PDA

Versiunea completa : Tortul de nunta, prajituri, cofetarii Braila

mihaela_2006
03.04.2007, 23:59:39
Eu inca nu am inceput sa ma interesez de tort. Voi de unde va comandati tortul?

Matzoi
11.04.2007, 12:55:11
Eu una am ales sa merg pe mana restaurantului odata din motive de comoditate si mai apoi am vazut si cateva poze cu torturi facute la ei care mi-au confirmat ca se descurca.
Sper sa fie bine.

kala_elena
11.04.2007, 13:00:23
Noi o sa il comandam la Select, avand in vedere ca este foarte aproape de restaurant. O sa ma sfatuiesc cu doamna de la decoratiuni sa ma ajute cu idei de forme. Oricum, imi doresc sa fie decorat cu flori naturale.

mihaela_2006
11.04.2007, 13:38:38
Eu am intrat doar la pink time, in centru si mi-au placut pozele de torturi. Am auzitlucruri bune de cofetarie de la bulevard, langa bella italia.

kala_elena
11.04.2007, 13:42:24
Cofetarie buna este si Narcisa, de pe Dorobanti, dar noi am preferat sa fie aproape de restaurant.

RaduAdriana
23.04.2007, 11:11:21
da Narcisa foarte bine. au imaginatie mi-au placut si o super nuga cu nuci. dar si noi tot la select il facem. cred ca au adus pe cineva nou acolo am luat de la ei cateva torturi si aratau super. :*

kala_elena
23.04.2007, 14:28:58
da Narcisa foarte bine. au imaginatie mi-au placut si o super nuga cu nuci. dar si noi tot la select il facem. cred ca au adus pe cineva nou acolo am luat de la ei cateva torturi si aratau super. :*
Imi pare bine sa aud ca sunt modificari si in bine!\:D/

myrela
26.07.2007, 00:53:20
Cofetarie buna este si Narcisa, de pe Dorobanti, dar noi am preferat sa fie aproape de restaurant.

la NARCISA am facut noi tortul care a fost o minunatie(nu exagerez)cel putin la gust,dar mi-a placut si aspectul(acum depinde de cum il vrea fiecare ornat)
nu imi pare rau ca l-am facut acolo

valentina
01.08.2007, 21:08:59
Eu am vrut sa-l fac la Narcisa ,dar nu asigurau transportul si nu avea cine sa MI-L ADUCA pana in lacul sarat ,in final m-am hotarat sa-l comand la cofetaria de langa bella italia , a fost deosebit ca gust si aspect ,puteti trece sa ARUNCATI O Privire la catalogul lor.

mihaela_2006
01.08.2007, 21:17:17
Stiu, am aruncat deja "privirea" in acel catalog si acum trebuie sa-l aleg. Stiu ca-i bun tortul acolo

minodora_munteanu
10.08.2007, 22:20:45
Buna , fetelor!
La ce cofetarii din Braila se asigura transportul tortului catre restaurant?
Eu probabil imi voi face tortuletul la Select pentru ca stiu cum lucreaza si-mi place insa nu stiu daca mi-l vor aduce ei sau va tb sa deleg pe cineva in noaptea nuntii.
Apropo de dulce :D, exista in Braila firme care inchiriaza fantani de ciocolata? Am citit multe pe forum si mi-as dori si eu una insa la ce preturi se vehiculeaza pe aici (3-400 euro:( ) chiar ca nu-mi vine sa dau atatia bani..
A mai avut cineva din Braila asemenea curiozitate?:-\

valentina
11.08.2007, 00:01:27
Noi am luat tortul de la o cofetarie noua e langa Bella italia , 325/kg si 300 000 transportul te convingi in poza cat e de aspectuos.
http://s187.photobucket.com/albums/x185/valentyna80/

annybunny
28.08.2007, 21:34:03
Noi am luat tortul de la o cofetarie noua e langa Bella italia , 325/kg si 300 000 transportul te convingi in poza cat e de aspectuos.
http://s187.photobucket.com/albums/x185/valentyna80/

Foarte misto tortul vostru! A fost si gustos? Cat va ajuns tortul pe voi in total? Auzi stii daca fac si ceva de genul asta aia de langa Bella Italia? Pun o poza cam cum am vrea noi tortul, dar cu 5 sau 7 etaje. Ms :*

mihaela_2006
29.08.2007, 14:49:45
anne_mary, am vazut tort in acest gen la cofetaria de langa bella italia, tot asa cu scari si aproape asemanator.

annybunny
29.08.2007, 16:53:16
anne_mary, am vazut tort in acest gen la cofetaria de langa bella italia, tot asa cu scari si aproape asemanator.

Mersi mult ptr raspuns :*:x

annybunny
29.08.2007, 21:17:06
Fetelor ati avut figurine pe tort? De unde le-ati cumparat? Cat va costat? Astept raspuns :)

mihaela_2006
29.08.2007, 21:23:25
eu o sa iau figurinele de la aceeasi cofetarie unde comand tortul. La pretul lor nu am fost atenta, dar cred ca incepeau de la 30 ron

mihaela_2006
03.09.2007, 09:04:05
ieri am fost sa vorbim de tort, la cofetaria de langa bella italia, si costa 30 lei/kg. Am avut noroc sa gasim suportul de tort pe care ni l-am dorit amundoi, ptr ca deja erau luate si comenzi ptr octombrie#-o
Dar, avem o mica problema -la restaurant ei tin tortul in lazile frigorifice unde tin sticlele de bere si nu cred ca incape. Asa ca o sa mai dam 100 lei ptr ca sa ni-l aduca la restaurant la ora la cae dorim noi (3-4 dimineata). Daca vrei sa ti-l aduca pana in ora 22 se da doar 30 lei.
Cand se da comanda se da un acont de minim 150 lei si cand ti-l aduce dai restul + 50 lei garantie ptr suport.

valentina
03.09.2007, 19:30:56
Eu am dat un avans si restul am achitat cand am dus suportul.

adrryana
04.09.2007, 20:52:13
Buna,

Eu mi-am comandat tortul la cofetaria de langa Bella Italia si mi l-au adus la restaurant la 4 dimineata contra unei sume de 100 ron. A fost f bun.

minodora_munteanu
05.09.2007, 15:29:37
Buna fetelor!
Tocmai m-am intors din concediu unde a fost atat de frumos ca n-am mai fi plecat!=((
Eu am facut tortul la Select si a fost nemaipomenit mai ales ca am beneficiat si de prezentare a 12 noaptea.
Maine voi lua fotografiile si le voi atasa. Oricum am fost super multumiti.
Va pup!

valentina
06.09.2007, 21:14:58
Casa De Piatra Minodora!te Asteptam Cu Poze Si Impresii De La Nunta.

minodora_munteanu
10.09.2007, 21:48:20
Buna!
Doua imagini cu tortul meu. Yammy..ce bun a fost! Numai cand ma gandesc salivez.:))
Va pup!

mihaela_2006
10.09.2007, 22:27:25
Arata superb tortul. Eu nu am reusit sa vad pozele de la semnatura, imi cere sa ma loghez

minodora_munteanu
11.09.2007, 08:14:54
Buna, Mihaela!
Ma bucur ca iti place tortuletul iar cat priveste fotografiile din pacate asta e conditia celor de la Snapfish. Trebuie sa te loghezi. :( Imi pare rau..nu am ce sa fac!
Oricum e f simplu sa te loghezi: iti cer email parola si nume..atat. Apoi le poti vedea pe toate (si sunt muuulte :D).
Snapfish e una din cele 4 variante de siteuri oferite de yahoo photos.
(Si cum yahoo photos nu mai exista a trebuit sa aleg una pentru a nu pierde toate fotografiile incarcate acolo).
Sper sa le vedeti!
Va pup!

andraelen
11.09.2007, 11:16:08
Buna, Mihaela!
Ma bucur ca iti place tortuletul iar cat priveste fotografiile din pacate asta e conditia celor de la Snapfish. Trebuie sa te loghezi. :( Imi pare rau..nu am ce sa fac!
Oricum e f simplu sa te loghezi: iti cer email parola si nume..atat. Apoi le poti vedea pe toate (si sunt muuulte :D).
Snapfish e una din cele 4 variante de siteuri oferite de yahoo photos.
(Si cum yahoo photos nu mai exista a trebuit sa aleg una pentru a nu pierde toate fotografiile incarcate acolo).
Sper sa le vedeti!
Va pup!

E superb tortuletul!imi pare rau ca nu pot vedea pozele.mam logat dar degeaba nu reusesc sa le vad!:(

minodora_munteanu
11.09.2007, 23:43:01
Am facut ceva modificari in link-ul catre fotografii. Acum sper sa poata fi vazute dupa logare.[-o<
Sa-mi spuneti daca functioneaza!
Pupici

mihaela_2006
12.09.2007, 08:09:55
la mine a functionat. Ai fost superba! Foarte frumoase pozele

andraelen
12.09.2007, 11:14:34
Am reusit sa le vad si eu!superbe!

annybunny
12.09.2007, 15:33:14
http://text.glitter-graphics.net/flower/c.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/a.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/s.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/a.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/d.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/e.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/p.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/i.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/a.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/t.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/r.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/a.gif (http://glitter-graphics.com/myspace/text_generator.php)

MINODORA M.!!!! Foarte frumoase pozele voastre!!!! FELICITARI!!!!

annybunny
12.09.2007, 15:44:21
Buna fetelor!
Tocmai m-am intors din concediu unde a fost atat de frumos ca n-am mai fi plecat!=((
Eu am facut tortul la Select si a fost nemaipomenit mai ales ca am beneficiat si de prezentare a 12 noaptea.
Maine voi lua fotografiile si le voi atasa. Oricum am fost super multumiti.
Va pup!

