PDA

Versiunea completa : Costum mire in craiova

inginermiha
06.04.2007, 11:01:46
Am scris despre asta ca parca nu am vazut pe nicaieri vorbindu-se despre asa ceva!
Puiul neu nu si-a luat inca costum, si as vrea sa imi spuneti si mie niste magazine prin craiova , cu costume bune ca sa stiu unde sa ne ducem.
Mersic, va pup pe toate si paste fericit!...aveti grija cat macati;-) .

luthien
06.04.2007, 11:58:03
:D pai...nik nu sunt prea multe!
noi am fost la alb si negru (de la ei s-a imbracat domnul meu :) - de fapt de la primul targ de nunti 2007 din Bucuresti) , si la cel de langa ei (vis-a-vis de primarie).
...si cred ca ar mai fi in real...secuiana
Vorbesc de magazine cu haine BUNE.
mai sunt si altele...gramada.

mai asteptam si alte pareri.

otilia3nigma
09.04.2007, 22:08:34
Buna.
Logodnicul meu si-a luat un costum superb (foarte elegant) de pe Lipscani: gri foarte deschis, are rever lung, cu vestuta si lavaliera argintie (sa ne asortam ca si eu am argintiu prin rochie). Nu am mai vazut modelul acesta pe nicaieri prin oras... dar nu mai stiu exact cum se numeste magazinul. Daca reusesc sa-mi aduc aminte iti spun. Oricum trebuie sa faceti o plimbare pe la magazinele de pe Lipscani ca sigur gasiti ceva care sa va placa.

>:D<

bucalata
10.04.2007, 20:25:00
gata si-a luat si al meu smoching...de langa Teatru National...de la "Tatal si Fiul"...am scapat de o grija.#:-S ..la real la secuiana nu aveau nici un costum....batea vantul...iar pe Lipscani...nu i-a placut nimic...spor la cautari..va pup...

princesss
10.04.2007, 21:51:23
gata si-a luat si al meu smoching...de langa Teatru National...de la "Tatal si Fiul"...am scapat de o grija.#:-S ..la real la secuiana nu aveau nici un costum....batea vantul...iar pe Lipscani...nu i-a placut nimic...spor la cautari..va pup...

Unde este "Tatal si Fiul" in Craiova...stiam ca e in Bucuresti...si cam cat este un costum?

bucalata
11.04.2007, 09:47:44
Este la "Lumea copiilor"...langa magazinul cu produse ieftine...al meu a dat pe smoching 690ron...si pe vestuta si cravata 140...camasile sunt 50 ron...

bucalata
11.04.2007, 09:50:06
aveau si costume..590ron...

flastoica
26.04.2007, 11:29:43
Cred ca si al meu sot tot de la "Tatal si Fiul" o sa-si achizitioneze un costum. Oricum, pentru ei nu e asa mare bataie de cap. Il cumpara intr-o zi si gata. In cel mai rau caz mai scurteaza pantalonii :) Dar toata afacerea dureaza maxim 2 zile!
Tot la noi, doamnele, ramane problema! Ca daca nu sta o pietricica pe rochita asa cum trebuie... se intoarce lumea cu susul in jos:)

mononamad
30.04.2007, 12:31:56
Ai mare dreptate!:))Dar eu tot vreau ca si el sa-si ia costumul din timp ca sa stim ca am mai scapat de o grija.eu am vazut costume frumoase si in Mag Victoria la Bucuresti.Noi voiam foarte putin lucios si negru si l-am gasit acolo.Din pacate, cred ca tot din Craiova il vom lua pentru ca nu are timp sa ajunga la Bucuresti.Cele de la "Tata si fiul" mi-au placut si mie, mai ales pentru ca e negru,iar rochia mea e alba-alba.;;)

kamelus
16.05.2007, 12:02:35
fetelor ajutor...............:((
al meu viitor sot este foarte inalt si slab( 1.92m si vreo 65 kg)
am vazut la "tata si fiul" in craiova (suntem din craiova), un costum cu sacoul lung (este in vitrina) si ma gandeam ca o sa ii vina mai bine cu sacoul mai lung pentru e slab
ce ziceti ,?
cum sunt preturile acolo?
mersi
va pup

mononamad
28.05.2007, 13:19:29
Si-a luat si Bibi al meu costum!!!<:-P Am ajuns la Bucuresti pentru ca a facut fratele meu cununia si am dat o raita mica prin magazine.E exact ce voiam numai ca lui ii vine marimea 52 la sacou si 50 la pantaloni.Fetele care au barbatii inalti stiu ce vreau sa sun, asa ca pantalonii trebuie dusi la modificat, dar e OK.Si ca pret 400.Mama zice ca s-ar putea sa fi fost pretul gresit pentru ca e 90% lana.:)>- Suspicios de ieftin!Am mai inaintat putin, dar mai avem si ma simt oarecum deziorientata.#:-S

