PDA

Versiunea completa : Totul despre muzica in Arges

Pagini : [1] 2 3 4 5

Dianutza
04.04.2007, 12:58:01
Buna,
Fetelor va rog ajutati-ma sa gasesc o formatie care sa cante super si sa faca putina pauza si mai ales sa nu coste o avere...intelegeti ce vreau...calitate la pret bun.... Am nunta in septembrie, am totul pregatit si ultimul lucru a ramas muzica....nu cunosc pe nimeni care sa ma ajute in acesta privinta...
Voi pe cine luati sa cante...poate ma ajutati cu niste nr de tel.....dar fara DJ, vreau formatie...lautari...
Va multumesc si astept sfaturi...<:-P

rocsi6666
04.04.2007, 14:29:21
Buna,
Fetelor va rog ajutati-ma sa gasesc o formatie care sa cante super si sa faca putina pauza si mai ales sa nu coste o avere...intelegeti ce vreau...calitate la pret bun.... Am nunta in septembrie, am totul pregatit si ultimul lucru a ramas muzica....nu cunosc pe nimeni care sa ma ajute in acesta privinta...
Voi pe cine luati sa cante...poate ma ajutati cu niste nr de tel.....dar fara DJ, vreau formatie...lautari...
Va multumesc si astept sfaturi...<:-P
eu am fost la o nunta si mi-a placut f. mult formatia lor, erau tineri toti si au facut o super atmosfera, din pacate si pretul a fost destul de mare, de 1200 euro...daca te intereseaza, aflu si nr. lor....precizez ca a fost singura nunta la care mi-a placut formatia, ca nu pot sa spun ca erau lautari...in rest, am ascultat numai niste falsete ingrozitoare care au fost si ei platiti cu mult prea mult, pararea mea, undeva pe la 20 milioane...daca imi cantau la nunta mea asa, sincer ii dadeam afara.....asha ca eu zic sa ai multa grija cu alegerea formatiei, eu am ales DJ iar cu banii "economisiti" am facut o luna de miere super marfa iar pe final toata lumea a fost multumita...

Dianutza
04.04.2007, 15:41:43
Mersi mult pt raspuns Roxi6666 !
de asta am apelat la sfaturi de la voi... Imi este teama sa angajez pe oricine...mai ales ca lucrez in Bucuresti de luni pana vineri de dimineata pana seara si mai sunt si studenta... nu prea am timp sa merg sa caut. Mai ales acum ca pe 05.05 am examen si incep sesiunea...cam greu. As vrea sa profit de liberele de Paste si sa gasesc pe cineva...ca daca mai intarzii risc sa raman fara...Dar as vrea sa stiu care e numele formatiei macar daca nu poti face rost de nr de tel, sa pot sa-i caut...
Multumesc inca o data!

rocsi6666
05.04.2007, 09:35:05
Dar as vrea sa stiu care e numele formatiei macar daca nu poti face rost de nr de tel, sa pot sa-i caut...
Multumesc inca o data!

hai ca am inceput sa fac sapaturile, sa aflu si nr de tel, ti le dau pe PM mai pe seara sau maine, in functie de cum le aflu..nu imi amintesc numele formatiei sunt 2 fete si un baiat super tineri, de la liceul de arta parca si tatal unuia din ei...canta orice fel de muzica, gen cover-uri, fac un adevarat show, ridica pe toti de la mese.
multa bafta cu pregatirile!

Dianutza
05.04.2007, 15:14:34
E ok, astept!
Mersi mult rocsi6666 !!!
>:D<

lorellay
17.04.2007, 13:54:57
Fetelor avetzi DJ sau formatie....?
Recomandati-mi un dj...o formatie...spuneti-mi niste pretzuri....

ayana2010
17.04.2007, 15:32:50
eu am dj....

lorellay
17.04.2007, 16:28:07
Imi poti spune pretul?

gabrielaalina
17.04.2007, 16:39:04
buna fetelor! eu sunt noua pe aici siu m-ar interesa si pe mine un dj pt nunta. eu sunt din pitesti dar lucrez la buzau, si nu prea cunosc pe nimeni care sa puna muzica pe calc la nunti. si imi este si greu pt ca eu sunt la bz si nunta o am la pitesti. daca auziti ceva va rog sa imi spuneti si mie!

ayana2010
17.04.2007, 16:52:11
eu am luat pachet intre de la ei si am si o reducere pt ca e doar cununie civila... nu le mai stiu pe fiecare cat costa...
350euro dj(karaoke, lumini, sunet f bun); poze (puse doar pe cd) si filmat
daca nu ma insel cred ca 150 euro....

gabrielaalina
17.04.2007, 16:58:32
si de unde ai luat acest pachet? de la o firma? imi poti spune si mie de unde? sau un nr de telefon, te rog! multumesc

ayana2010
17.04.2007, 17:05:17
si de unde ai luat acest pachet? de la o firma? imi poti spune si mie de unde? sau un nr de telefon, te rog! multumesc

o sa-ti trim nr pe pm

lorellay
17.04.2007, 17:17:31
Vreau si eu numarul de tel pe pm...

IRA1
18.04.2007, 08:52:20
Eu i-am luat pe cei care canta la cornu si m-a costat 30 mil. Eu zic ca la nunta merge formatie, iar dj la cununie civila, botez

ayana2010
18.04.2007, 10:25:54
Eu i-am luat pe cei care canta la cornu si m-a costat 30 mil. Eu zic ca la nunta merge formatie, iar dj la cununie civila, botez

merge sa ai si dj la nunta...depinde de cum se distreaza invitatii... eu am vazut si nunti cu dj si nu prea s-a stat jos...
se poarta nunta si cu lautar si cu dj ca sa acopere unul golurile celuilalt :D
si eu tot asa o sa fac... dj pt cununia civila, iar pt nunta lautari si o vedeta sau lautari si dj...

IRA1
18.04.2007, 10:42:19
merge sa ai si dj la nunta...depinde de cum se distreaza invitatii... eu am vazut si nunti cu dj si nu prea s-a stat jos...
se poarta nunta si cu lautar si cu dj ca sa acopere unul golurile celuilalt :D
si eu tot asa o sa fac... dj pt cununia civila, iar pt nunta lautari si o vedeta sau lautari si dj...

Asa am crezut ca este mai bine, lautari mai ''deosebiti'' dar au si un baiat pe post de ''dj'', care va acoperi golurile

ayana2010
18.04.2007, 10:48:47
Asa am crezut ca este mai bine, lautari mai ''deosebiti'' dar au si un baiat pe post de ''dj'', care va acoperi golurile

bine ca mi-ai zis ca nu stiam... daca am vrut de la inceput dj, nu prea m-a interesat sub lautari:-p

lorellay
18.04.2007, 16:43:31
Ira..cred ca ceva nu e ok...mie cei de la Cornu mi-au zis ca daca vreau de la ei formatie ma costa 25mil!

Aura_Mariana
20.04.2007, 11:39:04
Ira..cred ca ceva nu e ok...mie cei de la Cornu mi-au zis ca daca vreau de la ei formatie ma costa 25mil!
:) Mi se pare un pret rezonabil ... si mie tot ei ... tot 25 mil mi-au cerut ...dar cu o singura cantareata ...

georgya
20.04.2007, 11:41:07
:) Mi se pare un pret rezonabil ... si mie tot ei ... tot 25 mil mi-au cerut ...dar cu o singura cantareata ...
si eu am o formatie tot cu 25 mil:*

georgya
20.04.2007, 11:45:04
cu 4 baieti ca eu nu suport cantaretele, au unele cate-o voce de iti vine sa te urci pe pereti.........:-&

rocsi6666
20.04.2007, 12:47:14
da, ai mare dreptate cu cantaratele...am fost si eu la o nunta si falsa gagica ingrozitor...am murit de ras...daca erau la nunta mea, ii dadeam afara...

IRA1
23.04.2007, 08:46:58

Buna Lorellay
Noua ne-a zis ca este vara, in plin sezon si daca vrem 2 cantarete si cu obiceiuri ( adica sa vina si ziua) ne costa 30 de mil. Iar sala eu am vazut-o in noiembrie cand am dat si arvuna de atunci nu am mai fost , si tare as vrea sa ma duc sa o vad cum arata aranjata;))

lorellay
23.04.2007, 10:11:57
Eu vreu sa ma duc sa vad sala neaparat pentru ca vreau sa mi-o decorez singura si trebuie sa stiu exact cat material sa iau...
Tu cate persoane ai la nunta?
Eu cam 80...

IRA1
23.04.2007, 13:40:30
Eu vreu sa ma duc sa vad sala neaparat pentru ca vreau sa mi-o decorez singura si trebuie sa stiu exact cat material sa iau...
Tu cate persoane ai la nunta?
Eu cam 80...

Si eu as vrea sa ma duc pana in iulie cand am nunta sa vad sala, dar nu o voi amenaja eu, am vb cu o firma care tot cei de acolo mi-au recomandat-o si mi-au luat 1.5 mil, baloane cu heliu pe rosu inchis si alb am ales noi (mai mult eu) si cu numele nostru pe ele. Iar ca numar de persoane, avand in vedere ca iubi este din bucuresti nu cred ca vor veni decat rudele, eu am estimat la 120 persoane.
Oricum te voi tine la curent cu sala si meniul:)

ayana2010
14.05.2007, 13:26:44
bine ca mi-ai zis ca nu stiam... daca am vrut de la inceput dj, nu prea m-a interesat sub lautari:-p

pana la urma noi am avut si dj si lautari...... (va recomand lautarii, daca aveti nevoie)

lorellay
14.05.2007, 15:49:14
Cat au costat lautarii?
Au facut atmosfera?

ayana2010
14.05.2007, 15:53:05
Cat au costat lautarii?
Au facut atmosfera?

au stat doar 2 ore... iar pretul e in functie de ce instrumente vrei sa ai...au facut super atmosfera

MeMyself
16.05.2007, 14:14:48
noi o sa avem dj la nunta si cred ca o sa iasa super. or sa fie toate genurile de muzica, fara sa "urle " vreun lautar mai cherchelit. Eu una nu prwea sunt de acord cu lautarii.

georgya
16.05.2007, 17:13:22
noi o sa avem dj la nunta si cred ca o sa iasa super. or sa fie toate genurile de muzica, fara sa "urle " vreun lautar mai cherchelit. Eu una nu prwea sunt de acord cu lautarii.
eu am o formatie cu 4 baieti si sper sa iasa bine....nici eu nu suport vocile de cantarete. ( poate cu unele exceptii)..mi se face pielea de gaina cand le aud8-}

ayana2010
16.05.2007, 19:11:34

si la noi a fi atmosfera super cu dj, dar startul l-a dat lautarul!!!!:D

blondy
17.05.2007, 14:08:41

si eu tot DJ o sa am la nunta.

blondy
17.05.2007, 14:09:28

si eu tot DJ o sa am la nunta.Sper sa fie ok si lumea sa fie multumita pentru ca mai greu se accepta ca "nunta sa fie fara lautari".

Dianutza
28.05.2007, 14:12:34
Buna,

As vrea sa stiu si eu niste preturi pt lautari, pt ca mie mi-au cerut 28 milioane si au vioara, acordeon, orga, cantareata, statie amplificare si tot in banii acestia vine cu acordeonul de la ora 13 pt obicei....stiti voi cand barbiereste ginerele, apoi la nasi....

Mi se pare cam mult, dar nu cunosc pe altcineva. Pe acestia i-am auzit la o nunta si au facut super atmosfera...

georgya
28.05.2007, 16:28:06
Buna,

As vrea sa stiu si eu niste preturi pt lautari, pt ca mie mi-au cerut 28 milioane si au vioara, acordeon, orga, cantareata, statie amplificare si tot in banii acestia vine cu acordeonul de la ora 13 pt obicei....stiti voi cand barbiereste ginerele, apoi la nasi....