Foarte furmos tortul. De unde ati avut fotograful? Cat ati platit? Ca si noi vrem sa il chemam ca voi in Lac sa facem poze, ca nu ne plac pozele din studio. Pupici

minodora_munteanu
12.09.2007, 22:28:32
Va multumesc mult fetelor! Sunteti dragute!>:D<
Va doresc sa aveti o nunta de vis si o zi magica.

Si atentie la fotografi..pozicile sunt extrem de importante pentru ca in timp sunt singura ta legatura cu evenimentul acesta minunat. La montaje video te mai uiti dar parca mai repede iti arunci un ochi pe fotografii. Eu le consider esentiale.
Daca aveti nevoie de vreun sfat privind organizarea sau evenimentul in sine, va rog sa nu ezitati in a ma intreba.

Va pup!:x

minodora_munteanu
12.09.2007, 22:32:50
Foarte furmos tortul. De unde ati avut fotograful? Cat ati platit? Ca si noi vrem sa il chemam ca voi in Lac sa facem poze, ca nu ne plac pozele din studio. Pupici
Fotografi am avut 2 pentru ca am vorbit cu unul din primavara (am luat nr de tel din ziar insa nu regret deloc..am fost foarte multumita) iar celalt fotograf e o fosta colega de liceu care e pasionata de fotografie..e o artista la propriu. E din Braila. Daca vrei iti pot sa nr ei de telefon pe PM.
Iei legatura cu ea pe net, iti arata portofoliul si sigur te va convinge.
Daca vrei mai multe info care nu pot fi postate public...Iti raspund pe PM.

Pupici!

andraelen
13.09.2007, 10:32:21
Fotografi am avut 2 pentru ca am vorbit cu unul din primavara (am luat nr de tel din ziar insa nu regret deloc..am fost foarte multumita) iar celalt fotograf e o fosta colega de liceu care e pasionata de fotografie..e o artista la propriu. E din Braila. Daca vrei iti pot sa nr ei de telefon pe PM.
Iei legatura cu ea pe net, iti arata portofoliul si sigur te va convinge.
Daca vrei mai multe info care nu pot fi postate public...Iti raspund pe PM.

Pupici!

buna!imi poti da si mie pe pm nr de tel al fotografei sau id de mess ceva?mersik mult!si CASA DE PIATRA!:*<:-P

minodora_munteanu
13.09.2007, 23:29:07
Andraelen,
Multumesc pentru felicitari. Ti-am trimis pe PM informatiile de care aveai nevoie.
:*

andraelen
14.09.2007, 09:57:12
Andraelen,
Multumesc pentru felicitari. Ti-am trimis pe PM informatiile de care aveai nevoie.

mersik!tiam raspuns si eu pe pm!:*

mihaela_2006
16.09.2007, 20:57:13
Azi am comandat si eu tortul, va fi cu frisca, visine si ciocolata. Nu am o poza asemanatoare torului comandat. E doar 2 etaje - primul patrat iar al-II-lea rotund. Si o sa mai aiba cateva torturi anexate

annybunny
18.10.2007, 22:53:32
Andraelen,

:gen_17: La multi ani Minodora!!!!! <:-P <:-P <:-P :gen_17:

minodora_munteanu
19.10.2007, 07:28:07
:gen_17: La multi ani Minodora!!!!! <:-P <:-P <:-P :gen_17:
Multumesc mult!! Esti o scumpa!:* ;;)

Va pup!

bejange
13.05.2008, 14:23:56
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

ghdcatalina
20.05.2008, 10:55:13
Am si eu o intrebare fetelor ..stiti cumva de cate kg trebuie sa iau tortul , avand in vedere k vom avea aproximativ 110 persoane la nunta(aproximativ 60 familii) ?

alinah
20.05.2008, 10:56:38
Am si eu o intrebare fetelor ..stiti cumva de cate kg trebuie sa iau tortul , avand in vedere k vom avea aproximativ 110 persoane la nunta(aproximativ 60 familii) ?
BUNA .....de obicei se calculeaza 100 grame / persoana (adica pt tine 11kg ) mai putin nu ....mai mult da!>:D<

ghdcatalina
21.05.2008, 11:07:56
BUNA .....de obicei se calculeaza 100 grame / persoana (adica pt tine 11kg ) mai putin nu ....mai mult da!>:D<

MULTUMESC DE RASPUNS:*

ghdcatalina
21.05.2008, 15:26:46
MULTUMESC DE RASPUNS:*

Voi pe unde va veti comanda tortul miresii?8-|

monica182
21.05.2008, 20:35:00

ce coincidenta ghdcatalina si eu tot pe 23 august am nunta!!!:P la ce restaurant o faci??? eu la miorita!!!!

annybunny
22.05.2008, 00:07:01
Voi pe unde va veti comanda tortul miresii?8-|
Noi cred ca il comandam la cofetaria dupa garii, langa bella italia ;;)

tara
05.06.2008, 18:15:37
ce cofetarii fac torturi frumoase si bune:-B

issa3
06.06.2008, 19:02:52
ce cofetarii fac torturi frumoase si bune:-B

am auzit ca este una pe langa bella italia care face prajituri bune

Joliutza
23.10.2008, 12:33:50
Buna fetelor,

Stiti cumva de unde se pot cumpara artificii pentru tort in Braila? Am nevoie urgent pentru cineva care e in Braila si cauta asa ceva.

Multumesc.

andraelen
23.10.2008, 16:34:20
Buna fetelor,

Stiti cumva de unde se pot cumpara artificii pentru tort in Braila? Am nevoie urgent pentru cineva care e in Braila si cauta asa ceva.

Multumesc.

spunei sa caute la magazinul mireasa,noela style si sa incerce si la complexul pistruiatul de la capatul lui 4!daca cunoaste braila stie unde sunt!

cicoleta
02.12.2008, 17:38:21
Buna fetelor...adeca acestea 2-3 din Braila care mai intrati din cand in cand..
Mi-am luat inima in dinti - si de o fi sa vorbesc singura , asta e .. sa va intreb ce torturi bunutze ati degustat,din ce compozitie si daca se poate si va lasa inima,sa dam si detalii despre furnizori si cum putem lua legatura cu acestia...
Zilele trecute am vazut-o la televizor pe Adriana Bahmuteanu care spunea ca tortul pe care l-a avut Ana Maria Prodan la botezul baietelului ei,este facut de catre o familie din Braila :D - sotii Nusa si Danut Mihai -s-ar putea ca Nusha..sa fie Tusha..dar cum am auzit si eu ,am notat rapid nu cumva sa imi scape.
Tortuletzul este cel din imaginea atasata de mine..daca ii cunoasteti..sau daca aveti idee unde pot fi gasiti..v-as ramane recunoscatoare!

kam_ellia
02.12.2008, 18:24:06
asa se numeste patronul de la Select, cred ca despre el e vorba.

cicoleta
02.12.2008, 21:17:20
...merci tare mult de informatie ;;)
Bahmuteanca a spus ca numai la aceasta familie apeleaza ori de cate ori are nevoie de torturi,prajituri..etc.Eu acum,sincera sa fiu,am inteles ca cei de la Select ar avea probleme cu respectarea termenelor..
Eu,locuiesc momentan in Bucuresti ,dar de ce sa mint,singurele prajituri pe care le am mancat in ultima perioada sunt cele de la cofetaria de langa Bella Italia...care sunt dementiale si cele de la Kaufland ,care iarasi,sunt super bune.
Data viitoare cand ajung pe acasa,trec pe la Select..sa vedem ce gusturi are Bahmu :-p

alina_220585
22.01.2009, 15:29:39
Buna dragelor, imi trebuie sa inchiriez un suport pentru tort...aveti cumva vreuna ditre voi sau aveti idee unde as putea gasi....va foarte multumesc..astept raspuns:*

AleriM
04.03.2009, 13:59:42
cine stiu cum fac cei de la Macul Rosu torturile de nunta?

AleriM
04.03.2009, 14:02:06
eu as vrea ceva de genul imbracat in martipan

andraelen
04.03.2009, 23:16:45
cine stiu cum fac cei de la Macul Rosu torturile de nunta?

SUPER NASPA!:|la gust bune dar la aspect urate!eu am facut tortul la ei am comandat ceva si mi-au trimis altceva!asa ca feriti-va de ei!mergi pe garii langa Bella Italia...este o cofetarie si am auzit ca fac torturi bune!