Ancuta_Weiser
28.05.2007, 15:07:10
Si-a luat si Bibi al meu costum!!!<:-P Am ajuns la Bucuresti pentru ca a facut fratele meu cununia si am dat o raita mica prin magazine.E exact ce voiam numai ca lui ii vine marimea 52 la sacou si 50 la pantaloni.Fetele care au barbatii inalti stiu ce vreau sa sun, asa ca pantalonii trebuie dusi la modificat, dar e OK.Si ca pret 400.Mama zice ca s-ar putea sa fi fost pretul gresit pentru ca e 90% lana.:)>- Suspicios de ieftin!Am mai inaintat putin, dar mai avem si ma simt oarecum deziorientata.#:-S

Super! ma bucur pentru voi!:*
Sa stii ca nu am uitat cu lista pentru chestiile necesare, dar nu am avut timp sa o caut. Ti-o trimit cand o gasesc...ca sa vezi ce organizata sunt si eu:">

mononamad
30.05.2007, 10:54:00
Super! ma bucur pentru voi!:*
Sa stii ca nu am uitat cu lista pentru chestiile necesare, dar nu am avut timp sa o caut. Ti-o trimit cand o gasesc...ca sa vezi ce organizata sunt si eu:">
Ma bucur ca nu ai uitat.Eu astept[-o< >:D<

mnmadalina
09.06.2007, 17:57:40
Hello drage miresici! sunt proaspat inscrisa pe forum asa ca va spun de acum sa aveti vreme buna si o nunta ca-n povesti!
in legatura cu costumul nici al meu gienrica nu si l-a cumparat, am vazut ceva pe Lipscani dar mai cautam. Poate tragem o fuga pana la Bucuresti si gasim acolo-eu cand mi-am cautat rochita am vazut o multime! pacat ca nu era si el cu mine atunci!/:)
va pupik!

kamelus
11.06.2007, 10:12:31
ajutor fetelor.................
al meu viitor sot e foare inalt si foarte slab
am fost peste tot in craiova, si nu i-am gasit costum.....:(
asa ca am nevoie de un croitor sau o croitorie (foarte bun) pentru costume pentru barbati , in Craiova
trebuie sa- i facem costum pe comanda, pentru ca altfel ramane fara....nu-i gasim un costum potrivit la inaltimea si greutatea lui
va rog ajutati-ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
va pup
pa

paullie
22.08.2007, 11:51:33
Desi poate cu intarziere... poti merge la Alb&Negru... acolo se fac si modificari la costume. Nu se poate sa nu gaseasca ceva.

smelutza
02.05.2008, 10:59:57
o intrebare am: am gasit un costum superb de la D&G (bine, e de la Outlet) si are reducerede la 800 euro la 250.insa e o problema ii este un pic scurt la maneci.ar mai trebui lungit cu un deget asa maxim doua. Se poate lungi? nu de alta, dar ii place foarte mult modelul si nu pot sa il scot din cap:(

alisuka
04.06.2008, 13:11:31
Smelutza ce ai rezolvat cu costumul?

daniela_84_20
03.07.2008, 21:53:48
Fetelor,stiti cumva unde s a mutat Tatal si Fiul?Sau il renoveaza?Va pup.

