PDA

Versiunea completa : Costumatia mirelui

cristina17
19.04.2007, 16:06:42
Am vazut ca am dezbatut aici toate subiectele posibile...de la rochiile noastre, machiaj coafura, accesorii si decoratiuni pana la bauturi, meniuri etc.....dar nimic despre costumatia viitorilor nostrii soti :O !!!!
Si-au cumparat deja costumul....daca da de unde? Ce prefera vesta cu lavaliera, papion cu brau, cravata? Ce magazine sunt in Constanta...de unde putem lua costume si accesorii frumoase pentru mirii nostri?!!!!

cristina17
19.04.2007, 16:15:48
Si o sa incep tot eu;)) !!
Al meu viitor sot si-a luat deja costumul, simplu clasic, negru cu tente maronii, materialul de calitate adica 100% lana....dar nu l-am luat din Ro! El vrea sa-si puna vesta cu lavaliera si am vrea tot asa ceva finut, sa fie dintr-un material subtire de culoarea rochitei mele, adica usor crem....si singurul loc pe care il stim ar fii Alb si negru!!!!
Si-a luat si butoni, deci a mai ramas pentru el pantofii si vesta si lavaliera!!!

cerasela
19.04.2007, 16:22:20
Sotul meu si-a luat costum crem cu lavaliera si vesta tot de la Bilutzi foarte dragut . Pantofii i-a achizitionat la un targ prin Mamaia dar presupun ca se gasesc si la Leonardo si in alte magazine

cristina17
19.04.2007, 16:31:39
Sotul meu si-a luat costum crem cu lavaliera si vesta tot de la Bilutzi foarte dragut . Pantofii i-a achizitionat la un targ prin Mamaia dar presupun ca se gasesc si la Leonardo si in alte magazine

Deci se gasesc veste cu lavaliere si pe la alte magazine prin Constanta....ma gandesc acum ca magazinele cu rochii de mireasa ar trebui sa aiba si asa ceva, nu?:-\

dani19_10dani
19.04.2007, 17:17:33

la bilutzi am vazut si eu un costum f dragut tot pe crem.si pretul acceptabil

lavylavy
19.04.2007, 22:09:30
Viitorul meu sot si-a cumparat totul de la targul din iarna din Mamaia: costum, vesta, lavaliera, camasa, pantofi. Cred ca asta e tot.:)
Vesta si lavaliera am vazut la Metropol pe St. cel Mare.

constantinescumathias
20.04.2007, 01:36:19
si noi am luat tot in afara de vesta , lavaliera si camasa...sotul meu fiind foarte inalt am optat pt un costum cu sacou mai lung . ii sta super in el....

kamy
20.04.2007, 08:10:05
Viitorul meu sot si-a luat de la Narman, costum, brau si papion pe negru.

kamy
20.04.2007, 08:13:16
si noi am luat tot in afara de vesta , lavaliera si camasa...sotul meu fiind foarte inalt am optat pt un costum cu sacou mai lung . ii sta super in el....
Foarte frumos costumul, mie imi plac dungile la nebunie.

cristina17
20.04.2007, 10:02:38

Foarte frumos costumul.......sa-l poarte sanatos!!!

cristina17
20.04.2007, 10:14:32
Vad ca la voi....din cate inteleg eu....pare sa fii fost destul de simplu cu viitorii vostrii soti.......La al meu pot sa spun ca a fost mult mai greu decat a fost pentru mine........(:| De n-am cautat si am umblat :gen_01: .... Este foarte pretentios si in plus de asta este si foarte mare in spate.....si foarte greu am gasit un sacou sa-i vina.... si daca ii venea sacoul ii erau pantalonii mari :> !!In sfarsit , a trecut :-$ si am cumparat chiar doua costume, unul pt civila gri cu dungulite, si unul pt religioasa si seara negru cu tente maronii simplu#-o !!
Ar mai fii pantofii, vesta si lavaliera.....sa vedem ce gasim pe aici.....daca nu luam din tara....dar si la vesta am aceiasi teama ca nu o sa gasim masura lui....gasisem aici una super finuta din matase 100% si bineinteles ca era mica.....si la alb si negru cel mai mare numar de sacou ii e mic:"> !!!

cerasela
20.04.2007, 12:15:15
Deci se gasesc veste cu lavaliere si pe la alte magazine prin Constanta....ma gandesc acum ca magazinele cu rochii de mireasa ar trebui sa aiba si asa ceva, nu?:-\

Nu stiu daca in toate magazinele cu rochii de mireasa au si pentru barbati, noi am cautat pe la targurile din Mamaia, prin mall-uri si la Bilutzi.Stiu ca in Tomis Mall e un magazin cu costume de barbati se numeste Rutti ( preturile sunt piperate dar sunt de calitate).

cerasela
20.04.2007, 12:19:45
la bilutzi am vazut si eu un costum f dragut tot pe crem.si pretul acceptabil

pai cred ca la fel si-a luat iubi ca era doar un singur model pe crem si pretul 350 ron cu lavaliera si vesta.

cerasela
20.04.2007, 12:23:34
Vad ca la voi....din cate inteleg eu....pare sa fii fost destul de simplu cu viitorii vostrii soti.......La al meu pot sa spun ca a fost mult mai greu decat a fost pentru mine........(:| De n-am cautat si am umblat :gen_01: .... Este foarte pretentios si in plus de asta este si foarte mare in spate.....si foarte greu am gasit un sacou sa-i vina.... si daca ii venea sacoul ii erau pantalonii mari :> !!In sfarsit , a trecut :-$ si am cumparat chiar doua costume, unul pt civila gri cu dungulite, si unul pt religioasa si seara negru cu tente maronii simplu#-o !!
Ar mai fii pantofii, vesta si lavaliera.....sa vedem ce gasim pe aici.....daca nu luam din tara....dar si la vesta am aceiasi teama ca nu o sa gasim masura lui....gasisem aici una super finuta din matase 100% si bineinteles ca era mica.....si la alb si negru cel mai mare numar de sacou ii e mic:"> !!!

la bilutzi daca nu au pe stoc marimea potrivita faci comanda si dureaza cam aproape 2 saptamani ( asa a durat la iubi)

cristina17
20.04.2007, 12:29:45
la bilutzi daca nu au pe stoc marimea potrivita faci comanda si dureaza cam aproape 2 saptamani ( asa a durat la iubi)

Multumesc mult^:)^ !!!

cerasela
20.04.2007, 15:02:41
Nu ai pentru ce ! :* :* :*

mariuca29
21.04.2007, 22:27:45
Eu vreau pt sotul meu papion si brau,nu stiu unde sa caut inafara de alb si negru,ma puteti ajuta si pe mine?

kamy
21.04.2007, 23:12:14
Eu vreau pt sotul meu papion si brau,nu stiu unde sa caut inafara de alb si negru,ma puteti ajuta si pe mine?
Incearca si la Bilutzi, poate gasesti acolo.

constantinescumathias
22.04.2007, 00:45:59
unde gasesc butoniere ...parca asa le zice:D nu mi au trebuit pana acum....pt camasa lui ....poate stiti voi daca ati luat deja...

mariuca29
22.04.2007, 10:37:14
unde gasesc butoniere ...parca asa le zice:D nu mi au trebuit pana acum....pt camasa lui ....poate stiti voi daca ati luat deja...
Gasesti la magazinele de costume de ginere dar si la majoritatea bijteriilor.

lavylavy
22.04.2007, 17:02:43
Mai gasesti butoni la un magazin pe Stefan cel Mare. Este aproximativ vis a vis de Cristina Mode.

iuliana_ic
03.05.2007, 11:43:50
Butoni mai gasesti si pe Stefan cel Mare langa Tera Nova. Au si veste si lavaliere super, eu de acolo i-am luat sotului meu.

cristina17
03.05.2007, 11:54:07
Butoni mai gasesti si pe Stefan cel Mare langa Tera Nova. Au si veste si lavaliere super, eu de acolo i-am luat sotului meu.

