foarte frumoasa rochita ...si foarte buna la pret. Dar eu nu stiu unde e Dara? Ma poti ajuta, te rog?

andreear
25.01.2008, 15:46:36
Foarte frumoasa rochita ...si foarte buna la pret. Dar eu nu stiu unde e Dara? Ma poti ajuta, te rog?

Pe str Torcatori are magazinul....

mitzuskaya
26.01.2008, 10:24:58
[quote=luci_ana;593003]Foarte frumoasa rochita ...si foarte buna la pret. Dar eu nu stiu unde e Dara? Ma poti ajuta, te rog?[/quote
o sa iti atasez aici cateva pozici cu rochita mea, ca sa fim in regula cu forumul
pupicesti

apostol_geanina
28.01.2008, 10:58:43
nu mai fi ingrijorata,Si eu am facut la central si a iesit f bine...

Merci mult de tot de sfat; incerc sa nu ma mai gandesc...ca la cate am auzit despre aceasta locatie!!??:>Ce sfaturi poti sa-mi dai? Mai am o intrebare: cei de la local iti ofera ceva aranjamente? fructiere? servetelele le-ai cumparat tu?
Tu n-ai avut nici o obiectie? A iesit totul asa cum ti-ai dorit? ..Merci mult!

luci_ana
28.01.2008, 15:06:11
Fetelor eu am gasit rochita . E de la Mirandi( mihai bravu) . Am luat de la targ de la romexpo. Ce va sfatuiesc. Pozele de pe net nu seamana foarte tare cu rochitele in sine, iar rochitele de pe manechin nu sunt atat de frumoasa pana nu le probati. Eu asa am patitit. M-am tot uitat pe net la colectia celor de la Mirandi dar nu mi-a atras atentia nimic.Plus ca este din doua piese si eu vroiam din una singura. Pe manechin mi-a atras atentia....dar initial am spus o probez si mai caut. Numai ca odata ce m-am vazut cuea imbracata nu-mi venea sa o maidau jos. Parca era facuta special pt mine. Nu m-a mai interesat nici ca era din 2 bucati, nici ca nu vroiam modelul acela de corset.
Asa ca probati , probati probati .... si sunt convinsa ca fiecare isi va gasi rochita care sa o faca sa fie printesa din poveste la nunta.

CONT-INCHIS-047
29.01.2008, 19:11:56
Fetelor eu am gasit rochita . E de la Mirandi( mihai bravu) . Am luat de la targ de la romexpo. Ce va sfatuiesc. Pozele de pe net nu seamana foarte tare cu rochitele in sine, iar rochitele de pe manechin nu sunt atat de frumoasa pana nu le probati. Eu asa am patitit. M-am tot uitat pe net la colectia celor de la Mirandi dar nu mi-a atras atentia nimic.Plus ca este din doua piese si eu vroiam din una singura. Pe manechin mi-a atras atentia....dar initial am spus o probez si mai caut. Numai ca odata ce m-am vazut cuea imbracata nu-mi venea sa o maidau jos. Parca era facuta special pt mine. Nu m-a mai interesat nici ca era din 2 bucati, nici ca nu vroiam modelul acela de corset.
Asa ca probati , probati probati .... si sunt convinsa ca fiecare isi va gasi rochita care sa o faca sa fie printesa din poveste la nunta.

Cum se numeste rochita?si eu am zapacit cite-ul Mirandi :D mie imi plac de acolo cam 3 modele :D

luci_ana
30.01.2008, 07:24:02
Cum se numeste rochita?si eu am zapacit cite-ul Mirandi :D mie imi plac de acolo cam 3 modele :D

Josephine e modelul. Ma sincer. poate ma repet.. nu va uitati doar la poze...Mergeti si probati. Bafta multa.

oana_popescu23
30.01.2008, 09:36:41
Merci mult de tot de sfat; incerc sa nu ma mai gandesc...ca la cate am auzit despre aceasta locatie!!??:>Ce sfaturi poti sa-mi dai? Mai am o intrebare: cei de la local iti ofera ceva aranjamente? fructiere? servetelele le-ai cumparat tu?
Tu n-ai avut nici o obiectie? A iesit totul asa cum ti-ai dorit? ..Merci mult!
nu am avut nici o obiectie.poate pt ca am avut ceva'pile'.Nu stiu dak asta a fost motivul.servetele iti dau si ei dar eu am preferat sa le cumpar ca sa fie la culoare;Fructierele de la ei le-am avut.In ceea ce priveste aranjamentele nu stiu dak iti ofera ei pt ca eu am lucrat cu o firma care s-a ocupat de tot.Si eu am fost la fel de stresata si chiar am fost suprinsa de cat de profesionisti au fost.Sfatul meu este sa iti gasesti o pila pe undeva.

luci_ana
01.02.2008, 14:01:04
Incerc sa pun o poza cu rochita mea.Asa vine pe manechin dar mie mi se pare o idee mai "multa" jos

Nu am reusit.Trimit poze cand o fi la mine acasa

lazariuliana20
04.02.2008, 14:48:22
Buna Luci_ana!Am vazut k avem nunta in aceeasi zi.<:-P Abia ast sa vad rochitza ta.Si eu m-am uitat la Mirandi dar nu m-am putut hotara,asa k ink mai caut!

luci_ana
04.02.2008, 19:11:59
Buna Luci_ana!Am vazut k avem nunta in aceeasi zi.<:-P Abia ast sa vad rochitza ta.Si eu m-am uitat la Mirandi dar nu m-am putut hotara,asa k ink mai caut!

Buna ma bucur ca avem nunta in aceeasi zi....o sa trecem amandoua in acelasi timp prin aceleasi emotii. O sa itit gasesti sigur rochita care sa ti se potriveasca.

LazyDai5y
05.02.2008, 13:57:35
[quote=luci_ana;593003]Foarte frumoasa rochita ...si foarte buna la pret. Dar eu nu stiu unde e Dara? Ma poti ajuta, te rog?[/quote
o sa iti atasez aici cateva pozici cu rochita mea, ca sa fim in regula cu forumul
pupicesti

Imi poti spune de unde ti-ai luat rochita, imi plac foarte mult rochitele sirena.. Si ce pret a avut? pretty plz!
Nu este incomoda nuh?

georgetaR
12.02.2008, 11:06:22
dragele mele,am vorbit despre orice -machiaj,dj,coafor-insa mai putin despre rochia de mireasa,si de aceea am deschis acest subiect pentru miresicile din ploiesti.asa ca am o idee fiecare sa dam cite un sfat cu privire la magazinele din ploiesti,case de moda,preturi si alte lucruri legate de ROCHITA NOASTRA DE MIREASA.:bye_04: CASA DE PIATRA!<:-P

Buna,
Am vazut ca tu ai facut nunta anul trecut;ma intereseaza si pe mine niste magazine ..de fapt vreau sa-mi fac rochia de mireasa ....dar nu prea cunosc multe locatii in Ploiesti;imi poti recomanda ceva?am vazut o rochie superba la Alb si Negru dar au niste preturi ff mari si as vrea sa*mi fac undeva ...am un anumit model ....
M*ar mai interesa sa-mi recomanzi un salon bun ....in Ploiesti ; am experimentat 3 pana acum si nu mi-am gasit o coafeza buna ....pana anul viitor trebuie sa-mi gasesc aceste 2 locatii importante pentru o mireasa .....
Astept raspuns
te pup

VERA
12.02.2008, 14:33:13
Casa de piatra Vera. Credca ne cunoastem ...Din generala.

