PDA

Versiunea completa : Verighete (modele, inscriptionari)

rocsi6666
17.04.2007, 12:36:28
gagici, v-ati luat verighetele? de unde, cum, cat? anul trecut ne-am cam grabit sa le luam...si vrem sa le schimbam...vreau din aur alb integral si nu am gasit prin Pitesti anul trecut,am facut un compromis, le-am luat cu aur galben si alb...dar vreau ceva special...

lorellay
17.04.2007, 12:38:14
Noi nu le-am luat inca...
Dar vrem ceva simplu..si care pot fi gravate.Adica pe a mea sa scrie numele lui si data cununieie si pe a lui numele meu si data cununiei.Asa au si parintii mei si tare imi place ideea...

rocsi6666
17.04.2007, 21:07:02
mmmmm.....deci nu vreti sa spuneti...aham....bineeeee!

ayana2010
18.04.2007, 09:23:15
:D nici noi nu le-am luat si nu le luam pt 5 mai...vrem sa le luam la vara...sa mergem la o manastire sa le sfintim.. o sa va pun si poze cu ce vreau eu :D

kiss_tyna
18.04.2007, 15:17:05
Noi mergem azi sa luam verighetele(din argint)...Sper sa gasim ceva frumos

ayana2010
18.04.2007, 19:17:52
eu trebuie sa imi iau din aur neaparat ca in rest am alergie...
pe ale noastre o sa scrie..normal...BEIB<:-P :*

Fluturas
18.04.2007, 20:33:57
eu trebuie sa imi iau din aur neaparat ca in rest am alergie...
pe ale noastre o sa scrie..normal...BEIB<:-P :*

normal, normal ;)) ;)) ;))

kiss_tyna
18.04.2007, 20:34:26
Gata,noi am luat verighetele...si sunt foarte incantata de ele...imi plac foarte mult!Abia astept sa o port.Prietenul meu zicea ca sunt prea groase ...dar nu sunt..i-a zis si vanzatoarea de acolo ca cele subtiri sunt mai ''pt fete''...in fine,pana la urma l-am convins sa le luam pe acestea.Eu sunt foarte incantata de ele.Le-am luat pe cele mai scumpe (340 mii),ca aveau numai ieftine la 150 mii-200...si am vrut ceva mai deosebit....Le-am si gravat...(ne-a mai costat inca 100 mii de fiecare verigheta)...pe a mea scrie ''MIKY 18.11.05'' (numele lui si data la care ne-am cunoscut) iar pe a lui scrie "CRIS 18.11.05".As pune niste poze k sa le vedeti dar nu se vad pt ca e ''varza'' aparatul foto...O sa incerc sa caut modelul pe net(sigur este pt ca l-am mai vazut) si o sa-l pun aici.

Fluturas
18.04.2007, 20:38:20
Gata,noi am luat verighetele...si sunt foarte incantata de ele...imi plac foarte mult!Abia astept sa o port.Prietenul meu zicea ca sunt prea groase ...dar nu sunt..i-a zis si vanzatoarea de acolo ca cele subtiri sunt mai ''pt fete''...in fine,pana la urma l-am convins sa le luam pe acestea.Eu sunt foarte incantata de ele.Le-am luat pe cele mai scumpe (340 mii),ca aveau numai ieftine la 150 mii-200...si am vrut ceva mai deosebit....Le-am si gravat...(ne-a mai costat inca 100 mii de fiecare verigheta)...pe a mea scrie ''MIKY 18.11.05'' (numele lui si data la care ne-am cunoscut) iar pe a lui scrie "CRIS 18.11.05".As pune niste poze k sa le vedeti dar nu se vad pt ca e ''varza'' aparatul foto...O sa incerc sa caut modelul pe net(sigur este pt ca l-am mai vazut) si o sa-l pun aici.

felicitari Cristina, asteptam poze :):*

kiss_tyna
18.04.2007, 21:16:32
Am gasit o poza care arata cam cum sunt inelele in realitate...numai ca inelushul meu are o singura pietricica din aceea alba pe mijloc...si a lui este exact ca a mea...tot cu piatra...sunt acelasi model,marimi mai mari.Sper sa va placa

kiss_tyna
18.04.2007, 21:18:37
Am mai gait pe net cateva modele asemanatoare numai ca sunt din aur unele(ale nostre sunt din argint)

lorellay
19.04.2007, 06:41:41
Foarte frumoase...sa le purtati fericiti...
Noi inca nu am luat verighetele....Dar trebuie cat de curand...cred ca la primul salariu...;)) Sau rochia mea...inca nu stiu...

blondy
20.04.2007, 16:22:59
Si noi ne-am luat verighetele sunt din aur alb si aur galben.

lorellay
23.04.2007, 15:24:25
Verighetele se poarta inainte de nunta pe cealalta mana?Sau nu se poarta deloc?

blondy
23.04.2007, 16:13:59
Verighetele se poarta inainte de nunta pe cealalta mana?Sau nu se poarta deloc?

Buna,

daca nu ti-a luat inel de logogdna se poate purta pe cealalta mana;insa daca ti-a luat nu se poarta deloc.

Blondy.

lorellay
23.04.2007, 16:24:33
Mi-a luat inel de logodna...deci nu putem purta verighetele....

rocsi6666
24.04.2007, 13:34:55
asa zice traditia...
dar eu am purtat-o dupa ce le-am luat vreo 2 saptamani, sa imi fac "pofta", dupa care am facut pauza pana la nunta...

blondy
24.04.2007, 16:26:03

Nici eu nu le-am purtat pentru ca si eu am inel de logodna.
Le-am pus doar pentru momentul pozei.

Blondy.

lorellay
30.04.2007, 13:01:52
Cred ca nu o sa le port..sunt superstitioasa....dar o sa ma abtin destul de greu....
Bine...inca nici nu le-am luat....:)

mirela13stan
16.06.2007, 20:38:44
Eu mi le-am luat din bucuresti si sunt din aur alb cu aur galben. sunt super frumoase si sunt model anti-stres:-$ .cat despre purtat eu mi-o mai pun pe a mea dar numai sa vad cum imi mai sta. si asa am vazut ca seara nu prea imi mai intra pe deget asa ca fuguta cu ea la magazin de mi-a schimbat-o. cum ar fi fost ca la cununie, fiind vara, cald, oboseala sa nu poata sa-mi bage verigheta:D

ayana2010
16.06.2007, 21:16:03
Eu mi le-am luat din bucuresti si sunt din aur alb cu aur galben. sunt super frumoase si sunt model anti-stres:-$ .cat despre purtat eu mi-o mai pun pe a mea dar numai sa vad cum imi mai sta. si asa am vazut ca seara nu prea imi mai intra pe deget asa ca fuguta cu ea la magazin de mi-a schimbat-o. cum ar fi fost ca la cununie, fiind vara, cald, oboseala sa nu poata sa-mi bage verigheta:D

eh....o pune pe degetul mic:D arata-ne poze

claudica78
19.06.2007, 08:38:16
Astea sunt verighetele noastre, sper sa va placa!!\:D/

Fluturas
19.06.2007, 08:44:11

imi plac, sunt foarte frumoase!<:-P

alias
19.06.2007, 10:32:32

Super! Foarte frumoase! Si eu am ales tot combinatia de aur galben cu ce alb!!!

claudica78
21.06.2007, 08:38:13
ma bucur ca va plac, combinatia de aur galben cu alb parca este mai ochioasa
zic ca e important sa cumparam ceva care sa ne placa cu adevarat si sa fim multumite, ca doar pe ele le mai purtam dupa nunta \:D/, ah ........ da si sotul;)) ;))

ayana2010
21.06.2007, 12:05:34
sunt frumoase, claudica! sa le purtati cu multa iubire mereu!

kiss_tyna
21.06.2007, 18:29:47
ma bucur ca va plac, combinatia de aur galben cu alb parca este mai ochioasa
zic ca e important sa cumparam ceva care sa ne placa cu adevarat si sa fim multumite, ca doar pe ele le mai purtam dupa nunta \:D/, ah ........ da si sotul;)) ;))

Sunt frumoase!Cred ca asa ceva mi-ar place si mie!Sa le purtati pt totdeauna, sanatosi si sa va iubiti!

claudica78
26.06.2007, 07:56:48
Va multumesc, sa fiti iubite si sa iasa toate asa cum va doriti ^:)^

diavolita
26.06.2007, 23:57:08
cunosc pe cineva care i sa rupt vergheta si s-au despartit :( ...asa ca cine spune sa nu credeti in superstitii ca nu sunt adevarate sa nu il credeti...cat despre verhete tr sa cumparam ceva clasic

kiss_tyna
27.06.2007, 08:16:53
cunosc pe cineva care i sa rupt vergheta si s-au despartit :( ...asa ca cine spune sa nu credeti in superstitii ca nu sunt adevarate sa nu il credeti...cat despre verhete tr sa cumparam ceva clasic

Daca ar fi sa ne luam dupa superstitii......oamenii poate nu s-au mai inteles....Cunosc persoane care nu s-au mai inteles si s-au despartit si asta nu pt ca s-a rupt una din verighete....Hai sa fim seriosi...
Oamenii au inventat superstitiile ca sa aiba o scuza la cele intamplate fara voia lor.S-au despartit pt ca asa a vrut D-zeu,NU pt ca li s-au rupt verighetele!!!Nu mai credeti in toate prostiile!