Poti sa-mi spui si mie, te rog, cat au costat vesta si lavaliera?

lavylavy
03.05.2007, 12:09:43
Sotul meu si-a luat lavaliera si vesta de la targul din Mamaia din februarie si au costat amandoua 50 ron.

cristina17
03.05.2007, 14:19:39
Sotul meu si-a luat lavaliera si vesta de la targul din Mamaia din februarie si au costat amandoua 50 ron.

Felicitari.....le-ati gasit foarte ieftine....banuiesc ca au fost oferte bune la targ!!!!

lavylavy
03.05.2007, 15:22:47
Da pretul a fost foarte bun. N-am nicio idee cat costa in oras, dar vezi ca pe 16 mai este inca un targ in Mamaia (sper ca nu ma insel in privinta zilei dar sigur e in mai si incepe intr-o miercuri si tine pana duminica).

cristina17
03.05.2007, 15:32:08
Da pretul a fost foarte bun. N-am nicio idee cat costa in oras, dar vezi ca pe 16 mai este inca un targ in Mamaia (sper ca nu ma insel in privinta zilei dar sigur e in mai si incepe intr-o miercuri si tine pana duminica).

Merci, din pacate noi ajungem in tara d-abia la sfarsitul lui iunie....d-asta ma tot interesez de magazine si preturi .......el si-a cumparat tot , doar vesta si lavaliera ii mai trebuie.....si tot ce am gasit pe aici si ne-a placut sunt mici:-s (masura cea mai mare ii e mica) si teama cea mai mare este ca nu o sa-si gaseasca nici acasa pe masura:-w .........si in timpul care ne ramane pana la nunta nu stim daca o sa fie gata la comanda!!!!
Cred ca pana la urma o sa o trimitem pe soacra pe la magazine prin Cta cu niste masuri sa vedem daca gaseste pe undeva masura lui.....daca nu sa se intereseze la Alb si negru cat dureaza sa o faca la comanda!!!

COSTINA
06.05.2007, 01:37:40
fetelor spuneti-mi si mie ce se poarta in tara, plsss! pe aici se poarta sacourile lungi, cu 3 nasturi dar nu vreau sa isi ia ceva nepotrivit.......imi spuneti va rog un site unde sa caut? va rooog!

cristina17
06.05.2007, 10:04:57
fetelor spuneti-mi si mie ce se poarta in tara, plsss! pe aici se poarta sacourile lungi, cu 3 nasturi dar nu vreau sa isi ia ceva nepotrivit.......imi spuneti va rog un site unde sa caut? va rooog!

Pai cred ca se poarta "cum iti place":-B !!!! Cred ca se poarta si lungi si scurte, mie personal cele lungi nu-mi pac de nici o culoare:[email protected] !!!! Pai intra sii tu pe alb si negru sau dinasty , sau pe narman......vei gasi acolo cateva modele!!!!

roxxx
09.05.2007, 11:30:12
cat sunt costumele la alb si negru? ( dar o rochie ? depaseste 1500E?) la narman sunt 15 mil am vazut.

mido
09.05.2007, 16:22:15
cat sunt costumele la alb si negru? ( dar o rochie ? depaseste 1500E?) la narman sunt 15 mil am vazut.
costumele cred ca sunt intre 11 si 20 mil. cel puti majoritatea. iar rochiile depinde: cele din colectii mai vechi sunt intre 10 si 25 mil, iar celelalte sunt intre 19 si 28 mil. astea binenteles sunt preturi orientative, pe care le-am extras eu din diferite pliante de la ei. cel mai bine e sa vezi la fata locului despre ce e vorba.

seyde_2008
08.06.2007, 18:17:51
eu cu iuby am fost prin oras si am gasit costumul ideal dar inca nu l-am cumparat, costumul este undeva la 250Ron si camasa 40Ron cea simpla si 80Ron cea satinata la guler si la maneci iar lavaliera cu vesta set sunt la 80Ron.

cristina17
09.06.2007, 13:00:22
eu cu iuby am fost prin oras si am gasit costumul ideal dar inca nu l-am cumparat, costumul este undeva la 250Ron si camasa 40Ron cea simpla si 80Ron cea satinata la guler si la maneci iar lavaliera cu vesta set sunt la 80Ron.

Zi-ne si noua de unde...........ca sunt super preturi, te rugam!!!!!

seyde_2008
09.06.2007, 16:20:39
langa marvimex dak stii unde este s-a construit o cladire noua care de numeste parca galeriile brick sau cam asa ceva pe acolo am gasit noi ceea ce am zis mai sus

seyde_2008
09.06.2007, 16:24:57
bine acum depinde si de preferintze noi am vrut sa arate in asa fel incat sa il mai poata purta dupa aceea macar el sa il mai poatre (costumul) dak eu nu voi mai putea purta rochitza :( costumul este negru cu dungi verticale care sclipesc dar foarte finutz, iar lavaliera si vesta vorfi pe un gri argintiu pt k eu voi avea rochia alba si am zis k trebuie si el sa se asorteze oarecum cu mine

seyde_2008
09.06.2007, 16:26:28
la acel magazin are si butoni, num-am uitat cu prea mare atentie dak erau frumosi sau nu si nici la pretz in momentul respectiv nu m-au interesat, am zis k le studiem la cumparare:D

cristina17
10.06.2007, 11:40:05
langa marvimex dak stii unde este s-a construit o cladire noua care de numeste parca galeriile brick sau cam asa ceva pe acolo am gasit noi ceea ce am zis mai sus

Merci mult de raspuns:* :* :* !!!!
Intre timp au venit si vesta cu lavaliera logodnicului meu...........facusem comanda ca aveam probleme cu marimea..........sunt super frumoase, ne plac mult!!! Si cu asta am cam incheiat cu el......ii mai trebuie doar o curea:-p !!!!

adriana_miresica
10.06.2007, 11:53:02
da ma dar la acest pret ce material e? cat are lana si cat poliester? conteaza sia asta...

seyde_2008
12.06.2007, 00:11:57
mai sincer nu ne-am uitat pe eticheta sa vadem, doar am pus mana pe el si ni s-a parut ok, oricum repet fiecare cu alte preferintze si idei. Este adevarat k nu este de firma dar am uitat sa mai adaug k sunt si pretzuri de fabrica

sgeorgiana20
22.06.2007, 11:06:03
Fetelor helllpppppppp ... unde gasesc si eu camasa cu butoni pentru mirele meu??
Am gasit la steilman ... dar era un picut cam scumpa, vreo 3 mil cu tot cu butoni.

