PDA

Versiunea completa : Participare la civila miresicilor

Pagini : [1] 2 3

drika
17.04.2007, 22:38:04
Buna fetele..incepand cu sambata asta facem o treba interesanta. O sa mergem la cununia civila sau religioasa la fetele care se casatoresc de aici din Iasi (si care doresc si ne primesc bineinteles)
O sa incepem cu Danyella
S-au anuntat deja cateva participante fizic iar altele cu sufleetul din motive de servici. Urmatoatea va fi Sherydan care ne-a dat si ea acceptul pe saambata cealalta.
Danyella are civila la 10 dupa cum stiti in centru la Strarea civila. Cine vrea sa participe sa-mi dea un privat cu adresa de mail ca sa stabilim o treaba intre noi..de care nu trebuie sa stie fetele vizate;));)) Grabiti-va ca nu mai e mult timp la dispozitie.
pentru samabata acum; inscrisi
Eu Drika, Bia, Nerromiha (nu stie sigur daca ajunge) Nadia ne sustine dar nu poate sa vina din cauza serviciului la fel si Micky.. asteptam fetele<:-P<:-P<:-P

mitzura
18.04.2007, 08:09:20
Se presupune ca venim singure sau cu iubiteii (sotiorul in cazul meu)?

micky
18.04.2007, 09:38:03
Buna fetele..incepand cu sambata asta facem o treba interesanta. O sa mergem la cununia civila sau religioasa la fetele care se casatoresc de aici din Iasi (si care doresc si ne primesc bineinteles)
O sa incepem cu Danyella
S-au anuntat deja cateva participante fizic iar altele cu sufleetul din motive de servici. Urmatoatea va fi Sherydan care ne-a dat si ea acceptul pe saambata cealalta.
Danyella are civila la 10 dupa cum stiti in centru la Strarea civila. Cine vrea sa participe sa-mi dea un privat cu adresa de mail ca sa stabilim o treaba intre noi..de care nu trebuie sa stie fetele vizate;));)) Grabiti-va ca nu mai e mult timp la dispozitie.
pentru samabata acum; inscrisi
Eu Drika, Bia, Nerromiha (nu stie sigur daca ajunge) Nadia ne sustine dar nu poate sa vina din cauza serviciului la fel si Micky.. asteptam fetele<:-P<:-P<:-P

sherydan are cununia civila pe 29 aprilie.....asta inseamna duminica viitoare la 11.45...ca sa stiti cum va faceti planurile;));))

nadiai
18.04.2007, 14:32:21
La Sherydan nu lipsesc pentru nimic in lume.. Vreau sa-i mai vad soacra.

Milagros
18.04.2007, 14:36:56
La Sherydan nu lipsesc pentru nimic in lume.. Vreau sa-i mai vad soacra.

=)) =)) =)) Cred ca si ea pe tine. Sau nu.... (?):* :* :*
Te astept cu drag...Pe voi toate! <:-P

drika
18.04.2007, 14:59:32
Deci care se mai aboneaza...e tare scumpa danyella m-am intalnit cu ea azi si am mers la salon...:">\:D/

allyy
18.04.2007, 15:05:55
Stiu ca nu apartin iesencelor, dar mi se pare super frumoasa ideea voastra si voiam sa va felicit pt initiativa! :*

Daphnne
18.04.2007, 15:06:07
Deci care se mai aboneaza...e tare scumpa danyella m-am intalnit cu ea azi si am mers la salon...:">\:D/
si ca sa fiu eu off topic, cum ti s-a parut?eu abia am ajuns acasa, dupa o epilare completa...iar iubi meu scump si drag ma intreaba mereu de ce merg asa? ;)) daca ar sti el ;))

drika
18.04.2007, 15:28:19
si ca sa fiu eu off topic, cum ti s-a parut?eu abia am ajuns acasa, dupa o epilare completa...iar iubi meu scump si drag ma intreaba mereu de ce merg asa? ;)) daca ar sti el ;))
ha ha;));)) gata cu tortura ai..si completa asta insemna si mainile pana la urma nu?

Kalini
18.04.2007, 15:49:06
Nu sunt nici eu din Iasi, dar va astept si la mine..............Mi-ar face placere sa veniti >:D<

nadiai
18.04.2007, 15:54:50
Nu sunt nici eu din Iasi, dar va astept si la mine..............Mi-ar face placere sa veniti >:D<
cam departe.. dar daca ne nimerim in zona.. nu ste stie :))

drika
18.04.2007, 16:14:17
Se presupune ca venim singure sau cu iubiteii (sotiorul in cazul meu)?
poi uite nu ne-am gandit dar cred ca e la optiunea noastra...eu cred ca o sa vin singurica,,si doar nu stam decat un sfert de ora iar apoi poate mergem la o cafea sau stiu eu.... spuneti si voi...

drika
18.04.2007, 16:15:29
Stiu ca nu apartin iesencelor, dar mi se pare super frumoasa ideea voastra si voiam sa va felicit pt initiativa! :*
Va dam drept de folosinta;));));))

Milagros
18.04.2007, 16:25:17
poi uite nu ne-am gandit dar cred ca e la optiunea noastra...eu cred ca o sa vin singurica,,si doar nu stam decat un sfert de ora iar apoi poate mergem la o cafea sau stiu eu.... spuneti si voi...

Eu vin cu...sotul ;;) dar nu stau si la cafea ca mergem sa luam hainute pt civila dupa. <:-P

adinac_ro
18.04.2007, 16:44:09
Eu vin singura, astept DA-ul si apoi o felicit si ma retrag la cafea.
Cat a costat epilatul si a cuprins tot?scuze offtopic dar curiozitatea

nadiai
18.04.2007, 16:44:19
:((.. vreau si eu..

adinac_ro
18.04.2007, 17:04:16
:((.. vreau si eu..

Daca nu ajungi si nu ajungi eu la pranz iti dau foto.

drika
18.04.2007, 17:09:03
Eu vin cu...sotul ;;) dar nu stau si la cafea ca mergem sa luam hainute pt civila dupa. <:-P
poi nici eu nu pot veni la cafea....fac un pic de efort si pt civila/:)

Simona06
18.04.2007, 17:28:46
Daca iubi nu poate sa ma ia cu el in Maramures..si mai mult ca sigur ca nu o sa poata,ca merge cu niste copii-o excursie ceva,vin si eu cu cea mai mare placere si stau si la cafea.

Daphnne
18.04.2007, 17:58:07
ha ha;));)) gata cu tortura ai..si completa asta insemna si mainile pana la urma nu?
tot tot:), chiar si mainile :)
>:D<

Daphnne
18.04.2007, 18:00:25
Eu vin singura, astept DA-ul si apoi o felicit si ma retrag la cafea.
Cat a costat epilatul si a cuprins tot?scuze offtopic dar curiozitatea
tot, tot inclusiv...tot :D
si am dat 52 de lei...aaa fara axila, de asta am uitat, ramane pe vineri :)
si se face si cu benzi cu bumbac :)

nicoleta
18.04.2007, 22:08:45
As vrea si eu vin............ sper sa ajung macar la adina si cu siguranta o voi vedea pe bia ..... Astept fotografii fetelor dupa:*:*:*:*

nadiai
19.04.2007, 08:43:27
Daca nu ajungi si nu ajungi eu la pranz iti dau foto.
vedem noi.. avind in vedere ca e la 10 dimineata o sa o sterg putin de tot ca e foarte aproape de serviciul meu... si daca e ok.. stam si la cafea..

mitzura
19.04.2007, 10:40:58
S-ar putea sa ajung si eu cu sotul! Nu stam la cafea,ca tre sa mergem la pranz la nasa noastra, e ziua ei, si tb sa ajungem sa luam si cadou! La Sherydan nu vin sigur,ca suntem plecati.

Milagros
19.04.2007, 10:46:50
S-ar putea sa ajung si eu cu sotul! Nu stam la cafea,ca tre sa mergem la pranz la nasa noastra, e ziua ei, si tb sa ajungem sa luam si cadou! La Sherydan nu vin sigur,ca suntem plecati.

:-< Oooof. ;))

mitzura
19.04.2007, 10:52:35
:-< Oooof. ;))
Sorry...Ma voi revansa cumva...

Milagros
19.04.2007, 11:02:37
Sorry...Ma voi revansa cumva...

Hai, mai, un pupic ca nu is supi....:">

adinac_ro
19.04.2007, 12:42:00
Nico vii si la nunta?Haaai!! Dar hai acasa in primul rand.

nicoleta
19.04.2007, 13:55:51
Nico vii si la nunta?Haaai!! Dar hai acasa in primul rand.
pai asa e in program pt k nu am cum sa vin pana la sf lunii din cauza nuntilor care le am aici si tre sa stau k de .....iar in iasi stau cam 2 sapt asa k tot ce e posibil sa vin . oricum mai vb noi si te anunt sigur... stii k mi-as dori enorm sa vin numai sa mai ai locuri =))=))=))=)) da mie chiar nu-mi trebuie k eu nu prea mananc , eventual o sticla de apa si multa muzica<:-P<:-P<:-P<:-P:*:*:*

Simona06
19.04.2007, 14:57:12
Nici eu nu cred ca vin la Sheri ca am o nunta pe 28,sambata seara la Astoria si a doua zi voi dormi pana pe la pranz.Imi pare tare rau!!

Milagros
19.04.2007, 15:48:39
Nici eu nu cred ca vin la Sheri ca am o nunta pe 28,sambata seara la Astoria si a doua zi voi dormi pana pe la pranz.Imi pare tare rau!!

Si tu Brutus? ;))

Simona06
19.04.2007, 17:16:12
Si tu Brutus? ;))
Imi pare tare rau..daca era mai tarziu putin...dar poate vin seara la sala putin sa te vad mireasa..>:D<

adinac_ro
19.04.2007, 17:57:32
La 11.45 e shery?Vin si atunci.Urmatoarea eu voi fi?

nadiai
20.04.2007, 08:17:24
urmatoarea cred ca e madalinabul .. pe 12.05 parca, dar nu am mai vazut-o de mult.. Oare ce mai face?

Milagros
20.04.2007, 08:20:48
Imi pare tare rau..daca era mai tarziu putin...dar poate vin seara la sala putin sa te vad mireasa..>:D<

Te astept cu mult drag! :* :* :*

Milagros
20.04.2007, 08:23:40
urmatoarea cred ca e madalinabul .. pe 12.05 parca, dar nu am mai vazut-o de mult.. Oare ce mai face?

Cred ca se pregateste intens pt nunta... ;;)

drika
20.04.2007, 08:56:19
si eu am nunta tot atunci:((:((:(( in mall la caraffa daca ar fi fost mai tarziu..eu am insa alta idee..la cat biserica si unde..poate vin acolo:-$

nadiai
20.04.2007, 08:58:25
Sherydan EU VIN!!

