PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Vaslui

Pagini : [1] 2 3

NicoleM
09.07.2006, 10:17:07
Salut! Eu locuiesc in Iasi, dar am nunta in Vaslui, pe 29 iulie, si nu stim inca o coafeza buna.
Daca stiti un coafor bun, va rog sa-mi spuneti pentru ca mai e putin timp si trebuie sa facem deja programarea.
Merci

drosi
21.01.2007, 21:18:00
Salut! Si eu am nunta in Vaslui pe 21 aprilie 2007, dar am aceeasi problema, sunt din iasi. Am vazut ca ai avut nunta in 2006, si vreau sa stiu ce coafor bun ai gasit in Vaslui.Inca ceva: cunosti o florarie in Vaslui unde as putea sa fac comanda pentru lumanari buchete si cocardte (vreau din flori naturale)?...Multumesc!

nicom
07.03.2007, 13:43:36
Buna,
si eu voi avea nunta in Vaslui, dar in iunie pe 30, asa ca te rog, anunta-ma si pe mine cand gasesti o florarie klumea. iti las si id-ul meu de mess, gaitica78, poti sa ma apelezi si mai vb. pupici

Salut! Si eu am nunta in Vaslui pe 21 aprilie 2007, dar am aceeasi problema, sunt din iasi. Am vazut ca ai avut nunta in 2006, si vreau sa stiu ce coafor bun ai gasit in Vaslui.Inca ceva: cunosti o florarie in Vaslui unde as putea sa fac comanda pentru lumanari buchete si cocardte (vreau din flori naturale)?...Multumesc!

lido
12.03.2007, 18:23:25
Buna miresici...si eu am nunta tot la vaslui pe 8 septembrie si sunt din aisi...am auzit ca este o coafeza buna...o cheama Didina cica.....zvonurile spun ca face bine...si face si cum vrei tu....de florarie cam nasol...m-am interesat si nu am gasit....am inteles ca exista o singura firma (asta nu e sigur) de ornat si doar cu baloane.....eu am zis ca imi iau din iasi...ca nu costa tare mult transportul..
voi la care restaurant faceti....eu fac la copou..si nu am idee de ornat...
pupici si bafta la pregatiri.....dac aveti noutati anuntati-ma

drosi
13.03.2007, 21:22:35
eu am nunta tot la copou si ne orneaza sala cei de la crismona.ei fac aranjamentele cu flori artificiale dar noi am inchiriat doar suportii de flori de la ei si luam noi flori naturale de la o florarie. va spun dupa nunta cum a fost. va pup.spor la pregatiri

lido
13.03.2007, 21:38:24
Da sa ne dai detalii....sala ai de la copou tot portocalie a ramas?....spunea ca vor sa renoveze....si la ce biserica faci? cat ti-a calculat un meniu la copou...chiar sunt curioasa.....au bucatar nu?....asa sper ca auzisem ca poti sa-ti aduci tu tot....inclusiv mancarea....pui flori numai pe mese nu..? ti-ai ornat si scaunele? adica le-ai pus fustite din saten....poze.....dupa nunta...pupici si distractie placuta...vreau detalii amanuntite ca acusi vine termenul...:-SS

drosi
14.03.2007, 16:16:52
sala e tot portocalie. noi am inchirit husele de scaune si fetele de masa,suporturile de flori in care vom pune flori naturale
vom avea o arcada de baloane la intrare si baloane cateva prin sala,o perdea de lumini in spatele mirilor si cam atat; a,si niste tull la stalpi..cam atat cred.inca nu ne-a dat pretul la meniu ca pe ala il stabilim dupa pasti,dar ei dau in meniu doar strict felurile de mancare.
bautura prajiturile si tortul ti le aduci tu.va pup si spor. dupa nunta promit ca postez si poze.

lido
18.03.2007, 22:19:32
Husele si fetele de masa le-ai luat din vaslui?...cam cat te-a ajuns?...de fapt cam cat te ajung toate ornamentele astea...sa fac o comparatie...si la starea civila cam cu cat timp inainte?..

drosi
19.03.2007, 22:35:31
husele sunt inchiriate de la Crismona,firma cu care ornam,din Vaslui. Husa este 55.000de lei de persoana si toate ornamentele ne costa vreo 16mil. spor la treburi

drosi
19.03.2007, 22:36:40
noi cununia civila o facem in alta localitate nu in vaslui asa ca aici nu te pot ajuta.

lido
23.03.2007, 19:13:27
aha...da multumesc de informatii......mai vreau sa povestesti dar dupa.....sa-mi spui cat ti-a luat de meniu....si....mai gasesc eu si mai ales pozeeee....pupici si spor la ultimele pregatiri....si o petrecere extraordinara...si casa de piatra!!!!!

pisic
05.04.2007, 11:47:47
Sunt din Iasi si fac nunta in Vaslui , mai 2008.

Ajutati-ma cu pareri despre restaurantele din Vaslui:
- sali
- ornamente
- meniu
- muzica

Astept mesaje si pe adresa de e-mail: vio20vio20 pe yahoo

Va pup dulce miresicilor.

lido
23.04.2007, 20:03:58
vesti de la nunta asteptam...drosi!!!! sau esti in luna de miere!!!!<:-P

finica
13.08.2007, 13:05:08
Salutare fetelor. Mă poate ajuta cineva cu detalii despre nuntile din Vaslui? Vreau sa stiu in principal care sunt obiceiurile pe acolo. Cunun acolo pe data de 18 august și vreau să fiu în temă cu ce se întâmplă pe acolo.

alinutza20
13.08.2007, 15:17:49
Salutare fetelor. Mă poate ajuta cineva cu detalii despre nuntile din Vaslui? Vreau sa stiu in principal care sunt obiceiurile pe acolo. Cunun acolo pe data de 18 august și vreau să fiu în temă cu ce se întâmplă pe acolo.

buna... eu sunt din vaslui :)
si eu cunun pe cineva anul viitor in vaslui cu tote k stau in iasi si in curand voi fi miresica... dar in bacau :D
dak pot sa te ajut cu ceva... intreaba-ma :)
:*:*:*:*

finica
13.08.2007, 16:25:34
buna... eu sunt din vaslui :)
si eu cunun pe cineva anul viitor in vaslui cu tote k stau in iasi si in curand voi fi miresica... dar in bacau :D
dak pot sa te ajut cu ceva... intreaba-ma :)
:*:*:*:*
Buna Alinutza. Vreau sa stiu ce obiceiuri sunt in zona Vasluiului, de la gatitul miresei si pana la dezgatit. De exemplu, ce indatoriri au nasii, cum se pleaca cu mirii de acasa (de unde se ia mireasa, mirele), ce trebuie facut la biserica (ce trebuie servit in timpul si dupa slujba) si ce trebuie facut la petrecere (se joaca gaina, sau mai stiu eu ce alta vietuitoare?) si alte chestii dintr-astea. Si cel mai important cat ar "trebui" sa dea nasii la o nunta. Mentionez ca nu e chiar in Vaslui, e in comuna Bogdana. Ma poti ajuta cu ceva informatii? Multumesc mult.;;)

alinutza20
14.08.2007, 08:28:48
Buna Alinutza. Vreau sa stiu ce obiceiuri sunt in zona Vasluiului, de la gatitul miresei si pana la dezgatit. De exemplu, ce indatoriri au nasii, cum se pleaca cu mirii de acasa (de unde se ia mireasa, mirele), ce trebuie facut la biserica (ce trebuie servit in timpul si dupa slujba) si ce trebuie facut la petrecere (se joaca gaina, sau mai stiu eu ce alta vietuitoare?) si alte chestii dintr-astea. Si cel mai important cat ar "trebui" sa dea nasii la o nunta. Mentionez ca nu e chiar in Vaslui, e in comuna Bogdana. Ma poti ajuta cu ceva informatii? Multumesc mult.;;)

am sa le iau pe rand dar m-a amuzat tare partea cu vietuitoarele :))
asa... din cate stiu eu sunt cam aceleasi obiceiuri cam de peste tot... dak mirii sunt din acelasi oras/sat... mirele merge si ia nasii de acasa dupa care merg la mireasa... nasa gateste mireasa (de obicei nasa cumpara voalul coronita si esarfa sau palaria de dezgatit) se boceste bine =)) si apoi se merge la biserica... nasii impreuna in fata si mirii separat condusi de cavaleri/domnisoare... la biserica e la fel k peste tot... stai si te plangi de durere de spate :)) (glumesc) doar k nasii platesc preotul :)

la restaurant inainte de a se servi aperitivele se merge latoae mesele - mirii nasii si parintii... si apoi party :)

a, ajuns si la vietuitoare =))... din cate stiu eu in zona inca se mai joaca gaina :)).. ospatarul sau soacra mare iti aduce gaina gatita iar nasul tre sa plateasca pentru ea:)) dupa care se papa :))

la dezgatit k in orice loc... nasa dezgateste mireasa si gateste o domnisoara :)

cam asta e... dak mai ai vre-o intrebare nu ezita sa mi-o adresezi :)
:*:*:*

finica
14.08.2007, 12:41:06
Am o nelamurire referitoare la plecatul de acasa spre biserica. Nasii merg in fata, mirii vin dupa ei insotiti de cavalerul si domnisoara de onoare. Bun, asta-i clar. Ce vreau sa stiu eu e cine duce lumanarile pana la biserica? Si apropo de biserica, ai idee cat se mai da acolo la preot, la dascal? Si inca ceva, la faza cu bocitul, cine trebuie sa boceasca? Sper ca nu eu. #-o

mitzura
14.08.2007, 13:18:17
Am o nelamurire referitoare la plecatul de acasa spre biserica. Nasii merg in fata, mirii vin dupa ei insotiti de cavalerul si domnisoara de onoare. Bun, asta-i clar. Ce vreau sa stiu eu e cine duce lumanarile pana la biserica? Si apropo de biserica, ai idee cat se mai da acolo la preot, la dascal? Si inca ceva, la faza cu bocitul, cine trebuie sa boceasca? Sper ca nu eu. #-o
Voi chiar vreti sa bociti?Presupun ca in cazul asta nu mai trebuie machiaj de un milion jumate...:">

alibd
14.08.2007, 14:33:18

Pana la biserica lumanarile sunt duse de cavalerii de onoare. In biserica, pe toata perioada slujbei sunt tinute de nasi, iar dupa sunt preluate de miri, pana la restaurant.

In legatura cu bocitul....:-\ mmmmmmmm, doar daca tineti neaparat. La mine nu a bocit nimeni.:D

alinutza20
14.08.2007, 14:40:31
are drepatate alibd cu lumanarile,,,
glumeam la faza cu bocitul =))
maica-mea boceste de cand i-am zis k ma marit si... tot asa... cand vede rochia boceste... si ma indoiesc k la gatit nu o sa boceasca oricat as indopao eu cu pastile :))
e mai emotiva din fire si sunt si singura la parinti... deci... tre s-o intelegem...

la biserica din cate stiu eu in jur de 2,5 3 mil se da... sau cel putin asa stiu eu

alibd
14.08.2007, 14:43:28
are drepatate alibd cu lumanarile,,,
glumeam la faza cu bocitul =))
maica-mea boceste de cand i-am zis k ma marit si... tot asa... cand vede rochia boceste... si ma indoiesc k la gatit nu o sa boceasca oricat as indopao eu cu pastile :))
e mai emotiva din fire si sunt si singura la parinti... deci... tre s-o intelegem...

la biserica din cate stiu eu in jur de 2,5 3 mil se da... sau cel putin asa stiu eu

=)) =)) =)) Hai bine, atunci trecem cu vederea! E de inteles...:))

alinutza20
14.08.2007, 14:55:49
e belea maica-mea pe cuvant :)) :)) :))... nush ce sa-i mai fac s-o opresc... parca e fantana arteziana :))
nici dak plecam in palestina nu ma bocea atata... si faza e k oricum nu mai stau cu ea de ani buni ci cu barbate-meu... deci... eu nu vad mare lucru...da ea... ma omoara =))=))=))

andrusca11
14.08.2007, 15:07:36
bunicii mei au fost din apropiere, si eu mai merg din cand in cand la tara si stiu ca in zona preotii nu au taxa si se multumesc cu ce le dai, taxa de biserica este foarte putin, si din cate stiu eu acolo intradevar se respecta traditiile si obiceiurile, cred ca o sa fii nasica la o nunta foarte frumoasa.

finica
15.08.2007, 07:45:28
Vezi sa nu se multumeasca cu cat le dai! Am botezat tot la Bogdana pe 27 iulie si inca dinainte de a incepe slujba preotul a spus sec: "Nasii sa dea 100 lei si inca 5 lei pentru lumanari, cred". Asa ca .....>:D<

alinutza20
15.08.2007, 08:08:28
cam asa e :))... cam greu s se multumeasca cu ce le dai :))

finica
15.08.2007, 15:06:29
Da, Alinutza, dar stii care e problema? Dupa slujba la preot nu i-am mai dat nici un ban, am dat numai 50 lei la dascal. Asa ca preotul nu s-a ales cu nimic, caci pentru banii aia - 105 lei ne-a dat chitanta si nu avea cum sa ii foloseasca in folosul propriu.