lorellay
26.07.2007, 12:43:47
In sfarsit am reusit si noi sa inscriptionam verighetele...imi plac asa de mult...da nu reusesc sa le fac poze sa le pun aici....

ayana2010
26.07.2007, 23:28:29
In sfarsit am reusit si noi sa inscriptionam verighetele...imi plac asa de mult...da nu reusesc sa le fac poze sa le pun aici....
ce ati scris?

lorellay
27.07.2007, 06:18:53
Am scris asa....
pe a lui...."Sorana 6 X 2007"
pe a mea ...."Alin 6 X 2007"
Trebuia sa scriem Ion si Maria=P~ ....ca si asa ne cheama....CAnd incepe cineva sa ne spuna bancuri cu Ion si Marie...incep toti sa rada pana sa se termine de spus bancul....=P~

ayana2010
27.07.2007, 10:16:21
Am scris asa....
pe a lui...."Sorana 6 X 2007"
pe a mea ...."Alin 6 X 2007"
Trebuia sa scriem Ion si Maria=P~ ....ca si asa ne cheama....CAnd incepe cineva sa ne spuna bancuri cu Ion si Marie...incep toti sa rada pana sa se termine de spus bancul....=P~
ar fi fost tare!!!! sa le purtati cu placere:)>-

arinutza
27.07.2007, 11:55:52
Si noi le-am inscriptionat cu numele fiecaruia si data nuntii , nu de alta dar sa nu cumva sa uite cand ne-am luat=))

daisy
07.08.2007, 11:26:58
Fetelor, unde ati inscriptionat verighetele in Pitesti? Ca noi am fost la bijuteria din incinta Mobilux, acolo auzisem ca se inscriptioneaza si mi-au zis ca ei nu fac asa ceva...
Imi vindeti si mie pontul?[-o<

MeMyself
14.08.2007, 10:12:10
Fetelor, unde ati inscriptionat verighetele in Pitesti? Ca noi am fost la bijuteria din incinta Mobilux, acolo auzisem ca se inscriptioneaza si mi-au zis ca ei nu fac asa ceva...
Imi vindeti si mie pontul?[-o<
Langa magazinul Trivale e un centru, o bijuterie si acolo se fac inscriptionari. E 10000/litera. Acu sa-ti zic si cum ajungi: Mergi pe langa terasa "La Papas", inspre institutul de proiectari (spre Siblani) si exact langa Trivale e bijuteria. Sper sa te ajute.:)>-

daisy
14.08.2007, 11:38:57
Langa magazinul Trivale e un centru, o bijuterie si acolo se fac inscriptionari. E 10000/litera. Acu sa-ti zic si cum ajungi: Mergi pe langa terasa "La Papas", inspre institutul de proiectari (spre Siblani) si exact langa Trivale e bijuteria. Sper sa te ajute.:)>-
Mersicut pentru raspuns, dar daca este bijuteria care cred eu, nu mai intru acolo ca m-am certat cu patroana cred...
Am intrat odata si imi zice: "Usa se inchide daca nu te superi"...Ea statea pe un scaun langa usa si era una mai fitoasa, cred ca era patroana ceva...
Si eu: "Serios?credeam ca cu asta te ocupi tu..."
Si am iesit val-vartej trantind usa. Atunci am observat ca era si stricata si trebuia sa tragi zdravan sa o inchizi.
Asa ca prefer sa raman cu ele nescrise...:-<

lorellay
14.08.2007, 11:51:17
Eu nu cunosc bine orasul si nu stiu daca va referiti la acelasi loc unde am fost eu....
Langa mag trivale....adica fata in fata cu intrarea in fortuna dinspre trivale...putin mai in jos...la parterul blocurilor alea cu 4 etaje....
Despre asta vorbiti si voi?

daisy
14.08.2007, 12:06:08
Eu nu cunosc bine orasul si nu stiu daca va referiti la acelasi loc unde am fost eu....
Langa mag trivale....adica fata in fata cu intrarea in fortuna dinspre trivale...putin mai in jos...la parterul blocurilor alea cu 4 etaje....
Despre asta vorbiti si voi?
Pai nici eu nu cunosc Pitesti-ul foarte bine:))
Dar sunt aproape sigura ca vorbim despre aceeasi bijuterie.
Sa le dea Doame-Doamne clienti dupa cum se comporta cu ei;))
Adevarul este ca e regula generala la noi...daca sunt aranjata si pusa la punct, rascolesc si magazinul sa-mi faca pe plac...daca sunt in papuci si pantaloni scurti, ma masoara de jos pana sus si probabil se intreaba ce caut pe acolo. Dar imi place ca nu ma mai streseaza niciuna sa se tina dupa mine si sa intre si in cabina de probe sa-si dea cu parerea...;))

MeMyself
14.08.2007, 13:40:20
Da. Vorbim de acelasi magazin. de fapt, cred ca lorellay mi-a zis de el. Nu mai stiu:-p. Daca e asa naspa, sa vezi ce ma impopotonez cand ma duc acolo!!! Daisy are mare dreptate: asa e la noi in Rom. Daca nu esti aranjat, nici nu te baga in seama. Iar ma enervez cand ma gandesc!!:gen_20:

georgya
14.08.2007, 15:01:54
Pai nici eu nu cunosc Pitesti-ul foarte bine:))
Dar sunt aproape sigura ca vorbim despre aceeasi bijuterie.
Sa le dea Doame-Doamne clienti dupa cum se comporta cu ei;))
Adevarul este ca e regula generala la noi...daca sunt aranjata si pusa la punct, rascolesc si magazinul sa-mi faca pe plac...daca sunt in papuci si pantaloni scurti, ma masoara de jos pana sus si probabil se intreaba ce caut pe acolo. Dar imi place ca nu ma mai streseaza niciuna sa se tina dupa mine si sa intre si in cabina de probe sa-si dea cu parerea...;))
urasc vanzatoarele astea.........si pe mine daca ma enerveaza ...ies si nu mai calc pe acolo:>

lorellay
14.08.2007, 15:56:28
Sa stiti ca noi nu am avut probleme acolo.Si era un barbat..nu am vazut nici o tipa..a fost foarte amabil...poate am avut noi noroc. Si nici nu eram aranjati...chiar deloc....bafta si voua...

daisy
15.08.2007, 09:37:23
Iar iti dau dreptate...intr-adevar, in spatele tejghelei era un barbat si nu am nimic cu el. Persoana in cauza, dupa cum am mai spus era pe un scaun langa usa si cred ca era chiar patroana...:-? cu atat mai rau pentru ei.
Mai avem de invatat in Romania sa facem comert...

MeMyself
15.08.2007, 11:36:32
Iar iti dau dreptate...intr-adevar, in spatele tejghelei era un barbat si nu am nimic cu el. Persoana in cauza, dupa cum am mai spus era pe un scaun langa usa si cred ca era chiar patroana...:-? cu atat mai rau pentru ei.
Mai avem de invatat in Romania sa facem comert...

Ohooooooo! Si inca cat!

MeMyself
17.08.2007, 10:00:12
Gata fetele! Am inscriptionat si verighetele. A fost iubi acolo si in 15 min au fost gata. Dar sa stiti ca scrisul nu e cine stie ce!

lorellay
17.08.2007, 11:31:40
Ba mie mi-a placut tare mult scrisul....eu am fost multumita..Si la noi in 20 min au fost gata...

poisonivy
20.09.2007, 18:44:21
azi am dat si noi comanda de verighete, am mai postat si la off-topic, dar sunt asa incantata de ele, incat va atasez si aici poza, sa ma laud si eu pe la lume! :D

Andra_St
02.10.2007, 21:29:12
fetelor, cat v-au costat verighetele? cu tot cu inscriptionari.
vreau sa mai calculez o data socoteala.
pe masura ce trece timpul, descopar ca nunta asta o sa coste mai mult decat credeam. si mi-e frica ca m-am intins mai mult decat am plapuma.

lorellay
03.10.2007, 09:00:44
fetelor, cat v-au costat verighetele? cu tot cu inscriptionari.
vreau sa mai calculez o data socoteala.
pe masura ce trece timpul, descopar ca nunta asta o sa coste mai mult decat credeam. si mi-e frica ca m-am intins mai mult decat am plapuma.
Pe noi ne-au costat cam 4 mil...si iscriptionarea e putin....10.000 lei litera

poisonivy
03.10.2007, 10:49:37
pe noi 8 milioane, undeva la 13 gr amandoua, iar de inscriptionat, inca nu am ales nimic :)

Lalely
03.10.2007, 10:52:46
pe noi 8 milioane, undeva la 13 gr amandoua, iar de inscriptionat, inca nu am ales nimic :)

Foarte frumoase sunt verighetele....totusi..nu stiu de unde le-ai cumparata..(poate nu am citit toate mesajele tale anterioare..)..ai putea sa ne vinzi si noua pontul cu magazinul????