AleriM
04.03.2009, 23:23:11
Ah mor!!!!faza e ca cei de la Continental impun tortul si ei lucreaza cu Macul Rosu.....am mai auzit de la o prietena ca e nasol....m-am ruinat!!!!:((:((:((:((

Rosa
05.03.2009, 00:07:19
Ah mor!!!!faza e ca cei de la Continental impun tortul si ei lucreaza cu Macul Rosu.....am mai auzit de la o prietena ca e nasol....m-am ruinat!!!!:((:((:((:((
Cumpara un alt tort care sa va placa voua si le lasi lor "bunatatea de tort",pt ospatari si bucatari.Ce zici e o idee buna?Asa nu au cum sa se supere nici ei si tu esti castigata pe partea cealalta, avand tortul mult dorit.:*

annybunny
05.03.2009, 20:34:43
Noi am avut tortul de la cofetaria pe Calea Calarasilor deasupra la Pizzeria la Grecu (la Et. 1) numai stiu numele. A fost asa cum mi-am dorit, superb la aspect dar si la gust ;;)

Rosa
05.03.2009, 22:55:07
Noi am avut tortul de la cofetaria pe Calea Calarasilor deasupra la Pizzeria la Grecu (la Et. 1) numai stiu numele. A fost asa cum mi-am dorit, superb la aspect dar si la gust ;;)
Si noi tot acolo am dat comanda de tort pt nunta.Sunt superbe torturile facute de ei si am inteles ca sunt si f. gustoase.=P~

AleriM
06.03.2009, 00:44:19
da stiu la Cool Cafe nu?au facut si niste prieteni de ai nostri tortul acolo in octombrie si a fost intr-adevar demetial!

annybunny
06.03.2009, 15:30:45
da stiu la Cool Cafe nu?au facut si niste prieteni de ai nostri tortul acolo in octombrie si a fost intr-adevar demetial!
Daaa, Cool Cafe, numai stiam numele :*>:D<

cicoleta
07.05.2009, 16:33:06
Eu nu stiu ce sa mai cred...
Am auzit urm.combinatie tare : cool cafe la design + poem cafe la gust !Dar cum sa ii combini ?nush..
O cunostinta de a mea,care a mai comandat la cool cafe,mi-a spus sa nu iau de acolo,ptr ca e gustul cam..nasol , la poem cafe,ca nu se prea pricep la design.. ;))
Cea mai buna solutie ,dupa cum am fost invatati si va sfatuiesc si pe voi sa faceti ,este sa comandati inainte de nunta ,un tortulet ici ,un altul colo,si le cereti sa arate intr-un fel anume,chit ca va luati 1 kg de tort ;-)
V-am pupacit !

purpleballet
07.05.2009, 16:54:52
Am auzit urm.combinatie tare : cool cafe la design + poem cafe la gust !Dar cum sa ii combini ?nush..
O cunostinta de a mea,care a mai comandat la cool cafe,mi-a spus sa nu iau de acolo,ptr ca e gustul cam..nasol , la poem cafe,ca nu se prea pricep la design.. ;))
Cea mai buna solutie ,dupa cum am fost invatati si va sfatuiesc si pe voi sa faceti ,este sa comandati inainte de nunta ,un tortulet ici ,un altul colo,si le cereti sa arate intr-un fel anume,chit ca va luati 1 kg de tort ;-)
V-am pupacit !
incearca sa cauti in galati..camanda tortul acolo..:D nushj zic si eu!

cicoleta
07.05.2009, 17:38:37
Hmmmmm,n-as crede ca asta este o solutie buna !
Cine sta noaptea sa imi care tortul pe dig ?=))=))=))

purpleballet
07.05.2009, 17:47:13
Hmmmmm,n-as crede ca asta este o solutie buna !
Cine sta noaptea sa imi care tortul pe dig ?=))=))=))
asta sa fie problema..nu se gaseste un om sa mearga pana la galati..nu vad care ar fi pb..si acolo sigur gasesti o cofetarie buna...bine depinde acum de cat de mult iti doresti un tort bun..tortul perfect!:>

cicoleta
08.05.2009, 12:10:56
asta sa fie problema..nu se gaseste un om sa mearga pana la galati..nu vad care ar fi pb..si acolo sigur gasesti o cofetarie buna...bine depinde acum de cat de mult iti doresti un tort bun..tortul perfect!:>

dar esti perseverenta,vad ;))..cred ca este dificil sa il iau din galati pentru ca 1 - am 250 de invitati ,deci trebuie sa imi aduca un tort de cantitate mare 2- modelul pe care mi-l doresc ,este inalt ,deci trebuie o masinuta ,cu lada frigorifica,speciala pentru prajituri,etc,cum am mai vazut in braila 3 - se mai plateste si drumul ,deranjul dintr-un oras in altul 4 - nu cred sa existe vreo firma din galati care sa fie dispusa sa il aduca in braila,sa se deranjeze atat de tare ,pentru ca si il galati sunt suficiente nunti in acea noapte !

Raman la ideea mea ! Voi comanda si colo si colo,si ma voi decide la una dintre ele :*

annybunny
08.05.2009, 21:37:01
V-am pupacit !
Nu stiu, cel mai bine ar fii sa faci comanda si sa gusti din fiecare :-B
Tortul nostru a fost foarte bun si la gust si la design, sa stii ;;)<:-P

purpleballet
09.05.2009, 20:06:26
dar esti perseverenta,vad ;))..cred ca este dificil sa il iau din galati pentru ca 1 - am 250 de invitati ,deci trebuie sa imi aduca un tort de cantitate mare 2- modelul pe care mi-l doresc ,este inalt ,deci trebuie o masinuta ,cu lada frigorifica,speciala pentru prajituri,etc,cum am mai vazut in braila 3 - se mai plateste si drumul ,deranjul dintr-un oras in altul 4 - nu cred sa existe vreo firma din galati care sa fie dispusa sa il aduca in braila,sa se deranjeze atat de tare ,pentru ca si il galati sunt suficiente nunti in acea noapte !

Raman la ideea mea ! Voi comanda si colo si colo,si ma voi decide la una dintre ele :*
mai iarta-ma ca am vrut sa-ti dau o idee..:O
in fine..e nunta ta..si faci ce vrei..dar nu credeam ca o mireasa poata face concesii la nunta ei atat de mari!adik daca imi doresc ceva ft mult si tin ft mult la detalii imi aduc tortul din Australia!ma rog..e parerea mea..nu trebuie respectata!succes!

cicoleta
09.05.2009, 22:07:03
glumesc draga mea,
Iti dau dreptate si tie bineinteles..daca vrei si poti, iti aduci tort de oriunde din tara..dar,realist vorbind..e greu sa iei din alta parte..plus ca,se poate si din braila,depinde ce model vrei sa iti alegi..mai sofisticat..mai simplu..

cicoleta
09.05.2009, 23:03:12
Buna seara fetele ,
Aveti cunostinta de vreo firma,care se ocupa cu jocuri de artificii,sau sunt autorizati pentru pirotehnice , in Braila?
Multumesc anticipat ,fetelor ! :">:*

annybunny
10.05.2009, 13:55:40
Buna seara fetele ,
Aveti cunostinta de vreo firma,care se ocupa cu jocuri de artificii,sau sunt autorizati pentru pirotehnice , in Braila?
Multumesc anticipat ,fetelor ! :">:*
Iti trebuie autorizatie de la primarie ca sa poti sa dai artificii :* Poate stiu fetele;))

cicoleta
11.05.2009, 11:05:45
#-o...nu e nimeni care sa stie vreo firma de genul acesta ?
Stiu ca sunt firme,cel putin in Bucuresti,care se ocupa,ele, de autorizarea focului de artificii..

mihaela_2006
11.05.2009, 21:00:30
eu nu stiu dar incerca sa intrebi pe la firmele care se ocupa cu organizarea nuntilor

ameli2008
30.05.2009, 16:02:16
glumesc draga mea,
Iti dau dreptate si tie bineinteles..daca vrei si poti, iti aduci tort de oriunde din tara..dar,realist vorbind..e greu sa iei din alta parte..plus ca,se poate si din braila,depinde ce model vrei sa iti alegi..mai sofisticat..mai simplu..
fetelor am mancat niste prajituri grecesti fffff bune la un mag.de patiserie si mi-au spus ca fac si torturi pt nunti.au un gust ff bun fata de cele care se gasesc la noi si eu cred ca imi voi face tortul la ei.kg e intre 40 si 50de lei.e mult ca eu nu prea stiu preturile la torturi

violeta98
30.06.2009, 14:03:22
poate imi recomamnda si mie cineva de unde sa iau tortul

zorzonica
01.07.2009, 13:10:26
la poem cafe am inteles ca ar fi foarte bun tortul dar nu stiu nimic despre preturi

mihaela_2006
01.07.2009, 20:05:51
eu l-am avut de la poem cafe si a fost acceptabil ca pret si foarte gustos

violeta98
06.07.2009, 12:13:57
l-am luat de la chip&dale

blueioana
13.07.2009, 17:33:53
Cofetaria Select face niste modele de torturi pe care nu le-am gasit in alta parte in Braila. Spor

beatrice_glam
23.07.2009, 01:03:18
Noi vom face tortul la Poem.Cumparam prajituri de acolo,ori de cate ori ajungem acasa .
Am fost si la Cool cafe,dar am fost dezamagita..preturile cam mari,nu au fost deloc deschisi la ideile noastre,nu aveau suportul de tort pe care ni-l doream..cel clasic cu tortulete de la mic la mare,unul sub celalalt...si ,am mai vazut si un gandac pe peretele de la bar cat l-am asteptat pe domnul acela..:-"

ameli2008
23.07.2009, 10:05:18
Noi vom face tortul la Poem.Cumparam prajituri de acolo,ori de cate ori ajungem acasa .
Am fost si la Cool cafe,dar am fost dezamagita..preturile cam mari,nu au fost deloc deschisi la ideile noastre,nu aveau suportul de tort pe care ni-l doream..cel clasic cu tortulete de la mic la mare,unul sub celalalt...si ,am mai vazut si un gandac pe peretele de la bar cat l-am asteptat pe domnul acela..:-"
unde e poem cafe si cam ce preturi au?

ameli2008
23.07.2009, 10:47:55
salut cum stai cu pregatirile?nu am mai vb de mult;;)

violeta98
24.07.2009, 12:29:10
tortul a fost fff bun de la chip&dale suportul deosebit de frumos imbracat in tiul super isi merita bani

ameli2008
24.07.2009, 15:07:00
dar cat e kg?

mihaela_2006
24.07.2009, 21:34:58
tortul a fost fff bun de la chip&dale suportul deosebit de frumos imbracat in tiul super isi merita bani
Casa de piatra! Ne arati si noua cateva poze de la nunta?

