PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Cluj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

miresicaioana
04.03.2010, 14:39:50
Buna. Si eu sunt miresuca in Turda pe 21 august la Chimie III.<:-P

minunata80
04.03.2010, 23:59:33
Buna. Si eu sunt miresuca in Turda pe 21 august la Chimie III.<:-P
bine ai venit!cum stai cu pregatirile!ti-ai luat rochia?

alllecsia
05.03.2010, 15:32:49
Buna, si eu sunt miresica din Turda, vom avea nunta pe 17 septembrie 2011.....mai este ceva timp...dar timpul zboara.....:)

minunata80
06.03.2010, 12:02:03
Buna, si eu sunt miresica din Turda, vom avea nunta pe 17 septembrie 2011.....mai este ceva timp...dar timpul zboara.....:)
sal!Da,timpul zboara repede!Asa repede trec anii ca ma sperie cateodata!Asa ai timp sa te pregatesti fara sa te stresezi!

gabytaR
08.03.2010, 11:29:30
buna miresici! LA MULTI ANI !de 8 MARTIE!<:-Psunt cam noua pe aici ,mai mult citesc mes. voastre care ma ajuta. va pupici

lidia30
08.03.2010, 12:13:26
Buna, si eu sunt miresica pe 31 iulie 2010, Campia Turzii, restaurantul Central...

elagruber
08.03.2010, 14:45:27
Buna, si eu sunt miresica pe 31 iulie 2010, Campia Turzii, restaurantul Central...

Bine ai venit Lidia30
Felicitari pt nunta si succces in pregatiri. am vazut ca ai nunta tot la Campia Turzii..dar unde e resturantul central?

larisa1984
08.03.2010, 15:25:15
la multi ani va urez si eu, si sfatul meu este sa ne rasfatam astazi cum stim noi mai bine.....

MedaT
09.03.2010, 20:59:31
Se pune daca sunt din Turda dar fac nunta in Cluj?;-)

Simo25
18.03.2010, 21:59:23
Intrebare pentru fetele din Turda - stiti cumva detalii legate de nuntile de la sun garden? Am auzit tot felul de discutii cum ca ar iesi foarte scumpa nunta la ei insa nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo sa imi poata da detalii.

Ma intereseaza pentru o cunostinta care isi cauta momentan sala.

Multumesc de ajutor :smile:

alina_1985
19.03.2010, 09:57:16
Intrebare pentru fetele din Turda - stiti cumva detalii legate de nuntile de la sun garden? Am auzit tot felul de discutii cum ca ar iesi foarte scumpa nunta la ei insa nu stiu pe nimeni care sa fi avut nunta acolo sa imi poata da detalii.

Ma intereseaza pentru o cunostinta care isi cauta momentan sala.

Multumesc de ajutor :smile:

Am eu nunta acolo peste 2 luni:). Cam ce te-ar interesa?

deeafily
19.03.2010, 13:37:55
Buna as vrea si eu cateva informatii despre restaurantul Sun Garden din Turda, ma refer la costul de inchiriere al salii, la costul meniului, cu aproximatie daca puteti sa imi oferiti detalii cele care faceti nunta acolo sau ati facut, cum ati procedat(avans sala cat ati dat, cum ati stabilit meniul) Va multumesc anticipat!

alina_1985
19.03.2010, 15:02:46
In primul rand, la sala de la Sungarden din Turda incap fara probleme cam 230-250 de persoane, dar am inteles ca au fost nunti si de 280-300.
Sala e foarte frumoasa, eleganta, mese rotunde de 10 persoane (mai inghesuit incap si 12, dar nu e recomandabil). Nu trebuie nici un fel de decoratiuni suplimentare, doar flori; scaunele sunt din piele crem, deci nu trebuie imbracate, iar fetele de masa si toate celelalte le ofera ei: fete de masa alb-crem + fete mai mici, pentru decor, dintr-un fel de saten auriu sau verde-olive, la alegere; la fel si decorul pentru masa mirilor. Mai au ceva suport din fier forjat pentru paharele de sampanie, la primirea invitatilor, si pentru lista de invitati.
Nu se plateste chirie pe sala.
La rezervarea salii am platit 2.000 ron avans, iar restul va fi platit in dimineata de dupa eveniment (in contract e trecut ca se achita pana la ora 23 in seara respectiva, dar dna. de acolo ne-a spus ca nu e absurda, si ca atunci doar primim si semnam factura proforma, urmana se ne intalnim dimineata la ea la birou pentru a achita contravaloarea). Ca si bonus vom primi o camera la hotel, pentru noaptea nuntii :D.
Noi am semnat pentru meniu ce consta in aperitiv rece+aperitiv cald+fel principal (ne-au dat sa alegem intre mai multe variante, toate foarte interesante/apetisante); acest meniu e 135 ron/persoana. Numarul de persoane il vom stabili in lunea dinaintea nuntii.
Partea mai proasta e ca nu ne prea lasa sa ducem lucruri de afara. Putem duce noi fructe, covrigei, prajituri, tortul, tuica si vin (cu certificat de calitate, bineinteles). Insa restul bauturilor trebuie luate de la ei, iar preturile nu sunt tocmai mici; acestea se vor servi in sistem de bar (adica nu vor fi pe masa, ci vor fi servite de chelneri, ceea ce e mult mai elegant dealtfel) si noi vom achita doar ce s-a consumat, nu sticla intreaga. De asemenea, exista un manager de evenimente care supravegheaza ceea ce se intampla in ziua respectiva (chelnerii sa fie la "post" in permanenta, se decurga lucrurile ok la bucatarie, sa nu fim "furati" la bautura etc.).
In afara de costul meniului si bautura consumata nu avem obligatia sa mai achitam altceva, dar cu siguranta ca vom lasa un bacsis pentru personalul care se va ocupa de noi.
Cam asta imi vine acum in minte, daca mai ai intrebari nu e nici o problema.

deeafily
20.03.2010, 11:27:56
Mersi de lamuriri. Mama prietenului meu ne-a zis sa facem nunta la Sun dar mie mi pare cam scump pt ceea ce ne permitem noi . In plus nu avem nici foarte multi invitati pana in 150 pers. Am cerut informatii asa ca sa imi fac o parere generala , insa pt noi cred ca mai degraba as alege Expresul sau Pelicanul. Acum sa vedem , inca nu m-am interesat in alte parti. Si sa vedem ca eu as vrea daca pot sa ma lase sa duc bautura de acasa(tuica , vin, ) asta daca se poate. In plus nu vreau un meniu sofosticat ci unul clasic (aperitiv rece-cald ,friptura ,tort).

alina_1985
21.03.2010, 12:46:46
Mersi de lamuriri. Mama prietenului meu ne-a zis sa facem nunta la Sun dar mie mi pare cam scump pt ceea ce ne permitem noi . In plus nu avem nici foarte multi invitati pana in 150 pers. Am cerut informatii asa ca sa imi fac o parere generala , insa pt noi cred ca mai degraba as alege Expresul sau Pelicanul. Acum sa vedem , inca nu m-am interesat in alte parti. Si sa vedem ca eu as vrea daca pot sa ma lase sa duc bautura de acasa(tuica , vin, ) asta daca se poate. In plus nu vreau un meniu sofosticat ci unul clasic (aperitiv rece-cald ,friptura ,tort).

Probabil ca nu prea merita sa faci la Sungarden daca ai mai putin de 200 de persoane, de fapt nu merita in general sa faci nunta cu mai putine persoane decat capacitatea salii, nu doar din punct de vedere al banilor, dar nuci nu cred ca arata foarte bine o sala plina doar 70-75%.
In privinta meniului, structura lui este clasica (aperitiv rece-cald si fel principal), dar ca sunt mancaruri ceva mai deosebite decat la o cantina, nu neaparat ca si fel de mancare, dar ca si aspect. Conteaza foarte mult si acest lucru.
Spor la cautat in continuare! Asteptam detalii
P.S. Intre Pelican si Express eu cred ca as alege Pelican, pentru ca ai ceva spatiu si afara pentru poze, pentru iesit la aer etc., nu iesi direct in strada.

arryana26
21.03.2010, 12:55:33
buna fetelor
ma nunesc oana si sunt din cluj, dar nunta o voi face la campia turzii la testaurant La Fiesta pe data de 09.10.2010
am ales sa facem nunta la campia deoarece viitorul meu sot e din campia turzii simjoritatea nuntasilor sunt din acea zona
dac stie cineva ceva despre acest restaurant, sau a fost cineva la nunta acolo , v-as fi foarte recunoscatoare daca imi dati niste amanunte
va pup pe toate si abia astept sa mai vorbim
noapte buna!!!

sau in cel mai fericit caz daca are cineva poze cu acest restaurant
va pup....pa-pa
Salut,
Am fost la '' La Fiesta" de 8 martie cu colegele, din pacate nu am vazut sala unde se tin nuntile (sunt 2 incaperi), cred ca nu trebuie sa ti faci griji din cauza salii pana la urma omul sfinteste locul, intre timp probabil ca ai vazut deja sala, din cate am auzit muzica e de la sala obligatoriu ( pot fi doar zvonuri, eu nu ma iau dupa ele), sala este recent renovata, oricum poti vorbii cu cei de la sala sa le spui ce asteptari ai. Voi fi si eu miresica in curand ( inca nu am stabilit data, speram la anu) mi-am gasit deja rochia ramane sa vad de unde o cumpar, salutari

arryana26
21.03.2010, 13:04:23
Se pune daca sunt din Turda dar fac nunta in Cluj?;-)
Salut,
Am vazut ca ai nunta la Aroma, e foarte frumos acolo am avut banchetul acolo si mi-a placut mult, cu rochia si alte pregatiri cum stai? Multa bafta, mai vorbim, pa pa

MedaT
21.03.2010, 17:04:46
Salut,
Am vazut ca ai nunta la Aroma, e foarte frumos acolo am avut banchetul acolo si mi-a placut mult, cu rochia si alte pregatiri cum stai? Multa bafta, mai vorbim, pa pa

Astept sa se mai incalzesca vremea sa merg sa probez rochii:D...In rest am rezervat biserica, am gasit fotograf, in principiu am gasit si staroste, am vorbit cu mai multe florarii si firme de organizari. Eu zic ca e ok avand in vedere ca ne-am hotarat de 2 saptamani sa facem nunta anul acesta si nu anul viitor cum era programat. Voi ce ziceti?
Spor la pregatiri tuturor>:D<

alina_bianca
21.03.2010, 19:09:14
salut laurici!:-psi pe mine m-a ajutat acest forum!
cu placere tuturor miresicilor care si-au gasit rezolvarea intr-un fel sau altul pe acest site.Si la mutli ani de 8 martie cu mica intarzaiere =(( @};- @};-

arryana26
21.03.2010, 21:35:28
Astept sa se mai incalzesca vremea sa merg sa probez rochii:D...In rest am rezervat biserica, am gasit fotograf, in principiu am gasit si staroste, am vorbit cu mai multe florarii si firme de organizari. Eu zic ca e ok avand in vedere ca ne-am hotarat de 2 saptamani sa facem nunta anul acesta si nu anul viitor cum era programat. Voi ce ziceti?
Spor la pregatiri tuturor>:D<

Salut,
O sa gasesti pe site-ul de mai jos o gramada de rochii, din pacate e in USA, am vorbit cu un prieten si l-am rugat sa intrebe daca sunt autentice (a fi prea frumos la pretul ala) rochia care imi place e 1200 euro aici iar pe acest site e 330 dolari adica mai ieftin decat inchiriatu la noi, si noi am vrea nunta anu asta dar nu mai avem cand, asta e, ma bucur ca voi ati reusit, mult spor la cauta rochii, pa pa

http://www.topbridaldresses.com/home.php

MedaT
22.03.2010, 09:27:02
Salut,
O sa gasesti pe site-ul de mai jos o gramada de rochii, din pacate e in USA, am vorbit cu un prieten si l-am rugat sa intrebe daca sunt autentice (a fi prea frumos la pretul ala) rochia care imi place e 1200 euro aici iar pe acest site e 330 dolari adica mai ieftin decat inchiriatu la noi, si noi am vrea nunta anu asta dar nu mai avem cand, asta e, ma bucur ca voi ati reusit, mult spor la cauta rochii, pa pa

Noi am reusit sa facem nunta anul acesta doar prin faptul ca am ales o zi de duminica. Nu ma prea incanta ideea avand in vedere ca logodnicul meu e din mm dar asta e...

La Aroma stiu ca mai sunt zile de duminica libere in iulie si in 29 august daca te intereseaza.

arryana26
22.03.2010, 15:02:39
Noi am reusit sa facem nunta anul acesta doar prin faptul ca am ales o zi de duminica. Nu ma prea incanta ideea avand in vedere ca logodnicul meu e din mm dar asta e...

La Aroma stiu ca mai sunt zile de duminica libere in iulie si in 29 august daca te intereseaza.
Multumesc pentru info, nu stiu ce sa zic, totusi ramane sa facem in Turda, dar mi-ar placea la Aroma e foarte frumos si o priveliste minunata, te-ai uitat la rochiile de pe site? ai gasit modele care sa-ti placa? O saptamana frumoasa tuturor.

arryana26
22.03.2010, 15:13:44
[quote=alina_1985;3112420]In primul rand, la sala de la Sungarden din Turda incap fara probleme cam 230-250 de persoane, dar am inteles ca au fost nunti si de 280-300.
salut,
ma incanta si pe mine ideea de Sun Garden, m-am uitat pe site si e superba sala, sper sa ajungem si noi zilele astea sa discutam cu ei, daca mai afli ceva asteptam sa ne spui...sau daca a facut cineva nunta acolo, e bine venita orice informatie, o saptamana cat mai buna

alina_1985
22.03.2010, 15:34:55
[quote=alina_1985;3112420]In primul rand, la sala de la Sungarden din Turda incap fara probleme cam 230-250 de persoane, dar am inteles ca au fost nunti si de 280-300.
salut,
ma incanta si pe mine ideea de Sun Garden, m-am uitat pe site si e superba sala, sper sa ajungem si noi zilele astea sa discutam cu ei, daca mai afli ceva asteptam sa ne spui...sau daca a facut cineva nunta acolo, e bine venita orice informatie, o saptamana cat mai buna

Eu am nunta acolo in mai putin de 2 luni :D.

Dupa aceea cred ca o sa-ti pot raspunde la orice intrebare. Asa ca sa-mi zici linistita daca ai nevoie de ceva.

Spor!

MedaT
22.03.2010, 20:02:27
Multumesc pentru info, nu stiu ce sa zic, totusi ramane sa facem in Turda, dar mi-ar placea la Aroma e foarte frumos si o priveliste minunata, te-ai uitat la rochiile de pe site? ai gasit modele care sa-ti placa? O saptamana frumoasa tuturor.

M-am uitat. Mersi mult. Sunt dragute, dar eu nu m-as incumeta sa imi comand o rochie fara sa o probez:)).

arryana26
22.03.2010, 20:19:04
[quote=arryana26;3119700]

Eu am nunta acolo in mai putin de 2 luni :D.

Dupa aceea cred ca o sa-ti pot raspunde la orice intrebare. Asa ca sa-mi zici linistita daca ai nevoie de ceva.

