PDA

Versiunea completa : Miresici din Judetul Cluj

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

anca_87
16.09.2011, 13:05:45
Se pareca miresicile de Cluj sunt foarte ocupate si nu prea au timp sa intre pe forum:( dar oricum vreau sa va intreb ceva, poate imi raspunde cineva. Cand sunt targuri de nunti in Cluj?
Va multumesc! Spor la pregatiri :*
Targuri de nunti sunt in ianuarie-februarie

mihaelah
16.09.2011, 17:20:32
Targuri de nunti sunt in ianuarie-februarie
Multumesc Anca. Speram sa fie in decembrie cand sunt si eu acasa :(

catalina32
21.10.2011, 02:40:01
buna dimineata nu am mai scris de mult pe aici nici inainte nu o faceam prea des insa acum am fost ocupati cu nunta finilor. am cununat in 8 oct a fost vreme frumoasa totul a iesit asa cum si-au dorit finii. Si-a gasit si ea o a doua rochita frumoasa si dupa ora 12 s-a schimbat si a fost mai lejera. A doua zi au facut o masa la ei acasa doar cu noi si parintii lor si ne-au dat o veste nemaipomenita si anume ca vor deveni parinti de gemeni, ma bucur nespus de mult pentru ei. sunt o nasa fericita si va doresc si voua acelasi lucru.

Catalina

adi_cami
30.01.2012, 09:13:05
Buna miresici! sunt si eu o miresica de 2012 din Cluj (cam stresata), as dori sa fie mai multa activitate pe forum, fiecare cum sta cu pregatirile. Eu am agentia cu care imi fac aranjamentele, starostele, foto-video, sala, verighetele. voi cum stati?:*

Andreea_Petrutza
03.02.2012, 18:19:39
Buna miresici,sunt shi eu o mireasa din 2012....am si eu o intrebare...a colaborat cineva cu agentia stil events...imi putetzi spune daka merita shikum sunt pretzurile?....eu nu lokuiesk in cj shi nu am idee de agentziile din cj,iar asta mi'a rekomandat'o cineva...

laurici_p
05.02.2012, 22:48:15
Buna fetelor.
Ati fost la targurile de la Cluj? Ati gasit ceva interesant acolo? Ma intereseaza atat in principal un staroste tanar, fara glume expirate, ceva pe partea de decoratiuni (am eu ideile mele, dar unele noi nu ar strica)... si cineva pe partea de foto video.. pe cat posibil persoane tinere, entuziaste care sa vina cu idei noi.. in principal instantanee... eu am gasit vreo 2-3 variante, dar mi-ar prinde bine si parerile voastre

ioanachiorean
05.02.2012, 22:55:02
Buna fetelor.
Ati fost la targurile de la Cluj? Ati gasit ceva interesant acolo? Ma intereseaza atat in principal un staroste tanar, fara glume expirate, ceva pe partea de decoratiuni (am eu ideile mele, dar unele noi nu ar strica)... si cineva pe partea de foto video.. pe cat posibil persoane tinere, entuziaste care sa vina cu idei noi.. in principal instantanee... eu am gasit vreo 2-3 variante, dar mi-ar prinde bine si parerile voastre
Salut, iti recomand ca staroste pe Darius Chis, un om foarte ok si un staroste nemaipomenit. L-am vazut la mai multe nunti si l-am ales si pentru nunta noastra.
Spor in organizarea nuntii

adi_cami
06.02.2012, 08:08:45
Salut, eu am fost la ambele targuri insa nu am fost foarte incantata, nu am vazut ceva aranjamente mai speciale, cam tot ce a fost si pana acuma, iar cat despre staroste, noi il avem pe Vasile Barbos, mie mi-a placut de el, l-am vazut pe ceva cd la o nunta si mi l-a recomandat cei de la agentia de aranjamente.

piticot21
06.02.2012, 09:12:50
Buna fetelor.

Buna,

Noi l-am ales ca staroste pe Florin Bota, l-am fi vrut pe Darius Chis dar e ocupat in data nuntii noastre. Foto video am semnat cu Phantom Video si Kamiforografy.Daca iti mai pot fi de folos cu ceva intreaba-ma.
Spor la miresit:)

laurici_p
14.02.2012, 23:17:22
Va multumesc frumos pentru ajutorul cu starostele... m-au ajutat mult! :) Acum mai am o mica problema...
Am vazut o expozitie de fotografii in Iulius Mall. Stiti cumva ceva despre autorii lor? Nu mai retin exact cine le-a facut, dar poate ma puteti ajuta putin.. in caz ca ati colaborat careva dintre voi cu ei...

Biu
15.02.2012, 18:17:25
Va multumesc frumos pentru ajutorul cu starostele... m-au ajutat mult! :) Acum mai am o mica problema...
Am vazut o expozitie de fotografii in Iulius Mall. Stiti cumva ceva despre autorii lor? Nu mai retin exact cine le-a facut, dar poate ma puteti ajuta putin.. in caz ca ati colaborat careva dintre voi cu ei...

cele care sunt expuse acum in fata la H&M sunt de la Imagica ( a nu se confunda cu Imagia)

MedaT
15.02.2012, 18:20:34
cele care sunt expuse acum in fata la H&M sunt de la Imagica ( a nu se confunda cu Imagia)
Ce bine seamana cele 2 nume;)).

nimirada
15.02.2012, 18:24:03
Buna fetelor.

Noi am colaborat la decoratiuni cu Florart si foto- Andrei Neamtu.Foarte foarte multumiti de ambii!

laurici_p
20.02.2012, 13:36:08

Da, intr-adevar, le-am vizitat site-ul si am revazut o parte din fotografiile din Iulius. Multumesc pentru ajutor, chiar cautasem pe net si nu m-am prea descurcat :) A colaborat cineva cu ei ? Apropo de asemanarea de nume, am vizitat si siteul celor de la Imagia si am fost foarte placut surprinsa, dar preturile lor nu ne prea sunt accesibile din pacate:( Sincer, mie mi-a placut ce am vazut la expozitia din Iulius, dar as avea nevoie de ceva referinte de la cineva care a lucrat cu ei. Am mai vazut si in alte parti albume de prezentare, dar apoi am avut mari surprize vazand albumele finale ale unor prieteni... Una e sa prezinti 3-4 fotografii bune de la intregul eveniment si alta e sa vezi albumul complet...

mihaelah
21.02.2012, 13:36:17
Da, intr-adevar, le-am vizitat site-ul si am revazut o parte din fotografiile din Iulius. Multumesc pentru ajutor, chiar cautasem pe net si nu m-am prea descurcat :) A colaborat cineva cu ei ? Apropo de asemanarea de nume, am vizitat si siteul celor de la Imagia si am fost foarte placut surprinsa, dar preturile lor nu ne prea sunt accesibile din pacate:( Sincer, mie mi-a placut ce am vazut la expozitia din Iulius, dar as avea nevoie de ceva referinte de la cineva care a lucrat cu ei. Am mai vazut si in alte parti albume de prezentare, dar apoi am avut mari surprize vazand albumele finale ale unor prieteni... Una e sa prezinti 3-4 fotografii bune de la intregul eveniment si alta e sa vezi albumul complet...
Buna. Si eu ma gandeam la un momentdat la Imagia dar sunt mult peste bugetul nostru. Tot cautand, m-au fascinat pozele lui Biu (sunt superbe:x) si i-am ales si noi pe cei de la Red. De sarbatori am avut ocazia sa ne intalnim cu ei si mi s-au parut de nota 10.

oana_adela
21.02.2012, 14:57:00
Buna. Si eu ma gandeam la un momentdat la Imagia dar sunt mult peste bugetul nostru. Tot cautand, m-au fascinat pozele lui Biu (sunt superbe:x) si i-am ales si noi pe cei de la Red. De sarbatori am avut ocazia sa ne intalnim cu ei si mi s-au parut de nota 10.