finica
08.10.2007, 15:23:29
Rog Admin-ul sa inchida acest subiect. Multumesc.

anamatei
12.12.2007, 01:07:58
husele sunt inchiriate de la Crismona,firma cu care ornam,din Vaslui. Husa este 55.000de lei de persoana si toate ornamentele ne costa vreo 16mil. spor la treburi

Salut! Eu am nunta in 2008 si deja am incheiat contractul cu restaurantul As dori sa imi dai daca vrei mai multe detalii despre firma cu care ai colaborat pentru ornamente!Husele sunt de mai multe culori?Adica ai posibilitatea sa iti alegi culorea.....cred ca sunt prea stresata! :-s
Casa de piatra si numai fericire alaturi de sotul tau!>:D<

anamatei
12.12.2007, 01:13:40
Salut! Eu am nunta in 2008 si deja am incheiat contractul cu restaurantul As dori sa imi dai daca vrei mai multe detalii despre firma cu care ai colaborat pentru ornamente!Husele sunt de mai multe culori?Adica ai posibilitatea sa iti alegi culorea.....cred ca sunt prea stresata! :-s
Casa de piatra si numai fericire alaturi de sotul tau!>:D<
........si inca ceva#-oCum este la Sfanta Parascheva?Cunosc preotii de acolo si as vrea sa facem cununia religioasa! cu cat timp inainte ai mers acolo ,este vreo suma anume pe care trebuie sa o platesti? va rog.....cine are informatiiii contactati-ma! 8-}ana_matei79

anamatei
24.12.2007, 03:59:44
........si inca ceva#-oCum este la Sfanta Parascheva?Cunosc preotii de acolo si as vrea sa facem cununia religioasa! cu cat timp inainte ai mers acolo ,este vreo suma anume pe care trebuie sa o platesti? va rog.....cine are informatiiii contactati-ma! 8-}ana_matei79

nu e nimeni sa ma ajuteeeee???va rog!^:)^=((

ariana08
05.01.2008, 00:36:25
vesti de la nunta asteptam...drosi!!!! sau esti in luna de miere!!!!<:-P
buna miresicilor;am nunta in 2008 si sunt abia la inceput...nici restaurantul nu l-am inchiriat inca...sper sa gasesc asta...ce rugaminte am eu...unde gasesc o formatie buna in vaslui?si un fotograf?si as mai avea mai multe intrebari,dar toate la timpul lor...va pup si casa de piatra

Ndeea
07.01.2008, 14:13:15
Buna miresici,

Numele meu este Ndeea. Locuiesc in Iasi si nunta va fi in Vaslui, oct. 2008.
Restaurantul l-am gasit destul de repede (in prima zi am vizitat restaurantele) si a doua zi am ales Crama Domneasca.
Daca mai este cineva care face nunta acolo sau care a fost la o nunta acolo rog sa-mi spuna parerea. Mi se pare ringul de dans cam mic acolo.

Am rezolvat si cu muzica: vom avea DJ nu formatie.

Nu stiu nimic despre firmele de decorari sau de fotograf si va rog, daca stiti vreo firma, nu ezitati sa spuneti.

Sa avem toate un an nou bun.

nicom
07.01.2008, 19:13:39
Buna ariana,
daca ai nunta in vaslui, te pot ajuta eu cu cateva numere de telefon pt decorare, muzica, coafor, fotograf, etc. Eu am avut nunta in iunie 2007 si mi-a iesit exact asa cum mi-am dorit. Daca ai nevoie de mine, apeleaza-ma pe yahoo mess pe gaitica78, pt ca pe acest site intru destul de rar. Niko:*

buna miresicilor;am nunta in 2008 si sunt abia la inceput...nici restaurantul nu l-am inchiriat inca...sper sa gasesc asta...ce rugaminte am eu...unde gasesc o formatie buna in vaslui?si un fotograf?si as mai avea mai multe intrebari,dar toate la timpul lor...va pup si casa de piatra

Rhally
25.03.2008, 16:39:36
Buna miresici,

Numele meu este Ndeea. Locuiesc in Iasi si nunta va fi in Vaslui, oct. 2008.
Restaurantul l-am gasit destul de repede (in prima zi am vizitat restaurantele) si a doua zi am ales Crama Domneasca.
Daca mai este cineva care face nunta acolo sau care a fost la o nunta acolo rog sa-mi spuna parerea. Mi se pare ringul de dans cam mic acolo.

Am rezolvat si cu muzica: vom avea DJ nu formatie.

Nu stiu nimic despre firmele de decorari sau de fotograf si va rog, daca stiti vreo firma, nu ezitati sa spuneti.

Sa avem toate un an nou bun.
Intra pe ghidulmiresii si te duci la agentii si cauti vaslui. Si gasesti exact firmele care opereaza pe vaslui. Cel mai bine e sa vb cu fiecare ca sa-ti faci o idee clara innainte de a alege. Eu la fel ca si alte miresici, iti pot recomnada firma pe care am contractat-o, dar cred ca cel mai important e sa-ti faci tu o prima selectie.

lory_ng
19.04.2008, 00:30:36
Buna ziua. Ma numesc Loredana. Doresc sa anunt ca cedez rezervare la Restaurantul Casa Alba pentru data de 21 iunie 2008. Persoanele interesate ma pot contacta pe telefon (0766702025), imi pot scrie pe mail ([email protected]) sau se pot adresa direct restaurantului.Va multumesc!

Almad21
23.06.2008, 19:27:48
Buna miresici!
Am tot cautat pe acest site, dar nu am gasit nici o miresica de vaslui.....si ma cam simt singurica:gen_13:

anutza184
13.07.2008, 22:09:52
Salutare si toate cele bune tuturor miresicilor
Ma alatur si eu tie....tot miresica de Vaslui...deci suntem doua...tot e ceva.....macar ai cu cine conversa:D :))

anutza184
13.07.2008, 22:14:51
Buna miresici
Cine ma poate ajuta cu o formatie buna....si nu prea scumpa.Poate sa fie de oriunde numai sa fie buna si sa nu ma stoarca de bani...ca la preturile care se practica acum tre sa fac credit la banca:O

anutza184
14.07.2008, 23:10:51
Buna miresicilor
Care ma ajuta si pe mine cu niste nr de tel de la formatii?[-o< [-o< [-o< e\de la Melodic din Iasi,formatia de la Popas Pacurari,Onyx de la restaurant Cotnari,Armonia...dl Botea...,daca stiti cum canta formatiile Policrom din Vaslui Oranj si Meridian din Negresti....daca mai aveti si alte nr de tel de la formatii de prin imprejurimi le primesc cu multa placere pe privat.
merci mult :* :*
spor la pregatiri

Lory_nay
29.07.2008, 20:29:53
sa facem grupul si mai mare :)

Cat_Eyes
22.08.2008, 23:06:27
buna..
numai atatea miresici din Vaslui avem pe aici?
noi inca nu am stabilit nimic, dar cred ca pe la anul - cel tarziu in doi ani ar trebui sa ne luam si "practic", nu numai teoretic.
marea mea temere e legata de - ati ghicit - flori, coafeza, machiaj.. sala se gaseste, popa vrea bani.. dar fotografii, muzica, decor, cine se va ocupa?
am vazut ca in barlad exista deja bon mariage, stiu ca ei sunt in bucuresti puternici. oare au si in vaslui sediu?
spor la planuit si mai impartasiti-ne din experienta voastra.. :)

anutza184
01.09.2008, 21:00:11
buna..
noi inca nu am stabilit nimic, dar cred ca pe la anul - cel tarziu in doi ani ar trebui sa ne luam si "practic", nu numai teoretic.
marea mea temere e legata de - ati ghicit - flori, coafeza, machiaj.. sala se gaseste, popa vrea bani.. dar fotografii, muzica, decor, cine se va ocupa?
am vazut ca in barlad exista deja bon mariage, stiu ca ei sunt in bucuresti puternici. oare au si in vaslui sediu?
spor la planuit si mai impartasiti-ne din experienta voastra.. :)

salut
Bon Mariage este si in Vs.....nu stiu exact strada cum se numeste dar au sediul intr-un bloc pe langa piata veche ,langa Club....au o plancarda afara ...ii gasesti acolo.Cat de buni sunt habar nu am.Am de gand sa trec si eu pe la ei dar nu stiu cand:-" :-"

Cat_Eyes
08.09.2008, 18:34:32
buna, anutza
vad ca ai nunta in 2009, sa iti fie de bine!
ai chef sa vorbim despre subiectul acesta pe messenger? eu nu mai stau in vs, dar acolo o sa fac nunta.
mi-ar prinde bine sa vorbesc cu cineva care este acolo despre restaurante in primul rand..
da-mi un pm cu id-ul tau daca vrei.
si pentru celelalte miresici din VS am aceeasi rugaminte.
va pupic, sper sa ne auzim

Almad21
11.09.2008, 20:56:44
Buna miresicilor
Care ma ajuta si pe mine cu niste nr de tel de la formatii?[-o< [-o< [-o< e\de la Melodic din Iasi,formatia de la Popas Pacurari,Onyx de la restaurant Cotnari,Armonia...dl Botea...,daca stiti cum canta formatiile Policrom din Vaslui Oranj si Meridian din Negresti....daca mai aveti si alte nr de tel de la formatii de prin imprejurimi le primesc cu multa placere pe privat.
spor la pregatiri
iti recomand din tot sufletul policrom!!!!sunt prea tari...eu am avut nunta pe 13 iulie...cu ei...si toti mi-au laudat muzica...au costat 2000euro...da s-a meritat!!

Cat_Eyes
11.09.2008, 21:08:54
Almad, ai facut in vaslui nunta sau in negresti?

liomi
13.09.2008, 03:34:00
Buna miresici
Cine ma poate ajuta cu o formatie buna....si nu prea scumpa.Poate sa fie de oriunde numai sa fie buna si sa nu ma stoarca de bani...ca la preturile care se practica acum tre sa fac credit la banca:O
vrei sa fie si buna dar si ieftina....eeeeiii nu prea cred ca gasesti...doar poate policrom dar sunt foarte scumpi...iti dau un pont...poti lua ceva ieftin si foarte bun...un deejay...este un tip in vaslui,dj valy,iar la recomandare l-a luat si o vecina de-a mea,pot sa spun ca a fost excelent,distractie la maxim,tipul stia exact ce face,plus de asta ne-a scutit si de cautatul ptr un cameraman si fotograf,deoarece el are de toate (lumini,balonase,lasere)tot ce vrei.Mi-a placut si cum s-a filmat si pozele erau excelente...se vede treaba ca omul a investit mult...bravo lui...pe el l-am luat si eu daca vrei iti dau nr lui...

liomi
13.09.2008, 03:52:46
iti dau un fotograf si cameraman f.bun,mie mi-a placut ce mi-a iesit...si mie mi-a fost recomandat asa ca dau pontul mai departe nu e nici f scump dar face calitate f.buna...are si cu ce.nu e numai vorba de el cum sunt altii si te trezesti ca iti incaseaza in plus sau ca nu se vede nik tipul face treaba.nota 10,mai ales ca se ocupa si cu sonorizari si efecte de lumini,....ma rog are de toate,deci e pe profil ti-l recomand si tie bafta la nunta...Pe baiat il gasesti la crama domneasca.Il cheama Valy...lucreaza acolo....si restaurantul e foarte bun daca nu ai gasit du-te acolo totul este foarte bine organizat

Cat_Eyes
13.09.2008, 22:14:17
liomi, care este cel mai fain resto din vaslui?
referitor la aranjare si spatiu.
stii preturi cumva?
multumesc.

Cat_Eyes
16.09.2008, 12:45:01
:(
nimeni pe aici?
am auzit ca s-a deschis un resto nou, aproape de motelul de la moara grecilor. nu am fost insa sa il vad..
a dat cineva foc de artificii la 12 noaptea? unde trebuie mers? cam cat costa?
:x miresici de VS

Julica
19.09.2008, 22:56:47
Salutare si toate cele bune tuturor miresicilor
Ma alatur si eu tie....tot miresica de Vaslui...deci suntem doua...tot e ceva.....macar ai cu cine conversa:D :))

Buna viitoare miresici,
Sper sa ne ajutam cat putem cu cat mai multe detalii despre viitoarele minunate evenimente

anutza184
22.09.2008, 19:30:06
nimeni pe aici?
am auzit ca s-a deschis un resto nou, aproape de motelul de la moara grecilor. nu am fost insa sa il vad..

