PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Cluj

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

cinezee
30.08.2008, 13:19:50
nu sunt ele foarte reusiteee....dar ma bucur ca am putut sa ti le ofer , daca vrei sa stii ca poti downloada de pe picasa , ca se scoate marimea originala ...nu ca save as ....ci in dreapta la fiecare poza ai downloadare poza

si mi-a facut placere sa te vad :*

andreea_m
30.08.2008, 15:33:32
am reusit de am pus poze in albumul de pe picasa... l-am postat si in semnatura :) ca e la moda :-p
weekend placut!
Vai ce rochie frumoasa ai avut.....superba=D> =D> ;)) ;))
Ai facut cumva pozele cu 4Events? Recunosc cateva pozitii, exact ca ale noastre, mai ales cele de la teatru:D :-"

DDna
30.08.2008, 17:55:28
am reusit de am pus poze in albumul de pe picasa... l-am postat si in semnatura :) ca e la moda :-p
weekend placut!
Heyyyyy, frumosi tare ati fost !!! Iar buchetul m-a lasat cu gura cascata, n-am mai vazut cale roz <:-P

Mulan
30.08.2008, 20:12:09
Vai ce rochie frumoasa ai avut.....superba=D> =D> ;)) ;))
Ai facut cumva pozele cu 4Events? Recunosc cateva pozitii, exact ca ale noastre, mai ales cele de la teatru:D :-"

da, undele pozitii sunt aceleasi le-am remarcat si eu :)) doar cateva dintre ele au fost ideile noastre :) nu prea aveam inspiratie in ziua aia, desi acum cand stau sa ma gandesc, se putea si mai bine :-p

CristinaMM
30.08.2008, 20:14:47
da, undele pozitii sunt aceleasi le-am remarcat si eu :)) doar cateva dintre ele au fost ideile noastre :) nu prea aveam inspiratie in ziua aia, desi acum cand stau sa ma gandesc, se putea si mai bine :-p
Ce frumosi sunteti! Si foarte indragostiti. Tu esti frumoasa si putin exotica, iar sotul tau pare genul de om foarte bun la suflet, si cu un suflet mare. Va potriviti foarte bine, va doresc sa fiti toata viata fericiti macar ca la nu nta voastra! >:D<

Mulan
30.08.2008, 20:17:40
multumesc fetelor pt aprecieri, cum am mai scris in alta parte, am fost cei mai fericiti. din pacate a trecut atat de repede, ca nu am apucat as ne bucuram asa cum ne-am fi dorit, acum cand ne uitam pe dvd, radem pt ca unele chestii nici nu le-am observat :)) cand am intrat in ciupercuta din parc iubi mi-a calcat pe rochie si ne-am impiedicat unul in celalalt =)) a fost cel mai frumos pt noi :) inca mai primim aprecieri din partea invitatilor care ne spun ne bine s-au simtit si ce mult le-a placut. porumbeii si baloanele au facut sa fie si mai frumos :)
trebuie sa plec, poate o sa apuc mai tarziu sa va povestesc :D

dandelion
30.08.2008, 21:22:14
da, undele pozitii sunt aceleasi le-am remarcat si eu :)) doar cateva dintre ele au fost ideile noastre :) nu prea aveam inspiratie in ziua aia, desi acum cand stau sa ma gandesc, se putea si mai bine :-pMulan, sa fiti fericiti!
f interesanta rochita, de buchet ce sa mai zic:x - mai ales ca a semanat cu al meu:x Si imi plac locatiile pe care le-ati ales pt poze8-}

cami777
31.08.2008, 14:55:14
multumesc fetelor pt aprecieri, cum am mai scris in alta parte, am fost cei mai fericiti. din pacate a trecut atat de repede, ca nu am apucat as ne bucuram asa cum ne-am fi dorit, acum cand ne uitam pe dvd, radem pt ca unele chestii nici nu le-am observat :)) cand am intrat in ciupercuta din parc iubi mi-a calcat pe rochie si ne-am impiedicat unul in celalalt =)) a fost cel mai frumos pt noi :) inca mai primim aprecieri din partea invitatilor care ne spun ne bine s-au simtit si ce mult le-a placut. porumbeii si baloanele au facut sa fie si mai frumos :)
Mulan, ai fost ca un fluturas. Foarte frumusica. Felicitari si Casa de piatra!

lorana2001
31.08.2008, 20:41:03

vai cat de frumoasa ai fost!!!
felicitari si sa fiti mereu la fel de fericiti cumn ati fost in ziua nuntii!!

orhidutza
01.09.2008, 10:28:45
Mulan, casa de piatra si doar fericire sa aveti amandoi!

andreea_m
01.09.2008, 11:18:28
cate poze imi imaginezi si eu acum.....dar asta e, atunci din cauza emotiilor nu am avut nicio idee:((

Mulan
04.09.2008, 23:32:29
cu intarziere, va multumesc pt cuvintele frumoase :*

aria_cluj
05.09.2008, 11:12:03
cu intarziere, va multumesc pt cuvintele frumoase :*

buna fetelor,

la anul in iulie am si eu nunta,am deja emotii...credeti-ma!

vreau sa va intreb daca stiti cumva in cj un magazin de lenjerie intima pentru mirese?

multumesc,

ALI
05.09.2008, 12:03:48
weekend placut!
FELICITARI SI CASA DE PIATRA
AI FOST MINUNATA<:-P<:-P<:-P

aria_cluj
05.09.2008, 12:04:22
buna tuturor,e cineva care se pregateste sa fie mireasa din dej?

aria_cluj
05.09.2008, 12:06:45
putem discuta despre pregatirile de nunta,rochii de mireasa,accesorii si altele f f f importante pt noi in perioada pregatirilor!

daca stie cineva o croitoreasa buna pentru rochia de mireasa sa ma anunte!!!!
:*

caty
05.09.2008, 16:54:39
buna fetelor,

la anul in iulie am si eu nunta,am deja emotii...credeti-ma!

vreau sa va intreb daca stiti cumva in cj un magazin de lenjerie intima pentru mirese?

multumesc,

Uita-te pe topicul cu vestimentatie si accesorii. Acolo ai mai multe informatii. Spor cu pregatarile!

Mulan
05.09.2008, 18:17:17
FELICITARI SI CASA DE PIATRA
AI FOST MINUNATA<:-P<:-P<:-P

multumesc Ali :)

prapadeala
07.09.2008, 14:37:55
multumesc Ali :)

FELICITARI! Nu cred ca ti-am spus pana acum, ai fost atat de frumoasa.
Casa de piatra >:D<

bogvar
07.09.2008, 21:27:13
weekend placut!

Desi cu intarziere.........FELICITARI, SUPERBA MIREASA, SUPERBA PERECHE, SUPERBE POZE, ce mai, totul la superlativ.
Felicitari!

Mulan
08.09.2008, 09:59:33
FELICITARI! Nu cred ca ti-am spus pana acum, ai fost atat de frumoasa.
Casa de piatra >:D<
Multumesc. Felicitari si voua :D Casa de piatra :*

Mulan
08.09.2008, 10:01:55
Desi cu intarziere.........FELICITARI, SUPERBA MIREASA, SUPERBA PERECHE, SUPERBE POZE, ce mai, totul la superlativ.
Felicitari!

Multumim >:D< tu poze cand ne areti? :D asteptam sa te vedeeeeeem
Felicitari si Casa de piatra!

tati_sew
08.09.2008, 10:51:49
Felicitari!
Felicitari si casa de piatra cu intarziere!<:-P

prapadeala
08.09.2008, 18:22:22

tatiana din nou felicitari imi pare rau ca nu te-am vazut in 23!

IcaMarius
09.09.2008, 15:02:56
mi-ar face si mie placerew s ma intalnesc cu alte miresici........dar sunt din bistrita si momentan locuiesc alaturi d prietenul meu(adika viitorul meu sot)in Cipru...................as fi bucuroasa s pot primi si eu sfaturi d la voi .............pt k in curand voi fi mireasa si am nevoie d ceva sfaturi...............sincer am inceput s am deja emotii...............va pupacesc........

CristinaMM
09.09.2008, 15:32:47
mi-ar face si mie placerew s ma intalnesc cu alte miresici........dar sunt din bistrita si momentan locuiesc alaturi d prietenul meu(adika viitorul meu sot)in Cipru...................as fi bucuroasa s pot primi si eu sfaturi d la voi .............pt k in curand voi fi mireasa si am nevoie d ceva sfaturi...............sincer am inceput s am deja emotii...............va pupacesc........
Bine ai venit, si o sa te ajutam cat putem! >:D<

tati_sew
09.09.2008, 17:31:15
tatiana din nou felicitari imi pare rau ca nu te-am vazut in 23!
:*:*:*>:D<>:D<>:D<

anca1230_pop
09.09.2008, 18:22:16
Tati!!!!!!!!!!!!! Eu nu iti pot vedea pozele din semnatura! Nu e ceva in regula cu linkul!!!!!!!!!
:-s
Mai astept!:-w

tati_sew
09.09.2008, 18:41:34
Tati!!!!!!!!!!!!! Eu nu iti pot vedea pozele din semnatura! Nu e ceva in regula cu linkul!!!!!!!!!
:-s
Mai astept!:-w
Nu am reusit nicicum sa fac legatura.Selecteaza link-u si dai copy paste in internet!Altfel nu pot!

bogvar
09.09.2008, 22:46:28
Multumim >:D< tu poze cand ne areti? :D asteptam sa te vedeeeeeem

Multumim pentru felicitari!
Poze o sa vedeti cand o sa le vedem si noi:))
Deocamdata sunt la fotograf la Bucuresti.....le asteptam si noi cu nerabdare:)

bogvar
09.09.2008, 22:48:50

^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^^:)^

anca1230_pop
10.09.2008, 12:43:38
Nu am reusit nicicum sa fac legatura.Selecteaza link-u si dai copy paste in internet!Altfel nu pot!

Dupa ce am scris mesajul, asa am facut!!!!!!!:">
Si v-am vazut in sfarsit!#:-S
Ati fost ffff fffff fffff frumosi!!!!!!!!!
Felicitari!

tati_sew
10.09.2008, 15:07:53
Dupa ce am scris mesajul, asa am facut!!!!!!!:">
Si v-am vazut in sfarsit!#:-S
Ati fost ffff fffff fffff frumosi!!!!!!!!!
Felicitari!
Multumim multi!>:D<

anca1230_pop
10.09.2008, 20:02:48
Multumim multi!>:D<

Iar te-am vazut la Kaufland!!!!!!;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) si tu nu ma cunosti!!!;)) ;)) ;)) ;))

CristinaMM
10.09.2008, 20:04:10
Iar te-am vazut la Kaufland!!!!!!;)) ;)) ;)) ;)) ;)) ;)) si tu nu ma cunosti!!!;)) ;)) ;)) ;))
Mai, dar ziceti si voi fetelor ceva cand va intalniti! :))

anca1230_pop
10.09.2008, 20:14:39
Mai, dar ziceti si voi fetelor ceva cand va intalniti! :))

Nu am intalnit-o!!!!!! Am vazut-o!!!!!! Si mie cumva sa ma duc sa o trag de manecutza....apoi...stii:-" .....sunt eu, anca de pe miresici.....si sa o intrerup pe biata fata de la munci!

Si in plus......asa e mai palpitant!:)) :)) :))

CristinaMM
10.09.2008, 20:25:56
Nu am intalnit-o!!!!!! Am vazut-o!!!!!! Si mie cumva sa ma duc sa o trag de manecutza....apoi...stii:-" .....sunt eu, anca de pe miresici.....si sa o intrerup pe biata fata de la munci!

Si in plus......asa e mai palpitant!:)) :)) :))Misterioaselor! :))

Krisztina
10.09.2008, 21:09:32
Buna!
Care dintre voi m-ar putea ajuta cu obtinerea nr de telefon a fotografilor Zoli si Afina Jambor :-\ Mi-au placut foarte mult pozele facute de ei....
Multumesc anticipat pentru ajutor si va doresc o seara cat mai placuta !
:*

tati_sew
11.09.2008, 11:42:03
offf si d c nu ai zis nimica?inca am ecuson tot cu moldovan!Aseara a fost prima zi de munca dupa apropae 4 saptamani!imi venea sa imi tai venele:((:((:((:((

Tasha08
14.09.2008, 22:57:21
eu am avut nunta in dej luna trecuta, daca te pot ajuta cu ceva te rog sa-mi zici :)

aria_cluj
15.09.2008, 17:55:41
eu am avut nunta in dej luna trecuta, daca te pot ajuta cu ceva te rog sa-mi zici :)

cum a fost nunta?
ai pe undeva poze?