Buna luci_ana scuze ca am vazut asa tarziu mesajul tau. Pote imi lasi mai multe detalii pe privat pt ca m-ai facut curioasa cine esti.:">

Emy11
12.02.2008, 18:03:43
Dragele Mele Miresici, Eu Mi-am Luat Rochita De La Noella Style!! Ffffffffffffff Frumoasa!:d
A-ti Fost??
Va Pup!!:d

Buna

Sunt o miresica c-am cusurgie . Nimic nu-i place.....!!:-SS Dar stiu cum vreau sa fie rochita , din ce materiale si cum ar trebui sa pice , cum ar trebui sa ma simt in ea.:-p
Asa ca am nevoie de ajutor .....

Sunt cateva frumusele la Noella Style ....
Poti sa-mi trimiti ceva poze cu rochita ta....sa-mi fac si eu o impresie....
Parca altfel arata in realitate

Emy11
12.02.2008, 18:12:38
Rochia ar fi unul din modelele de mai jos

Si eu tot la Croitoreasa vreau sa-mi fac rochita....
Ai aflat ceva pana acum?

am incercat sa atasez si rochita pe care mi-o doresc..sper sa fi reusit...

Emy

Paideea
13.02.2008, 07:31:53
Buna,
M*ar mai interesa sa-mi recomanzi un salon bun ....in Ploiesti ; am experimentat 3 pana acum si nu mi-am gasit o coafeza buna ....pana anul viitor trebuie sa-mi gasesc aceste 2 locatii importante pentru o mireasa .....
Astept raspuns
te pup
Shtiu ca nu mie mi-ai adresat intrebarea, dar o sa iti raspund si eu, pentru ca am fost foarte incantata de salonul unde m-am aranjat, chiar daca nu e unul celebru. Mai postez o poza ca sa se vada rezultatul, daca te intereseaza date concrete, da-mi un MP. Coafeza se numeste Simona, si are un salon in cartierul 9 MAI.

georgetaR
14.02.2008, 12:29:52
Shtiu ca nu mie mi-ai adresat intrebarea, dar o sa iti raspund si eu, pentru ca am fost foarte incantata de salonul unde m-am aranjat, chiar daca nu e unul celebru. Mai postez o poza ca sa se vada rezultatul, daca te intereseaza date concrete, da-mi un MP. Coafeza se numeste Simona, si are un salon in cartierul 9 MAI.

Buna,
Inainte de toate eu sunt Romelia;
Imi pare bine ca mi-ai raspuns ;In ploiesti nu prea cunosc saloanele de infrumusetare;nu sunt de ff mult timp in acest oras;astept mai multe detalii despre salonul propus de tine...
pupiciiiiiiiii

georgetaR
14.02.2008, 12:32:52

Tot eu sunt:Romelia;
Am vazut ca ai facut nunta ...cununia religioasa la Catedrala ..si noi vrem tot acolo; poti sa-mi dai detalii .........cu cat inainte ai rezervat ..ora..cu cine ai vb....???etc..ce poti sa-mi zici ..eventual niste sfaturi ...firme de decoratiuni ...salon ...si ce-mi mai poti spune;
mersi mult

georgetaR
14.02.2008, 12:38:24

Mesajel sunt pentru Paideea

Paideea
14.02.2008, 15:41:37
Mesajel sunt pentru Paideea
Ti-am raspuns intr-un mesaj privat, sper sa iti fie de folos!

deea14
15.02.2008, 21:50:54
Josephine e modelul. Ma sincer. poate ma repet.. nu va uitati doar la poze...Mergeti si probati. Bafta multa.
buna luci_ana,dupa cate observ avem nunta in aceeasi zi:)).
foarte draguta rochita ta,tot pe site-ul mirandi ma tot uit si eu,dar trebuie sa ajung intr-o zi la magazin sa vad rochitele si in realitate.
tu cat ai dat pe rochita?

luci_ana
16.02.2008, 07:26:30
buna luci_ana,dupa cate observ avem nunta in aceeasi zi:)).
foarte draguta rochita ta,tot pe site-ul mirandi ma tot uit si eu,dar trebuie sa ajung intr-o zi la magazin sa vad rochitele si in realitate.
tu cat ai dat pe rochita?

14 milioane. Am luat-o de la targ. E posibilcaacum in magazin sa fie o idee mai scumpa. Dar asteapta targul din martie de la Sala Doroftei...ca sigur vor venisicei de la Mirandi cumodelele lor.

auraszablau
18.02.2008, 14:55:50
Buna

Sunt o miresica c-am cusurgie . Nimic nu-i place.....!!:-SS Dar stiu cum vreau sa fie rochita , din ce materiale si cum ar trebui sa pice , cum ar trebui sa ma simt in ea.:-p
Asa ca am nevoie de ajutor .....

Sunt cateva frumusele la Noella Style ....
Poti sa-mi trimiti ceva poze cu rochita ta....sa-mi fac si eu o impresie....
Parca altfel arata in realitate
Buna, eu mi-am luat rochia de la Noella Style, saptamana trecuta. A fost prima rochie probata, mi-a cazut cu tronc si am luat-o. Ma simt in ea .....:-? "in pielea mea"<:-P

deea14
18.02.2008, 18:26:32
Buna, eu mi-am luat rochia de la Noella Style, saptamana trecuta. A fost prima rochie probata, mi-a cazut cu tronc si am luat-o. Ma simt in ea .....:-? "in pielea mea"<:-P
este rochita pe care o ai la avatar?
daca da,este fff draguta;;)
unde sunt magazinele noella style?in ploiesti sau in bucuresti?

Emy11
18.02.2008, 19:46:19

Off ..te invidiez....am probat vreo 10 rochite , inclusiv de la Noela Style,.....parca toata lumea s-a inteles sa faca numai marimi peste 42 in conditiile in care eu port 38....

Am 1,62 si 50 kg.....orice am pus pe mine e cu minim 2 nr mai mare..si sunt o varza totala....le pliez , le strang le suprapun....si la sf ma enervez si ma las pagubasa......