Buna miresici
nu am mai intrat de mult....sa imi fie rusine:-" :-" :">
Nu stiu ce restaurante sau deschis spre Moara Grecilor dar stiu ca ultimul deschi se cheama La Nasu si cica ar fi cel mai mare din Vs(de vre-o 300 persoane).In privinta focului de artificii se gasesc undeva pe langa Copou pe o straduta iar ca pret stiu ca sunt destul de scumpe.Am fost recent la o cununie civila si au avut foc de artificii si au dat vre-o 20mil pe 5min parca si erau din astea medii ca putere nu din alea mari.

kraluca
30.09.2008, 14:48:18
buna miresici,
referitor la firmele de decoratiuni voiam sa va intreb ce recomandari aveti? eu am aflat ca exista doar 2 furnizori, o doamna pe nume Lazăr (parcă) de pe Traian (magazinul din spatele pieței) și "elena", fata care a decorat silver mall.... voi ce ati gasit? la ce preturi?

drele
17.10.2008, 11:47:52
hello
o prietena de a mea din vaslui face nunta la husi pe 25 oct pt ca nu au gasit locuri in vs. dupa multe cautari au luat o firma din husi si din ce le-au aratat chiar fac treburi faine. ce mi-a placut la ei e ca au fost foarte maleabili, adik nu le-au impus un anumit tip de decoratiuni ci le-au ascultat dorintele si au facut un pachet care sa le convina.
daca vreti sa va dau site-ul dati-mi un mesaj pe kitty_2440(id de mess)
din cate am vazut inn catalogul lor cred ca orneaza si in alte orase.

kraluca
24.10.2008, 09:19:19
buna viitoare miresici de vaslui
cam scurta lista... insa cu timpul speram sa fim cat mai multe si mai informate. asa ca imi doresc sa ne tinem la curent cu noutatile in materie de nunti. apropo.... stiti ceva despre targurile de nunti din iasi?

troppotzika
25.10.2008, 11:14:14
Stie cineva o adresa mai sigura a firmei de artificii sau ceva detalii?

liomi
30.10.2008, 01:59:07
buna..
spor la planuit si mai impartasiti-ne din experienta voastra.. :)chgmlifvyhjldtny rui4ui rui r68ui 48

liomi
30.10.2008, 01:59:54
nimeni pe aici?
mda ,parca tosca se keama

liomi
30.10.2008, 02:20:57
BUNA ...Mi-ai cerut numarul de tel al Dj-ului.cu mare placere dar daca il scriu aici.nu o sa-ti apara (numerele de tel sunt interzise)asa ca trebuia sa fii perspicace si sa intuiesti numarul dupa alfabet deci: 0,G(7),E(5),A(1),E(5),I(9),F(6),I(9),G(5),B(2).DEC I calculeaZA ALFABETUL\:D/ GEAEIFIGB asta e nr.Te rog sa-mi transmiti un msg sa vad daca ai inteles.bafta

liomi
30.10.2008, 14:57:21
liomi, care este cel mai fain resto din vaslui?
referitor la aranjare si spatiu.
stii preturi cumva?
multumesc.
nush ce a zic totul depinde de tine si de cati de invitati ai...pt ca nu te poti duce la un rest mare precum select,cu 70 pers...e caraghios..

liomi
30.10.2008, 15:04:30
mi-ai cerut un nr de tel al DJ VALY dIN Vaslui...insa nush daca iti apare aici...insa tre sa fii perspicace si inlocuieste literele din alfabet cu numere si vei afla...te rog sa-mi comunici daca ai inteles numarul:) DECI:0GEAEIFIGB.Bafta si sa-ti iasa la fwel de fromos cum mi-a iesit si mie cu tipul asta...ptr ca toti se lauda ,dar pana la momentul in care nu mai ai ce face si nu poti sa-l mai skimbi

simonicka
05.11.2008, 10:41:43
Salutare miresici de Vaslui!
Caut si eu un numar de telefon de la o crama cu vin bun pentru botezul fetitei nasilor nostri... Am auzit ca la voi sunt vinuri foarte bune.
Citeam pe aici pe la voi despre 2000 euro pentru formatie si m-am speriat.
Va recomand din suflet formatia care a cantat la nunta noastra. Desi sunt 5 persoane, toti cu studii superioare de specialitate, canta absolut orice gen de muzica... mai putin manele, dar au in repertoriu niste rumbe tiganesti din alea vechi pe care le canta solistul la vioara intr-un mare fel - totudi omul canta la vioara I la Filarmonica din Iasi, cer in jur de 40 mil -dar atmosfera facuta de ei merita mult mai mult. Un coleg care nu a fost la nunta a venit la noi in vizita si cand se descalta pe hol a auzit muzica de pe DVD-ul nostru de la nunta si era ferm convins ca am avut DJ... Canta de la tango argentinian la batute romanesti, in romana, engleza, italiana franceza si chiar se inteleg si versurile... pauze scurte... show, interactiune cu publicul
Mai bine va pun un mic filmulet de la nunta noastra. Din pacate nu am si alte melodii mai scurte care sa poata fi postate pe net, dar, daca va plac Iasiul ni-i chiar asa departe si puteti sa-i ascultati live la un local in Tudor unde canta in fiecare seara...
http://www.youtube.com/watch?v=OBYC54Hnyko

drele
05.11.2008, 13:17:57
da i-am vazut si eu la o nunta in husi si chiar mi-au placut si credeti-ma sunt f pretentioasa in ceea ce priveste muzica pe la nunti.
cat despre vin iti recomand crama colegiului agricol din husi. au un vin f bun si la pret cat de cat acceptabil 3lei/litru cel putin noi de acolo ne aprovizionam cand avem petreceri. nu am nr de tel dar daca vrei ma pot interesa.

simonicka
05.11.2008, 14:23:57
da i-am vazut si eu la o nunta in husi si chiar mi-au placut si credeti-ma sunt f pretentioasa in ceea ce priveste muzica pe la nunti.
cat despre vin iti recomand crama colegiului agricol din husi. au un vin f bun si la pret cat de cat acceptabil 3lei/litru cel putin noi de acolo ne aprovizionam cand avem petreceri. nu am nr de tel dar daca vrei ma pot interesa.
Sarumana!
Daca se poate sa-mi trimiti un pm cu numarul de telefon iti sunt recunoscatoare.

drele
05.11.2008, 17:24:42
astazi ma interesez si maine cel tarziu iti trimit pm.

drele
07.11.2008, 10:34:52
simonicka, imi cer scuze dar nu am gasit un nr de tel. nasii tai pot veni la sediu in husi sa ia direct vinul. noi asa facem

simonicka
07.11.2008, 14:25:13
>:d< :* :*

alinushaa
03.12.2008, 15:41:53
as putea sa te ajut cu fotograful daca vrei
numai ca e din roman dar face deplasari oriunde in tara
mi l-a recomandat o prietena si am vazut poze de la nunta ei ..sunt superbe cu efecte speciale ..nu stiu daca am voie sa las nr de tel dar am sa o fac:-$ 0741706320..si eu l-am chemat la mine la nunta in vs;))

alinushaa
03.12.2008, 15:44:37
surioara mea si-a facut nunta la crama domneasca in vara si a fost destu de multumita ..iar ca fotograf iti recomand pe cineva din roman ..am inteles ca nu e foarte scump si e si bun(am vazut poze de la alta nunta)
nr lui e 0741706320..bafta

alinushaa
03.12.2008, 15:47:07
Buna miresici!
Am tot cautat pe acest site, dar nu am gasit nici o miresica de vaslui.....si ma cam simt singurica:gen_13:
eu sunt miresik de vaslui..numai ca inca nu am avut nunta..abia in septembrie
>:D<

alinushaa
03.12.2008, 15:49:08
Buna miresicilor
spor la pregatiri
mai bine canti tu la propria nunta decat sa ii platesti pe aia de la Policrom..e un sfat f prietenesc=P~

alinushaa
03.12.2008, 15:50:59
iti recomand din tot sufletul policrom!!!!sunt prea tari...eu am avut nunta pe 13 iulie...cu ei...si toti mi-au laudat muzica...au costat 2000euro...da s-a meritat!!
fata tu esti nebuna?!!chiar ai dat 2000 pe policrom?!!nu imi vine sa cred

kraluca
04.12.2008, 15:55:37
mai bine canti tu la propria nunta decat sa ii platesti pe aia de la Policrom..e un sfat f prietenesc=P~

mie una chiar imi place cum canta cei de la policrom si, la nivelul vasluiului, sunt cei mai buni. pretul mi se pare destul de mare, insa, acesta este pretul pietei

anutza184
10.12.2008, 17:51:28
buna tutror miresicilor
Pentru cine e interesat de focuri de artificii sa imi dea un mesaj pe privat si va pot da nr de tel si daca imi lasati o adresa de mail pot sa va trim si ceva oferte cu preturile care se practica pe la noi prin zona.;;)
Mult spor la pregatiri:* :*

madamme
10.12.2008, 21:43:53
buna,miresici din vaslui!ma bucur ca v-am gasit!va pup!si la mine la nunta tot policromul a cantat!anul trecut in 2007 am dat 1500 euro!sunt cei mai buni din vaslui!daca as mai avea inca odata nunta ,tot pe ei i-as lua sa-mi cante!sunt foarte buni!merita banii!pup

noi_doi_amandoi
11.12.2008, 21:15:05
fata tu esti nebuna?!!chiar ai dat 2000 pe policrom?!!nu imi vine sa cred
Da las&aring; ca eu pentru 2009 am dat 2500 ..dar nu mi pare rau ...ca is meseriasi rau...sincer altii mai buni nu am gasit ...

kraluca
05.01.2009, 09:10:59
La multi ani, dragi miresici de Vaslui! sa aveti un an extraordinar, plin de impliniri! (mai ales cele care au nunta in 2009) ;-)

troppotzika
11.01.2009, 13:04:06
Buna miresicilor.Am o rugaminte la voi.Am fost recent intr-o scurta vizita in Vaslui si undeva prin centru ,pe la cercul militar am vazut o pancarta ce facea reclama la artificii.Firma respectiva vindea si arme,etc, dar am uitat site-ul lor de internet.Ma puteti ajuta? E undeva intre BCR si Racova.

ANCAsalavastru
25.01.2009, 13:04:41
buna miresicilor,
sunt si eu o viitoere miresica din vs m-ar interesa si pe mine nr de tel de la firme care se ocupa cu filmat si aranjat salile de nunti,dar sa fie neparat din vs pt ca eu nu mai stau in vs de 5 ani iar cand vin acasa nu mai am timp sa alerg prin alte orase. merci.......... pupici........^:)^

Cat_Eyes
26.01.2009, 22:13:53
fetele care ati cautat lunile astea restaurante, cum e?
sunt atat de aglomerate?
mi-=a spus cineva ca a gasit cu greu pentru la vara - in iunie - si erau date stabilite si pentru 2010.
stiti ceva?

liomi
08.02.2009, 15:03:46
Sunt din Iasi si fac nunta in Vaslui , mai 2008.

Ajutati-ma cu pareri despre restaurantele din Vaslui:
- sali
- ornamente
- meniu
- muzica

Astept mesaje si pe adresa de e-mail: vio20vio20 pe yahoo

Va pup dulce miresicilor.
banuiesc ca deja ai gasit tot pana acum....si sfatul nostru si recomandarile noastre nu-ti mai sunt de folos.bafta la nunta

liomi
08.02.2009, 15:14:26
Buna miresici
eeee si buna si ieftina ..,mai bine ia-ti un DJ si la pretul care il practica formatiile,iti ramane si bani pentru cameraman si fotograf...sfatul meu...eu asa am facut,si a fost super si cu bani in buzunar.

alexandra_iq
24.02.2009, 08:17:13
eeee si buna si ieftina ..,mai bine ia-ti un DJ si la pretul care il practica formatiile,iti ramane si bani pentru cameraman si fotograf...sfatul meu...eu asa am facut,si a fost super si cu bani in buzunar.

da intradevar iti raman mai multi bani in buzunar dupa nunta , dar nunta o faci odata in viata parerea mea e ca ar trebuie sa fie ceva mai special , da fiecare cum stie . O formatie parerea mea da o amprenta mai originala nuntii . Pentru anutza incearca formatia Pro Music Band ii gasesti pe youtube , nu-s asa scumpi parerea mea si canta super , eu pe ei i-am impacat si sunt din iasi , mi-au placut mult , succes

kraluca
24.02.2009, 15:19:51
da intradevar iti raman mai multi bani in buzunar dupa nunta , dar nunta o faci odata in viata parerea mea e ca ar trebuie sa fie ceva mai special , da fiecare cum stie . O formatie parerea mea da o amprenta mai originala nuntii . Pentru anutza incearca formatia Pro Music Band ii gasesti pe youtube , nu-s asa scumpi parerea mea si canta super , eu pe ei i-am impacat si sunt din iasi , mi-au placut mult , succes
sunt de aceeasi parere: muzica este cheia reusitei la o nunta, iar o formatie buna iti poate garanta o nunta de succes

BDiana
27.02.2009, 16:57:16
Salut!
Ma gandesc ca discutiile de aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11897&page=7 si aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17684 va privesc direct... :)

ciocolatika
27.03.2009, 22:10:53
daaaa;)) :[email protected]

cristal_cristalin
30.03.2009, 02:46:34
Salutare miresici de Vaslui!
Caut si eu un numar de telefon de la o crama cu vin bun pentru botezul fetitei nasilor nostri... Am auzit ca la voi sunt vinuri foarte bune.
Citeam pe aici pe la voi despre 2000 euro pentru formatie si m-am speriat.
Va recomand din suflet formatia care a cantat la nunta noastra. Desi sunt 5 persoane, toti cu studii superioare de specialitate, canta absolut orice gen de muzica... mai putin manele, dar au in repertoriu niste rumbe tiganesti din alea vechi pe care le canta solistul la vioara intr-un mare fel - totudi omul canta la vioara I la Filarmonica din Iasi, cer in jur de 40 mil -dar atmosfera facuta de ei merita mult mai mult. Un coleg care nu a fost la nunta a venit la noi in vizita si cand se descalta pe hol a auzit muzica de pe DVD-ul nostru de la nunta si era ferm convins ca am avut DJ... Canta de la tango argentinian la batute romanesti, in romana, engleza, italiana franceza si chiar se inteleg si versurile... pauze scurte... show, interactiune cu publicul
Mai bine va pun un mic filmulet de la nunta noastra. Din pacate nu am si alte melodii mai scurte care sa poata fi postate pe net, dar, daca va plac Iasiul ni-i chiar asa departe si puteti sa-i ascultati live la un local in Tudor unde canta in fiecare seara...
http://www.youtube.com/watch?v=OBYC54Hnyko

Te rog trimite-mi si mie un pm cu numele localului din Tudor ... ma intereseaza acest capitol.Multumesc mult!