>:D<

alexandra2009
17.09.2008, 15:41:04
fetelor.. mai aveti nunti anul acesta? cum rezolvati problema frigului.. eu voi fi nasa in 11.10 si parca ma apuca groaza cand vad cat ii de frig.. si parca tot ce am vazut de acoperit in oras nu se potriveste la rochia mea... care mi-am luat-o cand era cald si bine afara.. da cine s-a gandit ca vine frigul asa de repede?!..
PUPICI
Alexandra R.

andra26
18.09.2008, 17:00:37
Buna tuturor miresicilor,

Postez si la acest topic pentru a ma inscrie in randul miresicilor din cluj, eu inca nu locuiesc in oras doar viitorul meu sot locuieste, dar mai este putin si sper sa rezolv si acest mic impediment.
va doresc o nunta de vis celor care sunt pe ultima suta de metri si spor la pregatiri

bogvar
19.09.2008, 15:17:46

Am vazut si eu pozele............ FELICITARI!(pentru tot)

alexandra2009
20.09.2008, 10:25:07
offf si d c nu ai zis nimica?inca am ecuson tot cu moldovan!Aseara a fost prima zi de munca dupa apropae 4 saptamani!imi venea sa imi tai venele:((:((:((:((

Foarte frumoase pozele tale... felicitari pentru tot si tu ai fost o mireasa tare draguta...
Ansamblul a fost cel Studentesc..?
pupici

Cammie
20.09.2008, 18:32:49
Buna tuturor miresicilor,

Postez si la acest topic pentru a ma inscrie in randul miresicilor din cluj, eu inca nu locuiesc in oras doar viitorul meu sot locuieste, dar mai este putin si sper sa rezolv si acest mic impediment.
va doresc o nunta de vis celor care sunt pe ultima suta de metri si spor la pregatiri

Bine ai venit Andra!
Spor si tie la pregatiri si daca ai nevoie de ceva informatii suntem aici sa te ajutam!

tati_sew
21.09.2008, 23:12:04
Foarte frumoase pozele tale... felicitari pentru tot si tu ai fost o mireasa tare draguta...
Ansamblul a fost cel Studentesc..?
pupici
mersi.nush sa iti zic dar daca te intereseaza iti dau nr de tel sau ma uit la dvd uri cand ii prezinta.de la aly am nr

alexandra2009
22.09.2008, 10:05:33
mersi.nush sa iti zic dar daca te intereseaza iti dau nr de tel sau ma uit la dvd uri cand ii prezinta.de la aly am nr

Nu mersi... eu fac parte dintr-un ansamblu de dansuri populare.. o sa-i am pe colegi mei la dansuri.. te intrebam de curiozitate.. am fost cu ei la multe spectacole.. eu una cred ca ei sunt...
MERSI oricum...
pupici

alymary
24.09.2008, 11:14:09
va pun cateva poze de la prieteni

alymary
24.09.2008, 11:19:16
altele poze

alymary
24.09.2008, 11:21:47
uf e greu se incarca

daniela_psy
24.09.2008, 12:25:27
multumim de poze!Ai fost f draguta.Cum a fost petrecerea?

alymary
24.09.2008, 14:51:07
foarte frumoasa pacat ca a recut asa repede:((

bogvar
24.09.2008, 15:56:28
va pun cateva poze de la prieteni

Interesant corsetul, imi place.
Ai fost frumoasa!

andra26
24.09.2008, 19:55:17
Bine ai venit Andra!
Spor si tie la pregatiri si daca ai nevoie de ceva informatii suntem aici sa te ajutam!

:*Multumesc mult

Ramonella
30.09.2008, 14:41:30
alymary sper ca ai primit mesajul de la mine.
La nunta a fost tare fain si voi ati fost tare frumosi!!!Noi n-am prea dansat,ca nu suntem dansatori niciunul...:D Dar a fost super,am vazut ca lumea s-a distrat fain.
Mi-a placut tare mult tortul.Apropo,l-ati facut cumva la Neiu???Acolo la ciuperca???Ca si noi de acolo luam si de aceea intreb.Si tortuletul ala ce l-ati dat acasa,a fost tareee bun,l-am mancat eu pe tot,Radu numai l-a gustat si luni cand a venit acasa nu mai era tortulet.Tare suparat a fost,si a 2-a zi a trebuit sa-i cumpar din oras.hihi
Ma duc ca s-a trezit pitica.

orhidutza
01.10.2008, 14:40:55
Servus fetelor,

Acum ca am trecut de nunta doresc sa va cunosc si eu.
Pe cand o noua intalnire?

Pun la bataie tiramisu facut in casa :D

Va pup, >:D<
Brindueu nu te cred ca a trecut nunta :)
pai am vazut noi vreo poza cu tine miresica? :-<

tati_sew
01.10.2008, 14:46:24
Servus fetelor,

Acum ca am trecut de nunta doresc sa va cunosc si eu.
Pe cand o noua intalnire?

Pun la bataie tiramisu facut in casa :D

Va pup, >:D<
Brindu
foarte frumosi!casa de piatra si tot ce va doriti!

diana31
01.10.2008, 14:49:29
eu nu te cred ca a trecut nunta :)
pai am vazut noi vreo poza cu tine miresica? :-<
si nici faza cu tortul...........nu?
poze are cateva in semnatura...............a fost o dulcica

brindu
01.10.2008, 16:37:57
si nici faza cu tortul...........nu?
poze are cateva in semnatura...............a fost o dulcica

:((:((:(( nu ma crede nimeni
Trimit si Proba B, tortul.

Avem de aseara pozele numai si sunt prea mari sa le putem pune undeva pe toate. Speram sa avem timp sa selectam mai multe si sa le publicam undeva.

Daca ne intalnim fac cumva sa aduc laptopul sa va arat ca toate ni se par asa frumoase :>

crisstynna
01.10.2008, 16:41:15

Avem de aseara pozele numai si sunt prea mari sa le putem pune undeva pe toate. Speram sa avem timp sa selectam mai multe si sa le publicam undeva.

Daca ne intalnim fac cumva sa aduc laptopul sa va arat ca toate ni se par asa frumoase :>
Felicitari si Casa de Piatra.....ati fost asa de frumosi:x ....va doresc multa fericire si te asteptam cu drag la urmatoarea intalnire....:*
P.S...Tortul a aratat minunat...si cred ca a fost fff bun....nu ti-a mai ramas putin???:-p :D

brindu
01.10.2008, 16:42:25
foarte frumosi!casa de piatra si tot ce va doriti!

Multumim din suflet >:D<>:D<

brindu
01.10.2008, 16:54:12
Felicitari si Casa de Piatra.....ati fost asa de frumosi:x ....va doresc multa fericire si te asteptam cu drag la urmatoarea intalnire....:*
P.S...Tortul a aratat minunat...si cred ca a fost fff bun....nu ti-a mai ramas putin???:-p :D

Multumim, ne-am simtit minunat >:D<

A ramas partea de sus, tortul miresei. Asa am reusit si noi sa gustam in liniste duminica \:D/
Pentru voi aduc tiramisu facut de mine :).

orhidutza
01.10.2008, 17:06:31

yummi... Friandise!!! =P~=P~=P~

CristinaMM
01.10.2008, 18:27:41

A ramas partea de sus, tortul miresei. Asa am reusit si noi sa gustam in liniste duminica \:D/
Foarte frumosi!
Nu imprumuti capa? :D

Froggy
01.10.2008, 22:07:56

Casa de piatra, Brindu :*

brindu
02.10.2008, 09:46:13
Foarte frumosi!
Nu imprumuti capa? :D

Va multumim pentru toate urarile :*:*:*

Capa deja am inceput sa o imprumut. Sambata face a doua nunta :-p
Mi-a propus cineva sa ii dau rochia sa o vanda, daca nu o dau pana atunci ti-o imprumut cu cea mai mare placere. Iti trimit si PM de unde am luat-o (a fost cadoul meu de la mire :>).

AlexV2009
02.10.2008, 12:31:28
Casa de piatra brandu :x super tortul...unde l-ati comandat?

brindu
02.10.2008, 14:40:52
Casa de piatra brandu :x super tortul...unde l-ati comandat?

Multumim din inima de urari :">
Ti-am raspuns pe PM de tort.

bogvar
02.10.2008, 14:59:39
[quote=brindu;1134536]:((:((:(( nu ma crede nimeni

FELICITARI, CASA DE PIATRA! Tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca si la cat mai multe realizari impreuna!
Deosebita mireasa!

brindu
02.10.2008, 15:38:16
[quote=brindu;1134536]:((:((:(( nu ma crede nimeni

FELICITARI, CASA DE PIATRA! Tot ceea ce va doriti sa vi se implineasca si la cat mai multe realizari impreuna!
Deosebita mireasa!

Esti o scumpa :"> , multumim
:*:*:*

Ballet
03.10.2008, 10:28:54
Brandu, felicitari si casa de piatra!!!!
Eu am nunta la anu, tot 27 septembrie....:x

brindu
03.10.2008, 10:44:40
Brandu, felicitari si casa de piatra!!!!
Eu am nunta la anu, tot 27 septembrie....:x

Multumim :*
Iti doresc sa fie o zi excelenta, cum a fost pentru noi, poate cu putin mai mult soare :)
Si mult spor la pregatiri!
De orice sfat ai nevoie sa nu eziti sa spui.

corinutza79
06.10.2008, 16:18:24
Am fost in we acesta la nunta verisoarei mele de la Turda, care a avut loc la Sun Garden Hotel & Restaurant, la iesirea din Turda catre Cluj. Ne-a placut mult restaurantul, cu mese rotunde, spatiu mare de dans, sala e de bun gust si serviciul ireprosabil. Chelnarii au fost ok, au avut grija din proprie initiativa sa ne umple paharele. Mancarea foarte buna si aranjata frumos in farfurii.
A fost nunta de zi, nu de noapte - am participat pentru prima data la o astfel de nunta , eu fiind din Bucuresti (unde nu e obiceiul) , si pot sa spun ca mi-a placut. Petrecerea a inceput la ora 14:00 si s-a terminat in jur de ora 24:00.
Noi cei din alte orase am fost cazati tot acolo la hotel si am fost foarte multumiti de camere, dotari etc.
Sper sa nu se intrepreteze ca fac reclama, dar am vazut ca foarte putine miresici din Turda au postat aici , si poate in felul asta ajut o viitoare miresica cu aceste impresii. Ok , ca sa nu fie trecuta numai partea buna o sa va spun ca singurul inconvenient pentru unii ar putea fi faptul ca restaurantul nu e chiar in oras, si la marginea soselei la iesire - adica nu poti ajunge pe jos si nici nu te poti duce sa te plimbi prin imprejurimi - dar noua ne-a placut, iar mirii aufost si ei multumiti.
Succes la pregatiri tuturor mireselor din Turda si nu numai!

cami777
07.10.2008, 11:49:25
Multumim :*
Iti doresc sa fie o zi excelenta, cum a fost pentru noi, poate cu putin mai mult soare :)
Si mult spor la pregatiri!
De orice sfat ai nevoie sa nu eziti sa spui.
Wooooow, Brindu! Ce tort minunat! Yaaaaamiiiiii!

brindu
07.10.2008, 13:22:03
Wooooow, Brindu! Ce tort minunat! Yaaaaamiiiiii!

:"> Multumesc.
A fost excelent tortul. Singurul defect e ca nu te mai saturi :D
Sotul meu a sugerat sa comandam pe sambata un tort cu alta combinatie, doar sarbatorim 2 saptamani de casatorie :-p

brindu
07.10.2008, 16:32:59
Cami, LA MULTI ANI! si multa multa bucurie, numai impliniri >:D<

Ramonella
07.10.2008, 17:37:52
Ce pofta mi-a facut tortul acela...miammm...da unde l-ai facut???Vreau si eu sa stiu.:D

prapadeala
07.10.2008, 22:43:22
:"> Multumesc.
A fost excelent tortul. Singurul defect e ca nu te mai saturi :D
Sotul meu a sugerat sa comandam pe sambata un tort cu alta combinatie, doar sarbatorim 2 saptamani de casatorie :-p

brindu felicitari !! Nu am reusit pana acum sa iti vad pozele calumea pana acum, dar sunt superbe. Si buchetul fenomenal >:D< :)

brindu
08.10.2008, 10:14:57
brindu felicitari !! Nu am reusit pana acum sa iti vad pozele calumea pana acum, dar sunt superbe. Si buchetul fenomenal >:D< :)

Multumim ;;)
Ne tot uitam la poze si nu be vine sa credem ce repede a trecut.

Froggy
08.10.2008, 12:13:45
Multumim ;;)
Ne tot uitam la poze si nu be vine sa credem ce repede a trecut.

Brindu, sunt foarte frumoase pozele! SI noi am facut la Schimbarea la Fata cununia religioasa, dar pe noi ne-a cununat parintele Tap. Oricum, parintele Martian e o foarte buna alegere, e un suflet minunat :) Ma bucur pentru voi, ati fost doarte frumosi! Casa de piatra! :*

brindu
08.10.2008, 13:47:11
Brindu, sunt foarte frumoase pozele! SI noi am facut la Schimbarea la Fata cununia religioasa, dar pe noi ne-a cununat parintele Tap. Oricum, parintele Martian e o foarte buna alegere, e un suflet minunat :) Ma bucur pentru voi, ati fost doarte frumosi! Casa de piatra! :*

Iti multumesc si tie din inima >:D<
De fapt alegerea noastra a fost preotul meu paroh, parintele Ciupe.
Mircea Martian e ruda cu sotul meu.
Cand a primit invitatia si a vazut biserica a spus ca doreste sa participe la cununie. L-am rugat sa ne ajute si cu corul.
Cu doua zile inainte de nunta am aflat ca vine Angeli sa cante ;;)
Cuvantul de bun venit l-a tinut Mircea iar predica parintele Ciupe.
A mai fost si parintele Ariesan, ruda cu tatal meu.

