PDA

Versiunea completa : Miresici din Mehedinti

Pagini : [1] 2 3

ddaannaa
03.04.2007, 10:11:41
Ceao!
Este vre-o miresica din Mehedinti?

ddaannaa
03.04.2007, 10:23:32
Nu pot sa cred ca nu este nici o miresica din MH... chiar nici una?!?!

ancavlc
03.04.2007, 13:11:12
Nu pot sa cred ca nu este nici o miresica din MH... chiar nici una?!?!
dap eu sunt din MEHEDINTI.

mary19_05_81
03.04.2007, 13:14:13
Ceau,

Si eu sunt din Mehedinti.

mary19_05_81
12.04.2007, 12:56:37
Buna fetelor,

Eu am rezolvat cu resturantul (Motel Continental Gura Vaii), am dat avansul la muzica, cameraman si cam atat.
Cu cine va aranjati restaurantul?

Pupici,
Mariana

crisu_24
10.10.2007, 15:16:03
Salutare miresici din Severin >:D< sunt Cristina am 24 ani si imi doresc
tare mult sa vorbesc cu toate fetele despre cum va fi sau cum a fost ziua cea mai importanta din vietile noastre.

E primul meu mesaj pe care-l scriu desi sunt inscrisa pe acest site de cateva luni bune si deja am facut o pasiune pentru el.:)
Voi fi si eu miresica in vara 2008 si de vreo cateva zile am inceput sa cautam restaurant (deja am gasit unul care mie imi place dar e al doilea pe care l-am vazut si nu as vrea sa ma grabesc). 8-}
Ne-au cerut 7 milioane avans, la voi cat a fost avansul?
Biserica unde ne vom cununa va fi Grecescu dar nu am fost sa vorbim cu preotul pentru ca nu am stabilit data exacta, doar nasii i-am stabilit.
Voi ce restaurante ati mai vazut, cum vi se par preturile meniurilor si la ce restaurante nu ma sfatuiti sa merg? Si o rugaminte am la voi nu stiu nici o formatie, ma puteti indruma voi?
Marea mea problema este ca nu stiu cum as vrea sa arate rochita mea de
mireasa, ati patit si voi asa ceva?:-p =))

Va salut si sper ca mesajul meu sa starneasca interesul viitoarelor miresici din Severin si poate cine stie facem cheful burlacicelor impreuna. <:-P

crisu_24
19.10.2007, 17:22:02
[quote=crisu_24;433591]Salutare miresici din Severin >:D< sunt Cristina am 24 ani si imi doresc
tare mult sa vorbesc cu toate fetele despre cum va fi sau cum a fost ziua cea mai importanta din vietile noastre.

E primul meu mesaj pe care-l scriu desi sunt inscrisa pe acest site de cateva luni bune si deja am facut o pasiune pentru el.:)
Voi fi si eu miresica in vara 2008 si de vreo cateva zile am inceput sa cautam restaurant (deja am gasit unul care mie imi place dar e al doilea pe care l-am vazut si nu as vrea sa ma grabesc). 8-}
Biserica unde ne vom cununa va fi Grecescu dar nu am fost sa vorbim cu preotul pentru ca nu am stabilit data exacta, doar nasii i-am stabilit.
Voi ce restaurante ati mai vazut, cum vi se par preturile meniurilor si la ce restaurante nu ma sfatuiti sa merg? Si o rugaminte am la voi nu stiu nici o formatie, ma puteti indruma voi?

Va salut si sper ca mesajul meu sa starneasca interesul viitoarelor miresici din Severin si poate cine stie facem cheful burlacicelor impreuna. <:-P

"Dragostea este o încercare de a transforma o părticică dintr-o lume de vis în realitate."

"Ma indoiesc ca stelele sunt de foc, ma indoiesc ca soarele se misca, ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna, dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc." William SHAKESPEARE

ancavlc
21.10.2007, 09:17:41
[quote=crisu_24;433591]Salutare miresici din Severin >:D< sunt Cristina am 24 ani si imi doresc

"Dragostea este o încercare de a transforma o părticică dintr-o lume de vis în realitate."

"Ma indoiesc ca stelele sunt de foc, ma indoiesc ca soarele se misca, ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna, dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc." William SHAKESPEARE
bine ai venit. Din pacate nu prea sunt fete din sev care sa aiba activitate pe miresici. Cat despre intrebarile tale: eu am nunta la Ok si am platit avans 5 mil; la Grecescu fac si eu cunuia religioasa, iar ca pret la meniu pot spune doar ca al meu e de 110 Ron/pers.>:D<

crisu_24
21.10.2007, 17:32:12
Buna Anca, ma bucur mult ca mi-ai scris, incepusem sa cred ca fetelor din Severin nu le prea place sa discute intre ele. Sper curand ca situatia sa se schimbe si sa devenim active pe aici multe dintre noi.^:)^
Sincera sa fiu am nevoie sa discut aici aspectele ce tin de organizarea nuntii pentru ca eu abia acum o luna de zile m-am mutat aici si nici macar nu cunosc orasul (viitorul meu sot fiind de aici).;))
Anca meriti toate felicitarile mele pentru ca esti asa "avansata", nu mi-ai spus insa daca ai vorbit si cu vreun cameraman (ai idee care sunt preturile?).
Din pacate noi nu ma mai reusit sa mergem sa vedem alte restaurante dar ideea este ca nu vrem un restaurant mare (asa cum este al tau) si parca nu ma incanta nici formatiile de pe aici, personal as prefera un DJ (dar unul bun...pe care habar nu am de unde sa-l iau ;;))
Pupici si haideti oltencelor pe forum ca aici nu se observa cat de vorbarete sunteti =))

ancavlc
22.10.2007, 14:59:06
Buna Anca, ma bucur mult ca mi-ai scris, incepusem sa cred ca fetelor din Severin nu le prea place sa discute intre ele. Sper curand ca situatia sa se schimbe si sa devenim active pe aici multe dintre noi.^:)^
Sincera sa fiu am nevoie sa discut aici aspectele ce tin de organizarea nuntii pentru ca eu abia acum o luna de zile m-am mutat aici si nici macar nu cunosc orasul (viitorul meu sot fiind de aici).;))
Anca meriti toate felicitarile mele pentru ca esti asa "avansata", nu mi-ai spus insa daca ai vorbit si cu vreun cameraman (ai idee care sunt preturile?).
Din pacate noi nu ma mai reusit sa mergem sa vedem alte restaurante dar ideea este ca nu vrem un restaurant mare (asa cum este al tau) si parca nu ma incanta nici formatiile de pe aici, personal as prefera un DJ (dar unul bun...pe care habar nu am de unde sa-l iau ;;))
Pupici si haideti oltencelor pe forum ca aici nu se observa cat de vorbarete sunteti =))
Nu pot sa iti recomand un dj, pt ca mai la toate nuntile la care am fost in sev , a cantat formatie; cameraman nu am gasit inca, doar fotograf dar cu care nu am discutat tariful. Referitor la restaurant depinde cate pers aveti, asa mai micute sunt o gramada.

crisu_24
24.10.2007, 13:15:19
Vrem un restaurant mai micut pentru ca noi o sa avem la nunta cam o suta de persoane (asta in conditiile in care mie imi vin din Slatina rudele cele mai apropiate) deja eu am pus ochii pe restaurant Bulevard (il sti, cum ti se pare?) si imi place si Astoria insa nu sunt decisa pentru ca eu as vrea la fosta vila a lui Ceusescu de la Gura Vaii numai ca acolo nu-i nimic sigur.
Rochia de mireasa te-ai decis cum o vrei? Eu aici am o mare problema pentru ca vreu una care sa-mi acopere toate defectele...iar asta inca nu s-a inventat :-<si mai stau si prost la capitolul desing.
Care e magazinul cu rochiile cele mai dragute aici in Severin?

ancavlc
25.10.2007, 16:11:43
Vrem un restaurant mai micut pentru ca noi o sa avem la nunta cam o suta de persoane (asta in conditiile in care mie imi vin din Slatina rudele cele mai apropiate) deja eu am pus ochii pe restaurant Bulevard (il sti, cum ti se pare?) si imi place si Astoria insa nu sunt decisa pentru ca eu as vrea la fosta vila a lui Ceusescu de la Gura Vaii numai ca acolo nu-i nimic sigur.
Rochia de mireasa te-ai decis cum o vrei? Eu aici am o mare problema pentru ca vreu una care sa-mi acopere toate defectele...iar asta inca nu s-a inventat :-<si mai stau si prost la capitolul desing.
Care e magazinul cu rochiile cele mai dragute aici in Severin?
da stiu restaurantul e fain. La rochie e destul de greu pt ca azi vreau ceva maine nu mai vreau. Rochii mai frumoase gasesti la magazinul de pe Smardan colt cu Numa Pompilu acolo iti fac si pe comanda, iar preturile nu sunt mari.

crisu_24
07.11.2007, 18:22:59
Buna fetelor, as vrea sa-mi spuneti si mie daca sunt obiceiuri si traditii specifice Severinului (eu nu sunt mehedinteanca).8-}
Credeti ca daca nu vreau sa jucam in fata blocului inainte de a pleca la biserica (stiu ca pe aici se obisnuieste) ar parea un gest de ingamfare?
Dar daca nu vreau sa mi se cante melodia specifica invelirii miresei "ia-ti mireasa ziua buna" ? Am mai auzit ca ar trebui sa-mi aleg de pe acum si mosii.....:-?
Sa-mi ziceti si mie daca v-ati decis asupra aperitivului cald.

Va pupik ! Crisu.>:D<

ancavlc
07.11.2007, 19:06:52
Buna fetelor, as vrea sa-mi spuneti si mie daca sunt obiceiuri si traditii specifice Severinului (eu nu sunt mehedinteanca).8-}
Credeti ca daca nu vreau sa jucam in fata blocului inainte de a pleca la biserica (stiu ca pe aici se obisnuieste) ar parea un gest de ingamfare?
Dar daca nu vreau sa mi se cante melodia specifica invelirii miresei "ia-ti mireasa ziua buna" ? Am mai auzit ca ar trebui sa-mi aleg de pe acum si mosii.....:-?
Sa-mi ziceti si mie daca v-ati decis asupra aperitivului cald.

Va pupik ! Crisu.>:D<
bine ai venit.
Sa stii ca nici la noi nu e o regula sa se joace in fata blocului, cine are placerea sa joace asta face cine nu pur si simplu se urca in masina si pleaca la cununie.
La nuntile din severin sunt si nasi si mosi, insa nu e o tragedie daca nu vrei mosi.
Referitor la melodie, daca nu vrei pina la urma le poti spune lautarilor sa nu vina acasa si gata.
Sper ca ti-am oferit informatii utile.
Daca mai ai intrebari iti raspund cu drag.

crisu_24
08.11.2007, 16:34:34
Buna, Anca se pare ca doar tu imi vezi mesajele si-mi raspunzi...as crede ca doar noi doua ne casatorim anul viitor daca nu as sti ca restaurantele din Severin sunt aproape toate rezervate full.
Vroiam sa-mi mai zici cateva detalii despre meniu si am inteles ca ai vorbit deja cu fotograful si ai aranjat, poti sa-mi dai niste informatii privind pretul si daca este cel care si filmeaza ? Ce detalii ti-au mai ramas nearanjate, observ ca totusi esti cu mult inaintea mea.

Pupici

ancavlc
08.11.2007, 20:55:10
Buna, Anca se pare ca doar tu imi vezi mesajele si-mi raspunzi...as crede ca doar noi doua ne casatorim anul viitor daca nu as sti ca restaurantele din Severin sunt aproape toate rezervate full.
Vroiam sa-mi mai zici cateva detalii despre meniu si am inteles ca ai vorbit deja cu fotograful si ai aranjat, poti sa-mi dai niste informatii privind pretul si daca este cel care si filmeaza ? Ce detalii ti-au mai ramas nearanjate, observ ca totusi esti cu mult inaintea mea.

Pupici
Salutare.
La mine meniul este 110 Ron fara bautura, tort , cafea, nu iti pot spune exact ce va contine meniul, poate doar in mare:
aperitiv: salam, sunca presata rulata cu salata, cascaval, rosie, muschi
felu 1: peste cu cartofi natur
felul 2: sarmale cu mamaliguta.
felul 3: friptura compusa din carne de porc, pui si vita si o salata de varza.
Fotograful este o femeie , am vazut poze facute de ea si mi-a placut cum lucreaza. Ma costa 500 Ron pt un cd cu 400-600 de poze si un album cu 40 de poze. Sedinta la studio ma costa 350 Ron.
Cameraman inca nu am gasit, sunt in cautari.;;)
Firma de decoratiuni inca nu am gasit.
Momentan alte detalii nu imi mai amintesc.>:D<

ancavlc
08.11.2007, 20:56:16

Pupici
tu cum stai cu pregatirile?

yannia
26.02.2008, 17:55:47
Buna fetelor! Si eu sunt tot din Severin si am nunta pe 26 iulie la Roma (Decebal et 5).

iulia8888
27.02.2008, 13:04:01
Si eu sunt tot din Severin! Eu am rezervat restaurantul si imi mai trebuie decoratiunile. Aveti ceva idei de menuiri mai deosebite?

yannia
27.02.2008, 14:54:22
Buna Iulia.Se pare ca avem nunta in aceeasi zi.Cat despre meniuri mai deosebite poti discuta cu cei de la restaurant, iar firme care se ocupa cu decoratiuni exista suficient de multe (Almis Decor, Danart, Magic Moments, Amiche, High Life Deco,etc) ca sa ai de unde alege.

crisu_24
04.03.2008, 15:59:36
buna fetelor,
ginuta vroiam sa-ti spun ca nu are rost sa mergi la restaurantul petrom pentru ca e prea mic pentru numarul de persoane pe care tu il ai.
daca te intereseaza la iesirea din oras ar mai fi cateva variante pe la simian (daca se mai scurteaza lista :) un restaurant unde se mananca bine este krle (restaurant sarbesc) iar un restaurant care mie mi-a placut (si care ar si o terasa unde se pot face nunti mult mai faine) se cheama Hanul Marinarului este in port. sper sa-ti fie de folos recomadarile mele
eu trebuia s afac nunta anul acesta dar inca nu am rezervat restaurantul si o amanam pentur 2009 asa ca vom fi miresi 2009 (poate chiar de iulie).
la formatie v-ati gandit? preturile anul acesta sunt cam 1500 E iar formatia care imi place mie (cea de la vapor) cere 2000.