GrigA
30.03.2009, 12:18:15
buna miresicilor,
sunt si eu o viitoere miresica din vs m-ar interesa si pe mine nr de tel de la firme care se ocupa cu filmat si aranjat salile de nunti,dar sa fie neparat din vs pt ca eu nu mai stau in vs de 5 ani iar cand vin acasa nu mai am timp sa alerg prin alte orase. merci.......... pupici........^:)^

Stiu eu o firma care se ocupa cu decoratiuni si in Vaslui.Se deplaseaza ei oriunde si au preturi foarte bune.Iti trimit pm.:)

Cat_Eyes
30.03.2009, 14:08:35
va rog sa-mi dati si mie PM cu firmele/fetele care se ocupa de asta..
si fantana de cioco ma intereseaza in mod deosebit!

GrigA
30.03.2009, 14:17:02
iti recomand si eu o firma din vaslui
orneaza si la iasi, si bacau..oriunde sunt chemati,fara suprapret
ofera cadouri in produse decor. [email protected]

Multumesc,dar eu am facut contract cu firma de decoratiuni.;))
Eu cred ca tu iti faci reclama la propria firma,imi dau seama si dupa linkul care l-ai trimis;))

ciocolatika
31.03.2009, 11:34:22
Stiu eu o firma care se ocupa cu decoratiuni si in Vaslui.Se deplaseaza ei oriunde si au preturi foarte bune.Iti trimit pm.:)
trimite si mie pm... te rog...mersi mult

GrigA
31.03.2009, 12:42:19
trimite si mie pm... te rog...mersi mult

Ti-am trimis;;)

ciocolatika
31.03.2009, 14:05:41
Ti-am trimis;;)
mersi mult.... kiss you:* \:D/

anutza184
01.04.2009, 12:39:09
Buna miresici
Am si eu o intrebare pentru cele care au avut deja nunta sau pentru cele care vor avea si se afla in cun ostinta de cauza.Ce locuri avem noi prin Vaslui pentru realizarea sedintei foto....in afara de Copou:D ..ca pe asta-l stie toata lumea:D ;;) :zz: :zz:

ciocolatika
01.04.2009, 13:14:47
Buna miresici
Am si eu o intrebare pentru cele care au avut deja nunta sau pentru cele care vor avea si se afla in cun ostinta de cauza.Ce locuri avem noi prin Vaslui pentru realizarea sedintei foto....in afara de Copou:D ..ca pe asta-l stie toata lumea:D ;;) :zz: :zz:
poi..anutza... nu cred k sunt asha multe locuri...doar sa mergi p la podul inalt... dar... na...si prin centru ce mai e.... in rest....nu stiu ...n'am idee nici eu..asta ar trebui sa stie fotograful...

Cat_Eyes
01.04.2009, 20:17:56
anutza, depinde ce te intereseaza.
de exemplu eu vreau sa fac poze in piata civica - fantanile alea sunt foarte frumoase, poate o sa fie si apa... si in copou pentru verdeata care ne inconjoara.. si cred ca e de ajuns.
din pacate, karmela, podul inalt e cam departe.. adica, pana pleci, pana ajungi, pana descarci pe taota lumea :) (apropo, cine merge? numai cativa? ai masina? sunt toti gata la ora x? etc) ..

ciocolatika
01.04.2009, 20:31:24
am dat si eu o idee...:( acolo merg doar miri si nashii ptr cateva poze:P:P

lori_adam68
02.04.2009, 23:54:20
Buna miresici

Copoul e superb,anutza.Vara trecuta l-am revazut eu fiind plecata de cave ani din VS e unul din parcurile cele mai ingrijite din cate am vazutsi pentru Vaslui e mare lucru.Alte locuri cam greu doar cele 2 mentionate.Tu unde faci nunta,cu cine decorezi,cum stai cu pregatirile?

GrigA
03.04.2009, 08:09:06
De fapt amandoi va faceti reclama la propriile firme.

GrigA,acum ceva zile vorbeam de un site cu poze furate,daca ma uit bine si tu ai ceva strain pe site sau blog ce o mai fi.Iar preturile nu sunt deloc mai mici decat le are o firma care deja si-a format un nume care are portofoliu si care nu fura poze de pe net ca sa dea clientii pe spate.Aceleasi preturi ca ale tale le-am primit si de la alte firme,si cand le-am rasfoit albumele foto am vazut pozele lor,nu pozele tale mici care nu se deschid,parte din ele furate.
Macar pbarleanu e "la el acasa"sa zic asa,chiar daca si el isi face reclama.
Si mai am o intrebare daca tot te-am gasit aici peforum.Firma asta a ta nu e firma lui Frunza cel care si-a batut joc in Iasi de toate nuntile si a lasat in urma lui mirese plangand?

Ai o imaginatie foarte bogata.
Si ca sa stii si tu ca eu nu am nici o firma sunt o miresica ca si voi.Doar ca eu sunt multumita de ce mi-au oferit cei cu care am incheiat contract.
Ia si te mai intereseaza si tu cum se cheama firma lui Frunza si apoi vii sa faci acuze.Si intereseazate cum ii zice si celui de la cealalta firma.Daca eram cum spui tu poate chiar faceam reclama.
Se pare ca pe site-ul asta nu ne putem ajuta intre noi

ciocolatika
03.04.2009, 08:12:47
Hei Buna Dimineatza..... nu va mai contrazicetzi ...sau supara...fiekre alege ce vrea..si fiekre isi lauda firma cu care a facut contract...nu asha e normal??? puuuuuuuuuup suparici .....care vine la o cafelutza???~o) ~o) ~o) ~o) ~o) (*)

ciocolatika
03.04.2009, 08:14:23
Ai o imaginatie foarte bogata.
Si ca sa stii si tu ca eu nu am nici o firma sunt o miresica ca si voi.Doar ca eu sunt multumita de ce mi-au oferit cei cu care am incheiat contract.
Ia si te mai intereseaza si tu cum se cheama firma lui Frunza si apoi vii sa faci acuze.Si intereseazate cum ii zice si celui de la cealalta firma.Daca eram cum spui tu poate chiar faceam reclama.
Se pare ca pe site-ul asta nu ne putem ajuta intre noi
GrigA am observat k mai ai un pic ...imediat vine 15 august?.... cum stai cu pregatirile?..faci la Vaslui? la ce restaurant?

GrigA
03.04.2009, 09:06:10
GrigA am observat k mai ai un pic ...imediat vine 15 august?.... cum stai cu pregatirile?..faci la Vaslui? la ce restaurant?

Buna.:* Da mai am cateva luni pana la nunta;;) <:-P Abia astept.
Mai avem de cumparat bautura si iubi costumul iar eu rochia;;)

Nu fac nunta la Vaslui.O fac in iasi,sotul e din Iasi.

anutza184
06.04.2009, 19:25:48
Copoul e superb,anutza.Vara trecuta l-am revazut eu fiind plecata de cave ani din VS e unul din parcurile cele mai ingrijite din cate am vazutsi pentru Vaslui e mare lucru.Alte locuri cam greu doar cele 2 mentionate.Tu unde faci nunta,cu cine decorezi,cum stai cu pregatirile?
Salut
Cu pregatirile nu stau prea bine dar nici nu ma plang. Pana in momentul de fata am contracte facute la sala, formatie si fotograf+filmat...in rest nimic.....dar chiar nimic nici nasi macar:(( :(( :(( .Dar inca mai sper...stii u ca fiecare sa naste cu nasul lui.....asa ca inca il astept sa apara:-" :-" :-"

ciocolatika
06.04.2009, 19:59:25
asta asha este anutza...fiekre are nashul lui pus deoparte...sa speram k si al vostru va aparea cat mai repede...noroc...sanatate si fericire... pupici

ciocolatika
06.04.2009, 20:00:23
Salut
Cu pregatirile nu stau prea bine dar nici nu ma plang. Pana in momentul de fata am contracte facute la sala, formatie si fotograf+filmat...in rest nimic.....dar chiar nimic nici nasi macar:(( :(( :(( .Dar inca mai sper...stii u ca fiecare sa naste cu nasul lui.....asa ca inca il astept sa apara:-" :-" :-"
unde ai nunta?la ce restaurant?

anutza184
08.04.2009, 08:34:14
unde ai nunta?la ce restaurant?

La Minion:sad: :sad: ca era singura sala libera pe 15 august atunci cand voiam noi sa facem nunta...si asata a ramas.Am incercat noi intre timp sa schimbam sala dar nu ne-a mers.Am vrut sa o schimb cu o sala super de langa Crismona dar ala te stoarce de bani, plus ca nu prea am io incredere in patronul ala.Si decat sa renunt la Minion si sa ma trezesc cu cateva sapt inainte de nunta ca nu am sala mai degraba ma multumesc cu Minionu:-< :-< :-< :-< .Acuma sper sa fie totul ok..sa umplu sala aia si ma multumesc..ca nici nu am perechi ca sa imi iua o sala mare.Asta e..toata lumea viseaza la nunti ca in povesti...:-< :-<

ciocolatika
08.04.2009, 08:37:09
La Minion:sad: :sad: ca era singura sala libera pe 15 august atunci cand voiam noi sa facem nunta...si asata a ramas.Am incercat noi intre timp sa schimbam sala dar nu ne-a mers.Am vrut sa o schimb cu o sala super de langa Crismona dar ala te stoarce de bani, plus ca nu prea am io incredere in patronul ala.Si decat sa renunt la Minion si sa ma trezesc cu cateva sapt inainte de nunta ca nu am sala mai degraba ma multumesc cu Minionu:-< :-< :-< :-< .Acuma sper sa fie totul ok..sa umplu sala aia si ma multumesc..ca nici nu am perechi ca sa imi iua o sala mare.Asta e..toata lumea viseaza la nunti ca in povesti...:-< :-<
lasa Anutza nu fi trista...e frumos si la minion... si conteaza sa avetzi lume..sa va distratzi...sa fii fericita k esti miresik...alaturi d prietenii tai....si prietena mea are nunta p 15 august la Racova....te pupic...>:D<

Cat_Eyes
08.04.2009, 17:42:23
Anuta, vorbesti de sala aceea de langa crismona, proaspat deschisa?
eu cand am fost acolo era o ...domnita, sa spunem, care abia a deschis gura.
am inteles ca nu au mai facut nunti in acea sala si nu au experienta. am intrebat cam pe unde ar veni orchestra/dj muzica in sfarsit, a zis ca nu stie, am intrebat unde o sa fie masa mirilor si mi-a arata ca langa buda :-L ... dar tind sa cred ca si aia a spus-o la plesneala.
asa ca, fii bucuroasa cu ce ai gasit!
sa fie intr-un ceas bun!

anutza184
08.04.2009, 18:53:31
Anuta, vorbesti de sala aceea de langa crismona, proaspat deschisa?
eu cand am fost acolo era o ...domnita, sa spunem, care abia a deschis gura.
am inteles ca nu au mai facut nunti in acea sala si nu au experienta. am intrebat cam pe unde ar veni orchestra/dj muzica in sfarsit, a zis ca nu stie, am intrebat unde o sa fie masa mirilor si mi-a arata ca langa buda :-L ... dar tind sa cred ca si aia a spus-o la plesneala.
asa ca, fii bucuroasa cu ce ai gasit!
sa fie intr-un ceas bun!
Da de sala aia vorbesc...cica s-ar chema Carul cu Flori sau ceva de genul dar nu-s prea sigura.Cand am fost eu inca nuera gata sala ..mai aveau de pus gresie pe jos.Si patronul ne-a cerut o mie de euro avans (si deja trecuse de 4 lei euro:O :O :O ) si inainte mi-a spus ca e el foarte dragut cu noi si ca nu ne ia jumatate din suma cat scrie pe contract ci doar o mie de euro...si am lasat-o balta.:-s :-s

andreeaar
09.04.2009, 16:36:40
buna,eu sunt andreea,vroiam sa iti spun k o prietena de a mea a avut nunta la minio si a fost superba,din pacate eu nu am gasit sala libera p 25 iuli sau august era libera doar sala mica.Banuiesc k tu ai inchiriat sala mare.