Andreea_arad
22.06.2007, 11:18:17
Fetelor sincer sa va spun, sunt foarte dezamagita. I-am luat sotului costum de la Alb si Negru dar a trebuit retusat. Dupa ce i-a luat masuri, cand am fost sa il probeze era groaznic. O maneca mai lunga, una mai scurta, fire trase din costum.. am fost foarte dezamagita. Astept acuma astazi sa vad cum se va prezenta. :-L

cerasela
22.06.2007, 12:51:24
Fetelor helllpppppppp ... unde gasesc si eu camasa cu butoni pentru mirele meu??
Am gasit la steilman ... dar era un picut cam scumpa, vreo 3 mil cu tot cu butoni.

sotul meu si-a luat 2 camasi de la Bilutzi cu 1 milion bucata si butoni si-a luat separat din Doraly la 200 mii perechea.

sgeorgiana20
25.06.2007, 10:04:53
Multumesc mult cerasela, la bilutzi chiar nu incercasem. Mai imi spusese cineva cum ca ar avea si in dorally mall. Voi incerca in ambele parti trebuie sa gasesc :*

Floredana
03.08.2007, 21:14:31
poti sa incerci si in Billuty, pe langa tomis, dc sti, sotul meu de acolo si-a luat si i-a placut tare mult, el e mai pretentios, si parca nu a dat nici f mult pe ea, pana intr-un milion, lavaliera si vesta si-a luat-o din metropol, iar costumul de la targul de nunti, erau din satu mare, da are o croiala super.

prapadeala
03.08.2007, 21:25:10
Mirele - cu rosu:">

oana
06.09.2007, 12:38:34
georgiana, pana la urma de unde si-a luat Raz costumul???;))
ca si al meu sot e mare si vom avea probleme la costume:-< :-<

oana
11.09.2007, 21:46:23
nu gasim nicaieri in Ct smoking! heeeeeeeeeeeeellllllllllppppppppppp:-SS :-SS :-SS

Crita
01.10.2007, 13:43:39

Unde ai gasit costumul cu sacou mai lung...? in Cta? Se pare ca "uniforma de mire" sezonul asta este sacou normal cu dungulitze.... Dar un costum lung fara dungulitze aveti idee pe unde se poate gasi...?>:D<

sgeorgiana20
10.10.2007, 09:14:22
georgiana, pana la urma de unde si-a luat Raz costumul???;))
ca si al meu sot e mare si vom avea probleme la costume:-< :-<

Noi l-am luat de la rutti din tomis. A fost foarte multumit de el. Dupa o zi si o noapte intreaga de purtat aproape, a doua zi de dim nici nu se cunostea ca l-a imbracat. Nu s-a sifonat deloc. Si este 100% lana.

nacucezarinamihaela
05.01.2008, 09:39:46
Luna aceasta mergem si noi sa vedem ce gasim prin magazin....problema este ca la un eveniment asa important trebuie sa iti cumperi ceva care intradevar iti sta bine.El are probleme cu pantalonii..nu ii plac pantalonii cu turul inalt si nici nu il avantajeaza mai ales ca el este inalt si slabut...cand o sa gasim ceva o sa va zic:)>-

Aary
08.01.2008, 11:21:11
Salut, desi e site "miresici", nu de aiurica ginerica, ma bag si eu in seama ca musca'n lapte! so... :)>- eu ma gandeam asa pentru mine... programare la Alexandru Ciucu (sau alt designer pentru ca un costum adevarat se face la comanda) pentru: costum tip tuxedo negru, sacou cu revere din satin, taiate si alungite, un singur nasture, iar vesta precum si sacoul sa fie brodate, cravata slim, camasa alba si palarie tip mobster! hehehe ...fun ha? =P~ :D nu m-am hotarat inca asupra camasii? guler tip lalea (english) sau a la tache ionescu (de papillon sau lavaliera...merge si o cravata slim):-\ poate ma ajutati si voi asaun pic.... ahhh si inca ceva! de pret.... a mai fost cineva la master tailor in bucuresti? preturi? seriozitate? pe situri totul este roz dar in realitate?!? :-B hai merci si sa fiti iubite!!!

Joliutza
27.03.2008, 09:06:10
Si-a luat puiul meu pantofi.....va plac? Ii puteti vedea in galeria mea de poze.

iulya1505
27.03.2008, 14:36:47
Si-a luat puiul meu pantofi.....va plac? Ii puteti vedea in galeria mea de poze.
ffff frumosi sai poarte cu placere
=D>

Joliutza
28.03.2008, 08:43:51
ffff frumosi sai poarte cu placere
=D>

Multumim, multumim.....

gabimirea
30.04.2008, 08:57:48
Neatza :D
Si eu mi-am imbracat baiatul :"> ...inclusiv lenjeria intima(dar p-aia nu v-o arat:">)
Atasez poze cu piticul meu frumos imbracat ca un pinguin ... sper sa va placa;;)

iulya1505
30.04.2008, 17:05:47
Ii Sta Foarte Bine Lu Domn Ginerica Sa Il Poarte Cu Mare Mare Placere.
Imi Poti Spune De Unde Iai Cumparat Batista Din Buzunarul De La Haina Si Butonii Pt Camasa=?

Joliutza
30.04.2008, 17:25:07
Si eu mi-am imbracat baiatul :"> ...inclusiv lenjeria intima(dar p-aia nu v-o arat:">)
Atasez poze cu piticul meu frumos imbracat ca un pinguin ... sper sa va placa;;)

Foarte frumos costumul.....si pantofii....sa le poarte pe toate cu placere...!!!

Adamiresica
30.04.2008, 21:44:13
Foarte frumoase toate, de unde le-a achizitionat??
Eu inca nu am ajuns cu al meu la cumparaturi!!:((:((:((

gabimirea
30.04.2008, 23:19:07
Hehehehe cu el am scapat cel mai ieftin :D costumul l-am luat din Brick Mall cu 350, camasa 75 din Doraly, la fel si butonii cu 20 (care sunt niste prietricele si la 20lei au si o super cutie cu catifea inauntru:O) si pantofii tot din Doraly cu 130...ah si vesta cu lavaliera si batista din buzunar tot de la Brick Mall cu 75
Deci pe el l-am terminat cu 650lei ;)) si nu pare asa ieftin
Stiu ca pt unele dintre voi ar parea putin, dar avand in vedere ca ne-am descuracat doar din salarii si avem buget fix e mare lucru ... parerea mea <:-P

Adamiresica
01.05.2008, 21:35:58
Hehehehe cu el am scapat cel mai ieftin :D costumul l-am luat din Brick Mall cu 350, camasa 75 din Doraly, la fel si butonii cu 20 (care sunt niste prietricele si la 20lei au si o super cutie cu catifea inauntru:O) si pantofii tot din Doraly cu 130...ah si vesta cu lavaliera si batista din buzunar tot de la Brick Mall cu 75
Deci pe el l-am terminat cu 650lei ;)) si nu pare asa ieftin
Stiu ca pt unele dintre voi ar parea putin, dar avand in vedere ca ne-am descuracat doar din salarii si avem buget fix e mare lucru ... parerea mea <:-P
Sunt de acord cu tine!!!!
Si noi luni tot la brick cred ca o sa aterizam!! Vazusem acolo ceva lavaliere dar au spus ca dupa sarbatori aduc mai multe modele, asa ca...abia astept sa vad ce au adus.
Si noi cam tot la fel am facut, de la un salariu la altu.. deci te felicit!

Joliutza
07.05.2008, 14:37:30
Hai sa va zic ce am patit eu azi cu faimosul magazin Alb si Negru.....

Vinerea trecuta am fost cu puiul meu la ei sa isi caute camasa. Am gasit un model dragut si nu aveau marimea lui pe stoc. Au zis ca nu e nicio problema, ca ele fac comanda la Bucuresti si saptamana asta sigur vine si ne vor suna sa o luam.