AleriM
28.07.2009, 11:49:47
mergi la Cool Caffee sunt cei mai buni...dar si preturile un pic mai mari..Noi acolo facem tortul si il vom avea cu o sarlota cu fructe invelit in martipan alb si auriu......Am degustat si la Poem si Select insa nu mi-a placut deloc!Am fost si la o nunta sambata care au facut tort de la Poem si vreau sa va spun ca a fost o catastrofa,nu cred ca au mancat nici un sfert din invitati

Rosa
28.07.2009, 14:40:06
mergi la Cool Caffee sunt cei mai buni...dar si preturile un pic mai mari..Noi acolo facem tortul si il vom avea cu o sarlota cu fructe invelit in martipan alb si auriu......Am degustat si la Poem si Select insa nu mi-a placut deloc!Am fost si la o nunta sambata care au facut tort de la Poem si vreau sa va spun ca a fost o catastrofa,nu cred ca au mancat nici un sfert din invitati
Ai mare dreptate.Noi am facut tortul la Poem si am gresit enorm.A aratat bine, dar la gust nu era ceea ce degustasem si patroana este o impertinenta.Nici la Cool Cafee nu e mai bine.Initial acolo am vrut sa-l facem, dar riscam sa ramanem fara tort.Am comandat si prajituri la Cool Caffee si cu o seara inainte de nunta am fost sa le luam si culmea, d-na de acolo uitase de comanda noastra.E o problema cu torturile in Braila.
Va doresc sa aveti mai mult noroc decat noi in privinta tortului.

annybunny
28.07.2009, 16:08:18
Noi de acolo am avut tortul si nu am avut probleme, a fost super frumos si bun la gust!!!!!!!!!

beatrice_glam
29.07.2009, 16:44:57
salve,
sunt ok cu pregatirile,din pacate,am mult de munca la servici...si nu prea mai am timp de net !
Incerc sa fiu la zi cu toate!
Tu?

beatrice_glam
29.07.2009, 16:52:22
patroana,este o tipa mai mica de statura?
Cu noi a fost ok...foarte amabila..
Din ce a fost tortul vostru facut?

Ai mare dreptate.Noi am facut tortul la Poem si am gresit enorm.A aratat bine, dar la gust nu era ceea ce degustasem si patroana este o impertinenta.Nici la Cool Cafee nu e mai bine.Initial acolo am vrut sa-l facem, dar riscam sa ramanem fara tort.Am comandat si prajituri la Cool Caffee si cu o seara inainte de nunta am fost sa le luam si culmea, d-na de acolo uitase de comanda noastra.E o problema cu torturile in Braila.

ameli2008
29.07.2009, 22:52:19
salve,
sunt ok cu pregatirile,din pacate,am mult de munca la servici...si nu prea mai am timp de net !
Incerc sa fiu la zi cu toate!
Tu?
si eu la fel insa am ramas un pic in urma zic eu dar sper sa-mi revin/:)

Rosa
30.07.2009, 00:33:05
patroana,este o tipa mai mica de statura?
Cu noi a fost ok...foarte amabila..
Din ce a fost tortul vostru facut?
Da asa e.La inceput e foarte draguta, iar dupa nunta e impertinenta.

ameli2008
30.07.2009, 11:37:21
Da asa e.La inceput e foarte draguta, iar dupa nunta e impertinenta.
buna nu ne arati si noua poze de la nunta?>:D<

Rosa
31.07.2009, 00:25:13
buna nu ne arati si noua poze de la nunta?>:D<
Am pus cateva poze in semnatura.:)

ameli2008
31.07.2009, 00:37:04
Am pus cateva poze in semnatura.:)
se pare ca nici tie nu ti-e somn:))

ameli2008
31.07.2009, 00:37:56
se pare ca nici tie nu ti-e somn:))
nu merge.nu le pot vedea

Rosa
31.07.2009, 00:52:51
nu merge.nu le pot vedea
Am probleme la postarea pozelor.:-SSO sa mai incerc sa vad ce pot sa fac.

orangina
31.07.2009, 13:52:09
Felicitari Rosa !!! :)>-
Am vazut ca ai avut nunta ! In poza ( chiar daca este mica ;)) ) esti frumusica foc <:-P
Asteptam mai multe poze cu tine \:D/ >:D<

Rosa
31.07.2009, 18:50:57
Am vazut ca ai avut nunta ! In poza ( chiar daca este mica ;)) ) esti frumusica foc <:-P
Multumesc.Incerc sa atasez mai multe poze, dar am probleme la postarea lor pe site.Am discutat deja cu un moderator si sper sa ma ajute ei.Sper sa vi le arat cat mai curand.>:D<:)

AleriM
18.08.2009, 23:20:59
ciudat...mie toti mi-au recomandat Cool Caffee.Am fost si la degustare si mi-a placut enorm ce am primit.In plus Doamna super de treaba cu noi..Spun asta pt ca sotul a zapacit-o de cap el fiind foarte pretentios si rar e ceva pe placul lui si cu toate astea foarte ok a fost.Eu nu cred ca vor fi probleme...m-ar mira

cicoleta
24.08.2009, 12:10:05
...o experienta foarte interesanta am avut si noi cu poem caffe,de curand...am comandat un tort invelit in martipan cu mousse de ciocolata ,visine,racoritor..de la compozitia asta,ne-am trezit cu o ...mamaliga..nici nu stiu cum sa ii spun,avea si frisca in el pe langa ce am spus,desi am spus ca nu vrem frisca..martipanul se topea,tortul se lasa..
avea si ananas din compotul ,dar bucatile,nu erau scurse macar,asa ca in combinatie cu frisca ,s-a cam branzit treaba acolo..
ca sa nu mai spun ca am dorit cu o dunga bleu si una maro ..ce credeti?dunga maro era de fapt una bleu mazgalita ca sa para maro..dar de bine ce au pictat-o au si murdarit tortul..
Nota 2 pentru ei..la prajituri sunt ok,dar la torturi nu ii recomand !

bebiloi
24.08.2009, 13:43:23
Cofetaria Select face niste modele de torturi pe care nu le-am gasit in alta parte in Braila. Spor

buna.
si eu imi fac tortul tot la select ....a fost ok tortul tau? a fost bun? am ceva emotii cu tortul.
multumesc frumos

blueioana
24.08.2009, 14:09:25
buna.
si eu imi fac tortul tot la select ....a fost ok tortul tau? a fost bun? am ceva emotii cu tortul.
multumesc frumos

Da a fost f ok.... eu nu am apucat sa il gust dar toata lumea a zis ca a fost f bun....dar la infatisare nu mai zic a fost f f frumos

bebiloi
24.08.2009, 14:42:06
Da a fost f ok.... eu nu am apucat sa il gust dar toata lumea a zis ca a fost f bun....dar la infatisare nu mai zic a fost f f frumos

din ce a fost al tau? ca nu stiu din ce sa il fac...