mult succes in alegerea restaurantului,pupici

ginutza83
05.03.2008, 17:36:18
mersi de sfat. chiar suna interesant ultima varianta cu hanul marinarilor (sper ca asa se numeste). mi-ar placea sa fie undeva langa dunare.
despre muzica...noi inca nu am cautat...prima data restaurantul, ca fara el...:-s. nu vrem o formatie neaparat din severin. sora mea are nunta anul asta in iulie in caransebes (orasul meu natal) si ea a gasit o formatie din arad. cred ca au cerut in jur de 900 EUR si cica sunt buni. au si dat ceva avans. oricum, nu vrem sa ne cante formatia toata noaptea, vrem doar pentru muzica populara si nimic mai mult. unchiul meu va veni cu muzica pe comp si am incredere in el. din punctul asta de vedere am avut noroc. nu am vrea sa platim atata pentru o formatie care nu va canta decat populara si nici aia toata noaptea. asa ca daca aveti vreo sugestie...;;)
noi stam in timisoara, asa ca daca va intereseaza ceva (rochii de mireasa, invitatii etc) spuneti si va ajut cu placere cu ce se poate.o:-)

crisu_24
15.03.2008, 09:28:45
pretul meniului este foarte bun tinand cont ca faceti nunta in 2009 (numai sa se si respecte ceea ce ati discutat).
despre cantina liceului decebal pot spune ca arata bine dar se cere o chirie pe sala foarte mare in comparatie cu celelalte din severin ( in cazul meu nu se merita pentru ca nu am asa multi invitati rudele mele fiind din alt judet si nici nu ma gandesc sa ma complic sa-i cazez pe la hotel).

fetelor v-ati gandit cum o sa arata rochita de mireasa? daca aveti poze sa le atasati.
unde vreti sa va coafati in severin cand veti fi mirese? eu inca nu cunosc prea bine orasul si implicit saloanele de coafura.

pupici si weekend placut !

ancavlc
19.03.2008, 14:25:05
pretul meniului este foarte bun tinand cont ca faceti nunta in 2009 (numai sa se si respecte ceea ce ati discutat).
despre cantina liceului decebal pot spune ca arata bine dar se cere o chirie pe sala foarte mare in comparatie cu celelalte din severin ( in cazul meu nu se merita pentru ca nu am asa multi invitati rudele mele fiind din alt judet si nici nu ma gandesc sa ma complic sa-i cazez pe la hotel).

fetelor v-ati gandit cum o sa arata rochita de mireasa? daca aveti poze sa le atasati.
unde vreti sa va coafati in severin cand veti fi mirese? eu inca nu cunosc prea bine orasul si implicit saloanele de coafura.

pupici si weekend placut !
salut.
saloane pt coafura sunt cateva faine, insa este jale in materie de machiaj.#-o#-o

yannia
26.03.2008, 18:49:33
Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor. Si noi suntem casatoriti civil de aproximativ un an si ne-am hotarat sa facem pasul in iulie si in fata lui Dumnezeu. Sa va traiasca cel mic, sa fie sanatos si sa va bucurati de el. De ce sa mi se para aiurea? Sunt mirese care fac doua nunti in Romania, una la sot acasa si una la ele intr-un alt oras si se imbraca de 2 ori in rochie de mireasa.

iulia8888
26.03.2008, 19:17:54
Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor. Si noi suntem casatoriti civil de aproximativ un an si ne-am hotarat sa facem pasul in iulie si in fata lui Dumnezeu. Sa va traiasca cel mic, sa fie sanatos si sa va bucurati de el. De ce sa mi se para aiurea? Sunt mirese care fac doua nunti in Romania, una la sot acasa si una la ele intr-un alt oras si se imbraca de 2 ori in rochie de mireasa.

Multumim, multumim...
M-am mai linistit un pic...asta kiar nu o mai stiam, sa se faca nunta in doua localitati. De aceea mi se parea ca poate e cam aiurea. Oricum eu vreau sa ma mai imbrac inca o data in mireasa...e prea frumos sentimentul.
Va pupik pe toate si va doresc sa va bucurati din plin de nunta, e un eveniment unic.

iulia8888
28.03.2008, 12:21:41
Anca...eu te stiu de undeva...imi pari fff cunoscuta. Se poate sa fie din luceul Traian? Eu am facut acolo 5-12.
Pupici

ancavlc
28.03.2008, 15:24:02
Anca...eu te stiu de undeva...imi pari fff cunoscuta. Se poate sa fie din luceul Traian? Eu am facut acolo 5-12.
Pupici
Este posibil ca si tot acolo am fost 5-12.:-?:-?:-?

crisu_24
15.05.2008, 09:44:49
buna fetelor ! ce mai faceti ?
cum va descurcati cu pregetirile pe ultima suta de metri ?
povestiti-ne si nou ca sa avem ce invata :) eu nu am mai reusit sa mai fac anul asta nimic si am reprogramat nunta pentru anul viitor.
va rog sa puneti poze daca aveti cu invitatiile, pantofii, rochia de mireasa, marturiile, buchetul si lumanarile, coafura.........sti voi mai bine .
sa ne spuneti si ce meniuri ati ales si la ce pret final ati ajuns cu ce-i de la restaurant.
va pup si tare fain ar fi daca am reusi sa comunicam mai mult pe aceasta pagina ca doar nu suntem mai prejos decat alte miresici din alte localitati.

va doresc sa aveti parte de nunta pe care fiecare din voi ati visat-o si fericirea din ziua nuntii voastre sa fie prezenta pe tot parcursul vietii. :*

ancavlc
16.05.2008, 16:23:59
povestiti-ne si nou ca sa avem ce invata :) eu nu am mai reusit sa mai fac anul asta nimic si am reprogramat nunta pentru anul viitor.
va rog sa puneti poze daca aveti cu invitatiile, pantofii, rochia de mireasa, marturiile, buchetul si lumanarile, coafura.........sti voi mai bine .
sa ne spuneti si ce meniuri ati ales si la ce pret final ati ajuns cu ce-i de la restaurant.

Eu sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile, am facut invitatiile si deja am inceput sa impartim, rochie am, pantofi la fel, mai am sa vorbesc la florarie despre buchet si lumanari si sa fac programare la coafor.

iulia8888
28.05.2008, 14:16:34
va pup si tare fain ar fi daca am reusi sa comunicam mai mult pe aceasta pagina ca doar nu suntem mai prejos decat alte miresici din alte localitati.

va doresc sa aveti parte de nunta pe care fiecare din voi ati visat-o si fericirea din ziua nuntii voastre sa fie prezenta pe tot parcursul vietii. :*

Hello
Si eu sunt pe ultima suta de metri. Acum incerc sa-mi comand invitatiile, dar pt faptul ca nu sunt acolo e mult mai complicat. In rest e totul cam gata. Di pacte pretul meniului la Vila lui Ceausescu nu am reusit sa il stabilesc, este intre 84-90 RON. Am vazut ca Gura Vaii ti-ai ales si tu ca locatie. Tot la vila? daca da iti pot da niste sfaturi folositoare, ce eu nu am stiut la incegput.

Spor la treaba fetelor
Pupici

crisu_24
29.05.2008, 09:01:33
Hello
Si eu sunt pe ultima suta de metri. Acum incerc sa-mi comand invitatiile, dar pt faptul ca nu sunt acolo e mult mai complicat. In rest e totul cam gata. Di pacte pretul meniului la Vila lui Ceausescu nu am reusit sa il stabilesc, este intre 84-90 RON. Am vazut ca Gura Vaii ti-ai ales si tu ca locatie. Tot la vila? daca da iti pot da niste sfaturi folositoare, ce eu nu am stiut la incegput.

Spor la treaba fetelor
Pupici

Sal

Mi-a ramas setata locatia, initial asa am vrut insa pe parcurs ne-am razgandit, am zis ca e mai bine sa alegem un restaurant din oras sa fie calea accesibila tuturor.
Ce firma de decoratiuni ati ales si care le sunt preturile?

Va pupik .
Si

adi08
25.06.2008, 10:56:15
buna fetelor sunt noua pe acest forum,eu sunt din severin si va rog sa imi spuneti cine a fcut nunta la london daca este frumos,iar despre cei de la procesul etapei - lucian cojocaru daca stie cineva preturile;Despre limuzina la nunta poate sa imi spuna cineva daca a avut si care sunt preturile.

ancavlc
25.06.2008, 18:17:28
buna fetelor sunt noua pe acest forum,eu sunt din severin si va rog sa imi spuneti cine a fcut nunta la london daca este frumos,iar despre cei de la procesul etapei - lucian cojocaru daca stie cineva preturile;Despre limuzina la nunta poate sa imi spuna cineva daca a avut si care sunt preturile.
bine ai venit.
formatia de la procesul etapei a luat pt o nunta la care am fost pe 7 iunie, 1500 euro, pina la anul sigur vor cere mai mult.
La London este foarte frumos, intra cam 200 de pers, insa ar trebui sa te grabesti daca vrei sa rezervi acolo pt o anumita data ca e foarte aglomerat.

adi08
25.06.2008, 20:49:55
multumesc ancavlc ca mi-ai raspuns,dar despre firme de decor ce stiti ptr ca eu am cautat pe net si nu am gasit decat una singura si prea putine informatii ,eu lucrez in strainatate si nu mai stiu preturile din severin.dar limuzina chiar nu a avut nimeni la nunta sau site ceva.

ancavlc
26.06.2008, 17:29:59
multumesc ancavlc ca mi-ai raspuns,dar despre firme de decor ce stiti ptr ca eu am cautat pe net si nu am gasit decat una singura si prea putine informatii ,eu lucrez in strainatate si nu mai stiu preturile din severin.dar limuzina chiar nu a avut nimeni la nunta sau site ceva.
mai chestia asta cu limuzina a aparut de curand pe la noi, insa este pt cine isi doreste neaparat, am vazut una alba prin oras si parca si una neagra pe care le poti inchiria.
Firme de decor sunt multeeee, insa nu au pagina pe net.

adi08
07.07.2008, 09:12:36
Anca spune-ne si noua cum a fost la nunta ta,daca a fost totul asa cum te asteptai si trimite-ne poze de la nunta.<:-P

ancavlc
07.07.2008, 17:37:20
Anca spune-ne si noua cum a fost la nunta ta,daca a fost totul asa cum te asteptai si trimite-ne poze de la nunta.<:-P
A fost super bine, insa pacat ca a trecut asa repede. Poze deocamdata nu am.

adi08
21.07.2008, 07:48:39
Anca ce mai faci,esti in luna de miere?Nu ai mai facut rost de pozele de nunta,ca vreu sa te vad si eu

ancavlc
24.07.2008, 12:57:03
Anca ce mai faci,esti in luna de miere?Nu ai mai facut rost de pozele de nunta,ca vreu sa te vad si eu
salut,
da sunt in luna de miere in grecia. Am facut rost de poze, voi pune cateva cand ma intorc.

adi08
25.07.2008, 21:38:45
Super,ma bucur ptr tine ca esti in Grecia in luna de miere.In august cand voi veni in tara (la sev)poate ne putem vedea si vom vb mai multe.Astept pozele cat mai repede si de la nunta si din Grecia.

ancavlc
27.07.2008, 17:06:54
Super,ma bucur ptr tine ca esti in Grecia in luna de miere.In august cand voi veni in tara (la sev)poate ne putem vedea si vom vb mai multe.Astept pozele cat mai repede si de la nunta si din Grecia.
gata cu luna de miere.:(
Acum sa atasez cateva poze de la minunata mea nunta.:D:D
Din Grecia nu postez inca fiindca nu am inca in calculator, insa pot spune ca a fost superb,chiar daca nu a fost o destinatie exotica.

adi08
28.07.2008, 07:38:30
sunt super pozele
spune-mi de unde ti-ai cumparat rochia si unde te-ai coafat;
mai zi-mi ceva despre nunta

ancavlc
30.07.2008, 19:39:51
sunt super pozele
spune-mi de unde ti-ai cumparat rochia si unde te-ai coafat;
mai zi-mi ceva despre nunta
rochia am luat-o din TM si am dat 15 mil pe ea, iar de coafat si machiat la orsova la un salon la o doamna care vine tot din TM.
nu stiu ce as mai putea sa iti spun, pt ca mi se pare ca , cuvintele imi sunt prea sarace ca sa imi descriu nunta si emotiile pe care le-am avut atunci.
Insa daca mai ai vreo intrebare iti raspund cu mare placere.

adi08
31.07.2008, 08:12:07
anca iti dai id meu de mess sa vb
adriana_traistaru08

crisu_24
31.07.2008, 15:42:21
Buna ziua miresici din Severin,

pentru cele care vor avea nunta anul viitor si inca nu si-au rezervat resturantul vreau sa va zic ca se va deschide un super restaurant in maximum 2 saptamani ( pentru mine este cel mai frumos din oras insa eu deja l-am rezervat pe al meu :( ), cine vrea detalii dati-mi un PM. Este si pentru o nunta f . mare dar si pt. una restransa avand 2 sali.
Spuneti-mi si mie daca cumva cunoasteti un DJ pe care mi-l puteti recomanda ( sau o formatie :rocking: la 1000 - 1200 )
Va pupic .

P.S. Casa de piatra ANCAVLC si IULIA8888 . <:-P >:D<

ancavlc
01.08.2008, 14:54:40

pentru cele care vor avea nunta anul viitor si inca nu si-au rezervat resturantul vreau sa va zic ca se va deschide un super restaurant in maximum 2 saptamani ( pentru mine este cel mai frumos din oras insa eu deja l-am rezervat pe al meu :( ), cine vrea detalii dati-mi un PM. Este si pentru o nunta f . mare dar si pt. una restransa avand 2 sali.
Spuneti-mi si mie daca cumva cunoasteti un DJ pe care mi-l puteti recomanda ( sau o formatie :rocking: la 1000 - 1200 )
Va pupic .

multumesc:*. Pe unde e restaurantul care se deschide , ca m-ai facut curioasa?

ginutza83
04.08.2008, 19:34:38
salutare la toata lumea!
in primul rand vreau sa va spun ca mi-e rusine ca nu am mai intrat cam de multicel :">
in al 2-lea rand, crisu...ce restaurant nou se deschide?!?!?!?!?!? eu am nunta anul viitor si nu am semnat inca nici un contract. deocamdata suntem primii pe lista de la hotel traian, ca si ei deschid curand un nou restaurant.plsssssss raspunde-mi cat mai repede si daca poti, da-mi detalii despre restaurantul asta nou (poate este acelasi) .[-o<[-o<[-o<[-o<

va pup pe toate!

ginutza83
09.08.2008, 23:05:15
ce faceti fetelor? pe unde ati disparut?:(
vreau sa va cer si voua parerea. eu sunt banateanca si as vrea foarte mult la nunta in meniu sa avem si supa, dar soacra-mea a zis ca asa ceva in oltenia nu se face:((:-SS insa eu vreau, mai ales ca majoritatea invitatilor sunt din partea mea.:-p va rog spuneti-mi cam care sunt regulile in severin, ca daca ascult numai de socrii...8-| si ai mei dragi parinti solidarizeaza cu ei:(
doar sotiorul tine cu mine......ca nu are de ales/:) ......si pt ca ma iubeste :">

ancavlc
10.08.2008, 12:35:59
ce faceti fetelor? pe unde ati disparut?:(
vreau sa va cer si voua parerea. eu sunt banateanca si as vrea foarte mult la nunta in meniu sa avem si supa, dar soacra-mea a zis ca asa ceva in oltenia nu se face:((:-SS insa eu vreau, mai ales ca majoritatea invitatilor sunt din partea mea.:-p va rog spuneti-mi cam care sunt regulile in severin, ca daca ascult numai de socrii...8-| si ai mei dragi parinti solidarizeaza cu ei:(
doar sotiorul tine cu mine......ca nu are de ales/:) ......si pt ca ma iubeste :">
mai adevarul asa este cum zic socrii tai.
Pe la noi nu se obisnuieste sa se seveasca supa,insa daca tu zici ca majoritatea invitatilor vin din banat atunci baga in meniu si supa. Ai discutat cu personalul de la restaurantul unde ai nunta despre supa?