ai facut o alegere foarte buna, si noi tot pe ei i-am avut si am fost foarte incantati atat de colaborare, cat si de rezultat :D

mihaelah
23.02.2012, 16:40:42
ai facut o alegere foarte buna, si noi tot pe ei i-am avut si am fost foarte incantati atat de colaborare, cat si de rezultat :D
Multumesc Oana. Sper sa reuseasca sa faca ceva si cu noi, mai ales cu mine ca nu-s foarte fotogenica:(

sweetsele
02.05.2012, 22:51:06
Buna,

Noi l-am ales ca staroste pe Florin Bota, l-am fi vrut pe Darius Chis dar e ocupat in data nuntii noastre. Foto video am semnat cu Phantom Video si Kamiforografy.Daca iti mai pot fi de folos cu ceva intreaba-ma.
Spor la miresit:)

Hey! cum merg pregatirile? mi-ar place sa tinem legatura dat fiind ca avem rezervata aceeasi sala.. poate ne ajutam reciproc cu info:P ti-as fi trimis PM dar inca nu am 10 mesaje pe forum..

nanutzacj
04.05.2012, 00:57:02
Salut miresici ;-)
a fost cineva la vreo nunta la vila tusa????
cum e mancarea, personalul......etc
am citit pareri impartite si ma cam ia cu stres.
multumesc

piticot21
04.05.2012, 12:01:56
Hey! cum merg pregatirile? mi-ar place sa tinem legatura dat fiind ca avem rezervata aceeasi sala.. poate ne ajutam reciproc cu info:P ti-as fi trimis PM dar inca nu am 10 mesaje pe forum..

Buna,
Scuze de raspunsul intaziat, doar azi am vazut mesajul. Noi avem sala mare rezervata. Pana acum mi s-au parut ok cei de la sala...
Si daca tot iti scriu sa iti spun cum stau cu pregatirile: am rochita (fara nici un alt accesoriu, urmeaza de acum incolo...sunt in cautare), foto-video, staroste, flori, verighete, am fost si la degustat de tort dar nu ne-am hotarat inca si dupamasa o sa dam comanda de invitatii.

Voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile?

Pupici!!!

sweetsele
05.05.2012, 02:10:08
Buna,
Scuze de raspunsul intaziat, doar azi am vazut mesajul. Noi avem sala mare rezervata. Pana acum mi s-au parut ok cei de la sala...
Si daca tot iti scriu sa iti spun cum stau cu pregatirile: am rochita (fara nici un alt accesoriu, urmeaza de acum incolo...sunt in cautare), foto-video, staroste, flori, verighete, am fost si la degustat de tort dar nu ne-am hotarat inca si dupamasa o sa dam comanda de invitatii.

Voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile?

Pupici!!!

Deci eu am rezervat sala doar, si mi-a fost recomandata de o matusa de-a mea ( eu nu sunt in ro ) si am zis ca daca totusi am o baza, mai ales organizand totul dinafara si la cate tzepe nasoale am vazut si auzit..merg pe mana ei :)) de-aia m-am bucurat ca te-am gasit ca asa mai vobim si noi. :P
Ai deja aranjat grosul. Eu acum incep cu investigari pentru fotograf si video..si DJ bineinteles 8-} e nebunie mare cu nunta asta daca stiam stateam in banca mea (sigur in momentul cand ma vad mireasa va merita toata osteneala, hihi)
pe tema rochii de mirese investighez optiunea rochie din Turcia, sa stii ca am citit doar chestii bune si de ei si se pare ca as avea o portita, au ai mei ceva prieten turc pe-acolo care altfel negociaza vezi tu...
Am multe idei, in principiu. Vedem pe parcurs ce si cum.. acu vreau sa-mi rezolv foto-video, Dj..si staroste :o bineinteles va trebuii sa trimit pe cineva si pe la biserica/primarie. Si plimbareala de acte ca al meu e tocmai din Targoviste.. e, si tot asa, dintr-una in alta :))

piticot21
07.05.2012, 09:57:02
Deci eu am rezervat sala doar, si mi-a fost recomandata de o matusa de-a mea ( eu nu sunt in ro ) si am zis ca daca totusi am o baza, mai ales organizand totul dinafara si la cate tzepe nasoale am vazut si auzit..merg pe mana ei :)) de-aia m-am bucurat ca te-am gasit ca asa mai vobim si noi. :P
Ai deja aranjat grosul. Eu acum incep cu investigari pentru fotograf si video..si DJ bineinteles 8-} e nebunie mare cu nunta asta daca stiam stateam in banca mea (sigur in momentul cand ma vad mireasa va merita toata osteneala, hihi)
pe tema rochii de mirese investighez optiunea rochie din Turcia, sa stii ca am citit doar chestii bune si de ei si se pare ca as avea o portita, au ai mei ceva prieten turc pe-acolo care altfel negociaza vezi tu...
Am multe idei, in principiu. Vedem pe parcurs ce si cum.. acu vreau sa-mi rezolv foto-video, Dj..si staroste :o bineinteles va trebuii sa trimit pe cineva si pe la biserica/primarie. Si plimbareala de acte ca al meu e tocmai din Targoviste.. e, si tot asa, dintr-una in alta :))

Chiar daca am aranjat "grosu" eu tot stresata sunt, defapt eu ma stresez din orice :) . La faza cu "multe idei" si eu am avut o gramata dar pana le potrivesti pe toate e mult, la sala de ex. am tot schimbat husele de pe scaune de vreo 3-4ori si in consecinta si florile din aranjamente : ca se potriveasca, dar am ajuns la o decizie finala in sfarsit vom avea huse albe din brocat cu fundite maro.

Spor la miresit in continuare!

margi_crina
07.05.2012, 15:05:15
Buna,eu sunt o miresica de 2012,20 octombrie,pe ce data ai ce mai ai de pregatit?

margi_crina
07.05.2012, 15:24:30
Destul de liniste,ce faceti miresicilor cum stati cu pregatirile?ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat in legatura cu florile,as vrea sa le iau de la un depozit si sa mi-le faca cineva dar nu prea stiu unde sunt depozite de flori si nici cine sa mi-le faca
:((

margi_crina
07.05.2012, 15:27:48
Buna si eu sunt miresica 2012 din cluj,pe ce data aveti nunta?

nanutzacj
07.05.2012, 21:17:23
Salut. Eu sunt pe 2013.
Referitor la flori de la depozit... Si eu am avut ideea asta , dar problema este ca sranjamentele trebuie făcute in seara dinaintea nuntii. Si dimineața duse la sala si bibilite ... Dacă ai cine sa te ajute, ești norocoasa, dacă nu e un stres foarte mare in plus.
Nu vei avea timp in dimineața aia si nici sa stai noaptea sa faci flori si in ziua cea mare sa ai cearcane ......
Sunt florarii care nu iau manopera așa mare, in ideea ca își vand florile si pentru ei e ok.

AlleP
07.05.2012, 21:58:50
Buna si eu sunt miresica 2012 din cluj,pe ce data aveti nunta?

Buna Crina, vad ca si tu ai tot la mercur ca si mine.. ce sala ai ales?

Apropo de depozit de flori este unul langa Iulius Mall dar nu mai stiu cum se numeste si nici adresa exacta... daca te intereseaza da un pm si incerc sa iti explic cum sa ajungi la el.

piticot21
09.05.2012, 10:16:23
Destul de liniste,ce faceti miresicilor cum stati cu pregatirile?ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat in legatura cu florile,as vrea sa le iau de la un depozit si sa mi-le faca cineva dar nu prea stiu unde sunt depozite de flori si nici cine sa mi-le faca
:((

Noi am semnat cu Ana....Flor si nu platim decat pretul florilor, aranjamentele sunt incluse in pret, cum zicea si Nanutzacj: ei se bucura ca ei florile de la ei.

nanutzacj
09.05.2012, 10:25:11
Noi am semnat cu Ana....Flor si nu platim decat pretul florilor, aranjamentele sunt incluse in pret, cum zicea si Nanutzacj: ei se bucura ca ei florile de la ei.