Rosa
24.08.2009, 20:07:27
...o experienta foarte interesanta am avut si noi cu poem caffe,de curand...am comandat un tort invelit in martipan cu mousse de ciocolata ,visine,racoritor..de la compozitia asta,ne-am trezit cu o ...mamaliga..nici nu stiu cum sa ii spun,avea si frisca in el pe langa ce am spus,desi am spus ca nu vrem frisca..martipanul se topea,tortul se lasa..
avea si ananas din compotul ,dar bucatile,nu erau scurse macar,asa ca in combinatie cu frisca ,s-a cam branzit treaba acolo..
ca sa nu mai spun ca am dorit cu o dunga bleu si una maro ..ce credeti?dunga maro era de fapt una bleu mazgalita ca sa para maro..dar de bine ce au pictat-o au si murdarit tortul..
Nota 2 pentru ei..la prajituri sunt ok,dar la torturi nu ii recomand !
Imagineaza-ti ca noi am patit asta la nunta.Am comandat cam aceeasi compozitie descrisa de tine( si pe care o degustasem in prealabil) si culmea ironiei am primit exact ce zici ca ai primit si tu, o panarama de tort ca si gust.Am zis ca fac o criza de nervi.Oare cum e posibil asa ceva??????????????
Ca sa nu mai spun de faptul ca mi-a trantit nota de plata pe masa de fata cu toti invitatii, ca si cum fugeam de acolo fara sa achit diferenta ramasa, iar capacul a fost pus de un telefon in perioada voiajului de nunta.Era patroana care ma intreba cu tupeu unde sunt tavile suport, asta la o saptamana dupa nunta.Pentru acele tavi mi-a luat garantie in noaptea nuntiii(desi nu se discutase nimic in prealabil) si mi-a returnat-o dupa 10 minute, dupa ce s-a taiat tortul.
Oare cum fac sa existe asemenea cofetarii cu servicii atat de proaste?!?
Pacat ca nu avem si noi in Braila o cofetarie care sa se ridice la standarde occidentale.

ameli2008
24.08.2009, 20:39:46
Imagineaza-ti ca noi am patit asta la nunta.Am comandat cam aceeasi compozitie descrisa de tine( si pe care o degustasem in prealabil) si culmea ironiei am primit exact ce zici ca ai primit si tu, o panarama de tort ca si gust.Am zis ca fac o criza de nervi.Oare cum e posibil asa ceva??????????????
Ca sa nu mai spun de faptul ca mi-a trantit nota de plata pe masa de fata cu toti invitatii, ca si cum fugeam de acolo fara sa achit diferenta ramasa, iar capacul a fost pus de un telefon in perioada voiajului de nunta.Era patroana care ma intreba cu tupeu unde sunt tavile suport, asta la o saptamana dupa nunta.Pentru acele tavi mi-a luat garantie in noaptea nuntiii(desi nu se discutase nimic in prealabil) si mi-a returnat-o dupa 10 minute, dupa ce s-a taiat tortul.
Pacat ca nu avem si noi in Braila o cofetarie care sa se ridice la standarde occidentale.
eu i-am taiat de pe lista pe cei de la poem caffe.mai raman cei de la select,narcisa si cool caffe.oare pe care sa aleg?

Rosa
24.08.2009, 22:37:09
eu i-am taiat de pe lista pe cei de la poem caffe.mai raman cei de la select,narcisa si cool caffe.oare pe care sa aleg?
De narcisa am auzit ca fac torturi bune, dar nu am mancat, iar de select nu am auzit nimic rau.Imi pare tare rau ca nu i-am ales pe ei.Am crezut ca nu mai sunt de actualitate, ca nu mai stiu ce sa poarta in materie de torturi.Cred ca i-am subestimat.

cicoleta
24.08.2009, 23:07:52
Imi pare rau ca ti s-a intamplat lucrul acesta ,tocmai in momentul X.
Culmea ca Poem au o multitudine de prajiturele bune..dar la torturi,pe bune ca nu au experienta..
Totusi,consoleaza-te cu faptul ca in rest , ai avut o nunta la superlativ!!!

Rosa
25.08.2009, 11:07:50
Imi pare rau ca ti s-a intamplat lucrul acesta ,tocmai in momentul X.
Culmea ca Poem au o multitudine de prajiturele bune..dar la torturi,pe bune ca nu au experienta..
Totusi,consoleaza-te cu faptul ca in rest , ai avut o nunta la superlativ!!!
La aceeasi concluzie am ajuns si noi.Partea cu tortul a fost doar o umbra in toata nunta, iar ca aspect nu a fost rau.Gustul, prea putini invitati l-au aflat.

dia22
14.09.2009, 13:09:32
La aceeasi concluzie am ajuns si noi.Partea cu tortul a fost doar o umbra in toata nunta, iar ca aspect nu a fost rau.Gustul, prea putini invitati l-au aflat.

fetele eu va recomand cu toata increderea cofetaria cip and dale din galati dar care are filiala si in braila vis-a-vis de dunarea.mi-au facut un tort de milioane:))super gustos si super ieftin 35 ron/kg/sarlota de vanilie cu fructe imbracat in frisca!plus ca ne-au dat bonus un tort ptr nasi de 1 kg si figurinele ptr tort.nimic de comentat au mancat toti invitatii si a aratat splendid!
sper ca v-am fost de ajutor va pup si va imbratisez

annybunny
14.09.2009, 15:52:28
fetele eu va recomand cu toata increderea cofetaria cip and dale din galati dar care are filiala si in braila vis-a-vis de dunarea.mi-au facut un tort de milioane:))super gustos si super ieftin 35 ron/kg/sarlota de vanilie cu fructe imbracat in frisca!plus ca ne-au dat bonus un tort ptr nasi de 1 kg si figurinele ptr tort.nimic de comentat au mancat toti invitatii si a aratat splendid!
sper ca v-am fost de ajutor va pup si va imbratisez
Ma bucur ca fost bun >:D<CASA DE PIATRA! Asteptam pozici ;;)

cristyna
16.09.2009, 16:31:10
Buna miresicilor
Daca doriti va pot ajuta cu o cofetarie din Buzau, distanta nefiind asa mare va aduc ei tortul si fac niste prajituri......................de-ti lasa gura apa
In alta ordine de idei daca doriti contactati-ma pe privat si va ajut, inclusiv cu masina de baloane daca stiti pe cineva care doreste.

Multumesc si Casa de piatra pentru viitoarele miresici

dia22
17.09.2009, 17:11:34
Ma bucur ca fost bun >:D<CASA DE PIATRA! Asteptam pozici ;;)
multumesc frumos,pozici am atasat la bazar la vanzari :* va pup si va imbratisez

AleriM
18.09.2009, 19:02:07
Fetelor in semnatura gasiti poze cu tortul meu de la Cool Caffee.A fost din martipan alb si auriu cu interior de sarlota de lamanie cu visini,kiwi,portocale si ananas!deliciossss

mirela22
21.09.2009, 12:58:55
Fetelor in semnatura gasiti poze cu tortul meu de la Cool Caffee.A fost din martipan alb si auriu cu interior de sarlota de lamanie cu visini,kiwi,portocale si ananas!deliciossss
Superb tortul!!!!!!

cicoleta
25.10.2009, 22:47:25
Viitoarelor miresici care cautati o cofetarie pentru a va face tortuletzul,va recomand sa mergeti la Cool Caffee ,la d-na Mihaela,care ne-a facut un tort unicat..
Este din ciocolata la exterior,cu trandafiri din martipan si carcei din ciocolata,iar interiorul a fost in 2 straturi, unul crema de vanilie si multe visine iar al doilea strat a fost crema de ciocolata cu nuca.Toti cu care am vorbit l-au laudat atat la gust cat si la aspect.Ne-au spus ca se topea in gura si ne-au cerut referinte unde l-am facut,compozitia etc.
Pentru noi a fost peste asteptari,mai ales ca eu am fost o mireasa tare nehotarata..
Sper sa va placa!
Spor la pregatiri!

cicoleta
25.10.2009, 22:54:20
Mai adaug o pozita pentru a vedea cat a fost de inalt - 5 etaje.

ameli2008
26.10.2009, 20:47:49
Mai adaug o pozita pentru a vedea cat a fost de inalt - 5 etaje.
si eu va recomand cool cafe<:-P

anaana10
25.11.2009, 23:07:41
stiti cumva de unde pot lua artificii de podea?

adyt08
27.12.2009, 20:56:41
Fetelor eu am nunta in luna iulie 2010....toata lumea ma sfatuieste sa comand tort invelit in martipan..care mie una nu-mi place deloc...e fff dulce si se lipeste de dinti....Ce altceva as putea alege care sa reziste la caldura lunii iulie?
Inca ceva...s-a deschis de curand o cofetarie in Promenada Mall....au un catalor super ok..modele o gramada...preturi buna...insa ce m-a frapat..era faptul ca in dimineata nuntii trebuia sa ne prezentam la ei sa ne ridicam tortul si sa ne descurcam cu transportul la restaurant...el venea deja montat...ei inchipuiti-va cum as putea eu sa car de la mall tortul pana in centru la hotel Traian unde am eu nunta..ditamai tortul si pe 40 de grade cat vor fi....
La voi cum a fost cu livrarea?L-au livrat ei...au masina cu camera frigorifica?Cand l-au livrat seara dimineata?Lamuriti-ma!!!Nu vreau sa am supriza ca la servirea tortului sa am o mamaliga fleoscaita....:-s

ameli2008
28.12.2009, 14:35:29
Fetelor eu am nunta in luna iulie 2010....toata lumea ma sfatuieste sa comand tort invelit in martipan..care mie una nu-mi place deloc...e fff dulce si se lipeste de dinti....Ce altceva as putea alege care sa reziste la caldura lunii iulie?
Inca ceva...s-a deschis de curand o cofetarie in Promenada Mall....au un catalor super ok..modele o gramada...preturi buna...insa ce m-a frapat..era faptul ca in dimineata nuntii trebuia sa ne prezentam la ei sa ne ridicam tortul si sa ne descurcam cu transportul la restaurant...el venea deja montat...ei inchipuiti-va cum as putea eu sa car de la mall tortul pana in centru la hotel Traian unde am eu nunta..ditamai tortul si pe 40 de grade cat vor fi....
La voi cum a fost cu livrarea?L-au livrat ei...au masina cu camera frigorifica?Cand l-au livrat seara dimineata?Lamuriti-ma!!!Nu vreau sa am supriza ca la servirea tortului sa am o mamaliga fleoscaita....:-s
eu am comandat tortul la cool cafe si mi l-au adus la ora 3dimineata.am platit 100lei pt.transport.cel mai bine e sa-ti asigure ei transportul si sa ti-l aduca cu o ora inainte de al servi.

anda29
25.03.2010, 08:09:26
Buna!
Aveti idee cam cat costa un tort de martipan,cu 3 nivele,din ciocolata?Este vreo cofetarie buna la pret?Ce-mi recomandati?
Va multumesc.

andraelen
26.03.2010, 20:44:13
Buna!
Aveti idee cam cat costa un tort de martipan,cu 3 nivele,din ciocolata?Este vreo cofetarie buna la pret?Ce-mi recomandati?
Va multumesc.

depinde de cate kg il faci(iar asta depinde de nr de invitati),de ce vrei sa contina.

donna23
07.04.2010, 10:42:38
Salutare!
Din cate am inteles suportul pentru tort trebuie rezervat din timp. Voi asa stiti?

donna23
07.04.2010, 10:43:56
A mai comandat cineva tortul de la Poem Cafe? Daca da, ajutati-ma si pe mine cu niste pareri/poze. Multzam.