Vreau si eu sa ma imbrac cu o rochie si sa zic asta e...sa vina ca turnata....

sincer te invidiez....

ne arti si noua poze cu rochita ta??

Emy11
18.02.2008, 19:55:56

f frumoasa rochita.....

dar acum vreo 3 sapt am trecut pe acolo si era inchis magazinul....avea ziare pe geamuri:-\ ....stii ceva?

auraszablau
19.02.2008, 08:39:55
Off ..te invidiez....am probat vreo 10 rochite , inclusiv de la Noela Style,.....parca toata lumea s-a inteles sa faca numai marimi peste 42 in conditiile in care eu port 38....

Am 1,62 si 50 kg.....orice am pus pe mine e cu minim 2 nr mai mare..si sunt o varza totala....le pliez , le strang le suprapun....si la sf ma enervez si ma las pagubasa......

sincer te invidiez....

Mai, sa stii ca si eu am 1.64 inaltime si tot 50 kg, dar am avut putin noroc;-) .Nu reusesc deloc sa atasez pozele de la serviciu. Voi pune deseara de acasa.

luci_ana
19.02.2008, 10:34:30
f frumoasa rochita.....

dar acum vreo 3 sapt am trecut pe acolo si era inchis magazinul....avea ziare pe geamuri:-\ ....stii ceva?

Am fost eu la ei in ianuarie si erau in renovare. Spuneau atunci ca spera sa deschida la 1 februarie, dar vadca nu au deschis. Daca vrei iti pot da un nr de telefon de la sediul firmei din piatra neamt ....poate stiu ei cand se deschide sediul din ploiesti.**** sau ********. Sunt foarte dragute fetele... sa intrebi daca or sa vina si la targul de la Sindicate din Ploiesti. Bafta.

georgi_m
19.02.2008, 22:03:42
Am fost eu la ei in ianuarie si erau in renovare. Spuneau atunci ca spera sa deschida la 1 februarie, dar vadca nu au deschis. Daca vrei iti pot da un nr de telefon de la sediul firmei din piatra neamt ....poate stiu ei cand se deschide sediul din ploiesti.0233282303 sau 0744531817. Sunt foarte dragute fetele... sa intrebi daca or sa vina si la targul de la Sindicate din Ploiesti. Bafta.

Salut! Eu le-am trimis un msj pe mail si m-a sunat o tipa f draguta, care mi-a spus ca acum sunt in renovare, dar o sa redeschida cat mai curand!... la Ploiesti desigur:-p. Pupici<:-P :*

auraszablau
24.02.2008, 12:12:43

sincer te invidiez....

In sfarsit am resusit sa imi fac timp pt a posta pozele promise.

andreear
24.02.2008, 19:45:19

F frumoasa! sa iti aduca mult noroc!

luci_ana
25.02.2008, 10:35:02

Foarte frumoasa rochita ta....sa o porti iubita.,

auraszablau
25.02.2008, 14:37:22
Multumesc fetelor, ma bucur ca va place si voua.>:D<

Emy11
09.03.2008, 18:47:34

foarte frumoasa rochita...iar partea de sus e pur si simplu superba

CONT-INCHIS-047
11.03.2008, 19:32:09
Foarte frumoasa!Sa o porti iubita si asteptam poze si de la nunta!

adrianna
17.03.2008, 14:47:40

Superba ! Arati nemaipomenit in ea ! Sa fii fericita !

ramo_4ever
30.03.2008, 12:07:31
am probat si eu o rochie de mireasa de la WL.fetelor ,va rog,spuneti-mi si mie parerea voastra.accept toate parerile:-\

luci_ana
30.03.2008, 13:09:31
am probat si eu o rochie de mireasa de la WL.fetelor ,va rog,spuneti-mi si mie parerea voastra.accept toate parerile:-\
E foarte frumoasa, si nu doar atat ..te si prinde foarte bine. E o parere sincera. Ceva in genul asta e si a mea.....fosta de printesa si corset.....

andreear
30.03.2008, 16:32:48

Mie imi place cum iti vine.....

analazarescu
31.03.2008, 12:01:12
mi-am cumparat si eu in sfarsit rochia de mireasa , sambata. O sa fac maine poze cu ea si imediat o sa le pun aici pe forum...

andreear
31.03.2008, 14:24:17
mi-am cumparat si eu in sfarsit rochia de mireasa , sambata. O sa fac maine poze cu ea si imediat o sa le pun aici pe forum...

Le asteptam cu nerabdare.....

georgi_m
31.03.2008, 19:54:05

Este foarte frumoasa! <:-P Ceva in genul asta vreau si eu, dar as vrea sa aiba niste bretelute lasate pe umeri.... insa nu mi-am facut curaj sa probez ceva, doar am studiat magazinele:"> Cat costa rochita?....de curiozitate:"> :*

CONT-INCHIS-047
01.04.2008, 12:04:14

Vrem poze :D

analazarescu
01.04.2008, 13:22:12
sper sa reusesc sa pun pozele cu rochia de mireasa dar din pacate la cat de suparata era ca nu imi functioneaza aparatul am si uitat sa ma pieptan...nu va uitati la fata mea.....:))

analazarescu
01.04.2008, 13:26:54
p.s. asta imi venea mai bine ..am mai probat dar imi venea urat in talie ma facea fff grasa ....asta e un 46

mitzuskaya
01.04.2008, 14:15:08
p.s. asta imi venea mai bine ..am mai probat dar imi venea urat in talie ma facea fff grasa ....asta e un 46

superrrrrrrrrrrr , sa o porti sanatoasa si iubita ,,,, este fffff frumusica si iti vine fffff bine...
offfff ce frumos este sa fiii miresica....
mult succes in continuare !!!

analazarescu
01.04.2008, 17:45:10
superrrrrrrrrrrr , sa o porti sanatoasa si iubita ,,,, este fffff frumusica si iti vine fffff bine...
offfff ce frumos este sa fiii miresica....
mult succes in continuare !!!

multumesc mult

roxana87
02.04.2008, 22:35:37
sper sa reusesc sa pun pozele cu rochia de mireasa dar din pacate la cat de suparata era ca nu imi functioneaza aparatul am si uitat sa ma pieptan...nu va uitati la fata mea.....:))

hey e de la noela rochita nu?este rochita kre i-a placut si nasei mele kre urmeaza sa faca nunta in iulie 2008 dar knd s-a dus sa o probeze nu mai era....cre k tu ai luat-o:)) sa o porti sanatoasa...pupici

andreear
03.04.2008, 17:56:12

Sa o porti sanatoasa si iubita!