Spor!
Multumesc mult. Cum v-ati gandit ca va fii nunta....limuzina, porumbei, fantana de ciocolata, fructe sculptate.......? Ce rochie vei purta? Eu sunt foarte dezamagita ca sunt mult prea scumpe (Rosa Clara) modelul care mi-a placut, Lara colectia 2009, costa 3900 euro (dincolo, la noi nu stiu probabil mai scumpa), la ce salarii avem............de unde atatia bani, dar oricum voi purta eu ceva, sanatosi sa fim. Bafta tuturor!

dianafarcas15
22.03.2010, 20:26:36
Salut,

Acum doua saptamani mai era libera data de 27 august (sambata) anul acesta la Talisman... daca vrei anul acesta si nu e prea scurt timpul...poate mai ai noroc.:)

arryana26
22.03.2010, 20:41:19
M-am uitat. Mersi mult. Sunt dragute, dar eu nu m-as incumeta sa imi comand o rochie fara sa o probez:)).
Da asa este, eu ma gandeam sa incerc in cluj si sa rog pe cineva sa mi-o cumpere din USA fara proba nu merge, si nici nu avem siguranta ca sunt originale......poate nici nu seamana cu imaginea, partea buna este ca sunt accesibile ca pret, mai vedem noi ce facem.

arryana26
22.03.2010, 20:49:22
Acum doua saptamani mai era libera data de 27 august (sambata) anul acesta la Talisman... daca vrei anul acesta si nu e prea scurt timpul...poate mai ai noroc.:)
Multumesc mult, sunteti dragute ca veniti cu oferte, e cam devreme, dar ar fi frumos, poate daca ar fi in Turda, cum stai cu pregatirile? ne mai auzim

alina_1985
22.03.2010, 21:29:17
[quote=alina_1985;3119779]
Multumesc mult. Cum v-ati gandit ca va fii nunta....limuzina, porumbei, fantana de ciocolata, fructe sculptate.......? Ce rochie vei purta? Eu sunt foarte dezamagita ca sunt mult prea scumpe (Rosa Clara) modelul care mi-a placut, Lara colectia 2009, costa 3900 euro (dincolo, la noi nu stiu probabil mai scumpa), la ce salarii avem............de unde atatia bani, dar oricum voi purta eu ceva, sanatosi sa fim. Bafta tuturor!

Rochia este cea din poza de la avatar: http://elitemariaj.ro/Rochii-De-Mireasa_27-209/Mon-Cheri-Bridal/Mon-Cheri-29260-Karina.php
A fost destul de scumpa, dar sunt foarte incantata de ea. Sper sa o pot vinde dupa, nu stiu daca gasesc mult mirese asa de nonconformiste.
Nu vom avea limuzina, ci suntem in cautarea unei masini decapotabile; speram sa gasim la pret rezonabil si speram sa fie vreme buna. :D
Cam incep sa ma stresez cu toata organizarea, ca nu prea ii lasam pe ai nostri sa se ocupe de nimic, vrem sa controlam totul, dar cred ca o sa iasa bine pana la urma.

ionut_tuo
23.03.2010, 09:24:23
eu imi fac pana la urma cu cineva din gherla
rochitele vi le-ati luat?:))

MedaT
23.03.2010, 12:18:35
[quote=arryana26;3120675]

Rochia este cea din poza de la avatar: http://elitemariaj.ro/Rochii-De-Mireasa_27-209/Mon-Cheri-Bridal/Mon-Cheri-29260-Karina.php
A fost destul de scumpa, dar sunt foarte incantata de ea. Sper sa o pot vinde dupa, nu stiu daca gasesc mult mirese asa de nonconformiste.
Nu vom avea limuzina, ci suntem in cautarea unei masini decapotabile; speram sa gasim la pret rezonabil si speram sa fie vreme buna. :D
Cam incep sa ma stresez cu toata organizarea, ca nu prea ii lasam pe ai nostri sa se ocupe de nimic, vrem sa controlam totul, dar cred ca o sa iasa bine pana la urma.

Este superba rochia. Si pata aceea de culoare este deosebita.
Nici eu nu prea vreau sa ii las pe ai mei sa se bage la organizare. L-am lasat pe tata sa se ocupe de staroste sa se simta si el util si sa nu se supere prea tare ca nu vreau sa fac nunta la Turda:d Apropo de staroste voi ati auzit de Alexandru Fagadar? Cum e? Ca eu tot incerc sa fac rost de o inregistrare cu el si nu reusesc nici cum.

deeafily
23.03.2010, 12:54:36
Buna! Da, am auzit eu de Alexandru Fagadar l-am si vazut la vreo 3 nunti in anii anteriori.Este bun ca si staroste in plus are si formatie.Acum eu nu stiu daca vine la nunti separat fara formatie doar in calitate de staroste. De aceea eu stiu ca e putin cam scump (acum 4 ani cerea in jur de 2000) .In rest ca statoste se ocupa in ziua nuntii de organizare, de mersul petrecerii , insa nu mai retin daca face si atmosfera(glume,daca vrei si asta). In rest e bun ,vorbeste frumos, mie mi s-a parut om serios.Spor la pregatirii!

MedaT
23.03.2010, 13:57:54
Buna! Da, am auzit eu de Alexandru Fagadar l-am si vazut la vreo 3 nunti in anii anteriori.Este bun ca si staroste in plus are si formatie.Acum eu nu stiu daca vine la nunti separat fara formatie doar in calitate de staroste. De aceea eu stiu ca e putin cam scump (acum 4 ani cerea in jur de 2000) .In rest ca statoste se ocupa in ziua nuntii de organizare, de mersul petrecerii , insa nu mai retin daca face si atmosfera(glume,daca vrei si asta). In rest e bun ,vorbeste frumos, mie mi s-a parut om serios.Spor la pregatirii!

Eu caut pe cineva care sa vorbeasca frumos, sa nu faca glume proaste, de preferinta sa nu prea vorbeasca:D Oricum deja au vorbit ai mei cu el si in principiu el vine, ca e liber pe 25 iulie.

deeafily
23.03.2010, 14:37:35
Atunci ai facut o alegere buna pt ca e un om serios cum am zis si nu face glume deocheate , proaste. Si la pret cum e daca poti sa imi spui si mie te rog? Bafta la organizarea nuntii

arryana26
23.03.2010, 15:22:09
[quote=arryana26;3120675]

M-am uitat si eu la rochiile Mon Cheri, e foarte deosebita cea pe care ai ales-o, sigur o s-o poti vinde, legat de starostele Fagadar numai de bine am auzit, cantand l-am auzit si mi-a placut, mai demult canta la Restaurantul Milenium duminica seara, e foarte cautat.

arryana26
23.03.2010, 15:30:58
[quote=alina_1985;3119779]

Mi-au raspuns fetele de la Rosa Clara se pare ca e mai ''ieftina'' rochia si anume 2400 euro........daca va intereseaza pe careva se poate comanda din colectia 2009 pana la sfarsitul lui aprilie si dureaza 4 luni pana la livrare, eu din pacate nu mi-o permit, si mai este destul timp pana la nunta
Preturi: Two by ROSA CLARA: 1200 euro - 2000 euro
ROSA CLARA: 2000 euro - 3500 euro

emma86
23.03.2010, 19:50:51
Salut miresici din Dej!

Puteti sa ma ajutati cu salon de coafura? Eventual daca cunoasteti pe cineva... sau unde sa nu ma duc. Eu stau la Cluj, dar o sa am nunta in zona Dejului si nu prea cunosc saloanele din oras. Mersi mult

Nortia
25.03.2010, 11:37:27
[quote=alina_1985;3121015]

Este superba rochia. Si pata aceea de culoare este deosebita.
Nici eu nu prea vreau sa ii las pe ai mei sa se bage la organizare. L-am lasat pe tata sa se ocupe de staroste sa se simta si el util si sa nu se supere prea tare ca nu vreau sa fac nunta la Turda:d Apropo de staroste voi ati auzit de Alexandru Fagadar? Cum e? Ca eu tot incerc sa fac rost de o inregistrare cu el si nu reusesc nici cum.
L-):-$

arryana26
28.03.2010, 13:44:42
Ce ati mai aflat nou ?, m-am uitam zilele astea la cum se pot conserva florile, se face gen tablou si arata fff frumos, daca stiti de ceva firma din zona va rog postati, sigur ar fi multe miresici interesate, eu caut in continuare si va anunt. Duminica frumoasa tuturor.

andreea1982
28.03.2010, 15:15:44
da, mi-am luat de la expo-salonul mireselor, insa nu am fost prea incantata de oferte.cea pe care mi-am luat-o mi-a placut cel mai mult si mi-a si venit bine.

gabybota
29.03.2010, 13:32:26
da, mi-am luat de la expo-salonul mireselor, insa nu am fost prea incantata de oferte.cea pe care mi-am luat-o mi-a placut cel mai mult si mi-a si venit bine.

nu ne pui si noua niste poze cu rochita

angi300
30.03.2010, 13:12:27

eu nu mi-am luat..asa n-am nici un chef sa ma duc la probat de rochii...;)) insa dupa paste cred ca va trebui sa fac aceste cautari..

MedaT
07.04.2010, 17:50:09
De maine este targ de nunti in iulius mall. Sper sa imi gasesc si eu rochita:D

Reni0921
09.04.2010, 05:51:22
fetelor, unde pot cumpara petale de trandafiri si cu cat??? eu am nevoie de fooooarte multe.... la asa ceva ma gandesc http://farm1.static.flickr.com/54/106887165_a9b6b4921e.jpg
ce parere aveti??
si petalele ce se vand, oare sunt proaspete???? cred ca nu prea au cum sa fie... sau poate este o solutie artificiala dar care sa para reala???
cele care ati avut petale la nunta spuneti-mi va rog de unde si cu cat le pot achizitiona.multumesc^:)^
am gasit pe net asa, 200 de petale la 150 de lei, sau petale a 100 de trandafiri la 600 de lei... e foarte mult:O

alexalia
09.04.2010, 09:08:15
fetelor, unde pot cumpara petale de trandafiri si cu cat??? eu am nevoie de fooooarte multe.... la asa ceva ma gandesc http://farm1.static.flickr.com/54/106887165_a9b6b4921e.jpg
ce parere aveti??
si petalele ce se vand, oare sunt proaspete???? cred ca nu prea au cum sa fie... sau poate este o solutie artificiala dar care sa para reala???
cele care ati avut petale la nunta spuneti-mi va rog de unde si cu cat le pot achizitiona.multumesc^:)^
am gasit pe net asa, 200 de petale la 150 de lei, sau petale a 100 de trandafiri la 600 de lei... e foarte mult:O

Parerea mea sincera... arata extrem de bine dar o sa te trezesti cu petale imprastiate prin toata sala.. care dupa ce o sa fie bine calcate in picioare de invitati numai bine nu mai arata! Dimpotriva, poate mai si aluneca vreunul din invitati pe ele :(

Dar daca tot vrei... cauta un depozit de flori si du-te pe acolo sa vezi la ce pret sunt trandafirasii mai uratei (micuti, cu codita subtire, etc etc). Florile care nu au aspect potrivit pentru florarie se vand f ieftin la depozite (din ce am auzit eu).

Reni0921
09.04.2010, 09:13:22
Parerea mea sincera... arata extrem de bine dar o sa te trezesti cu petale imprastiate prin toata sala.. care dupa ce o sa fie bine calcate in picioare de invitati numai bine nu mai arata! Dimpotriva, poate mai si aluneca vreunul din invitati pe ele :(
de asta ma temeam si eu :-<, deci probabil o sa renunt, ca nu esti prima care zice....

Dar daca tot vrei... cauta un depozit de flori si du-te pe acolo sa vezi la ce pret sunt trandafirasii mai uratei (micuti, cu codita subtire, etc etc). Florile care nu au aspect potrivit pentru florarie se vand f ieftin la depozite (din ce am auzit eu).
de petale oricum o sa am nevoie de mai multe, deci multumesc pentru ideea cu depozitele :*
acum, sa va mai intreb ceva. eu m-am gandit ca ma duc pe la depozit cu vreo luna inainte de nunta pentru informare, si ma inteleg cu ei pt ce imi trebuie mie, cand sa ma duc exact. si daca de ex. zice cu o saptamana inainte, ma gandesc totusi sa reverific si cu 2inainte. credeti ca o sa fie bine asa, sau prea insistent ;;)? voi cum o sa faceti cine va luati florile de la depozite?? si in afara de magnolia, si cea de la ira, mai stiti ceva??

alexalia
09.04.2010, 09:21:07
de petale oricum o sa am nevoie de mai multe, deci multumesc pentru ideea cu depozitele :*
acum, sa va mai intreb ceva. eu m-am gandit ca ma duc pe la depozit cu vreo luna inainte de nunta pentru informare, si ma inteleg cu ei pt ce imi trebuie mie, cand sa ma duc exact. si daca de ex. zice cu o saptamana inainte, ma gandesc totusi sa reverific si cu 2inainte. credeti ca o sa fie bine asa, sau prea insistent ;;)? voi cum o sa faceti cine va luati florile de la depozite?? si in afara de magnolia, si cea de la ira, mai stiti ceva??

o prietena o sa isi ia in curand flori de la depozit. Dupa ce afla si ea ce si cum (merge cu tipa care ii face florile) o sa va zic unde a fost.

un pont pentru cele care urmeaza sa aveti nunta: prietenii mei au luat legatura cu producatorii de vinuri si au primit niste oferte de pret fff bune (as in de 2-3 ori mai ieftin decat in magazine)... asa ca incercati si voi lucrul acesta.

Reni0921
09.04.2010, 09:24:22
o prietena o sa isi ia in curand flori de la depozit. Dupa ce afla si ea ce si cum (merge cu tipa care ii face florile) o sa va zic unde a fost.

un pont pentru cele care urmeaza sa aveti nunta: prietenii mei au luat legatura cu producatorii de vinuri si au primit niste oferte de pret fff bune (as in de 2-3 ori mai ieftin decat in magazine)... asa ca incercati si voi lucrul acesta.
da da, asta garantez si eu ca e asa

alina_1985
09.04.2010, 09:57:58

Ai perfecta dreptate. Noi am luat sticle de vin pentru dat pachet la invitati, le-am comandat direct la o crama si au fost ieftine, cam 5 lei butelia de 750 ml, vin foarte bun, nu plin prafuri.

arryana26
12.04.2010, 09:03:23
De maine este targ de nunti in iulius mall. Sper sa imi gasesc si eu rochita:D
Cum a fost la targ? Ti-ai gasit rochita? Eu am lucrat si nu am putut ajunge.
O saptamana frumoasa.

MedaT
14.04.2010, 09:37:16
Cum a fost la targ? Ti-ai gasit rochita? Eu am lucrat si nu am putut ajunge.
O saptamana frumoasa.

Sunt inca in cautare de rochita desi nu mai am prea mult timp la dispozitie:D Ce sa fac daca ne-am hotarat asa brusc sa facem nunta anul acesta?! Oricum nu ai pierdut nimic la targ.

arryana26
14.04.2010, 10:03:30
Sunt inca in cautare de rochita desi nu mai am prea mult timp la dispozitie:D Ce sa fac daca ne-am hotarat asa brusc sa facem nunta anul acesta?! Oricum nu ai pierdut nimic la targ.
Imi pare rau ca nu ti-ai gasit inca, dar mai este timp si sunt multe saloane prin Cluj, daca vrei iti pot trimite un site din Roman, Neamt au foarte multe modele de la mai multe case de moda si preturile sunt mai mici, asta in ideea ca esti dispusa sa mergi pana acolo.

ionut_tuo
14.04.2010, 10:07:11
buna fetelor,
imi spuneti daca exista careva printre voi care ati fost de curand in Croatia?:)

MedaT
14.04.2010, 10:08:40
Imi pare rau ca nu ti-ai gasit inca, dar mai este timp si sunt multe saloane prin Cluj, daca vrei iti pot trimite un site din Roman, Neamt au foarte multe modele de la mai multe case de moda si preturile sunt mai mici, asta in ideea ca esti dispusa sa mergi pana acolo.

