PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Vaslui

Pagini : 1 [2] 3

ciocolatika
22.03.2010, 14:42:58
Buna fetelor...am facut si un off topic..sa vorbim despre orice...;)) ;))

tcv16
27.03.2010, 07:22:17
Buna idee :)

rroana
08.04.2010, 16:34:29
miresici...cum merg pregatirile?

Cat_Eyes
08.04.2010, 16:39:05
eu mi-am stabilit biserica intre timp
si saptamana viitoare mergem sa dam comanda de verighete si invitatii.
mi-am cumparat tiara.. si m-am hotarat sa nu mai port nimic la gat, ci o bratara la mana.
tu??

tcv16
10.04.2010, 18:56:45
Deci ai ales biserica si nu manastire :) Ce anume ai ales ?

Cum e cu coafatul si machiajul ....ai gasit pe cineva ?

eu mi-am stabilit biserica intre timp
si saptamana viitoare mergem sa dam comanda de verighete si invitatii.
mi-am cumparat tiara.. si m-am hotarat sa nu mai port nimic la gat, ci o bratara la mana.
tu??

Cat_Eyes
10.04.2010, 23:19:36
mda, biserica, am mai scris pe aici ca mi-e frica de ploaie.. asa ca prefer sa nu-mi asum acest risc
uhm.. la coafor ma duc maine sau luni pentru programari (sunt in VS acum). am decis sa vin personal, ca sa vada si cum e parul, cam cat timp ar lua, ce coafura facem etc.

tcv16
11.04.2010, 09:52:55
Si imi poti spune apoi dupa probe la cine ai decis sa mergi in ziua nuntii? - la ce salon? si mici impresii :">

Mult succes

ciocolatika
11.04.2010, 10:50:28
eu am programare la Didina... si in iulie knd ajung in Romania..merg sa fac si 2'3 probe k sa vad ce si cum ma prinde..:">

sper sa iasa totul bine:-$

Cat_Eyes
11.04.2010, 19:47:24
Si imi poti spune apoi dupa probe la cine ai decis sa mergi in ziua nuntii? - la ce salon? si mici impresii :">

Mult succes

Tcv, bineinteles ca iti voi spune daca te-ar ajuta experienta mea. iti dau un Pm cand rezolv ceva (astazi era inchis, merg maine)
nu cred ca voi avea timp de probe si nici nu am nevoie de asa ceva.proba poate iesi perfect,dar in ziua nuntii poate iesi cu totul altceva. nu-ti garanteaza nimeni ca proba=coafura din ziua nuntii. gandeste-te cate zeci de doamne vor mai trece pana la nunta ta pe la salon - cine mai tine minte ce si cum? doar poze sa faci sau nu stiu.. deci, pentru mine proba ar insemna doar timp pierdut.
in plus.. pana atunci mai creste parul, se mai onduleaza, se mai schimba.. la ce bun?

mai bine as opta pentru o proba la machiaj. sunt curioasa ce produse folosesc.. cum se comporta, daca se intinde machiajul etc.
vin maine cu informatii proaspete :)
numai bine!

Cat_Eyes
12.04.2010, 20:04:48
TCV.. eu nu te aveam in lista de mess?
nu te mai gasesc :-?

mihaelam10
13.04.2010, 15:42:28
buna tuturor miresicilor!!!!>:D<
sunt noua pe site si as vrea si eu cateva informatii in legatura cu restaurantul Crismona de la Moara greci!
ma puteti ajuta? va roooog!!!!

tcv16
13.04.2010, 22:02:27
Buna ! Eu voi avea la anu nunta la Crismona dar prea multe inform nu stiu nici eu. Am platit doar avansul si abia la anu merg sa mai discut sia lte detalii.

Tu ti ai rezervat deja ?

buna tuturor miresicilor!!!!>:D<
sunt noua pe site si as vrea si eu cateva informatii in legatura cu restaurantul Crismona de la Moara greci!
ma puteti ajuta? va roooog!!!!

mihaelam10
14.04.2010, 14:15:20
Buna ! Eu voi avea la anu nunta la Crismona dar prea multe inform nu stiu nici eu. Am platit doar avansul si abia la anu merg sa mai discut sia lte detalii.

Tu ti ai rezervat deja ?

Buna! Eu nu sunt in tara, (viitorul meu sot e din Vaslui eu sunt din Birlad) si
sincer eu nu cunosc restaurantul de aceea am intrebat.
Cat costa meniul ?
Multumesc!

rroana
15.04.2010, 08:53:11
miresicilor...v-ati gandit ce marturii vreti sa aveti la nunta:-? le cumparati...le faceti?...cateva idei...:-"

bunduc_madalina
16.04.2010, 14:30:38
buna miresici...am citit topicul mai ales la sfarsit si sunt placut surprinsa cat de repede v-ati apucat de pregatiri mai ales cele care sunteti miresici de 2011...eu am nunta peste 29 zile si inca mai am cateva de rezolvat cei drept lucruri minore...bravo va felicit...si spor la pregatiri chiar de departe de unde locuiti acum...si casa de piatra tuturor

tcv16
17.04.2010, 05:28:18
Pana sa rezerv restaurantul nici eu nu l stiam dar acum sunt multumita de alegerea facuta si din ceea ce am inteles mancarea e cea mai buna .

O sa vad la anu ce si cum .:">

Buna! Eu nu sunt in tara, (viitorul meu sot e din Vaslui eu sunt din Birlad) si
sincer eu nu cunosc restaurantul de aceea am intrebat.
Cat costa meniul ?
Multumesc!

mihaelam10
20.04.2010, 10:37:41
face careva nunta cu dj?

tcv16
20.04.2010, 20:47:25
Eu cred dar, inca nu am o listA a lor :-s

face careva nunta cu dj?

florina_85
23.04.2010, 10:31:06
Buna.si eu fac nunta cu dj anul asta in august si sper sa iasa bine.am fost la cateva nunti cu dj si a fost super ok.spor in continuare cu pregatirile

mihaelam10
23.04.2010, 15:52:41
Buna.si eu fac nunta cu dj anul asta in august si sper sa iasa bine.am fost la cateva nunti cu dj si a fost super ok.spor in continuare cu pregatirile

Buna! imi zici si mie te rog cat iti ia?
Multumesc:) spor la pregatiri si tie!

florina_85
23.04.2010, 15:59:53
Buna..contractul l-a facut mama in octombrie anul trecut cu dj si din cate mi-a zis mama cere 10 mil...mare stres cu o nunta:((

mihaelam10
23.04.2010, 16:11:36
Buna..contractul l-a facut mama in octombrie anul trecut cu dj si din cate mi-a zis mama cere 10 mil...mare stres cu o nunta:((

asa e!!!!! eu inca nu am facut nimic, nu sunt in tara , abia daca ajungem in august! sper totusi sa fie ok cu dj..... formatia mi se pare prea scumpa!!!!

florina_85
23.04.2010, 16:18:39
Eu am scapat in mare parte de toate..mai am sucurile,apa si fructele...Nici eu nu sunt in tara insa ma tot agit cu nunta de anu trecut..Plus ca anu trecut cand am stabilit data nuntii am vazut o rochie de mireasa mi-am luat-o insa acum o luna am vazut alta pe un site din china si uite asa m-am trezit ca am 2 rochii:))....O sa iasa bine si cu dj nu neaparat cu formatie..chiar poate mai bine decat cu formatie:p

mihaelam10
23.04.2010, 16:26:30
Eu am scapat in mare parte de toate..mai am sucurile,apa si fructele...Nici eu nu sunt in tara insa ma tot agit cu nunta de anu trecut..Plus ca anu trecut cand am stabilit data nuntii am vazut o rochie de mireasa mi-am luat-o insa acum o luna am vazut alta pe un site din china si uite asa m-am trezit ca am 2 rochii:))....O sa iasa bine si cu dj nu neaparat cu formatie..chiar poate mai bine decat cu formatie:p

mai bine cu doua decat cu niciuna:))
la mine mai e timp pana la anul numai ca eu am inceput deja sa ma agit!!!! nu sunt din Vaslui si asta imi da si mai multe dureri de cap pentru ca nu cunosc orasul aproape deloc:(

florina_85
23.04.2010, 16:36:22
O sa fie bine si la tine..uite iti dau adresa sitului poate gasesti ceva ce iti place..si pot spune ca mi-a ajuns rochia exact ca acolo(e fain tare ca poti sa iti treci exact masurile pe care le ai):aphrobridal.com

mihaelam10
23.04.2010, 16:40:52
O sa fie bine si la tine..uite iti dau adresa sitului poate gasesti ceva ce iti place..si pot spune ca mi-a ajuns rochia exact ca acolo(e fain tare ca poti sa iti treci exact masurile pe care le ai):aphrobridal.com

multumesc mult, esti o draguta!
poate mai apelez la tine sa ma ajuti cu sfaturi!>:D<

florina_85
23.04.2010, 16:47:16
Nu ai ptr ce oricand poti apela...Stiu cum e cu stresu asta ptr ca si eu am trecut prin asta in conditiile in care noi ne facem nunta singuri...Eu am trecut peste stresu mai mare insa il mai am pe ala in legatura cu coafura...vreau ceva simplu frumos doar ca am paru mediu in lungime...si nu prea stiu ce sa fac

mihaelam10
23.04.2010, 16:55:33
Nu ai ptr ce oricand poti apela...Stiu cum e cu stresu asta ptr ca si eu am trecut prin asta in conditiile in care noi ne facem nunta singuri...Eu am trecut peste stresu mai mare insa il mai am pe ala in legatura cu coafura...vreau ceva simplu frumos doar ca am paru mediu in lungime...si nu prea stiu ce sa fac

frumoase modele de rochii pe site!
cat despre coafura, gasesti tu ceva pe placul tau pana la nunta!!:)

florina_85
23.04.2010, 17:03:40
Incep sa am dubii ca o sa gasesc..Ma chinui de un an si nimic.....UFFFFFF...Si cand mi-a zis nasa ca o sa ma satur de nunta nu am crezut-o:)))))...Si nici scumpe nu sunt rochiile de pe site....

mihaelam10
23.04.2010, 17:08:33
Incep sa am dubii ca o sa gasesc..Ma chinui de un an si nimic.....UFFFFFF...Si cand mi-a zis nasa ca o sa ma satur de nunta nu am crezut-o:)))))...Si nici scumpe nu sunt rochiile de pe site....

asa imi zice si mie nasa ca sa iau lucrurile mai cu calm dar..... ce sa faci cand esti mireasa.... asculti numai ce vrei:))
chiar ieftine rochiile!!!

florina_85
23.04.2010, 17:14:35
Nasa mea e mai mica decat mine cu un an..si la inceput e normal sa nu o ascult...Si chiar nu poti lua lucrurile cu calm mai ales cand e nunta ta...Oricine isi doreste o nunta ca in povesti...Mai mare o sa fie stresu in ziua nuntii cand o sa stai sa astepti invitatii...Noi facem nunta mica si asa stam si ne gandim cine o sa vina pe criza asta:(

florina_85
23.04.2010, 17:17:17
P.s...Asta e rochia pe care mi-am ales-o

mihaelam10
23.04.2010, 17:25:25
P.s...Asta e rochia pe care mi-am ales-o

frumoasa!!!! si mie mi-a placut tot asta cand m-am uitat pe site!!!!
daca vrei putem sa vb pe mess ca aici la mine merge putin mai greu pe site!

florina_85
23.04.2010, 17:28:19
Uite adresa mea de mess.florina85_coj,si vb acolo

tcv16
23.04.2010, 21:16:07
Buna! Imi trimiti si mie te rog un privat cu numele dj ului, de unde e si un pret ?multumesc!

