PDA

Versiunea completa : Cofetarii in Sibiu

Pagini : 1 [2]

Deiu
15.02.2011, 15:26:58
Frumos tortul intr-adevar.
DAR... ideea nu e ca miresele sa se consoleze ca "las ca macar a fost bun" daca nu a fost ce au vrut ele. Ideea e ca fiecare mireasa nemultumita sa ii taxeze pentru greseli din astea. Pt ca jur ca anul asta stiu macar 10 cazuri unde tortul nu a aratat cum trebuia, nu a avut reteta care trebuia, nu a fost livrat, a fost livrat tarziu, au fost anuntati cu 2 zile inainte ca nu va fi livrat (macar astia au fost anuntati, ceilalti umblau la 10 seara dupa tort) ... Deci nu va consolati ca altora le-a placut, pt ca asa vor pati si altii pt ca voi ati tacut. Pt ca in cofetariile noastre regula de baza e "las-o ma ca mere'-asa"!
Nu vreau sa fiu rea, dar nu e greu sa ti minte detaliile despre tort pt ca toate cofetariile din sb au aceleasi 3-4 retete.

asa este! iti dau dreptate 100% - asta este politica cofetariilor - 1. sunt unii care au impresia ca iti fac o favoare ca te accepta ca si client /:) si 2 - "las' ca merge si asa" si apoi "noi" ne multumim ca macar l-au facut ...:-<. eu inca nu m-am agitat foarte tare pe tema asta dar tot citind posturile incep sa ma sperii...aveam impresie buna despre cei de pe livezii dar acum citind ce au patit altii ...hmm... de redal fug ca de dracu' de cand am avut neplacuta surpriza de a achizitiona un tort pentru ziua unei verisoare si a avut gust de fum de tigara... la dobrun am mancat doar tort din alea 3 retete (sarlota de capsuni nu am mancat). am mai auzit de un laborator pe prejbei dar nu am gustat de acolo decat niste covrigei oarecum ok... cred ca cel mai bine ar fi sa cumpar prajituri de mostra sau mini tort si in functie de asta sa imi fac cate o idee + sa "studiez" pers de contact de acolo si sa fiu cumva sigura cu nu imi fac surprize in al 12-lea ceas ... oooooof #-ooricum imi aduc aminte ziua mea de nastere anu' trecut cand prietenii au venit cu un tort care cica nu fusese nici decum facut dupa comanda - o chestie de blat super insiropat si super dulce cu stafide (by the way urasc stafidele si cica asta au scris mare pe foaia de comanda - FARA STAFIDE), si cu o crema lesinata - am suflat in lumanari si pe urma prietenii l-au facut pachet sa se duca a doua zi sa isi recupereze banii - pe care of course nu au fost integral inapoiati :)) - aia e... mai multa atentie din partea noastra ...

laura81
21.02.2011, 13:39:25
Vaaaaiii, azi am vazut poze cu un tort real facut de restaurantul cristinne. Cand zic real, ma refer la faptul ca ce au in poze pe site nu sunt furate de pe net. Au facut un tort de aniversare pt un coil pe care il cunosc. Eu am ramas muta:
http://www.catering-cristinne.ro/comanda/torturi-festive/torturi-nunta.html
V-am dat link-ul catre torturi de nunta direct, eu ma uitam la cele de copii si sunt geniale si alea!

Lorelayamb
02.03.2011, 22:08:11
Vaaaaiii, azi am vazut poze cu un tort real facut de restaurantul cristinne. Cand zic real, ma refer la faptul ca ce au in poze pe site nu sunt furate de pe net. Au facut un tort de aniversare pt un coil pe care il cunosc. Eu am ramas muta:
V-am dat link-ul catre torturi de nunta direct, eu ma uitam la cele de copii si sunt geniale si alea!
chiar superbe!!!

cocot
03.03.2011, 07:24:57

Foarte frumoase torturile! Interiorul e gustos?

laura81
04.03.2011, 15:33:29
Foarte frumoase torturile! Interiorul e gustos?
Nu stiu, am vazut poze la un prieten de-al meu, sorry. Mie mi-a placut tare cum arata.

cristyinutza
12.03.2011, 14:39:07
Fetelor eu am fost pe Livezii si am dat comanda pt tort dar ne-am luat cu povestile si am uitat sa intreb cat costa kilogramul,:">oricum trebuie sa merg sa dau comanda numai lunea dinaintea nuntii ,dar eram curioasa sa vad daca nu stiti voi cumva pretul pe kilogram:">

oneioana
13.03.2011, 09:38:53
Daca va rog, imi trimite si mie cineva numarul de telefon al laboratorului de pe livezii? :) Multumesc

laura81
13.03.2011, 14:03:45
Fetelor eu am fost pe Livezii si am dat comanda pt tort dar ne-am luat cu povestile si am uitat sa intreb cat costa kilogramul,:">oricum trebuie sa merg sa dau comanda numai lunea dinaintea nuntii ,dar eram curioasa sa vad daca nu stiti voi cumva pretul pe kilogram:">
Vezi sa fii sigura ca v-a notat sa nu te trezesti inultima saptamana ca nu ti-l mai pot face.
Anul asta am auzit de la 2 nunti diferite de probleme cu cei de pe livezii. Tineti-va de capul lor.