Milagros
20.04.2007, 09:06:19
Simona, la nunta la care mergi tu vine si o colega de a mea :-$

Drika, cununia mea religioasa e la 4 la Sf Stefan, langa piata Doi Baieti (nu langa Flux!!!)

Nadia, ^:)^ >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< Neaparat sa vii sa imi vezi soacra....;))

Simona06
20.04.2007, 09:51:35
si eu am nunta tot atunci:((:((:(( in mall la caraffa daca ar fi fost mai tarziu..eu am insa alta idee..la cat biserica si unde..poate vin acolo:-$
Chiar..poate mergem impreuna!Asta in cazul in care nu mergem la gratarul de a doua zi pe care-l dau mirii la Ciric.Dar poate..in drumul spre Ciric..ma opresc si in Tatarasi la cununia religioasa a lui Sheri.;))

Milagros
20.04.2007, 09:55:52
Chiar..poate mergem impreuna!Asta in cazul in care nu mergem la gratarul de a doua zi pe care-l dau mirii la Ciric.Dar poate..in drumul spre Ciric..ma opresc si in Tatarasi la cununia religioasa a lui Sheri.;))

Simona....I m impressed :*

Nadia, ti-ai schimbat poza la avatar! =D>

Simona06
20.04.2007, 10:01:17
Simona....I m impressed :*

Nadia, ti-ai schimbat poza la avatar! =D>
De ce?Daca voi fi libera intr-unul din momentele zile cu siguranta voi veni sa te vad..vad eu unde...ori la sala,ori la Biserica!:*

adinac_ro
20.04.2007, 17:58:31
Eu la shery sigur la biserica vin.Sunt vecina cu "sf stefan"Poate bem cafeau la mine atunci;)) si nu mai mergem la boema.

Milagros
20.04.2007, 20:47:00
Eu la shery sigur la biserica vin.Sunt vecina cu "sf stefan"Poate bem cafeau la mine atunci;)) si nu mai mergem la boema.

Ma luati si pe mine la cafea? ;)) :-"

drika
20.04.2007, 21:36:09
Ma luati si pe mine la cafea? ;)) :-"
tu nu ai voie;))>:/:*

drika
20.04.2007, 21:36:55
si eu tot la bis vin.. cred ca si simona..ne adunam cateva si acolo\:D/

Milagros
20.04.2007, 21:59:33
Pe toate va astept cu drag.

Si, drika, poate totusi te mai gandesti si ma luati si pe mine la cafea in ziua cu pricina :D

drika
20.04.2007, 22:14:43
Pe toate va astept cu drag.

Si, drika, poate totusi te mai gandesti si ma luati si pe mine la cafea in ziua cu pricina :D

Tu trebuie sa-ti bagi mintzile in cap...hhhhhhhhhhhh>:P>:P>:P;)):*

nadiai
21.04.2007, 12:12:13
Sherydan... nu ai de gind sa lipsesti de la propria nunta, nu?[-X
:)) :)).. sau vrei sa chiulesti un pic?

adinac_ro
21.04.2007, 12:26:11
Nadia, diseara canta mircea baniciu pe undeva prin tudor.offtopic dar vroiam sa anunt si sa ma retrag ...azi sunt pedepsita la colt (langa aragaz)

Milagros
21.04.2007, 13:09:45
Sherydan... nu ai de gind sa lipsesti de la propria nunta, nu?[-X
:)) :)).. sau vrei sa chiulesti un pic?

Mai stii ce imi vine atunci? La mine cam se poate astepta lumea sa imi fuuur mirele si apoi sa cer recompensa =))=))=))

nicoleta
21.04.2007, 14:03:10
Mai stii ce imi vine atunci? La mine cam se poate astepta lumea sa imi fuuur mirele si apoi sa cer recompensa =))=))=))
=))=))=))=))=)) nu e o idee rea!!!! dar cui ceri recompensa????

adinac_ro
21.04.2007, 15:47:55

chiar asa.cui?

drika
21.04.2007, 21:53:50
Am fost astazi la Danyella...a fost un pic cam rece..miresica era frumoasa foc si mire;e gatit (ca mai mult nu ma priveste:-p) A fost frumos...multa lume..noi nu stiam cum sa fugim de poze:-SS:))
Am mers apoi vre-o doua la Boema la o cafe-lapte-ceai:)) A fost frumos. Acum asteptam urmatoarea participare la Shery...eu inca nu m-am gandit exact daca ma tine sa vin dimineata la civila sau sa ma duc la biserica...vad eu pana la urma8-}

madalinabul
22.04.2007, 12:36:41
am lipsit cateva zile din motive de sanatate. logic nu am ajuns la cununia danielei pt ca ieri a fost si nunta nasilor mei si vreau sa spun ca de dimineata de la 7 am tot umblat si am ajuns acasa moarta de oboseala, dar a fost frumos, ce e drept a fost un pic cam frig mai ales ca eram sus la barnova unde a batut un vant ca am zis ca ma ia pe sus.la shery nu voi ajunge la cununia civila, si regret nespus, deoarece cu o zi inainte pe 28 avem cununie civila si petrecere de casa noua la niste prieteni. de abia astept sa vina nunta mea si m-as bucura mult de tot sa veniti si la mine la cununie. saptamana asta ne ocupam si noi de acte si va voi anunta la ce ora este cununia civila.

Milagros
22.04.2007, 12:52:34

Pai la parintii lui,nu? Defapt, s-ar putea sa imi dea recompensa numai sa nu il mai aduc inapoica mai e cateodata rautz si ii mai supara....:-p

Milagros
22.04.2007, 12:53:42
Am fost astazi la Danyella...a fost un pic cam rece..miresica era frumoasa foc si mire;e gatit (ca mai mult nu ma priveste:-p) A fost frumos...multa lume..noi nu stiam cum sa fugim de poze:-SS:))
Am mers apoi vre-o doua la Boema la o cafe-lapte-ceai:)) A fost frumos. Acum asteptam urmatoarea participare la Shery...eu inca nu m-am gandit exact daca ma tine sa vin dimineata la civila sau sa ma duc la biserica...vad eu pana la urma8-}

Wow, ce fain ca ati mers si la biserica! Dar ei la ce restaurant au avut petrecerea? <:-P

Milagros
22.04.2007, 12:55:15
am lipsit cateva zile din motive de sanatate. logic nu am ajuns la cununia danielei pt ca ieri a fost si nunta nasilor mei si vreau sa spun ca de dimineata de la 7 am tot umblat si am ajuns acasa moarta de oboseala, dar a fost frumos, ce e drept a fost un pic cam frig mai ales ca eram sus la barnova unde a batut un vant ca am zis ca ma ia pe sus.la shery nu voi ajunge la cununia civila, si regret nespus, deoarece cu o zi inainte pe 28 avem cununie civila si petrecere de casa noua la niste prieteni. de abia astept sa vina nunta mea si m-as bucura mult de tot sa veniti si la mine la cununie. saptamana asta ne ocupam si noi de acte si va voi anunta la ce ora este cununia civila.

Mada, welcome back <:-P<:-P<:-P<:-P

alinaclau
22.04.2007, 21:36:56
<:-P TOTUL A FOST SUPEEEEEEEEEEER!=D> =D> =D> =D> EU SANT GATA!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P Am avut cele mai mari emotii din viata mea iar deschiderea dansului a fost punctul culminat,caci am plans amandoi de fericire!a fost extraordinar la nunta noastra!iar de starea civila ce sa va zic???:O :O am fost uimita de marea de prieteni si apropiati ce ne-au fost alaturi!!va doresc acelasi lucru!

AnaM
22.04.2007, 22:44:16
<:-P TOTUL A FOST SUPEEEEEEEEEEER!=D> =D> =D> =D> EU SANT GATA!!!!!!!!!!!!!<:-P <:-P Am avut cele mai mari emotii din viata mea iar deschiderea dansului a fost punctul culminat,caci am plans amandoi de fericire!a fost extraordinar la nunta noastra!iar de starea civila ce sa va zic???:O :O am fost uimita de marea de prieteni si apropiati ce ne-au fost alaturi!!va doresc acelasi lucru!

Casa de piatra!!!!!!!!!!!! Felicitari, si va doresc muuulta multa iubire, intelegere, respect, sanatate si tot ce va doriti!!

Apropo, sambata pe la ora 17:30 ma plimbam pe Copou si am vazut o masina cu o miresica roscata (cred) si s-au oprit la biserica Sf. Nicolae copou... E vreuna din miresicile noastre? ;))

Oricum, cand am vazut-o, mi s-a strans un pic inima si am avut asa o emotie si un fior pe sira spinarii! :D De abia astept sa fiu si eu mireasa :D Miresica de samabata e prima pe care am vazut-o in ultima jumatate de an :)

mitzura
23.04.2007, 07:55:33
Felicitari si casa de piatra!Plecati in luna de miere?Unde?

sste1711
23.04.2007, 08:12:16
Felicitai alinaclau!!!!!Casa de piatra!!! si tot ce va doriti voi!!!

alibd
23.04.2007, 09:13:42

Multe felicitari si CASA DE PIATRA! <:-P <:-P <:-P

drika
23.04.2007, 11:45:49
Wow, ce fain ca ati mers si la biserica! Dar ei la ce restaurant au avut petrecerea? <:-P
mai fata mai ce vorbesti acolo>:/;)) eu cred ca te dileste maritisul>:D<>:D< nu am fost la biserica...am fost la civila sau nu-ti mai amintesti de noi/:):)):)) Si acum mai serios avea la Restaurant Cotnari petrecerea dany

adinac_ro
23.04.2007, 16:41:37
Alinaclau va doresc sa fiti sanatosi, sa aveti parte de intelegere, de zile bune copii sanatosi si putere sa va impliniti toate planurile "planuite " in doi.Cand treci de perioada euforica te astepatam sa ne dai mai multe detalii ce tin de maruntisuri ( cum si cat timp ai petrecut sa ii asezi la masa pe invitati, cum s-au simtit, la ce crezi ca trebuie sa dam mai multa atentie si la ce nu, cum a fost localu, cum a fost personalul).
Felicitari, sa va fie de bine.Bravo!!!

nicoleta
23.04.2007, 18:42:50
va doresc o viata frumoasa impreuna sa va iubiti , si copii sanatosi si frumosi . asteptam amanuntesi poze dupa luna de miere !!!!!!!!!! apropo unde mergeti?????