ginutza83
11.08.2008, 11:42:18
mai adevarul asa este cum zic socrii tai.
Pe la noi nu se obisnuieste sa se seveasca supa,insa daca tu zici ca majoritatea invitatilor vin din banat atunci baga in meniu si supa. Ai discutat cu personalul de la restaurantul unde ai nunta despre supa?

pai nu am discutat, dar vroiam sa stiu parerea voastra, daca am sau nu vreo sansa. :-s eu peste 2 saptamani am concediu si atunci voi veni in severin.
tocmai mi-a venit o idee...ce ziceti fetelor? iesim si noi la un suc sa ne cunoastem, sa mai povestim de una de alta? mie mi-ar face mare placere, pentru ca numai noi miresicile stim ce greutati intampinam in organizarea unei nunti ;)) eu voi fin in severin in perioada 27 august - 7 septembrie. ce ziceti?;;) <:-P

ginutza83
11.08.2008, 11:51:20

Va pupic .

crisu draga,

spune-mi, te rog, despre ce restaurant este vorba...plsssss.[-o< [-o< [-o< [-o< ...ca eu inca ma mai pot razgandi, pentru nu am semnat inca nici un contract. noi am vorbit la traian, ca doar ei mai erau liberi la data stabilita.
mercic

ginutza83
12.08.2008, 11:01:24
fetelor, mai am o rugaminte. outeti sa-mi spuneti cateva agentii de organizare evenimente (de decorat) in severin? noi am vrea sa mergem si pe la ele cand vom veni.
merci^:)^

crisu_24
12.08.2008, 12:40:44
crisu draga,

spune-mi, te rog, despre ce restaurant este vorba...plsssss.[-o< [-o< [-o< [-o< ...ca eu inca ma mai pot razgandi, pentru nu am semnat inca nici un contract. noi am vorbit la traian, ca doar ei mai erau liberi la data stabilita.
mercic

Buna Ginutza,

restaurantul de care vorbesc eu nu este cel al Hotel Traian, insa este in aceeasi zona. Are o sala (supraetajata) unde incap si 300 de persoane .
Legat de meniu parerea mea este ca ai putea renunta la supa deoarece sunt multe feluri de mancare : aperitiv, gustare calda, peste (cartofi natur) , sarmale, 2 feluri de friptura. Ramane sa faci cum crezi tu ca e mai bine si plus de asta sa ajungi la o intelegere si cu cei de la restaurant care nu obisnuiesc sa dea supa la nunta.
In ce stadiu sunteti cu formatia fetelor ? Eu maine plec in concediu, in afara de restaurant nu mai am nimic stabilit...sper cand revin sa ma hotarasc ce fac cu muzica.
Pupici.

ginutza83
12.08.2008, 14:30:22
Buna Ginutza,

restaurantul de care vorbesc eu nu este cel al Hotel Traian, insa este in aceeasi zona. Are o sala (supraetajata) unde incap si 300 de persoane .
Legat de meniu parerea mea este ca ai putea renunta la supa deoarece sunt multe feluri de mancare : aperitiv, gustare calda, peste (cartofi natur) , sarmale, 2 feluri de friptura. Ramane sa faci cum crezi tu ca e mai bine si plus de asta sa ajungi la o intelegere si cu cei de la restaurant care nu obisnuiesc sa dea supa la nunta.
In ce stadiu sunteti cu formatia fetelor ? Eu maine plec in concediu, in afara de restaurant nu mai am nimic stabilit...sper cand revin sa ma hotarasc ce fac cu muzica.
Pupici.
merci crisu, spune-mi te rog cum se numeste noul restaurant.
deocamdata nu ma stresez prea tare cu meniul pentru ca nu are rost. pana la anu' mai e timp.
de muzica inca nu am vorbit, nici nu prea stim pe cine sa luam sau cum sa facem. noi am vrea sa avem o formatie care sa cante foarte bine dar doar muzica populara si eventual usoara; nu vrem muzica lautareasca si manele, ca nu ne place.
PS: propunerea mea sa ne intalnim ramane valabila >:D<

yannia
17.08.2008, 22:26:44
fetelor, mai am o rugaminte. outeti sa-mi spuneti cateva agentii de organizare evenimente (de decorat) in severin? noi am vrea sa mergem si pe la ele cand vom veni.
merci^:)^

Sunt foarte multe firme care se ocupa de aranjamente pentru nunti. Almis Decor si Danart sunt 2 firme destul de vechi si renumite in Severin, iar in ultimul timp au aparut si altele care nefiind atat de cunoscute au si preturi mai mici.Poti cauta si pe net ca unele au si site-uri de prezentare. Eu am aranjat sala cu cei de la Flora si am fost foarte multumita.

adi08
01.09.2008, 10:49:47
fetelor am gasit in sfarsit un local,este nou deschis si foarte frumos, se numeste Royal Sun,preturile la meniu sunt chiar foarte bune adica la 150 de lei au fructe de mare si icre negre.Va rog sa ma ajuti la muzica,ce parere aveti despre aneta tataru si cei de la astoria eu le-am dat avans ptr ca nu am mai gasit pe nimeni liber,dar sunt in cautare.sper sa mai gasec si alta formatie.

adi08
01.09.2008, 10:53:38
Sa stii ca sunt foarte multe firme de decor in sev dar cel mai bine este sa treci cam pe la toate ca au diferite preturi,daca vrei iti dau nr de tel de la o doamna din sev care se ocupa cu asa ceva si lucreaza foarte frumos.

oliali
23.09.2008, 13:45:53
Buna fetelor! Am si eu o rugaminte..poate sa imi spuna cineva ceva despre salon madamme? M-ar interesa sa imi fac si coafura si machiajul acolo, dar din pacate nu stiu nimic despre cele care lucreaza acolo, ce produse folosesc si cam care sunt preturile:-<.Si inca ceva :-p. stie cineva un dj in severin? Noi la nunta avem formatie dar as vrea sa luam si un dj care sa puna si ceva muzica usoara..:D...

ginutza83
29.09.2008, 18:56:28
Buna fetelor,

si eu sunt in cautarea cameramanului, sper ca in decursul acestei saptamani sa fac rost de niste numere de telefon iar in cazul in care cineva imi place o sa-i dau si arvuna ( ginutza te anunt si pe tine, momentan am nr. de tel al unei agentii care ofera si foto/video , spune-mi daca te intereseaza).
Vreau sa-mi spuneti si mie daca voi va veti pregatii cu un dans al vostru...e o chestie care ma macina momentan caci am vazut ca este ultima fitza.:D
merci crisu, te voi anunta si eu daca aflu ceva. noi vom lua lectii de dans, dar nu vrem doar pt dansul nostru (pt care oricum vom pregati ceva), ci vrem sa si invatam dansuri de societate si latino. sper sa avem succes cu asta. si nu mi se pare neaparat de fitze, ci mai degraba ceva folositor, pt ca vom stii sa dansam si in viitor si nu vom mai fi asa rusinosi in privinta asta.:">

crisu_24
30.09.2008, 08:47:03
merci crisu, te voi anunta si eu daca aflu ceva. noi vom lua lectii de dans, dar nu vrem doar pt dansul nostru (pt care oricum vom pregati ceva), ci vrem sa si invatam dansuri de societate si latino. sper sa avem succes cu asta. si nu mi se pare neaparat de fitze, ci mai degraba ceva folositor, pt ca vom stii sa dansam si in viitor si nu vom mai fi asa rusinosi in privinta asta.:">

m-am exprimat eu gresit, sincer mi se pare super frumos dansul mirilor, numai ca eu am mari probleme pentru ca nu ma pricep sa dansez deloc si de asta imi creeaza mari emotii , iar lectii de dans....in severin nu stiu unde as putea face asa ceva si nici timpul nu ne prea permite .
Ai rezolvat cu restaurantul, ati ramas la Traian? Pupi.

ginutza83
01.10.2008, 18:23:23
m-am exprimat eu gresit, sincer mi se pare super frumos dansul mirilor, numai ca eu am mari probleme pentru ca nu ma pricep sa dansez deloc si de asta imi creeaza mari emotii , iar lectii de dans....in severin nu stiu unde as putea face asa ceva si nici timpul nu ne prea permite .
Ai rezolvat cu restaurantul, ati ramas la Traian? Pupi.
norocul nostru este ca stam in timisoara, asa k avem unde sa mergem la lectii de dans. cat despre restaurant...inca nici o veste. :-w:-s

ancavlc
01.10.2008, 19:44:32
norocul nostru este ca stam in timisoara, asa k avem unde sa mergem la lectii de dans. cat despre restaurant...inca nici o veste. :-w:-s
de ce sunteti pesimste daca ati cauta indeajuns ati realiza ca si in severin se fac cursuri de dans.

crisu_24
10.10.2008, 22:12:09
de ce sunteti pesimste daca ati cauta indeajuns ati realiza ca si in severin se fac cursuri de dans.

buna

poate imi spui si mie unde se fac cursuri de dans, in cazul in care o sa am nevoie sa stiu ( sunt de putin timp in severin). Daca vrei povesteste-ne si noua cum v-ati descurcat la dansul mirilor. Pupici

ancavlc
21.10.2008, 10:37:02
buna

poate imi spui si mie unde se fac cursuri de dans, in cazul in care o sa am nevoie sa stiu ( sunt de putin timp in severin). Daca vrei povesteste-ne si noua cum v-ati descurcat la dansul mirilor. Pupici

cursuri se faceau intr-un timp la Casa Tineretului, undeva pe laterala ei.

ginutza83
23.10.2008, 16:11:09
am vorbit cu cumnatii mei (fratele sotului) sa mearga acolo (la regal sun) sa vada ce si cum, daca e sau nu ocupat pe data noastra si alte detalii. speram sa fie totul bine. [-o<
cameraman si foto nu avem nici noi inca. mai cautam. noi foto am vrea pe cineva foarte bun, conteaza pozele foarte mult pentru noi. daca gasesc ceva va anunt. >:D<

crisu_24
05.11.2008, 13:15:33
fetelor, am schimbat orasul in care vom face nunta (dupa cum vedeti si la profil). am mutat-o in orasul meu natal, pentru ca nu am gasit alt restaurant cu capacitate destul de mare in severin care sa ne mai si placa. am fost la regal sun si ne-a placut foarte mult, chiar ni s-a parut superb, dar, din pacate, nu mai este liber decat duminica, ceea ce pt noi nu era ok. daca sunteti in cautare, s-a mai deschis un restaurant, se numeste persia si este la principala, catre gura vaii, imediat dupa benzinaria petrom (cred). nu stiu exact cum sa explic :-" si acolo este aranjat foarte dragut, dar intra inghesuiti 190 de oameni si nu mai prea este spatiu de dans. asta e decorat in stil oriental.
asta nu inseamna ca nu voi mai intra pe acest subiect sa mai vb asa, ca intre fete.;;)
va poop si spor la pregatiri!

ma bucur ca intr-un final ati reusit sa gasiti ceea ce va place...orasul e mai putin important. ne-am bucura sa mai ramai pe mehedinti....ne mai sfatuim si noi...
Legat de cameraman eu l-am gasit pe cel mai bun din Severin , e o persoana care chiar stie meseria ...nu filmeaza decat de la 3 camere in sus, face niste albume foto superbe si sedinte foto extraordinare...eu am fost extrem de incantata. Legat de pret : porneste de la 450 E depinde ce pachet alegi ( pretul e singurul lucru care m-a facut sa ma gandesc pe cine sa aleg ). pupiiiiiiiiiiiii si spor la treaba pe mai departe !!!!!!!!!

ginutza83
05.11.2008, 15:15:37
crisule, chiar daca am schimbat orasul unde vom face nunta, eu tot voi mai intra si pe topicul de mehedinti, macar sa mai povestim si sa ne mai sfatuim ;-) cine stie, poate si iesim odata la un suc cand mai ajungem si noi in severin.
450 E mi se pare un pret ok pt foto-video. poti sa-mi dai si mie pm cu datele de contact si numele? ^:)^

green_panther
14.12.2008, 10:50:14
hello miresicilor din severin! desi m-am inscris de vreo 3 sapt nu am apucat sa scriu pentru ca ma incurcam in stiinta...:-? si eu am nunta anul viitor la severin si as dori si eu niste sfaturi legate de cameraman si foto. daca ma puteti ajuta...=P~

yannia
14.12.2008, 15:38:24
hello miresicilor din severin! desi m-am inscris de vreo 3 sapt nu am apucat sa scriu pentru ca ma incurcam in stiinta...:-? si eu am nunta anul viitor la severin si as dori si eu niste sfaturi legate de cameraman si foto. daca ma puteti ajuta...=P~

Pai sunt destul de multi.E unul din lucrurile care se gasesc destul de usor in Severin daca luam in comparatie restaurantul care trebuie stabilit cu un an inainte.Acum depinde si de ce anume vrei si cam cat esti dispusa sa platesti.Sunt cateva discutii legate de cameramani si in paginile anterioare.

ancavlc
14.12.2008, 17:40:33
Bine ai venit!:*:*:*

adi08
17.12.2008, 10:37:08
Bine ai venit green_panther
Ma bucur ca avem nunta la acelasi local,numai ca eu o am pe 11 07 2009
Muzica pe cine ai ales?Cameraman nici eu nu am vb inca dar am un nr de tel al unui baiat care am auzit ca este foarte bun,daca vrei pot sa iti dau nr pe privat.Mai am o curiozitate daca ai facut contract cu cei de la regal sun?