Gia79
03.10.2007, 12:19:21
Fetelor va pun si eu verighetele noastre.Sincer nu am inscriptionat nimica pe ele ca nu ne place si vrem ca la 5 ani de casnicie sa le modificam

micky_bet
25.11.2007, 22:36:58
superbe pozele ,iar rochia e fff draguta

collyna
02.12.2007, 12:52:34
Sfatul meu..
ganditi-va de 2 ori inainte sa cumparati verighetele..in mod normal le luati pentru o viata deci merita investitia..spun asta din experienta...
Noi am luat verighetele cu ceva timp inainte de nunta,la insistentele mele..intre timp am amanat nunta..verighetele nu ne mai plac deloc.Le-am luat de la o prietena care le aducea de la turci,le-am comandat din catalog..ne convenea ca le plateam in rate.Aceleasi verighete si le-a cumparat si colega mea de birou(atunci ma suparasem..ea nu avusese curajul sa comande ceva din catalog fara sa vada..si cand mi le-a adus mie si-a comandat si ea)..La 3 luni de la nunta ei am facut o comparatie intre verigheta unei alte colege casatorita de vreo 20 de ani si a ei..nu se compara la zgaraieturi una cu cealalta..ziceai ca cea de 3 luni are 20 de ani si invers,plus ca putinul aur alb care-l aveau nu mai exista,deh erau decat suflate.Concluzia : feriti-va de verighete luate de la persoane care i-au aur de la turci(nu tot aurul este la fel nici la ei..dar romanul nostru..ia aur prost si-l vinde la pret de aur bun) inclusiv de bijuteria la care cele mai multe dintre voi v-ati inscriptionat verighete..NU CUMPARATI DE ACOLO,este aceeasi 'afacere'! nu degeaba aurul dintr-o bijuterie este mai scump..ESTE MULT MAI BUN CALITATIV.

collyna
02.12.2007, 13:00:43
Nu ma intelegeti gresit...nu spun asta din fitze sau mai stiu eu la ce ati putea sa va ganditi.Verighetele noastre pe care am dat aprox.8mil va trebui sa le vindem la pret de amanet..si pentru ce..pentru ca n-am cascat ochii bine cand trebuia.Zilele trecute am fost prin Valcea si in mall am fost la bijuteria Sabrini..verighete deosebite..incristionate intr-un mod deosebit(o sa incerc sa fac rost de cateva imagini) pretul era intre 80 si 90 ron gramul..dar erau cu adevarat deosebite,oricum pretul difera de la un magazin la altul..merita sa va mai interesati.daca nu ma insel au si pagina de net..deci puteti vedea ceva modele,ca idee..:*

claudia_pinulet
07.01.2008, 20:36:00
Buna ...spune-ne si noua de unde ti-ai luat verighetele...pupici

sabrina
29.01.2008, 20:06:37
azi am dat si noi comanda de verighete, am mai postat si la off-topic, dar sunt asa incantata de ele, incat va atasez si aici poza, sa ma laud si eu pe la lume! :D
ce-i drept.e f draguta...un model asemanator imi doresc si eu.

dellyya
13.02.2008, 08:26:18
Pupici tuturor miresicilor,
Fetelor, va rog mult sa-mi dati un sfat! Am facut o mare prostie! Sa vedeti ce mi s-a intamplat. Ieri am fost sa ne luam verighetele pe care le comandasem cu aproape 2 sapt inainte la bijuteria aia de pe Teilor. Eram foarte fericiti. Cand, stupoare! Nu era modelul pe care-l comandasem noi!Amandoua modele sunt simple, insa acesta pe care ni l-au adus este rotunjit (bombat),pe cand cel pe care l-am vrut noi era drept. Chiar scria si pe bonul ala de avans ca sunt drepte. Nu mi-a venit sa cred si pe deasupra mai sunt si gravate cu numele noastre si data nuntii. I-am atras atentia si iubitului meu ca nu sunt aceleasi,dar pe moment am decis ca nu avem ce sa mai facem si ca ar trebui sa le acceptam pe astea (asa ele nu sunt urate dar nu sunt ce am vrut noi de la inceput).
Vreau sa va spun ca am bocit toata noaptea la gandul ca voi purta toata viata pe deget un compromis. Al meu nu e prea afectat de treaba asta ca lui ii plac oricum si nu vrea sa le schimbam, insa eu nici nu concep sa le purtam pe astea.
Acum imi pare foarte rau ca n-am fost mai tupeista sa ma infig in nesimtitele alea care mi-au incurcat comanda. Trebuie sa le schimb neaparat asa ca va rog mult sa-mi recomandati si mie un bijutier bun sa le dau la modificat sau sa le schimb cu altele (nu stiu nici eu ce sa fac). Stiti cumva ce preturi sunt la schimb sau la refacut? (Verighetele astea au in jur de 10 grame amandoua,e aur de 14 k si au costat mai mult de 7 mil)
Stiti cumva sau ati auzit cum se comporta in timp aurul asta de 14 k, daca se zgarie rau?
Va multumesc mult si va pup.

MachuPicchu
13.02.2008, 08:33:10
Pupici tuturor miresicilor,
Fetelor, va rog mult sa-mi dati un sfat! Am facut o mare prostie! Sa vedeti ce mi s-a intamplat. Ieri am fost sa ne luam verighetele pe care le comandasem cu aproape 2 sapt inainte la bijuteria aia de pe Teilor. Eram foarte fericiti. Cand, stupoare! Nu era modelul pe care-l comandasem noi!Amandoua modele sunt simple, insa acesta pe care ni l-au adus este rotunjit (bombat),pe cand cel pe care l-am vrut noi era drept. Chiar scria si pe bonul ala de avans ca sunt drepte. Nu mi-a venit sa cred si pe deasupra mai sunt si gravate cu numele noastre si data nuntii. I-am atras atentia si iubitului meu ca nu sunt aceleasi,dar pe moment am decis ca nu avem ce sa mai facem si ca ar trebui sa le acceptam pe astea (asa ele nu sunt urate dar nu sunt ce am vrut noi de la inceput).
Vreau sa va spun ca am bocit toata noaptea la gandul ca voi purta toata viata pe deget un compromis. Al meu nu e prea afectat de treaba asta ca lui ii plac oricum si nu vrea sa le schimbam, insa eu nici nu concep sa le purtam pe astea.
Acum imi pare foarte rau ca n-am fost mai tupeista sa ma infig in nesimtitele alea care mi-au incurcat comanda. Trebuie sa le schimb neaparat asa ca va rog mult sa-mi recomandati si mie un bijutier bun sa le dau la modificat sau sa le schimb cu altele (nu stiu nici eu ce sa fac). Stiti cumva ce preturi sunt la schimb sau la refacut? (Verighetele astea au in jur de 10 grame amandoua,e aur de 14 k si au costat mai mult de 7 mil)
Stiti cumva sau ati auzit cum se comporta in timp aurul asta de 14 k, daca se zgarie rau?
Va multumesc mult si va pup.
daca o porti langa alt inel se poate zgaria, daca muncesti mult cu mainile (cu cabluri, cu strunguri) se poate zgaria
daca nu iti plac ia-ti altele, da-le pe astea la schimb si nu platesti decat manopera (daca sunt gram pe gram) ... asa am facut noi, in decembrie era 25 lei manopera pe gram si a trebuit sa mai cumparam si 0.85g (cele date de noi erau mai usoare)
si noi am avut probleme cu cei care ne-au facut bijuteriile ... venim dupa 2 sapt. sa le luam si au uitat sa dea comanda, plecam si venim dupa alta sapt. si nu erau gata ... dupa aproape o luna de cand am dat comanda le-am luat, mai mari cu jum. de numar (am zis ca nu-i bai ca se mai umfla degetele in timp) dar macar erau cele dorite de noi

dellyya
13.02.2008, 09:14:24
daca o porti langa alt inel se poate zgaria, daca muncesti mult cu mainile (cu cabluri, cu strunguri) se poate zgaria
daca nu iti plac ia-ti altele, da-le pe astea la schimb si nu platesti decat manopera (daca sunt gram pe gram) ... asa am facut noi, in decembrie era 25 lei manopera pe gram si a trebuit sa mai cumparam si 0.85g (cele date de noi erau mai usoare)
si noi am avut probleme cu cei care ne-au facut bijuteriile ... venim dupa 2 sapt. sa le luam si au uitat sa dea comanda, plecam si venim dupa alta sapt. si nu erau gata ... dupa aproape o luna de cand am dat comanda le-am luat, mai mari cu jum. de numar (am zis ca nu-i bai ca se mai umfla degetele in timp) dar macar erau cele dorite de noi

Mersi mult pentru raspuns
Am auzit pe cineva spunand ca aurul de 24k are o rezistenta mai scazuta decat cel de 14k. Ceea ce e foarte ciudat pentru este aur dentar, este cu mult mai scump si ar trebui sa fie foarte rezistent. Am cautat si eu mai devreme pe net sa vad daca e adevarat si tot cam acelasi lucru am gasit.
Oricum, noi ramanem la cel de 14k.
In cazul in care verighetele noi cantaresc mai putin decat cele date la schimb, cum se va achita manopera?
Si va rog mult (pentru miresicile din Pitesti) sa-mi recomandati si mie un bijutier bun pentru ca am mai multe bijuterii de modificat, din aur si din argint.
Va multumesc mult
Va pup si succes la pregatiri

lexi_ada
13.02.2008, 09:31:31
Fetelor sa va spun ce au patit nasii nostri, nu au nici un an de la nunta si au avut verighetele aur alb si aur galben de 18k si acum nici macar nu se mai vede aurul alb , s-a dus, sters, numai exista ...acum ce sa facem ? noi vroiam uele simple cu o dunga de aur alb pe mijloc , sunt tare in dubii daca sa le iau sau nu ...ce ma sfatuiti sa fac?

