PDA

Versiunea completa : Restaurant American

Danyelus
19.04.2007, 12:30:27
<:-P Asta este alegerea mea.
Mai este cineva care face acolo?:-"

alinaababei
21.04.2007, 09:22:07
Si eu fac nunta acolo, dar pe 8 septembrie, deci tot tu esti prima...Si eu sunt tare curioasa sa vad cum arata sala decorata, cat costa meniul si multe altele; tu ce formatie ai ales? sau Dj?
Mi-ar placea sa tinem legatura

Danyelus
23.04.2007, 16:52:42
Si eu fac nunta acolo, dar pe 8 septembrie, deci tot tu esti prima...Si eu sunt tare curioasa sa vad cum arata sala decorata, cat costa meniul si multe altele; tu ce formatie ai ales? sau Dj?

Cred ca voi merge pe varianta cu dj-ul. Sper sa iasa totul ok.

alinaababei
24.04.2007, 08:21:57
Am inteles ca tu mai ai o prietena care face nunta acolo prin iunie... Oare chiar nu mai sunt alte miresici pe forum care fac nunta anul asta (eu abia acu m-am prins ca tu o faci la anul...) Mie nu-mi prea place ca nu au pus inca pavele pe jos si este tot pietrisul de anul trecut; si nu-mi mai place fantana arteziana inceputa si lasata asa... Eu speram ca anul asta sa rezolve si cu astea... De aceea ma gandeam sa ne adunam toate si sa-i mai dam cate un imbold patroanei, poate se grabeste si ea si rezolva cumva mai repede...

Danyelus
24.04.2007, 16:28:18
Am inteles ca tu mai ai o prietena care face nunta acolo prin iunie... Oare chiar nu mai sunt alte miresici pe forum care fac nunta anul asta (eu abia acu m-am prins ca tu o faci la anul...) Mie nu-mi prea place ca nu au pus inca pavele pe jos si este tot pietrisul de anul trecut; si nu-mi mai place fantana arteziana inceputa si lasata asa... Eu speram ca anul asta sa rezolve si cu astea... De aceea ma gandeam sa ne adunam toate si sa-i mai dam cate un imbold patroanei, poate se grabeste si ea si rezolva cumva mai repede...

Am inteles ca pana la anul se va rezolva si cu pavelele. Problema este ca a fost viitoarea mama soacra la o nunta la Restaurant American, pe 21 aprilie 2007 (sambata aceasta). Au mai fost aproximativ 10 persoane (colege de munca), si au ramas cu parere proasta despre mancare. Bine a fost si un meniu sarac (90 RON / 3 felur de mancare). Dar totusi... conteaza si ce meniu si-au ales miresici. Acum daca noi ne alegem ceva mai select..poate o fi mai buna.Cica servirea este ok.

ela_g
21.09.2007, 21:25:12
Cine a avut nunta la restaurantul American imi poate da mai multe detalii despre cum a fost?

ALEXANDRA1980
11.11.2007, 19:03:59
Ela, eu am fost aseara la o nunta la Restaurantul American. Am fost placut impresionata: muzica buna, mancarea la fel, servirea rapida. Nu sunt genul care a frecventeze restaurantele, dar sincer nu am mai vazut de mult timp ospatari care sa duca aprox 6 farfurii pe un brat si sa nu scape macar un servetel. Pentru asta nota 10. <:-P

Audrey
27.12.2007, 13:22:24

Buna, Alina! Poti sa imi dai mai multe detalii despre Restaurantul American? Ai fost multumita de alegere? Este ceva ce nu ti-a convenit? Daca vrei, poti sa imi trimiti pe privat. Multumesc mult! :)