Onutza
23.04.2007, 19:33:08
Multi ani impreuna!!!
Felicitari ca ati reusit!!!Speram cu bine!!!
Amanunte vrem, dar mai tirziu!!

adinac_ro
23.04.2007, 19:39:14
Eu nu gasesc timbre fiscale la nici un oficiu postal ( incep dosarul) .Am mai auzit de varianta am trezorerie sa platesc contravaloarea celor 2 timbre adica 2 ron si sa atasez chitanata.Stiti ceva?

mitzura
23.04.2007, 20:05:21
Eu nu gasesc timbre fiscale la nici un oficiu postal ( incep dosarul) .Am mai auzit de varianta am trezorerie sa platesc contravaloarea celor 2 timbre adica 2 ron si sa atasez chitanata.Stiti ceva?
Nici timbre de valoare mai mare nu gasesti?Eu asa imi amintesc ca am pus,de la posta podu ros. Nu e cam devreme?...Poate peste vreo 2 sapt mai aduc aia timbre...
Off-topic: Am vazut ca mergi la maviov si noblesse.As apela si eu la varianta asta,dar numai pt nunta:D . Tu ai mai fost la ei pana acum?Din cate am inteles eu nu...Ti-a batut cineva vreun apropo din cauza asta?

nicoleta
23.04.2007, 20:36:35
sunt cam confuza:O:O!!!!! pt ce timbre?????

drika
23.04.2007, 20:55:53
Timbre fiscale trebuie sa gaseti la posta..ai intrebat kla cea din centru?

adinac_ro
23.04.2007, 21:42:44
Am intrebat de timbre in mai multe locuri si nu ai ...iar in alexabdru mi-au spus ca slabe sanse sa gasesc ( nu stiu pe ce perioada, dar a dat de inteles ca nu sunt nicaieri).
Actele le depun intr-adevar mai tarziu dar nu stiu exact la ce imi trebuiesc timbrele si nici cand mai excat ca s-a ocupat el de o parte din dosar si eu am fost doar insarcinata sa le caut ( timbrele)
LA maviov si nobless ma duc doar acum inainte de nunta.Nu am mai fost.La maviov am primit recomandare pt maria la machiaj si ovidiu la coafat.Nu imi fac proba ( chiar daca e inclusa in pret) .La nobless ma duc pt ca sunt curioasa cum e manichiura spa si am ales nobless pt ca e mai ieftin ca maviov laserviciile astea ( sau poate la mai multe , dar nu renunt la maviov in primul rand pt machiaj).

AnaM
23.04.2007, 21:59:57

Pt dosarul de la starea civila :) Timbrele reprezinta "taxa de casatorie" am inteles...

nicoleta
23.04.2007, 22:32:57
Pt dosarul de la starea civila :) Timbrele reprezinta "taxa de casatorie" am inteles...
ms mult de tot !!!!!!!!!!

fancy27
24.04.2007, 07:33:13
Nici timbre de valoare mai mare nu gasesti?Eu asa imi amintesc ca am pus,de la posta podu ros. Nu e cam devreme?...Poate peste vreo 2 sapt mai aduc aia timbre...
Off-topic: Am vazut ca mergi la maviov si noblesse.As apela si eu la varianta asta,dar numai pt nunta:D . Tu ai mai fost la ei pana acum?Din cate am inteles eu nu...Ti-a batut cineva vreun apropo din cauza asta?
Sa ma bag si eu putin aici ....:)) Eu am mers de cateva ori si la Maviov , am mers mai la toate saloanele de prin Iasi de fapt, acum merg la Noblesse fiindca, asa cum spunea si adinac_ro,este la majoritatea serviciilor mai ieftin si sunt multumita si de calitatea produselor pe care le folosesc-in mare cam aceleasi ca la Maviov (machiajul,manichiura, cosmetica) doar la par Noblesse are Joico si Senscience iar la Maviov nu mai stiu acum ce folosesc, dar cu siguranta aveau alte game cand mergeam eu. Si imi mai place atmosfera din salon, sunt fete tinere, dragute, eu una ma simt foarte bine....Gata, ca si-asa sunt off-topic...cu scuzele de rigoare, dar nu ma pot abtine....^:)^

mitzura
24.04.2007, 07:51:31
Sa ma bag si eu putin aici ....:)) Eu am mers de cateva ori si la Maviov , am mers mai la toate saloanele de prin Iasi de fapt, acum merg la Noblesse fiindca, asa cum spunea si adinac_ro,este la majoritatea serviciilor mai ieftin si sunt multumita si de calitatea produselor pe care le folosesc-in mare cam aceleasi ca la Maviov (machiajul,manichiura, cosmetica) doar la par Noblesse are Joico si Senscience iar la Maviov nu mai stiu acum ce folosesc, dar cu siguranta aveau alte game cand mergeam eu. Si imi mai place atmosfera din salon, sunt fete tinere, dragute, eu una ma simt foarte bine....Gata, ca si-asa sunt off-topic...cu scuzele de rigoare, dar nu ma pot abtine....^:)^
Vad ca esti fff incantata de noblesse,ai repetat si accentuat in numeroase randuri cat de mult iti place acolo:) !Pe mine m-ai convins sa incerc!

drika
24.04.2007, 09:12:49
Mai fetelor..suntem la participare civila nu unde sa-mi fac parul=))=))=))=))=))=)) nu stiu cum se face ca la noi la Iasi mai toate subiectele devin Off topicuri pt miresici guralive=))=))
Care vine la Sherydan???? Sambata

nadiai
24.04.2007, 09:58:52
Mai fetelor..suntem la participare civila nu unde sa-mi fac parul=))=))=))=))=))=)) nu stiu cum se face ca la noi la Iasi mai toate subiectele devin Off topicuri pt miresici guralive=))=))
eu evident :)

fancy27
24.04.2007, 09:59:04
^:)^ ^:)^ Eu mi-am cerut scuze pentru off-topic , imi mai cer o data, dar ce sa fac daca sunt dependenta de subiectele despre infrumusetare? Cum vad ceva , ma bag si eu repede ...=)) Gata , nu mai vb pe tema asta aici...... Sper ca nu v-am suparat .....^:)^ ^:)^

mitzura
24.04.2007, 10:06:49
Eu am dat tonul la offtopic,ca imi era lene sa mai scriu in alta parte!Don't shoot me! Nu e nici prima si cu siguranta nici ultima data cand se intampla!

Green_Eyes
24.04.2007, 11:15:22
Sherydan nu are duminica..parca? Pe la 12 fara un sfert..daca am retinut bine:">

nadiai
24.04.2007, 12:08:29
sherydan, duminica, nu?

adinac_ro
24.04.2007, 15:54:29
sherydan, duminica, nu?

Wow , eu ma duceam sambata la shery.Aveam ce astepta in fata bisricii.=))

Milagros
25.04.2007, 17:17:22
Fetelor, Nunta Mea E Duminica, Nu Sambata :(( LA 11,45

Va Astept!!!! :* :* :* :* :* :*

adinac_ro
25.04.2007, 20:32:26
Fetelor, Nunta Mea E Duminica, Nu Sambata :(( LA 11,45

Va Astept!!!! :* :* :* :* :* :*

Gata am retinut.DUMINICA ...azi iar imi faceam planuri ca dupa ce o duc pe sora-mea la coafor ma mai invart un pic si numai bien ajung la biserica, dar tot sambata calculam.Dar eu spun la toata lumea ca nunta mea e peste 2 sapt si e peste 3.Graba incurca treaba:-SS

sunset
26.04.2007, 06:16:49
Inseamna ca timpul a inceput sa se contracte la tine... e de la stres :D

adinac_ro
26.04.2007, 13:39:52
Gata am retinut.DUMINICA ...azi iar imi faceam planuri ca dupa ce o duc pe sora-mea la coafor ma mai invart un pic si numai bien ajung la biserica, dar tot sambata calculam.Dar eu spun la toata lumea ca nunta mea e peste 2 sapt si e peste 3.Graba incurca treaba:-SS

Iar m-am debusolat.De dimineata traiesc cu impresia ca zi e vineri.MI-am zis de 11000 de ori ca e joi si basta.O sun pe o prietena " ce faci?" la care ea" bine la scoala" ...eu" aaaaaaaa parca stiam ca vinerea nu ai ore" ea..."dar azi e joi".8-|

Milagros
26.04.2007, 14:18:05
Asaaaaa....deci, cununia civila e la 11,45 (si am inteles ca nu puteti veni ca sunteti obosite) iar cununia religioasa e la ora 4 la Sf Stefan, langa Piata Doi Baieti, in Tatarasi, in spate la ANL-uri ^:)^

adinac_ro
26.04.2007, 16:23:58
Asaaaaa....deci, cununia civila e la 11,45 (si am inteles ca nu puteti veni ca sunteti obosite) iar cununia religioasa e la ora 4 la Sf Stefan, langa Piata Doi Baieti, in Tatarasi, in spate la ANL-uri ^:)^

Cine doreste sa vina la shery la biserica , putem stabili o intalnire in statia 2 Baieti, langa supermarketul cu galben.Eu stau in zona si stiu si unde e biserica.

sunset
26.04.2007, 16:25:58
Eu tare as veni, dar al meu e tare bolnavior.. poate pana duminica va fi mai bine.
Stau cu un stres acum... e la spital la analize :|

adinac_ro
26.04.2007, 16:29:16
Eu tare as veni, dar al meu e tare bolnavior.. poate pana duminica va fi mai bine.

Stau cu un stres acum... e la spital la analize :|

Wow asa grav?Am crezut initial ca va pisiciti la o raceala.Sa fiti sanatosi

nadiai
26.04.2007, 16:31:50
Wow asa grav?Am crezut initial ca va pisiciti la o raceala.Sa fiti sanatosi
in concluzie cine vine duminica la sherydan la civila?

sunset
26.04.2007, 16:34:17
Se pare ca are o piatra la rinichi si acum din cauza de raceala s-a miscat/inflamat. Si nu mai ii dam de cap..
Si eu sunt la serviciu pana la 6 si dupa aia trebuie sa ma urc in avion ca merg in delegatie la Sibiu.
Am niste nervi...
Si nu pot nicum sa nu merg...

Sper sa fie bine. Ma abtin sa il sun ca sigur nu a terminat inca cu analizele si ecogaful. Mai nasol e ca s-ar putea sa il interneze.

Sper sa il faca bine cat mai repede. Noroc ca a mers la un doc fff bun care ii e si prieten.

adinac_ro
26.04.2007, 16:39:23
Se pare ca are o piatra la rinichi si acum din cauza de raceala s-a miscat/inflamat. Si nu mai ii dam de cap..

Si eu sunt la serviciu pana la 6 si dupa aia trebuie sa ma urc in avion ca merg in delegatie la Sibiu.
Am niste nervi...

Sper sa fie bine. Ma abtin sa il sun ca sigur nu a terminat inca cu analizele si ecogaful. Mai nasol e ca s-ar putea sa il interneze.

Sper sa il faca bine cat mai repede. Noroc ca a mers la un doc fff bun care ii e si prieten.