Am gasit ceva ce mi-a placut, am si pus un post la subiectul cu rochia de mireasa, sper sa gasesc ceva asemanator.

angi300
14.04.2010, 12:51:45
Am gasit ceva ce mi-a placut, am si pus un post la subiectul cu rochia de mireasa, sper sa gasesc ceva asemanator.

stai linistita medaT....sigur o sa-ti gasesti rochita visata.
eu mai am o luna pana la nunta si nici macar nu am fost la probat.=)) dar ma urnesc din loc sapt asta.

MedaT
14.04.2010, 13:04:07
buna fetelor,
imi spuneti daca exista careva printre voi care ati fost de curand in Croatia?:)

Am fost eu anul trecut in trogir. Mergi in Croatia in luna de miere?

alina_1985
14.04.2010, 13:59:52
stai linistita medaT....sigur o sa-ti gasesti rochita visata.
eu mai am o luna pana la nunta si nici macar nu am fost la probat.=)) dar ma urnesc din loc sapt asta.

Noi o sa avem nunta in aceeasi zi ;)).
Si tare ma bucur cand aud pe cineva asa de relxat! Ma mai calmez si eu :">!

ionut_tuo
14.04.2010, 16:03:50
Am fost eu anul trecut in trogir. Mergi in Croatia in luna de miere?
draga mea,sunt maritata demult...dar as vrea sa merg pana-n Croatia anul asta
si ma intereseaza cum e pe-acolo...:)
cum a fost?ce poti sa ne spui si noua?preturi?ai schimbat bani in tara sau acolo?

angi300
14.04.2010, 19:30:16
Noi o sa avem nunta in aceeasi zi ;)).
Si tare ma bucur cand aud pe cineva asa de relxat! Ma mai calmez si eu :">!

:)
eu sunt calma...mai mult ma streseaza lumea din jur...si atunci parca incep si eu sa ma agit.....

MedaT
14.04.2010, 20:38:13
draga mea,sunt maritata demult...dar as vrea sa merg pana-n Croatia anul asta
si ma intereseaza cum e pe-acolo...:)
cum a fost?ce poti sa ne spui si noua?preturi?ai schimbat bani in tara sau acolo?

Am mers cu euro si i-am schimbat acolo sau scoteam de la bancomat direct kuna. Mancarea e extraordinara, plajele cu pietris, deci nu chiar asa extraordinare. In rest daca am ai intrebari putem vb pe privat:smile:

MedaT
14.04.2010, 20:41:26
eu sunt calma...mai mult ma streseaza lumea din jur...si atunci parca incep si eu sa ma agit.....

Si eu am fost destul de calma pana la faza cu rochia. Daca gasesc ceva saptamana asta ma calmez din nou;)).

alina_1985
14.04.2010, 22:47:06

Eu eram foarte relaxata inainte sa incep sa incep impart invitatiile.... dar in ultima saptamana doar asta am facut in timpul liber (care oricum nu e prea mult)... si toate povestile despre nunta au inceput sa ma agite #-o
Poate imi trece dupa ce termin cu invitatiile ;))

angi300
15.04.2010, 19:48:14
Eu eram foarte relaxata inainte sa incep sa incep impart invitatiile.... dar in ultima saptamana doar asta am facut in timpul liber (care oricum nu e prea mult)... si toate povestile despre nunta au inceput sa ma agite #-o
Poate imi trece dupa ce termin cu invitatiile ;))

pai ma gandesc ca termini sapt asta...si apoi lucrurile revin la normal...mai avem o lunaaa

arryana26
15.04.2010, 22:55:10
pai ma gandesc ca termini sapt asta...si apoi lucrurile revin la normal...mai avem o lunaaa
Frumoase pozele, foarte reusite poti sa ne spui te rog ce fotograf ati avut, mult spor tuturor.

cristina08
17.04.2010, 09:35:06
Buna.

Mai este un depozit de flori in Zorilor. E pe Observatorului dar e mai ascuns. E langa sala Talisman. Sala e ca intr-un fel de curte, la etaj, si daca treci de sala intri in urmatoarea curte si acolo la etaj e depozitul. Daca te uiti de pe Observatorului o sa observi ca au ceva banner. E langa Gentlemen's Club.
Eu am lucrat aproape de ei si am cumparat multe flori de acolo. Au preturi f bune.

Spor la pregatiri.

Reni0921
27.04.2010, 22:55:02
fetelor, imi spune cineva cum sta treaba cu alea 3 zile libere ce le primesti de la angajator pentru nunta??? adica 3 zile separat de cele 21 de zile de concediu de odihna. eu am zis la firma ca o sa ma marit si imi iau atunci concediul, dar nu au pomenit de cele 3 zile...ar trebui sa le cer eu? si in ce conditii, cum le primim?? nu prea stiu si vreau sa ma documentez inainte sa zic ceva ;))

MedaT
28.04.2010, 08:22:29
fetelor, imi spune cineva cum sta treaba cu alea 3 zile libere ce le primesti de la angajator pentru nunta??? adica 3 zile separat de cele 21 de zile de concediu de odihna. eu am zis la firma ca o sa ma marit si imi iau atunci concediul, dar nu au pomenit de cele 3 zile...ar trebui sa le cer eu? si in ce conditii, cum le primim?? nu prea stiu si vreau sa ma documentez inainte sa zic ceva ;))

Eu stiu ca sunt 5 zile pt miri, iar 2 zile pt parinti.

De asemenea, prin Contractul colectiv de munca pe anii 2005 – 2006, incheiat conform art. 10 si 11 din Legea nr. 130/1996, republicata, inregistrat la Ministerul Muncii, Solidaritatii Sociale si Familiei cu nr. 20.01/31.01.2005, s-au stabilit zilele platite pentru evenimente deosebite in familie. Astfel, salariatii au dreptul la zile libere platite pentru evenimente deosebite in familie sau pentru alte situatii, dupa cum urmeaza:
a) casatoria salariatului - 5 zile;
b) casatoria unui copil - 2 zile;
c) nasterea unui copil - 5 zile + 10 zile daca a urmat un curs de puericultura;
d) decesul sotului, copilului, parintilor, socrilor - 3 zile;
e) decesul bunicilor, fratilor, surorilor - 1 zi;
f) donatorii de sange - conform legii;
g) la schimbarea locului de munca in cadrul aceleiasi unitati, cu mutarea domiciliului in alta localitate - 5 zile.

Astfel, pentru casatorie, fiecare viitor sot are dreptul la 5 zile de concediu. Acestea pot fi luate inainte de casatorie sau dupa casatorie, dupa cum doreste viitorul sot, cu conditia aducerii unei copii de pe certificatul de casatorie.

Alinuta_B
28.04.2010, 10:33:56
Asa e 5 zile se da pentru nunta.
Cred ca la mine la munca o sa se ia de cap cat concediu o sa am :)

Reni0921
28.04.2010, 10:45:54
atunci asta inseamna ca saptamana in care am nunta sambata imi pot lua astea 5zile de luni pana vineri, si dupa acea 10 zile adica 2 saptamani din concediul de odihna???? dar oare nu conteaza ca nu o sa am un an vechime la firma?? decat 10 luni???? pt alea zece luni stiu ca o sa am voie la 2 saptamani de concediu de odihna dar si astea 5 ???

melinda21
28.04.2010, 12:18:08
si eu asa stiu ca sunt 5 zile inainte, viitorul meu sot beneficiaza de mai multe zile libere , nu doar 5
eu am sa ma multumesc cu acelea 5 plus concediul

Reni eu asa stiu ca da, poti beneficia de ambele

gabytaR
28.04.2010, 16:19:40
erau 3zile dar s-a modificat, normal orice patron e obligat sa dea cele 5 zile pt.nunta dar foarte putini o si fac. cine primeste in ziua de azi cele 5zile e mare minune.asa e la noi.

Arina3891
28.04.2010, 16:23:57
erau 3zile dar s-a modificat, normal orice patron e obligat sa dea cele 5 zile pt.nunta dar foarte putini o si fac. cine primeste in ziua de azi cele 5zile e mare minune.asa e la noi.
Pai sunt obligati sa o faca. Daca nu ti le dau, faci plangere la ITM si ii amendeaza... Toti pe care ii stiu eu si s-au casatorit au primit cele 5 zile. Eu eram angajata de 6 luni si le-am primit. Nu depinde nici de cat timp esti angajat (pentru ca nu e concediu de odihna) si nici de ce vrea sau nu vrea patronul. Aaaa... si parintii mei au primit cate 3 zile tot pentru nunta mea, deci aveti grija sa le ceara si ei ca au dreptul.

alexalia
28.04.2010, 16:56:41

si sa stii ca patronii care nu dau alea 5 zile pot fi trasi la raspundere la finalul anului. Pentru ca in acte trebuie sa iti apara zilele de concediu legale + 5 zile! Si cum a zis si Arina, poti sa faci plangere!

alexalia
28.04.2010, 16:59:03
atunci asta inseamna ca saptamana in care am nunta sambata imi pot lua astea 5zile de luni pana vineri, si dupa acea 10 zile adica 2 saptamani din concediul de odihna???? dar oare nu conteaza ca nu o sa am un an vechime la firma?? decat 10 luni???? pt alea zece luni stiu ca o sa am voie la 2 saptamani de concediu de odihna dar si astea 5 ???

Da, ai dreptul la toate! Pentru ca cele 5 zile nu sunt concediu de odihna. Acuma depinde mult si de relatia cu sefii ca sa iti aprobe sa-ti iei liber atata. Dar ai nevoie de 5 zile inainte de nunta?

Eu as negocia sa mi le dea dupa nunta... sau no, vreo 2 zile inainte, 3 dupa... si din zilele de concediu de odihna iti iei completareea pana la 2 sapt. Asa macar mai ramai cu cateva zile in plus pe mai incolo.

melinda21
28.04.2010, 23:27:57
Da, ai dreptul la toate! Pentru ca cele 5 zile nu sunt concediu de odihna. Acuma depinde mult si de relatia cu sefii ca sa iti aprobe sa-ti iei liber atata. Dar ai nevoie de 5 zile inainte de nunta?

Eu as negocia sa mi le dea dupa nunta... sau no, vreo 2 zile inainte, 3 dupa... si din zilele de concediu de odihna iti iei completareea pana la 2 sapt. Asa macar mai ramai cu cateva zile in plus pe mai incolo.

asa ma gandeam si eu sa cer, cateva zile dein cele 5 inainte de nunta si restul dupa,

Reni0921
29.04.2010, 10:28:44

imi trebuie saptamana dinaintea nuntii toata libera pentru ca iubi al meu nu prea isi poate lua, adica poate dar dupa aceea are de lucru muuuult, ca tot el trebuie sa-si faca treaba. si atunci o sa incercam pe cat posibil sa rezolv eu ultimele amanunte. si atunci macar eu sa fiu libera daca e ceva....oricum, imi mai raman si zile de concediu...ca in iulie imi mai iau 5, si in iunie una iar cele 5 is numai 16. deci mai raman, de nici nu stiu ce sa fac cu atatea =))

biencuza
02.05.2010, 10:49:26
Fetelor nu sunt mireasa dar trebuie sa merg la o logodna.Problema mea sunt unghiile de la picioare:( imi puteti recomanda o pedichiurusta buna din Cluj, adica la care ma pot duce cu incredere si de la care sa nu plec cu vreo infectie la picioare sau mai stiu eu ce boli.Nu am fost niciodata la pedichiura dar de cand am nascut parca piciorul meu e altfel si chiar si ungiile imi sunt toate incarnate.
Va multumesc anticipat!

alexalia
04.05.2010, 17:02:08
Fetelor nu sunt mireasa dar trebuie sa merg la o logodna.Problema mea sunt unghiile de la picioare:( imi puteti recomanda o pedichiurusta buna din Cluj, adica la care ma pot duce cu incredere si de la care sa nu plec cu vreo infectie la picioare sau mai stiu eu ce boli.Nu am fost niciodata la pedichiura dar de cand am nascut parca piciorul meu e altfel si chiar si ungiile imi sunt toate incarnate.
Va multumesc anticipat!

Din pacate nu te pot ajuta... prefer sa imi fac singura tot ce implica taiat si alte chestii de genul (mi-e cam frica si n-am incredere in saloanele de mani-pedi)... dar poate gasesti ceva informatii utile pe topicul dedicat... adica aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?3588-Manichiura-si-pedichiura-in-Cluj). Eventual poti intreba si acolo!

biencuza
04.05.2010, 17:54:09
Din pacate nu te pot ajuta... prefer sa imi fac singura tot ce implica taiat si alte chestii de genul (mi-e cam frica si n-am incredere in saloanele de mani-pedi)... dar poate gasesti ceva informatii utile pe topicul dedicat... adica aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?3588-Manichiura-si-pedichiura-in-Cluj). Eventual poti intreba si acolo!

Am mai citit acel topic dar nu am gasit un raspuns concret. Nici eu nu am incredere in aceste saloane si nici experienta, dar din pacate acum aceasta problema cu unghiile. Oricum merci ca mi-ai raspuns, si apropo, ai niste poze de nunta foarte frumoase, exact ce as fi facut si eu, pacat ca sotul meu a dorit altceva.Acum insa imi voi face un album cu bebelusa mea si va fi cum vreau eu, indiferent cat costa:)!!
Va pup

alexalia
05.05.2010, 09:28:03
Am mai citit acel topic dar nu am gasit un raspuns concret. Nici eu nu am incredere in aceste saloane si nici experienta, dar din pacate acum aceasta problema cu unghiile. Oricum merci ca mi-ai raspuns, si apropo, ai niste poze de nunta foarte frumoase, exact ce as fi facut si eu, pacat ca sotul meu a dorit altceva.Acum insa imi voi face un album cu bebelusa mea si va fi cum vreau eu, indiferent cat costa:)!!
Va pup

Multumesc pentru aprecieri>:D<

Merita sa va faceti album cu bebelina... sunt amintiri frumoase care raman:*

si felicitari pentru bebe... inteleg ca nu de mult ai nascut, nu? Poate daca scrii si la topicul mamici (http://www.miresici.ro/showthread.php?10010-Mamici-viitoare-mamici-bebelusi-din-Cj-sfaturi-discutii&p=3258777#post3258777) te pot ajuta ele.

mstefana
05.05.2010, 17:31:11
Va multumesc anticipat!

ciao....eu sunt noua pe miresici.ro...din cate am inteles tu ai avut nunta , ai si bebe acum.eu o sa am nunta la anul.sunt din floresti/ cluj si la fel am vazut ca esti si tu..poate ma ajuti cu niste sfaturi, idei de la nunta ta, unde sa imi caut in cj rochitza, verighete, si alte chestii.ms:*:*

gabytaR
05.05.2010, 18:20:58
Pai sunt obligati sa o faca. Daca nu ti le dau, faci plangere la ITM si ii amendeaza... Toti pe care ii stiu eu si s-au casatorit au primit cele 5 zile. Eu eram angajata de 6 luni si le-am primit. Nu depinde nici de cat timp esti angajat (pentru ca nu e concediu de odihna) si nici de ce vrea sau nu vrea patronul. Aaaa... si parintii mei au primit cate 3 zile tot pentru nunta mea, deci aveti grija sa le ceara si ei ca au dreptul.
Te cred dar multi zic "daca nu iti convine poti pleca,la colt asteapta multi"mai ales in comert.Am o prietena care a avut nunta acum 3ani si care si-a cerut zilele dar patr.s-a facut ca ploua si nu i le-a dat nici in ziua de azi,nici nu i le-a platit macar.:( multe se fac la noi in RO. din pacate.:)>-

MedaT
05.05.2010, 20:15:28
Va multumesc anticipat!