alinaababei
19.01.2008, 13:00:00
Buna, Alina! Poti sa imi dai mai multe detalii despre Restaurantul American? Ai fost multumita de alegere? Este ceva ce nu ti-a convenit? Daca vrei, poti sa imi trimiti pe privat. Multumesc mult! :)
Buna, eu am facut nunta acolo si nu am regretat;normal ca la orice restaurant sunt parti bune si parti rele, dar balanta a inclinat spre cele bune; cu care sa incep?
Rele de tot nu pot spune ca au fost, dar as putea incadra aici faptul ca este mai departe de oras si am avut cunostinte care nu-l gaseau; eu am avut ghinionul si a mai si plouat in ziua aceea si a fost cam noroi pe jos; sarind peste astea, o singura problema am mai avut cu servirea, care e tare laudata aici pe foum, dar la mine a fost o mica problema la inceput: noi am avut bar cu 2 chelneri platiti sa faca coktail-uri; chelnerii restaurantului trebuiau sa serveasca o prima bautura, apoi sa-i indrume la bar, sau sa-i intrebe ce doresc de la bar; nu mai avusesera nunti cu bar si nu prea s-au descurcat la inceput; am avut noroc de nuntasi care s-au prins repede despre ce-i vorba si nu a mai fost nevoie; apoi trebuie sa spui tu la ce ora sa aduca meniurile, ca la mine cam intarziau, dar dupa ce ii atentionam, se miscau ca albinutzele; cam atat la categoria cu rele; in rest totul este ok; mancarea multa si delicioasa, (confirmat de toti invitattii care au remarcat in unanimitate ca a fost nunta cu cea mai multa mancare); patroana este o dulce, nu se fura (sau nu mi-am dat eu seama), ba chiar la 2 zile dupa ce am platit ne-a sunat sa ne spuna ca a facut o greseala la calcule si trebuie sa ne restituie 3 mil lei;
Si mie mi s-a parut restaurantul prea colorat si intunecos si imi era teama ca nu vor iesi poze, dar nu a fost asa; sunt multe variante de a-l mai lumina: noi am avut perdea de lumini si niste pomisori luminosi care au facut tori banii;
Eu am fost tare multumita si de fotografi...
Atasez cateva poze sa vezi cum au lucrat ei, dar mai ales sa vezi luminozitatea fotografiilor in restaurant...
Oricine mai are intrebari ....raspund cu placere...

alinaababei
19.01.2008, 13:29:44
Si inca o serie...nu sunt alese, repet, doar ca sa vezi cum apare sala...

Audrey
20.01.2008, 11:39:04
Buna, eu am facut nunta acolo si nu am regretat;normal ca la orice restaurant sunt parti bune si parti rele, dar balanta a inclinat spre cele bune; cu care sa incep?

Pozele au iesit chiar foarte bine, m-am mai linistit :D Intre timp mi-am gasit si fotograf si cameraman si m-au asigurat ca locatia, mai bine zis lumina de acolo nu este o problema. Vazand pozele tale... am inceput sa fiu mai increzatoare :)

Geniala ideea cu aranjamentele din sala! Am trecut de cateva ori pe la restaurant in zile cu nunti si niciodata nu am gasit-o decorata de miri, avea doar amenajarile din partea restaurantului. Masa de prezidiu a aratat minunat, perdeaua de lumini e foarte de efect (cred ca am sa-ti mai cer niste detalii la timpul potrivit, daca nu te superi). Mi-au pacut si aranjamentele florale si pomii luminosi. Initial ma gandeam ca nu e cazul sa decorez sala cine stie ce pentru ca arata bine si asa, dar acum... vazand pozele de la tine... am sa ma gandesc mai serios :)

Si mie mi s-a parut de treaba patroana, sper sa nu ma fi inselat si recunosc ca unul din motivele pentru care am ales restaurantul a fost si impresia pe care mi-a lasat-o persoana care va coordona totul in restaurant, care are grija de toate pe acolo etc. Nu aceeasi impresie mi-a lasat-a patroana de la Lord Club, de exemplu, si am renuntat la sala (din ce am mai auzit ulterior mi-am dat seama ca am facut o alegere buna).

M-am gandit ca s-ar putea sa fie o problema cu locatia, nu este foarte cunoscut restaurantul. Multi nu au auzit de el... Eu am auzit de restaurant de la cineva care auzise la randul lui de la nu stiu ce cunostinta care fusese la o nunta aici :) Complicat... :) L-am cautat noaptea si nu l-am gasit, am revenit ziua si a fost muuuult mai simplu. Probabil ca voi face un fel de harta, un desen cu locatia pe care sa o dau fiecarui invitat o data cu invitatiile.

In rest, ce sa spun! M-a incurajat raspunsul tau si cu bune si cu rele \:D/
Chiar aveam nevoie!

Multumesc foarte mult!!!! >:D< >:D< >:D<

Cristiana_82
21.05.2008, 11:10:21
Am fost in toamna anul trecut acolo la o nunta. A fost super fain. Sala e frumoasa si servirea a fost ok. Cu prima ocazie o sa mai mergem acolo.

ellagtza
12.06.2008, 09:58:20
cum e nunta la retasurant american?? \:D/

andutzzza
15.09.2008, 23:22:07
buna! imi poti spune cam ce preturi sunt la rest american?

andutzzza
15.09.2008, 23:25:54
am vazut pozele alinei, e fain...dar preturi ceva? nu e nimeni la ora asta?

ellagtza
16.09.2008, 11:17:08
cum a fost nunta la American, danelyus??? **==

ankke
26.09.2008, 10:31:55
Salut! Eu am uta pe 12 iulie acolo!
Hai sa vb!