Azi le-am sunat si ghiciti ce raspuns mi-au dat? Ca au vorbit la Bucuresti si ca nu se poate face colet pentru o singura camasa.......dar ec vroiau? Sa cumpar vreo 10-20.....sa fie rentabil? Nu ar fi fost mai bine sa imi spuna ca nu au efectiv.....????

Sunt nervoasa de nu mai pot.....cata neseriozitate.....o sa luam o camasa simpla din oras si cu asta basta.

Nicolll3
29.05.2008, 22:58:35
Arata foarte bine costumul. Sa-l poarte sanatos!

gabimirea
29.05.2008, 23:51:16
Multumim! Eu sunt foarte incantata de el :x

Elvyra
13.09.2008, 21:20:07
Fetelor, stiti cumva o firma de pantofi de barbati din constanta care sa faca pantofii la comanda?? Am vrea sa comandam pantofii cu tocul un pic mai mare decat normal....
As fi f recunoscatoare daca m-ati ajuta cu un raspuns...
pupici:*

jade84
27.09.2008, 18:37:07
Fetelor, stiti cumva o firma de pantofi de barbati din constanta care sa faca pantofii la comanda?? Am vrea sa comandam pantofii cu tocul un pic mai mare decat normal....
As fi f recunoscatoare daca m-ati ajuta cu un raspuns...
pupici:*

Este un magazin in spate pe la Tomis Mall. Nu stiu exact unde ca nu am fost niciodata dar mi-am facut la ei mai multe perechi de cizme si am fost la atelierul lor.
II gasesti pe bulevardul Mamaia intre Administratia Financiara si Universitatea Veche. Lange ei este un magazin de artificii care este vizibil. Daca nu e nimeni inauntru, sa bati la poarta.
E o cladire micuta cu o vitrina unde sunt expuse doar cateva perechi de pantofi. Dar au cataloage si reviste si iti fac exact cum vrei, sunt foarte de treaba si nu sunt scumpi.
Sper ca mai sunt acolo ca nu am mai fost de 2 ani...
Sper ca ti-am fost de folos!:|

Elvyra
28.09.2008, 09:49:43
Este un magazin in spate pe la Tomis Mall. Nu stiu exact unde ca nu am fost niciodata dar mi-am facut la ei mai multe perechi de cizme si am fost la atelierul lor.
II gasesti pe bulevardul Mamaia intre Administratia Financiara si Universitatea Veche. Lange ei este un magazin de artificii care este vizibil. Daca nu e nimeni inauntru, sa bati la poarta.
E o cladire micuta cu o vitrina unde sunt expuse doar cateva perechi de pantofi. Dar au cataloage si reviste si iti fac exact cum vrei, sunt foarte de treaba si nu sunt scumpi.
Sper ca mai sunt acolo ca nu am mai fost de 2 ani...
Sper ca ti-am fost de folos!:|
Multumesc mult de tot!!! Normal k mi-ai fost de folos...>:D<

danaj
13.10.2008, 22:00:09
mireselul meu a optat pt costum maro ca sa se asorteze cu rochita mea( crem inchis, cafea cu lapte....nu pot sa o definesc:D ).

georgy_2006
14.10.2008, 17:23:57
mireselul meu a optat pt costum maro ca sa se asorteze cu rochita mea( crem inchis, cafea cu lapte....nu pot sa o definesc:D ).
si eu am avut rochita crem (doar ca o nuanta mai deschisa) dar iubitu n-a vrut costum maro. a fost o adevarata bataie de cap, pt ca maica-sa vroia sa il imbrace si el in crem, el nu stia ce scuze sa mai bage: ca nu-i sta bine in crem, ca nu nimereste aceeasi nuanta. pana la urma a dat-o la pace, si-a luat un costum negru mai deosebit si vesta si lavaliera gri deschis.

prapadeala
14.10.2008, 17:25:38
si eu am avut rochita crem (doar ca o nuanta mai deschisa) dar iubitu n-a vrut costum maro. a fost o adevarata bataie de cap, pt ca maica-sa vroia sa il imbrace si el in crem, el nu stia ce scuze sa mai bage: ca nu-i sta bine in crem, ca nu nimereste aceeasi nuanta. pana la urma a dat-o la pace, si-a luat un costum negru mai deosebit si vesta si lavaliera gri deschis.

I-a stat foarte bine!! Cred ca nu ii venea deloc bine in crem .. parerea mea este ca un barbat se poate asorta cu partenera (mireasa, sotia etc) prin cravata, cocarda, batista sau papion, dar NU costum :).

prapadeala
14.10.2008, 17:29:55

Mai rar costum maro la mire, imi place foarte mult cum ii sta! La majoritatea romanilor, mai ales cei care au pielea mai deschise nu le prea sta bine in costum deschis la culoare (bej, alb, crem), si acest maro nu e deschis deloc. Minunat! :)

danaj
14.10.2008, 22:57:59
ATI FOST FOARTE FRUMOSI AMANDOI.
FELICITARI PT ROCHITA ALEASA.
CASA DE PIATRA!!!!!!!

danaj
14.10.2008, 23:02:56
Mai rar costum maro la mire, imi place foarte mult cum ii sta! La majoritatea romanilor, mai ales cei care au pielea mai deschise nu le prea sta bine in costum deschis la culoare (bej, alb, crem), si acest maro nu e deschis deloc. Minunat! :)
multumesc. m-am inspirat de la carlo pignatelli:-p .au multe nuante de maro superbe.

ubita
24.10.2008, 13:37:43
Iubi al meu s-a imbracat de la Dorally si cu tot am ajuns in jur de 500 de lei...mie imi place foarte tare si lui ii vin foarte frumos,iar pantofii de piele crem l-au costat 120 de lei

crumela
13.12.2008, 14:56:21
Dupa o lunga perioada de absenta mai apar si eu prin zona....atasez poze cu costumatia puiului meu, care am cumparato din Dorally si ne-a costat destul de putin ... 705 lei
1. Costum - 350 de lei
2. Camasa,vesta, lavaliera -180 de lei
3. Pantofi - 150 de lei
4. Butoni camasa 25 de lei
Trebuie sa recunosc ca mie initial nu mi-a placut deloc culoarea dar m-am obishnuit cu ea.

chika
11.01.2009, 09:46:51
iubi al meu a gasit un costum super in Tomis Mall la Bigotti, foarte frumos, bleumarin.
costume frumoase mai sunt si in City Mall

mihaela82cta
19.01.2009, 22:00:40
ce spuneti de aceasta costumatie ptr mire..e de la alexandru ciucu bucuresti ...sl meu miresoi are deja costumul negru si aceasta camasa si-o doreste de ff mult timp ..se face la comanda si e ceva mai deosebit asa

dvdruxandra
20.01.2009, 10:46:23
ce spuneti de aceasta costumatie ptr mire..e de la alexandru ciucu bucuresti ...sl meu miresoi are deja costumul negru si aceasta camasa si-o doreste de ff mult timp ..se face la comanda si e ceva mai deosebit asa

e f.interesanta, dar si destul de pretentioas ca model, in sensul ca cere un anumit tip de sacou...cred k ar cadea f. bine dak si rochitza ta ar avea niste volane (ceva asemanator a avut sotul biancai82)