CONT-INCHIS-047
04.04.2008, 09:44:57
Foarte draguta rochita.Sa o porti iubita!
Fetele sa inteleg ca daca se da un model...gata...nu mai aduc???Eu m-am hotarat...o sa merg dupa rochita in iunie...pe la sfarsitul lunii asa...
offtopic:m-am chinuit aseara sa deschid calc acasa sa pun poze in album si nu stiu ce s-a intamplat.Sper sa il fac in weekend

analazarescu
04.04.2008, 16:24:24
hey e de la noela rochita nu?este rochita kre i-a placut si nasei mele kre urmeaza sa faca nunta in iulie 2008 dar knd s-a dus sa o probeze nu mai era....cre k tu ai luat-o:)) sa o porti sanatoasa...pupici

da este de la noela......imi pare rau pt ea...:(

lumiqgirl
06.04.2008, 12:04:31
Eu cred ca o sa imbatranesc cautandu-mi rochia de mireasa.Pana acum nu am gasit decat una pe placul meu la Noela:-SS

CONT-INCHIS-047
06.04.2008, 13:09:38
Eu cred ca o sa imbatranesc cautandu-mi rochia de mireasa.Pana acum nu am gasit decat una pe placul meu la Noela:-SS

Stai linistita...eu nici nu mai stiu cum vreau sa arate...ba zic ca vreau ceva simplu...ba ca vreau corset...ba ca sa fie cu spatele gol...ba infoiata...si nu mai imi place nimic :( am gasit doar pe net niste modele...offfff ce greu este...

andreear
06.04.2008, 15:44:58
Stai linistita...eu nici nu mai stiu cum vreau sa arate...ba zic ca vreau ceva simplu...ba ca vreau corset...ba ca sa fie cu spatele gol...ba infoiata...si nu mai imi place nimic :( am gasit doar pe net niste modele...offfff ce greu este...

Stai linistita, atunci cand o vei gasi pe "EA" o sa ie dragoste la prima vedere, iti spun din propria experienta!!!!

CONT-INCHIS-047
06.04.2008, 17:39:44
Stai linistita, atunci cand o vei gasi pe "EA" o sa ie dragoste la prima vedere, iti spun din propria experienta!!!!

Mersi de incurajare!Sa dea Dumnezeu sa fie asa pentru ca nu vreau sa intru in panica...

ramo_4ever
07.04.2008, 12:11:52
Este foarte frumoasa! <:-P Ceva in genul asta vreau si eu, dar as vrea sa aiba niste bretelute lasate pe umeri.... insa nu mi-am facut curaj sa probez ceva, doar am studiat magazinele:"> Cat costa rochita?....de curiozitate:"> :*
imi pare rau ca am raspuns asa de tarziu;;) .multumesc tuturor fetelor pt mesaje.si rochita este de la WL si costa 2100 in bucuresti iar la noi in ploiesti cred ca 2000.si fa-ti curaj sa probezi ca numai asa iit dai seama daca iti vine bine sau nu.bafta la probat!!!

georgi_m
07.04.2008, 16:35:20
imi pare rau ca am raspuns asa de tarziu;;) .multumesc tuturor fetelor pt mesaje.si rochita este de la WL si costa 2100 in bucuresti iar la noi in ploiesti cred ca 2000.si fa-ti curaj sa probezi ca numai asa iit dai seama daca iti vine bine sau nu.bafta la probat!!!

Multumesc! O sa incep si eu sa merg si la probat! :"> Pup:*

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 18:14:59
Am si eu o intrebare pentru fetele care deja au probat rochite de mireasa...Cum sunt vanzatoarele?Sunt dragute?Eu ma gandesc ca poate se asteapta dupa ce probezi rochita sa o si cumperi...eu ma gandesc ca poate probez mai multe modele si din mai multe locuri si apoi sa ma hotarasc asupra uneia.Eu cand mi-am cumparat rochite pentru ocazii...mi-aduc aminte la un magazin...dupa ce am probat am vazut ca nu ma "prinde" modelul si normal ca am spus ca nu o cumpar...la care vanzatoarea...daca stiam nu o mai dadeam la proba.Sunt astfel de vanzatoare si pe la magazinele cu rochite de mireasa.Cum ar trebui sa reactionez daca vanzatoarea isi da cu parerea si spune...asta va sta nemapomenit...ii spui pur si simplu ca te mai duci si in alta parte sau cum?

CONT-INCHIS-047
07.04.2008, 18:15:42
Ma uitam ca am zis ca am o intrebare si cand colo....o avalansa de intrebari...:D

deea14
08.04.2008, 19:06:20
Am si eu o intrebare pentru fetele care deja au probat rochite de mireasa...Cum sunt vanzatoarele?Sunt dragute?Eu ma gandesc ca poate se asteapta dupa ce probezi rochita sa o si cumperi...eu ma gandesc ca poate probez mai multe modele si din mai multe locuri si apoi sa ma hotarasc asupra uneia.Eu cand mi-am cumparat rochite pentru ocazii...mi-aduc aminte la un magazin...dupa ce am probat am vazut ca nu ma "prinde" modelul si normal ca am spus ca nu o cumpar...la care vanzatoarea...daca stiam nu o mai dadeam la proba.Sunt astfel de vanzatoare si pe la magazinele cu rochite de mireasa.Cum ar trebui sa reactionez daca vanzatoarea isi da cu parerea si spune...asta va sta nemapomenit...ii spui pur si simplu ca te mai duci si in alta parte sau cum?
eu am probat o singura rochie de mireasa si pe aia am cumparat-o de la white lady.
vreau sa iti spun k vanzatoarele de acolo sunt super super dragute,au rabdare cu tine si iti da sa probezi ce rochie vrei.
in rest,la alte magazine nu stiu.....normal ,sa ar trebui sa fie toate pt k nu ne cumparam lunar rochie de mireasa si trebuie sa facem alegerea cea mai buna...dar cred k mai exista si exceptii

mikimiki
10.04.2008, 14:42:59
unde se afla magazinul white lady?

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 14:56:23
unde se afla magazinul white lady?