andreeaar
09.04.2009, 16:47:16
buna miresici!
stiti din intamplare vreo coafeza buna in vaslui?k eu de cate ori am fost la coafor am ramas tare dezamagita de cum m-au coafat,vorba aia am dat banii degeaba,dak ma chinuiam si mie imi iesea mai bine decat ce mi-au facut ele.in fine ...dar pt nunta vreau sa imi faca si mie cineva o coafura reusita.Daca stiiti pe cineva anuntatima si pe mine.

ciocolatika
09.04.2009, 17:43:58
buna miresici!
stiti din intamplare vreo coafeza buna in vaslui?k eu de cate ori am fost la coafor am ramas tare dezamagita de cum m-au coafat,vorba aia am dat banii degeaba,dak ma chinuiam si mie imi iesea mai bine decat ce mi-au facut ele.in fine ...dar pt nunta vreau sa imi faca si mie cineva o coafura reusita.Daca stiiti pe cineva anuntatima si pe mine.
vezi la subiectul COAFAT si MACHIAJ....sunt acolo niste saloane...

andreeaar
10.04.2009, 16:35:28
vezi la subiectul COAFAT si MACHIAJ....sunt acolo niste saloane...
multuesc!eu una nu am fost incantata de salonul nina*s m-au pensat super naspa de coafat nici nu mai zic in 4 fete cate am fost nici una nu a fost reusita la par*(poate pt k nu avea nici chef coafeza,din cate am obs),eu am cerut o coafura siea mi-a spus k se lasa k nu rezistaa ,nu a vrut sa imi face ce cerusem eu era duminica si se grabea acasa:-w

andreeaar
10.04.2009, 16:41:04
la pensat a fost oribil imi venea sa plang de cum imi stricase forma,au ras toti ai mei de mine ,a fost ingrozitor asa k eu nu va recomand salonul asta,sau cel putin eu nu ma mai duc in viata mea acolo

poupee
16.04.2009, 12:56:48
buna,miresici de vaslui! eu sunt miresica de barlad si as vrea sa va intreb pe voi daca stiti cum se numeste formatia care a cantat la bon apetit acum vre-un an ,doi.......stiu doar ca sunt 2 tipi si o tipa care canta si ca unul din ei ar fi casatorit cu o americanca,asta daca nu am informatii eronate. heeeelp!!!!! Multumesc anticipat!!

poupee
20.04.2009, 10:18:19
revin cu informaii. este vorba de formatia care canta actualmente la "carul cu flori",langa crismona......stie cineva ceva??? heeelp[-o<

anutza184
20.04.2009, 19:13:32
asta asha este anutza...fiekre are nashul lui pus deoparte...sa speram k si al vostru va aparea cat mai repede...noroc...sanatate si fericire... pupici

Buna miresici. Sunt foarte fericitaaaaaaaaaaaa...mi-am gasit nasi\:D/ \:D/ <:-P .
Si au aparut de unde nici nu ma asteptam....inca o data confirmata vorba " fiecare se naste cu nasul lui":)>- \:D/ \:D/

ciocolatika
21.04.2009, 08:08:43
Buna miresici. Sunt foarte fericitaaaaaaaaaaaa...mi-am gasit nasi\:D/ \:D/ <:-P .
Si au aparut de unde nici nu ma asteptam....inca o data confirmata vorba " fiecare se naste cu nasul lui":)>- \:D/ \:D/
Bravooo...sa'i porti cu sanatate<:-P <:-P
Hristos a inviat!:*

kraluca
23.04.2009, 13:18:38
buna tuturor!
vad ca nu este activitate pe forum, asa ca intervin eu: fetelor am emotii! nunta e acusica si cam totul este stabilit, insa ma intreb cum va fi vremea, va fi lumea multumita, vor iesi bine decoratiunile, imi va iesi bine coafura si machiajul, etc.
voi cum stati cu pregatirile?

Cat_Eyes
24.04.2009, 17:30:35
Raluca, iti tin pumnii ca totul sa iasa asa cum iti doresti!! si sa ai o zi ca in povesti.

ciocolatika
28.05.2009, 09:17:07
fetelor care are nunta pe 21:'8:2010 in VASLUI????
mi'a venit o idee ----;)) ;)) astept raspuns

ciocolatika
11.06.2009, 20:04:24
fetele....care stie ce formatie canta la Casa Alba???....ce scumpi mi se pare .....70 mil[-(

si totusi ..cine are nunta p 21.08.2010 in vaslui?

Cat_Eyes
11.06.2009, 22:35:33
la ce activitate e la - Vaslui forum - cred ca nimeni nu o sa aiba nunta anul acesta =))

kraluca
15.06.2009, 14:52:54
la ce activitate e la - Vaslui forum - cred ca nimeni nu o sa aiba nunta anul acesta =))
eu am avut! si a fost super!
va doresc si voua sa aveti cea mai frumoasa nunta!

Cat_Eyes
15.06.2009, 22:08:57
pai raluca, asteptam poze.. ti-am mai spus la un topic si nimic :(

cilidav
24.06.2009, 00:44:19
revin cu informaii. este vorba de formatia care canta actualmente la "carul cu flori",langa crismona......stie cineva ceva??? heeelp[-o<
nu stiu cum se numeste formatia, dar au cantat la botez la nepotica mea. nu sunt ei cine stie ce profesionisti, dar sa stii ca si-au facut treba si s-a dansat mai tot timpul. daca i-ai contractat, stai fara grija, o sa fie bine.

nu ar fi rau, daca ti-ai face o lista cu melodiile pe care ti-le doresti neaparat, nu cred ca vor refuza...

Cat_Eyes
24.06.2009, 21:19:01
Cili, cu ce te ocupi? - decor? (merci de id, oricum.. dar sa stiu unde te incadrez :)) :">

rusu_elena
24.06.2009, 22:06:21
buna miresici de vaslui!
eu am nunta in 3 saptamani!!!
am emotii pregatirile sunt aproape gata
sper sa fie bine
va pup si va doresc sa aveti o nunta ca in povesti

ciocolatika
24.06.2009, 22:09:50
buna miresici de vaslui!
sper sa fie bine
ooo...Felicitari...O nunta de vis iti doresc...si totul sa'ti iasa perfect!>:D< >:D< >:D<

andreeaar
25.06.2009, 16:37:30
buna miresici de vaslui!
sper sa fie bine
imi spui si mie ce firma de decoratiuni ai ales? k si eu caut una dar nefiind in vaslui momentan, imi este greu sa aleg asa una din auzite sau de pe net unde nimeni nu imi arata macar o poza cu decoratiunii facute de ei.
iti urez multa distractie la nunta si casa de piatra!!!

Cat_Eyes
25.06.2009, 20:26:14
bine ai venit!
andreea, data nuntii tale este cea corecta? .. daca da, peste o luna ai nunta si nu ai ales inca deco?.. 8-|

andreeaar
26.06.2009, 16:00:01
bine ai venit!
andreea, data nuntii tale este cea corecta? .. daca da, peste o luna ai nunta si nu ai ales inca deco?.. 8-|
din pacate da...ajung abia peste 2 sapt in tara,sper sa gasesc una pana atunci prin intermediul internetului.ufff deja sunt super stresata pe chestia asta.sper sa fie bine.

irinaoana
30.07.2009, 21:14:27
Buna tuturor miresicilor
Sunt noua pe aici, dar am observat subiecte destul de interesante si am si eu o intrebare: este cineva care a avut nunta la minion anul acesta, ma intereseaza cum decoreaza sala ca am inteles ca au ei firma.
o zi buna si spor la pregatiri

ciocolatika
31.07.2009, 09:45:17
Dar cei de la Minion iti impun sa decorezi cu ei???:-SS

irinaoana
01.08.2009, 10:38:49
Dar cei de la Minion iti impun sa decorezi cu ei???:-SS
eu sper sa nu-mi impuna nimic, cu toate ca de la inceput mi-au spus ca au ei firma care orneaza sala. eu oricum ma interesez sa vad si la alte firme cum decoreaza si ce preturi au, sa fiu pregatita cand ma duc sa discut problema

anutza184
01.08.2009, 10:57:48
eu sper sa nu-mi impuna nimic, cu toate ca de la inceput mi-au spus ca au ei firma care orneaza sala. eu oricum ma interesez sa vad si la alte firme cum decoreaza si ce preturi au, sa fiu pregatita cand ma duc sa discut problema

Buna
Eu tot la Minion o sa am nunta si o sa ornez sala cu firma care o au ei.O sa-ti explic cam cum sta treaba pe acolo si cam ce am patit eu:..doamna Viorica ,aia cu care ai vb pt inchiriat sala e sora patronului, tipa care orneaza e fiica ei, iar baiatul car canta acolo (ca au si un baiat care pune negativul pe un lap sii canta acolo la un microfon...nimik de zis canta acceptabil) e sotul tipei care orneaza; si se ocupa amandoi...eu cand am incheiat contractul l-am incheiat cu el.
Iar ce am patit eu....cand am inchiriat sala nu mi-au zis ca sunt obligata sa fc cu ei au zis doar"avem si noi" care mi se pare diferit de "esti obligat".Cand m-am apucat sa caut pentru ornat am fost la mai multe firme si o tipa de la o firma mi-a zis ca sa vb mai intai la sala sa vd dc imi da voi ca ea stie ca te obliga sa fc cu cei de la Minion.A doua zi pun mana pe tel si o sun pe doamna aia si surpriza....sunt obligata.O prietena de-a mea care a avut nunta in iulie a facut cu alta firma.Deci concluzia la care ama ajuns eu e ca l-a inceput nu-ti zic nimik...dupa ce ai semnat contractul, apar cam multe de "esti obligat".Si mi se pare normal sa spuna ca esti obligat ca e fiisa.Asa ca....trage u concluzia
Sper ca nu v-am plictisit cu parerile mele:D :D :-p

ciocolatika
14.09.2009, 17:12:11
Anutza...ai fost o miresica fff frumusik..:x :x :x :x
CASA DE PIATRA!!

fetele de Vaslui...voi ce mai ziceti noutati???

miresicile de 2010 cum stau cu pregatirile?>:D< >:D<

ciocolatika
21.09.2009, 20:04:13
uff..nu mai sunt miresici de 2010?#-o #-o #-o

MIRABELAC
23.09.2009, 19:20:54
Buna Miresici.bineanteles Ca Mai Sunt Miresici De 2010.ma Numesc Mirabela Si Am Nunta La Anul La Minion.as Dori Si Eu Sa Stiu Dragele Mele Daca Stiti Ceva De Formatia "tonika" Din Vaslui.mi-au Recomandat-o Niste Prieteni.va Pup.astept Raspuns.

ciocolatika
23.09.2009, 21:35:06
Buna Miresici.bineanteles Ca Mai Sunt Miresici De 2010.ma Numesc Mirabela Si Am Nunta La Anul La Minion.as Dori Si Eu Sa Stiu Dragele Mele Daca Stiti Ceva De Formatia "tonika" Din Vaslui.mi-au Recomandat-o Niste Prieteni.va Pup.astept Raspuns.

Buna...Bine ai venit...eu una nu am auzit..deci nu te pot ajuta in privinta asta....insa in caz de altceva te ajut cu mare drag:*

Cat_Eyes
23.09.2009, 21:36:41
buna,
am gasit ceva pe youtube. cauta si tu. sunau ok.

MIRABELAC
24.09.2009, 08:07:07
Buna Din Nou Miresici.multumesc Pentru Informatie.daca Stie Cineva Vreun N. De Telefon Sa Mi-l Dea Si Mie Va Rog.

ciocolatika
24.09.2009, 21:14:45
uffff,ce tare asta. ca (DNA) viorica de la minion e sora patronului. =)) =))
va zic eu ca nu e. e a..........a patronului. tot orasul stie,ce naiba.
e adevarat ca orneaza fica-sa,bagata pe gat. ii obliga pe toti cei care le trec pragul.
fetele de masa de acolo is ale restaurantului, ea doar scaunele le imbraca. are perdele de lumini,fata,spate. arcada. si stalpi la intrare cumparati din practiker.
nu vreau sa par rautaciosa, dar acolo toate nuntile is la fel.
cine e slab si nu are curaj sa o infrunte pe cocoana aia....asta e. avantaj ei.
nu e urat ce face ea, fiica-sa, dar prea is toate la fel
si florile toate la fel, la toate nuntile.
pai la acelasi pret is o multime de variante.
fetelor......noutati, idei noi......
acolo orneaza oricine, ca tipa nu are FIRMA. e la negru. si nu are cum sa va oblige.
succes.
am raspuns aici, ca m-a amuzat faza cu...sora patronului

=)) =)) =)) =)) =))

miresik25
27.09.2009, 12:58:29
noi am ornat cu firma de pe traian - lazar ..de langa crismona si am fost f multumiti

ciocolatika
27.09.2009, 13:35:25
noi am ornat cu firma de pe traian - lazar ..de langa crismona si am fost f multumiti

ne poti pune si noua niste poze cu tine miresica?;))

giacarangi
27.09.2009, 22:42:07
Buna miresici. Pe mine nu ma intereseaza o firma de decoratiuni cu totul, as vrea sa ma ajutati doar cu o florarie care aduce si orhidee pt buchetelul meu si sa fac buchetele de pe mese. Ce e mai ok in Vaslui??

ciocolatika
27.09.2009, 23:36:20
wow...o miresica de 21 august 2010.....din VASLUI<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

ciocolatika
27.09.2009, 23:36:54
Buna miresici. Pe mine nu ma intereseaza o firma de decoratiuni cu totul, as vrea sa ma ajutati doar cu o florarie care aduce si orhidee pt buchetelul meu si sa fac buchetele de pe mese. Ce e mai ok in Vaslui??