diia
11.04.2011, 20:35:38
esti indragostita fata, se intelege :D =P~

dar cred ca pretu se poate si negocia...daca e de mai multe kg tortul, ca se iau cam 100g/invitat..si daca ai sa zicem 200 de pers la 20 de kg meriti o reducere.
...si eu trebuie sa merg sa vad de tort. cineva mi-a recomandat sa merg pe prejbei...ma duc sa vad cum sta treaba, ce si cum fac, daca e gustos si nu gretos.

si imi caut figurina de tort :D..vreau neaparat una

CocolinoC
13.04.2011, 12:02:04
Fetelor, am tot auzit de cofetaria de le Livezii, nu stiti un nume? As vrea sa vad daca nu au un site.
Trebuie sa gasesc o cofetarie pt o nunta in Medias si eu sunt in Cj.

cristyinutza
13.04.2011, 19:37:44
Nu au site,cel putin eu cand am cautat pe net nu am gasit

alice
14.04.2011, 06:52:16
Cred ca Stela Prod se numeste.Nu au site.Daca vreti un nr de telefon, vi-l dau.

diia
14.04.2011, 14:32:07
Fetelor, am tot auzit de cofetaria de le Livezii, nu stiti un nume? As vrea sa vad daca nu au un site.
Trebuie sa gasesc o cofetarie pt o nunta in Medias si eu sunt in Cj.

stiu eu pe cineva care a avut un tort bun in Medias..intreb si iti spun ce si cum...sau ii spun ei sa iti raspunda ;)

diia
01.05.2011, 21:25:49
am fost pe prejbei si au suporti fainiiiiiii si au muuuuuuuuuuuulte figurine(se pot inchiria sau cumpara) ...si pe langa prajituri mai fac si covrigei si saleuri....si nu e scump...intre 28-30 lei/kg (tortul) .... si sunt bune ;)

dya_blue_eyes
30.05.2011, 22:49:03
buna fetelor.am auzit ca pe prejbei sunt f bune prajiturile.eu as vrea sa stiu,v-ati facut cumva si tortul acolo?as vrea sa stiu dc e bun.eu sunt plecata din tara si vin acasa doar cu o luna inainte.si as vrea sa stiu niste pareri despre torturile de acolo.m-am saturat de cele de pe livezii.si la redal nu imi plac.nu am nici o idee unde sa il comand.de cei de la alcazar a auzit cineva?astept niste pareri si foto dc aveti.spor la pregatiri in continuare.

georgiana_albastroiu
15.12.2011, 13:04:27
buna fetelor.am auzit ca pe prejbei sunt f bune prajiturile.eu as vrea sa stiu,v-ati facut cumva si tortul acolo?as vrea sa stiu dc e bun.eu sunt plecata din tara si vin acasa doar cu o luna inainte.si as vrea sa stiu niste pareri despre torturile de acolo.m-am saturat de cele de pe livezii.si la redal nu imi plac.nu am nici o idee unde sa il comand.de cei de la alcazar a auzit cineva?astept niste pareri si foto dc aveti.spor la pregatiri in continuare.

Buna

De pe Prejbei am luat tortul pentru cununia civila si a fost foarte foarte bun. Nasa, a comandat de acolo prajiturile pentru nunta ei si cele pe care le-a adus la nunta noastra. Noua ne plac foarte mult la fel si covrigeii de casa.

As fi fost tare fericita, daca puteam comanda si tortul pentru nunta de la Sibiu, dar cum a fost la Pitesti am optat pentru o cofetarie de acolo din motive de logistica.

Crede-ma ca la Sibiu aveti niste torturi excelente, comparativ cu ce oferta limitata am gasit in judetul Arges. De stiam ce mizerie de tort urma sa primesc la nunta, cu siguranta il comandam de la Sibiu.

antonia2011
13.05.2012, 11:31:52
Buna ziua!

Imi puteti recomanda si mie nistre cofetarii in Sibui? Nu sunt din Sibiu si mi-e tare greu.
Multumesc.

laura81
14.05.2012, 12:16:06
Buna ziua!

Imi puteti recomanda si mie nistre cofetarii in Sibui? Nu sunt din Sibiu si mi-e tare greu.
Multumesc.