Pe langa tarabele cu cu carti daca nu ma insel

mikimiki
10.04.2008, 15:19:00
Pe langa tarabele cu cu carti daca nu ma insel

aha...in centru

mitzuskaya
10.04.2008, 16:01:18
aha...in centru
da in centru langa un magazin Vodafone....

deeag
11.04.2008, 08:10:24
miresici mai am si eu o intrebare la voi...
cam care sunt preturile la rochite la white lady pentru ca am intrat pe site si am vazut o rochira draguta si nu stiu ce preturi au ?
da stiti va rog spuneti-mi si mie .
va pup

NMM
11.04.2008, 10:45:50
Nu am probat decit trei rochite, dar inainte sa le probez am anuntat vinzatoarele ca una imi este mica, la una ca nu imi place iar la ultima ca imi place daca schimba ceva la ea (precizez ca erau in magazine diferite) Dupa ce am imbracat-o pe ultima am stiut ca este pentru mine. Asa ca nu te sfii sa pui ce gindesti. Doar e nunta ta si banii lui.
Bafta multa.

mikimiki
11.04.2008, 11:22:33
miresici mai am si eu o intrebare la voi...
cam care sunt preturile la rochite la white lady pentru ca am intrat pe site si am vazut o rochira draguta si nu stiu ce preturi au ?
da stiti va rog spuneti-mi si mie .
va pup

preturile sunt de la 1200-1500 ron in sus, chiar si cele din colectia 2007

mikimiki
11.04.2008, 11:31:05
preturile sunt de la 1200-1500 ron in sus, chiar si cele din colectia 2007

mie imi place o rochie de la noela style care costa 1100
nu stiu daca este pe gustul vostru dar mie imi place

aceasta rochie acum cateva luni a fost 800, desi este din colectia 2007 au mai scumpit-o

deeag
11.04.2008, 11:33:00
mersi mult de raspuns ..............rochia la care ma refeream este aceasta

deeag
11.04.2008, 11:34:14
mikimiki este superba rochia am vazuto si eu la noella
spor la cumparaturi

mikimiki
11.04.2008, 11:37:01
mikimiki este superba rochia am vazuto si eu la noella
spor la cumparaturi

multumesc mult

si rochia ta imi place, este foarte frumoasa dar din pacate nu mi-o permit

daca nu ma insel este o rochie white lady si costa 2200 ron

deeag
11.04.2008, 11:41:19
mersi mult
daca costa atat nici eu nu o sa o cumpar ...............pt ca eu sunt de parere ca nu poti sa arunci chiar asa banii si sa o imbraci o singura data . acum fiecare cu parerea ei.

mikimiki
11.04.2008, 12:30:03
mersi mult
daca costa atat nici eu nu o sa o cumpar ...............pt ca eu sunt de parere ca nu poti sa arunci chiar asa banii si sa o imbraci o singura data . acum fiecare cu parerea ei.

si eu sunt de aceeasi parere

CONT-INCHIS-047
11.04.2008, 16:05:57
si eu sunt de aceeasi parere
Ma alatur si eu aceleiasi pareri...sunt dispusa sa dau intre 1200-1500 Ron...mai mult nuuuuu

mikimiki
11.04.2008, 22:31:34
Ma alatur si eu aceleiasi pareri...sunt dispusa sa dau intre 1200-1500 Ron...mai mult nuuuuu

anca, tu cand vrei s aiti cumperi rochie?

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 15:09:04
anca, tu cand vrei s aiti cumperi rochie?
Pai mai corina...nu stiu exact...pe la sfarsitul lunii iunie...inceputul lui iulie incep sa cotrobai prin magazine.

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 15:09:43
ati vazut si noile modele de la mirandi?

mamuska
12.04.2008, 15:18:14
aceasta rochie a probat-o si cumnata mea la Mirandi,costa 2400 ron...este superba,dar cumnatei mele nu ii venea corsetul si trebuia sa o modifice,asa ca a ales alta tot Mirandi

mamuska
12.04.2008, 15:20:41
asta e rochita pe care a cumparat-o cumnata mea...e de la Mirandi si a costat 2400 ron...mie imi place,sper sa va placa si voua!!!

http://www.mirandi.ro/photos/2008mireasa/3.jpg

maxine
12.04.2008, 16:33:32

Daca te intereseaza poti cauta la bazar, sunt foarte multe miresici care au avut rochita aceasta, modelul 12 de la white lady, si vor sa o vanda.

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 16:51:04
asta e rochita pe care a cumparat-o cumnata mea...e de la Mirandi si a costat 2400 ron...mie imi place,sper sa va placa si voua!!!

si mie imi placea asta, dar nu dau atatia bani pe ea :((

mamuska
12.04.2008, 16:59:44
si mie imi placea asta, dar nu dau atatia bani pe ea :((
asa e...si eu am gandit asa cand am facut nunta,dar singura care mi-a placut si am probat-o a costat 15 mil,asa ca am luat-o,chiar daca a costat mult...si dupa ce am luat-o nu mi-a mai placut asa de mult si am vazut una asa cum imi doream eu la Agnes Toma care costa 28 mil...as fi dat atat pe ea,dar nu puteam sa cumpar 2 si nici nu am mai avut timp sa o vand pe cealalta....asa ca am ramas cu aceea,care s-a dovedit a fi the one.....sper sa iti gasesti si tu rochita visurilor la un pret rezonabil!!!daca nu,ti-o imprumut pe a mea...(daca iti place)..............si sa sti ca am vazut la Mirandi modele frumoase la 14 mil....

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 23:08:39
asa e...si eu am gandit asa cand am facut nunta,dar singura care mi-a placut si am probat-o a costat 15 mil,asa ca am luat-o,chiar daca a costat mult...si dupa ce am luat-o nu mi-a mai placut asa de mult si am vazut una asa cum imi doream eu la Agnes Toma care costa 28 mil...as fi dat atat pe ea,dar nu puteam sa cumpar 2 si nici nu am mai avut timp sa o vand pe cealalta....asa ca am ramas cu aceea,care s-a dovedit a fi the one.....sper sa iti gasesti si tu rochita visurilor la un pret rezonabil!!!daca nu,ti-o imprumut pe a mea...(daca iti place)..............si sa sti ca am vazut la Mirandi modele frumoase la 14 mil....

Mersi frumos, esti o draguta.Stiu ca sunt si modele mai ieftine si dragute la Mirandi ca de acolo si- aluat anul trecut o buna prietena si a dat 10mil, iar aceeasi rochie la alt magazin mai in centru costa 13 mil.O sa incep sa caut prin iunie rochita

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 23:10:04
si inca ceva...foarte frumoasa rochita ta, insa eu vreau sa am rochita mea :*

analazarescu
13.04.2008, 09:16:38
mie imi place o rochie de la noela style care costa 1100
nu stiu daca este pe gustul vostru dar mie imi place

aceasta rochie acum cateva luni a fost 800, desi este din colectia 2007 au mai scumpit-o

mai e super rochia asta si mie mi-a placut dar pt mine a fost un pic cam scumpa

analazarescu
13.04.2008, 09:18:26

e super rochia...

