PDA

Versiunea completa : Invitatii, place-carduri in Sibiu

CAMELLIA
22.04.2007, 13:24:05
Vreau sa va intreb daca stiti vreaun loc in Sibiu unde se fac invitatii de nunta personalizate cu poza mirilor ?
Place-cardurile cred ca se pot face tot la firmele de unde se fac invitatiile, nu ?
Inca nu ne-am decis cum le vom face si unde, dar ca sa stiu pe unde sa caut, poate aveti ceva recomandari.;-)

simoa
11.08.2007, 00:42:45
Eu mi-am facut invitatiile in Sibiu la o firma de pe calea Turnisorului 17. Mi-a recomandat o prietena care si-a facut anul trecut acolo. Am fost foarte multumita, le-am primit si foarte repede.
Aviz la miresicile din Sibiu.

guess_whatever
11.08.2007, 11:11:55
Eu mi-am facut invitatiile in Sibiu la o firma de pe calea Turnisorului 17. Mi-a recomandat o prietena care si-a facut anul trecut acolo. Am fost foarte multumita, le-am primit si foarte repede.
Aviz la miresicile din Sibiu.
bine ca n-ai atasat tot catalogul de invitatii ca riscai sa sune a reclama ...:-$
mai pune si tu alte doua firme de invitatii linga cea careia-i dai adresa (!), sau nu scrie adresa decit pe prv daca ti-o cere careva ... ca asa cum ai postat firma cu adresa si indemnul de la sfirsit suna rau a reclama ... sint convins ca nu asta ti-a fost intentia dar altii au fost bannati pe forumul asta pt mult mai putin ... aviz!;-)

P.S. by the way ... e frumoasa invitatia, dar am mai vazut-o si la alt ofertant din sibiu ... sint doar 3-4 ofertanti en-gros de carti de vizita in tara si toti "localii" se aprovizioneaza de la unul din acei 3-4 ...

miosb
20.08.2007, 17:21:50
Eu Mi-am Comandat Invitatiile La O Frima Din Oradea Pe Net. Si Vreau Sa Spun Ca Am Fost Foarte Multumita. Nici Nu Ma Asteptam Sa Fiu Asa. Mi-am Asumat Totusi Un Risc, Puteam Sa Primesc O Teapa, Sau Sa Nu Corespunda Modelul Pe Care L-am Ales Eu, Cu Ce Aveau Ei In Poza. A Iesit Foarte Bine

ximo
20.08.2007, 21:07:36
Eu Mi-am Comandat Invitatiile La O Frima Din Oradea Pe Net. Si Vreau Sa Spun Ca Am Fost Foarte Multumita. Nici Nu Ma Asteptam Sa Fiu Asa. Mi-am Asumat Totusi Un Risc, Puteam Sa Primesc O Teapa, Sau Sa Nu Corespunda Modelul Pe Care L-am Ales Eu, Cu Ce Aveau Ei In Poza. A Iesit Foarte Bine
Eu sunt mandra pt ca mi-am facut invitatiile singurica!;))

miosb
20.08.2007, 21:34:32
e frumos sa stii ca ai realizat singura multe lucruri. eu nu am avut timpul necesar pt a-mi face singura invitatiile, dar te felicit ca ai facut acest lucru

ximo
20.08.2007, 22:02:50
Am mai facut singura si marturiile si chestiile alea care se pun pe masa cu va multumesc.......sau va doresc.............

miosb
21.08.2007, 08:25:34
si eu zilele astea tb sa ma hot o data ce pisicii ei treaba o sa fac....marturi, carduri de multumire......vad eu

miosb
21.08.2007, 08:38:00
Ai Zis Ca Ti-ai Facut Singura Marturiile. Presupun Ca Au Fost Din Alea Cu Bombonele, Intr-un Saculet.cum Se Numeste Materialul Acela In Care Le Invelesti? Cat Cost Metrul Si De Unde L-ai Luat?ca Azi Merg In Sibiu Si Ma Gandeam S-o Rezolv Si Pe Asta

ximo
21.08.2007, 08:40:01
Ai Zis Ca Ti-ai Facut Singura Marturiile. Presupun Ca Au Fost Din Alea Cu Bombonele, Intr-un Saculet.cum Se Numeste Materialul Acela In Care Le Invelesti? Cat Cost Metrul Si De Unde L-ai Luat?ca Azi Merg In Sibiu Si Ma Gandeam S-o Rezolv Si Pe Asta
Materialul nu mai stiu cum se numeste dar seamana cu voalul. L-am luat de le dumbrava, ultimul etaj si parca costa 3,5 lei metrul!