Si eu tot cu Anaflor fac florile, dar nu am vrut sa scriu pentru ca mi-a fost frica sa nu se considere reclama.. ;)
Mi se par foarte dragute doamnele si aranjamentele sunt exact ce vroiam eu.

KAT
10.05.2012, 08:43:01
Si eu tot cu Anaflor fac florile, dar nu am vrut sa scriu pentru ca mi-a fost frica sa nu se considere reclama.. ;)
Mi se par foarte dragute doamnele si aranjamentele sunt exact ce vroiam eu.

puteti va rog sa dati niste preturi pentru aranjamente si buchete si o compozitie a lor?

GiorgianaS
10.05.2012, 09:18:34
puteti va rog sa dati niste preturi pentru aranjamente si buchete si o compozitie a lor?

Si eu tot cu Anaflor mi-am facut aranjamentele si am fost foarte multumita de tot! Pretul o sa il afli pe loc, depinde de ce flori vrei in aranjamente si in buchete, insa ce pot sa iti spun e ca au preturi foarte bune si cel mai important: iti asculta dorintele si ideile si sunt profesionisti in ceea ce fac! Iar Ioana, cea cu care o sa vorbiti despre aranjamente, e o persoana super!

Buchetul facut de Anaflor :D

margi_crina
11.05.2012, 12:55:22
Buna Alle,eu in sala Lotus am e proaspat renovata si are si tersa aceea mare chiar imi place mult cum arata,tu in ce sala ai?Cred ca stiu unde zici de depozit vis-a-vis cu un magazin de biciclete cred ca e.Am auzit ca au preturi bune o sa trec pe caolo sa intreb sa stiu un pret exact.Cum stai cu celelalte pregatiri?

margi_crina
11.05.2012, 12:58:57
Acuma am vazut Alle ca tot in sala Lotus faci,pe ce data ai nunta?eu am in 20 octombrie si incep sa fiu stresata8-}

Beethoven
11.05.2012, 22:38:38
Dragi miresici, au trecut aproape doua saptamani de la nunta noastra si m-am gandit sa scriu cateva randuri in speranta ca unele lucruri va vor fi folositoare. Am avut o nunta relativ mica, de 70 de persoane, am ales Chios-ul drept locatie si am fost foarte multumiti de servicii, iar mancarea a fost extraordinar de gustoasa si bogata cantitativ. Bautura am luat-o de la un depozit care a acceptat sa primeasca inapoi sticlele neincepute, astfel ca bautura a fost din belsug. E adevarat ca inca se mai lucra in parcul central, dar invitatii nu pareau sa fie deranjati de lucrul asta fiind mai degraba atrasi de priveliste. Pentru ca am vrut sa economisim niste banuti am organizat singuri toata nunta si am inchiriat pentru decorul salii esarfe pentru scaune si sfesnice cu trei brate din fier forjat de pus pe mese, am vorbit cu cei de la sala si ne-au dat voie sa aranjam sala cu o zi inaintea nuntii. Meniurile, numarul meselor si lista cu asezarea la mese le-am scris noi la calculator si le-am printat in oras pe o hartie speciala, Diverta are cam toate materialele necesare. De flori s-au ocupat cei de la Magnolia si au lucrat cu mult profesionalism, toate aranjamentele au fost minunate, exact asa cum ni le-am imaginat, Dj Shuti a creat o atmosfera extraordinara prin prezenta sa si muzica aleasa. Muzica a fost pe gustul tuturor, populara si usoara, clasica, dansabila si daca lumea nu dansseaza chiar de la inceput nu va temeti pentru ca spiritele se incing pe parcurs, iar pana la final toata lumea va fi pe ring! Noi ne-am dorit mult o formatie sau ceva live, cel putin pentru muzica populara, dar pana la urma am facut bine ca nu am cautat pe nimeni pentru ca preturile sunt foarte ridicate, iar pentru o nunta mica chiar nu cred ca se merita, mai ales ca invitatii nostrii erau din trei zone diferite ale tarii, deci destul de greu de impacat la populara. Inca nu am primit fotografiile, Vlad, fotograful nostru lucreaza inca la ele, le asteptam cu nerabdare, am ales trei locatii pentru fotografii: Strada Potaisa, Piata Muzeului (Casa Matei) si Muzeul de Arta, ne-am dorit in general poze de strada, cu un aer usor medieval, pitoresc. Tortul de ciocolata, saratelele si tortuletele de caramel cadou le-am comandat la Lemnul Verde, prajiturile au un gust extraordinar, fara exagerare (in unele locuri se simte puternic gustul de aditivi in prajituri) si preturile acceptabile, mai mici decat in alte parti, am fost incantati pentru ca au acceptat sa ne faca un tort natural si nu macheta, imbracat in ciocolata alba si nu in martipan. Am invatat singuri primul nostru dans, dupa o coregrafie preferata, dintr-un film si a mers perfect cu piesa aleasa de noi (Happy Together - the turtles), mi-am inchiriat rochita de la Bucuresti, e mult mai rentabil si au foarte multe modele, eu am gasit chiar rochita pe care mi-o doream si pentru ca a fost un model nou, de curand achizitionata am fost prima care a purtat-o, asa ca merita incercat si la inchirieri, parerea mea, eu una nu mi-am permis sa platesc 1000 de euro pentru rochita. Am inchiriat o masinuta de epoca pentru trei ore, un mercedes decapotabil, vechi de 100 de ani, foarte chic, cu care ne-am plimbat de la Biserica la locatiile pentru poze si mai apoi la sala. Verighetele le-am facut la Blanka, iar cireasa de pe tort a fost week-end-ul petrecut la City Plaza, unde am avut un apartament de toata frumusetea in alb si negru, cu toate dotarile, absolut impecabil. daca sunteti interesate verificati ofertele de pe site, noi am ales pachetul romantic. Tot la hotel, la salon m-am si aranjat, coafura si make-up, a fost mai simplu pentru ca nu a trebuit sa ma mai deplasez prin oras cu voalul pe cap, mai ales ca am avut un voal foarte lung. Pe langa tortulete am oferit cadou invitatiilor cate o sticla de tuica veche, facuta de tatal meu si pastrata in butoi de mai bine de 10 ani, in pungi facute la comanda in oras, tot de la ei am comandat si etichetele pentru sticle. In concluzie, a fost o zi cu adevarat perfecta, cu mici exceptii (m-au omorat pantofii desi i-am incaltat putin inainte si au avut si un pic de platforma, prin urmare m-am descaltat la scurt timp dupa ce am ajuns la sala, tata s-a impiedicat in rochita mea in drum spre altar, dar s-a redresat la timp :)), nimeni nu s-a gandit sa-mi taie coditele de la buchetul meu, eu nici macar n-am stiut ca trebuiesc taiate, in unele momente papionul sotului meu statea mai intr-o parte, imi era foarte cald in rochie si am transpirat si imi simteam fata foarte incarcata de la machiaj desi erau vreo 26 de grade doar, dar aceste mici incidente mai apar pe parcurs si n-o sa le dati nicio importanta asa cum nu le-am dat nici noi pentru ca veti fi prea incarcate de emotii si de sentimente care vin parca dintr-o alta lume, mie imi venea sa plang de fericire in biserica si n-am avut nici un servetel prin apropiere, nici noi, nici nasii:))). Restul a fost distractie si voie buna si sper tare mult sa va fie cat de cat de folos relatarea mea si va doresc din suflet tuturor spor la pregatiri, casa de piatra, sanatate si multa, multa dragoste!!!