Sorry, chiar de nedorit situatia voastra.Si stai si ca pe ghimpi.Sa nu fii fff nervoasa ca nu-ti mai ies treburile.

___ALEXANDRA___
26.04.2007, 20:20:37
in concluzie cine vine duminica la sherydan la civila?

HOOOOOP SI IO...
AM LIPSIT CAM MULT SI A FOST MIKY PE LA MINE DE M-A TREZIT;-) ... VIN SI EU DAR... MIKY ZICEA CEVA DE BISERICA? UNDE SE MERGE PANA LA URMA?

___ALEXANDRA___
26.04.2007, 20:23:45
Eu As Prefera Civila.... Dar... Majoritatea Decide^:)^

drika
26.04.2007, 21:00:33
Eu As Prefera Civila.... Dar... Majoritatea Decide^:)^
Dar nu trebuie musai sa vii unde se decide..sunt doua parti..una vine la civila una la biserica din motive de timp sau apropiere. Tu hotarasti

alibd
26.04.2007, 21:10:40

Am niste nervi...

Grea situatie...:( Insanatosire grabnica si numai bine!

___ALEXANDRA___
27.04.2007, 06:40:42
Dar nu trebuie musai sa vii unde se decide..sunt doua parti..una vine la civila una la biserica din motive de timp sau apropiere. Tu hotarasti

ei.. da.. normal k eu decid doar ca daca tot am timp week asta macar sa cunosc si eu cat mai multe miresici;-) k pana acum nu am reusit deloc sa ajung:-L si...

adinac_ro
27.04.2007, 08:16:17
Va rog cine vine la shery sau are de facut o urare pt ea sa ma contacteze pe privat sa stabilim exact ora la care ne intalnim si unde.

___ALEXANDRA___
27.04.2007, 09:26:07
Va rog cine vine la shery sau are de facut o urare pt ea sa ma contacteze pe privat sa stabilim exact ora la care ne intalnim si unde.

te-am contactat... acum tre sa ma contactezi si tu pe mine:))

nadiai
27.04.2007, 09:46:46
te-am contactat... acum tre sa ma contactezi si tu pe mine:))
da.. si eu :))
Alexandra vii la civila? ca eu asa vin

___ALEXANDRA___
27.04.2007, 10:36:35
da.. si eu :))
Alexandra vii la civila? ca eu asa vin

pai ideea e sa vin unde se aduna mai multe fete... k sa cunosc si eu "gasca" de miresici. Acu sa vedem care unde vine...

lume, lume! Cine se inscrie la Shery? Haideti k a mai ramas 1 zi:-p

Dar tu nu poti veni decat la civila?

Milagros
27.04.2007, 11:14:55

Am si io o urare pt shery :D
Sa nu se mai consume la mofturile socrilor!!!! :[email protected]

PS =))=))=))=))=))

___ALEXANDRA___
27.04.2007, 12:27:12
Saracuta De Tine... Dar Si Socrii Astia.. In Loc Sa Lase Porumbeii Sa Se Relaxeze... Ii Supun La Stres:-??
Lasa mofturile altora la o parte si fa asa cum iti place si ce iti place si mai ales nu te enerva pt nimik in lume k e evenimentul tau :*

nadiai
27.04.2007, 14:35:02
Am si io o urare pt shery :D
Sa nu se mai consume la mofturile socrilor!!!! :[email protected]

vrei sa le canalizez atentia catre o ....sa zicem inundatie? :)) =))

alibd
27.04.2007, 15:12:28

Bun planul! :)) Asa mai scapa si Shery de probleme....

Milagros
27.04.2007, 15:49:43

Plizzzzzzzzzzzzzzzzzz do, really. =))=))=))=))=))
Tocmai am fost la restaurant sa ducem bautura si ce mai trebuia si am crezut ca mor de nervi. Socrul acaparase toata discutia de parca era nunta lui si lua deciziile exact pe dos fata de ce stabilisem noi. Dar nu m-am lasat nici eu (sicf!)

AnaM
27.04.2007, 16:55:36

=)) =)) =)) =)) =))

Shery, stiu cum e, asa e si tata, tre sa hotarasca el, stie el mai bine, si ce ma enerveaza cel mai tare e ca, intr-o discutie, tinde sa acopere cu vocea pe toata lumea, si nimeni nu se mai intelege cu nimeni.
Eh, are si partile lui bune, my daddy :)) El o sa se ocupe cu restaurantul - ce tine de mancare si bautura + chelneri si tot in afara de decoratiuni pentru ca.. e singurul care se pricepe, ca a lucrat 30 de ani in bransa :))
Am noroc ca stie tot circuitul prin restaurant si stie daca cineva-l fura si cu un leu <:-P Dar stie si sa rasplateasca munca bine facuta.

In concluzie, la ce se pricepe, lasa-l in pace, da' cand se baga pe domeniul nostru, WE FIGHT >:/ :D

___ALEXANDRA___
28.04.2007, 10:39:24
fetele... pana la urma cine vine si unde ne intalnim sa mergem la Shery? Eu sunt tare debusolata8-}

Daphnne
28.04.2007, 12:36:14
buna miresici, ce faceti?cand si unde ne intalnim sa mergem la Sherydan?
va povestesc mai multe maine despre nunta, poate va aduc si poze
:d > :d< :*

nadiai
28.04.2007, 12:48:29
eu vin dimineata la civila.. daca e la 12 fara un sfert.. propun sa ne intilnim pe la unspe' jumate la boema la cafenea..si dupa... vedem noi. zic in cafenea ca sa nu stam in strada pur si simplu..
ce parere aveti?

___ALEXANDRA___
28.04.2007, 13:52:57
:(( :(( :(( e o zapaceala totala...... vreau un nr de tel.. fetele care merg, care organizeaza... alexutz_teodorescu pe yahoo sau pe privat.... sa va dau nr de tel...
:-SS :-SS :-SS hai sa ne organizam...

drika
28.04.2007, 18:10:45
:(( :(( :(( e o zapaceala totala...... vreau un nr de tel.. fetele care merg, care organizeaza... alexutz_teodorescu pe yahoo sau pe privat.... sa va dau nr de tel...
:-SS :-SS :-SS hai sa ne organizam...
ce sa-ti zic trebuie cineva sa se bage la cumparat si la stabilit..acum din pacate nu pot sa mai fac eu treaba asta...si din cate stiu nici Bia...dar sunteti fete mari...vorbeste cu Nadia, cu Adina si Micky;-);-)

Daphnne
29.04.2007, 07:15:43
Buna dimineata miresici, ne intalnim la Sherydan la cununie azi?
Sper sa ajungem si noi la timp , trebuie sa ne ducem si cu lumanarile la biserica...

___ALEXANDRA___
29.04.2007, 08:43:43
Buna dimineata miresici, ne intalnim la Sherydan la cununie azi?
Sper sa ajungem si noi la timp , trebuie sa ne ducem si cu lumanarile la biserica...

pai da, cel putin la civila ne-am strans cateva.

adinac_ro
29.04.2007, 09:32:18
Salut.In final vin si la civila ( sa va vad) si ma duc si la biserica sa vad rochita.Ideea e ca eu azi am ajuns acasa dupa un lung turneu de petrecere si nu mai stiu ce ati mai facut cu organizarea.Este cineva care nu a avut nunta, petrecere, excursie etc?=))

Simona06
29.04.2007, 13:38:18
Eu am fost la nunta la Astoria.Am venit dimineata la 7 si acu m-am trezit.Si nu mai sunt in stare de nimic..

alibd
29.04.2007, 16:23:35
Eu am fost la nunta la Astoria.Am venit dimineata la 7 si acu m-am trezit.Si nu mai sunt in stare de nimic..

Mai, dar tu o tii din nunta in nunta.... Bravo, asa imi place! Sper ca te-ai distrat. >:D<

drika
29.04.2007, 17:29:52
Am reusit sa vin desi am fost si eu o noapte intreaga la dansat la o nunta. Ce bine imi pare ca am ajuns. Superbi mirii...intamplarea a facut ca hinutele mele si ale miresei sa semene un pic (nu erau aceleasi nu va faceti griji:))) Parul miresei a super. A picurat la iesire si ne-am cam udacit un pic..dar am servit un paharel de sampanie;-);-). Miresicile care au venit au fost:
Drika:)):)):))
Micky
Nadia
Adina_c
Alexandra___
Danyella si sotiorul
Madalina_bul
si Bia cu gandul ca nu a reusit din pacate:-p
Dupa, normal ca a fost si intalnirea miresicilor. Am fost de data asta la Mama Mia...a marit tare localul. Ne vedem peste 2 saptamani la madalinabul (12.05.2007). Avem pauza o saptamana8-}. V-am pupat

AnaM
29.04.2007, 20:03:12
Ii urez lui Shery Casa de piatra! si petrecere frumoasa (cred ca incepe sa-i vina lumea acuma ;)) ) si sper sa aiba o nunta ca-n vise! Eu am avut musafiri de prin alte orase si am scapat abia la 18. Oricum, sper ca a fost frumos! A avut emotii Shery? :D

adinac_ro
29.04.2007, 20:06:42

Buna!Cum a fost nunta?Ma intereseaza detalii despre servire, menu si cam cati oameni au fost?

madalinabul
03.05.2007, 21:32:39
ieri am fost si am depus actele la starea civila, am cununia civila la 13 30. vreau sa spun ca am ajuns in fata starii civile la 7 si 10 si era deja o pereche ajunsa acolo, intre timp au mai aparut si alte perechi, am inghetat toti de frig
(era un frig de muream de ciuda ca nu mi-am luat cizmele si haina de iarna, iar masina o parcasem langa filarmonica) pe deasupra ne ofticam ca era o cucoana de la starea civila care tot deschidea usa sa intre cate un cunoscut de a ei, asa ca daca ajungeti sa fiti prima pereche din prima zi de depunere a actelor sa nu va intrebati cum de ora X este ocupata.

alibd
03.05.2007, 22:14:15
ieri am fost si am depus actele la starea civila, am cununia civila la 13 30. vreau sa spun ca am ajuns in fata starii civile la 7 si 10 si era deja o pereche ajunsa acolo, intre timp au mai aparut si alte perechi, am inghetat toti de frig
(era un frig de muream de ciuda ca nu mi-am luat cizmele si haina de iarna, iar masina o parcasem langa filarmonica) pe deasupra ne ofticam ca era o cucoana de la starea civila care tot deschidea usa sa intre cate un cunoscut de a ei, asa ca daca ajungeti sa fiti prima pereche din prima zi de depunere a actelor sa nu va intrebati cum de ora X este ocupata.

Pai, e de la sine inteles, pana la urma, nu? Si sa inteleg ca ai obtinut ora pe care o voiai?