Bine ai venit...................=;

giacarangi
27.09.2009, 23:43:57
Bine ai venit...................=;

Multumesc. De mult citesc pe aici. Speram sa ma ajutati sa gasesc ceva deosebit in Vaslui, o florarie mai frumoasa, care sa faca niste aranjamente dragute. O sa am nunta la " La Livada"

ciocolatika
27.09.2009, 23:46:46
si cum stai cu pregatirile???
;))

mirela_mir
07.10.2009, 12:37:23
giacarangi (http://www.miresici.ro/member.php?u=36740) ,sunt si firme din iasi care fac decoratiuni in Vaslui.Eu mi-am comandat buchetele si lumanarile la o firma din Iasi

tcv16
07.10.2009, 18:25:21
Buna!

Cine a facut la Stil ? Cum este meniul, locatia, ospatarii.....ma puteti ajuta cu cateva informatii?

Multumesc!

anutza184
15.10.2009, 11:23:59
uffff,ce tare asta. ca (DNA) viorica de la minion e sora patronului. =)) =))
va zic eu ca nu e. e a..........a patronului. tot orasul stie,ce naiba.
e adevarat ca orneaza fica-sa,bagata pe gat. ii obliga pe toti cei care le trec pragul.
fetele de masa de acolo is ale restaurantului, ea doar scaunele le imbraca. are perdele de lumini,fata,spate. arcada. si stalpi la intrare cumparati din practiker.
nu vreau sa par rautaciosa, dar acolo toate nuntile is la fel.
cine e slab si nu are curaj sa o infrunte pe cocoana aia....asta e. avantaj ei.
nu e urat ce face ea, fiica-sa, dar prea is toate la fel
si florile toate la fel, la toate nuntile.
pai la acelasi pret is o multime de variante.
fetelor......noutati, idei noi......
acolo orneaza oricine, ca tipa nu are FIRMA. e la negru. si nu are cum sa va oblige.
succes.
am raspuns aici, ca m-a amuzat faza cu...sora patronului

Super tare...uite ca tot orasul stie asta...eu nu o stiam.Si nici asta cu sora nu o stiam dc nu mi-o zicea cineva...cine a zis-o nu mai stiu dar nu are importanta.Chestia cu toate nuntile arata la fel...perfecta dreptate.Asta depinde si de miri si de bugetul lor.Daca iti permiti sa dai peste 30 mil pe ornat crede-ma ca sala ta nu va arata ca una de 16 mil.Iar cele de 16 mi se pare perfect normal sa arate aproape la fel:fiecare firma isi cumpara o arcada perdea de lumini suporti pt buchete si alte chestii pe care le foloseste la fiecare nunta...de aia arata la fel.Parerea mea la toate firmele din VS gasesti aceleasi lucruri...nimic spectaculos...|-) Si credema pe cuvant ca am trecut aproape pe la toate..doar sa imi fi scapat una care a iesit in vra asta pe piata.
:) :)

anutza184
15.10.2009, 11:35:33

Buna
Nu am mai intrat de mult pe aici...si abia acum am vazut mesajul tau.
La capitolul florarii stam si mai prost decat la firme pentru ornat sali.Sincer cea mai dotata florarie din cautarile mele e Decora care are sediu langa piata Vidin.Acolo am vazut cele mai multe sortimente de flori...dar sincer mi s-au parut cam scumpi(pentru o cocarda din trandafir cereau 15 lei si eu le-am fc cu 9 lei :> ).Iar buchetul si lumanarile le-am facut la o firma din Iasi.

roxanaciliac
15.10.2009, 12:27:26
Buna, miresicilor. Poate cineva sa-mi zica de vreo nunta la Curtea Domneasca, langa Brodoc? Eu am nunta la anu si mi-a placut f mult locul respectiv...dar nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo si care sa-mi poata impartasi impresii. Pls help. Merci mult

ciocolatika
16.10.2009, 22:32:56
Buna, miresicilor. Poate cineva sa-mi zica de vreo nunta la Curtea Domneasca, langa Brodoc? Eu am nunta la anu si mi-a placut f mult locul respectiv...dar nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo si care sa-mi poata impartasi impresii. Pls help. Merci mult

Curtea Domneasca?:-? :-? :-w
stau de 22 ani in vaslui...dar nici k am auzit de asha ceva:-" :| #-o

unde e asta?e nou?

Cat_Eyes
17.10.2009, 14:31:53

am fost acolo, lasam pe mireasa care a avut nunta in aceasta locatie sa iti povesteasca detalii. daca vrea, normal ;))

giacarangi
18.10.2009, 23:40:40
am fost acolo, lasam pe mireasa care a avut nunta in aceasta locatie sa iti povesteasca detalii. daca vrea, normal ;))
E nasol? Sau de ce nu ne zici??

Cat_Eyes
19.10.2009, 13:09:16
nu e vorba de asta.
o las pe ea, sa vorbeasca in cunostinta de cauza. una e sa fii mireasa si alta invitat o:-)

roxanaciliac
19.10.2009, 15:11:02
Multumesc, cat_eyes. Astept parerea miresicii de acolo. Dar tie, ca invitata, cum ti s-a parut? Mie mi se pare cea mai deosebita locatie din Vaslui...ar fi si unele inconveniente, dar sunt dispusa sa trec peste ele datorita terasei superbe din fata localului pe care se poate face ringul de dans la nunta. Am nunta la vara, asa ca ar fi perfect sa se danseze in aer liber.

Cat_Eyes
19.10.2009, 16:43:15
normal ca mie mi se pare stil cea mai faina, ca doar de aia l-am ales :)
fiecare cu gusturile si parerile ei..
acum:
depinde de nr. de invitati pe care ii ai. sunt cam mici salile..

andr3a4
19.10.2009, 23:12:04
normal ca mie mi se pare stil cea mai faina, ca doar de aia l-am ales :)
fiecare cu gusturile si parerile ei..
acum:
depinde de nr. de invitati pe care ii ai. sunt cam mici salile..

I :x stil,e locul perfect pentru o nunta.Superb.

Cat_Eyes
20.10.2009, 16:16:51
multumesc, esti draguta ;;)

mirela_mir
21.10.2009, 19:52:07
roxanaciliac (http://www.miresici.ro/member.php?u=49086),eu am avut nunta la Curtea Domneasca;o locatie foarte frumoasa.Sunt trei sali in care se pot organiza evenimente,dar niciuna foarte mare.Daca nunta e vara, se poate folosi si terasa.La noi a fost un pic cam frigut,riscam o pneumonie daca zaboveam mai mult pe afara :D .mie mi-a placut locatia de la inceput se potrivea atat cu noi cat si cu ideea noastra de nunta

mirela_mir
21.10.2009, 19:55:34
m-am lasat pa mana tipei de la pensiune si cu decorarea salii,de fapt a salilor(le-am folosit pe cele doua de la parter);am stat cu ceva emotii pana am vazut cum a ornat sala...dar desi nu cred ca are foarte multa experienta in domeniu,a facut niste aranjamente superbe

giacarangi
22.10.2009, 00:48:29
m-am lasat pa mana tipei de la pensiune si cu decorarea salii,de fapt a salilor(le-am folosit pe cele doua de la parter);am stat cu ceva emotii pana am vazut cum a ornat sala...dar desi nu cred ca are foarte multa experienta in domeniu,a facut niste aranjamente superbe

Nu ne arati si niste poze? :)

roxanaciliac
22.10.2009, 10:56:17
roxanaciliac (http://www.miresici.ro/member.php?u=49086),eu am avut nunta la Curtea Domneasca;o locatie foarte frumoasa.Sunt trei sali in care se pot organiza evenimente,dar niciuna foarte mare.Daca nunta e vara, se poate folosi si terasa.La noi a fost un pic cam frigut,riscam o pneumonie daca zaboveam mai mult pe afara :D .mie mi-a placut locatia de la inceput se potrivea atat cu noi cat si cu ideea noastra de nunta

Multumesc mult de raspuns, Mirela. Si mie mi-a placut f mult locatia, am dat si avansul deja, o sa avem nunta pe 31 iulie 2010. Am stabilit data tocmai pt ca m-am gandit ca s-ar putea sa fie racoare acolo, fiind in padure. Spune-mi, te rog, daca ai fost multumita de organizarea de la local: mancare, servire, seriozitate...merci mult inca o data. si eu o s-o las pe tipa de la pesniune sa se ocupe de ornat, din cate am vazut prin pozele aratate de ea arata f. fain sala ornata...

lady26
22.10.2009, 11:44:39
mirela_mir;2458591,sunt si firme din iasi care fac decoratiuni in Vaslui.Eu mi-am comandat buchetele si lumanarile la o firma din Iasi

Buna,

Ne poti spune si noua cu ce firma din Iasi ai lucrat, avand in vedere lipsa existentei lor in Vaslui. Livrarea o fac ei? Nu au ajuns florile vestejite :| ?

Merci

Cat_Eyes
22.10.2009, 19:04:08
imi permit sa te contrazic; in VS sunt firme de .decoratiuni. eu am fost la stil cand decorasera si chiar mi-a placut ce am vazut!

mirela_mir
23.10.2009, 18:15:22
asa este...firme de decorat exista si in Vaslui...ce-i drept eu am gasit doar doua,dintre care doar cu una as fi colaborat.In cazul meu a fost ceva mai usor,decoratul salii l-am lasat pe mana tipei de la restaurant,avea ea huse de scaune,fete de masa,suporturi de lumanari etc.cat despre buchete,au iesit cam cum i-am explicat initial si au tinut,nu s-au ofilit

mirela_mir
23.10.2009, 18:19:13
uitasem...daca e vorba doar de lumanari si buchet,trebuie sa te descurci tu cu adusul acasa.In cazul in care iti decoreaza ei sala,am inteles ca se deplaseaza.daca vrei sa vezi cateva poze,da-mi pe pm adresa ta de mail si iti trimit cateva

mirela_mir
23.10.2009, 22:11:50
buchetelul de la cununia religioasa

anutza184
24.10.2009, 17:19:44
Buna miresici
cred ca sunt un pic off topic dar ma intelegeti voi:-" ^:)^
Stie ceva o sala unde se fc Pilates la noi in VS? sau aerobic dar ceva care sa aiba program pana mai tarziu^:)^ ^:)^

ciocolatika
25.10.2009, 09:30:16
Buna miresici
cred ca sunt un pic off topic dar ma intelegeti voi:-" ^:)^
Stie ceva o sala unde se fc Pilates la noi in VS? sau aerobic dar ceva care sa aiba program pana mai tarziu^:)^ ^:)^

eu nu stiu:-< :( ...dar cred k trebuie sa fie...nu?

Cat_Eyes
25.10.2009, 22:57:14
buchetelul de la cununia religioasa

foarte frumos buchetul :x:x:x

Anutza, in tineretea mea, mergeam la central, acolo era sala, in partea stanga. poate mai e ceva si acum

lady26
27.10.2009, 12:32:15
imi permit sa te contrazic; in VS sunt firme de .decoratiuni. eu am fost la stil cand decorasera si chiar mi-a placut ce am vazut!

Buna,

Imi pot da un pm cu firma de decorat? Merci

Cat_Eyes
27.10.2009, 18:02:35
din pacate nu imi mai amintesc exact .. aveam un numar de telefon ratacit pe undeva. daca il gasesc, ti-l dau. vrei sa iei deja legatura cu ei? vad ca ai nunta la anul.. mie mi-au zis ca e devreme si am inaintea ta ;))
mai intra fetele care au firma de deco pe forum aici, poate ne reimprospateaza ele memoria... (sau vezi in urma cu .cateva pagini)

tcv16
01.11.2009, 09:59:49
buna Cat_Eyes (http://www.miresici.ro/member.php?u=15691)...

cand ai nunta la stil? cu cine iti decorezi sala?

Cum sunt ospatarii de acolo...te rog da mi te rog ami multe detalii despre aceasta locatie...vrem sa o rezervam si noi cat de curand..

merci!