Sincer nici noi nu credeam ca va iesi asa de frumos :)
Ce ne-a placut e ca am fost singurii programati cu cununie.

adioana708
13.10.2008, 09:06:34
eu sant din campia turzii,iar sotul din turda...iar pe 13 sept.am avut nunta in turda,la restaurantul ceramica...a fost super totul,iar nunta a fost una inedita de la inceput pana la sfarsit...am sa pun cateva foto,pentru ca se spune ca o foto face cat 1000 de cuvinte...

tati_sew
13.10.2008, 11:43:43
eu sant din campia turzii,iar sotul din turda...iar pe 13 sept.am avut nunta in turda,la restaurantul ceramica...a fost super totul,iar nunta a fost una inedita de la inceput pana la sfarsit...am sa pun cateva foto,pentru ca se spune ca o foto face cat 1000 de cuvinte...
super tari ati fost!felicitari!

bogvar
13.10.2008, 12:25:18

EXCELENT!
FELICITARI!
CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!

mamuska
13.10.2008, 12:32:38
Super!!!!!!! Am participat la o nunta de genul asta in Sebes...mirii au mers pe motocicleta si mai erau inca vreo 5 motociclete in spate...a fost bestial!!! casa de piatra si multa fericire!!!

prapadeala
13.10.2008, 17:36:09
Cristina,

FELICITARI si CASA DE PIATRA!!! Am vazut pozele ce le-ai pus, ai fost superba! Toata radiezi de fericire :). Te pup si imi pare rau ca nu am putut fi acolo sa te vad! Distractie placuta la munte!!!!

caty
15.10.2008, 19:41:00
FELICITARI SI CASA DE PIATRA!
Radiai de fericire. iti doresc sa fii tot asa de fericita si de acum in colo!
O luna de miere dulce, dulce!

cj83cia
21.10.2008, 10:21:18
Fetelor, felicitari, casa de piatra, sa va respectati si sa va iubiti muuuult de tot.:*

Cris, ai fost foarte frumoasa, sa fiti fericiti si iubiti :*

CristinaMM
21.10.2008, 22:05:50
Cristina,

FELICITARI si CASA DE PIATRA!!! Am vazut pozele ce le-ai pus, ai fost superba! Toata radiezi de fericire :). Te pup si imi pare rau ca nu am putut fi acolo sa te vad! Distractie placuta la munte!!!!
Multumesc mult! :*

FELICITARI SI CASA DE PIATRA!
Radiai de fericire. iti doresc sa fii tot asa de fericita si de acum in colo!
O luna de miere dulce, dulce!Multumesc, am fost tare fericita! Si inca sunt>:D<.

Fetelor, felicitari, casa de piatra, sa va respectati si sa va iubiti muuuult de tot.:*

Cris, ai fost foarte frumoasa, sa fiti fericiti si iubiti :*Multumesc mult! Voi cum sunteti?

tati_sew
25.10.2008, 15:40:24
Pentru Andreea alias andrea_frumusica: Casa de piatra, multa fericire si dragoste!Si sa aveti parte de tot ce va doriti!<:-P<:-P<:-P

Floare_de_colt
30.10.2008, 12:27:39
Multumesc mult! :*
Multumesc, am fost tare fericita! Si inca sunt>:D<.
Multumesc mult! Voi cum sunteti?

Foarte frumoase poze ai! Casa de piatra si tot ce va doriti!

stafida
17.11.2008, 03:14:16
CristinaMM,

Felicitari!! Imi plac mult pozele tale in fundal de toamna!! Super. Cred ca noi am avut acelasi fotograf.. ce parere ai avut?

-Stafida

stafida
17.11.2008, 03:21:03
Mi-am postat si eu pozele profi in semnatura!! <:-P

CristinaMM
17.11.2008, 10:14:56
CristinaMM,

Felicitari!! Imi plac mult pozele tale in fundal de toamna!! Super. Cred ca noi am avut acelasi fotograf.. ce parere ai avut?

-Stafida
Cu Tomi ati lucrat si voi? Mie mi-a placut de el :).

Amidelux
04.12.2008, 10:57:28
Pentru cj83cia
Buna,
sunt o viitoare mireasa si am vazut ca ai avut nunta la Stil, unde o sa facem si noi in oct. 2009, drept pentru care as vrea sa iau legatura cu tine daca e posibil. Iti multumesc.

Ai fost o mireasa frumoasa si ai avut o locatie de vis!!!

Ballet
04.12.2008, 11:01:07
Buna,
sunt o viitoare mireasa si am vazut ca ai avut nunta la Stil, unde o sa facem si noi in oct. 2009, drept pentru care as vrea sa iau legatura cu tine daca e posibil. Iti multumesc.

Ai fost o mireasa frumoasa si ai avut o locatie de vis!!!

Cu cine vorbesti? :))
Vezi ca este un subiect despre Stil.Gaseti acolo mai multe miresici care au avut sau vor avea nunta acolo....
Pupici:)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=9076&page=10&highlight=Stil

Amidelux
04.12.2008, 11:39:56
Vezi ca este un subiect despre Stil.Gaseti acolo mai multe miresici care au avut sau vor avea nunta acolo....
Scuza-ma, sunt noua pe aici si nu prea stiu cum functioneaza.:D
Mersi tare mult.

tati_sew
04.12.2008, 13:18:23
Scuza-ma, sunt noua pe aici si nu prea stiu cum functioneaza.:D
Mersi tare mult.
ce bine ca te am vazut!ca deobicei nu dau accept pe hi5 persoanelor care nu le cunosc

Amidelux
04.12.2008, 23:33:08
Mi-am postat si eu pozele profi in semnatura!! <:-P

Frumoase poze, mi-au placut tare mult.
Mi s-a parut tare interesant acel reflector de lumina pe mov si as vrea sa te intreb daca era de la sala sau de la firma care ti-a decorat sala?
Iti multumesc.

Amidelux
05.12.2008, 10:18:21

Mersi tare mult inca o data. Esti o scumpa.
Nu sti ei fac numai poze sau si filmeaza?
Imi place la nebunie genul acesta de poze. Am inteles ca au si o denumire acest tip de poze.

stafida
05.12.2008, 17:34:58
Frumoase poze, mi-au placut tare mult.
Mi s-a parut tare interesant acel reflector de lumina pe mov si as vrea sa te intreb daca era de la sala sau de la firma care ti-a decorat sala?
Iti multumesc.

Salut! Au fost patru reflectoare in colturi, programate sa schimbe culoarea tot la o ora. M-a costat 120E de la firma Infinity. De fapt au un specialist care practic iti ofera orice doresti in domeniu. Depinde cati bani vrei sa dai. Eu am ales optiunea cu reflectoare pe podea sa lumineze colturile camerei.

alexandra2009
10.12.2008, 10:34:59
Fetelor deja am mai putin de cinci luni pana la nunta... Si ma tot gandesc ce ar mai trebui sa fac... Am rezolvat pana acum partea de: sala, muzica, foto si video, staroste si nasi.... Ce ar mai trebui facut? Eu cu iubi ne-am facut si un plan de bataie...
*in ianuarie rezolvam: invitatii, verighetele ( astea noi doi) si eu ma ocup si de rochitza mea...
*in februarie cautam costum si material pentru vesta si lavaliera lui iubi si ne uitam de pantofi
*in aprilie terminan de cumparat bautura.. o parte o sa o cumparam acum in decembrie daca gasim ceva oferte prin preajma Craciunului, ce nu cumparam acum luam in aprilie...
*luna martie este rezervata pentru impartit invitatii....
Asta ar fi planul in mare.. ne tot gandim sa le facem mai toate din timp sa nu cumva sa uitam ceva... desi imi dau seama ca este foarte mult de umblat atunci cu o saptamana inainte...
Oare se poate evita acel stres...? Voi ce plan de bataie aveti?
Ale...
pupicei

alexalia
10.12.2008, 16:30:56
Fetelor deja am mai putin de cinci luni pana la nunta... Si ma tot gandesc ce ar mai trebui sa fac... Am rezolvat pana acum partea de: sala, muzica, foto si video, staroste si nasi.... Ce ar mai trebui facut? Eu cu iubi ne-am facut si un plan de bataie...
*in ianuarie rezolvam: invitatii, verighetele ( astea noi doi) si eu ma ocup si de rochitza mea...
*in februarie cautam costum si material pentru vesta si lavaliera lui iubi si ne uitam de pantofi
*in aprilie terminan de cumparat bautura.. o parte o sa o cumparam acum in decembrie daca gasim ceva oferte prin preajma Craciunului, ce nu cumparam acum luam in aprilie...
*luna martie este rezervata pentru impartit invitatii....
Asta ar fi planul in mare.. ne tot gandim sa le facem mai toate din timp sa nu cumva sa uitam ceva... desi imi dau seama ca este foarte mult de umblat atunci cu o saptamana inainte...
Oare se poate evita acel stres...? Voi ce plan de bataie aveti?
Ale...
pupicei

Buna Alexandra,

Basically si planul nostru este acelasi!

Avem sala, muzica, nasi, huse pe scaune + fete de masa, staroste si masinute si aproape toata bautura
mai avem luna asta: foto, video, biserica de definitivat + degustarea de vinuri;-)

si in ianuarie:toate restul (sper sa le gasim la targurile de mirese): rochita mea, invitatii, sa ne decidem cu ce cofetarie sa lucram, la fel pentru florarie!
februarie: comanda la invitatii
martie: impartit invitatii ca deja incepe lumea sa-si programeze concediile de vara
si prin mai-iunie: fracul lui, pantofiori pentru amadoi etc

verighetele inca nu stiu cand ar trebui sa fie... n-am idee cat dureaza sa le faca la comanda in cazul in care nu gasim pe masura noastra ce sa ne placa

ei si apoi tortulet, prajiturele, decis unde merg la coafor etc (asta cred ca in luna de dinainte de nunta), cand de fapt are loc si comanda pentru flori

a, si fff imp: din ianuarie: cursuri de dans impreuna cu nasii (ei s-au oferit\:D/)

ei, daca mai imi aduc aminte ceva va spun:)

dar ce ziceti.. sunt bune DL-urile cum le-am gandit?

pupici:*

si, sa nu uit: luna de miere de cum apar ofertele de vara<:-P

ralux
10.12.2008, 17:43:38
Alexandra, noi avem nunta tot in mai. In plus noi avem si bebelul- in burtica deocamdata- doar in februarie se va naste. Aceleasi lucruri le avem si noi rezolvate: restaurantul, muzica, foto/video, nasii si starostele. Atat avem in plus, verighetele ca ne-am facut logodna la biserica dupa ce a aparut bebelul. Noi ne-am gandit sa cautam un model de invitatie pe net de sarbatori si sa le avem in vedere pentru comanda in februarie si din martie sa le dam deja ca dupa ce se naste bebe nu mai am timp de astea. Tot asa cum zicea si alexalia, cu o luna inainte flori, tort etc. Eu tot atunci imi caut si rochia ptr ca nu are sens inainte. Sper sa ne descurcam cu toate...Nu-ti face probleme ca o sa fie foarte bine>:D<

zoridezi
10.12.2008, 19:25:56
Incerc si eu sa va arat cateva imagini. Sunt poze facute de prieteni, carora le-a tremurat mana foarte tare :D, dar promit ca in momentul in care le primesc pe cele "profi" sa vi le arat si voua. >:D<

ai putea sa-mi povestesti cum a fost ceremoni9a religioasa de la Muzeul Satului? inca nu mi-am ales o biserica si ma tenteaza locatia respectiva...

stafida
10.12.2008, 19:41:42
Si eu zic sa faceti ce puteti din timp. Oricum o sa fie multe ce o sa se ingramadeasca in ultimul moment, de vorbit cu toata lumea chiar inainte de nunta sa stie ce sa faca.

zoridezi
10.12.2008, 21:32:42
Si eu zic sa faceti ce puteti din timp. Oricum o sa fie multe ce o sa se ingramadeasca in ultimul moment, de vorbit cu toata lumea chiar inainte de nunta sa stie ce sa faca.

cand citesc aici si vad ce avansate sunteti cu pregatirile ma apuca stressul si mai tare!!! eu abia mi-am rezervat sala ...
stafida poate ma ajuti tu cu numarul de telefon a lui DJ Claudiu Crisan sau DJ Coco de la Euros... merci mult

zoridezi
10.12.2008, 21:34:34

te rog sa ma contasteti pe PM deoarece eu nu pot avand sub 10 mesaje ... nici nu ma prea descurc cu forumurile astea :-SS :-SS :-SS

alexandra2009
11.12.2008, 11:00:37
Buna Alexandra,

Avem sala, muzica, nasi, huse pe scaune + fete de masa, staroste si masinute si aproape toata bautura
mai avem luna asta: foto, video, biserica de definitivat + degustarea de vinuri;-)

si in ianuarie:toate restul (sper sa le gasim la targurile de mirese): rochita mea, invitatii, sa ne decidem cu ce cofetarie sa lucram, la fel pentru florarie!
martie: impartit invitatii ca deja incepe lumea sa-si programeze concediile de vara

verighetele inca nu stiu cand ar trebui sa fie... n-am idee cat dureaza sa le faca la comanda in cazul in care nu gasim pe masura noastra ce sa ne placa

ei si apoi tortulet, prajiturele, decis unde merg la coafor etc (asta cred ca in luna de dinainte de nunta), cand de fapt are loc si comanda pentru flori

a, si fff imp: din ianuarie: cursuri de dans impreuna cu nasii (ei s-au oferit\:D/)

Cred ca o sa fi super frumos.. am fost anul cesta la o nunta la care miri au inceput cu vals... si pe la jumatatea piesei o invitat si nasi... si au dansat si ei vals la fel ca si miri.. foarte frumos.. eu cand am auzit ca invita si nasi .. am zis... yechh doar ii dansul mirilor ce sa caute si nasi acolo.. este dans pentru iei imediat... dar cand am vazut am ramas foarte placut impresionata.... a fost super.. si mie mi-ar placea sa fie la fel.. dar din pacate o pereche de nasi nu sunt in tara si nu este posibil acest l;ucru... da invatam noi.. sper sa fie ok ....
Ale...