simona_ana
13.02.2008, 09:37:17
Fetelor sa va spun ce au patit nasii nostri, nu au nici un an de la nunta si au avut verighetele aur alb si aur galben de 18k si acum nici macar nu se mai vede aurul alb , s-a dus, sters, numai exista ...acum ce sa facem ? noi vroiam uele simple cu o dunga de aur alb pe mijloc , sunt tare in dubii daca sa le iau sau nu ...ce ma sfatuiti sa fac?
Si eu am tot citit despre aurul alb ca se poate duce in timp... Dar sunt multe firme care au service pt bijuterii! Si noi tot asa le-am comandat: 1/2 aur alb, 1/2 aur galben...Din cate am inteles nu exista aur alb, ci doar aur galben rodiat. Mie nu imi plac simple... asa ca daca patetsc ceva, ne ducem sa le rodieze iar !

rocsi6666
13.02.2008, 11:09:20
aurul alb de pe verighetele noastre nu s-a dus...de un an jumate...

simona_ana
13.02.2008, 11:21:21
aurul alb de pe verighetele noastre nu s-a dus...de un an jumate...
Super! Cred ca depinde si de firma si de calitate... nu stiu care e treaba! Si eu sper sa nu avem probleme repede cu ele! >:D<

MachuPicchu
13.02.2008, 11:34:11
Mersi mult pentru raspuns
Am auzit pe cineva spunand ca aurul de 24k are o rezistenta mai scazuta decat cel de 14k. Ceea ce e foarte ciudat pentru este aur dentar, este cu mult mai scump si ar trebui sa fie foarte rezistent. Am cautat si eu mai devreme pe net sa vad daca e adevarat si tot cam acelasi lucru am gasit.
Oricum, noi ramanem la cel de 14k.
In cazul in care verighetele noi cantaresc mai putin decat cele date la schimb, cum se va achita manopera?
Si va rog mult (pentru miresicile din Pitesti) sa-mi recomandati si mie un bijutier bun pentru ca am mai multe bijuterii de modificat, din aur si din argint.
Va multumesc mult
Va pup si succes la pregatiri
SA-TI ZIC CUM AM FACUT NOI ... verighetele de schimb aveau 9.71g, iar cele noi 10,55g ... am platit manopera (25lei/g) pentru 9.71g, si am cumparat aur (59lei/g) pentru diferenta (10.55-9.71=0.84g) ... adica 25*9.71+59*0.84=292.31, atat am dat eu la vremea respectiva

dellyya
13.02.2008, 12:42:54
Dragi miresici,
Ce credeti ca este de facut in cazul in care, dupa un anumit timp de la cununie, verighetele se rup, Doamne fereste, sau se deterioreaza, se zgarie sau pur si simplu nu mai incap pe deget (de exemplu: nasei mele, i s-au ingrosat foarte tare degetele dupa ce a nascut si nu mai poate purta verigheta). Presupun ca se pot modifica, reface sau inlocui. In aceste cazuri, verighetele noi trebuie duse la biserica pentru a fi sfintite?
Voi cum stiti ca trebuie procedat?

simona_ana
13.02.2008, 13:38:45
Dragi miresici,
Ce credeti ca este de facut in cazul in care, dupa un anumit timp de la cununie, verighetele se rup, Doamne fereste, sau se deterioreaza, se zgarie sau pur si simplu nu mai incap pe deget (de exemplu: nasei mele, i s-au ingrosat foarte tare degetele dupa ce a nascut si nu mai poate purta verigheta). Presupun ca se pot modifica, reface sau inlocui. In aceste cazuri, verighetele noi trebuie duse la biserica pentru a fi sfintite?
Voi cum stiti ca trebuie procedat?
Banuiesc ca doar in cazul in care le inlocuim ar trebui sfiintite din nou... Cred... Problema asta nu mi-am pus-o pana acum, dar ma gadesc ca pentru niste mariri sau micsorari nu trebuie duse iar la biserica! Poate stiu mai multe alte miresici :-?

lexi_ada
20.02.2008, 08:07:40
buna dimineata !!! >:D<
am dat aseara comanda de verighete , v-am promis ca pun pozici cu ele . Sunt gata pe 17 martie :-w , cam tarziu( ca sunt eu nerabdatoare ), dar asta este .

simona_ana
20.02.2008, 08:47:51
am dat aseara comanda de verighete , v-am promis ca pun pozici cu ele . Sunt gata pe 17 martie :-w , cam tarziu( ca sunt eu nerabdatoare ), dar asta este .
Sunt foate frumoase verighetele! Sa le purtati fericiti toata viata! >:D<

Rocsaine
20.04.2008, 20:53:58
Foarte frumoase, sa le purtati iubiti pt totdeauna!
Unde le-ati facut? Le-ati si inscriptionat?

lexi_ada
21.04.2008, 00:36:34
Foarte frumoase, sa le purtati iubiti pt totdeauna!
Unde le-ati facut? Le-ati si inscriptionat?
multumesc frumos !!! Sa dea dumezeu asa sa fie !! Le-am facu la parterul magazinului Unirea , fiema se cheama Giulia Design ( Coriolan - gasesti pe net) , au durat cam 1 luna pana le-am luat . Da le-am si inscriptionat cu numele noastre , numai ca a mea este umpic mai mare ca a lui iubi si ne-au gresit numele , pe a mea scrie Alexandra si pe a lui Bogdan ;)) , dar ne-am amuzat pe chestia asta teribil. oricum avem garantie 2 ani la ele, si probabil o sa mergem sa schimbam scrisul, dar ne-am obisnuit cu ele ,si tare greu ne este sa le dam jos .
Mult succes !!

Kalistas
22.04.2008, 09:03:31
Feteloor.. ne au venit verighetele... si sunt foarte incantata de ele.. si desi avem cuninua religioasa in septembrie, ne am decis sa le tinem umpic pe degete.. ca prea ne e drag de ele si cum am facut deja civila, n-o fi foc.
Hai sa va pun o poza cu ele :

Lalely
23.04.2008, 11:09:43
Feteloor.. ne au venit verighetele... si sunt foarte incantata de ele.. si desi avem cuninua religioasa in septembrie, ne am decis sa le tinem umpic pe degete.. ca prea ne e drag de ele si cum am facut deja civila, n-o fi foc.

Eu inca nu am gasit verighetele:((
Nu stiu ce sa fac, cred ca mai fac un drum in Bucuresti!!!

kiss_tyna
23.04.2008, 17:54:46
Superbe!Sa le purtati sanatosi!

kiss_tyna
23.04.2008, 17:55:21
Cel putin acolo sunt mai multe magazine si ai de unde alege.

Kalistas
23.04.2008, 18:56:46

Scumpa.. daca vrei te pot ajuta sa ti dau mai multe detalii despre locul de unde le am luat eu.. ce pot sa ti spun ca vin in max o luna, daca e un model f complicat....

Ma rog.. ai inteles ideea.. ma poti contacta pe privat..;-)

Oricum, multa bafta in gasirea verghetelor perfecte !

Multumesc pentru aprecieri, fetelor!!

simona_ana
14.05.2008, 11:17:27
Am primit si eu inelul de logodana :) Va atasez poze cu el! Sunt foarte fericita si incantata! :)

Lalely
14.05.2008, 11:26:26
Am primit si eu inelul de logodana :) Va atasez poze cu el! Sunt foarte fericita si incantata! :)

Foarte frumos!
Sa-l porti iubita!
sa te bucuri de el...
Pupici!!

ayana2010
14.05.2008, 11:52:20
ft finut si dragut! felicitari>:D<

lexi_ada
14.05.2008, 17:53:03
Felicitari !!!! in sfarsit vad poze cu el !!! superb si iti vine foarte bine .=D>

simona_ana
14.05.2008, 20:55:29
Multumesc fetelor! Sunt tare fericita! Toata ziua ma uit la el!:">>:D<

noha
19.05.2008, 00:41:33
Sunt superbe. Sa le purtati sanatosi si fericiti. Ma bucur ca ti-ai gasit ceva sa iti placa. Eu inca mai caut...

kiss_tyna
19.05.2008, 08:57:39
Foarte frumos!Sa-l porti sanatoasa si iubita!

simona_ana
19.05.2008, 13:05:38
Foarte frumos!Sa-l porti sanatoasa si iubita!
Multumesc! >:D< Sunt asa de incantata si de fericita!!!

noha
20.05.2008, 17:56:35
Am gasit cateva variante de verighete. Va atasez poze. Astept si parerea voastra.

noha
20.05.2008, 18:01:01
Si aici restul. A trebuit sa le modific un pic.

kiss_tyna
21.05.2008, 11:17:49
Multumesc! >:D< Sunt asa de incantata si de fericita!!!
Te cred.Si eu am fost cand l-am primit.<:-P

andutza019
09.06.2008, 12:23:00
gagici, unde gasesc sa inscriptionam si noi verighetele? In bucuresti ma refer...
Daca stiti undeva unde scrisul e ca "de mana" m-ar interesa mai mult decat un scris "de tipar"( sper sa intelegeti limba in care am scris acilica....) ;;)

lexi_ada
10.06.2008, 06:30:24
gagici, unde gasesc sa inscriptionam si noi verighetele? In bucuresti ma refer...
Daca stiti undeva unde scrisul e ca "de mana" m-ar interesa mai mult decat un scris "de tipar"( sper sa intelegeti limba in care am scris acilica....) ;;)
La Giulia Design , la parterul magazinului Unirea . Acolo le-am facut noi, si crie " de mana" costa 30 ron / verigheta .