<:-P Asta este alegerea mea.
Mai este cineva care face acolo?:-"

tuculiv
03.10.2008, 11:55:27
Care este adresa la restaurantul american ?
ms

may
20.10.2008, 10:07:52
Buna
Noi am avut nunta la Rest American in aceasta toamna si pot zice ca a fost foarte frumos. Am avut aproximativ 135 de oameni si cum majoritatea erau tineri si s-a dansat foarte mult, uneori se simtea putina inghesuiala pe ring. Altceva nu am de reprosat si am fost la 6 nunti in aceasta vara, deci pot sa compar.
Oamenii de la rest. au fost foarte amabili, pretul meniului mai mult decat bun iar mancarea excelenta...toata lumea a laudat-o.
Ce-i drept, noi am fost foarte multumiti de cum a iesit nunta si, daca am stat mai toata seara pe ringul de dans, nu am apucat sa vad alte specte negative.
Recomand locatia cu toata caldura, mai ales daca faceti nunta pana cand da inghetul, ca sa aveti si apa in piscina (este de efect).
revin cu poze

ali_nuta
01.02.2009, 19:10:29
May, te rog sa postezi cateva poze si de la nunta ta sa vad cam cum e amenajata sala si la tine , multumesc:)

andreyya84
28.04.2009, 12:27:24
hello fetelor...alte poze sau detalii despre Restaurantul American??? va rog daca puteti astept detalii..pupici;;)

sabinamaria
02.06.2009, 18:07:36
Si eu recomand restaurantul American. Am fost la 2 nunti acolo si a fost super. ;-)

leontitza
13.06.2009, 20:52:14
Buna fetelor,a mai avut cineva nunta la restaurantul american?Am si eu nunta acolo in octombrie si poate imi mai dati niste detalii de restamurant.astept sa vb.multumesc

fubball
17.07.2009, 11:37:47
fetelor, unde este restaurantul american? spre marea mea rusine, nu stiu...si nici nu l-am gasit pe net.mi-ar putea da cineva mai multe detalii?>:D<

Hypnotized
17.07.2009, 11:43:40
fetelor, unde este restaurantul american? spre marea mea rusine, nu stiu...si nici nu l-am gasit pe net.mi-ar putea da cineva mai multe detalii?>:D<
pe langa popasul pacurari, in deal. prima sau a doua straduta la dreapta. din cate stiu nu e deschis decat pentru petreceri.

fubball
17.07.2009, 11:54:44
pe langa popasul pacurari, in deal. prima sau a doua straduta la dreapta. din cate stiu nu e deschis decat pentru petreceri.
multumesc mult. daca are cineva mai multe informatii legate de acest restaurant...preturi, organizare..pentru 2010...astept...multumesc anticipat!!>:D< >:D<

Juliette
17.07.2009, 12:13:41
multumesc mult. daca are cineva mai multe informatii legate de acest restaurant...preturi, organizare..pentru 2010...astept...multumesc anticipat!!>:D< >:D<
Restaurantul e frumusel, din ce stiu eu nu percep nici un fel de taxa in plus pt amenajarea salii si ti-o amenajeaza ei, mancarea mie mi-a placut tot timpul acolo, la fel si servirea, iar preturile la meniu sunt mult mai bune decat la alte locatii. Stiu ca pt anul asta, pt nunta era meniul undeva la 160 ron/pers.
Cumnatul meu a avut nunta si cumatria acolo, nunta acum 3 ani si cumatria anul acesta.
Daca vrei ceva mai exact, intreaba-ma si vorbesc cu el. >:D< :*

fubball
17.07.2009, 12:17:53
Restaurantul e frumusel, din ce stiu eu nu percep nici un fel de taxa in plus pt amenajarea salii si ti-o amenajeaza ei, mancarea mie mi-a placut tot timpul acolo, la fel si servirea, iar preturile la meniu sunt mult mai bune decat la alte locatii. Stiu ca pt anul asta, pt nunta era meniul undeva la 160 ron/pers.
Cumnatul meu a avut nunta si cumatria acolo, nunta acum 3 ani si cumatria anul acesta.
Daca vrei ceva mai exact, intreaba-ma si vorbesc cu el. >:D< :*
in primul rand m-ar interesa calitatea serviciilor: servire, mancare, ornatul salii si cam care ar fi pretul meniului si ce include. multumesc mult de ajutor!>:D< >:D<