Joliutza
20.01.2009, 11:07:33

Foarte interesanta.....trebuie un mire care sa si vrea s-o poarte...al meu nu ar purta-o in niciun caz...el e mai conservator....

aroma_de_portocale
11.02.2009, 08:35:37
Dupa o lunga perioada de absenta mai apar si eu prin zona....atasez poze cu costumatia puiului meu, care am cumparato din Dorally si ne-a costat destul de putin ... 705 lei
1. Costum - 350 de lei
2. Camasa,vesta, lavaliera -180 de lei
3. Pantofi - 150 de lei
4. Butoni camasa 25 de lei
Trebuie sa recunosc ca mie initial nu mi-a placut deloc culoarea dar m-am obishnuit cu ea.
Foarte tare!!! Mai ales cum se vede in local!! Super..Imi place muuuuult..Felicitari

crumela
11.02.2009, 10:17:23
Foarte tare!!! Mai ales cum se vede in local!! Super..Imi place muuuuult..Felicitari
Multumesc... si asteptam poze si cu hainutele mirelui tau

aroma_de_portocale
11.02.2009, 10:28:57
Multumesc... si asteptam poze si cu hainutele mirelui tau
Mai dureaza pana incepem sa ne "costumam". Dar promit sa va tin la curent si sa pun poze cand o sa fie cazul..

criss_a
25.02.2009, 23:52:07
Aveti idee unde pot gasi in Constanta butoni pentru camasa ?

dvdruxandra
26.02.2009, 07:53:48

eu i-am luat pe ai sotului de la Doraly(sper ca am scris bine)...au costat cam 300-350.000 (nu mai stiu exact) adik destul de putin, mai ales ca el nu poarta asa ceva

Joliutza
26.02.2009, 08:31:32
eu i-am luat pe ai sotului de la Doraly(sper ca am scris bine)...au costat cam 300-350.000 (nu mai stiu exact) adik destul de putin, mai ales ca el nu poarta asa ceva

Si eu tot din Doraly i-am luat. Am dat 27 Ron pe ei.

mihaela82cta
26.02.2009, 15:43:47
feteleor stiti un croitor bun ptr modificat pantaloni de barbat ...ms mult

antenutza
26.02.2009, 16:49:23
feteleor stiti un croitor bun ptr modificat pantaloni de barbat ...ms mult

nu stiu daca stii unde este croitoria de la dacia unde era fostul guliver acolo este un croitor foarte bun.daca vrei mai multe detalii cu cea mai mare placere:*

crumela
26.02.2009, 20:26:05
Eu i-am cumparat de la merceria din Marvimex (am dat 25 de lei)....dar poti incerca si la merecriile de pe Cuza Voda strada paralela cu Stefan cel Mare

criss_a
26.02.2009, 22:54:56
Multumesc pentru raspunsuri. Vine ziua sotului si m-am gandit sa ii fac cadou niste butoni pt camasa, pentru ca stiu ca la nunta isi doreste o camasa cu butoni. sper sa gasesc unii deosebiti. Ma gandeam ca sunt un pic mai scumpi, dar din ce mi-ati scris voi am vazut ca nu sunt.
Dar camasa pentru butoni, unde gasesc ?
Va pup si spor la pregatiri!

crisstallus_cris
26.02.2009, 23:11:46
Multumesc pentru raspunsuri. Vine ziua sotului si m-am gandit sa ii fac cadou niste butoni pt camasa, pentru ca stiu ca la nunta isi doreste o camasa cu butoni. sper sa gasesc unii deosebiti. Ma gandeam ca sunt un pic mai scumpi, dar din ce mi-ati scris voi am vazut ca nu sunt.
Dar camasa pentru butoni, unde gasesc ?
Va pup si spor la pregatiri!
Anul trecut sotul meu si-a luat camasa de ginerica care necesita butoni de la targ din Mamaia,unul de haine obisnuite,nu cel de nunti.Si eu i-am cumparat butoni din argint din Iasi f frumosi si am dat in jur de 80 ron.

LauraLuiOda
20.06.2009, 12:20:56
Fetelor, vad ca am inceput sa discutam despre tinuta mirelui la topicul de bijuuri. Haideti aici>:/;;). Mai ales ca vrea sa aflu si eu de unde pot cumpara camasa pentru mire cu un model pe piept, el va purta papion si brau si nu poate purta camasa simpla, doar cu gulerasul indoit la colturi, cred ca stiti la ce ma refer. Am gasit un model la Casa Modei, e un stand de barbati, insa mi s-a parut cam scumpa la 150 de ron?:| Sau astea sunt preturile la astfel de camasi si eu acum m-am trezit? Voi ce faceti/ati facut la nunta, ati cumparat doua camasi, s-au schimbat si ei seara, la un moment dat? Eu ma gandeam k ar fi o idee buna si un refresh binemeritat si pentru el, mai ales dupa un drum de aproape 2 ore in masina...:-s

mihaela82cta
20.06.2009, 17:14:28
asta e camsa care o s ao poarte sotul meu si-o direste de la 5 ani si o sa ramana doar cu ea ca avem biserika la 7 30 si apoi direct restaurantul ..costumul va fi negru simplu
camasi frumoase am vazut si la alb si negru dar nu am idee ce pret aveau

Andra22
20.06.2009, 18:20:25
asta e camsa care o s ao poarte sotul meu si-o direste de la 5 ani si o sa ramana doar cu ea ca avem biserika la 7 30 si apoi direct restaurantul ..costumul va fi negru simplu
camasi frumoase am vazut si la alb si negru dar nu am idee ce pret aveau
Deosebita!sa o poarte cu placere!

Andra22
20.06.2009, 18:24:36
Fetelor, vad ca am inceput sa discutam despre tinuta mirelui la topicul de bijuuri. Haideti aici>:/;;). Mai ales ca vrea sa aflu si eu de unde pot cumpara camasa pentru mire cu un model pe piept, el va purta papion si brau si nu poate purta camasa simpla, doar cu gulerasul indoit la colturi, cred ca stiti la ce ma refer. Am gasit un model la Casa Modei, e un stand de barbati, insa mi s-a parut cam scumpa la 150 de ron?:| Sau astea sunt preturile la astfel de camasi si eu acum m-am trezit? Voi ce faceti/ati facut la nunta, ati cumparat doua camasi, s-au schimbat si ei seara, la un moment dat? Eu ma gandeam k ar fi o idee buna si un refresh binemeritat si pentru el, mai ales dupa un drum de aproape 2 ore in masina...:-s
Si noi am avut aceeasi problema!si da, preturile pentru aceste camasi sunt atat de mari!la alb si negru costa 350 ron(materialul si calitatea sunt de nota 10)!ma intereseaza sa fie un material bun, incerca si in mall, City si vei vedea si acolo ce preturi sunt.In oras am vazut camasa de ceremonie, cu nasturii ascunsi, cu guler ridicat si atat,dintr-un material mai subtire(nu te-as sfatui) undeva la 60 ron...Intr-un final am rezolvat-o:am achzitionat-o din SUA si vine sfarsitul lunii adusa de cumnata:D
mult succes!

mihaela82cta
25.06.2009, 19:11:54
a venti azi si camasa sotului meu de la alexandru ciucu si a fost f incantat de ea mai ceva decat un copil mic ...sunt cam proaste pozele facute cu tel dar am fost f incantati de material broderie si lucratura

antenutza
25.06.2009, 19:21:03
a venti azi si camasa sotului meu de la alexandru ciucu si a fost f incantat de ea mai ceva decat un copil mic ...sunt cam proaste pozele facute cu tel dar am fost f incantati de material broderie si lucratura

poti sa ne spui si noua cat a costat?cum ati facut?aati fost acolo la atelier?:-\