Andra_St
18.06.2008, 09:19:53

nu ai gasit in pitesti unde sa le inscriptionezi?
eu asa ma gandeam

icor
02.07.2008, 14:15:09
buna miresici
verighete din aur alb gasesti in centru langa argesu' pe partea cu biblioteca , f frumoasa la comanda <:-P

flory_tina69
13.07.2008, 14:24:52

sa-l porti sanatoasa si sa te bucuri de el
si eu l-am primit pe al meu de curand
promit sa revin cu poza

va pup pe toate

flory_tina69
13.07.2008, 14:33:57
asa cum v-am promis.....pozica
nu se vede exceptional...dar eu sunt tare mandra de el

Rocsaine
13.07.2008, 14:37:22

Foarte finut, sa-ti aduca numai fericire si sa nu-l scoti niciodata de pe deget ;-)

anya_ro
16.07.2008, 09:05:36

foarte dragutz inelul. chiar are gusturi norocosul.

delphi
23.11.2008, 14:25:01
Imi puteti spune va rog ce parere aveti despre bijuteria Teilor? As vrea sa mergem sa ne uitam la ceva modele saptamana viitoare. Cum se procedeaza? Comanzi modelul, platesti un avans si apoi cand ti le aduc dai si restul? Cam cat dureaza? Mersi :*

laura23
23.11.2008, 18:10:27
Si pe mine m-ar interesa poate ne ajuta cineva cu informatii :)

MiaS
28.01.2009, 10:09:32

ce scump e;;) ! seamana cu al meu, dar al meu nu are piatra :D

Lalely
30.01.2009, 18:50:22
Imi puteti spune va rog ce parere aveti despre bijuteria Teilor? As vrea sa mergem sa ne uitam la ceva modele saptamana viitoare. Cum se procedeaza? Comanzi modelul, platesti un avans si apoi cand ti le aduc dai si restul? Cam cat dureaza? Mersi :*

Nu stiu cum se procedeaza la comanda.
Noi ne-am gasit verighetele la Janine in centru..fara comanda,fara nimic...
Au multe perechi..din acelasi model asa ca doar daca vrei un anumit model pe care ei nu il au tb sa comanzi.

Bafta viitoare miresici!

crisvali
01.02.2009, 23:50:47
Noi ne am luat verighete..poate prea devreme,dar eram tare nerabdatori:).sunt din aur galben(75%)si aur alb(15%) si a mea are o mica pietricica in mijloc...sunt foarte frumoase,exact cum ne am dorit.firma am gasit o la targul de nunti de la Mariott..se numeste KJR si sunt convenabili la pretul aurului...verighetele sunt gata la jumatea lui februarie...pana atunci nu am poze..le am si inscriptionat cu numele fiecaruia pe verighete...\

kiss_tyna
16.02.2009, 07:43:47
Ieri de dimineata, vazand ce zi frumoasa este, nu stiam ce sa facem, pe unde sa mergem.....si deodata ne-a venit ideea sa mergem pana la Bucuresti la Unirea sa ne luam verighete. Am ajuns acolo pe la 12.Ne-am uitat in toata Unirea la verighete insa erau cam scumpe....Adica ce ne-a placut mai mult costa intre 3000 si 5000 lei. Noi aveam un buget de 2000 lei. Am mai probat unele din aur alb si cu o dunga de aur galben si cu pietricica, cand am intrebat cat costa, erau mai ieftine, aveau 10 grame amandoua si costau 1000 lei. In toata Unirea gramul de aur e la 100 lei.
Nu ne-au placut pentru ca erau si cam subtiri si erau mai mult din aur alb, care se va demoda dupa cativa ani. Noi vroiam ceva mai clasic dar elegant. Am iesit din Unirea, dezamagiti. Am zis sa ne mai plimbam pe acolo....si dupa 10 minute de mers am dat de o bijuterie care era deschisa si logic ca am intrat. Aici aurul era la 72 lei. Cand ne-a uitat la modele, am realizat ca aveau modele mai frumoase ca in Unirea. Si ni s-a pus ''pata'' pe verighetele noastre. Le-am pus pe deget, veneau foarte bine, si vanzatoarea le-a cantarit. Au 20,19 grame. Ne-a costat 1450 lei. Ceea ce ne-a placut la ele a fost faptul ca sunt groase, solide, si ca a mea are muuuulte pietricele,asa cum mi-am dorit. Acum abia asteptam sa le purtam. Am iesit foarte bine la bani, nici nu ma asteptam. In Pitesti nu ai nicio sansa sa gasesti astfel de modele(am cautat peste tot si nu mi-a placut nimic). Noi ne bucuram ca le-am gasit si ca sunt exact ceea ce ne doream sa fie!<:-P :x

kiss_tyna
16.02.2009, 07:49:36
Am mai auzit si ne-au spus si vanzatoarele de la Unirea ca de la 1 martie, gramul de aur se scumpeste. Bine ca le-am luat de acum!:D

MiaS
16.02.2009, 09:17:25
Noi ne bucuram ca le-am gasit si ca sunt exact ceea ce ne doream sa fie!<:-P :x

fffff frumoase..sa le purtati sanatosi si fericiti =D> >:D<

RamonaS
16.02.2009, 09:18:15
Ieri de dimineata, vazand ce zi frumoasa este, nu stiam ce sa facem, pe unde sa mergem.....si deodata ne-a venit ideea sa mergem pana la Bucuresti la Unirea sa ne luam verighete. Am ajuns acolo pe la 12.Ne-am uitat in toata Unirea la verighete insa erau cam scumpe....Adica ce ne-a placut mai mult costa intre 3000 si 5000 lei. Noi aveam un buget de 2000 lei. Am mai probat unele din aur alb si cu o dunga de aur galben si cu pietricica, cand am intrebat cat costa, erau mai ieftine, aveau 10 grame amandoua si costau 1000 lei. In toata Unirea gramul de aur e la 100 lei.
Nu ne-au placut pentru ca erau si cam subtiri si erau mai mult din aur alb, care se va demoda dupa cativa ani. Noi vroiam ceva mai clasic dar elegant. Am iesit din Unirea, dezamagiti. Am zis sa ne mai plimbam pe acolo....si dupa 10 minute de mers am dat de o bijuterie care era deschisa si logic ca am intrat. Aici aurul era la 72 lei. Cand ne-a uitat la modele, am realizat ca aveau modele mai frumoase ca in Unirea. Si ni s-a pus ''pata'' pe verighetele noastre. Le-am pus pe deget, veneau foarte bine, si vanzatoarea le-a cantarit. Au 20,19 grame. Ne-a costat 1450 lei. Ceea ce ne-a placut la ele a fost faptul ca sunt groase, solide, si ca a mea are muuuulte pietricele,asa cum mi-am dorit. Acum abia asteptam sa le purtam. Am iesit foarte bine la bani, nici nu ma asteptam. In Pitesti nu ai nicio sansa sa gasesti astfel de modele(am cautat peste tot si nu mi-a placut nimic). Noi ne bucuram ca le-am gasit si ca sunt exact ceea ce ne doream sa fie!<:-P :x
Sa va poarte noroc si fericire pana la adanci batraneti!

kiss_tyna
16.02.2009, 09:20:00
Multumim, fetelor!

Rocsaine
16.02.2009, 15:05:22

Sa va aduca noroc si sa va uneasca pe veci :* Le-ati luat foarte bine la pretul ala.

Si noi am cautat mult in Pitesti si pana la urma, dintr-un noroc, am dat peste bijuteria de la Mall care are modele mai deosebite decat in tot Pitestiul. Daca nici acolo nu am fi gasit si noi tot la Bucuresti ne-am fi dus. Dar asa, ne-a scutit de un drum :">

kiss_tyna
16.02.2009, 15:37:35
Sa va aduca noroc si sa va uneasca pe veci :* Le-ati luat foarte bine la pretul ala.

Si noi am cautat mult in Pitesti si pana la urma, dintr-un noroc, am dat peste bijuteria de la Mall care are modele mai deosebite decat in tot Pitestiul. Daca nici acolo nu am fi gasit si noi tot la Bucuresti ne-am fi dus. Dar asa, ne-a scutit de un drum :">

Multumim din suflet!Sa stii ca si noi ne gandeam sa fi mers tot la bijuteria din Euromall in caz ca nu gaseam nimic.

madgie
16.02.2009, 19:33:45
sper ca am reusit sa atasez o poza

aida_dolce
27.02.2009, 16:49:24
Nu stiu cum se procedeaza la comanda.
Noi ne-am gasit verighetele la Janine in centru..fara comanda,fara nimic...
Au multe perechi..din acelasi model asa ca doar daca vrei un anumit model pe care ei nu il au tb sa comanzi.