Incearca sa gasesti o pedichiurista care sa lucreze cu instrumentele tale. Este mai ok asa. Doar sa ai un set de pedi cat de cat ok.

Reni0921
08.05.2010, 13:08:23
fetelor, imi spuneti va rog ceva magazine unde se pot cumpara bonboane/cioco la vrac? stiu un magazin in piata marasti si mai stiu prin hipermarketuri...
alte idei?

Reni0921
10.05.2010, 14:53:00
fetelor, daca sunteti careva in cautare de servetele albastre, am vazut la profi, 2 lei/50 de bucati. si aveau un albastru placut, mai inchis, cava asemanator

dydo
10.05.2010, 18:59:48
fetelor, imi spuneti va rog ceva magazine unde se pot cumpara bonboane/cioco la vrac? stiu un magazin in piata marasti si mai stiu prin hipermarketuri...
alte idei?

Ai putea sa incerci la engross-uri. Noi ne-am luat bomboane rafaello la vrac de la un engross de pe str. paris.

arryana26
12.05.2010, 12:15:39
Casa de piatra si petrecere cat mai frumoasa tuturor cuplurilor care au nunta in acest week-end, Alina85 astept cu nerabdare sa ne povestesti cum a fost si bineinteles si celelalte miresici, sa fiti fericiti si sanatosi cu toti.>:D<

ADINAALEXANDRA
21.05.2010, 00:18:54
Va multumesc anticipat!

iti recomand o pedichiurista excelenta.. e f priceputa si multi care au probleme se duc la ea.. si doctori multi trimit clienti la ea.. pe fabricii vizavi de kaufland este un salon.. doamna Lena. o recomand cu incredere!

Reni0921
25.05.2010, 11:02:35
fetelor, unde credeti ca pot gasi lumanari de acest gen la un pret mic de tot ;))
360706
am nevoie sa fie maro ciocolatiu....sau chiar cu model cum e in poze ar fi ok......
sincer mai mult de 5 lei nu as vrea sa dau pe una..................poate chiar mai putin :))

arryana26
26.05.2010, 20:47:09
fetelor, unde credeti ca pot gasi lumanari de acest gen la un pret mic de tot ;))
360706
am nevoie sa fie maro ciocolatiu....sau chiar cu model cum e in poze ar fi ok......
sincer mai mult de 5 lei nu as vrea sa dau pe una..................poate chiar mai putin :))
am vazut mai demult la 39 asa ceva pe memorandumului dar nu mai tin minte la ce pret si e drept ca demult a fost asta, mai era ceva pe strada dintre sora si eroilor, cred ca gasesti ceva pana in 5 lei, depinde si cat de mari vrei, o idee ar mai fi sa-ti comanzi de pe net din ungaria sau....unde gasesti, eventual comanzi o bucata sa vezi daca iti place, sper sa gasesti ce-ti place

Reni0921
27.05.2010, 10:15:13
am vazut mai demult la 39 asa ceva pe memorandumului dar nu mai tin minte la ce pret si e drept ca demult a fost asta, mai era ceva pe strada dintre sora si eroilor, cred ca gasesti ceva pana in 5 lei, depinde si cat de mari vrei, o idee ar mai fi sa-ti comanzi de pe net din ungaria sau....unde gasesti, eventual comanzi o bucata sa vezi daca iti place, sper sa gasesti ce-ti place
dar daca comand, cu banii dati pe transport mai bine ii iau de aici si nu ma complic..........
si eu m-am gandit sa caut prin magazinele astea de 39. si cred ca stiu de care zice pe straduta dintre sora si eroilor. o sa ma uit.
mersi :*

ankgeorgia2584
27.05.2010, 17:17:11
Buna miresici!!! Celor care au avut nunta le doresc Casa de piatra si o casnicie frumoasa, iar celor care urmeaza le doresc spor la miresit si o nunta de vis.
Vreau sa va intreb, unde as putea duce rochia mea de mireasa la curatat? si costumul sotului? La orice curatatorie chimica?
va pup!!!

arryana26
28.05.2010, 11:35:30
dar daca comand, cu banii dati pe transport mai bine ii iau de aici si nu ma complic..........
si eu m-am gandit sa caut prin magazinele astea de 39. si cred ca stiu de care zice pe straduta dintre sora si eroilor. o sa ma uit.
Mi-am amintit ca am vazut lumanari in complexul real, erau 2 magazine cu diverse gen chinezesti, n-am fost de foarte mult timp, poate ai noroc si gasesti.

Arina3891
28.05.2010, 11:40:18
Buna miresici!!! Celor care au avut nunta le doresc Casa de piatra si o casnicie frumoasa, iar celor care urmeaza le doresc spor la miresit si o nunta de vis.
Vreau sa va intreb, unde as putea duce rochia mea de mireasa la curatat? si costumul sotului? La orice curatatorie chimica?
va pup!!!
La Vestimentatie si accesorii este subiectul Curatatorii pentru haine in Cluj (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14464)

melinda21
28.05.2010, 12:01:25
va pup!!!

si noi iti dorim CASA DE PIATRA

ankgeorgia2584
28.05.2010, 15:06:01
si noi iti dorim CASA DE PIATRA

Multumesc!!!:*

ankgeorgia2584
28.05.2010, 15:06:57
La Vestimentatie si accesorii este subiectul Curatatorii pentru haine in Cluj (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14464)

Multumesc,>:D< am gasit si eu la un moment dat pagina, dupa ce am intrebat :D

gabybota
14.06.2010, 16:53:11
din dej nu mai e nimeni ? ce sa intamplat cu voi fetelor?

kama
19.06.2010, 22:54:48

Salut Lidia. Ma bucur sa mai vad pe cineva care are nunta la Central, Campia Turzii. Si eu am in 21 august 2010 si sunt foarte stresata...am auzit ca s-ar putea sa se inchida restaurantul. Tu ce stii despre asta?

arryana26
22.06.2010, 22:34:17
Ai gasit lumanari?

Reni0921
23.06.2010, 00:32:11
Ai gasit lumanari?
nici nu am mai cautat :))
am cam stagnat cu pregatirile :D

de ce? stii tu vreun loc bun si ieftin :D ?

arryana26
23.06.2010, 21:06:32

Din pacate nu stiu, dar m-am mai uitat pe unde am fost, eram curioasa daca ti-ai gasit, daca vad ceva iti spun.
Vad ca va cununati la biserica reformata spune-mi te rog cum decurge cununia, n-am fost demult la o cununie si nu mai tin minte.

arryana26
23.06.2010, 21:15:04
Salut Lidia. Ma bucur sa mai vad pe cineva care are nunta la Central, Campia Turzii. Si eu am in 21 august 2010 si sunt foarte stresata...am auzit ca s-ar putea sa se inchida restaurantul. Tu ce stii despre asta?
Am intrebat pe cineva din Campia daca a auzit de inchiderea restaurantului, mi-a zis ca a fost preluat de altcineva si ar fi ceva probleme, este un articol despre acest subiect in ziar ( ceva ziar local, nu stiu exact la ce se refera articolul) nu este o informatie sigura asa ca cel mai sigur ar fi sa mergeti si sa intrebati, daca aflu ceva va anunt.

envy28
24.06.2010, 13:30:37
Salutare. voi fi si eu mireasa in 2011.

ADINAALEXANDRA
24.06.2010, 17:12:03

felicitari!! sa ai parte de o logodna plina de iubire si de o nunta ca in povesti :D

arryana26
24.06.2010, 21:27:16
Felicitari si mult spor la cautari, sa-ti iasa cum iti doresti.

gabytaR
25.06.2010, 21:33:21

Buna! scuze daca imi bag si eu nasul dar am vazut in mall I ,pe culoarul care duce spre AUCHAN un mag de artizanat,nu stiu daca au si culorile care le vrei tu,mag e pe dreapta cum mergi spre Ac. SPOR LA PREGATIRI!<:-P>:D<

Reni0921
25.06.2010, 21:43:43
Din pacate nu stiu, dar m-am mai uitat pe unde am fost, eram curioasa daca ti-ai gasit, daca vad ceva iti spun.
Vad ca va cununati la biserica reformata spune-mi te rog cum decurge cununia, n-am fost demult la o cununie si nu mai tin minte.
pppfuuuuuuuuuu, nu stiu :D eu sunt catolica, mirele este reformat. si sincer, nu prea am eu treaba cu religiile deci sunt cam pedinaafara :D

uite aici un subiect, atat stiu si eu :)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13276

Reni0921
27.06.2010, 18:37:18
miresici, unde credeti ca pot gasi cercei asemanatori in cluj, la pret decent :D ?
si cu piatra alba :)

372167

ella_hadasa
28.06.2010, 21:46:01
miresici, unde credeti ca pot gasi cercei asemanatori in cluj, la pret decent :D ?
si cu piatra alba :)

372167
meli melo?

ella_hadasa
28.06.2010, 21:46:53
Este vreo miresica de 2011 pe aici?

Reni0921
28.06.2010, 21:55:38
meli melo?
NU......

intra la generatii, miresici de 2011 si gasesti acolo multe :)
sau vrei miresici de 2011 neaparat din cluj ?

uite, eu stiu una :)
http://www.miresici.ro/member.php?u=50495

ella_hadasa
29.06.2010, 10:26:53
NU......

intra la generatii, miresici de 2011 si gasesti acolo multe :)
sau vrei miresici de 2011 neaparat din cluj ?

uite, eu stiu una :)
http://www.miresici.ro/member.php?u=50495
mersi :P,,,,,,

ella_hadasa
29.06.2010, 13:49:32
Stiti ceva despre cununia civila in cluj...ca s-ar face de acum incolo doar vinerea?..Adica...sa nu mai putem face sambata...pentru ca dansii nu primesc sporuri pt sambata? :D

noiretania
01.07.2010, 13:08:07
am auzit si eu despre acest lucru, k nu s.ar mai face cununii civile sambata si duminica....dar nu stiu exact daca si in cluj....sa speram k nu!!!!!...daca stie cineva mai multe detalii va rog sa ne informati si pe noi!!!

cum merg pregatirile?..eu mai am o luna si 7 zile pana la nunta!!! de abia astept!!!

ella_hadasa
01.07.2010, 17:37:31
am auzit si eu despre acest lucru, k nu s.ar mai face cununii civile sambata si duminica....dar nu stiu exact daca si in cluj....sa speram k nu!!!!!...daca stie cineva mai multe detalii va rog sa ne informati si pe noi!!!

cum merg pregatirile?..eu mai am o luna si 7 zile pana la nunta!!! de abia astept!!!
he he...eu mai am 10 luni si cateva zile,,,noi ne-am contractat restaurantul, am vorbit cu foto-video..si...eu sunt in cautare de rochite...am probat cateva....insa mai este vreme...:D..dar si eu abia astept...

noiretania
02.07.2010, 11:08:32
he he...eu mai am 10 luni si cateva zile,,,noi ne-am contractat restaurantul, am vorbit cu foto-video..si...eu sunt in cautare de rochite...am probat cateva....insa mai este vreme...:D..dar si eu abia astept...

ooo, tu esti k si mine!...si eu din octombrie anu trecut am vb la restaurant, pt video, filmare, tort si rochita :)).. le.am facut toate cam din timp.... acum chiar putin mai am!
daca vrei iti recomand eu un salon pt rochita de mireasa, sunt f mult modele si fffff frumoase...eu de acolo mi.am luat rochitza... E de la salon ASTORIA, e langa cinema Republica. ...Na, spor la pregatiri

ella_hadasa
02.07.2010, 12:48:05
ooo, tu esti k si mine!...si eu din octombrie anu trecut am vb la restaurant, pt video, filmare, tort si rochita :)).. le.am facut toate cam din timp.... acum chiar putin mai am!
daca vrei iti recomand eu un salon pt rochita de mireasa, sunt f mult modele si fffff frumoase...eu de acolo mi.am luat rochitza... E de la salon ASTORIA, e langa cinema Republica. ...Na, spor la pregatiri
Am fost la Astoria...dar nu am probat nimic...nici nu am apucat sa ma uit la modele...Mi-a dat o tanti un pliant si a spus sa-mi fac programare si ma asteapta la probat...Am sa merg...sper sa aiba si ceva model gen printesa...ca ce era expus in vitrina erau mai mult sirena...te pup...spor si tie:P

ioana_petrisor
02.07.2010, 15:10:20
-eu sunt in 2011 miresica...in iunie...dupa tine

ella_hadasa
02.07.2010, 23:31:39
-eu sunt in 2011 miresica...in iunie...dupa tine
Ce fain...ai facut ceva pregatiri pana acum? poooopici:*:*:*

iulia_gabi
04.07.2010, 14:22:13

ma bucur ca mai sunt miresici din Campia Turzii si eu am nunta pe 22 agust 2010 la industrial eu stiu ca centrealu ii luat acum de altcineva de o fosta vecina de a mea dar oricum ii restaurant si se mai fac nunti .

arryana26
04.07.2010, 16:04:56
pppfuuuuuuuuuu, nu stiu :D eu sunt catolica, mirele este reformat. si sincer, nu prea am eu treaba cu religiile deci sunt cam pedinaafara :D

uite aici un subiect, atat stiu si eu :)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=13276
Multumesc, eu nu am gasit subiectul, am cautat doar pe Cluj.

minunata80
06.07.2010, 21:01:15
"elagruber" nu mai esti pe acest site?as avea o intrebare!miresici din Turda,imi puteti spune de unde pot lua si eu bautura?Unde sunt in Turda sau Campia depozite?Am mult timp de cand nu mai stau in tara!Este cineva ce a avut nunta sau care va avea la Milexim Campia Turzii!

arryana26
07.07.2010, 00:11:38
"elagruber" nu mai esti pe acest site?as avea o intrebare!miresici din Turda,imi puteti spune de unde pot lua si eu bautura?Unde sunt in Turda sau Campia depozite?Am mult timp de cand nu mai stau in tara!Este cineva ce a avut nunta sau care va avea la Milexim Campia Turzii!
Este en-gros-ul de la CSA, Ovidiu in Turda, in Campia-Turzii nu stiu dar sigur este ceva si oricum Clujul este aproape.

minunata80
07.07.2010, 12:53:52
Este en-gros-ul de la CSA, Ovidiu in Turda, in Campia-Turzii nu stiu dar sigur este ceva si oricum Clujul este aproape.

multumesc!Da,e aproape orasul cluj,daca poti sa-mi spui unde pot sa gasesc depozite acolo!de vizitat am sa-l vizitez pt ca mi-e dor de el(am stat 4 ani acolo)!

arryana26
07.07.2010, 22:51:25
multumesc!Da,e aproape orasul cluj,daca poti sa-mi spui unde pot sa gasesc depozite acolo!de vizitat am sa-l vizitez pt ca mi-e dor de el(am stat 4 ani acolo)!
Depinde de ce ai nevoie sa-ti cumperi, daca vrei bautura poti cauta oferte la supermarket-uri din cate stiu si ei se aprovizioneaza direct de la '' producator'', dar depozitele iti accepta bautura ramasa inapoi, locatiile depozitelor din cluj nu prea le stiu, tin minte ca erau mai multe in zona garii, dar daca tot esti plecata nu gasesti mai ieftin acolo? noi asa vrem sa facem, ne mai interesam.

minunata80
08.07.2010, 12:32:03
Depinde de ce ai nevoie sa-ti cumperi, daca vrei bautura poti cauta oferte la supermarket-uri din cate stiu si ei se aprovizioneaza direct de la '' producator'', dar depozitele iti accepta bautura ramasa inapoi, locatiile depozitelor din cluj nu prea le stiu, tin minte ca erau mai multe in zona garii, dar daca tot esti plecata nu gasesti mai ieftin acolo? noi asa vrem sa facem, ne mai interesam.