Eu am luat de ziua lui vladut de la Mandra si am fost f multumita, sunt delicioase. Dar sunt f scumpe.
Mai sunt cofetarii pe Livezii, pe Prejbei, pe Cetatii, dar nu stiu cum le cheama. Mai e Redal. Pe Marasti parca am auzit ca mai e una. Nu stiu cum sa le cauti daca nu poti veni personal ca la noi sunt cunoscute dupa numele strazii. Mai e restaurantul Cristinne la care am vazut torturi deosebite, dar nu am gustat niciodata. De aratat arata superb. Eu pe facebook am vazut poze de la ei. Cred ca au si site.
Cam atat imi vine in minte acum.
PS: In ultimul an am auzit de rateuri pe prejbei si livezii, in sensul ca iau prea multe comenzi si nu mai fac fata. Dar merita incercat, poate sunt numai cateva intamplari.

antonia2011
27.05.2012, 09:55:35
Eu am luat de ziua lui vladut de la Mandra si am fost f multumita, sunt delicioase. Dar sunt f scumpe.
Mai sunt cofetarii pe Livezii, pe Prejbei, pe Cetatii, dar nu stiu cum le cheama. Mai e Redal. Pe Marasti parca am auzit ca mai e una. Nu stiu cum sa le cauti daca nu poti veni personal ca la noi sunt cunoscute dupa numele strazii. Mai e restaurantul Cristinne la care am vazut torturi deosebite, dar nu am gustat niciodata. De aratat arata superb. Eu pe facebook am vazut poze de la ei. Cred ca au si site.
Cam atat imi vine in minte acum.
PS: In ultimul an am auzit de rateuri pe prejbei si livezii, in sensul ca iau prea multe comenzi si nu mai fac fata. Dar merita incercat, poate sunt numai cateva intamplari.

Multumesc mult.

Mai intai ma documentez de pe internet si apoi voi merge intr-o zi in Sibiu pentru asta. Problema este ca nunta mea este de noapte si nu stiu daca vor veni ei pe la 02.00 sa-mi aduca mie tortul.
Ramane de vazuT

laura81
27.05.2012, 10:13:47
Multumesc mult.

Mai intai ma documentez de pe internet si apoi voi merge intr-o zi in Sibiu pentru asta. Problema este ca nunta mea este de noapte si nu stiu daca vor veni ei pe la 02.00 sa-mi aduca mie tortul.
Ramane de vazuT
Din cate stiu eu se aduc cu cateva ore inainte si se pastreaza la restaurant in frigider. Nu cred sa fie vreo cofetarie care sa nu livreze pt nunti de noapte.

andreea04
21.06.2012, 18:19:59
pe langa toate cofetariile de mai sus vreau sa adaug si cea de pe laptarieri, sunt foarte bune dar si mai iefrine.

PinkPanther123
26.10.2012, 14:27:37
Despre laboratorul Misam stie cineva ceva? Am luat de la ei multe torturi pentru aniversari si as vrea sa luam si la nunta tot de la ei, dar as vrea niste pareri inainte. Multumesc!

cristinaf
31.01.2013, 18:05:42
Nu am putut face un topic cu fantani de ciocolata. Stie cineva de chocolat mariage? *** l-am gasit pe net.

PinkPanther123
31.01.2013, 18:19:56
Nu am putut face un topic cu fantani de ciocolata. Stie cineva de chocolat mariage? +40731.33.39.63 l-am gasit pe net.

Eu nu ii stiu, din pacate, dar ai putea merge maine la targul de nunti de la Ramada, poate ii gasesti acolo sau ii gasesti pe altii :)

PinkPanther123
03.09.2013, 16:29:30
Buna, miresici,

noi am comandat tortul de nunta la Sun Cookies, a fost foarte gustos si aspectuos, dar a fost putin diferit fata de mostra, din pacate. Am vrut un tort din 2 tipuri de mousse si la mostra au fost mousseurile unul peste celalalt, iar la nunta au mai adaugat cate un strat relativ subtire de pandispan... in rest, totul a fost super.

piersicoasa
15.07.2014, 13:46:19
Dragelor,

Stie cineva sa imi recomande un furnizor care sa faca un Candy Bar ca-n filme?

piersicoasa
12.07.2015, 22:13:22
Dragelor,

Stie cineva sa imi recomande un furnizor care sa faca un Candy Bar ca-n filme?

Am renuntat la candy bar din urmatoarele motive:
* daca cumva invitatii intarziati nimeresc intre feluri de mancare, devoreaza totul 3-4 oameni si ai dat zeci de miliaone degeaba,
* in functie de cat de mare e sala, multi nu ajung la candy bar si nu au nimic dulce la indemana pe masa sa guste daca au pofta,
* e prea scump pentru ce produse ofera o firma la candy bar

Alternativa:
* platouri cu choux a la creme mini si pricomigdale, cate 2 pe masa la 8 persoane, pentru prima cafea,
* profiterol cu inghetata oferit de restaurant pentru a 2-a cafea

Asa toata lumea mananca ceva dulce, cand doreste, cand pofteste, inghetata e racoritoare, si e mult mai ieftin!! Si cand zic mult nu glumesc!

Cu drag!

piersicoasa
12.07.2015, 22:17:49
Ama vut tort trio de ciocolata cu macheta de la SIMPA. A fost ex-ce-leeent!!!! Superb!