Simona06
03.05.2007, 22:23:09
Buna!Cum a fost nunta?Ma intereseaza detalii despre servire, menu si cam cati oameni au fost?
A fost frumusel..mancarea buna..am mai scris la un topic,nu mai stiu la care..au fost mese rotunde de cate 6 persoane si in total au fost cam 60 perechi..si a fost f lejer in sala.In schimb pana au deschis aerul cond.am murit de cald si de fum de tigara.Si sa nu faceti prostia sa ramaneti doar la sucul si apa lor,atat cat include meniul.Ca a fost urat cand am cerut suc si ni s-a spus ca atat ne-a fost portia-0,5 l.In rest a fost ok totul.

micky
04.05.2007, 08:06:17

si eu am aceesi curiozitate ca si alibd...daca e ora pe care o doreai tu:)....plus pe mine ma intereseaza de la cat deschid cei de la starea civila de la 7 era deja coada????....

Milagros
04.05.2007, 12:20:29
Din pacate ca peste tot in Romania si la Starea Civila troneaza nesimtirea! Noi am vrut civila pe la 2 si ne-au zis ca nu se fac cununii mai tarziu de 12. Hm, cele care ati fost la noi cred ca ati vazut clar ca au mai fost cel putin 2 cupluri dupa noi...:[email protected]

sunset
04.05.2007, 12:23:52
Hmmm, eu vreau la starea civila cat mai devreme.. ca daca nu imi ametesc toata ziua #-o

Onutza
04.05.2007, 12:28:23
Bine ati ervenit DOAMNA SHERY!!!!!!!!!!

nadiai
04.05.2007, 13:12:31
Din pacate ca peste tot in Romania si la Starea Civila troneaza nesimtirea! Noi am vrut civila pe la 2 si ne-au zis ca nu se fac cununii mai tarziu de 12. Hm, cele care ati fost la noi cred ca ati vazut clar ca au mai fost cel putin 2 cupluri dupa noi...:[email protected]

vecinica.. gata luna de miere??

alibd
04.05.2007, 13:37:13

Stai ca ma speriasem!!!!!!! Tu vorbesti de ziua de duminica la starea civila, ora 12. Noi avem sambata si sper sa gasim pe la ora 16. Sper sa nu intampin greutati!(:| Bine....in cazul in care mai este libera...

adinac_ro
04.05.2007, 18:00:50
Luni ma duc si eu cu actele.Voi clipi cu "noii" mei ochi albasti cu care vad in ceata si sper sa primesc ora dorita.Inca nu am gasit timbre.Nici nu m-am ocupat eu de dosar, sper sa fie k

ioana_taranu
04.05.2007, 18:27:54
Cum , Shery, astia de la starea civila, chiar asa de batuti in cap sunt???? Si eu am duminica cununia civila si am inteles ca mai e si super taxa, asta e culmea cu ora lor 12:00....eu ma duc si le spun ca pana la 12:00 sunt la slujba la Mitropolie :)) si nu pot ajunge in timp util... :))

Acuma, sincer, eu mi-am planificat toata ziua nuntii considerand cununia civila la 15:00....ma duc la starea civila si stau pe capul celei care face programarile pana fixeaza ora asta...scot la inaintare tot arsenalul...plansete, pile, presa, orice...eu ma duc la starea civila mireasa si am biserica la 17:00, asa ca nu ma plimb 4 ore prin parc ca asa vor astia...in fine, daca tot m-ai alertat o sa caut o piluta ceva, ca altfel in Romania vad ca nu merge...:(

adinac_ro
04.05.2007, 18:38:45
Cum , Shery, astia de la starea civila, chiar asa de batuti in cap sunt???? Si eu am duminica cununia civila si am inteles ca mai e si super taxa, asta e culmea cu ora lor 12:00....eu ma duc si le spun ca pana la 12:00 sunt la slujba la Mitropolie :)) si nu pot ajunge in timp util... :))

Acuma, sincer, eu mi-am planificat toata ziua nuntii considerand cununia civila la 15:00....ma duc la starea civila si stau pe capul celei care face programarile pana fixeaza ora asta...scot la inaintare tot arsenalul...plansete, pile, presa, orice...eu ma duc la starea civila mireasa si am biserica la 17:00, asa ca nu ma plimb 4 ore prin parc ca asa vor astia...in fine, daca tot m-ai alertat o sa caut o piluta ceva, ca altfel in Romania vad ca nu merge...:(

Si eu ma gandesc sa ma folosesc de asul din maneca in ultimul moment.Si daca nu am o persoana "stalp"acolo scot cafeau si tot ma programez dupa dorinte.

madalinabul
04.05.2007, 22:28:27
eu am obtinut ora pe care o vroiam, dar perechea din fata noastra vroia pe la 16 30 chiar 17 si nu li s-a permis ca a zis d-n ade acolo ca e prea tarziu, au fost nevoiti sa aleaga ora 15 30.in anumite zile este program de dimineata iar in altele de dupa-amiaza, noi am fost de dimineata, starea civila teoretic se deschide la 8 30, dar noi am auzit de cozi, si am zis sa mergem sa prindem rand, si bine am facut ca altfel cred ca ma cununam la 10 dimineata.
P S: pt adinac- noi am gasit timbre fiscale la posta din pacurari.

Milagros
05.05.2007, 07:36:45

Uite exact asa imi facusem si eu planul ca asa mult imi doream sa merg mireasa la civila. Si asa si gura eram ca voi obtine o ora tarzie ca in saptamana inainte de nunta nici eu nici sotul meu nu aveam costumatii de civila. ;;)
Acum nu imi mai pare rau pt ca am avut ploaie la nunta si imi nenoroceam rochita. Plus ca am ramas si cu costumash frumos dupa.... :D

adinac_ro
06.05.2007, 19:00:28
[Unde se plateste taxa pt starea civila.Poate o miresica care e "gata" sa ne spuna pasii cudoasrul?Care sunt actele necesare, pasii etc.Plsss

madalinabul
06.05.2007, 21:02:21
[Unde se plateste taxa pt starea civila.Poate o miresica care e "gata" sa ne spuna pasii cudoasrul?Care sunt actele necesare, pasii etc.Plsss

taxa pt cununia civila se plateste in spate la primarie la sectia financiara, cel putin asa scrie la starea civila, eu am platit-o in fata unde se platesc amenzile pt ca era 1 mai. ai nevoie de certificate prenuptiale, certificate de nastere in original si copie, buletinele in origina si copie, si copii xerox a doi martori,si chitanta de la primarie, sper ca nu am uitat ceva.

Daphnne
07.05.2007, 13:57:55
taxa se plateste in spate la primarie, la financiar, 69 ron pentru sambata 185 pentru dumineca...
acte:
buletine, copii +original
certificate de nastere copii+original
timbru fiscal de 1 ron, eu am avut 2, si asa a trebuti, chiar dc acolo scrie de unul
certificatele prenuptiale, la care iti trebuie si acolo 2 timbre fiscale tot de cate 1 ron
si cam atat...analizele costa 5 ron de fiecare serologia sifilisului si cate 24 ron de fiecare radiografia pulmonara... si te duci cu ele la un medic de familie :)
bafta:)

AnaM
07.05.2007, 14:59:10
taxa se plateste in spate la primarie, la financiar, 69 ron pentru sambata 185 pentru dumineca...
acte:
buletine, copii +original
certificate de nastere copii+original
timbru fiscal de 1 ron, eu am avut 2, si asa a trebuti, chiar dc acolo scrie de unul
certificatele prenuptiale, la care iti trebuie si acolo 2 timbre fiscale tot de cate 1 ron
si cam atat...analizele costa 5 ron de fiecare serologia sifilisului si cate 24 ron de fiecare radiografia pulmonara... si te duci cu ele la un medic de familie :)
bafta:)

Am o intrebare: casatorii se oficiaza numai sambata si duminica? Daca nu, in celelalte zile stii cumva cat e taxa? Merci mult :)

alibd
07.05.2007, 15:02:39
Am o intrebare: casatorii se oficiaza numai sambata si duminica? Daca nu, in celelalte zile stii cumva cat e taxa? Merci mult :)

Casatorii la starea civila se oficiaza toata saptamana. Din pacate, nu stiu nimic de taxa, poate ne ajuta fetele care stiu mai multe.

Daphnne
07.05.2007, 15:15:31
se oficiaza in toate zilele saptamanii, dar nu se plateste taxa... doar pentru sambata si dumineca e taxa, in rest e moka:D

alibd
07.05.2007, 15:28:18
se oficiaza in toate zilele saptamanii, dar nu se plateste taxa... doar pentru sambata si dumineca e taxa, in rest e moka:D

Deci.... cum s-ar spune, pe alese...:D

Daphnne
07.05.2007, 15:31:46
Deci.... cum s-ar spune, pe alese...:D
Cam asa ceva :)

adinac_ro
07.05.2007, 17:10:17
De luni pana vineri e gratuit, sambata costa 69 ron, duminica 185.
Am depus actele si am gaist ora dorita fara nici o pb.Am ajuns pe la 10.30 acolo la 11.00 am terminat si am stabilit ca va fi la 15.30
Succes

alibd
07.05.2007, 17:43:31
De luni pana vineri e gratuit, sambata costa 69 ron, duminica 185.
Am depus actele si am gaist ora dorita fara nici o pb.Am ajuns pe la 10.30 acolo la 11.00 am terminat si am stabilit ca va fi la 15.30
Succes

Bravo! Ai scapat si de asta. Era aglomerat cand ai ajuns tu?

nicoleta
07.05.2007, 19:07:49
salut !!!! bine v-am regasit . am cam lipsit in ultima vreme !!!!!!!!!!!! si am cam avut ce citi !!!! felicitari lui shery si casa de piatra . sper sa fie fericita toata viata asa cum e acum!!!!!!!!!!!

alibd
07.05.2007, 19:16:20
salut !!!! bine v-am regasit . am cam lipsit in ultima vreme !!!!!!!!!!!! si am cam avut ce citi !!!! felicitari lui shery si casa de piatra . sper sa fie fericita toata viata asa cum e acum!!!!!!!!!!!