Juliette
17.07.2009, 14:13:05
in primul rand m-ar interesa calitatea serviciilor: servire, mancare, ornatul salii si cam care ar fi pretul meniului si ce include. multumesc mult de ajutor!>:D< >:D<
Servirea mie mi-a placut, ospatarii se descurca si sunt cu bun simt, mancarea a fost excelenta tot timpul...
Eu sambata merg la nunta acolo si o sa incerc sa-ti fac niste poze la sala, sa vezi cum orneaza ei, vad exact si ce meniu dau la nunta si aflu si cat a costat meniul, cu ce inclus. >:D< :*

fubball
17.07.2009, 14:48:10
multumesc mult pentru informatii si astept poze daca o sa poti face.>:D<

ellagtza
12.08.2009, 10:21:46
poti cere detalii chiar la retsaurant.. sefa de acolo e f dragutza si amabila(*)

leontitza
01.09.2009, 12:05:38
buna!nu stiti la rest american au casuta de dar,sau trebuie sa aducem noi?

ellagtza
02.09.2009, 08:20:20
buna!nu stiti la rest american au casuta de dar,sau trebuie sa aducem noi?
nu au casutza de dar...dar au firmele de decoratziuni.. dar, la tine scrie ca faci nunta in Bucuresti??? sau la American in Iasi???#-o

leontitza
02.09.2009, 11:59:19
la rest american in iasi am nunta,imediat pe 3 oct,si nu stiam daca au casuta ca am uitat sa intreb.normal ar fi sa aiba restaurantul,dar nah..a..si inca o chestie,stiti cumva daca au bar acolo,ca eu nu l-am vazut nicaieri.m-am gandit sa fac un bar cu bauturi...nu stiu ce sa fac#-o

Alynaa
13.09.2009, 23:19:58
nu au casuta si nici bar, dar se poate improviza ceva acolo
din experienta va spun ca mancarea acolo este super buna, recomand somonul la gratar cu garnitura de cartofi natur si lamaie.. face toti banii
preturi decente, sefa ff cumsecade, nu ne-am simtit furati deloc.

fetele de masa si husele incluse in meniu, nu se platesc ospatarii separat, o apa si un suc de persoana incluse, cafele cat incape... dozatoare afara, terasa, piscina.. camere sus de inchiriat; ce mai... a fost frumos , la plecare ne-au fost date la pachet toate produsele ce au ramas.

pentru mai multe detalii dati-mi pm si poate reusesc sa va fiu de folos.

leontitza
14.09.2009, 10:26:00
m-as bucura tare mult alynaa sa pui niste poze sa vad cum a fost amenajata sala.daca se poate binenteles.eu mai am un pic si sunt super stresata.ringul de dans nu a fost micut?:*

andutzzza
21.09.2009, 16:03:52
buna fetele!( am descoperit cum sa deschid subiect nou)
eu am rezervat sala la Restaurantul American pt 4 septembrie 2010. cine si-a mai facut nunta acolo? sau a mai fost la nunti...

andutzzza
21.09.2009, 16:06:57
localul e la Iasi...

Adina_Vasy
21.09.2009, 16:10:25
localul e la Iasi...
Eu zic sa incerci aici : http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=100

andutzzza
21.09.2009, 16:17:42
mersi mult! :* doamne ce bine e sa te mai ajute careva!!!!

andutzzza
21.09.2009, 16:19:28
si cine e de pe la iasi sa-mi recomande si mie o formatie buna ?

Adina_Vasy
21.09.2009, 16:44:45
si cine e de pe la iasi sa-mi recomande si mie o formatie buna ?
Vezi ca este topic pentru miresicile din iasi.....

Alynaa
21.09.2009, 19:13:35
ringul de dans a fost atat cat trebuie.. nu pot spune ca a fost ff incapator pt. 180 pers.
Mai important la ringul de dans a fost faptul ca era ff alunecos, gresie pe jos, a fost si lustruita inainte.. dansuri cu peripetii

pozele nu au iesit inca, dar o sa incerc sa anexez una mica de pe un mobil

daca doresti mai multe informatii da-mi un pm si poate te pot ajuta mai mult

http://img84.imageshack.us/img84/3268/pozeion2oo9563.th.jpg (http://img84.imageshack.us/i/pozeion2oo9563.jpg/)

http://www.miresici.ro/%5BURL=http://img84.imageshack.us/i/pozeion2oo9563.jpg/%5D%5BIMG%5Dhttp://img84.imageshack.us/img84/3268/pozeion2oo9563.th.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D

dianara
27.09.2009, 19:18:10
ringul de dans a fost atat cat trebuie.. nu pot spune ca a fost ff incapator pt. 180 pers.
Mai important la ringul de dans a fost faptul ca era ff alunecos, gresie pe jos, a fost si lustruita inainte.. dansuri cu peripetii

pozele nu au iesit inca, dar o sa incerc sa anexez una mica de pe un mobil

daca doresti mai multe informatii da-mi un pm si poate te pot ajuta mai mult

http://img84.imageshack.us/img84/3268/pozeion2oo9563.th.jpg (http://img84.imageshack.us/i/pozeion2oo9563.jpg/)

http://www.miresici.ro/%5BURL=http://img84.imageshack.us/i/pozeion2oo9563.jpg/%5D%5BIMG%5Dhttp://img84.imageshack.us/img84/3268/pozeion2oo9563.th.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D