Rosa
07.04.2010, 10:58:07
A mai comandat cineva tortul de la Poem Cafe? Daca da, ajutati-ma si pe mine cu niste pareri/poze. Multzam.
Buna.
Eu am avut tortul facut la Poem Cafe.Poze gasesti in semnatura, iar parerea cu privire la aceasta cofetarie am exprimat-o cu 2 pagini in urma, la acest subiect.Sper sa-ti faci o idee cu privire la serviciile lor citind ceea ce am trait eu la nunta.

bianca_d85
07.04.2010, 15:26:53
Salutare!
Din cate am inteles suportul pentru tort trebuie rezervat din timp. Voi asa stiti?

Depinde de cofetarie, la Poem Cafe, da...trebuie rezervat din timp, dar la Cool Cafe, unde il fac eu, nu :-p

quickly
13.04.2010, 20:36:55
A comandat cineva tortul la cofetaria de la Promenada Mall ? Mi-as dori unul de martipan...Se face si o "degustare" cum se obisnuieste in general la cofetariile care iau comenzi de torturi pt nunti?

quickly
15.04.2010, 18:44:04
A comandat cineva tortul la cofetaria de la Promenada Mall ? Mi-as dori unul de martipan...Se face si o "degustare" cum se obisnuieste in general la cofetariile care iau comenzi de torturi pt nunti?
...:-? chiar nimeni?

adyt08
16.04.2010, 22:50:58

La promenada am fost si eu impresionata de frumusetea torturilor...dar cand am auzit ca nu asigura transport si ca noi trebuie sa ne ridicam tortul la ora 9 dimineata in ziua nuntii....am zis categoric nuuuuuuuuu.....eu am nunta in centru si-ti dai seama in iulie pe caldurile alea sa-mi car singura tortul...plus ca ei ti-l dau gata montat...nu mi se par profesionisti...

borosnicoleta
03.05.2010, 11:40:40
fetelor am mare nevoie de ajutorul vostru!

eu sunt din constanta ,dar nunta va fi la red sky in braila, ma puteti ajuta cu cateva nume de cofetarii bune, tortul as vrea sa fie din martipan, ceva simplu si gustos, dar sa nu omitit si frumos.
mersi mult
astept cu nerabdare raspunsul vostru

adyt08
03.05.2010, 21:40:13
fetelor am mare nevoie de ajutorul vostru!

eu sunt din constanta ,dar nunta va fi la red sky in braila, ma puteti ajuta cu cateva nume de cofetarii bune, tortul as vrea sa fie din martipan, ceva simplu si gustos, dar sa nu omitit si frumos.
mersi mult
astept cu nerabdare raspunsul vostru

Fratele meu l-a facut la cofetaria Chip si Dale din Braila sunt pe Cuza vis-a-vis de mag WINMARKT....tot din martipan si interior de ciocolata cu visine...nu prea mi-a placut martipanul....si mai fac bestiale torturi la Cool Cafe pe Calarasi...sunt un pic mai scumpe dar am inteles ca Dna Mihaela poate face orice...ii poti duce o poza....daca ai o tema a nuntii la fel poate crea ceva pe masura....eu la astea doua am sa incerc....asa ar mai fi Bella Italia, NARCISA ..etc

cristeo84
05.05.2010, 00:12:16
Fratele meu l-a facut la cofetaria Chip si Dale din Braila sunt pe Cuza vis-a-vis de mag WINMARKT....tot din martipan si interior de ciocolata cu visine...nu prea mi-a placut martipanul....si mai fac bestiale torturi la Cool Cafe pe Calarasi...sunt un pic mai scumpe dar am inteles ca Dna Mihaela poate face orice...ii poti duce o poza....daca ai o tema a nuntii la fel poate crea ceva pe masura....eu la astea doua am sa incerc....asa ar mai fi Bella Italia, NARCISA ..etc
Buna!la poem cafe fac super,o prietena de-am mea a facut tortul acolo si era superb.eu voi avea nunta la Bella Italia si au acolo laborator de cofetarie.am vazut poze cu torturile facute de ei si sunt ok nu spectaculoase ca la cofetaria de mai sus dar sunt gustoase.pupici

cristeo84
05.05.2010, 00:46:11
buna donna23!alina,prietena ta a facut tortul la poem cafe anul trecut!am vazut pozele de la nunta si era spectaculos!

meddy842002
07.05.2010, 16:14:56
Buna! Unde va comandati tortul pentru nunta si ce preturi au daca se poate sa-mi spuneti informatia asta? Cofetariile din Braila nu au site-uri pe net. Am gasit pe net doar Chip & Dale din Galati care au 30 Ron kg. Eu as vrea un tort din martipan, insa nu am luat decizia definitiva.

borosnicoleta
09.05.2010, 15:25:31
poem cafe au, incearca si ai sa gasesti,
eu am sunat acolo si mi-au spus ca pretul este 50 lei/ kg
mult noroc

adyt08
09.05.2010, 19:55:59
poem cafe au, incearca si ai sa gasesti,
eu am sunat acolo si mi-au spus ca pretul este 50 lei/ kg
mult noroc

Mama ce scump e kilogramul....

adyt08
09.05.2010, 19:59:28
Depinde de cofetarie, la Poem Cafe, da...trebuie rezervat din timp, dar la Cool Cafe, unde il fac eu, nu :-p

Pentru ce compozitie ai optat si cat e kilogramul?Merg si eu saptamana viitoare sa caut si sa stiu la ce ma orientez....ai dat avans ceva?Si unde ai fost sa te interesezi acolo pe Calarasi deasupra la Grecu'?Cu cine ai vorbit acolo?

cristeo84
11.05.2010, 00:27:25
Buna! Unde va comandati tortul pentru nunta si ce preturi au daca se poate sa-mi spuneti informatia asta? Cofetariile din Braila nu au site-uri pe net. Am gasit pe net doar Chip & Dale din Galati care au 30 Ron kg. Eu as vrea un tort din martipan, insa nu am luat decizia definitiva.
Buna eu voi avea nunta la bella italia si daca imi aduc bine aminte este cam 45RON kilogramul dar nam ales inca compozitia,o voi face inainte de nunta cu cateva zile!

cristeo84
31.07.2010, 00:14:55
buna bianca!am vazut tortul din avatar?este cel de la nunta?daca da imi poti trimite pm cu o foto mai mare si unde l-ai facut ca tare frumos este!pupici!

alexandraelena86
03.08.2010, 11:42:54
Eu mi-am comndat tortul la Select, vad ca nici una dintre voi nu a ales aceasta cofetarie, ma sperie putin gandul asta.
Tortul meu va avea 20 kg, cu compozitie de blat de cacao, visine si frisca.Am gustat o prajitura cu aceasta compozitie si este buna, racoritoare datorita visinelor.
Torturile normale costa 32 ron kg iar cel in martipan 42 ron kg.
Va atasez si o poza cu modelul de tort, vanzatoarea m-a asigurat sa iese exact ca in foto pentru ca au mai facut tortul asta.
Daca vreti sa vedeti catalogul de la cofetaria Select scrieti pe google "cofetarie patiserie" si e primul site care apare.
Sper sa fie ok si sa arate ca in poza.
Ce mai trebuie precizat este ca se plateste 1 mil avans, bani pe care ii iei inapoi cand aduci suportul iar tortul este livrat la ora 9 in seara nuntii si trebuie achitat pe loc.
Sper sa va fie de folos informatiile.

patapcris
03.08.2010, 17:56:38
eu mi am comandat tortul la cool chocolate. a iesit super .foarte gustos si frumos.are si suporturi deosebite in comparatie cu cei de la select si poem cafe

IuliaRosu
24.08.2010, 10:52:01
Eu mi-am comndat tortul la Select, vad ca nici una dintre voi nu a ales aceasta cofetarie, ma sperie putin gandul asta.
Tortul meu va avea 20 kg, cu compozitie de blat de cacao, visine si frisca.Am gustat o prajitura cu aceasta compozitie si este buna, racoritoare datorita visinelor.
Va atasez si o poza cu modelul de tort, vanzatoarea m-a asigurat sa iese exact ca in foto pentru ca au mai facut tortul asta.
Daca vreti sa vedeti catalogul de la cofetaria Select scrieti pe google "cofetarie patiserie" si e primul site care apare.
Ce mai trebuie precizat este ca se plateste 1 mil avans, bani pe care ii iei inapoi cand aduci suportul iar tortul este livrat la ora 9 in seara nuntii si trebuie achitat pe loc.
si eu am comandat acelasi tort si am mari emotii,in poze arata superb,sa ne spui cum a fost

Floric_album
24.08.2010, 14:22:33
O parere CONTRA Chip si Dale...Din produsele gustate de la ei am decis ca in veci sa nu comand torturi la ei. Au ff multe produse "sintetice" doar pentru fata, dar la gust si calitate bleahhhhhhh.
Fiecare face cum doreste dar intr-adevar despre Cool Cafe am auzit de bine. Nu am mancat.