LauraLuiOda
25.06.2009, 19:31:53
:D
Sa o poarte sanatos, o s afie un adevarat cavaler, iar tu....printesa lui, evident!

mihaela82cta
25.06.2009, 19:45:16
multumesc mult fetelor .....camasa a castat 760 ron ....nu am putut merge la proba ptr ca ei au inchis sambata si nu am pututu ajunge delo cin cursul saptamaini in bucuresti si am vb cu ei si am trimis o camasa care ai vine foarte bine si au facut-o exact dupa ea ca model ...

antenutza
25.06.2009, 19:48:28
multumesc mult fetelor .....camasa a castat 760 ron ....nu am putut merge la proba ptr ca ei au inchis sambata si nu am pututu ajunge delo cin cursul saptamaini in bucuresti si am vb cu ei si am trimis o camasa care ai vine foarte bine si au facut-o exact dupa ea ca model ...

aha:) multumesc>:D<

alipety
08.07.2009, 00:02:51
si-a cumparat miresoiul meu costum <:-P
desi pana acum 2 zile era ferm convins ca isi va face cumparaturile in saptamana nuntii, ca el vrea sa slabeasca...uite ca i s-a pus pata si dupa 2 seri de alergatura si nervi si dezamagiri (ca nu e nimic frumos in Cta) am ajuns victoriosi acasa la soacra-mea cu costum, camasa, cravata, butoni <:-P
sunt peste tot promotii si oferte si multe produse cu 50% discount. destul de convenabil, am avut noroc ca am gasit si marimea necesara ;)) daca mai slabeste (caci munceste intens la acest aspect), va trebui sa-l modificam. ce croitorie de barbati (care se baga la modificat costume) sunt in Cta?
:*

antenutza
08.07.2009, 00:14:21
si-a cumparat miresoiul meu costum <:-P
desi pana acum 2 zile era ferm convins ca isi va face cumparaturile in saptamana nuntii, ca el vrea sa slabeasca...uite ca i s-a pus pata si dupa 2 seri de alergatura si nervi si dezamagiri (ca nu e nimic frumos in Cta) am ajuns victoriosi acasa la soacra-mea cu costum, camasa, cravata, butoni <:-P
sunt peste tot promotii si oferte si multe produse cu 50% discount. destul de convenabil, am avut noroc ca am gasit si marimea necesara ;)) daca mai slabeste (caci munceste intens la acest aspect), va trebui sa-l modificam. ce croitorie de barbati (care se baga la modificat costume) sunt in Cta?
:*

iti recomand eu o croitorie.in zona dacia la guliver cum i se zicea pe timpuri langa un studio foto tot de pe timpuri este o croitorie,acolo este un domn foarte priceput stiu miresoi care au luat costume simple si le-au modificat cum au vrut ei ca nu gaseau in magazine,si au fost foarte multumiti,daca nu prea se intelege cum am explicat imi zici si mai incerc o data:):*
ti-am raspuns tot eu ,ca se pare ca sunt singura care mai bantuie pe aici

alipety
08.07.2009, 10:03:50
iti recomand eu o croitorie.in zona dacia la guliver cum i se zicea pe timpuri langa un studio foto tot de pe timpuri este o croitorie,acolo este un domn foarte priceput stiu miresoi care au luat costume simple si le-au modificat cum au vrut ei ca nu gaseau in magazine,si au fost foarte multumiti,daca nu prea se intelege cum am explicat imi zici si mai incerc o data:):*
ti-am raspuns tot eu ,ca se pare ca sunt singura care mai bantuie pe aici
Merci, antenutzo! stiu unde e, am fost si eu de cateva ori la croitoria respectiva pe vremea cand lucram in zona Dacia.dar am cerut doar un tiv la pantaloni, tot ai miresoiului. lui ii este cam teama sa il stramteze (in caz ca va fi necesar) , sa nu i-l strice, ca la cati bani a dat....:-SS

alipety
13.07.2009, 20:35:11
sa se laude si miresoiul meu cu butonii lui:"> trebuie sa se simta si el bine;))

LauraLuiOda
11.08.2009, 20:28:10
Mai fetelor, pe unde gasim si noi pantofi de piele lacuita, eventual si cu ceva model (sunt unii parca sifonati asa ;)))...am dat o raita prin oras dar nu ne-au placut in mod deosebit

alipety
16.08.2009, 12:45:36
Mai fetelor, pe unde gasim si noi pantofi de piele lacuita, eventual si cu ceva model (sunt unii parca sifonati asa ;)))...am dat o raita prin oras dar nu ne-au placut in mod deosebit
leonardo nu v-a placut?
miresoiul meu si-a luat ieri pantofii#:-Sam umblat vreo 2 saptamani ca el poarta 45 si nu gasea:-<pana la urma a gasit un model care e mai lat si a cumparat 44:D

LauraLuiOda
16.08.2009, 16:54:12
[quote=alipety;2267286]leonardo nu v-a placut?

miresoiul meu si-a luat ieri pantofii#:-Sam umblat vreo 2 saptamani ca el poarta 45 si nu gasea:-
Nu ne-a placut mai nimic la Leonardo si ce era mai deosebit depasea bugetul. Dar am gasit la un magazin de piele in Doraly.

MimiEla
17.08.2009, 23:29:28
miresici unde imi recomandati sa emrg cu miresoiu' dupa pantofi crem / ivory :D s-a echipat cu costum ivory la culoare cu mine :) acum nu prea gasim pantofiori.
pe stefan cel mare jacobs leonardo tomis etc ne-am uitat ... si nu au :(

elena_steliana18
18.08.2009, 21:47:46
buna seara! am o mare dilema deoarece dupa ce am cautat in mai toata cta costum cu sacou tunica,si am gasit in sfarsit acum o iau de la capat!m-am gandit sa va intreb mai intai pe voi poate ma ajutati cu vre-o idee...unde gasesc camasi pt costumul mai sus mentionat???am intrebat pe la tomis si la magazinele din preajma dar nu am gasit.unde in alta partea as putea cauta?va multumesc si va pup

LauraLuiOda
19.08.2009, 21:07:28
miresici unde imi recomandati sa emrg cu miresoiu' dupa pantofi crem / ivory :D s-a echipat cu costum ivory la culoare cu mine :) acum nu prea gasim pantofiori.
pe stefan cel mare jacobs leonardo tomis etc ne-am uitat ... si nu au :(
Incearca si pe la Doraly, stiu ca ma vazut undeva, dar acum chiar nu-mi mai amintesc=P~

jade84
07.10.2009, 22:19:44
Miresoiul meu vrea sa se imbrace cam asa...dar nu cred ca o sa gasim in Constanta...cel putin, nu la un pret decent.
Am tot citit topicul pentru costume de la Apaca si cred ca vom face un drum la Bucuresti.
Ati vazut asa ceva prin Constanta? Ca la costume barbatesti chiar nu ma pricep...