miosb
21.08.2007, 08:42:35
Cate Persoane Ai Avut La Nunta Si Cat Ti-ai Cumparat? Pai Da , Dar E Nasol Ca Etajul 3 Din Dumbrava Este Inchis

ximo
21.08.2007, 08:49:18
Cate Persoane Ai Avut La Nunta Si Cat Ti-ai Cumparat? Pai Da , Dar E Nasol Ca Etajul 3 Din Dumbrava Este Inchis
Nu stiam ca este inchis! Era un mag cu perdele si acolo avea! Eu am facut 320 de buc!

miosb
21.08.2007, 08:51:43
Si Cat Mnaterial Ai Cumparat? Asta Mai Vreau Sa Stiu

ximo
21.08.2007, 08:57:19
.........................................
Cred ca am luat 7-8 metri, nu mai stiu!

miosb
21.08.2007, 08:58:22
a, inseamna ca scap ieftin. ma astepam sa fie mai mult. si banuiesc ca ai luat doua culori, nu?

ximo
21.08.2007, 09:08:15
a, inseamna ca scap ieftin. ma astepam sa fie mai mult. si banuiesc ca ai luat doua culori, nu?
Am luat doar o culoare: bleu!

miosb
21.08.2007, 09:17:19
Eu Voi Lua 2: Verde Si Alb. + Panglicuta. Si Sa Vezi Ce Le Mobilizez Pe Prietenele Mele

ximo
21.08.2007, 09:22:09
Eu Voi Lua 2: Verde Si Alb. + Panglicuta. Si Sa Vezi Ce Le Mobilizez Pe Prietenele Mele
Daca sunteti mai multe odata le faceti!

ralud
29.08.2007, 21:18:55
ceau.
ximo nu iti amintesti cum se numeste materialul ptr marturii? ca am 2 prietene tacanite care au zis ca ele fac marturiile de la nunta mea.zic tacanite pentru ca am 400 de invitati.....eu nu ma complicam sa le fac veci pururi.
nu prrea ma pricep eu la chestii artistice.
am zis ca imi impodobesc cosuletele ptr pus in ele petale sau mai stiu eu ce si azi ma uitam la material si la cosulete ca la martieni....=))
si eu as vrea tot cu doua culori: crem si visiniu sa mearga cu sala de la palace.
in 10 minute ma duc sa ii ascult pe cei care o sa cante la nunta.
miosib si mie imi place muzica populara si o sa am vreo 5 baieti si pe sergiu cipariu. si ptr cealalta muzica ne-au fost recomandati un tip si o tipa(sot si sotie ) care de luni pana joi canta jazz la ramada.
maine merg al palace cu sotul sa stabilim meniul si alte amanunte.va spun maine ce am rezolvat.

ximo
30.08.2007, 10:53:52
ceau.
ximo nu iti amintesti cum se numeste materialul ptr marturii? ca am 2 prietene tacanite care au zis ca ele fac marturiile de la nunta mea.zic tacanite pentru ca am 400 de invitati.....eu nu ma complicam sa le fac veci pururi.
am zis ca imi impodobesc cosuletele ptr pus in ele petale sau mai stiu eu ce si azi ma uitam la material si la cosulete ca la martieni....=))
si eu as vrea tot cu doua culori: crem si visiniu sa mearga cu sala de la palace.
miosib si mie imi place muzica populara si o sa am vreo 5 baieti si pe sergiu cipariu. si ptr cealalta muzica ne-au fost recomandati un tip si o tipa(sot si sotie ) care de luni pana joi canta jazz la ramada.
maine merg al palace cu sotul sa stabilim meniul si alte amanunte.va spun maine ce am rezolvat.
Si eu mi-am facut singura 320 de marturii. Poti sa iti cumperi tull pt ca e mai ieftin! Vezi ca a scris mio pe aici pe undeva unde a gasit!

miosb
30.08.2007, 14:58:49
ceau.
VAD CA ESTI FOARTE BINE INFROMATA. AI CITIT CAM TOT CE S-A SCRIS PE AICI. O MIRESICA CARE SI-A FACUT BINE TEMELE.
MATERIALUL ACELA SE NUMESTE TULLE, E CEL MAI IEFTIN, IL GASESTI IN DUMBRAVA, SAU PESTE DRUM DE POLITIE . ESTE UN MAGAZIN IEFTIN CU TOT FELUL DE MATERIALE. SAU POTI ALEGE ORGANZA, DAR ESTE MAI SCUM SI LA CATI INVITATI AI TU....