Eu una in situatii de acest gen apelaz la "particulari" care au preturi mai umane. Atasez poza cu tortul facut la ziua copilului meu.

ANDREEACOSTEA
21.10.2010, 14:56:46
eu va recomand cofetaria Narcisa de pe Dorobanti.Acolo mi-am facut tortul de la cununia civila si a fost super bun, eu am optat pt martipan isr in interior de caramel

koly
23.10.2010, 23:52:48
Buna fetelor.Haideti sa facem o lista cu firmele/adresele unde putem comanda torturi, pentru a le putea vizita fiecare, in functie de zona/preferinte.
Asadar, haideti sa punem aici firma si adresa.Eu personal cunosc :
Narcisa, de pe Dorobanti, intre Garii si 1 Decembrie.
Select, in Centru, langa hotel Traian

koly
24.10.2010, 11:10:23
Buna fetelor.Haideti sa facem o lista cu firmele/adresele unde putem comanda torturi, pentru a le putea vizita fiecare, in functie de zona/preferinte.
Select, in Centru, langa hotel Traian...care acum s-a mutat vis-a-vis de catedrala, pe str Calarasi

ANDREEACOSTEA
27.10.2010, 13:21:32
Select, in Centru, langa hotel Traian
eu mai cunosc si cofetaria CHIP SI DALE vis-a-vis de magazinul Dunarea

adyt08
27.10.2010, 22:41:14
eu mai cunosc si cofetaria CHIP SI DALE vis-a-vis de magazinul Dunarea

Ar mai fi COOL CAFE pe Calarasi deasupra la Grecu'; Poem Cafe si Bella Italia....ambele la Garii (Bulevard).
Eu personal am colaborat cu cei de la Chip si Dale...foarte gustos tortul...l-am avut din ciocolata cu visine si imbracat in frisca....aveti o gama variata de suporturi de unde sa alegeti, respecta ora de livrare, pretul e accesibil fata de alte cofetariii...

andreeia
06.12.2010, 22:07:16
buna! eu am auzit de cool chocolate numai de bine, si despre poem caffee la fel. iar cei de la cool fac si prezentare frumoasa. (cica)

edeea
10.12.2010, 00:15:01
buna!

noi am avut tortul dela select si am facut alegerea cea buna!

nu numai ca a fost super gustos, dar a aratat foarte bine si a fost prezentat intr-un mod elegant si deosebit!

iar doamnele de acolo au avut rabdare de fier cu mine, mi-au ascultat si respectat toate cerintele, ba chiar si culorile tortului si frunzulitele cu care a fost decorat, astfel incat sa se integreze perfect in tema nuntii.

merita sa mergeti macar si sa vedeti cate modele au!

atasez si o poza.

annybunny
10.12.2010, 14:27:11
buna!

noi am avut tortul dela select si am facut alegerea cea buna!

nu numai ca a fost super gustos, dar a aratat foarte bine si a fost prezentat intr-un mod elegant si deosebit!

iar doamnele de acolo au avut rabdare de fier cu mine, mi-au ascultat si respectat toate cerintele, ba chiar si culorile tortului si frunzulitele cu care a fost decorat, astfel incat sa se integreze perfect in tema nuntii.

merita sa mergeti macar si sa vedeti cate modele au!

atasez si o poza.

Foarte frumos!

waby
31.01.2011, 22:34:39
Buna,
Eu am fost weekendul acesta la Poem Cafe si am vazut ca preturile variaza de la 42 ron/kg pana la 67 ron/maxim, daca ai ceva mai sofisticat si cere mai mult timp de lucru, de principiu preturile se invart intre 42 si 57 ron. Mi s-a comunicat faptul ca trebuie sa lasi o garantie(200 ron) pt suport , iti asigura ei livrarea contra cost.
Cei de la Select am vazut ca si-au inchis si cofetaria de la Concordia, oricum in vara vazusem un gandac cum se plimba pe lada frigorifica nestingherit si am iesit val-vartej.
La Narcisa nu se asigura transport si nu vreau ca in iulie sa chinui pe nimeni dintre cunoscuti sa mi-l aduca si sa i se topeasca in brate sau daca trece de un hop(ca pe dorobanti mai sunt) sa cada cu nasul in tort. Mai am de incercat inca doua locatii dar sunt dezamagita de ce gasesc in Braila. Daca mai stiti ceva in afara de Chip si Dale si Cool Cafe, pe care le voi vizita curand, astept mesaje.

laurici_alexa
03.05.2011, 19:54:58
Stiu ca cei de la Poem Cafe au prajituri fff bune, cred ca si torturile

cristeo84
22.05.2011, 23:46:57
Buna,
Eu am fost weekendul acesta la Poem Cafe si am vazut ca preturile variaza de la 42 ron/kg pana la 67 ron/maxim, daca ai ceva mai sofisticat si cere mai mult timp de lucru, de principiu preturile se invart intre 42 si 57 ron. Mi s-a comunicat faptul ca trebuie sa lasi o garantie(200 ron) pt suport , iti asigura ei livrarea contra cost.
Cei de la Select am vazut ca si-au inchis si cofetaria de la Concordia, oricum in vara vazusem un gandac cum se plimba pe lada frigorifica nestingherit si am iesit val-vartej.
La Narcisa nu se asigura transport si nu vreau ca in iulie sa chinui pe nimeni dintre cunoscuti sa mi-l aduca si sa i se topeasca in brate sau daca trece de un hop(ca pe dorobanti mai sunt) sa cada cu nasul in tort. Mai am de incercat inca doua locatii dar sunt dezamagita de ce gasesc in Braila. Daca mai stiti ceva in afara de Chip si Dale si Cool Cafe, pe care le voi vizita curand, astept mesaje.
Buna noi tort la- facut la Bella Italia dar nu stiu cum stau ei cu transportul deoarece noi am avut nunta acolo,dar dace vrei poti sa mergi sa schimbi 2 vb cu cei de acolo,tortul nostru a fost in forma de coloseum,chiar nu ne asteptam sa iasa asa de bine,ne-a uimit dna Mariana,gustul a fost diplomat cu visine si a fost f gustos.

florasanu
23.05.2011, 10:31:07
Eu mai stiu de o cofetarie aproape de microhala.......pe o straduta ce intersecteaza str. scolilor....Domino se numeste cofetaria si fac prajituri bune acolo......mereu merg si iau. Am fost sa ma interesez si eu de tort ptr. nunta.....au preturi de la 37 lei /kg pana la 49 lei/ kg cele mai deosebite. Mi-au zis ca asigura transportul in noaptea nuntii, pot face orice model doresc...doar sa vin cu o fotografie.......au acolo catalog cu multe modele frumoase.......plata se face pe loc la restaurant....
Aproape ca eram convinsa ca o sa comand la poem caffe...insa ce am citit pe topicul asta......despre ei nu prea ma mai incanta......inca nu stiu ce cofetarie sa aleg....mai postati pareri fetelor.....spor la pregatiri!

amoruccio
28.05.2011, 15:49:43
Eu mai stiu de o cofetarie aproape de microhala.......pe o straduta ce intersecteaza str. scolilor....Domino se numeste cofetaria si fac prajituri bune acolo......mereu merg si iau. Am fost sa ma interesez si eu de tort ptr. nunta.....au preturi de la 37 lei /kg pana la 49 lei/ kg cele mai deosebite. Mi-au zis ca asigura transportul in noaptea nuntii, pot face orice model doresc...doar sa vin cu o fotografie.......au acolo catalog cu multe modele frumoase.......plata se face pe loc la restaurant....
Aproape ca eram convinsa ca o sa comand la poem caffe...insa ce am citit pe topicul asta......despre ei nu prea ma mai incanta......inca nu stiu ce cofetarie sa aleg....mai postati pareri fetelor.....spor la pregatiri!

Hello girls !
Referitor la Poem Caffe, eu in ultimii 3 ani(cu cine am vb si au facut tortul de nunta la ei)am auzit numai cuvinte de lauda.

florasanu
31.05.2011, 09:36:32
Hello girls !
Referitor la Poem Caffe, eu in ultimii 3 ani(cu cine am vb si au facut tortul de nunta la ei)am auzit numai cuvinte de lauda.