Anca felicitari pentru sarcina!
Mult curaj si noroc! http://www.miresici.ro/images/icons/icon14.gif

ancavlc
17.12.2008, 11:35:55
Muzica pe cine ai ales?Cameraman nici eu nu am vb inca dar am un nr de tel al unui baiat care am auzit ca este foarte bun,daca vrei pot sa iti dau nr pe privat.Mai am o curiozitate daca ai facut contract cu cei de la regal sun?

multumesc mult.
In general nu se fac contract si se da doar o chitanta cu avansul pe care l-ai dat, chitanta pe care scrie jos data cand vei avea nunta ca fiind rezervata de tine.

crisu_24
18.12.2008, 01:19:05
Buna viitoare miresici,
spuneti-mi si mie ati fost la biserica sa stabiliti ora ??? Cum se procedeaza...trebuie sa platim ceva? Pupi

yannia
18.12.2008, 21:23:26
Buna viitoare miresici,
spuneti-mi si mie ati fost la biserica sa stabiliti ora ??? Cum se procedeaza...trebuie sa platim ceva? Pupi

nu se plateste nimic. Mergi cam cu o luna, o luna si ceva inainte de nunta la biserica si vorbesti cu preotul. De obicei au o agenda in care isi noteaza data, ora la care te programeaza, numele tau si al sotului si adresa voastra.

adi08
20.12.2008, 12:27:15
fetelor la primarie cu cat timp inainte trebuie sa mergi?CRISU 24 avem nunta in aceeasi zi si la aceeasi biserica(am uitat sa ma corectez)
11 07 2009 biserica grecescu.Tu ai vb cu firma de decor si cameraman?
In rest cum stati cu pregatirile?http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gifhttp://www.miresici.ro/images/icons/icon5.gif

flyrty
27.12.2008, 11:31:21
Salut fetelor...ma bucur sa va gasesc pe aici....am fost si eu ceruta si cica tre sa fac si nunta ;)...
Adi08, cate locuri are Regal Sun si de Persia ce stiti, cate persoane intra?
Eu acum sunt in cautare de restaurant, la muzica m-am hotarat...
Va multumesc!

adi08
27.12.2008, 13:01:53
Pai la regal sun la parter este loc ptr max 100 per,iar la etaj max 250 cred eu.Dar te sfatuiesc ca le vizitezi pe toate din timp ptr ca eu am fost in aug si abia am gasit la regal sun ptr ca abia se deschisese,dar in rest erau toate ocupate sambata,iar patronii au fost singurii care erau diferiti de toti din oras in sensul bun,adica te ascultau si pe tine si nu se gandeau numai la profitul lor.Muzica deocamdata am vb tot cu cei care canta acolo si mi-au placut sincer.Tu pe cine ai ales ca si muzica?Eu am vb si cu puiu codreanu si adriana antoni dar au niste preturi...!Iti doresc mult succes cu pregatirile;:* <:-P

flyrty
27.12.2008, 16:59:15
Eu am cam 200-250 de persoane si m-am cam uitat pe la restaurante si nu as vrea sa fie sala plina de mese, adica sa nu fie aglomerata si mi-a zis cineva de regal sun..
In legatura cu muzica, am vorbit cu Dutoniu (de la vapor)..ne cere 2500 dar cica sigur va fi mai mult pana in 2010 si o formatie de la sarbi ca am si invitati de acolo pentru ca viitorul sotior este pe juma' sarb.
Eu vroiam nunta in toamna lui 2009 dar nu era Dutoniu liber...si atunci nu am mai cautat nici restaurant.
Si inca ceva, unde ai terminat liceul ca imi pari cunoscuta..

Ms...

adi08
28.12.2008, 11:20:06
Tu spui acum 200-250 dar cam sigur nu vei stii decat cu o sapt inainte de nunta,iar daca tu inchiriezi localul si ii spui din moment ce semnezi contractul ca o sa ai 250 de pers,iar tie iti vin 200 diferenta de meniuri o platesti pana la 250.Te sfatuiesc atunci cand te hotarasti la un local sa pui in tema si problema asta,ce se intampla daca vin mai multi sau mai putini.Eu am vb cu dutoniu si ptr anul 2009 a zis ca imi ia 2500 asa ca ptr 2010 maresc preturile,dar daca tu ii dai arvuna si semnezi contracul anul acesta el iti ia 2500 chiar daca in 2010 este 3000 de ex;Eu am terminat in energetic dar am plecat din severin dupa ce am terminat scoala.Tu unde ai terminat?Daca vrei sa vb mai multe poti sa imi lasi id-ul tau de mess.

flyrty
28.12.2008, 13:22:19
Tu spui acum 200-250 dar cam sigur nu vei stii decat cu o sapt inainte de nunta,iar daca tu inchiriezi localul si ii spui din moment ce semnezi contractul ca o sa ai 250 de pers,iar tie iti vin 200 diferenta de meniuri o platesti pana la 250.Te sfatuiesc atunci cand te hotarasti la un local sa pui in tema si problema asta,ce se intampla daca vin mai multi sau mai putini.Eu am vb cu dutoniu si ptr anul 2009 a zis ca imi ia 2500 asa ca ptr 2010 maresc preturile,dar daca tu ii dai arvuna si semnezi contracul anul acesta el iti ia 2500 chiar daca in 2010 este 3000 de ex;Eu am terminat in energetic dar am plecat din severin dupa ce am terminat scoala.Tu unde ai terminat?Daca vrei sa vb mai multe poti sa imi lasi id-ul tau de mess.

Stiu care e faza cu invitatii ca pot sa fie mai multi sau mai putini ca sora mea a facut nunta anul trecut si i s-a intamplat sa ii vina mai multi, lui dutoniu nu i-am dat avans pana nu gasesc localul.
Eu am terminat in economic, dar sincer imi pari cunoscuta.
Iti scriu id-ul pe pm...:-*

na...naspa...ca sa las un pm imi tre 10 mesaje date pe forum

adi08
30.12.2008, 07:53:21
ti-am lasat id-ul meu pe pm

adi08
02.01.2009, 12:26:24
LA MULTI ANI!!Nu mai intra nimeni pe forum?
flyrty spune-mi si mie ceva despre formatiile de la sarbi,ca imi place muzica sarbeasca;

flyrty
02.01.2009, 13:42:39
LA MULTI ANI!!Nu mai intra nimeni pe forum?
flyrty spune-mi si mie ceva despre formatiile de la sarbi,ca imi place muzica sarbeasca;

La multi ani!

Ce pot sa iti zic...ia mult mai putin decat cei de la noi, pana la 700 de euro, canta super ceea ce nu prea auzi pe la noi, insa nu stiu horele ce se joaca pe la noi, de asta tre' sa iei si formatie de aici.

:*

green_panther
02.01.2009, 20:22:53

scuze ca nu ti-am raspuns dar am fost plecata. si eu ma bucur ca avem nunta in acelasi restaurant. tu ai tot sala mare, de sus?
cat despre muzica i-am luat pe cei de acolo. contract nu am facut cu cei de la regal sun ptr ca inca nu am achitat tot avansul, dar am auzit ca nici nu se face, decat cu formatia. ptr sala primesti doar chitante.

si apropo anca felicitari si din partea mea si sper sa ne revedem curand la timisoara ....

adi08
03.01.2009, 14:30:36
Si eu tot in sala mare fac,iar muzica tot pe cei de acolo i-am luat dar nu i-am ascultat decat o data,tu stii mai multe despre ei au site ceva pe net?
In rest tu unde ai ajuns cu pregatirile?
Apropo stii un cameraman bun?

crisu_24
09.01.2009, 15:36:10
fetelor la primarie cu cat timp inainte trebuie sa mergi?CRISU 24 avem nunta in aceeasi zi si la aceeasi biserica(am uitat sa ma corectez)
11 07 2009 biserica grecescu.Tu ai vb cu firma de decor si cameraman?
In rest cum stati cu pregatirile?http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gifhttp://www.miresici.ro/images/icons/icon5.gif

sal adi, ma bucur ca am si eu cu cine sa ma sfatuiesc ... conteaza sa vad in timp cum stau cu pregatirile fata de tine :)
cameraman am iar de decoratiuni ma voi ocupa luna asta cred ( partea asta mi se pare f grea). regal sun mi-a placut si mie f mult..mi-as fi dorit sa fac nunta acolo :(
ce bautura oferi tu? la rochie te-ai gandit?? pupiiiii

adi08
19.01.2009, 09:06:26
eu mi-am luat cameran,si este exact ceea ce imi doream eu,face niste lucruri superbe,pretul este cam mare dar since merita;
bautura am luat wiscky o sa mai iau ceva ptr femei si vin de la recas
o sa am si calesca
rochia cred ca o iau de aici din paris ca aici lucram si este un tag de nunti sapt viitore si mergem sa vedem daca gasim ceva
daca nu gasesc nimic voi merge la craiova
dar tu unde faci nunta in tabaci?
muzica pe cine ai luat?aa si tu pe cine ai luat cameramn?

LadyC
19.01.2009, 15:01:30
Salutare si "Casa de piatra!" viitoarelor miresici.
Eu am ceva experienta in materie de decor, restaurante, meniuri, cameraman, fotograf... asa incat va pot raspunde cu placere la intrebari. :talk_01: Restaurantul Regal Sun este unul dintre cele mai frumoase din Tr. Severin. Au un bucatar bun. Eu am fost la Revelion acolo si mi-a placut meniul.

Pupici si spor la pregatiri!>:D<

mandolina
20.01.2009, 14:12:17
Si eu sunt o viitoare miresica care va avea nunta in Severin....si voiam sa va intreb unde mergeti fetelor la machiat ,coafat ....in severin???:-s eu stau in timisoara de 6 ani si nu mai stiu mai nimic pe acolo si imi e tare teama ca nu imi voi gasi pe cineva care sa ma faca frumoasa;;)

adi08
24.01.2009, 12:13:20
mandolina chiar nu ai und esa te coafezi si sa te machezi in sev,eu un asunt dezamagita de toate
poate ne pot ajuta alte fete care stiu
ce lucrezi in tm si eu am stat 2 ani
tu cum stai cu pregatirile

adi08
24.01.2009, 12:15:44
crisu tu cum mai stai cu pregatirile
lady poate ne poti spune tu mai multe din experienta ta

adi08
25.01.2009, 09:53:43
green_panther spune-mi te rog tu cate persoane ai la regal sun

LadyC
25.01.2009, 10:10:54
Eu nu am incredere in Tr. Severin decat in fetele de la Styl, in ceea ce priveste frizura. Majoritatea au cursuri in domeniu si se pricep la cocuri moderne. Incercati acolo. Dar cred ca trebuie sa va faceti programarea din timp ca sunt foarte ocupate.

mandolina
25.01.2009, 15:08:25
ceau fetele... ma intreba adi ce lucrez... inca sunt studenta ;;) dar am si un job part time..arhitect... iar in severin merg numai la parinti din cand in cand si viitorul meu miresic e tot din severin asa ca trebuie sa facem nunta acolo desi eu nu sunt multumita de mai nimic...restaurantul ni l'am gasit cu greu desi era cu un an inainte...firmele ce se ocupa cu aranjamentele salii mi se par cam putine si nu ai de unde alege... iar despre coafura si machiaj chiar sunt distrusa ca nu stiu cum o sa procedez... o sa merg insa la styl sa incerc fetele..sa vad inainte ce pot ;)) sper din tot sufletul sa fie bine...aaa... si mai as avea nelamuriri...cine face in severin torturi dragute..din alea cu martipan....cat despre pregatiri... in afara de restaurant si muzica nu avem mai nimic...ma tot uit dupa rochite de mireasa..:) ..si cam atat..voi?

adi08
25.01.2009, 17:04:15
mandolina sa nu iti faci griji ptr ca o sa gasesti mult mai mult decat la ce te gandesti tu,asa am zis si eu insa m-am interesat si am gasit totul asa cum vroiam eu,ptr ca mi-am dorit o nunta mai deosebita sa zicem(ptr severin)
firma de decor-am gasit o tanti care face mai deosebit si modern,eu am luat si fantana cu ciocolata,daca vrei are site pe net
o sa am caleasca,porumbei,artificii in interior si afara
dansatori profesionisti care vor face un spectacol
pe perete vom avea un video proiector unde vor rula poze cu noi doi de cand eram mici si multe altele;
asa ne doream noi dar credeam ca nu vom gasi in severin dar olly cameramanul ne-a gasit toate astea
Tort la dl Goe am auzit ca sunt cele mai faine
Iar coafura depinde de ce vrei sa iti faci,eu sincer nu sunt multumit nici de cele de la stil
Tu pe cine ai luat ca muzica

mandolina
25.01.2009, 18:13:03
mandolina sa nu iti faci griji ptr ca o sa gasesti mult mai mult decat la ce te gandesti tu,asa am zis si eu insa m-am interesat si am gasit totul asa cum vroiam eu,ptr ca mi-am dorit o nunta mai deosebita sa zicem(ptr severin)
firma de decor-am gasit o tanti care face mai deosebit si modern,eu am luat si fantana cu ciocolata,daca vrei are site pe net
pe perete vom avea un video proiector unde vor rula poze cu noi doi de cand eram mici si multe altele;
asa ne doream noi dar credeam ca nu vom gasi in severin dar olly cameramanul ne-a gasit toate astea
Iar coafura depinde de ce vrei sa iti faci,eu sincer nu sunt multumit nici de cele de la stil
Tu pe cine ai luat ca muzica

...noi o sa avem o nunta din aia...se implica mai mult paarintii decat am vrea noi,fiind studenti amandoi nu prea avem cum sa o facem din banii nostrii...:-< ... asa ca.... muzica intr'un fel au ales'o ei si prietenu meu si vor canta cei de la tropical, mie oricum nu imi prea place muzica populara dar astia canta si usoara si am primit cateva melodii de la ei si sunt ok... eu nu ma prea pricep oricum... si eu imi doresc si dj... care nu stiu de unde sa il iau sau cine e bun , sa puna muzica si din asta mai normala,mai moderna sa ne placa si noua si prietenilor nostrii...;))

si noi vrem fantana de ciocolata... cum pot da de olly acesta/.poti sa imi dai si mie nr lui de tel pe privat...el face si poze?ai ceva link cu poze facute de el?...

de unde ati gasit caleasca?

ma bucur ca am cu cine sa mai palavragesc despre lucrurile astea...merci^:)^

mandolina
25.01.2009, 18:17:41
ce spun fetele ce au avut deja nunta in severin? ce sfaturi ne dati viitoarelor miresici? de ce sa ne ferim? cine ar fii de apreciat....????;;)

ancavlc
26.01.2009, 11:35:31
Mai sa stiti ca au fost facute si alte nunti inaintea voastra si au iesit foarte frumos, insa trebuie sa cauti si sa stii exact ce vrei. Daca va dati interesu o sa iasa nunta foarte frumoasa chiar daca suntem intr-un oras mic(avem si noi oameni care se pricep si la decoratiuni si la poze si la filmat si la tot ce iti trebuie pt nunta).[-X

mandolina
28.01.2009, 16:12:59
nu mai spune nimeni nimic???

eu o sa merg weekendu asta la targul din timisoara..sper sa gasesc ceva rochite dragute... inca nu am probat nimic... nu stiu cu ce model sa incep...parca toate imi plac...:)

cum mai stati cu pregatirile?

ylona25
07.02.2009, 09:20:44
salut, fetelor!!!sunt si eu o miresica de octombrie, insa nu mai locuiesc de mult in severin si nu prea mai stiu ce a aparut nou in domeniul nuntilor, m-ar interesa sa stiu daca cunoste cineva cam cat costa o firma de decorat in severin si de asemenea, ce credeti, este mai rentabil sa iei un fotograf si un cameraman care lucreaza pe cont propiu sau unul care colaboreaza cu firmele astea de amenajat?...si va mai rog, poate cineva sa-mi recomande un salon de coafura pentru ziua nunti, am avut de multe ori probleme cand mergeam sa ma tund, eu sa-i explic sa ma tunde intr-un fel si ele sa ma tunde in atul de aceea nu vreau sa risc ca in ziua nunti sa arat ca o vrajitoare mai ales ca si eu am parul lung si des :(...si apropo mai am o problema, eu sunt cam slaba, desi mereu incerc sa ma ingras,am tot luat vitamene in speranta ca macar la nunta sa fiu un pic mai grasa, insa pana acum nu se observa nimic:-SS... nu mai stiu ce sa fac, si de aia nu stiu ce rochie de mireasa mi s-ar potrivi :-\,am 47 de kile si 1, 65 m...poate sa-mi dea cineva o idee...va pup si spor la treaba...

adi08
07.02.2009, 11:03:58
Ylona spune-mi te rog daca ai primit mesajul meu pe privat

4499ELENUTA
18.02.2009, 02:01:16
si eu sunt tot din severin dar am studiat in timisoara, nunta am facut-o tot in tim si momentan locuiesc in istanbul:D , ce voiam sa zic este in legatura cu saloanele, eu nu am incredere in styl desi matusa mea lucreaza acolo, bine acuma depinde si ce va doriti, daca va doriti cocuri putei merge pt ca fetele se pricep numai la cocuri,in schimb va pot recomanda salon madame, mie imi place tare mult, este pe gustul meu.va pup fetelor si va doresc sa aveti o nunta de vis>:D<

adi08
24.02.2009, 09:15:10
lorena spune-mi daca ai primit mesajul meu pe PM

mandolina
24.02.2009, 12:49:15
si eu sunt tot din severin dar am studiat in timisoara, nunta am facut-o tot in tim si momentan locuiesc in istanbul:D , ce voiam sa zic este in legatura cu saloanele, eu nu am incredere in styl desi matusa mea lucreaza acolo, bine acuma depinde si ce va doriti, daca va doriti cocuri putei merge pt ca fetele se pricep numai la cocuri,in schimb va pot recomanda salon madame, mie imi place tare mult, este pe gustul meu.va pup fetelor si va doresc sa aveti o nunta de vis>:D<

poti sa ne spui unde gasim acest salon...in severin?
ce adresa ceva un numar de telefon...[-o<
stii cumva daca acestia si machiaza?
merci...