laura81
30.08.2007, 15:20:46
Tul pe mai multe culori gaseti vis-a-vis de politie. in dumbrava gasesti in generallab, cu vreo 45 de mii metrul. la politie e cu 40 si e pe mai multe culori.

deena
27.09.2007, 23:20:12
Ximo ai putea sa imi arati si mie invitatiile tale??daca nu te superi.asta seara cred ca sunt prea adormita si nu gasesc pe forum.si eu vreau sa le fac, dar mi-e ca o sa sfarsesc prin a cumpara, ca am idei complicate si cam costisitoare:)).oricum plssss vriaaau sa vad[-o<

ximo
28.09.2007, 13:27:16
Ximo ai putea sa imi arati si mie invitatiile tale??daca nu te superi.asta seara cred ca sunt prea adormita si nu gasesc pe forum.si eu vreau sa le fac, dar mi-e ca o sa sfarsesc prin a cumpara, ca am idei complicate si cam costisitoare:)).oricum plssss vriaaau sa vad[-o<
O sa pun invitatia sa o vezi, nu e cine stie ce!

ximo
28.09.2007, 21:59:22
Acum o sa poti sa vezi invitatia la semnatura!:-p

deena
29.09.2007, 08:44:43
Am vazut-o si e frumoasa.;-)Te-am laudat si pe offtopic-ul miresicilor.Cred ca tare mandra ai fost de munca ta:x

karmy
17.09.2008, 22:54:54
Vreau sa vad si eu invitatia lui Ximo...si nu mai e la semnatura :((

am intrat pe pozele tale, si cred ca e cea din prima poza, dar nu se vede prea bine, si mi s-a parut destul de complicata.....imi poti spune pe pm cum ai procedat? ca si eu am de gand sa le fac singura...dar inca nu stiu ce presupune asta...imi plac cele care au peste scris asa o folie semitransparenta (nu stiu cum se numeste :() ca mi se pare ca arata atat de elegant.....

Si Deena, ce e offtopicul miresicilor?:">

ramona_AR
21.02.2009, 18:58:50
buna miresici din sibiu.
eu sunt ramona si sunt din arad. vreau sa va rog sa imi spuneti, daca stiti, de o firma care comercializeaza invitatii, are sediul pe strada Rahova nr. 26, firma se numeste Sidromi. As vrea sa imi comand invitatiile on - line la ei, dar nu cunosc pe nimeni care le-au cumparat de la ei. Si m-am gandit ca voi cu siguranta stiti mai multe decat mine, care sunt din arad. Sincer va zic, ca am auzit multe lucruri mai putin bune, in sensul ca comadandu-le pe net, te poti trezi ca nu sunt invitatiile cerute de tine, ca nu au fost tiparite cu frontul ales sau culoarea era alta, .... ceva de genul.
Deocamdata va multumesc si daca ma puteti ajuta, va :* :*

ElleM
23.03.2009, 23:12:27
Salutare tuturor, dragele mele vreau sa va zic ca am fost azi la magazinul de pe M.Viteazu, acolo unde a fost si Milo si am gasit invitatii foarte frumoase si nu asa de scumpe ca in oras...Eu m-am hotarat la una care e foarte simpla, dar foarte draguta....adica noua ne place mult. Atasez si o poza si astept pareri...Noapte buna fetelor >:D<

petra2279
23.06.2009, 22:06:33
salut fetelor sint o viitoare mireasa din Medias nu ma aflu momentan in tara dar am o problema : de unde pot comanda sau cumpara doar 20 de invitatii? nunta este strict in familie nu depasim 50 persoane. Please help!!!!!!!!!!!

iubiana
24.06.2009, 08:54:48
salut fetelor sint o viitoare mireasa din Medias nu ma aflu momentan in tara dar am o problema : de unde pot comanda sau cumpara doar 20 de invitatii? nunta este strict in familie nu depasim 50 persoane. Please help!!!!!!!!!!!
ce fel de invitatii doresti ? ... am vazut ca acele tip poza (cu poza mirilor pe ea) se fac si 20 buc ....o sa intreb unde neam facut noi daca ia comanda asa mica ...dar nu se pot comanda de pe net ...
Tu vrei sa le comanzi de pe net ?

