PDA

Versiunea completa : Rochii de seara in Constanta

mitzy
04.04.2007, 23:53:53
Ce ziceti? Unde gasesc rochii de seara frumoase in Constanta? :)
Am vazut in Bucuresti la Alb si Negru Exclusiv niste rochii frumoase.. dar erau peste 40 mil. Mai scumpe decat rochiile de mireasa. In Constanta la Alb si Negru tot asa sunt?
Se gasesc rochii deosebite si la preturi mai mici? Adica pana'n 15 mil.
Daca vreau sa dau mai multi bani merg tot la Mariaj Lux de unde mi'am luat rochia de mireasa.. si gasesc:). Uitati niste poze de acolo.. Arata muult mai bine in realitate... dar pozele sunt facute cu telefonul:P. Toate cristalele si paietele sunt cusute manual. Rochiile sunt foarte grele.. dar arata extraordinar.=P~ =P~ =P~ .
Daca aveti si poze.. ^:)^

mitzy
04.04.2007, 23:57:39
Am uitat'o pe asta.

constantinescumathias
05.04.2007, 00:10:17
sunt super astea. cam cat ajung??ce stiu eu in cta e pe la delfinariu la cromexim parca si fac si modele dragute. si a luat anul trecut fina mea ceva de acolo pt botez.si eu va trebui sa caut pt mama o costumatie de soacra mica o marime mai mare gen 52...aveti vreo idee?

mitzy
05.04.2007, 00:15:52
Sunt scumpe. Peste 1000 E.
Si eu tot pentru mama ma interesez. Nu stiu ce marime poarta..dar cred ca tot cam ca mine.. :).

kamy
05.04.2007, 08:58:52
Si eu tot de Cromexim stiam.Dar se gasesc rochii si la Alb&Negru sau la Bilutzi, dar nu stiu ce modele au pentru ca nu am fost sa caut deocamdata nimic pentru mama.

cristina17
05.04.2007, 09:07:46
Ce ziceti? Unde gasesc rochii de seara frumoase in Constanta? :)
Am vazut in Bucuresti la Alb si Negru Exclusiv niste rochii frumoase.. dar erau peste 40 mil. Mai scumpe decat rochiile de mireasa. In Constanta la Alb si Negru tot asa sunt?
Se gasesc rochii deosebite si la preturi mai mici? Adica pana'n 15 mil.
Daca vreau sa dau mai multi bani merg tot la Mariaj Lux de unde mi'am luat rochia de mireasa.. si gasesc:). Uitati niste poze de acolo.. Arata muult mai bine in realitate... dar pozele sunt facute cu telefonul:P. Toate cristalele si paietele sunt cusute manual. Rochiile sunt foarte grele.. dar arata extraordinar.=P~ =P~ =P~ .
Daca aveti si poze.. ^:)^
=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ Vreau si eu:(( .........dar sunt foarte scumpe!!!! Prima imi place foarte mult!!! Si mie imi trebuie rochie pentru cand o sa fiu nasa...ce magazine stiti prin Cta? Mama si soacra deja si-au cumparat rochii pentru nunta noastra...dar ele sunt XXL:-$ ...imi plac amandoua...sunt elegante si potrivite pentru silueta si varsta lor!!!
Am si eu un model preferat pe care m-as risca pana la urma, daca nu gasesc nimic pe plac, sa mi-l fac la croitor;;) !!! E o rochita simpluta, dar mie imi place;;) .....

nebunica_mica
07.04.2007, 19:54:52
cine stie unde as putea gasi o rochie k asta in constanta sau macar o croitoreasa buna care sa stie sa o faca:-\

nebunica_mica
08.04.2007, 19:37:24
am pus poza la avatar.sper sa se vada.dar sunt bucuroasa k am gasit pe cineva care sa mi-o faca:x

anamaria2002boss
09.04.2007, 23:39:59
am pus poza la avatar.sper sa se vada.dar sunt bucuroasa k am gasit pe cineva care sa mi-o faca:x

Super rochita! Si mai ales culoarea! Rochie mov de nasa vreau si eu! Am vazut un model dragut la bilutzi, cu exceptia unor flori aplicate care mi s-au parut "kicioase". Alt magazin cu rochii de mireasa si de ocazie este "Sezi Fashion" (parca asa-i spune), unde am vazut o alta rochie mov, dar era 14 mil. Si sa nu uitam de Nataly si White Lady (casa modei, et 2)!

constantinescumathias
10.04.2007, 00:53:24
=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ Vreau si eu:(( .........dar sunt foarte scumpe!!!! Prima imi place foarte mult!!! Si mie imi trebuie rochie pentru cand o sa fiu nasa...ce magazine stiti prin Cta? Mama si soacra deja si-au cumparat rochii pentru nunta noastra...dar ele sunt XXL:-$ ...imi plac amandoua...sunt elegante si potrivite pentru silueta si varsta lor!!!
Am si eu un model preferat pe care m-as risca pana la urma, daca nu gasesc nimic pe plac, sa mi-l fac la croitor;;) !!! E o rochita simpluta, dar mie imi place;;) .....
de unde si au luat mama ta si soacra rochiile ca si mama mea are nevoie de o marime mare si va trebui sa caut cu ea..macar sa stiu de unde sa incep...>:D<>:D<>:D<>:D<

cristina17
10.04.2007, 10:23:38
de unde si au luat mama ta si soacra rochiile ca si mama mea are nevoie de o marime mare si va trebui sa caut cu ea..macar sa stiu de unde sa incep...>:D<>:D<>:D<>:D<