florina_85
24.04.2010, 13:00:42
Buna...dj e din vaslui,e tipu de la restaurantul minion nu stiu exact cum il cheama ca nu eu am facut contractul cu el ci mama si ia anul asta 10 mil..am inteles ca e profesionist tipu si ca face o treaba buna..il gasesti mai mereu la local daca vrei sa vb cu el..poate vb cu mama si ii cer nr de tel a tipului...

ciocolatika
24.04.2010, 13:16:53
Buna! Imi trimiti si mie te rog un privat cu numele dj ului, de unde e si un pret ?multumesc!

eu l'as recomanda pe Mugurel sau pe Mc...ei fac atmosfera:)>-

rroana
26.04.2010, 17:45:07
miresici...de 2010 ...cine are o listutza cu tot ceea ce trebuie pentru nunta...:>

ali_defi
29.04.2010, 21:42:40
Buna, Miresici de Vaslui.
Eu am nunta pe 21.08.2010 la Curtea Domneasca.am dorit foarte mult sa facem nunta anul acesta si acum doua zile am gasit o sala libera. cine nu a gasit inca pt anul acesta poate sa mearga linistita la Curtea Domneasca la Brodoc. mai sunt zile libere!!!Peisajul m-a fermecat. Timpul e scurt si abia acum am inceput sa adun idei, sugestii, sfaturi. Sper sa nu o iau razna pana la nunta. As dori impresii de la nunti tinute la Curtea Domneasca. Ca mirese, ca invitate, ca orice. inca nu am incheiat contractul cu admin.pensiunii. Vreau sa adun detalii despre decoratiunile alese de doamna H. (adminul)care se ocupa personal de sala.Mi s-a sugerat ca dj un tip Mugurel. ce stiti despre el? pret, calitate servicii, contact? Multumesc si succes.

agnesas
30.04.2010, 07:51:57
Buna...dj e din vaslui,e tipu de la restaurantul minion nu stiu exact cum il cheama ca nu eu am facut contractul cu el ci mama si ia anul asta 10 mil..am inteles ca e profesionist tipu si ca face o treaba buna..il gasesti mai mereu la local daca vrei sa vb cu el..poate vb cu mama si ii cer nr de tel a tipului...

si noi avem acelasi dj...am auzit numai lucruri bune despre el...speram sa iasa bine

ciocolatika
30.04.2010, 07:56:45
Eu am nunta pe 21.08.2010 la Curtea Domneasca.am dorit foarte mult sa facem nunta anul acesta si acum doua zile am gasit o sala libera. cine nu a gasit inca pt anul acesta poate sa mearga linistita la Curtea Domneasca la Brodoc. mai sunt zile libere!!!Peisajul m-a fermecat. Timpul e scurt si abia acum am inceput sa adun idei, sugestii, sfaturi. Sper sa nu o iau razna pana la nunta. As dori impresii de la nunti tinute la Curtea Domneasca. Ca mirese, ca invitate, ca orice. inca nu am incheiat contractul cu admin.pensiunii. Vreau sa adun detalii despre decoratiunile alese de doamna H. (adminul)care se ocupa personal de sala.Mi s-a sugerat ca dj un tip Mugurel. ce stiti despre el? pret, calitate servicii, contact? Multumesc si succes.

Mugurel e super bun.....\:D/super om..super atmosfera...super muzik\:D/<:-P

mirela_mir
01.05.2010, 00:23:09
buna! eu am avut nunta anul trecut la Curtea Domneasca;e intr-adevar o locatie foarte frumoasa;spune-mi mai exact ce ai dori sa stii si mai discutam

rroana
03.05.2010, 15:15:21
cum stati cu pregatirile?\:D/

ali_defi
05.05.2010, 23:04:39
buna! eu am avut nunta anul trecut la Curtea Domneasca;e intr-adevar o locatie foarte frumoasa;spune-mi mai exact ce ai dori sa stii si mai discutam
Mirela, multumesc pt disponibilitate, insa lucrurile s-au schimbat putin: restaurant, zi.. ;-)au aparut niste informatii legate de cheltuielile de la restaurant. depasesc cu mult bugetul propus. in schimb nu am renuntat si am gasit, se pare, la Crismona. e incredibil: nu credeam sa mai am sanse sa gasesc ceva anul acesta si in momentul acesta. Din cate vad pe aici, toata lumea lauda restaurantul acesta si serviciile. inca nu am "batut palma". adun referinte, critici, observatii... :) se pare ca este o alegere buna. cu toate acestea, te rog, da-mi detalii despre invitatii si marturii: ai avut si plicuri personalizate pt banuti pe mese? ce ai ales pt marturii? Multumesc. Pupici.

mirela_mir
08.05.2010, 22:44:49
lucruri bune am auzit si eu despre Crismona;exista posibilitatea sa facem si noi acolo,insa nu ne-au convenit datele pe care le aveau disponibile;va doresc sa faceti alegerea cea mai buna.cat despre invitatii,le-am comandat pe net si am avut cardurile de masa(bani) cu 20% reducere

mirela_mir
08.05.2010, 22:54:15
marturiile au fost reprezentate de un cosulet cu bomboane pt femei si o sticluta cu vin pt barbati;spor la pregatiri!

ali_defi
11.05.2010, 20:50:54
marturiile au fost reprezentate de un cosulet cu bomboane pt femei si o sticluta cu vin pt barbati;spor la pregatiri!
Imi plac marturiile. pt nunta am ales ca tema "toamna-belsug" si sper sa gasesc ceva idei pe marginea acestei teme pt marturii, invitatii si decor.
Nu stiu cum sa fac cu sala mica de la restaurantul Crismona. ma cam incurca putin cei doi stalpi din mijloc postati chiar in fata mesei de prezidiu. apropo, viitoare miresici si foste miresici: in cazul in care aveti fotografii in arhiva voastra cu nunti la rest Crismona (sala mica), mi-ar (ne-ar) prinde bine cateva mostre de aranjamente in ceea ce priveste dispunerea meselor. ca exemplificare" intr-un dreptunghi, pe latura mica se afla masa de prezidiu (in spatele acesteia aflandu-se un aranjament din rigips pe care se pot aranja buchete si diverse deocratiuni), mesele invitatilor vin dispuse pe laturile mari iar la mijlocul salii la distante egale se afla doi stalpi de sustinere patrati. ringul fiind in partea opusa mesei de prezidiu, un spatiu rezonabil de dans. va trebui, cred, sa fac abstractie de faptul ca mirii stand la masa nu vor avea vedere completa asupra ringului, ci mai degraba asupra mesenilor. IDEI?? HMMMMMM...:-?
Multumesc. :x:x

Cat_Eyes
11.05.2010, 22:06:31
Ali, cu cine decorezi?
firma cu .care decorezi ar trebui sa aiba multe idei si poze.. cel putin, eu am vazut multe multe poze la cei cu care voi lucra, am avut de unde alege.

rroana
14.05.2010, 14:40:04
tuturor miresicilor de 15 si 16 mai doresc sa aveti o zi nemaipomenita..asa cum ati visat la ea....plina de momente placute alaturi de cei dragi care au venit la nunta voastra...
distractie placuta!
si nu uitati...k e o zi foarteeeee mult asteptata de voi..asa k nu lasati nimic sa va intristeze....
aveti grija de voi si de sotul vostru:D
=P~>:D<

rroana
18.05.2010, 14:36:01
unde sunt miresicile de Vaslui?8-|
nu mai aveti nimic de discutat?

Cat_Eyes
18.05.2010, 15:16:54
eu am multe de spus, dar nu prea sunt fete pe aici.. se pare ca nu e atat de popular forumul in VS ca si in alte orase.. :(

tcv16
18.05.2010, 15:24:02
Eu nu prea mai am timp sa intru sa mai discutam :((
eu am multe de spus, dar nu prea sunt fete pe aici.. Se pare ca nu e atat de popular forumul in vs ca si in alte orase.. :(

ciocolatika
18.05.2010, 21:40:29
Eu nu prea mai am timp sa intru sa mai discutam :((

cu timpul stau si eu prost..... multa munk.... :((:((

bianca24sv
19.05.2010, 16:05:57
Cine stie unde este in Vaslui cofetaria Toporas? :-\

Cat_Eyes
19.05.2010, 20:53:55
cred ca e doar in Barlad. nu am auzit sa fie in VS.
poate stiu fetele..

ciocolatika
19.05.2010, 21:08:35
Cine stie unde este in Vaslui cofetaria Toporas? :-\

in Vaslui nu este.... doar la Barlad

bianca24sv
20.05.2010, 11:37:39
Multumesc mult :*

Cinderela02
21.05.2010, 21:21:42
Multumesc mult :*
Da, e in Barlad. Eu de acolo imi iau tortul si prajiturile. daca vrei nr de tel si adresa iti dau un PM.

bianca24sv
22.05.2010, 12:41:39
Da, e in Barlad. Eu de acolo imi iau tortul si prajiturile. daca vrei nr de tel si adresa iti dau un PM.

Am fost vineri si eu la Toporas si am stabilit cam tot ce trebuia . Ce tort ti-ai ales, cu ce crema?

ela08
25.05.2010, 10:41:11
am gasit cam tarziu off topicul. mai vorbim?:D

gabriela1987
09.06.2010, 21:46:57
sal
eu am nunta in 2011 in aug si asi vrea sa te intreb dak stii vreo formatie buna si cam care sunt preturile pt orchestre sau dak stii cam cat cer cei de la policrom?
multumesc mult

bianca24sv
09.06.2010, 22:45:30
sal
eu am nunta in 2011 in aug si asi vrea sa te intreb dak stii vreo formatie buna si cam care sunt preturile pt orchestre sau dak stii cam cat cer cei de la policrom?
multumesc mult

Buna....eu ii voi avea pe cei de la Policrom. Ii poti asculta la Silver Mall la rest. Boem.

yulica
15.06.2010, 18:27:39
Buna....eu ii voi avea pe cei de la Policrom. Ii poti asculta la Silver Mall la rest. Boem.
Buna,si eu tot pe cei de la policrom ii voi avea.Pe tine cat te-au costat?:-\

neptunia
17.06.2010, 15:21:05
Salut(Primul meu post) eu am nunta pe 4 septembrie la restaurant racova...stiti ceva despre el?Nu am vazut nimic pe aici postat despre acest restaurant...Informatii va rog!

Cinderela02
17.06.2010, 18:58:46
Am fost vineri si eu la Toporas si am stabilit cam tot ce trebuia . Ce tort ti-ai ales, cu ce crema?
Noi am luat tort de menta cu martipan alb si trandafiri mov. Oricum, a fost greu de ales, imi placea mult si cel cu visine, de aia am comandat tortul nasilor cu visine :-p

ciocolatika
17.06.2010, 21:09:06
Salut(Primul meu post) eu am nunta pe 4 septembrie la restaurant racova...stiti ceva despre el?Nu am vazut nimic pe aici postat despre acest restaurant...Informatii va rog!

hmm...Buna
prietena mea a avut nunta anul trecut pe 15 august...insa k restaurant mie nu'mi place :-SS:-SS
nu te vezi om cu om dekt pe ringul de dans[-(

acum depinde de fiekre....:)>-

neptunia
18.06.2010, 13:55:48
Sper sa fie bine..ne-am hotarat pe ultima suta de metri si era singurul restaurant liber pe data dorita de mine...o sa compensez cu alte lucruri :)

Cat_Eyes
18.06.2010, 22:00:39
o sa fie frumos! conteaza sa iti placa tie cum arata si mai ales daca ai gasit si data dorita.. cu atat mai bine!
invitatii se simt bine si se distreaza indiferent de loc, daca vin cu drag!