Mi se pare cam mult, dar nu cunosc pe altcineva. Pe acestia i-am auzit la o nunta si au facut super atmosfera...
eu zic ca e bine.....pe mine m-a costat 25 milioane

Dianutza
31.05.2007, 15:59:20
eu zic ca e bine.....pe mine m-a costat 25 milioane

Ori 25 ori 28 tot pe acolo, insa mi se pare foarte mult...acum 2 ani cand au cununat parintii mei, o formatie cu 4 membrii era in jur de 15 mil. Acum e dublu... Asta e...cu DJ cat costa? Dar ce sa mai fac acum ca deja am dat avans (din cauza socrului care e cam bagaret si zice ca e mai frumos cu lautari...).

arinutza
31.05.2007, 18:32:24
Stai linistita pe finii mei i-a costat vreo 1.500 euro dar tot de atata au facut nunta... au cantat super, nu stiu daca ati auzit este un baiat din campulung... rucar, iar tatal lui are si el formatie.Au fost de nota 10

Fluturas
01.06.2007, 00:29:54
Stai linistita pe finii mei i-a costat vreo 1.500 euro dar tot de atata au facut nunta... au cantat super, nu stiu daca ati auzit este un baiat din campulung... rucar, iar tatal lui are si el formatie.Au fost de nota 10

cred ca-i cunosc, tatal,fiul si 2 tipe ? daca-s astia, sunt nemaipomeniti ! canta extraodrinar de bine si de variat, mi-au placut la nebunie!

georgya
01.06.2007, 11:38:41
Ori 25 ori 28 tot pe acolo, insa mi se pare foarte mult...acum 2 ani cand au cununat parintii mei, o formatie cu 4 membrii era in jur de 15 mil. Acum e dublu... Asta e...cu DJ cat costa? Dar ce sa mai fac acum ca deja am dat avans (din cauza socrului care e cam bagaret si zice ca e mai frumos cu lautari...).
eu zic ca formatia face mai multa atmosfera.........eu sunt la a doua formatie arvunita pt ca primii pe care ii cunosteau au c-am vrut sa ma duca de nas....dar nu le-a mers;;)

AdrianaLory
04.06.2007, 19:23:15
Fetelor aveti cunostiinte de un acordionist pentru obiceiurile care se fac acasa??Acasa la ginere cand se barbiereste,la nasi ,apoi la mine cand i-mi pune voalul.

ayana2010
04.06.2007, 20:11:47
Fetelor aveti cunostiinte de un acordionist pentru obiceiurile care se fac acasa??Acasa la ginere cand se barbiereste,la nasi ,apoi la mine cand i-mi pune voalul.

nu stiu pe cine sa-ti recomand... stiu doar ca in fiecare joi, in jurul prazului se strang lautarii pe acolo pe la mc, pe langa ceas....

diavolita
27.06.2007, 00:28:27
eu una nu mi-as lua acodreonist ...eu as lua cvartetul arpeggione sau ceva similar parca suna mai bine decat niste lautari...super imi plac tare mult

diavolita
27.06.2007, 21:18:02
am auzit de cei de la rucar toti spun ca sunt f tari

lorellay
10.07.2007, 09:46:44
Ai avut nunta..deci inseamna ca ai rezolvat cu acordeonist...zi-mi si mie ..ce?cum?de unde?cat?.....multumesc

ayana2010
10.07.2007, 11:40:21
Ai avut nunta..deci inseamna ca ai rezolvat cu acordeonist...zi-mi si mie ..ce?cum?de unde?cat?.....multumesc
hehehe.....de abia asteptai ;))

lorellay
10.07.2007, 15:47:17
Pai da...ca eu nu stiu niciunul si nu stiu ce ma fac.....;))

ayana2010
10.07.2007, 15:51:45
Pai da...ca eu nu stiu niciunul si nu stiu ce ma fac.....;))
poate a plecat in luna de miere... o asteptam cu mai multe poze cand apare.. si cu detalii despre acordeonist ;))

alias
11.07.2007, 20:01:45
Eu am avut unul angajat de nashu' dar a costat 250 RON, nu stiu daca iti convine pretul...o sa intreb daca vrei de numar de telefon

lorellay
12.07.2007, 11:09:42
Sincer e cam mult..sau nu stiu eu preturile?

Andra_St
13.08.2007, 20:13:49
stiti ceva de sotii spanu?
sunt cantareti la nunti si mi i-a recomandat cineva ca fiind foarte buni.
eventual daca stiti si tarife... va multuuuuuuuuumesc!
eu nu ma pricep absolut deloc si e musai sa fie cu lautari.
nu mai luam si dj, caci nu mai avem cu ce.

Lalely
14.08.2007, 09:34:55
Si eu sunt interesata de sotii Spanu..dar din pacate nu am reusit sa fac rost de un nr de tel...
Ma poate ajuta cineva????

Andra_St
14.08.2007, 10:32:00
lalely, daca aflu ceva concret, iti dau de stire.
s-ar putea sa am ocazia, dar nu promit nimic.

MeMyself
14.08.2007, 11:03:55
si eu am fost la o nunta la care au cantat cei de la rucar! isi merita fiecare banut. Noi avem dj, dar daca luam formatie pe ei ii luam pentru ca au facut atmosfera, toata lumea a dansat...

Lalely
14.08.2007, 11:26:54
Mersi andra..astept..
daca aflii ceva , un nr de tel..tarife...astept..sa ma anunti..si mi-am aruncat asa..cateva...mreje..daca aflu..i-ti spun
Pupici

daisy
14.08.2007, 13:19:01
cred ca-i cunosc, tatal,fiul si 2 tipe ? daca-s astia, sunt nemaipomeniti ! canta extraodrinar de bine si de variat, mi-au placut la nebunie!
Da, da, am fost si eu la o nunta la care au cantat ei si au fost nemaipomeniti! A fost o nunta cu figuri:[email protected] , cu personaje "importante" din scena politica argeseana si erau cu totii pe ringul de dans si dansau ca nebunii:))
Daca faceam nunta in Pitesti, vorbeam cu ei inca de pe atunci!!=D>

lorellay
14.08.2007, 13:33:55
Fetelor...nici un acordeonist la orizont?
Eu tot mai astept raspunsuri....

georgya
14.08.2007, 16:07:32
stiti ceva de sotii spanu?
sunt cantareti la nunti si mi i-a recomandat cineva ca fiind foarte buni.
eventual daca stiti si tarife... va multuuuuuuuuumesc!
eu nu ma pricep absolut deloc si e musai sa fie cu lautari.
nu mai luam si dj, caci nu mai avem cu ce.
:-p :-p ..au cantat la doua colege de facultate :una a avut nunta acum 2 ani la rehoma si stiu ca i-a luat atunci 18 milioane, si alta a avut anul trecut la tara(dar i-a avut de sambata dimineata pana duminica dimineata).. si i-a luat 35 de milioane..........mie mi-a placut cum au cantat...si eu am vrut initial sa ii iau pe ei.........dar ei canta numai populara..si unul dintre lautarii formatiei canta manele(acum o mai canta si altceva dar eu nu am auzit)...........promit ca ma interesez de nr de tel:*

georgya
14.08.2007, 16:09:41
Si eu sunt interesata de sotii Spanu..dar din pacate nu am reusit sa fac rost de un nr de tel...
Ma poate ajuta cineva????
de sotii spanu ziceai tu ca nu dai?.............daca reusesc sa aflu ceva te anunt:*

Andra_St
16.08.2007, 09:50:36
Buna,

diana, poti sa imi dai si mie mai multe detalii despre lautarii astia?
eventual un pm, cum vrei tu.
sunt in cautare si pana acum nu am decat un nume pe lista. as vrea sa am de unde alege totusi.

georgya
16.08.2007, 11:43:32
eu zic ca lautarii fac mult mai multa atmosfera.........asta e parerea mea.......la mine a dansat lumea intr-una.......pana la 3 jum cand a venit tortul nu a plecat nimeni.......nunta a durat pana la 5 (avand in vedere ca aveam contract cu formatia pana la ora 4)......stau si ma gandesc daca invitatii au mancat si ei ceva......ca de jucat ..............;))

Andra_St
29.08.2007, 11:56:05
fetelor care v-ati facut nunta cu lautari sau care cunoasteti, va rog mult de tot sa-mi dati si mie niste recomandari pe pm.
sunt intr-o mare criza de lautari.
gasisem pe cineva din neam, un var, care mai aducea pe cineva, insa tocmai am aflat ca scumpul var cere niste preturi foarte mari si nu se merita, sincer.
asa ca... astept sugestiile voastre.
va rog!!!
mi-e frica rau ca ma aleg cu niste lalaituri sau tigani sau mai stiu eu ce.

Dianutza
29.08.2007, 14:25:54
fetelor care v-ati facut nunta cu lautari sau care cunoasteti, va rog mult de tot sa-mi dati si mie niste recomandari pe pm.
sunt intr-o mare criza de lautari.
gasisem pe cineva din neam, un var, care mai aducea pe cineva, insa tocmai am aflat ca scumpul var cere niste preturi foarte mari si nu se merita, sincer.
asa ca... astept sugestiile voastre.
va rog!!!
mi-e frica rau ca ma aleg cu niste lalaituri sau tigani sau mai stiu eu ce.

Mai ai destul timp pana la nunta...si eu am lautari recomandati de varul sotului meu, nu am vazut cum canta...dar dupa nunta iti spun daca au fost ok iti dau nr lor de tel. Am dat 28 mil lei. Chiar ma gandesc cum or canta...sper sa faca atmosfera.

Dianutza
29.08.2007, 14:33:25
diana, poti sa imi dai si mie mai multe detalii despre lautarii astia?
eventual un pm, cum vrei tu.
sunt in cautare si pana acum nu am decat un nume pe lista. as vrea sa am de unde alege totusi.

Pot sa-ti dau nr de tel daca vrei...dar mai bine asteapta pana pe 23 sept. si iti spun cum au cantat la nunta mea. Eu personal nu am vazut si nu am auzit cum canta. Cand am stat de vorba cu ei au fost foarte draguti, foarte amabili. Am dat 28 mil si in banii acestia intra si cel cu acordeonul care vine de dimineata la obiceiuri...

Andra_St
29.08.2007, 18:06:19
Pot sa-ti dau nr de tel daca vrei...dar mai bine asteapta pana pe 23 sept. si iti spun cum au cantat la nunta mea. Eu personal nu am vazut si nu am auzit cum canta. Cand am stat de vorba cu ei au fost foarte draguti, foarte amabili. Am dat 28 mil si in banii acestia intra si cel cu acordeonul care vine de dimineata la obiceiuri...

multumesc frumos.
as dori totusi sa-mi dai un nr de tel.
merg pe principiul: ii caut, ii intreb unde canta si ma duc acolo sa-i ascult, fara alte complicatii. bineinteles ca mi-ar placea sa imi spui si ce parare ai dupa nunta, daca au avut un repertoriu, ce stiuluri au adoptat ... as putea sa intreb mult si bine.
multumesc frummos inca o data si iti doresc sa ai o nunta asa cum iti doresti.

AdrianaLory
30.08.2007, 10:31:35
Daca vrei i-ti dau pe privat nr de tel al celor care au cantat la nunta mea,sunt niste baieti tineri din Campulung si canta extraordinar .Noua ne-au luat 38 mil.

Dianutza
30.08.2007, 14:53:52
multumesc frumos.
merg pe principiul: ii caut, ii intreb unde canta si ma duc acolo sa-i ascult, fara alte complicatii. bineinteles ca mi-ar placea sa imi spui si ce parare ai dupa nunta, daca au avut un repertoriu, ce stiuluri au adoptat ... as putea sa intreb mult si bine.

Mersi frumos! O sa-ti dau nr in seara asta...acum sunt la serviciu si nu il am la mine. Daca vrei sa-i vezi poti veni la Rehoma pe la ora 20:00, in 23 septembrie...adica la nunta mea si poti sa-i asculti si sa vorbesti cu ei...:*

Dianutza
03.09.2007, 15:23:26
multumesc frumos.

Buna,
Ti-am trimis pe privat nr de tel. cred ca l-ai primit deja.

poisonivy
12.09.2007, 09:00:21
fetelor, top of the top la momentul actual am auzit ca ar fi cei de la rucar.... din pacate la nunta mea ei sunt plecati in turneu in america si nu vor putea veni :((
noi i-am arvunit pe cei de la c-lung, am auzit din surse sigure ca si ei fac super-atmosfera, sunt 4 baieti, cu instrumente, tot.pe unul dintre ei il cheama ionut. voi ati mai auzit de ei, cum vi s-au parut?

v80roxana
14.09.2007, 20:52:05
HEEEELPPP !!!!!! cum dau si eu de baiatul din Rucar care canta la nunti? dati-mi si mie un raspuns te rog pe PM.

lorellay
15.09.2007, 12:08:30
Am gasit acordeonist...undeva la Racovita..cica sunt renumiti lautarii romi de acolo....imi ia 2 mil...da nu stiu sa va spun cum e..doar ca a fost tare de treaba cand am fost si am vb cu el....
Daca e cineva in aceeasi situatie cum am fost eu..adica sa nu gaseasca sa-mi spuna sii ii dau nr de tel...

anesya
15.09.2007, 14:18:35
Am gasit acordeonist...undeva la Racovita..cica sunt renumiti lautarii romi de acolo....imi ia 2 mil...da nu stiu sa va spun cum e..doar ca a fost tare de treaba cand am fost si am vb cu el....
Daca e cineva in aceeasi situatie cum am fost eu..adica sa nu gaseasca sa-mi spuna sii ii dau nr de tel...
Zi-mi si mie te rog numarul....si noi vrem un acordeonist...mersi mult! Te pup!

anesya
15.09.2007, 14:30:02
fetelor, top of the top la momentul actual am auzit ca ar fi cei de la rucar.... din pacate la nunta mea ei sunt plecati in turneu in america si nu vor putea veni :((
noi i-am arvunit pe cei de la c-lung, am auzit din surse sigure ca si ei fac super-atmosfera, sunt 4 baieti, cu instrumente, tot.pe unul dintre ei il cheama ionut. voi ati mai auzit de ei, cum vi s-au parut?
Le-ati dat bani? Noua nu ne-au cerut! Sper sa nu ne faca vreo surpriza ca-i omor!

lorellay
15.09.2007, 14:53:13
Acum sunt la servici si nu-l am....mi-l notez deseara acasa..si maine il ai...sper din tot sufletul sa nu uit....si daca uit te rog nu te supara si trage-ma de maneca....te pup

poisonivy
15.09.2007, 17:14:31
nu le-am dat nimic, au zis doar ca am batut palma si ca nu e nevoie de aconto, si-a notat data in agenda si atat. nici nu a cerut tipul bani.

anesya
15.09.2007, 20:48:34
Acum sunt la servici si nu-l am....mi-l notez deseara acasa..si maine il ai...sper din tot sufletul sa nu uit....si daca uit te rog nu te supara si trage-ma de maneca....te pup
Ok. Mersi mult! Am sa te trag!!!:*

anesya
15.09.2007, 20:51:05
nu le-am dat nimic, au zis doar ca am batut palma si ca nu e nevoie de aconto, si-a notat data in agenda si atat. nici nu a cerut tipul bani.
ok...m-am linistit!:smile:

AdrianaLory
19.09.2007, 19:11:37
Eu i-am avut pe cei de la Campulung si sunt super.Toti invitatii mei m-au intrebat unde i-am gasit.Am numai cuvinte de lauda la adresa lor.Nu ai ce regreta !