alexandra2009
11.12.2008, 11:06:04
Alexandra, noi avem nunta tot in mai. In plus noi avem si bebelul- in burtica deocamdata- doar in februarie se va naste. Aceleasi lucruri le avem si noi rezolvate: restaurantul, muzica, foto/video, nasii si starostele. Atat avem in plus, verighetele ca ne-am facut logodna la biserica dupa ce a aparut bebelul. Noi ne-am gandit sa cautam un model de invitatie pe net de sarbatori si sa le avem in vedere pentru comanda in februarie si din martie sa le dam deja ca dupa ce se naste bebe nu mai am timp de astea. Tot asa cum zicea si alexalia, cu o luna inainte flori, tort etc. Eu tot atunci imi caut si rochia ptr ca nu are sens inainte. Sper sa ne descurcam cu toate...Nu-ti face probleme ca o sa fie foarte bine>:D<
Iti doresc sa ai o nastere usoara.. sa fie bebele bine si sa fiti amandoi sanatosi... Sper sa reuim sa le face pe toate.. noi pot sa spun ca avem noroc.. bautura ... tuica si vinul nu le vom cumpara.. De restul ne vom ocupa din timp.. sper sa fie ok.
Sunt sigura ca o sa fie bine si la tine..si o sa le rezolvati pe toate pana la nunta...
Multa bafta
Ale..

ralux
12.12.2008, 08:47:27
Iti doresc sa ai o nastere usoara.. sa fie bebele bine si sa fiti amandoi sanatosi... Sper sa reuim sa le face pe toate.. noi pot sa spun ca avem noroc.. bautura ... tuica si vinul nu le vom cumpara.. De restul ne vom ocupa din timp.. sper sa fie ok.
Sunt sigura ca o sa fie bine si la tine..si o sa le rezolvati pe toate pana la nunta...
Multa bafta
Ale..
Multumesc frumos! Aseara am vorbit cu starostele si suntem foarte multumiti de el. El ne-a mai dat cateva idei, deci sper ca va fi bine intr-un final. Tuica si vin si noi avem si macar asa ne scapam de o cheltuiala si o grija in plus. Spor la pregatiri si tie>:D<

Cammie
12.12.2008, 12:07:21
Buna Alexandra,

Bijuteria Blanka (au sediul in spate la Central si au magazin si in Polus) fac verighete la comanda intr-o saptamana. Alte bijuterii la care am intrebat ziceau ca intr-o luna. Totusi e mai bine sa o iei din timp, eu am avut ceva emotii. Blanka era in renovare si a durat mai mult de 2 saptamani, asa ca verighetele noatre au fost gata in vinerea dinaintea nuntii :D.

Cammie
12.12.2008, 12:13:04
Fetelor, este un topic pe forum, "Lista nuntii (necesarul)", poate va ajuta. Vedeti ce luati de acolo ;)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3414&page=50

Arina3891
12.12.2008, 12:19:41
Bijuteria Blanka (au sediul in spate la Central si au magazin si in Polus) fac verighete la comanda intr-o saptamana. Alte bijuterii la care am intrebat ziceau ca intr-o luna. Totusi e mai bine sa o iei din timp, eu am avut ceva emotii. Blanka era in renovare si a durat mai mult de 2 saptamani, asa ca verighetele noatre au fost gata in vinerea dinaintea nuntii :D.
La Polus (intrarea din partea cu Florestiul) este un stand de bijuterii unde fac verighete de pe o zi pe alta sau chiar pe aceeasi zi (dai comanda dimineata si pe seara sunt gata). Cel putin asa ne-a spus vanzatoarea cand ne-am interesat de o pereche de verighete. Bine, ale noastre vrem sa fie destul de simple, fara nu stiu ce modele... Poate pt cele mai complicate dureaza putin mai mult. Si inca ceva, pt cei care vor sa isi cumpere acum verighetele, tot acolo inscriptionarea e pe gratis pt comenzile pana la sfarsitul anului.

Cammie
12.12.2008, 12:41:34
La Polus (intrarea din partea cu Florestiul) este un stand de bijuterii unde fac verighete de pe o zi pe alta sau chiar pe aceeasi zi (dai comanda dimineata si pe seara sunt gata). Cel putin asa ne-a spus vanzatoarea cand ne-am interesat de o pereche de verighete. Bine, ale noastre vrem sa fie destul de simple, fara nu stiu ce modele... Poate pt cele mai complicate dureaza putin mai mult. Si inca ceva, pt cei care vor sa isi cumpere acum verighetele, tot acolo inscriptionarea e pe gratis pt comenzile pana la sfarsitul anului.
De Blanka apartine acel stand de care vorbesti. Anul asta in prima jumatate, cand ne-am interesat noi, ne-au spus ca intr-o saptamana.

ralux
12.12.2008, 13:24:00
Noi ne-am facut verighetele la blanka si suntem foarte multumiti de ele. Intr-adevar intr-o saptamana au fost gata. Foarte faine modele au si sunt mai multe ca in alte parti.

ali26nutza
08.01.2009, 20:58:26
BUNA
SUNT NOUA PE FORUM si sunt sunt din Dej stau in Cluj si nunta o fac la Dej restaurant Rex parc imi poate spune cineva cum a fost nunta la Rex parc .multumesc

ali26nutza
15.01.2009, 08:41:14
Nu mai sunt miresici din Dej:-\

urszula
20.01.2009, 20:36:24
Buna,

Ba da sunt!!!

Si eu voi avea nunta la Dej, la Selena...si eu stau in Cluj...Si inca nici nu m-am apucat de pregatiri.
(:|

Babutza
28.01.2009, 21:03:25
noi ni le`am luat de la central..parter....astea ne`au placut.. au fost chiar ieftine..par ele asa subtiri dar nu sunt :)... le`am gravat vis `a `vis de posta mare din centru ... este un magazin cu bijuterii :)=((

bogvar
28.01.2009, 22:32:08
Noi ne-am facut verighetele la blanka si suntem foarte multumiti de ele. Intr-adevar intr-o saptamana au fost gata. Foarte faine modele au si sunt mai multe ca in alte parti.

Si noi tot la Blanka le-am comandat.
Si la noi intr-o saptamana au fost gata.
Si noi suntem foarte multumiti.
Gravat gratis.
:) :) :)

ildy85
29.01.2009, 15:30:39
salutari

noi ne-am luat verighetele de la bijuteria Quartz, de pe strada Baba Novac, parca asa se numeste. e chiar in spate la agentia teatrala. suntem foarte multumiti cum au iesit, sunt exact cum ni le-am dorit. tot pe comanda le-au facut, si au fost gata intr-o saptamana, si gravarea a intrat in pret.

spor la pregatiri :)

Floare_de_colt
05.02.2009, 17:44:56
Verighetele si noi le-am luat de la Blanka si sunt foarte multumita.

urszula
10.02.2009, 13:15:24
BUNA
SUNT NOUA PE FORUM si sunt sunt din Dej stau in Cluj si nunta o fac la Dej restaurant Rex parc imi poate spune cineva cum a fost nunta la Rex parc .multumesc

Salut!

Scuze ca nu ti-am raspuns pana acum, dar n-am uitat si cum sunt membru junior, nu pot trimite mesaje private, asa ca iti trimit aici raspunsul

Sunt sigura ca totul va fi bine la nunta voastra, si sper ca vei avea ocazia sa te bucuri pentru tot...

Legat de huse: cand am semnat contractul cu restaurantul ne-au zis ca au si huse, dar ca ajunge sa vorbim despre asta cu cateva luni inainte...M-am panicat un pic, dar pana la urma am vazut poze de la nunti organizate acolo, si mi s-a parut ok. De pret nu stiu nimic, dar mie imi plac scaunele de la ei, asa ca in cazul in care pretul va fi mai mare ca cel practicat in Cluj, si n-o sa mai apuc sa le inchiriez de aici, vor ramane asa...goale...si accentul o sa fie pe flori...de asta se va ocupa sora-mea, ea acuma termina ingineria horticola si isi face firma cu plante decorative si alte decoratii, deci am noroc...

Tu cum stai?

O zi frumoasa

emi9mar
10.02.2009, 20:06:33
si eu am nunta pe 26 iulie si am mariiiiiiiiiiiiiiiii emociiiiiiiiiiiiiiiiiii

prapadeala
13.02.2009, 17:14:36
stafida La multi ani! cu ocazia unei mici aniversari >:D< :x

stafida
13.02.2009, 20:58:05
stafida La multi ani! cu ocazia unei mici aniversari >:D< :x

Mersi draga.

aria_cluj
21.02.2009, 20:29:37
Buna,

Ba da sunt!!!

Si eu voi avea nunta la Dej, la Selena...si eu stau in Cluj...Si inca nici nu m-am apucat de pregatiri.
(:|

salut!
si eu am nunta la acelasi restaurant ca si tine!
nu ai de ce sa iti faci probleme,eu cunosc f bine restaurantul si vreau sa iti spun ca e foarte elegant!
e proaspat renovat si cu aer conditionat.spatios etc
cate persoane vei avea la nunta?

in cazul in care te pot ajuta cu ceva,te rog sa imi spui!

cum stai cu pregatirile?aranjamentul salii ti-l faci cu cei de la restaurant?;;)

aria_cluj
21.02.2009, 20:31:27
Nu mai sunt miresici din Dej:-\

unde faceti nunta in dej?
la ce restaurant?

spor la pregatiri!!mai aveti putin si vine cel mai frumos eveniment peste voi8-}

urszula
21.02.2009, 20:55:39
salut!
si eu am nunta la acelasi restaurant ca si tine!
nu ai de ce sa iti faci probleme,eu cunosc f bine restaurantul si vreau sa iti spun ca e foarte elegant!
e proaspat renovat si cu aer conditionat.spatios etc
cate persoane vei avea la nunta?

in cazul in care te pot ajuta cu ceva,te rog sa imi spui!

cum stai cu pregatirile?aranjamentul salii ti-l faci cu cei de la restaurant?;;)
Salut!

Buna!
Sunt deja mai linistita acum, pe langa job si celelalte chestii, stresul cu organizarea nuntii este unul placut...doar saracutul meu este mai stresat, dar ne descurcam...
Noi am fost sa vedem sala doar dupa ce am achitat avansul :-SS, inainte am fost doar pe terasa, dar parintii nostri au fost la evenimente organizate de ei si ziceau ca e cel mai bun loc din dej (spatiu, servire, meniu etc)...noi initial nu l-am vrut ca vrem o nunta mica 70-80 pers., dar pana la urma am zis ca totusi e elegant si merita...
Legat de pregatiri, avem formatia, nasii, rochia mea, verighetele, fotografii, si cam atat...pentru aranjatul salii voi colabora cu cei de la restaurant, inca nu am stabilit, ziceau ca stabilim cu o luna inainte, dar oricum prin martie ma duc sa vorbesc cu ei...le-am zis ca florile le aduc din alta parte, sora mea va face toate decoratiile din flori, deci de la ei voi lua husele, fetele de masa, si mai vedem noi...

Tu cum stai? Decoratiile de la ei? Ati stabilit meniul? Tortul de unde-l comanzi? Stii cumva vreo firma de unde se pot inchiria masini?

Imi pare bine ca avem nunta la acelasi restaurant:D...mai vorbim...tu in iulie ai nunta?
Pa

aria_cluj
22.02.2009, 10:26:00
Salut!

Buna!
Sunt deja mai linistita acum, pe langa job si celelalte chestii, stresul cu organizarea nuntii este unul placut...doar saracutul meu este mai stresat, dar ne descurcam...
Noi am fost sa vedem sala doar dupa ce am achitat avansul :-SS, inainte am fost doar pe terasa, dar parintii nostri au fost la evenimente organizate de ei si ziceau ca e cel mai bun loc din dej (spatiu, servire, meniu etc)...noi initial nu l-am vrut ca vrem o nunta mica 70-80 pers., dar pana la urma am zis ca totusi e elegant si merita...
Legat de pregatiri, avem formatia, nasii, rochia mea, verighetele, fotografii, si cam atat...pentru aranjatul salii voi colabora cu cei de la restaurant, inca nu am stabilit, ziceau ca stabilim cu o luna inainte, dar oricum prin martie ma duc sa vorbesc cu ei...le-am zis ca florile le aduc din alta parte, sora mea va face toate decoratiile din flori, deci de la ei voi lua husele, fetele de masa, si mai vedem noi...

Tu cum stai? Decoratiile de la ei? Ati stabilit meniul? Tortul de unde-l comanzi? Stii cumva vreo firma de unde se pot inchiria masini?

Imi pare bine ca avem nunta la acelasi restaurant:D...mai vorbim...tu in iulie ai nunta?
Pa

cred ca am gresit eu ...nu avem nunta la acelasi restaurant,nu am vazut ca ai selectat in avatar ...

dar asta nu e o problema!
eu fac nunta la REXparc o sa avem si noi o nunta de maxim 200 pers.speram sa vina cu totii!!
aranjamentul salii il fac cu sora mea ,pt ca avem o firma de aranjamente festive,iar florile nu stiu inca de unde le cumpar.
Nu stiu sa fie in Dej firma de inchiriat masini...o sa ma interesez si daca aflu ceva iti scriu,ok?

in 12 iulie avem nunta!

timpul trece f repede!
noi avem aranjat:localul,nasii,verighetele(care vreau sa le schimbam),rochita mea,muzica,foto-video si cam atat....

sunt cam stresata...ar tb sa ne apucam de lucru...
nu?
ce o sa porti la nunta?sandale?sau pantofi?<:-P

ali26nutza
25.02.2009, 14:23:57
BUNA
Nu am mai fost online de ceva timp si numai acum am vazut mesajele de voi:(.Am nunta la Rex Parc in dej si sunt tare speriata de decoratiuni si am cam ramas in urma cu pregatirile dar sperrrrrr.....
Ai vb cu cineva pt decorarea sali ?
Eu azi merg la intalnire cu cei de la infinity si maine cu cei de la 4events .Nu ai poze cu sala?

unde faceti nunta in dej?
la ce restaurant?

spor la pregatiri!!mai aveti putin si vine cel mai frumos eveniment peste voi8-}

urszula
25.02.2009, 22:57:55
cred ca am gresit eu ...nu avem nunta la acelasi restaurant,nu am vazut ca ai selectat in avatar ...

dar asta nu e o problema!
eu fac nunta la REXparc o sa avem si noi o nunta de maxim 200 pers.speram sa vina cu totii!!
aranjamentul salii il fac cu sora mea ,pt ca avem o firma de aranjamente festive,iar florile nu stiu inca de unde le cumpar.
Nu stiu sa fie in Dej firma de inchiriat masini...o sa ma interesez si daca aflu ceva iti scriu,ok?

in 12 iulie avem nunta!

timpul trece f repede!
noi avem aranjat:localul,nasii,verighetele(care vreau sa le schimbam),rochita mea,muzica,foto-video si cam atat....

sunt cam stresata...ar tb sa ne apucam de lucru...
nu?
ce o sa porti la nunta?sandale?sau pantofi?<:-P

Am vazut eu ca la profilul tau apare Rex, dar ma gandeam ca s-a schimbat intre timp...oricum ma bucurca mai sunteti din dej, ca eu in ultima vreme nu mai stiu ce e nou pe acolo...