CASA DE PIATRA!!!
Si eu am acusica nunta acolo. Suna foarte bine ceea ce ai spus tu despre mancare si tratamentul avut. Mi-au mai trecut din emotii. Cate persoane au fost la nunta? 180? A fost ok la masa? Adica au incaput?
Eu inca nu stiu sigur, dar cred ca voi avea un maxim de 160.
Daca-mi mai amintesc ceva, trimit pm cu intrebari.
Multumesc mult.

ellagtza
06.10.2009, 09:53:09
impresii de la nunta?? atit?? cafea la discretie si ring lustruit?? oamenii astia au arbore de cafea in curte??? nu au cafea inclusa in meniu... parca.. 2 cafele??? eh... daca te-ai simtit bine si tu si invitatii e super.. acolo toata lumea se simte bine...parerea mea..>:D<

[/quote]

ellagtza
06.10.2009, 09:57:06
cum a fost nunta ?? parca am postat si eu niste poze... nu le-ai vazut?? si.. uita de ring lustruit...si abia astept sa-mi spui cum a fost. >:D<

andutzzza
11.10.2009, 15:36:26
buna!
mai este cineva pe aici sa pun si eu cateva intrebari?

ellagtza
12.10.2009, 09:03:00
da,...sunt eu....

lavylove
02.02.2010, 13:15:51
Buna,
Eu voi avea nunta in 2011 si inca nu ma pot decide asupra unei locatii. Eu si viitorul meu sot, oscilam intre: American, Providenta si Golden Stone.
Mentionez ca avem in jur de 120-130 pers.
Puteti posta niste poze si meniuri de la American.
Va multumesc^:)^

ellagtza
03.02.2010, 10:44:42
atit deocamdata dar mai caut pe la prieteni<:-P

aciandra
03.02.2010, 22:07:37
o fosta colega de a mea a avut nunta in august la rest american si mi-a zis ca a fost ff multumita de mancare, de locatia in sine si de cum s-a comportat personalul. a avut meniu cu 4 feluri de mancare fara tort, prajituri si fructe. a costat 155 lei. ahh si husele erau incluse in pret.

lavylove
07.02.2010, 16:36:51
Va multumesc! Si ...mai astept pozici[-o<

yntany
17.02.2010, 13:27:04
buna.am fost la o nunta acolo si ne-a placut f mult.sefa este foarte corecta si servirea este ireprosabila;sunt foarte atenti toti.si noi vom face nunta tot la restaurantul american si speram sa fie ok.

alinadianab
23.02.2010, 22:49:01
Buna seara fetelor!

Dupa lungi framantari, am ales si noi (eu si logodnicul meu ;;) ) Restaurantul American.

Mi ar placea sa schimb cu voi pareri, asta daca mai sunt miresici, care fac anul acesta in aceeasi locatie.

O seara frumoasa!

mia2010
25.02.2010, 13:12:33
Ce capacitate are restaurantul? Eu tot sun pe nr lor si nu raspunde nimeni.

alinadianab
25.02.2010, 23:57:31
Ce capacitate are restaurantul? Eu tot sun pe nr lor si nu raspunde nimeni.

Maxim 180 parca imi amintesc. Cu toate ca sala ar fi lejera pt 150. E un numar afisat la poarta (poate altul decat pe cel pe care l ai tu), din pacate nu il am, dar daca vrei, il pot cere de la logodnicul meu.

Trebuie sa stabilesti o intalnire la telefon cu dna de acolo, pentru ca ei au momentan inchis. Din cate am inteles sezonul incepe de prin aprilie la ei. Pana atunci au un concediu prelungit.

Sper sa ti fi fost de folos informatiile.

lavylove
04.03.2010, 12:45:07
Buna,
Am nr de tel al doamnei Botez, dar sa mi spuneti dak e ok sa il postez aici.

alinadianab
05.03.2010, 10:50:46
Buna,

Am facut rost de el intre timp, am mers pana la restaurant si l am luat ;)), ce sa i faci, daca suntem cu capul in nori...Multumesc oricum!

lavylove
05.03.2010, 13:07:02
Cu placere!;;)

alinadianab
12.03.2010, 09:57:04
Buna dimineata fetelor!