24danyela
20.09.2007, 10:31:42
Am mai avansat putin cu pregatirile pt nunta in sensul ca am arvunit lautarii.
Giorgya, sa stii ca am rezolvat cu lautarii. I-am luat pe cei pe care i-ai avut si tu la nunta. Merci pt sfaturi.

Lalely
20.09.2007, 13:25:00
Giorgya, sa stii ca am rezolvat cu lautarii. I-am luat pe cei pe care i-ai avut si tu la nunta. Merci pt sfaturi.

Danyela..ti-am un mesaj pe PM....te rog cand ai timp..citeste-l

v80roxana
20.09.2007, 14:31:59
adrianaLory vreau si eu te rog nr de tel de la cei care au cantat la nunta ta trm pe PM plsssss mersi- casa de piatra

georgya
20.09.2007, 22:22:08
Danyela..ti-am un mesaj pe PM....te rog cand ai timp..citeste-l
lili tu ce ai facut pana la urma cu formatia?

georgya
20.09.2007, 22:22:56
sper ca o sa iasa totul bine...........daca mai ai nevoie de ceva sfaturi te ajut cu mare drag:*

Lalely
21.09.2007, 08:01:01
lili tu ce ai facut pana la urma cu formatia?

Salut Georgiana,
Multumesc mult pt ajutorul acordat....pt DVD...sper sa ti-l aduca Paul...zilele astea..(cu scuzele de rigoare....).
Tin sa-ti spun ca avem si noi aceeasi formatie...doar ca acordeonistul nu va mai fii ...ci vor avea o cantareata....
Deci daca vei avea placerea sa vii la nunta noastra...ii vei aculta!!!
Raman datoare...
Pupici!!!!

24danyela
21.09.2007, 10:55:57
Salut Georgiana,
Multumesc mult pt ajutorul acordat....pt DVD...sper sa ti-l aduca Paul...zilele astea..(cu scuzele de rigoare....).
Tin sa-ti spun ca avem si noi aceeasi formatie...doar ca acordeonistul nu va mai fii ...ci vor avea o cantareata....
Raman datoare...
Pupici!!!!
V-ati inteles la pret? Mie personal mi s-au parut foarte seriosi. Sper sa iasa bine.Ti-a zis ceva de CD? Cand e gata? Vreau sa o ascult pe cantareata...Ei ziceau ca apare pe Etno.

Lalely
21.09.2007, 11:28:09
V-ati inteles la pret? Mie personal mi s-au parut foarte seriosi. Sper sa iasa bine.Ti-a zis ceva de CD? Cand e gata? Vreau sa o ascult pe cantareata...Ei ziceau ca apare pe Etno.

Buna Daniela,

Si mie mi-au parut seriosi...ne-am inteles....i-ti trimit detalii pe PM....
De CD..nu mi-a zis cand este gata..ii mai sunam.....si eu vreau sa vad..cum se prezinta cantareata...:D

Oricum tinem legatura .....!

georgya
21.09.2007, 13:14:35
Salut Georgiana,
Raman datoare...
Pupici!!!!
ma bucur ca v-ati inteles pana la urma cu ei...........sper sa iasa bine:*

georgya
21.09.2007, 13:16:04
Buna Daniela,

Si mie mi-au parut seriosi...ne-am inteles....i-ti trimit detalii pe PM....
De CD..nu mi-a zis cand este gata..ii mai sunam.....si eu vreau sa vad..cum se prezinta cantareata...:D

Oricum tinem legatura .....!
nu v-au zis cum se numeste cantareata?

Lalely
21.09.2007, 13:19:07
nu v-au zis cum se numeste cantareata?

Ba da,
Gabriela Argeseanu....cred

georgya
21.09.2007, 13:30:47
Ba da,
Gabriela Argeseanu....cred
nu stiu cine e

alexandradinu
24.09.2007, 11:49:48
fetelor va rog ajutati-ma si pe mine cu niste nr de tel , ale formatiilor bune dar nu asa de scumpe , ca noi facem 2 nunti si daca dam 90 mil doar pe muzica ramanem faliti , din rucar , din campulung , de oriunde sa faca atmosfera si sa fie buni, va roooooogggg

alexandradinu
24.09.2007, 12:58:31
multumesc mult

ayana2010
24.09.2007, 13:47:51
multumesc mult
mai trebuie sa astepti putin la mine ca nu am decat 1 nr din alea pe care mi le-ai cerut..... o sa-l fac rost astazi si pe celalalt! iti dau pm

alexandradinu
24.09.2007, 14:19:59
Mersi ,arina ,astept!

anesya
25.09.2007, 18:25:05
Eu i-am avut pe cei de la Campulung si sunt super.Toti invitatii mei m-au intrebat unde i-am gasit.Am numai cuvinte de lauda la adresa lor.Nu ai ce regreta !
Pe cei din Campulung o sa-i avem si noi....spune-mi..chiar au cantat toata seara? Canta si manele? Merci:*

anesya
27.09.2007, 12:21:18
Mi-a gasit mami un acordeonist...canta la Doina Argesului si mi-a cerut 3 mil...e roman, si tinerel pe de-asupra....are vreo 24-25 de ani..Daca vreti imi spuneti sa va dau numarul.Pupici!

Andra_St
27.09.2007, 20:17:00
pt cele interesate de sotii spanu, sa stiti ca cer 50 de mil pt toata nunta, cu lautarii lor - adica formatie completa.
daca ii vreti doar pe ei, ca solisti, mimin 20 de mil - asta la o nunta fara pretentii. canta foarte frumos, mai ales el. ea are o voce mai pitigaiata.

pt cele care nu cunosc foarte bine - asta o spun in cunostiinta de cauza, de la cineva care isi castiga existenta cu asa ceva - o formatie completa de lautari nu depaseste 30 de mil, in plin sezon, cel putin anul asta.

daca mai are cineva sugestii sau recomandari de formatii, eu inca astept.
stiu ca e din timp, dar pe urma o sa fiu mult mai ocupata decat sunt acum.
toate bune tuturor!

alexandradinu
28.09.2007, 10:44:57
Si totusi exista vreo posibilitate sa ai Dj la nunta si doar 2-3 ore sa iti vina o formatie sa iti cante?/:) ...ca m-ar incanta aceasta variana8-|

anesya
28.09.2007, 10:50:27
Si totusi exista vreo posibilitate sa ai Dj la nunta si doar 2-3 ore sa iti vina o formatie sa iti cante?/:) ...ca m-ar incanta aceasta variana8-|
Nu cred ca le convine muzicantilor...ei urmaresc sa faca bani....asta ar insemna sa mai fie altcineva ca tine...adica sa aiba si formatie si DJ...nuj..cel mai bine este sa mergi joia...stii ca se aduna la ceas, acolo langa MC'Donalds...si ii intrebi...nu te costa nimic..dar daca ai nunta sambata..eu zic ca o sa fie cam greu sa gasesti...Oricum iti urez multa bafta!..Ah..ti-am trimis pm cu nr. DJ.>:D<

Dianutza
02.10.2007, 10:30:36
Eu am fost foarte incantata de lautarii care au fost la mine... au facut super atmosfera si s-a dansat toata noaptea...tot timpul era cineva care juca si apoi se ridicau si ceilalti...au fost super. Am platit 30 mil. lei, stabilisem 28 si pt ca au cantat frumos am mai dat 2 mil si au fost multumiti si ei si noi...si tot in pretul asta a venit si cel cu acordeonul de la ora 13:00 pt obiceiuri....

Lalely
02.10.2007, 12:36:43
Eu am fost foarte incantata de lautarii care au fost la mine... au facut super atmosfera si s-a dansat toata noaptea...tot timpul era cineva care juca si apoi se ridicau si ceilalti...au fost super. Am platit 30 mil. lei, stabilisem 28 si pt ca au cantat frumos am mai dat 2 mil si au fost multumiti si ei si noi...si tot in pretul asta a venit si cel cu acordeonul de la ora 13:00 pt obiceiuri....

Ce lautarii au fost la tine??
Nu-mi dai si mie mai multe detalii..plsss...sunt interesata.....

alexandradinu
02.10.2007, 12:48:35
Si eu caut lautari... asa ca daca tot le facusi reclama , fa-le pana la capat

Dianutza
03.10.2007, 10:06:50
Ce lautarii au fost la tine??
Nu-mi dai si mie mai multe detalii..plsss...sunt interesata.....

Sunt 4 persoane si 3 dintre ei canta...au si cantareata care are voce buna...mie mi-a placut mult si sunt de langa Pitesti. Daca vrei pot sa-ti dau nr lor sa stabilesti cu ei pret si detalii sau poti sa-i asculti...seful formatiei se numeste Benone...poate ai auzit de ei..

Dianutza
03.10.2007, 10:10:37
Si eu caut lautari... asa ca daca tot le facusi reclama , fa-le pana la capat

Reclama nu le fac...nu am nimic de castigat din asta....numai ca a fost foarte bine si poate va pot ajuta cu ceva...
Eu i-am luat fara sa-i ascult, la recomandarea unui prieten care i-a vazut la o nunta...m-am intalnit cu lautarul sef si am stabilit totul. Am avut ceva emotii pana am ajuns la restaurant...dar cand au inceput....nu mai terminau...spuneau invitatii sa mai faca pauza sa manance...

alexandradinu
03.10.2007, 10:41:56
Pai eu nu ziceam ca e rau sa le faci reclama sau ca o sa castigi tu ceva ... eu chiar vroiam sa stiu mai multe despre ei , ca sunt si eu in cautare... asa ca poate imi dai si mie nr lor<:-P

Yuki
03.10.2007, 13:15:59
fetelor va rog ajutati-ma si pe mine cu niste nr de tel , ale formatiilor bune dar nu asa de scumpe , ca noi facem 2 nunti si daca dam 90 mil doar pe muzica ramanem faliti , din rucar , din campulung , de oriunde sa faca atmosfera si sa fie buni, va roooooogggg
Salutare tuturor. Am o mare rugaminte la voi..am inteles ca ceide la Rucar ar fi ft buni, credeti ca m-ati putea ajuta cu un nr de tel. Va multumesc anticipat pt ajutor si va doresc o zi buna

Dianutza
03.10.2007, 14:10:44
Pai eu nu ziceam ca e rau sa le faci reclama sau ca o sa castigi tu ceva ... eu chiar vroiam sa stiu mai multe despre ei , ca sunt si eu in cautare... asa ca poate imi dai si mie nr lor<:-P

Il cheama Benone pe cel cu care tebuie sa vb (el e cu acordeonul) @@@ :*

Dianutza
04.10.2007, 11:33:20
Am vazut ca a fost sters nr de tel si ti-am trimis PM...sper ca l-ai primit...

Fluturas
04.10.2007, 11:48:42
Salutare tuturor. Am o mare rugaminte la voi..am inteles ca ceide la Rucar ar fi ft buni, credeti ca m-ati putea ajuta cu un nr de tel. Va multumesc anticipat pt ajutor si va doresc o zi buna

nu sunt buni! sunt extraordinari...
am inteles ca si tariful este pe masura, din pacate nu am nr lor de tf,poate te ajuta fetele ...

alexandradinu
04.10.2007, 14:12:22
Am vazut ca a fost sters nr de tel si ti-am trimis PM...sper ca l-ai primit...

da , l-am primit^:)^

dellyya
04.10.2007, 16:23:00
Buna ziua tuturor miresicilor din Pitesti,

Si eu sunt din Pitesti si va rog mult sa ma ajutati sa iau o decizie in ceea ce priveste muzica pentru nunta[-o< .
Acesta este subiect de cearta la noi in casa pentru ca avem gusturi foarte diferite deci va dati seama ce-o sa fie la nunta:( .
In primul rand, iubitul meu vrea numai muzica veche, populara, lautareasca si tiganeasca (exclus manele) toata noaptea dc s-ar putea (presarata pe alocuri cu balade rock)L-) :-&
Eu sunt exact la polul opus : as vrea sa am la nunta numai muzica noua de toate genurile (exclus manele -> aici cadem de acord; dar parca ar mai merge si una din aia din cand in cand). (in special dance, latino, greceasca - mai ales ca bunicii mei sunt macedoneni - orientala, r&b, house, etc. - mi-am si facut deja un playlist cu mel preferate).Dar ce ma fac cu "tambalagiul" ca nici nu vrea sa auda de asa ceva:-SS - parerea lui e ca la nunta se pune numai muzica populara.
Deci nu stiu pana la urma cum o sa le impacam pe toate.:-< V-as ruga dc puteti sa ma ajutati cu un sfat, nume de formatii, dj din zona arges, numere de telefon, orice...
Va pup si va multumesc anticipat:*
Va doresc casa de piatra, multa sanatate si fericire:*

Fluturas
04.10.2007, 16:37:29
Buna ziua tuturor miresicilor din Pitesti,

Si eu sunt din Pitesti si va rog mult sa ma ajutati sa iau o decizie in ceea ce priveste muzica pentru nunta[-o< .
Acesta este subiect de cearta la noi in casa pentru ca avem gusturi foarte diferite deci va dati seama ce-o sa fie la nunta:( .
In primul rand, iubitul meu vrea numai muzica veche, populara, lautareasca si tiganeasca (exclus manele) toata noaptea dc s-ar putea (presarata pe alocuri cu balade rock)L-) :-&
Eu sunt exact la polul opus : as vrea sa am la nunta numai muzica noua de toate genurile (exclus manele -> aici cadem de acord; dar parca ar mai merge si una din aia din cand in cand). (in special dance, latino, greceasca - mai ales ca bunicii mei sunt macedoneni - orientala, r&b, house, etc. - mi-am si facut deja un playlist cu mel preferate).Dar ce ma fac cu "tambalagiul" ca nici nu vrea sa auda de asa ceva:-SS - parerea lui e ca la nunta se pune numai muzica populara.
Deci nu stiu pana la urma cum o sa le impacam pe toate.:-< V-as ruga dc puteti sa ma ajutati cu un sfat, nume de formatii, dj din zona arges, numere de telefon, orice...
Va pup si va multumesc anticipat:*
Va doresc casa de piatra, multa sanatate si fericire:*

buna Delia :*
hai ca pana la urma ajungeti la un compromis! se pot combina toate foarte bine ..
noi am avut dj (lucreaza la national fm), ne-a placut la nebunie, toata lumea ne-a intrebat unde l-am gasit, a combinat muzica excelent, nu a lipsit absolut nimic, muzica veche,noua, latino, greceasca, turceasca,disco...tot ce vrei!
am sa-ti trimit un pm cu nr lui daca vrei ...
pentru formatii te vor ajuta fetele, eu nu am idee...

ayana2010
04.10.2007, 21:06:02
da, eu asa am avut... au cantat la inceput apoi au plecat la o alta petrecere....

dellyya
05.10.2007, 11:13:52
buna Delia :*
hai ca pana la urma ajungeti la un compromis! se pot combina toate foarte bine ..
noi am avut dj (lucreaza la national fm), ne-a placut la nebunie, toata lumea ne-a intrebat unde l-am gasit, a combinat muzica excelent, nu a lipsit absolut nimic, muzica veche,noua, latino, greceasca, turceasca,disco...tot ce vrei!
am sa-ti trimit un pm cu nr lui daca vrei ...
pentru formatii te vor ajuta fetele, eu nu am idee...