Soacra mea si-a luat-o de la un magazin de la Icil, in complexul de acolo este un magazin undeva la etaj...si mama si-a luat-o dintr-un magazin de undeva de la Marvimex......preturile pe acolo sunt mai bune decat pe la magazinele din Doraly, iar prin centru nu prea se gasesc rochii de seara marimi mari!!
Spor la cautat!

otisor83
10.04.2007, 11:29:33
incercati si la cristina mode pe stefan. si mai e un magazin tot pe stefan cum vii de la politie inspre tomis. e langa un magazin de pantofi. are la modele....:*

constantinescumathias
11.04.2007, 02:11:46
Soacra mea si-a luat-o de la un magazin de la Icil, in complexul de acolo este un magazin undeva la etaj...si mama si-a luat-o dintr-un magazin de undeva de la Marvimex......preturile pe acolo sunt mai bune decat pe la magazinele din Doraly, iar prin centru nu prea se gasesc rochii de seara marimi mari!!
Spor la cautat!
multumesc mult ....asa stiu de unde sa incep>:D<>:D<

lavylavy
11.04.2007, 13:52:08
incercati si la cristina mode pe stefan. si mai e un magazin tot pe stefan cum vii de la politie inspre tomis. e langa un magazin de pantofi. are la modele....:*

Ai mai trecut de curand pe la magazinul acesta? Eu am fost cu mama acum vreo 3 saptamani dar aveau compleuri (pentru zi) cam groase pentru luna iunie. Si noi suntem in cautari, poate avem noroc la targul de la jumatatea lunii din Mamaia.

dani19_10dani
11.04.2007, 14:26:38
buna!am fost eu ieri la cristina mode..mie mi s-au parut cam scumpe!8 mil o rochie lunga!

mariuca29
11.04.2007, 19:06:10
Am eu cateva modele dragute,poate gasiti un croitor bun!

kamy
11.04.2007, 19:14:32
Am eu cateva modele dragute,poate gasiti un croitor bun!
Al doilea model este superb.

dani19_10dani
11.04.2007, 19:23:37
hai ca pun si eu cateva care imi plac mie mult de tot...

mariuca29
11.04.2007, 20:16:57
Al doilea model este superb.
tot asta imi place si mie si mai am cateva in genul

mariuca29
11.04.2007, 20:18:03
a patra este superba!

kamy
11.04.2007, 21:35:58
Prima imi place foarte mult.

constantinescumathias
12.04.2007, 02:03:50
sunt super da ce croitoreasa le ar face in cta asa...stiti sa recomandati vreuna???

nebunica_mica
13.04.2007, 14:27:10
rochite.....

nebunica_mica
13.04.2007, 14:29:47
altele......

mitzy
13.04.2007, 14:49:09
altele......

ultima cred c'a mai fost.. dar imi place mult.. vreau si eu una asa :d
bine.. si fata e frumoasa si'i sta bine. si parul se potriveste.. frumos.. :d

nebunica_mica
13.04.2007, 18:18:07
nu stiu unde le gasim,dar cred k sunt destul de scumpe.cred k si o croitoreasa buna le poate face....hai k mai pun cateva rochite poate se inspira cineva din ele:D

anamaria2002boss
13.04.2007, 22:13:26
Mi-am luat rochita de nasa!!!!\:D/ \:D/ \:D/
E mov (asa cum mi-am dorit de la bun inceput), scurta (pana la genunchi) si sexxy!
Am achitat-o , dar inca nu o am pt ca avea fermoarul stricat si am lasat-o sa-l schimbe.

nebunica_mica
13.04.2007, 22:25:19
de unde?cat ai dat pe ea.sa pui poze cand o iei aks:)

constantinescumathias
13.04.2007, 23:36:59
Mi-am luat rochita de nasa!!!!\:D/ \:D/ \:D/
E mov (asa cum mi-am dorit de la bun inceput), scurta (pana la genunchi) si sexxy!
Am achitat-o , dar inca nu o am pt ca avea fermoarul stricat si am lasat-o sa-l schimbe.
feliicitari ...spune ne si noua de unde .poate ne pui si vreo poza...chiar cand esti nasa???

anamaria2002boss
14.04.2007, 10:31:32
feliicitari ...spune ne si noua de unde .poate ne pui si vreo poza...chiar cand esti nasa???

Nasesc in ziua in care te mariti tu :D . Rochita am luat-o de la bilutzi. Pun poze in zilele urmatoare (maine recuperez incarcatorul de la camera pe care l-am uitat in italia cand am fost la fratele sotului de revelion).
Si tu ai promis ca ne arati poze cu rochita ta (probata , nu poze de catalog)!

mariuca29
14.04.2007, 11:25:12
Nasesc in ziua in care te mariti tu :D . Rochita am luat-o de la bilutzi. Pun poze in zilele urmatoare (maine recuperez incarcatorul de la camera pe care l-am uitat in italia cand am fost la fratele sotului de revelion).
Si tu ai promis ca ne arati poze cu rochita ta (probata , nu poze de catalog)!
Cam ce preturi au la bilutzi pt rochiile de seara?

anamaria2002boss
14.04.2007, 16:54:12
Cam ce preturi au la bilutzi pt rochiile de seara?