Ne-am interesat si e mai ieftin aici in Spania dar cu transportul tot acolo iesim!Asa am vrut sa facem initial,dar ne-am razgandit!Ne-am gandit si la varianta sa luam mai putin wisky si mai multa tuica de prune(are nasul nostru facuta de el), ceva coniac,lichior,bere!

nunta_mea
08.07.2010, 13:34:36
Sunt si eu o mireasa de 2011. Bine v-am gasit!

arryana26
10.07.2010, 10:27:45
Bine ai venit!

arryana26
10.07.2010, 10:44:05
Ne-am interesat si e mai ieftin aici in Spania dar cu transportul tot acolo iesim!Asa am vrut sa facem initial,dar ne-am razgandit!Ne-am gandit si la varianta sa luam mai putin wisky si mai multa tuica de prune(are nasul nostru facuta de el), ceva coniac,lichior,bere!
Dupa parerea mea whisky-ul merita cumparat de acolo daca il poti trimite pe rand prin prieteni, cunostinte.......sa nu coaste transportul, poti sa citesti topicul cu bautura, sa-ti faci o ideea despre cat si ce trebuie cumparat, cati invitati aveti?

ella_hadasa
13.07.2010, 08:59:26
Salutare fetelor....am vazut pe site-ul promesis niste rochii de mireasa foarte dragute...Inca nu am fost la salon sa vad exact.... Nu stiti ceva preturi? Pe site nu era niciun detaliu cu privire la pret...Pupici

alexalia
13.07.2010, 14:55:28
Salutare fetelor....am vazut pe site-ul promesis niste rochii de mireasa foarte dragute...Inca nu am fost la salon sa vad exact.... Nu stiti ceva preturi? Pe site nu era niciun detaliu cu privire la pret...Pupici

pai du-te sa vezi daca gasesti ceva ce iti place. Preturile sunt destul de bune rochitele fiind facute la noi nu in strainatate... cu alte cuvinte nu sunt preturi gen Looksury sau Tresor. Cat priveste calitatea... depinde mult de rochita iti doresti... am vazut si rochite luate de la ei care mi-au placut mult mai mult decat altele luate de la saloane mult mai scumpe, insa am vazut si rochite care nu mi-au placut deloc (ca si croi, material, etc).... asa ca cel mai bine e sa mergi sa vezi ce au!

AndreeaCo
13.07.2010, 15:26:10
Salut,eu am fost si am probat rochii acolo...dar am ramas destul de dezamagita de calitate...sincer..preturile variaza intra 2000 lei si 3200 de lei.Arata ok in poza dar cand te duci acolo si le vezi nu prea iti vina se le probezi..asta e parerea mea..du-te ,poate iti gasesti ceva ce iti place,dar mai mult ti-as recomanda salon astoria unde au cam aceleasi preturi dar calitatea materialelor este net superioara..sau salon dali,mon cheri..toate au preturi rezonabile ..daca vrei rochitze mai scumpe inceraca la tresor si la looksury.

ADINAALEXANDRA
13.07.2010, 15:51:42

cred ca cel mai bine ar fi sa te uiti pe subtopicul cu rochii de mireasa poate gasesti mai multe pareri si informatii :)

alina_1985
13.07.2010, 17:05:32

Mai ai destul de mult timp pana la nunta. Nu trebuie sa te grabesti nici cu rochia si ai sansa sa prinzi oferte foarte bune (in toamna, cand e sfarsit de sezon sau chiar la iarna, cand vor fi targurile).
Mult succes!

ella_hadasa
13.07.2010, 19:29:05
mersi fetelor de sugestii....am sa trec pe acolo sa le vad....

minunata80
24.07.2010, 18:59:33
buna miresici,am fost azi la proba,mi-am adus rochia!Va pun 2 poze daca vreti sa o vedeti!n-am mai atasat poze pana acum,sper sa se vada!

Reni0921
24.07.2010, 19:04:44
buna miresici,am fost azi la proba,mi-am adus rochia!Va pun 2 poze daca vreti sa o vedeti!n-am mai atasat poze pana acum,sper sa se vada!
wwoooowww, superba!!!!!
si foarte eleganta!!!!
voalul deja de pe acuma vreau sa ti-l cumpar :)):)):))

arryana26
25.07.2010, 10:15:24
Te asteptam si la miresici de 2011.

arryana26
25.07.2010, 10:19:02
Imi place genul asta de rochita, e foarte frumoasa si iti bine foarte bine, sper si eu sa mai slabesc sa-mi pot cumpara ceva de genu, de unde ai cumparata si cu cat? In 4 septembrie o sa fiu in '' vecini'' adica La Andrei are o verisoara nunta acolo.

anca_87
26.07.2010, 09:08:32

Este foarte frumoasa rochita si iti vine superb!
Sa iti aduca multa fericire!

minunata80
28.07.2010, 18:53:27
multumesc fetelor sunteti dragute!Pozele nu sunt prea reusite(sunt facute cu mobilul) dar dupa nunta am sa atasez alte poze!nu stiu daca se observa e din dantela!Mi-am luat-o de aici din Spania!Voalul asa se face aici,ma incanta,dar o sa-l dau jos dupa un timp,caci o sa fie putin incomod sa stau,sa dansez cu el toata nunta!Arryana26 cat cantaresti si ce inaltime ai ca sa zici ca mai trebuie sa slabesti(daca vrei sa zici)?

arryana26
29.07.2010, 16:44:01
multumesc fetelor sunteti dragute!Pozele nu sunt prea reusite(sunt facute cu mobilul) dar dupa nunta am sa atasez alte poze!nu stiu daca se observa e din dantela!Mi-am luat-o de aici din Spania!Voalul asa se face aici,ma incanta,dar o sa-l dau jos dupa un timp,caci o sa fie putin incomod sa stau,sa dansez cu el toata nunta!Arryana26 cat cantaresti si ce inaltime ai ca sa zici ca mai trebuie sa slabesti(daca vrei sa zici)?
Salut,
am 65-66 de kg la 166 cm inaltime cred, dupa mine trebuie sa slabesc 7-8 kg daca e mai mult cu atat mai bine, am avut mai multe kilograme dar progresez.

minunata80
30.07.2010, 18:01:06
Salut,
am 65-66 de kg la 166 cm inaltime cred, dupa mine trebuie sa slabesc 7-8 kg daca e mai mult cu atat mai bine, am avut mai multe kilograme dar progresez.

Daca vrei sa slabesti sa te gandesti bine cum o faci,sa o faci treptat,adica sa te gandesti si la sanatate!Sunt multe persoane care uita sa manace sanatos vrand sa slabeasca,ajung la greutatea ideala si apoi se imbolnavesc!sau se chinuie sa ajunga la greutatea ce si-o doresc apoi revin iar la meniul ce-l aveau inainte si iar se ingrasa!Sfatul meu,concluzia mea e sa mananci de mai multe ori si mai putin si in timpul mesei sa mananci incet(sa mesteci bine) asa te vei satura mai repede!Mese fara grasimi si mai putin prajit!Iar seara f putin,o salata sau cateva fructe!Fara dulciuri,fara chipsuri,fara sucuri carbogasoase(sau f.f.putine)! Eu mi-am schimbat meniul,mi-a fost greu cateva luni dar se poate!Eu am facut-o mai mult pt sanatate mai putin pt.a slabi!Eu am 1.74m si 60kg,am avut 63kg,problema mea e celulita!Trebuie sa fac sport,sunt cam lenesa!ideea e sa faci o schimbare pt totdeauna,nu doar pt un timp,caci apoi poti lua iar in greutate si f important pt sanatate!si cu rabdare si cu vointa!!

arryana26
30.07.2010, 22:09:35
Daca vrei sa slabesti sa te gandesti bine cum o faci,sa o faci treptat,adica sa te gandesti si la sanatate!Sunt multe persoane care uita sa manace sanatos vrand sa slabeasca,ajung la greutatea ideala si apoi se imbolnavesc!sau se chinuie sa ajunga la greutatea ce si-o doresc apoi revin iar la meniul ce-l aveau inainte si iar se ingrasa!Sfatul meu,concluzia mea e sa mananci de mai multe ori si mai putin si in timpul mesei sa mananci incet(sa mesteci bine) asa te vei satura mai repede!Mese fara grasimi si mai putin prajit!Iar seara f putin,o salata sau cateva fructe!Fara dulciuri,fara chipsuri,fara sucuri carbogasoase(sau f.f.putine)! Eu mi-am schimbat meniul,mi-a fost greu cateva luni dar se poate!Eu am facut-o mai mult pt sanatate mai putin pt.a slabi!Eu am 1.74m si 60kg,am avut 63kg,problema mea e celulita!Trebuie sa fac sport,sunt cam lenesa!ideea e sa faci o schimbare pt totdeauna,nu doar pt un timp,caci apoi poti lua iar in greutate si f important pt sanatate!si cu rabdare si cu vointa!!
Ai dreptate, si eu incerc sa mananc sanatos, grasimi la mine inseamna asa numitele '' grasimi bune'' din peste, nucifere; carne mananc gatita la cuptor si la gratar, mananc salate si branzeturi, foarte putina paine dar nu alba, si mai rar paste ( mai cumpar si paste integrale) mananc zilnic un fruct sau o leguma, zahar folosesc foarte putin ( de ceva vreme, zahar brut) dar sunt zile si cand mananc haotic; si cu toate astea slabesc foarte greu, in schimb de aproape 2 ani de cand am inceput sa mananc ''altfel'' nu prea am slabit dar nici nu m-am ingrasat, iar legat de celulita, si eu am, stiu ca trebuie sa fac sport, sper sa ma apuc cat de curand, cand vi in tara sau esti deja in tara? Ne mai auzim.

melinda21
30.07.2010, 23:08:50
Ai dreptate, si eu incerc sa mananc sanatos, grasimi la mine inseamna asa numitele '' grasimi bune'' din peste, nucifere; carne mananc gatita la cuptor si la gratar, mananc salate si branzeturi, foarte putina paine dar nu alba, si mai rar paste ( mai cumpar si paste integrale) mananc zilnic un fruct sau o leguma, zahar folosesc foarte putin ( de ceva vreme, zahar brut) dar sunt zile si cand mananc haotic; si cu toate astea slabesc foarte greu, in schimb de aproape 2 ani de cand am inceput sa mananc ''altfel'' nu prea am slabit dar nici nu m-am ingrasat, iar legat de celulita, si eu am, stiu ca trebuie sa fac sport, sper sa ma apuc cat de curand, cand vi in tara sau esti deja in tara? Ne mai auzim.

am gasit pe youtube un dance fitness super haois dar care te stimuleaza nu ii greu de facut
eu 10 minute am facut si limba imi era sub picioare
tre sa caut clipul si vi-l postez si voua

arryana26
30.07.2010, 23:37:27
am gasit pe youtube un dance fitness super haois dar care te stimuleaza nu ii greu de facut
eu 10 minute am facut si limba imi era sub picioare
tre sa caut clipul si vi-l postez si voua
Asteptam sa-l vedem, eu mai faceam dupa Billy Boot Camp, dar nu a tinut mult.

melinda21
30.07.2010, 23:59:46
Asteptam sa-l vedem, eu mai faceam dupa Billy Boot Camp, dar nu a tinut mult.

acesta ar fi unul http://www.youtube.com/watch?v=Tri2iLq0L_o&feature=related
sau http://www.youtube.com/watch?v=1rfuNK1_ipk&feature=related
sunt mortale exercitiile cu el

arryana26
31.07.2010, 09:19:20
acesta ar fi unul http://www.youtube.com/watch?v=Tri2iLq0L_o&feature=related
sau http://www.youtube.com/watch?v=1rfuNK1_ipk&feature=related
sunt mortale exercitiile cu el
Chiar ca e super haios, ar trebuii sa incerc si eu, cred ca ar fi foarte eficient.

minunata80
31.07.2010, 15:53:46

Sunt persoane care slabesc greu!E f bine ca ai ambitie si mananci sanatos,sa nu te lasi!Normal ca si la mine sunt zile cand mananc ce nu trebuie,nu suntem perfecti!Mai ales ca mie imi plac enorm dulciurile!Dar cumpar f rar,in general imi fac eu prajituri,imi place si sa le fac si sa le mananc!Si prefer sa mananc cate o bucatica de prajitura,decat ceea ce se gaseste pe piata(au chimicale(E-uri)de obosesc sa le mai citesc)!Pe 22 august am biletele la avion,abia astept sa ajung in tara,mi-e dor de toate!Ce mananci seara?

arryana26
31.07.2010, 20:55:43
Sunt persoane care slabesc greu!E f bine ca ai ambitie si mananci sanatos,sa nu te lasi!Normal ca si la mine sunt zile cand mananc ce nu trebuie,nu suntem perfecti!Mai ales ca mie imi plac enorm dulciurile!Dar cumpar f rar,in general imi fac eu prajituri,imi place si sa le fac si sa le mananc!Si prefer sa mananc cate o bucatica de prajitura,decat ceea ce se gaseste pe piata(au chimicale(E-uri)de obosesc sa le mai citesc)!Pe 22 august am biletele la avion,abia astept sa ajung in tara,mi-e dor de toate!Ce mananci seara?
Grea intrebare, deobicei mi-e cel mai foame seara, incerc sa ma dezobisnuiesc, cam 4 ore inainte de culcare nu prea mananc dar...., mananc iaurt, cereale, peste (deobicei de la conserva), mai rar salate (is chiar bune, cele specifice zonei mediteraneene) dar si ce nu trebuie, paste, fructe si rar ceva dulce ( la mine dulce inseamna inghetata, ciocolata, batoane cu musli) stiu ca nu e prea bine dar incerc sa le elimin din masa de seara, ideea e ca mananc putin la orice masa dar tot se vede, asta e. Cred ca ti-e dor de toate, stiu ca zicea ca ti-e dor si de Cluj, foarte frumoasa este aleea, sau cum sa o numesc, de pe Memorandumului spre Piata Muzeului, sper ca am zis bine si ai inteles, de cateva luni am vazut si eu, e cu gelaterii si ceva terasa, cu pavajul si cladirile vechi, arata foarte bine, desi cred ca nu o sa ai prea mult timp , poate ne vedem cand vi in tara cine stie, stai in Turda sau in Campia? pleci imediat dupa nunta de aici?