Buna Fluturas,:*

Multumesc mult pentru raspuns dar am discutat aseara cu al meu si mi-a pus capac:>:P nici nu poate fi vorba de dj[-( . El nu concepe sa-i cante la nunta un calculator. Vrea numai live si doar atunci cand ia formatia pauza sa bage cd.:[email protected] Eu ma gandesc ca oricum in pauza lumea e obosita si nu mai danseaza si pe melodiile mele preferate de pe cd asa ca trebuie sa ma impac de pe acum cu ideea8-| . Si ce-i drept, o formatie are un repertoriu restrans si n-are cum sa-ti cante toate piesele pe care ti le-ai dori (si mai ales din astea noi).
Totusi ma intreb daca ar putea exista o varianta (un pachet complet) de combinare a muzicii live care nu trebuie sa lipseasca la o nunta (populare, lautaresti, etc.) cu reprize de muzica noua, melodii originale de pe cd.:-\ Asta ar insemna ca formatia sa aiba si un dj. Cred ca asa ceva ar putea impaca pe toata lumea dar nu stiu daca le-ar conveni muzicantilor./:)
Am fost saptamanile trecute la doua nunti (ce-i drept la tara) si au avut lautari deci am ascultat nonstop muzica populara si manele de am ajuns acasa terminata.:madlaugh: :gen_07: Nu vreau sa li se intample asta si invitatilor mei.
Va rog mult daca ma puteti ajuta in acest sens cu o idee, nume de formatii din zona Argesului, numere de telefon.:rocking: Cu cei din Campulung a vorbit socru meu la telefon dar sunt ocupati tot anul 2008.

Va pup si ma scuzati pentru insistenta:*

ayana2010
05.10.2007, 12:33:30
Buna Fluturas,:*

Multumesc mult pentru raspuns dar am discutat aseara cu al meu si mi-a pus capac:>:P nici nu poate fi vorba de dj[-( . El nu concepe sa-i cante la nunta un calculator. Vrea numai live si doar atunci cand ia formatia pauza sa bage cd.:[email protected] Eu ma gandesc ca oricum in pauza lumea e obosita si nu mai danseaza si pe melodiile mele preferate de pe cd asa ca trebuie sa ma impac de pe acum cu ideea8-| . Si ce-i drept, o formatie are un repertoriu restrans si n-are cum sa-ti cante toate piesele pe care ti le-ai dori (si mai ales din astea noi).
Totusi ma intreb daca ar putea exista o varianta (un pachet complet) de combinare a muzicii live care nu trebuie sa lipseasca la o nunta (populare, lautaresti, etc.) cu reprize de muzica noua, melodii originale de pe cd.:-\ Asta ar insemna ca formatia sa aiba si un dj. Cred ca asa ceva ar putea impaca pe toata lumea dar nu stiu daca le-ar conveni muzicantilor./:)
Am fost saptamanile trecute la doua nunti (ce-i drept la tara) si au avut lautari deci am ascultat nonstop muzica populara si manele de am ajuns acasa terminata.:madlaugh: :gen_07: Nu vreau sa li se intample asta si invitatilor mei.
Va rog mult daca ma puteti ajuta in acest sens cu o idee, nume de formatii din zona Argesului, numere de telefon.:rocking: Cu cei din Campulung a vorbit socru meu la telefon dar sunt ocupati tot anul 2008.

Va pup si ma scuzati pentru insistenta:*

dar formatia pe care o iei nu trebuie sa cante neaparat doar muzica populara...... de obicei sunt vreo 3-4 solisti si fiecare are cate un gen.... normal, exista si din astea cum ai spus tu.....

anesya
06.10.2007, 09:55:30
Te referi la cei 4 baieti din Campulung? Ca sunt mai multe formatii de acolo din zona...Daca nu te referi la ei da-mi un PM ca-ti dau nr lor de tel. Pupici!:*

alexandradinu
06.10.2007, 17:22:14
da, eu asa am avut... au cantat la inceput apoi au plecat la o alta petrecere....

Zi-mi daca au fost buni si cum sa iau si eu legatura cu ei#-o
Mersi

ayana2010
06.10.2007, 23:59:28
Zi-mi daca au fost buni si cum sa iau si eu legatura cu ei#-o
Mersi
ti-am dat pmL-)

alina_hahuie
15.10.2007, 22:02:09
fetelor dati-mi si mie o idee de melodie pt intrarea tortului k nu vreau nici un ''la multi ani'' de ala comunist si nici tampenia aia traditionala cu ''Traiasca miresik, trasca, traiasca soacra mica,traiasca etc''

alina_hahuie
15.10.2007, 22:03:10
Am vazut la o nunta ca au folosit pt momentul cu tortul Oda bucuriei si chiar mi-a placut ideea. Mai aveti si alte variante interesante?

Anca_Yvonne
01.11.2007, 13:45:46
Daca vrei i-ti dau pe privat nr de tel al celor care au cantat la nunta mea,sunt niste baieti tineri din Campulung si canta extraordinar .Noua ne-au luat 38 mil.

Imi poti da te rog mai multe detalii despre ei si un nr de tel de contact?
MUltumesc,
ANca

MeMyself
01.11.2007, 14:13:02
Am vazut la o nunta ca au folosit pt momentul cu tortul Oda bucuriei si chiar mi-a placut ideea. Mai aveti si alte variante interesante?
Noi am avut "Persian March - Strauss" si a fost chiar impresionant!

mmbr
03.11.2007, 21:17:22
Buna fetelor,

Am stabilit si noi in nunta in curand...31 mai 2008 si muzica e chiar o problema, mai ales ca si eu si prietenul meu lucram in Bucuresti nu avem timp sa ne interesam in Pitesti...
Noi suntem un cuplu mai...modern..si deja e "revolutie" la noi in familie ca vrem DJ, mai ales ca noua nu ne place muzica populara. Ideea este ca ne-am gandit, am analizat si ne-am dat seama ca la genul de oameni care vor veni la noi la nunta trebuie clar si manele si muzica populara...si sa se dea dedicatii ... de toate.Ce-i drept si muzica live are farmecul ei.

In concluzie trebuie sa fac o mixtura de modern cu traditional si nu stiu cum...poate formatie care sa aiba si DJ

V-as fi profund recunoscatoare daca ma ajutati cu sfaturi si chiar date de contact pe "private"...chiar nu avem unde sa ne interesam si m-am bucurat tare mult ca am gasit forum-ul asta

va pup

lorellay
05.11.2007, 11:47:21
Buna fetelor,

Am stabilit si noi in nunta in curand...31 mai 2008 si muzica e chiar o problema, mai ales ca si eu si prietenul meu lucram in Bucuresti nu avem timp sa ne interesam in Pitesti...
Noi suntem un cuplu mai...modern..si deja e "revolutie" la noi in familie ca vrem DJ, mai ales ca noua nu ne place muzica populara. Ideea este ca ne-am gandit, am analizat si ne-am dat seama ca la genul de oameni care vor veni la noi la nunta trebuie clar si manele si muzica populara...si sa se dea dedicatii ... de toate.Ce-i drept si muzica live are farmecul ei.

In concluzie trebuie sa fac o mixtura de modern cu traditional si nu stiu cum...poate formatie care sa aiba si DJ

V-as fi profund recunoscatoare daca ma ajutati cu sfaturi si chiar date de contact pe "private"...chiar nu avem unde sa ne interesam si m-am bucurat tare mult ca am gasit forum-ul asta

va pup
Buna..si bine ai venit...
Noi la nunta am avut DJ...si am avut si muzica populara..mai putin manele...ca nu am vrut..daca cerea cineva...se puteau pune si manele..dar nu a fost cazul...Daca te intereseaza dj -ul sa-mi spui si-ti dau date ....

mmbr
09.11.2007, 17:23:18
da, Lorellay, te rog...multumesc mult!

mmbr
09.11.2007, 17:25:25
imi este de mare ajutor orice informatie despre formatie lautari, DJ...as vrea mult sa am si una si alta...sa vedem cu costurile cam la cat se ridica...

Apropo, formatia aceea cu 4 barbati cum se numeste? am fost de curand la o nunta si au avut asa ceva si voriam sa vad daca sunt aceeasi

alexandradinu
11.11.2007, 18:55:05
Eu nu am muzica si ma stresez de nu mai pot:(( ... ai mei nu vor DJ ca vor sa le cante lautarul la ureche:)) si nu gasim nimic... asa ca am o mare rugaminte.....
DACA STITI VRE-O FORMATIE SA IMI DATI SI MIE UN NR DE TEL, PLEASEEEEEE>:D<

ayana2010
11.11.2007, 19:18:11
Eu nu am muzica si ma stresez de nu mai pot:(( ... ai mei nu vor DJ ca vor sa le cante lautarul la ureche:)) si nu gasim nimic... asa ca am o mare rugaminte.....
pei de ce nu gasiti? ca sunt formatii peste tot :D vreti ceva anume?

Andra_St
11.11.2007, 22:02:38

bun venit in club!!!!!!!!!!!!!!!!!

alexandradinu
12.11.2007, 13:48:52
pei de ce nu gasiti? ca sunt formatii peste tot :D vreti ceva anume?

Toti pe care i-am gasit ... si ne-au placut ,sunt luati pe data de 19, mai sunt cativa care nu ne plac , eu sunt putin mai mofturoasa...mai avem o varianta cu o formatie RELU GRECU , ati auzit de ea? Problema este ca eu pe ei nu ii cunosc , i-am auzit doar pe CD si nu mi s-au parut ok , cantareata avea o voce pitigaiata , cel putin pe CD , de aceea v-am cerut informatii despre cunoscuti , ca poate ne hot. si noi pana la urma.

ayana2010
12.11.2007, 15:14:12
Toti pe care i-am gasit ... si ne-au placut ,sunt luati pe data de 19, mai sunt cativa care nu ne plac , eu sunt putin mai mofturoasa...mai avem o varianta cu o formatie RELU GRECU , ati auzit de ea? Problema este ca eu pe ei nu ii cunosc , i-am auzit doar pe CD si nu mi s-au parut ok , cantareata avea o voce pitigaiata , cel putin pe CD , de aceea v-am cerut informatii despre cunoscuti , ca poate ne hot. si noi pana la urma.
pei asta zic eu...sa ne spui cam ce cauti....( de ex : sa fie doar barbati, sa nu cante manele, sa fie cunoscuti etc....)

alexandradinu
12.11.2007, 15:33:08
Nu-s mofturoasa in sensul asta..., adica nu am pretentii mari , vreau doar sa nu ma zgarie la ureche cand ii aud , si ca o completare imi place sa fie si o voce feminina in trupa , parca e mai placuta. Muzica sa stie sa cante , nu conteaza de care , sarbe, hore , manele , sa nu bage din alea de jale , ca vals imi aduc eu pe CD, si restul melodiilor ce nu pot fi cantate de formatie.

anesya
13.11.2007, 10:40:39
Sa-ti spun ceva...dar sa nu te superi pe mine....in general formatiile bune sunt deja arvunite....dar uite o sa vb cu mami..e prietena cu Daniela Barbuceanu (o cantareata de muzica populara) care are formatie. Nuj daca sunt ocupati cand ai tu nunta, dar o sa intreb si iti dau nr de tel sa vb cu ei..ok?..Pana atunci mergi si cumpara cd cu ea si ascult-o...o sa-mi cante si mie cateva mel la nunta...are o voce calda..

alexandradinu
13.11.2007, 12:58:43
acum stiu ca asa se intampla... ca asaam patit si cu localul , dar ce sa fac daca m-a cerut tarziu?:-< eu inca mai sper ca oi avea si eu noroc sa gasesc ceva bun. Mersi:*

oana_alina
13.11.2007, 13:08:43
la noi se stabilesc muzicanti si cu 18 luni inainte, noi am stabilit in 22 august. multa bafta si spor la pregatiri.:*

elena19us2002
13.11.2007, 13:46:39
Noi am studiat ambele variante si avem asa:

Dj - in jur de 500 RON, o singura persoana, deci un singur meniu. Este recomandat de restaurantul unde va avea nunta loc
Vom avea un playlist, se vor canta toate genurile de muzica. Se vor putea face dedicatii, etc... Nu l-am "ascultat" inca pe acesta, dar am fost la nunti foarte reusite cu DJ.