smelutza
04.07.2008, 08:21:00
Smelutza ce ai rezolvat cu costumul?
daca i-a placut, l-am luat bineinteles...si asa scurt la maneci..
a fost draguta fata de acolo de la magazin si a zis ca daca dam 20 de euro in plus se rezolva problema;)) si asa a fost, i-a lungit manecile si i-a facut tivul jos la pantaloni. E foarte frumos, nu am ce-i reprosa..
Bafta pt iubitii vostrii sa-si gaseasca ce e mai frumos pt ei ca nu doar noi trebuie sa fim in centrul atentiei si sa fim frumoase, ci si ei ;)

d_ralucaa
04.07.2008, 14:19:19
Fetelor,stiti cumva unde s a mutat Tatal si Fiul?Sau il renoveaza?Va pup.
Buna! Si eu am asteptat de atata timp sa termine sa-l renoveze..m-am saturat! Nu zic nik ca s-ar fi mutat altundeva! Pe geam acolo au o foaie pe care scrie RENOVARE atat! Dar cat dureaza chestia asta? macar un termen sa fi pus acolo..in fine! iubitul meu isi va lua costum saptamana viitoare, o sa vedem de unde, cautam :D ! Mai sunt decat 3 saptamani, asa ca nu avem timp de pierdut! La barbati oricum e usor, azi isi iau costumul, maine e si modificat, daca e nevoie normal, si termina treaba! Noi suntem mai pretetioase, si mai stresate de fiecare detaliu, ei nu se streseaza asa ca noi!:D
Succes la pregatiri!

myk_D
04.07.2008, 14:49:50
d_raluca, am observat ca ai nunta la jiul... stiu ca sunt offtopic, dar tine-ma si pe mine la curent cu pregatirile, nunta, sala, aranjamentul....(te rog frumos)... si noi tot acolo o facem , la anu... si sunt curioasa cum iese

daniela_84_20
04.07.2008, 19:36:28
Multumesc frumos,ralukaa dar eu sper sa l deschida cat mai curand.Al meu iubit e disperat sa si ia costumul sa stea linistit.Va pup.

d_ralucaa
05.07.2008, 02:03:01
Va tin la curent cu tot, stati linistite! O sa atasez si poze dupa nunta, si va dau si informatii utile, numai sa ma intrebati ce doriti sa stiti! Va pup!>:D<

Carmen3103
08.07.2008, 20:25:14
Buna! Si eu am asteptat de atata timp sa termine sa-l renoveze..m-am saturat! Nu zic nik ca s-ar fi mutat altundeva! Pe geam acolo au o foaie pe care scrie RENOVARE atat! Dar cat dureaza chestia asta? macar un termen sa fi pus acolo..in fine! iubitul meu isi va lua costum saptamana viitoare, o sa vedem de unde, cautam :D ! Mai sunt decat 3 saptamani, asa ca nu avem timp de pierdut! La barbati oricum e usor, azi isi iau costumul, maine e si modificat, daca e nevoie normal, si termina treaba! Noi suntem mai pretetioase, si mai stresate de fiecare detaliu, ei nu se streseaza asa ca noi!:D
Succes la pregatiri!
S-a deschis un magazin nou cu costume la zona Femina, nu scrie cum se numeste, dar in vitrina am vazut costume foarte frumoase de la Pierre Cardin, Serrousi, Conoci si Alverio. Eu am intrat de curiozitate si am intrebat pretul, un costun de ocazie este de la 600 Ron pana la 1500 Ron cel mai scump.
Sper sa fi reusit sa te ajut, din cate am inteles Tata si Fiul s-a desfintat.

Rodica_d
23.02.2009, 13:14:56
Fetelor am o mare problema: viitorului meu sot nu ii place nimic in materie de costume. Am fost cu el si la Alb si Negru si pe la Cavalierri (parca asa se scrie) dar i-a placut nimic, sincer nici mie :(. Ai vostri viitori soti de unde isi ia?

lauramaria5
23.02.2009, 13:46:43
Fetelor am o mare problema: viitorului meu sot nu ii place nimic in materie de costume. Am fost cu el si la Alb si Negru si pe la Cavalierri (parca asa se scrie) dar i-a placut nimic, sincer nici mie :(. Ai vostri viitori soti de unde isi ia?

:-B Pai de ce nu va plac???Sunt foarte frumoase si bine lucrate si apoi...ce sa placa?vorbim de un costum barbatesc unde croiala e cam aceeasi la toate costumele.Al meu si-a luat unul de la targul de acum 2 saptamani de la Teatru si pe celalat cred ca de la Alb si Negru.Cel de zi este gri mat,iar cel de seara bleumarin inchis lucios si ...gata.Pupici si spor la cumparaturi.