Cinderela02
20.06.2010, 20:46:59
Miresici, unde va machiati si coafati in Vaslui? Stiti vreun salon care sa fie ok? Si sa aiba deschis si duminica?:D:-p

Cat_Eyes
20.06.2010, 21:13:05
eu merg la belmax.. sper sa fie ok :)
am scris fiecare la furnizori parca despre saloane. poti sa te uiti..

bianca24sv
21.06.2010, 21:26:28
Miresici, unde va machiati si coafati in Vaslui? Stiti vreun salon care sa fie ok? Si sa aiba deschis si duminica?:D:-p

Buna....eu initial am fost la Belmax dar nu am fost foarte multumita, plus ca nu prea lucreaza duminica. Am zis ca mai vin cu inca 4-5 persoane dar tot nu mi-a dat un raspuns sigur, a zis patroana ca ma suna cu 2 sapt. inainte........deci am renuntat si ma voi face in alta parte in Barlad cred.

ciocolatika
22.06.2010, 08:00:30

eu tot la BelMax ....dar am inteles k si coaforul din silver mall...este laudabil;;)

86roxykka
22.06.2010, 14:58:26
buna eu sunt din vaslui ce-a mai buna coafeza se numeste Didina si are coaforul in gara

BOObianca
26.06.2010, 19:14:50
doar daca te face didina si are chef ca daca nu iese naspa mai ales daca te fac fetele de acolo

BOObianca
26.06.2010, 19:24:29
daca stiti pe cineva cu un curs de machiaj facut macar si cu produse profesioniste in vaslui scrietzi pe site va rog:D

ciocolatika
27.06.2010, 00:09:26
doar daca te face didina si are chef ca daca nu iese naspa mai ales daca te fac fetele de acolo

[-X[-X[-Xtzin sa te contrazic.....mai sunt fete kre lucreaza la Didina...care stiu meserie;-)

Cat_Eyes
27.06.2010, 00:38:42
daca stiti pe cineva cu un curs de machiaj facut macar si cu produse profesioniste in vaslui scrietzi pe site va rog:D

mda..
ne descurcam si noi cu ce avem.. asta e..
oricum, nu cred ca e o problema daca te duci cu toate cosmeticele tale. fa o proba si apoi hotarasti. nu cred ca foloseste cineva MAC, Bobbi Brown, de exemplu .. or profi.

BOObianca
27.06.2010, 08:43:55
eu ma gandesc sa ma duc in iasi la coafat si machiaj(folosesc produse MAC si as vrea sa ma machez tot cu asa ceva la nunta)....seara plec si in dim. nuntii ma fac in iasi si vin apoi in vs :D

Cat_Eyes
27.06.2010, 09:29:42
daca iti permite timpul, de ce nu?

rroana
14.07.2010, 22:10:45
miresicilor de vaslui...unde ati disparut?:-<

ciocolatika
15.07.2010, 08:18:00
miresicilor de vaslui...unde ati disparut?:-<
eu strabat orasul in lung si lat ptr ultimile detalii:x

acush vine ziua cea mare:)>-:)>-:)>-

ps...O nunta de povesti Adina!

stefisor
20.07.2010, 12:57:45
Si la mine se apropie ...:-SS
.. am inceput sa impart invitatiile, iar cu fiecare invitatie pe care o dau imi cresc mai mult emotiile.
Pana la nunta ... , sper sa mai " ramana" ceva din mine .
Mult spor la pregatiri !
Pupici!

madutza_f
21.07.2010, 17:34:05
sal
multumesc mult

cei de la policrom cer de la 2000 euro in sus
eu la nunta mea am o formatie din iasi -orion - se numesc solista este profesoara de muzica in iasi
canta fff bn ,i-am auzit la o alta nunta
cer 1500 euro,nu fac pauze decat cand servesc cv

Cat_Eyes
22.07.2010, 00:04:58
eu la nunta mea am o formatie din iasi -orion - se numesc solista este profesoara de muzica in iasi

....deci FAC pauze
e normal si omenesc sa faca pauze, cine ar putea canta atat timp continuu??
multumesc ,ciocolatica --- am avut o nunta de vis, asa cum mi-am dorit.
si va doresc si voua!

tcv16
22.07.2010, 04:45:40
aratai superb in poze :) felicitari si casa de piatra. unde ai fost pana la urma pt coafor si machiaj ?

....deci FAC pauze
si va doresc si voua!

stefisor
22.07.2010, 05:18:05
....deci FAC pauze
si va doresc si voua!

Iti doresc multa multa fericire si casa de piatra !

Cat_Eyes
22.07.2010, 07:18:18
multumesc, fetelor.
tcv, unde ai vazut pozele? presupun ca in status.. :)
am mers la belmax. au fost ok fetele --- MAREA problema e ca s-au decalat urat orele.. aveam programare la 11.30 coafor, 12 machiaj si am plecat la .. 15:15 de acolo. asta in conditiile in care imi propusesem ca la maxim 14.30 sa fiu acasa. iar la 16 am avut biserica. va dati seama :|:|

eska
22.07.2010, 08:54:46
MAREA problema e ca s-au decalat urat orele.. aveam programare la 11.30 coafor, 12 machiaj si am plecat la .. 15:15 de acolo. asta in conditiile in care imi propusesem ca la maxim 14.30 sa fiu acasa

dar cum de s-au decalat in halul asta?se intampla frecvent faze de-astea? ca eu daca patesc la fel inseamna ca as pleca de acolo la o ora dupa civila!!! eu chiar ma bazez sa ma coafeze la 11, machiajul la 12, incat pana la ora 13 sunt acasa, sar direct in rochie si la 14 plecam la civila....
tare aiurea, sper ca a fost o exceptie si nu sunt ata de neserioase

rroana
22.07.2010, 09:53:56
Casa de piatra!
poze....nu ne atasezi?[-X

Cat_Eyes
22.07.2010, 13:20:54
dar cum de s-au decalat in halul asta?se intampla frecvent faze de-astea? ca eu daca patesc la fel inseamna ca as pleca de acolo la o ora dupa civila!!! eu chiar ma bazez sa ma coafeze la 11, machiajul la 12, incat pana la ora 13 sunt acasa, sar direct in rochie si la 14 plecam la civila....
tare aiurea, sper ca a fost o exceptie si nu sunt ata de neserioase

mm. eu nu vreau sa te dezamagesc sau descurajez, insa cu 2 saptamani inainte de nunta mea am fost la o alta nunta si tot asa... ei aveau civil la 4, am vrut sa ajungem neaparat si la cununia aceasta. calculand cu o marja de o ora, aveam timp sa ma coafez/machiez si sa merg acasa sa ma schimb. insa am ajuns la civil ... in blugi si in tricou ;)):| cand ei se pregateau sa iasa, pentru ca am plecat direct de la coafor catre primarie.
acum depinde mult si de coafura pe care o vrei!!

Poze am cateva pe site-ul fotografei .. si nu stiu daca s-ar considera reclama daca dau linkul acela..

ali_defi
23.07.2010, 20:25:49
dragele mele, azi am incheiat contractul cu cei de la Cronos. foarte buni si accesibili. i-am ales dupa ce am vizionat o filmare de la o nunta. am primit referinte foarte bune despre ei. vi-i recomand cu incredere.

ali_defi
23.07.2010, 20:26:57
ce preturi mai sunt la filmari si foto?

tcv16
25.07.2010, 09:45:53
Pozele le am vazut pe facebook :) pe contul fotografei :)
Cum de s-a decalat asa mult ? Cat te a ajuns coafatul si machajul ?

multumesc, fetelor.
tcv, unde ai vazut pozele? presupun ca in status.. :)
am mers la belmax. au fost ok fetele --- MAREA problema e ca s-au decalat urat orele.. aveam programare la 11.30 coafor, 12 machiaj si am plecat la .. 15:15 de acolo. asta in conditiile in care imi propusesem ca la maxim 14.30 sa fiu acasa. iar la 16 am avut biserica. va dati seama :|:|

Cat_Eyes
25.07.2010, 15:05:30
aha :)
s-a decalat .. nu stiu de ce.. pur si simplu a durat mai mult. de exemplu aveam manichiura in timp ce eram la casca, dar nu s-a mai respectat si am mers separat (deci 20-30 de minute... uite unde s-au dus). pana am asteptat la machiaj, pana a mai terminat o tipa care era la coafat.. ce sa zic... m-au incurcat rau, eu voiam sa fac un dus (auzi la mine ;))), sa ma imbrac in tihna.. dar de une .. in orice caz, asta e de acum.
mi-au luat 40 50 parca pe machiaj (plus demachiere 19..din cate am vazut)
si 200 de lei pe coafura.. ceea ce mi s-a parut mult, dar na, era trecut "mireasa" si cred ca stiu ei ce stiu, preturile sunt preferentiale ;)
una peste alta, nu prea a contat cat face -- faceam ca trenul in gara ca sa pot pleca mai repede.. chiar nu am mai stat sa intreb - DE CE pretul acesta?

trecand peste asta, am intrat sa ii urez Biei Casa de piatra si nunta frumoasa! probabil e nunta in toi acum, dar noi (eu) abia ne-am trezit 8-}:-"..
pupici!

ciocolatika
25.07.2010, 19:37:14
Biaa....CASA DE PIATRA!
te asteptam cu vesti8-}8-}

ps. ce bine k m-am programat la 8..pana la 14 ajung eu aksa...;));));))

bianca24sv
27.07.2010, 14:12:49
Biaa....CASA DE PIATRA!
te asteptam cu vesti8-}8-}

ps. ce bine k m-am programat la 8..pana la 14 ajung eu aksa...;));));))

Multumesc mult :*:*.......

Totul a iesit minunat, mai bine decat m-am asteptat.
Restaurantul, formatia si decorul au facut enorm, mi-au garantat o nunta reusita. Dar pe langa ele si invitatii au fost deosebiti si au dansat pana dimineata la 7 desi a fost o nunta de duminica.
Cei care m-au furat m-au dus in clubul din spate la Silver Mall.....foarte tare locatia.
Acum astept cu nerabdare filmuletul si pozele ......:).
Va pup si va doresc sa aveti si voi o nunta ca-n povesti !

roxanaciliac
06.08.2010, 10:46:27
Fetelor, pt ca nunta mea a trecut si pt ca totul a iesit fff bine, ma gandesc ca v-ar prinde bine sa va impartasesc din experienta mea de miresica de vaslui.
In primul rand...nu mergeti la Nina's pt machiaj...pt coafat Nina e f buna, desi are fazele ei, gen "nu te fac cum vrei tu, te fac cum iti sta bine"...ceea ce mie nu mi-a convenit deloc, dar nu mai aveam timp de scene. Coafura a iesit insa ff bine, am fost ff multumita. Aveti grija insa cu decalarea programarilor...eu am fost programata la 1 si abia la 2 a inceput sa ma machieze...experienta machiajului a fost ceva groaznic...au cele mai ieftine produse (Ruby Rose)...fata de la machiaj era fff tanara si nu se pricepea prea bine...plus ca nu aveau blush...cu tus nu a putut sa ma dea ca-i tremurau mainile...a iesit ok pana la urma, ca l-am mai retusat eu, dar nu recomand nimanui sa se duca acolo pt asta.

Am fost incantata de formatie...desi nu-i stiam, pt ca parintii mei au fost cei care ni i-au recomandat, au fost absolut excelenti, toti invitatii mei au fost fff incantati...si am avut si tineri si persoane mai in varsta. Se numesc Select Band, sunt din Iasi, si dc aveti nevoie de datele lor, imi puteti trimite un pm. M-au costat 60 mil, ceea ce mi s-a parut fff mult inainte de nunta, dar dupa nunta am realizat ca poate ar fi meritat si mai mult la cum au cantat si au antrenat lumea la dans.

Ma mai puteti intreba de orice, promit sa raspund cu mare placere...