Formatia - in jur de 3.800 RON, la care se adauga meniurile pentru 7 persoane.
Vor canta in principal muzica de nunta, iar la insistentele noastre vor renunta la manele#:-S

Am ascultat formatia la o nunta prin septembrie si ne-a placut enrom.

Acum ramane sa analizam avantajele si dezavantajele.

frosa_task
13.11.2007, 16:51:03
a auzit cineva de virgil iordache? :-?

snowdance
15.11.2007, 13:41:16
Buna,

Eu renuntasem a ideea de a mai face nunta la anul, dar intr-un final am reusit luni sa gasesc restaurant vara (fiindca tineam mortis sa fie vara) si acum dupa ce a trecut cumpana asta, m-am trezit ca-mi trebuie formatie :)

Sa inteleg ca o sa o tin tot asa pana la nunta, la 2-3 zile mai apare cate ceva urgent de gasit si stabilit? :)

Am citit aici de laudatele formatii din Rucar si din Campulung. Inteleg ca am slabe shanse sa mai fie libere, dar dati-mi si mie pe privat numerele lor, va rog, daca le aveti, macar sa-mi incerc norocul :)

Multumesc :)

alexandradinu
15.11.2007, 13:49:01
Eu am sunat la ei... din pacate nu mai am nr lor de tel , dar iti pot spune concluzia: sunt luati pana in 2009:O cel putin acesta a fost raspunsul pe care l-am primit eu.
Si eu sunt foarte suparata ca nu gasesc muzica, ar mai fi soti SPANU , DIN Trivale care au liber pe data mea , 19 iulie , dar mi-au cerut 80 mil ( sambata di duminica , adica 2 zile) si mi s-a parut foarte mult , il gasisem pe RELU GRECU , IARASI LIBER , dar mi-a cerut 35 mil,pt o singura seara , fara vioara , doar cantareata , orga , si acordeon , dar nu vine la tara , si trimite un acordeonist mai " prost" la obiceiuri , ca el nu coboara la acest nivel... si nu mi-a convenit , si mai este formatia de la Haiducul cu care sunt in tratative pt ca nu imi poate venii cu cantareata care mie imiplace decat duminica si nu stiu pe cine aduce sambata..... deci daca voi nu ati innebunii la toate astea atunci spuneti-mi mie ca imi fac griji degeaba, ca eu nu mai pot:-&

snowdance
15.11.2007, 13:58:00
Of, deci eu abia sunt la inceput, nu-i asa?

Incep sa ma intreb de ce se mai casatoresc oamenii. Luni intregi de nervi si disperare pentru o zi care trebuie TREBUIE sa fie perfecta! Si care probabil va fi obositoare si incarcata...

Stiam eu de ce am tot zis ca nu ma marit.. De ce-oi fi acceptat pana la urma? :))

Si fiindca nu m-a interesat pana acum, nici n-am fost vreodata atenta la formatiile de la nuntile prietenilor si verilor. Acum de unde sa mai stiu care a cantat bine si care la cine era? :)

ayana2010
15.11.2007, 14:23:54
Of, deci eu abia sunt la inceput, nu-i asa?

Incep sa ma intreb de ce se mai casatoresc oamenii. Luni intregi de nervi si disperare pentru o zi care trebuie TREBUIE sa fie perfecta! Si care probabil va fi obositoare si incarcata...

Stiam eu de ce am tot zis ca nu ma marit.. De ce-oi fi acceptat pana la urma? :))
=)) =))
Si fiindca nu m-a interesat pana acum, nici n-am fost vreodata atenta la formatiile de la nuntile prietenilor si verilor. Acum de unde sa mai stiu care a cantat bine si care la cine era? :)
:)) hello!
le ceri dvdurile si ii gasesti :)

snowdance
15.11.2007, 15:42:42
:)) hello!
le ceri dvdurile si ii gasesti :)

Adica mai sunt sperante sa mai gasesc? :)

Dupa ce vad 3-4-5-6 nunti inregistrate cred ca mi se va lua de a mea in asa hal incat iar voi avea dubii ca vreau sa ma marit :)
Dar acum ca ma gandesc mai bine, parca e o formatie care mi-a placut candva, la o nunta... cu un tip cu palarie de cowboy. <):) Cred ca incep de acolo. :)

anesya
15.11.2007, 17:44:35
Adica mai sunt sperante sa mai gasesc? :)

Dupa ce vad 3-4-5-6 nunti inregistrate cred ca mi se va lua de a mea in asa hal incat iar voi avea dubii ca vreau sa ma marit :)
Dar acum ca ma gandesc mai bine, parca e o formatie care mi-a placut candva, la o nunta... cu un tip cu palarie de cowboy. <):) Cred ca incep de acolo. :)
Iti pot da numarul celor din Campulung daca te mai intereseaza..scrie-mi pe privat daca mai vrei...eu pe ei i-am luat....tariful e de 50 mil...Am vazut ca faci la Magic? in sala mare?...noi facem in sala mare...te pupic si astept sa-mi scrii

IRA1
16.11.2007, 13:26:53
De ce nu incercati sa ascultati si formatia de la cornul vanatorului.
Eu pe ei i-am avut au cantat super( nu canta manele:D )
Eu zic ca merita, sa ii ascultati.

snowdance
16.11.2007, 17:27:27
Iti pot da numarul celor din Campulung daca te mai intereseaza..scrie-mi pe privat daca mai vrei...eu pe ei i-am luat....tariful e de 50 mil...Am vazut ca faci la Magic? in sala mare?...noi facem in sala mare...te pupic si astept sa-mi scrii

Buna, Anesya.

Multumesc de numar. Inca nu pot sa scriu pe privat fiindca nu am 10 mesaje scrise pe forum, si nici nu vreau sa le scriu aiurea (nici n-am prea avut timp) asa ca multumesc ca mi-ai trimis numarul fara sa iti scriu :)
Inca ma intereseaza, n-am avut timp sa sun pe nimeni.
Cum ai facut sa ii asculti? Au ei cd demo sau ceva?
Mi se pare mie sau cei din arges cer mai mult decat altii? Pe la Constanta pare sa fie cam 35 de mil tariful, la formatii bune.

Da, la Magic in sala mare facem nunta. E grozava sala, mi-a placut de cand am mancat acolo acum ceva vreme, dar initial n-am putut sa o luam. Si-asa imi fac griji ca am prea putini invitati pentru cati vor cei de la Magic ca numar minim, dar asta sa fie singura mea grija, ca ma descurc. :)
Si-asa pentru prea multi invitati nu pare sa fie loc de dans asa de mult. Ma si gandesc unde ar dansa 700 de oameni cati zic ei ca intra in sala. :-"

snowdance
16.11.2007, 17:29:03
De ce nu incercati sa ascultati si formatia de la cornul vanatorului.
Eu pe ei i-am avut au cantat super( nu canta manele:D )
Eu zic ca merita, sa ii ascultati.

Canta numai populara/lautareasca? Ca eu n-as vrea numai...
Si ai idee cand canta in mod normal? Sunt in fiecare seara? Ca n-ar fi asa greu sa ma duc sa mananc acolo intr-o seara, sa-i aud.

anesya
17.11.2007, 14:38:49
Buna, Anesya.

Multumesc de numar. Inca nu pot sa scriu pe privat fiindca nu am 10 mesaje scrise pe forum, si nici nu vreau sa le scriu aiurea (nici n-am prea avut timp) asa ca multumesc ca mi-ai trimis numarul fara sa iti scriu :)
Inca ma intereseaza, n-am avut timp sa sun pe nimeni.
Cum ai facut sa ii asculti? Au ei cd demo sau ceva?
Mi se pare mie sau cei din arges cer mai mult decat altii? Pe la Constanta pare sa fie cam 35 de mil tariful, la formatii bune.

Da, la Magic in sala mare facem nunta. E grozava sala, mi-a placut de cand am mancat acolo acum ceva vreme, dar initial n-am putut sa o luam. Si-asa imi fac griji ca am prea putini invitati pentru cati vor cei de la Magic ca numar minim, dar asta sa fie singura mea grija, ca ma descurc. :)
Si-asa pentru prea multi invitati nu pare sa fie loc de dans asa de mult. Ma si gandesc unde ar dansa 700 de oameni cati zic ei ca intra in sala. :-"
Noi i-am ascultat la o nunta....au cantat toata seara...au facut o atmosfera super....toata lumea a dansat...e destul de mare tariful...anul asta iau cam 40-45 de milioane...dar sunt 4 baieti si toti au fac de muzica...nu se compara cu altii...iti doresc sa-i poti lua...muzica face toata distractia la o nunta....

IRA1
19.11.2007, 13:30:33
Canta numai populara/lautareasca? Ca eu n-as vrea numai...
Si ai idee cand canta in mod normal? Sunt in fiecare seara? Ca n-ar fi asa greu sa ma duc sa mananc acolo intr-o seara, sa-i aud.

Buna,
La mine la nunta nu a cantat muzica lautareasca doar populara, latino, usuara.Te poti duce intr-o sambata sa ii asculti, nu stiu daca canta in cursul saptamani dar poti sa incerci.
Sora mea are la anul nunta si ia luat tot pe iei le-a cerut 33 mil
multa bafta

alexandradinu
19.11.2007, 14:52:40
Buna,
La mine la nunta nu a cantat muzica lautareasca doar populara, latino, usuara.Te poti duce intr-o sambata sa ii asculti, nu stiu daca canta in cursul saptamani dar poti sa incerci.
Sora mea are la anul nunta si ia luat tot pe iei le-a cerut 33 mil
multa bafta

CINE SUNT EI? SI UNDE II PUTEM AUZI?

IRA1
20.11.2007, 14:38:42
CINE SUNT EI? SI UNDE II PUTEM AUZI?

II POTI ASCULTA LA CORNU VANATORULUI, DAR NU STIU IN CE ZILE CANTA, DAR TE POTI DUCE IN WEEK.

BOSS
20.11.2007, 19:43:58
:)>-am si eu nunta in mai si sunt interesat sa aflu nr de telefon al celor 4 baieti va rog ajutati-ma

Te referi la cei 4 baieti din Campulung? Ca sunt mai multe formatii de acolo din zona...Daca nu te referi la ei da-mi un PM ca-ti dau nr lor de tel. Pupici!:*

:)>-am si eu nunta in mai si sunt interesat sa aflu nr de telefon al celor 4 baieti va rog ajutati-ma

da la ei ma refer

scrie-l te rog pe forum
astept

nu am 10 mesaje scrise pe forum si nu pot sa-ti trimit pe , privat te rog scrie-mi tu

alexandradinu
21.11.2007, 10:23:21
II POTI ASCULTA LA CORNU VANATORULUI, DAR NU STIU IN CE ZILE CANTA, DAR TE POTI DUCE IN WEEK.

sti cumva cum o cheama pe cantareata? Doina , cumva?

collyna
21.11.2007, 12:39:34
Buna....
si eu ca cele mai multe din noi nu am hotarat daca la nunta noastra(oct.2008) sa luam DJ sau formatie..Inclinam mai mult pentru DJ deoarece nu avem mari inclinatii pentru muzica populara cu atat mai putin pentru manele.. dar nici bugetul nu ne permite sa ne luam o formatie cu renume.:(( In ceea ce priveste Dj-ul am gasit pe cineva din Bucuresti profesionist dar ce-i drept live nu l-am ascultat..mi-a trimis cateva video(filmuletze) de la nunti la care au participat:dupa instrumente si reclama pare OK dar cine stie..Zicea cineva de un Dj de la National FM???Sau cineva care a avut la nunta numai DJ ma poate ajuta cu cateva referinte? Nu pot sa nu recunosc ca mi-e putin teama intrucat nu stiu cum apreziaza invitatii muzica..

Multumesc din suflet pentru sfaturi..
Casa de piatra si fericire tuturor miresicilor si viitoarelor miresici:*

IRA1
21.11.2007, 13:30:40
sti cumva cum o cheama pe cantareata? Doina , cumva?

Nu stiu cum o chema si nici pe ceilalti componenti.La mine trebuia sa vina 2 cantarete dar una a plecat si a trebuit sa aduca pe cineva sau ii dadeam mai putin bani, asa ca a mai chemat pe cineva Alina parca a facut o atmosfera superrrrrr dar nu a stat decat o ora si bineinteles ca ne-a luat mai putin formatia

alexandradinu
22.11.2007, 10:55:30
Nu stiu cum o chema si nici pe ceilalti componenti.La mine trebuia sa vina 2 cantarete dar una a plecat si a trebuit sa aduca pe cineva sau ii dadeam mai putin bani, asa ca a mai chemat pe cineva Alina parca a facut o atmosfera superrrrrr dar nu a stat decat o ora si bineinteles ca ne-a luat mai putin formatia

Crezi ca ai putea sa imi "imprumuti" si mie filmarea de la nunta ta , sa ii ascult si eu?:D

IRA1
22.11.2007, 13:53:27
Crezi ca ai putea sa imi "imprumuti" si mie filmarea de la nunta ta , sa ii ascult si eu?:D

Am facut cateva copii dar persoanelor care le-am dat nu le-a mai dat inapoi , am dat si originalul si mi-a stricat un dvd:no_05: , si nu am mai facut copii.
Dar eu zic ca este multa mai simplu sa te duci la cornu si sa ii asculti live

snowdance
23.11.2007, 10:17:19
Cwap!