Heiiii, bine ai revenit! :)

Milagros
07.05.2007, 19:16:39
Multumesc, Nicoleta, esti dragutza. Si eu iti doresc la fel, sa te bucuri de nunta ta si sa fii la fel de fericita si dupa!

adinac_ro
07.05.2007, 21:20:59
Era oarecum aglomerat la 10.30 cand am ajuns eu, dar cei din fata mea erau de la 7.30 deci...nu am pierdut mare lucru.Ce sa zic acum, nu am putut sa ajung la prima ora dar am fost norocosi si inaintea noastra pe agenda cu 19 mai mai erau 2 nunti programate ( una la 15.45 si una nu am retinut) deci nu a fost nevoie de ciocolata, floricele etc
Par multi oameni ca sunt 2 cate doi sau mai sunt cu alte pb.La programarea casatoriei te retine 5 minute iar pers cu alte pb sunt retinute 2 minute.Merge repede.

alibd
08.05.2007, 18:40:07
Era oarecum aglomerat la 10.30 cand am ajuns eu, dar cei din fata mea erau de la 7.30 deci...nu am pierdut mare lucru.Ce sa zic acum, nu am putut sa ajung la prima ora dar am fost norocosi si inaintea noastra pe agenda cu 19 mai mai erau 2 nunti programate ( una la 15.45 si una nu am retinut) deci nu a fost nevoie de ciocolata, floricele etc
Par multi oameni ca sunt 2 cate doi sau mai sunt cu alte pb.La programarea casatoriei te retine 5 minute iar pers cu alte pb sunt retinute 2 minute.Merge repede.

Am inteles! >:D< Ce alte probleme pot sa apara?

nicoleta
08.05.2007, 20:05:55
Vai de noi dak tre sa ne trezim la 6 sa ne putem casatori la o ora dorita.Bataie de joc , sincer.

adinac_ro
08.05.2007, 20:20:06
Vai de noi dak tre sa ne trezim la 6 sa ne putem casatori la o ora dorita.Bataie de joc , sincer.

NU chiar.Inaintea mea era plin de oameni.Acum nu stiu cu ce scop dar am obs ca erau unii si pt casatorie si totusi am gasit ora potrivita si abia la 10.30 am ajuns.In dimineata aia am fost sa imi ridic analizele , sa platesc la primarie etc.Unii nu aveau martori, sunau disperati la rude etc.
Deci nu e grav.Sau nu or fi multe nunti pe 19 mai

drika
08.05.2007, 21:16:23
fetele...care vine la madalina????? sambata???<:-P

adinac_ro
08.05.2007, 21:20:51
fetele...care vine la madalina????? sambata???<:-P

Eu vin.Iar sunt prima pe lista.De multe ori ma trezesc ca eu sunt singura pe iasi si raspund la toate mesajele.Deci,...eu vin

drika
08.05.2007, 22:05:52
Eu vin.Iar sunt prima pe lista.De multe ori ma trezesc ca eu sunt singura pe iasi si raspund la toate mesajele.Deci,...eu vin
poi eu am intrebat tocmai pt ca vin;));));)) deci esti a doua;));));))<:-P

drika
08.05.2007, 22:10:17
Aaaaaaaaaaa si facem si intalnire dupa;));));));)) le rezolvam pe am2. Hai sa va zic o faza. Ma gamdeam cateodata la faptul ca ne regasim in personajele unui film. A vazut cineva wedding crashers..parca asa se numea=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) noi si cu ei ce mergem la atatea nunti=))=))

madalinabul
08.05.2007, 22:12:19
poi eu am intrebat tocmai pt ca vin;));));)) deci esti a doua;));));))<:-P

fetelor vedeti ca vin si eu la nunta madalinei=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

map
08.05.2007, 22:16:54
[quote=drika;222490]....wedding crashers..parca asa se numea...

Pai da, dar baietii aia veseli chiar se distrau la nunti le faceau petrecerea, as fi avut si eu nevoie de 2-3 :D

Milagros
08.05.2007, 22:21:41
fetelor vedeti ca vin si eu la nunta madalinei=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

SIGUR vii? :-" :)) :)) :))

madalinabul
08.05.2007, 22:27:25
SIGUR vii? :-" :)) :)) :))

eu asa ma gandeam dar cine stie?;)) ;)) ;)) ;))

nadiai
09.05.2007, 08:44:50
fetelor , bine ca vine si madalina ca altfel la cine mai mergeam noi??
puneti-ma pe lista. Normal ca vin!.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

Milagros
09.05.2007, 10:47:28
fetelor , bine ca vine si madalina ca altfel la cine mai mergeam noi??
puneti-ma pe lista. Normal ca vin!.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

=))=))=)) Bun asa, tu oricum nu aveai voie sa lipsesti. :*

Bia
09.05.2007, 11:07:38
Fetelor vin si eu! Abia astept sa va vad!

nadiai
09.05.2007, 12:56:24
=))=))=)) Bun asa, tu oricum nu aveai voie sa lipsesti. :*
de ce nu am voie sa lipsesc?

Daphnne
09.05.2007, 14:06:29
si eu vin <:-P <:-P :)

sunset
09.05.2007, 16:13:09
de data asta sunt in oras si sunt si libera.. deci si eu :*

adinac_ro
09.05.2007, 17:18:54
Wow cred ca vom fi toate.Micky s-a socotit?Eu astept sa vad cine e liderul .Madalina nu ai treaba?Sa nu te aud ca ai emotii stres.

Milagros
09.05.2007, 18:14:39
de ce nu am voie sa lipsesc?

Pai sa apucam si noi sa mai stam de vorba...Macar asa. >:D<

adinac_ro
09.05.2007, 18:35:30
Wow cred ca vom fi toate.Micky s-a socotit?Eu astept sa vad cine e liderul .Madalina nu ai treaba?Sa nu te aud ca ai emotii stres.

MAda daca nu ai treaba da si mie nr instructoului de dans.Pls.

Simona06
09.05.2007, 18:40:19
MAda daca nu ai treaba da si mie nr instructoului de dans.Pls.
Ti-l dau eu,ca tot de la Mada il am,de la prima noastra intalnire.

adinac_ro
09.05.2007, 18:48:25

Ai fost la cursurile lui?

Simona06
09.05.2007, 19:17:47
Ai fost la cursurile lui?
Nu..n-am fost,dar mi-as fi dorit.Prietenul meu chiar n-are timp si eu ..n-are rost sa merg singura.si acum ca am fost diagnosticata cu hernie de disc si sapt viitoare ma voi opera..nu mai am sanse sa dansez prea curand.

mitzura
09.05.2007, 19:20:46
Nu..n-am fost,dar mi-as fi dorit.Prietenul meu chiar n-are timp si eu ..n-are rost sa merg singura.si acum ca am fost diagnosticata cu hernie de disc si sapt viitoare ma voi opera..nu mai am sanse sa dansez prea curand.
Iti tinem pumnii si nu uita ca TOTUL trece!>:D<

adinac_ro
09.05.2007, 19:23:26
Iti tinem pumnii si nu uita ca TOTUL trece!>:D<

Simo nu te descuraja.Ai sa-ti revii repede.Dupa operatie te vei simti bine si vei continua fara pb pregatirile.
Am sunat la instructor si duminica e posibil sa incepem sau atunci vom stabili o viitoare intalnire.

Simona06
09.05.2007, 19:51:47
Simo nu te descuraja.Ai sa-ti revii repede.Dupa operatie te vei simti bine si vei continua fara pb pregatirile.
Am sunat la instructor si duminica e posibil sa incepem sau atunci vom stabili o viitoare intalnire.
Ma bucur ca s-a rezolvat.Succes!:* Si multumesc de incurajari..si va astept in vizita pe la mine.

madalinabul
09.05.2007, 20:29:08

iti tin pumnii, o sa vezi ca te vei insanatosi foarte repede>:D< >:D< >:D< >:D<

madalinabul
09.05.2007, 20:30:42

eu ma gandeam ca o sa fiu super stresata ca o sa am emotii, dar nu am deloc, mai mari emotii am cu referatele pentu master decat cu nunta, sunt cam ciudata.
fetelor de abia astept sa va vad sambata.:* :* :* :* :*

adinac_ro
09.05.2007, 21:21:41
eu ma gandeam ca o sa fiu super stresata ca o sa am emotii, dar nu am deloc, mai mari emotii am cu referatele pentu master decat cu nunta, sunt cam ciudata.
fetelor de abia astept sa va vad sambata.:* :* :* :* :*

ai vazut ca nici shery nu avea si a zis ca a fost cea mai fumoasa zi din viata ei.eu am emotii ca nu va fi cea mai frumoasa zi.m-am imbracat asa de mult cu rochia incat deja o consider ca ceva din garderoba zilnica, deci...astept ceva mai specatculos deja.

nadiai
09.05.2007, 21:33:29
si eu :)) tot de la mada..

adinac_ro
09.05.2007, 21:40:56
si eu :)) tot de la mada..

da mada a facut dansuri?cine a facut in final?

Simona06
09.05.2007, 21:54:28
[quote=adinac_ro;223971]da mada a facut dansuri?cine a facut in final?[/quot
Da.Mada a fost la cursuri de dans cu iubi al ei si cu nasii lor din cate am inteles.Mergeau toti 4.

adinac_ro
09.05.2007, 21:56:06
[quote=adinac_ro;223971]da mada a facut dansuri?cine a facut in final?[/quot
Da.Mada a fost la cursuri de dans cu iubi al ei si cu nasii lor din cate am inteles.Mergeau toti 4.

wow cred ca ce fain va iesi.O surpriza pt toti invitatii

nicoleta
09.05.2007, 22:42:55
si noi mergem tot cu nasii la dansuri!!!!!!!!!! cu toate k ei danseaza f bine dar vor sa mai invete cate ceva . sper sa iasa bine !!!!!

sunset
10.05.2007, 06:21:58
Noi mergem doar in doi la dansuri, nu de alta, dar jena ar fi prea mare;))

Milagros
10.05.2007, 08:19:51
Noi nu am fost deloc la cursuri chiar daca initial ziceam ca osa mergem cu 2 luni inainte. Eu stiam pasii de vals si l'am scolit pe sotul meu (:D ) acasa. El e mai cu trei picioare stangi si a fost un pic teapan dar ziua aia a fost asa perfecta pt noi incat nu a observat nimeni daca dansam bine sau nu. Plus ca dupa cativa pasi eram coplesiti si ne'am imbratisat strans si ne'am miscat asa si nu ne mai saturam unul de altul si lumea aplauda! A fost mirific! :x :x :x

Daphnne
10.05.2007, 10:17:48
si noi am fost la cursuri de dans, fara nasi, si am invatat valsul vienez ca la carte, dar atunci eram atat de obositi, incat nu am mai reusit sa mai facem nici macar un pas duap cum am invatat, si am dansat cum am simtit noi un tur de ring dupa care ne-am asezat in mijloc si ne-am imbratisat si dansam mai mult blues....si a fost foarte frumos...

micky
10.05.2007, 15:11:33
miresici din cate am citit eu subiectul este despre participarea la civila miresicilor.....am inteles de la adina ca sambata la 13.30 are madalina civila....as veni si eu...dar voi veni direct de la servici, asa ca luati-ma si pe mine in calcul;-)....asta ca sa inchid putin offtopicul vostru;))

alibd
10.05.2007, 16:45:11

Sa ne tii la curent cu nenea instructorul... Si eu as vrea tare mult sa facem niste sedinte, dar timpul asta....

adinac_ro
10.05.2007, 21:18:51
Sa ne tii la curent cu nenea instructorul... Si eu as vrea tare mult sa facem niste sedinte, dar timpul asta....