CONT-INCHIS-047
13.04.2008, 10:43:20
e super rochia...Ar trebui sa puna si ei preturile pe site ca sa nu ne mai facem vise :)

analazarescu
13.04.2008, 10:56:30
Ar trebui sa puna si ei preturile pe site ca sa nu ne mai facem vise :)

da asa este..:)

CONT-INCHIS-047
13.04.2008, 11:01:30
da asa este..:)Stii ca daca le trimiti un mail referitor la o anumita rochita iti spun cat costa?Am intrebat eu mai acum vreo luna de zile de o rochita de ocazie, numai ca era 7 mil sau 9 nu mai tin minte

catalina_mihaela
17.04.2008, 14:40:13
miresici,m-am gandit sa deschid un subiect nou caci eu am o mare dilema!
DE UNDE NE LUAM ROCHIA?case de moda,magazine sau mergem in bucuresti pe lipscani?
poate ne ajuta miresicile care si-au luat deja rochita sa ne spuna si noua preturi,magazine si sa afiseze poze!!!!!!!va pup
spor la pregatiri:[email protected]

Danutza2007
17.04.2008, 16:39:19
buna.

o sa gasesti discutii pe marginea acestui subiect la "Rochii de mireasa in Ploiesti".

mikimiki
30.04.2008, 08:44:03
am intrat pe site-ul mirandi si am vazut o rochie foarte frumoasa - modelul MARGOT
http://www.mirandi.ro/colectii/rochii_de_mireasa/

stie cineva cat ar costa acest model?

madutza23
30.04.2008, 08:54:42
am intrat pe site-ul mirandi si am vazut o rochie foarte frumoasa - modelul MARGOT

trimite-le un mail la mailul din datele de contact si primesti imediat raspuns de la ei cu preturi si cu ce te mai intereseaza. Sunt foarte promti.
Este foarte frumoasa rochita, mie imi place Nadia ;))

mikimiki
30.04.2008, 09:56:18
trimite-le un mail la mailul din datele de contact si primesti imediat raspuns de la ei cu preturi si cu ce te mai intereseaza. Sunt foarte promti.
Este foarte frumoasa rochita, mie imi place Nadia ;))

oooo nici nu observasem modelul NADIA, imi place si asta8-}

madutza23
30.04.2008, 12:28:00
oooo nici nu observasem modelul NADIA, imi place si asta8-}
Eu am probat-o la targ la Bucuresti si m-am indragostit e mult mai frumoasa decat pe site. Este 1250Ron la ei si probabil ca o idee mai scumpa la noi la Cochet ;))

luci_ana
30.04.2008, 12:57:16
eu am Josephine de la ei. 14 milioane de la targul din Bucuresti. sunt foarte incantata de ea.

madutza23
30.04.2008, 14:04:48

Referitor la modelul Margot, scria cineva pe forum ca a cumparat-o din Ploiesti si ca a dat pe ea 2500 ron luna trecuta :-s

mikimiki
30.04.2008, 19:44:25
Referitor la modelul Margot, scria cineva pe forum ca a cumparat-o din Ploiesti si ca a dat pe ea 2500 ron luna trecuta :-s

:sad: cam scumpa pentru bugetul meu

luci_ana
02.05.2008, 19:09:38
Si tot cam de pretul asta auzisem.

CONT-INCHIS-047
03.05.2008, 10:27:06
Aveti idee pe unde ar trebui sa caut o rochita care sa aiba partea de sus din dantela, cu spatele gol, cu breelutele dupa gat, iar partea de jos cat mai simpla si intr-o parte prinsa cu o floricica???Asa mi-ar placea sa imi iau...defapt asa mi-ar placea sa probez sa vad cum mi-ar sta...ca poate imi fac vise degeaba si nu imi sta bine..

mikimiki
03.05.2008, 16:39:25
Aveti idee pe unde ar trebui sa caut o rochita care sa aiba partea de sus din dantela, cu spatele gol, cu breelutele dupa gat, iar partea de jos cat mai simpla si intr-o parte prinsa cu o floricica???Asa mi-ar placea sa imi iau...defapt asa mi-ar placea sa probez sa vad cum mi-ar sta...ca poate imi fac vise degeaba si nu imi sta bine..

=)) ce scumpica ai fost.... ai facut o intreaga descriere aici... se pare ca ai visat toate detaliile la rochie

deea14
03.05.2008, 17:21:03
Incearca la white lady in ploiesti.eu de acolo mi=am cumparat-o
iar partea de jos este exact cum spui tu(partea de sus nu este din dantela,dar aveau si din dantela multe)
Bafta!

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 10:58:06
=)) ce scumpica ai fost.... ai facut o intreaga descriere aici... se pare ca ai visat toate detaliile la rochie

Sper ca macar nu am visat-o degeaba....sper ca o sa imi vina bine un astfel de model.

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 11:00:50
Incearca la white lady in ploiesti.eu de acolo mi=am cumparat-o
iar partea de jos este exact cum spui tu(partea de sus nu este din dantela,dar aveau si din dantela multe)
Bafta!

Mersi mult.Oricum parca nu as vrea sa ma arunc cu capul inainte sa o cumpar ca sa nu imi para rau.
Am o prietena care este plecata si vine pe 4 august.Mi-a zis ca ar vrea sa mearga cu mine cand imi iau rochita.Sincera sa fiu...intotdeauna a avut gusturi bune si m-a sfatuit si alta data si nu am regretat.Voi ce ziceti...sa astept pana atunci?Ar insemna sa o iau cu o luna jumate inainte de nunta.Nu e prea tarziu, nu?Ma gandesc ca mai bine mai astept decat sa imi para rau apoi.

mikimiki
04.05.2008, 13:17:34
si eu tot in august vreau sa-mi cumpar rochia... nu vreau sa o cumpar de acum ... mai astept putin

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 13:57:02
si eu tot in august vreau sa-mi cumpar rochia... nu vreau sa o cumpar de acum ... mai astept putinEu credeam ca sunt "anormala" ca o las pana atunci ;))

luci_ana
04.05.2008, 21:07:40
Eu credeam ca sunt "anormala" ca o las pana atunci ;))
Fetelor eu ic sa vi le luati mai din timp. Nu va lasati pe ultima suta de metri ca nu veti mai gasi cine stie ce modelesi sa nu va para rau atunci. Cautati din timp .....cumparati-o si nu o tineti in casa, ca sa nu va uitati in fiecare zi la ea. Eu de exemplu o am la mama, si ma mai uit la ea cam la 2 saptamani,......si sunt super incantata de ea.

mada_lina22
04.05.2008, 21:30:16
eu sunt atat de nehotarata in legatura cu rochia....de fiecare data cand vad cate un model si imi place zic 'asa vreau sa fie' , dupa care vad altceva si ma razgandesc...pana acum nu am intrat in nici un magazin cu rochii de mireasa, doar am privit ce era expus si ce am gasit pe internet.Mi-e teama sa intru si sa incep sa probez si sa probez si sa nu imi placa....ca ma deceptionez...offff ...asa a fost si la voi?