Am sunat vreo 5 formatii din zona. In afara de "nu suntem liberi in data aceea", altceva n-am auzit. :(

Ce am aflat... ca Fun no. 1 nu-s liberi sambetele de anul viitor, asa cum zicea cineva aici si ca uneori canta in formatie de 3, nu numai de 4, asa ca m-au "confuzat" :), ca vestitii tata-si-fiu-si-doua-fete-de-la-rucar pe care nu stiu cum ii cheama s-au separat in doua formatii, tatal cu fetele si fiul cu formatia lui, ca iau fiecare intre 1800 si 2000 de euro, dar ca oricum nu sunt liberi nici unul, la fel ca si restul formatiilor pe care le-am sunat.

La cei de la cornul vanatorului inca n-am ajuns nici sa-i aud nici sa aflu daca-s liberi, dar am asa o senzatie ca nu-s liberi :) Bazata pe experienta anterioara =))

Offf... A, si vreo doi colegi de servici, un prieten si tata s-au oferit fiecare separat sa-mi cante la nunta, ca sa nu mai fiu asa suparata ca nu gasesc formatie. >:D<

Inca mai sper... Va anunt daca gasesc.

alexandradinu
23.11.2007, 10:21:50
ok ,mersi,canta in fiecare seara acolo, sti?

anesya
23.11.2007, 10:31:37
hai sa va mai spun ceva...am fost vineri la Casa Argeseana cu niste prieteni...acolo canta doua doamne..foarte frumos...mergeti si le ascultati...mi-a mai zis cineva ca le-a avut la nunta la magic si ca au cantat super...Bafta

mikyduta
23.11.2007, 12:02:51
Eu la nunta am avut formatia lui Victor Bustean si au fost super,au si solista de muzica populara si de muzica usoara

ayana2010
24.11.2007, 14:45:31
Buna....
si eu ca cele mai multe din noi nu am hotarat daca la nunta noastra(oct.2008) sa luam DJ sau formatie..Inclinam mai mult pentru DJ deoarece nu avem mari inclinatii pentru muzica populara cu atat mai putin pentru manele.. dar nici bugetul nu ne permite sa ne luam o formatie cu renume.:(( In ceea ce priveste Dj-ul am gasit pe cineva din Bucuresti profesionist dar ce-i drept live nu l-am ascultat..mi-a trimis cateva video(filmuletze) de la nunti la care au participat:dupa instrumente si reclama pare OK dar cine stie..Zicea cineva de un Dj de la National FM???Sau cineva care a avut la nunta numai DJ ma poate ajuta cu cateva referinte? Nu pot sa nu recunosc ca mi-e putin teama intrucat nu stiu cum apreziaza invitatii muzica..

Multumesc din suflet pentru sfaturi..
Casa de piatra si fericire tuturor miresicilor si viitoarelor miresici:*
muzica populara nu inseamna manele. tu ii spui lautarului ce sa-ti cante..
eu am avut si lautari si dj(le-am spus de la inceput ca eu nu vreau manele si nu au fost). pot sa spun ca dj meu a fost ft bun pt ca i-am facut o lista cu melodiile pe care le vreau :D si a iesit super.... ringul de dans a fost intotdeauna plin.
depinde de invitati. daca majoritatea sunt tineri cred ca e ok doar dj, dar daca cei mai multi sunt in varsta, cred ca ar aprecia mai mult lautarii.

alexandradinu
24.11.2007, 18:24:43
Eu la nunta am avut formatia lui Victor Bustean si au fost super,au si solista de muzica populara si de muzica usoara

daca ne-ai putea da si un nr de tel al lui , chiar ne-ai ajuta<:-P

collyna
02.12.2007, 13:00:44
Merci pentru raspuns Arina,
majoritatea invitatilor,cred ca 80% sunt tineri,cei drept o parte din ei sunt admiratori ai malelelor..dar asta e..n-au ce face ..trebuie sa se conformeze..
cred ca cel mai sigur ramanem doar la Dj.Daca nu te deranjeaza poti sa-mi spui de unde ai luat Dj-ul pentru nunta ta??? Si de ce ai facut tu play-listul?
Cel cu care am vorbit eu,de la Bucuresti,mi-a zis ca in mare parte o sa fie un play-list live..in functie de ce prinde mai bine la 'public' ce-i drept o sa stabilim cam in ce proportie o sa fie muzica populara si cat usoara..in functie de invitati;tineri sau mai invarsta...:)
:*

Rocsaine
02.12.2007, 21:18:08
Merci pentru raspuns Arina,
majoritatea invitatilor,cred ca 80% sunt tineri,cei drept o parte din ei sunt admiratori ai malelelor..dar asta e..n-au ce face ..trebuie sa se conformeze..
cred ca cel mai sigur ramanem doar la Dj.Daca nu te deranjeaza poti sa-mi spui de unde ai luat Dj-ul pentru nunta ta??? Si de ce ai facut tu play-listul?
Cel cu care am vorbit eu,de la Bucuresti,mi-a zis ca in mare parte o sa fie un play-list live..in functie de ce prinde mai bine la 'public' ce-i drept o sa stabilim cam in ce proportie o sa fie muzica populara si cat usoara..in functie de invitati;tineri sau mai invarsta...:)

Cred ca, asa cum spunea si collyna, playlistul, in cazul in care se merge pe varianta DJ, sa fie ales in fct si de invitati, dar si de gusturile mirilor. Eu, una, asa as face.
Si pana la urma, nu e nimeni care sa ne dea mai multe referinte legate de DJ? >:/ (:|

ayana2010
02.12.2007, 22:42:50
collyna, am fct eu playlistul pt ca am vrut sa fie asa cum imi place mie... nu de 3 ori meneaito, de 3 ori alta melodie. si pt ca nu cunosteam djul nu stiam ce fel de muzica pune, am vrut sa ma distrez la petrecere nu sa stau suparata si sa fac ture - ture la dj. bineinteles ca nu i-am dat o lista care sa acopere toata seara, a stiut ft bine sa puna muzica pe gustul nostru... v-am mai spus, la noi la casatorie ringul nu a fost niciun minut gol(cred ca inseamna ceva - asta tine si de invitati si ai nostri au stiut sa se distreze)!!! oricum, eu ii dau djului meu nota 10.... si pt muzica si pt aparatura si pt jocul de lumini. (dj meu a fost femeie - am mai scris pe aici... am luat un pachet intreg de la ei barbatul fotografiaza/ filmeaza(dar la noi nu a fost el, a trimis alte 3 persoane care lucreaza la firma lor), iar sotia e dj :D)

AlinaBulgaru
03.12.2007, 12:58:35
Se poate , va rog frumos sa imi dati si mie un nr de tel?....sunt in mare criza de lautari:((

collyna
03.12.2007, 13:00:23
collyna, am fct eu playlistul pt ca am vrut sa fie asa cum imi place mie... nu de 3 ori meneaito, de 3 ori alta melodie. si pt ca nu cunosteam djul nu stiam ce fel de muzica pune, am vrut sa ma distrez la petrecere nu sa stau suparata si sa fac ture - ture la dj. bineinteles ca nu i-am dat o lista care sa acopere toata seara, a stiut ft bine sa puna muzica pe gustul nostru... v-am mai spus, la noi la casatorie ringul nu a fost niciun minut gol(cred ca inseamna ceva - asta tine si de invitati si ai nostri au stiut sa se distreze)!!! oricum, eu ii dau djului meu nota 10.... si pt muzica si pt aparatura si pt jocul de lumini. (dj meu a fost femeie - am mai scris pe aici... am luat un pachet intreg de la ei barbatul fotografiaza/ filmeaza(dar la noi nu a fost el, a trimis alte 3 persoane care lucreaza la firma lor), iar sotia e dj :D)
poti te rog mult de tot [-o< sa-mi dai mai multe detalii despre ei..avand in vedere ca fotograf si cameraman nu am gasit poate cine stie apelez la acestia pe care i-ai avut tu,nu e batut in cuie cel din Bucuresti..trebuie sa vina sa vada localul,sa vada daca se poate ceva frumos..chestii d'astea;nu ca m-ar deranja dar cine stie poate se razgandesc ei.
Sotie DJ..hmm si sa mai zica gurile rele k nu ne pricem noi la orice..si ink bine.:D

collyna
03.12.2007, 13:06:38
Cred ca, asa cum spunea si collyna, playlistul, in cazul in care se merge pe varianta DJ, sa fie ales in fct si de invitati, dar si de gusturile mirilor. Eu, una, asa as face.
Si pana la urma, nu e nimeni care sa ne dea mai multe referinte legate de DJ? >:/ (:|
buna..
eu am ceva filmuletze de la cei pe care as vrea eu sa-i iau,filmuletze video de la alte nunti la care au mai fost..au experienta de cca 20 ani..nu stiu insa daca pot sa le pun sau daca am voie sa pun numele firmei aici(poate ne ajuta cineva care e mai cu experienta pe aici) asa puteai sa intri si sa vezi oferta.oricum daca ma hotarasc la ei vor veni in Mioveni(de aici sunt eu de fapt) si automat o sa pun aici tot ce am vorbit cu ei..sa fie si altora de folos..
mai vorbim pana atunci..:*

AlinaBulgaru
03.12.2007, 13:09:12
Daca doreste cineva cameraman sau/si fotograf pot ajuta cu nr de tel;)

collyna
03.12.2007, 13:13:31
buna..
eu am ceva filmuletze de la cei pe care as vrea eu sa-i iau,filmuletze video de la alte nunti la care au mai fost..au experienta de cca 20 ani..nu stiu insa daca pot sa le pun sau daca am voie sa pun numele firmei aici(poate ne ajuta cineva care e mai cu experienta pe aici) asa puteai sa intri si sa vezi oferta.oricum daca ma hotarasc la ei vor veni in Mioveni(de aici sunt eu de fapt) si automat o sa pun aici tot ce am vorbit cu ei..sa fie si altora de folos..
mai vorbim pana atunci..:*
Vor veni asa cum am spus mai sus sa vada localul..suprafata..e o chestie aici cu suprafata..incerc sa explic:din ce mi-au spus ei degeaba am 300 invitati iar suprafata localului este de 150mp k n-o sa fie sonorizarea pe masura si nici invers...trebuie sa mearga toate mana-n mana :-? .adik la toate nuntile merg,vad localul si daca considera ca poate sa iasa ceva frumos(dpdv al sonorizarii) incheie contractul,dak nu..nu:-L si incearca sa aduca echipamentul de sonorizare cel mai bun..nu stiu daca m-ati inteles..
chestii d'astea profesionale..

collyna
03.12.2007, 13:18:28
Daca doreste cineva cameraman sau/si fotograf pot ajuta cu nr de tel;)
Buna
:madlaugh:
eu nu am gasit pe nimeni deocamdata..deci nu mi-ar strica deloc..dar poti sa-mi dai mai multe detalii..m-ar interesa acele prelucrari ale pozelor..melodii pe fundal..:)

flori_2002ro
03.12.2007, 15:19:47

Buna! Sunt noua pe acest forum, si m-ar interesa si pe mine niste detalii despre lautarii care i-ai avut tu, cati au fost, ce genuri de muzica canta., cum au cantat...si tot ce poti sa imi spui despre ei...Mersic mult si astept raspuns de la tine..

anesya
03.12.2007, 15:33:58
Se poate , va rog frumos sa imi dati si mie un nr de tel?....sunt in mare criza de lautari:((
ti-l dau degeaba....cei din campulung sunt ocupati pana in iulie-august 2009...dar daca tot il mai vrei..scrie-mi pe pm si ti-l dau...eu pe ei i-am luat..

ayana2010
03.12.2007, 19:36:25
poti te rog mult de tot [-o< sa-mi dai mai multe detalii despre ei..avand in vedere ca fotograf si cameraman nu am gasit poate cine stie apelez la acestia pe care i-ai avut tu,nu e batut in cuie cel din Bucuresti..trebuie sa vina sa vada localul,sa vada daca se poate ceva frumos..chestii d'astea;nu ca m-ar deranja dar cine stie poate se razgandesc ei.
Sotie DJ..hmm si sa mai zica gurile rele k nu ne pricem noi la orice..si ink bine.:D
iti dau pm!

Kalistas
05.12.2007, 17:29:53
Hello, dragele mele !