Va pup, spor la pregatiri!!!

roxanaciliac
06.08.2010, 10:58:44
Fetelor, am uitat sa va zic ca am avut si niste fotografi de care am fost ff multumita... ma rog, fotograf si cameraman, sot si sotie...fff dragutzi si f priceputi...dc aveti nevoie, pm pls ca sa va dau datele de contact.
va pup.

rroana
06.08.2010, 12:51:57
Fetelor, am uitat sa va zic ca am avut si niste fotografi de care am fost ff multumita... ma rog, fotograf si cameraman, sot si sotie...fff dragutzi si f priceputi...dc aveti nevoie, pm pls ca sa va dau datele de contact.
va pup.
trimite-mi te rog un mesaj primat...
multumesc!
te pup!

Cat_Eyes
06.08.2010, 13:08:02
Fetelor, pt ca nunta mea a trecut si pt ca totul a iesit fff bine, ma gandesc ca v-ar prinde bine sa va impartasesc din experienta mea de miresica de vaslui.
In primul rand...nu mergeti la Nina's pt machiaj...pt coafat Nina e f buna, desi are fazele ei, gen "nu te fac cum vrei tu, te fac cum iti sta bine"...ceea ce mie nu mi-a convenit deloc, dar nu mai aveam timp de scene. Coafura a iesit insa ff bine, am fost ff multumita. Aveti grija insa cu decalarea programarilor...eu am fost programata la 1 si abia la 2 a inceput sa ma machieze...experienta machiajului a fost ceva groaznic...au cele mai ieftine produse (Ruby Rose)...fata de la machiaj era fff tanara si nu se pricepea prea bine...plus ca nu aveau blush...cu tus nu a putut sa ma dea ca-i tremurau mainile...a iesit ok pana la urma, ca l-am mai retusat eu, dar nu recomand nimanui sa se duca acolo pt asta.

Am fost incantata de formatie...desi nu-i stiam, pt ca parintii mei au fost cei care ni i-au recomandat, au fost absolut excelenti, toti invitatii mei au fost fff incantati...si am avut si tineri si persoane mai in varsta. Se numesc Select Band, sunt din Iasi, si dc aveti nevoie de datele lor, imi puteti trimite un pm. M-au costat 60 mil, ceea ce mi s-a parut fff mult inainte de nunta, dar dupa nunta am realizat ca poate ar fi meritat si mai mult la cum au cantat si au antrenat lumea la dans.

Ma mai puteti intreba de orice, promit sa raspund cu mare placere...

Va pup, spor la pregatiri!!!

Casa de piatra!
pe cei de la select band i-am avut si eu. si au fost foarte ok! si-au meritat banii si a fost.. altceva!
nu ne pui si poze? :D

rroana
06.08.2010, 13:47:20
Casa de piatra!
pe cei de la select band i-am avut si eu. si au fost foarte ok! si-au meritat banii si a fost.. altceva!
nu ne pui si poze? :D
imi place mult buchetul tau..unde l-ai facut?...
ati fost foaret frumosi..
as vrea sa vad mai multe poze de la nunta..daca se poate..
mai povesteste-ne despre nunta=P~
o zi frumoasa!

Cat_Eyes
06.08.2010, 14:25:37
multumesc
poze astept si eu de la fotografa.. :) .. o sa mai atasez atunci cand le primesc.

Cat_Eyes
17.08.2010, 14:24:11
Agnesas si eska, vrem sa va vedem si noi! nu puneti o foto-doua?
sunt foarte curioasa de pozele de la Moreni.. cred ca a fost super!!
agnes, cum au fost porumbeii? ti-au placut? :)

va urez pe aceasta cale si Casa de piatra!! si multa sanatate!

Ciocolatica, mai ai putin :D

stefisor
20.08.2010, 11:33:25
multumesc
poze astept si eu de la fotografa.. :) .. o sa mai atasez atunci cand le primesc.

Foarte frumoase pozele si filmuletul .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.png
Casa de piatra !

Cat_Eyes
20.08.2010, 13:47:46
Foarte frumoase pozele si filmuletul .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.png
Casa de piatra !

merci! asteptam si de la tine.......... mai ai o luna si cateva zile! :">

stefisor
22.08.2010, 18:50:37
merci! asteptam si de la tine.......... mai ai o luna si cateva zile! :">
Daaaaa!
Am achizitionat si rochita !:D

tcv16
23.08.2010, 08:04:10
de unde ai achizitionata ? cat te a ajuns ?

Daaaaa!

Cat_Eyes
23.08.2010, 10:00:43
Daaaaa!
detalii, nimic?
abia astept pozele tale :D

stefisor
23.08.2010, 16:28:29
Am fost in bazar la Suceava.... , o groza de modele care le-am vazut in Iasi in magazine la preturi aproape duble (bine nu magazinele caselor de moda ). Si bineinteles planurile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ si mi-am luat un model la care nici nu m-am gandit macar in treacat , dar..... asta este aceea rochita a fost sa fie .:)
Sper sa raman multumita de ea pana la sfarsit .
Pupici !

bianca24sv
25.08.2010, 14:47:00
Am fost in bazar la Suceava.... , o groza de modele care le-am vazut in Iasi in magazine la preturi aproape duble (bine nu magazinele caselor de moda ). Si bineinteles planurile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ si mi-am luat un model la care nici nu m-am gandit macar in treacat , dar..... asta este aceea rochita a fost sa fie .:)
Sper sa raman multumita de ea pana la sfarsit .
Pupici !

Asa este....foarte multe produse pt.nunta le gasesti aici in bazar mai ieftine, ele sunt aduse din Ucraina.

stefisor
10.09.2010, 14:59:40
Fetelooor ....
Ce frig e inca de pe acum, iar eu am rochita cu corset si pantofi decupati:-SS.
Oare chiar vine iarna ?
Pupici !

ciocolatika
10.09.2010, 20:46:00
Fetelooor ....
Oare chiar vine iarna ?
Pupici !

fetelooor...am pus si eu poze in semnatura.....ink n'am primit toate pozele de la fotograf...va pup:*:*:*

stefisor
10.09.2010, 21:27:05
Foarte frumoase pozele si miresica!:)
Cat imi este de dor de Vaslui.... mai ales de copou . ;;)Abia astept sa ma plimb un pic pe unde am copilarit .
Casa de piatra !

Cat_Eyes
12.09.2010, 19:21:27
Fetelooor ....
Oare chiar vine iarna ?
Pupici !

Stefi, o fi toamna, dar sunt si zile calduroase. sper sa ai noroc si sa fie soaaaaare si cald in ziua nuntii!
abia astept sa ne povestesti!

stefisor
15.09.2010, 05:59:26
Stefi, o fi toamna, dar sunt si zile calduroase. sper sa ai noroc si sa fie soaaaaare si cald in ziua nuntii!
abia astept sa ne povestesti!

Abia astept si eu sa am ce povesti si sper numai de bine.... . :)
momentan mai am unele probleme....dar sper sa le rezolv si sa iasa totul cum vreau eu .^:)^
Pupici!

Cat_Eyes
15.09.2010, 12:37:56
Abia astept si eu sa am ce povesti si sper numai de bine.... . :)
momentan mai am unele probleme....dar sper sa le rezolv si sa iasa totul cum vreau eu .^:)^
Pupici!

eu sunt sigura ca e ceva trecator. va fi bine si vei avea o nunta frumoasa! :)
succes la pregatiri. si spor.

agnesas
15.09.2010, 18:24:24
Cateva poze de la nunta mea http://picasaweb.google.ro/108378897739170435713/CeaMaiFrumoasaZiDinViataNoastra?authkey=Gv1sRgCOLS p5n26eGsXw&feat=directlink

stefisor
16.09.2010, 06:26:51
Frumos totul: miresica ,locatiile pt. fotografii,localul absolut tot.
O viata lunga si frumoasa alaturi de mireselul tau !
Pupici!

Cat_Eyes
16.09.2010, 10:49:47
Cateva poze de la nunta mea http://picasaweb.google.ro/108378897739170435713/CeaMaiFrumoasaZiDinViataNoastra?authkey=Gv1sRgCOLS p5n26eGsXw&feat=directlink

Casa de piatra! :)

dohanallynaro
16.09.2010, 12:53:45

Casa de piatra! faine pozele, pe cine ai avut fotograf?

tcv16
18.09.2010, 15:40:22
Casa de piatra!:*

justbelieve
24.09.2010, 15:17:11
buna fetelor
Pot spune ca am avut nunta si am apelat la floraria decora ...langa piata veche, la deal de independenta.Foarte dragute doamnele de acolo, mi-au aratat un catalog de unde m-am putut inspira. Eu am fost foarte multumita.

Cat_Eyes
25.09.2010, 18:07:44
buna fetelor
Pot spune ca am avut nunta si am apelat la floraria decora ...langa piata veche, la deal de independenta.Foarte dragute doamnele de acolo, mi-au aratat un catalog de unde m-am putut inspira. Eu am fost foarte multumita.

foarte frumos.. dar poze sau ceva mai.. concret? :)

stefy82ag
21.10.2010, 11:58:38
Buna.."agnesas" am o rugaminte..imi poti spune despre fotograful tau,,am vazut pozele si mi-au placut..ms

savi
22.10.2010, 13:36:12
Buna sunt si eu o viitoare miresica, nu sunt din vaslui, dar o sa facem nunta acolo, la Stil in octombrie 2011.... sunt aici miresici care vor avea nunta acolo??? O zi frumoasa!!!!

bianca24sv
22.10.2010, 17:40:09
Buna sunt si eu o viitoare miresica, nu sunt din vaslui, dar o sa facem nunta acolo, la Stil in octombrie 2011.... sunt aici miresici care vor avea nunta acolo??? O zi frumoasa!!!!

Buna...da eu am facut acolo si tot nu sunt din vs :"> . Pot spune ca ai facut cea mai buna alegere :). :*

DAISYS
22.10.2010, 21:37:40
buna agnesas ffff frumoase
cine ti-a filmat/fotografiat la nunta?
poti sa-mi spui in pv daca nu aici un nr de tel...
ms

agnesas
24.10.2010, 15:00:54
buna agnesas ffff frumoase
cine ti-a filmat/fotografiat la nunta?
poti sa-mi spui in pv daca nu aici un nr de tel...
ms

mersi frumos iti trimit un mesaj privat cu site-ul lor

Cat_Eyes
24.10.2010, 23:25:14
agnesas, imi pari foarte cunoscuta.. nu stiu de unde sa te iau :)

savi
25.10.2010, 11:57:52
Buna...da eu am facut acolo si tot nu sunt din vs :"> . Pot spune ca ai facut cea mai buna alegere :). :*

buna..mersi pentru incurajari...sper sa fie totul ok..mai am 1 an pana atunci dar deja au inceput emotiile....:-p

o_moaka
27.10.2010, 19:20:00

Ai fost o adevarata printesa....iar pozele ti-au pus foarte bine in evidenta frumusetea>:D<
Ps:Pe cine ai avut fotograf?;))

o_moaka
27.10.2010, 20:04:02
Fetelor, voi de unde v-ati luat rochiile de mireasa?Eu ma uit in jur si nu prea imi place nimic ce vad(ori nu merg in magazinele potrivite ori chiar nu este nimic pe gustul meu...:(

DAISYS
27.10.2010, 20:51:41
Fetelor, voi de unde v-ati luat rochiile de mireasa?Eu ma uit in jur si nu prea imi place nimic ce vad(ori nu merg in magazinele potrivite ori chiar nu este nimic pe gustul meu...:(
Tu chiar vrei sa iti cumperi din Vs???
Eu de la PN :p kiar maine sun la alea sa le amintesc sa mi-o aduca pt ca nu o au pe stoc.....dar peste vreo 2 sapt cred k mi-o cumpar...se poate modifica dak e ceva...

dohanallynaro
28.10.2010, 12:20:43

Incearca in Iasi, depinde de buget, dar macar aici oferta e mai variata

dohanallynaro
28.10.2010, 12:22:14
Tu chiar vrei sa iti cumperi din Vs???
Eu de la PN :p kiar maine sun la alea sa le amintesc sa mi-o aduca pt ca nu o au pe stoc.....dar peste vreo 2 sapt cred k mi-o cumpar...se poate modifica dak e ceva...