Inca nu stiu ce voi purta sandale sau pantofi, mi-ar placea sa port pantofi ca ma simt mai confortabil, si de la caldura si tocuri mi se inrosesc degetele, deci n-ar fi prea estetic...am vazut o pereche la Central, erau chiar de culoarea rochitei mele, dar nu aveau marimea mea...si-mi placea ca nu avea toc prea mare...nu vreau tocuri prea inalte ca sa nu fiu mai inalta decat mirele...

Tu ce vei purta?
Te-ai gandit la marturii, invitatii?

aria_cluj
26.02.2009, 14:44:30
Am vazut eu ca la profilul tau apare Rex, dar ma gandeam ca s-a schimbat intre timp...oricum ma bucurca mai sunteti din dej, ca eu in ultima vreme nu mai stiu ce e nou pe acolo...

Inca nu stiu ce voi purta sandale sau pantofi, mi-ar placea sa port pantofi ca ma simt mai confortabil, si de la caldura si tocuri mi se inrosesc degetele, deci n-ar fi prea estetic...am vazut o pereche la Central, erau chiar de culoarea rochitei mele, dar nu aveau marimea mea...si-mi placea ca nu avea toc prea mare...nu vreau tocuri prea inalte ca sa nu fiu mai inalta decat mirele...

Tu ce vei purta?
Te-ai gandit la marturii, invitatii?

draga mea,de marturii ma ocup personal,o sa le dam invitatilor o punga cadou cu sticla de bautura si o cutie de ciocolata
iar despre invitatii inca nu stiu ce sa iti spun,revin cu detalii cand e momentul!
Avand nunta in iulie,nici nu ma gandesc sa port pantofi,lasa piciorul afara,de la pantofi o sa transpiri,ciorapul ala de lycra miroase ...de la praf,transpiratie ..de la un moment dat...si nu imi place deloc ideea
ciorapul miroase si cand e nou...eu nu-i suport...sa am ce trage in sus si in jos de ei!
hahahaha

mai tinem legatura!
tu in ce stadiu esti cu pregatirile?<:-P

christina_arianna
27.02.2009, 22:03:25
Buna miresici, m-am gandit ca poate ar fi de folos...........cine stie.Merita incercat.

urszula
01.03.2009, 02:20:20
BUNA
Nu am mai fost online de ceva timp si numai acum am vazut mesajele de voi:(.Am nunta la Rex Parc in dej si sunt tare speriata de decoratiuni si am cam ramas in urma cu pregatirile dar sperrrrrr.....
Ai vb cu cineva pt decorarea sali ?
Eu azi merg la intalnire cu cei de la infinity si maine cu cei de la 4events .Nu ai poze cu sala?

Buna,

Cum a fost la intalniri? Ai stabilit ceva?

In rest cum stai? Stai linistita, sigur vei rezolva pana la nunta...Eu mi-as fi dorit foarte mult sa avem nunta in mai (suntem un cuplu de mai)...dar cand ne-am hotarat s-o facem anul asta nu mai era liber decat in august...
daca te putem ajuta cu ceva...macar suport moral...sa ne spui :)>-

mamuska
01.03.2009, 02:21:49
Ghioceii tremura,
De viata se bucura,
De soare si de lumina,
Primavara ii invie,
Sa ne aduca bucurie,
Ei cu gingasia lor,
Ne aduc un martisor!
Un vis frumos de primavara am avut de curand! Calcam pe iarba inrourata, pasarelele cantau, inima-mi salta sa-mi iasa din piept, nu alta! Mi-am simtit sufletul atat de senin si inima plina de bucurie, o bucurie pura pentru ca exist, pentru ca existati, pentru ca viata poate fi foarte frumoasa! Fericirea venea din mine, din tine... din noi! Sa aveti o primavara senina si plina de iubire! DRAGI MIRESICI, LA MULTI ANI DE MARTISOR!!!!!

urszula
01.03.2009, 02:36:57
draga mea,de marturii ma ocup personal,o sa le dam invitatilor o punga cadou cu sticla de bautura si o cutie de ciocolata
iar despre invitatii inca nu stiu ce sa iti spun,revin cu detalii cand e momentul!
Avand nunta in iulie,nici nu ma gandesc sa port pantofi,lasa piciorul afara,de la pantofi o sa transpiri,ciorapul ala de lycra miroase ...de la praf,transpiratie ..de la un moment dat...si nu imi place deloc ideea
ciorapul miroase si cand e nou...eu nu-i suport...sa am ce trage in sus si in jos de ei!
hahahaha

mai tinem legatura!
tu in ce stadiu esti cu pregatirile?<:-P

Inca in stand-by...In ianuarie am bifat destul de multe, dar in februarie n-am avut timp sa ne ocupam de nunta...Acum incercam sa stabilim cum vor arata invitatiile, le facem noi...Apoi vom cumpara bautura, materialele pentru marturii si necesare pentru dat acasa (sau mai vedem), precum si o parte din decoratiuni...si mi-am planificat ca pana la pasti sa impartim invitatiile...sau cel putin sa incepem sa le impartim...in rest incerc sa stabilim programul pentru ziua nuntii...cum noi o sa facem decoratiile din sala si avem o nunta de zi, trebuie sa ne planificam minut cu minut, decorat restaurant,masina, biserica, coafor, machiaj,... nu cred ca cei de la restaurant ne vor da voie sa decoram cu o noapte inainte, asa ca probabil o vom face dimineata...initial am vrut si cun. civ. tot pentru aceeasi zi, dar acum ne gandim serios s-o facem vineri seara...dar mai vedem.

urszula
01.03.2009, 02:41:34
Ghioceii tremura,
De viata se bucura,
De soare si de lumina,
Primavara ii invie,
Sa ne aduca bucurie,
Ei cu gingasia lor,
Ne aduc un martisor!
Un vis frumos de primavara am avut de curand! Calcam pe iarba inrourata, pasarelele cantau, inima-mi salta sa-mi iasa din piept, nu alta! Mi-am simtit sufletul atat de senin si inima plina de bucurie, o bucurie pura pentru ca exist, pentru ca existati, pentru ca viata poate fi foarte frumoasa! Fericirea venea din mine, din tine... din noi! Sa aveti o primavara senina si plina de iubire! DRAGI MIRESICI, LA MULTI ANI DE MARTISOR!!!!!
^:)^Multumim mult!

E prima urare pe care am primit-o in aceasta primavara!
Fericire si iubire tuturor!

mamuska
01.03.2009, 03:37:05
^:)^Multumim mult!

E prima urare pe care am primit-o in aceasta primavara!
Fericire si iubire tuturor!
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/495/495032t7g3zah26e.gif (http://www.glitter-graphics.com)
LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!

aria_cluj
07.03.2009, 09:00:44
fetelor din Dej nu mai ziceti nimic?????????:))

IZA1984
18.03.2009, 12:20:58
As vrea sa vorbesc cu fetele care si-au cumparat rochia de mireasa de la Cristina din SUA

Tzitzi_mic
29.03.2009, 14:49:55
Miresici din Cj..care ma poate ajuta sa-mi spuna cat mai dau nasii pe la voi?Ca o sa trebuiasca sa nasim prin octombrie si nu as vrea sa ne facem de ras,sa nu punem cat se da..>:D<

Tasha08
29.03.2009, 17:11:06
scuze fetelor ca nu am mai intrat, am uitat complet de topicul asta
eu am avut nunta anul trecut la Casa Selena...poze gasiti in semnatura (nu sunt multe ca am avut un fotograf ffffff tampit) daca va pot ajuta cu ceva, dati de stire
va pup si va doresc spor la pregatiri :*

PUFF
30.03.2009, 13:52:04
Miresici din Cj..care ma poate ajuta sa-mi spuna cat mai dau nasii pe la voi?Ca o sa trebuiasca sa nasim prin octombrie si nu as vrea sa ne facem de ras,sa nu punem cat se da..>:D<

o sa fiti singurii nasi?

Tzitzi_mic
30.03.2009, 15:37:50
o sa fiti singurii nasi?
Din pacate da.:(

diannaa
31.03.2009, 00:42:05
Din pacate da.:(
500 euro...

ioanabst
31.03.2009, 09:00:56
alicelili..ce dulce ti-e fetita..sa-ti fie sanatoasa!

Ballet
31.03.2009, 09:56:24
500 euro...
No hai ca m-am linsitit....Si noi cununam in mai, dar nu in Cj...La Medias...
Si eu ma gandeam la suma asta , dar parca mi se parea prea putin. Acum o sa dorm linistita...\:D/

Ancky
31.03.2009, 11:08:07
No hai ca m-am linsitit....Si noi cununam in mai, dar nu in Cj...La Medias...
Si eu ma gandeam la suma asta , dar parca mi se parea prea putin. Acum o sa dorm linistita...\:D/
Si eu la fel ^:)^ . Noi urmeaza sa fim nasi intr-un oras mic, si nu in jud Cluj, insa deja visam ca trebuie sa scot vreo 1000 EUR. Cu 500 mai respir, mai ales acum cu cheltuielile noastre dinaintea nuntii.

Ballet
31.03.2009, 11:16:40
Si eu la fel ^:)^ . Noi urmeaza sa fim nasi intr-un oras mic, si nu in jud Cluj, insa deja visam ca trebuie sa scot vreo 1000 EUR. Cu 500 mai respir, mai ales acum cu cheltuielile noastre dinaintea nuntii.
Cunosc prea bine...#:-S

ALI
31.03.2009, 15:28:39

ancky eu cred ca o sa fie bine venit indiferent de suma. e important ca poti sa le fiti nasi; sunt sigura ca finutii o sa intelega situatia voastra.>:D< >:D<

Ancky
31.03.2009, 21:04:47
ancky eu cred ca o sa fie bine venit indiferent de suma. e important ca poti sa le fiti nasi; sunt sigura ca finutii o sa intelega situatia voastra.>:D< >:D<

>:D<Mersi de suport...chiar ii nasim cu placere si facem tot ce trebuie, insa cand calculez cu nunta si alte nunti de anul asta, ma mai apuca asa panica. DaŽ imi trece repede.

Ballet
01.04.2009, 08:32:33
Eu mi-am gasit o rochita de nasa deosebita...Am fost sa probez rochite de mireasa si ne-am uitat si la cele de gala...E 5,5 mil, ceea ce mi se pare chiar decent...:D
Sper sa cat de curand sa mi-o iau pt ca aseara numai la ea m-am gandit, ceea ce e de bine...;;)

ioanabst
01.04.2009, 08:40:03
unde ai gasit rochite frumoase? Poate o postezi dupa ce o iei :)

anca1230_pop
01.04.2009, 09:33:46
Eu mi-am gasit o rochita de nasa deosebita...Am fost sa probez rochite de mireasa si ne-am uitat si la cele de gala...E 5,5 mil, ceea ce mi se pare chiar decent...:D
Sper sa cat de curand sa mi-o iau pt ca aseara numai la ea m-am gandit, ceea ce e de bine...;;)

Si eu astept poze pt ca si noi vom fi nasi in iulie, si inca habar nu am ce o sa imbracam.

ALI
01.04.2009, 11:34:16
>:D<Mersi de suport...chiar ii nasim cu placere si facem tot ce trebuie, insa cand calculez cu nunta si alte nunti de anul asta, ma mai apuca asa panica. DaŽ imi trece repede.

pai sa iti treaca:* :* :* ca toate se rez pana la urma. e ff fain sa fii nas e o mare bucurie si sunt sigura ca totul o sa fie bine, esti puternica si o sa le scoti la capat pe toate. acum concentreaza-te pt nunta ta apoi si restul.:*

Ancky
01.04.2009, 12:07:18
pai sa iti treaca:* :* :* ca toate se rez pana la urma. e ff fain sa fii nas e o mare bucurie si sunt sigura ca totul o sa fie bine, esti puternica si o sa le scoti la capat pe toate. acum concentreaza-te pt nunta ta apoi si restul.:*
:"> Mi-a trecut, gata...cu asa incurajari...:*

tati_sew
01.04.2009, 14:13:11
Si noi la 500€ ne am gandit.suntem 2 perechi de nasi.si daca nu eram 2 tot atat puneam.din start le am zis ca bani nu avem si daca au pe altcineva cu mai multi bani noi nu ne suparam.