Am tot vazut ca majoritatea dintre voi ( care sunteti deja intr un stadiu avansat al pregaturilor), aveti deja un playlist pentru dj facut.
Ar putea cineva sa imi ea si mie o astfel de lista ? Cu atatea planuri si aranjamente chiar mi e greu sa ma concentrez la a impaca si capra si varza ( respectiv invitatii tineri si cei mai in varsta).
Mersi mult.

flori_2002ro
06.12.2007, 23:06:42
Buna fetelor...
Sunt intr-o foarte mare criza de lautari...
Stie cineva ceva despre cei care canta la Academica? Eu i-am ascultat intr-o seara si vruiam sa vad daca aveti ceva informatii despre ei....Helllppp[-o< [-o<
Astept raspunsurile voastre:* :*

alexandradinu
07.12.2007, 08:09:30
Ma confrunt cu aceeasi problema , nu gasesc lautari , diseara vreau sa merg din local in local sa vad cine pe unde canta... si eu va rog spuneti-mi care sunt localurile din pitesti sau imprejurimi unde canta lautari si formatie in afara de : casa argeseana , haiducu , cornul vanatorului , cerbul-albota , cam pe astia ii stiu , mai ziceti si voi , va rog , urgenta:-SS :-SS :-SS

oana99
07.12.2007, 09:45:11
Buna fetelor!Nu gasesc o formatie care sa imi placa.Voi puteti sa imi recomandati ceva?Am nunta pe 6 sept 2008 in Bucuresti.....:-p

flori_2002ro
07.12.2007, 10:33:22
Ma confrunt cu aceeasi problema , nu gasesc lautari , diseara vreau sa merg din local in local sa vad cine pe unde canta... si eu va rog spuneti-mi care sunt localurile din pitesti sau imprejurimi unde canta lautari si formatie in afara de : casa argeseana , haiducu , cornul vanatorului , cerbul-albota , cam pe astia ii stiu , mai ziceti si voi , va rog , urgenta:-SS :-SS :-SS

La Academica.Eu am fost aseara sa ii ascult, si mi s-au parut destul de ok.Dar nu stiu cat cer, daca sunt liberi...Sa te duci intr-o seara sa ii asculti.Sunt cred ca vreo 5, e o tipa cu vioara, una cu vocea, un tip la tobe, unul la voce si vioara, si inca unul.Pupici:* :*

alexandradinu
07.12.2007, 11:08:55
Mersi mult>:D< , merg sa ii ascult si eu , or fi in fiecare seara?

Fluturas
07.12.2007, 11:21:50
La Academica.Eu am fost aseara sa ii ascult, si mi s-au parut destul de ok.Dar nu stiu cat cer, daca sunt liberi...Sa te duci intr-o seara sa ii asculti.Sunt cred ca vreo 5, e o tipa cu vioara, una cu vocea, un tip la tobe, unul la voce si vioara, si inca unul.Pupici:* :*

ii stiu si eu!i-am ascultat intr-o seara, mi-au placut ;-)

flori_2002ro
07.12.2007, 11:36:11
:* Ma bucur ca am putut sa te ajut! Nu stiu daca sunt in fiecare seara!Sa imi spui cum ti s-au parut.:*

flori_2002ro
07.12.2007, 11:37:15
ii stiu si eu!i-am ascultat intr-o seara, mi-au placut ;-)

Fluturas ai idee cam cat cer??

Fluturas
07.12.2007, 11:40:43
Fluturas ai idee cam cat cer??

n-am idee, sorry ....

mmbr
21.12.2007, 22:22:46
Buna Arina,

te rog ma ajutio si pe mine cu contactul DJ-ului? ce pret are?

Multumesc mult!!:)

claudia_pinulet
04.01.2008, 12:27:12
fetelor...am o mare problema...avem nunta pe 7 iunie si nu am gasit lautari in pitesti..var og sa ma ajutati si pe mine....

new_hope
04.01.2008, 13:45:46
fetelor...am o mare problema...avem nunta pe 7 iunie si nu am gasit lautari in pitesti..var og sa ma ajutati si pe mine....

buna
bine ai venit!si eu tot pe 7 iunie <:-P
La ce restaurant ai?
In legatura cu lautarii nu stiu ce sa iti zic.E destul de greu...
Mai era o miresica pe aici alexandradinu care a gasit lautari prin decembrie,poti sa ii dai un mesaj privat sa o intrebi , desi nu stiu dc ai nr-ul de mesaje necesar pt a trimite si a primi mesaje private.
Pupici!:*

keity
04.01.2008, 16:36:27
Buna!! Eu o sa ajung maine sau cel tarziu luni sa vb cu lautarii care o sa-i avem noi la nunta..o sa vb cu ei si daca nu au nimic pe 7 iunie, te anunt si iti dau si nr lor de telefon..Noua ne plac f mult..i-au avut finii nostrii in sept 2006 si au cantat f fr.Noua ne-au placut....Daca te intereseaza..anunta-ma!!

claudia_pinulet
05.01.2008, 11:22:14
keity ti-as fi recunascatoare daca m-ai ajuta

claudia_pinulet
05.01.2008, 11:23:45
buna
bine ai venit!si eu tot pe 7 iunie <:-P
La ce restaurant ai?
In legatura cu lautarii nu stiu ce sa iti zic.E destul de greu...
Mai era o miresica pe aici alexandradinu care a gasit lautari prin decembrie,poti sa ii dai un mesaj privat sa o intrebi , desi nu stiu dc ai nr-ul de mesaje necesar pt a trimite si a primi mesaje private.
Pupici!:*
luiza noi facem la Restaurant orhideea,patronul de acolo este prietenul nostru si in plus e foarte dragut decorul .pup

alexandradinu
07.01.2008, 15:10:15
Orhideea este in Prundu? la piata?
Si eu am gasit foarte greu lautari , daca vrei iti pot da niste nr de tel de la toti lautarii pe care i-am contactat eu.

claudia_pinulet
07.01.2008, 21:09:48
Si eu am gasit foarte greu lautari , daca vrei iti pot da niste nr de tel de la toti lautarii pe care i-am contactat eu.
Da Alexandra la piata in Prundu....te rog sa ma ajuti si pe mine cu niste numere de telefon...te pupic..:*

claudia_pinulet
07.01.2008, 21:48:46
Da Alexandra la piata in Prundu....te rog sa ma ajuti si pe mine cu niste numere de telefon...te pupic..:*
aLEXANDRA POATE IMI TRIMITI SI MIE NR DE TEL PE PRIVAT

alexandradinu
08.01.2008, 11:24:36
cam intr-o jumatate de ora sosesc si nr de tel ,ca sunt la viitorul sot in agenda, si tocmai l-am sunat , dar era la masa, astept sa termine de papat si apoi mi le da.

Vezi ca la orhideea e frumos,am fost eu la o nunta acolo, servirea e buna dar sa ai grija cu tortul ca nu prea iese pe usa de la bucatarie:-p

claudia_pinulet
08.01.2008, 13:09:11
cam intr-o jumatate de ora sosesc si nr de tel ,ca sunt la viitorul sot in agenda, si tocmai l-am sunat , dar era la masa, astept sa termine de papat si apoi mi le da.

Vezi ca la orhideea e frumos,am fost eu la o nunta acolo, servirea e buna dar sa ai grija cu tortul ca nu prea iese pe usa de la bucatarie:-p
stiu ca e frumos...avem o servire super buna,,,merci ca mi-ai zis de tort ca sa stiu cum sa procedez...pupici pentru miresici

keity
08.01.2008, 18:00:17
keity ti-as fi recunascatoare daca m-ai ajuta
Buna Claudia!!Nu am putut rezolva nimic in legatura cu lautarii, nu au liber pe 7 ,si nici pe 14 iunie...:-< Nu stiu ce o sa facem de lautari nici noi..tu ai gasit pana la urma ceva?te pup

keity
08.01.2008, 18:03:00
si pe mine ma intereseaza niste numere de telefon, eventual si ceva informatii despre ei, mi-ar fi de mare ajutor...^:)^ [-o<
multumesc!!

claudia_pinulet
09.01.2008, 13:35:35
Buna Claudia!!Nu am putut rezolva nimic in legatura cu lautarii, nu au liber pe 7 ,si nici pe 14 iunie...:-< Nu stiu ce o sa facem de lautari nici noi..tu ai gasit pana la urma ceva?te pup
Buna...chiar aseara am gasit pe cineva....intr-un sfarsit
este foarmatia care canta permanent la Cornul vanatorului...in weekend o sa ma intalnesc sa imi dea un dvd,dar e stabilit deja ,daca vrei ii intreb daca au liber...

kiss_tyna
09.01.2008, 23:18:52
si pe mine ma intereseaza niste numere de telefon, eventual si ceva informatii despre ei, mi-ar fi de mare ajutor...^:)^ [-o<
multumesc!!
Si eu, si eu!L-)

flori_2002ro
25.01.2008, 09:48:12
Fetelor am nevoie de ajutor!!!!
Am fost aseara sa ascult lautarii de la Haiducu.
Ce parere aveti despre ei???
I-a avut cineva la nunta?Cum vi s-au parut?
Pana luni trebuie sa le dam un raspuns, asa ca va implor^:)^ ^:)^ sa imi spuneti daca stiti ceva despre ei!!!
VA multumesc!!!>:D<

bilutzaa
25.01.2008, 10:16:12
am o intrebare?
pe cei de la rucar ii stiti?
familia nistor?.cat de buni sunt?
ca la pret ......1500e:rocking:
mama nu-i vrea decat pe ei

new_hope
25.01.2008, 10:20:53
Fetelor am nevoie de ajutor!!!!
Am fost aseara sa ascult lautarii de la Haiducu.
Ce parere aveti despre ei???
I-a avut cineva la nunta?Cum vi s-au parut?
Pana luni trebuie sa le dam un raspuns, asa ca va implor^:)^ ^:)^ sa imi spuneti daca stiti ceva despre ei!!!
VA multumesc!!!>:D<

Cine canta la Haiducu?Cum se numesc?

flori_2002ro
25.01.2008, 10:56:11
NU stiu cum se numesc. Sunt 6 persoane, printre care si o solista. Stii ceva despre ei?

MeMyself
25.01.2008, 11:25:13
am o intrebare?

Cei de la Rucar sunt foarte apreciati! Eu i-am vazut la o nunta si mi-a placut ff mult de ei, fac super atmosfera. Maine ma duc la o nunta unde cred ca vor canta ei, asa ca o sa mai pun impresii despre ei duminica.

new_hope
25.01.2008, 11:49:16
NU stiu cum se numesc. Sunt 6 persoane, printre care si o solista. Stii ceva despre ei?

Noi cd am cautat formatie l-am ascultat si pe Iulian Brezan(care am auzit ca, canta la haiducu) si formatia lui .In formnatie era si o tipa(blonda ).Pe mine nu m-au impresionat, dar poti sa te duci sa ii asculti.
Bafta!Pupici!

flori_2002ro
25.01.2008, 11:55:04
Am fost aseara si i-am ascultat.Mie mi s-au parut ok.Tipa asta din formatie era roscata, poate s-a vopsit!:)) .Dar oricum nu era Iulian Brezan ca stiu cum arata.Mersic mult de raspuns.

new_hope
25.01.2008, 11:59:43
Am fost aseara si i-am ascultat.Mie mi s-au parut ok.Tipa asta din formatie era roscata, poate s-a vopsit!:)) .Dar oricum nu era Iulian Brezan ca stiu cum arata.Mersic mult de raspuns.

Cu multa placere!Dar i-ati intrebat pe cei de acolo dc sunt disponibili cd aveti nunta?Eu iti recomand sa te grabesti!
Pupici!

flori_2002ro
25.01.2008, 12:36:01
Da, i-am intrebat si sunt liberi.Tocmai daia vrem sa ii luam pe ei, ca imi e teama ca poate nu mai gasim dupa aia.
Si am zis sa va intreb si pe voi, sa vad ce pareri aveti despre ei.
Pupici:* :*

alexandradinu
25.01.2008, 12:38:49
Cantareata de la Haiducul e cea putin mai in varsta?

flori_2002ro
25.01.2008, 12:46:18
Cred ca da. Cam pe la 40 ani sa zic ca are aproximativ. Ai auzit-o cantand?
Sunt disperata!!! Ca nu stiu daca sa ii luam sau nu..:-SS

alexandradinu
25.01.2008, 12:48:38
daca este mai in varsta , pe la 40 -45 ani, inseamna ca e cantareata care va fi si la mine , eu nu o stiu dar am auzit ca e buna, cat v-au cerut?

flori_2002ro
25.01.2008, 12:56:16
1000 euro ne-au cerut. Cum ti se pare ?Tu ai toata formatia sau doar pe ea?

alexandradinu
25.01.2008, 13:04:09
Eu nu am auzit-o cantand , am luat alta formatie care nu avea disponibila cantarea ce imiplacea si am stabili cu ei ca imi vine cantareata care imiplace si imi face un show de 2 ore si imi aduc ei pentru restul zilei alta cantareata, care se pare ca este cea de la haiducu , cica face super atmosfera si singurul ei defect este ca e mai invarsta , adica nu e tanara.
cand tre sa le dai raspunsul?

flori_2002ro
25.01.2008, 13:13:11
Eu am auzit-o aseara cantand, si canta super ok.Pana luni trebuie sa le dam raspunsul, dar ne-am cam hotarat sa ii luam pe ei...Sper sa fie ok..

flori_2002ro
25.01.2008, 13:15:40
Oricum gagica arata super bine.Avea niste cizme de lac, cu un toc de vreo 12 cm...sper sa vorbim de aceeasi persoana.Daca vrei sa o asculti , canta in fiecare seara la Haiducu, in afara de sambata si duminica cand sunt la nunti.

alexandradinu
25.01.2008, 13:16:03
Uite ,eu ma pricep cat de cat lamuzica , adica imi dau seama cand cantareatu, ca el e cel mai important , falseaza , maine seara ne ducem si noi in haiducul sa ii auzim , sti cumva daca vor canta si maine ? Si iti spun cam mi s-a parut

alexandradinu
25.01.2008, 13:17:00
A , deci maine nu e,o fi nunta

flori_2002ro
25.01.2008, 13:22:23
Iti trimit PM cu adresa mea de mail , sa putem vorbi pe mess mai bine!

flori_2002ro
25.01.2008, 15:31:45
Fetelor chiar nu mai stiti nimic despre cei care canta la Haiducu?

VA implorrrrrr ajutati-ma!!!!!^:)^ ^:)^

new_hope
25.01.2008, 15:34:11
Fetelor chiar nu mai stiti nimic despre cei care canta la Haiducu?