petra2279
24.06.2009, 18:31:19
salut, nu vreau sa le comand de pe net deoarece eu pe 30/06/2009 plec din Italia sa vin acasa ptr. a pune la punct ultimele pregatiri si printre altele si invitatiile.
Problema mea a fost ca am gasit pe net un model care mi-a placut si firma distribuitoare era chiar din Sibiu, s o r e l , dar cind sa fac comanda vad ca impun limita minima de 40 de buc. Pai ce sa fac cu 40 de invitatii cind eu am nevoie doar de 20 de buc. Si uite asa va trebuie sa bat straziile Sibiului sau ale Medias-ului in cautare de invitatii. Va rog fetelor HELPPPP de unde pot achizitiona doar 20 de invitatii!

iubiana
25.06.2009, 08:51:49
salut, nu vreau sa le comand de pe net deoarece eu pe 30/06/2009 plec din Italia sa vin acasa ptr. a pune la punct ultimele pregatiri si printre altele si invitatiile.
Problema mea a fost ca am gasit pe net un model care mi-a placut si firma distribuitoare era chiar din Sibiu, s o r e l , dar cind sa fac comanda vad ca impun limita minima de 40 de buc. Pai ce sa fac cu 40 de invitatii cind eu am nevoie doar de 20 de buc. Si uite asa va trebuie sa bat straziile Sibiului sau ale Medias-ului in cautare de invitatii. Va rog fetelor HELPPPP de unde pot achizitiona doar 20 de invitatii!
Unde le fac eu in Sibiu ...am intrebat daca imi mai trebuie daca o sa pot comanda 10-20 si a zis ca da dar sa anunt din timp sa mai fie o comnda de la altcineva ... inca nu ma chemat sa vad bun de tipar dar cand ajung intreb ....
Mai este o firma de inviatatii (la care se poate comanda de pe net ...e pe mitropoliei ) invitatii .ro.... incearac si la ei

petra2279
25.06.2009, 20:18:53
Unde le fac eu in Sibiu ...am intrebat daca imi mai trebuie daca o sa pot comanda 10-20 si a zis ca da dar sa anunt din timp sa mai fie o comnda de la altcineva ... inca nu ma chemat sa vad bun de tipar dar cand ajung intreb ....
Mai este o firma de inviatatii (la care se poate comanda de pe net ...e pe mitropoliei ) invitatii .ro.... incearac si la ei
salut. la cei de pe net am intrat si la fel au limitade buc, tu in schimb unde te-ai decis sa le faci? si neaparat acelasi model trebuie sa-l comand si eu ca al tau?

iubiana
26.06.2009, 08:06:16
salut. la cei de pe net am intrat si la fel au limitade buc, tu in schimb unde te-ai decis sa le faci? si neaparat acelasi model trebuie sa-l comand si eu ca al tau?
Eu le fac pe Mihai Viteazu (pe langa fostul Ursuletul) ........ nu tu comanzi ce model vrei tu (si au 5-6 albume) doar ca poate dura un pic mai mult sa le aduca ....trebuie sa astepti pana primeste o alta comanda ... sa nu le lasi pe ultiam 100 m ...... eu am intrebat daca imi mai trebuie cum fac, si a zis sa nu vin si sa-i zic ca mai vreau 10-15 pana maine ca nu se poate asa ....

petra2279
26.06.2009, 18:42:08
Eu le fac pe Mihai Viteazu (pe langa fostul Ursuletul) ........ nu tu comanzi ce model vrei tu (si au 5-6 albume) doar ca poate dura un pic mai mult sa le aduca ....trebuie sa astepti pana primeste o alta comanda ... sa nu le lasi pe ultiam 100 m ...... eu am intrebat daca imi mai trebuie cum fac, si a zis sa nu vin si sa-i zic ca mai vreau 10-15 pana maine ca nu se poate asa ....

iti multumesc oricum, dar cind ajung eu urmatoarea sapt. vad despre cei vorba, trebuie sa fixez ora la Primarie, biserica, restaurant si fara astea nu pot da Ok la invitatii.......mersi ,Pa

iubiana
26.06.2009, 21:25:32
iti multumesc oricum, dar cind ajung eu urmatoarea sapt. vad despre cei vorba, trebuie sa fixez ora la Primarie, biserica, restaurant si fara astea nu pot da Ok la invitatii.......mersi ,Pa
dar nu-i neaparat sa treci ora de la primarie ...

alina_rus
06.08.2009, 03:02:02

Fetelor, le puteti face si voi place card-urile.

Eu i-am explicat unei prietene ce vreau, am cumparat carton embrosat, si le-am dus la tipar undeva langa piata cibin. Cred ca am comentat doar la pozitionarea fluturasilor pe card dar pana la urma draga mea prietena i-a facut exact cum am vrut.