Rodica_d
23.02.2009, 14:29:25
:-B Pai de ce nu va plac???Sunt foarte frumoase si bine lucrate si apoi...ce sa placa?vorbim de un costum barbatesc unde croiala e cam aceeasi la toate costumele.Al meu si-a luat unul de la targul de acum 2 saptamani de la Teatru si pe celalat cred ca de la Alb si Negru.Cel de zi este gri mat,iar cel de seara bleumarin inchis lucios si ...gata.Pupici si spor la cumparaturi.
Pai noua tocmai ca nu ne plac materialele din care sunt facute costumele.

mirabela24
23.02.2009, 21:48:17
Nu stiu daca ati fost vreuna la faimosul Expomariage de la noi, organizat la Flora weekendul trecut :D , dar eu am trecut duminica inainte sa se termine, si era un stand, singurul de fapt, cu costume. Mi s-a spus ca au magazinul pe Unirii fata in fata cu Filarmonica, sa vedem, poate ajungem maine si va spun mai multe.

Rodica_d
24.02.2009, 09:31:22
Nu stiu daca ati fost vreuna la faimosul Expomariage de la noi, organizat la Flora weekendul trecut :D , dar eu am trecut duminica inainte sa se termine, si era un stand, singurul de fapt, cu costume. Mi s-a spus ca au magazinul pe Unirii fata in fata cu Filarmonica, sa vedem, poate ajungem maine si va spun mai multe.
Da te rog daca ajungi pe acolo da-mi te rog si mie detalii. ^:)^

alinduta
24.02.2009, 23:36:04
STIU CA ITI FACI ROCHIA LA NATALIA,IAR EU MIE CAND AM FOST LA PROBA ACUM DOUA SAPTAMANI MI-A SPUS CA O SA ADUCA SI COSTUME PT DOMNI.ASA CA NU VA GRABITI ,MAI AVETI MULT TIMP

mirabela24
24.02.2009, 23:42:22
Am ajuns azi la magazinul de care ti-am zis, urci pe niste scari si in acelasi loc au si haine pt. gravide iar mai sus e o agentie de turism, Mapamond parca, mie una mi-au placut vreo 2 modele, gri inchis, pt. zi, iar preturile super mici, 350 lei !!!!!!! Dar acum in functie de gusturi, trebuie sa mergi sa vezi cu ochii tai

Rodica_d
25.02.2009, 09:17:17
STIU CA ITI FACI ROCHIA LA NATALIA,IAR EU MIE CAND AM FOST LA PROBA ACUM DOUA SAPTAMANI MI-A SPUS CA O SA ADUCA SI COSTUME PT DOMNI.ASA CA NU VA GRABITI ,MAI AVETI MULT TIMP
Deja a adus Natalia costume de barbati. am fost eu sambata la ea la rpoba si deja avea cateva modele si mai astepta sa ii mai vina. Dar cum al meu viitor sot este destul de pretentios trebuie sa mai stiu pe unde mai sunt costume ca sa aiba de unde sa aleaga.

Rodica_d
25.02.2009, 09:19:43
Am ajuns azi la magazinul de care ti-am zis, urci pe niste scari si in acelasi loc au si haine pt. gravide iar mai sus e o agentie de turism, Mapamond parca, mie una mi-au placut vreo 2 modele, gri inchis, pt. zi, iar preturile super mici, 350 lei !!!!!!! Dar acum in functie de gusturi, trebuie sa mergi sa vezi cu ochii tai
Multumesc mult. Am sa trec cu iubi sambata pe acolo ca vrem sa colindam sambata asta sa cautam costume. :* :* :*

mirabela24
25.02.2009, 14:57:30
Deja a adus Natalia costume de barbati. am fost eu sambata la ea la rpoba si deja avea cateva modele si mai astepta sa ii mai vina. Dar cum al meu viitor sot este destul de pretentios trebuie sa mai stiu pe unde mai sunt costume ca sa aiba de unde sa aleaga.
Habar n-aveam ca Natalia are si costume :-? , zi-mi si mie tie cum ti s-au parut, si ce preturi are? >:D<