De la ce firma din Piatra? Ne arati si noua modelul?

savi
28.10.2010, 12:53:17
Buna miresicilor, daca voi avea nunta in octombrie 2011, cu cate luni inainte trebuie sa vb la firma de ornat si la foto video???Dar dj? Stiu ca mai am 1 an pana atunci dar as vrea sa le cam aranjez din timp, mai ales ca nu locuiesc in Vaslui. Pupici

dohanallynaro
28.10.2010, 17:45:17
Buna miresicilor, daca voi avea nunta in octombrie 2011, cu cate luni inainte trebuie sa vb la firma de ornat si la foto video???Dar dj? Stiu ca mai am 1 an pana atunci dar as vrea sa le cam aranjez din timp, mai ales ca nu locuiesc in Vaslui. Pupici

Buna, depinde daca stii ce vrei. Noi la sala a vb cu un an inainte, adica anul asta in mai. In august am rezolvat cu deco, cu muzica, zilele astea cu foto-video.
Asa ca daca stii ce vrei si pe cine vrei nu ai de ce sa astepti.
Spor la miresit:)

Cat_Eyes
29.10.2010, 12:51:24

eu nu mi-am luat-o din tara.
daca ai timp si drum, ai putea merge in Bucuresti - chiar ai ce sa vezi, de la ieftine pana la mai scumpe.

Cat_Eyes
29.10.2010, 12:52:36

cu cat mai repede, cu atat mai bine.
iti iei de-o grija..
plus ca ei ar putea sa mai modifice preturile :D
eu am luat resto cu un an si vreo 5 luni inainte.. video+foto cu 3-4 luni inainte, formatia intr-o zi de decembrie (nunta fiind in vara)

tcv16
29.10.2010, 13:52:25
eu mi am dat comanda la Isadorable si mi vine curand :)

savi
29.10.2010, 16:05:02
tcv16 te rog sa ne pui si noua poze cu rochia ta..m-am uitat si eu pe site la isa'dorable si am vazut acolo niste rochite faine...tu ce model ti-ai ales si care a fost pretul? mie mi-au placut cele de la kitty chen

fetelor o voaleta faina unde as putea sa gesesc in afara de josephine si amiramo?

tcv16
29.10.2010, 16:43:31
Rochia mea este la jasmine din colectia de primavara 2010 si de aceea a tb sa dau comanda din timp.

Pretul a fost ok iar Alina de acolo este o super draguta.

tcv16 te rog sa ne pui si noua poze cu rochia ta..m-am uitat si eu pe site la isa'dorable si am vazut acolo niste rochite faine...tu ce model ti-ai ales si care a fost pretul? mie mi-au placut cele de la kitty chen

fetelor o voaleta faina unde as putea sa gesesc in afara de josephine si amiramo?

agnesas
29.10.2010, 16:58:44
agnesas, imi pari foarte cunoscuta.. nu stiu de unde sa te iau :)

La cat de mic e Vasluiul poate ne-am vazut cand erai in tara ;))

savi
29.10.2010, 17:08:09
Rochia mea este la jasmine din colectia de primavara 2010 si de aceea a tb sa dau comanda din timp.

Pretul a fost ok iar Alina de acolo este o super draguta.

Foarte faine rochiile de la Jasmine tcv16, eu nu sunt in tara si nu ma pot duce in curand acolo, poti sa-mi spui cam care sunt preturile te rog frumos?

savi
29.10.2010, 17:35:43
Fetelor eu la buchetul meu si la floarea mirelui, lumanari...poate si la nasi (daca doresc...) sa folosesc pene de paun, adica flori si pene de paun. stiti de unde as putea sa le achizitionez?? exista in vaslui vreo firma care a aranjat asa ceva??? nu vreau sa ma duc la o firma in iasi pt ca bugetul meu nu este asa mare...

dohanallynaro
29.10.2010, 21:24:50
Fetelor eu la buchetul meu si la floarea mirelui, lumanari...poate si la nasi (daca doresc...) sa folosesc pene de paun, adica flori si pene de paun. stiti de unde as putea sa le achizitionez?? exista in vaslui vreo firma care a aranjat asa ceva??? nu vreau sa ma duc la o firma in iasi pt ca bugetul meu nu este asa mare...

In Vaslui nu am vazut sa foloseasca cineva pene de paun....poate n-am vazut eu....in Iasi am vazut la o firma. Daca vrei iti dau pe PM firma cu care decorez si poate te ajuta. Nu stiu daca lucreaza si cu asa ceva. Cu cine ornezi?

tcv16
30.10.2010, 18:08:44
Gasesti rochii si la 2900 si la 4000..ron si daca vrei scriei Alinei pe e mail si o intrebi de rochia care te intereseaza.

succes

Foarte faine rochiile de la Jasmine tcv16, eu nu sunt in tara si nu ma pot duce in curand acolo, poti sa-mi spui cam care sunt preturile te rog frumos?

tcv16
30.10.2010, 18:11:35
.uite si link ul pt pene de paun /www.exoticbirds.ro

Cat_Eyes
31.10.2010, 13:24:16
La cat de mic e Vasluiul poate ne-am vazut cand erai in tara ;))

eu ma gandeam la liceu.. cine stie?
;))

savi
01.11.2010, 14:26:51
.uite si link ul pt pene de paun /www.exoticbirds.ro

mersi tcv16, am sa ma uit pe site

savi
01.11.2010, 14:28:05
Gasesti rochii si la 2900 si la 4000..ron si daca vrei scriei Alinei pe e mail si o intrebi de rochia care te intereseaza.

succes

mersi pt raspuns, am sa ma interesez. sincer ma asteptam sa fie mai scumpe:-p

savi
01.11.2010, 14:30:23
In Vaslui nu am vazut sa foloseasca cineva pene de paun....poate n-am vazut eu....in Iasi am vazut la o firma. Daca vrei iti dau pe PM firma cu care decorez si poate te ajuta. Nu stiu daca lucreaza si cu asa ceva. Cu cine ornezi?

buna dohanallynaro, inca nu ne-am hotarat cu cine vom orna, dar m-am gandit sa cumpar eu penele si ei doar sa le aseze in buchete.

savi
03.11.2010, 09:46:26
Fetelor am fost aseara si mi-am luat cateva pene de paun..din greseala le-am gasit la un pret f bun, sunt f fericita, pot sa mai adaug ceva pe lista de cumparaturi nunta. o zi faina la toata lumea:*

savi
03.11.2010, 12:01:02
Fetelor isi face cineva singura ornamentele pt sala? eu ma gandeam sa incerc sa fac singura rost de huse si sa cumpar vaze, suport lumanari... si sa aranjez doar florile cu o firma. Ce parere aveti? A facut cineva asa pana acum?? Oricum nu sunt hotarata 100 % ma mai gandesc.....

stefisor
04.11.2010, 07:56:57
Fetelor isi face cineva singura ornamentele pt sala? eu ma gandeam sa incerc sa fac singura rost de huse si sa cumpar vaze, suport lumanari... si sa aranjez doar florile cu o firma. Ce parere aveti? A facut cineva asa pana acum?? Oricum nu sunt hotarata 100 % ma mai gandesc.....

Salut,
In privinta asta ar trebui sa te gandesti foarte bine.
OK. Cumperi vaze ,dar nu numai ca investesti niste bani, dar apoi ce faci cu atatea vaze si suporturi de lumanari. Din punctul meu de vedere ar fi niste bani investi degeaba. O posibilitate ar fi daca ai avea de unde sa imprumuti vazele . Desi la majoritatea restaurantelor ar trebui sa existe macar cate o vaza pe masa ai putea sa vorbesti cu ei .
Mult spor la miresit !

Cat_Eyes
04.11.2010, 17:05:47
Savi, huse eu nu ti-as recomanda sa faci, pentru ca ar fi mult de lucru.
dar vaze si alte decoratiuni, de ce nu? gandeste-te ca ai avea 20 de mese sa spun. maxxxxxim. nu dai o avere pe 20 de vaze, 20 de place carduri etc
dupa aceea le poti vinde .. mai ieftin, dar le vinzi.

anutza184
05.11.2010, 07:40:10
Buna
Dcat sa fc huse...care pe urma nu ai ce fc cu ele(doar dc intetionezi sa-ti deschizi firma) mai bine le inchiriezi...sunt sigura ca dc ai sa treci pe la toate firmele care se ocupa cu asa ceva e imposibil sa nu gasesti una care sa iti dea doar husele...iar in privinta aranjamentelor florale nu e rentabil deloc sa le fc cu ei(sunt sigura ca nu sunt facute de ei ci dau comanda la florarie si ei numai ti le pun pe masa...si pe langa pretul florariei mai pun si ei ceva)...iti spun din experienta proprie ca am vazut pe cineva de la o firma de deco(m-am nimerit intamplator in florarie) si tocmai atunci ei isi luau aranjamentele din floraria respectiva...si surpriza...erau identice cu cele care le-am avut eu la nunta...asa ca e mai rentabil sa ti le fc floraria.Cat despre vaze...vazusem odata la bazar aici pe site ca vindeau fetele vaze fff faine....si la preturi accesibile dar trebuie sa ai timp sa cauti...sau in Bucuresti la iIkea am auzit ca sunt mai ieftine decat alea de prin magazine....spor la pregatiri

deea101
05.11.2010, 09:41:03
Buna
Dcat sa fc huse...care pe urma nu ai ce fc cu ele(doar dc intetionezi sa-ti deschizi firma) mai bine le inchiriezi...sunt sigura ca dc ai sa treci pe la toate firmele care se ocupa cu asa ceva e imposibil sa nu gasesti una care sa iti dea doar husele...iar in privinta aranjamentelor florale nu e rentabil deloc sa le fc cu ei(sunt sigura ca nu sunt facute de ei ci dau comanda la florarie si ei numai ti le pun pe masa...si pe langa pretul florariei mai pun si ei ceva)...iti spun din experienta proprie ca am vazut pe cineva de la o firma de deco(m-am nimerit intamplator in florarie) si tocmai atunci ei isi luau aranjamentele din floraria respectiva...si surpriza...erau identice cu cele care le-am avut eu la nunta...asa ca e mai rentabil sa ti le fc floraria.Cat despre vaze...vazusem odata la bazar aici pe site ca vindeau fetele vaze fff faine....si la preturi accesibile dar trebuie sa ai timp sa cauti...sau in Bucuresti la iIkea am auzit ca sunt mai ieftine decat alea de prin magazine....spor la pregatiri

Ma bag si eu in seama...pe langa aspectele care le-ati precizat deja mai este facorul timp.Are vreo mireasa timp in ziua nuntii sau vineri seara sa stea sa puna huse sa faca flori si toatea alea?Mama,soacra???Cu siguranta vor avea casa plina de invitati?Surori ,frati,domnisoare de onoare?Vor la coafor sa-si aranjeze tinutele sau orice alceva.Poate cineva va fi deacord sa ajute cu ornatul salii,dar o sa reuseasca? E riscant dar depinde de asteptarile pe care le are fiecare dintre noi.Sa faci huse mai insemana multi bani,doi trei metri la fiecare scaun ori 100 sau cati invitati aveti inseamna macar 200 metri de material plus taiatul lui plus cusutul...plus esarfe.Ziua nuntii e scurta o stim multe de aici si e pacat pentru voi viitoarele mirese sa o pierdeti cu huse si flori.