ALI
01.04.2009, 14:51:27
Si noi la 500€ ne am gandit.suntem 2 perechi de nasi.si daca nu eram 2 tot atat puneam.din start le am zis ca bani nu avem si daca au pe altcineva cu mai multi bani noi nu ne suparam.

tati noi cand am fost nasi, am vb si cu ceilalti nasi si am zis ca cel mai bine e sa puna fiecare cat poate, unii aveau bebei, altii aveau alte prob de sanatate sau prob cu casa, asa ca fiecare stie cat poate duce. nu cred ca trebuie sa fie suparare si ca cel mai bine e sa vb deschis de la inceput tu mirii si cu cealalta pereche de nasi.
sunt sigura ca finutii vostri se bucura ca ati acceptati sa le fiti nasi si nu se gandesc neaparat la suma pe care o puneti in plic.
succes si sa ne zici ce rochita te-ai ales:* :*

tati_sew
01.04.2009, 14:58:16
tati noi cand am fost nasi, am vb si cu ceilalti nasi si am zis ca cel mai bine e sa puna fiecare cat poate, unii aveau bebei, altii aveau alte prob de sanatate sau prob cu casa, asa ca fiecare stie cat poate duce. nu cred ca trebuie sa fie suparare si ca cel mai bine e sa vb deschis de la inceput tu mirii si cu cealalta pereche de nasi.
sunt sigura ca finutii vostri se bucura ca ati acceptati sa le fiti nasi si nu se gandesc neaparat la suma pe care o puneti in plic.
succes si sa ne zici ce rochita te-ai ales:* :*
mi-am luat o rochie dar nu cam ce am vrut eu.rochia e gri putin mai jos de genunchi un mic decolteu in v si la mijloc o curea subtire de lac.pantofi am de anul trecut tot de lac si negrii.a costat 95 ron.eu vroiam ceva lung mai larg vaporos colorata din saten sau ceva asemanator dar acuma chiar nu imi permit cu criza asta sa dau 5 mil pe o rochie:(poate alta data![-o<mai ales ca al meu nu a primit salar 2 luni,iar eu cu 10 mil salar si o rata de 550 ron plus 2 tel si internet....iti dai seama cu ce am mai ramas:((

ALI
01.04.2009, 22:06:41
mi-am luat o rochie dar nu cam ce am vrut eu.rochia e gri putin mai jos de genunchi un mic decolteu in v si la mijloc o curea subtire de lac.pantofi am de anul trecut tot de lac si negrii.a costat 95 ron.eu vroiam ceva lung mai larg vaporos colorata din saten sau ceva asemanator dar acuma chiar nu imi permit cu criza asta sa dau 5 mil pe o rochie:(poate alta data![-o<mai ales ca al meu nu a primit salar 2 luni,iar eu cu 10 mil salar si o rata de 550 ron plus 2 tel si internet....iti dai seama cu ce am mai ramas:((

tati te inteleg perfect.si sunt sigura ca o sa fii o nasica superba, indiferent de rochia (sau culoarea rochiei) pe care o sa o ai. importanta e persoana care o poarta.:*
daca te pot ajuta cu ceva anunta-ma. daca vrei am eu ac un material, saten care nu l-am utilizat si ti-ai putea face o rochia lunga vaporoasa asa cum visezi. are 2 m lungime si 1,5 latime. cu mare drag:*

roxy_pyt
02.04.2009, 11:03:00
Buna fetelor! si eu voi avea nunta in Dej,desi sunt din Cluj.Nunta o am in 26 aprilie,la Casa Selena...sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile...daca va pot ajuta cu ceva sfaturi,anuntati-ma

tati_sew
02.04.2009, 16:18:43
tati te inteleg perfect.si sunt sigura ca o sa fii o nasica superba, indiferent de rochia (sau culoarea rochiei) pe care o sa o ai. importanta e persoana care o poarta.:*
daca te pot ajuta cu ceva anunta-ma. daca vrei am eu ac un material, saten care nu l-am utilizat si ti-ai putea face o rochia lunga vaporoasa asa cum visezi. are 2 m lungime si 1,5 latime. cu mare drag:*
mersi mult!esti o scumpa!>:D<la fel ca finuta ta andreea!si alte miresici de pe aici!nunta e pe 2 mai asa ca nu ma mai stresez!

ALI
03.04.2009, 10:49:02
mersi mult!esti o scumpa!>:D<la fel ca finuta ta andreea!si alte miresici de pe aici!nunta e pe 2 mai asa ca nu ma mai stresez!
ooo ms :"> :"> :">
nu mai e ff mult timp pana pe 2 mai si cu toata agitatia pt sarbat de pasti nu prea gasesti un croitor disponibil. dar daca te razgandesti cu mare drag si iti dau si nr de telef de la croitorul la care merg eu:* :*

roxy_pyt
03.04.2009, 11:26:39
Miresicile din Dej nu mai intra pe site?:P

aria_cluj
04.04.2009, 10:39:52
Miresicile din Dej nu mai intra pe site?:P

ba da,suntem aici!!!
cati invitati o sa ai la nunta?

da-ne detalii si spune-ne in ce stadiu esti cu pregatirile!#:-S

roxy_pyt
04.04.2009, 11:08:05
ba da,suntem aici!!!
cati invitati o sa ai la nunta?

da-ne detalii si spune-ne in ce stadiu esti cu pregatirile!#:-S

ne asteptam undeva la 300-350 de invitati,insa pana in momentul de fata avem doar 190 de confirmari...sunt in stadiul in care deja ma plictisesc:))...peste o sapt si ceva trebuie sa mergem la restaurant sa hotaram meniul..si mai avem cateva invitatii de impartit...in rest,rochita e gata,costumul mirelui l-am gasit...am o problema insa cu sandalele..nu am gasit nimic in cluj pe placul meu,mai ales ca imi trebuie sandale argintii..am fost nevoita sa mi le comand din america si acuma le astept..stii ceva magazin unde as putea gasi ceva sandale argintii,cu toc,elegante?am strabatut Clujul si nu am gasit nimic...ma poti ajuta cu ceva idei?

roxy_pyt
04.04.2009, 11:08:37
tu cum stai cu pregatirile?poate te pot ajuta cu una,alta;)

aria_cluj
05.04.2009, 11:34:27
ne asteptam undeva la 300-350 de invitati,insa pana in momentul de fata avem doar 190 de confirmari...sunt in stadiul in care deja ma plictisesc:))...peste o sapt si ceva trebuie sa mergem la restaurant sa hotaram meniul..si mai avem cateva invitatii de impartit...in rest,rochita e gata,costumul mirelui l-am gasit...am o problema insa cu sandalele..nu am gasit nimic in cluj pe placul meu,mai ales ca imi trebuie sandale argintii..am fost nevoita sa mi le comand din america si acuma le astept..stii ceva magazin unde as putea gasi ceva sandale argintii,cu toc,elegante?am strabatut Clujul si nu am gasit nimic...ma poti ajuta cu ceva idei?

eu am vazut la veronesse ceva sandale pe argintiu
sau la quelle ai incercat?frumoase si ieftine!!!

aria_cluj
05.04.2009, 11:36:20
tu cum stai cu pregatirile?poate te pot ajuta cu una,alta;)

eu pana acum am asa:
rochita
accesorii
nasi
restaurant
muzica
foto
video
staroste
invitatii
place carduri
vin
tuica

si cam atat!
astept sa vina logodnicul meu in tara sa ne mam impartim din sarcini si sa ne apucam de treaba!!!

cat costa meniul la restaurant?#-osi ce bautura ati luat?sau cum ati procedat?

roxy_pyt
06.04.2009, 08:45:31
eu pana acum am asa:
rochita
accesorii
nasi
restaurant
muzica
foto
video
staroste
invitatii
place carduri
vin
tuica

si cam atat!
astept sa vina logodnicul meu in tara sa ne mam impartim din sarcini si sa ne apucam de treaba!!!

cat costa meniul la restaurant?#-osi ce bautura ati luat?sau cum ati procedat?

sapt viitoare mergem sa hotaram meniul..a zis ca ne va costa cel mult 110 Ron...noi nu suntem cu bautura,adica nu dam bautura la nunta...cu siguranta te vei prinde de faza;)...am gasit in america pe un site niste sandale dragute si le-am comandat..la quelle nu am gasit nimic si in nici un magazin..cine iti face buchetul de mireasa?si ce flori ai ales pt el?

aria_cluj
07.04.2009, 11:33:50
sapt viitoare mergem sa hotaram meniul..a zis ca ne va costa cel mult 110 Ron...noi nu suntem cu bautura,adica nu dam bautura la nunta...cu siguranta te vei prinde de faza;)...am gasit in america pe un site niste sandale dragute si le-am comandat..la quelle nu am gasit nimic si in nici un magazin..cine iti face buchetul de mireasa?si ce flori ai ales pt el?

buna,

ma gandesc sa mi-l fac din trandafiri albi ....ca si cel din avatarul de aici!
tu?
cine iti aranjeaza sala?:">

emi9mar1
08.04.2009, 17:25:01
Miresici Din Turda Pe Unde Sunteti Haideti Sa Face O Lista ,sa Vedem Cate Suntem
Eu Sunt Din 26 Iulie

Nortia
12.04.2009, 19:22:32
Miresici Din Turda Pe Unde Sunteti Haideti Sa Face O Lista ,sa Vedem Cate Suntem
Eu Sunt Din 26 Iulie

Buna !
Eu : 4 Octombrie

claudia_zahan
16.04.2009, 23:33:31
daca crezi ca te incanta , eu am o rochie tip sirena, negra, destul de simpla si cu corset, pot sa ti-o imprumut fara probleme daca vrei, dar ar fi bine sa o vezi si sa imi spui marimea

m_silvia2005
21.04.2009, 11:31:37
buna!si eu fac nunta pe linga turda Mihai Viteazu se numeste si este foarte aproape de turda!eu nu sunt din zona ci viitorul sotz dar pot sa vin si eu pe lista:"> !eu sunt miresica de 11 iulie!

tati_sew
22.04.2009, 21:42:42
daca crezi ca te incanta , eu am o rochie tip sirena, negra, destul de simpla si cu corset, pot sa ti-o imprumut fara probleme daca vrei, dar ar fi bine sa o vezi si sa imi spui marimea
mersi mult si tie!>:D< raman la ce mi-am cumparat!

roxyroxana
23.04.2009, 11:23:21
mersi mult si tie!>:D< raman la ce mi-am cumparat!
eu zic ca o sa fi o super nasa ... nu trebuie neaparat ca nasa sa fie cu o anumita rochie ... atata timp cat se distreaza si e alaturi de miri .. nu cred ca trebuie sa conteze altceva

tati_sew
24.04.2009, 10:57:58
eu zic ca o sa fi o super nasa ... nu trebuie neaparat ca nasa sa fie cu o anumita rochie ... atata timp cat se distreaza si e alaturi de miri .. nu cred ca trebuie sa conteze altceva
da. ai multa dreptate.si mai ales sa ma si simt bine cu cea ce port!

roxyroxana
24.04.2009, 11:27:22
=D> =D> =D> :*
da. ai multa dreptate.si mai ales sa ma si simt bine cu cea ce port!

just_elenah
28.04.2009, 08:32:24
buna fetelor!

vroiam sa va cer un numer de telefon de la restaurant / cantina Ceramica ma intereseaza pentru 2010, noi stam in cluj dar majoritatea nuntasilor in Turda si in plus ca am auzit numai lucruri bune despre acest restaurant.

va pup miresicilor ! :*

just_elenah
28.04.2009, 08:33:47
buna!si eu fac nunta pe linga turda Mihai Viteazu se numeste si este foarte aproape de turda!eu nu sunt din zona ci viitorul sotz dar pot sa vin si eu pe lista:"> !eu sunt miresica de 11 iulie!

Unde faci tu nunta langa Mihai Viteazul ... da-ne detalii nu te zgarcii ;))

emi9mar1
28.04.2009, 08:35:46
buna fetelor si eu stau in mihai viteazul dar fac nunta in turda la chimie trei :* :* :*

emi9mar1
28.04.2009, 08:41:18
avem
11 iulie m_silvia
26 iulie emi9mar1
4 octombrie nortia
haideti fetelor sa crestem lista ,

prapadeala
27.05.2009, 17:28:54
Goldmoon ai emotii? :) S-au terminat toate pregatirile?

elagruber
27.05.2009, 20:01:22
hei....mai puneti una la numar
Ma numesc Ella, sunt din Turda si voi avea nunta in 2 mai 2010 la cantina Ceramica. :">

Goldmoon
27.05.2009, 20:51:00
Goldmoon ai emotii? :) S-au terminat toate pregatirile?

Chiar nu prea am emotii... multa lume m-a intrebat asta in ultimele zile, dar chiar suntem foarte relaxati si nestresati.
Da, pregatirile sunt cam gata... asa maruntisuri de ultim moment (o cosmetica, un masaj, o degustare de ciocolata :-p )
Pana acum e chiar placut sa fi mireasa!!!

prapadeala
27.05.2009, 20:56:48
Chiar nu prea am emotii... multa lume m-a intrebat asta in ultimele zile, dar chiar suntem foarte relaxati si nestresati.
Da, pregatirile sunt cam gata... asa maruntisuri de ultim moment (o cosmetica, un masaj, o degustare de ciocolata :-p )
Pana acum e chiar placut sa fi mireasa!!!