Intr-un final m-am decis.......tot la Poem Caffe voi face tortul.......asa este ...nu se compara cu altii .....au niste retete super bune.....doar ca sar un pic la pret....dar cred ca merita. Va pup ...spor la miresit !

edeea
01.06.2011, 15:39:09
Buna,

in legatur cu mesajul tau, vrea sa fac o precizare: de vreo 3 ani, cofetaria selec s-a mutat de la Concordiei vizavi de Catedrala in Bariera. In spatiul de la Concordiei ramasese tot o cofetarie, Gladiola, care era intr-adevar ingrozitoare si care incerca sa induca in eroare clientii, toata lumea crezand ca e vorba de aceiasi patroni, cand de fapt nu era asa.

Eu am avut tortul facut la Selectul din Bariera si am numai cuvinte de lauda pentru cei de acolo! Tortul a fost extrem de aspectuos, din martipan ivoire decorat cu frunzulite ivoire si grena, respectand tema nuntii, dar a fost si extrem de gustos, toti l-au laudat! Plus ca pretul e ok, in functie de compozitie variaza de la 35 la 60 ron, iar suporturile de tort, modelele, culorile si figurinele sunt mai deosebite si mai moderne, fiind aduse din strainatate! Acum depinde si ce ceri tu cand te duci sa discuti....
Plus ca cei de la Select au venit ei si l-au adus la restaurant la ora stabilita, si s-au ocupat si de prezentarea lui, cu tot felul de lumanarele din care iesea un fum colorat, cu o coregrafie aparte...Noi ii recomandam din inima, cred ca merita sa mergeti macar si sa discutati, sa vedeti ce au de oferit!

Buna,

ruxa7
17.06.2011, 23:52:58
Buna Alexandra. Imi poti spune te rog cum v-a iesit tortul? Si noi vrem sa-l facem tot la ei, dar mi se pare suspect faptul k au preturile asa mici comparativ cu celelalte cifetarii.

egyptianlady79
30.09.2011, 12:43:09
In primul rand buna ziua!In al doilea rand am o intrebare(scuze daca s-a mai intrebat pe acest forum,dar nu am avut timp sa citesc toate postarile:-":-"):cat costa artificiile pentru tort si de unde le pot achizitiona?

zorzonica
01.10.2011, 18:37:56
In primul rand buna ziua!In al doilea rand am o intrebare(scuze daca s-a mai intrebat pe acest forum,dar nu am avut timp sa citesc toate postarile:-":-"):cat costa artificiile pentru tort si de unde le pot achizitiona?

Le poti achizitiona de la cofetariile care fac torturi de nunta sau de la magazinul cu rochii de mireasa de la Piata Mare, cel care deasupra librariei! Nu mai stiu sa iti spun cat costa!

adyt08
08.07.2012, 11:40:57
Fetelor unde este amplasata cofetaria cool chocolate? Vreau sa-i fac piticului meu tortul pt motz...oare de preturi au?

katypetre
09.07.2012, 15:09:18
Fetelor unde este amplasata cofetaria cool chocolate? Vreau sa-i fac piticului meu tortul pt motz...oare de preturi au?

Nu stiu unde este,dara daca afli, sa-mi spui si mie.
Sa-ti traiasca baietzelul, sa va bucurati de el si sa aveti o petrecere pe cinste!
La multi ani!

zorzonica
09.07.2012, 19:47:16
Nu stiu unde este,dara daca afli, sa-mi spui si mie.
Sa-ti traiasca baietzelul, sa va bucurati de el si sa aveti o petrecere pe cinste!
La multi ani!

Cofetaria este pe scolilor cu dorobanti, pe partea stanga cum mergi spre cimitirul Sf Constantin!

katypetre
10.07.2012, 01:07:57
Cofetaria este pe scolilor cu dorobanti, pe partea stanga cum mergi spre cimitirul Sf Constantin!

Te rog din suflet,daca mergi acolo, arunca o privire daca dispun de vreun catalog,ceva, pt torturi de nunta mai moderne si ce preturi au. Nu ma aflu in tara, de aceea nu pot merge personal ca sa intreb. Multumesc mult!

zorzonica
10.07.2012, 09:11:45
Te rog din suflet,daca mergi acolo, arunca o privire daca dispun de vreun catalog,ceva, pt torturi de nunta mai moderne si ce preturi au. Nu ma aflu in tara, de aceea nu pot merge personal ca sa intreb. Multumesc mult!

Nu cred ca voi ajunge pe acolo dar pot sa iti spun de cand am avut noi nunta ca avea cataloage cu torturi si preturile variau de pe la vreo 30 lei pana la 40-45 lei kg, in functie de compozitie.

katypetre
10.07.2012, 15:56:42
Nu cred ca voi ajunge pe acolo dar pot sa iti spun de cand am avut noi nunta ca avea cataloage cu torturi si preturile variau de pe la vreo 30 lei pana la 40-45 lei kg, in functie de compozitie.

Multumesc din suflet! Cand o sa vin acasa, o sa ma duc sa vad ce modele au. Am intrat pe site-ul de la cofetaria poem caffe, torturile sunt f frumoase acolo dar am auzit ca si preturile......$-):-$.
Asa la preturile pe care mi le-ai zis tu, e ok, asa mai merge:D
Te pup si merci mult!

monalisa_sim
15.10.2012, 22:26:20
Am gasit si topicul dedicat acestui subiect, asa ca imi voi exprima si aici nemultumirea:D.
Fetelor....mare atentie cu POEM CAFFE!!!!!!!!!!!!!!!! Am vazut catalogul lor cu torturi, ne-am ales un tort (cu suportul aferent), insa in momentul in care am primit tortul am constatat urmatoarele:
1. Suportul nu a fost roz spre mov asa cum era poza (probabil culoarea era data de lumina), ci argintiu.
2. Din 5 torturi 2 tb sa aiba buchetele din martipan - lipsa (ei au schimbat si au pus cate 1 trandafiras pe fiecare tort).
3. De pe suportul de la tort lipseau 2 buchetele.
Trebuie sa recunosc faptul ca tortul a fost apreciat...compozitia a fost extraordinara, la bani totul a fost ok, dar...m-a deranjat faptul ca nu am primit tortul EXACT ca in catalog. In momentul in care m-am dus sa duc suportul inapoi ca sa imi iau garantia de 200 lei, mi-am exprimat opinia, insa dna. de acolo in loc sa-si ceara scuze tot ea era suparata.

madalina-xandra
19.10.2012, 19:06:15
Buna fetelor, ma intereseaza si pe mine sa stiu daca si-a facut cineva pentru nunta un candy bar la una dintre aceste cofetarii! Merci!

dodo09
24.10.2012, 09:08:32
Buna fetelor, ma intereseaza si pe mine sa stiu daca si-a facut cineva pentru nunta un candy bar la una dintre aceste cofetarii! Merci!
buna..noi pt candy bar am cumparat varii chestii de prin hipermarketuri si chiar n-a mai fost nevoie de prajituri facute la cofetarie..si a fost foarte foarte apreciat :)

cristyna_eva
13.11.2012, 14:46:53
Buna, fetelor! Am aflat de la cineva care a avut nunta in vara asta ca cei de la cool chocolate se ocupa si de candy bar. Si miresica a fost foarte incantata. Spor la pregatiri, miresicilor de la anul de acum.

cherry_slv
25.01.2013, 16:05:46
Va recomand sa faceti tort Richard la Bella Italia, este foarte bun, puteti face o comanda de proba un tort la 1 kg si va convingeti!

monalisa_sim
05.04.2013, 13:33:52
Va recomand sa faceti tort Richard la Bella Italia, este foarte bun, puteti face o comanda de proba un tort la 1 kg si va convingeti!

Este foarte bun, dar mare atentie la capitolul suport! Eu sunt patita, in sensul ca am primit un suport de o alta culoare fata de cea din poze, iar la capitolul ornat nu era deloc ce trebuia sa fie. Ca sa nu mai spun ca femeia de acolo fffffff gretoasa cand m-am dus dupa nunta sa ii reprosez ca nu am primit ceea ce discutam.

dolly_dori_br
27.04.2013, 21:59:34
De la cofetaria Toporas a luat cineva prajituri,vreun tort ceva? Vreo parere?

jjordan
30.04.2013, 17:23:57
De la cofetaria Toporas a luat cineva prajituri,vreun tort ceva? Vreo parere?

O prietena a facut tortul de nunta acolo si a fost foarrte multumita. S-au adaptat pe gusturile ei si i-au facut exact ce si-a dorit. Mini torturi gen briose special ptr ea si din cate stiu aveau si o prajitura cu numele Adina din compozitia respectiva. Sper sa-ti fie de folos!

dolly_dori_br
01.05.2013, 14:53:55
O prietena a facut tortul de nunta acolo si a fost foarrte multumita. S-au adaptat pe gusturile ei si i-au facut exact ce si-a dorit. Mini torturi gen briose special ptr ea si din cate stiu aveau si o prajitura cu numele Adina din compozitia respectiva. Sper sa-ti fie de folos!
Multumesc auzisem ceva de bine de la cineva care lucreaza acolo, insa imi prind bine si parerile altora :D Ms!