Rodica_d
25.02.2009, 15:50:01
Habar n-aveam ca Natalia are si costume :-? , zi-mi si mie tie cum ti s-au parut, si ce preturi are? >:D<
Mie mi s-au parut OK costumele, da stii tu ca nu mie trebe sa imi placa si lui iubi meu. Preturile erau asa: pana pe 15 martie daca am retinut eu bine aveau reduceri si costumele clasice sa zic asa erau in jur de 8 mil si cele cu frac in jur de 12 mil. Mi-a zis Natalia ca mai aduce costume ca asta e doar ceea ce ii venisera pana atunci.:*

mirabela24
25.02.2009, 22:18:39
Mie mi s-au parut OK costumele, da stii tu ca nu mie trebe sa imi placa si lui iubi meu. Preturile erau asa: pana pe 15 martie daca am retinut eu bine aveau reduceri si costumele clasice sa zic asa erau in jur de 8 mil si cele cu frac in jur de 12 mil. Mi-a zis Natalia ca mai aduce costume ca asta e doar ceea ce ii venisera pana atunci.:*
Stiu ca materialele pt. rochite le aduce din Italia, cel putin asa sustine ea, ai idee cumva de unde aduce costumele? Oricum daca nu trecem si noi maine pe acolo, vineri am eu prima proba si o sa le vad si eu. :*

Rodica_d
26.02.2009, 09:58:53
Stiu ca materialele pt. rochite le aduce din Italia, cel putin asa sustine ea, ai idee cumva de unde aduce costumele? Oricum daca nu trecem si noi maine pe acolo, vineri am eu prima proba si o sa le vad si eu. :*
Din cate am inteles de la ea si costumele tot din Italia sunt aduse. Sambata ma infiintez si eu pe acolo cu iubi de manuta:* .

babie
21.04.2009, 14:16:01
pt miresicile care au nunta mai tarziu...am vazut ca la natalia vor fi reduceri la costume undeva prin august.......eu cred ca de acolo il pun pe al meu sa-si ia costum, caci am vazut unele pierre cardin ffff dragute.....eu nu fac reclama aici nataliei, insa mi se pare ca face lucruri de calitate....normal, si pretul e pe masura....

monik82
27.04.2009, 01:10:30
imi spune si mie cineva un pret la costume de ginere la alb negru...el si-a cump vreo 3 costume pana acum dar deocamdata are o problema ...ii mai place dact unul...:( si acum isi cauta unul negru..mersi mult...pupicei

monik82
27.04.2009, 01:14:49
fetelor la preturie care le vad...isi cump un alt costum de la hugo boss.noi locuim in tarragona<spania>inca n-am ajuns acasa sa vedem preturile la costume.dar dupa cum vad..tre sa si-l cump neaparat de aici.mersi mult:*

babie
28.04.2009, 15:26:10
si eu ma gandeam la un hugo boss......sau altceva...mai e destul timp pana atunci, iar al meu nu vrea decat 2 costume negre...teorteic n-ar trebui sa fie greu de gasit

mirabela24
28.04.2009, 22:09:38
si eu ma gandeam la un hugo boss......sau altceva...mai e destul timp pana atunci, iar al meu nu vrea decat 2 costume negre...teorteic n-ar trebui sa fie greu de gasit
:D asa ziceam si eu, ca se gasesc usor costumele, dar stai sa vezi cand o sa incepeti sa cautati, ...bine depinde si de viitorul tau sot, al meu e mai sucit ca o mireasa si nu ii placea nimic, de abia a gasit, si nu din oras, ci de la un tip de le aduce din afara ...

babie
30.04.2009, 20:49:06
:D asa ziceam si eu, ca se gasesc usor costumele, dar stai sa vezi cand o sa incepeti sa cautati, ...bine depinde si de viitorul tau sot, al meu e mai sucit ca o mireasa si nu ii placea nimic, de abia a gasit, si nu din oras, ci de la un tip de le aduce din afara ...
cu al meu rezolv repede...vazut-placut-probat-luat...
se hoataraste fff usor...
si eu is tot la fel, numai ca nu prea gasesc ce-mi place mie, marimea mea...de aia sunt mai sovaitoare....