GeorgetaS
24.02.2009, 14:42:09
Ceau. Si eu sunt miresica de Mehedinti si ma bucur ca v-am gasit aici sa mai discutam.
Nu are nimeni nunta la Belvedere sau macar ati mai fost acolo la nunti. M-ar interesa cum este servirea, mancarea....

GeorgetaS
24.02.2009, 14:43:54
Ati gasit firma de aranjamente? Cam cat costa?

4499ELENUTA
24.02.2009, 15:21:38
poti sa ne spui unde gasim acest salon...in severin?
ce adresa ceva un numar de telefon...[-o<
stii cumva daca acestia si machiaza?
merci...

imi pare tare rau dar nu am nr de tel, dar poti merge pana acolo, da fetele si machiaza, dar eu nu m-am machiat niciodata la ele, salonul este pe splai, am vazut o miresica machiata la spa manichiure si mi-a placut tare mult cum a fost machiata, poti merge si acolo sa te interesezi, dar pt coafura alege madame iti spun sigur ca nu vei regreta....iti pot recomanda pe lavi de la madame numai la ea m-am facut, in rest nu stiu:-$

yannia
24.02.2009, 15:42:22
Ceau. Si eu sunt miresica de Mehedinti si ma bucur ca v-am gasit aici sa mai discutam.
Nu are nimeni nunta la Belvedere sau macar ati mai fost acolo la nunti. M-ar interesa cum este servirea, mancarea....

Am fost anul trecut in august la o nunta la Belvedere si a fost totul foarte bine la fel ca la oricare alt local. Meniul a fost unul normal ca la mai toate restaurantele din Severin. Singurul dezavantaj pe care l-am gasit este amplasarea intr-o zona mai marginasa a orasului.

yannia
24.02.2009, 15:45:07
Ati gasit firma de aranjamente? Cam cat costa?

Sunt destul de multe firme de aranjamente in Severin, acum totul depinde de ce-ti doresti si cam la ce pret. Poti merge pe la mai multe sa le spui cam ce vrei si sa ceri o oferta de pret.

BDiana
27.02.2009, 15:52:15
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

LORENA28
28.02.2009, 23:15:47
Tu pe cine ai luat ca muzica>:D< >:D< >:D< SALUT..AM VAZUT CA AI GASIT CEVA DEOSEBIT PENTRU DECORUL SALII,APOI FANTANA DE CIOCOLATA(VREAU SI EU,DAR NU CREDEAM CA SE POATE IN SEVERIN)APOI CALEASCA,PORUMBEII(DE CATE ORI M GANDESC LA NUNTA MEA IMI ZIC CA VREAU PORUMBEI :x )..SI CEL MAI MULT ARTIFICII DE EXTERIOR...SCRIE-MI SI MIE NUMERELE D TELEFON PENTRU FANTANA DE CIOCOLATA,PORUMBEI,ARTIFICII,DANSATORII PROFESIONISTI,DECOR...POATE AU VREUN SIT PE NET.......CA NU CRED CA ESTE VREO FIRMA CARE LE FACE PE TOATE IMPREUNA...PUPIC..SCRIE-MI....ZILELE ASTEA NU AM PREA AVUT TIPM SA INTRU PE MES..:bye_04: :bye_04: :bye_04:

LORENA28
28.02.2009, 23:46:41
SALUT DIANA..AM VAZUT POZELE TALE...IMI PLAC..MAI ALES SALA..IN CE RESTAURANT(DIN CE ORAS ) SUNT FACUTE POZELE..IMI CARE CUM ESTE FACUT INAUNTRU...APOI SI TORTUL DE CIRESE CU MARZIPAN...UNDE L-AI COMANDAT ???:x P.S.SUNTETI F.DRAGUTI:)

lili1308
05.03.2009, 21:24:25
a fost cineva la vre`o nunta la padure?eu acolo am nunta la anu in august.o sa cante lucian cojocaru,stiti ceva de el?? :*

angik
06.03.2009, 08:28:22
eu am fost la o nunta e fain dar depinde cate persoane ai ...la nunta la care am fost au avut ceva lume si cum localul este mic am stat foarte înghesuiți de jucat sa jucat afară pentru ca înăuntru nu aveai unde ...daca nu ai multe persoane este ok.

ancavlc
06.03.2009, 09:14:38
a fost cineva la vre`o nunta la padure?eu acolo am nunta la anu in august.o sa cante lucian cojocaru,stiti ceva de el?? :*
lucian canta bine, insa despre local acelasi lucru il spun si eu ca si angik, depinde cate pers ai ca mie mi sa parut localul mic pt un majorat de vreo 60 de pers , ce sa mai vorbim pt o nunta la care se joaca.

lili1308
06.03.2009, 15:52:10
ms pt informatii,am inteles ca vor sa il mareasca pana la anu.m.ati pus pe ganduri...:-w

lili1308
07.03.2009, 08:05:07
la regal sun a fost cineva la nunta,cum este?am inteles ca sunt 2 sali,o sa fie in ambele sali nunti??:-?

lili1308
07.03.2009, 15:32:02
imi ziceti va rog si mie despre regal sun,cum este,daca este loc de jucat,cate pers intra....plss.Trebuia sa fac la padure dar m.am razgandit.Va rog ajutati-ma...:( .am facut contractu pt muzica si acuma tre sa gasesc alt restaurant

ancavlc
07.03.2009, 19:24:01
imi ziceti va rog si mie despre regal sun,cum este,daca este loc de jucat,cate pers intra....plss.Trebuia sa fac la padure dar m.am razgandit.Va rog ajutati-ma...:( .am facut contractu pt muzica si acuma tre sa gasesc alt restaurant
la Regal e foarte frumos , nici nu se compara ca si dimensiuni cu cel de la padure. intra 200 de pers.

adi08
08.03.2009, 12:38:34
lili la regal sun o sa fac eu nunta
in sala de jos intra max 100 persoane
iar in sus(acolo fac eu)intra 200 de voie si este si loc de joc
acum depinde si cate persoane ai tu
dar tu cand ai nunta?

lili1308
08.03.2009, 13:14:34
lili la regal sun o sa fac eu nunta
in sala de jos intra max 100 persoane
iar in sus(acolo fac eu)intra 200 de voie si este si loc de joc
acum depinde si cate persoane ai tu
dar tu cand ai nunta?
PE 21 august 2010.avem 200 si ceva.si nu as vrea sa ii bagam separat ca sigur nu o sa le convina. am fost la belvedere dar nu imi place drumu,asa sala este f mare si intra multi.sper sa gasesc ceva

casa de piatra:)

adi08
09.03.2009, 12:51:43
dar in sala de sus intra cam 200 si..
mie mi-a placut ptr ca au si mese rotunde
iar mancarea am auzit ca este foarte buna
dar daca vrei exact data aceea treuie sa te grabesti,ptr ca se ocupa foarte repede;
aaa si la belvedere este foarte mic
spor la treabahttp://www.miresici.ro/images/icons/icon14.gif

dana2882
23.03.2009, 12:10:56
Buna adi08 ,esti cea mai activa viitoare miresica din MH.Si eu am facut cununia religioasa la Grecescu.Este foarte frumoasa biserica,pozele au iesit super(in biserica) iar preotul Megan a tinut o predica foarte frumoasa si emotionanta la final si slujba a fost frumoasa.

adi08
25.03.2009, 12:47:05
buna dana
spune-ne si noua ceva din experienta ta
ce greutati ai intampinat ce sfaturi ne dai
pune si poze ca sa te si vedem
pupici

Adina21
29.03.2009, 12:36:48
Salutare si eu st tot din severin si abia astept sa vina ziua cea mare dar pana atunci mai sunt multe de rezolvat.Va doresc mult succes.

http://ticker.7910.org/as1cF220g410000MTUzbHN8NTM2c3xhdSBtYWkgcmFtYXM.gif (http://ticker.7910.org/eng)

madii113
25.04.2009, 18:22:36
Buna miresici de Severin.
Eu am fost miresica de Ploiesti dar sorul meu si toti prietenii nostrii sunt de acolo, asa ca poate va mai ajut cu sfaturi de aranjamente, marturii....
Asa ca incep sa va atasez poze,idei si sfaturi primite de la alte miresici care m-au ajutat.

madii113
25.04.2009, 18:23:55
Astea toate sunt pe grena

madii113
25.04.2009, 18:25:09
Si altele....

madii113
25.04.2009, 18:26:17
Si mai urmeaza o serie

madii113
25.04.2009, 18:27:56
In Ploiesti, Bucuresti mai nou se poarta florile ca un rotund.
Nush cat va plac garoafele dar in arajamentele astea sunt superbe....

madii113
25.04.2009, 18:28:51
Inca una tot cu garoafe...

madii113
25.04.2009, 18:30:16
Am vazut ca sunt si miresici care isi doresc o nunta de vis....
Avem cale si orhidee......

madii113
25.04.2009, 18:31:12
Si inca o serie...

madii113
25.04.2009, 18:32:17
Si inca o serie....

madii113
25.04.2009, 18:33:23
Si promisesem si cale......

madii113
25.04.2009, 18:34:19
Si cred ca mai sunt cateva si gata...

madii113
25.04.2009, 18:37:13
Cam astea au fost ce am strans.
Mai am cateva zeci dar deja m-am plictisit si nush daca va sunt folositoare.
Eu sper sa va inspirati.
Va pupacesc si sa aveti o nunta frumoasa.
Eu una stiu decat restaurantul Decebal, acolo au facut nasii nostrii nunta.
Mi s-a parutsenzational: mare, spatios, iar servirea ireprosabila.

adi08
02.05.2009, 10:58:03
Salut fetelor ce mai faceti?.....nu mai scrie nimeni nimic ?
Cum mai stati cu cumparaturile ...rochia de unde o cumparati

Preety
20.05.2009, 19:18:01
Buna miresici de Mehedinti!!! Eu sunt din Timisoara dar voi fi miresica de Mehedinti deoarece miresoiul meu e din Baia de Arama, si acolo v-a avea loc nunta! Noi am cam terminat pregatirile.... ! As vrea daca stie cineva cum e cu traditiile acolo, mai exact cu ,,adapatul miresei,, si restul...... ca am inteles ca-s multe.... ! Va pooop si va doresc spor la pregatiri!!

elenus210784
23.05.2009, 16:26:53
Si eu o sa fac nunta tot in Severin. De fapt chiar sunt din Severin si logodnicul meu la fel, doar ca de 5-6 ani ne-am mutat in Tm. Noi avem nunta in octmbrie anul acesta. Am inchiriat la Hotel Traian, sala de jos. Sala de sus era in reamenajare si oricum cica acolo intra cam 300 pers. Avem undeva la 150 invitati. La Regal Sun mie mi m-a parut o sala f intunegata si nu mi-a placut combinatia aia de portocaliu si maro. Cat coasta inchirierea salii acolo? Am dat avans la o formatie care canta la Cambera , o femeie e solista, insa noi habar n-avem cum canta deocamdata. Daca stie cineva, pls sa-mi spuna si mie.

adi08
27.05.2009, 12:40:03
Salut fetelor,
eu voi face nunta la regal sun si mi-a luat 7 mil in plus ptr ca iti tin ei la frigider tortul,bautura,fructele,fructierele si apa au zis ca le ofera ei,adica intra in cei 7 mil,meniul este 140 ron,in rest nu m-i sa parut intunecat dar nici mie nu imi place ca este portocaliu dar sincer cand am cautat nu am gasit nimic mai deosebit si eram satula de umblat si de pretentiile celor care se ocupa de restaurante.
Eu mai am foarte putin pana la nunta si vreau sa imi comand invitatiile de pe net dar nu stiu ce ora sa trec acolo pentru local,poate ma puteti ajuta voi ..

angik
28.05.2009, 09:14:22
eu am trecut 16:00 biserica și 18:00 la local eu cred ca este ok ...nu este nici prea devreme nici prea târziu...acum depinde de fiecare cum dorește :)>-

corinutza_mica
31.05.2009, 20:55:59
Salut fetelor,
eu voi face nunta la regal sun si mi-a luat 7 mil in plus ptr ca iti tin ei la frigider tortul,bautura,fructele,fructierele si apa au zis ca le ofera ei,adica intra in cei 7 mil,meniul este 140 ron,in rest nu m-i sa parut intunecat dar nici mie nu imi place ca este portocaliu dar sincer cand am cautat nu am gasit nimic mai deosebit si eram satula de umblat si de pretentiile celor care se ocupa de restaurante.
Eu mai am foarte putin pana la nunta si vreau sa imi comand invitatiile de pe net dar nu stiu ce ora sa trec acolo pentru local,poate ma puteti ajuta voi ..
buna. pai ora o treci si in functie de ora cununiei religioase. de exemplu, eu am avut biserica la 16 si am trecut pe invitatie ora 18. am ramas surprinsa sa vad ca deja pe la ora 18:05( fara baza) au inceput sa vina invitatii. pe la noi pe aici marea majoritate vine la nunta incepand cu ora 19.

corinutza_mica
31.05.2009, 21:02:01
mandolina chiar nu ai und esa te coafezi si sa te machezi in sev,eu un asunt dezamagita de toate
poate ne pot ajuta alte fete care stiu
ce lucrezi in tm si eu am stat 2 ani
tu cum stai cu pregatirile

scuze ca ma bag si eu asa, dar in legatura cu coafura, fetele de la ma dame is super pricepute...merita sa incercati acolo

angik
09.06.2009, 22:03:40
ok, atunci o sa fac o proba la ele când ajung în țară...am mai auzit pe cineva ca sunt pricepute:(

elenus210784
12.06.2009, 12:39:49
unde este acest salon ma damme?

corinutza_mica
12.06.2009, 22:50:14
unde este acest salon ma damme?
buna. pe splai mihai viteazu...intre crisan si cicero. mergi p jos si o sa vezi salonul. e la parterul unui bloc;))

elenus210784
15.06.2009, 08:25:47
multumesc frumos. o sa merg sa fac o incercare

corinutza_mica
15.06.2009, 16:00:03
multumesc frumos. o sa merg sa fac o incercare
sa ne zici cum ti se pare...in orice caz, eu imi mentin parerea

crisu_24
25.06.2009, 16:59:00
Buna, eu mi-am facut programare la salon Dida care este pe langa Piata Meva.
Ce buchet v-ati ales? Alegeti o firma specializata in lumanari si buchete sau floraresele?
Poate sa-mi spuna si mie cineva care sunt cu exactitate pasii pentru cununia civila? Tin sa mentionez ca mai am 16 zile pana la nunta.
Ms, pupici !

yannia
26.06.2009, 16:37:04
Buna, eu mi-am facut programare la salon Dida care este pe langa Piata Meva.
Ce buchet v-ati ales? Alegeti o firma specializata in lumanari si buchete sau floraresele?
Poate sa-mi spuna si mie cineva care sunt cu exactitate pasii pentru cununia civila? Tin sa mentionez ca mai am 16 zile pana la nunta.
Ms, pupici !