Cat despre florile facute la florarie cred ca sunt mai ieftine.Dar cei care zic ca au firme de organizari evenimente si cumpara aranjamentele florale la randul lor de la florarie,ar putea sa-si schimbe denumirea in "firme de pus huse pe scaun".Firmele de organizari care se respecta isi fac singure aranjamentele si fac din intrega nunta un tot, un concept gandit de la culoarea huselor pana la buchetul miresei pana la lumanari si ultimul detaliu din nunta.Dar cum spunea cineva intr-un alt post toate acestea costa.

savi
05.11.2010, 12:41:35
Huse nu vreau sa fac, ma gandisem doar sa cumpar vaze si alte accesorii pe care sa le vand apoi, nu cred ca as investi o suma asa mare. Din pacate asa cum a spus o miresica e vorba daca voi avea timp...oricum mai am pana atunci, am sa ma mai gandesc.
Oricum la ce ofera firmele de deco din Vaslui, intr- un oras asa mic cum este Vaslui preturile sunt destul de mari si cam fac acelasi lucru la toate nuntile...din cate am auzit suma nu este asa mica ....daca ne gandim, in afara de flori, ceva lumanari...firmele iti inchiriaza articolele deco..vaze pe care ele le-au luat poate din ikea la 5 lei vaza, ti le dau tie cu 10 ron...si mai adauga manopera..
Oricum multe firme nu sunt de acord sa -ti puna la dispozitie doar husele si restul accesorilor sa le ai tu..ei ce ar mai avea de castigat...

valeria22
19.11.2010, 08:55:18
buna miresicilor a venit ziua in care trebuie sa ma marit si eu si as vrea sa imi recomandati si mie o formatie daca cunoasteti.sotul meu ar vrea cu un dj dar eu nu sunt de acord,cu o formatie e altceva astept un raspuns

bela_1
04.12.2010, 08:44:26
buna valeria. iti recomand cu cea mai mare incredere formatia classic de la husi au un repertoriu foarte bogat canta absolut orice si canta bine vreau sa zic. i-am vazut cantand si cu mioara velicu la o nunta.mai e policromu de la vaslui dar nu prea au preturi de criza iti urez succes si petrecere frumoasa

bianca24sv
05.12.2010, 14:03:52
buna miresicilor a venit ziua in care trebuie sa ma marit si eu si as vrea sa imi recomandati si mie o formatie daca cunoasteti.sotul meu ar vrea cu un dj dar eu nu sunt de acord,cu o formatie e altceva astept un raspuns

Eu iti recomand Policromul, sunt cei mai buni dar dupa cum zicea cineva sunt cam scumpi. Dar il poti asculta si pe sotul tau...decat o formatie ieftina si slaba mai bine un dj bun si inca ceva pe langa. Multa bafta!

ali_defi
06.12.2010, 20:49:44
Eu iti recomand Policromul, sunt cei mai buni dar dupa cum zicea cineva sunt cam scumpi. Dar il poti asculta si pe sotul tau...decat o formatie ieftina si slaba mai bine un dj bun si inca ceva pe langa. Multa bafta!

Buna, voua, frumoase si emotionate miresici de Vaslui,
la nunta mea i-am avut pe cei de la "Cronos", doi baieti, domni, daca e sa judec dupa varsta, cu experienta mare la nunti ,cu voci calde si repertoriu foarte variat. nu prea s-a stat pe scaune, am observat asta mai bine pe DVD. pt voi cele interesate, pot pune materialul la dispozitie. ca pret, foarte ok. mult succes, rabdare si inspiratie. va pup.

ali_defi
06.12.2010, 23:20:29
mesaj pt tcv16. da-mi adresa ta de yahoo pe private pt a-ti putea raspunde si a-ti trimite si cateva imagini. Multumesc. Alina

madutza_f
12.01.2011, 22:50:10
eu iti recoman formatia orion din iasi,de fapt ei sunt moldoveni de peste prut
cer 1500 de euro
si doar in euro
dak faci o nunta cu traditie acestia merg manusa
solista cat si sotul acesteia sunt profesori de muzik in iasi
merita

irina1980
26.01.2011, 06:52:58
Despre formatia Royal din bacau stie cineva ceva ? :)

mymoni
02.03.2011, 23:24:18
La ce ora ai cununia religiasa la SF Ioan???

tcv16
09.03.2011, 07:20:39
buna! Ai mai primit adresa mea pt ca eu nu am primit nimic de la tine :(

mesaj pt tcv16. da-mi adresa ta de yahoo pe private pt a-ti putea raspunde si a-ti trimite si cateva imagini. Multumesc. Alina

irina1980
10.03.2011, 18:33:53
La ce ora ai cununia religiasa la SF Ioan???

nici nu stiu sigur daca e sf ioan cand am scris acolo nu era stabilita biserica
noi facem cununia la biserica de la piata traian nu stiu cum se cheama, mama soacra se ocupa de organizare
:D

mymoni
10.03.2011, 23:08:52
noi facem cununia la biserica de la piata traian nu stiu cum se cheama, mama soacra se ocupa de organizare
aha...nu e .....

firma decor? ai incheiat vreun contract?

irina1980
12.03.2011, 14:49:55
aha...nu e .....

firma decor? ai incheiat vreun contract?

nu stiu sa iti spun noi stam in iasi se ocupa parintii de absolut tot mai putin de vestimentatie:">

katinutza
12.03.2011, 15:12:20
Huse nu vreau sa fac, ma gandisem doar sa cumpar vaze si alte accesorii pe care sa le vand apoi, nu cred ca as investi o suma asa mare. Din pacate asa cum a spus o miresica e vorba daca voi avea timp...oricum mai am pana atunci, am sa ma mai gandesc.
Oricum la ce ofera firmele de deco din Vaslui, intr- un oras asa mic cum este Vaslui preturile sunt destul de mari si cam fac acelasi lucru la toate nuntile...din cate am auzit suma nu este asa mica ....daca ne gandim, in afara de flori, ceva lumanari...firmele iti inchiriaza articolele deco..vaze pe care ele le-au luat poate din ikea la 5 lei vaza, ti le dau tie cu 10 ron...si mai adauga manopera..
Oricum multe firme nu sunt de acord sa -ti puna la dispozitie doar husele si restul accesorilor sa le ai tu..ei ce ar mai avea de castigat...
buna,
firma de deco ieftina si destul de ok este la Floraria Crinul Alb si Casa Mateo,eu cu ei am semnat.:>

o_moaka
15.03.2011, 21:46:25

Mihail si Gavril se numeste:D

o_moaka
15.03.2011, 21:47:45
buna,
firma de deco ieftina si destul de ok este la Floraria Crinul Alb si Casa Mateo,eu cu ei am semnat.:>

unde este Casa Mateo?:D ca eu nu am auzit de ei?De cei de la Crinul Alb am auzit si am fost sa le cer o oferta dar nu aveau nici un album cu poze:-w

atelusika
18.03.2011, 15:30:43
salut!urmeaza sa am nunta in septembrie la motel everest dar sincer nu stiu cum arata sala, parintii mei s-au ocupat de asta noi fiind plecati in strainatate.ma poate ajuta cineva?

katinutza
18.03.2011, 20:49:57
unde este Casa Mateo?:D ca eu nu am auzit de ei?De cei de la Crinul Alb am auzit si am fost sa le cer o oferta dar nu aveau nici un album cu poze:-w
floraria este fata in fata cu aurocor.au multe albume,pe latop.sunt ok.iti dau nr de tel al tipei care se ocupa

DAISYS
18.03.2011, 20:52:47
Aurocor din centru?Tocmai astazi am vazut k s-a inchis floraria .era gol magazinul
imi pare rau pt tine dar mai sunt si altele

mymoni
18.03.2011, 22:56:20
daca nu ma-nsel prea tare...casa mateo si crinul alb....au acelasi patron!!!!!

o_moaka
19.03.2011, 09:39:59
daca nu ma-nsel prea tare...casa mateo si crinul alb....au acelasi patron!!!!!

Pai floraria de la auroc*r din Centru se numea crinul alb....ma gandesc sa nu zica de auroc*rul din gara:-?Tocmai mi-au raspuns la o oferta cei de la crinul alb si nu e tocmai asa ieftina...cel putin la flori:Dintr-adevar e mai ieftina ca in alte parti insa am gasit oferte si mai ieftine decat aceea pe aceleasi aranjamente:D

mymoni
21.03.2011, 20:28:03
Pai floraria de la auroc*r din Centru se numea crinul alb....ma gandesc sa nu zica de auroc*rul din gara:-?Tocmai mi-au raspuns la o oferta cei de la crinul alb si nu e tocmai asa ieftina...cel putin la flori:Dintr-adevar e mai ieftina ca in alte parti insa am gasit oferte si mai ieftine decat aceea pe aceleasi aranjamente:D
e aurocor-ul din gara.....si au florarie si-n interex...

florina_85
03.04.2011, 13:11:02
Salut..Cei de la Crinul Alb sunt destul de buni in materie de oferte si cataloage..Eu am avut buchetul de mireasa si lumanarile de la ei si a fost ok,iar Robert a fost destul de rabdator la toanele si mofturile de viitoare miresica.Iti calculeaza pe loc tot ce te intereseaza si chiar are rabdare sa iti explice cum e mai bine ce nu merge...

florina_85
03.04.2011, 13:14:16
salut!urmeaza sa am nunta in septembrie la motel everest dar sincer nu stiu cum arata sala, parintii mei s-au ocupat de asta noi fiind plecati in strainatate.ma poate ajuta cineva?
Buna..nu vreau sa te descurajez dar nu e prea superba locatia la motel Everest.Am fost la o nunta acolo si lumea nu prea a fost multumita de sala..E impartita in compartiente si lumea nu prea are acces la ringu de dans(asta depinde in ce zona sunt asezati)..Multi au plecat nemultumiti la nunta...

cristinapapadie
05.04.2011, 20:59:45
Buna seara miresici de Vaslui,

Eu imi fac nunta in bucuresti, dar am o prietena foarte buna care este plecata din tara de multi ani, si care va face nunta in vaslui anul urmator. M-a rugat sa va intreb daca stiti ceva de targul din vaslui din saptamana dinainte de Paste, de la Silver mall. Ea ar putea veni in tara cateva zile, dar nu stie daca merita sa vina cu ocazia targului acesta. Ce ar vrea ea, ar fi sa gaseasca rochia, decorul, servicii foto-video si poate muzica. Din ce am vazut pe net nu sunt decat putine firme, dar printre ele am vazut 2 firme mari de rochii (nu spun numele sa nu fie reclama), si chiar m-a surprins :Oca vin asa firme cu rochii de lux la acest targ. Voi ce stiti de acest targ? Credeti ca merita sa vina special pentru targ?