Raspund la topicul de dans si sambata la intalnire.Pupici

alibd
10.05.2007, 21:21:20
Raspund la topicul de dans si sambata la intalnire.Pupici

ok \:D/ \:D/ \:D/ Bafta!

alibd
10.05.2007, 21:26:49
Fetele, in media cam cat se sta la starea civila, incluzand aici momentul de oficiere a cununiei, piscoturile, sampania si felicitarile?

adinac_ro
10.05.2007, 21:38:08
Fetele, in media cam cat se sta la starea civila, incluzand aici momentul de oficiere a cununiei, piscoturile, sampania si felicitarile?

Cred ca max 30 min.LA shery a ploat si oarecum s-au si zorit treburile, dar ne-a si ingreunat desfasurarea.
Deci tot 30 min

drika
10.05.2007, 22:54:00
Nu stiu cine se acupa de treaba de sambata dar lati-ma si pe min el asocoteala si pe Bia:)>-:)>-:)>-:)>-

mitzura
11.05.2007, 08:17:33
Eu as zice 45 minute-o ora.Pana se dau florile,pana se fac pozele,plus ca nu pleaca omul cu piscotul in gat,mai sta putin in parc.Daca e frumos,bineinteles!

CataAna
11.05.2007, 15:30:22
Dar unde anume au loc toate astea: servitul cu sampanie, fursecuri, felicitarile, florile? Te lasa sa stai in sala unde s-a oficiat cununia sau exista o alta sala? Sau te expediaza pur si simplu in strada?

mitzura
11.05.2007, 15:36:10
La mine florile au fost in sala de oficiere,dar era si mai liber,ca era post.Fursecurile,sampania si alte discutii,afara in parc.daca ploua,ghinion...Alta sala nu exista.

alibd
11.05.2007, 15:50:13
Dar unde anume au loc toate astea: servitul cu sampanie, fursecuri, felicitarile, florile? Te lasa sa stai in sala unde s-a oficiat cununia sau exista o alta sala? Sau te expediaza pur si simplu in strada?

La o alta sala ma gandeam si eu cand am intrebat. Cel putin asa este la starea civila din orasul meu natal. Cununia se oficiaza intr-o sala, iar felicitarile se fac intr-o sala alaturata, si se sta acolo pana vin urmatorii miri. De asta intrebam cam de cat timp beneficiem, neimaginandu-mi ca nu exista o sala pt asa ceva. :D Asta este... pana la urma in parc, stam cat vrem, in functie de timpul pe care il avem la dispozitie.

CataAna
11.05.2007, 16:14:09
La o alta sala ma gandeam si eu cand am intrebat. Cel putin asa este la starea civila din orasul meu natal. Cununia se oficiaza intr-o sala, iar felicitarile se fac intr-o sala alaturata, si se sta acolo pana vin urmatorii miri. De asta intrebam cam de cat timp beneficiem, neimaginandu-mi ca nu exista o sala pt asa ceva. :D Asta este... pana la urma in parc, stam cat vrem, in functie de timpul pe care il avem la dispozitie.

E cam aiurea in parc, dar daca alta solutie nu e...
Asta vara am trecut pe acolo intr-o sambata si toti cei care trebuiau sa intre la starea civila stateau in parc, erau o debandada...#-o
Ar trebui sa amenajeze ceva cei de la strarea civila, dar se pare ca nu-i intereseaza:-<

Milagros
11.05.2007, 16:17:30
Imaginati-va ca la mine ploua cu galeata - cine stie cunoaste ;;)

Daphnne
11.05.2007, 17:33:16
Si noi venim maine la Mada, dar la ce ora si unde ne intalnim?(eu cu sotul:D)

nadiai
11.05.2007, 17:50:36
in fata la cafeneaua boema.. pe la 13.00, 13.15..ar fi bine.. mai trebuie luate floricele :P restu'..am luat

Milagros
11.05.2007, 18:33:23
in fata la cafeneaua boema.. pe la 13.00, 13.15..ar fi bine.. mai trebuie luate floricele :P restu'..am luat

si eu tot cu sotu' :D da unde e boema?
o:-)

adinac_ro
11.05.2007, 19:37:03
si eu tot cu sotu' :D da unde e boema?
o:-)

cine stie cunoaste, vevi daca la nunta la dani ai plecat dupa rochita si la nunta la tine ai plecat de la civila mai departe?
boema e in cladirea select cu intrarea spre statia tramvai , vis-a-vis de forneti.
apropos , eu nu servesc nimic la starea civila, ma duc direct la biserica , unde fara prea multe rugaminti , de fapt ei s-au oferit, imi vor pune o masa in gradinita lor si pot sta la piscoturi in voie.

CataAna
12.05.2007, 14:22:01
cine stie cunoaste, vevi daca la nunta la dani ai plecat dupa rochita si la nunta la tine ai plecat de la civila mai departe?
boema e in cladirea select cu intrarea spre statia tramvai , vis-a-vis de forneti.
apropos , eu nu servesc nimic la starea civila, ma duc direct la biserica , unde fara prea multe rugaminti , de fapt ei s-au oferit, imi vor pune o masa in gradinita lor si pot sta la piscoturi in voie.

Cand veti servi cu piscoturi la biserica, inainte sau dupa cununia religioasa? Ce bine ca ati scapat de imbulzeala de la Starea Civila. Frumos din partea celor de la bis ca s-au oferit. O sa iasa super!

adinac_ro
12.05.2007, 21:02:49
Cand veti servi cu piscoturi la biserica, inainte sau dupa cununia religioasa? Ce bine ca ati scapat de imbulzeala de la Starea Civila. Frumos din partea celor de la bis ca s-au oferit. O sa iasa super!

Dupa cununia religioasa caci se va termina in jur de 18, iar la restaurant tre sa fiu la 19.30 sa imi astept oaspetii de la 20.
Si voi face ceva fotogtafii, voi mai manaca un fursec , ca nu sunt superstitioasa si nu ma deranjeaza alta mireasa care va fi in curte.
La barboi am prins si 3 mirese in curte , ele ce sa mai zica sau sa mai faca?

drika
12.05.2007, 21:45:23
adina cand e civila la ce ora? Esti urmatoarea pe lista\:D/

drika
12.05.2007, 21:45:53
nu ai ajuns sau ce s-a intamplat?

Daphnne
14.05.2007, 10:49:50
nu ai ajuns sau ce s-a intamplat?
Imi pare tare rau ca nu am mai ajuns, recuperez la Adina, sper, numai sa nu se suprapuna cu sedinta foto pentru albumul de sfarsit de facultate... dar la cta e cununia civila la Adina, cine stie?
cui trebuie sa dau banutii de la Mada?
pentru Adina cine strange?

Milagros
14.05.2007, 13:09:34
Adina, ce putin mai ai! Intri si tu in randurile fostelor miresici.

Ghici ce primesti cadou.... :-$

;))

mitzura
14.05.2007, 13:22:51

;))
Am vazut si eu albumul integral!Superb!Felicitari inca o data!

Daphnne
14.05.2007, 14:07:18

;))
Cine strange pentru Adina? Shery nu ai mess? :)

nadiai
14.05.2007, 14:10:58
Nu strange nimeni. Pune una din noi..si recupereaza de la cine ajunge.. Asa am facut pina acum :)..
Adina.. Nu ne spui la ce ora? fetelor parca a scrisAdina pe undeva..la ce ora are civila. Cred ca e dimineata in jur de 10.00

Daphnne
14.05.2007, 15:10:16
Nu strange nimeni. Pune una din noi..si recupereaza de la cine ajunge.. Asa am facut pina acum :)..
Adina.. Nu ne spui la ce ora? fetelor parca a scrisAdina pe undeva..la ce ora are civila. Cred ca e dimineata in jur de 10.00
tare imi doresc sa ajung la Adina, dar dc nu pot la civil, ma duc la religios si tot ajung la ea la cununie :) mai este cineva care se duce la religios?

AnaM
14.05.2007, 15:24:49

Are la 15:30 din cate-mi amintesc :)

nadiai
14.05.2007, 16:32:41
Are la 15:30 din cate-mi amintesc :)
Oare ce-am vazut eu? ;))

nicoleta
14.05.2007, 18:13:18
Adina am vb azi cu nasa si mi-a spus k vor veni la nunta ta. uraaa!!!!!!! macar ei k noi nuu avem cum . pacat sincer:((:((:((:((:((.

Milagros
14.05.2007, 19:05:40
Am vazut si eu albumul integral!Superb!Felicitari inca o data!

^:)^ Ma bucur ca ti-a placut. Pacat ca nu avem si poze in natura.

Milagros
14.05.2007, 19:06:16

amyra2angel :)

nadiai
15.05.2007, 16:51:28
adina are la 15.30.
propun sa ne intilnim la 15.00 ca sa nu mai ratam momentul ca la "madalinabul"

adinac_ro
15.05.2007, 17:20:57
Eu strang banii pt adina care are civila la 15.30, biserica la 17.00 si restaur. la 20.00

nicoleta
15.05.2007, 18:59:52
Eu strang banii pt adina care are civila la 15.30, biserica la 17.00 si restaur. la 20.00
cum sa strangi tu banii ??? poate la nunta ( dar nici acolo k dai plicuri)!!!!!!!! am uitat sa-ti trimit ceva pt nunta ( grabita si zapacita ) dar lasa k niciodata nu e prea tarziu.abia astept sa vin sa vad poze:">>:D<>:D<>:D<>:D<

Milagros
15.05.2007, 19:04:29

Serios? Si ce propui sa ii luam? =))

adinac_ro
16.05.2007, 12:27:50
Serios? Si ce propui sa ii luam? =))

O menajera sa ma ajute la curatenie, un bucatar optional, un tichet la mall cu care de la 17.00 la 22.00 sa iau orice gratuit si un album foto in care pe prima pagina as aseza o poza doar cu mine si miresicile, pe a doua sa "postez" cate o poza cu fiecare miresica ( mireasa) si apoi las liber si deschis albumul pana vom avea burtici.

Milagros
16.05.2007, 12:31:45
O menajera sa ma ajute la curatenie, un bucatar optional, un tichet la mall cu care de la 17.00 la 22.00 sa iau orice gratuit si un album foto in care pe prima pagina as aseza o poza doar cu mine si miresicile, pe a doua sa "postez" cate o poza cu fiecare miresica ( mireasa) si apoi las liber si deschis albumul pana vom avea burtici.