Cu 2 saptamani inainte trebuie sa depui actele la primarie (certificatele de nastere copie si original, cartile de identitate copie si original, certificatele prenuptiale si o declaratie pe care o completezi acolo in momentul cand depui actele).

andreea_09
01.07.2009, 14:46:21
Buna fetelor,
Sunt si eu o viitoare miresica de Severin:-p , eu sunt din Bucuresti dar miresoiul este de acolo.Nunta o sa o facem la restaurantul OK Bulevard, mi s-a parut cel mai dragut din cele care erau disponibile, as fi vrut la Rustic dar era ocupat, o sa am vreo 140 de persoane. Sper sa mai vorbim , va pup pe toate si bafta la pregatiri>:D<

Adina21
14.07.2009, 13:38:42
Buna fetelor. Sunt o viitoare miresica din Severin si o sa am nunta la Decebal pe 10 octombrie anul acesta. Deocamdata sunt in toiul pregatirilor si in cautare de firma pt aranjamente.Am gasit ceva dar nu sunt foarte sigura. Voi unde faceti aranjamentele, invitatiile?
V-am pupat si sper sa ne mai auzim.:*

http://ticker.7910.org/as1cF220g410020Nzc3MTZsenN8MTk3c3x5b3VyIHRleHQ.gif (http://ticker.7910.org/eng)

andreea_09
14.07.2009, 15:28:08
Buna Adina, ce ma bucur ca mai sunt miresici pe aici;)) . Iti atasez invitatia noastra:x , am comandat-o de pe net de la o firma din Oradea, ieri le-am primit. Daca te intereseaza iti pot da PM. Pup

corinutza_mica
15.07.2009, 16:44:35
buna! eu am fst miresica anul trecut...si chiar sambata asta am fst l o nunta l decebal:))
pai invitatii gasesti l danart. au acolo foarte multe cataloage, si au preturile standard ca la orice alta firma. is de la cele mai iefine la cele mai scumpe, pt toate buzunarele. si agenti de aranjamente is destul de multe. dar tre sa mergi pe la fiecare sa vezi care iti plac
noi anul trecut am mers pe jos pe la aproape toate agentiile, pana sa ne decidem

lili1308
18.07.2009, 14:33:24
buna! si eu am nunta la decebal dar la anu.Nu am fost niciodata la nunta acolo.Este fain,e loc de jucat?eu am vre`o 200 persoane.sper sa aiba loc.

yannia
18.07.2009, 17:17:15
buna! si eu am nunta la decebal dar la anu.Nu am fost niciodata la nunta acolo.Este fain,e loc de jucat?eu am vre`o 200 persoane.sper sa aiba loc.

Si eu am avut nunta acolo anul trecut si poti sta linistita pentru ca la 200 de persoane ramane suficient loc de joc. Localul este facut si pentru nunti de 300 de persoane.

Deiutza66
31.07.2009, 15:45:45
Buna fetelor,
E cineva pe aici? Am nevoie ce ajutorul fetelor din Severin, am nunta in septembrie acolo si nu prea stau prin oras ca sa ma pot ocupa de toate si am nevoie de niste recomandari, sfaturi.
Pupici!!!

corinutza_mica
01.08.2009, 22:01:13
Buna fetelor,
E cineva pe aici? Am nevoie ce ajutorul fetelor din Severin, am nunta in septembrie acolo si nu prea stau prin oras ca sa ma pot ocupa de toate si am nevoie de niste recomandari, sfaturi.
Pupici!!!
buna! fetele care au nunti prin severin nu se prea ingramadesc sa scrie p site....:-<hei, vad ca ai nunta pe 26.09 eu am avut-o pe 27.09, dar anul trecut

elenus210784
05.08.2009, 15:19:12
corinutza imi poti trimite si mie, te rog, PM cu ce firme de aranjamente exista prin severin, eu stiu cu cele la care ati fost voi ca noi stam de cativa ani in Timisoara si vreau sa spun ca nu mai stim nimic prin severin. Nici macar pentru restaurant n-am umblat noi, au fost viitorii socri si vreau sa spun ca acum imi pare rau pt alegerea facuta pt ca se pare ca s-au mai deschis si altele despre care noi nu stiam. e greu sa nu mai stai de multa vreme in oras pt ca lumea este in continua schimbare.
mersi frumos

Deiutza66
05.08.2009, 15:46:53
corinutza imi poti trimite si mie, te rog, PM cu ce firme de aranjamente exista prin severin, eu stiu cu cele la care ati fost voi ca noi stam de cativa ani in Timisoara si vreau sa spun ca nu mai stim nimic prin severin. Nici macar pentru restaurant n-am umblat noi, au fost viitorii socri si vreau sa spun ca acum imi pare rau pt alegerea facuta pt ca se pare ca s-au mai deschis si altele despre care noi nu stiam. e greu sa nu mai stai de multa vreme in oras pt ca lumea este in continua schimbare.
mersi frumos
Aceiasi problema o am si eu...si vad ca fetele pe aici nu se ingramadesc:((

ancavlc
05.08.2009, 18:57:51
Aceiasi problema o am si eu...si vad ca fetele pe aici nu se ingramadesc:((
cu ce sa ne ingramadim mai fetelor?
cititi si voi topicul de la inceput si poate o sa aflati ce va intereseaza.
Si sa stti ca nu intotdeauna sunt binevenite recomandarile pt ca poate ce mie imi place voua nu o sa va placa.

elenus210784
05.08.2009, 20:31:20
offf, e vorba de numele a catorva firme care se ocupa cu astfel de decoratiuni, de saloane pt coafura si machiaj, cofetarii pt tort, nu de tortul x, aranjamentul y sau culoarea z, ca probabil ai dreptate ce tie iti place poate mie nu-mi place, dar e vb de loc, de adresa.

corinutza_mica
06.08.2009, 18:01:09
mersi frumos
ti_am trimis PM. sper ca iti sunt de ajutor cele spuse de mine:D
unde faci nunta?

andreea_09
07.08.2009, 14:05:36
Buna, eu voi avea tortul si prajiturile de la cofetaria Dl Goe, au mai multe sortimente de unde poti alege, este 28ron/kg iar daca il vrei invelit in martipan e 35ron/kg.
Pupici si por la pregatiri

elenus210784
07.08.2009, 14:47:23
Am primit PM, multumesc frumos. dar eu inca nu pot trimite. Nunta va fi la restaurantul de la Hotel Traian, iar rochia am luat-o de la Craiova. Am vrut sa cumpar de la Timisoara dar mi s-au parut cam scumpe pentru o singura purtare. Si la Craiova am gasit cum am vrut eu, simpla, frumoasa, finuta si ieftina.
Multumesc pt informatii amandorura

corinutza_mica
07.08.2009, 15:30:17
Buna, eu voi avea tortul si prajiturile de la cofetaria Dl Goe, au mai multe sortimente de unde poti alege, este 28ron/kg iar daca il vrei invelit in martipan e 35ron/kg.
Pupici si por la pregatiri

bun torul la DL_GOE <:-P. si arata si foarte bine, mai ales cele suprapuse...

corinutza_mica
07.08.2009, 15:31:33
Am primit PM, multumesc frumos. dar eu inca nu pot trimite. Nunta va fi la restaurantul de la Hotel Traian, iar rochia am luat-o de la Craiova. Am vrut sa cumpar de la Timisoara dar mi s-au parut cam scumpe pentru o singura purtare. Si la Craiova am gasit cum am vrut eu, simpla, frumoasa, finuta si ieftina.
Multumesc pt informatii amandorura

am fost si eu la o nunta la traian, la sala de sus si mi_a placut! au reconditionat_o chiar foarte fain

minipuiu
08.08.2009, 13:18:38
buna,fetelor!o sa am si eu nunta la anul in 31 iulie,la hotel continental.m-ar interesa daca stiti vreo firma in severin pentru amenajarea salii care sa aiba ceva cu bleu cat mai deschis.tot ce am vazut eu erau cu albastru inchis.va multumesc

yannia
08.08.2009, 16:41:21
bun torul la DL_GOE <:-P. si arata si foarte bine, mai ales cele suprapuse...

Recomand si torturile de la Aurora sunt foarte bune.

adi08
10.08.2009, 17:27:30
mandolina am fost si eu la o nunta pe 18.07.2009 la grand ok dar in sala mare,si am stat aproape toata noaptea afara ptr ca a fost super nunta de la restaurantul cel mic
tu esti ce care ai avut acolo nu?

minipuiu
10.08.2009, 23:02:54
si eu am fost pe 18.07 la grand ok in sala mare.la nunta andreei,nu?

adi08
11.08.2009, 09:49:29
da la nunta andreei ...inseamna ce ne-am vazut;))
eu am stat la masa de langa scarile care duceau afara - la grand ok rustic

minipuiu
11.08.2009, 11:34:04
esti cumva fata aia frumoasa in rochie verde?:>
eu am stat chiar in colt,langa muzicanti.cumva paralel cu tine.

adi08
11.08.2009, 13:55:50
da eu eram fata cu rochia verde lunga;-) ;)) tu in ce ai fost imbracata?
esti blonda?
eu am avut nunta cu o saptamana inaintea andreei

adi08
11.08.2009, 15:01:32
ancavlc felicitari pentru bebe !!

minipuiu
11.08.2009, 15:10:49
da eu eram fata cu rochia verde lunga;-) ;)) tu in ce ai fost imbracata?
esti blonda?
eu am avut nunta cu o saptamana inaintea andreei

da,sunt blonda.am fost imbracata intr-o rochie lunga de matase alba cu flori colorate.
eu am ajuns la nunta andreei din intamplare.tatii nostri sunt prieteni,dar al meu facuse accident cu masina si nu a putut veni.si cum noi eram in oras,am venit noi.eu am fost in liceul cu sora mai mica a andreei,pe miresica nici nu o stiam.
mi se pare ca in ziua in care ai avut tu nunta am fost sa vedem si noi regal sun.in sala mare ai facut,nu?aranjau aia pe acolo:-p.

Deiutza66
11.08.2009, 15:12:16
cu ce sa ne ingramadim mai fetelor?
cititi si voi topicul de la inceput si poate o sa aflati ce va intereseaza.
Si sa stti ca nu intotdeauna sunt binevenite recomandarile pt ca poate ce mie imi place voua nu o sa va placa.
E vorba doar de niste nume. Normal ca fiecare are gusturile ei, nu am cerut sa mi se faca ceva, doar sa mi se recomande...e o diferenta :)

adi08
11.08.2009, 17:05:35
sincer nu imi aduc aminte de tine numai daca iti pui o poza te pot recunoaste,nici nu ma simteam prea bine atunci era si foarte cald #-o

da,eu am avut in sala mare nunta pe 11 dar nu prea mi-a placut asa mult cum mi-au facut sala,nu stiu am avut mare incredere in camelia ca o sa imi faca ceva foarte frumos dar......cred ca mai plipsea ceva...:-<
am fost putin dezamagita de anumite lucruri in general atunci in ziua nuntii dar asta cred ca se intampla peste tot,ma bucur ca a trecut si a fost totusi bine.

adi08
11.08.2009, 17:23:13
Deiutza66 nu trebuie sa te superi pentru ca intradevar in urma sunt foarte multe lucruri discutate care te-ar putea ajuta.
Sa stii ca nu intodeauna recomandarile sunt cea mai buna alegere,eu am avut nunta si la anumite recomandari am fost multumita iar de altele dezamagita,asa ca cel mai bine este ca tu singura sa te convingi daca merita sau nu.Spune-mi cam ce te intereseaza pe tine si cam ce anume ai vrea la nunta si poate pot sa te ajut eu.

corinutza_mica
11.08.2009, 17:32:59
buna! uite, sa sti ca eu mi_am facut nunta doar dupa ideile mele...si nunta cu totul a fost o adevarata surpriza chiar si pentru parinti! ca sa iti iasa nunta asa cum vrei, cel mai bine e sa umbli, sa te interesezi si abia apoi sa alegi ceea ce iti place cel mai mult.
bine inteles, conteaza si cati bani esti dispusa sa dai, dar lucruri faine si de foarte bun gust pot fi facute si cu bani mai putini. conteaza doar sa iti alegi tu ceea ce iti place.

minipuiu
11.08.2009, 18:30:02
fetelor,a avut vreuna din voi sala amenajata cu albastru?eu as vrea un albastru deschis.florina de la parc nu avea decat inchis.
si inca ceva,voi unde v-ati coafat?mie doar la madame mi-a placut cu adevarat cum m-a coafat pentru o nunta.dati-ne si noua idei,ca voi aveti experienta.:*

minipuiu
11.08.2009, 18:34:47
E vorba doar de niste nume. Normal ca fiecare are gusturile ei, nu am cerut sa mi se faca ceva, doar sa mi se recomande...e o diferenta :)

vad ca si tu ai la parc;;).nu ai vorbit cu fostul manager,cu florina?ea are si firma de aranjamente.ea a facut si anul trecut la cumnata mea si a iesit f.frumos.daca vrei,iti potda nr.ei.torturile cele mai bune sunt la d-l goe.stiu ca vinul l-au luat de la cramele recas,pe strada mare.in rest,pot sa mai aflu daca te intereseaza cate ceva.:*

corinutza_mica
11.08.2009, 18:36:46
fetelor,a avut vreuna din voi sala amenajata cu albastru?eu as vrea un albastru deschis.florina de la parc nu avea decat inchis.
si inca ceva,voi unde v-ati coafat?mie doar la madame mi-a placut cu adevarat cum m-a coafat pentru o nunta.dati-ne si noua idei,ca voi aveti experienta.:*

si pt mine cel mai fain fac fetele de la ma dame <:-P. eu nu ma aranjez decat la ele, si pt nunta tot la ele am fost. stiu ca is cam aglomerate si trebe programare dinainte...

minipuiu
11.08.2009, 18:56:19
pai eu am vrut sa-mi fac de acum programarea,dar m-am gandit ca totusi,mai e un an...cand merg acasa,si eu merg la ele.

corinutza_mica
11.08.2009, 20:42:18
pai eu am vrut sa-mi fac de acum programarea,dar m-am gandit ca totusi,mai e un an...cand merg acasa,si eu merg la ele.