DAISYS
05.04.2011, 21:03:13

Eu imi fac nunta in bucuresti, dar am o prietena foarte buna care este plecata din tara de multi ani, si care va face nunta in vaslui anul urmator. M-a rugat sa va intreb daca stiti ceva de targul din vaslui din saptamana dinainte de Paste, de la Silver mall. Ea ar putea veni in tara cateva zile, dar nu stie daca merita sa vina cu ocazia targului acesta. Ce ar vrea ea, ar fi sa gaseasca rochia, decorul, servicii foto-video si poate muzica. Din ce am vazut pe net nu sunt decat putine firme, dar printre ele am vazut 2 firme mari de rochii (nu spun numele sa nu fie reclama), si chiar m-a surprins :Oca vin asa firme cu rochii de lux la acest targ. Voi ce stiti de acest targ? Credeti ca merita sa vina special pentru targ?
hmmmm eu nu am auzit nimic despre acest targ.si sunt aici..poate stie Mihaela desi nu prea cred ,ea era prima care arunca bomba:)din ce am vazut la alte targuri ,nu stiu cdaca se merita.daca aflu mai multe iti spun.desi nu stiu cate fete ce au nunta in vaslui si-o cumpara de aici...:-?

o_moaka
06.04.2011, 10:17:58

Intr-adevar este un targ in perioada 15-17 Aprilie in Vaslui..Dupa parerea mea nu se merita sa vina in tara doar pentru targul asta...cati bani da pe transport pana in tara isi ia o rochie de acolo de toata frumusetea...Din ce m-am uitat la firme participante...la foto-video si muzica nu este nici un participant...sunt cativa reprezentanti de restaurante...dar asta cred ca l-a inchiriat deja...la decor sunt mai multe firme dar asta o poate rezolva si prin e-mail(oferte ceva)..sunt 3 firme cu rochii de mireasa dar nu te gandi ca le aduc chiar la Vaslui pe cele mai stralucite...Eu si Daisys am fost la targuri in Iasi, unde au venit mult mai multe firme si nu am gasit nimc suprinzator, mai ales in materie de rochii care e cel mai important.Eu voi merge la acest targ strict pentru decor...nici macar reprezentanti de cofetarii nu sunt ca sa iti faci o idee unde ai putea sa iti faci tortul de nunta:D
Deci dupa parerea mea nu se merita sa vina in tara doar pentru targul asta...Eventual daca se ducea la unul mai stralucit de prin Bucuresti ca acolo avea de unde alege:Ddesi fetele din Bucuresti s-au plans si ele de majoritatea targurilor.
Iar foto-video si muzica transmite-i sa nu se limiteze strict pe Vaslui...sunt destui si in imprejurimi care vin cu mare drag si in Vaslui, ca de exemplu Iasi, Bacau, Suceava, Botosani si poate gasi chiar si cu preturi mai mici fata de Vaslui...
Daca o mai putem ajuta cu ceva suntem aici bucuroase sa ii oferim informatii:D

Cat_Eyes
09.04.2011, 18:31:25

eu am fost la targuri in bucuresti, iasi si vaslui.
clar, iasi si VS au fost la furat. nu s=au comparat cu cele din bucuresti, nici ca oferta, nici ca numar de expozanti.
depinde ce rochie vrea.. eu am vazut ieftineli si ce aveau in catalog, ioc pe stoc pentru probat. (is si vs)

mai bine si-ar stabili o zi de mers in Bucuresti, ar face programari si ar proba zeci de rochii. cred ca stii mai bine, daca stai in B :)

totul depinde de BUGET.

tcv16
16.04.2011, 22:45:58
ai mare dreptate ...totul depinde de BUGET

eu am fost la targuri in bucuresti, iasi si vaslui.
clar, iasi si VS au fost la furat. nu s=au comparat cu cele din bucuresti, nici ca oferta, nici ca numar de expozanti.
depinde ce rochie vrea.. eu am vazut ieftineli si ce aveau in catalog, ioc pe stoc pentru probat. (is si vs)

mai bine si-ar stabili o zi de mers in Bucuresti, ar face programari si ar proba zeci de rochii. cred ca stii mai bine, daca stai in B :)

totul depinde de BUGET.

andreea_puy
08.06.2011, 22:28:52
salutari la toata lumea. voi face nunta la restaurantul ambasador din vaslui si acum caut formatie. nu stiu ce sa aleg. va rog eventuale sfaturi, fara formatia policrom ca e luata.

o_moaka
09.06.2011, 09:30:03
salutari la toata lumea. voi face nunta la restaurantul ambasador din vaslui si acum caut formatie. nu stiu ce sa aleg. va rog eventuale sfaturi, fara formatia policrom ca e luata.

Buna,
Eu una iti zic sa nu te limitezi la Vaslui, sunt in judetele apropiate formatii mult mai bune ca cele din Vaslui si la un pret mult mai rezonabil.Din cate stiu eu cei de la policrom anul acesta au cerut vreo 2500 de euro ceea ce mi se pare enorm!
La o simpla cautare pe net vei gasi formatii din toata Moldova pe care le poti asculta in voie.
Eu una am stat jumatate de an si am ascultat melodiile diversor formatii si am ales ce mi-a placut.M-am oprit la o formatie din Iasi, apoi am cerut parerile fetelor din Iasi cu privire la formatia aleasa, m-au asigurat ca totul este bine si ok si am si mers sa semnez contractul.

Deci, inca odata nu te limita doar la Vaslui!
Spor la pregatiri in continuare:*

andreea_puy
10.06.2011, 12:48:23
si ce formatie din iasi ai ales daca nu te superi?
am inceput sa ma uit si din iasi

o_moaka
10.06.2011, 13:53:43
si ce formatie din iasi ai ales daca nu te superi?
am inceput sa ma uit si din iasi

Eu mi-am ales Moldovita, e bazata mai mult pe muzica populara dat fiind ca media de varsta a invitatilor mei e un pic mai mare(am putin tineret la nunta).
Poti sa mergi si pe Botosani si pe Suceava si acolo au formatii destul de bune, majoritate formatiilor lucreaza si la restaurante unde poti sa mergi in auditie sa ii asculti. Eu cu formatia mea am mers orbeste, adica i-am auzit cum canta doar pe intrnet insa live nu i-am auzit...Cand am semnat contractul mi-au mai pus ei ceva inregistrari video cum cantau pe la nunti insa nu se compara cu o auditie live:D
Cel mai bine e sa iti iei o zi libera si sa mergi sa ii asculti prin restaurante cum canta si apoi sa te hotarasti la una care ti-a placut cel mai mult.Insa daca nu ai posibilitatea deplasarii e foarte bun si netul:))
Spor la cautari:*

tcv16
11.06.2011, 07:00:40
neataaaa! oare cine are azi nunta la crismona.... ?

o_moaka
11.06.2011, 10:14:09
neataaaa! oare cine are azi nunta la crismona.... ?

Nu stiu....cine are?:D As fi vrut sa merg sa vad cum e aranjata sala dar iuby a plecat cu masina din localitate si nu am cu ce sa ajung:(( plus ca tre sa vorbesc si de decor:-w

tcv16
11.06.2011, 10:44:47
las ca merg eu in jum de ora :)

Nu stiu....cine are?:D As fi vrut sa merg sa vad cum e aranjata sala dar iuby a plecat cu masina din localitate si nu am cu ce sa ajung:(( plus ca tre sa vorbesc si de decor:-w

o_moaka
11.06.2011, 10:46:16
las ca merg eu in jum de ora :)

Mergi sa vorbesti de meniuri?

tcv16
11.06.2011, 10:46:45
si decor ...
Mergi sa vorbesti de meniuri?

o_moaka
11.06.2011, 10:48:36
si decor ...
Bafta atunci>:D< pe mine asa ma ia cu niste emotii cand stiu ca trebuie sa merg sa vorbesc cu aia de decor:-w
Sa-mi zici si mie ce spune la decor:D
Eventual sa faci si niste poze ca sa vad si eu cum e sala aranjata:D

ciocolatika
12.06.2011, 08:49:48
Casa de piatra tcv16!!\:d/:*:*>:d<

tcv16
12.06.2011, 09:05:20
multumesc multumesccccc

Casa de piatra tcv16!!\:d/:*:*>:d<

andreea_puy
12.06.2011, 14:43:17
si mie mi-a recomandat cineva formatia moldovita. canta destul de bine. si cum au fost la nunta ta? ai fost multumita de ei? ai avut ceva de reprosat?
e asa de greu sa te mariti. atatea pregatiri...#:-S

Rica_Venturiano
12.06.2011, 15:13:20
Buna ziua. Vreau sa va felicit (cu putintica invidie, recunosc) pentru Parcul Copou. Imi pare rau ca nu am avut timp sa scriu pana acum, timpul este intotdeauna prea scurt.
M-a impresionat cu adevarat. Nu imi imaginam ca un oras relativ micut poate avea asa frumusete de parc. Am fost pe 28.05 la concertul Filarmonicii Moldova din Iasi. Poate si muzica deosebita a contribuit la imaginea feerica din acel moment dar...BRAVO. De asemeni, restaurantul Stil este o locatie deosebita, gazdele atente si primitoare. A fost un eveniment de 10 si felicit Vasluiul pentru initiativa, organizare si rezultat.
O dupa-amiaza frumoasa!

o_moaka
12.06.2011, 21:20:23
si mie mi-a recomandat cineva formatia moldovita. canta destul de bine. si cum au fost la nunta ta? ai fost multumita de ei? ai avut ceva de reprosat?
e asa de greu sa te mariti. atatea pregatiri...#:-S
Eu am nunta in septembrie

tcv16
13.06.2011, 08:52:35
neata! in weekend am degustat torturi si praji de la Toporas..... super bune ... am ales dupa ideea noastra si imaginatia doamnei unul pe care nu l a mai facut niciodata decat acum pt noi.

abia astept sa l am la nunta.

andreea_puy
13.06.2011, 12:32:08
eu merg maine sa vorbesc cu formatia moldovita. cati bani ti-au cerut?

o_moaka
13.06.2011, 15:50:42
neata! in weekend am degustat torturi si praji de la Toporas..... super bune ... am ales dupa ideea noastra si imaginatia doamnei unul pe care nu l a mai facut niciodata decat acum pt noi.

Ma bucur ca ai gasit ce ai vrut pana la urma si ca a iesit delicios....Cum ti-a mers la Crismona?Eu am trecut acum pe acolo si patroana nu e in localitate pana saptamana viitoare:-w

o_moaka
13.06.2011, 15:51:36
eu merg maine sa vorbesc cu formatia moldovita. cati bani ti-au cerut?

7000 Ron mi-au cerut pe anul asta + inca 500 daca vreau sa imi cante acasa la gatit!

tcv16
13.06.2011, 15:53:22
a mers ff bine... am hotarat meniul, am venit noi cu idei chiar .. imi doream ceva in meniu si voi avea ... am vorbit si pt flori si decoratiuni..

in mare cred ca am rezolvat totul.. si comanda la bauturi tb sa mai dam..

asa e , patroana nu e acolo din anumite motive dar este o doamna super de treaba care i tine locul.

Ma bucur ca ai gasit ce ai vrut pana la urma si ca a iesit delicios....Cum ti-a mers la Crismona?Eu am trecut acum pe acolo si patroana nu e in localitate pana saptamana viitoare:-w

o_moaka
13.06.2011, 15:55:15
a mers ff bine... am hotarat meniul, am venit noi cu idei chiar .. imi doream ceva in meniu si voi avea ... am vorbit si pt flori si decoratiuni..

in mare cred ca am rezolvat totul.. si comanda la bauturi tb sa mai dam..

asa e , patroana nu e acolo din anumite motive dar este o doamna super de treaba care i tine locul.

Cred ca e o sefa de sala cea care ii tine locul...am vb si eu cu ea azi insa a zis k nu ma poate rezolva cu asta si k tre sa astept sa vina patroana sa vb cu ea.De deco nu a zis nimic ca faci cu altcineva sau nici tu nu ai vb cu patroana?

tcv16
14.06.2011, 06:08:02
cu ce a zis ca nu te poate rezolva?

nu avea d na aia nici o treaba cu cine fac deco si n pluis inainte de a vb cu ea m a vazut ca am stat jum de ora cu ki..

ai retinut numele d nei cu care ei vb si e sefa de sala?

Cred ca e o sefa de sala cea care ii tine locul...am vb si eu cu ea azi insa a zis k nu ma poate rezolva cu asta si k tre sa astept sa vina patroana sa vb cu ea.De deco nu a zis nimic ca faci cu altcineva sau nici tu nu ai vb cu patroana?

o_moaka
14.06.2011, 10:15:47
cu ce a zis ca nu te poate rezolva?

nu avea d na aia nici o treaba cu cine fac deco si n pluis inainte de a vb cu ea m a vazut ca am stat jum de ora cu ki..

ai retinut numele d nei cu care ei vb si e sefa de sala?

Nu i-am retinut numele.....m-a intrebat ce anume vreau sa discut cu patroana si i-am zis k vreau sa imi aduc decor din alta parte k ei nu au ce vreau eu ca si materiale...Si a zis k da ca se poate, insa ia nush ce comision la firma aia pe care o aduc eu dar ca nu stie cat e comisionul si ca mai multe ma poate lamuri doar patroana.

andreea_puy
15.06.2011, 20:55:16
stie cineva ceva de formatia ce canta la casa alba?

tcv16
15.06.2011, 22:16:29
miresici .. unde ati gasit sa i cazati pe cei care vin din afara Vasluiului? ati gasit ceva pensiuni ok ?

o_moaka
15.06.2011, 22:55:22
miresici .. unde ati gasit sa i cazati pe cei care vin din afara Vasluiului? ati gasit ceva pensiuni ok ?