Nici o noutate de la restaurant? A facut cineva rost de meniu?

andutzzza
16.03.2010, 17:18:23
buna! si eu tot la rest american am nunta, pe 4 septembrie.pretul meniului oscileaza intre 155 si 180 ron pt 2010. este inclus: 4 feluri de mancare, apa si suc, fructe, cafea.

alinadianab
17.03.2010, 11:09:35
Stiu pretul meniului, intrebam daca ati primit niste variante de meniu in urma incheierii contractului.

Noi am semnat de ceva timp cu ei, ne au promis o varianta de meniu pt ca se ne facem o idee, dar n am primit nimic pe mail pana acum. :|

Daca aveti asa, v as fi recunoscatoare daca mi ati trimite si mie.

Spor la pregatiri!

alinadianab
13.04.2010, 11:42:47
Buna fetelor din nou!

Nu mai e nici o miresica care se casatoreste anul acesta la Restaurant American?

andutzzza
21.04.2010, 14:49:11
Buna fetelor din nou!

Nu mai e nici o miresica care se casatoreste anul acesta la Restaurant American?

pai de ce nu le dai un telefon?

alinadianab
24.04.2010, 21:07:26
pai de ce nu le dai un telefon?

Cui?

Vroiam sa stiu daca mai are cineva nunta pentru ca sa schimbam impresii...dar se pare ca nu...

yntany
26.04.2010, 08:37:35
eu voi avea nunta in iulie la restaurantul american.putem vorbi daca vrei.

alinadianab
27.04.2010, 17:17:20
Sigur...

Noi vom merge pe 2 mai sa vedem sala asezata pentru o nunta.

Ai ales meniul pentru nunta, sau detalii de genul?

Eventual vorbim pe mess mai multe.

Spor!

yntany
28.04.2010, 08:12:18
am ales doar husele.vor fi pe auriu.am vazut cum arata sala si cu huse grena si portocaliu,arata ok,dar mie mi s-a parut ca auriul mai lumineaza sala.am vorbit cu Dna de acolo si ne-a spus sa mergem sa alegem si meniul.

miha2009
28.04.2010, 10:09:12
Eu voi merge la o nunta acum pe 1 mai la restaurantul American, si am sa va spun impresii dupa. :)

alinadianab
29.04.2010, 00:03:49
Eu voi merge la o nunta acum pe 1 mai la restaurantul American, si am sa va spun impresii dupa. :)

Atunci abia asteptam sa ne povestesti detalii...

alinadianab
29.04.2010, 00:08:10
am ales doar husele.vor fi pe auriu.am vazut cum arata sala si cu huse grena si portocaliu,arata ok,dar mie mi s-a parut ca auriul mai lumineaza sala.am vorbit cu Dna de acolo si ne-a spus sa mergem sa alegem si meniul.

Noi am ales husele bordeaux...De la inceput am vrut sa facem nunta in nuantele roz(somon)-maro(chocolate). Numai ca intre timp ni s au schimbat optiunile si am ramas la roz-bordeaux.

O sa merg sa vad sala asezata pe 1 mai asa cum am zis, si poate o vom gasi si pe dna Mihaela pentru ca se ne mai dea niste detalii.

Spor la pregatiri!

miha2009
03.05.2010, 13:30:12
AM revenit cu impresii dupa nunta la care am fost la restaurantul American. Ce pot sa va spun este ca mancarea este buna, portiile sunt mari si nu am vazut, cel putin la antreul rece nici un semi-preparat ceea ce e un luccru bun. Toata bautura a fost pusa in carafe, inclusiv sucul, numai sticle de 0,5 de cola, fanta si apa minerala au fost pe masa. Pesonalul a fost destul de activ, si stateau printre oameni.

xerxe2005
02.08.2010, 10:25:17
Sambata am cununat doi tineri care au sarbatorit nunta la acest restaurant.
Nu am ce sa reprosez restaurantului. Meniul a fost foarte incarcat si bun, ospatarii au fost foarte activi si draguti. Afar s-a baut bere la dozator, s-a stat mult si pe la mesele de afara.
Muzica, cantata de formatia Orizont cu solista Ana Maria Leonte, a fost excelenta. Solista a fost foarte activa si implicata, a pus mult suflet si asta s-a vazut in atmosfera care a fost foarte placuta.
La jucatul gainii am iesit foarte ieftin, la 30 ron ospatarita ne-a dat-o...ne pregatisem pentru mai mult.