Cat_Eyes
01.11.2009, 11:33:17
TCV, te sfatuiesc sa mergi CAT MAI repede, am auzit ca s-a ocupat foarte foarte mult..
nu stiu nimic despre ospatari, meniu sau altele de acest gen, pentru ca e inca devreme.
nunta o voi avea la vara.. cu o luna inainte voi merge sa stabilesc aceste detalii.
nu am gasit firma de .decorat inca (desi am vazut ceva ceva, nu m-am hotarat la niciuna) pentru ca vreau un anumit decor (huse, material) si in VS .. nu prea este aceasta varianta. in iasi am vazut ceva.. dar reiau, este foarte devreme pentru aceste lucruri, din punctul meu de vedere. in ianuarie voi incepe cautarile de acest tip.
poate intra fete care au fost la nunti acolo sau si-au facut nunta acolo si ne pot ajuta cu detalii..

tcv16
01.11.2009, 11:49:12
Ai auzit ca au inceput deja rezervarile pt 2011? pt ca eu in 2011 voi avea nunta..deoarece pt 2010 nu mai aveau decat cateva date libere si nu mi prea conveneau...

Cat_Eyes
01.11.2009, 12:22:40
aaaaaaaaaaaaaaaaaa
pai tu in 2011 ai nunta?
mai ai o multime de timp!!
vei afla de la noi (mai e cineva care face la stil) detalii la momentul potrivit..
de ce nu ai insistat cu 2011? nici la noi nu prea a vrut, ca e devreme etc.. dar pana la urma s-a semnat contractul (noi avem resto luat din iarna trecuta)

tcv16
01.11.2009, 12:25:07
Pai stai tu in 2010 ai nunta, nu?

Atunci am cum sa aflu multe detalii de al voi....chiar voia avea nev de ajutor...

Cat_Eyes
01.11.2009, 12:48:35
da, la vara am.
tu ai destul timp, stai linistita..

bianca24sv
01.11.2009, 14:33:44
buna Cat_Eyes (http://www.miresici.ro/member.php?u=15691)...

cand ai nunta la stil? cu cine iti decorezi sala?

Cum sunt ospatarii de acolo...te rog da mi te rog ami multe detalii despre aceasta locatie...vrem sa o rezervam si noi cat de curand..

merci!

tre sa mergi repede ca au mai ramas cred, 2 duminici din iulie si 15 mai...dar asta acu o sapt si ceva cand am semnat eu contractul

aaaaaaaaaaaaaaaaaa
pai tu in 2011 ai nunta?
mai ai o multime de timp!!
vei afla de la noi (mai e cineva care face la stil) detalii la momentul potrivit..
de ce nu ai insistat cu 2011? nici la noi nu prea a vrut, ca e devreme etc.. dar pana la urma s-a semnat contractul (noi avem resto luat din iarna trecuta)

nu citesem asta....pana-n 2011 mai ai muuuuul timp ;-)

Cateva poze de la nunta.Sper sa va placa,mie mi-a placut tare mult cum a iesit totul.

super...e ceva destul de simplu si cu bun gust....vreau si eu numele firmei ;-)

Cat_Eyes
01.11.2009, 15:24:05
arata bine.
imi dai si mie un PM cu numele firmei?
merci.

roxanaciliac
02.11.2009, 11:42:41

Mirela, imi poti trimite, te rog, niste fotografii cu sala ornata? Sau poate la atasezi aici. Merci frumos.

crina1458
20.11.2009, 10:58:58
Buna,

Imi pot da un pm cu firma de decorat? Merci

Sora mea si-a facut amenajarea cu o firma super tare au si florarie din cate am inteles ai din Proxima(interex) Crinul Alb fac lumari super faine si sa stii ca pretu nu e mare deloc ia prezentat un catolog de culori si poze multe cu sali amenajate de ei is priceputi. eu la ei o sa ma duc sa imi fac tot .am un nr de tel daca vrei 0741914806 Robert persoana de contact e un tip dragut. mie cel mai mult la ei mi-au placut buchetu de mireasa si buchetele de pus pe masa.oricum se pricep daca vrei mai multe detalii sau poze de la nunta sa imi zici<:-P

crina1458
20.11.2009, 11:05:27
mirela_mir;2458591,sunt si firme din iasi care fac decoratiuni in Vaslui.Eu mi-am comandat buchetele si lumanarile la o firma din Iasi

Buna,

Ne poti spune si noua cu ce firma din Iasi ai lucrat, avand in vedere lipsa existentei lor in Vaslui. Livrarea o fac ei? Nu au ajuns florile vestejite :| ?

Merci

eu am gasit cu sora mea in vaslui un total de 6 firme de ornat ;)) nu stiu cum voi nu ati gasit si ceea la care ne-am oprit a indeplinit toate cerintele sororii mele mofturoasa$-) eu mi-am programat nunta pe 2011 da inca nu m-am hotarat la sala dar asta cu ornatu tot la ei ma duc<:-P nu mi se pare rentabil sa iei tocmai de la iasi plus ca dai mai multi bani , parerea mea e ca sunt aici si iesi mai ieftin aia au pret de iasi

mirela_mir
20.11.2009, 14:02:52
sa stii ca diferenta de pret este minima...

Cat_Eyes
21.11.2009, 21:26:45
eu am gasit cu sora mea in vaslui un total de 6 firme de ornat ;)) nu stiu cum voi nu ati gasit si ceea la care ne-am oprit a indeplinit toate cerintele sororii mele mofturoasa$-) eu mi-am programat nunta pe 2011 da inca nu m-am hotarat la sala dar asta cu ornatu tot la ei ma duc<:-P nu mi se pare rentabil sa iei tocmai de la iasi plus ca dai mai multi bani , parerea mea e ca sunt aici si iesi mai ieftin aia au pret de iasi

"tocmai" de la iasi inseamna 70 de km. o ora. asadar, nu ai folosit tocmai cea mai buna parte de vorbire..
in plus, Mirela_Mir are drepate.. diferenta de pret nu este atat de mare.

poate esti draguta si ne pui si niste poze care sa vina in sprijinul amabilitatii tale (de a ne trimite catre firma cu care ati decorat voi). multumesc anticipat!

JOHNNY11
21.11.2009, 21:57:07
vad ca spuneti de minion...eu am vazut o nunta pe youtube si a fost destul de frumos decorat..nu stiu exact daca a fost decorul lor sau nu...dati search pe youtube "oranj partea 1" si vedeti restaurantul minion...sper ca v-am fost de folos...CASA DE PIATRA pentru viitoarele miresici !!!

Cat_Eyes
22.11.2009, 20:46:19
Merci de pont, Dj John!

ciocolatika
03.12.2009, 19:46:08
datzi un vot http://moscraciun.eva.ro/cadouri-pentru-ciocolatika.html multumesc

giacarangi
16.12.2009, 00:28:39
Ce mai faceti miresici de Vaslui? Nu mai zice nimeni nimic? Cum stati cu organizarea??

ciocolatika
16.12.2009, 19:41:09
Ce mai faceti miresici de Vaslui? Nu mai zice nimeni nimic? Cum stati cu organizarea??

nimic nimic.... acum suntem ocupate cu MOS CRACIUN..REVELION\:D/ \:D/

Cat_Eyes
16.12.2009, 21:27:39
eu mi-am gasit nasi
si .. cam atat
dupa anul nou mai vedem

ciocolatika
16.12.2009, 21:56:35
eu mi-am gasit nasi
si .. cam atat
dupa anul nou mai vedem

wooooow...FELICITARI<:-P <:-P \:D/

Cat_Eyes
17.12.2009, 10:37:38
wooooow...FELICITARI<:-P <:-P \:D/

multumesc #:-S

bianca24sv
17.12.2009, 15:16:29
eu am stagnat si mai stagnez pana dupa sarbatori...

un mic inventar.....nasi (doua perechi), formatie si sala;;)

Cat_Eyes
17.12.2009, 15:32:01
inventar, zici?
rochie :">, nasi, resto si fotograf
e ok pentru anul acesta :)

ciocolatika
21.12.2009, 16:56:18
eu am stagnat si mai stagnez pana dupa sarbatori...

un mic inventar.....nasi (doua perechi), formatie si sala;;)

INVENTAR;)) ;)) ;))
Nasi...forograf, cameraman ,formatie, sala.....:-" ;;)

ciocolatika
24.12.2009, 09:41:42
Craciun Fericit Miresici De Vaslui!>:d< >:d< >:d< >:d<

giacarangi
25.12.2009, 21:47:02
Craciun Magic cu multa pace in suflet miresici de Vaslui!!

ancusor1410
23.01.2010, 18:47:23
Salut! Eu locuiesc in Iasi, dar am nunta in Vaslui, pe 29 iulie, si nu stim inca o coafeza buna.
Daca stiti un coafor bun, va rog sa-mi spuneti pentru ca mai e putin timp si trebuie sa facem deja programarea.
Merci

Recomand Didina , s-a specializat in strainatate.

Cat_Eyes
24.01.2010, 17:17:47
Recomand Didina , s-a specializat in strainatate.

cine?
ca sunt pe putin 5 fete acolo.

yonna83
29.01.2010, 22:05:33
sunt o viitoare mireasa dinvaslui si inmca nu am reusit sa organizam nimic pentru ca nu suntem in tara
:((
as vrea sa stiu daca este cineva care si-a facut nunta la crismona de la moara greci si cum li s-a parut organizarea.cand vine si te ia de acasa trebuie sa vina neaparat cu lautar?????:-? ma bucur ca pot vb cu cineva,e greu cand esti plecat mult timp de acasa..........

Cat_Eyes
29.01.2010, 23:31:30
Buna, yonna!
unde esti acum?

eu de crismona am auzit doar de bine! cum l-ai ales?
cat despre lautari.. hm, nimic nu TREBUIE! faci doar ce vrei tu si ce simti! nu e nicaieri scris ca trebuie sa te ia x de acasa, ca trebuie sa te imbraci in y si tot asa.
e nunta ta, ta faci regulile! :)

bianca24sv
30.01.2010, 14:03:48
Buna, yonna!
unde esti acum?

cat despre lautari.. hm, nimic nu TREBUIE! faci doar ce vrei tu si ce simti! nu e nicaieri scris ca trebuie sa te ia x de acasa, ca trebuie sa te imbraci in y si tot asa.

chiar...vei avea muzicanti care sa te ia de acasa?
eu ma mai gandesc la aspectul asta:-"

ciocolatika
30.01.2010, 17:15:37
sunt o viitoare mireasa dinvaslui si inmca nu am reusit sa organizam nimic pentru ca nu suntem in tara
:((
as vrea sa stiu daca este cineva care si-a facut nunta la crismona de la moara greci si cum li s-a parut organizarea.cand vine si te ia de acasa trebuie sa vina neaparat cu lautar?????:-? ma bucur ca pot vb cu cineva,e greu cand esti plecat mult timp de acasa..........

despre Crismona am auzit si eu numai de bine:)>- :)>-
unde esti acum?
knd ai nunta?>:D< >:D<

yonna83
30.01.2010, 17:18:35
Buna, yonna!
unde esti acum?

sunt in italia de 4 ani si nu pot sta acasa pentru ca muncesc
am sa vin doar cu 2 saptamani inainte de nunta.am nevoie de ajutor pentru ca eu imi fac nunta singura cu iubitul meu
parintii nu ma sustin:(( :(( :(( nu stiu cum o sa facem.......:(( :((

yonna83
30.01.2010, 17:25:30
stu sincer unde se duc msj mele.....eu sunt in ialia si nu pot veni decat cu 2 saptamani inainte de nunta. am nevoie de indrumare pentru ca noi ne facem singuri nunta....parintii mei nu ne prea sustin...multumesc!!

bianca24sv
30.01.2010, 19:12:33
stu sincer unde se duc msj mele.....eu sunt in ialia si nu pot veni decat cu 2 saptamani inainte de nunta. am nevoie de indrumare pentru ca noi ne facem singuri nunta....parintii mei nu ne prea sustin...multumesc!!

#-o ..o sa-ti fie dificil dar o sa reusesti,stai fara grija
daca vei avea anul acesta nunta trebuie sa te grabesti cu rest. si formatia...ca restul se rezolva
Noi suntem aici si te putem ajuta cu tot felul de informatii

ciocolatika
30.01.2010, 20:33:42

in ce oras esti in italia?
si noi suntem in italia... noi am rezolvat ce se putea in august knd am fost aksa...in rest totul le rezolv prin net..
bafta...vei reusi>:D<

Cat_Eyes
31.01.2010, 21:47:27
chiar...vei avea muzicanti care sa te ia de acasa?
eu ma mai gandesc la aspectul asta:-"

Bia, inca nu m-am hotarat de unde plec.. d'apoi daca am lautari.muzicanti sau nu :)

rroana
02.02.2010, 19:35:47
buna
cum stati cu pregatirile fetelor?=P~
astept raspunsuri...
o seara frumoasa!

Cat_Eyes
03.02.2010, 13:48:32
buna!
eu tocmai am rezolvat si cu filmarea..

deci am asa: resto, muzica, filmare, foto, nasi, rochita :">
vreau sa rezolv si cu decorul cat pot de repede.
tu??

tcv16
03.02.2010, 13:55:29
Felicitari......

Nu mai retin ...mi-ai zis cumva de unde ai luat cameramanul? Iasi , Vaslui, etc??