De la 2 milioane in sus, nu stiu limita maxima.

dani19_10dani
14.04.2007, 17:20:03
De la 2 milioane in sus, nu stiu limita maxima.
ai idee daca au adus marfa acum recent..eu am fost acum 2-3 sapt..si nu am vaz decat un model dragut

anamaria2002boss
14.04.2007, 19:43:12
ai idee daca au adus marfa acum recent..eu am fost acum 2-3 sapt..si nu am vaz decat un model dragut

Si eu am mai fost acu 2-3 sapt si rochita pe care mi-am luat-o nu exista atunci , la fel si alte modele pe care le-am remarcat acum. Asa ca probabil sunt noutati fata de ceea ce ai vazut atunci.

anamaria2002boss
14.04.2007, 19:55:34
Poate stiti, poate nu stiti, ca tot e vorba de rochii de seara, o sa va dau niste idei la care m-am orientat in cautarea rochiei de nasa:
- bilutzi;
- nataly (cam scumpicele; am vazut o rochie mov cu corset transparent si fusta asimetrica din straturi de voal la 7 mil);
- white lady (slabut la capitolul rochii de seara);
- bartiella (nu am ajuns, dar era o varianta);
- alexandra mod (este o croitoreasa care face rochii de mireasa si de seara; am fost la ea cand cautam rochie de mireasa);
- maybe (casa de moda care face si rochii de mireasa, si rochii de seara; este SINGURUL loc din c-ta unde am vazut rochie de mireasa ff scurta in fata si lunga in spate)
Cam atat! Sper sa va inspire! Macar incercati daca ati fost dezamagite de ceea ce ati vazut pana acum!

constantinescumathias
14.04.2007, 21:12:52
dar marimi mari in afara de marvimex si doraly unde am gasi??

anamaria2002boss
14.04.2007, 21:31:08
Pai ... afara de nataly si white lady, toate fac si pe comanda...

dani19_10dani
14.04.2007, 21:31:28
Poate stiti, poate nu stiti, ca tot e vorba de rochii de seara, o sa va dau niste idei la care m-am orientat in cautarea rochiei de nasa:
- bilutzi;
- nataly (cam scumpicele; am vazut o rochie mov cu corset transparent si fusta asimetrica din straturi de voal la 7 mil);
- white lady (slabut la capitolul rochii de seara);
- bartiella (nu am ajuns, dar era o varianta);
- alexandra mod (este o croitoreasa care face rochii de mireasa si de seara; am fost la ea cand cautam rochie de mireasa);
- maybe (casa de moda care face si rochii de mireasa, si rochii de seara; este SINGURUL loc din c-ta unde am vazut rochie de mireasa ff scurta in fata si lunga in spate)
Cam atat! Sper sa va inspire! Macar incercati daca ati fost dezamagite de ceea ce ati vazut pana acum!
unde le gasim pe ultimele 3 ..ca nu am auzit de ele

kamy
14.04.2007, 21:38:39
Pai ... afara de nataly si white lady, toate fac si pe comanda...
La white lady aduc la comanda si marimi mari.Am intrebat eu.

anamaria2002boss
14.04.2007, 21:43:36
Bartiella are un magazin pe bd ferdinand, unul in galeriile de la miga si unul era in doraly (nu stiu daca mai este, am vazut mari "prefaceri" pe acolo).
Alexandra mod are sediu pe str suceava, in zona bancii religiilor, la parterul uni bloc (am o carte de vizita).
Maybe este in zona spitalului , la intersectia str mircea cu nicolae iorga.

dani19_10dani
14.04.2007, 21:53:55
Bartiella are un magazin pe bd ferdinand, unul in galeriile de la miga si unul era in doraly (nu stiu daca mai este, am vazut mari "prefaceri" pe acolo).
Alexandra mod are sediu pe str suceava, in zona bancii religiilor, la parterul uni bloc (am o carte de vizita).
aha..multumesc!;)

constantinescumathias
14.04.2007, 22:05:12
da au timp la comanda 2 saptamani???

cristina17
15.04.2007, 09:34:10

Multumim mult pentru informatii^:)^ !!! Si eu voi fii nasa si sunt in cautare de rochie!!! Dar oare daca ma duc cu modelul meu mi-l fac?
>:D< >:D< >:D<

anamaria2002boss
15.04.2007, 10:45:19
Multumim mult pentru informatii^:)^ !!! Si eu voi fii nasa si sunt in cautare de rochie!!! Dar oare daca ma duc cu modelul meu mi-l fac?
>:D< >:D< >:D<

Nataly si white lady nu cred ca fac dupa modelul tau pt ca au casa de moda la piatra neamt. Bilutzi face doar modelele sale, dar pe alta marime/culoare si pentru fiecare schimbare la model taxeaza in plus (de ex eu vazusem o rochie si voiam sa schimb forma decolteului si sa renunt la niste trandafiroi aplicati). Maybe si alexandra mod fac si dupa modelul tau. De bartiella nu stiu nik...

anamaria2002boss
15.04.2007, 10:48:00
da au timp la comanda 2 saptamani???

Nu stiu, nu am intrebat... Pe mine m-au intrebat cand imi trebuie si le-am zis ca intr-o luna... nu a comentat nimeni nimic.

cristina17
15.04.2007, 11:25:51
Nataly si white lady nu cred ca fac dupa modelul tau pt ca au casa de moda la piatra neamt. Bilutzi face doar modelele sale, dar pe alta marime/culoare si pentru fiecare schimbare la model taxeaza in plus (de ex eu vazusem o rochie si voiam sa schimb forma decolteului si sa renunt la niste trandafiroi aplicati). Maybe si alexandra mod fac si dupa modelul tau. De bartiella nu stiu nik...