VA implorrrrrr ajutati-ma!!!!!^:)^ ^:)^

Daca voua v-au placut eu zic sa nu mai stai prea mult pe ganduri...
Alte variante mai ai?

flori_2002ro
25.01.2008, 15:36:52
Ar mai fi unii, dar nu ne-au placut cum canta si sunt si mai scumpi!! Cred ca o sa ramanem la astia..
Imi cer scuze ca v-am stresat cu atatea mesaje.>:D<

new_hope
25.01.2008, 15:38:37
Ar mai fi unii, dar nu ne-au placut cum canta si sunt si mai scumpi!! Cred ca o sa ramanem la astia..
Imi cer scuze ca v-am stresat cu atatea mesaje.>:D<

Nu ne-ai stresat!
Daca vrei eu iti pot da nr de tel al celor pe care i-am luat eu,desi nu stiu dc mai au liber dar poti incerca.si sunt si mai ieftini...
Pupici!

flori_2002ro
25.01.2008, 15:47:30
Da-mi mai multe detalii despre ei...daca vrei^:)^

new_hope
25.01.2008, 15:51:14
Da-mi mai multe detalii despre ei...daca vrei^:)^

Ti-am trimis un PM.

flori_2002ro
25.01.2008, 16:09:04
Mersic mult de tot!!!>:D< >:D<

simona_ana
26.01.2008, 10:20:07
Am fost si eu ieri sa vorbesc cu un Dj la Bucuresti. Multumesc fetelor care mi-au dat numere de telefon! Se pare ca ne costa cam asa: muzica + filmat + 300 poze + lumini = 900 Eur. Eu zic ca e bine... Maine ne ducam sa si dam avansul. Avem mai multe rude care au fost la o nunta unde a mers DJ-ul acesta, si se pare ca au fost foarte incantate, pentru ca mereu era lume pe ringul de dans :)

MeMyself
27.01.2008, 11:27:27
am o intrebare?

Asa cum am promis revin cu impresii despre ei. Mie mi-au placut, aseara au facut super atmosfera, canta si danbseaza printre invitati, cheama mereu lumea la dans, au un repertoriu fff bogat...
Acuma, ce nu prea mi-a placut, dar cred ca asa e la toate formatiile: momentele de pauza! Baga o muzica poe fundal, dar nu mai danseaza nimeni. Nu stiu daca asta se poate vb cu ei, sa bage o muzica mai ritmata cat timp mananca. Oricum, mananca pe fuga, dar pauza tot exista.
Cam asta ar fi!
Si ca idee, daca noi nu am fi avut dj, pe ei ii luam.

MeMyself
27.01.2008, 11:28:39
Am fost si eu ieri sa vorbesc cu un Dj la Bucuresti. Multumesc fetelor care mi-au dat numere de telefon! Se pare ca ne costa cam asa: muzica + filmat + 300 poze + lumini = 900 Eur. Eu zic ca e bine... Maine ne ducam sa si dam avansul. Avem mai multe rude care au fost la o nunta unde a mers DJ-ul acesta, si se pare ca au fost foarte incantate, pentru ca mereu era lume pe ringul de dans :)

Si toate astea le face Dj-ul? Adica e si dj si fotograf si cameraman?

simona_ana
27.01.2008, 18:49:24
Si toate astea le face Dj-ul? Adica e si dj si fotograf si cameraman?
Nu, din cate am inteles, e un baiat DJ, un fotograf si un baiat care filmeaza.

simona_ana
27.01.2008, 18:50:21
Asa cum am promis revin cu impresii despre ei. Mie mi-au placut, aseara au facut super atmosfera, canta si danbseaza printre invitati, cheama mereu lumea la dans, au un repertoriu fff bogat...
Acuma, ce nu prea mi-a placut, dar cred ca asa e la toate formatiile: momentele de pauza! Baga o muzica poe fundal, dar nu mai danseaza nimeni. Nu stiu daca asta se poate vb cu ei, sa bage o muzica mai ritmata cat timp mananca. Oricum, mananca pe fuga, dar pauza tot exista.
Cam asta ar fi!
Si ca idee, daca noi nu am fi avut dj, pe ei ii luam.
Da, si noua ne plac foarte mult, insa erau ocupati pana in 2009!!!

lexi_ada
28.01.2008, 18:07:04
Fetelor , am fost si eu in wk si am vb cu formatia din Pitesti, sunt 3 la numar , unul la voce ( 60 de ani , este si profesor de canto , fac de muzica), unul la Vioara (la fel profesor la fac de muzica , pe la 47 de ani )si unu la clape, mai tanar pe la 37 de ani care se pare ca ar fi si compozitor si are si un studio de inregistrari. Ei canta foarte des in crama la muntenia .
Va rog mult daca aveti informatii despre ei , cum canta , cum se simte lumea la ei la nunta , spuneti-mi , ca wk viitor ar trebui sa le dam avansul .
Va pup >:D<

flori_2002ro
29.01.2008, 12:53:47
Am rezolvat si cu muzica...am fost aseara sa dam avansul...
Va multumesc pentru sfaturi>:D< >:D<

anesya
29.01.2008, 13:35:09
Si eu tot 5000 ron dau pe formatie....poate este chiar aceeasi

lexi_ada
29.01.2008, 14:32:03
tot ce este posibil sa fie aceeasi , ai nostri sunt 3 in formatie , mai invarsa , si cam toti profesori pe la faculyteta de muzica , unul la voce, unul la vioara si altul la clape ...chiar m-ar interesa niste pareri legate de ei

rely
24.02.2008, 11:00:01
buna fetelor !
eu am avut deja nunta pe 01 septembrie 2007 si a fost cea mai superba zi din viata mea!
de formatia de lautari pe care eu am avut nu pot spune decat
ca mi-au intrecut toate asteptarile!
tineri dinamici si au multumit toate gusturile pe toata lumea
in privinta pretului nu mi sa parut foarte mult deoarece am mai vazut formatii mult mai slabe ca ei care imi cereau mult mai mult
ei mau costat 1100 euro
pe cand altii nu am gasit sub 1400
si nu erau atat de buni ca ei

ce sa mai spun : multa bafta si noroc
sper sa ii gasiti liberi in ziua care aveti voi fericita aniversare

Kalistas
26.02.2008, 13:34:57
Dragi miresici, va rog, ajutati ma si pe mine.. am nunta in septembrie.. si din pacate nu am lautari.
Poate cineva sa mi zica de vre o formatie buna din Pitesti, de pe langa Pitesti, de oriunde... i am avut pe cei de la Rucar la cununie si au facut un mare spectacol, insa din pacate pe 27 sept.. si urmatorii ani sunt luati.

Pls.. anybody... nu conteaza cat costa numai sa fie buni si sa faca atmosfera faina...

lexi_ada
26.02.2008, 13:57:53
Dragi miresici, va rog, ajutati ma si pe mine.. am nunta in septembrie.. si din pacate nu am lautari.
Poate cineva sa mi zica de vre o formatie buna din Pitesti, de pe langa Pitesti, de oriunde... i am avut pe cei de la Rucar la cununie si au facut un mare spectacol, insa din pacate pe 27 sept.. si urmatorii ani sunt luati.

Pls.. anybody... nu conteaza cat costa numai sa fie buni si sa faca atmosfera faina...
am sa iti las un Pm cu nr meu sa iti dau mai multe detalii depre cei care ne canta noua ...pup

mmbr
29.02.2008, 14:15:02
Fetelor,

Eu am formatie dar vreau neaparat sa iau si un DJ, care sa vina si cu niste lumini. Ma ajutati cu niste contacte/recomandari din Pitesti sau Bucuresti?

Multumesc anticipat!!

simona_ana
29.02.2008, 14:24:32
Buna! Iti trimit si eu PM cu datele DJ-ului care vine la mine. Spor la pregatiri! >:D<

anna_stan
29.02.2008, 19:14:16
Noi cd am cautat formatie l-am ascultat si pe Iulian Brezan(care am auzit ca, canta la haiducu) si formatia lui .In formnatie era si o tipa(blonda ).Pe mine nu m-au impresionat, dar poti sa te duci sa ii asculti.
Bafta!Pupici!

Fetelor eu pe Iulian Brezan nu-l recomand, mi-a naucit invitatii de cap, canta prea tare si toata seara a "cersit" bani. Oricum daca ar fi sa mai fac o data nunta sigur as alege DJ.

AnaMroxana
05.03.2008, 10:49:49
Fetelor,

Eu am formatie dar vreau neaparat sa iau si un DJ, care sa vina si cu niste lumini. Ma ajutati cu niste contacte/recomandari din Pitesti sau Bucuresti?

Multumesc anticipat!!

Buna

Dar de ce vrei si formatie si DJ?
O sa te coste f mult, din cate am vazut pe forum formatia e f scumpa, iar diferenta intre muzica de pe CD si cea cantata de formatie o sa fie f mare.
Daca mai ai nevoie si de date pentru DJ, da-mi un pm si iti pot da date tipului cu care am vorbit noi.

alexandradinu
17.03.2008, 13:39:09
MAI NU STIU CE SA ZIC , NOI IN TOAMNA cand erau foarte multe nunti si nu aveam muzica am incercat sa mergem pe la diverse localuri sa ascultam si noi cum canta formatiile dar nu am reusit decat sa trecem ca niste oameni care merg prin fata localului cateva secunde , deci nu am putut rezolva nimic, nu stiu , VOI POATE ATI CUNOSCUT PE CINEVA , si v-ati permis dar eu cred ca nu poti sa te duci asa neinvitat la o nunta , chiar daca vrei sa ii dai dar , adica saplatesti si tot nu credca pot intrat acolo, deci :D nu stiu cum sa facem.

mikyduta
18.03.2008, 09:09:41
Uite noi am am avut cateva nr de tel de la cateva formatii am sunat si am vb cu ei si ei ne spuneau cand au o nunta si ora ca sa ne vedem acolo,intram stateam la masa lor 10-15 min(bineintels ca mirii stiau de la ei ce e cu noi)si plecam.

miha85
07.04.2008, 00:59:15
Buna fetelor!<:-P Acesta este primul meu mesaj pe acest site si vreau sa va spun bine v-am gasit! Eu voi fi miresica in 2009 si m-ar interesa sa stiu unde pot gasi lautari buni in Arges, si cam pana unde ajung preturile^:)^. Va pup=;

lexi_ada
07.04.2008, 19:38:07
Buna fetelor!<:-P Acesta este primul meu mesaj pe acest site si vreau sa va spun bine v-am gasit! Eu voi fi miresica in 2009 si m-ar interesa sa stiu unde pot gasi lautari buni in Arges, si cam pana unde ajung preturile^:)^. Va pup=;
bine ai venit printre noi !!!!!
lautari buni gasesti ...acum depinde cam cat esti dispusa sa dai ...au unii preturi f f f f ridicate #-o ( 40 mil de ex) , la mine asa iau .
Poate iti mai spun si fetele cine canta pe la ele si cat costa .
Multa bafta !!!

simona_ana
07.04.2008, 20:21:17
Buna! Cei mai buni sunt cei din Rucar. Dar am impresia ca pana in 2009 sunt ocupati. Daca te uiti prin topic, vei vedea ca sunt multe persoane care i-au auzit cum canta si sunt recunoscuti ca sunt foarte buni.>:D<

rodanica
10.04.2008, 02:39:43
eu am luat pachet intre de la ei si am si o reducere pt ca e doar cununie civila... nu le mai stiu pe fiecare cat costa...
350euro dj(karaoke, lumini, sunet f bun); poze (puse doar pe cd) si filmat
daca nu ma insel cred ca 150 euro....

Buna Arina,
Poti sa-mi trimiti si mie numarul DJ-ului desi subiectul e de anul trecut poate mai e de actualitate?
Ma intereseaza, karaoke, lumini, sunet..

Merci mult.

rodanica
10.04.2008, 03:22:00
Please help fetelor !!!!!!!!

Puteti sa-mi dati niste numere de telefon va rog de la un DJ, formatii ceva ^:)^

Invitatii de la nunta sunt majoritari mai adulti ca sa nu spun mai in varsta dar sunt si unii tineri deci ma gandeam la o formatie in care sa fie si voce feminina pe populara dar si usoara, exclus manele.
Mi-ar trebui si luminii, karaoke chestii din astea....

Cunoaste careva ? Va rog sa-mi trimite-ti si mie niste numere de telefon e deja destul de tarziu.^:)^^:)^
Nunta e in Pitesti in August.=D>

ayana2010
10.04.2008, 09:56:37
Buna Arina,
Poti sa-mi trimiti si mie numarul DJ-ului desi subiectul e de anul trecut poate mai e de actualitate?
Ma intereseaza, karaoke, lumini, sunet..

Merci mult.
buna :) o sa-ti dau un pm cu nr de telefon, dar putin mai tarziu(cred ca dupa amiaza sau maine dimineata)

rodanica
10.04.2008, 15:52:36
buna :) o sa-ti dau un pm cu nr de telefon, dar putin mai tarziu(cred ca dupa amiaza sau maine dimineata)

Nici o problema oricand ai tu timp.
Mercic

bilutzaa
12.04.2008, 19:20:31
cei de la rucar s-ar putea sa ii mai gasesti pt 2009.eu am vb cu ei in ianuarie si avea destul liber.ideea e ca pt 2009 cer 2000euro.si avans 400acum.pt toata noaptea
dar dl nistor de la rucar are 2 formatii.in care canta baietii lui.una din ele pleaca mult in america si nu stie cand e liber
dac vrei ti dau nr de tel