Cat_Eyes
03.02.2010, 13:57:50
multumesc
:)

rroana
03.02.2010, 17:13:47
oooo...toate din timp....f bine
si...poti sa-mi spui pe cine ai ales pana la urma..cameramani si fotografi....ce contine pachetu...cat te costa...asa makr in mare un pret....multumesc.....te intreb deoarece eu nu m-am decis deocamdata...sunt in cautare
ooo..si rochita ai ales-o.....frumos..felicitari....o poza:">
eu in legatura cu decoratiuni am ales firma de langa crismona...sper sa faca treaba buna...sa fiu multumita...dar din cate am citit pe aici...toti au fost multumiti...=P~

Cat_Eyes
03.02.2010, 18:10:54
oooo...toate din timp....f bine
si...poti sa-mi spui pe cine ai ales pana la urma..cameramani si fotografi....ce contine pachetu...cat te costa...asa makr in mare un pret....multumesc.....te intreb deoarece eu nu m-am decis deocamdata...sunt in cautare
ooo..si rochita ai ales-o.....frumos..felicitari....o poza:">
eu in legatura cu decoratiuni am ales firma de langa crismona...sper sa faca treaba buna...sa fiu multumita...dar din cate am citit pe aici...toti au fost multumiti...=P~

nu e chiar foarte din timp, am nunta inaintea ta - > vezi tickerul
mai am doar deco de gasit.. firma.. as prefera una din VS.. cand vin in oras voi cauta.
cameraman si foto nu mi-am luat din Vs, deci nu stiu daca are relevanta cine sunt.

poza cu rochita nu am, dar e de la Demetrios, colectia Ilissa

rroana
03.02.2010, 19:22:24
ok....ms de raspuns...
am crezut k ai nunta in 2011....:-SS
atunci mult succes in continuare la cautari...
o sa gasesti si firma de decoratiuni..ai sa vezi...=P~
eu ti-as spune sa-i alegi pe cei cu care am si eu ...sunt cunoscuti in vaslui...si sunt si priceputi....
dar...o sa vezi atunci cand vii aksa....

Cat_Eyes
03.02.2010, 20:35:18
ok....ms de raspuns...
am crezut k ai nunta in 2011....:-SS
atunci mult succes in continuare la cautari...
o sa gasesti si firma de decoratiuni..ai sa vezi...=P~
eu ti-as spune sa-i alegi pe cei cu care am si eu ...sunt cunoscuti in vaslui...si sunt si priceputi....
dar...o sa vezi atunci cand vii aksa....

pai cine sunt? un nume.. o pagina de web?

rroana
03.02.2010, 23:54:46
pai.....cred k cel mai bine ar fi dak ai vb direct cu ei...este el si sotia lui...au firma impreuna
stau langa crismona...pe langa piata traian...au un magazin pe colt...are expuse rochii de mireasa in vitrine....intri si cred k cel mai bine e sa intrebi acolo de domnul sau doamna Lazar....asa se numesc...
un numar de telefon sau vreun site pe net nu stiu cu ei...

rroana
03.02.2010, 23:59:43
ce subiect as vrea sa mai deschid....este cel al marturiilor..
ce parere aveti despre acestea?

Cat_Eyes
04.02.2010, 00:25:08
pai.....cred k cel mai bine ar fi dak ai vb direct cu ei...este el si sotia lui...au firma impreuna
stau langa crismona...pe langa piata traian...au un magazin pe colt...are expuse rochii de mireasa in vitrine....intri si cred k cel mai bine e sa intrebi acolo de domnul sau doamna Lazar....asa se numesc...
un numar de telefon sau vreun site pe net nu stiu cu ei...

aha, am mai auzit de ei.
voi vedea!

Cat_Eyes
04.02.2010, 00:25:49
ce subiect as vrea sa mai deschid....este cel al marturiilor..
ce parere aveti despre acestea?

eu vreau marturii, insa nu bomboanele alea in care iti spargi dintii.
vom vedea ceva dragut, poate ceva cu un baton de scortisoara, o bomboana de ciocolata sau un rafaello..
tu la ce te-ai gandit?

rroana
04.02.2010, 13:54:40
eu vreau marturii, insa nu bomboanele alea in care iti spargi dintii.
vom vedea ceva dragut, poate ceva cu un baton de scortisoara, o bomboana de ciocolata sau un rafaello..
tu la ce te-ai gandit?
deocamdata nu m-am gandit....voi vedea atunci pe moment...dar cu siguranta vor fi niste bombonele...
tu ti le cumperi marturiile..sau le faci?
florile de piept....iti cumperi si din astea nu?...te intreb deoarece am auzit k...dak iei marturii sa nu mai fie si flori in piept...insa eu cred k e o traditie importanta aceasta
ce parere aveti?

Cat_Eyes
04.02.2010, 16:14:38
mie personal mi se pare ca floricica este simbolul nuntii - aia arata de fapt ca esti/ai fost nuntas. cu siguranta nu voi renunta la ea! cand eram mica asteptam intotdeauna sa vad ce flori au primit parintii ;))
marturiile probabil le voi face, vreau ceva cu scortisoara si ceva dulce. o sa cumpar scortisoara si vad ce combinatii ar iesi..

in alta (dez)ordine de idei, eu sunt bucuroasa pentru ca tocmai am dat avansul pentru luna de miere.
OLE! :) am mai scapat de un contract

bianca24sv
04.02.2010, 22:58:54
Eu la marturii ma mai gandesc ce voi alege.....
ma mai consult cu cei de la decor si cu cei de la foto-video.

giacarangi
04.02.2010, 23:58:05
mie personal mi se pare ca floricica este simbolul nuntii - aia arata de fapt ca esti/ai fost nuntas. cu siguranta nu voi renunta la ea! cand eram mica asteptam intotdeauna sa vad ce flori au primit parintii ;))
marturiile probabil le voi face, vreau ceva cu scortisoara si ceva dulce. o sa cumpar scortisoara si vad ce combinatii ar iesi..

in alta (dez)ordine de idei, eu sunt bucuroasa pentru ca tocmai am dat avansul pentru luna de miere.
OLE! :) am mai scapat de un contract
Unde mergeti in luna de miere? Ce bine ca deja ati dat avansul. O grija mai putin.:)

rroana
16.02.2010, 19:58:01
cum stati cu pregatirile miresici?

ciocolatika
16.02.2010, 20:00:59

bine bine.... acusik vine nunta\:D/ \:D/ \:D/
eu mai am rochia si costumul:"> :"> :">

rroana
16.02.2010, 20:23:35
bine bine.... acusik vine nunta\:D/ \:D/ \:D/
eu mai am rochia si costumul:"> :"> :">
atat mai ai??.....ai concarde..marturii...de pus pe masini....etc...
coafura stii....accesorii...etc...:-p cred k te-am zapacit deja[-o<

ciocolatika
16.02.2010, 23:19:36
atat mai ai??.....ai concarde..marturii...de pus pe masini....etc...
coafura stii....accesorii...etc...:-p cred k te-am zapacit deja[-o<

concarde,marturii,invitatii,pahare,cosulete,place' carduri,carduri de confirmare,casa de bani.....le am#:-S #:-S
contracte cu muzik,fotograf,cameraman,firma deco,restaurant.....

tull am...trebuie sa fac doar fundele si buchetele cu flori..ptr masini
coafura o stiu in mare....:-$ :-$
iar accesoriile... le voi cumpara odata cu rochia:>
in mare parte .... e rezolvat:)>- #:-S

bianca24sv
16.02.2010, 23:20:32

:D pai am asa : sala, nasi 2, foto-video,formatie, deco, biserica
sapt asta voi cumpara bauturile din duty free cred dc. sunt mai ieftine acum

cam atat....urmeaza restul dupa :>

helwa
27.02.2010, 11:35:48
Buna miresici. Help cat vin luati? si la ce preturi ati gasit?

Ms e intrebare , asta e urmatorul pas ce trebuie sa'l fac si sunt in dilema!8-|

Cat_Eyes
27.02.2010, 11:37:40
Buna miresici. Help cat vin luati? si la ce preturi ati gasit?

Ms e intrebare , asta e urmatorul pas ce trebuie sa'l fac si sunt in dilema!8-|

helwa, vin din husi ma gandeam sa iau eu.
din cate vad, tu nu esti in tara.. nu e cam devreme sa il iei de pe acum? mai sunt aproape 5 luni pana la nunta..

helwa
27.02.2010, 11:40:46
helwa, vin din husi ma gandeam sa iau eu.
din cate vad, tu nu esti in tara.. nu e cam devreme sa il iei de pe acum? mai sunt aproape 5 luni pana la nunta..

Uhh.. poi soacra imi spune sa il cumparam ... din ala imbuteliat , la 0.75l.
Vinul di partea moldovei e super bun.. eu am nunta in judetul ialomita.. dar sunt barladeanca... in fine... Daca l&#236;am lua inbuteliat nu ar fi devreme.. vrac probabil, pt ca avem sanse sa ni se strice.. sa isi schimbe gustul...
Noi avem in jur de 120invitati... poate mai multi , dar eu tin 120 buni.. cat vin crezi ca ar trebui? vedeam ca se calculeaza 0.75l la pers.... oare?!/:)

Cat_Eyes
27.02.2010, 11:47:18
depine si ce alte bauturi vei pune la masa si ce invitati ai.. mai prieteni cu vinul sau nu.. glumesc aici :D
mie mi se pare devreme sa cumpar orice bautura - sa presupunem ca s-ar scumpi cu 1 leu/sticla. pentru 1 leu.. nu mai bine le cumpar atunci si le duc direct la resto decat sa-mi rup spatele carand de colo colo (de parca as cara eu :D ) si ocupand locul??

helwa
27.02.2010, 11:57:03
depine si ce alte bauturi vei pune la masa si ce invitati ai.. mai prieteni cu vinul sau nu.. glumesc aici :D
mie mi se pare devreme sa cumpar orice bautura - sa presupunem ca s-ar scumpi cu 1 leu/sticla. pentru 1 leu.. nu mai bine le cumpar atunci si le duc direct la resto decat sa-mi rup spatele carand de colo colo (de parca as cara eu :D ) si ocupand locul??

Sa spunem ca un 20% din invitati imi vin din Italia , vreo 40% sunt tineri.. prieteni de'ai mei si de'al lui iubi , iar restul sunt neamuri din partea moldovei si partea lui iubi... deci sa spunem ca sunt si multe bauturi ''fine'' cica....
Oare 75 l vor fi de'ajuns... calculand si celelalt bauturi? Whisky , gin , angeli , martini si ce o sa mai fie!

Cat_Eyes
27.02.2010, 12:00:14
750 de ml inculzand celelalte bauturi?? mi se pare putin!

helwa
27.02.2010, 12:02:33
750 de ml inculzand celelalte bauturi?? mi se pare putin!

Adik 750ml de vin de pers.
Sa fie 1l de vin de persoana? ti se pare mai corect?
uffiii

Cat_Eyes
28.02.2010, 20:04:50
e ok 0.75 vin. mai pui si bere si suc si tarie.. sa nu iasa prea mult dupa aia.
da, mi se pare bine.

Cat_Eyes
08.03.2010, 14:43:15
Va urez o primavara minunata, plina de noroc!
la multi ani, fetelor! <:-P

tcv16
08.03.2010, 20:35:49
Multumim ...o primvara frumoasa tuturor.

ciocolatika
08.03.2010, 20:48:16
La multi ani [email protected]};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

bambolyyna
16.03.2010, 23:25:04
hey miresici...si eu tot in vaslui voi avea in septembrie 2010,care stie o coafeza faina si priceputa??????is di iasi

ciocolatika
17.03.2010, 15:46:25
hey miresici...si eu tot in vaslui voi avea in septembrie 2010,care stie o coafeza faina si priceputa??????is di iasi

wow...avem nunta amandoua la acelasi restaurant...in sfarsit cineva cu care sa vorbesc>:D< >:D< >:D<
eu ma coafez si machiez la Didina...;-)

bambolyyna
20.03.2010, 22:43:05
AAAa si tu tot la Ambasador?super.....cum ti se pare restaurantul?in legatura cu decoratul salii?mie mi se par cei mai convenabili,pt ca nu trebuie sa te ocupi de nimic doar sa platesti chelnerii si sa vii cu invitatii si muzica.....in rest stai linistita.....ce parere ai?In legatura cu Didina....cine e?adica de la ce salon?ca eu u sunt din Vaslui...insa viitorul meu sot e de acolo.

ciocolatika
21.03.2010, 00:53:19
AAAa si tu tot la Ambasador?super.....cum ti se pare restaurantul?in legatura cu decoratul salii?mie mi se par cei mai convenabili,pt ca nu trebuie sa te ocupi de nimic doar sa platesti chelnerii si sa vii cu invitatii si muzica.....in rest stai linistita.....ce parere ai?In legatura cu Didina....cine e?adica de la ce salon?ca eu u sunt din Vaslui...insa viitorul meu sot e de acolo.

Didina...e patroana de la Bell Max..
hm sincer...despre restaurant.... eu am facut cateva mofturi si m'am impus ...k de aia platesc....
decoratul il las asha cum este restaurantul.....nu se merita sa dau bani pe alte carpe...parerea mea..
in rest...e bine..mie imi place ..de asta l'am si ales;-) ;-)