minunata80
01.08.2010, 15:28:53
"Arryana26"Din Turda sunt(oprisani,materna),in Cluj am urmat facultatea(de chimie) cea din parc,drumul meu spre facultate era si pe Memorandumului!Am stat in camin pe Avram Iancu!N-am mai fost in tara de 2 ani!Seara ar trebuie sa mananci f putin,salata poate fi insotita si de altceva,dar sa fie putin,in nici intr-un caz dulciuri!Incearca sa ai 5 mese pe zi,de ex. dupa masa principala(la 14 ,15)pe la 18 sa mananci ceva,eu in general aleg ceva dulce(asa imi satisfac pofta de dulce)si apoi seara la 21,22 mananc ceva usor!Dimineata mananci?sunt persoane care nu o fac si e o masa f importanta!Scuze ,n-am inteles,unde locuiesti?Daca vrei iti dau id-ul meu!

arryana26
01.08.2010, 18:03:06
"Arryana26"Din Turda sunt(oprisani,materna),in Cluj am urmat facultatea(de chimie) cea din parc,drumul meu spre facultate era si pe Memorandumului!Am stat in camin pe Avram Iancu!N-am mai fost in tara de 2 ani!Seara ar trebuie sa mananci f putin,salata poate fi insotita si de altceva,dar sa fie putin,in nici intr-un caz dulciuri!Incearca sa ai 5 mese pe zi,de ex. dupa masa principala(la 14 ,15)pe la 18 sa mananci ceva,eu in general aleg ceva dulce(asa imi satisfac pofta de dulce)si apoi seara la 21,22 mananc ceva usor!Dimineata mananci?sunt persoane care nu o fac si e o masa f importanta!Scuze ,n-am inteles,unde locuiesti?Daca vrei iti dau id-ul meu!
Ti-am trimis PM, da mananc dimineata, am stat in camin unde aveam 3 mese pe zi, 7 ani, si mancam la ore fixe, la fostul loc de munca unde nu putem manca mi-am dereglat orele de masa, ajungeam acasa dupa 22:30 , iar cand lucram de dimineata dupa ora 15:00, mai ales seara clar ca imi era foame si mancam ceva, am tinut-o asa 2 ani, atunci aveam 55 de kg poate si mai putin, dar ma supara stomacul, acum nu-mi fac griji, pot sa mananc cand trebuie si stiu ca incet incet o sa slabesc pana la nunta, si sper sa ma mentin, cu 6-7 kg as fi multumita si cred ca este si suficient, sanatosi sa fim.

rhoantta
22.08.2010, 12:35:13
buna miresici sau viitoare miresici. eu fac nunta p 7mai2011, la pensiunea milexim din campia turzii. e cineva care a facut nunta acolo sa imi spuna c multumiri/ nemultumiri a avut... sau cum a fost nunta acolo? sunt putin stresata si multumesc anticipat celor care imi vor raspunde

arryana26
24.08.2010, 23:06:39
buna miresici sau viitoare miresici. eu fac nunta p 7mai2011, la pensiunea milexim din campia turzii. e cineva care a facut nunta acolo sa imi spuna c multumiri/ nemultumiri a avut... sau cum a fost nunta acolo? sunt putin stresata si multumesc anticipat celor care imi vor raspunde
Minunata80 va avea nunta in 04 septembrie daca mai intra iti poate spune cum a fost, deocamdata eu nu am fost o sa mearga parintii in 28 august si iti spun parerea lor. Te asteptam si pe miresici de 2011, apropo maine ne intalnim la Cluj si eu merg din Turda daca vrei si poti venii te asteptam, iti trimit mesaj privat cu detalii.

rhoantta
24.08.2010, 23:21:28
servus. mc pt raspuns. eu sunt noua p aici si imi cam prind degetele $-). ma gandesc unde oare pot vedea mesajele private? si nu pot veni la nici o intalnire p care o faceti, din pacate, caci sunt in spania... c bn mi-ar fi prins sa povestim... dar poate prin intermediul site-ului.. sau daca ti-e mai usor si vrei, id meu d mess e rhoantta09. asa vb mai multe. pup pe toata lumea!!! =;

rhoantta
24.08.2010, 23:24:40
servus. am vazut ca faci nunta la acelasi restaurant ca noi, m-as bucura daca am impartasi cateva idei, intrebari, stii tu... mc frumos

rhoantta
29.08.2010, 19:15:42
Minunata80 va avea nunta in 04 septembrie daca mai intra iti poate spune cum a fost, deocamdata eu nu am fost o sa mearga parintii in 28 august si iti spun parerea lor. Te asteptam si pe miresici de 2011, apropo maine ne intalnim la Cluj si eu merg din Turda daca vrei si poti venii te asteptam, iti trimit mesaj privat cu detalii.
servus... cand ai timp te rog imi zici c ti-au povestit ai tai d nunta d sambata de la milexim? mc frumoos. o duminica placuta

Reni0921
29.08.2010, 19:38:08
are cineva idee cam la ce pret se invarte o crinolina cu un singur cerc ?????

arryana26
30.08.2010, 12:11:00
servus... cand ai timp te rog imi zici c ti-au povestit ai tai d nunta d sambata de la milexim? mc frumoos. o duminica placuta
Le-a placut mult sala si mancare, multe detalii nu mi-au dat despre ce a continut meniul doar ca a fost multa si foarte buna, s-au dat 4 feluri de mancare, aperitiv, supa/ciorba, aperitiv cald si felul principal, asta ramane la atitudinea fiecaruia daca vrea 3 sau 4 feluri, noi vom avea 3 feluri de mancare; si le-a placut mult muzica, o sa fie foarte bine si frumos, mult spor.

CristinaKitty
30.08.2010, 12:39:07
Buna fetelor!

Vin cu o mare rugaminte la voi. Stiti ceva despre Salonul Aphrodite de pe Motilor? As vrea sa-mi fac programare pentru o aranjare pe 10 septembrie. Stiti cum lucreaza stilistii de acolo, ce preturi au?
Sau aveti o alta sugestie?
Sotul meu are intalnirea de 10 ani de la terminarea facultatii si seara avem cheful. Pur si simplu nu am chef sa ma aranjez singura (in plus am o groaza de treaba in centru pe zi si nu am timp).

Va multumesc mult!:*

rhoantta
30.08.2010, 20:34:35
Le-a placut mult sala si mancare, multe detalii nu mi-au dat despre ce a continut meniul doar ca a fost multa si foarte buna, s-au dat 4 feluri de mancare, aperitiv, supa/ciorba, aperitiv cald si felul principal, asta ramane la atitudinea fiecaruia daca vrea 3 sau 4 feluri, noi vom avea 3 feluri de mancare; si le-a placut mult muzica, o sa fie foarte bine si frumos, mult spor.
mc tare tare mult. m-ai linistit putin!!!! ca daca muzica si mancarea e buna, restul vin d la sine si lumea e multumita... spor si tie... tinem legatura!!

arryana26
30.08.2010, 22:30:48
mc tare tare mult. m-ai linistit putin!!!! ca daca muzica si mancarea e buna, restul vin d la sine si lumea e multumita... spor si tie... tinem legatura!!
Din cate stiu au un bucatar foarte bun, in rest iti alegi tu ce DJ sau formatie vrei si vorba ta, restul vin de la sine, multumesc spor si tie si tinem legatura. Cand te intorci acasa? vi pana la nunta?

arryana26
30.08.2010, 22:37:23
Buna fetelor!

Vin cu o mare rugaminte la voi. Stiti ceva despre Salonul Aphrodite de pe Motilor? As vrea sa-mi fac programare pentru o aranjare pe 10 septembrie. Stiti cum lucreaza stilistii de acolo, ce preturi au?
Sotul meu are intalnirea de 10 ani de la terminarea facultatii si seara avem cheful. Pur si simplu nu am chef sa ma aranjez singura (in plus am o groaza de treaba in centru pe zi si nu am timp).

Sora mea a fost acolo mai demult, la tuns si i-au si aranjat parul mai simplu, asa a vrut ea, a fost multumita, depinde cum vrei sa-l aranjezi dar ma gandesc ca fac tot felul de coafuri, iar ca pret sunt OK nici prea scumpi nici prea ieftini. Sper sa-ti iasa cum iti doresti daca te hotarasti sa mergi si sa ne spui si noua cum a iesit. O seara frumoasa.

CristinaKitty
31.08.2010, 09:58:48
Sora mea a fost acolo mai demult, la tuns si i-au si aranjat parul mai simplu, asa a vrut ea, a fost multumita, depinde cum vrei sa-l aranjezi dar ma gandesc ca fac tot felul de coafuri, iar ca pret sunt OK nici prea scumpi nici prea ieftini. Sper sa-ti iasa cum iti doresti daca te hotarasti sa mergi si sa ne spui si noua cum a iesit. O seara frumoasa.
Buna!

Multumesc mult pentru raspuns. Intre timp am mai gasit cate ceva si despre salonul En Vogue. Sa vad acum ce imi aleg...
M-am hotarat sa-mi fac o coafura in genul celei pe care a avut-o Elena Udrea in pictorialul din The One. O sa am o rochita rosie din matase si asta ar fi coafura cea mai potrivita.
Uite un link:
http://www.mcgogoo.ro/wp-content/uploads/2008/11/elena_udrea_1.jpg

arryana26
31.08.2010, 12:13:24
Buna!

Multumesc mult pentru raspuns. Intre timp am mai gasit cate ceva si despre salonul En Vogue. Sa vad acum ce imi aleg...
M-am hotarat sa-mi fac o coafura in genul celei pe care a avut-o Elena Udrea in pictorialul din The One. O sa am o rochita rosie din matase si asta ar fi coafura cea mai potrivita.
Uite un link:
http://www.mcgogoo.ro/wp-content/uploads/2008/11/elena_udrea_1.jpg
Cu placere nu ai pentru ce, doar atat am stiut despre salon. E frumoasa coafura si imi place mult parul blond, la En Vogue stiu ca si-au facut multe miresici parul daca nu ma insel si o prietena de-a mea cand a fost mireasa, i-au zis ca nu are nevoie de proba ca o sa-i iasa coafura asa cum isi doreste si asa a si fost, mi-a placut cum i-a iesit, distractie placuta si sa ne spui cum a fost.

arryana26
31.08.2010, 12:17:34
Chiar nu stiu cat cost dar am auzit de la miresici ca si-ar fi inchiriat sau cumparat de la saloane, incearca la Gabriela, din cate stiu au preturi bune, sau daca vrei de la o alta miresica.

CristinaKitty
31.08.2010, 13:13:27
Cu placere nu ai pentru ce, doar atat am stiut despre salon. E frumoasa coafura si imi place mult parul blond, la En Vogue stiu ca si-au facut multe miresici parul daca nu ma insel si o prietena de-a mea cand a fost mireasa, i-au zis ca nu are nevoie de proba ca o sa-i iasa coafura asa cum isi doreste si asa a si fost, mi-a placut cum i-a iesit, distractie placuta si sa ne spui cum a fost.
;))As vrea sa fiu si eu blonda...dar am parul negru taciune! Oricum tind sa optez pt EnVogue. Am mai intrebat pe cineva despre Catwalk. Maine trebuie neaparat sa ma hotarasc#-o.
Inca o data multumesc!
Sper sa iasa bine. De machiat o sa ma machiez singura dar parul nu am rabdare sa mi-l fac.

CristinaKitty
31.08.2010, 13:17:32
Acum 2 ani una cu 4 cercuri era 50Ron. Una cu un singur cerc nu poate fi foarte scumpa. Incearca sa o cumperi din timp. In 2008 am cautat in Cj (locuiam inca acolo) si nu am gasit. Am cumparat in final din Bucuresti si am modificat-o (eu aveam nevoie cu 6 cercuri pt ca am avut rochia f grea).

rhoantta
31.08.2010, 18:40:29
Din cate stiu au un bucatar foarte bun, in rest iti alegi tu ce DJ sau formatie vrei si vorba ta, restul vin de la sine, multumesc spor si tie si tinem legatura. Cand te intorci acasa? vi pana la nunta?
buna. s-ar putea sa venim pe la inceput de noiembrie cateva zile, dar nu e nimic sigur! o sa anunt daca ajung in cluj ;-)

arryana26
01.09.2010, 12:12:40
buna. s-ar putea sa venim pe la inceput de noiembrie cateva zile, dar nu e nimic sigur! o sa anunt daca ajung in cluj ;-)
Eu stau si lucrez in Turda sunt destul de aproape de tine, daca vi anunta-ma poate ne intalnim.

alexalia
02.09.2010, 12:04:38
;))As vrea sa fiu si eu blonda...dar am parul negru taciune! Oricum tind sa optez pt EnVogue. Am mai intrebat pe cineva despre Catwalk. Maine trebuie neaparat sa ma hotarasc#-o.
Inca o data multumesc!
Sper sa iasa bine. De machiat o sa ma machiez singura dar parul nu am rabdare sa mi-l fac.

scuze ca ma bag... dar esti sigura ca e o idee buna sa te machiezi singura? Daca machiajul nu iti iese iti risci toate pozele si filmarea de la nunta!!! Parerea mea e ca e una sa te machiezi, coafezi la o petrecere/nunta/orice unde mergi ca invitat.... dar chiar la nunta ta cred ca e mai bine sa te lasi pe mana unor oameni care din asta traiesc si care folosesc si produse rezistente.

roxana
02.09.2010, 12:51:03
scuze ca ma bag... dar esti sigura ca e o idee buna sa te machiezi singura? Daca machiajul nu iti iese iti risci toate pozele si filmarea de la nunta!!! Parerea mea e ca e una sa te machiezi, coafezi la o petrecere/nunta/orice unde mergi ca invitat.... dar chiar la nunta ta cred ca e mai bine sa te lasi pe mana unor oameni care din asta traiesc si care folosesc si produse rezistente.
scuze ca ma bag si eu peste tine, dar uite ce a scris CristinaKitty pe pagina anterioara (si la avatar are poza cu ea mireasa, si are setata data nuntii in 2008)
>:D<>:D<>:D<

Buna fetelor!

CristinaKitty
02.09.2010, 20:57:09
Multumesc pentru sfat :).
Am fost mireasa in 2008, asa cum spunea si Roxana. Mi-ar placea sa mai fiu :D!
Intre timp am gasit si coafor, mi-a fost recomandata si o doamna la care voi merge (multumesc, Biu!).
Machiajul mi-l fac mereu singura pt ca mama este cosmeticiana si am avut de la cine invata iar produsele pe care le folosesc sunt de f buna calitate (YSL sau Lancome).
Oricum, inca o data iti multumesc pt intentia buna!>:D<

CristinaKitty
02.09.2010, 21:03:09
scuze ca ma bag si eu peste tine, dar uite ce a scris CristinaKitty pe pagina anterioara (si la avatar are poza cu ea mireasa, si are setata data nuntii in 2008)
>:D<>:D<>:D<
Da, Roxana, asa e. Am fost mireasa in 2008.:)
Ai un bebe scumpic foc! Sa va traiasca!

adinaivan
03.09.2010, 09:13:11
Multumesc pentru sfat :).
Am fost mireasa in 2008, asa cum spunea si Roxana. Mi-ar placea sa mai fiu :D!
Intre timp am gasit si coafor, mi-a fost recomandata si o doamna la care voi merge (multumesc, Biu!).
Machiajul mi-l fac mereu singura pt ca mama este cosmeticiana si am avut de la cine invata iar produsele pe care le folosesc sunt de f buna calitate (YSL sau Lancome).
Oricum, inca o data iti multumesc pt intentia buna!>:D<

Subscriu la partea cu machiatul singura. Si eu ma voi machia singura si in ziua nuntii si la civila.
Parerea mea e ca noi stim cel mai bine ce fel de creme, fonduri de ten, coretoare, culori, etc, ni se potrivesc, conteaza si parerea unui profesionist, bineinteles. Pe internet de ex. sunt o gramada de filmulete in care iti arata cum se face machiajul de mireasa de la A la Z, care sunt foarte utile pentru incepatoare, mai ales.
Eu am fost la probe si nu am fost prea impresionata, sincer, ma asteptam la ceva mult mai spectaculos...
Oricum daca esti anti-talent, cel mai bine e sa apelezi la un specialist, clar.