mirabela24
03.05.2009, 14:28:54
cu al meu rezolv repede...vazut-placut-probat-luat...
se hoataraste fff usor...
si eu is tot la fel, numai ca nu prea gasesc ce-mi place mie, marimea mea...de aia sunt mai sovaitoare....
e bine, ca scapi repede de un stres, eu mi-am cautat f. mult rochia, am mers si la 2 targuri la Bucuresti, si pe net, si pana la urma am decis s-o fac la Natalia, pt. ca daca o luam de la San Patrick, de unde am ales modelul, ma ajungea 2000 euro, numai rochia, fara jupa sau voala, pe cand la natalia cu tot cu jupa si voal vine cam 600 de euro, mult mai convenabil, plus ca am mai facut mici schimbari dupa placul, nu am pastrat modelul exact, si dupa ce m-am chinuit eu atat sa-mi gasesc rochia, m-am trezit cu al meu ca nu ii place nimic, dar si-a gasit intr-un final si el :A

babie
06.06.2009, 20:16:46
e bine, ca scapi repede de un stres, eu mi-am cautat f. mult rochia, am mers si la 2 targuri la Bucuresti, si pe net, si pana la urma am decis s-o fac la Natalia, pt. ca daca o luam de la San Patrick, de unde am ales modelul, ma ajungea 2000 euro, numai rochia, fara jupa sau voala, pe cand la natalia cu tot cu jupa si voal vine cam 600 de euro, mult mai convenabil, plus ca am mai facut mici schimbari dupa placul, nu am pastrat modelul exact, si dupa ce m-am chinuit eu atat sa-mi gasesc rochia, m-am trezit cu al meu ca nu ii place nimic, dar si-a gasit intr-un final si el :A
hei, vad ca ai nunta azi....sa fii o miresica fericita....
mirele de unde si-a luat costumul, de la tipul ala din bariera? sau de la sara? nici al meu nu prea vrea din magazin, si am gasit costume frumoase la pret bun la tipii astia 2
si eu tot la natalia mi-am facut rochita, abia astept sa fie gata!
ms...pup

marianamarinescu3
15.05.2010, 22:12:45
unde gasim costum mai deosebit in craiova.?

mona83
27.05.2010, 22:33:56
Noi l-am luat de la Cavalierre. E foarte finut.

Criztiana
28.05.2010, 11:46:13
Poti sa ne spui cat a costat?multumesc

mona83
28.05.2010, 18:45:23
10 mil. Insa il mai poate purta si cu alte ocazii. E deosebit.
Pupici

Criztiana
28.05.2010, 19:26:01
Al meu dracusor si-a cumparat un costum pentru cununia ciivila de la Steilmann cu 6 mil,initial costumul era aproape 7 dar a fost o reducere de 15%.Pentru cununia religioasa inca nu-l vad interesat:))
Spor la pregatiri

Paduroiuelena
02.03.2011, 12:23:00
Ce firme recomandati pentru costume de mire, nu din Craiova, ca este clar ca aici nu gasesti nimic.

anca02
03.03.2011, 13:31:03
Ce firme recomandati pentru costume de mire, nu din Craiova, ca este clar ca aici nu gasesti nimic.

Sotul si-a luat costumele din mall-ul din Pitesti de la firma Pada Murre,au fost slime pentru ca e mai slabut,iar materialul este excelent,nu se sifoneaza absolut deloc.Poze sunt in semnatura in albumele mele.

crapu22
06.03.2011, 19:36:24

Eu am fost in Bucuresti ieri si am probat un smoking de la Seroussi(TUXHARD), in Vitan Mall, la etajul I, si mi s-a parut excelent atat din punct de vedere al calitatii materialelor folosite, cat si al pretului - 1050 ron. Am inteles ca ar fi costume bune si la Tata si Fiul, dar inca nu am ajuns la un magazin din Bucuresti.

roxmar23
06.03.2011, 21:36:47
Eu am fost in Bucuresti ieri si am probat un smoking de la Seroussi(TUXHARD), in Vitan Mall, la etajul I, si mi s-a parut excelent atat din punct de vedere al calitatii materialelor folosite, cat si al pretului - 1050 ron. Am inteles ca ar fi costume bune si la Tata si Fiul, dar inca nu am ajuns la un magazin din Bucuresti.
buna seara!si miresoiul meu a probat un costum ffff frumos de la serioussi dar in craiova pe lipscai..pretul a fost900de lei..intr-adevar ff frumos si calitativ...ne-a spus d-na de acol ca se vor mai scumpi cand se va apropia sezonul nuntilor,noi nu le-am luat pt ca am zis ca avem suficient timp pana in iulie plus ca mai vrea sa mai slabeasca cateva kg si atunci..chiar nu avea sens