Multumesc mult!!!
>:D<

cristina17
27.04.2007, 16:16:21
Cateva modele de rochii de seara care imi plac, si pe care le voi avea in vedere in situatia in care nu-mi voi gasi de-a gata o rochie de nasa si ma voi hotari sa o fac la croitor:x !!!

cristina17
27.04.2007, 16:20:36
..................................

anamaria2002boss
27.04.2007, 21:47:50
Dece astfel de rochii exista doar in poze, nu si live ca sa le vad, sa le pipai, sa le "simt" pe mine?:(( Am mai dat o tura azi prin oras in cautarea celei de-a doua tinute (una din ele va fi o rochita scurta de la bilutzi, precum am mai scris pe-aici). Exista 3 tipuri de rochii:
1. predomina rochiile din materialul acela supraelastic cu lycra supraincarcate cu margele, paiete si pietre incat ajunge la 5 kile rochia!
2. rochii uni din material lucios si alunecos (tafta?), neinteresante ca model;
3. rochii uni din material lucios, "in ape" (asa e rochita mea si as vrea totusi altceva).
Eu caut o rochie/deux pieces lunga, cu crapatura sau asimetrica, cu broderie aplicata. La croitoreasa nu am curaj sa merg (si oricum e cam tarziu) pt ca rochiile din poze nu stiu cum pica pe mine, iar pentru modelele propuse de mine nu am garantia ca eu si croitoreasa ne gandim la acelasi lucru.
Iata cateva rochii pe care n-am nici o sansa sa le gasesc pe la noi:

kamy
28.04.2007, 08:50:56
Dece astfel de rochii exista doar in poze, nu si live ca sa le vad, sa le pipai, sa le "simt" pe mine?:(( Am mai dat o tura azi prin oras in cautarea celei de-a doua tinute (una din ele va fi o rochita scurta de la bilutzi, precum am mai scris pe-aici). Exista 3 tipuri de rochii:
1. predomina rochiile din materialul acela supraelastic cu lycra supraincarcate cu margele, paiete si pietre incat ajunge la 5 kile rochia!
2. rochii uni din material lucios si alunecos (tafta?), neinteresante ca model;
3. rochii uni din material lucios, "in ape" (asa e rochita mea si as vrea totusi altceva).
Eu caut o rochie/deux pieces lunga, cu crapatura sau asimetrica, cu broderie aplicata. La croitoreasa nu am curaj sa merg (si oricum e cam tarziu) pt ca rochiile din poze nu stiu cum pica pe mine, iar pentru modelele propuse de mine nu am garantia ca eu si croitoreasa ne gandim la acelasi lucru.
Iata cateva rochii pe care n-am nici o sansa sa le gasesc pe la noi:
Ultima este de vis.Este superba!

anamaria2002boss
28.04.2007, 12:12:35
Rochii de seara, dar NU in constanta....

anamaria2002boss
28.04.2007, 12:13:27
Altele................

nebunica_mica
28.04.2007, 18:49:24
cateva modele de rochite.......

anamaria2002boss
28.04.2007, 20:33:38
Si de la mine cateva modele:

roxxx
30.04.2007, 14:25:40
am fost la acest eveniment - gala designerilor constanteni - si am vazut niste rochii superbe . designeri - insolito , ema ?, cristina mode, avantagarde - nu stiu ce preturi au , nu stiu dak au si in magazin rochiile pe care le-am vazut la aceasta prezentare dar mi-au placut mult

anamaria2002boss
01.05.2007, 19:10:32
Hai sa va mai plictisesc cu rochiile mele de nasa...

anamaria2002boss
01.05.2007, 19:11:45
Altele..............

cristina17
02.05.2007, 09:28:36
Hai sa va mai plictisesc cu rochiile mele de nasa...

Imi place modelul celei galbene....dar nu culoarea....am salvat-o, ca daca pana la o urma imi voi face rochia de nasa sa am modele de inspiratie;-) !

anamaria2002boss
02.05.2007, 20:55:36
In sfarsit mi-am gasit si rochia de seara! #:-S Eram disperata ca mai sunt 2 sapt pana la nunta si eu nu am rochie de seara! Nu va mai spun ca o seara visez ca umblu prin magazine dupa rochie, o seara visez ca sunt insarcinata/am bebe, alternativ!

Aceasta este rochita de pe zi (v-am promis poze cu ea), cea de seara o s-o am abia saptamana viitoare (necesita cateva modificari)

kamy
02.05.2007, 21:44:32
In sfarsit mi-am gasit si rochia de seara! #:-S Eram disperata ca mai sunt 2 sapt pana la nunta si eu nu am rochie de seara! Nu va mai spun ca o seara visez ca umblu prin magazine dupa rochie, o seara visez ca sunt insarcinata/am bebe, alternativ!

Aceasta este rochita de pe zi (v-am promis poze cu ea), cea de seara o s-o am abia saptamana viitoare (necesita cateva modificari)
Foarte frumoasa rochita.Si ce decolteu sexy ai.

cristina17
03.05.2007, 09:20:57

Este foarte frumoasa...s-o porti sanatoasa!!! Felicitari si pt cea de seara....d-abia astept sa pui poze cu ea........si eu sunt in cautare de rochie#-o ...........

mitzy
03.05.2007, 10:08:22

Imi place :D. De unde si cu cat? Mai au si alte culori?

dani19_10dani
03.05.2007, 13:13:42

e f frumosica!sa o porti sanatoasa..de la bilutzi?

anamaria2002boss
03.05.2007, 19:34:00
Multumesc mult, fetelor! :* ^:)^ Ambele rochite sunt de la bilutzi . Cea din poza costa 2,5mil si mai exista pe coniac, verde si ...nu-mai-stiu-ce. Rochia de seara costa 5mil+500mii esarfa si exista pe grena (ca a mea), kaki si portocaliu deschis. Mie mi se par accesibile preturile lor raportat la restul pietei.

Fluturas
03.05.2007, 19:36:17

uau! sexy, sexy !
frumoasa tare rochita ta !>:D<

anamaria2002boss
03.05.2007, 19:37:17
Sa va mai plictisesc, totusi , cu cateva modele. Acum nu ma mai zgarii pe ochi cand ma uit la ele pt ca si rochia mea de nasa e frumoasa:-p !

anamaria2002boss
17.05.2007, 20:26:29
Eu si rochitele mele.... Sper ca , la un moment dat, sa va fie de folos aceste poze...

alinapopa
23.06.2007, 14:31:09
Stie cineva unde este magazinul bilutzi...am nevoie pt mama..