AlleP
13.05.2012, 03:39:52
Acuma am vazut Alle ca tot in sala Lotus faci,pe ce data ai nunta?eu am in 20 octombrie si incep sa fiu stresata8-}

Hey .. eu am nunta in 21 iulie. Eu nu sunt stresata deloc pt nunta, in schimb sunt foarte stresata pt ca sunt in ultimul an de facultate si am fff multe examene luna asta. poate dupa ce scap de sesiune o sa incep si eu sa am emotii pt nunta :))
Cum stai cu pregatirile? Eu mai am multe de rezolvat: sa merg la biserica sa vorbesc cu preotul, sa semnam contractul pt fantana de ciocolata si pt aranjamentele florale. Eu mai trebuie sa imi cumpar voal, pantofi, crinolina, plic, rochita pt cununia civila si trebuie sa gasesc pe cineva care sa ma machieze. Pt el inca nu am cautat nici costum, nimic pt ca vrea sa mai slabeasca pana la nunta. Mai avem inca aproape jumatate de invitatii de dat...

AlleP
13.05.2012, 03:53:48
Dragi miresici, au trecut aproape doua saptamani de la nunta noastra si m-am gandit sa scriu cateva randuri in speranta ca unele lucruri va vor fi folositoare. Am avut o nunta relativ mica, de 70 de persoane, am ales Chios-ul drept locatie si am fost foarte multumiti de servicii, iar mancarea a fost extraordinar de gustoasa si bogata cantitativ. Bautura am luat-o de la un depozit care a acceptat sa primeasca inapoi sticlele neincepute, astfel ca bautura a fost din belsug. E adevarat ca inca se mai lucra in parcul central, dar invitatii nu pareau sa fie deranjati de lucrul asta fiind mai degraba atrasi de priveliste. ...Restul a fost distractie si voie buna si sper tare mult sa va fie cat de cat de folos relatarea mea si va doresc din suflet tuturor spor la pregatiri, casa de piatra, sanatate si multa, multa dragoste!!!

Felicitari!! si casa de piatra !!! Ma bucur ca a fost distractie si voie buna si sper ca totul a fost exact cum v-ati dorit :) te rog tare mult sa imi trimiti un pm in care sa imi spui cateva detalii despre depozitul respectiv (unde il gasesc, si daca mai tii minte ceva preturi) Iti multumim pt relatare si asteptam cu nerabdare poze de la nunta. Sa va dea Dumnezeu multa sanatate, fericire si sa va iubiti toata viata cel putin atata cat va iubiti acum !!

claumiklos
14.05.2012, 15:03:38
buna fetelor! eu am avut nunta in septembrie 2011 si tot asa m-am interesat la o gramada de florarii,dar parca tot piperate mi se pareau preturile.in schimb mi-a recomandat o prietena o cunostinta de-a ei(PFA) care i-a facut si ei aranjamentele florare,cocarde,arcada la intrare si buchetele.mi-a facut o oferta si pana la urma am iesit cel mai ieftin la ea.si am fost si multumita de cum le-a facut,plus ca le-am platit a 2a zi dupa nunta <:-Pasa ca poate ar trebui sa incercati si PFA,mi e mi s-a parut mai acceptabil ca si pret,avand in vedere ca mi-am luat si eu toate magariile gen fantana de cioco,balonase,gheata carbonica etc.o nunta ca-n povesti va doresc!

LucianaIoana
14.05.2012, 15:25:09
Dragi miresici, au trecut aproape doua saptamani de la nunta noastra si m-am gandit sa scriu cateva randuri in speranta ca unele lucruri va vor fi folositoare. Am avut o nunta relativ mica, de 70 de persoane, am ales Chios-ul drept locatie si am fost foarte multumiti de servicii, iar mancarea a fost extraordinar de gustoasa si bogata cantitativ. Bautura am luat-o de la un depozit care a acceptat sa primeasca inapoi sticlele neincepute, astfel ca bautura a fost din belsug. E adevarat ca inca se mai lucra in parcul central, dar invitatii nu pareau sa fie deranjati de lucrul asta fiind mai degraba atrasi de priveliste. Pentru ca am vrut sa economisim niste banuti am organizat singuri toata nunta si am inchiriat pentru decorul salii esarfe pentru scaune si sfesnice cu trei brate din fier forjat de pus pe mese, am vorbit cu cei de la sala si ne-au dat voie sa aranjam sala cu o zi inaintea nuntii. Meniurile, numarul meselor si lista cu asezarea la mese le-am scris noi la calculator si le-am printat in oras pe o hartie speciala, Diverta are cam toate materialele necesare. De flori s-au ocupat cei de la Magnolia si au lucrat cu mult profesionalism, toate aranjamentele au fost minunate, exact asa cum ni le-am imaginat, Dj Shuti a creat o atmosfera extraordinara prin prezenta sa si muzica aleasa. Muzica a fost pe gustul tuturor, populara si usoara, clasica, dansabila si daca lumea nu dansseaza chiar de la inceput nu va temeti pentru ca spiritele se incing pe parcurs, iar pana la final toata lumea va fi pe ring! Noi ne-am dorit mult o formatie sau ceva live, cel putin pentru muzica populara, dar pana la urma am facut bine ca nu am cautat pe nimeni pentru ca preturile sunt foarte ridicate, iar pentru o nunta mica chiar nu cred ca se merita, mai ales ca invitatii nostrii erau din trei zone diferite ale tarii, deci destul de greu de impacat la populara. Inca nu am primit fotografiile, Vlad, fotograful nostru lucreaza inca la ele, le asteptam cu nerabdare, am ales trei locatii pentru fotografii: Strada Potaisa, Piata Muzeului (Casa Matei) si Muzeul de Arta, ne-am dorit in general poze de strada, cu un aer usor medieval, pitoresc. Tortul de ciocolata, saratelele si tortuletele de caramel cadou le-am comandat la Lemnul Verde, prajiturile au un gust extraordinar, fara exagerare (in unele locuri se simte puternic gustul de aditivi in prajituri) si preturile acceptabile, mai mici decat in alte parti, am fost incantati pentru ca au acceptat sa ne faca un tort natural si nu macheta, imbracat in ciocolata alba si nu in martipan. Am invatat singuri primul nostru dans, dupa o coregrafie preferata, dintr-un film si a mers perfect cu piesa aleasa de noi (Happy Together - the turtles), mi-am inchiriat rochita de la Bucuresti, e mult mai rentabil si au foarte multe modele, eu am gasit chiar rochita pe care mi-o doream si pentru ca a fost un model nou, de curand achizitionata am fost prima care a purtat-o, asa ca merita incercat si la inchirieri, parerea mea, eu una nu mi-am permis sa platesc 1000 de euro pentru rochita. Am inchiriat o masinuta de epoca pentru trei ore, un mercedes decapotabil, vechi de 100 de ani, foarte chic, cu care ne-am plimbat de la Biserica la locatiile pentru poze si mai apoi la sala. Verighetele le-am facut la Blanka, iar cireasa de pe tort a fost week-end-ul petrecut la City Plaza, unde am avut un apartament de toata frumusetea in alb si negru, cu toate dotarile, absolut impecabil. daca sunteti interesate verificati ofertele de pe site, noi am ales pachetul romantic. Tot la hotel, la salon m-am si aranjat, coafura si make-up, a fost mai simplu pentru ca nu a trebuit sa ma mai deplasez prin oras cu voalul pe cap, mai ales ca am avut un voal foarte lung. Pe langa tortulete am oferit cadou invitatiilor cate o sticla de tuica veche, facuta de tatal meu si pastrata in butoi de mai bine de 10 ani, in pungi facute la comanda in oras, tot de la ei am comandat si etichetele pentru sticle. In concluzie, a fost o zi cu adevarat perfecta, cu mici exceptii (m-au omorat pantofii desi i-am incaltat putin inainte si au avut si un pic de platforma, prin urmare m-am descaltat la scurt timp dupa ce am ajuns la sala, tata s-a impiedicat in rochita mea in drum spre altar, dar s-a redresat la timp :)), nimeni nu s-a gandit sa-mi taie coditele de la buchetul meu, eu nici macar n-am stiut ca trebuiesc taiate, in unele momente papionul sotului meu statea mai intr-o parte, imi era foarte cald in rochie si am transpirat si imi simteam fata foarte incarcata de la machiaj desi erau vreo 26 de grade doar, dar aceste mici incidente mai apar pe parcurs si n-o sa le dati nicio importanta asa cum nu le-am dat nici noi pentru ca veti fi prea incarcate de emotii si de sentimente care vin parca dintr-o alta lume, mie imi venea sa plang de fericire in biserica si n-am avut nici un servetel prin apropiere, nici noi, nici nasii:))). Restul a fost distractie si voie buna si sper tare mult sa va fie cat de cat de folos relatarea mea si va doresc din suflet tuturor spor la pregatiri, casa de piatra, sanatate si multa, multa dragoste!!!
Felicitari! Casa de piatra! Cu siguranta ne vor fi folositoare relatarile tale. Pe mine m-ar interesa de la ce depozit ati luat bauturile.