Kalida
03.09.2010, 22:03:26
Subscriu la partea cu machiatul singura. Si eu ma voi machia singura si in ziua nuntii si la civila.
Parerea mea e ca noi stim cel mai bine ce fel de creme, fonduri de ten, coretoare, culori, etc, ni se potrivesc, conteaza si parerea unui profesionist, bineinteles. Pe internet de ex. sunt o gramada de filmulete in care iti arata cum se face machiajul de mireasa de la A la Z, care sunt foarte utile pentru incepatoare, mai ales.
Eu am fost la probe si nu am fost prea impresionata, sincer, ma asteptam la ceva mult mai spectaculos...
Oricum daca esti anti-talent, cel mai bine e sa apelezi la un specialist, clar.

no offence..dar crede-ma ca o fosta miresica de octombrie iti spun din experienta ca desi imi place sa ma machiez singura in general, in ziua nuntii am ales sa am totusi pe cineva..trebuie luate in calcul si urmatoarele..stresul de dinaintea nuntii isi lasa amprenta, iti spun eu ca in ultima saptamana abia dormi si daca dormi ,visezi numai lucruri legate de nunta, in noaptea dinaintea nuntii am dormit o jumatate de ora..plus ca in ziua nuntii toti trag de tine..aia cum e ,,cealalta cum e si abia ai timp sa respiri..din motivele astea eu am ales sa am pe cineva..sa stiu ca nu imi mai bat capul ,sa nu cumva sa nu imi iasa machiajul..sau sa nu cumva sa nu am timp sa il fac cum as dori...oricum..nu e ceva imposibil..depinde cat timp ai tu si cum ti-ai organizat lucrurile

ps: m-am cam bagat direct in sub, ma scuzati daca vin din afara, nu am fost tare activa pana acum pe aici

adinaivan
06.09.2010, 10:50:05
no offence..dar crede-ma ca o fosta miresica de octombrie iti spun din experienta ca desi imi place sa ma machiez singura in general, in ziua nuntii am ales sa am totusi pe cineva..trebuie luate in calcul si urmatoarele..stresul de dinaintea nuntii isi lasa amprenta, iti spun eu ca in ultima saptamana abia dormi si daca dormi ,visezi numai lucruri legate de nunta, in noaptea dinaintea nuntii am dormit o jumatate de ora..plus ca in ziua nuntii toti trag de tine..aia cum e ,,cealalta cum e si abia ai timp sa respiri..din motivele astea eu am ales sa am pe cineva..sa stiu ca nu imi mai bat capul ,sa nu cumva sa nu imi iasa machiajul..sau sa nu cumva sa nu am timp sa il fac cum as dori...oricum..nu e ceva imposibil..depinde cat timp ai tu si cum ti-ai organizat lucrurile

ps: m-am cam bagat direct in sub, ma scuzati daca vin din afara, nu am fost tare activa pana acum pe aici

O sa o am si pe viitoarea cumnata care e cosmeticiana in ziua nuntii sa ma ajute daca va fi cazul, by the way....insomniile deja au inceput ;))

rhoantta
06.09.2010, 19:44:40
Eu stau si lucrez in Turda sunt destul de aproape de tine, daca vi anunta-ma poate ne intalnim.
cu mare drag

rhoantta
06.09.2010, 19:49:59
buna si in primul rand: CASNICIE FRUMOASA, COPII SANATOSI, MULTA IUBIRE SI INTELEGERE SA AVETI!
mi-ar placea enorm daca ai avea timp sa imi rezumi multumirile si nemultumirile in ceea c priveste nunta la milexim... si noi facem in mai 2011 tot acolo si mi-ar placea enorm sa stiu la c sa ma astept sau c sa ocolesc!!.
merci din inima! profitati de luna de miere!

Kalida
07.09.2010, 10:34:14
O sa o am si pe viitoarea cumnata care e cosmeticiana in ziua nuntii sa ma ajute daca va fi cazul, by the way....insomniile deja au inceput ;))

:)hehe..atunci e bine ca ai ajutor:)..cat mai ai pana la nunta?

adinaivan
07.09.2010, 10:45:28
:)hehe..atunci e bine ca ai ajutor:)..cat mai ai pana la nunta?

O saptamana jumate...:-SSVinerea asta avem cununia civila si sambata viitoare (18) nunta.

Kalida
07.09.2010, 21:29:45
O saptamana jumate...:-SSVinerea asta avem cununia civila si sambata viitoare (18) nunta.

:)putin putin.. si eu tot pe 18 am avut nunta..o sa fie o zi deosebit de frumoasa o sa vezi:) spor la pregatiri si insomnii cat mai putine...desi e cam greu:)

adinaivan
08.09.2010, 09:01:01
:)putin putin.. si eu tot pe 18 am avut nunta..o sa fie o zi deosebit de frumoasa o sa vezi:) spor la pregatiri si insomnii cat mai putine...desi e cam greu:)

Multumesc frumos pentru incurajari. Doamne ajuta sa iasa bine!:)

ADINAALEXANDRA
09.09.2010, 11:12:38
va fi bine adina stai linistita . fie ca va ploua sau va fi doare va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra :D

adinaivan
09.09.2010, 13:23:54
va fi bine adina stai linistita . fie ca va ploua sau va fi doare va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra :D

Sper sa se indrepte vremea totusi...sa putem face niste poze si afara:)

minunata80
19.09.2010, 21:57:58
buna si in primul rand: CASNICIE FRUMOASA, COPII SANATOSI, MULTA IUBIRE SI INTELEGERE SA AVETI!
mi-ar placea enorm daca ai avea timp sa imi rezumi multumirile si nemultumirile in ceea c priveste nunta la milexim... si noi facem in mai 2011 tot acolo si mi-ar placea enorm sa stiu la c sa ma astept sau c sa ocolesc!!.
merci din inima! profitati de luna de miere!

Salut!sincer nu am avut nici o nemultumire!a iesit totul bine,meniul f bun,ospatarii si-au facut datoria,muzica mi-a placut,a fost variata!Iar la final la plata,la meniuri,nici o problema,la camere la fel(noi am inchiriat si camere)!a fost super doar ca a trecut timpul prea repede!Staroste pe cine ai ales?multumesc de urari!

SANDA603
24.09.2010, 14:59:04
SALUT .tocmai am fost si eu miresica sambata trecuta si a fost o nunta cum mi-am dorit.la hotel ARYdespre ei numai cuvinte de lauda.vi recomand.o sa va pun si niste poze sa vedeti cum a fost.

arryana26
24.09.2010, 20:44:41
SALUT .tocmai am fost si eu miresica sambata trecuta si a fost o nunta cum mi-am dorit.la hotel ARYdespre ei numai cuvinte de lauda.vi recomand.o sa va pun si niste poze sa vedeti cum a fost.
Casa de piatra, sanatate si multa fericire.

biankka
27.09.2010, 10:56:05
Salut!sincer nu am avut nici o nemultumire!a iesit totul bine,meniul f bun,ospatarii si-au facut datoria,muzica mi-a placut,a fost variata!Iar la final la plata,la meniuri,nici o problema,la camere la fel(noi am inchiriat si camere)!a fost super doar ca a trecut timpul prea repede!Staroste pe cine ai ales?multumesc de urari!

Buna fetelor,
Stie cineva un cameraman si fotograf bun din campia turzii, pentru o stare civila.
Multumesc foarte mult.

arryana26
27.09.2010, 22:36:22
Buna fetelor,
Stie cineva un cameraman si fotograf bun din campia turzii, pentru o stare civila.
Multumesc foarte mult.
salut,
ti-am trimis PM cu fotografi, ei te pot indruma si spre video, sau lucreaza cu cineva si ii iei la pachet, inca nu ne-am decis cu cine sa incheiem contract dar pot sa-ti spun ca sunt printre cei mai buni din Turda, daca mai pot sa te ajut cu ceva intreba-ma si iti raspund cu placere daca stiu.

lumiana
22.11.2010, 08:49:02
buna, sunt o viitoare miresica.. noua pe forum... sper sa ma ajutati si pe mine cu informamatii despre nunta...

arryana26
22.11.2010, 12:20:26
buna, sunt o viitoare miresica.. noua pe forum... sper sa ma ajutati si pe mine cu informamatii despre nunta...
Bine ai venit, cum stai cu pregatirile?

lumiana
22.11.2010, 12:40:56
BINE....am sala:)) , foto-video, staroste, urmeza sa angajam un DJ ( Sorin Nedelea.. apropoo nu ai auzit de el?), sunt in cautarea unei persoane care face aranjamente florale... si retul la anu dupa ce ma intorc din concediu:)....oricum de pe acuma sunt stresata... [-o<

curcubeu86
22.11.2010, 16:19:56
buna fetelor,

sunt si eu o miresica de 2011, si una ff stresata si noua:d
saptamana trecuta am contractat sala si urmeaza restul:d
foto, video, dj, staroste, amenajari etc:d

si sunt fff agitata si stresata si am impresia ca numa cu stangu in dreptu dau:(

offfffffff greu jobu de miresica

arryana26
23.11.2010, 00:13:56
BINE....am sala:)) , foto-video, staroste, urmeza sa angajam un DJ ( Sorin Nedelea.. apropoo nu ai auzit de el?), sunt in cautarea unei persoane care face aranjamente florale... si retul la anu dupa ce ma intorc din concediu:)....oricum de pe acuma sunt stresata... [-o<
Stai bine cu pregatirile, de DJ nu am auzit, asta pentru ca nici nu am cautat, avem de la sala. Toate suntem stresate dar le rezolvam noi pe toate si o sa fie foarte bine, mult spor in continuare.

arryana26
23.11.2010, 00:18:06
buna fetelor,

si sunt fff agitata si stresata si am impresia ca numa cu stangu in dreptu dau:(

Bine ai venit, pana in septembrie o sa ai timp pentru a le rezolva pe toate, mult spor.

lumiana
23.11.2010, 10:03:41
buna fetelor,

stai linistita ... nu esti singura.... o sa fie bine... :) ne incurajam una pe alta....daca pot sa te ajut cu ceva o fac cu mare drag... ma poti contacta oricand ... o zi frumoasa!!!>:D<

curcubeu86
25.11.2010, 11:08:57
stai linistita ... nu esti singura.... o sa fie bine... :) ne incurajam una pe alta....daca pot sa te ajut cu ceva o fac cu mare drag... ma poti contacta oricand ... o zi frumoasa!!!>:D<

hi hi..inca un pas inainte...am fotograf.....
de dj nici nu stiu de unde sa incep cautarile....ceva sfaturi? voi cum faceti selectiile?

multumesc pt sprijin

arryana26
25.11.2010, 11:52:28
de dj nici nu stiu de unde sa incep cautarile....ceva sfaturi? voi cum faceti selectiile?

multumesc pt sprijin
Felicitari pentru fotograf, legat de DJ poti intreba fotograful daca stie el pe cineva, deobicei ei se cam cunosc de la nunti, pe cine ai ales pentru foto daca poti sa ne spui.

oana_adela
25.11.2010, 13:36:37

multumesc pt sprijin

felicitari! eu am dj, urmeaza sa inchei si pe parte de foto contractul! cu dj-ul am incheiat contract acum 2 seri si sunt foarte incantata de alegerea facuta! pentru mine a contat foarte mult ca dj-ul sa aiba aceleasi viziuni ca si noi in ceea ce priveste atmosfera necesara unei nunti reusite. asa ca l-am ales pe el, pe dj rares! m-a convins in momentul in care ne-a spus "facem nunta impreuna! voi pe ring, eu de la pupitru". sunt increzatoare ca totul va fi exact cum ne dormi:D

curcubeu86
26.11.2010, 11:26:33
Felicitari pentru fotograf, legat de DJ poti intreba fotograful daca stie el pe cineva, deobicei ei se cam cunosc de la nunti, pe cine ai ales pentru foto daca poti sa ne spui.

dragos ludusan:d

curcubeu86
26.11.2010, 11:28:21
felicitari! eu am dj, urmeaza sa inchei si pe parte de foto contractul! cu dj-ul am incheiat contract acum 2 seri si sunt foarte incantata de alegerea facuta! pentru mine a contat foarte mult ca dj-ul sa aiba aceleasi viziuni ca si noi in ceea ce priveste atmosfera necesara unei nunti reusite. asa ca l-am ales pe el, pe dj rares! m-a convins in momentul in care ne-a spus "facem nunta impreuna! voi pe ring, eu de la pupitru". sunt increzatoare ca totul va fi exact cum ne dormi:D

ceva mai multe detali se poate?
poate e mai bine pe privat...de unde ai primit recomandarea pt el, ce sti despre el , ce viziune ai asupar nunti, tarif...etc...pe scurt tot tacamu:D

arryana26
26.11.2010, 16:50:29
dragos ludusan:d
Felicitari, foarte bun fotograf.

arryana26
26.11.2010, 16:51:51
Felicitari pentru DJ, la cine te-ai gandit la foto?

pinkdiva
08.01.2011, 12:40:35
Are cineva nunta la Sofia?

roxa_delia
09.01.2011, 20:35:35
Buna seara fetelor,sunt o viitoare miresica in 18 iunie,si as avea o rugaminte f mare,imi caut pantofi de mireasa sau mai bine zis tip sandale si diadema si aici in satu mare nu este ceva ce sa imi placa,am fost si in baia mare si nimic pe gustul meu,ati putea sa imi recomandati ceva magazinela voi in cluj unde este ce caut eu,prin martie vreau sa merg sa imi cumpar,astept sa ma ajutati..pupici

http://picasaweb.google.com/107848589249606487397 pufuletele nostru Lord (http://picasaweb.google.com/107848589249606487397)

Crisss
09.01.2011, 23:51:18
sal miresici din cj, vroiam sa va intreb de ceva magazine de mobila de dormitor , va pup si sa aveti o saptamana frumoasa

MedaT
10.01.2011, 11:09:51
sal miresici din cj, vroiam sa va intreb de ceva magazine de mobila de dormitor , va pup si sa aveti o saptamana frumoasa
Acum depinde si cat vrei sa investesti si ce stil vrei sa fie. Acum si noi suntem in perioada de cautare de mobila pt dormitor si bucatarie si am gasit cateva chestii dragute la rovere.

marra_10
11.01.2011, 10:58:59
buna fetelor.
m-ar interesa parerea voastra (in special a celor care au fost miresici) legata de targurile de nunti.
am vazut ca vor fi doua targuri la cluj, unul in perioada 21-23 ian 2011 - nunta la palat si in perioada 27-30 ian la expotransilvania. la care credeti ca ar fi mai bine sa merg, unde vor fi oare mai multe rochite ... ca asta ma intereseaza in special.

rodi_86
11.01.2011, 11:51:06
buna fetelor.
m-ar interesa parerea voastra (in special a celor care au fost miresici) legata de targurile de nunti.
am vazut ca vor fi doua targuri la cluj, unul in perioada 21-23 ian 2011 - nunta la palat si in perioada 27-30 ian la expotransilvania. la care credeti ca ar fi mai bine sa merg, unde vor fi oare mai multe rochite ... ca asta ma intereseaza in special.

eu zic la expo transilvania :D
ai mai multe sanse dupa parerea mea

lilisys
11.01.2011, 11:52:01
.. la care credeti ca ar fi mai bine sa merg, unde vor fi oare mai multe rochite ... ca asta ma intereseaza in special.

eu zic sa te duci la ambele, pe la targuri au si reduceri :)

Arina3891
11.01.2011, 12:15:25
buna fetelor.
Eu mi-am luat rochia de la Palat acum 2 ani. Atunci oferta era mult mai generoasa acolo decat la expo. Nu stiu daca s-au schimbat lucrurile.