Multumesc mult.

cristina17
23.06.2007, 19:03:22
Stie cineva unde este magazinul bilutzi...am nevoie pt mama..

Multumesc mult.

Este vis a vis de intrarea in parcarea subterana a magazinului Tomis, pe Mihai Viteazu (daca nu gresesc denumire strazii:-B )!!!

lavylavy
23.06.2007, 23:01:46
Foarte frumoasa rochita. Vei o nasa trasnet.

ritutza
24.06.2007, 22:36:24
Este vis a vis de intrarea in parcarea subterana a magazinului Tomis, pe Mihai Viteazu (daca nu gresesc denumire strazii:-B )!!!
biluzzi nu e pe strada perpendiculata pe mihai viteazu? mai in spate asha?

cristina17
25.06.2007, 07:47:06
biluzzi nu e pe strada perpendiculata pe mihai viteazu? mai in spate asha?

Da, pe acolo pe undeva............

gabriela2010
14.07.2008, 17:25:57
Buna!
Va deranjez si eu cu o intrebare.avetii idee rochiile de la cromexim din Constanta sunt scumpe?rochiile de seara nu de mireasa?
Va multumesc frumos si astept un raspuns.

crumela
15.07.2008, 11:20:48
Buna!
Va deranjez si eu cu o intrebare.avetii idee rochiile de la cromexim din Constanta sunt scumpe?rochiile de seara nu de mireasa?
Va multumesc frumos si astept un raspuns.
Nu sunt foarte scumpe....cat de cat accesibile....te poti duce in Metropol sau in Casa Modei sa vezi mai multe modele si preturi

pretyflory
15.07.2008, 17:11:24
Mi`am luat si eu luna trecuta o rochie de la cromexim si am dat cam 350. Dar eu am pieptul f mare si a fost singura rochie la care am reusit sa inchid fermoarul pana sus si nu`mi pare rau ca am luat`o.

dvdruxandra
31.07.2008, 10:42:25
unde esta magazinul asta Cromexim? sau este ca un lantz de magazine sau firma de distributie? >:D<

Joliutza
31.07.2008, 10:55:14
unde esta magazinul asta Cromexim? sau este ca un lantz de magazine sau firma de distributie? >:D<

Eu stiu un Cromexim la Delfinariu.....cum trece tramvaiul 102 de intersectia de la Delfinariu....spre cap de linie....prima straduta la stanga....acolo e. Si au punct de vanzare si la Casa Modei sus daca nu ma insel....

dvdruxandra
04.08.2008, 12:25:28
Eu stiu un Cromexim la Delfinariu.....cum trece tramvaiul 102 de intersectia de la Delfinariu....spre cap de linie....prima straduta la stanga....acolo e. Si au punct de vanzare si la Casa Modei sus daca nu ma insel....

merci mult.....ink ceva:aici pot gasi tinute de ocazie pt. toate varstele? pupici

Joliutza
04.08.2008, 12:42:40
merci mult.....ink ceva:aici pot gasi tinute de ocazie pt. toate varstele? pupici

da, eu asa am vazut.

iuliabubulina
04.08.2008, 16:09:57
buna fetelor din constanta.Daca mai sunteti interesate de rochii de ocazie,v-as recomanda "perfect dress".Pe 20 sept o sa fiu nasa si rochia mea e inca in curs de "croire".Am fost la sediul "perfect dress" si am vazut cateva modele care mi-au placut f mult.Modelul rochitei mele o sa fie compus din: corsaj cu broderie manuala aplicata(croitoreasa avea mai multe modele cu corset transparent cu broderie),dar eu sunt mai plinuta si nu m-ar fi avantajat corsetul transparent.Fusta este foarte ampla, "infoiata", genul rochitelor de printese.Culoarea am ales sa fie pe argintiu.Mi s-a spus ca ma ajunge cam in jur de 1000ron.Am vazut un model asemanator,dar rochita era pe bleu,la agnes toma si era 2500ron.Mie una nu-mi da mana si mai ales ptr o noapte

dvdruxandra
04.08.2008, 17:39:43
buna fetelor din constanta.Daca mai sunteti interesate de rochii de ocazie,v-as recomanda "perfect dress".Pe 20 sept o sa fiu nasa si rochia mea e inca in curs de "croire".Am fost la sediul "perfect dress" si am vazut cateva modele care mi-au placut f mult.Modelul rochitei mele o sa fie compus din: corsaj cu broderie manuala aplicata(croitoreasa avea mai multe modele cu corset transparent cu broderie),dar eu sunt mai plinuta si nu m-ar fi avantajat corsetul transparent.Fusta este foarte ampla, "infoiata", genul rochitelor de printese.Culoarea am ales sa fie pe argintiu.Mi s-a spus ca ma ajunge cam in jur de 1000ron.Am vazut un model asemanator,dar rochita era pe bleu,la agnes toma si era 2500ron.Mie una nu-mi da mana si mai ales ptr o noapte

"perfect dress" este un magazin? unde il pot gasi? thnx

Maddie
18.08.2008, 09:44:42
Fetelor ce ziceti de cumpararea rochiei on line? Eu inca mai am pana sa o cumpar, dar o cunostinta si-a comandat rochia de mireasa online si i-a venit perfect.

Joliutza
18.08.2008, 10:24:37
Fetelor ce ziceti de cumpararea rochiei on line? Eu inca mai am pana sa o cumpar, dar o cunostinta si-a comandat rochia de mireasa online si i-a venit perfect.