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 22:12:01
Fetelor eu ic sa vi le luati mai din timp. Nu va lasati pe ultima suta de metri ca nu veti mai gasi cine stie ce modelesi sa nu va para rau atunci. Cautati din timp .....cumparati-o si nu o tineti in casa, ca sa nu va uitati in fiecare zi la ea. Eu de exemplu o am la mama, si ma mai uit la ea cam la 2 saptamani,......si sunt super incantata de ea.
Faza e ca eu stau cu mama ;)) nu as avea unde sa o tin.Ce sa ii fac...sa o dau la cineva sa mi-o tina?As sta ca pe ghimpi.Cred ca as incepe sa am vise urate.Nu as da rochita...nici la Iubi acasa.Daca se uita la ea?Ceeeeee eu vreau sa fie surpriza...Nu cred ca e o problema ca nu mai gasesc atunci...Daca nu gasesc in Ploiesti ma duc pe Lipscani si o sa gasesc...intr-o luna jumate...macar ca fac comanda speciala si nu raman eu fara rochita(ce fac eu acum se numeste auto-incurajare ;)) )

M-am uitat pe site la whitelady si nu am vazut ceea ce caut eu :(

deea14
05.05.2008, 07:34:57
Faza e ca eu stau cu mama ;)) nu as avea unde sa o tin.Ce sa ii fac...sa o dau la cineva sa mi-o tina?As sta ca pe ghimpi.Cred ca as incepe sa am vise urate.Nu as da rochita...nici la Iubi acasa.Daca se uita la ea?Ceeeeee eu vreau sa fie surpriza...Nu cred ca e o problema ca nu mai gasesc atunci...Daca nu gasesc in Ploiesti ma duc pe Lipscani si o sa gasesc...intr-o luna jumate...macar ca fac comanda speciala si nu raman eu fara rochita(ce fac eu acum se numeste auto-incurajare ;)) )

M-am uitat pe site la whitelady si nu am vazut ceea ce caut eu :(
pai rochita pe care am luat-o eu de la white lady nu e pe site.in magazin au si alte modele

CONT-INCHIS-047
05.05.2008, 14:09:04
pai rochita pe care am luat-o eu de la white lady nu e pe site.in magazin au si alte modele

Ahaaaaaaaaaa uite vezi...omul cat traieste invata ;)) Mersi mult :*

catalina_mihaela
08.05.2008, 16:50:10
daca nu ati ales rochia de mireasa,intrati pe google pe site-ul hollywood dreams
o sa va dati seama ce inseamna o rochie de mireasa...nu lipscani sau rochiile de la casele de moda care ne jupoaie de bani
va pup sper sa va placa

Joliutza
08.05.2008, 17:03:44
daca nu ati ales rochia de mireasa,intrati pe google pe site-ul hollywood dreams
o sa va dati seama ce inseamna o rochie de mireasa...nu lipscani sau rochiile de la casele de moda care ne jupoaie de bani
va pup sper sa va placa

Corect, sunt frumoase. Dar probabil ca nici preturile nu se compara cu cele de pe Lipscani. :)>-

cristoiash
08.05.2008, 17:10:56
va pup sper sa va placa

Si stii unde sunt facute majoritatea rochiilor astora? In China =P~

Stii de unde stiu? Fiindca am fost sa imi iau rochie, gasisem una superba, pun o poza mai jos. Si mi s-a spus ca trebuie sa dau comanda cu minim 6 luni inainte, fiindca sunt facute in Asia si dureaza ...

Ca pret? O rochie de genul asta e in jur de 3000 euro. Adica de la 3000 in sus.

Ah, sa nu uit de poza (asta costa cam 1200 euro)
http://i249.photobucket.com/albums/gg218/cristoiu/5421_main.jpg

ankutza
08.05.2008, 17:16:38
va pup sper sa va placa

Frumoase da....o intrebare: cum ai vazut preturile?;))

andreear
08.05.2008, 23:10:05
Ancuta, rochia mea a fost exact asa cum ai descris-o tu!!!!!! Vezi poze in album.....

CONT-INCHIS-047
10.05.2008, 17:35:30
Ancuta, rochia mea a fost exact asa cum ai descris-o tu!!!!!! Vezi poze in album.....

De unde ai luat-o si cat a costat pe atunci?Mersi :* pozele le-am vazut mai demult, insa nu mai stiam ce rochita ai avut...retinusem doar ca a fost superba.

andreear
11.05.2008, 15:35:47
De unde ai luat-o si cat a costat pe atunci?Mersi :* pozele le-am vazut mai demult, insa nu mai stiam ce rochita ai avut...retinusem doar ca a fost superba.

Merci, rochia am luat-o de la AGNES TOMA si am dat 2400 ron anul trecut.....dar a meritat!!! Sper sa iti gasesti exact ceea ce iti doresti!>:D<

maxine
14.05.2008, 14:03:30
Mersi mult.Oricum parca nu as vrea sa ma arunc cu capul inainte sa o cumpar ca sa nu imi para rau.
Am o prietena care este plecata si vine pe 4 august.Mi-a zis ca ar vrea sa mearga cu mine cand imi iau rochita.Sincera sa fiu...intotdeauna a avut gusturi bune si m-a sfatuit si alta data si nu am regretat.Voi ce ziceti...sa astept pana atunci?Ar insemna sa o iau cu o luna jumate inainte de nunta.Nu e prea tarziu, nu?Ma gandesc ca mai bine mai astept decat sa imi para rau apoi.

Deocamdata poti sa mai astepti, dar nu f mult. Eu mi-am luat rochia de la white lady din ploiesti, am dat comanda si a venit cam in 7 saptamani. Ia si asta in calcul, poate nu o sa gasesti in magazin exact masura ta si culoarea pe care o vrei si atunci trebuie sa dai comanda

CONT-INCHIS-047
15.05.2008, 22:22:48
Deocamdata poti sa mai astepti, dar nu f mult. Eu mi-am luat rochia de la white lady din ploiesti, am dat comanda si a venit cam in 7 saptamani. Ia si asta in calcul, poate nu o sa gasesti in magazin exact masura ta si culoarea pe care o vrei si atunci trebuie sa dai comanda

Intre timp am trimis email la Mirandi si am intrebat de 2 modele.Unul din 2008 si unul din 2007.Imi spuneau ca momentan nu au dantela...mi s-au parut dragute modelele Amanda-2008 si M-632 din 2007...costau 18 mil (cel din 2008) si 14 mil cea din 2007.Poate intrati pe site sa imi spuneti cum vi se par si voua.