ella_laura
24.03.2011, 21:19:53
iubi tocmai si-a luat costumul pt cununia civila de la seroussi,insa direct de unde se face,din ardeal.ne-au zis cei de acolo ca gasim costumele seroussi in craiova la alb si negru,dar inca nu am ajuns.nu prea ne-am uitat asa mult de costume in craiova,insa ce am vazut nu ne-au placut,in fine si pretul era mult mai mic fata de seroussi.unde putem sa gasim costume calitative ca textura,croiala,cusaturi in craiova,noi nefiind de aici.acesta este costumul lui iubi.
455182455184455187455183455188455186455185455189

november_rain2010
25.03.2011, 09:10:34
iubi tocmai si-a luat costumul pt cununia civila de la seroussi,insa direct de unde se face,din ardeal.ne-au zis cei de acolo ca gasim costumele seroussi in craiova la alb si negru,dar inca nu am ajuns.nu prea ne-am uitat asa mult de costume in craiova,insa ce am vazut nu ne-au placut,in fine si pretul era mult mai mic fata de seroussi.unde putem sa gasim costume calitative ca textura,croiala,cusaturi in craiova,noi nefiind de aici.acesta este costumul lui iubi.
455182455184455187455183455188455186455185455189
E foarte frumos sa-l poarte cu placere, sotul meu si-a luat costumul tot de la seroussi, de pe lipscani, la Alb si Negru nu va sfatuiesc , acelasi costum costa cu vre-o 4 mil mai mult, noi am fost foarte multumiti , mai ales ca el e mai dificil ca si marimi si patronul de la acel magazin a fost de acord sa ne dea pantalonii de la un numar si haina de la alt numar si de calitatea costumului de altfel nu s-a sifonat si a fost deosebit.

ella_laura
26.03.2011, 11:31:49
E foarte frumos sa-l poarte cu placere, sotul meu si-a luat costumul tot de la seroussi, de pe lipscani, la Alb si Negru nu va sfatuiesc , acelasi costum costa cu vre-o 4 mil mai mult, noi am fost foarte multumiti , mai ales ca el e mai dificil ca si marimi si patronul de la acel magazin a fost de acord sa ne dea pantalonii de la un numar si haina de la alt numar si de calitatea costumului de altfel nu s-a sifonat si a fost deosebit.
multumim pt sfaturi.oricum cand vom ajunge la alb si negru,noi vom da telefon direct si la seroussi in ardeal(direct la producator) sa ne spuna pretul corect.pe lipscani,unde gasim seroussi?

summerdream
26.04.2011, 16:09:52
Noi l-am luat de la Cavalierre. E foarte finut.
Buna!

Imi poti spune cu cat l -ai luat de la Cavaliere?

Multumesc.

roxanaelvis
27.04.2011, 09:43:44
pt cei care au sotii slabi duceti-va si la Falle*, fostul Moda Alis*, au costume foarte frumoase si va dau si pantalonii alt numar. Elv si-a luat totul de acolo, in afara de pantofi. El e slab si inalt si ii vin turnate toate.

marinamih
21.06.2011, 18:08:42
pt cei care au sotii slabi duceti-va si la Falle*, fostul Moda Alis*, au costume foarte frumoase si va dau si pantalonii alt numar. Elv si-a luat totul de acolo, in afara de pantofi. El e slab si inalt si ii vin turnate toate.

si al meu e la fel..eu ma gandeam sa isi ia ceva mai deosebit putin altfel decat restul costumelor..sacoul mai cambrat pe corp si putin mai scurt decat cele obijnuite..am vazut in bucuresti ceva de genul asta si ma gandeam dak oi gasi si in craiova.ce zici?

crapu22
24.06.2011, 12:01:32
si al meu e la fel..eu ma gandeam sa isi ia ceva mai deosebit putin altfel decat restul costumelor..sacoul mai cambrat pe corp si putin mai scurt decat cele obijnuite..am vazut in bucuresti ceva de genul asta si ma gandeam dak oi gasi si in craiova.ce zici?

Unde anume ai vazut in Bucuresti, ca eu am cautat si nu am gasit.