Eu voi avea din afara mai oficial 2 cupluri din partea nasilor pe care ii cazez sus la Crismona pentru 1 noapte -doua, in rest nasii si prietenii ii cazam la noi si in restul apartamentelor pe care le avem la dispozitie, parinti, frati , surori, cumnati si tot asa:D

tcv16
15.06.2011, 22:57:28
ai vorbit deja de camere acolo? stii cat costa ?

noi avem mai multi din afara si tb sa fac rezervari :(

alte pensiuni nu stiti sa mi recomandati cumva?

Eu voi avea din afara mai oficial 2 cupluri din partea nasilor pe care ii cazez sus la Crismona pentru 1 noapte -doua, in rest nasii si prietenii ii cazam la noi si in restul apartamentelor pe care le avem la dispozitie, parinti, frati , surori, cumnati si tot asa:D

o_moaka
15.06.2011, 23:05:02
ai vorbit deja de camere acolo? stii cat costa ?

noi avem mai multi din afara si tb sa fac rezervari :(

alte pensiuni nu stiti sa mi recomandati cumva?

Nu am vorbit cu patroana, insa am vb cu un fost ospatar acolo si a zis k le inchiriaza cu siguranta...cand merg sa intreb de deco intreb si de pret la camera.
Erau ceva pensiuni pe donici pe acolo pe unde e gazul un pic mai la deal si mai e una pe varianta verde dar nush daca mai functioneaza...am trecut in seara asta pe langa ea si stergea cineva geamurile dar mai mulot de atat nu stiu:D

ciocolatika
16.06.2011, 09:47:08
Noi i'am cazat la Pensiunea Tosca....100 ron camera cu mic dejun... si 70 ron fara mic dejun...

tcv16
16.06.2011, 15:25:08
te rog mult zi mi cum ti s au parut cam acolo.

ai vreun nr de telefon ?

Noi i'am cazat la Pensiunea Tosca....100 ron camera cu mic dejun... si 70 ron fara mic dejun...

ciocolatika
17.06.2011, 17:22:02
te rog mult zi mi cum ti s au parut cam acolo.

ai vreun nr de telefon ?

sincer nu le'am vazut.... dar invitatii nostri nu s'au plans...si chiar le'a placut...
numar de telefon n'am....k am fost personal si am vorbit...
au site.... pensiuneatosca . ro si foto cu camerele

tcv16
17.06.2011, 21:26:09
merci mult pt info

sincer nu le'am vazut.... dar invitatii nostri nu s'au plans...si chiar le'a placut...
numar de telefon n'am....k am fost personal si am vorbit...
au site.... pensiuneatosca . ro si foto cu camerele

mirela_mir
19.06.2011, 21:05:48
mai este o pensiune la iesirea spre Negresti, unde e si restaurantul excelent;e destul de nou facuta si cu pretul accesibil (pe la 60 ron camera);noi am cazat niste prieteni veniti anul trecut tot la o nunta si au fost foarte multumiti

alina_girigan
22.07.2011, 19:22:33

Cum era tortul vostru special! Din ce?

o_moaka
22.07.2011, 22:43:58
Cum era tortul vostru special! Din ce?

era umplut cu ceva compozitie facuta din mere:D

tcv16
25.07.2011, 23:25:19
asa e ... tort de mere cu caramel..... a fost deliciul serii creat de Toporas 480383480384480385

era umplut cu ceva compozitie facuta din mere:D

alina_girigan
25.07.2011, 23:30:06
asa e ... tort de mere cu caramel..... a fost deliciul serii creat de Toporas 480383480384480385

Mmmm, yam, yam!!! =P~
Ce original! Il si savurez in gandul meu ;))

tcv16
26.07.2011, 00:14:46
nu am inca poze cu tortul nasilor care a fost sub forma unei biciclete :) si cu o compozitie care pt noi era pe locul 2 atunci cand am degustat tot ce avea d na toporas.

Mmmm, yam, yam!!! =P~
Ce original! Il si savurez in gandul meu ;))

o_moaka
26.07.2011, 16:46:09
nu am inca poze cu tortul nasilor care a fost sub forma unei biciclete :) si cu o compozitie care pt noi era pe locul 2 atunci cand am degustat tot ce avea d na toporas.

Cum a fost la restaurant?:D S-a alunecat pe ringul de dans? ca eu numai la asta ma gandesc de cand am vazut ca au gresie pe jos?:-s

tcv16
26.07.2011, 17:00:00
singura care a aluneca la greu am fost eu :) pt ca dupa dans mi am luat tenesii mei preferati si .. alunecam.. la orice miscare mai brusca.

Dar am dansat non stop :) cu toate acestea.

Cum a fost la restaurant?:D S-a alunecat pe ringul de dans? ca eu numai la asta ma gandesc de cand am vazut ca au gresie pe jos?:-s

o_moaka
26.07.2011, 17:02:06
singura care a aluneca la greu am fost eu :) pt ca dupa dans mi am luat tenesii mei preferati si .. alunecam.. la orice miscare mai brusca.

Dar am dansat non stop :) cu toate acestea.

Tocurile nu aluneca? Am fost la o nunta pe 2 iulie la Select acolo sus si au tot gresie pe jos si eram sa imi rup gatul de 3 ori cat am dansat...si barbatii la fel desi ei nu au tocuri:D si toata lumea s-a plans de ringul de dans...nu as vrea sa se intample si la mine la fel:(

tcv16
27.07.2011, 08:01:19
tocurile , nu.. din ce am simtit eu.

Tocurile nu aluneca? Am fost la o nunta pe 2 iulie la Select acolo sus si au tot gresie pe jos si eram sa imi rup gatul de 3 ori cat am dansat...si barbatii la fel desi ei nu au tocuri:D si toata lumea s-a plans de ringul de dans...nu as vrea sa se intample si la mine la fel:(

Ralk
19.08.2011, 11:14:17
Fetelor,

Cu cat timp inainte ati facut rezervarile la Tosca? Intre timp ati mai gasit si alte pensiuni?

o_moaka
19.08.2011, 11:20:10
Fetelor,

Cu cat timp inainte ati facut rezervarile la Tosca? Intre timp ati mai gasit si alte pensiuni?

Eu inca nu am facut:-s Voi merge luni sa vad care e treaba pe acolo:D

ramonika_vs
21.08.2011, 17:23:03
buna fetelor, eu sunt noua pe aici,o sa fiu miresica de 2012. mai sunteti aici miresuci de 2012?

ramonika_vs
21.08.2011, 17:25:44
eu am semnat deja pentru pensiunea tosca,mai are cineva nunta acolo?

o_moaka
21.08.2011, 18:48:27

Felicitari pentru marele pas si spor la miresit :*

tcv16
21.08.2011, 20:14:05
felicitari pentru primul pas -alegerea datei si a localului :)

Ralk
24.08.2011, 20:44:16
Eu inca nu am facut:-s Voi merge luni sa vad care e treaba pe acolo:D

ai mai fost sa rezervi camere? care mai e pretul acum? ti-a zis ceva anume?

andreea_puy
25.10.2011, 14:03:09
sal la toata lumea.ce locatii pentru sedinta foto imi recomandati in vaslui? va multumesc

cila
10.12.2011, 12:46:16
sal la toata lumea.ce locatii pentru sedinta foto imi recomandati in vaslui? va multumesc

eu iti recomand copoul din toata inima, liniile de tren si campul inflorit.pupici

cila
10.12.2011, 12:53:37
buna fetelor, eu sunt noua pe aici,o sa fiu miresica de 2012. mai sunteti aici miresuci de 2012?

si eu sunt miresica de 2012 deci nu esti singurica...!

nicollett
04.01.2012, 13:38:10
buna fetelor;
merg la un botez sambata 7 ianuarie la Tosca in Vaslui, la verisoara mea... imi puteti spune va rog frumos cat e meniul acolo in mare asa? ca sa stiu sa nu ma fac de ras...
sau un nr de tel ceva sa sun la restaurant sa intreb..

va pup
si Casa de piatra de pe acum tuturor pe 2012

ramonika_vs
27.01.2012, 18:57:36
buna fetelor;
merg la un botez sambata 7 ianuarie la Tosca in Vaslui, la verisoara mea... imi puteti spune va rog frumos cat e meniul acolo in mare asa? ca sa stiu sa nu ma fac de ras...
sau un nr de tel ceva sa sun la restaurant sa intreb..

va pup
si Casa de piatra de pe acum tuturor pe 2012
ei cum a fost mancare la pensiunea tosca, o sa am nunta acolo si sunt curioasa:-\, cate feluri de mancare au avut?

nicollett
29.01.2012, 13:46:04
ei cum a fost mancare la pensiunea tosca, o sa am nunta acolo si sunt curioasa:-\, cate feluri de mancare au avut?

3 feluri, ca a fost totusi botez!

f buna!

ScaiMic
14.03.2012, 20:54:12
Buna !!! Si eu voi fi Mireasa in 2012 ....Am ales restaurantul Minoin ! Muzica inca nu ne-am gandit dar as opta spre un dj. daca stie cine un dj bun in vaslui sa-mi spuna.....va rog, si inca ceva daca stie cineva de dj. Ciprian din Vaslui......va multumesc. VA PUP !

tcv16
14.03.2012, 21:26:30
buna!! Eu am avut dj din Iasi iar pentru Vaslui nu pot sa iti recomand pe nimeni pt ca nici nu stiu care activeaza pe acolo.:(

Spor la pregatiri!

Buna !!! Si eu voi fi Mireasa in 2012 ....Am ales restaurantul Minoin ! Muzica inca nu ne-am gandit dar as opta spre un dj. daca stie cine un dj bun in vaslui sa-mi spuna.....va rog, si inca ceva daca stie cineva de dj. Ciprian din Vaslui......va multumesc. VA PUP !

ciocolatika
15.03.2012, 18:02:09

Eu ti'as recomanda echipa deejay trei...sau Mugurel...cauta pe google pentru mai multe informatii... :)>-

ScaiMic
16.03.2012, 15:59:38
Multumesc pentru raspuns......Pe cine ai avut din Iasi.....cum ii zice si cat te-a costat? Si eu tot in Iasi locuiesc. De aceea va intreb ce dj.in Vaslui cunoasteti.....Va pupic!

ButterflyAndru
01.04.2013, 11:33:12
Buna! Eu sunt Andra, voi avea nunta in 2014, 7 iunie. Noi locuim acum in Brasov, dar nunta va fi in Vaslui.

Am dat deja un avans pentru restaurantul Ambasador. Ce stiti despre el?
Ne cautam acum o formatie, ne oprisem la Perla din Barlad, mi-au placut mult, insa acum au crescut pretul.

ramy85
02.04.2013, 19:09:25
Buna! Eu sunt Andra, voi avea nunta in 2014, 7 iunie. Noi locuim acum in Brasov, dar nunta va fi in Vaslui.

Ne cautam acum o formatie, ne oprisem la Perla din Barlad, mi-au placut mult, insa acum au crescut pretul.
buna,eu sunt din vaslui si pot sa iti zic ca restaurantul Ambasador e ff frumos. Noi am fost si akolo dar pana la urma am ales sa facem nunta la Copou. Pot sa iti zic de Perla din Barlad ca sunt super baietii si ne-au placut mult si o sa ne cante la nunta.

ramy85
03.04.2013, 14:25:51

dar fotograf ai gasit?

ramy85
15.04.2013, 11:34:17
nu mai sunt miresici 2013 care fac nunta in Vaslui?:-\