Cammie
11.01.2011, 14:36:46
Acum cativa ani cand cautam noi, ca raport calitate-pret, ne-au placut mobile de la Staer si de la Lem's. Staer este in Zorilor, in cadrul Sigma Shopping Center, iar Lem's in Manastur, langa Kaufland si cred ca mai au un magazin pe b-dul 21 decembrie.

MedaT
11.01.2011, 14:40:25
Acum cativa ani cand cautam noi, ca raport calitate-pret, ne-au placut mobile de la Staer si de la Lem's. Staer este in Zorilor, in cadrul Sigma Shopping Center, iar Lem's in Manastur, langa Kaufland si cred ca mai au un magazin pe b-dul 21 decembrie.
Am impresia ca s-au mutat in polus.

alllecsia
11.01.2011, 17:23:16
Buna, fetelor, cum stati cu pregatirile? Nu am postat nimic de ceva vreme.....eu abia acum incep cautarile in legatura cu rochia...:))) foarte greu...(:|

alllecsia
11.01.2011, 17:43:34
buna fetelor.

Buna, unde se va tine primul targ? cel din 21-23 ianuarie???

marra_10
12.01.2011, 08:57:54
Buna, unde se va tine primul targ? cel din 21-23 ianuarie???

buna. se va tine la Muzeul de Arta (langa Hotel Melody - P-ta Unirii, nr.30) .
da eventual o cautare pe google pt mai multe informatii.

melinda21
12.01.2011, 12:24:38
eu zic sa mergeti la cel de la Expotransilvania,
zic eu ca merita mai mult
noi anult trecut am fost la ambele, dar la expo a fost mult mai ok

melinda21
12.01.2011, 12:25:57
eu zic la expo transilvania :D
ai mai multe sanse dupa parerea mea

sunt de acord cu tine

melinda21
12.01.2011, 12:29:34

multumesc pt sprijin

dj iti pot recomanda eu 2 daca vrei, unul care a fost la nunta noastra si celalat ii un bun prieten al sotului
amandoi sunt foarte buni
daca te intereseaza scriemi un pm

alllecsia
12.01.2011, 17:14:27
buna. se va tine la Muzeul de Arta (langa Hotel Melody - P-ta Unirii, nr.30) .
da eventual o cautare pe google pt mai multe informatii.
multumesc mult pt informatie#:-S

Bride2_be
14.01.2011, 12:14:09
Salut,

La care targuri ne recomandati sa mergem? Pe 21-23 am inteles ca este un targ la muzeu si saptamana cealalta la Expo Transilvania si la Sala Sporturilor.

Biu
15.01.2011, 09:22:50
Salut,

La care targuri ne recomandati sa mergem? Pe 21-23 am inteles ca este un targ la muzeu si saptamana cealalta la Expo Transilvania si la Sala Sporturilor.

anul trecut nunta la palat si cel de la expo mi s-au parut cele mai ok. am fost si la cel de la iulius mall, ca macar nu te taxa pt intrare :))
cel de la sala sporturilor mi s-a parut cel mai sarac in oferte

galusca86
15.01.2011, 20:31:10
ciao
si eu zic ca cel de la expo o sa fie cel mai ok , o sa merg si eu sa vedem ce oferte au !

Crisss
21.01.2011, 00:02:24

Mersi mult fetele, eu consider ca is cam maricele preturile, cel putin la Lem's. Altele mai stiti? sa aveti un week-end frumos. pupiciiiiiiiiii

Arina3891
21.01.2011, 14:56:55
Eu stiu pe cineva care face la comanda. Noua ne-a facut pentru dormitor un pat imens (160x210) si un dulap cat peretele cu 3 usi, sertare, rafturi cu 1600 lei.

Crisss
22.01.2011, 19:02:00
Eu stiu pe cineva care face la comanda. Noua ne-a facut pentru dormitor un pat imens (160x210) si un dulap cat peretele cu 3 usi, sertare, rafturi cu 1600 lei.

ai putea sa imi lasi pe privat un nr de tel si daca ai tu o pozica cu dulapul,pat avem, ne-ar interesa dulapuri, comode, de astea,mersi mult, pupici

AdinutzaF
10.02.2011, 12:43:12
miresici de 2011 clujene ce ziceti sa punem de-o intalnire?ma gandeam marti(15.02) dupa ora 18,30 la etajul 4 in Central unde in berarie?mi-ar placea mult sa ne cunoastem>:D<>:D<>:D<

millena
14.04.2011, 23:33:33
Buna

Miresici de 2012 nu sunt din Cluj? Sa punem si noi impreuna la cale nuntiile noastre?
va pup

LucianaIoana
21.04.2011, 21:22:18
Buna

Miresici de 2012 nu sunt din Cluj? Sa punem si noi impreuna la cale nuntiile noastre?
va pup

Buna!
Si eu sunt o miresica de 2012 din Cluj. In ce data vei avea nunta?

millena
26.04.2011, 21:26:41
Buna!
Si eu sunt o miresica de 2012 din Cluj. In ce data vei avea nunta?

hei. Noi ne-am intalnit si dincolo. :) Oare numai noi doua suntem din Cluj pentru 2012? Sigur o sa mai apara pe parcurs

LucianaIoana
27.04.2011, 17:20:05
hei. Noi ne-am intalnit si dincolo. :) Oare numai noi doua suntem din Cluj pentru 2012? Sigur o sa mai apara pe parcurs
Probabil ca mai sunt miresici de 2012 din Cluj dar nu intra in discutie. Cu siguranta vor mai aparea.

ralu89
29.04.2011, 00:27:39
Probabil ca mai sunt miresici de 2012 din Cluj dar nu intra in discutie. Cu siguranta vor mai aparea.

Sunt si eu miresica de 2012, dar inca nu am prea multe stabilite pentru nunta; deoacamdata raman cu ideile pana voi avea timpul necesar sa le pun in practica :D
V-am pupat :*

Laurra
05.05.2011, 18:30:25

Si eu sunt miresica de 2012, miresica stresata as spune eu ;))

millena
01.07.2011, 23:32:23
Si eu sunt miresica de 2012, miresica stresata as spune eu ;))

Bina ai venit

Am revenit si eu dupa o pauza indelungata. Dar sa stiti ca nu am stat degeaba. Mi-am gasit sala si am o lista de 80 de fotografi din cluj. Am citit si m-am documentat intens :) Lista este in agenda, dar in weekend o sa o trec in calc si care sunteti interesate v-o trimit

Spor

Laurra
03.07.2011, 02:09:21
Bina ai venit

Am revenit si eu dupa o pauza indelungata. Dar sa stiti ca nu am stat degeaba. Mi-am gasit sala si am o lista de 80 de fotografi din cluj. Am citit si m-am documentat intens :) Lista este in agenda, dar in weekend o sa o trec in calc si care sunteti interesate v-o trimit

Spor

WOW 80 de fotografi? Chiar ca intens te-ai ocupat! Bravoo=D>
Pe mine m-ar interesa lista aia!!

Care sala ai ales-o? :D

millena
03.07.2011, 22:12:20

Am ales sa fac nunta la Pensiunea Serena in faget. Imi place tare mult zona si ideea ca te scoate din oras, la aer curat, mai uiti de viata de zi cu zi....

Uite ca desi am zis ca fac lista weekendul asta, nu am trecut-o in curat :P.....dar cum o am o sa o trimit.

Tu cum stai cu pregatirile?

Laurra
04.07.2011, 14:26:54
Am ales sa fac nunta la Pensiunea Serena in faget. Imi place tare mult zona si ideea ca te scoate din oras, la aer curat, mai uiti de viata de zi cu zi....

Uite ca desi am zis ca fac lista weekendul asta, nu am trecut-o in curat :P.....dar cum o am o sa o trimit.

Tu cum stai cu pregatirile?

II foarte faina pensiunea si zona, am fost si noi sa o vedem. Noi pana la urma o sa facem nunta la Zalau ca eu sunt de acolo si era prea greu sa o facem in Cluj sa ne tot plimbam dintr-un loc in altul, pt ca eu vreau sa vina dupa mine acasa si dupa aia trebuia sa ne intoarcem in cluj, prea mult de umblat...

In rest sunt destul de ok cu pregatirile, eu mai am pana la nunta. Acuma sunt in cautare de fotografi, dj si cameramani :D

millena
27.07.2011, 19:58:12

Am lista de fotografi facut si cateva detalii notate, numere de contact etc. Daca mai esti interesata, da-mi un PM cu o adresa de mail.

mihaelah
01.08.2011, 12:58:45
Fetelor si eu sunt miresica 2012 de Cluj. Eu am intrat mai mult la generalul de 2012 si Septembrie 2012, dar acum ca v-am descoperit o sa intru mai des pe aces topic. Noi deocamdata avem restaurantul, starostele, muzica si video. Urmeaza sa semnam cu cei de la foto si cred ca ajunge pt anul asta. Raman pe anul viitor biserica, florile, invitatiile, accesoriile, marturiile, vestimentatia si orice altceva ;)

millena
02.08.2011, 11:46:19
Fetelor si eu sunt miresica 2012 de Cluj. Eu am intrat mai mult la generalul de 2012 si Septembrie 2012, dar acum ca v-am descoperit o sa intru mai des pe aces topic. Noi deocamdata avem restaurantul, starostele, muzica si video. Urmeaza sa semnam cu cei de la foto si cred ca ajunge pt anul asta. Raman pe anul viitor biserica, florile, invitatiile, accesoriile, marturiile, vestimentatia si orice altceva ;)

BUna Mihaelah.

Eu pana acuma mi-am rezolvat sala si starostele. Cu cine semnezi pentru foto? Si pe cine ai la muzica si video. Ei vreau sa ma apuc de invitatii, le fac eu si trebuie sa imi fac niste modele.

mihaelah
02.08.2011, 16:32:27
BUna Mihaelah.

Eu pana acuma mi-am rezolvat sala si starostele. Cu cine semnezi pentru foto? Si pe cine ai la muzica si video. Ei vreau sa ma apuc de invitatii, le fac eu si trebuie sa imi fac niste modele.
Eu pt video am semnat cu Gabriel Augustini. Muzica, vom avea o formatie de muzica populara si dj (inca nu stiu cine va fi pt ca din 2012 va fi impus de cei de la restaurant). Pt foto vrem sa semnam cu cei de la Red. La invitatii inca nu m-am uitat, dar le vom lasa pt la anu. Deocamdata cred ca ajunge pt anul asta. Defapt o sa ne luam si verighetele:x

millena
02.08.2011, 23:44:19
Eu pt video am semnat cu Gabriel Augustini. Muzica, vom avea o formatie de muzica populara si dj (inca nu stiu cine va fi pt ca din 2012 va fi impus de cei de la restaurant). Pt foto vrem sa semnam cu cei de la Red. La invitatii inca nu m-am uitat, dar le vom lasa pt la anu. Deocamdata cred ca ajunge pt anul asta. Defapt o sa ne luam si verighetele:x

Oare poti sa imi dai niste preturi informative cu cat ti-au cerut cei de la RED si tipul de la video? Ai reusit sa vorbesti cu barmanul respectiv? :D

Ralara
03.08.2011, 18:03:34
feteloooor!!! miresele din 2011 ce fac? <:-P
ca eu intru pe ultima suta de metriiii:madlaugh:
Mai are cineva nunta in septembrie?

mihaelah
04.08.2011, 13:39:18
Oare poti sa imi dai niste preturi informative cu cat ti-au cerut cei de la RED si tipul de la video? Ai reusit sa vorbesti cu barmanul respectiv? :D
Iti trimit pe pm. Am vorbit cu el dar m-a tot amanat. L-am rugat sa-mi trimita preturile lor dar a zis ca prefera sa vb ¨fata in fata¨ . I-am dat id-ul de mess, de skype, am ramas sa vb la o anumita ora, am asteptat juma de ora dar nu s-a obosit sa-mi trimita macar un mesaj sa-mi spuna ca nu are timp. A doua zi mi-a scris ca e ocupat si trebuie sa plece cateva zile, dar revine cu un mail. De atunci au trecut cateva saptamani bune si........ nimic:-w

millena
10.08.2011, 00:34:14
Iti trimit pe pm. Am vorbit cu el dar m-a tot amanat. L-am rugat sa-mi trimita preturile lor dar a zis ca prefera sa vb ¨fata in fata¨ . I-am dat id-ul de mess, de skype, am ramas sa vb la o anumita ora, am asteptat juma de ora dar nu s-a obosit sa-mi trimita macar un mesaj sa-mi spuna ca nu are timp. A doua zi mi-a scris ca e ocupat si trebuie sa plece cateva zile, dar revine cu un mail. De atunci au trecut cateva saptamani bune si........ nimic:-w

Mersi de PM. Uite in weekendul asta ne-am intalnit si noi cu barmanul nostru si m-am intrebat de tine. Adica eu ii spusesem ca am dat numarul lui de tel si adresa de mail la o viitoare miresica. Si m-am intrebat daca nu stiu ceva de tine ca nu a primit nici un mail de la tine. Eu i-am zis ca pobabil nu mai esti interesata sau ai primit alte oferte. Nu stiu ce sa zic.....

mihaelah
10.08.2011, 02:05:59
Mersi de PM. Uite in weekendul asta ne-am intalnit si noi cu barmanul nostru si m-am intrebat de tine. Adica eu ii spusesem ca am dat numarul lui de tel si adresa de mail la o viitoare miresica. Si m-am intrebat daca nu stiu ceva de tine ca nu a primit nici un mail de la tine. Eu i-am zis ca pobabil nu mai esti interesata sau ai primit alte oferte. Nu stiu ce sa zic.....
Imi cer scuze dar mi-am dat seama ca am incurcat adresele de mail. Cel care nu mi-a mai raspuns nu e cel recomandat de tine. Imi poti trimite inca o data adresa lui de mail? Multumesc mult si imi cer scuze pt incurcatura^:)^

mihaelah
16.09.2011, 11:30:22
Se pareca miresicile de Cluj sunt foarte ocupate si nu prea au timp sa intre pe forum:( dar oricum vreau sa va intreb ceva, poate imi raspunde cineva. Cand sunt targuri de nunti in Cluj?
Va multumesc! Spor la pregatiri :*