Bafta viitoare miresici!
buna miresici.noi ne am luat verigete de la matteo,q 59 lei gramul.sper s fie in regula,mi s a parut f f ieftin,in comparatie cu 85 lei,dar st superbe,simplute,aur alb si aur galben

pui_bibi
27.02.2009, 17:05:28
dragele mele,nasa noastra de cununie are pe cineva care ne poate face verighetele dupa ce model vrem noi 12g cu 1000 de lei, asa ca incerc sa gasesc modelul cel mai potrivit si mai frumos pentru noi, poate ma inspir din pozele voastre....as vrea sa aiba si aur galben si aur alb, si sa fie usor bombate, si inauntru sa scrie numele noastre si "mai presus de mariri, de caderi, de cuvant..." :">

CodrutaCory
05.03.2009, 11:35:51
si noi ne-am luat inca de acum 4 luni verighetele si abia astept si eu sa o port,sunt dragute (mie imi plac) sunt si gravate dar doar cu numele nostru,nu au fost nici scumpe -am gasit o bijuterie ceva mai ieftina in arad si sunt destul de groase si late fiindca asa a vrut viitorul sot,va pun si o poza cu ele

MiaS
05.03.2009, 11:54:30
si noi ne-am luat inca de acum 4 luni verighetele si abia astept si eu sa o port,sunt dragute (mie imi plac) sunt si gravate dar doar cu numele nostru,nu au fost nici scumpe -am gasit o bijuterie ceva mai ieftina in arad si sunt destul de groase si late fiindca asa a vrut viitorul sot,va pun si o poza cu ele

simple si elegante..ff frumoase :x sa va aduca mult noroc

delphi
08.03.2009, 16:29:02
Multumim din suflet!Sa stii ca si noi ne gandeam sa fi mers tot la bijuteria din Euromall in caz ca nu gaseam nimic.

Cris, sa le purtati cu placere. Si noi le-am comandat ieri, noi le avem f simple.

pisicamiresica
08.03.2009, 17:23:07
buna fetelor !
din nefericire , noi ne am dat comanda acum doua luni si astazi , cand am fost sa ne ridicam comanda, am avut un soc : verighetele noastre dragi , la care visam demult , s au scumpit peste noapte cu 1500 lei. am ramas :O:O:O.
daca atunci cand am dat comanda erau 2500 amandoua , acum , doar a mea este 2500 lei ... :|si culmea , la stand , afisata in vitrina , verigheta model avea acel pret vechi de 1500 lei (a mea care are niste diamante micute). Frate, cum e posibil ca o firma de prestigiu sa faca asa ceva? are afisat ceva dar practica defapt alte preturi? Cum peste noapte se scumpesc cu mai multe de 40 %? cum e posibil? si in plus , cele pe care ni le doream noi erau simple , iar acestea aveau doua dungi ...nici macar nu erau cum ne doream noi. simple...
nu mi vine sa cred si murim de nervi pentru ca am stat si am asteptat doua luni sa ne vina comanda , comanda ne este adusa , dar cu niste modificari (dungutele acelea) si cu un pret mult mai mare (diferenta 1500 lei). mai ales k avem nunta peste 2 luni jumatate ... :(
asa ca fetelor , va sfatuiesc sa aveti grija ce faceti de unde luati si luati va din timp pentru ca nu stii ce se intampla si te trezesti strans cu usa si trebuie ori sa dai niste bani in plus ori sa iei niste verighete , primele care iti cad in mana k nu mai ai cand sa cauti altele...
noi nu le am platit , am refuzat sa le luam desi erau superbe chiar si cu cele doua dungi dar bugetul era de 2500lei , buget care si ala era chinuit ....
in fine. nu ne ramane decat sa cautam rapid si sa ne orientam spre altceva, cu riscul de a pati din nou ce am patit... :|
bafta all
p.s.: scuze de greseli gramatica sau de repetitii dar nervii isi spun cuvantul... :)

pisicamiresica
08.03.2009, 17:27:40
oops, acum am vazut k am scris pentru fetele din pitesti :) faza era in bucuresti :P scuze :)

deea4bobo
08.03.2009, 21:33:42
Buna fetelor, noi ne dorim verighete pe care sa le inscriptionam pe exterior insa nu am nici o idee ce am putea scrie, help, please

petrutza21girl
13.03.2009, 12:21:52
si noi vrem sa le inscriptionam...dar nu stiu unde :(

ayana2010
13.03.2009, 22:01:09
si noi vrem sa le inscriptionam...dar nu stiu unde :(
imi plac verighetele tale. sunt pe gustul meu. de unde le-ai luat?

petrutza21girl
13.03.2009, 22:47:35
le-am comandat dintr-un catalog si ne-au fost aduse...n-am gasit nimic care sa-mi placa in mod special prin oras,asa k...am cautat :D

delphi
14.03.2009, 18:18:12
Ne-au sosit si noua verighetele de la Coriolan. Sunt clasice, finute, abia astept sa le purtam ;;)

ayana2010
14.03.2009, 18:40:20
Ne-au sosit si noua verighetele de la Coriolan. Sunt clasice, finute, abia astept sa le purtam ;;)
si noi sa le vedem :D

mire245
15.03.2009, 08:53:02
buna miresici.noi ne am luat verigete de la matteo,q 59 lei gramul.sper s fie in regula,mi s a parut f f ieftin,in comparatie cu 85 lei,dar st superbe,simplute,aur alb si aur galben

Buna, cei de la Matteo au si site cu modelele de verighete? 59 ron gramul este un super pret, cel putin in Bucuresti asa este. M-ar interesa sa stiu si care este adresa de acolo sau un nr de telefon.[-o<

delphi
15.03.2009, 09:38:35
http://www.coriolan.ro/verighete-v61.html

Verighetele noastre \:D/

petrutza21girl
25.03.2009, 13:37:02

foarteeeeeeeee frumoase :x sa le stapaniti sanatosi >:D<

delphi
28.03.2009, 18:03:22
foarteeeeeeeee frumoase :x sa le stapaniti sanatosi >:D<

Mersi frumos.

RamonaS
28.03.2009, 18:41:57

Oh my god....asa le avem si noi...de la Royal Caro!=))=))Nu-mi vine sa cred! Modelul e identic! Noi le-am si inscriptionat! Am dat 18 mil pe ele. Cred ca sunt un pic mai groase!

RamonaS
28.03.2009, 18:54:56
A noastra e fara diamant. Din pacate asta nu se ved f. bine.
http://www.royalcaro.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=9140&category_id=66&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=53

delphi
29.03.2009, 11:08:49
A noastra e fara diamant. Din pacate asta nu se ved f. bine.
http://www.royalcaro.ro/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=9140&category_id=66&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=53

Vai dar ce verighete faine :D Pai si noi am fost la Royal Caro, ni s-au parut cam scumpe si apoi le-am vazut pe astea de la Coriolan identice si n-am mai stat pe ganduri. Sa le purtati sanatosi si iubiti <:-P

RamonaS
29.03.2009, 17:06:27
Vai dar ce verighete faine :D Pai si noi am fost la Royal Caro, ni s-au parut cam scumpe si apoi le-am vazut pe astea de la Coriolan identice si n-am mai stat pe ganduri. Sa le purtati sanatosi si iubiti <:-P
Multumesc mult! Sa aveti o casnicie fericita!:*

Larisa1982
03.04.2009, 20:17:27
eu le-am luat de langa libraria Eminescu, sunt micute au amandoua 5 gr. sincer nu am luat ce mi-am dorit deoarece nu am gasit marimea potrivita, dara acum cand d ma uit la ele parca imi plac\:D/

Yulya88
13.04.2009, 16:51:14
Am vazut acest model de verighete ,la coriolan sunt 3000 ron,iar la bijuteria teilor 85 ron/gr! Atat de mare diferenta,oare cu ce or fi mai bune astea la coriolan fiindca modelul este identic!!

ayana2010
13.04.2009, 20:11:08
Am vazut acest model de verighete ,la coriolan sunt 3000 ron,iar la bijuteria teilor 85 ron/gr! Atat de mare diferenta,oare cu ce or fi mai bune astea la coriolan fiindca modelul este identic!!
sunt super dragute, modelul asta imi place ft mult, chiar voiam sa merg la bucuresti la coriolan. bine ca mi-ai spus de bijuteria teilor, voi trece si eu zilele astea pe acolo

mirrella81
13.04.2009, 20:37:34
Asta e modelul nostru http://www.adorri.ro/pagina-produs.php?prod=37
Numai a mea are diamant, unul alb, nu negru
A mea e inscriptionata cu "Esti iubirea mea" si a lui cu "Ba tu esti iubirea mea".
Am avut un mic incident cu ele (modelul ne-a venit un pic diferit)...le-am luat....le-am dus inapoi...si acum le asteptam iar la sfarsitul sapatamanii.

Diana_10
14.04.2009, 08:32:26

Super frumoase! Imi poti spune de unde le -ai luat sau unde se gaseste magazinul...please.;;)

simona_ana
14.04.2009, 18:42:56
Da, le-am vazut si eu inca de anul trecut. Modelele sunt identice, iar diferenta de pret era mare!

ayana2010
14.05.2009, 12:10:36
ne-am luat si noi verighetele, seamana foarte mult cu acestea. http://www.coriolan.ro/image.php?object_type=detailed&image_id=40&window=popup

pentru gravare, bijuteria teilor. sunt gata de pe-o zi pe alta.

Yulya88
14.05.2009, 14:00:17
multumesc :*
Foerte frumoase verighetele!sa le porti iubita! Dupa teilor le-ai luat?Parca la modelul asta gramul este 97 ron,nu?Cam cate grame au?

ayana2010
14.05.2009, 14:19:07
Foerte frumoase verighetele!sa le porti iubita! Dupa teilor le-ai luat?Parca la modelul asta gramul este 97 ron,nu?Cam cate grame au?
multumesc :)
le-am luat de la janine de langa kenvelo. pentru modelul asta gramul este 95 lei si au 16,10g.

stefi_steffi
15.05.2009, 08:38:20
Si noi am luat aseara verighetele. Si pt mine sunt "cele mai frumoase".
A mea are 7 diamante, impreuna ambele au 22 de grame si au costat doar 970 euro. Am vazut acelasi model, un pic mai subtiri pe magheru cu 4500 euro. Daca va plac, va trimit PM cu detalii.