margi_crina
15.05.2012, 17:47:39
Salut Alle!Mai ai inca o groza de treaba, dar spor la invatat se rezolva repede toate eu m-am mai linistit.De unde ti-ai luat rochia de mireasa eu inca tot probez si nu m-am hotarat ce sa aleg.Iar sala ti-o decorezi tu sau ai ceva firma,eu m-am gandit sa imi cumpar eu cate una alta si so aranjez eu.Fantana de ciocolata de unde o inchiriezi ca si eu sunt in cautare am gasit un tip din marasti care inchirieaza si iti face si fructele acelea sculptate ajung undeva la 1000 ron.Poate ma ajuti tu cu o oferta mai buna daca stii.Spor la invatat!

AlleP
16.05.2012, 00:15:13
Salut Alle!Mai ai inca o groza de treaba, dar spor la invatat se rezolva repede toate eu m-am mai linistit.De unde ti-ai luat rochia de mireasa eu inca tot probez si nu m-am hotarat ce sa aleg.Iar sala ti-o decorezi tu sau ai ceva firma,eu m-am gandit sa imi cumpar eu cate una alta si so aranjez eu.Fantana de ciocolata de unde o inchiriezi ca si eu sunt in cautare am gasit un tip din marasti care inchirieaza si iti face si fructele acelea sculptate ajung undeva la 1000 ron.Poate ma ajuti tu cu o oferta mai buna daca stii.Spor la invatat!

Multumesc Crina!! app de rochii.. a mea e de la maya fashion .. s-a deschis magazin si in cluj, ai fost pe acolo? ... dupa ce mi-au zis cei de la restaurant ca imi dau ei husele pt scaune am hotarat sa nu caut nici o firma.. aranjamentele cred ca o sa mi le faca o colega de facultate, care desi lucreaza cam scump face niste aranjamente superbe, pt fantana am gasit pe cineva ..daca vrei numele iti trimit un pm ca sa nu fac reclama aici si il poti gasi si pe fb .. ne-a spus ca e 1500 dar putem negocia. voi cate persoane aveti? folosesti husele de la sala? ce culoare iti alegi? tu ce vrei sa iti cumperi pt decorarea salii?
app sambata asta este nunta si a zis sefa de sala ca putem merge la ora 13 sa o vedem decorata.. vrei sa vii si tu?

margi_crina
17.05.2012, 20:45:09
Da Alle am vb si eu cu sefa de sala si o sa trec si eu sambata pe acolo,dar nu stiu inca la cat o sa ajung exact.Eu as vrea sa merg pe un rosu imperial cu alb,dar nu e sigur de aceea vreau sa vad si eu niste aranjamente,da tot husele de la sala le folosim si noi,o sa pun flori pe mese la lumanari,si mi-ar placea din baloane 2 inimii legate cu o verigheta inspatele mesei noastre a mirilor dar alti mi-au spus ca nu se mai poarta baloanele dar mi-e imi plac.Noi ne asteptam in jur de 120-130 de persoane.Teimite-mi un pm atunci sa imi spui mai multe despre fantana.Poate o sa ne vedem sambata pe acolo.Spor la invatat

Beethoven
18.05.2012, 10:54:57
Felicitari!! si casa de piatra !!! Ma bucur ca a fost distractie si voie buna si sper ca totul a fost exact cum v-ati dorit :) te rog tare mult sa imi trimiti un pm in care sa imi spui cateva detalii despre depozitul respectiv (unde il gasesc, si daca mai tii minte ceva preturi) Iti multumim pt relatare si asteptam cu nerabdare poze de la nunta. Sa va dea Dumnezeu multa sanatate, fericire si sa va iubiti toata viata cel putin atata cat va iubiti acum !!
Buna fetelor, depozitul este de fapt magazinul de bauturi de pe Eroilor, Top Drinks se numeste, noi am prins o oferta la Johnny Walker, am luat la 40 de lei sticla de 700-750 ml, in rest noi am mai luat Martini si Baileys, cam la acelasi pret cu cel din supermarketuri, dar am preferat sa le luam de la ei pentru ca le puteam returna. Tuica am avut de casa si vinul l-am luat de la Chios pentru ca au avut un vin foarte bun, la pret ok. Daca mai aveti intrebari, va raspund cu mare drag. Spor la pregatiri!

Beethoven
18.05.2012, 10:56:32
Felicitari! Casa de piatra! Cu siguranta ne vor fi folositoare relatarile tale. Pe mine m-ar interesa de la ce depozit ati luat bauturile.
Buna fetelor, depozitul este de fapt magazinul de bauturi de pe Eroilor, Top Drinks se numeste, noi am prins o oferta la Johnny Walker, am luat la 40 de lei sticla de 700-750 ml, in rest noi am mai luat Martini si Baileys, cam la acelasi pret cu cel din supermarketuri, dar am preferat sa le luam de la ei pentru ca le puteam returna. Tuica am avut de casa si vinul l-am luat de la Chios pentru ca au avut un vin foarte bun, la pret ok. Daca mai aveti intrebari, va raspund cu mare drag. Spor la pregatiri!

corinne2
21.05.2012, 10:51:02
[QUOTE=Beethoven;4669504]Dragi miresici, au trecut aproape doua saptamani de la nunta noastra si m-am gandit sa scriu cateva randuri in speranta ca unele lucruri va vor fi folositoare. Am avut o nunta relativ mica, de 70 de persoane, am ales Chios-ul drept locatie si am fost foarte multumiti de servicii, iar mancarea a fost extraordinar de gustoasa si bogata cantitativ. Bautura am luat-o de la un depozit care a acceptat sa primeasca inapoi sticlele neincepute, astfel ca bautura a fost din belsug. E adevarat ca inca se mai lucra in parcul central, dar invitatii nu pareau sa fie deranjati de lucrul asta fiind mai degraba atrasi de priveliste. Pentru ca am vrut sa economisim niste banuti am organizat singuri toata nunta si am inchiriat pentru decorul salii esarfe pentru scaune si sfesnice cu trei brate din fier forjat de pus pe mese, am vorbit cu cei de la sala si ne-au dat voie sa aranjam sala cu o zi inaintea nuntii. Meniurile, numarul meselor si lista cu asezarea la mese le-am scris noi la calculator si le-am printat in oras pe o hartie speciala, Diverta are cam toate materialele necesare. De flori s-au ocupat cei de la Magnolia si au lucrat cu mult profesionalism, toate aranjamentele au fost minunate, exact asa cum ni le-am imaginat, Dj Shuti a creat o atmosfera extraordinara prin prezenta sa si muzica aleasa.

Felicitari si casa de piatra ! sper ca vei posta si poze in curand!
Eu sunt interesata de sfesnicele cu trei brate pe care le-ai inchiriat, te-as ruga daca poti sa-mi dai un pm cu datele lor si un pret orientativ.mersi mult

margi_crina
22.05.2012, 16:34:34
Buna Alle,multumesc de pm;-)tot cu el cred ca o sa fac si eu contractul numai pe net l-am vazut si imi place.Ai fost la sala?eu am fost la 6 cand erau in toiul nunti dar tot am intrat in sala mi-a placut cremul acela cu alb imi place idee cred ca asa ceva fac si eu,tu?Cum stai cu meniul?Bafta la examene si spor la miresit vorba ta.