Pentru cei care stiu, unde se afla mai exact magazinul de pe Lipscani cu costume de la Seroussi?

marinamih
24.06.2011, 13:08:37
[QUOTE=crapu22;4237210]Unde anume ai vazut in Bucuresti, ca eu am cautat si nu am gasit.

Pentru cei care stiu, unde se afla mai exact magazinul de pe Lipscani cu costume de la Seroussi?[/QUO

la sfera in buc pe la parter nu mai stiu km se numea exact

ella_laura
24.06.2011, 15:32:54
Unde anume ai vazut in Bucuresti, ca eu am cautat si nu am gasit.

Pentru cei care stiu, unde se afla mai exact magazinul de pe Lipscani cu costume de la Seroussi?
pe lipscani nu gasesti niciun fel de costume seroussi.le gasesti doar la Natalia Vasiliev si la Alb si Negru,si acolo doar cateva modele.cred ca s-a facut confuzia la nume cu costumele Sentierri facute la Baia Mare daca nu ma insel.Seroussi se lucreaca la Odorheiul Secuiesc si sunt mult mai scumpe.

b_ylona_e
24.09.2011, 22:09:35
multumim pt sfaturi.oricum cand vom ajunge la alb si negru,noi vom da telefon direct si la seroussi in ardeal(direct la producator) sa ne spuna pretul corect.pe lipscani,unde gasim seroussi?

Si viitorul meu sot si-a luat ambele costumele de la Seroussi (tot de pe Lipscani, daca vreti mai multe detalii lasati-mi un PM), sunt foarte calitative, au 98%lana (daca nu ma insel)...si acelasi costum este si la Alb&Negru (11,5 mil redus) si la Natalia Vasiliev (10 mil redus)

ella_laura
25.09.2011, 23:33:45
Si viitorul meu sot si-a luat ambele costumele de la Seroussi (tot de pe Lipscani, daca vreti mai multe detalii lasati-mi un PM), sunt foarte calitative, au 98%lana (daca nu ma insel)...si acelasi costum este si la Alb&Negru (11,5 mil redus) si la Natalia Vasiliev (10 mil redus)
Pe lipscani se gasesc de la sentierri, nu de la seroussi.In Craiova decat in cateva locuri gasesti Seroussi,asta stiu direct de la fabrica de confectii.Ca la Alb si Negru si la Natalia pretul e mai mare decat la reprezentanta e partea a doua,au adaosul lor.

roxmar23
28.09.2011, 14:22:29
Pe lipscani se gasesc de la sentierri, nu de la seroussi.In Craiova decat in cateva locuri gasesti Seroussi,asta stiu direct de la fabrica de confectii.Ca la Alb si Negru si la Natalia pretul e mai mare decat la reprezentanta e partea a doua,au adaosul lor.
scuza-ma ca te contrazic dar chiar sunt si pe lipscani costume seroussi,intr-un singur magazin si au doar 2modele daca nu ma insel,a probat si actualul meu sot,iar la Natalia nu sutn preturile ff mari pentru ca in magazinele seroussi din mall-uri de exemplu erau preturile mai mari decat la Natalia(crede-ma ca stiu foarte bine pt ca si noi am cautat)

november_rain2010
29.09.2011, 11:02:53
Da intradevar si sotul meu tot de pe Lipscani si-a luat costum Serousside la acel magazin unde intradevar au doua modele. Deci sunt si pe Lipscani, iar pretul e in jur de 9 mil.

ella_laura
02.10.2011, 21:38:18
aaaa...scuze...dar ce naiba alegi din 2 modele!?
referitor la pret am spus ca la natalia si la alb si negru sunt mai mari fata de magazinul cel au ca reprezentanta.deci,sa nu le incurcam si apropo de mall-uri...sunt aceleasi preturi,totul depinde de categorie...harvard,tuxhard si ce mai au ei...

crapu22
12.12.2011, 18:56:26
Pana la urma mi-am luat costum de la Natalia - Seroussi TUXHAR, care a fost in jur de 900 lei. Eu slabisem ceva in apropierea nuntii si mi se potriveau pantaloni marimea 54 si sacoul 52, iar cei de la Natalia mi-au modificat pantalonii sa-mi vina perfect si mi-au facut si tivul. Pentru mine au contat mult aceste lucruri deoarece m-am dus cu cateva zile inainte de nunta sa-mi iau costumul.