=)). doamne, de pe acum! nici chiar asa!
cu o luna inainte e cel mai bine pt programare. tu la cine de la ma dame te faci in general?

minipuiu
11.08.2009, 20:53:56
:">:">hai,nu mai rade de mine...!eu de obicei ma fac la doina,dar ultima data am fost cu verisoara mea,care a avut nunta si s-a facut ea la doina,iar eu la o tipa mai in varsta cu parul cret,dar mi-a placut cum m-a aranjat.,eu avand parul nu foarte lung.cu o saptamana inainte am fost la marquisa in strada mare si m-a pus pe bigudiuri mari,dar am murit de cald cu el lliber(la nunta de care zicea adi08)si de aia l-am vrut strans,fara onduleuri,cat mai simplu.
de machiat te-ai machiat vreodata la lavinia?sau prin alte saloane,fetelor,stiti pe cineva care machiaza bine?

corinutza_mica
11.08.2009, 22:08:23
de machiat te-ai machiat vreodata la lavinia?sau prin alte saloane,fetelor,stiti pe cineva care machiaza bine?[/quote]

pai eu la lavinia ma aranjez si ma machez. ea m_a machiat la nunta si a fost super fain machiajul, foarte finut si de calitate. si sti ce mi_a placut: ca de dimi pana a doua zi cand s_a terminat nunta nu mi s_a strans deloc machiajul.
in ziua nuntii nu s_a gandit nimeni sa imi faca poza cu cocul meu deosebit, inainte sa imi pun voalul, asa ca nu pot sa iti arat cum a fost facut

minipuiu
12.08.2009, 13:50:25
sunt sigura ca te-a aranjat foarte frumos.>:D<
am vorbit aseara cu o prietena care se aranjeaza numai la lavinia si a zis ca asunat-o in iulie pt septembrie si de abia a gasit loc.asa ca eu voi suna cam cu 3 luni inainte,mai ales ca am si domnisoarele care nu sunt din oras si pe care o sa le iau cu mine la aranjat.o sa umplem salonul:)).

corinutza_mica
12.08.2009, 17:28:57
sunt sigura ca te-a aranjat foarte frumos.>:D<
am vorbit aseara cu o prietena care se aranjeaza numai la lavinia si a zis ca asunat-o in iulie pt septembrie si de abia a gasit loc.asa ca eu voi suna cam cu 3 luni inainte,mai ales ca am si domnisoarele care nu sunt din oras si pe care o sa le iau cu mine la aranjat.o sa umplem salonul:)).

:D. buna! asa sa faci. am vazut rochita p care o ai l profil; e foarte faina. am vazut ca a avut_o o miresica mi se pare k are poze l topicul maggie sottero.
sti care e problema cu aranjatu? nu ca nu ar mai avea loc, ci e vorba ca tu, ca si miresica tre sa te programezi undeva pe la 8, sa fii prima. ca daca se mai baga una inaintea ta, nu mai ai timp si ti se da peste cap programul de acasa...la mine aranjatul a durat cam 3 ore. si am stat la salon pana pe la 11. si al meu venea sa ma ia pe la 12:30...dar daca venea mai devreme intram rau in panica

minipuiu
12.08.2009, 21:10:32
:D. buna! asa sa faci. am vazut rochita p care o ai l profil; e foarte faina. am vazut ca a avut_o o miresica mi se pare k are poze l topicul maggie sottero.
sti care e problema cu aranjatu? nu ca nu ar mai avea loc, ci e vorba ca tu, ca si miresica tre sa te programezi undeva pe la 8, sa fii prima. ca daca se mai baga una inaintea ta, nu mai ai timp si ti se da peste cap programul de acasa...la mine aranjatul a durat cam 3 ore. si am stat la salon pana pe la 11. si al meu venea sa ma ia pe la 12:30...dar daca venea mai devreme intram rau in panica

vaaaai,ma bucur ca-ti place rochita,voiam sa o comand de pe landybridal,ma mai gandesc.
cat despre programare,clar eu o sa fiu prima.o sa sun sa intreb cu cat timp inainte ar fi preferabil sa ma programez.si vreau ca si fetele sa se aranjeze la restul coafezelor(eu cred ca merg tot la doina...sau sa merg la lavinia?),sa plecam impreuna de la salon,sa ma ajute la imbracat:-p.
voi cu ce firme de aranjamente ati colaborat?a mai facut cineva aranjamentele la florina de la parc?

corinutza_mica
12.08.2009, 22:02:46
vaaaai,ma bucur ca-ti place rochita,voiam sa o comand de pe landybridal,ma mai gandesc.
cat despre programare,clar eu o sa fiu prima.o sa sun sa intreb cu cat timp inainte ar fi preferabil sa ma programez.si vreau ca si fetele sa se aranjeze la restul coafezelor(eu cred ca merg tot la doina...sau sa merg la lavinia?),sa plecam impreuna de la salon,sa ma ajute la imbracat:-p.
voi cu ce firme de aranjamente ati colaborat?a mai facut cineva aranjamentele la florina de la parc?

hai ca iti raspund tot eu...mai veche in domeniu...:D. eu am facut cu camelia de la profi decor. dar am fst si la nunti la care aranjamentele erau facute de florina si aratau chiar bine. uite o poza de la o nunta aranjata de flori

minipuiu
12.08.2009, 22:19:35
nu pot sa cred.tipa cu care ai facut tu are si bleu.me happy!:*
cu florina a facut si cumnata mea.dar nu are bleu.a zis ca poate pana la anul face.

corinutza_mica
12.08.2009, 22:23:33
nu pot sa cred.tipa cu care ai facut tu are si bleu.me happy!:*
cu florina a facut si cumnata mea.dar nu are bleu.a zis ca poate pana la anul face.

nnnuuuuuuuuuuuu!
aranjamentul e de la o nunta de la parc, facut de florina!
ce se vede cu albastru deschis este fosta perdea care se afla la parc, in sala, si care a fost schimbata.
nu e aranjamentul de la nunta mea, eu am avut ivoire cu auriu. uite aici o poza de la nunta mea

Deiutza66
13.08.2009, 06:10:36
Deiutza66 nu trebuie sa te superi pentru ca intradevar in urma sunt foarte multe lucruri discutate care te-ar putea ajuta.
Sa stii ca nu intodeauna recomandarile sunt cea mai buna alegere,eu am avut nunta si la anumite recomandari am fost multumita iar de altele dezamagita,asa ca cel mai bine este ca tu singura sa te convingi daca merita sau nu.Spune-mi cam ce te intereseaza pe tine si cam ce anume ai vrea la nunta si poate pot sa te ajut eu.
Nu m-am suparat. Nu am de ce...Iar de umblat nu am cum. Eu nu mai locuiesc de mult in Severin, dar am vrut sa facem acolo nunta pt ca acolo am copilarit amandoi si iubim orasul acela. Voiam doar sa ma "sfatuiesc" cu fetele de aici asa cum fac cu fetele din alte orase, mi-ar fi mult mai usor sa vb cu fetele de la mine din oras care stiu mai multe.
Momentan singura mea problema este tortul. O sa-l fac la Dl. Goe pt ca altceva nu cunosc. Voi unde l-ati facut?

Deiutza66
13.08.2009, 06:13:51
vad ca si tu ai la parc;;).nu ai vorbit cu fostul manager,cu florina?ea are si firma de aranjamente.ea a facut si anul trecut la cumnata mea si a iesit f.frumos.daca vrei,iti potda nr.ei.torturile cele mai bune sunt la d-l goe.stiu ca vinul l-au luat de la cramele recas,pe strada mare.in rest,pot sa mai aflu daca te intereseaza cate ceva.:*
Nu am la Parc, am la Motel la Gura Vaii. Am rezolvat zilele astea si cu o agentie pt aranjatul salii, buchete, lumanari, tot. Mai am tortul. Vinul tot de acolo l-am cumparat si noi.
Ce stii de manechiura, pedichiura, pensat, epilat prin Severin? Asta iar e ceva ce nu cunosc:((

minipuiu
13.08.2009, 12:10:05
nnnuuuuuuuuuuuu!
aranjamentul e de la o nunta de la parc, facut de florina!
ce se vede cu albastru deschis este fosta perdea care se afla la parc, in sala, si care a fost schimbata.
nu e aranjamentul de la nunta mea, eu am avut ivoire cu auriu. uite aici o poza de la nunta mea

da,iubita,stiu ca e de la florina.stiu cum e la parc.dar m-am uitat pe site-ul tipei cu care ai lucrat tu si are bleu pentru huse.de asta ziceam.florina nu are inca huse bleu;;).si de aia eram happy.:*

minipuiu
13.08.2009, 12:12:54
Nu am la Parc, am la Motel la Gura Vaii. Am rezolvat zilele astea si cu o agentie pt aranjatul salii, buchete, lumanari, tot. Mai am tortul. Vinul tot de acolo l-am cumparat si noi.
Ce stii de manechiura, pedichiura, pensat, epilat prin Severin? Asta iar e ceva ce nu cunosc:((

pai eu zic ca tot la madame.o sa caut numarul si ti-l trimit pe privat.daca vrei unghii tehnice sau gel pe unghii,la marquisa stiu ca pun.si nu stiu exact,dar si la bella donna pe smardan era fain salonul si foarte dotat cel puytin la manichiura,dar asta acum vreo 3 ani.

corinutza_mica
13.08.2009, 18:02:18
da,iubita,stiu ca e de la florina.stiu cum e la parc.dar m-am uitat pe site-ul tipei cu care ai lucrat tu si are bleu pentru huse.de asta ziceam.florina nu are inca huse bleu;;).si de aia eram happy.:*

gata, am inteles. stiu ca are camelia aranjament cu bleu. k l_am vazut p net, dar si la ea, l firma. eu zic ca ea, camelia, face niste aranjamente faine. mi_e mi_a facut exact asa cum i_am cerut. la ea p site, sunt poze si de la nunta mea: e nunta golden, cu exceptia celor doua poze care se vede ca is diferite, fiind de la o alta nunta.
unghii cu gel sau acril pune super fain tipa de la orsova care are salonul langa super market_ul PIC. e profesionista, si are salon si in timisoara. la orsova are program doar de joi pana sambata. eu acolo mi le_am pus, si nu mi s_a desprins nici una. bine, dupa aceea abia am scapat de ele;))( le_am tinut 3 luni, cu refacere o data pe luna) la ma dame inca nu pun unghii

elenus210784
14.08.2009, 07:21:54
va rog frumos un pm cu nr de tel al florinei de la parc se poate? va multumesc

elenus210784
14.08.2009, 11:17:16
multumesc la toata lumea pt informatii. greu este cand nu mai stai in oras. in weekend-ul asta mergem in severin sa vedem de biserica. Ne-am hotarat la Maioreasa sau Grecescu, dar prima mea optiune e Maioreasa. La salon de coafura de machiaj m-am decis, conform info de pe forum, la salon Madamme. Dar cred ca o sa-mi fac programare in sept cand vin in concediu. Iar tort as vrea de la dl Goe cu crema de iaurt si fructe, sper sa aiba asa ceva. In rest, nu am vb cu nimeni inca de aranjarea salii, sper sa apucam sa vb ceva sambata. mi-ar mai trebui asa: unde sa fac buchetul de mireasa si celalalte buchete care mai trebuie, un solar si cred ca deocamdata atat.

corinutza_mica
14.08.2009, 22:32:09
buna! buchete faine si lumanari face doamna mariana, din piata cu flori si florarul adi, tot din piata cu flori ( cei care au flori pe strada care duce la piata mircea)

crystynabuna
21.08.2009, 16:18:43
Pt deiutza 66: buna sunt cristina,eu am nunta pe 27 sept 2009,in legatura cu tortul te poti duce pe prahova la un laborator, eu acolo am dat comanda de tort si este foarte bun.

crystynabuna
21.08.2009, 16:34:02
Pt elenus210784: in legatura cu aranjare sali iti pot eu recomanada pe cineva daca te intereseaza,aranjeaza super,tot ea imi aranjeaza si mie sala,iar preturile sunt destul de bune.daca te hotarasti vb.

corinutza_mica
21.08.2009, 19:11:05
Pt elenus210784: in legatura cu aranjare sali iti pot eu recomanada pe cineva daca te intereseaza,aranjeaza super,tot ea imi aranjeaza si mie sala,iar preturile sunt destul de bune.daca te hotarasti vb.

buna! faci nunta l restaurantul soacrei mele! :D
o sa fie super...iar mancarea e si ea sssuuuppppeeerrrr (si fara sa o laud)

crystynabuna
22.08.2009, 14:33:59

buna,imi pare bine de cunostinta,da la astoria fac nunta,cred ca e vorba de doamna cati?nu?, stiu ca e un restaurant bun si mancare e chiar buna. ms pt mesaj, apropo sa imi pui o pila buna,.....glimeam=P~, mai vb, sa ai o zi buna.pa pa

yannia
22.08.2009, 16:08:48

buna,imi pare bine de cunostinta,da la astoria fac nunta,cred ca e vorba de doamna cati?nu?, stiu ca e un restaurant bun si mancare e chiar buna. ms pt mesaj, apropo sa imi pui o pila buna,.....glimeam=P~, mai vb, sa ai o zi buna.pa pa

cat este meniul la astoria?

corinutza_mica
22.08.2009, 17:23:16
buna,imi pare bine de cunostinta,da la astoria fac nunta,cred ca e vorba de doamna cati?nu?, stiu ca e un restaurant bun si mancare e chiar buna. ms pt mesaj, apropo sa imi pui o pila buna,.....glimeam=P~, mai vb, sa ai o zi buna.pa pa[/quote]

buna. da, tanti cati e patroana, iar soacra mea e administratora:vali. iti pun si o pila...:D. apropo, cine iti canta la nunta?
si noi pe 27.09 facem fix 1 an de la nunta<:-P

corinutza_mica
22.08.2009, 17:26:01
cat este meniul la astoria?

buna. pai meniul variaza ca pret, dar nu stiu sa iti zic exact cat este. stiu ca este de la 80 lei in sus...dar cum am zis nu stiu exact. eu mai mananc pe acolo si de aceea stiu ca mancarea e super si ca gust dar si ca si pret.

crystynabuna
24.08.2009, 16:06:25
te rog spune-mi mai multe despre pers respectiva. multumesc

Buna uite iti dau site-ul sa vezi aranjamentele si acolo gasesti si telefonul de contact.daca nu poti merge in decebal la etajul trei, la agentia de turism Danubius Tour, acolo lucrezeaza fata care are firma de aranjamente, si spui ca vii din partea Cristinei si Emiliei. Iti garantez k iti va face super sala, iar preturile sunt avantajoase si pentru orice buzunar.tot ea imi aranjeaza si mie.

www.magic-moments.ro
Pastram legatura daca vrei pe idul: crystyna_buna

Pupici!

crystynabuna
24.08.2009, 16:10:12
corinutza_mica (http://www.miresici.ro/member.php?u=21890)

La nunta imi canta formatia lu Zbarcea, numai k solistu e Costi Balica, si binenteles k unchiul meu face parte din formatie iar meniul variaza, depinde ce feluri de mancare alegi.

maimuticamica
25.08.2009, 21:00:07
Buna fetelor,
Am si eu nevoie de ajutor. Tre sa merg la o nunta in severin la vatra haiducilor parca la padure si nush cat e meniul? aveti idee? cam cat tre sa dau dar, ca la voi nu seamana cu ploiestiul ca pret si dar.
Astept si eu raspunsuri dc stiti.
Pupici.

ancavlc
25.08.2009, 21:10:13
Buna fetelor,
Am si eu nevoie de ajutor. Tre sa merg la o nunta in severin la vatra haiducilor parca la padure si nush cat e meniul? aveti idee? cam cat tre sa dau dar, ca la voi nu seamana cu ploiestiul ca pret si dar.
Astept si eu raspunsuri dc stiti.
Pupici.

daca esti simplu invitat 500-600 Ron(pt 2 pers) sunt suficienti.

corinutza_mica
26.08.2009, 18:03:29
corinutza_mica (http://www.miresici.ro/member.php?u=21890)

La nunta imi canta formatia lu Zbarcea, numai k solistu e Costi Balica, si binenteles k unchiul meu face parte din formatie iar meniul variaza, depinde ce feluri de mancare alegi.

dap, nu stiu formatia asta? canta la vre_un restaurant din severin? daca o sa cante si unchiul tau cu ei, sigur o sa fie super!:D

maimuticamica
27.08.2009, 18:56:26
daca esti simplu invitat 500-600 Ron(pt 2 pers) sunt suficienti.