MI-a placut la baie ca a mirosit bine toata noaptea, adica nu s-a stricat aerul pana pe dimineata. Eu am o problema cu baile....
Tinerii cununati de noi au fost multumiti, nu au simtit ca au fost furati in vreun fel, deci preturile le-au fost calculate corect. Mare parte din ce a ramas au luat inapoi. Ospatarii au invelit prajiturile in folie, deci au putu fi luate acasa.

Eu sincer, recomand oricui acest restaurant.

koscoloi
24.10.2010, 10:57:24
Buna ziua , cine are un numar de telefon de la acest restaurant ??? , am inteles ca este scris pe o placuta la intrare (la poarta ) dar abia peste vreo 2 , 3 sapt ajungem in iasi .

yntany
26.10.2010, 08:36:06
buna,

Noi am avut nunta la acest resaurant in iulie si a fost foarte ok.Doamna care se ocupa de restaurant se numeste Mihaela si are nr.0741219320.

Buna ziua , cine are un numar de telefon de la acest restaurant ??? , am inteles ca este scris pe o placuta la intrare (la poarta ) dar abia peste vreo 2 , 3 sapt ajungem in iasi .

ancutzel_me
11.01.2011, 20:33:47
Pentru reactor_share: nu am suficiente mesaje postate ca sa iti raspund cu un mesaj privat... ma intereseaza informatii legate de acest restaurant, spuneai ca poti sa ma ajuti, trimite-mi te rog ID-ul tau de mess pe privat si te contactez. Multumesc.

lovemusik
17.01.2011, 09:48:12
Buna,
ai putea sa imi trimiti si mie numarul prin PM?
are cineva nunta in 2011 acolo? cam cat mai ajunge meniul?
Stie cineva daca se accepta un numar mai mic de persoane? intre 80-100?

ancutzel_me
07.02.2011, 18:42:20
ai putea sa imi trimiti si mie numarul prin PM?
are cineva nunta in 2011 acolo? cam cat mai ajunge meniul?
Stie cineva daca se accepta un numar mai mic de persoane? intre 80-100?

Noi avem nunta pe 18 iunie 2011... cand am rezervat noi am spus de 100-120 de persoane si nu a fost nici un fel de problema, dna de acolo e super draguta. Pretul meniului depinde de numar de feluri de mancare, stiu ca sucurile, apa, cafeaua si fructele sunt incluse in meniu.

Constantza55
15.02.2011, 15:53:03
Si eu am nunta la Restaurantul American, in iunie 2011. Am vb recent cu d-na Botez si mi-a zis ca au mai achizitionat huse ( culoarea coniacului ). Meniul a ramas 160lei. In acest meniu este inclusa si o camera. Cam atat.......... Marea mea problema este asezatul formatiei. Asi vrea sa asez formatia in stanga usii de la intrare si ringul sa ramana doar pt dans. Pentru ca am fost acolo la 3 nunti si mereu formatia era asezata in acelasi loc si restrangea ringul de dans care si asa nu este foarte incapator. Astept pareri:smile:

ancutzel_me
16.02.2011, 13:53:33
Si eu am nunta la Restaurantul American, in iunie 2011. Am vb recent cu d-na Botez si mi-a zis ca au mai achizitionat huse ( culoarea coniacului ). Meniul a ramas 160lei. In acest meniu este inclusa si o camera. Cam atat.......... Marea mea problema este asezatul formatiei. Asi vrea sa asez formatia in stanga usii de la intrare si ringul sa ramana doar pt dans. Pentru ca am fost acolo la 3 nunti si mereu formatia era asezata in acelasi loc si restrangea ringul de dans care si asa nu este foarte incapator. Astept pareri:smile:

Ce include meniul la voi?

Constantza55
16.02.2011, 14:14:34
Inca nu am stabilit exact ce va contine meniul. Pretul meniului incepe de la 160lei la fel ca si anul trecut.
Mai multe info nu am.(*)

mire_sica007
25.02.2011, 20:24:32
Inca nu am stabilit exact ce va contine meniul. Pretul meniului incepe de la 160lei la fel ca si anul trecut.
Mai multe info nu am.(*)
Salut!
Si eu nunta la rest American pe 1 oct 2011. Meniul este intr-adevar de la 160 ron- 4 feluri de mancare- in functie de dorinte (somonul este mai scump de ex), 2 cafele sau 3 fara probleme, fructe, apa, 2 sucur de 500 ml. Decoratul este inclus.
spor la treaba!