Yulya88
15.05.2009, 15:23:42
Si noi am luat aseara verighetele. Si pt mine sunt "cele mai frumoase".
A mea are 7 diamante, impreuna ambele au 22 de grame si au costat doar 970 euro. Am vazut acelasi model, un pic mai subtiri pe magheru cu 4500 euro. Daca va plac, va trimit PM cu detalii.
Foarte frumoase! De unde le-ai luat?Cumva din Euromall?

stefi_steffi
18.05.2009, 11:02:35
Foarte frumoase! De unde le-ai luat?Cumva din Euromall?

Nu, le-am facut la comanda la un bijutier in bucuresti pe bd Carol, aproape de intersectia cu mosilor pe dreapta cum mergi de la universitate. jpi-jewellery.com - sunt atat de multumita si de bucuroasa de cum au iesit incat imi vine sa o port de acum, dar nu ma lasa lumea.
Daca inca nu te-ai hotarat ce model vrei, poti sa ii faci o vizita, are sute de modele. Si se uita in ochii tai si stie ce sa iti arate.
Noi le-am vazut pe astea si i-am spus ca ne plac. Nu ne-a spus nimic, ne-a mai aratat in continuare vreo 50 de modele - pe care le-am si probat- si ne-a zis apoi ca oricate mai scoate el, tot nu o sa ne mai placa alt model la fel ca primul.
Stiu ca veti spune ca sunt scumpe, dar prefer sa dau mai mult pe ele decat pe rochie sau pantofi sau mai stiu eu ce altceva. Verighetele le purtam toata viata.:)

Byonce
20.05.2009, 10:27:15
Ce parere aveti de verighetele gen bvlgari, combinatie de aur galben si alb?

anamari_popa
03.07.2009, 19:31:02
Buna. Si noi cautam verighetele!

Yulya88
14.07.2009, 12:22:31
Aveti idee cat mai este gramul de aur? Parca vazusem k s-a mai ieftinit,dar nu sunt sigura!

olteanu2008
01.08.2009, 13:04:30
Salut, miresici!

In general, verighetele sunt din aur de 14k sau de 18k? Problema mea e ca inelul de logodna este din aur de 18k, iar verigheta trebuie sa fie la fel. Multumesc!

elenuta_yo
10.08.2009, 01:00:14
Stie cineva cat costa inscriptionarea la bijuteria teilor?
Ms frumos

Yulya88
20.08.2009, 11:07:06
Stie cineva cat costa inscriptionarea la bijuteria teilor?
Ms frumos
Buna ,am intrebat eu ieri si au zis k 50 de lei de pereche !

Yulya88
20.08.2009, 11:15:41
gata ne-am luat si noi verighetele !Asta e modelul!

MiaS
20.08.2009, 15:37:12
gata ne-am luat si noi verighetele !Asta e modelul!
foarte frumoase :x sa va aduca numai bucurii :)

Yulya88
20.08.2009, 15:57:57
foarte frumoase :x sa va aduca numai bucurii :)
Multumesc frumos!

ancaionela
16.10.2009, 10:10:06
Verighetele noastre in poza! Noi le-am luat din Bucuresti direct de la producator..de fapt am dat comanda si saptamana viitoare ar trb sa fie gata....si ni le si inscriptioneaza:
-pe a lui: My heart will be your shelter!A&I
-pe a mea: My arms will be your home!A&I

Pupici!

stef_puiut
22.01.2010, 15:14:36
Ati vazut ca mai nou se poate inscriptiona si poza fiecaruia pe verighete?ce parere aveti de idee?

nelly_blinduta
02.02.2010, 21:00:44
Salut, miresici!

In general, verighetele sunt din aur de 14k sau de 18k? Problema mea e ca inelul de logodna este din aur de 18k, iar verigheta trebuie sa fie la fel. Multumesc!

Aurul de 18 k este mai maleabil, deci se zgarie mai usor. Ar trebui sa te gandesti la domeniul in care lucrezi tu sau sotul tau(ca in general la barbati e problema) si deasemenea aurul de 18k galben, e mai galben la culoare decat cel de 14. Spor!

OlivT
22.01.2012, 02:41:16
Noi avem verighetele de anul trecut din februarie,..acuma ne gandim la inscriptionat

lauraa_maria
22.01.2012, 09:56:14
Noi avem verighetele de anul trecut din februarie,..acuma ne gandim la inscriptionat

Unde poti inscriptiona in Pitesti??vreau si eu:) si cat costa?

OlivT
22.01.2012, 19:25:52
Unde poti inscriptiona in Pitesti??vreau si eu:) si cat costa?

in fortuna la etaj. Intri pe la intrarea de vis-a-vis de trivale (cea cu primu pasaj) urci scarile si in loc sa faci dreapta spre magazinele din fortuna....faci stanga, e langa un magazin de haine.

kisstina
22.02.2012, 13:12:48
in fortuna la etaj. Intri pe la intrarea de vis-a-vis de trivale (cea cu primu pasaj) urci scarile si in loc sa faci dreapta spre magazinele din fortuna....faci stanga, e langa un magazin de haine.

Litera costa 2 lei, acum depinde si de ceea ce vrei sa fie inscriptionat

adri_
23.02.2012, 20:08:58
Noi le-am inscriptionat la Bijuteria Teilor, de unde le-am cumparat. Dar nu sunt foarte multumita de rezultat.
As fi vrut sa-mi pot alege fontul... ceva cu litere de mana.
Apoi au zis ca pot alege intre litere mari sau mici, dar au scris tot cum au vrut ei pana la urma.

Oana_Padurariu
23.02.2012, 20:14:09
Noi le-am inscriptionat la Bijuteria Teilor, de unde le-am cumparat. Dar nu sunt foarte multumita de rezultat.
Apoi au zis ca pot alege intre litere mari sau mici, dar au scris tot cum au vrut ei pana la urma.

imi plac verighetele voastre .... cam cate grame au impreuna ?? cat ati platit ?? noi deocamdata nu le-am cumparat pentru ca nu ne intelegem la model si mai avem o problema ca nu stim daca sa le cumparam din romania sau de aici ... pentru ca noi suntem plecati din tara

adri_
23.02.2012, 20:25:04
imi plac verighetele voastre .... cam cate grame au impreuna ?? cat ati platit ?? noi deocamdata nu le-am cumparat pentru ca nu ne intelegem la model si mai avem o problema ca nu stim daca sa le cumparam din romania sau de aici ... pentru ca noi suntem plecati din tara

Au impreuna 10 grame si un pic si au costat 1800 ron. Le gasesti la Bijuteria Teilor, magaziul mare, de langa Praxis.

Le: acum am vazut ca nu esti din Pitesti. Dar cred ca aveti si acolo BT :):)

Oana_Padurariu
23.02.2012, 20:45:39
Au impreuna 10 grame si un pic si au costat 1800 ron. Le gasesti la Bijuteria Teilor, magaziul mare, de langa Praxis.

Le: acum am vazut ca nu esti din Pitesti. Dar cred ca aveti si acolo BT :):)

nu conteaza de unde sunt conteaza unde gasesc ceva potrivit pentru noi
nu stii au site ??

adri_
23.02.2012, 20:59:33
nu conteaza de unde sunt conteaza unde gasesc ceva potrivit pentru noi
nu stii au site ??

Au site, dar modelul nostru nu este expus. Iti trimit pm cu link-ul :)
Cateva pagini mai inapoi mai este o poza cu verighieta si se vede mai bine.

Oana_Padurariu
23.02.2012, 21:04:12
Au site, dar modelul nostru nu este expus. Iti trimit pm cu link-ul :)
Cateva pagini mai inapoi mai este o poza cu verighieta si se vede mai bine.

mersi mult adri ... esti o scumpa

adri_
24.02.2012, 08:25:41
mersi mult adri ... esti o scumpa

Mersic :*
Uite aici poza, mi-am adus aminte ca cealalta este pe un alt topic.

pikachu1986
16.03.2012, 09:58:57
Pe noi nici nu ne-au intrebat daca avem preferinte de font sau dimensiune.. au scris cum au vrut ei.. nu pre am fost incantata la inceput dar asta e..

Alyi
23.03.2012, 08:33:36
Fetelor dar cumva stiti unde se pot face verighetele cu aurul vostru?
Ca noi tot avem o gramada de bratari si lantisoare rupte sau pe care nu le mai purtam si oricum vrem ceva simplu ....
Aveti idee?

OlivT
23.03.2012, 12:31:47
Ca noi tot avem o gramada de bratari si lantisoare rupte sau pe care nu le mai purtam si oricum vrem ceva simplu ....
Aveti idee?

am inteles ca sus in fortuna, si nici nu se pierde mult din aur. iar manopera nu e foarte scumpa.