AlleP
25.05.2012, 16:04:18
Buna Alle,multumesc de pm;-)tot cu el cred ca o sa fac si eu contractul numai pe net l-am vazut si imi place.Ai fost la sala?eu am fost la 6 cand erau in toiul nunti dar tot am intrat in sala mi-a placut cremul acela cu alb imi place idee cred ca asa ceva fac si eu,tu?Cum stai cu meniul?Bafta la examene si spor la miresit vorba ta.

cu mare placere :) noi am semnat deja cu el si am dat avans.. Am fost la sala pe la 13 si mie mi-a placut cu crem, va trebui sa ma hotarasc intre acel crem si maro inchis... sau ambele :D sincer nici nu stiu ce sa aleg. Huse din cate am inteles au doar pe alb. La meniu inca nu ne-am gandit dar am fost dezamagita sa aud ca ei nu ofera degustare, decat cu 2 zile inainte de nunta cand deja evident ca e ales meniul :( voi v-ati gandit la ceva? veti avea 3 sau 4 feluri de mancare?

margi_crina
27.05.2012, 13:31:51
Buna.Eu am gasit la altcineva 1000 ron e fantana cu tot cu fructe.Eu sala, cred ca sigur o sa merg pe crem si da husele sunt doar albe,imi place si terasa cum arata.Nu ai de ce sa iti faci griji in privinta mancarii pt ca e foarte,foarte buna iti spun eu sigur.Da noi o sa da-m 4 feluri pt ca avem mult tineret si o sa ne intandem cu cheful pana pe la 1 cel putin si de ceea dau 4 feluri.Cu tortul cum ai iesit?Eu nu prea am inteles cum se calculeaza eu vreau acela cu 12 etaje,5 lei e oare felia de persoana?

profy
08.09.2012, 18:52:38
Buna fetelor! Eu am nunta anul viitor in iulie, 2013, si sunt tare nedumerita si interesata de o formatie, accesibila la pret, dar care sa ne cante cam orice gen de muzica, si sa faca bineinteles show! ce ma intereseaza e sa se simta toata lumea bine. am vazut vara asta pe terasa la rest. chios o formatie, solista se numea Andra Nedișan, am cautat putin si pe net despre ea, am vazut ca are un repertoriu vast, dar vroiam sa stiu daca v-a mai cantat la careva, si ce atmosfera face la nunti? astept pareri...#-o

afinia
19.09.2012, 11:25:21
Draga Profy, sa sti ca si eu am gasit-o intamplator prima data pe solista Andra Nedisan tot pe terasa la chios. ne-a placut atat de mult incat am chemat-o sa ne cante la nunta. ce pot sa spun este ca lumea a fost foarte multumita , petrecerea a fost una asa cum mi-am dorit-o, foarte reusita, iar andra a incantat invitatii, chiar daca am avut invitati si din alte zone ale tarii... sa sti ca are un repertoriu cu toate genurile muzicale, iar asta e un lucru foarte bun la un eveniment asa de mare! eu o recomand cu drag la oricine intreaba de formatie... succes

andreea_varga
11.10.2012, 22:10:07
Buna,sunt si eu mireasa de Cluj,mai exact de Gherla, pe 31 august 2013 si sunt in cautare de staroste si formatie.
Ma puteti ajuta cu cateva recomandari si date de contact?

neffy
30.01.2013, 22:12:30
Buna,sunt si eu mireasa de Cluj,mai exact de Gherla, pe 31 august 2013 si sunt in cautare de staroste si formatie.

eu am nunta pe 27 iulie la cluj si am gasit un staroste+dj cu 400 euro. daca vrei detalii scrie-mi pm.

neffy
30.01.2013, 22:13:59
foste si viitoare miresici din judetul cluj ati auzit careva despre dream wedding production din dej??? mi-au facut o oferta bunicica pentru video. dar as vrea si cateva pareri despre ei. multu.

Asherit
31.01.2013, 03:11:15
Logodnicul meu e din Gherla, dar din pacate nu iti pot da informatiile cerute, ca nu cunosc. Pe partea asta o sa se ocupe ceva prieteni. Nunta o vom face in Cluj, dar cununia civila in Gherla. Cu cat timp inainte trebuie facuta rezervare? Noi vrem undeva intre 1-3 august

foste si viitoare miresici din judetul cluj ati auzit careva despre dream wedding production din dej??? mi-au facut o oferta bunicica pentru video. dar as vrea si cateva pareri despre ei. multu.
Nu am auzit de ei, noi suntem in discutii cu alte 2 echipe. Imi poti spune ce oferta ti-au facut?

albastrea
22.06.2013, 16:10:39
Buna!
Miresici de 2014 sunt din Cluj? :)

Flavia050714
22.06.2013, 23:21:06
Buna!
Miresici de 2014 sunt din Cluj? :)

Salut!

Eu sunt una dintre ele :).

albastrea
23.06.2013, 12:32:37
Bine ca am mai gasit pe cineva, ca nu mai scrisese nimeni ca ar avea nunta anul viitor :)

Cum stati cu primele pregatiri?

Flavia050714
23.06.2013, 14:39:27
Bine ca am mai gasit pe cineva, ca nu mai scrisese nimeni ca ar avea nunta anul viitor :)

Cum stati cu primele pregatiri?

Noi avem restaurantul si foto-video. Momentan suntem in cercetari cu muzica si inca nu ne putem decide. DJ-ul il avem de la restaurant (impus), insa mizam pe muzica live.

Am vorbit si pentru flori si astept propunerile celei care se va ocupa de partea asta.

Tu in ce stadiu esti?

albastrea
24.06.2013, 10:30:42
Noi avem restaurantul deocamdata. Nu avem nimic impus de acolo, doar mancarea e in contract, restul ni le alegem singurei.

Pentru staroste, dj, foto-video avem niste preferati, trebuie sa-i sunam zilele astea sa vorbim cu ei.

Trebuie sa ma interesez de firme de decoratiuni pt aranjarea salii, ei colaboreaza cu cineva si ne pot pune in contact cu respectivii, dar nu ne obliga la nimic. Oricum, o sa luam o oferta si de la aceia.

Flavia050714
24.06.2013, 16:14:12
Noi avem restaurantul deocamdata. Nu avem nimic impus de acolo, doar mancarea e in contract, restul ni le alegem singurei.

Pentru staroste, dj, foto-video avem niste preferati, trebuie sa-i sunam zilele astea sa vorbim cu ei.

Trebuie sa ma interesez de firme de decoratiuni pt aranjarea salii, ei colaboreaza cu cineva si ne pot pune in contact cu respectivii, dar nu ne obliga la nimic. Oricum, o sa luam o oferta si de la aceia.

Pentru aranjarea sălii am auzit păreri foarte bune despre cei de la Vanilla Events. Cei care se ocupă cu organizări evenimente au, în general, pachete complexe.

Spor la pregătiri :)!

albastrea
24.06.2013, 20:58:47
Azi am rezolvat cu staroste, dj si foto-video :D
Sapt viitoare ne intalnim cu fiecare pentru contract si avans :)

Flavia050714
26.06.2013, 23:35:41
Azi am rezolvat cu staroste, dj si foto-video :D
Sapt viitoare ne intalnim cu fiecare pentru contract si avans :)

Super! Avansezi încet, încet :suuuper:

Flavia050714
26.06.2013, 23:36:49
Fetelor, pentru ce tip de mărturii optați? Știți anumiți furnizori/locuri în Cluj de unde se pot cumpăra?

albastrea
02.07.2013, 16:21:12
Fetelor, pentru ce tip de mărturii optați? Știți anumiți furnizori/locuri în Cluj de unde se pot cumpăra?

Noi o sa dam pachete pt acasa, la sf nuntii, astfel ca nu punem si marturii pe masa. sau cand spui marturii te referi direct la pachetelul pt acasa?