Dar stiti cam cat e meniul?
Sare de 150 lei?

corinutza_mica
28.08.2009, 13:09:32
Dar stiti cam cat e meniul?
Sare de 150 lei?
meniul nu sare de 150 lei, stai linistita. nici nu ajunge la suma asta

elenus210784
31.08.2009, 07:42:14
Am fost week-end-ul asta in Severin. Am incheiat contract cu firma de aranjare a salii, am fost pe la cofetarii sa vedem ce preturi si oferte au. Mi-am facut programare la Madame, sper ca am facut alegerea cea buna.
Am facut programare si pt coafura si machiaj. Dar aprox nu stiti cumva la ce pret se ajunge?
Si peste 2 sapt o sa-mi fac programare si pt unghii, nu stiti unde as putea face asta?

corinutza_mica
31.08.2009, 17:59:55
Am fost week-end-ul asta in Severin. Am incheiat contract cu firma de aranjare a salii, am fost pe la cofetarii sa vedem ce preturi si oferte au. Mi-am facut programare la Madame, sper ca am facut alegerea cea buna.
Am facut programare si pt coafura si machiaj. Dar aprox nu stiti cumva la ce pret se ajunge?
Si peste 2 sapt o sa-mi fac programare si pt unghii, nu stiti unde as putea face asta?

aranjatul pt mireasa este pana la 100 lei, dar nu stiu exact cat e
si machiajul cam 30 lei
la cine te_ai programat la madam?

angik
01.09.2009, 09:21:20
am platit 120 lei coafura si machiaj la madame de mireasa in august...probabil difera pretul depinde de lungimea parului si multe altele

pufica
01.09.2009, 14:59:35
salut.
fetelor spuneti-mi si mie unde este acest salon madame in severin. si inca ceva cunoasteti o coafeza dispusa sa vina acasa la mireasa?:D

crystynabuna
02.09.2009, 16:43:34
salut.
fetelor spuneti-mi si mie unde este acest salon madame in severin. si inca ceva cunoasteti o coafeza dispusa sa vina acasa la mireasa?:D

Sal, madame,e pe splai,cum mergi spre spitalulu judeten pe partea dreapta e undeva intre strazile intre crisan si sinca,mergi pe partea dreapta intre strazile ale si o sa il gasesti e la parterul unui bloc. sper sa intalegi:|

elenus210784
03.09.2009, 07:32:19
Ce sa spun, habar n-am la cine m-am programat pt ca pt mine e egal de moment ce nu am mai fost niciodata. Sambata cand am facut programarea erau 2 tipe: una blonda cu care am vb prima data si care m-a redirectionat catre o tanti cu parul saten care coafa o mireasa si care m-a trecut intr-o agenda si m-a intrebat dc sigur vin. Daca ti-ai dat seama cine este tanti, spune-mi si mie si dc tu stii ca e ok.

corinutza_mica
03.09.2009, 09:29:56
Ce sa spun, habar n-am la cine m-am programat pt ca pt mine e egal de moment ce nu am mai fost niciodata. Sambata cand am facut programarea erau 2 tipe: una blonda cu care am vb prima data si care m-a redirectionat catre o tanti cu parul saten care coafa o mireasa si care m-a trecut intr-o agenda si m-a intrebat dc sigur vin. Daca ti-ai dat seama cine este tanti, spune-mi si mie si dc tu stii ca e ok.

o stiu pe tanti la care ai zis ca te_ai programat, dar nu stiu cum o cheama. sincer, nu stiu cum lucreaza, dar eu te sfatuiesc sa afli cum lucreaza in saptamana din inaintea nuntii tale, si sa te duci la o proba. in orice caz, sa nu te ridici de pa scaun pana nu iti iese asa cum vrei

Adina21
05.09.2009, 13:32:11
buna. vreau sa imi pun si eu unghii si am vazut k ai zis ceva de orsova. ma intereseaza si pe mine unde mai exact are salonul ca nu prea stiu unde este pic-ul si cam ce preturi are.mss mult

Adina21
05.09.2009, 13:55:12
am uitat sa specific ca mesajul este pt corintuza_mica.mi-am aduus aminte ca in orsova nu este pic poate ai vrut sa spui penny. ms anticipat

corinutza_mica
05.09.2009, 15:39:34
am uitat sa specific ca mesajul este pt corintuza_mica.mi-am aduus aminte ca in orsova nu este pic poate ai vrut sa spui penny. ms anticipat

;;) penny voiam sa scriu...stiu ca am ajuns la salon de pe strada principala, in orsova. am mers cu o prietena, care se mai aranjase la par acolo...salonul e in curte la penny, dar intr_o cladire separata. cred ca si inseverin se pun unghii, dar nu stiu pe unde...pe la ce salon mai exact

elenus210784
07.09.2009, 08:15:19
corintuza_mica: spune-mi te rog, la cine ma sfatuiesti sa merg pt coafat si machiaj la madame ca eu in week-end vin la severin si ma duc la salon si ii zic ca vreau sa ma faca x sau y. Chiar nu stiu cum sa fac, la cine sa merg, am si visat sambata noaptea ca nu-mi aranjase parul deloc bine :D
Cand am fost la programare erau 2 tanti acolo, am crezut ca alea sunt acolo tot timpul pt ca salonul nu e f mare.uff

corinutza_mica
07.09.2009, 21:57:46
pai ce iti zic eu, cel mai bine e sa te duci la probe in timpul saptamanii, k in week-end fetele de la salon is cam ocupate cu programarile deja facute. dar daca te-ai programat deja la cineva de la salon, e bine sa mergi inainte sa te aranjezi, sa vezi cum te aranjeaza respectiva
dar stai lini, nu ai de ce sa te stresezi

adi08
08.09.2009, 09:50:40
ancavlc spune-mi si mie te rog cum imi pot personaliza pagina sa imi pun o eticheta cu venirea bebelui,ca nu mai stiu cum se face.

yannia
08.09.2009, 15:57:36
ancavlc spune-mi si mie te rog cum imi pot personaliza pagina sa imi pun o eticheta cu venirea bebelui,ca nu mai stiu cum se face.

dai click pe ticker-ul meu, iti alegi din pagina deschisa si tu unul, in partea de jos a paginii apesi " create my ticker", copiezi adresa url, mergi in control panel la modifica semnatura, lipesti adresa copiata anterior in dreptunghiul alb si apoi salvezi semnatura. Felicitari pentru bebe, sarcina usoara, sa ai foarte mare de grija de tine, sa fii mereu linistita, sa nu stresezi cu nimic pentru ca eu n-am ascultat si la 7 saptamani s-a oprit in evolutie. Si inca un sfat, cauta un doctor care sa te urmareasca din Craiova sau Timisoara pentru ca aici n-ai pe cine si nu stiu ce sa-ti faca in cazul in care apar probleme.

minipuiu
08.09.2009, 18:33:02
;;) penny voiam sa scriu...stiu ca am ajuns la salon de pe strada principala, in orsova. am mers cu o prietena, care se mai aranjase la par acolo...salonul e in curte la penny, dar intr_o cladire separata. cred ca si inseverin se pun unghii, dar nu stiu pe unde...pe la ce salon mai exact

in severin stiu ca pun unghii la marquisa,pe strada mare,langa fostul sediu PSD,pe gang.a avut puse fina socrilor mei si au fost tare dragute.;;)

crystynabuna
09.09.2009, 10:51:05
buna,va intreb si eu ceva fetelor stiiti careva in ce parte se pune sambata florea in par,cand merg la cununia civila,e un obicei care se practica pe la noi si nu mai tin minte in ce parte se pune? daca stie cineva astept un raspuns..... ms mult....:)

adi08
09.09.2009, 14:16:42
Multumesc frumos yannia :*
Stiu cum este ca am trecut si eu prin ce ai trecut si tu dar la mine era mult mai mic,noi locuim in franta si mi-au zis ca aceasta oprire se intampla atunci cand embrinul nu sa format cum trebuia si atunci corpul il respinge,foarte multe femei au asa ceva o data in viata.
Dar sa nu iti pierzi speranta si sa incerci din nou, incearca sa iei inainte cu 2-3 luni acid folic ptr a preveni o eventuala malformatie.
Si ai dreptate cu doctorii incearca sa iti gasesti pe cineva bun.
Succes :)>-

yannia
09.09.2009, 20:09:35
Multumesc frumos yannia :*
Stiu cum este ca am trecut si eu prin ce ai trecut si tu dar la mine era mult mai mic,noi locuim in franta si mi-au zis ca aceasta oprire se intampla atunci cand embrinul nu sa format cum trebuia si atunci corpul il respinge,foarte multe femei au asa ceva o data in viata.
Dar sa nu iti pierzi speranta si sa incerci din nou, incearca sa iei inainte cu 2-3 luni acid folic ptr a preveni o eventuala malformatie.
Si ai dreptate cu doctorii incearca sa iti gasesti pe cineva bun.
Succes :)>-

Multumesc. Voi continua cu acidul folic si cu elevitul pentru ca vreau sa incerc din nou peste 2 luni. Sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos si frumos. Locuind in Franta vei putea sa-ti urmaresti mult mai bine ingerasul decat aici. Pupici

maimuticamica
20.09.2009, 18:29:04
Buna,
ma uitam pe mesajele voastre despre copii.
Am trecut si eu printr-un avort spontan la 4 saptamani si 3 zile, insa dr care m-a curatat si era si directorul maternitatii mi-a spus sa stau cuminte 6 luni nu decat 2 pentru ca endodermul vaginului sa se refaca.
In acest moment el este dr meu si am fff mare incredere in el, insa analizele le fac la o clinica specializata din Ploiesti.
Deci cred ca e bine sa astepti 6 luni>:D< , dupa care sigur vor veni si copilasii - la mine 3 astept:-p

adi08
08.10.2009, 12:05:13
mandolina spune-mi te rog unde ti-ai facut parul la tine la nunta pentru ca intamplator te-am vazut si mi-a placut foarte mult.

corinutza_mica
10.10.2009, 17:11:36
buna,va intreb si eu ceva fetelor stiiti careva in ce parte se pune sambata florea in par,cand merg la cununia civila,e un obicei care se practica pe la noi si nu mai tin minte in ce parte se pune? daca stie cineva astept un raspuns..... ms mult....:)

buna!
ti_am vazut sala la nunta si mi_a placut foarte mult cum arata. cred ca ai avut o nunta super!

crystynabuna
16.10.2009, 14:13:12
buna!
ti_am vazut sala la nunta si mi_a placut foarte mult cum arata. cred ca ai avut o nunta super!

buna, ma bucur ca ti-a placut sala,da a fost frumoasa,nu cu multi invitati pt ca nu au venit dar ne-am distrat super bn,iar la restaurant servirea a fost de nota 10 plus si meniul la fel ,le-a placut invitatilor la nebunie,incer cat mai curand sa pun poze pt ca le-am primit ieri.....oricum io sper ca a iesti bn tinand cont ca totul a trecut prin mainile mele si ale sotului meu ,doar noi ne-am ocupat de nunta si de toto ce tine. poopic dulce
:*

corinutza_mica
16.10.2009, 22:14:58
ma bucur pt voi!
casa de piatra!

crystynabuna
20.10.2009, 11:38:02
ma bucur pt voi!
casa de piatra!

multumesc mult:*

adi08
20.10.2009, 12:27:26
Fetelor puneti si voi poze de la nunta sa va vedem.

crystynabuna
20.10.2009, 13:55:12

buna,o sa incerc sa pun.....:* chiar azi..

crystynabuna
20.10.2009, 14:21:23
http://picasaweb.google.ro/crystynabuna/CristinaSiFlorin02?authkey=Gv1sRgCKfM9c7hr-TvUw&feat=directlink

corinutza_mica
20.10.2009, 17:56:47

ia sa te vedem si pe tine miresica!;;)

corinutza_mica
20.10.2009, 17:57:43
http://picasaweb.google.ro/crystynabuna/CristinaSiFlorin02?authkey=Gv1sRgCKfM9c7hr-TvUw&feat=directlink

ti_am vazut pozele! casa de piatra inca o data!

crystynabuna
20.10.2009, 19:20:26
ti_am vazut pozele! casa de piatra inca o data!

ms,nu sunt cine stie ce poze si la cum aratam:(=P~,in special eu ca sunt mai plinuta,na nu sunt chiar asa de reusite,oricum ms:*

yannia
20.10.2009, 19:41:15

Foarte frumoasele pozicile. Casa de piatra si multa fericire!>:D<

yannia
20.10.2009, 19:44:54
ms,nu sunt cine stie ce poze si la cum aratam:(=P~,in special eu ca sunt mai plinuta,na nu sunt chiar asa de reusite,oricum ms:*

Fiecare e asa cum l-a lasat Dumnezeu. Nimeni nu e perfect, iar imbracate in rochie alba toate miresicile sunt frumoase. Oricum pentru sotul tau vei mereu cea mai frumoasa.

crystynabuna
20.10.2009, 19:48:19
Foarte frumoasele pozicile. Casa de piatra si multa fericire!>:D<

multumesc mult,nu sunt chiar asa de frumoase dar ne-am chinuit si noi sa iasa ceva.=P~....pupici:*>:D<

http://ticker.7910.org/as1cF2jB27-0200MTAwMzVsfDAxMzFsfHlvdXIgdGV4dA.gif (http://ticker.7910.org/eng)

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10704;24/st/20091027/e/Our+Anniversary/dt/7/k/5b1d/event.png
(http://www.TickerFactory.com/)