Asta e important, sa te bucuri de tot ceea ce inseamna nunta, mai ales pregatirile :). Atatea amintiri frumoase sunt in saptamanile inaintea nuntii! Ma bucur ca sunteti relaxati si nestresati

Goldmoon
27.05.2009, 21:49:44
Asta e important, sa te bucuri de tot ceea ce inseamna nunta, mai ales pregatirile :). Atatea amintiri frumoase sunt in saptamanile inaintea nuntii! Ma bucur ca sunteti relaxati si nestresati

Pai pana la urma e asa cum ti-o faci tu :)
Eu sper sa nu ne apuce maine, poimaine... dar chiar nu vad de ce.
De exemplu, ieri m-a anuntat coafeza la care ma duc de la 5 ani ca are o problema ff importanta pe weekend si nu va putea fi in cluj (si din pacate chiar are si nu avea de unde sa stie). Ce puteam sa fac... sa ma stresez aiurea? La ce ajuta. Mi-a recomandat pe altcineva, am fost la o proba si cred ca va iesi bine. Si pana la urma... nimeni nu stie cum arata in poza freza in cauza :D

Nortia
28.05.2009, 01:01:51
hei....mai puneti una la numar
Ma numesc Ella, sunt din Turda si voi avea nunta in 2 mai 2010 la cantina Ceramica. :">

Bine ai venit !
Locuiesti in Turda ?

Ballet
28.05.2009, 09:20:43
De exemplu, ieri m-a anuntat coafeza la care ma duc de la 5 ani ca are o problema ff importanta pe weekend si nu va putea fi in cluj (si din pacate chiar are si nu avea de unde sa stie). Ce puteam sa fac... sa ma stresez aiurea? La ce ajuta. Mi-a recomandat pe altcineva, am fost la o proba si cred ca va iesi bine. Si pana la urma... nimeni nu stie cum arata in poza freza in cauza :D
Asa te vreau ....=D>=D>

bogvar
28.05.2009, 09:45:28

Felicitari pentru atitudine!=D>
Sa aveti o zi minunata si sa va bucurati de fiecare clipa!
Mici inconveniente pot sa apara, dar nu lasati nimic sa va strice dispozitia! :)
La noi la nunta, inainte de cununia religioasa am descoperit ca ne lipsea panglica pentru lumanari, nu ne-am stresat absolut deloc, aparuse o problema si trebuia rezolvata si eram sigura ca se va rezolva, ca doar nu din cauza la panglica aia nu ne mai cununa religios.......... :))
Cu un telefon am rezolvat si inainte de a intra in biserica am avut si panglica........asa ca niciun stres, totul va fi perfect, starea de spirit conteaza!

Ballet
28.05.2009, 12:36:06
Fetelor, daca am probat o rochita de mireasa si mi s-au umplut ochii de lacrimi, de abia m-am abtinut sa nu ma bocesc, inseamna ca ea e THE ONE?
Si acum mai am fluturi in burta....;))

tati_sew
28.05.2009, 12:40:15
Fetelor, daca am probat o rochita de mireasa si mi s-au umplut ochii de lacrimi, de abia m-am abtinut sa nu ma bocesc, inseamna ca ea e THE ONE?
eu zic ca da.pune mana pe ea pana nu dispare

elagruber
28.05.2009, 12:47:27
Da, sunt din Turda si lucrez la Cluj.
Spunea cineva ca ar avea nevoie de nr de tel de la cantina ceramica...a facut cumva rost de el? ca dak nu..il am eu...
astept vesti....

si succes cu pregatirile....:*

Nortia
28.05.2009, 13:30:58
Da, sunt din Turda si lucrez la Cluj.
Spunea cineva ca ar avea nevoie de nr de tel de la cantina ceramica...a facut cumva rost de el? ca dak nu..il am eu...
astept vesti....

si succes cu pregatirile....:*

Multumim pt urare ! La fel iti dorim si tie ! Tu in 2010 ai zis ca ai nunta ?

orhidutza
28.05.2009, 13:57:42
mda... ea e si asa o recunosti :)

Goldmoon
28.05.2009, 15:10:51
Felicitari pentru atitudine!=D>
Sa aveti o zi minunata si sa va bucurati de fiecare clipa!
Mici inconveniente pot sa apara, dar nu lasati nimic sa va strice dispozitia! :)
La noi la nunta, inainte de cununia religioasa am descoperit ca ne lipsea panglica pentru lumanari, nu ne-am stresat absolut deloc, aparuse o problema si trebuia rezolvata si eram sigura ca se va rezolva, ca doar nu din cauza la panglica aia nu ne mai cununa religios.......... :))
Cu un telefon am rezolvat si inainte de a intra in biserica am avut si panglica........asa ca niciun stres, totul va fi perfect, starea de spirit conteaza!

:)) noroc ca noua nu ne trebuie panglica... nici lumanari. Am pastrat totul cat mai simplu sa nu avem motive de stres :D

Am fost azi la ultima degustare a tortului... eu sunt foarte multumita. Cei de la cofetarie au fost de treaba si au ascultat de piticii din capul nostru. <:-P

ioanabst
28.05.2009, 16:00:10

cam da...eu numai cu THE ONE am stat jumate de ora sa ma admir :D ;))

ioanabst
28.05.2009, 16:01:52

Chiar felicitari pentru atitudine...te invidiez in sensul bun, sper sa fiu si eu asa tare pe pozitie!!! Sa fiti fericiti!!!

bogvar
28.05.2009, 16:35:34

TA NAAAAAAAAAAA, felicitaaaaari, ai gasit-o!<:-P;;)
Daca inca ti-e gandul la ea si inca mai simti ce ai simtit la proba, du-te de o ia acasa! Ce-i sigur, e sigur, zau!!!!! ;))>:D<

elagruber
28.05.2009, 17:58:08
Da, in 2 Mai......eu mai am pana atuncia....dar totus timpul zboara...

Dar tiai gasit rochita? sau ......

a, da si acuma vad ca nunta o ai in Octombrie...ai inceput sa te uiti pe net macar dupa ea si vii si doar o probezi....eu asta inca fac de fiecare data cand ma plicti sau sunt suparata...imi caut la nesfarsit rochia..:P
apropo...vad ca si tu esti online, dak vrei idul meu de mes e: elagruber

Nortia
28.05.2009, 18:16:30
Da, in 2 Mai......eu mai am pana atuncia....dar totus timpul zboara...

Eu sunt stresata doar din punctul de vedere al rochiei....in rest...deocamdata sunt calma :))

Dar tiai gasit rochita? sau ......

Eu nu sunt in tara acum, doar in august ajung in Ro....atunci voi cauta :D

roxana
29.05.2009, 15:26:54
Goldmoon si Rox

Va doresc de pe acuma Casa de Piatra si o nunta asa cum v-o doriti voi
(unde ma uit eu la vreme zice ca o sa fie soare, si nu ploua<:-P )
sa va distrati la maxim, si sa nu lasati nimic sa va supere maine
:* :* :* :* :*

Ballet
30.05.2009, 12:59:27
Am fost la cununia civila a lui Goldmoon. Nu e frumoasa, e MINUNATA!!!!
Rochita ii statea perfect, si stilul ii venea de minune, parul era mai lejer decat cocurile alea banale si comune si ii statea incredibil de bine, si mirele la fel de finut si de elegant. Evident ca m-a luat plansul cand s-o pup, ea in schimb a fost f tare de la cap la coada...Nici nu ma asteptam la altceva ;))
Le doresc toata fericirea din lume, sa se iubeasca pana la adanci batraneti.......>:D<>:D<>:D<

wanna
30.05.2009, 14:35:15
Am fost la cununia civila a lui Goldmoon. Nu e frumoasa, e MINUNATA!!!!
Rochita ii statea perfect, si stilul ii venea de minune, parul era mai lejer decat cocurile alea banale si comune si ii statea incredibil de bine, si mirele la fel de finut si de elegant. Evident ca m-a luat plansul cand s-o pup, ea in schimb a fost f tare de la cap la coada...Nici nu ma asteptam la altceva ;))
Le doresc toata fericirea din lume, sa se iubeasca pana la adanci batraneti.......>:D<>:D<>:D<
eu am fost la ei la biserica, azi..ff faini amandoi!!!
ce rokie ai gasit????

Ballet
31.05.2009, 10:53:00
eu am fost la ei la biserica, azi..ff faini amandoi!!!
ce rokie ai gasit????
Si eu am fost la biserica!!! Cum de nu ne-am vazut?
Mi-am gasit o rochita care nu e stilul la care eram hotarata ultima data, dar cand am luat-o pe mine...pluteam deja...;))
PS: Daca ai poze de la biserica, astept pe mess...Eu imi uitasem acasa aparatul.

fluturas11
31.05.2009, 23:38:32
Casa de piatra, Goldmoon, si multa, multa fericire!!!:*

Goldmoon
31.05.2009, 23:38:33
Multumesc fetelor pentru urari si multumesc celor care au fost langa mine sambata :*

Noi am avut o zi splendida... cu tot frigul si ploaia (iar deocamdata nici nu pare sa ma fi racit).

Am avut o slujba simpla si frumoasa, la care momentele importante au iesit asa cum ne-am dorit iar biserica a fost de vis (dar asta o stiam dinainte... ca doar noi am ales-o).

Ne-am distrat de minune la poze... se uita lumea zambind la doi miri care se plimbau prin ploaie cu o umbrela imensa in culorile curcubeului. Am fost in doua locatii interioare de suflet si in a treia care fotografului i-a placut foarte tare si ne-am jucat destul de mult.

Apoi am plecat la chef... care a fost asa cum ne-am dorit... un chef foarte reusit, la care ne-a fost greu sa asezam lumea jos sa poata aduce tortul. Totul a fost simplu si elegant, dar plin de voie buna si de relaxare. La un moment dat chiar aveam impresia ca sunt la o nunta (oarecare) foarte misto.

Nota 10 celor de la resturant, celor de la agentie (de la care am avut cateva surprize foarte placute... printre care si buchetul meu :x), fotografului (care a infruntat ploaia cu noi :D) si altora. Aaaa... si sa nu uitam mirelui care s-a asortat cu mine fara ca noi sa ne stim tinutele unul altuia. A fost incredibil cand ne-am vazut in biserica!!!

Va doresc tuturor o zi in care sa va simtiti cel putin la fel de bine (cu mai mult soare si caldura :p)! Nu mi s-a parut ca a trecut prea repede, nu imi pare rau ca a trecut... a fost pur si simplu o zi frumoasa cu multe momente pe care le vom tine minte, cu multi oameni dragi alaturi care s-au bucurat sincer pentru noi.

Cammie
01.06.2009, 09:34:05
Multumesc fetelor pentru urari si multumesc celor care au fost langa mine sambata :*

Noi am avut o zi splendida... cu tot frigul si ploaia (iar deocamdata nici nu pare sa ma fi racit).

Am avut o slujba simpla si frumoasa, la care momentele importante au iesit asa cum ne-am dorit iar biserica a fost de vis (dar asta o stiam dinainte... ca doar noi am ales-o).

Ne-am distrat de minune la poze... se uita lumea zambind la doi miri care se plimbau prin ploaie cu o umbrela imensa in culorile curcubeului. Am fost in doua locatii interioare de suflet si in a treia care fotografului i-a placut foarte tare si ne-am jucat destul de mult.

Apoi am plecat la chef... care a fost asa cum ne-am dorit... un chef foarte reusit, la care ne-a fost greu sa asezam lumea jos sa poata aduce tortul. Totul a fost simplu si elegant, dar plin de voie buna si de relaxare. La un moment dat chiar aveam impresia ca sunt la o nunta (oarecare) foarte misto.

Nota 10 celor de la resturant, celor de la agentie (de la care am avut cateva surprize foarte placute... printre care si buchetul meu :x), fotografului (care a infruntat ploaia cu noi :D) si altora. Aaaa... si sa nu uitam mirelui care s-a asortat cu mine fara ca noi sa ne stim tinutele unul altuia. A fost incredibil cand ne-am vazut in biserica!!!

Va doresc tuturor o zi in care sa va simtiti cel putin la fel de bine (cu mai mult soare si caldura :p)! Nu mi s-a parut ca a trecut prea repede, nu imi pare rau ca a trecut... a fost pur si simplu o zi frumoasa cu multe momente pe care le vom tine minte, cu multi oameni dragi alaturi care s-au bucurat sincer pentru noi.
Casa de piatra! Ma bucur ca nu ati lasat ploaia sa va innoreze ziua!
Asteptam poze.

Ballet
01.06.2009, 09:38:13

Nici nu ne asteptam la altceva de la tine...>:D<>:D<
Eu cred ca ar trebui sa ma indop cu niste substante interzise ca sa fiu asa relaxata ca si tine :-<
Cum sa nu te ia de sotie R cand esti cum esti? :x:x

bogvar
01.06.2009, 13:06:46

Casa de piatra! Fericire, bucurii si multe impliniri!

anca1230_pop
01.06.2009, 15:45:50

CAsa de Piatra!!!!!!!!!
Si multa fericire si dragoste!

Pozici pe unde sunt?:-B

prapadeala
02.06.2009, 00:04:15
Casa de piatra Goldmoon! :)

daniela_psy
03.06.2009, 23:02:24
Nu stiu daca ti-am mai urat inainte: Casa de piatra Goldmoon!Asteptam proba vizuala sa te credem pe cuvant ca totul a iesit struna:-p>:D<

rocsy_2004
04.06.2009, 12:52:22
Se apropie din nou weekend-ul,:> urmeaza alte miresici...parca Alex ;)) ....cum stau cu emotiile, cu ultimele retusuri?:-?
v-am pupat!!!>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

AlexV2009
05.06.2009, 00:32:51
Mai, eu una momentan ma betzivesc, emotii nu mai am, toate sunt gata, abia astept sa ne chefuim in noua calitate de sotz sotzie :D:D:D:D:D

ALI
05.06.2009, 15:16:23
Mai, eu una momentan ma betzivesc, emotii nu mai am, toate sunt gata, abia astept sa ne chefuim in noua calitate de sotz sotzie :D:D:D:D:D

curaj alex totul o sa iasa perfect>:D< >:D< >:D< >:D<

AlexV2009
09.06.2009, 10:59:43
http://vancom-design.com/nv/1/

Aici aveti primele poze de la nunta noastra (de la prieteni). Tot ce pot sa spun e ca a fost minunat,dar a trecut extraordinar de repede.