Daca esti si convinsa ca modelul respectiv te avantajeaza...de ce nu?
Eu una insa raman la parerea ca cel mai bine e sa o probezi inainte....sa fii sigura.

anaanamaria1980
02.09.2008, 16:12:19
Hello!
Ce stiti de Hot couture design ? eu am vazut 2 rochii de mireasa ff deosebite de acolo.Am inteles ca fac si rochii de ocazie.Stie cineva? Eu vreau sa imi fac rochita de mireasa acolo,dar vreau sa incerc mai inainte cu o rochita de seara.

mirrella81
17.09.2008, 21:48:31
Hot couture este fostul atelier al Danei Tanase (unul dintre designerii care apareau la Shoppingul pasiunea mea). In ea aveam incredere ptr ca stiu ca avea studii de design, dar in cea care a preluat afacerea....hmmm.
Ar fi bine sa vezi intai cum coase, dar nu poze ale rochiilor. Sa vezi efectiv cateva rochii, cum sunt finisate, cum arata cusaturile. Stiti cum se spune: un croitor bun este cel a carui rochie intoarsa pe dos e exact ca si pe fata.

jade84
22.09.2008, 13:49:21
Buna fetelor!
Am vazut ca ati vrea o croitoresa buna in Cta.
O prietena si-a facut 2 rochii de seara f dragute, deosebite si de bun gust la o anume D-na Mariana la croitoria aceea de langa Posta din Tomis III.
Are o firma cu rosu, parca si arata un pic comunist:>
Eu personal mi-am scurtat o pereche de pantaloni acolo si tipa respectiva sigur nu era in stare sa faca o rochie avand in vedere ca dupa ce am spalat pantalonii, s-au descusut...
Sunt mai multe tanti acolo, cred ca trebuie sa o stii pe cea potrivita.

Eu mi-am facut o rochie pentru nunta acum vreo 3-4 ani la o tanti care are atelier pe langa Biserica Sf Elena, lucreaza de nota 20. Stiu ca facea si rochii de mireasa.
Mie mi-a facut un corset f bine finisat...este de calitate.
Avea preturi destul de mari, atunci m-a costat 350 ron dar a meritat.
Din pacate, nu as putea sa spun exact adresa...poate o stie cineva de pe aici?;;)

anaanamaria1980
22.09.2008, 17:14:34
Hello miresici.Mi-am comandat deja 2 rochite la Hot couture design.Am vb cu tipa de acolo,mi-a recomandat si materialele si modelel,e foarte draguta. Am facut prima proba si sunt tareeeeee incantata.Deabia astept sa le am gata. Va tin la curent.
Stiti cumva cand sunt targurile de nunti la anul? Si unde.....>:D<
Va pup.
Cautare usoara...........si
Inspiratie multa..........

dvdruxandra
25.09.2008, 23:25:18
unde este acest Hot couture design? este un magazin sau casa de moda?

anaanamaria1980
25.09.2008, 23:57:16
E pe Mihai Viteazu,cand mergi spre Tomis.E casa de moda,dar am vazut ca au si rochii gata facute.

chika
26.09.2008, 09:28:37
E pe Mihai Viteazu,cand mergi spre Tomis.E casa de moda,dar am vazut ca au si rochii gata facute.

stii cumva si ce preturi practica?

anaanamaria1980
03.10.2008, 20:26:18
Mi-am luat azi rochiile si sunt mai mult decat incantata.Arata super!! Finisajele sunt ca si cele de magazin si vin turnate pe mine.Adevarul e ca nu am un corp durdului,dar erau pe acolo si doamne mai corpolente.M-a costat-una din rochii-din matase,cu pietre swarovsky,dupa gat si altele,650 lei.Cealalta,din tafta ,simpla ,pana la genunchi,cu bolero si curea lata-430 lei. Cand o sa am aparatul acasa le fac poze.
Voi pe unde va mai faceti de imbracat?
As mai vrea si o croitorie care face costume pt barbati.Stiti vreuna?
Pupici

chika
04.10.2008, 19:21:36
Mi-am luat azi rochiile si sunt mai mult decat incantata.Arata super!! Finisajele sunt ca si cele de magazin si vin turnate pe mine.Adevarul e ca nu am un corp durdului,dar erau pe acolo si doamne mai corpolente.M-a costat-una din rochii-din matase,cu pietre swarovsky,dupa gat si altele,650 lei.Cealalta,din tafta ,simpla ,pana la genunchi,cu bolero si curea lata-430 lei. Cand o sa am aparatul acasa le fac poze.
Voi pe unde va mai faceti de imbracat?
As mai vrea si o croitorie care face costume pt barbati.Stiti vreuna?
Pupici

sa nu ne uiti cu pozele, eu sunt ffff curioasa...
preturile sunt mai mult decat ok:suuuper:

Oana_Cta
10.10.2008, 21:46:30
sa stii k au ramas tot fetele danei acolo... practic s'a schimbat doar denumirea si proprietara afacerii...atata tot... deci totul este la fel k inainte...