Flavia050714
03.07.2013, 23:25:39
Noi o sa dam pachete pt acasa, la sf nuntii, astfel ca nu punem si marturii pe masa. sau cand spui marturii te referi direct la pachetelul pt acasa?

Mă refeream la mărturii și/sau pachete pentru acasă. Încă nici eu nu m-am hotărât exact pentru ce o să optez, însă înclin spre pachețel :).

anita_s
11.07.2013, 13:49:11
Salutare!
Sunt viitoare miresuca in 2014 si sunt noua pe aici. Momentan sunt in cautare de restaurant si constant ca nu mai prea sunt locuri libere (:|. Ceva sugestii pentru restaurant.

RamonaS.
11.07.2013, 16:47:19
Salutare!
Sunt viitoare miresuca in 2014 si sunt noua pe aici. Momentan sunt in cautare de restaurant si constant ca nu mai prea sunt locuri libere (:|. Ceva sugestii pentru restaurant.

Buna. Si eu sunt miresica de 2014 dar desi locuiesc in Cluj, nunta mea va fi in jud. Valcea de unde sunt eu. Imi pare rau ca nu te pot ajuta:(

Dannny24
11.07.2013, 18:56:57
Salutare!
Depinde ptr cate persoane si de buget - adica vrei ceva mai low cost sau nu conteaza? :)

RamonaS.
11.07.2013, 20:22:22
Depinde ptr cate persoane si de buget - adica vrei ceva mai low cost sau nu conteaza? :)

Dannny24 cum a fost la cununie? Dar dupa? Casa de piatra iti doresc si o viata frumoasa si lunga in doi!

Flavia050714
11.07.2013, 23:20:29
Salutare!

Bine ai venit! E greu cu gasitul restaurantelor in Cluj. Si noi ne-am facut rezervarea anul asta in iunie. La cate persoane te gandesti? Ce preferinte ai? Ce buget ti-ai fixat?

anita_s
16.07.2013, 20:24:48
Salutare.
Am tot cautat restaurante, prea putine mai au liber sambata. Vor fi 150 de persoane, iar bugetul mediu. Mi-a placut sala IMPACT ca nu are nici un stalp, TALISMAN si ROYAl. Mai am de bifat VICTORIA si apoi sa ma decid.
O seara placuta!

Flavia050714
18.07.2013, 22:00:54
Salutare.
Am tot cautat restaurante, prea putine mai au liber sambata. Vor fi 150 de persoane, iar bugetul mediu. Mi-a placut sala IMPACT ca nu are nici un stalp, TALISMAN si ROYAl. Mai am de bifat VICTORIA si apoi sa ma decid.
O seara placuta!

Recunosc ca nu le-am vazut pe cele mentionate de tine! Probabil din cauza capacitatii. E important sa ai sala inainte de toate...restul se fac pe rand.

O seara placuta si tie!

flory_magu
14.08.2013, 22:13:24
Buna, si eu sunt miresica 2014 ,dar din turda. am gasit restaurantul, starostele,urmeaza restul. voi ce preferinte aveti formatie sau dj? cum mai stati cu pregatirile?:)

Flavia050714
14.08.2013, 23:02:10
Buna, si eu sunt miresica 2014 ,dar din turda. am gasit restaurantul, starostele,urmeaza restul. voi ce preferinte aveti formatie sau dj? cum mai stati cu pregatirile?:)

Buna, Flori. Bine ai venit!

Eu am bifat restaurantul, foto-video, programarea la starea civila si la biserica, formatia de muzica populara si urmeaza sa am raspunsul final pentru cea de muzica usoara. Eu prefer formatia.

Noi vom avea si formatie si dj, pt ca dj-ul e impus de restaurant.

Spor la pregatiri :)!

carmen3105
29.08.2013, 22:58:29
Fetelor, a avut cineva invitatii comandate la Eden Cluj? Cum vi s-au parut? Calitate - pret - seriozitate? Multumesc mult

Flavia050714
31.08.2013, 21:48:04
Fetelor, cu cine ați colaborat/veți colabora pentru Candy Bar din Cluj? Puteți să îmi dați câteva sfaturi/ponturi?

Vă mulțumesc!

chantilly
02.09.2013, 06:19:07
Salut, eu colaborez pentru tort cu cofetaria Cedratine. Ii cunosc de cand s-au infiintat, am mai lucrat si sunt foarte seriosi, asta pe langa ca fac niste lucrusoare super ultra dragute 8-}8-} !! Candy-bar nu fac cu ei pentru ca imi fac cei de la sala ... asta a fost intelegerea dar stiu sigur ca ei fac si sunt mai frumoase

Flavia050714
03.09.2013, 21:58:00
Salut, eu colaborez pentru tort cu cofetaria Cedratine. Ii cunosc de cand s-au infiintat, am mai lucrat si sunt foarte seriosi, asta pe langa ca fac niste lucrusoare super ultra dragute 8-}8-} !! Candy-bar nu fac cu ei pentru ca imi fac cei de la sala ... asta a fost intelegerea dar stiu sigur ca ei fac si sunt mai frumoase

Merci de pont!

Văd că și tu vei avea nunta la Napoca:). În ce sală?

Eu încă nu știu dacă am să optez pt ei pe partea de Candy Bar. Eu vreau Candy Bar și fructe proaspete. Încă nu am văzut cum le aranjează ei, dar parcă mi se par cam scumpi pe partea asta.

chantilly
14.09.2013, 06:40:27
Flavia, sper ca ai sa urmaresti topicul deoarece trebuie sa imi cer mii de scuze pentru recomandarea facuta. Acum 2 zile ( cu o saptamana si un pic inainte de nunta ) cofetaria imi spune ca ei nu mai fac momentan prajituri, ci au deschis un mic restaurant si ca nu imi mai pot onora comanda. Prin urmare imi pare sincer rau ca i-am recomandat vreodata !! A fost un moment ingrozitor dar pana la urma am gasit 2 fete foarte dragute de la Gourmet cucakes care imi vor face tortul tot asa cum doream si chiar mult mai ieftin :x
In sala Athena voi avea nunta, am inteles ca este sala cea mai cautata deoarece nu are stalpi. E sala de la etaj, dreapta. Daca mai vrei info despre Napoca intreaba-ma

Flavia050714
14.09.2013, 20:15:37
Flavia, sper ca ai sa urmaresti topicul deoarece trebuie sa imi cer mii de scuze pentru recomandarea facuta. Acum 2 zile ( cu o saptamana si un pic inainte de nunta ) cofetaria imi spune ca ei nu mai fac momentan prajituri, ci au deschis un mic restaurant si ca nu imi mai pot onora comanda. Prin urmare imi pare sincer rau ca i-am recomandat vreodata !! A fost un moment ingrozitor dar pana la urma am gasit 2 fete foarte dragute de la Gourmet cucakes care imi vor face tortul tot asa cum doream si chiar mult mai ieftin :x
In sala Athena voi avea nunta, am inteles ca este sala cea mai cautata deoarece nu are stalpi. E sala de la etaj, dreapta. Daca mai vrei info despre Napoca intreaba-ma

Salut!

Urmăresc toate subiectele atât cât pot. Ți-am văzut și postarea din "Cofetării și patiserii Cluj" :). Îmi pare rău pt experiența proastă pe care ai avut-o. Nici nu vreau să mă gândesc prin ce dezamăgire aă trecut, dar poate că tot răul e spre bine.

Aștept să îmi împărtășești părerea de după nuntă. Chiar iau în serios recomandarea în legătură cu Gourmet Cupcakes. Am văzut că în pachetul de acasă dai brioșe (mire și mireasă). Ce arome? Cât te costă? Dai și altceva pe lângă? Mi se pare o variantă tare drăguță.

Eu voi avea nunta în sala Roma (cea din stânga) pt că în Atena nu am fi încăput. Am fost la nunta nașilor în sala Atena. În privința celor de la Napoca, nu știu tu cu ce impresie ai rămas, dar eu, sinceră să fiu, nu îmi fac griji. La nunta nașilor mi-a plăcut și servirea și mâncarea.