lovemusik
30.03.2011, 12:31:18
Salut!
Si eu nunta la rest American pe 1 oct 2011. Meniul este intr-adevar de la 160 ron- 4 feluri de mancare- in functie de dorinte (somonul este mai scump de ex), 2 cafele sau 3 fara probleme, fructe, apa, 2 sucur de 500 ml. Decoratul este inclus.
spor la treaba!..
noi cand am fost ni s-a spus ca nu este restrictie la suc si apa..e nelimitat...

mire_sica007
05.04.2011, 23:27:50
SALUT!
Ma duc la restaurant pe 16-17 aprilie 2011 sa verific niste informatii. Nu m-am decis la culorile nuntii si voi face o recapitulare a lucrurilor discutate si alte detalii. Daca mai doriti info pe care eu le-as putea furniza nu ezitati. Promit ca inainte de vizita la resuaurant mai intru cel putin 1 data pe acest topic. imi cer scuze pentru o activitate atat de lenta... cu pregatiri.. heheheh
Cam atat. Spor la pregatiri s ne auzim.
Seara buna!

clauflor
07.08.2011, 18:19:13
Buna Ziua
Din cate am observat din mesajele postate anterior sunt miresici care au facut deja nunta la rest American dar nu inteleg exact ce contine un meniu la ei .Ma poate lamuri cineva care a trecut prin asta ,adica bautura racoritoare este sa nu nelimitata ? la fel si cafea ? se ofera o camera sau nu ?.In legatura cu decorarea sali este deajuns cum si cu ce decoreaza ei? Daca se poate cateva poze ar fi superb.
VA multumesc din suflet si astept un raspuns .,

myky20042002
09.08.2011, 11:44:03
salutare miresici!!
am o nelamurire cu restaurantul american din iasi....ringul de dans mi se pare f. mic si nu au sisteme de ventilatie prin urmare se va face sauna acolo...sau din cate am vazut au un singur aer conditionat si nu cred ca va face fata la 100 de persoane...poate nu am dreptate si doar mi-am facut o impresie gresita asa ca va rog sa ma lamuriti voi.....nunta va fii in 2012...astept un raspuns cat mai urgent de la cei care au avut nunta acolo...pupici;-)

miha2009
02.09.2011, 10:06:28
salutare miresici!!
am o nelamurire cu restaurantul american din iasi....ringul de dans mi se pare f. mic si nu au sisteme de ventilatie prin urmare se va face sauna acolo...sau din cate am vazut au un singur aer conditionat si nu cred ca va face fata la 100 de persoane...poate nu am dreptate si doar mi-am facut o impresie gresita asa ca va rog sa ma lamuriti voi.....nunta va fii in 2012...astept un raspuns cat mai urgent de la cei care au avut nunta acolo...pupici;-)

Intr-adevar ai dreptate in ceea ce priveste sistemul de aer conditionat care este in partea cealalta a salii, adica in zona meselor, si care nu va face fata la 100 de persoane. Eu am fost acolo la o nunta, in mai, si inca nu erau calduri mari, insa la o bucata de noate am stat mai mult afara, pentru ca inauntru nu se putea respira, au deschis ei niste geamuri ca sa se faca curent, dar decat sa risc o raceala sau mai stiu eu altceva, am preferat ca sa iesim afara, ca de altfel, jumatate din cei invitati

Paula-Ramona
12.09.2012, 10:08:43
Am fost si eu sa vad sala de la acest restaurant.E interesanta doar ca nu prea imi place pozitia scarii care pare un pic ciudat.
Pretul meniului all inclusive mi se pare ok.A facut vreo miresica anul acesta nunta acolo?Sau este cineva care a semnat contract cu ei pentru 2013?

mireille83
18.09.2012, 17:12:40
Am fost si eu sa vad sala de la acest restaurant.E interesanta doar ca nu prea imi place pozitia scarii care pare un pic ciudat.
Pretul meniului all inclusive mi se pare ok.A facut vreo miresica anul acesta nunta acolo?Sau este cineva care a semnat contract cu ei pentru 2013?
Buna! Eu am fost la o nunta aici sambata asta. Ca invitata vreau sa iti spun ca nici nu am bagat in seama scara. Ringul de dans e destul de mare, scara nu ne-a incurcat. A fost totul f frumos, mancarea delicioasa, servirea ireprosabila. Chiar nu am nimic de comentat de rau. Prietena mea (la nunta ei am fost) a fost f multumita.

Paula-Ramona
19.09.2012, 09:31:52
Buna! cam cati invitati au fost?

mireille83
21.09.2012, 12:57:58
Buna! cam cati invitati au fost?

A avut 140 si ceva de invitati

Paula-Ramona
21.09.2012, 14:00:00
A avut 140 si ceva de invitati

Si eu cred ca voi avea 140 dar mi se parea ca va fi inghesuit.