Corel Draw e solutia :D

yoana_ibiza
24.09.2009, 22:38:37
buna fetelor!
stie cineva unde se fac asa numitele marturi?
plss

iubiana
25.09.2009, 08:42:57
Majoritatea care au invitatii au si marturii ........acum depinde ce model vrei

buna fetelor!
plss

lizuca1717
07.06.2010, 10:45:14
buna fetelor!
plss

Depinde ce fel de marturii ai vrea. Da-mi mai multe detalii si daca nu ai gasit inca te pot directiona spre locul de unde le-am comandat eu.

lucy_happy
07.06.2010, 14:07:31
Eu m-am hotarat sa mi le fac singura marturiile, am cumparat seminte de flori, am sa pun si cate o poza cu noi doi de la cununia civila si un betisor de scortisoara, sper sa-mi iasa, va pup Lucy

adelinapaun
07.06.2010, 14:27:49
Foarte tare! Felicitari si sigur o sa-ti iasa ;-)

Sa ne pui pozici sa le vedem si noi :)
Sporuri!

Eu m-am hotarat sa mi le fac singura marturiile, am cumparat seminte de flori, am sa pun si cate o poza cu noi doi de la cununia civila si un betisor de scortisoara, sper sa-mi iasa, va pup Lucy

thedee
10.06.2010, 14:04:00
Eu m-am hotarat la urmatorul model de invitatii:
E 3.28 lei bucata. Au culoarea maro, la fel ca restaurantul (tot e din lemn) si fara prea multe inimioare ;-) exact cum ne-am dorit. Maine dau comanda. ;-)
Eu nu o sa pun marturii dar o sa pun plicuri de bani cu text de multumire pe o parte, gen car pe masa. Am vazut un model frumos la 1.5 lei bucata undeva pe centru. Va pup

adelinapaun
10.06.2010, 14:06:43
Diana, nu se vede nici o imagine cand accesez link-ul pus de tine....:-?

Da-mi un cod de invitatie sa o caut pe site-ul respectiv

Eu m-am hotarat la urmatorul model de invitatii:
E 3.28 lei bucata. Au culoarea maro, la fel ca restaurantul (tot e din lemn) si fara prea multe inimioare ;-) exact cum ne-am dorit. Maine dau comanda. ;-)
Eu nu o sa pun marturii dar o sa pun plicuri de bani cu text de multumire pe o parte, gen car pe masa. Am vazut un model frumos la 1.5 lei bucata undeva pe centru. Va pup

thedee
10.06.2010, 14:21:02
codul invitatie este GT105. Pup

adelinapaun
10.06.2010, 14:37:03
Foarte faina invitatia :up
Si da, si eu spun ca se potriveste cu Dobrunul :)

codul invitatie este GT105. Pup

lucy_happy
12.06.2010, 12:01:47
sunt dragute invitatiile, m-am uitat si eu pe site, si noi ni le-am comandat doar ca eu nu stiu decat firma de unde le-am facut, oricum poate o sa adaug niste poze sa le vedeti, ;-)
Am incercat sa postez cu tot poza nu stiu dc se vede tocmai bine, cordurile de confirmare eu le-am facut si le-am printat acasa, si a fost mult mai usor!
367089http://www.miresici.ro/themes/miresici/images/misc/pencil.png

tataurs
16.08.2010, 11:00:06
poate nu e locul potrivit sa intreb, dar o fac: stiti cumva de unde se pot comanda pungi de cadouri personalizate pentru o nunta? sa intre o sticla de vin + caserola de prajituri. Un nr. de telefon, site, e-mail, orice modalitate de contact?
Multumesc

diia
01.05.2011, 22:50:06
vor fi comandate de pe net... cel mai simplu ;) si sunt mai ieftine ca la furnizorii din sibiu care sunt defapt intermediari ;)

Deiu
03.05.2011, 22:00:04
poate nu e locul potrivit sa intreb, dar o fac: stiti cumva de unde se pot comanda pungi de cadouri personalizate pentru o nunta? sa intre o sticla de vin + caserola de prajituri. Un nr. de telefon, site, e-mail, orice modalitate de contact?
Multumesc

la fabrica aia de la sura nu stiu care - dinspre ocna - transilvania pack and print - nu stiu care-i stocul minim de achizitionat :D - sau CLAR de pe net

aura06
21.01.2014, 20:53:55
vor fi comandate de pe net... cel mai simplu ;) si sunt mai ieftine ca la furnizorii din sibiu care sunt defapt intermediari ;)
Cam cat ar costa?