Pupici,
Alex

Cammie
09.06.2009, 11:10:03

Aici aveti primele poze de la nunta noastra (de la prieteni). Tot ce pot sa spun e ca a fost minunat,dar a trecut extraordinar de repede.

Pupici,
Alex
Ati fost foarte frumosi! Buni prieteni-fotografi aveti! :D
Inca o data casa de piatra si multa fericire!

crisstynna
09.06.2009, 11:10:51

Pupici,
Alex
Casa de Piatra si multa,multa fericire...Ati fost superbi..si pozele sunt fff frumoase...Felicitari inca o data.Gata ai scapat acum de toate emotiile..:*

andreea_m
09.06.2009, 11:35:14

Pupici,
Alex
Ce poze frumoase ai=D>=D>=D> super......sunteti tare frumosi...cum a trecut? a fost bine pana la urma, nu? Emotii ai avut?;;)

tati_sew
09.06.2009, 11:45:04

Pupici,
Alex
Casa de piatra si multa fericire!Ati fost foarte frumosi!Imi pari cunoscuta de undeva.....:-?

roxana
09.06.2009, 12:14:38

Pupici,
Alex
Casa de piatra Alex, ati fost tare frumosi>:D<
mai vrem poze

PUFF
09.06.2009, 12:40:08
Goldmoon, Alex CASA DE PIATRA!! :*

ALI
09.06.2009, 13:19:25

Pupici,
Alex

felicitari alex si casa de piatra
ati fost minunati>:D< >:D< >:D< >:D<

Ballet
09.06.2009, 13:47:06
Alex, Casa de piatra si multa, multa sanatate!!!!>:D<

AlexV2009
09.06.2009, 16:45:28
Mersi mult de tot!!!!! Intr-adevar gata cu emotiile, surprize neplacute n-am avut, doar cateva mici picanterii (din cauza mea si a stressului de dinainte de nunta). Revin cu mai multe poze cand le primesc de la fotograful nostru drag, Andrei Neamtu, caruia ii multumim pentru atentia cu care ne-a tratat si pentru tot ce a facut.

prapadeala
09.06.2009, 16:48:45
Mersi mult de tot!!!!! Intr-adevar gata cu emotiile, surprize neplacute n-am avut, doar cateva mici picanterii (din cauza mea si a stressului de dinainte de nunta). Revin cu mai multe poze cand le primesc de la fotograful nostru drag, Andrei Neamtu, caruia ii multumim pentru atentia cu care ne-a tratat si pentru tot ce a facut.

Minunate pozele, casa de piatra! :) Pozele care imi apar cand dau click pe link sunt ale fotografului, nu? Ca asa imi pare :)

AlexV2009
09.06.2009, 16:51:00
Pozele, atat cele de la cununia civila, cat si de la nunta NU sunt facute de Andrei, ci de un prieten bun de-al nostru. Pozele de la Andrei le asteptam cat de curand. ;))

rocsy_2004
09.06.2009, 17:07:06

Pupici,
Alex

Casa de piatra!!!!!! Ati fost foarte frumosiiiiiii....si pozele de la prieteni sunt foarte reusite...abea le asteptam pe cele de la fotograf. Felicitari!!!>:D< >:D<

fluturas11
09.06.2009, 17:09:47

Felicitari si casa de piatra!!!:*
Te mai iertam un pic, sa-ti revii din euforie, dar dupa aia asteptam explicatii detaliate, in special la capitolul picanterii ;-)

alexalia
09.06.2009, 17:36:06
Pozele, atat cele de la cununia civila, cat si de la nunta NU sunt facute de Andrei, ci de un prieten bun de-al nostru. Pozele de la Andrei le asteptam cat de curand. ;))

Ati fost foarte frumosi. Casa de piatra si multa multa fericire si de abia asteptam sa vedem si pozele lui Andrei. Insa si cele facute de prietenul vostru sunt f frumoase!

daniela_psy
09.06.2009, 17:48:14
Casa de piatra Alex! Chiar ca ati fost frumosi.Imi pare rau ca te-am vazut doar cu coada ochiului:(

Mulan
10.06.2009, 10:09:50

Felicitari si Casa de Piatra!
Ati fost foarte frumoosssii si ati avut o nunta superba!
o intrebare am :D de unde ai cumparat figurina de pe tort? e superba!

fluturas11
10.06.2009, 13:42:22

Unde ai vazut tu tortul? Si eu vreau:-B

AlexV2009
10.06.2009, 14:43:13

figurina am comandat-o din germania pe internet; la noi n-am vazut nimic sa ne placa.

Fetelor, incerc sa ma adun si sa ma pun pe povestit mai amanuntit cat de repede, dar sunt tare tare ocupata =((

Mulan
10.06.2009, 18:41:55
Unde ai vazut tu tortul? Si eu vreau:-B

tot pe pagina aia :D
doar am sters din link si m-am uitat si la pozele din 2 si 3 :-p
http://vancom-design.com/nv/

AlexV2009
11.06.2009, 11:04:08
Na bun, sa zicem ca m-am calmat, mi-am pus treburile in ordine, acuma pot sa va povestesc mai pe larg cum a fost.;-)
M-am mutat cu o zi inainte de nunta la mama, ca sa nu stresez miresoiul cu pregatirile si ca sa-mi pot vedea linistita de treaba.
Ziua nuntii a inceput cu mici neplaceri cum ar fi o ploaie marunta si enervanta care am crezut ca o sa tina toata ziua si cu colierul meu minunat care a decis ca fix ziua nuntii e perfecta ca sa se rupa iremediabil. A urmat coafatul, imbracatul, Andrei care facea ture sa-mi faca poze si mama care facea si ea ture agitata, ca deh, se marita fica-sa si mama mama ce emotii are. A venit si miresoiul sa ma ia, nebunie cu pusul florilor in piept, pupaturi si am fugit sa facem niste poze pe dealuri, ca mai era vreme pana la cununia religioasa. Evident am intarziat, ca ne-am luat cu pozele. Spre uimirea mea, desi ma asteptam sa bocesc si sa fiu emotionata, toata ziua am fost perfect lucida si cu o stare de bine de nedescris. A trecut cununia, iar pupaturi, iar poze prin tot centrul si apoi cheful de la ora 15...Am mancat bine, am baut bine, am dansat de ne-am rupt picioarele (si rochia :-":-":-"). Ce sa zic, atmosfera a fost superba, toata lumea s-a simtit bine, a iesit exact cum ne-am dorit: un chef cu cei dragi noua, cu muzica si papa de calitate. Din pacate a trecut insa mult mai repede decat ma asteptam. Tin sa le multumesc pe aceasta cale Danielei pentru niste floricele superbe!!!!!!

Pusi la toata gasca,
Alexandra

daniela_psy
11.06.2009, 17:59:25
Na bun, sa zicem ca m-am calmat, mi-am pus treburile in ordine, acuma pot sa va povestesc mai pe larg cum a fost.;-)
M-am mutat cu o zi inainte de nunta la mama, ca sa nu stresez miresoiul cu pregatirile si ca sa-mi pot vedea linistita de treaba.
Ziua nuntii a inceput cu mici neplaceri cum ar fi o ploaie marunta si enervanta care am crezut ca o sa tina toata ziua si cu colierul meu minunat care a decis ca fix ziua nuntii e perfecta ca sa se rupa iremediabil. A urmat coafatul, imbracatul, Andrei care facea ture sa-mi faca poze si mama care facea si ea ture agitata, ca deh, se marita fica-sa si mama mama ce emotii are. A venit si miresoiul sa ma ia, nebunie cu pusul florilor in piept, pupaturi si am fugit sa facem niste poze pe dealuri, ca mai era vreme pana la cununia religioasa. Evident am intarziat, ca ne-am luat cu pozele. Spre uimirea mea, desi ma asteptam sa bocesc si sa fiu emotionata, toata ziua am fost perfect lucida si cu o stare de bine de nedescris. A trecut cununia, iar pupaturi, iar poze prin tot centrul si apoi cheful de la ora 15...Am mancat bine, am baut bine, am dansat de ne-am rupt picioarele (si rochia :-":-":-"). Ce sa zic, atmosfera a fost superba, toata lumea s-a simtit bine, a iesit exact cum ne-am dorit: un chef cu cei dragi noua, cu muzica si papa de calitate. Din pacate a trecut insa mult mai repede decat ma asteptam. Tin sa le multumesc pe aceasta cale Danielei pentru niste floricele superbe!!!!!!

Pusi la toata gasca,
Alexandra

:-$ :-$ :-$ :">Cam zgarcita in detalii draga doamna, mie mi-ai povestit o jum de ora pe nerasuflate.De ce n-ai scris si poezia cu care te-a rascumparat mirele;)) ;)) ;))

AlexV2009
11.06.2009, 23:27:49
:-$ :-$ :-$ :">Cam zgarcita in detalii draga doamna, mie mi-ai povestit o jum de ora pe nerasuflate.De ce n-ai scris si poezia cu care te-a rascumparat mirele;)) ;)) ;))

Tu dani, eu astept intalnirea, ca mi-i ca m-or durea degetele sa scriu atata. E mai usor de zis decat de scris, mai ales cand lenea e mare :P:P Am cel mai frumos cilindru din lume, conform sotului, noroc ca si pistonul e pe masura...=))=))=)) A trebuit sa imi faca o declaratie de dragoste in termeni de mecanica, motoare, raliu ca sa ma rascumpere.Si n-a dat gres...i-a facut pe toti invitatii sa se gandeasca la cilindrul meu si la pistonul lui =))=))=))=))=))=))=))

bogvar
12.06.2009, 08:58:02
Frumoase pozele, Alex!
Ce papucei de schimb comozi ai avut! =D>=D>=D> :suuuper:

andreea_m
12.06.2009, 12:09:43
Tu dani, eu astept intalnirea, ca mi-i ca m-or durea degetele sa scriu atata. E mai usor de zis decat de scris, mai ales cand lenea e mare :P:P Am cel mai frumos cilindru din lume, conform sotului, noroc ca si pistonul e pe masura...=))=))=)) A trebuit sa imi faca o declaratie de dragoste in termeni de mecanica, motoare, raliu ca sa ma rascumpere.Si n-a dat gres...i-a facut pe toti invitatii sa se gandeasca la cilindrul meu si la pistonul lui =))=))=))=))=))=))=))
Sotul tau e pasionat de masini?:D I-am aratat la sotul meu pozele voastra si i-a placut tare mult masina cu care erati:-p..........al meu e tare pasionat de masini:-p
Apropo de declaratii pe diverse teme.....eu am facut la nunta o declaratie in termeni economici8-}

AlexV2009
12.06.2009, 14:37:25
Frumoase pozele, Alex!
Ce papucei de schimb comozi ai avut! =D>=D>=D> :suuuper:
Au fost cei mai comozi tenisi de mireasa ever =))=))=))

AlexV2009
12.06.2009, 14:40:01
Sotul tau e pasionat de masini?:D I-am aratat la sotul meu pozele voastra si i-a placut tare mult masina cu care erati:-p..........al meu e tare pasionat de masini:-p
Apropo de declaratii pe diverse teme.....eu am facut la nunta o declaratie in termeni economici8-}
Sotul meu e pilot in campionatul de viteza pe traseu montan, ca atare ar fi fost urat din partea lui sa ma ia de la ai mei cu o masina de strada cand avem bijuteria asta in garaj :"> Legat de pedepse...jur ca ne-am distrat de minune. e mult mai fain, parerea mea, sa-ti rascumperi mirele/mireasa pe pedepse decat pe bani sau alcool. oricum nu exista bani pe lumea asta sa exprime cat valoram unul pentru celalalt. asa cu pedepse macar iese distractie.;;)

andreea_m
12.06.2009, 15:17:46
Sotul meu e pilot in campionatul de viteza pe traseu montan, ca atare ar fi fost urat din partea lui sa ma ia de la ai mei cu o masina de strada cand avem bijuteria asta in garaj :"> Legat de pedepse...jur ca ne-am distrat de minune. e mult mai fain, parerea mea, sa-ti rascumperi mirele/mireasa pe pedepse decat pe bani sau alcool. oricum nu exista bani pe lumea asta sa exprime cat valoram unul pentru celalalt. asa cu pedepse macar iese distractie.;;)
Waw ce tare..........acuma daca ii zic la al meu o sa vrea sa vina la intalnire:)):)):)):)):))( in cazul in care vine si al tau;)))
Chiar f tare masina, ai facut ture cu el pe traseu?(cred ca e f fain)

crisstynna
12.06.2009, 15:55:32

M-am uitat acum la toate pozele ca prima data nu vazusem ca sunt mai multe foldere....Ati fost minunati...extraordinari..si s-a vazut ca a fost o distractie pe cinste.Mi-au placut si mie papuceii tai de schimb:-p ...A fost o nunta superba...felicitari inca o data...

P.S.Am vazut si lume cunoscuta la nunta voastra...2 colegi de-ai mei sa zic asa..Ce mica e lumea:D ....pupici:*

coko
29.06.2009, 19:28:15
Fetelor daca mai intrati pe aici v-as ruga sa-mi spuneti de unde v-ati luat rochiile si daca se poate sa puneti niste poze...
Am vazut rochii frumoase in dej,atat de mireasa cat si de seara.Voi ce ziceti?:)