MimiEla
08.10.2009, 09:36:47
Miresoiul meu vrea sa se imbrace cam asa...dar nu cred ca o sa gasim in Constanta...cel putin, nu la un pret decent.
Am tot citit topicul pentru costume de la Apaca si cred ca vom face un drum la Bucuresti.
Ati vazut asa ceva prin Constanta? Ca la costume barbatesti chiar nu ma pricep...
draguta ia scrie tu ve ve ve punct ginere punct ro ;)) sut din bucuresti... dar au chestii deosebite

LauraLuiOda
08.10.2009, 16:01:56
Posibil si la Ciucu sa gasesti, dar nu la preturi decente:))

jade84
08.10.2009, 21:52:50
Nu vrem sa dam o avere pentru un costum de o seara... sper sa gasim ceva asemanator la preturi decente. Daca ajungem la Apaca, va spun ce e pe acolo>:D<

jade84
07.11.2009, 23:00:39
Nu vrem sa dam o avere pentru un costum de o seara... sper sa gasim ceva asemanator la preturi decente. Daca ajungem la Apaca, va spun ce e pe acolo>:D<

Nu am ma ajuns la Apaca pentru ca ne-am luat smoking din Victoria:)
Acum avem o problema...nu gasim camasa ivory pentru papion...Tot ce am vazut in Victoria in Buc erau de o calitate f proasta...i se vedea pielea prin ele:))
Si mai cautam si brau+papion.
Pe unde sa cautam aici in Constanta? Sau eventual Buc...

pretyflory
08.11.2009, 19:10:52
Nu am ma ajuns la Apaca pentru ca ne-am luat smoking din Victoria:)
Acum avem o problema...nu gasim camasa ivory pentru papion...Tot ce am vazut in Victoria in Buc erau de o calitate f proasta...i se vedea pielea prin ele:))
Si mai cautam si brau+papion.
Pe unde sa cautam aici in Constanta? Sau eventual Buc...
papion si brau vazusem in tomis la etaj

jade84
09.11.2009, 14:19:09
papion si brau vazusem in tomis la etaj
Nu am mai fost in Tomis de ani de zile...dar o sa jungem si acolo:) Va nunt ce si unde am gasit!

LauraLuiOda
12.11.2009, 21:57:45
Nu am mai fost in Tomis de ani de zile...dar o sa jungem si acolo:) Va nunt ce si unde am gasit!
In Tomis am gasit camasa mirelui, dupa indelungi cautari. Ivory, putin lucioasa, foarte eleganta, problema ar fi ca se sifoneaza imediat. Cand a enit s ama ia, dupa 125 de km de stat la volan, era botzit tot, l-a salvat sacoul inchis.

tsukinoakari
12.12.2009, 20:52:33
Stiti cumva daca se gaseste tuxedo la noi? Sau macar in Bucuresti...
Spor la pregatiri miresici!

MimiEla
13.12.2009, 14:44:48
eu in vara cand cautam cu miresoiul meu am vazut la alb si negru. aveau 3 variante parca, diferentele fiind la rever.
spor la cautari>:D<

blonda1111
13.12.2009, 19:13:09
eu in vara cand cautam cu miresoiul meu am vazut la alb si negru. aveau 3 variante parca, diferentele fiind la rever.
spor la cautari>:D<
da cred ca acolo gasesti sigur.

jade84
13.12.2009, 19:57:28

Iti recomand magazinul Victoria din Bucuresti, etajul 2.
Sigur vei gasi acolo ceva pe placul vostru si la preturi decente.
Dar nu in perioada asta a anului ca au bagat hainele groase, asteapta pana in primavara.

tsukinoakari
10.01.2010, 23:25:41
Va multumesc mult pentru raspunsuri. Vom cauta in oras si daca nu gasim ceea ce dorim o sa facem un drum la Bucuresti.
O seara placuta!>:D<

borosnicoleta
21.04.2010, 14:43:12
dragi miresici,
ma puteti ajuta cu cateva locatii in care sa gasesc costumul perfect pentru dragul meu sot.
astept sugestii
mersi frumos
pupici

Swelena
21.05.2010, 16:22:00
dragi miresici,
ma puteti ajuta cu cateva locatii in care sa gasesc costumul perfect pentru dragul meu sot.
astept sugestii
mersi frumos
pupici
buna, si eu ma uit dupa costumatia viitorului sot...am fost prin dorally, tomis, city mall, bilutzi...au cam peste tot...acum depinde de ce iti doresti:) si ce buget ai...spor la cautat:)

crisiftene86
01.07.2010, 08:38:44
Help!!!!:((
va rog vreau sa ma ajutati cu locatii din oras de unde as putea sa gasesc ptr MIRESOIUL meu costumul si de asemenea si camasi...

bugetul nu conteaza , dar vreau ceva fff calitativ de firma ..in fine sa fie superb;-)
v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati spune anumite locati unde as putea sa merg , ca nu prea am timp sa alerg prin oras , vreau sa merg direct.

PS:in city mall am inteles ca este un magazin cu camasi super ...e adevarat? stiti ceva?
mii de multumiri , anticipate>:D<

nikoletta
01.07.2010, 12:13:49
Help!!!!:((
va rog vreau sa ma ajutati cu locatii din oras de unde as putea sa gasesc ptr MIRESOIUL meu costumul si de asemenea si camasi...

bugetul nu conteaza , dar vreau ceva fff calitativ de firma ..in fine sa fie superb;-)
v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati spune anumite locati unde as putea sa merg , ca nu prea am timp sa alerg prin oras , vreau sa merg direct.

PS:in city mall am inteles ca este un magazin cu camasi super ...e adevarat? stiti ceva?
mii de multumiri , anticipate>:D<
noi am facut costumul pe comanda la niss mode langa metro1. preturi acceptabile si-l face pe masurile miresoiului.;-) au si camasi si curele

elena_v_
02.08.2010, 17:50:34
ati vazut pe undeva vesta si lavaliera crem mai ieftina de 350-400 lei?dar de calitate,nu ca cele din dorally?

alexx_andra
03.09.2010, 12:29:37
noi am gasit costum la un mag vis a vis de tomis mall, genu ala de mag pe care mereu il ocoleam, dar am avut noroc... intr-adevar si la niss mode fac si pe comanda sotul si-a facut acolo un costum si a fost foarte multumit...poti sa te duci cu o poza cu un model iti arata materiale sa-ti alegi si au preturi bune

masha_realart
07.09.2010, 23:44:19
ati vazut pe undeva vesta si lavaliera crem mai ieftina de 350-400 lei?dar de calitate,nu ca cele din dorally?

da spre uimire mea cred ca mai ieftin de atat au la alb si negru...mi se pare ca vesta era pana in 250 iar lavaliera maxim 100..daca nu gresesc...oricum erau calitative si foarte foarte frumoase ...treci pe-acolo poate gasesti ceva!

masha_realart
09.09.2010, 08:11:30
Ieri am fost prin oras..si am vazut ca si la ciote au 2 magazine pt barabti specializate in costume si chestii d-astea!

madalina_
04.11.2010, 01:27:59
Ieri am fost prin oras..si am vazut ca si la ciote au 2 magazine pt barabti specializate in costume si chestii d-astea!

in doraly sus la etaj e un magazin cu costume barbatesti romanesti. au preturi mai mari decat restul costumelor din doraly dar sunt de o calitate mult mai buna si modele f misto, care nu se prea gasesc prin oras.
costumul sotului meu a costat 850 ron cu tot cu lavaliera si vesta.

andreea_petre19
20.01.2011, 15:44:04
sotul meu si-a cumparat costumul in 2 ore... la un targ asta vara... a dat 5 milioane pe tot... ! Nu va bagati la cheltuieli mari... nu se merita.. luati-va un costum pe care sa-l mai purtati si la alte evenimente.. ca e criza!