CE FRUMOS!!!! :x

nicoleta
16.05.2007, 12:37:22

:)) :)) :)) :)) ar fi o idee !!!!!

sunset
17.05.2007, 06:09:37
super ideea!!!!!

adinac_ro
18.05.2007, 12:26:56
super ideea!!!!!

Sa fiti cat mai multe ca fac prezenta.Va pup

drika
18.05.2007, 21:01:32
Sa fiti cat mai multe ca fac prezenta.Va pup
valeu..cred ca esti o profesoara rea8-}8-}8-} da ne pui bonus daca venim?

sunset
19.05.2007, 05:50:41
Adina, sa ai o zi superba... sa fi tare fericita :*

sste1711
21.05.2007, 09:24:49
fetelor...stiu ca suna cam ciudat, datorita simplului fapt ca nu ne cunoastem....dar daca veti vrea sa ma vedeti, eu am cununia civila la 11:30...iar cea religioasa la 18:00....si sunteti binevenite....>:D< >:D<

sunset
21.05.2007, 15:35:13
De vazut cred ca ne vedem... eu am la 11:00 :-p
Fetele, daca vreti ... eu va astept

sste1711
21.05.2007, 16:25:30
De vazut cred ca ne vedem... eu am la 11:00 :-p

Fetele, daca vreti ... eu va astept

pai eu vin:D ....GARANTAT!!!:-p

sste1711
21.05.2007, 16:30:49
sunset....dupa ticker, s-ar parea ca tu mai ai 4 zile si eu 5....:)) deci stau mai bine....mai am timp....:))

biutzaxx
21.05.2007, 16:40:29
:))

va intalniti oricum..ca duara sunteti hotarate

adinac_ro
22.05.2007, 09:40:34
valeu..cred ca esti o profesoara rea8-}8-}8-} da ne pui bonus daca venim?

Eu , dupa cum stiti , nu aveam de gand sa servesc nimic la starea civila ca am organizat fff fain la biserica.DAr am hotarat cat imi adun florile si pupicii sa dau bombonele.Din cate imi amintesc nu cred ca a servit cineva bomboanele.Deci ....nu am dat bonusuri.
Eu am facut toate bagajele pt biserica, pt civila ( adica vinul covorul, verighetele tot tot tot) caci la mine acasa nu a fost nimeni pana la ora 14 cand s-a gatit mireasa si nimeni nu stia unde sunt bomboanele, ude sunt prjiturile bla bla bla .Plus ca eu le-am dat la iesirea din casa fiecarei rude cate o sacosa sa duca "bagajul " jos si fiecare si-a pus sacosa in masina.Cand am ajuns la civila, dar mai ales la biserica a trebuit sa cobor jumate din copou ( pana la ultima masina) sa duc ba sucul, ba apa, ba paharele.Nici in ziua de azi nu mi-am adunat sacosele de prin masini, rucsacul cu trusa medicala in care aveam plasturi, pastile etc.
"

biutzaxx
22.05.2007, 10:39:39
si chiar nimeni nu te-a ajutat? cum ai rezistat?

asteptam pozici :P

adinac_ro
22.05.2007, 14:06:54
si chiar nimeni nu te-a ajutat? cum ai rezistat?

asteptam pozici :P

Am fost ajutata, dar in limitele lasate de mine.E si vina mea ca nu imi place sa se bage cineva.Eu imi iau toata responabilitatea pt organizare, nu imi place sa fie multe pers implicate ca nu iesea nici cat a iesit.
Daca as fi rugat pe cineva sa se ocupe nu s-ar mai fi bucurat de moment si nu am vrut sa sacrific pe nimeni.M-au ajutat cei din jur totusi fff mult, asa de mult ca eu nu am mai stiut nimic de organizare la un moment dat si eram dusa de val.

madalinabul
22.05.2007, 19:06:47
in sfarsit am reusit sa intru pe site. imi cer scuze ca nu am mai intrat de la nunta sa va spun cum a fost dar nu am mai avut timp.
nunta a fost foarte frumoasa (cel putin mie asa mi s-a parut), m-am bucurat foarte tare ca la starea civila au venit foarte multe persoane, nu ma asteptam, nu mai aveam brate la cate flori si cadouri am primit.va multumesc foarte mult fetelor ca ati fost alaturi de mine si va multumesc mult pt cadou, ne-a placut foarte mult>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< .la biserica slujba a fost superba, si am ramas foarte surprinsa la faptul ca biserica era foarte frumos decorata cu flori.
sala a fost foarte frumos aranjata, invitatii s-au simtit bine, la fel si noi.
in concluzie nunta mea a fost superba, dar a fost un incident, nasica mea s-a simtit rau si a trebuit sa vina salvarea, dar i-au facut un calciu si si-a revenit. si la sfarsitul nuntii imi venea sa plang de durere de picioare, desi am avut pantofi de schimb.
apoi a urmat luna de miere care a fost foarte frumoasa, dar scurta, doar 6 zile, dar ne-am distrat, am fost in sinaia, busteni, azuga, predeal, poiana brasov.

madalinabul
22.05.2007, 19:11:29
sper sa pot pune poze de la nunta cat mai curand.
felicitari adina si casa de piatra.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
ieri am aflat ca o vara de-a sotului meu a fost la tine la cununia civila, ca sa vezi ce mica e lumea.

alibd
22.05.2007, 19:34:12
in sfarsit am reusit sa intru pe site. imi cer scuze ca nu am mai intrat de la nunta sa va spun cum a fost dar nu am mai avut timp.
nunta a fost foarte frumoasa (cel putin mie asa mi s-a parut), m-am bucurat foarte tare ca la starea civila au venit foarte multe persoane, nu ma asteptam, nu mai aveam brate la cate flori si cadouri am primit.va multumesc foarte mult fetelor ca ati fost alaturi de mine si va multumesc mult pt cadou, ne-a placut foarte mult>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< .la biserica slujba a fost superba, si am ramas foarte surprinsa la faptul ca biserica era foarte frumos decorata cu flori.
sala a fost foarte frumos aranjata, invitatii s-au simtit bine, la fel si noi.
in concluzie nunta mea a fost superba, dar a fost un incident, nasica mea s-a simtit rau si a trebuit sa vina salvarea, dar i-au facut un calciu si si-a revenit. si la sfarsitul nuntii imi venea sa plang de durere de picioare, desi am avut pantofi de schimb.
apoi a urmat luna de miere care a fost foarte frumoasa, dar scurta, doar 6 zile, dar ne-am distrat, am fost in sinaia, busteni, azuga, predeal, poiana brasov.

Ma bucur ca a iesit totul pe placul vostru si ca v-ati simtit minunat! Casa de piatra si sa va iubiti o viata intreaga! >:D< >:D< >:D< Abia astept sa te vad...in poze.:)

Milagros
22.05.2007, 19:56:14
sper sa pot pune poze de la nunta cat mai curand.
felicitari adina si casa de piatra.<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P
ieri am aflat ca o vara de-a sotului meu a fost la tine la cununia civila, ca sa vezi ce mica e lumea.

Mada, abia astept pozele! Ai fost tare scumpica.

Adina, POOOOOOOOOOOOOOZE!!!! <:-P<:-P<:-P<:-P

adinac_ro
23.05.2007, 17:44:37
Poze abia in week-end primesc, dar nu cred ca asa devreme sa le vedem la nunta la sunset.
Apropos de papuci de schimb.Eu sunt fff comoda si imediat in biserica mi-am luat opincutele si nu am renuntat la ele pana dimineata.Acum regret un ic ca am fost lenesa, ca pozele nu mai au aceeasi gratie , sau tinuta mea nu mai e asa eleganta.
Dar o sa priviti parul si machiajul si ne facem ca nu vedem "galosii"

Milagros
23.05.2007, 18:21:14
Poze abia in week-end primesc, dar nu cred ca asa devreme sa le vedem la nunta la sunset.
Apropos de papuci de schimb.Eu sunt fff comoda si imediat in biserica mi-am luat opincutele si nu am renuntat la ele pana dimineata.Acum regret un ic ca am fost lenesa, ca pozele nu mai au aceeasi gratie , sau tinuta mea nu mai e asa eleganta.
Dar o sa priviti parul si machiajul si ne facem ca nu vedem "galosii"

Ce galoshi, mai Adina, ca acu ma superi! :-p Eu am avut galoshi de care zici tu inca de acasa si mi-a fost chiar foarte bine asa. Nu vreau sa ma gandesc ce dureri de picioare trageam pe tocuri. Cu tot cu opincute si am avut febra musculara o saptamana!

PS Traiasca opincutzele!!!

adinac_ro
23.05.2007, 19:01:13
Ce galoshi, mai Adina, ca acu ma superi! :-p Eu am avut galoshi de care zici tu inca de acasa si mi-a fost chiar foarte bine asa. Nu vreau sa ma gandesc ce dureri de picioare trageam pe tocuri. Cu tot cu opincute si am avut febra musculara o saptamana!

PS Traiasca opincutzele!!!

Eu aveam rochita despicata, picioarele strambe si de la opincute pareau si groase si deja era prea mult.Ce s azic mi-a fos bine pana am vazut prima poza ( asta la 2 zile de la nunta)

Milagros
23.05.2007, 19:49:59
Eu aveam rochita despicata, picioarele strambe si de la opincute pareau si groase si deja era prea mult.Ce s azic mi-a fos bine pana am vazut prima poza ( asta la 2 zile de la nunta)

Ma gandesc totushi ca exagerezi. Daca te consoleaza... si eu aratam grasa in rochia de mireasa. Da tot n-as schimba nimik la nunta mea....:D

Simona06
23.05.2007, 20:42:49
Ma gandesc totushi ca exagerezi. Daca te consoleaza... si eu aratam grasa in rochia de mireasa. Da tot n-as schimba nimik la nunta mea....:D
Superb videoclipul!Foarte emotionant!Am plans si mi-a dat o stare...felicitari!Multa fericire va doresc din tot sufletul!:*

Milagros
23.05.2007, 20:49:17
Superb videoclipul!Foarte emotionant!Am plans si mi-a dat o stare...felicitari!Multa fericire va doresc din tot sufletul!:*

Simonik, multumim! Din pacate calitatea imaginii e de jale. Mi-ar fi placut sa il vedeti in original, imaginea e tare faina...aia alb-negru are mici intreruperi ca in filmele de pe timpuri. Nadia e cea mai norocoasa ca suntem vecin si a vazut cam tot dvd-ul :)

adinac_ro
24.05.2007, 18:27:07
Cine vine sambata la 11 la sunset?Miresicile trecute prin casa de casatorie aduceti albume foto.

nadiai
25.05.2007, 10:31:27
Cine vine sambata la 11 la sunset?Miresicile trecute prin casa de casatorie aduceti albume foto.
hai sa vedem cine ajunge la sunset?
ora 11.00 simbata(maine)