Merci pt sfaturi :)!

chantilly
16.09.2013, 00:10:45
Nici eu nu imi fac griji de loc ! Am fost la nunti acolo, am vorbit cu mirese ,atat cu cele care au ales pachet cats i cu cele care au dus bautura - ideea e ca nu se fura. Cand pleci acasa iti dau tot ce ramane si e al tau. Noi am optat totusi pentru pachet de bautura silver pentru ca vine cu bar de cocktail-uri, app sa vorbesti cu ei sa iti spuna cu cat s-au scumpit pachetele de alcool daca ai, din cauza accizelor.
Pachetul de dat acasa contine 2 cupcakes cu aroma de cioco si banane si glazura de ciocolata alba si neagra (mire si mireasa) - 4.25 lei si o sticluta de 0.33 l de tuica de prune facuta de socrul meu. Sticlele le-am luat pe le strada traian de la depozitul TBZ cu 0.90 bani cu tot cu dop si etichete :*

Flavia050714
17.09.2013, 21:43:13
Nici eu nu imi fac griji de loc ! Am fost la nunti acolo, am vorbit cu mirese ,atat cu cele care au ales pachet cats i cu cele care au dus bautura - ideea e ca nu se fura. Cand pleci acasa iti dau tot ce ramane si e al tau. Noi am optat totusi pentru pachet de bautura silver pentru ca vine cu bar de cocktail-uri, app sa vorbesti cu ei sa iti spuna cu cat s-au scumpit pachetele de alcool daca ai, din cauza accizelor.
Pachetul de dat acasa contine 2 cupcakes cu aroma de cioco si banane si glazura de ciocolata alba si neagra (mire si mireasa) - 4.25 lei si o sticluta de 0.33 l de tuica de prune facuta de socrul meu. Sticlele le-am luat pe le strada traian de la depozitul TBZ cu 0.90 bani cu tot cu dop si etichete :*

Merci mult pt informații :*!

bobalex76
08.10.2013, 20:15:27
Cedez loc nunta pentru hotel napoca pe data de 3mai 2014.Sala roma si viena aprox 450 pers.Locul este platit in avans si rezervat...

Flavia050714
08.10.2013, 21:16:18
Cedez loc nunta pentru hotel napoca pe data de 3mai 2014.Sala roma si viena aprox 450 pers.Locul este platit in avans si rezervat...

Pot să întreb de ce cedezi locul (scuze indiscreția)? Sper să găsești pe cineva care să îl ia ca să îți recuperezi banii.

bobalex76
09.10.2013, 03:26:06
Pot să întreb de ce cedezi locul (scuze indiscreția)? Sper să găsești pe cineva care să îl ia ca să îți recuperezi banii.
Am primitvo veste frumoasa(adica prin mai o sa fiu tatic)si tre sa reprogramam nunta pe octombrie..... bineinteles tot la napoca

Flavia050714
12.10.2013, 21:36:45
Am primitvo veste frumoasa(adica prin mai o sa fiu tatic)si tre sa reprogramam nunta pe octombrie..... bineinteles tot la napoca

Super!

Felicitări!!!! Să fie un bebe cuminte, sănătos și plin de energie :). Sper să reușești să dai sala.

anutza0203
21.10.2013, 12:42:10
Buna :* si eu voi fi mireasa in 2014, mai exact la inceput de mai si m-am hotarat sa merg in cautarea rochiei. imi puteti da ceva sfaturi despre saloane din cluj? va rooooooog frumos... ca am gasit o rochie superba la Emma , dar e 52 de mil....=(( va multumesc anticipat:*:*:*

neffy
25.10.2013, 12:38:01
Buna :* si eu voi fi mireasa in 2014, mai exact la inceput de mai si m-am hotarat sa merg in cautarea rochiei. imi puteti da ceva sfaturi despre saloane din cluj? va rooooooog frumos... ca am gasit o rochie superba la Emma , dar e 52 de mil....=(( va multumesc anticipat:*:*:*

ce buget ai??? eu la Cluj am probat rochii doar la solon tresor...au rochite de la pronovias... acolo m-am indragostit de rochita mea. :)

f.e.
07.11.2013, 11:19:29
bună tuturor,

Mă ajută cineva pe mine cu niște informații despre cortul Bolero din făget, cortul de la Vila Tușa, sau cortul din gilău Milenium.

mulțumesc anticipat

hippie_bride
07.11.2013, 11:23:11
bună tuturor,

Mă ajută cineva pe mine cu niște informații despre cortul Bolero din făget, cortul de la Vila Tușa, sau cortul din gilău Milenium.

mulțumesc anticipat

Salut,
Pentru cortul Bolero este deja un thread de discutii: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=34896 Poti sa vezi acolo detalii, sau sa pui mai multe intrebari miresicilor care au avut nunta acolo.

f.e.
07.11.2013, 12:59:19
Salut,
Pentru cortul Bolero este deja un thread de discutii: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=34896 Poti sa vezi acolo detalii, sau sa pui mai multe intrebari miresicilor care au avut nunta acolo.

mersi mult pentru răspuns

Selen
02.12.2013, 12:29:34
pentru machiaj iti recomand pe Ami cristea din Cluj... numai ca e destul de ocupata, trebuie sa te programezi cu ceva vreme inainte

albastrea
03.12.2013, 11:27:02
De First Event imi puteti spune ceva?

rusudianamaria
29.12.2013, 22:59:23
Buna...sunt foarte noua pe aici si voi avea nunta in 2014 in iunie.Ma puteti ajuta cu ceva idei despre inchirierea fantanii de ciocolata?Multumesc mult

camelia.deac25
07.01.2014, 19:25:04
salutare miresici,

nunta noastra e pe 14 iunie.... in campia turzii.
imi puteti recomda un fotograf ?

va multumesc!

ioanachiorean
17.01.2014, 16:46:43
salutare miresici,

nunta noastra e pe 14 iunie.... in campia turzii.
imi puteti recomda un fotograf ?

va multumesc!
Salut, o prietena care este din Turda a apelat la serviciile lui Alin Gold, foarte reusite fotografii , mirii au fost super multumiti. Din cate stiu baiatul este din Campia Turzii, oricum daca o sa cauti pe internet Alin Gold o sa gasesti site-ul.

mel00
29.01.2014, 20:46:28
Nu recomand firma DaNunta. Am avut un adevarat soc cand am primit pozele.

Am avut ca si fotograf pe Anamaria Sabadas, nu este deloc profesionista. Din biserica nu pot alege decat 2 poze. A folosit un filtru de lumina foarte prost si in jur la tot ce era un pic lucios sau luminos apar stelute de lumina. In biserica am stelute la flacara de la lumanari, la geamuri ... Nici afara pozele nu sunt prea reusit.

In plus dupa ce am asteptat o luna si jumatate am primit dvd-urile cu poze. Pozele nici macar nu erau intoarse, ce sa mai vorbib de poze sortat sau editat poze.

Dupa ce am facut reclamatie mi sa promis ca o sa mi se editeze pozele. Dupa 2 luni am primit editate pozele, dar acestea aveau o calitate mai proasta decat primele (fete deformate, stelute scoate doar pe jumatate ...).

Nici de video nu am fost foarte multumita. Sunt parti in care se aude un bazait pe fundal. Sunt parti in care se misca foarte repede astfel in cat imaginea este stearsa.

Am fost foarte dezamagita de pozele oferite de catre DaNunta. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

ioana_s_86
30.01.2014, 11:33:59
Si eu cred ca o sa fac cu Ami Cristea, am mai vazut ce tipuri de machiaje face si pentru tot felul de sesiuni foto nu doar pentru nunti si mi-a placut.

albastrea
22.03.2014, 13:15:27
Miresici care aveti nunta in mai, ati inceput sa impartiti invitatiile?