ABogdan
01.04.2011, 04:22:58
ce vi se pare mai interesant la mire .. cravata sau papion ?

Dementa
01.04.2011, 17:47:02

eu sunt pentru papion ;-)

catasicata
05.05.2011, 15:50:41
Barbatelul meu a dat comanda de costum,vesta si lavaliera de la niss mode si ne costa 800 si ceva de lei.Materialul e foarte fain si ce mi-a placut ca am schimbat modelul dupa bunul nostru plac.

lorisiluci
03.06.2011, 12:33:21
papioooon...odata esti ginerica :P cravata poarta oricine, si pe strada si la munca...
nu cred ca ai vrea la nunta sa intrebe lumea care nu il cunoaste "cine e ginerica" :)) ci sa-l vada din prima :)

Tarya
03.06.2011, 17:37:10

Si eu votez pentru papion dintre cele 2. Ar mai fi si lavaliera:)

PufuluiPufu
01.07.2011, 19:20:33
Cravata sau lavaliera pe zi, iar seara papion clar. Papionul da un alt aer ... mai rafinat ! :) Sotul meu va avea lavaliera pe zi, iar seara se va schimba de camasa si isi va pune papion :)

Alineus3
03.07.2011, 22:34:52
Si eu votez pentru papion dintre cele 2. Ar mai fi si lavaliera:)

papionul are prestanta fata de cravata sau lavaliera.

Zuzza
10.07.2011, 16:45:33
papionul are prestanta fata de cravata sau lavaliera.

cravata e cea mai banala, apoi lavaliera iar papionul mi se pare cel mai elegant. Totusi, unora le vine mai bine lavaliera decat papion. Prietenul meu/viitorul sot isi pune cravata cand merge la nunta alora, si nu are rol. Dar la a noastra o sa isi puna papion iar nasu cred ca isi pune lavaliera, asa zicea nasa :).

abramburik23
06.09.2011, 22:05:51
buna!
am o problema cu costumul de mire..nu gasesc nimic sa ne placa la amandoi...am fost la doraly si as fi gasit ceva dar tot nu ma multumeste destul...in city mall...la fel, chiar daca mi-as permite sa dau o groaza de bani pe costum nu m-au atras deloc... alte sugestii? si unde gasesc un model de camasa mai special? sau cu nasturi negri? ca nu am vazut...
multumesc

catasicata
07.09.2011, 09:58:39
Incearca la comanda.Sotul meu si-a facut la comanda la un magazin care are costume si a iesit foarte fain.A luat un model de costum care-i venea bine si l-a modificat dupa bunul lui plac.Daca vrei,iti zic unde am facut noi si puteti sa dati o fuga sa vedeti si ce costume au pe acolo.

Zuzza
20.10.2011, 15:19:53
noi am facut costumul pe comanda la niss mode langa metro1. preturi acceptabile si-l face pe masurile miresoiului.;-) au si camasi si curele

Si al meu tot la niss mode a facut. A iesit foarte fain. La comanda, alegi ce material vrei, ce model vrei... au cateva facute pentru inspiratie. Zici ca vrei gulerul ca la asta, dar materialul ca la asta... sau vii cu idei proprii. Noua ne-a placut, a fost gata in mai putin de o luna. 650 ron sacou si pantalon.

ely24
05.05.2012, 14:54:26
Buna,
Stie cineva daca magazinul din centru Alb si negru s-a mutat in alta parte sau s-a desfiintat?

dadam
09.05.2012, 21:55:46
S-a inchis vestitul magazin Alb si Negru?!

AdaM.
10.05.2012, 10:14:20
Buna,
Stie cineva daca magazinul din centru Alb si negru s-a mutat in alta parte sau s-a desfiintat?

Am fost si noi pe acolo si surpriza...magazinul nu mai exista. Am intrebat pe cineva de la un magazin vecin si ne-a zis ca s-a inchis de tot.au doar in bucuresti acum din cate am inteles...

Am si eu o intrebare si o rugaminte. Stie cineva un magazin de unde pot cumpara camasa de ginere cu pliuri si nasturi negri?

Malak07
26.06.2012, 22:25:02
Imi spuneti si mie va rog unde as putea sa gasesc pentru mirele meu frac? 8->
Dand un simplu search pe google am gasit doar Ciucu (care este overbudget) si Narman (fracuri care nu ma incantau FOARTE tare)...
Multumesc anticipat! :*

mirabella82
13.07.2012, 20:36:57
Stie cineva daca cei de la Niss mode au program sambata si pana la ce ora? Va multumesc

elyeliza2000
18.07.2012, 16:14:37
Stie cineva daca cei de la Niss mode au program sambata si pana la ce ora? Va multumesc

Buna!
Sambata programul este de la 8:00 la 14:00.

Nico_nikolau
17.08.2012, 23:11:47
Am fost si noi pe acolo si surpriza...magazinul nu mai exista. Am intrebat pe cineva de la un magazin vecin si ne-a zis ca s-a inchis de tot.au doar in bucuresti acum din cate am inteles...

Am si eu o intrebare si o rugaminte. Stie cineva un magazin de unde pot cumpara camasa de ginere cu pliuri si nasturi negri?

La niss am vazut. Sincer, nu stiu daca avea si pliuri, dar e singurul loc unde am vazut cu nasturi negri...

valenttina
24.10.2012, 12:39:40
Sotul meu a avut costumul de la niss mode , a fost foarte incantat de el in plus sacoul nu era facut dintr-un material greu sau gros , a ales un model si a schimbat culoarea sacoului , a fost perfect , singurul dezavantaj a fost ca trebuia sa fie foarte atent de ce se atinge dar din pacate asta este albul :).Au preturi foarte accesibile asa ca, recomandam !

firstlight
15.04.2013, 13:50:16
Noi am gasit costum miresoiului meu in Dorally. Foarte frumos, la 580 cu sacou, pantalon, vesta, camasa, lavaliera (sacoul pe negru cu model modern-acela gen broderie si camasa alba, lavaliera neagra prinsa cu mini brosa argintie). Foarte frumos, calitativ. LA inceputul lunii viitoare mergem sa-l luam.

ony_girl
08.05.2013, 12:46:34
Noi am gasit costum miresoiului meu in Dorally. Foarte frumos, la 580 cu sacou, pantalon, vesta, camasa, lavaliera (sacoul pe negru cu model modern-acela gen broderie si camasa alba, lavaliera neagra prinsa cu mini brosa argintie). Foarte frumos, calitativ. LA inceputul lunii viitoare mergem sa-l luam.

Am fost si eu pe acolo si am vazut ca majoritatea au costume turcesti. U l ai gasit romanesc?
Eu o sa merg la targul tinimtex acum pe 15, au costume fff misto, romanesti din satu mare si ieftine 500 cu totul (3piese)

firstlight
09.05.2013, 14:35:50
Am fost si eu pe acolo si am vazut ca majoritatea au costume turcesti. U l ai gasit romanesc?
Eu o sa merg la targul tinimtex acum pe 15, au costume fff misto, romanesti din satu mare si ieftine 500 cu totul (3piese)

Nu stiu sa-ti spun dak era romanesc sau turcesc. Insa nu are importanta ...arata foarte bine, era calitativ, dintr-un material subtirel , mai de vara...astept sa iau salariul peste cateva zile k sa mergem sa-l cumparam...offf, e foarte greu cu banii!!!!! :(