Hot couture este fostul atelier al Danei Tanase (unul dintre designerii care apareau la Shoppingul pasiunea mea). In ea aveam incredere ptr ca stiu ca avea studii de design, dar in cea care a preluat afacerea....hmmm.
Ar fi bine sa vezi intai cum coase, dar nu poze ale rochiilor. Sa vezi efectiv cateva rochii, cum sunt finisate, cum arata cusaturile. Stiti cum se spune: un croitor bun este cel a carui rochie intoarsa pe dos e exact ca si pe fata.

mira_mira
15.10.2008, 19:26:06
rochii de ocazie si de seara gasesti la magazinul Bien Savvy din City Park Mall. mama si-a facut comanda de rochie pentru nasa, iar prietena mea si-a gasit in magazin o rochie din matase naturala absolut incantatoare. poate preturile nu sunt pe toate buzunarele (am vazut si mai scumpe la alte magazine), dar exista un avantaj - sa le achiti in 2-3 avansuri.

alexx_andra
21.04.2009, 18:18:39
preturile la rochiile de seara sunt de 2500ron in sus

alexx_andra
21.04.2009, 18:20:59
ptreturile acestea sunt si la mag alb&negru - agnes toma-, dar sincer va spun ca nu va recomand nici rochiile de seara nici cele de mireasa, in schimb croitoreasa de acolo e foarte buna

amalia2002
08.10.2009, 20:15:44
rochiile de seara din colectia La Sposa 2010 sunt super!!! Culorile sunt dementiale si modelele deasemenea.Cand am fost sa ma interesez de 2 modele, am ramas stupefiata in sensul bun. Anul trecut e la ei ma ajuns un model Taupe din matase naturala 4730 de ron. Anul asta preturi sunt la jumate. Deci pot sa-mi fac un abonament!!!:)Au rochii incepand cu 1600 de ron, asa ceva nu-mi venea sa cred!!! Avand in vedere ca-mi trebuie rochie de logodna, plus am 5 nunti la anul va fii bine venit.

jade84
08.10.2009, 21:59:01
Nu e cam mult chiar si o rochie de 1600 ron?
Eu mi-am facut de curand o rochita din tafta care m-a costat in total 350 ron si am mers cu o poza de pe net si a iesit la fel. Modelul era destul de simplu dar imi place cum a iesit.

dvdruxandra
09.10.2009, 08:13:40
Nu e cam mult chiar si o rochie de 1600 ron?
Eu mi-am facut de curand o rochita din tafta care m-a costat in total 350 ron si am mers cu o poza de pe net si a iesit la fel. Modelul era destul de simplu dar imi place cum a iesit.

daca ai o croitoreasa buna trimite-mi si mie te rog um PM cu nr. ei de tel.multumesc :)

jade84
09.10.2009, 12:33:56
daca ai o croitoreasa buna trimite-mi si mie te rog um PM cu nr. ei de tel.multumesc :)
Ti-am trimis PM, cand fac rost si de nr de tel, te anunt!

dani19_10dani
14.11.2009, 22:54:48
HELLO!
Vreau si eu nr unei croitorese bune,va rog mult!Multumesc!

majiqno1
30.11.2009, 15:02:43
eu mi-am facut cateva rochii la insolito si am fost foarte multumita cu toate ca m-am nimerit de cateva ori la proba, cu niste persoane nemultumite pentru ce le-a iesit insa eu nu am avut probleme pana acum

blonda1111
30.11.2009, 17:57:10
Eu nu ma pot lauda cu rochii scumpe, sau rochii de firma. Am o draguta de croitoreasa, o doamna foarte amabila care mi-a facut cateva rochite de vis, pe care probabil ca daca mi le-as fii luat din vreun magazin ar fi avut un pret cu multe zerouri dupa. :-$

amalia2002
02.12.2009, 13:20:32
eu mi-am facut cateva rochii la insolito si am fost foarte multumita cu toate ca m-am nimerit de cateva ori la proba, cu niste persoane nemultumite pentru ce le-a iesit insa eu nu am avut probleme pana acum
la insolito mi-am facut o rochie f. simpla dar pe care mi-au gresit-o intr-un mod barbar. oricum dupa multe probe au facut-o cat de cat. ce s-a mai putut repara, mi-au facut discount. verisoara mea si-a copiat un model de pe un site, nu numai ca nici macar nu aducea cu modelul, dar croiul era total aiurea. nu e mai simplu sa-ti spuna d-soara nu ma pricep la acest tip de croi.au asigurat-o si apoi s-a trezit cu o varza. i-au pus sa-i plateasca materialul, era matase naturala si a dat o caruta de bani pe material. si numai la insolito se fac astfel de greseli. mia bine iau de-a gata.mai face un mic retus poate la talie si lungime, da rin rest stiu ca e ok

creoly
10.12.2009, 07:50:24
Eu nu ma pot lauda cu rochii scumpe, sau rochii de firma. Am o draguta de croitoreasa, o doamna foarte amabila care mi-a facut cateva rochite de vis, pe care probabil ca daca mi le-as fii luat din vreun magazin ar fi avut un pret cu multe zerouri dupa. :-$
Daca doresti poti posta cateva poze cu rochite cusute de croitoreasa ta si preturi?

majiqno1
16.12.2009, 16:30:48
vreau si eu te rog ceva poze si mai multe informatii despre croitoreasa.pm

blonda1111
16.12.2009, 17:04:28
vreau si eu te rog ceva poze si mai multe informatii despre croitoreasa.pm
Doamna despre care vorbeam este la pensie si face lucrul asta doar pentru apropiati. Nu a facut din pasiunea ei o afacere, desi este foarte priceputa.

pretyflory
01.07.2010, 08:37:00
puteti sa`mi spuneti cam ce pret are o rochie de ocazie la amica mia. Trebuie sa`mi fac rochia de nasa si cum a sa`mi mai creasca burtica, pe caldurile astea nu am curaj sa umblu prin magazine.

cgeorgianna
02.07.2010, 17:23:19
puteti sa`mi spuneti cam ce pret are o rochie de ocazie la amica mia. Trebuie sa`mi fac rochia de nasa si cum a sa`mi mai creasca burtica, pe caldurile astea nu am curaj sa umblu prin magazine.
anul trecut era vreo 10 milioane cu tot cu material, am 2 cunostinte care si-au facut modele diferite si din materiale diferite.