mikimiki
16.05.2008, 09:12:38
Intre timp am trimis email la Mirandi si am intrebat de 2 modele.Unul din 2008 si unul din 2007.Imi spuneau ca momentan nu au dantela...mi s-au parut dragute modelele Amanda-2008 si M-632 din 2007...costau 18 mil (cel din 2008) si 14 mil cea din 2007.Poate intrati pe site sa imi spuneti cum vi se par si voua.

imi place la nebunie modelul din 2007 ....

madutza23
16.05.2008, 10:57:13

Buna!
Eu de la Mirandi vreau sa-mi iau modelul Nadia care este 1250 ron dar este foarte dificil cu comanda aici in Ploiesti.Am fost la Cochet in Mihai Bravu si am vorbit cu o tanti acolo. Comanda ajunge cam in 4-6 saptamani si mi-a spus ca au mai fost si probleme: ca nu s-a potrivit dantela, ca au fost diferente la nuante. Multe problemute si multe riscuri care nu sunt dispusa sa mi-i le asum ca sa fiu sincera. Ma duc la Bucuresti si imi gasesc sigur acolo. E riscant deoarece dak nici nu sti exact cum e modelul te risti mult. Eu am probat-o la targ si stiu cum este si este diferita fata de site in sensul ca poza de pe site nu e reprezentativa e mai frumoasa in realitate. Prima oara imi alesesem alt model de pe site dar cand am ajuns la targ la Bucuresti am fost foarte dezamagita: era super incarcata si era crem cu toate ca pe site este alba, era vorba de modelul Charlote.
Sper ca te-am putut ajuta un pic cu sfaturile mele. Bafta!

deeag
16.05.2008, 11:56:43
mie imi place extraordinar de mult modelul charlote, te rog spune-mi si mie ce nu ti-a placut la acest model
eu inca nu l-am vazut decat pe site ............si imi place la nubunie

deeag
16.05.2008, 11:58:04
si ai cumva idee cat costa modelul charlote?

mikimiki
16.05.2008, 11:59:49
mie de curand mi-a povestit cineva ca si-a comandat rochia de la mirandi, a cumparat inainte voal, pantofi, gentutza asorte cu materialul rochiei din magazin dar dupa cateva saptamani au sunat-o doamnele de la magazin sa-i spuna ca nu au mai gasit acelasi material pt rochie

era saraca asa de suparata ... tipele alea chiar nu si-au dat putin silinta sa intrebe inainte la sediul lor daca mai au sau nu material... au mai indemnat-o sa-si ia si celelalte accesorii

asa ca s-a dus la magazin si le-a retunat si a cerut si cei 5 mil avans

luci_ana
16.05.2008, 14:39:35
Nu stiu pe care as alege-o. Grea hotarare.

luci_ana
16.05.2008, 14:45:52
mie de curand mi-a povestit cineva ca si-a comandat rochia de la mirandi, a cumparat inainte voal, pantofi, gentutza asorte cu materialul rochiei din magazin dar dupa cateva saptamani au sunat-o doamnele de la magazin sa-i spuna ca nu au mai gasit acelasi material pt rochie

era saraca asa de suparata ... tipele alea chiar nu si-au dat putin silinta sa intrebe inainte la sediul lor daca mai au sau nu material... au mai indemnat-o sa-si ia si celelalte accesorii

asa ca s-a dus la magazin si le-a retunat si a cerut si cei 5 mil avans
Mai eu de la ei am luat rochita. Josephine. Am luat-o la targ...... la sfarsitul lunii ianuarie, si am luat corsetul cu 2 numere mai mari pentru ca mi-au spus fetele de atunci ca nu mai au dantela care este pe rochita. Mi-a modificat corsetul insa si acum totul e perfect. De asta si spun sa nu va lasati fetelor pe ultima suta de metrii, ca rochita e cea mai importanta pentru nhoi si uite ca se intampla sa nu mai aibe materialul care ne place, sau sa nu mai croiasca un anumit model.

andreear
16.05.2008, 14:53:37

Acum am vazut modelele, mier imi place cel din 2008, este pe gustul meu cea din 2007 este putin cam incarcata....

madutza23
16.05.2008, 15:14:34
si ai cumva idee cat costa modelul charlote?
buna,
eu pana l-am vazut la targ am zis ca e rochia viselor mele si ca nici nu ma mai uit la altceva. Era in jur de 20 mil la ei la stand. Ti-am spus ca nu era alba lucru care pt mine este o problema ca vreau sa am rochita alba si in al doilea rand dupa gusturile mele erau prea multe cristale sau pietricele din acelea pe ea. Deci jos la tiv turnasera cu galeata si mie imi place mai simplu. Pe mine personal m-a dezamagit dar nu vreau sa te influentez pe tine. Problema este ca cei de aici din Ploiesti nu au nimik pe stoc in magazin din ce vedeti pe net si atunci nici nu ai cum sa-ti dai seama de rochita. Am inteles ca si in Bucuresti este aceeasi problemuta cu toate ca la ei gasesti cat de cat. Fara sa o vezi si sa o probezi nu poti da comanda asta e clar. Adica eu nu as face asta si cred ca nimeni.
Pup!
Sper ca nu te-am dezamagit. Eu accentuez ca este parerea mea personala: prea multi bani pentru prea putin cat arata rochita aia.

roxana87
18.05.2008, 17:44:24
fetelor mi-am luat si eu rochita tot de la cochet design modelul Yvone.Am dat 14,5 mil p ea.Am gasit modelul in magazin l-am probat si l-am cumparat p loc.Pot sa va spun k arata mult mai bn in realitate dekt modelul de pe site de la mirandy..pupici

andreear
18.05.2008, 18:29:30
fetelor mi-am luat si eu rochita tot de la cochet design modelul Yvone.Am dat 14,5 mil p ea.Am gasit modelul in magazin l-am probat si l-am cumparat p loc.Pot sa va spun k arata mult mai bn in realitate dekt modelul de pe site de la mirandy..pupici

Poze nu ne arati si noua?

deeag
19.05.2008, 09:44:10
mersi mult de tot pentru sfaturi ................a sa incerc sa ma uit dupa alt model
.............va pup

luci_ana
19.05.2008, 12:02:10
Foarte frumoasa rochita...http://www.mirandi.ro/colectii/rochii_de_mireasa/index.php?pagina=3
Asa este rochitele de la ei sunt mult mai frumoase in realitate. Sa o porti iubita si sa fi cea mai frumoasa in iua cea mare

roxana87
19.05.2008, 15:53:33
si pozici...sper sa va placa

mada_lina22
19.05.2008, 16:24:29
e superba rochita;-), chiar ca e mult mai frumoasa in realitate. sa o porti sanatoasa si sa ai o nunta de poveste.

andreear
19.05.2008, 16:48:29
si pozici...sper sa va placa

roxana87
19.05.2008, 16:49:48
ms mult fetelor