AndreeaBB
23.03.2012, 13:05:14
am inteles ca sus in fortuna, si nici nu se pierde mult din aur. iar manopera nu e foarte scumpa.
200 ron manopera si se pierde 0.8%
e ok, noi acolo le-am facut ;)

OlivT
23.03.2012, 15:43:44

e super ok...

liuviana
23.03.2012, 17:50:00

Da, asa e, insa dezavantajul este ca nu iti poti face la ei orice model vrei tu. De exemplu eu am vrut sa imi fac un model de pe net, le-am aratat poza, era si cu aur alb si mi-au spus ca nu il pot face, ca ei au 4-5 modele ale lor si tb sa alegi din acelea, iar mie nu mi-a placut niciunul...si asa le-am facut la buc., unde aveau mai multe modele, si era 45 ron/gram manopera

Alyi
29.03.2012, 11:03:37

Acolo stiam si eu dar a fost o colega de curand si nu a fost prea multumita, zicea ca doamna de acolo nu era prea receptiva la dorintele lor..acu' nu stiu ce sa zic, mai cautam ..:)
Mercic oricum :*

Alyi
29.03.2012, 11:04:07
Da, asa e, insa dezavantajul este ca nu iti poti face la ei orice model vrei tu. De exemplu eu am vrut sa imi fac un model de pe net, le-am aratat poza, era si cu aur alb si mi-au spus ca nu il pot face, ca ei au 4-5 modele ale lor si tb sa alegi din acelea, iar mie nu mi-a placut niciunul...si asa le-am facut la buc., unde aveau mai multe modele, si era 45 ron/gram manopera

Unde anume in buc le-ati facut?

liuviana
29.03.2012, 13:58:34
Unde anume in buc le-ati facut?

Buna Alina. Am renuntat sa le mai facem dupa un anume model, pentru ca la diverse bijuterii, care au site, cand ne-am dus sa probam modele care ne placeau din pozele de pe site, nu ne veneau frumos pe deget, si nu ne-am mai riscat, ca modelul acela era frumos in poze, insa pe deget nu stiam cum vine. Asa ca ne-am dus la Bijuteria Safir, din Iris Mall si am luat un model de acolo, vazut , probat si placut :D Am dat aur la schimb, 13 gr, ca atat au si verighetele si ne-a mai cerut decat manopera. Daca dai pe google bijuteria safir 94 o gasesti, si modele si contact si tot :P Am scris eu gresit ca le-am facut, dar erau gata facute, doar tb alte masuri . Greseala mea, imi cer scuze.. dar poti sa te interesezi, ca poate fac dupa model... la bijuteria atcom tot din buc. stiu ca fac orice model vrei tu

AndreeaBB
29.03.2012, 17:10:34
Buna Alina. Am renuntat sa le mai facem dupa un anume model, pentru ca la diverse bijuterii, care au site, cand ne-am dus sa probam modele care ne placeau din pozele de pe site, nu ne veneau frumos pe deget, si nu ne-am mai riscat, ca modelul acela era frumos in poze, insa pe deget nu stiam cum vine. Asa ca ne-am dus la Bijuteria Safir, din Iris Mall si am luat un model de acolo, vazut , probat si placut :D Am dat aur la schimb, 13 gr, ca atat au si verighetele si ne-a mai cerut decat manopera. Daca dai pe google bijuteria safir 94 o gasesti, si modele si contact si tot :P Am scris eu gresit ca le-am facut, dar erau gata facute, doar tb alte masuri . Greseala mea, imi cer scuze.. dar poti sa te interesezi, ca poate fac dupa model... la bijuteria atcom tot din buc. stiu ca fac orice model vrei tu

vreau si eu sa vad cum ti-au iesit:)
si restul fetelor...le-as ruga sa posteze poze cu veighetele:D

liuviana
30.03.2012, 08:00:21
vreau si eu sa vad cum ti-au iesit:)
si restul fetelor...le-as ruga sa posteze poze cu veighetele:D

Cam astea sunt....

OlivT
30.03.2012, 11:39:41
Cam astea sunt....

foarte frumoase....sa le purtati cu drag

AndreeaBB
30.03.2012, 13:53:26
Cam astea sunt....

Imi plac! Sa va aduca numai fericire!!! :x

liuviana
30.03.2012, 20:50:00
foarte frumoase....sa le purtati cu drag

Imi plac! Sa va aduca numai fericire!!! :x

Multumim frumos! Le asteptam si pe ale voastre :D

OlivT
31.03.2012, 13:20:26
Multumim frumos! Le asteptam si pe ale voastre :D

ale mele sunt postate deja....mai in spate

liuviana
31.03.2012, 20:47:33
ale mele sunt postate deja....mai in spate

Daca nu imi spuneai, nici nu ma mai uitam mai in spate. Acum le-am vazut, sa va poarte noroc si sa va aduca multa fericire si iubire :*

AndreeaBB
14.04.2012, 21:25:23
Sa va arat si eu verighetele :p
Cum vi se par? :p

anaililionescu
16.04.2012, 08:13:22
Foarte frumoase! Sa va aduca mult noroc si fericire! Sunt confectionate in Pitesti?

AndreeaBB
16.04.2012, 10:42:24
Foarte frumoase! Sa va aduca mult noroc si fericire! Sunt confectionate in Pitesti?

Multumesc mult :)
Dap, le-am facut aici in Pitesti (sus la Fortuna), dar noi am avut aurul :)

OlivT
17.04.2012, 19:30:00
Daca nu imi spuneai, nici nu ma mai uitam mai in spate. Acum le-am vazut, sa va poarte noroc si sa va aduca multa fericire si iubire :*

le mai pun o data....:)) pe mine nu ma deranjeaza....cu ocazia asta va arat si pernuta modificata:x:x:x:x

florinaflory
29.04.2012, 11:50:49
Cam astea sunt....
Sunt superbe ! Sa va duca noroc !

Alina_Cernea
12.05.2012, 16:12:27

Foarte frumoase verighetele! Sa va aduca noroc si multa iubire toata viata ! SI petrecere frumoasa la nunta!

Alina_Cernea
12.05.2012, 16:18:06
Cam astea sunt....

Este frumos modelul! Intr-adevar, una este sa probezi, alta sa le iei doar ca iti plac cum arata in poze! Si noi am patit asta! Inca nu le-am luat, urmeaza cat de curand, insa tot asa vrem sa procedam, sa mergem sa le probam sa vedem noi ca ni se potrivesc la formatul mainilor, lungimea degetelor, e cel mai bine asa !
MUlta sanatate, casa de piatra si numai bine!

liuviana
12.05.2012, 18:41:20
Este frumos modelul! Intr-adevar, una este sa probezi, alta sa le iei doar ca iti plac cum arata in poze! Si noi am patit asta! Inca nu le-am luat, urmeaza cat de curand, insa tot asa vrem sa procedam, sa mergem sa le probam sa vedem noi ca ni se potrivesc la formatul mainilor, lungimea degetelor, e cel mai bine asa !
MUlta sanatate, casa de piatra si numai bine!

Multumim! Casa de piatra si tie, fericire si asteptam poze cu verighetele :D:D:D

biankblondys
27.05.2012, 16:50:15
Buna! Noi ne-am luat verighetele de la cei care fac verighte pentru Bijuteria Teilor, adica de la o Bijuterie din Valcea, mult mai ieftin decat la ei...Sunt foarte frumoase, numai din aur alb...a lui are aur alb mat, iar a mea in loc de aur alb mat are o gravare in aur ca si cum ar fii pietricele...Sunt gravate si pe interior...pe a lui scrie "Soarta ne-a unit..." iar pe a mea"...pentru totdeauna!".Va atasez poze...sper sa va placa

OlivT
27.05.2012, 16:53:17
Buna! Noi ne-am luat verighetele de la cei care fac verighte pentru Bijuteria Teilor, adica de la o Bijuterie din Valcea, mult mai ieftin decat la ei...Sunt foarte frumoase, numai din aur alb...a lui are aur alb mat, iar a mea in loc de aur alb mat are o gravare in aur ca si cum ar fii pietricele...Sunt gravate si pe interior...pe a lui scrie "Soarta ne-a unit..." iar pe a mea"...pentru totdeauna!".Va atasez poze...sper sa va placa

foarte faine...sa va aduca mult noroc. Maine mergem sa ne ducem la gravat si noi verighetele....insa in afara de data casatoriei nu prea ne-am hotarat ce vom mai scrie

biankblondys
27.05.2012, 17:10:36
Aveti idee?
La Bijuteria Stil din Valcea unde ni le-am facut si noi...am avut 13 g de aur galben...ni l-au cumparat iar banii au reprezentat avans la verighetele noastre din aur alb.

dia_din84
18.01.2013, 19:42:55
Buna ! Si eu tot de la bijuteria Stil din Valcea mi-am luat verighetele. Sunt mult mai ieftine . Ne-au zis ca cei de-aici din Pitesti ( bijuteria care este peste tot ) colaboreaza cu ei. Gramul de aur era 140 lei iar gravarea lor a costat doar 30 de lei. Ii recomand cu caldura. In pitesti gramul incepe de la 180 si gravatul ajunge la 50 de lei.

madutu_mr
18.01.2013, 19:55:07
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=512031678841641&set=pb.100001044400308.-2207520000.1358535262&type=3&theater si verighetele noaste!

Anomisimo
18.08.2014, 13:58:52
Verighetele noastre sunt de la Teilor,din aur alb, un model cu doua dungulite si pe a mea cu doua pietricele:)
Le-am gravat tot la ei, cu numele noastre pe ambele.