jade84
02.07.2010, 18:45:42
Fetelor, puteti sa imi recomandati si mie o croitoreasa care nu lucreza asa de scump? Eu aveam una dar anul asta a marit tarifele la 400 de ron...fara materiale si alte cele...mi se pare f mult si caut sa o inlocuiesc:)
Multumesc!

pretyflory
05.07.2010, 13:29:29
anul trecut era vreo 10 milioane cu tot cu material, am 2 cunostinte care si-au facut modele diferite si din materiale diferite.
multumesc ..ma asteptam sa fie mai mult

cgeorgianna
06.07.2010, 11:32:14
multumesc ..ma asteptam sa fie mai mult
eu trebuie sa-mi fac 2 rochii de nasa, o sa ma duc la atelier, am inteles ca poti sa-i zici ca vrei sa te incadrezi in suma respectiva si iti propune variante de material si model.

ursuletza_20
24.02.2012, 12:33:28
Fetelor ma puteti ajuta cu o croitoreasa in ct...nu f scumpa si nici prea ocupata...intr-o luna as avea nevoie de 2 rochii. Astept mesaj privat de la voi cu date de contact. Ce magazine cu diversitate de materiale imi recomandati?

Mersi anticipat!

Nicole22
07.05.2012, 18:33:20
Miresici vreau sa va spun ce am patit, ca nu cumva sa mai pateasca cineva ca mine!Evitati pe cat posibil INN FASHION STAR SRL este croitoria din Tomis 3, Piata Agroalimentara, Etaj 1, Corp a, Nr. 1. Am dus o rochie la scurtat la aceste doamne. Rochie scumpa si fina. Cand m-am dus sa o iau am ramas uimita sa observ ca intr-o parte tulu era cu o palma mai mic decat materialulul. Deci practic rochia in loc sa fie taiata drept, a fost taiata intr-o parte ca si cum s-ar fi jucat cu foarfeca un copil de gradinita cu rochia mea. Mentionez ca rochia era in stare perfecta cand am lasat-o la scurtat iar cand am luat-o avea margelele rupte era f agatata cu unghiile si avea multe fire duse.
Angajatele m-au jignit, mi-au spus " lasa sa fie asta singuru ghinion de la nunta " ( ce tupeu!!!!), mai mult...au spus ca eu am adus-o asa ( ceea ce imposibil rochia am adus-o in stare perfecta luata din vitrina unui magazin). Dupa ce ne-au jignit si pe mine si pe mama mea, ne-au spus sa iesim din magazin. Am ramas socata.
Nu imi vine sa cred ce am patit la aceasta croitorie. Nu o recomand la nimeni!! Am lasat rochia doar la scurtat, un scurtat drept, simplu....fiind destul de usor de facut si am luat-o ciopartita si de nerefacut.

Nicole22
10.05.2012, 14:48:36
Miresici vreau sa va spun ce am patit, ca nu cumva sa mai pateasca cineva ca mine!Evitati pe cat posibil INN FASHION STAR SRL este croitoria din Tomis 3, Piata Agroalimentara, Etaj 1, Corp a, Nr. 1. Am dus o rochie la scurtat la aceste doamne. Rochie scumpa si fina. Cand m-am dus sa o iau am ramas uimita sa observ ca intr-o parte tulu era cu o palma mai mic decat materialulul. Deci practic rochia in loc sa fie taiata drept, a fost taiata intr-o parte ca si cum s-ar fi jucat cu foarfeca un copil de gradinita cu rochia mea. Mentionez ca rochia era in stare perfecta cand am lasat-o la scurtat iar cand am luat-o avea margelele rupte era f agatata cu unghiile si avea multe fire duse.
Angajatele m-au jignit, mi-au spus " lasa sa fie asta singuru ghinion de la nunta " ( ce tupeu!!!!), mai mult...au spus ca eu am adus-o asa ( ceea ce imposibil rochia am adus-o in stare perfecta luata din vitrina unui magazin). Dupa ce ne-au jignit si pe mine si pe mama mea, ne-au spus sa iesim din magazin. Am ramas socata.
Nu imi vine sa cred ce am patit la aceasta croitorie. Nu o recomand la nimeni!! Am lasat rochia doar la scurtat, un scurtat drept, simplu....fiind destul de usor de facut si am luat-o ciopartita si de nerefacut.

Azi am fost sa le reclam la OPC si am aflat ca acum 3 luni au fost amendate pt. aceelasi lucru. Mare grija fetelor unde va faceti rochiile!!! Sub nici o forma sa nu mergeti la croitoria din Tomis 3!!

ely24
17.05.2012, 10:06:32
Buna,
Eu am dus la aceasta croitorie o perdea si o draperie, ca sa mi le scurteze si sa puna rejansa, iar cand am ajuns acasa cu ele rejansa la draperie era cusuta pe fata. Din fericire pentru mine s-a putut repara, dar bine ca ne-ai anuntat de ceea ce ai patit tu, eu cu siguranta nu voi mai apela la serviciile acestei croitorii!

Daniela222505
24.06.2012, 17:37:50
Miresici , as dori sa imi fac o rochie de seara de la zero.. caut un atelier de creatie in Constanta. Ma poate ajuta cineva?

Tora
29.11.2012, 11:25:56
Rochite de nasa a cautat/gasit cineva prin Constanta?

ella_ela80
28.02.2013, 21:37:23
Rochite de nasa a cautat/gasit cineva prin Constanta?
Cautand de mireasa in magazinele cu specific ptr mirese, am vazut o gramada superbe si de nasa sau de ocazie...incearca la Casa Modei, la magazinele de pe Stefan cel Mare ... si in oras in general sunt o gramada de oferte....

andrulin
19.05.2013, 20:43:07
Unde se gasesc rochii frumoase si de zi si de seara pentru doamne, dar sa fie moderne, in tendinte, nu din acelea demodate si chicioase?